PDA

Versiunea completa : Cazare invitati

me_dna
16.02.2012, 13:06:28
Buna fetelor!
Eu voi avea multi invitati din alte orase, intrucat viitorul sot nu e din Iasi. Voi unde v-ati cazat/ va cazati invitatii veniti din alte orase? As vrea un hotel sau o pensiune ceva. La hotelul restaurantului unde fac nunta mi se par totusi cam scumpe camerele.

_eva_
16.02.2012, 21:08:59
Buna!
Si noi vom avea multi invitati care nu-s din Iasi, dar ii vom caza la hotelul unde facem si petrecerea dat fiind ca am obtinut o reducere semnificativa. Insa...speram ca marea majoritate sa-si achite cazarea, pentru ca asa e firesc. Inainte, scopul nuntii era ala de a ajuta tinerii casatoriti si poate ca nu s-a pierdut chiar de tot si s-a transformat intr-un mod de castig bancar de pe urma ratelor mirilor.
Oricum, e bine sa fii pregatita si pentru eventualele "surprize" ;)... am vazut cazuri si cazuri.
In genere, in momentul cand este o petrecere mare la un restaurant( gen nunta, care tine suficient de mult) nu prea sunt clienti doritori de cazare in acorduri de sarbe, asa ca e firesc sa obtii discount bunicel mai ales ca e vorba sa rezervi un numar mai mare de camere.
Daca nu si nu, sunt suficiente locuri de cazare care asteapta a fi cautate ;)
Bafta multa!

me_dna
17.02.2012, 18:35:17
E bine daca ati obtinut o reducere de care sa fiti multumiti:P. Si noua ne spusese ceva de 10 % sau ceva de genul. Cred ca vom plati noi camerele pentru invitati. Ma gandesc ca ei au destule cheltuieli cu drumul si altele. Voi mai cauta o pensiune sau un hotel mai mic ceva prin apropierea restaurantului.

corinaandreea
04.04.2012, 20:17:53
E bine daca ati obtinut o reducere de care sa fiti multumiti:P. Si noua ne spusese ceva de 10 % sau ceva de genul. Cred ca vom plati noi camerele pentru invitati. Ma gandesc ca ei au destule cheltuieli cu drumul si altele. Voi mai cauta o pensiune sau un hotel mai mic ceva prin apropierea restaurantului.

Si noi avem f multi invitati care nu sunt din Iasi si o sa trebuiasca sa cautam un hotel sau o pensiune.Tu ai gasit ceva convenabil in zona Bucium?

me_dna
05.04.2012, 15:00:34
Da, am gasit pana la urma. Este o pensiune chiar in spatele restaurantului la care facem noi nunta. Am vbit cu ei si ne dau si o reducere daca luam camere mai multe.Noi in principiu vom lua toata pensiunea. Mi s-a parut perfecta, mai ales ca e foarte aproape de restaurant.

saida
05.04.2012, 16:23:25
Me_dna, poti sa imi spui ce pensiune ai ales? Daca nu se poate pe forum, pe pm atunci Si pe mine m-ar interesa, mai ales daca zici ca e asa aproape de restaurant. Ce putin mai ai pana la nunta!<:-P

me_dna
06.04.2012, 09:33:37
Me_dna, poti sa imi spui ce pensiune ai ales? Daca nu se poate pe forum, pe pm atunci Si pe mine m-ar interesa, mai ales daca zici ca e asa aproape de restaurant. Ce putin mai ai pana la nunta!<:-P

Pensiunea se numeste Rosemont, o gasesti si daca dai search pe google. Din pretul afisat acolo, am primit si o reducere. Ma bucur sa mai vad alta miresica de Onyx:p. Succes la pregatiri!

saida
06.04.2012, 09:50:30
Vai, multumesc mult :* Da, am gasit Rosemont dar nu aveau un pret pentru inchirierea intregii vile. Si eu ma bucur ca te-am gasit si daca nu te superi, sa ne povestesti dupa eveniment cum a fost. Sunt sigura ca n-are cum sa iasa decat bine >:D<

beanne
27.06.2012, 13:22:18

Buna! O pensiune ieftina si buna..este pensiunea Sabina din Tatarasi. Daca inchiriezi mai multe camere iti lasa mai ieftin. Euam platit 90ron/camera dubla.