PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Braila

Pagini : 1 [2]

pussycatz
01.02.2011, 16:45:15
merci ameli!!!!;;)

ANDREEACOSTEA
16.03.2011, 14:01:50
Buna fetelor!!! Am fost si eu o miresica anul trecut in octombrie si m-am gandit sa-mi vand rochitza . Am avut o rochita de la Nava Bride stil sirena, model EDITH, culoare ivory, marime 36-38 (marimiea este ajustabila), inaltime 1.64. Rochitza este superba din tafta , cu jupon, dantela brodata si o trena scurta. Pretul de achizitie a fost 2500 lei si o vand cu 1500 lei negociabil. ( in pret ofer si voalul)

Buna Pussycatz, am vazut k ai facut nunta la Magenta (dupa poze mi-am dat seama) si se pare k ai avut aceleasi aranjamente k si mn:P. Imi poti spune si mie cum a fost?ce meniu ai avut?au fost de treaba?ms mult si ast nerabdatoare rasp tau

pussycatz
05.06.2011, 12:15:06
Buna Andreea,
Scuze ptr intarziere, ce pot sa-ti spun e ca am fost ffff multumita de serviciile oferite de ei ( aici ma refer la decoratiuni) Ana Maria este o fata cu multa imaginatie si dispusa sa t ajute cu orice iti doresti . In ceea ce priveste meniul e destul de variat si ff bun dupa parerea invitatilor ptr k eu nu am mai putut sa mananc in seara aceea de emotii :))). Ca si bani meniul a costat 150 lei , iai la decoratiuni ne-a ajuns 2500-2700 lei . Iti doresc sa ai nunta frumoasa....

monalisa_sim
15.02.2012, 19:05:00
Salutare fetelor!
Vreau sa va zic ca mai nou la magazinul AGATHA din Braila se practica programare pt "proba si consiliere", iar vanzatoarea este foarte plictisita de viata. Eu nu doream consiliere...ci doar vroiam sa probez (oricum nu imi cumparam rochia). Am fost eu acolo saptamana trecuta si sunt decisa sa nu mai pun piciorul a doua oara in acel magazin, datorita felului in care am fost tratata.
Eu am observat ca in magazinele din Braila se gasesc in proportie de 90-95% rochii stil printesa, iar eu caut alt gen de rochii, pt ca astea nu ma avantajeaza deloc si nici nu imi plac. Am sa merg in Galati...poate acolo am mai mult noroc:)).

florina01vn
29.02.2012, 18:07:20
Salutare fetelor!
Vreau sa va zic ca mai nou la magazinul AGATHA din Braila se practica programare pt "proba si consiliere", iar vanzatoarea este foarte plictisita de viata. Eu nu doream consiliere...ci doar vroiam sa probez (oricum nu imi cumparam rochia). Am fost eu acolo saptamana trecuta si sunt decisa sa nu mai pun piciorul a doua oara in acel magazin, datorita felului in care am fost tratata.
Eu am observat ca in magazinele din Braila se gasesc in proportie de 90-95% rochii stil printesa, iar eu caut alt gen de rochii, pt ca astea nu ma avantajeaza deloc si nici nu imi plac. Am sa merg in Galati...poate acolo am mai mult noroc:)).
Chiar azi ma uitam ca majoritatea rochiilor sunt stil printesa, dar am vazut pe la magazine si alte modele, merita sa incerci. Pe fina mea o avantajeaza acea rochie ca de sirena si din pacate nu e o gama larga in orasul noastru.

monalisa_sim
01.03.2012, 14:31:31
Am fost si in Galati, insa acolo este aceeasi poveste:)). Am reusit sa probez o rochie stil sirena si consider ca ma avantajeaza (ca nu mi-a placut modelul rochiei asta este alta poveste:P). Am vrut sa fac o poza, insa nu mi s-a permis.
Banuiesc ca cererea de rochii stil printesa este foarte mare si din acest motiv oferta rochiilor stil sirena este fffff mica.
A auzit cumva careva de dna. Ramona Lupacu (designer vestimentar) din Galati de la Special Mariage? Pareri...impresii...ceva?

mirella85
25.03.2012, 21:55:58
incearca la salon gala din galati sunt f. bine lucrate , iar tipa e f draguta

egyptianlady79
01.04.2012, 10:32:58
Buna dimineata!
Eu am duc marti sa probez rochia la Agata si trebuie sa spun ca nu am fost tratata cu indiferenta sau plictiseala,dimpotriva.Doamna Irina a fost foarte amabila si mi-a raspuns la toate intrebarile mele cu toate ca m-am plimbat prin magazin sa caut ba un detaliu,ba altul care ar fi putut imbunatati modelul ales.Am cerut sa probez o rochie de seara pentru ca imi placea partea de sus si am probat-o.Depinde in ce toate e o persoana la un moment dat,nu sunteti de acord?

amorita
23.05.2012, 15:21:07
doar ce s-a deschis in Braila un magazin nou de rochii de mireasa, bella boutique. a fost cineva?

monalisa_sim
23.05.2012, 19:25:09
Eu am fost saptamana trecuta si dezamagire totala...In primul rand au f putine modele si alea, din punctul meu de vedere, urate. Mai bine mergi in Galati (pe str. Nicolae Balcescu) si vei gasi multe magazine.
Spor la miresit! Daca ai nevoie de ajutor in Galati, anunta-ma.

amorita
25.05.2012, 09:41:40
eu lucrez in Galati si am trecut pe acolo de multe ori, dar nu mi-a placut nimic. eu imi caut o tinuta de nasa, dar una care sa arate special, sa fie finuta si sa imi stea bine :)
ori tot ce am vazut la rochii de seara mi se par ieftine si parca sunt facute pe vapor.modele aiurea, cu multa piele la vedere, materiale sintetice, voaluri urate, zici ca sunt de perdea.. of of. asa ca m-am gandit sa ma reorientez spre un model de rochie de mireasa, dar alta culoare.
fina mi-a spus ca de acolo si-a comandat rochita, ca a probat o groaza, ca erau frumoase si o avantajau multe modele (si asta e o tipa pretentioasa).
o sa incerc sa ajung si eu pe acolo sa ma incadrez in programul lor.

kittydeea
25.05.2012, 14:15:51
eu lucrez in Galati si am trecut pe acolo de multe ori, dar nu mi-a placut nimic. eu imi caut o tinuta de nasa, dar una care sa arate special, sa fie finuta si sa imi stea bine :)
ori tot ce am vazut la rochii de seara mi se par ieftine si parca sunt facute pe vapor.modele aiurea, cu multa piele la vedere, materiale sintetice, voaluri urate, zici ca sunt de perdea.. of of. asa ca m-am gandit sa ma reorientez spre un model de rochie de mireasa, dar alta culoare.
fina mi-a spus ca de acolo si-a comandat rochita, ca a probat o groaza, ca erau frumoase si o avantajau multe modele (si asta e o tipa pretentioasa).
o sa incerc sa ajung si eu pe acolo sa ma incadrez in programul lor.
saluty ,acum depinde de fiecare dar acolo la BELLA boutique din cate am vazut eu sunt rochite tare dragute si altfel decat in alte magaz din Braila k si asa sunt foarte putine si plus de asta au si aranjamente la preturi foarte bune.Eu zic sa va duceti sa aruncati o privire macar,nu aveti ce pierde ;)

amorita
25.05.2012, 14:58:17
ma duc si eu azi si va tin la curent. eu caut ceva elegant, un A-line cred, ca de printesa pt nasa nu se pune problema si sper sa gasesc ceva sa-mi placa :):)

miaboghian
31.05.2012, 09:44:03
Buna ziua ! Vand rochie de mireasa San Patrick model coleccion romantic badil adusa din spania am purtat-o anul trecut la nunta mea in stare perfecta ofer cadou cercei , colier noi noute . rochia are trena si este superba!! 400 de euro neg rochia a costat 1300 de euro!! daca vreti mai multe poze astept mail-ul dvs!

katypetre
25.06.2012, 17:17:05
Kittydeea spune-mi si mie te rog unde se afla magazinul Bella boutique?
Ce preturi sunt pe acolo si ce mai are in afara de rochite?
Merci mult!
pupici si spor la pregatiri!:*

monalisa_sim
27.07.2012, 22:17:12
Magazinul se afla vizavi de TWICE (pe scolilor colt cu dorobanti). Eu cand am fost aveau numai rochite...

monalisa_sim
27.07.2012, 22:21:44
Fetelor...a fost careva la Agatha sa-si faca rochita dupa o poza cu rochita?
Ma interesa sa stiu daca iese la fel ca in poza...Eu am gasit la Bucuresti, la un pret rezonabil, insa daca as putea sa o fac in Braila ar fi si mai bine.

Spor la miresit!

nicoleta90
29.07.2012, 10:23:17
Fetelor...a fost careva la Agatha sa-si faca rochita dupa o poza cu rochita?
Ma interesa sa stiu daca iese la fel ca in poza...Eu am gasit la Bucuresti, la un pret rezonabil, insa daca as putea sa o fac in Braila ar fi si mai bine.

Spor la miresit!

Buna dimi;;) eu imi fac rochita la cei de la agatha ;;) m am dus cu 5 poze la ei,iar din fiecare poza am ales cate ceva pentru rochita mult visata8-> maine am prima proba si o sa te tin la curent daca a iesit exact asa cum le am cerut eu ;;) in opinia mea,inclin sa cred ca va iesi :d pentru ca am discutat toate detaliile posibile si imposibile cu doamnele de acolo :p tu le ceri si ei iti fac ;;) nasa mea tot acolo si a facut rochia de mireasa,iar rochia de nasa tot acolo si o face ;;) mergi si discuta cu ei si vei vedea ca fac tot posibilul sa te ajute :p spor la miresit :*

nicoleta90
03.08.2012, 10:19:46
Buna dimi;;) eu imi fac rochita la cei de la agatha ;;) m am dus cu 5 poze la ei,iar din fiecare poza am ales cate ceva pentru rochita mult visata8-> maine am prima proba si o sa te tin la curent daca a iesit exact asa cum le am cerut eu ;;) in opinia mea,inclin sa cred ca va iesi :d pentru ca am discutat toate detaliile posibile si imposibile cu doamnele de acolo :p tu le ceri si ei iti fac ;;) nasa mea tot acolo si a facut rochia de mireasa,iar rochia de nasa tot acolo si o face ;;) mergi si discuta cu ei si vei vedea ca fac tot posibilul sa te ajute :p spor la miresit :*

Buna dimi...am fost luni la cei de la agatha si am probat partea de sus a rochitei si vreau sa ti zic sa mergi la ei cu toata increderea...mie mi a placut cum mi au lucrat,atentia pe care ti o ofera si dantela care arata super fain 8-> asa ca mergi si discuta cu ei...spor la miresit :*

monalisa_sim
03.08.2012, 11:45:49
Neata!
Eu iti multumesc mult pt informatii, dar...am vb cu ei si ma ajunge cat m-ar costa rochia la Bucuresti+vreo 3 drumuri dus-intors Br-Buc. Deci...ce iau pe mereu, dau pe pere.
Eu la Agatha am intrat de vreo 4 ori, insa doar ultima data am fost am primit atentia cuvenita.
Prin urmare, am decis sa o fac la Bucuresti...ca oricum la capitolul bani ies la fel.
Spor la miresit!

nicoleta90
03.08.2012, 14:26:51
Neata!
Eu iti multumesc mult pt informatii, dar...am vb cu ei si ma ajunge cat m-ar costa rochia la Bucuresti+vreo 3 drumuri dus-intors Br-Buc. Deci...ce iau pe mereu, dau pe pere.
Eu la Agatha am intrat de vreo 4 ori, insa doar ultima data am fost am primit atentia cuvenita.
Prin urmare, am decis sa o fac la Bucuresti...ca oricum la capitolul bani ies la fel.
Spor la miresit!

am inteles cum sta treaba...n ai pentru cum ;))) sa dea Domnul sa ti iasa rochita asa cum vrei :* cat te ajunge rochita la Buc?:-s Te pup :*

monalisa_sim
03.08.2012, 14:42:24
Rochita la Buc ma ajunge in jur de 1.500 lei, in timp ce la Braila sare de 2.000 lei.
Eu chiar n-as vrea (mai zis nu pot) sa povestesc aici ce s-a intamplat in acest magazin cand am intrat ultima data...in primele minute am vrut sa ies din magazin :)), dar mi-a zis nasa sa stam...Chiar nu pot sa povestesc aici...
Te pup!

monalisa_sim
09.09.2012, 13:04:10
Fetelor...rochita mea e gata :d. Nu regret nicio clipa faptul ca am facut-o la comanda in Bucuresti...am avut o saptamana aglomerata (am cumparat diverse maruntisuri de prin europa/dragoane) si plina de emotii. Doamnele de la casa de moda au fost foarte amabile, rochita a iesit foarte bine, iar la capitolul bani m-a ajuns mai putin decat as fi dat la agatha.
Va pup! Spor la miresit!

miaboghian
20.01.2013, 11:06:03
Buna ziua cine doreste o rochie de mireasa super frumoasa se numeste San Patrick - Colección Romantic - badil- contactati-ma lasati-mi pe miresici si pot trimite poze cu ea la cerere!! va pup miresici

katypetre
09.03.2013, 22:51:03
Buna,fetelor! Imi vand rochita de mireasa si deasemenea si cateva accesorii cum ar fii:voal,capa,diadema,casuta de bani,cosulete pt d-soare,nr pt masini cu nasi fericiti si tineri casatoriti..... Rochita are crinolina,e stil printesa. Intrati la mine pe fb KATY SI PETRE DUMITRU daca doriti sa vedeti poze cu rochita. Dca va intereseaza imi puteti lasa msg pe fb sau pe forum la private. Pretul rochitei este de 250 euro. Va pup!

Laurica04
22.07.2013, 22:21:32
Buna fetelor,

Imi puteti spune si mie adrese de magazine cu metraje (dantela) pentru rochii de mireasa din Braila sau Bucuresti?

Multumesc mult

paula.andreea
23.07.2013, 09:58:23
Buna fetelor,

Imi puteti spune si mie adrese de magazine cu metraje (dantela) pentru rochii de mireasa din Braila sau Bucuresti?

Multumesc mult
Daca iti raspunde cineva pe privat, trimite-mi te rog si mie raspunsul ca sunt si eu interesata de acest lucru.
Multumesc!

Laurica04
04.08.2013, 19:15:38
Daca iti raspunde cineva pe privat, trimite-mi te rog si mie raspunsul ca sunt si eu interesata de acest lucru.
Multumesc!

Buna,

Am primit raspuns pe forumul din Bucuresti. Eu mi-am luat dantela din Bucuresti de la Shiral ( www.shiraltesaturi.ro) . Gasesti foarte multe modele. Mi s-a mai spus de galeriile SamExpo langa Europa dar nu m-am dus.

Succes!

bianka2004
15.09.2013, 18:11:02
buna fetelor, am gasit pe internet un site cu niste rochii foarte dragute "maya fashion". pe site scrie la magazine colaboratoare Danezia-Magazinul Mireasa, strada 1 Decembrie (intersecția Republicii cu Roșiori) stiti ceva de el? daca are rochii de pe site in magazin sau se face comanda? niste preturi ceva?
Multumesc frumos

zorzonica
16.09.2013, 21:29:09
buna fetelor, am gasit pe internet un site cu niste rochii foarte dragute "maya fashion". pe site scrie la magazine colaboratoare Danezia-Magazinul Mireasa, strada 1 Decembrie (intersecția Republicii cu Roșiori) stiti ceva de el? daca are rochii de pe site in magazin sau se face comanda? niste preturi ceva?
Multumesc frumos

E magazinul acela de la etaj, de deasupra librariei. Are si rochii Maya fashion. In jur de 1500-2000 lei cred ca sunt. Se poate face si comanda.

monalisa_sim
27.10.2013, 10:12:28
Multumesc frumos

Daca raspunsul nu vine prea tarziu...sa stii ca eu am fost si am probat destule rochite acolo (in magazin nu au doar de la maya fashion) si pot spune ca cele de la maya fashion sunt de o calitate superioara, insa la capitolul preturi in vara anului 2012 sareau de 2.000 lei (peste pretul de la producator pun si cei de la magazin cam 500 lei). Eu ar fi trebuit sa imi iau rochita de acolo, insa mi-am dat seama ca modelul printesa nu este pentru mine, asa ca m-am reprofilat si mi-am facut-o la o casa de moda in Buc.

katypetre
17.03.2014, 23:24:20
Buna,fetelor! Daca intereseaza pe careva,imi vand rochita de mireasa! Modelul e stil printesa cu cercuri,ajustabila,pot spune ca se modeleaza cu placere pe orice tip de corp. Rochita se poate vedea si proba fara niciun compromis. Pretul este de 600 lei! Mai am de dat si voalul,capa si alte accesori......
Daca va intereseaza lasati-mi msg la privat ca sa vb si eventual sa trimit poze.
Pupici si spor la miresit!

Tofan
11.06.2014, 14:22:18
Vand rochie de mireasa ivory modell sirena, www.elegance-ama,cumparata din Galati. stare ft buna, voal inclus, pret negociabil. numar telefon: 0769364330.