PDA

Versiunea completa : Rochii de mireasa in Braila

Pagini : [1] 2

macarena
15.08.2006, 14:17:02
miresici din braila.........de unde v-ati cumparat rochia de mireasa.....ati gasit si pe la noi ?!...daca eu gasesc un model fain pe internet....credeti ca am vreo sansa sa gasesc vreun atelier in braila sau galati ..care sa mi-o faca...sau caut pe net degeaba ?! astept sfaturi plzz! la magazinele din orasul nostru fac si modificari, adaugiri etc sau le putem cumpara standard?!

JolieFamme
16.08.2006, 05:17:43
miresici din braila.........de unde v-ati cumparat rochia de mireasa.....ati gasit si pe la noi ?!...daca eu gasesc un model fain pe internet....credeti ca am vreo sansa sa gasesc vreun atelier in braila sau galati ..care sa mi-o faca...sau caut pe net degeaba ?! astept sfaturi plzz! la magazinele din orasul nostru fac si modificari, adaugiri etc sau le putem cumpara standard?!

Imi lasi un mesaj privat cu nr tau de tel si iti spun unde mi-am facut-o eu, dar sa stii ca mana de lucru incepe de la 5 mil in sus.. oricum de lucrat.. lucreaza mai bine ca la casele de moda din italia , serios, si asta iti spune persoana cea mai dificila si mai migaloasa din lume!!!! EU!!!! =)) materiale deosebite iar iti spund e unde sa iei, dar cum spuneam sa te astepti la scoruri mari..

annybunny
04.12.2006, 16:14:48
Imi lasi un mesaj privat cu nr tau de tel si iti spun unde mi-am facut-o eu, dar sa stii ca mana de lucru incepe de la 5 mil in sus.. oricum de lucrat.. lucreaza mai bine ca la casele de moda din italia , serios, si asta iti spune persoana cea mai dificila si mai migaloasa din lume!!!! EU!!!! =)) materiale deosebite iar iti spund e unde sa iei, dar cum spuneam sa te astepti la scoruri mari..

spunemi si mie unde ti-ai facuto :((

mihaela_2006
01.02.2007, 20:20:43
Of, dupa ce termin sesiunea incep "colindatul" magazinelor din Braila ( care sunt ca nr ca degetele de la o mana), si apoi ma duc si-n orasul vecin Galati.
Ce am vazut eu prin vitrine, nu prea m-a incantat. Am vazut o rochie pe pro7, si mi-a placut mult modelul manecilor,iar pe aici cam toate sunt corset si fusta :-SS . Dar daca nu gasesc, cred ca o sa-mi fac nunta la croitoreasa.

pisikutza
03.02.2007, 18:44:18
eu mi-am luat rochita de la magazinul Mireasa pe la inceputul lui ianuarie. Mi-a placut atat de mult incat nu am mai rezistat. Mie mi s-au parut ca au cele mai deosebite rochite din Braila. Ai dreptate nu sunt foarte multe magazine si care sunt fac rochii in serie acolo toate sunt unicat.Dar incearca in toate si vezi tu ce gasesti. Tb sa fie si una care sa-ti placa. Succes

mihaela_2006
03.02.2007, 21:54:02
Multumesc.Sper sa gasesc si eu rochia care "sa-mi faca cu ochiul"

valentina27
19.02.2007, 20:33:21

depinde ce vrei si ce buget ai alocat ptr rochia de mireasa.
cele mai frumoase sunt la mireasa, dar scumpe, eu nu m-am permis o rochie de 15 mil, mi se pare mult.. la celellate magazine cu rochii de mireasa nu mi-a placut nimic, nimic, nu erau finisate frumos si erau si oarecum chicioase.
eu mi-am cumparat-o din buzau. am mai vazut si in gl ceva rochii frumusele si la preturi mult mai bune ca in braila.

mihaela_2006
22.02.2007, 00:38:24
Si eu sunt cam dezamagita de ce am vazut azi prin magazinele de rochite, dar mi-a placut ca la missbefani au zis ca-mi pot face rochia si la comanda asa cum vreau.

kala_elena
22.02.2007, 08:37:06
Am fost ieri la Mireasa, cred ca mi-am gasit rochita. E finutza tare, dar problema e ca are culoarea crem iar eu vreau alb. O sa merg azi la magazinul Gala, sa vad ce oferta au. Apoi ma voi decide. A cam venit timpul!\:D/

simona20
03.03.2007, 15:56:08
buna,miresici!sunt noua pe aici si sunt o viitoare miresica!am o prima intrebare:se gasesc in braila locuri de unde as putea sa inchiriez rochia de mireasa?

kala_elena
03.03.2007, 22:12:05
buna,miresici!sunt noua pe aici si sunt o viitoare miresica!am o prima intrebare:se gasesc in braila locuri de unde as putea sa inchiriez rochia de mireasa?
Bine ai venit alaturi de noi! Sunt rochii de mirea sa de inchiriat pe strada Grivitza, cum mergi catre Piata Mare, de la intersectia cu Str Scolilor, pe dreapta.Daca esti adepta acestei idei...succes!:)>-

mihaela_2006
03.03.2007, 22:13:48

Bine ai venit!

simona20
04.03.2007, 12:46:31
Bine ai venit alaturi de noi! Sunt rochii de mirea sa de inchiriat pe strada Grivitza, cum mergi catre Piata Mare, de la intersectia cu Str Scolilor, pe dreapta.Daca esti adepta acestei idei...succes!:)>-

mersi mult!nu stiu daca chiar sunt adepta acestei idei,dar vreau sa vad si ce se poate gasi la un astfel de magazin!daca vad ceva care sa-mi placa si sa-mi vina bine,chiar as vrea sa iau de acolo.nu stiu care sunt preturile,o sa ma interesez.nu vreau sa dau foarte multi bani pe una noua si pe urma sa nu mai am ce face cu ea!am sa merg acolo sa vad ce as putea gasi!:)

simona20
04.03.2007, 12:48:44
Bine ai venit!

multumesc mult!sa stii ca chiar ma bucur ca am gasit acest site,imi e de mare folos!deja am aflat multe lucruri de care eu nu aveam habar!sunt convinsa ca pana am sa am nunta o sa aflu f multe informatii care or sa ma ajute!;-)

Cris2006
05.03.2007, 10:49:08
Buna fetelor.Eu mi-am cumparat rochita de mireasa de la Bucuresti de pe strada Lipscani si sunt foarte multumita.Succes la pregatiri.

mihaela_2006
10.03.2007, 21:07:18

Am vizitat si eu acest magazin, si nu stiam cum sa plec mai repede desi vanzatoarele erau super dargute. Daca iti venea rochia era bine, daca nu asta e.. Nu faceau nici o modificare. Inchiriatul era 4 milioane (iar eu am vazut o rochita super cu 6 milioane, in alta parte), iar modelele nu erau pe placul meu.

kala_elena
12.03.2007, 08:34:33
Am vizitat si eu acest magazin, si nu stiam cum sa plec mai repede desi vanzatoarele erau super dargute. Daca iti venea rochia era bine, daca nu asta e.. Nu faceau nici o modificare. Inchiriatul era 4 milioane (iar eu am vazut o rochita super cu 6 milioane, in alta parte), iar modelele nu erau pe placul meu.
Stiu ca aveau modele cam uratele, dar nu am vrut sa te descurajez. Sper sa iti gasesti rochita dorita!:)>-

simona20
13.03.2007, 13:37:27
eu inca nu am ajuns acolo,avand in vedere cat mai am de asteptat pana la nunta!multumesc pt informatiile astea!asta asa e,nu merita sa dau 4 milioane pe o rochie de care sa nici nu fiu prea incantata,si pe care sa o si duc a doua zi la magazin,in loc sa cumpar una cu o mica diferenta de pret ,dar care sa imi placa!dar cum am zis,mai e ceva timp pana la nunta mea si am suficient timp sa caut si sa ma hotarasc!va multumesc mult!

iza
13.03.2007, 20:42:10
>:D< buna fetelor
ce magazine cu rochii de mireasa in braila?M-ar interesa o rochie de mireasa la comanda

mihaela_2006
13.03.2007, 21:09:22
>:D< buna fetelor
ce magazine cu rochii de mireasa in braila?M-ar interesa o rochie de mireasa la comanda

uitate-te si la geografic, la Braila. Aici exista missbefany( au site si poti vedea cateva modele), mireasa, sunt si rochii noela style(au si ei site).

iza
13.03.2007, 21:12:31
tu de unde ti-ai cumparat rochia?

hip_hip_hoorays
13.03.2007, 21:16:49
Fetelor ,

As vrea sa imi cumpar si eu rochita de la mariaj lux la mariage couture . Dar nu as vrea sa dau 40 milioane pe ea . Credeti ca gasesc ceva la ei pana in 40 milioane gen printesica?:)

Matzoi
13.03.2007, 21:58:59
uitate-te si la geografic, la Braila. Aici exista missbefany( au site si poti vedea cateva modele), mireasa, sunt si rochii noela style(au si ei site).
Imi poti spune si mie pe unde e magazinul celor de la Noela Style? Au reprezentanta lor directa sau e un reseller ca si in Bucuresti?

mihaela_2006
28.03.2007, 17:51:57
Imi poti spune si mie pe unde e magazinul celor de la Noela Style? Au reprezentanta lor directa sau e un reseller ca si in Bucuresti?

Nu stiu daca au reprezentanta sau resseler.Magazinul este la Piata Mare, in statia de tramvai. Este la etaj magazinul.

kala_elena
29.03.2007, 08:20:52
Nu stiu daca au reprezentanta sau resseler.Magazinul este la Piata Mare, in statia de tramvai. Este la etaj magazinul.
Am fost in acel magazin iar rochitele mi s-au parut uratzele rau de tot!:-$

Matzoi
29.03.2007, 10:07:26
Week-end-ul trecut am fost si eu acolo si in afara de rochita Malvina nu am vazut nimik.
In schimb am vazut vreo doua dragute la cei de pe celalalt colt (Mireasa parca). Am constatat ca au rochite de la White Lady ceea ce e foarte bine.

kala_elena
29.03.2007, 10:46:48
Da, este singurul magazin din Braila care are rochii frumoase. De acolo ai ce sa vezi si ce sa alegi!

mihaela_2006
29.03.2007, 12:12:47
Si eu am vazut la mireasa cateva rochite dragute, dar inca nu am gasit rochita care sa-mi placa.:-s Dar mai am timp, si o gasesc eu pana la urma!

kala_elena
29.03.2007, 14:26:31
Si eu am vazut la mireasa cateva rochite dragute, dar inca nu am gasit rochita care sa-mi placa.:-s Dar mai am timp, si o gasesc eu pana la urma!
Tu chiar ai timp!<:-PCauta pana o vei gasi! Noi abia asteptam sa vedem pozici!

valentina27
30.03.2007, 21:01:59
Am fost in acel magazin iar rochitele mi s-au parut uratzele rau de tot!:-$

mie nu prea mi-a placut cum sunt finisate. le lipseste finetea. am probat una acolo si nu sunt facute..."anatomic".

mihaela_2006
30.03.2007, 22:00:10
La "finisaj" recunosc ca nu am fost atenta. Multumesc ptr ca m-ai facut sa fiu atenta si la acest aspect, si nu doar la modelul rochiei. :*

valentina
31.03.2007, 10:09:46
eu mi aM LUAT ROCHITA DE LA SALON GALA ZIC EU CA AU PRETURI ACCEPTABILE RAPORTATE LA CALITATE

mihaela_2006
31.03.2007, 10:14:43
Si eu am auzit lucruri bune despre salonul Gala, si o sa-l vizitez si eu. Ma bucur ca ti-ai gasit rochita.

kala_elena
02.04.2007, 08:09:17
eu mi aM LUAT ROCHITA DE LA SALON GALA ZIC EU CA AU PRETURI ACCEPTABILE RAPORTATE LA CALITATE
Si pozitele???Pe cand???:-\

Matzoi
02.04.2007, 08:11:21
Si eu am auzit lucruri bune despre salonul Gala, si o sa-l vizitez si eu. Ma bucur ca ti-ai gasit rochita.

Pe unde este salonul acesta?

valentina
02.04.2007, 17:13:13
am pozele mari si nu le ia .salonul e in galati pe langa potcoava eu am luat o din bucuresti si zic eu la un pret acceptabil 15 mil

kala_elena
03.04.2007, 07:52:01
am pozele mari si nu le ia .salonul e in galati pe langa potcoava eu am luat o din bucuresti si zic eu la un pret acceptabil 15 mil
Ai incerct cu cate o poza atasata? Si eu le am mari dar mi le-a facut mai mici automat. Suntem tare narabdatoare sa te vedem!<:-P<:-P<:-P

valentina
03.04.2007, 08:49:34
hai ca mai incerc sa vad daca le ia

Matzoi
03.04.2007, 09:18:10
Pai eu stau tiot in Bucuresti asa ca zi-mi si mie te rog cam pe unde este acest salon aici?

valentina
03.04.2007, 09:21:53
eu am luat o de la targ de la sofitel dar intra situl lor cred ca au acolo adresa afisata,dar sa stii ca sunt mai scumpe aici ca cei din buc sunt distribuitori si baga adaos comercial

Matzoi
03.04.2007, 09:54:28
eu am luat o de la targ de la sofitel dar intra situl lor cred ca au acolo adresa afisata,dar sa stii ca sunt mai scumpe aici ca cei din buc sunt distribuitori si baga adaos comercial
Merci! Sper sa-i gasesc ca am auzit numai de bine de ei.

kala_elena
03.04.2007, 14:06:51
Este foarte simplu: pe strada Brailei, treci de intersectia mare cu Tribunalul si papadia, pe partea dreapta, dupa banci, aproape de urmatoarea intersectie, cand pe diagonala - mai departe- ai Agentia de voiaj CFR. NU ajungi la Potcoava!
Succes!\:D/

mihaela_2006
04.04.2007, 11:34:20
Merci! Sper sa-i gasesc ca am auzit numai de bine de ei.

Mai este un topic cu "rochite salon Gala" la rochii de mireasa, si gasesti mai multe informatii cred.

Matzoi
11.04.2007, 12:52:45
Este foarte simplu: pe strada Brailei, treci de intersectia mare cu Tribunalul si papadia, pe partea dreapta, dupa banci, aproape de urmatoarea intersectie, cand pe diagonala - mai departe- ai Agentia de voiaj CFR. NU ajungi la Potcoava!
Succes!\:D/
Mercic
Pup

Cris2006
12.04.2007, 00:00:50
Eu mi-am cumparat rochita de mireasa de la Bucuresti de pe Lipscani si sunt foarte multumita de ea.Mi-a placut de cum am vazut-o si am zis ca asta trebuie sa fie a mea si asa a fost iar cand am probat-o mi-a placut si mai mult cum imi statea cu ea.Spor la pregatiri.Va pup!:*

nico_r
20.04.2007, 11:38:43
Buna,
Eu, desi locuiesc in bucuresti, mi-am luat rochia din braila pt ca sunt mai ieftine. Mi-am cumparat-o de la un magazin de langa "Mireasa" din piata mare. Adresa exacta o gasiti pe site-ul lor " noelastyle.ro". Fac rochiii super faine la niste preturi incredibile. Eu sunt foarte multumita. Si daca vreti le fac si la comanda. Multa Bafta in alegerea rochiei...eu una stiu ca am cautat f mult pana am gasit-o.

issa3
09.05.2007, 12:47:23
fetelor vad ca majoritatea si-au cumparat rochia de mireasa dar nimeni nu a postat nici o poza...

mihaela_2006
09.05.2007, 23:57:46
eu inca nu mi-am luat rochita.Kala-elena stiu ca a afisat poze cu rochia ei de mireasa.

kala_elena
10.05.2007, 07:40:57
fetelor vad ca majoritatea si-au cumparat rochia de mireasa dar nimeni nu a postat nici o poza...
Cred ca ai dreptate, nu am atasat fotografiile pe topicul potrivit!

kala_elena
10.05.2007, 07:51:23
Imi indrept greseala!:-"
Fac precizarea ca incepand cu mijlocul lumii martie am inceput un program de gimnastica si un control al mancarii, iar acum incep sa apara rezultatele:)>-:)>-:)>- Asa ca rochita va arata mult mai bine pe mine:-? sper!
Nu m-am mai uitat de mult pe fotografii pentru ca incepuse sa nu imi mai placa partea din fata. Voi vedea cu vreo 2 saptamani inainte daca mai fac vreo modificare la ea.

issa3
10.05.2007, 13:15:26
Fac precizarea ca incepand cu mijlocul lumii martie am inceput un program de gimnastica si un control al mancarii, iar acum incep sa apara rezultatele:)>-:)>-:)>- Asa ca rochita va arata mult mai bine pe mine:-? sper!
Nu m-am mai uitat de mult pe fotografii pentru ca incepuse sa nu imi mai placa partea din fata. Voi vedea cu vreo 2 saptamani inainte daca mai fac vreo modificare la ea.

esti superba,intr-adevar o miresica fffffff frumoasa si sexy;-)
eu nu as modifica nimic la partea din fata, dar este decizia ta.>:D<

Cris2006
10.05.2007, 22:56:41

Sa stii ca esti o miresica foarte frumoasa si nu trebuie sa slabesti ca sa stea rochita bine pe tine.Oricum si asa cum esti acum iti sta foarte bine.Tot ce conteaza este sa fii fericita in ziua nuntii si sa zambesti tot timpul.>:D< :) :*

kala_elena
11.05.2007, 07:45:56
esti superba,intr-adevar o miresica fffffff frumoasa si sexy;-)
eu nu as modifica nimic la partea din fata, dar este decizia ta.>:D<
Multumesc mult pentru complimente! :x:x:x O sa ma mai imbrac o data cu ea la inceputul lunii iulie si atunci voi hotara daca o mai personalizez putin!:D
Sunt convinsa ca toate vom fi superbe in ziua nuntii noastre!

kala_elena
11.05.2007, 07:47:40
Sa stii ca esti o miresica foarte frumoasa si nu trebuie sa slabesti ca sa stea rochita bine pe tine.Oricum si asa cum esti acum iti sta foarte bine.Tot ce conteaza este sa fii fericita in ziua nuntii si sa zambesti tot timpul.>:D< :) :*
Pupici dulcici! >:D<>:D<>:D<:x
Tu nu ne arati rochita ta??? Abia asteptam sa o vedem!!!

Matzoi
13.05.2007, 20:04:53
Mi-am luat si eu rochita de la casa Mirandi. Imi place tare mult. Nu am o poza cu ea dar am poza de pe site. Mie una mi-a placut tare mult. A fost dragoste la prima vedere.

issa3
13.05.2007, 22:50:05
Mi-am luat si eu rochita de la casa Mirandi. Imi place tare mult. Nu am o poza cu ea dar am poza de pe site. Mie una mi-a placut tare mult. A fost dragoste la prima vedere.

este fffffff frumoasa rochita.sa o porti cu placere si sa-ti aduca noroc:*

Cris2006
14.05.2007, 00:03:51
Pupici dulcici! >:D<>:D<>:D<:x
Tu nu ne arati rochita ta??? Abia asteptam sa o vedem!!!

Nu pot sa v-o arat pentru ca nu am cu ce sa fac poze.Imi pare rau.Oricum o sa atasez poze pe site dupa nunta.:-<

kala_elena
14.05.2007, 08:15:57
:-<:-<:-<Oooof! Inseamna ca o sa o vad live!<:-P

Matzoi
18.05.2007, 22:14:13
Ce bine de voi fetelor ca sunteti acolo sa va vedeti!

mihaela_2006
09.06.2007, 13:42:58
in sfarsit am vazut si eu o rochita care mi-ar placea, la noelastyle in vitrina. cred ca o sa ma duc sa vad cum imi sta

mariana_ariete
10.06.2007, 21:38:31
da, la magaziunul ariela de pe str grivitei aproape de scolilor, pe partea stanga cu vii de la piata mare langa un magazin de fier forjat.
sper sa gasesti ce-ti place
multa bafta

kala_elena
12.06.2007, 14:06:07
in sfarsit am vazut si eu o rochita care mi-ar placea, la noelastyle in vitrina. cred ca o sa ma duc sa vad cum imi sta
Asteptam pozici!=D>=D>=D>

mihaela_2006
12.06.2007, 20:31:25
si eu astept sa vad maine cum vine pe mine rochita

mihaela_2006
13.06.2007, 23:51:58
desi m-am dus sa probez rochita de care va spuneam mai devreme, de la noela style, cand am ajuns acolo am vazut alta rochita care mi-a placut mult si am cumparat-o.

mihaela_2006
14.06.2007, 00:26:05
Va atasez modelul de pe site-ul lor.Modelul meu nu-i cu frunze ci cu trandafirasi

kala_elena
29.06.2007, 13:41:42
Va atasez modelul de pe site-ul lor.Modelul meu nu-i cu frunze ci cu trandafirasi
Imi place foarte mult rochita ta! Sa o porti cu drag si sa fii o frumoasa!

mihaela_2006
29.06.2007, 23:01:35
multumesc in realitate e un pic diferita si mai draguta \:D/ ( e pe crem cu trandafiri visinii0

kala_elena
02.07.2007, 10:08:18
multumesc in realitate e un pic diferita si mai draguta \:D/ ( e pe crem cu trandafiri visinii0
Cred ca e minunata!

aury
24.07.2007, 13:51:55
Hop si eu in vizita la voi!sper sa nu deranjez.imi puteti da niste adrese exacte ale magazinelor unde voi stiti ca au modele dragute de rochite ???!!!!!!!(in Braila ....bineanteles)

mihaela_2006
24.07.2007, 23:12:58
prea multe magazine nu sunt. Ai timp sa te duci la toate. Poti incepe cu magazinele de la Piata mare, chiar in statia de tramvai la etajul 1,(se vede din statie) unde are rochite de la Noela style, apoi mergi un pic inspre piata si ajungi la strada rosiori tot la etaj la magazinul Mireasa ( rochite WhiteLady), apoi mergi inainte de republicii ,si ajungi la miss Befany, si apoi tot inainte pana aproape de centru, inainte de teatru mai e un magazin cu rochite de mireasa.
Sper sa gasesti rochita!

aury
25.07.2007, 09:23:07
prea multe magazine nu sunt. Ai timp sa te duci la toate. Poti incepe cu magazinele de la Piata mare, chiar in statia de tramvai la etajul 1,(se vede din statie) unde are rochite de la Noela style, apoi mergi un pic inspre piata si ajungi la strada rosiori tot la etaj la magazinul Mireasa ( rochite WhiteLady), apoi mergi inainte de republicii ,si ajungi la miss Befany, si apoi tot inainte pana aproape de centru, inainte de teatru mai e un magazin cu rochite de mireasa.
Sper sa gasesti rochita!
Multumesc frumos.Imi vor fii foarte de folos indicatiile tale ,cu atat mai mult ca pt azi hotarasem vizita in Braila.pupik

mihaela_2006
25.07.2007, 10:18:21
Cu placere. Sper sa gasesti ceva care sa-ti placa

aury
26.07.2007, 09:19:53
Un esec vizita la Braila.am gasit cele magazinele ,exceptie facand "Noela style".nu la fost de gasin .In final m-am intors la Gl. si am dat comanda de rochita pe care o vroiam eu ....,numai ca....nu ma avantajeaza albul ,asa ca am optat pt crem .Nu-s superancantata ,pt ca in viziunea mea de mic copil...,o mireasa tb sa fie in alb.dar eu ,sunt blonda (naturala)si albul ma spalaceste .sper sa iasa bine .

mihaela_2006
26.07.2007, 12:30:36
bine macar ca ti-ai gasit rochita, nu mai conteaza de unde ai gasit-o.Cu siguranta iti va sta bine cu rochita aleasa. Spor la pregatiri in continuare
Si a mea e tot pe crem

kala_elena
02.08.2007, 14:47:30
Un esec vizita la Braila.am gasit cele magazinele ,exceptie facand "Noela style".nu la fost de gasin .In final m-am intors la Gl. si am dat comanda de rochita pe care o vroiam eu ....,numai ca....nu ma avantajeaza albul ,asa ca am optat pt crem .Nu-s superancantata ,pt ca in viziunea mea de mic copil...,o mireasa tb sa fie in alb.dar eu ,sunt blonda (naturala)si albul ma spalaceste .sper sa iasa bine .
Draga mea, orice mireasa este minunata pentru simplul fapt ca este ziua cea mai frumoasa a vietii ei de pana atunci! Sunt convinsa ca rochita va fi superba pentru ca o vei face sa fie astfel! Orice rochita preia din personalitatea, din frumusetea, din lumina miresei!! Vei fi SUPERBA!

Matzoi
03.08.2007, 08:37:58
Pai si pana la urma unde ai comandat-o? La ce magazin?

gurgu21ana
06.09.2007, 13:54:52
eu mi-am luat rochita de la miss beffany, si recomand cu incredere sa incercati acolo.fetele sunt super dragute si foarte rabdatoare.rochita mea am facut-o la comanda pt ca am vazut in magazin corsetul care imi placea si era un pic micut si initial era facut din spuma dar eu am optat pt organza.ca sa vedeti ce a iesit va atasez o poza cu mine.sper sa va placa

andraelen
06.09.2007, 14:39:51
buna fetelor!eu am castigat rochita de mireasa pe net.de la casa de moda brumihar.sunt super fericita sambata ma duc sa imi ia masurile!:*

mihaela_2006
06.09.2007, 19:07:42
Felicitari andra!<:-P

andraelen
07.09.2007, 10:13:37
Felicitari andra!<:-P

mersi mihaela_2006!<:-P:*

annybunny
08.09.2007, 22:57:32
mersi mihaela_2006!<:-P:*

Felicitari si asteptam pozici cu rochita :D :)>-

Dolly2008
15.09.2007, 19:19:13
cand credeti ca trebuie sa ne luam rochia ,mai exact cu cat timp inainte de nunta eu mai am 10 luni la anul in iulie 2008 fac nunta .Voi cum a-ti facut sunt foarte emotionata si cred ca rochia e cea mai imp in ziua nuntii.... nu credeti??????>:D< >:D< =((

mihaela_2006
17.09.2007, 22:12:23
eu am cumparat rochita cu o luna si jumatate inainte de nunta.

kala_elena
18.09.2007, 10:34:44
cand credeti ca trebuie sa ne luam rochia ,mai exact cu cat timp inainte de nunta eu mai am 10 luni la anul in iulie 2008 fac nunta .Voi cum a-ti facut sunt foarte emotionata si cred ca rochia e cea mai imp in ziua nuntii.... nu credeti??????>:D< >:D< =((
Depinde cum iti va fi norocul: daca o vei intalni repede, daca o sa simti ca aceea este rochita visurilor tale, o sa o cumperi, indiferent cand se va intampla acest lucru. Eu am cumparat-o cu 4 luni inainte.

issa3
26.09.2007, 08:48:04

Eu ma gandeam sa incep sa ma uit serios dupa rochita cam cu 4-3 luni inainte de nunta, ca sa am timp daca se intampla doamne fereste ceva de genul "inca nu a sosit rochia,inca nu este gata",etc.Mai ales ca am citit pe site ca s-au mai intamplat situatii de genul.Prefer sa o am inainte cu o luna in casa decat sa mai am un motiv de stres in ultima saptamana.

annybunny
26.09.2007, 12:03:31
Eu o sa incep tot cam 4-5 luni inainte de nunta sa imi caut rochia de mireasa, dar cred ca o cumpar din germania nu din romania, doar sa mai vin o data de paste in romania ca sa am timp sa-mi caut rochie. Pupici si spor la pregatiri!! :* :x

Giulia2201
27.09.2007, 13:38:00
Eu o sa incep tot cam 4-5 luni inainte de nunta sa imi caut rochia de mireasa, dar cred ca o cumpar din germania nu din romania, doar sa mai vin o data de paste in romania ca sa am timp sa-mi caut rochie. Pupici si spor la pregatiri!! :* :x

Fetelor, nu stiu exact cum stau lucrurile in Roamania in ceea ce priveste rochia de mireasa, dar mie mi-au trebuit 6 luni ca s-o vad acasa pe a mea, asa ca luati-va masuri de precautie!

andraelen
01.11.2007, 22:50:58
buna sunt claudia si sunt din galati.eu mi-am cumparat rochita din braila si este de la casa de moda MIRANDI iar acum o vand ptr ca am avut nunta.Am dat pe ea 26 mil si acum o vand cu 10 mil.Daca te intereseaza astept un mail sau ceva.adresa mea este renegade_clau arond (mie nu imi merge arondul ) yahoo.com te pupacesc dulce
`

foarte frumoasa rochita!;-)

annybunny
04.11.2007, 13:49:41
buna sunt claudia si sunt din galati.eu mi-am cumparat rochita din braila si este de la casa de moda MIRANDI iar acum o vand ptr ca am avut nunta.Am dat pe ea 26 mil si acum o vand cu 10 mil.Daca te intereseaza astept un mail sau ceva.adresa mea este renegade_clau arond (mie nu imi merge arondul ) yahoo.com te pupacesc dulce
`

E frumoasa rochita, posteaza la bazar, sigur o sa o vinzi :d CASA DE PIATRA!!!!>:D<

anisoara
04.11.2007, 22:12:35
`

Foarte frumoasa rochita :)>-

issa3
08.11.2007, 22:19:29
fetelor stiti cumva cand vor aparea colectiile 2008? eu stiam ceva ca prin ianuarie-februarie...abia astept sa merg la cumparaturi<:-P

mihaela_2006
08.11.2007, 22:42:57
nu stiu cand apar noile colectii, dar iti recomanda sa mai treci pe la magazine uneori si poate gasesti ceva care sa-ti placa. Nu stii cand apare rochita ta!

issa3
09.11.2007, 00:38:10
nu stiu cand apar noile colectii, dar iti recomanda sa mai treci pe la magazine uneori si poate gasesti ceva care sa-ti placa. Nu stii cand apare rochita ta!
Mi-am programat sa incep vizitele pe la magazine incepand cu februarie ca sa am tot timpul pana in septembrie.
Pe mine m-a uimit faptul ca in Braila rochiile sunt mult mai scumpe decat in Bucuresti...adica scumpe rauuuu...cel putin magazinul de pe Str.Rosiori are niste scoruri nejustificate.....dar asta e, eu oricum imi cumpar rochitza din Bucuresti:-p

ameli2008
15.11.2007, 18:41:54
ce parere aveti de aceasta rochie?este un model luat de pe internet.credeti ca in braila gasesc o croitoreasa care imi poate face acest model?

andraelen
15.11.2007, 22:15:46
ce parere aveti de aceasta rochie?este un model luat de pe internet.credeti ca in braila gasesc o croitoreasa care imi poate face acest model?

depinde!pai scoate modelul si mergi cu el la un magazin de rochite de mireasa si vb cu fetele de acolo!poate te pot ajuta!:)>-

issa3
16.11.2007, 08:34:11
foarte frumos modelul rochitei.mult succes in cautarea unei croitorese pricepute:*

claudia_7n
02.01.2008, 20:02:42
Foarte frumoasa rochia

mihaela_2006
05.01.2008, 19:51:10
ameli, incearca la MissBefany

ameli2008
17.01.2008, 20:46:14
miresici din 2008:de unde va cumparati rochita de mireasa?eu inca nu m-am hotarat nu am gasit o rochita care sa fie pe placul meu:( .astept parerile voastre.

Joliutza
17.01.2008, 20:54:32

Superba!!! Este printre preferatele mele...=D>

ghdcatalina
24.01.2008, 16:53:25
miresici din 2008:de unde va cumparati rochita de mireasa?eu inca nu m-am hotarat nu am gasit o rochita care sa fie pe placul meu:( .astept parerile voastre.

Intr adevar ..in Braila sunt niste preturi.../:) cam nejustificat de mari .
Noi locuim de 2 ani in Bucuresti...deci cred k voi lua de aici ..sau din Galati( in cel mai rau caz ),dar nu din Braila pt k sunt si scumpe si ffff putine modele.

issa3
28.01.2008, 22:57:00
Intr adevar ..in Braila sunt niste preturi.../:) cam nejustificat de mari .
Noi locuim de 2 ani in Bucuresti...deci cred k voi lua de aici ..sau din Galati( in cel mai rau caz ),dar nu din Braila pt k sunt si scumpe si ffff putine modele.
ma bucur ca mai este cineva cu aceeasi parere ca si mine.si eu locuiesc tot in bucuresti si sunt hotarata sa imi cumpar rochitza de aici in primul rand pt ca oferta este mai mare si in al doilea rand pt ca nu nu accept sa sa fiu furata de speculantii din braila.

sper ca nu am fost prea dura:-p

issa3
28.01.2008, 23:26:18
vesti trendy anul acesta: - rochii lungi (in nici un caz scurte)
- neaparat cu dantela
- culoarea ivory sau crem

bine, acum totul tine si de gustul fiecarei miresici...

spoar la cumparaturi fetelor...eu abia astept sa dau turul magazinelor si sa le scot din minti pe vanzatoare>:):))

annybunny
22.02.2008, 19:45:38
Puteti sa-mi spuneti si mi-e ce magazine ptr rochia de mireasa sunt prin Braila si Galati? Sa ma uit si eu pe net dupa modele :) Va postez 2 rochite de la burnihar care mi-au placut :)

issa3
22.02.2008, 20:44:45
Puteti sa-mi spuneti si mi-e ce magazine ptr rochia de mireasa sunt prin Braila si Galati? Sa ma uit si eu pe net dupa modele :) Va postez 2 rochite de la burnihar care mi-au placut :)

buna anne_mary, eu stiu ca este magazin cu rochii de la noela style (la piata mare vis a vis de liceul cerna, la etaj) si mirandi, daca nu ma insel, pe stada rosiori tot la piata mare. cam atat stiu eu, poate te pot ajuta mai mult fetele care locuiesc in br.

te pup:*

andraelen
23.02.2008, 10:56:40

cei de la brumihar au magazin in galati!la ei am castigat eu rochita!>:D<si gasesti exact modelele de pe site!

ameli2008
23.02.2008, 15:03:58
la piata mare mai e mag.mireasa,mai e unu pe langa sc.8 si mag.miss befany.

mamuska
23.02.2008, 15:46:22
am vazut ca apostat o miresica o poza cu o rochita asemanatoare pe care o probase...stati sa o caut...nu mai stiu cine era

mamuska
23.02.2008, 16:02:05
http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=111353&d=1203701333
aceasta este in genul celei pe care ai postat-o tu....cocolyna este cea care o probeaza...mai sunt poze cu ea si din spate,pe topicul "la probat rochii de mireasa"

aceasta doar ca nu are bretele si e mai ampla...

roxanakineto
23.02.2008, 16:07:46
Buna,parerea mea e sa mergi sa o cumperi pentru k poti sa o probezi.Stiu pe cineva kre a facut rochia la comanda si pana in ziua nuntii nu a vazut-o,iar la nunta nu-i venea sa creada ce rochie era,pentru k u era ce-si dorea.Eu mi-am cumparat-o.asa k te gandesti bine

annybunny
23.02.2008, 19:36:33
buna anne_mary, eu stiu ca este magazin cu rochii de la noela style (la piata mare vis a vis de liceul cerna, la etaj) si mirandi, daca nu ma insel, pe stada rosiori tot la piata mare. cam atat stiu eu, poate te pot ajuta mai mult fetele care locuiesc in br.
te pup:*

Magazin-ul Mirandi e ala pe rosiorilor/colt cu republice, la etaj? Cred ca acolo o sa-mi fac rochita la comanda, ca avem niste cunostinte acolo.

cei de la brumihar au magazin in galati!la ei am castigat eu rochita!>:D<si gasesti exact modelele de pe site!

Ms Andra, ma refeream la brumihar :"> dar am uitat cum se scrie :-$

la piata mare mai e mag.mireasa,mai e unu pe langa sc.8 si mag.miss befany.

Deci miss befany e tot langa sc. 8?

MS fetelor:* Deci prin zona "Piata Mare" prin BR o sa umblu ptr rochita si poate si in GL. Pupici :*

issa3
24.02.2008, 00:55:48
da, la magazinul acela m-am referit...acum nu stiu sigur sigur daca el are rochii de mireasa de la mirandi dar eu parca asa imi aduc aminte...le rog pe celelalte miresici sa ma corecteze daca gresesc.
oricum o sa ajung si eu in braila cam peste o luna si daca pana atunci nu ai un raspuns exact o sa merg la acel magazin sa intreb.

apropos eu m-am hotarat sa imi cumpar rochita de la "Christian Philippe" din bucuresti pt ca mi-a placut un model de la ei si doamnele sunt foarte dragute.mai ramane sa merg sa o probez...sper sa imi stea bine^:)^

ps: poza este in album ...spuneti-mi sincer ce parere aveti...sar'mana:*

ameli2008
24.02.2008, 14:35:31
Magazin-ul Mirandi e ala pe rosiorilor/colt cu republice, la etaj? Cred ca acolo o sa-mi fac rochita la comanda, ca avem niste cunostinte acolo.

Ms Andra, ma refeream la brumihar :"> dar am uitat cum se scrie :-$

Deci miss befany e tot langa sc. 8?

MS fetelor:* Deci prin zona "Piata Mare" prin BR o sa umblu ptr rochita si poate si in GL. Pupici :*
nu miss befany e pe str.1decembrie1918,nr.5

ameli2008
24.02.2008, 14:38:39
iar mag.mirandi e mag.mireasa si stiu ca au rochii de ma maya fashion.

ameli2008
24.02.2008, 14:40:43
da, la magazinul acela m-am referit...acum nu stiu sigur sigur daca el are rochii de mireasa de la mirandi dar eu parca asa imi aduc aminte...le rog pe celelalte miresici sa ma corecteze daca gresesc.
oricum o sa ajung si eu in braila cam peste o luna si daca pana atunci nu ai un raspuns exact o sa merg la acel magazin sa intreb.

apropos eu m-am hotarat sa imi cumpar rochita de la "Christian Philippe" din bucuresti pt ca mi-a placut un model de la ei si doamnele sunt foarte dragute.mai ramane sa merg sa o probez...sper sa imi stea bine^:)^

e frumoasa rochia mie imi place;-)

annybunny
24.02.2008, 20:33:28

MS ptr raspuns:*
Si mi-e imi place rochita :*

annybunny
24.02.2008, 20:34:19

iar mag.mirandi e mag.mireasa si stiu ca au rochii de ma maya fashion.

MS mult Ameli :*

ghdcatalina
03.03.2008, 17:11:10
http://www.miresici.ro/attachment.php?attachmentid=111353&d=1203701333
aceasta este in genul celei pe care ai postat-o tu....cocolyna este cea care o probeaza...mai sunt poze cu ea si din spate,pe topicul "la probat rochii de mireasa"

aceasta doar ca nu are bretele si e mai ampla...

CAT AI DAT PE ROKITA ASTA SI DE UNDE ?=D>

Jorju
06.03.2008, 12:52:44
CAT AI DAT PE ROKITA ASTA SI DE UNDE ?=D>
Rochita este din colectia LaSposa 2008, cred ca pretul este undeva la 1900EUR si e modelul Marsella.

Jorju
06.03.2008, 12:56:54

Ameli2008, nu stiu daca te mai intereseaza acest model...dar exista ceva asemanator la Calin Events in Bucuresti - seamana destul de mult (poti sa dai un search pe google si le gasesti site-ul, sunt poze cu toate rochitele).

roni_27
15.03.2008, 16:49:43

Ameli2008, este exact rochia pe care o vreau si eu :-). o gasesti aici: http://www.jormabridal.com/07wedding_dress3.html cu numarul 07jmhs052. In Bucuresti am vazut ca era in jur de 2000 ron. eu as comanda-o de pe site, dar nu stiu cat sunt taxele de transport, care este calitatea materialului, etc. Astept sa-mi spuna fetele daca au mai comandat de pe acest site.... sunt de incredere? vazusem un comentariu care mi-a cam taiat elanul si nu stiu ce sa fac.

issa3
16.03.2008, 15:32:46
Ameli2008, este exact rochia pe care o vreau si eu :-). o gasesti aici: http://www.jormabridal.com/07wedding_dress3.html cu numarul 07jmhs052. In Bucuresti am vazut ca era in jur de 2000 ron. eu as comanda-o de pe site, dar nu stiu cat sunt taxele de transport, care este calitatea materialului, etc. Astept sa-mi spuna fetele daca au mai comandat de pe acest site.... sunt de incredere? vazusem un comentariu care mi-a cam taiat elanul si nu stiu ce sa fac.

foarte foarte foarte frumoasa rochitza.parerea mea e ca decat sa risti si sa o comanzi de pe site mai bine dai o fuga pana in bucuresti si cu ocazia asta o si probezi si vezi cum pica pe tine...cred ca te ajunge tot la acelasi pret poate mai ieftin.
nu vreau sa te dezamagesc dar am mai vazut la bazar fete care vindeau rochii noi noute comandate de pe site-uri si care nu le veneau.

oricum sunt sigura ca vei face alegerea corecta.:*

mimis2008
17.03.2008, 19:57:14
Buna, ma numesc Mimi si imi caut rochie de vreo 3 luni si nici o sansa!
Mi-a placut fff mult rochia din imagine si ma gandeam ca poate imi poti spune de unde este!
Multumesc

roni_27
18.03.2008, 17:23:12
Buna, ma numesc Mimi si imi caut rochie de vreo 3 luni si nici o sansa!
Mi-a placut fff mult rochia din imagine si ma gandeam ca poate imi poti spune de unde este!
Multumesc

Draga Mimi, nu stiu daca te-ai referit la imaginea postata de mine...daca da, poti sa incerci la Verostyle (www.verostyle.ro).

issa3
18.03.2008, 19:38:20
am si eu o intrebare.ca sa stea rochia mai infoiata ce trebuie sa-i mai pui pe dedesupt, pe langa crinolina?

annybunny
19.03.2008, 00:04:36
am si eu o intrebare.ca sa stea rochia mai infoiata ce trebuie sa-i mai pui pe dedesupt, pe langa crinolina?
Poti sa folosesti jupa sau arcuri mai multe detalii poti sa citesti aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2801&page=50) :*

mihaela_2006
19.03.2008, 21:30:19
roni nu-ti mai face griji.pana la urma gasesti tu rochia potrivita, si se poate sa o gaesti chiar cand nu te astepti.Eu am cautat-o cam 6 luni...asa ca nu-ti mai face griji

myrela_18
23.03.2008, 03:34:51
Fetelor Pe Mine Ma Framanta Ceva...eu Am O Problema ,adik Am Sanii Ff Mari Si Nu Stiu Cam Ce Rochita Miar Sta Bine,adik Ce Decolteu,chestii De Astea,stiti Voi,poate O Sa Ma Ajutati Cu Niste Poze Cu Miresici Cu Sanii Amri,multam Multtttttttttttt

:*:*:*:*:*

issa3
25.03.2008, 00:10:40
Poti sa folosesti jupa sau arcuri mai multe detalii poti sa citesti aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2801&page=50) :*

ms pt link:* :* :*

georgiana_4
04.08.2008, 19:51:21
Buna Dolly2008.
si eu am nunta tot la ascunsa,in octombrie.poti sa imi dai cateva detalii legate de local?
Cum a fost servirea,meniurile au fost ok.....ai fost multumita d ei?poop

mioara1704
04.09.2008, 11:46:52
Incercati la Cernauti la magazinul Viorica.E in centrul orasului..au niste rochii superbe si preturile pe masura.

mioara1704
04.09.2008, 11:48:08
Eu mi am luat rochita cu o luna inainte de nunta. Cred ca nu are rost sa o cumperi mai devreme pentru ca apar modificarile de greutate:)))

karmen_eli
12.09.2008, 09:42:38
Rochita mea e de vanzare si pot sa o aduc in Braila. Poate o sa fac vreo miresica fericita cu rochita mea. Este dintr-o bucata, brodata manual partea de sus si trena (1.5 m are trena cu sistem de prindere). :* :* :* Pret 800 ron + cercurile + voalul. Poze in album.

georgiana_urziceni
12.09.2008, 12:14:47
vesti trendy anul acesta: - rochii lungi (in nici un caz scurte)
- neaparat cu dantela
- culoarea ivory sau crem

bine, acum totul tine si de gustul fiecarei miresici...

spoar la cumparaturi fetelor...eu abia astept sa dau turul magazinelor si sa le scot din minti pe vanzatoare>:):))
cred ca eu ma incadrez...voi ce parere aveti?

monicas
18.09.2008, 18:56:45
Buna fetelor

Poate cineva se potriveste cu mine la gusturi si masuri. Detaliile mai jos.

Merci

Va pup!!!

monike
25.09.2008, 00:44:29

Buna Ameli2008, sunt tot din Braila dar rochitza mi-am luat-o din Bucuresti unde in general la magazinele mari nu au foarte multe rochii pe stoc dar fac comenzi care dureaza de la 1-4 luni. Eu mi-am luat rochitza de la Mariaj Lux si a fost admirata de toata lumea.

Puup si spor la cautari!

simik
28.10.2008, 16:20:27
Eu mi-am cumparat rochia de la Calin Events. Puteti sa vedeti modelele pe care la fac ei pe site-ul www.calinevents.com (http://www.calinevents.com)! In cazul in care sunteti interesate de rochita Miruna si va potriviti la masuri, eu vand rochita. Daca va intereseaza da-ti un PM.

Pupici!

mirela22
18.11.2008, 19:06:42
incercati la ALB SI NEGRU au niste modele dragute foc dar piperate

karoline
14.01.2009, 17:48:09
Eu mi-am cumparat rochia de la Calin Events. Puteti sa vedeti modelele pe care la fac ei pe site-ul www.calinevents.com (http://www.calinevents.com)! In cazul in care sunteti interesate de rochita Miruna si va potriviti la masuri, eu vand rochita. Daca va intereseaza da-ti un PM.

Pupici!

Ok:[email protected] :[email protected] eu mi-am luat rochita de la Noela Style si nu am dat fffff. mult pe ea este un model cu bun gust si nu foarte dificil a fost pe placul meu www.noelastyle.ro (http://www.noelastyle.ro)

karoline
14.01.2009, 17:50:05
incercati la ALB SI NEGRU au niste modele dragute foc dar piperate

Acolo am decis sa fac si ornarea bisericii si a restaurantului deoarece m-am inteles fff. bine cu doamna de acolo care este super draguta si amabila.M-a ajutat cu tot ce a putut.Cum se spune esti incepator

Rosa
17.01.2009, 21:59:45
Acolo am decis sa fac si ornarea bisericii si a restaurantului deoarece m-am inteles fff. bine cu doamna de acolo care este super draguta si amabila.M-a ajutat cu tot ce a putut.Cum se spune esti incepator

Stie cineva ce calitate au rochiile de la Missbefany si ce preturi practica?
Am vazut cateva modele dragute pe site-ul lor,dar nu imi dau seama de calitatea materialelor si mai ales nu stiu preturile.
Multumesc.

SOOORYN
22.01.2009, 14:32:09
Stie cineva ce calitate au rochiile de la Missbefany si ce preturi practica?
Am vazut cateva modele dragute pe site-ul lor,dar nu imi dau seama de calitatea materialelor si mai ales nu stiu preturile.
Multumesc.
SUNT FOARTE SCUMPE AVAND IN VEDERE CALITATEA SI MODELELE PE CARE LE AU.DU-TE IN GALATI SI GASESTI ROCHII SI MAI FRUMOASE SI MULT MAI IEFTINE.:suuuper:

janghiri
27.01.2009, 23:40:44
Buna miresicilor

Eu am gasit super rochite de mireasa de inchiriat...si sunt rochite de firma.
Salonul se numeste Elite Mariaj (i-am gasit pe google), si este undeva pe langa ProTv...uitati-va la ei pe site, au super modele

ele_23
29.01.2009, 18:51:22
buna eu sunt noua pe site.Eu sunt din galati si as vrea si eu nr de telefon a persoanei care face rochii de mirese

mihaela_2006
29.01.2009, 20:21:35
ele, joliefamme nu a mai intrat pe site de multa vreme

bre_alinutzaxp_2006
31.01.2009, 19:13:40
salut
si eu am nunta in iulie
si inca nu mi-am gasit rochia

mihaela_2006
01.02.2009, 00:01:31
O sa o gasesti cand te astepti mai putin. Eu am gasit rochia cand cautam cu totul altceva. Am vazut va faci la aceeasi biserica unde am facut si eu.Spor la pregatiri

pepers
01.02.2009, 16:20:33
Ameli2008, este exact rochia pe care o vreau si eu :-). o gasesti aici: http://www.jormabridal.com/07wedding_dress3.html cu numarul07jmhs052. In Bucuresti am vazut ca era in jur de 2000 ron. eu as comanda-o de pe site, dar nu stiu cat sunt taxele de transport, care este calitatea materialului, etc. Astept sa-mi spuna fetele daca au mai comandat de pe acest site.... sunt de incredere? vazusem un comentariu care mi-a cam taiat elanul si nu stiu ce sa fac.

Roni ai putea scrie mai multe detalii despre rochita care ai vazut-o pe net pe siteul http://www.jormabridal.com/07wedding_dress3.html si firma din bucuresti unde ai vazut-o la pret de ~ 2 000 ron?
Eu sunt din Bucuresti si m-ar interesa sa o cumpar, daca nu cred ca o voi aduce singurica din China. :-?

pls.

maria80
03.02.2009, 18:43:19
Roni ai putea scrie mai multe detalii despre rochita care ai vazut-o pe net pe siteul http://www.jormabridal.com/07wedding_dress3.html si firma din bucuresti unde ai vazut-o la pret de ~ 2 000 ron?
Eu sunt din Bucuresti si m-ar interesa sa o cumpar, daca nu cred ca o voi aduce singurica din China. :-?

pls.

Fetelor, pe site-ul de mai sus am recunoscut modele Maggie Sottero si Demetrios, pretul exagerat de micde aprox 300$ nu ma face sa ma gandesc decat la niste copii ieftine.Atentie! nu va riscati sa comandati fara sa va asigurati de calitatea rochitelor.E pacat sa asteptati x luni si sa va treziti cu vreo musama lucrata prost si cu banii dati.
Sper ca nu am suparat pe nimeni, am vrut doar sa-mi spun parerea, poate va e de ajutor.

dydy21
04.02.2009, 21:20:03
Fetelor, pe site-ul de mai sus am recunoscut modele Maggie Sottero si Demetrios, pretul exagerat de micde aprox 300$ nu ma face sa ma gandesc decat la niste copii ieftine.Atentie! nu va riscati sa comandati fara sa va asigurati de calitatea rochitelor.E pacat sa asteptati x luni si sa va treziti cu vreo musama lucrata prost si cu banii dati.
Sper ca nu am suparat pe nimeni, am vrut doar sa-mi spun parerea, poate va e de ajutor.
fetelor si eu am cautat rochii am nunta in august si am fost sa ma mai uit de rochii si nu am gasit nimic sami placa mi se par de proasta calitate si nu numai dar si facute foarte prost mai ales ca in braila nu ai unde sa cauti sunt doar 3 magazine si mai au si preturi exagerate mam dus sapt asta sa ma mai uit si sami faco parer pt ca au aparut colectiile noi si mam lamurit sunt fffffff urate asa ca mai am de cautat dar eu zic sa nu ne pierdem speranta

karoline
05.02.2009, 22:32:56
fetelor si eu am cautat rochii am nunta in august si am fost sa ma mai uit de rochii si nu am gasit nimic sami placa mi se par de proasta calitate si nu numai dar si facute foarte prost mai ales ca in braila nu ai unde sa cauti sunt doar 3 magazine si mai au si preturi exagerate mam dus sapt asta sa ma mai uit si sami faco parer pt ca au aparut colectiile noi si mam lamurit sunt fffffff urate asa ca mai am de cautat dar eu zic sa nu ne pierdem speranta
la noela style, ai fost? inca nu au scos colectia 2009, iar de preturi, mie nu mi se par mari,sunt rochii pe toate buzunarele,eu asa cred

adrienuca22
20.02.2009, 12:19:04
buna,si eu asi vrea sa inchiriez rochita,dar in afara de bucuresti mai stiti undeva,am gasti ceva si in cluj salon gabriele,stie cinva cum sunt.

bobocel
20.02.2009, 18:26:51
Buna,

stiu eu pe cineva in Iasi. Mi-am inchiriat si eu.

alexlux
21.02.2009, 10:45:21
salut! si eu stiu pe cineva in Botosani , preturi destul de mici , sora mea si-a inchiriat.

diana_bride
24.02.2009, 22:07:18
stiti cumva unde sa caut costum pt mire? in afara de alb si negru si magenta nu mai stiu altele si as vrea si alte variante.

AleriM
06.03.2009, 00:55:10
da ai dreptate chiar sunt copii si foarte PROST realizate.Stiu sigur deoarece eu am vrut sa iau o rochie Demetrios de acolo si noroc cu sotul meu care a luat legatura cu ei si a aflat ce fel sunt defapt rochiile...

florentina_84
16.03.2009, 19:11:43
Eu inca ma aflu in cautarea rochiei perfecte...cred ca ma voi duce in galati peste 2 saptamani si sper sa gasesc ceva acolo. Mirele meu :-? mi-a spus ca vrea frac ...stie cineva unde as putea gasi ( chiar si de inchiriat) ????

karoline
16.03.2009, 20:04:59
Eu inca ma aflu in cautarea rochiei perfecte...cred ca ma voi duce in galati peste 2 saptamani si sper sa gasesc ceva acolo. Mirele meu :-? mi-a spus ca vrea frac ...stie cineva unde as putea gasi ( chiar si de inchiriat) ????
ptr frac incearca si la teatru,in braila nu am vazut, cat despre rochi ai fost la noela style la noi in braila? au rochii f frumoase

florentina_84
16.03.2009, 21:29:23
Am vazut cateva rochii dragute, dar nu am probat inca nimic:-p ... m-am hotarat insa sa merg peste 2 saptamani la probe

kamille
27.03.2009, 09:11:44
Salut, as vrea si eu sa stiu de unde din Iasi se pot inchiria rochii de mireasa, dar din Botosani?
Mc mult;-)

cristinikapopescu
31.03.2009, 13:18:58
Sau daca nu sunt copii ieftine si chiar arata bine, verificati cat mai costa si taxele vamale fiindca este posibil sa fie inca de 3 ori cat pretul rochiei

Ioana_25
31.03.2009, 21:33:31
Buna,fetelor! De ce nu mergeti si la Miss Befany? Au rochii frumoase, bine realizate, finisate, nu se vad cercurile(crinolina), puteti sa combinati modelele intre ele, sa va alegeti materialele, broderiile. Am fost acolo si am discutat...sunt f dragute doamnele de acolo. Si au si atelierul aproape. Merg in week-end sa probez.
Mult succes la rochii de mireasa.

Ioana_25
31.03.2009, 21:40:44
Buna, Miresici! De ce nu incercati la Miss Befany? Au preturi bune,intreba-ti acolo si va ajuta doamnele de acolo. In week-end merg sa probez.Mie mi-au placut.

amoriccio
31.03.2009, 23:41:49
eu de la miss befany mi-am cumparat rochita si am fost foarte multumita de ea la nunta ca s-a comportat foarte bine, nu s-a stricat, nu am avut probleme cu corsetul.apropo...........o vand( sicapa, voal daca vrea cineva):D cine este interesata ma poate contacta pe privat. o sa va atasez poze cu ea, aper sa va placa:*

DanielaD
28.04.2009, 13:25:38
eu am nunta pe 15 august, iar dupa nunta rochita va fi de vanzare, eu am 1,68 inaltime si 53 kg, dar rochita e pe corset cu snur (vine de la 45 kg pana la 70), pret 5 milioane si ofer cadou jupon, crinolina si voal... daca e interesata vreo miresica...

DanielaD
28.04.2009, 13:27:39
eu am nunta pe 15 august, iar dupa nunta rochita va fi de vanzare, eu am 1,68 inaltime si 53 kg, dar rochita e pe corset cu snur (vine de la 45 kg pana la 70), pret 5 milioane si ofer cadou jupon, crinolina si voal... daca e interesata vreo miresica...
auitat sa atasez si ceva poze;))
243475, 243476, 243477, 243479...

Ioana_25
29.04.2009, 16:10:44

Buna! Imi place rochia ta...de la ce firma o ai si cat te-a costat(vad ca o vinzi cu 5 mil). Este foarte frumoasa...ce ai pe corset? Sa o porti cu placere!

Mir_Ella
29.04.2009, 17:39:07
Sal DaniellaD !

Superba rochita ta !
Eu inca nu m-am gandit asa de departe ...adica sa-mi vand rochita ...probabil o voi face k mai toate dintre noi ...dar vreau sa ma "plictisesc" de ea mai intai =))

O postez si eu pe a mea....astazi am ridicat-o de la vama ....si sunt extra super incantata cu ea ...e maggie sottero MILANA

MiaS
13.05.2009, 09:12:40
Buna, Miresici! De ce nu incercati la Miss Befany? Au preturi bune,intreba-ti acolo si va ajuta doamnele de acolo. In week-end merg sa probez.Mie mi-au placut.

inchiriaza cei de la miss befany? si daca da imi poti da o adresa? :)

dia22
13.05.2009, 11:24:49
buna fetele si eu o sa fiu o miresica in braila,spun ca o sa fiu ca noi locuim in tulcea dar nunta o sa o facem in braila...vreau sa va arat poze cu rochita mea,astept pareri sincere...e de la mis befany si m-a costat 1000 ron,singurul aspect e ca cea din poze e crem a mea va fi alba.va pup si va imbratisez

Rosa
13.05.2009, 13:38:43
buna fetele si eu o sa fiu o miresica in braila,spun ca o sa fiu ca noi locuim in tulcea dar nunta o sa o facem in braila...vreau sa va arat poze cu rochita mea,astept pareri sincere...e de la mis befany si m-a costat 1000 ron,singurul aspect e ca cea din poze e crem a mea va fi alba.va pup si va imbratisez
Desi nu e genul meu de rochie, imi place cum iti sta.Vine frumos pe tine.O intrebare: ce are la spate? Se vede ca un pampon.
Sa o porti sanatoasa si sa-ti aduca multa fericire.>:D<

dia22
13.05.2009, 17:11:55
Desi nu e genul meu de rochie, imi place cum iti sta.Vine frumos pe tine.O intrebare: ce are la spate? Se vede ca un pampon.
Sa o porti sanatoasa si sa-ti aduca multa fericire.>:D<
mc frumos,are o fundita ;-) te pup>:D<

annybunny
13.05.2009, 19:44:33
E superba rochita si iti sta foarte bine :* <:-PFaceti la manastirea din Lacu Sarat(Sf. Patelimon) Nu va trebuit aprobare de la episcop? Noua asa ne-a cerut de asta nu am mai facut:*Ce restaurant ati ales? Spor la pregatiri in continuare :*

dia22
14.05.2009, 08:10:43
E superba rochita si iti sta foarte bine :* <:-PFaceti la manastirea din Lacu Sarat(Sf. Patelimon) Nu va trebuit aprobare de la episcop? Noua asa ne-a cerut de asta nu am mai facut:*Ce restaurant ati ales? Spor la pregatiri in continuare :*
da asta era cand m-am inscris in site,dar pana la urma ni sa comunicat ca nu se tin nunti,ca nu au primit pana la urma aprobarea de realizare de casatorii.acum am platit deja taxa la catedrala Sf Nicolae.Ca si restaurant facem la Donaris.Eu sper sa fie bine,abia astep ziua cea mare :d:*

andraelen
14.05.2009, 10:58:27
da asta era cand m-am inscris in site,dar pana la urma ni sa comunicat ca nu se tin nunti,ca nu au primit pana la urma aprobarea de realizare de casatorii.acum am platit deja taxa la catedrala Sf Nicolae.Ca si restaurant facem la Donaris.Eu sper sa fie bine,abia astep ziua cea mare :d:*

Este Biserica Sf.Nicolae...Catedrala este doar cea din bariera.:)

annybunny
14.05.2009, 16:22:49
Ok atunci spor la pregatiri in continuare :* Un prieten a sotului a facut la Donaris si a iesit super <:-P

AleriM
14.05.2009, 16:29:43
LOL avem nunta in aceiasi zi si la aceiasi biserica..eu sunt programata la 17:30,tu?

AleriM
14.05.2009, 16:38:10
am vazut modelul acesta la Varna in Bulgaria cand ma uitam si eu dupa rochie...eu pana la urma dupa luuungi cautari tot la Demetrios m-am intos...

karoline
15.05.2009, 08:13:43
salut , esti asa de frumoasa in rochia de mireasa, ai facut o alegere minunata, ma bucur pentru tine

dia22
15.05.2009, 14:30:34
salut , esti asa de frumoasa in rochia de mireasa, ai facut o alegere minunata, ma bucur pentru tine
buna ma bucur ca iti place rochita mea si multumesc din suflet pentru urari.te pup si te imbratisez>:D<

dia22
15.05.2009, 14:32:25
LOL avem nunta in aceiasi zi si la aceiasi biserica..eu sunt programata la 17:30,tu?
scuze am gresit eu numele de fapt e Catedrala Nasterea Domnului din braila nu Sf Nicolae :)la ora 19 noi ca mai dev era ocupat :(pupicei dulcei

dia22
15.05.2009, 14:35:33
Este Biserica Sf.Nicolae...Catedrala este doar cea din bariera.:)
scuze am gresit eu :)ce sa-i faci daca sunt focsaneanca,sotul e brailean :D de fapt trebuia sa scriu Catedrala Nasterea Domnului :-p pupicei>:D<

dia22
15.05.2009, 14:37:11
Ok atunci spor la pregatiri in continuare :* Un prieten a sotului a facut la Donaris si a iesit super <:-P
pai si noi numai de bine am auzit dar eu stiu.... oricum sper sa fie bine,eu sunt optimista :))pupik :*

fagurel
20.05.2009, 10:07:49
Fetelor,

Daca va place, am si eu o rochie de mireasa de vanzare. Este noua, intrucat nu am apucat sa o port la nunta, primind cadou o alta rochie din partea mamei pe care am purtat-o in final.

Rochia nepurtata este marimea 38, iar masurile mele sunt: 1,57 m si 50 kg. Are un model deosebit prin simplitate, stilul printesa. Este foarte bine lucrata si o dau cu 1200 ron negociabil.

Daca va place, astept un mesaj privat.

Va pup si bafta la pregatiri,

Lina.

MiaS
24.05.2009, 23:31:15
inchiriaza cei de la miss befany? si daca da imi poti da o adresa? :)
nu ma poate ajuta nimeni cu un raspuns? plss^:)^

karoline
26.05.2009, 08:56:46
nu ma poate ajuta nimeni cu un raspuns? plss^:)^
salut miss befany e pe str 1 dedembrie 1918 aproape de bulevard de la piata mare mergi spre centru au magazin la etaj la parter au o vitrina,^:)^

MiaS
26.05.2009, 09:10:22
salut miss befany e pe str 1 dedembrie 1918 aproape de bulevard de la piata mare mergi spre centru au magazin la etaj la parter au o vitrina,^:)^

deci inchiriaza rochii? am o prietena care are nevoie..eu deja am rochita :D..ms mult

karoline
26.05.2009, 22:42:42
deci inchiriaza rochii? am o prietena care are nevoie..eu deja am rochita :D..ms mult
nu stiu daca inchiriaza, nu am intrebat, eiam ndca adresa, pupici

karoline
26.05.2009, 22:43:47
nu stiu daca inchiriaza, nu am intrebat, eiam ndca adresa, pupici
scuze ptr greseli a luat-o razna tastatura

zorzonica
03.06.2009, 14:01:29
Am si eu o intrebare fetelor. Cunoasteti cumva o doamna croitoreasa pe nume Catalina care locuieste undeva in apropiere de gradina zoologica? Am tot auzit de ea si nu am date concrete. Dar am inteles ca este foarte talentata si lucreaza foarte bine si ieftin cu materialele ei. daca stiti detalii si nu pot fi publicate astept pm. Multumesc anticipat.

mihaela_2006
03.06.2009, 19:27:04
eu nu o cunosc

DanielaD
23.06.2009, 17:51:46
Buna! Imi place rochia ta...de la ce firma o ai si cat te-a costat(vad ca o vinzi cu 5 mil). Este foarte frumoasa...ce ai pe corset? Sa o porti cu placere!
iti multumesc... pe corset sunt margelute finute>:D< >:D< >:D<

DanielaD
23.06.2009, 17:53:40
Sal DaniellaD !

Superba rochita ta !
Eu inca nu m-am gandit asa de departe ...adica sa-mi vand rochita ...probabil o voi face k mai toate dintre noi ...dar vreau sa ma "plictisesc" de ea mai intai =))

O postez si eu pe a mea....astazi am ridicat-o de la vama ....si sunt extra super incantata cu ea ...e maggie sottero MILANA
multumesc.. pozele cu a ta sunt ffffffffff mici, dar sunt sigura ca e superba >:D< >:D< >:D<

corina_botezatu2000
09.07.2009, 13:12:05
ma ajuta si pe mine cineva cu un nr de tel de la magazinul mireasa din braila?
^:)^

gabriela_R
30.07.2009, 21:16:24
ma ajuta si pe mine cineva cu un nr de tel de la magazinul mireasa din braila?
^:)^
0722877495...sau mai bine ti-l dau pe privat...asta il am de pe un pliant ...

corydulcik
03.08.2009, 21:30:03
buna miresici...am fost si eu la shopping de rokitze...ink nu am luat-o...dar mi-a ramas gandu` la 2...gasite in gl...dupa indelungi cautari...am fost si la "gala" , unde am probat sg rokitza care mi-a placut...era 25 mil...(cam mult zic eu) si la un mag deskis mai nou "visul miresei" , unde am probat o rokitza de la brumihar (rokitza Adriana, 15 mil) in rest..am fost si prin piata centrala...unde am dat peste o a doua rokitza care mi-a sucit mintile...:) ...(pozik atasata, pret 11 mil).. ast sa va da dati cu parerea...pupicei si ms anticipat :*

ameli2008
03.08.2009, 23:12:32
buna miresici...am fost si eu la shopping de rokitze...ink nu am luat-o...dar mi-a ramas gandu` la 2...gasite in gl...dupa indelungi cautari...am fost si la "gala" , unde am probat sg rokitza care mi-a placut...era 25 mil...(cam mult zic eu) si la un mag deskis mai nou "visul miresei" , unde am probat o rokitza de la brumihar (rokitza Adriana, 15 mil) in rest..am fost si prin piata centrala...unde am dat peste o a doua rokitza care mi-a sucit mintile...:) ...(pozik atasata, pret 11 mil).. ast sa va da dati cu parerea...pupicei si ms anticipat :*
mie una imi place si cred ca e buna la pret.daca tu simiti ca ea e aleasa go for it:D .si eu am probat prin braila insa nu am ramas cu gandul la nici una:))

gabriela_R
03.08.2009, 23:13:42
da si eu am fost de cateva ori la visul miresei...apropo...nu e nou cel de pe Braile ; si-au schimbat doar sediul . de fiecare data cand am intrat acolo fetele au fost foarte dragute si mi-au explicat multe lucruri in legatura cu rochiile de fiecare data . si mie mi-au placut unele rochii de la Gala...dar mi-am mutat gandul de muuuult...eu am vazut la visul Miresei in vitrina rochia Antoaneta doar k pe site arata mai aiurea , in vitrina mi-a placut cel mai mult . si domnului meu ...k eram amandoi la plimbarele...si nu merge s-o arat ...cica e prea mare...:[email protected]

andraelen
03.08.2009, 23:29:42

Magazinul Visul miresei nu e nou...de la ei am ridicat eu rochita stiu ca lucreaza cu cei de la Brumihar.Anul trecut cand am castigat eu rochita stiu ca aveau magazinul undeva pe str.tecuci.
E frumoasa rochita si daca tie iti place eu zic sa nu mai stai pe ganduri ca daca e vorba asa o sa vezi mereu altele mai frumoase si nu reusesti sa te axezi pe una.>:D<

gabriela_R
03.08.2009, 23:31:53
mie una imi place si cred ca e buna la pret.daca tu simiti ca ea e aleasa go for it:D .si eu am probat prin braila insa nu am ramas cu gandul la nici una:))
pai voi aveti magazinul MIreasa...mi-a placut una de la white lady dar nu stiu daca e si in magazin ; foarte multe fete mi-au spus de acest magazin si tin si eu neaparat sa-l vizitez intr-o buna zi...

Rosa
04.08.2009, 02:19:33
Fetelor incercati si la Miss Befany.Eu acolo am facut rochita pe comanda si am fost fff multumita.A iesit mai bine decat ma asteptam.

ameli2008
04.08.2009, 02:31:58
Fetelor incercati si la Miss Befany.Eu acolo am facut rochita pe comanda si am fost fff multumita.A iesit mai bine decat ma asteptam.
da mie mi-a placut rochia ta si cred ca tot la miss befany o voi face.voalul tot de la ei este?

Rosa
04.08.2009, 10:55:16
da mie mi-a placut rochia ta si cred ca tot la miss befany o voi face.voalul tot de la ei este?
Si voalul tot la ei l-am facut.Fetele de acolo sunt toate niste dragute si accepta orice idee.Poti sa mergi si cu modelul propriu(asa am facut eu) si ele il realizeaza.Succes in alegerea rochitei perfecte.>:D<

ameli2008
04.08.2009, 11:14:03
Si voalul tot la ei l-am facut.Fetele de acolo sunt toate niste dragute si accepta orice idee.Poti sa mergi si cu modelul propriu(asa am facut eu) si ele il realizeaza.Succes in alegerea rochitei perfecte.>:D<
merci cred ca o sa ma duc pe la sfarsitul lui august

corydulcik
04.08.2009, 13:54:44
ms frumos miresici pt promptitudinea voastra... acuma sa vad cand ma duc sa o iau...k tanti d acolo mi-a zis k e unicata...si..dak mi-o ia alta miresik inainte...tot la visul miresei ajung...oricum...intr-adevar...fata de acolo e deosebita, amabila si draguta (ma refer la mag din centru..de pe brailei, caci cel din centru de vizavi de pestera...are k vanzatoare o tanti mai in varsta...si mi s-a parut cam rigida...)...in fine...sper sa rezolv...si sa mai fie rokitza acolo...sa ma astepte..:)) pana vin io din concediu...adik pana sapt viit p luni-marti...:* pupi si spor la pregatiri..:*

geany_m
04.08.2009, 21:40:24
Rochița e frumoasă după părerea mea;;)...și îți stă bine pe corp.... iar prețul e f. bun! :)>-

corydulcik
30.08.2009, 17:00:15
Rochița e frumoasă după părerea mea;;)...și îți stă bine pe corp.... iar prețul e f. bun! :)>-

ms frumos geany pt opinie...am fost iar in gl...si...am crezut k am pierdut rokitza...o mai probase o miresik...si ii spusese sa i-o puna deoparte...dar nu daduse niciun ban avans ...cand am intrat in magazin..si am vzt k nu e pe manekine...:((...imi venea sa plang...m-a recunoscut vanzatoarea...i-am zis iocum arata rokitza...si mi-a zis k e posibil sa fie cea oprita...mi-a aratat-o..si intradevar...:x ea era...am mai probat-o o data...si-a dat si mamy cu parerea...si...i-a sunat vanzatoarei telefonul...era miresik careia ii oprise rokitza...sa anunte k a gasit alta....gata! era a mea...:x si...acum este ...is fericita...:-p

pufyka77
26.09.2009, 11:30:37
Asta da noroc!<:-P

camelia32
24.10.2009, 16:21:04
ca asa am vrut si eu sa inchiriez dar nu stiu daca este o idee f. buna pt. sunt preturi destul de piperate la inchiriat si mai bine cauti una noua pt. ca sunt la preturi destul de accesibile

camelia32
24.10.2009, 16:24:28
asa am vrut si eu sa inchiriez dar nu stiu daca este o idee f. buna pt. sunt preturi destul de piperate la inchiriat si mai bine cauti una noua pt. ca sunt la preturi destul de accesibile

zorzonica
02.11.2009, 19:43:17
Buna Rosa. Imi poti spune te rog cat te-a costat rochita cu totul(material si manopera). E foarte draguta a ta si ma gandesc si eu tot mai serios sa imi fac rochia la comanda la cei de la Miss Befany. Te pup si ai fost foarte draguta.

Rosa
03.11.2009, 09:00:23
Buna Rosa. Imi poti spune te rog cat te-a costat rochita cu totul(material si manopera). E foarte draguta a ta si ma gandesc si eu tot mai serios sa imi fac rochia la comanda la cei de la Miss Befany. Te pup si ai fost foarte draguta.
Multumesc:">.Ti-am trimis pm.

PRICOP
13.11.2009, 18:17:26
Dragi viitoare mirese, eu am avut nunta pe 4 iulie anul acesta.. Acum suntem in noiembrie ..a trecut repede timpul..
Dupa nunta mi-a ramas rochia de mireasa, pe care, daca voi gasi o viitoare mireasa interesata, o voi inchiria. Rochia este simpla, sub bust are cateva pietre semipretioase. Partea de jos este formata din material plisat (cred ca asa se numeste). Rochia este foarte finuta..Cine este interesata sa imi scrie si voi trimite poze.

beatricecristache
28.01.2010, 16:51:18
Buna

Daca mai este cineva interesata de inchirierea unei rochii de mireasa de printesa cu trena lunga si model in genul celor de la demetrios sa mi scrie
Masura ar fi cam pentru 40-maxim 44
Pretul este negociabil , in jur de 500 lei.
Multumesc

ursuletza_20
01.02.2010, 13:19:35

Buna!

Ce rokitza frumoasa ai avut! Ti a stat super bine..exact k pe modelul kare o prezinta!
Super!

Casa de piatra si sa fitzi fericiti!

adyt08
15.02.2010, 22:06:53
Fetelor pe 26-28 februarie e targ de nunti la Braila in Promenada Mall!!Poate gasim ceva interesant!!!:-SS

zorzonica
16.02.2010, 14:25:10
Am inteles ca la targ vor veni cei care au fost la Real weekend-ul trecut. Eu am fost impresionata de un singur stand, si anume cel de bijuterii de la Coriolan. Aveau verighete f frumoase, o multime de modele, bijuterii si inele foarte bune ca pret. In rest, rochiile nu mi s-au parut cine stie ce, vesnicele modele de printesa, super incarcate de broderie, nimic care sa iasa din acele tipare. Poate totusi la Braila vor aduce lucruri mai dragute si mai diferite ca modele.
Si eu intelesesem de la ei ca vin weekend-ul acesta pentru ca pe 26,27, 28 va fi un targ de martisor la Promenada.

adyt08
16.02.2010, 21:33:51
Am inteles ca la targ vor veni cei care au fost la Real weekend-ul trecut. Eu am fost impresionata de un singur stand, si anume cel de bijuterii de la Coriolan. Aveau verighete f frumoase, o multime de modele, bijuterii si inele foarte bune ca pret. In rest, rochiile nu mi s-au parut cine stie ce, vesnicele modele de printesa, super incarcate de broderie, nimic care sa iasa din acele tipare. Poate totusi la Braila vor aduce lucruri mai dragute si mai diferite ca modele.
Si eu intelesesem de la ei ca vin weekend-ul acesta pentru ca pe 26,27, 28 va fi un targ de martisor la Promenada.

Pe site la ei tot de 26-28 feb scrie ca vor fi la noi...la fel si eu am fost dezamagita de ce am vazut la Galati..mai reusit era targul de la Casa de ultura...poate la noi vor veni mai multe firme.....

Ioana_25
17.02.2010, 14:37:01
Buna, Miresici!
Am auzit ca magazinul Miss Befany s-a mutat pe vis-a-vis langa farmacia Sensiblu, se numeste Agatha, cu o vitrina mare. Am auzit ca au preturi destul de bune. Ce parere aveti? A mai fost cineva acolo?
Mult noroc in cautarea rochiilor de mireasa.

Rosa
25.02.2010, 22:12:49
Buna, Miresici!
Am auzit ca magazinul Miss Befany s-a mutat pe vis-a-vis langa farmacia Sensiblu, se numeste Agatha, cu o vitrina mare. Am auzit ca au preturi destul de bune. Ce parere aveti? A mai fost cineva acolo?
Mult noroc in cautarea rochiilor de mireasa.
Rochita mea e facuta pe comanda la ei.Fetele sunt ff dragute si preturi sunt pentru toate buzunarele zic eu. Spor la pregatiri.

aka1983
03.03.2010, 15:14:00

foarte frumoasa rochia ta, ti-ai luat-o din iasi sau din alta parte? si cam cat te-a costat?

vivio
04.03.2010, 11:27:06
Buna!

Ce rokitza frumoasa ai avut! Ti a stat super bine..exact k pe modelul kare o prezinta!
Super!

Casa de piatra si sa fitzi fericiti!

Buna Ursuletza,

Am vazut ca te numeri printre finalistele care vor participa la concursul cu aparitia in revista miresici. Felicitari! Sunt convinsa ca o sa fii superba. Am citit si istoria rochitei tale! Ma bucur ca mai e cineva "innebunit" dupa rochitele in stil spaniol. Si a mea va fi la fel! De fapt, toata nunta va avea tematica spaniola.;;)

gabita21
04.03.2010, 11:42:46
buna fetelor
as vrea si eu daca are cineva sa inchiriez o rochie de mireasa sa arate cam asa

adyt08
12.03.2010, 21:40:05
Viitpare miresici ati colindat magazinele de rochite de mireasa din Braila?La ce preturi sa ma astept?Eu nu prea sunt adepta shoping-ului...si de accea imi e cam urat sa ma dezbrac si sa ma probez cu 1000 de rochii...offf greu mai e sa fii mireasa!!!In Galati avem sanse mai mari sa gasim rochite?Voi pe unde ati colindat?

bianca_d85
13.03.2010, 07:30:47
Viitpare miresici ati colindat magazinele de rochite de mireasa din Braila?La ce preturi sa ma astept?Eu nu prea sunt adepta shoping-ului...si de accea imi e cam urat sa ma dezbrac si sa ma probez cu 1000 de rochii...offf greu mai e sa fii mireasa!!!In Galati avem sanse mai mari sa gasim rochite?Voi pe unde ati colindat?

In Braila eu am fost la Mireasa si la Agatha (Miss Befany) si preturile sunt relativ asemanatoare.... variaza intre 19 - 30 mil....cel putin la ce am probat eu! Alte magazine in Br nu cunosc!

In Galati sunt mai multe magazine de mirese:
- GALA (aici majoritatea rochiilor sunt pe ivoire, dar f bine lucrate - preturi intre 13 - 30 mil, fac si pe comanda),
- CASA DE MIRO (aici mi-am facut eu rochia pe comanda si sunt fff multumita de ceea ce a iesit, a mea a costat 24 mil, dar sunt si rochii la 18 - 20 mil si mai scumpe, acum depinde ce materiale sunt folosite)
- ALB SI NEGRU ( aici sunt mai scumpicele, dar pe mine nu m-a atras nimic, in schimb au si costume pt miri, de aici am luat noi costumul :-p)
- VISUL MIRESEI ( au colectia Brumihar, o gasesti pe net, fac si pe comanda, iar preturile variaza, adica au rochii si la 6 mil si la 20...mie personal nu mi-au placut deloc materialele)
- SIRIUS ( aici la fel sunt rochii mai proaste calitativ si nici nu au f multe modele...nu stiu preturile)
- CASA MIRESEI (au multe rochii, dar la fel, nu stiu preturile)
- NOELA STYLE
- recent s-a mai deschis un magazin cu rochii, dar nu stiu cum se numeste
- iar prin centru mai sunt, in afara de ce am scris mai sus, inca 2-3 magazine

Sper ca ti-am fost de ajutor :)

andraelen
13.03.2010, 12:32:52
In Braila eu am fost la Mireasa si la Agatha (Miss Befany) si preturile sunt relativ asemanatoare.... variaza intre 19 - 30 mil....cel putin la ce am probat eu! Alte magazine in Br nu cunosc!

In Galati sunt mai multe magazine de mirese:
- GALA (aici majoritatea rochiilor sunt pe ivoire, dar f bine lucrate - preturi intre 13 - 30 mil, fac si pe comanda),
- CASA DE MIRO (aici mi-am facut eu rochia pe comanda si sunt fff multumita de ceea ce a iesit, a mea a costat 24 mil, dar sunt si rochii la 18 - 20 mil si mai scumpe, acum depinde ce materiale sunt folosite)
- ALB SI NEGRU ( aici sunt mai scumpicele, dar pe mine nu m-a atras nimic, in schimb au si costume pt miri, de aici am luat noi costumul :-p)
- VISUL MIRESEI ( au colectia Brumihar, o gasesti pe net, fac si pe comanda, iar preturile variaza, adica au rochii si la 6 mil si la 20...mie personal nu mi-au placut deloc materialele)
- SIRIUS ( aici la fel sunt rochii mai proaste calitativ si nici nu au f multe modele...nu stiu preturile)
- CASA MIRESEI (au multe rochii, dar la fel, nu stiu preturile)
- NOELA STYLE
- recent s-a mai deschis un magazin cu rochii, dar nu stiu cum se numeste
- iar prin centru mai sunt, in afara de ce am scris mai sus, inca 2-3 magazine

Sper ca ti-am fost de ajutor :)

Noela style avem si in braila.Iar magazinul Visul miresei din galati au rochii frumoase,eu de acolo mi-am luat rochia-colectia brumihar,iar materialele sunt ok:-$
p.s: si in braila mai sunt deschise o groaza de magazine cu rochii de mireasa,nu farte renumite dar eu cred ca ti-ai putea gasi rochita pe placul tau si acolo

adyt08
13.03.2010, 15:08:47
Noela style avem si in braila.Iar magazinul Visul miresei din galati au rochii frumoase,eu de acolo mi-am luat rochia-colectia brumihar,iar materialele sunt ok:-$
p.s: si in braila mai sunt deschise o groaza de magazine cu rochii de mireasa,nu farte renumite dar eu cred ca ti-ai putea gasi rochita pe placul tau si acolo

Unde anume in Braila?Subscriu la ceea ce ai afirmat de spre Brumihar...cumnata mi-a si-a luat rochita de acolo...e draguta si materialele nu mi se par urate!!!

bianca_d85
14.03.2010, 07:49:03
Unde anume in Braila?Subscriu la ceea ce ai afirmat de spre Brumihar...cumnata mi-a si-a luat rochita de acolo...e draguta si materialele nu mi se par urate!!!

Fiecare cu gusturile lui :D , oricum eu m-am referit comparativ cu magazinele de renume :-p :)>-

diana1284
14.03.2010, 11:56:50
o:-)
pe republicii incepand cu agatha pana la mireasa sunt inca 3 magazine..pe partea stanga cum te duci spre mireasa..si in coltul opus al magazinului mireasa ,aceeasi cladire este noela style sau ceva de genul..vis a vis de cerna la etaj dar cred ca l stiio:-)

cristeo84
26.04.2010, 15:55:10
buna ziua miresici din braila!este cineva care sia cumparat rochita de la noela style?

andraelen
26.04.2010, 21:48:56

Scuze ca iti raspund abia acum dar am fost cu bebe in spital.Magazinele sunt pe republicii(vad ca ti-a raspun si Diana)incepi cu Aghata(care am inteles ca e fostul Miss Befany)si pana la dorobanti mai sunt vreo 3 sau 4 magazine,la republicii colt cu rosiori e magazinul mireasa,mai inapoi la grivita mai e un magazin cu rochii de mireasa,la dorobanti la etaj e Noela Style.Poti sa dai o fuga si pana in Galati daca vrei ca si acolo am vazut foarte multe magazine si e imposibil sa nu ti se puna pata pe o rochita!Spor la cautari!:*

andraelen
26.04.2010, 21:51:14
Fiecare cu gusturile lui :D , oricum eu m-am referit comparativ cu magazinele de renume :-p :)>-

Poate sa iti placa o rochie indiferent de magazinele de renume,chiar crezi ca se uita cineva pe eticheta sa vada ce rochie ai?Parerea mea ca nu.

cristeo84
26.04.2010, 23:16:47
Poate sa iti placa o rochie indiferent de magazinele de renume,chiar crezi ca se uita cineva pe eticheta sa vada ce rochie ai?Parerea mea ca nu.
buna andralen!am vazut pozele de la nunta ta care sunt frumoase!as putea sa stiu de unde tiai cumparat rochita!asa la prima vedere mi se pare noela style...si eu acolo miam facuto dar cum nu a iesit asa cum imi doream am lasato pt in aug(o sapt inainte de nunta)cand voi reveni in romania.si am asa mare teama ca nu va fii cum imi vreau=((
sper sa fie doar o teama trecatoare si ca totul va fii ok

andraelen
27.04.2010, 12:12:54
buna andralen!am vazut pozele de la nunta ta care sunt frumoase!as putea sa stiu de unde tiai cumparat rochita!asa la prima vedere mi se pare noela style...si eu acolo miam facuto dar cum nu a iesit asa cum imi doream am lasato pt in aug(o sapt inainte de nunta)cand voi reveni in romania.si am asa mare teama ca nu va fii cum imi vreau=((
sper sa fie doar o teama trecatoare si ca totul va fii ok

Mersi!Rochita este de la Brumihar,am castigat-o la ei pe site la un concurs si am luat-o de la magazinul Visul miresei din Galati.Imi pare rau ca nu ti-a iesit ce ti-ai dorit,dar poate totusi va fi bine,pana in august mai e timp!>:D<

Ioana_25
07.06.2010, 11:43:32
Buna, miresici!
Cunoaste cineva in Braila o croitoreasa unde iti poti realiza rochia de mireasa dupa modelul propriu?
Si-a mai facut cineva rochia la croitoreasa?
Mutumesc! Spor la pregatirile de nunta!

ameli2008
07.06.2010, 23:47:58
Buna, miresici!
Cunoaste cineva in Braila o croitoreasa unde iti poti realiza rochia de mireasa dupa modelul propriu?
Si-a mai facut cineva rochia la croitoreasa?
Mutumesc! Spor la pregatirile de nunta!
cei de la miss beffany fac.

desire
10.06.2010, 22:52:45
Vand rochie mireasa colectia 2009 de la noela style, este cu crinolina,pt mai multe detalii las nr de tel: 0767279059.rog nu sunati aiurea,pret avantajos.vad ca mi se sterge nr.....rel pe PMo seara buna tuturor

gabita21
24.06.2010, 12:50:08
salut
viitoare miresici am 2 rochii mireasa de vanzare una noua si una purtata acum 2 luni si altele necesare nuntii,daca sunteti interesate astept un semn

aime_aime06
24.06.2010, 13:50:32
Eu una nu vreau sa mai aud despre brumihar. Mi-am comandat rochia la ei acum o luna si a venit duminica croita gresit in conditiile in care eu mai am un pic pana la nunta. Cand am fost duminica croitoreasa de acolo mi-a zis ca poate repara, miercuri, adica ieri tb sa iau rochita acasa insa croitoreasa s-a apucat de ea miercuri dimineata si a constatat ca nu o poare repara. Nici nu mai vreau sa aud de ei. O rochie de mireasa nu e halat de baie si nici nu costa cat un halat de baie. Sunt profund dezamagita de ei. Din punctul meu de vedere nu sunt seriosi, asa ceva nu se face.

cristeo84
24.06.2010, 23:37:49
Eu una nu vreau sa mai aud despre brumihar. Mi-am comandat rochia la ei acum o luna si a venit duminica croita gresit in conditiile in care eu mai am un pic pana la nunta. Cand am fost duminica croitoreasa de acolo mi-a zis ca poate repara, miercuri, adica ieri tb sa iau rochita acasa insa croitoreasa s-a apucat de ea miercuri dimineata si a constatat ca nu o poare repara. Nici nu mai vreau sa aud de ei. O rochie de mireasa nu e halat de baie si nici nu costa cat un halat de baie. Sunt profund dezamagita de ei. Din punctul meu de vedere nu sunt seriosi, asa ceva nu se face.
imi pare rau,inteleg prin ce treci deoarece cam asa am patit eu.inca nu pot spune ca nu se mai poate face nimic deoarece mi-au spus ca mi-o refac,eu avand nunta in august.din pacate nemai locuind in Romania nu pot merge sa-i tampesc la cap sa-mi faca rochia!considera ca eu acasa vin cu o sapt inainte de nunta si sper sa iasa ok daca nu voi fii in aceeasi situatie ca tine!
succes la pregatiri!

andraelen
25.06.2010, 14:26:51

Imi pare rau ca ti s-a intamplat asa ceva,eu am fost multumita de ei pentru ca a fost totul ok dar ca fiecare mai au si cate un esec,unde ti-a luat masurile pentru rochita?Ai fost la Galati la Visul miresei?

Amazoana
03.07.2010, 09:49:43
sal, rochiile de inchiriat din cate stiu eu incep de la 5 mil. Daca nu esti pretentioasa, se gasesc de cumparat de la 6 mil. Mult mai frumos e sa ai rochia ta personala sa stii ca nu a mai purtat-o nici o miresica. Alegerea e a ta. Succes!

the_wolfitza
07.07.2010, 11:55:47
Scuze ca iti raspund abia acum dar am fost cu bebe in spital.Magazinele sunt pe republicii(vad ca ti-a raspun si Diana)incepi cu Aghata(care am inteles ca e fostul Miss Befany)si pana la dorobanti mai sunt vreo 3 sau 4 magazine,la republicii colt cu rosiori e magazinul mireasa,mai inapoi la grivita mai e un magazin cu rochii de mireasa,la dorobanti la etaj e Noela Style.Poti sa dai o fuga si pana in Galati daca vrei ca si acolo am vazut foarte multe magazine si e imposibil sa nu ti se puna pata pe o rochita!Spor la cautari!:*
nu e chiar imposibil :)) eu sunt din galati si sambata vin in braila in speranta ca voi gasi ceva pe gustul meu

elisa1524
15.08.2010, 14:21:51
Miresici, stiti cumva vreun magazin de inchiriat rochii de mireasa in braila?

cristeo84
13.09.2010, 01:26:11
394363Buna,fetelor pot sa spun ca mi-am luat o piatra de pe inima rochita mea a iesit super,cu toate problemele de la inceput care au fost,d-na aura de la noela din braila a facut tot posibilul sa-ma iasa rochita cum trebuie deaorece la fabrica mi-o gresisera.ii multumesc din tot sufletul pt tot ce a facut si voalul mi l-a modificat un pic tot ea si a iesit superb...

karoline
16.09.2010, 00:18:26
394363Buna,fetelor pot sa spun ca mi-am luat o piatra de pe inima rochita mea a iesit super,cu toate problemele de la inceput care au fost,d-na aura de la noela din braila a facut tot posibilul sa-ma iasa rochita cum trebuie deaorece la fabrica mi-o gresisera.ii multumesc din tot sufletul pt tot ce a facut si voalul mi l-a modificat un pic tot ea si a iesit superb...
salut,ai fost superba,subscriu la ceea ce ia spus si tu,in materie de mirese sfaturi, idei si restul e cea mai tare din braila, tot respectul pentru doamna aura,din pacate pentru alte miresici nu mai lucreaza in acea firma si nici in domeniu. ii port respect pentru ceea ce a facut pentru mine.:-\:-\:-\

cristeo84
17.09.2010, 19:52:06
salut,ai fost superba,subscriu la ceea ce ia spus si tu,in materie de mirese sfaturi, idei si restul e cea mai tare din braila, tot respectul pentru doamna aura,din pacate pentru alte miresici nu mai lucreaza in acea firma si nici in domeniu. ii port respect pentru ceea ce a facut pentru mine.:-\:-\:-\
cum asa?ce rau imi pare pt viitoarele miresici.oricum stiam ca dorea sa plece,dar nu credeam ca asa repede dupa nunta noastra.
iti multumesc pt complimente!

meddy842002
23.09.2010, 11:26:55
Buna fetelor! Eu am avut nunta in luna august, si sincer va spun ca nu am gasit in Braila rochia pe care mi-o doream si bineinteles la un pret acceptabil. De aceea am decis sa merg in galati iar acolo am gasit foarte multe rochite la preturi foarte bune. Eu am avut rochia mult visata si am achizitionat-o cu doar 520 ron. Atasez fotografii. Succes la pregatiri in continuare...

pussycatz
30.01.2011, 18:13:37
Buna fetelor!!! Am fost si eu o miresica anul trecut in octombrie si m-am gandit sa-mi vand rochitza . Am avut o rochita de la Nava Bride stil sirena, model EDITH, culoare ivory, marime 36-38 (marimiea este ajustabila), inaltime 1.64. Rochitza este superba din tafta , cu jupon, dantela brodata si o trena scurta. Pretul de achizitie a fost 2500 lei si o vand cu 1500 lei negociabil. ( in pret ofer si voalul)

ameli2008
01.02.2011, 15:52:52
Buna fetelor!!! Am fost si eu o miresica anul trecut in octombrie si m-am gandit sa-mi vand rochitza . Am avut o rochita de la Nava Bride stil sirena, model EDITH, culoare ivory, marime 36-38 (marimiea este ajustabila), inaltime 1.64. Rochitza este superba din tafta , cu jupon, dantela brodata si o trena scurta. Pretul de achizitie a fost 2500 lei si o vand cu 1500 lei negociabil. ( in pret ofer si voalul)
spor la vanzare!