PDA

Versiunea completa : Cofetarii/laboratoare in Ploiesti

Pagini : [1] 2

VERA
03.03.2007, 18:52:45
Buna fetelor,
imi puteti da si mie un sfat in legatutura cu o cofetarie care sa faca torturi frumoase si gustoase in Ploiesti? Voi unde va ganditi sa mergeti sa faceti Tortul miresei? Pupici :* >:D<

mada_lutza
03.03.2007, 22:50:10
Buna! O cofetarie buna este cea de langa scoala 14,Delice parca se numeste,si-a facut acolo o prietena ptr nunta si a iesit un tort foarte klumea...mai este o cofetarie buna,pe lina lui 102,langa tribunal,nu stiu exact cum se cheama...

voiculita
08.03.2007, 14:45:32
fetele bine v-am gasit in primul rand vreau sa va urez LA MULTI ANI si tot ce va doriti in aceasta zi,si sa fiti rasfatate de viitorii soti...:-p
ma bucur ca ati deschis si un subiect pt tortul miresei,mai ales ca este unul dintre cele mai importante in ziua nuntii....eu am comandat tortul cand am avut nunta de la cofeteria Delice de langa scoala 14 si va spun ca a fost foarte gustos...lumea a fost incantata,plus ca prajiturile tot de acolo le-am luat....niste bunatati...va sfatuiesc sa luati de acolo....

Paideea
09.03.2007, 10:18:21
fetele bine v-am gasit in primul rand vreau sa va urez LA MULTI ANI si tot ce va doriti in aceasta zi,si sa fiti rasfatate de viitorii soti...:-p
ma bucur ca ati deschis si un subiect pt tortul miresei,mai ales ca este unul dintre cele mai importante in ziua nuntii....eu am comandat tortul cand am avut nunta de la cofeteria Delice de langa scoala 14 si va spun ca a fost foarte gustos...lumea a fost incantata,plus ca prajiturile tot de acolo le-am luat....niste bunatati...va sfatuiesc sa luati de acolo....
Pe mine ma intereseaza mai mult suportul de tort... Si nu genul clasic, un blat peste altul... Mie imi plac indeosebi cele cu scari intre blaturi, pe care sunt cavaleri si domnisoare de onoare... Dar gasim asa ceva in orasul nostru?:-\

anne_septembrie
09.03.2007, 13:46:53
Noi am facut tortul la Doel (parca asa se numeste) si a fost foarte bun, compozitia a fost "prajitura casei - ciocolata, nuca..., acoperita cu martipan). Rezultatul cred ca apare prin pozele din semnatura. Au fost seriosi, s-au ocupat sa aduca saleuri, piscoturile de sampanie si ce am mai luat de la ei inainte de petrecere, iar tortul l-au adus aproape de miezul noptii cred. Cu suportul a fost o problema, noi am facut comanda cam tarziu si suportul care il voiam eu nu mai era disponibil, asa ca a fost unul cam banal. Dar pe unde am fost noi nu am vazut suporturi asa cum iti doresti tu. Poate apar anul acesta...
A, si am fost sambata la Marlene, am fost la masa cu viitori nostri fini..... fff buna mancarea.

VERA
09.03.2007, 14:55:04

Merci mult pentru sfat, cred ca mai intai o sa ma duc sa iau o prajiturica, doua trei de acolo =P~

voiculita
09.03.2007, 18:39:54
buna,Vera! sa-mi zici daca au fost bune prajiturile...parca imi faci o pofta...=P~

Paideea
09.03.2007, 19:55:34
Noi am facut tortul la Doel (parca asa se numeste) si a fost foarte bun, compozitia a fost "prajitura casei - ciocolata, nuca..., acoperita cu martipan). Rezultatul cred ca apare prin pozele din semnatura. Au fost seriosi, s-au ocupat sa aduca saleuri, piscoturile de sampanie si ce am mai luat de la ei inainte de petrecere, iar tortul l-au adus aproape de miezul noptii cred. Cu suportul a fost o problema, noi am facut comanda cam tarziu si suportul care il voiam eu nu mai era disponibil, asa ca a fost unul cam banal. Dar pe unde am fost noi nu am vazut suporturi asa cum iti doresti tu. Poate apar anul acesta...
A, si am fost sambata la Marlene, am fost la masa cu viitori nostri fini..... fff buna mancarea.
Nici nu stii cat ma bucur >:D< Chiar am nevoie de incurajari vis-a-vis de alegera acestui restaurant... Ai observat cumva vreo modificare de decor? S-au facut cumva lucrari de ridicare a tavanului? Asa se lauda anul trecut patronul... dar mi-e teama ca era doar ca sa speram noi ... fara alt rezultat :-s

catamiha
09.03.2007, 20:02:58
Si nasii nostrii au avut tortul de la Delice si au fost foarte multumiti. Cred ca o sa aleg si eu cofetaria asta>:D<

andreear
09.03.2007, 21:30:34
Buna fetelor!

Am si eu o intrebare, stiti pe cineva care si-a facut tortul la ACAPULCO? Multumesc.

voiculita
12.03.2007, 08:53:05
andreear,felicitari pt nunta...acum vis-a-vis de cofeteria Acapulco...noi initial am vrut sa luam tortul de la ei...au ce e drept torturi frumoase si gustoase....:D ...dar pretul cam mare ...260.000-270.000 kg de tort....si daca ai la nunta un tort de 10 kg...nu stiu mie mi s-a parut cam scump....acuma depinde si de fiecare in parte....

andreear
12.03.2007, 17:46:35
Multumesc mult pentru sfat. O sa mai cautam si in alta parte, mie mi-a fost recomandata aceasta cofetarie dar, este adevarat de catre cineva care nu prea se uita la bani....

hermy
15.03.2007, 15:11:06
Eu sunt o clienta fidela a cofetariei Doel Pan (in spatele tribunalului pe linia de tramvai)IAr tortul numit 'tortul casei' este fff bun,si am vazut ca sunt foarte cautati!Eu sigur acolo o sa comand tortul "miresei"!

madalinahonciuc
17.03.2007, 17:46:37
buna, hermy!
Ai intrebat cam cat costa kg de tort la Doel? eram curioasa... citeam mai devreme ca la Acapulco ar fi 270.000 lei/kg...

raluca_popeasca
22.03.2007, 08:48:19
Fetelor, v-ati interesat cam cat ar fi kg de tort?
Eu am fost la targul de nunti si am vb cu cei de la Lucky Wedding, care spuneau ca ei colaboreaza cu o cofetarie din Buzau si ca kg de tort este cam 27 ron. Aveau si suporturi mai speciale, insa trebuia inchiriat cu 100 ron/seara.
Eu cred ca e cam mult, noi vom avea 200 persoane si ne-ar trebui un tort de 23 kg.
Voi ati mai aflat ceva?
Va pup si spor la pregatiri!

AdelaF
22.03.2007, 13:05:06
Buna

Si eu tot la Doel o sa fac tortul, desi este cam devreme pt asa ceva totusi am vorbit macar informativ, iar in aprilie la inceput este ziua viitorului sot si am vorbit deja cu fetele de acolo si mi-au spus ca au 2 tipuri de tort pt nunta, unul cu ciocolata si visine si altul numit tortul casei care nu am inteles exact din ce este. pt ziua lui o sa fac un tot jumate - jumate si o sa ne hotaram care este mai bun.
Promit sa va anunt ce parere mi-au facut.

anne_septembrie
22.03.2007, 13:19:42
Buna fetele. Tocmai m-am intors din excursie si m-am pus pe citit "miresici". La Marlene intr-adevar era tavanul cam jos la intrare , ca sus nu am fost, dar nu mi s-a parut asa deranjant. Nu stiu daca s-au facut ceva modificari ca era prima oara cand mergeam acolo. In legatura cu tortul de la Doel, pe noi ne-a costat parca 250.000kg, pentru cel acoperit cu martipan, din cate imi aduc aminte acoperit cu frisca era mai ieftin. Doamnele au fost f amabile. Eu am facut proba si la Acapulco, cu 2 umpluturi diferite, dar m-am suparat pt ca ii rugasem sa le si decoreze ca pt nunta, dar au uitat, asa ca am renuntat sa mai facem acolo. Incercasem bezea si inca o umplutura, ceva cu ciocolata, nu mai stiu cum se numea. Dar la Doel au fost mai amabili si gustul mi-e mi s-a parut mai OK.

AdelaF
18.04.2007, 11:42:55
dupa cum v-am promis vin cu detalii cum a fost tortul. Cel cu visine mi-a placut mai mult, in schimb tortul casei este cam gretos, este numai cu ciocolata si alune. Raman la cel de ciocolata cu visine a fost bun, foarte bun 8-}

CONT-INCHIS-024
18.04.2007, 14:45:51
Buna fetelor,
imi puteti da si mie un sfat in legatutura cu o cofetarie care sa faca torturi frumoase si gustoase in Ploiesti? Voi unde va ganditi sa mergeti sa faceti Tortul miresei? Pupici :* >:D<
buna vera

stiu ca la doel pan face,dar sincer eu am facut tortul la banchet acolo si nu mi s=a parut asa de bun.dar am mai facut la carrfour unul si ala mi s-a paut bun si se numeste padurea neagra.mie ala mi s-a parut cel mai bun.era cu visine si crema.eu la nunta nu o sa il fac diplomat ca m-am saturat de el ildac sa nu fie gretos.:*
=P~:*

mirulina
24.04.2007, 19:52:43
buna badeacarmen
am citit mesajul tau in legatura cu tortul...daca faci la Central fii foarte atenta pentru ca ei nu accepta sa vii cu tortul din alta parte ci trebuie sa il cumperi de la ei.
eu am patit lucrul asta anul trecut desi in momentul cand mi-au spus in ce conditii pot face o nunta acolo mi-au precizat ca pot aduce tortul si prajiturile.
SURPRIZA- Cu o saptamana inainte de nunta am aflat cu stupoare ca nu pot sa aduc tortul de la alta cofetarie si de fapt AM INTELES EU GRESIT CA EI NU AU ZIS NICIODATA ACEST LUCRU- ITI DAI SEAMA CE NESIMTIRE SA-MI MAI SPUNA SI CA NU AM INTELES BINE DESI AM FOST IN 2 OCAZII LA EI SA INTREB CE POT SA ADUC SI CE NU
dar pur si simplu nu am mai avut ce sa fac....era cu o saptamana inaintea nuntii
AM AFLAT PE URMA SI DE CE- TORTUL DIPLOMAT LA EI ERA 38.000 PORTIA-daca socotesti 100 gr. de fiecare persoana o sa vezi ca 1 kg de tort costa 380.000 - si asta era cel mai ieftin- eu mi-am ales alta varianta la cofetaria lor- si binenteles ca nu a stiut sa-mi spuna cofetarul cat costa portia respectiva- am fost trimisa tot la seful de sala sa-mi precizeze el..........vai ce nesimtiti
pentru fetele care vor sa faca tort la acapulco eu i-am comandat tortul de nunta al sorei mele si au intarziat 1,5 ore- de a trebuit sa plec de la Romanesti la ora 11 noaptea( fiind duminica tortul trebuia servit la 9,30) sa vad ce se intampla la cofetarie..............cand am ajuns acolo ei il incarcau linistiti si se pregateau sa vina .......CA AU AVUT COMENZI SI ACUM AU SCAPAT-ASA CA ATENTIE LA ORA DE LIVRARE-si inca ceva a fost cu banane- si le-am spus sa puna mai multe decat in prajitura pe care ne-au prezentat-o - biennteles ca nu s-a intamplat lucrul acesta

roxyana18s
25.04.2007, 13:29:47
buna fetelor am si eu o rugaminte mare mare la voi.de unde pot cimanda un tort foarte bun.caut niste profesionisti deoarece tortul meu va avea 40 gk maxim.eu vreau sa-l fac de cicolata si sa il invelesc in martipan alb ca totusi sa fie alb.

madalinahonciuc
15.05.2007, 22:38:59
Am ascultat sfaturile voastre si am mers la Delice... orice tort care este invelit in martipan costa 45 ron/kg, sincer mi s-a parut cam multicel; dupa un calcul scurt, pentru tortul meu estimat la 20 kg, va trebui o "investitie" de 9 mil doar pentru tort, ceea ce mi s-a parut multicel, asa cum am spus mai devreme; cred ca voi ramane la tortul diplimat, care este 25 ron/kg...

andreear
16.05.2007, 18:09:46
Hmmm.. mi se pare f scump totul cu martipan, cred ca si noi ne vom reorienta!

raluca_popeasca
17.05.2007, 20:41:17
Hmmm.. mi se pare f scump totul cu martipan, cred ca si noi ne vom reorienta!
Eu am fost la Doel Pan si mi-au spus ca si torul cu martipan si cel cu frisca au acelasi pret: 270.000 lei vechi. E ac pret si la de Acapulco.
Doar ca mi-au zis ca e prea devreme sa vb atunci (la inceputul lui mai), sa ma duc prin iunie. Cred ca o sa ma mai duc o data la inceputul lui iunie, sa fiu sigura ca gasesc un suport frumos.

andreear
18.05.2007, 14:10:28
Eu voi merge pe mana celor de la Acapulco, pina acum cele mai multe recomandari pt aceata cofetarie le-am primit.

raluca_popeasca
18.05.2007, 15:11:31
Eu voi merge pe mana celor de la Acapulco, pina acum cele mai multe recomandari pt aceata cofetarie le-am primit.
Cred ca o sa ma mai duc si eu la ei o data, sa gust. Eu nu vreau diplomat, pt ca niciodata nu mi-a placut. Vreau ceva cu ciocolata, eventual imbracat in martipan (nici frisca nu-mi place).
Daca aflu ceva nou va anunt.

Paideea
22.05.2007, 15:17:51
Eu am fost la Doel Pan si mi-au spus ca si torul cu martipan si cel cu frisca au acelasi pret: 270.000 lei vechi. E ac pret si la de Acapulco.
Doar ca mi-au zis ca e prea devreme sa vb atunci (la inceputul lui mai), sa ma duc prin iunie. Cred ca o sa ma mai duc o data la inceputul lui iunie, sa fiu sigura ca gasesc un suport frumos.
NU stiu ce sa mai zic... :-s Mama mea a fost la Doel Pan pe linia de tramvai, in spatele Tribunalului, si cei de acolo i-au spus ca tortul de nunta este la pretul de 35 RON kilogramul, nicidecum 27 RON... Cand ti-au zis tie ca ar fi doar 27? Oare sa o fi vazut-o pe mama mai "cheltuitoare"? Mi se pare greu de crezut ca au preturi dupa cum vad clientul.. :-w

raluca_popeasca
22.05.2007, 15:45:18
NU stiu ce sa mai zic... :-s Mama mea a fost la Doel Pan pe linia de tramvai, in spatele Tribunalului, si cei de acolo i-au spus ca tortul de nunta este la pretul de 35 RON kilogramul, nicidecum 27 RON... Cand ti-au zis tie ca ar fi doar 27? Oare sa o fi vazut-o pe mama mai "cheltuitoare"? Mi se pare greu de crezut ca au preturi dupa cum vad clientul.. :-w
Sincera sa fiu nici eu nu stiu ce sa zic.
Eu m-am dus la ei pe la sfarsitul lunii aprilie. Acum m-ai pus pe ganduri si o sa ma mai duc o data saptamana asta, poate au crescut preturile. Sper sa nu

madalinahonciuc
22.05.2007, 21:23:58
Eu am fost la Acapulco ieri si mi-au spus ca tort diplomat cu martipan costa 300.000 lei/kg sau 330.000 lei/kg daca florile de pe tort sunt tot din martipan

raluca_popeasca
25.05.2007, 18:56:20
Eu am mai fost astazi o data si am intrebat pretul si mi s-a spus ca este 27 ron kg, indiferent de compozitie.Eu deja nu mai inteleg nimik.
Poate ne tin in sah pana cand trebuie sa dam banii si atunci :............ supriza pretul e 50 ron.
Eu nu prea mai am incredere in ei, in conditiiler astea. Oricum e bine sa o mai intrebi pe mama ta daca a fost acolo sigur. Poate a fost in alta parte, cine stie...
daca mai afli vesti sa ne anunti si pe noi

madalinahonciuc
25.05.2007, 21:58:57
astazi am dat avans la tortul de nunta, al ACAPULCO, costa 350.000 / kg, diplomat cu partipan, trandafiri roz din martipan si desene din inimoare pe el! saptamana viitoare, sambata, vom gusta din el si va vom spune impresiile! A inceput numaratoarea inversa!!!!!!!! Mai e vre-o miresica care se casatoreste saptamana viitoare, in 2 iunie??

andreear
26.05.2007, 08:35:05
astazi am dat avans la tortul de nunta, al ACAPULCO, costa 350.000 / kg, diplomat cu partipan, trandafiri roz din martipan si desene din inimoare pe el! saptamana viitoare, sambata, vom gusta din el si va vom spune impresiile! A inceput numaratoarea inversa!!!!!!!! Mai e vre-o miresica care se casatoreste saptamana viitoare, in 2 iunie??

Cate kg v-ati comandat? Cred ca va fi gustos tortul tau!

madalinahonciuc
27.05.2007, 08:24:09
am comandat 15 kg, estimam ca vom avea 150 de invitati; si da, sper sa fie gustos, va dam detalii saptamana viitoare pe vremea asta!;))

andreear
27.05.2007, 13:22:31
Asteptam, asteptam.....

cookyy
27.05.2007, 22:47:54
miammmiii ...cred ca o sa fie super!! si decoratiunile or sa fie frumoase dupa cum ai spus!! felicitari..si evident..te asteptam cu poze..!!!!:*

VERA
28.05.2007, 12:39:32

Buna Madalina. Din cate stiu eu Carmen are nunta tot pe 2.06 la Central.Asa ca nu esti singura miresica pe 02.06.07.Casa de piatra si sa-ti iasa nunta asa cum iti doresti !!!! :*

madalinahonciuc
29.05.2007, 08:39:31
Multumesc pentru urari! Doresc tuturor sa scape de emotiile de dinaintea nuntii si sa traisca momentele acelea fara stres ;-)

mihaela_ploiesti
29.05.2007, 13:13:27
Multumesc pentru urari! Doresc tuturor sa scape de emotiile de dinaintea nuntii si sa traisca momentele acelea fara stres ;-)

;)<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P

CONT-INCHIS-024
30.05.2007, 08:38:47
BUNA MADALINA
SI EU SUNT MIRESICA DAR PE 3 IUNIE SI MAI AM 3 ZILE SPE DEOSEBIRE DE TINE.ORICUM VA DORESC LA TOATE MIRESICILE NUMAI BINE:):*
:* :* :*

Paideea
30.05.2007, 09:51:03
BUNA MADALINA
SI EU SUNT MIRESICA DAR PE 3 IUNIE SI MAI AM 3 ZILE SPE DEOSEBIRE DE TINE.ORICUM VA DORESC LA TOATE MIRESICILE NUMAI BINE:):*
:* :* :*
Sa nu ne uiti dupa, sa ne povestesti cum a fost, si mai ales sa ne aratzi pozici, sa te admiram cu toatele. Pana la urma unde te coafezi? :D

andreear
30.05.2007, 14:04:30
Vrem impresii si dupa nunta. Le asteptam. Pupici

Paideea
30.05.2007, 15:21:55
Eu ma marit de abia in septembrie, dar vroiam sa iti urez o nunta superba, sa te distrezi cel putin la fel de mult cat te-ai ingrijorat cu organizarea, si sa savurezi pe deplin intregul eveniment, ca o regina !
Casa de piatra, si o nunta ca o poveste!:x

Paideea
30.05.2007, 15:23:29
Eu ma marit abia in septembrie, dar vroiam sa iti urez de pe acum , ca mai e putin-putin, sa te distrezi cel putin cat de mult te-ai ingrijorat cu organizarea si sa savurezi intregul eveniment ca o regina ce vei fi! Sa nu ne uiti pe aici, cu pozele si impresiile tale, da?! >:D<
Casa de piatra si o nunta ca o poveste!:x

madalinahonciuc
31.05.2007, 06:39:54
multumesc mult pentru urari, am emotii ca la examenul de facultate!!!!! o sa vedeti despre ce vorbesc cand veti fi si voi cu cateva zile inainte:">

andreear
31.05.2007, 14:14:21
multumesc mult pentru urari, am emotii ca la examenul de facultate!!!!! o sa vedeti despre ce vorbesc cand veti fi si voi cu cateva zile inainte:">

Noi tot zicem ca mai e timp dar se pare ca timpul trece asa repede....
Oricum sa aveti o nunta de vis!

catamiha
31.05.2007, 14:40:33

Casa de piatra! Sa va bucurati de momentele care vor urma si sa le savurati din tot sufletul>:D<

cookyy
01.06.2007, 10:01:17
Casa de piatra si o nunta ca in basme!!!:gen_17:

madalinahonciuc
04.06.2007, 08:22:08
Dragele mele dragi, tortul miresei a fost super! tort diplomat cu martipan, cu trandafirasi roz si inimioare roz pe marginile tortului <:-P o nepotica tare mofturoasa mi-a spus dupa nunta ca ea nu mananca tort la nunta, ca nu ii place; dar ca pe al meu l-a mancat pe tot si ca a fost delicios; asa ca vi-l recomand din tot sufletul; Acapulco si-a facut treaba super bine! Am pus langa tort si doua cupe de inghetata, pentru ca este vara si m-am gandit ca poate este nevoie si de ceva racoritor; ideea a fost super apreciata! Va imbratisez si va doresc sa aveti tortul asa de frumos si de dulce pe cat este iubirea voastra! :*

Paideea
04.06.2007, 12:55:56
Dragele mele dragi, tortul miresei a fost super! tort diplomat cu martipan, cu trandafirasi roz si inimioare roz pe marginile tortului <:-P o nepotica tare mofturoasa mi-a spus dupa nunta ca ea nu mananca tort la nunta, ca nu ii place; dar ca pe al meu l-a mancat pe tot si ca a fost delicios; asa ca vi-l recomand din tot sufletul; Acapulco si-a facut treaba super bine! Am pus langa tort si doua cupe de inghetata, pentru ca este vara si m-am gandit ca poate este nevoie si de ceva racoritor; ideea a fost super apreciata! Va imbratisez si va doresc sa aveti tortul asa de frumos si de dulce pe cat este iubirea voastra! :*
Ce ma bucur ca a avut succes tortul tau! ;;) Noi toate ne dam de ceasul mortii ca nu stim cum ne va iesi... :-" Tu unde l-ai comandat pana la urma? SI, bineinteles, CASA DE PIATRA, deja, unde ne sunt pozicile? :*

madalinahonciuc
04.06.2007, 21:30:55
Pozarul ne tine in suspans... are firma de aranjamente, este si DJ, si fotograf si cameraman, a mai avut si aseara 2 nunti, asa ca e cam ocupat si ne-a spus ca ne auzim saptamana viitoare, cand ne intoarcem din sejurul de nunta; va dati seama ca ard de nerabdare sa vad fotografiile, dar nu am ce sa fac... imediat ce le am, vi la atasez, I promiss...

Iar tortul l-am facut la cofetaria Acapulco, vi-l recomand din toata inima

andreear
05.06.2007, 18:10:07
Sa aveti o "luna" de miere de vis!!!!

raluca_popeasca
28.06.2007, 23:00:11
Si-a comandat cineva pana la urma de la Doel Pann?
Trebuie sa ma duc maine sa dau comanda si nu stiu ce sa fac.....
Eu il vreau din martipan, foarte simplut.
Astept impresii.........
Voi unde ati comandat pana la urma?

VERA
29.06.2007, 08:17:26
Si-a comandat cineva pana la urma de la Doel Pann?
Trebuie sa ma duc maine sa dau comanda si nu stiu ce sa fac.....
Eu il vreau din martipan, foarte simplut.
Astept impresii.........
Voi unde ati comandat pana la urma?

Eu am comandat pt sambata trecuta de la Doel Pan un tort cu ciocolata si frisca pt ca asa vreau si la nunta si am zis sa incerc sa vad cu este. A fost super bun, nu a fost fff insiropat, a fost aromat si frumos aranjat.Chiar am fost fff incantata ca de altfel si ceilalti care au mai gustat din el. Am intrebat cand tb sa fac comanda pt nunta ca sa nu am probleme si a zis ca vineri innainte de nunta dar daca uitam putem si in ziua nuntii ca nu e nici o pb.Eu una mai mult ca sigur la ei o sa fac tortul.

raluca_popeasca
30.06.2007, 10:26:32
Eu am fost ieri la ei ca sa fac comanda, exact cu doua sapt inainte si mi-au zis ca nu mai au suportul pe care il vreau eu. Au mai gasit unul cu 10 brate (la noi torul va fi de 26-27 kg). Eu zic ca ar fi bine sa te duci mai dervreme, ca sa nu ai surprize. Intr-adevar am gustat si eu si a fost f bun.
Problema ramane suportul.
Pup iu

andreear
01.07.2007, 22:23:01
Din ce iti faci tortul? Cat te costa?

claudia_21
03.07.2007, 10:27:53
vreau sa stiu cu cat timp inainte de nunta trebuie comandat tortul?#:-S :(

raluca_popeasca
04.07.2007, 20:57:44
vreau sa stiu cu cat timp inainte de nunta trebuie comandat tortul?#:-S :(

Eu zic sa te duci cu o luna inainte. Eu am fost exact cu doua saptamani inainte (asa mi-au zis ei) si nu am mai gasit suportul pe care l-as fi vrut.
Bafta!

raluca_popeasca
04.07.2007, 20:58:54
Din ce iti faci tortul? Cat te costa?

O sa il fac din ciocolata invelit cu martipan. Ma costa 27 ron kg.
Maine o sa faca unul de proba si va spun si cum arata.

andreear
05.07.2007, 19:15:46
Asteptam. Eu sunt foarte curioasa cum iti iese pt ca noi inca nu ne-am decis cum o sa il facem...si furam idei ;)) ! Pupici

copilu
09.07.2007, 10:43:01
Noi am facut comanda la Acapulco si sunt curioasa ce o sa iasa.Am pus in calcul ca il aduc ei seara la restaurant si asa ne-au mai scutit de o grija.Kg e 27ron cu ciocolata, cel cu martipan e mai scump,iar firma cu care lucram cerea 33ron :O.Arata super dar prea multi bani =;.

raluca_popeasca
17.07.2007, 00:57:08
Buna fetelor,
noi am terminat cu nunta, din pacate:(( . Acum pot sa va recomand cu caldura cofetaria Doel Pan. Tortul a fost suuuuuuuuuper bun si a aratat cam cum am vrut eu (as fi vrut sa fie ornat tot cu martipan, dar ei au pus si putina frisca. A fost mai bine, ca altfel nu am fi avut cu ce sa ne mazzgalim). O sa atasez o poza in care se vede

Paideea
17.07.2007, 09:23:58
Buna fetelor,
noi am terminat cu nunta, din pacate:(( . Acum pot sa va recomand cu caldura cofetaria Doel Pan. Tortul a fost suuuuuuuuuper bun si a aratat cam cum am vrut eu (as fi vrut sa fie ornat tot cu martipan, dar ei au pus si putina frisca. A fost mai bine, ca altfel nu am fi avut cu ce sa ne mazzgalim). O sa atasez o poza in care se vede
Foarte frumos! Ce compozitie a avut tortul tau? Ca eu nu prea stiu ce sa zic, oscilez intre ciocolata cu visine si diplomat cu fructe de padure... De ce nu ti l-au imbracat in martzipan, nu au putut, sau nu au vrut ei? Si eu tot de acolo il comand... tie ti l-au ornat ei cu florile acelea naturale? Ca eu am intrebat daca mi-l pot orna cu flori naturale, si au zis ca nu...:((

VERA
17.07.2007, 09:53:09
Buna fetelor,

Casa de piatra Raluca si sa fiti fericiti tot restul vietii voastre asa cum a-ti fost in ziua [email protected]};- @};- @};- Foarte frumos tortul, si eu tot la ei vreau sa il comand. Cu cate zile innainte ai facut tu comanda?

maxine
17.07.2007, 10:46:38
Buna fetelor,

Casa de piatra!!! Foarte frumos tortul si foarte frumoasa ai fost tu

andreear
17.07.2007, 17:38:25
Buna fetelor,

Casa de piatra! Tortul a arata super, noi inca nu ne-am decis cum o sa il facem si chiar vroiam sa mergem zilele astea in cautare de cofetarii dar mi-a placut atat de tare al vostru incat o sa vizitez Doel Pan-ul. Pupici

adrianna
17.07.2007, 18:57:45
Buna, Vera ! Eu sunt noua pe acest forum si cu aceasta ocazie salut toate miresicile din Ploiesti !>:D<In legatura cu tortul miresei, vreau sa-ti spun ca am fost la nunta unei prietene, care a avut tortul de la Doel Pan ( cel cu ciocolata si visine ) si pot sa-ti spun ca a fost fffff. bun ; mie, pana acum nu prea mi-au placut torturile la nuntile la care am fost,iar eu sunt innebunita dupa dulciuri ! Asa ca sunt de parere ca faci alegerea corecta .

P.S. Daca nu te deranjez cu intrebarea, unde ai facut liceul, ca imi pari cunoscuta ?

VERA
18.07.2007, 07:52:55
Buna, Vera ! Eu sunt noua pe acest forum si cu aceasta ocazie salut toate miresicile din Ploiesti !>:D<In legatura cu tortul miresei, vreau sa-ti spun ca am fost la nunta unei prietene, care a avut tortul de la Doel Pan ( cel cu ciocolata si visine ) si pot sa-ti spun ca a fost fffff. bun ; mie, pana acum nu prea mi-au placut torturile la nuntile la care am fost,iar eu sunt innebunita dupa dulciuri ! Asa ca sunt de parere ca faci alegerea corecta .

P.S. Daca nu te deranjez cu intrebarea, unde ai facut liceul, ca imi pari cunoscuta ?

Buna Adriana si bine ai venit pe forum.Am terminat liceul Economic profil turism.Pupici si spor la pregatiri!!!

andreear
18.07.2007, 19:33:27
Ne-am comandat si noi tortul la DOEL PAN, surprinzator azi ne-au spus ca, costa 29 RON kg, acum o luna cand am intrebat era 27 RON....dar asta e! Asteptam sa il degustam!

adrianna
19.07.2007, 11:51:17
Buna Adriana si bine ai venit pe forum.Am terminat liceul Economic profil turism.Pupici si spor la pregatiri!!!

Multumesc de urari ! Noi am vorbit asa in general, n-am stabilit nici data, restaurant,etc. Asa ca ,eu urmaresc deocamdata, pregatirile voastre, ale miresicilor de pe forum pt. a ma familiariza cat de cat cu problemele.
Pupici tuturor, pt. ca sunteti toate super dragute si amabile !

P.S. Eu am terminat Caragiale, deci nu ne cunoastem ( poate din vedere, ca Ploiesti e un oras mic).:)

andreear
02.08.2007, 15:43:08
Am terminat si cu nunta, din pacate :(( :(( :(( dar va recomand din suflet cofetaria DOEL PAN, tortul nostru a fost ff bun ( tort de fructe ornat cu martipan si flori naturale), au fost punctuali si corecti!

cookyy
03.08.2007, 16:17:27
andreear am o intrebare...cum ati facut cu tortul?au cei de la primavera unde sa il tina pana la momentul x sau ...la cat l-ati luat de la cofetarie...si..cum?vi l-au livrat ei la restaurant?cu cat timp inainte ati comandat suportul la cofetarie?....aoleuuu...o sa ma bombani ..uite cate intrebari am pus desi am zis ca am doar una...hai te pupik ...:gen_17: :gen_17:

andreear
05.08.2007, 21:27:53
andreear am o intrebare...cum ati facut cu tortul?au cei de la primavera unde sa il tina pana la momentul x sau ...la cat l-ati luat de la cofetarie...si..cum?vi l-au livrat ei la restaurant?cu cat timp inainte ati comandat suportul la cofetarie?....aoleuuu...o sa ma bombani ..uite cate intrebari am pus desi am zis ca am doar una...hai te pupik ...:gen_17: :gen_17:

Buna,

Stai linistita si eu aveam la fel de multe intrebari inainte sa ma apuc de treaba", asa ca sa o luam pe rand: noi l-am comandat la cofetarie cu 2 sapt inainte si atunci am ales si suyportul( dar noi am avut duminica nunta asa ca nu a fost o problema sa alegem suportul care ne-a placut , pt cei ce au sambata nunta e indicat sa mearga cu 1, 2 luni chiar inainte) si am stabilit cu ei sa il aduca la restaueant in ziua nuntii, seara, l-au adus pe la 10 si a fost ok, au avut cei de la primavera unde sa il tina pina cand l-am servit. Noi am vrut flori naturale pe el si au fost f raguti , am stabilit sa le aducem in ziua nuntii si au avut timp sa il faca( le-am trimis pe la 14 florile ca ne-am luat cu diverse si nu am avut timp). Sper sa pot atasa cat mai repede o poza cu tortul ca sa vezi exact cum a fost! Pupici.

andreear
05.08.2007, 21:40:39
Acesta a fost tortul nostru, pozele nu sunt f bune pt ca sunt facute de amatori, inca nu le avem pe cele profesionale!

cookyy
06.08.2007, 21:18:50
foooarte frumos tortul!!! si cred ca si foarte gustos..saru mana mult ca esti asa dragutza si imi raspunzi la toate intrebarile...:gen_17:...te pup

andreear
09.08.2007, 17:44:28
foooarte frumos tortul!!! si cred ca si foarte gustos..saru mana mult ca esti asa dragutza si imi raspunzi la toate intrebarile...:gen_17:...te pup
Cu drag si oricand poti apela daca te pot ajuta! Pupici!>:D<

Paideea
10.08.2007, 07:57:23
Cu drag si oricand poti apela daca te pot ajuta! Pupici!>:D<
Mi-a placut si mie tortul tau, mai ales ca acelasi gen de suport il vom avea si noi. Ti-au cerut bani in plus pentru ca au ornat tortul cu flori naturale?

andreear
10.08.2007, 09:13:19
Mi-a placut si mie tortul tau, mai ales ca acelasi gen de suport il vom avea si noi. Ti-au cerut bani in plus pentru ca au ornat tortul cu flori naturale?

Ma bucur ca v-a placut tortul nostru! Nu ne-au cerut bani in plus dar am stabilit sa le ducem noi florile, exact ceea ce ne place! SI le-am dus exact in ziua nuntii!

Paideea
10.08.2007, 13:09:18
Ma bucur ca v-a placut tortul nostru! Nu ne-au cerut bani in plus dar am stabilit sa le ducem noi florile, exact ceea ce ne place! SI le-am dus exact in ziua nuntii!
Multumesc frumos de raspunsul prompt... Eu inca nu m-am decis daca sa pun pe el flori naturale sau sa le cer sa faca ei unele din martzipan, sau din ce le fac ei... Ma mai gandesc... :zz:

maxine
10.08.2007, 13:17:43
Acesta a fost tortul nostru, pozele nu sunt f bune pt ca sunt facute de amatori, inca nu le avem pe cele profesionale!

Mmmm, mor de pofta numai cand ma uit la martipanul ala =P~ =P~ =P~

andreear
10.08.2007, 13:30:59
A fost ff gustos....numai cand imi amimntesc mi se face pofta :-p

maxine
10.08.2007, 13:32:10
A fost ff gustos....numai cand imi amimntesc mi se face pofta :-p

Asa...suceste cutitul in rana....eu sunt la regim :(( :((

andreear
10.08.2007, 14:10:46
Asa...suceste cutitul in rana....eu sunt la regim :(( :((

Iarta-ma [-o< ^:)^ ! Stiu cum e si o sa stiu si mai bine cand ma intorc din saptamana de miere:(( :(( .

maxine
10.08.2007, 14:13:00
Iarta-ma [-o< ^:)^ ! Stiu cum e si o sa stiu si mai bine cand ma intorc din saptamana de miere:(( :(( .

Stai linistita. Am din ce in ce mai multa vionta pentru ca se vad rezultate, chiar sunt f incantata mai ales ca observa si cei din jur

andreear
10.08.2007, 15:04:08
Stai linistita. Am din ce in ce mai multa vionta pentru ca se vad rezultate, chiar sunt f incantata mai ales ca observa si cei din jur

Super. Ce dieta folosesti? Vreau si eu mai multe detalii. Multam.

maxine
10.08.2007, 15:07:40
Super. Ce dieta folosesti? Vreau si eu mai multe detalii. Multam.

Nu folosesc o dieta anume ci doar imi controlez f mult alimentatia. Mananc multe fructe, numai pui fiert, salate, iaurt si cam atat. Am renuntat complet la paine, fast food, snacksuri, dulciuri si toate celelalte chestii de la care m-am ingrasat. Si beau multa apa, ceea ce nu faceam inainte. Bineinteles electrostimularea si impachetarile au ajutat si ele

andreear
10.08.2007, 15:29:10
Felicitari! Asta este intr-adevar cea mai buna si cea mai sanatoasa metoda de slabit!

auraszablau
10.08.2007, 19:04:58
buna fetelor,
Eu fac nunta la Best, iar ei au contract cu Doel Pan.
Mi-as dori un tort o singura piesa supraetajat, credeti ca fac asa? si au suport?

auraszablau
10.08.2007, 19:09:04
Si inca ceva
aveti idee daca au un catalog de unde poti alege un model...
eu am niste fotografii cu niste torturi superbeo:-)

raluca_popeasca
10.08.2007, 19:50:33
Si inca ceva
Buna, ei au cataog, dar mai mult pentru prezentarea suporturilor. eu cred ca cel mai bine e sa te duci tu cu poza si sa o rogi pe Camelia sa-ti iti faca un tortulet de proba.
Eu asa am procedat. Chiar ea mi-a dat ideea (m-am dus la ea cu un buchet de flori, pt ca venisem cu recomandare din partea restaurantului). E super draguta tipa.

andreear
10.08.2007, 20:52:22
Si la noi a fost la fel, le-am dus o poza si ne-au facut cum l-am vrut di din ce l-am vrut, adica martipan si tort de fructe!

auraszablau
14.08.2007, 11:57:28
Fetelor,
Are cineva idee cam cate kg trebuie sa aiba un tort dintr-o singura piesa, supraetajat pt 140 pesoane. Dar oare se poate face....?:-s [-o<

M_Alexa
07.09.2007, 11:33:36

S-ar putea sa faca si lucrul acesta. Si eu auzisem ca ar avea preturi de 270 000/Kg si cand am intrebat cat costa mi-au spus ca 290 000/ Kg indiferent daca este martipan sau frisca. Nu pareau prea incantate ca le-am derajnat sa le cer catalogul cu modele.... Mi-au dat senzatia ca vroiau sa scape de intrebarile mele. Oricum , au preturi mai bune ca la Acapulco, unde mi s-a spus ca cel de frisca este 300 000 lei/Kg iar cel de martipan 400 000. E prea mult! Cel putin mie asa mi s-a parut.
Voi aveti alte idei? Unde se mai poate comanda tortul in afara de Acapulco si Doel Pan?

M_Alexa
07.09.2007, 11:38:15
Si inca ceva

Nu stiu daca la Doel Pan fac dupa modelul tau dar, da, fac si torturi supraetajate. In schimb, la Acapulco mi-au spus ca daca nu-mi plac modele lor pot sa vin cu o poza si mi-l realizeaza la fel.:) In schimb pretul mi s-a parut cam maricel pt cel de martipan (de care asa vrea eu ) : 400 000 lei/Kg.
Mergi la ei si intreaba-i. Poate tie iti convin conditiile, nu stiu. Bafta!

CONT-INCHIS-047
07.09.2007, 11:44:41
Incearca si la cofetaria aceea de pe Republicii(pe partea stanga cum te duci).Nu stiu daca fac si torturi pentru nunti,dar merita sa incerci.Prajiturile de acolo sunt proaspete si foarte bune.

VERA
07.09.2007, 12:14:42
Fetelor,
Are cineva idee cam cate kg trebuie sa aiba un tort dintr-o singura piesa, supraetajat pt 140 pesoane. Dar oare se poate face....?:-s [-o<

Buna eu am fost ieri la Doel Pan si kg de tort este 29 ron.Iti face cum vrei tu. Eu ieri am fost cu poza pt ca asa mi-a zis acum o sapt cand am mai trecut pe acolo.Este o doamna tare draguza care mi-a explicat tot ce vroiam eu sa stiu.Eu vroiam tort dreptunghiular supraetajat dintr-o bucata fara suport si mi-a zis ca daca fac asa tortul nu va fi insiropat ci gen dobos cu foaie si crema de ciocolata si nuci, pt ca daca il insiropeaza am sansa se se innmoaie prea rau si sa pice.Asa ca am renuntat la ideea asta si o sa fie doar dreptunghiular si cu o inimioara in mijloc iar compozitia o sa fie din ciocolata cu visine si imbracat in frisca.=P~ Mi-a zis sa dau comanda ferma luni in saptamana nuntii, tortul il aduc seara la local si atunci il si platesc.Ce mai mi s-a parut interesant a fost ca a zis ca atnci cand ma duc sa dau comanda o sa faca un platou asortat cu prajiturele mici ca sa gustam poate totusi ne place alta compozitie. Si ieri imi zicea sa iau din fitrina frigorifica prajiturele ca sa gust dar mi-a fost rusine desi doamna insista sa iau cat mai multe feluri...am luat doar 2..:-p .Sper ca nu v-am plictisit dar ma gandesc ca poate va ajuta si pe voi cu ceva informatiile astea

Paideea
07.09.2007, 12:40:53
Buna eu am fost ieri la Doel Pan si kg de tort este 29 ron.Iti face cum vrei tu. Eu ieri am fost cu poza pt ca asa mi-a zis acum o sapt cand am mai trecut pe acolo.Este o doamna tare draguza care mi-a explicat tot ce vroiam eu sa stiu.Eu vroiam tort dreptunghiular supraetajat dintr-o bucata fara suport si mi-a zis ca daca fac asa tortul nu va fi insiropat ci gen dobos cu foaie si crema de ciocolata si nuci, pt ca daca il insiropeaza am sansa se se innmoaie prea rau si sa pice.Asa ca am renuntat la ideea asta si o sa fie doar dreptunghiular si cu o inimioara in mijloc iar compozitia o sa fie din ciocolata cu visine si imbracat in frisca.=P~ Mi-a zis sa dau comanda ferma luni in saptamana nuntii, tortul il aduc seara la local si atunci il si platesc.Ce mai mi s-a parut interesant a fost ca a zis ca atnci cand ma duc sa dau comanda o sa faca un platou asortat cu prajiturele mici ca sa gustam poate totusi ne place alta compozitie. Si ieri imi zicea sa iau din fitrina frigorifica prajiturele ca sa gust dar mi-a fost rusine desi doamna insista sa iau cat mai multe feluri...am luat doar 2..:-p .Sper ca nu v-am plictisit dar ma gandesc ca poate va ajuta si pe voi cu ceva informatiile astea
Foarte util, multumesc! Ma duc si eu duminica sau luni sa dau comanda... Abia ashtept! ;-)

andreear
07.09.2007, 14:09:52
[quote=N_anca;378270]Incearca si la cofetaria aceea de pe Republicii(pe partea stanga cum te duci).Nu stiu daca fac si torturi pentru nunti,dar merita sa incerci.Prajiturile de acolo sunt proaspete si foarte bune.[/quote

Fac si acolo torturi pt nunti si, din auzite sunt ff bune. Noi l-am facut la Doel Pan si am fost f multumiti.

CONT-INCHIS-047
07.09.2007, 14:33:56
[quote=N_anca;378270]Incearca si la cofetaria aceea de pe Republicii(pe partea stanga cum te duci).Nu stiu daca fac si torturi pentru nunti,dar merita sa incerci.Prajiturile de acolo sunt proaspete si foarte bune.[/quote

Fac si acolo torturi pt nunti si, din auzite sunt ff bune. Noi l-am facut la Doel Pan si am fost f multumiti.

Ai cumva poze cu torul de la nunta?

andreear
07.09.2007, 20:30:16
Poze gasesti la http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3430&page=8, cateva pagini in urma!

CONT-INCHIS-047
08.09.2007, 14:25:52
Poze gasesti la http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3430&page=8, cateva pagini in urma!

Multumesc foarte mult pentru poze.Chiar ca a fost super tortul.Pana cand il vom comanda si noi mai este dar vreau sa iasa totul perfect si incerc sa imi dau toata silinta si sa pregatesc totul cu mult tact,dragoste si daruire.

iubi_felicia2000
01.11.2007, 05:57:37
eu am vb la acapulco,ptr ca lucrez aproape de ei si cunosc fetele de acolo si mi-au spus ca pretul ptr martipan este mai mult decat cel obisnuit care este 30ron ,si sa ma duc cu 2,3 luni inainte sa-mi aleg suportul

marikamk
16.11.2007, 17:00:23

Buna abreear,

Tortul l-ai luat de al acapulco pina la urma? A FOST BUN?
Au fost seriosi cu ora la care trebuia adus tortul?

andreear
16.11.2007, 17:36:48
Buna abreear,

Da, am avut tortul de la Acapulco si a iesit ff bun, au fost seriosi. Eu am vrut flori naturale pe el si am stabilit ca in ziua respectiva sa ii ducem noi florile la ora 11 si pt ca noi am intarziat au sunat sa ne spuna sa ne grabim ca ei tb sa faca tortul sa fie gata asa cum am stabilit. O sa caut poze si iti piun sa il vezi.

ramo_4ever
27.12.2007, 15:28:19
Si inca ceva
buna aura,
poti posta fotografiile tale pe forum ca sa le vedem si noi?

ramo_4ever
27.12.2007, 15:35:46
foarteeeeeeee dragut tortul vostru,sper sa ne iasa si noua asa de frumos.cu cat timp inainte ati umblat pentru tort?

ramo_4ever
27.12.2007, 15:37:52
Buna abreear,

se pare ca au fost seriosi ,dupa cum spune andreear.si l au facut exact asa cum au vrut ei.>:D< te pup marika

andreear
27.12.2007, 16:10:53
foarteeeeeeee dragut tortul vostru,sper sa ne iasa si noua asa de frumos.cu cat timp inainte ati umblat pentru tort?

Noi l-am comandat cu o aptamana inainte, problema va fi suportul pt care ar trebui sa va interesati cu 1, 2 luni inainte; la noi nu a aparut aceasta problema pt ca am avut nunta duminica si erau toate disponibile.

ramo_4ever
27.12.2007, 16:45:29
Noi l-am comandat cu o aptamana inainte, problema va fi suportul pt care ar trebui sa va interesati cu 1, 2 luni inainte; la noi nu a aparut aceasta problema pt ca am avut nunta duminica si erau toate disponibile.
si noi tot duminica o sa avem nunta.v au venit invitatii la nunta,chiar daca a fost duminica?noi avem putin inima stransa din cauza asta.dar pana la urma ne am zis ca cine vrea sa vina la nunta noastra viine oriunde si oricand.

andreear
27.12.2007, 20:55:13
si noi tot duminica o sa avem nunta.v au venit invitatii la nunta,chiar daca a fost duminica?noi avem putin inima stransa din cauza asta.dar pana la urma ne am zis ca cine vrea sa vina la nunta noastra viine oriunde si oricand.

Aha, nu stiam ca e duminica. Nu am avut probleme cu invitatii, au venit toti; este adevarat ca nunta a inceput la ora 18 si au plecat mai devreme, pe la ora 1 o mare parte dar nunta a tinut pina la 5 dimineata.

lupusor
08.01.2008, 11:21:20
poze de la tortul nostru

cookyy
08.01.2008, 12:00:19
foarte foarte frumos tortul!!! :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: si suportul este deosebit! imi place tare mult mai ales ca desi este de frisca este foarte frumos imbracat !!
unde l-ai facut?

lupusor
09.01.2008, 12:34:10
foarte foarte frumos tortul!!! :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: si suportul este deosebit! imi place tare mult mai ales ca desi este de frisca este foarte frumos imbracat !!
unde l-ai facut?

tortul este facut de cei de la Restaurant Bulevad...nu te lasa sa faci tortul in alta parte..este vorba de eticheta restaurantului..suportul tot de la ei....si a fost foarte bun la gust

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 19:24:54

Vera.....cand mai intri pune si tu niste pozici ca stii ca si eu fac nunta la Prahova...vreau sa vad si eu mai multe...pls.....

cookyy
09.01.2008, 19:45:50
Hariclia chiar arata miami-miami tortul=P~ !! Le-a iesit foarte bine celor de la Bulevard!

catalina_mihaela
29.02.2008, 17:52:17
super bune sfaturile tale
mi-ai fost de ajutor caci oscilam intre doel pan si acapulco
te pupic
astept intrebarile si sfaturile tale caci vad ca-ti place sa tastezi
:D si mie...:D

bejange
13.05.2008, 13:22:00
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

NMM
14.05.2008, 06:12:23
Vera.....cand mai intri pune si tu niste pozici ca stii ca si eu fac nunta la Prahova...vreau sa vad si eu mai multe...pls.....
Din cite inteleg iti faci tortul la doel pan, si este Tortul casei- cu ciocolata, visine , struguri , frisca si putin blat. Buna alegere. Asa o sa am si eu. Am facut unul de ziua mea si a iesit super.

danutzaxcata
16.10.2008, 10:22:29
Fetelor, ati intrebat la vreo cofetarie din Ploiesti daca fac minitortulete? As vrea ceva in genul celor din pozele atasate. Am inteles ca in Timisoara si Bucuresti sunt cofetarii care fac asa ceva. Teoretic, n-ar trebui sa fie greu, practic sunt mai multe prajituri din compozitia aleasa pentru tort si decorate ca si un tort de nunta obisnuit.
Daca ati intrebat, imi spuneti si mie unde fac asa ceva si cam cat costa kilogramul?:*

danutzaxcata
16.10.2008, 10:24:27
Am uitat sa pun pozele. :D

ruxanda_zadnipru
17.10.2008, 05:57:48
Buna! incearca la Delice,ei sar putea sa faca asa ceva! si au si patiseri foarte buni! numai ca laboratorul lor este in Cimpina dar poti intreba jos la Omnia la parter.

mgh83
25.10.2008, 08:59:03
Pt tort si suporturi au cataloage cofetariile? Suportul se plateste separat?..probabil ca depinde si de fiecare cofetarie in parte.

Cristian13
26.10.2008, 06:58:37
Suportul se rezerva de la cofetaria unde faci tortul ;recomand sa mergi inainte cu 3 luni sa rezervi suportul ....in general au cam 7-8 suporturi..diverse motive -mergi si l rezerva-l pe cel care ti place----rezerarea este gratuita; pe nenea tortu` il comanzi cu 1-2 saptamani inainte de nunta; cred ca nu-i reclama( nu am actiuni la ei ;)) ) incearca Acapulco si Doel Pan ; personal eu l-am luat de la Doel Pan; a fost Delicios......ce sa ti mai zic.....? referitor la tort...pt nunta se preteaza martipan..compozitia tortului ar trebui sa o alegi singura...eu iti doresc succes.<:-P

mgh83
26.10.2008, 13:03:45
Suportul se rezerva de la cofetaria unde faci tortul ;recomand sa mergi inainte cu 3 luni sa rezervi suportul ....in general au cam 7-8 suporturi..diverse motive -mergi si l rezerva-l pe cel care ti place----rezerarea este gratuita; pe nenea tortu` il comanzi cu 1-2 saptamani inainte de nunta; cred ca nu-i reclama( nu am actiuni la ei ;)) ) incearca Acapulco si Doel Pan ; personal eu l-am luat de la Doel Pan; a fost Delicios......ce sa ti mai zic.....? referitor la tort...pt nunta se preteaza martipan..compozitia tortului ar trebui sa o alegi singura...eu iti doresc succes.<:-P

Multumesc mult pt informatii :*

madii113
26.10.2008, 16:25:45
Buna si eu tortul l-am avut tot de la doel tot cu partipan.
Delicios intr-adevar cu martipan alb deasupra si crema de cicolata cu visine si frisca in interior. ;-)
suportul a fost in stil de 2 verighete legate intre ele care l-am inchiriat cu 2 luni inainte iar tortul in ultima saptamana.
Avans nu mi-au cerut, l-am platit la ora 22 cand l-au adus, iar ca si gramaj iti tre cam 100-150 gr de persoana.
Pupici si bafta la miresit.

mgh83
26.10.2008, 20:17:00
Tortul nu se aduce la restaurant spre dimineata? Ma gandesc ca daca il aduce de la ora 22, pana dimineata sa nu se inmoaie...Noi am vrea sa se serveasca pe la ora 3.30

mamuska
26.10.2008, 20:30:30
Tortul nu se aduce la restaurant spre dimineata? Ma gandesc ca daca il aduce de la ora 22, pana dimineata sa nu se inmoaie...Noi am vrea sa se serveasca pe la ora 3.30
Stabilesti cu ei la ce ora sa ti-l aduca,dar in general cofetariile il livreaza maxim la orele 00.00.....................

andreear
27.10.2008, 07:28:44
Stabilesti cu ei la ce ora sa ti-l aduca,dar in general cofetariile il livreaza maxim la orele 00.00.....................

Asa e. Noua ni l-au adus la ora 22.00 dar fiecare restaurant are un frigider si ti-l pastreaza pina la ora la care doresti sa il servesti. Nu trebuie sa te ingrijorezi!

madii113
27.10.2008, 19:36:57
ASa e cumzic fetele.
La mine l-au adus pe la 22 si nu am avut probleme cu martipanul pana la 4.15 dimineata.

cornelutzu
21.03.2009, 17:30:48
ce ziceti miresicilor? v-ati hotarat de unde luati tortul?
:-w

cornelutzu
21.03.2009, 17:38:46
Daca nu v-ati hotarat inca unde o sa comandati tortul, sfatul meu este sa mergeti sa va rezervati suportul din timp.

madii113
22.03.2009, 13:42:00
Buna,
Mai este un subiect deschis.
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3430.
aici le poti da mai multe sfaturi.
Pupici.

cornelutzu
22.03.2009, 17:32:27
mgh83 sal. si eu zic sa incerci la ,,Delice'' pe republicii langa scoala 14 sau la parter in Omnia (tot Delice e si acolo). Chiar daca au laboratorul in Campina nu se pun probleme in legatura cu livrarea. Si au si torturi super bune...

oana_mis
18.04.2009, 15:01:01
dar de la "narcisa" a luat cineva?
e aceea din piata de la Mihai Bravu

mgh83
19.04.2009, 00:54:37
dar de la "narcisa" a luat cineva?
e aceea din piata de la Mihai Bravu

"Narcisa"are prajituri bune,nimic de zis, dar eu nu m-as risca pt nunta sa
fac tortul acolo.Una este sa comanzi un tort la ei pt un eveniment minor si alta pt nunta..totusi daca e cineva care si-a facut la ei si a fost multumit,jos palaria............In top am vazut ca sunt Doelpan si Delice.

oana_mis
19.04.2009, 12:22:49
"Narcisa"are prajituri bune,nimic de zis, dar eu nu m-as risca pt nunta sa
fac tortul acolo.Una este sa comanzi un tort la ei pt un eveniment minor si alta pt nunta..totusi daca e cineva care si-a facut la ei si a fost multumit,jos palaria............In top am vazut ca sunt Doelpan si Delice.

bun, niste preturi de la Doelpan si Delice??

pllllsssss :*:*:*

mgh83
20.04.2009, 15:40:22

Am fost noi acum o saptamana la Doelpan ca sa rezervam suportul de tort pt ca vroiam ceva mai special.Tortul din martipan costa la ei 40Ron/kg iar cel de frisca 35 ron/kg.Ne-au spus sa ne ducem cu o saptamana inainte sa spunem cate kg tb sa aiba si sa gustam din mai multe sortimente ca sa ne alegem.
Despre Delice nu stiu ce preturi au, dar din auzite sunt mai scumpe torturile.

cornelutzu
28.04.2009, 09:07:49

La DELICE preturile sunt de la 28 ron pana la 45 ron in martipan.

cornelutzu
28.04.2009, 09:13:52
...
Despre Delice nu stiu ce preturi au, dar din auzite sunt mai scumpe torturile.

...da, dar daca tot dam un ban, macar sa avem si calitate, nu? Si la Delice cu siguranta este.=D>

olgutza26
28.04.2009, 10:28:39
cei de la central au laborator propriu de cofetarie si includ tortul in pretul meniului. daca ati participat la nunti la central, cum vi s-a parut tortul? eu as vrea diplomat, iar el de ciocolata. am putea face un compromis (cel mai mic etaj sa fie diplomat:-$ ), ideea e ca nu stiu daca e bun tortul lor sau nu. la nunta la care am participat eu, pur si simplu nu am mai putut sa gust si din tort, asa ca mi-e necesar ajutorul vostru. :">

olgutza26
03.05.2009, 14:07:50
nu pot crede ca nu a gustat nimeni tortul de la central. :(( help pls^:)^ :-s

mgh83
03.05.2009, 21:17:21
nu pot crede ca nu a gustat nimeni tortul de la central. :(( help pls^:)^ :-s

Iti scriu aici pt ca sunt convinsa ca vei citi la prima ora :"> ...Am gustat tortul de la Central la un botez,cel diplomat cu martipan deasupra, si a fost bun..E drept ca se poate si mai bun dar e ok cat de cat, pe deasupra martipanul arata f bine.Pupici...

bozi
05.05.2009, 14:05:14
Torturile de la Delice sunt f bune..cel putin Belcolade este preferatul meu.Am tot fost si am intrebat de preturi si mi-au spus intotdeauna ca se plateste nr de kg*pretul/kg, iar suportul este inclus in pretul tortului, deci nu trebuie sa paltesc separat pentru el.Astazi cand am fost sa rezerv suportul SURPRIZA rezervarea suportului costa 500 ron , bani pe care ii recuperezi dupa nunta atunci cand returnezi cofetariei suportul:-< Mie mi se pare f aiurea sa blochezi 500 ron pentru ce?ca sa folosesti suportul...alte miresici mai stiu de asemea practici?In situatia asta o sa ma reorientez catre Doel Pan sau Acapulco.

mgh83
05.05.2009, 22:00:16
La Doelpan nu se plateste suportul, am fost noi acum cateva saptamani si-am vb cu ei.La noi a picat pb tortului pt ca am schimbat restaurantul:"> si-l avem inclus

cornelutzu
06.05.2009, 20:05:56
Torturile de la Delice sunt f bune..cel putin Belcolade este preferatul meu.Am tot fost si am intrebat de preturi si mi-au spus intotdeauna ca se plateste nr de kg*pretul/kg, iar suportul este inclus in pretul tortului, deci nu trebuie sa paltesc separat pentru el.Astazi cand am fost sa rezerv suportul SURPRIZA rezervarea suportului costa 500 ron , bani pe care ii recuperezi dupa nunta atunci cand returnezi cofetariei suportul:-< Mie mi se pare f aiurea sa blochezi 500 ron pentru ce?ca sa folosesti suportul...alte miresici mai stiu de asemea practici?In situatia asta o sa ma reorientez catre Doel Pan sau Acapulco.
... nu se cer acesti 500 de ron ca folosesti suportul respectiv, ci pentru a fi siguri ca o sa-l duci inapoi. sincer mie nu mi s-a parut aiurea, am fost frumusel lunea dupa nunta, am dus suportul, mi-au dat banii inapoi si totul a fost ok.

hella
09.05.2009, 19:30:44
si noi tot de la Doelpan luam tortul.....inca nu m-am hotarat de ce sa fie dar mie mi-ar place sa fie racoritor cu fructe dat fiind faptul ca nunta e in august stiti daca au asa ceva?sau ceva sa aiba fructe&#191;......aaaaa si suportul il avem rezervat din februarie ca am auzit pe cineva care spunea ca a avut tortul si suportul nu#-o

bobelu1980
20.05.2009, 13:47:10
Ciao voua....va intreb cine stie cu siguranta ce pret are tortul din frisca(diplomat) la cofetaria Doelpan din ploiesti?.....si cu cat timp inainte de eveniment tre vorbit la la borator?si mai ales pt inchiriatul suportului cu cat timp inainte se inchiriaza......sau se plateste separat de tort? sau se include in tariful tortului?.................am nunta in septembrie dar vreau sa ma documentez cu toate sa le am pregatite din timp...daca ma duc la laborator poate imi spun intr-un fel dar stiti voi cateodata se mai intampla sa ai parte si de surprize si sincer chiar nu mi-ar placea...deaceea va intreb poate stiti mai bine.Am ales acest laborator deoarece am tot auzit de el,am auzit mult de el....si viitorul meu sotior\:D/ a mancat la o nunta tort diplomat facut la doelpan care l-a incantat fff mult(mai ales ca-i place frisca muuuult de tot:))Astept sa-mi scrie-ti si mie care stiti de doelpan cum lucreaza etc etc...multumesc voua.....

strumf08
20.05.2009, 14:05:01
Ciao voua....va intreb cine stie cu siguranta ce pret are tortul din frisca(diplomat) la cofetaria Doelpan din ploiesti?.....si cu cat timp inainte de eveniment tre vorbit la la borator?si mai ales pt inchiriatul suportului cu cat timp inainte se inchiriaza......sau se plateste separat de tort? sau se include in tariful tortului?.................am nunta in septembrie dar vreau sa ma documentez cu toate sa le am pregatite din timp...daca ma duc la laborator poate imi spun intr-un fel dar stiti voi cateodata se mai intampla sa ai parte si de surprize si sincer chiar nu mi-ar placea...deaceea va intreb poate stiti mai bine.Am ales acest laborator deoarece am tot auzit de el,am auzit mult de el....si viitorul meu sotior\:D/ a mancat la o nunta tort diplomat facut la doelpan care l-a incantat fff mult(mai ales ca-i place frisca muuuult de tot:))Astept sa-mi scrie-ti si mie care stiti de doelpan cum lucreaza etc etc...multumesc voua.....

si tu ca si mine si valrox avem nunta in aceeasi zi!!!:D din pacate in legatura cu tortul nu te pot ajuta, pentru ca mie mi-l da restaurantul..eu iau torturi de la ei su sunt foarte bune...sa incerci pricomogdalele de la ei..sunt suuuuuuuper bune

mgh83
20.05.2009, 21:23:15

Am fost acum aprox o luna la Doelpan sa rezervam suportul de tort si nu am platit nimic pt el.Ne-au spus ca va costa 35 ron cel cu frisca iar cel cu martipan 40Ron.Am stabilit sa trecem cu o sapt inaintea nuntii sa ne alegem tipul de umplutura pt tort(ne dau sa gustam diverse umpluturi)..si cam atat

bobelu1980
21.05.2009, 14:05:33
ciao.....consider dupa poze ca ai avut o nunta frumoasa tu esti o miresuta ff frumoasa si cred ca ai fost cea mai fericita in acea zi....straluyceai cu adevarat in ziua nuntii voastre....dar si costumatiile le-ati avut in ton"antic"dar frumos,in schimb imi poti spune la ce biseric a-ti facut cununia la preot?...multumesc.inca ceva...si eu am nunta in septembrie anul acesta abia astept sa fiu "miresuta":)

bobelu1980
21.05.2009, 14:08:12
mersii mult pt raspuns,imi este de folos si eu ma pot interesa dar vezi u una e cand te interesezi si iti spune ceva si alta e cand te trezesti cu cine stie ce surpriza in ziua nuntii.....dar...multumesc:)

bobelu1980
21.05.2009, 14:21:17
ma bucurt ca sa aud ca avem nunta in aceeasi zi....pai ce sa zic de unde sa iau pricomigdale?.....de la cine?...la ce restaurant faci?....vei avea nunta mare?....in schimb eu sunt venita din Alba Iulia....c-am departe:-" dar.....vezi ce face iubirea?.....atatia km am venit dupa ploiesteanul meu:)...........el a fost plecat dincolo 3 ani la nunti nu a prea fost eu am fost plecata din orasul meu stand ceva timp in brasov si recent(de 2 luni) m-am stabilit la ploiesti.....nici eu nu am prea fost la nunti,asa ca desii mi-am dorit o nunta pompoasa va tre sa ma rezum la o nunta mai restransa deaceea am si ales localul Restaurantul Casa Grande Lazzarini din cartierul Albert:)este de 90 locuri este mic dar cochet,elegant..............Te pup mersi,mai vb.

strumf08
21.05.2009, 14:43:15
ma bucurt ca sa aud ca avem nunta in aceeasi zi....pai ce sa zic de unde sa iau pricomigdale?.....de la cine?...la ce restaurant faci?....vei avea nunta mare?....in schimb eu sunt venita din Alba Iulia....c-am departe:-" dar.....vezi ce face iubirea?.....atatia km am venit dupa ploiesteanul meu:)...........el a fost plecat dincolo 3 ani la nunti nu a prea fost eu am fost plecata din orasul meu stand ceva timp in brasov si recent(de 2 luni) m-am stabilit la ploiesti.....nici eu nu am prea fost la nunti,asa ca desii mi-am dorit o nunta pompoasa va tre sa ma rezum la o nunta mai restransa deaceea am si ales localul Restaurantul Casa Grande Lazzarini din cartierul Albert:)este de 90 locuri este mic dar cochet,elegant..............Te pup mersi,mai vb.

vorbeam de prajiturile de la doelpan, pentru ca de ei ai intrebat.eu fac la alex night club, dar apare in descrierea mea.si cum te-ai obisnuit cu ploiestiul?

rococris
12.06.2009, 11:15:24
Am fost acum aprox o luna la Doelpan sa rezervam suportul de tort si nu am platit nimic pt el.Ne-au spus ca va costa 35 ron cel cu frisca iar cel cu martipan 40Ron.Am stabilit sa trecem cu o sapt inaintea nuntii sa ne alegem tipul de umplutura pt tort(ne dau sa gustam diverse umpluturi)..si cam atat

Buna fetele,

Am fost si eu sapt trecuta sa rezolv cu tortul tot la Doel Pan.Intradevar nici noua nu ne-au cerut nimic pentru a rezerva suportul ci ne-au sp exact acelasi lucru ca si tie....Mie mi s-au parut niste fete super de treaba si m-au inebunit toate minunatiile care le-am vazut acolo ( eu sunt o impatimita a dulciurilor :-" )....

:*

grasuna
12.06.2009, 13:58:01
An fost si eu sa rezerv suportul la Delice. Mi-au aratat un catalog cu suporturi si mi-au spus ca trebuie sa platesc 200 RON pt rezervarea acestuia. Cand am intrebat de torturile supraetajate au scos un album cu poze si mi s-a spus ca pt acest tip de tort au multe suporturi si ca urmare sa ma duc cu 2 saptamani inainte de nunta, ca nu o sa am probleme!

mitze
19.06.2009, 15:48:43
auzisem eu ca se rezerva suportul pt tort, dar parca nu-mi venea sa cred! eu vrea tortul de la delice asa ca e bine c-am aflat din timp. ;-)

vlarox
21.06.2009, 11:29:30
Eu am fost la Acapulco sa ma interesez de preturi. Au 35 ron la diplomat si 50 ron la cel cu martipan. Supotul mi-au spus ca il pot rezerva cu o luna inainte. Zilele astea o sa ma interesez mai clar cum e cu suportul si daca gasesc si alte cofetarii cu preturi mai mici.

maimuticamica
21.06.2009, 12:05:42
Eu stiu prajiturile de la Delice, de acolo cumparam pt noi.
F bune, si cred ca-s mai ieftine.
Daca gasesc restaurant, acolo imi fac tortul clar.

otiliaherutza
29.06.2009, 14:03:49
Buna fetelor!

Eu vreau un tort mai diferit......in genul celor din poze.....la ce cofetarie pot sa il fac????
267747 267748

strumf08
29.06.2009, 14:53:44
Buna fetelor!

Eu vreau un tort mai diferit......in genul celor din poze.....la ce cofetarie pot sa il fac????
267747 267748

ce frumusele sunt...:x :x

otiliaherutza
29.06.2009, 15:06:32
ce frumusele sunt...:x :x

Si mie imi plac mult de tot....sunt deosebite si cred eu ca sunt si mult mai practice,dar nu stiu unde as putea sa comand un astfel de tort

strumf08
29.06.2009, 15:11:00
Si mie imi plac mult de tot....sunt deosebite si cred eu ca sunt si mult mai practice,dar nu stiu unde as putea sa comand un astfel de tort

din fericire, sau din pacate eu nu trebuie sa-mi bat capul cu asa ceva pt ca tortul e inclus in meniu....dar sper din tot sufletul sa gasesti ce vrei...

Georgy_A
30.06.2009, 08:55:54
Fetele, eu am facut tortul la cofetaria Delice, a fost super bun ! A fost tort belcolade, la 40 Ron/kg. Am fost foarte multumita desi am avut cateva probleme, cu o zi innainte de nunta m-au sunat sa-mi spuna ca suportul ales de noi este rupt si nu mai poate fi folosit, si ca mai au doar un model, si am acceptat fara sa-l vad, dar cred ca a fost mai bine pt ca a fost superb. Ce nu este foarte placut la aceasta cofetarie ca tb sa lasi garantia de 500Ron, pe care ii recuperezi cand duci suportul. Va atasez o poza cu tortul nostru :* !

otiliaherutza
30.06.2009, 12:46:28
Fetele, eu am facut tortul la cofetaria Delice, a fost super bun ! A fost tort belcolade, la 40 Ron/kg. Am fost foarte multumita desi am avut cateva probleme, cu o zi innainte de nunta m-au sunat sa-mi spuna ca suportul ales de noi este rupt si nu mai poate fi folosit, si ca mai au doar un model, si am acceptat fara sa-l vad, dar cred ca a fost mai bine pt ca a fost superb. Ce nu este foarte placut la aceasta cofetarie ca tb sa lasi garantia de 500Ron, pe care ii recuperezi cand duci suportul. Va atasez o poza cu tortul nostru :* !
Foarte frumos tortul vostru...Crezi ca am vreo sansa sa imi faca si mie tornul asa cum vreau?

ingerashu
01.07.2009, 18:34:25
Foarte frumos tortul vostru...Crezi ca am vreo sansa sa imi faca si mie tornul asa cum vreau?

cred ca cei de la delice sunt cei mai buni la articolul torturi din oras in acest moment....

otiliaherutza
02.07.2009, 08:47:21
cred ca cei de la delice sunt cei mai buni la articolul torturi din oras in acest moment....
Multumesc!>:D<:*

ali21sto
22.07.2009, 15:07:32
Buna fetelor! As vrea sa stiu si eu daca a-ti comandat tortul,cum,unde,cat,cu cat timp inainte?! eu o sa am in jur de 100 de invitati, cam cat m-ar costa?:-? va rog niste raspunsuri!^:)^

mamuska
22.07.2009, 15:08:55
Buna fetelor! As vrea sa stiu si eu daca a-ti comandat tortul,cum,unde,cat,cu cat timp inainte?! eu o sa am in jur de 100 de invitati, cam cat m-ar costa?:-? va rog niste raspunsuri!^:)^
Am vazut ca esti pe topic-ul de Prahova...vrei sa stii despre cofetarii din Prahova,sau Bucuresti??

strumf08
22.07.2009, 15:20:29
Am vazut ca esti pe topic-ul de Prahova...vrei sa stii despre cofetarii din Prahova,sau Bucuresti??

ce prompta esti....;-)

mamuska
22.07.2009, 15:22:28
ce prompta esti....;-)
Trebuie,nu??;)):*:*:*:*:*:*

strumf08
22.07.2009, 15:29:17
Trebuie,nu??;)):*:*:*:*:*:*

pai daca nu tu, atunci cine?! ;))

mamuska
22.07.2009, 15:31:35
pai daca nu tu, atunci cine?! ;))
=))=))=))=)) hai ca esti tare:*:*:*:*:*
Daca intreaba de cofetariidin Ploiesti,am experienta;)) eu am comandat si pentru sora mea,fratele meu, finii nostri;-) sa nu mai punem la socoteala aniversarile;))

Off topic: ce mai faci???cand ne mai vedem??:*

ali21sto
22.07.2009, 16:11:09
Buna! In primul rand sunt din Dambovia,dar Ploiestiul imi este mai aproape ca Targovistea! :D Deci,caut ce e mai bun si mai accesibil intre cofetariile din cele doua judete;-) .Asadar,ma ajuta cineva! PLS!

P.S. abia saptamana viitoare vin in tara

grasuna
23.07.2009, 07:31:38
Buna! In primul rand sunt din Dambovia,dar Ploiestiul imi este mai aproape ca Targovistea! :D Deci,caut ce e mai bun si mai accesibil intre cofetariile din cele doua judete;-) .Asadar,ma ajuta cineva! PLS!

In topul cofetariilor din Ploiesti sunt Acapulco, Doel Pan si Delice. Cantitatea de tort pt o persoana este in jur de 100-120 g. Preturile pt tortul invelit in martipan este de 45 lei la Delice, la celalate cofetarii, nu stiu.
Daca vrei sa stii si alte detalii, poti sa citesti acest topic http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3430
Spor la miresit!

strumf08
23.07.2009, 07:45:04
=))=))=))=)) hai ca esti tare:*:*:*:*:*
Daca intreaba de cofetariidin Ploiesti,am experienta;)) eu am comandat si pentru sora mea,fratele meu, finii nostri;-) sa nu mai punem la socoteala aniversarile;))

Off topic: ce mai faci???cand ne mai vedem??:*

si care torturi iti plac cel mai mult?

off-topic:sunt ok, cam aglomerata #:-S , iar, la serviciu.colega mea si-a luat co (da' si cand mi-oi lua eu \:D/ \:D/ ).ne vedem cand vrei....:* :* :*

vlarox
09.08.2009, 09:55:20
eu am comandat tortul la Acapulco si am ales belcolade;;) Preturile sunt 35 ron cu frisca si 50 ron cu martipan pe kg.

EveningStar
10.08.2009, 12:33:19
unde dam comanda in Ploiesti de colacul miresei? Fac si la Acapulco sau Delice? Cu cat timp inainte oare ar trebui data comanda?pup

strumf08
10.08.2009, 12:42:11
unde dam comanda in Ploiesti de colacul miresei? Fac si la Acapulco sau Delice? Cu cat timp inainte oare ar trebui data comanda?pup

aaaaaaaa!!! si eu trebuie sa ma interesez..:-SS :-SS

ingerashu
10.08.2009, 13:57:48
aaaaaaaa!!! si eu trebuie sa ma interesez..:-SS :-SS

eu v-as recomanda patiseria de la hale de "la minut"...olly se numeste, mai are un spatiu de productie la nord in piata.stiu ca poti da comanda in cursul saptamanii, cu 2 -3 zile inainte sa ai nevoie de produse.

m1adutza
10.08.2009, 16:16:49
eu v-as recomanda patiseria de la hale de "la minut"...olly se numeste, mai are un spatiu de productie la nord in piata.stiu ca poti da comanda in cursul saptamanii, cu 2 -3 zile inainte sa ai nevoie de produse.

si eu o stiu !!si-mi plac mult produsele de acolo;-)

vlarox
10.08.2009, 21:12:29
colac??? care-i treaba cu colacul? eu nu stiam de obiceiul asta sau cel putin nu stiam ca se face si pe la noi.

strumf08
11.08.2009, 07:16:15
colac??? care-i treaba cu colacul? eu nu stiam de obiceiul asta sau cel putin nu stiam ca se face si pe la noi.

turta, d-ra roxana...nasa ii rupe turta miresei si cine mananca din ea are noroc...sau alta varianta: mananca din ea fetele nemaritate....nasa mea a zis ca vrea sa-mi rupa turta, asa ca eu n-am nimic impotriva, mai ales ca nu voi avea cine stie ce coafura si ca atare ma voi putea scutura usor de eventualele firmituri (ea a zis ca o sa incerce sa o rupa incat sa nu faca prea multe si oricum daca e calda nu cred ca o sa se farimiteze :-" :-" )...acum mi-am dat seama ca poate, originile acestui obicei sunt aceleasi cu ruptul turtei la copii (SCUZE DE OFF TOPIC)...

vlarox
11.08.2009, 08:32:18
am inteles... multumesc de info:*
tre' sa vorbesc cu nasa

strumf08
11.08.2009, 09:38:51
am inteles... multumesc de info:*
tre' sa vorbesc cu nasa

cu multa placere!!!:* :* :*

EveningStar
11.08.2009, 23:00:54
sorry ca am raspuns asa greu...strumf are dreptate;e vorba de ruptul colacului (asa se zice la noi) dupa obiceiul cu gatitul miresei...nasa rupe acest colac deasupra capului si apoi ar trebui sa arunce din el facand semnul crucii...se spune ca te apara de rele, ai noroc in casnicie....nu e obligatoriu sa-l rupa incat sa-ti cada firmituri in cap, poate fi pusa dedesubt o tavita de plastic sau un suport din acela de carton de cofetarie

strumf08
12.08.2009, 07:11:30
sorry ca am raspuns asa greu...strumf are dreptate;e vorba de ruptul colacului (asa se zice la noi) dupa obiceiul cu gatitul miresei...nasa rupe acest colac deasupra capului si apoi ar trebui sa arunce din el facand semnul crucii...se spune ca te apara de rele, ai noroc in casnicie....nu e obligatoriu sa-l rupa incat sa-ti cada firmituri in cap, poate fi pusa dedesubt o tavita de plastic sau un suport din acela de carton de cofetarie

unde tre sa arunce???ca mie imi va rupe turta in casa....:)) :)) :))

vlarox
12.08.2009, 07:57:26
Multumesc de info! Am sa vorbesc cu nasa despre asta:)

EveningStar
12.08.2009, 22:30:50
unde tre sa arunce???ca mie imi va rupe turta in casa....:)) :)) :))
:D pai inainte la sat asa se facea.... in fata casei pe un scaun se gatea mireasa si dupa ce nasa ii punea voalul, rupea turta, iar bucatile erau impartite oamenilor din jur dar respectand semnul crucii...intai in fata apoi in spate , in dreapta si apoi in stanga...se poate face la fel de bine si in incapere:-p ....nu a fost tocmai inspirat cuvantul 'aruncat', cu toate ca am auzit ca se mai proceda si asa, si cine le prindea si manca din ele, avea parte de noroc, sanatate etc.

maddy8
20.09.2009, 09:00:58
eu am comandat tortul la Acapulco si am ales belcolade;;) Preturile sunt 35 ron cu frisca si 50 ron cu martipan pe kg.

Casa de piatra! Cum a fost la nunta? Ne arati si noua niste poze?'
Cu tortul, ca sa nu fim off-topic :-p

sandulaura
22.09.2009, 11:13:12
[quote=grasuna;2187033]In topul cofetariilor din Ploiesti sunt Acapulco, Doel Pan si Delice. Cantitatea de tort pt o persoana este in jur de 100-120 g. Preturile pt tortul invelit in martipan este de 45 lei la Delice, la celalate cofetarii, nu stiu.

Buna fetelor,
Referitor la cofetariile din Ploiesti care fac torturi bune, din tot ce am experimentat pana acum, torturile cele mai frumoase si care ti le face exact dupa poza pe care i-o dai, este Cofetaria Delice.
Pot sa va spun ca pentru nunta tortul a fost comandat de la Doel Pan. MARE GRESEALA !!!
Mi-a adus un cu totul alt model de tort fata de cel pe care mi-au spus ca o sa mi-l faca. Cand am fost la ei pentru explicatii mi-au zis ca "ce, nu s-a mancat tortul?". Nu si-au cerut nici cele mai mici scuze macar, tot spuneau ca acuma ca a trecut de ce ma mai stresez cu tortul. Pai cand te trezesti la sfarsit cu un alt model de tort fata de cel pe care tu ai vrut sa il ai si pe care l-ai cautat 2 luni de zile, cum sa nu te ia capu?

In fine, asta mi-e invatatura de minte sa NU MAI COMAND NICIODATA vreun tort la ei pentru evenimente speciale unde este nevoie de aspect.

mgh83
23.09.2009, 21:37:21
Toate laudele pt Delice insa eu am avut o mare surpriza la nunta. I-am facut sotului meu surpriza un ecler gigant(el e innebunit dupa eclere) si-am vb cu doamnele despre toate detaliile, le-am spus cum vreau sa fie. Am avut insa surpriza(si dezamagirea) sa ma trezesc cu un ecler facut dupa cum au vrut ele, nu cum am cerut eu si pe deasupra si rupt( a fost impachetat de cei de la cofetarie..deci nu pot da vina pe altii).Bineinteles ca n-am mai avut ce face...dar pacat.

mgh83
23.09.2009, 22:23:12
Noi am avut tortul de la restaurant si a fost extraordinar.

elenasoare
29.09.2009, 16:36:35
buna fetelor, eu am comandat tortul la cofetaria Acapulco, m-au surprins placut...desi primisem f multe recomandari vis a vis de aceasta cofetarie, am avut ceva emotii, emotii care s-au spulberat in momentul in care mi-am vazut tortul...era minunat....tort martipan pe 4 nivele, cu trandafiri picati pe tort, arata impecabil...toti invitatii au laudat tortul, evident dupa ce l-au si gustat....va recomand din suflet cofetaria Acapulco....

andreutza83
01.10.2009, 17:42:18
Buna! am fost de curand la o nunta si am mancat un tort extraordinar de bun comandat de la cofetaria Dulcineea de pe Republicii, de langa Dorobantul! Sa stiti ca au niste prajituri suuuuuuper si chiar se merita. Oricum ei colaboreaza cu Doel Pan din cate am inteles si cred ca d'aia le ies asa bune, si servirea este ireprosabila.

cornelutzu
13.10.2009, 19:19:45
Toate laudele pt Delice insa eu am avut o mare surpriza la nunta. I-am facut sotului meu surpriza un ecler gigant(el e innebunit dupa eclere) si-am vb cu doamnele despre toate detaliile, le-am spus cum vreau sa fie. Am avut insa surpriza(si dezamagirea) sa ma trezesc cu un ecler facut dupa cum au vrut ele, nu cum am cerut eu si pe deasupra si rupt( a fost impachetat de cei de la cofetarie..deci nu pot da vina pe altii).Bineinteles ca n-am mai avut ce face...dar pacat.

de ce nu ti-a placut eclerul gigant? nu a fost frumos, bun sau ce? ii mai trebuia ceva?

olgutza26
14.10.2009, 08:57:58
cred ca madi se referea la aspect, nu la gust. fiind impachetat in prealabil, s-a rupt la mijloc.

andreeaduta
20.10.2009, 20:25:36
Recomand si eu Delice, torul Belcolade (cred:love:) este extraordinar

ionitacatalinaelena
21.10.2009, 09:59:02
Recomand si eu Delice, torul Belcolade (cred:love:) este extraordinar

Buna fetele,

Si noi am avut la nunta Belcolade de la Delice. Tort pe 2 nivele ( am sa atasez si poze cand le voi lua de la foto). A costat 45Ron/ kg. Noi am comandat 14 kg din care ne-a ramas cam 2,5 kg( am avut 110 invitati).

Tortul a fost invelit in martipan, iar ca aspect- alb/portocaliu. A fost exact cum l-am comandat. Si un lucru fff. important- tipele de la restaurant au avut grija cu manevrarea lui, asa ca nu am avut surprize sa se inmoaie.

mgh83
21.10.2009, 14:32:46
de ce nu ti-a placut eclerul gigant? nu a fost frumos, bun sau ce? ii mai trebuia ceva?

Doamnele de la cofetarie l-au facut respectand latimea unui ecler de dimensiuni normale..in schimb al meu a avut 50-60 cm lungime...si ar fi mers putin mai gros cu atat mai mult cu cat eu dadusem niste detalii.

lavinia_r_88
21.10.2009, 20:38:57
Fetelor, vreau sa va spun ca si eu am avut tortul de la Delice, acelasi "belcolade" delicios de care pomenea si andreea, dar la mine au fost oarecare probleme. Adica, in loc de suportul alb, clasic cu 5 etaje pe care mi l-am ales si pt care am lasat 200 lei garantie (pe care i-am luat cand am inapoiat suportul), am primit unul auriu cu numai 3 etaje. In loc de cele 5 blaturi cu diametru descrescator (de jos in sus), am primit 2 rotunde cu acelasi diametru, 2 in forma de dreptunghi sau trapez, ca nici nu mai vedeam bn de suparata ce eram, si unul forma de inima. In afara de asta, modelul de pe tort nu era nici pe departe ceea ce eu comandasem, in sensul ca in loc de multi trandafiri cu frunzulite imprastiati pe fiecare blat si niste falduri frumoase din martipan (modelul WEBO se numeste pe catalogul lor de prezentare), am avut niste trandafiri pe centrul blatului si cateva DUNGI pe lateral. Ma rog , una peste alta, ce s-a pastrat din comanda mea a fost nr de kg, compozitia si faptul ca era imbracat in martipan. Nu am avut ce sa fac atunci, m-am descurcat cu el asa cum a fost, chiar daca mi-a dat planurile peste cap, iar cand am vorbit cu doamnele de la cofetarie mi-au spus ca nu e vina lor, ca s-a facut o greseala la laborator, etc.
Sper ca incurcaturi din astea nu se fac prea des, asta gandindu-ma la viitoarele mirese... poate am fost eu ghinionista in privinta asta... Eu doar am tinut sa va povestesc si experienta mea! Mult succes!

anita20052005
22.10.2009, 12:06:22
dapp trebuie sa fim atente ce algeem multumim pt experienta impartasita

elenasoare
22.10.2009, 14:47:48
buna!!! va relatez o intamplare nu tocmai placuta despre cei de la delice. o buna prietena de-a mea a comandat tortul la aceasta cofetarie..tort belcolade din martipan de 23 kg...ne-am prezentat cu o poza dintr-o revista (acel model de tort a fost pe gustul miresei) si ne-am consultat cu doamnele de acolo daca se poate face acel model..respunsul a fost afirmativ..numai ca in noaptea nunii, prietena mea s-a trezit cu un alt model de tort, o alta compozitie, nici pe departe de ceea ce comandase ea... nu se mai putea face nimic..cand ne-am dus sa vedem ce s-a intamplat, ne-au respuns ca au pierdut comanda si ca acum faptul este oricum consumat...pai stau si ma interb: oare de ce ne mai ducem sa facem conanda de tort daca oricum nu se respecta dorintele celui care pana la urma plateste...si plateste exact cat i se cere. consider ca nu asa se procedeaza, dezinteresul fiind maxim mai ales ca am citit ffff multe probleme ale miresicilor cu tortul comandat la delice...va pup si aveti grija sa nu nu patiti ce au mai patit si altii.

anita20052005
02.11.2009, 08:42:30
ufffff ce cofetari mai sunt infara de delice ca nici nu mai stiuu unde sa ma duc voi ce ziceti feteleor pupici

paunand
02.11.2009, 12:45:05
ufffff ce cofetari mai sunt infara de delice ca nici nu mai stiuu unde sa ma duc voi ce ziceti feteleor pupici

Acapulco...Doel Pan

elenasoare
02.11.2009, 16:02:02
Acapulco...ar fi cea mai buna cofetarie din cate am incercat...

rbk
22.01.2010, 19:03:23
Acapulco...ar fi cea mai buna cofetarie din cate am incercat...

Da,cu siguranta Acapulco. Cei de la Doel sunt tare nesuferiti.Eu am avut o experienta neplacuta cu "doamnele" de la Doel.Am mers sa comand tortul acolo,plina de entuziasm,va dati seama,cand o vanzatoare mi-a aruncat un dosar cu poze pe tejghea si :"uita-te si tu p-acolo si zi ce vrei".Am vazut negru in fata ochilor,am inghitit in sec si am incerct sa-i spun ca nu vreau nimic din ce e in poze (pt ca eu vroiam tortul cu niste funde mari,rosii,deasupra) dar nu am avut timp de ea pt ca vorbea incontinuu.Pana n-am lasat-o sa-ti spuna punctul de vedere n-a tacut.In fine,am stat s-o ascult 15min pentru ca,in final,sa-mi spuna ca nu are cum sa-mi faca funde deasupra decat daca le vreau din panglica(mat. textil).
Asa ca...urmatoarea oprire a fost Acapulco.Acolo s-au putut face funde mari din martipan,s-a putut sa fie din diplomat cu ciocolata,s-a putut tot ce am vrut eu.
Mie mi-a placut tare mult tortul meu.Era ingrijit lucrat si f. gustos.:up

claudiam
23.01.2010, 11:55:31
Eu am rezolvat cu tortul. O sa-l faca ce-i unde facem nunta. ei au o cofetarie cu niste prajituri delicioase. Si nici macar nu mai trebuie sa alergam dupa suportul de tort.

ancasinana
24.01.2010, 17:43:44
Buna fetelor,sa inteleg k cea mai buna este acapulco?eu vreau un tort intreg,nu din mai multe parti si il vreau imbracat in ciocolata:D.Fff multa lume imi spune k trebuie sa il am alb,dar de ce?nu ati mai vazut tort la nunti imbracat in ciocolata?nu cred k o sa am probleme cand il comand...zic si eu...voi ce ziceti?

elena2010
25.01.2010, 08:14:20
Da,cu siguranta Acapulco. Cei de la Doel sunt tare nesuferiti.Eu am avut o experienta neplacuta cu "doamnele" de la Doel.Am mers sa comand tortul acolo,plina de entuziasm,va dati seama,cand o vanzatoare mi-a aruncat un dosar cu poze pe tejghea si :"uita-te si tu p-acolo si zi ce vrei".Am vazut negru in fata ochilor,am inghitit in sec si am incerct sa-i spun ca nu vreau nimic din ce e in poze (pt ca eu vroiam tortul cu niste funde mari,rosii,deasupra) dar nu am avut timp de ea pt ca vorbea incontinuu.Pana n-am lasat-o sa-ti spuna punctul de vedere n-a tacut.In fine,am stat s-o ascult 15min pentru ca,in final,sa-mi spuna ca nu are cum sa-mi faca funde deasupra decat daca le vreau din panglica(mat. textil).
Asa ca...urmatoarea oprire a fost Acapulco.Acolo s-au putut face funde mari din martipan,s-a putut sa fie din diplomat cu ciocolata,s-a putut tot ce am vrut eu.

Buna, si eut tot la acapulco vreau sa-l comand, al tau ce compozitie a avut?a iesit gustos asa cum te asteptai?

elenasoare
02.02.2010, 20:03:38
cand am fost ultima data la Acapulco, aveau si ei produsul belcolade. Asa ca toata admiratia pentru cei de acolo....mai ales pentru ca nu voi uita niciodata ce tort minunat am avut eu la nunta...

mamuska
02.02.2010, 20:25:38
Trebuia sa chemi un superior si se rezolva problema...eu pot spune ca Doel Pan, este preferata mea, am gasit intotdeauna prajituri bune, proaspete si ma declar multumita de serviciile lor... in fiecare an, la aniversarile noastre si ale celor din familie, comandam tort de la ei si nu am avut surprize neplacute...dar se pare ca angajatii de cele mai multe ori uita de ce sunt pusi acolo, am vazut si eu o data cum o vanzatoare era mai grijulie/atenta de felul in care ii statea rujul pe buze decat de felul in care isi servea clientii#-o si nu mi s-a parut normal deloc, dar o doamna din spatele meu a "aranjato"... si cei de la Acapulco sunt buni, dar eu am patit cu ei, ce ai patit tu cu cei de la Doel si nu o singura data....vorbesc de Acapulco din spate de la Omnia, sunt cateva fete foarte suparate pe munca lor si numai chef de servit si de a trata clientul cu respect, nu au:-":-" Pacat, pentru ca ambele cofetarii sunt respectabile si au produse foarte bune...ma intreb daca cei care administreaza aceste cofetarii stiu despre comportamentul angajatelor din spatele vitrinelor... nu cred ca le-ar placea sa stie ca multi clienti sunt atat de incantati de produsele lor, dar tot atat sunt de dezamagiti de angajatii lor...
Oricum, ambele cofetarii fac torturi frumoase si delicioase si sunt sigura ca nu veti fi dezamagite de calitatea lor!!! Sa aveti nunti de vis si torturi pe masura!!!>:D<

rbk
02.02.2010, 21:57:30
Buna, si eut tot la acapulco vreau sa-l comand, al tau ce compozitie a avut?a iesit gustos asa cum te asteptai?

Buna!
Tortul meu a fost diplomat cu ciocolata.A avut multe bucatele de ciocolata si mult rom (asa cum imi place mie;-) ).A fost foarte frumos,mie mi-a placut...si foarte gustos.Am vrut,intr-un fel,sa impac pe toata lumea...si pe cei care preferau tortul diplomat,dar si pe cei care preferau tortul de ciocolata.
Sper sa ai cel mai frumos tort de miresica...:suuuper:

flory2177
03.02.2010, 07:25:53
Buna fetelor,sa inteleg k cea mai buna este acapulco?eu vreau un tort intreg,nu din mai multe parti si il vreau imbracat in ciocolata:D.Fff multa lume imi spune k trebuie sa il am alb,dar de ce?nu ati mai vazut tort la nunti imbracat in ciocolata?nu cred k o sa am probleme cand il comand...zic si eu...voi ce ziceti?

Sa stii ca nu trebuie neaparat alb si asta nu pentru a iesi din tipar ci pentru ca asa ne place.Am vazut multe fotografii de la americani cu torturi extraordinar de frumoase si numai albe nu erau.Mergi pe ceea ce te face fericita si nu tine cont de "babe".Am inteles ca la Acapulco fac un tort cu blat de bezea,nu stiu cum se numeste,dar este am gustat la cineva si este extraordinar de gustos

misonik
03.02.2010, 13:49:04
Tortul nuntii a fost de la Doelpan, f bun. Blat de cacao, crema vanilie si visine.
Au fost deschisi atunci cand le-am povestit cum vreau sa arate.
Toata lumea a mancat tort, si am primit doar cuvinte de lauda.
Eu le-am dat nota 10.

strumf08
05.02.2010, 09:46:09
Sa stii ca nu trebuie neaparat alb si asta nu pentru a iesi din tipar ci pentru ca asa ne place.Am vazut multe fotografii de la americani cu torturi extraordinar de frumoase si numai albe nu erau.Mergi pe ceea ce te face fericita si nu tine cont de "babe".Am inteles ca la Acapulco fac un tort cu blat de bezea,nu stiu cum se numeste,dar este am gustat la cineva si este extraordinar de gustos

e super bun acel tort....cand l-am descoperit eu, acum vreo cativa ani il faceau in forma de potcoava, eu asa ii si ziceam tort potcoava, dar in ultima vreme am observat ca il fac si rotund, poate pt ca cel in forma de potcoava era destul de mare (aprox 2.5 kg)...e blat de bezea si glazura de ciocolata. avantajele acestui tort sunt:se taie in felii de ce grosime vrei, pt ca blatul este destul de tare, este foarte satios, o felie de grosimea unui deget este destul (va spune o "profesionista" in mancat dulciuri =)))

vanessa24
10.02.2010, 20:43:04
eram hotarata sa imi fac tortul la delice,am cateva produse preferate pe care le consum de la ei,la acapulco nu am mai fost de mult timp asa ca nu imi pot spune nici o parere.cu toate ca am patit-o si eu la delice dar la un eveniment mai putin important deact nunta dar am platit cateva milioane.am comandat un tort de revelion de cateva kg nu mai stiu exact dar nu asta conteaza ci,ce anume am comandat si ce am primit,am vrut mousse de zmeura si am primit de menta specificandu-i vanzatoarei ca nu vreau de menta.si ce puteam face ca ei au deschis dupa 3 zile ca daca nu se intampla asa ma duceam cu el si il aruncam acolo,ce nervi am putut avea.si asa se poate intampla si la nunta nu mai zic de model.dar mai am timp de gandire si de degustare.daca ma hotarasc sa il comand ma duc la campina,nu il comand aici.

elenasoare
14.02.2010, 10:30:39
buna!! Nu esti singura persoana careia i se intampla sa aiba parte de asemenea neplaceri din partea celor de la Delice....Nu sunt de incredere!!!

andre10
16.02.2010, 10:17:04
Buna. Eu am impus de cei de la restaurant sa iau tortul de la Doelpan(il platesc ei). Cand am aflat am fost incantata pt ca eu de obicei de la ei i-au prajituri sau torturi.
Problema este ca am fost dum acolo si mi-au spus ca tort din acela cu blaturile lipite se face neinsiropat si ca daca vreau ceva insiropat trebuie sa fie cu suport. Am zis bine, iau cu suport, desi imi doream enorm de mult din celalalt fel. Am ales eu un suport, clasic, nu imi plac cele care au un tort in stanga, unul in dreapta. Cand ii zic pe care il vreau zice: pt asta nu se face rezervare.
Oricum mi s-a parut gretoasa persoana cu care am incercat sa vb, dar care imi raspundea monosilabic!
Ce fel de tort sa imi iau pana la urma???

andre10
15.04.2010, 15:59:45
Buna. Eu am impus de cei de la restaurant sa iau tortul de la Doelpan(il platesc ei). Cand am aflat am fost incantata pt ca eu de obicei de la ei i-au prajituri sau torturi.
Problema este ca am fost dum acolo si mi-au spus ca tort din acela cu blaturile lipite se face neinsiropat si ca daca vreau ceva insiropat trebuie sa fie cu suport. Am zis bine, iau cu suport, desi imi doream enorm de mult din celalalt fel. Am ales eu un suport, clasic, nu imi plac cele care au un tort in stanga, unul in dreapta. Cand ii zic pe care il vreau zice: pt asta nu se face rezervare.
Oricum mi s-a parut gretoasa persoana cu care am incercat sa vb, dar care imi raspundea monosilabic!
Ce fel de tort sa imi iau pana la urma???

nici o sugestie???

brutaruciprian
15.04.2010, 21:47:17
buna .... eu iti recomand doel pan ... eu dau comanda mereu de torturi si nu am avut probleme anul trecut de craciun am dat mai multe torturi si nu am avut problema ... a doua posibilitate ar fi acapulco dar sunt mai bune si mai gustoase cele de la doel pan diferenta este ca acapulco are mai multe possibilitati si ma refer la forma si la modelul tortului . Doel pan nu face atatea forme

andre10
15.04.2010, 23:15:20
buna .... eu iti recomand doel pan ... eu dau comanda mereu de torturi si nu am avut probleme anul trecut de craciun am dat mai multe torturi si nu am avut problema ... a doua posibilitate ar fi acapulco dar sunt mai bune si mai gustoase cele de la doel pan diferenta este ca acapulco are mai multe possibilitati si ma refer la forma si la modelul tortului . Doel pan nu face atatea forme

da, dar nu stiu cu ce sa il fac(la doel pan) si samb de dim ma duc sa dau comanda. Mersi anticipat si astept recomandari>:D<

elena2010
16.04.2010, 09:31:48
da, dar nu stiu cu ce sa il fac(la doel pan) si samb de dim ma duc sa dau comanda. Mersi anticipat si astept recomandari>:D<

Buna ne intalnim si aici. Eu am comandat tortul la acapulco si la fel ca si tine l-am vrut suprapus dar am ajuns sa-l fac pe suport pt ca noua ne-a placut foarte mult prajitura belcolade si asa va fi si tortul. Dar despre doe'l pan...nu stiu ce sa-ti spun....=P~

andre10
18.04.2010, 22:06:41
Am comandat cu ciocolata si visine.

brutaruciprian
18.04.2010, 23:00:55
ti-ai dat comanda de tort?unde ai dat pana la urma?oricum au un catalog pe care sa te uiti :0

roxy_dobre
19.04.2010, 15:57:32
Buna,
Si eu am nunta anul acesta pe 3 iulie in Ploiesti ...numai ca eu stau in Bv.
Mi s-a propus sa comand tortul la Delice....ca ar fi mai ok decat la Acapulco.Ce ma sfatuiti?
Mersi!

Valentinik
19.04.2010, 21:26:31
Buna fetelor!!! Imi spuneti si mie cat este kg. de tort la doel?voi cam cate persoane aveti si de cate kg. va fi tortul? Va multumesc!!!>:D<

andre10
20.04.2010, 09:03:46
ti-ai dat comanda de tort?unde ai dat pana la urma?oricum au un catalog pe care sa te uiti :0

la doel pan cu cioco si visine

andre10
20.04.2010, 09:05:45
Buna fetelor!!! Imi spuneti si mie cat este kg. de tort la doel?voi cam cate persoane aveti si de cate kg. va fi tortul? Va multumesc!!!>:D<

este 35-40 kg, depinde cu ce e inauntru.

brutaruciprian
20.04.2010, 09:46:44
cate persoane o sa ai la nunta?bine ca ai gasit tortuletul dorit:)

cornelutzu
20.04.2010, 20:16:33
Buna,
Si eu am nunta anul acesta pe 3 iulie in Ploiesti ...numai ca eu stau in Bv.
Mi s-a propus sa comand tortul la Delice....ca ar fi mai ok decat la Acapulco.Ce ma sfatuiti?
Mersi!
Si eu cred ca e OK la Delice in Ploiesti, sau poti merge sa te convingi si la tine in Brasov. pe bl. Iuliu Maniu vis-a-vis de facultatea de matemetica.
:madlaugh::madlaugh::madlaugh: :suuuper:

aliyna
16.05.2010, 16:28:56
Buna.Nu stiu cat este kg la doel, la Acapulco este in jur de 35lei, este mai scump cel cu martipan, dar nu este la fel de gustos.. Kilogramele se calculeaza in functie de cati invitati ai, o portie trebuie sa aibe in jur de 100-120gr.

mitzacoco
06.06.2010, 15:11:41
Eu am fost la Cofetaria Enescu din Malu Rosu....tort Belcolade--30 lei, suport si transport gratuit....nu m vb cu ei toate detaliile dar am gustat tortul...delicios....nu f dulce. Bafta!

brutaruciprian
24.06.2010, 12:25:29
buna la doel pan kg de tort este 35 dar este foarte bun ..... nu este gretos deloc

anita20052005
29.06.2010, 12:54:54
buna si eu tot la doel pan am dat comanda de tort cel cu visine sunt foarte incantata e 35 ron kg acuma vad pe 10 seara cand il aduc sa si arate cum am vrut[-o<

anatucka
05.07.2010, 09:10:49
Buna ,
Este cineva care a comandat tort belcolade de la Delice?sunt curioasa cat costa si daca pentru cel etajat trebuie suport si in primul rand daca ati fost multumite.

anaises
06.08.2010, 11:00:17
Buna,

Am tot citit pe acest site info despre organizarea nuntii in Ploiesti si am
ramas cu un gust destul de amar...impresia mea este ca in Ploiesti
ai parte de surprize una dupa alta si nu trebuie sa te mire ca
la nunta ta in loc de orhidee folosesc trandafiri sau ca in loc de tort
Belcolade primesti tort diplomat, in loc de vrede il primesti roz
sau cate si mai cate...............
In Pl inca se mai fura din bautura sau din prajituri...???!!!! suntem
in UE si in 2011 oameni buni....ce se intampla cu acest oras de refuza
sa se dezvolte si sa se emancipeze???????????????

maddy8
22.08.2010, 14:15:23
Am fost si eu ieri si am dat comanda de tort, la Doel Pan. 39 lei/kg, la orice tip de tort. Noi am ales diplomat, cu ananas, stafide si kiwi. O sa fie imbracat in frisca, cu trandafirasi rosii si cu ornament cu rosu pe margine, pe suport de 5 etaje...
M-au asigurat ca va iesi super!
Dupa nunta o sa va arat si poze :D

MariJo
24.08.2010, 15:02:18
Gagiiiiiici! Intrebare "de 100 de puncte" : Tort dintr-o bucata sau pe talere?
Eu tare mi-as dori un tort mare, cu un etaj eventual, dar dintr-o bucata! Problema este ca fac nunta la Seciu si toti cu care am vorbit mi-au zis k exista riscul de a se prabusi, k e dumul lung shi nu tocmai bun shi tortul trebuie sa aiba cel putin 15 kg (k am peste 150 de invitati)! Shi daca ati avut, vazut, mancat un astfel de tort, de unde era? adik... ce cofetarie?
Help please!
PUPICI, MIRESICI !

sudden
24.08.2010, 15:09:10
Eu tare mi-as dori un tort mare, cu un etaj eventual, dar dintr-o bucata! Problema este ca fac nunta la Seciu si toti cu care am vorbit mi-au zis k exista riscul de a se prabusi, k e dumul lung shi nu tocmai bun shi tortul trebuie sa aiba cel putin 15 kg (k am peste 150 de invitati)! Shi daca ati avut, vazut, mancat un astfel de tort, de unde era? adik... ce cofetarie?
Help please!
PUPICI, MIRESICI !

cred ca ar trebui sa iei in considerare sfarul primit de la cunostintele tale....decat sa risti sa nu ai tort, mai bine ai mai multe...

eu personal vreau pe talere, pt ca mi se pare ca se face mare risipa dintr-o sg bucata, plus ca e cam dificil la taiat..si apoi, eu am stat si m-am tot gandit..daca e etajat, dintr-o sg bucata, cum fac ospatarii sa taie k lumea? ca daca desprind fiecare etaj, etajul de jos urmator ramane fara o forma estetica..si cum ajunge in farfuria invitatului? fara "acoperis" (a se intelege frisca/martipan sau ce mai are tortul pe deasupra)...???
nu cumva tortul etajat este o metoda pt ospatari de a fura mai mult tort??? cam multe intrebari, stiu..si poate unele chiar tampite....

strumf08
25.08.2010, 12:03:48
Help please!
PUPICI, MIRESICI !

La o nunta anul acesta, am vazut o chestie tare misto: tortul era format din prajituri mici, pt fiecare persoana, exceptie facand un tort de dimensiuni normale, pe care l-au taiat mirii. Mie mi se pare o idee super buna, pt ca stii exact cate bucati comanzi, plus fiecare invitat primeste acelasi lucru, nu colt imbracat tot in frisca/martipan, sau unu cu floare sau alt ornament si cel de langa fara. E si mai usor de transportat, ai siguranta ca nu se inclina, de la caldura, cum s-a mai intamplat.

strumf08
25.08.2010, 12:04:42
buna,

am tot citit pe acest site info despre organizarea nuntii in ploiesti si am
ramas cu un gust destul de amar...impresia mea este ca in ploiesti
belcolade primesti tort diplomat, in loc de vrede il primesti roz
In pl inca se mai fura din bautura sau din prajituri...???!!!! Suntem
in ue si in 2011 oameni buni....ce se intampla cu acest oras de refuza

sa nu exageram!

MariJo
28.09.2010, 18:04:20
Buna ,
Este cineva care a comandat tort belcolade de la Delice?sunt curioasa cat costa si daca pentru cel etajat trebuie suport si in primul rand daca ati fost multumite.

Eu am comandat un tort Belcolade de la Delice de 20 de kg si am fost extrem de multumita. Toata lumea a zis ca a fost foarte bun si a aratat extrem de bine. Al meu a avut 3 etaje si a costat 900 de lei (cand am facut comanda am lasat o garantie pentru suport de 200 de lei pe care am recuparat-o ulterior, cand am dus inapoi tava respectiva). Daca tu ai mai multi invitati si iti trebuie un tort cu 5 etaje, de exemplu, atunci el va fi construit pe un suport, pentru a nu se prabusi. Al meu nu a avut supert interior, ci doar un platou mare pe care era pus (pe el am lasat eu garantie). Si ,avand in vedere faptul ca am avut nunta la Seciu, aveam mari emotii ca se va prabusi... ei bine nu a fost asa, a ajuns perfect si a fost super la gust.

brutaruciprian
29.09.2010, 17:59:05
belcolade de la delice am avut si eu .... a fost foarte apreciat .... eu am lasat garantie pentru suport 500 de lei

adynamaria
03.10.2010, 20:26:04
Buna,

Am tot citit pe acest site info despre organizarea nuntii in Ploiesti si am
ramas cu un gust destul de amar...impresia mea este ca in Ploiesti
Belcolade primesti tort diplomat, in loc de vrede il primesti roz
In Pl inca se mai fura din bautura sau din prajituri...???!!!! suntem
in UE si in 2011 oameni buni....ce se intampla cu acest oras de refuza

Ai perfecta dreptate.
Eu am patit ceva de genul asta de la o firma mare din Ploiesti. Este vorba de cofetaria Acapulco, de care am ramas profund dezamagita.
Nimic din ce am comandat nu am primit. Noroc ca am avut o nunta de vis, asa cum mi-am dorit si ca invitatii nu stiau ce tort comandasem eu de fapt.
Am fost cu o luna jumate inainte de nunta pentru a rezerva suportul de tort - in forma de inima. Am dat si avans, ca sa fim siguri ca primim acel suport. Iar cu o saptamana inainte de nunta am fost sa stabilesc modelul tortului. Modelul ales de mine era cu niste crini roz, eu am specificat ca vreau crini si trandafiri albi si rosii ca sa se asorteze cu buchetele si culorile aranjamentelor. Totul stabilit...vine ziua cea mare.
Pe langa faptul ca l-au adus mai devreme decat trebuia, nu mi-au adus nimic din ce am comandat.
Dar surpriza mare a fost cand a venit tortul dimineata si am vazut suportul - in forma de flacara, cu sase brate in loc de 5 cum avea cel de inima. Iar pe tort aruncati 2-3 crini ROZ.
Iar saptamana urmatoare cand am fost sa returnam suportul, am vorbit cu patronul si i-am explicat problema noastra. A ramas ca verifica si ne suna, dar bineinteles ca nu a facut-o nici azi.
Cei de la Acapulco sunt neseriosi , nu sfatuiesc pe nimeni sa mai dea comanda la ei.

andreea4u
03.10.2010, 20:49:49
este cineva din barlad?am auzit ca este acolo ceva cofetarie buna si ieftina pt torturi de mireasa numa k nu stiu cum se numeste, ma poate ajuta cineva?

strumf08
07.10.2010, 12:51:03
Am fost tare dezamagita de torul Belcolade, (care de fel e moartea mea), luat de la Delice (ca mai nou am vazut ca si cei de la Doel Pan fac, cel putin prajitura Belcolade, dar nu se compara) la botezul de sambata. In primul rand comanda a fost de 6 kg de tort, se anuntasera cam 50 de persoane, dar s-a mers pe ideea sa fie un pic mai mult. Ce au facut cei de la Delice? L-au facut de 7 kg. Eu inteleg ca nu se pot estima de la inceput cantitatile ingredientelor, ca sa iasa fix 6 kg (de cate ori am dat comanda de vreun tort, indiferent de cofetarie, a fost cu 2-300 g mai mare), sau tocmai din experienta ar trebui sa se poata, dar la 6 kg sa-ti iasa de fapt 7, mi se pare exagerat. Lasand cantitatea la o parte, nici calitatea n-a fost cine stie ce. Cred ca cei de la Delice fac tot felul de experiente, pt ca tortul avea mult mai mult blat decat in mod normal...N-am intrebat inca daca asa a fost facuta comanda, dar nu cred....Lasand la o parte blatul de jos, care oricum era mai gros decat ar fi trebuit, in loc de cilindrii aceia de ciocolata (care la prajitura nu prea sunt), in tortul cu pricina, lipseau cu desavarsire, fiind inlocuiti de un blat si la mijloc.....Nu mi-a placut deloc. Asa ca aveti grija cand comandati si poate specificati ca vreti reteta originala...

meancat28
13.10.2010, 16:56:31
Am fost tare dezamagita de torul Belcolade, (care de fel e moartea mea), luat de la Delice (ca mai nou am vazut ca si cei de la Doel Pan fac, cel putin prajitura Belcolade, dar nu se compara) la botezul de sambata. In primul rand comanda a fost de 6 kg de tort, se anuntasera cam 50 de persoane, dar s-a mers pe ideea sa fie un pic mai mult. Ce au facut cei de la Delice? L-au facut de 7 kg. Eu inteleg ca nu se pot estima de la inceput cantitatile ingredientelor, ca sa iasa fix 6 kg (de cate ori am dat comanda de vreun tort, indiferent de cofetarie, a fost cu 2-300 g mai mare), sau tocmai din experienta ar trebui sa se poata, dar la 6 kg sa-ti iasa de fapt 7, mi se pare exagerat. Lasand cantitatea la o parte, nici calitatea n-a fost cine stie ce. Cred ca cei de la Delice fac tot felul de experiente, pt ca tortul avea mult mai mult blat decat in mod normal...N-am intrebat inca daca asa a fost facuta comanda, dar nu cred....Lasand la o parte blatul de jos, care oricum era mai gros decat ar fi trebuit, in loc de cilindrii aceia de ciocolata (care la prajitura nu prea sunt), in tortul cu pricina, lipseau cu desavarsire, fiind inlocuiti de un blat si la mijloc.....Nu mi-a placut deloc. Asa ca aveti grija cand comandati si poate specificati ca vreti reteta originala...

Apropo de torturi...Am comandat tortul Belcolade dar de la Doel Pan (gustasem prajitura si era de vis) cu suportul in forma de semiluna. Toate bune si frumoase pana la ziua nuntii... Cei de la restaurant au trebuit sa fie inventivi cu intrarea tortului, deoarece minunatul suport semiluna nu era deloc rezistent si risca sa se prabuseasca daca se intra cu el in salon cu torturile puse pe el In plus a trebuit sa taiem cu mare grija ca nu cumva sa se prabuseasca.... Asta a fost prima surpriza...A doua a fost cand am gustat din tort care in interior nu era deloc belcolade..ci aveam blat si la mijloc. Comandasem ca pe langa visine sa ne adauge si kiwi iar ei ne-au pus ananas. Gustul a fost bun si tortul apreciat de invitati (noroc ca ei nu stiau ce am comandat).. insa nu era ce ne doream noi.
Asa ca aveti mare grija ce comandati si de unde.
Sa aveti o nunta de vis.

aaalllyyy
14.10.2010, 11:16:10
:P Tortul a fost foarte bun \:D/

Apropo de torturi...Am comandat tortul Belcolade dar de la Doel Pan (gustasem prajitura si era de vis) cu suportul in forma de semiluna. Toate bune si frumoase pana la ziua nuntii... Cei de la restaurant au trebuit sa fie inventivi cu intrarea tortului, deoarece minunatul suport semiluna nu era deloc rezistent si risca sa se prabuseasca daca se intra cu el in salon cu torturile puse pe el In plus a trebuit sa taiem cu mare grija ca nu cumva sa se prabuseasca.... Asta a fost prima surpriza...A doua a fost cand am gustat din tort care in interior nu era deloc belcolade..ci aveam blat si la mijloc. Comandasem ca pe langa visine sa ne adauge si kiwi iar ei ne-au pus ananas. Gustul a fost bun si tortul apreciat de invitati (noroc ca ei nu stiau ce am comandat).. insa nu era ce ne doream noi.
Asa ca aveti mare grija ce comandati si de unde.
Sa aveti o nunta de vis.

alexa_razv
18.10.2010, 19:33:52
Fara nici o indoiala sa fiti dragi viitoare miresici ca tortul Belcolade de la Delice este alegerea perfecta. Reteta belcolade nu poate fi gasita in alte orase ale tarii noastre dragi!!!!
Este cea mai simpla alegere pt voi....cei din Ploiesti...acest punct al nuntii!

strumf08
19.10.2010, 12:12:13
Fara nici o indoiala sa fiti dragi viitoare miresici ca tortul Belcolade de la Delice este alegerea perfecta. Reteta belcolade nu poate fi gasita in alte orase ale tarii noastre dragi!!!!
Este cea mai simpla alegere pt voi....cei din Ploiesti...acest punct al nuntii!

Cofetaria Delice are sediul in Campina, deci putem gasi Belcolade si in alte orase....

Raluk_maria
04.11.2010, 19:43:16
Buna fetelor, eu am nunta pe 17 sept 2011 si CU SIGURANTA VOI ALEGE BELCOLADE la nunta!! Este super!! Eu am dat comanda anul acesta de tortulet, pentru cineva drag, din Campina si din cate imi aduc aminte sunt preturile mai mici decat aici in Ploiesi. Puteti incerca sa dati comanda direct din Campina.