PDA

Versiunea completa : Biserica Sfanta Vineri

AnaKarenina86
09.03.2012, 21:02:42
Avand in vedere ca Biserica Sfanta Vineri este una dintre cele mai solicitate biserici din oras pentru oficierea cununiei religioase, cred ca e necesar sa aiba un topic separat. Dintre miresicile care s-au cununat acolo, ce-mi puteti spune despre punctualitate, daca si in ce masura se respecta ora fixata. Eu sper sa gasesc o miresica care sa aiba cununia religioasa la data de 21.07.2012 la acesta biserica pentru a vedea cum putem rezolva cu decorarea locului de afara in care are loc cununia civila.

oana4c
09.03.2012, 22:23:51
Avand in vedere ca Biserica Sfanta Vineri este una dintre cele mai solicitate biserici din oras pentru oficierea cununiei religioase, cred ca e necesar sa aiba un topic separat. Dintre miresicile care s-au cununat acolo, ce-mi puteti spune despre punctualitate, daca si in ce masura se respecta ora fixata. Eu sper sa gasesc o miresica care sa aiba cununia religioasa la data de 21.07.2012 la acesta biserica pentru a vedea cum putem rezolva cu decorarea locului de afara in care are loc cununia civila.
Noi am avut cununia religioasa la aceasta biserica si pot spune ca s-a respectat ora fixata. Am auzit ca o miresica care a intarziat a trebuit sa astepte oficierea celorlalte slujbe ptr a intra in biserica, deci cred ca inca sunt punctuali.

prio_anca
12.04.2012, 23:55:20
Buna fetelor,
Sunt incepatoare in tot ce tine de organizarea unei nunti deci accept sfaturi de la voi :D
am contractat restaurantul si formatia dar inca nu m am hotarat pentru foto-video sau biserica :(
ma puteti ajuta cu sfaturi in legatura cu foto si biserica? merci

anca90
13.04.2012, 06:58:29
Buna fetelor,
Sunt incepatoare in tot ce tine de organizarea unei nunti deci accept sfaturi de la voi :D
am contractat restaurantul si formatia dar inca nu m am hotarat pentru foto-video sau biserica :(
ma puteti ajuta cu sfaturi in legatura cu foto si biserica? merci

Buna Anca!mai ai timp destul sa vb pentru biserica.In privinta foto video depinde de cati bani iti permiti sa dai

prio_anca
22.04.2012, 19:49:41
as fi dispusa sa dau maxim 1500 Euro atata timp cat as stii ca lucrez cu profesionisti. pentru mine este foarte important sa raman cu fotografii deosebite.
am discutat deja cu o echipa iar pretul lor mimim e de 1200 euro. in acesti bani au inclus 1500-2000 de fotografii+ album foto mare si mic, iar timpul de filmare ar fi de 6 ore (si in plus daca ar fi nevoie).
ideea principala e ca as vrea parerea miresicilor care au incheiat contracte deja...mai exact ce li s-a oferit si in ce suma s-au incadrat? ;-) merci!

paupa
06.05.2012, 11:54:13
uuuuuhhh ! saluti !! 21 iulie !! uite ca ne-am gasit :)) in primul rand te felicit pt nunta :) si eu am tot in 21 iulie si cununia civila tot la biserica :)
tu la ce ora esti programata la biserica? eu la ora 18.00. ar fi super sa vorbim in legatura cu decorarea...desi locatia e super , cu multe flori si nu ar fi nevoie de prea multe :). Ma incanta ideea ca si tu vei avea cununia civila afara, la biserica...asa stiu ca vor accepta sa vina . Tu ai vb deja la primarie? Noi, urmeaza sa vb in jurul datei de 9 iulie cand ajungem in tara...sper sa nu fie prea tarziu :(
te pup si bafta !!! pastram legatura

akyy7
07.05.2012, 08:40:00
uuuuuhhh ! saluti !! 21 iulie !! uite ca ne-am gasit :)) in primul rand te felicit pt nunta :) si eu am tot in 21 iulie si cununia civila tot la biserica :)
tu la ce ora esti programata la biserica? eu la ora 18.00. ar fi super sa vorbim in legatura cu decorarea...desi locatia e super , cu multe flori si nu ar fi nevoie de prea multe :). Ma incanta ideea ca si tu vei avea cununia civila afara, la biserica...asa stiu ca vor accepta sa vina . Tu ai vb deja la primarie? Noi, urmeaza sa vb in jurul datei de 9 iulie cand ajungem in tara...sper sa nu fie prea tarziu :(
te pup si bafta !!! pastram legatura

Buna fetelor, si eu am nunta tot pe 21 iulie si cununia civila tot la biserica la ora 17:00,daca vreti sa colaboram cu ornatul spatiului de afara sunt deschisa :D...la primarie am vorbit programarile se accepta cu 2 saptamani innainte,cand depui actele atunci iti face programarea. Spor la pregatiri!!!