PDA

Versiunea completa : Divertisment - momente artistice Iasi

joplin
12.03.2012, 21:20:10
Buna fetelor,
Am vazut ca pe forum sunt deschise subiecte care dezvolta subiectul: divertisment si momente artistice la nunta. Din ce am vazut, nu sunt foarte multe propuneri dinpartea miresicilor din Iasi. In acest sens, m-am gandit sa deschid acest subiect pentru a putea discuta strict despre furnizorii de servicii de divertisment si entertainment din Iasi.
Si acum ... sa dam start discutiilor!
Ce idei de momente de divertisment vreti sa includeti in programul nuntii voastre? Sau, ce idei interesante ati avut la nunta sau ati vazut la alte petreceri la care ati participat? Daca vreti sa impartasiti impresii cu noi, miresicile din Iasi, suntem bucuroase.
De exemplu, eu mi-as dori sa includ ceva divertisment la nunta mea. Inca nu m-am gandit exact. As vrea ceva dans ... dar acum nu stiu daca copii sau adulti, nu stiu sigur cestiluri de dans etc.

beanne
27.06.2012, 12:55:25
Buna fetelor,
Am vazut ca pe forum sunt deschise subiecte care dezvolta subiectul: divertisment si momente artistice la nunta. Din ce am vazut, nu sunt foarte multe propuneri dinpartea miresicilor din Iasi. In acest sens, m-am gandit sa deschid acest subiect pentru a putea discuta strict despre furnizorii de servicii de divertisment si entertainment din Iasi.
Si acum ... sa dam start discutiilor!
Ce idei de momente de divertisment vreti sa includeti in programul nuntii voastre? Sau, ce idei interesante ati avut la nunta sau ati vazut la alte petreceri la care ati participat? Daca vreti sa impartasiti impresii cu noi, miresicile din Iasi, suntem bucuroase.
De exemplu, eu mi-as dori sa includ ceva divertisment la nunta mea. Inca nu m-am gandit exact. As vrea ceva dans ... dar acum nu stiu daca copii sau adulti, nu stiu sigur cestiluri de dans etc.

Buna,

Noi am avut la nunta o trupa de fete..trupa elle se numeste..ce ne au incantat invitatii. Sunt trei fete -de 14-16 ani..foarte talentate! Recomand cu caldura!

Micsela
26.10.2012, 13:01:22
nu mai vrea nimeni sa impartaseasca acest subiect?

kmy3014
25.04.2013, 17:02:19
Buna,

Eu am fost la o nunta la care Nasa i-a pus pe miri asezati pe scaun, spate in spate, ca sa nu se vada si apoi le-a pus intrebari de genul: Cine e mai suparacios? Cine se trezeste primul dimineata? Cine cedeaza primul atunci cand se cearta? Cine e mai romantic? Cine are grija de pisica? etc. Miri raspundeau in felul urmator: daca ridicau cartonasul rosu inseamna ca raspunsul e mireasa, daca ridicau cartonasul albastru insemna ca raspunsul la intrebare era mirele. Bineinteles fiecare din cei doi trebuie sa aiba un cartonas rosu si unul albastru. A fost foarte amuzant cand raspundeau diferit. Mie personal mi-a placut, acum depinde de gusturile fiecaruia. :)

mada.alexandra
16.08.2013, 11:26:04
Buna,

Eu am fost la o nunta la care Nasa i-a pus pe miri asezati pe scaun, spate in spate, ca sa nu se vada si apoi le-a pus intrebari de genul: Cine e mai suparacios? Cine se trezeste primul dimineata? Cine cedeaza primul atunci cand se cearta? Cine e mai romantic? Cine are grija de pisica? etc. Miri raspundeau in felul urmator: daca ridicau cartonasul rosu inseamna ca raspunsul e mireasa, daca ridicau cartonasul albastru insemna ca raspunsul la intrebare era mirele. Bineinteles fiecare din cei doi trebuie sa aiba un cartonas rosu si unul albastru. A fost foarte amuzant cand raspundeau diferit. Mie personal mi-a placut, acum depinde de gusturile fiecaruia. :)

Interesanta ideea! Noi inca nu stim ce moment artistic sa facem :(

maria.burlacu07
21.08.2013, 19:26:56
Noi ne-am gandit la un cvartet de coarde dar nu stiu in ce moment al nuntii sa il plasez.

PetronelaAndrei
31.08.2013, 18:39:12
Si noi ne-am gandit la fel la asa ceva, si daca o sa fie sa luam asa ceva, pentru ca inca nu suntem hotarati, 100% cvartetul o sa intampine invitatii, adica un program de la ora 20 pana la 22, cand va fi deschiderea cu valsul. Nu se va mai canta marsul, ci primirea se va face cu muzica cvartetului in surdina.

Inca ceva voiam sa va intreb...s.tie careva dintre voio formatie de dansatori de muzica populara din Iasi, care sa vina si sa faca un program imbracati frumos in costum popular? Multumesc anticipat !

Punk_Azz
10.09.2013, 13:35:55
Si noi ne-am gandit la fel la asa ceva, si daca o sa fie sa luam asa ceva, pentru ca inca nu suntem hotarati, 100% cvartetul o sa intampine invitatii, adica un program de la ora 20 pana la 22, cand va fi deschiderea cu valsul. Nu se va mai canta marsul, ci primirea se va face cu muzica cvartetului in surdina.

Inca ceva voiam sa va intreb...s.tie careva dintre voio formatie de dansatori de muzica populara din Iasi, care sa vina si sa faca un program imbracati frumos in costum popular? Multumesc anticipat !

Petro, pe masura ce-ti urmaresc postarile observ ca avem f multe gusturi in comun :)) M-am gandit si eu la un cvartet, tot pt primirea invitatiilor, dar mi-a spus alta miresica de pe aici ca ar fi in jur de 1200 lei si cum mirele meu nu e prea incantat de idee... nu stiu cum sa-l conving sa cheltuim atat pt ei.. Asa ca m-am gandit poate gasesc un duet de coarde :D Eu vreau un program de o ora, o ora si jumatate, max!

Referitor de ce intrebai tu, am vazut recent un clip cu Doina Carpatilor, cred ca Bogdan(casablanca) ar putea sa-ti dea ma multe detalii, era de la un eveniment la ei.

Daca vreti un moment mai inedit cautati pe youtube mosul si baba super tare nunta francesca & razvan. Sigur s-ar gasi niste dansatori care sa faca asta si in Iasi, sau poate va inspira pentru alt gen de moment :)

CojocaruCriss
09.10.2013, 13:36:52
nu mai vrea nimeni sa impartaseasca acest subiect?

eu am fost la o nunta unde a avut ca si moment special 2 copii care au dansat cateva melodii (dans sportiv), iar la o alta nunta au avut 3 fete imbracate in tiganci care au dansat un pic sg dupa care au inceput sa ia invitatii la dans, si din ce am obs a prins mai bn la invitati dansul ala tiganesc, si ma gandeam sa fac si eu ceva asemanator, ce ziceti? :d

RuxM
12.10.2013, 13:06:51
Buna tuturor,
Cunoasteti cumva in Iasi trupe care fac stand up comedy sau iluzionism?;-)

Multumesc pentru orice informatie

m4r1nutz4u
12.10.2013, 20:26:21
mie nu mi se par ok astfel de momente la nunta..pt ca lumea nu e la spectacol..este doar parerea mea...de'asta este muzica, lumea sa danseze, sa se distreze. nu mi se pare asa mare amuzament sa vina 10 minute 4 copii sa danseze dans modern.un cvartet pentru primire da, mi se pare elegant.dar atat

reeaandreea
14.10.2013, 21:37:32
Buna tuturor,

mie mi se pare o idee buna. insa parerea mea este ca pentru momente de genul trebuie sa aduci niste profesionisti pentru a iesi ceva frumos si deosebit.din pacate nu am auzit de nimeni in iasi..

maria.burlacu07
01.11.2013, 12:21:37
Daca este vreo miresica care a avut dansatori de muzica populara la nunta ei , rog sa ne impartaseasca si noua un pret orientativ. Pe net nu am gasit decat ansamblul Doina Carpatilor care ar putea oferi un astfel de moment. Daca mai cunoasteti si altii spuneti-ne si noua.

CantoresAmicitie
01.11.2013, 14:39:17
mie nu mi se par ok astfel de momente la nunta..pt ca lumea nu e la spectacol..este doar parerea mea...de'asta este muzica, lumea sa danseze, sa se distreze. nu mi se pare asa mare amuzament sa vina 10 minute 4 copii sa danseze dans modern.un cvartet pentru primire da, mi se pare elegant.dar atat
Gresit. Nunta este un spectacol. Asteptarile sunt foarte mari iar condimentarea serii cu momente inedite da un plus de farmec, conditiia fiind ca momentele sa fie de bun gust. Sunt unele persoane care s-ar putea sa nu ,,guste,, un moment de bellydance. In schimb un cuplu de dansatori sportivi profesionisti va impresiona placut pe toata lumea. Daca puneti pret muzica, puteti aduce mai multi artisti (si cand spun artisti nu spun vedete care fac playback pe bani multi). Primirea se poate face nu cu traditionalul mars ci cu un cvartet sau un pianist. In debutul serii se poate canta jazz apoi sa inceapa zbenguiala. Totul depinde de ... cultura, de gusturi, de capacitati intelectuale, de informatie si inspiratie.
In concluzie, nunta ESTE un spectacol cu toate elementele lui.

PetronelaAndrei
02.11.2013, 23:21:12
Si noi suntem interesati de un ansamblu care sa danseze/cante cateva melodii si dansuri populare...

nicoletalehet
06.11.2013, 01:01:20
Buna tuturor,

Mydas. Neo-magie .

maria.burlacu07
09.11.2013, 13:25:48
A folosit cineva lampioane la nunta? Am gasit pe net oferte pt seturi de 50/100 de lampioane la preturi acceptabile dar sunt curioasa daca ai nevoie de vreo semnatura avand in vedere ca restaurantul este chiar in centrul orasului.

reeaandreea
11.11.2013, 12:51:01
A folosit cineva lampioane la nunta? Am gasit pe net oferte pt seturi de 50/100 de lampioane la preturi acceptabile dar sunt curioasa daca ai nevoie de vreo semnatura avand in vedere ca restaurantul este chiar in centrul orasului.

Din ce am auzit este nevoie de o aprobare de la primarie.

maria.burlacu07
12.11.2013, 09:06:43
Dupa multe cautari pe net am gasit grupuri de dansatori din Republica Moldova cu o oferta foarte tentanta. Stau pe parcursul intregii nunti , intampina oaspetii, ofera momente artistice dupa preferinte (dansuri populare/tiganesti/bellydance/dansuri sportive) , chefuiesc alaturi de invitati si cel mai frumos, se ocupa de traditii (dansul colacilor, gaina si altele). Pentru mine sunt prea scumpi dar m-am gandit ca poate pe voi v-ar interesa, preturile variind intre 160 si 300 euro + transport (depinde de numarul de perechi si prestigiul grupului).

Mary11
02.07.2016, 21:03:14
Dupa multe cautari pe net am gasit grupuri de dansatori din Republica Moldova cu o oferta foarte tentanta. Stau pe parcursul intregii nunti , intampina oaspetii, ofera momente artistice dupa preferinte (dansuri populare/tiganesti/bellydance/dansuri sportive) , chefuiesc alaturi de invitati si cel mai frumos, se ocupa de traditii (dansul colacilor, gaina si altele). Pentru mine sunt prea scumpi dar m-am gandit ca poate pe voi v-ar interesa, preturile variind intre 160 si 300 euro + transport (depinde de numarul de perechi si prestigiul grupului).
Cum se numeste trupa de dans?

ioana1990
10.07.2016, 23:30:20
Din ce am auzit este nevoie de o aprobare de la primarie.

Buna,

Stii cumva mai multe detalii?
Si eu as fi interesata, dar nu m-am gandit nici o clipa ca e nevoie de aprobare. Noi avem nunta in afara orasului oarecum. :)