PDA

Versiunea completa : Luna de miere in septembrie

drika
03.03.2007, 22:49:38
Suntem tare multe fete cu nunta in septembrie.. unde faceti luna de miere? Noi suntem pe 1 si vrem sa mergem la mare undeva si nu vrem in Ro? Ce stiti frumos? Voi la ce optati?

issa
04.03.2007, 07:57:40
asa drika sa ne documentam:D Eu ma gandeam la corfu sau croatia...dar nici eu nu mai stiu...astept targul de turism sa vedem ce oferte vor avea>:D<

Yda
04.03.2007, 10:31:50
asa drika sa ne documentam:D Eu ma gandeam la corfu sau croatia...dar nici eu nu mai stiu...astept targul de turism sa vedem ce oferte vor avea>:D<
Cand e targul de turism? Stii ceva , cam in ce luna?Noi mergem la Paris, cel putin pana acum asa a ramas stabilit.Pupici.

VERA
04.03.2007, 10:39:32
Buna ,targul dfe turism din cate stiu eu e la sfarsitul lunii martie.Si eu am nunta in septyembrie la sfarsit si ne-am gandit sa plecam ori in bulgaria ori undeva prin grecia dar ne mai gandim.Poate primesc vre un cadou de la firma pt ca eu lucrez la o agentie de turism ;;) .Pupici

Yda
04.03.2007, 10:44:25
Buna ,targul dfe turism din cate stiu eu e la sfarsitul lunii martie.Si eu am nunta in septyembrie la sfarsit si ne-am gandit sa plecam ori in bulgaria ori undeva prin grecia dar ne mai gandim.Poate primesc vre un cadou de la firma pt ca eu lucrez la o agentie de turism ;;) .Pupici
Da+mi si mie niste oferte pt Paris in Sept de pe 3 daca se poate.Poti sa mi le trimiti pe privat sau iti voi da e mailul meu si vorbim.merci mult

Miky
04.03.2007, 11:09:26
Si noi tot in sept o sa avem nunta, pt moment noi suntem in Paris, (venim in august sa face nunta... )!iar luna de miere nici noi nu prea stim unde,
dar cred ca m-ar tenta rau de tot Venetzia. Ce zicetzi?:-?

drika
04.03.2007, 11:12:43
La noi nu exista asa ceva:((:(( ce naspa... nu e nici un targ ca sa facem comparatii si sa ne mai dea agentiile cate o reducere..nimik... o sa trebuiasca sa mergem noi din usa in usa pe la ei:((....Aaaa si credeti ca in Grecia de ex pe litoral mai este caldura pe la inceputul si mijlocul lunii sept? Na.. e o destinatie destul de ieftina... si Italia pare viabila.. Capri:D

VERA
04.03.2007, 11:14:50
Vreau si eu:D:D asta daca sunt valabile si pt a Iasi=((

O sa iti trimit si tie cu mare placere. Tu tot la PARIS vrei si cam in ce perioada :x

drika
04.03.2007, 11:16:49
Si noi tot in sept o sa avem nunta, pt moment noi suntem in Paris, (venim in august sa face nunta... )!iar luna de miere nici noi nu prea stim unde,
dar cred ca m-ar tenta rau de tot Venetzia. Ce zicetzi?:-?

Eu din cate stiu Venetia este misto de vizitat pentru 2 maxim 3 zile... mai mult nu cred ca ai ce vedea si ce admira/:) eu cel putin asa cred. O plimbare cu gondola... admirarea peisajului si ce mai e pe acolo si un miros:)):)):)) Glumesc daca tu crezi ca fiind destinatia potrivita...da-i batai.. este romantic;-)

drika
04.03.2007, 11:19:32
O sa iti trimit si tie cu mare placere. Tu tot la PARIS vrei si cam in ce perioada :x
Nu m-am hotarat dar este o destinatie faina:D

Miky
04.03.2007, 11:39:39
Eu din cate stiu Venetia este misto de vizitat pentru 2 maxim 3 zile... mai mult nu cred ca ai ce vedea si ce admira/:) eu cel putin asa cred. O plimbare cu gondola... admirarea peisajului si ce mai e pe acolo si un miros:)):)):)) Glumesc daca tu crezi ca fiind destinatia potrivita...da-i batai.. este romantic;-)

Sa sti ca si eu tot la un Weekend ma gandeam, chiar aceeasi intrebare mi-o puneam si eu ce sa faci acolo mai mult de un weekend... Dar dupa ce imi fac damblaua (pt ca merita vizitata venetzia) unde sa mergem:-w

issa
04.03.2007, 12:05:11
Cand e targul de turism? Stii ceva , cam in ce luna?Noi mergem la Paris, cel putin pana acum asa a ramas stabilit.Pupici.
Pe 23 martie incepe si se tine la romexpo:*

issa
04.03.2007, 12:08:18
La noi nu exista asa ceva:((:(( ce naspa... nu e nici un targ ca sa facem comparatii si sa ne mai dea agentiile cate o reducere..nimik... o sa trebuiasca sa mergem noi din usa in usa pe la ei:((....Aaaa si credeti ca in Grecia de ex pe litoral mai este caldura pe la inceputul si mijlocul lunii sept? Na.. e o destinatie destul de ieftina... si Italia pare viabila.. Capri:D

La inceputul lui septembrie este vreme buna in grecia...stai linistita in privinta asta|-)

mihu
04.03.2007, 12:42:06
Noi m mers pe la sf lui septembrie in Tunisia si am nimerit vreme buna...spun ca am nimerit pt ca in ziua in care am ajuns a fost vreme cam innorata, apoi a fost suuuuuper iar in ultima zi iar s-a innorat...Depinde si de noroc...Pt sfarsit de setembrie recomand Tuia, Egipt...si alte destinati u ult soare...
Iar pt incepu...posibil sa merit Turcia, Croatia si Grecia...
Anul asta vom avea concediul tot in septembrie(ne place mai mult)si e posibil sa alegem Turcia...numai ca vom merge la inceputul lunii...
Peste 2 ani visam Croatia...si pese 3 ani visam bebe:)

Yda
04.03.2007, 13:44:33
Scuze am uitat sa iti zic , spune-mi mai multe detalii: transport, tip masa, hotel ce categorie( cate stele), cate nopti cazare ca sa iti fac o oferta cum vrei tu. Pupici
Vrem sa stam o saptamana, transp. cu avionul, all inclusive la masa sau macar demipensiune, hotel de 3 stele.De vizitat obiective turistice le vom vizita noi

drika
04.03.2007, 23:34:31
La inceputul lui septembrie este vreme buna in grecia...stai linistita in privinta asta|-)
:D:D:D tatonam terenul... gasim noi ceva pana la urma;))

mihu
05.03.2007, 16:13:53
Noi m mers pe la sf lui septembrie in Tunisia si am nimerit vreme buna...spun ca am nimerit pt ca in ziua in care am ajuns a fost vreme cam innorata, apoi a fost suuuuuper iar in ultima zi iar s-a innorat...Depinde si de noroc...Pt sfarsit de setembrie recomand Tuia, Egipt...si alte destinati u ult soare...
Iar pt incepu...posibil sa merit Turcia, Croatia si Grecia...
Anul asta vom avea concediul tot in septembrie(ne place mai mult)si e posibil sa alegem Turcia...numai ca vom merge la inceputul lunii...
Peste 2 ani visam Croatia...si pese 3 ani visam bebe:)
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=3449 Am pus aici cateva poze din tunisia

delmo
06.03.2007, 08:30:52
imi este dor de tunia......vad ca si voi ati plecat din budapesta! cand am fost noi anul trecut in mai au zis ca nu au din romania ci din budapesta........:*

Alver
12.03.2007, 17:23:49
Noi cred ca vom merge in sudul Spaniei dar precum ati spus si voi, asteptam targul de turism.:)

roxanababy
13.03.2007, 15:52:37
Noi cred ca vom merge in sudul Spaniei dar precum ati spus si voi, asteptam targul de turism.:)

stiti cumva data exacta a targului de turism?
noi ne gandeam la paris...tot in sep, la sf, are cineva idee ce oferte sunt?
a, si...cum e mai bine sa alegi ofertele lor de vizitare sau pe cont propriu?
ma gandesc ca e cam obositor sa vizitezi in fiecare zi si sa nu mai ai timp de sotior...:-p hm?ce ziceti?

hbiutza
26.03.2007, 14:06:16
ma gandesc ca e cam obositor sa vizitezi in fiecare zi si sa nu mai ai timp de sotior...:-p hm?ce ziceti?
parerea mea este ca un oras cu atatea muzee si locuri de vizitat nu este locul ideal pt voiajul de nunta.In saptamana de miere trebuie sa te relaxezi, sa lenevesti...........;)) sa faci tot ce fac doi oameni proaspat casatoriti si indragostiti la maxim.Trebuie sa fii tratat regeste, sa fii rasfatat de personalul hotelului pt ca esti in "honey moon" asa ca mai ganditi-va dc Parisul, care printre altele este si orasul visurilor mele, este cea mai potrivita locatie pt o saptamana de miere. Si inca ceva: cand vrei sa mergi intr-un oras ca Paris, Viena, Madrid, etc. te duci cu o excursie organizata, cu ghid, care iti poate povesti foarte multe lucruri despre tot ce vezi acolo, legende, etc., si nu de capul tau pt ca nu vei sti nimic din ceea ce vezi.Degeaba vezi tabloul cu Madona Sixtina sau alte opere de arta dc nu iti vorbeste cineva despre ele. Asta e parerea mea. Eu cred ca voi merge in Tenerife, iar dc nu in alte insule exotice cu plaje romantice ;)) ;)) :-" :*

Luc
26.03.2007, 14:58:18

Targul de turism: 29 (http://www.tntexpo.ro) Martie- 1 Aprilie

iubitel
12.05.2008, 19:24:14
Noi vom merge in voiajul de nunta la Baile Felix in sept.,deoarece la jumatatea lui august avem noi nunta,iar apoi la 1 sapt.mergem la nunta la o sora de-a mea in alta localitate,deci august e ocupat asa ca ramane pe sept.

Bufi_2008
20.03.2009, 11:25:26
Nu mai discuta nimeni pe topicul asta ? :(
Miresici din sept 2008, voi pe unde ati fost in luna de miere ?

Greenlady
20.03.2009, 11:40:27

In sfarsit..scrie cineva pe acest topic...pai una dintre optiunile sotului meu ar fi Baile Herculane...o alta optiune ar fi sa asteptam sa se incheie nunta, sa vedem daca ne raman bani si apoi sa alegem un last minute offer .....este aventuros, ciudat si nu stii la ce sa te astepti..adica fun!!!:"> Mai este si optiunea targurilor, iar unul abia a inceput la Romexpo si tine pana pe 22 martie. Succes!!!<:-P

sugarlips
20.03.2009, 13:16:40

eu am avut nunta in 20 sept, dar in luna de miere am plecat abia pe 2 octombrie si am fost in Antalya :x

roxannatoader
20.03.2009, 13:22:50
In sfarsit..scrie cineva pe acest topic...pai una dintre optiunile sotului meu ar fi Baile Herculane...o alta optiune ar fi sa asteptam sa se incheie nunta, sa vedem daca ne raman bani si apoi sa alegem un last minute offer .....este aventuros, ciudat si nu stii la ce sa te astepti..adica fun!!!:"> Mai este si optiunea targurilor, iar unul abia a inceput la Romexpo si tine pana pe 22 martie. Succes!!!<:-P

buna..si eu am avut nunta tot in sept. nu ne-am facut planuri si tot a iesit frumos. nu aveti prieteni in orase indepartate de al vostru si care sa va ofere pt cateva nopti o camera sau un apartament?

noi am stat intr-un apartament in Brasov si de acolo ne-am plimbat foarte mult.

bibianca
22.03.2009, 21:52:17
Noi o sa avem nunta in sept dar nu ne-am facut nici un plan...noi vrem cand totul e gata,platim tot si vedem cu ce mai ramanem,vrem sa ne trezim dimineata,sa ne urcam in masina si sa plecam unde vrem in momentul acela; nu vrem planuri facute....eu zic ca e mult mai frumos asa

Babutzu
22.03.2009, 23:17:24
hello,
noi am fost in grecia in luna de miere..in septembrie :)
nu a fost o vreme senzationala..dar ne-am simtit super:)

Bufi_2008
24.03.2009, 09:13:20
Hi Hi ! Ma bucur ca am reusit sa reinviem acest topic <:-P

Nici noi inca nu am planificat nimic....ideea e ca ne-am tot gandit la diverse destinatii, ceva mai indepartate de casa insa au picat una cate una din cauza climei. In zonele in care ne-ar fi placut noua pana prin noiembrie cam ploua iar noi am vrea sa plecam in luna de miere a-2-a / a-3-a zi dupa nunta.

Nu stiu ce sa zic cu ofertele last minute...n-am plecat nici o data asa pt ca de fiecare data a trebuit sa ne stabilim concediul cu mult timp inainte drept pt care eram constransi de o anumita perioada.

Noi am vrea sa mergem undeva la mare, unde sa fie cald si frumos :)
In Grecia ne place f tare insa am fost de mai multe ori si am vrea pt luna de miere ceva mai deosebit...

Din cate am inteles in sept ar mai fi vremea frumoasa in Grecia, Croatia, Spania, Portugalia, Maroc, Turcia.

A ajuns cineva in week-end la targul de turism ?

sunshine84b
09.04.2010, 12:48:14
eu am avut nunta in 20 sept, dar in luna de miere am plecat abia pe 2 octombrie si am fost in Antalya :x
si cum afost vreme atunci?v-ati bronzat,apa marii era calduta?

ALBA_CA_ZAPADA70
11.04.2010, 09:21:47

pt septembrie cel mai bine este in grecia si turcia
vremea cea mai indicata pt un sejur in grecia este iunie si septembrie pt k nu sunt temperaturile foarte ridicate
noi am fost intr.un circuit prin tara , circuit pe care l.am descris intr.un topic la luna de miere in romania

sugarlips
11.04.2010, 12:33:48

desi nu m-am asteptat vremea a fost super <:-P
au fost 28-30 de grade iar apa marii calduta, numai buna ;))
o singura zi a plouat putin pe la pranz dar dupa ce ne-am intors de la masa ne-am dus din nou la plaja
seara a fost mai racoare si ziua poate putin mai scurta dar in rest ne-am bronzat si a fost bine ca am putut sta la plaja toata ziua
noi am fost in Turcia din 2 pana in 9 octombrie 2008

DEEA0405
17.02.2011, 07:41:55
Buna fetelor
a fost careva la sf de septembrie in luna de miere in Mallorca?
cum e vremea?

Paka
25.03.2011, 20:50:22
Buna fetelor
cum e vremea?

Eu nu am fost ,insa m-a interesat si pe mine acest subiect . Din cate am mai citit pe net, pe anumite site-uri specializte am vazut ca media temperaturilor maxime in septembrie-octombrie e undeva in jurul valorilor de 23-26 grade celsius maxima si 13-15 minima. Temperatura apei e in jur de 20 grade Celsius. Orele de soare: 7-8 (banuiesc ca dimineata si seara e destul de racoare).

babie
27.03.2011, 09:42:25
noi am fost in antalya intre 9 si 16 septembrie, vremea a fost minunata, numai buna de plaja! a plouat intr-o singura zi, dar de cand merg eu in concedii, n-am prins unul complet la mare fara minim 1 zi de ploaie;-)
a fost frumos, linistit si relaxant, exact ce trebuia dupa mai bine de 1 an de stress cu nunta, schimbat job-uri, licenta si multe altele!

Alexandra_Blu
01.04.2011, 08:49:17
Buna fetelor
cum e vremea?
salut. eu am fost anul trecut in Calas de Mallorca in perioada 20-28 sept si a fost foarte ok...nu puteam sa iesim pe strada la ora 14-15 ca era totul incins...am prins toate zilele cu soare si apa foarte calda ... deci eu zic ca e ok. ;-)

petrea
05.05.2011, 11:03:58
noi am fost in luna de miere in septembrie in Barcelona.Vremea a fost excelenta. Inca prea cald

MireasaEmotionata
17.05.2011, 10:33:41
eu am fost in Florenta, Pisa, Livorno si Siena in luna septembrie si vremea a fost super frumoasa. nu mai tin minte cate grade erau, dar oricum era soare, mai ales ca noi am fost la Livorno special ca sa ne "prajim" la soare. :"> :)

girafa
18.06.2011, 23:02:04
noi vom pleca pe 26 sept si ne intoarcem pe 4 oct
in Fuerteventura, apartine Spaniei, dar e mai aproape de Africa- Maroc
au fost niste verisori anul trecut, in aceeasi perioada si am vazut si poze, e f frumos, vreme buna
ptr perioada asta
de fapt e cea mai calduroasa insula din canare
Tenerife e cea mai cunoscuta, dar e mai racoare

oanyp
06.01.2012, 12:37:36
Hello,

Noi o sa avem nunta la sfarsitul lunii august, deci plecam pe 30 - 31 aug in luna de miere si ne-am dori sa mergem intr-o locatie mai exotica, caraibe sau mauritius..etc Problema e ca toate locatiile pica din cauza climei :(( si am ramas fara idei :(( pls help cu idei, impresii, poze [-o<

CeliBia
07.01.2012, 12:48:17
Hello,

Noi o sa avem nunta la sfarsitul lunii august, deci plecam pe 30 - 31 aug in luna de miere si ne-am dori sa mergem intr-o locatie mai exotica, caraibe sau mauritius..etc Problema e ca toate locatiile pica din cauza climei :(( si am ramas fara idei :(( pls help cu idei, impresii, poze [-o<

Vai dar nu te stresa, luna septembrie este o luna minunata pentru luna de miere, nu e capat de lume si in plus locatii mai exotice gasesti si-n Europa. Tenerife sau Mallorca in septembrie au o clima numai buna (unde mai pui ca si Grecia, Croatia sau Italia, dar alea poate nu ti se par destul de exotice). Dar daca nu vrei doar mare si soare, ori ocean, poti sa-ti dau nenumarate idei de petrecere a lunii de miere. Spune-ne mai multe despre ce va doriti si sigur vom veni cu idei potrivite.
Spor la pregatiri ;-)

mady21
12.01.2012, 11:35:02
Noi ne-am petrecut luna de miere in septembrie, in Barcelona, a fost superb acolo!

catdeluxe
15.01.2012, 16:56:53
Si noi am fost incepand cu 20 septembrie intr-o insula in Grecia, iar perioada a fost mai mult decat perfecta. Vremea a fost foarte buna, iar faptul ca turistii deja plecasera din insula a fost un mare plus. Poze cu insula sunt in semnatura.
Numai bine!

CeliBia
15.01.2012, 18:49:32
Si noi am fost incepand cu 20 septembrie intr-o insula in Grecia, iar perioada a fost mai mult decat perfecta. Vremea a fost foarte buna, iar faptul ca turistii deja plecasera din insula a fost un mare plus. Poze cu insula sunt in semnatura.
Numai bine!

Ah... da Lefkada arată minunat, iar tu ești tare drăguță :*

danaghita
23.01.2012, 17:05:18
Noi ne-am petrecut luna de miere in septembrie, in Barcelona, a fost superb acolo!

eu am fost in florenta si a fost cald si bine, chiar nu ma asteptam

ankuzza
24.08.2012, 10:43:05
Noi mergem in mallorca, plecam pe 7 septembrie, am inteles ca prindem o vreme minunata acolo in perioada asta.
revin si va povestesc dupa :P

GoGo_82
24.08.2012, 11:25:37
Noi mergem in mallorca, plecam pe 7 septembrie, am inteles ca prindem o vreme minunata acolo in perioada asta.
revin si va povestesc dupa :P
eu plec duminica (pe 26) in mallorca \:D/ si ma intorc pe 4 septembrie... o sa revin pana pleci tu cu impresii :>

GargaritaMiha
29.08.2012, 18:27:44
Numai bine!

sunt superbe pozeleo:-) si tu esti tare draguta!
imi poti da mai multe detalii, te rog? unde ati fost cazati? cum a fost vremea....am vazut ca in unele poze sunteti bine imbracati:">
multumesc frumos

natynaty
09.09.2012, 13:41:49
Noi am gasit un bilet super in insula thassos la hotel akti belvedere cu 350 de euro 7 zile..are 3 stele dar arata super fata de hotelurile de 3 stele ale noastre

geany87
29.08.2013, 08:22:27
Numai bine!

Buna, sunt foarte frumoase fotografiile, felicitari.
Vreau sa intreb, unde a-ti fost cazati si daca erau si atractii turistice in apropiere, baruri, taverne magazine etc.
Ma gandesc sa aleg si eu luna de miere pentru 2014 tot acolo la inceputul lui septembrie.
Multumesc !

kri.2013
29.08.2013, 13:56:36
Noi ne-am hotarat sa alegem Lefkada pentru anul acesta,mai exact 15 septembrie....abia astept.Cred ca septembrie este o luna foarte placuta climatic in aceste insule.Am mai fost la sfarsitul lunii septembrie in Corfu si a fost excelent.Soare pentru bronz dar nu insuportabil,apa calda,turisti putini.In Creta si Santorinii am fost la sfarsitul lunii iunie inceput iulie si a fost fffffoarte cald, cel putin in santorinii te topeai la orele amiezii.
Sper sa regasim in lefkada linistea de care avem nevoie.

kri.2013
30.08.2013, 08:40:35
Vremea asta urata de la noi ma face sa-mi doresc si mai mult soareeeee si vacanta.

georgy89
15.08.2014, 13:49:06
Noi o sa avem "luna" de miere la sfarsitul lui septembrie, si, desi initial ne gandeam sa mergem in Grecia (nici unul dintre noi nu a avut pana acum o vacanta in afara tarii), ne-am razgandit destul de repede, de teama de a nu prinde vreme urata in acea perioada.. O sa mergem in schimb cateva zile la Paris :). Restul miresicilor de septembrie pe unde isi mai fac luna de miere?

gabriela16032013
18.08.2014, 05:37:25
Numai bine!

superba luna de miere ..am fost si eu in lefkada in 2012 si m as intoarce cu drag oricand...
draguta ideea de TDD acolo ..sincer si eu intentionez sa mi iau rochia cu mine pentru poze oriunde vom ajunge dupa nunta ...problema e insa ca nu stim unde sa mergem :(

Anomisimo
18.08.2014, 07:19:08
Noi plecam in octombrie in luna de miere: 2 nopti in Bratislava, 5 in Viena si 2 in Budapesta.

gabriela16032013
18.08.2014, 21:11:09
Noi plecam in octombrie in luna de miere: 2 nopti in Bratislava, 5 in Viena si 2 in Budapesta.

noi amanam luna de miere pentru anul viitor ....anul asta dam o fuga la Sibiu dupa nunta ....