PDA

Versiunea completa : restaurant Romanita Recea

Alimic
26.03.2012, 01:06:50
buna miresici,
am vrut sa aduc in discutie restaurantul Romanitia, fiind mai nou, poate ne ajutam cu pareri, idei, ce v-a placut daca ati avut deja nunta la Romanita (meniu, ospatari, aranjamente, oride pareri ajuta). nu s-a discutat de el inca si fiind o viitoare mireasa acolo sper sa imi pot face o parere despre nuntile de acolo.
astept parerile voastre si spor la pregatiri!!

ioanah89
26.03.2012, 17:05:08
Buna,
Eu o sa fac nunta acolo anul acesta. Pana acum totul mi se pare ok in legatura cu restaurantul. Prea multe detalii legate de servire si restu nu pot sa iti dau momentan.

alexandraO
27.03.2012, 12:42:00
buna miresici,
am vrut sa aduc in discutie restaurantul Romanitia, fiind mai nou, poate ne ajutam cu pareri, idei, ce v-a placut daca ati avut deja nunta la Romanita (meniu, ospatari, aranjamente, oride pareri ajuta). nu s-a discutat de el inca si fiind o viitoare mireasa acolo sper sa imi pot face o parere despre nuntile de acolo.
astept parerile voastre si spor la pregatiri!!

E drept ca este nou, dar am auzit cateva chestii naspa despre el. Nu vreau sa spun, ca nu e frumos. Eu fac la restaurant Wiessmann. Am mai fost aici la nunti si o stiu ca va fi bine. In plus, meniul este doar 95 lei/ pers, in care imi intra si imbracatul scaunelor, in ce culoare vreau eu.

ioanah89
27.03.2012, 19:52:41
Ai putea enumera cateva chestii naspa?Macar asa informativ sa avem habar la ce sa ne asteptam.

Alimic
28.03.2012, 00:23:02
Buna,
Eu o sa fac nunta acolo anul acesta. Pana acum totul mi se pare ok in legatura cu restaurantul. Prea multe detalii legate de servire si restu nu pot sa iti dau momentan.

salut ioana,
poate o sa ne poti da mai multe detalii dupa nunta :)
pana atunci spor la pregatiri!! ma gandesc ca ai majoritatea lucrurilor rezolvate, ca am vazut ca ai nunta pe 1 iulie!!!

Alimic
28.03.2012, 00:27:18
E drept ca este nou, dar am auzit cateva chestii naspa despre el. Nu vreau sa spun, ca nu e frumos. Eu fac la restaurant Wiessmann. Am mai fost aici la nunti si o stiu ca va fi bine. In plus, meniul este doar 95 lei/ pers, in care imi intra si imbracatul scaunelor, in ce culoare vreau eu.

si eu is curioasa sa ne detaliezi chestiile naspa, sa stim la ce sa ne asteptam si ce sa evitam. si aici intra in meniu aranjatul salii, desi de aranjamentele de flori ce le-am vazut pana acuma nu am fost nici eu foarte incantata, dar ma gandesc ca florile au fost alese de miri si nu de ei.
asteptam cu mare interes detaliile!!! mersi
sincer eu nu stiu de rest wiessmann, nici nu stiu exact unde ii, nu a fost printre cele vazute de noi pentru nunta.
si ii bine ca esti linistita ca stii ca va fii totul bine!! de aia am creeat si eu topicul, ca sa aflam mai multe detalii de Romanita, tinand cont ca ii nou.

Alimic
29.03.2012, 13:20:59
si eu is curioasa sa ne detaliezi chestiile naspa, sa stim la ce sa ne asteptam si ce sa evitam. si aici intra in meniu aranjatul salii, desi de aranjamentele de flori ce le-am vazut pana acuma nu am fost nici eu foarte incantata, dar ma gandesc ca florile au fost alese de miri si nu de ei.
asteptam cu mare interes detaliile!!! mersi
sincer eu nu stiu de rest wiessmann, nici nu stiu exact unde ii, nu a fost printre cele vazute de noi pentru nunta.
si ii bine ca esti linistita ca stii ca va fii totul bine!! de aia am creeat si eu topicul, ca sa aflam mai multe detalii de Romanita, tinand cont ca ii nou.

Alexandra,
Se pare ca nu vrei sa ne zici ce ai auzit naspa, ne-ai dat pastila si acuma sa stam sa ne gandim noi :D poate te razgandesti si ne zici si noua, mai ales k o sa avem nunti acolo :)
Multumim pt efort :) si spor la pregatiri!!!

miha_miha
20.04.2012, 16:23:07

crezi ca cineva intra pe forum sa auda numai chestii frumoase?
nu de aia intra lumea, sa afle pareri tocmai pt a avea grija la aspectele pe care tu, eu sau cutare, le consideram naspa?

larah
03.05.2012, 21:43:47
toate murim de curiozitate aici,Alexandraaaa!!:))

larah
03.05.2012, 21:45:05
si unde e wiessmann asta?

idomina2002
18.05.2012, 09:51:08
Eu am fost la Romanita la 2 nunti si a fost superb. Mancarea foarte buna, aranjamentele de flori au fost alese de miri ( prietena mea si-a facut nunta si ei si-au ales ce au vrut si in functie de bani). Din cate am vb cu ei nu se plateste aranjatul salii, au foarte multe variante de culori si de huse. Se platesc meniul, personalul si aranjamentele de flori. Sincer, cred ca e vorba de invidie, pentru ca sala e superba. Eu in urma nuntii prietenei mele am decis sa-mi fac nunta acolo am discutat cu doamna, care a fost foarte ok .
Sincer, nu am auzit de rau, dar daca stie cineva concret sa ne spuna si noua.

bOmbOnelle
18.05.2012, 09:59:40
Si eu fac tot la Romanita, in sala mica. Preturile sunt mai piperate decat la alte restaurante, dar pot sa spun ca alt restaurant mai elegant si mai frumos decat cel de la Romanita nu este ! De aceea l`am ales chiar cu preturi care nu prea mi le permit, am taiat din bugetul foto-video de exemplu ca sa adaug la restaurant. Ati fost careva la o nunta la Romanita pana acum?

bOmbOnelle
18.05.2012, 10:06:54
Eu am fost la Romanita la 2 nunti si a fost superb. Mancarea foarte buna, aranjamentele de flori au fost alese de miri ( prietena mea si-a facut nunta si ei si-au ales ce au vrut si in functie de bani). Din cate am vb cu ei nu se plateste aranjatul salii, au foarte multe variante de culori si de huse. Se platesc meniul, personalul si aranjamentele de flori. Sincer, cred ca e vorba de invidie, pentru ca sala e superba. Eu in urma nuntii prietenei mele am decis sa-mi fac nunta acolo am discutat cu doamna, care a fost foarte ok .
Sincer, nu am auzit de rau, dar daca stie cineva concret sa ne spuna si noua.
Ce nu`mi place mie acolo e ca trebuie sa faci aranjametul floral obligatoriu cu ei, daca va uitati pe siteul lor, sunt poze cu aranjamentul floral cu sfesnice si 5 lumanari luni. Eu ala mi l`as dori enorm ! Dar ma costa intre 60-80 lei pe masa in functie de flori. O sa am cel putin 10 mese .. asa ca inca nu m`am decis. Poate altora le`a facut alt deal, o sa mai incerc sa negociez cu ea sa fie la un 50lei/masa, daca nu voi opta pt aranjament mai simplu.
Husele scaunelor si al meselor e inclus in pret, si au o varietate de culori proaspete venite in mai cred. Am fost in martie la restaurant si inca nu le avea.
Meniul am auzit si eu ca e foarte gustos, arata bine si e putin mai modern, nu e chiar acel traditional din mosi stramosi de care m`am saturat pana peste cap si care nu ma reprezinta. Am sa aleg meniul sa fie intre traditional si modern, ca vom avea si tineri si batrani la nunta. Insa meniul e 150lei/persoana :(
ALtceva nu stiu ce sa va mai zic. Care mai faceti nunta la Romanita in ce sala faceti?

just
30.05.2012, 19:48:30
Ce nu`mi place mie acolo e ca trebuie sa faci aranjametul floral obligatoriu cu ei, daca va uitati pe siteul lor, sunt poze cu aranjamentul floral cu sfesnice si 5 lumanari luni. Eu ala mi l`as dori enorm ! Dar ma costa intre 60-80 lei pe masa in functie de flori. O sa am cel putin 10 mese .. asa ca inca nu m`am decis. Poate altora le`a facut alt deal, o sa mai incerc sa negociez cu ea sa fie la un 50lei/masa, daca nu voi opta pt aranjament mai simplu.
Husele scaunelor si al meselor e inclus in pret, si au o varietate de culori proaspete venite in mai cred. Am fost in martie la restaurant si inca nu le avea.
Meniul am auzit si eu ca e foarte gustos, arata bine si e putin mai modern, nu e chiar acel traditional din mosi stramosi de care m`am saturat pana peste cap si care nu ma reprezinta. Am sa aleg meniul sa fie intre traditional si modern, ca vom avea si tineri si batrani la nunta. Insa meniul e 150lei/persoana :(
ALtceva nu stiu ce sa va mai zic. Care mai faceti nunta la Romanita in ce sala faceti?

daca te referi la aranjamentul pe roz cu lilic, afost absolut superb am vazut si eu pe site-ul lor, acel roz mi l-am dorit eu insa atunci cea care s-a ocupat de aranjamentele naostre nu avea aceasta nuanta

bOmbOnelle
31.05.2012, 15:30:20
daca te referi la aranjamentul pe roz cu lilic, afost absolut superb am vazut si eu pe site-ul lor, acel roz mi l-am dorit eu insa atunci cea care s-a ocupat de aranjamentele naostre nu avea aceasta nuanta
da da , acel cu roz. Arata superb !!!!

larah
07.06.2012, 22:25:35
Si eu fac tot la Romanita, in sala mica. Preturile sunt mai piperate decat la alte restaurante, dar pot sa spun ca alt restaurant mai elegant si mai frumos decat cel de la Romanita nu este ! De aceea l`am ales chiar cu preturi care nu prea mi le permit, am taiat din bugetul foto-video de exemplu ca sa adaug la restaurant. Ati fost careva la o nunta la Romanita pana acum?
La fel am facut si eu si cred ca o sa iasa foarte bine chiar daca meniul e mai scump,mai taiem noi de altundeva,renuntam la fite :))

Alimic
30.10.2012, 11:00:41
Salutare,
Am fost la o nunta la Romanita in sala mare si sincer mie personal mi-a placut sala, meniul, servirea :) in comparatie cu meniul de la Mara de la nunta ce am fost cu o zi inainte de nunta de la Romanita, mult mai bun. Aperitivul bogat si altceva decat traditionalul aperitiv cu chiftele si sunca. La meniu nota 10 :)
Mai asteptam miresici de la Romanita sa ne spuna plusurile dar si minusurile.
Eu in rest nu am observat alte probleme, dar poate alte miresici s-au lovit de altele.

iuliutzica
06.03.2013, 18:36:53
Buna miresici,
Eu am fost la nunta la Romanita atat in sala mare cat si in sala mica si am fost mai mult decat multumita. Ambele sali sunt superbe, ce mare este cu rosu si crem, iar cea mica este cu gri si verde. Cea mica are deschidere la piscina, iar fetele de masa si husele sunt foarte variate atat la culori cat si la modele. Au facut niste aranjamente florale superbe, iar masa de fructe a fost foarte ingenios aranjata. Mancarea foarte gustoasa si interesanta, iar chelnerii foarte ospitalieri si promti. In anul 2013 au liber in 19 mai si in 8 iunie. Eu nu am numai cuvinte de lauda la adresa lor din toate punctele de vedere.

larah
28.05.2013, 14:42:28
Eu am avut nunta la Romanita in sala mare, mancarea a fost f. buna, ne-am distrat, toata lumea s-a simtit bine. Bineinteles ca au fost cateva incidente dar per total a iesit totul f. bine asa ca am trecut peste. De exemplu a doua zi la pranzul miresei nu a mai ramas nimic, tort deloc, sarmale asa 2-3 cat sa tacem, friptura am mai platit-o inca o data! ce sa zic, cred ca la orice restaurant mai dispare cate ceva ca asa-i la noi in Romania...

dianaandreeapop
11.01.2014, 22:52:59
Buna miresici dragute! Urmeaza si nunta mea anul viitor in august....si ma preocupa o chestie....spatiul in sala mica la Romanita! Cine ma ajuta si pe mine cu o incurajare? Ati fost acolo la ceva nunti,in sala mica ma refer? Cum e? ????? Merci""" :x

larah
06.02.2014, 13:20:56
Buna miresici dragute! Urmeaza si nunta mea anul viitor in august....si ma preocupa o chestie....spatiul in sala mica la Romanita! Cine ma ajuta si pe mine cu o incurajare? Ati fost acolo la ceva nunti,in sala mica ma refer? Cum e? ????? Merci""" :x

la nunta nu am fost, doar la un botez, i-am facut unei prietene Candy Bar in sala aceea. sala e foarte frumoasa, nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme. sau de ce zici ca ai avea nevoie de incurajari? ;)) cate persoane veti avea?

pszyche
11.03.2014, 17:22:09

Cred că singura încurajare ar fi: e frumos localul. Noi nu am ales Romanița din mai multe considerente:
- meniul piperat ca preț
- obligativitatea de a face cu ei aranjamentele - și nu aveau ce ne doream
- mâncarea prea "modernă" (dacă ai jumătate din invitați mai în vârstă, cum am avut noi, meniurile moderne sunt un minus, iar mâncarea tradițională de la ei nu e cea mai bună)
- dacă tu sau viitorul soț sunteți fumători, evitați (sunt anti-fumători, dar te lasă să fumezi în sală sau pe terasă; dacă ții cât de cât la tradiții și nu vrei să fumezi la masă sau în fața invitaților ca mireasă nu vei avea unde să tragi o pipă în viteză)
- singura cazare la distanță de mers pe jos e la ei - și nu e tocmai ieftin, dar e o bună alegere dacă vrei să nu se consume multă băutură alcoolică la nuntă