PDA

Versiunea completa : Firme decoratiuni/ organizare evenimente in jud. Prahova

Pagini : [1] 2 3

roxyana18s
04.03.2007, 00:11:32
fetelor cine va decoreaza sala?cunoasteti firme?preturi?

voiculita
07.03.2007, 12:55:06
roxana,buna! Eu am avut firma acre au decorat restaurantul dar nu stiu exact cum se numeste...sunt niste prieteni de familie ...asa ca ma interesez de nr de tel...sa va dau detalii.....;-)

roxyana18s
07.03.2007, 18:19:12
roxana,buna! Eu am avut firma acre au decorat restaurantul dar nu stiu exact cum se numeste...sunt niste prieteni de familie ...asa ca ma interesez de nr de tel...sa va dau detalii.....;-)
abia astept detaliile k av citit ce au mai scris fetele pe forum si m-au ingrozit preturile

CONT-INCHIS-024
11.03.2007, 12:30:52
daca vrei o firma serioasa este firma lui dan ardelean si este foarte serios.Eu cu el am vb daca vrei iti dau nr lui de tel:0723788731.Scucces

roxyana18s
12.03.2007, 17:22:54
daca vrei o firma serioasa este firma lui dan ardelean si este foarte serios.Eu cu el am vb daca vrei iti dau nr lui de tel:0723788731.Scucces
STI CUMVA SI CE PRETURI AU.ASA INFORMATIV.

CONT-INCHIS-024
05.04.2007, 21:19:38
STI CUMVA SI CE PRETURI AU.ASA INFORMATIV.
EU AM DAT CAM 10 MIL

roxyana18s
06.04.2007, 15:32:43
si ce servicii ti-ai ales tu in 10 mil.k mai mult de 10 mil.nu as vrea nici eu sa dau

CONT-INCHIS-024
06.04.2007, 22:34:37
si ce servicii ti-ai ales tu in 10 mil.k mai mult de 10 mil.nu as vrea nici eu sa dau
pai am vrut sa am o sau mai multe arcade cu voal si flori,asta la intrare(eu m-am bazat mai mult pe voal si flori)si mesele scaunele,artificii tort,nu am vrut jumbo ci artificii,lumanari servetele............mai multe.daac vrei pot sa iti dau nr de tel.eu am luat adresa ta si te-am bagat in lista astept sa dai accept.pupici

maxine
11.04.2007, 10:06:24
Eu am incheiat contract cu firma Dalavini, ma costa 30 de milioane imbracatul scaunelor, aranjamentul meselor invitatilor cu flori si esarfe, am ales niste vaze cu picior inalt ca se se poata vedea invitatii la masa, aranjamentul si imbracatul prezidiului si al mesei parintilor (la bulevard sunt mese separate), vom avea un fel de stative f dragute cu flori si alta ghirlanda cu flori in spatele mesei noastre, marturiile, buchetarele, lumanarile, paharele pt nasi si miri, casuta de bani, un jumbo, artificiile pt tort, fotograf, cameraman, aranjament la iesirea din biserica si la intrarea in restaurant cu covor rosu si stalpisori cu tul si flori

andreear
11.04.2007, 14:11:11
Eu am incheiat contract cu firma Dalavini, ma costa 30 de milioane imbracatul scaunelor, aranjamentul meselor invitatilor cu flori si esarfe, am ales niste vaze cu picior inalt ca se se poata vedea invitatii la masa, aranjamentul si imbracatul prezidiului si al mesei parintilor (la bulevard sunt mese separate), vom avea un fel de stative f dragute cu flori si alta ghirlanda cu flori in spatele mesei noastre, marturiile, buchetarele, lumanarile, paharele pt nasi si miri, casuta de bani, un jumbo, artificiile pt tort, fotograf, cameraman, aranjament la iesirea din biserica si la intrarea in restaurant cu covor rosu si stalpisori cu tul si flori

Imi poti da mai multe detalii despre aceasta firma? Ma intereseaza si pe mine o oferta din partea lor. Multumesc mult!

maxine
12.04.2007, 09:35:24
Imi poti da mai multe detalii despre aceasta firma? Ma intereseaza si pe mine o oferta din partea lor. Multumesc mult!

Adresa lor este P-ta. Victoriei[] daca stii unde este pizzeria Jinx, blocul este in ultima curte interioara. Cel mai bine e sa suni pe mobil [] , raspunde o doamna f draguta, Lavinia

andreear
12.04.2007, 18:32:03
Multumesc mult, mult!>:D<

tumpi
10.05.2007, 10:10:45
M-am inscris si eu recent pe forumul asta mai mult intrigata de preturile de care vorbiti.
Tocmai am dat avansul la decoratiuni si in nici un caz nu se ridica per total la 30 mil. (cu huse cu tot).
Cred ca am avut noroc cu firma pe care am gasit-o.
Am ajuns la ei printr-o recomandare asa ca nu imi fac griji.

andreear
10.05.2007, 12:10:09
M-am inscris si eu recent pe forumul asta mai mult intrigata de preturile de care vorbiti.
Tocmai am dat avansul la decoratiuni si in nici un caz nu se ridica per total la 30 mil. (cu huse cu tot).
Cred ca am avut noroc cu firma pe care am gasit-o.
Am ajuns la ei printr-o recomandare asa ca nu imi fac griji.

Dar pe tine cat te costa? Si ce anume contine pachetul ofeit? Asta conteaz cekl mai mult, e o diferenta enorma intre decoartiunile cuu baloane si cele cu flori ( costa de 2 pina la 3 ori mai mult in functie de florile alese), depinde de nr de invitati, de marimea salii....

tumpi
10.05.2007, 14:20:31
pai eu am baloane multe (vreo 81 de flori din baloane), mult tul intre flori (sub forma de panglica) ghirlanda vreo 20 m, falduri din tul la masa noastra,huse scaun din saten cu funda din saten (150bc.), lumanari, petale trandafiri pe mese si pe scara, inima cu organza si aranjament floral.Toate ma costa 13 mil. De la ei amluat si invitatiile dar le-am platit separat (10 mii/buc). Iar colega mea care mi-a zis de ei are arcada si sfesnice din fier forjat,inimi cu organza si aranjamente florale covor rosu, petale detrandafiri si o costa cam 10 mil.

CONT-INCHIS-024
10.05.2007, 16:12:26
pai eu am baloane multe (vreo 81 de flori din baloane), mult tul intre flori (sub forma de panglica) ghirlanda vreo 20 m, falduri din tul la masa noastra,huse scaun din saten cu funda din saten (150bc.), lumanari, petale trandafiri pe mese si pe scara, inima cu organza si aranjament floral.Toate ma costa 13 mil. De la ei amluat si invitatiile dar le-am platit separat (10 mii/buc). Iar colega mea care mi-a zis de ei are arcada si sfesnice din fier forjat,inimi cu organza si aranjamente florale covor rosu, petale detrandafiri si o costa cam 10 mil.
buna tumpi
vrei sa im i zici si mie cu cine faci?
te rog daca nu poti pe forum da-mi un mes pe reivat
:*

maxine
10.05.2007, 17:24:32

Ai o oferta f buna, iar pretul la invitatii e super. La mine in cei 30 de mil intra si pachetul foto-video care e 10 mil, deci raman 20 pt decoratiuni, insa in afara de un jumbo am numai flori pentru ca baloanele nu sunt potrivite la bulevard si din pacate florile sunt mult mai scumpe decat baloanele :((

andreear
10.05.2007, 18:44:25
Pai 13 mil nu mi se pare un pret mic avand in vedere ceea ce oferta, e numai bun, pe noi ne costa mai mult, si am vazut ca este si cazul Monicelei pt ca avem ff multe flori si asta sunt de 2-3 ori mai scumpe ca baloanele ( dar cred ca asta am zis odat...am uitat:"> ). Cu ce firma vei face toate astea?

KARMEN
06.06.2007, 13:10:24
Buna
Am O Intrebare Pt Miresici: A Fcut Vreuna Din Voi Decoratiuni Cu Cochet Design? Ce Parere Aveti?:-\

roxyana18s
17.06.2007, 17:41:21
mie sincer mi se pare k au cele mai ieftine preturi cei de la cochet desing si ma gindesc sa-i sun zilele astea si au si decoratiuni frumoase

madalinahonciuc
20.06.2007, 21:38:24
eu am colaborat cu trei firme:
- aranjamentele florale (lumanari, buchetare, cocarde din flori naturale, aranjamentul de flori de pe mese) le-am facut cu floraria SIATI din Carrefour; am fost super multumita si deja am fost itnrebata de doua persoane despre dumneai, pentru ca vor sa colaboreze;
- de la DJ, desi avea firma de nunti Nunta Perfecta, am ales de la el doar muzica, video, foto si baloanele + jumbo; l-am vazut la o nunta care a avut loc la o cantina, careia nu ii dadeam multe sanse si mi-a placut atmosfera pe care a reusit s-o faca acolo; s-a dovedit ca a fost o alegere super, pentru ca s-a dansat pana la sfarsit intr-una;
-aranjamentul salii, insemnand imbracat scaune, mese, perdea de lumini, lumanari pe mese, tul cu flori naturale pe scarile de la intrarea in restaurant, le-am facut cu o doamna care este la prima incercare de acest fel, si a fost o super reusita, dupa parerea mea, iar eu sunt o tipa exigenta; se numeste Iordache, nr telefon 0722822241

Nu am ce sa reprosez nici unuia dintre cei cu care am colaborat si vi-i recomand din suflet! Am avut o nunta super eleganta si cu gust, fara falsa modestie:">

andreear
02.08.2007, 15:34:52
Noi am terminat cu nunta si a iesit super, sala de la Primavera arata ff frumos plina de flori, am lucrat cu o firma care s-a ocupat si de aranjamente si de buchete, lumanari si a iesit totul perfext. O sa va pun poze de inadata ce le avem. Pupici si spor la pregatiri.

Angeline
22.09.2007, 14:55:05
Fetelor voi cu cat timp inainte ati vb cu firma de decoratiuni??

oana_popescu23
22.09.2007, 18:37:08
Fetelor voi cu cat timp inainte ati vb cu firma de decoratiuni??
cam cu 4 -5 luni inainte.Cel mai bine e sa te duci la mai multe si sa alegi oferta cea mai buna

andreear
23.09.2007, 08:34:00
cam cu 4 -5 luni inainte.Cel mai bine e sa te duci la mai multe si sa alegi oferta cea mai buna

Asa ar fi cel mai indicat, puteti alege si pretul va fi mai bun decat daca se stabilesc pe ultima suta de metrii!

CONT-INCHIS-047
23.09.2007, 11:07:30
E mai avantajos daca inchei un contract la targul de nunti?

Fluturas
23.09.2007, 11:23:26
E mai avantajos daca inchei un contract la targul de nunti?

s-ar putea sa gasesti oferte mai bune cu reduceri, aici asa a fost...
sau bonusuri diverse, de genul pentru un contract de 20 mil va dam porumbei la iesirea din biserica samd>:D<

marikamk
26.11.2007, 16:58:24
EU AM DAT CAM 10 MIL

Buna Carmen

As dori daca se poate sa imi dai si mie coordonatele lui Dan Ardeleanu-parca asa il cheama? Iti las adresa mea de mail **********
Am vazut ca asa fac miresicile ca sa nu se stearga adresa,lasa spatiu intre litere.Multumesc anticipat.

CONT-INCHIS-024
27.11.2007, 21:09:43
Buna Carmen

As dori daca se poate sa imi dai si mie coordonatele lui Dan Ardeleanu-parca asa il cheama? Iti las adresa mea de mail *********
Am vazut ca asa fac miresicile ca sa nu se stearga adresa,lasa spatiu intre litere.Multumesc anticipat.
Imi pare rau sa te dezamagesc dar dan ardelean e foparte scump fata de ce am vazut eu dupa aceea
si nu face nici treaba buna
asa ca eu am mai fost la o nunta care se tinea la REGINA NOPTII si am vazut aranjamentele, si sora mea va face nunta acolo, asa ca am intrebat si mi s-a spus ca iau 1 euro de scaun si cred ca vreo 3 milioane pentru baloane
oricum merita sa te duci acolo sa intrebi
bafta

laurela
27.11.2007, 23:43:30
Carmen,la REGINA NOPTII au numai husele acelea din satin alb?:-s

CONT-INCHIS-024
28.11.2007, 13:42:55
Carmen,la REGINA NOPTII au numai husele acelea din satin alb?:-s
nu, nu au numai huse din satin alb ci au pe mai multe culori: eu am vazut pe rosu, albastru, portocaliu si mai era una cred ca din alt material decat satinul dar spre rusinea mea nu stiu ce sa zic ca e
cel mai bine e sa mergi tu acolo sa intrebi.
bafta

laurela
29.11.2007, 01:14:26
nu, nu au numai huse din satin alb ci au pe mai multe culori: eu am vazut pe rosu, albastru, portocaliu si mai era una cred ca din alt material decat satinul dar spre rusinea mea nu stiu ce sa zic ca e
cel mai bine e sa mergi tu acolo sa intrebi.
bafta
as merge si de 3 ori pe zi daca as fi in Ploiesti,crede-ma.fiecare rand care il scrieti voi ma ajuta.cumva acel material care nu stii ce era nu avea acel aspect lucios al satinului?
si funditele din ce sunt?satin sau organza?culori?
;)) cam multe intrebari,nu?

orlando33
18.12.2007, 09:50:17
salut
ma intereseaza si pe mine numarul de tel, adresa si numele firmei lui dan ardelean!???!^:)^ multumesc

analazarescu
02.01.2008, 14:22:02

Intrucat si eu voi avea nunta la bulevard anul acesta,te rog frumos sa imi trimiti si mie poze cu masa mirilor si ce era in spate...
Multumesc.

marikamk
08.01.2008, 16:04:37
salut
ma intereseaza si pe mine numarul de tel, adresa si numele firmei lui dan ardelean!???!^:)^ multumesc
Buna,

Am pus si eu aceeasi intrebare si se pare ca dan ardelean are preturi mari si nue enemaipomenit. Nu stiu daca te-am ajutat cu ceva.
Spor la pregatiri

lorytr
08.01.2008, 22:32:09

tu pe cine ai avut? [-o<

oana_popescu23
09.01.2008, 15:20:40
tu pe cine ai avut? [-o<
dalavini.au site.a facut polivalenta divina.Sunt ceva mai scumpi dar merita fiecare banut

cookyy
09.01.2008, 15:53:31
si noi tot cu dalavini vrem sa vorbim.ar mai fi cochet dar nu am auzit foarte multe miresici care sa fi lucrat cu ei oricum ii vizitam in weekend pe toti...:-"
oana nu ai si niste pozici ?:gen_17:

CONT-INCHIS-047
09.01.2008, 18:52:09
Si eu astept oana pozici ca nici eu nu am ales deocamdata.

Ionutz_yo
10.01.2008, 17:04:06
Inn afara de Dan ardelean nu mai sunt si altii care se ocupa cu asa ceva?
Ma intereseaza si pe mine pt ca inca nu am stabilit cu cine voi colabora.
Multumesc anticipat

mitzuskaya
11.01.2008, 10:22:57
si noi tot cu dalavini vrem sa vorbim.ar mai fi cochet dar nu am auzit foarte multe miresici care sa fi lucrat cu ei oricum ii vizitam in weekend pe toti...:-"
oana nu ai si niste pozici ?:gen_17:
iti recomand dalavinii,este super , iti face treaba perfect,eu am facut si buchetarele si lumanarile, absolut tot cu ei, am fost super multumita, lavinia se implica in absolut orice , pune suflet foarte mult.
dute si discuta cu ea ce vrei si ai sa vezi ca o sa iti dea foarte multe sfaturi utile , nu este genu sa ia bani cat mai multi si atat.
pupicesti

mitzuskaya
11.01.2008, 10:28:36
Si eu astept oana pozici ca nici eu nu am ales deocamdata.
sa stii ca si eu tot cu lavinia am colaborat si am numai cuvinte de lauda, toate cele care le-am facut cu ea au fost super, nu am avut nimic de obiectat.Sunt profesionisti nu stai cu stres , aolo daca nu imi ies bine decoratiunile sau buchetele sau lumanarile , esti linistita din punctu asta de vedere si nu sunt nici foarte scumpi cel putin mie asa mi s-a parut pentru mine a contat mai intai calitatea si apoi pretul, a contat si el dar nu foarte mult.
dute si discuta cu ea si o sa vezi ce placuta este si o sa iti dea foarte mult idei utile.

CONT-INCHIS-047
11.01.2008, 12:34:29
sa stii ca si eu tot cu lavinia am colaborat si am numai cuvinte de lauda, toate cele care le-am facut cu ea au fost super, nu am avut nimic de obiectat.Sunt profesionisti nu stai cu stres , aolo daca nu imi ies bine decoratiunile sau buchetele sau lumanarile , esti linistita din punctu asta de vedere si nu sunt nici foarte scumpi cel putin mie asa mi s-a parut pentru mine a contat mai intai calitatea si apoi pretul, a contat si el dar nu foarte mult.
dute si discuta cu ea si o sa vezi ce placuta este si o sa iti dea foarte mult idei utile.

Multumesc pentru informatii.Am intrat pe site si mi-a placut.Peste 2-3 saptamani o sa mergem sa mai vb cu o persoana care are o firma din aceasta, dar nu stiu cum se numeste firma...o sa merg si o sa vb cu mai multi, o sa facem o comparatie si apoi o sa alegem ce e mai convenabil (calitate/pret).

cookyy
11.01.2008, 12:47:50
mitzuskaya multumesc mult pentru sfaturi..chiar nu stiam dc sa fac si decoratiunile din flori la ei dar dc ai zis ca ies frumos si tin..nu ma mai stresez cu inca o firma;)) ..multumesc mult!:*
ps:lavinia este cea care se ocupa in general sau mai sunt si alte persoane?

mitzuskaya
11.01.2008, 12:53:37
mitzuskaya multumesc mult pentru sfaturi..chiar nu stiam dc sa fac si decoratiunile din flori la ei dar dc ai zis ca ies frumos si tin..nu ma mai stresez cu inca o firma;)) ..multumesc mult!:*
sa cresti mare!!!!:))
Da sa stii ca tin foarte mult florile si e un stres in plus sa colborezi cu mai multi.
Da lavinia e cea care are firma, e super dragutza.
pupicesti

mitzuskaya
11.01.2008, 12:56:25
Multumesc pentru informatii.Am intrat pe site si mi-a placut.Peste 2-3 saptamani o sa mergem sa mai vb cu o persoana care are o firma din aceasta, dar nu stiu cum se numeste firma...o sa merg si o sa vb cu mai multi, o sa facem o comparatie si apoi o sa alegem ce e mai convenabil (calitate/pret).
ai foarte mare dreptate , e bine sa faci comparatii si eu am facut la fel!
pupicesti

CONT-INCHIS-024
11.01.2008, 15:29:45
Cred ca orice alta firma va face mai bine decat Dan Ardelean, eu am patit ca am vazut ceva in fotografii si mi-a facut o mizerie, si nu am mai avut ce face.El promite multe dar la final nu face mai nimic, asa ca fetelor va roog sa va feriti de dan ardelean si cu cantatul ca e ffff prost, eu am fost la o nunta unde a cantat el si ii s-au ars boxele si a stat lumea fara pic de muzica, nu a fost in stare sa aduca ceva sa le tina locul la lautari, si pe alta parte el nu canta toata noaptea, face doar un program, asa ca feritiva de el.

mitzuskaya
13.01.2008, 10:36:05
Cred ca orice alta firama va face mai bine decat Dan Ardelean, eu am patit ca am vazut ceva in fotografii si mi=e facut o mizerie, si nu am mai avut ce face.El promite multe dar la final nu face mai nimic, asa ca fetelor va roog sa va feriti de dan ardelean si cu cantatul ca e ffff prost, eu am fost la o nunta unde a cantat el si ii s-au ars boxele si a stat lumea fara pic de muzica, nu a fost in stare sa aduca ceva sa le tina locul la lautari, si pe alta parte el nu canta toata noaptea, face doar un program, asa caferitiva de el.
Buna Carmen imi pare rau ca nu ti-a iesit nunta cum ai fi vrut tu dar eu cred ca mai si exagerezi , sunt sigura ca ai avut o nunta frumoasa dar tu esti prea perfectionista din cat te stiu eu.Imi place de tine ca dai sfaturi altora din patanille tale , si eu am invatat din experienta altora si mi-a prins bine asa ca miresici dragi luati in calcul toate sfaturile noastre ale celor care am terminat acest eveniment.
te pupicesc si poate mai vb eu nu prea am timp si de aceea nu vb ffff mult pe forum si nici pe mess.

CONT-INCHIS-024
14.01.2008, 21:05:04
Buna Carmen imi pare rau ca nu ti-a iesit nunta cum ai fi vrut tu dar eu cred ca mai si exagerezi , sunt sigura ca ai avut o nunta frumoasa dar tu esti prea perfectionista din cat te stiu eu.Imi place de tine ca dai sfaturi altora din patanille tale , si eu am invatat din experienta altora si mi-a prins bine asa ca miresici dragi luati in calcul toate sfaturile noastre ale celor care am terminat acest eveniment.
te pupicesc si poate mai vb eu nu prea am timp si de aceea nu vb ffff mult pe forum si nici pe mess.
Asa e.
Ai dreptate dar ce am spus nu a fost o minciuna
eu cred ca orice mireasa isi doreste ca atunci cand stabileste ceva cu o firma sau cu cineva sa iasa asa cum a fost intelegerea, nu sa faci asa cum vrei tu(firma), altfel decat doreste clientul, ca vorba aceea a unei profesoare de-ale noastre"clientul nostru stapanul nostru".
sunt lucruri adevarate si nu as vrea sa pateasca asemenea neplaceri si altii, asa ca Mihaela imi pare bine ca ne revedem macar pe forum dupa atatia ani
sa imi lasi mesaj pe PM sa vb poate ne intalnim.

maxine
15.01.2008, 13:22:59

si eu o recomand pe lavinia, cum a spus mitzuskaya pune foarte mult suflet in ceea ce face. Si nu in ultimul rand, preturile lor nu sunt deloc mari, cel putin asa mi s-a parut mie

danutzaxcata
18.01.2008, 15:52:47
preturile lor nu sunt deloc mari, cel putin asa mi s-a parut mie

Poti sa dai cateva exemple de tarife, te rog? Nici eu nu m-am hotarat cu cine sa colaborez si m-ai ajuta tare mult dak mi-ai spune cam cat costa serviciile lor. Si ce e inclus in pret.

luci_ana
24.01.2008, 14:01:07

Si ep mien ma intereseaza pachetul asta.....imi lasi te rog un PM cu mai multe informatii, te rog.

oana_popescu23
25.01.2008, 13:30:53
Poti sa dai cateva exemple de tarife, te rog? Nici eu nu m-am hotarat cu cine sa colaborez si m-ai ajuta tare mult dak mi-ai spune cam cat costa serviciile lor. Si ce e inclus in pret.
pe mine m-a costat :aranjament sala cu flori naturale,fete de masa,scaune,aranjarea scarilor.felinare cu lumanari,organza si flori,buchetare,lumanari din trandafiri si miniroze;invitatii,meniuri,stativ cu invitatii,aranjarea bisericii,jumbo cu 200 de baloane si petale,marturii pt 120 de invitati,artificii interioare si pentru tort.....ceci absolut totul........45 de mil
PS:poate au mai fost si altele dar nu mai imi amintesc
si florile de piept pt toti din fl naturale

mitzuskaya
25.01.2008, 14:35:25
pe mine m-a costat :aranjament sala cu flori naturale,fete de masa,scaune,aranjarea scarilor.felinare cu lumanari,organza si flori,buchetare,lumanari din trandafiri si miniroze;invitatii,meniuri,stativ cu invitatii,aranjarea bisericii,jumbo cu 200 de baloane si petale,marturii pt 120 de invitati,artificii interioare si pentru tort.....ceci absolut totul........45 de mil
PS:poate au mai fost si altele dar nu mai imi amintesc
si florile de piept pt toti din fl naturale

SI PE MINE M-A COSTAT TOT CAM ATAT DECAT CA EU NU AM AVUT HUSE DAR IN SCHIMB AM AVUT FFF MULTE FLORI NATURALE:BUCHETE LA FIECARE MASINA IN PARTE CATE 2, VREO 30 DE BUCHETE IN TOTAL PLUS ARANJAMENTUL DE PE MASINA MIRILOR SI A PARINTILOR CARE ERA FF MARE, ARCADA LA INTRARE RESTAURANT,STAILPISORI VREO 10,PLUS PE FIECARE STALP BUCHET DE FLORI,COVOR ROSU, LA FEL AM AVUT SI LA BISERICA , ARANJAMENT DE FLORI PE MASA PREOTULUI, ARANJAMENT PE MASA DE PREZIDIU, LUMANARI , BUCHETARE, 3 CORONITE DOMNISOARE DE ONOARE, BRATARI DOMNICOARE DE ONOARE MARI,COCARDE PARINTI FLORI NATURALE,ARANJAMENTE PE FIECARE MASA A INVITATILOR CU LUMANARI, ARTIFICII VALS,2 TUNURI CONFETII PENTRU CUNUNIA CIVILA, BUCHETUL DE LA CUNUNIA CIVILA, PETALE DE TRANDAFIR LA LOCAL CAT SI LA BISERICA,SCRIS 250 INVITATII , SERVETELE PERSONALIZATE, MENIURILE SCRISE CU AURIU, CARDURILE SCRISE LA FEL SI NU MAI STIU EXACT....
ORICUM FFFFF MULT COSTA FLORILE NATURALE.

oana_popescu23
26.01.2008, 17:41:33
SI PE MINE M-A COSTAT TOT CAM ATAT DECAT CA EU NU AM AVUT HUSE DAR IN SCHIMB AM AVUT FFF MULTE FLORI NATURALE:BUCHETE LA FIECARE MASINA IN PARTE CATE 2, VREO 30 DE BUCHETE IN TOTAL PLUS ARANJAMENTUL DE PE MASINA MIRILOR SI A PARINTILOR CARE ERA FF MARE, ARCADA LA INTRARE RESTAURANT,STAILPISORI VREO 10,PLUS PE FIECARE STALP BUCHET DE FLORI,COVOR ROSU, LA FEL AM AVUT SI LA BISERICA , ARANJAMENT DE FLORI PE MASA PREOTULUI, ARANJAMENT PE MASA DE PREZIDIU, LUMANARI , BUCHETARE, 3 CORONITE DOMNISOARE DE ONOARE, BRATARI DOMNICOARE DE ONOARE MARI,COCARDE PARINTI FLORI NATURALE,ARANJAMENTE PE FIECARE MASA A INVITATILOR CU LUMANARI, ARTIFICII VALS,2 TUNURI CONFETII PENTRU CUNUNIA CIVILA, BUCHETUL DE LA CUNUNIA CIVILA, PETALE DE TRANDAFIR LA LOCAL CAT SI LA BISERICA,SCRIS 250 INVITATII , SERVETELE PERSONALIZATE, MENIURILE SCRISE CU AURIU, CARDURILE SCRISE LA FEL SI NU MAI STIU EXACT....
ORICUM FFFFF MULT COSTA FLORILE NATURALE.
imi amintesc de tine.ne-am intalnit odata la lavinia.erai cu nasa ta;)).si intradevat am uitat de servetele,meniuri,carduri,coronite,stalpisori,arca da de flori naturale si organza.......si altele......cam stii ce recomanda lavinia

CONT-INCHIS-024
01.02.2008, 04:15:52
Stie cineva de Dragos de la Regina Noptii cum face aranjamente?

roxana87
03.02.2008, 20:13:58
am gasit o oferta super buna q 3 ron scaunu si 25 ron fusta ....aranjament masa miresei 250 ron .....arcada 150 ron...balon jumbo 150 ron...iar la flori a zis k imi poate aranja si cu florile mele de la cununie ca sa iasa mai ieftin k e in aceiasi zi si sa mai cumpar eu diferenta de flori si mi le aranjeaza q 10-15 ron masa....bafta la cautari in continuare

luci_ana
03.02.2008, 20:19:10
am gasit o oferta super buna q 3 ron scaunu si 25 ron fusta ....aranjament masa miresei 250 ron .....arcada 150 ron...balon jumbo 150 ron...iar la flori a zis k imi poate aranja si cu florile mele de la cununie ca sa iasa mai ieftin k e in aceiasi zi si sa mai cumpar eu diferenta de flori si mi le aranjeaza q 10-15 ron masa....bafta la cautari in continuare

Da-mi si mie te rog mai multe detalii pe PM. Multumesc.

laurela
04.02.2008, 02:19:38
Stie cineva de Dragos de la Regina Noptii cum face aranjamente?
sincer si eu sunt curioasa,pt ca tot la el voi apela.cumnata mea a vazut niste poze si aratau ok aranjamentele de la alte nunti.

lazariuliana20
05.02.2008, 07:22:33
Si la noi tot dragos o sa se ocupe de decor!Dar inca nu sunt foarte sigura,nu ma pot hotara asupra culorilor dat fiind k o sa fie nunta pe terasa restaurantului!Si nu prea merge orice afara!Sau nush.....Voi c idei aveti?

CONT-INCHIS-047
06.02.2008, 16:08:52
Vineri mergem sa vorbim cu cineva pentru aranjametul salii, pentru filmat, poze...si vreau sa va intreb daca in general, cei care se ocupa de asa ceva, au CD-uri pe care le putem studia acasa?Sau cum se procedeaza?Doar iti povesteste asa cam ce a mai facut??

luci_ana
07.02.2008, 11:48:45
Fetelor dar de Anamariadesign stiti ceva?
cam care sunt preturile......si cat de bien lucreasa?

deeag
07.02.2008, 13:00:24
buna miresici , eu o sa fac nunta la regina noptii si mi-sa spus ca au pe cineva cu care lucreaza la decortiuni cei de acolo...............stie cineva ceve ? cum sunt ? cat costa ? etc.:)

oana_popescu23
07.02.2008, 16:23:32
Vineri mergem sa vorbim cu cineva pentru aranjametul salii, pentru filmat, poze...si vreau sa va intreb daca in general, cei care se ocupa de asa ceva, au CD-uri pe care le putem studia acasa?Sau cum se procedeaza?Doar iti povesteste asa cam ce a mai facut??
din experienta mea (destul de redusa,ce-i drept) au fotografii cu tot ce au facut ,ca sa iti poti alege ce doresti.Dar nici o firma la care am fost nu mi-au dat cd-urile acasa ,le-am studiat acolo.

danutzaxcata
07.02.2008, 16:24:24
Fetelor dar de Anamariadesign stiti ceva?
cam care sunt preturile......si cat de bien lucreasa?
O colega de-a mea apeleaza la ei. Au avut o prima discutie si aranjamentul salii, pt 150 pesoane, costa cam 11 milioane. Anul asta. Cu huse, fete de masa, baloane, inimioare din baloane, jumbo, prezidiu. Va face tot la ei si marturiile si invitatiile, dar pe astea trebuie sa si le aleaga intai. Dar a spus ca s-a uitat asa, in diagonala, pe niste oferte si aveau preturi rezonabile. Dar cel mai bine ar fi sa te duci tu sa vezi, la fata locului.

luci_ana
07.02.2008, 18:13:53
O colega de-a mea apeleaza la ei. Au avut o prima discutie si aranjamentul salii, pt 150 pesoane, costa cam 11 milioane. Anul asta. Cu huse, fete de masa, baloane, inimioare din baloane, jumbo, prezidiu. Va face tot la ei si marturiile si invitatiile, dar pe astea trebuie sa si le aleaga intai. Dar a spus ca s-a uitat asa, in diagonala, pe niste oferte si aveau preturi rezonabile. Dar cel mai bine ar fi sa te duci tu sa vezi, la fata locului.

Multumesc mult.Am fost ieri , dar nu era tipa cu care tb sa vorbesc acolo. Trebuia sa merg dupa 18.30 si nu ammai putu. Dar o sa merg.Mi se par ok la pret.... din cate spui tu

andreear
07.02.2008, 21:06:17
din experienta mea (destul de redusa,ce-i drept) au fotografii cu tot ce au facut ,ca sa iti poti alege ce doresti.Dar nici o firma la care am fost nu mi-au dat cd-urile acasa ,le-am studiat acolo.

Si la noi s-a intimplat la fel, am vizionat la ei la firma multe, multe cd si poze si ne-am decis ulterior!

danutzaxcata
08.02.2008, 12:34:49
Multumesc mult.Am fost ieri , dar nu era tipa cu care tb sa vorbesc acolo. Trebuia sa merg dupa 18.30 si nu ammai putu. Dar o sa merg.Mi se par ok la pret.... din cate spui tu

Si eu am zis la fel, dar astept sa faca prietena mea nunta, sa vad ce isprava fac acolo, si abia apoi trec la negocieri serioase cu ei. Astept sa ne spui si noua tu ce ai discutat si cum ti s-a parut oferta. Cāt mai multe surse, cu atat mai bine. :*

CONT-INCHIS-047
08.02.2008, 22:15:37
Si la noi s-a intimplat la fel, am vizionat la ei la firma multe, multe cd si poze si ne-am decis ulterior!

Multumesc pentru sfaturi!Nu am mai ajuns azi ca am avut o discutie putin aprinsa cu iubi si ne ducem maine...oricum vrem sa asteptam si targul de nunti si ne hotaram apoi.Cei de la Hotel Prahova au spus ca ne pot face si ei aranjamentele, insa nu i-am intrebat ca pret informativ....urmeaza...

georgetaR
12.02.2008, 10:40:35
Buna,
Feteleor ....ma intereseaza si pe mine o firma de decoratiuni nunta ....daca aveti mai multe optiuni dar sa fie serioase;

va pup

cookyy
12.02.2008, 16:08:15
mai scumpa-mai ieftina?vrei ceva deosebit?la ce rest faci?

georgi_m
13.02.2008, 20:10:05

Fetelor unde este AnaMariaDesign?:"> Imi poate da si mie un pm cu o adresa sau un tel! Pup<:-P

madutza23
13.03.2008, 14:53:37
Buna fetelor,
Eu fac la Hotel Turist si cei de acolo au firma lor, dar nu am ajuns sa vorbesc cu ei. Vroiam sa va intreb daca stie cineva despre ce firma este vorba? :-s

catalina_mihaela
13.03.2008, 17:19:11
eu dau 12mil pe:180 huse scaun,naproane,120 baloane heliu,arcada,inimioare, 4vulcani,2 diagonale din baloane deasupra ringului,jumbo 100 balonase,si gratuit imi imbraca stalpii in tul,masa prezidiu cu florile mele de la cununie,tul la balustrade cu florile mele tot de la cununie
eu cred ca e cel mai bun dintre toti caci ,credeti-ma ca am fost cam la toate agentiile!daca vreti nr de tel vi-l dau pe pm

CONT-INCHIS-047
13.03.2008, 19:11:00
eu dau 12mil pe:180 huse scaun,naproane,120 baloane heliu,arcada,inimioare, 4vulcani,2 diagonale din baloane deasupra ringului,jumbo 100 balonase,si gratuit imi imbraca stalpii in tul,masa prezidiu cu florile mele de la cununie,tul la balustrade cu florile mele tot de la cununie
eu cred ca e cel mai bun dintre toti caci ,credeti-ma ca am fost cam la toate agentiile!daca vreti nr de tel vi-l dau pe pm
Pe mine chiar m-ar interesa.Trimite-mi si mie numarul. Noi am tot amanat si nu am ales deocamdata nicio firma...

luci_ana
21.03.2008, 13:10:52
Fetelor in ce nuanta va decorati sala la receptie? Am vazut ca se poarta movul si verdele. Va tenteaza , ca pe mine DA . AM vazut la trg un mov (lila) foarte frumos. Si am gasit si intr-o revista un model de tort pe aceeasi nuanta. Numai ca al mau cand i-am arata culoarea mi-a zis" Da , dar la nunta nu vin doar femei ......sa fie totul mov(lila).

CONT-INCHIS-047
21.03.2008, 22:48:45
Fetelor in ce nuanta va decorati sala la receptie? Am vazut ca se poarta movul si verdele. Va tenteaza , ca pe mine DA . AM vazut la trg un mov (lila) foarte frumos. Si am gasit si intr-o revista un model de tort pe aceeasi nuanta. Numai ca al mau cand i-am arata culoarea mi-a zis" Da , dar la nunta nu vin doar femei ......sa fie totul mov(lila).Am postat si eu pe undeva ca vrem sa avem decoratiunile cu mooooooov :D yupiiiiiiiiiiiii asta a fost culoarea care m-a caracterizat pe mine tot anul asta :D

cookyy
21.03.2008, 22:52:27
lila, verde, ciocolatiu cu roz/bleu si alb-negru sunt cam ce se poarta anul asta din ce am vazut..noi am ales totusi ceva clasic grena cu crem...sper ca va arata asa cum ne dorim:love: :talk_01::madlaugh: :love:

CONT-INCHIS-047
21.03.2008, 22:57:36
lila, verde, ciocolatiu cu roz/bleu si alb-negru sunt cam ce se poarta anul asta din ce am vazut..noi am ales totusi ceva clasic grena cu crem...sper ca va arata asa cum ne dorim:love: :talk_01::madlaugh: :love:
scuze ca sunt offtopic, insa mi-a venit o imagine in cap in timp ce iti citeam mesajul...o miresica la targ proba o rochita de mireasa in alb si ff putin grena. Ma gandeam ca poate erai tu miresica...

cookyy
21.03.2008, 23:27:17
scuze ca sunt offtopic, insa mi-a venit o imagine in cap in timp ce iti citeam mesajul...o miresica la targ proba o rochita de mireasa in alb si ff putin grena. Ma gandeam ca poate erai tu miresica...

si eu tot off topic: nu eram eu miresica desi m-ar tenta o rochitza cu ceva grena;)) ..din pacate nu am ajuns la targul din ploiesti ...ai vazut ceva decoratiuni din fier forjat?suporti pentru flori, arcade, etc...m-ar interesa pe la cat se invart inchirierile pt astea..

CONT-INCHIS-047
22.03.2008, 12:17:59
si eu tot off topic: nu eram eu miresica desi m-ar tenta o rochitza cu ceva grena;)) ..din pacate nu am ajuns la targul din ploiesti ...ai vazut ceva decoratiuni din fier forjat?suporti pentru flori, arcade, etc...m-ar interesa pe la cat se invart inchirierile pt astea..
Sincera sa fiu eram asa de incantata de tot ce vedeam acolo....nu am luat in seama...arcade am vazut doar in poze

CONT-INCHIS-047
23.03.2008, 16:09:02
Vreau sa intreb si eu fetele care au lucrat cu diverse firme de decoratiuni...
Daca ar fi sa iau sa zicem filmatul dintr-o parte, imbracatul scaunelor dintr-o parte, aranjamentele si invitatiile din alta parte...ma duce mai scump, nu?
Daca vorbesc cu o firma, imi face vreo reducere daca iau de la ei filmat, fotografiat, buchetare, lumanari, invitatii, aranjamente florale, arcada, imbracat scaune+mese,...?

andreear
23.03.2008, 18:27:03
Vreau sa intreb si eu fetele care au lucrat cu diverse firme de decoratiuni...
Daca ar fi sa iau sa zicem filmatul dintr-o parte, imbracatul scaunelor dintr-o parte, aranjamentele si invitatiile din alta parte...ma duce mai scump, nu?
Daca vorbesc cu o firma, imi face vreo reducere daca iau de la ei filmat, fotografiat, buchetare, lumanari, invitatii, aranjamente florale, arcada, imbracat scaune+mese,...?

Noi am ales sa facem totul cu o singura firma si am avut un discount de 10 5 ceea ce nu e de neglijat la suma totala!

CONT-INCHIS-047
26.03.2008, 23:07:54
Fetele...in general am vazut ca preturile pentru husele scaunelor se invart in jurul sumei de 3,5 Ron
eu am gasit o firma care le ofera spre inchiriere cu 2,9Ron
Am intrebat si de buchetare si costa intre 60 si 1000 Ron
Suport din fier forjat pentru fructe si in varf cu o orhidee costa 10 Ron/masa
Filmat cu cameraman disponibil toata ziua 4 ore 600 Ron(cu rezumat...cd-uri personalizate...)
Daca va intereseaza va dau mai multe detalii

roxana87
27.03.2008, 09:09:27
Da-mi si mie te rog mai multe detalii pe PM. Multumesc.

buna!scz dar nu am mai intrat de mult ...e o tipa kre si-a infiintat de curand firma , a avut la targ un spatiu mai micutz q un aranjament auriu....iti atasez pozele q aranjamentel ei de la targ

CONT-INCHIS-047
27.03.2008, 13:57:55
Am vb la eventdecor si pot sa va spun ca in luna aprilie au si reduceri intre 10-30% merita sa incercati.Cristina este o fata super.

luci_ana
27.03.2008, 15:39:11
Pt Paideea. La nunta ta cei care s-au ocupat de decoratiune au fost cei de la DARA? Ca te-am gasit si pe site-ul lor. Foarte frumoasa......

mikimiki
28.03.2008, 08:41:49
N_anca, am citit mesajul tau si datorita tie am gasit in sfarsit o oferta buna pt decorare sala

multumesc mult

mitzuskaya
28.03.2008, 09:37:39
consultand lista cu preturi de la Dara am constatat ca sunt mai scumpe produsele decat ce este in general pe piatza.......... sau cel putin in comparatie cu ce stiu eu , ca mai sunt si firme din astea super mici de amatori care sunt ieftine dar serviciile lasa de dorit din pacate:-s

nu va supi pe mine ]
pupicesti

CONT-INCHIS-047
29.03.2008, 10:43:41
N_anca, am citit mesajul tau si datorita tie am gasit in sfarsit o oferta buna pt decorare sala

multumesc mult

Ma bucur.Eu am foarte mare incredere in ei.Este cumnata unei bune prietene si sa stii ca au mult mai multe chestii decat cele puse pe site...invitatii, buchetare, lumanari, suporturi din fier forjat...multe...Aranjamentul pentru masa de prezidiu cu perdea de lumini, huse, aranjament floral...mult mai ieftin decat in alte parti.Cel mai bine e sa te duci sa vezi exact cum arata toate acestea ca sa iti poti forma o idee.
P.S.Avem nunta in aceeasi zi :D

luci_ana
29.03.2008, 13:05:27
consultand lista cu preturi de la Dara am constatat ca sunt mai scumpe produsele decat ce este in general pe piatza.......... sau cel putin in comparatie cu ce stiu eu , ca mai sunt si firme din astea super mici de amatori care sunt ieftine dar serviciile lasa de dorit din pacate:-s

nu va supi pe mine ]
pupicesti
Am fost astazi la Dara . Nu mi-a placut ce ofereau (oferta mica la huse si rochite pt mese),iar preturile comparativ cu calitatea mi s-au parut destul de maricele.
Trebuie sa mai caut. :(

mikimiki
29.03.2008, 17:40:12
Ma bucur.Eu am foarte mare incredere in ei.Este cumnata unei bune prietene si sa stii ca au mult mai multe chestii decat cele puse pe site...invitatii, buchetare, lumanari, suporturi din fier forjat...multe...Aranjamentul pentru masa de prezidiu cu perdea de lumini, huse, aranjament floral...mult mai ieftin decat in alte parti.Cel mai bine e sa te duci sa vezi exact cum arata toate acestea ca sa iti poti forma o idee.
P.S.Avem nunta in aceeasi zi :D

ce ma bucur<:-P

am vb si cu prietena mea (care va avea nunta in august) si o sa mergem amandoua
deja le-am trimis un email si mi-au raspuns foarte repede si m-au rugat sa-mi fac o programare
am vazut ca au un pret excelent pt decorare masa miri+nasi

sunt foarte bucuroasa de informatia data de tine :*

CONT-INCHIS-047
30.03.2008, 13:14:01
ce ma bucur<:-P

am vb si cu prietena mea (care va avea nunta in august) si o sa mergem amandoua
deja le-am trimis un email si mi-au raspuns foarte repede si m-au rugat sa-mi fac o programare
am vazut ca au un pret excelent pt decorare masa miri+nasi

sunt foarte bucuroasa de informatia data de tine :*Ma bucur foarte mult :* spor la miresit!

mitzuskaya
31.03.2008, 09:17:55
Am fost astazi la Dara . Nu mi-a placut ce ofereau (oferta mica la huse si rochite pt mese),iar preturile comparativ cu calitatea mi s-au parut destul de maricele.
Trebuie sa mai caut. :(

pe bune ........ asa mi s-a parut si mie dar oricum fiecare om e liber sa aleaga ce vrea........
pupicestiiiiiiiiiii

Paideea
31.03.2008, 13:58:19
Pt Paideea. La nunta ta cei care s-au ocupat de decoratiune au fost cei de la DARA? Ca te-am gasit si pe site-ul lor. Foarte frumoasa......http://dara-wedding.ro/
Multumesc pentru apreciere! Da, aranjamentele au fost realizate de Daniela, si eu am fost foarte multumita de servicii, mi s-a parut un raport cinstit calitate-pret. Am primit exact ce am cerut si mi-a placut faptul ca are optiuni si pentru cine doreste sa faca economie, si pentru cine vrea sa fie excentric. Eu una am fost multumita.

dana24
08.04.2008, 18:39:27

Buna,

Imi poti spune te rog cat a costat sa inchiriezi Crama Seciu?

Multunesc

roxana87
09.04.2008, 08:44:07
Buna,

Imi poti spune te rog cat a costat sa inchiriezi Crama Seciu?

Multunesc

nu costa nimic inchiriatul...doar am dat un avans de 3000RON.Iti cer 1000 Ron doar dak vii cu alta firma de decoratiuni decat a lor

mikimiki
10.04.2008, 08:55:10
in ceea ce priveste amenajarea salii de restaurant va recomand cu cea mai mare incredere si fara nici un interes firma eventdecor-ploiesti, tipa care se ocupa de asa ceva este foarte de treaba, gaseste solutii pentru toate buzunarele, si au cele mai ieftine preturi din toata tara

www.eventdecor.ro

mitzuskaya
10.04.2008, 09:15:16
in ceea ce priveste amenajarea salii de restaurant va recomand cu cea mai mare incredere si fara nici un interes firma eventdecor-ploiesti, tipa care se ocupa de asa ceva este foarte de treaba, gaseste solutii pentru toate buzunarele, si au cele mai ieftine preturi din toata tara

www.eventdecor.ro (http://www.eventdecor.ro)
Cei mai ieftiniiiii........????, sunt multe firme care lucreaza pe bani putini dar sincer calitatea lasa de dorit , nu ma refer la e.v.ent ca ei sunt chiar ok si imi plac , dar crede-ma ca sunt multe firme de decoratiuni care au sediu intr-o amarata de garsoniera si preturile iti iau ochii de mici ce sunt....
Am patit-o pe pielea mea......:-p

Pupicestiiii multi si nu supi pe mine ca am vb in general.

mikimiki
10.04.2008, 09:26:23
Cei mai ieftiniiiii........????, sunt multe firme care lucreaza pe bani putini dar sincer calitatea lasa de dorit , nu ma refer la e.v.ent ca ei sunt chiar ok si imi plac , dar crede-ma ca sunt multe firme de decoratiuni care au sediu intr-o amarata de garsoniera si preturile iti iau ochii de mici ce sunt....
Am patit-o pe pielea mea......:-p

Pupicestiiii multi si nu supi pe mine ca am vb in general.

nu e nici o problema... si eu m-am gandit la fel la inceput cand mi i-a recomandat cineva, dar am fost acolo am vazut materialele, am vazut poze si chiar mi-a placut

mitzuskaya
10.04.2008, 09:31:15
nu e nici o problema... si eu m-am gandit la fel la inceput cand mi i-a recomandat cineva, dar am fost acolo am vazut materialele, am vazut poze si chiar mi-a placut

Te cred ,,, am vazut si eu pozici si chiar sunt okk si cel mai bine ar fi ca fiecare miresica sa studieze bine piata si sa intrebe si in stanga si in dreapta de calitate si de preturi , apoi sa luati decizia finala...

pupicesti multiiiiiiiiiii>:D<

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 12:58:25
si eu tot cu event fac aranjamentele :D sunt suuuuper.sambata merg la ei

mitzuskaya
10.04.2008, 14:30:09
si eu tot cu event fac aranjamentele :D sunt suuuuper.sambata merg la ei

Bravoooooooo, sa ai bafta!!!!!!!!!!

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 14:59:10
Fetele am nevoie si de sfatul vostru...sala in care facem noi nunta a fost renovata si mobilierul este nou.Sala este eleganta si arata foarte bine asa cum este.Sa mai imbrac scaunele in huse sau sa le las asa.La mese sigur nu mai pun fustite.
Scaunele mi-au lasat impresia ca sunt ori din piele ori din ceva asa destul de fi,...sunt si in acord cu culorile folosite in sala.Ce sa fac?

roxana87
10.04.2008, 15:08:35
Fetele am nevoie si de sfatul vostru...sala in care facem noi nunta a fost renovata si mobilierul este nou.Sala este eleganta si arata foarte bine asa cum este.Sa mai imbrac scaunele in huse sau sa le las asa.La mese sigur nu mai pun fustite.
Scaunele mi-au lasat impresia ca sunt ori din piele ori din ceva asa destul de fi,...sunt si in acord cu culorile folosite in sala.Ce sa fac?

pune niste poze k sa ne dam seama :D

mitzuskaya
10.04.2008, 15:49:13
Eu zic ca merge sa le lasi asa sau am mai vazut ceva fff dragutz... scunele decat cu fundita(esarfa cum s-o numi...) legata...vin superbe scaunele asa mai ales dc sunt si clasice e pacat sa le imbraci..
dar cel mai bine poziciii si venim cu ideii prompte...

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 15:56:12
Eu zic ca merge sa le lasi asa sau am mai vazut ceva fff dragutz... scunele decat cu fundita(esarfa cum s-o numi...) legata...vin superbe scaunele asa mai ales dc sunt si clasice e pacat sa le imbraci..
dar cel mai bine poziciii si venim cu ideii prompte...
Mersi...nu am avut camera cu mine :( ca nu am stiut ca ma duc....mi-a soptit piticul sa ma duc =))
o sa vad ce zice si iubi meu.
mai bine investim in altceva...sa vedem...scaunele aratau de zici ca erau niste mini fotolii

mitzuskaya
10.04.2008, 15:59:15
Mersi...nu am avut camera cu mine :( ca nu am stiut ca ma duc....mi-a soptit piticul sa ma duc =))
o sa vad ce zice si iubi meu.
mai bine investim in altceva...sa vedem...scaunele aratau de zici ca erau niste mini fotolii

Piticu asta este neastamparat..ne da batai de cap dar ne si ajuta uneori..:-p .Dc zici ca sunt ca niste fotolii eu zic ca nu mai merge sa le imbraci.....si vorba ta cu banutii resp faci altceva.....
uraaaaaaaaaaaaaa

CONT-INCHIS-047
10.04.2008, 16:14:38
Piticu asta este neastamparat..ne da batai de cap dar ne si ajuta uneori..:-p .Dc zici ca sunt ca niste fotolii eu zic ca nu mai merge sa le imbraci.....si vorba ta cu banutii resp faci altceva.....
uraaaaaaaaaaaaaa

Mersi pentru sfat si pentru PM :D

andreear
10.04.2008, 21:32:15
Anca, ma bucur sa vad ca mai sunt miresici in asentimentul meu cu husele, sau mai bine zis cu lipsa lor....

mitzuskaya
10.04.2008, 22:08:38
Mersi pentru sfat si pentru PM :D

VA stau la dispozitie ..... :gen_16::gen_16::gen_16:
:bye_01: :bye_01:

mikimiki
11.04.2008, 11:01:36
firma care o sa se ocupe de amenajarea restaurantului (alex night club) mi-a spus ca este cam intuneric in acea sala, nu este luminata f bine

m-am gandit sa pun pe fiecare masa 2 lumanarele , ar arata si f frumos si ar lumina si sala
ce ziceti?

CONT-INCHIS-047
11.04.2008, 11:19:45
firma care o sa se ocupe de amenajarea restaurantului (alex night club) mi-a spus ca este cam intuneric in acea sala, nu este luminata f bine

m-am gandit sa pun pe fiecare masa 2 lumanarele , ar arata si f frumos si ar lumina si sala
ce ziceti?
si eu ma gandisem la lumanarele, dar mi-e ca se termina repede si ca scot fum...

andreear
11.04.2008, 13:26:29
si eu ma gandisem la lumanarele, dar mi-e ca se termina repede si ca scot fum...

Si noi am avut lumanarele pe masa si ni le-au schimbat cand s-au terminat ( si au rezistat destul de mult) si nici nu scoteau fum!

mikimiki
11.04.2008, 13:32:58
Si noi am avut lumanarele pe masa si ni le-au schimbat cand s-au terminat ( si au rezistat destul de mult) si nici nu scoteau fum!

ce forma ai avut lumanarile
pastile cu suport sau din acelea lungi?

andreear
11.04.2008, 13:56:21
ce forma ai avut lumanarile
pastile cu suport sau din acelea lungi?

Din acelea lungi

mikimiki
11.04.2008, 22:16:21
Din acelea lungi

eu ma gandeam sa pun ceva de genul asta

andreear
12.04.2008, 08:39:54
eu ma gandeam sa pun ceva de genul asta

Sunt f frumoasa dar sa nu se consume prea repede, vezi tu acasa intai cat dureaza.

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 15:18:24
Am fost la firma azi :D si am incheiat contract pentru:

-huse pentru scaune-200bucati
-masa de prezidiu cu fustita, plasa de lumini, aranjament floral
-aranjamente florale pentru mese+suport pentru flori (inchiriat)-pt 20 de mese
-arcada cu tull, flori si lumini
-cameraman pentru toata ziua (am vazut 1 dvd facut de el...super misto...miresica cred ca e de pe aici...)
-fotograf-sedinta de 1 ora
-400 servetele 200 aurii si 200 albe
-invitatii(am atasat si modelul pe care l-am ales noi...pana la urma nu a mai vrut nici iubi invitatii haioase :D )

Am facut un calcul pentru pretul maxim (nu stim exact ce flori alegem...) si a iesit 27mil.Mie mi se pare pretul suuuuuuper.Voi ce ziceti?

In inimioara de la invitatie vor fi scrise initialele noastre

mamuska
12.04.2008, 15:23:18

-cameraman pentru toata ziua (am vazut 1 dvd facut de el...super misto...miresica cred ca e de pe aici...)
-invitatii(am atasat si modelul pe care l-am ales noi...pana la urma nu a mai vrut nici iubi invitatii haioase :D )

Am facut un calcul pentru pretul maxim (nu stim exact ce flori alegem...) si a iesit 27mil.Mie mi se pare pretul suuuuuuper.Voi ce ziceti?

nu inteleg faza cu fotograful..de ce sta doar 1 ora?????

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 15:26:06

asa am ales noi...sa facem poze dupa ce iesim de la biserica cu un fotograf profesionist...asa poze mai fac si cei din familie pe parcurs...iar amintirile raman stocate mai bine pe dvd

mamuska
12.04.2008, 15:29:07
asa am ales noi...sa facem poze dupa ce iesim de la biserica cu un fotograf profesionist...asa poze mai fac si cei din familie pe parcurs...iar amintirile raman stocate mai bine pe dvd
da.....este alegerea voastra,dar eu sunt de parere ca fotograful profesionist trebuie sa fie acolo pe tot parcursul nuntii...sau cel putin la momentele speciale:dansul mirilr, tort, etc. el stie cel mai bine sa capteze momentele.....dar daca voi ati ales asa,este ok...multa bafta si sa aveti o nunta de vis!!!

roxana87
12.04.2008, 21:45:40

q ce firma ai incheiat contractu asta pana la urma?

roxana87
12.04.2008, 21:47:47
ahh...scuze...acu am dat in urma si am vazut k faci q event:Dbafta in continuare

CONT-INCHIS-047
12.04.2008, 23:04:21
ahh...scuze...acu am dat in urma si am vazut k faci q event:Dbafta in continuare

Da, cu eventdecor am incheiat

luci_ana
21.04.2008, 09:06:48
Astazi sunt hotarata sa merg la cel putin 2 agentii si sa incerc sa rezolv si problema asta. Tineti-mi pumnii. O sa vin cu detalii.

mikimiki
21.04.2008, 09:33:50
Astazi sunt hotarata sa merg la cel putin 2 agentii si sa incerc sa rezolv si problema asta. Tineti-mi pumnii. O sa vin cu detalii.

multa bafta... la ce pret ai gasit husele pt scaune?

mihocica
21.04.2008, 12:02:52
stie cineva ceva de magic studio?

luci_ana
21.04.2008, 18:48:29
Se ocupa cu asa ceva(decorarea localului? ). Nu am auzit de ei, inca.

mikimiki
22.04.2008, 09:44:12

nici eu nu am auzit dar am intrat acum pe site-ul lor...
au modele frumoase de marturii

http://www.magicstudio.ro/marturie_nunta.php?id=7

dalina979
02.05.2008, 10:46:03

buna,Alina

si eu sunt de parere ca este bine ca fotograful profesionist sa asiste la tot evenimentul...pana la urma cam asta iti ramane-"fizic" sa le poti arata copiilor si celor care nu au putut asista la eveniment...

imi poti oferi, te rog, datele de contact ale fotografului si eventual cameramanului tau?

merci, Alina

CONT-INCHIS-047
02.05.2008, 12:22:51
buna,Alina

si eu sunt de parere ca este bine ca fotograful profesionist sa asiste la tot evenimentul...pana la urma cam asta iti ramane-"fizic" sa le poti arata copiilor si celor care nu au putut asista la eveniment...

imi poti oferi, te rog, datele de contact ale fotografului si eventual cameramanului tau?

merci, Alina

Faza e ca fotograful profesionist vine cu niste umbrelute si nu mai stiu ce minuni si nu am de gand sa imi transform sala restaurantului intr-un studio foto.Fotografiile de la restaurant vreau sa fie spontane...nu sa arate ca la fotograf.Intr-o ora o sa tot am timp sa fac poze cu un profesionist...plus ca mai am si un var care face fotografii (cateodata mai merge si la alte nunti si filmeaza si face poze), dar bineinteles ca este optiunea fiecaruia...

dalina979
02.05.2008, 14:59:30
Buna!

A optat cineva la serviciile foto ale firmei dalavini? Imi puteti spune daca ati fost multumite de calitatea fotografiilor ? imi puteti trimite, va rog niste"mostre"?

merci mult,
Alina

dalina979
02.05.2008, 15:14:35
Faza e ca fotograful profesionist vine cu niste umbrelute si nu mai stiu ce minuni si nu am de gand sa imi transform sala restaurantului intr-un studio foto.Fotografiile de la restaurant vreau sa fie spontane...nu sa arate ca la fotograf.Intr-o ora o sa tot am timp sa fac poze cu un profesionist...plus ca mai am si un var care face fotografii (cateodata mai merge si la alte nunti si filmeaza si face poze), dar bineinteles ca este optiunea fiecaruia...

tot ce voiam sa spun este ca un fotograf profesionist stie mai bine sa "incadreze" in peisaj "personajele". cred oarecum ca e o "sechela" ramasa de la cununia civila pe care am facut-o anul trecut si la care nu am avut fotograf profesionist, asa ca nu sunt chiar multumita de rezultatul artistic al apropiatilor:D.

din cate am citit tu ai apelat la serviciile video ale eventdecor. Ai vazut materialul de prezentare? cum ti s-a parut? stii cumva daca au program si sambata(cei de laeventdecor)?--eu nu locuiesc in Ploiesti, asa ca mi-e cam greu sa ajung acolo in cursul saptamanii.

CONT-INCHIS-047
02.05.2008, 16:17:24
tot ce voiam sa spun este ca un fotograf profesionist stie mai bine sa "incadreze" in peisaj "personajele". cred oarecum ca e o "sechela" ramasa de la cununia civila pe care am facut-o anul trecut si la care nu am avut fotograf profesionist, asa ca nu sunt chiar multumita de rezultatul artistic al apropiatilor:D. .

Eu nu am zis ca nu am fotograf profesionist.Am spus ca am, dar pentru o ora...

din cate am citit tu ai apelat la serviciile video ale eventdecor. Ai vazut materialul de prezentare? cum ti s-a parut? stii cumva daca au program si sambata(cei de laeventdecor)?--eu nu locuiesc in Ploiesti, asa ca mi-e cam greu sa ajung acolo in cursul saptamanii.

Da, am vazut un dvd cu o nunta filmata si mi-a placut foarte foarte mult.Sediul lor este la ei acasa.Ii gasesti mereu.Cel mai bine ar fi sa trimiti un mail sau sa suni inainte.

husky79
04.05.2008, 13:41:33
Stiti ceva de studio 8mm (cameraman, foto) ?
Ce parere aveti de firma de decoratiuni Dalavani? :-\
Multumesc!

CONT-INCHIS-047
04.05.2008, 14:00:23
Multumesc!Daca e Dalavani nu am auzit.Parca sunt miresici care au apelat la Dalavini.

husky79
04.05.2008, 14:45:38
intr-adevar este Dalavini. Am scris gresit.

deea14
05.05.2008, 08:22:25
Multumesc!
nasii mei i-au avut pe cei de la 8mm si au fost fff multumiti.si mie mi-au placut mult(si filmarea si fotografiile)

husky79
05.05.2008, 10:05:07
merci mult! sper sa fie bine.

husky79
06.05.2008, 20:42:44
de Alina Dimuleasa ce stiti?

roxana87
06.05.2008, 21:59:56

ce-ai rezolvat pana la urma q firma de decoratiuni?ai gasit ceva avantajos?

madutza23
07.05.2008, 08:44:15
de Alina Dimuleasa ce stiti?
Fac eu cu ea. Mie mi-i se pare super iar preturile sunt la fel. Este genul de om care nu iti ia pielea de pe tine si te sfatuieste tinand cont de buzunarul tau.

luci_ana
07.05.2008, 09:31:39
ce-ai rezolvat pana la urma q firma de decoratiuni?ai gasit ceva avantajos?
Mai in ziua respectiva am ajuns doar la HERA. Ceilalti doar dupa ora 6 seara(si la ei nu am ajuns insa)
.Da la HERA am vb cu o tipa super draguta......Husele de scaun erau la pretul de 4 Ron(satin cu funda organza sau tafta). Mi-a facut ea un pret aproximativ pentru ce vroiam eu si am ajuns undeva la 16 mil. Am sa merg si la alte agentii sa vad alte preturi, cu toate ca sunt cam aceleasi, si apoi o sa ma hotarasc . Voi ati mai gasit ceva?

mada_lina22
15.05.2008, 18:26:45
fetelor, va rog ajutati-ma si pe mine.....vreau sa inchiriez si eu o caleasca in ziua nuntii, daca stiti vreo agentie din ploiesti care inchiriaza? am vb la dalavini, dar este ocupata toata ziua:(:(offff ....... ce tirsta sunt:((

mikimiki
15.05.2008, 21:18:00
fetelor, va rog ajutati-ma si pe mine.....vreau sa inchiriez si eu o caleasca in ziua nuntii, daca stiti vreo agentie din ploiesti care inchiriaza? am vb la dalavini, dar este ocupata toata ziua:(:(offff ....... ce tirsta sunt:((

sper s ate ajute cineva... eu din pacate nu-ti pot da nici o recomandare

daca aud ceva te tin la curent

mikimiki
16.05.2008, 14:19:05
am gasit pe site poza asta

imi place, voi ce spuneti?

luci_ana
16.05.2008, 14:35:04

Foarte interesant.

andreear
16.05.2008, 14:42:58

Mie mi se pare prea incarcata.......

madutza23
16.05.2008, 15:21:27

este interesanta. Dar problema este ca nu cred ca vei gasi in oras sa-ti faca asa ceva.:(

mikimiki
16.05.2008, 18:08:38
este interesanta. Dar problema este ca nu cred ca vei gasi in oras sa-ti faca asa ceva.:(

si eu cred la fel, sau daca gasim ar costa o gramada de bani

mada_lina22
16.05.2008, 18:21:00
si eu sper sa gasesc pana la urma....:( ca aveam niste planuri asa frumoase...ma gandeam eu ca e prea frumos ca sa iasa totul bn(:|

iubi_felicia2000
16.05.2008, 19:16:25
buna....eu la decoratiuni am lucrat cu magic studio , vb si voi poate va place,preturi acceptabile , huse scaun 3,7

luci_ana
20.05.2008, 13:04:36
Am fost si eu la Special Wedding Day si la Lucky Wedding:
Nu stiu pe care din ele sa o aleg.
Am fost si la Magic Studio dar avea huse doar in culoarea alb. Acelasi lucru si la Event Decor.(vreau un crem cu funda ....nu stiu ce culoare).
haide sa va spun preturi pe unde am fost
Pt S.W. D:
-scaun satin + funda satin-3.5 ron
-scaun tafta+ funda organza:6 ron : - scaun satin cu funda organza-4 ron
-masa (fata masa+fustita) satin+ crepon organza-4.5 persoana\
- masa tafta- 7 ron /pers
-perdea lumini:30 ron metrul- 4 metrii sunt suficienti
-masa prezidiu gratuit(platesti doar scaunele)
-jumbo: de la 130 ron
-suport fier forjat:-30 ron/buc
-arcada fier forjat, tul: 100 ron + florile
-artificii interior: 60 ron /buc

- ornamente in bol (in difetrite culori cu lumanare )-6 ron/buc

Iar la L.W:

-scaun satin+funda satin-3.5
-scaun satin+ funda organza-4 ron
-scaun tafta + funda organza-6 ron
-masa satin+ crepon -3.5
-jumbo- de la 100 ron
- perdea lumini: 30ron/,metru
- arcada fier forjat -tul+flori -de la 250 ron
- vulcani interior -30 ron
- artificii tort-8 ron / buc
-aceleasi ornamente bol- 5 ron/ buc
-suport fier forjat-30 ron/ buc
Sper ca v-am ajutat

cleoI
22.05.2008, 16:21:52
Multumesc!

Buna,

Din cate stiu eu cei de la Dalavini au preturi mari, si mai ales cand nu te duci cu cateva bune inainte.
Eu imi voi face aranjamentul de sala cu o firma care aduce tot felul de decoratiuni din Italia. Marturiile sunt absolut superbe.

luci_ana
22.05.2008, 17:49:47
Eu am incheiat contractul pentru decoratiuni....am mers pe verde inchis la husele scaunelor...cu funda crem organza prinsa in trandafir doar la spatele scaunului....si fustita de la masa crem cu napron verde. Sper sa iasa frumos.

madutza23
28.05.2008, 16:53:01
Hai sa va arat sala. Exact asa va fi decorata.
Sper sa va placa! :-?

andreear
28.05.2008, 17:13:19

Arata foarte bine si mi se pare si ff spatioasa ceea ce e f bine!

danaloredana
28.05.2008, 17:20:08
Buna,
Arata super.Nu-mi dau seama este rosu,sau bordeaux?Este aranjament facut de Alina D?Si stalpisorii sunt super.

madutza23
29.05.2008, 08:27:02
Buna,
Arata super.Nu-mi dau seama este rosu,sau bordeaux?Este aranjament facut de Alina D?Si stalpisorii sunt super.
Culoarea este bordeaux. Aranjamentul este facut de Alina Dimuleasa. Sala este intr-adevar spatioasa. Are o capacitate de 250 locuri. Va recomend din tot sufletul aceasta sala. Sfat pentru viitoarele miresici cu nunta numeroasa. :-p

mikimiki
29.05.2008, 09:08:52

imi place foarte mult, vine asa de bine!

danaloredana
02.06.2008, 17:19:21
Buna,
Poti sa-mi spui cu aproximatie cat te costa aranjatul salii.Observ ca ai aranjamente din flori(si noi vrem asa).Si pentru cate persoane?
Multumesc,te pup

CONT-INCHIS-047
02.06.2008, 21:38:47

Foarte frumos.Sa aveti o nunta ca-n povesti!

madutza23
03.06.2008, 08:43:00
Foarte frumos.Sa aveti o nunta ca-n povesti!
Va multumesc mult. Ma bucur ca va place. Aranjamentul ma va costa in jur de 1500. Nu pun flori pe mese decat pe cea de prezidiu si spalpii de langa masa de prezidiu si stalpisori la intrare. 180 persoane.

ralu192000
06.06.2008, 21:10:45
Eu o sa fac aranjamentele cu event decor si sunt incantata dupa prima discutie, pt ca tipa vrea sa iasa frumos, nu sa vanda servicii multe;-). si mi se pare ca preturile sunt chiar ok.;;)

lavy3008
09.06.2008, 22:17:30
Buna fetelor! Am si eu o intrebare daca stie cineva. De unde pot sa cumpar din Ploiesti funde pentru pus pe masini? Eu ma refer la panglica de-aia care atunci cand tragi de ea se face in forma de funda. Daca m-a inteles cineva cam ce vreau eu......va rog ajutati-ma........[-o< Multumesc anticipat.Pupici

CONT-INCHIS-024
10.06.2008, 04:31:29
Du-te la bucuresti in europa ca ai sa gasesti si funde si tunuri de confeti si artificii si tot ce vrei la niste preturi modice.

mikimiki
10.06.2008, 10:20:34
Buna fetelor! Am si eu o intrebare daca stie cineva. De unde pot sa cumpar din Ploiesti funde pentru pus pe masini? Eu ma refer la panglica de-aia care atunci cand tragi de ea se face in forma de funda. Daca m-a inteles cineva cam ce vreau eu......va rog ajutati-ma........[-o< Multumesc anticipat.Pupici

eu am vazut in carrefoul. langa standul cu lumanerele si farfurioare plastic , accesorii pt petrecere copii

lavy3008
10.06.2008, 21:47:35
eu am vazut in carrefoul. langa standul cu lumanerele si farfurioare plastic , accesorii pt petrecere copii
Ms mult de tot, o sa ma duc sa caut, poate o sa ajung si prin europa.Pupici!

Loby
19.06.2008, 19:02:13
Eu am gasit o firma super ok pretul pentru o husa de scaun este de 3, 5 ron in total decorul ma costa 1000 ron, pentru 100 persoane ( incluse si florile, marturiile, masa prezidiu, aranjament spatele mirilor, lumanarele)

alex77
19.06.2008, 21:14:57
Ms mult de tot, o sa ma duc sa caut, poate o sa ajung si prin europa.Pupici!
Materialele pentru fundele respective le gasesti la mercerie la Halele centrale colt cu Palatul culturii-diverse culori;

madii113
07.07.2008, 19:38:06
buna fetelor,
Azi am fost la cochet design si am vb cu adriana, cea care se ocupa de aranjarea meselor.ma duce in jur de 2600 ron totul este facu cu flori naturale, scaune si fete de masa pebtru 120 persoane, baloane, vulcani, casuta pahare miri, marturii, servetele personalizatefructiere, stalpisori, artificii tort.
Eu cred ca e ok. Sicer fiind totul din flori ma asteptam la mai mult.
pupici
P.S. Cred ca pun mare accent pe calitate.
Daca stie cineva ceva sau are de reprosat ceva spuneti-m ca joi ma duc sa dau avansul.

mikimiki
07.07.2008, 21:10:45
buna fetelor,
Azi am fost la cochet design si am vb cu adriana, cea care se ocupa de aranjarea meselor.ma duce in jur de 2600 ron totul este facu cu flori naturale, scaune si fete de masa pebtru 120 persoane, baloane, vulcani, casuta pahare miri, marturii, servetele personalizatefructiere, stalpisori, artificii tort.
pupici
Daca stie cineva ceva sau are de reprosat ceva spuneti-m ca joi ma duc sa dau avansul.

parerea mea: nu as da 26 mil pt aranjament, fie el si natural:-B poate am fost rautacioasa:-< imi cer scuze

madutza23
08.07.2008, 08:18:20
buna fetelor,
pupici

Nici eu nu as da banii astia decat daca poate nu te uiti la cheltuieli. Eu personal pentru 200 persoane dau 1500 si imi fac sala superba. Asa este nu am servetele personalizate dar invitatii mei se vor simti bine si fara ele si eu la fel mai ales ca voi fi cu ceva bani in buzunar in plus. Pahare cumperi cu 30 ron setul de 2 de la Hale, casuta o faci fara probleme pe gustul tau. Marturii se gasesc cu 0.5 buc iar restul cu exceptia baloanelor ba mai mult cu plase de lumini le am si eu. Baloane nu mai pun pentru ca nu se mai poarta din punctul meu de vedere. Pup!

deeag
08.07.2008, 11:11:01
madutza cu ce frima colaborezi tu pentru aranjamente ? da-mi un pm dac a nu poti scrie aici
mersi si spor la pregatiri

andreear
08.07.2008, 16:30:12
buna fetelor,
pupici

Sa stii ca mie nu mi se pare mult, intr-adevar conteaza ff mult si calitatea. Eu stiu ce am facut noi anul trecut si cat ne-a costat si crede-ma ca la tine nu e mult!!!!

Cristian13
08.07.2008, 20:52:58
cam scumpicei ...

madii113
08.07.2008, 21:09:34
LifeEvents\:D/
Buna,
adresa mea: ****** ([email protected]) sau Daca poti atasa si ceva poze ti-as fi recunoscatoare.
Suntem 6 oameni interesati - eu anul asta si 5 la anul. Facem nunta unii dupa altii.
Mersi.
Nu am reusit sa-ti dau pm.

madii113
08.07.2008, 21:13:33
Unele aveti dreptate poate, dar avand in vedere ca toate florile sunt decat trandafiri cu crini si nuferi, chiar nu mi se pare mult.
Iar punga de baloane se va deschide in momentul in care dansez valsul.
Astea vor fi toate baloanele, restul flori peste tot.
Mie chiar nu mi se pare mult dar astept pm cu alte nr de telefon, sau firme, nu florarese pentru ca stiu si eu una super k dar nu voi avea timp sa alerg eu sa amenajez sala deoarece de vineri imi vin musafirii de la vreo 500 km si tre sa ma ocup de cazare.
Asta e. astept pana maine seara ne de tel daca sunteti dragutze sa pot suna.
Daca aveti si poze m-as bucura
Pupici si ms pentru sfaturi ca nu am f mult timp de alergat dupa flori.
Inca nici nu am nasi ca eu m-am gandit acu 1 luna ca vreau nunta.

georgi_m
08.07.2008, 21:38:38
Salut! Noi vom da cam 23-25 mil si asta inseamna aranjamente florale pentru toate mesele + prezidiu, scaune, mese (pentru cca 200 persoane), tul, stalpisori,arcada cu flori si tul, servetele, 2 fantani de ciocolata si aranjamentele din fructe, casuta de bani... si in mare cam astea sunt! Noua ni se pare ok si mergem pe principiul ca odata in viata faci nunta!<:-P <:-P <:-P Pupicei:*

danaloredana
08.07.2008, 23:32:27
Salut! Noi vom da cam 23-25 mil si asta inseamna aranjamente florale pentru toate mesele + prezidiu, scaune, mese (pentru cca 200 persoane), tul, stalpisori,arcada cu flori si tul, servetele, 2 fantani de ciocolata si aranjamentele din fructe, casuta de bani... si in mare cam astea sunt! Noua ni se pare ok si mergem pe principiul ca odata in viata faci nunta!<:-P <:-P <:-P Pupicei:*

ce firma ai ales?

maxine
08.07.2008, 23:37:08
buna fetelor,
pupici

Mie mi se pare ffff bine. Eu am dat mai mult anul trecut, cam 1000 de euro, tot flori naturale am avut, tot 120 persoane, si mi s-a parut ca am dat destul de putin si nici nunta de fite n-am avut

maxine
08.07.2008, 23:47:24
parerea mea: nu as da 26 mil pt aranjament, fie el si natural:-B poate am fost rautacioasa:-< imi cer scuze

Scuza-ma, dar totul depinde de standardul pe care vrei sa-l ai si imaginea pe care o ai despre nunta ta. Este o diferenta incomparabila la aspect intre aranjamentul cu flori naturale si cel cu baloane sau flori artificiale. Fara sa ma dea banii afara din casa, la cat am investit in nunta n-au mai contat 10 milioane in plus sau in minus, e o chestie pe care am facut-o pentru noi nu neaparat pentru invitati. Am economisit banii astia din alta parte, in loc sa imi iau rochia visurilor care costa ffff mult, mi-am luat una de 17 milioane in care oricum m-am simtit ca o printesa si am avut si o sala frumoasa. Dar asta e doar parerea mea :)>-

andreear
09.07.2008, 07:52:01
Scuza-ma, dar totul depinde de standardul pe care vrei sa-l ai si imaginea pe care o ai despre nunta ta. Este o diferenta incomparabila la aspect intre aranjamentul cu flori naturale si cel cu baloane sau flori artificiale. Fara sa ma dea banii afara din casa, la cat am investit in nunta n-au mai contat 10 milioane in plus sau in minus, e o chestie pe care am facut-o pentru noi nu neaparat pentru invitati. Am economisit banii astia din alta parte, in loc sa imi iau rochia visurilor care costa ffff mult, mi-am luat una de 17 milioane in care oricum m-am simtit ca o printesa si am avut si o sala frumoasa. Dar asta e doar parerea mea :)>-

Asa e....sunt de acord cu tine, la fel a fost si cazul meu!!!!

madutza23
09.07.2008, 07:57:39
Pana la urma fiecare are dreptul la pararerea lui personala, nu? Pentru faptul ca nu sunt dispusa sa dau atatia bani pe un aranjament nu inseamna ca nu vreu sa fiu la inaltime cu sala si cu rochia si cu toate celelalte. Pe noi personal ne costa nunta in jur de 450 milioane si nu am facut rabat de la calitate la bautura si mancare. Pentru restul exista solutii de mijloc foarte practice si mult, mult mai ieftine. Va atasez o poza cu localul unde fac eu si cu decorul care il voi avea si spuneti-va voi parerea.

madutza23
09.07.2008, 08:01:49
Am uitat sa atasez. L-) Voi avea in plus fata de poza plasa de lumini la masa noastra si in spatele nostru de 3m iar pe mesele invitatilor nu va niciun aranjament ca oricum nu voi avea loc va fi o fructiera, un bol de alune, prajiturele(foietaj) sticle de apa, suc, taria, carafe de vin #-o

andreear
09.07.2008, 08:24:23
Nu cred ca nimeni nu a zis nimi cu rautate dar fiecare stie cel mai bine cum vrea sa iasa nunta sa asa ca....in momentul in care pt acelasi lucru te duci la 10 firme si vezi ce preturi ai poti spune ca ala e pret bun sau nu...si crede-ma la un moment dat m-am gandit sa fac si eu singura diverse pt nunta dar din lipsa timpului si poate si a indemanarii am ales sa fac tot cu o firma de decoratiuni si nu m-a costat deloc mult fata de cat as fi patit daca le faceam singura ( ca sa iasa evident ceea ce mi-as fi dorit eu) asa ca ....cred ca fiecare isi organizeaza nunta cum vrea si in functie de posibilitti si nu cred ca trebuie sa fim putin rautacioasa si sa spuneam ca oricati bani as avea nu as da atat pt...Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, nu iau apararea nimanui dar stiu din experienta proprie ceea ce inseamna organizatul nuntii si ce cheltuieli apar asa ca..>:D< >:D< >:D<

madutza23
09.07.2008, 08:56:15
Corect fiecare le stie pe ale lui.
Eu nu vreau sa conving pe nimeni sa nu faca una sau alta eu doar va spun cum procedez eu. Exact cum am spus in mesajul anterior fiecare are parerea lui personala si face cum stie dar vreau sa mai subliniez inca odata ca daca dai bani mai putini nu inseamna ca faci rabat de la calitate, poate doar gandesti mai practic si iti doresti sa nu faci cheltuieli inutile.

andreear
09.07.2008, 09:01:56
Corect fiecare le stie pe ale lui.
Eu nu vreau sa conving pe nimeni sa nu faca una sau alta eu doar va spun cum procedez eu. Exact cum am spus in mesajul anterior fiecare are parerea lui personala si face cum stie dar vreau sa mai subliniez inca odata ca daca dai bani mai putini nu inseamna ca faci rabat de la calitate, poate doar gandesti mai practic si iti doresti sa nu faci cheltuieli inutile.

Asa e bani mai putini nu insemna mereu calitate in minus dar nici daca dai mai multi bani nu inseamna mereu ca faci cheltuieli inutile!!!!!

maxine
09.07.2008, 09:28:41
Asa e bani mai putini nu insemna mereu calitate in minus dar nici daca dai mai multi bani nu inseamna mereu ca faci cheltuieli inutile!!!!!

Subscriu la tot ce ai zis tu Andreea! Probabil ca daca as fi avut mai mult timp as fi renuntat la unele lucruri pe care mi le-a facut agentia de ex marturiile sau casuta de bani sau chiar cocardele naturale si as fi incercat sa le fac singura, insa diferenta de bani economisita, destul de mica de altfel, nu justifica timpul pierdut pe care oricum nu il aveam. Per total considerand cantitatea mare de servicii oferite, multumirea de la sfarsit si timpul castigat m-am considerat norocoasa ca am platit doar 33 milioane

madutza23
09.07.2008, 09:40:26
Cheltuielile in plus sunt inutile pentru mine asa cum am precizat nu m-am referit la cheltuielile voastre.

Cristian13
09.07.2008, 13:27:14
madii113 astept mail pe [email protected]

madii113
09.07.2008, 19:28:16
Fetelor vad ca unele v-ati suparat sau ati fost rautacioase din cauza celor spuse de mine. Nu am vrut sa deranjez pe nimeni ca suntem aici sa ne dam sfaturi si sa ne ajutam. Corect.
Ideea e ca pe mine tipa de acolo m-a linistit foarte mult prin faptul ca am vazut-o dedicata jobului ei, si mi-a lasat impresia ca totul v-a iesi bine.
Pana la urma atata timp cat nu mai stau eu sa umblu iar in ziua respectiva nu ma duc sa stau sa verific cum a iesit mi se pare ok.
Cum zicea andreear atata timp cat nu am nici indemanare nici timp dar vreau ca totul sa fie ca la carte atunci asa facem.
Fiecare cum vrea, iar pe mine de exemplu nu ma ajuta asa mult restaurantul.Nu e asa pompos si fain ca turistul.Dar daca eu m-am gandit in iunie ca vreau nunta anul asta asta e.Daca ma gandeam anul trecut cu siguranta si eu tot la turist faceam.Deci unele au restaurantul ok si nu trebuiesc mari imbunatatiri, iar altele dau mai mult pe flori.
Pupici si astept sa ne auzim cu sfaturi.
OK?

andreear
09.07.2008, 19:42:38
Fetelor vad ca unele v-ati suparat sau ati fost rautacioase din cauza celor spuse de mine. Nu am vrut sa deranjez pe nimeni ca suntem aici sa ne dam sfaturi si sa ne ajutam. Corect.
Ideea e ca pe mine tipa de acolo m-a linistit foarte mult prin faptul ca am vazut-o dedicata jobului ei, si mi-a lasat impresia ca totul v-a iesi bine.
Pana la urma atata timp cat nu mai stau eu sa umblu iar in ziua respectiva nu ma duc sa stau sa verific cum a iesit mi se pare ok.
Cum zicea andreear atata timp cat nu am nici indemanare nici timp dar vreau ca totul sa fie ca la carte atunci asa facem.
Fiecare cum vrea, iar pe mine de exemplu nu ma ajuta asa mult restaurantul.Nu e asa pompos si fain ca turistul.Dar daca eu m-am gandit in iunie ca vreau nunta anul asta asta e.Daca ma gandeam anul trecut cu siguranta si eu tot la turist faceam.Deci unele au restaurantul ok si nu trebuiesc mari imbunatatiri, iar altele dau mai mult pe flori.
OK?

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

Cristian13
09.07.2008, 19:43:06
Unele aveti dreptate poate, dar avand in vedere ca toate florile sunt decat trandafiri cu crini si nuferi, chiar nu mi se pare mult.
Iar punga de baloane se va deschide in momentul in care dansez valsul.
Astea vor fi toate baloanele, restul flori peste tot.
Mie chiar nu mi se pare mult dar astept pm cu alte nr de telefon, sau firme, nu florarese pentru ca stiu si eu una super k dar nu voi avea timp sa alerg eu sa amenajez sala deoarece de vineri imi vin musafirii de la vreo 500 km si tre sa ma ocup de cazare.
Asta e. astept pana maine seara ne de tel daca sunteti dragutze sa pot suna.
Daca aveti si poze m-as bucura
Pupici si ms pentru sfaturi ca nu am f mult timp de alergat dupa flori.
Inca nici nu am nasi ca eu m-am gandit acu 1 luna ca vreau nunta.

intrebare: pe ce culoare o sa ai sala ?

madutza23
10.07.2008, 08:24:49
OK?
Nu am vrut sa fiu rea ,mi-am spus doar parerea >:D< >:D< :* :* :*

mikimiki
10.07.2008, 08:42:59
=)) =)) =)) voi incercati sa va lamuriti si saracu' Cristi intreaba si el ceva si nimeni nu-l baga in seama

Cristian13
10.07.2008, 11:02:10
ideea este ca intrebam din curiozitate ceva: mai intreb: unde este restaurant Magic Vest...evident in ves..dar#-o ;

mikimiki...azi am recuperat 100 eu de la oamenii care mi au facut varza invitatiile; m-am dus dimineata, am intrat si am zis : bUna ziua; stiti de ce am venit? si vanzatoarea: DA ,asteptati...si mi-a adus banii....
ce simplu este cand ii calca OPC ul....=)) =))

mikimiki
10.07.2008, 12:57:25
ideea este ca intrebam din curiozitate ceva: mai intreb: unde este restaurant Magic Vest...evident in ves..dar#-o ;

mikimiki...azi am recuperat 100 eu de la oamenii care mi au facut varza invitatiile; m-am dus dimineata, am intrat si am zis : bUna ziua; stiti de ce am venit? si vanzatoarea: DA ,asteptati...si mi-a adus banii....

stiu cum este.... din pacate in ziua de azi ajungi la masuri extreme pentru a recupera banii.

serviciile proaste sunt pretutindeni

Cristian13
10.07.2008, 15:11:33
si ....fara sa vreau ..mi-am raspuns si la intrebare: Magic Vest in Piata Aurora(Vest) in cladirea noua - sub Unicredit;
Frumos...:)>- --despre Restaurant era vorba

madii113
13.07.2008, 16:38:49
intrebare: pe ce culoare o sa ai sala ?
alb cu portocaliu banan cred ca este daca ai fost acolo cu maro inchis
Husele vor fi aurii cu organza galben pai. Iar aranjamentele florale: trandafiri mari portocaliu banan, cu crini albi si floarea miresei si crizanteme galben pai.
Cred ca e ok.

mgh83
15.07.2008, 22:10:20
La "Regina Noptii" ni s-a spus de cand am dat avansul ca de decoratiuni se vor ocupa ei contra cost, asta fiind singura lor pretentie.Asa v-au spus si voua?

Brone
15.07.2008, 22:13:23

Ce ai patzit cu invitatziile ???? 8-|

Brone
15.07.2008, 22:17:51
Vreau shi eu un sfat. Intai sa va spun despre ce este vb.
Cununia religioasa o facem in Ploieshti... petrecerea la restaurant in Bucureshti... In acest caz nu pun firma de aranjamente sa alerge dupa mine pana la Pl..asha ca imi trebuie o firma din Pl pt cateva cocarde naturale shi aranjamente pt mashini. Imi putetzi recomanda una anume???[-o<

Paideea
16.07.2008, 09:35:19
Cununia religioasa o facem in Ploieshti... petrecerea la restaurant in Bucureshti... In acest caz nu pun firma de aranjamente sa alerge dupa mine pana la Pl..asha ca imi trebuie o firma din Pl pt cateva cocarde naturale shi aranjamente pt mashini. Imi putetzi recomanda una anume???[-o<
Eu am fost foarte incantata de florile de la nunta noastra... poze potzi vedea in linkul de la semnatura mea. Daca te intereseaza, eu am lucrat cu Daniela de la Dara Wedding. Poti cauta pe internet numele, si vei gasi usor si site-ul si numarul ei de telefon (daca vrei ti le pot trimite prin mesaj privat, aici s-ar considera publicitate). Pe site mai poti vedea si alte exemple ale felului in care lucreaza. Sper sa iti foloseasca informatia. ;-)

lupusor
16.07.2008, 09:47:54

o sa iti trimit un MP cu firma care mi-a realizat cocardele si aranjarea restaurantului.

Brone
16.07.2008, 18:57:37
Eu am fost foarte incantata de florile de la nunta noastra... poze potzi vedea in linkul de la semnatura mea. Daca te intereseaza, eu am lucrat cu Daniela de la Dara Wedding. Poti cauta pe internet numele, si vei gasi usor si site-ul si numarul ei de telefon (daca vrei ti le pot trimite prin mesaj privat, aici s-ar considera publicitate). Pe site mai poti vedea si alte exemple ale felului in care lucreaza. Sper sa iti foloseasca informatia. ;-)

Multzu mult pt sugestie :* Le'am dat mail cu o cerere de oferta :)

Brone
16.07.2008, 18:58:15
o sa iti trimit un MP cu firma care mi-a realizat cocardele si aranjarea restaurantului.

>:D< >:D< >:D< Sar'naaaa :*

Deea2
08.08.2008, 08:32:08
Buna dimineata

am fost si eu la o firma sa vorbesc de partea de DJ si Cameraman si costa 900 ron fiecare, pret fix.nu imi dau seama daca e mult sau putin si sincera sa fiu nu am timp sa caut si sa iau mai multe oferte
voi ce oferte aveti sau cat platiti pt partea asta ?

multumesc

madutza23
08.08.2008, 08:50:32
Buna dimineata

am fost si eu la o firma sa vorbesc de partea de DJ si Cameraman si costa 900 ron fiecare, pret fix.nu imi dau seama daca e mult sau putin si sincera sa fiu nu am timp sa caut si sa iau mai multe oferte
voi ce oferte aveti sau cat platiti pt partea asta ?

multumesc
Buna!
Ai mare grija cu cameramanul ce iti oferta in banii astia. Am niste prieteni care si-au luat o mare teapa cu un cameraman care le-a cerut 850ron si in banii astia era o filmare cu un handy-cam si a iesit o filmare de 2 lei pe care o poate face orice amator. Mare grija la ce scule au, ce camere video si ce aparate foto au pentru ca, cu pozele si cu filmarea aia ramaneti toata viata. Neaparat sa intrebati dak la filmare va face montajul pentru ca nu precizeaza si la sfarsit iti da o filmare bruta cu intreruperi, cu faze cand filmeaza podeaua ca a lasat camera in jos etc .........deci jalnic.

Deea2
08.08.2008, 09:06:00
Buna!
Ai mare grija cu cameramanul ce iti oferta in banii astia. Am niste prieteni care si-au luat o mare teapa cu un cameraman care le-a cerut 850ron si in banii astia era o filmare cu un handy-cam si a iesit o filmare de 2 lei pe care o poate face orice amator. Mare grija la ce scule au, ce camere video si ce aparate foto au pentru ca, cu pozele si cu filmarea aia ramaneti toata viata. Neaparat sa intrebati dak la filmare va face montajul pentru ca nu precizeaza si la sfarsit iti da o filmare bruta cu intreruperi, cu faze cand filmeaza podeaua ca a lasat camera in jos etc .........deci jalnic.

Nu imi fac probleme pt calitate; oferta asta o am de la o firma destul de cunoscuta care e pe piata de vreo 5 ani si mi-au si aratat dvd-uri de la alte nunti, cu montaj, rezumat, etc, f ok facut.
dar daca nu am oferte de la alte firma nu imi pot da seama daca e mult sau putin...

mikimiki
08.08.2008, 09:20:01
Nu imi fac probleme pt calitate; oferta asta o am de la o firma destul de cunoscuta care e pe piata de vreo 5 ani si mi-au si aratat dvd-uri de la alte nunti, cu montaj, rezumat, etc, f ok facut.
dar daca nu am oferte de la alte firma nu imi pot da seama daca e mult sau putin...

ca si cameramn mi se pare o.k. oferta, am vazut ca se fac foarte frumoase dvd acum, cu videoclip, cu efecte speciale... foarte frumos.

ca si dj mi se pare putin piperat. iti pot recomanda un dj cu 650 ron care mi-a fost si mie recomandat pe miresici si e foarte bun.

Paideea
08.08.2008, 11:40:22
Eu am avut fotograf profesionist din Bucuresti, care anul trecut mi-a cerut 200 de EURO fotografierea si 60 EURO ora de montaj video pe DVD, ca sa iti faci idee de preturi. Depinde, insa si de ce ofera pe langa fotografiile si filmarea standard. DJ-ul l-am angajat printr-o firma din Ploiesti, si nu s-a stat deloc pe scaun, deci am concluzionat ca a fost unul bun, m-a costat 700 de lei. Au avut de la noi masa la fel ca invitatii, si cam atat a fost cheltuiala cu DJ/foto/video. NU shtiu ce s-a mai schimbat intre timp pe piata, dar daca te intereseaza, iti pot da datele fotografului si DJ-ului.

Deea2
08.08.2008, 11:58:33
ca si cameramn mi se pare o.k. oferta, am vazut ca se fac foarte frumoase dvd acum, cu videoclip, cu efecte speciale... foarte frumos.

ca si dj mi se pare putin piperat. iti pot recomanda un dj cu 650 ron care mi-a fost si mie recomandat pe miresici si e foarte bun.

da , te rog

Cristian13
08.08.2008, 15:25:05
preturile sunt asha si asha; daca pentru un Dj media este 700 lei sau echivalent 200 eur, pentru Cameraman as zice ca ar trebui sa fie aceleasi preturi;la banii astia trebuie sa fie calitate...nu kitch

madutza23
11.08.2008, 08:56:40
preturile sunt asha si asha; daca pentru un Dj media este 700 lei sau echivalent 200 eur, pentru Cameraman as zice ca ar trebui sa fie aceleasi preturi;la banii astia trebuie sa fie calitate...nu kitch

Eu pentru cameraman si fotograf dau 1450 ron. In acesti banuti intra 2000 de poze dintre care 200 prelucrate, videoclip din 200 de poze, videoclip din filmare si filmarea propriu-zisa din care imi face un montanj de aproximativ 3 ore. Montajul include efecte speciale tot ce trebuie sa iasa super.
Eu am mai avut o oferta cu 800 ron si nu imi asigura montajul la filmare iar ca sa te duci sa-l faci separat costa in jur de 400 ron.

deeag
11.08.2008, 08:58:39
paideea de la ce firma ai avut tu dj?
mersi

Paideea
11.08.2008, 13:21:26
paideea de la ce firma ai avut tu dj?
mersi
DJ-ul era de la Dara, am mai povestit eu pe undeva ca Daniela s-a ocupat de decoratiule nuntii la noi. Dar am si numarul lui pe undeva, poti sa il contactezi direct pe el, daca te intereseaza, da-mi un PM, sa nu zica lumea ca facem reclama gratuita.

deeag
11.08.2008, 13:28:45
si eu tot cu am am vorbit de dj si filmat .............si voiam sa ma aigur ca o sa fe totul ok ...
mai stii cumva numele dj ? eu inca nu il stiu
mersi mult

Paideea
12.08.2008, 14:21:42
si eu tot cu am am vorbit de dj si filmat .............si voiam sa ma aigur ca o sa fe totul ok ...
mai stii cumva numele dj ? eu inca nu il stiu
mersi mult
Cu siguranta nu o sa fii dezamagita. Am avut invitati de toate varstele, de la copii la persoane in varsta, si nimeni nu a stat o clipa jos. Nici cand am fost furati amandoi nu s-a sinchisit nimeni, toata lumea era prea ocupata sa se distreze pe ring ... \:D/ Pe DJ-ul nostru il cheama Traian, e un tip grasut si inalt, si parca mai au un DJ Octavian, un tip cu ochelari. N-o sa ai surprize, decat placute. Sa te asiguri ca vorbesti cu ei dinainte detaliile, de exemplu, cat sa lase valsul mirilor, sau daca ai melodii deosebite pentru anumite momente, eu am avut, si le-au respectat intocmai.

deeag
13.08.2008, 08:45:33
mersi mult, pentru informatii..................o sa vorbesc cu el inainte cu o sapt de nunta

silverman
03.09.2008, 12:47:26
Am si eu urgenta nevoie de niste recomandari si preturi pt huse de scaune!!

cookyy
03.09.2008, 21:53:06
hey!! ai nunta la primavera? noi ii putem recomanda pe cei cu care lucram noi dar sunt din bucuresti..dc vrei sa imi dai mesaj privat..si spor la pregatiri!

georgetaR
21.10.2008, 12:50:14
Eu pentru cameraman si fotograf dau 1450 ron. In acesti banuti intra 2000 de poze dintre care 200 prelucrate, videoclip din 200 de poze, videoclip din filmare si filmarea propriu-zisa din care imi face un montanj de aproximativ 3 ore. Montajul include efecte speciale tot ce trebuie sa iasa super.
Eu am mai avut o oferta cu 800 ron si nu imi asigura montajul la filmare iar ca sa te duci sa-l faci separat costa in jur de 400 ron.
Buna,

Ma intreseaza si pe mine un fotograf si un cameraman bun...dc ai si o firma pentru decorare sala ..buchete si lumanari....dc stii vreo formatie de lautari ....

Ms mult

madii113
22.10.2008, 19:58:42
Buna,

Ma intreseaza si pe mine un fotograf si un cameraman bun...dc ai si o firma pentru decorare sala ..buchete si lumanari....dc stii vreo formatie de lautari ....

Ms mult
Buna,
Depinde cam la ce bani le vrei si cam ce.
Eu iti pot recomanda o florareasa pt buchtare si lumanari si firma pt aranjamente.
Referitor la cameraman cu unul am luat teapa chiar la nunta, dupa care am mai facut o sedintza foto cand am iesit la biserica si astept sa vad ce a iesit.
Pupici.

Liv
23.10.2008, 09:30:23
Buna,

Ms mult
Deci sa o luam cu inceputul:
-fotograf si cameraman: ni l-a recomandat DJ-ul super tare si unul si celalalt (dj+ cameraman); 500 de poze si 5 dvd-uri (filmul)+ casetele brute....( la un pret de 300E);
-decor sala: la mine nu a fost nevoie ca era sala vanatoreasca si nu puteam impopotzana cu flori, baloane.....;(am avut fantana de ciocolata de la event decor);
-buchete + lumanarile mi le-am dat comanda la nord (ultima pe partea dreapta) la d-na Dida (super tare si nu este "colorata";)) ;)) ;)) , a nu se intelege gresit..nu am nimik cu "coloratii" sunt si ei oameni);
-formatie de lautari: L-am avut pe Bica (Ion Dragoi) canta superrrr este cel mai bun acordionist superr bun...canata la restaurant unde am facut nunta si am avut si dj superrr tare....mai sus mentionat.
Dak te intereseaza ceva iti pot da nr. de telefon....

Cristian13
23.10.2008, 19:48:04
da mi un Pm daca te intereseaza toate aceste detalii ;

mgh83
25.10.2008, 09:03:16
Si-a decorat cineva sala cu cei de la "Regina Noptii"?Cum vi se par si cam ce preturi au?
O zi buna tuturor! :*

P.S. Intrebare pt toate miresicile:cu cat timp inainte tb sa stabilim ce decoratiuni vor face la restaurant?

Cristian13
26.10.2008, 07:02:02
in primul rand ar trebui sa vezi ce ti ofera firma lor; dca iti place ok, daca nu alege alta firma; incerca din timp chiar daca mai sunt 9 luni...sa incerci cat de cat sa clarifici ce doresti de le firma de deco printr-un contract scris; in rest ? succese

mgh83
26.10.2008, 13:05:30
in primul rand ar trebui sa vezi ce ti ofera firma lor; dca iti place ok, daca nu alege alta firma; incerca din timp chiar daca mai sunt 9 luni...sa incerci cat de cat sa clarifici ce doresti de le firma de deco printr-un contract scris; in rest ? succese

Problema este ca ei imi impun firma lor de decoratiuni..asa ca nu prea stiu daca mai pot face ceva...am auzit ca sunt ok, d-asta nu intru in panica...sper sa fie bine.

EveningStar
06.11.2008, 11:21:58
Sunteti multumiti de firmele cu care ati incheiat contracte pentru decoratiuni? Nu stiu daca sa astept targurile de nunti sau sa contractez de acum pentru septembrie 2009. Administratorul de la restaurant mi-a recomandat Dalavini. Incerc sa sun la ei de vreo doua zile si nu raspunde nimeni nici pe fix nici pe mobil, plus ca nu le merge nici site-ul. Ati patit si voi asa ceva? Alte firme serioase care sa aiba decoratiuni si aranjamente florale mai deosebite cunoasteti:-\ ? Ne-am dori arcada cu flori naturale, vaze mai inalte cu flori, huse, fete de masa mai deosebite...va pup :)

olgutza26
06.11.2008, 12:12:44
Sunteti multumiti de firmele cu care ati incheiat contracte pentru decoratiuni? Nu stiu daca sa astept targurile de nunti sau sa contractez de acum pentru septembrie 2009. Administratorul de la restaurant mi-a recomandat Dalavini. Incerc sa sun la ei de vreo doua zile si nu raspunde nimeni nici pe fix nici pe mobil, plus ca nu le merge nici site-ul. Ati patit si voi asa ceva? Alte firme serioase care sa aiba decoratiuni si aranjamente florale mai deosebite cunoasteti:-\ ? Ne-am dori arcada cu flori naturale, vaze mai inalte cu flori, huse, fete de masa mai deosebite...va pup :)
site-ul merge. ce ma deranjeaza e ca nu au precizate preturile. si din pacate nu am timp sa ajung la ei sa vad ce si cum.
eu inca nu am aranjat cu nici o firma, o sa vad atunci, mai prin martie (eu avand nunta in iunie)

EveningStar
06.11.2008, 12:34:02
Nu le merge site-ul acum. Dar am reusit sa vorbesc cu Lavinia. A raspuns la telefon. Saptamana viitoare o sa ne ducem sa vedem ce oferta de preturi au si ce fel de aranjamente.>:D<

madii113
06.11.2008, 20:16:47
Buna fetelor,
Azi am aflat ca un prieten de-al meu se ocupa mai nou cu aranjamente nunti si botezuri. Vorbeam cu tipa la care am fost la botez sambata la Perla si imi dadu nr de tel al lui. I-am cerut ceva poze sa vi le arat. Poate mai si botezati. Ca vad ca are esarfe bleu.
Preturi nu stiu dar daca e aflam.
Ce stiu e ca ia 2, 5 ron pentru huse cu esarfe, vroiam sa fac comparatie cu Cochet care mi-a aranjat mie nunta.
Pupici.

mihaelaaa
24.11.2008, 17:18:23
ai fost multumita de tot?

madalinaP24
24.11.2008, 17:38:59
Deci sa o luam cu inceputul:
-fotograf si cameraman: ni l-a recomandat DJ-ul super tare si unul si celalalt (dj+ cameraman); 500 de poze si 5 dvd-uri (filmul)+ casetele brute....( la un pret de 300E);
-decor sala: la mine nu a fost nevoie ca era sala vanatoreasca si nu puteam impopotzana cu flori, baloane.....;(am avut fantana de ciocolata de la event decor);
-buchete + lumanarile mi le-am dat comanda la nord (ultima pe partea dreapta) la d-na Dida (super tare si nu este "colorata";)) ;)) ;)) , a nu se intelege gresit..nu am nimik cu "coloratii" sunt si ei oameni);
-formatie de lautari: L-am avut pe Bica (Ion Dragoi) canta superrrr este cel mai bun acordionist superr bun...canata la restaurant unde am facut nunta si am avut si dj superrr tare....mai sus mentionat.
Dak te intereseaza ceva iti pot da nr. de telefon....

Buna........te rog mult trm si mie nr de tel al cameramanului......urgent imi trebuie

mihaelaaa
24.11.2008, 17:40:40

nu este cam mult?

olgutza26
10.01.2009, 11:07:50
fetelor, am o intrebare. sunt firme in ploiesti care fac aranjamentele florale pentru mese folosind florile de la cununia civila? eu le am in aceeasi zi si ma gandeam ca se mai economisesc niste bani. ce parere aveti?

madii113
11.01.2009, 11:28:59
fetelor, am o intrebare. sunt firme in ploiesti care fac aranjamentele florale pentru mese folosind florile de la cununia civila? eu le am in aceeasi zi si ma gandeam ca se mai economisesc niste bani. ce parere aveti?
Da stiu eu una si ieftin.Asa a facut o prietena de a mea, la mine nu au fost de acord. Ideea e din ce am inteles sa nu primesti 10 flori de 10 feluri si 10 culori ca iese uratel. []

Belatrix
12.01.2009, 18:14:24
Buna. M-ar interesa cateva sugestii despre firme de decoratiuni in Ploiesti.
Daca ma poate ajuta cineva.....
Va multumesc.

Belatrix
13.01.2009, 07:20:26
pentru mgh83: multumesc pentru sugestie. o sa ma interesez. cand voi putea sa dau si eu PM te voi contacta si te voi tine la curent cu ce am mai facut.
te pup

Loby
16.01.2009, 17:31:34
Buna,Cunosc si eu o firma de decoratiuni care face aranjamente din florile de la cununia civila. Pentru cine este interesat sa ma contacteze pe PM.

CONT-INCHIS-024
16.01.2009, 17:52:10
Buna,Cunosc si eu o firma de decoratiuni care face aranjamente din florile de la cununia civila. Pentru cine este interesat sa ma contacteze pe PM.

si eu stiu pe cineva
dar nu pot sa zic decat pe PM sa nu fac reclama

danutzaxcata
29.01.2009, 09:40:11
Fetelor, daca ati fost deja pe la firme de decoratiuni, ati vazut in ofertele lor huse aurii sau galben pai sau ceva de genul si funde din organza bordeaux? As vrea sa amenajez asa, pentru ca acestea sunt si culorile din restaurant, dar huse aurii n-am prea vazut, cel putin la firmele cu site. Si nici funde organza, mai ales la firmele din Ploiesti. Si n-as vrea sa ma complic cu o firma din Bucuresti.
Eu astept targul din februarie, de la Ploiesti, dar poate imi dati niste sfaturi, sa ma duc cat de cat punct ochit, punct lovit!:*

mgh83
29.01.2009, 20:56:05
Fetelor, daca ati fost deja pe la firme de decoratiuni, ati vazut in ofertele lor huse aurii sau galben pai sau ceva de genul si funde din organza bordeaux? As vrea sa amenajez asa, pentru ca acestea sunt si culorile din restaurant, dar huse aurii n-am prea vazut, cel putin la firmele cu site. Si nici funde organza, mai ales la firmele din Ploiesti. Si n-as vrea sa ma complic cu o firma din Bucuresti.
Eu astept targul din februarie, de la Ploiesti, dar poate imi dati niste sfaturi, sa ma duc cat de cat punct ochit, punct lovit!:*

Iti recomand Eventdecor..vb cu Cristina, eu stiu ca are..

strumf08
30.01.2009, 13:34:32
buna ziua tuturor!
am rezolvat cu restaurantul, acum am nevoie de o firma de decorat (si de o rochie de mireasa....).am citit mesajele voastre si vad ca parerile sunt impartite.poate sa-mi spuna cineva care sunt firmele din ploiesti?
pt cine era interesant de cum decoreaza cei de la regina noptii, cand am fost sa vad restaurantul era decorat pt un botez si sincer mi s-a aplecat un pic /:) . era pt o fetita, pe roz, dar era un roz urat....
multumesc anticipat...:*

EveningStar
01.02.2009, 21:30:22
stiti ceva de lucky wedding?ce parere aveti de ei. sunt seriosi?a aranjat cineva cu ei sala?merci mult

danielasirbu83
02.02.2009, 13:32:43
Buna fetelor,

Eu am aranjat sala cu cei de la Lucky Wedding, dar nu am fost prea incantata de ei. Asta se intampla acum aproape 2 ani. Poate intre timp au mai evoluat si ei. Eu una am fost dezamagita de ei. (jumbo l-am comandat degeaba, ca nu s-a spart, fundele la huse parca erau facute de 7 maini).
E posibil sa fi fost eu ghinionista, dar asta e parerea mea.

EveningStar
02.02.2009, 13:44:01
Merci mult de raspuns. I-am vazut la romexpo si aveau ceva aranjamente dragute.Le-am cerut sa-mi trimita o oferta de pret vineri si nici pana astazi nu am primit-o. /:)

danielasirbu83
02.02.2009, 14:55:45
Acum nu stiu ce sa zic. Eu incheiasem cu ei in 2007 contract inainte de targul de nunti. Aranjamentul pe care il vazusem la ei mi-a placut f mult. Cand i-am intalnit si la targul de nunti, la fel mi-a placut. Dar probabil ca la nunta mea au aranjat sala in doru lenii, pentru ca nu era cum mi se prezentase.