PDA

Versiunea completa : Plecati doar in 2 in luna de miere?

annybunny
04.03.2007, 14:20:49
Buna miresici! Voi o sa plecati doar amondoi singurei in luna de miere??? Sau mergeti si cu prieteni, sau familia??? Noua nu ne place sa mergem doar noi 2 in vacanta, te distrezi mai bine cand esti in grup! Noi o sa ii invitam pe Parintii nostri si inca niste prieteni sa mearga cu noi. Pana la anu mai este, noi vrem sa facem luna de miere in Romania, 1 saptamana la Munte si 1 la Mare, sunt si in RO hoteluri frumoase cu 4*. Cameri separate si asa avem si putem sa fim singurei noaptea in camera noastra :)...noi locuim deja impreuna de mai mult timp asa ca nui ceva noua?!? Noi vrem sa strangem bani sa mergem dupa aia prin toata lumea dar nu singurei tot cu prieteni ceva:) Ce pareri aveti??? Mar interesa fff mult ;-)

corinutza79
04.03.2007, 15:44:12
Buna miresici! Voi o sa plecati doar amondoi singurei in luna de miere??? Sau mergeti si cu prieteni, sau familia??? Noua nu ne place sa mergem doar noi 2 in vacanta, te distrezi mai bine cand esti in grup! Noi o sa ii invitam pe Parintii nostri si inca niste prieteni sa mearga cu noi. Pana la anu mai este, noi vrem sa facem luna de miere in Romania, 1 saptamana la Munte si 1 la Mare, sunt si in RO hoteluri frumoase cu 4*. Cameri separate si asa avem si putem sa fim singurei noaptea in camera noastra :)...noi locuim deja impreuna de mai mult timp asa ca nui ceva noua?!? Noi vrem sa strangem bani sa mergem dupa aia prin toata lumea dar nu singurei tot cu prieteni ceva:) Ce pareri aveti??? Mar interesa fff mult ;-)

E adevarat ca e mai fain sa te distrezi in grup, dar totusi luna de miere e ceva special pentru voi doi, si ar trebui sa fiti singurei. Ati putea face insa ceva combinat . De exemplu ati putea merge numai voi cateva zile in cadru mai romantic ( cina romantica, jacuzzi, sampanie:D) si pe urma sa va intalniti si cu altii si sa va distrati alte cateva zile. Eu una insa as merge cu parintii cu alta ocazie,acum poate doar cu niste prieteni.

mihu
04.03.2007, 16:35:39
Si eu spun la fel ca si corinutza79...
In vacante poti merge cu prieteni, cu parinti...dar in luna de miere si eu votez pt 2...Nu prea pot sa inteleg cuplurile care se plictisesc in luna de miere:[email protected] ...adica noi am stat 1 saptamana si a fost foarte frumos...:x

cristina17
04.03.2007, 18:40:34

Si eu sunt de parere ca luna de miere este doar pentru noi doi...vacante cu parintii si cu prietenii poti face oricand...insa luna de miere este doar pentru noi doi:x ...si va fii imposibil sa ne plictisim ;-) !!!

mam
04.03.2007, 18:48:58
si noua ne face placere sa plecam cat mai multi, insa in luna de miere am ales sa plecam singuri....intamplarea a facut ca acolo sa ne imprietenim cu alte 2 cupluri cu care am ramas prieteni pana in ziua de azi, deci si daca plecati singuri, puteti gasi acolo persoane cu care sa va imprieteniti:)!

noi de ex, dupa luna de miere, am mai fost plecati inca 1 sapt, insa at nu am mai plecat singuri :) asha ca le puteti impaca pe amandoua!

:* mam

CamyB
04.03.2007, 20:00:43
Noi am facut mai toate concediile in 2 si nu ne-am plictisit niciodata , indiferent ca am stat 7, 10 sau 14 zile. In luna de miere nici nu concep sa mergem altfel decat in 2. Spre deosebire de alte concedii, noi chiar ne vom separa de lume pentru 12 zile (ne ducem la un resort tailandez cu total privacy - adica avem camera noastra, cu piscina noastra si gradina noastra, daca vrem sa iesim, iesim, daca nu, putem sa nu vedem picior de om 12 zile). Sunt sigura ca nu ne vom plictisi - nu m-as fi casatorit cu un om cu care sa ma plictisesc....
Ca sa n-o mai lungesc : eu zic ca luna de miere e predestinata sa fie petrecuta in 2 (indiferent de cat timp locuiesc impreuna mirii).

mihu
04.03.2007, 20:12:58
Noi am facut mai toate concediile in 2 si nu ne-am plictisit niciodata , indiferent ca am stat 7, 10 sau 14 zile. In luna de miere nici nu concep sa mergem altfel decat in 2. Spre deosebire de alte concedii, noi chiar ne vom separa de lume pentru 12 zile (ne ducem la un resort tailandez cu total privacy - adica avem camera noastra, cu piscina noastra si gradina noastra, daca vrem sa iesim, iesim, daca nu, putem sa nu vedem picior de om 12 zile). Sunt sigura ca nu ne vom plictisi - nu m-as fi casatorit cu un om cu care sa ma plictisesc....
Ca sa n-o mai lungesc : eu zic ca luna de miere e predestinata sa fie petrecuta in 2 (indiferent de cat timp locuiesc impreuna mirii).
La fel gandesc si eu! Noi cand am mers nu am luat telefoanele cu noi....si am facut fooooooooooooooooooarte bine....Pt ca atunci cand am ajuns acasa tatal meu a zis ca ne-ar fi sunat de cel putin 5 ori:-L ...Asa ca daca e cu parinti mai grijulii pe acasa...mai bine fara telefoane!
I-am sunat noi de o data cand am ajuns si atat...Noi am mers la un hotel normal...dar daca ar fi fost posibil sau ne-am fi gandit la ceva de genul cum mergeti voi, in mod sigur am fi optat pt asa ceva;-)

mihaela_2006
04.03.2007, 22:18:25
Noi o sa plecam doar noi doi.

ryanaro
04.03.2007, 23:35:12
hai mai ca asta e tare, cum sa pleci cu familia in luna de miere?! asta chiar ca n am mai auzit o. luna de miere e numai pt 2. ar fi bine daca aveti copii sa i lasati cu bunicii pt durata lunii de miere. asta e tot scopul- sa fiti amandoi singurei, departe de tot. ^:)^

drika
04.03.2007, 23:49:22
Daaaaa o sa plecam singuri... cred ca o saptamana de liniste si pace meritam amandoi dupa atata stres si da ai dreptate ca distractia aceea mare e cu mai multi prieteni dar in luna de miere nu vrem chiar astfel de distractie.. vrem sa ne bucuram amandoi unul de altul, singurei ;;) Succes

danni
05.03.2007, 16:15:25
Categoric in doi :x

esperance
05.03.2007, 17:34:37
Cu siguranta ca in luna de miere vom pleca NUMAI noi 2.La intoarcere s-ar putea sa fim 3 ....;-) (nu sunt foarte sigura)

laura81
05.03.2007, 20:18:12
Buna miresici! Voi o sa plecati doar amondoi singurei in luna de miere??? Sau mergeti si cu prieteni, sau familia??? ... Ce pareri aveti??? Mar interesa fff mult ;-)

Cred ca depinde f mult de persoana, faceti cum va doriti. noi am fost in 4, cu masina, cu inca un cuplu, casatorit cu 2 sapt inaintea noastra. deci a fost o luna de miere dubla. noi nu suntem excesiv de romantici, vrem sa vizitam cat mai mult, nu-mi place sa stau toata ziua bot in bot cu el :)) E, vreau sa zic ca ne-a fost suficient ca aveam, evident, camere separate de celalalt cuplu, iar pe zi plecam si numai in 2 la o plimbare, dar stateam si in 4 la o bere... Noi am ales varianta mai "aventuroasa" cu masina si harta in brate si-ti spun cu mana pe inima ca a fost extraordinar. Depinde numai de voi, ce fel de pers sunteti. unii prefera sa stea singuri o sapt, in casa sau in piscina, altii prefera sa viziteze...
Cel mai mult am stat in acelasi loc 5 zile din 14 (in luna de miere) si in a patra deja bataiam sa o luam din loc, stind ce ne mai astepata sa vedem.
personal, nu m-as duce cu parintii nici sa mor, chiar daca ne intelegem super si cu unii si cu altii. cu prieteni da. dar cum spuneam, alege cum simtiti voi ca va va fi bine, cum doriti voi nu cum vor ei :)

cecilia
08.03.2007, 06:47:21
Si noi tot in doi am mers in luna de miere.Am fost plecati in concedii cu prieteni,si chiar ne place sa mergem cu gasca,si cu siguranta vor mai fi ocazii sa plecam mai multi.
Dar in luna de miere nici nu ne-am pus problema sa plecam cu altcineva.:x

nirona
08.03.2007, 20:38:27
si eu sunt de parere ca luna-saptamana de miere TREBUIE sa fie in doi...nici nu mi-as imagina ca in luna de miere sa fiu tot pe spini (mi-e rusine de ai lui....:)) ) si eu II IUBESC PE AI LUI,nu ma intelegeti gresit,dar nu as vrea sa stau cu familiile noastre pe cap....ca totisi,pentru ASTA plecam (sa nu mai vedem nici un cunoscut!...=)) )
pupici si casa de piatra!

nicoady
03.12.2007, 19:22:09
in 2...e o ocazie unica, si trebuie sa fie numa pentru noi 2, cu altii ne putem distra si in alte momente, caci sigur vor mai exista....;;)

mariammary2000
04.12.2007, 10:34:48
nici nu mi imaginez ca se poate altfel...

gabitza_sta
04.12.2007, 10:54:14
Se poate altfel decat in 2? :-?
Ma indoiesc sincer. In primul rand ca e LUNA DE MIERE nu e un concediu obisnuit pe care il fac cu gasca la munte...si in al doilea rand....nici nu stiu ce argumente sa mai aduc. :))
pur si simplu in luna de miere se merge in 2. nu familie, nu nashi, nu prietenii cei mai buni.

chiar daca ma duc sa stau la soare, sau la ski, sau intr-un loc in care sa vizitez sau sa...orice...ma duc cu el si numai cu el. ce, nu pot sa vizitez obiective turistice in 2? :)
Am fost acum o luna in concediu la praga doar noi 2....si a fost perfect!!!
G.

mariammary2000
04.12.2007, 12:32:15
Se poate altfel decat in 2? :-?
Ma indoiesc sincer. In primul rand ca e LUNA DE MIERE nu e un concediu obisnuit pe care il fac cu gasca la munte...si in al doilea rand....nici nu stiu ce argumente sa mai aduc. :))
pur si simplu in luna de miere se merge in 2. nu familie, nu nashi, nu prietenii cei mai buni.

chiar daca ma duc sa stau la soare, sau la ski, sau intr-un loc in care sa vizitez sau sa...orice...ma duc cu el si numai cu el. ce, nu pot sa vizitez obiective turistice in 2? :)
Am fost acum o luna in concediu la praga doar noi 2....si a fost perfect!!!
G.
noi am avut niste vacante minunate doar noi doi ;))

taty_ana
04.12.2007, 12:52:26
cu siguranta ca luna de mire va fi numai si numai in 2...e o luna de miere, deci oricine altcineva nu are ce cauta cu noi...:>

annybunny
04.12.2007, 13:43:45
Cred ca am gasit o solutie :-BNoi nu locuim in RO si mergem impreuna cu parintii mei cu masina in RO, dupa nunta o sa mergem la munte cu totii, ca nu avem cum altfel.....nu putem sa mergem numai noi 2, ca mergem cu 1 masina....asta e...asta e concediu in gasca :))....dar o sa facem o alta saptaluna de miere in spania sau altundeva <:-P

gabitza_sta
04.12.2007, 14:22:59
noi am avut niste vacante minunate doar noi doi ;))
my point exactly. :D
asa ca de ce sa nu continuam seria de succes a vacantelor in 2, cu o luna de miere in care sa fim decat eu si el. :)
G.
pese: am avut si eu niste prieteni care s-au casatorit anul asta si ne-au zis sa mergem cu ei, ca fusesera in multe locuri singuri si ajunsesera la concluzia ca se plictiseau doar ei doi. /:)

mariammary2000
04.12.2007, 15:41:18
my point exactly. :D
asa ca de ce sa nu continuam seria de succes a vacantelor in 2, cu o luna de miere in care sa fim decat eu si el. :)
G.
pese: am avut si eu niste prieteni care s-au casatorit anul asta si ne-au zis sa mergem cu ei, ca fusesera in multe locuri singuri si ajunsesera la concluzia ca se plictiseau doar ei doi. /:)
eu nu ma plictisesc cu al meu absolut deloc, orice am face, si in casa daca stam toata ziua si tot nu ne plictisim, ne gasim de lucru

gabriela_rgh
04.12.2007, 16:21:23
Noi am fost cu nasii in luna de miere!A fost cadoul lor pentru noi si ne-*am fi ratacit fara ei e drept......:))Si apoi....luna de miere e mereu cu el...doar suntem numai noi doi!:-p Oricum a fost suuuuuuuuupppppeeeeer!

alexuta
05.12.2007, 11:42:13
in 2 da, dar nu mai mult de 3-4 zile ... nu pentru ca ne-am plictisi ci pt ca fiind mereu inconjurati de prieteni si ne-ar lipsi foarte mult ... nu stiu cum sa va explic, daca aveti o viata sociala destul de activa ma puteti intelege. Noi avem musafiri aproape in fiecare seara, ne mai relaxam singurei cam o duminica la 3 luni :D... Acum depinde si ce fel de persoane sunteti: noi ne iubim foarte mult dar nu suntem extraordinar de romantici ... :x .. asa suntem noi. Deci, mergem singurei dar dupa 4 zile ne intoarcem si recuperam cu prietenii ...

sugarlips
05.12.2007, 12:09:08
in 2 da, dar nu mai mult de 3-4 zile ... nu pentru ca ne-am plictisi ci pt ca fiind mereu inconjurati de prieteni si ne-ar lipsi foarte mult ... nu stiu cum sa va explic, daca aveti o viata sociala destul de activa ma puteti intelege. Noi avem musafiri aproape in fiecare seara, ne mai relaxam singurei cam o duminica la 3 luni :D... Acum depinde si ce fel de persoane sunteti: noi ne iubim foarte mult dar nu suntem extraordinar de romantici ... :x .. asa suntem noi. Deci, mergem singurei dar dupa 4 zile ne intoarcem si recuperam cu prietenii ...

eu te inteleg...am doi prieteni casatoriti carora nu le place sa plece singuri in concediu doar daca mai merge si altcineva cu ei...tot asa ca si voi;))

anki
05.12.2007, 12:09:15
:))
aicea ai dreptate...dar bebe sper totusi sa fie dupa luna de miere;;)

noi ne-am planificat sa incepem 'sa-l facem' inainte de nunta; asa ca sa-l avem in burtica in luna de miere ;))
iar in luna de miere. o sa mergem doar noi doi (sau trei, dupa caz ;)) )

MachuPicchu
05.12.2007, 12:45:45
IN 2 ... SAU IN 3 IN CAZUL IN CARE AI DEJA UN BEBE DE CATEVA LUNI :-p, SAU ESTI INSARCINATA.
NOI O SA FIM IN 2 :D

taty_ana
05.12.2007, 14:52:50
mai intai ne punem in ordine situatia financiara si locativa si apoi vedem noi daca bebe o sa fie conceput in luna de miere sau dupa :))

dorinutza
05.12.2007, 16:35:58
pai...datorita unor probleme noi nu am reusit inca sa plecam in luna de miere...si prea curand nu cred k sunt sanse...cel mai sigur o sa plecam dupa sesiune...fiind ultimul an la facultate treb sa merg la examene...asa k... dupa sesiune plecam...dak sunt doritori sa ne insoteasca...cu mare drag...ar fi interesant sa mai mearga si alte cupluri proaspat casatorite...ce ziceti, miresici???

taty_ana
07.12.2007, 16:39:43
pai...datorita unor probleme noi nu am reusit inca sa plecam in luna de miere...si prea curand nu cred k sunt sanse...cel mai sigur o sa plecam dupa sesiune...fiind ultimul an la facultate treb sa merg la examene...asa k... dupa sesiune plecam...dak sunt doritori sa ne insoteasca...cu mare drag...ar fi interesant sa mai mearga si alte cupluri proaspat casatorite...ce ziceti, miresici???
o idee foarte interesanta pt cuplurile care nu rezista prea mult timp singuri ;))

mariammary2000
07.12.2007, 16:43:45
o idee foarte interesanta pt cuplurile care nu rezista prea mult timp singuri ;))
e cam grav daca nu rezista singuri macar o saptamana:)

CristinaMM
07.12.2007, 16:46:16
Fiecare cu preferintele lui, nu zic...dar eu n-as putea concepe luna de miere altfel decat in 2!8-}

cris
07.12.2007, 21:01:16
Da, in doi, e cel mai frumos, doar de aceea se numeste luna de miere, in vacante poti sa mergi cu 100 de pers.

taty_ana
08.12.2007, 17:42:24
e cam grav daca nu rezista singuri macar o saptamana:)
nu era vorba despre noi:)) niste miresici scriau ca nu pot sa stea prea mult timp in 2 pt ca le simt lipsa prietenilor....pentru ele era acest comentariu pe cate l-am postat!!! ... eu as sta si un an pe o insula pustie doar cu el!!! nu ma plictisesc:D >:D<

taty_ana
08.12.2007, 17:43:28
Da, in doi, e cel mai frumos, doar de aceea se numeste luna de miere, in vacante poti sa mergi cu 100 de pers.
sunt 100% de acord cu tine!!! daca e luna de miere, e in 2, daca e vacanta,concediu poate fi si-n 100 de persoane;):*

dorinutza
13.12.2007, 12:37:49
sunt 100% de acord cu tine!!! daca e luna de miere, e in 2, daca e vacanta,concediu poate fi si-n 100 de persoane;):*
fetelor...m-ati inteles gresit.. :( sunt total de-acord k luna de miere se face in 2 ;)) numai k ma gandeam k poate ne nimerim si cu alte cupluri in luna noastra de miere...ceva de genul asta am vrut sa spun...iar tipa care a spus de prieteni...nu a spus k sa-i ia cu ei...ci doar k nu vor sta prea mult in luna de miere pt k vor simti lipsa prietenilor...nu avem de unde sa stim cat de atasati sunt...

mariammary2000
13.12.2007, 13:55:22
fetelor...m-ati inteles gresit.. :( sunt total de-acord k luna de miere se face in 2 ;)) numai k ma gandeam k poate ne nimerim si cu alte cupluri in luna noastra de miere...ceva de genul asta am vrut sa spun...iar tipa care a spus de prieteni...nu a spus k sa-i ia cu ei...ci doar k nu vor sta prea mult in luna de miere pt k vor simti lipsa prietenilor...nu avem de unde sa stim cat de atasati sunt...
ei na, cat de atasat poti sa fii de prieteni incat sa i vrei si in luna de miere, care se presupune a fi cel mai intim concediu. chestia asta mi se pare anormala si de a dreptul exagerata

taty_ana
13.12.2007, 18:41:39
hai k acuma voi m-ati inteles gresit!!! nu era vb de tine iubita...era vb de alte miresici care au scris cu mai mult timp in urma :*

dorinutza
14.12.2007, 18:29:23
ei na, cat de atasat poti sa fii de prieteni incat sa i vrei si in luna de miere, care se presupune a fi cel mai intim concediu. chestia asta mi se pare anormala si de a dreptul exagerata
asa este...nu e normal sa vrei asta...numai k iarta-ma...eu am inteles k vroiau sa se intoarca mai repede din luna de miere pt k le era dor de prieteni...nicicum sa-i ia si pe ei in luna de miere....scz dak am inteles gresit..

gabriela_rgh
17.12.2007, 20:23:32
Noi am fost in luna de miere in 4:)!Am plecat cu nasii!Pozici puteti vedea mai jos si ce a iesit?Diferenta de varsta intre noi si nasii nostri e de numai 5 ani!Ne-am distrat pe cinste!Si chiar nu regretam nici un moment ca nu am plecat doar noi!

Alisori
24.12.2007, 15:41:22
noi o sa avem 2 luni de miere...am avut una dupa cununia civila...si o sa mai avem una dupa cea religioasa....tot in 2 pers.o sa plecam..
oricum...o sa avem o viata plina cu luni de miere :x:x:x:x:x

mihu
24.12.2007, 16:02:27
noi o sa avem 2 luni de miere...am avut una dupa cununia civila...si o sa mai avem una dupa cea religioasa....tot in 2 pers.o sa plecam..
oricum...o sa avem o viata plina cu luni de miere :x:x:x:x
Si noi tot asa zicem....in fiecare an mergem undeva in concediu...si zicem ca mergem in luna de miere numarul ....Pana acum am avut 2...anul viitor urmeaza luna de miere 3 :D
Si e foarte amuzant si la hotel cand mergem...zicem ca suntem in honey moon...si avem regim privilegiat ;)):x

taty_ana
03.01.2008, 20:07:16
Sa va povestesc faza =)) Un "fel de ex" de-al meu :"> are nunta la o saptamana dupa mine. Si ce s-a gandit el?! Sa nu cumva sa plecam noi in luna de miere imediat dupa nunta si sa nu fim la nunta lui. Sa asteptam si putem sa plecam dup-aia undeva toti 4 /:) Ce ziceti?! :))

Ha ha ha,ce gluma buna din partea lui :-D nici nu vreau sa ma gandesc cum ar fi!

zizitop
14.01.2008, 16:10:32
Am fost in 2 in luna de miere. Dar ce, e loc de mai multi????????

Volimte
14.01.2008, 19:19:32
Sa va povestesc faza =)) Un "fel de ex" de-al meu :"> are nunta la o saptamana dupa mine. Si ce s-a gandit el?! Sa nu cumva sa plecam noi in luna de miere imediat dupa nunta si sa nu fim la nunta lui. Sa asteptam si putem sa plecam dup-aia undeva toti 4 /:) Ce ziceti?! :))

=))=))=))=))=))=))
Ce bancuri are in program! :D

Si ca sa raspund la intrebarea subiectului ... noi n-am avut parte de o luna de miere pentru ca imediat dupa nunta ne-am mutat in apartamentul nou asa ca saptamana de miere (pe care ne-o da statul, legal :D) am petrecut-o facand curat si cautand mobila pentru dormitor ca sa avem unde dormi :D Nu-mi pare rau pentru ca eram oricum prea fericita ca ma casatorisem si ca ne mutam in casuta noastra, in sfarsit !!

Dar daca ar fi fost sa plecam undeva, in mod sigur am fi mers numai noi doi, nici nu mi-as fi pus problema sa mai fie si altii cu noi. :D

corinka
12.02.2008, 12:24:18
noi vom merge doar noi doi in luna de miere. nici nu concep altfel. e o vacanta deosebita, nu ca oricare alta. cred ca e vacanta pentru doi. nunta se face in public, dar luna de miere in doi. Indiscutabil!

unicka
12.02.2008, 12:32:59
categoric ca vom merge decat noi doi, fara nimeni altcineva, pur si simplu.Restul evenimentelor si asa ni-l petrecem alaturi de familie, prieteni si vreau ca in luna de miere sa mergem decat noi.

clauditza28
07.03.2008, 08:29:09
noi am luat-o pe mama in luna de miere; hihiihi! nu mai fusese demult intr-un concediu si am vrut sa-i facem o bucurie; nu n-ea parut rau ca oricum saptamana aia de miere era formala, ca facusem deja multe alte saptamani de miere...

sweetheart
14.03.2008, 14:55:27
Si noi vom pleca numai amandoi in saptamana de miere, mi se pare mult mai romantic si mai frumos numai noi doi dupa nunta. Am mai fost numai amandoi in concediu si a fost super. O sa avem o saptamana de relaxare, de rasfat total si vom facem numai ce vom dori noi , cand vom dori noi, fara sa ne facem planuri dupa dorintele altora.

Kristyna
03.04.2008, 17:29:00
Evident k mergem numai noi doi.....si asa stam acum cu parintii.Dar dupa nunta speram sa ne mutam singurei:x

cosanzeana
13.04.2008, 01:37:25
Imediat inainte de nunta vom face o mini-pre-luna de miere in Croatia, unde mergem la nunta unor prieteni si profitam sa mai stam cateva zile, posibil cu alti cativa invitati pe care ii cunoastem. Imediat dupa nunta (noastra) mergem cateva zile prin Bucovina cu cativa invitati de la nunta noastra, care vin pentru prima data in Romania.
Luna de miere propriu-zisa o vom face mai tarziu, probabil cam la un an de la nunta. Atunci vom alege o destinatie mai exotica, vom incerca sa stam putin mai mult, si vom merge doar noi doi.

georgia_jojo
04.05.2008, 11:20:24
noi speram din tot sufletul sa plecam numai NOI 2 in luna de miere...k azi mi-a zis mama ca s-a gandit ea mai bine si ca ce-ar fi sa vina si ea cu noi, k e obosita si are nevoie de concediu...:-&:-&:-& e lesne de inteles k mi-a sarit mustarul si i-am raspuns nu f. elegant ceva de genul "fa-ti concediul oriunde altundeva...ca noi suntem in luna de miere", atunci a inceput sa planga, k ea e singura, k ea numai pe noi ne are, etc...deci, fetelor, cum pot sa o rezolv?
DECAT SA MERG CU MAMA IN LUNA DE MIERE MAI BINE STAU ACASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!:-<:-<:-<

dianamkm
04.05.2008, 11:37:59
noi speram din tot sufletul sa plecam numai NOI 2 in luna de miere...k azi mi-a zis mama ca s-a gandit ea mai bine si ca ce-ar fi sa vina si ea cu noi, k e obosita si are nevoie de concediu...:-&:-&:-& e lesne de inteles k mi-a sarit mustarul si i-am raspuns nu f. elegant ceva de genul "fa-ti concediul oriunde altundeva...ca noi suntem in luna de miere", atunci a inceput sa planga, k ea e singura, k ea numai pe noi ne are, etc...deci, fetelor, cum pot sa o rezolv?
DECAT SA MERG CU MAMA IN LUNA DE MIERE MAI BINE STAU ACASA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!:-<:-<:-<

Parerea mea este sa o faci sa inteleaga ,ca nu se poate.....asta nu am mai auzit-o :sa mearga mama in luna de miere!!!
Si daca se supara,o sa ii treaca ....

georgia_jojo
04.05.2008, 11:55:18
Parerea mea este sa o faci sa inteleaga ,ca nu se poate.....asta nu am mai auzit-o :sa mearga mama in luna de miere!!!
Si daca se supara,o sa ii treaca .... asta i-am spus si eu, k n-am mai auzit sa mergi cu mama/soacra in luna de miere, ca nici bunica-mea (ex soacra-sa) n-a mers cu ei in luna de miere...

Tasha08
04.05.2008, 18:12:26

Banuiesc ca o iubesti mult pe mama ta si nu vrei sa o superi, dar trebuie sa-i explici ca e luna de miere si nu se poate sa mearga cu voi. Eventual vorbeste cu niste prietene de-ale mamei tale, sa ii explice si ele...poate daca vine sfatul din partea unei prietene sau chiar a socrilor tai, accepta mai usor. Bafta si sper sa plecati singurei in luna de miere.
PS. un compromis ar fi sa mergeti voi doi in luna de miere undeva, apoi cand va intoarceti sa mergeti si cu mama ta undeva in concediu...asta in cazul in care nu se da batuta ;-)

georgia_jojo
04.05.2008, 18:20:14
Banuiesc ca o iubesti mult pe mama ta si nu vrei sa o superi, dar trebuie sa-i explici ca e luna de miere si nu se poate sa mearga cu voi. Eventual vorbeste cu niste prietene de-ale mamei tale, sa ii explice si ele...poate daca vine sfatul din partea unei prietene sau chiar a socrilor tai, accepta mai usor. Bafta si sper sa plecati singurei in luna de miere.
PS. un compromis ar fi sa mergeti voi doi in luna de miere undeva, apoi cand va intoarceti sa mergeti si cu mama ta undeva in concediu...asta in cazul in care nu se da batuta ;-)
sigur ca o iubesc si nu vreau s-o supar...dar consider ca nu trb sa fii savant ca sa pricepi ca o a treia persoana este "intrus" in luna de miere. Eu inteleg k ma iubeste, k sunt viata ei, dar ma intreb ea de ce nu intelelege k mi-am luat zborul... De plecat vom pleca cu siguranta singurei,k altfel nu plecam...[-([-([-(

iubitel
12.05.2008, 19:31:58
NOI 100% DA.Altii au spus ca merg cu nasii,pe altii ii incurca mama ori soacra,dar noi avem norocul sa nu fim stresati de nimeni.

dianavasu
22.05.2008, 10:57:48
Singurei...!Alte concedii se petrec de obicei cu prietenii dar saptamana de miere singuri categoric...<:-P

ALINUZA
22.05.2008, 11:40:47
singurei ne vom petrece lluna de miere mai bine zis vreo 2 sapt maxim ca de unde atata buget,apropo merge cineva o luna intreaga in concediu?<:-P noi mergem la paris cateva zile si pe urma pe coasta de azur tot cateva zile

Pisu
22.05.2008, 13:44:43
Noi vom merge cu nasii pt ca nu am vrut noi sa mergem singuri :)) Noi oricum stam impreuna de vreo 2 ani si ceva, deci nu se pune problema sa rasuflam usurati ca sintem singuri si plus de asta am mai fost noi singurei pe ici pe colo si ne entuziasmam impreuna de ce vedem etc. dar pina cind sa ne entuziasmam asa??? :)) Asa ca am decis sa ne luam nasii cu noi in Grecia pt ca ne sint foarte apropiati ca si caracter si ne intelegem de minune si ne vom distra mai bine asa....:D

Naty_c
27.05.2008, 17:44:03
Noi mergem singuri. <:-P=D>

Tasha08
28.05.2008, 11:12:29
Singurul lucru care nu imi place cand mergem numai in 2 in concedii este ca trebuie sa rugam tot timpul pe cineva necunoscut sa ne faca o poza - ca de nu, aparem tot numai cate unul in poze

oana99
28.05.2008, 11:42:45
Eu ma gandeam sa o iau si pe mama soacra cu noi dar nu am gasit nici o oferta de honey moon in 3.Asa ca ,o spun cu lacrimi in ochi,suntem nevoiti sa plecam doar noi doi.offfffffff
=)) =)) =)) >:) >:) >:)

annybunny
30.07.2008, 21:21:02
Pana la urma o sa mergem dupa nunta cu mai multi la munte si luna de miere o sa o avem la anu abea, ptr ca mai mult concediu nu-i, cred ca o sa sburam spre Mallorca, Menorca etc. :x

georgiiulia
31.07.2008, 20:11:49
sincer...daca ma intreba cinev ainainte de nunta as fi zis ca numai noi doi as vrea s aplecam in luna de miere...dar acum ca ne-am intors...va zic ca-mi pare asa rau ca nu a mai mers cineva cu noi......si sa nu ma intelegeti gresit...nu e vb ca nu ne-a fost bine..ba chiar f bine..in schimb, toate pozele noastre din luna de miere sunt...eu singura cu apa, el singur cu copacul....eu cu statuia, el cu monumentul....iar pozele cu noi doi arata asa...:( ...acum intelegeti?...doar capul in toate pozele...daca ne iesea si gatul..wow..ce fericire!!!

annie_banks
31.07.2008, 22:10:09
sincer...daca ma intreba cinev ainainte de nunta as fi zis ca numai noi doi as vrea s aplecam in luna de miere...dar acum ca ne-am intors...va zic ca-mi pare asa rau ca nu a mai mers cineva cu noi......si sa nu ma intelegeti gresit...nu e vb ca nu ne-a fost bine..ba chiar f bine..in schimb, toate pozele noastre din luna de miere sunt...eu singura cu apa, el singur cu copacul....eu cu statuia, el cu monumentul....iar pozele cu noi doi arata asa...:( ...acum intelegeti?...doar capul in toate pozele...daca ne iesea si gatul..wow..ce fericire!!!
l-as fi luat si eu pe fotograf si-n luna de miere :))
dar totusi pozele nu mi se par un motiv sa nu pleci in 2 :-p mai faci autoportrete, mai pui camera pe ceva, rogi pe cineva... ;-)

ioana_2008
01.08.2008, 20:30:27
Fetelor, este cumva un obicei sa se mearga cu nasii in luna de miere? Adica oricum fiecare face ce vrea dar am obervat ca fostre multe miresici spun ca merg cu nasii in luna de miere. Noi nu stim inca ce vom face dar parca mai mult as vrea sa fim doar noi doi :). Inca nu ne-am hotarat unde mergem.. dar nu mai avem mult timp avand in vedere ca in octombrie avem nunta.

carmenushka
01.08.2008, 21:23:06
l-as fi luat si eu pe fotograf si-n luna de miere :))
dar totusi pozele nu mi se par un motiv sa nu pleci in 2 :-p mai faci autoportrete, mai pui camera pe ceva, rogi pe cineva... ;-)
He-he, noi chiar plecam cu fotograful in luna de miere!:-p Noroc ca ne e prieten si vom pleca spre aceeasi destinatie!

Volimte
01.08.2008, 21:39:07
Fetelor, este cumva un obicei sa se mearga cu nasii in luna de miere? Adica oricum fiecare face ce vrea dar am obervat ca fostre multe miresici spun ca merg cu nasii in luna de miere. Noi nu stim inca ce vom face dar parca mai mult as vrea sa fim doar noi doi :). Inca nu ne-am hotarat unde mergem.. dar nu mai avem mult timp avand in vedere ca in octombrie avem nunta.

Nu e niciun obicei, puteti sa mergeti linistiti in luna de miere doar voi doi! ;;)

Si pe noi ne-au intrebat finii daca mergem cu ei si amandoi "am sarit cu gura" fara sa mai avem cand sa ne consultam din priviri macar =)): "Ce sa cautam noi impreuna cu voi in luna voastra de miere?!?!:O =)) [asta pentru ca amandoi consideram ca luna de miere "it's a private party" :D ;;)]

Cei care-si iau nasii in luna de miere o fac, probabil, din prietenie si pentru ca se simt bine impreuna, nu pentru ca ar exista vreun obicei.

hanna
01.08.2008, 21:42:55

buna ioana,

Nu este nici un obicei in legatura cu mersul cu nasii in luna de miere. Probabil unele cupluri doresc sa isi petreaca luna de miere cu nasii mai ales daca sunt de aceasi varsta.

Sa nu te simti obligata sa iti iei nasii dupa tine in luna de miere. Ar trebui sa fiti singuri si sa va bucurati de fiecare moment.

hanna
01.08.2008, 21:45:47
He-he, noi chiar plecam cu fotograful in luna de miere!:-p Noroc ca ne e prieten si vom pleca spre aceeasi destinatie!

Si noi am fi luat fotografii cu noi...dar nu s-a putut =))=))=))=))=))=))

hanna
01.08.2008, 21:49:44
Nu e niciun obicei, puteti sa mergeti linistiti in luna de miere doar voi doi! ;;)

Si pe noi ne-au intrebat finii daca mergem cu ei si amandoi "am sarit cu gura" fara sa mai avem cand sa ne consultam din priviri macar =)): "Ce sa cautam noi impreuna cu voi in luna voastra de miere?!?!:O =)) [asta pentru ca amandoi consideram ca luna de miere "it's a private party" :D ;;)]

Cei care-si iau nasii in luna de miere o fac, probabil, din prietenie si pentru ca se simt bine impreuna, nu pentru ca ar exista vreun obicei.

Singurul inconvenient este ca nu prea poti sa faceti poze impreuna ;));));))
noi am avut trepied ;));));))

Volimte
01.08.2008, 22:36:56
Singurul inconvenient este ca nu prea poti sa faceti poze impreuna ;));));))
noi am avut trepied ;));));))

Cum sa nu poti? Programezi camera sa faca poze in 10 secunde, o aranjezi asa incat sa intrati bine in cadru, o asezi pe ceva inalt (nu e musai sa fie trepied - desi e ideal sa ai unul), fugi rapid langa sot si ... voila! <:-P
Sau rugati un turist sa va faca o poza ... :-p
Cate poze n-am facut noi asa! <:-P

hanna
02.08.2008, 13:12:34
Cum sa nu poti? Programezi camera sa faca poze in 10 secunde, o aranjezi asa incat sa intrati bine in cadru, o asezi pe ceva inalt (nu e musai sa fie trepied - desi e ideal sa ai unul), fugi rapid langa sot si ... voila! <:-P
Sau rugati un turist sa va faca o poza ... :-p
Cate poze n-am facut noi asa! <:-P

Asa este...mai greu cand nu gasesti un loc inalt sa pui camera...
Pt ca este destul de incomod sa cari trepiedul cu tine, mai bine rogi pe altcineva sa va faca poza =))=))=))

ioana_2008
03.08.2008, 08:46:19
MUltumesc pt raspunsuri.
Nu stiu de ca m-am gandit ca e ceva obicei care se practica acum.
Noi si nasii suntem de aceeasi varsta si nu ar fi nicio problema sa mergem cu ei... dar nu stiu... parca ma vad doar pe mine si cu viitorul sot :) e mai romantic. Noi ne-am gadit sa mergem in Spania, avem nunta in octombrie asa ca nu mai este prea mult timp. Ce parere aveti de Spania? Am avuzit ca este foarte frumos.
Va pup :*.

sugarlips
03.08.2008, 12:11:10

asa sunt toate pozele noastre din concediu...dar sa sti ca avem mai multa experienta acum..am reusit sa ne facem unele impreuna in care se vede si jumate din corp=)) =)) =))

Laura08
04.08.2008, 23:02:57
salut fetelor,
eu nu as pleca in luna de miere cu NIMENI:D poate suna cam egoist, insa acel timp cred ca isi are importanta lui, pentru inceput de casnicie. Nu cred, defat sunt convinsa, ca nu ne vom plictisi..din contra, sincer ABIA ASTEPT, cu toate ca mai sunt 7 luni pana atunci:( apropo, noi o sa avem nunta in martie, deci nu va fi foarte cald. nu stiti unde am putea merge in luna de miere la mare, insa nu prin caraibe sau ceva de genul, sa nu fie chiaaarrr de 3000 euro ca....inca sunt studenta si stiti voi cum e atunci cu banii :))
multumesc anticipat :*

Anghelescu
07.08.2008, 12:01:50
E luna noastra de miere ... deci mi se pare normal sa plecam singurei ... si, cum noua ne este atat de drag sa fim singurei, atunci va fi un nou moment de clipe magice:">
>:D<

Hanu
07.08.2008, 12:37:46
Noua ne place sa plecam singuri si in concediu, daramite in luna de miere.

A fost foarte fain si ne-am simtit foarte bine impreuna

zeke
14.08.2008, 15:00:09
Si noi plecam cu nasii in luna de miere, dar la noi situatie este putin diferita. Nasii nostri au nunta cu o saptamana inaintea noastra=)) .
Si stand intr-o zi la povesti si planificand cele 2 nunti, am ajuns sa vorbim despre luna de miere, si cum si ei cam tot acelasi lucru vor, adica soare, apa, chestii romantice, si cam bugetul este tot acelasi am decis sa mergem impreuna:)) =)) :))
Pentru ca si ei sunt tot in luna de miere, nu cred ca ne vom deranja foarte mult unii pe altii, iar cand este de vizitat sau de mers undeva putem merge impreuna (iese mai ieftin la inchiriatul masinii)=)) =)) =)) .

Chiar azi vorbeam ca se pot inchiria barci, si se poate merge pe insulite nelocuite, cu plaje cu nisip fin... si ca putem merge impreuna cu barca pana pe insula si o pereche pe o plaja, cealalta pereche pe plaja opusa=)) ;-) .
Nu vad ce e rau in asta:-?
Noi pana acum ne-am facut aproape toate concediile singuri, si nu ne-am plictisit deloc, nu acesta este motivul ca nu vom pleca singuri=P~

Anghelescu
14.08.2008, 15:17:24
Eu cu ai mei parinti am fost si in concedii ... a fost superb, ne-au respectat intimitatea fara doar si poate:D ...deci eu ador sa merg oriunde cu ai mei parinti ...dar in luna de miere prefer sa fim singurei ...prietenii stiu de ce:))

Laura08
27.08.2008, 14:05:16
Eu cu ai mei parinti am fost si in concedii ... a fost superb, ne-au respectat intimitatea fara doar si poate:D ...deci eu ador sa merg oriunde cu ai mei parinti ...dar in luna de miere prefer sa fim singurei ...prietenii stiu de ce:))

si noi ne intelegem bine cu ambele perechi de parinti.... ei ne respecta intimitatea....nu sunt deloc stresanti si tot timpul "dupa fusta noastra"... deci e ok...
dar CHIAR in luna de miere.....=P~

Anghelescu
27.08.2008, 14:07:08
si noi ne intelegem bine cu ambele perechi de parinti.... ei ne respecta intimitatea....nu sunt deloc stresanti si tot timpul "dupa fusta noastra"... deci e ok...
dar CHIAR in luna de miere.....=P~
Vreau sa fiu atunci extrem de relaxata si sa fac tot ce imi doresc, fara sa stau sa ma gandesc ...oups dar parintii;))

4499ELENUTA
27.08.2008, 14:26:58
noi preferam sa mergem in concedii cu prietenii mie imi place ne distam mai fain dar luna de miere e luna de miere asa ca vom merge singurei :*

cristina_stcn
27.08.2008, 14:45:51
doar noi 2, abia astept, cu toate ca am mai fost de atatea ori in concedii, excursii, singuri, asta in mod sigur o sa fie deosebita.
deja am cateva locuri in cap, din care trebuie sa selectez. toate sunt la mare: apa, soare si caldura.
lui nu-i ii prea place caldura si ma tot ameninta ca in luna de miere ma duce la polul nord:[email protected]
pana acum a facut numai ce am vrut eu, l-am "tarat" prin cele mai calduroase concedii.
asa ca suntem in competitie, dar nu prea are sanse sa ma intreaca.;-)

fevronia
27.08.2008, 17:40:43
sa va spun cum a fost la noi.:) inainte de nunta ....ai mei parinti ca ar merge cu noi in luna de miere ca mergem numai cu o masina ca e fain ca e frumos...eu....nimic,8-| sora ,ca poate are concediu cu noi o data si mergem impreuna...eu liniste...[-X dupa nunta adica luni dimineata trezit,facut ordine, platit ce mai aveam,facut bagaj in pripa urcat in masina si aud sotul" oare numai noi doi...cum o sa fie nu ne plictisim"#-o ....sa va spun ca am avut ce-a mai frumoasa saptamana de miere,in care am facut turul romaniei fara maramures si mare,2400 de km....si cand am ajuns acasa l-am intrebat:"te-ai plictisit?":> la care el...cu un mare zambet pe chip,nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
deci parerea mea singuri ca e mai bine!:)

christinagg
28.08.2008, 13:48:38
De asta se si numeste luna de miere .. ca este doar pentru insuratei. Deci clar doar in 2\:D/

babie
08.09.2008, 10:41:26
si eu tot in 2 cred ca trebuie mers in luna de miere, cu toate ca am putea sa ne luam si nasii, deoarece intre noi este diferenta de o luna, iar nunta lor va fi cu 3 saptamani inaintea noastra........cred ca vom pleca singuri, doar e luna de miere....poate dupa aceea, vom merge toti 4 o saptamana undeva aici,la munte

meliaro
11.09.2008, 07:19:48
Noi mergem 3.....noi 2 si cainele;;) Intotdeauna cand am fost in vacante, am fost singuri. Recunosc, este mult mai distractiv in 4+, dar cum am mai spus, nu ne place sa stam dupa fundul altora....si mult mai mult daca au copii....am fost intr-o mini vacanta de 3 zile cu niste prieteni foarte-foarte buni care au o fetita de 5 ani. Imi venea s-o strang de gat!!!!(:|

N-am putut vizita aproape nimic, iar ce am vizitat, ne-a luat o zi intreaga, ca trebuia fata sa manace, ca trebuia sa doarma, ca trebuia sa nu -stiu-ce.....De atunic am decis cand mergem in vacate, chiar si dde 3 zile, singuri si de capul nostru....Iar cand vom avea un copil, il vom lua dupa noi, la fel cum facem si cu cainele. ;)) Noua nu neplace sa stam mult cu burta la soare, ne place mai mult muntele, ne place si marea, dar sa ne plimbam pe malul marii, sa facem scufundari, sa admiram privelistea....burta la soare -NU.

Suntem prea activi!!! Asa ca....categoric in 2 sau in 3 ;)) ;)) ;))

erika_costel
12.09.2008, 13:56:06
noi am plecat in 4... mire, mireasa ......... si nasi!
am fost in portugalia, la ALGARVE si abia ne am intors!
a fost ffffffffffffffoarte frumos!!!!! ne am distrat la minuni!!!

alinna_3003
19.12.2008, 17:59:56
sa va spun cum a fost la noi.:) inainte de nunta ....ai mei parinti ca ar merge cu noi in luna de miere ca mergem numai cu o masina ca e fain ca e frumos...eu....nimic,8-| sora ,ca poate are concediu cu noi o data si mergem impreuna...eu liniste...[-X dupa nunta adica luni dimineata trezit,facut ordine, platit ce mai aveam,facut bagaj in pripa urcat in masina si aud sotul" oare numai noi doi...cum o sa fie nu ne plictisim"#-o ....sa va spun ca am avut ce-a mai frumoasa saptamana de miere,in care am facut turul romaniei fara maramures si mare,2400 de km....si cand am ajuns acasa l-am intrebat:"te-ai plictisit?":> la care el...cu un mare zambet pe chip,nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
deci parerea mea singuri ca e mai bine!:)
Turul romaniei l-am facut si eu cu viitorul meu sot si tot fara maramures.Am plekt de la mare in tara .Totusi eu in luna de miere cred ca o sa plekm cu nasii daca vor.

mihaana
21.12.2008, 18:44:30
Eu sunt de parere ca luna de miere e numai pentru tinerii casatoriti. Fara nasi, fara parinti, fara frati. Si sincer, daca te plictisesti cateva zile sau o saptamana fiind doar in doi, ce vei face toata viata, ca nu poti mereu sa fii cu prietenii sau cu parintii sau cu alte persoane. Plus ca trebuie sa fie cea mai frumoasa perioada, doar totul e lapte si miere :)) Deci categoric, in "saptaluna" de miere vom fi doar noi doi! :)

siana
21.12.2008, 19:15:25
cu siguranta vom merge doar noi :D de asta se numeste luna de miere;))

pufuleata
20.01.2009, 01:15:09
noi am fost in 3,adica si cu bebe noris.:x dar a fost minunat.asta poate si pt ca el e f cuminte.doarme toata noaptea,ne plimbam cate 7 ore pe zi si nu avea nicio treaba.dar....mie in general imi place sa mergem in 2(acum 3)in vacante.asa ma simt cel mai bine,pt ca eu sunt genul caruia ii place foarte mult sa se plimbe,sa viziteze,sa vada toate muzeele,toate stradutele,poate de aceea nu prea merg in locuri unde se sta la plaja si atat.si cum 80%din cunostintele noastre prefera sa mai si faca plaja sau shopping,nu mi-ar place sa depindem unii de altii.:D

yannia
29.01.2009, 22:15:15
pai consider ca de aia se numeste luna de miere pentru a fi doar noi doi! E luna noastra de miere, nu a prietenilor,a nasilor sau a parintilor.

ella-ling
29.01.2009, 23:14:28
pai consider ca de aia se numeste luna de miere pentru a fi doar noi doi! E luna noastra de miere, nu a prietenilor,a nasilor sau a parintilor.

Sunt insa unele cupluri care considera ca se vor plictisi doar in doi sau au alte motive. Pentru mine in luna de miere nu au ce cauta alte persoane in afara sotului meu^:)^

olgutza26
30.01.2009, 08:33:49
si eu intru in clubul miresicilor care vor sa petreaca luna de miere singura cu alesul ei. noi in general plecam singuri in concedii si ne-am inteles de minune. plus ca daca suntem mai multi, trebuie sa mai lase unul de la el, apoi celalalt, ca sa ne potrivim programele intre cupluri 9poate fiecare vrea sa vizite altceva sau sa manance la alta ora). daca esti doar tu cu el, merge mai usor negocierea :x :">

yannia
30.01.2009, 21:38:50
Sunt insa unele cupluri care considera ca se vor plictisi doar in doi sau au alte motive. Pentru mine in luna de miere nu au ce cauta alte persoane in afara sotului meu^:)^

Pai daca se plictisesc o saptamana sau 2 cat sunt plecati singuri, ma intreb ce vor face o viata intreaga.

Anghelescu
02.02.2009, 08:43:06
Pai daca se plictisesc o saptamana sau 2 cat sunt plecati singuri, ma intreb ce vor face o viata intreaga.
Stiu cupluri care sunt impreuna de 10 ani si care dupa ce fac nunta deja prefera sa mearga peste tot cu pritenii ... deci fiecare cu ideile lui ... noi am fost singurei si sincer cred ca si daca eram de 15 ani impreuna, nu de 10, tot singurei am fi mers ... macar asa sper ca va fi:D
Pup!>:D<

Babutza
07.03.2009, 19:04:53
am fost doar noi2:) nu au ce cauta alte persoane acolo...a fost mirific :)

mamuska
07.03.2009, 19:11:00
Noi am plecat singuri,dar am locuit la prietenii nostri,care ne-au oferit cazarea in Italia...de obicei,seara,ieseam cu ei si alti prieteni de-ai nostri de acolo si ne-am simtit minunat...oricum ne-au fost de ajutor,ca nu aveam ghid:D dar am iesit de cele mai multe ori singurei,la plaja,la cumparaturi...

Velvet
07.03.2009, 21:05:37
in prima luna de miere(dupa cunuia civila) am fost plecati cu niste prieteni, asa a fost sa fie ei au gasit niste bilete ieftine pt Grecia si ne-au zis si noua, in a 2 luna de miere o sa mergem siguri..

Crisro
11.04.2009, 20:06:40

Faptul ca se tem de plictiseala in doi....hmmm...este chiar un semn mare de intrebare pentru viitorul lor....pentru mine luna de miere a fost ceva...magic...unic...desavarsit! Si...categoric, luna de miere este in 2, oricat de dragi ne pot fii prietenii,nasiii...sau altii...

:x

compact
12.04.2009, 06:55:14
Faptul ca se tem de plictiseala in doi....hmmm...este chiar un semn mare de intrebare pentru viitorul lor....pentru mine luna de miere a fost ceva...magic...unic...desavarsit! Si...categoric, luna de miere este in 2, oricat de dragi ne pot fii prietenii,nasiii...sau altii...

:x
si eu am ~aceeasi parere...daca un cuplu nu poate sta 1 saptamana dupa nunta fara sa se plicitseasca inseamna ca s-au gandit bine inainte de nunta (e parerea mea etc)

alla76
12.04.2009, 08:08:35
Noi mergem 3.....noi 2 si cainele;;) Intotdeauna cand am fost in vacante, am fost singuri. Recunosc, este mult mai distractiv in 4+, dar cum am mai spus, nu ne place sa stam dupa fundul altora....si mult mai mult daca au copii....am fost intr-o mini vacanta de 3 zile cu niste prieteni foarte-foarte buni care au o fetita de 5 ani. Imi venea s-o strang de gat!!!!(:|

N-am putut vizita aproape nimic, iar ce am vizitat, ne-a luat o zi intreaga, ca trebuia fata sa manace, ca trebuia sa doarma, ca trebuia sa nu -stiu-ce.....De atunic am decis cand mergem in vacate, chiar si dde 3 zile, singuri si de capul nostru....Iar cand vom avea un copil, il vom lua dupa noi, la fel cum facem si cu cainele. ;)) Noua nu neplace sa stam mult cu burta la soare, ne place mai mult muntele, ne place si marea, dar sa ne plimbam pe malul marii, sa facem scufundari, sa admiram privelistea....burta la soare -NU.

Suntem prea activi!!! Asa ca....categoric in 2 sau in 3 ;)) ;)) ;))
noi am fost in.... 4! noi doi si catzeii.
sincer nici prin cap nu mi-a trecut sa luam pe altcineva cu noi.

deliutza_miresica
12.04.2009, 08:14:45
si la noi o sa fie cu siguranta in 2 ...atunci ce rost mai are sa mai merg in luna de miere daca imi iau tot alaiul dupa mine ...o sa fim doar noi doi lipsiti pentru cateva zile de orice problema:-$ :* :*

burzunica
29.04.2009, 15:03:27
cu siguranta doar noi 2... suntem obisnuiti sa mergem cu gasca, dar in luna de miere nici nu mi-am pus problema sa mergem cu altcineva...la cat de lenesi suntem dupa nunta ....nu vreau sa mai depind de altii..

andra8787
13.05.2009, 09:32:11
Si eu sunt de parere ca luna de miere e pt 2..ca de aia e luna de miere..daca nu, ii zicea simplu "vacanta" ...Daca un cuplu se plictiseste in doi...atunci ar fi trebuit sa se gandeasca mai bine... Noi suntem mai mereu cu prietenii nostrii, dar avem o gramada de zile in care preferam sa iesim doar noi 2..sa mergem sa mancam ceva, sa bem o cafea, sa ne plimbam prin parc...si nu ne plictisim niciodata unul de altul...

GeorgianaR
02.12.2009, 11:56:30

eu cred ca in luna de miere poti sa faci ceea ce iti place tie, voua de fapt... daca amandoi va doriti sa afceti luan de miere cu parinti si prieteni.. de ce nu?... am mai auzit pereri asemanatoare cu ale voastre... nu sunteti singurii :)

Gaby211081
04.12.2009, 19:54:19
Eu nici nu concep sa mai plec cu altcineva in luna de miere in afara de miresoiul meu! Plus ca noi nu vrem sa mergem in luna de miere sa ne distram neaparat ci sa facem un bebic :-p
Acum fiecare face cum vrea.....

ciocolatika
04.12.2009, 20:10:57
NU accept pe nimeni langa noi...e luna noastra de miere....si vrem sa facem ce ne poate capul =)) =)) <:-P

dannemaria
08.04.2010, 11:40:42
vai ce nume are topicul asta!!!
am ras cu lacrimi...parca si vedeam un amant ascuns in bagaj....
sau o alta propunere de nume...''plecam doi dar cati ne intoacem????''
=))=))=))=))
noi era sa ne intoarcem 3=D>

Super tare :D :D :D =))=))=))
On topic: CLAR doar in doi!
As vrea sa ne intoarcem 3 :">

andrea85
08.04.2010, 11:45:56
Plecam doar noi 2, timp de o saptamana nici nu vreau sa mai vad pe altcineva in afara de sotul meu, nici telefonul nu o sa-l luam cu noi. Vrem sa fie o vacanta adevarata, doar noi doi, fara sa fim deranjati sau sa ne gandim la altceva sau altcineva. ;-)

mona83
13.06.2010, 17:06:37
Noi aproape toate concediile ni le-am facut in 2, si ne-am distrat de minune.
Insa in luna de miere am hotarat sa mergem impreuna cu nasicii nostri.
Noi oricum stam impreuna de vreo 1 an si deci nu se pune problema sa rasuflam usurati ca sintem singuri
Am decis sa ne luam nasii cu noi la Paris pt ca ne sint foarte apropiati si sufleteste si ca varsta si au un super caracter. Ne intelegem de minune si ne vom distra la maxim.
Nu suntem suparaciosi nici unii dintre noi, asa ca nu va fi o problema daca noi sau ei vom dori 1-2 seri sa luam cina singuri, sau mai stiu eu ce. Comunicarea e de baza.
Pupici si casa de piatra!

RalucaAndreea
13.06.2010, 18:04:12
si ca sa raman in subiect, eu imi doresc sa mergem singuri in luna de miere... avem noi timp sa ne facem concediile in mai multi :)

stefanya_c
25.06.2010, 20:22:08
Noi vom merge in luna de miere cu niste prieteni care vor fi si ei in luna de miere;;)

balaceanu
11.09.2010, 10:21:51
pe mine nu ma incanta gandul de a mai merge cu cineva in luna de miere.ne.a intrebat si nasa daca vrem sa mergem impreuna(ei se casatoresc cu o luna inaintea noastra) si chiar daca e cea mai buna prietena am refuzat.o.luna de miere e o data in viata si vreau sa fim doar noi doi.avem atatea ocazii sa mergem in alta parte cu nasii si alti prieteni.

zgrabuntza
11.09.2010, 10:29:20
da, in luna de miere vom fi doar noi doi. si o plaja cat mai salbatica, cu cat mai putine hoteluri, cu casute din stuf... cu nisipul fin, alb si marea albastru azur! cam asa visam noi saptamana de miere, ca in asa paradis nu cred ca ne tine bugetul sa stam mai mult. :)

LePetitSoleil
11.09.2010, 14:38:44
Si eu sunt pentru luna de miere in 2 desi m-am cam saturat in concedii de faza : eu poza tie tu poza mie sau sa ma agat de lumea de pe strada sa ne faca o poza impreuna care de multe ori este stearsa ca nu ne place :(. De multe ori cand ma uit la poze am impresia ca am fost singura :)))

andrea85
11.09.2010, 14:56:50
Si eu sunt pentru luna de miere in 2 desi m-am cam saturat in concedii de faza : eu poza tie tu poza mie sau sa ma agat de lumea de pe strada sa ne faca o poza impreuna care de multe ori este stearsa ca nu ne place :(. De multe ori cand ma uit la poze am impresia ca am fost singura :)))

Cam asa arata si pozele noastre din luna de miere ;)), dar tot n-am regretat decizia de a merge doar in 2 in luna de miere...este ceva unic in viata si cred ca trebuie sarbatorit doar in 2...asa e mai special si mai romantic...zic eu...;;)

allle
13.09.2010, 13:46:12
noi mai mult ca sigur v-om merge in luna de miere cu nasii nostrii care sunt de-o varsta cu noi... ei au avut nunta anul trecut dar nu au mai apucat sa merga in luna de miere asa ca le dam noi sansa sa se bucure de ea :d

mihaela102
07.10.2010, 11:38:50
noi am fost in doi in luna de miere, dar la hotel am cunoscut un cuplu care avusese nunta in aceeasi zi cu noi si ne-am distrat de minune impreuna; a fost interesant sa ne descoperim si mai ales ca ne potriveam de minune :)

miha2009
07.10.2010, 11:46:10
Noi am plecat singurei, insa la munte ne-am intalnit si cu nasii nostri, care venisera sa faca Transfagarasanul si am mers si noi cu ei:)

melinda21
07.10.2010, 12:23:33
si noi am fost singurei si ne-am simtit foarte bine

Edyza
08.01.2011, 09:53:32
Și noi dorim sa ne petrecem.luna de miere tot în.doi. Sunt de părere ca vor fi apoi zeci de ocazii sa mergem și cu alte persoane. Dar în luna de miere nu concep sa mai mergem so cu altcineva :D deoarece este o perioada unică în viața oricărei familii proaspăt formate :)

andrea85
08.01.2011, 09:54:49
Și noi dorim sa ne petrecem.luna de miere tot în.doi. Sunt de părere ca vor fi apoi zeci de ocazii sa mergem și cu alte persoane. Dar în luna de miere nu concep sa mai mergem so cu altcineva :D deoarece este o perioada unică în viața oricărei familii proaspăt formate :)

Si eu sunt de parere ca luna de miere este doar pentru miri. ;;)

apricot
09.01.2011, 23:18:11
Si eu sunt de aceeasi parere!;-)

clau_
10.01.2011, 07:51:08
Si eu sunt de aceeasi parere!;-)

Subscriu: luna de miere = doar noi doi :">

ROSE2011
11.01.2011, 19:47:01
Noi am fost doar noi doi in luna de miere...a fost super..........

roxanaelvis
13.01.2011, 14:40:57
da, o sa mergem doar noi 2.

lilliana_85
13.01.2011, 15:28:39
si noi vream sa mergem tot in doi in luna de miere, pt ca vacante de grup avem timp sa facem o viata intreaga, dar cu luna de miere nu ma mai intalnesc,asa ca mergem singurei cateva zile pe trans.... iar la intoarcere o sa plecam intr-o mini vacanta si cu nasii nostri in delta dunarii:madlaugh::gen_05:

aandra
18.01.2011, 20:58:08
noi vom merge cu viitorii nostri fini
dar nu e fixat, sa vedem daca ne intelegem la destinatie.:)

jaqueline_23
09.02.2011, 08:23:16
Clar doar in 2! E un moment perfect de respiro dupa toata agitatia cu nunta, momentul in care ne vom regasi unul pe altul dupa toate pregatirile si nebunia nuntii. Eu sincer acum astept mai mult sa plecam in luna de miere decat nunta, mai ales ca ne-am luat biletele pentru Grecia, Zakintos. Concluzia...singuri:x

ella_laura
09.02.2011, 09:04:38
si noi tot singuri vom pleca in luna de miere,fara nasi,fara nimeni.pana acum am fost cu grupul de prieteni,vom avea timp destul sa mergem in continuare cu prietenii, acum vrem ceva intim,numai pt noi.inca nu ne-am luat biletele, dar vrem sa rezolvam in martie-aprilie.

mihaela102
09.02.2011, 10:09:08
noi am fost singuri in honeymoon si la hotel ne-am imprietenit cu un cuplu din baia mare care era tot in honeymoon :)....pot spune ca a fost super si mai ales interesant; schimbam impresii despre nunta fiecaruia, mergeam impreuna in mini-excursii, petreceam serile impreuna la bar; a fost foarte frumos si ne-am facut prieteni noi :)
de obicei cei care merg in excursii in strainatate merg singuri (ca si cuplu) si majoritatea sunt deschisi cand intalnesc alti conationali.

miha2009
09.02.2011, 11:37:17
Am fost doar noi doi, iar la mijlocul vacantei ne-am intalnit si cu nasii cu care am petrecut pana la sfarsit :)

Sushyka
10.02.2011, 16:49:12
Noi am fost in luna de miere doar noi doi!
Nu am vrut alta companie ...plus ca ai tot timpul din lume sa mergi in calatorii cu parintii cand ai copii, sau cu prietenii sau cu nasii!
E pacat ...o singura luna (vacanta ) de miere ai !

MireasaEmotionata
17.05.2011, 10:40:28
mie mi se pare absolut aiurea sa NU se plece in 2 in luna de miere. sunt atatea concedii care se pot pretrece cu prietenii sau cu nasii, nu e cazul sa vina si in luna de miere cu tinerii insuratei. mie luna de miere mi se pare ceva f intim si romantic, sa te duci sa te distrezi, sa te relaxezi, sa faci ceea ce stii ca face bine relatiei de cuplu .... fara ca cineva sa se tina dupa tine, sau sa tb sa te tii tu dupa cineva ... :)

poneyalma
18.05.2011, 21:02:31
Cine pleaca in luna de miere in 3, 4, 5 , nspe... (nasi, veri, amici, oarinti, purcei, catei etc etc etc) de fapt nu pleaca in luna de miere ci intr-o vacanta. Luna de miere e pentru doi. DOAR PENTRU DOI

Roxynutza
18.05.2011, 21:16:41
Noi am vrea sa mergem in luna de miere impreuna cu cineva...am vorbit cu nasii, mi-ar placea sa mergem cu ei...daca nu poate cu niste prieteni...sau poate si cu prieteni si cu nasii :)...oricum nu vom sta 24/7 impreuna cu ei, vom avea timp si pentru noi doi si, in plus, e altfel cand mai ai cu cine schimba o vorba, o impresie, cand vizitezi impreuna cu cineva anumite locuri...noi cel putin vrem sa plecam intr-un tur printr-o parte a Europei...nu mergem sa stam 7 zile cu burta-n sus la plaja...
Noi vedem luna de miere ca o vacanta, un moment de respiro dupa toata agitatia nuntii...si de ce nu am merge intr-o vacanta alaturi de unii dintre cei mai dragi oameni din viata noastra? :)

malli_alisar
07.11.2011, 16:25:13
Eu pana acum mi-am imaginat luna de miere doar in 2,dar daca e sa ne hotaram sa mai mergem cu cineva nu pot sa zic ca resping ideea pentru ca noi am fost deja de 3 ori cate 10 zile la mare singuri,chiar si in afara...am fost si cu prieteni...clar e mai distractiv cand mai esti cu cineva....plus ca ai si momentele tale...deci eu nu resping nici o idee.....oricum ar fi va fi frumos

GargaritaMiha
09.11.2011, 12:00:09
desi inainte as fi spus ca vreau sa mergem singuri, mi-am cam schimbat parerea...de ce? pt ca am fost de vreo 2-3 ori singuri in vacante si nu e acelasi lucru, el seara mai vrea sa bea un pahar de vin, eu nu beau, mie imi place sa stau "tolanita" la soare:)) el ar mai vrea si altceva(sa joace o tabla, sa mearga sa inoate etc), mergem sa vizitam ceva...e oarecum ciudat numai noi 2 sau poate vrem sa avem poze facute impreuna, trebuie sa rugam necunoscutii de pe strada:)) sunt sigura ca prezenta unui cuplu alaturi de noi nu ne va face sa uitam ca suntem in luna de miere si vom avea momentele noastre ca doar nu dormim toti in aceeasi camera

purple_light
09.11.2011, 15:01:42
Noi am fost doar in 2 in luna de miere si a fost absolut superb! A fost cea mai frumoasa vacanta din viata noastra si nu ne-am plictisit nici o clipa. Ne-am plimbat impreuna in toate partile, am stat si la soare, am stat si in camera cat am avut chef si a fost super ca nu trebuia sa stam sa ne facem programul in functie de altcineva.
A fost o atmosfera foarte speciala pentru noi doi, am plecat si imediat dupa nunta, la doua zile dupa nunta, si eram inca emotionati si entuziasmati, era prima noastra vacanta ca sot si sotie si prima vacanta fara grija contraceptiei deci nu cred ca mai era loc de altcineva pe langa noi doi ;))

cristianab
11.11.2011, 17:53:57
Doar noi! Programul l-am facut dupa bunul nostru plac.Dealtfel si concediile le petrecem in 2.
Cu prietenii nu plecam decat in excusii scurte de weekend.:D:D:D

CONT_INCHIS_70536
12.11.2011, 12:40:21
In 2. Avem timp la pensie sa plecam in grup o:-)

martina26
15.11.2011, 10:28:00
Noi nu am fost in niciun concediu cu altii, doar noi doi. Avem putine cupluri comune de prieteni, mai mult prieteni separati - ai mei sau ai lui sau prieteni necuplati si nu s-a nimerit decat f rar sa ne punem de acord cu altii ca sa mergem impreuna. De aceea nici n-as experimenta chestia asta tocmai in luna de miere. In alte concedii da, dar oricum noi ne intelegem f bine in 2, nu ne plictisim.

aneee
09.01.2012, 21:22:54
Numai in 2 . Asa a fost de la inceput nu cred ca lucrurile se vor schimba :D

alexush
09.01.2012, 23:16:20
Si noi tot in doi vom merge daca vom avea luna de miere mi s-a promis o luna de calatorit cate o saptamana in alt loc iar daca ne vom muta in Franta atunci vom din drumul pana acolo o mini luna de miere si ne vom tot opri prin diferite locuri.

danaghita
24.01.2012, 12:36:58
Numai in 2 . Asa a fost de la inceput nu cred ca lucrurile se vor schimba :D

Daca din luna de miere a ramas saptamana de miere, sa mai plecam si in grup, cred ca seamana cu concediu

lara2012
07.03.2012, 18:42:37
Este adevarat ca fiecare are propriile dorinte si pana la urma luna de miere este mini-previzualizare a casniciei...Doar doua persoane...doar seara nu te duci la culcare cu inca 1 cuplu ci cu sotul tau:x Deci votez pentru doua persoane.

fiona85
13.03.2012, 09:59:53
eu am fost cu inca o familie foarte apropiata iar distractia a fost pe masura:)

alinut07
19.03.2012, 11:07:31
Noi vom merge cu inca un cuplu(ea prietena mea o cunosc de la gradi si el prietenul lui sunt vecini de bloc) pt ca miresoiul meu se cam plicti rpd si noi lucram si in acelasi loc. Practic suntem nedespartiti :D

BlueEyedGirl
01.04.2012, 10:35:30
Singuri. Nu mi-as imagina o luna de miere in mai multi! :))
Cred ca sentimentul de proaspat casatorit e aparte, asa ca nu vreau sa impart emotiile cu alte cupluri. Sunt mai egoista! :-p
Avem timp o viata sa mergem in grup! Luna de miere e a noastra... DOAR a noastra! :x

atheaa_me
01.04.2012, 10:46:45
Singuri. Nu mi-as imagina o luna de miere in mai multi! :))
Cred ca sentimentul de proaspat casatorit e aparte, asa ca nu vreau sa impart emotiile cu alte cupluri. Sunt mai egoista! :-p
Avem timp o viata sa mergem in grup! Luna de miere e a noastra... DOAR a noastra! :x

subscriu...e o emotie unica care merita traita in doi:)

alec
30.09.2012, 18:47:01
Noi am plecat noi doi in luna de miere... si a fost de vis. Nu imi pot imagina luna de miere, impartita cu alte cupluri. Concediile cu gasca au farmecul lor, dar eu una cred ca luna de miere e doar pentru sot si sotie :)

Risha
30.09.2012, 20:51:57
Si noi am fost doar doi in luna de miere, si de fapt in majoritatea vacantelor. Mi-ar place sa incercam sa mergem si cu alte cupluri, insa in general noi avem un anume ritm si stil in vacante si s-ar putea sa nu fie asa usor sa ne adaptam la programul altora.
In luna de miere nici nu mi-a trecut prin cap sa mergem cu altcineva, eu abia astept sa fim doar noi doi.

adelat
01.10.2012, 11:20:26
Noi calatorim aproape tot timpul singuri. Singura exceptie este frate-miu pe care il luam cu placere cu noi pentru ca se adapteaza petrfect modului nostru de a calatori. In rest evitam sa mergem cu altcineva pentru ca noi avem un fel anume de a calatori care nu prea se potriveste prietenilor nostrii.
Dar in luna de miere am preferat sa mergem cu o companie specializata in "small group adventures" pentru ca era prima data pe foarte departe si nu eram siguri ca ne descurcam. Acum daca ar trebui sa aleg iar cred ca am merge pe cont propriu pentru ca am devenit experiti la planuit. Dar atunci asta a fost solutia care ni s-a potrivit cel mai bine.
Deci am fost in luna de miere cu un grup de 10 turisti si un ghid.
Pe mine insa nu m-a deranjat deloc.
Nu sunt genul care considera ca luna de miere este de stata bot in bot pe plaja dar mai ales in camera. Asta puteam face si acasa :)
Luna de miere a trebuit sa fie,in capul s sufletul meu, calatoria de vis din puntul de vedere al destinatiei, a ceea ce vizitam, a ceea ce face. Si asta am avut si sunt niste amintiri atat de pretioase pe care sunt sigura ca nu le voi uita in veci.

andrea85
01.10.2012, 11:29:20
Dupa nunta ne-am dorit foarte mult o saptamana de relaxare, doar noi doi. In luna de miere am luat o pauza de la toti si toata lumea, ne-am incarcat bateriile si am inceput o viata impreuna.

atheaa_me
01.10.2012, 11:34:55
Noi am plecat noi doi in luna de miere... si a fost de vis. Nu imi pot imagina luna de miere, impartita cu alte cupluri. Concediile cu gasca au farmecul lor, dar eu una cred ca luna de miere e doar pentru sot si sotie :)

like like, dar toti care am auzit ca s-a dus in gasca in luna de miere au argumentat ca s-ar fi plictisit singuri! Eu daca m-as fi plictisit doar eu cu sotul meu clar nu l-as mai fi luat de sot! Luna de miere e pentru 2.

bre.alexandra
05.10.2012, 08:51:36
si eu cred ca luna de miere e ptr 2, dar pana la urma, fiecare face cum ii place.
in general, noi preferam sa calatorim singuri, tocmai ptr ca stilul nostru de calatorie nu e pe gustul tuturor.
dar am fost plecati si in gasca sau cu alte cupluri si a fost ok :).

dianalungu
05.10.2012, 12:51:59
eu as vrea sa plecam cu nasii, pt ca sincer cred ca m-as plictisii doar cu el... nu e vb ca ma casatoresc cu o persoana plictisitoare, dar dupa nunta vom fi deja de 4 ani si jum impreuna timp in care am stat absolut tot timpul in aceeasi casa. asa ca... sigur va fi mai frumos sa mai avem inca un cuplu cu noi. Plus ca am de gand sa vizitez cat mai mult, pt ca in dormitor pot sa stau si acasa.

Ema26
05.10.2012, 15:24:42
In vacante mergem cu prietenii, dar in luna de miere vom merge doar noi doi.

cernealax
17.10.2012, 21:00:58
Rapunsul meu de simplu: asa cum te simti mai bine. Luna de miere trebuie sa iti ramana in memorie ca unul dintre cele mai faine concedii. Daca tu te simti bine cu prietenii - mergi cu prietenii. Daca nu, mergi singur.
Noi am fost singuri in luna de miere si a fost cel mai fain concediu de pana acuma. Am plecat din tara noi doi si masina. Decideam de pe o zi pe alta daca mai stam in respectivul loc sau nu. Asa am vazut Slovenia (tara care mi-a ramas la suflet), Austria, Italia.

bluegirl84
12.11.2012, 16:57:29
In luna de miere am fost in doi, dar in rest, in mare parte ne bucuram de calatoriile in grup. :)

anaid.diana
22.11.2012, 15:06:14
Plecam in doi si ne intoarcem in 3 :)).

bre.alexandra
22.11.2012, 16:55:41
Rapunsul meu de simplu: asa cum te simti mai bine. Luna de miere trebuie sa iti ramana in memorie ca unul dintre cele mai faine concedii. Daca tu te simti bine cu prietenii - mergi cu prietenii. Daca nu, mergi singur.
Noi am fost singuri in luna de miere si a fost cel mai fain concediu de pana acuma. Am plecat din tara noi doi si masina. Decideam de pe o zi pe alta daca mai stam in respectivul loc sau nu. Asa am vazut Slovenia (tara care mi-a ramas la suflet), Austria, Italia.

ce frumos, si noi am fost in slovenia in luna de miere si tare mult ne-a placut. :)

corina_cp
28.11.2012, 23:07:19
Noi am fost in Egipt doar noi 2 pentru 2 saptamani. pana la urma acolo am mai cunoscut si alti romani proaspat casatoriti si nu am fost singuri, am petrecut impreuna ;))

SofiaEcaterina
29.11.2012, 15:29:15
Votez si eu in 2 luna de miere.:x:x:x
Si noi suntem de 6 ani impreuna....dar cel mai bine e numai noi 2 in orice concediu...:-p..niciodata nu a iesit bine cand am plecat cu un alt cuplu pe termen mai lung...in jur de o saptamana....pt ca de fiecare data plecam cu un cuplu care se plictiseau doar ei 2...si atunci se suparau pe noi daca plecam asa de capul nostru si pe ei ii lasam sa se plictiseasca.....pai poate am chef de nudism cu sotul.....si nu vreau spectatori....:D
Ma distreaza cand aud pe unul si pe altul ca nu se duc doar ei 2 in vacanta pt ca se plictisesc....asta cam denota....plictiseala in cuplu....:-& si relatia nu se indreapta intr-o directie buna....
Nu vreau sa jignesc nici o miresica...Nu am citit ce a scris niciuna referitor la acest topic...M-am referit strict la cuplurile plictisite pe care noi le cunoastem....si nici nu vor sa faca ceva sa indrepte situatia.

evenstar
01.12.2012, 09:04:35
Da, nici eu nu o inteleg pe asta cu "plictisitul", desi nu suntem genul de cuplu romantic. Mie mi se pare incomod sa plec cu altii, mi se pare incomod si neplacut sa ne sincronizam la program, in general s-a lasat cu suparari si frustrari cand am plecat cu alte cupluri. Nici cu parintii mei nu m-am sincronizat, cand i-am luat pe post de baby sitteri. In plus, in concedii noi mergem sa ne plimbam, sa vedem cat mai multe locuri... nu prea vad cum ne-am plictisi. Banuiesc ca asta se intampla cand mergi undeva sa lenevesti o saptamana.:-\

duduiuta
01.12.2012, 12:07:10
Si mie imi plac cel mai mult plecarile in doi,fie ele luna de miere sau alte vacante:).Si eu am auzit cupluri de prieteni care ziceau ca ei se plictisesc doar in doi,dar eu nu prea inteleg treaba asta:D.Acum depinde de fiecare...Eu una,am impresia ca in majoritatea timpului suntem inconjurati de atata lume, cu care trebuie sa interactionam,socializam,incat atunci cand plecam in doi imi place ca avem timp sa ne concentram toata atentia doar unul asupra celuilalt :).Sunt ok si vacantele cu prietenii,dar cateodata imi pierd rabdarea[-(,si ma enervez:eu vreau sa vizitez,ei vor la shopping,eu vreau la plimbare,ei vor la masa,eu sunt gata de plecare ,lor le mai trebuie jumatate de ora#-o!!!Asa ca mai bine in doi:).

GoGo_82
01.12.2012, 18:38:08
Votez si eu in 2 luna de miere.:x:x:x
Si noi suntem de 6 ani impreuna....dar cel mai bine e numai noi 2 in orice concediu...:-p..niciodata nu a iesit bine cand am plecat cu un alt cuplu pe termen mai lung...in jur de o saptamana....pt ca de fiecare data plecam cu un cuplu care se plictiseau doar ei 2...si atunci se suparau pe noi daca plecam asa de capul nostru si pe ei ii lasam sa se plictiseasca.....pai poate am chef de nudism cu sotul.....si nu vreau spectatori....:D
Ma distreaza cand aud pe unul si pe altul ca nu se duc doar ei 2 in vacanta pt ca se plictisesc....asta cam denota....plictiseala in cuplu....:-& si relatia nu se indreapta intr-o directie buna....
Nu vreau sa jignesc nici o miresica...Nu am citit ce a scris niciuna referitor la acest topic...M-am referit strict la cuplurile plictisite pe care noi le cunoastem....si nici nu vor sa faca ceva sa indrepte situatia.
eu sunt deacord cu tot ce ai scris tu aici!!! si cand plecam pt o zi sau 2... prefer sa plecam tot singuri :D la inceput am fost criticati pt asta... mai ales de familia sotului... frtii lui isi cam calculau concediu si in calculele lor eram inclusi si noi... pana m-am ratoit odata la ei si le-am zis ca concediile suntem si noi in stare sa ni le organizam singuri si de atunci ne-au dat pace... din cand in cand mai glumesc ca suntem amorizati si mergem singuri... dar vantul bate si cainele latra :-p

poneyalma
03.12.2012, 12:59:35
Aici si eu sunt de acord. Nu-mi place sa mi se faca programul si nici sa-l fac eu pe a-l altora, macar in vacante.
Am avut si noi exepriente de vacante cu prieteni, total nereusite.
Ultima, la munte, acum vreo doi ani cred. Am facut marea greseala sa plecam cu un cuplu de prieteni in masina (masina lor). Cabana era la vreo cativa km de partie si trebuia sa mergem cu masina. Pai, cand vroiam sa dorm imi ciocaneau in usa pana ma trezeam ca ei vroiau la plimbare. Cand ajungem la partie platim colacii pt dat pe partia speciala pt colaci, ei isi inchiriaza echipament de schi (nu stiau sa schieze dar ...). Eu cu sotul eram in toiul distractiei, cred ca trecuse cam o jumatate de ora, si ne trezim cu ei super plicitisiti ca ei vor la cabana. :O:-L:((Imi venea sa urlu si nu alta. Si inca cateva faze de genul asta m-au convins (plecasem eu de-acasa putin convisa ca asa va fi dar am zis ca ... ) ca cele mai bune vacante sunt doar in doi.

SofiaEcaterina
03.12.2012, 13:13:44
Niste binevoitori ne-au zis ca ''ce va trebuie voua luna de miere ca si asa sunteti impreuna de atatia ani si ca mai si locuiti impreuna''.:-&:-&:-& Ce mentatlitati...in fine.:(
Altii au zis '' ca mai bine ati merge in luna de miere cu cineva...ca doar dupa atata timp de cand sunteti impreuna nu mai trebuie sa va cunoasteti ''...nivel de cunostere insemnand...sex...:">:">:">
Pt noi luna de miere insemna un concediu de relaxare....departe de toti si de toate....
Ca daca este sa respecti cu adevarat semnificatii lunii de miere inseamna cu totul altceva....

''Deși în zilele noastre noțiunea de `luna de miere` are o conotație pozitivă, această tradiție are la bază un obicei nu tocmai fericit pentru tânăra mireasă. Pe vremuri, când mirii obișnuiau să-și răpească cu forța iubitele, aveau nevoie de un timp în care să le țină departe de casă în speranța că și ele se vor îndrăgosti de ei. Astfel a început să se formeze noțiunea de `lună` petrecută de cei doi singuri și izolați de restul lumii. Mierea se pare că este inclusă în această expresie, întrucât băutura cu care mirele își amețea iubita pentru a nu mai încerca să fugă era pe bază de miere. Și de aici noțiunea de `luna de miere`.''

Nu insemna nicidecum concediu dupa nunta, pentru ca se petrecea inainte de nunta, cel putin asa am citit intr-o carte destul de veche despre traditii.

Pe mine ma surprinde nevoia asta a unor oameni de a-si da cu parerea despre tot si despre toate.
Ca daca nu faci ca ei nu e bine.

andrea85
03.12.2012, 13:14:03
Aici si eu sunt de acord. Nu-mi place sa mi se faca programul si nici sa-l fac eu pe a-l altora, macar in vacante.
Am avut si noi exepriente de vacante cu prieteni, total nereusite.
Ultima, la munte, acum vreo doi ani cred. Am facut marea greseala sa plecam cu un cuplu de prieteni in masina (masina lor). Cabana era la vreo cativa km de partie si trebuia sa mergem cu masina. Pai, cand vroiam sa dorm imi ciocaneau in usa pana ma trezeam ca ei vroiau la plimbare. Cand ajungem la partie platim colacii pt dat pe partia speciala pt colaci, ei isi inchiriaza echipament de schi (nu stiau sa schieze dar ...). Eu cu sotul eram in toiul distractiei, cred ca trecuse cam o jumatate de ora, si ne trezim cu ei super plicitisiti ca ei vor la cabana. :O:-L:((Imi venea sa urlu si nu alta. Si inca cateva faze de genul asta m-au convins (plecasem eu de-acasa putin convisa ca asa va fi dar am zis ca ... ) ca cele mai bune vacante sunt doar in doi.

Corect, nimic nu se compara cu vacantele astea, fie ea luna de miere sau orice alta vacanta! :x
Eu abia astept sa petrec 24/7 zile alaturi de sotul meu, chiar nu mai am nevoie de alte persoane ca sa ma simt eu bine! :D :">

martina26
03.12.2012, 13:16:24
La voi a fost vorba si de nesimtire maxima din partea lor. Cand mergi cu altul cu masina, te conformezi cat de cat la program.
Noi cand am fost in grupuri, n-am fost legati unii de altii, fiecare a facut ce-a vrut, daca s-a nimerit sa vrem mai multi in aceeasi parte sau in acelasi loc ne-am dus impreuna, daca nu, nu. Un pic a fost aiurea ca se pierde timp asteptand unii dupa altii pana ne pornim la vizitat, asta ma streseaza mai tare in caz de excursii in grup.
Desi in luna de miere nu m-as fi dus in grup, in alte conditii nu m-ar deranja atata timp cat e clar ca fiecare face ce vrea, daca ne suprapunem bine, daca nu, ghinion.

evenstar
03.12.2012, 14:26:49
La voi a fost vorba si de nesimtire maxima din partea lor. Cand mergi cu altul cu masina, te conformezi cat de cat la program.

Era masina lor, din ce am inteles. Nu i-as zice "nesimtire maxima", pana la urma e nasol si de aia care au chef sa plece sa stea si sa tremure 5 ore pe marginea unei partii. Dupa parerea mea nu e nimeni vinovat, genul asta de situatii tot apar cand pleci cu altii, de aceea am zis si eu ca nu imi place si prefer sa ma vad la carciuma cu prietenii si in vacante sa plec cu ai mei (barbat + copil) si sa ne facem programul cum ne vine noua.

Eu am patit faze d-astea cu persoane cu care ma inteleg foarte bine in Bucuresti, ne vedem cu drag la masa sau in parc etc. De exemplu, am fost cu nasii/prietenii nostri in vacanta, ne-am terorizat reciproc. :D Am inchiriat o casuta de vacanta cu spatii comune, nasa-mea e cleaning freak, genul care spala tot pe unde ajunge, mie mi s-a parut horror ideea de a steriliza spatiul every day in concediu dar mi-era jena sa o las doar pe ea sa munceasca, deci mi-am petrecut o gramada de timp sterilizand cot la cot cu ea, ca nah, foloseam si noi baia/bucataria. Apoi, ei voiau sa gateasca acolo, noi voiam la carciuma. Ei voiau la plaja, noi voiam sa vizitam pesterile si tot asa. Masina era inchiriata la comun, mereu cineva era frustrat si facea ce voia celalalt. Am ramas la fel de buni prieteni dupa vacanta asta, ne-au devenit nasi de cununie noua si de botez copilului, dar in vacanta cu ei nu am mai plecat.

martina26
03.12.2012, 15:26:17
Da, ai dreptate, am inteles eu gresit ca era masina lui Poneyalma si a sotului ei, dar de fapt era a celorlalti.

Asa peripetii cum povestesti tu noi n-am patit. Singura chestie pe care am patit-o mai aiurea a fost ca ne pregateam sa mergem sa vizitam si cand sa iesim, prietena mea era inca in pijama (desi stia ca ne pregatim de iesit), noi toti afara cu gecile in spate. Am lasat-o frumos sa-si vada de pregatiri si ne-am dat intalnire ulterior intr-un loc din oras. Si a fost aiurea ca am pierdut multa vreme in camere organizandu-ne ce si cum sa facem, in loc sa ne luam si sa ne ducem pur si simplu sau sa ne fi organizat de acasa.
Asta e, din fiecare experienta invatam cate ceva, ce sa faci, ce sa nu faci.

Am inteles ca pe masina trebuia sa va impartiti, dar de ce trebuia sa mergeti si la plaja numai impreuna? Nu puteati sa va faceti si program separat? Si cu mancatul la fel. Poate sunt eu mai egoista la faza asta, dar nu cred ca as fi facut atatea compromisuri. Sau stabileam de acasa anumite lucruri, pt ca sa nu avem surprize acolo si toata lumea sa fie multumita.

evenstar
03.12.2012, 17:37:17
Da, ai dreptate, am inteles eu gresit ca era masina lui Poneyalma si a sotului ei, dar de fapt era a celorlalti.

Asa peripetii cum povestesti tu noi n-am patit. Singura chestie pe care am patit-o mai aiurea a fost ca ne pregateam sa mergem sa vizitam si cand sa iesim, prietena mea era inca in pijama (desi stia ca ne pregatim de iesit), noi toti afara cu gecile in spate. Am lasat-o frumos sa-si vada de pregatiri si ne-am dat intalnire ulterior intr-un loc din oras. Si a fost aiurea ca am pierdut multa vreme in camere organizandu-ne ce si cum sa facem, in loc sa ne luam si sa ne ducem pur si simplu sau sa ne fi organizat de acasa.
Asta e, din fiecare experienta invatam cate ceva, ce sa faci, ce sa nu faci.

Am inteles ca pe masina trebuia sa va impartiti, dar de ce trebuia sa mergeti si la plaja numai impreuna? Nu puteati sa va faceti si program separat? Si cu mancatul la fel. Poate sunt eu mai egoista la faza asta, dar nu cred ca as fi facut atatea compromisuri. Sau stabileam de acasa anumite lucruri, pt ca sa nu avem surprize acolo si toata lumea sa fie multumita.

Pai la plaja si la shopping/restaurant tot cu masina ajungeam, deci trebuia sa alegem una sau alta. Am facut si ce-am vrut noi cu alta ocazie, cand am fost cu alti prieteni intr-un oras cu metrou si autobuze, deci n-am depins de ei, si s-a lasat cu bot din partea lor. Adica "am venit impreuna si voi vreti sa stati singuri?" La naiba, mi-e frig, n-am chef sa bantui pe strazi la -20 de grade, suit yourself! Asa ca mi se pare mai "sfant" sa nu mai mergem cu nimeni, avem destul timp sa ne vedem si sa petrecem timp impreuna, nu trebuie sa ne sacrificam in saptamana aia de vacanta platita cu bani grei...

poneyalma
03.12.2012, 20:32:56
Pai la plaja si la shopping/restaurant tot cu masina ajungeam, deci trebuia sa alegem una sau alta. Am facut si ce-am vrut noi cu alta ocazie, cand am fost cu alti prieteni intr-un oras cu metrou si autobuze, deci n-am depins de ei, si s-a lasat cu bot din partea lor. Adica "am venit impreuna si voi vreti sa stati singuri?" La naiba, mi-e frig, n-am chef sa bantui pe strazi la -20 de grade, suit yourself! Asa ca mi se pare mai "sfant" sa nu mai mergem cu nimeni, avem destul timp sa ne vedem si sa petrecem timp impreuna, nu trebuie sa ne sacrificam in saptamana aia de vacanta platita cu bani grei...
Doamne dar cat adevar graiesti. Esti pe sufletul meu aici. Amicii cu a caror masina am plecat ne sunt prieteni. Aici ne intelegem foarte bine dar in vacanta nu mai merg cu ei niciodata.
Eu sunt clar adepta vacantelor in doi. Noi nu ne plictisim niciodata amandoi. Ne gasim activitati care ne fac placere ambilor, mancam unde vrem, ce vrem, cat vrem, nu ne place sa depindem de nimeni.
Vara trecuta am fost cu parintii mei la munte. Intr-una din zile ne facusem planul sa mergem sa vizitam Brasovul. Pai ne trezim cu socrii ca ne suna ca vin si ei la munte si nu stau decat doua zile si sa ne vedem la nu stiu ce terasa. Cica sa se vada si ei, cuscrii. :-L Eu mi-am jurat de ceva vreme ca nu voi mai participa la intalniri intre socrii mei si parintii mei. Vor sa se vada ... sa se vada dar sa nu se bazeze si pe prezenta mea la intalniri. Pai ce sa mai zic ... cand le-am spus clar si raspicat ca noi avem alte planuri pt dupa amiaza respectiva ... au sarit toti - si ai mei si ai lui. Si ne-au tarat si pe mine si pe sot prin restaurant. A tinut sotul de mine cat a putut sa nu le fac la masa o scena de toata frumusetea. La finalul serii, cand am tras linie, pot spune ca m-am simtit bine dar m-a deranjat teribil faptul ca planurile noastre au fost date peste cap astfel.
Si inca o data m-am convins ca cele mai bune vacante sunt EU+SOT si atat. Si, daca se poate, cu telefoanele inchise (doar seara deschise cat sa ne sunam parintii, sa-i intrebam daca-s bine si atat).

segaldia
05.01.2013, 23:17:02
Noi am fost singuri in luna de miere insa recent s-au casatorit niste cunostinte si ei au fost cu gasca in honeymoon. Din cate am auzit s-au distrat de minune.

floripuf
08.01.2013, 14:18:54
Cred ca noi mergem cu nasii in luna de miere la Roma....am mai fost acum cativa ani acolo si ne-a placut f mult acolo si am zis sa mergem si in saptamana de dupa nunta. Nu inteleg treaba asta cu luna de miere trebuie sa fim doar noi doi. De ce nu poti avea o luna de miere oricand vrei tu? Trebuie sa fim romantici doar imediat dupa nunta? Daca vrei romantism poti sa il faci cand vrei tu....noi suntem de atatia ani impreuna ca ne-am facut luna de miere de nu stiu cate ori pana acum. Oricum in perioada aceea si nasii vor implini trei ani de casatorie si asa vor sarbarori impreuna cu noi pe meleaguri straine. Iar cum Roma e un oras de vizitat nu de stat in hotel (daca vroiam sa stam doar noi doi ne inchideam in casa si gata) o sa avem de facut multe in acea saptamana. Conteaza ca suntem impreuna si ca vom fi casatoriti iar lucrurile vor ramane la fel intrei noi. Nu cred ca un act schimba ceva.

Izabelutz
08.01.2013, 15:15:35
Cred ca noi mergem cu nasii in luna de miere la Roma....am mai fost acum cativa ani acolo si ne-a placut f mult acolo si am zis sa mergem si in saptamana de dupa nunta. Nu inteleg treaba asta cu luna de miere trebuie sa fim doar noi doi. De ce nu poti avea o luna de miere oricand vrei tu? Trebuie sa fim romantici doar imediat dupa nunta? Daca vrei romantism poti sa il faci cand vrei tu....noi suntem de atatia ani impreuna ca ne-am facut luna de miere de nu stiu cate ori pana acum. Oricum in perioada aceea si nasii vor implini trei ani de casatorie si asa vor sarbarori impreuna cu noi pe meleaguri straine. Iar cum Roma e un oras de vizitat nu de stat in hotel (daca vroiam sa stam doar noi doi ne inchideam in casa si gata) o sa avem de facut multe in acea saptamana. Conteaza ca suntem impreuna si ca vom fi casatoriti iar lucrurile vor ramane la fel intrei noi. Nu cred ca un act schimba ceva.

Sunt de acord cu tine, Floripuf, luna de miere ar trebui sa fie in fiecare luna! :x In felul asta exista toate sansele sa fie sarbatorita si in 2 si cu altcineva! :-p

poneyalma
08.01.2013, 15:50:41
Cred ca se numeste "luna de miere" perioada care urmeaza imediat nuntii. Acum ... daca te casatorest de 15 ori poti avea 15 luni de miere. Dupa parerea mea ce e inainte de nunta si in anii urmatori nuntii se numeste vacanta, concediu sau cum vreti voi dar nu luna de miere.
Cine a zis ca un conccediu la munte sau la mare nu poate fi romantic??? Poate fi foarte romantic chiar daca vine inainte de nunta sau la 10 ani dupa nunta numai ca nu se numeste "luna de miere" ci se numeste "vacanta romantica".
Eu daca plec DOAR cu sotul intr-o vacanta nu stam doar in camera de hotel. Pt mine romantismul nu inseamna doar sex in camera de hotel. Am fost plecata cu sotul in luna de miere (saptamana mai mult decat luna) dar am facut o gramada de lucruri interesante: ne-am plimbat, am vizitat, am iesit la restaurante etc - n-am stat inchisi in casa.
Pt mine luna de miere e luna ce urmeaza nuntii. In sens propriu ... ca acum daca stam sa vorbim in termeni figurati luna de miere poate fi fiecare luna petrecuta cu omul iubit.

andrea85
08.01.2013, 17:38:35
Cred ca se numeste "luna de miere" perioada care urmeaza imediat nuntii. Acum ... daca te casatorest de 15 ori poti avea 15 luni de miere. Dupa parerea mea ce e inainte de nunta si in anii urmatori nuntii se numeste vacanta, concediu sau cum vreti voi dar nu luna de miere.
Cine a zis ca un conccediu la munte sau la mare nu poate fi romantic??? Poate fi foarte romantic chiar daca vine inainte de nunta sau la 10 ani dupa nunta numai ca nu se numeste "luna de miere" ci se numeste "vacanta romantica".
Eu daca plec DOAR cu sotul intr-o vacanta nu stam doar in camera de hotel. Pt mine romantismul nu inseamna doar sex in camera de hotel. Am fost plecata cu sotul in luna de miere (saptamana mai mult decat luna) dar am facut o gramada de lucruri interesante: ne-am plimbat, am vizitat, am iesit la restaurante etc - n-am stat inchisi in casa.
Pt mine luna de miere e luna ce urmeaza nuntii. In sens propriu ... ca acum daca stam sa vorbim in termeni figurati luna de miere poate fi fiecare luna petrecuta cu omul iubit.

Corect! O luna de miere e altceva decat o vacanta sau un concediu. Chiar daca un cuplu e impreuna de ani buni si multi, aceea saptamana dupa nunta, e cumva altfel.
Pentru noi a fost primul pas in noua noastra viata. Un pas pe care l-am facut doar noi doi, in luna de miere ne-am sarbatorit pe noi doi cu adevarat...si nu doar stand in camera de hotel. :D :)>-

BlueEyedGirl
09.01.2013, 10:22:54

Parerile sunt impartite. Exista oameni care se simt bine intr-o gasca de prieteni si exista oameni care aleg sa petreaca timpul doar ei doi. Nu spune nimeni ca asa trebuie sa fie...
Nu este vorba doar de romantism. Noi locuiam impreuna de 6 ani in momentul casatoriei, dar luna de miere (2 saptamani) de dupa, chiar a fost altfel decat restul vacantelor. Probabil se datoreaza faptului ca pana in momentul nuntii ai parte de foarte mult stres, agitatie, iar luna de miere este o escapada. In plus, chiar daca nu se schimba prea multe (in cazul meu doar numele de familie), totusi dupa nunta am avut un sentiment de liniste, dragoste, familie, mult mai accentuat. Simti ca esti in ordine cu intregul univers! :)) Simplul fapt ca privesti verighetele pe mainile voastre si te face sa te simti speciala. Sentimentul se mentine intreaga viata probabil, insa atunci este perioada intensa. In plus, poti sa faci programul asa cum vrei tu si sa te concentrezi doar pe persoana iubita, nu pe dorintele altora. Daca mergeti doar voi doi, nu inseamna ca te inchizi in camera de hotel si gata! :)) Noi chiar daca am fost singuri, am avut o luna de miere "intensa"... Am facut un road-trip de 3209 km cu motocicleta prin Romania si in fiecare zi am vizitat locuri noi si atractii turistice. Nu as schimba luna de miere pe nimic in lume! :)

Dannny24
01.03.2013, 10:26:54
La noi va fi mai... atipic ca sa spun asa. Nunta o vom avea sambata, duminica am vrea sa ne odihnim, luni sa facem o sedinta foto dupa nunta (TTD /LTD), iar marti plecam cu o gasca de prieteni in 2 Mai - Vama Veche pe cateva zile, sa chefuim <:-P. Vineri sau sambata vom fi in Bucuresti, la festivalul Rock the City (RAMMSTEIN :D), iar probabil duminica seara sau luni (sa vedem cum gasim bilete) vom lua probabil avionul si vom pleca doar noi 2 undeva (inca nu suntem hotarati - oscilam intre Grecia si Italia / Spania / Portugalia) vreo 7-8 zile - aceasta va fi adevarata "luna de miere" in 2. Asa acoperim si noi toate planurile, ne si distram ca sot si sotie :D si ne si relaxam inainte de a reveni la servici.

optimus_cl
01.03.2013, 11:44:46
Corect! O luna de miere e altceva decat o vacanta sau un concediu. Chiar daca un cuplu e impreuna de ani buni si multi, aceea saptamana dupa nunta, e cumva altfel.
Pentru noi a fost primul pas in noua noastra viata. Un pas pe care l-am facut doar noi doi, in luna de miere ne-am sarbatorit pe noi doi cu adevarat...si nu doar stand in camera de hotel. :D :)>-

Foarte bine spus.
Nu cred ca as putea sa plec impreuna cu nasii sau alti prieteni, pana la urma este "sapta-luna de miere" nu oricare vacanta.

CeliBia
16.03.2013, 12:10:41

Exact asta am vrut sa spun și eu aici, încercând să fac lumea să înțeleagă (nu știu dacă am reușit) că "luna de miere" e importanta http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=5235&p=4170555#post4170555

kitzi
29.03.2013, 15:28:19
Votez si eu pentru luna de miere in doi :) Faci ce vrei fara sa superi pe altii care poate ar vrea alt program, ai timp de rasfatz in doi... e super!

alinaghenea
10.04.2013, 09:52:50
Era masina lor, din ce am inteles. Nu i-as zice "nesimtire maxima", pana la urma e nasol si de aia care au chef sa plece sa stea si sa tremure 5 ore pe marginea unei partii. Dupa parerea mea nu e nimeni vinovat, genul asta de situatii tot apar cand pleci cu altii, de aceea am zis si eu ca nu imi place si prefer sa ma vad la carciuma cu prietenii si in vacante sa plec cu ai mei (barbat + copil) si sa ne facem programul cum ne vine noua.

Eu am patit faze d-astea cu persoane cu care ma inteleg foarte bine in Bucuresti, ne vedem cu drag la masa sau in parc etc. De exemplu, am fost cu nasii/prietenii nostri in vacanta, ne-am terorizat reciproc. :D Am inchiriat o casuta de vacanta cu spatii comune, nasa-mea e cleaning freak, genul care spala tot pe unde ajunge, mie mi s-a parut horror ideea de a steriliza spatiul every day in concediu dar mi-era jena sa o las doar pe ea sa munceasca, deci mi-am petrecut o gramada de timp sterilizand cot la cot cu ea, ca nah, foloseam si noi baia/bucataria. Apoi, ei voiau sa gateasca acolo, noi voiam la carciuma. Ei voiau la plaja, noi voiam sa vizitam pesterile si tot asa. Masina era inchiriata la comun, mereu cineva era frustrat si facea ce voia celalalt. Am ramas la fel de buni prieteni dupa vacanta asta, ne-au devenit nasi de cununie noua si de botez copilului, dar in vacanta cu ei nu am mai plecat.

din cate vad e un fel de "efort" din partea voastra dar si a lor ca sa duceti o vacanta la un sfarsit. Eu sincer inteleg , am trecut si noi prin astfel de situatii si de atunci am zis ca nu mai vrem sa mergem asa des cu altii undeva. Si este chiar f misto pt ca toata ziua este fara stres , fara "eu nu.." si etc:>:>

CeliBia
10.04.2013, 10:43:59
din cate vad e un fel de "efort" din partea voastra dar si a lor ca sa duceti o vacanta la un sfarsit. Eu sincer inteleg , am trecut si noi prin astfel de situatii si de atunci am zis ca nu mai vrem sa mergem asa des cu altii undeva. Si este chiar f misto pt ca toata ziua este fara stres , fara "eu nu.." si etc:>:>

Vacanta cu alții nu ar trebui să fie un efort, dacă cei cu care mergi iti sunt prieteni si aveti pasiuni comune, dar totusi parca mi se pare putin aiurea sa transformi luna de miere intr-o vacanta in gasca =((

Repet, este parerea mea, noi am mers cu a doua pereche de fini în luna lor de miere si a fost minunat, dar suntem prieteni de o gramada de ani. Totuși în luna noastra de miere am mers singuri...

raluka_v
17.06.2013, 21:41:45
Luna de miere in 2 , clar!! Poate dupa o perioada o plimbare impreuna cu nasii/ prietenii/ familie. Dar in luna de miere , 2 la intoarcere poate 3:D

indy2kro
04.03.2014, 20:31:22
Pai ... ce fel de luna de miere mai e aia daca nu e in 2? Cel mai frumos e sa imparti experienta (si multe conversatii/impresii despre cum a fost) cu persoana iubita - pana la urma nunta necesita destul de mult efort - dar eu zic ca merita.

cristinaa85
12.07.2014, 00:27:03
Luna de miere categoric se petrece in 2.
Cu prietenii, nasii, parintii, etc, poti merge oricand.