PDA

Versiunea completa : Fructe

lotus
18.05.2012, 17:59:14
Salutare! Voi ce parere aveti, daca la nunta exista deja fructe la masa cu fantana de ciocolata, mai e nevoie de fructe si pe mese? Nu ii invitam sa guste, odata cu fructele, si ciocolata, daca nu exista fructe pe mese?

Risha
18.05.2012, 18:03:44
Nu cred ca e absolut neaparat ca daca isi iau fructe sa-si ia si ciocolata.

Eu n-am mai pus fructe pe masa, nu inteleg de ce toti tin neaparat sa-si tina invitatii la masa, eu am vrut sa-i ridic, sa socializeze si ei:))

mihaelah
19.05.2012, 02:04:01
Eu nu voi avea fructe pe mese, doar separat, pe masa cu fantana de ciocolata. Cine doreste sa serveasca doar fructe, serveste doar fructe, nu e obligat sa manance ciocolata daca nu vrea.

Blue_Selene
19.05.2012, 07:44:15
Eu nu voi avea fructe pe mese, doar separat, pe masa cu fantana de ciocolata. Cine doreste sa serveasca doar fructe, serveste doar fructe, nu e obligat sa manance ciocolata daca nu vrea.

La fel va fi si la noi. Eu nu le vad rostul pe mese din moment ce ai bar de fructe si fantana de ciocolata. Singurul lucru care va fi pe fiecare masa in parte va fi patiseria sarata.

seluna
22.05.2012, 22:48:56
hmm eu de exemplu nu vreau fantana de ciocolata vreau doar fructele dar as vrea sa fie separat nu pe mese intrebare de baraj este firma sa se ocupe cu asa ceva... adica sa imi faca fructe sculptate si mai stiu eu ce minuni? ms spor la pregariri

Blue_Selene
23.05.2012, 09:53:58
hmm eu de exemplu nu vreau fantana de ciocolata vreau doar fructele dar as vrea sa fie separat nu pe mese intrebare de baraj este firma sa se ocupe cu asa ceva... adica sa imi faca fructe sculptate si mai stiu eu ce minuni? ms spor la pregariri

Poti intreba pe la firmele care se ocupa de obicei de bar de fructe + fantana de ciocolata daca sunt dispusi sa se ocupe numai de fructe. Eu nu vad nici o problema. Va arata exact ca la mine, cu exceptia fantanii...

dbodarneag
23.05.2012, 10:14:47
nuntile de mai sunt vitregite la capitolul fructe - nu sunt aparute nici cele de sezon (mere romanesti), iar cele exotice sunt trecute si scumpe

danny_ema
01.06.2012, 16:26:45
Salutare! Voi ce parere aveti, daca la nunta exista deja fructe la masa cu fantana de ciocolata, mai e nevoie de fructe si pe mese? Nu ii invitam sa guste, odata cu fructele, si ciocolata, daca nu exista fructe pe mese?

La mine la nunta a fost asa... fantana de ciocolata a fost pusa pe masa pe care erau si fructele. Pun cateva poze sa vezi despre ce e vorba.

seluna
02.06.2012, 00:54:43
super dragut cat te-a costat?

danny_ema
02.06.2012, 08:13:42
super dragut cat te-a costat?

nu eu m-am ocupat de fructe, stiu doar ca au trebuit platite doar fructelor, ciocolata si ce mai era pe masa pentru ca cei care s-au ocupat de tot sunt niste cunostiinte de ale parintilor

giulio
22.06.2012, 23:20:33
Nu isi mai au rostul fructele pe masa,cine vrea sa manance fructe se poate servi din fructele pentru fantana

danny_ema
18.07.2012, 10:21:22
Nu isi mai au rostul fructele pe masa,cine vrea sa manance fructe se poate servi din fructele pentru fantana

Depinde! Am fost la o nunta de putina vreme si au avut o chestie super frumoasa: ca si center piece, la baza suportului pentru aranjamentul floral, au avut frigarui de fructe. A aratat si foarte bine si erau si a indemana, nu trebuia sa te duci pana la masa de dulciuri sa-ti iei fructe.

mihaelah
24.09.2012, 15:11:16
La nunta noastra fantana de ciocolata a avut un succes enorm. S-au mancat aproape toate fructele. Am avut 2 fete care au servit invitatii pe tot parcursul evenimentului.

bobalex76
11.10.2013, 18:19:17
la o nunta de 400-450 pers cam ce cantitate de fructe mi-ar trebui?

ioanachiorean
17.01.2014, 14:50:32
Noi am avut la nunta bufet cu fructe si prajituri, a fost un adevarat succes, s-a mancat absolut tot si a fost foarte laudat.
555766