PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de IUNIE 2013

Pagini : [1] 2

andreea192305
08.07.2012, 17:35:10
Salut miresici...
Am revenit pe forum...sper ca nu am pierdut nimic important, dar recuperez eu pe parcurs :D

Ce miresici avem in IUNIE 2013?
Si in ce stadiu sunte-ti cu pregatirile fetelor???
Pupicei ptr voi toate.

alllec
09.07.2012, 10:45:12
Buna! bine ai revenit! din cate am vazut suntem destul de multe in luna iunie. Sper sa se adune si aici! In afara de restaurant si muzica nu am rezervat si nu am facut nimic. urmeaza foto-video dar nu sunt hotarata si nici nu reusesc sa ma intalnesc cu ei. Oare e tarziu daca mai astept o luna? spor in continuare

andreiutzaca
09.07.2012, 15:46:55
Buna Allec,Andreea!
Si eu sunt miresica de iunie, 15 ma exact, in acceasi zi cu tine Andreea.
Noi momentan ne-am hotarat la restaurant,sapt viitoare mergem sa semnam ctr si sa dam un avans, avem si foto si vreau ca in week-end sa ma intalnesc sa-mi faca pret pt tot ce vreau..mai ramane muzica si video anul asta..restul printre picaturi.

Voi cum stati?
Va pup

alexxandra1011
09.07.2012, 16:11:14
Va salut miresicilor de Iunie 2013!!! <:-P
Imi pare bine ca s-a deschis si acest topic :)
Eu sunt miresica de 8 Iunie 2013 si de-abia astept sa treaca anul acesta si sa vina si evenimentul nostru, cu toate ca si anul acesta are farmecul lui, cu toate pregatirile...
Noi am semnat cu salonul din mai, am rezervat biserica, avem si nasi, urmeaza ca foarte curand sa ne hotaram la foto-video, si mai apoi la dj, cu toate ca 90% am hotarat cu cine vom colabora.
Incepand din toamna o sa incep sa caut mai serios rochite, sa incep si sa le probez...cred ca pt mine va fi partea cea mai dificila, pt ca sunt destul de pretentioasa...
Va pup si spor la pregatiri!

badenisa
09.07.2012, 16:58:23
Hello fetele!

Si eu tot pe 15 iunie sunt :) Ma bucur ca s-a deschis si acest topic, special pentru miresicile de iunie :)
La fel ca si voi, deocamdata avem restaurant si muzica. Sper sa rezolvam curand si cu foto-video, daca nu...asteptam targurile cu specific.

Avem o gramada de lucruri de facut...avem timp pentru toate :)

Va pup, spor!

alllec
09.07.2012, 17:13:22
La noi se dovedeste ca alegerea pt foto-video e cel mai greu de facut de pana acum. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cu rochia.

florentina18
11.07.2012, 02:43:55
Salutare miresici!!!Felicitari tuturor! Eu inca sunt in faza de documentare- inclusiv pe acest forum care mi se pare foarte util!La mine lucrurile sunt in faza de inceput:D avem data 15 iunie -are valoare sentimentala pt noi:D avem si nasii si bunavointa din partea parintilor!:d Cam atat!:) Sper din tot sufletul ca in aug sa mai gasesc ceva restaurante pt aceasta data si sa nu fie prea tz!
Spor la miresit!

alexxandra1011
11.07.2012, 09:33:50
Hi hi... pana acum sunt singura miresica de 8 Iunie intre miresici de 15 Iunie.
O sa fiti multe pe 15. Apropos, cum ati ales data nuntii?

La noi este in apropierea aniversarii noastre care este pe 3 Iunie. Am avut de ales intre 1 Iunie si 8 Iunie, si pana la urma am ales 8 :)

alllec
11.07.2012, 09:48:30
noi nu am vrut neaparat pe o anumita data. Dorinta noastra a fost sa facem in mai sau iunie. Restaurantul era liber doar pe 15 iunie si asa am ales. Si am fost foarte multumiti.

florentina18
12.07.2012, 14:28:52

La noi este in apropierea aniversarii noastre care este pe 3 Iunie. Am avut de ales intre 1 Iunie si 8 Iunie, si pana la urma am ales 8 :)

Si noi la fel! Si eu si miresoiul suntem nascuti pe 17 respectiv 18 iunie!(el e cu o zi mai mare ca mine) Asa ca putem sarb 3 zile si 3 nopti:P

adelinemb
13.07.2012, 12:44:09
buna fetelor, si eu tot pe 15 iunie am nunta. ne-am hotarat atunci pentru ca in mai (e superstitie din partea mamei si a soacrei ca e ghinion. iulie si august mi se pare ca e prea cald, iar septembrie nu stii ce vreme prinzi. asa ca a ramas iunie . si de ce nu 15, ca e la jumatate. si apropo de pregatiri, in 2 ore aprox va semna mirele contractul cu sala. ca din pacate sunt plecata din tara, si nunta o voi organiza de aici cautand pe forumuri, site-uri, impartasind pareri si bineinteles el va merge si va cauta unde ii voi spune ca am gasit eu. o nunta am si asta o fac de pe calculator. imi cer scuze daca am deranjat pe cineva despre ce am scris dar m-a cuprins melancolia. va pup

badenisa
13.07.2012, 12:48:33
buna fetelor, si eu tot pe 15 iunie am nunta. ne-am hotarat atunci pentru ca in mai (e superstitie din partea mamei si a soacrei ca e ghinion. iulie si august mi se pare ca e prea cald, iar septembrie nu stii ce vreme prinzi. asa ca a ramas iunie . si de ce nu 15, ca e la jumatate. si apropo de pregatiri, in 2 ore aprox va semna mirele contractul cu sala. ca din pacate sunt plecata din tara, si nunta o voi organiza de aici cautand pe forumuri, site-uri, impartasind pareri si bineinteles el va merge si va cauta unde ii voi spune ca am gasit eu. o nunta am si asta o fac de pe calculator. imi cer scuze daca am deranjat pe cineva despre ce am scris dar m-a cuprins melancolia. va pup

Felicitari viitoare miresica :*

Nu te sfii sa iti impartasesti gandurile, nelinistile sau bucuriile cu noi, ca nu deranjezi pe nimeni si cine stie...poate ne mai putem ajuta!

Te pup, sa ai o zi frumoasa!

alexxandra1011
13.07.2012, 12:51:47

Bine ai venit printe noi si casa de piatra! O noua miresica de 15 Iunie! ;-)
Felicitari pentru ca ai rezolvat cu sala, la noi a fost o mare usurare cand am semnat in fine contractul dupa vreo 3 luni de cautari.
Nu deranjezi pe nimeni, ne bucuram sa impartim toate aceleasi sentimente si emotii de viitoare miresici!

adelinemb
13.07.2012, 13:25:08
va multumesc mult de urari si felicitari tuturor viitoare miresici!! consider ca nunta e cel mai frumos eveniment din viatza unei femei , bineinteles si copilul. dar nunta ... eu o visez de cand aveam 12 ani, ca o voi planifica pana in cel mai mic detaliu. o astept cu nerabdare.

mada.cara
13.07.2012, 20:43:48
Buna miresici,

Hai ca pana la urma suntem doua miresici cu nunta oe 8... si restul pe 15 :P Felicitari din nou tuturor la pregatiri fiindca nu e usor si mai avem mult de munca.

Noi pana acum avem: Nasii, Biserica, Restaurantul, Verighetele, Rochiile mele (si de cununie si de mireasa :x) si bijuteriile mele la fel pentru ambele evenimente. Dragul meu actual-logodnic-viitor-sot nu vrea sa auda sa-si cumpere el ceva anul acesta asa ca deocamdata urmatoarele pe lista sunt DJ-ul si Foto-video. Pentru acestea ne gandeam sa mergem la targul de nunti din Noiembrie din Bucuresti. Am vazut ca preturile sca extrem de mult in iarna, si mediile sunt cam la jumate de pret fata de vara... sau cel putin la ce m-am uiat eu. Acum mai urmeaza sa puneti pozele cu rochiile sau ce va mai cumparati :P

Spor la miresit dragelor :)>-

kisloredana
15.07.2012, 09:16:09
Eu sper ca voi avea nunta pe 1 iunie.Asta ne dorim!!!

alexxandra1011
17.07.2012, 13:28:51

Bine ai venit si succes in indeplinirea visului!
Daca va doriti, treceti la treaba si incepeti pregatirile...

Miresici de iunie 2013, ce ati rezolvat pana acum?
Eu am salonul, biserica, nasii, make-up si par, si urmeaza in curand sa platim avansul si la foto.
Vara asta vreau sa mai rezolv foto, video, si dj!
Apoi din septembrie o sa incep sa caut si sa probez rochite si as vrea sa rezolv si cu verighetele...
Cam asta e planul....sa vedem cum o iesi ;-)

allytwee
17.07.2012, 15:45:31

Eu am salonul, biserica, nasii, make-up si par, si urmeaza in curand sa platim avansul si la foto.
Apoi din septembrie o sa incep sa caut si sa probez rochite si as vrea sa rezolv si cu verighetele...

Ti-ai facut programare la coafor de pe acum? Nu e cam devreme? :D Cu cine vei colabora pe partea asta?

alexxandra1011
17.07.2012, 18:57:01
Ti-ai facut programare la coafor de pe acum? Nu e cam devreme? :D Cu cine vei colabora pe partea asta?

Ally, cand am fost sa fac rezervarea la make-up, am intrebat-o pe Monica daca imi recomdanda vreun hairstilist, si mi-a recomadat-o pe Alexandra Ciobanu, cu care lucreaza ea la multe evenimente si care e o super fata si f talentata, asa ca, a doua zi am contactat-o si mi-a zis ca fara probleme pot sa contez pe ea. Nu am facut contract sau platit vreun avans, pur si simplu m-au trecut in agenda lor. Stiu ca este f devreme, dar chiar imi pare bine ca am facut rezervarile, dupa parerea mea am o echipa f buna si sunt sigura ca o sa arat super in ziua mea cea mare :x

jewelynne
20.07.2012, 21:06:10
Hei fetelor! Felicitari tuturor! Ce ziceti acum este prea tarziu sa caut ceva pentru iunie 2013? Ptr ca oscilez intre iunie si septembrie si nu stiu ce local mai gasesc...:x

simona_gabi
21.07.2012, 12:58:01
Am stabilit si noi data pentru 1 iunie 2013 si sunt foarte incantata! :D Toata lumea zambeste cand aude data: "de ziua copilului? :P" Asta mai ales pentru ca eu sunt o fire foaaarte copilaroasa si indragostita de toti copiii.

Avem restaurant (dat avansul) si video. La foto oscilam inca, la DJ ne-am cam hotarat, dar nu am stabilit inca nimic.

anka1307
22.07.2012, 22:00:01
salut miresici. sunt o mireasa de iunie.ma bucur ca sunt printre voi.8-}
noi suntem in strainatate si nunta o sa o fac de aici cu ajutorul sorei mele.
o sa fie o nunta mica de max 50 persoane si vrem sa o facem la munte pe valea prahovei sau in arpopiere.
plsss daca stiti restaurante in aceasta zona sa imi spuneti.
sunt inca in faza de informare spre ca pana luna viit sa incep sa platesc avansurile.
ufaaaa sunt asa in urmaaa
popi

alexxandra1011
24.07.2012, 11:12:20
Bun venit miresicilor noi de Iunie 2013!!!
Stati linistite, ca timp e destul pt toate....va urez spor la pregatiri!

Noi deocamdata facem o pauza cu pregatirile, pt ca iubi meu si-a rupt piciorul si e imobilizat in gips pt 3 saptamani :( si din pacate suntem nevoiti sa amanam si concediul....:((

Meg_Bride
24.07.2012, 23:41:47
Va salut, dragi miresici:)! Ma bucur ca in sfarsit pot miresi alaturi de voi ( am avut ceva probleme cu contul si v- am urmarit doar din umbra pana acum).
Noi am programat mult asteptata zi pe 1 iunie 2013. Visez la o zi cu mult soare si cu multe zambete. :):):)
Pana acum am stabilit doar locul evenimentului- Hotel Caro, Bucuresti. Inca mai oscilam cu fotografia si ne gandim destul de serios si la muzica. Va tin la curent, oricum cu preagtirile noastre, acum ca tot am intrat in comunitate.

Asadar, bine v-am gasit! Meg

Meg_Bride
24.07.2012, 23:55:20
Am stabilit si noi data pentru 1 iunie 2013 si sunt foarte incantata! :D Toata lumea zambeste cand aude data: "de ziua copilului? :P" Asta mai ales pentru ca eu sunt o fire foaaarte copilaroasa si indragostita de toti copiii.

Avem restaurant (dat avansul) si video. La foto oscilam inca, la DJ ne-am cam hotarat, dar nu am stabilit inca nimic.

:)Simona, de aceeasi reactie avem si noi parte:) " de ziua copilului??":)

alexxandra1011
25.07.2012, 15:04:42
Va salut, dragi miresici:)! Ma bucur ca in sfarsit pot miresi alaturi de voi ( am avut ceva probleme cu contul si v- am urmarit doar din umbra pana acum).
Noi am programat mult asteptata zi pe 1 iunie 2013. Visez la o zi cu mult soare si cu multe zambete. :):):)
Pana acum am stabilit doar locul evenimentului- Hotel Caro, Bucuresti. Inca mai oscilam cu fotografia si ne gandim destul de serios si la muzica. Va tin la curent, oricum cu preagtirile noastre, acum ca tot am intrat in comunitate.

Buna Meg, bine ai venit si casa de piatra!
Felicitari pt alegerea locatiei, este primul si cred cel mai dificil lucru de ales... noi am ales dupa 3 luni de cautari si peste 20 de locatii vazute.
La foto si muzica la cine te-ai gandit?

Meg_Bride
25.07.2012, 17:51:33
Felicitari pt alegerea locatiei, este primul si cred cel mai dificil lucru de ales... noi am ales dupa 3 luni de cautari si peste 20 de locatii vazute.

Si tie Casa de piatra si multumesc de urarile de bine

Uite, am scris pe miresici de 2013 general despre alegerile mele.

despre furnizori, iti pot spune ca suntem ca si hotarati pt. foto, si anume cei doi baieti de la FixFoto. La video ne gandim din ce in ce mai serios sa alegem Unikt-ul, iar ca muzica avem 3 optiuni: Lipscani Band(trupa recomandata si pe lista de ascultare prin cluburile in care canta), Select Band (pe placul meu, dar tot pe lista de ascultare in august, la nunta unor prieteni) si Enjoy Band (aici mai am rezerve din cauza bugetului, revin cu detalii dupa discutia cu ei).

Ei, ce ziceti? Va asetpt cu pareri sau cu recomandari. Poate sunt printre voi miresici care au avut contact cu cei mentionati de mine. Sunt superbinevenite impresiile.

nanutzacj
26.07.2012, 07:52:39
salutare miresici de iunie :)
eu pana acuma am rezolvat
sala, foto, video , dj, rochie, flori, am ales (in mare) meniul, am inceput sa cumparam din bautura, am dat comanda la verighete (vrem sa le purtam dupa cununia civila... care se apropie cu pasi repezi), am cumparat rochita pentru cununia civila, am gasit nasi, ........... si m-am blocat.
oare ce pot sa mai fac acuma??
spor :)

alexxandra1011
26.07.2012, 09:23:14
Si tie Casa de piatra si multumesc de urarile de bine

Uite, am scris pe miresici de 2013 general despre alegerile mele.

despre furnizori, iti pot spune ca suntem ca si hotarati pt. foto, si anume cei doi baieti de la FixFoto. La video ne gandim din ce in ce mai serios sa alegem Unikt-ul, iar ca muzica avem 3 optiuni: Lipscani Band(trupa recomandata si pe lista de ascultare prin cluburile in care canta), Select Band (pe placul meu, dar tot pe lista de ascultare in august, la nunta unor prieteni) si Enjoy Band (aici mai am rezerve din cauza bugetului, revin cu detalii dupa discutia cu ei).

Ei, ce ziceti? Va asetpt cu pareri sau cu recomandari. Poate sunt printre voi miresici care au avut contact cu cei mentionati de mine. Sunt superbinevenite impresiile.

Eu nu cunosc pe nimeni din cei mentionati de tine, dar sunt curioasa care este tariful formatiilor. Poti sa-mi scrii pe privat te rog frumos cat cer? Multumesc.

simona_gabi
26.07.2012, 19:49:37
:)Simona, de aceeasi reactie avem si noi parte:) " de ziua copilului??":)
Imi place foaaaarte mult Hotel Caro si mi-as fi dorit sa fi putut si noi sa facem acolo, dar avem un buget ceva mai redus, iar movul de la Casa Brandusa m-a cucerit din prima - am zis ca locatia asta a fost facuta pentru nunta mea! ;))

Meg_Bride
26.07.2012, 21:13:50
sala, foto, video , dj, rochie, flori, am ales (in mare) meniul, am inceput sa cumparam din bautura, am dat comanda la verighete (vrem sa le purtam dupa cununia civila... care se apropie cu pasi repezi), am cumparat rochita pentru cununia civila, am gasit nasi, ........... si m-am blocat.

Wow, ai facut ft multe. Felicitari! Cred ca meriti acum o relaxare, iar apoi te apuci de pus la punct detaliile. Relaxare placuta:)

Meg_Bride
26.07.2012, 21:17:05
Imi place foaaaarte mult Hotel Caro si mi-as fi dorit sa fi putut si noi sa facem acolo, dar avem un buget ceva mai redus, iar movul de la Casa Brandusa m-a cucerit din prima - am zis ca locatia asta a fost facuta pentru nunta mea! ;))

Daca te- a cucerit din prima, atunci e perfect, draga Simona. Inseamna ca e locul potrivit pentru nunta ta. Sa aveti o petrecere reusita intr- un cadru de basm. Pup

Meg_Bride
26.07.2012, 21:23:02

Buna
Ti- am trimis mesaj privat

Ps. Localul tau e superb. Si noi l- am avut in top 3, dat fiind faptul ca si stam in zona:). Pana sa ne hotaram, il vizitam in fiecare seara cand alergam in parcul tei:)

alexxandra1011
27.07.2012, 09:13:37
Buna
Ti- am trimis mesaj privat

Ps. Localul tau e superb. Si noi l- am avut in top 3, dat fiind faptul ca si stam in zona:). Pana sa ne hotaram, il vizitam in fiecare seara cand alergam in parcul tei:)

Buna si multumesc de mesaj.
Si noi ne-am indragostit de local si nu am mai putut sa ni-l scoatem din cap oricate altele am mai vazut, deci nu a fost o decizie extrem de grea. La inceput era si Caro pe lista noastra, dar pana la urma nu am mai ajuns sa-l vedem, dar stiu de la prieteni care au fost invitati acolo ca este f frumos, are o gradina frumoasa, ceea ce noi ne doream. Dar ne-am indragostit de pontonul de la Barletto si asta a fost :)

Ana-Elena
27.07.2012, 09:28:53
Buna,
Si eu sunt miresica de iunie 2013, 8 sau 15 iunie mai precis. Citind ceea ce ati scris voi, m-am cam speriat pentru ca noi inca suntem in cautarea restaurantului. In rest nu am pregatit nimic.

alexxandra1011
27.07.2012, 09:45:51

Ai rezolvat o gramada de lucruri, stai excelent cu pregatirile...
El are tinuta pentru cununia civila? Cand o aveti?

alexxandra1011
27.07.2012, 09:50:33
Buna,
Si eu sunt miresica de iunie 2013, 8 sau 15 iunie mai precis. Citind ceea ce ati scris voi, m-am cam speriat pentru ca noi inca suntem in cautarea restaurantului. In rest nu am pregatit nimic.

Bine ai venit Ana-Elena si casa de piatra!
Ai aproape 1 an sa pregatesti toate aspectele, nu te panica. Probabil noi am fost cerute mai devreme ;)) si de-asta ne-am apucat asa din timp, dar ai o gramada de timp sa le rezolvi. Ia-o pas cu pas, intai cu localul, apoi muzica, foto-video... astea ar fi mai important de rezervat de anul asta. Am auzit de persoane care si-au organizat nunta in 3 luni, asa ca se poate si asa....

alllec
27.07.2012, 14:39:08
Buna,

Bine ai venit! Sa ne tii le curent cu pregatirile! si eu ma cam sperii cand vad cate au rezolvat unele dintre fete:-s

pukandry
27.07.2012, 15:53:29
salut,

sunt si eu miresica de 15 iunie 2013 :D abia astept. am emotii de pe acum si imi stresez iubitzelul cu toate cele..
am rezervat sala doar..urmeaza foto-video ,dj, staroste si biserica..in mare suntem cam hotarati trebuie doar sa mai vb cu ei si sa semnam contractul.

mai este timp zic eu :d

intr-adevar foarte multe ai rezolvat :D pentru cine ai optat la foto-video?
spor in continuare :)

anka1307
27.07.2012, 22:46:54
Buna,

si noi in acelasi stadiu suntem. pt noi e mai greu ca nu suntem in tara. facem totul pe internet si ne ajuta si sora mea ff mult. oricum in 2 sapt o sa se duca sa vada localul ales de noi. din poze este superb. poate ati auzit de el e cabana dorului rasnov.
spor la cautari

anka1307
27.07.2012, 22:48:42
fetelor ce parare aveti de bulgarasii de flori si stie cineva la ce preturi se ridica?

Meg_Bride
28.07.2012, 21:27:11
fetelor ce parare aveti de bulgarasii de flori si stie cineva la ce preturi se ridica?

Buna! Te referi la copacei? Daca da, mie imi plac la nebunie. Cred ca o sa- i abordez la nunta noastra:)

nanutzacj
29.07.2012, 19:48:06
Ai rezolvat o gramada de lucruri, stai excelent cu pregatirile...
El are tinuta pentru cununia civila? Cand o aveti?

Cununia civila si logodna o avem pe 2 Septembrie . Am vrut pe 4 ( atunci sărbătorim 9 ani) dar nu se poate atunci...;(
Tinuta lui de cununie : blugi si camasa ...... Am făcut un compromis; la nunta costum, la cununia civila cum vrea el... :))
Măcar atâta sa fie cum vrea el. :)
Voi faceți cununia si nunta in aceeași data?

nanutzacj
29.07.2012, 20:01:29
intr-adevar foarte multe ai rezolvat :D pentru cine ai optat la foto-video?
spor in continuare :)

La foto i-am ales pe cei de la red photography ; iar video am semnat cu Blu zone.
Am rezolvat multe in timp scurt pentru ca am avut ( oarecum concediu 1 luna) si am avut timp sa vad oferte si sa pun in balanta , iar apoi sa aleg.
Cu ce cred ca m-am grăbit este restaurantul. .. Cam am dubii dupa unele povesti de la mirese care au avut acolo nunta. Avansul e dat si nu il pot retrage.... Așa ca acuma doar pot sa sper ca va ieși bine. Plus ca inițial am vrut la chios , dar cand am văzut cum arata parcul am spus un NU categoric.... iar acuma dupa renovari arata ......
Ai idee pana in ce perioada se face cununia civila in parc?
Voi la ce pret iesiti cu meniul de invitat ( si ce include)???

Ana-Elena
30.07.2012, 09:28:41
Buna dimineata!
De vazut restaurante, am tot vazut, dar inca nu am hotarat pentru care se optam. In schimb, am gasit rochita, dar nu am cumparat-o pentru ca mi se pare cam devreme si am vorbit cu cei care o produc (roxy white) si mi-o fac fara probleme la inceputul anului viitor. Am ales un model sirena ff simplu.
In perioada asta sistam cautarile pt ca intram in concediu, dar din septembrie o luam de la capat :)

alexxandra1011
30.07.2012, 10:17:02
Cununia civila si logodna o avem pe 2 Septembrie . Am vrut pe 4 ( atunci sărbătorim 9 ani) dar nu se poate atunci...;(
Tinuta lui de cununie : blugi si camasa ...... Am făcut un compromis; la nunta costum, la cununia civila cum vrea el... :))
Măcar atâta sa fie cum vrea el. :)
Voi faceți cununia si nunta in aceeași data?

Noi vom face cununia civila cu 2 zile inainte de nunta, adica joi 6 Iunie. Am zis sa le facem pe toate gramada, ca sa stim o treaba :)))

roa_sea
30.07.2012, 11:01:38
Buna miresici,

Ma alatur voua, a ramas 1 iunie batut in cuie. Dar ne-am impotmolit la muzica, nu ne place nimic :(

pukandry
30.07.2012, 13:29:42
La foto i-am ales pe cei de la red photography ; iar video am semnat cu Blu zone.
Am rezolvat multe in timp scurt pentru ca am avut ( oarecum concediu 1 luna) si am avut timp sa vad oferte si sa pun in balanta , iar apoi sa aleg.
Cu ce cred ca m-am grăbit este restaurantul. .. Cam am dubii dupa unele povesti de la mirese care au avut acolo nunta. Avansul e dat si nu il pot retrage.... Așa ca acuma doar pot sa sper ca va ieși bine. Plus ca inițial am vrut la chios , dar cand am văzut cum arata parcul am spus un NU categoric.... iar acuma dupa renovari arata ......
Ai idee pana in ce perioada se face cununia civila in parc?
Voi la ce pret iesiti cu meniul de invitat ( si ce include)???

nu stiu pana cand se face cununia civila in parc, noi facem tot in aceasi zi.
meniul inca nu l-am ales dar e cuprins intre 99 lei si 140 lei. sunt 3 variante de meniu si se pot combina (aperitiv, gustare calda si friptura) e prea scurt timpul si nu dau si al 4-lea fel, sarmale, as vrea sa danseze lumea sa se simta bine nu sa se indoape:D dar e inclus in astia 140 lei, sa zic asa, din partea lor 2 cafele 50 ml/persoana de bautura la alegere(garone pt femei, cognac sau wiskey pt barbati) cate o bere si apa minerala, si ospatarii
eu am mai fost la ceva nunti aici unde fac eu si mi-a placut foarte mult si mancarea si servirea si mi-au mai zis si altii ca sunt profi
dar ce ai auzit de rau despre restaurantul tau?
spor:)

andreea192305
30.07.2012, 15:55:19
Buna! bine ai revenit! din cate am vazut suntem destul de multe in luna iunie. Sper sa se adune si aici! In afara de restaurant si muzica nu am rezervat si nu am facut nimic. urmeaza foto-video dar nu sunt hotarata si nici nu reusesc sa ma intalnesc cu ei. Oare e tarziu daca mai astept o luna? spor in continuare

Multumesc de urare... Nu stiu daca e tarziu, acum depinde ce iti doresti si cat de ocupati sunt cei la care te-ai hotarat. Noi de exemplu am avut noroc cu cei care ne vor filma si fotografia la nunta, mai aveau decat data noastra libera si ceva prin septembrie (chiar am fost nocrocosi). Exact acelasi lucru am patit si cu formatia, dar cineva acolo sus ne iubeste si a facut ca noi sa fim multumiti de alegerile pe care le-am facut pana acum.
In rest nu am facut nimic nici noi, doar localul, formatia si fotograful... doar atat :D
Sa ai bafta in continuuare si timen legatura. Pupici :*

andreea192305
30.07.2012, 16:03:33
Buna Allec,Andreea!
Si eu sunt miresica de iunie, 15 ma exact, in acceasi zi cu tine Andreea.
Noi momentan ne-am hotarat la restaurant,sapt viitoare mergem sa semnam ctr si sa dam un avans, avem si foto si vreau ca in week-end sa ma intalnesc sa-mi faca pret pt tot ce vreau..mai ramane muzica si video anul asta..restul printre picaturi.

Voi cum stati?
Va pup

Supeeeerrr... din cate vad suntem mai multe in aceeasi zi... Eu ce sa zic Andreiutza am incheiat contractul cu localul,formatia si fotograful,am dat aconturile (nu prea multi bani vreo 3000 lei), iar acum ma ocup cu cautatul de produse pentru confectionat invitatii, marturii,carduri ptr bani, pahare miri si nasi,funde ptr masinile care ne vor insotii in ziua respectiva, imi caut modele de rochite de mireasa (sunt cam dificila in alegeri, vreau ceva simplu, clasic fara prea multe paiete,pietre si dantela)...si cam atat...
Aaaaaaa...si ma mai agit cu preturile ptr bauturi (sa vedem de unde o sale procuram, dar mai este pana atunci...)
Pupici :*

andreea192305
30.07.2012, 16:06:37
Va salut miresicilor de Iunie 2013!!! <:-P
Imi pare bine ca s-a deschis si acest topic :)
Eu sunt miresica de 8 Iunie 2013 si de-abia astept sa treaca anul acesta si sa vina si evenimentul nostru, cu toate ca si anul acesta are farmecul lui, cu toate pregatirile...
Noi am semnat cu salonul din mai, am rezervat biserica, avem si nasi, urmeaza ca foarte curand sa ne hotaram la foto-video, si mai apoi la dj, cu toate ca 90% am hotarat cu cine vom colabora.
Incepand din toamna o sa incep sa caut mai serios rochite, sa incep si sa le probez...cred ca pt mine va fi partea cea mai dificila, pt ca sunt destul de pretentioasa...
Va pup si spor la pregatiri!

Felicitari Alexandra si bine ai venit!
=)) Alta miresica pretentioasa la rochita (ma bucur ca nu sunt singura)
Stati fff bn cu pregatirile si mult succes in continuare. Pupici

andreea192305
30.07.2012, 16:08:29
La noi se dovedeste ca alegerea pt foto-video e cel mai greu de facut de pana acum. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi cu rochia.

Hai ca totul va fi bine ;)...
Asa este cand vrei ca totul sa fie perfect si sa iasa pe placul tau...Dar eu cred ca iti va merge excelent
Pupici...

andreea192305
30.07.2012, 16:10:30
Salutare miresici!!!Felicitari tuturor! Eu inca sunt in faza de documentare- inclusiv pe acest forum care mi se pare foarte util!La mine lucrurile sunt in faza de inceput:D avem data 15 iunie -are valoare sentimentala pt noi:D avem si nasii si bunavointa din partea parintilor!:d Cam atat!:) Sper din tot sufletul ca in aug sa mai gasesc ceva restaurante pt aceasta data si sa nu fie prea tz!
Spor la miresit!

Bine ai venit!
Vad ca data de 15 iunie este cea mai cautata si suntem din ce in ce mai multe...
Sa ai mult noroc la cautari si sa ne ti la curent cu pregatirile
Pupici din partea miresicilor de Iunie :*

andreea192305
30.07.2012, 16:13:49

Foarte frumos...
Noi nu avem o anume motivatie pentru data de 15 iunie,pur si simplu cand am mers la local sa stabilim data am avut marele noroc sa nu se ocupe decat data de 8 iunie in tot anul...Dar dupa ce am stabilit noi data noastra nici nu va inchipuiti ca in 3 sapt s-a ocupat toata vara
Cum zice viitorul meu sot: am tras tare piciorul dupa noi =))...

andreea192305
30.07.2012, 16:15:26
Si noi la fel! Si eu si miresoiul suntem nascuti pe 17 respectiv 18 iunie!(el e cu o zi mai mare ca mine) Asa ca putem sarb 3 zile si 3 nopti:P

Deci va fi o petrecere ffff mare...
Sa fi-ti sanatosi si fericiti. Pupici

andreea192305
30.07.2012, 16:59:02

Stai linistita Adeline, gandeste-te ca participi cu ceva la organizarea nuntii tale si ca ai un partener langa tine care tine fff mult la tine si te intelege. Iar cat tine de facutul nuntii pe calculator, cred ca majoritatea miresicilor de aici cauta pe internet prinintermediul site-urilor si a forum-urilor de specialitate (eu recunosc ca nu as putea face nimic daca nu ar exista netul sa ma pot inspira si sa fiu la zii cu ultimele noutati in materie de organizare a nuntii)
Pupici si asteptam vesti de la tine.

andreea192305
30.07.2012, 17:02:37
Buna miresici,

Hai ca pana la urma suntem doua miresici cu nunta oe 8... si restul pe 15 :P Felicitari din nou tuturor la pregatiri fiindca nu e usor si mai avem mult de munca.

Noi pana acum avem: Nasii, Biserica, Restaurantul, Verighetele, Rochiile mele (si de cununie si de mireasa :x) si bijuteriile mele la fel pentru ambele evenimente. Dragul meu actual-logodnic-viitor-sot nu vrea sa auda sa-si cumpere el ceva anul acesta asa ca deocamdata urmatoarele pe lista sunt DJ-ul si Foto-video. Pentru acestea ne gandeam sa mergem la targul de nunti din Noiembrie din Bucuresti. Am vazut ca preturile sca extrem de mult in iarna, si mediile sunt cam la jumate de pret fata de vara... sau cel putin la ce m-am uiat eu. Acum mai urmeaza sa puneti pozele cu rochiile sau ce va mai cumparati :P

Spor la miresit dragelor :)>-

Mey Mada dar ai ceva avans la pregatirile ptr nunta.
Felicitari ptr eveniment....
O sa postam imagini cu ceea ce reusim sa facem
Pupici.

andreea192305
30.07.2012, 17:03:40

Sa fie intr-un ceas bun si cu mult noroc :*

andreea192305
30.07.2012, 17:06:01

Foarte tare...
Nu stiu daca sa ma grabesc sa fac o programare la salon de acum, cred ca este putin cam devreme
dar o sama documentez si vad cand ar trebui sa fac si treaba asta (sper ca nu e tarziu :))...)
Sa ne arati si noua modele de verighete
Te pupam.

andreea192305
30.07.2012, 17:08:31
Hei fetelor! Felicitari tuturor! Ce ziceti acum este prea tarziu sa caut ceva pentru iunie 2013? Ptr ca oscilez intre iunie si septembrie si nu stiu ce local mai gasesc...:x

Buna...
Totusi incearca sa vezi ce mai gasesti si daca iti place
Sa ai bafta si anunta-ne ce ai rezolvat :*

andreea192305
30.07.2012, 17:10:32

Felicitari Simona si bine ai venit
Esti o miresica de 1 iunie (o miresica-copil)
Asteptam vesti si poze de la tine cu pregatirile pe care le faci
Pupici

andreea192305
30.07.2012, 17:15:10

Bine ai venit Meg_Bride.
As teptam noutati de la tine.Pupici

andreea192305
30.07.2012, 17:20:23
Buna,

Bine ai venit Ana_Elena.
Felicitari ptr eveniment si casa de piatra..
Pregatirile le faci pe parcurs importante sunt localul,formatia si foto-video, restul vin de la sine
Pupici

andreea192305
30.07.2012, 17:25:52
Buna miresici,

Ma alatur voua, a ramas 1 iunie batut in cuie. Dar ne-am impotmolit la muzica, nu ne place nimic :(

Bine ai venit! Casa de piatra!
Incet si cu rabdare le faceti pe toate... cred ca din cauza emotiilor nu ne mai place nimic
Am intampinat si noi problema asta, dar am reflectat cu atentie si intr-un final ne-am decis..
Sa aveti multa bafta si incet ca mai este timp. Pup

mada.cara
30.07.2012, 21:56:21
Fetelor, daca sunteti din Bucuresti... Ce anume faceti cu muzica? noi voiam sa ramanem la un DJ... nu cred ca vom avea cum sa strangem 2000-3000 de euro doar ptr formatie si totusi e cam mult. Ce parere aveti? Exista in Bucuresti si pana in 1000 de euro pentru cateva ore formatii bune? *Visez, nu?*

Ana-Elena
31.07.2012, 07:43:18
Bine ai venit! Casa de piatra!
Incet si cu rabdare le faceti pe toate... cred ca din cauza emotiilor nu ne mai place nimic
Am intampinat si noi problema asta, dar am reflectat cu atentie si intr-un final ne-am decis..
Sa aveti multa bafta si incet ca mai este timp. Pup

Am vazut mesajul tau, dar nu iti pot raspunde pt ca inca nu sunt f activa pe forum. Daca nu te deranjeaza postez pe forum raspunsul

andreea192305
31.07.2012, 15:27:43
Am vazut mesajul tau, dar nu iti pot raspunde pt ca inca nu sunt f activa pe forum. Daca nu te deranjeaza postez pe forum raspunsul

Nu ma deranjeaza Ana... Poti sa scrii aici pe forum. Pupici

andreea192305
31.07.2012, 15:38:03
Ce mai faceti fetelor???
Cum mai stati cu pregatirile?
Ce model de verighete preferati? Noi nu ne-am decis inca, mai este timp, dar am ales cateva modele din care ne vom hotara...sper sa va placa si voua. Astept sa-mi spuneti parerea voastra. Pupicei.

alexxandra1011
31.07.2012, 15:47:11
Ce mai faceti fetelor???
Ce model de verighete preferati? Noi nu ne-am decis inca, mai este timp, dar am ales cateva modele din care ne vom hotara...sper sa va placa si voua. Astept sa-mi spuneti parerea voastra. Pupicei.

Din cele postate de tine, imi place perechea nr 2. Totusi sunt cam late fata de cum le vrem noi.
Cateva poze cu cele ce ne-au placut noua.

andreea192305
31.07.2012, 16:21:50
Din cele postate de tine, imi place perechea nr 2. Totusi sunt cam late fata de cum le vrem noi.

Sa stii ca nu sunt late au 4mm latine si noua ne-a placut mai mult perechea nr.2
Restul sunt cam late ca asa vrea mirosoiul meu sa se vada ca avem verighete (este mai innebunit decat mine cu casatoria mereu ma intreaba ce am mai gasit nou,dat fiind faptul ca eu stau acasa si am maimult timp decat el care merge zilnic la servici)... Mai am cateva modele dar tre sa le gasesc in calculator sa vad unde le-am ascuns :D ... Sunt frumoase si modelele tale,imiplac. Pupici.

andreea192305
31.07.2012, 16:23:55

Imi place modelul nr.4...eu sunt iubitoare de aur galben simplu (si miresoiul meu la fel)...
Le da-ti comanda pe net sau le cumparati din magazin?

alexxandra1011
31.07.2012, 16:32:56
Imi place modelul nr.4...eu sunt iubitoare de aur galben simplu (si miresoiul meu la fel)...
Le da-ti comanda pe net sau le cumparati din magazin?

Si mie tot modelul 4 imi place cel mai mult.
Lui iubi meu ii place aur alb, mie imi place mai mult galben, asa ca am cazut de acord sa fie o combinatie de aur alb si galben :)
Eu as vrea sa le vad si de-adevaratelea si sa le probez inainte sa le comandam.

andreea192305
31.07.2012, 16:54:51
Si mie tot modelul 4 imi place cel mai mult.
Lui iubi meu ii place aur alb, mie imi place mai mult galben, asa ca am cazut de acord sa fie o combinatie de aur alb si galben :)
Eu as vrea sa le vad si de-adevaratelea si sa le probez inainte sa le comandam.

Asa este cel mai bine.... Si noi vrem la fel, vrem sa probam inainte sa vedem cum ne sta si cat de comode sunt.

Meg_Bride
31.07.2012, 23:48:47
Buna miresici,

Bunaa! Avem in aceeasi zi marea ptreecere. Nici noi n- am ales muzica inca. Voi ce optiuni aveti?

andreea192305
01.08.2012, 13:07:21
Buna fetelor?
Ce mai faceti? Ce ati mai miresit? Aveti noutati?

Pupici :* :* :*

roa_sea
01.08.2012, 14:14:28
Bunaa! Avem in aceeasi zi marea ptreecere. Nici noi n- am ales muzica inca. Voi ce optiuni aveti?

Buna! Pai asta e problema, ca optiunile noastre sunt deja ocupate pe 01.06 :( Am rasfoit toate forumurile de le-am zapacit, eu tin neaparat sa-i vad la o nunta pe cei pe care-i vom lua, oricum urmeaza 2 saptamani de pauza din cauza postului, poate intre timp fac o listuta cu "de vazut". Daca n-o fi sa fie luam DJ si pe cineva pentru vreo ora, nu iau formatie doar de dragul de a lua.

roa_sea
01.08.2012, 14:21:38
Fetelor, daca sunteti din Bucuresti... Ce anume faceti cu muzica? noi voiam sa ramanem la un DJ... nu cred ca vom avea cum sa strangem 2000-3000 de euro doar ptr formatie si totusi e cam mult. Ce parere aveti? Exista in Bucuresti si pana in 1000 de euro pentru cateva ore formatii bune? *Visez, nu?*

Buna! Nu vreau sa te descurajez dar formatie pana in 1000 euro sunt slabe sanse sa gasesti, ori daca gasesti sunt cam praf. Evident, depinde de gusturi. Sub 2000 nu am avut nicio oferta pana acum si nu te gandi ca vrem vreo fita. Poate am inceput sa cautam prea tarziu, habar nu am, dar un DJ bun e de luat in calcul in conditiile astea.

Am vazut ca esti miresica de Aristocrat ca si mine :) Fetele de la topicul Aristocrat cred ca sunt ocupate cu pregatirile ca sunt tare cumintele in ultima vreme

pukandry
03.08.2012, 14:16:14
Ce mai faceti fetelor???

buna,

al 2-lea model e bestial. ceva de genul am vrea si noi..

inca nu ne-am apucat de cautari..urmeaza..noi mai avem 4 nunti anul asta si speram sa mai "furam" cate o idee de la fiecare ;))
spor la miresit :*

andreea192305
03.08.2012, 18:00:33
buna,

al 2-lea model e bestial. ceva de genul am vrea si noi..

inca nu ne-am apucat de cautari..urmeaza..noi mai avem 4 nunti anul asta si speram sa mai "furam" cate o idee de la fiecare ;))
spor la miresit :*

Numai 4????? Noi deja pana la data asta am avut 10 :D :d :D
...si mai avem 7 de care stim (sper sa nu nu mai fie ca numai putem si nici finante nu mai sunt =)))...)
In general nu am avut de unde sa furam ceva, cam aceleasi modele am vazut la toti. Noi vrem sa avem ceva ce nu are nimeni (de aceea suntem atenti ce-si cumpara insurateii anul acesta :D...) Sunt putin egoista dar...asavrem noi...
Sa ai spor la miresit :* pupici.

Ce ziceti miresici...????
Invitatii hande made sau achizitionate direct din locatii specializate????

Pupici ptr voi :* :* :*

Am aflat o veste proastafetelor... : ((: ((: ((: ((
Miresoiul meu are o verisoara care a pus nunta in aceeasi zi cu noi :(( :(( :((...
acum 2 zile s-au hotarat, stiau ca noi avem pe data de 15, dar fiindca nu are loc formatia careo prefera in alta zii au pus in aceeasi zi cu noi.... si pe deasupra si la aceeasi biserica (macar localul este sigur, formatia si foto-video)
Trebuie sa ne reorientam la biserica ptr preotul a zis ca nu ne poate cununa in aceeasi zii (mai ales ca preotul respectiv este si ruda cu miresoiul verisoarei iubitului meu, deci.....)
Offfff ce stres si ghinion :(

roa_sea
03.08.2012, 18:44:57
Miresoiul meu are o verisoara care a pus nunta in aceeasi zi cu noi :(( :(( :((...
acum 2 zile s-au hotarat, stiau ca noi avem pe data de 15, dar fiindca nu are loc formatia careo prefera in alta zii au pus in aceeasi zi cu noi.... si pe deasupra si la aceeasi biserica (macar localul este sigur, formatia si foto-video)
Trebuie sa ne reorientam la biserica ptr preotul a zis ca nu ne poate cununa in aceeasi zii (mai ales ca preotul respectiv este si ruda cu miresoiul verisoarei iubitului meu, deci.....)

Ei lasa, asta sa fie "ghinionul" vostru si in rest sa mearga toate struna. Poate fi o problema din punctul de vedere al invitatilor-rude care vor trebui sa se imparta, in rest fiecare cu ale lui, sunt convinsa ca nu va fi greu sa gasiti alta biserica

alllec
03.08.2012, 21:17:41

Intradevar, dificila situatie pt invitatii care vor trebui sa aleaga. Daca stiau ca aveti pe 15 nu puteau sa isi aleaga o alta zi? Sper sa nu am surprize de genul asta. Voi nu puteti sa va indrptati catre o alta data? pe 1 sau pe 8 iunie?

andreea192305
04.08.2012, 18:05:33
Intradevar, dificila situatie pt invitatii care vor trebui sa aleaga. Daca stiau ca aveti pe 15 nu puteau sa isi aleaga o alta zi? Sper sa nu am surprize de genul asta. Voi nu puteti sa va indrptati catre o alta data? pe 1 sau pe 8 iunie?

am fii vrut dar stabilisem tot deja si am zis sa nu dam peste cam poata planificarea...
asta este ce sa facem...poate o fii bine, speram sa fie bine...

andreea192305
04.08.2012, 18:06:29
Ei lasa, asta sa fie "ghinionul" vostru si in rest sa mearga toate struna. Poate fi o problema din punctul de vedere al invitatilor-rude care vor trebui sa se imparta, in rest fiecare cu ale lui, sunt convinsa ca nu va fi greu sa gasiti alta biserica

Multumim de incurajare...Pupici... :* :*

mada.cara
05.08.2012, 09:07:48
Buna! Nu vreau sa te descurajez dar formatie pana in 1000 euro sunt slabe sanse sa gasesti, ori daca gasesti sunt cam praf. Evident, depinde de gusturi. Sub 2000 nu am avut nicio oferta pana acum si nu te gandi ca vrem vreo fita. Poate am inceput sa cautam prea tarziu, habar nu am, dar un DJ bun e de luat in calcul in conditiile astea.

Am vazut ca esti miresica de Aristocrat ca si mine :) Fetele de la topicul Aristocrat cred ca sunt ocupate cu pregatirile ca sunt tare cumintele in ultima vreme

Scuza-mi intarzierea,

Am fost ocupata cu munca pana acum si nu am mai apucat sa intru pe forum. Intr-adevar fetele de pe Aristocrat sunt cumintele in ultimul timp :)

In legatura cu formatia ... am zis sa incerc sa intreb. Am mai zis ca la Dj ne-am decis si noi... numai ca mai avem rude care ar prefera formatie... oricum sunt sigura ca pana atunci o sa fie bine si vor fi si ei multumiti :)

andreea192305
05.08.2012, 21:03:03
Ce mai faceti dragi miresici >:D<??
Nu mai miresiti nimic???

Eu m-am apucat sa fac cateva modele de invitatii,iar cand o sa fie gata o sa le postez si astept parerile voastre. Sa aveti o seara placuta si va astept la miresit :*

alexxandra1011
06.08.2012, 10:16:05

Of, ce urat din partea ei.... eu zic ca astfel de lucruri nu se fac nici intre prieteni, dar mai ales in familie...
Imi pare rau ca treceti prin asta, dar sunt sigura ca veti gasi o biserica care sa va placa si cu care sa fiti multumiti. Probleme ar putea aparea din faptul ca impartiti unii invitati, dar cei ce va iubesc o sa va fie alaturi...
Spor la miresit mai departe!

pukandry
06.08.2012, 12:48:11
Numai 4????? Noi deja pana la data asta am avut 10 :D :d :D
...si mai avem 7 de care stim (sper sa nu nu mai fie ca numai putem si nici finante nu mai sunt =)))...)
In general nu am avut de unde sa furam ceva, cam aceleasi modele am vazut la toti. Noi vrem sa avem ceva ce nu are nimeni (de aceea suntem atenti ce-si cumpara insurateii anul acesta :D...) Sunt putin egoista dar...asavrem noi...
Sa ai spor la miresit :* pupici.

si noi am vrea ceva mai deosebit :D
am avut pana acum 4 nunti si da..mai avem "numai" 4...eu zic ca ajung..ne sunt pana peste cap 8 intr-o vara...aaa si cele 4 care au mai ramas sunt la distante de maxim 2 saptamani una de cealalta...deci..falimentam:D

la noi la sfarsitul nuntii se da fiecarei perechi caserola cu prajitura si o butelie de vin sau o sticla de tuica..nu prea se dau marturii...eu as vrea marturii ..mi se pare mai interesant si ramane invitatul cu o amintire de la noi... nu prea se practica...si ai mei cand au auzit ce am in cap sunt cu o falca in cer si una in pamant :D

prin "furatul" ideilor ma refeream la aranjamentele florale...altceva nu as vedea ce...

spor la miresit fetelor ! :)

pukandry
06.08.2012, 12:54:58

offf mi se pare foarte aiurea din partea ei...am si eu o verisoara care stiam ca face nunta la anu si am discutat intre noi sa nu ne rezervam in aceasi zi..luna...:D ea a fost cam nehotarata la inceput...eu mi-am rezervat pe 15 iunie apoi am sunat-o si ne-am inteles...si-a rezervat in august...
putea da un telefon daca a auzit ca vreti si voi la anul...

sper sa fie bine pana la urma! :*

pukandry
06.08.2012, 15:03:56
nanutzacj, imi spui te rog cat te costa foto la Red photography? si cat ai dat avans..m-am uitat acum pe site-ul lor si imi plac foarte mult...am mai multe variante..aleg in functie de calitate/pret :d

merci tare mult! :*

Ana-Elena
06.08.2012, 16:28:09
Nu ma deranjeaza Ana... Poti sa scrii aici pe forum. Pupici

Rochia pe care am ales-o eu nu este pe site-ul lor, au doar una asemanatoare si are codul 140 in colectia 2012. La targ pretul era de 2000 ron, dar cred ca avea o reducere, cred ca pretul era 2500 fara reducere, dar nu stiu sigur. Si fac rochii din orice colectie daca au cereri.

andreea192305
07.08.2012, 10:30:43
Of, ce urat din partea ei.... eu zic ca astfel de lucruri nu se fac nici intre prieteni, dar mai ales in familie...
Imi pare rau ca treceti prin asta, dar sunt sigura ca veti gasi o biserica care sa va placa si cu care sa fiti multumiti. Probleme ar putea aparea din faptul ca impartiti unii invitati, dar cei ce va iubesc o sa va fie alaturi...

Multumim frumos Alexandra ptr sprijin si urari... Cat despre invitati ei sunt pusi intr-o situatie urata, ptr ca atunci va trebui sa aleaga unde sa mearga mai ales ca nuntile se tin in doua localitati diferite la o distanta de 25 de km una de cealalta... Sa speram ca va fii bine
Sa ai spor la miresit :*

andreea192305
07.08.2012, 10:36:36
offf mi se pare foarte aiurea din partea ei...am si eu o verisoara care stiam ca face nunta la anu si am discutat intre noi sa nu ne rezervam in aceasi zi..luna...:D ea a fost cam nehotarata la inceput...eu mi-am rezervat pe 15 iunie apoi am sunat-o si ne-am inteles...si-a rezervat in august...
putea da un telefon daca a auzit ca vreti si voi la anul...

sper sa fie bine pana la urma! :*

Mda...ideea este ca noi am stabilit data nuntii si am dat avansul la local, lautari si foto-vidoe din martie...ei s-au decis acum 2saptamani. Noi deja anuntasem toate rudele,prietenii, cunoscutii... dar la ea motivul a fost ca nu poate formatia care si-o doreste decat pe 15...si din cauza asta avem si probleme acum cu biserica ptr ca preotul nu vrea sa ne mai cunune desi vorbisem cu el si stabilisem toate detaliile, ptr ca este ruda cu miresoiul verisoarei iubitului meu...
Suntem ffff suparati ca ne-a dat peste cam de tot, dar nici eu care am planicficat lucrurile de o jumatate de an nu pot sa le abandonez din cauza ei care stia fff bn cum stau lucrurile
Speram doar ca va fii bn si atat :*

andreea192305
07.08.2012, 10:38:00
Rochia pe care am ales-o eu nu este pe site-ul lor, au doar una asemanatoare si are codul 140 in colectia 2012. La targ pretul era de 2000 ron, dar cred ca avea o reducere, cred ca pretul era 2500 fara reducere, dar nu stiu sigur. Si fac rochii din orice colectie daca au cereri.

Ana merci frumos >:D<
Pupici si spor la miresit :*

pukandry
07.08.2012, 15:59:29
fetelor,
nu stiu voi, dar eu NU MA POT HOTARi la buchetul de mireasa :((((
unul simplu alb cu ceva verdeata putina sau unul fffff colorat :D

ma tot uit pe net si innebunesc..vad 1000000000000 care imi plac

off...nu ma gandeam ca va fi asa greu...

roa_sea
07.08.2012, 16:23:01
fetelor,

Pai inseamna ca tu esti chiar avansata cu pregatirile daca ai ajuns la buchet. Asa cum vorbeam cu fetele despre rochie, ca cel mai probabil o sa ma mai sucesc de 10 ori, cred ca asa va fi si cu buchetul. Eu una sigur nu voi mai fi la fel de incantata de tipul de buchet ales si peste 6 luni, sa zic...Concentreaza-te pe altceva, poate intre timp iti vine inspiratia si ti se "pune pata" pe ceva anume :)

pukandry
07.08.2012, 16:34:27
Pai inseamna ca tu esti chiar avansata cu pregatirile daca ai ajuns la buchet. Asa cum vorbeam cu fetele despre rochie, ca cel mai probabil o sa ma mai sucesc de 10 ori, cred ca asa va fi si cu buchetul. Eu una sigur nu voi mai fi la fel de incantata de tipul de buchet ales si peste 6 luni, sa zic...Concentreaza-te pe altceva, poate intre timp iti vine inspiratia si ti se "pune pata" pe ceva anume :)

mai am multe de rezolvat nu sunt asa avansata..stiu ca faza cu florile e pt la anu :d dar mai arunc un ochi pe net la una alta sa vad..poate poate imi pica ceva cu tronc si apare THE ONE
nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cu rochia....si mai grav decat cu buchetul...ma cunosc si ma hotarasc foarte greu..mai ales ca trebuie sa stralucesc in ziua cea mare...si o sa probez 1000 de rochii si nu o sa imi placa niciuna sau o sa fiu atat de incantata incat in cateva zile mi se pare ca nu mai e asa de frumoasa pe cat am vazut-o eu la inceput....
da..sunt dificila...
mai prin noiembrie o sa incep sa probez si rochite sa ma pot hotari prin februarie :D si sa ajunag la timp rochita...

roa_sea
07.08.2012, 17:02:08
Cred ca la capitolul asta toate suntem dificile, greu cu alegerile, nici optiunile nu sunt putine...Mai pune poze daca ai timp, ne mai dam cu parerea, mai descoperim lucruri noi :)

andreea192305
07.08.2012, 18:36:26
fetelor,

Parerea mea...eu vreau unul din trandafiri albi si rosii,dat fiind ca rochita va fii alba sa am si putina culoare sa o scoata in evidenta...acum fiecare dupa gustul sau. Depinde si ce flori preferi, cum vrei sa combini florile si culorile sunt mai multe criterii... Stai si gandeste-te ce vrei tu fara sa te uiti la diferite modele si apoi incearca sa gasesti ceea ce ti-ai imaginat (la mine a functionat teoria asta). Pupici :*

andreea192305
07.08.2012, 18:38:46
Cred ca la capitolul asta toate suntem dificile, greu cu alegerile, nici optiunile nu sunt putine...Mai pune poze daca ai timp, ne mai dam cu parerea, mai descoperim lucruri noi :)

bine zis...nici nu avem cum sa ne hotaram din cate vedem. Daca ar fii posibil am lua tot ce gasim si tot ce ne atrage :D ...

Lorycica
08.08.2012, 08:11:33
Buna miresici,
Eu sunt tot o mireasa de iunie 2013...mai exact 1 iunie :D Noi ne doream in mai, dar toate rudele ne-au sarit in cap ca e cu ghinion in mai, asa ca am mutat-o pe 1 iunie. Pe 1 iunie este nascut si tatal meu, asa ca va fi o petrecere mareee :D
In momentul acesta stam cam asa: am rezervat restaurantul, am fost si am vorbit la biserica, am incheiat contract cu muzica si fotografii, avem si nasi.....de-acum asteptam nunta ;))
Pupici si spor la pregatiri!

alexxandra1011
08.08.2012, 09:26:24
Buna miresici,
Eu sunt tot o mireasa de iunie 2013...mai exact 1 iunie :D Noi ne doream in mai, dar toate rudele ne-au sarit in cap ca e cu ghinion in mai, asa ca am mutat-o pe 1 iunie. Pe 1 iunie este nascut si tatal meu, asa ca va fi o petrecere mareee :D
In momentul acesta stam cam asa: am rezervat restaurantul, am fost si am vorbit la biserica, am incheiat contract cu muzica si fotografii, avem si nasi.....de-acum asteptam nunta ;))

Buna Lorycica si bine ai venit printre miresicile de Iunie 2013! Casa de piatra va doresc!
Ai facut deja destul de multe, stai f bine. Felicitari!
Sa ne tii la curent cu noutatile!

Lorycica
08.08.2012, 10:05:38
Buna Lorycica si bine ai venit printre miresicile de Iunie 2013! Casa de piatra va doresc!
Ai facut deja destul de multe, stai f bine. Felicitari!
Sa ne tii la curent cu noutatile!

Multumesc si bine v-am găsit! Casa de piatra si vouă! O sa va țin la curent cu pregătirile! Pupici!

alinadianam
09.08.2012, 14:01:07
Si eu tot pe 8 iunie sunt,deja am rezervat restaurantul,muzica si acum ne aocupam de partea video

andreea192305
09.08.2012, 16:33:30
Buna miresici,

Bine ai venit Lory :* ...
Pai stai bine pana acum cu pregatirile. Te asteptam sa mai dezbatem si celelalte probleme legate de organizarea nuntii.
Pupici si spor la pregatiri !

andreea192305
09.08.2012, 16:35:47
Si eu tot pe 8 iunie sunt,deja am rezervat restaurantul,muzica si acum ne aocupam de partea video

Bine ai venit Alina!
pupici si sa ne ti la curent cu noutatile :*

Lorycica
09.08.2012, 17:45:00
Bine ai venit Lory :* ...
Pai stai bine pana acum cu pregatirile. Te asteptam sa mai dezbatem si celelalte probleme legate de organizarea nuntii.
Pupici si spor la pregatiri !

Multumesc! Spor la pregatiri si tie! Pupici

andreea192305
09.08.2012, 23:48:36

Sa stii ca nu am uitat sa va arat invitatiile facute de mine, dar nu le-am finalizat :D
Mai am ceva de lucru la ele, nu sunt multe dar a trebuit sa fac rost de materiale.

Va pup si revin cu noutati. :* :* :*

roa_sea
10.08.2012, 09:04:38
Sa stii ca nu am uitat sa va arat invitatiile facute de mine, dar nu le-am finalizat :D
Mai am ceva de lucru la ele, nu sunt multe dar a trebuit sa fac rost de materiale.

Va pup si revin cu noutati. :* :* :*

In regula. Asteptam cumintele pentru ca suntem curioase ce mesteresti tu acolo :)

crysami
10.08.2012, 10:21:34
Buna miresicilor de iunie!
Si eu sunt o miresica de 1 iunie si sunt destul de avansata cu pregatirile. Avand in vedere ca sper din tot sufletul sa fie un eveniment unic in viata mea m-am apucat cu 2 ani inainte de informare, sa fiu sigura ca aleg exact ce imi place ca sa nu regret nimic. Deci pana acum avem: contractul cu restaurantul (care asigura si decoratul salii), contractul cu foto + video, formatia, invitatiile si toata cantitatea de wiskey necesara ptr petrecere. In plus, acum 1 saptamana am luat si verighetele. Vreau sa va spun ca atat m-am uitat la verighete, mii de modele si nu reuseam sa ma hotarasc la nimic. Cu greu am reusit sa ma hotarasc la model dar pana nu m-am dus sa dau comanda nu am stiut ce combinatie de finisaj sau de culori vreau, sau macar daca vreau cu piatra sau fara. Cand am ajuns acolo si a trebuit sa iau o hotarare parca toate piesele de puzzle s-au asezat in mintea mea si am stiut exact ce imi doream, iar acum ca le am acasa sunt sigura ca am facut alegerea cea mai buna. :D
Ar mai fi de ales marturiile, rochia, buchetul si meniul si de cumparat restul bauturii si florile, dar in mare partea stiu deja ce o sa iau.
Nu mai am rabdare, au inceput sa ma ia emotiile si abia astept sa treaca timpul pana atunci!
Va pup si spor la miresit! :*

roa_sea
10.08.2012, 10:55:39
Si eu sunt o miresica de 1 iunie si sunt destul de avansata cu pregatirile. Avand in vedere ca sper din tot sufletul sa fie un eveniment unic in viata mea m-am apucat cu 2 ani inainte de informare, sa fiu sigura ca aleg exact ce imi place ca sa nu regret nimic. Deci pana acum avem: contractul cu restaurantul (care asigura si decoratul salii), contractul cu foto + video, formatia, invitatiile si toata cantitatea de wiskey necesara ptr petrecere. In plus, acum 1 saptamana am luat si verighetele. Vreau sa va spun ca atat m-am uitat la verighete, mii de modele si nu reuseam sa ma hotarasc la nimic. Cu greu am reusit sa ma hotarasc la model dar pana nu m-am dus sa dau comanda nu am stiut ce combinatie de finisaj sau de culori vreau, sau macar daca vreau cu piatra sau fara. Cand am ajuns acolo si a trebuit sa iau o hotarare parca toate piesele de puzzle s-au asezat in mintea mea si am stiut exact ce imi doream, iar acum ca le am acasa sunt sigura ca am facut alegerea cea mai buna. :D
Ar mai fi de ales marturiile, rochia, buchetul si meniul si de cumparat restul bauturii si florile, dar in mare partea stiu deja ce o sa iau.
Nu mai am rabdare, au inceput sa ma ia emotiile si abia astept sa treaca timpul pana atunci!

Bine ai venit printre noi! Chiar esti avansata, mai ales daca ai facut deja si invitatiile, eu le las pentru anul viitor. Rochia cand te-ai gandit sa o iei? Timpul trece repede, deja e mai putin de un an :)

Meg_Bride
10.08.2012, 11:01:55

Bine ai venit, Crysami. Woow, cate ai rezolvat! Avem nunta in aceeasi zi, dar eu nu am asa multe pe lista:) rezolvate. Ce foto si muzica ai contractat? Poate ne inspiram si noi.

crysami
10.08.2012, 11:13:01
Nunta va fi in Suceava ptr ca miresoiul e de acolo si are mai multe rude decat mine deci nu stiu cat de mult o sa ajute daca spun ce am ales ptr foto si video si formatie. Cu rochia de mireasa nu ma grabesc pentru ca stiu ca toate miresicile se ingrasa sau slabesc inainte de nunta in functie de cum reactioneaza organismul fiecareia la stres. Oricum am cercetat terenul si am gasit un magazin pe langa Universitate cu rochii super frumusele ptr toate gusturile si bugetele. Ce mi-a placut cel mai mult e ca au un depozit plin de rochite de diverse croieli si marimi si personalul e foarte amabil asa ca poti proba 1000 de modele fara sa se uite cineva urat la tine sau sa auzi diverse comentarii rautacioase. Rochia o sa ramana deci ptr inceputul lui 2013.
La pantofi am ceva emotii. Ma gandesc sa imi fac ceva pe comanda chiar daca o sa coeste o mica avere dar eu mereu am probleme cu pantofii, am picioarele un pic mai late decat ce gasesc de obicei prin magazine si nu de alta dar pentru ziua respectiva imi doresc ceva foarte comod care sa nu ma deranjeze deloc ptr ca vreau sa rup ringul de dans in doua!!!! :D <:-P

roa_sea
10.08.2012, 11:16:28
Bine ai venit, Crysami. Woow, cate ai rezolvat! Avem nunta in aceeasi zi, dar eu nu am asa multe pe lista:) rezolvate. Ce foto si muzica ai contractat? Poate ne inspiram si noi.

Acelasi lucru am vrut sa o intreb si eu, apoi mi-am dat seama ca suntem miresici in aceeasi zi :) Nici eu nu m-am decis inca la muzica si foto...

Lorycica
10.08.2012, 11:20:02
Nunta va fi in Suceava ptr ca miresoiul e de acolo si are mai multe rude decat mine deci nu stiu cat de mult o sa ajute daca spun ce am ales ptr foto si video si formatie. Cu rochia de mireasa nu ma grabesc pentru ca stiu ca toate miresicile se ingrasa sau slabesc inainte de nunta in functie de cum reactioneaza organismul fiecareia la stres. Oricum am cercetat terenul si am gasit un magazin pe langa Universitate cu rochii super frumusele ptr toate gusturile si bugetele. Ce mi-a placut cel mai mult e ca au un depozit plin de rochite de diverse croieli si marimi si personalul e foarte amabil asa ca poti proba 1000 de modele fara sa se uite cineva urat la tine sau sa auzi diverse comentarii rautacioase. Rochia o sa ramana deci ptr inceputul lui 2013.
La pantofi am ceva emotii. Ma gandesc sa imi fac ceva pe comanda chiar daca o sa coeste o mica avere dar eu mereu am probleme cu pantofii, am picioarele un pic mai late decat ce gasesc de obicei prin magazine si nu de alta dar pentru ziua respectiva imi doresc ceva foarte comod care sa nu ma deranjeze deloc ptr ca vreau sa rup ringul de dans in doua!!!! :D <:-P

Wow!! Ești destul de avansată cu pregătirile si se pare ca ești si foarte calculata si atenta in toate deciziile pe care le iei. Cred ca se datorează faptului ca te pregătești de mult timp pentru ziua cea mare.
Succes la miresit in continuare! Pupici

alexxandra1011
10.08.2012, 11:55:10

Buna Crysami, bine ai venit si casa de piatra!
E bine ca ai rezolvat deja asa multe, felicitari! Si noi vrem sa cumparam in curand verighetele, nu ne-am uitat deocamdata decat pe site-uri, dar vrem sa mergem si la magazine sa le vedem. Sper sa nu fie atat de grea alegerea cum ai zis tu, noi suntem hotarati sa fie un model cu combinatie de aur alb si galben, deci ne uitam numai la acelea. De unde le-ai cumparat tu?
Mai spune-ne despre alegerile tale. Care este restaurantul, cu cine ai semnat foto-video? Rochia cum o vrei?

alexxandra1011
10.08.2012, 12:01:13
Oricum am cercetat terenul si am gasit un magazin pe langa Universitate cu rochii super frumusele ptr toate gusturile si bugetele. Ce mi-a placut cel mai mult e ca au un depozit plin de rochite de diverse croieli si marimi si personalul e foarte amabil asa ca poti proba 1000 de modele fara sa se uite cineva urat la tine sau sa auzi diverse comentarii rautacioase. Rochia o sa ramana deci ptr inceputul lui 2013.

Te referi cumva la Rafael Collection?

roa_sea
10.08.2012, 13:17:10
Te referi cumva la Rafael Collection?

M-am uitat un pic pe site-ul lor, au modele dragutele. Ai idee cam ce preturi au si daca materialele sunt ok? In poza arata bine. Multumesc

alexxandra1011
10.08.2012, 13:48:22
M-am uitat un pic pe site-ul lor, au modele dragutele. Ai idee cam ce preturi au si daca materialele sunt ok? In poza arata bine. Multumesc

Buna. Preturile variaza intre 1000-2500 RON, cam asa.
Materialele sunt ok, am inteles ca si cusaturile. Nu am probat nimic de la ei inca, dar sigur sunt pe lista mea cand oi incepe sa probez. Mie mi-au atras atentia la targurile de nunti din primavara cu rochitele lor frumoase si ieftine.

Vezi ca exista un topic dedicat lor: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=3324

roa_sea
10.08.2012, 13:58:49
Materialele sunt ok, am inteles ca si cusaturile. Nu am probat nimic de la ei inca, dar sigur sunt pe lista mea cand oi incepe sa probez. Mie mi-au atras atentia la targurile de nunti din primavara cu rochitele lor frumoase si ieftine.

Vezi ca exista un topic dedicat lor: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=3324

Am inteles. Multumesc de raspuns. Din cate vad vor fi prezenti si la targul din toamna.

crysami
10.08.2012, 19:33:30
Da, ei sunt! Rochitele pe care le-am vazut eu mi s-au parut ca avand cel mai bun raport calitate pret din ce se gaseste pe piata. Nu stiu inca ce tipare or avea si ce croieli sau cat de bine se aseara rochitele cand le imbraci dar o sa revin cu noutati cand o sa incep sa probez. :D
Verighetele le-am luat de la Coriolan. Desi am dat ceva banuti pe ele si probabil as fi putut gasi ceva mai ieftin nu regret nimic. I-am ales si pentru ca au fost mereu foarte ok si ne-au ajutat cat mai mult posibil. In plus serviciile lor de care putem beneficia in timp sunt super ok.
Asa cum am mai spus nunta va fi in Suceava pentru ca de acolo e miresoiul.
La foto + video i-am luat pe cei de la Misha Studio. Numai cuvinte de lauda pentru Mihai (aka Misha). E un super baietas si ce am vazut facut de el mi-a placut. L-am ales in primul rand pentru ca ne-a facut un pachet personalizat exact pentru ce ne doream noi si fara ca bugetul nostru de nunta sa explodeze, desi nu am facut rabat la calitate. E un tip super deschis care ne-a facut sa ne simtim foarte bine si in largul nostru atunci cand am stat de vorba si cred ca si la sedintele foto ne vom simti la fel de relaxati.
Ca si formatie am contractat formatia Folklor. Eu nu sunt neaparat un fan al formatiilor la nunta pentru ca am avut ceva experiente negative cu formatii foarte slabe care aveau un repertoriu foaaaaaaaarte redus si de care la un moment dat te plictiseai pe parcursul serii. I-am ales fara sa stim prea multe despre ei (adica nu ii mai vazusem la nici o nunta in actiune), dar la fel am incercat sa avem un raport calitate - pret cat mai bun si atunci ei au fost pe primul loc in lista noastra. I-am contractat anul trecut in iarna si de atunci cativa dintre prietenii nostri au avut deja nunta cu ei si au fost foarte incantati asa ca acum m-am mai linistit. :D Au facut atmosfera, solistii invitau tot timpul lumea la dans, se plimbau si animau continuu ringul de dans si in plus au avut foarte putine pauze (asta si pentru ca formatia are 2 solisti).
Invitatiile de nunta le-am luat deja la targul din primavara de la Romexpo. Stiam de firma de pe site (traiasca miresicile!!! :D) deci am avut timp sa le cercetez toate modelele pe internet. Am asteptat targul pentru ca stiam ca vor avea reduceri si daca se poate sa iau ceva mai ieftin decat in mod obisnuit, chiar si cu cativa banuti per bucata, la aceasi calitate, de ce sa nu profit? :D Pana acum mi s-au parut super ok, pastrez legatura cu ei foarte bine, in fiecare luna primesc un mail de la ei prin care imi amintesc ca am un contract cu ei pentru invitatii ptr iunie 2013 si ma reasigura ca ii pot anunta oricand pana la acea data ca vreau sa dau la facut invitatiile, binenteles la pretul pe care l-am prins la targ! :D
Cred ca asta este tot. Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere! Inca putin si as fi putut scrie un roman despre pregatirile astea de nunta! :))

alexxandra1011
13.08.2012, 11:48:10
Da, ei sunt! Rochitele pe care le-am vazut eu mi s-au parut ca avand cel mai bun raport calitate pret din ce se gaseste pe piata. Nu stiu inca ce tipare or avea si ce croieli sau cat de bine se aseara rochitele cand le imbraci dar o sa revin cu noutati cand o sa incep sa probez. :D
Verighetele le-am luat de la Coriolan. Desi am dat ceva banuti pe ele si probabil as fi putut gasi ceva mai ieftin nu regret nimic. I-am ales si pentru ca au fost mereu foarte ok si ne-au ajutat cat mai mult posibil. In plus serviciile lor de care putem beneficia in timp sunt super ok.
Asa cum am mai spus nunta va fi in Suceava pentru ca de acolo e miresoiul.
La foto + video i-am luat pe cei de la Misha Studio. Numai cuvinte de lauda pentru Mihai (aka Misha). E un super baietas si ce am vazut facut de el mi-a placut. L-am ales in primul rand pentru ca ne-a facut un pachet personalizat exact pentru ce ne doream noi si fara ca bugetul nostru de nunta sa explodeze, desi nu am facut rabat la calitate. E un tip super deschis care ne-a facut sa ne simtim foarte bine si in largul nostru atunci cand am stat de vorba si cred ca si la sedintele foto ne vom simti la fel de relaxati.
Ca si formatie am contractat formatia Folklor. Eu nu sunt neaparat un fan al formatiilor la nunta pentru ca am avut ceva experiente negative cu formatii foarte slabe care aveau un repertoriu foaaaaaaaarte redus si de care la un moment dat te plictiseai pe parcursul serii. I-am ales fara sa stim prea multe despre ei (adica nu ii mai vazusem la nici o nunta in actiune), dar la fel am incercat sa avem un raport calitate - pret cat mai bun si atunci ei au fost pe primul loc in lista noastra. I-am contractat anul trecut in iarna si de atunci cativa dintre prietenii nostri au avut deja nunta cu ei si au fost foarte incantati asa ca acum m-am mai linistit. :D Au facut atmosfera, solistii invitau tot timpul lumea la dans, se plimbau si animau continuu ringul de dans si in plus au avut foarte putine pauze (asta si pentru ca formatia are 2 solisti).
Invitatiile de nunta le-am luat deja la targul din primavara de la Romexpo. Stiam de firma de pe site (traiasca miresicile!!! :D) deci am avut timp sa le cercetez toate modelele pe internet. Am asteptat targul pentru ca stiam ca vor avea reduceri si daca se poate sa iau ceva mai ieftin decat in mod obisnuit, chiar si cu cativa banuti per bucata, la aceasi calitate, de ce sa nu profit? :D Pana acum mi s-au parut super ok, pastrez legatura cu ei foarte bine, in fiecare luna primesc un mail de la ei prin care imi amintesc ca am un contract cu ei pentru invitatii ptr iunie 2013 si ma reasigura ca ii pot anunta oricand pana la acea data ca vreau sa dau la facut invitatiile, binenteles la pretul pe care l-am prins la targ! :D
Cred ca asta este tot. Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere! Inca putin si as fi putut scrie un roman despre pregatirile astea de nunta! :))

Si eu am aceeasi parere despre Rafael Collection. Sa vedem daca o sa-mi faca o rochita cu ochiul atat de tare incat sa cumpar de la ei. Preturile clar sunt f bune, dar nu as vrea sa ma ghidez numai dupa acest aspect. Verighetele cred ca tot de la Coriolan o sa le luam si noi....imi plac modelele lor.
Cu formatia, sincer te-ai cam riscat, dar e bine daca acum esti linistita in privinta lor. Noi o sa apelam la DJ, nu avem buget de formatie din pacate....

anonima86
14.08.2012, 15:43:26
Hello miresicilor:)

Si eu voi fi o miresica de iunie 15 mai exact:)..(am observat ca suntem cateva cu 15)...
Noi am fost mai puturosi n-am rezolvat decat cu restaurantul, dar am zis ca mai este timp:).

raluca-alexandra
14.08.2012, 16:05:40
Buna!

Azi am semnat si eu contractul cu restaurantul pentru 15 iunie 2013, singura data disponibila pe care am gasit-o pentru vara.
Sper sa fie o zi insorita!

Pupici!

larisa2012
14.08.2012, 16:53:48
Pentru fetele noi: avem si grup de facebookhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_wink.gif.

Daca vreti scrieti pe forum (Miresici 2013 sau Miresici de iunie/iulie/august/septembrie 2013) user-ul vostru de la facebook si cum arata poza de profil http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_giggle.gif sau puteti sa ma gasiti, sunt Larisa Stan din Timisoara, Romania. (am poza de profil cu o palarie). O sa va dau add pe grup.

andreea192305
14.08.2012, 21:25:55

Si eu voi fi o miresica de iunie 15 mai exact:)..(am observat ca suntem cateva cu 15)...
Noi am fost mai puturosi n-am rezolvat decat cu restaurantul, dar am zis ca mai este timp:).

Bine ai venit printre noi....vad ca avem nunta in aceeasi zi, sper sa putem impartii idei despre miresit :D
Pupici si spor la miresit.

andreea192305
14.08.2012, 21:31:20
Buna!

Azi am semnat si eu contractul cu restaurantul pentru 15 iunie 2013, singura data disponibila pe care am gasit-o pentru vara.

Pupici!

Bravooo Raluca :* .
O sa fie soare, mai ales ca suntem ceva mirese in data de 15 iunie si o sa fie cu ffff mare noroc.
Pupici si sa ne ti la curent cu pregatirile...Pupici :*

andreea192305
14.08.2012, 21:34:07
Buna!

Pupici!

Abia acum am vazut ca esti din Pitesti ce fain.... Te-ai orientat ce rochita de mireasa vrei??? Poti sa-mi spui cateva magazine din Pitesti de unde as putea achizitiona sau makr orienta???
Pupici... :P

anka1307
15.08.2012, 17:29:20
salut fetelor am reusit sa ma hotarasc in sf la local. cuibul dorului din rasnov.
acum sunt in cautarea fotografului. serios chiar asa de scumpi sunt? peste 1000e . inca nu imi vine sa cred . dar asta e. cu pozele o sa raman toata viata. uffffaaaa ce de baniii.
acum am alta problema eu sunt din targoviste si pana la local se fac cam 3h. nu stiu daca sa fac civila in acceasi zi cu religioasa sau cu o zi inainte. cine face civila in aceeasi zi cu religioasa dupa civila oferiti masa sau fiecare la casa lui si ne int la biserica?

andreea192305
15.08.2012, 18:28:05
salut fetelor am reusit sa ma hotarasc in sf la local. cuibul dorului din rasnov.
acum sunt in cautarea fotografului. serios chiar asa de scumpi sunt? peste 1000e . inca nu imi vine sa cred . dar asta e. cu pozele o sa raman toata viata. uffffaaaa ce de baniii.
acum am alta problema eu sunt din targoviste si pana la local se fac cam 3h. nu stiu daca sa fac civila in acceasi zi cu religioasa sau cu o zi inainte. cine face civila in aceeasi zi cu religioasa dupa civila oferiti masa sau fiecare la casa lui si ne int la biserica?

Buna Anca!
Cam greu, ptr ca distanta este are la voi....la mn si la miresoiul meu este o distanta de 25 de km dar facem in aceeasi zi si fiecare acasa la el cu invitatii lui, dupa care vine ma i-a deacasa de la mine si mergem la biserica la el si apoi la local... Cred ca in cazul vostru ar fi mai bine in doua zile...distanta o sa va dea peste cap si o sa fi-ti rupti de oboseala....
Pupici...

raluca-alexandra
16.08.2012, 09:28:33
Abia acum am vazut ca esti din Pitesti ce fain.... Te-ai orientat ce rochita de mireasa vrei??? Poti sa-mi spui cateva magazine din Pitesti de unde as putea achizitiona sau makr orienta???
Pupici... :P

Buna Andreea,

Deocamdata, caut formatie :D. In legatura cu rochita, avem timp destul, eu as vrea sa o achizitionez prin ianuarie si pana atunci ma uit orientativ dupa modelele care mi-ar placea. Aici in Pitesti, mi-a recomandat o prietena un atelier: Innocenti Sposa, pe Strada Grivitei.

Pupici

alexxandra1011
16.08.2012, 12:44:41

Buna si bine ai venit!
Cu siguranta mai este timp... te asteptam cu noutati despre ce progrese ai mai facut.

alexxandra1011
16.08.2012, 12:48:15
Buna!

Pupici!

Bine ai venit! Creste numarul miresicilor de pe 15 Iunie... cu siguranta va fi o zi f frumoasa, ca dealtfel si 8 si toate sambetele din iunie ;))
Felicitari pentru semnarea contractului cu restaurantul, cel mai important lucru si spor pe mai departe! Sa ne tii la curent!

raluca-alexandra
16.08.2012, 14:08:04
Bine ai venit! Creste numarul miresicilor de pe 15 Iunie... cu siguranta va fi o zi f frumoasa, ca dealtfel si 8 si toate sambetele din iunie ;))
Felicitari pentru semnarea contractului cu restaurantul, cel mai important lucru si spor pe mai departe! Sa ne tii la curent!

Multumesc! Va tin la curent!
Pupici

raluca-alexandra
16.08.2012, 14:12:17
Bravooo Raluca :* .
O sa fie soare, mai ales ca suntem ceva mirese in data de 15 iunie si o sa fie cu ffff mare noroc.
Pupici si sa ne ti la curent cu pregatirile...Pupici :*

Andreea,

Ti-ai ales formatia din Pitesti sau vrei dj?

Mersi.

Raluca

anonima86
16.08.2012, 16:06:21
Buna miresici:)

Incep si eu sa ma gandesc la rochie. Mi-as dori foarte mult sa mi-o fac la comanda, am auzit de Ella de pe Lipscani ca se pricepe f bine.

Voi preferati pe comanda sau direct din magazin?

Voi atasa rochita de vis..si astept pareri:)

PS: Pentru rochita asta imi vine sa dorm in sala ..si sa mananc numai salata :))

Ana-Elena
17.08.2012, 07:48:11

Buna!
Eu am probat o rochita de la ei si chiar mi-a placut. Mi se potrivea perfect, numai ca era stil printesa, iar eu vreau stil sirena. Oricum merita sa le vedeti, materialele par f ok.

alexxandra1011
17.08.2012, 13:48:40
Buna miresici:)

Incep si eu sa ma gandesc la rochie. Mi-as dori foarte mult sa mi-o fac la comanda, am auzit de Ella de pe Lipscani ca se pricepe f bine.

Voi preferati pe comanda sau direct din magazin?

Voi atasa rochita de vis..si astept pareri:)

PS: Pentru rochita asta imi vine sa dorm in sala ..si sa mananc numai salata :))

F frumoasa rochita, o sirena adevarata...
Dupa cum i-am raspuns si Larisei pe Miresici de 2013, eu as apela la croitoreasa doar daca nu as gasi nimic care sa-mi placa in magazine. Nu stiu daca as avea incredere ca ar iesi exact ce imi doresc...
De Ella nu am ce sa zic pt ca nu am auzit de ea, de altfel nu prea cunosc croitorese dar nici nu m-am interesat pana acum.... poate iti raspunde totusi vreo miresica care si-a facut rochita asa...

alexxandra1011
17.08.2012, 13:50:42
Buna!
Eu am probat o rochita de la ei si chiar mi-a placut. Mi se potrivea perfect, numai ca era stil printesa, iar eu vreau stil sirena. Oricum merita sa le vedeti, materialele par f ok.

Este nevoie de programare la Rafael sau te primeste daca vii pur si simplu?
Nu ai gasit nici o rochita sirena la ei? Stiu ca au un depozit destul de mare, cu multe modele de rochii...

crysami
17.08.2012, 15:27:19
Nu e nevoie de programare. Pur si simplu sa mergi intr-o zi cand ai muuuuult timp la dispozitie ptr probat :D

anonima86
17.08.2012, 15:44:33
F frumoasa rochita, o sirena adevarata...
Dupa cum i-am raspuns si Larisei pe Miresici de 2013, eu as apela la croitoreasa doar daca nu as gasi nimic care sa-mi placa in magazine. Nu stiu daca as avea incredere ca ar iesi exact ce imi doresc...
De Ella nu am ce sa zic pt ca nu am auzit de ea, de altfel nu prea cunosc croitorese dar nici nu m-am interesat pana acum.... poate iti raspunde totusi vreo miresica care si-a facut rochita asa...

Da ai dreptate...dar cand am vazut modelul mi-a ramas mintea la ea.
Oricum am timp suficient sa ma documentez.

Tu te-ai hotarat asupra modelului?

Un week end placut miresici!:*

alexxandra1011
17.08.2012, 16:14:27
Da ai dreptate...dar cand am vazut modelul mi-a ramas mintea la ea.
Oricum am timp suficient sa ma documentez.

Tu te-ai hotarat asupra modelului?

Un week end placut miresici!:*

Eu imi doresc ceva in stila A-line.
Am atasat cateva din modelele favorite.

anonima86
17.08.2012, 16:52:18

Sunt superbe!!! Prima imi place f mult;;)

Abia astept sa incep sa probez rochite:)

alexxandra1011
17.08.2012, 16:55:22
Sunt superbe!!! Prima imi place f mult;;)

Abia astept sa incep sa probez rochite:)

Prima e si favorita mea! :x
Sper sa imi vina si bine acest tip de rochita, pt ca imi plac tare mult...

crysami
18.08.2012, 09:41:26

Wow! Superbe rochitele! Pe ce site le-ai gasit? :D
A treia este exact ce caut! :D

mada.cara
19.08.2012, 09:01:29

Prima :) Pentru mine e clar :d... plus ca seamana putin si cu rochita mea :D

alexxandra1011
19.08.2012, 12:20:27
Wow! Superbe rochitele! Pe ce site le-ai gasit? :D
A treia este exact ce caut! :D

Ma bucur ca va plac rochitele. Eu le ador!

Prima si a doua sunt din colectia Saint Paintrick , modelele Resina si Randy si urmatoarele doua din colectia Maggie Sottero modelele Natasha si Gretchen.

alexxandra1011
19.08.2012, 14:28:35
Prima :) Pentru mine e clar :d... plus ca seamana putin si cu rochita mea :D

Mada, pune niste poze cu rochita ta sa o admiram si noi :)

andreea192305
20.08.2012, 14:49:29
Andreea,

Ti-ai ales formatia din Pitesti sau vrei dj?

Mersi.

Raluca

Buna Ralu'...nu mi-am ales DJ ptr ca nu ne place (nici noua si nici invitatilor nostrii)
Am ales o formatie :D... nu stiu daca e bine sa zic aici, nu vreau sa fac reclama... Formatia lui Mihai Enescu :D dar mai avem cate ceva de pus la punct cu ei, nu suntem siguri 100%. Noi i-am vazut cantand la nunta prietenilor nostrii apropiati si ne-a placut fffffffff mult ....

andreea192305
20.08.2012, 14:53:53

Sunt superbeeeeeeeee..... A treia imi place la nebunie....
Offfff greu va fi de ales rochita ...si cand ma gandesc ca timpul trece si trebuie sa ma hotarasc la ceva....

:*

raluca-alexandra
20.08.2012, 15:20:55
Buna Ralu'...nu mi-am ales DJ ptr ca nu ne place (nici noua si nici invitatilor nostrii)
Am ales o formatie :D... nu stiu daca e bine sa zic aici, nu vreau sa fac reclama... Formatia lui Mihai Enescu :D dar mai avem cate ceva de pus la punct cu ei, nu suntem siguri 100%. Noi i-am vazut cantand la nunta prietenilor nostrii apropiati si ne-a placut fffffffff mult ....

Buna Andreea,

Si noi ne-am gandit la Mihai Enescu, dar nu eram decisi. E bun, imi place, si eu l-am vazut la o nunta. Suntem in discutii cu o formatie. Spor in continuare cu pregatirile.

Pupici:*

andreea3105
21.08.2012, 13:33:29
Salutari miresici ,

Eu sunt noua pe aici si incerc sa ma acomodez ;;) Sunt si eu miresica a lunii iunie 2013, mai exact pe 01 iunie.
Cu pregatirile eu zic ca stau binisor, am rezervat restaurantul din luna aprilie, cu formatia am semnat contractul in iunie iar cu fotograful a ramas sa ne intalnim in luna noiembrie#:-SSingura grija pentru anul asta a mai ramas filmarea.. care sincer nu prea ma ingrijoreaza..e mai mult de gura soacrei:D
Pentru rochita inca nu m-am hotarat cand sa plec la goana:grin: Cred totusi ca undeva prin lunile ianuarie-februarie.. Cu altceva chiar nu stiu cu ce ma pot pregatii de anul acesta:huh: Sper sa nu scap niciun detaliu ...

Buna Anka,
Am si eu cununia civila in aceeasi zi si deja mi se pare obositor chiar daca sunt in aceelasi oras...masa nu mai ofer dupa cununie pt ca asta ar insemna sa ajung zombie la restaurant seara ... o sa fie foarte aglomerat cu machiatul de 2 ori, cu coafatul tot de 2 ori .. eu sincer inca mai sper sa-l pot convinge pe sotul meu sa facem cununia civila joi .. mi se pare prea obositor si pana la urma chiar vreau sa simt ca sunt mireasa mai ales ca intentionez sa o fac decat o data in viata:-p:D acum, e decizia ta:*

alexxandra1011
21.08.2012, 14:58:27
Salutari miresici ,

Eu sunt noua pe aici si incerc sa ma acomodez ;;) Sunt si eu miresica a lunii iunie 2013, mai exact pe 01 iunie.
Cu pregatirile eu zic ca stau binisor, am rezervat restaurantul din luna aprilie, cu formatia am semnat contractul in iunie iar cu fotograful a ramas sa ne intalnim in luna noiembrie#:-SSingura grija pentru anul asta a mai ramas filmarea.. care sincer nu prea ma ingrijoreaza..e mai mult de gura soacrei:D
Pentru rochita inca nu m-am hotarat cand sa plec la goana:grin: Cred totusi ca undeva prin lunile ianuarie-februarie.. Cu altceva chiar nu stiu cu ce ma pot pregatii de anul acesta:huh: Sper sa nu scap niciun detaliu ...

Buna Andreea si bine ai venit!
Ai rezolvat foarte multe deja, felicitari!
Spor in continuare si sa ne tii la curent!

Meg_Bride
22.08.2012, 21:34:00
Salutari miresici ,

Bine ai venit, Andreea! Avem nunta in aceeasi zi:) spor la miresit!

jewelynne
23.08.2012, 16:20:36
Hei fetelor scuzati o miresica paranoica, dar pe data de 8 iunie se pot face nunti? - adica sigur nu este in post, si nu conteaza in vreun fel ca e sambata dinaintea Inaltarii? Adica am cercetat si am citit ca sunt niste informatii gresite pe anumite site-uri care spun ca postul sf apostoli Petru si Pavel tine intre 24 mai- 28 iunie... si de fapt este 24-26 iunie, dar ca sa fiu sigura ca fac totul bine, eram curioasa si daca conteaza inainte/dupa Inaltare... sincer nu ma pricep la toate regulile legate de cand se fac si nu se fac nunti si chiar nu vreau sa gresesc legat de asta. E importanta sentimentala pentru mine...
Mersic si scuzati miresica stresata!

alexxandra1011
23.08.2012, 16:25:07
Hei fetelor scuzati o miresica paranoica, dar pe data de 8 iunie se pot face nunti? - adica sigur nu este in post, si nu conteaza in vreun fel ca e sambata dinaintea Inaltarii? Adica am cercetat si am citit ca sunt niste informatii gresite pe anumite site-uri care spun ca postul sf apostoli Petru si Pavel tine intre 24 mai- 28 iunie... si de fapt este 24-26 iunie, dar ca sa fiu sigura ca fac totul bine, eram curioasa si daca conteaza inainte/dupa Inaltare... sincer nu ma pricep la toate regulile legate de cand se fac si nu se fac nunti si chiar nu vreau sa gresesc legat de asta. E importanta sentimentala pentru mine...
Mersic si scuzati miresica stresata!

Buna Jewelynne,
Sigur sigur se fac nunti pe 8 iunie, stai linistita.
Eu mi-am facut deja programarea la biserica, si preotul a cautat in calendarul lui si a spus ca este ok data.

jewelynne
23.08.2012, 18:21:18
Hei! Multumesc! Acum tot caut tot felul de motive de stres de parca nu ar fi destule deja :))... dar trebuie sa ma calmez unul cate unul... am tot oscilat intre doua date si ma bucur sa stiu ca 8 iunie este buna...

larisa2012
24.08.2012, 16:38:37
Am facut exel-ul cu lista miresicilor de 2013. Se afla in semnatura mea.

Va rog intrati sa va notati, sa modificati, sa aranjati in pagina...cum vreti voi. Eu am avut lista facuta cu ceva timp in urma. Va rog sa va notati si prenumele dar si user-ul de pe miresici ca sa ne recunoastem.

Sper sa ne adunam cat mai multe. Pupici :*

corinutzza88
25.08.2012, 17:52:24
Buna miresici si eu am nunta pe 15 iunie la Aristocrat la cort,momentan nu am mai rezolvat nimic ast targul de ziele viitoare sa vedem ce gasim pe acolo. Cum stati cu emotiile k eu deja am insomnii si mai este un an nu vreau sa ma gandesc ce va fi in ultimele luni va pup pe toate

dianna.d
25.08.2012, 23:50:22
Buna miresici, eu am nunta pe 22 iunie, am ales restaurantul, formatia, foto-video... urmeaza verighetele.

Emotii? Deocamdata nu...:)

Jonsy_jons
25.08.2012, 23:55:19
vai fetelor nici nu stiam de topcul acesta. Ce inseamna sa te mai uiti si pe la alte subiecte pe forum

mada.cara
27.08.2012, 21:26:36
Mada, pune niste poze cu rochita ta sa o admiram si noi :)

Am mai pus pe Miresici de 2013 :), aici: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=33849&page=196.

Rochita mea vine in sfarsit in Septembrie, pe 28, si urmeaza sa imi iau masuratorile si sa o modifice :D

De abia astept!!!!

Alexandra... iarta-ma ca mi-a luat atat sa raspund... sunt racita cobza si muncesc continuu lunile astea, asa ca urmaresc si eu forumul mai din umbra :))

In schimb am super rezolvat cu fotograful: fotografii super frumoase, calitate foarte buna si ok la bani din punctul meu de vedere.
Mai ramane Video + DJ+ Aranjamente florale + alea mici si multe (invitatii, marturii, etc).

Deja m-am semi-decis pentru fiecare in parte dar incerc sa nu ma mai grabesc :d

mada.cara
27.08.2012, 21:28:40
Buna miresici si eu am nunta pe 15 iunie la Aristocrat la cort,momentan nu am mai rezolvat nimic ast targul de ziele viitoare sa vedem ce gasim pe acolo. Cum stati cu emotiile k eu deja am insomnii si mai este un an nu vreau sa ma gandesc ce va fi in ultimele luni va pup pe toate

Felicitari :) Eu am ales Milano, dar tot miresici de Aristocrat Events Hall suntem amandoua :) Buna alegere

roa_sea
27.08.2012, 21:52:48
Am mai pus pe Miresici de 2013 :), aici: http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=33849&page=196.

Rochita mea vine in sfarsit in Septembrie, pe 28, si urmeaza sa imi iau masuratorile si sa o modifice :D

De abia astept!!!!

Alexandra... iarta-ma ca mi-a luat atat sa raspund... sunt racita cobza si muncesc continuu lunile astea, asa ca urmaresc si eu forumul mai din umbra :))

In schimb am super rezolvat cu fotograful: fotografii super frumoase, calitate foarte buna si ok la bani din punctul meu de vedere.
Mai ramane Video + DJ+ Aranjamente florale + alea mici si multe (invitatii, marturii, etc).

Ah...si eu care credeam ca sunt singura racita cobza la 45 de grade, senzatii tari, nu gluma :(
Foarte finuta rochita ta! Ce bine ca te-ai hotarat asa repede, mie mi-e teama sa nu ma sucesc si sa nu-mi mai placa, mai astept pana prin noiembrie-decembrie.
Pentru ca tot ai pomenit de fotograf, daca nu-ti cer prea mult, trimite-mi si mie un pm cu fotograful pe care l-ati ales si care e tariful, tot caut si caut...Multumesc :)

alexxandra1011
28.08.2012, 08:57:56

De abia astept!!!!

Nici o problema Mada, iti doresc insanatosire grabnica!
Imi place mult rochita ta, este pe stilul in care imi doresc si eu... Sa o porti cu mult drag si sa te faca o miresica ffff fericita!
Poti sa zici cu cine ai semnat pt foto? Sunt curioasa....;))

mada.cara
28.08.2012, 11:32:46
Nici o problema Mada, iti doresc insanatosire grabnica!
Imi place mult rochita ta, este pe stilul in care imi doresc si eu... Sa o porti cu mult drag si sa te faca o miresica ffff fericita!
Poti sa zici cu cine ai semnat pt foto? Sunt curioasa....;))

Sper sa nu imi iau ban pentru asta :) il cheama Andrei Ivan pe baiat si face niste fotografii SUPERBE... cel putin din punctul meu de vedere... plus ca are o gramada de idei :)

Ne-a dat dupa ce am vorbit cu el si niste proiectele pe care le mai poate face: invitatii digitale, slide show-uri etc. Il gasesti pe google si daca nu, da-mi msg pe PM si iti dau link-ul :)

alexxandra1011
28.08.2012, 11:38:55
Sper sa nu imi iau ban pentru asta :) il cheama Andrei Ivan pe baiat si face niste fotografii SUPERBE... cel putin din punctul meu de vedere... plus ca are o gramada de idei :)

Ne-a dat dupa ce am vorbit cu el si niste proiectele pe care le mai poate face: invitatii digitale, slide show-uri etc. Il gasesti pe google si daca nu, da-mi msg pe PM si iti dau link-ul :)

Stai linistita ca e voie sa dam nume, linkuri nu putem ;-)
Am intrat pe site-ul lui si chiar mi-a placut ce am vazut. Ati facut o alegere inspirata. Felicitari!

maddyjust4u
28.08.2012, 13:43:13
am stabilit si noi data pentru 1 iunie 2013 si sunt foarte incantata! :d toata lumea zambeste cand aude data: "de ziua copilului? :p" asta mai ales pentru ca eu sunt o fire foaaarte copilaroasa si indragostita de toti copiii.

Avem restaurant (dat avansul) si video. La foto oscilam inca, la dj ne-am cam hotarat, dar nu am stabilit inca nimic.

felicitari!! Si noi tot 1 iunie si aceeasi''problema'' ziua copilului, noi fiind amandoi mai copilarosi:))
si noi avem restaurant(avans) deocamdata.

mada.cara
28.08.2012, 14:04:17
Stai linistita ca e voie sa dam nume, linkuri nu putem ;-)
Am intrat pe site-ul lui si chiar mi-a placut ce am vazut. Ati facut o alegere inspirata. Felicitari!

Mersi mult Alexandra, si eu sunt foarte entuziasmata de alegere :D

Ne-a mai aratat noua si alte fotografii/proiecte separate ale lui si sunt bestiale din punctul meu de vedere.

Jonsy_jons
28.08.2012, 16:17:32
Pup fetele,
Maine ne intalnim si noi cu fotograful si va spun ce rezolvam.

Azi m-am uitat de verighete. Mi-a recomandat o colega un magazin care are si fabrica proprie. Am vazut pe site niste modele tare frumoase si ok ca pret.
Trebuie sa mergem sa le vedem si live

roa_sea
28.08.2012, 16:32:50
Pup fetele,
Maine ne intalnim si noi cu fotograful si va spun ce rezolvam.

Azi m-am uitat de verighete. Mi-a recomandat o colega un magazin care are si fabrica proprie. Am vazut pe site niste modele tare frumoase si ok ca pret.
Trebuie sa mergem sa le vedem si live

Te asteptam cu vesti, ma intereseaza si pe mine detaliile despre verighete:)

Ana-Elena
11.09.2012, 15:26:52
Este nevoie de programare la Rafael sau te primeste daca vii pur si simplu?
Nu ai gasit nici o rochita sirena la ei? Stiu ca au un depozit destul de mare, cu multe modele de rochii...

Buna,
M-am intors si eu din concediu :)
Eu am probat de la Rafael la un targ, dar ma voi duce si la ei la depozit.
Azi merg sa ,,negociez'' un restaurant. Sper sa scap de grija aceasta curand.

Jonsy_jons
11.09.2012, 15:34:58
Buna,
M-am intors si eu din concediu :)
Eu am probat de la Rafael la un targ, dar ma voi duce si la ei la depozit.
Azi merg sa ,,negociez'' un restaurant. Sper sa scap de grija aceasta curand.
La ce restaurant mergi?

jewelynne
11.09.2012, 17:42:53
wow ce avansate sunteti! eu inca sunt la subiectul cautat restaurant si nu am facut nimic altceva... nu sunt foarte stresata sa mi rezerv coafura, video, foto si astea.... asta pentru ca stresul principal este restaurantul in momentul de fata, in urmatorul moment dupa ce scap de asta, o sa vina alt stres. fiecare la randul lui.

Jonsy_jons
11.09.2012, 17:57:20
wow ce avansate sunteti! eu inca sunt la subiectul cautat restaurant si nu am facut nimic altceva... nu sunt foarte stresata sa mi rezerv coafura, video, foto si astea.... asta pentru ca stresul principal este restaurantul in momentul de fata, in urmatorul moment dupa ce scap de asta, o sa vina alt stres. fiecare la randul lui.

Asa e sa stii. Mie fiecare pas mi s-a parut "cel mai stresant":))
Intai a fost restaurantul, apoi formatia, apoi foto si tot asa. Samabata m-am trezit la 7 dim pt ca toata noaptea am visat ca imi cautam cameraman.

Ana-Elena
12.09.2012, 11:26:11
La ce restaurant mergi?

La Casa Rustic

dona.callouna
12.09.2012, 16:52:32
Buna!

Si eu sunt miresica de iunie 2013, dar din pacate nu am reusit sa organizez nimic deocamdata. Inca sunt in cautare de restaurant, avem in jur de 250 invitati. Acum m-am oprit la 2 variante, dar nu stiu daca vor fi definitive, si anume Salt & Pepper Ballroom din Bucurestii Noi, sau Rin Grand Hotel. Vreo sugestie din partea voastra?
Visul meu de nunta a fost, de copila, la cort alb... dar, din pacate, sunt cativa care vor sa-si dea cu parerea, si care chiar incearca sa ia deciziile in locul meu.
Sper sa gasesc un restaurant potrivit cat mai repede, si pentru asta mi-ar prinde bine sfaturile voastre!
Multumesc

roa_sea
12.09.2012, 17:00:16
Buna!

Si eu sunt miresica de iunie 2013, dar din pacate nu am reusit sa organizez nimic deocamdata. Inca sunt in cautare de restaurant, avem in jur de 250 invitati. Acum m-am oprit la 2 variante, dar nu stiu daca vor fi definitive, si anume Salt & Pepper Ballroom din Bucurestii Noi, sau Rin Grand Hotel. Vreo sugestie din partea voastra?
Visul meu de nunta a fost, de copila, la cort alb... dar, din pacate, sunt cativa care vor sa-si dea cu parerea, si care chiar incearca sa ia deciziile in locul meu.
Sper sa gasesc un restaurant potrivit cat mai repede, si pentru asta mi-ar prinde bine sfaturile voastre!
Multumesc
Buna!
Poti incerca si la restaurantele din zona Pipera, sunt destul de multe acolo, gen "ballroom", Credo Events, Jubile, Metropolitan, Aristocrat Events, desi aici din cate stiu in data de 15.06 erau ocupate toate salile. Eventual mai uita-te si la topicul "Pareri despre restaurante" sa vezi cam ce s-ar preta pentru nr. vostru de invitati.
Succes!

Jonsy_jons
12.09.2012, 17:43:22
Buna!

Multumesc

Daca tu si logodnicul vostru vreti de ce sa nu faceti la cort?
Poate sunt unii cu idei preconcepute pt care cort inseamna ceva foarte rudimentar insa acum sunt corturi atat de elegante si rafinate.

Ana-Elena
14.09.2012, 14:53:58
Buna,
Azi am aflat de o chestie f draguta care se poate face inainte de nunta. Se numeste ''Save the Date''. Ce parere aveti? Voi o sa faceti si asta? Si daca da, ce idei aveti?

alexxandra1011
14.09.2012, 15:36:01
Buna,
Azi am aflat de o chestie f draguta care se poate face inainte de nunta. Se numeste ''Save the Date''. Ce parere aveti? Voi o sa faceti si asta? Si daca da, ce idei aveti?

Stiam ca se poate face, unele dintre miresicile de 2013 au facut deja si sunt f reusite.
Inca ma mai gandesc daca o sa facem si noi.... e ceva de munca si trebuie sa ai un anumit program, dar in final iese ceva dragutz.

Jonsy_jons
14.09.2012, 15:44:18
Buna,
Intra si pe topicul miresici de 2013. A postat una din fete o poza cu save the date acolo.

Bibi28
18.09.2012, 21:03:29
Buna fetelor ,felicitari tuturor pentru gasirea sufletului pereche si va doresc inca de acum Casa De Piatra!Eu pe 1 iunie o sa am nunta!Mi se pare o vesnicie pana atunci ,dar cu multa rabdare o sa trec peste aceste aproximativ 9 luni ce ne despart de cea mai frumoasa zi din viata mea si a sotului meu!Va pup dulce pe toate si sper sa legam o prietenie frumoasa!

Meg_Bride
18.09.2012, 21:35:15
Buna fetelor ,felicitari tuturor pentru gasirea sufletului pereche si va doresc inca de acum Casa De Piatra!Eu pe 1 iunie o sa am nunta!Mi se pare o vesnicie pana atunci ,dar cu multa rabdare o sa trec peste aceste aproximativ 9 luni ce ne despart de cea mai frumoasa zi din viata mea si a sotului meu!Va pup dulce pe toate si sper sa legam o prietenie frumoasa!

Buna si bine ai venit. Si eu am tot pe 1 iunie, asa ca asteptam impreuna data minunata:). Dar stai linistita, la cum zboara timpul, n- o sa fie pre mult de asteptat. Ce ati rezolvat pana acum? Noi am reusit sa contractam cele mai importante servicii si acum suntem la capitolul detalii. Dar de- acum, mai usor sa avem ce face pana prin martie. Te pup cu drag si abia astept sa ne povestesti spre pregatirile voastre

alexxandra1011
19.09.2012, 09:39:22

Buna Bibi si bine ai venit printre noi! Si voua va doresc casa de piatra si multa fericire!
Ai ales o data f frumoasa. Nu e chiar o vesnicie pana atunci, chiar mi se pare ca trece repede timpul, in curand o sa avem doar 2-3 luni pana la eveniment si atunci sa vezi emotii... cel putin eu, cred ca o sa am muuuuulte emotii si destul stres.
Vad ca ai rezolvat cu restaurantul si ai ales si biserica. Felicitari!
Cu foto-video, muzica cum stai?

bride23
19.09.2012, 11:41:47
Mersi mult Alexandra, si eu sunt foarte entuziasmata de alegere :D

Ne-a mai aratat noua si alte fotografii/proiecte separate ale lui si sunt bestiale din punctul meu de vedere.

Buna..imi place la nebunie de fotograful ales de voi..mai ales ca am vazut niste poze ff frumoase facute si prin Buzau..poti sa imi spui la ce pret v-ati inteles si cam ce cuprinde oferta lui?Astept nerabdatoare mesajul tau.

Ana-Elena
20.09.2012, 10:51:45
Buna fetelor
Din pacate eu voi iesi din acest grup, deoarece nu mai sunt miresica de iunie 2013, ci de mai 2013. Nu ne-am inteles asupra unor clauze din contract cu cei de la restaurantul initial si ne-am schimbat locatia si implicit data. Vom face nunta la Restaurant Piatra Alba.

Jonsy_jons
20.09.2012, 10:57:11
Fetelor eu acum sunt in cautare de hairstylist / coafeza.
In rest avem; nasi, restaurant, formatie, foto, video (inca nu am semnat contract dar am gasit), make-up, rochie cununie civila, costum cununie civila.
Eu zic ca stam bine desi am inceput sa ma stresez aiurea. Am inceput sa visez noaptea tot felul de chestii. De ex aseara m-am visat in rochie de mireasa.......rochia nu am vazut-o, doar ca aveam parul desfacut si voal in cap. Insa ce credeti si rochia si voalul erau bleumarin =))
Acum sunt in cautare asidua dupa biserica.

codrinutza
21.09.2012, 11:19:32
Buna miresici de 2013!
Abia am intrat pe site si mi se pare foarte folositor pentru persoane ca mine care nu prea au experienta in organizat nunti (doar e prima http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/basic/cbs_smile.gif ) Nunta e planificata pentru 8 iunie 2013 si pana acum am stabilit data, locatia si formatia. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, sunt in cautare de fotograf si de cameraman in zona Sucevei sau in apropiere (citeam ca sunt cam mari preturile in acest sens in Suceava) si sunt curioasa care sunt preturile de referinta. Va multumesc

crysami
22.09.2012, 10:13:51
Buna miresici de 2013!
Abia am intrat pe site si mi se pare foarte folositor pentru persoane ca mine care nu prea au experienta in organizat nunti (doar e prima http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/basic/cbs_smile.gif ) Nunta e planificata pentru 8 iunie 2013 si pana acum am stabilit data, locatia si formatia. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi, sunt in cautare de fotograf si de cameraman in zona Sucevei sau in apropiere (citeam ca sunt cam mari preturile in acest sens in Suceava) si sunt curioasa care sunt preturile de referinta. Va multumesc

Buna Codrinutza!
Eu am nunta pe 1 iunie 2013 tot la Suceava! :D La foto / video i-am luat pe cei de la Misha Studio. Au si site si poti vedea pe acolo ce au mai facut pana acum. Sper sa fie bine, m avut o multime de recomandari pozitive.

simona_gabi
23.09.2012, 12:51:21
Nu am mai scris demult pe forum, dar intre timp am mai bifat cate ceva pe lista. Asadar, pana acum avem:
- restaurant
- foto
- video
- dj
- biserica

andreea192305, mi-a placut mult cum ai spus - miresica-copil. :D Asa ma voi numi de acum. :D

maddyjust4u si toate fetele care au nunta pe 1 iunie :D, eu am atatea idei potrivite pentru Ziua Copilului, ca imi doresc doar sa nu uit nimic si sa ma descurc dpdv financiar sa fac cat mai multe dintre ele. Sunt sigura ca chiar data de 1 iunie va face din nuntile noastre unele deosebite. :D Oricum toate nuntile sunt deosebite si frumoase in felul lor. :)

crysami
24.09.2012, 10:15:54
Nu am mai scris demult pe forum, dar intre timp am mai bifat cate ceva pe lista. Asadar, pana acum avem:
- restaurant
- foto
- video
- dj
- biserica

Ah da ce bine ca mi-ai adus aminte! Peste o luna ma duc iar la Suceava si o sa vorbesc si eu sa rezerv data la Biserica sa o sa trec si pe la restaurant sa ma hotarasc la o culoare pentru aranjamente (sper pana atunci sa ma pot hotara la ceva :D).

mirela_xvk
24.09.2012, 16:12:03
Bine ai venit Ana-Elena si casa de piatra!
Ai aproape 1 an sa pregatesti toate aspectele, nu te panica. Probabil noi am fost cerute mai devreme ;)) si de-asta ne-am apucat asa din timp, dar ai o gramada de timp sa le rezolvi. Ia-o pas cu pas, intai cu localul, apoi muzica, foto-video... astea ar fi mai important de rezervat de anul asta. Am auzit de persoane care si-au organizat nunta in 3 luni, asa ca se poate si asa....

Buna Ana-Elena :)
Sa stii ca ma bucur sa citesc ce ai scris, ma mai linisteste un pic sa vad ca nu sunt singura in acest stadiu..
Si noi avem nunta in iunie, pe 8. Saptamana viitoare mergem sa rezervam sala, ca sa fim siguri.

Multumim Alexandra pentru incurajari!

codrinutza
24.09.2012, 19:21:49
Buna Codrinutza!
Eu am nunta pe 1 iunie 2013 tot la Suceava! :D La foto / video i-am luat pe cei de la Misha Studio. Au si site si poti vedea pe acolo ce au mai facut pana acum. Sper sa fie bine, m avut o multime de recomandari pozitive.
Buna Crysami... Am incercat la cei de la Misha Studio dar au ocupat pentru data de 8 iunie... pana la urma am vorbit cu cei de la Magic Art si au spus ca sunt disponibili... din ce am citit pe site nu prea am vazut lucruri negative la adresa lor si mai ales la adresa domnului Petrica cu care am vorbit... pentru foto am luat legatura cu domnul Neagu Florin... albumele de pe site-ul magicart sunt ale lui... sper sa fie ok... momentan sunt departe de sv si nu pot comunica cu ei decat pe net, iar filmarile si fotografiile pot sa le vad de asemenea pe net... nu prea pot sa imi dau seama de preturi daca sunt ok, ca nu stiu cu cine sa mai iau legatura... majoritatea sunt ocupati si nu dau detalii de ofertele lor...

crysami
24.09.2012, 23:21:05
Buna Crysami... Am incercat la cei de la Misha Studio dar au ocupat pentru data de 8 iunie... pana la urma am vorbit cu cei de la Magic Art si au spus ca sunt disponibili... din ce am citit pe site nu prea am vazut lucruri negative la adresa lor si mai ales la adresa domnului Petrica cu care am vorbit... pentru foto am luat legatura cu domnul Neagu Florin... albumele de pe site-ul magicart sunt ale lui... sper sa fie ok... momentan sunt departe de sv si nu pot comunica cu ei decat pe net, iar filmarile si fotografiile pot sa le vad de asemenea pe net... nu prea pot sa imi dau seama de preturi daca sunt ok, ca nu stiu cu cine sa mai iau legatura... majoritatea sunt ocupati si nu dau detalii de ofertele lor...
Ah da, cei de la Magic Art au fost o varianta de rezerva pentru noi. Si eu sunt departe de Sv si stiu ce greu e sa te ocupi de toate de la distanta :D Daca mai pot sa te ajut cu ceva iti stau la dispozitie! :D

codrinutza
25.09.2012, 04:47:42
Ah da, cei de la Magic Art au fost o varianta de rezerva pentru noi. Si eu sunt departe de Sv si stiu ce greu e sa te ocupi de toate de la distanta :D Daca mai pot sa te ajut cu ceva iti stau la dispozitie! :D
Hey... ma bucur ca ai raspuns... daca vrei, poti sa imi spui ce pret ti-au cerut cei de la misha studio?.. ms si spor la treaba in continuare tie si celorlalte miresici :smile:

crysami
25.09.2012, 11:07:18
Hey... ma bucur ca ai raspuns... daca vrei, poti sa imi spui ce pret ti-au cerut cei de la misha studio?.. ms si spor la treaba in continuare tie si celorlalte miresici :smile:
Eu de la Misha am luat pachetul Gold adica foto + video cu 2 persoane diferite si la video ne-am inteles sa foloseasca un costum shmecher pe care il are care ajuta la stabilizarea imaginii + sedinta foto + dvduri cu poze ptr noi + set de dvduri imbracate in piele ptr nasi + album foto 40x50 imbracat in piele la 1200e (500e pozele + 700e filmarea). Si mie mi s-a parut cam scump dar avand in vedere alte preturi practicate prin zona Sucevei, am zis ca pana la urma mai bine dau un pic mai mult si sunt sigura ca iese bine, pentru ca pana la urma astea sunt amintirile cu care ramai, decat sa dau mai putin si sa regret dupa.
Oricum...formatie + foto/video = FALIMENT! :D

Ana-Elena
25.09.2012, 13:45:09
Buna Ana-Elena :)
Sa stii ca ma bucur sa citesc ce ai scris, ma mai linisteste un pic sa vad ca nu sunt singura in acest stadiu..
Si noi avem nunta in iunie, pe 8. Saptamana viitoare mergem sa rezervam sala, ca sa fim siguri.

Multumim Alexandra pentru incurajari!

Buna,
Dupa cum am spus eu mi-am pus nunta in mai, pe 18, dar inca mai citesc ce scrieti voi aici. Eu am rezolvat cu restaurantul, cred ca asta este pasul cel mai important, pentru ca de aici pleaca totul. Si acum usor usor caut si ma informez pentru celelalte. Initial, am intrat un pic in panica, dar acum sunt f linistita si iau totul cu calm. Spor si sunt sigura ca le vei rezolva pe toate la timp!!!

codrinutza
26.09.2012, 11:25:03
Eu de la Misha am luat pachetul Gold adica foto + video cu 2 persoane diferite si la video ne-am inteles sa foloseasca un costum shmecher pe care il are care ajuta la stabilizarea imaginii + sedinta foto + dvduri cu poze ptr noi + set de dvduri imbracate in piele ptr nasi + album foto 40x50 imbracat in piele la 1200e (500e pozele + 700e filmarea). Si mie mi s-a parut cam scump dar avand in vedere alte preturi practicate prin zona Sucevei, am zis ca pana la urma mai bine dau un pic mai mult si sunt sigura ca iese bine, pentru ca pana la urma astea sunt amintirile cu care ramai, decat sa dau mai putin si sa regret dupa.
Oricum...formatie + foto/video = FALIMENT! :D
Ms crysami... chiar sunt scumpe preturile prin suceava pt foto-video... nu ma asteptam... ceva de genu e si la mine, mai putin dvd-urile pt nasi pentru ca intentionez sa le ofer album normal copie mai mica dupa albumul nostru... si cred ca inchei contractul pana la urma cu magicart ca imi plac cum lucreaza... sper sa nu ma insel... impartim impresiile dupa nunta ;))...

Gabydwarf
26.09.2012, 15:38:40
Buna fetelor! am descoperit si eu azi topicul asta, foarte amuzant chiar deoarece am tinut mortis sa avem nunta in iunie:)) in consecinta nu am mai gasit sambete libere pe nikeri, dar macar am reusit sa ne gasim un local asa cum ne doream pe data de 9 iunie, duminica, sa speram ca totusi va fi ok si asa pt invitati :D in rest sunt cam in urma fata de voi la pregatiri, ma duc sa semnez saptamana viitoare cu localul dupa ce l-am vazut si ne-am placut:)) si in rest inca ne punem la punct cu detalii...felicitari celor ce s-au organizat atat de bine pana acum :)

roa_sea
26.09.2012, 15:56:34
Buna fetelor! am descoperit si eu azi topicul asta, foarte amuzant chiar deoarece am tinut mortis sa avem nunta in iunie:)) in consecinta nu am mai gasit sambete libere pe nikeri, dar macar am reusit sa ne gasim un local asa cum ne doream pe data de 9 iunie, duminica, sa speram ca totusi va fi ok si asa pt invitati :D in rest sunt cam in urma fata de voi la pregatiri, ma duc sa semnez saptamana viitoare cu localul dupa ce l-am vazut si ne-am placut:)) si in rest inca ne punem la punct cu detalii...felicitari celor ce s-au organizat atat de bine pana acum :)

Bine ai venit! Nu te stresa ca esti in urma, mai e timp, cere oferte, vezi ce se apropie mai mult de ce va doriti si stabileste intalniri. Cu putin noroc intr-o saptamana, doua rezolvi destule. Cred ca pentru anul asta restaurant, biserica, foto, video, muzica sunt suficiente.
Spor la pregatiri!

simona_gabi
27.09.2012, 22:00:59
Ai inceput foarte bine si inca ai destul timp. Restaurantul zic eu ca-i cel mai important, iar daca zici ca-i ca si batuta palma, stai foarte bine!
Succes la pregatiri si ne auzim pe aici. :)

Gabydwarf
28.09.2012, 10:41:11
Ai inceput foarte bine si inca ai destul timp. Restaurantul zic eu ca-i cel mai important, iar daca zici ca-i ca si batuta palma, stai foarte bine!
Succes la pregatiri si ne auzim pe aici. :)

Merci frumos de incurajari :) Azi planuiesc sa ma duc la Targul Miresei, sa vedem ce gasim pe acolo, sper makr sa nu fie aglomeratie mare :( dak e cv de notat pe acolo va anunt :) pupici si spor.

Jonsy_jons
28.09.2012, 11:58:27
Merci frumos de incurajari :) Azi planuiesc sa ma duc la Targul Miresei, sa vedem ce gasim pe acolo, sper makr sa nu fie aglomeratie mare :( dak e cv de notat pe acolo va anunt :) pupici si spor.

Te asteptam cu pareri.
Eu nu vreau sa ma duc la targ tocmai din motiv de aglomeratie.

alexxandra1011
28.09.2012, 12:23:04
Te asteptam cu pareri.

Noi o sa mergem maine la targ, suntem in cautare de rochita si verighete, dar mergem doar sa ne facem idee, nu o sa cumparam...

roa_sea
28.09.2012, 12:35:32
Te asteptam cu pareri.

Noi am fost anul trecut la targul din mai de la Romexpo, cred ca duminica, batea vantul pe acolo, nici vorba de aglomeratie. Cred ca si asta o sa fie mai lejer avand in vedere perioada si faptul ca miresicile de 2013 prospecteaza piata, cred ca in februarie o sa fie nebunie.

simona_gabi
28.09.2012, 16:16:24
Eu auzisem ca ar fi mari reduceri la targul asta, majoritatea lichidand stocul cu modelele de 2012, dar nu-i panica, sigur imi gasesc eu ceva si anul viitor prin februarie martie. Acum am vrea sa mergem maine la targ, dar mai mult pentru maruntisuri: invitatii, place-carduri, marturii, vedem ce ne atrage. :)

Lorycica
28.09.2012, 18:29:02
Buna! Si noi ne-am propus sa ajungem mâine la târg. O sa revin cu impresii si eventual cu ceva poze pentru fetele care nu vin la acest targ.
Pupici!

vio_29
29.09.2012, 22:59:23
Buna seara miresici, ati reusit sa ajungeti la targ? Ce ati vazut interesant?

LadyBoleyn
30.09.2012, 10:11:43
Buna miresici,

Desi citesc acest forum de foarte multa vreme d'abia acum mi-am facut curaj sa va scriu. Sunt si eu o miresica de Iunie 2013 si vroiam sa va impartasesc si voua pregatirile mele. Momentan am reusit sa ne gasim restaurant (dupa indelungi cautari), am rezervat biserica si partea video. Sunt stresata in momentul de fata din cauza formatiei si a fotografului (inca nu am gasit nimic pe placul meu si sa se incadreze si in bugetul nostru - noi ne organizam nunta fara nici un ajutor din partea parintilor si este destul de greu).
De un lucru sunt foarte multumita - ieri la targ am reusit sa-mi gasesc rochita perfecta. Nu credeam in mitul ala ca atunci cand probezi rochia de mireasa stii ca va fii "THE ONE", numai ca asa m-am simtit eu ieri. Probasem inainte niste rochite si aveam impresia ca nu merge, nu era ce cautam, pana cand am vazut o rochita pe un umeras. Pe umeras nu "zicea" nimic, dar in momentul in care am probat-o am simtit cum imi dau lacrimile. Stiu ca e devreme pentru cumparatul rochiei de mireasa, stiu ca mi-a depasit bugetul dar nu puteam sa o las asa ca am cumparat-o si acum sunt foarte fericita.

mada.cara
30.09.2012, 14:41:27
Buna miresici,

Desi citesc acest forum de foarte multa vreme d'abia acum mi-am facut curaj sa va scriu. Sunt si eu o miresica de Iunie 2013 si vroiam sa va impartasesc si voua pregatirile mele. Momentan am reusit sa ne gasim restaurant (dupa indelungi cautari), am rezervat biserica si partea video. Sunt stresata in momentul de fata din cauza formatiei si a fotografului (inca nu am gasit nimic pe placul meu si sa se incadreze si in bugetul nostru - noi ne organizam nunta fara nici un ajutor din partea parintilor si este destul de greu).
De un lucru sunt foarte multumita - ieri la targ am reusit sa-mi gasesc rochita perfecta. Nu credeam in mitul ala ca atunci cand probezi rochia de mireasa stii ca va fii "THE ONE", numai ca asa m-am simtit eu ieri. Probasem inainte niste rochite si aveam impresia ca nu merge, nu era ce cautam, pana cand am vazut o rochita pe un umeras. Pe umeras nu "zicea" nimic, dar in momentul in care am probat-o am simtit cum imi dau lacrimile. Stiu ca e devreme pentru cumparatul rochiei de mireasa, stiu ca mi-a depasit bugetul dar nu puteam sa o las asa ca am cumparat-o si acum sunt foarte fericita.

Felicitari LadyBoleyn! Sa ne pui si noua poze daca ai :D Cu rochita si cu tot. Apropos fetelor... intr-adevar nici eu nu o credeam pe aia cu "The One" dar s-a dovedit a fi true. Desi pozele nu-s facute bine (tata nu e fotograf :P) sper sa va placa cum a iesit rochia (desi mai are nevoie de modificari:)

alexxandra1011
30.09.2012, 15:57:47
Felicitari LadyBoleyn! Sa ne pui si noua poze daca ai :D Cu rochita si cu tot. Apropos fetelor... intr-adevar nici eu nu o credeam pe aia cu "The One" dar s-a dovedit a fi true. Desi pozele nu-s facute bine (tata nu e fotograf :P) sper sa va placa cum a iesit rochia (desi mai are nevoie de modificari:)

He he... la Vera Sposa de pe Stirbei Voda am fost si eu ieri sa probez. Rochita e cumva Orion?
Iti vine f bine....ai comandat-o deja?

Jonsy_jons
30.09.2012, 19:16:36
Fetelor noi azi am rezervat biserica. Ca si LadyBoleyn tot la Domnita Balasa vom face.
Ieri am fost cu nasa la mai multe biserici sa vedem ce imi place si la Domnita Balasa am avut o stare.....nu stiu cum sa descriu aceasta stare insa clar era o stare de bine si de emotie.
Am fost azi cu miresoiul si i-a placut si lui si am si rezervat.
Ideea e c aam avut ceva emotii pt ca ora 18 era deja ocupata si am iesit ca sa ne decidem la ce ora sa punem si pana ne-am decis si am intrat din nou era altcineva tot la paina 15 iunie. Mi- s-au taiat picioarele atunci. Noroc ca cei din fata noastra venisera doar sa se informeze.

LadyBoleyn
30.09.2012, 20:51:14
Fetelor noi azi am rezervat biserica. Ca si LadyBoleyn tot la Domnita Balasa vom face.
Ieri am fost cu nasa la mai multe biserici sa vedem ce imi place si la Domnita Balasa am avut o stare.....nu stiu cum sa descriu aceasta stare insa clar era o stare de bine si de emotie.

La noi Domnita Balasa a fost singura alegere. E o biserica de suflet deja ca sa zic asa, prima data cand am intrat acolo a fost acum patru ani cu prietena mea cea mai buna care urma sa se casatoreasca acolo si din primul moment am stiut ca acolo vroiam sa imi fac si eu cununia religioasa. Iar anul acesta chiar viitorii nostrii nasi au avut cununia religioasa acolo.

mada.cara
01.10.2012, 09:23:18
He he... la Vera Sposa de pe Stirbei Voda am fost si eu ieri sa probez. Rochita e cumva Orion?
Iti vine f bine....ai comandat-o deja?

Desigur :)

Imi vine bine, right? :P

Am comandat-o deja si mai am doar retusurile sa le fac... cu o luna inainte de nunta. Am zis ca e mai bine asa mai ales ca cine stie cat slabesc/ma ingras pana atunci.

Rochita asta a fost THE ONE for me si o ador!!!

alexxandra1011
01.10.2012, 12:32:50

Am comandat-o deja si mai am doar retusurile sa le fac... cu o luna inainte de nunta. Am zis ca e mai bine asa mai ales ca cine stie cat slabesc/ma ingras pana atunci.

Iti vine f bine, sa iti aduca multa fericire!
Cat a durat de cand ai comandat-o pana a venit?

mada.cara
01.10.2012, 17:24:35
Iti vine f bine, sa iti aduca multa fericire!
Cat a durat de cand ai comandat-o pana a venit?

Pai am comandat-o in iunie parca.... si a venit acum in septembrie pe 10 (parca :P)

crysami
01.10.2012, 18:33:07
felicitari ladyboleyn! Sa ne pui si noua poze daca ai :d cu rochita si cu tot. Apropos fetelor... Intr-adevar nici eu nu o credeam pe aia cu "the one" dar s-a dovedit a fi true. Desi pozele nu-s facute bine (tata nu e fotograf :p) sper sa va placa cum a iesit rochia (desi mai are nevoie de modificari:)

superba!!!!

LadyBoleyn
02.10.2012, 13:12:50

Superba rochita ta si iti vine foarte bine. Uite poze si cu rochita mea:
536808 536809

dianalungu
02.10.2012, 13:22:16
Buna

Eu am pe 29 iunie 2013. Am rezervat localul : Constanta, rest. Bavaria Blu, fotograful, nu stiu exact cum se numeste firma, dar am inteles ca e printre cei mai buni, biserica: Catedrala Sf. Petru si Pavel si de asemenea mi-am gasit un "om de paza" la bautura si bucatarie, care e f ok pe asa ceva.
Acum suntem f agitati cu mizica sa dam un avans, dar nu pot sa ma grabesc ca mi se pare cel mai imp element al nuntii.

Pt. rochii am fost sa ma uit si am avut surprize ca la magazine mai mari vanzatoarele aveau o atitudine f aiurea iar la magazine unde nici nu vroiam sa intru au fost f ok :)
Cam atat deocamdata

mihaela_toma
02.10.2012, 14:36:48
536808 536809

Ce faina e, felicitari =D>. Ceva de genul asta caut si eu, iti da senzatia ca plutesti, e lejera, super.
Pls mai multe detalii, de unde, pret, etc :)

Mersi :*

mada.cara
02.10.2012, 16:26:29
536808 536809

Superrrrrrrrrrrrrrr :) Sa iti poarte noroc si sa fii cea mai frumoasa :*.

Voiam si eu la fel un detaliu negru la rochita..... dar miresoiul meu nu e de acord :( are el placerea ca rochia sa fiea alba complet... chiar daca nu o vede inainte de nunta. Oricum e super rochita si iti vine foarte bine :)

roa_sea
02.10.2012, 16:37:18
Apropos fetelor... intr-adevar nici eu nu o credeam pe aia cu "The One" dar s-a dovedit a fi true. Desi pozele nu-s facute bine (tata nu e fotograf :P) sper sa va placa cum a iesit rochia (desi mai are nevoie de modificari:)

Mada, e superba! Chiar ai fost harnicuta in alegerea ei :)

alllec
02.10.2012, 16:47:35

Felicitari pentru alegerea facuta! ti se potriveste de minune! Ne poti spune cat a costat?

LadyBoleyn
02.10.2012, 17:36:25
Superrrrrrrrrrrrrrr :) Sa iti poarte noroc si sa fii cea mai frumoasa :*.

Voiam si eu la fel un detaliu negru la rochita..... dar miresoiul meu nu e de acord :( are el placerea ca rochia sa fiea alba complet... chiar daca nu o vede inainte de nunta. Oricum e super rochita si iti vine foarte bine :)

Msic mult de tot si sa iti poarte si tie noroc si sa stralucesti in ziua nuntii. In legatura cu detaliul negru ma gandesc sa il schimb, as vrea sa il fac intr-o culoare prin care sa ma asortez cu miresoiul, numai ca mai dureaza pana facem costumul lui...tot oscileaza la greutate asa ca pana la anul in martie - aprilie nici nu ma gandesc sa il fac :)

Ce faina e, felicitari =D>. Ceva de genul asta caut si eu, iti da senzatia ca plutesti, e lejera, super.
Pls mai multe detalii, de unde, pret, etc :)

Mersi :*

Ms mult. Cat despre locul de unde am luat-o din pacate nu cred ca pot inca sa trimit pm datorita faptului ca nu am fost prea activa pe aici. Despre pret pot sa zic ca a fost o afacere buna faptul ca am luat-o de la targ :)

mada.cara
02.10.2012, 20:17:37
LadyBoleyn;4793110]Msic mult de tot si sa iti poarte si tie noroc si sa stralucesti in ziua nuntii. In legatura cu detaliul negru ma gandesc sa il schimb, as vrea sa il fac intr-o culoare prin care sa ma asortez cu miresoiul, numai ca mai dureaza pana facem costumul lui...tot oscileaza la greutate asa ca pana la anul in martie - aprilie nici nu ma gandesc sa il fac :)
Si miresoiul meu are probleme cu greutatea ... adica nu prea are :)). Asteptam sa se ingrase pana in ianuarie (sau asa zice el) ca sa mergem la probat de costume.

Felicitari pentru alegerea facuta! ti se potriveste de minune! Ne poti spune cat a costat? A fost destul de scumputa... 43... milioane? :) Aveam bugetul de 50 insa cred ca am avut noroc....

LadyBoleyn
02.10.2012, 21:52:52
Si miresoiul meu are probleme cu greutatea ... adica nu prea are :)). Asteptam sa se ingrase pana in ianuarie (sau asa zice el) ca sa mergem la probat de costume.

:)) La mine e problema ca a cam inceput sa se ingrase..asteptam sa slabeasca :))

mada.cara
03.10.2012, 11:25:06
:)) La mine e problema ca a cam inceput sa se ingrase..asteptam sa slabeasca :))

:))) O sa fie bine... sa vezi atunci inainte de nunta cand o sa il apuce emotiile :)

Gabydwarf
03.10.2012, 13:58:18
536808 536809

Super rochita, iti vine foarte bine si te avantajeaza, felicitari pentru alegere. Si mada.cara bravo si tie, arati foarte frumos in rochita...voi chiar a-ti fost ocupate, eu mai greu cu rochiile, am fost la targ, dar am ajuns vineri seara cu 45 de min inainte sa se inchida, deci nu prea am avut timp dekt sa ma plimb si sa arunc un ochi colo si colo, astept pe urmatorul :P in spor in continuare tuturor.

mada.cara
05.10.2012, 08:58:29
Super rochita, iti vine foarte bine si te avantajeaza, felicitari pentru alegere. Si mada.cara bravo si tie, arati foarte frumos in rochita...voi chiar a-ti fost ocupate, eu mai greu cu rochiile, am fost la targ, dar am ajuns vineri seara cu 45 de min inainte sa se inchida, deci nu prea am avut timp dekt sa ma plimb si sa arunc un ochi colo si colo, astept pe urmatorul :P in spor in continuare tuturor.

Mersi mult Gabydwarf :)

Mai sunt destule targuri de nunti pana la anul si unde gasesti destule reduceri. Plus ca acum pe iarna au inceput toate firmele sa faca discounturi...

Bien Savvy au la sfarsitul lui Octombrie oferte, Vera Sposa la fel si mai sunt multe altele

Gabydwarf
05.10.2012, 13:12:45
Da intradevar, eu m-am km indragostit de o rochie de la avangarde kre vreau neaparat sa ma duc sa o probez makr dak nu imi vine bine sa nu ma mai iluzionez degeaba :)) partea fff amuzanta e k e stil princess, eu kre eram sigura k nu vreau rochie pufoasa si mare, k sunt eu destul de pufoasa si mare :P. Dar totusi ma gandesc la ea de knd am vazuto si pana la urma dc sa nu incerc :)) sa vedem cu cine ma coordonez sa ma duc k e mai greu cu programul meu pe ture :)

simona_gabi
05.10.2012, 21:36:03
LadyBoleyn, e drept ca e devreme, dar avand in vedere sentimentele pe care le-ai avut cand ai probat-o, e clar rochita ta. :) Sa o porti fericita in ziua nuntii, iti vine foarte bine!!! :D

mada.cara, rochita ta e superbaaa! E la un pas de rochita visurilor mele. :D Sus, deasupra sanilor mi-ar placea sa fie putin in forma de inimioara, in rest arata ca rochita pe care mi-o doresc. Si iti vine super, super bine! Sa o porti cu mare drag si dragoste. :) Putin cam scumputa pentru mine, dar... trebuie sa-mi gasesc si eu rochita, sigur exista una pusa de-o parte pentru sufletul meu. :P

mada.cara
06.10.2012, 08:33:23
LadyBoleyn, e drept ca e devreme, dar avand in vedere sentimentele pe care le-ai avut cand ai probat-o, e clar rochita ta. :) Sa o porti fericita in ziua nuntii, iti vine foarte bine!!! :D

mada.cara, rochita ta e superbaaa! E la un pas de rochita visurilor mele. :D Sus, deasupra sanilor mi-ar placea sa fie putin in forma de inimioara, in rest arata ca rochita pe care mi-o doresc. Si iti vine super, super bine! Sa o porti cu mare drag si dragoste. :) Putin cam scumputa pentru mine, dar... trebuie sa-mi gasesc si eu rochita, sigur exista una pusa de-o parte pentru sufletul meu. :P

Simona... rochita in acelasi stil si mai mult in forma de inima la bust este Detalle din colectia La Sposa. Stiu ca cei de la Bien Savyy o afisasera cu reducere dar nu mai stiu exact pretul. Daca gasesti o croitoreasa buna poti sa o faci si la comanda.

Eu nu am avut/nu am timp sa ma duc sa caut o croitoreasa buna si de incredere, sau sa caut materialele etc fiindca altfel probabil as fi comandat-o si eu :D. Ti-am atasat doua poze cu rochita de care iti spuneam.

simona_gabi
06.10.2012, 17:50:07
Simona... rochita in acelasi stil si mai mult in forma de inima la bust este Detalle din colectia La Sposa. Stiu ca cei de la Bien Savyy o afisasera cu reducere dar nu mai stiu exact pretul. Daca gasesti o croitoreasa buna poti sa o faci si la comanda.

Eu nu am avut/nu am timp sa ma duc sa caut o croitoreasa buna si de incredere, sau sa caut materialele etc fiindca altfel probabil as fi comandat-o si eu :D. Ti-am atasat doua poze cu rochita de care iti spuneam.
Multumesc mult, am gasit-o pe FB lor, dar tot nu-i ieftina deloc... 4100... O sa ma mai orientez, vad ce gasesc si iau in calcul si varianta croitoreasa. :)

mada.cara
10.10.2012, 11:58:09
Multumesc mult, am gasit-o pe FB lor, dar tot nu-i ieftina deloc... 4100... O sa ma mai orientez, vad ce gasesc si iau in calcul si varianta croitoreasa. :)

Daca cunosti o croitoreasa buna merita :).

Cu ocazia asta vreau sa spun ca am mai rezolvat cateva din pregatiri :D Pana acum avem:

- DJ (Insound)
- Fotograf (Andrei Ivan)
- Cameraman (Am semnat cu Zenus :D)
- Restaurant (AEH sala Milano)
- Verighete
- Costumatie cununie/mireasa si tot ce mai tine de asta
- Biserica (Razoare)
- Paharele pentru noi si Topperul pentru tort

Mai avem nevoie de:
- Costumatie mire cununie si nunta
- Sa vorbim la Starea Civila
- Aranjamentele Florale si cele florale
- Invitatii
- Marturii
- Place-carduri etc...

Mai avem putiiiiiiiiiin <:-P

roa_sea
10.10.2012, 13:14:33
Bravo Mada! Ai terminat si cu accesoriile, pantofiori, tot? Dar ai fost hotarata. Ce-i drept dupa ce ai rochita, e mai simplu sa alegi restul.
La cununie ce rochita o sa ai? Arata-ne si noua, te rugaaam! :)

alllec
10.10.2012, 13:56:19
Daca cunosti o croitoreasa buna merita :).

Cu ocazia asta vreau sa spun ca am mai rezolvat cateva din pregatiri :D Pana acum avem:

- DJ (Insound)
- Fotograf (Andrei Ivan)
- Cameraman (Am semnat cu Zenus :D)
- Restaurant (AEH sala Milano)
- Verighete
- Costumatie cununie/mireasa si tot ce mai tine de asta
- Biserica (Razoare)
- Paharele pentru noi si Topperul pentru tort

Mai avem nevoie de:
- Costumatie mire cununie si nunta
- Sa vorbim la Starea Civila
- Aranjamentele Florale si cele florale
- Invitatii
- Marturii
- Place-carduri etc...

Mai avem putiiiiiiiiiin <:-P

wow. chiar nu mai aveti multe de rezolvat. la noi cred ca din ianuarie va incepe cu adevarat febra pregatirilor. deocamdata suntem relaxati, desi nu ne-am cumparat inca nimic, doar am dat avans la restaurant, formatie si foto-video. spor in continuare!

jewelynne
10.10.2012, 16:53:47
Hei fetelor! Eu am rezolvat super putine - dar sunt foarte multumita!

Restaurantul- dar am ales varianta sa includa si bautura si decoratul salii (sfesnice, lumanarele pe mese, huse scaune, lumini etc)- nu are flori dar astea le descurcam repede. Deci nu mai alergam ptr restaurant mai deloc.

As vrea sa vorbesc la biserica la razoare, dar cu programul de munca nu stiu cand ajung.

La starea civila are oare rost sa vorbesc de acum? Plus ca inca nu ne-am facut buletine de bucuresti si cred ca asta ar trebui inainte de a vorbi la starea civila din sectorul meu... (de rezervat ora acolo se face cu 12 zile inainte, nu? - adica asa e in micul orasel al meu de provincie, unde nu o imi fac ceremonia civila :)))

Cred ca am gasit un pachet foto-video-sonorizare-DJ avantajos pentru mine, care s-ar putea sa ma ajute si cu marturiile...

Cu rochita mai dureaza pentru ca sunt pretentioasa si acum sunt foarte ocupata si nici nu as avea cum sa ma duc sa probez - se pune ca ma uit pe site-uri?

Iar la machiaj si din astea nici nu ma intereseaza de acum pentru ca astept rand pe rand sa rezolv altele... le iau usor usor.

Jonsy_jons
10.10.2012, 17:19:09

Restaurantul- dar am ales varianta sa includa si bautura si decoratul salii (sfesnice, lumanarele pe mese, huse scaune, lumini etc)- nu are flori dar astea le descurcam repede. Deci nu mai alergam ptr restaurant mai deloc.

As vrea sa vorbesc la biserica la razoare, dar cu programul de munca nu stiu cand ajung.

La starea civila are oare rost sa vorbesc de acum? Plus ca inca nu ne-am facut buletine de bucuresti si cred ca asta ar trebui inainte de a vorbi la starea civila din sectorul meu... (de rezervat ora acolo se face cu 12 zile inainte, nu? - adica asa e in micul orasel al meu de provincie, unde nu o imi fac ceremonia civila :)))

Cred ca am gasit un pachet foto-video-sonorizare-DJ avantajos pentru mine, care s-ar putea sa ma ajute si cu marturiile...

Cu rochita mai dureaza pentru ca sunt pretentioasa si acum sunt foarte ocupata si nici nu as avea cum sa ma duc sa probez - se pune ca ma uit pe site-uri?

Iar la machiaj si din astea nici nu ma intereseaza de acum pentru ca astept rand pe rand sa rezolv altele... le iau usor usor.

Daca iti spun ca eu la make up m-am programat din mai :D
Vorbisem de mult cu cea care ma va machia apoi ea mi-a zis ca daca sunt hotarata sa facem programarea ca deja are multe solicitari pentru la anul si sa nu cumva sa ma sara

mada.cara
11.10.2012, 09:47:02

Vrei sa fim miresici si in aceeasi zi si la aceeasi biserica? :) Si noi tot la Razoare facem nunta :P

Jonsy_jons
11.10.2012, 09:58:19
Vrei sa fim miresici si in aceeasi zi si la aceeasi biserica? :) Si noi tot la Razoare facem nunta :P

Fetelor la razoare cat e taxa pentru la anul

jewelynne
11.10.2012, 18:32:38

Hiii ar fi foarte interesant :D!

simona_gabi
13.10.2012, 17:46:54
wow. chiar nu mai aveti multe de rezolvat. la noi cred ca din ianuarie va incepe cu adevarat febra pregatirilor. deocamdata suntem relaxati, desi nu ne-am cumparat inca nimic, doar am dat avans la restaurant, formatie si foto-video. spor in continuare!
Si eu zic la fel: din ianuarie vom intra mai tare in febra pregatirilor. :) Acum imi tot vin idei si le notez. :P

Vad ca multe fete se nimeresc la aceeasi biserica sau la acelasi restaurant... numai eu nu gasesc pe nimeni care sa faca unde facem noi.;))

Andreea_Madalina
17.10.2012, 00:56:07
Va pup miresici dragi de Iunie 2013, si ma alatur si eu voua cu drag deoarece si eu sunt miresica de 8 iunie 2013o:-) Pe 1 iunie incercam sa facem cununia civila, asa de ziua copilului, pentru ca si noi suntem un pic copii :P. Pana acum nu am facut mare lucru insa de acum sper sa ne pornim mai serios pe pregatiri ;) Va pup si ne auzim curand ;)

alinutza_2500
17.10.2012, 15:47:40
Bunaa,abia acum am descoperit si grupul acesta si sunt super happyy,abia astept sa il citesc pe tot :P.
Si eu sunt pentru 8 iunie,sper sa fie superrr.
Cu pregatirile super ok - sala,formatie,cameraman,fotograf,biserica,machiaj, coafura.Mai avem verighete,costum ginerica,rochie cununie,invitatii ,marturii si aranj florale:P.

roa_sea
17.10.2012, 16:12:48
Bunaa,abia acum am descoperit si grupul acesta si sunt super happyy,abia astept sa il citesc pe tot :P.
Cu pregatirile super ok - sala,formatie,cameraman,fotograf,biserica,machiaj, coafura.Mai avem verighete,costum ginerica,rochie cununie,invitatii ,marturii si aranj florale:P.

Bine ati venit fetele! Puteti sa intrati si pe topicul Miresici de 2013, acolo sunt un pic mai animate discutiile pentru ca suntem mai multe :)

Spor la pregatiri!

simona_gabi
17.10.2012, 21:05:54
Va pup miresici dragi de Iunie 2013, si ma alatur si eu voua cu drag deoarece si eu sunt miresica de 8 iunie 2013o:-) Pe 1 iunie incercam sa facem cununia civila, asa de ziua copilului, pentru ca si noi suntem un pic copii :P. Pana acum nu am facut mare lucru insa de acum sper sa ne pornim mai serios pe pregatiri ;) Va pup si ne auzim curand ;)

Bun venit, amandurora. :) Eu as zice ca toate miresele de iunie au o doza de copilarie. :D Spor la pregatiri!
Cum spunea si roa, in topicul mare de 2013 e activitate intensa - pe mine chiar ma ajuta cu inspiratie si decizii fetele de acolo. :)

Yuli
18.10.2012, 16:35:42
Buna Miresici de Iunie 2013.
Eu sunt noua pe aici dar viitoare mireasa in Iunie 2013...mai exact pe 29 Iunie 2013.
Am fost super agitati cu lista de invitati, alegerea restaurantului, dar le-am dovedit intr-un final :O.
Acum pe lista de prioritati avem : biserica, nasi si muzica...

Va urez spor si rabdare tuturor viitoare miresici de 2013 ! ;;)

dianalungu
18.10.2012, 16:54:00
Buna Miresici de Iunie 2013.
Eu sunt noua pe aici dar viitoare mireasa in Iunie 2013...mai exact pe 29 Iunie 2013.
Am fost super agitati cu lista de invitati, alegerea restaurantului, dar le-am dovedit intr-un final :O.
Acum pe lista de prioritati avem : biserica, nasi si muzica...

Va urez spor si rabdare tuturor viitoare miresici de 2013 ! ;;)
Daca imi permiti un sfat: cauta cat mai repde muzica si da avansul (daca este cazul). Restul pot astepta dar si eu am pe 29 iunie :x si majoritatea trupelor cu care am vorbit sunt luate. Bine, depinde de ce fel de muzica va doriti voi, dar oricum, trebuie rezervata din timp. Bine, la noi si biserica era luata la ora la care am vrut, adica ora 6, dar asta pentru ca e o biserica foarte cautata in Constanta.

Pup si spor la pregatiri

lauraenc
18.10.2012, 20:57:51
Felicitari :) Eu am ales Milano, dar tot miresici de Aristocrat Events Hall suntem amandoua :) Buna alegere

Buna Miresici de Iunie.eu am ales tot data de 15 iunie la Aristocart Events Hall, salon London. Am fost placut surprinsa cand am vazut ca vom fi in aceeasi locatie in ziua cea mare .
Va doresc multa bafta si spor la pregatiri

roa_sea
18.10.2012, 21:55:41
Buna Miresici de Iunie.eu am ales tot data de 15 iunie la Aristocart Events Hall, salon London. Am fost placut surprinsa cand am vazut ca vom fi in aceeasi locatie in ziua cea mare .
Va doresc multa bafta si spor la pregatiri

Bine ai venit Laura! Si eu tot in London am, dar pe 01.06 :)