PDA

Versiunea completa : Miresele din IULIE 2006

Pagini : [1] 2

doralys7
28.02.2006, 00:00:00
Salutare,
Eu fac nunta pe 15 iulie si vreau sa va spun ca nu prea mi-am aranjat aproape nimic. Doar restaurantul, fotograful si orchestra. Voi cele care faceti nunta pe 15 iulie pe unde ati ajuns cu pregatirile, cu cumparaturile? Trebuiea deja sa ma apuc de cumparaturi? E inca timp?

anonymous
02.03.2006, 00:00:00
Buna,
Se pare ca suntem cam in aceeasi oala:grin:...din fericire pentru tine stai mai bine decat mine...eu nu am aranjat decat restaurantul si biserica...celelatle vor fi facute probabil cu o saptamana inainte de nunta...pentru ca din pacate noi suntem pe alte meleaguri si nu putem ajunge decat cu o saptamana inainte de nunta.
Problema mea cea mai mare e ....daca voi reusi sa imi iau rochia intr-o sptamana...eu totusi sper ca da. Cu restul pregatirilor o sa ii mai stresez pe ai mei parinti si socri.
Succes si sa fiti fericiti si iubiti ...pana la urma asta conteaza.

Elisa

olly
buna si eu am nunta in 15 iulie si nu am prea aranjat nimic.unde faceti fetelor invitatiile?eu am vazut cateva destul de dragute pe net.dar nu stiu ce sa fac.cand ar trebui sa le comand ca sa fiu sigura ca le primesc la timp?:zz:

ana_maria
Salut!

Daca tot esti in alta tara, poate ca ar fi o idee buna sa ityi iei rochita de acolo, cine stie poate gasesti chiar mai frumoasa decat ai putea gasi in Romania . daca o lasi pe ultima saptamana poate nu vei gasi ceea ce iti doresti asa cu exactitate, nici timp de modificari nu va mai fi, si ar fi pacat sa faci compromisuri .
Accesorii gen voal , tiara, dresuri , la fel, le poti lua de acolo .
Sfatul meu este sa nu lasi prea multe pentru ultima saptamana caci vei ajunge taaare obosita la nunta .
Pentru decoratiuni poti vorbi si prin internet cu o firma din orasul in care vei face nunta .
Si uite asa vei ajunge mai linistita si cu mai putin stres in ultima saptamana .

elisa_06
03.03.2006, 00:00:00
dragele mele ...mi-am facut si eu cont ca deee...m-ati corupt....;)

E o idee buna sfatul dat de ana-maria. E tocmai "cosmarul" cu care ma confrunt acum :).
Am gasit un site care vinde on-line rochii de mireasa si are si preturi bune...destul de mici pentru ce am mai vazut eu. Imi plac cateva de acolo si chiar sunt tentata sa comand insa....ce ma fac daca atunci cand ajung in Romania vad ceva mai frumos:zz:
http://www.bridalonlinestore.com/store/bridal_gowns_wedding_dress_gowns_1.asp

Ufff ...sunt in asa mare dilema...caci maica-mea si sor-mea au colindat orasul si au zis ca au vazut destul de dragutze.La agnes toma....peste 25 de mil....la pretul asta chiar prefer sa imi iau de aici.
Chiar m-am indragostit de rochiile de pe site-ul ce l-am precizat mai sus...insa chestia e ca trebuie sa te masori singura si sa le dai dealii si ei iti vor face rochia....daca o sa am nevoie de modificari sper sa gasesc un atelier pe aici care sa o poata retusa.
De asemenea sper sa pot gasi in orasul meu pe cineva care sa preseze, sa calce rochia....ca dupa 15 ore de zbor garantat nu va arata ft bine.

sa inteleg ca voi ma sfatuiti sa imi iau rochia de aici...ma gandeam si eu la varianta asta...mai salvez ceva timp avand in vedere ca am doar o saptamana pentru tot.

mult succes celor care sunt in situatia de a fi mireasa...ma gandeam ca e mai usor.

[icon:g31/]

elisa_06
fetelor...am pus ceva poze in albumul meu...nu stiu cat de bine se vad...insa daca vreti mai multe detalii...mergeti pe:
http://www.bridalonlinestore.com/store/bridal_gowns_wedding_dress_gowns_1.asp

elisa_06
se pare ca la cerere site-ul livreaza rochii in tara in care vrei tu numai ca trebuie sa ii suni sau sa le scrii e-mail ca sa vezi cat costa trasportul....sper sa reusesc sa vb eu cu ei zilele astea si sa ii intreb cat e pentru Romania...chiar sunt curioasa/

elisa_06
la capitolul invitatii am gasit ceva pe net si am sa comand de acolo...cu precizarea sa le ridice cineva din rom...probabil mama.

am sa comand probabil ceva marturii...insa chiar nu stiu la barbati ce as putea comanda.

Vreo idee...???

Am uitat sa precizez ca noi suntem in U.S.A.....ma gandesc ca am mai putea lua de aici cate ceva.

Pupici.[icon:g31/]

ana_maria
buna si eu am nunta in 15 iulie si nu am prea aranjat nimic.unde faceti fetelor invitatiile?eu am vazut cateva destul de dragute pe net.dar nu stiu ce sa fac.cand ar trebui sa le comand ca sa fiu sigura ca le primesc la timp?:zz:
Buna Olly,

Fiecare magazin online are timpul sau de executie, de aceea e bine sa ii intrebi direct pe cei la care le-ai vazut .
In general e bine sa le ai deja cu 2 luni si un pic inainte de nunta . Invitatiile se dau intre 2luni-2sapt. inainte . Daca le dai mai devreme risti sa uite oamenii pana atunci, iar daca le dai mai tarziu s-ar putea sa nu fie pregatiti sa vina .

annabell
01.05.2006, 00:00:00
buna!

Eu mi-am facut rochie la comanda, ca aveam o idee fixa privind stilul acesteia.
Rochia de cununie civila probabil o sa fie un costumas mai special, mai elegant, dar care va putea fi purtat si la alte ocazii.

fleur
01.05.2006, 00:00:00
buna fetele..ce faceti aveti rochita de mireasa? eu nu m-am hotrat asupra modelului...va rog frumos aveti idei...
ce rochite de cununie v-ati luat?
pupicei

salifidan
02.05.2006, 00:00:00
ralu rochitza ta e superba:).eu inca nu am fost sa-mi caut dar mai este timp,nu m-am hotarat cum o sa fie dar cand am s-o vad am sa stiu care este a mea.nu vreau sa fie nici foart impopotonata dar nici simpla sa fi ceva deosebit.fleur tu ai fost sa-ti cauti rochitza de mireasa ?

salifidan
eu nu vreau sa port voal ,ce parere avetzi?

crisarh
Buna
Eu o am din februarie, de la targul de la Rom expo.
Acum alerg dupa rochia de cununie. Trebuie sa rezolv si cu pantofii.
Si cu hainele mirelui. El nu se prea agita deloc. Zice ca mai are timp. :grin:
voi cu ce stati bine si cu ce mai aveti de rezolvat?
noi mai trebuie sa gasim vinul, cu asta stam cam prost.8)
Vai! si verighetele!!!!!
wow. mai e putin pana in iulie.
voi cum stati?

ralukyon
eu o fac la comanda...uita-te in galerie...aia e...am fost la o proba pana acum..
Iar de cununie mi-am luat un costumas tare dragut....imi place tare mult...si ala e la galerie...

annabell
03.05.2006, 00:00:00
Intr-adevar f. frumoasa rochita. Eu oricum sunt pt rochie la comanda - dar probabil si pt ca eu sunt f. slaba si oricum nu prea imi vine nimic de-a gata :)

Noi inca nu avem: flori, invitatii, verighete, costum pt mire... Adica detalii mici :grin:

annabell
Aaa, da, am uitat de tort, marturii (e chiar traditie sau e mai degraba ceva inventat de agentii?), cadou pt nasi, bautura, pantofi...
A auzit vreuna dintre voi ca s-ar face inainte de cununie un fel de slujba de dezlegara pt miri si nasi? Mi-a spus o prietena (popa nu a zis nimic) cum ca asa se face, neaparat-neaparat, iar eu sunt un pic pierduta. Vreo idee?

salifidan
draga crisarh iti multumesc pt raspuns ,asa voi face si eu si o sa fie ok:).

crisarh
Draga Salifidan,
O prietena de a mea a puratat la rochia de mireasa voalul pe umeri ca o esarfa. Adica nu l-a mai prins in par. Poti sa faci si tu la fel daca vrei.
Bafta

crisarh
Voi, mirese din iulie, cu ce stati bine si cu ce nu?
Eu am rochia de mireasa, poseta, manusile si florile pe care le pun in par. Trebuie sa alerg dupa voal si pantofii de mireasa; Si dupa tinuta la cununia civila.
Am stabilit culorile si cum va fi amenajat restaurantul, avem DJ, fotograf si video. Biserica este rezervata. Am dat verighetele in lucru, maine sun dupa ele. Mi-am cumparat cerceii si colierul.
Am cumparat bauturile alcoolice, trebuie sa rezolvam cu vinul. Ne gandeam la Recas-Feteasca Regala, aici avem o problema ca nu toti sunt de acord cu acest vin, e putin sifonat, trebuie sa mai "sapam".
Invitatiile le-am impartit in mare, mai avem 18 de dat.
Cam atat avem gata.
Ce ar mai trebui, cu ce sa mai continuam. Voi ce spuneti?
Bafta si noroc

crisarh
Draga Annabell
Preotul nostru a zis ca este obligatoriu sa tinem post o saptamana si sa mergem la spovedanie inainte de nunta, pt noi si parca si pt nasi. Dar nu este obligatoriu la toate bisericile, dar la Sf. Silvestru, unde facem noi asa ne-a zis preotul.
:grin:

dori1982
eu nu mi-am luat nimic de imbracat, mirele nici ata ca el are timp........ in schimb am verighetele, invitatille si pernutza de verighete:)de la calin events. eu am nunat pe 1 iulie si cunuia mai devreme. asa ca am cam intrat in panica8)

fleur
buna Raluca..f draguta rochita ta, spui ca ai facut-o la comanda....
daca imi poti spune te rog unde , cat timp iti ia sa-ti faca rochita, si cat te costa....mersi pupici...si eu am doua modele care imi plac...dar speram sa o gasesc de-a gata , sa nu merg sa probez...

fleur
buna!!
eu inca nu am probat nimic....sper sa am timp..si sa-mi gasesc o rochita draguta...si costumas, sau ceva pt cunuia civila....
voi ce v-ati luat pt cunuia civila...pupicei dulci

ligia
Buna fetelor! Eu am rochitza (am poza in album) dar inca mai am multe de rezolvat.
Mirele meu nu are costum dar zice si el ca mai are timp. Nu am pantofi dar cred ca mi-i iau abia cand primesc rochia (am facut comanda).
In rest, nu avem invitatii, tort, marturii...nici nu mai stiu. Mie nu imi trebuie costumas pt. cununia civila, pt. ca la noi se cam fac ceremoniile in aceeasi zi si o sa fiu in rochia de mireasa.
Cam atat imi amintesc acum.
Va pup pe toate si spor la pregatiri!8)

ligia
crisa, tu deja ai impartit invitatiile?:huh: eu nici macar nu le-am facut! Asa devreme se dau? eu m-am gandit la jumatatea lui iunie cel mai devreme sa incep sa le impart? Ce ziceti? eu am nunta in 29, e prea tarziu?
In legatura cu dezlegarea la preot, eu stiam ca se face o impartasanie a celor 2 miri cu ceva vreme inainte, iar daca unul din ei a mai fost casatorit atunci se face dezlegarea. Altfel nu vad de ce sa te dezlege? Dar nu e neaparata nevoie sa le faci, cel putin unde am intrebat eu asa e, poate depinde de Biserica respectiva, de zone...nu stiu.

mam
A auzit vreuna dintre voi ca s-ar face inainte de cununie un fel de slujba de dezlegara pt miri si nasi? Mi-a spus o prietena (popa nu a zis nimic) cum ca asa se face, neaparat-neaparat, iar eu sunt un pic pierduta. Vreo idee?

eu n-am auzit de asha ceva decat DACA - nasii nu sunt cununati, sau sunt rude de gradu 1 cu tine - frate mai mic, sora mai mica, in rest...

mam
buna fetele..ce faceti aveti rochita de mireasa? eu nu m-am hotrat asupra modelului...va rog frumos aveti idei...
pupicei
take a look in album:love: sapt asta pun si pozele cu rochitza ptr cununie si pantofii ptr civila si religioasa:) pupici si feedback 8)

ralukyon
fleur,rochita mi-o fac la Bride's Boutique,cred ca stii,dureaza cam o luna jumate..max...si pe mine ma costa 24 mil,pt ca eu ,din cate ai vz,vreau cu dantela aplicata...si asta costa ceva...
Mie imi place super mult aici,ca avea materiale si dantele si tot ce vroiai,pt toate gusturile...f multe...
Dc te intereseaza,iti dau mai multe detalii.
sa stii ca si eu am cautat ceva sa iau de-a gata...dar sincer nu m-a incantat nimik in mod special...si cum aveam poza asta si o tot admiram...am zis ca pana la urma tre sa o fac....:grin:

annabell
04.05.2006, 00:00:00
Multumesc crisarh si ligia! Evident va trebui sa vorbim si cu preotul, dar ieri nu l-am gasit, iar duminica e mult prea mare imbulzeala. Dar vom rezolva cumva.
Nici eu nu am facut inivitatiile inca, dar am vorbit cu majoritatea oamenilor, deci cam stiu cine ar trebui sa vina si cine nu poate. Nu o sa-i ia prin surprindere invitatia :grin:

danageo
Neata Annabell,
Si noi vom tine post cel putin in saptamana dinaintea nuntii ca se ne putem spovedi si impartasii.La fel si nasii nostri si de preferat si parintii.
Dar pana la urma tine de voi 2 si de ce simtiti voi.
Inceraca sa vb cu preotul care va va cununa..

crisarh
Am si eu o intrebare.
Unde gasesc material pt voal, organza. Am cumparat rochia de la Alb si Negru, dar organza de la rochie nu se potriveste cu voalul organza pe care-l au cei de la Alb si Negru.
Si un atelier sau coitor care sa-l coasa pe margini.
merci
va pup

crisarh
Eu sunt putin patita cu invitatii la nunta. I-am anuntat pe toti ca vor fi invitati la nunta mea in vara, inca din iarna am vorbit cu toata lumea, le-am spus si luna si ziua, cu toate acestea, majoritatea au retinut luna iunie in loc de iulie, altii cand a venit vremea sa-si programeze concediile au uitat data nuntii. Si nu au sunat sa ne intrebe, iar acum isi reprogrameaza concediile. Asa ca am preferat sa impart invitatiile cat mai repede sa aibe scris data la care au promis ca vin la nunta. Iar luna iulie e luna de concedii.
Am inceput sa impart invitatiile de pe la jumatatea lui aprilie, 100 invitatii, si inca mai am 15. Se impart destul de greu, fie nu-i gasesti acasa, fie apar diverse probleme si nu pot azi lasa pe maine si tot asa. Nu stiu daca e bine sa lasati invitatiile pe luna iunie, eu cred ca-i prea tarziu.
Oricum, bafta tuturor miresicilor din iulie ca totul va fi bine.

emilialigi
buna fetelor! s eu sunt o mireasa de iulie, mai exact 15 iulie!
pana acum avem:restaurant, rochie si pantofi mireasa, costum, pantofi si accesorii mire, voal, tiara si alte accesorii mireasa, invitatii (date aproape toate), dj, fotograf, cameraman, firma pentru flori si alte aranjamente, mai avem haine cununie de luat, bautura spirtoasa si luna de miere de achitat!:grin: cam asta ar fi, sper ca nu am uitat nimic :zz:!

movulina
05.05.2006, 00:00:00
Salutare fetele!
HMMMMMMMM incep sa ma gandesc tot mai mult la hainele de cununie, desi am zis ca nu voi face mare tam tam....doar parintii fratii si nasii (facem cununia mai repede).....incep emotiile......si am o gramada de probleme de rezolvat........nasi, restaurant (cantina), rochitza mea e cumparata, pantofi nu am......voalul mi l-am luat.......costumul de mire inca nu l-am gasit, pantofi pentru el inca nu am luat.......ne-am facut o socoteala asa-n mare si ajungem la vreo 330mil .......cam mult nu?

sodiana
09.05.2006, 09:13:18
Si eu voi fii mireasa in 15 Iulie si pana acum ne-am arezervat restaurantul (sambata vrem sa finalizam in mare parte meniul), mi-am luat rochia ceea ce era cel mai important pt mine, invitatiile vor fi gata saptamana asta, am rezolvat cu muzica, fotografii si filmat. Mai avem costum pt dl Mire numai ca el a zis ca vrea sa dea prima data burta jos si apoi sa-si ia costum mai trebuie sa-mi iau pantofii, voal si alte accesorii. Mai avem florile si mai vedem noi. Ca acuma nu-mi mai aduc aminte ce trebuie.

movulina
09.05.2006, 10:06:12
Buna fetele
si eu am nunta in 29/07/06 si inca nu am facut invitatiile....ce mai am de facut???
TOATE cumparaturile......legat de imaprtasanie si dezlegare asa stiu si eu ca Ligia....
apropos.....nu stiu ce culori sa-mi aleg pentru sala.....sala e in tonuri de portocaliu galben si alb.....si nu ma prea incanta.....ce se potriveste cu aceste culori??

crisarh
09.05.2006, 11:18:04
Miresici! Au schimbat sit-ul si eu nu ma mai descurc in el.
Nu mai afiseaza nr de luni sau zile care au mai ramas pana la nunta. De ce oare? Ce trebuie sa completez ca sa aflu cat mai am pana la nunta?
Si cum pot sa mai vizualizez albumele noastra de poze?
Sunt tare necajita. Cine ma ajuta si pe mine cu niste raspunsuri?

admin
09.05.2006, 11:23:29
Ne cerem scuze. Se lucreaza la asta acum. :(

dj
09.05.2006, 12:24:59
Salutare fetele!
HMMMMMMMM incep sa ma gandesc tot mai mult la hainele de cununie, desi am zis ca nu voi face mare tam tam....doar parintii fratii si nasii (facem cununia mai repede).....incep emotiile......si am o gramada de probleme de rezolvat........nasi, restaurant (cantina), rochitza mea e cumparata, pantofi nu am......voalul mi l-am luat.......costumul de mire inca nu l-am gasit, pantofi pentru el inca nu am luat.......ne-am facut o socoteala asa-n mare si ajungem la vreo 330mil .......cam mult nu?
la 330 milioane iesi foarte bine (daca ai inclus toate costurile). Cati invitati ai?

dj
09.05.2006, 12:29:03
Si eu voi fii mireasa in 15 Iulie si pana acum ne-am arezervat restaurantul (sambata vrem sa finalizam in mare parte meniul), mi-am luat rochia ceea ce era cel mai important pt mine, invitatiile vor fi gata saptamana asta, am rezolvat cu muzica, fotografii si filmat. Mai avem costum pt dl Mire numai ca el a zis ca vrea sa dea prima data burta jos si apoi sa-si ia costum mai trebuie sa-mi iau pantofii, voal si alte accesorii. Mai avem florile si mai vedem noi. Ca acuma nu-mi mai aduc aminte ce trebuie.
Daca vrea sa dea burta jos si spune de mult ca se apuca el de slabit iti dau o reteta care la noi momentan functioneaza: am pus pariu pe 2000 Euro (sa isi ia motocicleta) ca nu slabeste pana pe 29 iulie nici 6,5 kg cat ar fi dupa el un minim de slabit. De ieri s-a apucat de baut ceaiuri si se pare ca urmeaza gimnastica sau alergat! Sper sa tina ca e mai interesat sa castige pariul decat de bani (de fapt amandoi vrem sa castige pariul)!

livia1
09.05.2006, 21:24:59
nu esti singura..nici eu nu vreau..consider ca e mai bine..de altfel mi-ar fi deranjat putin si coafura

movulina
10.05.2006, 12:36:55
aprox 220 sper ca nu mai multi :)

dj
10.05.2006, 12:44:35
aprox 220 sper ca nu mai multi :)
Ai iesit mai mult decat foarte bine. Pe noi ne costa aproape 5000 euro o nunta cu maxim 70 de invitati...

crisarh
12.05.2006, 12:39:11
Am reusit sa rezolvam cu verighetele, gata le-am facut si sunt la noi. Le-am facut la un bijutier si suntem foarte multumiti de ele si de el. Am mai taiat ceva de pe lista.
Acum umblam dupa haine. Eu dupa o rochita pt cununia civila si viitorul sot dupa costume. Am fost aseara prin Cocor si Unirea, recunosc ca nu am apucat sa intru in toate magazinele, dar nu am gasit nimic care sa-mi placa. Unde as putea sa gasesc o rochita de vara din matase, simpla si frumoasa, in culori pastelate, ma rog o singura culoare. Stiti pe undeva? Ceva magazine? Tare mi-e ca nu o sa gasesc.
Apoi trebuie sa alerg dupa sandale si poseta care sa se potriveasca cu culoarea rochiei. ufff.

angicaruntu
12.05.2006, 23:27:22
Eu nu am rochie, am o idee dar......stie cineva care sunt magazinele cu rochii mai deosebite in Tm,nu conteaza pretul f mult dar vreau ceva simplu elegant si cu trena.
Va rog sa ma ajutati cu ceva info,magazine in Tm,sau ceva atelier pt comanda...numai ca nu am decit o luna la dispozitie...
Multumesc anticipat!!!
Angi

aandrada
13.05.2006, 00:22:25
Vine pupăza și spune: vreau să stau și eu aici.

Bună, fetelor!

ligia
13.05.2006, 10:17:47
Draga Angi, daca zici ca nu conteaza pretul, la Salon Gabriela au rochii frumoase si cu trena, se pot si inchiria, eu de acolo mi-am luat rochia si sunt foarte incantata. La comanda cred ca e tarziu sa iti faci, trebuia cu vreo 2-3 luni inainte sa dai comanda. Mai multe info despre magazine gasesti la topic-ul Nunta in Timisoara. Succes!

dj
13.05.2006, 13:02:54
Eu nu am rochie, am o idee dar......stie cineva care sunt magazinele cu rochii mai deosebite in Tm,nu conteaza pretul f mult dar vreau ceva simplu elegant si cu trena.
Va rog sa ma ajutati cu ceva info,magazine in Tm,sau ceva atelier pt comanda...numai ca nu am decit o luna la dispozitie...
Multumesc anticipat!!!
Angi
Daca nunta e pe 29 iulie mai ai 2 luni si jumatate pana atunci! Ai timp sa o faci pe comanda, stai linistita.
Eu tot pe 29 iulie am nunta si dau comanda la inceputul lui iunie si pana in iulie e gata.

annabell
13.05.2006, 14:07:11
Gata, am mai taiat de pe lista doua lucruri: pantofii (!!!! foarte draguti, facuti la comanda, deloc scumpi - si am comandat si o varianta fara tocuri) si invitatiile (in sfarsit am apucat sa le comandam; o sa mai dureze vreo 2 saptamani pana reusesc sa le impartim). Si saptamana viitoare o sa comandam si verighetele. Credeti ca e posibil sa am totul pregatit in timp?!!

annabell
13.05.2006, 14:07:49
Aaa, nunta e pe 15 iulie....

aandrada
13.05.2006, 14:13:52
Gata, am mai taiat de pe lista doua lucruri: pantofii (!!!! foarte draguti, facuti la comanda, deloc scumpi - si am comandat si o varianta fara tocuri) si invitatiile (in sfarsit am apucat sa le comandam; o sa mai dureze vreo 2 saptamani pana reusesc sa le impartim). Si saptamana viitoare o sa comandam si verighetele. Credeti ca e posibil sa am totul pregatit in timp?!!

Ai timp, eu am pe 1 și abia luni îmi vin invitațiile. Depinde și câtă lume ai. Ai noștri știu de nuntă chiar dacă n-am trimis invitațiile. Și eu abia ieri mi-am comandat pantofii și sunt gata prin 20, iar verighetele luni. Dacă ești în stadiul ăsta până la mijlocul lui iunie termini, la fel cum și eu o să termin în prima săptămână din iunie. SĂ rămână doar băuturile în iunie, și gata. Ah, ce simplu pare! :))

movulina
15.05.2006, 09:16:18
salutare dj,
pai...avand in vedere ca este o cantina si nu un restaurant.....cred ca este destul de.....
pfuuu
si acum ma agit ca nu-mi mai conevine sala.....adica va deveni neincapatoare pentru cate persoane vor fi ...... am intrebat in stanga si-n dreapta ....daca exista cineva care si-a anulat nunta....in sibiu....si are sala peste 300 de locuri.....si inca nici un rapsuns....mai astept...
va poopacesk

annabell
15.05.2006, 19:36:06
Da, si la noi majoritatea oamenilor stiu deja de nunta. Doar sunt cativa care sunt mai "formalisti", lor trebuie sa le dam direct invitatia.
Bauturile le vom cumpara candva spre sfarsitul lui iunie, acum incercam sa gasim fotograf si cameraman. Si evident costum pt mire (care e foarte relaxat si considera ca mai e timp berechet - suna cunoscut, nu? :) ).

aandrada
17.05.2006, 00:15:17
cine mai are nunta pe 1? sau sunt prima? :D

crisarh
17.05.2006, 00:32:43
Ati rezolvat cu vinul? L-ati cumparat sau stiti de unde sa-l cumparati? Noi stam cam prost la acest capitol. Nu gasim si nu stim pe unde sa mai intrebam.
Cum se numeste vinul ales de voi? Poate ma mai lamuresc si eu.

crisarh
17.05.2006, 00:58:18
Mai am o intrebare. Eu am 2 domnisoare de onoare, dar el are numai un cavaler. Trebuie neaparat sa mai gasim un cavaler sau putem merge asa? Nu stim de unde sa mai scoatem un cavaler, doar daca dam la ziar anunt, caut cavaler.

movulina
17.05.2006, 08:29:06
Salut Crisarh,
din cate stiu eu nu este neaparata nevoie de acelasi nr de cavaleri din partea lui, respectiv a ta.
dar, eu stiu ca trebuie sa ai cavalerii (in perechi) fara sotz.....
v-am poopacit

annabell
17.05.2006, 11:44:58
Mai am o intrebare. Eu am 2 domnisoare de onoare, dar el are numai un cavaler. Trebuie neaparat sa mai gasim un cavaler sau putem merge asa? Nu stim de unde sa mai scoatem un cavaler, doar daca dam la ziar anunt, caut cavaler.

Dragutz... :) Eu sunt inca in faza de dat anunt pt primul cavaler - avand 2 domnisoare de onoare dar nici un cavaler. Eventual fac o licitatie. :)

aandrada
17.05.2006, 15:06:29
noi n-avem nici domnișoare, nici cavaleri oficiali, o să improvizăm, avem amândoi surori nemăritate, și un frate, și o mulțime de domnișori și domnișoare în grupul de prieteni invitați...

crisarh
19.05.2006, 15:16:37
Problema ca noi nu mai avem nici frati si nici prieteni ca sa-i facem cavaleri. Pana acum avem 2 dominsoare de onoare si un cavaler, ar trebui sa mai gasim un cavaler, dar nu stiu unde. Vroiam sa fie 2 cu 2.

crisarh
19.05.2006, 16:04:51
Eu am facut o lista cu ce trebuie cumparat si rezolvat pana la nunta.
Dupa ce o parcurgeti, sa spuneti daca am omis ceva? Este o lista buna?
MIREASA
Cun relig: rochie, poseta,manusi,biju, balene, voal, pantofi, jarteluta, slip, ciorapi, machiaj, coafat, proba machiat, proba coafat, mese/suvite, vopsit gene+sp, pensat, manichiura,
Cun civila: rochie, sandale, biju, slip, sutien, palarie, poseta, machiat, coafat, buchet,
MIRELE
Cun relig:camasa, costum, vesta, lavaliera, butoni, pantofi, camasa rezerva, sosete, slip, curea aurie,
Cun civila:costum, pantofi, sosete, camasa, cravata, slip,
CUN RELIG bis: verighet, grau/orez, cosulet grau,
CUN CIVIL primarie: certif prenuptial, sampanie, pahare, piscoturi, taxa cun civil, petrecere dupa cununie,
MAT PERS: invitatii, meniu+marturii, servetele
PETRECERE REST : meniu , bauturi alcoolice, vin, sucuri, apa plata+min, sampanie, piscoturi, alune, rontaieli, bomb raffaello, tort, fructe, parfe, 10% chelneri, DJ
DÉCOR ARANJAMENT RESTAURANT: huse scaun-90, masa prezidiu, baloane heliu-42, boluri -14, torte -8, funde+flori torte-8, aranj flori prezid-1, lumanari ext-30, naproane -14, arcada fier forjat-1
ALTE DECORATIUNI: artificii-3.5min, masina epoca, décor masini,
buchet mireasa
buchet nasa
floare domnisoare 2buc
cosulet domnisoare
cocarde invitati
cocarde parinti
cocarde mire+nas
cocarda cavaler
ace cu gamalie 100

FOTO/VIDEO

vicky
19.05.2006, 19:49:45
-epilat,
-pahare decorate miri/ nasi pentru nunta. vad ca ai trecut pahare la cununia civila. din cate stiu au ei pahare de sampanie acolo. cred ca mai importante sunt cele de la petrecere,
-cadou nasi (daca e cazul)
-transport si cazare invitati (daca e pe cheltuiala voastra)
-ai trecut artificii. nu stiu la care te-ai referit dar sa ai si de tort
-exploder si inima baloane (daca e cazul)
-cafea, daca nu e inclusa in meniu (cam 3 cafele de pers ne-au zis noua de la restaurant)
-casuta/dar de nunta
-pernuta verighete
obs: sampania trebuie si la intampinarea invitatilor si la tort. calculeaza numar dublu de sticle.

ti-am scris ce avem noi in plus in listutza... sper sa nu fi uitat ceva. unele lucruri sunt optionale/tin de gusturi... te felicit ca ai trecut pe lista acele cu gamalie si grau/ orez... sunt primele lucruri care observi ca iti lipsesc si nimeni nu se gandise la ele..

dj
19.05.2006, 19:52:27
Nu e obligatoriu sa dai sampanie la tort. Chiar e recomandat sa nu dai; pentru ca pana atunci toata lumea bea cate ceva si risti sa se ameteasca rau din cauza amestecarii bauturilor.

vicky
19.05.2006, 20:31:04
da, merci. nu m-am gandit la asta.
dar nu a zis nimeni ca este obligatoriu. chiar am zis ca unele lucruri sunt optionale/tin de gusturi.. o sa ma mai gandesc si eu daca sa dam sampanie la tort.. merci inca o data :)

crisarh
19.05.2006, 23:44:24
merci
am trecut in tabel ceea ce omisesem. vai, tocmai de cafele uitase, ii lasam pe invitati sa doarma pe ei. unde mi-e capul. noroc cu voi
va pup. merci

dj
20.05.2006, 13:28:31
Ce stiti de bere la nunta? Ma gandesc ca in iulie e cald si sunt destui cei care beau bere dar nici nu-mi aduc aminte sa fi vazut bere la vreo nunta...

crisarh
20.05.2006, 19:28:08
In completare la lista mea afisata mai sus, nu stiu daca este valabil pt toate restaurantele, dar cred ca trebuie sa cumparam si hartie igienica, sapun si servetele de sters pe maini la toalete.

In legatura cu berea, si noi ne-am gandit la ea, dar apoi am renuntat. La peste nu merge sa bei bere, iar daca un invitat a inceput sa bea bere de la inceput, mi-am pus intrebarea: la peste ce va bea? tot bere? sau trece pe vin? dar e bine sa amestece bauturile? si apoi sa treaca pe bere? si cum e " cu berea dupa vin e un chin ".
Apoi nu stim cati or sa bea bere si cati vin, nu stiu cum sa calculez. Asa ca mai bine respect traditia de pana acum si o sa dam numai vin alb demisec. Nici macar vin rosu nu o sa avem. Incercam sa alegem un vin alb bun, care sa placa la toata lumea.
Asta e parerea noastra. Si sper sa fie buna.

angicaruntu
20.05.2006, 21:19:04
pupicei

ceau
si eu am nunta in iulie in 29, dar marea mea problema este ca nu am rochie,,,,sper ca int-o luna sa apuc sa imi cumpar....daca nu....nu stiu cum sa ma imbrac....vreau ceva cu corset si trena de 3 metri:)))
Pt cununie am avut un costumas ...
Aveti idee de unde pot sa imi cumpar o rochie simpla si f elganta

Angi

ligia
20.05.2006, 22:52:02
Ce stiti de bere la nunta? Ma gandesc ca in iulie e cald si sunt destui cei care beau bere dar nici nu-mi aduc aminte sa fi vazut bere la vreo nunta...
Eu iau bere , e vara si o sa se bea mai multa bere decat vin, in mod sigur. Si eu am peste in meniu, dar la peste pot sa bea vin. Si o sa am pe langa bere si vin, whisky si tuica. Am mai vazut nunti fara vin, fara bere vara nu prea merge...parerea mea! Si nu cred neaparat ca o sa amestece bauturile, sunt oameni care beau numai whisky toata noaptea si nu beau bere deloc, iau cate putin din fiecare sa impac pe toata lumea. Noi ne-am consultat cu administratorul salii si ne-a sfatuit din experientza lui de la atatea nunti cum sa facem sa fie bine.
Angi, ai incercat la salon gabriela cum ti-am mai scris? Acolo au rochii cu trena.

crisarh
21.05.2006, 10:26:15
Salut Crisarh,
din cate stiu eu nu este neaparata nevoie de acelasi nr de cavaleri din partea lui, respectiv a ta.
dar, eu stiu ca trebuie sa ai cavalerii (in perechi) fara sotz.....
v-am poopacit

Eu nu am inteles prea bine cum e cu e "sa ai cavaleri (in perechi) fara sot?
Adica sa am ori 1 cavaler ori 3 cavaleri?
La momentul acesta am 2 domnisoare de onoare si un cavaler. Este ok asa?
Sa ma chiniu sa mai caut un cavaler sau pot sa raman la 2 domnisoare si un cavaler?
Daca raman cu 2 la1, m-am gandit ca cei doi, domnisoara si cavalerul (care sunt un cuplu) vor sta in stanga si dreapta nasilor, iar cealalta domnisoara va pune florile in piept invitatiilor. Apoi, la restaurant, toti trei vor conduce invitatii la mese.
este bine asa?

annabell
21.05.2006, 14:43:09
Haaaa, acum vad ca am scris gresit - de fapt avem 3 domnisoare de onoare. Dar am gasit deja un cavaler de onoare - si cred ca o sa ramana el singurul. Nu mai am de unde sa scot alti 2. Asa ca 1+1 o sa stea langa noi la altar, iar celelalte 2 se vor ocupa de invitati. Iar la restaurant - la munca cu toate :).

Cred ca asta iti raspunde si tie, crisarh, la intrebare, nu?

angicaruntu
21.05.2006, 20:05:25
buna!

Eu mi-am facut rochie la comanda, ca aveam o idee fixa privind stilul acesteia.
Rochia de cununie civila probabil o sa fie un costumas mai special, mai elegant, dar care va putea fi purtat si la alte ocazii.

Ceau,

am si eu o intrebare:))
In cit timp este gata rochita ta facuta la comanda,eu am la dispozitie doar o luna de zile sa imi cumpar sau sa imi fac ....
Si nu stiu daca poate cineva sa imi faca rochia.Modelul il am si eu....dar...
Mai am de impartit invitatiile,si multe alte maruntisuri..sper sa nu uit ceva....pt ca am inceput sa am cosmaruri:(((

Angi

movulina
22.05.2006, 08:35:37
salut crisarh,
din cate stiu eu (si mai exact de la nanasii mei...) tb sa ai cavaleri perechi fara sotz.....eu una asa am de gand sa fac....
poopici

annabell
22.05.2006, 14:21:28
Salut,

In mod normal o luna ar trebui sa fie suficient. Singura problema sa nu prinzi croitoreasa in concediu. Rochia mea a durat destul de mult, dar asta datorita diferendelor de opinie cu croitoreasa.
Dar daca te decizi sa-ti faci la comanda, e bine sa vorbesti cu croitoreasa chiar inainte sa-ti gasesti material, sa te aiba in vedere pentru perioada urmatoare si sa-ti dea si un orizont de timp.

movulina
23.05.2006, 08:42:26
Salutare fetele,
ai putea ca cauti putin si poate vei si gasi rochitza.....acolo/atunci cand te vei astepta mai putin
eu una prefer sa iau de-a gata...si eventual daca mai are nevoie de modificari......

pupici

Monique
23.05.2006, 16:01:31

Si eu o sa fiu mireasa pe 15 iulie, si acum sunt in cautare de pantofi. Imi poti spune unde ti-a comandat pantofii ? E interesant ca ti-a putut face si o varianta fara toc.

aandrada
23.05.2006, 18:11:40
Si eu o sa fiu mireasa pe 15 iulie, si acum sunt in cautare de pantofi. Imi poti spune unde ti-a comandat pantofii ? E interesant ca ti-a putut face si o varianta fara toc.

Și eu azi mi i-am scos, au ieșit perfect. Sincer, cam aveam emoții...Îți trimit un PM cu detalii. (nu cred că e vb. de aceeași firmă de care se vorbea mai sus, da' mai multe variante nu strică)

angicaruntu
23.05.2006, 22:50:49
Eu iau bere , e vara si o sa se bea mai multa bere decat vin, in mod sigur. Si eu am peste in meniu, dar la peste pot sa bea vin. Si o sa am pe langa bere si vin, whisky si tuica. Am mai vazut nunti fara vin, fara bere vara nu prea merge...parerea mea! Si nu cred neaparat ca o sa amestece bauturile, sunt oameni care beau numai whisky toata noaptea si nu beau bere deloc, iau cate putin din fiecare sa impac pe toata lumea. Noi ne-am consultat cu administratorul salii si ne-a sfatuit din experientza lui de la atatea nunti cum sa facem sa fie bine.
Angi, ai incercat la salon gabriela cum ti-am mai scris? Acolo au rochii cu trena.

Ceau,
mersi de raspuns,problema mea este ca am cautat numai pe net:((,acum nu sunt in tara,ajung abea in 26 iunie, si nunta este in 29 iulie,de aceea intreb poate ca voi deja a-ti fost prim magazine si aveti vreo idee.
Eu am putin timp si multe de facut.
Am inteles ca la Arad este o casa de moda cu rochii f faine,si se pot si modifica,dar ar fi mai usor daca as gasi in Tm.
Cita bere ai tu la nunta pe persoana,?La vin m-am gindit si eu ca nu ar trebui sa iau f mult.Trebuie sa imi fac liste cu tot ce am de facut cind ajung.
De aceea vreau sa va multumesc fetelor pt ajutorul dat,ma inspir f mult din msg voastre.
Mersi:))
Spor la pregatiiri
Pupici,
Angi

angicaruntu
23.05.2006, 22:54:55
Salut,

In mod normal o luna ar trebui sa fie suficient. Singura problema sa nu prinzi croitoreasa in concediu. Rochia mea a durat destul de mult, dar asta datorita diferendelor de opinie cu croitoreasa.
Dar daca te decizi sa-ti faci la comanda, e bine sa vorbesti cu croitoreasa chiar inainte sa-ti gasesti material, sa te aiba in vedere pentru perioada urmatoare si sa-ti dea si un orizont de timp.

Mersi mult.acum ramine de vazut sa si gasesc o casa de moda in Tm,care sa imi faca rochia la timp,in orice caz merg mai mult pe varianta cumparat.

Incerc sa gasesc ceva pe net,sper sa am noroc.
Angi

angicaruntu
23.05.2006, 23:09:09
Draga Angi, daca zici ca nu conteaza pretul, la Salon Gabriela au rochii frumoase si cu trena, se pot si inchiria, eu de acolo mi-am luat rochia si sunt foarte incantata. La comanda cred ca e tarziu sa iti faci, trebuia cu vreo 2-3 luni inainte sa dai comanda. Mai multe info despre magazine gasesti la topic-ul Nunta in Timisoara. Succes!

Ceau din nou in aceeasi seara.
Mersi o sa incer la salon,tu ti ai inchiriat rochia de acolo sau ai cumparat-o.
Nu suna rau nici faza cu inchiriatu...,o sa merg la ei cum ajung in tara,
Eu caut ceva simplu dar elagant,cu trena si corset.Problema mea este ca sunt inalta, si de aceea imi e frica ca nu o sa gasesc.
O sa caut in seara asta si pe net s avad daca gasesc ceva despre salon pe net.
Pupici

ligia
24.05.2006, 09:33:58
Ceau din nou in aceeasi seara.
Mersi o sa incer la salon,tu ti ai inchiriat rochia de acolo sau ai cumparat-o.
Nu suna rau nici faza cu inchiriatu...,o sa merg la ei cum ajung in tara,
Eu caut ceva simplu dar elagant,cu trena si corset.Problema mea este ca sunt inalta, si de aceea imi e frica ca nu o sa gasesc.
O sa caut in seara asta si pe net s avad daca gasesc ceva despre salon pe net.
Pupici
Eu mi-am cumparat rochia, e cu trena si fara bretele sau maneci, e simpla si eleganta, a fost cam scumpa dar merita si cred ca merit si eu macar o data in viatza. Daca vrei sa cumperi sunt preturi intre 8 mil. si 1500 euro, iar de inchiriat sunt intre 8-15 mil cele cu 1000 euro. O sa iti gasesti sigur ceva si au modelele si pt. tipe mai inalte, mie multe dintre rochii mi-au fost lungi. Poti incerca si la alte saloane, poate nu avem aceleasi gusturi, dar mie rochiile de acolo mi s-au parut cele mai simple, elegante si de calitate. Te pup!

annabell
24.05.2006, 09:36:35
Monique, ti-am trimis cateva detalii prin PM.

Angicaruntu: Eu ti-as sugera mai degraba sa cumperi - sigur o sa gasesti ceva pentru tine - majoritatea rochiilor mi s-au parut a fi facute mai degraba pt fete inalte. Iar un eventual retus, sa-ti fie exact pe masura, se face mult mai usor si rapid.

Miresica
25.05.2006, 12:09:30
Buna
Ma alaturi si eu ....daca ma primiti o:-)
Sunt miresica de 1 iulie si am mari emotii .
Am rochita ,pantofii , posetuta ,manusi ,voal . Nu am in schimb pantofi si costum ,sau rochita de cununie .
Viitorul sot este aranjat cu totul .

Ca multi altii si noi suntem suparati caci am inceput si confirmarile "negative" .
Daca la inceput asteptam cam 100 , acum cred ca ajungem la 70 si ceva .
Suparator nu ?
Asta e .Oricum eu vreau sa am o zi superba si sa nu ma supar de nimic .
in ceea ce priveste restaurantul avem totul de la ei ,deci nu cumparam nimic - ba da - tortul scuze ...:>

meky
26.05.2006, 15:44:12
Vad ca sunt foarte multe mirese in iulie.Desi nuntile si obiceiurile sunt diferite de la un oras la altul,totusi avem ceva in comun,este cea mai importanta zi din viata fiecareia.Va pupic si astept sa vad ce mai scrieti,asa nu am cum sa uit nici un detaliu.

amon
27.05.2006, 22:41:25
Vad ca sunt foarte multe mirese in iulie.Desi nuntile si obiceiurile sunt diferite de la un oras la altul,totusi avem ceva in comun,este cea mai importanta zi din viata fiecareia.Va pupic si astept sa vad ce mai scrieti,asa nu am cum sa uit nici un detaliu.
Salutare!
Si din cate vad eu chiar avem nunta in aceeasi zi!

Tzitzi_mic
28.05.2006, 17:25:51
Avem multe nunta in aceeasi zi.Eu sunt pe la invitatii...voi cu ce va mai ocupati?aaaa si accesoriile nu le-am luat inca

anca_cristescu
29.05.2006, 07:38:49
Este foarte tarziu pentru filmare si DJ. De obicei sonorizarea si cameramanul se gasescu cu minim 6 luni inainte daca vrei ceva de calitate. Pot sa te ajut cu o echipa care a fost la nunta unor prieteni daca vrei. Tel 0726010102

angicaruntu
29.05.2006, 22:11:44
Ceau...
Cam cite avem nunta in 29.07.06..:)))
Eu am si ziua de nastere in aceeasi zi..:(((,asta inseamna un cadou mai putin...:)).
Eu mai am f multe de facut, nicinu stiu exact,dar mai am timp sa ma gindesc mai o luna pina ajung in tara,
Va pup

angicaruntu
29.05.2006, 22:18:08
Ceau Ligia,
mersi mult de tot,mi-ai dat sperante,o sa merg la salom cum ajung si sper si eu sa gasesc ceva frumos.Nu sunt zic eu asa de pretentioasa,dar vreau ceva cu care sa imi stea bine.Am incercat sa imi cumpar de aici dar sunt oribile si preturile de la 1000 de euro in sus.
Eu zic ca as da pe ia cam 700 de euro,si eu zic ca este un momet unic si ar trebui ca sa fim printesele si sa fim asa cum am visat toate cred cind am fost micute.
Voi ce florii aveti pt invitati?
Noi avem o nunta de 100 de persoane.dar numai tineret si parintii vrem sa ne distram la maxim, si abea astept sa fiu furata:))
Voi ce noutati mai aveti?
Pupici

dj
30.05.2006, 08:10:31
Tocmai am gasit atelier pentru rochita! Trebuie doar sa mai iau materialele si sa dam drumul operatiunii "rochita".

meky
30.05.2006, 18:39:26
Mi-am gasit pantofiori....Nu-mi vine sa cred ca mi-am gasit cum mi-am dorit.Mi-am luat si voalul,din Cluj.Eu voiam cu argintiu si nu se gasesc, doar la comanda.Cum in august sunt si nasa,dupa ce venim din luna de miere,eu am griji la patrat.Dar mi-am gasit si rochita de nasa.Acum urmeaza la noi partea cu aranjarea salii.Nu ne-am hotarat totusi cum sa o facem.Voi cum mai stati cu pregatirile?Va pup pe toate.

angicaruntu
30.05.2006, 20:37:08
ce bine stai voi cu pregatirile,mie mi rau deja cind vad ca ramin in urma..;((
dar na ce sa faci.....mai un pic si incep si eu cu pregatirile
pupici

movulina
31.05.2006, 08:15:37
salutare fetele!
eu una aproape ca mi-am luat de grija mea (am rochitza, pantofiorii, voalul) imi mai tb gentutza si diadema....acolo va fi o mare problema.... Capitolul bijou la fel e gata....am sa port un lantisor de aur pe care l-am primit cadou la 14 ani de la bunicul meu (D-zeu sa-l ierte)..........bratzara am....inel de logodna am...verighetele le-am luat..........Cu florile am rezolvat....am vorbit cu o tipa pe care o cunosc.......si am vazut si poze la ce lucreaza ea....daca nu lucreaza klumea i-am zis ca o fugaresc prin piatza :)) ........In ceea ce priveste sala.......am ales alb si galben.....asta e......nu as fi vrut aceste culori dar sala este in nunante de portocaliu pal si gablen.....
Nah nu mai stiu ce sa va mai spun....daca imi mai vine ceva-n minte va zik

aaaaaaaa era sa uit.........nu am luat costumul pentru d-l MIRE!!! si rochitza mea de cununie......care pana la urma cred ca nu va mai fi rochitza si pantalon elegant si o bluza pe masura......

V-am poopacit!

annabell
31.05.2006, 17:54:37
Eu trebuie sa ma mai ocup de flori, in rest lucrurile sunt in mare parte aranjate - in ceea ce ma priveste. Mirele evident nu are inca nici un costum, dar am renuntat de mult sa ma stresez din cauza asta. Trebuie sa mai trecem si hopul cu programare pt cununie civila si suntem aproape pregatiti pt nunta :)

aandrada
01.06.2006, 23:19:49
Noi mai avem florile și pantofi/cămașă/cravată pentru el și pentru mine ciorapi. Ah, nu credeam că voi ajunge vreodată-n faza asta! =D>

cecilia
03.06.2006, 18:01:41
E 3 iunie azi si astept cu nerabdare sa imi soseasca rochitza.Cica intr-o saptamana vine.In rest mai avem o gramada de facut...am stabilit cameramanul,am dat comanda de verighete,si am inceput sa cerem confirmari de la invitati.Dar avem de gasit fotograf,mirele inca nu are nimic de imbracat,eheee...mai am atatea de facut...voi cele din iulie cum mai stati?

fleur
04.06.2006, 13:11:08

buna si eu am nunta pe 16 iulie si mi-am cumparat numai rochita si verighetele,..rochita seamana cu cea din profil...voi ce folositi la cununia civila?

angicaruntu
04.06.2006, 22:36:57
ceau fetelor,

ce mai e nou la voi?:))
apropo de flori, ce flori aveti pt invitati de pus in piept?
Pe mine ma bate gindul sa pun flori naturale, trandafirei micuti,...ce ziceti?
Am inteles ca nu se mai poarta florile din plastic...,oricum nu ma tenteaza!!
Aveti ceva modele, poze?
Multumesc,si spor la pregatiri.
Va pup

movulina
05.06.2006, 09:02:24
salutare fetele!
sa stiti ca inca nu m-am decis.....cu trandafirii....aia se ofilesc....nu stiu ....la parinti si la nanasi tb flori naturale.....insa la domnisori...nu stiu.ce ma sfatuiti?? Eu as vrea sa aia si ei flori, dar cele de plastic sa stii ca nu ma tenteaza nici pe mine
pupici

annabell
05.06.2006, 13:03:07
Si eu vroiam flori naturale. Dar multi mi-au spus ca invitatii nu sa le puna de teama ca pateaza, ca sunt mai grele decat cele artificiale si gauresc haina etc. Cred ca o sa optez pt cele artificiale.

dj
05.06.2006, 14:31:11
Tocmai am fost sambata la nunta nasei am tras niste concluzii:
1. bine aleasa fusta si voalul ca arata excelent (tafta cu 3 straturi de tul pentru fusta si voal din tul nefinisat)
2. tortul va trebui si invelit in fondant, nu doar funditele din fondant (la ea a fost tortul imbracat in ciocolata); e extrem de bun...
3. am rezistat pana la 2: 30 noaptea in pantofii pentru nunta noastra cu toc cui de 7 cm, deci va fi nevoie de pantofi de schimb
4. am facut proba de vals, si daca vom dansa la nunta noastra ca la nunta ei vom face sigur atmosfera (noi am dansat aproape continuu si intr-un mod amuzant, nu sexy)
5. merge perfect meniu cu 3 feluri de mancare
6. voi folosi cosuletul ei pentru cocarde ca a fost deosebit.
Cam atat!
PS E placut cand te prezinta "viitorii nostri fini"!

911
05.06.2006, 18:46:47
In primul rand, bine v-am "gasit" pe acest site... si va multumesc mult ca sunteti aici! ^:)^ Am si eu nunta vara asta (pe 30 iulie) si as avea cateva intrebari:

1.) Unde gasesc pantofi albi de mireasa? (Nu prea am vazut pe oriunde!!!)

2.) Cum sa-mi fac parul??? Daca stiti, m-ar ajuta mult sa-mi spuneti niste site-uri cu coafuri pentru mireasa! Eu nu am gasit... decat cateva poze! #-o

3.) Stiti vreun magazin cu imbracaminte pentru miri?

Cam atat cu intrebarile... ca sa am ce sa mai intreb si zilele urmatoare ;-)

admin
05.06.2006, 18:54:01
In primul rand, bine v-am "gasit" pe acest site... si va multumesc mult ca sunteti aici! ^:)^ Am si eu nunta vara asta (pe 30 iulie) si as avea cateva intrebari:

1.) Unde gasesc pantofi albi de mireasa? (Nu prea am vazut pe oriunde!!!)

2.) Cum sa-mi fac parul??? Daca stiti, m-ar ajuta mult sa-mi spuneti niste site-uri cu coafuri pentru mireasa! Eu nu am gasit... decat cateva poze! #-o

3.) Stiti vreun magazin cu imbracaminte pentru miri?

Cam atat cu intrebarile... ca sa am ce sa mai intreb si zilele urmatoare ;-)

Bine ai venit pe forum!

Pentru coafuri mireasa vezi aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=511
http://www.ukhairdressers.com/style/index.asp?month1=1
http://www.onewed.com/wedding-hair-styles/
http://www.beautycenter.ro/coafuri/view_coafuri.aspx?catg=C:2-6

911
05.06.2006, 19:41:48
Multumesc din suflet!!! :-* Si ... promit sa pun si poze dupa eveniment! :)

Strumfitza
05.06.2006, 19:45:16
Buna,

Cat costa o rochie de mireasa facuta la comnda?

dj
05.06.2006, 21:40:42
Buna,

Depinde la ce atelier te duci. Mie la un atelier mi s-au cerut 21 de milioane iar la un alt atelier 6 milioane manopera si materialele mi le cumpar eu pentru aceeasi rochita (un model simplu, fara aplicatii). Asa ca e de preferat sa fii atenta.

aandrada
06.06.2006, 15:12:49
Buna,

Pe mine m-a costat 20 milioane, cu tot cu voal, trenă, poșetă și jartieră, toate făcute acolo după modelul rochiei. (mai puțin jartiera, evident). Și..îmi place la nebunie, am făcut-o după o schiță personală.

valen
06.06.2006, 16:04:22
colegei mele de birou i-au cerut 1.300 euro pt rochie (cu tot cu materiale si accesorii). rochia e destul de complexa si i-a iesit frumos.

ralukyon
06.06.2006, 16:11:46
Buna,

pe mine m-a costat 23.500.000 rochia, 600.000 voalul si 250.000 posetuta si pot sa spun ca a iesit superba!!!!!

oana24
06.06.2006, 16:50:11
Buna fetelor . Ce faceti aveti emotii?..................
Cred ca da si eu am desi am trecut deja printr-o tura de emotii ca am facut cununia civila si logodna pe 20 mai. Dar oricum marele eveniment trebuie sa vina pe 30 iulie asa ca ............... atunci o sa vedeti ce bine o sa fie.
Am inteles ca cineva nu vrea sa poarte voal la nunta ei ............ asta e fiecare cu dorintele ei dar eu cred ca pentru o mireasa cel mai important este voalul(indiferent ce) asta arata ca esti mireasa si te deosebeste de ceilalti invitati. bafta fetelor si va tin pumnii pentru pregatiri ca eu cred ca stau destul de bine cu ele.:)

911
06.06.2006, 19:07:27
Da... ai dreptate in legatura cu voalul... exact aceleasi chestii le-am zis si eu. O mireasa... parca nu e mireasa daca nu are voal! :P

Oricum... nu m-am putut abtine sa nu scriu acest mesaj din alt motiv: AVEM aceeasi data a cununiei!!! :) Pana acum nu am mai "vazut" pe nimeni pe forum cu aceasta data! :)

911
06.06.2006, 19:08:24
Si... cand zici ca stai destul de bine cu pregatirile... cam la ce te referi? Mai bine zis.. cam ce mai ai de facut? :)

loryna
06.06.2006, 19:13:44
La mine e invers...mirele si-a luat costumul..eu nu ma pot hotari aspra rochiei de mireasa...cred ca saptamana aceasta o sa merg sa fac comanda ..in rest am cumparat verghete si cam atat...

oana24
06.06.2006, 19:14:31
Pai mi-am luat rochita de la expo.. de vreo doua luni mi-am luat toate acesoriile (jartiera voal gentuta pantofi desuuri, jupa, flori de pus in par cosulety de bani...) am cumparat bauturile aproape toate fara bere suc si apa minerala, am rezervat stativ tort, am contractat muzicanti foto staroste, filmat am facut si cununia civila deci avem verighetele, invitatiile sunt gata dinainte de Paste, pentru aranjare sala am vb azi si astept oferta de pret cam asa inteleg eu ca stau bine. Mai rau stau cu silueta dar sper ca pana atuni sa rezolv si probleme asta

911
06.06.2006, 19:21:05
Aha... deci sa inteleg ca mai corect te exprimai daca ziceai ca poti sa faci nunta si azi ca tu esti PREGATITA!!! ;)

Eu mai trebuie sa iau: pantofii (si de mireasa si pentru cununie), ciorapii si lenjeria intima. In schimb, viitorul sot trebuie sa-si ia tot!!! El nu prea a avut timp sa umble dupa haine, dar acum este nevoit! :D

In rest... mai ne trebuie sa luam bautura, cosulete pentru flori (ca florile le-am luat deja! :D ), materiale si bomboane (pentru marturii) si CASUTZA pentru plicurile cu bani...

Eu zic ca si noi stam bine cu pregatirile... avand in vedere ca mai e mai mult de o luna si jumatate! ;)

911
06.06.2006, 19:22:28
De unde si-a luat costumul de mire??? Eu chiar am nevoie de idei... de informatii... Unde sa merg cu el, ca sa-si gaseasca costumul???

PLS....HEEEElp!!!

oana24
06.06.2006, 19:24:16
cOstumul de mire si l-a luat din cluj de la o firma de rochii si costume de mire

911
06.06.2006, 19:24:36
Pentru silueta, daca ai nevoie de sfaturi, poti sa apelezi cu incredere. Din 2 motive:

-anul asta termin facultatea de medicina generala;
-acum 3 ani am tinut si eu un regim de slabire (am dat jos 25 de kg... bine....intr-un an!!!) dupa care nu am mai pus la loc!!!

oana24
06.06.2006, 19:24:57
si nici nu afost foarte scump vreo 3500000

911
06.06.2006, 19:25:32
Noi vrem un costum de mire... negru, dar cu dungi (tot negre) mai lucioase... nu stiu daca stii cam la ce ma refer...

Sper sa gasim!!! :D

oana24
06.06.2006, 19:26:10
cum ai slabit
eu am 1,76 inaltime si cam 71 de kg
si nu stiu cum sa slabesc pana la nunta

911
06.06.2006, 19:26:15
Da... pai asta era ideea... sa nu fie chiar scump... ca asa gasisem pe magheru unul care era cum am zis mai sus... dar... era 18 milioane!!! :(

oana24
06.06.2006, 19:27:08
stiu de care zici dar in bucuresti numai ce exista pe site-uri stiu magazine

911
06.06.2006, 19:28:30
Am tinut regim disociat!

Adik:
1 zi -legume (fierte sau crude)
1 zi -carne (fiarta sau fripta)
1 zi -fructe
1 zi -branza (slaba si nesarata de preferat)
1 zi -peste (fiert sau fript)
1 zi -lapte acru/batut
a 7-a zi repeti cea care ti-a placut mai mult din cele 6 de mai sus!!!

oana24
06.06.2006, 19:28:51
si cum ziceai c-ai slabit?
:( a au nu prea reuisesc

oana24
06.06.2006, 19:30:04
merci merci mult de tot si merge si numai in cateva luni cam cat mi-as dori eu sa slabesc? si la orice grupa sanguina?

911
06.06.2006, 19:31:30
Pai... nu stiu cum de nu reusesti... Ai incercat sa tii acest regim???

Oricum... vezi ca la acest regim am uitat sa zic: max. 1 Kg sau 1 L pe zi din ce ai in ziua resp de mancat (legume, carne, fructe.etc) si nu le amesteci...

Cand ai zi de carne mananci numai carne, fara sare...fara nimic altceva... eventual piper!

Si la fel si la celelalte!!! ;)

oana24
06.06.2006, 19:31:38
apropo de scoli felicitari pentru terminarea facultatii si eu termin Colegiul de aparatura medicala(IMAGISTICA) in 3 iulie am licenta:)

oana24
06.06.2006, 19:32:41
am inteles o sa tin regimul acesta si am sa-ti spun daca functioneaza

911
06.06.2006, 19:32:54
Da, merge la orice grupa de sange... :D Eu oricum am A2 (poate ai si tu la fel si atunci ai mai mare incredere! ;) )

Eu am slabit in prima saptamana aproape 4 kg, dar apoi cam 2 kg in a doua sapt, si apoi din ce in ce mai putin, pentru ca se obisnuia organismul...

911
06.06.2006, 19:33:39
OK!!! Felicitari... si bafta la licenta... eu o sa am licenta in septembrie... mai am ceva, dar apoi mai vine si rezidentiatul :(

oana24
06.06.2006, 19:34:40
daca vrei putem vb si pe mes

911
06.06.2006, 19:35:37
da... hai ca-ti dau id-ul meu pe privat ca aici o sa il stearga ca nu e voie :D

oana24
06.06.2006, 19:36:26
asa bine imi pare ca am cu cine vb despre nunta ........... despre si altele cu cineva care este in aceeasi oala caci prietenele mele nu prea stiu ce inseamna

911
06.06.2006, 19:37:18
ti-am trimis mesajul cu id-ul meu... poti sa-mi dai un buzz pe mess. ;)

Erin
09.06.2006, 10:01:54
Buna dragele mele miresici. Sunt din Ploiesti. Nunta o sa fie pe 15 iulie si abia astept sa scap. Rochia mi-am luat-o deja, mai am sa imi cumpar tinuta de dimineatza. La fel si costumele viitorului meu sotz sunt luate. Nu mai sunt f multe de facut si inca nu am intrat in panica. Ma preocupa un pic documentatia si tot ce trebuie pt cununia civila. Pentru ca eu sunt la munca toata ziua, el la fel, si nu prea avem timp sa umblam dupa ele, dar sa speram ca ne vom descurca. Va pup si...spor la pregatiri.

911
11.06.2006, 13:49:33
Daca tot ne organizam pe luni... nu ar fi mai bine s-o facem si pe zile???

Cel putin asa... voi stii cui sa-i urez casa de piatra si petrecere frumoasa pe 30 iulie dimineata!!!! :D

In plus...aici putem discuta cam cum stam cu cumparaturile...

E o idee buna...nu???

Ce ziceti? :D

claudelle_15
12.06.2006, 13:15:51
si eu am nunta in 15 iulie,mai e aproape o luna.Casa de piatra!Claudia

Erin
13.06.2006, 12:02:31
Bafta! Cum stai cu pregatirile? Eu mi le-am luat cam pe toate. Ma sperie insa preturile la buchetare si lumanari. Plus ca am auzit ca se vor scumpi. Eu vreau sa fie din trandafiri...dar sa vedem...

aandrada
13.06.2006, 18:55:05
Bafta! Cum stai cu pregatirile? Eu mi le-am luat cam pe toate. Ma sperie insa preturile la buchetare si lumanari. Plus ca am auzit ca se vor scumpi. Eu vreau sa fie din trandafiri...dar sa vedem...

s-au scumpit deja, s-au dublat prețurile...eu mâine aflu prețul final pentru buchete, aranjamente, lumânări...

fleur
13.06.2006, 19:35:22
ceau
si eu am nunta in iulie in 29, dar marea mea problema este ca nu am rochie,,,,sper ca int-o luna sa apuc sa imi cumpar....daca nu....nu stiu cum sa ma imbrac....vreau ceva cu corset si trena de 3 metri:)))
Pt cununie am avut un costumas ...
Aveti idee de unde pot sa imi cumpar o rochie simpla si f elganta

Angi
eu sa iti spun sincer am gasit ceva dragut pe lipscani , seamana cu ce am in profil...bafta

aandrada
15.06.2006, 00:38:55
mai am 2 săptămâni și deja am intrat în panică:-?

Alexis
15.06.2006, 14:58:52
credeam ca sunt singura al carei viitor sotior se culca pe-o ureche si zice ca "mai e timp",iar pe deasupra m-a mai facut si cicalitoare. Eram cicalitoare tocmai de-aia ca mai avem o gramada de facut: vinul,tortul, pantofi si poseta pt. civila, pantofi pt seara, tiara, voal, bijuterii (zi, seara), cameraman,s.a, iar el sta linistit.

ligia
15.06.2006, 15:49:18
credeam ca sunt singura al carei viitor sotior se culca pe-o ureche si zice ca "mai e timp",iar pe deasupra m-a mai facut si cicalitoare. Eram cicalitoare tocmai de-aia ca mai avem o gramada de facut: vinul,tortul, pantofi si poseta pt. civila, pantofi pt seara, tiara, voal, bijuterii (zi, seara), cameraman,s.a, iar el sta linistit.
Si al meu e la fel. Ieri ne-am certat ca l-am stresat pe tipul care ne face invitatiile si mi-a zis ca-s pisaloaga. Cred ca el o isi ia costumul cu 2 zile inainte de nunta.
Si eu saraca de mine am visat toata noaptea ca firma care decoreaza nu mi-a mai aranjat sala si n-au venit decat 5 invitati la nunta si pana la urma s-a amanat totul. Si pe deasupra ploua afara si eu ma uitam de pe fereastra cu rochia murdara cum pleca cei 5 invitati acasa cu tot cu flori. :-s

ligia
15.06.2006, 15:53:31
Apropos de ploaie, am vazut aseara la stiri ca va fi vreme schimbatoare pana in a doua jumatate a lui iulie, asa ca e posibil sa ploua in orice moment si dupa 2 ore de soare sa cada grindina. Sper sa prindem vreme frumoasa toate. Eu sunt la sfarsitul lunii, trebuie neaparat sa fie soare....[-o<

dj
15.06.2006, 15:55:07
Apropos de ploaie, am vazut aseara la stiri ca va fi vreme schimbatoare pana in a doua jumatate a lui iulie, asa ca e posibil sa ploua in orice moment si dupa 2 ore de soare sa cada grindina. Sper sa prindem vreme frumoasa toate. Eu sunt la sfarsitul lunii, trebuie neaparat sa fie soare....[-o<
Si eu am tot la sfarsitul lunii. Vreau sa ploua dar numai un pic (eventual inainte sa plecam spre biserica sa se termine ploaia sau sa tina numai cat suntem noi in biserica).

mam
15.06.2006, 15:57:11
sunt sigura ca o sa aveti parte de o vreme superba si de nunti si mai superbe! si chiar daca o sa ploua putin, ganditi-va la partea buna a lucrurilor ;)!

movulina
15.06.2006, 17:20:41
salutare fetele!
dapz asha e....musai trebuie si obligatoriu sa avem vreme buna........daca nu nu ma mai jok......oricum ar fi sunt ferm convinsa ca vreme frumoasa cum va fi in inima mea atunci.........nici ca o sa fie.....
Legat de miri....stati linistite.......si al meu e la fel......
pupici

angicaruntu
15.06.2006, 22:24:27
ceau fetelor,

eu vreau soare,si vreme frumoasa,petru ca eu am programat pozele in parcul rozelor, numa faceti sa fac infarct...((
Al meu sot, ma asculta ,am reusit sa cumaparam totul pt el,iar pt nunta cica mi a lasat mina libera,sa fac eu cevreau numa bine sa iasa...Dar ce poate sa faca daca el ajunge in tara cu o saptamina inainte de nunta.
Va da ti voi seama daca ceva nu merge bine:)))
Acum vine rindul meu, peste o saptamina ajung si eu in RO,si sper sa imi gasesc repede rochia.
Pupicii si spor la pregatiri

RLK
16.06.2006, 07:44:10
Fetelor, daca o sa ploua putin nu este nici o problema. Ganditi-va numai cat de frumoas miroase afara dupa o rapaiala scurta! Ca sa nu va mai spun ca mai exista o superstitie, legata de vreme: se spune ca daca ploua la nunta ta, vei avea bani in casnicie!

Alexis
16.06.2006, 09:45:37
Daca n-as fi asa friguroasa chiar n-ar fi nici o problema pt mine daca ploua, dar la civila am o rochita subtirica, cu bretelute si o sa-mi iau sandalute. Daca o sa tremur prea tare si nu mai pot sa semnez? Nunta mea e pe 15.Poate o fi macar de dimineata mai caldut.

movulina
16.06.2006, 09:53:05
dapz asa e .... cica e bine sa ploua.......problema nu se pune la o ploaie de vara......intr-adevar aia ar fi superba..........problema e ca va ploua si afara vor fi 10-15 grade.........hmz si asta nu bun.......anyway voi ce ati auzit de vreme in iulie?
nu mai stiu cine mi-a spus ca-n iulie si august vom avea calduri de 35-40 grade....insa nici asa nu e bine (eu ma gandesc la parinti si socrii care au hipertensiune si ale alea.......)
Tot ce vreau e sa treaca o data si sa ma vad in concediuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!! !!!

yonutza
16.06.2006, 14:24:08
cine mai are nunta pe 22 iulie?cum stati cu pregatirile?

RLK
16.06.2006, 14:45:01
Eu am nunta in august. Dar sunt curioasa cum stati voi cu pregatirile. In ce stadiu esti?

caty
16.06.2006, 17:42:29
Buna ! Sunt Caty ! Da, mi-am luat rochia de mireasa. E alba cu trandafiri mici . La cununie am compleu roz. Te pup si mao vorbim ! Numai bine !

caty
16.06.2006, 17:45:21
Buna ! Sunt Caty ! Da, mi-am luat rochia de mireasa. E alba cu trandafiri mici . La cununie am compleu roz. Sper sa iasa bine si doresc tuturor mirilor si miresicilor distractie placuta ! Ve pup si mai vorbim ! Numai bine ! Casa de piatra !

crisarh
16.06.2006, 23:31:37
Viitorul meu sot a spus si el ca mai are timp de cumparat costumul si ca mai atseapta sa se bage marfa prin magazine. In fine, am reusit sa-si cumpere costumul pt cununia religioasa, vesta, lavaliera si camasa, atat. Mai are de luat pantofii si costumatia de civila. Dar pt moment ne oprim, marti se interneaza pt o operatie de apendic :(( Asta ne trebuia acum. Daca slabeste in urma operatiei e nasol, trebuie sa-l pun la ingrasat sa-i vina costumul. Oricum e nasol. Aviz celorlalti barbati, cand lasi pe ultima suta de metri se mai intampla si altele rele, la noi asa a fost pana acum.
hai bafta si sper sa recuperam si noi.
va pup

aandrada
17.06.2006, 09:03:51
Mi-am cules și eu rochia ieri, cu tot cu accesorii. Offf! Sunt înnebunită, am primit prețurile la flori și ne îndoaie. :-s

Plus că azi noapte am visat că eram la biserică (o biserică sinistră, ca-n vise), și că era ora 5 și veniseră doar în jur de 10 oameni! Și preotul tot venea să vadă dacă mai vine lume și să ne spună ce scor e la meci. Și într-un final a venit cineva să ne spună că nunta era peste o săptămână, de-aia nu venise lume. :))

Mai am puțin și ajung la nebuni!

RLK
17.06.2006, 09:12:55
Mi-am cules și eu rochia ieri, cu tot cu accesorii. Offf! Sunt înnebunită, am primit prețurile la flori și ne îndoaie. :-s

Plus că azi noapte am visat că eram la biserică (o biserică sinistră, ca-n vise), și că era ora 5 și veniseră doar în jur de 10 oameni! Și preotul tot venea să vadă dacă mai vine lume și să ne spună ce scor e la meci. Și într-un final a venit cineva să ne spună că nunta era peste o săptămână, de-aia nu venise lume. :))

Nu te mai gandi la ce visezi, toate visele sunt influentate de cotidian. Probabil ca nunta se amanase din cauza campionatului mondial. =))

Arata-ne si noua rochita, suntem tare curioase! (vorbesc la plural pentru ca sunt sigura ca sunt si alte miresici care vor s-o vada);-)

aandrada
17.06.2006, 09:22:04
Da, o să v-o arăt, îmi place la nebunie, că, na, e făcută exact cum am vrut eu. Trebuie să-i fac poze, că am poze de la penultima probă când nu era încă gata, iar aseară eram atât de obosită când am luat-o încât n-am mai avut nici un chef de pozat, plus că nu au reușit să-mi prindă voalul calumea că-mi stătea păru-n toate părțile.

aandrada
17.06.2006, 09:25:39
A propos, știe careva un solar prin Militari? Am vorbit ieri la un salon și mi-au spus fetele că am nevoie de 3 ședințe pentru ce vreau eu, numai că ele...nu aveau încă solarul adus. E un salon nou deschis și m-au trimis la salonul lor din Crângași, da' parcă aș vrea mai aproape, unde să ajung singură, să nu depind de programul soțului.

dj
17.06.2006, 16:47:54

Vise de genul asta are iubi; eu (inca) nu am.
Am fost la prima proba la rochita si sunt foarte incantata. Nu-mi venea sa o mai dau jos...

karmela
17.06.2006, 19:19:40
Salutare miresici! Noi mai avem destul de putin pana la nunta si inca nu ne-am interesat de buchete si lumanari. Stiti vreo florarie buna, cam care ar fi preturile?

cecilia
18.06.2006, 03:42:24
Deci daca va mai aud ca vorbiti de ploaie ma apuca disperarea.Ce sa fac eu daca ploua,ca am pauza de 2 ore dupa biserica pentru facut poze in parc.Cred ca ma impusc.Eu am mizat pe faptul ca e in mijlocul verii si in miezul zilei si ar trebui sa fie cald si frumos.Macar in alea doua ore sa nu ploua.

fleur
18.06.2006, 08:47:08
Deci daca va mai aud ca vorbiti de ploaie ma apuca disperarea.Ce sa fac eu daca ploua,ca am pauza de 2 ore dupa biserica pentru facut poze in parc.Cred ca ma impusc.Eu am mizat pe faptul ca e in mijlocul verii si in miezul zilei si ar trebui sa fie cald si frumos.Macar in alea doua ore sa nu ploua.
o sa fie destul de cald..si noi trebuie sa facem poze in parc...bafta

RLK
18.06.2006, 09:15:43
Andrap,
Era o idee buna, dar cred ca nu mai sunt miresici pe data aceasta. Pentru ca tu mai ai foarte putin, spune-ne cum stai cu cumparaturile, arata-ne rochita si pantofiorii si spune-ne daca te mai putem ajuta cu vreo idee.

dj
18.06.2006, 12:20:53
o sa fie destul de cald..si noi trebuie sa facem poze in parc...bafta
Si noi vrem sa facem poze in parc. Le-am acordat o ora in "desfasurator".

ema
20.06.2006, 09:50:28
Buna!

Sunt si eu o miresica a lunii iulie (pe 29 am nunta) si am mari probleme in alegerea rochitei de mireasa si a pantofilor. Poate ma ajutati voi.

ema
20.06.2006, 10:00:00
Eu vreau sa-mi iau pantofii inainte sa aleg rochita. Nu vreau sa am surprize sa fie rochia scurta si sa se vada pantofii. Numai ca nu stiu de unde sa ii iau. Am inteles ca prin Unirea, Cocor, Victoriei???....:-\ Va rog sa-mi spuneti si mie de unde i-ati luat voi, mai am foarte putin timp si sunt deja disperata. :gen_07:

emilialigi
20.06.2006, 10:04:23
Eu vreau sa-mi iau pantofii inainte sa aleg rochita. Nu vreau sa am surprize sa fie rochia scurta si sa se vada pantofii. Numai ca nu stiu de unde sa ii iau. Am inteles ca prin Unirea, Cocor, Victoriei???....:-\ Va rog sa-mi spuneti si mie de unde i-ati luat voi, mai am foarte putin timp si sunt deja disperata. :gen_07:
eu mi-am luat pantofii din Cocor de la parter la firma Viflor! sunt producatori romani de pantofi si a inteles de la alte fete ca fac si pantofi la comanda! preturile sunt rezonabile! materialul este super bun, cel putin pantofii care mi i-am cumparat eu sunt dintr-o piele foarte fina si flexibila!

ema
20.06.2006, 10:08:00
Multumesc! Mi-a mai spus cineva de firma asta. Am sa merg azi sa vad, trebuie sa rezolv mai repede ca simt ca innebunesc. Am rezolvat tot pentru nunta, mai avem hainele si eu si el. Pana la sfarsitul lunii sper sa gasim ca altfel innebunesc.

cris_land29
20.06.2006, 16:51:57
Salutare! Si eu am nunta in iulie si ca florarii pot spune ca m-am interesat pe la obor si nu sunt chiar asa de mari preturile! Iti pot spune ca am gasit buchetul miresei+nasei la urmatoarele preturi: cu 5 trandafiri de exemplu 100/110 RON, cu 7 trandafiri 140/150 RON, cu 9 trandafiri 180/190. Cam atat mai mult nu mai stiu ca eram in fuga si pot sa-ti spun ca aratau f. bine (am vazut un album):D

aandrada
20.06.2006, 20:04:00
Sunt deprimată și dezamăgită. Îmi vine să nici nu mai merg la nuntă! Oameni dragi nouă s-au găsit în ultimul moment, după de ce 6 luni ne spun că o să vină, să ne lase baltă! că cică n-au bani...Nu-mi pasă că vin p droiae de rude și prieteni de-ai părinților! Eu voiam să-mi vină prietenii...iar ăștia se pare că nu-s prieteni...:-&

fleur
20.06.2006, 22:24:46
Sunt deprimată și dezamăgită. Îmi vine să nici nu mai merg la nuntă! Oameni dragi nouă s-au găsit în ultimul moment, după de ce 6 luni ne spun că o să vină, să ne lase baltă! că cică n-au bani...Nu-mi pasă că vin p droiae de rude și prieteni de-ai părinților! Eu voiam să-mi vină prietenii...iar ăștia se pare că nu-s prieteni...:-&

aceeasi dezamagire o am si eu...si trebuie sa primim confirmarea tuturor, ca sa stim cum facem cu restaurantul...unor persoane , probabil le este jena sa-mi spuna ca nu vin, de aceea nu confirma...ori e alba ori e neagra...ca doar nu poti plati meniurile in plus

mihaelapaf
20.06.2006, 23:24:45
buna fetele, mai are cineva nunta pe 2 iulie?

Monique
21.06.2006, 09:02:56
aceeasi dezamagire o am si eu...si trebuie sa primim confirmarea tuturor, ca sa stim cum facem cu restaurantul...unor persoane , probabil le este jena sa-mi spuna ca nu vin, de aceea nu confirma...ori e alba ori e neagra...ca doar nu poti plati meniurile in plus

Nu sunteti singurele, cred ca majoritatea au problema asta. In schimb, am invitat niste persoane doar sa-mi fac datoria si pe care puteam paria ca nu vin, si mi-au facut surpriza sa imi confirme ca vin. A avut dreptate cel care a zis ca nunta este o loterie.

aandrada
21.06.2006, 13:43:35
A, inevitabil! Persoane pe care nici nu ne gândeam să le invit îmi vin...știți voi, te întâlnești/vorbești din întâmplare cu ele, după ce nu le-ai văzut de câțiva ani și poate erați prieteni pe vremuri, însă viața v-a aruncat în alte părți, și le spui de nuntă și sunt foarte încântate și le inviți din politețe și paf, îți confirmă că vin. 8-|

ligia
21.06.2006, 14:21:57
Ce stres e cu impartitul invitatiilor, in fiecare seara facem liste, taiem, adaugam, dam telefoane... Avem noroc ca el imparte aproape jumatate la lucru si invitatii mei stiu deja demult de nunta, ca i-am innebunit pe toti, asa ca invtatia e doar o formalitate. Imi imaginez ce stres o sa am cand sun dupa confirmari, ca cei care nu vor sa vina banuiesc ca o sa le fie jena sa ma sune sa imi spuna.
Eu trebuie sa spun nr. de persoane la restaurant in ultima saptamana, sper ca pana atunci sa stiu aproximativ, o sa am si 10 meniuri in plus de rezerva, pe care cica nu le platesc decat daca se consuma.
Abia astept sa vina nunta odata, ca sunt super stresata, numai la nunta ma gandesc.

cecilia
21.06.2006, 20:15:53
Andrada se pare ca avem aceeasi problema.Eu am o prietena care dupa ce mi-a confirmat prezenta ei,m-a sunat sa imi spuna ca nu vine.Tot pe motiv ca nu are bani.Mi s-a parut cam urat din partea ei sa imi tranteasca faza asta cu banii,chiar m-am simtit prost.Adica cu o saptamana inainte de asta,cand imi confirmase,nu stia ca nu are bani?Pe mine chiar m-a dezamagit chestia asta pentru ca atunci cand s-au casatorit unele prietene de-ale mele nici nu mi-a trecut prin cap sa nu ma duc.Adica nu a intrat in calcul varianta sa nu ma duc,fiindca daca sunt prieteni trebuie sa fim alaturi de ei intr-un asemenea moment,nu?Dar uite ca nu gandesc cu totii asa.Pupici si nu te mai consuma pe chestia asta(io vorbesc,cand imi aduc aminte ce m-am enervat...).

aandrada
21.06.2006, 20:36:21
M-am mai liniștit.

Cecilia, ai dreptate, când anunți lumea cu un an/juma' de an înainte îi anunți ca să se pregătească (să știe să nu plece în vacanță, să pună un ban de meniu la ciorap etc.)

Uite, acum sunt foarte impresionată de gestul unei verișoare de-a mirelui, care locuiește în Italia și știu prea bine că ai ei au o droaie de probleme în ultima vreme (de la neamuri, nu de la ea direct). I-am spus de luna trecută că nu ne supărăm dacă nu vine, că chestii din astea le înțelegi. S-a făcut luntre și punte, s-a dat peste cap să ia bilete de avion ieri (adică târziu) și azi era foarte fericită că vine. :smile:

fleur
21.06.2006, 21:58:30
important ca noi mirii sa avem o nunta frumoasa cu cei care vor veni...
nu putem sa-i luam cu forta , ei gasesc tot felul de scuze...dar sa spuna odata.."nu putem veni" si e ok , ca sa stim si noi

ema
22.06.2006, 10:43:20
:-< Da, fetelor. Si eu am surprize din astea cu invitatii. Aseara o verisoara de-a mea mi-a spus ca pleaca la mare pe 29 iulie (exact cand am eu nunta) si a vrut sa-mi dea un plic cu bani pe care, evident, nu l-am primit. M-am suparat foarte rau pentru ca eu vreau sa am alaturi de mine in ziua nuntii (cea mai importanta zi din viata mea) in primul rand familia si prietenii. Dar...asta e. Nu pot sa fortez pe nimeni sa vina la mine la nunta si nici nu pot sa ma supar pe nimeni, dar am fost dezamagita pe moment.

aandrada
22.06.2006, 10:46:51
Mie nu-mi vine să cred că le-am cam rezolvat pe toate...Mai avem doar de luat băuturile, de făcut mărturiile, iar săptămâna viitoare de făcut eu frumoasă (vopsit, solar, probă de machiaj)...și cam atât! <:-P

ralukyon
22.06.2006, 11:09:47
:-< Da, fetelor. Si eu am surprize din astea cu invitatii. Aseara o verisoara de-a mea mi-a spus ca pleaca la mare pe 29 iulie (exact cand am eu nunta) si a vrut sa-mi dea un plic cu bani pe care, evident, nu l-am primit. M-am suparat foarte rau pentru ca eu vreau sa am alaturi de mine in ziua nuntii (cea mai importanta zi din viata mea) in primul rand familia si prietenii. Dar...asta e. Nu pot sa fortez pe nimeni sa vina la mine la nunta si nici nu pot sa ma supar pe nimeni, dar am fost dezamagita pe moment.
nasol...eu daia am anuntat pe toata lumea din timp...cu cateva luni inainte...ca fac nunta si ca nu cumva sa nu vina ca le-am spus din timp...
inainte cu mult sa dau invitatiile si nu am avut surprize:) de genul asta...

aandrada
22.06.2006, 11:12:53
Hmmm, nu vreau să te dezamăgesc și sper să ai mai mult noroc decât noi...da'...acum o lună și eu ziceam ca tine. :)

ligia
22.06.2006, 11:30:50
Si mie mi-au spus destul de multi ca sunt in concediu si nu pot veni. As vrea sa am multi bani si sa fac nunta fara dar, chiar vreau sa ii am alaturi de mine pe toti cei dragi si n-as vrea ca din cauza banilor sa nu vina.
Dar am zis ca nu ma mai stresez, o sa ne simtim bine cu cei care vor veni si gata.

ralukyon
22.06.2006, 11:53:12
mai...oamenii gases mii de pretexte sa nu vina.... eu le-am spus din timp...si dc nu vin...inseamna ca nu vor...si nu ma stresez...
dar sa nu gaseasca pretextulca nu le-am zis din timp...ca dc stiau...
asa mai bine le bat eu obrazul...:)

Miresica
22.06.2006, 12:00:37
Trebuie sa va asteptati la orice .
Eu am dat invitatie la 150 de persoane .
Pretexte o gramada , ca sa nu vina , desi majoritatea stiau din septembrie .
Intr-un final , acum inainte de nunta , am doar 80 de persoane , si cu aceasta ocazie am vazut cine ne sunt prieteni adevarati , rude , cunostinte .. etc
Ce sa va spun - ca nu vin rude , pe motiv ca au uitat si si-au luat bilete la mare .... sau ca prietenii ne spun ca le pare rau dar nu prea au bani ca au facut nu stiu ce investitie in apartament .

Nu trebuie sa va stresati .Nunta o sa iasa asa cum va doriti , si cu oamenii care au raspuns DA.
Va pup
Nunti superbe !!!!!!!

dj
22.06.2006, 12:15:24
Trebuie sa va asteptati la orice .
Eu am dat invitatie la 150 de persoane .
Pretexte o gramada , ca sa nu vina , desi majoritatea stiau din septembrie .
Intr-un final , acum inainte de nunta , am doar 80 de persoane , si cu aceasta ocazie am vazut cine ne sunt prieteni adevarati , rude , cunostinte .. etc
Ce sa va spun - ca nu vin rude , pe motiv ca au uitat si si-au luat bilete la mare .... sau ca prietenii ne spun ca le pare rau dar nu prea au bani ca au facut nu stiu ce investitie in apartament .

Nu trebuie sa va stresati .Nunta o sa iasa asa cum va doriti , si cu oamenii care au raspuns DA.
Va pup
Nunti superbe !!!!!!!
Daca se va intampla la fel si la noi inseamna ca am ales bine sa dam invitatii la un numar de persoane mai mare decat capacitatea restaurantului (40 de invitatatii date iar restaurantul are capacitate maxima 70 de persoane). Daca vin 50 de persoane e numai bine.

Miresica
22.06.2006, 13:11:45
M-au avertizat multi inainte ca asa se va intampla , care aveau experienta .
Stiti cum e . nu crezi pana nu te lovesti tu de aceste lucruri .

Dj
Sa dea domnul sa vina toti , dar nu ai de unde sa stii cu siguranta . Mai vorbim dupa nunta sa vedem ce s-a intamplat la fiecare dintre noi . Se mai intampal sa te anunte si in ultima zi , ca nu mai pot sa vina .... dar nu ne enervam ... corect? Trebuie sa fim frumoase ....

Miresica
22.06.2006, 13:56:59
Buna fetelor
Cine are nunta in aceeasi zi ?
Ce stiti de prognoza meteo ?
Pe majoritatea site-urilor scrie ca va fi nor si va ploua .Imi vine sa plang =((
Eu totusi sper ca vremea va tine cu noi ....
Voi ce stiti de vreme ?

fleur
22.06.2006, 13:59:53
Mie nu-mi vine să cred că le-am cam rezolvat pe toate...Mai avem doar de luat băuturile, de făcut mărturiile, iar săptămâna viitoare de făcut eu frumoasă (vopsit, solar, probă de machiaj)...și cam atât! <:-P
bravoo...eu mai am inca de facut diverse..dar sa speram ca le vom rezolva pe toate la timp....mai am de cumparat...deja ma stresez si mai tare.....iti spunem petrecere frumoasa saptamana viitoare..si casa de piatra

fleur
22.06.2006, 14:03:05
Buna fetelor
Cine are nunta in aceeasi zi ?
Ce stiti de prognoza meteo ?
Pe majoritatea site-urilor scrie ca va fi nor si va ploua .Imi vine sa plang =((
Eu totusi sper ca vremea va tine cu noi ....
Voi ce stiti de vreme ?

o sa fie vreme super frumoasa..cu siguranta o sa ai o zi minunata...petrecere frumoasa!!!

dj
22.06.2006, 14:20:15
M-au avertizat multi inainte ca asa se va intampla , care aveau experienta .
Stiti cum e . nu crezi pana nu te lovesti tu de aceste lucruri .

Dj
Sa dea domnul sa vina toti , dar nu ai de unde sa stii cu siguranta . Mai vorbim dupa nunta sa vedem ce s-a intamplat la fiecare dintre noi . Se mai intampal sa te anunte si in ultima zi , ca nu mai pot sa vina .... dar nu ne enervam ... corect? Trebuie sa fim frumoase ....
Sincer, nici nu vreau sa imi vina toti, si probabil voi cere un numar de portii mai mic cu 2 -3 decat numarul celor care imi vor confirma participarea cu o saptamana inainte.
Stiu ca nu doar la restaurantul unde facem noi e asa: daca vin mai multi decat ai confirmat nu e o problema, dar daca vin mai putini platesti meniurile comandate in plus.

mam
22.06.2006, 15:38:35
sigur o sa ai o vreme superba, iti doresc de pe acum o nunta minunata si te asteptam sa ne povestesti si sa ne arati poze!

pupici, mam

mam
22.06.2006, 15:45:47
eu am facut asha...am cerut 105 meniuri, ei imi mai puteau face inca max 15 meniuri in plus, dar nu eram obligati sa platim decat 100 meniuri.....

911
25.06.2006, 11:56:24
Andrap,
Era o idee buna, dar cred ca nu mai sunt miresici pe data aceasta. Pentru ca tu mai ai foarte putin, spune-ne cum stai cu cumparaturile, arata-ne rochita si pantofiorii si spune-ne daca te mai putem ajuta cu vreo idee.

oooof... pai nu prea am poze... o sa ma chinui...sa fac... dar daca nu reusesc...dupa nunta sigur postez ceva!!!!

gianinalice
25.06.2006, 20:30:08
cre galerie? nu pricep. sunt nou venita

gianinalice
25.06.2006, 20:34:53
depinde si de zona.eu sunt din Roman,tot pe 1 iulie am nunta,dar ca sa te linistesc iti spun ca nimeni nu va sti cu certitudine de pe acum cum va fi.Curentii de aer sunt foarte schimbatori vara!am speranta ca va fi bine pt amandoua....Si-apoi ce are ploaia cu fericirea noastra?poate sa vina ,nu ne frica noua de asa comedie!!!

movulina
26.06.2006, 22:01:04
salutare fetele,
eu spun sa nu ne mai stresam.........drept e ca e totusi o cheltuiala...........faza asta cu refuzul si eu am patit-o acum cativa ani, dar am sunat politicos la colega mea din liceu sa-i dau rapunsul (tocmai imi schimbasem serviciul si stateam rau cu finantele, iar ca ultima solutie ramasese sa mergem la cununie la biserica, sa-i duc un buchet de flori si un plic cu putinul pe care il aveam) si raspunde mama ei.......ea nu era acasa.......si cand ii spun de ce am sunat, adik raspunsul, a inceput la mine: ca da ca lasa ca vad eu cand o sa ma casatoresc ca nu o sa vina nimeni si ca o sa mai vad nush ce si nush ce................vreau sa va spun ca de atunci nu am mai vb cu respectiva colega decat salut si ce mai faci..........si bineinteles i-am transmis prin alte colege sa-si educe mama.........
Anyway asta era apropos de refuzuri............la noi pana acum au picat aprox 30 persoane, noi ne bucuram ca va fi nunta mai mica (initial erau 220 pers) si acum speram sa ramanem la 150-160............oricum cine vine e bine cine nu la fel........cheltuiala tot aia e.....problema e sa gandeasca putin (a se citi "a avea bunul simt") si sa confirme (da sau nu) invitatia
Dragele mele va pupik!
spor la pregatiri!

911
27.06.2006, 14:31:51
Nu mai are nimeni nunta pe 30 IULIE??? :D

ligia
27.06.2006, 16:51:31
Pe 29 daca vrei :D

911
28.06.2006, 17:14:46
salutare fetele,
eu spun sa nu ne mai stresam.........drept e ca e totusi o cheltuiala...........faza asta cu refuzul si eu am patit-o acum cativa ani, dar am sunat politicos la colega mea din liceu sa-i dau rapunsul (tocmai imi schimbasem serviciul si stateam rau cu finantele, iar ca ultima solutie ramasese sa mergem la cununie la biserica, sa-i duc un buchet de flori si un plic cu putinul pe care il aveam) si raspunde mama ei.......ea nu era acasa.......si cand ii spun de ce am sunat, adik raspunsul, a inceput la mine: ca da ca lasa ca vad eu cand o sa ma casatoresc ca nu o sa vina nimeni si ca o sa mai vad nush ce si nush ce................vreau sa va spun ca de atunci nu am mai vb cu respectiva colega decat salut si ce mai faci..........si bineinteles i-am transmis prin alte colege sa-si educe mama.........
Anyway asta era apropos de refuzuri............la noi pana acum au picat aprox 30 persoane, noi ne bucuram ca va fi nunta mai mica (initial erau 220 pers) si acum speram sa ramanem la 150-160............oricum cine vine e bine cine nu la fel........cheltuiala tot aia e.....problema e sa gandeasca putin (a se citi "a avea bunul simt") si sa confirme (da sau nu) invitatia
Dragele mele va pupik!
spor la pregatiri!

mersi la fel.... nu mai e mult... :D

aandrada
29.06.2006, 13:45:48
Of, ce groaznică poate fi ultima săptămână! Aveam impresia că nu prea mai e mare lucru de făcut, când colo...niște nimicuri îmi umplu tot timpul. Sunt atât de obosită, cred că sâmbătă la nuntă o să fiu varză! :(

dj
29.06.2006, 13:58:43
Of, ce groaznică poate fi ultima săptămână! Aveam impresia că nu prea mai e mare lucru de făcut, când colo...niște nimicuri îmi umplu tot timpul. Sunt atât de obosită, cred că sâmbătă la nuntă o să fiu varză! :(
Probabil ca mai bine te-ai odihnii acum.
Eu inca sunt boier, mai am fix o luna! Si azi e a 4-a proba la rochita.

iulia73190
29.06.2006, 14:27:52
Imi imaginez ce resimti!! Dar abia astept sa fiu si eu in locul tau!!!!!!

Alinta
29.06.2006, 14:30:55
Si eu, si eu !!!!

ligia
29.06.2006, 16:26:48
Andrada, maine e ziua cea mare. iti doresc sa fie totul cum vreti voi si sa te simti ca o printesa.
Ce lucruri au aparut in ultimele zile? Eu sunt stresata ca o sa lucrez inclusiv joi, asa ca numai vineri mai imi ramane timp pt. nimicuri. Offfff......

aandrada
29.06.2006, 17:20:39
ziua cea mare e ... poimâine de fapt :) nu le au ăștia cu calendarul :D

păi...în ultima săptămână te sună toți, cei cu decoratul, cu organizarea, ce mai facem, cum mergem, când? te sună invitații de 5 ori să le mai explici o dată cum ajung și inclusiv la ce oră, că nu mai știu unde-au pus invitația :(( te mai răzgândești în privința băuturilor, plănuiești la cât vine omul cu muzica, cel cu decoratul, la cât să vină florile, fotograful, cameramanul, din câte unghuri să te ia, te duci la solar, la manichiură, la pedichiură, la vopsit, schimbi programul coafezei să se potrivească cu al stilistei, convingi rudele să nu-ți vină chiar toate acasă după tine, plănuiești platoașe pentru ele, ce le dai, unde-i trimiți, cine vine cu mașina să-i transporte pe cei care n-au mașină, te bate contabila la cap să-ți încheie luna înainte de-a pleca în luna de miere, pasezi clienții pe la alții...

mai vreți? :madlaugh:

ralukyon
29.06.2006, 17:24:35
:))marfa
noroc ca se ocupa si parintii nostri de astea...ca e nasol...

aandrada
29.06.2006, 17:50:37
Ah! uitasem! părinții! au venit și ei și pe noi mai mult ne-ncurcă
:gen_19:

aryadnagirl
30.06.2006, 01:19:32
buna fetelor!eu am deja rochita acasa ,pantofii si sandalele cumparate(depinde de vreme):) jartiera,mai tre sa-mi iau voalul,florile de par caci nu vreau coronita,si manusile....... mirele nu are costum,cica vrea sa mai slabeasca un pic:).........invitatiile sunt gata de dat.................in rest incepem sa ne agitam amandoi ca un pepsi din orice nimic........din cauza emotiilor,stresului......

aryadnagirl
30.06.2006, 01:30:12
pt cine vrea text pentru confirmare la invitatii" Participarea dvs la acest eveniment ne va onora in mod deosebit.Va rugam sa ne comfirmati prezenta dvs. pana la data de...........la telefoanele ...............va multumim":bye_01:

aryadnagirl
30.06.2006, 01:35:35
pai se vor gasi si in deosebi rudele apropiate sa nu vina si sa iti dea un pretext pe "tava" ca pleaca undeva .........,dar asta e nunta oricum se va tine si cu ei si fara ei.

cecilia
30.06.2006, 03:54:47
ziua cea mare e ... poimâine de fapt :) nu le au ăștia cu calendarul :D

păi...în ultima săptămână te sună toți, cei cu decoratul, cu organizarea, ce mai facem, cum mergem, când? te sună invitații de 5 ori să le mai explici o dată cum ajung și inclusiv la ce oră, că nu mai știu unde-au pus invitația :(( te mai răzgândești în privința băuturilor, plănuiești la cât vine omul cu muzica, cel cu decoratul, la cât să vină florile, fotograful, cameramanul, din câte unghuri să te ia, te duci la solar, la manichiură, la pedichiură, la vopsit, schimbi programul coafezei să se potrivească cu al stilistei, convingi rudele să nu-ți vină chiar toate acasă după tine, plănuiești platoașe pentru ele, ce le dai, unde-i trimiți, cine vine cu mașina să-i transporte pe cei care n-au mașină, te bate contabila la cap să-ți încheie luna înainte de-a pleca în luna de miere, pasezi clienții pe la alții...

mai vreți? :madlaugh:Si eu tot cam in halul asta sunt,mai am inca o gramada de facut.Iti doresc sa ai o nunta de vis si sa iasa totul asa cum ai vrut.Pupicutz.

aandrada
30.06.2006, 10:27:28
Merci, Cecilia! Casă de piatră și vouă! Și tuturor celor care se vor mărita cât voi fi eu plecată!

Azi m-au apucat fluturașii la stomac. Parcă-s în prima fază de îndrăgosteală. :bye_01:

aandrada
30.06.2006, 10:28:38
P.S. Mă distrează ce-mi scrie-n semnătură: cică "mai am până la nuntă" :)) Nu mai am, e aproape! :))

911
30.06.2006, 10:37:09
P.S. Mă distrează ce-mi scrie-n semnătură: cică "mai am până la nuntă" :)) Nu mai am, e aproape! :))

Pai da... adik... mai ai... :P Dar nici ei nu stiu cat... :P

Casa de piatra! Sa fiti fericiti, sanatosi si sa aveti copii sanatosi si frumosi!!

Si...nu in ultimul rand: sa va distrati de minune maine!!!

Te pup

dj
30.06.2006, 11:05:03
Probabil ca ignora o zi.
Sa ai o nunta de vis!

ligia
30.06.2006, 13:38:46
Ce tare suna: " maine ma casatoresc!":love: Sa ai o zi minunata maine si sa fiti fericiti!

aandrada
30.06.2006, 14:11:40
Aha! Mi-au schimbat semnătura. Hi hi hi, hai să fiu rea, n-au nimerit-o nici acum, mâine doar mă cunun religios. Îs deja căsătorită. \:D/

P.S. îs din ce în ce mai bine dispusă \:D/

Vă pup, fetele!

BDiana
01.07.2006, 00:30:12
Buun... Eu mai am 3 saptamani si o zi pana la nunta, si am aranjat:
- biserica
- restaurant, meniu traditional + pachet vin, apa, sucuri, cafea + alune, fructe, fursecuri, tort...
- DJ
- Fotograf
- am rochie, voal, lenjerie :D , jupon, pantofi
- iubitul meu are costum, camasa, pantofi
- hotel invitati din afara Bucurestiului

Mai avem de:
- fixat meniul exact (mergem la o degustare si mai schimbam eventual pe ici pe colo...)
- cumparat bauturi tari
- gasit marturii, cocarde, funde sau ? pt. masini,
- tot ce inseamna flori (buchet mireasa, nasa, domnisoare de onoare, lumanari, aranjamente mese)
- vesta + lavaliera sau papion + brau
- proba coafura
- filmare (nu stim sigur ca vrem...)

Sunt sigura ca am uitat multe! Uf! Mai e inca o gramada de facut, si totul se va intampla in cele 2 saptamani cat voi fi-n tara inainte de nunta...

BDiana
01.07.2006, 00:31:32
A, si am mai rezolvat ceva azi: am luat cadouri pt. domnisoarele de onoare! :)

911
01.07.2006, 02:01:01
ce le-ai luat?

fleur
01.07.2006, 14:40:17
cadouri pt domnisoarele de onoare? eu am luat doar nesei de botez,,cam atat si nasilor de cununie

fleur
01.07.2006, 14:41:57
este 1 IULIE.. deja unele dintre miresici au nunta chiar astazi, iar altele urmatoarele sambete si duminici....mai puteti?
ce mai aveti de facut?
eu mai am asa de multe..sper sa nu omit ceva..va pup si spor la treaba

tweety82
01.07.2006, 14:42:05
cadouri pt domnisoarele de onoare? eu am luat doar nesei de botez,,cam atat si nasilor de cununie

Nu cred ca este obligatoriu ...am fost domnisoara de onoare la mai multe nunti si nu am primit nimic lol

fleur
01.07.2006, 14:43:33
Nu cred ca este obligatoriu ...am fost domnisoara de onoare la mai multe nunti si nu am primit nimic lol
pai si eu am fost domnisoara de onoare si nu am primit nimic....ce atate cadouri..dupa ce ca avem atat de multe de facut si cheltuit..cine vrea sa ia si cine isi permite...

tweety82
01.07.2006, 14:44:35
pai si eu am fost domnisoara de onoare si nu am primit nimic....ce atate cadouri..dupa ce ca avem atat de multe de facut si cheltuit..cine vrea sa ia si cine isi permite...

Asa ziceam si eu :)

911
01.07.2006, 17:15:16
Asa ziceam si eu :)

Nicie eu nu am primit cand am fost la alte nunti... dar acum fiindca sora mea este domnisoara de onoare si alte doua prietene... chiar imi doresc sa le dau ceva sa aibe ca amintire de la nunta noastra!!! :D

911
01.07.2006, 19:03:32
desi daca stau sa ma gandesc mai bine... parca le-as pastra pt mine cadourile LOOOOL

tweety82
01.07.2006, 19:06:33
Eu o sa o pun domnisorica pe nepotica mea care o sa aibe 9 luni atunci ....e singura in care mai bag niste banuti in sensul ca vreau sa-i iau o rochita super, i-am luat diadema micuta,si vreau sa-i iau si aripioare de ingeras:D

Alinta
01.07.2006, 23:02:03
Vai ce sweet ... o sa fie o adevarata printesa! o:-)

dj
01.07.2006, 23:45:33
Bifam proba de coafura si machiaj. A iesit super!

tweety82
01.07.2006, 23:58:56
Vai ce sweet ... o sa fie o adevarata printesa! o:-)

Asa m-am gandit si eu ..mai ales cand am vazut aripioarele de ingeras:D
ahh si o sa-i pun si corsaj la manuta ca sa nu-i pun in piept ...sa fie SPECIALA
abia astept sa o vad asa...in afara de ea o sa am si domnisoara de onoare care sa ma ajute cu cocardele si ce mai are de facut dar nu o sa-i iau cadou ...lol

cecilia
02.07.2006, 07:08:47
Daca ma gandesc bine aandrada a avut nunta ieri.Deci...casa de piatra si sa vi se indeplineasca toate dorintele in viata de cuplu casatorit!

fleur
02.07.2006, 09:33:54
suntem in 2 iulie..casa de piatra si distractie placuta mireselor care fac nunta azi...si bineinteles o zi frumoasa, petrecere frumoasa

de azi in 2 sapt am si eu nunta...cum se scurge timpul..

911
02.07.2006, 11:38:06
Asa m-am gandit si eu ..mai ales cand am vazut aripioarele de ingeras:D
ahh si o sa-i pun si corsaj la manuta ca sa nu-i pun in piept ...sa fie SPECIALA
abia astept sa o vad asa...in afara de ea o sa am si domnisoara de onoare care sa ma ajute cu cocardele si ce mai are de facut dar nu o sa-i iau cadou ...lol

Eu m-am tot chinuit sa gasesc un copil mic... cam de vreo 3-4 ani care sa ne aduca pernuta cu verighete cand o cere preotul...dar nu gasim printre cunoscuti... ori sunt mai mici...ori prea mari!!! :(

fleur
02.07.2006, 11:43:33
Bifam proba de coafura si machiaj. A iesit super!
ce nuante ai ales la machiat? iar parul cum ti l-ai facut?

911
02.07.2006, 11:46:02

Dar tu FLEUR??? Te-ai hotarat ce nuanta la machiaj sau ce coafura??? Tu ai facut deja proba??? :D

fleur
02.07.2006, 11:48:40
Dar tu FLEUR??? Te-ai hotarat ce nuanta la machiaj sau ce coafura??? Tu ai facut deja proba??? :D
inca nu...nunta nu o fac in Bucuresti, dar in sapt dinaintea nuntii o sa merg la proba....stiu de ruj..o culoare piersicie, iar parul o sa fie strans in coc

911
02.07.2006, 11:52:03
inca nu...nunta nu o fac in Bucuresti, dar in sapt dinaintea nuntii o sa merg la proba....stiu de ruj..o culoare piersicie, iar parul o sa fie strans in coc

Eu nu stiu nici ce coc imi fac (dar stiu ca-mi fac coc =)) ), nici ce culori va folosi la machiaj...nici ce ruj :D O las pe ultima zi... proba va fi chiar atunci :D

fleur
02.07.2006, 11:55:22
Eu nu stiu nici ce coc imi fac (dar stiu ca-mi fac coc =)) ), nici ce culori va folosi la machiaj...nici ce ruj :D O las pe ultima zi... proba va fi chiar atunci :D
ai o coafeza pe care o cunosti, de lasi pe ultima zi si proba si tot...eu ma gandeam ca totusi sa nu fie strans tot parul

911
02.07.2006, 12:04:03
ai o coafeza pe care o cunosti, de lasi pe ultima zi si proba si tot...eu ma gandeam ca totusi sa nu fie strans tot parul

Pai mama cunoaste 2 coafeze (din Bucuresti), una super premiata prin afara (dar asta e din ploiesti... dar ar veni... :D) iar eu cunosc o tipa tanara... care lucreaza ca stilist la antena 1 :D Si tipa asta m-a facut anu' trecut super misto pt la o nunta... si m-a si machiat.... Eu am incredere in asta tanara, in una din cele 2 si in aia din Ploiesti....

Si deci nu voi face cu proba... cum ma face asa ramane... Nu are cum sa nu iasa bine!!! :D

tweety82
02.07.2006, 15:19:57
Eu m-am tot chinuit sa gasesc un copil mic... cam de vreo 3-4 ani care sa ne aduca pernuta cu verighete cand o cere preotul...dar nu gasim printre cunoscuti... ori sunt mai mici...ori prea mari!!! :(

A mea o sa aibe 9 luni ...deci mamica ei sau alta domnisoara de onoare o va duce pana la preot cu pernuta pt verighete...nu am nici eu un bebe mai mare si nici nu as vrea sa pun pe altcineva cand o am pe nepotica mea iubita:x

911
02.07.2006, 16:52:13
A mea o sa aibe 9 luni ...deci mamica ei sau alta domnisoara de onoare o va duce pana la preot cu pernuta pt verighete...nu am nici eu un bebe mai mare si nici nu as vrea sa pun pe altcineva cand o am pe nepotica mea iubita:x

Ti-am mai zis... esti o norocoasa!!! :( As vrea si eu un copil.... mic... de vreo 3 ani!!!

dj
02.07.2006, 20:57:10
Am folosit nuante de verde pentru creion dermatograf si fard de ochi, rimel negru si ruj culoarea piersicii. Eu fiind roscata cu ochii verzi-albastrii.

cecilia
04.07.2006, 23:56:43
Pai mama cunoaste 2 coafeze (din Bucuresti), una super premiata prin afara (dar asta e din ploiesti... dar ar veni... :D) iar eu cunosc o tipa tanara... care lucreaza ca stilist la antena 1 :D Si tipa asta m-a facut anu' trecut super misto pt la o nunta... si m-a si machiat.... Eu am incredere in asta tanara, in una din cele 2 si in aia din Ploiesti....

Si deci nu voi face cu proba... cum ma face asa ramane... Nu are cum sa nu iasa bine!!! :D
Si pe mine ma face tot o tipa care lucreaza la antena 1 ce coincidenta.O cheama Dana.

911
04.07.2006, 23:58:31
Pe 29 daca vrei :D

merge si pe 29 :D makr e vb de acelasi week-end... aceeasi sapt. de pregatiri intense premergatoare nuntii... doar ca noi cele din 30 avem in plus o zi :D

Eu oricum fac cun. civila pe 29 :( deci nu prea am in plus chiar o zi :))