PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de AUGUST 2013

Pagini : [1] 2 3

larisa2012
13.07.2012, 10:28:23
Buna miresici de august 2013!!!

Stiu ca suntem multe dar asteptam sa ne inmultim si sa impartasim detaliile nunti...

dumitritaioana
16.07.2012, 16:23:28
Ma alatur si eu miresicilor de august 2013:):* Vad ca pana acum suntem numai noi 2 dar sper sa ne inmultin cat mai repede. Pupici
Si avem nunta si in aceeasi zi...........................:X

larisa2012
17.07.2012, 08:48:44
Ma alatur si eu miresicilor de august 2013:):* Vad ca pana acum suntem numai noi 2 dar sper sa ne inmultin cat mai repede. Pupici
Si avem nunta si in aceeasi zi...........................:X

Super...deja ma gandeam ca luna august o sa fie cea mai putin interactiva :-? dar cred ca usor, usor o sa ne strangem mai multe fete...Da, asa este vom avea nunta in aceasi zi....de abia astept!!!

Diorama
17.07.2012, 09:08:23
Foarte buna initiativa ta! 31 august 2013 e cea mai frumoasa data din lume :-p
O sa povestesc pas cu pas ce fac si ce mai reusesc sa rezolv, poate o sa fie de folos si altor mirese.

larisa2012
17.07.2012, 09:58:54
Foarte buna initiativa ta! 31 august 2013 e cea mai frumoasa data din lume :-p
O sa povestesc pas cu pas ce fac si ce mai reusesc sa rezolv, poate o sa fie de folos si altor mirese.

Momentan avand toate 3 nunta pe 31 august 2013 putem sa afirma ca va fi o zi minuntata!!! =P~

Da, chiar te rugam sa ne povestesti ce mai rezolvi pentru nunta.

Eu una am rezolvat: sala, foto-video, muzica, cofetarie, biserica, domnisoare de onoare, nasi si firma pt marturii/etc. (pt tema calatoriilor).

Mai am de rezolvat:
1. Rochia + accesorii
2. Costum mire
3 Cununia civila pe 16 martie 2013
4. Decor sala (flori, aranjamente)
5. Cavaleri de onoare
6. Bautura

....mai sunt multe de rezolvat inca :))))

Diorama
17.07.2012, 10:03:56
Stai bine, daca pana si cofetaria ai pus-o la punct. Da, si nasii ii avem, de ei am uitat. O sa vorbesc cat de curand si pentru coafura, am o gagica traznet si sper sa fie disponibila. Mai vedem cu machiajul, cu invitatiile, decoratiunile. Foto si filmaciu' trebuie neaparat toamna asta sa le bifez, la fel si dj-ul.

larisa2012
17.07.2012, 10:25:30
Stai bine, daca pana si cofetaria ai pus-o la punct. Da, si nasii ii avem, de ei am uitat. O sa vorbesc cat de curand si pentru coafura, am o gagica traznet si sper sa fie disponibila. Mai vedem cu machiajul, cu invitatiile, decoratiunile. Foto si filmaciu' trebuie neaparat toamna asta sa le bifez, la fel si dj-ul.

Noi ne-am facut torturile pt aniversare la o firma Magic Cakes (deja avem vreo 4 torturi la activ la ei) si vrem sa ne faca si tortul de nunta ...de aceea a trebuie sa ii anunutam din timp ca sa nu isi faca ei alte planuri sau sa aibe prea multe nunti.

Eu pt coafura cred ca o sa aleg Salon Monica de la noi din zona. Eu acolo ma duc de ani de zile la o fata Miha. Am vb cu ea si a zis sa merg la anul pt programare...

Diorama
17.07.2012, 10:32:33
Ce-mi place cand sunt toate in zona :-p

larisa2012
17.07.2012, 11:06:23
Ce-mi place cand sunt toate in zona :-p

Pai e minunat ;-), zic eu :)...nu plimbi oamenii dintr-o parte in alta...La tine e mult mai simplu...noi trebuie sa mergem pana in Lipovei..dar pt sala aia merita!!!

dumitritaioana
17.07.2012, 20:40:59
Ce fain . Suntem primele si toate avem nunta in aceeasi zi:X. Eu inca nu am rezolvat asa de multe ,trebuie sa ma duc zilele astea pana la resturant sa mai pun la punct cateva lucruri si planuiesc in curand sa vorbesc cu firma de decoratiuni, sa imi dau comanda de rochita si poate si de verighete aurul vad ca tot creste...................in rest incetul cu incetul le vom face pe toate. Va pup dulce si spor la pregatiri:*:*:*

larisa2012
18.07.2012, 09:01:53
Ce fain . Suntem primele si toate avem nunta in aceeasi zi:X. Eu inca nu am rezolvat asa de multe ,trebuie sa ma duc zilele astea pana la resturant sa mai pun la punct cateva lucruri si planuiesc in curand sa vorbesc cu firma de decoratiuni, sa imi dau comanda de rochita si poate si de verighete aurul vad ca tot creste...................in rest incetul cu incetul le vom face pe toate. Va pup dulce si spor la pregatiri:*:*:*

Da, chiar am vazut de dimineata la stiri ca aurul e in continua crestere. Ma gandeam cand ne vom intoarce din concediu sa ne uitam prin bijuterii sa vedem ce oferte sunt.

Noi avem ceva aur, dar cu siguranta vor avea destule grame...

syssy
19.07.2012, 10:45:30
Buna si aici miresici de 2013!
Si noi vom avea tot in august asa ca ma alatur si eu!

dumitritaioana
19.07.2012, 19:08:34
Bine ai venit printre noi si sper sa fim cele mai active miresici;)) pupici:*:*:*spor la pregatiri

AndriM
20.07.2012, 14:45:55
Buna!!
Si eu sunt miresica de august 2013...24 august mai exact :)
Eu sunt din Targoviste, unde vor fi si cununia civila si cea religioasa :)
Spor la pregatiri!!!

miha24
20.07.2012, 19:21:39
si eu si eu:d Tot august. Sunteti 3 in 31 august si suntem 3 din Tm. Ca si eu tot aici sunt chiar daca nunta e la Resita. Eu nu am atatea rezolvate. Doar sala, muzica si nasi. Urmeaza foto video si ... restu... mi se contureaza tot mai multe idei referitor la ce vreau dar continui sa ma documentez.

serpoaik
20.07.2012, 20:24:30
Salutare miresici ,
noi avem restaurantul,formatia,firma de decoratiuni,foto-video si biserica(ora 16) ...urmeaza verighetele ...trebuie sa ne decidem pe cine punem nasi si mosi (pana acum asta e cea mai grea decizie :)))....dupa care ..pauza...asteptam sa vina 2013

larisa2012
24.07.2012, 11:42:44
Buna!!
Si eu sunt miresica de august 2013...24 august mai exact :)
Eu sunt din Targoviste, unde vor fi si cununia civila si cea religioasa :)
Spor la pregatiri!!!

Bine ati venit!!!

Se pare ca ne inmultim si aici..la luna august 2013 :) Noi acum vrem sa ne uitam dupa verighete si sa ne interesam din timp. Poate pana la toamna :) facem achizitia 8-}

dumitritaioana
25.07.2012, 20:46:11
Bine ati venit!!!

Se pare ca ne inmultim si aici..la luna august 2013 :) Noi acum vrem sa ne uitam dupa verighete si sa ne interesam din timp. Poate pana la toamna :) facem achizitia 8-}

Si noi am vrea ca pana la toamna sa avem verighetele. am fost si am probat cateva perechi si cred ca gasit ceea cene place si ni se potriveste. :*:*:*

butterfleya
27.07.2012, 14:28:31
Buna miresici de august 2013.
Si noi avem nunta in august, mai precis in data de 17 august. Pana acum am rezolvat cu sala, am gasit firma cu care vom lucra pentru decorarea salii si ne-am ales perechea de nasi. Vrem ca pana in septembrie sa rezolvam si cu formatia si foto-video, poate si cu biserica.

miha24
30.07.2012, 11:02:44
Buna miresici de august 2013.
Si noi avem nunta in august, mai precis in data de 17 august. Pana acum am rezolvat cu sala, am gasit firma cu care vom lucra pentru decorarea salii si ne-am ales perechea de nasi. Vrem ca pana in septembrie sa rezolvam si cu formatia si foto-video, poate si cu biserica.
Ieee! Avem aceeasi data a nuntii. Noi nu avem inca firma pt deco dar avem formatia. Deci suntem cam in acelasi stadiu. Tu cate persoane vei avea? Ce pret are meniul? Intreb de pretul meniului pt ca orasele in care facem noi doua nunta au aprox aceeasi marime si sunt curioasa daca si preturile sunt asemanatoare.

butterfleya
30.07.2012, 13:31:43
Ieee! Avem aceeasi data a nuntii. Noi nu avem inca firma pt deco dar avem formatia. Deci suntem cam in acelasi stadiu. Tu cate persoane vei avea? Ce pret are meniul? Intreb de pretul meniului pt ca orasele in care facem noi doua nunta au aprox aceeasi marime si sunt curioasa daca si preturile sunt asemanatoare.

Buna!
Ma bucur ca ne-am gasit amandoua cu nunta in acceasi zi. Cand am vazut ca toate celelalte miresici au nunta pe 24 sau 31 august ma speriasem putin ;)) Noi am vrea sa avem maxim 150 de persoane. Sala e mai micuta si mai intima si desi intra pana la 250 de persoane, nu vrem sa stea nimeni inghesuit. Meniul este in jur de 150 lei dar fara bauturi. Pe noi ne incanta foarte tare faptul ca pretul meniului e in lei si nu in euro. La voi cat este meniul?

larisa2012
30.07.2012, 16:56:41
Buna!
Ma bucur ca ne-am gasit amandoua cu nunta in acceasi zi. Cand am vazut ca toate celelalte miresici au nunta pe 24 sau 31 august ma speriasem putin ;)) Noi am vrea sa avem maxim 150 de persoane. Sala e mai micuta si mai intima si desi intra pana la 250 de persoane, nu vrem sa stea nimeni inghesuit. Meniul este in jur de 150 lei dar fara bauturi. Pe noi ne incanta foarte tare faptul ca pretul meniului e in lei si nu in euro. La voi cat este meniul?

Sa stii ca si eu sunt fericita ca am facut contractul in lei...cu euro nu se stie si pana la anul am fi putut sa avem mari surprize.

Si noi vom avea zic eu intre 120-150 invitati. Sala e pana in 230 persoane deci o sa fie numai bine. La noi meniul este de 180 ron: mancare, apa, suc natural+acidulat, cafea, bere si sampanie.

butterfleya
30.07.2012, 17:23:31
Sa stii ca si eu sunt fericita ca am facut contractul in lei...cu euro nu se stie si pana la anul am fi putut sa avem mari surprize.

Si noi vom avea zic eu intre 120-150 invitati. Sala e pana in 230 persoane deci o sa fie numai bine. La noi meniul este de 180 ron: mancare, apa, suc natural+acidulat, cafea, bere si sampanie.

Faptul ca meniul e in lei si avem anumite reduceri si beneficii oferite de restaurant ne-au determinat sa alegem locatia. Noua ne placea foarte mult alta locatie insa acolo meniul incepea de la 40 de euro cu tot cu bauturi, dar ar fi ajuns la 70 de euro asa cum ni l-am fi dorit noi. Si 70 de euro mi se pare totusi mult.

larisa2012
31.07.2012, 09:02:08
Faptul ca meniul e in lei si avem anumite reduceri si beneficii oferite de restaurant ne-au determinat sa alegem locatia. Noua ne placea foarte mult alta locatie insa acolo meniul incepea de la 40 de euro cu tot cu bauturi, dar ar fi ajuns la 70 de euro asa cum ni l-am fi dorit noi. Si 70 de euro mi se pare totusi mult.

Da, si mie mi se pare mult 70 euro. Noua ne-a placut foarteee mult aceasta sala. A fost prima noastra optiune. Doar ca dupa am mai vizitat aprox 10. Eu as mai fi avut o optiune foarte ok, preturile putin mai ieftine dar la fel de clasic si frumos. Insa, pana la urma am zis ca o data vom face nunta si sa o facem asa cum trebuie!

De abia astept nunta asta! De astazi mai sunt 1 an si 1 luna pana la ziua magica...:-s:-s:-s si incep sa am emotii ca mai sunt atatea de facut...

miha24
31.07.2012, 11:30:06
Buna!
La noi e mai ieftin, e 100 lei, tot fara bauturi, dar in contract e specificata o clauza ca pretul meniului poate creste pana la anu, cu maxim 20%. Si avand in vedere cum creste euro si se scumpesc toate probabil va creste si pretul meniului. Noi nu avem aperitiv cald, pentru ca avand in vedere ca la noi se da si supa ar fi fost prea multe feluri. La numarul de persoane...avem pe lista 250.. si am impresia ca toti ar trebui sa vina. Localul este de 350 dar nu m-as supara daca s-ar mai cerne vreo 20-30 ca sa nu stau cu emotii ca o sa fie aglomerat. Imi cunosc invitatii si stiu ca toti vor dansa mult si nu as vrea sa fie ringul de dans prea aglomerat. Daca o sa ramana atatia cati sunt acum, asta e, foarte bine ca isi doreste lumea sa fie alaturi de noi! Totusi nu vreau sa tai pe nimeni de pe lista.

butterfleya
31.07.2012, 12:06:41
La noi e mai ieftin, e 100 lei, tot fara bauturi, dar in contract e specificata o clauza ca pretul meniului poate creste pana la anu, cu maxim 20%. Si avand in vedere cum creste euro si se scumpesc toate probabil va creste si pretul meniului. Noi nu avem aperitiv cald, pentru ca avand in vedere ca la noi se da si supa ar fi fost prea multe feluri. La numarul de persoane...avem pe lista 250.. si am impresia ca toti ar trebui sa vina. Localul este de 350 dar nu m-as supara daca s-ar mai cerne vreo 20-30 ca sa nu stau cu emotii ca o sa fie aglomerat. Imi cunosc invitatii si stiu ca toti vor dansa mult si nu as vrea sa fie ringul de dans prea aglomerat. Daca o sa ramana atatia cati sunt acum, asta e, foarte bine ca isi doreste lumea sa fie alaturi de noi! Totusi nu vreau sa tai pe nimeni de pe lista.

E foarte ok pretul meniului la voi. Si la noi e acum 135 lei meniul dar am zis 150 lei ca probabil atat va fi la anul. Nici nu trebuie sa tai pe cineva de pe lista daca sunt persoane apropiate si pe care le doriti la nunta. Trebuie totusi sa iti mai iei o marja de cateva persoane ca poate mai apar persoane pana la anul pe care le veti invita.

butterfleya
31.07.2012, 12:16:29
Da, si mie mi se pare mult 70 euro. Noua ne-a placut foarteee mult aceasta sala. A fost prima noastra optiune. Doar ca dupa am mai vizitat aprox 10. Eu as mai fi avut o optiune foarte ok, preturile putin mai ieftine dar la fel de clasic si frumos. Insa, pana la urma am zis ca o data vom face nunta si sa o facem asa cum trebuie!

De abia astept nunta asta! De astazi mai sunt 1 an si 1 luna pana la ziua magica...:-s:-s:-s si incep sa am emotii ca mai sunt atatea de facut...

Sunt perfect de acord cu tine. Daca vrei o nunta frumoasa si de bun gust trebuie sa fii dispus sa platesti mai mult. Eu sunt disperata acum sa gasesc o formatie ca deja e cam tarziu si formatiile bune se iau cu 1 an si ceva inainte, la fel ca restaurantele. Eu zic intotdeauna ca daca au fost atatea cupluri inaintea noastra care au organizat nunta si s-au descurcat si a iesit frumos, nu suntem noi aia care sa nu ne descurcam. Nu ma asteptam totusi sa fie atatea lucruri de pus la punct si de organizat dar sunt optimista. Momentan... Probabil o sa devin mai stresata pe masura ce o sa se apropie momentul.

Flori_cta
31.07.2012, 12:50:52
Buna, miresici!! Si eu sunt tot o miresica din luna august 2013...mai exact pe 24.. noi am arvunit restaurantul, formatia, cameramanul.. in sept vrem sa arvunim fotograful si firma de decoratiuni.. nasi avem...din pacate noi nu suntem in tara.. venim in sept pt 2 sapt si o sa revenim in tara in iulie 2013... in mai putin de 2 luni o sa trebuiasca sa punem totul la punct :( de aici nu am cum sa fac mare lucru

larisa2012
31.07.2012, 14:15:38
Buna, miresici!! Si eu sunt tot o miresica din luna august 2013...mai exact pe 24.. noi am arvunit restaurantul, formatia, cameramanul.. in sept vrem sa arvunim fotograful si firma de decoratiuni.. nasi avem...din pacate noi nu suntem in tara.. venim in sept pt 2 sapt si o sa revenim in tara in iulie 2013... in mai putin de 2 luni o sa trebuiasca sa punem totul la punct :( de aici nu am cum sa fac mare lucru

Buna si bine ai venit!

O sa vezi ca o sa reusesti cu 2 luni inainte de nunta sa fie totul ok. E bine ca pui la punct de anul acesta detaliile importante, cum este restaurantul, fotograful, decorul, formatia. Restul sunt maruntisuri importante dar le poti rezolva.

@Butterfleya: sunt de acord cu tine! trebuie sa ai fonduri ca sa poti avea o nunta frumoasa. Vei vedea ca veti face si voi o nunta superba, exact asa cum va doriti.

@miha: o sa ai spatiu de dans, miha...nu trebuie sa te ingrijorezi, bine ca vei avea atata lume la nunta! asta e ceva super ok. eu am o familie numeroasa, prieteni, cunoastiinte si totusi mi-e frica ca nu vor veni...desi ma astept la 120-150 persoane. am impresia ca lumea nu are bani si o nunta ii face sa fie impovarati. eu cand sunt invitata la o nunta (poate nu sunt asa apropriata de acea persoana) accept cu placere si ma duc pentru cei doi si pentru viata care si-o incep impreuna. nicioadata nu zic...offf..alta nunta, dar sunt persoane care o fac.

Oricum, mie de asta mi-e frica...ca nu voi avea destule persoane (desi apropriatii imi spun ca poate, cine stie vor veni multe persoane la care eu nici nu cred ca vor veni). Sincer, perioada confirmarilor o sa ma streseze la culme...dar asta e! Daca ne-am bagat in asa ceva, trebuie sa fie bine!!! Nu e asa, fetelor?;;);;)

va pup si spor la miresit!

cutza24
03.08.2012, 07:33:52
Salutare!
Si eu sunt miresica de august 2013...mai exact pe 17!sincera sa fiu sunt un pic stresata...de aproape o luna cautam formatie si nu gasim una libera care sa ne si placa!me frica sa nu o dau in bara....iubitul meu se gandeste la un eventual dj!
Din Braila nu e nimeni?
pup!

larisa2012
03.08.2012, 08:44:59
Salutare!
Si eu sunt miresica de august 2013...mai exact pe 17!sincera sa fiu sunt un pic stresata...de aproape o luna cautam formatie si nu gasim una libera care sa ne si placa!me frica sa nu o dau in bara....iubitul meu se gandeste la un eventual dj!
Din Braila nu e nimeni?
pup!

Buna si bine ai venit!

Sunt fete din Braila dar cred ca au nuntile in alte luni. Inceraca sa scri pe Miresici de 2013. Lasa, nu te stresa ca trebuie sa gasesti o formatie care sa va placa. Daca nu, pana la urma ai posibilitatea sa ai un DJ. Eu una zic sa perseverezi si poate vei gasi ceva pe gustul tau.

Spor fetelor...

cutza24
05.08.2012, 16:43:10
Buna si bine ai venit!

Sunt fete din Braila dar cred ca au nuntile in alte luni. Inceraca sa scri pe Miresici de 2013. Lasa, nu te stresa ca trebuie sa gasesti o formatie care sa va placa. Daca nu, pana la urma ai posibilitatea sa ai un DJ. Eu una zic sa perseverezi si poate vei gasi ceva pe gustul tau.

Spor fetelor...

Multumesc pentru incurajare....maine urmeaza sa ne intyalnim cu o formatie si sa vorbim mai detaliat:)...sper s fie ok !
ps: harnice mai sunteti fetelor....me greu sa tin pasul...knd intru si eu e forum am ceva de citit!pup si spor!

loulou2013
06.08.2012, 17:26:24
Buna,

Pot sa ma alatur si eu grupului? :)
Am stabilit data nuntii pe 17 August 2013. Sunt la capitolul cautat poze pe internet, incerc sa aflu ce se poarta, cum se face, ce imi trebuie si asa mai departe. :)

Va pup :*

larisa2012
07.08.2012, 09:07:46
Buna,

Pot sa ma alatur si eu grupului? :)
Am stabilit data nuntii pe 17 August 2013. Sunt la capitolul cautat poze pe internet, incerc sa aflu ce se poarta, cum se face, ce imi trebuie si asa mai departe. :)

Va pup :*

Bine ai venit!!!

Super. Poate ti-ai facut deja dar inainte de toate te sfatuiesc sa iti faci lista de invitati si sa obtii de la ambele familii ca sa fii sigura cam ce sala ti se potriveste.

Spor la miresit si daca te putem ajuta cu ceva ...sa ne spui!

glow
07.08.2012, 09:22:48
Neatza!

Eu am nunta pe 25 august 2013 si pot sa zic ca stau bine cu pregatirile. Incerc sa nu ma aglomerez de pe acum pt ca nu e cazul si nu imi sta in fire sa ma complic cu lucruri precum...decoratiuni facute manual sau alte lucruri.

Pana acum am restaurantul cu tot ce implica decoratiuni, nasi si lista invitatilor care nu are nevoie de mari ajustari.

Am DJ, foto+video si biserica dar trebuie numai sa rezerv data respectiva.

Acum am inceput sa caut verighete, de curiozitate mai mult, pt ca abia de la anul cred ca o sa ma gandesc serios sa cumpar.

Spor la pregatiri tuturor!

cutza24
07.08.2012, 11:24:57
buna fetelor!
legat de bauturi?cum o sa organizati?taria l ainceput...sticla de wisky pe fiecare masa...lichior pt dame?eu nu prea am idee cum sa facem...sunt constienta ca inca e din timp sa ma gandesc de pe acum...dar....

glow
07.08.2012, 11:38:37
buna fetelor!
legat de bauturi?cum o sa organizati?taria l ainceput...sticla de wisky pe fiecare masa...lichior pt dame?eu nu prea am idee cum sa facem...sunt constienta ca inca e din timp sa ma gandesc de pe acum...dar....

Eu pe masa voi pune carafa de vin, eventual si niste frapiere cu sticle de vin. Nu stiu deocamdata daca sa pun apa sau sucuri pe masa. Nu le vad rostul pt ca voi avea ospatari cu ochii in 14.

Sticlele de tarie in niciun caz nu vor sta pe masa.

Trebuie oricum sa mai discut si cu miresoiul...

miha24
07.08.2012, 11:42:57
buna fetelor!
Bine ai venit si din partea mea. O sa traim emotiile maxime in acelasi timp. Incepem sa fim multe miresici de august.
Cu bautura, noi ne-am gandit ca vom avea bauturi pe mese-apa, suc si probabil tuica in sticle transparente.
Restul(nu suntem siguri daca nu o sa punem si vinul pe masa) o sa fie la bar sau la ospatari. O sa fac si meniu pe mese cu ce se poate alege, invitatii isi pot comanda iar pentru timizi m-am gandit ca ospatarii sa faca 2-3 ture cu sticla in mana pe la fiecare masa sa intrebe daca vor sa fie serviti. Ma gandesc ca apoi o sa ceara daca mai vor.
Noi o sa avem whisky ballantines am luat deja 10 sticle ca am prins o oferta in Real, o sa mai luam in apropierea nuntii cat mai trebuie dar de la distribuitori ca sa ducem inapoi ce ramane. Pt doamne o sa cumparam Angelli cred, poate nu e cel mai fin dar e destul de agreat, si nici nu e fff scump si eventual mai luam ceva...pt femei.
O sa incercam sa luam tot ce mai trebuie de la distribuitori ca sa putem returna ce ramane nedesfacut.
Rezumat:suc:Cola, Fanta, poate Sprite, apa plata, apa minerala, vin alb, poate vin rosu, whisky, lichior, poate Sangria pt doamne, bere multaaa, tuica. Si sampanie la intrare.
Eu zic ca e bine si suficient de multe sortimente, plus ca nu avem invitati f pretentiosi.

larisa2012
07.08.2012, 11:43:33
buna fetelor!

Nu e prea devreme zic eu...

Noi avem inclus in meniu berea si sampania (pe langa cafea, suc natural si acidulat, apa plata si minerala).

Vom cumpara:
-whiskey jack daniels
-pt femei: Sheridans (the best)
-vin alb si rosu de Recas
-tuica
-Martini
-voi lua vodka ca sa se poate face cocktailuri cu suc de fructe

si la noi unii mai combini whiskey cu Red Bull. vom achizitiona si energizante pt toti.

Noi o sa avem aprox. 10-12 persoane la cate o masa rotunda. La 2 mese va fi o masuta mica pe care vor sta bauturile. Vor fi puse din toate pe fiecare masa.

loulou2013
07.08.2012, 11:54:01
Nici eu nu vreau bauturile pe masa, pentru ca mi se pare ca arata urat :)))
Am ales restaurantul, dar nu am semnat contractul inca, am lista de invitati (+/-), am wedding planner :D, biserica e aleasa, dar n-am vbit nimic si cam atat.
Poze cu rochii de mireasa si verighete....

sunt in ceata cu muzica (vreau DJ), foto (sunt f multe poze frumoase online, greu de ales) si decoratiuni. Nu ma pot hotari la culori/tematica. :)

va pup pe toate si spor! :*

larisa2012
07.08.2012, 12:32:31
Nici eu nu vreau bauturile pe masa, pentru ca mi se pare ca arata urat :)))
Am ales restaurantul, dar nu am semnat contractul inca, am lista de invitati (+/-), am wedding planner :D, biserica e aleasa, dar n-am vbit nimic si cam atat.
Poze cu rochii de mireasa si verighete....

sunt in ceata cu muzica (vreau DJ), foto (sunt f multe poze frumoase online, greu de ales) si decoratiuni. Nu ma pot hotari la culori/tematica. :)

va pup pe toate si spor! :*

Da, nici eu nu vreau bauturile pe masa...dar cu siguranta pe toate mesele vor ajunge sa fie la un moment dat 8-| ...ca vrem sau nu...

Eu una te sfatuiesc sa semnezi din contracte deoarece deja am auzit ca preturile au urcat fata de cand am semnat eu (in martie-aprilie) si sa nu pierzi data pe care o vrei.

Eu una citeam inainte sa ma ceara tematicile de pe miresici. Eu cand am vazut „Calatoriile” stiam sigur ca asta este o tema care ni se potriveste de minunte. Uita-te, vezi, intra pe site-urile de afara si poate iti place ceva...de la ceva ti se va naste o tematica, o idee.

Spor fetelor...

miha24
07.08.2012, 21:09:18
Da, nici eu nu vreau bauturile pe masa...dar cu siguranta pe toate mesele vor ajunge sa fie la un moment dat 8-| ...ca vrem sau nu...

Eu una te sfatuiesc sa semnezi din contracte deoarece deja am auzit ca preturile au urcat fata de cand am semnat eu (in martie-aprilie) si sa nu pierzi data pe care o vrei.

Eu una citeam inainte sa ma ceara tematicile de pe miresici. Eu cand am vazut „Calatoriile” stiam sigur ca asta este o tema care ni se potriveste de minunte. Uita-te, vezi, intra pe site-urile de afara si poate iti place ceva...de la ceva ti se va naste o tematica, o idee.

Spor fetelor...
Lari, tu cu cine faci partea de decor si flori? Ca prin Resita n-am vazut pana acum nimic wow!
Off topic: Azi cred ca am vazut-o pe sora ta cu nepotelul tau cand am mers la masa de la lucru. Azi pe la 12:30 aproape de piata 700, in fata la Alcatel, in cladirea cu eta2u. Chiar s-o intrebi ca sunt curioasa? :)

larisa2012
08.08.2012, 08:43:37
Lari, tu cu cine faci partea de decor si flori? Ca prin Resita n-am vazut pana acum nimic wow!
Off topic: Azi cred ca am vazut-o pe sora ta cu nepotelul tau cand am mers la masa de la lucru. Azi pe la 12:30 aproape de piata 700, in fata la Alcatel, in cladirea cu eta2u. Chiar s-o intrebi ca sunt curioasa? :)

Miha, eu o sa fac partea de decor si flori cu Dovys Style. Ei au si sala Cochet Ballroom. Nu mi-au impus sa fac cu ei dar eu vreau. O sa imi iau fantana de cioco tot de la ei. Mi-a zis Ovidiu sa mergem la inceputul lui 2013 sa vorbim despre decor si tot. I-a spus lui Luci ca exista un pachet cu: orhidee, trandafiri si cale. A zis ca e cel mai scump dar eu neaparat vreau orhidee la nunta ;)). Mai, sora-mea cand au facut nunta au lucrat cu Dalisis...Simona e „sefa” ;)) dar au facut si ei niste evenimente foarte faini. As fi vrut cu ei dar mai bine cunosc astia de la Dovys Style sala...oricum preturile ma gandesc ca se invart tot pe acolo.

Eu mai am o cunostiinta ce are firma si este foarte priceputa. Mai lucreaza cu cineva din Caransebes. Doar ca ...mi s-a casunat mie sa fac cu ei. #-o

Chiar vorbeam cu ea cand erau prin centru. I-a lasat cumnatul meu pe jos prin 700 ca a trebuit sa mearga pana la Jimbolia. Ei erau ;))ca mi-a si spus ca s-a intalnit cu primul ei sef si ca lucreaza la Alcatel. ;-)

Te pup Miha!

raluca-alexandra
09.08.2012, 18:15:20
Buna seara,

Ma alatur si eu grupului miresicilor din august 2013.

Deocamdata ne-am gandit la data (17 august) si la nasi. Urmeaza saptamana viitoare sa mergem la restaurante sa consultam oferta.

Pentru miresicile care si-au rezervat restaurantul, intrebarea mea este: Cat ati dat avansul?

Multumesc!

O seara frumoasa!

Raluca

loulou2013
09.08.2012, 18:47:06
Buna seara,

Deocamdata ne-am gandit la data (17 august) si la nasi. Urmeaza saptamana viitoare sa mergem la restaurante sa consultam oferta.

Pentru miresicile care si-au rezervat restaurantul, intrebarea mea este: Cat ati dat avansul?

Multumesc!

O seara frumoasa!

Raluca

si noi am stabilit data pe 17 august :)
la noi avansul e de 2000 eur, pe care ii putem plati in 2 rate. cred ca exista si variante mai ieftine :)

miha24
09.08.2012, 21:23:46
Buna seara,

Multumesc!

O seara frumoasa!

Raluca

Bine ai venit!
Incepem sa fim din ce in ce mai multe pe 17:D
Noi avans am dat 2000RON cred ca depinde de la restaurant la restaurant.
Sa-ti faci inainte de toate lista cu invitati ca sa sti cam la ce sali sa te orientezi. Crede-ma, e foarte important!
Spor sa ai si sa ne ti la curent!

butterfleya
09.08.2012, 23:44:28
Buna seara,

Multumesc!

O seara frumoasa!

Raluca

Ne bucuram ca ni te-ai alaturat. Incepe sa se mareasca grupul miresicilor cu nunta pe 17 august.
Noi am dat avans 2500 lei insa am mai discutat la alt restaurant si acolo cereau 3000 de lei. Cred ca avansul este direct proportional cu marimea salii si depinde de fiecare restaurant. Dupa ce luati restaurantul sa incepeti imediat sa cautati formatie daca nu vreti dj la nunta pentru ca se gasesc foarte greu formatii libere in data de 17 august.

larisa2012
10.08.2012, 09:11:45
Buna seara,

Multumesc!

O seara frumoasa!

Raluca

Buna si bine ai venit!

La noi la sala avansul este de 3.000 RON care se plateste in 2 rate: jumatate la semnarea contractului si jumtate la inceputul anului 2013. Mi se pare acceptabil.

Spor la pregatiri!

glow
10.08.2012, 09:46:43
La mine, avansul minim era de 10% dar am platit 20% ca sa mai primim niste bonusuri, aproximativ 2500 de lei...

Iubita10
10.08.2012, 10:35:34
Buna miresici de august 2013,

Am vazut ca sunteti cateva in 31/08/2012, noi suntem abia la inceput, nu am reusit decat sa alegem sala si acum sa cautam muzica, am vazut ca voi sunteti destul de departe cu pregatirile....

Spor la munca!!!:*:*:*

larisa2012
10.08.2012, 10:47:59

Am vazut ca sunteti cateva in 31/08/2012, noi suntem abia la inceput, nu am reusit decat sa alegem sala si acum sa cautam muzica, am vazut ca voi sunteti destul de departe cu pregatirile....

Buna miresica de august 2013 ;;)

Am vazut ca esti din Timisoara. Faci la Pensiunea Venezia sala mare? Da, eu m-am apucat din ianuarie de cautari iar in martie-aprilie am semnat contracte cu sala, muzica, foto-video, tort. Mai avem multe de facut. Ma poti intreba tot ce vrei si te ajut cu ce pot.

Spor la pregatiri

miha24
10.08.2012, 11:07:45

Bine ai venit miresica de Timisoara!
Eu nu stiu sala de la Venetia. De cate persoane e?
Ce muzica ai vrea? Formatie? Va place muzica populara? Dj?
Te-am pupat!

Flori_cta
10.08.2012, 11:39:28
buna fetelor!

Noi vom pune pe masa Cola 1l, suc natural 1l, vin alb ( eu as vrea sa punem demisec, sotul meu vrea sec) ,apa plata& minerala cu recipiente din sticla, whisky....la intrare vom servi cu sampanie si vom lua pt femei martini si cinzano...sper ca e suficient

prajituri veti pune pe masa ? eu as vrea sa pun 2 platoase cu prajituri si unul cu cozonac pe fiecare masa

miha24
10.08.2012, 11:51:11
Noi vom pune pe masa Cola 1l, suc natural 1l, vin alb ( eu as vrea sa punem demisec, sotul meu vrea sec) ,apa plata& minerala cu recipiente din sticla, whisky....la intrare vom servi cu sampanie si vom lua pt femei martini si cinzano...sper ca e suficient

prajituri veti pune pe masa ? eu as vrea sa pun 2 platoase cu prajituri si unul cu cozonac pe fiecare masa
Te referi la prajituri date la sfarsit, inainte de tort,nu? Atunci da, eu o sa am. 2 tavite la masa de 10 persoane.
Cozonac, nu, sigur nu!

cutza24
10.08.2012, 11:59:53

legat de prajituri..nu stiu ce sa zic exact...acolo unde facem noi nunta ni s-a propus sa facem un fel de bar cu prajituri si fructe,cascada de ciocolata...bar, care ar costa in jur de 600 de lei..si fiecare invitat se poate servi cu ce vrea si cand vrea.
Am mai auzit pe la alte persoane ca nu mai pun dulce pe masa...dulcele lasa sa fie doar tortul...acum nu stiu ce sa zic....mai vedem pana atunci si in functie de bugetul pe care il vom avea ne vom hotara :)

cutza24
10.08.2012, 12:11:25
Eu nu sunt nici pro nici contra bauturilor pe masa....printe prietenii nostri majoritatea sunt de parere ca art trebui sa punem pe masa sticla de tarie ...ca a nu existe timizi sau sa aibe lumea impresia ca trebuie sa plateasca pentru ele...ne mai gandeam si la posibilitatea de a face un bar cu bauturi si sa anuntam lumea ca e gratis...bineinteles asta depinde si de bugetul in care ne incadram......

larisa2012
10.08.2012, 12:52:46

Buna fetelor

Noi nu vom pune prajituri pe masa. Vom avea o masa cu fantana de ciocolata si fructe si o alta masa pe care va fi facut un Candy Bar si cu ceva prajituri de la Trandafiru.

@Miha: Pensiunea Venetia este pe Calea Lugojului cu mergi spre aeroport dar pe partea cu fan curier. Au 2 sali. Noi am fost in mai la o cununie civila si am fost incantati de servicii.

va pup

loulou2013
11.08.2012, 20:07:14
ati avut dreptate cu lista de invitati :)))
eu gasisem un super mega extra restaurant, de care ma indragostisem la prima vedere, dar are capacitate maxima de 120 persoane. Facusem o lista aiurea cat sa fiu sigura ca ne incadram in restaurantul ala :)))

dupa ce i-am spus mamei mele au inceput discutiile: "dar pe x nu-i chemi?" si uite asa sunt din nou in cautari :)))

problema e ca parintii lui nu sunt in tara, vin abia in decembrie si nu vrea sa le spuna prin telefon. cred ca vom alege o sala maaare, ca nu stim ce "obligatii" au si ei.

vai de capul meu! :)))

larisa2012
11.08.2012, 21:21:39
ati avut dreptate cu lista de invitati :)))
eu gasisem un super mega extra restaurant, de care ma indragostisem la prima vedere, dar are capacitate maxima de 120 persoane. Facusem o lista aiurea cat sa fiu sigura ca ne incadram in restaurantul ala :)))

dupa ce i-am spus mamei mele au inceput discutiile: "dar pe x nu-i chemi?" si uite asa sunt din nou in cautari :)))

problema e ca parintii lui nu sunt in tara, vin abia in decembrie si nu vrea sa le spuna prin telefon. cred ca vom alege o sala maaare, ca nu stim ce "obligatii" au si ei.

vai de capul meu! :)))

8-}8-}8-} foarte bine ca v-ati interesat si la parinti. conteaza foarte mult sa apreciati corect ca dupa sa nu aveti de umblat!...

spor la cautat..sa ne spui ce iti place!!!

p.s.: m-am pus pe citit, documentat...am primit o trusa de super foarfece cu diferite modele si m-am apucat sa fac modele pt locurile invitatiilor la masa...cand termin va pun poze...pupici fetele!!!

andreea17
12.08.2012, 13:48:17
buna miresici:).. Este cineva din suceava pe aici??:D..

Iubita10
13.08.2012, 16:32:45
Buna miresica de august 2013 ;;)

Am vazut ca esti din Timisoara. Faci la Pensiunea Venezia sala mare? Da, eu m-am apucat din ianuarie de cautari iar in martie-aprilie am semnat contracte cu sala, muzica, foto-video, tort. Mai avem multe de facut. Ma poti intreba tot ce vrei si te ajut cu ce pot.

Spor la pregatiri

Mersi mult de tot!!!...Da in sala mare facem..stii ceva de ea???Noi suntem in cautarea muzicii deocamdata....merge un pic cam greu..pretentii mari:)))...;))

Iubita10
13.08.2012, 16:43:15
Bine ai venit miresica de Timisoara!
Eu nu stiu sala de la Venetia. De cate persoane e?
Ce muzica ai vrea? Formatie? Va place muzica populara? Dj?
Te-am pupat!

Maxim de persoane zice ca e de 300 noi o sa avem maxim 200, mi-a placut sala ca sa nu mai zic de conducere sunt foarte de treaba...sper sa iara bine..ca si muzica mi-ar placea sa gasesc cv lautari dar nu o formatie batrana as prefera cv cantareti tineri..si nu prea scumpi...am vazut-o pe Alina Radi...mi s-a parut ok...dar mai cautam:D..si aiurea ca e in august si toata lumea cere "tarif de august"....

larisa2012
13.08.2012, 17:02:40
Maxim de persoane zice ca e de 300 noi o sa avem maxim 200, mi-a placut sala ca sa nu mai zic de conducere sunt foarte de treaba...sper sa iara bine..ca si muzica mi-ar placea sa gasesc cv lautari dar nu o formatie batrana as prefera cv cantareti tineri..si nu prea scumpi...am vazut-o pe Alina Radi...mi s-a parut ok...dar mai cautam:D..si aiurea ca e in august si toata lumea cere "tarif de august"....

Pai o sa ai ceva persoane...Da, am vazut ca conducerea este foarte ok.

Noi o sa avem 140 persoane zic eu. La muzica ne-a fost recomandata o formatie din Mosnita: Amalia Ghine. Noua ne-a placut de ea. Ei ne iau 2.000 euro cu DJ inclus , 5 in formatie. Nu sunt fff cunoscuta dar e chiar ok.

Depinde cat vrei sa dai. Miha are o formatie mult mai faina la 3.000 euro si ea se pricepe cel mai bine ;)).

andreea17
13.08.2012, 17:07:40
buna miresici:)...
sunt si eu o miresica de 2013... Este vreo miresica din Suceava sau care isi va face nunta la Suceava???

larisa2012
14.08.2012, 09:10:13
buna miresici:)...
sunt si eu o miresica de 2013... Este vreo miresica din Suceava sau care isi va face nunta la Suceava???

Din cate stiu eu, nu. Dar poti intra pe Miresici 2013 sa intrebi ;))

miha24
14.08.2012, 09:22:29
Pai o sa ai ceva persoane...Da, am vazut ca conducerea este foarte ok.

Noi o sa avem 140 persoane zic eu. La muzica ne-a fost recomandata o formatie din Mosnita: Amalia Ghine. Noua ne-a placut de ea. Ei ne iau 2.000 euro cu DJ inclus , 5 in formatie. Nu sunt fff cunoscuta dar e chiar ok.

Depinde cat vrei sa dai. Miha are o formatie mult mai faina la 3.000 euro si ea se pricepe cel mai bine ;)).
Miha roseste draga Lari cand aude asa ceva:)) Mie imi place mult muzica populara, deaia ma pricep dar nu cel mai bine.
Si formatia nu-i mai faina pt ca costa mai mult. Noi asta am gasit sa ne placa.
Important e sa faca atmosfera si sa fiti voi multumiti. Voi=fiecare miri in parte.
Am scris si la miresici de 2013, dar hai sa scriu si aici. Am mai bifat si noi ceva pe lista, avem foto-video. L-am gasit la Herculane la iubi si e foarte ok. Ce ne-a aratat, poze si filmari chiar ne place:) Si pretul e si mai super:) 400Euro
Urmatorul pas, verighetele, asta dupa ce merg la probat rochite. Trebuia sa merg ieri dar s-a amanat pe azi pentru ca au avut ceva tevi de montat prin magazin:)

larisa2012
14.08.2012, 09:42:34
Miha roseste draga Lari cand aude asa ceva:)) Mie imi place mult muzica populara, deaia ma pricep dar nu cel mai bine.
Si formatia nu-i mai faina pt ca costa mai mult. Noi asta am gasit sa ne placa.
Important e sa faca atmosfera si sa fiti voi multumiti. Voi=fiecare miri in parte.
Am scris si la miresici de 2013, dar hai sa scriu si aici. Am mai bifat si noi ceva pe lista, avem foto-video. L-am gasit la Herculane la iubi si e foarte ok. Ce ne-a aratat, poze si filmari chiar ne place:) Si pretul e si mai super:) 400Euro
Urmatorul pas, verighetele, asta dupa ce merg la probat rochite. Trebuia sa merg ieri dar s-a amanat pe azi pentru ca au avut ceva tevi de montat prin magazin:)

Bravo Miha pentru achizitie ;))...nu stiu cum mi-a scapat postarea ta. Super si la un pret foarte accesibil. :>.

Unde mergi la probat de rochite? Eu trebuie sa imi fac programare la Sposa Toscana pe Calea Lugojului doar ca sa vad cu lucrul cum fac.

Noi inca nu am ajuns la Resita sa luam aurul de acasa de la Luci. Cand il luam mergem sa vedem de verighete.

Spor la miresit fetelor!!!;));));))

raluca-alexandra
14.08.2012, 15:48:13
Ne bucuram ca ni te-ai alaturat. Incepe sa se mareasca grupul miresicilor cu nunta pe 17 august.
Noi am dat avans 2500 lei insa am mai discutat la alt restaurant si acolo cereau 3000 de lei. Cred ca avansul este direct proportional cu marimea salii si depinde de fiecare restaurant. Dupa ce luati restaurantul sa incepeti imediat sa cautati formatie daca nu vreti dj la nunta pentru ca se gasesc foarte greu formatii libere in data de 17 august.

Multumesc pentru raspunsuri!
Din pacate, nu am gasit data libera la restaurant in august 2013 si am rezervat restaurantul pentru 15 iunie 2013. singura data pe care am gasit-o ca sa imi fac nunta, totusi, in vara.

Pupici

larisa2012
14.08.2012, 16:23:48
Multumesc pentru raspunsuri!
Din pacate, nu am gasit data libera la restaurant in august 2013 si am rezervat restaurantul pentru 15 iunie 2013. singura data pe care am gasit-o ca sa imi fac nunta, totusi, in vara.

Pupici

Lasa ca e bine ca ai gasit data libera. Nu imi vine sa cred ca toate sunt ocupate. Ma bucur ca am semnat contractul din timp. Oricum vei fi miresica de iunie 2013 ;))

Pentru fetele noi: avem si grup de facebookhttp://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_wink.gif.

Daca vreti scrieti pe forum (Miresici 2013 sau Miresici de iunie/iulie/august/septembrie 2013) user-ul vostru de la facebook si cum arata poza de profil http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_giggle.gif sau puteti sa ma gasiti, sunt Larisa Stan din Timisoara, Romania. (am poza de profil cu o palarie). O sa va dau add pe grup.

Diorama
15.08.2012, 21:36:38
Deci nici eu nu pot sa cred ca deja nu se mai gasesc date libere la restaurante in august 2013!!! Ce bine ca l-am rezervat, am scapat de o grija maaaare, restul vad eu cum le aranjez. Tot in toamna asta, evident.

larisa2012
17.08.2012, 09:17:42
A mai ramas fix 1 an pana la nunta fetelor de pe 17 august 2013 :>:>:> ...anul viitor pe vremea aceasta va pregatiti pentru ziua cea mare!!! :>

A inceput numaratoarea inversa <:-P<:-P<:-P

loulou2013
17.08.2012, 16:47:44
daaaaaaaaaaaaaaaa :D:D
abia-astept!!!!!!

incepe distractia de acum inainte. sper sa semnez si eu cat mai repede pentru restaurant, sa-mi iau de-o grija. mi-au trimis azi contractul, am facut meniul, astept sa-l degustam inainte de a semna pentru a nu avea surprize! :)

:*:*:*:*:*

dariaa
17.08.2012, 22:56:12
Buna seara fetelor!
Sunt si eu o miresica de august, mai exact 31!
Sunt in cautare de foto-video! Cei din Iasi mi se par ca au niste preturi putin exagerate la acest capitol! La voi cum e? Si incep sa ma si stresez k nu gasesc ce-mi place la un pret ok... Si unde nu mai puneti ca noi nu suntem nici in tara... :((

serpoaik
17.08.2012, 23:55:15
Buna seara fetelor!
Sunt in cautare de foto-video! Cei din Iasi mi se par ca au niste preturi putin exagerate la acest capitol! La voi cum e? Si incep sa ma si stresez k nu gasesc ce-mi place la un pret ok... Si unde nu mai puneti ca noi nu suntem nici in tara... :((
Bine ai venit !! pe noi foto-video ne costa 650 euro ...nu te preocupa ,o sa gasesti ceva sa-ti placa...nici noi nu suntem in tara ,stiu ca e mai greu sa organizezi o nunta cand esti departe de casa dar asta este...trebuie sa gandim pozitiv..succes sa gasesti cat mai repede ce-ti doresti :*

Monicut
19.08.2012, 23:54:15
Dragi miresici,

Ma adresez miresicilor ce vor avea nunta in 17 august 2013 in Poiana Brasov sau Brasov si cauta make up artist. Eu mi-as dori-o foarte tare pe Suzana Visan (din Bucuresti) si pentru a se deplasa in Bv este necesar sa mai fie inca 4 persoane pe lista in aceasi zi. Stiu ca este costisitor, insa rezultatele uimitoare le puteti vedea in fotografiile de la urmatorul link http://www.suzanavisan.ro/photo-galery/make-overs-brides .
Cele ce doresc, va rog sa ma contactati PM pentru a ne unii fortele si pentru a fii cele mai frumoase in ziua nuntii.

De asemenea, sunt in cautarea unui hair stylist.

larisa2012
20.08.2012, 09:23:49
Buna seara fetelor!

Sincer, toti isi ridica preturile pt luna august...eu asa am observat, insa asta e. Noi am semnat in luna martie 2012 contractul si ne costa 800 euro insa suntem foarte multumiti. O fata a semnat cu aceasi luna trecuta si deja o costa 1.000 euro.

Pupici

loulou2013
20.08.2012, 10:58:08
Dragi miresici,

Ma adresez miresicilor ce vor avea nunta in 17 august 2013 in Poiana Brasov sau Brasov si cauta make up artist. Eu mi-as dori-o foarte tare pe Suzana Visan (din Bucuresti) si pentru a se deplasa in Bv este necesar sa mai fie inca 4 persoane pe lista in aceasi zi. Stiu ca este costisitor, insa rezultatele uimitoare le puteti vedea in fotografiile de la urmatorul link http://www.suzanavisan.ro/photo-galery/make-overs-brides .
Cele ce doresc, va rog sa ma contactati PM pentru a ne unii fortele si pentru a fii cele mai frumoase in ziua nuntii.

De asemenea, sunt in cautarea unui hair stylist.

monicut, imi pare rau, dar Suzana ma va machia pe mine pe 17 august 2013. :)
nu cred ca mai poate ajunge la bv, tinand cont ca o sa am 2 machiaje si pt civila si pt petrecere + mama, nasa si asa mai departe... :)

Monicut
20.08.2012, 22:14:49
monicut, imi pare rau, dar Suzana ma va machia pe mine pe 17 august 2013. :)
nu cred ca mai poate ajunge la bv, tinand cont ca o sa am 2 machiaje si pt civila si pt petrecere + mama, nasa si asa mai departe... :)

Felicitari pentru alegere! O sa fii o mireasa frumoasa pe maini asa de bune:).

mady88_08
20.08.2012, 23:42:51
hello miresici de august 2013...ma alatur si eu voua!!!

serpoaik
21.08.2012, 00:06:57
bun venit! avem nunta in aceeasi zi <:-P
cum stai cu pregatirile??

larisa2012
21.08.2012, 09:13:32

Bine ai venit!

Cum stai cu pregatirile?

Spor la miresit fetelor...:*

loulou2013
21.08.2012, 09:43:16
Felicitari pentru alegere! O sa fii o mireasa frumoasa pe maini asa de bune:).

Multumesc mult, Monicut! :* Sper sa gasesti un make-up artist si mai bun decat Suzana :D

updates: avem nasi super emotionati si fericiti ca i-am ales, diseara mergem sa vada si ei restaurantul.... si cam atat :)

butterfleya
21.08.2012, 13:42:19
Buna miresici!
In ultima perioada am fost ocupata pana peste cap cu cautarea unei formatii si ma bucur ca in sfarsit am gasit una care sa ne placa si sa fie exact ce ne dorim. Acum sunt in cautarea unor fotografi talentati. Noi ne gandeam sa luam decat fotografi, fara cameramani pentru ca ni se par niste bani dati degeaba, pe o filmare la care nu o sa se uite nimeni dupa nunta. Voi ce parere aveti?

larisa2012
21.08.2012, 13:48:06
Buna miresici!
In ultima perioada am fost ocupata pana peste cap cu cautarea unei formatii si ma bucur ca in sfarsit am gasit una care sa ne placa si sa fie exact ce ne dorim. Acum sunt in cautarea unor fotografi talentati. Noi ne gandeam sa luam decat fotografi, fara cameramani pentru ca ni se par niste bani dati degeaba, pe o filmare la care nu o sa se uite nimeni dupa nunta. Voi ce parere aveti?

Buna. Felicitari ca ati gasit o formatie pe placul vostru.

Cum credeti voi... dar mie mi se pare filmarea destul de importanta>:/. Una e sa ii ai acum pe toti dragi tie si una o sa fie peste ani cand bunicii, parintii nu o sa fie langa tine si poate vei vrea sa te uiti la filmare sau sa le arati copiilor tai...(sau cel putin eu asa fac).

Sora mea a facut ieri 7 ani de casatori <:-P si in fiecare an de aniversarea nuntii lor ne uitam fiecare la casa ei la nunta...cu fieacre an vad alta expresie, alta persoana...e minunat.

Pupici fetele..:*

butterfleya
21.08.2012, 13:54:53
Buna. Felicitari ca ati gasit o formatie pe placul vostru.

Cum credeti voi... dar mie mi se pare filmarea destul de importanta>:/. Una e sa ii ai acum pe toti dragi tie si una o sa fie peste ani cand bunicii, parintii nu o sa fie langa tine si poate vei vrea sa te uiti la filmare sau sa le arati copiilor tai...(sau cel putin eu asa fac).

Sora mea a facut ieri 7 ani de casatori <:-P si in fiecare an de aniversarea nuntii lor ne uitam fiecare la casa ei la nunta...cu fieacre an vad alta expresie, alta persoana...e minunat.

Pupici fetele..:*

Nu ma gandisem la aceste aspecte dar acum ca le-ai spus, parca incep sa ma razgandesc in privinta filmarii. O sa vorbesc cu miresoiul meu si o sa ne sfatuim. Iti multumesc mult. Te pup

loulou2013
21.08.2012, 13:56:09
Buna miresici!

si eu ma gandeam sa renunt la cameramani, dar apoi m-am gandit ca o sa fie frumos sa te uiti peste 10 ani la filmare. sunt momente care merita revazute. pozele nu pot sa redea toate detaliile, rasul, vocile si tot.
daca simti ca nu e pentru tine, bineinteles, nu are rost sa dai banii degeaba.... :)

larisa2012
21.08.2012, 14:05:17
Nu ma gandisem la aceste aspecte dar acum ca le-ai spus, parca incep sa ma razgandesc in privinta filmarii. O sa vorbesc cu miresoiul meu si o sa ne sfatuim. Iti multumesc mult. Te pup

Iti dai seama ca voi faceti cum vreti, cum puteti :)...eu ti-am spus asa deoarece noi am pierdut toti buncii...E minunat sa ii vezi la nunta, cum erau emotionati, fericiti...pentru ca multe filmulte nu avem cu ei (ma refer din nou la nunta surorii mele :) ).

Plus ca momentul in care spuneti DA, primul dans ca sot si sotie, si multe altele sunt momente unice in viata. Eu sper sa am o filmare reusita si cameramanul sa surpinda pe toata lumea si momentele importante.:D

Iubita10
22.08.2012, 14:46:54
Iti dai seama ca voi faceti cum vreti, cum puteti :)...eu ti-am spus asa deoarece noi am pierdut toti buncii...E minunat sa ii vezi la nunta, cum erau emotionati, fericiti...pentru ca multe filmulte nu avem cu ei (ma refer din nou la nunta surorii mele :) ).

Plus ca momentul in care spuneti DA, primul dans ca sot si sotie, si multe altele sunt momente unice in viata. Eu sper sa am o filmare reusita si cameramanul sa surpinda pe toata lumea si momentele importante.:D

Si eu sunt de aceeasi parere, asemenea momente nu le mai poti avea....Noi avem filmarea si de la cererea in casatorie...mi-a facut o surpriza extraordinara si am avut norocul sa ii am complici pe fratele sotului meu si viitoarea mea cumnatzica...au filmat totul..si vroiam sa facem un colaj cu filmarea asta cu cununia civila si cu nunta toata...Apropo de filmare-foto Larisa cu cine colaborezi?

Pupici la toate miresicile!!!

larisa2012
22.08.2012, 14:53:57
Si eu sunt de aceeasi parere, asemenea momente nu le mai poti avea....Noi avem filmarea si de la cererea in casatorie...mi-a facut o surpriza extraordinara si am avut norocul sa ii am complici pe fratele sotului meu si viitoarea mea cumnatzica...au filmat totul..si vroiam sa facem un colaj cu filmarea asta cu cununia civila si cu nunta toata...Apropo de filmare-foto Larisa cu cine colaborezi?

Pupici la toate miresicile!!!

Noi vom colabora cu 13th. Sunt din Timisoara si imi place mult cum lucreaza Darius. Am multe cunoastiinte care au facut cu ei si sunt foarte ok. Eu il stiam ca am fost cu sora lui in generala. Noi am ales pachetul II. In luna martie cand am semnat noi am facut contrcatul pe 800 euro, insa o miresica din timisoara a semnat cu el acum si e 1.000 euro pachetul II. Eu am vrut neaparat fiinca vrea sedintza „trash the dress”.

La tine cum mai merg pregatirile? Pupici fetele :*

mady88_08
22.08.2012, 17:51:15
Buna miresicilor!

Noi pana acum am rezervat restaurantul si am ales nasii, urmeaza muzica si restul dupa aceea.
Eu vreau sa fac singura invitatiile, pampoanele ptr masini,marturiile, nr pt mese...sper sa reusesc!

Va pupacesc!

Iubita10
23.08.2012, 12:56:37
Noi vom colabora cu 13th. Sunt din Timisoara si imi place mult cum lucreaza Darius. Am multe cunoastiinte care au facut cu ei si sunt foarte ok. Eu il stiam ca am fost cu sora lui in generala. Noi am ales pachetul II. In luna martie cand am semnat noi am facut contrcatul pe 800 euro, insa o miresica din timisoara a semnat cu el acum si e 1.000 euro pachetul II. Eu am vrut neaparat fiinca vrea sedintza „trash the dress”.

La tine cum mai merg pregatirile? Pupici fetele :*

Noi ne-am hotarat cu muzica, o sa ne luam DJ si avem o cunostiinta care o sa ne faca un program live, cantareata de muzica populara e la inceput ,Alexandra Vincu, sapt asta ne intalnim si cu fotograful, tot un amic, Denis Kappel, e super ok...incet incet le rezolvam...cu rochita o las pe anul viitor...sa merg la targuri sa incerc cv modele sa vad care imi vine mai bine....trece timpul repede...spor la miresit...Pusiii:*

larisa2012
23.08.2012, 13:32:02
Noi ne-am hotarat cu muzica, o sa ne luam DJ si avem o cunostiinta care o sa ne faca un program live, cantareata de muzica populara e la inceput ,Alexandra Vincu, sapt asta ne intalnim si cu fotograful, tot un amic, Denis Kappel, e super ok...incet incet le rezolvam...cu rochita o las pe anul viitor...sa merg la targuri sa incerc cv modele sa vad care imi vine mai bine....trece timpul repede...spor la miresit...Pusiii:*

Super, felicitari!<:-P<:-P<:-P

Si eu cu rochita sunt la fel...sunt curioasa de targurile de la inceputul anului. Da..trece timpul destul de repede...:O...

larisa2012
24.08.2012, 16:39:09
Am facut exel-ul cu lista miresicilor de 2013. Se afla in semnatura mea.

Va rog intrati sa va notati, sa modificati, sa aranjati in pagina...cum vreti voi. Eu am avut lista facuta cu ceva timp in urma. Va rog sa va notati si prenumele dar si user-ul de pe miresici ca sa ne recunoastem.

Sper sa ne adunam cat mai multe. Pupici :*

miha24
28.08.2012, 10:46:09
Fetelor, voi cum vreti sa va faceti buchetul? Eu aveam noua variante in cap: ambele sunt glob, dar unul ar fi rosu ca a lui Princess si a doua varianta ar fi multicolor. As vrea cumva toate culorile de la mov la alb trecand prin fuchsia, roz bombon si roz pal, pana la alb. Mi-as fi dorit bujori roj deschis dar la cat o sa ma plimb eu in ziua aia cu buchetul, nu cred ca rezista. Asa ca probabil voi alege trandatiri. Imi doresc un buchet compact, fara goluri, frunze si alte cele dar nu am gasit nici o poza exacta cu combinatia de culori pe care mi-o doresc eu. Poate ma ajutati!>:D<

larisa2012
28.08.2012, 12:39:41
Fetelor, voi cum vreti sa va faceti buchetul? Eu aveam noua variante in cap: ambele sunt glob, dar unul ar fi rosu ca a lui Princess si a doua varianta ar fi multicolor. As vrea cumva toate culorile de la mov la alb trecand prin fuchsia, roz bombon si roz pal, pana la alb. Mi-as fi dorit bujori roj deschis dar la cat o sa ma plimb eu in ziua aia cu buchetul, nu cred ca rezista. Asa ca probabil voi alege trandatiri. Imi doresc un buchet compact, fara goluri, frunze si alte cele dar nu am gasit nici o poza exacta cu combinatia de culori pe care mi-o doresc eu. Poate ma ajutati!>:D<

Miha...ambele variante sunt frumoase. Eu una o sa merg pe multicolor cu orhidee, trandafiri si cale. Uite ce am gasit eu. Nu e ceea ce iti doresti tu, dar se aproprie de ce vreau eu dar fara florile preferate. Nu stiu daca te ajuta #-o#-odar ti le atasez.

Chiar, tu ce culori vei folosi pentru aranjamentul salii? Pupici multi

butterfleya
28.08.2012, 13:41:29

Am fost la nunta unei prietene in aceasta vara si a avut un buchet numai din bujori roz deschis precum cel pe care il vrei tu. Vreau sa iti spun ca desi au fost cam 35 grade, buchetul a rezistat pana seara si a aratat absolut minunat. Cred ca a fost cel mai frumos buchet de mireasa pe care l-am vazut.

Iubita10
31.08.2012, 12:17:24
Miresici de 31/08/2012 azi mai avem exact un anisor!!!Trec zilele...nu gluma!!!!Spor la miresit!!

larisa2012
01.09.2012, 06:12:37
Miresici de 31/08/2012 azi mai avem exact un anisor!!!Trec zilele...nu gluma!!!!Spor la miresit!!

Ai mare mare dreptate!!! Ieri am avut toata ziua fluturasi in stomac cand ma gandeam....Eu am rezolvat toate contractele in martie si pana acum au trecut zilele foarte repede. Nu vreau sa ma gandesc cum va trece la anul...

Pupici fetele!!!!

maryanna
03.09.2012, 22:53:01
Ai mare mare dreptate!!! Ieri am avut toata ziua fluturasi in stomac cand ma gandeam....Eu am rezolvat toate contractele in martie si pana acum au trecut zilele foarte repede. Nu vreau sa ma gandesc cum va trece la anul...

Pupici fetele!!!!

Adica, tu ai rezolvat tot din martie anul asta, pentru la anul, la sf. de august? Wow, super! Te-ai pregatit, nu gluma :*

larisa2012
04.09.2012, 09:30:02
Adica, tu ai rezolvat tot din martie anul asta, pentru la anul, la sf. de august? Wow, super! Te-ai pregatit, nu gluma :*

Da, poate din timp dar a fost cu folos.

Eu sunt o persoana foarte ok, dar poate exagerat de organizata /:)/:)/:)..Nu imi las nicioadata sa fac un lucru la limita deoarece ajung sa fiu stresata, nervoasa, irascibila...asa ca organizez din timp :-w.

Pai la inceputul lui ianuarie am inceput sa mergem la targuri si sa vedem restaurante. Primul care l-am vizitat a fost „the one” desi am mai fost pe la 10. Stiam cu cine vrem sa facem foto-video, tort. Am cerut in stanga-dreapta recomandari de muzica si am primit...Deci a fost destul de ok.

M-am informat mult, am avut timp sa ne decidem fara sa fiu limitati de timp. Acum urmeaza partea mai grea ca vin toate maruntisurile...

DiaCB
13.09.2012, 01:03:20
Buna. Si noi vom avea nunta tot in august 2013:)
Nu am apucat sa citesc prea multe, asa ca intreb direct...mai e cineva din cluj care face nunta in august 2013? poate chiar la Domeniul Regilor?:)

spor la toate:)

DiaCB
13.09.2012, 01:19:37
Am o intrebare: cam ce trebuie sa contina contractul de la restaurant?

larisa2012
13.09.2012, 09:01:11
Am o intrebare: cam ce trebuie sa contina contractul de la restaurant?

Buna si bine ai venit! :*

Mai sunt fete din Cluj. Poti intra pe topicul general Miresici de 2013 si sigur va gasiti.

Pai in contracte majoritatea clauzelor sunt la fel. Eu zic inaintai sa il studiati si ce va suna rau sa ii intrebati pe patroni. Vedeti clauzele si toate responsabilitile lor sa fie acolo. Sa aveti o anexa a meniului sau a sumei cu care contractati anul acesta, cand trebuie sa platiti suma: dimineata sau puteti toata ziua urmatoare.

Asherit
13.09.2012, 14:16:35
Nu am apucat sa citesc prea multe, asa ca intreb direct...mai e cineva din cluj care face nunta in august 2013? poate chiar la Domeniul Regilor?:)

Eu voi face nunta in Cluj, august 2013. Inca nu am inchiriat restaurant din doua motive principale: vreau musai august(am rude, prieteni in afara si doar in august pot veni) si o sala care sa imi permita sa imi fac nunta pe o anumita tema: muzica :)

Pana acum, ce s-ar potrivi ar fi cele de la Stil: Baroc si Royal. Am discutat pana acum pt Impact, Marion, Sophia, Bistro, Exclusiv Catering, Boema, Pami, Stil...etc (cam atat imi amintesc)

Voi sunteti destul de avansate cu pregatirile. Eu practic nu am nimic rezolvat din ce aveti voi. Asta poate si pentru ca am multe optiuni pentru toate: foto, video, muzica, make-up.. majoritatea sunt din familie sau prieteni buni si e greu sa alegi fara sa se supere ceilalti. Imi vine sa nu aleg pe niciunul, numai ca nu ma risc pe cineva ce nu cunosc cum lucreaza.

In schimb, eu am rochia(de la o fosta mireasa, facuta de comanda la Romana, Delicate) si firma de decoratiuni, DecoLife. Invitatiile, guestbook-ul si tot ce se mai poate face handmade o sa fac eu. Mult de lucru, dar macar stiu ca vor fi asa cum imi doresc :)

loulou2013
20.09.2012, 10:38:56
eu am pierdut pe cineva iubit si nu prea m-am mai gandit la nunta.

de ieri mi-am revenit, pentru ca am gasit un wedding planner adevarat, asa ca JLO in filmul ala cu Matthew McConaughey :)))
azi de dimineta am dat si avansul la biserica, tot azi sper sa semnam si contractul cu restaurantul (daca ni-l vor accepta si nu vom purta negocieri :)) ) si uite asa incep sa se aranjeze toate. :)

nu am inceput cursurile de dans, asa cum imi doream...

ah si am dat avans si la make-up artist.

PS: m-am gandit sa incep sa-mi fac o afacere cu decoratiuni de nunta. as vrea sa import diferite chestii misto din state :) sper sa fie bine.

voi? cum sunteti? ce faceti? ce e nou?

va pup!!!! :*

larisa2012
20.09.2012, 11:13:56

de ieri mi-am revenit, pentru ca am gasit un wedding planner adevarat, asa ca JLO in filmul ala cu Matthew McConaughey :)))
azi de dimineta am dat si avansul la biserica, tot azi sper sa semnam si contractul cu restaurantul (daca ni-l vor accepta si nu vom purta negocieri :)) ) si uite asa incep sa se aranjeze toate. :)

PS: m-am gandit sa incep sa-mi fac o afacere cu decoratiuni de nunta. as vrea sa import diferite chestii misto din state :) sper sa fie bine.

Imi pare tare rau sa aud asta...dar ma bucur ca te-ai mobilizat! Super, felicitari pt weeding planner. Cred ca e mishto sa ai unul al tau ;;)...

Cred ca ai avea succes cu afacerea, asa ca go:*...

Eu astept verighetele pe care ni le-am comandate pe 9 septembrie si acum incep sa ma gandesc serios la cununia civila ;;)

loulou2013
20.09.2012, 11:46:45
cununia civila va fi un mare stres. :(
va trebui sa pregatesc bani seriosi pentru spaga, ca in bucuresti e bataie.
in plus, am auzit ca poti sa o faci la orice sector, nu mai esti conditionat de cele in care locuiesti tu sau el.... asa ca....
habar n-am de cand sa incep sa interesez.

astept sa ma intalnesc joia viitoare cu wedding planneru' si sa vad ce zice si ea. :)

Asherit
28.09.2012, 23:32:18

Imi pare rau pentru pierderea ta, dar ma bucur ca ai reusit sa faci atat de multe lucruri. E foarte fain sa ai un wedding planner. Eu am doi in familie, asa ca ma bucur de serviciile lor gratis si sunt de un mare ajutor.
Chiar daca am pornit mai tarziu cu pregatirile, ca pe 1 septembrie m-a cerut in casatorie si mi-a luat vreo doua saptamani sa revin cu picioarele pe pamant, dar intr-o saptamana am rezolvat mai multe lucruri: sala, biserica, foto, decor, rochie. Trebuie sa mai discutam cat mai curand pentru video si muzica. De make-up inca nu-mi fac griji, ca am mai multe optiuni si cu siguranta voi gasi ceva, mai ales pentru 4 august.
Poate veti spune de rochita ca e prea devreme. Si eu m-am gandit putin la asta. A fost prima rochie probata, dar m-am simtit cu adevarat ca o printesa in ea, era WOW totul, exact ce imi doream si nu am mai stat pe ganduri :) Si chiar daca o sa ma ingras(ca asta am de gand) se poate modifica usor.

lavinia-iulian
05.10.2012, 14:45:10
Buna,miresici!noi vom avea nunta pe 25 august 2013...vad k deocamdata sunt singura cu aceasta data...pana acum avem doua perechi de nasi,resturantul(enorm pt nr de invitati pe care ii avem,a fost moftul meu...asta e..suport consecintele:P),muzica si foto-video.desi toata lumea imi spune k pt acum e mai mult decat suficient...eu continui sa ma agit...as vrea sa rezolv toate treburile de pe acum k apoi sa stau linistita...lucru care normal k nu se poate...dat fii faptul k eu nici macar nu sunt in tara...si organizez tot de pe net!!voi cum mai stati cu pregatirile?va pup!

larisa2012
05.10.2012, 15:47:35
Buna,miresici!noi vom avea nunta pe 25 august 2013...vad k deocamdata sunt singura cu aceasta data...pana acum avem doua perechi de nasi,resturantul(enorm pt nr de invitati pe care ii avem,a fost moftul meu...asta e..suport consecintele:P),muzica si foto-video.desi toata lumea imi spune k pt acum e mai mult decat suficient...eu continui sa ma agit...as vrea sa rezolv toate treburile de pe acum k apoi sa stau linistita...lucru care normal k nu se poate...dat fii faptul k eu nici macar nu sunt in tara...si organizez tot de pe net!!voi cum mai stati cu pregatirile?va pup!

Buna si nu te stresa :*. Sunt multe fete care sunt in strainatate si isi rezolva toate prin telefon.

E super ca ai restaurantul, nasii, muzica, foto-video, sunt cele mai importante aspecte!!!

Eu am ca tine, in plus am biserica, verightele :> (de 1 saptamana sunt in casuta la noi), programarea la tort, stiu ce tema a nuntii am si implict furnizorul. Chiar nu sunt stresata...

In ianuarie trebuie sa:
1. Vorbit de decor/flori, etc.
2. Stabilit clar cu preotul;
3. Targuri de nunti...probe rochii de mireasa.
4. Programare coafura si machiaj.

In martie-mai: sa facem invitatiile si sa imi cumpar rochia de mireasa.

Din iunie tot ce trebuie :">

Am uitat ceva? :)>-

lavinia-iulian
05.10.2012, 19:46:47
Buna si nu te stresa :*. Sunt multe fete care sunt in strainatate si isi rezolva toate prin telefon.

E super ca ai restaurantul, nasii, muzica, foto-video, sunt cele mai importante aspecte!!!

Eu am ca tine, in plus am biserica, verightele :> (de 1 saptamana sunt in casuta la noi), programarea la tort, stiu ce tema a nuntii am si implict furnizorul. Chiar nu sunt stresata...

In ianuarie trebuie sa:

Buna,Larisa!imi place k esti foarte bine organizata...eu sunt foarte stresata k habar nu am ce e de facut!in toata viata am fost la doua nunti...si alea pe stil vechi...dar bine k este acest forum unde aflu lucruri care nici prin cap nu imi treceau!!

lavinia-iulian
05.10.2012, 19:50:28

In ianuarie trebuie sa:

aaa si apropo de verighete...eu locuin in italia m-am uitat pe aici...si pe alea clasice cum vreau eu ma costa cam 700-800 euro!in romania ce preturi mai sunt ?...ms:*

cr1nu7za
06.10.2012, 14:02:36
Buna fetelor.Daca ati sti cat am cautat forumul acesta :)).Si eu sunt miresica de 2013.Am nunta pe 24 august.Mai este cineva din brasov aici?Va poop

larisa2012
07.10.2012, 10:51:49
aaa si apropo de verighete...eu locuin in italia m-am uitat pe aici...si pe alea clasice cum vreau eu ma costa cam 700-800 euro!in romania ce preturi mai sunt ?...ms:*

Pai costurile sunt destul de diferite.

Pretul pe gram este intre 140 Ron-240 Ron. Aprox. asa, la unele este inclusa manopera la unele nu.

Noi ne-am luat verighete cu aur alb si galben, eu am si o pietricica si ne-am costat 2.100 Ron. Pretul a fost de 180 RON/gr de la Bijuteria Gia din Timisoara. Iti atasez poze sa le vezi.:*

@crinutza: bine ai venit! sunt si miresici din brasov..poti scrie pe topicul: Miresici de 2013 :*

lavinia-iulian
07.10.2012, 22:37:41

Pretul pe gram este intre 140 Ron-240 Ron. Aprox. asa, la unele este inclusa manopera la unele nu.

Noi ne-am luat verighete cu aur alb si galben, eu am si o pietricica si ne-am costat 2.100 Ron. Pretul a fost de 180 RON/gr de la Bijuteria Gia din Timisoara. Iti atasez poze sa le vezi.:*

@crinutza: bine ai venit! sunt si miresici din brasov..poti scrie pe topicul: Miresici de 2013 :*
multumesc frumos,Larisa!sunt foarte frumoase verighetele!...cred k o sa asteptam si noi sa le luam din tara k aici mi se par cam scumpicele...

larisa2012
09.10.2012, 11:33:17
multumesc frumos,Larisa!sunt foarte frumoase verighetele!...cred k o sa asteptam si noi sa le luam din tara k aici mi se par cam scumpicele...

Multumesc:x...

Pai sunt preturile destul de ok la noi, cu siguranta in straintate sunt mai scumpe.

Te pup

d3iutza18
09.10.2012, 12:32:06
Buna,
ma bucur ca exista acest topic :d
vroiam sa va intreb daca v-ati gandit la marturii? idei ?eu m-am gandit la ceva magneti mici cu diferite teme, depinde pe ce vreau , sticlute mici cu miere sau bombonele, dar nu vreau sa fie scump si astea cam sunt:((

smilley3107
09.10.2012, 13:30:30
Buna,
vroiam sa va intreb daca v-ati gandit la marturii? idei ?eu m-am gandit la ceva magneti mici cu diferite teme, depinde pe ce vreau , sticlute mici cu miere sau bombonele, dar nu vreau sa fie scump si astea cam sunt:((

Ce spui de fotografii pe care sa le faci cu fiecare pereche/invitat si pe care sa le dai la plecare? Ar fi un cost de aprox 3 lei/foto.

d3iutza18
09.10.2012, 13:36:16
Ce spui de fotografii pe care sa le faci cu fiecare pereche/invitat si pe care sa le dai la plecare? Ar fi un cost de aprox 3 lei/foto.

e super ideea si cred ca ma gandesc serios la ea:d.... trebuie sa ma interesez cand vb la foto sa vad daca au "serviciul" asta..plus ca daca e cuplu te-ai scos :D.... nu o sa dai chiar la fiecare persoana .mersi draga

larisa2012
09.10.2012, 14:05:11
Buna,

Buna :)>-

Da, eu m-am gandit dar la mine sunt costisitoare: 4,5 lei bucata. Avand tema calatoriilor noi vom da magneti personalizati pt fiecare masa cu noi.

Fetele au dreptate cu pozele, pot iesi foarte rentabile, dar depinde cate persoane ai. La mine vor fi 60-80 % cupluri deci voi da un magnet/cuplu si se reneteaza. Poti sa achizitionezi mierea de la tarani, sa cumperi borcanse mici de la firme de sticla iar eticheta sa o faceti voi. Cred ca poti iesi rentabil si asa...Gandeste-te.

Atasez poze cu marturiile noastre.

d3iutza18
09.10.2012, 15:06:42
Buna :)>-

Da, eu m-am gandit dar la mine sunt costisitoare: 4,5 lei bucata. Avand tema calatoriilor noi vom da magneti personalizati pt fiecare masa cu noi.

Fetele au dreptate cu pozele, pot iesi foarte rentabile, dar depinde cate persoane ai. La mine vor fi 60-80 % cupluri deci voi da un magnet/cuplu si se reneteaza. Poti sa achizitionezi mierea de la tarani, sa cumperi borcanse mici de la firme de sticla iar eticheta sa o faceti voi. Cred ca poti iesi rentabil si asa...Gandeste-te.

Atasez poze cu marturiile noastre.

hey larisa,
arata foarte bine mai ales ca se potrivesc cu tema nuntii....
la borcanase cam la 2 ron/pers cred ca ajung poate mai putin un pic si pe cuplu ma invart in jurul sumei tale:)...trebuie sa mai ma interesez si sa ma ocup....oricum te felicit, foarte activa si organizata esti :*

larisa2012
10.10.2012, 08:49:43
hey larisa,
arata foarte bine mai ales ca se potrivesc cu tema nuntii....
la borcanase cam la 2 ron/pers cred ca ajung poate mai putin un pic si pe cuplu ma invart in jurul sumei tale:)...trebuie sa mai ma interesez si sa ma ocup....oricum te felicit, foarte activa si organizata esti :*

Eu zic ca se poate face tot ce iti doresti si la costuri mai mici. Ideea e sa te interesezi si sa negociezi ;;).

Multumesc frumos, de abia astept sa facem sedintza foto si le vad $-).

Da, am fost mai activa la inceputul anului, cand m-am agit sa semnam contractele cu furnizorii. Sunt organizata dar sper ca peste un timp sa nu fiu foarte stresata si sa fac lucrurile bine.

Te pup:*

dumitritaioana
14.10.2012, 16:27:22

Foarte frumoase verighetele larisa.si noi am reusit sa dam comanda saptamana asta si ne vin cam intr-o luna.abia ast sa le ridicam;))pupici multi

larisa2012
15.10.2012, 08:27:38
Foarte frumoase verighetele larisa.si noi am reusit sa dam comanda saptamana asta si ne vin cam intr-o luna.abia ast sa le ridicam;))pupici multi

Multumesc :*. Si noua ne plac la nebunie...Felicitari si voua, de abia astept sa pui poze sa le vad! ;;);;)

Un inceput minunat de saptamana sa aveti!
Pupici

dumitritaioana
21.10.2012, 21:33:38
Buna tuturor miresicilor.Is super fericita si vreau sa impartasesc cu voi aceasta fericire ....................pt ca mi-am adus rochita acasa.............youpiiiiiiiiiiiiiiiiiinu aveam in plan sa o iau asa de repede dar asa s-a nimerit.va pup pe toate si atasez nitse pozici cu rochita mea

teo2906
21.10.2012, 21:51:20
Buna tuturor miresicilor.Is super fericita si vreau sa impartasesc cu voi aceasta fericire ....................pt ca mi-am adus rochita acasa.............youpiiiiiiiiiiiiiiiiiinu aveam in plan sa o iau asa de repede dar asa s-a nimerit.va pup pe toate si atasez nitse pozici cu rochita mea

e superba!!!!

larisa2012
22.10.2012, 14:55:41

Super, felicitari!!! <:-P

Din nou iti spun ca esti foarte frumoasa si rochita ti se potriveste de minune!!!:*

lavinia-iulian
22.10.2012, 16:45:49
e foarte frumoasa si iti vine super pt k ai un corp perfect!!

dianalungu
23.10.2012, 12:28:23
Buna,

Apropo de marturii, eu o sa am o poza cu noi 2 facuta dinainte (o sa fac o sedinta foto cu poze profesionale pe care o sa le folosesc in mai multe scopuri), pusa intr-o rama micuta. Am de gand sa cumpar ramele de la Dragonul Rosu sau de la magazine din astea ieftinute, iar pozele nu o sa ma coste mult sa le fac deoarece le fac la fotograful nostru :)

dumitritaioana
24.10.2012, 14:42:18
Multumesc mult de tot fetelor,imi pare bine ca si voi sunteti de acord cu rochita ca imi sta bine.initial voiam tot sirena numai ca din dantela dar ma facea mult prea matura si nu ma prindea asa bine.vreau sa ii mai aduc cateva modificari si cand o sa o am gata o sa pun pozici sa o vedeti.va pupacesc pe toate si va doresc pregatiri placute..................trece timpul asa de repede.

larisa2012
30.10.2012, 11:04:58
Fetelor,

Voi v-ati cumparat pantofii inainte de rochia de mireasa, sau dupa? Sau cum veti proceda?

Pentru ca eu nu stiu cum sa fac Atat eu, cat si Luci ne vom face pantofii la comanda pentru a ne simti bine in seara aia. Luci isi va da comanda pentru cununia civila (va purta aceasi pantofi) dar imi voi face si eu unii pentru martie. Ma gandeam ca daca oricum imi fac pantofii de cununia civila, oare sa imi dau comanda si pentru nunta?!

Cum faceti voi?

Va pup miresicilor de august 2013:*

firstlight
30.10.2012, 11:42:06
Ma alatur si eu...miresik de 31 august 2013 :D:D:D:">\:D/

firstlight
30.10.2012, 11:47:24

fara nici o retinere...chiar ti se potriveste!!! ;;)

firstlight
30.10.2012, 11:54:20
cu parere de rau...si eu mi-am gasit rochia "perfecta", dar viitorul meu sot nu m-a lasat sa o cumpar din motivul k ar fi prea din timp:((:[email protected]
Sunt genul acela de femeie care se ingrasa repede...oriqm sunt ...dar era pe corset:((
Poate am noroc si o mai gasesc la anul!!! SPer...:gen_07::gen_07::gen_07::gen_07::gen_07:

larisa2012
30.10.2012, 12:03:19
Ma alatur si eu...miresik de 31 august 2013 :D:D:D:">\:D/

Bine ai venit!!!:*

Poti sa te treci si pe lista miresicilor de 2013 (in semnatura mea). Avem un grup si pe facebook.

Lasa, incearca sa il convingi ca nu e din timp si ca la anul sigur veti avea multe de rezolvat si mai bine din timp. ...:*

firstlight
07.11.2012, 14:09:40
Sper ca m-am notat corect in tabel...astept invitatie pe facebook!:)>-

larisa2012
08.11.2012, 14:26:10
Sper ca m-am notat corect in tabel...astept invitatie pe facebook!:)>-

Te-am pus la 31 august :>. iti dau add.

raisa26
27.11.2012, 09:43:20
Buna si bine ai venit!

O sa vezi ca o sa reusesti cu 2 luni inainte de nunta sa fie totul ok. E bine ca pui la punct de anul acesta detaliile importante, cum este restaurantul, fotograful, decorul, formatia. Restul sunt maruntisuri importante dar le poti rezolva.

@Butterfleya: sunt de acord cu tine! trebuie sa ai fonduri ca sa poti avea o nunta frumoasa. Vei vedea ca veti face si voi o nunta superba, exact asa cum va doriti.

@miha: o sa ai spatiu de dans, miha...nu trebuie sa te ingrijorezi, bine ca vei avea atata lume la nunta! asta e ceva super ok. eu am o familie numeroasa, prieteni, cunoastiinte si totusi mi-e frica ca nu vor veni...desi ma astept la 120-150 persoane. am impresia ca lumea nu are bani si o nunta ii face sa fie impovarati. eu cand sunt invitata la o nunta (poate nu sunt asa apropriata de acea persoana) accept cu placere si ma duc pentru cei doi si pentru viata care si-o incep impreuna. nicioadata nu zic...offf..alta nunta, dar sunt persoane care o fac.

Oricum, mie de asta mi-e frica...ca nu voi avea destule persoane (desi apropriatii imi spun ca poate, cine stie vor veni multe persoane la care eu nici nu cred ca vor veni). Sincer, perioada confirmarilor o sa ma streseze la culme...dar asta e! Daca ne-am bagat in asa ceva, trebuie sa fie bine!!! Nu e asa, fetelor?;;);;)

va pup si spor la miresit!
Buna seara,

Ma alatur si eu grupului miresicilor din august 2013. Si eu ma intorc in tara exact cu 2 luni inainte de marele eveniment- 18 august :D, dar am incredere ca totul va fi ok. Va pup si spor!

moldovanmaria
29.11.2012, 15:05:43
Buna ma alatur si eu grupului:) Nunta va avea loc pe 25 august 2013 in Sighetul Marmatiei. Pentru ca am vazut ca sunt foarte multe miresici din Timisoara, va rog daca imi puteti da cateva pareri despre magazine de rochii de mireasa din timisoara. multumesc:)

lavinia-iulian
30.11.2012, 15:09:09
Fetelor,

Voi v-ati cumparat pantofii inainte de rochia de mireasa, sau dupa? Sau cum veti proceda?

Pentru ca eu nu stiu cum sa fac Atat eu, cat si Luci ne vom face pantofii la comanda pentru a ne simti bine in seara aia. Luci isi va da comanda pentru cununia civila (va purta aceasi pantofi) dar imi voi face si eu unii pentru martie. Ma gandeam ca daca oricum imi fac pantofii de cununia civila, oare sa imi dau comanda si pentru nunta?!

Cum faceti voi?

Va pup miresicilor de august 2013:*
Buna,Larisa!eu imi iau rochia peste doua saptamani(cel putin asa sper:P,pt k nu stau prea mult timp in tara si sper sa gasesc ceva pe placul si masura mea) as vrea sa o probez cu pantofi...asa nu am surpriza neplacuta de a lua rochita scurta.eu as vrea pantofi de dans pt sunt foarte comozi!te pup!cum mai stai cu pregatirile?stiu k u esti foarte constiincioasa!:P

larisa2012
07.12.2012, 10:07:21
Buna ma alatur si eu grupului:) Nunta va avea loc pe 25 august 2013 in Sighetul Marmatiei. Pentru ca am vazut ca sunt foarte multe miresici din Timisoara, va rog daca imi puteti da cateva pareri despre magazine de rochii de mireasa din timisoara. multumesc:)

Buna si bine ai venit! \:D/

Sunt cateva magazine cu rochii de mireasa in Timisoara, insa cred ca Bucurestiul sta cel mai bine la acest capitol. Eu pot recomanda Marguerite (cu rochii de mireasa La Sposa si Demetrios), Sposa Toscana (au o varietate de rochii de mireasa) si sunt multeeee magazine in oras. Oricum sunt foarte bune targurile deoarece poti sa iti faci o idee cu privire la magazin.

Buna,Larisa!eu imi iau rochia peste doua saptamani(cel putin asa sper:P,pt k nu stau prea mult timp in tara si sper sa gasesc ceva pe placul si masura mea) as vrea sa o probez cu pantofi...asa nu am surpriza neplacuta de a lua rochita scurta.eu as vrea pantofi de dans pt sunt foarte comozi!te pup!cum mai stai cu pregatirile?stiu k u esti foarte constiincioasa!:P

Buna lavi...oo daca iti gasesti rochita sa pui pozeeeee...da, ai mare dreptate, pantofii de dans sunt foarte comozi.

N-am mai facut nimic :(:(:(...si sunt asa trista, dar nu am mai avut timp sa ma gandesc la nunta. poate din ianuarie intru iar in priza :D.

Va pup fetelor

lorley
12.12.2012, 11:16:58
buna....si eu sunt inca una dintre miresele din august 2013....am niste emotii groaznice ...dar sper sa fie bine...

miha24
12.12.2012, 11:28:23
buna....si eu sunt inca una dintre miresele din august 2013....am niste emotii groaznice ...dar sper sa fie bine...
bine ai venit! Ne inmultim pe zi ce trece :) De ce sa ai emotii? ce ai rezolvat pana acum?

lorley
12.12.2012, 11:35:05
bine ai venit! Ne inmultim pe zi ce trece :) De ce sa ai emotii? ce ai rezolvat pana acum?

Sunt in tratative cu o formatie si sper ca pana la sf saptamanii sa semnam contractul....iar la partea cu foto si video sunt inca in stadiul de cautare...dar sper ca pana la sf saptamanii viitoare sa inchei cu astea doua probleme...si dupa urmeaza altele care sunt la fel de dificile ca si primele...

ioana31
13.12.2012, 18:12:07
Buna fetelor voi face nunta anul viitor si ma gandeam sa ma alatur voua ;;)
Noi am facut starea civila aici in spania si am lasat cununia si petrecera dupa pt romania. Vrem sa petrecem aceste clipe alaturi de familie si prietenii din tara. Problema este k ink nu am ales restaurantul :D. Cred k va trebui sa merg luna viit in tara sa rezolvam odata cu el :-SS #:-S si pe urma restul :D.
Uneori cred k neam pripit deoarece mai este putin si nush dak vom gasi un restaurant kre sa ne plak , dar speram k se va rezolva.

madutza_20
15.12.2012, 13:34:31

Bunaaa,
Se pare ca vom fi in aceeasi zi, in aceeasi locatie!

cr1nu7za
16.12.2012, 10:07:22
Buna fetelor. Am si eu o dilema.De cand sa incep cautatul cu aranjamentul meselor,adica flori,buchete?Sau trebuia deja sa am pe cineva?Nu stiu cand sa incep, de unde sa incep.Ouufff.Voi ati aranjat acest detaliu deja?Poopicei:*

dumitritaioana
16.12.2012, 14:38:31
Buna fetelor. Am si eu o dilema.De cand sa incep cautatul cu aranjamentul meselor,adica flori,buchete?Sau trebuia deja sa am pe cineva?Nu stiu cand sa incep, de unde sa incep.Ouufff.Voi ati aranjat acest detaliu deja?Poopicei:*
Buna si casa de piatra!din ce am mai aflat si eu si am intrebat la noi la restaurant partea cu decoratiunile se rezolva cu vreo maxim 6 luni inainte de nunta.Uite de ex unde facem noi nunta, restaurantul organizeaza la sf lunii februarie ,inceputul lunii martie o intalnire a tuturor mirilor din anul respectiv care fac nunta acolo si la aceasta petrecere se prezinta toate firmele de deco cu care colaboreaza restaurantul,se prezinta meniurile din anul respectiv si se pot degusta,la fel si cu prajiturile si tortul.Deci noi asteptam pana in martie sa vedem cu ce firme colaboreaza restaurantul si dupa o sa mergem la ce firme ne-au placut sa ne faca niste oferte de pret si o sa alegem. Asta e o parere,acum nu stiu cum se face in general,cunosc miri care au batut palma cu firma de deco cu o sapt inaine de nunta(bine asta daca te tin nervii)Pupici si spor la pregatiri.

cr1nu7za
16.12.2012, 14:42:01
Buna si casa de piatra!din ce am mai aflat si eu si am intrebat la noi la restaurant partea cu decoratiunile se rezolva cu vreo maxim 6 luni inainte de nunta.Uite de ex unde facem noi nunta, restaurantul organizeaza la sf lunii februarie ,inceputul lunii martie o intalnire a tuturor mirilor din anul respectiv care fac nunta acolo si la aceasta petrecere se prezinta toate firmele de deco cu care colaboreaza restaurantul,se prezinta meniurile din anul respectiv si se pot degusta,la fel si cu prajiturile si tortul.Deci noi asteptam pana in martie sa vedem cu ce firme colaboreaza restaurantul si dupa o sa mergem la ce firme ne-au placut sa ne faca niste oferte de pret si o sa alegem. Asta e o parere,acum nu stiu cum se face in general,cunosc miri care au batut palma cu firma de deco cu o sapt inaine de nunta(bine asta daca te tin nervii)Pupici si spor la pregatiri.

BUna.Mersi la fel ! Ce frumos ca ai de unde alege si nu mai trebuie sa te mai plimbi si sa cauti.O sa fie un targ de mirese in BV la sf lunii martie dar nu stiu daca o sa am rabdare pana atunci.Nu stiu ce sa fac.Ma gandesc ca daca caut de acuma poate au preturile mai mici fata de targuri si in mijlocul verii. Chiar nu stiu ce sa fac.Mersi oricum de raspuns.Spor la pregatiri:*:*

larisa2012
20.12.2012, 09:07:32
Buna fetelor voi face nunta anul viitor si ma gandeam sa ma alatur voua ;;)
Noi am facut starea civila aici in spania si am lasat cununia si petrecera dupa pt romania. Vrem sa petrecem aceste clipe alaturi de familie si prietenii din tara. Problema este k ink nu am ales restaurantul :D. Cred k va trebui sa merg luna viit in tara sa rezolvam odata cu el :-SS #:-S si pe urma restul :D.
Uneori cred k neam pripit deoarece mai este putin si nush dak vom gasi un restaurant kre sa ne plak , dar speram k se va rezolva.

Buna si bine ai venit!

Da, trebuie sa veniti si sa va gasiti restaurant deoarece timpul trece si din cate stiu luna august trece foarte repede la rezerveri. Sa ne tii la curent!

Va pup

Sa stii ca nici eu nu am rezolvat acest aspect. Restaurantul nostru are si firma de decoratiuni dar separata. Cand am semnat in martie 2012 contractul pentru sala nu au vrut sa semnam si pentru decor pe motivul ca e prea devreme si preturile se vor schimba. A ramas ca la inceputul acestui an sa ne ocupam de acest aspect. Eu stiu ce culori vreau sa am, stiu ce tipuri de flori...

anairam_unid
03.01.2013, 22:09:57
buna si la multi ani miresici de august 2013

Si eu sunt tot o miresica de august si stau foiarte prost la capitolul organizare in afara de restaurant nu am facut nimic si am cam intrat in panica.de ceva timp ma chinui sa gasesc foto video.
Rugaminte pentru miresicile mai harnice la organizare ma puteti ajuta cu niste propuneri de foto video?
Rochitze de mireasca mai accesibile ca pret mai exista ...eu m-am panicat la cat de scumpe sunt.V-ati cumparat cumva rochitza sau aveti un buget stabilit?

Merci [-o<

anairam_unid
03.01.2013, 22:16:04
Miresici de august mai am o intrebare ...Ce parere aveti despre pantofi de mireasa sa fie alta culoare(gen roz,albastru,mov) decat albi?Ati mai vazut la alte mirese ,cum vi s-a parut?Eu as opta pentru o astfel de culoare dar ma gandesc sa nu par penibila,nu-mi pot imagina cum as arata cu rochia alba si pantofii mov.

Ma ajuta cineva cu o parere ,o poza ceva de genul?

merci

dumitritaioana
05.01.2013, 11:46:20
Miresici de august mai am o intrebare ...Ce parere aveti despre pantofi de mireasa sa fie alta culoare(gen roz,albastru,mov) decat albi?Ati mai vazut la alte mirese ,cum vi s-a parut?Eu as opta pentru o astfel de culoare dar ma gandesc sa nu par penibila,nu-mi pot imagina cum as arata cu rochia alba si pantofii mov.

merci
Buna miresici de august 2013 si LA MULTI ANI!!!!!!!!!!Referitor la pantofiori de alta culoare eu zic ca e o idee foarte faina si eu mi-as dori sa imi iau o pereche de pantofi colorata numai ca miresoiului meu nu ii prea place si deci tre sa tinem cont si de parerea lui:X. Parerea mea e ca depinde si de ce rochita ai,daca e sirena,daca e printesa,daca e din dantela etc........dar daca tie ti-ar placea sa ai pantofi colorati eu zic go for it.Am vazut miresici cu pantofi de alta culoare si se vedea foarte fain.pupici,spor la treaba si un an nou plin de bucurii si realizari tuturor,va urez ca pregatirile sa va mearga ca pe roate:X:X:X:pupici multi

madutza_20
05.01.2013, 12:14:20
Buna fetele,
Noi care avem nunta in august, nu e prea devreme sa ne cumparam rochia de acum? Toate prietenele mele care fac nunta anul asta si-au cumparat deja rochia, si eu nici macar nu am probat nimic pana acum :(
Spuneti mi ca nu sunt singura care nu s-a apucat de cautat rochie ...

lavinia89carmen
07.01.2013, 02:28:12
Buna fetele,
Noi care avem nunta in august, nu e prea devreme sa ne cumparam rochia de acum? Toate prietenele mele care fac nunta anul asta si-au cumparat deja rochia, si eu nici macar nu am probat nimic pana acum :(

Dupa parerea mea nu e prea devreme....timpul trece fff repede...Trebuie vazut insa si ce rochie iti doresti daca vrei o anumita marca comanda poate dura si pana la 6 luni...eu mi-am comandat rochia in decembrie si am prima proba pe 2 mai.....
Mie mi sa zis ca timpul limita este cam ianuarie-februarie......

lavinia89carmen
07.01.2013, 02:30:46
Buna miresici de august 2013 si LA MULTI ANI!!!!!!!!!!Referitor la pantofiori de alta culoare eu zic ca e o idee foarte faina si eu mi-as dori sa imi iau o pereche de pantofi colorata numai ca miresoiului meu nu ii prea place si deci tre sa tinem cont si de parerea lui:X. Parerea mea e ca depinde si de ce rochita ai,daca e sirena,daca e printesa,daca e din dantela etc........dar daca tie ti-ar placea sa ai pantofi colorati eu zic go for it.Am vazut miresici cu pantofi de alta culoare si se vedea foarte fain.pupici,spor la treaba si un an nou plin de bucurii si realizari tuturor,va urez ca pregatirile sa va mearga ca pe roate:X:X:X:pupici multi

La multi ani!!!
Si eu as vrea sa imi iau sandalutele de culoare roz/mov dar deocamdata nu am gasit nimic...eu inca mai sper...:);));))

larisa2012
07.01.2013, 08:51:09
Buna fetele,

In luna noiembrie mi se parea devreme sa ne cumparam rochia pentru august, dar daca o gasestie pe „the one” merita cu siguranta. Eu am probat rochii, stiu ce mi se potriveste dar inca sunt prea „implinita” si vreau sa astept pana in aprilie-mai sa o cumpar. Eu zic ca e suficient timp si in 4 luni.

Va pup

roporfire
09.01.2013, 09:46:10
buna miresicilor de august , noi o sa avem nunta pe 24 :D si am hotarat sa ma alatur voua , si eu stau prost la capitolul organizare , mai ales ca eu din italia o sa mi le rezolv pe toate ,bine ca o am pe mama care ma ajuta ea ca altfel nustiu ce m-as face ..decamdata am asa :
Sala
Biserica
Dj
Video
Aranjamentele florale
Costumu mirelui ( el si-a pus amprenta)
apropo La Multi Ani si Anul care vine sa va faca MAxIM de fericite

Mai trebuie sa-mi gasesc rochita + fotograf , daca cunoasteti careva si sunteti din zona , as avea nevoie de niste sfaturi ...cam care ar fi bugetul maxim pe care il cheltuiti pe poze? astia de la noi din zona au niste preturi de pici in cur ....aaa si inca ceva , mirelui meu i-a intrat in cap ca vrea costum alb rosu :-s ce parere aveti? nu o sa fie caraghios , pun si poza cu costumul sa va dati cu parerea :))))

roporfire
09.01.2013, 10:01:49
Buna seara,

Multumesc!

O seara frumoasa!

Raluca

Buna Raluca , noi avem meniul 1 mil 550 bauturi incluse , se numeste full , iar avansul l-am dat de 20 mil ..

larisa2012
09.01.2013, 10:33:12
buna miresicilor de august , noi o sa avem nunta pe 24 :D si am hotarat sa ma alatur voua , si eu stau prost la capitolul organizare , mai ales ca eu din italia o sa mi le rezolv pe toate ,bine ca o am pe mama care ma ajuta ea ca altfel nustiu ce m-as face ..decamdata am asa :
Sala
Biserica
Dj
Video
Aranjamentele florale

Mai trebuie sa-mi gasesc rochita + fotograf , daca cunoasteti careva si sunteti din zona , as avea nevoie de niste sfaturi ...cam care ar fi bugetul maxim pe care il cheltuiti pe poze? astia de la noi din zona au niste preturi de pici in cur ....aaa si inca ceva , mirelui meu i-a intrat in cap ca vrea costum alb rosu :-s ce parere aveti? nu o sa fie caraghios , pun si poza cu costumul sa va dati cu parerea :))))

Bine ai venit!:*

Din pacate nu sunt din zona ta dar preturile sunt destul de variate. Eu platesc 800 euro pentru un foto video ok. Cu siguranta sunt si mai profi care sar de 1.500 euro.

Legat de costum, eu vreau sa il imbrac in costum clasic si modern - bleumarin, etc pentru ca mie asa imi place. Daca iubitului tau ii place asa, asta e, pana la urma e nunta lui si trebuie sa se simta si el bine.

Te pup si spor la pregatiri

lavinia89carmen
09.01.2013, 11:36:52
Sala
Biserica
Dj
Video
Aranjamentele florale

in sfarsit o mirresica din zona mea :))
si eu fac nunta tot pe 24 august.
eu deocamdata am asa : sala ,muzica , foto+video , nasii, biserica , coafor , machiaj, rochia de mireasa si acum vrem sa cumparam verighetele si costumul mirelui.
si eu locuiesc tot in Italia si organizez tot de aici dar singura ca si mama mea e aici

Deea10
10.01.2013, 00:01:17
buna miresici, ma alatur si eu voua!!!spor la pregatiri va urez!!si sa lasam pe cat posbil stresul,trebuie sa fim cele mai frumoase!!!

larisa2012
10.01.2013, 09:18:13
buna miresici, ma alatur si eu voua!!!spor la pregatiri va urez!!si sa lasam pe cat posbil stresul,trebuie sa fim cele mai frumoase!!!

Bine ai venit Deea:*.

Care e stadiul pregatirilor? Da, asa este, nu ar trebuie sa ne stresam insa cred ca nu se poate :). Oricum o sa fim frumoase in ziua nuntii.

Va pup:*

ioana31
11.01.2013, 17:20:46
[QUOTE=larisa2012;4868200]Buna si bine ai venit!

Da, trebuie sa veniti si sa va gasiti restaurant deoarece timpul trece si din cate stiu luna august trece foarte repede la rezerveri. Sa ne tii la curent!

Va pup

Buna larisa 2012
Ai dreptate luna august e cea mai cautata. Inca nu am fost in tara sa vedem de restaurant, nu am reusit sub nici o forma, dar sunt mai linistita:) deoarece am oferte de la cateva restaurante si in caz k se ocupa am unul asigurat si e ok asa k makr cu restaurantul e aranjat in prima faza. In tara am programat sa plec luna viit sa incep cu pregatirile. Ma ia durerea de kp numai knd ma gandesc kt avem de pregatit, dar toate trec e greu pana incepi.:)

roporfire
12.01.2013, 07:42:31
Buna Ioana, eu zic sa te grabesti pentru ca luna august e cea mai aglomerata hai sa zicem ca ai rez sala , dar pozele si video nustiu cum o sa faci , pentru ca cei buni mereu sunt luati primii raman restu , eu am umblat acasa luna trecuta pe la vreo 7 fotografi si majoritatea erau ocupati , + muzica + video ... ar fi bine sa incerci sa vorbesti macar si cand ajungi in tara sa semnezi deja contractu , asa iti tine data rezervata , avand in vedere ca pana in 15 e post , au ramas putine date libere pt nunta si toata lumea se inghesuie ... spor la pregatiri , va pup :*
apropo daca vreti careva foto eu il recomand cu cea mai mare caldura pe Cristian Sfara are preturi bune si niste poze superbe , eu am ramas foarte incantata de el are si site , sfarastudio si il gasiti pe google :D

dumitritaioana
12.01.2013, 15:19:54
Buna fetele,
Buna madutza.Eu am dat comanda de rochita in noiembrie dar asta numai pentru ca la mine dureaza vreo 4 luni pana ajunge,deci o voi avea acasa la inceputul lui aprilie si imi mai trebuie 1 luna pentru modificari daca mai trebuie ceva.Daca era sa o cumpar gata direct din magazin probabil ca nu mi-o luam asa devreme,insa nu e o regula.Parerea mea e ca daca ai gasit-o nu mai conteaza ca ai nunta peste un an,daca o adori si te vezi mireasa in ea nu tre sa te gandesti ca e prea devreme.Aici depinde si cat de usor te decizi asupra rochiei si daca esti genul care isi poate cumpara direct din magazin,eu am vrut sa am timp de comanda si din cauza asta m-am decis asa devreme............bine plus ca nu mai vedeam alta rochie de mireasa mai frumoasa pentru mine.Pupici si spor la cautat rochita

dumitritaioana
12.01.2013, 15:27:16
La multi ani!!!
Si eu as vrea sa imi iau sandalutele de culoare roz/mov dar deocamdata nu am gasit nimic...eu inca mai sper...:);));))
Acusica vine primavara si o sa apara modele colorate.eu zic ca sigur iti vei gasi ceva.doar daca cumva nu vrei sa iti faci pe comanda...................la topicul pentru accesorii mirese au scris fetele despre tot felul de idei,poate te poti inspira de acolo;)

ioana31
13.01.2013, 20:03:20
Buna Ioana, eu zic sa te grabesti pentru ca luna august e cea mai aglomerata hai sa zicem ca ai rez sala , dar pozele si video nustiu cum o sa faci , pentru ca cei buni mereu sunt luati primii raman restu , eu am umblat acasa luna trecuta pe la vreo 7 fotografi si majoritatea erau ocupati , + muzica + video ... ar fi bine sa incerci sa vorbesti macar si cand ajungi in tara sa semnezi deja contractu , asa iti tine data rezervata , avand in vedere ca pana in 15 e post , au ramas putine date libere pt nunta si toata lumea se inghesuie ... spor la pregatiri , va pup :*
apropo daca vreti careva foto eu il recomand cu cea mai mare caldura pe Cristian Sfara are preturi bune si niste poze superbe , eu am ramas foarte incantata de el are si site , sfarastudio si il gasiti pe google :D

Buna roporfire ai dreptate doar k pana acuma mia fost imposibil sa plec in tara acum spre sf lunii voi putea plek si sper sa rezolv tot pana vin. Mersi de recomandare voi lua legatura cu el:).

skumpyk
16.01.2013, 23:28:29
Buna miresicilor ma alatur si eu voua..si eu am nunta p 31 aygust si stau binisor cu pregatirile...miam cumparat rochita...am facut invitatiile miam cumparat sticlele pt marturii am incheiat contract cu o firma d decoratiuni...am ales staroste dj....

skumpyk
17.01.2013, 00:13:55
Ce ce parere aveti despre servirea invitatilor l intrare in sala Belini sau Champanye orange?

larisa2012
17.01.2013, 08:35:46
Buna miresicilor ma alatur si eu voua..si eu am nunta p 31 aygust si stau binisor cu pregatirile...miam cumparat rochita...am facut invitatiile miam cumparat sticlele pt marturii am incheiat contract cu o firma d decoratiuni...am ales staroste dj....

Bine ai venit! Stai foarte bine cu pregatirile. Pune poze cu rochita sa o vedem! Pupici;))

sweetsele
17.01.2013, 15:40:26

eu.. si coincidenta e ca facem nunta in aceeasi zi! :)

dumitritaioana
17.01.2013, 23:12:36
Buna skumpik si bine ai venit;)dupa cum vezi avem nunta in aceeasi zi.vad ca stai foarte bine cu pregatirile.pupici si spor la pregatiri in continuare

laura2112
18.01.2013, 11:02:10
Nu stiti de ce nu se oficeaza casatorii civile la Cluj-Napoca pe ziua de 24.08.2013? [-([-([-(

larisa2012
18.01.2013, 12:23:49
Nu stiti de ce nu se oficeaza casatorii civile la Cluj-Napoca pe ziua de 24.08.2013? [-([-([-(

Habar nu am...De ce nu suni sa te interesezi?

De exemplu la Timisoara se oficiaza cununii numai vinerea si sambata. Asa a hotarat CL TM. Pupici

skumpyk
18.01.2013, 18:06:03
Buna skumpik si bine ai venit;)dupa cum vezi avem nunta in aceeasi zi.vad ca stai foarte bine cu pregatirile.pupici si spor la pregatiri in continuare
mersi mult la fel si tie...:*

skumpyk
19.01.2013, 13:50:48
Bine ai venit! Stai foarte bine cu pregatirile. Pune poze cu rochita sa o vedem! Pupici;))
aceasta este rochia mea sper ca va place voiam tip sirena mi-am cumparat-o de la salon geea

sweetsele
19.01.2013, 23:25:06
aceasta este rochia mea sper ca va place voiam tip sirena mi-am cumparat-o de la salon geea

e super misto! si eu am luat-o pe a mea da i-am facut ceva modificari ;;)

sweetsele
19.01.2013, 23:27:54
Colectia e Fara Sposa :P In fata va fi in forma de inimioara si in spate va fi in forma de V.
Ce pareri aveti? :)

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:17:50
Si eu ma alatur miresicelor de Augus 2013!!! :x Sunt noua pe aici , insa abia astept sa interactionam! Va pup si ne "auzim".. treptat.. cu ce am realizat,sfaturi si idei! :-*

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:22:15
Colectia e Fara Sposa :P In fata va fi in forma de inimioara si in spate va fi in forma de V.
Ce pareri aveti? :)

Este superba rochita!!! :X Iti vine de minune! Observ ca si tu esti slabuta,la fel ca si mine :P Insa eu am o mare problema cu oasele astea de la gat :D Daca as putea sa le scot.. ce bine ar fi :D
Eu nu m-am decis inca pentru model.. si as vrea ceva sa imi mascheze un pic partea asta de sus... ma gandesc!
Avem noroc insa ca ne pica bine aproape orice croiala!
Sa iti poarte noroc rochitza! I :x it !

skumpyk
20.01.2013, 21:23:55
Si eu ma alatur miresicelr de Augus 2013!!! :x Sunt noua pe aici , insa abia astept sa interactionam! Va pup si ne "auzim".. treptat.. cu ce am realizat,sfaturi si idei! :-*

Ma. Bucur ca ni te-ai alaturat cum stai cu pregatirile?

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:24:07

Da da da!!! Mie personal imi place! :*

skumpyk
20.01.2013, 21:27:19
Da da da!!! Mie personal imi place! :*

Ms ms:*:*nu voiam printesa..nu cred k m avantaja...

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:28:52
Ma. Bucur ca ni te-ai alaturat cum stai cu pregatirile?

Cu pregatirile stau bine,deocamdata ! :D
Am rezolvat cu restaurantul, muzica, fotograful,Biserica, "cofetaria" ( am pus ghilimele deoarece am ales sa ne facem tortul si prajiturile la cineva acasa care se ocupa cu asa ceva.. sunt extrem de bune, foarte aratoase si sunt facute "de casa",femeia chiar are mana si am fost la destule nunti in care "momentul dulce" a fost.. wow! ) si am facut si ceva programari ptr ziua cea mare!
Am decis sa le iau din pripa ptr ca August-ul e luna de "foc" si de obicei se ocupa prima data in an!
De altfel, mi-am comandat invitatiile si plicurile de bani :D
Urmaream de foarte mult timp un model de invitatie si am gasit-o in aceasta perioada la o mare diferenta de pret fata de cel initial asa ca am decis fara ezitare sa le comand!.. totodata am luat si plicurile caci sunt de la aceiasi firma!
Mai sunt de facut...Acum urmarim modelul ptr verighete.. Avem discutii in contradictoru pe tema asta :)) Nu prea ajungem la acelasi model! :P

skumpyk
20.01.2013, 21:35:38
Cu pregatirile stau bine,deocamdata ! :D
Am rezolvat cu restaurantul, muzica, fotograful,Biserica si am facut si ceva programari ptr ziua cea mare!
Am decis sa le iau din pripa ptr ca August-ul e luna de "foc" si de obicei se ocupa prima data in an!
De altfel, mi-am comandat invitatiile si plicurile de bani :D
Urmaream de foarte mult timp un model de invitatie si am gasit-o in aceasta perioada la o mare diferenta de pret fata de cel initial asa ca am decis fara ezitare sa le comand!.. totodata am luat si plicurile caci sunt de la aceiasi firma!
Mai sunt de facut...Acum urmarim modelul ptr verighete.. Avem discutii in contradictoru pe tema asta :)) Nu prea ajungem la acelasi model! :P

Si eu mi-am comandat invitatile astept sa le primesc...si eu am probleme de acest gen cu iubi...nu orea vrem aceleasi lucruri..dar noi facem compromisuri...el vrea caleasca...eu vreau tanga....asa k i incepem cursurile de dans...si adio limuzina...:))

skumpyk
20.01.2013, 21:39:18
Dar ne-am dat avans la sala..am facut programare la biserica...avem dj staroste..formatie ce canta live...am ales domnisoarele de onoare..cavalerii...cum ii imbracsm ..nasii..am semnat contract. Cu o furma de decoratiuni...azi am fost l un targ d nunti..

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:39:21
Si eu mi-am comandat invitatile astept sa le primesc...si eu am probleme de acest gen cu iubi...nu orea vrem aceleasi lucruri..dar noi facem compromisuri...el vrea caleasca...eu vreau tanga....asa k i incepem cursurile de dans...si adio limuzina...:))

:)) Sincer nici eu nu sunt de acord cu limuzina... Prefer de 10 ori mai mult o decapotabila decat sa stau inchisa acolo! Este ceva mai undercover asa.. si vb aia.. doar o data esti mireasa (cel putin ptr prima data).. si atunci.. de ce sa nu te vada toata lumea?!

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:40:52
:)) Sincer nici eu nu sunt de acord cu limuzina... Prefer de 10 ori mai mult o decapotabila decat sa stau inchisa acolo! Este ceva mai undercover asa.. si vb aia.. doar o data esti mireasa (cel putin ptr prima data).. si atunci.. de ce sa nu te vada toata lumea?!

Bine.. nu am nimic impotriva celor care opteaza ptr limuzina! Eu am vb din punctul meu de vedere! Atat :D

skumpyk
20.01.2013, 21:42:27

Nu am gandit asa pana acum....dar bine spui

skumpyk
20.01.2013, 21:44:54
Bine.. nu am nimic impotriva celor care opteaza ptr limuzina! Eu am vb din punctul meu de vedere! Atat :D

Ti-ai ales piesa pe care dansati primul dans ..dansul mirilor...eu ink nush ce sa aleg..

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:45:51
Dar ne-am dat avans la sala..am facut programare la biserica...avem dj staroste..formatie ce canta live...am ales domnisoarele de onoare..cavalerii...cum ii imbracsm ..nasii..am semnat contract. Cu o furma de decoratiuni...azi am fost l un targ d nunti..

Da.. si eu am mi-am ales domnisoarele si cavalerii.. in numar de 16 cu totii, 8 fete si 8 baieti si am optat ptr culoarea albastru la rochite si papion...Au fost cu totii de acord!
De altfel am ales si nasii.. iar asta inca de acum 2 ani :)) Am trecut de perioada de acomodare,de socializare.. ne sunt cei mai buni prieteni caci sunt si tinerei :P

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:46:22
Ti-ai ales piesa pe care dansati primul dans ..dansul mirilor...eu ink nush ce sa aleg..

Aoleeuuu!! Aici am si eu o mare dilemaaaa!!!!! :))

skumpyk
20.01.2013, 21:49:10

Eu ma gandeam la laura stoica mai frumoasa..dar imi mai trebuie inca doua piese pt dansul nasilor si a parintilor...dar le-as dori tot in romana..:d

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:51:01

Am alege ceva simplu, dar de efect! Iubitul meu nu este un foarte mare dansator si nici timp sa mergem la cursuri nu avem din cauza serviciului :P
In mare ne-am gandit... Dintr-o lista luunggaaa au mai ramas 3 piese si aici ne-am blocat :D
Ar fi :
Lady - Lionel Ritchie
Power of love - Celine Dion
I want to spend my lifetime loving you - Marc Anthony

skumpyk
20.01.2013, 21:51:33
Eu ma gandeam la laura stoica mai frumoasa..dar imi mai trebuie inca doua piese pt dansul nasilor si a parintilor...dar le-as dori tot in romana..:d

Culoarea la sala tiai ales?ornamente florale?teau gandit la buchetul miresei cum il vrei rotund sau tip cascada...eu vreau tip cascada...

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:53:00

Ai ascultat Paula Seling - Promit?!

skumpyk
20.01.2013, 21:53:55
Am alege ceva simplu, dar de efect! Iubitul meu nu este un foarte mare dansator si nici timp sa mergem la cursuri nu avem din cauza serviciului :P
In mare ne-am gandit... Dintr-o lista luunggaaa au mai ramas 3 piese si aici ne-am blocat :D
Ar fi :
Lady - Lionel Ritchie
Power of love - Celine Dion
I want to spend my lifetime loving you - Marc Anthony

Greu de ales...mie miar placea mai mult celine dion..dar voi hotarati..

skumpyk
20.01.2013, 21:55:10
Ai ascultat Paula Seling - Promit?!

Nu...o voi asculta...iti spun imediat

Valentina04fcs
20.01.2013, 21:56:38
Culoarea la sala tiai ales?ornamente florale?teau gandit la buchetul miresei cum il vrei rotund sau tip cascada...eu vreau tip cascada...

Da.. Sala va fi pe un crem-unt cu funde mari din voal,puse pe spatarul scaunului...Aici este cu lila pe masa..Eu voi avea acel crem ...
Iar buchetul meu va fi cu albastru si pe rotund.. caci asa l-am visat :D

Valentina04fcs
20.01.2013, 22:00:07
Nu...o voi asculta...iti spun imediat

Din aceiasi categorie cu cea a Laurei Stoica mai este si http://www.youtube.com/watch?v=SwBCr8bc5-A... cam pe acelasi ritm!

skumpyk
20.01.2013, 22:01:19
Da.. Sala va fi pe un crem-unt cu funde mari din voal,puse pe spatarul scaunului...Aici este cu lila pe masa..Eu voi avea acel crem ...
Iar buchetul meu va fi cu albastru si pe rotund.. caci asa l-am visat :D

E frumoasa piesa nush daca se poate dansa vals...e frumoasa culoarea eu miam ales turquoize adica iubi...

Valentina04fcs
20.01.2013, 22:03:14
E frumoasa piesa nush daca se poate dansa vals...e frumoasa culoarea eu miam ales turquoize adica iubi...

Este foarte frumos si turqoise-ul..insa eu nu imi puteam decora sala asa din cauza draperiilor... :( Asa ca am ales sa facem tot o nuanta!

skumpyk
20.01.2013, 22:03:51
Din aceiasi categorie cu cea a Laurei Stoica mai este si http://www.youtube.com/watch?v=SwBCr8bc5-A... cam pe acelasi ritm!

Da e frumoasa piesa....dar nu se potriveste...am ayzit odata l o nunta o piesa cred dar nush sigur ca directia 5 canta...dar nu mi-o mai amintesc..si oricat caut nu e ceea ce caut...:((

skumpyk
20.01.2013, 22:06:34
Eu nu cred ca culiarea face totul..daca e asortat si arata bn cred k orice sala e frumoasa...

skumpyk
20.01.2013, 22:07:43
Eu nu cred ca culoarea face totul..daca e asortata si arata bn cred k orice sala e frumoasa...

skumpyk
20.01.2013, 22:15:16
Este foarte frumos si turqoise-ul..insa eu nu imi puteam decora sala asa din cauza draperiilor... :( Asa ca am ales sa facem tot o nuanta!

Cand incepeti sa impartiti invitatiile?

Valentina04fcs
20.01.2013, 22:24:31

Am zis sa le impartim pe la inceputul lunii Iulie.. ca omul sa aibe timp sa se pregateasca cu cele necesare!
Nici foarte aproape, caci nu vreau sa ii iau din pripa sau sa ii conditionez! :D

sweetsele
21.01.2013, 13:35:59
Este superba rochita!!! :X Iti vine de minune! Observ ca si tu esti slabuta,la fel ca si mine :P Insa eu am o mare problema cu oasele astea de la gat :D Daca as putea sa le scot.. ce bine ar fi :D
Eu nu m-am decis inca pentru model.. si as vrea ceva sa imi mascheze un pic partea asta de sus... ma gandesc!
Avem noroc insa ca ne pica bine aproape orice croiala!
Sa iti poarte noroc rochitza! I :x it !

Exact. Si totul se poate modifica:) in principiu rochita asta avea si bretele da le-am scos.
Ai dreptate, orice model ne avantajeaza iar asta face cautarea mai grea daca nu ai o idee fixa..mie imi placeau toate, a fost greu sa aleg :))

larisa2012
21.01.2013, 13:45:21

Super! Felicitari! Si eu am probat o rochita de la salon geea cand au fost la targ dar nu mi-a stat cum vroiam eu :-w. Ma bucur pentru tine!

Dupa 15 iunie (sa ma scap cu dizertatia) pana pe 15 iulie...Sper sa fie ok :)

sweetsele
21.01.2013, 13:46:00

Eu pana la urma m-am gandit la un vals... nu l-am ales inca da' parca e cel mai adecvat in contextul nuntii si rochia si tot.. :P

sweetsele
21.01.2013, 13:53:39
Da.. si eu am mi-am ales domnisoarele si cavalerii.. in numar de 16 cu totii, 8 fete si 8 baieti si am optat ptr culoarea albastru la rochite si papion...Au fost cu totii de acord!
De altfel am ales si nasii.. iar asta inca de acum 2 ani :)) Am trecut de perioada de acomodare,de socializare.. ne sunt cei mai buni prieteni caci sunt si tinerei :P

Eu n-am idee ce rol au la nunta!
Si e o faza super nasoala, stiti cum e cu pritenele daca o pui pe una trebuie toate ca daca nu se supara :))
Dar daca pot pune 8 cred ca impac si capra si varza, haha

Valentina04fcs
21.01.2013, 13:56:20
Si e o faza super nasoala, stiti cum e cu pritenele daca o pui pe una trebuie toate ca daca nu se supara :))

Si ai mei tot prieteni sunt.. ! :D Toti!! Asa au vrut... si raman amintiri frumoase in poze :)

Valentina04fcs
21.01.2013, 13:57:05
Eu pana la urma m-am gandit la un vals... nu l-am ales inca da' parca e cel mai adecvat in contextul nuntii si rochia si tot.. :P

Pe noi nu prea ne caracterizeaza valsul... :(

Valentina04fcs
21.01.2013, 13:59:28
Exact. Si totul se poate modifica:) in principiu rochita asta avea si bretele da le-am scos.
Ai dreptate, orice model ne avantajeaza iar asta face cautarea mai grea daca nu ai o idee fixa..mie imi placeau toate, a fost greu sa aleg :))

Eu inca nu mi-am stabilit modelul... Oricum rochitza mea o sa se incline mai mult spre stilul printesa deoarece mirele meu este mai "voinicel" , iar eu cu o rochitza ampla, m-as "pierde" de tot :))
As aparea prea manechin.. silueta...Nu dam bine :P

sweetsele
21.01.2013, 14:25:29
Eu inca nu mi-am stabilit modelul... Oricum rochitza mea o sa se incline mai mult spre stilul printesa deoarece mirele meu este mai "voinicel" , iar eu cu o rochitza ampla, m-as "pierde" de tot :))
As aparea prea manechin.. silueta...Nu dam bine :P

Ai sa vezi ca va fi minunata! Si rochiile printesa sunt superbe :) Si mai ales in cazul asta, miresoiul meu e mai slabut el de fel asa ca la mine ar fi fost invers in ceea ce priveste rochia.

Sa stii ca mi-ai dat o idee buna cu domnisoarele si cavalerii de onoare, asta aveam si eu in cap dar m-am gandit ca poate e exagerat asa de multa lume..

Cat despre vals, eu as fi dansat un tango, mi se pare un dans super de pereche: e senzual, e complicitate..e perfect! Dar asta ar fi mers cu o rochita sirena...
Oricum, orice dans ai alege e chestie de atitudine de fapt. Sa fii capabila sa iti controlezi emotiile (usor de zis, stiu :))) ) si sa ai idee despre pasi; ai asigurat un dans perfect! (cel putin asta am realizat eu vizionand sute de videori pe youtube)

Valentina04fcs
21.01.2013, 14:59:35
Ai sa vezi ca va fi minunata! Si rochiile printesa sunt superbe :) Si mai ales in cazul asta, miresoiul meu e mai slabut el de fel asa ca la mine ar fi fost invers in ceea ce priveste rochia.

Sa stii ca mi-ai dat o idee buna cu domnisoarele si cavalerii de onoare, asta aveam si eu in cap dar m-am gandit ca poate e exagerat asa de multa lume..

Cat despre vals, eu as fi dansat un tango, mi se pare un dans super de pereche: e senzual, e complicitate..e perfect! Dar asta ar fi mers cu o rochita sirena...
Oricum, orice dans ai alege e chestie de atitudine de fapt. Sa fii capabila sa iti controlezi emotiile (usor de zis, stiu :))) ) si sa ai idee despre pasi; ai asigurat un dans perfect! (cel putin asta am realizat eu vizionand sute de videori pe youtube)

Perfecta dreptate cu stilul de dans tango... Il perfectionezi degeaba daca ai o rochitza printesa.. nu se vede nimic.. iar in pasi sta totul la tango!
La noi ar fi mers vals.. cam asa "impune " rochitza... insa nu ne caracterizeaza,asa cum am mai zis... :(
Vrem ceva simplu.. dar totodata de efect... Nici blues sa fie ca plictisem lumea si totodata ne plictisim si noi in ritm de dans :))

skumpyk
21.01.2013, 19:15:25
si eu am patru domnisoare de onoare si patru cavaleri..iar apoi imi vor conduce invittii la mese :) pt mn acesta este rolul lor..si tot in albastru ii imbarac eu..voi le cumparati voi rochiile si papioanele ?

Valentina04fcs
21.01.2013, 19:46:46
si eu am patru domnisoare de onoare si patru cavaleri..iar apoi imi vor conduce invittii la mese :) pt mn acesta este rolul lor..si tot in albastru ii imbarac eu..voi le cumparati voi rochiile si papioanele ?

Cu invitatii la mese... nu stiu ce sa iti spun.. Nu prea as vrea sa le stric buna dispozitie obosindu-i prea tare sau sa ii folosesc pe post de "majordomi"! No offense.. fiecare isi spune parerea!
Cat despre rochii si papioane, o sa si le cumpere singuri.. astfel o sa isi aleaga ce le place ( caci si la mine este pe albastru ,insa modele la rochite sunt diverse,fiecare se imbraca cu ce croiala ii vine bine,caci nu le avantajeaza pe toate un singur model ) plus ca trebuiau sa ne "innoiasca" ptr "marele eveniment" si au decis singuri/e sa opteze ptr asa ceva!In afara de asta, imi sunt prieteni buni si nu cred ca ar accepta sub nici o forma sa le platesc tinutele :))

skumpyk
21.01.2013, 21:15:06
Cu invitatii la mese... nu stiu ce sa iti spun.. Nu prea as vrea sa le stric buna dispozitie obosindu-i prea tare sau sa ii folosesc pe post de "majordomi"! No offense.. fiecare isi spune parerea!
Cat despre rochii si papioane, o sa si le cumpere singuri.. astfel o sa isi aleaga ce le place ( caci si la mine este pe albastru ,insa modele la rochite sunt diverse,fiecare se imbraca cu ce croiala ii vine bine,caci nu le avantajeaza pe toate un singur model ) plus ca trebuiau sa ne "innoiasca" ptr "marele eveniment" si au decis singuri/e sa opteze ptr asa ceva!In afara de asta, imi sunt prieteni buni si nu cred ca ar accepta sub nici o forma sa le platesc tinutele :))
nici eu nu vreau sa le stric buna dispozitie..dar e cv ce au acceptat..si nu cred ca e un lucru prea mare.. e ceva de o ora nu cred ca dureaza mai mult:D

Valentina04fcs
21.01.2013, 21:33:29
nici eu nu vreau sa le stric buna dispozitie..dar e cv ce au acceptat..si nu cred ca e un lucru prea mare.. e ceva de o ora nu cred ca dureaza mai mult:D

Hmm.. depinde ..!! Eu am fost la o nunta la care invitatii au inceput sa vina,pe rand.. incepand cu ora 21:00 si s-a incheiat marsul in jur de 23:00 :))

Valentina04fcs
21.01.2013, 21:35:10

E bine ca au acceptat ! Inseamna ca trebuie sa intri in sedinta sa stie cum sa repartizeze lumea la mese! Apropo de asta... va puneti numere pe mese?!

sweetsele
21.01.2013, 22:47:25
E bine ca au acceptat ! Inseamna ca trebuie sa intri in sedinta sa stie cum sa repartizeze lumea la mese! Apropo de asta... va puneti numere pe mese?!

Eu m-am gandit sa pun numere si un panou la intrare cu lista si fiecare unde e asezat.

skumpyk
22.01.2013, 11:41:12
Eu m-am gandit sa pun numere si un panou la intrare cu lista si fiecare unde e asezat.
da ne punem nr la mese...si vom avea 2 liste la intrare cu invitatii .chiar eu am stat la o nunta hostess si veneau invitatii ma intrebau la ce masa sunt ...si apoi ma intebau unde e asezata masa...era un haos total...iar la nunta mea nu vreau sa se mai intample asa.. mai bn conducem invitatii la mese...

skumpyk
22.01.2013, 11:56:21
mirele meu va purta costum frac... va place?

larisa2012
22.01.2013, 13:06:35

Da, imi place frac-ul insa noi vom opta la imbracamintea lui pentru culori inchise.:)

serpoaik
22.01.2013, 14:09:36
Este ff frumos ! mie imi place cel din poza atasata :x ....

larisa2012
22.01.2013, 14:58:37
Este ff frumos ! mie imi place cel din poza atasata :x ....

Arata foarte bine!

Asherit
23.01.2013, 08:29:30
Buna fetele,

Eu mi-am luat-o cu 10 luni inainte, dar asta doar pentru ca a fost, este si va fi THE ONE pentru mine :) Daca nu, m-as fi apucat totusi de cautat de anul asta, mai ales ca in perioada asta, pana in martie sunt targuri. Depinde si de corpul tau, de forma lui, de fluctuatiile de greutate. Sunt multe mirese care au avut nevoie de modificari sau nu si-au gasit in magazin si cu greu, pe ultima suta de metri au rezolvat. Ca la comanda nu stiu cine se mai apuca sa iti faca cu 2-3 luni inainte de nunta.
Totusi, nu dispera, ca inca nu e prea tarziu :)

Insa eu am o mare problema cu oasele astea de la gat :D Daca as putea sa le scot.. ce bine ar fi :D
Avem noroc insa ca ne pica bine aproape orice croiala!!
Eu uras oasele alea de la gat. Si eu le-as fi scos daca as fi putut sau m-as fi acoperit pana sub barbie :)) Dar iubi a spus ca lui i se par foarte sexi si ii plac foarte mult. Si incheieturile mele subtiri pe care nici pe alea eu nu stiu cum sa le mai ascund. Plus ca eu sunt si mai slaba decat voi. Dar o sa merg la sala dupa sesiune si poate o fi mai bine.

Asa.. acum sa intreb si eu:
1. De cand trebuie rezervata luna de miere, se plateste tot atunci sau poti si dupa nunta?
2. Aveti cumva idee daca e o anumita perioada cand e aurul mai ieftin? Noi vrem un model de verighete cu portativ si cheia sol si/sau note muzicale. Tema nuntii va fi muzica. Numai ca sunt destul de scumpe..

larisa2012
23.01.2013, 08:47:46
1. De cand trebuie rezervata luna de miere, se plateste tot atunci sau poti si dupa nunta?
2. Aveti cumva idee daca e o anumita perioada cand e aurul mai ieftin? Noi vrem un model de verighete cu portativ si cheia sol si/sau note muzicale. Tema nuntii va fi muzica. Numai ca sunt destul de scumpe..

Sincer, nu stiu. Depinde daca faci prin agentie de turism sau pe booking. Noi unde am mers pana acum faceam rezervari telefonice si nu am dat nici un avans, insa cine stie - poate depinde de tara/locatie.

Aurul se tot scumpeste...asa ca cu cat mai repede, cu atat mai bine. Noi verighetele le-am facut anul trecut pe acest principiu. Noi am avut aur si am dat la schimb: ele eram 2.200 lei si noi nu am platit nimic. Eu zic sa vi le luati, sa nu se scumpeasca....

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:14:24
Eu mi-am luat-o cu 10 luni inainte, dar asta doar pentru ca a fost, este si va fi THE ONE pentru mine :) Daca nu, m-as fi apucat totusi de cautat de anul asta, mai ales ca in perioada asta, pana in martie sunt targuri. Depinde si de corpul tau, de forma lui, de fluctuatiile de greutate. Sunt multe mirese care au avut nevoie de modificari sau nu si-au gasit in magazin si cu greu, pe ultima suta de metri au rezolvat. Ca la comanda nu stiu cine se mai apuca sa iti faca cu 2-3 luni inainte de nunta.
Totusi, nu dispera, ca inca nu e prea tarziu :)

Eu uras oasele alea de la gat. Si eu le-as fi scos daca as fi putut sau m-as fi acoperit pana sub barbie :)) Dar iubi a spus ca lui i se par foarte sexi si ii plac foarte mult. Si incheieturile mele subtiri pe care nici pe alea eu nu stiu cum sa le mai ascund. Plus ca eu sunt si mai slaba decat voi. Dar o sa merg la sala dupa sesiune si poate o fi mai bine.

Daaa!!!! Ce bine imi pare ca nu sunt singura cu aceiasi problemaaa!! :)) Credeam ca numai eu am un fix! Si eu la fel ma uitam numai dupa rochii cu dantela pana in gat :)) Si la fel au sarit prietenele mele si iubitul,spunandu-mi ca nu are rost sa ma machez.. astfel o sa arat ca un brad impodobit.. si cu rochia pana in gat, si cu voal.. si sa tin cont ca este si August si este fff cald!
Asa ca am decis si eu sa le las libere,caci tot ale mele sunt :)) Nu o sa pun accent pe ele,alegandu-mi o coafura mai lejera si niste cercei mai sofisticati...incerc si eu din rasputeri sa pun accent pe altceva ! :D

Luna de miere o sa o rezervam mai din timp,astlfel o sa fim la curent cu toate locatiile si o sa putem alege in voie ceea ce ne place!Cred ca pe vara,sau dupa nunta o sa fie mai putine sau limitate.. iar preturile cu mult mai scumpe :D Cat in ceea ce priveste verighetele de nunta,o sa se luam in perioada asta,pana in martie cel tarziu! Am inteles ca din martie aurul ajunge la 220 lei / gram!

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:22:26
Ce ce parere aveti despre servirea invitatilor l intrare in sala Belini sau Champanye orange?

Depinde si de gusturi.. daca ar fi dupa mine,as alege fara sa stau pe ganduri Belini!
Acum depinde si ce "tarie" aperitiv aveti...

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:31:35

merci

Am vazut destule mirese cu pantofi de alta culoare decat albi!Am vazut si rosii,si mov.. fuchsia.. sau chiar din mai multe culori..
Nu cred ca o sa arati penibil. pentru ca pantofii or sa se vada foarte putin..Acum depinde si in ce masura vrei sa ii expui!
Eu spre exemplu o sa am pantofii albastri fiind in combinatie cu buchetul!
daca rochita este alba,o pata de culoare nu strica niciodata.Eu personal sunt anti-pantofi albi!Nu imi plac nici day-by-day,dar sa ii port in ziua nuntii?! Bine,nu am absolut nici o problema cu miresicile care aleg sa poarte pantofiori albi..Fiecare este liber sa isi aleaga ce crede de cuviinta ca ar fi mai bine sa poarte! Iar ziua nuntii este unica,asa ca merg pe premiza sa port si sa am ce imi place cel mai mult! (bine... nici sa exagerez :)) )
Iti atasez aici o poza cu pantofiorii mei :P

larisa2012
23.01.2013, 12:33:18
Am vazut destule mirese cu pantofi de alta culoare decat albi!Am vazut si rosii,si mov.. fuchsia.. sau chiar din mai multe culori..
Nu cred ca o sa arati penibil. pentru ca pantofii or sa se vada foarte putin..Acum depinde si in ce masura vrei sa ii expui!
Eu spre exemplu o sa am pantofii albastri fiind in combinatie cu buchetul!
daca rochita este alba,o pata de culoare nu strica niciodata.Eu personal sunt anti-pantofi albi!Nu imi plac nici day-by-day,dar sa ii port in ziua nuntii?! Bine,nu am absolut nici o problema cu miresicile care aleg sa poarte pantofiori albi..Fiecare este liber sa isi aleaga ce crede de cuviinta ca ar fi mai bine sa poarte! Iar ziua nuntii este unica,asa ca merg pe premiza sa port si sa am ce imi place cel mai mult! (bine... nici sa exagerez :)) )
Iti atasez aici o poza cu pantofiorii mei :P

Felicitari in alegerea facuta! Trebuie sa fii cum vrei si sa ai nunta pe care ti-o doresti! Asa ca GO ON!!

Eu la civila voi avea pantofi rosii la rochita alba insa pentru nunta vreau pantofi albi :D

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:37:22

merci

Am revenit si cu alte pozici...

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:38:19
Felicitari in alegerea facuta! Trebuie sa fii cum vrei si sa ai nunta pe care ti-o doresti! Asa ca GO ON!!

Eu la civila voi avea pantofi rosii la rochita alba insa pentru nunta vreau pantofi albi :D

Multumesc mult :*

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:47:43

Exact asa o sa am si eu la nunta... Invitatii or sa fie foarte multumiti si este o amintire extrem de placuta pentru ca de fiecare data cand va privi fotografia,o sa isi aduca aminte cu drag de acea zi!
Iar in felul asta,esti sigura ca "marturia" nu o sa sfarseasca pe undeva prin torpedoul masinii (in drum spre casa) sau prin vreun sertar din casa,aruncata intr-un colt!
O sa pastrezi amintirea nuntii vie caci va expune exact in acel moment! :)
Bine,sunt si marturii foarte frumoase... Mie personal imi place la nebunie cele din sticla (gen minibibelouri).. dar nu stiu daca se merita.. la noi ajunge foarte mult o asemenea marturie...

Valentina04fcs
23.01.2013, 12:54:48

Buna!! Nu esti singura care va avea nunta pe 25 August :P Sunt si eu pe aici :))
Nasii ii avem si noi,restaurantul,fotograful,formatia.. am vb si la Biserica!
Mi-am facut programari peste tot pe unde se putea,inclusiv la make-up :))
De altfel mai avem si invitatiile,plicurile...care tot dupa internet le-am luat! :D
Acum ne uitam dupa verighete!
Si eu continui sa ma agit,pentru ca dupa parerea mea e mai bine sa ma agit acum decat atunci aproape...
Inaintea nuntii vreau sa fiu linistita si sa ma concentrez asupra a ceea ce am de facut atunci!Plus ca august-ul se ocupa prima data.. sincer,abia am reusit sa imi fac programare la make-up la ora la care vroiam,la fel si la coafor.. fetele care se ocupa de asta,mai avand si alte programari in ziua respectiva!
La buchete si lumanari,a trebuit sa aleg sa mi le fac in alta parte,persoana spre care ma orientasem fiind destul de ocupata!...

larisa2012
23.01.2013, 12:55:05
Exact asa o sa am si eu la nunta... Invitatii or sa fie foarte multumiti si este o amintire extrem de placuta pentru ca de fiecare data cand va privi fotografia,o sa isi aduca aminte cu drag de acea zi!
Iar in felul asta,esti sigura ca "marturia" nu o sa sfarseasca pe undeva prin torpedoul masinii (in drum spre casa) sau prin vreun sertar din casa,aruncata intr-un colt!
O sa pastrezi amintirea nuntii vie caci va expune exact in acel moment! :)
Bine,sunt si marturii foarte frumoase... Mie personal imi place la nebunie cele din sticla (gen minibibelouri).. dar nu stiu daca se merita.. la noi ajunge foarte mult o asemenea marturie...

Noi ca marturie vom da un magnet cu invitatii. Va fi o echipa speciala in seara nuntii pentru asta. Ei se vor ocupa sa pozeze invitatii iar magnetii vor fi pusi pe un panou. La plecare invitatii isi vor lua marturia lor din seara nuntii :>. Firma se numeste momentos.

Valentina04fcs
23.01.2013, 13:02:56
Noi ca marturie vom da un magnet cu invitatii. Va fi o echipa speciala in seara nuntii pentru asta. Ei se vor ocupa sa pozeze invitatii iar magnetii vor fi pusi pe un panou. La plecare invitatii isi vor lua marturia lor din seara nuntii :>. Firma se numeste momentos.

Foarte tare si super interesanta si ideea cu magnetii! La noi in oras nu am auzit de asa ceva... :( Si oricum,costurile or sa fie suficiente daca se va gasi cineva sa le faca!

Valentina04fcs
23.01.2013, 13:07:05
Buna fetele,

Nici eu nu m-am apucat de rochie!! :))
Stiu doar cum as vrea sa vina partea de jos ( asa-zis fusta) :)).. in partea de sus..habar nu am cum as vrea sa vina cu toate ca am milioane de idei in cap! :D
Dar mai este timp... De saptamana viitoare o sa merg la probat <:-P Insa nu stiu de ce,dar am marea presimtire ca nu o sa imi gasesc rochita sa mi-o iau de-a gata,direct din magazin!Sa speram ca va fi bine! ^:)^

GeorgianaBobosea
24.01.2013, 00:12:58
Si eu miresica de August 2013. Am semnat condica!!!

larisa2012
24.01.2013, 09:00:10

Bine ai venit!

Cum stai cu pregatirile?

O zi frumoasa fetelor!

Valentina04fcs
24.01.2013, 09:34:48

Bine ai venit!Ma bucur sa vad ca mai sunt miresici ce isi au minunatul eveniment pe 25 :P

Valentina04fcs
24.01.2013, 09:37:46
Fetelor,mare dilema mareee!!
Ce parere aveti despre cocarde?!Puneti asa ceva ,inlocuiti sau sariti peste..?
Eu nu stiu ce sa fac.. mie nu imi plac deloc... daca ar fi dupa mine nu as cumpara nici macar una :)) Dar am bunici,matusi care au zis ca nu este nici un farmec in nunta fara...
help!!!

larisa2012
24.01.2013, 10:29:35
Eu nu stiu ce sa fac.. mie nu imi plac deloc... daca ar fi dupa mine nu as cumpara nici macar una :)) Dar am bunici,matusi care au zis ca nu este nici un farmec in nunta fara...
help!!!

Nu..nici nu ma gandesc!!! O sa pun flori naturale parintilor, mirelui si nasilor. Ajunge :). Daca vei avea marturii convinge-le ca acum in locul concardelor sunt marturiile. In zilele noastre e urat sa le intepi rochiile invitatelor. Succes si tine-te pe pozitii!

Valentina04fcs
24.01.2013, 10:46:08
Nu..nici nu ma gandesc!!! O sa pun flori naturale parintilor, mirelui si nasilor. Ajunge :). Daca vei avea marturii convinge-le ca acum in locul concardelor sunt marturiile. In zilele noastre e urat sa le intepi rochiile invitatelor. Succes si tine-te pe pozitii!

Am ca marturii poze.. pe care o sa le fac cu invitatii si o sa le dau dupa... Nu stiu in ce masura o sa tina loc!Asa ma gandeam si eu.. sa pun doar flori naturale parintilor,nasilor si mirelui...DAR imi sare lumea in cap! :( Offff....

larisa2012
24.01.2013, 11:09:22
Am ca marturii poze.. pe care o sa le fac cu invitatii si o sa le dau dupa... Nu stiu in ce masura o sa tina loc!Asa ma gandeam si eu.. sa pun doar flori naturale parintilor,nasilor si mirelui...DAR imi sare lumea in cap! :( Offff....

Tu stii cum sa faci mai bine. Daca se supara si n-ai cum sa scap pune concarde invitatiilor. Eu insa cand vine vorba de nunta fac cum vreau eu. La toata lumea zic ca este nunta noastra si facem cum ne place noua. Vezi si tu acum, dintr-un astfel de motiv nu are rost sa fii suparata.

Asherit
24.01.2013, 12:37:01
help!!!

Noi nu o sa le punem. Nu e vorba de ce se poarta sau nu, dar nu imi plac. Eu i-as pune lui iubi ceva frumos din flori naturale si o cheia sol sau ceva nota muzicala, instrument in miniatura si atat. Dar daca va fi sa le punem si parintilor si nasilor, atunci tot ceva de genu va fi. Si atat

Tu stii cum sa faci mai bine. Daca se supara si n-ai cum sa scap pune concarde invitatiilor. Eu insa cand vine vorba de nunta fac cum vreau eu. La toata lumea zic ca este nunta noastra si facem cum ne place noua. Vezi si tu acum, dintr-un astfel de motiv nu are rost sa fii suparata.

Ca tot vine vorba de "e nunta noastra" sa va spun ce am patiti. Povesteam cu 2 prieteni de nunta si am spus ca facem in Cluj. Amandoi suntem plecati de 4, respectiv 5 ani din orasul natal si aici ne-am stabilit, aici ramanem.
Vai...n-as vrea sa treaca nimeni prin ce am trecut eu atunci, asa discurs mi-a tinut, mai mai ca ii venea sa ma bata. Ca o sa vedem noi cand o sa mai treaca timpul si o sa mai crestem, ca nunta nu o facem pentru noi, o facem pentru parinti, pentru fericirea si implinirea lor. Si am intrebat:"ok, la parinti, dar la care dintre ei? " Ca daca facem la mine se supara ai lui, daca facem la el, se supara ai mei. Dar asa eu consider ca e cel mai bine pentru toti.

Si numai noi stim cat am avut de furca, pentru ca alor lui nu le place nu stiu ce culoare, aia de ce facem, aia de ce nu facem, acolo de ce nu mergem. Incercam cumva sa pastram un echilibru, sa fie bine pentru toti

Valentina04fcs
24.01.2013, 13:16:21
Noi nu o sa le punem. Nu e vorba de ce se poarta sau nu, dar nu imi plac. Eu i-as pune lui iubi ceva frumos din flori naturale si o cheia sol sau ceva nota muzicala, instrument in miniatura si atat. Dar daca va fi sa le punem si parintilor si nasilor, atunci tot ceva de genu va fi. Si atat

Ca tot vine vorba de "e nunta noastra" sa va spun ce am patiti. Povesteam cu 2 prieteni de nunta si am spus ca facem in Cluj. Amandoi suntem plecati de 4, respectiv 5 ani din orasul natal si aici ne-am stabilit, aici ramanem.
Vai...n-as vrea sa treaca nimeni prin ce am trecut eu atunci, asa discurs mi-a tinut, mai mai ca ii venea sa ma bata. Ca o sa vedem noi cand o sa mai treaca timpul si o sa mai crestem, ca nunta nu o facem pentru noi, o facem pentru parinti, pentru fericirea si implinirea lor. Si am intrebat:"ok, la parinti, dar la care dintre ei? " Ca daca facem la mine se supara ai lui, daca facem la el, se supara ai mei. Dar asa eu consider ca e cel mai bine pentru toti.

Si numai noi stim cat am avut de furca, pentru ca alor lui nu le place nu stiu ce culoare, aia de ce facem, aia de ce nu facem, acolo de ce nu mergem. Incercam cumva sa pastram un echilibru, sa fie bine pentru toti

Si la mine e aceiasi problema.. Atat eu cat si iubitul meu nu mai locuim cu parintii!Ne-am mutat impreuna de 5 ani in apartamentul nostru si ghici ce?! Nu o sa plece nimeni de aici :))
Eu o sa plec din casa parinteasca iar el la fel.. si nunta o facem pe undeva pe la mijlocul distantei dintre parinti :)) Dupa parerea mea,cel mai bine e sa nu se bage nimeni, ca poate nici la ei nu s-au bagat sau daca s-au bagat,nu le-au convenit! Si am zis ca atata timp cat facem nunta cu banutzii nostri,nu are nimeni nimic de comentat!O parere este bine primita,insa nu si un ordin!Ei sunt doar invitati sa participe,in masura in care isi doresc asta si cam atat! Nu conteaza unde fac sau de unde plec.. de ce nu fac la x sau la y!Bine ca la noi,parintii ne lasa sa facem cum vrem...atat ce au avut de zis a fost cu plecarea.. ca fiecare parinte,isi doreste ca fiul/fiica sa,sa plece din casa parinteasca!Bine,ca la noi nu e atat de mare distanta si asta nu e un foarte mare impediment...Dar ce te faceai daca locuiai in Bucuresti?! :))
Trebuie intr-un fel sau altul sa impaci si capra si varza! Vorba vine...
Cat despre facutul nuntii pentru parinti,pentru fericirea si implinirea lor.. nu stiu ce sa zic...imi cam da cu virgula!Este si asta adevarat,insa intr-o oarecare masura!Bineinteles ca asta este mandria lor,sa-si vada copii casatoriti,la casele lor,insa nunta o faci in primul rand ptr fericirea si implinirea ta!Ca nu iti comanda parintii soarta!Tu ti-o alegi si ca fiecare,simti cand trebuie sa faci pasul asta..deci detine automat de tine(de voi)!Nu vreau sa par egoista... este strict parerea mea personala!