PDA

Versiunea completa : Restaurant Bavaria Blu

roxenne
13.08.2012, 01:25:12
Rog miresicile care au facut nunta la acest restaurant sau care au participat la una organizata la acest restaurant sa impartaseasca pareri legate de mancare, servicii, orice mic detaliu este de mare ajutor.

dianalungu
05.10.2012, 14:21:54
Buna,
Eu am rezervat pentru anul viitor acolo pe 29 iunie. Ce pot sa iti spun sigur:
-soacra mea a fost acolo la o nunta cand afara erau 40 de grade si inauntru era ok, deci au ventilatie buna
-tipa care se ocupa de organizare, mari o cheama, este foarte draguta
-te lasa sa iti treci intr-o anexa a contractului toate cerintele tale, separate de cele evidente, gen meniu, ceea ce este f bine, ca sa nu te trezesti cu surprize.
-am fost sa vedem cum e amenajat pentru o nunta de 360 de pers (sala mare) si erau mese de cate 10 persoane care incapeau in restaurant.
-avansul este de 1500 de lei, mai putin decat la alte localuri, gen Diplomatic, care e la Abator (intr-o zona mai putin atractiva a orasului) si se cere minim 3000 sau chiar 4000 lei pentru ca sunt multe solicitari.

Intr-adevar nu arata chiar ca o sala de bal, mie personal nu imi plac stalpii aia din lemn DELOC, dar meniurile sunt ok, noi la 170 de lei vom avea peste somon, cordon bleu, friptura in vin, etc si sunt persoane cu care te poti intelege.
De asemenea stiu o nunta facuta acolo cu contract pe 180 de persoane, iar la nunta au fost 154, iar dimineata au discutat si au platit doar meniurile celor care au venit, lucru care nu prea se intampla peste tot.

Acum sper sa iasa bine,daca mai aflu ceva o sa scriu.