PDA

Versiunea completa : Miresele lunii AUGUST 2006

Pagini : [1] 2

anonymous
11.03.2006, 00:00:00
sunt Dia si salut toate miresicile 2006.Eu am nunta in august si ma bucur ca am reusit sa iau legatura cu voi.8)

ana_maria
12.03.2006, 00:00:00
Buna Dia si bine ai venit! In ce stadiou esti cu pregatirile?

mihaela_0242000
12.03.2006, 00:00:00
SI EU AM NUNTA IN PE 26 AUGUST IN GALATI
TU CUM STAI CU PREGATIRILE?

kytty_swetee
13.03.2006, 00:00:00
BUNA MIRESICILOR.MA NUMESC CRISTINA SI AM SI EU NUNTA IN 2006.PE 19 AUGUST IN BUCURESTI.AM PLATIT AVANSUL LA RESTAURANT,LA FORMATIE,AM LUAT ROCHITA,....SI CELELALTE URMEAZA SA LE PROCURAM. BAFTA LA TOATE MIRESICILE CU ORGANIZAREA. :grin:

miranicolae
20.03.2006, 00:00:00
Buna fetelor!
Sunt o viitoare mireasa fericita. Zilele trecute m-am dus hotarata sa-mi cumpar o rochie de mireasa simpla, alba si m-am intors cu una mai complicata ivoire. Mi-am luat-o de la casa de moda Ioanin. Sunt multe rochii frumoase la aceasta casa de moda si sunt la reduceri. In plus eu am primit voalul si saculetzul cadou. Le puteti vedea in galeria mea de poze.
Noi avem nunta pe 26 august la Why Not si am reusit pana acum sa dam avans la restaurant, lautari, sa cumparam rochia de mireasa. Acum urmeaza celelalte.
Bafta tuturor miresicilor, sa avetzi o nunta superfrumoasa!:grin::grin:

cris
22.03.2006, 00:00:00
Salut miresici,
Si eu am nunta in August, pana acum nu am reustit decat sa rezerv restaurantul si biserica.
Spor la pregatiri,
Cris.

Alinta
28.04.2006, 00:00:00
Salutare! Si eu sunt o miresica de august, desi la profil nu pot sa-mi schimb data :hm:...
Ma bucur ca v-am gasit si as vrea si eu sa gasesc pahare de miri pe site-uri, mai deosebite, in afara de calinevents.com, ca acolo am vazut deja. Ma ajuta cineva? :laugh:

xania
28.04.2006, 00:00:00
Casa Hera! Da-i un search pe google si gasesti sigur! Bafta!

mada79
05.05.2006, 00:00:00
Buna fetelor!
Si eu am nunta in august! (pe 19). Voi cum stati cu pregatirile? Eu am cam abordat toate subiectele (la pregatiri ma refer), dar practic nu am rezolvat multe (doar restaurantul, lautarii, invitatiile, verighetele, chiar si pantofii).
Aveti idee unde gasesc cocarde pt invitati mai ieftine?
Va doresc spor la treburi!

mirelaflorea
14.05.2006, 00:44:35
salutare! si eu am nunta in august pe 20 si nu stiu ce sa ma fac cu rochia nu pot sa spun ca am cautat foarte mult dar pe unde am fost nu am vazut nimic sa-mi placa...in acelasi timp mi-e groaza de vanzatoare...astept ajutorul vostru....
cu dj-ul si cameramanul nu am vorbit inca, defapt nu stiu pe cine sa iau nu am nici o recomandare...poate stiti pe cineva si imi puteti da cateva referinte ...
va pupic si tinem legatura

tizabela
14.05.2006, 12:28:44
Buna fetelor si eu tot miresica de august (12 ) in Orasul Roman pana acum avem acontat restaurantul si stabilit meniul,vorbit cu formatia (si saptamana viitore pt ca merg in Romania pt 6 zile o sa facem si contractul) am stabilit cum decoram cele trei locati importante (casa,biserica si restaurantul) mi-am cumparat rochita (este in avatar),pantofiori si am luat si cadourile pt nuntasi (un strugure din sticla de murano)
Este destul de greu sa faci o nunta de la distanta,dar bine ca o am pe sormea si pe mama!!!

malinka
14.05.2006, 21:17:31
salutare! si eu am nunta in august pe 20 si nu stiu ce sa ma fac cu rochia nu pot sa spun ca am cautat foarte mult dar pe unde am fost nu am vazut nimic sa-mi placa...in acelasi timp mi-e groaza de vanzatoare...astept ajutorul vostru....
cu dj-ul si cameramanul nu am vorbit inca, defapt nu stiu pe cine sa iau nu am nici o recomandare...poate stiti pe cineva si imi puteti da cateva referinte ...
va pupic si tinem legatura

salutare fetele...nunta noastra...19 august...

nici eu nu am inca rochia dar intentionez sa rezolv problema luna aceasta...sper sa o gasesc pe cea pe care o caut :)

nu pot sa te ajut cu recomandari dar vreau sa iti spun ca nu trebuie sa fi stresata...trebuie sa iei toate lucrurile pe rand si sa le rezolvi...cu cameramanul si fotograful ar cam trebui deja sa stii cum stai....iar cu rochia...cauta...nu baga in seama vanzatoarele, nu te lasa intimidata de ele...pana la urma o sa gasesti rochita pe care o cauti...eu iti urez multa bafta !

mirelaflorea
17.05.2006, 23:14:07
salutare fetele...nunta noastra...19 august...

nici eu nu am inca rochia dar intentionez sa rezolv problema luna aceasta...sper sa o gasesc pe cea pe care o caut :)

nu pot sa te ajut cu recomandari dar vreau sa iti spun ca nu trebuie sa fi stresata...trebuie sa iei toate lucrurile pe rand si sa le rezolvi...cu cameramanul si fotograful ar cam trebui deja sa stii cum stai....iar cu rochia...cauta...nu baga in seama vanzatoarele, nu te lasa intimidata de ele...pana la urma o sa gasesti rochita pe care o cauti...eu iti urez multa bafta !
mulltumesc pt incurajare malinka.. sper ca si tu sa-ti gasesti rochia visata asa cum fiecare dintre noi o doresc...nu ne ramane dect sa cautam ...si in acelasi timp sa ne bucuram ....ne asteapta o petrecere pe cinste:)

RLK
02.06.2006, 19:52:13
Fetelor,

Cum mai stati cu pregatirile? Ce-ati mai rezolvat intre timp? Eu am o problema legata de organizare pentru ca nu stiu ce imi mai lipseste. Am restaurant, muzicanti, biserica, invitatiile si rochita e in lucru. Ma gandeam sa-mi fac singura marturiile, din ce cocarde am vazut nu sunt foarte incantata si altceva nu mai stiu ce trebuie sa fac. Am inceput sa am emotii....

Raluca.

ancuta77
03.06.2006, 07:28:52
daca vrei pahare personalizate cu numele tau si data evenimentului pictate manual pot sa te ajut eu, daca vrei

ancuta77
03.06.2006, 07:32:26
Pot sati recomand eu DJ si cameraman daca vrei, da-mi un mesaj

krysta
03.06.2006, 10:11:18
Buna fetelor si eu tot miresica de august (12 ) in Orasul Roman pana acum avem acontat restaurantul si stabilit meniul,vorbit cu formatia (si saptamana viitore pt ca merg in Romania pt 6 zile o sa facem si contractul) am stabilit cum decoram cele trei locati importante (casa,biserica si restaurantul) mi-am cumparat rochita (este in avatar),pantofiori si am luat si cadourile pt nuntasi (un strugure din sticla de murano)
Este destul de greu sa faci o nunta de la distanta,dar bine ca o am pe sormea si pe mama!!!buna...eu te inteleg perfect...si eu am nunta pe 12 august doar ca in Iasi si nu in Roman.Eu am terminat cu restaurantul,biserica,formatia,cameramanul si fotograful si eu sunt tot la distanta ca si tine si bineinteles am fost nevoita sa apelez la mama si la mama soacra.A am terminat si cu invitatiile.aaaaa imi pari foarte cunoscuta=P~

tizabela
05.06.2006, 13:56:56
buna...eu te inteleg perfect...si eu am nunta pe 12 august doar ca in Iasi si nu in Roman.Eu am terminat cu restaurantul,biserica,formatia,cameramanul si fotograful si eu sunt tot la distanta ca si tine si bineinteles am fost nevoita sa apelez la mama si la mama soacra.A am terminat si cu invitatiile.aaaaa imi pari foarte cunoscuta=P~

Buna Krysta chiar ca ma poti intelege fiind in aceeasi situatie si avand nunta in aceeasi zi.Acum dupa ce am fost in Romania am mai rezolvat si cu formatia (apropo este din Iasi si se numeste Remix,iar mie mi-au placut foarte mult desi sunt o tipa tare pretentioasa).
Acum i-am zis mamei sa inceapa sa trimita invitatile pt ca lumea incepe sa isi planuiasca concediul care in general este chiar in august si sorei mele i-am zis sa vada daca imi gaseste un cufar asa cum mi-l doresc eu!!!
Sambata viitoare am sa merg sa imi cumpar accesorile (poseta,diadema,colier,cercei si bratara) sper sa si gasesc ceva pe gustul meu:))))
In rest cam asta este stadiul pregatilor mele,dar pe 12 iulie merg acasa si atunci o sa fac tot ceea ce a mai ramas de facut!!!
Nu stiu daca ne cunostem pt ca eu sunt din Bucuresti si doar ai mei sunt din Roman originari,iar eu pana sa vin aici am stat numai in buc..normal in afara vacantelor petrecute la bunici!!!

mirelaflorea
06.06.2006, 23:28:35
Pot sati recomand eu DJ si cameraman daca vrei, da-mi un mesaj
da te rog frumos...nici acum nu am gasit, recunosc ca am intarziat cam mult dar sper sa am noroc si sa gasesc profesionisti...multumesc

taliada
07.06.2006, 18:39:09
SI EU AM NUNTA IN PE 26 AUGUST IN GALATI
TU CUM STAI CU PREGATIRILE?
Buna, am vazut ca tu ai gasit deja biserica in Galati poti sa-mi recomanzi si mie ceva .....Noi avem nunta la restaurantCina din micro 17 ....Eu nu prea am mai fost prin biserici in galati si tare as avea nevoie si de alte pareri si de o mana de ajutor.

Dana23
09.06.2006, 21:53:10
Salut miresicelor. Si eu am nunta pe 19 august 2006, la Toplita. Am gasit rochia de miresa, muzicantii, localul, cameramanul, am comandat tortul si am gasit cine sa-mi orneze sala. Mai ramane sa comand invitatiile, sa-mi iau pantofii de mireasa si pe cineva care sa ma coafeze. Ce spuneti de asta? Mai am multe de facut? Cand sa dau invitatiile? Bafta tuturor mireselor lunii august!

danay
09.06.2006, 22:09:26
eu tot pe 26 august am nunta am o problema nu miam gasit rochie de mireasa cine ma poate ajuta unde as putea gasi?

ALEX05
10.06.2006, 10:32:51
si eu am nunta pe 20 august o:-)

ALEX05
10.06.2006, 11:07:16
Buna, am vazut ca tu ai gasit deja biserica in Galati poti sa-mi recomanzi si mie ceva .....Noi avem nunta la restaurantCina din micro 17 ....Eu nu prea am mai fost prin biserici in galati si tare as avea nevoie si de alte pareri si de o mana de ajutor.
Eu am facut rezervare la Biserica Vovidenie cea din spatele primariei, este f frumos poti sa tragi o privire sa vezi daca iti place

mihaela84
11.06.2006, 12:30:46
ma numesc Mihaela sunt din Buzau si am nunta pe 19 august ...ma bucur ca v-am gasit , poate mai ne sfatuim asa ca intre miresici :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

ALEX05
12.06.2006, 09:59:06
daca ne spui si de unde esti iti raspund altfel nu stiu.

RLK
12.06.2006, 19:02:14
Eu am nunta pe 26 august si sunt curioasa in ce stadiu sunteti voi.
Chiar nu stiu daca sa intru in panica sau nu.

Danay,
Pentru ce oras vrei sa-ti dam sugestii de magazine de rochite de mireasa?

ALEX05
13.06.2006, 10:44:17
eu o am pe 20 august si n-am luat decat invitatii atat.

liana
13.06.2006, 11:24:15
Eu am nunta pe 26 august in Bistrita. Acum incepem sa intram in febra pregatelilor. Restaurantul e rezervat, verighetele sunt acasa si acum lucram la invitatii si cocarde (vrem sa le facem noi). Fetelor voi v-ati gandit cu ce melodie sa incepeti dansul? Noi am vrea sa dansam vals (eu nu prea stiu, dar invat) si inca nu am gasit o melodie potrivita. Voi ce parere aveti?

RLK
13.06.2006, 15:56:14
Noi o sa sarim peste dansul de "deschidere". Viitorul meu sot nu danseaza de felul lui si nu vreau sa-l fac sa se simta jenat nici macar un minut. Oricum, doar la doua nunti din aproape 30 la care am fost in vitata mea, a fost acel vals al mirilor.
La noi, cine vine, danseaza si gata.

baby_tweety
13.06.2006, 17:14:04
si eu am nunta in august-26.Multe de rezolvat nu mai avem:costumul lui,pantofii lui si ai mei si cam atat.Restul...maruntisuri, flori, praji...etc.
Referitor la dans si noi vrem vals dar inca nu ne-am gandit la o piesa anume. Nu vom dansa mult, doar 1-2 min cat tin artificiile de podea.
Daca nu merge faza cu valsul o dam pe un blues...inca ne mai gandim.

iulia73190
14.06.2006, 14:54:27
Buna fetelor, mai bine zis buna miresicilor. Felicitari si succes la ultimile pregatiri!

RLK
14.06.2006, 15:15:07
Buna fetelor, mai bine zis buna miresicilor. Felicitari si succes la ultimile pregatiri!

Buna Iulia! Si bine ai facut ca ni te-ai alturat! Multumim pentru felicitari! Si tie la fel!
Tu in ce stadiu esti cu pregatirile? Ti-ai facut/ cumparat rochita? Pantofii cum sunt? Fa-le poze si arata-ni-le si noua!

iulia73190
14.06.2006, 15:27:23
da rochia este cea care apare pe poza cu precizia ca nu este inca gata, mai lipsesc cateva retusuri. am si pantofii dar nu stiu cum sa atasez poza la mesaj. asa ca daca ma ajuti as putea sa ii arat.

RLK
14.06.2006, 16:07:58
Cand dai click pe "raspunde" iti apare o fereastra in care tu scrii. Sub fereastra exista doua butoane; pe cel din dreapta scrie "mod avansat". Dai click, si acolo, printre altele, ai o agrafa pe care dai click si atasezi ce poza vrei.
Acum, pentru ca stii, sa ne atasezi si poza cu rochita pentru ca nu se intelege mai nimic din cea de la avatar.

iulia73190
14.06.2006, 16:29:16
Multumesc pt detalii. Am incercat dar nu merge pt ca pozele sunt prea mari pt file si nu vrea sa mi le incarce. Asa ca am pus poza de la rochie pe profil. Imi pare sincer rau pt pantofi, am sa mai incerc sa vad cum pot sa fac sa atasez mai multe poze.

nyco
15.06.2006, 12:04:52
Si eu voi fi miresica pe 19 august, rochita mi-am luat-o de la Adeline, de pe langa Cocor, e superba , e cea mai frumoasa rochie pe care am vazut-o pana acum,e alba cu trandafirasi roz , strasuri si perlutze, e super!<:-P

RLK
16.06.2006, 07:50:52
Si eu voi fi miresica pe 19 august, rochita mi-am luat-o de la Adeline, de pe langa Cocor, e superba , e cea mai frumoasa rochie pe care am vazut-o pana acum,e alba cu trandafirasi roz , strasuri si perlutze, e super!<:-P

Ma bucur ca mai sunt miresici in august! Si asa am constatat ca sunt cateva: de ce credeti ca se casatoresc atat de putini in august?
Nyco, atatsaza-ne si noua poze cu rochita si cu ce ti-ai mai cumparat! Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

nyco
16.06.2006, 09:55:18
Promit c-o sa atasez poze cu rochita mea zilele astea si cu cea de cununie! In ce stadiu sunt, pai....cred ca sunt cam la mijlocul pregatirilor, cu localul,muzica, cameramanul, biserica si invitatiile am terminat....acum sunt la achizitionarea restului de imbracaminte, cum ar fi pantofi, sandale pt cununie,accesorii,manusi,posetutze...etc.Abia astept sa va arat rochia!

RLK
16.06.2006, 10:52:32
Promit c-o sa atasez poze cu rochita mea zilele astea si cu cea de cununie! In ce stadiu sunt, pai....cred ca sunt cam la mijlocul pregatirilor, cu localul,muzica, cameramanul, biserica si invitatiile am terminat....acum sunt la achizitionarea restului de imbracaminte, cum ar fi pantofi, sandale pt cununie,accesorii,manusi,posetutze...etc.Abia astept sa va arat rochia!

Si noi asteptam, nerabdatoare!

danay
16.06.2006, 17:45:45
eu tot pe 26 am nunta
sunt cam gata cu toate numai rochia si costumul mirelui nu leam luat

danay
16.06.2006, 17:49:51
pt bucuresti

RLK
18.06.2006, 09:10:36
Danay,
Acum depinde si ce gen de rochita vrei si cati bani esti dispusa sa cheltuiesti pentru ea. Eu mi-am comandat-o la Eli Laslean dupa un model pe care l-am gasit pe net, pentru ca are preturi rezonabile si ea creeaza in general modele "purtabile", nu doar pentru prezenatari de moda.
Modele superbe gasesti la Demetrios, dar sunt foarte scumpe (cea mai ieftina 1000 euro).
Agnes Toma are modele dragute la preturi nu foarte mari, dar nimic iesit din comun. Eu personal n-am vazut ceva care sa-mi sara in ochi si sa spun "asta este, o iau!"
Imediat dupa magazinul Cocor mai este un magazin cu preturi foarte mici (de la 4 la 14 milioane), dar mie nu au vrut sa-mi faca dupa modelul meu, iar ale lor erau cam incarcate pentru gustul meu.

Sper sa iti fi fost de ajutor,

Raluca.

SDD
18.06.2006, 18:12:20
Salutare fetelor! Sunt si eu miresica in 19 august! Cum stati cu pregatirile? Nu mai avem mult si incepem numaratoarea inversa.Bafta!

danay
18.06.2006, 21:53:08
RLK,
mersi mult pt sfat miai fost de ajutor si sper sa gasesc un model pe gustul meu! pupici

RLK
19.06.2006, 08:30:29
RLK,
mersi mult pt sfat miai fost de ajutor si sper sa gasesc un model pe gustul meu! pupici

Astept cu nerabdare sa vad ce varianta ai ales! Mai ales ca timpul zboara...

RLK
19.06.2006, 08:32:27
Salutare fetelor! Sunt si eu miresica in 19 august! Cum stati cu pregatirile? Nu mai avem mult si incepem numaratoarea inversa.Bafta!

Bine ai venit miresica de august! Spune-ne tu cum stai cu pregatirile! Ce rochita ti-ai ales, pantofiori etc...

SDD
20.06.2006, 09:14:07
Fetelor cu rochita nu mai am bataie de cap pt ca mi-am luat-o din luna mai.Mai trebuie sa-mi cumpar pantofiori si restul maruntisurilor.Problema cea mai mare e faptul ca nu prea gasim in Cluj costume de mire.In afara de Alb si Negru nu prea gasesti niciunde.Majoritatea mirilor sunt imbracati la fel,adica de la Alb si Negru.Poate imi dati voi vreun sfat.>:D<

baby_tweety
22.06.2006, 16:43:35
Si pantofi de unde iti iei? Eu caut sandale crem-aurii, mai speciale...Inca n-am gasit nici in CLuj nici in Bucuresti.Oferta nu-i prea vasta pt pretentioase.lol

Alinta
23.06.2006, 00:25:19
Salut miresici de august! Va saluta o miresica de 26 august! Va doresc la toate casa de piatra si multa fericire!

danay
23.06.2006, 00:48:23
Salut miresici de august! Va saluta o miresica de 26 august! Va doresc la toate casa de piatra si multa fericire!

si eu va salut tot o miresica de 26 august!

RLK
23.06.2006, 07:27:09
=D> Ce bine ca am mai gasit miresici pe 26 august.... <:-PMai sunt doua luni si cred ca au incepu sa apara emotiile si in cazul vostru!

liana
23.06.2006, 09:21:01
Salut, miresicilor!
Eu deja incep sa am emotii! Dar sper sa se epuizeze emotiile pana in ziua cea mare, ca sa ma pot bucura cum trebuie de ea: fara emotii si stres. Noi, in mare suntem gata cu pregatelile: tocmai mi-am cumparar rochita (care este suprerba), accesoriile si pantofii. Mai am de luat voalul, ciorapii si lenjeria. Mirele mai trebuie sa-si cumpere camasa si e gata imbracat. DJ avem, localul e platit inca din noiembrie, decorator avem , ne mai trebuie fotograf. De asemenea verighetele si invitatiile sunt gata ( mai trebuie doar impartite). Acum lucram la casuta pt bani (care va fi o inimioara) si la florile de pus in piept ( care vreau sa le fac personal).
Pa fetelor! Sa aveti bafta la pregateli si o nunta cat mai frumoasa si interesanta!

RLK
23.06.2006, 09:30:27
Buna Liana,

Tu stai foarte bin in comparatie cu mine. Arata-ne si noua rochita si pantofiorii si spune-ne si cum si din ce iti faci cocardele.
Spor la treaba,
Raluca.

anan
23.06.2006, 09:43:13
salut si eu tot
in august

RLK
23.06.2006, 09:48:23
salut si eu tot
in august

:)) Si tu tot pe 26!!! La ce restaurant faci nunta? Tu cum stai cu pregatirile?
Miresicilor, daca lucrati, cand va luati concediu?

Alinta
23.06.2006, 11:08:12
Eu cred ca am sa-mi iau doua saptamani de concediu inainte si una dupa nunta, ca 5 zile mi le da statul oricum :)) .
Eu nu sunt foarte inaintata cu pregatirile, ca mai am vreo 3 saptamani si dau licenta si s-au cam sistat pregatirile :(( .
Restaurantul e stabilit, rochita e in lucru, costumul ginerelului trebuie luat, invitatiile impartite, vorbit dj, fotograf, cameraman, o discutie in principiu cu decoratorul, dar mai sunt atatea de facut .....

tizabela
23.06.2006, 11:28:42
Buna fetelor eu cu timpul zic ca stau bine....mai am de dat un examen pe 10 iulie si pe 12 vin in Romania.O sa incep sa fac probe la machiaj,coifura,mani si pedi...o sa mai distribui din invitatile care au ramas nedate si cam atat.Nunta eu o am pe 12 august deci nu mai este chiar mult (de maine 7 saptamani)

baby_tweety
23.06.2006, 11:40:11
Cate suntem pe 26...Si eu si eu..
Cu pregatirile stam bine.Avem de toate mai putin costum si pantofi pe el, sandale pt mine.Asteptam pe 4 iulie sa ridicam verighetele.Ieri am sunat pt gravura.Abia astept.
Pa miresici

adinuta
23.06.2006, 12:16:35
si eu tot pe 26 august dar in vrancea sunt fffff stresata sa nu uit ceva.deja am impartit din invitatii si nu mai stiu de ce sa ma mai apuc am atatea de facut si nu stiu cu ce sa incep.am rochia si el costumul dar eu nu-mi gasesc pantofi port 36 si nu prea gasesc la magazine marimea mea cel putin nu gasesc pantofi albi cu toc ....mi-e tema ca nu imi gasesc... vreau un sfat in galati ai vazut pantofiori frumosi? o sa ajung peste vreo 2 sapt si daca sunt ma apuc de cautat

adinuta
23.06.2006, 12:22:59
:-SS
si eu tot pe 26 august dar in vrancea sunt fffff stresata sa nu uit ceva.deja am impartit din invitatii si nu mai stiu de ce sa ma mai apuc am atatea de facut si nu stiu cu ce sa incep.am rochia si el costumul dar eu nu-mi gasesc pantofi port 36 si nu prea gasesc la magazine marimea mea cel putin nu gasesc pantofi albi cu toc ....mi-e tema ca nu imi gasesc... [-o< vreau un sfat in galati ai vazut pantofiori frumosi? o sa ajung peste vreo 2 sapt si daca sunt ma apuc de cautat#:bye_01: :-S

tizabela
23.06.2006, 12:28:10
Stresate cred ca suntem cam toata,dar sper sa reusesc sa ma odihnesc pt ziua cea mare ca am prea multe vise legate de nunta care nu ma lasa sa dorm!

SDD
24.06.2006, 16:13:18
Si eu am aceeasi problema pt ca si eu caut pantofi crem cu auriu ca sa mi se asorteze cu rochita.Deocamdata nu am gasit nimic.:x
Si pantofi de unde iti iei? Eu caut sandale crem-aurii, mai speciale...Inca n-am gasit nici in CLuj nici in Bucuresti.Oferta nu-i prea vasta pt pretentioase.lol

RLK
25.06.2006, 08:44:00
Eu mi-am gasit ieri sandalele pe care nici nu le-as fi visat vreodata intr-un magazin pe Calea Victoriei, dar nu aveau numarul meu. Mi-a spus tipa de la magazin ca le aduc din Grecia si ca numai acolo mai au magazine. Astept cu nerabdare desi nu am vazut incaltaminte mai scumpa decat la marile firme din lume. Aveau aurii si argintii, baretuta care venea direct pe picior este din piele, iar ceea ce se vede este numai din cristale swarovski. Toata sandala era o bijuterie...

mihaela_0242000
25.06.2006, 13:15:46
eu sunt din galati si am nunta pe 26 august.
singura mea dilema sunt marturiile.....caci nu as vrea traditionalele bomboane
pt invitatele de la nunta le voi lua evantaie , insa ce pot lua inviatilor ??????
poate ma ajuta cineva cu vreo idee......multumesc

mihaela_0242000
25.06.2006, 13:27:13
Eu am gasit biserica in Galati pt ca nasii mei sunt preoti si vom face la Biserica unde slujeste nasul.......imi pare rau ca nu te pot ajuta in legatura cu biserica

iulia73190
25.06.2006, 13:51:02
Eu mi-am gasit ieri sandalele pe care nici nu le-as fi visat vreodata intr-un magazin pe Calea Victoriei, dar nu aveau numarul meu. Mi-a spus tipa de la magazin ca le aduc din Grecia si ca numai acolo mai au magazine. Astept cu nerabdare desi nu am vazut incaltaminte mai scumpa decat la marile firme din lume. Aveau aurii si argintii, baretuta care venea direct pe picior este din piele, iar ceea ce se vede este numai din cristale swarovski. Toata sandala era o bijuterie...
cand le primesti ai putea sa pui o poza cu ele, caci descrierea ta corespunde exact cu ceea ce eu mi-am luat?

liutza
25.06.2006, 21:12:55
Bine v-am gasit.
Cochetez cu forumul asta inca dinainte de a fi ceruta de nevasta >:D<.Cam de cand mi-am cunoscut sotul (in urma cu un an si ceva).
Intre timp am fost ceruta, am facut cununia civila (3 noiembrie 2005, macar am scapat de o grija mare mare) si acum urmeaza durerea durerilor, stresul stresurilor, pe data de 19 august mare petrecere mare.
Problemele sunt diverse, sper ca, cu ajutorul celor "initiate" sa le depasesc cu bine.

Va pup :x

Alinta
25.06.2006, 22:41:37
Bine v-am gasit.
Cochetez cu forumul asta inca dinainte de a fi ceruta de nevasta >:D<.Cam de cand mi-am cunoscut sotul (in urma cu un an si ceva).
Intre timp am fost ceruta, am facut cununia civila (3 noiembrie 2005, macar am scapat de o grija mare mare) si acum urmeaza durerea durerilor, stresul stresurilor, pe data de 19 august mare petrecere mare.
Problemele sunt diverse, sper ca, cu ajutorul celor "initiate" sa le depasesc cu bine.

Va pup :x

Nunta ar trebuie sa fie o bucurie, o petrecere in cinstea voastra, de ce sa luam totul asa in stress. Relaxati-va ca e o data in viata!

RLK
26.06.2006, 08:50:40
cand le primesti ai putea sa pui o poza cu ele, caci descrierea ta corespunde exact cu ceea ce eu mi-am luat?

Bineinteles!!!! Abia astept sa vi le arat si voua ca sa va dati cu parerea...
Imi pare rau ca nu mi-a trecut prin cap sa iau aparatul cu mine cand am fost la cumparaturi./:)

Giulia2201
26.06.2006, 18:09:49
Salutare miresici! Eu sunt Iulia, am nunta pe 20 de august. Stie cineva care e cel mai potrivit machiaj ptr o mireasa bruneta?

RLK
26.06.2006, 18:47:27
Salutare miresici! Eu sunt Iulia, am nunta pe 20 de august. Stie cineva care e cel mai potrivit machiaj ptr o mireasa bruneta?

Bine ai venit!
Cred ca ti-ar sta foarte bine cu un roz pal usor sidefat sau cu un vernil deschis. Si sora mea a avut o problema pana a gasit culorile de fard potrivite.

iulia73190
26.06.2006, 18:57:48
Bineinteles!!!! Abia astept sa vi le arat si voua ca sa va dati cu parerea...
Imi pare rau ca nu mi-a trecut prin cap sa iau aparatul cu mine cand am fost la cumparaturi./:)
mersi. astept cu nerabdare. sunt forte curioasa. poate avem acelasi lucru.

Giulia2201
27.06.2006, 10:51:20
Mersi mult! Am sa testez sa vad cum imi sta. Pupici!

danay
27.06.2006, 17:43:30
si eu tot pe 26 august dar in vrancea sunt fffff stresata sa nu uit ceva.deja am impartit din invitatii si nu mai stiu de ce sa ma mai apuc am atatea de facut si nu stiu cu ce sa incep.am rochia si el costumul dar eu nu-mi gasesc pantofi port 36 si nu prea gasesc la magazine marimea mea cel putin nu gasesc pantofi albi cu toc ....mi-e tema ca nu imi gasesc... vreau un sfat in galati ai vazut pantofiori frumosi? o sa ajung peste vreo 2 sapt si daca sunt ma apuc de cautat
nu mai fia asa agitata ca va fi bine eu tot pe 26 august am nunta yo am rez cu toate numai la coafura si machiaj nu mam decis.pantofi miam gasit dar a fost mai usor ca yo port 37 si se gasesc mai repede

danay
27.06.2006, 17:45:16
:)) Si tu tot pe 26!!! La ce restaurant faci nunta? Tu cum stai cu pregatirile?
Miresicilor, daca lucrati, cand va luati concediu?
pai yo lucrez imi iau concediu cu o sap inainte de nunta

danay
27.06.2006, 17:50:55
Astept cu nerabdare sa vad ce varianta ai ales! Mai ales ca timpul zboara...
asta e modelul care lam ales.................si e deja in lucru..........abia astept sa fie gata...........numai ca e alba......... si trena nu are........e draguta?

RLK
28.06.2006, 07:14:01
asta e modelul care lam ales.................si e deja in lucru..........abia astept sa fie gata...........numai ca e alba......... si trena nu are........e draguta?

E draguta, dar si eu mi-am ales un model dupa o poza de pe net si inca nu stiu cum va arata. Si rochita pe care am ales-o eu va fi usor modificata fata de poza si am emotii, nu stiu cum va arata alba.

gaabitza
28.06.2006, 09:45:37
salutare! Noi avem nunta pe 19 aug.
Pana acu 2 zile intrasem rau de tot in panica - nu aveam rochie. Asa ca m-am inarmat cu 2 prietene si am pornit la "vanatoare". Am bucur foarte mult ca nu am renuntat din cauza vanzatoarelor. Unele sunt chiar ingrozitoare. Ti se pare ca le-ai deranjat in mijlocul unei operatii pe cord deschis.
Dar am gasit rochita pana la urma. Nici macar nu ma gandisem la un model asa, credeam ca nu-mi va sta bine, dar totusi arata super. Si aici (la christian philippe) vanzatoarele au fost incredibil de dragute. Acum rochita e in sifonier si eu sunt tot timpul cu ochii pe viitorul mire. Spune ca nu vrea sa o vada, dat tentatia e mare.
Totusi avem o foarte mare problema. S-ar putea sa mutam locatia petrecerii si nu vom afla sigur decat pe 15 iulie. Nu putem sa facem invitatiile pana nu stim ce scriem pe ele. Credeti ca e prea tarziu sa dam invitatiile cu o luna inainte?
Si ar mai fi ceva. Eu am un piciorus de copil si mi-e foarte greu sa gasesc ceva. Nu as vrea nici sa fac comanda. Am eu un "stol" al meu. Nu am incredere in chestiile vazute pe o foaie de hartie. Si apoi trebuie sa astept cateva zile bune sa fie facuti. Daca odata facuti nu-mi mai plac sau nu ma simt bine in ei? Daca stiti ceva magazine din Bucuresti sau Craiova de unde as putea sa-i iau gata facuti va rog sa-mi spuneti si mie. Aaaaa si as vrea sa fie josi ca vreau sa topai toata seara.
Sper sa-mi spuneti si ce parere aveti de rochita. Eu sunt foarte mandra de ea si mama la fel (mai ales ca nu a costat-o decat 8 milioane lei vechi).
Si inca ceva: nu intrati in panica! va fi cea mai frumoasa zi din viata noastra si cred ca nu conteaza foarte mult ziua nuntii atata vrema cat restul vor fi minunate alaturi de EL.

adyna
29.06.2006, 08:59:18
=P~ Salut!
Numele meu este adyna.am si eu nunta in august pe 26.
Va salut pe toate miresicile si as vrea sa va intreb dak si voi aveti emotii la fel de mari k si mine!?:-SS

adyna
29.06.2006, 09:21:21
Buna Mihaela!
Am observat k avem nunta in aceeasi zi.
Eu mi-am luat rochita.Tu?
adyna

caty
29.06.2006, 11:12:16
Buna ! Felicitariu ...Eu am pe 29 Iulie, deci fix peste o luna !!! CAsa de piatra si sa fiti fericiti !!! Caty

Alinta
29.06.2006, 11:25:20
Si eu tot pe 26 august, dar inca nu m-au cuprins emotiile asa tare ... not yet! :)

adyna
29.06.2006, 13:09:42
Miresicilor va doresc sa fiti fffffffffffffff.fericite alaturi de viitorii soti...sa fiti iubite si sa aveti parte de cea mai frumoasa nunta!!!!!!!!!!!!!
CASA DE PIATRA!\:D/ $-)

JolieFamme
01.07.2006, 06:08:57
eu o am pe 20 august si n-am luat decat invitatii atat.
atunci tu chiar trebuie sa intrii in panica :)

JolieFamme
01.07.2006, 06:11:40
Depinde de :
- accesorii tinuta rochhie buchet etc
- ten, par ochi
-forme proeminente.. etc
consulta un stilist :)

evita culorile tipatoare gen verde rosu, albastru etc.. esti deja bruneta :)

JolieFamme
01.07.2006, 06:25:02
Fetelor cu rochita nu mai am bataie de cap pt ca mi-am luat-o din luna mai.Mai trebuie sa-mi cumpar pantofiori si restul maruntisurilor.Problema cea mai mare e faptul ca nu prea gasim in Cluj costume de mire.In afara de Alb si Negru nu prea gasesti niciunde.Majoritatea mirilor sunt imbracati la fel,adica de la Alb si Negru.Poate imi dati voi vreun sfat.>:D<

sotul meu a optat pentru alb si auriu ca sa se asorteze cu mine, dar nu tipicul costum alb cu vesta aurie cu sacou alb cu finisaje finute aurii

RLK
01.07.2006, 07:48:37
sotul meu a optat pentru alb si auriu ca sa se asorteze cu mine, dar nu tipicul costum alb cu vesta aurie cu sacou alb cu finisaje finute aurii

Alb si Negru este un magazin, nu culorile in care se imbraca mirele. :-p

JolieFamme
01.07.2006, 15:54:15
Alb si Negru este un magazin, nu culorile in care se imbraca mirele. :-p
Sorry era cam prea de dimineatza si nu mai stiam ce citesc :) dar imi place forumul de mor adika am gasit detalii micute de nunta de care uitasem. #:-S

Giulia2201
01.07.2006, 17:10:15
Multam JolieFamme, incerc sa gasesc un stilist, dar eu vin in tara doar cu o saptamana inainte de nunta, asa ca nu am prea mult timp sa caut stilisti. Mersi oricum de sfat.

Alinta
01.07.2006, 23:04:23
Poti ruga pe cineva sa te programeze si sa faci proba atunci cu cateva zile inainte!

JolieFamme
02.07.2006, 02:40:18
Multam JolieFamme, incerc sa gasesc un stilist, dar eu vin in tara doar cu o saptamana inainte de nunta, asa ca nu am prea mult timp sa caut stilisti. Mersi oricum de sfat.

Giulia draga ai uitat ca eu am nunta tot in Braila? si in aceeasi perioada? nah hai sa te rezolvam lasa-mi un mesaj privat cu un nr de telefon sau ceva si te rezolv :)avem de la coafeza beton pana la stilista cosmeticiana etc.. numa ca nu sunt toate la un loc si o sa te pun un pic pe goana intre saloane :) deci cand spuneai ca ai nevoie de programare?:-p :-p :-p pupic

Giulia2201
02.07.2006, 11:23:02
Giulia draga ai uitat ca eu am nunta tot in Braila? si in aceeasi perioada? nah hai sa te rezolvam lasa-mi un mesaj privat cu un nr de telefon sau ceva si te rezolv :)avem de la coafeza beton pana la stilista cosmeticiana etc.. numa ca nu sunt toate la un loc si o sa te pun un pic pe goana intre saloane :) deci cand spuneai ca ai nevoie de programare?:-p :-p :-p pupic
Multam JolieFamme! Ai dreptate, avem nunta amandoua in Braila! Asa ca hai la atac!:)))) Tocmai mi-a spus mama ca a vorbit cu cineva la Beauty Centre pe Buzaului, stii ceva de salonul asta? Tu unde cunosti pe cineva? Sigur trebuie sa vorbim cand vin acasa. Vin pe 11 august. Pana atunci spor la treaba si la preagatiri!

Giulia2201
02.07.2006, 18:36:13
Poti ruga pe cineva sa te programeze si sa faci proba atunci cu cateva zile inainte!
Buna alinta!
Asa am facut! Mi-a facut programare mama, eu ma duc atunci cand vin si vedem ce iese. Mersi de idee!

Alinta
02.07.2006, 20:14:27
Ok, ma bucur pentru tine, sunt sigura ca va iesi super bine!

caty
03.07.2006, 17:07:46
da...am deja emotii... amea e pe 29 iulie Te pup si casa de piatra tuturor cuplurilor !!! :) Caty

caty
03.07.2006, 17:09:15
Miresicilor ....ce culoare v-ati facut/cumparat rochia de mireasa ??? Alba sau crem ?? Sa va aduca noroc, oricum !!! Caty

ralukyon
03.07.2006, 17:15:56
a mea e alba...

mihaela84
04.07.2006, 08:19:21
Si eu tot in august am nunta pe 19 .....tu ti-ai cumparat rochita ?

mihaela84
04.07.2006, 08:21:46
si eu tot pe 19 august am nunta ....sper sa fie o zi super frumoasa.....sa fii fericita si iubita ..:)

mihaela84
04.07.2006, 08:24:56
cred ca si eu am aceeasi problema ca si tine....nu imi place nici o rochita in mod deosebit...poate avem si noi astea mai pretentioase noroc in cele din urma...:D

gaabitza
05.07.2006, 09:38:39
Eu cred ca atunci cand imbraci rochia potrivita veti stii. E cam ca la sot. De unde ati stiut ca EL e?
In momentul in care m-am imbracat cu rochia pe care am cumparat-o m-am simtit minunat. Deja ma vedeam dansand langa Laurentiu. Si poate era de la faptul ca rochita e foarte putin "sclipicioasa" dar va jur ca am vazut ca in desene animate mici luminite sclipitoare pe langa ea.(si ma refer la desenele de calitate de la disney pe care le vedeam cand eram mici si visam si noi ca ne casatorim cu un print venit calare pe un cal alb - al meu a venit pe un bmw negru, dar merge si asa).
Eram sigura ca vreau rochita dar totusi m-am uitat pe pozele facute imbracata in rochiile pe care le probasem si aceea era singura in care radeam cu gura pana la urechi.
Asa ca va recomand sa nu ajungeti la compromisuri de genul "lasa ca e buna si asta". Undeva exista si rochita care va va face sa va simtiti ca niste printese.

ema
07.07.2006, 18:54:17
Si rochita mea e tot alba. Am emotii foarte mari...numai cand ma uit la rochita ma cuprind fiorii.

Tzitzi_mic
08.07.2006, 00:15:01
Am inceput si eu sa am emotii,cand aud ca toti zic ca mai e putin,ca imediat voi fi o femeie casatorita etc etc...incep sa ma stresez cand vad ca trec zilele si suntem cumva in linie dreapta..dar nu prea realizez ce urmeaza..cred ca sunt mai mult speriata decat emotionata-de ce va fi,cum va fi..cam nashpa perioada asta.....stressssssssssss

SDD
12.07.2006, 10:40:37
Si eu tot pe 19 august am nunta, dar la Cluj.Inca nu ti-ai gasit rochita?
Si eu tot in august am nunta pe 19 .....tu ti-ai cumparat rochita ?

irimie_cristina
20.07.2006, 15:14:22
Ma numesc Cristina si am nunta pe 19 August 2006.

irimie_cristina
20.07.2006, 15:19:45
Ma numesc Cristina si am nunta pe 19 August 2006.
Cu pregatirile sa spunem ca stau binisor ( restaurant, muzica, filmat, meniu, prajituri, invitatii, rochie, costum, verighete), dar ar mai fi chestiile "marunte", detaliile (ce nebunie).
Ar mai fi: definitivarea aranjamentului la restaurant, cocardele, cardurile de masa, a.... si mare problema, salon pentru coafat si machiat care sa nu ma faca sa arat de 40 de ani. (am 27)

luiza
20.07.2006, 19:21:37
Bine ai venit printre noi irimie_cristina! Iti dorim o nunta frumoasa si asteptam detalii in legatura cu pregatirile!

ailin79
24.07.2006, 14:46:33
de ce intrebi?
tu nu ai?

ella_nik
26.07.2006, 00:34:51
Este destul de greu sa faci o nunta de la distanta,dar bine ca o am pe sormea si pe mama!!!

Te cununa preotul pe 12 august?este Postul Sfintei Marii pana pe 15....Intereseaza-te sa nu ai surprize

ella_nik
26.07.2006, 00:46:37
Buna! si eu am nunta pe 19 august si am cautat inebunita toata Constanta sandale crem sau aurii si am gasit crem cu auriu cu un toc de vis ( de 12 daca ai curaj[-o< ) la.....Metro in Constanta ....Sincer nu ma asteptam sa gasesc mai ales ca am rascolit toata Constanta dupa ceva.....pupici si succes...incearca pt ca unde nu te astepti gasesti ceva frumos

ella_nik
26.07.2006, 00:53:08
Si eu am nunta pe 19...Noi ne-am decis pe 27 iunie sa ne casatorim si in acea saptamana ne-am rezolvat restaurantul, verighetele, rochia ,pantofii, muzica,flmatul, de decoruri ne ocupam noi cu mici ajutoare...pt ca noi ne ocupam de asa ceva si nu as lasa pe nimeni sa se ocupe de asta.....eu am facut invitatiile pe care le-am si dat marturiile tot eu, cocardele si buchetele le fac tot eu in dimineata nuntii tot pt ca sunt destul de pretentioasa si vreau EU sa le fac....Suntem aproape gata mai am de luat lenjeria intima si sosete pt sotul meu :)))) aaa si sa merg cu mama sa isi ia toaleta de seara....Va pup si va urez succes...

tizabela
26.07.2006, 01:00:14
Sunt catolica si la noi nu exista postul asta....stai linistita ca nu organizam eu o nunta fara sa vorbesc mai intai la biserica!!!

rocsi6666
26.07.2006, 10:44:48
Eu am avut cununia pe 22 iulie.....si...desi atat eu cat si restul lumii nu credeam ca o sa am emotii...am avut emotii de emotii....in condtitiile in care chiar la cele mai grele examene de pana acum nu aveam nici o emotie...simteam ca nu am voce sa pronunt da-ul....L-am strans pe Mihai de mana tot timpul oficierii casatoriei...Nu stiu ce o sa ma fac la Biserica!

voiculita
26.07.2006, 13:39:40
si eu sunt mireasa a lunii august mai exact pe 19 august peste 3 saptamani va fi marele eveniment...am ceva emotii trebuie sa recunosc...simt ca nu am luat tot ce trebuie de fapt asa si e mai sunt maruntisuri din astea si in plus noi nu avem verighetele....le vom lua saptamana viitoare ca sa nu le mai avem pe cap.....
marturiile le voi face eu...voi lua tul si bomboane ...in 3 zile chiar nu am ce face....si ne vom decora singuri restaurantul.....
nasii deja au dat comanda de lumanari si buchetele pt mireasa si nasa.....deci e bine ca am scapat de o grija cu buchetele....;-)

gaabitza
26.07.2006, 17:25:32
Bafta fetelor in continuare. Pe mine ma astepata acum cel mai greu test: pregatirile la fata locului, dar cred ca 3 saptamani imi ajung.
Tuturor celor care urmeaza sa se casatoreasca : Casa de piatra!
Ma intorc peste o luna cu poze si detalii.

ella_nik
27.07.2006, 17:24:33
Si eu tot pe 19 august am nunta, dar la Cluj.Inca nu ti-ai gasit rochita?
Si eu am nunta tot pe 19 august.Casa de piatra si fericire:*

Medeea
27.07.2006, 18:24:54
Buna, sunt Medeea. Salutari tuturor mireselor si in special celor din luna agust .

luiza
27.07.2006, 18:31:45
Bine ai venit printre noi Medeea! :smile: Cand ai nunta si unde?

georgi_ana25
30.07.2006, 13:51:54
rochia mea e alba si e ceva de vis...e ce mi-am dorit...ma trec fiori numai cand ma gandesc!!! mult noroc tuturor si cat mai multa rezistenta la stres si efort#:-S

Alinta
30.07.2006, 18:01:09
Hei, miresici de august uniti-va ca noi urmam! Suntem pe ultima suta de metri, emotii, ceva???

iulia73190
31.07.2006, 00:40:55
Hei, miresici de august uniti-va ca noi urmam! Suntem pe ultima suta de metri, emotii, ceva???
Eu sunt prima in august!!!! emotii cu caru!! Doamne ajuta sa fie bine!

mihaela84
31.07.2006, 08:26:41
Hei, miresici de august uniti-va ca noi urmam! Suntem pe ultima suta de metr
i, emotii, ceva???

Eu una inca nu realizez , o fi de la emotii :-p ....

Alinta
31.07.2006, 08:40:32
Nici eu nu prea am emotii, dar cred ca se apropie pe zi ce trece!

princess
31.07.2006, 11:03:07
buna miresicilor!

danay
31.07.2006, 11:58:59
Eu una inca nu realizez , o fi de la emotii :-p ....
si yo am emotii foarte mariiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!sper ca va fi totul bine

Alinta
31.07.2006, 12:30:53
Uite inca o miresica pe 26 ! Va fi bine, ai sa vezi!

ella_nik
31.07.2006, 18:17:40
si eu ma gandeam azi ca maine e 1 si luni depunem actele..si uf...m-au apuca emotiile si grijile...va pup si succes

mihaela_0242000
31.07.2006, 23:25:24
Eu sunt prima in august!!!! emotii cu caru!! Doamne ajuta sa fie bine!
SA FIE INTR-UN CEAS BUN .....SA IASA TOTUL BINE...DAR TE ROG DUPA CE TE ODIHNESTI DUPA MARELE EVENIMENT, INTRA PE SIT SI IMPARTASESTE CU NOI EXPERIENTA TA.....POATE IMI MAI TREC SI MIE EMOTIILE....

voiculita
01.08.2006, 10:45:36
neatza fetele,ce faceti? si eu mai am nitel pana la nunta...vreo 2 spatamani si ceva..off ce mai trece timpul...
ella...voi v-ati facut analizele? ca noi nu am facut nimic...si ai nunta in aceeasi zi cu mine....voi depuneti actele pe 7 august nu pe 9? ca noua ne-au zis cei de la casa casatoriilor ca...trebuie depuse actele cu 10 zile inainte....

iulia73190
01.08.2006, 12:03:35
SA FIE INTR-UN CEAS BUN .....SA IASA TOTUL BINE...DAR TE ROG DUPA CE TE ODIHNESTI DUPA MARELE EVENIMENT, INTRA PE SIT SI IMPARTASESTE CU NOI EXPERIENTA TA.....POATE IMI MAI TREC SI MIE EMOTIILE....
Emotiile oricum ai sa le ai, dar cu mare placere am sa revin cu povesti si poze .

mady25
01.08.2006, 12:31:24
neatza fetele,ce faceti? si eu mai am nitel pana la nunta...vreo 2 spatamani si ceva..off ce mai trece timpul...
ella...voi v-ati facut analizele? ca noi nu am facut nimic...si ai nunta in aceeasi zi cu mine....voi depuneti actele pe 7 august nu pe 9? ca noua ne-au zis cei de la casa casatoriilor ca...trebuie depuse actele cu 10 zile inainte....

Buna! eu am cununia pe 26 august in Ploiesti, azi am mai sunat ca sa aflu daca sunt 10 zile calendaristice sau 10 zile lucratoare. Sunt 10 zile calendaristice;;).

voiculita
02.08.2006, 09:48:33
mady,deci ti-au zis cu 10 calendarstice inainte de cununia civila nu? nu cu 14 zile inainte da? ca noi vrem sa depunem actele pe 8 sau 9 sa vedem acuma...

ella_nik
02.08.2006, 16:48:00

inainte cu 10 zile lucratoare......noi facem analizele vineri si certificatul iese luni ca e valabil doar 48 de ore....dupa aia ...daca ne contaminam??:))))..depinde cum e la voi la Casa Casatoriilor ...pe noi pe 7 ne-a chemat...de lunea....sa ne mearga bine....pupici

mirelaflorea
03.08.2006, 00:10:50
salutare! fetelor cum stati cu emotiile? ca pe mine m-au luat deja...dupa ce sunt slaba cred ca am sa mai dau jos ceva ...nu stiu de unde dar nu am pofta de mancare ...vai de mine
va pupic si spor la pregatiri

liana
03.08.2006, 13:20:40
Mirela si pe mine m-au apucat emotiile. Si mai am 3 saptamani. Chiar ma gandesc cum o sa fiu in 25 august. Sper sa nu am emotii si la nunta. Si pe langa faptul ca am emotii, mai sunt si obosita. Dupa cat e de umblat... Bafta la pregateli, caci nu mai e mult si se apropie ziua cea mare.
Si sa reusim sa scapam de emotii cat mai repede ca sa ne putem bucura cum trebuie de ziua cea mare. Pa miresicilor.

ella_nik
06.08.2006, 00:57:14
am facut analizele si suntem sanatosi si la cap si restu......luni mergem cu actele...ah! am niste emotii...putem sa facem sa dureze nunta mai mult????ca pregatirirle dureaza

Alinta
06.08.2006, 18:06:07
Miresici de 26 august, cand va faceti analizele si cand duceti actele la depus?!

baby_tweety
06.08.2006, 23:02:55
Miresici de 26 august, cand va faceti analizele si cand duceti actele la depus?!

Eu am pe 25 cununia civila, deci le duc pe 11.Si maine vrem sa ne facem analizele.

mady25
07.08.2006, 12:03:58
mady,deci ti-au zis cu 10 calendarstice inainte de cununia civila nu? nu cu 14 zile inainte da? ca noi vrem sa depunem actele pe 8 sau 9 sa vedem acuma...

Buna, eu am mai fost sambata si am intrebat cand trebuie sa depunem actele si doamna director de la Casa Casatoriilor ne-a spus ca pe 17 august noi avem cununia civila pe 26, dar ora casatoriei o aflam cu 2 zile inainte deci pe 24 (cam naspa).

voiculita
07.08.2006, 23:07:04
cam aiurea mady nu crezi? cum adica a zis sa depui pe 17 august dar sa vii pe 24 sa stii la ce ora e cununia? sper sa nu ne faca si noua asa sa ne puna pe drumuri ca turbez...dar e bine ca e iubi cu mine poimaine cand depunem actele....:-w:-?

Alesia
08.08.2006, 13:40:48
Salut...sunt noua pe aici si Vreau sa urez MULTA FERICIRE SI NUNTI DE VIS..tuturor mireselor (nu doar cele ale lunii august). Eu am nunta pe 27 august. Mai e putin si deja am intrat in febra stresului....devin din ce in ce mai emotionata desi nu stiu intotdeauna motivul....pregatirile nu mai sunt multe (am dat acont restaurant si muzica, invitatiile sunt timise, rochia e gata de 2 sapt). Mai avem de depus actele, de sunat invitatii care nu au confirmat sa vedem care e starea lor, de vb de meniu definitiv..si alt lucruri maruntele.

BAFTA tuturor..petreceri cat mai frumoase..distractie din plin...si nu va stresati...va iesi totul PERFECT.

V-am pupat!

P.S. Astept sfaturi pe ultima suta de metri.

mady25
08.08.2006, 14:50:07
cam aiurea mady nu crezi? cum adica a zis sa depui pe 17 august dar sa vii pe 24 sa stii la ce ora e cununia? sper sa nu ne faca si noua asa sa ne puna pe drumuri ca turbez...dar e bine ca e iubi cu mine poimaine cand depunem actele....:-w:-?

te rog sa-mi spui si mie, ce ai rezolvat.

Alinta
08.08.2006, 18:01:21
Miresici stie cineva cat dureaza analizele de facut, ca noi joi mergem sa le facem si luni am vrea sa depunem actele, oare sunt gata pana atunci?
Si actele la cununia civila in afara de certificatul prenuptial si certificatele de nastere mai trebuie ceva?
A, uitasem, certificatele de nastere trebuie sa fie legalizate?

baby_tweety
08.08.2006, 22:57:25
Miresici stie cineva cat dureaza analizele de facut, ca noi joi mergem sa le facem si luni am vrea sa depunem actele, oare sunt gata pana atunci?
Si actele la cununia civila in afara de certificatul prenuptial si certificatele de nastere mai trebuie ceva?
A, uitasem, certificatele de nastere trebuie sa fie legalizate?

Eu am fost azi la analize si joi sunt gata.Deci dureaza -cele de sange- 2-3 zile.Noi vineri depunem actele.Si trebuie:buletine-copii si original,e cert nastere -copii si originale, cert prenuptial..si prezenta ambilor.lol

Alinta
09.08.2006, 11:10:17
Dar nu se depunea cu 10 zile inainte? Ca vineri e in 10 ????

baby_tweety
09.08.2006, 12:39:00
Dar nu se depunea cu 10 zile inainte? Ca vineri e in 10 ????
Cu 14 la noi.

mirelaflorea
09.08.2006, 23:07:08
salutare!
sa stiti ca nu e nevoie sa mergeti amandoi sa depuneti actele...la cununia civila e o conditie necesara si obligatorie :)
eu am emotii...de nu ma mai vad...
va pup!

ella_nik
10.08.2006, 00:30:20
Buna, eu am mai fost sambata si am intrebat cand trebuie sa depunem actele si doamna director de la Casa Casatoriilor ne-a spus ca pe 17 august noi avem cununia civila pe 26, dar ora casatoriei o aflam cu 2 zile inainte deci pe 24 (cam naspa).
pe noi ne-a intrebat la ce ora vrem ...daca e dupa biserica...ce faceau? la noi e o hartie pe care o completezi si scrii printre altele si ce ora preferi...oricum sunt vreo 3 ofiteri de stare civila.....fac ei cumva...

ella_nik
10.08.2006, 00:32:02
Cu 14 la noi.
peste tot e cu 14 zile (calendaristice) sau 10 lucratoare....sunt anumite localitati care au anumite greseli de procedura....incalca legea...cer si buletinele martorilor vreo saptamana....dar prin orasele mici:-$

nyco
10.08.2006, 07:41:21
Buna fetelor, si eu sunt o miresica de august, mai am putin pana la nunta, pe 19,data am stabilit-o pt ca asta e ziua mea de nastere=)) voi cum v-ati ales data? are o semnificatie anume sau la intamplare?va pupik pe toate

Alesia
10.08.2006, 10:09:23
Imi poate spune si mie cineva, daca dupa nunta imediat pot pleca in luna de miere in strainatate? Ce se intampla cu actele(ptr k ambii ne schimbam numele)? Trebuie facute imediat? Pot plecat cu pasaportul pe numele vechi? Cat mai este valabil? Va multumesc si astept raspuns cat mai rpd sa vad cum imi planific luna (sapt :)) de miere.
V-am pupat!

abriana
10.08.2006, 10:45:12
Buna fetelor, mai este putin pana pe 19-08, cand va fi ziua cea mai lunga din viata mea. Si eu am avut norocul sa-mi pregateasca socrii nunta, noi mergem doar ca invitati. Ne ocupam doar de maruntisuri. Pana ieri eram cam disperata, nu aveam nimic cumparat, dar ieri a fost o zi perfecta de cumparaturi. De dimineata mi-am cumparat rochia, voal, cocarda, tot, dupa-amiaza am cumparat verighetele. A ramas sa-si cumpere el costumul. Dar am reusit destul de repede sa ma hotarasc. Nu este ceea ce mi-am dorit eu in principiu dar sunt foarte multumita. Pantofii mi i-am cumparat sapt.trecuta cand i-am vazut in trecere intr-o vitrina. Va doresc si voua succes la cumparaturi.

abriana
10.08.2006, 10:51:35
In mod normal buletinul de schimba in 2 sapt asa ca poti pleca cu pasaportul dar sa iei certificatul de casatorie + o copie. Au plecat niste prieteni de-ai mei si nu au avut probleme. De fapt s-ar putea sa nici nu te intrebe.

abriana
10.08.2006, 10:54:07
cum pot modifica datele mele referitoare la ziua nuntii, locul, etc.

voiculita
10.08.2006, 11:09:11
fetele ...mai sunt doar 9 zile pana la ziua cea mare.....am rezolvat ieri cu toata bautura...azi urmeaza tortul si prajiturile sa dam comanda...aveti emotii? eu nu prea poate saptamana viitoare sa simt cum se apropie nunta....;;)

Alinta
10.08.2006, 17:07:01
Noi azi ne-am facut analizele si maine cu putin noroc depunem si actele, deci cu 15 zile inainte, oare ne primesc?

baby_tweety
10.08.2006, 20:57:42
Noi azi ne-am facut analizele si maine cu putin noroc depunem si actele, deci cu 15 zile inainte, oare ne primesc?

Nu cred ca va primesc.Mergeti sambata.

Alinta
10.08.2006, 21:01:02
Dar Primaria are program sambata? De fapt nu cred ca pot ajunge sambata! Sa vedem, poate putem! Tu nu ai zis ca tot vineri depui ca ai odata cu mine nunta?

baby_tweety
10.08.2006, 21:07:07
Dar Primaria are program sambata? De fapt nu cred ca pot ajunge sambata! Sa vedem, poate putem! Tu nu ai zis ca tot vineri depui ca ai odata cu mine nunta?

Ba da am spus, dar tot eu am spus ca cununia civila e pe 25, inainte cu o zi.Si primaria(casa casatoriilor de fapt-la noi) are program si duminica.Poti sa te duci oricand pana la 16:00(la noi).Afla programul si mergi sambata daca nu, luni, dar nu mai repede ca nu te primesc.Si ai foat atenta la data de pe certificatul prenuptial? Sa fie de sambata(daca mergi samb) sau de luni.

Alinta
11.08.2006, 11:12:56
A, deci data de pe certificatul prenuptial trebuie sa coincida cu data cand ma duc eu sa depun actele ????????

ella_nik
11.08.2006, 14:01:23
Imi poate spune si mie cineva, daca dupa nunta imediat pot pleca in luna de miere in strainatate? Ce se intampla cu actele(ptr k ambii ne schimbam numele)? Trebuie facute imediat? Pot plecat cu pasaportul pe numele vechi? Cat mai este valabil? Va multumesc si astept raspuns cat mai rpd sa vad cum imi planific luna (sapt :)) de miere.
V-am pupat!

poti pleca linistita...pasaportul il poti folosi in strainatate....nu iti cere nimeni certif de casatorie...cat despre buletine...doar al tau trebuie schimbat in 14 zile de la casatorie ...mi se pare ca se anuleaza casatoria daca nu schimbi....dar cu pasaportul......il poti tine pana iti expira pt ca nimeni afara nu iti cere si buletinul pt confruntare....pupici si destrabalare placuta in afara

ella_nik
11.08.2006, 14:02:59
A, deci data de pe certificatul prenuptial trebuie sa coincida cu data cand ma duc eu sa depun actele ????????
certificatul prenuptial este valabil 48 de ore

Alinta
11.08.2006, 14:08:22
Cu certificatul m-am elucidat, eu am aflat ca e valabil 12 ore, dar oricum il iau luni cand depun si actele, dar intrebarea mea e daca dupa nunta pleci 3 saptamani sau chiar o luna pe undeva si nu reusesti sa-ti schimbi buletinul, cum adica se anuleaza casatoria. Poate iti da amenda, dar certificatul se anuleaza din total alte motive??????????????

Alinta
11.08.2006, 16:03:52
Miresici de 19 august mai aveti o saptamana, cum va simtiti?

voiculita
12.08.2006, 11:46:13
Alinta,ce sa zic eu fiind o mireasa de 19 august...momentan stau bine cu emotiile,chiar nu m-am panicat....dar mai vedem saptamana viitoare cum e cu emotiile,nu pot sa zic ca nu am emotii,am dar nu foarte mari...ce e drept abia astept sa fiu mireasa....sa imi vad viitorul sot imbracat mumos in costum....:x

valen
12.08.2006, 14:49:38
certificatul prenuptial este valabil 48 de ore
certificatul medical are valabilitate 14 zile din care 10 tb sa stea la ei la primarie. am sunat eu vineri la sect 1 si asta mi-a zis tipa de acolo.deci il poti depune in 4 zile maxim dupa ce l-ai scos...
noi luni mergem sa depunem pt 25 august...

ella_nik
12.08.2006, 21:38:17
mai am fix o saptamana.....am niste emotii....miercuri plec la mama..il las liber sa se destrabaleze.....si eu cu fetele...

Alinta
14.08.2006, 21:44:16
Miresici de 19.08 nu mai ziceti nimic, sau sunteti deja cu pregatirile pe ultima suta de metri?

baby_tweety
14.08.2006, 22:46:47
Miresici de 19.08 nu mai ziceti nimic, sau sunteti deja cu pregatirile pe ultima suta de metri?

Am depus si noi azi actele si vineri la 12:00 vom deveni sot si sotie.

Alinta
15.08.2006, 09:55:47
Noi sambata, tot la 12.00 :D!

Alesia
15.08.2006, 10:06:29
Si eu tot la 12:00 ...doar k pe 27 august! :D Mai am de asteptat..:( .....Eu am cununia religioasa la 15:00...e destul timp ptr toate "ritualurile"?

Alinta
15.08.2006, 10:52:01
Si eu tot la 12:00 ...doar k pe 27 august! :D Mai am de asteptat..:( .....Eu am cununia religioasa la 15:00...e destul timp ptr toate "ritualurile"?

Eu pe la 15.30 plec spre manastire, chiar daca va incepe pe la 16.30-17.00. Desi eu nu am ritualuri, cred ca e timp, ca la cununia civila nu dureaza mult!

ella_nik
16.08.2006, 20:35:10
Noi am intrat pe ultima suta de metri.....am niste emotii...slabesc...nu pot manca...nu ma pot odihni.....voi cum va simtiti?noi mai avem 2 zile ...va pup pe toate si ne vedem dupa....pupici de la mare

Alinta
17.08.2006, 17:35:16
Si mie mi s-a facut rau, de ieri stau la pat :((, dar poate pana la nunta imi revin, am inceput sa iau vitamine si eu si viitorul meu sot .... Si nu de la emotii, cred ca mai degraba de la caldura!

demonizza
17.08.2006, 17:40:22
Si mie mi s-a facut rau, de ieri stau la pat :((, dar poate pana la nunta imi revin, am inceput sa iau vitamine si eu si viitorul meu sot .... Si nu de la emotii, cred ca mai degraba de la caldura!

eeeeiii, sigur...ia hai amandoua repede in Bucuresti, sa ne vedem maine la Debarcader!! hai alinta, ca din Vaslui faci numai 7 ore pe drum...shi ella chiar mai putzin din Constanta...veniti, ne distram, ne imbatam, shi ella pleaca deja "fericita" la cununia civila de poimaine...ce zicetzi ? :D

Alinta
17.08.2006, 17:57:19
Eu am mai zis odata ca mi-as dori tare sa vin, dar fiti sigure ca atunci cand stiu ca trec prin Bucuresti, poate o punem rapid de o intalnire sa va cunosc si eu personal. Pana atunci ne consolam cu pozele!

bubu
19.08.2006, 11:28:05
Noi am intrat pe ultima suta de metri.....am niste emotii...slabesc...nu pot manca...nu ma pot odihni.....voi cum va simtiti?noi mai avem 2 zile ...va pup pe toate si ne vedem dupa....pupici de la mare au trecut si cele 2 zile...azi esti miresica!<:-P
iti doresc o nunta de vis asa cum ti-ai imaginat!
casa de piatra !>:D<

mam
19.08.2006, 12:43:59
buna fetelor, am vazut ca weekendul acesta, sambata avem 5 miresici ella_nik, liutza, yasmine, mihaelalis, malinka.

Va doresc CASA DE PIATRA! sa aveti o nunta ca in povesti, sa fiti fericite si iubite toata viatza! sa nu uitati sa ne povestiti cum a fost la nunta si sa ne aratati poze! va pup, mam

bubu
19.08.2006, 12:51:03
la fel va doresc si eu...
nunti de vis si sa fiti fericite alaturi de sotiorii vostri!
>:D<

lorycyca
19.08.2006, 12:52:24
buna fetelor, am vazut ca weekendul acesta, sambata avem 5 miresici ella_nik, liutza, yasmine, mihaelalis, malinka.

Va doresc CASA DE PIATRA! sa aveti o nunta ca in povesti, sa fiti fericite si iubite toata viatza! sa nu uitati sa ne povestiti cum a fost la nunta si sa ne aratati poze! va pup, mam

Frumos.. frumos... si eu ma alatur cu urarile mele de bine.. sa fiti fericite ..iubite.. si sa aveti copii frumosi si sanatosi LOL

Alinta
19.08.2006, 18:40:53
CASA DE PIATRA miresici de 19 august! Sa fiti cele mai fericite si iubite azi si o viata de acum incolo! O petrecere de vis va urez in seara asta, sa va iasa asa cum v-ati planuit!

p.s. Cine mai e miresica de 26 august in afara de mine, tweety_men?

baby_tweety
19.08.2006, 20:08:25
CASA DE PIATRA miresici de 19 august! Sa fiti cele mai fericite si iubite azi si o viata de acum incolo! O petrecere de vis va urez in seara asta, sa va iasa asa cum v-ati planuit!

p.s. Cine mai e miresica de 26 august in afara de mine, tweety_men?

Se pare ca numai noi...deocamdata.Cum stai?

Alinta
19.08.2006, 23:10:20
Se pare ca numai noi...deocamdata.Cum stai?

Deocamdata bine, dar de luni nu stiu cum va fi....se apropie cu pasi repezi!

cecilia
20.08.2006, 00:02:28
Da si eu ma alatur cu urarile de rigoare si sa nu o uitam pe kitty sweety.Casa de piatra!

tweety82
20.08.2006, 00:16:16
Ma alatur si eu fetelor si va urez Casa de piatra , o viata plina de iubire si fericire si tot ce va doriti :*

Alinta
20.08.2006, 00:17:11
EU le-am mai pupat odata, dar acum cand stiu ca sunt oficial casatorite le urez CASA DE PIATRA fericita si trainica!

talpau
20.08.2006, 00:35:59
Buna, Numele meu este Andy si am nunta in 26 august 2006. As vrea si eu sfaturi de la voi pentru a face o surpriza miresei mele. va rog ajutati-ma. Multumesc

Alinta
20.08.2006, 01:22:46
Nu vreau sa fiu rea, dar daca te insori ar trebui sa stii cam ce ii face placere viitoare sotii, ce o incanta si ce nu!

Alinta
20.08.2006, 01:36:08
Miresici de 26 august 2006:

Adinuta
Adyna
Alinta
Anan
Danay
Doina
Liana
Medeea
Mihaela_0242000
Miranicolae
RLK
Tweety_mem
Valen

Se mai inscrie cineva 8-} ?

tweety82
20.08.2006, 01:43:55
Miresici de 26 august 2006:

Adinuta
Adyna
Alinta
Anan
Danay
Doina
Liana
Medeea
Mihaela_0242000
Miranicolae
RLK
Tweety_mem
Valen

Se mai inscrie cineva 8-} ?

ce multe sunteti pe 26 ...te-ai pus pe cautat ? ;))

eva
20.08.2006, 04:17:07
Felicitari fetelor, casa de piatra si asteptam poze :)

Alinta
20.08.2006, 10:13:32
ce multe sunteti pe 26 ...te-ai pus pe cautat ? ;))

Nu aveam somn ;))! Dar am cautat numai pe topicul asta, or mai fi! Oricum o parte din cele de mai sus nu mai sunt active de mult, sau au postat doar cateva mesaje!

luiza
20.08.2006, 18:20:18
Buna, Numele meu este Andy si am nunta in 26 august 2006. As vrea si eu sfaturi de la voi pentru a face o surpriza miresei mele. va rog ajutati-ma. Multumesc

Poti sa-i cumperi un cadou dragut (o bijuterie frumoasa, un parfum) sau poti sa o duci intr-un loc deosebit in luna de miere. Sau in prima seara dupa nunta du-o la un hotel foarte scump si luxos (chiar numai si pentru o noapte).

liana
21.08.2006, 12:18:15
Salut miresicilor din 26 august! iata ca am intrat pe ultima suta de metri. Am emotii, ma pufneste plansul numai cand ma gandesc la acea zi. Nu stiu zau ce am patit. Voi cum stati cu emotiile, cu starea emotionala? Dar sper sa fie totul super bine.
Am avut probleme si la "intocmirea" meniului de la restaurant, in rest totul am rezolvat, trebuie doar sa mergem dupa ele (prajituri, flori). Apropo, pe voi cat va costa meniul (aperitiv, aperitiv cald, desert, supa,felulII, sarmale, 2 cafele, chifel)? Pe mine, in Bistrita, la restaurant ma costa 940mii/pers. Mi se pare scump.
Pa. Si bafta la tregateli, caci nu mai avem mult.

baby_tweety
21.08.2006, 13:55:20
Salut miresicilor din 26 august! iata ca am intrat pe ultima suta de metri. Am emotii, ma pufneste plansul numai cand ma gandesc la acea zi. Nu stiu zau ce am patit. Voi cum stati cu emotiile, cu starea emotionala? Dar sper sa fie totul super bine.
Am avut probleme si la "intocmirea" meniului de la restaurant, in rest totul am rezolvat, trebuie doar sa mergem dupa ele (prajituri, flori). Apropo, pe voi cat va costa meniul (aperitiv, aperitiv cald, desert, supa,felulII, sarmale, 2 cafele, chifel)? Pe mine, in Bistrita, la restaurant ma costa 940mii/pers. Mi se pare scump.

Pe mine cu tot cu bauturi si tort ma costa 1.200.000-1.300.000/pers

Alinta
21.08.2006, 22:01:06
Eu am mici emotii, dar nu foarte mari, sunt in proces de revenire ca m-am simtit cam rau zilele trecute, dar e ok! Mai e putin [-o< !

fleur
21.08.2006, 22:23:29

nu-i deloc scump meniul..pe mine m-a costat peste 1.500.000 meniul cu totul inclus...mancarea, cafelele, sucurile, prajiturile, tortul.. si bineinteles ca am anunta meniul ca-i numai 1.500.000 ca altfel ne trezeam ca nu mai vine nimeni la nunta...
bafta multa in tot ceea ce mai ai de facut..si sa ai o nunta frumoasa ca-n povestii...eu am fost tare fericita la nunta..a fost f frumos..iti doresc si tie la fel..

fleur
21.08.2006, 22:31:18
o nunta ca-n povesti va doresc tuturor miresicilor din luna august...o viata frumoasa si fericita alturi de viitorul sot..CASA DE PIATRA!!!

mihaela_0242000
21.08.2006, 22:51:06
o nunta ca-n povesti va doresc tuturor miresicilor din luna august...o viata frumoasa si fericita alturi de viitorul sot..CASA DE PIATRA!!!
mULTUMIM DIN SUFLET...EU DE ABIA ACUM AM PUTIN TIMP DE RESPIRO, CACI PANA ACUM AM FOST NUMAI PE DRUMURI CU PREGATIRILE, CACI AM VENIT IN TARA PE 10 AUGUST SI NU STIAM NICI MACAR CUM ARATA RESTAURANTUL....
POT SPUNE CA SIMT DE TOATE CATE UN PIC, CEEA CE NU IMI PLACE LA MINE ESTE CA MA ENERVEZ REPEDE SI DIN ORICE, DAR SPER SA IMI TREACA.....O FI SI DIN CAUZA CALDURII,
FELICITARI PT TOATE MIRESICILE DE PE 26 AUGUST, SA DEA DOMNUL SA IASA TOTUL BINE. vA PUP PE TOATE.

fleur
21.08.2006, 22:54:33
mULTUMIM DIN SUFLET...EU DE ABIA ACUM AM PUTIN TIMP DE RESPIRO, CACI PANA ACUM AM FOST NUMAI PE DRUMURI CU PREGATIRILE, CACI AM VENIT IN TARA PE 10 AUGUST SI NU STIAM NICI MACAR CUM ARATA RESTAURANTUL....
POT SPUNE CA SIMT DE TOATE CATE UN PIC, CEEA CE NU IMI PLACE LA MINE ESTE CA MA ENERVEZ REPEDE SI DIN ORICE, DAR SPER SA IMI TREACA.....O FI SI DIN CAUZA CALDURII,
FELICITARI PT TOATE MIRESICILE DE PE 26 AUGUST, SA DEA DOMNUL SA IASA TOTUL BINE. vA PUP PE TOATE.

vreau sa-ti spun ca si noi am fost chiar nervosi din cauza pregatirilor..si a stresului..dar a trecut totul cu bine si a fost chiar mai mult decat bine..am avut o nunta ca-n povesti exact cum mi-am dorit..si am fost fericiti si sa speram ca asa vom fi tot timpul..

bafta mare la pregatiri!!!

mihaela_0242000
21.08.2006, 23:04:29
vreau sa-ti spun ca si noi am fost chiar nervosi din cauza pregatirilor..si a stresului..dar a trecut totul cu bine si a fost chiar mai mult decat bine..am avut o nunta ca-n povesti exact cum mi-am dorit..si am fost fericiti si sa speram ca asa vom fi tot timpul..

bafta mare la pregatiri!!!
multumim....sa dea Domul sa iasa bine si la noi....imi doresc mult sa iasa bine dupa atata munca si dupa atatea confruntari cu soacra:grin: , saraca de ea daca o sa mai aiba vreo nora asa ca mine o sa ajunga pachet de nervi....ce apreciez la ea ca nu insista prea mult in ideile ei....;;)

Alinta
23.08.2006, 15:32:58
Mai e putin, miresici de 26 august mai respirati? =P~

azzaleya
23.08.2006, 15:35:06

<:-P Alinta , sa ai parte de o nunta ca in povesti!!! CASA DE PIATRA si distractie maxima.

Alinta
23.08.2006, 21:13:38
<:-P Alinta , sa ai parte de o nunta ca in povesti!!! CASA DE PIATRA si distractie maxima.

Doamne ajuta sa fie asa!

fleur
23.08.2006, 21:16:56

sa ai o nunta ca-n povesti si sa te simti ca o printesa..
o viata frumoasa alaturi de sotul tau!!

tweety82
23.08.2006, 23:07:48

Doamne ce putin mai ai ...daca nu ai tu emotii lasa ca am eu cand ma gandesc ca mai ai asa putin ;))
Abia astept sa vad pozele cu tine printesica :*

bubu
23.08.2006, 23:12:51
Alinta,mai ai asa putin si esti miresica...<:-P
iti doresc sa ai parte de cea mai frumoasa zi din viata ta!
pupici;;)

tweety82
23.08.2006, 23:16:30
Hai sa nu o uit si peTweety_mem ... tu cum te simti cand esti asa aproape de ziua cea mare?

baby_tweety
23.08.2006, 23:17:42

Printre ultimele pregatiri mai si respiram.Eu ma rasfat zilele astea cu mani/ pedi, coafor, cosmetica.maine ma duc la coafor si masaj.

tweety82
23.08.2006, 23:25:25
Printre ultimele pregatiri mai si respiram.Eu ma rasfat zilele astea cu mani/ pedi, coafor, cosmetica.maine ma duc la coafor si masaj.

Bravo tie !!! Asa si trebuie ;)

valen
24.08.2006, 09:27:25
si eu merg azi la de toate mai putin masaj.. tb sa cer voie la doctor daca ma lasa...da azi am si program de curatenie pt ca pe mama a apucat-o isteria curateniei si am si partea mes :((

Alinta
24.08.2006, 10:15:43
Multam fetelor pentru urari si incurajari. Azi merg si eu la man/ped, si mai am cate ceva de facut, dar in genere ma relaxez. Faza e ca nu prea am emotii, de ce oare ?! Atunci sigur voi avea, dar acum sunt tare calma!

tweety82
24.08.2006, 20:06:11
Multam fetelor pentru urari si incurajari. Azi merg si eu la man/ped, si mai am cate ceva de facut, dar in genere ma relaxez. Faza e ca nu prea am emotii, de ce oare ?! Atunci sigur voi avea, dar acum sunt tare calma!

Pai acum ca te-ai vazut cu toate gata si nu mai ai asa multe lucruri pt care sa te stresezi e normal sa fii mai calma ... si oricum e bine ca esti calma acum ca o sa ai de recuperat in ziua nuntii ... sau poate si atunci o sa fii calma ..cine stie ...mai vedem noi peste 2 zile :*
Bafta cu ce mai ai de facut si in caz ca maine nu mai intri pe forum iti urez sa ai nunta care-ai visat-o :*

Alinta
25.08.2006, 09:04:53
Uite ca am mai intrat, asa la micul dejun sa va multumesc la toate pentru urari si ne vedem luni de acum, cu poze, si ganduri, etc. Sa-mi tineti pumnii si sa va [-o< sa nu ploua foarte tare ;;) . Pupici :* !

tzitzi11
25.08.2006, 09:24:04
Miresici de 26 august va doresc sa aveti o nunta asa cum v-ati dorit, fara emotii si fara probleme. Sa va distrati de minune!
Casa de piatra:*

valen
25.08.2006, 09:38:33
Uite ca am mai intrat, asa la micul dejun sa va multumesc la toate pentru urari si ne vedem luni de acum, cu poze, si ganduri, etc. Sa-mi tineti pumnii si sa va [-o< sa nu ploua foarte tare ;;) . Pupici :* !
sunt sigura ca o sa fie asa cum ai visat..
eu am azi cununia deci incep de azi. eu sper ca mai am vreme deseara sa va spun cum a fost..
v-am pupat :-*

loreley
25.08.2006, 09:54:11
Pt. cele care au nunta in acest weckend: casa de piatra si o nunta ca-n povesti.

dana2006
25.08.2006, 10:02:21
Pt. cele care au nunta in acest weckend: casa de piatra si o nunta ca-n povesti.

Ma alatur si eu urarilor, casa de piatra si tot binele din lume...asteptam pozele si povestile voastre...
Spor la ultimele pregatiri.

valen
25.08.2006, 13:21:00
M-am casatorit.. sunt oficial POPEASCA.. va pup si pun pone cand fac rost<:-P

bubu
25.08.2006, 15:26:08
felicitari! sa aveti parte de o zi superba maine si o casnicie de vis! >:D<

tweety82
25.08.2006, 19:34:19

Casa de piatra DOAMNA :)

tweety82
25.08.2006, 19:36:36
Va urez inca o data sa aveti o nunta asa cum v-ati dorit-o si vreme buna maine :*

cecilia
27.08.2006, 00:12:32
Felicitari si casa de piatra tuturor miresicilor de august!Sa fiti fericite si iubite!

lorycyca
27.08.2006, 00:38:54

si se pare ca a plouat tare ... lol ... sper sa fi avut o petrecere frumoasa asa cum ti-o doreai :-p

lorycyca
27.08.2006, 00:40:46
Valen ti-am mai urat odata Casa de Piatra... dar nu ma pot abtine :P asa ca o sa-ti maizc odata...Casa de Piatra si sa fi fericita si iubita toata viata !

tweety82
27.08.2006, 13:31:22
Casa de piatra si tot ce va doriti DOAMNELOR :*

bogdy
27.08.2006, 13:48:00
Casa de piatra!!!!!!Sa fiti iubite si fericite!:*

Alinta
27.08.2006, 20:47:53
Multumesc din suflet si eu pentru urari, am sa postez cateva poze la topicul cu poze, facute de prieteni, iar saptamana viitoare promit sa revin cu o descriere detaliata despre o nunta perfecta pe care am avut-o. SUntem super fericiti!

tweety82
27.08.2006, 22:37:41
Multumesc din suflet si eu pentru urari, am sa postez cateva poze la topicul cu poze, facute de prieteni, iar saptamana viitoare promit sa revin cu o descriere detaliata despre o nunta perfecta pe care am avut-o. SUntem super fericiti!

Ai fost cu adevarat o printesa...amandoi ati fost frumosi ...rochita e SUPERBA ..ca de obicei nu am cuvinte ... si machiajul a fost reusit ... abia astept sa povesteti cum a fost ...
Si uite ca ai avut parte si de vreme frumoasa :)
Te pupic :*

fleur
27.08.2006, 22:46:39

vremea a tinut cu voi .a fost frumos, nici caldura ai mare, f buna vremea de nunta
inca odata CaSA DE PIATRA!!!!!!

baby_tweety
27.08.2006, 23:20:53
Casa de piatra si tot ce va doriti DOAMNELOR :*

Multumim. :-p :-p

ella_nik
28.08.2006, 22:52:56
multumim pt urari....alinta...ce sa mai spun esti o superba...iar sotzul tau te soarbe din priviri...sa aveti o casa de piatra si sa aveti parte de tot ce e mai bun pe lumea asta....noi ne-am itors din luna de miere.....am calcat tara in lung si lat....ne-am luat masinutza....din banutzii de la nunta.....suntem super fericiti....va pupacesc pe toate...

ella_nik
30.08.2006, 17:10:58
Casa de Piatra tuturor doamnelor si...inca domnisoarelor....felicitari celor casatorite si spor la treburi cele in faza de pregatire.....va pup pe toate>:D<

tweety82
30.08.2006, 19:05:21
Casa de Piatra tuturor doamnelor si...inca domnisoarelor....felicitari celor casatorite si spor la treburi cele in faza de pregatire.....va pup pe toate>:D<

Multumim :*

ema
01.09.2006, 17:38:45
CASA DE PIATRA miresicilor carora nu le-am urat pana acum si mult noroc celor care au nunta week-end-ul asta (ex. Tina).:*

crissy
01.09.2006, 17:45:19
Casa de piatra ! miresicilor din acest week-end , sa aveti o zi de poveste minunata, cu mult soare si veselie. Va doresc un inceput de familie fericit si o viata lunga si implinita alaturi de alesul vostru!!!<:-P <:-P <:-P <:-P

Giulia2201
05.09.2006, 21:12:04
Am revenit si eu. Casa de piatra tuturor mireselor din august. Sper ca toate ati fost fericite.

andya
06.09.2006, 10:13:12
Cred ca toate avem emotii...nu neaparat pentru insemnatatea casatoriei civile si religioase...eu am emotii pentru evenimentul in sine...vreau sa iasa bine....sa nu plece nimeni dezamagit de la nunta mea. Vreau sa radiez si sa fiu cea mai frumoasa miresica. Uff ...abia astept sa vina ziua nuntii.

voiculita
11.09.2006, 14:47:21
fetele...eu sunt o mireasa a lunii august....am avut o nunta superba ce mai ne-am distrat...dar parca a trecut cam repede....
va urez la toate miresele care au avut nunta in august...Casa de Piatra...multa multa fericire si dragoste si sa aveti o casnicie trainica si frumoasa.....;;)

vivianad
20.09.2006, 19:14:27
Eu ce sa mai zic ca am nunta sambata :-SS sunt coplesita de emotii...as vrea sa fiu ca viitorul sot care zice emotii?...care emotii?...nu cunosc....credeti-ma ca nu are absolut nimic....incep sa ma iau de ganduri [-o<

dark_light
28.09.2006, 17:55:14
emotii...nooo ! ce-s alea? mizilic pe langa halul in care sunt eu. mai am un pic si fac nunta la balaceanca si ca meniu o sa am portocale si ceai cu biscuiti! m-am dus sa vad de ce ma simt rau si doctorita mi-a zis ca intre problemele de inima, tiroida si cap, ea voteaza cu capul...=))

babycriss
29.09.2006, 09:38:06
emotii...nooo ! ce-s alea? mizilic pe langa halul in care sunt eu. mai am un pic si fac nunta la balaceanca si ca meniu o sa am portocale si ceai cu biscuiti! m-am dus sa vad de ce ma simt rau si doctorita mi-a zis ca intre problemele de inima, tiroida si cap, ea voteaza cu capul...=))

\:D/ Cred ca si la mine la fel!!! Eu am nunta anul viitor in iulie si deja am emotii...ca sa nu mai zic ca tot timpul numai la nunta ma gandesc. Al meu mereu ma intreaba:"Cris dar ce e cu tine de esti asa ganditoare?". El nu are nici un stres. Cand i-am aratat calendarul dinaintea nuntii cu tot ce tb sa facem si lista cu ce tb cumparat m-a luat in brate si m-a pupat:"N-am nici o grija...ca te ocupi tu te tot!":O Da, ma voi ocupa...pana la un moment dat cand voi intra in transa si nimeni nu se va mai intelege cu mine. Asa ca tb sa rezolv "treburili" cat mai repede, ca trece timpul asta asa de repede si deja ma vad crizata. :madlaugh: :gen_20: :gen_07:

dj
29.09.2006, 09:53:29
\:D/ Cred ca si la mine la fel!!! Eu am nunta anul viitor in iulie si deja am emotii...ca sa nu mai zic ca tot timpul numai la nunta ma gandesc. Al meu mereu ma intreaba:"Cris dar ce e cu tine de esti asa ganditoare?". El nu are nici un stres. Cand i-am aratat calendarul dinaintea nuntii cu tot ce tb sa facem si lista cu ce tb cumparat m-a luat in brate si m-a pupat:"N-am nici o grija...ca te ocupi tu te tot!":O Da, ma voi ocupa...pana la un moment dat cand voi intra in transa si nimeni nu se va mai intelege cu mine. Asa ca tb sa rezolv "treburili" cat mai repede, ca trece timpul asta asa de repede si deja ma vad crizata. :madlaugh: :gen_20: :gen_07:
Poate n-ar fi rau sa ii trasezi sarcini precise cu ce poate el sa rezolve.
Eu tin minte ca prin martie eram foarte stresata iar el atat de calm ca imi venea sa pun un par, bata de baseball ceva pe el. Insa dupa ce am vazut ca incepe sa se miste (el era responsabil cu achizitionarea bauturii, ca trebuiau luate din duty free si avea soferii care treceau pe acolo) m-am mai calmat. Pana la urma s-a implicat foarte mult in organizare iar tot ce am facut la si pentru nunta (minus rochia, coafura etc) a fost stabilit impreuna, pe gustul nostru (totusi, mai mult al meu...).

babycriss
29.09.2006, 10:07:23
Poate n-ar fi rau sa ii trasezi sarcini precise cu ce poate el sa rezolve.
Eu tin minte ca prin martie eram foarte stresata iar el atat de calm ca imi venea sa pun un par, bata de baseball ceva pe el. Insa dupa ce am vazut ca incepe sa se miste (el era responsabil cu achizitionarea bauturii, ca trebuiau luate din duty free si avea soferii care treceau pe acolo) m-am mai calmat. Pana la urma s-a implicat foarte mult in organizare iar tot ce am facut la si pentru nunta (minus rochia, coafura etc) a fost stabilit impreuna, pe gustul nostru (totusi, mai mult al meu...).

O sa-i trasez sarcini precise cu siguranta! Nu e vb ca nu se implica deloc...a mers cu mine sa vizitam restaurante, sa vb cu cei din formatie etc. Doar ca eu sunt cea care ia initiativa, si el de cele mai multe ori ma aproba. Si e mai bine asa...nu prea am eu incredere in gusturile lui. Si pana la urma e barbat! Toti sunt asa...Rar gasesti unul iesit din tipar.

dj
29.09.2006, 10:21:30
O sa-i trasez sarcini precise cu siguranta! Nu e vb ca nu se implica deloc...a mers cu mine sa vizitam restaurante, sa vb cu cei din formatie etc. Doar ca eu sunt cea care ia initiativa, si el de cele mai multe ori ma aproba. Si e mai bine asa...nu prea am eu incredere in gusturile lui. Si pana la urma e barbat! Toti sunt asa...Rar gasesti unul iesit din tipar.
Atata timp cat te sustine si, macar din cand in cand, iti demonstreaza ca te iubeste si cat de importanta esti pentru el, mie mi se pare OK. A, si compromisurile de rigoare...

babycriss
29.09.2006, 10:29:15
Atata timp cat te sustine si, macar din cand in cand, iti demonstreaza ca te iubeste si cat de importanta esti pentru el, mie mi se pare OK. A, si compromisurile de rigoare...

Asa este! Iar despre compromisuri, ambii facem, ca si eu am defecte...

dj
29.09.2006, 10:30:59
Asa este! Iar despre compromisuri, ambii facem, ca si eu am defecte...
Normal, asta era si ideea! Sa faca amandoi compromisuri, nu numai unul. >:D<

anelida
14.10.2006, 18:35:02
=P~ Salut!
Numele meu este adyna.am si eu nunta in august pe 26.
Va salut pe toate miresicile si as vrea sa va intreb dak si voi aveti emotii la fel de mari k si mine!?:-SS

Am nist eemotiii cumpliteee..mai toat ziua plang ..mai ales ca nunta mea e pe 12 nov 2006 si voi fi mireasa la 39 cu un superb sotz de 30 ani cu niste ochi albastri si gene de inger....si mai am emotii pt ca el e in Sate si va veni a un printZ cu doua zile inainte de nunta iar eu sunt aici sa pregatesc singura totul...
Noroc cu forumul Miresicilor :)..aici am invatat multe si multumesc pentru ca ne ati impartasit din experienta voastra.

Casa de piatra si fericire tuturor! :*

mireasa
16.10.2006, 12:49:48
Ajutorrrrrrrrrr..nu Mai Suport Stresul, Emotiile...nu Pot Sa Dorm Iar Daca Totusi Adorm..visez Mult, Prea Mult......am Emotii, Ma Doare Stomacul..sambata Acum Am Cununia Civila Si Pe 5 Noiembrie Nunta...voi Aveti Emotii?????..ca Eu Nu Ma Mai Suport..:o