PDA

Versiunea completa : Nunta in AUGUST 2008

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66

annybunny
05.03.2007, 16:12:19
Oare cate miresici sunt care fac nunta in August 08???? Mie mi se pare ca mai dureaza asa muuult #-o parca numai trece timpul :-B Astept raspunsuri de la miresici :>

bronzi
05.03.2007, 16:53:40
Eu am nunta in iunie 2008 si tot mi se pare foarte mult :). voi v-ati apucat deja de pregatiri? Eu abia ma uit dupa local fara prea mari succese.

24danyela
05.03.2007, 16:55:06
Si eu ma voi casatori tot in luna august anul viitor si deja am inceput sa imi fac planuri. Sunt tare nerabdatoare...Pregatirile pentru nunta le vom incepe cam din vara aceasta dupa ce terminam cu licenta si ne angajam.

ellie
05.03.2007, 17:10:29
Si eu tot in august ma voi casatori!
Urmeaza sa ma hotarasc asupra localului, am 2 preferinte si inca nu stiu care dintre ele, dar contractul il voi face in august-septembrie - asa mi s-a spus in ambele locuri - pentru ca atunci vor avea ei oferta 2008 .. dar vreau sa ma interesez daca nu se poate face in prealabil o rezervare ca sa nu am vreo surpriza.
In curand vreau sa iau verighetele, am vazut ceva dragut, sigur nu ma voi razgandi asupra modelului si apoi ma gandesc ca nu mai aglomerez cu cheltuielile pentru anul urmator ..
<:-P

karina2oo4
08.03.2007, 22:43:15
ciao miresici si eu ma voi casatori in august 2008.
de pregatiri inca nu se pune problema, fiind devreme, am rezervat doar sala si ma uit pe net dupa una-alta, mai incerc sa fur cateva ideii. sa mai invat de la alte miresici.

Anc
12.03.2007, 22:05:58
Su eu tot in august 2008!!!\:D/
Suntem in cautare de restaurant acum si speram sa putem face o rezervare cel tarziu in mai. Alte pregatiri nu am mai facut pana acum doar ce ne-am uitat pe net, am mai mers pe la targurile de nunti...chestiuni informative. :)

24danyela
14.03.2007, 11:55:57
Gata!!!Am vorbit ieri pentru sala si marti ne ducem sa platim arvuna. Suntem asa entuziasmati!!!!

ellie
23.03.2007, 16:21:02
M-a intrebat azi cineva daca e ok oare ca am pus data in august ca multa lume este in concediu ... Eu zic ca cine vrea sa vina va veni oricum.. Voi ce parere aveti?

u_andra
24.03.2007, 10:11:10
Si eu am nunta in august si sper sa nu fie o problema cu invitatii. Intradevar este foarte probabil sa fie multa lume in concediu dar spe macar sa-mi vina oamenii mei de baza:D

ccpp
25.03.2007, 10:23:20
ciaooo...si eu tot in 2008,inca nu stim data exacta...dar vad ca toata lumea are deja sala rezervata...eu ma gandeam ca mai e timp destul,macar pana in vara sa nu ma stresez#-o ...noi tot in august vrem,sper sa nu fie probleme cu concediile....felicitari la toata lumea;;) ;;)

bamsse
25.03.2007, 12:11:26
buna.si eu voi fi miresica in august 08,trebuia in 07 dar asta e,nu a fost sa fie.dar numai ca eu o sa fiu miresica cu bebica mic mic,cred ca o sa fie 2 in 1 nunta si botez,ca nu mai am rabdare sa-l fac pe bebe dupa nunta.o sa fie mai greu si cu rochita si cu toate cele aferente unei nunti dar asta e,sper sa iasa bine.eu vreau sa fac nunta la hotel parc casa doina,chiar ma fermecat acel rest acolo am vrut sa fac si anul trecut.am inteles ca abia dupa 1 sept vin preturile pt 2008 si atunci se dau si avansurile si se rezerva salile,asa ca sigur pe 1 sept la 8 dim o sa fiu acolo sa fiu sigur ca gasesc liber in ziua care vreau.asa ca fetelor mult succes la pregatiri:* <:-P

IonelaM
25.03.2007, 17:12:45
Buna.E prima data cand scriu.Sunt si eu o viitoare miresica de august 2008\:D/ si am reusit in sfarsit sa-mi dau seama cum pot sa postez anunturi aici;)) .

Ionuca
28.03.2007, 16:19:22
Draga miresici,
am aparut si eu pe forum, cu nunta tot in august 2008! Cred ca dupa luna aceea, vor aparea mult mai multe poze de pe la nunti!
Eu abia am primit inelul de logodna, nu ne-am apucat de nici o pregatire, ai nostri dragi parinti afla numai de pasti :)) ! Speram sa nu se socheze prea mult!
Nu m-am gandit inca la nimic, cred ca am timp, mai putin cu restaurantele, o sa facem nunta in Arad, si deja nu mai sunt locuri pe anul asta! Oricum, mi se pare ca e destul de devreme pentru alte chestiuni organizatorice, mai ales pentru Rochie, poate pana atunci mai slabesc si eu, ca vreau sa fiu PRINTESA!!!
Daca va confruntati cu probleme de greutate, si aflati secrete, si diete, va rog din suflet sa ma tineti la curent!>:D<
Va urez sa va mearga totul din plin!

ellie
28.03.2007, 17:07:33
Bun venit intre miresicile 2008!

roxana
28.03.2007, 17:11:25
Nu m-am gandit inca la nimic, cred ca am timp, mai putin cu restaurantele, o sa facem nunta in Arad, si deja nu mai sunt locuri pe anul asta! Oricum, mi se pare ca e destul de devreme pentru alte chestiuni organizatorice, mai ales pentru Rochie, poate pana atunci mai slabesc si eu, ca vreau sa fiu PRINTESA!!!
Daca va confruntati cu probleme de greutate, si aflati secrete, si diete, va rog din suflet sa ma tineti la curent!>:D<

Felicitari!!! Bine ai venit printre viitoarele miresici.
Este un folder intreg cu subiecte despre slabit aici http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=19, sper sa te ajute

Spor si bafta la cautat restaurante

Anc
28.03.2007, 19:20:21
Bine ati venit fetelor!!! <:-P
Se pare ca incepem sa ne inmultim noi cele care vrem sa facem nunta pe 23.08.2008. :) Ma bucur!

iulia24
29.03.2007, 18:35:26
salut si eu tot in aug pe 23 si deja am rezervat sala din februarie mi-am luat un of de pe inima si bine am facut ca rest are toata luna lui aug inchiriatapt la anul

Anc
02.04.2007, 21:30:17
salut si eu tot in aug pe 23 si deja am rezervat sala din februarie mi-am luat un of de pe inima si bine am facut ca rest are toata luna lui aug inchiriatapt la anul

Ce bine de tine Iulia...<:-P
Abia astept si eu sa gasim un local frumos si ok la pret sa stim o treaba din punctul asta de vedere si mai ales sa scap de stresul ca nu gassc unde imi place pe data pe care o vrem noi.:-"

iulia24
05.04.2007, 10:28:14
anc o sa gasesti important e sa-l cauti din timp si sa le pui multe intrebari tot ce vrei tu sa stii si cel mai important sa te trateze cum trebuie ca sunt unii care te trateaza naspa inloc sa se poarte cum trebuie ca doar tu dai banii>:/

Anc
07.04.2007, 02:11:59
anc o sa gasesti important e sa-l cauti din timp si sa le pui multe intrebari tot ce vrei tu sa stii si cel mai important sa te trateze cum trebuie ca sunt unii care te trateaza naspa inloc sa se poarte cum trebuie ca doar tu dai banii>:/

Noi deja am avut o experienta neplacuta din punctul asta de vedere.:-L Am povestit eu pe aici...
Dupa Paste vom mai merge sa vedem cateva locuri dupa care sper sa alegem un restaurant care sa ne multumeasca din toate punctele de vedere.

anette
07.04.2007, 12:53:05
Buna!

Si eu tot in vara lui 2008 am nunta :)!
Deocamdata nu am facut decat sa caut pe net si sa dau mailuri la restaurante...vad ca multe dintre voi deja v-ati rezervat local si ma cam panichez:-SS. Nici macar nu am mers sa vedem vreun restaurant, ne gandeam sa incepem dupa Paste! E tarziu???

Voi ce localuri ati gasit pe placul vostru? Astept amanunte, orice m-ar ajuta!

Multi pupici, si sa reusim toate sa ne organizam nunta pe care o visam! >:D<

nirona
10.04.2007, 10:56:06
La noi cam variaza intre 30 august si 20 septembrie...chiar nu stim care-i mai bine...:-\
Oricum pana la urma ne hotaram noi...<:-P
Va :*!pa pa.

nirona
10.04.2007, 11:09:17
am uitat sa zic(adica sa scriu) ca CUNUNIA CIVILA va fi in august (aia ii sigur in august...;))) in 08.08.08....;;).

roxanap
10.04.2007, 11:56:53
Buna,

Eu sunt Roxana - si vreau sa va recomand un restaurant dragut ... pretul OK.

... eu nu sunt o miresica ci doar organizez nunti la acest restaurant.

vitanja
11.04.2007, 03:20:57
am uitat sa zic(adica sa scriu) ca CUNUNIA CIVILA va fi in august (aia ii sigur in august...;))) in 08.08.08....;;).
nu ti se pare un pic cam mult pana la cununia religioasa?sau voi va mutati impreuna dupa cununia civila?ca eu una stiu ca nu as putea sa stau o luna stiind ca ii sotul meu si ca sta in alta casa./:)

nirona
12.04.2007, 09:40:23
nu ti se pare un pic cam mult pana la cununia religioasa?sau voi va mutati impreuna dupa cununia civila?ca eu una stiu ca nu as putea sa stau o luna stiind ca ii sotul meu si ca sta in alta casa./:)
nu,nu vom sta impreuna nici dupa Cununia Civila...asteptam sa primim binecuvantarea lui Dumnezeu....:)
Sper ca ti-am satisfacut pofta de curiozitate! :))

24danyela
12.04.2007, 11:21:13
Noi deja am avut o experienta neplacuta din punctul asta de vedere.:-L Am povestit eu pe aici...
Dupa Paste vom mai merge sa vedem cateva locuri dupa care sper sa alegem un restaurant care sa ne multumeasca din toate punctele de vedere.

Hristos a inviat! Anc, ti-ai gasit restaurant?
Sau esti inca in cautari?

Eu pana la vara stau linistita in ceea ce privesc pregatirile de nunta. Pt local am dat arvuna si am facut si precontract in care specifica pretul meniului pt la anul.

24danyela
12.04.2007, 11:24:47
Sambata ne ducem la nasi in mod oficial pentru a-i intreba daca vor sa fie nasii nostri desi ei au spus deja ca vor. Am emotii pentru ca eu nu ii cunosc prea bine. Viitorul meu sot ii cunoaste...

roxana
12.04.2007, 13:31:48
Buna,

Eu sunt Roxana - si vreau sa va recomand un restaurant dragut ... pretul OK.

... eu nu sunt o miresica ci doar organizez nunti la acest restaurant.

si de ce nu folosesti sectiunea special dedicata pentru anunturi "oferte furnizori" ? costa 50 RON/luna... nu e deloc mult, si nu risti sa fii atentionata pentru ca incalci regulamentul

Anc
13.04.2007, 00:16:48
Hristos a inviat! Anc, ti-ai gasit restaurant?
Sau esti inca in cautari?

Eu pana la vara stau linistita in ceea ce privesc pregatirile de nunta. Pt local am dat arvuna si am facut si precontract in care specifica pretul meniului pt la anul.

Adevarat a Inviat! Suntem inca in cautari, din pacate...
In perioada asta am cam lasat-o balta pt ca a fost Pastele si nu cred ca se agita cineva pentru noi acum, mai avem cateva de vazut, desi cred ca ne-am cam hotarat.
Esti o fericita ca ai gasit, ai rezervat si ai si contract cu pretul meniului specificat. \:D/
Sper sa avem si noi bafta la fel ca voi, sa ne tineti pumnii pls!

alipety
15.04.2007, 23:44:41
buna,
si noi am stabilit nunta pt 30.08.2008
mi-a venit ideea cand vb pe mess cu o buna prietena si am realizat in acel mom ca aceasta data e absolut perfecta!
atunci, in acea zi vom implini 3 ani de cand suntem impreuna; 3 este cifra mea norocoasa :) (asta pt ca sunt un pic superstitioasa ) ; 30, deaseamenea contine cifra 3 ! ; 2008 vine de la 28, ziua mea de nastere :)
se pare ca pana la urma sunt un pic mai mult superstitioasa :))
important e ca pt mine e o zi speciala si care are toate sansele din pct de vedere al numerologiei sa fie perfecta! si mai important e ca iubitului meu i s-a parut ziua ideala pt nunta noastra :)
bine ca..in acest mom nu stiu inca parintii mei,dar vor afla si ei... deja am dat sfoara in tara la prieteni si deja avem propuneri de nasi :)
se pare ca vom tine un casting pt a gasi cei mai perfecti nasi pt noi :) glumesc!
nu ne-am gandit in schimb sa cautam restaurant, vom incepe in curand.
va pupacesc, aveti grija de voi!

Anc
16.04.2007, 23:17:40
buna,
si noi am stabilit nunta pt 30.08.2008
mi-a venit ideea cand vb pe mess cu o buna prietena si am realizat in acel mom ca aceasta data e absolut perfecta!
atunci, in acea zi vom implini 3 ani de cand suntem impreuna; 3 este cifra mea norocoasa :) (asta pt ca sunt un pic superstitioasa ) ; 30, deaseamenea contine cifra 3 ! ; 2008 vine de la 28, ziua mea de nastere :)
se pare ca pana la urma sunt un pic mai mult superstitioasa :))
important e ca pt mine e o zi speciala si care are toate sansele din pct de vedere al numerologiei sa fie perfecta! si mai important e ca iubitului meu i s-a parut ziua ideala pt nunta noastra :)
bine ca..in acest mom nu stiu inca parintii mei,dar vor afla si ei... deja am dat sfoara in tara la prieteni si deja avem propuneri de nasi :)
se pare ca vom tine un casting pt a gasi cei mai perfecti nasi pt noi :) glumesc!
nu ne-am gandit in schimb sa cautam restaurant, vom incepe in curand.
va pupacesc, aveti grija de voi!

Bine ai venit in randul nostru, cele din august!>:D<
Supertitioasa...o nu, nu as zice....:-"
Bafta la cautari!!!:goldfish:

alipety
17.04.2007, 11:44:14
Bine ai venit in randul nostru, cele din august!>:D<
Supertitioasa...o nu, nu as zice....:-"
Bafta la cautari!!!:goldfish:

Bine v-am gasit! :*
de cateva zile sunt toata ziua cu ochii pe acest site..am aflat atatea lucruri interesante si ce e drept, parca am inceput un pic sa ma panichez...pt ca nu am stabilit mai nimic...am cateva idei, dar noi am tot zis ca mai este timp suficient!
o sa grabesc un pic lucrurile, macar restaurantul sa-l rezervam.
Va pupacesc si spor si voua la organizare!

Nicollette
17.04.2007, 14:03:25
Bine v-am gasit! :*
de cateva zile sunt toata ziua cu ochii pe acest site..am aflat atatea lucruri interesante si ce e drept, parca am inceput un pic sa ma panichez...pt ca nu am stabilit mai nimic...am cateva idei, dar noi am tot zis ca mai este timp suficient!
o sa grabesc un pic lucrurile, macar restaurantul sa-l rezervam.
Va pupacesc si spor si voua la organizare!

Buna, ar trebui sa iti gasesti deja locatia(restaurantul). Eu, am inceput cautarile de la inceputul lui Martie si...am gasit cam greu..marea majoritate erau deja arvunite pentru perioada de vara-toamna Mult succes. Astept vesti. Pupici.

aredwynn
19.04.2007, 19:41:43
Wow! Ce de miresici de 2008!!:)>-
Ma inscriu si eu in clubul "augustelor". Noi avem nunta in 31. Ne-am gasit restaurant si urmeaza sa-l rezervam (luna asta, probabil). Restul... incetul cu incetul.
Sper sa avem toate nunti perfecte!

mihaela_2m
23.04.2007, 18:22:41
Salutare.Ma primiti si pe mine in clubul vostru?Eu am fost miresik de iulie dar...acu s-au schimbat lucrurile...am fost nevoiti sa o amanam...La voi cumn merg treburile?la noi cam greu...deocamdata...mirele meu are treaba cu licenta anul asta...asa k asteptam sa treak si hopul acesta ca sa ne apukm de treaba.va pupic pe toate si astept sa ne impartasim ideile.Spor la treaba<:-P

mamuska
23.04.2007, 18:30:25
Si eu am stabilit data nuntiii cu un an inainte si la fel ziceam ca e prea mult timp, dar a trecut asa de repede incat nici nu credeam ca am avut un an la dispozitie. Tu pregateste-te sufleteste si o sa vezi ce repede zboara timpul! Multa bafta!!!

mihaela_2m
23.04.2007, 18:51:12
Sincer pregatita sunt de vreo 2 ani....sufleteste vorbind..sau cel putin asa cred:).singura problema este cea financiara..deocamdata suntem amandoi studenti:(lucram amandoi si nu prea castigam...suficient inkt sa facem nunta fara eforturi mari..Speram sa se skimbe lucrurile pan la anul...pup

ellie
24.04.2007, 19:26:48
Cum mai stati cu pregatirile "augustelor"?
Eu deja am inceput sa ma mai relaxez. Cand m-am inscris pe acest forum eram mai stresata dar am invatat atatea lucruri interesante si am obtinut atatea sfaturi bune, incat nu imi mai fac griji!
Bine, eu mai am un motiv sa ma relaxez fiindca am hotarat ca in loc de nunta propriu-zisa sa fac o petrecere cu familia si prietenii apropiati, ceea ce schimba putin perspectiva.
Spor!

iulia24
25.04.2007, 11:03:26
mihaela 2m nu trebuie sa fii stresata si noi ne facem nunta singurei si nu avem niste salarii mari dar daca le iei din timp cred ca vei reusi, noi ne-am inchiriat rest din febr si fiind in aug ne-a cerut avansul mai mare atunci m-am panicat si eu dar acum realizez ca im prinde bine a doua zi dupa nunta, mi-am luat verighetele am mai scapat de o grija, la fiecare salariu mi-am impus sa realizam cate ceva bine trebuie sa faci si cateva sacrificii ca asta este dar oricum cred ca vei reusi eu iti urezz multa bafta

simona20
25.04.2007, 11:12:17
buna,de ieri am devenit oficial si eu miresica de august 2008;;) am fost alaltaieri sa ma interesez de restaurante si am aflat ca erau cam ocupate deja!asa ca m-am grabit si m-am dus a doua zi,adica ieri ca sa fac rezervare pt singura sambata disponibila din august 2008!ieri am dat startul la pregatiri;-) succes si voua!

mihaela_2m
25.04.2007, 19:53:38
Cam asa ne gandeam si noi...deocamdata sa treak licenta./..va pup spor la treaba

Ionuca
26.04.2007, 16:22:52
Draga miresici,
am aparut si eu pe forum, cu nunta tot in august 2008! Cred ca dupa luna aceea, vor aparea mult mai multe poze de pe la nunti!
Eu abia am primit inelul de logodna, nu ne-am apucat de nici o pregatire, ai nostri dragi parinti afla numai de pasti :)) ! Speram sa nu se socheze prea mult!

Servus la toata lumea !
N-am mai scris de mult, am fost cam ocupata, dar am mai facut un pas inainte! Am anuntat mama, tata, catel, pisica si purcel, s-a bucurat toata lumea, poate reusesc sa postez cateva poze cu inelul meu!!!!
N-am ajuns sa vedem restaurante, nici nu stiu cand o sa ajungem, pt ca iubi meu e foarte foarte ocupat, cred ca v-am spus ca noi locuim la cluj, si facem nunta la arad! Pana la noi realizari, va doresc sa va mearga toate din plin!

crissa
26.04.2007, 20:06:01
hello si eu am nunta pe 16 august 2008 .de abia astept sa venim in tara si sa ne pregatim pt marele eveniment

anajoldos232004
01.05.2007, 19:25:20
Draga miresica eu doar azi am intrat pentru prima data pe "miresici" :-SS dar imi place tare mult.Coincidenta si nunta noastra este tot in 23 august :) si da ai dreptate si mie mi se pare mult,dar ce sa zic merita ca sa avem timp sa punem la punct si cel mai mic detaliu ,doar odata suntem si noi "miresici"<:-P

24danyela
02.05.2007, 11:09:01
Draga miresica eu doar azi am intrat pentru prima data pe "miresici" :-SS dar imi place tare mult.Coincidenta si nunta noastra este tot in 23 august :) si da ai dreptate si mie mi se pare mult,dar ce sa zic merita ca sa avem timp sa punem la punct si cel mai mic detaliu ,doar odata suntem si noi "miresici"<:-P

Bine ai venit printre noi! Se pare ca suntem cateva care facem nunta pe 23 august....Super!!!

simonika
04.05.2007, 16:22:58
Su eu tot in august 2008!!!\:D/
Suntem in cautare de restaurant acum si speram sa putem face o rezervare cel tarziu in mai. Alte pregatiri nu am mai facut pana acum doar ce ne-am uitat pe net, am mai mers pe la targurile de nunti...chestiuni informative. :)
e bine s faceti neaparat rezervarea pana in iunie iulie maxim k riscati s nu mai agsiti cand vreti voi si unde vreti...eu p 1 iunie ma duc s semnez fac la VULTURUL il recomand e super e prin militari....spor l pregatiri

simonika
04.05.2007, 16:23:54
Bine ai venit printre noi! Se pare ca suntem cateva care facem nunta pe 23 august....Super!!!
si eu tot p 23 august;))

IonelaM
06.05.2007, 20:53:25
Noi ne-am hotarat la ce restaurant facem nunta insa nu am facut inca rezervare...fiind un oras mai mic nu cred ca o sa fie problema daca mergem si facem rezervarea in august anul asta:)in rest....internet...."radio shantz":))......adevarat aspirator de informatii:) va pup .....sa aveti o saptamana placuta:*

IonelaM
06.05.2007, 20:59:35
Cam asa ne gandeam si noi...deocamdata sa treak licenta./..va pup spor la treaba

Cum de faci cununia religioasa la Manastirea Ciolpani?daca esti din Bacau?:) ...fain daca scapi cu licenta anul asta\:D/ eu o sa am la anul: si licente si nunta.....#:-S o gramada de treaba:))....multa bafta:*

Ionuca
07.05.2007, 15:01:27
Servus la toata lumea !
N-am mai scris de mult, am fost cam ocupata, dar am mai facut un pas inainte! Am anuntat mama, tata, catel, pisica si purcel, s-a bucurat toata lumea, poate reusesc sa postez cateva poze cu inelul meu!!!!
N-am ajuns sa vedem restaurante, nici nu stiu cand o sa ajungem, pt ca iubi meu e foarte foarte ocupat, cred ca v-am spus ca noi locuim la cluj, si facem nunta la arad! Pana la noi realizari, va doresc sa va mearga toate din plin!

Va salut din nou, de la birou, dar tot cu ochii pe site-ul cu miresici!
Cred ca trebuie sa il momtez mai bine pe Ginerica, ca se misca tare greu cu mersul la arad si cu stabilitul restaurantului. In cea de -a doua locatie, adica la mine acasa, la Tg.Ocna, am vazut un restaurant dragutz, pe care merg sa il arvuneasca parintii mei. Dar la arad, unde va fi nunta mare, nu am rezervat nimic. :-SS
apropo, face careva dintre noi doua nunti ? Noi suntem unul dintr-un colt de tara ( Arad ), iar celalalt din celalalt ( Tg.Ocna- eu ). Asa ca , tinand cont de cel 750 km dintre cele doua locatii, nu ne ramane decat sa facem 2 nunti!!!!
Daca va mai confruntati cu aceasat situatie, hai sa schimbam cateva pareri!
Va doresc la toate multa rabdare, ca eu una nu mai am :)) !

mihaela_2m
07.05.2007, 22:44:41
Buna Ionela:) credeam ca nu mai e nimeni cunoscut aici...De fapt sunt din buhusi..hai k iti scriu pe privat.

simonika
08.05.2007, 19:29:02
si eu tot in august 2008..mi se pare o vesnicie pana atunci dar cum timpul zboara repede nici nu o s simt...deja am ales restaurantul p 1 iunie mergem s dam avansul...pupici la toate miresicile

ellie
21.05.2007, 18:36:05
Buna miresici!
Ce ati mai intreprins, ce ati mai achizitionat, ce ati mai vizionat in ultima vreme? Eu m-am cam relaxat (ma stresez mai tare unde imi fac la vara concediul decat ca nu stiu la ce restaurant o sa petrecem la nunta) si nu stiu inca daca e bine sau rau 8-}

ellie
21.05.2007, 18:45:11
Ah.. uitasem sa ma laud ca avem NASI!!!!!!!!;))

ele85agnita
25.05.2007, 15:05:34
<:-P BUNA.Eu sunt Elena, si eu am nunta in august 2008 si cred ca ai dreptate:nu mai trece odata timpul,abia astept. Dar ca sa treaca mai repede eu,in fiecare zi imi fac planuri, stiu deja cum va fi rochia, ceremonia de la biserica, sala,nasii, numarul de invitati, tot!Mai putin invitatiile, dar le voi gasi si pe astea in curand, sunt optimista! =((

ellie
27.05.2007, 15:39:15
<:-P BUNA.Eu sunt Elena, si eu am nunta in august 2008

Bun venit! Vad ca ai nunta in aceeasi zi cu mine! <:-P

mihaela_2m
28.05.2007, 09:34:48
e cam liniste aici...ati lasat-o mai moale cu pregatirile sau ce?haideti sa mai povestim c am mai facut pup p toate:*

ellie
28.05.2007, 17:11:57
e cam liniste aici...ati lasat-o mai moale cu pregatirile sau ce?haideti sa mai povestim c am mai facut pup p toate:*

Si eu observ ca fetele din August au luat o pauza... :"> Sa ne fi relaxat cu toatele chiar? Eu personal sunt inca in cautare de restaurant ...

mihaela_2m
28.05.2007, 17:40:02
Nici noi nu am rezolvat problema cu restaurantul ink..dar din cate observ in ziare au aparut anunturi cu locuri libere la restaurante...cel putin in Bacau...si ma refer la anul acesta..Deocamdata iuby meu trece prin stresul licentei si nu vreau sa il mai strofoc si cu asta asa ca..mai asteptam..este timp:)pup

deeelorene
01.06.2007, 17:16:32
dragele mele, in primul and SALUTARE! si eu am nunta in 17 august la anu', dar eu abia mi-am gasit local la sfarsitul lunii februarie pentru la anu......

ellie
04.06.2007, 17:40:30
Ati inceput sa cautati biserica deja? Nu am inteles pana urma daca trebuie vorbit cu fotograful si cameramanul tot cam cu un an inainte...

simonika
05.06.2007, 23:54:50
Ati inceput sa cautati biserica deja? Nu am inteles pana urma daca trebuie vorbit cu fotograful si cameramanul tot cam cu un an inainte...
da trebuie vorbit cu dj foto cameraman ....cat m rpd....eu deja am vb astept s vad daca e ceea ce vreau eu pupici spor la pregatiri,,,,pt anu asta atat,,,la anu incepe grosu...biserica la anu nu de acum sa stii.

Gabika
06.06.2007, 16:07:26
Miresici de august 2008 va poopik!Ma alatur voua...cu toate ca pana acum am stat la miresicile de octombrie 2007...dar am amanat nunta..si uite-ma aici cu voi!Va pupic pe toate si spor la pregatiri!AAA si nunta noastra o sa fie pe 30.08.2008:>

ellie
06.06.2007, 16:24:57
da trebuie vorbit cu dj foto cameraman ....cat m rpd....eu deja am vb astept s vad daca e ceea ce vreau eu pupici spor la pregatiri,,,,pt anu asta atat,,,la anu incepe grosu...biserica la anu nu de acum sa stii.

Stiu ca biserica se rezerva abia la anul :-SS .. dar macar ma duc sa vizionez si sa mi-o aleg sa stiu care va fi.
Nu stiu de ce mai fetelor, zilele astea m-a luat o nerabdare sa ma marit de nu mai stiu ce e cu mine .. parca mi-ar fi placut sa fie nunta anul asta...
Deci trebuie sa vorbesc si cu fotograful si cu cameramanul ..
PS: v-am zis ca sunt indragostita? Da.. rau de tot... de o verigheta..8-}

anette
10.06.2007, 13:00:12
Bine v-am gasit fetele!

Si eu sunt tot mireasa de august 2008 <:-P... m-am linistit cu localul: e rezervat, contractat si cu avansul dat $-)!!!!
Acum sunt in cautari de fotograf, cameraman si DJ, vreau sa semnez si cu ei cat mai repede. M-am hotarat oarecum si la biserica, am vorbit cu preotul dar rezervarile incep abia la anul in ianuarie.

Eu ma grabesc destul de tare pentru ca la sfarsitul lui iulie plec din tara si ma mai intorc cu 2 saptamani inainte de nunta, deci voi fi organizatoare...de la distanta!:-" sper sa-mi iasa cu ajutorul prietenilor, desigur...

voi ce ati mai rezolvat pana acum? v-ati gandit la aranjarea restaurantului? ati inceput sa vorbiti cu agentii, sau este prea devreme pentru asta?:-\

Va pup pe toate! :*

Gabika
10.06.2007, 23:37:17
Bine v-am gasit fetele!

Si eu sunt tot mireasa de august 2008 <:-P... m-am linistit cu localul: e rezervat, contractat si cu avansul dat $-)!!!!
Acum sunt in cautari de fotograf, cameraman si DJ, vreau sa semnez si cu ei cat mai repede. M-am hotarat oarecum si la biserica, am vorbit cu preotul dar rezervarile incep abia la anul in ianuarie.

Eu ma grabesc destul de tare pentru ca la sfarsitul lui iulie plec din tara si ma mai intorc cu 2 saptamani inainte de nunta, deci voi fi organizatoare...de la distanta!:-" sper sa-mi iasa cu ajutorul prietenilor, desigur...

voi ce ati mai rezolvat pana acum? v-ati gandit la aranjarea restaurantului? ati inceput sa vorbiti cu agentii, sau este prea devreme pentru asta?:-\

Va pup pe toate! :*

Buna! Nu pot decat sa-ti urez multa bafta cu organizarea de la distanta, sper sa-ti iasa tot asa cum iti doresti.In legatura cu pregatirile, nu stiu ce sa-ti zic daca e prea devreme ptr. a vb cu agentiile, am inteles ca cele foarte bune semneaza contracte destul de devreme asa ca trebuie sa ne grabim..Noi avem cumparate verighetele, bautura...si cam atat:) .Dar inca mai dormim putin, ca teoretic timp mai e destul.Pupici si bafta!:*

IonelaM
11.06.2007, 16:03:27
Buna miresicilor.Cum va merg pregatirile?Eu sunt foarte fericita pentru ca astazi am fost sa platesc avansul la restaurant:x .Initial voiam sa merg in august cu logodnicul meu,dar cum luna august e foarte ceruta am zis ca mai bine merg mai devreme.Si bine a fost ..cu toate ca orasul e mic..am constatat ca deja era facuta o prenotare pt august...dar norocul meu nu era la data care o voiam eu:D .Asa ca pe 23 august 2008 vom avea nunta.Ce fericita sunt.Va doresc la toate numai bine , spor la pregatiri si sa va mearga toata struna:*

ellie
11.06.2007, 16:28:40
Buna miresicilor.Cum va merg pregatirile?Eu sunt foarte fericita pentru ca astazi am fost sa platesc avansul la restaurant:x .Initial voiam sa merg in august cu logodnicul meu,dar cum luna august e foarte ceruta am zis ca mai bine merg mai devreme.Si bine a fost ..cu toate ca orasul e mic..am constatat ca deja era facuta o prenotare pt august...dar norocul meu nu era la data care o voiam eu:D .Asa ca pe 23 august 2008 vom avea nunta.Ce fericita sunt.Va doresc la toate numai bine , spor la pregatiri si sa va mearga toata struna:*

Bravo! Felicitari pentru local! Poate rezolv si eu o data problema asta ...:-s

copilutz_demonash
12.06.2007, 13:17:20
Salut!
Eu o sa fiu mireasa pe 16 august 2008.
Am inchiriat localul... si cam atat...
Eu m-am gandit s-o iau usurel si ma gandesc deocamdata la ce mi-ar placea sa fie la nunta noastra... vise...
Mai tarziu o sa iau listuta si o sa tai sau o sa adaug in functie de buget.
Va pup pe toate si va urez s-aveti o nunta de vis...

24danyela
12.06.2007, 18:31:09
Buna fetelor! Eu nu am mai facut mare lucru dupa ce am arvunit localul, decat ca am cumparat coniacul...Mai avem putin si terminam cu licenta...apoi sa ne angajam si abia apoi vom continua cu pregatirile pt nunta...
Sper ca nu va fi prea tarziu...

andreeamaria
15.06.2007, 17:54:44
si eu am nunta in 2008 si abia astept sa treaca timpul.am rezervat deja localul din martie.

vreau o parere despre restaurantul serban,cine a fost la o nunta acolo si cum a fost?

florinam
16.06.2007, 21:45:20
Buna fetelor, m-am inscris pe forum acum cateva zile, iar acum am citit tot ce ati scris voi la subiectul asta si m-am panicat foarte tare... :-SSNoi ne-am planuit nunta tot pentru august 2008, insa nu ne-am ocupat de nimic pana acum... si cand am citit aici ca majoritatea v-ati gasit deja restaurant si l-ati inchiriat, ma cam apuca frica ca nu o sa avem nunta in data stabilita de noi...

Am tot asteptat sa terminam amandoi cu licenta, cu gandul ca imediat dupa ne ocupam de ce este mai important: restaurant si dj. Si pana terminam mai avem o saptamana si ceva... Oare o sa mai gasim un restaurant frumos?...

ellie
17.06.2007, 19:47:58
Buna fetelor, m-am inscris pe forum acum cateva zile, iar acum am citit tot ce ati scris voi la subiectul asta si m-am panicat foarte tare... :-SSNoi ne-am planuit nunta tot pentru august 2008, insa nu ne-am ocupat de nimic pana acum... si cand am citit aici ca majoritatea v-ati gasit deja restaurant si l-ati inchiriat, ma cam apuca frica ca nu o sa avem nunta in data stabilita de noi...

Am tot asteptat sa terminam amandoi cu licenta, cu gandul ca imediat dupa ne ocupam de ce este mai important: restaurant si dj. Si pana terminam mai avem o saptamana si ceva... Oare o sa mai gasim un restaurant frumos?...

Stai fara grija si nu intra in panica! Si eu am nunta in aceeasi zi cu tine si inca nu am gasi "localul" in cauza, desi m-am informat, am cautat si m-am hotarat si razgandit de cateva ori de asta iarna cand am aflat ca la anul mi-a venit si mie randul :D Sunt sigura ca vei gasi un local frumos, mai ales ca in mule locurile mi s-a spus ca pt 2008 contractele se vor face dupa luna august, deci sansa mai este si apoi speranta moare ultima nu? Bafta la licenta si mare atentie pe forum pentru ca asa totul vine mai usor! :)>-

luminitza
21.06.2007, 13:46:15
crezi ca e mult????
cand ai atatea de facut?
cu ce incepi?
eu nu stiu cu ce sa incep

Ionuca
21.06.2007, 16:42:48
Draga miresici de 2008,
ma bucur ca va regasesc pe toate, cu restaurantul arvunit, in cautare de cameramani si DJ...
Eu din pacate nu ma pot lauda cu prea multe, adica mai bine spus cu nimic. Nu am ales reustaurantul nu am ales nimic, sunt foarte suparatul pe iubitul meu pt ca nu are timp sa mergem in arad, v-am mai spus ac noi locuim in Cluj si ca o sa avem doua nunti , una in arad si una la tg.ocna.

Practic, stiu doar ca vreau sa ma marit anul viitor, ca m-a cerut, ca m-a acceptat si ca am un inel pe deget. in rest, nu am nimic pregatit, si nu pot sa fac nimic ca sa schimb chestiunea, asta...simgura nu am pot duce in arad sa ma apuc sa caut restaurant. Mi se pare ca trebuie sa facem impreuna acest lucru. Credeti ca gresesc?
Am nevoie de un sfat, chiar sunt foarte dezamagita de situatie si foarte convinsa ca anul viitor nu o sa mai gasesc nici un restaurant liber in Arad...si ca o sa va paresc si o sa intru in randul miresicilor de 2009...:-s

Va multumesc anticipat si va doresc multa rabdare pana anul viitor!
Pupici de la Cluj
Ionuca

24danyela
22.06.2007, 12:00:05
Salutare! Eu cred ca trebuie sa stai de vorba cu el foarte serios despre asta si sa gasiti totusi o zi pe care sa o sacrificati pt a va cauta local. Cu cat trece timpul cu atat iti va fi mai greu sa iti gasesti un restaurant care sa iti si placa si sa se si potriveasca cu nr tau de invitati. Eu zic sa incerci sa il convingi... noi femeile avem darul asta:D ...de a ne convinge iubiteii...Multa bafta iti doresc.

24danyela
22.06.2007, 12:03:41
Am nevoie de un sfat, chiar sunt foarte dezamagita de situatie si foarte convinsa ca anul viitor nu o sa mai gasesc nici un restaurant liber in Arad...si ca o sa va paresc si o sa intru in randul miresicilor de 2009...:-s

Vezi ce rezolvi si anunta-ne si pe noi...nu vrem sa ne parasesti...;-)

ellie
22.06.2007, 15:00:34
Nici eu nu am cu ce ma lauda, dar sunt optimista, stiu sigur ca la anul ma ia de nevasta, nu scapa el!;))
Primul pas ar fi de gasit restaurantul, zic eu care inca nu am trecut de aceasta etapa!!:-w

Ionuca
22.06.2007, 15:27:01
Multumesc pentru suport!
Aseara am luat taurul de coarne, am facut o mica criza ;)) , ca nu ma mai iubeste si ca nu mai vrea.....ochi plin de lacrimi, tot tacamul...=P~ si a functionat...
in acest week-end definitivam lista de invitati, aia multi pe acre eu nu ii stiu pe toti ( dar ma rog , asta e alt subiect de discutii intre mine siu IUBI), si sapt viitoate mergem ata la arad si rezervam un restaurant, oricare il gasim disponibil si ne incap cei 300 de oameni :-s .

Va tim la curent, acum ca nu scapati de mine! 8-}

Pupuci si spor!

nirona
25.06.2007, 09:18:41
sunt sigura ca veti gasi ceva frumos si sa va placa in orasul asta frumos...;-)

nirona
25.06.2007, 09:20:05
aaaaaaaaaaaa.............acuma am vazut ca ne casatorim in aceeasi zi,in acelasi oras!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Te pup............ :)
Multumesc pentru suport!
Aseara am luat taurul de coarne, am facut o mica criza ;)) , ca nu ma mai iubeste si ca nu mai vrea.....ochi plin de lacrimi, tot tacamul...=P~ si a functionat...
in acest week-end definitivam lista de invitati, aia multi pe acre eu nu ii stiu pe toti ( dar ma rog , asta e alt subiect de discutii intre mine siu IUBI), si sapt viitoate mergem ata la arad si rezervam un restaurant, oricare il gasim disponibil si ne incap cei 300 de oameni :-s .

Pupuci si spor!

nirona
25.06.2007, 09:25:51
300 de oameni? da' unde v-ati gandit sa va faceti nunta?:O

24danyela
25.06.2007, 16:00:47
Multumesc pentru suport!

Pupuci si spor!

Felicitari pt puterea ta de convingere...si bafta in continuare...

luminitza
25.06.2007, 16:55:10
Gata!!!Am vorbit ieri pentru sala si marti ne ducem sa platim arvuna. Suntem asa entuziasmati!!!!
cam la cat ajunge arvuna?

24danyela
26.06.2007, 09:13:19
cam la cat ajunge arvuna?

Noi am dat 1000 lei si a ramas ca in toamna sa mai dam 5oo de lei. Cred ca in jur de 1000 de lei merge arvuna pe la restaurante..dar nu stiu sa iti zic sigur. Noi atat am dat...

Ionuca
03.07.2007, 12:11:24
Buna!
Am revenit pe ecrane!
Nirona, cred ca nu mai avem nunta in aceeasi zi, ca am reusit in sfarsit sa avem restaurant pe 30 august al restaurantul hoteluili Parc din Arad!

In sfarsit, mi s-a luat o pitara de pe inima!
Si sa stii ca iubi cica a mai taiat de pe lista, de asta is nuami 300, dar eu nu cred ca las lucrurile asa, nu mi-ar placea ac la nunta mea sa vian nuami oameni pe care nu ii cunosc. Voi ce parere aveti ?

Pupici multi de la Cluj!
Ioana

marinica
05.07.2007, 12:26:59
Buna miresici. Am vazut ca suntem multe care ne casatorim in aceeasi zi, adica pe 23 august>:D< Cu pregatirile stam binisor, am rezervat restaurantul, ne-am hotarat sa ne facem singuri multe lucruri:marturiile, poate si invitatiile, aranjamentele de pe mese, care nu vor fi din flori ci din muuuulte lumanari (e mai romantic:-p ),paharele pt miri si nasi.Suntem tare incantati si abia asteptam sa vina ziua cea mare, dar timpul trece atat de greu:(( Oricum, ne consolam cu ideea ca avem suficient timp sa organizam o nunta asa cum ne dorim.>:D<

anette
05.07.2007, 22:15:44
Buna, tuturor!

Sunt tare fericita! :):):)

Am incheiat si contractul cu Dj-ul si cameramanul, si cu fotograful!!
Inainte rezervasem restaurantul si platisem avans, mi-am stabilit meniul si...am cam rezolvat mare parte din treburile presante...acum voi putea lua o perioada de pauza :-p.

Va doresc bafta multa tuturor si sa va mearga toate din plin!!!!!

u_andra
06.07.2007, 14:05:36
Buna, ce mai faceti ??? Sie eu am nunta tot pe 16 august si sunt super fericita ca am gasit deja restaurantul.....am dat si avansul ..:D asa ca stau linistita sin punctul asta de vedere\:D/ . Acum urmeaza celelalte probleme care nu sunt de loc putine si sincer nu mai stiu ce sa fac....de ce sa ma apuc..........HELLP....astept propuneri:D

Va pup

anette
07.07.2007, 12:37:56
Buna, ce mai faceti ??? Sie eu am nunta tot pe 16 august si sunt super fericita ca am gasit deja restaurantul.....am dat si avansul ..:D asa ca stau linistita sin punctul asta de vedere\:D/ . Acum urmeaza celelalte probleme care nu sunt de loc putine si sincer nu mai stiu ce sa fac....de ce sa ma apuc..........HELLP....astept propuneri:D

Va pup

Eu zic ca nu trebuie sa te panichezi prea tare!
Este excelent ca ai rezolvat cu restaurantul, este cel mai presant lucru dintre toate! De restul...cred ca ai timp arhi-suficient! Ma refer la fotograf, cameraman si DJ care trebuie contractati cred prin toamna. Eu m-am grabit pentru ca la sfarstiul lunii plec din tara si ma mai intorc la anul inainte de nunta...deci...:)
Am incercat sa rezerv si biserica dar preotul mi-a spus ca nu se poate inca si ne-a chemat la anul in ianuarie...prin urmare, poti sa te relaxezi un pic. Eventual sa-ti faci o idee cat de cat clara despre cum vrei sa decorezi, despre rochia pe care vrei sa o porti, verighete, etc...

Bafta multa la pregatiri!

Pupici :*:*:*

nirona
09.07.2007, 09:11:56
s-ar putea si la noi sa se schimbe pt data de 30...;) asa ca tot nu scapam una de alta..;)
Sincer eu nu-mi doresc la nunta mea doar familie si prieteni..adica oape care sa-i cunosc si care sa stie la nunta cui merg...nu?

Buna!
Am revenit pe ecrane!
Nirona, cred ca nu mai avem nunta in aceeasi zi, ca am reusit in sfarsit sa avem restaurant pe 30 august al restaurantul hoteluili Parc din Arad!

In sfarsit, mi s-a luat o pitara de pe inima!
Si sa stii ca iubi cica a mai taiat de pe lista, de asta is nuami 300, dar eu nu cred ca las lucrurile asa, nu mi-ar placea ac la nunta mea sa vian nuami oameni pe care nu ii cunosc. Voi ce parere aveti ?

Pupici multi de la Cluj!
Ioana

Dorra
09.07.2007, 15:21:07
Buna! Noi suntem din Bucuresti, dar vom face nunta in august 2008 in Codlea (oras langa Brasov) pentru ca acolo sunt majoritatea rudelor si cunoscutilor lui. Si vroiam sa va intreb, daca stiti,daca pot face cununia civila tot acolo, desi noi avem buletine de Bucuresti. Oricum, emotii am de acum...desi mai este cale lunga.

Andra_St
11.07.2007, 11:13:22
Noi am dat 1000 lei si a ramas ca in toamna sa mai dam 5oo de lei. Cred ca in jur de 1000 de lei merge arvuna pe la restaurante..dar nu stiu sa iti zic sigur. Noi atat am dat...
Buna!
Daniela, poate ma ajuti si pe mine.
Vrem sa punem nunta la anu, si ma gandisem la Alcadibo. Suntem din Pitesti. Am avea cam 100 de invitati (80 sunt neamuri si obligatii, acum cati or fi exact, e greu de spus, dar vrem sa-l tocmim cam pentru o suta) si as vrea sa aflu mai multe despre restaurantul asta. Am vazut ca ai dat 10 mil arvuna si ca ti-au mai cerut inca 5 pe toamna. Ce poti sa imi zici despre precontract si meniu? Alegi tu absolut totul? Te-as mai intreba, dar nu vreau sa te deranjez prea tare.
Sa aveti o zi frumoasa toate,
Andra!

Cutzy
13.07.2007, 11:13:28
Buna! Si eu sunt o miresica de august 2008:D!
Nu stiu,mie mi se pare mult pana atunci,dar am rabdare acum ca l-am gasit pe barbatul visurilor mele:">!si zic ca merita sa ai rabdare si trebuie sa te bucuri de fiecare moment,mai ales ca perioada asta luuuuuuuuunga pana la nunta o petreci langa el! Asa ca,rabdarica,rabdarica:-p!

madaflor2001
14.07.2007, 16:26:29
Salut miresici de august,

Si eu o sa am nunta in august mai precis pe 16 aug. 2008. Desi am vrut initial in iunie, restaurantul era deja ocupat.
Dupa luni intregi de cautare ne-am decis sa facem nunta la Laguna Blue!!!
Voi cand o sa incepeti pregatirile, au am zis ca din ianuarie 08, oare este tarziu????

Pupici

issa
15.07.2007, 11:13:42
Buna! Noi suntem din Bucuresti, dar vom face nunta in august 2008 in Codlea (oras langa Brasov) pentru ca acolo sunt majoritatea rudelor si cunoscutilor lui. Si vroiam sa va intreb, daca stiti,daca pot face cununia civila tot acolo, desi noi avem buletine de Bucuresti. Oricum, emotii am de acum...desi mai este cale lunga.

Cununia civila se face la sectorul/orasul care apare pe CI al unuia dintre voi....deci chiar nu puteti face in Codlea=((

24danyela
17.07.2007, 09:16:05
Buna!
Daniela, poate ma ajuti si pe mine.
Vrem sa punem nunta la anu, si ma gandisem la Alcadibo. Suntem din Pitesti. Am avea cam 100 de invitati (80 sunt neamuri si obligatii, acum cati or fi exact, e greu de spus, dar vrem sa-l tocmim cam pentru o suta) si as vrea sa aflu mai multe despre restaurantul asta. Am vazut ca ai dat 10 mil arvuna si ca ti-au mai cerut inca 5 pe toamna. Ce poti sa imi zici despre precontract si meniu? Alegi tu absolut totul? Te-as mai intreba, dar nu vreau sa te deranjez prea tare.
Sa aveti o zi frumoasa toate,
Andra!
La Alcadibo este super dragut (poate sunt eu subiectiva, dar mie imi place) asa ca daca te decizi pt acest restaurant nu cred ca o sa regreti iar pretul meniului e super ok. Acum depinde unde vrei sa faci. Au 3 sali: salonul galben, salonul albastru si crama. Noi am ales salonul albastru pt ca o sa avem invitati in jur de 120 si nu ne trebuie sala mare. Meniul in salonul albastru este de 85 de lei si include doar aperitivul, gustarea calda, sarmale, friptura, apa minerala si cafea. Restul le aduci tu. Daca iti doresti ceva anume poti vorbi cu Domnul Badea pt ca e un om tare dragut. Aaaa....au si huse daca vrei dar nu intra in pretul meniului.Acum e alegerea ta daca vrei husele lor sau inchiriezi de la vreo agentie.Daca mai ai intrebari...

ghdcatalina
18.07.2007, 16:05:45
Adevarat a Inviat! Suntem inca in cautari, din pacate...
In perioada asta am cam lasat-o balta pt ca a fost Pastele si nu cred ca se agita cineva pentru noi acum, mai avem cateva de vazut, desi cred ca ne-am cam hotarat.
Esti o fericita ca ai gasit, ai rezervat si ai si contract cu pretul meniului specificat. \:D/
Sper sa avem si noi bafta la fel ca voi, sa ne tineti pumnii pls!

..................

MihaelaBurdulea
18.07.2007, 16:57:37
Si eu am nunta in august 2008 si nu am facut inca rezervare la resturant... :( :( :( :(
Parca nu imi mai place nicaieri.... Mi-e frica rau ca o sa ma trezesc ca nu mai sunt locuri libere nicaieri....:(

Yuki
18.07.2007, 17:10:15
Eu am nunta in iunie 2008 si tot mi se pare foarte mult :). voi v-ati apucat deja de pregatiri? Eu abia ma uit dupa local fara prea mari succese.

buna fetelor. "bronzi" am o intrebare: cum de faci nunta in iunie? eu am vrut s-o fac pe 7 iunie, dar dupa ce m-am uitat in calendarul ortodox , am vazut ca e post toata luna iunie...m-am informat eu gresit?

Yuki
18.07.2007, 17:11:53
Si eu ma voi casatori tot in luna august anul viitor si deja am inceput sa imi fac planuri. Sunt tare nerabdatoare...Pregatirile pentru nunta le vom incepe cam din vara aceasta dupa ce terminam cu licenta si ne angajam.
danyela ms mult pt ajutor. cred ca am reusit, nu?
am si eu o alta nelamurire. stii cumva daca se poate face nunta pe 7 iunie?
mersi mult. pupicei

Yuki
18.07.2007, 17:23:12
La Alcadibo este super dragut (poate sunt eu subiectiva, dar mie imi place) asa ca daca te decizi pt acest restaurant nu cred ca o sa regreti iar pretul meniului e super ok. Acum depinde unde vrei sa faci. Au 3 sali: salonul galben, salonul albastru si crama. Noi am ales salonul albastru pt ca o sa avem invitati in jur de 120 si nu ne trebuie sala mare. Meniul in salonul albastru este de 85 de lei si include doar aperitivul, gustarea calda, sarmale, friptura, apa minerala si cafea. Restul le aduci tu. Daca iti doresti ceva anume poti vorbi cu Domnul Badea pt ca e un om tare dragut. Aaaa....au si huse daca vrei dar nu intra in pretul meniului.Acum e alegerea ta daca vrei husele lor sau inchiriezi de la vreo agentie.Daca mai ai intrebari...

cine ma poate ajuta intr-o alta alegere, va rog frumos?!
eu stau cu al meu viitor sot in Bucuresti, numai ca eu sunt din Ploiesti. Am vrut sa facem nunta acolo, insa se pare ca restaurantele din Ploiesti sunt mai scumpe decat ne gandeam noi (120- 150 ron/ pers), motiv pt care ne-am gandit ca la banii astia am putea face la munte si sa scapam astfel si de problema "drumului" (toti s-ar putea descurca sa ajunga fara a-si face probleme ca trebuie sa doarma copilul si nu are unde, sau ca trebuie sa plece cu masina dupa ce a baut). Incerc sa caut niste oferte pe la munte, rugamintea ar fi daca ma puteti ajuta, cele care sunt in aceeasi situatie sau care au facut nunta la munte..cam la cat va dus meniul+ cazarea pt o noapte si daca vi se pare o idee buna sau nu. va rog am nevoie de pareri, pe barbati'miu il cam depasesc astea si pe mine.
va multumesc anticipat

24danyela
20.07.2007, 13:43:43
danyela ms mult pt ajutor. cred ca am reusit, nu?
am si eu o alta nelamurire. stii cumva daca se poate face nunta pe 7 iunie?
mersi mult. pupicei
Eu stiu ca pe 7 iunie 2008 se fac nunti. Am niste prieteni care se vor casatori pe aceasta data si ei au fost la preot si nu le-a zis ca nu pot face nunta atunci.

solange
22.07.2007, 23:43:55
Buna, tuturor miresicilor!!!Eu sunt noua pe aici si am cateva intrebari.Sper sa ma puteti ajuta si pe mine.Vreau sa stiu cat mai multe detalii despre organizarea nuntii, biserica restaurant, muzica, meniuri, etc, daca se poate cu preturi cu tot.Eu sunt din targu mures si vreau sa aflu cat mai multe detalii legate de organizarea unei nunti. Pupici.:)

solange
22.07.2007, 23:47:40
Oare cate miresici sunt care fac nunta in August 08???? Mie mi se pare ca mai dureaza asa muuult #-o parca numai trece timpul :-B Astept raspunsuri de la miresici :>
Buna si eu ma marit tot in august si mi se pare atata de mult pana la anul in august.Ink nu ne-am apucat de pregatiri, avem doar niste idei si schite pe hartie.Oare ar fi bine sa ne apucam de acuma?

24danyela
24.07.2007, 13:36:03
Buna si eu ma marit tot in august si mi se pare atata de mult pana la anul in august.Ink nu ne-am apucat de pregatiri, avem doar niste idei si schite pe hartie.Oare ar fi bine sa ne apucam de acuma?
Buna Andreea! Eu zic ca pentru inceput, daca vrei sa stii mai multe despre organizarea unei nunti ar fi bine sa cauti in ceea ce s-a scris pe miresici. Si, nu e deloc devreme sa va apucati de acum, ba chiar e tarziu pt restaurant, avand in vedere ca multe miresici isi rezerva restaurantul si cu 2 ani inainte.

Andra_St
25.07.2007, 11:27:17
Buna tuturor!
De ieri sunt si eu mireasa de august 2008 si cred ca o sa ma alatur grupului vostru, daca ma primiti.

Andreea, nu stiu cum o fi in Targu Mures, dar ai face bine sa cauti restaurant cat mai repede, ca sa te asiguri ca alegi ceva si pe gustul tau, si sambata, si nu doar sa alegi din ce mai ramane de la altii.
Apoi, nu stiu, depinde mult de cum stau lucrurile pe la voi.
Eu ieri am tocmit un restaurant care-mi place chair foarte mult. Pana acum sunt incantata de oferta. Sper sa fiu la fel si dupa nunta.
Sa ai bafta la cautari.
O zi buna tuturor,
Andra!

ina_ili
27.07.2007, 03:16:20
salut!
binev-am gasit!
sunt noua si eu... pe la voi, miresici dragi.
ma numesc ileana si am si eu nunta in 16 august 2008
sunt din targu mures
va pup:*

LaviniaK
28.07.2007, 17:58:15
Ceau! bine v-am gasit si eu!!! si eu sunt miresica de 2008! v-am pupat si eu, mai vorbim!

annybunny
28.07.2007, 21:21:39
Buna miresici de august 2008. Noi doar ce neam intors din concediu din RO. Noi avem deja avansul la restaurant platit, la manastire unde facem cununia religioasa se ocupa socrul ca este tot preot (intre colegi ;;) ) ptr invitatii neam gandit ca vrem invitatiile cu poza noastra si decoratiuni, adica huse ptr scaune, baloane etc. se ocupa tot soacra mea, ptr ca noi nu suntem acolo in tara. Verighete avem deja de la cununie din mai, dar eu nu stiu deloc ce rochie sa imi cumpar :-<Voi cum stati cu pregatirile? :-"

ellie
29.07.2007, 17:31:36
Buna miresici de august 2008. Noi doar ce neam intors din concediu din RO. Noi avem deja avansul la restaurant platit, la manastire unde facem cununia religioasa se ocupa socrul ca este tot preot (intre colegi ;;) ) ptr invitatii neam gandit ca vrem invitatiile cu poza noastra si decoratiuni, adica huse ptr scaune, baloane etc. se ocupa tot soacra mea, ptr ca noi nu suntem acolo in tara. Verighete avem deja de la cununie din mai, dar eu nu stiu deloc ce rochie sa imi cumpar :-<Voi cum stati cu pregatirile? :-"

Ce bine.. Eu nu am facut nimic pana la ora asta si tare mi-e teama ca ma voi inscrie in curand la subforumul miresici 2009 :(

georgia_jojo
30.07.2007, 11:42:56
Ma bucur sa constat ca nu sunt singura miresica din august 2008 care se intereseaza de ceea ce trebuie facut.Stiu ca mai e muuuult pana atunci, dar mi-e teama ca n-o sa am timp sa le fac pe toate (desi mama spune ca am luat-o razna) de imi fac atatea probleme de pe acum.Va pooop!:x

andada
30.07.2007, 17:48:32
Buna fetelor,si eu o sa fiu miresica de august 2008,inca nu am inceput nicio pregatire pentru nunta
Cineva mi-a zis sa nu mai stau sa caut restaurant ca nu mai gasesc.
Ce credeti ?

Va pup

solange
30.07.2007, 20:50:59
Noi in septembrie vrem sa ne apucam de pregatiri. Restaurant probabul ca gasesc cu ajutorul unei matusi care lucra la un anume restaurant din Mures.Iar din ianuarie incepem pregatirile la greu. Bafta tuturor!Si mai vorbim:*

anette
31.07.2007, 15:35:42
Buna fetelor,si eu o sa fiu miresica de august 2008,inca nu am inceput nicio pregatire pentru nunta
Cineva mi-a zis sa nu mai stau sa caut restaurant ca nu mai gasesc.
Ce credeti ?

Va pup

Si eu iti recomand sa incepi cat de curand sa iti cauti restaurant...este agitatie foarte mare, mai ales la restaurantele mai cunoscute (daca vrei informatii, gasesti la topicul pareri despre restaurante tot ce vrei...), dar si la celelalte 'de cartier' tot inghesuiala este...restaurantul este cel mai presant lucru, celelalte in principiu le poti contracta si putin mai tarziu.
eu am incheiat contractul acum vreo 2-3 luni parca si deja unele locuri in care doream sa fac nu mai aveau locuri decat in octombrie la anul...deci, spor la cautari!!!!

:*

andada
31.07.2007, 23:36:00
Si eu iti recomand sa incepi cat de curand sa iti cauti restaurant...este agitatie foarte mare, mai ales la restaurantele mai cunoscute (daca vrei informatii, gasesti la topicul pareri despre restaurante tot ce vrei...), dar si la celelalte 'de cartier' tot inghesuiala este...restaurantul este cel mai presant lucru, celelalte in principiu le poti contracta si putin mai tarziu.
eu am incheiat contractul acum vreo 2-3 luni parca si deja unele locuri in care doream sa fac nu mai aveau locuri decat in octombrie la anul...deci, spor la cautari!!!!

:*

Mersi de sfat,incep sa ma ingrijorez:-SS cat mai repede am sa merg sa caut un restaurant.

:-s

anette
01.08.2007, 15:32:27
Mersi de sfat,incep sa ma ingrijorez:-SS cat mai repede am sa merg sa caut un restaurant.

:-s

Nu te ingrijora, ia-o incet, fa-ti un 'plan de bataie'. pe mine m-a ajutat enorm acest forum, pentru ca eram foarte ocupata si nu aveam timp si nici chef sa bat 1 mie de restaurante, din care 990 nu corespundeau dorintelor mele.
Citeste despre ce spun celelalte miresici la http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=14, pe mine m-a ajutat foarte tare sa-mi fac o idee despre locul respectiv si eventual sa nu-mi mai pierd vremea cu el, in situatia in care era evident ca nu imi place...
Bafta multa si daca te mai pot ajuta cu ceva, cu placere!!!>:D<

MONICA_G
01.08.2007, 18:50:13
Buna,
Astazi ne-am hotarat si noi sa "intram in randul lumii". Primul lucru care l-am facut? Am dat fuga la "miresici". Va doresc tuturor o nunta de vis! Si astept orice sugestie din partea voastra!

Emilic
03.08.2007, 09:54:35
[quote=anne_mary;127159]Oare cate miresici sunt care fac nunta in August 08???? Mie mi se pare ca mai dureaza asa muuult #-o parca numai trece timpul :-B Astept raspunsuri de la miresici :>[/quo

Daca te gandesti cate mai sunt de facut......nu mai este asa mult.#-o

Emilic
03.08.2007, 09:58:34

Eu am platit jumatate din avans la restaurant (2500 RON), iar cea de-a doua jumatate o voi achita in luna septembrie. Biserica inca nu am gasit... Noi vom avea DJ la nunta pt ca nu suportam lautarii si l-am gasit si pe acesta si ..... cam atat.
Iar de rochie.....nu am vazut nimic care sa-mi placa. Nu stiu ce voi face.:-?

Emilic
03.08.2007, 10:19:45
buna.si eu voi fi miresica in august 08,trebuia in 07 dar asta e,nu a fost sa fie.dar numai ca eu o sa fiu miresica cu bebica mic mic,cred ca o sa fie 2 in 1 nunta si botez,ca nu mai am rabdare sa-l fac pe bebe dupa nunta.o sa fie mai greu si cu rochita si cu toate cele aferente unei nunti dar asta e,sper sa iasa bine.eu vreau sa fac nunta la hotel parc casa doina,chiar ma fermecat acel rest acolo am vrut sa fac si anul trecut.am inteles ca abia dupa 1 sept vin preturile pt 2008 si atunci se dau si avansurile si se rezerva salile,asa ca sigur pe 1 sept la 8 dim o sa fiu acolo sa fiu sigur ca gasesc liber in ziua care vreau.asa ca fetelor mult succes la pregatiri:* <:-P

Si eu fac la Hotel Parc la salonul Mincu, dar deja am platit jumatate din avans deja.

Emilic
03.08.2007, 10:46:39
Salutare!

Eu am probleme cu decoratiunile, in sensul ca nu stiu ce arcada sa fac (din baloane sau voal cu flori).....nu as vrea baloane cu heliu....Nu gasesc si eu o firma care sa ma multumeasaca. Si sunt curioasa: voi la ce pret ati gasit artificiile vulcani? Mie mi s-a cerut un pret de 25E/artifica si mi se pare cam mult.
Cu aranjamentele si marturiile am iarasi probleme. Iar cele 2 inimi unite printr-o verigheta as vrea sa o inlocuiesc cu una singura.
Mai astept pareri si sfaturi de la voi.

Va pup!:* :* :*

Limona
04.08.2007, 17:44:08
Salutare tuturor miresicelor de august>:D< >:D< >:D< si bine v-am gasit. Am crezut ca eu nu sunt normala, si sunt singura care isi face griji cu un an inainte de cum va organiza nunta #-o . Dar se pare ca m-am inselat ;-) . La inceputul lunii mai mi-am rezervat restaurantul, si luna asta voi cauta Dj, fotograf si cameraman. Abea astept sa-mi iau rochita ;)) . Voi cand ve-ti incepe cautarile pt rochita?

Emilic
06.08.2007, 09:45:00
Am auzit ca nu este bine sa te cununi la manastire. Voi ce stiti?;;)

annybunny
06.08.2007, 17:25:39
Am auzit ca nu este bine sa te cununi la manastire. Voi ce stiti?;;)

Sa stii Emilic ca eu nu cred in asa ceva, ptr noi este ceva special, sa te cununi in tro manastire, si noi o sa ne cununam la manastire, nare cum sa nu fie bine, ca este "casa lui Dumnezeu" cum sar zice, daca ar credem in toate prostiile, numai avem voie sa facem nimic in ziua nuntii #-o

Emilic
07.08.2007, 11:04:06
Salutare tuturor miresicelor de august>:D< >:D< >:D< si bine v-am gasit. Am crezut ca eu nu sunt normala, si sunt singura care isi face griji cu un an inainte de cum va organiza nunta #-o . Dar se pare ca m-am inselat ;-) . La inceputul lunii mai mi-am rezervat restaurantul, si luna asta voi cauta Dj, fotograf si cameraman. Abea astept sa-mi iau rochita ;)) . Voi cand ve-ti incepe cautarile pt rochita?

Eu astept targurile de nunti din februarie-martie sa vad ce gasesc pe acolo. Daca nu gasesc nimic.....voi vedea.... E prea devreme sa-ti iei rochita de acum. Eu am vazut ceva dragut la Alb si Negru, dar pana voi avea eu nunta vor mai aparea f multe modele.

SIMCAT
08.08.2007, 10:47:46
Buna fetelor!

Va rog sa imi recomandati si mie un restaurant de 80-100 persoane ,cu spatiu de dans maricel si nu prea scump ...cam multe vreau ..nu??
Sincer nu am gasit nimic si am cam intrat in panica.
Astept recomandarile voastre[-o< ,va pup

solange
08.08.2007, 13:53:28
Buna miresicilor.Nu imi fac probleme pt restaurant pt ca la noi in mures sunt destule restaurante asa ca ai de unde alege.Am o orietena care si-a gasit destul de rpd restaurant cu vreo 8 luni inainte de nunta
asa ca... . Oricum noi avem un buget limitat si nu ne permitem chair cel mai luxos restaurant din oras.Sunt cateva pe care le am in cap si sunt sigura ca voi gasi restaurantul, mai ales ca la inceputul lunii septembrie mergem sa cautam, de fapt sa rezervam un restaurant promis de matusa mea.
In rest, am fost prin oras sa ma uit la rochite si am vazutdoar una care mi-a placut in mod deosebit si nici nu era foarte scumpa vreo 16 mil.:-p INsa mi s-a spus sa revin pe la sf lunii ianuarie ca atunci apar modelele pe 2008.Si asa am sa fac.Va pup pe toate si va urez spor la pregatiri!:*

Kristiana
08.08.2007, 23:34:39
Buna, miresicilor. Eu am nunta pe 16 august 2008 si sunt foarte nerabdatoare. Am rezervat restaurantul si sambata mergem sa dam avansul si sa semnam contractul. Ne-am hotarat sa nu ne facem nunta in Bucuresti, asa ca am rezervat un restaurant in Buzau, la Poiana Pinului, langa padure; este frumos. Ne-am cumparat si verighetele, iar acum ne gandim la muzica, sa cautam pe cineva. :rockon:

Kristiana
08.08.2007, 23:39:08
Unde cauti restaurant, in Bucuresti? Daca da, incearca sa vezi restaurantul Hanul Drumetului. Acum depinde ce stil de nunta doresti, restaurantul este rustic.
www.hanuldrumetului.ro

SIMCAT
08.08.2007, 23:49:02
Unde cauti restaurant, in Bucuresti? Daca da, incearca sa vezi restaurantul Hanul Drumetului. Acum depinde ce stil de nunta doresti, restaurantul este rustic.
www.hanuldrumetului.ro (http://www.hanuldrumetului.ro)

BUNA!
IN BUCURESTI CAUT DAR CAUT CEVA ELEGANT...

Mir_Ella
09.08.2007, 16:10:00
Sal miresici ! First time for me here ....:) ....nunta propriu-zisa era in plan dar intr-un viitor relativ apropiat....acum se pare ca se va intampla pe 30 aug 2008 pt ca ne-am gasit nasi !!!!! <:-P .....problemele abia acum incep :-SS .....noi nu locuim in tara ......Ajutor ! Cineva din Galati care are nunta curand si stie ceva despre restaurantele mai bune pt nunta ? pupici !! :*

annybunny
09.08.2007, 20:54:11
Sal miresici ! First time for me here ....:) ....nunta propriu-zisa era in plan dar intr-un viitor relativ apropiat....acum se pare ca se va intampla pe 30 aug 2008 pt ca ne-am gasit nasi !!!!! <:-P .....problemele abia acum incep :-SS .....noi nu locuim in tara ......Ajutor ! Cineva din Galati care are nunta curand si stie ceva despre restaurantele mai bune pt nunta ? pupici !! :*

Cel mai bine intri pe GL!!! pupici si spor la pregatiri:x

ariana2580
13.08.2007, 20:32:29
Buna lavinia,si bine ai venit .Observ ca avem nunta in aceasi zi;;)

iony
14.08.2007, 11:00:54
buna miresici! ieri ne-am hotarat sa facem marele pas si am stabilit data de 30.08.2008. astazi mergem sa vedem cateva restaurante si sper sa gasim unul liber dar din cate am observat pe forum rezervarile pentru aceasta data sunt facute de mult.
>:D< toate cele bune si sa aveti o nunta de vis!

Gabika
14.08.2007, 11:24:03
Buna fetelor! Ce mai faceti? Cum mai stati cu pregatirile?Ati inceput s-au mai avem timp? Multe miresici pe 30.08.2008 :* o sa fie o zi superba pentru multe dintre noi. Va pupik si bafta mai departe tuturor!

ariana2580
14.08.2007, 18:01:55
30.08.2008 O ZI CU NOROC pt. toate miresicile.pupici bineinteles valabil si pentru celelalte date=P~

olimpiutza
16.08.2007, 22:39:37
Salutare Miresici! Si eu ma casatoresc in 23.08.2008 in Cluj,dar si in 30.08.2008 undeva in Jud. Bihor acasa la viitorul meu sot.

dy_angel_dydy
19.08.2007, 19:22:00
Buna tuturor miresicilor!!! Cand am intrat eu acum cateva luni ...cam in iarna , nu erau decat vreo 2 miresici de 2008 ...eram complexata aproape...si acum...vad ca sunt o multime numai pe 30 august ca si mine ce sa mai zic de celelalte dati:D ..e acu e alta viata !!! sa vad si eu cum stati cu pregatirile

ina_ili
19.08.2007, 22:46:28
se pare ca in 16 august pana acum suntem mai putine miresici
asa mi s-a parut ca pe 30 sunt mai multe miresici
noi pana acum am avut o prima discutie cu un organizator de nunti si chiar cred ca ne va ajuta mult
nici eu nu am timp mult la dispozitie nici viitorul meu scump sot
am emoti parca de pe acum, dar mie stiti ce imi place....ca si El are:D
v-am pupaciti cu drag
si revin cu drag cu detalii

ghdcatalina
20.08.2007, 14:44:55
Te cred k esti entuzismata k tot asa am simtit si eu cand am inkiriat restaurantul;;) !
Multa bafta in continuare !!!:)>-

ghdcatalina
20.08.2007, 15:12:46
Multumesc pentru suport!

Pupuci si spor!
Hai ca ai fost supertare ...mi a placut atitudinea pe care ai adoptat o ...asa trebuie sa pui piciorul in prag cateodata;-)

Mult succes in continuare!!!<:-P

24danyela
20.08.2007, 15:55:30
Te cred k esti entuzismata k tot asa am simtit si eu cand am inkiriat restaurantul;;) !
Multa bafta in continuare !!!:)>-
Mersic, si tie la fel! :* Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?

Nicollette
22.08.2007, 15:17:00
se pare ca in 16 august pana acum suntem mai putine miresici
asa mi s-a parut ca pe 30 sunt mai multe miresici
noi pana acum am avut o prima discutie cu un organizator de nunti si chiar cred ca ne va ajuta mult
nici eu nu am timp mult la dispozitie nici viitorul meu scump sot
am emoti parca de pe acum, dar mie stiti ce imi place....ca si El are:D
v-am pupaciti cu drag
si revin cu drag cu detalii

Buna, sunt mult mai multe nunti pe 16.08.2008. Cel putin in Constanta ....Eu, la momentul de fata am arvunit locatia (restaurantul), formatia, fotograful, am vorbit la biserica pentru ora si mai urmeaza urmatoarea etapa cameramanul.Toate celelate pregatiri le las pentru la anul. Pupici. Mult spor si succes la pregatiri.

Azumi
23.08.2007, 14:56:06
eu n-am pregatit nimic :(((

Anc
24.08.2007, 00:30:04
Buna fetelor! Eu nu am mai scris de foarte mult timp, am avut ceva probleme legate de nunta, dar se pare ca acum au inceput sa se rezolve si ca lucrurile incep sa mearga spre bine, deci revin in clubul miresicilor de august 2008. ;))
Hai sa va spun ce frumos s-au potrivit la noi cateva date. Vom avea nunta anul viitor pe 23 august, astazi 23.08.2007 am luat din nou hotararea de a face nunta anul viitor si maine 24.08, zi aniversara pentru noi (implinim 5 ani de cand suntem impreuna), mergem sa achitam avansul la restaurant.=D>
Ne facem un cadou frumos pentru cei 5 ani pterecuti impreuna, nu?
Si sa nu va mai spun ca samabata, pe 25, fratele meu are nunta?... ;))

ghdcatalina
24.08.2007, 09:02:15
Mersic, si tie la fel! :* Tu in ce stadiu esti cu pregatirile?
Hai salut miresika de august:x !
Pai ..sa incep...noi suntem din Braila , dar locuim de vreo 2 ani in Bucuresti.Avem inkiriat restaurantul si maine plecam acasa la Braila sa mai vb la restaurant si sa gasim si Dj. ,fotograf si pe cineva care sa ne filmeze la nunta. Si , pana in decembrie , avem de gand sa luam si verighetele.
Am uitat ceva destul de important:......avem si nasii ( care se vor casatori cu aproximativ 2 - 3 saptamani inaintea noastra) !!!:)>-
Cam atat pe anul acesta ...restul le vom face din ianuarie 2008.
La tine , cum stau treburile???
Pupici:x

mariam
24.08.2007, 14:33:25
buna miresici! sunt noua pe aici. a mai scris cineva ca are 2 locatii pentru nunta. si eu am problema asta. suntem stabiliti in bucuresti, dar eu sunt din rm. valcea, iar viitorul sot este din maramures. distanta este foarte mare, dar nu stim cum sa facem sa multumim pe toata lumea. sa facem 2 nunti sau facem cununia civila cu petrecere ca la nunta la unul din nou si nunta propriu zisa la celalalt? si mai avem o gramada de prieteni si colegi si in bucuresti... astept pareri

bambolyna
24.08.2007, 15:07:27
Buna!
Si eu am nunta in August 2008 si abia astept sa treaca timpul si sa fim impreuna in fata altarului. Mult noroc si succes la pregatiri!

RalucaBarbu
24.08.2007, 18:52:33
Buna viitoare printzese...:D de august...Si eu tot in august pe 24...e duminica, e concediu dar sunt optimista. Cine tine la noi ne va fi alaturi...C sa va zic teoretic avem local(adica am rezervat dar nu si achitat ...inca), avem nasii( 2 nebuni, prietenii mei din liceu), avem si planuri mari...cam atat dar timp suficient. Sper sa ne sustinem reciproc cu sfaturi :*

RalucaBarbu
24.08.2007, 18:55:07
buna miresici! sunt noua pe aici. a mai scris cineva ca are 2 locatii pentru nunta. si eu am problema asta. suntem stabiliti in bucuresti, dar eu sunt din rm. valcea, iar viitorul sot este din maramures. distanta este foarte mare, dar nu stim cum sa facem sa multumim pe toata lumea. sa facem 2 nunti sau facem cununia civila cu petrecere ca la nunta la unul din nou si nunta propriu zisa la celalalt? si mai avem o gramada de prieteni si colegi si in bucuresti... astept pareri

Ar fi o idee undeva la mijloc...si or sa vina toti cei care tin la voi: fie ca sunt din maramu, fie din rm valcea, fie buc...Ideea cu 2 perteceri pt cei dragi e fffff costisitoare si parca isi pierde din intensitate semnificatia momentului...parerea mea

mariam
27.08.2007, 20:23:19
Ideea cu distana la mijloc e scoasa total din discutie...:-w
La asta m-am gandit si eu... sa ma imbrac de 2 ori mireasa mi se pare tare ciudat... Probabil o sa facem cununia la mine la restaurant si nunta la el la caminul cultural;)) . e ardelean si ies niste nunti acolo... am fost la cateva... nu ca oltenii ar fi mai prejos>:D<. oricum eu consider ca mai avem timp sa planuim... poate pe toamna ne apucam mai serios. cred ca pt a alege restaurantul trebuie sa faci lista de invitati sa vezi la ce numar ajungi, nu?... nici nu vreau sa ma gandesc... mai ales ca sunt foarte ocupata, muncesc foarte mult. mai astept pareri... ms mult

Anc
28.08.2007, 10:35:54
La asta m-am gandit si eu... sa ma imbrac de 2 ori mireasa mi se pare tare ciudat... Probabil o sa facem cununia la mine la restaurant si nunta la el la caminul cultural;)) . e ardelean si ies niste nunti acolo... am fost la cateva... nu ca oltenii ar fi mai prejos>:D<. oricum eu consider ca mai avem timp sa planuim... poate pe toamna ne apucam mai serios. cred ca pt a alege restaurantul trebuie sa faci lista de invitati sa vezi la ce numar ajungi, nu?... nici nu vreau sa ma gandesc... mai ales ca sunt foarte ocupata, muncesc foarte mult. mai astept pareri... ms mult

Sa te imbraci mireasa de doua ori e cam ciudat...a doua oara cred ca nici nu o sa mai fie interesant... Si eu cred ca e cel mai ok sa faci cununia civila la unii si nunta la celilati si in felul acesta ii impaci pe toti.
Ce te sfactuiesc eu este sa faci cununia civila acolo unde este distanta mai mare pt ca oricum la cununie nu cred ca or sa vina prea multi prieteni din Buc si nunta sa o faci mai aproape de Bucuresti ca sa iti poata veni si prietenii de aici si sa iasa si mai bine petrecerea. ;;)

Moise_Alina
28.08.2007, 22:22:46
Buna miresici! Si au am nunta pe 23.08.2008! sa fie o data cu noroc pentru toate! am arvunit localul si am inceput cu pregatirile! sper sa fie bine.

VAmedeea
28.08.2007, 23:09:36
M-a intrebat azi cineva daca e ok oare ca am pus data in august ca multa lume este in concediu ... Eu zic ca cine vrea sa vina va veni oricum.. Voi ce parere aveti?
Si eu am avut aceeasi discutie cu prietenul meu, dar am ajuns la concluzia ca cei care tin cu adevarat la noi vin chiar si din concediu ca sa ne fie aproape. Iar noi ne dorim sa ne vina numai cei ce isi doresc cu adevarat sa ne fie alaturi. Asa ca eu nu vad nici o problema.;-)

VAmedeea
28.08.2007, 23:18:13
vad ca majoritatea fac nunta pe 23 august. Eu ma marit pe 30. Mai e cineva cu aceasta data? Hai ca va pup pe toate:*

Anc
28.08.2007, 23:43:20
vad ca majoritatea fac nunta pe 23 august. Eu ma marit pe 30. Mai e cineva cu aceasta data? Hai ca va pup pe toate:*

Vrem sa defilam in pas de dans...de asta am ales 23 august...;))
Multi prieteni care au auzit data au facut glume pe seama datei.;-)

Andra_St
29.08.2007, 11:51:13

indiferent unde vei face nunta - si pana la urma e destul de probabil sa faci doua, o cununie civila si una religioasa, adica si 2 peteceri, e cazul sa te apuci sa cauti localuri si sqa le rezerzi. nu vreau sa te sperii, dar cam in toata tara se tocmesc localuri din timp, pt ca cererea este tot mai mare.
daca iti mai doresti si niste restaurante mai bine cotate in zona, cu atat mai mari sunt sansele sa fie ocupate.
ai dreptate, primul pas e intocmirea listei. poti face ceva aproxiamtiv.
mult succes si incearca totusi sa-ti gasesti putin timp.
sa nu iti para rau pe urma.

si sper ca nu te-ai suparat, era daor un sfat sincer.

oanab
29.08.2007, 15:32:18
Buna
Si eu sunt miresica in august 2008 si abia astept sa vina acea zi cu nerabdare
Va pup!

sial_07
29.08.2007, 16:25:19
pentru cea care are nunta in iunie 2008...nu e post ? si eu vreau tot in iunie dar am inteles ca intre 4-28 este post..tu cum te-ai descurcat?

sial_07
29.08.2007, 16:29:38
cine vrea nunta in 2008...parerea mea este sa se grabeasca ..eu caut de 2 saptamani si am avut ceva probleme....

ralu_ela
29.08.2007, 18:05:28
pentru cea care are nunta in iunie 2008...nu e post ? si eu vreau tot in iunie dar am inteles ca intre 4-28 este post..tu cum te-ai descurcat?

Buna draga miresica

Intre 4-28 iunie anul acesta nu s-au facut nunti,....dar la anul postul Sf.Petru si Pavel este intre 23 si 28 iunie.....asta inseamna ca aveti 3 sambete la dispozitie in care sa va organizati nunta.

P.S....si eu tot in august 2008 am nunta
Va pup<:-P

olimpiutza
29.08.2007, 23:24:39
Eu o sa fac doua nunti una in Cluj si una in Jud Bihor deci la 250 km distanta si nu mi se pare deloc ciudat sa ma imbrac de doua ori in rochie de mireasa inca imi face placere acest lucru :-p.Avem ambele localuri rezervate: in Cluj pe 23.08 si in Bihor in 30.08 si cam atat deocamdata.Acum cautam staroste la Cluj ca la Bihor nu e obiceiul cu staroste.

Corneliaanghel
30.08.2007, 09:23:28
Buna viitoare printzese...:D de august...Si eu tot in august pe 24...e duminica, e concediu dar sunt optimista. Cine tine la noi ne va fi alaturi...C sa va zic teoretic avem local(adica am rezervat dar nu si achitat ...inca), avem nasii( 2 nebuni, prietenii mei din liceu), avem si planuri mari...cam atat dar timp suficient. Sper sa ne sustinem reciproc cu sfaturi :*
Scuze ca ma bag.. dar adc nu faci sambata? E mai bine pt ca duminica o sa ramai fara invitati dupa 1 noaptea!! Ai suficient timp sa-ti gasesti undeva sa fie liber sambata!

nirona
30.08.2007, 10:46:07
m-am documentat si din miresicile care au postat pe acest subiect cu acceasi data suntem:
u_andra
anette
serban_nicolle
crissa
simonika
copilutz_demonash
Cutzy
madaflor2001
ina_ili
Kristiana
karina2oo4 (http://www.miresici.ro/member.php?u=7070)
si eu...
Dc am uiat pe cineva imi cer scuze,iar dc mai sunteti pe undeva miresici de 16 august,scrieti-va pe lista!!!>:D<

ralu_ela
31.08.2007, 19:04:45

Buna Limona

Ba esti foarte normala.....pana acum eu mi-am rezervat restaurantul, cameramanul, fotograful.am rezolvat si cu biserica....si..........cel mai important, ieri mi-am cumparat si rochita de mireasa\:D/ ......am vazut-o din intamplare....era exact ce am vrut de mica si am luat-o ca nu cumva sa ratez ocazia.
Mai am de rezolvat cu dj...si apoi din ianuarie incepe nebuneala:aranjamente, invitatii, marturii,......offff cate mai sunt.aaaaaaaaaaa si am uitat de costumul sotului...da.. mai am multe deluat

pupici:*

RalucaBarbu
01.09.2007, 11:55:07
Fetelor eu nu am rezervat decat restaurantul ...(si azi ma duc sa semnez si sa dau banutzii de avans). Chiar trebuie de acum sa caut cameraman, DJ si foto?Mie mi se pare cam devreme....Credeam ca restaurantul si biserica trebuiesc gasite acum dar vad ca majoritatea vorbesc cu un an inainte si de c am enumerat mai sus...intru in panica...nu am timp si bani de toate acum:((

Anc
01.09.2007, 12:53:10
Fetelor eu nu am rezervat decat restaurantul ...(si azi ma duc sa semnez si sa dau banutzii de avans). Chiar trebuie de acum sa caut cameraman, DJ si foto?Mie mi se pare cam devreme....Credeam ca restaurantul si biserica trebuiesc gasite acum dar vad ca majoritatea vorbesc cu un an inainte si de c am enumerat mai sus...intru in panica...nu am timp si bani de toate acum:((

Raluca si eu am doar restaurantul rezervat si initial m-am panicat si eu ca nu am si biserica si fotograful si restul....dar m-am mai linisit, usor, usor se fac toate si sigur o sa ne gasim tot ce ne trebuie asa cum ne dorim (doar ca trebuie sa fim un pic optimiste si sa nu asteptam pana la anul sa le facem). Spor la cautari!:*

pinky
01.09.2007, 16:10:05

si eu tot atat am facut pana acum.. asa ca stai linistita.. nu esti singura. Urmatorul pas este sa vorbesc pentru muzica si cu agentia care se ocupa de organizarea nuntii (as vrea acum in sept.).. . restul pot sa mai astepte putin;-)

RalucaBarbu
01.09.2007, 17:09:16
Noi nu cred ca vom apela la o agentie de gen...nu cred ca avem nevoie. Sala e amenajata de cei de acolo si o fac super , pt filmare as avea pe cineva ( cunostinta) si deci doar pt poze si muzica nu cred ca o sa apelez la o firma. Dar intrebarea mea e : daca nu caut acum DJ si fotograf risc sa nu mai gasesc la anu pe cineva bun? Nu vreau sa ma grabesc de acum ca toti vor avans si cine stie pana atunci poate gasesc pe cineva sa imi placa mai mult si pierd banii....

pinky
01.09.2007, 23:24:42
m-am documentat si din miresicile care au postat pe acest subiect cu acceasi data suntem:
u_andra
anette
serban_nicolle
crissa
simonika
copilutz_demonash
Cutzy
madaflor2001
ina_ili
Kristiana
karina2oo4 (http://www.miresici.ro/member.php?u=7070)
si eu...
Dc am uiat pe cineva imi cer scuze,iar dc mai sunteti pe undeva miresici de 16 august,scrieti-va pe lista!!!>:D<

si eu= pinky :D

pinky
01.09.2007, 23:29:03
Noi nu cred ca vom apela la o agentie de gen...nu cred ca avem nevoie. Sala e amenajata de cei de acolo si o fac super , pt filmare as avea pe cineva ( cunostinta) si deci doar pt poze si muzica nu cred ca o sa apelez la o firma. Dar intrebarea mea e : daca nu caut acum DJ si fotograf risc sa nu mai gasesc la anu pe cineva bun? Nu vreau sa ma grabesc de acum ca toti vor avans si cine stie pana atunci poate gasesc pe cineva sa imi placa mai mult si pierd banii....

eu m-am hotarat de mult timp ce formatie sa am la nunta si nu cred ca o sa ma razgandesc.. ideal ar fi sa gasesti de pe acum DJ-ul ca e posibil sa nu mai gasesti la anul (am cunostinte care au patit asa) si sa vezi atunci stres

nirona
02.09.2007, 22:26:47
1.u_andra
2.anette
3.serban_nicolle
4.crissa
5.simonika
6.copilutz_demonash
7.Cutzy
8.madaflor2001
9.ina_ili
10.Kristiana
11.karina2oo4 (http://www.miresici.ro/member.php?u=7070)
12.pinky
13.si eu...

pinky
03.09.2007, 11:24:02
1.u_andra
2.anette
3.serban_nicolle
4.crissa
5.simonika
6.copilutz_demonash
7.Cutzy
8.madaflor2001
9.ina_ili
10.Kristiana
12.pinky
13.si eu...

eu am un mare stres ca nu o sa am invitati la nunta ca majoritatea oamenilor sunt plecati in concedii in perioada asta :-?

Anc
03.09.2007, 12:30:16
eu am un mare stres ca nu o sa am invitati la nunta ca majoritatea oamenilor sunt plecati in concedii in perioada asta :-?

Daca va sunt cu adevarat prieteni vor veni, la fel si rudele...
Noi am tot fost la nunti anul trecut de pe 19.08 pana pe 16.09 si nu ne-a parut rau ca nu ne-am facut concediul in perioada asta, doar o nunta aveau (sper) prietenii la care am fost si uite ca anul viitor o sa fie randul nostru si sper sa gandeasca la fel si prietenii pe care ii vom invita.

Nicollette
03.09.2007, 14:16:22
1.u_andra
2.anette
3.serban_nicolle
4.crissa
5.simonika
6.copilutz_demonash
7.Cutzy
8.madaflor2001
9.ina_ili
10.Kristiana
12.pinky
13.si eu...

Daca sunt miresici care sunt in pana de formatie pentru 16.08.2008. Eu, le pot ceda o formatie care canta f. bine (merg si in deplasare). Eu, am doua formatii..nashul ne a facut o surpriza, iar noi deja ne arvunisem formatia. Suntem nevoitzi sa renuntam la cea arvunita de noi. Pupici.

andreeamaria
05.09.2007, 19:50:31
si eu am nunta tot in august 2008 pe 30
dar se pare ca eu sunt cel mai inainte cu pregatirile
am rezervat deja muzica filmatul si aranjatul salii
am vb chiar si pt rochie si am dat si comanda de invitatii.;))

doar ca eu mai vin in tara doar in mai2008

Ionuca
06.09.2007, 17:46:54

Buna!
Am revenit cu forte proaspete!
Deci : nunta : 30 august 2008 Arad
Nunta 2 : 6 septembrie 2008 - Tg.ocna
Ce dragutz, pe mine sa ma treceti in doua liste!

Poza din avatar, rochia mea de mireasa!

Va pup si spor!

Ioana

ciuci19
06.09.2007, 20:44:05

buna
si eu o sa fiu mireasa la anu in 24 august
sunt din cluj si as vrea sa te intreb unde ai gasit poza cu mireasa (rochia)din avatar pt ca este superba si asa ceva mi-as dori si eu pt mine
daca poti te rog sa imi dai niste detalii(scrie un pm),poate o sa pot sa o comand,pt ca pe mine m-a fascinat
multumesc
va pup pe toate
si spor la pregatiri si de acuma inainte sper sa ne ajutam una pe alta

ralu_ela
07.09.2007, 19:33:19

buna andreea

si io credeam ca sunt putin deplasata...pt ca pana acum am rezolvat cu sala, fotograful, cameramanul,muzica.....si mi-am cumparat si rochita...dar vad ca tu ai facut si invitatiile....bravo tie, si spor la pregatiri

pupici>:D<

fllorycel
07.09.2007, 20:03:48

Ralu, cat te costa meniul la turabo pt 2008? Cu tot cu tva!!

Multumesc,

Flori, miresica de august 2008 ;)) >:D<

Nicollette
08.09.2007, 00:20:39
buna andreea

si io credeam ca sunt putin deplasata...pt ca pana acum am rezolvat cu sala, fotograful, cameramanul,muzica.....si mi-am cumparat si rochita...dar vad ca tu ai facut si invitatiile....bravo tie, si spor la pregatiri

Buna, ce rochitza ti ai cumparat? Sa o vedem si noi.Pupici.

ralu_ela
08.09.2007, 11:32:44
Buna, ce rochitza ti ai cumparat? Sa o vedem si noi.Pupici.

Este la buzau rochita, la parinti acasa din pacate.....pt ca eu stau in bucuresti si nu am unde sa o depozitez.....si oricum nu voiam sa o vada sotul inainte de nunta....mi-a aduso-o cineva din state, si este de la eden bridals

pupici

CristinaKitty
08.09.2007, 17:37:13
Buna!
Si eu sunt o miresica de august 2008 sau spetembrie 2008 (luni aflam exact). Este vreuna dintre voi din Rm. Valcea? Sau macar a auzit cineva de EVENTS din Rm Valcea? Noi acolo vrem sa facem...
Multumesc:">

mariam
09.09.2007, 18:18:31
Buna!
Si eu sunt o miresica de august 2008 sau spetembrie 2008 (luni aflam exact). Este vreuna dintre voi din Rm. Valcea? Sau macar a auzit cineva de EVENTS din Rm Valcea? Noi acolo vrem sa facem...
Multumesc:">

Si eu sunt din Rm Valcea. Stau la Buc acum, dar fac nunta si la vl. sper... nu stiu unde e EVENTS. daca aud ceva iti zic. eu nu am stabilit nimk. cum e la vl? e graba mare cu restaurantele?

mariam
09.09.2007, 18:21:45
Buna!
Am revenit cu forte proaspete!
Deci : nunta : 30 august 2008 Arad
Nunta 2 : 6 septembrie 2008 - Tg.ocna
Ce dragutz, pe mine sa ma treceti in doua liste!

Poza din avatar, rochia mea de mireasa!

Va pup si spor!

Ioana

deci faci 2 nunti? da-mi detalii te rog. te imbraci de 2 ori mireasa? ca eu sunt in dilema...

mariam
09.09.2007, 18:24:18
Eu o sa fac doua nunti una in Cluj si una in Jud Bihor deci la 250 km distanta si nu mi se pare deloc ciudat sa ma imbrac de doua ori in rochie de mireasa inca imi face placere acest lucru :-p.Avem ambele localuri rezervate: in Cluj pe 23.08 si in Bihor in 30.08 si cam atat deocamdata.Acum cautam staroste la Cluj ca la Bihor nu e obiceiul cu staroste.

Staroste pt ce? cununia religioasa? pai si din astea tot doua?

mariam
09.09.2007, 18:30:20
indiferent unde vei face nunta - si pana la urma e destul de probabil sa faci doua, o cununie civila si una religioasa, adica si 2 peteceri, e cazul sa te apuci sa cauti localuri si sqa le rezerzi. nu vreau sa te sperii, dar cam in toata tara se tocmesc localuri din timp, pt ca cererea este tot mai mare.
daca iti mai doresti si niste restaurante mai bine cotate in zona, cu atat mai mari sunt sansele sa fie ocupate.
ai dreptate, primul pas e intocmirea listei. poti face ceva aproxiamtiv.
mult succes si incearca totusi sa-ti gasesti putin timp.
sa nu iti para rau pe urma.

si sper ca nu te-ai suparat, era daor un sfat sincer.

nu ma supar. stai linistita. merci pentru sfaturi. ;-)

MONICA_G
10.09.2007, 08:36:07
nu ma supar. stai linistita. merci pentru sfaturi. ;-)
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica in 2008, August 30. M-am cam speriat un pic cand am vazut ca voi ati inceput deja pregatirile. Credeam ca e un pic devreme, dar e posibil sa aveti dreptate.
Va pupik

andreeamaria
11.09.2007, 00:42:02
ai avut curaj saa iti cumperi rochia cu un an ininte?
eu nu pt ca daca nu imi mai place pana la anu?
oricum am idee de ceea ce vreau si mi-o fac la comanda dsar oricum mi-a fost frica sa dau deja comanda.
felicitari .
nu stiu voi fetelor cum sunteti dar eu de pe acum am emotii .nu stiu ce o sa fac atunci....va trebui sa iau distonocalm...:-s

va pup si spor la pregatiri.

u_andra
11.09.2007, 10:55:43
Stai linistita, Pinky....avem in acceasi zi..asa ca daca nu vin la tine, poate nu vin la nici una dintre noi=)) . A avut cumnatul meu anul asta in august, pe 18, si vreau sa zic ca au venit mai multi decat s-ar fi asteptat...cam cu 30 de persoame in plus....ideea e ca cine trebuie sa vina la nunta...sigur o sa vina, asa ca stai linistita si nu te gandi la lucrul asta...chiar cred ca e ultimul la care trebuie sa ne gandim:* >:D<

Anc
11.09.2007, 10:56:53
oricum am idee de ceea ce vreau si mi-o fac la comanda dsar oricum mi-a fost frica sa dau deja comanda.
felicitari .
nu stiu voi fetelor cum sunteti dar eu de pe acum am emotii .nu stiu ce o sa fac atunci....va trebui sa iau distonocalm...:-s

Si eu am emotii, deja! Plus ca mai sunt si nerabdatoare! Nu prea stiu eu ce o sa fac la biserica, sigur pe acolo o sa imi storc ochii ca pe batiste...:-SS

CristinaKitty
11.09.2007, 12:00:34
Si eu sunt din Rm Valcea. Stau la Buc acum, dar fac nunta si la vl. sper... nu stiu unde e EVENTS. daca aud ceva iti zic. eu nu am stabilit nimk. cum e la vl? e graba mare cu restaurantele?
Da...e fa mare graba...unele restaurante nu mai au deja nimic liber pentru 2008. Eu vreau neaparat la EVENTS si sunt tare suparata ca nu stiu daca pot face rost de un loc acolo...:((

ralu_ela
11.09.2007, 20:30:28
felicitari .

Buna andreea

pai de ce sa nu am curaj......era rochita pe care mi-am dorit-o..si sunt sigura ca nu o sa ma razgandesc cu privire la ea..pt ca ,stii cum se spune, a fost dragoste la prima vedere( de fapt la a 4-a...pt ca a fost a 4-a rochuita probata)...oricum de cand am luat-o sunt fff nerabdatoare sa o port...si chiar nu mai am stare sa astept atata timp.

pupici:*:*:*

drusca
11.09.2007, 20:39:13
Vai fetelor incepeti sa ma speriati .
Eu am nunta pe 31 august dar in afara de restaurant , pe care l-am rezervat nu am mai facut nimic.
Ma consolam ca e duminica si va fi mai usor sa fac pregatirile dar vad ca voi le-ati facut pe toate:-SS

pinky
12.09.2007, 09:24:26
Eu am nunta pe 31 august dar in afara de restaurant , pe care l-am rezervat nu am mai facut nimic.
Ma consolam ca e duminica si va fi mai usor sa fac pregatirile dar vad ca voi le-ati facut pe toate:-SS

si eu sunt cam in aceeasi situatie... asa ca nu esti singura ;-)

solange
12.09.2007, 15:22:49
Salut, fetelor!
Vreau sa va dau o veste foarte trista.Din pacate ne-am vazut nevoiti sa ne amanam nunta care o plnuisem pentr vara anului 2008.Noroc ca nu am gsit ink restaurant, ca altfel nu stiu ce ar fi fost.
Nunta se amana pana in 2009 vara, pentru ca noi suntem o familie modesta, ma refer la parintii mei, si vor sa ne ajute cu orice pret in organizarea nuntii.In plus, principalul motiv pentru care nu mai putem face nunta in 2008, este faptul ca 2 verisori dulci, se casatoresc si ei, si parintii mei nu vor avea cum sa ne ajute cu banii.Si in plus nu vor putea sa dea cinste mare la nunta verisorilor si nici la nunta noastra.
Oricat am incercat ca nu trebuie sa plateasca nimic, si ca nu trebuie sa organizeze nimic au spus ca ei vor sa ne ajute cu orice pret.Si apoi ar mai fi o problema.Cum abii verisori sunt dulci, aceleasi rude vor veni la nunta noastra.Si 3 nunti intr-un an e prea mult, nu aveau cum sa faca fata.
Sincer am incercat sa inteleg, si am zis ca daca e chia atat de important ptr ei sa ne ajute , facem nunta mai trz cu un an.Doar ca le-am spus ca indfiferent cine dintre rude se mai hotareste sa se casatoreasca, eu nu mai aman nunta.
Mai trist e ca, deja ma vedeam mireasa, ma vedeam casatorita...(:|Dar ce sa mai fac?
Partea buna e ca mama a acceptata relatia mea, si am vazut in sfarsit fericirea in ochii mei ca voi fi mireasa.Ca vrea ea sa ne ajute si sa fie o nunta frumoasa.MAcar atat.A ramas ca de Craciun sau Revelion vom stabili data nuntii.MAma mi-a spus ca e bine sa o facem vara, sa nu ne fie frig....
Cam atat am vrut sa va zic:(
Eu nu stiu cum ma simt, sincer.Pe de o parte sunt fericita ca parintii mei vor sa ne ajute, insa pe de alta parte, as fi vrut sa nu se aintamp-le asta.

Va doresc tuturoe viitoarelor miresici casa de piatra si sa fiti fericite!bucurati-va de nunta voastra si traiti-o din plin!
Va poop pe toate si astept sfaturi de la voi!:*

andreeamaria
12.09.2007, 18:10:59
[quote=andreea23;386470]Salut, fetelor!
eu stiu cum te simti ca si eu am trecut prin aceeasi problema.
eu trebuia sa am anu asta nunta dar se hotarase si fratele meu in acelasi timp si fiind mai mare l-am lasat pe el chiar daca mi-a fost cam greu la inceput.
o sa vezi ca timpul va zbura.
pupici

andreeamaria
12.09.2007, 18:13:09
[quote=raluca_vatcu;384994]Buna andreea
te cred ca esti nerabdatoare.
si eu abia astept sa vina ziua cea mare.
in mai merg si eu sa imi dau comanda de rochita.

te pupic

ina_ili
13.09.2007, 22:14:57
ma gandeam ce noutati am sa va dau...
pana in 10 oct am o perioada incarcata la serviciu si la facultate, iar pe 15 oct mergem in concediu o sapt su doua in ungaria si in austria
si am vb cu organizatoarea noastra de nunta si a zis ca e f bine daca fac asa, adica sa las sa treaca perioada asta incarcata, apoi sa ma relaxez in concediu.
si chiar si acolo sa ne gandim, eu si mi amor la cat mai multe aspecte si sa ne concentram la ce ne-ar placea.
abia astept concediul, ca sunt destul de obosita
si sunt convinsa ca multe detalii le voi stabili atunci....

ina_ili
13.09.2007, 22:22:13
am ales tortul sau mai bine zis am conceput ideea tortului.
e o combinatie dintre 3 sau 4 modele.
eu m-am tot gandit
mi-ar placea sa vi-l pot arata.
si m-am gandit si la rochita.
noi nu facem in restaurant ci in aer liber.
chiar toate detaliile va dati seama ca nu sunt puse la punct.
starea civila o vom face exact in locul unde ne-am vazut prima oara
e super locul
dar nu stim ca vrem sa facem la ambele religii
ma va aduce in caleasca
si va veni pe cal alb:)

kamy_k
13.09.2007, 22:27:36
Buna fetelor,
Si eu sunt miresica in 2008, August 30. M-am cam speriat un pic cand am vazut ca voi ati inceput deja pregatirile. Credeam ca e un pic devreme, dar e posibil sa aveti dreptate.
Va pupik

Monica si eu sunt in aceiasi situatie, ne chinui cu restaurantul. Nu esti singura care e in urma cu pregatirile.

ina_ili
13.09.2007, 23:36:00
http://m3.pimpmyspace.org/cursors/glitter/ccdea4951c6158b269ca9e1e0b32ab3e.gif

ina_ili
13.09.2007, 23:37:59
http://www.pimpmyspace.org/i/s.gif (http://www.pimpmyspace.org/g848ot.html)spor la pregatiri la toate. pupici

Emilic
14.09.2007, 12:56:14
Fetelor care aveti nunta in august: cam in ce luna veti da invitatiile? Eu ma gandeam prin martie, dar multi mi-au spus ca este mai bine sa le dau prin mai-iunie. Mi se pare cam tarziu.... Voi ce ziceti?:*

pinky
14.09.2007, 12:59:10
Fetelor care aveti nunta in august: cam in ce luna veti da invitatiile? Eu ma gandeam prin martie, dar multi mi-au spus ca este mai bine sa le dau prin mai-iunie. Mi se pare cam tarziu.... Voi ce ziceti?:*

eu ma gandeam pe la sfarsitul lui aprilie- inceputul lui mai

Anc
14.09.2007, 13:26:02

Buna! Am vazut ca tot la Parc faci si tot pe 23.08.2008. >:D<
La Sala Mincu sau Casa Doina?

andreeamaria
14.09.2007, 16:45:02

eu le dau pe ma mijlocul lui mai.nu e tarziu.cam cu 3 luni inainte se dau ca se zice ca asa au timp sa se pregateasca dar nu au timp sa uite de nunta:)):))

andreea25
14.09.2007, 17:09:16
si eu am nunta tot in august, dar e o adevarata problema sa gasesti restaurant. noi am avut noroc

andreea25
14.09.2007, 17:40:11
cel mai bine cred ca trebuie sa dai invitatiile pe la sfarsitul lunii mai sau in iunie, pt ca asa nu are lumea timp sa uite si se si pot pregatii

melena
14.09.2007, 22:23:00
buna
si eu fac nunta la anul nu stiu sigur data dar am o mare problema .......restaurantul. nu ne putem hotara la unu si cred ca deja este cam tarziu. la restaurantul modern din mamaia ne putem duce oriand dar parca as mai cauta. ati fost la vreo nunta pe acolo....stiti ceva?
recomandati-mi si mie un restaurant dragut plsssss am cam 150-160 de invitati

melena
15.09.2007, 19:07:39
ciaooo...si eu tot in 2008,inca nu stim data exacta...dar vad ca toata lumea are deja sala rezervata...eu ma gandeam ca mai e timp destul,macar pana in vara sa nu ma stresez#-o ...noi tot in august vrem,sper sa nu fie probleme cu concediile....felicitari la toata lumea;;) ;;)

eu am cautat de acuma si sa stii ca cel putin in constanta si in mamaia nu prea mai sunt locuri pentru august. Te sfatuiesc sa te apuci de cautari
:D

dody
15.09.2007, 19:22:35
bun gasit miresicilor de august!
pana acum o sapt am fost miresica de iulie dar nu am gasit restaurant in iulie asa k am amanat nunta o luna si iata-ma in grupul vostru:D
am vazut k sunt in urma cu pregatirile asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi pls:
cand se face rezervare la biserica?
ati aranjat cu fotograf/cameran?dak da cat v-a luat?
dj-ul cat va costa?
unde va faceti sau de unde va luati rochia?
transportul la nunta:limuzina/caleasca/masina de epoca?
sper k nu v-am ametit cu intrebarile mele.
poopici:*:*:* si rabdare pana la anu` k eu abia astept sa vina data de 16august:D

Brone
15.09.2007, 19:38:21
pana acum o sapt am fost miresica de iulie dar nu am gasit restaurant in iulie asa k am amanat nunta o luna si iata-ma in grupul vostru:D
am vazut k sunt in urma cu pregatirile asa ca va rog sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi pls:
dj-ul cat va costa?
poopici:*:*:* si rabdare pana la anu` k eu abia astept sa vina data de 16august:D

Ei hai shi cu tine acum:))) Eu una abia am reushit sa gasesc reasturant..cred...:))) La biserica o sa vb dupa ce stabilesc exact restaurantul..sa shtiu data exacta shi de asemenea tot atunci cu cameraman..dj..foto...shi ce mai trebe. La cata nebunie este .. cel mai bine sa le rezolvi din timp.

bambolyna
16.09.2007, 01:16:27
Nu pot sa nu va impartasesc bucuria mea. Am luat in sfarsit verighetele! I-mi plac foarte mult!

http://www.miresici.ro/showthread.php?p=392305#post392305

pinky
16.09.2007, 12:25:08
Nu pot sa nu va impartasesc bucuria mea. Am luat in sfarsit verighetele! I-mi plac foarte mult!

sunt f frumoase.. sa va aduca mult noroc =D>

ralu_ela
16.09.2007, 14:15:57

Ce dragute sunt!!!!!.....sa va aduca numai noroc si fericire.

ionela_oany
16.09.2007, 20:17:21
:-s Salutare miresici!Pe data de 30 08 2008 voi fi miresica:(( :)) insa pana atunci cred ca stresul ma va termina...si abia sunt la inceput!am reusit sa rezervam restaurantul pe care il doream ,insa nu gasim formatie:-s :(( :-s si nu ma pot decide inca ce model de rochie de mireasa sa port avand in vedere faptul ca am forme mai proeminente:) :) .Asta este!...stiu ca si voi simtiti ca si mine si faptul ca stiu acest lucru parca imi mai calmeaza starile de neliniste!>:D< >:D< >:D<

bambolyna
16.09.2007, 21:32:16
pinkyCitat:
Postat de bambolyna http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=392306#post392306)

http://www.miresici.ro/showthread.ph...305#post392305 (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=392305#post392305)

sunt f frumoase.. sa va aduca mult noroc =D>
raluca_vatcuCitat:
Postat de bambolyna http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=392306#post392306)

http://www.miresici.ro/showthread.ph...305#post392305 (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=392305#post392305)

Ce dragute sunt!!!!!.....sa va aduca numai noroc si fericire.

Va multumesc mult!

Brone
16.09.2007, 22:43:23
:-s Salutare miresici!Pe data de 30 08 2008 voi fi miresica:(( :)) insa pana atunci cred ca stresul ma va termina...si abia sunt la inceput!am reusit sa rezervam restaurantul pe care il doream ,insa nu gasim formatie:-s :(( :-s si nu ma pot decide inca ce model de rochie de mireasa sa port avand in vedere faptul ca am forme mai proeminente:) :) .Asta este!...stiu ca si voi simtiti ca si mine si faptul ca stiu acest lucru parca imi mai calmeaza starile de neliniste!>:D< >:D< >:D<

Ca shi tine abia am rezervat restaurantul..in rest nu am luat sau facut nika. Nu dispera..este timp sa le faci treptat..fara graba ;)

madutza10
17.09.2007, 08:58:18
dj-ul cat va costa?
Buna! Si eu sunt miresica de august. Madalina este numele meu. Restaurantul este cel din Str. Peroni? Daca da vezi ca este cam "scumput" si eu am vrut sa fac acolo anul acesta pe 01.09.07 dar in martie cand mi-a spus pretul meniului am renuntat asa ca iata-ma mireasa de 2008. Localul este finut. Oricum nu eram incantati de acel separeu, dar asa este cand vezi unul singur. Cand am inceput sa mai cautam (era prea tarziu pt 2007) am gasit alte localuri mult mai ieftine. Ex "Casa Rustic" Drumul Taberei (este un pic cam departe...) dar meniul este anul acesta 48E cu bautura lor in regim FREE BAR, sau DRUMETUL anul ac este 40E tot asa cu bautura inclusa. Sper sa nu te superi ca mi-am permis sa intru in vb cu tine, dar am considerat ca trebuie sa spun si altora ce am patit eu "din greselile altora avem de invatat"

madutza10
17.09.2007, 09:05:37
Daca vrei formatie ar cam trebui sa cauti de pe acum.

madutza10
17.09.2007, 09:15:39
Buna fetelor,
Va pupik
Buna! Si eu am nunta la "Casa Rustic" pe 23/08/08. Spune-mi si mie ce stii tu despre local, sa ne completam cunostintele.
Multumesc anticipat!

madutza10
17.09.2007, 12:31:07
Buna fetelor!

Va rog sa imi recomandati si mie un restaurant de 80-100 persoane ,cu spatiu de dans maricel si nu prea scump ...cam multe vreau ..nu??
Hanul Drumetului 40E cu bautura inclusa
Casa Rustic 48E cu bautura inclusa
Alba aprox 130ron 4feluri de mancare + tort
Viilor aprox 110ron 4 feluri de mancare
Romanian Catering 40E 4feluri de mancare + aranjat sala, dar te obliga sa iei dj lor care costa 300E
Ana Rustic 40E 4 feluri de mancare, dar te obliga sa imbraci cu husele lor care costa 2.5 Escaunul si 6.5 masa (daca imi aduc bine aminte)
Preturile sunt de anul acesta iar daca vrei o ordine dupa aspectul localului....1Ana Rustic, 2 Romanian Catering,3 Casa Rustic, 4 Alba, 5 Hanul Drumetului........
Sper ca ti-au fost de ajutor ex. mele. Te inteleg perfect , atatea pers am si eu si este destul de greu de gasit sala , eu caut local si in 2006 pt 2007 si arvunisem ceva scump si mai bine am renuntat iar anul acesta am luat-o de la capat.
Mult succes:*

madutza10
17.09.2007, 12:59:51
Buna fetelor!

Romanian Catering 40E 4feluri de mancare + aranjat sala, dar te obliga sa iei dj lor care costa 300E
Ana Rustic 40E 4 feluri de mancare, dar te obliga sa imbraci cu husele lor care costa 2.5 Escaunul si 6.5 masa (daca imi aduc bine aminte)
Preturile sunt de anul acesta iar daca vrei o ordine dupa aspectul localului....1Ana Rustic, 2 Romanian Catering,3 Casa Rustic, 4 Alba, 5 Hanul Drumetului........
Sper ca ti-au fost de ajutor ex. mele. Te inteleg perfect , atatea pers am si eu si este destul de greu de gasit sala , eu caut local si in 2006 pt 2007 si arvunisem ceva scump si mai bine am renuntat iar anul acesta am luat-o de la capat.

dody
17.09.2007, 19:46:58

buna maduta.
nu ma supar..ms de sfaturi. si eu am cautat f mult pana m-am hotarat sa fac la calise;am fost la toate restaurantele pe care le-ai enumerat tu, mi-a placut mai ales hanul drumetului-au mancare f buna.insa, dp meu de vedere sa alegi un rest cu pretul meniului in euro e destul de riscant pt k euro poate sa ajunga la 4 lei la anul si astfel meniul ar creste destul.la calise meniul ma duce km la 180 ron cu absolut tot inclus.f mult mi-a placut rest vulturul iar pretul meniului m-a uimit 110 ron anul acesta.mi-a mai placut si terasa din cadrul localului calul balan(buftea) iar pretul meniului anul acesta este de 140 ron(un meniu f incarcat) dar patronul nu a vrut sa spuna cu cat creste pana la anul si mi-a dat de inteles k poate sa ajunga la 200 ron.
eu cred ca am facut alegere buna cu calise:D acum sa vedem cum o sa fie la anul.

dody
17.09.2007, 19:50:12
buna maduta.
nu ma supar..ms de sfaturi. si eu am cautat f mult pana m-am hotarat sa fac la calise;am fost la toate restaurantele pe care le-ai enumerat tu, mi-a placut mai ales hanul drumetului-au mancare f buna.insa, dp meu de vedere sa alegi un rest cu pretul meniului in euro e destul de riscant pt k euro poate sa ajunga la 4 lei la anul si astfel meniul ar creste destul.la calise meniul ma duce km la 180 ron cu absolut tot inclus.f mult mi-a placut rest vulturul iar pretul meniului m-a uimit 110 ron anul acesta.mi-a mai placut si terasa din cadrul localului calul balan(buftea) iar pretul meniului anul acesta este de 140 ron(un meniu f incarcat) dar patronul nu a vrut sa spuna cu cat creste pana la anul si mi-a dat de inteles k poate sa ajunga la 200 ron.
eu cred ca am facut alegere buna cu calise:D acum sa vedem cum o sa fie la anul.

acum am inteles la ce te refereai tu....eu am editat la profil, restaurantul este Calise nu Casa Nica;intr-adevar la Nica e frumos dar e km scump.180 ron meniul fara bautura,tort, fructe s.a asa k am renuntat.nu inteleg de ce nu s-a skimbat la profil restaurantul;

dody
17.09.2007, 19:57:06
buna!
ce credeti fetelor, la rochia asta merge trena?imi place f mult modelul dar imi doresc o rochie cu trena...si nu stiu daca se potriveste.
astept parerea voastra.

Brone
17.09.2007, 20:09:20
buna!
ce credeti fetelor, la rochia asta merge trena?imi place f mult modelul dar imi doresc o rochie cu trena...si nu stiu daca se potriveste.
astept parerea voastra.

De asta ce zici? Shi are trena ;)

prapadeala
17.09.2007, 20:16:35
buna!
astept parerea voastra.

Merge sa aiba trena, daca asa e modelul. Ar fi mai dificil sa pui tu trena. Si daca are ttrena, trebuie sa te gandesti la o modalitate sa prinzi trena incat sa poti dansa la restaurant.

Dupa cum vad rochia , care e stil ball gown, foarte bufanta, ar arata mai bine fara trena, si cu un voal lung care sa inlocuiasca trena

Succes

>:D<

Brone
17.09.2007, 22:32:16
Atzi facut contract cu fotograf..cameraman?? Daca da..pe ce suma???

melena
19.09.2007, 15:40:55
Buna miresici :)
se pare ca problema mea a fost rezolvata. Am gasit restaurant sau mai bine zis a gasit altcineva pentru mine.......si mi se cam impune sa fac acolo. Voi ce parere aveti de restaurantul modern?

andreeamaria
19.09.2007, 16:03:17
buna!
astept parerea voastra.
buna.este frumoasa rochita dar parerea mea e ca nu merge cu trena ca e prea umflata.nu ai o paza cu rochita sa se vada mai bine,in picioare?

andreeamaria
19.09.2007, 16:09:19
Atzi facut contract cu fotograf..cameraman?? Daca da..pe ce suma???
salut
eu am facut cu dj si am dat 100euro din 400
iar cu cameramanul am dat tot 100euro din 700.
si cu aranjatul salii am facut contract si am dat 150euro din 1000.
si la sala am dat 400euro

andreeamaria
19.09.2007, 16:13:53
file:///C:/DOCUME%7E1/Leoback/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Leoback/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpghttp://www.invitatiipentrununta.ro/?topic=magazin&action=list&grupa=6#
am ales in sfarsit invitatiile e nr Cce ziceti cum sunt?
modelul asta ne-a placut la amandoi.

andreeamaria
19.09.2007, 16:14:29
file:///C:/DOCUME%7E1/Leoback/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpgfile:///C:/DOCUME%7E1/Leoback/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-1.jpghttp://www.invitatiipentrununta.ro/?topic=magazin&action=list&grupa=6#
am ales in sfarsit invitatiile e nr C-1006 ziceti cum sunt?
modelul asta ne-a placut la amandoi.

CONT-INCHIS-047
19.09.2007, 16:22:03
Mi se pare un model inspirat.
Cu cat timp inainte de nunta va cumparati invitatiile?

andreeamaria
19.09.2007, 16:30:31
eu deja le-am cumparat si pana in decembrie trebuie sa le zic testul.care este ceva de genu.

A sosit clipa fericita in care Bunul Dumnezei ne-a binecuvantat

viata cu darul dragostei,

prin Harul Sfantului Duh,

si cu binecuvantarea mamelor noastre

Leontina si Valeria

si a nasilor nostri

Cristina si Adrian Antonescu

Noi,

Leontin si Andreea

Va binevestim insotierea prin taina Sfintei Cununii

Sambata,30 august 2008, la Biserica , orele 15.00

Dupa oficierea slujbei va invitam sa petreceti impreuna cu noi

La Restaurantul Serban, incepand cu orele 17.00

Va rugam sa va confirmati participarea pana la data de 10 august 2008.

iar in luna mai le dau.

oanab
20.09.2007, 15:16:28
:-<
Buna fetelor,
Si eu o sa am nunta pe 30.08.2008 si sunt foarte plictisita, imi doresc ceva de facut abia astept sa ajung la faza in care va trebui sa ma duc la cumparaturi 8-|

Anc
20.09.2007, 20:36:45
eu deja le-am cumparat si pana in decembrie trebuie sa le zic testul.care este ceva de genu.

A sosit clipa fericita in care Bunul Dumnezei ne-a binecuvantat

viata cu darul dragostei,

prin Harul Sfantului Duh,

si cu binecuvantarea mamelor noastre

Leontina si Valeria

si a nasilor nostri

Cristina si Adrian Antonescu

Noi,

Leontin si Andreea

Va binevestim insotierea prin taina Sfintei Cununii

Sambata,30 august 2008, la Biserica , orele 15.00

Dupa oficierea slujbei va invitam sa petreceti impreuna cu noi

La Restaurantul Serban, incepand cu orele 17.00

Va rugam sa va confirmati participarea pana la data de 10 august 2008.

iar in luna mai le dau.

Este foarte dragut modelul ales de voi. Noi inca nu am ales modelul de invitatii, nici nu prea ne-am mai uitat in ultima vreme. Oricum si noi tot prin mai ne gandeam sa incepem sa le dam.

Brone
21.09.2007, 23:35:51

Avand in vedere ca pt 2008 sunt cam full cameramanii..dj-ii...fotografii.... prefer sa rez intai aceste probl shi abia apoi sa ma gandesc la invitatzii. Am ales cateva modele interesante..textul il vreau f simplu shi am gasit (de fapt nasha :))) ) ceva orientativ. Dar ma intreb..cu cat timp inainte sa incep sa le imprashtii??? :D Dupa cum ai vazt... sunt in 2 orashe :))))

Brone
21.09.2007, 23:51:21
Acest model de invitatzie imi place

alina_hahuie
22.09.2007, 00:08:07
eu zic sa stai linistita ca nunta este un eveniment care se planifica si se anunta din timp asa ca cei care isi doresc sa vina vor putea sao faca planificandu-si concediul inainte sau dupa. Dak ar fi sa ne gandim noi la fiecare invitat in parte nici un moment al anului nu ar fi destul de bun.

Brone
22.09.2007, 12:17:03
eu zic sa stai linistita ca nunta este un eveniment care se planifica si se anunta din timp asa ca cei care isi doresc sa vina vor putea sao faca planificandu-si concediul inainte sau dupa. Dak ar fi sa ne gandim noi la fiecare invitat in parte nici un moment al anului nu ar fi destul de bun.

Mare dreptate ai... Shi mie mi s'a spus faza cu concediile... insa nu ma impacientez. Dupa nunta vreau sa mai avem shi noi sa aves de ales unde sa plecam...

dody
22.09.2007, 16:03:44
De asta ce zici? Shi are trena ;)

e superba:> dar mie imi place aia pentru k ei mare asa..umflata..sper ca intelegi la ce ma refer;))) oricum e fff frumoasa si asta?tu o sa-ti faci rochia ca cea dn avatar?

Brone
23.09.2007, 18:26:53
e superba:> dar mie imi place aia pentru k ei mare asa..umflata..sper ca intelegi la ce ma refer;))) oricum e fff frumoasa si asta?tu o sa-ti faci rochia ca cea dn avatar?

In genul celei din avatar vreau sa fie. Cred ca nu ma avantajeaza rochiile fara bretele shi rochiile prea umflate imi este teama ca or sa ma incurce.

mylunna
23.09.2007, 20:47:45

si eu ma casatoresc in 2008 , mai precis in august dar incaam emotii cu nasii.care pot fi pretentiile lor? cam cat iti pun pe masa nasii?:-&

Brone
24.09.2007, 10:48:29
si eu ma casatoresc in 2008 , mai precis in august dar incaam emotii cu nasii.care pot fi pretentiile lor? cam cat iti pun pe masa nasii?:-&

Depinde acum ce nashi ai.Nashii noshtrii sunt prieteni vechi shi nu au nici o pretentzie dar nici noi de la ei. Ne ajuta cu sfaturi cand le cerem..merg cu noi in cautari daca le cerem. Daca mergi pe traditzie ... tre sa'i intrebi ce vor cadou la nunta ..shi cam in functzie de asta itzi dau shi ei dar. Amanunte ref la traditzii chiar nu shtiu..eu una am mari probl cu parintzii ca nu vreau sa respect niciuna:D

miha1998
24.09.2007, 12:31:35

De ce ai emotii cu nasii?
Nu sunteti apropiati ca sa puteti discuta deschis?