PDA

Versiunea completa : Luna de miere intr-un parc de distractii

andreea.amelia
08.11.2012, 16:46:42
Acvatic sau terestru sau de ce nu ambele. Asta mi-as dori in luna de miere mai ales acvatic, dar am nunta pe 18 mai asa ca ar fii necesar un parc acvatic acoperit sau o tara in care sa fie cald. as vrea totusi ceva aproape sa nu coste mai mult drumul decat sejurul. idei ceva???

flatron
09.11.2012, 08:02:36
Acvatic sau terestru sau de ce nu ambele. Asta mi-as dori in luna de miere mai ales acvatic, dar am nunta pe 18 mai asa ca ar fii necesar un parc acvatic acoperit sau o tara in care sa fie cald. as vrea totusi ceva aproape sa nu coste mai mult drumul decat sejurul. idei ceva???

Noi in luna (saptaminile, mai bine zis) de miere am facut un mic circuit, in care am vizitat mai multe locuri, ne-am relaxat si ne-am si distrat. Astfel, in circuit am introdus si Gardaland. Nu stiu daca e suficient de aproape pentru tine, dar daca va doriti asa ceva eu va recomand. Parca in apropierea acestui parc exista si un parc acvatic, dar nu retin numele, pentru ca acolo nu am fost. Din cate stiu, exista un parc acvatic acoperit in Budapesta. Aquaworld se numeste, dar nu am fost si nu detin mai multe informatii.

bluegirl84
12.11.2012, 17:08:29
Andreea.amelia, cel mai mare waterpark acoperit din Europa este in Germania in apropiere de Berlin, se numeste Tropical Islands si este deschis tot anul. Au si posibilitati de cazare in padurea tropicala din interior, fie in cort sau la cabana. E ca si cum ti-ai face luna de miere pe o insula exotica, la pret redus. :)

andreea.amelia
12.11.2012, 19:32:19
Andreea.amelia, cel mai mare waterpark acoperit din Europa este in Germania in apropiere de Berlin, se numeste Tropical Islands si este deschis tot anul. Au si posibilitati de cazare in padurea tropicala din interior, fie in cort sau la cabana. E ca si cum ti-ai face luna de miere pe o insula exotica, la pret redus. :)

super ma voi interesa!:*

andrea85
12.11.2012, 19:46:05

Si eu il recomand, am vazut poze de la o prietena si arata superb acolo.

miresicamica
14.11.2012, 08:58:13

Wow ce frumos arata.:)>-

adelat
14.11.2012, 11:07:27

Am fost acum cativa ani acolo si chiar mi-a placut. Multa verdeata (ca doar e padure tropicala), o piscina destul de mare, un topogan, multe saune de tot felul, chestii de masaj, locuri de joaca pentru copii si multe altele.
Sotul meu are o fixatie cu saunele si pentru el a fost raiul pe pamant.
Nu te astepta insa sa ai multe topogane cum e la water park in mamaia. Este doar unul.
Se pune de fapt acentul pe relaxare, spa...nicidecum de o sedere activa.

Ca si concluzi mai mult de o zi nu cred ca mi-ar fi placut sa stau acolo.

http://www.tropical-islands.de/en/attractions/

daca esti interesata de un parc cu multe atractii care sa iti ridice parul in cap de la adrenalina atunci alege Europa park.

gabim_gabi
01.02.2013, 14:37:39
In sfarsit nu sunt singura care pentru luna de miere nu a vrut insule tropicale si plaje exotice! Noi am facut luna de miere la Portaventura, Spania. A fost vis! Bineineles ca nu tot sejurul a fost destinat parcului, dar a fost super! Pentru toti cei care dupa agitatia de nunta doresc o eliberare (la propriu) recomand cu incredere parcul. Mai ales ca anul trecut au inaugurat cel mai mare si mai rapid hypercoaster din Europa! Si acum mi se ridica parul pe spate cand ma gandesc la ce senzatii ofera...
Recomand si Europa Park, pentru ca este cel mai mare si mai cuprinzator de "prin preajma".

Daca mai sunt miresici care au facut luna de miere in parcuri de dstractii, astept pareri si impresii!