PDA

Versiunea completa : Restaurant Casa Moldoveana - Piatra Neamt

lavinia85
15.11.2012, 11:44:54
Poate sa-mi spuna o miresica cum a fost nunta la restaurantul Casa Moldoveana din Piatra Neamt ?? Lucruri Pro si Contra ... ca sa-mi fac o idee ce ma asteapta? Mersic.

alyna.pn
16.11.2012, 15:47:36
Poate sa-mi spuna o miresica cum a fost nunta la restaurantul Casa Moldoveana din Piatra Neamt ?? Lucruri Pro si Contra ... ca sa-mi fac o idee ce ma asteapta? Mersic.

din experienta altora iti spun sa ai foarte mare grija daca alegi acest restaurant....foarte mare grija la mancare si la ce te taxeaza la final....mai ales ultima parte

kinderootza
20.11.2012, 22:21:02

Am scris cateva dintre lucrurile pe care le-am simtit pe pielea mea atat inainte cat si in timpul nuntii la restaurantul Casa Moldoveana.

CONTRA

taxa scena - 300 lei. Deci daca iti aduci alta formatia decat cea a localului platesti o taxa pe care si-o baga in buzunar dar incearca sa te convinga ca se duce la stat. Atat a fost atunci dar se mareste anual.

gheata - este pe bani. La prima discutie aveam gheata fara numar iar cu o zi inainte de nunta am aflat ca avem o 'ratie' si daca depasim trebuie sa cumparam. In concluzie, a trebuit sa mearga socrul in toiul noptii sa cumpere gheata!

imbracamintea chelnerilor - a impresionat negativ invitatii intrucat o chelnerita avea pantalonii extrem de scurti si nu da deloc bine acest lucru la o nunta.

atitudine patroana - te simti ca ultimul om

degustare menu - diferenta enorma intre ce a fost cu o saptamana inainte fata de ziua nuntii. Totul a fost delicios la degustare insa la nunta a fost mediocru.

Cireasa de pe tort a fost dupa nunta cand am aflat ca pretul menu-ului nostru stabilit cu un an inainte de nunta este mai MARE decat cel la un an dupa nunta. Ciudat nu?

Aveti grija ca schimba formatia ca pe ciorapi si Dzeu stie cine o sa-ti cante la nunta daca alegi formatia localului (intr-un an se schimba muuulte).

PRO

localul arata bine insa pacat de oamenii care conduc si servesc in cadrul acestuia care sunt sub nivelul asteptarilor.

In concluzie: am avut multe de tras si daca ar fi sa repet NU as mai alege acest local deoarece m-au adus in pragul disperarii.

anreeamaria
14.12.2014, 17:27:56
Eu cunun in iunie 2015 la Casa Moldoveana...am avut nunta in octombrie si a iesit o petrecere nu frumoasa,ci super-super tare. Meniul a impresionat,pentru ca gustarea rece este intadevar bogata si buna de fotografiat...a fost totul proaspat,iar pastravul in sos de smantana si nuca i-a dat pe spate si pe cei care mai strambau din nasuc la peste.

http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_love.gif

Muzica a cantat toata noaptea,iar ultimii invitati au plecatla ora...9.00...dupa ce au luat mic dejunul cei care erau cazati...noroc ca a doua zi nu era alta petrecere organizata...
Am avut o camera din partea casei.
Sala,aranjamentele florale,buchetul de mireasa si lumanarile ni le-a facut echipa de acolo.

anreeamaria
14.12.2014, 17:33:33
Fina mea,adica viitoarea,s-a cam speriat de comentariile Laviniei...eu nu comentez,pentru ca depinde de om...insa sefa de acolo este pe pozitie,,,e o femeie hotarata,dar iti ofera alternative pana esti multumit....noi am vrut niste modificari la gustare...si puteam sa le facem in acelasi pret sau cu farafastacuri....am optat sa mentinem pretul,mai ales ca aveam contract din 2013.Dar nu am avut nici un leu in plus.Am primit o reducere la cazare,pentru ca nasii nostri au ramas trei zile la Piatra.

anreeamaria
14.12.2014, 17:45:22
[QUOTE=lavinia85;4839896]Poate sa-mi spuna o miresica cum a fost nunta la restaurantul Casa Moldoveana din Piatra Neamt ?? Lucruri Pro si Contra ... ca sa-mi fac o idee ce ma asteapta? Mersic.[/QUOTE
Noi am avut multe perechi care au avut petreceri acolo. Cumnatul meu si-a botezat copilul si apoi a avut cununia....au fost doar vreo 26 de petrecareti(cu noi cu tot),dar a meritat.
Si asa,ca o paranteza,baietii si fetele care servesc umbla ca titirezii....eu am avut o ospatarita mica de statura careia nu i-a scapt nimic...doi baieti si doua fete spirt....in pantaloni lungi! si negri....
Asa ca,draga Mara,cum stiu ca nu te temi ca o pereche de picioare goale ti-ar putea zdruncina fericirea si,cum stiu ca vreau sa te mariti si nu sa te calugaresti,mergi cu incredere inainte...noi am sunat-o pe sefa de acolo de am crezut ca o exasperam...si am intrebat-o tot felul de prostii...si ne-a raspuns de fiecare data....a meritat dialogul...

anreeamaria
14.12.2014, 17:53:18
Daca ar fi sa mai fac nunta o data,cu acelasi barbat cu care m-am maritat e clar,as merge tot la Casa Moldoveana...anul asta mergem la revelion...si ne vom scrie numele pe lampioane la ora 00.00....nota 10 pentru echipa de acolo si nota 10 pentru sefa lor...e profi femeia!

anreeamaria
14.12.2014, 18:06:37
din experienta altora iti spun sa ai foarte mare grija daca alegi acest restaurant....foarte mare grija la mancare si la ce te taxeaza la final....mai ales ultima parte
ar fi bine sa explici cu ce te-au taxat.Pentru ca nici eu nici cumnatul meu nu am avut alte costuri decat cele discutate la inceput.Mara,fina mea,a intrat deja in febra pregatirilor si i se pare ca timpul zboara prea repede.Noi am avut contract,asa cum are si ea.Si nu am avut ce reprosa.Dimineata am desfacut o sampanie si am baut-o cu personalul de acolo si cu sefa lor...si am vazut-o mai bine pe bucatareasa care ne-a dansat gaina si a scociorat dupa versurile alea vechi si amuzante.
Hai,ca nu te poate taxa nimeni cu nimic altceva decat ce ai stabilit.Ce,voi nu ati revizuit contractul inainte de nunta,ca nu cred asta? E drept ca in contract nu scria ca cine danseaza gaina ii spune nasului ca "tu gaina nu o ai,pana suta nu o dai!!!"Dar asta a fost afacerea nasului nostru ca sa isi primeasca gaina din martipan,bine cosmetizata de cei de la Magic Cake!

anreeamaria
14.12.2014, 18:13:05

Si-apoi,vad ca ai avut nunta la Onix,nu la Casa Moldoveana...ori am inteles eu gresit,ori Mara doarme cand citeste,ori ai raspuns nasol la o chestie pe care nu o cunosti! Daca vrei,te invit la nunta Marei...la Casa Moldoveana,ca sa ne intelegem!

http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_tongue.gif

Nu cred ca vei regreta. La inima buna,inima buna vine!

iulicacs
18.12.2014, 18:41:27
Eu am fost miresic la casa Moldoveana.Frumusel foc,inalt si destept.:)):)):))=))
Si cu o nunta pe masura! Faina tare! In ianuarie 2015 avem botezul tot la Casa Moldoveana.Imi da si mie cineva o sugestie legat de cate feluri de mancare merg la cumetrie?Presupun ca o parte din cei care s-au logat au deja copii.
Si fara suparare,ce e cu prostiile alea cu ospatarita cu fusta sau cu pantalonii foarte scurti? Am citit diverse pe aici,iar pentru cei care nu stiu,taxa de scena e frana -de mana si de picior-pentru orchestrele de proasta factura.Chiar am toata stima si pentru ospatari si pentru bucatari.Si pentru cum arata restaurantul.Adica pentru tot!
Nu ma uitati cu o sugestie la numarul de feluri :-?