PDA

Versiunea completa : Nunta la piscina... meniu meditaranean?

andreea.amelia
20.11.2012, 23:03:31
Ei? Ce parere aveti? Am si cateva persoane mai in varsta credeti ca or sa fie complet derutati de combinatiile de branzeturi cu struguri, proscitto cu pepene galben? Sau de preparatele din peste sau carne mai diferite? Nu am ales inca meniul, dar nunta va fii la piscina si ma gandeam ca s-ar potrivi foarte bine(de fapt nasa mi-a dat aceasta idee).O sa am bufet suedez si m-am gandit sa am aperitive, salata aperitiv, peste si friptura. Ceva idei??

uanabe
04.12.2012, 14:16:53
Ei? Ce parere aveti? Am si cateva persoane mai in varsta credeti ca or sa fie complet derutati de combinatiile de branzeturi cu struguri, proscitto cu pepene galben? Sau de preparatele din peste sau carne mai diferite? Nu am ales inca meniul, dar nunta va fii la piscina si ma gandeam ca s-ar potrivi foarte bine(de fapt nasa mi-a dat aceasta idee).O sa am bufet suedez si m-am gandit sa am aperitive, salata aperitiv, peste si friptura. Ceva idei??

Si noi tot la piscina vom avea nunta ( sper sa tina vremea cu noi) , insa meniul va fi unul cat se poate de traditional ( traditional romanesc nu traditional nunta:) ) pentru ca acesta este specificul locatiei alese. Meniul vostru suna foarte bine ..mie mi-ar placea ...acum depinde si de invitatii vostri pentru ca nu rar am auzit ca in cazul "meniurilor sofisticate" invitatii mai dau o fuga si pe la mc'donalds:). Daca veti avea invitati predominant persoane mai in varsta , fie ele de la oras sau de la tara , s-ar putea sa va auziti diverse comentarii mai rautacioase de genul " am murit de foame la nunta aia". Bafta cu meniul si invitatii si fara surprize de la vreme:)

Oana0508
14.04.2013, 20:25:01

Buna,

E o idee foarte buna si se combina perfect cu ideea de nunta la piscina. Nu cred ca un meniu traditional ar avea la fel de mult efect.

Floriina
22.04.2013, 17:47:51
Suna foarte bine.. dar cu siguranta cei mai varstinici vor fi derutati si unele doamne revoltate.. asta daca iti pasa.