PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2013

Pagini : [1] 2 3

ramurik24
30.11.2012, 20:46:26
Buna, miresici.
Am semnat si noi pentru 6 octombrie 2013 si sunt foarte fericita :D. Deschid eu topicul miresicilor de octombrie :) Va pup si spor la pregatiri.

bastet0707
04.12.2012, 17:25:50
Iuhuu..ce multe miresici de octombrie!!!!:">:">..:))

ramurik24
04.12.2012, 19:54:04
Am deschis topicul pt ca miresicile de octombrie discuta pe celalalte luni :D dar vad ca nu s-a obosit nimeni :))

bastet0707
05.12.2012, 10:00:36
In ce stadiu esti cu pregatirile? :D

ramurik24
06.12.2012, 14:54:45
In ce stadiu esti cu pregatirile? :D
Noi avem doar restaurantul...am gasit si foto dar nu am semnat inca; am gasit si florarie pt buchete si lumanari..eu am aranjametele incluse din partea restaurantului (deci am scapat de asta :D, o sa le mai imbunatatesc putin fata de ce imi ofera ei). Dj-ul este de la restaurant..vom avea pian in deschidere... Acum am stres cu domnisoarele de onoare..ca nu stiu cum sa le imbrac, am tot cautat rochite pe net...:( ..Am vazut niste colege care le-au facut la croitorese dar nu imi plac cum au iesit si prefer sa le cumpar de-a gata...

bastet0707
07.12.2012, 10:01:57
Noi avem doar restaurantul...am gasit si foto dar nu am semnat inca; am gasit si florarie pt buchete si lumanari..eu am aranjametele incluse din partea restaurantului (deci am scapat de asta :D, o sa le mai imbunatatesc putin fata de ce imi ofera ei). Dj-ul este de la restaurant..vom avea pian in deschidere... Acum am stres cu domnisoarele de onoare..ca nu stiu cum sa le imbrac, am tot cautat rochite pe net...:( ..Am vazut niste colege care le-au facut la croitorese dar nu imi plac cum au iesit si prefer sa le cumpar de-a gata...

Si noi tot restaurantul il avem si cam atat.Restaurantul imi ofera aranjamentul salii si flori naturale pe mese,Dj-ul este tot al restaurantului.Meniul include si bauturile (deci aici nu am stres in plus) si bombonele ferrero rocher.Cu foto-video ne cam chinuim deocamdata pentru ca nu am gasit ceva care sa ne satisfaca pe amandoi ,plus ca este extrem de scump ce am gasit pana acum.Asteptam,poate o sa fie vreun targ de unde sa alegem ceva.La domnisoare nu m-am gandit(desi cred ca va fi una singura:D)..Mi-ar placea mai multe,dar la nunta mea micuta nu prea are rost,desi arata super pozele cu mai multe d-soare imbracate la fel...La rochitica de miresica te-ai gandit?Ai gasit ceva pe placul tau?

Spor la pregatiri..

ramurik24
07.12.2012, 23:25:26
Si noi tot restaurantul il avem si cam atat.Restaurantul imi ofera aranjamentul salii si flori naturale pe mese,Dj-ul este tot al restaurantului.Meniul include si bauturile (deci aici nu am stres in plus) si bombonele ferrero rocher.Cu foto-video ne cam chinuim deocamdata pentru ca nu am gasit ceva care sa ne satisfaca pe amandoi ,plus ca este extrem de scump ce am gasit pana acum.Asteptam,poate o sa fie vreun targ de unde sa alegem ceva.La domnisoare nu m-am gandit(desi cred ca va fi una singura:D)..Mi-ar placea mai multe,dar la nunta mea micuta nu prea are rost,desi arata super pozele cu mai multe d-soare imbracate la fel...La rochitica de miresica te-ai gandit?Ai gasit ceva pe placul tau?

Spor la pregatiri..

Da...stiu ca e scump foto video..si eu am cautat de mi-a venit rau pana am gasit cva ca lumea...:( sunt foarte pretentioasa si nu ma multumeste orice. Eu o sa am 3 domnisoare, nu vreau doar una si plus de asta le mai pot delega sarcini :D..adica stiu ca am pe cine ma baza..una tine lumanarea, una se ocupa de pus flori in piept in biserica si la salon si cealalta de impartit bomboane, sampanie etc :D Da...caut de cativa ani o rochie si in sfarsit am gasit-o, stiu ca e THE ONE dar e 3000 ron si imi cam depaseste bugetul, vroiam sa dau maxim 2000; prefer sa investesc mai mult in luna de miere, iti arat si cateva poze. Acum m-am uitat si de invitatii, carduri si meniuri si am gasit cva...sa nu mai stau la anul sa mai caut.

bastet0707
17.12.2012, 10:41:09
Da...stiu ca e scump foto video..si eu am cautat de mi-a venit rau pana am gasit cva ca lumea...:( sunt foarte pretentioasa si nu ma multumeste orice. Eu o sa am 3 domnisoare, nu vreau doar una si plus de asta le mai pot delega sarcini :D..adica stiu ca am pe cine ma baza..una tine lumanarea, una se ocupa de pus flori in piept in biserica si la salon si cealalta de impartit bomboane, sampanie etc :D Da...caut de cativa ani o rochie si in sfarsit am gasit-o, stiu ca e THE ONE dar e 3000 ron si imi cam depaseste bugetul, vroiam sa dau maxim 2000; prefer sa investesc mai mult in luna de miere, iti arat si cateva poze. Acum m-am uitat si de invitatii, carduri si meniuri si am gasit cva...sa nu mai stau la anul sa mai caut.

E superba rochitica..sper sa reusesti sa o achizitionezi..pana la urma o singura nunta avem;)

anci83
17.12.2012, 11:35:01
e superba rochita,am mai vazut pe cineva aici cu aceeasi rochita,e absolut superba!

ramurik24
19.12.2012, 17:43:29
stiu ca e superba doar ca incep sa am dubii in privinta ei...ma saturasem de atata dantela (desi asta mi-am dorit de cand ma stiu), pt ca de vreo 2 ani e mania dantelei, am zis sa iau ceva simplu....si parca acum mi se pare prea simpla rochia :( nu stiu ce sa fac :((

alya2016
19.12.2012, 19:58:43

BUna este superba rochia ta... si e bun k macar ai un pret la ea...eu am vazut una frumoasa..dar nu am gasit-o in romania...asa k imi iau gandul de la ea.

ramurik24
26.12.2012, 23:19:46
BUna este superba rochia ta... si e bun k macar ai un pret la ea...eu am vazut una frumoasa..dar nu am gasit-o in romania...asa k imi iau gandul de la ea.

De cine e facuta rochita? a mea e de Madeline Gardner. Iti poti face o replica la ea...pe un site online..si pe mine ma bate gandul...crede-ma ca m-am documentat temeinic...si ma costa jumatate fata de cea originala.

ramurik24
26.12.2012, 23:20:59
e superba rochita,am mai vazut pe cineva aici cu aceeasi rochita,e absolut superba!

tot eu am pus poze cu ea :D la portalul de Miresici 2013.

alya2016
26.12.2012, 23:46:43
De cine e facuta rochita? a mea e de Madeline Gardner. Iti poti face o replica la ea...pe un site online..si pe mine ma bate gandul...crede-ma ca m-am documentat temeinic...si ma costa jumatate fata de cea originala.

Buna, rochia este creatia david tutora mon cheri si in europa este magazin doar in Anglia...si un pret la a nu stiu dar ii inchipui..o sa ma uit si la MAdeline Gardner....cred dar trebuie un croitor foarte priceput daca nu o sa gasesc alta ...o sa ma duc poate la piatra sa dau comanda...
Am vazut una asemanatoare la CAlvin Event parca doar ca avea o fundita in fata ...poate o sa trag o figa pana la braila unde este cel mai aproape magazin de mine si o sa vad sau poate cand vin in martie la o nunta la bucuresti..sa vin mai din timp k sa arunc un ochi si pe acolo.Apropo cat de ajunge ca sa o faci si unde?
Te pup .

ramurik24
27.12.2012, 02:05:40
Buna, rochia este creatia david tutora mon cheri si in europa este magazin doar in Anglia...si un pret la a nu stiu dar ii inchipui..o sa ma uit si la MAdeline Gardner....cred dar trebuie un croitor foarte priceput daca nu o sa gasesc alta ...o sa ma duc poate la piatra sa dau comanda...
Am vazut una asemanatoare la CAlvin Event parca doar ca avea o fundita in fata ...poate o sa trag o figa pana la braila unde este cel mai aproape magazin de mine si o sa vad sau poate cand vin in martie la o nunta la bucuresti..sa vin mai din timp k sa arunc un ochi si pe acolo.Apropo cat de ajunge ca sa o faci si unde?
Te pup .
pai la Jasmine ma costa cam 500 de dolari...iar la noi 3000 ron la Avangarde brides...si ti-o aduc cam in 4 luni...adica destul de greu.

alya2016
27.12.2012, 18:45:46
pai la Jasmine ma costa cam 500 de dolari...iar la noi 3000 ron la Avangarde brides...si ti-o aduc cam in 4 luni...adica destul de greu.

Timpul nu este o problema ..k am destul pana in septemrbie este timp dar sa stiu sigur k imi sta bine cu ea...aici e problema degeaba imi place mie daca nu ma prinde.

ramurik24
29.12.2012, 18:28:16
Timpul nu este o problema ..k am destul pana in septemrbie este timp dar sa stiu sigur k imi sta bine cu ea...aici e problema degeaba imi place mie daca nu ma prinde.

pai poti proba modelul original si vezi cum iti sta...cei de la Avangarde au magazin si in Iasi..iti este mai aproape..apoi iei o decizie.

Ionescu_Roxana
30.12.2012, 11:05:50
Buna Fetelor,

Ma numesc Roxana , si ma pregatesc de marele eveniment in octombrie 2013 ! Sunt noua in comunitatea miresicilor , dar sper sa facem schimb de cat mai multe impresii , pentru ca sincer ... sunt cam in pana de idei si numai cand ma gandesc sunt coplesita de emotii !!!

alya2016
30.12.2012, 11:48:04
Buna Fetelor,

Ma numesc Roxana , si ma pregatesc de marele eveniment in octombrie 2013 ! Sunt noua in comunitatea miresicilor , dar sper sa facem schimb de cat mai multe impresii , pentru ca sincer ... sunt cam in pana de idei si numai cand ma gandesc sunt coplesita de emotii !!!

Bine ai venit Roxana, Casa de piatra. si un an nou fericit alaturi de miresoiul tau.si spor la pregatiri. Incfetul cu incetulo sa le faci pe toate, toate la timpul lor.

bitza01
04.01.2013, 21:41:48
Buna fetelor,

Ma alatur si eu grupului miresicilor de octombrie 2013. Mai exact 5 octombrie la Valcea. Pana acum avem restaurantul, formatia si ROCHITA mea. Stiu ca e devreme pentru rochie dar nu am putut rezista... dragoste la prima vedere. A doua de fapt, ca a fost a doua rochie probata.

As vrea acum in ianuarie sa vad avansul pentru fotograf, dar nu sunt hotarata la cameraman inca. Am gasit o singura oferta cu 500 de euro... cam mult mi s-a parut... Si vreau sa incep (desigur) dieta =))

adelina_elena
04.01.2013, 23:50:38
Buna! La multi ani si o nunta de vis va doresc! Ma alatur si eu miresicilor de octombrie, cu o prima dilema: Cum programam biserica si sedinta foto, avand in vedere ca in oct. se intuneca in jur de 6.30?

Fotograful ne-a sugerat sa punem biserica pe la 15:30, ca intre 16.30 si 18.30 sa avem timp de sedinta foto, sa prindem apusul etc. Restaurantul ar fi pe la 20-20.30.

Iar pozele cu invitatii sa le facem inainte de biserica, dupa cununia civila.... Cum vi se pare ca ore? E aiurea pt invitati sa-i trm acasa dupa biserica? Voi ce spuneti? Multumesc tare mult!

bastet0707
05.01.2013, 12:00:08
Buna! La multi ani si o nunta de vis va doresc! Ma alatur si eu miresicilor de octombrie, cu o prima dilema: Cum programam biserica si sedinta foto, avand in vedere ca in oct. se intuneca in jur de 6.30?

Fotograful ne-a sugerat sa punem biserica pe la 15:30, ca intre 16.30 si 18.30 sa avem timp de sedinta foto, sa prindem apusul etc. Restaurantul ar fi pe la 20-20.30.

Iar pozele cu invitatii sa le facem inainte de biserica, dupa cununia civila.... Cum vi se pare ca ore? E aiurea pt invitati sa-i trm acasa dupa biserica? Voi ce spuneti? Multumesc tare mult!

Buna,

observ ca ai nunta cu o sapt inaintea mea..felicitari si o nunta asa cum ti-o doresti! Aceeasi intrebare o am si eu.Cum programam sedinta foto? In ce stadiu esti cu pregatirile? Te "bombardez" cu intrebari pentru ca esti din Galati.Fotograf ai gasit? Mult spor !

adelina_elena
05.01.2013, 14:23:34
Buna!

Noi am stabilit foto, video, restaurant si biserica: acum ne gandim la ce ora sa programam ora la biserica.

Am gasit foto, desigur. Noi am ales un fotograf flexibil, receptiv la ce ne dorim noi de la sedinta foto.

Ramane intr-adevar dilema programarii pe ore biserica-restaurant, astfel incat sa avem si timp de sedinta foto, avand in vedere ca se intuneca mai devreme decat in alte luni.

Tu cum te-ai gandit?

alya2016
05.01.2013, 17:45:10

eu zic ca este foarte bine...oricum toata lume merge acasa dupa cununia religioasa sa se schimbe...etc...ai ales orele perfewct

Ionescu_Roxana
06.01.2013, 17:06:39
Noi vom avea biserica la ora 16:00, si apoi sedinta foto..chiar am fost la o nunta in oct 2012 si biserica a fost la 16:00 si a fost foarte bine, a fost timp si pentru sedinta foto si totul a iest frumos !
Sper sa fie cat mai frumos si sa iasa totul Perfect !!!!

Akiss
07.01.2013, 18:14:25
Buna fetelor,

Ma alatur si eu voua, miresica de 5 octombrie 2013, la Focsani ( desi amandoi locuim in Bucuresti :P)

In privinta pregatirilor noi avem deja restaurantul cu avans cu tot, muzica la fel si foto-video. Acum urmatorul pas e sa gasesc si rochitica ce mi-e predestinata :P. In principiu avem in cap cam tot ce ne dorim, mai trebuie doar sa ne apucam sa cumparam ( pe masura ce mai strangem si banuti).

Abia astept sa vad cum merg pregatirile miresicilor de octombrie 2013 si sa ne bucuram de fiecare pas spre ziua cea mare.

alya2016
07.01.2013, 18:37:12
Buna fetelor,

Ma alatur si eu voua, miresica de 5 octombrie 2013, la Focsani ( desi amandoi locuim in Bucuresti :P)

In privinta pregatirilor noi avem deja restaurantul cu avans cu tot, muzica la fel si foto-video. Acum urmatorul pas e sa gasesc si rochitica ce mi-e predestinata :P. In principiu avem in cap cam tot ce ne dorim, mai trebuie doar sa ne apucam sa cumparam ( pe masura ce mai strangem si banuti).

Abia astept sa vad cum merg pregatirile miresicilor de octombrie 2013 si sa ne bucuram de fiecare pas spre ziua cea mare.

Bine ai venit....Casa de piatra.

ramurik24
07.01.2013, 22:50:13
Buna fetelor,

Bine ai venit >:D< mama mea este din Focsani si pe acolo am "copilarit" de la un an pana la varsta actuala :D in vacante si alte cele :D eu am pe 6 octombrie nunta :D pt ca pt sambata ne cereau un minim de 120 de persoane si prefer sa garantez pt mai putin. Eu deja am obosit cu pregatirile, desi stiam inainte ce vreau si fusesem cativa ani pe la targuri, dar am ajuns groaznic de pretentioasa si ma hotarasc foarte greu :(
Bafta multa cu pregatirile !

bastet0707
09.01.2013, 16:58:17
Buna!

Noi am stabilit foto, video, restaurant si biserica: acum ne gandim la ce ora sa programam ora la biserica.

Am gasit foto, desigur. Noi am ales un fotograf flexibil, receptiv la ce ne dorim noi de la sedinta foto.

Ramane intr-adevar dilema programarii pe ore biserica-restaurant, astfel incat sa avem si timp de sedinta foto, avand in vedere ca se intuneca mai devreme decat in alte luni.

Tu cum te-ai gandit?

Noi stam cumplit cu timpul liber..sper sa reusim sa ne organizam nunta cum ar trebui.Nu avem decat restaurantul si dj-ul.Fotograf nu am gasit inca ,am pus ochii pe o biserica ,dar trebuie mers si vorbit si eventual platit.nu avem verighete,nu avem idee de rochita..nimic..incep sa intru in panica cand vad aici ca marea majoritate sunt destul de inainte cu planurile si realizarile.Am bifat nasii pe lista,am gasit o florarie cu care ma gandesc sa colaborez pentru buchete,cocarde si lumanari..si cam atat..deocamdata:(

bitza01
09.01.2013, 17:05:14
Noi stam cumplit cu timpul liber..sper sa reusim sa ne organizam nunta cum ar trebui.Nu avem decat restaurantul si dj-ul.Fotograf nu am gasit inca ,am pus ochii pe o biserica ,dar trebuie mers si vorbit si eventual platit.nu avem verighete,nu avem idee de rochita..nimic..incep sa intru in panica cand vad aici ca marea majoritate sunt destul de inainte cu planurile si realizarile.Am bifat nasii pe lista,am gasit o florarie cu care ma gandesc sa colaborez pentru buchete,cocarde si lumanari..si cam atat..deocamdata:(

Si pentru noi e o problema timpul liber la care se adauga distanta. Stam in Bucuresti iar nunta e in Valcea, deci trebuie rezolvat tot in week enduri. Iar rochia mea de mireasa e la un atelier in Craiova =)). Dar am scapat si noi de grija nasilor, am gasit doritori si cununati religios!
Credeti ca e prea tarziu acum pentru aranjamentele de la biserica? Am inceput sa ma ingrijorez ca nu vom gasi la ora dorita.

adelina_elena
10.01.2013, 08:21:50
Te inteleg perfect. Si noi stam in Bucuresti, iar nunta va fi in Galati. Am tras un week-end maraton pt gasirea restaurantului, unul pt foto-video si muzica, evident cu multe tel. date de aici in prealabil...

Totusi, timp mai este, nu cred ca tb sa te ingrijorezi. Nu e tarziu pt biserica, dar daca v-ati hotarat care va fi aceasta si aveti si o ora preferata, puteti rezerva, ca sa stati linistiti.

Spor!

Si pentru noi e o problema timpul liber la care se adauga distanta. Stam in Bucuresti iar nunta e in Valcea, deci trebuie rezolvat tot in week enduri. Iar rochia mea de mireasa e la un atelier in Craiova =)). Dar am scapat si noi de grija nasilor, am gasit doritori si cununati religios!
Credeti ca e prea tarziu acum pentru aranjamentele de la biserica? Am inceput sa ma ingrijorez ca nu vom gasi la ora dorita.

bastet0707
10.01.2013, 10:04:06
..M-ati mai linistit..timp mai este!..Spor tuturor la pregatiri!;)

bitza01
10.01.2013, 10:44:29
Te inteleg perfect. Si noi stam in Bucuresti, iar nunta va fi in Galati. Am tras un week-end maraton pt gasirea restaurantului, unul pt foto-video si muzica, evident cu multe tel. date de aici in prealabil...

Totusi, timp mai este, nu cred ca tb sa te ingrijorezi. Nu e tarziu pt biserica, dar daca v-ati hotarat care va fi aceasta si aveti si o ora preferata, puteti rezerva, ca sa stati linistiti.

Spor!

Multumim! Noi o sa mergem week endul viitor sa vb cu fotograful si sa semnam. Dar am vazut aici ca miresicile de octombrie trebuie sa faca biserica inainte de 16 pentru a avea timp de poze dupa. In sensul asta am o ora preferata... Plus ca eu sunt din Pitesti si nu stiu daca voi veni de acolo in ziua nuntii sau nu ;;).. hehe, cine n-are probleme, isi face! pupici

ioanaechim21
11.01.2013, 10:12:21
Bună miresici!

și eu sunt o miresică de octombrie 2013, mai exact pe 5! până acum am scris la forumul de miresici 2013, dar mă bucur că ați creat unul special pentru luna noastră de vis!
sunt a 4-a cu nunta pe 5!
până acum avem așa: restaurant, muzică, foto-video, biserică!
avem deadline pentru ianuarie: nași și flori!
pentru februarie avem start la cumpărături, binențeles și alte cheltuieli în afara nunții pe care încercăm să le restrângem la maxim!
referitor la ora pentru biserică, la fel mă gândeam și eu să pun la 16:00, cununia civilă o vom avea imediat înainte, cred că 14.30-15:00!

vă pup pe toate :* și vă doresc ca anul acesta să fie cel mai bun și mai frumos, de care să vă aduceți plăcut aminte și cu zâmbetul pe buze toată viața!

ramurik24
11.01.2013, 21:36:33
Bună miresici!

și eu sunt o miresică de octombrie 2013, mai exact pe 5! până acum am scris la forumul de miresici 2013, dar mă bucur că ați creat unul special pentru luna noastră de vis!
sunt a 4-a cu nunta pe 5!
până acum avem așa: restaurant, muzică, foto-video, biserică!
avem deadline pentru ianuarie: nași și flori!
pentru februarie avem start la cumpărături, binențeles și alte cheltuieli în afara nunții pe care încercăm să le restrângem la maxim!
referitor la ora pentru biserică, la fel mă gândeam și eu să pun la 16:00, cununia civilă o vom avea imediat înainte, cred că 14.30-15:00!

vă pup pe toate :* și vă doresc ca anul acesta să fie cel mai bun și mai frumos, de care să vă aduceți plăcut aminte și cu zâmbetul pe buze toată viața!

Bine ai venit :D cand am deschis topic pe luna octombrie, nu prea am avut cu cine vorbi...majoritatea miresicilor vorbesc pe topicul general...
Eu am nunta pe 6 si vom incepe la restaurant mult mai devreme 16-17h, pt ca a doua zi se merge la servici...inca sunt in dilema cum sa fac cu biserica si foto...cred ca voi pune sedinta foto cu noi 2 prima si cu o ora inainte de restaurant, biserica. Cununia nu am cum s-o fac in aceeasi zi pt ca nu am avea timp :(
Si noi asteptam raspuns de la nasi...Sapt viitoare merg la Marriot la targ..desi e a 4 a oara cand ma duc :D , poate mai prind vreun voucher cva.
Am vb la make-up, la flori...am gasit si foto video doar ca nu am semnat; Dj avem de la salon. Mi-am ales si cva de incaltat..trebuie sa si probez si sa dau comanda...Rochia ma cam dispera pt ca am cautat f mult si cele care imi plac sunt f scumpe...

bitza01
11.01.2013, 21:41:07
Bine ai venit :D cand am deschis topic pe luna octombrie, nu prea am avut cu cine vorbi...majoritatea miresicilor vorbesc pe topicul general...
Eu am nunta pe 6 si vom incepe la restaurant mult mai devreme 16-17h, pt ca a doua zi se merge la servici...inca sunt in dilema cum sa fac cu biserica si foto...cred ca voi pune sedinta foto cu noi 2 prima si cu o ora inainte de restaurant, biserica. Cununia nu am cum s-o fac in aceeasi zi pt ca nu am avea timp :(
Si noi asteptam raspuns de la nasi...Sapt viitoare merg la Marriot la targ..desi e a 4 a oara cand ma duc :D , poate mai prind vreun voucher cva.
Am vb la make-up, la flori...am gasit si foto video doar ca nu am semnat; Dj avem de la salon. Mi-am ales si cva de incaltat..trebuie sa si probez si sa dau comanda...Rochia ma cam dispera pt ca am cautat f mult si cele care imi plac sunt f scumpe...

Uau ai vorbit deja la flori si machiaj! Eu ma gandeam ca pentru machiaj e ok sa vb prin vara. E prea tarziu oare? Cat despre flori si aranjarea salii... voi ce culori si ce flori veti folosi? Banuiesc ca cele mai ieftine sunt cele de sezon, dar nu prea stiu care ar fi in afara de crizanteme, care nu imi plac. La culori ma gandeam la un roz prafuit sau somon ... poate accente portocalii pe un fond ivoire-crem.

ramurik24
11.01.2013, 22:08:41
Uau ai vorbit deja la flori si machiaj! Eu ma gandeam ca pentru machiaj e ok sa vb prin vara. E prea tarziu oare? Cat despre flori si aranjarea salii... voi ce culori si ce flori veti folosi? Banuiesc ca cele mai ieftine sunt cele de sezon, dar nu prea stiu care ar fi in afara de crizanteme, care nu imi plac. La culori ma gandeam la un roz prafuit sau somon ... poate accente portocalii pe un fond ivoire-crem.

Am vb la machiaj pt ca o cunosc pe fata respectiva si mi-am luat de grija ( la mine e si mai simplu pt ca e duminica si sunt multi liberi); eu aranjamentele de sala le am din partea restaurantului...nu sunt mare branza ...din trandafiri rosii si cva cu alb...nu le-am vazut f bine cand am semnat contractul, erau pe telefon...au zis ca o sa vb atunci mai aproape, daca vrem sa le imbunatatim mai dam o diferenta...Printr-o prietena am aflat de o florarie super si imi plac f mult ce fac ei...pacat ca nu pot avea aceeasi calitate si la aranjamentele de sala...insa o sa trec peste pt ca sala aia e tot ce mi-am dorit :D de-asta am si acceptat sa fac duminica..
Fata de la florarie mi-a recomandat trandafiri si lisianthus, (ca flori de sezon)..care e f ok...eu vroiam si lalele, frezii, gerbere pt buchet...nu ma puteam hotari :( asa le-am eliminat pe toate :D mi-am ales lumanarile din trandafiri rosii si cateva fire de frezii albe...arata super...iti arat si poze cu ce am vrut sa-mi fac...am si o poza de la posibilul meu aranjament de sala, doar ca e din alt salon...
La masini cred ca voi pune cva crizanteme visinii in combinatie cu alb sau gerbere visinii sau ciclam...o sa merg sa-mi cumpar tull si sa fac fundite pt oglinzi..

bastet0707
12.01.2013, 10:27:02
Imi place tare mult buchetelul asta si pe aceeasi idee as vrea sa merg si pentru cocarde si lumanari..

ioanaechim21
14.01.2013, 09:07:36
Neața!

eu mă gândeam tot prin vară să vorbesc de machiaj, dar nici nu am idee la cine să-mi fac, pentru că la mine în oraș posibilitățile sunt cam limitate. La coafăr cred că mai devreme vorbesc, prin primăvară când voi merge la împrospătat de vârfuri :) La flori încă nu m-am decis! Vrem să mergem și noi la târgul din februarie de nunți! ar fi primul de genul acesta!

spor la pregătiri!
:*

bitza01
14.01.2013, 09:39:47
Imi place tare mult buchetelul asta si pe aceeasi idee as vrea sa merg si pentru cocarde si lumanari..

Mie mi-au placut aceste doua buchete, unul e de toamna, unul cu cale roz, f reusit.

bastet0707
14.01.2013, 12:26:39
Mie mi-au placut aceste doua buchete, unul e de toamna, unul cu cale roz, f reusit.

Bratarele(daca poarta alt nume,nu stiu) din flori naturale as vrea pentru domnisoarele de onoare..si pentru restul invitatelor as vrea bratari din dantela si o floricica mica,astfel incat sa nu mai gauresc rochite,iar pentru domni niste flori prinse cu o clama de buzunarul sacoului,la fel,sa nu gaureasca..

bitza01
14.01.2013, 12:29:05
Bratarele(daca poarta alt nume,nu stiu) din flori naturale as vrea pentru domnisoarele de onoare..si pentru restul invitatelor as vrea bratari din dantela si o floricica mica,astfel incat sa nu mai gauresc rochite,iar pentru domni niste flori prinse cu o clama de buzunarul sacoului,la fel,sa nu gaureasca..

Cred ca se numesc cocarde :-B. Eu nu vreau decat pentru domnisoarele de onoare, parintii mei si ai lui si eventual nasi. In rest... mi se pare o mare risipa. Doamnele nu vor sa si le prinda de rochii, iar pe domni nu ii intereseaza, in cele din urma ajung la cosul de gunoi in ambele cazuri. Mai bine imi iau mie ceva frumos :))

bastet0707
14.01.2013, 13:22:58
Cred ca se numesc cocarde :-B. Eu nu vreau decat pentru domnisoarele de onoare, parintii mei si ai lui si eventual nasi. In rest... mi se pare o mare risipa. Doamnele nu vor sa si le prinda de rochii, iar pe domni nu ii intereseaza, in cele din urma ajung la cosul de gunoi in ambele cazuri. Mai bine imi iau mie ceva frumos :))

Credeam ca cocardele sunt alea de pus in piept,atat..oricum..ai dreptate..e mare risipa..ca si marturiile..asta sa fie ultima problema a noastra..ce le punem in piept..deocamdata sa terminam de cumparat si contractat ce e mai important:D

bastet0707
14.01.2013, 13:27:35
Credeam ca cocardele sunt alea de pus in piept,atat..oricum..ai dreptate..e mare risipa..ca si marturiile..asta sa fie ultima problema a noastra..ce le punem in piept..deocamdata sa terminam de cumparat si contractat ce e mai important:D

corsaje cica se numesc..traiasca google!

ioanaechim21
14.01.2013, 15:33:29
fetelor eu sunt în dilemă dacă să iau mărturii sau nu, pentru că la mine în zonă tradiția spune ca fiecare familie să primească în dar un prosop de la mireasă. așa că nu sunt sigură că mai are rost mărturia?! voi ce ziceți?

bitza01
14.01.2013, 15:38:32
fetelor eu sunt în dilemă dacă să iau mărturii sau nu, pentru că la mine în zonă tradiția spune ca fiecare familie să primească în dar un prosop de la mireasă. așa că nu sunt sigură că mai are rost mărturia?! voi ce ziceți?

Daca vreti sa respecti traditiile zonei si alte traditii, ar trebui sa procedezi cum au procedat si alte prietene miresici din zona ta... asta e parerea mea cel putin. Oamenii sunt obisnuiti intr-un anumit fel intr-o zona geografica si orice schimbare de genul "fara prosoape" e privita ca zgarcenie (desi nu e neaparat asta). Daca nu te intereseaza parerea celorlalti, fa cum crezi tu si cum iti place!

ramurik24
14.01.2013, 23:02:25
Eu am renuntat la marturii .. am destule acasa de la alte nunti si vreau sa le arunc, am adunat o groaza de lucruri inutile in vitrina..sunt niste bani aruncati pe fereastra..eu voi pune pe farfurii la primire cate o bomboana Raffaello sau Ferrero Mon cheri :D sunt preferatele mele =P~
Referitor la florile in piept si eu vroiam sa iau la toata lumea..dar am intimpinat obiectii de la fete...ca le stric rochitele...asa ca voi pune doar la parinti, nasi,mire, cavalerii de onoare si fratelui meu...pt domnisoarele de onoare inca nu m-am hotarat daca vor avea corsaje sau buchetele mici :(

bitza01
16.01.2013, 15:20:02
Eu am renuntat la marturii .. am destule acasa de la alte nunti si vreau sa le arunc, am adunat o groaza de lucruri inutile in vitrina..sunt niste bani aruncati pe fereastra..eu voi pune pe farfurii la primire cate o bomboana Raffaello sau Ferrero Mon cheri :D sunt preferatele mele =P~
Referitor la florile in piept si eu vroiam sa iau la toata lumea..dar am intimpinat obiectii de la fete...ca le stric rochitele...asa ca voi pune doar la parinti, nasi,mire, cavalerii de onoare si fratelui meu...pt domnisoarele de onoare inca nu m-am hotarat daca vor avea corsaje sau buchetele mici :(

Apropos de florile in piept, ati observat ca boldurile sunt mereu boante?:)) oare de ce?
Lasand gluma la o parte, marturiile si florile (de piept, de masa) sunt cheltuieli asa zis inutile, dar fara ele... nu arata bine. Si eu vreau marturii comestibile, fie bomboane (nu arahide in ciocolata), fie niste prajituri de casa ambalate frumos. Oare cand ar trebui cumparate si marturiile pentru octombrie?

Ramopetro
16.01.2013, 22:25:27
Buna seara miresicilor,
si eu sunt miresica de octombrie, in 5:)

ramurik24
17.01.2013, 17:33:02
Buna seara miresicilor,
si eu sunt miresica de octombrie, in 5:)

bine ai venit :D si spor la miresit !!!

ramurik24
17.01.2013, 17:36:45
Apropos de florile in piept, ati observat ca boldurile sunt mereu boante?:)) oare de ce?
Lasand gluma la o parte, marturiile si florile (de piept, de masa) sunt cheltuieli asa zis inutile, dar fara ele... nu arata bine. Si eu vreau marturii comestibile, fie bomboane (nu arahide in ciocolata), fie niste prajituri de casa ambalate frumos. Oare cand ar trebui cumparate si marturiile pentru octombrie?

eu le voi lua dupa 15 septembrie...pt ca [ana atunci va fi cald afara si nu vreau sa ma trezesc ca arata urat...posibil sa se topeasca fie la transport, fie dupa cum le depoziteaza ei....am mai patit eu asa so prefer sa le iau mai tarziu...
pt domnisoarele de onoare am si o varianta sa le fac buchetele din bomboane...arata super...dar sunt f scumpe :( o sa vad prin august ce aleg...

cristina.cio
18.01.2013, 18:01:29
Buna fetelor
Si eu sunt miresica de octombire pe 6..Momentan am stabilit cu restaurantul si am comandat verighetele. E cineva care face nunta la Barletto?

ramurik24
18.01.2013, 20:48:18
Buna fetelor
Si eu sunt miresica de octombire pe 6..Momentan am stabilit cu restaurantul si am comandat verighetele. E cineva care face nunta la Barletto?

Bine ai venit...si eu am vrut sa fac nunta acolo...imi placea la nebunie Zefir, dar cand am auzit ca a fost inchis de Garda Financiara impreuna cu Bamboo...am renuntat... Bafta multa iti doresc! Noi am vrut sa nu riscam.

cristina.cio
18.01.2013, 21:56:39
Bine ai venit...si eu am vrut sa fac nunta acolo...imi placea la nebunie Zefir, dar cand am auzit ca a fost inchis de Garda Financiara impreuna cu Bamboo...am renuntat... Bafta multa iti doresc! Noi am vrut sa nu riscam.

Am auzit si noi zvonuri, dar am hotarat sa mergem inainte...Speram ca problemele lor sa nu afecteze nunta noastra :)

miresica12102013
19.01.2013, 08:44:06
Buna dimineata fetelor! Sunt miresica de octombrie si eu, pe 12 mai exact, asa ca bine v am gasit!
La ''momentul vorbirii'' avem restaurantul-templul lui dionysos, biserica-Sf Dumitru, verighetele, nasii si multe emotii :)
Maine mergem la targ pentru a vedea oferte foto-video, sa ne facem o parere cat de cat...dar suntem indecisi intre DJ si formatie, din mai multe motive, voi cum ati ales?
Florile, machiajul, cocardele le lasam pentru vara, de marturii as vrea sa ma interesez acum cat suntem in extra-sezon. Cele mai ingenioase marturii primite la o nunta au constat intr un cufar mic dragut(ieftin) in care se gasea un bilet la loto, completat de miri :), in rest lumanarele, bombonele, sticle de vin personalizate, figurine...am vazut ceva interesant dar nu stiu cat ar prinde la invitati, borcanelele atasate..banuiesc ca toata lumea consuma miere, si e ceva putin iesit din comun la o nunta, sper eu in sensul bun. . al meu nu e incantat dar o parere sincera de la voi m ar ajuta.
Dupa cum ati observat, scriu mult(vb la fel de mult) dar din dorinta de a face schimb de parereri si a avea o nunta frumoasa, de neuitat! va pup

bastet0707
19.01.2013, 10:11:06
Buna dimineata fetelor! Sunt miresica de octombrie si eu, pe 12 mai exact, asa ca bine v am gasit!
La ''momentul vorbirii'' avem restaurantul-templul lui dionysos, biserica-Sf Dumitru, verighetele, nasii si multe emotii :)
Maine mergem la targ pentru a vedea oferte foto-video, sa ne facem o parere cat de cat...dar suntem indecisi intre DJ si formatie, din mai multe motive, voi cum ati ales?
Florile, machiajul, cocardele le lasam pentru vara, de marturii as vrea sa ma interesez acum cat suntem in extra-sezon. Cele mai ingenioase marturii primite la o nunta au constat intr un cufar mic dragut(ieftin) in care se gasea un bilet la loto, completat de miri :), in rest lumanarele, bombonele, sticle de vin personalizate, figurine...am vazut ceva interesant dar nu stiu cat ar prinde la invitati, borcanelele atasate..banuiesc ca toata lumea consuma miere, si e ceva putin iesit din comun la o nunta, sper eu in sensul bun. . al meu nu e incantat dar o parere sincera de la voi m ar ajuta.
Dupa cum ati observat, scriu mult(vb la fel de mult) dar din dorinta de a face schimb de parereri si a avea o nunta frumoasa, de neuitat! va pup

Buna,miresica de octombrie!Bine ai venit!
Mi se pare ingenioasa ideea cu borcanelele de miere..si eu am gasit ceva care m-a atras..ciocolatele personalizate (atasez si un link http://www.ciocolaterie.ro/marturii-de-ciocolata/marturii-nunti/varietati-nunti/choco-card-de-multumire )

miresica12102013
19.01.2013, 10:17:30
wow..ce dragute sunt! m-am gandit marturiile sa fie utile, invitatii sa le ia cu placere acasa si sa le foloseasca. Ce ziceti de dop pentru sticla de vin? Va fi depozitat in sertar si de fiecare data cand va fi utilizat (in speranta ca licoarea lui bachus este printre preferate) isi vor aminti de unde o au.....zic si eu :)

bastet0707
19.01.2013, 11:02:06
wow..ce dragute sunt! m-am gandit marturiile sa fie utile, invitatii sa le ia cu placere acasa si sa le foloseasca. Ce ziceti de dop pentru sticla de vin? Va fi depozitat in sertar si de fiecare data cand va fi utilizat (in speranta ca licoarea lui bachus este printre preferate) isi vor aminti de unde o au.....zic si eu :)

Arata super,dar depinde si de pretul unul dop si de cati invitati ai..imi pare cam costisitor..si-asa sunt o sumedenie de cheltuieli ...zic si eu ;))

alya2016
19.01.2013, 11:06:34

foarte frumos....

miresica12102013
19.01.2013, 11:18:31
Arata super,dar depinde si de pretul unul dop si de cati invitati ai..imi pare cam costisitor..si-asa sunt o sumedenie de cheltuieli ...zic si eu ;))

ai si tu dreptate :) din ce am gasit pe net, cel mai ieftin pret este de 10 lei /bucata. :-? cu dus si intors

bastet0707
19.01.2013, 11:28:31
ai si tu dreptate :) din ce am gasit pe net, cel mai ieftin pret este de 10 lei /bucata. :-? cu dus si intors

Noi ne chinuim sa facem o nunta frumoasa,sa nu fie nici din saracie,dar nici cu fast.Simplu,elegant si frumos.Nu a ramas nici la noi batut in cuie sa facem marturii dulci mai ales ca restaurantul ne ofera pe mese bombonele ferrero rocher.O sa spuna invitatii k vreau sa-i ducem inspre insulina..asta deocamdata e cea mai mica grija a mea.Problema ramane in continuare oferta de foto-video..diversificata ,ce-i drept,dar atat de scumpa..tind sa-i inteleg totusi sa aiba preturile astea ..ei ajung acasa si mai lucreaza la materialele pe care le-au dobandit dupa mult stat in picioare..

miresica12102013
19.01.2013, 11:36:38
''O sa spuna invitatii k vreau sa-i ducem inspre insulina'' ce scumpa ai fost :))
Si eu la foto video sunt in dubii,am vazut multe oferte dar intr-adevar cam scumpe. e munca lor, nu o contest, si sunt momente importante de care vrei sa iti amintesti cu drag. Pozele raman pentru totdeauna si mi as dori sa fie de calitate, dar in raport cu pretul. Noi, miresicile de toamna, consider ca avem un avantaj in plus pentru peisaj :)

cristina.cio
19.01.2013, 12:01:00
Buna,miresica de octombrie!Bine ai venit!
Mi se pare ingenioasa ideea cu borcanelele de miere..si eu am gasit ceva care m-a atras..ciocolatele personalizate (atasez si un link http://www.ciocolaterie.ro/marturii-de-ciocolata/marturii-nunti/varietati-nunti/choco-card-de-multumire )

Buna, Sunt super dragute aceste ciocolatele, imi amintesc ca ai mei au participat la o nunta unde au primit asa ceva, insa nu am mai vazut de atunci si habar nu aveam de unde pot fi comandate,multumim tare mult pentru link :x

bastet0707
21.01.2013, 09:38:49
Ma bucur ca am putut fi de folos:D..facem schimb de idei aici si ne sustinem moralul ..;))

ioanaechim21
21.01.2013, 10:52:43

Bun venit miresici noi pe această secțiune de forum! :*

și eu mă gândeam la borcănele cu miere personalizate, dar fac calcule să văd dacă o să iau mărturii, pentru că la mine (mă repet) tradiția pe care o voi respecta este de a acorda fiecărei familii câte un prosop (va fi drept mărturie).
spor la pregătiri miresici de toamnă!

bastet0707
21.01.2013, 12:11:10
Bun venit miresici noi pe această secțiune de forum! :*

și eu mă gândeam la borcănele cu miere personalizate, dar fac calcule să văd dacă o să iau mărturii, pentru că la mine (mă repet) tradiția pe care o voi respecta este de a acorda fiecărei familii câte un prosop (va fi drept mărturie).
spor la pregătiri miresici de toamnă!

E draguta tare datina asta la tine..pe undeva scapi de gandurile astea.."ce sa pun sa arate frumos si sa fie si ceva original?" ,desi..e mai scump la tine de achizitionat pe putin 60 de prosoape:(

miresica12102013
21.01.2013, 18:37:11
Buna seara viitoarelor doamne! :) a fost cineva la targ in we? Schimb de pareri?
va pup

bitza01
21.01.2013, 19:16:03
Buna seara viitoarelor doamne! :) a fost cineva la targ in we? Schimb de pareri?
va pup

Bine ati venit noile miresici! Si eu as vrea sa stiu daca a fost cineva la targ? Cand mai stiti ca vor fi targuri de nunti?
Noi am fost in week end la ofertare pentru aranjarea salii si ne-a calculat la 8000 (!!!) lei pentru 300 de persoane. Mi se pare exagerat de mult... nu credeti? Sau sunt depasita eu de costuri...

ramurik24
21.01.2013, 21:30:55

Bine ai venit :D ma bucur ca faci nunta la Templu...eu 2 ani am fost super convinsa ca acolo voi face, insa cand am hotarat sa facem nunta pretul meniului era destul de mare, asa am gasit alt salon mai ieftin si mai elegant :x . Anyway..sa stii ca ideea ta cu borcanelele cu miere se cam practica; eu am avut 3 colege la job care au avut asa cva anul trecut. Au cumparat miere separat si borcanele..cineva le-a luat din Ikea..sunt unele mai mari cu capac de inox (am atasat poza)-pe site vad ca sunt 4 bucati 5 RON iar altcineva le-a luat de la Doraly....

ramurik24
21.01.2013, 21:35:30
va pup
Am fost eu la targ vineri..am scris aceleasi idei si la topicul de miresici 2013 si la cel de targuri; incep prin a spune ca biletul de intrare nu este 15 ron, cum s-a scris peste tot, ci 20 ron...In al doilea rand, marele minus este faptul ca nu au avut si locatia de la Palatul Parlamentului, cum a fost in fiecare an; pe baza biletului de intrare de acum se va putea merge la targul de la Palatul Parlamentului abia la inceputul lunii aprilie.
Targul a fost foarte slab...mi s-a parut cel mai slab de pana acum (precizez ca merg la Marriott incepand cu targul din 2009)..am reusit sa vorbesc cu 2 fotografi; la rochii erau prezenti Aire, Magic Bride, Agnes Toma si Salonul Gabriela, Tata si fiul (din cei ce ma interesau pe mine)...cei de la floraria Iris de data asta au avut o foarte slaba prezentare (se simte criza...cat mai putine flori ...), era si Carmen Ionita...sunt si faimosii producatori de invitatii din Oradea iar pe partea de beauty, a venit iar Oksana...erau si cateva firme de bijuterii...
Eu m-am dus sa probez rochite, abia asteptam..dar n-am avut de unde alege :(
Deci nimic special..astept targul de la Romexpo, sper sa fie mai ok acolo.. :(

ramurik24
21.01.2013, 21:38:20
Am uitat sa atasez si poza cu borcanelele :)

eva_nagy
21.01.2013, 21:45:14
Fetelor dau si eu buzna aici ca sa va felicit pentru ca sunteti pe linia dreapta legat de organizarea marelui eveniment. Si eu sunt o miresica de octombrie dar de ..2012! Pentru mine e asa un sentiment ciudat sa vad acolo o postare noua la topicul "Pregatirea mireselor de OCTOMBRIE 2013".... De mult incerc sa va scriu pentru a va ura mult spor la miresit si o viitoare viata de familie frumoasa si imbelsugata!
Si sa dea Doamne Doamne ca si anul acesta luna octomvrie sa fie la fel de frumoasa ca si anul trecut! Noi am avut soare si cald atat la nunta (06 oct) cat si la TTD (21 oct)...in semnatura puteti vedea pozele!

Va pup si inca odata, mult SPOR!!!! ;-)

miresica12102013
22.01.2013, 06:47:02
Bine ai venit :D ma bucur ca faci nunta la Templu...eu 2 ani am fost super convinsa ca acolo voi face, insa cand am hotarat sa facem nunta pretul meniului era destul de mare, asa am gasit alt salon mai ieftin si mai elegant :x . Anyway..sa stii ca ideea ta cu borcanelele cu miere se cam practica; eu am avut 3 colege la job care au avut asa cva anul trecut. Au cumparat miere separat si borcanele..cineva le-a luat din Ikea..sunt unele mai mari cu capac de inox (am atasat poza)-pe site vad ca sunt 4 bucati 5 RON iar altcineva le-a luat de la Doraly....

Buna, noi am semnat in noiembrie 2012 contractul, am prins o oferta de extrasezon, daca pot sa ii spun asa, si pretul meniului este accesibil, cu totul inclus, bineinteles din punctul nostru de vedere :) Este renovat si modificat salonul, ne-am indragostit de el la nunta unor prieteni, facuta la Templu :)

Cat despre borcanele....OLE!! deci se practica...vazusem doar ca se vand, dar nimeni cu certitudinea ca se si cumpara :P multumesc mult :*

miresica12102013
22.01.2013, 07:08:29
Am fost eu la targ vineri..am scris aceleasi idei si la topicul de miresici 2013 si la cel de targuri; incep prin a spune ca biletul de intrare nu este 15 ron, cum s-a scris peste tot, ci 20 ron...In al doilea rand, marele minus este faptul ca nu au avut si locatia de la Palatul Parlamentului, cum a fost in fiecare an; pe baza biletului de intrare de acum se va putea merge la targul de la Palatul Parlamentului abia la inceputul lunii aprilie.
Targul a fost foarte slab...mi s-a parut cel mai slab de pana acum (precizez ca merg la Marriott incepand cu targul din 2009)..am reusit sa vorbesc cu 2 fotografi; la rochii erau prezenti Aire, Magic Bride, Agnes Toma si Salonul Gabriela, Tata si fiul (din cei ce ma interesau pe mine)...cei de la floraria Iris de data asta au avut o foarte slaba prezentare (se simte criza...cat mai putine flori ...), era si Carmen Ionita...sunt si faimosii producatori de invitatii din Oradea iar pe partea de beauty, a venit iar Oksana...erau si cateva firme de bijuterii...
Eu m-am dus sa probez rochite, abia asteptam..dar n-am avut de unde alege :(
Deci nimic special..astept targul de la Romexpo, sper sa fie mai ok acolo.. :(

Buna! de acord cu tine. De la intrare am ramas surprinsi, cu pretul biletului...dar ok, ce era sa faci sa te intorci sa pleci? :-?:-w Spatiul ingust, standuri ingramadite.... Noi ne am dus mai mult pentru foto-video, si am gasit ceva dragut, ramane sa ne vedem saptamana aceasta sa discutam detalii, si sa vedem daca incheiem sau nu contractul, foto-video-nunta.com.
Va pup o zi usoara!

ioanaechim21
22.01.2013, 12:08:28
fetelor, eu vreau să merg la târg la Romexpo, primul de acest gen din viața mea!
ideea cu ciocolată drept mărturie mi se pare super! cui nu-i place ciocolata?! mai ales cu ambalaj personalizat!
mă gândesc și eu să leg prosopul (care va fi mărturia mea, cf tradiției) cu o pamblică drăguță la care să atașez o tabletă mică de ciocolată care să aibă scris pe ambalaj numele noastre și data nunții.

bitza01
22.01.2013, 12:13:24
fetelor, eu vreau să merg la târg la Romexpo, primul de acest gen din viața mea!
ideea cu ciocolată drept mărturie mi se pare super! cui nu-i place ciocolata?! mai ales cu ambalaj personalizat!
mă gândesc și eu să leg prosopul (care va fi mărturia mea, cf tradiției) cu o pamblică drăguță la care să atașez o tabletă mică de ciocolată care să aibă scris pe ambalaj numele noastre și data nunții.

Poti sa pui banuti din aceia de ciocolata, daca stii despre ce vorbesc :), atasati la prosop, sa-i prinzi cumva.

ioanaechim21
22.01.2013, 12:17:04
Poti sa pui banuti din aceia de ciocolata, daca stii despre ce vorbesc :), atasati la prosop, sa-i prinzi cumva.

bună idee, știu bănuții, de regulă sunt în ambalaj auriu, aș putea să le fac eu o etichetă pe care să o lipesc deasupra cu datele noastre, iar bănuții să-i lipesc pe fundița cu care o să leg prosopul, însă nu mi se pare prea bună ciocolata. totuși cred că invitații se vor bucura de dar, de ideea în sine, nu neapărat vor analiza calitatea ciocolatei!
mulțumesc pentru idee, cred că așa voi face!

bitza01
22.01.2013, 12:32:05
bună idee, știu bănuții, de regulă sunt în ambalaj auriu, aș putea să le fac eu o etichetă pe care să o lipesc deasupra cu datele noastre, iar bănuții să-i lipesc pe fundița cu care o să leg prosopul, însă nu mi se pare prea bună ciocolata. totuși cred că invitații se vor bucura de dar, de ideea în sine, nu neapărat vor analiza calitatea ciocolatei!

Cu placere! Cat despre calitatea ciocolatei, probabil ca nu e cea mai buna (vezi Mozart) dar si pretul este pe masura. Trebuie gasit un compromis zic eu, intre aspect, calitate si desigur pret.

Cu aceasta ocazie, va rog sa imi recomandati si mie un cameraman bun, undeva pana in 400 de euro. Atata dam la fotograf si nu cred ca as da mai mult pentru filmare... Multumesc anticipat miresicilor!

Miha_Muuu
22.01.2013, 13:21:40

Prosop cu banut ma duce cu gandul la inmormantare...mi se pare mai dragut cu o ciocolatica speciala

ioanaechim21
22.01.2013, 13:58:33
Prosop cu banut ma duce cu gandul la inmormantare...mi se pare mai dragut cu o ciocolatica speciala

cred că totuși un bănuț duce oarecum a funeralii, de aceea caut ceva inimioară sau cub sau altă formă! prospectez terenul! :)

andreea.ame
22.01.2013, 22:11:49
Si eu am pe 5 oct 2013. Am gasit restaurant, muzica, mai am fotograf. Sper sa gasesc unu " si ieftin si bun" , daca exista asa ceva :)

bitza01
22.01.2013, 22:33:32
Si eu am pe 5 oct 2013. Am gasit restaurant, muzica, mai am fotograf. Sper sa gasesc unu " si ieftin si bun" , daca exista asa ceva :)

Bine ai venit! Eu sunt din Pitesti si inainte sa gasim fotograful din Valcea, gasisem un cuplu de fotografi din pitesti, daca vrei iti spun numele lor, nu stiu daca am voie aici sa nu fie reclama. Eu m-am uitat pe net si mi-au placut pozele lor, oferta era de 500 de euro.

FlorentinaDia
23.01.2013, 22:31:45
Buna fetelor:*
Eu am avut nunta in aprilie anul trecut:) dar ma mai uit din cand in cand si pe la voi...
Am avzut ca ai nevoie de fotografi si cameraman ieftini si buni, ti-am trimis un mesaj privat cu un site, ca sa nu fac reclama aici ca stiu ca nu se accepta.
casa de piatra !!! Si succes la pregatiri

Julie_me
26.01.2013, 12:31:04
Buna,

Ma inscriu si eu printre miresicile de 2013, 5 octombrie 2013. Noi nu stam asa bine cu pregatirile din pacate, dar sper sa ne mobilizam in urmatoarea perioada. Abia saptamana trecuta am semnat contractul cu restaurantul. Urmeaza muzica si biserica o:-).

Am vazut ca sunt printre noi miresici care au ales Biserica Sf. Ilie. Este una dintre bisericile pe care ne-au recomandat-o nasii, dar inca nu am fost sa o vedem.

Julie

bitza01
28.01.2013, 16:39:59
Buna,

Ma inscriu si eu printre miresicile de 2013, 5 octombrie 2013. Noi nu stam asa bine cu pregatirile din pacate, dar sper sa ne mobilizam in urmatoarea perioada. Abia saptamana trecuta am semnat contractul cu restaurantul. Urmeaza muzica si biserica o:-).

Am vazut ca sunt printre noi miresici care au ales Biserica Sf. Ilie. Este una dintre bisericile pe care ne-au recomandat-o nasii, dar inca nu am fost sa o vedem.

Julie

Bine ati venit! A fost cam putina activitate zilele astea, miresicile sunt ocupate probabil. Eu mi-am comandat cercei pentru nunta/cununie civila de la Charm de Paris, sa vedem cum ies. Am vazut pe aici pe forumuri ca parerile erau impartite asupra ei...

Intre timp am decis si sa renunt la marturii si am suplimentat bugetul pentru decorarea salii (un plus la covor rosu, la fetele de masa, etc.). cum stati cu pregatirile?

bitza01
28.01.2013, 16:43:50
Era sa uit, am o intrebare adresata in special miresicilor din Bucuresti, care vor face cununia la Sectorul 1. Am citit pe forum cum ca la sectorul 1 nu au spatiu amenajat pentru a servi samapanie si prajituri, dupa cununie. Stiti ceva de asta? Ati mai fost la cununii acolo? Eu am fost acum multi ani la o cununie civila pe Maresal Averescu, dar era iarna si am servit sampania intr-o incapere alaturata... vara ma gandesc ca ne trimit afara... daca om avea unde :-s

ioanaechim21
29.01.2013, 10:56:01
bună fetelor!

eu mi/am comandat pantofii de mireasa ieri, vor fi gata peste cca 2 săptămâni, abia aștept să văd ce va ieși! am avut recomandare de la o altă miresică de pe forum 2013, în plus mai văzusem site-ul magazinului și-mi plăceau mai multe modele, așa că am combinat și aștept rezultatul final!

spor la pregătiri! a... nici eu nu iau mărturii, doar prosoape cum e tradiția la mine!

GinaDoicaru
31.01.2013, 00:21:47
Buna, miresici de octombrie 2013!

Ma alatur si eu grupului acesta deoarece am nunta pe 5 octombrie. Ma bucur ca suntem cateva si putem schimba impresii si sugestii despre marele eveniment :). Din cate am studiat, nu e nimeni pe aici din Brasov, nu? Pana acum am bifat restaurantul, nasii si suntem pe cale de a semna contracte la foto-video.
Va urez spor la miresit si un an mai usor decat ne imaginam. Sa speram ca va fi vreme frumoasa :)

LeliaCiobanu
31.01.2013, 02:17:23
Buna Fetelor,

Buna, avem nunta in aceeasi zi! si eu sunt noua si as vrea tare mult sa ne impartasim gandurile, va doresc tuturor mult succes la pregatiri! :*:x

v_cristina
31.01.2013, 19:37:53
Buna, avem nunta in aceeasi zi! si eu sunt noua si as vrea tare mult sa ne impartasim gandurile, va doresc tuturor mult succes la pregatiri! :*:x

buna miresici, eu sunt Cristina si ma alatur celor care au nunta pe 5 octombrie. pupici la toata lumea

v_cristina
31.01.2013, 19:45:57

buna, eu am ales sa fac poze in loc de marturii, in momentul in care ii intampin si le voi oferii in aceasi seara. ma gandesc ca va fi cu siguranta o marturie pastrata. ce parere aveti?

v_cristina
31.01.2013, 19:48:50

eu as alege corsaje, buchet are mireasa si nasa, dar ai suficient timp sa te decizi. ;;)

Julie_me
31.01.2013, 21:47:01
buna, eu am ales sa fac poze in loc de marturii, in momentul in care ii intampin si le voi oferii in aceasi seara. ma gandesc ca va fi cu siguranta o marturie pastrata. ce parere aveti?

Mie imi place ideea. Am fost la nunta la niste prieteni si am primit ca marturie fotografia cu ei si cu noi, pe care imediat ce am ajuns acasa am pus-o in album ;;).

Julie_me
31.01.2013, 21:56:06
Buna, miresici de octombrie 2013!

Ma alatur si eu grupului acesta deoarece am nunta pe 5 octombrie. Ma bucur ca suntem cateva si putem schimba impresii si sugestii despre marele eveniment :). Din cate am studiat, nu e nimeni pe aici din Brasov, nu? Pana acum am bifat restaurantul, nasii si suntem pe cale de a semna contracte la foto-video.
Va urez spor la miresit si un an mai usor decat ne imaginam. Sa speram ca va fi vreme frumoasa :)

Bine ai venit! Si eu tot pe 5 octombrie am nunta, insa in Bucuresti. Ati incheiat contract si pentru muzica?

GinaDoicaru
01.02.2013, 09:51:18
Bine ai venit! Si eu tot pe 5 octombrie am nunta, insa in Bucuresti. Ati incheiat contract si pentru muzica?

Inca nu am semnat contractul, am vorbit cu Dj-ul si urmeaza sa ne intalnim sa stam de vorba. Oricum, nu am foarte multe optiuni, cei doi Dj cu care sunt in discutii sunt mai mult decat suficienti. In urma intalnirilor vom vedea care va fi cel ales. Nu sunt in urma cu pregatirile, nu? :)

ioanaechim21
01.02.2013, 13:38:42

e foarte bună idee cu foto-mărturie, eu așa am crezut că voi face până în clipa în care am pierdut o parte din salariu :( asta este caut soluții de suplimentare a fondurilor :)

week-end plăcut!

LeliaCiobanu
03.02.2013, 00:26:37
Fetelor noi avem pana acum restaurantul, nasii, muzica, foto si cam atat, in rest multe multe de gandit :)
Momentan ma tot uit dupa rochite si verighete, si ma gandesc la cadoul pt nasi, aveti cumva cateva idei pt cadoul nasilor? Voi ce le veti lua? Dar copiilor nasilor?
Va multumesc dragi miresici si va doresc mult spor! >:D< :X

LeliaCiobanu
03.02.2013, 00:43:31

Foarte finuta rochita!

miresica12102013
03.02.2013, 11:42:09
Buna dimineata miresici! Am semnat cu foto-video si saptamana viitoare arvunim DJ ul.....intre timp am primit vesti foarte bune, dar care ne pun putin in dificultate...nasa e gravida, si naste cu o saptamana inaintea nuntii :):-SS

LeliaCiobanu
03.02.2013, 19:54:38
Buna dimineata miresici! Am semnat cu foto-video si saptamana viitoare arvunim DJ ul.....intre timp am primit vesti foarte bune, dar care ne pun putin in dificultate...nasa e gravida, si naste cu o saptamana inaintea nuntii :):-SS

Ce de vesti bune! Lasa ca o sa fie bine, va descurcati voi! Pupici! ;):*

miresica12102013
03.02.2013, 19:57:41
Ce de vesti bune! Lasa ca o sa fie bine, va descurcati voi! Pupici! ;):*

Da, am vb si speram sa gasim cea mai buna solutie pentru toti

Miha_Muuu
03.02.2013, 23:34:42

:)) si a mea...da cu vreo 2saptamani inainte...la noi va sta bunica cu bebe intr-o camera de la hotelul unde vom face nunta...voi ati vb cu preotul care va cununa? teoretic 40 de zile dupa nastere nu ar avea voie in biserica...

miresica12102013
04.02.2013, 12:58:09
:)) si a mea...da cu vreo 2saptamani inainte...la noi va sta bunica cu bebe intr-o camera de la hotelul unde vom face nunta...voi ati vb cu preotul care va cununa? teoretic 40 de zile dupa nastere nu ar avea voie in biserica...

inca nu am ajuns la preotul care ne cununa, am intrebat alt preot care a spus ca molifta de 8 zile e suficienta, dar la ''sursa'' trabuie sa ajungem, adica cel de la Sf Dumitru.
mai asteptam sa se duca la doctor sa calculeze, sa discute, apoi sa vedem exact. Nasii nuu sunt din bucuresti, si asta mai complica putin lucrurile si pentru ea ca mama (refacerea dupa cezariana) si pentru bebe (la nici 10 zile)...si nici nu avem hotel la restaurant, ci la cateva strazi distanta

Miha_Muuu
04.02.2013, 13:15:14
inca nu am ajuns la preotul care ne cununa, am intrebat alt preot care a spus ca molifta de 8 zile e suficienta, dar la ''sursa'' trabuie sa ajungem, adica cel de la Sf Dumitru.
mai asteptam sa se duca la doctor sa calculeze, sa discute, apoi sa vedem exact. Nasii nuu sunt din bucuresti, si asta mai complica putin lucrurile si pentru ea ca mama (refacerea dupa cezariana) si pentru bebe (la nici 10 zile)...si nici nu avem hotel la restaurant, ci la cateva strazi distanta

Asta cu 8 zile mi-a spus-o si mie un preot dar din pacate biserica lui e in renovare...noi o avem pe sora mea de rezerva in caz de ceva. Important e sa fie ea si bebe bine ca restul rezolvati voi..

ioanaechim21
04.02.2013, 13:20:36
salutare miresici de toamnă!

felicitări nășicelor ce vor deveni mămici! toate au un rost pe lume! o să fie bine și pentru voi finuțelor :)

eu sunt bucuroasă că m-au anunțat că mâine voi primi pantofii comandați, după un model cum l-am vrut eu! Doamne ajută să fie cum am vrut! abia aștept!
voi ce ați mai pregătit?
a...în weekend presupușii nași ne-au zis că la sf lunii feb-începutul lui martie ne dau răspunsul definitiv dacă ne cunună sau ba! suntem entiziasmați căci dau semne că vor!

vă pup!

miresica12102013
04.02.2013, 13:35:06

felicitări nășicelor ce vor deveni mămici! toate au un rost pe lume! o să fie bine și pentru voi finuțelor :)

a...în weekend presupușii nași ne-au zis că la sf lunii feb-începutul lui martie ne dau răspunsul definitiv dacă ne cunună sau ba! suntem entiziasmați căci dau semne că vor!

vă pup!

multumim! bafta si voua!

bitza01
04.02.2013, 13:41:30
Fetelor, am o intrebare organizatorica. In ce perioada va programati la biserica (ma refer cu cate luni inainte)? Si a doua ar fi: pentru ce ora ati optat la biserica sa fie slujba? Eu ma gandisem la 15:30, pe la 17 asa sa fie gata cu slujba si sa prindem si noi o ora de poze inainte de apus. Dar apoi m-am gandit ce vor face invitatii care vin la slujba si nu sunt din localitate... unde ii tin?

Merci!

miresica12102013
04.02.2013, 17:13:26
Fetelor, am o intrebare organizatorica. In ce perioada va programati la biserica (ma refer cu cate luni inainte)? Si a doua ar fi: pentru ce ora ati optat la biserica sa fie slujba? Eu ma gandisem la 15:30, pe la 17 asa sa fie gata cu slujba si sa prindem si noi o ora de poze inainte de apus. Dar apoi m-am gandit ce vor face invitatii care vin la slujba si nu sunt din localitate... unde ii tin?

Merci!

Buna, eu pot sa iti spun in cazul meu(bucuresti) ca am fost la biserica in a doua duminica din ianuarie si erau destul de multe cupluri care au venit sa intrebe, si majoritatea au dat avansul, asa ca am procedat si noi la fel si am lasat avansul sa fim siguri. Erau miresici de iulie, septembrie si octombrie...poti sa te duci la biserica aleasa intr o duminica dupa slujba sa intrebi.
Referitor la a doua intrebare, am verificat ora la care apune soarele (deh), in jur de 17.45, slujba tine maxim 30 minute, si cu marja de eroare am programat biserica la 17, cateva poze in fata, apoi mergem la restaurant, pe care l am ales aproape, tocmai in aceasta idee. Cine este din Bucuresti poate ajunge acasa si sa revina dupa 19 la restaurant, cine nu este din localitate va merge cu noi ..... noi avem putine persoane in aceasta situatie, dar am incercat sa cuprind toate aspectele.
Mai vreau sa spun ca sedinta foto este inainte de biserica, iar cununia civila este cu o zi inainte.

Sper ca te am ajutat cat de cat. seara buna pupicei

bitza01
04.02.2013, 17:20:38
Buna, eu pot sa iti spun in cazul meu(bucuresti) ca am fost la biserica in a doua duminica din ianuarie si erau destul de multe cupluri care au venit sa intrebe, si majoritatea au dat avansul, asa ca am procedat si noi la fel si am lasat avansul sa fim siguri. Erau miresici de iulie, septembrie si octombrie...poti sa te duci la biserica aleasa intr o duminica dupa slujba sa intrebi.
Referitor la a doua intrebare, am verificat ora la care apune soarele (deh), in jur de 17.45, slujba tine maxim 30 minute, si cu marja de eroare am programat biserica la 17, cateva poze in fata, apoi mergem la restaurant, pe care l am ales aproape, tocmai in aceasta idee. Cine este din Bucuresti poate ajunge acasa si sa revina dupa 19 la restaurant, cine nu este din localitate va merge cu noi ..... noi avem putine persoane in aceasta situatie, dar am incercat sa cuprind toate aspectele.
Mai vreau sa spun ca sedinta foto este inainte de biserica, iar cununia civila este cu o zi inainte.

Sper ca te am ajutat cat de cat. seara buna pupicei

Da, m-ai ajutat, multumesc! Banuiesc ca va trebui sa intreb si cat dureaza slujba... eu intelesesem de o ora jumate maxim...

miresica12102013
04.02.2013, 17:39:26
Da, m-ai ajutat, multumesc! Banuiesc ca va trebui sa intreb si cat dureaza slujba... eu intelesesem de o ora jumate maxim...

Da, intreaba, sa stii exact...am semi-asistat la o cununie religioasa care a sarit de 2 ore, la cererea mirilor, au vrut varianta pe lung, nu stiu exact. si trebuie sa recunosc ca am fugit dupa cele 2 ore pentru ca nu mai tineu nici picioarele(nu erau scaune libere) nici stomacul (de foame). M am intors ca o ''doamna'' la restaurant, dupa cateva ore. Urat stiu, nu ma judecati :(

ramurik24
04.02.2013, 18:01:30
Vezi ca de cele mai multe ori copilul nu se naste la termen...fie inainte fie dupa termen...asta in cazul in care nu apeleaza la cezariana (nerecomandabila de altfel, decat in cazuri extreme). Eu am exemple si in familie si la prieteni..fetele pot sa-ti spun ca s-au nascut inainte de termen cu o sapt, doua, iar baietii dupa termen... Oricum bafta multa !!

ramurik24
04.02.2013, 18:02:24
Foarte finuta rochita!
Multumesc mult ! Inca n-am ajuns s-o probez...:(

ramurik24
04.02.2013, 18:04:23
Fetelor noi avem pana acum restaurantul, nasii, muzica, foto si cam atat, in rest multe multe de gandit :)
Momentan ma tot uit dupa rochite si verighete, si ma gandesc la cadoul pt nasi, aveti cumva cateva idei pt cadoul nasilor? Voi ce le veti lua? Dar copiilor nasilor?
Va multumesc dragi miresici si va doresc mult spor! >:D< :X
Am si eu aceeasi mare problema..CADOUL PT NASI :(( aveti idei ???

Akiss
05.02.2013, 15:25:15
Vai, fetelor, ce de miresici de 5 octombrie 2013! Sa dea Dumneazeu sa fie pentru toate cu noroc! :) Am lipsit ceva vreme de aici si vad ca deja se inainteaza in pregatiri. Luna asta vrem si noi sa intrebam la biserica si la cununia civila, sper ca se pot stabili lucrurile chiar si cu 8 luni inainte ( de azi chiar in 8 luni) :P
Domnisoarelor de onoare m-am gandit sa le iau corsaje de pus la mana, avand in vedere ca nu vreau sa le impun sa fie si seara imbracate ca ziua ar fi frumos sa se deosebeasca de ceilalti invitati!

Si recunosc...si eu am o mare problema cu ce le vom lua nasilor! :) Poate gasim aici o idee.

Va pup si spor la pregatiri.

alya2016
05.02.2013, 20:26:40

eu sunt bucuroasă că m-au anunțat că mâine voi primi pantofii comandați, după un model cum l-am vrut eu! Doamne ajută să fie cum am vrut! abia aștept!
voi ce ați mai pregătit?

vă pup!

felicitari atunci si sa dea Domnul sa se realizeze...sa va fie nasi...

adelina_elena
05.02.2013, 21:35:37

Merci!

Mama a fost pe 9 ianuarie sa ne programeze si spunea ca erau mai multe cupluri petru programari, deja. Noi ne-am grabit pentru ca ne doream neaparat la acea biserica, la un anumit preot si am vrut sa ne alegem ora fara emotii. Cred ca va puteti programa deja, pentru a alegeti linistiti ora.

Noi ne-am programat la biserica la ora 15.30, tocmai pentru a avea timp de poze dupa slujba. Pe 19 octombrie anul trecut chiar am fost atenti, si pe la 18.30 era cam intuneric...Si noi am avut dilema "ce fac invitatii in acest timp?", dar am trecut peste. Asa cum imi spunea pe forum o miresica, ei vad pe invitatie cand e biserica, cand e restaurantul si au timp sa treaca pe acasa, sa se reimprospateze etc:) Iar pe cei care nu sunt din oras, ii cazam la o pensiune, deci au unde sa mearga.

Miha_Muuu
05.02.2013, 22:20:10
Mama a fost pe 9 ianuarie sa ne programeze si spunea ca erau mai multe cupluri petru programari, deja. Noi ne-am grabit pentru ca ne doream neaparat la acea biserica, la un anumit preot si am vrut sa ne alegem ora fara emotii. Cred ca va puteti programa deja, pentru a alegeti linistiti ora.

Noi ne-am programat la biserica la ora 15.30, tocmai pentru a avea timp de poze dupa slujba. Pe 19 octombrie anul trecut chiar am fost atenti, si pe la 18.30 era cam intuneric...Si noi am avut dilema "ce fac invitatii in acest timp?", dar am trecut peste. Asa cum imi spunea pe forum o miresica, ei vad pe invitatie cand e biserica, cand e restaurantul si au timp sa treaca pe acasa, sa se reimprospateze etc:) Iar pe cei care nu sunt din oras, ii cazam la o pensiune, deci au unde sa mearga.

Si noi o sa facem cam la fel.
Eu ma gandeam sa le luam bilete la autobuzul ala supraetajat celor care nu sunt din Bucuresti sa faca o plimbare prin oras dar am renuntat la idee. Oricum la biserica vin doar cei apropiati asa ca nu cred ca e o problema ca e mai devreme, vor intelege

ioanaechim21
06.02.2013, 08:58:33
Neața miresici!

După cum vă spuneam ieri am primit pantofii de mireasă comandați, mă rog făcuți la comandă, așadar iată-i: :)

spor la pregătiri!

bastet0707
06.02.2013, 12:31:09
Am si eu aceeasi mare problema..CADOUL PT NASI :(( aveti idei ???

Buna,

voi ridicati foarte bine problema...ceva idei? Noua nu ne-au confirmat inca nasii..tot in jurul sfarsitului lunii februarie-inceputul lunii martie o vor face..

miresica12102013
06.02.2013, 14:49:13
Neața miresici!

După cum vă spuneam ieri am primit pantofii de mireasă comandați, mă rog făcuți la comandă, așadar iată-i: :)

spor la pregătiri!

Super! imi plac, si par foarte confortabili, dincolo de faptul ca tocul este micutz. Sa i porti cu maare placere

miresica12102013
06.02.2013, 14:50:29
Buna,

voi ridicati foarte bine problema...ceva idei? Noua nu ne-au confirmat inca nasii..tot in jurul sfarsitului lunii februarie-inceputul lunii martie o vor face..

Ma alatur voua, miresicilor fara nasi...inca
:)
Nasa s a consultat cu doctorul si cu sotul si ar fi cel mai potrivit sa nu forteze lucrurile, asa ca ramane bebe pe primul loc.
Suntem in cautari....

ioanaechim21
07.02.2013, 09:04:37
salutare miresici de toamnă! :)

ieri am primit o lecție de viață! de cât de nedreaptă este în România! dar știți proverbul: orice șut e un pas înainte!

așa și cu nașii noștrii, cineva va fi și pentru noi, nu trebuie să ne stresăm exagerat de mult!

spor la pregătiri!

Miha_Muuu
07.02.2013, 09:29:14
salutare miresici de toamnă! :)

ieri am primit o lecție de viață! de cât de nedreaptă este în România! dar știți proverbul: orice șut e un pas înainte!

așa și cu nașii noștrii, cineva va fi și pentru noi, nu trebuie să ne stresăm exagerat de mult!

spor la pregătiri!

Ioana ce s-a intamplat? Orice ar fi nu trebuie sa pui la suflet. Important este ca tu si miresoiul tau sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult mult mult. Impreuna puteti trece peste orice. Pupici

ioanaechim21
07.02.2013, 11:23:50
Ioana ce s-a intamplat? Orice ar fi nu trebuie sa pui la suflet. Important este ca tu si miresoiul tau sa fiti sanatosi si sa va iubiti mult mult mult. Impreuna puteti trece peste orice. Pupici

mulțumesc pentru încurajări, ai dreptate Mihaela, sănătatea este cea mai importantă și că noi ne iubim și trecem peste orice împreună!

am vrut să particip la un concurs pt un post, am învățat, mi-am pregătit tot ce îmi trebuia, apoi m-am dus să mă înscriu (am mai fost odată la un concurs acolo și știam condițiile de participare). numai că la fața locului am aflat cu stupoare că o condiție eliminatorie de data aceasta numai, este posesia unui permis de conducere, pe care eu nu-l am. cu toate că am exact pregătirea pe care o căutau, nu mi-au dat nicio șansă măcar să vadă ce știu, practic deșteptăciunea și inteligența consta în permisul de conducere! asta este țara noastră! :(

Julie_me
07.02.2013, 21:41:25
Neața miresici!

spor la pregătiri!

Sa ii porti cu placere! Sunt frumosi si par foarte comozi :)

mimoo
08.02.2013, 09:35:48
Buna dragelor!
Si eu am nunta in octombrie, pe 5 mai exact :)
Pana in momentul de fata avem restaurantul, formatia, pachetul foto-video si am ochit si verighetele (dar nu stim inca cu certitudine daca acestea sunt).

V-ati gandit la o tema pentru nunta? La o paleta de culori?

V-am pupat.

GinaDoicaru
08.02.2013, 09:48:03
Buna dragelor!
Si eu am nunta in octombrie, pe 5 mai exact :)
Pana in momentul de fata avem restaurantul, formatia, pachetul foto-video si am ochit si verighetele (dar nu stim inca cu certitudine daca acestea sunt).

V-ati gandit la o tema pentru nunta? La o paleta de culori?

V-am pupat.

Bine ai venit si felicitari pt. eveniment, sa fie asa cum iti doresti!
In ceea ce ma priveste, referitor la tematica, imi doresc sa abordez tema calatoriilor (asta fiind una din pasiunile noastre) iar majoritatea ideilor le-am preluat tot de pe acest minunat forum :). Cromatica va fi pe nuante de rosu-portocaliu si maro avand in vedere perioada in care va avea loc nunta.
Tu ce preferinte ai?

mimoo
08.02.2013, 09:54:16
Momentan am in minte un decor minimalist cu mult alb si slabe accente de ciocolatiu. Sunt inca in proces de gandire. Covorul de la sala este un rosu inchis iar peretii o tenta de crem spre portocaliu.

Prinicpala mea grija cu privire la decorare sunt niste coloane (stalpi/piloni) care din pacate se regasesc in sala ...

GinaDoicaru
08.02.2013, 10:04:15
Da, cred ca s-ar integra foarte bine albul cu tenta de ciocolatiu, ar deschide sala. Referitor la stalpi, chiar sunt asa inestetici? Habar n-am ce ai putea face, dar in mod sigur, daca vorbesti cu cei care se ocupa de aranjamentele florale ar putea sa te sfatuiasca cel mai bine. Singura idee care imi vine momentan ar fi o acoperire cu ceva material/perdea de lumini... (parerea unui neprofesionist). Oricum ar fi, solutii se gasesc, asa ca nu-ti mai fa asa mari griji.
Spor la miresit!

mimoo
08.02.2013, 12:09:56
La perdeaua de lumini ma gandeam si eu. Am sa incerc sa pun niste poze cu sala.... Nu arata rau deloc este la un hotel de 4 stele doar ca am eu un pitic su stalpii, imi plac foarte mult salile deschise si din pacate nu am gasit nimic liber!

Cu privire la nasi, am vazut ca ati discutat despre asta, si noi am fost refuzati :)). Propun sa infintam un grup :)>-

alis_madalina
08.02.2013, 12:37:41
Buna ziua

Eu sunt curioasa daca sunt obligatorii marturiile alea care se pun la invitati pe masa? Ca ma gandeam ca nu mai avem bani si de alea. Mi se pare absurd ca oricum oamenii nu se bucura asa de ele.

Multumiri

alis_madalina
08.02.2013, 12:58:53
Neața miresici!

spor la pregătiri!

Unde anume ai facut comanda si cat ai dat ? Sunt draguti. :)

mimoo
08.02.2013, 13:02:02
Buna ziua

Eu sunt curioasa daca sunt obligatorii marturiile alea care se pun la invitati pe masa? Ca ma gandeam ca nu mai avem bani si de alea. Mi se pare absurd ca oricum oamenii nu se bucura asa de ele.

Multumiri

Nu sunt obligatorii, eu prefer sa ofer marturii sub forma unor borcanele de miere cu smochine inlocuind astfel traditionalele caserole de prajituri de la final!

alis_madalina
08.02.2013, 13:45:22
Nu sunt obligatorii, eu prefer sa ofer marturii sub forma unor borcanele de miere cu smochine inlocuind astfel traditionalele caserole de prajituri de la final!

Am inteles. Multumesc pentru informatii. Eu cred ca nu le mai dau nimic saccc 8-} Glumesc nu stiu ce sa zic dar bugetul e limitat rau...

ioanaechim21
08.02.2013, 14:31:11
mulțumesc pentru aprecieri, pantofii chiar sunt comozi, au toc de 6 cm și m-au costat 185 lei fără transport, miresici de toamnă :)

stâlpii pot fi îmbrăcați cu un aranjament floral care să curgă sau să-i înfășoare, eventual și cu niște panglici drăguțe, am mai văzut așa.

mărturii eu voi avea prosoape la fiecare familie și cred că voi pune și o ciocălățică mică cu ambalaj personalizat. (prosoapele sunt tradiție la noi)

noi avem până acum așa: verighete, restaurant, formație, foto-video, pantofi mireasă și așteptăm răspuns de la nași, ca apoi să merg să vorbesc la florărie. eu vreau gheață carbonică la valsul mirilor!
voi ce ați mai realizat?
vă pup!

ioanaechim21
08.02.2013, 14:33:31
Unde anume ai facut comanda si cat ai dat ? Sunt draguti. :)

magazinul este în bucurești, dar au site și poți comanda online. îți dau PM cu numele site-ului.

mihaela_toma
08.02.2013, 14:42:22
Buna ziua

Multumiri

Alis_madalina, daca ai timp sa te uiti in forum, nu mai stiu sigur daca la miresicile de octombrie sau septembrie, s-a mai purtat aceasta discutie. Ideea este ca nu sunt obligatorii, de altfel sunt zone in care nu se dau invitatiilor aceste marturii, nu este un obicei. Eu am fost la nunti la care am primit, dar si la nunti la care nu a primit nimic si nu a fost ciudat, nici nu am bagat de seama.
Consider ca esenta nuntii nu sta in aceste marturii si nu ar trebui sa te ingrijorezi daca nu vei putea financiar sa acoperi aceasta parte.

bitza01
08.02.2013, 14:53:01
Am inteles. Multumesc pentru informatii. Eu cred ca nu le mai dau nimic saccc 8-} Glumesc nu stiu ce sa zic dar bugetul e limitat rau...
Nu sunt obligatorii... in afara de mancare, bautura si invitatii, practic nimic nu e obligatoriu. Nici eu nu voi da marturii, nu din cauza bugetului ci pentru ca nu imi place nimic din ce se gaseste, prefer sa fac un candy + fruit bar micutz.

Pana acum avem si noi: restaurant, muzica, foto, nasi, decoratiuni sala, urmeaza sa semnam cu video si sa rezervam biserica. Ah si rochita desigur =P~

mimoo
08.02.2013, 15:42:23
Fetelor dar la tort v-ati gandit?
Noi ne doream sa mergem pe varianta cu cupcakes-uri in loc de tortul traditional sau minitorturi.... Doar ca nu stiu daca gustul este atat de bun la cupcakes.
Am mai putea si sa alegem un tort cu blat normal iar pe interior cu fructe de padure imbracat in ciocolata alba si ciocolata neagra iar pe langa asta sa facem un cookie bar...

Nu ne-am decis inca :D. Voi ce varianta urmati si mai ales ce arome? :D

v_cristina
08.02.2013, 16:29:06
mulțumesc pentru aprecieri, pantofii chiar sunt comozi, au toc de 6 cm și m-au costat 185 lei fără transport, miresici de toamnă :)

stâlpii pot fi îmbrăcați cu un aranjament floral care să curgă sau să-i înfășoare, eventual și cu niște panglici drăguțe, am mai văzut așa.

mărturii eu voi avea prosoape la fiecare familie și cred că voi pune și o ciocălățică mică cu ambalaj personalizat. (prosoapele sunt tradiție la noi)

noi avem până acum așa: verighete, restaurant, formație, foto-video, pantofi mireasă și așteptăm răspuns de la nași, ca apoi să merg să vorbesc la florărie. eu vreau gheață carbonică la valsul mirilor!
voi ce ați mai realizat?
vă pup!

Multi pupici la toata lumea, si eu am restaurant, pachetul foto-video, formatie, decorator, rochie mireasa si nasi. Sunt in cautare de verighete si eventual accesorii pentru mine. voi ce tip de voal preferati? rochia mea este foarte simpla, A line si nu stiu ce voal sa iau. app de ce spui tu cu gheata carbonica si noi am optat pt ea cu tot cu vulcani de artificii, care am inteles din pacate ca scot mult fum si nu prea se vede bn filmarea/poze

v_cristina
08.02.2013, 16:46:56
Vai, fetelor, ce de miresici de 5 octombrie 2013! Sa dea Dumneazeu sa fie pentru toate cu noroc! :) Am lipsit ceva vreme de aici si vad ca deja se inainteaza in pregatiri. Luna asta vrem si noi sa intrebam la biserica si la cununia civila, sper ca se pot stabili lucrurile chiar si cu 8 luni inainte ( de azi chiar in 8 luni) :P
Domnisoarelor de onoare m-am gandit sa le iau corsaje de pus la mana, avand in vedere ca nu vreau sa le impun sa fie si seara imbracate ca ziua ar fi frumos sa se deosebeasca de ceilalti invitati!

Si recunosc...si eu am o mare problema cu ce le vom lua nasilor! :) Poate gasim aici o idee.

Va pup si spor la pregatiri.

Am si eu o intrebare pt toate miresicile. La rochita pentru cununie v-ati gandit?

mimoo
08.02.2013, 17:04:00
545143545142
La a doua alta culoare :)

v_cristina
08.02.2013, 17:31:34
545143545142
La a doua alta culoare :)

e super, deja o ai, sau urmeaza?

alis_madalina
11.02.2013, 08:29:52
Buna fetelor,

Eu tot in Focsani ;-) Spune-mi si mie pe cine ai ales cu foto-video si cu muzica si cam cat te-au costat?

ioanaechim21
11.02.2013, 09:36:33
Multi pupici la toata lumea, si eu am restaurant, pachetul foto-video, formatie, decorator, rochie mireasa si nasi. Sunt in cautare de verighete si eventual accesorii pentru mine. voi ce tip de voal preferati? rochia mea este foarte simpla, A line si nu stiu ce voal sa iau. app de ce spui tu cu gheata carbonica si noi am optat pt ea cu tot cu vulcani de artificii, care am inteles din pacate ca scot mult fum si nu prea se vede bn filmarea/poze

se găsesc vulcani de interior care nu fac fum, dar sunt mult mai scumpi decât cei de exterior.

mimoo
11.02.2013, 16:42:46
e super, deja o ai, sau urmeaza?

Sunt doar idei nu m-am hotarat inca la rochita de cununie civila.
Stiu insa ca rochita de mireasa va avea spatele din dantella, cu manecute iar jos tulle.

Ps: Avem si noi nasi!
V-ati gandit la invitatii? :D Si inca astept raspunsul cu privire la tort! :)

LeliaCiobanu
11.02.2013, 20:34:05
Sunt doar idei nu m-am hotarat inca la rochita de cununie civila.
Stiu insa ca rochita de mireasa va avea spatele din dantella, cu manecute iar jos tulle.

Ps: Avem si noi nasi!
V-ati gandit la invitatii? :D Si inca astept raspunsul cu privire la tort! :)

Buna seara tuturor miresicilor de OCTOMBRIE, fetelor am si eu o dilema: sa-mi fac comanda de rochie on-line (din alta tara), sau nu? Voi ce ziceti? Pupici, astept cu nerabdare parerile voastre :*:*:*

v_cristina
12.02.2013, 12:02:29
se găsesc vulcani de interior care nu fac fum, dar sunt mult mai scumpi decât cei de exterior.

buna, de interior am luat si eu. ma costa 300 lei 4 vulcani, cu tot cu reduceri.

mimoo
12.02.2013, 12:55:21
Buna seara tuturor miresicilor de OCTOMBRIE, fetelor am si eu o dilema: sa-mi fac comanda de rochie on-line (din alta tara), sau nu? Voi ce ziceti? Pupici, astept cu nerabdare parerile voastre :*:*:*

Desi in mod normal sunt genul care nu probeaza orice articol vestimentar... cand este vorba de rochite cred ca conteaza foarte mult cum se aseaza. Pentru ca s-ar putea sa gasesti un model in care stii deja ca iti sta bine dar conteaza si materialul, si atunci eu nu as risca :)

Eu pentru rochita de mireasa voi merge pe varianta tanar designer.

ioanaechim21
15.02.2013, 08:16:20

rochia de mireasă trebuie neapărat probată! eu așa voi face, nu merg la risc!

ioanaechim21
15.02.2013, 15:43:39
ce liniște miresici de toamnă!

ce ați mai făcut?
eu mă pregătesc psihic de mers la probe de rochițe! îmi bate inima tare numai când mă gândesc!
așteptăm răspunsul pentru nași, dar am îndoieli că va fi da, așa că suntem în căutări!
la fel și pentru luna de miere!
vă pup!

bitza01
15.02.2013, 15:47:34
ce liniște miresici de toamnă!

ce ați mai făcut?
eu mă pregătesc psihic de mers la probe de rochițe! îmi bate inima tare numai când mă gândesc!
așteptăm răspunsul pentru nași, dar am îndoieli că va fi da, așa că suntem în căutări!
la fel și pentru luna de miere!
vă pup!

Noi mai avem totusi timp, aproape 8 luni. Noi am stabilit deja nasii, de fapt ei s-au oferit deci sunt niste draguti. In schimb pentru luna de miere, e o problema. Pentru noi e aspectul financiar, pentru ca la agentiile de turism trebuie platit totul in avans... nu merge ca la nunta, deci pentru 2 persoane trebuie sa cam ai 2000 de euro pentru ceva frumos. Asa ca inca mai asteptam... ne gandisem la Nisa dar au niste preturi....

ioanaechim21
15.02.2013, 15:54:16
Noi mai avem totusi timp, aproape 8 luni. Noi am stabilit deja nasii, de fapt ei s-au oferit deci sunt niste draguti. In schimb pentru luna de miere, e o problema. Pentru noi e aspectul financiar, pentru ca la agentiile de turism trebuie platit totul in avans... nu merge ca la nunta, deci pentru 2 persoane trebuie sa cam ai 2000 de euro pentru ceva frumos. Asa ca inca mai asteptam... ne gandisem la Nisa dar au niste preturi....

noi am vrea la Roma, însă avm aceiași problemă ca și voi, finanțele! ne gândeam să rezervăm pe booking.com, dar nu știu cât de sigur e!

bitza01
15.02.2013, 16:06:26
noi am vrea la Roma, însă avm aceiași problemă ca și voi, finanțele! ne gândeam să rezervăm pe booking.com, dar nu știu cât de sigur e!

Am fost la Roma cu rezervare pe booking.com, n-am avut nicio problema. Am mai mers si la Viena tot prin ei, sunt 100% siguri zic eu. Avantajul la booking.com e ca daca iei oferta cu anulare gratuita, nu iti retrag banii pentru cazare din cont si poti plati in ziua in care te cazezi, direct la hotel. La varianta asta ne gandisem si noi, dar mai ramane biletul de avion pana la Nisa, aproximativ 280 de euro de persoana.

atheaa_me
16.02.2013, 22:19:32
Neața miresici!

spor la pregătiri!

buna, imi poti spune te rog unde ti-ai facut pantofii?caut si eu sa-mi fac.

ioanaechim21
18.02.2013, 08:35:24
Am fost la Roma cu rezervare pe booking.com, n-am avut nicio problema. Am mai mers si la Viena tot prin ei, sunt 100% siguri zic eu. Avantajul la booking.com e ca daca iei oferta cu anulare gratuita, nu iti retrag banii pentru cazare din cont si poti plati in ziua in care te cazezi, direct la hotel. La varianta asta ne gandisem si noi, dar mai ramane biletul de avion pana la Nisa, aproximativ 280 de euro de persoana.

mulțumesc pentru sfaturi, sunt aproape sigură că așa vom proceda și noi, cazare pe booking și avion separat. am tot cerut oferte de la agenții, dar....sunt foarte scumpe toate oefertele trimise.

spor la pregătiri!

mimoo
19.02.2013, 10:49:16
Ce faceti miresicilor?

Noi tocmai ce ne-am intors de acasa, am fost sa vedem sala sa vorbim cu nasii si cu familile.

M-am intors cu niste variante de meniu, pe care cu drag vi le impartasesc putin mai tarziu, poate imi dati niste idei. Sunt fericita de cum au decursul discutile si mesele in familie, nasii sunt niste scumpi.

Dezamagita insa putin de sala din doua puncte de vedere.
1. Hotelul are mai multe sali, noi am rezervat sala cea mare intreband insa daca in aceiasi zi cu noi mai sunt si alte nunti. Initial ni s-a spus ca nu, problema este ca exista o alta nunta in aceiasi zi si desi au intrare separata pentru sala respectiva, avand un singur covor rosu ne ziceau ca vom intra la inceput prin acelasi loc. Lucru care ma supara destul de tare.... Nu stiu daca m-am exprimat eu prea bine, sper ca ati inteles.
2. Sunt multe coloane :( 6 pe o parte si 6 pe cealalta. Nu le suport!
3. Din pacate vederea din fata hotelului lasa de dorit fiind multe depozite.

Ce sa mai zic asta este daca nu alegeam aceasta sala faceam nunta in 2014 toamna si nu mai aveam stare nici unul dintre noi.Restaurantul era a treia varianta pe lista noastra....

Am ales si verighetele, le vom comanda insa mai tarziu :)
Revin cu detalii privind verighetele si meniul putin mai tarziu.
va pup pe toate.

mimoo
19.02.2013, 10:52:01

Si mie mi se pare mai ok rezervarea prin booking.com, noi doar asa am plecat mereu :)

Momentan nu ne gandim la luna de miere, deoarece imediat dupa nunta ne dorim sa aplicam la un credit pentru casuta :)
Prin urmare vom merge in vara lui 2014 undeva in Malta Cipru ....etc

mimoo
19.02.2013, 12:19:25
Pentru cine nu urmareste si topicul general va pun si aici :)
Buna fetelor,

Va pun mai jos niste posibile optiuni pentru o varianta de meniu, in speranta ca va dati cu parerea ^:)^
Gustare rece:
-trandafir din Salam Rustic
-Muschi file
-Rulada de spanac cu somon fume
-Rulada de spanac cu ardei
-Rulada de cascaval cu smantana
-Chec aperitiv
-Melcisori cu ardei si masline
-Minitarte cu ciuperci
-Miniprofiterol cu crema de branza
-Crochete de cascaval
-Branza telemea
-Frigarui de cascaval cu rosii cherry
-Buseuri cu crema de sunca
-Tartine cu crema de ficatei
-Carnciori in foietaj
-Chiftelute
-Gujon de pui
-Rulou de sunca cu pasta de hrean
-Rulou de sunca cui salata a la ruse
-Tartine cu icre
-Minitarte cu pasta peste
-Rosii
-Masline

Momentan gustarea rece :)
MS.

60DEA
19.02.2013, 16:47:03
Buna, miresici de octombrie!

Ma alatur si eu grupului vostru in speranta ca voi mai primi sfaturi pt ca incerc sa imi organizez singura nunta, nu stiu cat de bine o sa-mi iasa totul. Deocamdata avem doar restaurntul. Zilele acestea o sa contactam si o formatie, dupa aceea urmeaza foto-video, si multe altele :-p.
Am observat ca suntem multe miresici pe 5 octombrie :D. Mai am o intrebare: este vreo miresica din Targoviste, sau cel putin din Dambovita?

bitza01
20.02.2013, 11:14:09
Buna fetelor,

Va pun mai jos niste posibile optiuni pentru o varianta de meniu, in speranta ca va dati cu parerea ^:)^
Gustare rece:
-Muschi file
-Chec aperitiv
-Minitarte cu ciuperci
-Crochete de cascaval
-Branza telemea
-Carnciori in foietaj
-Chiftelute
-Gujon de pui
-Tartine cu icre
-Rosii
-Masline

MS.

Uau ce meniu bogat! Trebuie sa iti alegi ceva anume din lista asta sau ti le pun pe toate la aperitiv? Depinzand de tipul invitatilor (tineri, batrani, mai simpli, mai fitosi etc.), poti sa alegi niste aperitive din lista. Mie personal imi suna bine:
- trandafir din Salam Rustic
-Muschi file
Minitarte cu ciuperci
-Crochete de cascaval
-Branza telemea
-Carnciori in foietaj
-Chiftelute
-Gujon de pui
-Rosii
-Masline

Mmm, mi-e foame! ;))

ioanaechim21
20.02.2013, 12:43:07
Buna fetelor,

Gustare rece:
-Muschi file
-Chec aperitiv
-Minitarte cu ciuperci
-Crochete de cascaval
-Branza telemea
-Carnciori in foietaj
-Chiftelute
-Gujon de pui
-Tartine cu icre
-Rosii
-Masline

MS.

eu aș alege, deși cred că e mult, cam astea:
-Rosii
-Masline
-Carnciori in foietaj
-Chiftelute
-Minitarte cu ciuperci
-Chec aperitiv
-Tartine cu icre

Spor la pregătiri!

ioanaechim21
20.02.2013, 12:43:45

Ma alatur si eu grupului vostru in speranta ca voi mai primi sfaturi pt ca incerc sa imi organizez singura nunta, nu stiu cat de bine o sa-mi iasa totul. Deocamdata avem doar restaurntul. Zilele acestea o sa contactam si o formatie, dupa aceea urmeaza foto-video, si multe altele :-p.
Am observat ca suntem multe miresici pe 5 octombrie :D. Mai am o intrebare: este vreo miresica din Targoviste, sau cel putin din Dambovita?

Bun venit 60DEA! și eu tot pe 5 :)

mimoo
20.02.2013, 14:20:34
Alegem 11 :)

Uau ce meniu bogat! Trebuie sa iti alegi ceva anume din lista asta sau ti le pun pe toate la aperitiv? Depinzand de tipul invitatilor (tineri, batrani, mai simpli, mai fitosi etc.), poti sa alegi niste aperitive din lista. Mie personal imi suna bine:
- trandafir din Salam Rustic
-Muschi file
Minitarte cu ciuperci
-Crochete de cascaval
-Branza telemea
-Carnciori in foietaj
-Chiftelute
-Gujon de pui
-Rosii
-Masline

Mmm, mi-e foame! ;))

v_cristina
20.02.2013, 15:29:13
e foarte bună idee cu foto-mărturie, eu așa am crezut că voi face până în clipa în care am pierdut o parte din salariu :( asta este caut soluții de suplimentare a fondurilor :)

week-end plăcut!

Tie cat iti lua pentru o poza? Ma gandesc ca oricum trebuie sa iei ceva si costa niste banuti, asa ca mai bine iei ceva ce iti doresti. Pupici si spor la gasit solutii

ioanaechim21
20.02.2013, 15:43:20
Tie cat iti lua pentru o poza? Ma gandesc ca oricum trebuie sa iei ceva si costa niste banuti, asa ca mai bine iei ceva ce iti doresti. Pupici si spor la gasit solutii

îmi spuneau cei de la foto că m-ar costa 3,5 lei/foto la minut. încă mă mai gândesc la asta, să văd bugetul mai aproape, căci mi/a zis că ne putem hotărî chiar în ziua nunții cu foto la minut.
Mulțumesc și spor și ție!

v_cristina
20.02.2013, 15:47:49

Bunaaaa, eu sunt din Targoviste si se pare ca vom avea nunta in aceeasi zi. te pup

v_cristina
20.02.2013, 15:52:53
îmi spuneau cei de la foto că m-ar costa 3,5 lei/foto la minut. încă mă mai gândesc la asta, să văd bugetul mai aproape, căci mi/a zis că ne putem hotărî chiar în ziua nunții cu foto la minut.
Mulțumesc și spor și ție!

Mie imi ia 5 lei pe poza dar nu e la minut, le face normal si vine cu o imprimanta si le scoate intr-o ora 2. Nu prea poti sa lasi decizia pe ultima suta de metri, ca daca nu vrei poze iei altceva sa se incadreze in buget. pupici

ioanaechim21
21.02.2013, 08:49:41
Mie imi ia 5 lei pe poza dar nu e la minut, le face normal si vine cu o imprimanta si le scoate intr-o ora 2. Nu prea poti sa lasi decizia pe ultima suta de metri, ca daca nu vrei poze iei altceva sa se incadreze in buget. pupici

la mine e cam așa: conform tradiției voi lua câte un prosop fiecărei familii, așadar e tot un fel de mărturie. Faptul că voi lua și alte mărturii e ceva în plus și nu știu dacă să cheltui sau nu banii!

mimoo
21.02.2013, 10:31:39
la mine e cam așa: conform tradiției voi lua câte un prosop fiecărei familii, așadar e tot un fel de mărturie. Faptul că voi lua și alte mărturii e ceva în plus și nu știu dacă să cheltui sau nu banii!

Eu zic ca pe cat posibil, daca putem sa reducem cheltuielile sa o facem. Pana la urma nunta trece dar viata continua :), iar de banuti economisiti ne putem face micile pofte!

bitza01
21.02.2013, 10:35:01
Eu zic ca pe cat posibil, daca putem sa reducem cheltuielile sa o facem. Pana la urma nunta trece dar viata continua :), iar de banuti economisiti ne putem face micile pofte!

Foarte bine spus! Trebuie gasit un echilibru intre a avea o nunta frumoasa si un buget echilibrat. Pentru invitati, nunta vine si trece la fel de repede si vor uita repede de micile noastre atentii (doar daca nu e oribil, mancare proasta, muzica proasta, caz in care vor tine minte =)))

LeliaCiobanu
21.02.2013, 11:39:09

Buna, si mie imi zice bunica prietenului meu de prosoape, da nu prea imi place obiceiul asta... Si aceste prosoape cine ar trebuie sa le cumpere? Si inca o intrebare: oglinda cine trebuie sa o ia? Pupici si spor la pregatiri viitoare miresici! :*:*:*

LeliaCiobanu
21.02.2013, 11:42:37

Si eu cred la fel! Dupa ce va trece momentul ne vom da seama ca am facut lucruri pe care multe persoane nici nu le-au observat, (pentru care noi am pus mult suflet), asa ca tre sa ne gandim si la viitor! ;)

LeliaCiobanu
21.02.2013, 11:46:58
Fetelor ce zicezi de aceste marturii dulci? http://www.facebook.com/media/set/?set=a.179550815506730.37486.100003554375714&type=3 Cum vi se par? Ar merge ceva de genu?

LeliaCiobanu
21.02.2013, 11:49:14
Dar acestea? http://www.facebook.com/media/set/?set=a.441797559186585.105999.437711772928497&type=3

ioanaechim21
21.02.2013, 12:14:43
Buna, si mie imi zice bunica prietenului meu de prosoape, da nu prea imi place obiceiul asta... Si aceste prosoape cine ar trebuie sa le cumpere? Si inca o intrebare: oglinda cine trebuie sa o ia? Pupici si spor la pregatiri viitoare miresici! :*:*:*

de oglindă nu știu, însă prosoapele trebuie luate de mama miresei :)

v_cristina
21.02.2013, 13:32:14

Si eu zic ca daca asa se face in zona voastra, sa faci cum se asteapta invitatii tai. Cred ca ar fi mai rau daca ai da un alt fel de marturie si ei ar comenta ca nu sunt prosoape. Nu ar fi rentabil sa faci o alta cheltuiala, mai bine redirectionezi banutii. pupici

v_cristina
21.02.2013, 13:33:06

Care e traditia cu oglinda? Eu nu o stiu ;))

v_cristina
21.02.2013, 13:37:29
Dar acestea? http://www.facebook.com/media/set/?set=a.441797559186585.105999.437711772928497&type=3

mmmm este o idee dulce, arata bine. Cred ca daca o alegi vor fi fericite doamnele;-)

mimoo
21.02.2013, 14:00:33

La ce pret? Si vrei sa mai oferi la final si caserola cu prajituri?

ioanaechim21
21.02.2013, 16:17:59
Care e traditia cu oglinda? Eu nu o stiu ;))

eu știu că atunci când nașa gătește mireasa, aceasta trebuie să se privească într-o oglindă, dar altceva nu știu despre oglindă.

mimoo
21.02.2013, 22:23:10
fetelor,

voi cum stati cu kilogramele? eu as vrea sa mai pierd cateva pana la probatul de rochite :D

LeliaCiobanu
21.02.2013, 22:28:48
mmmm este o idee dulce, arata bine. Cred ca daca o alegi vor fi fericite doamnele;-)

Si mie mi-a cam facut cu ochiul :)

LeliaCiobanu
21.02.2013, 22:30:11
La ce pret? Si vrei sa mai oferi la final si caserola cu prajituri?

In jur de 5 lei, la noi nu se ofera caserola de praji la final...

LeliaCiobanu
21.02.2013, 22:31:47
eu știu că atunci când nașa gătește mireasa, aceasta trebuie să se privească într-o oglindă, dar altceva nu știu despre oglindă.

Mie mi-a zis soacra-mea ca tre sa-mi ia oglinda, da nu inteleg de ce ea, ca nasa ma gateste...

LeliaCiobanu
21.02.2013, 22:35:54
fetelor,

voi cum stati cu kilogramele? eu as vrea sa mai pierd cateva pana la probatul de rochite :D

Momentan eu am in jur de 55 de kg si 1,65 m, dar as vrea sa mai slabesc.
Am si eu o intrebare la miresicile de OCTOMBRIE: voi cand ati vrea sa va cumparati rochita? :*:*:*

ramurik24
22.02.2013, 00:18:17
fetelor,

eu am 1,63 si deja am slabit 4 kg...am ajuns la 51 :( acum cand am fost la proba am aratat cam groaznic..sunt prea slabatura si tare mi-e teama c-am sa mai slabesc pana in octombrie de la stres; mai ales ca vine vara si mananc mai mult salate, fara carne, plus si mers la mare ..iar eu la apa slabesc...etc.
Eu am fost slaba de felul meu, m-am ingrasat 10 kg de la vreo 3 flacoane de Supradyne...si am inceput sa mananc necontrolat...din cauza asta am si probleme cu garderoba si cu incaltamintea..ba imi raman mici ba imi sunt largi..:(
Mi-e teama sa nu slabesc si mai tare si sa imi fie larga rochita..:( O sa va pun si o poza de la targ..rochita imi era larga...:( as fi vrut sa arat asa cum se vede in poza... atunci cand am facut poza, nu mi-a mai prins-o la spate dna de acolo...

mimoo
22.02.2013, 10:06:43
In jur de 5 lei, la noi nu se ofera caserola de praji la final...

Am inteles, atunci se merita clar! Dar cred ca poti gasi si la un pret mai mic pana in 4 RON. Am sa ma mai uit si eu ;))

mimoo
22.02.2013, 10:09:10
eu am 1,63 si deja am slabit 4 kg...am ajuns la 51 :( acum cand am fost la proba am aratat cam groaznic..sunt prea slabatura si tare mi-e teama c-am sa mai slabesc pana in octombrie de la stres; mai ales ca vine vara si mananc mai mult salate, fara carne, plus si mers la mare ..iar eu la apa slabesc...etc.
Eu am fost slaba de felul meu, m-am ingrasat 10 kg de la vreo 3 flacoane de Supradyne...si am inceput sa mananc necontrolat...din cauza asta am si probleme cu garderoba si cu incaltamintea..ba imi raman mici ba imi sunt largi..:(
Mi-e teama sa nu slabesc si mai tare si sa imi fie larga rochita..:( O sa va pun si o poza de la targ..rochita imi era larga...:( as fi vrut sa arat asa cum se vede in poza... atunci cand am facut poza, nu mi-a mai prins-o la spate dna de acolo...

Esti frumusica draga mea! Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi! Eu am 1.70 si 67 de kg si vreau si eu la 60 :))

mimoo
22.02.2013, 10:10:24
Am si eu o intrebare la miresicile de OCTOMBRIE: voi cand ati vrea sa va cumparati rochita? :*:*:*

Eu m-am gandit sa merg la prima proba de rochita undeva prin iulie! Sincer nu am curaj mai devreme, am fost si la targ si am vazut multe fete care probau rochite, dar parca nu pot. Am asa o piedica psihica imi e frica ca voi izbucni intr-un mare plans ;))

v_cristina
22.02.2013, 14:25:30

;)) Eu o am din septembrie. am vazut-o, am probat-o, mi-a placut, am luat-o ;))

mimoo
22.02.2013, 15:08:37

Ce frumos :) Eu in septembrie nici nu banuiam ca voi fi ceruta ~:>

v_cristina
22.02.2013, 16:35:34
Ce frumos :) Eu in septembrie nici nu banuiam ca voi fi ceruta ~:>

mie mi-a oferit inelul de ziua lui in iulie:x

mimoo
22.02.2013, 17:01:17
mie mi-a oferit inelul de ziua lui in iulie:x

Noi suntem impreuna din generala din calsa a 7a, avem impreuna 13 ani, locuim impreuna de 4 iar acum urmeaza sa reluam numaratoarea de la 0. Abia astept, ar trebui sa fim foarte fericite ca ne-am gasit jumatatile si totul este bine. Ma uit in jur la prietenele mele care sunt singure si e foarte greu de pe la 25-26 de ani sa mai gasesti pe cineva de calitate:D
Si iubitul meu viitor sot este nascut tot in iulie! :)

LeliaCiobanu
22.02.2013, 18:03:58
Eu m-am gandit sa merg la prima proba de rochita undeva prin iulie! Sincer nu am curaj mai devreme, am fost si la targ si am vazut multe fete care probau rochite, dar parca nu pot. Am asa o piedica psihica imi e frica ca voi izbucni intr-un mare plans ;))

Eu deja am probat 2, si am avut niste emotiiii, si prietenul meu tot la fel, nu prea l-am vazut asa emotionat...8-}

As vrea sa merg weekend-ul acesta la targ, sa probez rochite, si sa mai imi fac o idee, cam ce se poarta, invitatii, marturii, aranjamente, etc... Voi ce spuneti? >:D<

mimoo
23.02.2013, 21:30:10
Eu deja am probat 2, si am avut niste emotiiii, si prietenul meu tot la fel, nu prea l-am vazut asa emotionat...8-}

As vrea sa merg weekend-ul acesta la targ, sa probez rochite, si sa mai imi fac o idee, cam ce se poarta, invitatii, marturii, aranjamente, etc... Voi ce spuneti? >:D<
Am fost la targ, nebunie mare si organizare destul de proasta. Verighetele le vom lua de la Saint Maurice, va voi da un print screen imediat cu ele.
Am remarcat ca foarte cautat a fost standul Nataliei Vasilievici, si ma bucur pentru ca chiar imi plac rochitele ei. Dar din pacate nu are ce imi doresc eu si anume manecute de dantela spate de dantela, decolteu in V si in partea de jos tulle :) am si o idee aproximativa de rochita.

LeliaCiobanu
23.02.2013, 21:39:35
Am fost la targ, nebunie mare si organizare destul de proasta. Verighetele le vom lua de la Saint Maurice, va voi da un print screen imediat cu ele.
Am remarcat ca foarte cautat a fost standul Nataliei Vasilievici, si ma bucur pentru ca chiar imi plac rochitele ei. Dar din pacate nu are ce imi doresc eu si anume manecute de dantela spate de dantela, decolteu in V si in partea de jos tulle :) am si o idee aproximativa de rochita.

Sunt foarte finute verighetele alese de voi! Sa le purtati cu multa placere! >:D<
Vreau sa ajung si eu maine la targ, poate imi mai fac si eu cateva idei, tie cum ti s-a parut? Sunt reduceri? Pupici

ramurik24
24.02.2013, 13:13:58
Noi suntem impreuna din generala din calsa a 7a, avem impreuna 13 ani, locuim impreuna de 4 iar acum urmeaza sa reluam numaratoarea de la 0. Abia astept, ar trebui sa fim foarte fericite ca ne-am gasit jumatatile si totul este bine. Ma uit in jur la prietenele mele care sunt singure si e foarte greu de pe la 25-26 de ani sa mai gasesti pe cineva de calitate:D
Si iubitul meu viitor sot este nascut tot in iulie! :)

si sotul meu tot in iulie este :D =)) foarte tare...

ramurik24
24.02.2013, 13:16:37

am fost si eu ieri la targ...Doamne, era o harmalaie generala..m-am dus cu gandul sa mai probez ceva, dar nu am avut sanse, asa aglomerat a fost :( noi ne vom lua verighetele de la atcom, nu i-am vazut la targ..dar imi plac pt ca au f multe modele si nici nu sunt f scumpe.

mimoo
24.02.2013, 14:46:33
Sunt foarte finute verighetele alese de voi! Sa le purtati cu multa placere! >:D<
Vreau sa ajung si eu maine la targ, poate imi mai fac si eu cateva idei, tie cum ti s-a parut? Sunt reduceri? Pupici

Sunt reduceri, dar din pacate la colectiile mai vechi. Toutusi eu cred ca ai putea sa dai o fuga! Nu se stie niciodata cu ce idee te intorci acasa. Noi spre exemplu am descoperit fluturasii de orez, la 65 de ron cutia, si am sa vorbesc cu sora-mea pasionata de prelucrarea hartiei sa ne confectioneze si noua :-".

V-am pupat fetelor! Duminica de vis!

denisse2410
24.02.2013, 23:07:15
Buna fetelor,

Sunt si eu o fericita miresica de octombrie. In momentul acesta , avem stabilit : nasii- prieteni foarte dragi noua, restaurantul- ne-a placut foarte mult din prima speram sa iasa totul cum ne dorim, dj-ul si biserica...de fapt biserica este cea care ne-o dorim, asteptam sa ajungem in Galati pentru a vorbi si rezerva ora.
Si cam asta e tot... pe de o parte mi se pare ca mai este mult pana in octombrie si este timp de toate, pe de alta parca incep sa ma panichez cand vad ca sunt atatea de stabilit:)
Rog miresicile din Galati sa imi dea si mie o idee de Foto-Video, coafor, make-up , florarie, firma de decorare a salii ....si cam atat deocamdata:)

Va multumesc

mimoo
25.02.2013, 12:44:23
Buna fetelor,

Sunt si eu o fericita miresica de octombrie. In momentul acesta , avem stabilit : nasii- prieteni foarte dragi noua, restaurantul- ne-a placut foarte mult din prima speram sa iasa totul cum ne dorim, dj-ul si biserica...de fapt biserica este cea care ne-o dorim, asteptam sa ajungem in Galati pentru a vorbi si rezerva ora.
Si cam asta e tot... pe de o parte mi se pare ca mai este mult pana in octombrie si este timp de toate, pe de alta parca incep sa ma panichez cand vad ca sunt atatea de stabilit:)
Rog miresicile din Galati sa imi dea si mie o idee de Foto-Video, coafor, make-up , florarie, firma de decorare a salii ....si cam atat deocamdata:)

Va multumesc

welcome in the tribe :))=D>

ioanaechim21
26.02.2013, 13:05:34
Buna fetelor,

Va multumesc

Bine ai venit!

ioanaechim21
26.02.2013, 13:07:17

Poze ai pus? eu vreau să merg vineri să/mi cumpăr!

ce ați mai făcut miresici de toamnă?

mimoo
26.02.2013, 14:16:32
Poze ai pus? eu vreau să merg vineri să/mi cumpăr!

ce ați mai făcut miresici de toamnă?

Eu nu am mai facut nimic pentru nunta, rochia am de gand sa incep sa ma uit de ea doar prin iulie. Momentan sunt stresata cu jobul plus ca trebuie sa ne mutam, e o perioada aglomerata la mine....

Avem asa:
Restaurantul
Pachet foto-video
Formatia
Nasii
Modelul de verighete (pe care urmeaza sa il comandam la targul din aprilie pentru a beneficia de 20% discount)

trebuie sa :
Gasesc material pentru rochiile domnisoarelor,
Croitor
Modele (aici se ocupa mai mult fetele dar nu sunt din aceiasi localitate si trebuie sa le imping de la spate)
comandam verighetele
sa merg la atelier sa vb de rochie
costumul lui
sa stabilim meniul
sa ne hotaram si la alcool
invitatii
marturi

Plus ca vreau sa merg la dentist sa mai rezolv ce probleme mai am, iar in apropierea evenimentului sa imi fac o albire.
Ma bucur ca nu sunt deloc stresata pe tema nuntii.<:-P

adelina_elena
26.02.2013, 20:26:25
Buna fetelor,

Va multumesc

Buna! Si eu am acelasi sentiment, indiferent de ce m-as gandi sa rezolv/achizitionez: mai este atat pana in octombrie! Probabil o sa ne treaca in 2-3 luni, cand o sa vedem ca se apropie si luna noastra:)

Spune-mi cam ce buget ai pentru foto-video, coafor etc si mi-ar placea sa discutam si sa alegem cele mai bune variante, mai ales ca nu sunt atat de multe miresici din Galati pe acest topic. :)

adelina_elena
26.02.2013, 20:28:02
si sotul meu tot in iulie este :D =)) foarte tare...

Sa va spun ca si al meu tot in iulie se serbeaza?:D

denisse2410
26.02.2013, 21:51:22
Buna! Si eu am acelasi sentiment, indiferent de ce m-as gandi sa rezolv/achizitionez: mai este atat pana in octombrie! Probabil o sa ne treaca in 2-3 luni, cand o sa vedem ca se apropie si luna noastra:)

Spune-mi cam ce buget ai pentru foto-video, coafor etc si mi-ar placea sa discutam si sa alegem cele mai bune variante, mai ales ca nu sunt atat de multe miresici din Galati pe acest topic. :)

Fetelor,multumesc de primire!

Adelina, bugeul de foto nu e stabilit, ne dorim ceva frumos si profesionist dar nu ffff scump. Cred ca pe undeva la 1000 euro. Tu la ce te'ai gandit? Mi'au placut cei de la promovie ce este drept. Despre machiaj, am vbit cu Andreea Ali, iar cu coaforul habar n'am. Am vazut coafuri frumoase facute de cleopatra salon. Astept sugestii.

Discutam cu mare placere si ne sfatuim, mi'ar prinde bine ca majoritatea timpului il petrec in Bucuresti.

Va pup

adelina_elena
26.02.2013, 22:04:10
Fetelor,multumesc de primire!

Adelina, bugeul de foto nu e stabilit, ne dorim ceva frumos si profesionist dar nu ffff scump. Cred ca pe undeva la 1000 euro. Tu la ce te'ai gandit? Mi'au placut cei de la promovie ce este drept. Despre machiaj, am vbit cu Andreea Ali, iar cu coaforul habar n'am. Am vazut coafuri frumoase facute de cleopatra salon. Astept sugestii.

Discutam cu mare placere si ne sfatuim, mi'ar prinde bine ca majoritatea timpului il petrec in Bucuresti.

Va pup

Ti-am raspuns pe private, sa nu acaparam forumul general cu idei de furnizori din Galati:)

mimoo
27.02.2013, 09:48:54
Sa va spun ca si al meu tot in iulie se serbeaza?:D

E clar, e mana destinului. Sunt raci cu totii? :))

atheaa_me
27.02.2013, 12:57:25
Eu nu am mai facut nimic pentru nunta, rochia am de gand sa incep sa ma uit de ea doar prin iulie. Momentan sunt stresata cu jobul plus ca trebuie sa ne mutam, e o perioada aglomerata la mine....

Avem asa:
Restaurantul
Pachet foto-video
Formatia
Nasii
Modelul de verighete (pe care urmeaza sa il comandam la targul din aprilie pentru a beneficia de 20% discount)

trebuie sa :
Gasesc material pentru rochiile domnisoarelor,
Croitor
Modele (aici se ocupa mai mult fetele dar nu sunt din aceiasi localitate si trebuie sa le imping de la spate)
comandam verighetele
sa merg la atelier sa vb de rochie
costumul lui
sa stabilim meniul
sa ne hotaram si la alcool
invitatii
marturi

Plus ca vreau sa merg la dentist sa mai rezolv ce probleme mai am, iar in apropierea evenimentului sa imi fac o albire.
Ma bucur ca nu sunt deloc stresata pe tema nuntii.<:-P

Vad ca esti din Petrosani, este targ acolo?

ioanaechim21
27.02.2013, 13:09:56
Miresici gata!...sâmbătă mă duc să-mi cumpăr rochiță! abia aștept! am fost la târg sb trecută însă era prea mare aglomerație ca să mă hotărăsc pe care să o cumpăr, căci am probat 4.
încă nu am găsit nași:(

mimoo
27.02.2013, 13:19:55
Vad ca esti din Petrosani, este targ acolo?
E un pic mai complicat, parintii nostri locuiesc in Petrosani. Noi stam in Bucuresti de 7 ani! Am fost la targ in Bucuresti, dar da a fost targ si in petrosani saptamana trecuta :)

mimoo
27.02.2013, 13:20:48
Miresici gata!...sâmbătă mă duc să-mi cumpăr rochiță! abia aștept! am fost la târg sb trecută însă era prea mare aglomerație ca să mă hotărăsc pe care să o cumpăr, căci am probat 4.
încă nu am găsit nași:(
Asteptam sa vedem rochita cu mare drag. Cu nasii nu te ingrijora, cine este menit sa fie nas va fi pana la urma... si sunt convinsa ca la final vei gasi exact persoanele potrivte!

ioanaechim21
27.02.2013, 15:09:00
Asteptam sa vedem rochita cu mare drag. Cu nasii nu te ingrijora, cine este menit sa fie nas va fi pana la urma... si sunt convinsa ca la final vei gasi exact persoanele potrivte!

mulțumesc de îmcurajări! o să postez pozele!

ramurik24
27.02.2013, 15:46:13
al meu e leu :D

mimoo
27.02.2013, 15:53:26
Fetelor, ati ales melodia? :)>-\:D/

v_cristina
27.02.2013, 16:07:40

Cu siguranta anul 2013 este anul in care racii renunta la burlacie. Si mirele meu este racusor.:-p

v_cristina
27.02.2013, 16:18:42
Esti frumusica draga mea! Nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi! Eu am 1.70 si 67 de kg si vreau si eu la 60 :))

Eu cred k sunt ok asa, am 1,75 si 61 kg, dar am o mare mare problema cu colaceiiiiii, astia strica tot. :( si trebuie sa remediez problema dar lenea-i mareee

v_cristina
27.02.2013, 16:19:53
Fetelor, ati ales melodia? :)>-\:D/

Noi acum invatam sa dansam in general ( mai ales mirele) asa ca mai avem pana la alegerea melodiei. Oricum vom vrea un vals nu blues

Miha_Muuu
27.02.2013, 16:33:55
Eu cred k sunt ok asa, am 1,75 si 61 kg, dar am o mare mare problema cu colaceiiiiii, astia strica tot. :( si trebuie sa remediez problema dar lenea-i mareee

Eu am tot 1,75 dar 54 kg...si tot am colacei :D ma apuc de aerobic dar astept primavara :D

atheaa_me
27.02.2013, 20:06:23
E un pic mai complicat, parintii nostri locuiesc in Petrosani. Noi stam in Bucuresti de 7 ani! Am fost la targ in Bucuresti, dar da a fost targ si in petrosani saptamana trecuta :)

a, ok, mersi:)

denisse2410
27.02.2013, 21:50:36
Ti-am raspuns pe private, sa nu acaparam forumul general cu idei de furnizori din Galati:)

nu am cum sa raspund pe private...ca nu am inca mesaje suficiente...fac numarul si continuam discutia:D

anacristinadragos
27.02.2013, 21:58:55
Neața miresici!

spor la pregătiri!

Buna Ioana..imi poti spune de unde anume ai comandat pantofii:)..sunt ft frumosi si tot asa cu toculet mic caut si eu..au 5 cm?

ioanaechim21
28.02.2013, 08:43:08
Buna Ioana..imi poti spune de unde anume ai comandat pantofii:)..sunt ft frumosi si tot asa cu toculet mic caut si eu..au 5 cm?

Bună Cristina, tocul este de 6 cm, dar îl poți face de cât vrei tu. Îți dau PM cu datele celor de unde i-am comandat eu și dacă vrei poți face comandă. eu sunt extrem de mulțumită de ce a ieșit! am să mai comand de la ei!

mimoo
28.02.2013, 14:24:40
eu nu gasesc unde ai postat pantofiori:-B

anacristinadragos
28.02.2013, 16:01:17

Pantofiorii Ioanei ii gasesti pe pagina 15:)

ioanaechim21
28.02.2013, 16:11:45

aceștia sunt!

madutza_20
28.02.2013, 22:18:20
Hey, buna seara fetele! sunt si eu miresica de octombrie, desi pana mai acum doua luni eram de august :)
Noi suntem genul foarte comozi si am luat ultra all inclusive, ceea ce inseamna, pe langa meniul complet si aranjat sala, si dj, fotograf, video, buchete si ce mai trebuie, practic ne-a mai ramas sa luam doar hainele si verighetele ... insa, mai am un of :( vreau si formatie.
Vreau sa va intreb pe voi cat v a costat, ca observ ca majoritatea aveti deja una si va invidiez :)

Rochita am luat o acum 2 saptamani, am dat comanda la Natalia V, sunt modele foarte deosebite si materiale de calitate. Am mers sa vad rochite pe viu fiindca seara de seara numai asta vizionam online, si miresoiul meu a cedat psihic si m-a trimis sa rezolv acest aspect :) Acum ca am rochita, ma uit dupa pantofi, l am innebunit saracul!
Cat despre luna de miere, clar o sa luam prin booking cazarea, si eu as vrea la Paris, combinat cu Valea Loarei si cu Londra care e la doua ore de mers cu trenul.

Astept vesti cu pretul formatiei, multumesc fetele!!

mimoo
01.03.2013, 10:23:37
aceștia sunt!
Sa ii porti iubita! Sunt f draguti!

mimoo
01.03.2013, 10:27:25
Hey, buna seara fetele! sunt si eu miresica de octombrie, desi pana mai acum doua luni eram de august :)
Noi suntem genul foarte comozi si am luat ultra all inclusive, ceea ce inseamna, pe langa meniul complet si aranjat sala, si dj, fotograf, video, buchete si ce mai trebuie, practic ne-a mai ramas sa luam doar hainele si verighetele ... insa, mai am un of :( vreau si formatie.
Vreau sa va intreb pe voi cat v a costat, ca observ ca majoritatea aveti deja una si va invidiez :)

Rochita am luat o acum 2 saptamani, am dat comanda la Natalia V, sunt modele foarte deosebite si materiale de calitate. Am mers sa vad rochite pe viu fiindca seara de seara numai asta vizionam online, si miresoiul meu a cedat psihic si m-a trimis sa rezolv acest aspect :) Acum ca am rochita, ma uit dupa pantofi, l am innebunit saracul!
Cat despre luna de miere, clar o sa luam prin booking cazarea, si eu as vrea la Paris, combinat cu Valea Loarei si cu Londra care e la doua ore de mers cu trenul.

Astept vesti cu pretul formatiei, multumesc fetele!!

Bine ai venit! Si eu sunt fan Natalia V, daca ai timp poate ne arati si o poza cu rochita ta;;). In ceea ce priveste formatia noi am avut noroc, deoarece nasul este atat inginer cat si muzicant, iar din aceiasi formatie face partea si Eduard Buday de la Vocea Romaniei. Desi este o formatie locala, au concerte peste tot chiar si in Bucuresti la World Trade Plazza. Pretul lor este undeva la 2500 de E, dar la noi nu a fost cazul.
V-am pupat miresici dragi de octombrie, o primavara calda plina de bucurii si realizari!<:-P

mimoo
01.03.2013, 10:29:35
Fetelor, eu am uitat ... viitorul sot are cam aceiasi inaltime ca si mine deci exista o problema la pantofiori cu toc si tind sa merg spre balerini. Ce parere aveti? Sfaturi idei modele?:*

bastet0707
01.03.2013, 11:15:48
In sfarsit am semnat si noi cu foto-video.Am mai bifat ceva pe lista ^:)^ ,am mai facut un pas spre hora:P
Spor in continuare la pregatiri tuturor!

madutza_20
01.03.2013, 20:36:06
Bine ai venit! Si eu sunt fan Natalia V, daca ai timp poate ne arati si o poza cu rochita ta;;). In ceea ce priveste formatia noi am avut noroc, deoarece nasul este atat inginer cat si muzicant, iar din aceiasi formatie face partea si Eduard Buday de la Vocea Romaniei. Desi este o formatie locala, au concerte peste tot chiar si in Bucuresti la World Trade Plazza. Pretul lor este undeva la 2500 de E, dar la noi nu a fost cazul.
V-am pupat miresici dragi de octombrie, o primavara calda plina de bucurii si realizari!<:-P

Buna,
rochita mea este din colectia 2012, daca te uiti pe site la natalia v este poza C02, modelul care sta pe canapea. Pretul intreg este 3500 lei dar am avut 10% reducere, sunt zilele astea ultimele reduceri la ei.
Este foarte finuta iar spatele este gol, incadrat de dantela ... mi a placut foarte mult atat pe umeras cat si p mine, imi place inclusiv brauletul acela de margelute! si bineinteles ca am luat o tot crem, cum e in poza, se poate face si alba sau ivory . As putea scrie un roman despre ea, cat de mult imi place :">
Succes tuturor in a o gasi pe "the one" , cred ca este cel mai puternic sentiment incercat de mine pana acum, momentul in care m am vazut imbracata! fericire maxima

alis_madalina
04.03.2013, 10:15:14
Buna ziua
Spune ti mi si mie daca voi va luati bolero de satin sau de blanita? eu nu stiu deloc ce sa fac. neavand rochia nu stiu cum ar veni pe deasupra. Voi pentru ce ati optat? Pe 19 octombrie cand am eu nunta cred ca o sa fie cam frigut zic eu.

bitza01
04.03.2013, 10:23:36
Buna ziua
Spune ti mi si mie daca voi va luati bolero de satin sau de blanita? eu nu stiu deloc ce sa fac. neavand rochia nu stiu cum ar veni pe deasupra. Voi pentru ce ati optat? Pe 19 octombrie cand am eu nunta cred ca o sa fie cam frigut zic eu.

Buna,
Mai intai ar fi bine sa ai rochita si apoi vezi ce ai putea sa pui deasupra. Mie personal imi plac bolerourile de dantela, dar si cele de blanita pot fi frumoase. Rochita mea este de dantela si are manecuta deci nu cred ca imi va fi frig pentru data de 5 octombrie, asa ca am renuntat la bolero.

alis_madalina
04.03.2013, 11:01:55
Buna,
Mai intai ar fi bine sa ai rochita si apoi vezi ce ai putea sa pui deasupra. Mie personal imi plac bolerourile de dantela, dar si cele de blanita pot fi frumoase. Rochita mea este de dantela si are manecuta deci nu cred ca imi va fi frig pentru data de 5 octombrie, asa ca am renuntat la bolero.

Multumesc mult. Si rochita de unde ai luat-o? poti sa imi arati o poza? multumiri

bitza01
04.03.2013, 11:13:54
Multumesc mult. Si rochita de unde ai luat-o? poti sa imi arati o poza? multumiri
Am luat-o de la Natalia Vasiliev, cred ca din colectia 2012. Din pacate nu am o poza cu ea de la proba, iar rochita propriu-zisa se croieste pentru cand voi avea prima proba. Sper sa vina cel putin la fel de bine ca cea de la magazin. Apropos de bolero, am mai vazut crosetat sau dintr-un material asemanator... poate ti-ar placea ceva de genul. Am pus niste poze ca inspiratie in sensul asta.

ioanaechim21
04.03.2013, 12:50:19
Sa ii porti iubita! Sunt f draguti!

mulțumesc!

alis_madalina
04.03.2013, 12:54:48
Am luat-o de la Natalia Vasiliev, cred ca din colectia 2012. Din pacate nu am o poza cu ea de la proba, iar rochita propriu-zisa se croieste pentru cand voi avea prima proba. Sper sa vina cel putin la fel de bine ca cea de la magazin. Apropos de bolero, am mai vazut crosetat sau dintr-un material asemanator... poate ti-ar placea ceva de genul. Am pus niste poze ca inspiratie in sensul asta.

Multumesc mult! O sa am in vedere si modelul asta!
Sa ne pui o poza cand o sa finalizezi rochia. ;;)
Pupici :*

ioanaechim21
04.03.2013, 12:55:49
Felicitări miresici pentru tot ce ați mai făcut pentru nuntă!
și eu am realizat ceva foarte important...mi-am luat rochița!

Dannny24
04.03.2013, 13:00:59

E foarte frumoasa, felicitari!!! Iti vine foarte bine!

ioanaechim21
04.03.2013, 13:17:47
E foarte frumoasa, felicitari!!! Iti vine foarte bine!

mulțumesc!

mimoo
04.03.2013, 13:44:15

Sa o porti fericita, iubita si sanatoasa!;-)

bastet0707
05.03.2013, 17:18:41

Felicitari! Iti vine manusa! S-o dansezi mult mult!;))

denisse2410
05.03.2013, 23:13:14
In sfarsit am semnat si noi cu foto-video.Am mai bifat ceva pe lista ^:)^ ,am mai facut un pas spre hora:P
Spor in continuare la pregatiri tuturor!

Buna! Poti sa imi spui cu ce fotograf ai semnat? Vad ca avem nunta in aceasi zi :D si noi suntem in cautari de fotovideo, speram in weekend sa ne decidem. Spor la miresit!

ioanaechim21
06.03.2013, 10:13:44
Felicitari! Iti vine manusa! S-o dansezi mult mult!;))

mulțumesc! la fel tuturor miresicilor!

alis_madalina
06.03.2013, 10:19:19
Miresici am inteles ca este un targ de nunti la Bucuresti pe 22,23,24 martie la Piata Constitutiei. Ce spuneti merita vizitat? Am inteles ca la astfel de targuri e cam aglomerat si cam dificil de probat. Voi ce ziceti?

ioanaechim21
06.03.2013, 10:33:48
Miresici am inteles ca este un targ de nunti la Bucuresti pe 22,23,24 martie la Piata Constitutiei. Ce spuneti merita vizitat? Am inteles ca la astfel de targuri e cam aglomerat si cam dificil de probat. Voi ce ziceti?

eu am fost la romexpo exact sâmbătă, când a fost cea mai mare nebunie! însă am ajuns puțin mai târziu după deschidere și deja la magazinul la care vroiam să probez era agolmerat, am stat cam 30 min până mi-a venit rândul la probă, dar spre fericirea mea am ajuns să probez 4 rochițe, să aflu că au reduceri, cum se procedează cu modificările și alte detalii importante. așa că sfatul meu este să mergi să-ți faci o idee, poate aflii ce te interesează!

alis_madalina
06.03.2013, 10:43:43
eu am fost la romexpo exact sâmbătă, când a fost cea mai mare nebunie! însă am ajuns puțin mai târziu după deschidere și deja la magazinul la care vroiam să probez era agolmerat, am stat cam 30 min până mi-a venit rândul la probă, dar spre fericirea mea am ajuns să probez 4 rochițe, să aflu că au reduceri, cum se procedează cu modificările și alte detalii importante. așa că sfatul meu este să mergi să-ți faci o idee, poate aflii ce te interesează!

Am inteles. Multumesc. Si de acolo ai cumparat rochita? Cat te-a costat?