PDA

Versiunea completa : Miresici de IUNIE 2008

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

ant
06.03.2007, 16:02:04
Hihihihihi, ne-am deschis si noi topic..abia astept sa inceapa "sfatuiala" si impartirea de pareri si impresii..
Pt inceput haideti sa vedem cate suntem...

PS Poate nu imi gasesc restautant liber pe 07.06 cand vreau eu..8-} si atunci nu o sa mai fiu miresica de iunie..:-s DOAMNE FERESTE! ^:)^

Moon
06.03.2007, 19:38:16
:-\
Hihihihihi, ne-am deschis si noi topic..abia astept sa inceapa "sfatuiala" si impartirea de pareri si impresii..

PS Poate nu imi gasesc restautant liber pe 07.06 cand vreau eu..8-} si atunci nu o sa mai fiu miresica de iunie..:-s DOAMNE FERESTE! ^:)^

Urraaa ce idee buna ..bravo bine te ai gandit asa stim cine ocupa restaurantele =)) ...aaa hai mai nu te mai gandi ata ca ai putini invitati ..dar sfatul meu este dupa cum ti am spus si poate ma repet sa te duci la restaurante sa vezi despre ce e vorba si cum pun ei problema la rezervarea datii, preturi ca astea sunt cele mai importante probleme deocamdata...

si la toate miresele 07.06 =D> =)) ....or mai fi:-\

ant
06.03.2007, 22:07:38
:-\

Urraaa ce idee buna ..bravo bine te ai gandit asa stim cine ocupa restaurantele =)) ...aaa hai mai nu te mai gandi ata ca ai putini invitati ..dar sfatul meu este dupa cum ti am spus si poate ma repet sa te duci la restaurante sa vezi despre ce e vorba si cum pun ei problema la rezervarea datii, preturi ca astea sunt cele mai importante probleme deocamdata...

si la toate miresele 07.06 =D> =)) ....or mai fi:-\

vedem, vedem..daca se mai inscrie cineva pe lista..8-|
hihihihi
:)

diamond
07.03.2007, 10:15:50
buna idee fetele, mai inscriu si eu in club!

ant
07.03.2007, 10:25:59

Oooooooooooo, bine ai venit diamond >:D< ..

Moon
07.03.2007, 13:46:20
biiine ai venit!!! si ne bucuram sa te cunoastemmmmmmm!!!! la tine cum e situatia?

Moon
07.03.2007, 13:51:25
uuu ce caraghios ......acum trebuie sa facem club cu exact data si ziua si anul=)).

ant
07.03.2007, 15:03:54
uuu ce caraghios ......acum trebuie sa facem club cu exact data si ziua si anul=)).

Nu e caraghios..e util..
;-)

diamond
07.03.2007, 21:51:14
sa stii ca e util....bine ca nu facem in acelasi oras si la acelasi restaurant=))

pai noi deocamdata avem un restaurant care ne-a trecut 'in caiet' cu rezervare:-? fara sa ne ia avans, ca cica il dam cand semnam contractul, adica in toamna.

ne-am facut si verighete, sa ne mai scapam de o grija. iuhu!!!

si ............ cam atat. voi sunteti mai avansate?

ant
11.03.2007, 15:00:28
sa stii ca e util....bine ca nu facem in acelasi oras si la acelasi restaurant=))

pai noi deocamdata avem un restaurant care ne-a trecut 'in caiet' cu rezervare:-? fara sa ne ia avans, ca cica il dam cand semnam contractul, adica in toamna.

ne-am facut si verighete, sa ne mai scapam de o grija. iuhu!!!

si ............ cam atat. voi sunteti mai avansate?

..si noi avem verighete..

krisstina2004
11.03.2007, 15:05:26

Sunt foarte frumoase. Sa le purtati sanatosi!>:D<

diamond
12.03.2007, 11:05:02

foarte frumoase, sa le purtati cu multa dragoste!

ant
12.03.2007, 11:47:03
..ce ma bucur ca ba plac...
multumesc mult..:">

Moon
15.03.2007, 19:50:34
Bine ai venit Krisstina2004! foarte frumose vereghetele glamourglow sa le purtati fericiti si sanatosi!
Diamond sa sti ca in acelasi stadiu sunt si eu ..dar eu as vrea sa mai vad si alte locatii....

diamond
16.03.2007, 01:59:45
pai bine faci Moon.....eu in schimb nu mai am nervi, dupa cateva saptamani de alergat am gasit o locatie care sa le impace pe toate si gata!!! nu mai vreau sa aud de alergat dupa restaurante....

Moon
16.03.2007, 19:43:47
pai bine faci Moon.....eu in schimb nu mai am nervi, dupa cateva saptamani de alergat am gasit o locatie care sa le impace pe toate si gata!!! nu mai vreau sa aud de alergat dupa restaurante....

Pai sa sti ca si noi cam din cauza asta ne am si rezervat aici ca sa avem o grarantie ..dar eu mi as dori ceva mai scazut la pret ....si frumos si mare si etc....nu stiu o sa mai vedem si eu am inceput sa am dureri de cap.....la noi e mai nasol ca sunt 200 si ceva de invitati

micuta_cubaneza
18.03.2007, 16:25:09
Credeam ca mie n-o sa mi se intample, dar ... m-a luat valul si l-am gasit pe mister ,,perfect'' . Daca ar citi mesajul asta ar comenta, mustacind: :[email protected] . Sunt indragostita pana peste cap de vreo 3 ani si acum ma initializez intr-ale orgainzarii de nunta. Cred ca implicarea in organizare ii da si mai mult farmec evenimentului! Va salut pe toate cele de aici si va doresc sa va traisca si sa le traiti!

ant
18.03.2007, 22:25:21
Credeam ca mie n-o sa mi se intample, dar ... m-a luat valul si l-am gasit pe mister ,,perfect'' . Daca ar citi mesajul asta ar comenta, mustacind: :[email protected] . Sunt indragostita pana peste cap de vreo 3 ani si acum ma initializez intr-ale orgainzarii de nunta. Cred ca implicarea in organizare ii da si mai mult farmec evenimentului! Va salut pe toate cele de aici si va doresc sa va traisca si sa le traiti!

Bine ai venit printre noi miresico de 2008..te pup si numai fericire!

Moon
19.03.2007, 12:29:06

Hello!!!uuu ce draguta esti...ei lasa ca nici pe mine nu ma incanta la nebunie toata agitatia asta dar sa vezi cand va fi el agitat atunci e si mai haios sa vezi cum se va implica ..Pasarila era asa detasat la inceput si eu ma agitam ..ma gandeam la restaurant, la cununie ....si l-am prins pe miresici citind de zor cand si-a dat seama ca nu-i de gluma=))

Eu acum un an nu ma prea gandeam serios(noi suntem de 5 ani si ceva impreuna si locuim 3 ani)!

Bun venit!!!

violeta81
19.03.2007, 18:42:34
buna fetelor. si noi ne-am hotarat sa facem nunta la anul in iunie. dar avem o problema, am arvunit localul pe 14 iunie, si lumea ne-a zis ca nu s-ar face nunti in sambata aceea deoarece pe 15 sunt rusaliile. voi ce ati auzit de aceasta data?

ellen
19.03.2007, 20:38:24
Eu am patit la fel. :( Am rezervat restaurantul pentru aceeasi data si dupa aceea am aflat de Rusalii si de faptul ca nu se fac nunti in ajun (adica pe 14 iunie). Am vorbit si cu doi preoti (sa ma conving) si mi-au spus acelasi lucru - nu se fac nunti atunci. Am citit si eu ca se poate, dar sa ai dispensa de la Episcopie. Noi am preferat sa nu ne complicam cu cereri si am dat data nuntii inapoi cu trei saptamani (restul era ocupat). Cel mai bine ar fi sa vorbesti si tu cu preotul de la biserica la care ai vrea sa te cununi si vei sti cu certitudine. Bafta multa!;-)

ancavlc
19.03.2007, 21:09:21
buna fetelor. si noi ne-am hotarat sa facem nunta la anul in iunie. dar avem o problema, am arvunit localul pe 14 iunie, si lumea ne-a zis ca nu s-ar face nunti in sambata aceea deoarece pe 15 sunt rusaliile. voi ce ati auzit de aceasta data?
din pacate chiar nu se fac nunti. data de 7 este singura din luna iunie 2008 cand se fac nunti. pe 14 ajun rusalii si apoi incepe postul sf Petru si Pavel

monyca
02.04.2007, 16:42:42
buna fetelor! sunt noua pe aici si nu stiu prea multe dar mi-ar placea sa vb despre nunta....si eu vreau sa ma casatoresc tot in iunie 2008.....:bye_03:

juliejolie
02.04.2007, 16:57:27
Daaa,
si eu vreau in iunie!!! Deocamdata am data in avatar provizoriu (stiu ca atunci e post) dar am zis ca o schimb dupa ce o fixez, adica dupa ce stabilim restaurantul si facem rezervarea...:A
Deci doar 7 iunie??
Putem numi subiectul "miresici din 7 iunie" pt ca toata luna se reduce la o singura zi...
Cred ca vor fi multe nunti...Si macar de-ar fi si soare si frumos!! :cool:
M-am tot gandit asupra datei, parca nu e OK in iulie, e prea cald, se topesc lumanarile, e obositoare canicula...Apoi in august iar nu e ok, pleaca lumea in concediu, dupa care vine toamna...
Voi ce parere aveti despre luna ideala?:azn:

ellen
03.04.2007, 08:34:43
Si pe 21 iunie se pot face nunti. Postul incepe pe 23 iunie si tine pana pe 28, daca imi aduc bine aminte.;-) Cat despre luna ideala, asta e cu siguranta luna mai.;-) ;-)

cafelutatare
03.04.2007, 11:17:44
Cu bunavointa lui Dumnezue, pe 21 iunie 2008 o sa facem si noi nunta, dar sa vedem ce noroc avem cu restaurantul...
Asa ca ma puteti trece pe listuta, ca daca nu e 21 e sigur 7 sau 29. ;)

annutza
04.04.2007, 19:59:38
Buna fetelor, ma inscriu si eu in club.

http://www.credo.ro/calendar-ortodox.php

Dupa asta eu vad ca nu se fac pe 23-28 iunie:-? .

Eu nu am stabilit nimic, stiu doar ca vreau iunie, e si ziua mea(4 iunie)...si la Mamaia ne dorim . Am sunat la cateva restaurante si astept mailuri cu raspunsuri (meniu, camere etc..)

Va pup.

Danyelus
11.04.2007, 14:49:14
Eu am nunta pe 8 iunie 2008...intr-o sambata....voi face-ti vineri?

Danyelus
11.04.2007, 15:07:12
scuze am un calendar gresit ..si am inchiriat sala pe 8 iunie:gen_02: . Bine ca mai exista site-ul asta.

Danyelus
11.04.2007, 15:21:38
uite dovada;))

Matrushca
11.04.2007, 15:57:36
bun gasit! si eu sunt miresica de iunie, de fapt de mai si iunie, noi vrem sa facem pe 31 mai ca pica sambata sau pe 1 iunie de ziua copilului, dar deocamdata nu am facut niciun demers! avem doar lista de locatii care trebuie vizitate!
:-"

Matrushca
11.04.2007, 16:01:13
uite dovada;))
:O la mine in calendar...data de 8 iunie, pica duminica?!?!?! :-\

crisalia
11.04.2007, 16:46:54
Bunafetele!Si eu sunt tot o miresica de iunie ......de 7 iunie..........insa pe mine ma sperie faptul ca toti la restaurante te trec intr-un caiet si ca semnezi contractul la toamna.........dc vine unul cu pile si bani si te da la o parte....ce faci?:-< .....la voi cum e?..sa ma risc asa si sa am incredere.......stiti vre-un restaurant cu care semnez de pe acum contractul?

alina_81
13.04.2007, 23:34:33
buna, stau in umbra de ceva vreme si va citesc mesajele,eu sunt o miresica de luna mai 2008,a fost o intamplare deoarece mi-as fi dorit foarte mult sa am nunta pe 7 iunie 2008 de ziua mea dar nu am avut noroc este ocupat restaurantul.=(( sper sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi,imi doresc foarte mult sa port la nunta o rochie de la maggie sottero insa vreau sa o inchiriez are cineva idee incotro sa ma indrept?stiti ceva firme precum demetrios, eddy k, care inchiriaza rochii?:-?
v-as fi recunoscatoare am cautat pe internet si nu am gasit nimic:-w va multumesc>:D<

Danyelus
14.04.2007, 19:52:42
Stiu ca am facut o mica gafa.Am inchiriat restaurantul pe 8 iunie, crezand ca va cadea intr-o zi de sambata (asa am avut eu calendarul pe 2008, pe agenda de servici). Acum sper sa fie pe 7 iunie, de luni voi vb cu administratorul restaurantului. Sper sa am noroc, pare o doamna de treaba.
Eu vreau sa spun ca exceptand sotul si sala..nu am nimic organizat pentru nunta.Si timpul trece foarte repede (nici nasi nu am>:/).

Matrushca
15.04.2007, 22:24:20
Nah, ca s-a schimbat si la noi data, din 31 mai in 7 iunie 2008, deocamdata asa ramane, trebuie vazut daca gasim loc la restaurant pentrui aceasta data. Suntem in discutii, asa ca tineti-mi pumnii, si pe mine ma enerveaza ca nu putem da inca avansul, nu prea ma incred in rezervarile lor de la toamna, sper sa reusim sa induplecam pe cel ce se va ocupa de noi!
Va tin la curent, bafta si voua! :)>-

crisalia
15.04.2007, 23:00:25
Si pe mine ma enerveaza ca nu vor sa semnezi contract acum.....nici macar un antecontract:-< ...........si noi avem atatea pretentii si meniul mai ieftin.....si nunta de 250 de pers.........offffffffff..........cata alergatura cu nunta.........nu credeam ca sunt atatea de rezolvat..........plus ca mai am si de inv....licenta...rezidentiatul.........:(

annutza
16.04.2007, 16:56:53
Contractul cred ca se semneaza peste tot cu cateva luni inainte.
Acum se fac doar rezervari...cu o chitanta cel mult:).

La ce restaurante ati fost in Bucuresti?

annutza
16.04.2007, 16:59:47
buna, stau in umbra de ceva vreme si va citesc mesajele,eu sunt o miresica de luna mai 2008,a fost o intamplare deoarece mi-as fi dorit foarte mult sa am nunta pe 7 iunie 2008 de ziua mea dar nu am avut noroc este ocupat restaurantul.=(( sper sa ma ajutati si pe mine cu cateva sfaturi,imi doresc foarte mult sa port la nunta o rochie de la maggie sottero insa vreau sa o inchiriez are cineva idee incotro sa ma indrept?stiti ceva firme precum demetrios, eddy k, care inchiriaza rochii?:-?
v-as fi recunoscatoare am cautat pe internet si nu am gasit nimic:-w va multumesc>:D<

Am citit pe aici pe undeva, la rochia de mireasa cred, ca ar fi de inchiriat in Budapesta, in jur de 10 milioane.
:*

Matrushca
17.04.2007, 11:58:17
salutare, ati reusit careva sa faceti vreo rezervare?ziceati ceva de o chitanta, ce si cat se plateste la rezervare?
$-)

annutza
17.04.2007, 14:47:03
salutare, ati reusit careva sa faceti vreo rezervare?ziceati ceva de o chitanta, ce si cat se plateste la rezervare?
$-)

Buna...eu nu am rezervat inca nimic, dar am inteles ca se plateste un avans, care difera de la restaurant la restaurant(cred ca de la 15 mil in sus), primesti o chitanta si contractul se semneaza cu cateva luni inainte.

A rezervat cineva la Mariott pentru la anul?
Sau in Mamaia?
Noi nu ne-am hotarat inca unde sa facem.:goldfish:

Matrushca
17.04.2007, 16:42:10
Multumesc de raspunsuri, sper sa reusim si noi sa rezervam, pana la sfarsitul sapatamanii viitoare vrem s-o rezolvam!
Cat e meniul la marriot? \:D/

annutza
17.04.2007, 17:33:12
Multumesc de raspunsuri, sper sa reusim si noi sa rezervam, pana la sfarsitul sapatamanii viitoare vrem s-o rezolvam!
Cat e meniul la marriot? \:D/

E si in functie de ce iti alegi, dar ajungi pe la 80e (meniu+bautura).
Dar salile arata foarte bine fata de alte locatii...tavanul e inalt, mese rotunde, servirea foarte buna. Am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult.:*

Danyelus
18.04.2007, 16:38:41
:O la mine in calendar...data de 8 iunie, pica duminica?!?!?! :-\

Eu m-am luat dupa calendarul de la birou (l-am si atasat ac dovada), si din cauza lui s-ar putea sa afc nunta duminica:(, pe 8 iunie 2008. Sper insa sa mai pot face ceva.

Danyelus
18.04.2007, 16:44:41
Eu am inchiriat restaurantul pt "sambata", 8 iunie 2008 :-< , sper sa pot insa schimba data pentru sambata , 7 iunie 2008:-$ . Am platit avansul, insa in contractul de inchiriere nu sunt multe detalii. Este trecuta decat data nuntii si valoarea avansului (fara detalii de meniu).

corinutza79
18.04.2007, 17:06:00
Eu am inchiriat restaurantul pt "sambata", 8 iunie 2008 :-< , sper sa pot insa schimba data pentru sambata , 7 iunie 2008:-$ . Am platit avansul, insa in contractul de inchiriere nu sunt multe detalii. Este trecuta decat data nuntii si valoarea avansului (fara detalii de meniu).

Du-te cat mai repede la restaurant si vorbeste sa schimbati data, ca sa nu se programeze alta nunta in sambata in care vreti voi. Si daca schimbati data sa semnati si un mic act aditional la contract , pe care sa iti treaca noua data! Succes!

Matrushca
18.04.2007, 18:01:27
E si in functie de ce iti alegi, dar ajungi pe la 80e (meniu+bautura).
Dar salile arata foarte bine fata de alte locatii...tavanul e inalt, mese rotunde, servirea foarte buna. Am fost la o nunta acolo si mi-a placut foarte mult.:*
si ai rezervat deja?

annutza
18.04.2007, 19:23:59
si ai rezervat deja?
Inca nu am rezervat, trebuie sa mergem impreuna si inca nu m-am hotarat daca ramane Bucuresti.
Am spus mai sus ca as vrea mai mult la Mamaia...dar daca nu reusesc acolo, ramane Mariott.

Danyelus
19.04.2007, 11:39:15
Du-te cat mai repede la restaurant si vorbeste sa schimbati data, ca sa nu se programeze alta nunta in sambata in care vreti voi. Si daca schimbati data sa semnati si un mic act aditional la contract , pe care sa iti treaca noua data! Succes!

Asta incerc sa fac, problema ca patroana nu este in tara:(. Spar sa rezolv saptamana asta. Mersi

Matrushca
19.04.2007, 11:56:22
Bafta fetelor! in a rezolva, sper ca ne vom lauda toate la sfarsitul sapatamnii vitoare cu locatiile deja alese!
<:-P

Miss_Miller
19.04.2007, 13:10:36
14 ajun de Rusalii? :-\ Si ce planuri aveam! Asa se-ntampla cand nu ai nicio legatura cu biserica...:"> Nici bunica n-a stiut ;)) Noroc cu voi! Acum sa ma gandesc la alta data... Eu tocmai ce-am fost ceruta alaltaieri, si singuru' lucru "stabilit" a fost perioada...

unicka
27.04.2007, 18:17:52
;;)Salutare!Va scrie o viitoare miresica, noi vom avea nunta pe 7 iunie.Am fost si am inchiriat restaurantul de prin ianuarie:).Eram absolut convinsa ca asa se va intampla,. daca nu te grabesti te trezesti si esti obligat sa faci pana la urma pe ce data ramane liber.
Cine mai are nunta pe 7 iunie?Ati vorbit si la biserica?Ca am auzit k si acolo ar fi o problema, trebuie tot asa vorbit din timp.
Pot sa ma declar fericita, am vorbit si cu nasii....:)Bafta, va tin puminii, poate ne nimerim macar la biserica in aceeasi zi.

ROXANA_BOMBONIK
08.05.2007, 10:32:06
Buna Viitoarelor Miresici:*

mihaela_ploiesti
08.05.2007, 11:14:41
Buna Viitoarelor Miresici:*
buna! bine ai venit<:-P

Danutza2007
14.05.2007, 10:42:16
Buna fetelor.
Si eu am fost mireasa de iunie pana zilele trecute cand am schimbat data nuntii pentru 5 iulie 2008. Vreau doar sa va multumesc ca mi-ati atras atentia asupra datei de 14 iunie cand pusesem noi nunta (rezervasem si restaurantul), ca faceam o mare incurcatura. Pentru cele care vor sa faca nunta in alta zi decat pe 7 iunie, cu parere de rau va anunt ca am vb si noi cu vreo 2 preoti si ne-au spus acelasi lucru: doar pe 7 iunie se pot face nunti in 2008. Asa ca mare grija sa nu aveti pb.
In rest vad ca sunteti ff avansate cu pregatirile. Spor la treaba in continuare.

annutza
14.05.2007, 22:00:12
Buna fetelor.
Si eu am fost mireasa de iunie pana zilele trecute cand am schimbat data nuntii pentru 5 iulie 2008. Vreau doar sa va multumesc ca mi-ati atras atentia asupra datei de 14 iunie cand pusesem noi nunta (rezervasem si restaurantul), ca faceam o mare incurcatura. Pentru cele care vor sa faca nunta in alta zi decat pe 7 iunie, cu parere de rau va anunt ca am vb si noi cu vreo 2 preoti si ne-au spus acelasi lucru: doar pe 7 iunie se pot face nunti in 2008. Asa ca mare grija sa nu aveti pb.
In rest vad ca sunteti ff avansate cu pregatirile. Spor la treaba in continuare.

Pai Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (23-28 Iunie) si 14 iunie Ajunul Rusaliilor...pe 21 iunie de ce nu s-ar face?

crisalia
14.05.2007, 22:06:00
se face si pe 21 iunie:)
am vb cu 3 preoti:))

juliejolie
15.05.2007, 09:32:27
Buna, miresici!
Eu "am batut in cuie" data de 7 iunie (desi inca nu m-am hotarat asupra restaurantului :(( il caut pe "THE ONE"!!)
Dar ne dorim ff mult aceasta zi! Ne doream oricum luna iunie si stiam ca e "disponibil" doar 7 si 21; afland ca exact 7 iunie a fost si data casatoriei nasilor mei de botez (care au o casnicie excelenta), am zis ca asta trebuie musai sa fie!! \:D/ <:-P
Of, sunt stresata rau de restaurant, nu mai dorm bine de grija...vreau sa fie super, dar sa nu dau faliment...

crisalia
15.05.2007, 10:45:48
te inteleg perfect!si eu sunt la fel!!!!:-SS :((

cafelutatare
15.05.2007, 11:21:34
Mie mi s-a zis ca pot face nunta pe 21.06... asa ca am profitat de asta si am fixat data nuntii atunci. Si eu vroiam sa imi fac nunta pe 14.06, dar am inteles ca pe langa faptul ca e ajun de Rusalii, este si sambata mortilor si chiar nu ma incanta asta... :-s

Danyelus
15.05.2007, 15:30:27
Eu am nunta pe 7 iunie 2007. A rezervat sala, dar nu ne-am hotarat la nasi inca. Sper sa nu fie tarziu.

violeta81
22.05.2007, 13:42:49
si eu am rezolvat problema cu data nuntii. a ramas definitv 21 iunie, atunci se poate face.#:-S

k_x_na
22.05.2007, 14:53:58
si eu tot pe 07.06 vreau sa fac nunta <:-P
dar inca nu mi-am cautat restaurant....nici biserica...nimik

cafelutatare
22.05.2007, 16:25:45
si eu am rezolvat problema cu data nuntii. a ramas definitv 21 iunie, atunci se poate face.#:-S

Yupiii... inca o miresica de 21 iunie! :D:)>-

ant
22.05.2007, 22:28:43
Yupiii... inca o miresica de 21 iunie! :D:)>-

Dar nu e post atunci?...sau sunteti de alta religie...atunci scuze:)>-

cafelutatare
23.05.2007, 17:02:29
Eu nu sunt de alta religie. :)>-
Pe 21 iunie nu este post. Postul Sfintilor Petru si Pavel este variabil. Anul asta tine 3 saptamani, iar la anu' tine doar cateva zile. Eu asa stiu de la preotul care ma va cununa...
Uite:

ant
23.05.2007, 19:50:24
Eu nu sunt de alta religie. :)>-
Pe 21 iunie nu este post. Postul Sfintilor Petru si Pavel este variabil. Anul asta tine 3 saptamani, iar la anu' tine doar cateva zile. Eu asa stiu de la preotul care ma va cununa...
Uite:

Ahaaaaa, deci se fac si pe 14?/:)

cafelutatare
23.05.2007, 22:18:46
Pe 14 cica nu... e ajun de Rusalii. ;)

fadia
28.05.2007, 14:25:58
Salut miresicilor de iunie 2008. Eu am nunta pe 21 iunie

cafelutatare
29.05.2007, 11:09:22
Fetelor, ati mai rezolvat ceva?
Eu am emotii... saptamana asta sper sa rezerv restaurantul!!! :-SS

crisalia
29.05.2007, 11:17:49
eu astept.....la toamna se semneaza contractele:-SS

mariammary2000
31.05.2007, 14:11:17
Buna miresici de iunie 2008, credeti ca daca fac rezervarea din toamna mai gasesc ceva liber pt la anul, stiu ca ideal ar fi acum dar cum socrii mei nu sunt din Romania tb sa profit de vacanta de vara ca sa mergem la ei si sa ai anuntam, sa fixam si data si de asta as fi vrut sa astept pana in toamna cu restaurantul. Dar stiu ca deasemenea deja s au incheiat multe contracte pt la anul:(

crisalia
31.05.2007, 14:50:19
eu zic sa stai linistita pt ca oricum in Bucuresti multe restaurante de-abia la toamna vor da drumul la contracte si asta fara lista de asteptare:)
nici eu nu am nimic rezervat si astepta toamna pt ca la toate optiunile mele doar in septembrie- octombrie dau liber la contracte:)
vacanta frumoasa!!!

madaflor2001
31.05.2007, 23:51:37
Buna fetelor,

....sunt noua este prima oara in viata mea cand scriu pe un forum asa ca va rog sa aveti rabdare cu mine:) .
vreau sa fac nuna visurilor mele in iunie 2008, am inceput cautarile pt. restaurant de cateva zile si am costatat cu stupoare ca in unele locuri (turabo grand ballrom) toate sambetele 2008 sunt deja ocupate.
caut un restaurant cochet, cu o capacitate de aprox. 150 persoane, preturi decente asa ca pls. help me.

mercic

cafelutatare
01.06.2007, 12:38:13
Nu stiu cum se face (ca si eu constat asta) ca in februarie ne ziceau sa venim in iunie, iulie... la toamna domn'le nu asa repede si acum? acum au tot ocupat! Nesimtitii! Majoritatea restaurantelor care se respecta au libere si ofera tuturor spre inchiriat.

Si refuz sa cred ca 70% din restaurante au toate sambetele pe 2008 ocupate. Eu am fost in iunie anul trecut la 2 restaurante si am vorbit si ne ofereau locuri si in toamna! Deci...
... trageti singuri concluziile!

madaflor2001 (http://www.miresici.ro/member.php?u=11096), am inteles ca laguna blu ar avea capacitate mai mare.

crisalia
01.06.2007, 12:44:03
eu cunosc cazuri unde cu un mic stimulent la sefu' se salon si-au rezervat in noiembrie -decembrie sambata vara pt anul urmator !!!
asa ca se poate si la toamna;))

cookyy
01.06.2007, 13:56:04
Salut!! si noi tot in iunie vrem sa gasim un restaurantsa inteleg ca singurele sambete libere ar fi 7 si 21?..
nu ne-am apucat insa de nimik deocamdata nici macar o ocheada pe la restaurante nu am dat...dar...avem nasi!!:gen_05:
apropo:voi cand rezervati la un restaurant..dati si ceva avans?vorbiti la mai multe ?exista posibilitatea sa te trezesti ca ti-au "dat" sambata la altul?mie mi-e tare teama ca vorbesc undeva si aflu in toamna/iarna ca de fapt nu e nimik rezervat, ca a venit nu stiu cine si tot asa...chiar se tin de listele alea sau trebuie sa ma tin eu de capul lor ?:-s

Danutza2007
01.06.2007, 14:40:05
Buna fetelor,

....sunt noua este prima oara in viata mea cand scriu pe un forum asa ca va rog sa aveti rabdare cu mine:) .
vreau sa fac nuna visurilor mele in iunie 2008, am inceput cautarile pt. restaurant de cateva zile si am costatat cu stupoare ca in unele locuri (turabo grand ballrom) toate sambetele 2008 sunt deja ocupate.
caut un restaurant cochet, cu o capacitate de aprox. 150 persoane, preturi decente asa ca pls. help me.

mercic

bun venit. fetele au dreptate sa stii. trebuie sa vb cu cineva la restaurant si sa ii dai o atentie ca sa reusesti. am vazut ca ti-ai setat data nuntii pe 14 iunie si vroiam sa-ti spun ca atunci nu se fac nunti (stiu eu ca tot atunci o pusesem si noi). e ajunul rusaliilor si pe deasupra mai e si sambata mortilor. asa ca ai grija ce data iti alegi. vezi ca au fost discutii pe forum apropos de aceasta data.
multa bafta la gasirea restaurantului dorit

mariammary2000
01.06.2007, 16:33:13
Fetelor cand va duceti la restaurant sa rezervati si dati si avansul semnati un contract in care este stipulat totul, de la data pana la anexarea meniului, s a mai vb ds asta pe forum, dar neaparat, nu va lasati duse de nas de seful de sala sau de cine se ocupa de contractare cu faze de gen" mergem pe incredere, nu va faceti probleme, veniti atunci si vedem cum facem" deja e cunoscut faptul ca s au dat tepe la greu si au ramas miresici fara restaurant :-s sau, mai rau chiar fara avansul dat pt ca nu aveau contractul stampilat, asa ca fiti atente cand semnati, cititi si sa fie semnat si stampilat de ei, neaparat atasat meniul, nu plecati fara contract sau fara chitanta. Va pup pe toate

stefy1831
01.06.2007, 17:13:20
buna miresici, eu am stabilit data pe 21 iunie 2008, am dat arvuna la local si nu stiu la ce restaurant ati fost voi, dar aici unde am arvunit eu, se semneaza contract, sunt chiar super ok baietii.daca va pot ajuta cu ceav cu eca mai mare placere

mariammary2000
01.06.2007, 18:59:58
Stefy unde ai inchiriat tu? Ti au zis daca mai sunt locuri libere pt la anul sau a inceput nebunia?:-s

madaflor2001
02.06.2007, 17:35:41
bun venit. fetele au dreptate sa stii. trebuie sa vb cu cineva la restaurant si sa ii dai o atentie ca sa reusesti. am vazut ca ti-ai setat data nuntii pe 14 iunie si vroiam sa-ti spun ca atunci nu se fac nunti (stiu eu ca tot atunci o pusesem si noi). e ajunul rusaliilor si pe deasupra mai e si sambata mortilor. asa ca ai grija ce data iti alegi. vezi ca au fost discutii pe forum apropos de aceasta data.
multa bafta la gasirea restaurantului dorit

buna,
mercic de atentionare la asta chiar nu m-am gandit, atunci nu-mi ramane decat 7 sau 21 iunie, oricum restaurant inca nu am gasit si imi este atat de greu sa ma decid.
o sa va urmez sfatul si am sa merg personal sa vorbesc pt ca la telefon toti tind sa spuna ca este ocupat.
pupici

a chiar stiti ceva de restaurantul Laguna Blue????

stefy1831
04.06.2007, 09:15:19
Mariam restaurantul este undeva pe langa piata berceni-oltenita...intre big berceni si aparatorii patriei...cu toate ca nu e in centrul bucurestiului, restaurantul e superb, are 3 saloane...2 la parter si 1 la etaj...meniul e convenabil..iar servirea e impecabila

madaflor2001
04.06.2007, 14:45:17
Mariam restaurantul este undeva pe langa piata berceni-oltenita...intre big berceni si aparatorii patriei...cu toate ca nu e in centrul bucurestiului, restaurantul e superb, are 3 saloane...2 la parter si 1 la etaj...meniul e convenabil..iar servirea e impecabila

fetelor, lamuriti-ma va rog si pe mine ....pana la urma cand se fac nunti in IUNIE 2008???
am citit pe diverse site-uri si sunt un pic confuza :-s se pare ca singura sambata in care se fac nunti este 7 iunie 08, este corect???
pt ca in acest caz eu cred ca ma voi orienta spre august/septembrie ca unde am sunat 7 era deja ocupat.

cafelutatare
07.06.2007, 23:06:43
Eu stiu altceva, dar daca vrei sa ai inima impacata si sa stii exact ce si cum, eu iti recomand sa mergi la un preot si sa discuti despre asta.

mari2hala4u
08.06.2007, 14:54:52
Buna fetelor, ma alatur si eu voua... ce sa zic sper sa gasesc si eu restaurant pe 7 iunie (de ziua iubitelului meu):D ...

mari2hala4u
08.06.2007, 14:56:24
Buna fetelor, ma alatur si eu voua... ce sa zic sper sa gasesc si eu restaurant pe 7 iunie (de ziua iubitelului meu):D ...

Nu de alta, dar ca sa nu uite peste 50 de ani data nuntii noastre:-p .

mariammary2000
11.06.2007, 22:56:48
Stefy da mi pe pm daca nu poti public numele restaurantului si cateva detalii, poze, merci mult

miss0890
15.06.2007, 14:09:14
Salut! si eu am nunta pe 21 iunie, desi initial as fi vrut in mai (in iunie mi se pare foarte cald, dar deh, nu e mereu cum vrem noi, e si cum gasim liber).
Pana acum am facut doar rezervarea la restaurant, sper sa ne alegem si nasi cat mai repede ;;)

ellawolfy
16.06.2007, 12:56:04
Buna fetelor!
Eu o sa am nunta pe 2 iunie 2008. Da, este intr-o duminica dar asta nu ma deranjeaza. Cu restaurantele astea chiar este o problema: daca nu inchiriezi ceva de acum, la toamna greu o sa mai gasesti.

krisstina2004
16.06.2007, 16:38:41
Buna fetelor!
Eu o sa am nunta pe 2 iunie 2008. Da, este intr-o duminica dar asta nu ma deranjeaza. Cu restaurantele astea chiar este o problema: daca nu inchiriezi ceva de acum, la toamna greu o sa mai gasesti.

2 iunie 2008 pica intr-o zi de luni!!!

miha08
18.06.2007, 11:00:30
eu am nunta pe 07 iunie 2008, am stabilit ieri, acest lucru, si acum, am intrat pe site, si am vazut ca mai multe dintre voi au stabilita aceeiasi data.

asta nu poate decat sa ma bucure, pentru ca inseamna ca nu este o interdictie pe aceasta data :))

mi se pare ca ai atatate lucruri de facut pentru o nunta, si m-am cam speriat un pic.

va doresc tot binele din lume, si numai fericire, si ma bucur tare ca existe acest forum un sa intreb si eu tot felul de chestii =D> :*

adinelu
19.06.2007, 11:16:02
Buna miresici
Eu am nunta in iunie,dar inca nu am decis data,nu stiu cum este cu posturile....si vad ca data de 7 e plina...
Casa de piatra tuturor si ...bafta la organizare..

cafelutatare
19.06.2007, 22:22:35
Am vorbit la restaurant, sunt oficial miresica de 21 iunie 2008. Mai e mult si totusi atat de putin...

cafelutatare
21.06.2007, 17:04:45
Mai am un an pana la nunta!!!!

miha08
22.06.2007, 16:11:31
7

S
Sambata 07 iunie 2008

Sf.Sfintit Mc.Teodot; Sf.Mc.Zenaida; Cuv.Sebastiana (sursa Calendar Crestin Ortodox 2008)

Nu se fac nunti (in 2007)

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (11-17 februarie)
In Postul Sfintelor Pasti (19 februarie - 7 aprilie)
In Saptamana Luminata (8-14 aprilie)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (4-28 Iunie)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) Nu se fac nunti (in 2008)

In saptamana lasatului de carne (2-8 martie)
In Postul Sfintelor Pasti (10 martie - 26 aprilie)
In Saptamana Luminata (27 aprilie - 3 mai)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (23-28 Iunie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) poate este de ajutor, cu toata ca sunt sigura ca toate ati cotrobait dupa informatii si restrictii ;-) .

nu cred ca pe data de 07 iunie 2008, nu este voie sa faci nunta, voi ce stiti?

irina_r
23.06.2007, 11:06:56
7

S
Sambata 07 iunie 2008

Sf.Sfintit Mc.Teodot; Sf.Mc.Zenaida; Cuv.Sebastiana (sursa Calendar Crestin Ortodox 2008)

Nu se fac nunti (in 2007)

In saptamana lasatului de carne (11-17 februarie)
In Postul Sfintelor Pasti (19 februarie - 7 aprilie)
In Saptamana Luminata (8-14 aprilie)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (4-28 Iunie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) Nu se fac nunti (in 2008)

In saptamana lasatului de carne (2-8 martie)
In Postul Sfintelor Pasti (10 martie - 26 aprilie)
In Saptamana Luminata (27 aprilie - 3 mai)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (23-28 Iunie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie) poate este de ajutor, cu toata ca sunt sigura ca toate ati cotrobait dupa informatii si restrictii ;-) .

nu cred ca pe data de 07 iunie 2008, nu este voie sa faci nunta, voi ce stiti?

Pe 7 iunie nu este post.Si eu fac pe 7 iunie 2008;m-am interesat si stiu sigur ca se fac nunti atunci.

miha08
25.06.2007, 10:28:38
Pe 7 iunie nu este post.Si eu fac pe 7 iunie 2008;m-am interesat si stiu sigur ca se fac nunti atunci.

multumesc pentru confirmare, asa stiam (speram) si eu :)

tu ai inceput deja pregatirile?

adinelu
25.06.2007, 14:10:28
multumesc pentru confirmare, asa stiam (speram) si eu :)

tu ai inceput deja pregatirile?

Bune fetelor
tot o miresica de iunie as fi vrut sa fiu insa mamika mea s-a uitat in calendar si a zis ca in iunie este un post prelungit,de fapt 2 posturi legate si nu prea e vreun weekend "liber"....cica tine postul de pe 4 pana pe 28....
nush ce sa zic mai bine intrebam preotul....
sa nu aruncati cu rosii daca ma insel..eu voi merge la biserica sa intreb

audreybudu90
02.07.2007, 11:26:15
Buna, si eu tot in iunie vreau sa fiu miresica, tot pe 7 iunie.sunt un pic dezamagita ca as fi vrut la turabo, dar acolo este super full, si acum caut restaurant, am cam intrat in priza cand am vazut ca nu mai este loc de acum pt la anul :( .si noi ne-am luat verighete si nasi :-p .cam atat.voi?care e urmatorul pas?

diana79
02.07.2007, 19:12:33
Salutare,

Sper sa fiu si eu o miresica de 21 iunie 2008, dar ... m-ati ametit complet: se pot face sau nu nunti in luna iunie anul viitor???
Eu sunt acum intr-o tara majoritar catolica si nu am cum verifica acest lucru, de aceea ma bazez pe voi. Iar ce ma streseaza destul de tare e ca nu prea mai am timp, in doua saptamani semnam contractul cu restaurantul... #:-S

nicole_sanaploianu
03.07.2007, 14:21:13
Si eu sunt mireasa tot pe 7 iunie 2008. <:-P

audreybudu90
04.07.2007, 11:49:12
buna miresici de iunie, mai bine zis de 7 iunie si de 21 iunie, ca din ce citesc aici, inteleg ca astea sunt singurele date in care se pot face nunti la anul in iunie:-s .eu am fost ieri(3.06.2007) la un restaurant si deja era rezervat pt 7 iunie :-s =(( , iar pe 21 iunie e prea cald !!!!!!!!!!!dar o sa mai incercam si la alte restaurante, cel la care am fost e frumos este langa bucuresti, dar era menul putin cam scump zic eu 200 ron fara bauturi(nici racoritoare, nici alcoolo) si fara fructe :-s Dar avand in vedere ca pana la anul se mai scumpesc.....cred ca tot la pretul asta se ajunge pana in iunie 2008, voi ce ziceti?ati gasit restaurant?ce mai faceti de acum?
bafta !!!!!

cafelutatare
04.07.2007, 21:10:16
Important e sa existe un aer conditionat bun, vetilatie, geamuri, usi, evantaie... orice... si canicula nu mai e chiar atat de rea. Plus ca vara cea mai placuta perioada e cea de mers la terase... so... e bine sa te gandesti si la partea asta... oamenii isi revin din moleseala seara.
Bafta fetele si sper sa gasiti restuarant cat mai repede!
Desi nu sunt cea mai in tema, din cate am vazut eu, un meniu la un restaurant cat de cat dragut trece pentru 2008 de 160. Ramane la aprecirea ta daca merita atat. Eu zic ca nu e mult...

renata_cristina
05.07.2007, 09:31:16
buna si eu sunt o viitoare mireasa care are nunta in 28 iunie<:-P

Danutza2007
05.07.2007, 09:56:18
Salutare,

Sper sa fiu si eu o miresica de 21 iunie 2008, dar ... m-ati ametit complet: se pot face sau nu nunti in luna iunie anul viitor???
Eu sunt acum intr-o tara majoritar catolica si nu am cum verifica acest lucru, de aceea ma bazez pe voi. Iar ce ma streseaza destul de tare e ca nu prea mai am timp, in doua saptamani semnam contractul cu restaurantul... #:-S
pai se pare ca se pot face pe 7 si pe 21. dar cu 21 eu am avut surpriza sa mi se spuna ca nu se poate. asa ca cel mai bine e sa vb cu preotul care te va cununa (daca tu nu ai cum trimite pe cineva din familie sa vb cu el).
pupicei si felicitari

audreybudu90
05.07.2007, 15:16:30
Miresici de iunie ;;) , voi ce ati aflat cam pe la cat se ridica un menu pt 2008?Multe rest spun ca inca nu au oferta de meniul pt 2008 gata:-? ce sa cred?:-? daca stiti mai multe, spuneti-mi si mie ^:)^ , cat este un menu cu bauturi si cat este unul fara bauturi ^:)^ ^:)^ ^:)^ merci, multa bafta la pregatiri <:-P

miha08
05.07.2007, 16:39:00
pai se pare ca se pot face pe 7 si pe 21. dar cu 21 eu am avut surpriza sa mi se spuna ca nu se poate. asa ca cel mai bine e sa vb cu preotul care te va cununa (daca tu nu ai cum trimite pe cineva din familie sa vb cu el).
pupicei si felicitari

nici eu nu mai stiu ce sa zic, cu iunie anul viitor, noi ne-am programat pentru 07 iunie 2007, si din cate am aflat este in regula, dar sunt si voci care spun ca tot in post ar fi.

"pai se pare ca se pot face pe 7 si pe 21" - te-ai interesat tu exact?

:-SS

cafelutatare
05.07.2007, 17:01:23
Miresici de iunie ;;) , voi ce ati aflat cam pe la cat se ridica un menu pt 2008?Multe rest spun ca inca nu au oferta de meniul pt 2008 gata:-? ce sa cred?:-? daca stiti mai multe, spuneti-mi si mie ^:)^ , cat este un menu cu bauturi si cat este unul fara bauturi ^:)^ ^:)^ ^:)^ merci, multa bafta la pregatiri <:-P

Eu zic sa insisti sau sa cauti la altele. Eu am fost surprisa cand am aflat ca nu am putut sa imi fac nunta la respectivul restuarant din cauza asta... trebuie insistat si iar insistat. Macar sa iti dea oferta de anul asta si sa te gandesti tu cam cu cat ar cresta... oricum cred ca si asta e o strategie ca sa vada cat vrei tu sa dai... #-o

Eu va spun iar, se fac nunti pe 21 iunie... nu suntem in post atunci. Se facea si pe 14, dar e ajun de rusalii si in plus sambata mortilor. Anul viitor postul sfintilor petru si pavel tine doar o saptamana, iar anul asta a tinut 3 saptamani. Nu stiu exact cum se calclueaza, dar majoritatea site-urilor cu calandare il copiaza pe cel din 2006, deci de aici reiese confuzia asta. Daca intrebati un preot care e dispus sa calcluleze si sa explice, o sa vedeti ca se faci si atunci. Tare as vrea sa ma lamuresc cu acest post. Daca nu uit am sa il intreb pe preot.

diana79
05.07.2007, 19:32:02
pupicei si felicitari

Mersi mult pentru sfat... In disperarea ca e posibil sa nu-mi fac nunta atunci, nu mi-am dat seama ca cea mai importanta parere e intr-adevar a preotului care ma va cununa... M-am zapacit rau pentru caci eu, psihic, eram pregatita pentru 21 iunie :))

BARBIE_24
06.07.2007, 12:57:36
Buna miresici de iunie 2008. Intr-un final sunt si eu miresica de 7 iunie, credeam ca nu mai reusim, am avut mari emotii, dar am arvunit si restaurantul si gata.Sunt miresicaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

audreybudu90
06.07.2007, 14:58:17
>:D< buna miresica de iunie, multa bafta cu restul pregatirilor!!
de meniuri ati mai aflat ceva?cam la cat se ridica pt anul viitor?cu siguranta sunte alte preturi fat ade anul acesta!multa bafta in continuare!!!>:D<

miha08
06.07.2007, 15:59:57
Buna miresici de iunie 2008. Intr-un final sunt si eu miresica de 7 iunie, credeam ca nu mai reusim, am avut mari emotii, dar am arvunit si restaurantul si gata.Sunt miresicaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Pana la urma, sa inteleg ca avem o confirmare "pe bune", ca se pot face nunti pe 07 iunie? ai mers si la preot sa intrebi?

alaina
07.07.2007, 00:48:48
Buna miresicilor! Sunt si eu noua pe site! Insa va pot spune ca am nunta pe 22 iunie la Turabo .
Voi?Ati inceput de acum pregatirile?:-?

Elena_pitty
08.07.2007, 21:55:10
Saluty...!!!!!!!!!!\:D/

si eu ma pot mandri ca sunt o miresica de iunie 2008...:>

Ma bucur sa va cunosc...;))

Pupici la toate miresicile de 2008 si mult noroc...:love:

"Let's go party !":madlaugh:

audreybudu90
10.07.2007, 14:56:08
Bine ai venit!!!!ai rezervat si restaurantul deja?si eu sunt in cautari, dar vrem sa vedem cat mai multe ca sa facem o alegere buna, si sa fim amandoi de acord!spor la pregatiri, bafta!!!!!=D>

audreybudu90
10.07.2007, 15:00:26
Pana la urma, sa inteleg ca avem o confirmare "pe bune", ca se pot face nunti pe 07 iunie? ai mers si la preot sa intrebi?
Da iubita se pot face nunti pe 7 iunie si pe 21 iunie!ai grija ca e bataie pe zilele astea!!!!baftaaaa

verrat
10.07.2007, 18:42:57
bunaa, ma inscriu si eu in club pt ca am nunta pe 21 iunie 2008,iar restaurantul l-am gasit....sunt happy

ancutza_pn
10.07.2007, 19:14:58
ma inscriu si eu pt iunie 2008.

mari2hala4u
10.07.2007, 22:12:17
Vreau sa va spun ca sunt oficial miresica de iunie 2008, azi am fost la restaurant si am dat avansul, ramane stabilit... pe 7 iunie 2008 avem nunta<:-P <:-P <:-P .

cafelutatare
10.07.2007, 23:01:30
Felicitari pentru noile miresici! Sa speram ca o sa fie frumos!
Spor la pregatiri!!!

verrat
12.07.2007, 19:25:38
Fetelor ce stiti despre florile de pus in piept?Viitoarea nasa a nostra spune ca nu se mai poarta iar in loc de marturiile clasice spune ca ar fi mai frumos sa luam cutiute cu petale parfumate ca asa sigur le vor pastra ca amintire.#:-S

audreybudu90
13.07.2007, 14:41:23
Mie una imi plac foarte mult cele naturale de pus in piept, acum fiecare cu gustul lui, asa ca tu alegi ce-ti place tie, sau nasei :) , sunt convinsa ca o sa faci alegerea potrivita >:D<

audreybudu90
13.07.2007, 14:47:26
Buna miresici de iunie >:D< !ma bucur ca v-ati gasit restaurant, eu inca sunt in cautari :-w , acum care este urmatorul pas???????^:)^

anisoara
15.07.2007, 17:29:14
buna fetelor!si eu sunt miresica de 2008 si sper ca pana la ziua cea mare sa aflu ft multe lucruri utile=))

audreybudu90
16.07.2007, 14:21:13
Daca Va Ajuta Cu Ceva Am Sa Va Recomand O Firma De Aranjamente Pt Nunta.preturile Sunt Cele Mai Mici De Pe Piata Iar Calitatea Excelenta.asa Informativ Puteti Sa Vb Direct Cu Patronul Care Este Un Domn Extraordinar.daca Sunteti Interesate Am Sa Va Las Nr De Tel Si Adresa De Mail Pe Privat.<:-p

Buna da, te rog da-mi si mie adresa de mail, dc tot le faci tu asa reclama ^:)^ merci

Elena_pitty
16.07.2007, 16:04:38
Bine ai venit!!!!ai rezervat si restaurantul deja?si eu sunt in cautari, dar vrem sa vedem cat mai multe ca sa facem o alegere buna, si sa fim amandoi de acord!spor la pregatiri, bafta!!!!!=D>

Merci !...din pacate inca nu am avut timp...mai caut [-(

Multa bafta si tie ! >:D<

Sxy_seniorita
17.07.2007, 17:13:45
Buna fetelor!!!Azi e prima mea zi oficiala de viitoare miresica>:D<!!!insemnand ca azi am rezervat sala si avansul e acolo!\:D/sper sa ne auzim cu bine si numai de bine!!!V-am pupat pe toate!!!

audreybudu90
18.07.2007, 11:34:40
Merci !...din pacate inca nu am avut timp...mai caut [-(

Multa bafta si tie ! >:D<

Merci, si noi mai suntem in cautari#-o , baftaaaaa

audreybudu90
18.07.2007, 11:35:42
Buna fetelor!!!Azi e prima mea zi oficiala de viitoare miresica>:D<!!!insemnand ca azi am rezervat sala si avansul e acolo!\:D/sper sa ne auzim cu bine si numai de bine!!!V-am pupat pe toate!!!

Bine ai venit miresica de iunie, casa de piatra, bafta multa la pregatiri <:-P <:-P

audreybudu90
18.07.2007, 11:37:21
Daca Va Ajuta Cu Ceva Am Sa Va Recomand O Firma De Aranjamente Pt Nunta.preturile Sunt Cele Mai Mici De Pe Piata Iar Calitatea Excelenta.asa Informativ Puteti Sa Vb Direct Cu Patronul Care Este Un Domn Extraordinar.daca Sunteti Interesate Am Sa Va Las Nr De Tel Si Adresa De Mail Pe Privat.<:-p

Astept cu nerabdare nr de telefon sau ce ai de la aceasta agentie pe privat![-o< [-o< [-o<

juliejolie
18.07.2007, 15:59:24
Fetelor,
Am modificat data in avatar (din pacate 7 iunie nu mai era disponibil aproape nicaieri pe unde am fost!! - e super-solicitata!), asa ca suntem oricum fericiti si onorati cu ziua cea mai lunga a anului (solstitiul de vara)!!
Pentru ca tineam mult si la 7 iunie, ne-am gandit sa facem atunci casatoria civila, si deci sa le sarbatorim pe ambele! :)
Pupici entuziasti!!:*

Sxy_seniorita
18.07.2007, 21:11:05
Bine ai venit miresica de iunie, casa de piatra, bafta multa la pregatiri <:-P <:-P

Mersi mersiii.....crede-ma ca azi toata ziua am "studiat" site-ul:gen_16: !!!Jur ca e tare si e fain asa sa poti vorbi cu cineva care are emotii asa ca si tine si care e stresata si nervoasa si makar ne putem compatimi sau felicita una pe cealalta!ca si cu prietenele astea stii cum e.........Daaaa?teee casatorestiii????:-& MMMaaa bucur pentru tinee...!!!!:-< :[email protected]

Sxy_seniorita
18.07.2007, 21:12:49
Fetelor,
Am modificat data in avatar (din pacate 7 iunie nu mai era disponibil aproape nicaieri pe unde am fost!! - e super-solicitata!), asa ca suntem oricum fericiti si onorati cu ziua cea mai lunga a anului (solstitiul de vara)!!
Pentru ca tineam mult si la 7 iunie, ne-am gandit sa facem atunci casatoria civila, si deci sa le sarbatorim pe ambele! :)
Pupici entuziasti!!:*
Lasa nu fii suparata ca oricum nu data conteaza .......ci sa iasa everything ooooooookkkkkk!!!!!!!!!!:)>- te-am pupat!

Sxy_seniorita
18.07.2007, 21:18:05
Ce dragutza esti!!!!imi pare bine pentru tine si ma bucur ca gasesc pe aici oameni entuziasmati ca si mine!!!>:D<

juliejolie
18.07.2007, 21:18:19
Mersi mult, Seniorita!
Si tie la fel! Doar o mica remarca: am observat ca data ta e 14 iunie, si vroiam sa iti atrag atentia ca e post (ajunul Rusaliilor), deci in principiu nu se fac nunti. Am zis in principiu, pt ca practic se fac si in asemenea zile, doar ca e mai multa alergatura si bataie de cap...(penitente, dezlegari, chestii)...:[email protected]
Pupicei si spor la pregatiri!!>:D<

Sxy_seniorita
18.07.2007, 21:24:29
buna miresici de iunie, mai bine zis de 7 iunie si de 21 iunie, ca din ce citesc aici, inteleg ca astea sunt singurele date in care se pot face nunti la anul in iunie:-s .eu am fost ieri(3.06.2007) la un restaurant si deja era rezervat pt 7 iunie :-s =(( , iar pe 21 iunie e prea cald !!!!!!!!!!!dar o sa mai incercam si la alte restaurante, cel la care am fost e frumos este langa bucuresti, dar era menul putin cam scump zic eu 200 ron fara bauturi(nici racoritoare, nici alcoolo) si fara fructe :-s Dar avand in vedere ca pana la anul se mai scumpesc.....cred ca tot la pretul asta se ajunge pana in iunie 2008, voi ce ziceti?ati gasit restaurant?ce mai faceti de acum?
bafta !!!!!
NU NUU IUBITAA!!! A FOST PREOTU CARE NE CUNUNA PE NOI LA EPISCOPIE CA L-A TRIMIS TAIKAMEU SI SE POATE SI IN 14!!!!PENTRU ASTA E AGITATIA ASTA CA SE POATE SAU NU PENTRU CA ANUL ACESTA POSTUL SF.PETRU SI PAVEL A TINUT 3 SAPTAMANI SI ANUL VIITOR VA TINE 4 ZILE!!!!!ASA CA SARITI SI PE 14 CA TOATA LUMEA CREDE CA E POST DA MAI MERGETI SI VOI LA PREOTII UNDE VRETI SA VA CUNUNATI SI INTREATI CA EU UNA VA SPUN 100%!!!!!!!=P~

Sxy_seniorita
19.07.2007, 10:31:25
Mersi mult, Seniorita!
Si tie la fel! Doar o mica remarca: am observat ca data ta e 14 iunie, si vroiam sa iti atrag atentia ca e post (ajunul Rusaliilor), deci in principiu nu se fac nunti. Am zis in principiu, pt ca practic se fac si in asemenea zile, doar ca e mai multa alergatura si bataie de cap...(penitente, dezlegari, chestii)...:[email protected]
Pupicei si spor la pregatiri!!>:D<
Nu stiu ce e cu voi dar nu e nici makar post atunci ce sa mai zik de sambata mortilor cum a zis o miresuca.....nu mai tin minte care.....NICI VORBA!!!Sala mea e deja rezervata pe 14 ...tata a vorbit cu preotul care decat sa imi bage prostii in cap a fost la episcop si a vb cu el!!!!!!si mi-a zis ca e liber pentru casatorii in data de 14!!! da e post cand e post din 25 sau cat sau 23 dar nici vorba nu influenteaza rusaliile nunta mea sau a alteia.....intelegi?eu deja stau linistita si nu ma mai agit...(pe cat pobsibil de pe acuma)ca oricum ma v-oi agita inainte de nunta ca sifonu!!!!

aaa si crede-ma ca nu este nici vorba de dezlegari si aiureli dealea!dute si vorbeste cu un preot......
te-am pupat
Acuma eu nu stiu ce sa zik dar mi se pare cam prematur sa itzi zik bafta la pregatiri nu de alta dar eu numa cu capul sunt acolo in rest .....de pe acuma nu prea am eu ce sa fac...:))
pupici fetelor!

Yuki
19.07.2007, 10:56:59

buna, am si eu o intrebare daca nu te superi....si eu am vrut sa fac nunta pe 7 iunie, dar mi s-a spus ca e post de pe 4 pana pe 23 iunie. esti sigura ca poti face in acea perioada?

Sxy_seniorita
19.07.2007, 11:08:45
buna, am si eu o intrebare daca nu te superi....si eu am vrut sa fac nunta pe 7 iunie, dar mi s-a spus ca e post de pe 4 pana pe 23 iunie. esti sigura ca poti face in acea perioada?
Iuki anul acesta 2007 a fost asa.......dar 2008 va tine postul[-o< sf.Petru si Pavel doar 4 sau 3 zile ceva de genu......si data de 7 e ok!!stai linistita!soar din 23 sau cat incepe postul...si nu e voie sa faci nunta.....;-)

alaina
19.07.2007, 23:25:02
buna!!!
si eu sunt miresica de iunie 2008!,,,,,,ma primiti in clubul vostru?eu inca nu am luat nimik..decat rezervarea la local ...Turabo Grand Ballroom!...e super!

Ali Ali

rmikutza
19.07.2007, 23:31:06
hello fetelor
sunt noua pe aici
sunt din timisoara...aveti idee unde putem sa facem cursuri de dans?
suntem afoni

Yuki
20.07.2007, 11:31:45
Iuki anul acesta 2007 a fost asa.......dar 2008 va tine postul[-o< sf.Petru si Pavel doar 4 sau 3 zile ceva de genu......si data de 7 e ok!!stai linistita!soar din 23 sau cat incepe postul...si nu e voie sa faci nunta.....;-)

mersi mult. chiar eram in dubii. vorbisem cu un preot si mi-a zis ca va dura toata luna iunie. m-am speriat ca am inteles ca daca faci nunta in mai nu e bine. mersi inca o data

Yuki
20.07.2007, 11:43:45
buna!!!
si eu sunt miresica de iunie 2008!,,,,,,ma primiti in clubul vostru?eu inca nu am luat nimik..decat rezervarea la local ...Turabo Grand Ballroom!...e super!

Ali Ali

buna alaina. bine ai venit printre noi. si eu sunt noua. chiar daca nu avem experienta, sper ca ne vom sfatui una cu alta pe cat posibil. eu una nici nu stiu de ce sa ma apuc mai intai. stau cu gandul numai la nunta. o voi face pe 7 iunie, mai e o gramada de timp, dar mi se pare totusi ca voi intra in panica pt ca timpul se scurge rpd...momentan am avut o problema cu stabilirea datei pt ca nu intelegeam cum e cu postul Petru si Pavel si cand pica, acum ca m-am lamurit, trebuie sa caut un restaurant si pe urma nu stiu....sunt atatea de facut ca nu stiu de ce sa ma apuc mai intai. voi v-ati facut vreo agenda, un program ceva...?

avita
20.07.2007, 16:01:09
asalutare fetelor,

si eu sunt noua pe aici :)))))
eu mi-am facut deja un calendar pe care sper sa il pot urma, adica,restaurntul si biserica sunt deja gasite , luna urmatoare tre sa luam verighetele, apoi primaria,apoi muzica, apoi invitatiile(mi le fac singura si mi-am propus doua luni), apoi cardurile etc etc.
vreau sa fiu gata cu ceva timp inainte cu toate pt ca deja sunt extrem de stresata si cred ca daca nu ar figata toate m-as imbolnavi.

va doresc spor maxim si sper sa ne putem ajuta reciproc sa avem nunta visata de fiecare
pup

avita
20.07.2007, 16:04:52
si inca ceva, eu am fost la episcopie si postul lui sf petru IN 2008 o sa tina din 23-29 iunie, deci puteti sa faceti nunti si pe 22 daca vrea careva.Informatia este 100% SIGURA

anisoara
20.07.2007, 16:57:14
fetelor ce sa fac pt. ca nu am primit nici o recomandare in legatura cu restaurantul unde vreau sa fac eu nunta.....stiti si voi ca una vb.cu angajati iar in ziua respectiva te poti trezi cu "mici" neplaceri dati-mi si mie un sfat pt.ca data de 7 iunie e ft. aglomerata si imi e frica sa nu mai gasesc restaurant:-s .pupici

juliejolie
20.07.2007, 17:42:43
fetelor ce sa fac pt. ca nu am primit nici o recomandare in legatura cu restaurantul unde vreau sa fac eu nunta.....stiti si voi ca una vb.cu angajati iar in ziua respectiva te poti trezi cu "mici" neplaceri dati-mi si mie un sfat pt.ca data de 7 iunie e ft. aglomerata si imi e frica sa nu mai gasesc restaurant:-s .pupici

Dar care e restaurantul la care vrei sa faci tu nunta?!
Intr-adevar, se pare ca e o data ff solicitata, pt ca eu una n-am mai gasit-o disponibila pe unde am fost, asa ca am modificat-o... si o sa facem civila atunci, ca sa ne ramane totusi "de suflet"! (pt ca era chiar ziua in care s-au casatorit nasii mei).
Pupici si spor la cautari! Fa o tura sambata asta pe la restaurantele pe care le ai pe lista si nu le-ai vizitat inca, pt ca e tarziu!! Si oricum, lasa recomandarile altora, cel mai bine e sa mergi tu si sa vezi ce si cum ti se pare!
Eu nu aveam pe lista restaurantul la care vom face, mi se parea nasol din auzite, dar nu mi-a venit sa cred ce terasa frumoasa are, asa ca acolo vom face! (nu stii de unde sare iepurele...) :)

anisoara
20.07.2007, 19:15:11
Dar care e restaurantul la care vrei sa faci tu nunta?!
Intr-adevar, se pare ca e o data ff solicitata, pt ca eu una n-am mai gasit-o disponibila pe unde am fost, asa ca am modificat-o... si o sa facem civila atunci, ca sa ne ramane totusi "de suflet"! (pt ca era chiar ziua in care s-au casatorit nasii mei).
Pupici si spor la cautari! Fa o tura sambata asta pe la restaurantele pe care le ai pe lista si nu le-ai vizitat inca, pt ca e tarziu!! Si oricum, lasa recomandarile altora, cel mai bine e sa mergi tu si sa vezi ce si cum ti se pare!
Eu nu aveam pe lista restaurantul la care vom face, mi se parea nasol din auzite, dar nu mi-a venit sa cred ce terasa frumoasa are, asa ca acolo vom face! (nu stii de unde sare iepurele...) :)
Restaurantul se numeste "Casa select",sti te duci cu mai multa incredere sau nu te mai duci deloc depinde ce comentarii auzi.Am intrat la adresa lor de net si din ce am vazut eu arata bine dar nu poti sti cu siguranta cum se poarta angajati spre ex.:-s pupici

cafelutatare
21.07.2007, 00:11:13
NU NUU IUBITAA!!! A FOST PREOTU CARE NE CUNUNA PE NOI LA EPISCOPIE CA L-A TRIMIS TAIKAMEU SI SE POATE SI IN 14!!!!PENTRU ASTA E AGITATIA ASTA CA SE POATE SAU NU PENTRU CA ANUL ACESTA POSTUL SF.PETRU SI PAVEL A TINUT 3 SAPTAMANI SI ANUL VIITOR VA TINE 4 ZILE!!!!!ASA CA SARITI SI PE 14 CA TOATA LUMEA CREDE CA E POST DA MAI MERGETI SI VOI LA PREOTII UNDE VRETI SA VA CUNUNATI SI INTREATI CA EU UNA VA SPUN 100%!!!!!!!=P~
Eu eram aia si nu vorbeam de la mine... am spus ceea ce mi-a zis preotul. Plus ca am subliniat faptul ca MIE mi-a sugerat sa nu fac nunta in acea zi de sambata a mortilor tocmai pentru ca tata nu mai e printre noi.

juliejolie
21.07.2007, 00:23:24
Restaurantul se numeste "Casa select",sti te duci cu mai multa incredere sau nu te mai duci deloc depinde ce comentarii auzi.Am intrat la adresa lor de net si din ce am vazut eu arata bine dar nu poti sti cu siguranta cum se poarta angajati spre ex.:-s pupici

Eu iti spun din experienta ca sunt foarte vagi sau putin relevante impresiile altora... Din impresii (pareri de pe forum) si poze am avut initial senzatia ca Romanian Catering e extraordinar, dar cand am ajuns acolo...nu mi-a venit sa cred ca arata ca un fel de cantina modernizata... :(
Cat despre restaurantul meu de nunta, nici nu il aveam pe lista cautarilor, nici nu ma gandeam la el, aveam o impresie proasta tot din auzite, pana cand am ajuns din intamplare acolo si m-a cucerit terasa; ne-am inteles excelent cu seful de sala, am semnat contract, am dat avans, am primit chitanta si factura, am si mancat pe terasa lor de la debarcader intr-o seara si mancarea a fost super, chelnerul deosebit de amabil, deci...o impresie ff buna! Sper sa ramana asa!! :)
Deci...du-te personal, discuta, observa toate detaliile! Dupa ce "ochesti" locatia, adica prima impresie e buna si iti convine si pretul, capacitatea, etc, mai fa o vizita intr-o seara de sambata cand e nunta, sa vezi care e atmosfera si cum decurge.<:-P
Nu uita atunci cand vizitezi restaurante sa fii atenta si la amplasare, imprejurimi, parcare, spatiu de dans/ dintre mese, culori, etc..inclusiv sa mergi sa vezi cum arata toaleta, pt ca e o carte de vizita pt restaurant! Si conteaza mult si seful de sala, el e omul de baza. Daca e un tip dificil, scortzos sau dubios...nu-i a buna!...
Poop mare!:*

anisoara
21.07.2007, 09:36:13
multumesc mult pt.incurajare si pt. sfaturii Juliejolie,cred ca asta am sa fac mai mult ca sigur pt. ca altfel cred ca nu mai gasesc nici un restaurant daca nu ma grabesc. pupici multi .............:*

LILICA
21.07.2007, 10:12:16
Acolo am fost ''ceruta'' mi-a placut foarte mult restaurantul, nu o sa mai fie nevoie sa aranjezi sala, e suuuuuuperba.

anisoara
22.07.2007, 16:03:34
Acolo am fost ''ceruta'' mi-a placut foarte mult restaurantul, nu o sa mai fie nevoie sa aranjezi sala, e suuuuuuperba.
Multumesc pt. raspuns mi-ai dat mai mult curaj<:-Pacum cu siguranta am sa ma duc acolo .
daca nu te superi am sa te intreb: crezi ca incap 50 de persoane? e loc de dans?
multumesc din nou pt. raspuns nici nu sti cat de fericita m-ai facut=)) =)) =))

audreybudu90
23.07.2007, 13:21:31
Mersi mersiii.....crede-ma ca azi toata ziua am "studiat" site-ul:gen_16: !!!Jur ca e tare si e fain asa sa poti vorbi cu cineva care are emotii asa ca si tine si care e stresata si nervoasa si makar ne putem compatimi sau felicita una pe cealalta!ca si cu prietenele astea stii cum e.........Daaaa?teee casatorestiii????:-& MMMaaa bucur pentru tinee...!!!!:-< :[email protected]

Da, ai dreptate, este super tare sit-ul. Sunt de aceeasi parere cu tine >:D< , asta e, sunt si fete rele pe pamantul asta, dar nu trebuie sa ne suparam din cauza lor, atat stiu, atat fac......Bafta la pregatiri >:D<

audreybudu90
23.07.2007, 13:26:21

Iubita eu am auzit ca este sambata mortilor :-SS si ca mai este si ajun de rusalii, asa ca.........:( nu mai stiu ce sa mai cred :(

verrat
23.07.2007, 14:57:54
FETELO cand trebuie facuta programarea si la biserica?ca de restaurant am scapat cu toate ca nu a putut sa ne zica inca un pret de meniu pt la anu ci doar asa unul maxim de 40 euro doar mancarea

audreybudu90
24.07.2007, 13:56:14
Pentru VERRAT ne-ai promis si noua ceva pe pm!inca astept![-o< [-o< [-o<

audreybudu90
24.07.2007, 13:58:57
Miresici aveti idee cat costa o fantana de sampanie?[-o< [-o< [-o< Si va mai rog sa-mi spuneti unde anume va uitati dupa rochite de mireasa!merci >:D< >:D< >:D<

bya_me
24.07.2007, 15:10:12
Ceau la toata lumea!!!

Eu sunt nou venita pe acest site... Adica am inceput sa citesc post-urile voastre de cand am fost "ceruta" ;)) dar de-abia acum mi-am luat inima in dinti sa scriu si eu ceva pe-aici.
Noi pana acum am inchiriat restaurantul (Cantina ELBA a fost renovata de curand si arata super fain:D), am vorbit cu preotul la care vrem sa ne cununam si a zis ca e in regula cu data de 14 iunie pentru ca si daca este post sau ajunul ... (nu mai stiu exact ce sarbatoare e in 15 iunie) ne cununa...Trebuie doar sa platim 100Lei la episcopie...nu stiu ce taxa...

Am vorbit si pt muzica...Noi vrem Dj nu lautari...iesim si mai ieftin si in primul rand mai fain...
Si cam asta-i tot ce am rezolvat pana acum... Ar trebui sa me grabesc cu alte chestii? Voi ati rezolvat mai multe pana acum? Aveti ceva calendar dupa care va ghidati?

Sxy_seniorita
24.07.2007, 15:12:13
Iubita eu am auzit ca este sambata mortilor :-SS si ca mai este si ajun de rusalii, asa ca.........:( nu mai stiu ce sa mai cred :(
Iti spun foarte drept ca pe mine nu ma intereseaza ce reprezinta ziua de dupa a nuntzii mele....cum zicea si o miresica mai inainte la un comentariu de al meu,...ca ea are motivele ei sa nu se casatoreasca in acea zi....tatal ei nu mai este printre noi....DA ASTA E UN MOTIV!!!dar scuza-ma asta nu e motiv pentru mine...sa nu imi tzin eu nunta ca dumunika e rusaliile....doamne iarta-ma dar nu e nici post ...e dumunika sarbatoare!!si in al doilea rand preotul meu este de aceeasi parere cu mine....nu sunt delok superstitioasa asa ca...nu ma afecteaza pe mine ziua de dupa a nuntii mele...ca e ziua nu stiu cui...asta e....daca e pana acolo atunci tot felul de piedici gasim......si pentru mine conteaza ziua de dinainte a nuntii mele...e ziua viitorului meu sotz....nu cea de dupa....

cafelutatare
24.07.2007, 16:32:40
Eu inca nu imi revin cu caldurile astea... sper sa ma adun si sa incep pregatirile mai serios.
Pana cum am rezolvat:
- restaurantul
- biserica
- tema si culorile nuntii
Mai am inca probleme cu nasii... nu stiu daca mai vor sau nu?!?! Offf... domnisoarele de onoare le-am stabilit (sper sa nu mai apara inca una ca nu stiu ce ma fac :lol: ).
Referitor la acea data: eu v-am zis mai sus ca cel mai bine e sa vorbit cu protul care se va ocupa de cununia voastra. El e cel mai in masura sa va spuna ce si cum.
Eu m-am uitat pe 1000 site-uri cu rochite si un lucru e clar: vreau ceva ce nu exista la noi. Cel mai probabil am sa o cumpar cu o luna inainte ca in fiecare zi am alte idei si alte idei... am inteles ca mai avantajos ar fi in Ungaria, dar... am auzit doar.
Fantana de ciocolata gasesti chiar aici pe site. E un banner in dreapta... e destul de costisitoare pentru mine si nu ma refer la bani ci la moment si faptul ca nu cred ca invitatii mei o sa "guste" un asemnea moment.
Acum am cateva stresuri foarte mari:
- fotograful/cameramanul
- dj-ul
- decoratorul
Daca scap de astea 3... parca o sa ma mai calmez, dar sa treaca vara asta fierbinte ca ma topesc si numai de umbalt nu am eu chef...
Spor la pregatiri si sa aveti zile mai racoroase!

crisalia
24.07.2007, 17:40:18
ce avansate sunteti voi:) noi nu am aranjat inca nimic .....adica am vb de restaurant asa in principiu....si de biserica.....doar atat......am zis ca la iarna cand va fii targul de nunti voi hotari tot.....ca sa am o oferta cat mai larga:) iar rochitza o sa o fac de comanda pe un model facut de mine.....numai sa ma hotarasc la ce casa de moda vreau sa o fac......dar tot asa mai la iarna.....sa vad toate ofertele:)
o am ca exemplu pe sora viitorului sot care si-a realizat o nunta de vis in 3 luni:D ....deci timp mai este.....sa trecem cu bine de caldurile acestea^:)^

audreybudu90
24.07.2007, 18:08:10
Iti spun foarte drept ca pe mine nu ma intereseaza ce reprezinta ziua de dupa a nuntzii mele....cum zicea si o miresica mai inainte la un comentariu de al meu,...ca ea are motivele ei sa nu se casatoreasca in acea zi....tatal ei nu mai este printre noi....DA ASTA E UN MOTIV!!!dar scuza-ma asta nu e motiv pentru mine...sa nu imi tzin eu nunta ca dumunika e rusaliile....doamne iarta-ma dar nu e nici post ...e dumunika sarbatoare!!si in al doilea rand preotul meu este de aceeasi parere cu mine....nu sunt delok superstitioasa asa ca...nu ma afecteaza pe mine ziua de dupa a nuntii mele...ca e ziua nu stiu cui...asta e....daca e pana acolo atunci tot felul de piedici gasim......si pentru mine conteaza ziua de dinainte a nuntii mele...e ziua viitorului meu sotz....nu cea de dupa....

Asa este, ai dreptate!O sa vb si cu preotul nostru sa vedem ce ne zice!dc e asa putem sa petrecem si pe 14 iunie <:-P <:-P <:-P

verrat
25.07.2007, 18:20:38
Miresici de iunie 2008 ce faceti ati disparut la rezolvarea problemelor sau in concediu ??;))

miana
26.07.2007, 15:56:33
si la toate miresele 07.06 =D> =)) ....or mai fi:-\[/quote]

Buna miresici de iunie.
Ma bucur ca am intrat in acest grup.
Si eu am nunta pe 07 iunie 2008.... in Slatina ... jud Olt.

Va pup .

miana
26.07.2007, 16:08:50
ce avansate sunteti voi:) noi nu am aranjat inca nimic .....adica am vb de restaurant asa in principiu....si de biserica.....doar atat......am zis ca la iarna cand va fii targul de nunti voi hotari tot.....ca sa am o oferta cat mai larga:) iar rochitza o sa o fac de comanda pe un model facut de mine.....numai sa ma hotarasc la ce casa de moda vreau sa o fac......dar tot asa mai la iarna.....sa vad toate ofertele:)
o am ca exemplu pe sora viitorului sot care si-a realizat o nunta de vis in 3 luni:D ....deci timp mai este.....sa trecem cu bine de caldurile acestea^:)^

Aoleu ..... o intrebare.... Este la iarna targ de nunti.. cu rochite si toate cele?
Unde ?:-\
Multumesc.

crisalia
26.07.2007, 16:24:32
de 2 ani sunt targuri in Bucuresti;;)
la Romexpo e de 2 ani, iar anul acesta au mai fost la Marriot si in Piata Revolutiei(dc nu ma insel)( pe acesta l-am ratat:-< )
Aolo sunt toate firmele de rochii de mireasa , costume pt ginere, aranjamente , flori, excursii pt voiaj de nunta,invitatii, oferte de fotografi ,dj, cameramani, aranjamente de flori....tot ce iti trebuie la nunta;;)
Asa ca nu vad rostul grabei de pe acum;))

miana
26.07.2007, 16:33:22
Buna miresica de iunie.

Am vazut ca esti din Timisoara si am o rugaminte mare ....
Eu am vazut o rochie de la Fashion Princess si imi place tare mult.... dar belelaua e ca se vede foarte mica pe site-ul lor... tu ce zici ai fost in magazinele lor?
Rochitele de la ei sunt croite bine ? Sunt materiale bune?
Cam in ce preturi se incadreaza?

Au si accesorii: bijuterii, ace de par, manusi , voal....?

verrat
26.07.2007, 18:48:12
si astept si eu sa ma informati despre mersul la programarea bisericii pls:(

bya_me
27.07.2007, 08:51:05
si astept si eu sa ma informati despre mersul la programarea bisericii pls:(

Eu am fost la biserica, in Timisoara, si mi-au zis ca inca nu se programeaza nuntile pe anul viitor...Au zis ca doar dupa 1 ianuarie 2008 se fac programari pentru ca inca nu s-a facut calendarul ortodox pe 2008 si nici chitantierele...deci nu-i graba cu biserica...:D

miana
27.07.2007, 16:03:06
Draga Bya_me poti sa imi zici si mie te rog daca ai fost pe la magazinul Fashion Princess de acolo din Timisoara?
Daca ai fost as vrea cateva pareri: calitatea, materiale, preturi si daca sunt seriosi.

Am vazut pe interenet o rochita care mi-a placut tare mult.

Stiu ca e destul de devreme sa ma arunc .... si sa o cumpar dar as vrea sa stiu cateva pareri.

bya_me
27.07.2007, 16:12:29
Draga Bya_me poti sa imi zici si mie te rog daca ai fost pe la magazinul Fashion Princess de acolo din Timisoara?
Daca ai fost as vrea cateva pareri: calitatea, materiale, preturi si daca sunt seriosi.

Am vazut pe interenet o rochita care mi-a placut tare mult.

Stiu ca e destul de devreme sa ma arunc .... si sa o cumpar dar as vrea sa stiu cateva pareri.

Nu am fost la Fashion Princess...de fapt nu am fost la nici un magazin pt rochia de mireasa...mai am timp, doar pe la iarna-primavara o sa incep sa colind magazinele si casele de moda...
Dar daca vrei mai multe informatii despre Fashion Princess intra aici:
http://www.miresici.ro/showthread.php?t=1988
pe topicul asta au discutate miresele din TM despre rochii, printre care si despre Fashion Princess...
Si poate te ajuta ele cu mai multe informatii... dar deja incepi cautarile pentru rochia de mireasa?? :-SS

miana
27.07.2007, 16:19:00
Inca nu vreau sa imi cumpar ... dar imi place tare mult sa ma uit si sa imi fac o IDEE.
M-am oprit la un model de la Fashion Princess pentru ca este aproape la fel cu ce imi imaginam mai de demult>:D<

Oricum multumesc!:*

audreybudu90
30.07.2007, 11:21:39
Miresici de iunie, eu va parasesc :(( :(( :(( , amanat nunta pantreu anul 2009, nu ne mai intelegem cu soacra si suntem nevoiti sa ne mutam, vrem sa ne luam apartamanet[-o< [-o< [-o< si apoi sa facem nunta:(.Asta e, dupa ce am investit in casa ei......acum trebuie sa plecam:( :( :( , numai necazuri....Dar va urez multa baftaaa, sa aveti nunta visurilor voastre >:D< >:D< >:D<

annybunny
30.07.2007, 21:47:38
Miresici de iunie, eu va parasesc :(( :(( :(( , amanat nunta pantreu anul 2009, nu ne mai intelegem cu soacra si suntem nevoiti sa ne mutam, vrem sa ne luam apartamanet[-o< [-o< [-o< si apoi sa facem nunta:(.Asta e, dupa ce am investit in casa ei......acum trebuie sa plecam:( :( :( , numai necazuri....Dar va urez multa baftaaa, sa aveti nunta visurilor voastre >:D< >:D< >:D<

Audrey imi pare rau ptr voi, dar lasa ca totul se resolva cu timpul, capul sus L-) si cu dumnezeu inainte!!!! :x

audreybudu90
31.07.2007, 13:42:30
Multumesc frumos, esti o scumpa, da asta e, o sa incerc sa tin capul sus!!!!;;) ;;) ;;)

Sxy_seniorita
31.07.2007, 15:04:39
Da-o-n gatu masii ca majoritatea is niste scorpii........las ca se intoarce roata si in favoarea ta...imi pare rau sa aud asta si mai ales ca ti-ai facut atatea ganduri si vise.....ma pun eu in postura ta.....nu fii supi ca nimeni nu merita!!!te-am pupat si ai grija de tine!!!!:* :* :*

miana
02.08.2007, 12:01:11
Ce mai faceti miresicilor?
Ce ati mai rezolvat ?
Ce idei mai aveti pentru nunta?
Ati fost in condediu.... v-ati incarcat bateriile?

Sa aveti o zi frumoasa.
Va pupicesc :x:*

audreybudu90
02.08.2007, 13:09:56
Da-o-n gatu masii ca majoritatea is niste scorpii........las ca se intoarce roata si in favoarea ta...imi pare rau sa aud asta si mai ales ca ti-ai facut atatea ganduri si vise.....ma pun eu in postura ta.....nu fii supi ca nimeni nu merita!!!te-am pupat si ai grija de tine!!!!:* :* :*

Merci esti o scumpa ^:)^ ^:)^ ^:)^ ....da e foarte nasol sa iti faci niste planuri si apoi.......:-s :-s :-s , pupici

cafelutatare
02.08.2007, 14:11:13
Imi pare rau sa citesc ca exista viitoare miresici asa necajite... imi pare rau pentru ceea ce ti se intampla si sper din tot sufletul sa treceti peste si sa aveti o nunta de vis... chiar daca nu anul care vine! >:D<>:D<>:D<

Eu tocmai m-am intors din concediu, dar mai am cateva zile de stat pe acasa si lenevesc... citesc si caut diverse pentru nunta. Am facut o sinteza si ma simt mult mai relaxata...

Astazi vreau sa dau o tura prin magazine si sa mai vad diverse chestii... poate gasesc si cateva nimicuri de nunta...

CONT_INCHIS_11991
03.08.2007, 12:34:54
Salutare tuturor! Voi fi si eu miresica de iunie 2008. mai exact pe 7 iunie 2008, la Brasov. Mai e cineva din Bv?

O zi buna si un weekend frumos!

ankutzica
03.08.2007, 14:56:26
Salutare tuturor miresicilor de iunie si eu sunt o viitoare miresica de iunie si abea astept sa vina clipa cea mai fericita. Eu fac civilul anul acesta in septembrie dar ziua cea mare este atunci cand sunt imbracata in mireasa.o:-)

ankutzica
03.08.2007, 14:58:49
am uitat sa spun ca sunt din iasi si fac pe 14 iunie nunta in 2008.cine mai este din iasi si vrea sa vb eu sunt pe aici tot timpul.

miana
03.08.2007, 15:33:22
Bine ati venit miresici de iunie 2008 .
Ne bucuram sa va avem printre noi.
O sa ne impartasim multe lucruri chiar daca nu suntem din acelasi oras.

Va pupicesc......:*

Sxy_seniorita
03.08.2007, 17:57:47
Salutare tuturor miresicilor de iunie si eu sunt o viitoare miresica de iunie si abea astept sa vina clipa cea mai fericita. Eu fac civilul anul acesta in septembrie dar ziua cea mare este atunci cand sunt imbracata in mireasa.o:-)

Bine ai venit printre noi !!!>:D< :*
Te-am pupat si spor la pregatiri daca se pune inka problema....:-SS ...

juliejolie
04.08.2007, 19:38:17
Eu tocmai m-am intors din concediu, dar mai am cateva zile de stat pe acasa si lenevesc... citesc si caut diverse pentru nunta. Am facut o sinteza si ma simt mult mai relaxata...
Astazi vreau sa dau o tura prin magazine si sa mai vad diverse chestii... poate gasesc si cateva nimicuri de nunta...

Hadise, suntem miresici in aceeasi zi! >:D<
Putem sa planuim deja intalnirea de la Arcul de Triumf, cand ne vom lasa furate... ;))
Ia zi, ce chestii de nunta interesante ai vazut/ cumparat?
Mie imi place la nebunie sa ma plimb prin magazinele specifice cand apuc si sa le studiez pe toate pe indelete, sa ma gandesc ce e mai frumos si mai potrivit...;-)

anisoara
06.08.2007, 10:29:32
Salutare tuturor! Voi fi si eu miresica de iunie 2008. mai exact pe 7 iunie 2008, la Brasov. Mai e cineva din Bv?

O zi buna si un weekend frumos!
bine ai venit Medeea,vad ca avem nunta in aceeasi zi,spor la pregatiri<:-P

CONT_INCHIS_11991
07.08.2007, 10:28:19
bine ai venit Medeea,vad ca avem nunta in aceeasi zi,spor la pregatiri<:-P

Mersi, si tie la fel!

cafelutatare
07.08.2007, 10:44:50
Hadise, suntem miresici in aceeasi zi! >:D<
Putem sa planuim deja intalnirea de la Arcul de Triumf, cand ne vom lasa furate... ;))
Ia zi, ce chestii de nunta interesante ai vazut/ cumparat?
Mie imi place la nebunie sa ma plimb prin magazinele specifice cand apuc si sa le studiez pe toate pe indelete, sa ma gandesc ce e mai frumos si mai potrivit...;-)

Daaaa... sau poate facem schimb de nunti pentru oe ora... 8-}=)) Vedem noi pana atunci... ;-)
Pana la urma am vazut multe, dar nu am cumparat nimic. Am fost cu mama si mi-a mai dat si ea cateva idei. Sper ca din septembrie chiar sa incep sa cumpar cate ceva. Mie deja mi se pare ca a zburat timpul si ca mai foarte putin. Ceea ce a, vazut este un tull brodat, pe care l-as fi cumparat daca stiam exact cum vreau rochita, dar era 450 ron m si chiar nu ma risc pana nu stiu exact ce si cum.

Bun venit proaspetelor miresici!

Pupici!

unicka
07.08.2007, 23:24:35
Noi avem o mare problema, ne-am ales nasii, mai precis eu am vorbit cu nasa deoarece este colega cu mine de serviciu, a acceptat insa nu am reusit pana acum sa iesim cu ei.Prietenul meu a cunoscuto pe nasa la mine la serviciu cand a venit sa ma ia insa barbatii nu s-au cunoscut intre ei.Suntem tare stresati, prietenul meu si-a schimbat serviciul, este plecat 2 luni la specializare, trebuie sa ne cautam si ceva unde sa ne mutam, nu stiu cand o sa reusim sa ne vedem cu nasii.Sper sa nu creada ca ne-am razgandit.Am atatea de rezolvat...si momentan trebuie sa ma descurc singura vreo 2 luni.De biserica inca nu am vorbit, sa vedem ce rezolvam.

crisalia
07.08.2007, 23:55:50
relax:)cu biserica mai este timp:) (nici eu nu am fost sa rezerv....btw....tu la ce ora vrei sa rezervi ca vad ca avem in aceeasi zi:) )iar cu nasii ......bine macar ca v-au zis DA:)) .....noi inca mai asteptam raspunsul ......intrebarea a fost pusa in luna mai.....si la noi doar eu ii cunosc pe nasi.....prietenul meu nu ii cunoaste decat din auzite=)) norocul nostru e ca avem rezerva de nasi mai multe familii care s-au oferit de mult sa ne cunune.....asa ca avem de unde alege:grouphug:

andraelen
08.08.2007, 14:58:10
buna alaina. bine ai venit printre noi. si eu sunt noua. chiar daca nu avem experienta, sper ca ne vom sfatui una cu alta pe cat posibil. eu una nici nu stiu de ce sa ma apuc mai intai. stau cu gandul numai la nunta. o voi face pe 7 iunie, mai e o gramada de timp, dar mi se pare totusi ca voi intra in panica pt ca timpul se scurge rpd...momentan am avut o problema cu stabilirea datei pt ca nu intelegeam cum e cu postul Petru si Pavel si cand pica, acum ca m-am lamurit, trebuie sa caut un restaurant si pe urma nu stiu....sunt atatea de facut ca nu stiu de ce sa ma apuc mai intai. voi v-ati facut vreo agenda, un program ceva...?

buna!si eu sunt miresica in 2008 pe 21 iunie.in 2008 nu se fac nunti :
-2-8martie
-10martie-3mai
-23-28iunie
-1-14august
-14noiembrie-24decembrie
in rest puteti face cand vreti!multa bafta si succes la pregatiri!

mirelvon2002
13.08.2007, 19:57:39

ce misto sunt!! sa va aduca noroc

Sxy_seniorita
14.08.2007, 14:36:59
Ce tacute sunteti.......haidetzi fiti mai active ca eu m-as agita dar singura stiti cum e..........furtuna-n borcan..:D
V-am pupat pe toate!!!!!Sper sa-i arda vreuneia de vorba.....

miana
14.08.2007, 17:53:12
Ce tacute sunteti.......haidetzi fiti mai active ca eu m-as agita dar singura stiti cum e..........furtuna-n borcan..:D
V-am pupat pe toate!!!!!Sper sa-i arda vreuneia de vorba.....

Mie imi arde de vb ...
Sa stiti ca eu sunt foarte agitata abia de pe acum.
Ma duc azi sa imi caut sandalute de mireasa, pentru ca am vazut la undeva unde sunt reduceri... si pararea mea e ca nu am de ce sa mai astept daca mie imi plac.
Sambata ma duc sa dau o raita prin magazinele din Craiova sa ma uti la verghete.
Trebuie sa vb cu formatia ....
Aoleu cate sunt de facut .... nu mai spun ca mi s-a pus pata pe o rochita care este in Timisoara ;)).... sunt cu gandul numai la ea.... si imi dau seama ca este tostusi prea devreme...
Voi ce mai faceti cum stati cu notitele, ce v-ati mai cumparat , ce idei mai aveti?
Haideti sa ne sfatuim de pe acum ca sa ne iasa nunta exact ca in povesti.<:-P

Pupici pentru toate. :*

gabimirea
14.08.2007, 23:09:47
Buna fete!
MIANA suntem miresici in aceeas zi :) dar eu sunt acum asa de calma, am arvunit restaurantul si atat ... in rest ma documentez pe internet ... poate mai vorbim ma mai pui si pe mine in miscare....

Pupici la miresici ;;)

miana
15.08.2007, 17:22:28
Buna fete!
MIANA suntem miresici in aceeas zi :) dar eu sunt acum asa de calma, am arvunit restaurantul si atat ... in rest ma documentez pe internet ... poate mai vorbim ma mai pui si pe mine in miscare....

Pupici la miresici ;;)

Ma bucur ca suntem miresici in aceasi zi.:x
Mi-am gasit sa imi cumpar casuta pentru banisori si cosuletele pentru cocarde.... de aici de la cineva care a avut nunta si sunt in forma de inimioare... unul alb cu trandafirasi rosii si unul rosu cu trandafirasi albi.(nunta va fi cu alb si rosu).
Nu stati :-SS daca le faceti de pe acum e mai bine...
Hai sa ne organizam nuntile din timp ca sa iasa ca in povesti<:-P(ce se poate lua de pe acum .... nu ezitati)
mie daca mi se pune pata pe ceva si imi place imi iau fara sa mai stau pe ganduri.

Pupici pentru miresici.

gabimirea
16.08.2007, 08:58:31
buna, din nou :) eu am fost mai inspirata anu asta atunci cand a avut viitoarea mea nasa nunta am fost cu ea sa-si aleaga casuta pt visterie, cosulet pt cocarde, pernuta pt verighete ... pe care mi le imprumuta si mie la anu :D asa ca de un mic stres scap
mai am si voalul ei, pt ca mie mi l-a pus la legatoare ... tot atunci m-a si cerut iubi de nevasta :x ... nu cred ca o sa il port pt ca inca nu stiu ce rochie vreau :">
eu in schimb ma stresez ca vreau ceva mai original ca invitatie si buchet, am gasit niste chestii, dar inca nu imi convine nimic

mai vorbim, poate facem schimb de idei.
kiss kiss

YOANA
16.08.2007, 13:43:49
Buna viitoare miresici!si eu sunt o viitoare miresica de iunie si vad ca data de 7 iunie ne-a fascinat pe mai multe pt ca si eu tot data asta am ales-o.sper sa tinem legatura pt ca am mare nevoie de sfarturile voastre.va pup.:*

Piuta
16.08.2007, 15:17:54
buna, viitoare doamne!
eu am nunta in 14 iunie 2008!!! nu trece o ora fara sa ma gandesc la acest lucru!!!am emotii si sunt fericita, este un sentiment unic in viata!!!
am stabilit deja locatia de cateva luni bune, am dat avansul. am stabilit deja si cine va face pozele, cine se va ocupa de muzica si filmare. am ales si firma pentru decorarea localului, care va fi alb visiniu (HAI RAPID!!!). urmeaza sa ne cumparam verighetele, care vor fi din aur alb, si foarte putin aur galben!!
in legatura cu rochia si cofura ma las pe anul viitor sa vad ce va fi la moda!! oricum toate vom fi frumoase!!!!va pup si ....sa treca timpul

veruta81
16.08.2007, 18:41:52
Fetelor sper sa fie pt toate intr-un ceas bun si daca vreti poate noi cele de pe site o sa ne intalnim la Arcul de Triumf in noaptea nuntii.Eu am fost banata o data pt publicitate zic ei , dar nu am facut altceva decat sa recomand cuiva o firma de aranjamente cu preturi super ok si asta pe privat,dar promit sa nu mai incalc regulile.^:)^

picolla
18.08.2007, 00:21:56
salutare la toata lumea!
sunt si eu o miresica a anului viitor, si tot pe 14, spernd ca va fi totul bine cu acea data. noi am fost l mai multi preoti,dintre care doar 1 ne- spus caa el nu face slujbe de cununie pe 14 c aae hramul domnului.restul au spus ca se poate face pana in ora17 (cand incep deceniile) iar un altul a zis ca nu-i nici o problema.pe mine m-u ametit.oricum voi ma-ti mai incurajat putin. multumesc mult ca sunteti pe aici

cafelutatare
18.08.2007, 11:22:10
Bun venit noilor miresici, sa fie intr-un ceas bun!! <:-P
Fetele, eu nu am mai scris ca nu stiu ce sa va zic... inca nu am facut nimic special pentru nunta, ca nu am avut cand. Sper ca din septembrie sa ne miscam mai vioi. Nu stiu daca am spus, dar m-am decis sa imi fac rochita de mireasa, deci am sa ies la vanat de materiale. ;)) M-am gandit ca pantofiorii de miresica (si poate si cei de civila) sa ii fac la comanda din acelasi material cu rochita (costumul sau ce o fi).
Voi ati ales culorile nuntii? Ati ales vreo tema? Stiti in mare ce vreti? Poate ne spuneti si noua sa ne inspiram... ;))

Pupici!

mellon_galad
18.08.2007, 20:46:39
Salut,

hop si eu intre miresicile din iunie, mai exact pe 7 iunie ;;) . Uff, suntem atat de multe incat nu stiu daca sa ma bucur sau sa ma gandesc sa-mi caut formatie mai repede! Restaurantul n-aveti cum sa mi-l luati, gata, l-am rezervat. <:-P Acuma glumesc, dar ma bucur ca v-am gasit si sper sa facem pregatirile impreuna. Pupici tuturor!

veruta81
20.08.2007, 15:12:08
ce ma fac fetelor ca am ramas fara nasi ? pede o parte ma bucur ca am avut ocazia acum sa vad cum sunt ei de fapt , dar ....acum trebuie sa ne gasim nasi

crisalia
20.08.2007, 16:50:09
dc te face sa te simti mai bine.....noi inca mai astetam raspunsul din partea lor.....dar sincer.....cred ca va fii negativ;)) ....dar ma gandesc ca e mai bine asa.....adica mereu eu asa gandesc....ca tot raul e spre bine....Dumnezeu vrea ceva mai bun pt mine;-)

veruta81
20.08.2007, 20:32:13
mersi pt incurajare crisalia si sper sa iasa si pt voi cum e mai bine....sincerasa fiu eu oricum nu prea ii inghiteam intru totul pe cei ce trebuiau sa ne fie nasi , dar al meu era ffff bun prieten cu ,,nasu,, asta pana acum cand s-a convins si el ca indoielile mele erau fondate
pupici>:D<

cafelutatare
20.08.2007, 23:51:14
Eu inca nu stiu daca am nasi :-<... poate o sa te simti mai bine! :-"

kmitza
21.08.2007, 10:17:25
din pacate chiar nu se fac nunti. data de 7 este singura din luna iunie 2008 cand se fac nunti. pe 14 ajun rusalii si apoi incepe postul sf Petru si Pavel

eu am nunta pe 1 iunie 2008, intr-o duminica. Stiu ca in anul 2008, se pot face nunti , sambata, si pe 21. iar duminica, pe 1, 8 si 22. Postul sf Petru si Pavel incepe de pe 23 in 2008.;-) ;-)

crisalia
21.08.2007, 11:52:08
se fac nunti in luna iunie 2008: 1,7,8,14,15,21,22,29:)>-

picolla
21.08.2007, 12:11:38
multumim pentru incuraajari.esti sigura ca si pe 14 se pot face, ca eu nu mai stiu ce sa cred.pe mine m-u metit cu totul in privinta asta.(:|:((

crisalia
21.08.2007, 12:15:29
eu stiu ca da.......acum eu zic ca cel mai bine vb cu popa care face slujba:D

picolla
21.08.2007, 12:16:37
salutare , dupa cun spuneam noi vem nunta pe 14(sperand ca o sa fie totul bine). in privinta pregatirilor pot sa spun ca stam destul de bine,
am inchiriat restaurantul, am vorbit cu dj-ul, cu fotograful, ne-am luat verughetele si m mai facut si invitatiile(pt.ca nu sunt in tara si nu sa mai avea timp pt ca atunci o s vin cu putin timp inainte nuntii), iar nasii ii aveam.
asa ca pot s spun ca sunt norocosa, nou nsii ne sunt foarte propiati si sper sa nu avem probleme cu ei. va pup pe toate

Sxy_seniorita
21.08.2007, 12:45:41
:* :* :*
salutare , dupa cun spuneam noi vem nunta pe 14(sperand ca o sa fie totul bine). in privinta pregatirilor pot sa spun ca stam destul de bine,
am inchiriat restaurantul, am vorbit cu dj-ul, cu fotograful, ne-am luat verughetele si m mai facut si invitatiile(pt.ca nu sunt in tara si nu sa mai avea timp pt ca atunci o s vin cu putin timp inainte nuntii), iar nasii ii aveam.
asa ca pot s spun ca sunt norocosa, nou nsii ne sunt foarte propiati si sper sa nu avem probleme cu ei. va pup pe toate

Stai foarte linistita.....cat se poate de linistita picolla....eu am vb cu popa nostru si ne cununa pe...14.....asa ca ne v-om casatori in aceeasi zii!!!!iupiiii!!!!<:-P
Te pupik si sper sa mai vorbim!!!!!!
pupici fetelee!!!!!!:* :* :* :* :*

Miraj
21.08.2007, 12:49:00
Pot sa intru si eu - am nunta pe 31 mai dar de la 12noaptea se face 1 iunie - e si ziua mea atunci - deci pe jumate sunt in club...va pup\:D/

picolla
21.08.2007, 14:26:21
multumesc mult de tot.sigur c mai vb. pupici:*

cafelutatare
21.08.2007, 23:52:03
Hihi... ce mult ni s epare ca mai e si atat de repede trece timpul... <:-P:-"

veruta81
22.08.2007, 16:51:41
ma adresez celor careau nunta pe 21.06.2008 .....CE FACEM? NE VEDEM LA ARCUL DE TRIUMF?<:-P
fetelor daca vaajuta cu ceva...stiu o firma prim importator de invitatii pt nunta , iar preturile lor sunt ...super.daca vreti va pot da nr de tel al patroanei(o buna prietena a domnisoarei mele de onoare),dar asta pe privat, sau pe mail va pot ajuta si cu alte informatii si pt firma de aranjamente.

gabimirea
22.08.2007, 17:54:57
veruta81 (http://www.miresici.ro/member.php?u=13064), te rog vreau si eu datele despre invitatii si decoratiuni
mail-ul meu este [email protected] este si id de yahoo :D

merci anticipat

Peachy
22.08.2007, 18:06:47
Buna miresici de iunie...sunt si eu o miresica si abia astept evenimentul...dar intre timp avem atat de multe de facut.
Va pup pe toete

kmitza
23.08.2007, 22:01:09
Pot sa intru si eu - am nunta pe 31 mai dar de la 12noaptea se face 1 iunie - e si ziua mea atunci - deci pe jumate sunt in club...va pup\:D/
eu am nunta chiar pe 1 iunie! de ziua copilului! Sa fie intr-un ceas bun!:*

Piuta
24.08.2007, 09:53:38
Eu Am Ales Deja Perechea Mea De Nasii! Va Fi Sora Mea Si Sotul Ei, Mi Se Par Cei Mai Potriviti!!! Logodnicul Meu Inca Nu S-a Gandit Pe Cine Vrea...dar Parca Ma Incanta Ideea Cu O Pereche De Nasi

gabimirea
24.08.2007, 12:05:42
mai dar parca nasii nu trebuiau sa fie rude?! sau ma insel??:-?

Miraj
24.08.2007, 13:41:53
eu am nunta chiar pe 1 iunie! de ziua copilului! Sa fie intr-un ceas bun!:*
Suoper....sa-ti aduca noroc data de 1 iunie

miha08
24.08.2007, 16:15:02

:(( :(( :(( :((
toate fetitele, fac pregatirii, numai eu cu baiatul asta al meu nu facem nimic.

ma enerveaza ca cica ""mai avem timp, de ce sunt crizata...mai e o gramada pana atunci""...

nu stiu ce sa ii mai fac sa inteleaga ca timpul e deja prea scurt, si oricum eu m-am panichat cumplit ca nu am rezervat restaurant, asta mi se pare cea mai importanta chestie, si poate si biserica...

of,of

picolla
24.08.2007, 17:27:52
sa stii ca resturantul ar trtebui sa va grabiti saa-l rezervaati, pentruca asta cu restaurantul e cam complicat. noi am rezervat acu o luna si erau deja mare parte ocupate. cu biserica , dor daca este o boiserica solicitta, daca nu poti sa te duci la anul dupa sarbatorile de iarna.noi am patit-o cu biserica deja tre sa o schimbam pentruca la biserica pe care am aleso noi, dupa ce am stabilit tot si vorbisem si cu preotii in prealabil, s-a gandit preotul de la aceea biserica s spuna caa el pe 14 nu face nunti. asa ca am mers la o alta biserica,unde i-m explicat preotului ca pe 15 sunt rusaliile si ca in ziu respectiva e smbata mortilor, iar el ne-a spus ca nu e nici o problema .dar ca sa platim taxa sa ne ducem dupa srbtori caa este pre adevreme acum.

cafelutatare
25.08.2007, 21:18:35
Mi-am facut liste si listute pentru nunta si mi se face rau... sunt atatea de cumparat... valeu! $-)$-)$-)
Fetele care nu v-ati rezervat restaurant, cautati mai din timp ca eu deja acum 3 luni nu am gasit liber undeva. Nu e regula, dar daca va doriti "acel" restaurant trebuie sa vorbiti. Nu va costa nimic doar sa intrebati.

Eu am alt stres de ceva timp... verighetele... ma costa 550 euro 22 gr de 14 ka... ufffffa...

picolla
25.08.2007, 21:54:16
mie personl mi se pare un pic cam mult daca sunt cumparate din tara.noi m dat 150 de euro si au 9 grame.dar unde le-ai gasit?

cafelutatare
25.08.2007, 23:48:58
Pe maridikan. Sper sa nu se considere reclama.

Peachy
27.08.2007, 22:54:00
Eu am facut ceva ce l-am numit "Caietul nuntii"
Este de fapt un ciet mecanic, cu niste rezerve he file colorate, in care notez tot ce fac pentru nuta...si mi-am printat si o lista cu cheltuieleile pe care o completez pe masura ce scapam de ele.
Am ales si catev amodele de invitatii pe acre le-am pus acolo, si de restaurante, si de rochite de mireasa...
Ador sa planuiesc nunta...mi se pare cea mai frumoasa perioada...
O sa pasrtez "Caietul nuntii", asa...k o amintire a clipelor pre-casatorie ;;)
Acum cautam restaurant..si ne este foarte greu deoarece nu avem timp sa mergem sa le vedem,si oricum gasim foarte greu intrucat avem peste 200 de invitati...
Am ales deja invitatiile, nasii(ei erau oricum stabiliti de la cununie) cateva detalii despre rochia de mireasa si aranjamentele florale,biserica(este o manastire de fapt;;)...si mi-am dorit sa ma casatoresc acolo inca de cand era in constructie)...
Mai am foarte multe de facut...si toata lumea zice k exagerez cu "caietul nuntii"...dar nu-mi pasa...am de gand sa-mi organizez nunta pe care am visat-o intotdeuna...

gabimirea
28.08.2007, 10:59:35
oofff de 2 saptamani de cand am inceput cu arvun colo si dincolo am zis sa ma apuc sa fac caietel ... ce frumos ca sunt altii organizati ... poate imi trageti si mie un shut in dos sa ma fac fata harnica :">

Peachy
28.08.2007, 16:24:40
Gabi...noi avem nunta in aceeasi zi...daca vrei o sa-ti trimit din listutele pe care le-am factu pentru diverse chestii...si iti impartasesc din ideile mele penbtru alte chestii..:))

cafelutatare
28.08.2007, 18:27:42
Eu am facut ceva ce l-am numit "Caietul nuntii"
Este de fapt un ciet mecanic, cu niste rezerve he file colorate, in care notez tot ce fac pentru nuta...si mi-am printat si o lista cu cheltuieleile pe care o completez pe masura ce scapam de ele.
Am ales si catev amodele de invitatii pe acre le-am pus acolo, si de restaurante, si de rochite de mireasa...
Ador sa planuiesc nunta...mi se pare cea mai frumoasa perioada...
O sa pasrtez "Caietul nuntii", asa...k o amintire a clipelor pre-casatorie ;;)
Acum cautam restaurant..si ne este foarte greu deoarece nu avem timp sa mergem sa le vedem,si oricum gasim foarte greu intrucat avem peste 200 de invitati...
Am ales deja invitatiile, nasii(ei erau oricum stabiliti de la cununie) cateva detalii despre rochia de mireasa si aranjamentele florale,biserica(este o manastire de fapt;;)...si mi-am dorit sa ma casatoresc acolo inca de cand era in constructie)...
Mai am foarte multe de facut...si toata lumea zice k exagerez cu "caietul nuntii"...dar nu-mi pasa...am de gand sa-mi organizez nunta pe care am visat-o intotdeuna...

Eu am 2 caiete... :-BAm o agenda pentru tot ce inseamna nunta si un caiet pentru ce trebuie cumparat si ce am cumparat... :-B:-B:-B:)>-<:-P

crisalia
28.08.2007, 18:33:28
Gabi...noi avem nunta in aceeasi zi...daca vrei o sa-ti trimit din listutele pe care le-am factu pentru diverse chestii...si iti impartasesc din ideile mele penbtru alte chestii..:))

si eu am nunta in aceeasi....poate facem schimb de idei....ca si eu am 1 caiet si 15 mii de hartii scrise:> cum gasesc ceva, cum scriu pe o hartie....tot zic sa imi fac timp sa le trec pe toate in caiet:">

gabimirea
29.08.2007, 10:28:36
ce bine de voi ca aveti tot felul de caiete si agende ... eu incepusem o agenda cu lista de invitati, dar mi s-a parut prea mare si am abandonat-o;))
acum imi caut una destul de incapatoare dar si potrivita ca marime sa o port in poseta :))
majoritatea chetiilor de idei le am in calcu de acasa cu poze, muzica
cred ca am avea mai mult spor la discutii despre "idei si chetii" daca am face schimb de id-uri de mess
al meu este gaby_my_lm pe yahoo
astept sa ma bagati in seama :D

sial_07
29.08.2007, 17:05:22
Buna fetelor.....si eu sunt tot de Iunie ( 21 ) ...am ales pana acum doar restaurantul ( cel mai important) ....stie cineva e post la anu' in perioada asta ( 4-28 iunie )? bafta

new_hope
29.08.2007, 17:09:43
Buna fetelor
Si noi avem nunta tot la in iunie pe 7.Pana acum avem doar restaurantul si lautari!
Pupici !

crisalia
29.08.2007, 17:46:14
23-28 iunie 2008 postul sf petru&pavel!

gabimirea
29.08.2007, 23:47:32
luiza, si eu tot restaurantul si formatia am ales pana acum :D
eu zi ca e timp sa le fac pe toate treptat ... numai ca ma apuca cateodata o disperare:-SS cand vad alte fete in stadiu mai avansat
ma bucur tare sa vad ca nu sunt singura ca crede ca e timp:-"

cafelutatare
30.08.2007, 20:37:35
Mda... m-am intors de la restuarant si am stabilit in mare cateva chestii... meniul ce va contine si cam cat o sa ne duca... :)>- Mi-a explicat ca firma cu care colaboreaza ea pentru decor are si huse pentru banci, deci am scapat de inca un stres... mare de altfel...
Pana acum am stabilit:
- restaurantul, meniul si pretul aproximativ
- decorul ni-l aduce patroana
- dj-ul la fel
- foto si cameraman imi aduce mama
- florile (si aici intra toate florile de la nunta) mi le face un prieten de-al lui soaramea
- biserica e stabilita si preotul e super
... ce era mai greu e stabilit, dar nu batut in cuie... asta ma streseaza foarte tare, dar ma linisteste intr-un fel ca sa ma pot concentra la celelate. Ufffa... si we asta merg la 2 nunti! $-):O:-B:)>->-)>-)<:-P

Cristina2008
31.08.2007, 11:01:45
Salutare miresici!
Ma alatur tribului de iunie 2008 (pe 21). Ma bucur ca v-am gasit pentru ca sunt cam dezorientata cu aranjamentele. Pana acum am rezervat doar restaurantul, dar acum sunt in deriva rau... Mai sunt multe de facut... Dar ce-i drep mai e si timp... Astept incurajari si sfaturi pentru ca vreau sa fac totul doar eu cu viitorul meu sot, fara amestecul nimanui, asa ca am nevoie de sfaturile voastre. Pupici!

veruta81
31.08.2007, 14:03:47
daca va pot ajuta cu o firma de aranjamente cu preturi super scrieti-mi pe mess v e r u t a 8 1 @ y a h o o . c o m
pupici

new_hope
31.08.2007, 14:25:15
luiza, si eu tot restaurantul si formatia am ales pana acum :D
eu zi ca e timp sa le fac pe toate treptat ... numai ca ma apuca cateodata o disperare:-SS cand vad alte fete in stadiu mai avansat
ma bucur tare sa vad ca nu sunt singura ca crede ca e timp:-"

si eu cred mai e timp.
Intre timp ma documentez si aflu informatii noi dupa acest site.Am aflat multe lucruri interesante.
Inca nu am inceput sa ma stresez desi timpul zboara!>:D<

cafelutatare
31.08.2007, 16:38:06
Fetele, timp e, dar trebuie sa va faceti ordine in idei sa le puneti cap la cap si sa trageti linie inca de pe acum... asta va va ajuta foarte tare sa luati decizii in viitorul foarte apropiat!
Pupici si multa bafta la pregatiri!

arisaix
03.09.2007, 14:29:19
Buna fetele acum ma voi alatura voua pentru ca pe 7.06.2008 ne vom casatori,initial am crezut ca ar fi prea devreme pt alegerea restaurantului,dar cand m-am interesat am aflat cu stupoare ca deja unele sunt ocupate,inainte nu era asa imbulzeala,asa ca am cautat si noi si l-am ales,urmatorul pas este biserica.Voi in ce stadiu sunteti ?Daca sunteti intr-un stadiu mai avansat si aveti niste sfaturi pt celelalte miresici nu ezitati sa le postati.O zi buna la toate fetele si spor la pregatiri.

veruta81
03.09.2007, 15:21:12
ce faceti mai fetelor ?
haideti sa ne mai sfatuim si noi cele cu nunta in iunie ce pasi trebuie urmati cu rezervarile si pregatirile caci am inpresia ca a inceput sa zboare timpul tare repede.cand trebuie sa vb pt biserica,pt muzica , aranjamente ?:*

picolla
03.09.2007, 17:55:03
salutare. cum eu am facut proape tot va pot spune cate ceva
pentru biserica depinde cat de solicitata este biserica care a-ti ales-o voi. daca este o biserica destul de cautata e bine sa te duci de pe acum ca sa nu aveti surprize cum am avut noi deja. daca e o biserica mai periferica poti sa te duci dupa sarbatorile de iarana asa esti sigura ca gasesti ora care vrei.muzica su fotograful, tot cam de pe acum ca sa fiti siguri ca gsiti ce vreti voi si sa aveti timp sa cautati. iar cat tine de aranjamente e bine sa incepi sa umbli prin agentii si cand ai gasit ce -ti place intrebi persoanele de acolo daca sunt libere pt data respectiva, si tot pe ei ii intrebi cnd trebuie sa inchei contractul cu ei.a daca nu aveti nasii e bine sa vii cautati, daca-i veti deja sunteti norocosi. si trebuie sa-i intrebi si pe ei ce pretentii au, asta in cazul in care au.

veruta81
03.09.2007, 20:17:53
mersi mult pt sfaturi picolla.noi nu am facut decat sa rezervam restaurantul si sa vb cu firma de aranjamente.......daca spui ca ar trebui sa merg si la biserica atunci am sa trec saptamana aceasta sa ma interesez.in principiu stim pe cine sa luam pt foto si cameraman.daca va pot ajuta cu ceva este o firma de aranjamente super ok la preturi in comparatie cu celelalte si cu o firma prim importator de invitatii pt nunta,care are de asemenea preturi super ok.pt astea va las adresa mea de mail ca sa nu facem publicitate pe aici....v e r u t a 8 1 @ y a h o o . c o m
pupici

veruta81
05.09.2007, 18:41:09
pe unde umblati miresici de iunie? nu vreti sa ne mai sfatuim si sa ne impartasim idei :( .o sa ramanem codase .sa le vedeti pe cele din august si septembrie 2008 ce mai vorbesc....\:D/