PDA

Versiunea completa : Vinuri

un_nou_zambet
23.01.2013, 12:18:07
Buna ziua fetelor am si eu o mare problema...
De unde va cumparati vinul pentru nunta?
Ce fel de vin serviti voi la nunta?

GinaAndronic
12.04.2013, 09:49:04
Buna, la nunta mea vinul o sa-l faca tata si socrul meu in toamna asta(cumpara struguri) . Asa au facut ai mei si anul trecut pentru nunta surorii mele si a iesit foarte bine. Vinul la nunta s-a servit in cani, si pentru o nunta de 130 de persoane s-au consumat aproximativ 150 de litri. Daca nu ai posibilitatea sa-l faci, poti sa cumperi vin de la o crama , iesi mult mai bine daca iei vin vrac, decat imbuteliat. Poti sa-l servesti in cani sau poti sa cauti o firma de mase plastice si sa-ti comanzi sticle de 0,75-1 litru in care sa pui vinul. Sunt tot felul de sticle dragute pe care le poti personaliza cu un biletel legat de gatul sticlei cu o funda sau cu etichete personalizate si le oferi si ca marturii, stii ca oamenii deseori pleaca de la nunta cu sticla de vin( fie pentru ca nu au baut, fie pentru ca a ramas pe masa) . Sper ca ti-am fost de ajutor, spor la pregatiri.

un_nou_zambet
01.05.2013, 13:20:50
Miresici din orasul Piatra Neamt...de unde va cumparati vinul la nunta si ce fel de vin...de la crame, depozit...sau de unde?