PDA

Versiunea completa : Cofetarii si patiserii in Valcea

mada
12.12.2005, 00:00:00
buna fetelor,
ma numesc mada, si am nunta pe 18 august 2006 in Rm. Valcea.
stie cineva vreo cofetarie buna in zona unde sa-mi fac si eu tortul?
am facut deja rezervarea localului, mai ramane sa vorbim la biserica.
in mare eu sunt cu planurile gata.
astept sugestii de la voi in legatura cu organizarea nuntii.
multumesc, mada.

stefy084
23.12.2005, 00:00:00
:))vaaai si eu o am pe 19 august in Rm Valcea:)))Sa ai casa de piatra:)
Cat despre tortulet, am fost eu vara trecuta la o nunta si mi-a
placut foarte mult tortul, era de la Tic-Tac,de la laboratorul acela,
cred ca stii...Umm,,,daca nu ma insel Cormoran se cheama.

isabella
27.06.2006, 12:05:21
buna mada, eu am nunta pe 23 septembrie, tot in valcea si tortul o sa mi-l comand la trenuletul. e un piculet mai scump, dar are frisca naturala. daca insa iti doresti frisca vegetala, atunci iti recomand laboratorul de la vladesti. este f bun. am fost la o nunta si ei si-au comandat tortul si prajiturile acolo. de altfel si eu imi comand prajiturile tot la vladesti.

lorenazachia
09.08.2006, 14:07:30
buna fetelor,
multumesc, mada.

Buna si eu sunt din Rm.Valcea si am nunta in oct.pe 21.Eu am fost la Valdesti si am vayut acolo niste modele foarte frumoase si pretyrile sunt acceptabile.

lorenazachia
09.08.2006, 14:09:25
:))vaaai si eu o am pe 19 august in Rm Valcea:)))Sa ai casa de piatra:)
Cat despre tortulet, am fost eu vara trecuta la o nunta si mi-a
placut foarte mult tortul, era de la Tic-Tac,de la laboratorul acela,
cred ca stii...Umm,,,daca nu ma insel Cormoran se cheama.

Buna si eu tot in Rm.Valcea am nunta.
Cum merg pregatirile?
Eu am fost la Vladesti si preturile sunt acceptabile.

isabella
11.08.2006, 18:09:59
buna fetelor
eu, cum am spus, tortul il fac la trenuletul pt ca este cu frisca naturala. oricum, felul cum va arata nu stiu pt ca este o surpriza din partea unei verisoare pt mine. eu cred ca va arata bine pt ca are gusturi super. iar prajiturile ma duc sa le iau de la vladesti pt ca au cu unt. eu am o reactie nu prea placuta la margarina si oricum cu unt sunt mai bune. preturile sunt cam la fel la ambele cofetarii.

morenna1004
29.12.2007, 15:58:41
Eu la zimbru am vrut sa-mi fac nunta, dar nu mi-a placut cum arata...e prea inghesuit pt. un asemenea eveniment.Mai spuneti fetelor ceva cofetarii din Valcea!>:D<

CONT-INCHIS-008
05.02.2008, 19:31:25
Cei de la Vladesti mi se par cei mai buni si la Tic-tac,Corbeanca se numesc :D dar la Vladesti nu am cuvinte lui fratimeo i-au facut un tort frumos

monik77
08.02.2008, 13:09:17
fetelor, la Vladesti se fac prajituri, torturi ...en gross, insa, din pacate, au uitat ce inseamna calitatea din cauza cantitatii.
Bune, cu frisca si crema toate naturale se fac langa Tic-Tac..unde spunea endya
pupici si spor la pregatiri

crysv
07.03.2008, 09:35:38
Fetelor aveti cumva niste numere de telefon ale cofetariilor tic tac si pt cea de la vladesti? site-uri au? ca eu nu am gasit nimic :(
si stiti cumva cu cat inainte trebuie sa ii anunt ca vreau un tort? atunci cand fac comanda sau trebuie sa ma duc de acum? :-?

monik77
08.03.2008, 13:03:03
Fetelor aveti cumva niste numere de telefon ale cofetariilor tic tac si pt cea de la vladesti? site-uri au? ca eu nu am gasit nimic :(
si stiti cumva cu cat inainte trebuie sa ii anunt ca vreau un tort? atunci cand fac comanda sau trebuie sa ma duc de acum? :-?

Nu stiu numerele de telefon, insa cand am comandat tortul pentru nunta sora-mii, la Vladesti, am fost cu vreo 2-3 saptamani inainte, iar la Corbeanca pentru un botez cu o saptamana si ceva inainte. In ambele cazuri mi le-au adus la restaurant asa nu a trebuit sa plecam de la petrecere dupa prajituri. Cat priveste site-uri....nici gand...la ce le trebuie, ma refer aici la Vladesti, daca peste tot se vorbeste de ei... Oricum daca aflu nr. de telefon, crysv, ti le trimit...mai ales ca stau pe langa Corbeanca...
Spor la pregatiri

crysv
10.03.2008, 11:18:51
Mersi mult :)
Stii cumva adresa exacta? Am ajuns in iarna prin Valcea, caci eu sunt din Dragasani si acum stau in Bucuresti, deci cam complicat cu pregatirile pentru nunta ;)), si am incercat sa gasesc cofetaria asta, am ajuns la una dar se pare ca nu era aceasta :)). Cred ca trebuia sa mergem mai mult...de-asta as vrea sa stiu adresa exacta sa fiu sigura ca ajung la cofetaria respectiva :>

morenna1004
11.03.2008, 23:40:34
La Vladesti cam cu o luna inainte trebuie sa mergi...Au prajituri gustoase si torturi excelente!!

anku_yo
02.04.2008, 23:04:24
Eu o sa-mi iau prajiturile si tortul de la laboratorul din Vladesti.Am ales tortul si prajiturile, am dat si un avans.Am inteles ca si torturile si prajiturile sunt f.bune, acolo.

monik77
13.04.2008, 16:34:02
Mersi mult :)
Stii cumva adresa exacta? Am ajuns in iarna prin Valcea, caci eu sunt din Dragasani si acum stau in Bucuresti, deci cam complicat cu pregatirile pentru nunta ;)), si am incercat sa gasesc cofetaria asta, am ajuns la una dar se pare ca nu era aceasta :)). Cred ca trebuia sa mergem mai mult...de-asta as vrea sa stiu adresa exacta sa fiu sigura ca ajung la cofetaria respectiva :>

am ramas datoare cu numerele de teleon de la vladesti si corbeanca, dar inca nu le am. daca, din greseala, ai ajuns la cea de dupa parcul zavoi trebuia sa incerci si acolo ca zilele astea cineva mi-a recomandat prajiturile facute acolo...cica sunt super. Acum nu stiu sigur ca inca n-am incercat.

alessiaclau
25.04.2008, 21:47:54
La Vladesti cam cu o luna inainte trebuie sa mergi...Au prajituri gustoase si torturi excelente!!

...cu o luna inainte!!!! :(( ce ma fac k eu ajung in tara cu doar doua sapt inainte...:-s

si eu vreau un tort mare dintr-o bucata... nu cu brate, artificii si alte prostii
stiti daca la vladesti fac asa ceva?

anku_yo
26.04.2008, 14:42:32
...cu o luna inainte!!!! :(( ce ma fac k eu ajung in tara cu doar doua sapt inainte...:-s

si eu vreau un tort mare dintr-o bucata... nu cu brate, artificii si alte prostii

Da se fac..imi placeau alea din martipan,dintr-o bucata...aratau f.bine.

Popeasca
18.05.2008, 08:32:46
La vladesti torturile sunt mult prea dulci si foarte scumpe. Mergeti si intrebati de doamana Mimi Muja la cofetaria liliacul (vis a vis de mall, deasupra librariei)

CristinaKitty
21.05.2008, 21:42:54
La vladesti torturile sunt mult prea dulci si foarte scumpe. Mergeti si intrebati de doamana Mimi Muja la cofetaria liliacul (vis a vis de mall, deasupra librariei)
Buna!
Am fost si acolo sa vad cam ce pot sa imi ofere si ce preturi au...dezamagire totala! Mi se par si foarte scumpe si in plus martipanul pe care il fac nu mi-a placut deloc.
Eu mi-am comandat tortul la Vladesti-acolo au fost foarte dragute doamnele si mi-au facut si mostre cu 2 tipuri de umpluturi si martipan ca sa ne putem hotari. In final am ales un tort cu crema de cafea si ciocolata cu lapte si invelis din martipan alb.
La Liliacul mi se pare ca au numai din ciocolata si diplomat-mult prea comune si prost facute.

dr_alina
22.05.2008, 10:29:00
buna, sunt Alina. Am si eu nunta pe 20 sep anul acesta , la restaurantul hotelului Gorj. M-am tot uitat pe forum-uri pentru decoratiuni de nunta si nu m-am lamurit prea mult. Am vazut ca unele dintre miresele din Tg.Jiu au apelat la un tip Iulian, renumit pare-se in oras, altele au apelat la fam Blendea, dar nu stiu cum sa-i contactez. Va rog dc puteti sa ma ajutati.

Si inca ceva, voi de unde luati prajiturile si tortul?
Am inteles ca la valcea ar fi o cofetarie buna?
Puteti sa ma ajutati si cu un nr de telefon, adresa de acolo?

va multumesc mult anticipat.

monik77
22.05.2008, 21:16:28
Buna!
Am fost si acolo sa vad cam ce pot sa imi ofere si ce preturi au...dezamagire totala! Mi se par si foarte scumpe si in plus martipanul pe care il fac nu mi-a placut deloc.
Eu mi-am comandat tortul la Vladesti-acolo au fost foarte dragute doamnele si mi-au facut si mostre cu 2 tipuri de umpluturi si martipan ca sa ne putem hotari. In final am ales un tort cu crema de cafea si ciocolata cu lapte si invelis din martipan alb.
La Liliacul mi se pare ca au numai din ciocolata si diplomat-mult prea comune si prost facute.

Inca o data sorry...Cristinakitty, dar ai sa observi ca pe platoul de prajituri vei avea (de la Vladesti) 6-7 prajituri cu aceleasi DOUA tipuri de umpluturi, adica „aceeasi Marie cu alta palarie”.

CristinaKitty
23.05.2008, 11:13:08
Inca o data sorry...Cristinakitty, dar ai sa observi ca pe platoul de prajituri vei avea (de la Vladesti) 6-7 prajituri cu aceleasi DOUA tipuri de umpluturi, adica „aceeasi Marie cu alta palarie”.

Inca o data monik77 observ ca nu citesti ceea ce am scris...era vorba despre torturi. Prajiturile pe care mi le-am ales pentru nunta nu sunt cele pe care le cumperi la kg in mod obisnuit pentru ca mi le-am ales din retetar (fara atat de cunoscutele creme despre care vorbesti tu cu atata patos).
Cat despre mostrele de tort pe care mi le-au facut pot sa zic decat ca au fost intr-adevar deosebite. Comanda am dat-o la d-na Mari Stoica si mostrele au fost facute tot de dumneaei.
Iti doresc sa gasesti cofetaria visurilor tale si sa poti sa iti comanzi ceva mai mult decat uzualul, arhicunoscutul tort "Diplomat"!

monik77
27.05.2008, 12:44:49
Intr-adevar nu am fost atenta cand am citit, si imi cer scuze. Totusi, nu voiam decat sa iti spun parerea mea si nu sa ma iau la harta cu tine. Ma gandeam ca daca pot ajuta cu ceva informatii de ce sa nu ajut. Cunosc multe dintre localurile din Valcea si chiar laboratoare si cofetarii (la un moment dat am lucrat in domeniul decoratiunilor pentru evenimente)...stiu care cu ce se mananca CREDE-MA... si nu voiam sa dau decat niste sfaturi. Ca tie ti-au placut si ai fost multumita de cei de la Vladesti...foarte bine. Eu ti-am spus parerea mea.
Cat priveste „Diplomatul” de care vorbesti...poate te surprind, dar mi-am ales unul cu decoratiuni din.... martipan...

CristinaKitty
27.05.2008, 13:23:00
Intr-adevar nu am fost atenta cand am citit, si imi cer scuze. Totusi, nu voiam decat sa iti spun parerea mea si nu sa ma iau la harta cu tine. Ma gandeam ca daca pot ajuta cu ceva informatii de ce sa nu ajut. Cunosc multe dintre localurile din Valcea si chiar laboratoare si cofetarii (la un moment dat am lucrat in domeniul decoratiunilor pentru evenimente)...stiu care cu ce se mananca CREDE-MA... si nu voiam sa dau decat niste sfaturi. Ca tie ti-au placut si ai fost multumita de cei de la Vladesti...foarte bine. Eu ti-am spus parerea mea.
Cat priveste „Diplomatul” de care vorbesti...poate te surprind, dar mi-am ales unul cu decoratiuni din.... martipan...
Felicitari!=D>

daniela30
28.05.2008, 13:22:30
Fetelor...cred ca nu aveti ce face... Am intrat si eu sa va intreb despre laboratorul de la Vladesti si vad ca deja v-ati luat la hartza.
Prietena mea cea mai buna a comandat prajiturile si tortul pentru nunta la Vladesti, dar mie nu mi-au placut (a avut nunta anul trecut) si cum ea e plecata afara, vreau sa va intreb pe voi, care ati fost deja acolo, daca cei de la Vladesti au doar acele prajituri stas sau poti sa vii si tu cu idei. Cat priveste tortul....eu il vreau diplomat ca-mi place cel mai mult si cu crema de sarlota ca-i mai racoritor pentru caldurile care vor fi in iulie si nu asa dulce. Iar ornamentul il fac cu orhidee, ca doar se poarta ornamentul din flori naturale, iar la un tort simplu, orhideele or sa dea super fain.
Spor la treaba si astept sugestii despre prajituri.

CristinaKitty
29.05.2008, 11:31:18
Fetelor...cred ca nu aveti ce face... Am intrat si eu sa va intreb despre laboratorul de la Vladesti si vad ca deja v-ati luat la hartza.
Prietena mea cea mai buna a comandat prajiturile si tortul pentru nunta la Vladesti, dar mie nu mi-au placut (a avut nunta anul trecut) si cum ea e plecata afara, vreau sa va intreb pe voi, care ati fost deja acolo, daca cei de la Vladesti au doar acele prajituri stas sau poti sa vii si tu cu idei. Cat priveste tortul....eu il vreau diplomat ca-mi place cel mai mult si cu crema de sarlota ca-i mai racoritor pentru caldurile care vor fi in iulie si nu asa dulce. Iar ornamentul il fac cu orhidee, ca doar se poarta ornamentul din flori naturale, iar la un tort simplu, orhideele or sa dea super fain.
Spor la treaba si astept sugestii despre prajituri.
Buna.
Am mai scris si mai sus despre prajiturile de la Vladesti-eu mi-am ales alte tipuri de prajituri decat ceea ce fac de obicei. Au un retetar si daca il cereti, va puteti alege de acolo.
Cat despre tort tot ceea ce pot sa zic este ca daca te-ai hotarat sa faci Diplomat este bine sa il faci cu frisca vegetala-frisca facuta cu smantana se lasa foarte repede, mai ales daca e cald. Dar poate ca deja ai aflat asta. De obicei la cofetarie iti zic.
Spor la pregatiri!;-)

puiutscump
31.05.2008, 22:32:15
Tortul de ziua mea a fost facut la Vladesti si toata lumea a avut numai cuvinte de lauda. Daca pt un tort obisnuit, cei de acolo au facut ce vedeti in poze, cu siguranta pt nunta va fi ceva deosebit. Asa ca, recomand cu toata caldura laboratorul de la Vladesti.

ade77
29.06.2008, 23:40:13
stiu ca prajiturile de la vladesti sunt destul de bune, dar eu am facut comanda pentru nunta la LUCIPOL - au laboratorul si birourile langa sere in ostroveni. gasiti nr de tel pe pungile cu cozonaci (care se vand peste tot in valcea). aveti preturi mult mai bune acolo decat la vladesti si vi le aduce la restaurant noaptea la ora la care doriti.

crysv
02.07.2008, 14:47:34
fetelor, la Vladesti se fac prajituri, torturi ...en gross, insa, din pacate, au uitat ce inseamna calitatea din cauza cantitatii.

aici ai perfecta dreptate...pe pielea mea am vazut asta ca sa zic asa
noroc ca am fost suficient de suspicioasa ca sa cer inainte o mostra de tort...caci daca venea tortul ala la nunta cred ca le dadeam cu el in cap
le-am zis ca vrem tort cu fructe de padure...dar in afara de dulceata de fructe de padure nimic nu semana a tort de padure, le-am zis sa il orneze si pe deasupra cu fructe, evident mostra nu era asa...au zis ca in schimb la nunta asa va fi...bullshit...parca ii mai credeam eu
plus ca am rezervat suportul cu vreo 3 luni inainte si cand am mers sa luam mostra sa constatam cu uimire ca nu ne trecuse nimeni in caiet si nici suportul ala nu mai era disponibil

evident ca ne-am pierdut increderea in ei si in talentul lor in ale dulciurilor...le zisesem si cum sa fie...cu mai mult blat bla bla racoros etc...si blatul abia se vedea...si cu multa sarlota mult prea dulce [-X

noroc ca ne-a recomandat cineva cofetaria Oana din mall...cel putin mostra a iesit de exceptie si chiar ne-a ascultat si sfaturile noastre :)

Larya
06.07.2008, 17:21:07
fetelor daca aveti poze cu torturi de la nunta pls puneti si voi poze,eu o sa incerc sa caut pe net

laura_rts
22.07.2008, 22:09:43
Nu mai puneti prajituri la nunta ca nu se atinge nimeni de ele. Puneti mai bine inghetata sau numai tort.

morenna1004
27.08.2008, 09:43:51
Eu mi-am facut tortul la Vladesti. A ieit asa cum l-am vista.Am dus poza si cei de acolo au fost amabili ca mi-au fcaut la tamplarie si suport, pt. ca era un model mai complicat si trebuia uport special. A iesit identic cu cel din poza si a fost si foarte gustos.

alessiaclau
15.10.2008, 00:44:51

pana la urma mi-am facut tortul la Vladesti... l-am comandat cu 2 sapt inainte... e pt 80 de invitati... si a iesit asa:

CristinaKitty
15.10.2008, 15:40:04
pana la urma mi-am facut tortul la Vladesti... l-am comandat cu 2 sapt inainte... e pt 80 de invitati... si a iesit asa:
;;) foarte frumos! felicitari pentru bebe!

dana_p000
04.11.2008, 23:43:46
aici ai perfecta dreptate...pe pielea mea am vazut asta ca sa zic asa
noroc ca am fost suficient de suspicioasa ca sa cer inainte o mostra de tort...caci daca venea tortul ala la nunta cred ca le dadeam cu el in cap
le-am zis ca vrem tort cu fructe de padure...dar in afara de dulceata de fructe de padure nimic nu semana a tort de padure, le-am zis sa il orneze si pe deasupra cu fructe, evident mostra nu era asa...au zis ca in schimb la nunta asa va fi...bullshit...parca ii mai credeam eu
plus ca am rezervat suportul cu vreo 3 luni inainte si cand am mers sa luam mostra sa constatam cu uimire ca nu ne trecuse nimeni in caiet si nici suportul ala nu mai era disponibil

evident ca ne-am pierdut increderea in ei si in talentul lor in ale dulciurilor...le zisesem si cum sa fie...cu mai mult blat bla bla racoros etc...si blatul abia se vedea...si cu multa sarlota mult prea dulce [-X

noroc ca ne-a recomandat cineva cofetaria Oana din mall...cel putin mostra a iesit de exceptie si chiar ne-a ascultat si sfaturile noastre :)
Sunt intrutotul deacord cu tine, atat in ceea ce priveste cofetaria OK de la Vladesti, cat si cu ceea ce-ai spus despe Oana. Cei de la Vladesti au devenit mult prea comerciali si au sarit in partea cealalta unde totul depinde de cantitate si nu de calitate.
Eu am facut cateva torturi la Oana si sunt fantastice, plus ca lucreaza doar cu produse naturale. La noi la nunta, SIGUR voi alege cofetaria aceasta si o recomand cu incredere.

oanaradu82
28.01.2009, 12:05:03
Buna,
Imi pozti spune si mie unde e cofetaria asta Oana?
Merci mult si Casa de Piatra tuturor.
Oana

monik77
29.01.2009, 15:33:38
Buna,
Imi pozti spune si mie unde e cofetaria asta Oana?
Merci mult si Casa de Piatra tuturor.
Oana

cofetaria Oana e in mall, langa McDonald's

chani
29.01.2009, 18:01:40
Nu mai puneti prajituri la nunta ca nu se atinge nimeni de ele. Puneti mai bine inghetata sau numai tort.

mmmm ... lasa ca e bine si cu prajituri pt ca de exemplu cu inghetata e mai aiurea, daca e sa ai nunta vara cu tot aerul conditionat din sala , pana ajunge inghetata pe mesele invitatilor se face ca naiba. Eu am fost in noiembrie la o nunta acum 2 ani si au avut inghetta si prajituri, pot spune ca nici nu au apucat sa ia de 2 ori din ea iar prajiturile au fost cele mai cautate :D
Eu am avut prajiturile si tortul din valcea prin intermediul restaurantului si pot spune ca de fiecare data cand vreau prajituri sau tort de acolo imi comand :)

adynutza4you
07.03.2009, 19:43:14
Buna .am Si Eu O Intrebare?cat Costa Un Tort De Nunta Pt 110 Persoane?

gratielau
07.03.2009, 22:40:39
Buna .am Si Eu O Intrebare?cat Costa Un Tort De Nunta Pt 110 Persoane?

in jur de 5-6 mil,in functie de pret

sandawells
20.03.2009, 02:20:35
Buna miresicilor am si eu o lista de preturi de la cofetaria Oana si poate va ajuta.E din septembrie, deci s-ar putem sa mai fi crescut preturile de-atunci dar nu foarte mult.Aaa...si ziceau ca ai nevoie cam de 100 de grame/persoana,deci la o nunta de 110 persoane ai nevoie de un tort de 11kg si pretul depinde bineinteles de ce fel de tort vrei.
TORTURI DE MIREASA
Tort special de mireasa (tort de ciocolata invelit in icing cu décor din flori naturale) –de la 35 ron/kg pana la 60/kg in functie de décor
Tort de mireasa diplomat din frisca naturala-30 ron/kg
Tort de mireasa foret noir din frisca naturala-35 ron/kg
Tort de mireasca ciocolata si frisca-25ron/kg
Tort de mireasa diplomat din frisca vegetala-18 ron/kg
Tort foret noir din frisca vegetala- 18 ron/kg

Prajituri asortate de casa-25 ron/kg

emmahln
02.04.2009, 10:43:18
Am auzit si eu ca la vladesti sunt prajituri bune si torturi.
Voi serviti si prajituri si tort?Noi am fost sfatuiti sa servim doar tort.cred ca de la vladesti il voi comanda as vrea sa fie Padure Neagra ,este foarte racoritor.

gratielau
06.04.2009, 00:11:50
Voi serviti si prajituri si tort?Noi am fost sfatuiti sa servim doar tort.cred ca de la vladesti il voi comanda as vrea sa fie Padure Neagra ,este foarte racoritor.

eu am comandat prajituri pe care mi le pune in pachetele si le dau mesenilor la plecare si tort tot black forest

melika_amy
28.04.2009, 01:33:31
buna,
sunt noua pe aici si as vrea sa intreb unde ai comandat prajiturile la caserola pt a le da acasa invitatilor,cate gr de prajituri ai pus si cat te-a costat?

gratielau
28.04.2009, 21:51:49
buna,
sunt noua pe aici si as vrea sa intreb unde ai comandat prajiturile la caserola pt a le da acasa invitatilor,cate gr de prajituri ai pus si cat te-a costat?

buna
le-am comandat pe deal in ostroveni si cam 100 gr vin in pachetel

orion2009
04.05.2009, 14:22:55
Imi poti spune te rog daca stii ceva preturi de la Vladesti? eu am nunta in Rm Valcea, dar nu locuim acolo si ma tot chinui sa strang informatii... Mersi

roxi16_1999
28.06.2009, 16:26:55
la ce te intereseaza ca am fost astazi pe acolo sipoate te pot ajuta

denisa1999
01.07.2009, 18:37:59
la ce te intereseaza ca am fost astazi pe acolo sipoate te pot ajuta
buna
daca te gasesc aici te pot intreba daca ti se pare mica portia de 100 gr la tort?erau mai sus niste gramaje si preturi aferente?...

me_little_princess
10.07.2009, 02:47:39
bag seama ca mai toata lumea e fana vladesti...ca si mine de altfel..dar la 2 sapt dupa nunta noastra am fost nasi iar finii si-au facut tortul si prajiturile la Boromir.Intr-adevar sunt un pic mai scumpe dar sunt de vis;)) , super bune...

gratielau
16.07.2009, 20:49:46
bag seama ca mai toata lumea e fana vladesti...ca si mine de altfel..dar la 2 sapt dupa nunta noastra am fost nasi iar finii si-au facut tortul si prajiturile la Boromir.Intr-adevar sunt un pic mai scumpe dar sunt de vis;)) , super bune...

si eu tortul l-am avut de la boromir
a fost de vis:*

dianarosu
25.07.2009, 18:05:17
Eu am fost la cei de la Vladesti. Mi-am rezervat suportul si am optat pentru un tort tiramisu care costa aproape dublu decat celelalte, dar merita, zic eu, pentru ca e mai special si tuturor cred ca le place....de fapt nu ai cum sa ii multumesti pe toti. Cat despre parajituri...sunt naspa si cele cu crema din margarina si cele cu crema din unt (da, da, ati inteles bine. Chiar asa au gustul: margarina sau unt frecat spuma cu zahar). Eu am renuntat definitiv la ei in privinta prajiturilor. Eu sunt din Craiova si nu am habar de cofetariile valcene. M-am dus acolo la recomandari, dar...nu. In Craiova avem cateva cofetarii unde chiar mananci prajituri cu diferite CREME, excelente de altfel. Aici, exact cum am mai citit, aceeasi crema in diferite forme de prajituri. Nu va recomand. De fapt, gustati-le inainte. Familiei prietenului meu le-au placut, dar asta pentru ca nu au mancat intr-adevar "prajituri de casa" de la cofetarii adevarate.

CristinaKitty
26.07.2009, 12:03:45
Eu am fost la cei de la Vladesti. Mi-am rezervat suportul si am optat pentru un tort tiramisu care costa aproape dublu decat celelalte, dar merita, zic eu, pentru ca e mai special si tuturor cred ca le place....de fapt nu ai cum sa ii multumesti pe toti. Cat despre parajituri...sunt naspa si cele cu crema din margarina si cele cu crema din unt (da, da, ati inteles bine. Chiar asa au gustul: margarina sau unt frecat spuma cu zahar). Eu am renuntat definitiv la ei in privinta prajiturilor. Eu sunt din Craiova si nu am habar de cofetariile valcene. M-am dus acolo la recomandari, dar...nu. In Craiova avem cateva cofetarii unde chiar mananci prajituri cu diferite CREME, excelente de altfel. Aici, exact cum am mai citit, aceeasi crema in diferite forme de prajituri. Nu va recomand. De fapt, gustati-le inainte. Familiei prietenului meu le-au placut, dar asta pentru ca nu au mancat intr-adevar "prajituri de casa" de la cofetarii adevarate.
Pai si tortul cum de ti-a placut?:O
Am auzit si eu ca la voi in Craiova toate sunt bune...

dianarosu
28.07.2009, 12:39:47
Pai si tortul cum de ti-a placut?:O
Am auzit si eu ca la voi in Craiova toate sunt bune...

Sincera sa fiu, nu l-am gustat, dar tiramisu este o prajitura simpla pe care o poate face oricine.
Cat despre comentariul legat de Craiova, consider ca a fost o gluma...si nu o ironie.
O zi frumoasa!

CristinaKitty
28.07.2009, 13:00:12
Sincera sa fiu, nu l-am gustat, dar tiramisu este o prajitura simpla pe care o poate face oricine.
Cat despre comentariul legat de Craiova, consider ca a fost o gluma...si nu o ironie.
O zi frumoasa!

Pai depinde foarte mult de gusturi. Daca tie nu ti-au placut celelalte prajituri nu este sigur ca iti va placea nici tortul, oricat de simplu ar parea (desi in primul mesaj spuneai ca e mai special).
Comentariul meu este mai degraba o constatare. Stiu pe cineva care a facut aceeasi afirmatie ca si tine si care si-a comandat prajiturile la Craiova. Nu stiu daca au fost mai bune sau nu dar in mod clar si-a facut placerea.
Din ceea ce am vazut eu la mine la nunta, la sora mea si la multi altii, s-a mancat tortul si cam atat, indiferent cat de grozave au fost prajiturile.

dianarosu
28.07.2009, 15:35:12
Pai depinde foarte mult de gusturi. Daca tie nu ti-au placut celelalte prajituri nu este sigur ca iti va placea nici tortul, oricat de simplu ar parea (desi in primul mesaj spuneai ca e mai special).
Comentariul meu este mai degraba o constatare. Stiu pe cineva care a facut aceeasi afirmatie ca si tine si care si-a comandat prajiturile la Craiova. Nu stiu daca au fost mai bune sau nu dar in mod clar si-a facut placerea.
Din ceea ce am vazut eu la mine la nunta, la sora mea si la multi altii, s-a mancat tortul si cam atat, indiferent cat de grozave au fost prajiturile.

Pai si eu am cam renuntat la ideea de prajituri. Asta am constatat si eu. Oricum nu aveam de gand sa le comand din Cr. Sunt prea lenesa sa fac astfel de eforturi:-p Spuneam asa ca se tot discuta despre acea cofetarie.
Eu cred ca raman la inghetata...cu toate ca am citit pe aici ca e cam problema si cu asta, daca e cald. Dar vedem....
Cat despre tort, spuneam ca e mai special ca idee si nu complicat ca reteta. Eu am vazut doar la o nunta asa ceva si mi-a placut ideea...si cum arata.

CristinaKitty
28.07.2009, 15:41:49
Pai si eu am cam renuntat la ideea de prajituri. Asta am constatat si eu. Oricum nu aveam de gand sa le comand din Cr. Sunt prea lenesa sa fac astfel de eforturi:-p Spuneam asa ca se tot discuta despre acea cofetarie.
Eu cred ca raman la inghetata...cu toate ca am citit pe aici ca e cam problema si cu asta, daca e cald. Dar vedem....
Cat despre tort, spuneam ca e mai special ca idee si nu complicat ca reteta. Eu am vazut doar la o nunta asa ceva si mi-a placut ideea...si cum arata.
Da, este destul de dificil. Acum depinde si cum va fi vremea in septembrie, cat de rece vrei sa fie in local, cate persoane vor fi (ca sa iti dai seama cat va dura servirea si pregatirea).
Oricum personalul de acolo te va ajuta f mult!:)>-

dianarosu
29.07.2009, 15:17:22
Da, este destul de dificil. Acum depinde si cum va fi vremea in septembrie, cat de rece vrei sa fie in local, cate persoane vor fi (ca sa iti dai seama cat va dura servirea si pregatirea).
Oricum personalul de acolo te va ajuta f mult!:)>-

Sunt sigura ca se descurca ei. Am mai fost acolo la un botez in martie si mi-a placut foaaaaarte mult servirea. Fata de alte restaurante...unde se uita chelnerii aia la tine cu niste fete, daca le ceri ceva.... Eu m-am simtit foarte bine acolo. Toata lumea e draguta, iar Madalina, tipa care se ocupa de administratie e o finuta si o profesionista. Mi-a placut mult de ea. De fapt stii tu mai bine ca ai fost implicata mai mult decat mine:) De-asta am vrut si eu acolo. :-p

csilvia2002
28.10.2009, 17:57:41
buna fetelor,
multumesc, mada.
stiu ca e una la iesirea sin valcea spre olanesti care am auzit ca face niste torturi senzationale...eu de-acolo ma gandesc sa imi iau tortul :-?

marialexandra
06.11.2009, 18:37:58
buan miresici!
eu fac tortul la asteos la vladesti si as vrea sa fac un tort cu crema de whisky ce ziceti?prajiturile le voi pune in pachetele si le voi da la plecare fiinca vreau sa guste toata lumea din ele si pentru cei care pleaca mai devreme le pregatim un tort din care le vom da cate o feliuta.e buna ideea?

mariachisaroiu
11.11.2009, 21:08:08
Buna, fetelor
Eu mi-am facut tortul de nunta la Cofetaria Oana din mall. Am fost foarte multumita. Cred ca este singura cofetarie din oras care se respecta si foloseste numai produse naturale pentru prepararea torturilor. Eu am cumparat 3 torturi inainte de nunta pentru a alege varianta cea mai buna. Mi-a fost greu pentru ca toate erau foarte bune. Va spun sincer nu se compara cu celelalte cofetarii.

elenucam
11.11.2009, 22:01:08
Buna!Eu o sa imi fac si tortul si prajiturile la cofetaria Corbeanca,in Ostroveni langa Tic Tac!!Fac prajituri foarte foarte bune!

simonikool
14.12.2009, 11:00:13
Eu cred ca tot la Vladesti o sa merg ca sunt bune prajiturile lor :)>-

Gioia
31.01.2010, 23:04:00
Buna!Eu o sa imi fac si tortul si prajiturile la cofetaria Corbeanca,in Ostroveni langa Tic Tac!!Fac prajituri foarte foarte bune!
Ciao!
Am vazut ca iti faci torul la corbeanca
Imi poti spune cat e kg sau sa imi dai o poza cu tortul ce ti-l doresti....t rog frumos ca tot acolo vreau si eu sa dau comanda....ti-l aduce la rest?
Nu t supi p mine ca t intreb atatea.....:"> [-o< :)>- :*

elenucam
01.02.2010, 18:36:43
Ciao!
Am vazut ca iti faci torul la corbeanca
Imi poti spune cat e kg sau sa imi dai o poza cu tortul ce ti-l doresti....t rog frumos ca tot acolo vreau si eu sa dau comanda....ti-l aduce la rest?
Nu t supi p mine ca t intreb atatea.....:"> [-o< :)>- :*

ti-am scris un pm....:*

yasminuta
02.03.2010, 12:07:14
Salutare.De curand am luat prajituri din Ostroveni de la tic-tac,si credeti-ma ca sunt f.proaste si la gust...nu se compara cu cele de la Vladesti,eu iau saptamanal de la Vladesti,dar am zis sa le testez si pe acestea,nici nu sunt cu unt sunt cu margarina.Si pretul este mai ieftin cu 2-3 lei pe kg.nu e mare dif.dar este diferenta la gust,<calitate>

krys9
08.03.2010, 11:47:06
cam ce oferte cunoasteti? ati optat pt. prajituri sau inghetata pt. restaurant?

orion2009
10.03.2010, 12:49:01
Salutare.De curand am luat prajituri din Ostroveni de la tic-tac,si credeti-ma ca sunt f.proaste si la gust...nu se compara cu cele de la Vladesti,eu iau saptamanal de la Vladesti,dar am zis sa le testez si pe acestea,nici nu sunt cu unt sunt cu margarina.Si pretul este mai ieftin cu 2-3 lei pe kg.nu e mare dif.dar este diferenta la gust,<calitate>

Intr-adevar cei de la Vladesti au cea mai buna oferta de prajituri si torturi. Inainte de nunta chiar am cautat prin tot orasul si numai aici am fost multumiti. Tortul mi l-au facut exact cum am vrut, iar prajiturile au avut succes in randul invitatilor.

Iri43
10.03.2010, 19:50:22
Buna! Sa inteleg ca ai luat de la Tic-Tac sau mai jos ? in complexul de langa acesta sau din incinta fostului Tic -Tac, nu pot sa spun numele cofetariei (cumva C....),dar ma mira faptul pentru ca eu cumpar destul de des de la ea si sunt f. bune produsele.

krys9
22.03.2010, 11:03:52
ce stiti de cofearia oana? eu am vazut un tort de nunta superb, cu martipan..arata ca o cutie de cadouri..minunat..sunt convinsa ca sunt si f. bune, pt. ca folosesc produse belgiene(cele mai bune), dar ma intereseaza si pretul. sper sa nu ma doboare la faza asta! daca stiti ceva...astept info.

andreea4ia
22.03.2010, 14:24:28
ce stiti de cofearia oana? eu am vazut un tort de nunta superb, cu martipan..arata ca o cutie de cadouri..minunat..sunt convinsa ca sunt si f. bune, pt. ca folosesc produse belgiene(cele mai bune), dar ma intereseaza si pretul. sper sa nu ma doboare la faza asta! daca stiti ceva...astept info.

sunt mai in fata preturile de la cofetaria oana , vroiam sa te intreb cu cat timp inainte ti-ai luat biserica, ms te pup

krys9
23.03.2010, 12:45:45
eu nu am mers inca sa vorbesc la biserica! dar nu cred ca voi intampina probleme cu rezervarea, pt. ca, din cate am auzit, majoritatea fetelor vor la Toti Sfintii sau la Catedrala.tu ce preferi?pup

jadech
19.04.2010, 19:04:15
Am auzit si eu ca la Vladesti fac niste prajituri foarte bune. Am doi colegi din Tg. Jiu care au luat tocmai de acolo prajiturile pentru nunta ;)

andreea4ia
26.04.2010, 15:03:10
eu nu am mers inca sa vorbesc la biserica! dar nu cred ca voi intampina probleme cu rezervarea, pt. ca, din cate am auzit, majoritatea fetelor vor la Toti Sfintii sau la Catedrala.tu ce preferi?pup
cred ca as vrea la cea de pe deal din nord dar nu stiu cum se numeste , sti cumva la episcopie , am inteles ca nu se oficiaza nunti ,.. te pup ms ptr rasp si spor la pregatiri

Gioia
11.05.2010, 22:48:22
Si eu vreau tot acolo....sa imi spui cum au iesit!!!!!!!!>:D<>:D<

krys9
27.05.2010, 10:27:12
ce cofetarie atia les pt. dulciurile de nunta? ia spuneti ce ati ales
1nu prea mai aveti chef de vorba.de ce?
sunteti in febra pregatirilor?totusi, ne mai relaxam la o barfa mica!pup si va astept la discutii

andreea4ia
29.10.2010, 23:07:42
casa de piatra si toate cele bune

andra_m_m
19.01.2011, 00:42:04
eu mi-am facut tortul si prajiturile la Cofetaria Trenuletul.au fost excelente.si chiar daca am vazut aici diverse opinii ,va pot spune ca am degustat produsele mai multor cofetarii din valcea si aici sunt singurii care lucreaza doar cu ingrediente naturale.in plus,inainte de nunta mea am fost la o nunta unde tortul a fost tot de la ei(unul cu fructe de padure,foarte deosebit).pentru nunta mea am ales un tort din catalogul cofetariei,foarte stufos dealtfel.a fost un tort foret noire imbracat in martipan.arata foarte elegant.miniprajiturile ambalate in posetute din carton au fost laudate de mai multi invitati.eu am fost foarte multumita de produsele acestei cofetarii.va sfatuiesc sa luati de la ei cozonac,care este ca de casa si un kek sah foarte gustos.

andra_m_m
19.01.2011, 00:55:29
433754acesta a fost tortul meu de nunta

roxanarlx
20.01.2011, 18:29:41
Casa de piatra!!! F frumos tortul...Pt cate pers a fost??Pup

mihaela_17
20.01.2011, 22:23:19
foarte frumos tortul , si multumim pt informatie esti bine venita,:*

annelise
06.06.2011, 00:06:09
Pentru cele interesate, am aflat niste informatii noi:

Cofetaria Trenuletul: tortul cu martipan este de 2 feluri - cu fructe de padure sau visine (parca) - si costa 41 ron/kg, pret fix pentru martipan; prajiturile costa intre 25 si 29 ron/kg.
Cofetaria Vladesti: tortul cu martipan incepe de pe la 42 ron - cu fructe de padure - si pretul creste in functie de compozitia aleasa; prajiturile nu mai retin cat costa per kg.
Cofetaria Oana: torturile incep de la 40 ron/kg (cu frisca) si ajung pana la 80 ron/kg, in functie de compozitie; preturile mi s-au parut exagerate, asa ca nu am mai intrebat de prajituri.

Toate cofetariile au spus ca se da comanda cu minim 2 saptamani inainte.
Daca mai aveti informatii cu privire la preturi si alte detalii folositoare, v-as ruga sa ni le impartasiti.
Seara buna!

roxanarlx
06.06.2011, 00:09:40
[QUOTE=annelise;4205451]Pentru cele interesate, am aflat niste informatii noi:

Cofetaria Trenuletul: tortul cu martipan este de 2 feluri - cu fructe de padure sau visine (parca) - si costa 41 ron/kg, pret fix pentru martipan; prajiturile costa intre 25 si 29 ron/kg.
Cofetaria Vladesti: tortul cu martipan incepe de pe la 42 ron - cu fructe de padure - si pretul creste in functie de compozitia aleasa; prajiturile nu mai retin cat costa per kg.
Cofetaria Oana: torturile incep de la 40 ron/kg (cu frisca) si ajung pana la 80 ron/kg, in functie de compozitie; preturile mi s-au parut exagerate, asa ca nu am mai intrebat de prajituri.

Toate cofetariile au spus ca se da comanda cu minim 2 saptamani inainte.
Daca mai aveti informatii cu privire la preturi si alte detalii folositoare, v-as ruga sa ni le impartasiti.
Seara buna![/QUO
Multumim frumos !!!

oanabalintescu
09.06.2011, 14:14:43
Buna ziua,

Am vazut ca exista printre dvs. persoane care fac sondaje de piata in legatura cu torturile de mireasa si cu prajiturile pentru nunti. Mi se pare de mare ajutor pentru viitoarele mirese sa fie informate, dar nu mi se pare corect ca aceasta informatie sa fie eronata. Ma numesc Oana Balintescu si sunt proprietara cofetariei "Oana". Am intervenit in acest forum pentru a pune cateva lucruri la punct.

In primul rand, preturile. Noi facem torturi de nunta cu preturi pornind de la 37 lei/kg pentru torturile mai simple si cu compozitii clasice. Acestea pot fi imbracate in frisca, martipan, glazura de ciocolata etc. Pentru torturile mai sofisticate sau cu compozitii speciale, intr-adevar preturile cresc. Asta nu inseamna ca preturile sar direct la 80 lei/kg asa cum s-a scris.

In al doilea rand, as vrea sa va spun ca pretul pentru prajiturile de casa este de 27 lei/kg. Si noi chiar facem prajituri de casa.

In al treilea rand, la noi puteti veni si cu 3-4 zile inainte de nunta sa dati comanda. Toate produsele noastre se fac cu o zi sau doua inainte de eveniment, asa ca acest lucru nu ne deranjeaza.

Acestea fiind spuse, va urez tuturor casa de piatra si sa auzim de bine.

roxanarlx
09.06.2011, 14:23:09
Buna ziua,

Am vazut ca exista printre dvs. persoane care fac sondaje de piata in legatura cu torturile de mireasa si cu prajiturile pentru nunti. Mi se pare de mare ajutor pentru viitoarele mirese sa fie informate, dar nu mi se pare corect ca aceasta informatie sa fie eronata. Ma numesc Oana Balintescu si sunt proprietara cofetariei "Oana". Am intervenit in acest forum pentru a pune cateva lucruri la punct.

In primul rand, preturile. Noi facem torturi de nunta cu preturi pornind de la 37 lei/kg pentru torturile mai simple si cu compozitii clasice. Acestea pot fi imbracate in frisca, martipan, glazura de ciocolata etc. Pentru torturile mai sofisticate sau cu compozitii speciale, intr-adevar preturile cresc. Asta nu inseamna ca preturile sar direct la 80 lei/kg asa cum s-a scris.

In al doilea rand, as vrea sa va spun ca pretul pentru prajiturile de casa este de 27 lei/kg. Si noi chiar facem prajituri de casa.

In al treilea rand, la noi puteti veni si cu 3-4 zile inainte de nunta sa dati comanda. Toate produsele noastre se fac cu o zi sau doua inainte de eveniment, asa ca acest lucru nu ne deranjeaza.

Multumim frumos pt detalii!!!

annelise
09.06.2011, 15:12:34
Buna ziua,

In primul rand, apreciez ca a intrat chiar proprietara cofetariei sa dea lamuriri. Totusi, nu apreciez tonul acestor lamuriri. Sa ne intelegem: eu am scris exact ce mi s-a spus la telefon. Daca persoana care a raspuns la telefon nu stie despre ce vorbeste si ofera informatii eronate, e strict vina ei!

In al doilea rand, va transmit ca nu se fac "sondaje", dar e normal ca omul sa stie unde e mai convenabil pentru el, motiv pentru care se intereseaza in mai multe locuri. Logic, nu? Nu mi se pare absolut nimic gresit in treaba asta. Daca va deranjeaza acest lucru, va sugerez sa nu mai oferiti astfel de informatii prin telefon.

In al treilea rand, va invit sa cititi cu mai multa atentie ce am scris, caci nu am spus ca preturile sar direct la 80 ron/kg, ci ca, citez: "ajung pana la 80 ron/kg", ceea ce inseamna ca pretul creste progresiv pana la suma de 80 ron/kg.

Numai bine si sa aveti cat mai multi clienti multumiti!

alba10
19.07.2011, 10:15:23
a avut cineva tort de inghetata? ar rezista? am nunta in toamna.

musculitz
29.07.2011, 18:13:30
a avut cineva tort de inghetata? ar rezista? am nunta in toamna.

cel mai bine intrebi la restaurant, daca au frigider suficient de mare sa ti-l tina si daca e spatiu (gandeste-te ca pui si bauturile). cat de tarziu toamna? eu cred ca daca trece de septembrie (hai, jumatate de octombrie) e cam rece pentru inghetata. eu as manca cu drag, oricand, dar mamaie? :) asta daca ai mamaitze si tataitzi invitati.

alexia14
03.04.2012, 14:43:37
Fetelor, stiti cumva unde as putea sa gasesc in Valcea, la o cofetari...diverse bomboane glazurate...
Dar sa fie bune, nu doar aratoase

andreea.amelia
04.11.2012, 16:05:13
am fost la cofetaria oana si am papat o prajitura cu lamaie si una cu ciocolata si portocale. cea cu lamaie mi s-a parut perfecta. eu voi avea o nunta intima si un tort micut pt 40 persoane credeti ca e ceva in neregua daca las glazura si nu imbrac in martipan? mi se pare ca acea glazura da gustul deosebit. ce ziceti???

alatrandafir
06.11.2012, 08:56:32
A facut cineva tort la cofetaria arkadia? Este destul de apreciata si vroiam sa stiu cum a iesit. Aveti lista de preturi cumva?

mya83
07.11.2012, 14:12:13
Tortul nostru a fost facut la Theo...compozitia a fost whilliams,imbracat in martipan si cum am avut o nunta mica,domna de acolo a venit cu ideea de a face baza+etaj fals.

musculitz
14.11.2012, 22:07:41
am fost la cofetaria oana si am papat o prajitura cu lamaie si una cu ciocolata si portocale. cea cu lamaie mi s-a parut perfecta. eu voi avea o nunta intima si un tort micut pt 40 persoane credeti ca e ceva in neregua daca las glazura si nu imbrac in martipan? mi se pare ca acea glazura da gustul deosebit. ce ziceti???

am avut glazura de ciocolata alba, n-a zis nimeni nimic de rau. dimpotriva. au fost pareri anti-martipan. faceti cum va place voua. :)

musculitz
14.11.2012, 22:11:15
A facut cineva tort la cofetaria arkadia? Este destul de apreciata si vroiam sa stiu cum a iesit. Aveti lista de preturi cumva?

prajituri bune, din ce am gustat. mergi la ei si ia-ti cateva, chiar si acasa. dupa ce gusti 5 feluri de prajituri, nu mai faci diferenta intre ele; e ca la parfumuri - ai nevoie de o pauza. dar noi asa am facut, am umblat prin cofetarii si am intrebat ce compozitii de tort au. si am cumparat si am mancat. preturile...nu le mai stiu, din pacate.

noi am avut de la cofetaria zavoi. tortul a fost ales de "el" si a ales grozav de bine. prajitura athenee se numeste, tort usor, delicat si cu fructe de padure. fara martipan. :)

vl05tgv
19.01.2013, 11:53:27
Tortul nostru a fost facut la Theo...compozitia a fost whilliams,imbracat in martipan si cum am avut o nunta mica,domna de acolo a venit cu ideea de a face baza+etaj fals.

Buna!

Imi place foarte mult tortul vostru. Tot de la Theo am vrea si noi sa il luam... intrebarea mea este... pentru cate persoane a fost gandit si cat a costat? Precizez ca si a noastra va fi tot o nunta mica.

Multumesc frumos :*

mya83
19.01.2013, 12:55:33
Buna!

Imi place foarte mult tortul vostru. Tot de la Theo am vrea si noi sa il luam... intrebarea mea este... pentru cate persoane a fost gandit si cat a costat? Precizez ca si a noastra va fi tot o nunta mica.

Multumesc frumos :*

In medie se calculeaza 100g/pers +max2kg..oricum idal este sa vorbesti cu doamna de acolo care te va ajuta si te va sfatui sa iei cele mai bune decizii...

vl05tgv
20.01.2013, 13:01:53
In medie se calculeaza 100g/pers +max2kg..oricum idal este sa vorbesti cu doamna de acolo care te va ajuta si te va sfatui sa iei cele mai bune decizii...

Multumesc frumos pentru raspuns. Am vazut si mesajul privat si am cautat ceea ce mi-ai indicat si cred ca se va dovedi a fi foarte utila recomandarea (raspund aici fiindca inca nu am suficiente mesaje pentru a putea raspunde in privat :"> ).

mya83
20.01.2013, 18:09:09
Multumesc frumos pentru raspuns. Am vazut si mesajul privat si am cautat ceea ce mi-ai indicat si cred ca se va dovedi a fi foarte utila recomandarea (raspund aici fiindca inca nu am suficiente mesaje pentru a putea raspunde in privat :"> ).

Cu placere si ma bucur ca ti-am fost de ajutor:-)

aia1mika
02.02.2013, 14:06:10
Noi am facut la Cofetaria Theo si am ales Royal, era cu ciocolata si o spuma de fructe de padure cred, avea si prin el mure sau ceva :)) va dati seama cat de atenta am fost. Am vazut ca si-a luat cineva de pe forum Williams, si pe acela il recomand, am luat ulterior pentru un eveniment si este foarte bun.