PDA

Versiunea completa : Recomandari saloane makeup si coafor

alexandaa
13.02.2013, 09:19:36
Buna,

Sunt in cautarea unui salon care ofera servicii bune calitativ pentru make-up si coafor (eventual si cosmetica si manichiura/pedichiura cu cateva zile inaintea nuntii). Am cautat pana acum coafeza si makeup artist separat, dar am ajuns la concluzia ca ar fi mai avantajos ca timp si ca bani daca as gasi un salon unde sa ma deplasez pentru ambele servicii. Daca aveti recomandari sunt binevenite!

Multumesc!

Andy3010
13.02.2013, 09:36:24
Sa stii ca si pe mine ma intereseaza.
Eu ma gandeam sa merg la un salon apropiat, pe care il frecventez pentru diferite servicii.
E vorba de Why Not. Au saloane cam in fiecare sector.
Chiar de curand am intrebat-o pe cosmeticiana daca au un catalog de unde sa ne alegem machiajul potrivit. A spus ca nu au dar putem veni noi cu poze de la net si va face tot posibilul sa iasa bine. Dar nu garanteaza ca va face exact ca in poza pentru ca depinde si de forma fetei, trebuie sa ne avantajeze cumva.
Si a mai spus ca ea nu este make-up artist. Este cosmeticiana ce a facut un curs de make up.
Acum nu stiu ce sa zic...voi face o proba cu o luna inainte si voi vedea.

alexandaa
14.02.2013, 09:08:52
Sa stii ca si pe mine ma intereseaza.
Eu ma gandeam sa merg la un salon apropiat, pe care il frecventez pentru diferite servicii.
E vorba de Why Not. Au saloane cam in fiecare sector.
Chiar de curand am intrebat-o pe cosmeticiana daca au un catalog de unde sa ne alegem machiajul potrivit. A spus ca nu au dar putem veni noi cu poze de la net si va face tot posibilul sa iasa bine. Dar nu garanteaza ca va face exact ca in poza pentru ca depinde si de forma fetei, trebuie sa ne avantajeze cumva.
Si a mai spus ca ea nu este make-up artist. Este cosmeticiana ce a facut un curs de make up.
Acum nu stiu ce sa zic...voi face o proba cu o luna inainte si voi vedea.

Buna,

As fi preferat sa fie makeup artist cel/cea care macheaza, pt produsele profesionale folosite (gen MAC, Makeup Forever etc) care sunt mai rezistente. Va fi cald in august cel mai probabil, si trebuie sa reziste 16 ore machiajul!
Voi face si proba cu siguranta, dar vroiam cu 3 luni inainte, caci dc nu imi place, sa am timp sa caut alta persoana sau alt salon.

valentina0906
16.02.2013, 10:59:50
Recomand saloanele Abbate

alexandaa
21.02.2013, 20:28:09
De saloanele Keune din Bucuresti ati auzit? Ce parere aveti?

thania
26.02.2013, 16:23:50
Ceva salon in Satu mare? Cine știe:d?

laura_ioana86
04.03.2013, 09:14:52
Buna,

Cunoaste cineva saloane de makeup si coafor din Campia Turzii sau Turda? Eu sunt din Oradea si in iunie o sa am nunta in Campia Turzii si din pacate nu cunosc saloanele de acolo.

Va multumesc!

caty123
27.03.2013, 10:30:03
Help,
Sunt intr-o mare panica, in mai putin de 9 saptamani am nunta si nu mi-am gasit un salon de doamne-ajuta pentru machiaj si coafat. Unele au preturi ridicol de mari si nu dispun de mai mult de 300 lei pt toata operatiunea. Iar altele sunt dubioase si sunt convinsa ca a ma duce acolo ar fi ca si cum as arunca banii pe fereastra. Mai prost e ca nu am nici o recomandare :(((
Stiu ca in Bucuresti sunt f multe saloane dar nu prea mai am timp sa experimentez si as prefera sa merg la sigur pe o recomandare.
Ma puteti ajuta?

pumpkin_ela
27.03.2013, 22:58:42
Help,
Sunt intr-o mare panica, in mai putin de 9 saptamani am nunta si nu mi-am gasit un salon de doamne-ajuta pentru machiaj si coafat. Unele au preturi ridicol de mari si nu dispun de mai mult de 300 lei pt toata operatiunea. Iar altele sunt dubioase si sunt convinsa ca a ma duce acolo ar fi ca si cum as arunca banii pe fereastra. Mai prost e ca nu am nici o recomandare :(((
Stiu ca in Bucuresti sunt f multe saloane dar nu prea mai am timp sa experimentez si as prefera sa merg la sigur pe o recomandare.
Ma puteti ajuta?

S-ar putea sa fie mai greu sa gasesti si coafura si machiaj la banii astia, de obicei cam atat costa coafura de nunta. De ce nu te coafezi la un salon si machiajul poti sa il faci singura. Ai destul timp sa experimentezi cu diverse stiluri si oricum orice mireasa e frumoasa in ziua nuntii deoarece straluceste de fericire ;-) Eu ma coafez si machiez pentru nunta la Oksana (un salon in Dorobanti) unde costa 300 de lei coafatul si tot atat machiajul dar pentru coafat de mireasa tot 300 de lei a platit o prietena foarte buna anul trecut la un coafor de cartier. Asa ca....cred ca cam pe aici se invart preturile pentru coafura de nunta - in jur de 200 - 300 de lei. Dar aceeasi prietena s-a machiat singura si a iesit foarte ok si a fost foarte frumoasa.

kitzi
29.03.2013, 15:40:22
la saloanele de machiaj de la mall sunt fete care fac machiaje cu vreo 120 ron. cat despre coafor, depinde ce vrei sa-ti faci. cred ca la un coafor de cartier, unde sunt coafeze cu experienta, o sa te poata ajuta :) nu intra in panica!

eva_eva
10.05.2013, 11:46:22
Help,
Ma puteti ajuta?

Buna, iti trimit detalii pe privat pentru machiaj, e cineva din Bucuresti dar care se deplaseaza pe distante mici pe langa Bucuresti.

Violetyk
14.05.2013, 19:17:24
cunosc pe cineva la care apelez mereu. Lucreaza cu produse MAC, MUFE, Atelier, Estee Lauder, YSL, Arman,i insa preturile sunt sub media de piata ;) Imi place mai mereu ca-mi face machiaje deosebite in tehnica creionului sau acuarela - stil rusesc superbe! :x Daca esti interesata scrie-mi un mesaj pe privat si iti trimit detaliile.

ameriss
15.05.2013, 19:56:31
cunosc pe cineva la care apelez mereu. Lucreaza cu produse MAC, MUFE, Atelier, Estee Lauder, YSL, Arman,i insa preturile sunt sub media de piata ;) Imi place mai mereu ca-mi face machiaje deosebite in tehnica creionului sau acuarela - stil rusesc superbe! :x Daca esti interesata scrie-mi un mesaj pe privat si iti trimit detaliile.

Buna poti sa-mi dai si mie mai multe datalii despre tipa..am incercat sa-ti sau mesaj dar nu merge..:((
E din Bucuresti ???

sweetcriss
29.06.2013, 11:50:06
Fetelor ati incercat WHY NOT ? Ma refer coafuri strict de nunta , este foarte aproape de mine si este singurul mai renumit ca sa zic asa...si nu stiu daca merita incercarea.

mada08
29.06.2013, 18:26:35
Fetelor ati incercat WHY NOT ? Ma refer coafuri strict de nunta , este foarte aproape de mine si este singurul mai renumit ca sa zic asa...si nu stiu daca merita incercarea.

eu amincercat why not.. anul trecut am fost cu nasa mea acolo (ea mireasa , eu domnisoara de onoare) si a iesit super bine.. eu inca nu m-am hotarat la cine apelez..si la why not nici nu e scump..cred ca in jur de 120 ron coafura de mireasa

Sophie1978
10.07.2013, 09:47:53
Buna fetelor, ma intereseaza si pe mine un machiaj profi, am nunta anul viitor si am inceput deja sa ma interesez de fel si fel de lucruri... Poate aveti si niste poze cu rezultatul final al machiajului? Mersi mult! :)

ccorina20
13.07.2013, 14:11:06
Buna,

Sunt in cautarea unui salon care ofera servicii bune calitativ pentru make-up si coafor (eventual si cosmetica si manichiura/pedichiura cu cateva zile inaintea nuntii). Am cautat pana acum coafeza si makeup artist separat, dar am ajuns la concluzia ca ar fi mai avantajos ca timp si ca bani daca as gasi un salon unde sa ma deplasez pentru ambele servicii. Daca aveti recomandari sunt binevenite!

Multumesc!

Eu i-am descoperit de curand si au niste servicii impecabile pe tot ceea ce inseamna make-up, par si unghiute. Se merge fara programare.
Sper sa iti fie de folos. Eu imi fac petrecerea de burlacite la ei :)

AlexandraFit
13.07.2013, 19:14:12
Buna fetelor sunt de putin timp aici... ma intereseaza urgent o cosmeticiana pentru machiajul de mireasa.... din ZALAU :(....URGENTTTTTTTTTT

broscutzaa
29.07.2013, 10:40:20
Buna fetelor,ati auzit sau ati fost la Magic salon?am inteles ca sunt vre-o 4 in bucuresti,am vazut pe siteul lor ca nu sunt piperate preturile.mai am o luna si inca nu am gasit coafor si machiaj:(

Mihaela-Gabriela
05.08.2013, 14:22:41
A lucrat cineva cu Diana Ionescu?
Imi puteti oferi ceva impresii? Preturi?
Multumeesc!

Elenica
29.08.2013, 21:20:32
Buna!!! Ce imi recomandati pentru coafura si machiaj in Bacau? Eventual sa atasati si ceva poze... ms

vulpeadesertului
01.09.2013, 13:45:37
Buna fetelor, ma intereseaza si pe mine un machiaj profi, am nunta anul viitor si am inceput deja sa ma interesez de fel si fel de lucruri... Poate aveti si niste poze cu rezultatul final al machiajului? Mersi mult! :)
Buna
eu am avut nunta in iunie anul acesta si am fost machiata de o cunostinta care se ocupa cu machiajul miresicilor.Am fost foarte foarte multumita de rezultatul final si de rezistenta machiajului pe fata pe tot parcursul nuntii.Atasez cateva poze pt a-ti face o impresie.

oanny_alexa
25.09.2013, 10:02:27
Eu i-am descoperit de curand si au niste servicii impecabile pe tot ceea ce inseamna make-up, par si unghiute. Se merge fara programare.
Sper sa iti fie de folos. Eu imi fac petrecerea de burlacite la ei :)

Buna,

pentru make-up iti pot recomanda o tipa - Andreea, care m-a machiat la nunta ( ca mireasa ) + nasa si alte prietene.
Machiaza superb, foloseste produse de la Make-up Forever, rezistente.

AlinaMagdalena
08.10.2013, 11:46:13
Aș dori să știu ce saloane din Buzău recomandați?

Ailed19
11.11.2013, 09:24:51
Buna,
sunt o viitoare mireasa proaspat mutata in Pitesti. si am nevoie de niste recomandari pt cateva saloane din Pitesti pentru coafura si machiaj.
Multumesc mult

Alinuzzza
15.11.2013, 14:59:09
Buna
eu am avut nunta in iunie anul acesta si am fost machiata de o cunostinta care se ocupa cu machiajul miresicilor.Am fost foarte foarte multumita de rezultatul final si de rezistenta machiajului pe fata pe tot parcursul nuntii.Atasez cateva poze pt a-ti face o impresie.

Buna,

Am vazut pozele cu machiajul tau si vreau sa-ti spun ca ai fost foarte frumoasa.
Imi poti spune, te rog, cine te-a machiat si coafat si la ce pret?
Eu voi avea nunta la anul in oct si as vrea sa fiu la fel de frumoasa ca si tine! ;;)

Multumesc frumos!

CojocaruCriss
15.11.2013, 15:18:40
Din Iasi nu e nimeni care sa-mi recomande un salon???:D

Alinuzzza
19.11.2013, 14:27:06
Buna

Buna,

Am vazut pozele cu machiajul tau si vreau sa-ti spun ca ai fost foarte frumoasa.
Imi poti spune, te rog, cine te-a machiat si coafat si la ce pret?
Eu voi avea nunta la anul in oct si as vrea sa fiu la fel de frumoasa ca si tine!

Multumesc frumos!

rolea1234
05.12.2013, 17:31:43
Buna fetelor,

Ati putea sa ma ajutati cu o recomandare de makeup si coafor pentru Resita sau Timisoara? Eu o sa am nunta pe langa Resita si mi-ar de un real folos sa gasesc pe cineva sa poate veni la domiciliu. As vrea sa fie un hair stylist si un make up profesionist. Stiti pe cineva sau un salon bun? Eu sunt din Bucuresti si nu cunosc deloc saloanele de acolo.

Mersi si sper sa fie cineva care ma poate ajuta cu un sfat :)

Syzy
16.12.2013, 14:34:47
Buna,

Ma intereseaza si pe mine aceasta tipa. Da-mi te rog mai multe detalii.

Mersi mult!

Syzy
16.12.2013, 14:40:54
Buna

Buna,

Ai fost foarte frumos machiata, ma intereseaza si pe mine aceasta tipa daca este din Bucuresti. Da-mi te rog mai multe detalii.

Mersi mult!

Anna85
20.12.2013, 22:27:57
Recomand Leda Beaty miresicilor din Targoviste

Geanina.dumitrache
23.12.2013, 00:53:14
Buna fetelor,

Ati putea sa ma ajutati cu o recomandare de makeup si coafor pentru Resita sau Timisoara? Eu o sa am nunta pe langa Resita si mi-ar de un real folos sa gasesc pe cineva sa poate veni la domiciliu. As vrea sa fie un hair stylist si un make up profesionist. Stiti pe cineva sau un salon bun? Eu sunt din Bucuresti si nu cunosc deloc saloanele de acolo.

Mersi si sper sa fie cineva care ma poate ajuta cu un sfat :)

Mirabela Duma la make up in Timisoara :) caut o pe facebook si daca iti place ia legatura cu ea :)

Geanina.dumitrache
23.12.2013, 00:57:20
Buna fetelor. Eu as vrea sa ma machiez la Alexandru Abagiu si sa ma fac la par la Sorin Stratulat. Stie cineva cu cat timp inainte se fac rogramarile la ei ? Eu am nunta in iunie . Oare am vreo sansa sa ii mai gasesc disponibili?

adytza3087
12.01.2014, 22:31:31
Buna, cunosc pe cineva care sa machiat la Alex. Abagiu insa stiu ca si-a facut programare la el cu 6 luni inainte de marele eveniment, mai multe detalii nu cunosc.

Buna fetelor. Eu as vrea sa ma machiez la Alexandru Abagiu si sa ma fac la par la Sorin Stratulat. Stie cineva cu cat timp inainte se fac rogramarile la ei ? Eu am nunta in iunie . Oare am vreo sansa sa ii mai gasesc disponibili?

mcristiana23
28.01.2014, 16:01:54
Buna,
M-ar interesa si pe mine un salon de incredere sau cineva care realizeaza machiaj in zona Valea Ialomitei-cartier Drumul Taberei Bucuresti.
Am inteles ca preturile pentru un machiaj sunt undeva in jurul valorii de 200 lei. Am vazut ca exista un salon Sara Beauty Center langa piata Valea Ialomitei... a fost cineva acolo? e bun de ceva? pentru coafor cred ca ma duc la coaforul acela micut din spatele blocului cu Sara Beauty center, acolo am fost sa ma coafez pentru o nunta la o doamna mai in varsta si avand in vedere ca habar nu aveam ce vreau sa mi faca si m am lasat pe mana dansei a iesit super si preturile sunt super ok. Stie cineva daca la acest coafor au si fete care machiaza? din cate am vazut au manichiura, pedichiura, cosmetica dar nu stiu daca au si machiaj.
As vrea si gene false si modelat sprancene. Nu prea stiu exact ce intra in machiajul de nunta de aia zic poate ma ajutati voi :)
Sincer nunta e un eveniment foarte important si as vrea sa ies bine in poze (macar o data ;) ).
Sper sa fie miresici in aceasta zona.
M-ar interesa si un site sau fagina de facebook pentru a vedea exact ce realizeaza :)

catalina15
29.01.2014, 17:18:55
Inafara de saloane mai stiti fete care coafeaza si machiaza acasa?

Lorelena
04.03.2014, 22:05:05
Buna

Buna. Imi poti da si mie datele persoanei acesteia? Merci :)

dignity_2014
29.03.2014, 13:07:30
ce stiti de salonul de la mall Vitan? sunt ok coafezele?

AndreeaMT
15.04.2014, 14:30:38
Buna,

Va rog sa imi recomandati un salon de coafura&make-up in zona Crangasi. Am vazut ca sunt multe, dar nu stiu care este de calitate.

Merci :)

AndreeaMT
15.04.2014, 15:18:46
Buna,

Abagiu lucreaza foarte frumos, dar nu vine la domiciliu, iar preturile sunt cam piperate. Anul trecut cand am stat eu de vorba cu el, mi-a cerut 900 lei pt machiaj de mireasa. Mi s-a parut cam mult avand in vedere ca trebuia sa ma deplasez eu la solonul unde lucreaza el. Oricum dintre toti stilisti renumiti cu care am discutat Alexandru este cel mai amabil http://www.miresici.ro/forum/images/smilies/yahoo/yahoo_peace.gif

P.S.: daca vrei sa vorbesti cu el, da-i mesaj pe facebook si va raspunde.

Buna, cunosc pe cineva care sa machiat la Alex. Abagiu insa stiu ca si-a facut programare la el cu 6 luni inainte de marele eveniment, mai multe detalii nu cunosc.

sweethell
17.04.2014, 11:08:35
Buna,

Am nunta in Campulg Muscel si nu cunosc orasul:-s
Am nevoie de recomandari pentru make-up si coafor ,plssss helpp;;)
Mireasa disperata!!:*

Annastasia
17.04.2014, 20:05:39
Buna, eu am incercat salonul Gaal HairPlay din bucuresti si am fost foarte multumita atat de servicii cat si de lumea de acolo.Sunt oameni profesionisti,atmosfera e super placuta si am fost foarte multumita de rezultate.
Mi am facut si un tratament cosmetic de care am devenit dependenta,e o cosmeticiana mai in varsta dar cu foarte mare experienta..lucru care se observa din primele secunde de cand incepe sa ti faca masajul facial.am ramas clienta fidela a salonului si il recomand cu incredere! Este situat pe calea victoriei vis a vis de palatul stirbei,dar cel mai bine intrati la ei pe site www.gaalhaiplay.ro pentru mai multe detalii:)

Nicoletaf
19.04.2014, 01:09:26
Buna!!!
Este cineva din Ploiesti pe aici? Imi puteti recomanda un salon..ptr make-up si coafura??Multumesc frumos!
:x

oana0810
23.04.2014, 21:31:12
Buna!!!
Este cineva din Ploiesti pe aici? Imi puteti recomanda un salon..ptr make-up si coafura??Multumesc frumos!
:x

daca vrei iti pot recomanda eu, doar sa imi trimiti in privat cam ce suma ai fii dispusa sa platesti:* orice ai nevoie imi poti da mesaj

Nicoletaf
24.04.2014, 16:17:14
daca vrei iti pot recomanda eu, doar sa imi trimiti in privat cam ce suma ai fii dispusa sa platesti:* orice ai nevoie imi poti da mesaj

Nu e vorba de o suma(in limitele normale:p ) Important este sa nu mi faca un make up ieftin pe care mi l as putea face si eu acasa...am un ten sensibil si nu prea suport orice fond de ten...Vreau ceva bun ..si care sa stie sa ascunda anumite defecte fara sa incarce tenul vizibil.

FrancescaDonna
14.05.2014, 09:37:14
Eu am avut coafat si make-up la Beauty District (coafor - Sorin si make up - Ioana). Am fost foarte multumita mai ales de machiaj, care a tinut fara probleme pana dimineata si s-a vazut excelent, deloc incarcat dar in acelasi timp exact pt aceasta ocazie de nunta. Ioana este foarte precisa si se vede ca se pricepe foarte bine. Si Sorin la fel. Singura problema este ca acolo la salon nu ai voie sa faci poze, nu poate veni fotograful asa cum se intampla in majoritatea cazurilor sa fotografieze aceste pregatiri. Salonul este al lui Alex Abagiu si el a impus aceasta regula, ceea ce este destul de nepotrivit zic eu. Majoritatea mireselor fac aceste poze iar la preturile foarte foarte mari care sunt (make up si coafat de nunta 1000 ron) eu zic ca macar cateva poze te pot lasa sa faci ca doar nu se intampla nimic, e pur si simplu pt placerea miresei si pt completarea albumului foto. Acest aspect constituie un minus destul de mare, iar ei nu iti spun acest lucru cand faci programarea sau sedintele de proba sau de consiliere.
O recomand calduros pe Ioana, si Sorin isi face bine treaba.

Andreea_01
14.06.2014, 17:13:17
Buna ziua miresici!!!!
Sunt si eu noua pe aici si in cautarea unor raspunsuri! Sunt din Iasi si va rog sa-mi recomandati un salon ptr coafat, machiaj, manichiura-pedichiura, defapt acel timp de Pachet mireasa, dar la un pret acceptabi, stiti si voi ca in aceasta perioada bugetul este foarte strans.
Va multumesc mult!!

anayssa
04.08.2014, 10:53:01
Nu recomand salonul MONROE Make-up & Hair Lounge din Bucuresti. Tot ce am gasit acolo a fost lipsa totala de profesionalism si de respect fata de cliente.Sa detaliez putin experienta neplacuta traita acolo.In ziua nuntii mele, inca de la sosirea in salon m-a intampinat o domnisoara disperata care nu stia cum sa calmeze lumea, pentru ca, din cauza lipsei de personal, nu s-a respectat nicio programare. Toate miresele prezente erau nervoase si agitate pentru ca tot programul nuntii lor era dat peste cap.Mentionez ca am rezervat si platit avans de 50% inca din luna aprilie pentru pachetul pentru mirese care include coafat si machiat, in speranta ca totul va fi asa cum imi doresc.
Dar din pacate, atat coafura cat si machiajul a fost facut in mare viteza si bataie de joc si din acest motiv nu au rezistat nici pana la inceperea petrecerii la restaurant.
Sunt trista cand ma uit la poze si ma vad cu o coafura si un machiaj care ar fi iesit mai bine la un salon obisnuit de cartier.Apropo, la cununia civila, cand m-am machiat si coafat la un salon fara pretentii am fost de o mie de ori mai multumita de aspectul meu decat de cel de la nunta.

elllu
26.09.2014, 12:38:46
Pt ca am citit pe forum multe aprecieri la adresa Stelutei de la Miko Palace, am fost la ea. Recomand cu toata inima. E foarte finuta, prietenoasa, deschisa si lucreaza foarte frumos.

adrianna
06.11.2014, 12:09:13
Buna ziua!

Daca mai are cineva din Ploiesti nevoie de recomandari,:
-Make-up:Raluca Georgescu (0726.747.680) - lucreaza acum la un salon de infrumusetare vis-a-vis de hotel Tiara(strada Tache Ionescu);
-Coafura: Ionela si Ana de la Salon Bluette(strada Elena Doamna); mai am recomandarea unei prietene ce a fost coafata superb de Cristina Enache de la salonul Anabelle Beauty, strada Covurlui.
Mentionez ca eu am fost machiata la nunta mea, de Raluca (am incercat si la Mihaela Mica la Bluette, dar machiajul a fost horror), iar coafura a fost realizata de Ionela de la Bluette.

Mady90
19.11.2014, 11:28:53
In Bucuresti ii recomand pe Ana si Adi Harlea (sot si sotie), ea pt make-up, el pt coafura. Sunt super amandoi.

RenataIonela
22.03.2015, 15:57:53
Buna,
Fetelor caut si eu un coafor in Mangalia. Daca sunteti din Mangalia si puteti sa imi recomadati ceva. Sincer pentru mn e o mare problema gasirea unui salon si orice recomandare mi-ar fi de mare ajutor!

vivianahera
19.04.2015, 18:00:30
Un coafor bun în București-Dr Taberei știe cineva?

Merci

bitzuk27
09.05.2015, 00:11:16
Un coafor bun în București-Dr Taberei știe cineva?

Merci

Buna!

Si eu caut tot un coafor si eventual un make up artist din Drumul Taberei. Ai aflat ceva pana acum?

alexa15
21.05.2015, 14:21:29
Stie cineva un coafor bun in zona Berceni?

veve.rita
25.05.2015, 12:01:32
Eu am ales-o pe Suzana Visan. Nici nu am cautat mai mult de 3 variante ca pana sa ma hotarasc, toate miresele mi-o recomandau pe ea, asa ca n-am mai stat pe ganduri si am facut rezervare (musai din timp!!! mai exact cu 8-10 luni inainte). Nu zic, normal ca imi depasea bugetul dar nu regret nicio clipa! Eu estimasem un 300 lei insa cu machiaj, gene false smoc cu smoc, stilizare si vopsire sprancene... am cam dublat suma. :-)
DAR de exemplu la cununia civila m-am machiat vineri dimineata, sambata si duminica in vizite la nasi si rude am fost tot asa si abia luni seara m-am demachiat (mi-am incalcat regula de aur de a nu ma culca nedemachiata). Needless to say ca a fost absolut superb si la civila (1 august - unde am folosit machiajul de la proba pt machiajul de mireasa) si la nunta (24 august). A rezistat extraordinar de bine, tinand cont ca la civila am stat vreo 12 ore in soare, la 35 de grade iar la nunta (din pacate), mai ca n-am lesinat si eram fleasca de la frisoane si toate cele pe care le simteam. Apropos de asta... incercati inainte de nunta sa va odihniti, sa nu va faceti griji si sa mancati bine dimineata inainte sa inceapa toata nebunia. Eu dupa 40h nedormita si nemancata, am fost la un pas sa merg la spital in loc de restaurant. Dar totul s-a terminat cu bine! :-)
Are salonul la Piata Romana dar poate veni si acasa.
Suzana este o fata minunata, cu care te vezi prima data dar parca sunteti prietene de-o viata. Este calma, te linisteste si pe tine, te binedispune, e totul super ok. O recomand din toata inima! :-)

miresica_septembrie
01.10.2015, 10:32:26
Pentru make-up o recomand pe Simona Niculae http://www.simona-niculae.ro
Foloseste o tehnica speciala - machiajul cu aerograf. Astfel fata machiata nu devine prea incarcata - e genul meu :D

Super servicii, super om; se deplaseaza la domiciliu ;)

andrada_stoik
20.04.2016, 23:06:04
Buna, pe mine m-a machiat Katy, salonul ei se numeste Katiusa Popovici. recomand cu drag, am avut un machiaj impecabil desi am dansat toata noaptea! e destul de prinsa si recomand sa va faceti o programare..www.katiusapopovici .ro are site-ul ei.

gusti007
12.08.2016, 12:39:34
Eu am lucrat cu Andreea Iordache pentru coafat si Andreea Cecilia pentru machiaj. Le recomand din suflet pe amandoua, am fost extrem de multumita de rezultate, de profesionalismul lor si as repeta oricand experienta. Atat coafura, cat si machiajul au avut un aspect natural si au aratat impecabil pe parcursul intregului eveniment.