PDA

Versiunea completa : Miresuci din MAI 2006

anonymous
02.01.2006, 00:00:00
vreau sa va spun ca si eu ma casatoresc anul acesta.......in mai pe 20
nu m am decis ce rochi o sa port.....
nici cu invitatiile nu stau mai bine :((((
dar sper sa fie bine :))))
:laugh:

rammo
03.01.2006, 00:00:00
CASA DE PIATRA SI MULTA FERCIRE!!!
SA AI O NUNTA CA-N POVESTI!!

mirux
08.01.2006, 00:00:00
Casa de piatra si mult succes!! daca ai nelamuriri si crezi ca te pot ajuta da un semn,eu am nunta in septembrie, dar lucrez la organizare din august 2005, asa ca sfaturi as putea sa-ti dau:cool:

anonymous
08.01.2006, 00:00:00
in leg cu rochie...stiu un magazin ff dragutz pe mosilor!dar..asteptati expo mariage si acolo sigur va gasiti ceva frumos.am gasit si eu anul trecut.

anonymous
09.01.2006, 00:00:00
Salutari!

Numele meu este Ioana si voi fi si eu mireasa in 2006, mai bine zis pe 13 mai....:love:

As vrea sa va intreb pe voi, miresuci care ati inceput pregatirile mai demult decat mine, ar fi prea devereme daca as incepe sa impart invitatiile din februarie?? As vrea sa las ceva timp de gandire invitatilor.
Voi cum ati procedat, sau mai bine spus, cum veti proceda??

Astept sfaturi de la voi. [icon:g29/]

anonymous
Pai tocmai la asta m-am gandit si eu...
Deocamdata nici macar nu am fost sa-mi aleg modelul invitatiilor.
De fapt, nu am fost sa-mi aleg nimic. Decat nasi. :)

Mai este timp...cred... :zz:

ancaroman
eu am pe 6 mai si sincer ma gandeam sa am invitatiilefacute pana la sfarsitul lui februarie astfel inct din martie deja sa incep sa le dau;cu mai mult de 2 luni inainte cred da e un pic cam mult..:zz:

xania
Din cate stiu invitatiile se dau cu maxim 2 luni inainte. Eu asa le voi da (am nunta pe 6 mai) pt ca inainte va fi Pastele ceea ce inseamna cheltuieli pt mare majoritate - deci vreau sa ma puna si pe mine in calcul!;)

lili
10.01.2006, 00:00:00
Si eu cred ca trebuie sa le dam cu 2 luni inainte. Si sa luati in calcul ca nu pot fi date toate odata, dureaza ceva timp pana ajung la toti; mai ales daca vrei sa le duci personal.
Apropo, voi le trimiteti prin posta sau personal?:wacko:

mirux
12.01.2006, 00:00:00
targul de nunti de la Sofitel

miresuca_surprinsa
Pai, cu restaurantul s-a cam rezolvat, cu muzica la fel...
Trebuie sa mai vb la biserica, starea civila, ca am inteles ca e cam bataie pe ore.
Tu la starea civila ai vb, ca am inteles ca esti tot din Bacau, ca si mine?

anonymous
Ceau,
eu cred ca ar trebui sa imparti invitatiile doar cu o luna jumate-doua inainte.
Altfel ai sansa ca unii ca "uite" de ele.
Ar fi bine, de asemenea, sa ceri confirmare 2 sapt inainte, dar sa ii suni inca o data 2-3 zile inainte sa te asiguri ca nu platesti meniuri degeaba.
Pe mine ma ajuta in organizare o agentie si asa mi-au spus ca e cel mai bine din experienta lor.
Dana

xania
Pai nu vreau sa te alarmez dar numaratoarea inversa a cam inceput! Rezolva rapid restaurantul ca in general e bataie pe ele si daca esti din provincie (ca mine) e mai nasol pt ca in general se rezerva cam cu 8-10 luni inainte. Eu mi-am rezervat si biserica, deci daca ai nunta pe 13 mai la treaba! Multa bafta, mai vorbim!

xania
Pai invitatiile vor fi trimise si personal si prin posta. Adica eu am invitati din 3 orase din Ardeal si din inca nu stiu cate din Moldova + din Bucuresti. Ar fi chiar culmea sa merg personal la toti!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon10.gif

anonymous
13.01.2006, 00:00:00
Si eu tot pe 20 mai am nunta si nici eu nu m-am hotarat inca, asupra rochiei:love...asa ca se pare ca avem destule in comun;)Bafta multa la pregatiri.
pupici

ana_maria
13.01.2006, 00:00:00
Sau targul de nunti de la Romexpo, care va fi pe 3, 4, 5 februarie si se anunta a fi primul targ profesionist de nunti din Romania .
Aici vor veni extrem de multe firma, la cat de mare este Romexpo, nu?
Cele din Bucuresti cu siguranta stiu .

anonymous
17.01.2006, 00:00:00
Buna

Eu am tot pe 13 mai...Casa de Piatra si tot ce iti doresti. Cred ca pt noi ziua de 13 e cu noroc(eu sunt nascuta pe 13). Pupice!;)

anonymous
18.01.2006, 00:00:00
Buna... Si eu ma casatoresc pe 26 august.. Inca nu am facut nimic cu invitatiile, cu florile, cu rochia ce mai... Am emotii de pe acum... Va trece foarte reprede timpul si deja simt ca pierd teren... Voi care sunteti din Bucuresti... Ce magazine imi recomandati pentru rochita de mireasa?

miresuca_surprinsa
Multumesc la fel!
Este cu noroc, cu atat mai mult, cu cat, 13 mai este ziua din care eu si iubitul meu suntem impreuna. implinim 6 ani. :)
Pupici!

xania
Uite ca sunt atatea mesaje pe aici ca nici nu mai stiu cine e cine! Si recunosc ca am uitat ca "miresuca surprinsa" e din Bacau ca si mine. Ce stii de starea civila? Am inteles ca se fac programarile cu 2 saptamani inainte, tu cum stii?
Poate mai tinem legatura sa ne mai sfatuim! Eu inca nu am muzica stabilita, nu am invitatiile, cocardele, e o nebunie totul.

xania
Felicitari! Super coincidenta - si eu ma casatoresc tot in ziua in care implinim 6 ani numai ca e cu o saptamana inaintea ta - pe 6 mai. Sa fiti fericiti!

anonymous
19.01.2006, 00:00:00
Ciao! Si io tot pe 13 mai!!!!!!!!!!
Sunt innebunita. Nu stiu cu ce sa incep cum sa ma aranjez cum sa fac. Nu stiu nimic! Dar... invitatiile tot in februarie le trimit!:cool:

miresuca_surprinsa
23.01.2006, 00:00:00
Xania, de starea civila stiu doar ca trebuiesc depuse actele cu 2 saptamani inainte. cica nu se poate stabili de pe acum o ora, ci atunci cand depunem actele. :( si eu care vroiam sa mai scap de o greutate....
Eu mi-am gasit formatie, restaurant, bineinteles, si am facut si invitatiile.
Dar nu stiu cocardele de unde as putea sa le iau din Bacau. :( stii tu ceva??
Daca te pot ajuta cu informatii...cu cea mai mare placere.

miresuca_surprinsa
23.01.2006, 00:00:00
Buna!
Sunt sigura ca o sa fie cu noroc!!!
Si nu numai pt mine. :)
Pupici!

eva
31.01.2006, 00:00:00
E cineva pe aici care estedin Iasi?

eva
Buna tuturor, planific nunta pentru octombrie, dar am o mare problema: sunt din Republica Moldova, iar prietenul meu este din Iasi si ma gadesc daca ar trebui sa fac doua nunti? Se confrunta cineva cu o situatie asemanatore?

eva
Stie cineva daca are ceva daca nunta este vinerea?

xania
Mai miresuco-surprinsa tare greu te mai gasesc pe aici si de asta nici nu raspund la timp! Probabil tu cand imi scri nu dai click pe "raspunde" si nu imi intra mesajul tau in mail. Ei, nu conteaza bine ca pana l aurma gasesc ce mi-ai scris!
Da cu starea civila e intr-adevar nasol, dar nu putem face nimic! Am reusit si eu sa imi angajez un DJ si sunt fff fericita caci devenisem ingrijorata!Am rezervat si corul de la biserica.Cu invitatiile stau inca prost dar incerc sa nu disper (inca). Cocarde in Bc am tot cautat dar nu am gasit ceva ce sa imi placa. Vazusem la un moment dat un model la Casa Modei cu 7000/buc, dar sincer acum nu imi mai plac. Am mai vazut niste trandafirasi la Chic Boutique, dar mi se par cam simplii. Adica astia ar fi o alternativa dar doar dc le mai pun eu o fundita sau ceva de genul asta. Sincer ma cam bate gandul sa mi le fac eu dar inca nu am apucat sa caut floricele artificiale pt ca acum sunt in sesiune si pe de alta parte vreau sa vad ce gasesc la targul de nunti si pe urma ma hotarasc!
Cam asta ar fi.
Aaaa te intrebasem dc tu iti angajezi vreo firma sa iti decoreze sala. Poate mi-ai raspuns (mai caut poate gasesc raspunsul de la tine!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon10.gif), daca nu poate ai timp si imi raspunzi!
Spor la pregatirisi mai tinem legatura!!!

miresuca_surprinsa
01.02.2006, 00:00:00
Draga Xania, intr-adevar, ti-am scris de multe ori (si chiar am apasat pe "raspunde" de fiecare data :( ), si vb ta, sper sa gasesti raspunsurile, numai sa nu fie prea tarziu :).
Ti-am raspuns si cu privire la firma de catering. Daca nu gasesti raspunsul, sa-mi spui ca-ti mai scriu inca o data.
Dar spune-mi si mie, tu unde faci nunta, la ce restaurant, cununia religioasa...?
Eu merg Week-end-ul viitor la Targul de la Sofitel (Bucuresti). Sper din toata inima sa nu fiu dezamagita, ca tare-mi doresc sa-mi iau multe lucruri cu acasta ocaie, ca nu sunt deloc genul care sa aiba rabdare la cumparaturi.
Altceva, mi-am facut invitatiile, la Tipogarfia Amicitia. Sunt f. frumoase...:)
Cam atat...
Daca vrei, iti dau adresa mea de messenger sau mail, poate mai vb asa, ca mi se pare mai simplu (este [email protected]
Astept sa ma contactezi.
Pupici!

anonymous
02.02.2006, 00:00:00
geo
e ciudat sa faci nunta vinerea. Si eu sint in urma cu pregatirile si ma casatoresc in septembrie. :zz:

anonymous
02.02.2006, 00:00:00
sunt mihaela si eu am nunta tot pe 13 mai 2006 ma bucur pentru tine si va doresc mult noroc si cred ca cel mai bine ar fi sa le dei in aprilie
:grin:

anonymous
03.02.2006, 00:00:00
si eu am nunta pe 20 mai .... si eu sunt in urma cu toate .... Mai sunt brasovence pe aici?:zz:

anonymous
Salut!Eu sunt o fosta miresuca,am avut nunta anul trecut in septembrie si sunt tot din Bacau.Am trecut prin asa ceva si cred ca pot sa-ti dau cateva sfaturi.In primul rand cocarde am avut naturale,si le-am facut la o florarie,dar pe tine te indrum in piata sus la flori fac fetele de acolo si poti negocia gasesti la 7000 bucata,buchetele tot la ele si-ti mai scad din pret,eu am aflat dupa nunta.La coafor poti merge linistita la "floare de colt"dar nu te sfatuiesc sa-ti faci si machiajul la salon,mai bine de machezi tu cum stii ca iti sta bine.Unde plecati in luna de miere?Noi am fost la Busteni si a fost super.Multa bafta cu organizarea si CASA DE PIATRA!Trimite-mi e-mail daca te mai pot ajuta cu ceva.

eva
Buna Geo :) m-am gadit si eu ca e cam aiurea sa faci nunta vinerea :), si mai ales ca vinerea lumea munceste. Avem o amintire haioasa 20 octombrie, dar pana la urma o sa fie sambata pe 21 octombrie, zi in care o sa facem 7 ani de cand santem impreuna :).

anonymous
04.02.2006, 00:00:00
Salut!Nu stiu daca esti suparstitioasa,dar in mai nu se fac nunti pentru ca se spune ca "mai urmeaza o nunta"adica te casatoresti de mai multe ori.Ma rog...

xania
04.02.2006, 00:00:00
Buna Anonymus si multumim de sfaturi! Spune-mi ce-i cu machiajul de la "floare de colt"? Ai avut vreo experienta nasoala cu ei??? Pt coafat si eu ma gandeam tot la ei!!!
Legat de luna de miere ai sa razi dar "plecam" in sesiune, pt ca suntem amandoi in an terminal si avem sesiunea in Maihttp://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon10.gif!!!
Sa scapam intai de licenta si sa vezi pe urma luna de miere!!!!!!!!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon22.gif
Mai vorbim!

miresuca_surprinsa
06.02.2006, 00:00:00
Sincer, va recomand salonul carmen stil.
Eu sunt super multumita cum lucreaza fetele acolo, mai ales Carmen proprietara salonului. :)

miresuca_surprinsa
06.02.2006, 00:00:00
Daca m-as lua dupa toate superstitiile, nu m-as mai casatori niciodata. :(

xania
09.02.2006, 00:00:00
..... si se mai spune si ca cine se casatoreste in mai se
scutura ca florile de mai! HAHAHAH! Cine are chef sa creada nu are
decat! Noi in mai implinim 6 ani deci ziua nuntii va avea o
super-semnificatie! Si in plus argumentul suprem (cel putin al meu) e
ca Biserica nu accepta superstitiile, deci.... avem lucruri mult mai
importante de facut decat sa ne batem capul cu prostii!

bicheaalina
27.03.2006, 00:00:00
Buna fetelor!
uite ca mai e putin si s-a terminat si cu luna martie. In ce stadiu sunteti cu pregatirile miresucilor din luna mai? ca se apropieeeeee.........ziua noastra.
Eu una sunt inca pe la jumatate, sa spun asa. Acum ma zbat sa gasesc verighetele potrivite si invitatiile cele mai frumoase. (Apropo, chiar am o idee grozava vis-s-vis de invitatii, daca e vreo miresuca din Sibiu).
Ceea ce imi da cele mai mari batai de cap este amenajatul salii. Cine imi da o idee?
Va astept sa mai barfim si sa ne mai incurajam.
Pupici!8)8)

xania
29.03.2006, 00:00:00
Pai ai in mai si nu ai trimis inca invitatiile?????8) La mine se apropie termenul confirmarii!
Cu pregatirile cred ca un om normal ar sta mai bine dar eu.... Of!Nu-mi fac griji stiu ca voi avea o zi superba!
Legat de amenajarea salii la mine vor fi flori pe mese (fac cei de la restaurant aranjaentele), huse pe scaune evident si cred ca in rest vom opta pt baloane. Legat de asta am vrea o plasa cu baloane deasupra ringului la care sa se dea drumul dupa ce am terminat de valsat.
Si as mai vrea ca atunci cand vine tortul sa am cate un "bat" de artificii pentru tort pe fiecare masa care sa fie aprins atunci cand va veni torul. Cred ca ar fi frumos, dar inca nu ne-am hotarat!
Spor tuturor!

miresuca_surprinsa
30.03.2006, 00:00:00
Xania, dar ai fost foarte harnica; ai terminat de impartit invitatiile. Noi abia am dat 7. :(

miresuca_surprinsa
31.03.2006, 00:00:00
Xania, noi nu am pus termen de confirmare, pt ca nu facem cu confirmare.
Noi o sa dam invitatiile pana la 1 mai, iar cu o saptamana inainte o sa dam sau o sa asteptam telefoane sa vedem cine vine si cine nu; dar in invitatie nu am cerut confirmare. Sper sa nu fi facut o greseala enorma. :(
Sincer, asta este cea mai mare emotie pe care o am legata de nunta: numarul invitatilor.

isabelasoare
Salut!

Multa bafta tuturor mireselor de "mai"!

Pupicici de la o mireasa care va intelege...

annebondoc
Buna fetele,
si eu sunt miresica de ziua sotului!!!!
Astept de o viata acest eveniment. Oricum de ani buni stiam ca nunta mea va avea loc de un eveniment special, fie ziua mea, fie de revel, fie 14 februarie, dar mai frumos ca acum nu se putea: Mireasa, de ziua sotului!!!!
Avem 60% din ceea ce ne-am propus gata.
Va fi bine. Va tin pumnii si voua. Astept poze dupa nunta.
Nu mai avem mult ....

xania
Miresuco_surprinsa ~ depinde cand ai pus tu termenul de confirmare. Noi l-am pus pe 10 aprilie ca sa stim din timp ca si cat avem de cumparat + sa avem timp sa confectionam cardurile de masa. Asa ca de aia atata harnicie!:grin:

miresuca_surprinsa
03.04.2006, 00:00:00
Da, Xania, ai si tu dreptate pe de o parte;
Insa miemi se pare exagerat sa ceri confirmare de venire cu o luna inainte de nunta; se pot intampla foarte multe in tot acest timp.
Bine, acum, fiecare face cum vrea si cum crede ca e mai bine. :)

claruta
Buna,

am vazut ca esti din bucuresti si voiam sa te intreb dc te-ai hotarat in privinta coafurii, adica ce model ai ales si cine ti-l face.

Mercic,
Clara

claruta
ma refer la xania:-)

miresuca_surprinsa
aaaa, uitasem; numarul invitatilor la restaurant trebuie sa-l declaram cu o saptamana inainte de nunta; asa ca...eu zic ca mai este timp.
Si am auzit f multe cazuri in care invitatii le-au spus ca vin chiar pana in ultima zi, dar la nunta nu au mai aparut. Asa a patit cea mai buna prietena a mea.
Deci, cum iti este norocul.

bicheaalina
Multimesc!!!!;)

bicheaalina
Intr-adevar este o chestie super tare sa iti sarbatoresti aniversarea casatoriei cu cea a zilei de nastere a sotului.si eu ma gandeam la acelasi lucru dar nu a fost sa se potriveasca.
Iti tin pumnii si sa fii tare ca se apropie ziua cea mare!!!!
pupici!
Alinutza8)

xania
Miresuco-suorinsa trebuie sa suni dupa 1 mai pe cine nu te-a sunat chiar daca poate e un lucru dificil pentru ca trebuie sa dai raspuns la restaurant cate persoane iti vin, nu? Nu-ti spun ca noi am inceput sa sunam de acum vreo saptamana la cei din alte orase pentru ca intamplator am aflat ca unei rude nu i-a ajuns invitatia la 2 saptamani dupa ce am trimis-o si nu sunam dupa confirmare, sunam sa vedem daca s-a mai pierdut vreo una!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon10.gifhttp://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon10.gifhttp://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon10.gif

miresuca_surprinsa
06.04.2006, 00:00:00
Ai dreptate Xania, fiecare stie ce are de facut sa-i iasa cat mai bine ziua nuntii.
Si cum, tu intri in sesiune de pe 2 mai si pe 6 ai nunta?? :(
Si cum te descurci?

claruta
Multumesc frumos pt raspuns, xania! Nici eu nu vreau coc, as vrea ceva simplu insa tot n-am incredere sa ma duc la orice coafor..O sa incep prin niste probe poate gasesc ceva sa-mi placa..

claruta
am cautat deja, xania. am gasit cateva si saptamana viitoare ma duc la o proba..am mai multe modele care imi plac si as vrea sa-i cer parerea si coafezei..dar salonul l-am gasit tot pe net asa ca n-am prea multa incredere..
dc stii coafeza n-ai de ce sa-ti faci probleme! o sa-ti tin pumnii!:)

xania
Miresuco-surprinsa stiu ca e mult o luna de la confirmare la nunta dar avand in vedere ca noi ne ocupam de tot ce trebuie cumparat (ma refer in primul rand la bauturi) si avand in vedere ca e si Pastele care in mare iti cam manaca o saptamana din timp (mai ales ca noi tot facem naveta Bucuresti-Bacau) si avand in vedere ca de pe 2 mai sunt in sesiune, chiar era necesar sa stiu/stim din timp. Sper sa fie bine pana la urma. Stiu ca intr-o luna se pot intampla multe dar cred ca asta e valabil pt un numar mic de oameni, iar marea majoritate va sti inca de cand a aavut invitatia in mana daca poate veni sau nu.
Sper sa fie bine in final.
Si eu trebuie sa dau confirmarea numarului de persoane la restaurant cu o saptamana inainte dar ti-am spus ca prioritatea mea sunt celelate cumparaturi ce trebuie facute ce tin strict de noi.

xania
Claruta eu sunt in Bucuresti mai tot timpul dar de loc sunt din Bacau si nunta va fi acolo. Legat de coafuri eu am parul cret deci o sa mi-l aranjeze cineva darvreau sa ramana asa cum este. Nici nu vreau sa aud de coc sau de alte prosii.

xania
Claruta cauta pe net coafuri si fa-ti o idee despre ce ti s-ar potrivi. Pe urma mai vezi tu daca faci o proba inainte sau nu. Eu nu cred ca mai apuc sa fac proba inainte si parca am un pic de emotii. Sper sa iasa bine caci stiu o coafeza super in Bacau.

xania
07.04.2006, 00:00:00
Super Claruta! Bafta si sa imi spui cum a iesit~ daca esti multumita!

xania
27.04.2006, 00:00:00
Hei luna mai cum stati cu pregatirile? Dar cu emotiile?

bicheaalina
28.04.2006, 00:00:00
Salutare Xania!
Noi ca noi, dar tu draga Xania...cum stai cu pregatirile? E totul rezolvat?
La mine....mai sunt destule detalii de pus la punct. Sincer, am impresia ca ne inecam la mal, acum pe ultima suta de metrii. Daca poti sa crezi........mai avem cateva invitatii de impartit!!!!! Bine ca cei care au mai ramas sunt din familie si invitatia e numai o formalitate pentru ca si-au confirmat de mult prezenta. Al naibii serviciul asta ne tine in loc! Am intrat in criza de timp si sunt foarte stresata si acasa si la servici. Doamne... nu m-am gandit niciodata ca o sa vreau ca toate sa ia sfarsit cat mai repede numai sa stiu ca am scapat de stress.
Spune-mi cum e ultima saptamana? Eu mai am 3 sapatamni si deja stau ca pe jar.

Capul sus: TOTUL VA FI PERFECT. Sa nu lasi nimic sa te supere pentru ca trebuie sa fi cea mai vesela si mai fericita mireasa din lume!
Eu o sa-ti tin pumnii si voi fi, sufleteste, alaturi de tine. Iti urez multa multa bafta ca totul sa iasa asa cum iti doresti!

Pupici!:):):):):)

miresuca_surprinsa
Mai, deocamdata eu, personal, stau foarte bine; chiar ma mir ca nu sunt deloc stresata.
Cred ca e si din cauza serviciului care imi solicita mult timp si nu ma lasa sa ma gandesc ca in 2 saptamani o sa fiu mireasa...8)
Dar tu cum stai, ca vad ca esti prima dintre noi care se marita??? :love:

miresuca_surprinsa
Xania, spune-mi si mie ce-ai rezolvat cu casuta pt bani...daca ti-ai luat-o si de unde?

Eu sunt disperata ca nu gasesc pe nicaieri una care sa-mi placa...si in Bacau vad ca nu prea e interesata lumea sa vanda...am fost la magazinele astea cu articole pt nunti si am iesit foarte dezamagita din fiecare dintre ele. :mad:

xania
Fetelor m-ati pus la inaintare! 8) Pai tot ce pot spune e ca ultima saptamana e aia creitica in care se cam face tot ce mai e de facut si nu a fost facut dinainte (fie din cauza timpului, fie ca asa merg lucrurile).
Pai nu va spun ce mai am de facut ca o sa intrati in panica.
Oricum desi am fost disaperata ca o sa iasa nasol ca nu avem timp de una si de alta, acum chiar stau calma sunt sigura ca totul va fi OK.
Ce sa va spuun ~ mi-am facut proba la coafura si a iesit fain, mi-am gasit coronita perfecta, am comandat florile/lumanarile, prajiturile ~ cantitate, tip, tortul, ne-am inscris la dansuri sa stim si noi sa valsam, am ramas fara un cavaler de onoare si trebuie sa dam anunt la ziar :laugh::laugh::laugh: si cam asa.
Casuta inca nu e gata dar viitorul meu sot a zis ca atunci cand are timp (acum lucreaza intr-un ritm nebun) o termina in 4 ore, asa ca inca astept!:grin: Oricum o vom face cat se poate de apropiata de casuta din album.
Si cam asta e! Cum ziceam nu va zic ce mai e de facut ca va sperii!
Bafta, spor si tot ce va doriti!
:cool:

xania
...... si am uitat din seara asta incep sedinte intense de solar, sa fiu si eu mai caramel la nunta. Abia astept!
......am terminat cu tratamentele cosmetice....... treburi serioase dom'le! 8)

xania
11.05.2006, 12:59:39
fetelor emotii, emotii??????? Eu am scapat dar mai vreaaaaaauuuuuuuu!!!!!!
Va urez bafta si sa va iasa totul asa cum ati visat!

mam
11.05.2006, 13:15:50
buna xania,

iti doresc o casa de piatra si o viatza frumoasa, linistita si plina de intelegere alaturi de sotul tau. sa ne pui poze.

pupici, mam

emilialigi
11.05.2006, 16:09:15
fetelor emotii, emotii??????? Eu am scapat dar mai vreaaaaaauuuuuuuu!!!!!!
Va urez bafta si sa va iasa totul asa cum ati visat!
si poze nu ne arati si noua? nu ne povestesti cum a fost?

crisa_g2
13.05.2006, 22:14:03
eu nu am mai intrat de cand s-a schimbat structura forumului de fapt interfata si aveam niste poze in formatul vechi. stii cum le pot recupera? nu le mai am

xania
07.06.2006, 00:56:30
Buna tuturor! Uite ca nu am mai intrat de mult pe site si descopar cu intarziere mesajele pt mine.
Cum merge, cum stati cu pregatirile, dar cu emotiile???
Eu stau cu nasul in albumele foto de la nunta si apropo de asta, daca vreti poze dati-mi adresa de mail si va trimit!
Pupici si spor tuturor!

Irinamaria
06.11.2006, 10:13:52
Salut. Sunt Irina din Iasi si voi avea si eu nunta in mai 2007. Voiam sa va spun ca ce am facut pana azi sunt verighetele, nasii si restaurantul. Nunta va avea de fapt loc in Roman, ceea ce mi-a usurat foarte mult munca. Un alt aspect ar fi ca si soacra ma ajuta f mult, kiar daca numai cu pareri(nu e o soacra tipica, cu e kiar beton). Momentan iau o pauza la pregatiri. Caut pe internet c am nevoie, dar singura mea probema e muzica. In Roman este un obicei cu formatia la nunti. Eu vreau un DJ, dar toata lumea ( parintii si socrii, mai nou) vrea formatie. Nu stiu cum sa ii conving sa renunte la formatie, care este si mai scumpa, si nu canta meolodiile care le dorec eu (cel putin nu toate). Am selectat cateva melodii in lb romana, si cateva in engleza. Sper sa nu faca nazuri. Cam atat cu nunta, deoarece consider ca mai am timp destul sa fac si restul. Daca mai sunt mirese din Roman sau nu neaparat cu pareri diferite, raspundeti. Multimesc.

BDiana
05.02.2009, 17:16:19
Avand in vedere ca anul 2006 a trecut deja de muulta vreme, ca nuntile noastre au avut loc (ehhh, ce vremuri!!), iar acest subiect nu mai este util, va anuntam ca va fi inchis. Va rugam sa folositi de acum inainte subiectul Off-topicul miresicilor de 2006 (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=16772) deschis special pentru noi. :) Deasemenea, pentru discutii specifice (despre sarcina / aranjarea casei / relatia de cuplu, etc) va rugam sa folositi subiectele destinate.

Va multumim! :)