PDA

Versiunea completa : MIRESICI de IULIE 2008

Pagini : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

24danyela
07.03.2007, 13:17:38
Buna fetelor!... La fel de nerabdatoare sunteti si voi in legatura cu marele eveniment?Eu am mari emotii numai cand ma gandesc. Imi doresc sa fie o zi deosebita, de neuitat...o zi pe care sa le-o povestesc si nepotilor mei...

bambolyna
08.03.2007, 21:51:25
Buna
Se pare ca vom face nunta in aceeasi zi! Abia astept si eu si ma gandesc des la pregatiri!

mee
09.03.2007, 10:00:06
Buna fetelor,
Si eu tot miresica de iulie sunt.Emotii am si eu de numa' :-SS si nici nu vreau sa ma gandesc cum o sa fie cu vreo doua, trei luni inainte de nunta.. norocul meu ca oamenii din jurul meu au foaaarte multa rabdare cu mine.
Pupici tuturor

ancavlc
09.03.2007, 12:09:06
ma inscriu si eu la voi in "club".eu eram miresica de iunie,dar cum nu am gasit liber a local am ales 5 iulie pt ca era liber.:)>-

Onutza
09.03.2007, 13:14:24
Salve.
de ieri, 8 martie 2007 este sigur!
voi fi mireasa de iulie 2008!<:-P
am luat sala, am platit avans!
pina in iulie anul asta stau calma ca are fretele meu nunta, dupa...incepem in forta!!!
Spor la strins banutii!!!=P~

roxana
12.03.2007, 08:59:39
Salut
Si eu am platit ieri avansul pentru sala, si e stabilit: 12 iulie 2008<:-P

ancavlc
12.03.2007, 12:39:01
Salut
felicitari.asta inseamna o grija in minus.\:D/=D>

24danyela
12.03.2007, 14:17:41
Maine ma duc si eu pentru sala ca sa vorbim cu patronul de acolo. Sper sa fie liber pentru data pe care am stabilit-o...

ancavlc
12.03.2007, 15:11:19
Maine ma duc si eu pentru sala ca sa vorbim cu patronul de acolo. Sper sa fie liber pentru data pe care am stabilit-o...
PINA la urma ati stabilit unde faceti nunta? la pitesti sau la giurgiu? si de la pitesti poate sa vina sa te ia. :-?

24danyela
12.03.2007, 19:36:26
Inca nu am stabilit. Mai e totusi timp pentru a ne hotari. Nu poate sa vina sa ma ia pt ca pierde mult timp pe drum.

ancavlc
12.03.2007, 21:07:58
Inca nu am stabilit. Mai e totusi timp pentru a ne hotari. Nu poate sa vina sa ma ia pt ca pierde mult timp pe drum.
ma referam ca tu sa ramai la apartamentul in care stati(in caz ca stati singuri) si el sa mearga la parinti lui acasa.

mihaela_2m
13.03.2007, 17:35:09
Salut...Si eu voi fi miresik in iulie 2008..pot sa ma alatur voua?Ink nu-s ceruta in toata regula..dar e ceva sigur...Astept inelul de ziua mea si logodna religioasa pe 7 .07....tot visam eu sa fac nunta intr-o zi magik:)
Noi ink nu am vb de restaurant..avem nasii...o grija in minus...Credeam ca o sa par nebuna inainte sa intru pe site-ul asta..mi se parea absurd sa pun la punct nunta ink de pe acum...Insa datorita voua dragele mele stiu cum stau lucrurile.
Atunci spor la treaba tuturor.

andreeaflorinai
13.03.2007, 17:57:53
Buna fetelor!
Si eu vreau sa fiu miresica de iulie 2008, dar inca nu am intreprins nimic concret :(. Noi ne-am hotarat un pic mai tarziu (abia pe 5 martie, de ziua mea, am anuntat logodna noastra), asa ca deocamdata suntem in faza de cules informatii. Abia ieri am aflat de site-ul asta si ma bucur foarte mult, pentru ca am aflat foarte multe informatii utile. Si noua mi se parea ca e prea devreme sa ne apucam de planificat, dar acum imi dau seama ca nu e chiar asa :) .
Asa ca, merci de informatii si spor la treaba! :)

ancavlc
13.03.2007, 19:48:13
Salut...Si eu voi fi miresik in iulie 2008..pot sa ma alatur voua?Ink nu-s ceruta in toata regula..dar e ceva sigur...Astept inelul de ziua mea si logodna religioasa pe 7 .07....tot visam eu sa fac nunta intr-o zi magik:)
Noi ink nu am vb de restaurant..avem nasii...o grija in minus...Credeam ca o sa par nebuna inainte sa intru pe site-ul asta..mi se parea absurd sa pun la punct nunta ink de pe acum...Insa datorita voua dragele mele stiu cum stau lucrurile.
bine ai venit printre miresicile "nebune":)):))

24danyela
13.03.2007, 19:55:00
Fetelor...data mea s-a schimbat. Ma voi marita pe 23 august 2008. E stabilit. Am fost sa vorbim la local...

roxana
13.03.2007, 20:43:48

Bine ai venit printre noi si felicitari pentru decizie
Acuma ca ai zis de cerut, ma gandeam si eu ce chestie funny, ca noi am rezervat deja localul, dar inca nu a venit logodnicul cu parintii lui sa ma ceara de la mama, asa cum trebuie:)) ...daca nu vor sa ma dea?? =P~ asteptam sa treaca postul si dupa Pasti o sa facem si treaba asta oficiala :D(parintii sunt din acelasi oras, noi suntem impreuna de peste 4 ani, dar ei nu se cunosc inca:">)

o sa vezi ca o sa te prinda forumul asta de n-o sa-l mai lasi. nu pot sa cred ce mult timp ii acord eu in fiecare zi. Am intrat inclusiv pe topicurile de viitoare mamici 8-}, desi nu aveam nicio treaba acolo... daca continui asa pana la nunta, am pus-o :-SS

ellen
14.03.2007, 18:40:52
Fii linistita! Nu esti singura in aceasta situatie...;))

krisstina2004
14.03.2007, 19:27:30
[quote=roxana;140013]Bine ai venit printre noi si felicitari pentru decizie
Acuma ca ai zis de cerut, ma gandeam si eu ce chestie funny, ca noi am rezervat deja localul, dar inca nu a venit logodnicul cu parintii lui sa ma ceara de la mama, asa cum trebuie:)) ...daca nu vor sa ma dea?? =P~ asteptam sa treaca postul si dupa Pasti o sa facem si treaba asta oficiala :D(parintii sunt din acelasi oras, noi suntem impreuna de peste 4 ani, dar ei nu se cunosc inca:">)

Pe mine nu m-au cerut niciodata parintii lui de la parintii mei:)):)):))...asa ca la noi, desi suntem in toiul pregatirilor pentru nunta, nu e nimic oficial:))...si mai rau, se vor cunoaste de-abia la nunta...

mihaela_2m
15.03.2007, 20:29:36
Pai ..ai nostri se cunosc binisor...de vreun an se tot viziteaza...Dar de cerut ink nu a facut-o..mai am un pic pana la pasul asdta....park nu mai am rabdare...dk ar fi dupa mine as da si comanda la tort, as trimite si invitatiile...offf ma doare capul...vreau sa treak mai rpd timpul...
A propos de mamici...abia astept sa pot impartasi si eu pareri...dar mai e pana atunci...va pupic si...sa treak rpd anul:)

gabytza
15.03.2007, 22:00:33
Buna viitoare miresici si eu sunt tot o viitoare miresica pe 5 iulie 2008 si as vrea sa ne sfatuim mai mult impreuna.
POOOOOOOOOOOOOOOOOP!!!!!!!!

ancavlc
15.03.2007, 22:25:52
gata am rezolvat si eu cu muzica. formatie de 5 persoane dintre care 2 solisti care canta muzica populara si usoara imi ia 1500 de euro.am rezolvat-o si pe asta.#:-S. \:D/

micuta_cubaneza
21.03.2007, 14:47:52
Am intrat la 220 de vreme ce voi spuneti ca ati rezolvat deja cu restaurantul! Eu am fost la restaurant si mi-a zis seful de sala ca abea din iulie se vor face rezervari si plana in avans pentru nunta. Tare mi-e sa nu raman pe dinafara chiar daca am inceput pregatirile din timp...8-|
E nevoie sa insist oare in fiecare luna sau sa ma las pe mana lor?!?

Spor la pregatiri! \:D/

mihaela_2m
21.03.2007, 19:27:50
Salut fewtelor..cum stau lucrurile?Eu incerc sa rezist...ink nu ne-am rez faza cu localul
asta a meu zc ca avem timp si la vara...cum il conving?Are si el dreptate cumva..ca tre sa dam avansul si nu sunt bani:(is suparata...

ellen
21.03.2007, 21:39:22
Salut fewtelor..cum stau lucrurile?Eu incerc sa rezist...ink nu ne-am rez faza cu localul
asta a meu zc ca avem timp si la vara...cum il conving?Are si el dreptate cumva..ca tre sa dam avansul si nu sunt bani:(is suparata...

Depinde de ce iti doresti. Dar sa stii ca nu e musai sa dai avansul acum. Eu am rezervat doar data, iar avansul am de gand sa il platesc mai incolo. Sunt restaurante in Bacau la care se fac deja rezervari. Bafta!;-)

adaya
21.03.2007, 23:28:50
fetelor am si eu o intrebare:credeti ca e devrem sa rezerv restaurantul de acum...pt august 2008..sau sa mai astept pana in vara?8-}

mee
27.03.2007, 15:26:44
fetelor am si eu o intrebare:credeti ca e devrem sa rezerv restaurantul de acum...pt august 2008..sau sa mai astept pana in vara?8-}

Eu am mers in ianuarie sa fac rezervare pentru restaurant si nu mai era nici o sambata libera pentru 2008, si a trebuit sa aleg altul. Mai bine mai devreme, zic eu... :*

coras
27.03.2007, 15:39:27
Buna
Se pare ca vom face nunta in aceeasi zi! Abia astept si eu si ma gandesc des la pregatiri!

si eu fac pe 26!!!!yuppyyy suntem din ce in ce mai multe!!!
eu am nasi, am local, am deja in minte modelul de rochie desi de cand stau pe site-ul asta am vazut sute de modele de rochite DAR numai la modelul meu ma gandesc, asa...prin toamna o sa cumparam verighetele si o sa gasesc formatia pt nunta...asa in rest mi-am facut o idee vaga despre costuri, mai mult ca sigur o sa facem un credit, asa, parintii s-au cunoscut, m-au cerut de la tata, si cam atat!!
succes !!!

roxana
27.03.2007, 20:39:49
Am intrat la 220 de vreme ce voi spuneti ca ati rezolvat deja cu restaurantul! Eu am fost la restaurant si mi-a zis seful de sala ca abea din iulie se vor face rezervari si plana in avans pentru nunta. Tare mi-e sa nu raman pe dinafara chiar daca am inceput pregatirile din timp...8-|
E nevoie sa insist oare in fiecare luna sau sa ma las pe mana lor?!?

Spor la pregatiri! \:D/
Daca asa ti-au zis, inseamna ca probabil asa e. Sunt restaurante care nu fac calendarul pe anul urmator decat de la o anumita data. Mie mi se pare mai bine asa, si cred ca poti avea incredere. Daca vrei, peste vreo 2 luni poti sa mai mergi sa faci o verificare, sa vezi daca nu s-a razgandit. Oricum, nu cred ca ar avea motive sa te "prosteasca", doar e in interesul lui sa rezervi si sa dai avansul cat mai repede.

Iunia
29.03.2007, 02:34:42
Salut

Salut :-) Si eu sint tot pe 12 Iulie 2008 :-p
Eu deja am urmatoarele aranjate: rochita, restaurantul, biserica, floraria si doamna care ne face decoratiile.

Te pup,
~Iunia~

mee
29.03.2007, 11:10:31
Eu deja am urmatoarele aranjate: rochita, restaurantul, biserica, floraria si doamna care ne face decoratiile.

Te pup,
~Iunia~

Harnicutza tare... dar totusi, nu e cam devreme pentru rochita? Cand ma gandesc ca restaurantul nostru inca e in constructie =))!!!!

roxana
29.03.2007, 19:10:17

Te pup,
~Iunia~

Felicitari!
Chiar ca esti harnicuta.
Cum spuneam, eu am rezervatul localul. Ar mai fi stabilit asa:
biserica - la noi in oras asa e obiceiul ca se nunta in biserica de unde apartine mireasa, asa ca e stabilit, impotriva vointei mele, ca mie nu-mi place deloc cum e aranjata, dar ar fi prea complicat (negocierile cu familia) sa schimb biserica, si in plus nici nu as avea prea multe alte optiuni

coafeza - sunt clienta fidela de vreo 7 ani tot la aceeasi coafeza merg, si nu concep(nici eu, si nici ea) sa merg la altcinea. ultima data cand am fost la ea sa ma tund si i-am zis vestea, a fost foarte tare, si-a si facut planul cum sa-mi pregateasca parul pentru nunta(forma, scos culoare, etc)

parca as sti si cum vreau rochitza, mi-am gasit un model de vreo 3 luni, si inca nu m-am razgandit, desi am vazut foarte multe de atunci, dar asta nu se pune 100% stabilit

cred ca e stabilit si laboratorul unde o sa facem tortul, pentru ca nici aici nu avem decat 2 optiuni, din care un laborator in momentul de fata are un singur suport de tort =)), asa ca...

stau sa ma gandesc daca e rau sa faci nunta intr-un oras mic, ca nu ai de unde sa alegi, sau daca, din contra asta e un avantaj 8-}

Pupici

bambolyna
29.03.2007, 22:20:39
Noi nu am inchiriat sala dar vreau s-o fac in luna aprilie ca sa fim siguri! Vreau si sa mai vizitez cateva pana sa iau o decizie.

gabytza
30.03.2007, 22:33:14
Fetelor parca nunta ma ar fi anul asta nu celalalt asa de nervoasa si stresata sunt.
Voi cele care ati rezolvat cu rest.cam cat va fi meniul la voi k eu am fost la Vulturul si pt anu asta e 120-125 asa ca la anul va mai creste toate astea fara bautura,tort si celelalte.
Voi ce ziceti cum ati rezolvat?

micuta_cubaneza
31.03.2007, 11:28:41
Daca asa ti-au zis, inseamna ca probabil asa e. Sunt restaurante care nu fac calendarul pe anul urmator decat de la o anumita data. Mie mi se pare mai bine asa, si cred ca poti avea incredere. Daca vrei, peste vreo 2 luni poti sa mai mergi sa faci o verificare, sa vezi daca nu s-a razgandit. Oricum, nu cred ca ar avea motive sa te "prosteasca", doar e in interesul lui sa rezervi si sa dai avansul cat mai repede.

:* 10q pentru raspuns! O sa testez terenul! Ei vor asta $-) si eu imi urmaresc interesul :x .
Off topic: Am devenit dependenta de forum! Gratie voua mi-am gasit modelul de rochita de mireasa ;;) pe un site strainez, dar am vorbit al una din casele de moda si mi-l poate face la noi, cu vreo 3 luni inainte de nunta! <:-P Sa va mearga bine tuturor!

cellika
05.04.2007, 13:46:19

noi am rezolvat acum o saptamana cu restaurantul si la inceput cand am decis sa facem adika akum o luna jumate aveau liber tot in 2008 cand ne-am dus mai aveau liber doar 5 iulie deci mai bine mai din timp ca sa nu ramai pe dinafara mai ales daca stai intr-un oras unde oferta nu e prea larga

ancavlc
05.04.2007, 13:52:58

noi am rezolvat acum o saptamana cu restaurantul si la inceput cand am decis sa facem adika akum o luna jumate aveau liber tot in 2008 cand ne-am dus mai aveau liber doar 5 iulie deci mai bine mai din timp ca sa nu ramai pe dinafara mai ales daca stai intr-un oras unde oferta nu e prea larga
nici al meu nu a fost de acord sa mergem sa vorbim la local chipurile ca e prea devreme, insa l-am convins pina la urma. macar rezerva data , si conveniti cu patronul de la local sa dati banii luna viitoare sau cand aveti voi. sau mai bine intrebi cat este avansul si cand ar trebui dat si gata. pe noi nu ne-au cerut sa dam avansul cand am rezervat data, i-am dat ca asa am vrut. inca odata parerea mea ca nu e prea devreme

mee
06.04.2007, 12:15:52
Va doresc tuturor un Paste fericit alaturi de cei dragi!

mihaela_2m
16.04.2007, 15:22:16
Salutare fetelor..cum merg pregatirile?
eu is suparata...iar am fost nevoiti sa amanam nunta...o sa fie(speram chiar sa fie) la sf lui august 2008 inceputul lui sep...ma doare capul...va pupic

ancavlc
16.04.2007, 15:30:37
Salutare fetelor..cum merg pregatirile?
eu is suparata...iar am fost nevoiti sa amanam nunta...o sa fie(speram chiar sa fie) la sf lui august 2008 inceputul lui sep...ma doare capul...va pupic
pai ce s-a intamplat?

mihaela_2m
17.04.2007, 21:30:52
Pai..dk o sa o mai lungim mult ori o sa o las balta ori..nu sh c sa mai zic...ma doare capul
Problema e ca am amanat-o de anul asta pentru la anul k avea el licenta...apoi..din iunie in iulie ca o sa am eu licenta...si acum asa zisii nasi...vinb in tara la finele lunii august..si colac peste pupaza...nu ne putem hotari asupra restaurantului...el vrea la miorita sala mare si eu nu...
Ziceti-mi si mie...asa va ciondaniti si voi?
va pupic

adelutzzu
18.04.2007, 22:49:18
hello fetele!!! si eu sunt o miresica de iulie 2008!!! am deja emotii si numai la asta ma gandesc!!! pana acum nu am facut decat lista de invitati.Avem vreo 180. Urmatorul pas este cautarea localului. Rog fetele din constanta care fac nunta la anu' sa imi zica si mie la ce restaurant sau gandit, daca au arvunit ceva...Mersic mult:* si spor la pregatiri<:-P

ancavlc
18.04.2007, 23:26:39
hello fetele!!! si eu sunt o miresica de iulie 2008!!! am deja emotii si numai la asta ma gandesc!!! pana acum nu am facut decat lista de invitati.Avem vreo 180. Urmatorul pas este cautarea localului. Rog fetele din constanta care fac nunta la anu' sa imi zica si mie la ce restaurant sau gandit, daca au arvunit ceva...Mersic mult:* si spor la pregatiri<:-P
bine ai venit printre noi.<:-P<:-P<:-P

ancavlc
18.04.2007, 23:29:40
Pai..dk o sa o mai lungim mult ori o sa o las balta ori..nu sh c sa mai zic...ma doare capul
Problema e ca am amanat-o de anul asta pentru la anul k avea el licenta...apoi..din iunie in iulie ca o sa am eu licenta...si acum asa zisii nasi...vinb in tara la finele lunii august..si colac peste pupaza...nu ne putem hotari asupra restaurantului...el vrea la miorita sala mare si eu nu...
Ziceti-mi si mie...asa va ciondaniti si voi?
va pupic
in privinta sali, a datei nuntii si a formatiei nu am avut discutii. am ales ce am hotarat eu, el nu a avut nimik de comentat. insa la alte chestii ne mai ciondanim si noi ,asa ca nu-i problema important este sa cadeti de acord cat mai repede ca timpul trece.:*:*

marco24
19.04.2007, 01:21:19
buna,
sunt un mire de iulie 2008 si am descoperit acest forum super!
sunt atatea lucruri interesante ca pierzi notiunea timpului cand intri aci
...numai bine si o nunta de vis

adelutzzu
19.04.2007, 10:59:59
buna,

hello!! si eu sunt noua pe aici si intr-adevar e super forumul si site-ul! poti invata cum sa iti organizezi nunta!!! spor la pregatiri

LucianaMatei
19.04.2007, 16:57:54
si eu fac pe 26!!!!yuppyyy suntem din ce in ce mai multe!!!
eu am nasi, am local, am deja in minte modelul de rochie desi de cand stau pe site-ul asta am vazut sute de modele de rochite DAR numai la modelul meu ma gandesc, asa...prin toamna o sa cumparam verighetele si o sa gasesc formatia pt nunta...asa in rest mi-am facut o idee vaga despre costuri, mai mult ca sigur o sa facem un credit, asa, parintii s-au cunoscut, m-au cerut de la tata, si cam atat!!
succes !!!
Buna tuturor miresicilor din iullie 2008.De aproximativ 3 saptamani am intrat si eu in randul vostru:D(26 iulie 2008)<:-P si deocamdata ma aflu in febra cautarii rochiei de mireasa mult visate dar si cu un pret rezonabil!!!rezervarea la restaurant am facut-o , mai ramane cea de la biserica!!!mult spor in continuare si numai bine!

micuta_cubaneza
20.04.2007, 08:47:59
buna,
Wow! Mai scriu si mirii pe aici! =D> Spor la capitolul organizare si de restul ,,make love!'':-p

marco24
22.04.2007, 03:24:46
Wow! Mai scriu si mirii pe aici! =D> Spor la capitolul organizare si de restul ,,make love!'':-p
pai de ce nu ar scrie si ei...si nu ar trage si ei cu ochiul la ce gandesc miresicile...ca nu vad nimic rau in asta..mai ales ca miresica mea dulce si scumpa e agitata cu alte probleme si daca ajunge la calculator cauta rochii de mireasa ca doar merita sa fie o printzesa..asa ca...v-ati pricopsit si cu un mire...
mult spor la pregatiri...si gasiti-va localul ca e belea..
have fun

micuta_cubaneza
22.04.2007, 14:56:23
Am aflat si noi ca e batalie pe restaurante asa ca pe 25 platim avansul! Asta ca sa stam linistiti! :) Nu stiu cum, dar ma simt tare bine in calitate de organizator.... Citisem la nu mai stiu ce site al unei agentii care se ocupa de organizarea nuntii urmatoarea idee: ,,lasa-te pe mana noastra si la nunta ta vei fi doar musafir!'' Cred ca e cea mai neinspirata invitatie din cate am auzit, citit, vazut vreodata! Spor la toata lumea!

Onutza
23.04.2007, 14:17:06
salve tuturor miri si miresici!!!
Noi am primit DA de la nasi!!
sala avem, dj...am vorbit...
suntem in program!!!

kala_elena
23.04.2007, 14:43:28
buna,
Multumim! Si voua multa rabdare si spor la pregatiri!:)>-

mihaela_2m
23.04.2007, 18:19:01
Buna dragele mele..si dragii mei(vad ca treptat treptat apar mai multi miri:)
Eu una mi-am cam domolit elanul...o las mai incet sa treak si "mirele" meu de stresul licentei...si sper sa rezolvam si noi incetul cu incetul tot.Timp ar fi...Voi cum va descurcati?

Onutza
23.04.2007, 19:36:27
marco, unde faci nunta in iasi?

spor la pregatiri..dar ia-o incet!!!

oana_bebelusha
25.04.2007, 16:17:47
Buna fetelor,si eu voi fi mireasa in iulie la anul,dar deocamdata am dat de greu in timp ce cautam restaurantul potrivit.Noroc ca am gasit acest forum ca altfel nu stiu daca mai aveam tragere de inima #:-S .V-am pupat .

ancavlc
25.04.2007, 20:44:10
Buna fetelor,si eu voi fi mireasa in iulie la anul,dar deocamdata am dat de greu in timp ce cautam restaurantul potrivit.Noroc ca am gasit acest forum ca altfel nu stiu daca mai aveam tragere de inima #:-S .V-am pupat .
bine ai venit

Hanu
25.04.2007, 23:15:53
si eu..... si eu...... tot in iulie 2008
pe 19.07.2008 >:D<

Va pup pe toate si toti si spor la pregatiri.

Noi ne-am hotarat 99% asupra unei locatii (Casa Heimerl din Otopeni)

Dupa ce crestem la 100%, dam startul la ales biserica, formatie, DJ.

Mai trebuie ceva de anul asta ?:-SS :-SS

dody
26.04.2007, 22:55:57
buna!!
ce incantata sunt ca am descoperit acest forum..si eu sunt tot o miresica de iulie:D fetelor faceti vreuna nunta in terasa?k pe mine ma tenteaza ideea....problema e ca nu prea gasesc terase.

georgeta_h2004
27.04.2007, 10:44:10
Si eu sunt miresica de iulie 2008.
Pana acum am rezolvat cu nasii,am rezervat sala,si cam atat.
Mai e ceva ce trebuie rezolvat acum?
Va rog sa ma sfatuiti si pe mine.

MaryT
02.05.2007, 17:09:50
bine v-am gasit...
casa de piatra pentru brides to be..

si eu..... si eu...... tot in iulie 2008
pe 12.....<:-P <:-P
Unde? habar n-avem.. ne gandeam la Alpin in Poiana Brasov...sau Piatra mare..:zz: .saptamana viitoare mergem sa vb exact de sala si poate ne hotaram...

Peace..

ancavlc
04.05.2007, 21:29:39
desi mai este ceva timp pina la nunta;)) eu mi-am ales rochia si ma gandesc sa o comand pt ca mi se pare ieftina. va pun pozici sa imi spuneti cum vi se pare.:D:D\:D/

cecile
04.05.2007, 22:12:12
;-) dragele mele ma bucur pentru toate si sper ca nunta voastra sa fie de vis!!!
si eu voi fi miresica la anu' ca voi toate;)) ....5-07-08(sper sa ramana aceasta data)
toate bune si frumoase pana la gasirea unui restaurant......o fi Bucurestiul mare , dar duce lipsa de restaurante (pe gustul meu), cel putin pana la momentul asta din cate restaurante am vazut in 2 luni de zile.........dar sa fim OPTIMISTE ca mai e timp destul pentru toate!;-)

sa auzim numai de bine !!!!!!

geanygl21
05.05.2007, 12:17:01
buna miresici..va salut va poop va doresc tot binele din lume sa fiti fericite in alegerile voastre si sper sa avem toate nunta care ne-o dorim:* Am nunta pe 26 iulie deja am inchiriat localul(am dat si avans 500 euro)scump scump:Ddar ma bucur ca am scapat de o grija..cea mai mare grija a mea.sper sa gasesc sfaturi bune aici ms si va poop

issa3
05.05.2007, 12:33:59
;-) dragele mele ma bucur pentru toate si sper ca nunta voastra sa fie de vis!!!
si eu voi fi miresica la anu' ca voi toate;)) ....5-07-08(sper sa ramana aceasta data)
toate bune si frumoase pana la gasirea unui restaurant......o fi Bucurestiul mare , dar duce lipsa de restaurante (pe gustul meu), cel putin pana la momentul asta din cate restaurante am vazut in 2 luni de zile.........dar sa fim OPTIMISTE ca mai e timp destul pentru toate!;-)

sa auzim numai de bine !!!!!!

buna cecile.se pare ca vom avea nunta in aceeasi zi numai ca in orase diferite,desi eu tot in bucuresti locuiesc.
te pup

cellika
06.05.2007, 21:08:27
buna si eu o sa am tot pe 5 iulie 2008 si deja am strans o gramada de poze cu accesorii rokitze si tot ce se mai poate...am inceput din timp...ca nu se stie...apropo cum se pune citatul ca eu nu stiu:"> :">

oana_bomboana
07.05.2007, 17:05:45
:x Dragele mele, ma bucur tare mult sa va cunosc...
si eu tot mireasa de iulie 2008. Noi am stabilit doar locul si data!!!
Spor la pregatiri!

ancavlc
07.05.2007, 20:18:59
:x Dragele mele, ma bucur tare mult sa va cunosc...
si eu tot mireasa de iulie 2008. Noi am stabilit doar locul si data!!!
Spor la pregatiri!

>:D<>:D< bine ai venit printre noi. Si asa ne strangem din ce in ce mai multe, ce bine mai schimbam si noi pareri:D

andreea22
12.05.2007, 23:22:30
buna miresici..sunt din suceava si am sa fiu miresica la anu pe 19 iulie...dar am emotii din cauza vremii..pentru ca pe 20 iulie incep ploile lui sf ilie cum se zice in popor.mi-am dorit f mult sa-mi fac nunta pe 23 sau 30 august 2008 dar nu am mai gasit muzica(fratii reut),mai aveau liber doar pe 19 iulie.pser totusi sa fie totul k..va doresc la toate o nunta de vis pupici:*

Danutza2007
14.05.2007, 11:12:25
Buna fetelor.
Si eu sunt miresica de iulie 2008-mai precis 5 iulie 2008.
Ma bucur ca am gasit acest site ca am aflat atat de multe lucruri de care habar nu aveam. Noi am rezervat localul si cam atat, dar vad ca voi sunteti ceva mai avansate: muzica, rochitze, verighete............ Chiar e cazul sa ne agitam de acum? Ca noi am stat foarte relaxati.
Spor la pregatiri in continuare!!!!!

issa3
14.05.2007, 13:28:49
Buna fetelor.
Si eu sunt miresica de iulie 2008-mai precis 5 iulie 2008.
Ma bucur ca am gasit acest site ca am aflat atat de multe lucruri de care habar nu aveam. Noi am rezervat localul si cam atat, dar vad ca voi sunteti ceva mai avansate: muzica, rochitze, verighete............ Chiar e cazul sa ne agitam de acum? Ca noi am stat foarte relaxati.
Spor la pregatiri in continuare!!!!!

inca nu trebuie sa te agiti prea mult,eu doar ma documentez acum, insa pregatirile le voi incepe din toamna dupa ce rezerv restaurantul.insa ar fi bine sa iei pulsul pietei

ant
22.05.2007, 22:31:22
ma inscriu si eu la voi in "club".eu eram miresica de iunie,dar cum nu am gasit liber a local am ales 5 iulie pt ca era liber.:)>-

...si eu as fi vrut pe 07.06 dar nu am gasit aceasta data..e bine si asa..acum iata-ma miresica de iulie.. :)

ancavlc
22.05.2007, 22:50:36
...si eu as fi vrut pe 07.06 dar nu am gasit aceasta data..e bine si asa..acum iata-ma miresica de iulie.. :)
:-<:-<:-< si cat imi placea data aia. dar deh, ce sa fac? sa aleg intre data si localul care imi place cel mai mult? Asa ca m-am hotarat sa nu renunt sub nici o forma la restaurantul care imi place enorm;)).
Asta este daca au fost altii mai rapizi ca noi!:-<

ant
23.05.2007, 19:52:07
:-<:-<:-< si cat imi placea data aia. dar deh, ce sa fac? sa aleg intre data si localul care imi place cel mai mult? Asa ca m-am hotarat sa nu renunt sub nici o forma la restaurantul care imi place enorm;)).
Asta este daca au fost altii mai rapizi ca noi!:-<

Dap, asa este dar o sa fie bine si in iulie..
<:-P

LucianaMatei
26.05.2007, 10:46:53
E f f f frumoasa rochia pe care ti-ai ales-o Anca!De obicei cand vad rochii care imi plac pretul lor sare lejer de 1000 de euro:">...:-<De unde faci comanda si cat costa rochia?Chia m-ai facut curioasa mai ales ca ai spus ca e ieftina:DAstept cu nerabdare raspuns...:*

LucianaMatei
26.05.2007, 10:57:26
Mai,mai...greu e sa fii miresica...pe langa faptul ca vrem sa fim cele mai frumoasa in ziua noastra speciala,trebuie sa ne lovim si de niste obstacole:(...unul din ele ar fi banii.Sincera sa fiu imi doream din tot sufeltul o rochie de la Daniel Degli Onofri...insa preturile sunt fff piperate,de la 5000-14000 de euro:ONici macar toata nunta mea nu o sa coste 14000 de euro!!!Si la Demetrios sau Pronovias sunt destul de scumpe,mai ales daca le iei din tara:(.Alternativa cu inchiriatul rochiei mi se pare destul de riscanta,mai ramane doar sa vad daca imi pot cumpara o rochie de la o fosta miresica...mi se pare ideal sa dau maxim 2000 de lei pe o rochie de la Demetrios sau Pronovias care nu fost purtata decat o singura data.Astept parerile voastre, chiar daca mai am un an nu pot sa nu ma gandesc de pe acum la rochia mult visata:>

ancavlc
26.05.2007, 14:00:51
E f f f frumoasa rochia pe care ti-ai ales-o Anca!De obicei cand vad rochii care imi plac pretul lor sare lejer de 1000 de euro:">...:-<De unde faci comanda si cat costa rochia?Chia m-ai facut curioasa mai ales ca ai spus ca e ieftina:DAstept cu nerabdare raspuns...:*
rochia o gasesti la diferite preturi de la 500$- 900$. vorbesc de cea care imi place mie. nu ramane decat sa cauti pe net si sa ai o cunostinta in America. Si rochia iti este adusa.:D:D
spor la pregatiri si sa iti gasesti rochia mult visata la un pret pe gustul tau.:*>:D<

ancavlc
26.05.2007, 14:02:29
Mai,mai...greu e sa fii miresica...pe langa faptul ca vrem sa fim cele mai frumoasa in ziua noastra speciala,trebuie sa ne lovim si de niste obstacole:(...unul din ele ar fi banii.Sincera sa fiu imi doream din tot sufeltul o rochie de la Daniel Degli Onofri...insa preturile sunt fff piperate,de la 5000-14000 de euro:ONici macar toata nunta mea nu o sa coste 14000 de euro!!!Si la Demetrios sau Pronovias sunt destul de scumpe,mai ales daca le iei din tara:(.Alternativa cu inchiriatul rochiei mi se pare destul de riscanta,mai ramane doar sa vad daca imi pot cumpara o rochie de la o fosta miresica...mi se pare ideal sa dau maxim 2000 de lei pe o rochie de la Demetrios sau Pronovias care nu fost purtata decat o singura data.Astept parerile voastre, chiar daca mai am un an nu pot sa nu ma gandesc de pe acum la rochia mult visata:>
vezi ca mi se pare ca sunt fete care au avut rochia de la Pronovias sau Demetrios si acum le vand. Cauta la Bazar si poate vei gasi ceva care iti place.

LucianaMatei
26.05.2007, 23:24:49
Chiar m-am uitat la sectiunea bazar si am vazut cateva rochii chiar mi-au placut...insa pana la anul cine stie ce mai apare:D chiar sunt nerabdataoare:-SS in privinta rudelor in State,mai greu:) .Am vazut rochii de la Maggie Sotero si aveau preturi f accesibile,numai ca mi se pare riscant sa fac comanda chiar si in functie de masuri luate foarte corect...totusi mai e un pic de timp pana la anul,nu?:D Oare cand e ideal sa iti iei rochia de mireasa?cu cat timp inainte de nunta?:*

ancavlc
27.05.2007, 20:37:10
Chiar m-am uitat la sectiunea bazar si am vazut cateva rochii chiar mi-au placut...insa pana la anul cine stie ce mai apare:D chiar sunt nerabdataoare:-SS in privinta rudelor in State,mai greu:) .Am vazut rochii de la Maggie Sotero si aveau preturi f accesibile,numai ca mi se pare riscant sa fac comanda chiar si in functie de masuri luate foarte corect...totusi mai e un pic de timp pana la anul,nu?:D Oare cand e ideal sa iti iei rochia de mireasa?cu cat timp inainte de nunta?:*
Atunci cand simti tu ca o rochie anume te reprezinta pe tine cel mai bine. Poate sa gasesti rochia si maine sau poate anul viitor. daca esti hotarata asupra unui model anume putin probabil ca gustul sa ti se mai schimbe.

alintusa
29.05.2007, 12:35:10
Vreau sa devin miresica de iulie, insa ma zbat sa gasesc un local dragutz, cu iesire la terasa sau pe malul lacului. Aveti vreo idee?

alintusa
29.05.2007, 12:52:50
Dap, asa este dar o sa fie bine si in iulie..
<:-P

Eu am fost duminica la Laguna Blu.Au fost doua lucruri care nu mi-au placut: nu au aer conditionat si datorita faptului ca am 100 persoane nu-mi puneau la dispozitie si separeul. Daca vine cineva si vrea sa manance acolo............

ant
29.05.2007, 21:29:54
Eu am fost duminica la Laguna Blu.Au fost doua lucruri care nu mi-au placut: nu au aer conditionat si datorita faptului ca am 100 persoane nu-mi puneau la dispozitie si separeul. Daca vine cineva si vrea sa manance acolo............

Sincera sa fiu, pt mine aerul conditionat nu reprezinta un impediment, eu cred ca datorita lacului seara este racoare (invitatii pot iesi afara pe terasa sau chiar pe ponton pt o gura de aer)..apoi acest restaurant are multe bile albe (din punctul meu de vedere) care compenseaza lipsa aerului coditionat..iar in ceea ce priveste salonul mic, va fi rezervat si acela...Chiar am cautat si am vazut cateva restaurante..dintre toate acesta a fost cel mai aproape de ce ne doream noi...
Eu sunt multumita..poate ai si tu dreptate..iti doresc sa iti gasesti ce iti place..

Hanu
01.06.2007, 22:51:43
Buna fetelor!

Eu sunt un pic cam suparata. Am vb astazi la resturant si pentru la anul preturile vor fi cu 20% mai scumpe.
Mi se pare cam mult. Un meniu care anul asta este 150 ron, la anul ar tb sa fie 180 ron. Include doar mancare. Nu am ce zice de restaurant, e super ok, dar chiar si asa, 180 ron mancarea nu e cam mult?

Hanu
08.06.2007, 16:17:02
Nu mai zice nimeni nimic?
Nici o miresica / mire de iulie08 pe aici?

krizia
08.06.2007, 21:43:04
buna fetelor! si eu sunt o mireasa de iulie 2008

Hanu
08.06.2007, 22:26:16
buna fetelor! si eu sunt o mireasa de iulie 2008
Bine ai venit!>:D<

ara81
09.06.2007, 17:41:16
salutare!>:D< si eu tot miresica de iulie 2008 sunt.Sper ca ne vom ajuta cu sfaturi si alaturi una de alta ne vom depasi emotiile si situatiile critice.
Eu pentru inceput am inchiriat localul. Zice lumea ca ar trebui sa ne hotaram si pt biserica, muzica si fotograf. voi ce stiti?

roxana
15.06.2007, 08:35:50
Bun venit la toate miresicile noi >:D<>:D<
Ce-mi place ca vad ca ne adunam tot mai multe mirese de anul 2008.
Ara81, acuma eu nu stiu cum e treaba pe la voi prin Bucuresti cu biserici, fotograf, muzica, dar eu sigur n-o sa ma grabesc de anul asta. Oricum, la mine biserica e stabilita(prin traditie, la noi in oras cununia trebuie sa aiba loc in biserica de care apartine mireasa, desi mie nu-mi prea convine, dar n-am ce face). Daca vrei totusi neaparat o anumita biserica, sau fotograf sau dj, atunci cel mai sigur e sa voresti cat mai repede, sa nu-ti scape.
Hanu, lasand la o parteefectiv pretul meniului, mie nu mi se pare corect sa creasca pretul cu 20%, oricat ar fi el... Voi ce stiti? alte restaurante tot asa maresc pretul? Mie mi se pare exagerat de mult in conditiile in care nu mai e inflatia ce-a fost in urma cu 10-15 ani... salariile nu cresc cu 20%, alimentele nu cresc cu 20%... meniul creste cu 20%... de ce? aaa... ca stiu ca oricum ar fi tot sunt oameni dispusi sa dea cat cer ei... [-X Oricum, pot sa-ti zica cand platesti avansul ca nu se scumpeste deloc, si sa se scumpeasca anul viitor in martie-aprilie cand incepe sezonul, sau sa-ti zica ca se scumpeste cu 20% si sa se scumpeasca cu 30%... si atunci nu prea mai poti sa renunti...si daca te certi cu ei, poate se razbuna la nunta... asta e ...suntem la mana lor :-SS

BibiCris
19.06.2007, 16:39:10
Buna fetelor! Eu trebuia sa am nunta in 25 aug 2007 si cu 3 luni inainte de nunta, cand toate pregatirile erau gata si platite avansurile peste tot, aflu ca cineva facuse inaintea mea rezervare pe aceeasi data si la acelasi local... :(( asa ca mare grija!!! dupa mari batai de cap am hotarat sa o lasam pe 12. 07. 2008, deci inca un an plin de emotii. Am vazut ca Roxana are nunta tot atunci, deci bafta cu pregatirile!:-SS

BibiCris
19.06.2007, 16:49:45
Am o mare problema din cauza amanarii nuntii... Rochita mea e aproape gata si nu stiu in ce conditii sa o pastrez pana anul viitor! Stiu ca sunt paranoica deja, dar vreau sa para la fel de noua ca acum!!! :(( Adica fara mirosuri ciudate si alte nuante. Aveti vreo idee ? ms si... nu vb de rochita de la avatar, asta a fost prima mea rochita de mireasa probata la un targ de nunti, si toata tremuram chiar daca stiam ca nu va fi asa rochita mea, dar stiti voi... prima data e ca niciodata

Danutza2007
21.06.2007, 17:15:42
Am o mare problema din cauza amanarii nuntii... Rochita mea e aproape gata si nu stiu in ce conditii sa o pastrez pana anul viitor! Stiu ca sunt paranoica deja, dar vreau sa para la fel de noua ca acum!!! :(( Adica fara mirosuri ciudate si alte nuante. Aveti vreo idee ? ms si... nu vb de rochita de la avatar, asta a fost prima mea rochita de mireasa probata la un targ de nunti, si toata tremuram chiar daca stiam ca nu va fi asa rochita mea, dar stiti voi... prima data e ca niciodata
buna. pai cred ca cel mai indicat ar fi sa o pui intr-o husa speciala (cred ca o sa gasesti la magazinele pentru rochii desi nu stiu daca sunt si de vanzare) si sa o tii agatata de ceva unde sa nu se deformeze. am si eu o prietena care si-a luat rochitza cu mult timp inainte si o tinea intr-o camera in husa in care a luat-o, agatata de lustra.

micuta_cubaneza
21.06.2007, 18:03:14
Salve tuturor, noi tot la Laguna facem! Geamurile vor fi scoase astfel incat incaperea va fi aerisita. Este excelent locul! Am rezervat deja si noi si meniul este de 65 de euroi pt anul viitor. Icre nerge, rosii, sarmalute si alte minunatii ... Tortul e cel care imi da acum de gandit. Nu stiu ce s emai poarta in materie de modele si caut ceva care sa nu se topeasca sau sa le lase ( deci nu diplomat!...desi imi place mult, prefer sa fiu sigura ca isi pastreaza nu doar gustul ci si forma).

Am rezervat deci restaurantul, am gasit modelul de invitatie, suntem in curs de alcatuire a listei cu invitati, tatonam terenul pentru biserica ( inca nu stim cum se procedeaza pt biserica...cercetam), de costume nici vorba acum pt ca am de dat 33 de kg jos pana la sf anului ( am scapat de 13 kg din luna martire si pana acum si ma tin serios de treaba). Vreau sa imi pot permite o rochita cu fitze :> !

Verighetele probabil ca le vom lua tot la anul, am cumparat in schimb pernuta pe care vor fi aduse la biserica ;;). Am mai cumpaat si doua placute 9 asemanatoare celor cu numere de inmatriculare la masina) pe care scrie ,,JUST MARRIED'').

Ne intrebam pe unde sa ne mergem in saptamana de miere, cautam si acolo si incercam sa platim biletele din timp (toamna, iarna) ...stiu ca se mai acorda reducere.

Hmmm! Ne gandim la tematica pt nunta, vrem simplu, dar ceva cu care sa impresionam placut!

Am vazut de comun acord ca e penibil sa procedam altfel la nunta cand e vorba de plicurile cu bani asa ca vom face rost de o casuta in care invitatii sa lase acolo banutii pentru meniu.

Am gasit si agentia care sa orneze restaurantul, cu DJul se rezolva ( nu vrem lautari, manele etc).

Am stabilit si care este prima melodie cu care deschidem sectiunea ,,Trepadusi pe ring de dans'', mai ramane sa exersam pasii pt vals.. asta ca sa nu ne calcam pe picioare :-" .

Pe parcurs mai intru si mai zic cu ce pregatiri imi killeresc timpul! <:-P

Spor tuturor!

tmihaela
22.06.2007, 18:08:44
buna andreea, si eu sunt o miresica de 2008, care face nunta tot pe 19 iulie, numai ca sunt din Galati. Spor la pregatiri, multa rabdare si calm, pentru ca o sa ai nevoie>:D<

tmihaela
22.06.2007, 18:13:52
Buna fetele, desi e nunta abia la anu' m-am gandit si eu la modelul de rochita, ca am scapat de grija restaurantului si a nasilor, iar maine ma duc sa iau verighetele. Va atasez modelul care-mi place si care am auzit ca se gaseste si la noi in oras. Va rog sa-mi spuneti parerea voastra, oricat de critica ar fi. Mie sincer imi place, dar as vrea mai multe pareri:"> . Mercic

Hanu
22.06.2007, 18:42:24
Buna fetele, desi e nunta abia la anu' m-am gandit si eu la modelul de rochita, ca am scapat de grija restaurantului si a nasilor, iar maine ma duc sa iau verighetele. Va atasez modelul care-mi place si care am auzit ca se gaseste si la noi in oras. Va rog sa-mi spuneti parerea voastra, oricat de critica ar fi. Mie sincer imi place, dar as vrea mai multe pareri:"> . Mercic
Rochita este excelenta! daca ai si corpoul care sa o poarta.
Asa ceva imi placea si mie dar eu mi-as dorit cu un decolteu un picut mai generos=P~

issa
23.06.2007, 17:43:33

Rochita aceasta mi-am cumparat-o eu asa ca ce pot sa-ti spun de ea decat ca e SUPERBA<:-P <:-P <:-P ......pica foarte bine si iti scoate in evidenta si sanii mai ales daca nu prea ii ai=)) Eu cum am probat-o...m-am emotionat toata si am cumparat-o pe loc....si nu era prima probata...cred ca mai probasem inainte peste 20 de modele diferite

ara81
23.06.2007, 20:06:10
Foarte draguta rochita.Si eu voi avea nunta tot pe 19 iul dar in iasi. Intentionezi sa cumperi rochia asa devreme?La mine vin si pleaca kg precum trenurile din gara. :)) Presupun ca nu ai asemenea probleme. Te felicit si ne vom mai auzi cu siguranta.

CrisB
23.06.2007, 21:16:59

Cine se trezeste de dimineata departe ajunge!
vad ca te agiti din timp pentru toate, iti va fi mult mai usor inainte de nunta

Rochita imi place foarte mult, e delicata si fina!

ant
24.06.2007, 09:25:59

Mie personal imi place, si-a cumparat-o o colega de servici care se casatoreste la anul..este ok...ai un vot si din partea mea..>:D<

tmihaela
25.06.2007, 18:48:36
Multumesc tuturor miresicilor care mi-au raspuns si pentru incurajarile primite privind rochita. E drept ca mai e timp de gandire si recunosc si faptul ca pana cum nu am inceput sa dau tarcoale magazinelor cu rochii de mireasa si nici n-am probat vreuna, tot ce am cautat a fost pe net. Decizia finala o voi lua la fata locului si sper ca aceea care mi-a placut sa mi se si potriveasca. :"> Si mai sper ca pana ma voi hotara eu sa o cumpar, daca raman la aceasta, sa nu se scumpeasca pentru ca deja coste vreo 17 mil.#:-SVa imbratisez si va multumesc inca o data.:*

issa
26.06.2007, 01:57:27
Multumesc tuturor miresicilor care mi-au raspuns si pentru incurajarile primite privind rochita. E drept ca mai e timp de gandire si recunosc si faptul ca pana cum nu am inceput sa dau tarcoale magazinelor cu rochii de mireasa si nici n-am probat vreuna, tot ce am cautat a fost pe net. Decizia finala o voi lua la fata locului si sper ca aceea care mi-a placut sa mi se si potriveasca. :"> Si mai sper ca pana ma voi hotara eu sa o cumpar, daca raman la aceasta, sa nu se scumpeasca pentru ca deja coste vreo 17 mil.#:-SVa imbratisez si va multumesc inca o data.:*

Nu cred ca se va scumpi.....pt ca la anul va fi din colectia anului trecut si vor trebui sa mai lase din pret. Pe mine m-a costa 19 mil pt ca am vrut-o si cu trena:x

adinelu
26.06.2007, 13:33:40
Nu cred ca se va scumpi.....pt ca la anul va fi din colectia anului trecut si vor trebui sa mai lase din pret. Pe mine m-a costa 19 mil pt ca am vrut-o si cu trena:x
Buna miresici,
sunt o fosta mireasa de iunie si acum iata'ma miresica de iulie...:*

Ce-i drept si eu mi'am ales rochia insa o sa o fac nu am s'o iau din magazin...ce'a din avatar..

;))

ancavlc
26.06.2007, 14:30:32
Buna miresici,
sunt o fosta mireasa de iunie si acum iata'ma miresica de iulie...:*

Ce-i drept si eu mi'am ales rochia insa o sa o fac nu am s'o iau din magazin...ce'a din avatar..

;))
bine ai venit. Sa iti iasa rochia asa cum iti doresti.>:D<>:D<

reny75
26.06.2007, 15:33:42
Buna miresici!
Si eu sunt o miresica din 19 iulie 2008.
Noi am rezervat restaurantul si in MAi deja nu am gasit loc la doua restaurante care ne-ar fi placut.
Am vazut un model de verighete care ne place si luna viitoare le luam.
Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ne ajutam cu idei pe parcursul pregatirilor.

Hanu
26.06.2007, 22:03:16
Buna miresici!
Si eu sunt o miresica din 19 iulie 2008.
Noi am rezervat restaurantul si in MAi deja nu am gasit loc la doua restaurante care ne-ar fi placut.
Am vazut un model de verighete care ne place si luna viitoare le luam.
Ma bucur ca v-am gasit si sper sa ne ajutam cu idei pe parcursul pregatirilor.
Bine ai venit!>:D<

mikidutza_sexy
27.06.2007, 13:06:05
Buna miresici!
Sunt o viitoare miresica si deja am inceput cu emotiile si frik ca ceva nu va fi ok.Sper ca pe parcursul discutiilor cu voi sa-mi pot organiza nunta perfecta!
Va pupik si ne reauzim!

adinelu
28.06.2007, 14:35:00
Buna miresici!
Sunt o viitoare miresica si deja am inceput cu emotiile si frik ca ceva nu va fi ok.Sper ca pe parcursul discutiilor cu voi sa-mi pot organiza nunta perfecta!
Va pupik si ne reauzim!

Buna miresii de iulie '08,

Ptr cele care deja au dat avans la restaurant..c'am la cat se ridica acesta...
ma voi duce in weekend la 2 rest si vreau sa stiu o suma aproximativa..ca si punct de plecare ^:)^

multumesc

ancavlc
28.06.2007, 14:37:00

ma voi duce in weekend la 2 rest si vreau sa stiu o suma aproximativa..ca si punct de plecare ^:)^

multumesc
eu am dat avans 5 milioane.

dody
28.06.2007, 17:40:20
buna!
eu inca nu am platit avansul dar am auzit ca ajunge cam la 20milioane.patronul restaurantului unde facem noi (casa nica) a stabilit intalnirea abia in august pt ca acum nu are preturile meniurilor pt sezonul urmator.
la restaurantul unde faci tu cat e meniul?

p.s:saptamana urmatoare vin verighetele\:D/:>:>

ancavlc
28.06.2007, 17:45:59
buna!
eu inca nu am platit avansul dar am auzit ca ajunge cam la 20milioane.patronul restaurantului unde facem noi (casa nica) a stabilit intalnirea abia in august pt ca acum nu are preturile meniurilor pt sezonul urmator.
la restaurantul unde faci tu cat e meniul?

p.s:saptamana urmatoare vin verighetele\:D/:>:>
\:D/\:D/\:D/\:D/ asteptam poze cu verighetele.>:D<

Hanu
28.06.2007, 19:55:24
Eu am dat 20 de milioane avans.

aranya
28.06.2007, 20:00:05
=D> salutare miresicilor.si eu voi fi miresik in iulie 2008.as vrea sa fac nunta la restaurant cotnari.sunt din iasi.datimi un sfat k inca nu sunt hotarata in privinta salii.face cineva nunta la cotnari?:*

Danutza2007
29.06.2007, 12:41:38

multumesc

buna. noi am dat 20 de mil avans. asa ca pregateste-te cu banuti sa nu ai vreo surpriza >:D<

BibiCris
29.06.2007, 15:33:07
buna. pai cred ca cel mai indicat ar fi sa o pui intr-o husa speciala (cred ca o sa gasesti la magazinele pentru rochii desi nu stiu daca sunt si de vanzare) si sa o tii agatata de ceva unde sa nu se deformeze. am si eu o prietena care si-a luat rochitza cu mult timp inainte si o tinea intr-o camera in husa in care a luat-o, agatata de lustra.
merci... cred ca asa o sa fac. si sacul cred ca o sa mi-l dea de la casa de moda unde mi se pregateste rochita. oricum ma gandeam sa o tin in sacul special, intr-un dulap dar singurica fara alte hainute pe langa ea, si din cand in cand aerisita. la naiba, tre sa am grija de ea un an intreg!!! si la cat de mare e... sa speram ca o sa treaca intreaga peste toata perioada de asteptare. BAFTA MIRESICI!!! :*

BibiCris
29.06.2007, 15:38:22
UITA-TE LA AVATARUL MEU SI O SA RECUNOSTI ROCHITZA! :D am probat-o la un targ de nunti pt ca tragea lumea de mine ca se apropia data nuntii, care trebuia sa fie anul asta pe 25 august. si toti mi-au zis ca imi sta fff bine si ca tre sa o cumpar neaparat, ca e un model special. doar ca eu stiam deja si casa de moda unde imi fac rochitza. sincer iti spun ca e f frumoasa, usor de purtat, nu e grea deloc, si daca vrei iti trimit si o mica filmare cu ea pe mine sa iti faci o idee. poop si bafta cu pregatirile!!!

dody
29.06.2007, 16:31:24
buna fetelor!
cum merg pregatirile?;))
eu am descoperit 2 site-uri cu modele de rochie f dragutze si m-am gandit ca poate vreti sa le vedeti si voi : http://www.semamodaevi.com/g1.htm si http://www.maggiesottero.com/collection.aspx?pageSize=8&page=41
am citit discutiile miresicilor dp rochiile din Istanbul si parca ma tenteaza sa-mi iau rochia de akolo.voi ce stiti de asta? am auzit ca au modele frumoase si am si gasit pe primul site( care este turcesc) o rochie superba:X:X
pupici:*

roxana
29.06.2007, 22:00:19
Hello hello, si bine v-am regasit pe cele mai vechi de pe topicul asta, si bine ati venit si felicitari celor mai noi.
n-am mai intrat pe aici de ceva vreme, si acuma cand am revenit si am vazut ce de fete noi tare m-am bucurat :*:*
Si eu mi-am cam facut o idee despre cum as vrea sa fie rochita mea, dar pana acum n-am mai zis pe forum, mi-era frica ca vor sari restul fetelor ca prea repede ma gandesc la rochie... de fapt, cam de 20 de ani eu ma tot gandesc la rochie, si ma visez cum arat mireasa :D (nu sunt singura, nu?)
noi pana acum(am mai zis, dar nu va suparati daca ma repet, nu?) am platit avansul la restaurant, 10 milioane, si cam atat, inca nu avem nasi, nu ne-am gandit la verighete, nu stim daca vom face casatoria civila sau logodna inaitne de nunta...deci stam cam prost cu pregatirile... dar nu-i stres
Asa, si acuma sa revin la ce am inceput, acum 4 luni am gasit pe net rochita asta, si de-atunci nu m-am mai razgandit ;)) , cine stie, poate chiar o sa ramana tot asta. Si am gasit si o firma la mine in Cluj, care face rochii la comanda, si o are si pe asta in portofoliu, deci chiar as avea sanse sa o am \:D/... ce ziceti de ea?

aranya
29.06.2007, 22:42:06
:*
buna fetelor!
cum merg pregatirile?;))
eu am descoperit 2 site-uri cu modele de rochie f dragutze si m-am gandit ca poate vreti sa le vedeti si voi : http://www.semamodaevi.com/g1.htm si http://www.maggiesottero.com/collection.aspx?pageSize=8&page=41
am citit discutiile miresicilor dp rochiile din Istanbul si parca ma tenteaza sa-mi iau rochia de akolo.voi ce stiti de asta? am auzit ca au modele frumoase si am si gasit pe primul site( care este turcesc) o rochie superba:X:X
pupici:*
is super rochitzele de pe siteul din turcia.da eu nush nici o boaba de turca.cum pot safac si eu rost de mai multe info?in special despre modelul 264?:-s dak afli mai multe info tinema la curent.si dak mai gasesti siteuri k rochitze faine trm adresa.mersi.pop:* :* :*

Hanu
29.06.2007, 23:07:27
Asa, si acuma sa revin la ce am inceput, acum 4 luni am gasit pe net rochita asta, si de-atunci nu m-am mai razgandit ;)) , cine stie, poate chiar o sa ramana tot asta. Si am gasit si o firma la mine in Cluj, care face rochii la comanda, si o are si pe asta in portofoliu, deci chiar as avea sanse sa o am \:D/... ce ziceti de ea?

Este superba! Mie imi place foarte mult!!!=D>

ancavlc
30.06.2007, 12:58:20
Hello hello, si bine v-am regasit pe cele mai vechi de pe topicul asta, si bine ati venit si felicitari celor mai noi.
n-am mai intrat pe aici de ceva vreme, si acuma cand am revenit si am vazut ce de fete noi tare m-am bucurat :*:*
Si eu mi-am cam facut o idee despre cum as vrea sa fie rochita mea, dar pana acum n-am mai zis pe forum, mi-era frica ca vor sari restul fetelor ca prea repede ma gandesc la rochie... de fapt, cam de 20 de ani eu ma tot gandesc la rochie, si ma visez cum arat mireasa :D (nu sunt singura, nu?)
noi pana acum(am mai zis, dar nu va suparati daca ma repet, nu?) am platit avansul la restaurant, 10 milioane, si cam atat, inca nu avem nasi, nu ne-am gandit la verighete, nu stim daca vom face casatoria civila sau logodna inaitne de nunta...deci stam cam prost cu pregatirile... dar nu-i stres
este un model foarte frumos si sa sti ca niciodata nu e prea devreme sa te gandesti la rochia de mireasa.;-);));))

reny75
30.06.2007, 21:06:05
superba! imi plac minecile (de fapt tot) si eu sunt din cluj si am facut o tura de magazine cu rochii de mirese dar inca nu am decis nimic. Ma gandesc ca la anu prindem cele doua targuri si poate vad acolo ceva.

reny75
30.06.2007, 21:09:00
Problema e ca noi facem starea civila anul asta in 25.08 si am inceput sa ma stresez ca nu stiu cu ce sa ma imbrac : Rochie sau costunas, nu gasim un costum sa ne placa pentru pisi. Dar cu un pic de curaj trecem si peste asta.

dody
02.07.2007, 15:11:46
buna!
aranya nici io nu stiu turca:)) m-am uitat doar la fotografii....am gasit rochia de vis si am de gand sa o printez si sa merg ka cateva case de moda de aici( bucuresti) sa vad cam cat ma costa.mi-am propus sa ajung si in istanbul dar nu stiu cat de realizabila e dorinta asta a mea;)) oricum eu zic ca mai avem timp suficient sa ne gasim rochia ideala:D
o sa va tin la curent cu tot ce aflu de magazinele turcesti;)
poopici pt toata lumea:*:*

dody
02.07.2007, 15:16:58
f frumoasa rochia roxanei...mi-a dat ideea sa atasez si eu rochia care imi place:d sa va datzi cu parerea si voi;))
cel mai mult imi place trena...corsetul as vrea sa-l modific un pic,sa-i adaug un fel de bretelutze...s.a:P

dody
02.07.2007, 15:26:56
fetelor sunt o ametita:))) v-am atasat alta rochie...imi place si asta pe care am atasat-o mai devreme dar preferata mea e aceasta:D

adinelu
03.07.2007, 14:44:54
Buna fetelor,uitatzi aici inca cateva idei de rochie..primele doua poze sunt aceeiasi rochie..rochita de vis :x

adinelu
03.07.2007, 14:46:10
aaaa am uitat corsetul de la "rochitza de vis'..

Milagros
12.07.2007, 22:42:50
Buna miresici pline de emotii. Permiteti sa va salut calduros si sa va doresc spor la pregatiri si nunti de vis.
Eu sunt o Miresica de 2007, viitoare Nasica de Iulie 2008 si o sa indraznesc sa mai trag cu ochiul la discutiile voastre saimi ajut finuta cu nunta.
Finuta mea are nunta pe 12 Iulie 2008 la Iasi, Providenta.

dianavasu
14.07.2007, 14:45:04
Saltare miresici,
Sunt si eu miresica iulie 2008. Am emotii de acum. :-SS

dianavasu
16.07.2007, 10:38:14
Salutare,
Avem nunta in aceasi zi, 19-07-2008. Am inchiriat sala la Metrom. Spor la pregatiri. PUUUUUP

Aurius
17.07.2007, 12:13:17
Buna Miresici! Eu sunt noua pe site si sunt miresica de Iulie. Data nuntii pe 12.07.2008. Azi ma duc sa dau avansul. Spor la pregatiri.
Pupici
Aura

ant
17.07.2007, 14:02:10
Buna Miresici! Eu sunt noua pe site si sunt miresica de Iulie. Data nuntii pe 12.07.2008. Azi ma duc sa dau avansul. Spor la pregatiri.
Pupici
Aura

Buna Aurius, si eu am nunta pe 12.07.08, spor la pregariri...la ce rest. faci?

Cristinica27
17.07.2007, 17:49:20
Buna fetelor, sper sa fiu si eu o miresica de iulie. Inca nu am stabilit data, nu am stabilit nimic de fapt decat ca ne vom casatori in 2008;;) ori in iulie ori in august<:-P .
Motivul pentru care inca nu am fixat nimic este faptul ca ne e groaza de cate avem de facut, nu ne hotaram in ce loc sa facem nunta, si cel mai important (a se citi stresant=)) ) este anuntarea familiei mele ca ne casatorim:)) .
O sa va tin la curent cum decurge totul.
Va pup si abia astept sa ne cunoastem mai bine :*

ancavlc
17.07.2007, 19:17:40
Buna fetelor, sper sa fiu si eu o miresica de iulie. Inca nu am stabilit data, nu am stabilit nimic de fapt decat ca ne vom casatori in 2008;;) ori in iulie ori in august<:-P .
Motivul pentru care inca nu am fixat nimic este faptul ca ne e groaza de cate avem de facut, nu ne hotaram in ce loc sa facem nunta, si cel mai important (a se citi stresant=)) ) este anuntarea familiei mele ca ne casatorim:)) .
bine ai venit printre noi si spor la pregatiri.:*

BibiCris
17.07.2007, 22:41:27
Pupici
Aura
Bine ai venit! Se pare ca avem nunta in aceeasi zi, asa ca sa speram ca va fi cu noroc si totul va iesi cum am visat. Bafta cu pregatirile, pupik<:-P

BibiCris
17.07.2007, 22:50:18
Pai ar trebui sa stabiliti data nuntii pt ca mereu sunt probleme cu restaurantele. Eu am facut rezervare cu 10 luni inainte, am platit factura, am contractat designer pt sala, formatie chiar si rochita mi-e a aproape gata, ca sa aflam cu 3 luni inainte ca mai aveau o rezervare facuta pe aceeasi data dar cu 12 luni inainte. Asa ca a ramas pe anul urmator, cine mai are nervi pt anul asta... Si cu familia ta, ai sa vezi ca nu va fi asa greu ;;) Te pup si bafta cu... ce te mai incurca. Treci la pregatiri!!!

gabriela_rgh
17.07.2007, 23:18:38
Buna fetelor,uitatzi aici inca cateva idei de rochie..primele doua poze sunt aceeiasi rochie..rochita de vis :x
Daca doresti rochita de la Noelya Style e mai bine sa vezi materialul inainte......Au modele superbe dar materialele foarte proaste........Daca o poti face pe comanda in alt atelier e perfect!
Eu am fost dezamagita cand am vazut diferenta fata de ce era pe site si realitate.....:(
Spor la gasit rochita perfecta!

Cristinica27
18.07.2007, 11:07:14
Dragele mele de ieri cand am vazut ca toate sunteti in pregatiri m-a luat capul. Eram sigura ca mai am destul timp la dispozitie. De fapt am tot amanat nunta pana acum de frica pregatirilor. Am vazut cele doua site-uri cu rochite din Turcia si mi-au placut ff mult. Anul trecut am fost in Turcia si am ramas placut surprinsa sa vad ce materiale frumoase si de buna calitate folosesc si la preturi ff bune. Ca sa nu mai zic de bijuterii....la preturi mult mai bune ca la noi si din materiale de buna calitate, Cel putin inele de logodna si verighetele m-au innebunit:madlaugh: . Sper ca pana la sfaristul saptamanii viitoare sa stabilim si restaurantul unde facem nunta, insa e asa de greu de luat o decizie#:-S .
Va pup si va doresc bafta la cumparaturi si toate sa iasa asa cum va doriti:*

blueoana
19.07.2007, 15:28:53
GRABESTE-TE.eu am tot amanat si ieri cand am cautat restaurant,nu am gasit nimic pt data de 26 iulie 2008.,am gasit intr-un singur loc dar in 19 iulie,asa ca am schimbat data

kykufukyka
20.07.2007, 23:11:57
buna seara miresici ;)) cum merg pregatirile,pe voi cat va ajunge meniul si ce contine el,pe mine ma costa 1 mil 700 si 1 euro de pers pt chelneri ( 4 feluri de mancare,paine,tort,prajituri,suc-apa=2 l,cafea,fructe,aranjat/decorat cu huse-fete de mese,lumanari,un aranjament floral micutz) ce parere aveti e bine :) am platit avansul si astept anul 2008 sa fiu miresica cu adevarat,spor la pregatiri :*

ancavlc
21.07.2007, 09:58:16
buna seara miresici ;)) cum merg pregatirile,pe voi cat va ajunge meniul si ce contine el,pe mine ma costa 1 mil 700 si 1 euro de pers pt chelneri ( 4 feluri de mancare,paine,tort,prajituri,suc-apa=2 l,cafea,fructe,aranjat/decorat cu huse-fete de mese,lumanari,un aranjament floral micutz) ce parere aveti e bine :) am platit avansul si astept anul 2008 sa fiu miresica cu adevarat,spor la pregatiri :*
:-<:-< merge si nu prea. Iar cat despre pretul meniului mi se pare foarte bun avand in vedere cate intra.

Milagros
21.07.2007, 11:01:31

Frumos locul ales pentru nunta. Acolo am vrut si noi initial, dar altul a fost sa fie locul nuntii noastre si nu ne pare rau. Vad ca pretul meniului a sarit bine in sus. Pt 2007 era 130 lei.
Finutii nostri fac la Providenta (unde am facut si noi) si dau pe meniu 150 si 1 milion de chelner. Au 4 feluri, apa minerala, tort, ornat sala cu huse, fete de masa si prezidiu. E mai aiurea ca nu e in centru, dar sala e frumoasa deci....
Bafta la pregatiri!

kykufukyka
21.07.2007, 11:35:31
ms mult,na sper sa iasa frumos eu am cauta in mai multe locuri eu mi am dorit la casa boiereasca da domnul de acolo a vb urat(tipa si nu intelegeam dece :)) ca doar nu i am cerut sa mi dea localul degeaba,ar trebui sa vb frumos ca doar din chestia traieste si isi face burta mare) si am spus ca nu fac nunta aici era si un nr de pers impus 160 eu stiu as aduna atatea pers da eu vreau mai mult pers apropiate care le si cunosc cat de cat,nu sa vina colegi de a mamei,tatei...ca eu nu i am vazut niciodata,decat sa fac nunta ca sa nu zic ca nu o fac mai bine stau linistita,vreau o nunta restransa si frumoasa,am sa am in jur de 100-110 de pers , eu ma multumesc nu vreau sa fac bani de asta nu ne prea deranjeaza pretul meniului, ma multumesc ca e pe 25 iulie e ziua viitorului sot noi facem pe 26 nunta,pe 13 e ziua mea facem nunta la etj 13 ;))) ma incanta faza asta ;))) succes,ce trebuie sa mai fac de acuma,sala e gasita si platita,la biserica vreau sa ma duc pe la sf. lui sept,muzica tot atunci...mai dati mi idei,multumesc :*

Crisa
21.07.2007, 15:51:17
Buna,

noi tot pentru iulie 2008 ne-am hotarat, mai precis pentru 12, care este o zi speciala pentru noi.

Ce-am reusit sa facem pana acum:
-lista de invitati (problema este ca este in crestere :D)
-azi ne-am dat seama cum vrem sa fie tortul
-nasii ii avem, doar ca ei nu stiu inca (de altfel, nimeni in afara de noi doi nu stie ca la anul va fi nunta :-p)
-rochia am vazut-o acum ceva vreme intr-o vitrina, asa ca nu-mi ramane decat sa merg sa o probez
-restaurantul stim ca va fi undeva pe malul lacului, cununia religioasa tot acolo
-stiu cum as vrea sa arate buchetul, trebuie sa gasesc pe cineva care sa mi-l faca
-pentru coafor nu-mi fac probleme, sunt clienta fidela de vreo 7-8 ani la aceeasi tipa super de treaba
-fotograf avem
-playlistul e in lucru
-ne gandim acum la marturii si invitatii

si sunt sigura ca mai sunt o mie si unu alte lucruri, dar pentru ca am gasit site-ul asta, am convingerea ca imi va fi mai usor.

succes tuturor la pregatiri!

ancavlc
21.07.2007, 17:54:49
Buna,

noi tot pentru iulie 2008 ne-am hotarat, mai precis pentru 12, care este o zi speciala pentru noi.

-nasii ii avem, doar ca ei nu stiu inca (de altfel, nimeni in afara de noi doi nu stie ca la anul va fi nunta :-p)
-rochia am vazut-o acum ceva vreme intr-o vitrina, asa ca nu-mi ramane decat sa merg sa o probez
-restaurantul stim ca va fi undeva pe malul lacului, cununia religioasa tot acolo
-stiu cum as vrea sa arate buchetul, trebuie sa gasesc pe cineva care sa mi-l faca
-pentru coafor nu-mi fac probleme, sunt clienta fidela de vreo 7-8 ani la aceeasi tipa super de treaba
-fotograf avem
-playlistul e in lucru

si sunt sigura ca mai sunt o mie si unu alte lucruri, dar pentru ca am gasit site-ul asta, am convingerea ca imi va fi mai usor.

Bravo voua, tare organizati sunteti. Si eu m-as apuca de facut liste da pe caldura asta imi trece chefu subit.>:D<

Milagros
21.07.2007, 20:37:52
Buna,

-fotograf avem
-playlistul e in lucru

Ce dragut! Parca ma vad pe mine acum 3 ani cand nimeni nu stia ca vom face nunta dar noi tot trageam la planuri si la liste de cheltuieli si ne interesam de preturi de pe la altii. Ce vremuri!
Din pacate tot am schimbat data de vreo 2 ori din diverse motive - tot fara sa stie nimeni;;) si pana la urma ne-am "infuriat", am dat avans, am luat verighete si uite-asa, cu doar 4 luni inainte le-am zis si la parinti ce facem. Ei, sarcaii, ce sa mai zica? Ca era mai bine in vara sau in toamna ca atunci e vremea nuntilor, ca-i laie, ca-i balaie, au inghitit si fost-a nunta. :*

Crisa
22.07.2007, 23:30:51
Bravo voua, tare organizati sunteti. Si eu m-as apuca de facut liste da pe caldura asta imi trece chefu subit.>:D<

:)) noi lista invitatilor am facut-o pe o foaie de analize (singura hartie gasita prin geanta) dupa ce am servit o inghetata prajita la restaurantul chinezesc, pe vremea cand infloreau salcamii si mirosea divin, iar el ma ceruse a doua oara de sotie! Ca prima data eram prea emotionati sa ne mai gandim si la lista :))

iar fata de alte fete, mi se pare ca suntem totusi in urma, problema cea mare este restaurantul, care de fapt nu vreau sa fie restaurant, ci o pajiste langa un lac. speram sa-l gasim cat mai repede!

Crisa
22.07.2007, 23:38:22
Ce dragut! Parca ma vad pe mine acum 3 ani cand nimeni nu stia ca vom face nunta dar noi tot trageam la planuri si la liste de cheltuieli si ne interesam de preturi de pe la altii. Ce vremuri!
Din pacate tot am schimbat data de vreo 2 ori din diverse motive - tot fara sa stie nimeni;;) si pana la urma ne-am "infuriat", am dat avans, am luat verighete si uite-asa, cu doar 4 luni inainte le-am zis si la parinti ce facem. Ei, sarcaii, ce sa mai zica? Ca era mai bine in vara sau in toamna ca atunci e vremea nuntilor, ca-i laie, ca-i balaie, au inghitit si fost-a nunta. :*

este intr-adevar dragut, mai ales ca pe noi a renuntat lumea sa ne mai intrebe cand ne casatorim, dupa atatia ani au realizat si ei ca evenimentul va avea loc atunci cand vom vrea noi, nu ei ;)

si sper sa putem sa facem nunta pe 12 iulie, asa cum ne dorim.

apropo de verighete, le-am gasit si pe ele ieri, pe un site.

cat despre parinti, cred ca ei vor fi fericiti ca in sfarsit ne casatorim, n-o sa mai conteze ca e vara sau iarna, ca facem afara si nu in restaurant, ca nu vrem in biserica ci pe malul lacului... ma astept totusi la discutii si comentarii pe tema asta, chiar daca nu de la parinti, dar se gasesc destui binevoitori. ideea e ca daca tot am asteptat atat,macar sa facem ceva putin mai altfel, iar de idei in privinta asta nu ducem lipsa deloc =))

lebaduta
23.07.2007, 16:21:55
Voi fi si eu miresica in 2008 asa ca m-am hotarat sa incep pregatirile de acum. Sa aveti bafta si o nunta asa cum v-o doriti!

adinelu
25.07.2007, 12:45:51
Daca doresti rochita de la Noelya Style e mai bine sa vezi materialul inainte......Au modele superbe dar materialele foarte proaste........Daca o poti face pe comanda in alt atelier e perfect!
Eu am fost dezamagita cand am vazut diferenta fata de ce era pe site si realitate.....:(
Spor la gasit rochita perfecta!

Multumesc frumos ,
am de gand sa o fac la un atelier..inca nu m'am hotarat care :)

andreea806
26.07.2007, 14:38:45
Buna miresici de 2008 ! Ieri am stabilit si noi data nuntii si sunt foarte entuziasmata;)) 19 iulie 2008 ... asa ca m-am hotarat sa fac si eu parte din clubul vostru . Va pupik :*:*:*

berbecutza22
26.07.2007, 19:43:20
Buna fetelor si eu sunt o miresica de IULIE 2008 si vreau sa ma alatur voua.Data este stabilita provizoriu,chestia este ca luna Iulie va ramane, insa nu stiu daca si data,oricum mai este timp de gandire.
-Eu la restaurant inca nu am dat avansul dar nu imi fac probleme ca ne avem bine cu patronii si dupa parerea mea inca mai este timp.
-Nasii ii avem,sunt niste oameni nemaipomeniti cu care ne intelegem excelent.
-De amenajarea si decorarea restaurantului vreau sa ma ocup personal ca sunt putin mai pretentioasa.O sa decorez pe fond alb-lila deoarece imi place foarte mult aceste culori.Pentru buchetul miresei si al nasei am deja modelul care imi place cat si pentru lumanari chiar daca acestea sunt cumparate de nasi eu deja m-am pus de acord cu nasa asupra modelului care imi place.
Asupra rochitei inca nu sunt hotarata fiindca vazand atatea modele care imi plac nu situ ce sa aleg dar cred ca o sa urmez sfatul unei miresici care a spus sa luam de la fiecare riochie ce ne place si sa ne facem propria creatie.
Atat invitatiile, marturiile cat si place-cardurile o sa mi le confectionez eu dupa ideile si gustul meu.
Pupici si spor la pregatiri in continuare si daca aveti nevoie de vreun sfat sau idee nu ezitati sa ma cautati.>:D<

reny75
27.07.2007, 22:08:00
Buna miresici de 2008 ! Ieri am stabilit si noi data nuntii si sunt foarte entuziasmata;)) 19 iulie 2008 ... asa ca m-am hotarat sa fac si eu parte din clubul vostru . Va pupik :*:*:*
Si noi te pupam.O sa avem nunta in aceeasi zi...

andreea806
27.07.2007, 23:11:12
buna miresici ! la voi cum decurg pregatirele de nunta? eu zilele astea merg sa dau arvuna la sala >:D<va doresc multa bafta in continuare>:D<

andreea806
27.07.2007, 23:14:41
a da... vroiam sa va cer un sfat ! Am vazut o rochita superba zilele trecute ,sunt moarta dupa ea as vrea sa o cumpar dar daca intre timp nu o sa-mi mai placa :(( ce ma fac!

andreea806
27.07.2007, 23:17:37
asta e ! ce parere aveti ?
59095

59096

pupick
30.07.2007, 16:13:19
URAAAAAA!!!!!!!!!<:-P Bine v-am gasit, fetelor, azi am incheiat ctr la resturant si sunt tare fericita ca am scapat de un mare stres....gasirea localului chiar a fost o problema pentru mine, sunt cam pretentioasa. Asa ca ma alatur si eu voua si sper sa ne sfatuim cat mai bine posibil...Pupici multi, multi, multi:*

ralucac
30.07.2007, 17:16:20
Buna fetelor.Am vazut ca mai sunt nunti pe 12 iulie 2008, deci vom avea in aceeasi zi.Voi faceti deja pregatiri sau mai asteptati?

andreea806
30.07.2007, 18:18:27
ORGANIZAREA NUNTII PAS CU PAS

Cu 14-12 luni inainte de nunta:
- stabiliti bugetul de care puteti dispune pentru nunta;
- stabiliti ce fel de nunta doriti: intr-un cadru intim sau cu multi invitati , in aer liber sau intr-un local, la un restaurant, la o cantina sau acasa ;
- angajati o agentie de organizari de evenimente (full-service)
- rezervati localul (restaurantul sau cantina)
- in cazul in care doriti o nunta in aer liber sau acasa la dumneavoastra contractati o firma de catering;
- inchiriati accesoriile necesare pentru o nunta in aer liber: cort, scaune, mese si fete de masa ( in cazul in care aceste accesorii nu sunt asigurate de firma de catering)
- rezervati biserica unde se va oficia casatoria si alegeti preotul care va oficia cununia religioasa;
- alegeti un fotograf profesionist, dupa ce ati vazut un album cu fotografii realizate chiar de el;
- contractati un cameraman sau chiar doi (pentru a avea 2 puncte de vedere) tot pe baza unui portofoliu
- nu uitati de DJ si un decorator sau un florar care va realiza o ambianta placuta.

andreea806
30.07.2007, 18:19:15
Cu 10 luni inainte:
- trimiteti mail-uri rudelor sau prietenilor din strainatate pentru a le face cunoscut intentia voastra de a va casatori precizand data exacta si dorinta de a-i avea alaturi;
- stabiliti cine vor fi perechile de nasi (parintii spirituali), cavalerii si domnisoarele de onoare ;
- alegeti impreuna cu organizatorul de nunta sau cu decoratorul care vor fi culorile sau tematica ce vor domina nunta voastra si stabiliti in linii mari ceea ce doriti;

andreea806
30.07.2007, 18:20:07
Cu 8 luni inainte:
-...este randul rochiei de mireasa si a costumului de mire! Probati, examinati si faceti-va o idee despre modelul sau stilul care doriti sa va reprezinte ( este important sa tineti cont de tematica aleasa: daca ati stabilit ca decoratiunile vor fi clasice, este bine sa alegeti o rochie clasica);
- impreuna cu domnisoarele de onoare si partenerii lor alegeti tinutele si contactati o Casa de Moda sau un atelier de croitorie pentru realizarea lor; (daca este cazul)
- inchirierea unei limuzine sau a unei masini de epoca pentru nunta.

andreea806
30.07.2007, 18:20:43
Cu 6 luni inainte:
- incepeti sa frecventati un salon de infrumusetare (pentru tratamente cosmetice, alegerea culorii parului, realizarea masajelor anticelulitice) si o sala de fitness pentru a va pregati pentru marele eveniment;
- cumparati sau comandati rochia de mireasa si costumul de mire;
- alegeti destinatia pentru luna de miere si incepeti demersurile pentru obtinerea vizei, daca este cazul;
- stabiliti detaliile pentru petrecerea Burlacilor (daca este cazul).

andreea806
30.07.2007, 18:21:21
Cu 4 luni inainte:
- cumparati celelalte accesorii necesare nuntii: verighetele, pantofii de mireasa, pantofii mirelui, camasa, cravata sau lavaliera, vesta, lenjeria de corp;
- incepeti sa purtati pantofii de mireasa pentru a va acomoda cu noua incaltaminte din timp;
- stabiliti programul de la biserica pas cu pas impreuna cu preotul, eventual puteti contacta un cor sau o orchestra pentru a canta in ziua nuntii voastre;
- finalizati lista de invitati si consultati cat mai multe oferte de invitatii de nunta;
- intalniti-va cu DJ-ul pentru a pune la puct detaliile din punct de vedere musical: melodiile voastre preferate, alegerea pieselor care vor acompania intrarea voastra in sala de receptie ( daca nu doriti sa folositi clasicele Marsuri Nuptiale), piesa pe care veti dansa voi sau piesa care va anunta Tortul Miresei.
Cu 3 luni inainte:
- comandati sau realizati dumneavoastra invitatiile de nunta si cardurile de confirmare;
- intalniti-va cu decoratorul pentru a pune la punct detaliile;
- cumparati accesoriile pentru decor: panglici, voal, tul, materiale, daca nu ati apelat la un decorator;
- consultati ofertele de la laboratoarele de cofetarie, degustati cat mai multe feluri de torturi si alegeti in cunostinta de cauza;
- cumparati sau comandati micile cadouri pe care le veti da invitatilor la nunta ca semn de multumire (lumanari inscriptionate cu numele vostru, saculeti cu bomboane, mini-torturi personalizate, etc...)
- incepeti sa frecventati un solar pentru a da culoare tenului dumneavoastra.

andreea806
30.07.2007, 18:22:42
Cu 2 luni inainte:
- impartiti invitatiile si cardurile de confirmare;
- rezervati o zi pentru proba coafurii si a machiajului la salonul de infrumusetare;
- stabiliti detaliile cu hair-stylistul si make-up artistul: coafura si machiajul vor fi realizate la salon sau la dumneavoastra acasa ( depinde de disponibilitatea acestora);
- faceti ultimele probe in cazul in care rochia de mireasa sau costumul de mire le-ati comandat la o Casa de Moda sau la un Salon de Croitorie.
Cu o luna inainte de nunta:
- intalniti-va cu fotograful pentru a stabili ultimele detalii: numarul aproximativ de poze, eventualele cadre pe care le doriti, etc... si fixarea orei pentru ziua nuntii;
- programati-va la Starea Civila si intocmiti documentele oficiale de care aveti nevoie;
- intalniti-va cu decoratorul pentru a pune la punct ultimile detalii;
- stabiliti meniul de nunta;

andreea806
30.07.2007, 18:23:17
Cu 3 saptamani inainte:
- contactati telefonic toti invitatii care nu si-au confirmat prezenta, astfel incat sa stiti exact numarul total de oaspeti;
- gasiti solutii pentru invitatii veniti de departe: rezervati camere la hotel sau repartizati-i la rude si prieteni, in functie de posibilitati;
- comandati cardurile de asezare a invitatilor la mese;
- dati listele cu invitati la 2 rude, una din partea mirelui si alta din partea miresei care vor avea rolul de gazde; Aceste gazde trebuie sa conduca oaspetii la locurile lor in sala de nunta.
Cu 2 saptamani inainte:
- Important! Abia acum faceti testele si examenele medicale deoarece valabilitatea lor este de 10 zile!
- vopsiti-va parul, acasa sau la coafor, pentru ultima oara inainte de nunta, pentru a-i accentua nuanta;
- faceti o ultima proba de machiaj si coafura impreuna cu stilistii dumneavoastra;
- probati rochia de mireasa, costumul de mire, pantofii, etc...

andreea806
30.07.2007, 18:23:56
Cu o saptamana inainte:
- verificati telefonic daca toti cei care sunt implicati in realizarea evenimentului pot respecta termenele si daca totul decurge conform planului;
- incepeti sa impachetati pentru luna de miere;
- ridicati de la Agentia de turism biletele pentru voiajul de nunta.
Cu 3 zile inainte de nunta:
- mergeti la cosmetica pentru manichiura, pedichiura, depilare si pensarea sprancenelor;
- faceti gimnastica cat mai multa si supuneti-va unor masaje de relaxare.

Lalely
01.08.2007, 13:41:15
Buna fetelor!... La fel de nerabdatoare sunteti si voi in legatura cu marele eveniment?Eu am mari emotii numai cand ma gandesc. Imi doresc sa fie o zi deosebita, de neuitat...o zi pe care sa le-o povestesc si nepotilor mei...

Buna,
Si eu sunt din Pitesti si voi avea nunta anul viitor...
Emotii sunt de pe acum ai dreptate...
Sunt noua pe site si nu ma descurc s dau mesaje catre toate persoanele logate..:(
Ai rezervat si localul si biserica?

andreea806
01.08.2007, 19:44:09
Buna,
Si eu sunt din Pitesti si voi avea nunta anul viitor...
Emotii sunt de pe acum ai dreptate...
Sunt noua pe site si nu ma descurc s dau mesaje catre toate persoanele logate..:(
Ai rezervat si localul si biserica?

Buna si bine ai venit printre noi ! ;-) se pare ca vom avea nunta in aceeasi zi

Lalely
02.08.2007, 09:57:49
Buna Andreea806,
da ai dreptate..o sa ne casatorim in aceeasi zii...sa fie cu noroc!
Cum stai cu pregatirile?
Deja ai rezervat si biserica?Ai gasit si formatie, cameraman?
Tinem legatura..poate daca esti inainte cu pregatirile..i-mi dai un imbold..sa mai avansez si eu!
Pupici!

andreea806
02.08.2007, 17:49:34
Buna miresici ? ce mai faceti ?;-) cum decurg pregatelile la voi ? Draga lalely inca nu am rezervat biserica parerea mea e ca e cam devreme , doar sala am rezervat-o si nici nu ne grabim ca avem destul timp, ne-am gandit sa mergem prin noiembrie sa vb de biserica

andreeaflorinai
03.08.2007, 18:44:40
Buna fetelor! Cum merg pregatirile? Am rezervat si noi restaurantul si asta e cam singurul lucru pe care l-am facut deocamdata. Urmatorul pas e sa gasim nasi, dar sper sa rezolvam si asta curand. Biserica ne-am cam hotarat care vrem sa fie, dar inca nu am mers sa discutam. In rest culegem informatii, mai ales de pe site-ul asta (am stat o gramada de vreme citind pe aici :) ). Spor la pregatiri in continuare!

tmihaela
03.08.2007, 19:48:48
Bravo, lasa ca e timp.
Noi nu am ales decat nasii, am inchiriat restaurantul si ne-am luat verighetele pana acum.
Greul vine odata cu inceperea noului an.
Spor la pregatiri si mult calm... pup

meghe
06.08.2007, 08:30:20
Buna! Ma numesc Nicoleta.
O sa fiu mireasa anul viitor pe 26 iulie...sunt noua pe forum si sper sa comunic cu toate miresicile de pe forum, sa schimbam idei...sfaturi!

O zi buna!;-)

meghe
06.08.2007, 08:36:27
Am platit avansul la sala deja, am comandat verighetele, am programat cine vine cu muzica, filmatul, pozele...trebuie sa pornesc in cautare de rochita!

Am emotii :-SS dar astept sa treaca repede...astept sa fiu mireasa!:x
O zi buna!

georgia_jojo
08.08.2007, 08:09:10
Am platit avansul la sala deja, am comandat verighetele, am programat cine vine cu muzica, filmatul, pozele...trebuie sa pornesc in cautare de rochita!

Am emotii :-SS dar astept sa treaca repede...astept sa fiu mireasa!:x
O zi buna!

mai, mai ce grabita esti....si eu voi fi miresica tot pe 26.07.2008, dar am platit doar acontul la sala...verghete, muzica, etc...la anu'.Tot atunci caut si rochita ca daca o iau de acum si vad mai aproape de nunta alta care imi place mai mult...ma oftic, apoi pot sa slabesc, sa ma ingras (sper ca nu),dar si astea se mai intampla.Mult succes la cautari!!!

kykufukyka
08.08.2007, 15:34:53
ce mai fac miresicile luni iulie? cum merg pregatirile ? ce idei mai aveti ;;) abia astept sa vina anul 2008 sa pun la cale nunta :d va pup si aveti grija de voi :*

mikutza
08.08.2007, 22:20:30
ce mai fac miresicile luni iulie? cum merg pregatirile ? ce idei mai aveti ;;) abia astept sa vina anul 2008 sa pun la cale nunta :d va pup si aveti grija de voi :*

Buna, vad ca vei avea cununia religioasa la biserica pe care ne-o dorim si noi. Spune-mi, te rog, ati vorbit cu cineva de acolo, vreun preot [-o< ... parintii ne tot sfatuiesc sa mergem sa ne "programam" daca ne-am decis asupra bisericii, dar nu e oare prea devreme? :-?

kykufukyka
08.08.2007, 23:52:58
ce sa ti spun nu am fost inca,momentan nu s in tzara da cand am sa vin adica prin sept. am sa ma duc sa vad care i treaba da mai mult ca sigur ii cam aglomerata ca sunt destule pers. care isi doresc acolo,inca nu ne am decis exact daca acolo va fi,daca nu voi gasi acolo ora care o doresc am sa incerc si la nicolae domnesc si aceea ne place,te sfatuiesc sa te duci de pe acuma daca iti doresti sa o faceti acolo,ca sa va alegeti ora pe care o doriti,nu i din timp ca i o biserica dorita de multe cupluri,succes :* poate tinem legatura cu toate miresicile,poate facem si noi o intalnire ce ziceti miresici de iulie,va pup.

Lalely
09.08.2007, 11:09:51
Buna fetelor,
Miresici de iulie 2008 din Pitesti nu sunt printre voi?
Sunt singura deocamdata???;))

meghe
09.08.2007, 11:29:22
Buna!
Vai tu fetelor da suntem multe care ne maritam in aceeasi zi...26iulie 2008;))
Abia astept sa vina anul viitor sa merg sa-mi caut rochita...celelalte care trebuiau de acum le-am programat...insa cate mai sunt!#-o
Muzica, filmatul si pozele trebuia sa le stabilim pt ca am luat pe cine am vrut, pe cine ne-a placut...se fac din timp programari pe la noi si daca asteptam pana la anu luam ce ramanea, verighetele nu era graba, dar am gasit un model pe net si am convenit ca asa vrem sa arate, oricate modele am vedea(e cu initiala numelui nostru de familie gravat, de-aia l-am ales, am facut si cateva modificari sa ne fie pe plac!)
mai scriu ce-mi mai vine in capsor!
Am emotii si astept ziua aceea !;-)
Pupici!

mikutza
09.08.2007, 17:18:36
ce sa ti spun nu am fost inca,momentan nu s in tzara da cand am sa vin adica prin sept. am sa ma duc sa vad care i treaba da mai mult ca sigur ii cam aglomerata ca sunt destule pers. care isi doresc acolo,inca nu ne am decis exact daca acolo va fi,daca nu voi gasi acolo ora care o doresc am sa incerc si la nicolae domnesc si aceea ne place,te sfatuiesc sa te duci de pe acuma daca iti doresti sa o faceti acolo,ca sa va alegeti ora pe care o doriti,nu i din timp ca i o biserica dorita de multe cupluri,succes :* poate tinem legatura cu toate miresicile,poate facem si noi o intalnire ce ziceti miresici de iulie,va pup.

Multam fain de raspuns >:D< ...o sa mergem in week-end sa vedem ce rezolvam (desi noi nu ne-am decis inca asupra orei, dar poate pina in week-end ;-) ...)

kykufukyka
10.08.2007, 00:54:43
miresici de iulie !!!!!! gata sunteti in vacancatza ;;) sau gata pregatirile momentan ;;) ce a ti mai facut,cump. ceva pt nunta???

mikutza
10.08.2007, 15:15:42
Noi am platit avans pentru sala, am stabilit cine va cinta (sper sa nu-si modifice prea mult tariful pentru ca ne dorim mult formatia respectiva) si avem si nasii. Sa vedem ce rezolvam si cu biserica. Anu' asta, in septembrie avem cununia civila, deci ne concentram mai mult asupra acestui eveniment.#:-S

kykufukyka
10.08.2007, 15:20:47
ce formatie ai gasit,cat va ajunge? noi am platit avansul la restaurant,avem nasi,urmeaza biserica,muzica,foto-video in sept.ai gasit ceva acceptabil la pretz si sa fie de calitate? :*

mikutza
10.08.2007, 17:12:09
ce formatie ai gasit,cat va ajunge? noi am platit avansul la restaurant,avem nasi,urmeaza biserica,muzica,foto-video in sept.ai gasit ceva acceptabil la pretz si sa fie de calitate? :*

Muzica e scumpisoara, cam 50 mil ..e vorba de formatia Remix (4 membri, 2 fete vocal si 2 instrumentisti). Nu cinta decit la nunti din cite stiu eu. Noi le-am vazut pe fete la multe nunti si toata lumea a fost superincintata de prestatia lor (adevarul e ca la banii astia !!!:D ). Cit despre foto-video, inca cercetez piata, oferte sint multe, nu ne grabim.

kykufukyka
10.08.2007, 17:37:15
super bine,nu mi se pare exagerata avand in vedere ca vor canta bine, adica de aia is platiti mai ales ca pana in 2008 se schimbba si iar schimba preturile,succes pt pregatirea petreceri de dupa starea civila :*

pupick
12.08.2007, 20:33:10
Of, fetelor, dar greu mai trece timpul.....mai e atat de mult, parca nu mai am rabdare....sper ca atunci cand intru in nebunia pregatirilor, sa treaca totul cat mai rpd si sa vina ziua cea MARE<:-P

kykufukyka
12.08.2007, 21:12:03
nu ti mai fa probleme ca mai este mult,trece rpt timpul,acusi e revelionul si pastele si....apoi ziua cea mare pt noi :) o sa fie frumos,sa ne bucuram de zilele astea din plin,pupici :-p

andreeaflorinai
15.08.2007, 19:13:25
Of, fetelor, dar greu mai trece timpul.....mai e atat de mult, parca nu mai am rabdare....
Si mie mi se pare la fel. Nu mai am rabdare. Stau si citesc pe forum si ma tot gandesc cum as vrea sa fie diferite detalii. Abia astept macar sa ma apuc de pregatiri :).

kykufukyka
15.08.2007, 23:50:19
buna seara miresici,gata nu mai vb despre nunta?? eu tot intru sa vad daca mai spuneti ceva si nimik, :( poate incet incet incepem sa ne cunoastem ce zice ti ?? :*

ancavlc
16.08.2007, 11:01:30
buna seara miresici,gata nu mai vb despre nunta?? eu tot intru sa vad daca mai spuneti ceva si nimik, :( poate incet incet incepem sa ne cunoastem ce zice ti ?? :*
mai e mult timp pina la nunta .Am plecat cu un mare avant si acum am lasat-o mai usor, ca nu stiu ce am mai putea face! Noi acum incercam sa ne ocupam de tarie sa vedem de unde am putea lua , la ce pret ,,, aaa si sunt in cautare de agentie care sa se ocupe cu decorul. >:D<>:D<

adaya
17.08.2007, 11:16:02
f frumoasa rochia roxanei...mi-a dat ideea sa atasez si eu rochia care imi place:d sa va datzi cu parerea si voi;))
cel mai mult imi place trena...corsetul as vrea sa-l modific un pic,sa-i adaug un fel de bretelutze...s.a:P
uauuuuuuuuu e superba rochia...vreau si eu[-o< ...:)>- apropo: tot miresica de iulie sunt si eu mai exact 26

CONT-INCHIS-047
18.08.2007, 13:57:55
Nu esti singura care nu a rezervat localul...Eu abia am fost ceruta...Peste o saptamana urmeaza faza cu venitul la parinti...defapt doar el si cu mine vom vorbi,apoi cred ca ar trebui sa facem cunostinta parintilor.Dupa asta cred ca o sa mergem sa ne uitam de local si sincer...mi-e teama sa nu ramanem pe dinafara.In prezent sunt foarte fericita si nu as vrea sa mi se spulbere visele.Oricum...sunt optimista.

adina_chi
18.08.2007, 14:55:35
Servus fetelor!
Eu sunt destul de noua pe aici, dar sunt sigura ca ne vom intelege de minine. Si noi am stabilit data (19.07.2008) si am dat avansul la sala - facem nunta in Poiana Brasov, la castelul Acasa la Dracula!!
Cum stati cu pregatirile? Sala era pe primul plan, acum ca s-a rezolvat, respiram usurati inca cateva luni, dupa care vom intra din nou in priza...

sim2126
18.08.2007, 23:01:12
Si eu tot miresica de iulie 2008 sunt . La noi erau ocupate toate zilele de sambata pe anul viitor si nu am avut de ales decat duminica . Totusi sunt multumita ca va fi la piscina unui hotel super frumos ...Sper doar sa fie vreme buna....

sim2126
18.08.2007, 23:12:52
Si eu tot miresica de iulie 2008 sunt . La noi erau ocupate toate zilele de sambata pe anul viitor si nu am avut de ales decat duminica . Totusi sunt multumita ca va fi la piscina unui hotel super frumos ...Sper doar sa fie vreme buna....

Danutza2007
20.08.2007, 12:13:31
Buna fetelor >:D<

Ce de v-ati mai strans de cand nu am mai trecut pe aici! Vad ca majoritatea suntem in acelasi stadiu: am rezervat sala. Eu am acum o alta mare problema: DJ sau formatie? Voi cum faceti?

mikutza
20.08.2007, 12:40:40
>:D<

Te felicit pentru alegerea facuta. parintii mei au fost la o nunta acolo acum 3-4 saptamini si au fost foarte incintati. Regretau ca nu exista si in Iasi asa ceva. Spor la pregatiri!

mikutza
20.08.2007, 16:20:24
#:-S ... am rezolvat si cu biserica \:D/ Buunnn, sa recapitulam: sala avem, nasi avem, muzica avem, biserica avem ... gata, pina la anu', relaxare ;)) .

ancavlc
20.08.2007, 16:38:23

Ce de v-ati mai strans de cand nu am mai trecut pe aici! Vad ca majoritatea suntem in acelasi stadiu: am rezervat sala. Eu am acum o alta mare problema: DJ sau formatie? Voi cum faceti?
eu zic formatie, acum depinde si ce va place voua mai mult.

ancavlc
20.08.2007, 16:39:02
#:-S ... am rezolvat si cu biserica \:D/ Buunnn, sa recapitulam: sala avem, nasi avem, muzica avem, biserica avem ... gata, pina la anu', relaxare ;)) .
ce harnicuti sunteti.=D>=D>

mikutza
20.08.2007, 23:15:49
ce harnicuti sunteti.=D>=D>

Multumim.:"> ... cred insa ca va trebui sa ne interesam si de foto + filmat pina la sfirsitul anului :-?

meghe
21.08.2007, 09:32:47
Gata..o lasam mai moale ca mai e o groaza de timp!
Sala e, muzica ,filmat ,poze...verighetele am dat comanda, dar mai e pana vin...la biserica stim unde...mai trebuie in luna septembrie sa vedem cine ne aranjeaza sala ca si acolo e nebunie...acum stam linistiti cateva luni.Pana la anu cand pornesc in cautare de rochite... .Insa gandurile si problemele tot raman..cum o sa fie, ce trebuie facut... .
Eu vreau doar sa treaca mai repede, sa vina ziua aceea..sa fim cu totii sanatosi sa avem pace si intelegere...!
Voi..ce mai spuneti miresicilor?
Numai bine!

meghe
21.08.2007, 09:38:25
Gata..o lasam mai moale ca mai e o groaza de timp!
Sala e, muzica ,filmat ,poze...verighetele am dat comanda, dar mai e pana vin...la biserica stim unde...mai trebuie in luna septembrie sa vedem cine ne aranjeaza sala ca si acolo e nebunie...acum stam linistiti cateva luni.Pana la anu cand pornesc in cautare de rochite... .Insa gandurile si problemele tot raman..cum o sa fie, ce trebuie facut... .
Eu vreau doar sa treaca mai repede, sa vina ziua aceea..sa fim cu totii sanatosi sa avem pace si intelegere...!
Voi..ce mai spuneti miresicilor?
Numai bine!

.....apropo de muzica..la noi nu sunt asa scumpe toate..e un oras mai mic.
Noi o sa avem muzica mecanica deoarece nu ne place cum canta formatiile de prin zona. La muzica populara se descurca dar noi o sa avem mult tineret si vrem multa muzica frumoasa, sa se distreze lumea...conteaza foarte mult muzica la o nunta!
Am gasit o echipa de profesionisti...ei vin cu muzica(ne lasa sa alegem, sa spunem ce preferinte avem), filmatul si pozelepozele pe CD, la fel filmatul de 3 ore)...e un pachet..asta ne costa 10 milioane(am si dat un mic avans).
Acum stam mai linistiti!
Mai revin!
:*

irina_v
21.08.2007, 14:21:55
Buna!!! Si eu sunt o miresica de iulie 2008 :) . De-abia astept sa vina ziua de 5 iulie 2008 ... sunt f nerabdatoare ca si voi. va doresc tot binele din lume si sa aveti parte de nunta la care a-ti visat.

Va pup pe toate :* :* :* :* :*

kykufukyka
21.08.2007, 15:22:56
ce harnicutze is fetele astea de iulie ;)) succes incontinuare :*

coras
21.08.2007, 15:31:44
oauuu eu in afara de sala nu am facut nimic!!!deja ma apuca tremuratul, stiu pe cine vreau la filmat, stiu pe cine vreau la cantat dar inca nu am vorbit....!!!!:-&

AUKA
21.08.2007, 18:49:42
Domnisoara mea de onoare are nunta acolo cu 2 sapt inaintea ta...te tin la curent daca aflu noutati!!!

ancavlc
21.08.2007, 19:09:52
Multumim.:"> ... cred insa ca va trebui sa ne interesam si de foto + filmat pina la sfirsitul anului :-?
Da si noi ne ocupam deja de foto+filmat si de o firma pt decoratiuni.

sim2126
22.08.2007, 09:50:45
Domnisoara mea de onoare are nunta acolo cu 2 sapt inaintea ta...te tin la curent daca aflu noutati!!!
Te rog sa ma tii la curent ... acum ma preocupa faptul ca nu stiu daca se vor putea imbraca scaunele.... de fapt sunt banci pt doua persoane si nu stiu daca firmele care se ocupa de decorat au ceva potrivit pt ele ... Daca afli ceva referitor la asta , te rog sa ma anunti.

sim2126
22.08.2007, 10:04:28
buna miresici..sunt din suceava si am sa fiu miresica la anu pe 19 iulie...dar am emotii din cauza vremii..pentru ca pe 20 iulie incep ploile lui sf ilie cum se zice in popor.mi-am dorit f mult sa-mi fac nunta pe 23 sau 30 august 2008 dar nu am mai gasit muzica(fratii reut),mai aveau liber doar pe 19 iulie.pser totusi sa fie totul k..va doresc la toate o nunta de vis pupici:*
Buna , Andreea22 ... Sper sa nu ai dreptate cu ploile Sf. Ilie pt ca pe 20 iulie am nunta si e in aer liber ;)) Sunt din Botosani si am auzit de fratii Reut . Cica sunt f. buni . Vroiam sa te intreb daca ai auzit de o formatie din Vatra Dornei care canta la nunti ..;)) Eu o sa ma intalnesc cu ei peste cateva zile , dar vroiam sa stiu daca ai auzit ceva de ei ( nu stiu cum se cheama formatia , dar cand aflu iti zic )

Lalely
22.08.2007, 14:11:47
Si eu am nunta in preajma Sf Ilie..sunt increzatoare..sper sa nu ploua...

mikutza
22.08.2007, 15:26:30
Da si noi ne ocupam deja de foto+filmat si de o firma pt decoratiuni.

Oare trebuie sa ma interesez si eu de o firma de decoratiuni? :-? Si eu care credeam ca voi sta linistita pina la anu' #-o ...

ancavlc
22.08.2007, 15:39:57
Oare trebuie sa ma interesez si eu de o firma de decoratiuni? :-? Si eu care credeam ca voi sta linistita pina la anu' #-o ...
Eu mai bine ma interesez mai devreme , nu vreau sa stau cu frica ca poate nu gasesc ce imi doresc.

ioana19
23.08.2007, 15:53:52
buna! :bye_01: si eu sunt o miresika de iulie<:-P nunta mea e pe 27 iulie 2008:)>- deabia astept!am rezervat sala,mi-am fakut idee cum va fi rochitza,muzicantii am rezervat ,bauturile deja am vorbit,la biserika deja am stabilit(pt k voi avea 3 preoti si un cor de 25 de baieti)si...........cam le-am rezolvat o parte!bafta la toate miresicile din toate lunile,fericire,sanatate si copii frumosi>:D< :*

sim2126
23.08.2007, 16:53:26
buna! :bye_01: si eu sunt o miresika de iulie<:-P nunta mea e pe 27 iulie 2008:)>- deabia astept!am rezervat sala,mi-am fakut idee cum va fi rochitza,muzicantii am rezervat ,bauturile deja am vorbit,la biserika deja am stabilit(pt k voi avea 3 preoti si un cor de 25 de baieti)si...........cam le-am rezolvat o parte!bafta la toate miresicile din toate lunile,fericire,sanatate si copii frumosi>:D< :*
Bine ai venit printre noi >:D<. Si eu tot din Botosani sunt ( am nunta cu o saptamana inaintea ta ) . Cu muzica ai rezolvat pentru ca ai acceptat formatia de la sala sau vei avea DJ ? Cand am fost noi , ne-au zis ca nu accepta alta formatie ... Si deja ai vorbit cu preotul sau doar stii la care biserica vrei sa faci? Eu mi-am ales biserica , dar nu am vorbit . Ma gandeam ca e prea devreme ....

sim2126
25.08.2007, 10:13:52
Maine ma duc sa vad daca accepta sa fie nasi cei mai buni prieteni ai mei . Sper sa nu ma refuze:-SS

cafelutatare
25.08.2007, 21:13:42
Vad ca sunt multe miresici si de iulie! Super! O sa fim multe multe pnetru 2008!

ioana19
26.08.2007, 11:32:41
Vad ca sunt multe miresici si de iulie! Super! O sa fim multe multe pnetru 2008!
ai dreptate sunt multe<:-P bafta multa

Pupapopipa
27.08.2007, 15:02:38
Si noi facem nunta in iulie 2008 <:-P . Am achitat deja acont la restaurant 20 de milioane. Meniul este de 180 RON / persoana si include: 4 feluri de mancare, bauturi alcoolice la aperitiv, 1 litru apa minerala si 1 l suc/ persoana, 2 cafele, tortul miresei si tortul nasei, fructe, prajituri si sampania de primire a invitatilor, decoratiuni sala fara flori naturale (huse, perdea de lumini), servicii bucatarie si ospatarie.
Am semnat deja contract si cu o formatie de jazz si muzica usoara...
Oooo.... Abia astept sa ma vad prin iunie:-SS

sim2126
27.08.2007, 15:12:37
Prietenii mei cei mai buni au acceptat sa imi fie nasi <:-P. Am mai rezolvat inca o problema ;-)

ioana19
27.08.2007, 15:34:07
Prietenii mei cei mai buni au acceptat sa imi fie nasi <:-P. Am mai rezolvat inca o problema ;-)
bravo<:-P <:-P felicitari....eu mai am de asteptat pana se rezolva k nasii k inka nu ne-am hotarat cine s fie\:D/ ! sa va traiasca<:-P

ancavlc
27.08.2007, 18:49:31
felicitari.<:-P<:-P<:-P:*

sim2126
27.08.2007, 19:51:22
MULTUMESC . Cred ca am facut cea mai buna alegere.<:-P

andreeaflorinai
27.08.2007, 19:56:05
Bravo, felicitari! Chiar ai rezolvat o problema importanta. Sa speram ca o sa rezolvam si noi in curand aceasta problema :).

sim2126
28.08.2007, 21:54:04
Am fost azi si am dat avansul pentru poze si filmat .<:-P

ioana19
29.08.2007, 08:50:52
cu cine ai fakut contractul?cam cat ai dat asa cu aproximatie;)) ! eu inka nu am rezolvat k asta<:-P

meghe
29.08.2007, 09:14:26
Noi am mai pus ceva la punct ieri.
Am fost sa vedem de firma care se ocupa cu aranjatul salii...le-am spus ce vrem, cum vrem sa arate, culorile, ne-au facut un pret, dar nu trebuie dat avans, banii dupa nunta, doar sa mergem cu 2 luni inainte sa le amintim sa pregateasca materialele, baloanele... .
Servetelele si lumanarile pe mese le luam noi ..in rest ei se ocupa de tot.
Doamne-ajuta!Inca o problema rezolvata...acum(anul asta) mai raman verighetele sa le luam cand sunt gata si sa le platim si maruntisuri...in rest pana la anul putina liniste!

Va pupic!Spor la treaba!:*

sim2126
29.08.2007, 09:22:23
cu cine ai fakut contractul?cam cat ai dat asa cu aproximatie;)) ! eu inka nu am rezolvat k asta<:-P
Pozele si filmatul vor costa 12 mil , iar acum am dat avans doua milioane. #-o Nu mai stiu cum se numeste domnul , dar il intreb azi pe viitorul sotior si iti spun

ancavlc
29.08.2007, 13:33:34
Felicitari.

sim2126
29.08.2007, 15:04:46
Felicitari.
Esti draguta. :)Multumesc mult .

coras
29.08.2007, 15:10:13
Noi am mai pus ceva la punct ieri.
Am fost sa vedem de firma care se ocupa cu aranjatul salii...le-am spus ce vrem, cum vrem sa arate, culorile, ne-au facut un pret, dar nu trebuie dat avans, banii dupa nunta, doar sa mergem cu 2 luni inainte sa le amintim sa pregateasca materialele, baloanele... .
Servetelele si lumanarile pe mese le luam noi ..in rest ei se ocupa de tot.
Doamne-ajuta!Inca o problema rezolvata...acum(anul asta) mai raman verighetele sa le luam cand sunt gata si sa le platim si maruntisuri...in rest pana la anul putina liniste!

Va pupic!Spor la treaba!:*

oauu vad ca sunteti in toiul pregatirilor!!eu in afara de sala nu am facut nimic!!!!:-s
cred ca o sa ma apuc prin toamna!!

succes la pregatiri si va pup

sial_07
29.08.2007, 16:51:20
Felicitari tuturor...eu sun miresica de Iunie 2008<:-P

andreeaflorinai
29.08.2007, 17:06:19
oauu vad ca sunteti in toiul pregatirilor!!eu in afara de sala nu am facut nimic!!!!:-s
cred ca o sa ma apuc prin toamna!!

succes la pregatiri si va pup

Nici eu nu am facut inca nimic in afara de rezervat restaurant. Si eu zic ca tot prin toamna sa ma apuc :). Trebuie sa mergem sa ascultam formatia domnului Pechea (patronul localului unde ne facem nunta) si sa decidem daca o sa avem aceasta formatie sau DJ. Si bineinteles trebuie sa ne apucam sa cautam fotograf, cameraman, decoratii etc.
Pupici si spor la pregatiri tuturor!

Lavnair
30.08.2007, 12:19:35
Buna!

Voi si si eu o miresica de iulie 2008, mai precis 19 iulie.
Mai exact am o saptamana sa ma hotarasc daca aceasta va fi sau nu ziua nuntii.
Stiti daca se fac cununii religioase in ajun de sarbatori, ca am inteles ca pe 20 iulie e Sf Ilie si nunta mea ar fi exact in ajun :((

meghe
30.08.2007, 12:43:15
Buna!

Stiti daca se fac cununii religioase in ajun de sarbatori, ca am inteles ca pe 20 iulie e Sf Ilie si nunta mea ar fi exact in ajun :((

Buna!
Sunt multe miresici pe 19 iulie...
Nu cred ca e vreo probleme, o fosta colega de-a mea are la anu tot pe 19..asa ca.
Dar ca sa stai linistita mergi la un preot si intreaba.
Eu nu stiu sa existe vreun impediment, dar daca intrebi o sa sti sigur1

Pupici!Spor la pregatiri!

iteo27
30.08.2007, 14:42:33
Nici eu nu am facut inca nimic in afara de rezervat restaurant. Si eu zic ca tot prin toamna sa ma apuc :). Trebuie sa mergem sa ascultam formatia domnului Pechea (patronul localului unde ne facem nunta) si sa decidem daca o sa avem aceasta formatie sau DJ. Si bineinteles trebuie sa ne apucam sa cautam fotograf, cameraman, decoratii etc.
Pupici si spor la pregatiri tuturor!
Buna, se pare ca avem nunta in aceeiasi zi, si eu la fel nu am rezervat decat restaurantul pana acum prin noiembrie incep din pregatiri,nu prea sunt miresici pt 2008 pe 12 iulie ca noi?:*

andreea806
31.08.2007, 10:31:36
Buna miresici ! ce harnicutze sunteti8-| spor la pregatiri in continuare

andreea806
31.08.2007, 10:37:09
Buna!

Buna si eu voi fi miresica tot pe 19 iullie si se oficiaza cununiile , sora mea a avut chiar pe 20 si nu a fost nici o problema ;-)

sim2126
01.09.2007, 10:12:06
Ieri am dat avansul pentru muzica <:-P. De acum stau mai linistita . Am sala, muzica , filmare, nasi . Stau bine cu pregatirile ....:">

dody
02.09.2007, 18:10:01
buna!
fetelor am mare nevoie de un sfat..ajutati-ma va rog!
am vorbit cu patronul restaurantului casa nica si meniul costa 180 ron, cu tot cu bautura,tort,fructe, rontaieli ajunge km 230ron.ce ziceti se merita sa facem nunta acolo?
p.s:restaurantul arata f bine.renovat recent, mancarea si servirea excelenta.

Pe voi cat va costa meniul?
Dj-ul, foto si camera la cat ajunge anul viitor?

adina_chi
03.09.2007, 14:48:56

Parerea mea sincera: DJ! Cel putin in ceea ce ma priveste. Conteaza insa mult ce fel de invitati aveti. Noi o sa avem tineret in proportie de 80%. Si sincera sa fiu, daca vreau sa ascult o sarba sau o invartita, prefer sa o ascult direct de la sursa, nu de la niste imitatori... Ideea e sa gasesti un Dj bun, care sa imbine stilurile muzicale astfel incat nimeni sa nu stea pe scaune...

adina_chi
03.09.2007, 15:00:30
Fetelor, m-ati cam speriat cu data de 19 iulie!! :-SS Are vreo importanta ca a doua zi e SF. Ilie? Inca nu am fost la biserica sa programam cununia...:((

Lavnair
03.09.2007, 16:54:47
Buna si eu voi fi miresica tot pe 19 iullie si se oficiaza cununiile , sora mea a avut chiar pe 20 si nu a fost nici o problema ;-)

Cat ma bucur sa aud asta! Incerc sa merg saptamana asta sa vorbesc la biserica.... sa ma mai linistesc si eu pentru o perioada :-)

spor la pregatiri!

Lavnair
03.09.2007, 16:58:49
Fetelor, m-ati cam speriat cu data de 19 iulie!! :-SS Are vreo importanta ca a doua zi e SF. Ilie? Inca nu am fost la biserica sa programam cununia...:((

Se pare ca nu conteaza...cel mai bine e sa vorbesti la biserica! Eu asa am de gand sa fac, te anunt ce raspuns primesc!

sim2126
03.09.2007, 18:47:02
buna!
fetelor am mare nevoie de un sfat..ajutati-ma va rog!
am vorbit cu patronul restaurantului casa nica si meniul costa 180 ron, cu tot cu bautura,tort,fructe, rontaieli ajunge km 230ron.ce ziceti se merita sa facem nunta acolo?
p.s:restaurantul arata f bine.renovat recent, mancarea si servirea excelenta.

Pe voi cat va costa meniul?
Dj-ul, foto si camera la cat ajunge anul viitor?
Noua nu ne-au zis pretul, depinde ce alegem in meniu.
Pe foto si filmat dam 12 mil, dar poate sunt alte preturi in orasul tau.
Noi o sa avem formatie , deci nu iti pot spune nimic referitor la muzica.

crisanti
03.09.2007, 19:02:39
Buna, fetelor

Eu voi fi mireasa pe 26/07/2008.

incep sa ma ingrijorez tare cand vad cat sunteti de avansate cu pregatirile. Eu am comandat numai rochia si avem nasi.

Marea problema in momentul de fata este restaurantul. E tare ciudat ce se intampla - sunt unele care sunt deja ocupate iar altele care nici macar nu au inceput rezervarile (desi au un anume renume) :(

eu stresez!

Cristina

georgia_jojo
04.09.2007, 09:11:17
inca o miresica de iulie 2008 mai rasare...adica subsemnata....<:-P:*

georgia_jojo
04.09.2007, 09:12:24
mai e vreo miresica pe 26 iul 2008 din brasov pe aici?

georgia_jojo
04.09.2007, 09:35:57
haideti sa facem o lista a miresicilor de iulie 2008!!!

meghe
04.09.2007, 13:24:25
mai e vreo miresica pe 26 iul 2008 din brasov pe aici?

Buna !
Eu sunt miresica de 26 iulie 2008..dar din Tarnaveni, jud. Mures..nu departe de Brasov...si mai sunt miresici de iulie...............muuuuuuuuuuuuulteeeeeeeeeeeee!
Eu acum stau mai linistita putin, am programat ce trebuia de pe acum#:-S ...numai sanatate sa avem!
Pupici!;;)