PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de OCTOMBRIE 2014 :)

Thaissa
10.09.2013, 08:41:43
Buna, fetelor! Nah...am deschis si acest subiect...Sa avem si noi locul nostru special pe forum :P Va astept la discutii!

carmen3105
10.09.2013, 19:35:24
Buna, fetelor! Nah...am deschis si acest subiect...Sa avem si noi locul nostru special pe forum :P Va astept la discutii!

Felicitari si spor in pregatiri :)

meneske
11.09.2013, 13:45:04

Buna Thaissa,

Cu ce incepem?

Thaissa
13.09.2013, 08:53:46
Oho....sunt atatea!!! Noi momentan avem nasii, domnisoarele ( "consiliul meu" :p ) si cavalerii, restaurantul si am semnat cu un DJ. Ne-am blocat putin la foto-video. Facem civila in alta zi si nu vrem sa facem cu fotografi diferiti, asa ca e mai greu sa gasim pe cineva care sa fie disponibil. Plus ca nu avem un buget foarte mare - mi-e frica sa ma intind prea mult - si vreau sa facem din start toate albumele( vrem si pentru parinti) si copii dupa DVD-uri pt nasi si se aduna. Suntem amandoi antitalent la pozat si am zis ca e necesara si o sedinta inainte de eveniment( pe langa trash la care visez de pe acum), prin urmare ajungem la o suma frumusica. Si mai greu e ca ne place munca unor echipe, dar nu ne place de ei ca persoane si cand ne gandim ca totusi vom petrece cateva zile cu ei, cred ca e important sa gasim un echilibru. Iubitul meu considera ca l-a gasit...iar eu incerc sa ma conving ca e cea mai buna alegere firma la care cred ca ramanem pana la urma...In rest...acum in octombrie vreau sa cumpar sticle pentru tuica/palinca si am noroc ca una din nase are nunta in mai asa ca impartim cheltuielile astea fiindca nu avem ce face oricum cu atatea sticle dupa si am stres cu inchiratul, deci mai bine dau un ban. Asteptam targurile din ianuarie, februarie ca sa alegem cofetaria, invitatiile si alte maruntisuri. Nu am nici o idee despre rochia de mireasa si mi se pare ca mai sunt foarte multe detalii de care as vrea sa ma ocup din timp, dar mi-e cumva frica sa nu fac ceva si sa ma razgandesc. Asa ca incerc sa ma stapanesc pana in ianuarie si de atunci sa "intru in paine". Mai trebuie sa gasim biserica pana la sfarsitul anului si luna asta ( SPER!!!) sa semnam cu foto-video. Voi..? (numai mie mi se spune "vai ce devreme ai inceput pregatirile!!!":-L

claudiaa
13.09.2013, 13:23:51
Ma alatur si eu (in sfarsit !!) grupului de viitoare miresici.
Noi am inceput intai cu formatia, in ideea ca e greu sa gasesti o formatie ok si nu ff scumpa. Luna viitoare platim avansul si semnam contractul.
In principiu, am ales si restaurantul, marti ne ducem sa discutam exact despre meniu si sa il modificam putin.
Cununia civila o vom face pe 18 mai, de ziua fetitei noastre, in ideea ca tot ne adunam toti la un restaurant sa o serbam pe ea, macar scapam de o cheltuiala. Nu vreau sa fie in dimineata cununiei religioase, pentru ca mi se pare foarte obositor.
Sper sa se adune cat mai multe miresici pe topicul asta :)

Thaissa
19.09.2013, 08:38:59
Astazi semnez contractul cu foto-video!!! Sunt asa bucuroasa ca se mai rezolva o chestie. Aseara am fost la una din bisericile vizate pentru cununie, dar nu pot spune ca mi-a placut...asa intunecata!!! Ce parere aveti de faza cu lumanarile de la Biserica? Chiar am citit aseara ce scria pe usa Bisericii despre lumanari si practic ideea era - cumparand lumanarile de la Biserica sprijiniti lacasul de cult. Ok, sunt perfect de acord cu asta, dar mi se pare ca au o culoare foarte urata. Si nici macar nu sunt toate din nu stiu ce ca sa fie ok pentru picturile din Biserica - asta am inteles ca era explicatia pentru refuzul lumanarilor din afara. As prefera sa platesc mai mult la Biserica,dar sa pot sa aduc eu ce vreau. :-<

meneske
20.09.2013, 00:27:29
Noi avem nasii, pe ei ne-am asigurat ca ii avem primii, dupa care am contractat restaurantul, formatia si foto-video. Am ales si Biserica dar o sa mergem sa vb in octombrie ca sa stiu sigur la cat se intuneca (in functie de asta aleg ora de la Biserica). Deja stiu si cofetaria de la care vom comanda tortul, dar o lasam pe mai tarziu, e devreme acum. Urmatorul pas pe care l-am stabilit este sa imi achizitionez tot ce imi trebuie, t ca vreau sa fac singura invitatiile, marturiile, place-card-urile s.a. de acest gen. Voi aveti mai multe perechi de nasi?

Thaissa
20.09.2013, 08:19:38
Noi avem nasii, pe ei ne-am asigurat ca ii avem primii, dupa care am contractat restaurantul, formatia si foto-video. Am ales si Biserica dar o sa mergem sa vb in octombrie ca sa stiu sigur la cat se intuneca (in functie de asta aleg ora de la Biserica). Deja stiu si cofetaria de la care vom comanda tortul, dar o lasam pe mai tarziu, e devreme acum. Urmatorul pas pe care l-am stabilit este sa imi achizitionez tot ce imi trebuie, t ca vreau sa fac singura invitatiile, marturiile, place-card-urile s.a. de acest gen. Voi aveti mai multe perechi de nasi?

Noi avem doua perechi de nasi pentru ca ...ne erau prea dragi si nu am putut sa ii punem doar pe unii :) De maruntisuri sper sa ne ocupam cand o sa fie targurile - poate mai prindem vreo reducere, iar meniuri, place-carduri tot eu imi fac. In noiembrie imi aduce una din nase pahare de sampanie si vreau sa le personalizez tot eu, dar pentru invitatii prefer sa optez pentru ceva gata fiindca sunt sigura ca ajung mai scump daca ma apuc eu. Mai vreau sa fac tot eu niste pompoane pt masini, dar la fel....e inca prea devreme.

angylau2000
20.09.2013, 09:32:27
Buna miresicilor ,
si eu am rezolvat cu restaurantul , muzica , foto-video , iar restul ramane pe anul viitor , acum sunt in cautare de pantofi , nu stiti ceva site-uri cu pantofi cu toc mic de 2-3cm ca mai mare nu ii suport desi o mireasa pe tocuri arata superb, asta e nu putem fi toate la fel .
Va doresc spor la toate si sa fie nunta asa cum o vrem noi nu alti .

Thaissa
23.09.2013, 08:40:03
Buna miresicilor ,
si eu am rezolvat cu restaurantul , muzica , foto-video , iar restul ramane pe anul viitor , acum sunt in cautare de pantofi , nu stiti ceva site-uri cu pantofi cu toc mic de 2-3cm ca mai mare nu ii suport desi o mireasa pe tocuri arata superb, asta e nu putem fi toate la fel .

Nu esti singura care nu se intelege prea bine cu tocul mare. Important e sa te simti comod. Degeaba arati bine cu tocuri de 12 daca esti nervoasa ca te dor picioarele ca naiba sau nu poti sa mai dansezi. Site-uri....nu stiu,dar cred ca o simpla cautare pe google iti rezolva problema. Parerea mea e insa ca mai bine bati magazinele fiindca e important sa vezi cum te simti tu cu pantoful respectiv, nu doar sa arate bine :)

mihaelanh
27.09.2013, 10:17:08
salut miresici :*

ma alaturi si eu grupului pentru octombrie 2014<:-P<:-P<:-P. Inca suntem la nivelul de cautare a reastaurantului...avem cateva optiuni , insa trebuie sa ajungem personal la fiecare in parte sa hotaram asupra meniului.Sper sa rezolvam acest aspect saptamana viitoare:D
va pup:*

Thaissa
27.09.2013, 14:44:17
salut miresici :*

ma alaturi si eu grupului pentru octombrie 2014<:-P<:-P<:-P. Inca suntem la nivelul de cautare a reastaurantului...avem cateva optiuni , insa trebuie sa ajungem personal la fiecare in parte sa hotaram asupra meniului.Sper sa rezolvam acest aspect saptamana viitoare:D
va pup:*

Bine ai venit!!!
Uitati-va cu mare grija la fiecare ce ofera - meniu si pe langa - si atunci decideti la care ramaneti.Dar nu va grabiti sa stabiliti chestii exacte la meniu. Intrebati cat puteti sa jonglati cu felurile si ce schimbari puteti face fara sa va fie afectat pretul. Si daca va dau mai multe meniuri si voi vreti unul combinat...cereti cu tupeu :) E interesul lor sa va multumeasca! Spor la treaba!

carmen3105
27.09.2013, 14:53:20
Bine ai venit!!!
Uitati-va cu mare grija la fiecare ce ofera - meniu si pe langa - si atunci decideti la care ramaneti.Dar nu va grabiti sa stabiliti chestii exacte la meniu. Intrebati cat puteti sa jonglati cu felurile si ce schimbari puteti face fara sa va fie afectat pretul. Si daca va dau mai multe meniuri si voi vreti unul combinat...cereti cu tupeu :) E interesul lor sa va multumeasca! Spor la treaba!

eu nu am ales restaurantul pe considerentul asta; ce imi ofera ca si mancare sau cu ce as putea 'jongla'. L-am ales pentru rafinament si eleganta...nici nu m-am interesat inca de meniuri sau ce imi ofera. Nici macar daca sala e decorata, deja am facut contract cu alta firma pt decoratiuni, macara sa stiu ca imi plac.

Thaissa
27.09.2013, 15:13:09
eu nu am ales restaurantul pe considerentul asta; ce imi ofera ca si mancare sau cu ce as putea 'jongla'. L-am ales pentru rafinament si eleganta...nici nu m-am interesat inca de meniuri sau ce imi ofera. Nici macar daca sala e decorata, deja am facut contract cu alta firma pt decoratiuni, macara sa stiu ca imi plac.

Sincer...si eu am ales tot sala.Cand am intrat acolo am zis AICI MA VAD MIREASA :) Dar ma gandesc ca atunci cand a zis de meniu s-a referit ca se orienteaza si dupa pret/oferta si acum sincer...poate o sala sa fie superba - daca tot ei se ocupa si de mancare si e jalnica, eu sunt de parere ca mai lasi din pretentile legate de sala si incerci sa gasesti un echilibru in alegeri

carmen3105
27.09.2013, 15:15:43
Sincer...si eu am ales tot sala.Cand am intrat acolo am zis AICI MA VAD MIREASA :) Dar ma gandesc ca atunci cand a zis de meniu s-a referit ca se orienteaza si dupa pret/oferta si acum sincer...poate o sala sa fie superba - daca tot ei se ocupa si de mancare si e jalnica, eu sunt de parere ca mai lasi din pretentile legate de sala si incerci sa gasesti un echilibru in alegeri

da, vezi ce iti ofera. In cazul meu nu se pune problema, este un bun restaurant..deci stau linistita..insa vroiam toate decoratiunile albe cu danteluta, iar ei aveau alb simplu; crem si grena...acum sunt multumita ca am gasit ceea ce cautam, chiar daca platesc in plus..

mihaelanh
30.09.2013, 17:10:07
salut fetelor:)
din cate am vazut, preturile sunt aproximativ la fel.Ideea pentru care vreau sa '' mai trag o geana'' este ca am observat ca in mare parte saliile iti ofera aceleasi servicii(muzica , flori, aranjamente..etc),
doar ca unele sali isi merita banii respectivi, altele mai putin. :-?
In cazul meu, am sunat la cele care ma interesau pe mine...pretul meniului, aproximativ la fel...doar ca 2-3 din ele, trebuia sa il decorezi/aranjezi cum vrei tu( ceea ce inseamna bani cheltuiti) iar altele, aratau intr-un anume fel, care efectiv, nu mai necesitau nimic...decat aranjamente florale pe mese si atat.Din aceasta perspectiva, nu mi se pare ok , sa aiba aceleasi preturi!:-?[-(

Vin cu noutati!!!:):*

angylau2000
03.10.2013, 13:35:36
Nu esti singura care nu se intelege prea bine cu tocul mare. Important e sa te simti comod. Degeaba arati bine cu tocuri de 12 daca esti nervoasa ca te dor picioarele ca naiba sau nu poti sa mai dansezi. Site-uri....nu stiu,dar cred ca o simpla cautare pe google iti rezolva problema. Parerea mea e insa ca mai bine bati magazinele fiindca e important sa vezi cum te simti tu cu pantoful respectiv, nu doar sa arate bine :)
mersi mult , oricum bat magazinele de ceva timp si nu prea am gasit nimic sa-mi placa , dar mai am timp asa ca daca chiar nu imi gasesc nimic exista varianta balerini , asta e.

Thaissa
04.10.2013, 10:07:20
De azi incep numaratoarea inversa :) Nu imi vine sa cred cat de repede a trecut un an - de cand m-a cerut... Aseara am fost la un "seminar" pentru mirese - discutii pe partea de foto si make-up. Foarte dragut si util, doar ca mi-a dat peste cap planurile...Cica cele mai bune ore pt poze in octombrie sunt intre 3-5. Voi cum programati pozele? Inainte, dupa biserica? Eu am deja discutii cu ai mei ca nu pot sa priceapa ca nu poti cara toata lumea dupa tine la poze si ca ce fac ei cu oamenii intre timp...Si aseara si fotograful invitat ne-a spus ca nu e prea ok sa tinem invitatii prea mult sa astepte dupa noi, mai ales daca avem si trash the dress cand putem face cate poze vrem noi...Prin urmare..sper azi sa reusim sa vedem si ultima biserica si sa ne hotaram la care vrem as facem cununia religioasa si saptamana viitoare sa stabilim si orele. Incep sa prinda contur lucrurile :-p Va pup pe toata si va doresc un weekend minunat alaturi de cel iubit!

meneske
15.10.2013, 12:33:00
De azi incep numaratoarea inversa :) Nu imi vine sa cred cat de repede a trecut un an - de cand m-a cerut... Aseara am fost la un "seminar" pentru mirese - discutii pe partea de foto si make-up. Foarte dragut si util, doar ca mi-a dat peste cap planurile...Cica cele mai bune ore pt poze in octombrie sunt intre 3-5. Voi cum programati pozele? Inainte, dupa biserica? Eu am deja discutii cu ai mei ca nu pot sa priceapa ca nu poti cara toata lumea dupa tine la poze si ca ce fac ei cu oamenii intre timp...Si aseara si fotograful invitat ne-a spus ca nu e prea ok sa tinem invitatii prea mult sa astepte dupa noi, mai ales daca avem si trash the dress cand putem face cate poze vrem noi...Prin urmare..sper azi sa reusim sa vedem si ultima biserica si sa ne hotaram la care vrem as facem cununia religioasa si saptamana viitoare sa stabilim si orele. Incep sa prinda contur lucrurile :-p Va pup pe toata si va doresc un weekend minunat alaturi de cel iubit!

Nici noi nu stim exact cum procedam cu sedinta foto, decat ca o sa o facem inainte de Biserica. Invitatii cred ca vor ramane acasa la mine, timp in care ei vor servi masa... dar ramane de vazut. Oricum, nu vor fi decat rudele mai apropiate caci nu multa lume participa la cununia religioasa, asa ca vor fi ingtelegatori. la sedinta vor participa doar nasii si cavalerii cu domnisoarele de onoare. Cu restul o sa facem poze in curtea Bisericii ca este foarte mare si plina de vegetatie, sau la restaurant pt ca este plasat in mijlocul parcului.

oxxy_love
23.10.2013, 21:20:50
Buna miresici! :*

Ma altatur si eu grupului de octombrie 2014... Momentan, noi avem doar restaurantul pentru ca nu suntem in tara, dar luna viitoare am sa vin in concediu si o sa ma ocup de biserica, formatie, firma de aranjamente si fotografi... sper sa imi ajunga timpul :D Intre timp, zi de zi caut pe net fotografi si cameramani, am cerut pana acum vreo 10 oferte :)) Voua vi s-a intamplat sa nu va spuna un pret pana nu primesc mai multe detalii despre nunta?! Nu mi se pare tocmai normal :-??
Va pup si spor la miresit! :*

lola275
10.11.2013, 23:58:33
Buna,

V-ati gandit si la luna de miere in perioada respectiva? Noi am vrea undeva in Europa unde sa putem face si plaja, dar cred ca e mai greu in octombrie... Stiti cumva cum e vremea in Tenerife, Mallorca sau Madeira in acea luna?

oxxy_love
05.12.2013, 16:17:34
Cam putine miresici in octombrie... :D Revin si eu cu noi informatii: avem formatia, fotograf + cameraman, biserica, rochita, verighetele le-am comandat ieri... Raman din ce in ce mai putine! ;;) M-am incurcat acum in marturii, nu stiu ce sa aleg, ma tot uit pe net dar sunt indecisa. Voi le-ati ales deja?

cristinapavel
05.12.2013, 19:54:22
Buna miresici! Eu am fost destul de reticenta cu data de 11 oct. insa a fost singura disponibila pt 2014 la restaurantul pe care il doream. Noi ne-am hotarat acum 3 sapt si din fericire aveam elementele principale stabilite in mod ipotetic, asa ca a fost destul de simplu: in 3 zile aveam: restaurant, muzica, ***********, nasi. Mai trebuie sa stabilim zilele acestea biserica si sa ne hotaram daca legam si cununia civila de biserica sau vom avea o ceremonie separat, o firma de decoratiuni si maruntisuri. Despre rochie si accesorii am o idee, insa e f posibil sa ma schimb si nu ma agit inca, in ianuarie am programare la pronovias sa vad live ce mi se potriveste mai bine.
Va recomand cu drag, daca nu ati ales deja:
1. Restaurantul Kupolla Ballroom - CTa;
2. Foto: George Stan;
3. Video: Nicu Straton
4. Muzica: Trupa Zero, Orchestra Amadeo, Ionut Galania si trupa de dans Asteria
5. Tort si candy bar: Taste it
6. Verighete: La rosa sau Firesq

ilinca88
01.01.2014, 15:35:08
Salut, salut!

Spuneti-mi la ce v-ati gandit cu luna de miere pentru octombrie? As vrea sa prind o oferta super buna poate chiar de acum din ianuarie si pescuiesc idei! :)

moni_mon_5
03.01.2014, 17:07:22
Buna, fetelor!!!
Ma alatur si eu grupului miresicilor care au nunta in Octombrie 2014!!! Un an nou fecirit va doresc, o sa fie cel mai frumos pentru noi si sa ne facem nuntile exact cum ni le dorim!
Cu pregatirile stam destul de bine, am rezervat sala, am tocmit muzica, ne-am ales chiar si verighetele!
Ce recomandari aveti pentru luna de miere?
Cu parere de rau spun ca inca nu am avut ocazia sa petrecem o vacanta in strainatate, asa ca este cam dificil sa ne orientam catre o anumita destinatie. Ma gandeam la Spania (Tenerife), Cipru sau Franta. Voi spre destinatii va orientati?

z.ana
04.01.2014, 00:55:36
Buna seara si La multi ani!
Ma alatur si eu grupului de octombrie... Si sunt cea mai tragica mireasa :D: Stiu doar data... Restul ramane sa le decid luna asta in mare parte 8-}. Acum ma gandesc la restaurant si tre' sa recunosc ca nu mi'as face nunta la restaurant, pt ca vreau sa fie micuta si intima... Sa vedem luna asta ce'o iesii...
Fetele mai avansate cum mai stau cu pregatirile?
Ce muzica v'ati ales?
Sunt asa intr-o nebuloasa... Teoretic stiu ce trebuie sa am... Practic imi vin niste idei asa atipice in minte incat nu stiu cum si ce sa fac :-L

kokoua
04.01.2014, 10:44:38
La multi ani!!
Eram asa de entuziasmata cand am vazut ca s-a deschis topic pt miresicile din octombrie 2014 ..dar acum m-am bosumflat de tot :-s
Ca sa va spun : nu avem nasii (vrem sa le propunem unor prieteni care sunt elvetieni dar nu stim clar ce religie au si nici nu stiu cum sa ii abordez ..prin telefon ..sa mergem acolo doar pt asta e destul de scump )
-ne-am cam poticnit in alegerea localului pt ca o sa avem maxim 70 de invitati iar pt o nunta asa de micuta e mai dificil sa gasesti o sala frumoasa
Si cam atat!!!!
Astazi o sa mergem la Casa Anghel din Bucuresti sa vorbim si cu ei ...
Mult succes si voua si mai ales mie :-B

aristotici
04.01.2014, 11:50:06
La multi ani miresici!!
Ma alatur si eu voua, in decembrie am stabilit sa facem nunta... pana acum avem nasii, formatia Si restaurantul...dar am o problema grava cu foto-video....sunt Putin :-SS maniaca cu pozele....sa ca este tragic...Si scuuuuump :( este destul de dificil ca vom face cununia civila in alta zi ..apoi el va pleca de la el din sat (judetul braila) vine in bucuresti ne intalnim la biserica apoi poze apoi plecam la rest in buzau...nebunie nu? :)) oare la targurile de nunti chiar sunt oferte mai bune la ffoto-video?

AlinaClau5
04.01.2014, 16:31:41
Buna miresicilor ,

Buna,

Sunt noua pe aici.... As vrea sa va intreb ce formatii ati contractat? Eu am rezolvat partea cu restaurantul, insa partea cea mai grea mi se pare alegerea formatiei....

Va imbratisez cu drag!

miky_80
04.01.2014, 20:12:40
Buna,

Sunt noua pe aici.... As vrea sa va intreb ce formatii ati contractat? Eu am rezolvat partea cu restaurantul, insa partea cea mai grea mi se pare alegerea formatiei....

Va imbratisez cu drag!

Poate trebuia sa le rezolvi pe amandoua in paralel , acum poti gasi o formatie care iti place dar nu are liber pe data la care ai aranjat cu restaurantul ...Bafta !

Adryanabronea
07.01.2014, 13:30:25
Buna, miresicilor de octombrie 2014! Si eu sunt o mireasa a lunii octombrie!

Momentan am semnat cu restaurantul, am rezolvat si cu rochia de mireasa, dar si cu fotograful. Momentan suntem in cautate de formatie. Aveti ceva recomandari pt un buget nu foarte mare?

cindy117
08.01.2014, 00:21:51
La multi ani miresici!!
Ma alatur si eu voua, in decembrie am stabilit sa facem nunta... pana acum avem nasii, formatia Si restaurantul...dar am o problema grava cu foto-video....sunt Putin :-SS maniaca cu pozele....sa ca este tragic...Si scuuuuump :( este destul de dificil ca vom face cununia civila in alta zi ..apoi el va pleca de la el din sat (judetul braila) vine in bucuresti ne intalnim la biserica apoi poze apoi plecam la rest in buzau...nebunie nu? :)) oare la targurile de nunti chiar sunt oferte mai bune la ffoto-video?

la aceeasi biserica o sa facem si noi slujba,, dupa multe cautari cameramanul si fotograful i-am ales de la targ, mi-au placut cel mai mult ,ne costa 570 euro dar au alte pachete mai ieftine, si noi facem cununia civila in alta zi.

z.ana
08.01.2014, 00:24:12
Ce-mi place ca mai apar miresici <:-P.
Eu in afara de data si nasi nu am nimic, decat diverse idei si nu stiu pe care sa le pun in practica. Am inceput asa in forta si m'am desumflat repede. Aaaa.. Mai stiu si ce buchet o sa am :x

cindy117
08.01.2014, 00:24:35
La multi ani!!
Eram asa de entuziasmata cand am vazut ca s-a deschis topic pt miresicile din octombrie 2014 ..dar acum m-am bosumflat de tot :-s
Ca sa va spun : nu avem nasii (vrem sa le propunem unor prieteni care sunt elvetieni dar nu stim clar ce religie au si nici nu stiu cum sa ii abordez ..prin telefon ..sa mergem acolo doar pt asta e destul de scump )
-ne-am cam poticnit in alegerea localului pt ca o sa avem maxim 70 de invitati iar pt o nunta asa de micuta e mai dificil sa gasesti o sala frumoasa
Si cam atat!!!!

incercati si la restaurantul vulturul din militari,

mariageorgescu
08.01.2014, 07:54:42
Buna,

Va imbratisez cu drag!
Buna, noi vom semna cu cei de la Formatia Fantastic, am primit recomandari foarte bune in privinta lor. Poti intra pe site-ul lor si ii poti asculta. Noua ne-a facut o impresie foarte buna mai ales ca abordeaza toate genurile muzicale !

eu_julie
08.01.2014, 09:46:01
Salut!
Noi avem pana acum restaurant, fotograf si cameraman.
Acum suntem in cautare de DJ si rochie de mireasa, am avut un mic soc cand am vazut ce preturi erau :)

Spor la pregatiri!

miresik91
09.01.2014, 18:26:22
Buna fetelor....ma alatur si eu langa voi...st o miresik de luna oct data 25....am dat si noi avans la restaurant,cameraman,fotograf,formatie...doar atat pana in acest moment....akum o sa incepem cumparaturile...ne.am hotarat si ce model de inv vom avea...voi cum stati cu pregatirile???va pup si CASA DE PIATRA

claudiaa
09.01.2014, 23:37:42
In sfarsit a mai inviat si topicul asta :D
Cred ca am mai scris, dar recapitulez: avem nasii, am semnat cu formatia si foto+video, luna viitoare achitam avansul la restaurant.
M-am indragostit de o rochie postata in bazar, dar momentan nu am banii necesari. Sper doar sa nu se vanda in cateva luni...
Momentan ma agit mai tare in legatura cu, cununia civila, ca e in luna mai.
Legat de luna de miere, vom alege o destinatie unde ne putem plimba non-stop. Noua ne place mult sa vizitam, mai mult de 2 zile nu putem sta degeaba la soare :))
Asa ca vom avea o luna de miere mai putin romantica. Ca si destinatii ne-am gandit la Croatia, Anglia, Spania (Barcelona si Valencia) sau Franta.

claudiaa
09.01.2014, 23:46:11
La multi ani!!
Si cam atat!!!!
Poti incerca si la restaurantul Alba (in caz ca mai au date libere). Pe mine nici macar nu m-au intrebat cate persoane voi avea. Mi-au zis sa imi aleg sala, dar ca imi recomanda sa o aleg pe cea potrivita ca si marime, sa nu ramana foarte mult spatiu liber si sa arate aiurea.
Si mai poti incerca la Casa Capsa. Numarul minim de persoane acceptat este 40, iar avansul este 25% din valoarea meniurilor.
Sau la Vulturul, cum ti-a recomandat o miresica, noi acolo am vrut sa facem, dar mi-au vorbit foarte aiurea la telefon si nici nu m-am mai dus sa vad salile. Plus ca fusese maica-mea la o nunta acolo in urma cu 6 luni si a fost cam dezamagita de mancare. Dar te poti duce "sub acoperire" si gusta preparatele, poate ti se vor parea ok :)
Bafta la pregatiri !

alinaziper
10.01.2014, 13:20:24
Eu, referitor la biserică, nu m-am gândit că va trebui să o aleg pentru că aveam deja stabilit: acolo unde am fost botezată, am mers frecvent de când eram mică, acolo mă voi căsători. La capitolul acesta nu mă stresez.
Noi stăm la socrii mei, e ok, însă cred că mult mai bine ar fi să fim singuri, uneori, dar am investit ceva în casă și nu o să ne mutăm.
Nici la noi cred că nu se vor schimba f multe după nuntă, pentru că de 4 ani stăm împreună, vrem să face bebe, poate nu chiar imediat, dar destul de repede, eu îmi doresc foarte mult.
Mă gândesc că mai e un an până la nuntă, acum simt că trece greu, dar sunt sigură că atunci când se va apropia marele moment voi simți că ieri, a fost azi. Încerc să mă bucur cât mai mult de fiecare amănunt legat de nuntă. Îmi place efervescența asta de pregătiri, încă nu am început foarte intens, dar sunt așa de entuziasmată!
Vă pup pe toate și spor la pregătiri în continuare!

kokoua
12.01.2014, 11:44:54
Poti incerca si la restaurantul Alba (in caz ca mai au date libere). Pe mine nici macar nu m-au intrebat cate persoane voi avea. Mi-au zis sa imi aleg sala, dar ca imi recomanda sa o aleg pe cea potrivita ca si marime, sa nu ramana foarte mult spatiu liber si sa arate aiurea.
Si mai poti incerca la Casa Capsa. Numarul minim de persoane acceptat este 40, iar avansul este 25% din valoarea meniurilor.
Sau la Vulturul, cum ti-a recomandat o miresica, noi acolo am vrut sa facem, dar mi-au vorbit foarte aiurea la telefon si nici nu m-am mai dus sa vad salile. Plus ca fusese maica-mea la o nunta acolo in urma cu 6 luni si a fost cam dezamagita de mancare. Dar te poti duce "sub acoperire" si gusta preparatele, poate ti se vor parea ok :)
Bafta la pregatiri !

Buna Claudia , multumesc pt ponturi . Suntem intr-o alergatura de zici ca ne urmareste cineva cu pistolul. Vineri seara am fost la o simulare de nunta la restaurantul La Gil din Baneasa , am stat pana la 2 noaprea , am degustat , am vazut toate salile , am ascultat vreo 2 formatii si vreo 6 cantareti de diferite genuri . Sala foarte draguta , mancarea ..lasa muult de dorit ..nu neaparat ca si gust cat, ca si aspect ...sa zicem ca am fi putut remedia asta avand in vedere ca era doar o simulare . Cand am plecat insa de acolo ..miroseam de parca am fi stat in scrum de tigara ..si ..erau niste fete dubioase pe acolo..deci, NU. Multumim insa pt prezentare .
Sambata de dimineata ne-am intalnit cu event managerul de la Royal Horse din Snagov ..Superb e putin spus ..locatia de vis fetelor ..ne mai gandim un pic la aceasta locatie (imi este frica ca este un pic cam departe si pretul meniului e cam mare pt noi adik 86 E )
Apoi am fost la Salon du mariage ...wow !!!! Demential . Desi eu au spus ca e ok cu 70 de persoane ...sala cea mai mica e ..tot mare . Are cca 500 mp , noi cant am fost erau amenajate 11 mese de 10 peroane plus masa mirilor , ringul ff mare , si mai era loc de inca 11 mese de 10 ..plus scena . Meniu : 88 E (:|
Apoi am fost la Danke Cafe din Baneasa ..ff dragut dar nimic spectaculos ..dar dragut foc , merita atentie , mai ales ca patronul a fost ff de treaba , comunicativ , sociabil , zambaret , open minded ..cool .
Apoi am fost la President Trattoria ..sau ceva de genul ..din parcul Lacul Tei..ne-a cucerit instantaneu pe amandoi ...nu foarte luxos (nici nu ne-am simti bine in atata lux cred) dar elegant si perfect pt nunta noastra micuta , plus ca este in parc :">=P~. Agonia se prelungeste , trebuie sa asteptam pana miercuri sa vb cu patronul care nu era acolo . Sper!!!
La Vulturul am fost la doua nunti , e ok ..dar sunt altele mai ok . La Vulturul nu mi-a placut mancarea chiar asa de mult si nici intrarea in restaurant .
Pana week-endul viitor vom lua o hotarare !
Va pup si muult succes .
P.s . abia astept sa incepem cursurile de dans :)

Andreea_Georgiana
13.01.2014, 17:46:42
Buna fetelor!!

Ma bucur ca am ajuns pe acest forum unde pot sa impartasesc cu voi detalii legate de nunta, dar si de unde pot afla foarte multe informatii pretioase!!
Sunt si eu miresica de octombrie 2014! Ne-am apucat pe 3 ianuarie de cautari si astazi avem restaurant, fotograf si videograf. Inca ne cautam nasi, nu stim la ce biserica (vreau sa aiba neaparat cor) si nu suntem hotarati daca vrem formative sau DJ :) E cazul sa intru in panica? De fel sunt nehotarata si d-asta zic ca nu e inca grav :D

Va doresc spor la pregatiri!!

Andreea_Georgiana
13.01.2014, 18:04:31
Buna, miresicilor de octombrie 2014! Si eu sunt o mireasa a lunii octombrie!

Momentan am semnat cu restaurantul, am rezolvat si cu rochia de mireasa, dar si cu fotograful. Momentan suntem in cautate de formatie. Aveti ceva recomandari pt un buget nu foarte mare?

Buna! Noi i-am auzit cantand pe cei de la Magnetic la revelion si ne-au placut mult: repertoriu bogat, 6 cantareti, atmosfera a fost permanent intretinuta si au cantat toate genurile de la oldies la greceasca, de la pop disco la populara. I-am contactat si au 3 oferte, intre 1000 si 2000 de euro in functie de ce doresti exact insa nu erau liberi pentru data cand avem noi nunta!

Multa bafta!!

Zeusz
13.01.2014, 21:10:22
Ma alatur si eu voua!Noi pana acum nu avem nimic concret, abia saptamana asta am inceput sa umblam dupa restaurante si incep sa ma panichez cand va vad pe voi, asa harnicute #:-S

Zeusz
25.01.2014, 13:54:09
Revin cu noutati ;-) Am rezolvat in 2 saptamani restaurantul, foto/video si dj-ul!<:-P Acum am inceput cautarea de rochite. Este cineva din Cluj? Mergeti la targul de la Expo?

Michellle69
25.01.2014, 19:48:57
Buna fetele!

Ma alatur voua! Voi fi mireasa pe 11 Octombrie 2014 :-), de fapt eu asa sper... inca nu am stabilit prea multe lucruri concrete.

De cateva luni (2-3) stam cu banii pregatiti pentru diverse avansuri dar intotdeauna a intervenit cate ceva si nu am ajuns... plus ca in cursul saptamanii suntem prea obositi....

Weekend-ul acesta eram decisi: mergem sa vorbim cu preotul, restaurantul si cu formatia...
Azi de dimineata, surpriza! Greu de iesit din casa, lasa ca vom merge luni seara dupa munca, cu siguranta asa vom face pentru ca timpul trece si nu vreau sa pierd restaurantul.

Ah, da, noi am vizitat acum ceva vreme mai multe restaurante, ne-am decis la Restaurant Passion de pe Valea Oltului, desi o vreme tindeam spre Casa Mino de la Gorjului.

Rochia de mireasa, e gata aleasa, cel putin ca model, ca idee:

http://diva-bride.ro/rochii-de-mireasa/rochie-de-mireasa-emporio

Costumul sotului, este deja ales modelul, dar s-a pus pe slabit, in vara mergem la croitor pentru masuri, etc.

Formatia este disponibila, sper, tot azi trebuia sa semnam contractul, desi acum imi dau seama ca vorbisem cu ei despre 13 Sept nu despre 11 Oct ... of, sa ii sun sa verific. Da, initial am mers pe ideea de a face pe 13 Sept dar se pare ca NU se fac nunti!!! Eu aveam un calendar in care scria ca pe 14 nu se fac, am sunat preotii apropiati din familie, mi-au spus ca nu se fac... nu mi venea sa cred, data de 13 septembrie semnifica mult pentru mine si chiar imi doream sa ma casatoresc in aceeasi zi in care parintii mei vor implini 33 ani de cand s au casatorit si nepoata mea va implini 9 ani :-). N-a fost sa fie! Am sunat la Patriarhie si mi-au zis ca doar cu derogare se poate face cununia religioasa in ziua respectiva. In fine, am decis sa nu ne mai complicam si cum restaurantul aveau liber pe 11 octombrie, 11 Octombrie sa fie!!!o:-)

Invitatiile vor fi pe stilul nostru, un motanel si o pisicuta, stilizati, imbracati in mire si mireasa :).

Combinatia florilor va fi sigur de lalele si hortensia verzi.
La florile alea uscate de pus in pieptul invitatilor am renuntat. Bani aruncati aiurea, unii nu vor sa le gauresti camasa/sacoul, unele nu vor sa le gauresti rochiile, iar cei care nu comenteza, le vor pierde la primul dans cu siguranta!

Am decis sa punem flori naturale nasului, parintilor si fratilor/surorilor.
Domnisoarele de onoare si cateva nepotele vor avea cocoarde din flori naturale.

pe mese aranjamentele vor fi super simple, o singura tulpina de hortenisa verde, nu sunt zgarcita, doar ca imi plac lucrurile simple ... sau cum zic toti din jurul meu, sunt o mireasa nebuna din multe puncte de vedere. Cu greu m a convins mama sa renunt la rochia de mireasa jumatate rosie, jumatate alba .... dar a reusit in cele din urma >:/

buchetul meu va avea cu siguranta multe bete printre lalele, poate chiar si ceva bambus cum avut la cel de la cununia civila ... oricum, va fi ceva ciudat ;))

Dupa ce semnam contractele astea doua, voi suna un fost coleg de liceu care are o firma de foto/video si am primit doar feedback pozitiv din partea altor miresici, plus ca am fost colegi de banca si il lasam sa copieze de la mine, sper ca nu ma va dezamagi!!!

Meniul va fi All Inclusive, nu vreau sa imi bat capul cu cine stie ce cumparaturi ....

Revin cu update!

Seara linistita.
Miki

ilinca88
26.01.2014, 08:34:53
Buna fetele!

Ma alatur voua! Voi fi mireasa pe 11 Octombrie 2014 :-), de fapt eu asa sper... inca nu am stabilit prea multe lucruri concrete.

De cateva luni (2-3) stam cu banii pregatiti pentru diverse avansuri dar intotdeauna a intervenit cate ceva si nu am ajuns... plus ca in cursul saptamanii suntem prea obositi....

Weekend-ul acesta eram decisi: mergem sa vorbim cu preotul, restaurantul si cu formatia...
Azi de dimineata, surpriza! Greu de iesit din casa, lasa ca vom merge luni seara dupa munca, cu siguranta asa vom face pentru ca timpul trece si nu vreau sa pierd restaurantul.

Ah, da, noi am vizitat acum ceva vreme mai multe restaurante, ne-am decis la Restaurant Passion de pe Valea Oltului, desi o vreme tindeam spre Casa Mino de la Gorjului.

Rochia de mireasa, e gata aleasa, cel putin ca model, ca idee:

http://diva-bride.ro/rochii-de-mireasa/rochie-de-mireasa-emporio

Costumul sotului, este deja ales modelul, dar s-a pus pe slabit, in vara mergem la croitor pentru masuri, etc.

Formatia este disponibila, sper, tot azi trebuia sa semnam contractul, desi acum imi dau seama ca vorbisem cu ei despre 13 Sept nu despre 11 Oct ... of, sa ii sun sa verific. Da, initial am mers pe ideea de a face pe 13 Sept dar se pare ca NU se fac nunti!!! Eu aveam un calendar in care scria ca pe 14 nu se fac, am sunat preotii apropiati din familie, mi-au spus ca nu se fac... nu mi venea sa cred, data de 13 septembrie semnifica mult pentru mine si chiar imi doream sa ma casatoresc in aceeasi zi in care parintii mei vor implini 33 ani de cand s au casatorit si nepoata mea va implini 9 ani :-). N-a fost sa fie! Am sunat la Patriarhie si mi-au zis ca doar cu derogare se poate face cununia religioasa in ziua respectiva. In fine, am decis sa nu ne mai complicam si cum restaurantul aveau liber pe 11 octombrie, 11 Octombrie sa fie!!!o:-)

Invitatiile vor fi pe stilul nostru, un motanel si o pisicuta, stilizati, imbracati in mire si mireasa :).

Combinatia florilor va fi sigur de lalele si hortensia verzi.
La florile alea uscate de pus in pieptul invitatilor am renuntat. Bani aruncati aiurea, unii nu vor sa le gauresti camasa/sacoul, unele nu vor sa le gauresti rochiile, iar cei care nu comenteza, le vor pierde la primul dans cu siguranta!

Am decis sa punem flori naturale nasului, parintilor si fratilor/surorilor.
Domnisoarele de onoare si cateva nepotele vor avea cocoarde din flori naturale.

pe mese aranjamentele vor fi super simple, o singura tulpina de hortenisa verde, nu sunt zgarcita, doar ca imi plac lucrurile simple ... sau cum zic toti din jurul meu, sunt o mireasa nebuna din multe puncte de vedere. Cu greu m a convins mama sa renunt la rochia de mireasa jumatate rosie, jumatate alba .... dar a reusit in cele din urma >:/

buchetul meu va avea cu siguranta multe bete printre lalele, poate chiar si ceva bambus cum avut la cel de la cununia civila ... oricum, va fi ceva ciudat ;))

Dupa ce semnam contractele astea doua, voi suna un fost coleg de liceu care are o firma de foto/video si am primit doar feedback pozitiv din partea altor miresici, plus ca am fost colegi de banca si il lasam sa copieze de la mine, sper ca nu ma va dezamagi!!!

Meniul va fi All Inclusive, nu vreau sa imi bat capul cu cine stie ce cumparaturi ....

Revin cu update!

Seara linistita.
Miki

Incredibil asa am patit si eu cu data nuntii! Vroiam mult de tot 13 septembrie - e data la care ne-am cunoscut noi doi in 2007 si tot asa am aflat ca e liber la restaurantul unde imi doream... si cand colo?! nu se fac nunti in 13 sept!!!

Tot in 11 oct am ajuns eu :) dar tot e bine!

Michellle69
26.01.2014, 19:23:41
Incredibil asa am patit si eu cu data nuntii! Vroiam mult de tot 13 septembrie - e data la care ne-am cunoscut noi doi in 2007 si tot asa am aflat ca e liber la restaurantul unde imi doream... si cand colo?! nu se fac nunti in 13 sept!!!

Tot in 11 oct am ajuns eu :) dar tot e bine!

Sa fie intr-un ceas bun, Ilinca! Casa de piatra si fericire!
Am analizat bine, data Mai putin conteaza, important este sa iasa totul bine si sa avem o viata fericita.

Noi am Mai fi avut optiuni in vara dar nu suportam caldura si oricum, e anul nuntilor la noi in familie...

eu_julie
27.01.2014, 10:05:54
Eu nu prea am sperante prea mari pentru targul de la Expo Transilvania, dar probabil o sa mergem. Noi inca speram sa gasim niste invitatii care ne plac pentru ca pana acum nu am gasit ceva sa ne incante.

Michellle69
30.01.2014, 17:16:01
Buna Fetelor!

Eu deja m-am linistit in legatura cu organizarea :-).

Am ales restaurantul Passion, formatia Nasturica si fotograful. Sambata mergem la biserica sa stabilim ora si pot sa dorm linistita o perioada.

Invitatiile si alte hartii pentru mese le fac pe comanda la o firma specializata.

Florile vor fi comandate de la o prietena de-a mea :-).

Rochia o voi cumpara de la targul din Februarie... o sa ramana problema costumului pentru mire, aici va fi partea mai grea :-)))

Iar nasilor le vom face cadou o excursie in Grecia, de 4 persoane :-).

Cred ca ma pot odihni fara griji de acum :D.

Va puuup

aristotici
31.01.2014, 11:45:31
la aceeasi biserica o sa facem si noi slujba,, dupa multe cautari cameramanul si fotograful i-am ales de la targ, mi-au placut cel mai mult ,ne costa 570 euro dar au alte pachete mai ieftine, si noi facem cununia civila in alta zi.

Am gasit si noi foto video tot la targ, sper sa fie ok...nu sunt total impacata, dar viitorul sot a fost foarte incantat...sper sa iasa bine....

aristotici
31.01.2014, 12:00:04
Fetelor, am rezolvat cu restaurantul, formatia, nasii, cofetaria, foto-vide, invitatii, cursuri de dans....m-am impotmolit grav la aranjamentele florale!! Mi se par foarteee scumpe...cele mai ieftine 160....Nu stiu unde sa ma mai duc sa cer oferte....imi pun sperante in targul din februarie....Am gasit si verighete...le vom lua din magazinul Victoria...acolo am gasit cel mai ieftin...in conditiile in care vrem verighetele clasice dar pe drept nu rotunjite..nu are rost sa platim marca....Voi ce idei aveti pentru aranjamente?

ginnief
31.01.2014, 16:38:26
Ma alaturi si eu miresicilor lunii octombrie 2014.:) Pe 25 va avea evenimentul,insa noi suntem in urma cu pregatirile. Pentru restaurant inca suntem la finalizarea contractului, MC ul pe care il vroiam nu mai este disponibil pe 25. Singurul noroc este ca la restaurant avem incluse arnajamentele si ei lucreaza cu o firma specializata. Sper sa iasa bine. La fotograf cum v-ati hotarat? Dar la muzica?
Noi vrem sa avem o petrecere animata si care sa ne tina invitatii pana dimineata. :)

Spor!

Michellle69
01.02.2014, 19:16:29
Fetelor, am rezolvat cu restaurantul, formatia, nasii, cofetaria, foto-vide, invitatii, cursuri de dans....m-am impotmolit grav la aranjamentele florale!! Mi se par foarteee scumpe...cele mai ieftine 160....Nu stiu unde sa ma mai duc sa cer oferte....imi pun sperante in targul din februarie....Am gasit si verighete...le vom lua din magazinul Victoria...acolo am gasit cel mai ieftin...in conditiile in care vrem verighetele clasice dar pe drept nu rotunjite..nu are rost sa platim marca....Voi ce idei aveti pentru aranjamente?

Buna,

Noi avem contract cu restaurantul Passion, in februarie vor avea o expozitie de aranjamente florale, a firmei cu care lucreaza ei. Nu ne obliga sa le luam de la acestia dar am inteles ca preturile incep de la 40 Ron - 90 Ron pentru mesele invitatilor iar pentru preziduu ar fi in jur de 150. Eu am si o fosta colega care si a facut propria florarie, daca vrei iti pot da contactul ei.

Pe de alta parte, mie imi plac lucrurile simple, eu vreau sa pun pe mese un singur fir de hortensia. Nu imi plac mesele incarcate.

O zi frumoasa

Michellle69
01.02.2014, 19:28:36
Ma alaturi si eu miresicilor lunii octombrie 2014.:) Pe 25 va avea evenimentul,insa noi suntem in urma cu pregatirile. Pentru restaurant inca suntem la finalizarea contractului, MC ul pe care il vroiam nu mai este disponibil pe 25. Singurul noroc este ca la restaurant avem incluse arnajamentele si ei lucreaza cu o firma specializata. Sper sa iasa bine. La fotograf cum v-ati hotarat? Dar la muzica?
Noi vrem sa avem o petrecere animata si care sa ne tina invitatii pana dimineata. :)

Spor!

Buna,

Eu am luat rapid decizia fotografului. In liceu am fost colega de banca cu fiul unui prieten de al tatalui meu. Inca de pe atunci era pasionat de fotografie si isi dezvoltase o mica afacere. L am sunat si cum era disponibil in ziua nuntii noastre am si batut Palma pe 2 cameramani si 1 fotograf. 1000 usd tariful. Mi s-a parut rezonabil fata de ce Mai gasisem pe internet.

Despre formatie iti pot zice ca noi ascultasem doar trupa Melotrom, cei care canta la Piatra Alba. Ii ascultam seara, cand Mai ieseam la in vin, ne au cerut 1000 euro, fara obiceiuri, pentru ca nu le facem. Ulterior am ascultat taraful Nasturica, Elvis si Mirela, dar acestia stiu ca au tarife mari - nu mi au zis prin telefon pretul. Am ales in cele din urma, Formatia Nasturica, Geta si Kadin, parintii ii lui Elvis. Tatal meu se cunoaste destul de bine cu dl Kadin, sunt vecini la tara. Ei canta toate genurile muzicale, stiu sase limbi straine, mi au promis un mare show la nunta mea :). Noi inca nu stim ce tarif ne vor percepe, saptamana urmatoare semnam contractul. Oricum, sunt foarte recunoscuti desi gasesti putine informatii pe internet despre ei.

Va pup cu drag

Zeusz
06.02.2014, 13:58:08
Avem restaurantul (120 RON meniul, fara bautura si se plateste 450 RON pt chelneri).
Dj - o cunostinta 900 RON
Pachet Foto/Video 2000 RON
Invitatii 0,93 RON/buc
Rochie mireasa 2100 RON

Eu zic ca stam binisor avand in vedere ca nunta-i in octombrie \:D/

oxxy_love
06.02.2014, 18:20:41
Miresici, ati ales o tema pentru nunta voastra? :D Astazi am fost "in cautare" de invitatii pe net... nu stiu ce sa aleg, sunt foarte multe modele frumoase... Voi cum stati cu pregatirile? :)

Zeusz
07.02.2014, 12:50:43
Da, noi am ales toamna ca si tema :) Vom avea niste culori vii si frumoase ;;)

DianaSirghe
08.02.2014, 11:19:12
Bine v-am gasit miresici. Noi avem nunta pe 4 octombrie si pana acum avem localul, muzica si foto video si cel mai important avem nasii. Dar ne-am impotmolit. Acum ce sa mai facem? Rochia o sa o iau mai apropape de nunta ca m-am mai ingrasat si vreau sa slabesc. Spor la pregatiri.

ginnief
12.02.2014, 18:01:10
Buna,

Eu am luat rapid decizia fotografului. In liceu am fost colega de banca cu fiul unui prieten de al tatalui meu. Inca de pe atunci era pasionat de fotografie si isi dezvoltase o mica afacere. L am sunat si cum era disponibil in ziua nuntii noastre am si batut Palma pe 2 cameramani si 1 fotograf. 1000 usd tariful. Mi s-a parut rezonabil fata de ce Mai gasisem pe internet.

Despre formatie iti pot zice ca noi ascultasem doar trupa Melotrom, cei care canta la Piatra Alba. Ii ascultam seara, cand Mai ieseam la in vin, ne au cerut 1000 euro, fara obiceiuri, pentru ca nu le facem. Ulterior am ascultat taraful Nasturica, Elvis si Mirela, dar acestia stiu ca au tarife mari - nu mi au zis prin telefon pretul. Am ales in cele din urma, Formatia Nasturica, Geta si Kadin, parintii ii lui Elvis. Tatal meu se cunoaste destul de bine cu dl Kadin, sunt vecini la tara. Ei canta toate genurile muzicale, stiu sase limbi straine, mi au promis un mare show la nunta mea :). Noi inca nu stim ce tarif ne vor percepe, saptamana urmatoare semnam contractul. Oricum, sunt foarte recunoscuti desi gasesti putine informatii pe internet despre ei.

Va pup cu drag

Ai primit un pret foarte bun pentru foto si video. Noi am reusit,prin nasi, sa ajungem la o firma care are DJ si foto/video. Dj ul il vom avea pentru 500 eur si pentru foto(inclusiv trash the dress si cununia in alta zi) 400 eur. Asteptam recomandari pentru video. Am vrea ceva de genul http://vimeo.com/49434781. Este absolut superb.
Credem ca am gasit si biserica. Ne mai gandim ce marturii sa oferim si putem sta linistiti o perioada.

Va pup !

lalla_d87
12.02.2014, 19:13:45
La multi ani!!
Si cam atat!!!!

Buna, daca vrei te pot ajuta cu o recomandare foto video, stiu o echipa care face pentru portofoliu si nu au nici un onorariu.

Lady_bee
15.02.2014, 13:35:29
Buna fetelor! Bine v am gasit:) Ma alatur si eu miresicilor de octombrie.
Am cam citit ce s a postat aici si ma gandesc ca eu stau cam linistita,in sensul ca in afara de restaurant....nu m am gandit sa planific/stabilesc inca nimic.:-?Mi se parea mult prea devreme dar vazand ca marea majoritate dintre voi stiti deja biserica,ora ....ma apuca panica:))
Oi fi eu cam nepasatoare?:))

Ancutica06
21.02.2014, 11:38:29
Hey miresici!Vreo miresica din Bacau?

Michellle69
22.02.2014, 15:07:30
Ai primit un pret foarte bun pentru foto si video. Noi am reusit,prin nasi, sa ajungem la o firma care are DJ si foto/video. Dj ul il vom avea pentru 500 eur si pentru foto(inclusiv trash the dress si cununia in alta zi) 400 eur. Asteptam recomandari pentru video. Am vrea ceva de genul http://vimeo.com/49434781. Este absolut superb.
Credem ca am gasit si biserica. Ne mai gandim ce marturii sa oferim si putem sta linistiti o perioada.

Va pup !

Da, chiar si noua ni s-a parut un pret bun. Daca vrei, iti trimit luni cateva recomandari ( am in laptopul de la birou Mai multe info ). Iti voi trimite si nr de telefon al cameramanului meu.

Astept cu nerabdare ziua de maine, ma duc sa imi caut rochita la targul de nunti :).

Pupi

Michellle69
22.02.2014, 15:12:52
Miresici, ati ales o tema pentru nunta voastra? :D Astazi am fost "in cautare" de invitatii pe net... nu stiu ce sa aleg, sunt foarte multe modele frumoase... Voi cum stati cu pregatirile? :)

Buna,

Si noi tot pe nu ante de toamna vom merge. Am ales multe Flori multicolore ( dalia, crizanteme, hortensii, spice de grau si multe alte Flori ciudate ).

Invitatiile noastre vor fi personalizate cu un motan si o pisicuta, stilizati, imbracati corespunzator: mire si mireasa :).

De fapt, vom avea pisici si pe tort.

Evident ca ne vom lua si motanul la nunta :).

Spoor

Lady_bee
23.02.2014, 09:49:52
Dragi miresici,la candy bar v ati gandit? Daca da,dati ne niste detalii.Il organizati singure sau o sa fie o firma specializata?

Michellle69
23.02.2014, 21:03:52
Dragi miresici,la candy bar v ati gandit? Daca da,dati ne niste detalii.Il organizati singure sau o sa fie o firma specializata?

Eu m-am gandit: nu il vreau! In afara de copilasi si de sotul meu nu cred ca va fi inghesuiala. Au avut nasii la nunta lor si a fost fara success. Verifica daca restaurantul iti permite sa il aduci tu. Ideea e ca, din ce am vazut eu, pretul este cam 1200-1600 Ron, dar daca ti ai cumpara singurica acele dulciurele cred ca vei iesi la jumatate de pret. Chiar saptamana trecuta am vazut unul cu dulciuri pe care le gasesti foarte usor. Singurele chestii Mai deosebite erau 25 buc de macarons care ar costa 120 Ron.

Mai apreciata ar fi o fantana de ciocolata cu fructe.

Lady_bee
23.02.2014, 22:39:50
Oscilez si eu intre fantana de ciocolata si candy bar si tind sa cred ca intr adevar proma varianta ar avea mai mare succes.Desi am vazut niste imagini cu candy bar....:suuuper:
Dar in afara de aspect,probabil ca nu ar avea trecere decat la copilasi...

Loreelay
24.02.2014, 00:37:58
Vand ziua de 19 iulie 2014 la restaurant in Brasov cu o capacitate de aprox. 130 persoane si cu gradina pretabila pentru cununie religioasa in aer liber - vezi link-ul de mai jos. Pentru mai multe detalii, rog PM.
http://www.youtube.com/watch?v=zjzRk3I19aQ

aristotici
24.02.2014, 21:20:30
Buna :)

Am fost la targ...din pacate nu am vazut nici o rochie care sa ma cucereasca...e ciudat...am senzatia ca nu o sa gasesc nimic ok...am dat comanda insa de verighete...aveau aceeasi oferta ca si in afara targului....dar am zis daca tot suntem acolo...sper sa gasesc si rochita visurilor mele...si sa nu ploua :D

Lady_bee
26.02.2014, 16:51:35
Si eu sper sa nu ploua[-o<

Am fost la targ...din pacate nu am vazut nici o rochie care sa ma cucereasca...e ciudat...am senzatia ca nu o sa gasesc nimic ok...am dat comanda insa de verighete...aveau aceeasi oferta ca si in afara targului....dar am zis daca tot suntem acolo...sper sa gasesc si rochita visurilor mele...si sa nu ploua :D

eu_julie
26.02.2014, 17:27:30
mersi mult , oricum bat magazinele de ceva timp si nu prea am gasit nimic sa-mi placa , dar mai am timp asa ca daca chiar nu imi gasesc nimic exista varianta balerini , asta e.

Eu ti-as recomanda Veronesse (este in Iulius Mall), fac si la comanda daca ai nevoie.

Michellle69
26.02.2014, 22:22:42

Si eu am fost la targ. Am probat 4 modele diferite... De ultima, tip sirena, m am îndrăgostit. Deși era tipul de rochie in care nu m as fi văzut, a fost singura care mi a scos formele in evidentă si chiar ma avantajează. Eu îmi doream o rochie simpla, care sa pice pe picioare, dar arat groaznic in acel model, parca as fi intr un sac. Ma încadrez in buget cu rochita asta, dar mai caut, acum e simplu pentru ca știu exact ce sa probez. Poți arunca o privire pe Maya fashion, vezi ca au si site. Prețurile încep de la 2000 RON. A mea, de ex, costa 2500 Ron dar daca o comand de la targ, mi o vor vinde cu 2250. Singura problema, sau nu, firma respectiva e din craiova iar eu nu as modifica o de acum. Adica prefer sa o cumpar si sa o modific la o croitorie inainte cu 2 sapt de nunta. Nici nu imi place sa umblu foarte mult, plus ca daca imi place ceva... Cumpar imediat :).

Merg si la targul din acest weekend, poate Mai vad alte modele. Daca nu imi face nimic altceva cu ochiul, la final de martie cand iar va fi targ de nunti, o voi lua pe cea de la Maya fashion.

cataralu
28.02.2014, 20:49:42
Si eu am fost la targ. Am probat 4 modele diferite... De ultima, tip sirena, m am îndrăgostit. Deși era tipul de rochie in care nu m as fi văzut, a fost singura care mi a scos formele in evidentă si chiar ma avantajează. Eu îmi doream o rochie simpla, care sa pice pe picioare, dar arat groaznic in acel model, parca as fi intr un sac. Ma încadrez in buget cu rochita asta, dar mai caut, acum e simplu pentru ca știu exact ce sa probez. Poți arunca o privire pe Maya fashion, vezi ca au si site. Prețurile încep de la 2000 RON. A mea, de ex, costa 2500 Ron dar daca o comand de la targ, mi o vor vinde cu 2250. Singura problema, sau nu, firma respectiva e din craiova iar eu nu as modifica o de acum. Adica prefer sa o cumpar si sa o modific la o croitorie inainte cu 2 sapt de nunta. Nici nu imi place sa umblu foarte mult, plus ca daca imi place ceva... Cumpar imediat :).

Merg si la targul din acest weekend, poate Mai vad alte modele. Daca nu imi face nimic altceva cu ochiul, la final de martie cand iar va fi targ de nunti, o voi lua pe cea de la Maya fashion.

Miresici...ma alaturi si eu acestui grup...ce bine ca exista unul!! <:-PEu am fost foarte nerabdatoare si, fire organizata cum sunt, am inceput cu restaurantul, am continuat cu biserica si am finalizat cu formatie si foto-video - pana in acest moment :> Am fost si la targ - la Romexpo unde..incredibil..mi-am gasit si rochia mult visata..dupa zeci de probe ;)). Acum ne ocupam de invitatii , pt ca le vrem cu poza..drept pt care am facut o scurta sedinta foto asa ca de logodna:x.. In principiu am in cap toate detaliile ..bani sa fie de toate$-). Va pup si abia astept sa citesc cum stati si voi cu pregatirile pana acum!

cataralu
28.02.2014, 22:36:24
Oscilez si eu intre fantana de ciocolata si candy bar si tind sa cred ca intr adevar proma varianta ar avea mai mare succes.Desi am vazut niste imagini cu candy bar....:suuuper:
Dar in afara de aspect,probabil ca nu ar avea trecere decat la copilasi...

Imi permit sa va contrazic un pic:-p..noi am ales candy barul in favoarea unei fantani de ciocolata..ideea mi se pare mult prea invechita ..plus ca e mult mai elegant sa servesti o mini prajiturica decat sa te mozolesti de ciocolata topita :) In ultimii 2 ani, pe la toate evenimentele la care am participat- nunta sau botez ..si a existat candy bar ..s-a devorat rapid si nu doar de copii:) Plus ca totul arata super..nu erau doar niste dulciuri pe o masa..Eu recomand candy barul, dar fiecare alege ce-i place, desigur . Pupici si spor!:)>-

cataralu
28.02.2014, 22:48:19
Bine v-am gasit miresici. Noi avem nunta pe 4 octombrie si pana acum avem localul, muzica si foto video si cel mai important avem nasii. Dar ne-am impotmolit. Acum ce sa mai facem? Rochia o sa o iau mai apropape de nunta ca m-am mai ingrasat si vreau sa slabesc. Spor la pregatiri.

Heyyy si noi tot in 4 Oct :X !Pana acum avem si noi tot ce ai scris tu...in plus ..mi-am comandat rochita pt ca am gasit-o pe The One! noi avem multe persoane pe lista si de asta am ales sa facem si invitatiile de acum- am facut unele cu poza ff dragute - asteptam sa le primim saptamana viitoare! Vom incepe sa le si impartim ca sa stie lumea din timp :d. Am mai ales tema si culoarea nuntii, domnisoarele , biserica si am stabilit detaliile pt cununia civila care o vreo in august. Pe masura ce mai apr detalii voi mai posta.Astept si de la tine idei :)

Druc
02.03.2014, 18:10:01
Buna, miresicilor....
Eu am nunta in octombrie pe 4 si pana acum am reusit sa imi iau restaurant, muzica, biserica, invitatii, carduri si acum astept raspuns de la un fotograf... Am mari probleme la marturii, initial am vrut s le fac din scortisoara, apoi figurine din ciocolata, iar acum ma gandesc la niste borcanele cu miere. Ideea e ca as vrea sa le fac eu, imi place ceea ce e facut de mine, sper sa reusesc sa imi fac si paharele pentru miri, nasi si parinti, dar si pomoanele pentru masini pana in mai. Din nefericire noi plecam la munca la sfarsitul lui mai si ne intoarcem in septembrie asa ca as vrea sa realizez cat mai multe pana atunci... Voi ce marturii ati ales? cine isi mai face paharele?
Mult succes fetelor...

aristotici
03.03.2014, 22:18:33

Super ca ai gasit rochita...eu inca nu am gasit nimic sa ma fascineze...cu siguranta ma asteapta ea pe undeva...e adevarat ca nu ma grabesc...o sa o iau undeva prin vara...acum ma gandesc la hainele pentru cununia civila :)

Michellle69
04.03.2014, 21:18:12
Super ca ai gasit rochita...eu inca nu am gasit nimic sa ma fascineze...cu siguranta ma asteapta ea pe undeva...e adevarat ca nu ma grabesc...o sa o iau undeva prin vara...acum ma gandesc la hainele pentru cununia civila :)

Buna,

Daaa, chiar si eu am rămas surprinsă ca am găsit-o :)
Pentru cununia civilă a fost si mai simplu de găsit :). Bine, se intampla in 2012. Ne am dus in IDM, nu fusesem vreodată, am găsit o rochita baby doll, albastra, am probat o, era mare. Vânzătoarea mi a spus sa revin in 2 zile ca îmi va aduce mărimea mea, așa s a întâmplat :)! Am cumpărat o imediat, la fel si pantofiorii :). Iti urez success si răbdare :), sigur iti vei găsi ceea ce iti doresti!

Monica_irina
05.03.2014, 10:51:17
Buna, miresicilor....
Eu am nunta in octombrie pe 4 si pana acum am reusit sa imi iau restaurant, muzica, biserica, invitatii, carduri si acum astept raspuns de la un fotograf... Am mari probleme la marturii, initial am vrut s le fac din scortisoara, apoi figurine din ciocolata, iar acum ma gandesc la niste borcanele cu miere. Ideea e ca as vrea sa le fac eu, imi place ceea ce e facut de mine, sper sa reusesc sa imi fac si paharele pentru miri, nasi si parinti, dar si pomoanele pentru masini pana in mai. Din nefericire noi plecam la munca la sfarsitul lui mai si ne intoarcem in septembrie asa ca as vrea sa realizez cat mai multe pana atunci... Voi ce marturii ati ales? cine isi mai face paharele?
Mult succes fetelor...

Druc, ti-ai gasit fotograf, pana la urma? Daca nu, iti pot recomanda si eu pe cineva. Probleme cu marturiile am avut si eu, dar pana la urma am facut foto-magnet. Iar paharele nu sunt greu de facut, te gandesti la un model si le faci asa si pe ale tale si pe ale nasilor. Sa tii cont de cum este imbracata nasa si de culorile care predomina in salon.

Druc
06.03.2014, 16:45:16
Druc, ti-ai gasit fotograf, pana la urma? Daca nu, iti pot recomanda si eu pe cineva. Probleme cu marturiile am avut si eu, dar pana la urma am facut foto-magnet. Iar paharele nu sunt greu de facut, te gandesti la un model si le faci asa si pe ale tale si pe ale nasilor. Sa tii cont de cum este imbracata nasa si de culorile care predomina in salon.

Buna, Monica...
Am rezolvat cu fotograful, iti multumesc oricum. Pana in prezent am reusit sa imi fac si pernuta pentru verighete si cosuletul pentru flori. Zilele acestea merg sa cumpar paharele ca sa incep sa le ornez. Doar ca acum am o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv... Vreau artificii de exterior, surpriza pentru invitati. Din cate am inteles e ca nu pot sa le dau eu ci trebuie sa aduc o firma autorizata, iar eu am un cumnat care a lucrat in strainatate si se pricepe sa le dea... am incercat sa contactez o firma si costra o foarte mult, artificii am, locul e bun, indeplineste conditiile, dar nu stiu cum sa fac... A mai dat cineva artificii fara sa aiba autorizatie?

anutza87
10.03.2014, 17:40:14
Buna, miresicilor....
Mult succes fetelor...

Si eu am tot pe 4 octombrie nunta, vad ca suntem destul de multe fete pe data asta ;)) pana acum si noi avem restaurantul, biserica, foto-video si discutam de muzica. Avem meniu all inclusive de la restaurant cu tot cu place carduri deci la invitatii trebuie sa ma hotarasc cat de curand. Si eu vreau sa imi fac singura marturiile si paharele. Am renuntat la ideea de borcanase cu miere si acum oscilez intre niste sticlute mici cu seminte cum sunt cele de sporul casei si marturii dulci- mere in caramel. Am ales tema nuntii toamna si merele se incadreaza in peisaj si nici nu ar fi aruncate pe cine stie unde de invitati, pt ca nu toti pastreaza marturiile, dar parca si sporul casei ar da bine la invitati, nu? Cat despre pahare, eu le vreau cat mai simple cat sa se vada ca sunt ale noastre si nu orice pahare, dar nu vreau pampoane dintr-alea mari si infoiate pe picioarele paharelor. O sa imi fac singura si cocardele pt invitati, mici trandafirasi facuti din panglica de satin, dar si aranjamentele pt masini, care cred ca vor fi din acelea care se agata de oglinda masinii. Oare 6 luni sunt suficiente sa le facem pe toate? Eu deja am momente de panica ;)) Spor la pregatiri fetelor!!!

Monica_irina
11.03.2014, 13:11:13
Buna, Monica...
Am rezolvat cu fotograful, iti multumesc oricum. Pana in prezent am reusit sa imi fac si pernuta pentru verighete si cosuletul pentru flori. Zilele acestea merg sa cumpar paharele ca sa incep sa le ornez. Doar ca acum am o problema si nu prea stiu cum sa o rezolv... Vreau artificii de exterior, surpriza pentru invitati. Din cate am inteles e ca nu pot sa le dau eu ci trebuie sa aduc o firma autorizata, iar eu am un cumnat care a lucrat in strainatate si se pricepe sa le dea... am incercat sa contactez o firma si costra o foarte mult, artificii am, locul e bun, indeplineste conditiile, dar nu stiu cum sa fac... A mai dat cineva artificii fara sa aiba autorizatie?

Druc, trebuie neaparat sa ai autorizatie. Este destul de riscant sa nu ai. De asemenea, sa intrebi la restaurant daca iti dau voie sa aduci artificii exterioare. Si eu mi-am dorit, dar, din pacate nu ne permitea restauranul sa aducem.

geany87
13.03.2014, 13:15:39
Astazi semnez contractul cu foto-video!!! Sunt asa bucuroasa ca se mai rezolva o chestie. Aseara am fost la una din bisericile vizate pentru cununie, dar nu pot spune ca mi-a placut...asa intunecata!!! Ce parere aveti de faza cu lumanarile de la Biserica? Chiar am citit aseara ce scria pe usa Bisericii despre lumanari si practic ideea era - cumparand lumanarile de la Biserica sprijiniti lacasul de cult. Ok, sunt perfect de acord cu asta, dar mi se pare ca au o culoare foarte urata. Si nici macar nu sunt toate din nu stiu ce ca sa fie ok pentru picturile din Biserica - asta am inteles ca era explicatia pentru refuzul lumanarilor din afara. As prefera sa platesc mai mult la Biserica,dar sa pot sa aduc eu ce vreau. :-<

Buna, cu cine a-ti semnat foto-video?

Monica_irina
14.03.2014, 14:19:41
Si eu am tot pe 4 octombrie nunta, vad ca suntem destul de multe fete pe data asta ;)) pana acum si noi avem restaurantul, biserica, foto-video si discutam de muzica. Avem meniu all inclusive de la restaurant cu tot cu place carduri deci la invitatii trebuie sa ma hotarasc cat de curand. Si eu vreau sa imi fac singura marturiile si paharele. Am renuntat la ideea de borcanase cu miere si acum oscilez intre niste sticlute mici cu seminte cum sunt cele de sporul casei si marturii dulci- mere in caramel. Am ales tema nuntii toamna si merele se incadreaza in peisaj si nici nu ar fi aruncate pe cine stie unde de invitati, pt ca nu toti pastreaza marturiile, dar parca si sporul casei ar da bine la invitati, nu? Cat despre pahare, eu le vreau cat mai simple cat sa se vada ca sunt ale noastre si nu orice pahare, dar nu vreau pampoane dintr-alea mari si infoiate pe picioarele paharelor. O sa imi fac singura si cocardele pt invitati, mici trandafirasi facuti din panglica de satin, dar si aranjamentele pt masini, care cred ca vor fi din acelea care se agata de oglinda masinii. Oare 6 luni sunt suficiente sa le facem pe toate? Eu deja am momente de panica ;)) Spor la pregatiri fetelor!!!

Ai suficient timp sa le pui pe toate la punct, stai linistita.

oanatzo
23.03.2014, 12:22:56
Buna la toate miresicile de 2014!

Eu ma alatur voua deoarece nunta noastra va avea loc pe 18 octombrie. Ca si luucruri bifate de pe o lista lunga, am rezervat restaurantul ( Salon Select, Soseaua de centura Bucuresti), am rezervat foto-video-nunta si Biserica. Deci daca cineva are nevoie de info pe partea asta...pot sa va ajut!

Voi unde v-ati gandit sa faceti sedinta foto?

cataralu
26.03.2014, 11:47:51

Eu ma alatur voua deoarece nunta noastra va avea loc pe 18 octombrie. Ca si luucruri bifate de pe o lista lunga, am rezervat restaurantul ( Salon Select, Soseaua de centura Bucuresti), am rezervat foto-video-nunta si Biserica. Deci daca cineva are nevoie de info pe partea asta...pot sa va ajut!

Buna.. Avand in vedere ca e octombrie si e posibil ca vremea sa nu tina cu noi si nici nu am vrut poze in parc..am rezervat o camera la un hotel frumos..unde pot face poze in tot hotelul si pe terasa. Astfel pozele vor avea un aer artistic :)

claudiaa
26.03.2014, 22:48:57

Noi cred ca le vom face in incinta restaurantului, eventual inchiriem si o camera. Eu zic ca decorul e superb pt niste poze de interior.
Ideea de poze in parc nu ma atrage deloc, si mi-e teama sa nu fie vremea capricioasa, sa ne strice planurile.
Cred ca vom face o alta sedinta foto dupa nunta, sa fim relaxati (mie imi surade ideea de hipodrom :) )

Si ca sa recapitulez:
- avem nasii
- restaurantul
- formatia
- foto+video
- iar ieri am dat comanda de verighete :) Vor ajunge intr-o saptamana :)>-

anutza87
28.03.2014, 13:44:09
Noi cred ca le vom face in incinta restaurantului, eventual inchiriem si o camera. Eu zic ca decorul e superb pt niste poze de interior.
Ideea de poze in parc nu ma atrage deloc, si mi-e teama sa nu fie vremea capricioasa, sa ne strice planurile.
Cred ca vom face o alta sedinta foto dupa nunta, sa fim relaxati (mie imi surade ideea de hipodrom :) )

Si ca sa recapitulez:
- avem nasii
- restaurantul
- formatia
- foto+video
- iar ieri am dat comanda de verighete :) Vor ajunge intr-o saptamana :)>-

Super locatie aveti pt nunta, am vazut poze la o alta miresica aici pe site facute in camera de deasupra restaurantului si erau incredibile :)
Cam in acelasi stadiu suntem si noi cu pregatirile, numai ca inca nu am dat comanda pt verighete, inca ne mai gandim la model. Cat despre poze, eu am cateva locatii in minte, insa nu am vorbit nimic momentan de inchiriere sau ceva de genul asta, nu as vrea sa fac poze in parc pt ca sunt foarte comune, in primul rand, si vreau altceva... si apoi suntem totusi in octombrie si poate ma trezesc cu vreo ploaie si nu vreau poza cu umbrela :))

oana0810
04.04.2014, 20:20:27
miresici...oare eu sunt singura mireasa ce are nunta in noiembrie?:( atunci am mai gasit localul disponibil :( ...si ne am dorit tare mult sa o facem anul acesta...si momentan noi nu avem decat achitat arvuna local, formatie, biserica..si avem si nasii....ar trebuii sa intru in panica?...pentru ca nunta se va face in ploiesti si imi este destul de greu sa ma ocup de acasa de toate...
va doresc sa fiti in ziua nuntii cele mai fericite!!! si fiti sigure ca o sa fiti superbe!

moni_mon_5
05.04.2014, 22:03:42
Buna seara, miresici!
Observ ca sunt multe miresici care au nunta pe 4 octombrie 2014, fac si eu parte din acest grup!
Pregatirile au avansat si la noi: avem rezervata sala, foto+video, muzica, verighete si cel mai important, avem nasi! Este mai putin de jumatate de an pana la ziua cea mare, sper sa iasa la fiecare miresica exact cum isi doreste!<:-P
Ca tema noi vom avea toamna, si ma gandesc acum la marturii...m-am gandit initial la foto-marturii, dar reanalizad cred ca ar lua prea mult timp fotografului sa pozeze, avand in vedere ca vor fi destul de multi invitati...si ca s-ar putea rata alte momente importante din timpul evenimentului...voi ce parere aveti de acest gen de marturii? Ar mai fi si varianta cu borcanasele cu miere, mi se par destul de simpatice...voi ce idei aveti?
Va doresc o seara minunata, fetelor si spor la pregatiri!:x

claudiaa
06.04.2014, 00:56:16
Buna seara, miresici!
m-am gandit initial la foto-marturii, dar reanalizad cred ca ar lua prea mult timp fotografului sa pozeze, avand in vedere ca vor fi destul de multi invitati...si ca s-ar putea rata alte momente importante din timpul evenimentului...voi ce parere aveti de acest gen de marturii? :x
Eu am fost la nunta unde am primit foto-marturii, mi s-a parut chiar simpatica ideea. A fost singura nunta de la care am pastrat marturiile. Stiu ca unora li se pare o idee buna sa ofere rame fotot cu poza mirilor, magneti de frigider cu poza, etc, dar nu stiu cat de interesant e pt invitati. Asa, la foto-marturie cu invitatii in cauza, cred ca cel putin 90% vor pastra poza.
La nunta de care povesteam, mirii ne-au intampinat la intrare, am ciocnit un pahar de sampanie si ne-am fotografiat impreuna, iar la plecare ni s-a dat poza acasa. Eu zic ca e ok ideea, daca tot iti saluti invitatii pe masura ce vin, mai poti sta inca 1 min sa faci si poza. Astfel, si fotograful e liber pt restul serii (sigur, mai sunt si persoane care intarzie, dar nu cred ca vor ajunge 50-60 de invitati cu 2-3 ore intarziere...)

claudiaa
06.04.2014, 00:58:35
In alta ordine de idei, ati inceput cautarile pt rochie? Eu as vrea sa ma apuc de probat, dar nu stiu incotro sa o apuc. Fetelor din Bucuresti, aveti sugestii? Bugetul maxim de care dispun e 3000 ron, asa ca se exclud magazinele unde o rochita simpla si draguta depaseste lejer 4000 ron...

anutza87
10.04.2014, 08:42:20
Buna seara, miresici!
Observ ca sunt multe miresici care au nunta pe 4 octombrie 2014, fac si eu parte din acest grup!
Pregatirile au avansat si la noi: avem rezervata sala, foto+video, muzica, verighete si cel mai important, avem nasi! Este mai putin de jumatate de an pana la ziua cea mare, sper sa iasa la fiecare miresica exact cum isi doreste!<:-P
Ca tema noi vom avea toamna, si ma gandesc acum la marturii...m-am gandit initial la foto-marturii, dar reanalizad cred ca ar lua prea mult timp fotografului sa pozeze, avand in vedere ca vor fi destul de multi invitati...si ca s-ar putea rata alte momente importante din timpul evenimentului...voi ce parere aveti de acest gen de marturii? Ar mai fi si varianta cu borcanasele cu miere, mi se par destul de simpatice...voi ce idei aveti?
Va doresc o seara minunata, fetelor si spor la pregatiri!:x

Si eu am tot pe 4 octombrie si tot toamna ca tema :D cam in acelasi stadiu suntem si noi cu pregatirile, cred ca avem in plus invitatiile, ca am profitat de o super oferta la ultimul targ de nunti si o sa avem niste invitatii foarte frumoase si care se incadreaza in tema :) si am vorbit deja si la florarie si am explicat ce vreau si cum si cand ca sa stiu daca se poate sau trebuie sa ma gandesc la alte flori, nici eu nu am nicio idee despre marturii, pt ca foto am vrut si eu, dar ideea e ca as vrea ceva care sa placa si sa fie de folos oricui...ma gandesc ca ale mele rude vor pastra foto-marturia, dar vor fi si persoane, cum ar fi colegii de munca, pt care poza respectiva nu ar avea aceeasi valoare si ar sfarsi tot aruncata intr-un sertar. Si costa cel putin un euro poza aia, iar de banii astia se gasesc alte variante mult mai practice. Eu inca mai cochetez cu ideea de a face niste sticlute mici cu seminte niste mini sporul casei :P se spune ca aduc noroc, sunt frumoase si vor fi facute de mine personal, cred ca am mai multe sanse sa fie apreciate :)
spor la pregatiri!!! va doresc o nunta minunata!

claudiaa
13.04.2014, 22:25:07
Am mai taiat 2 lucruri de pe lista: verighetele si pantofii mei :D

557865557866557867557868557869

ghinduta
25.04.2014, 11:00:16
Fetelelor, imi dau seama ca eu sunt in urma rau de tot. Pana acum am doar localul si muzica. La noi sunt si probleme cu bugetul momentan asa ca majoritatea pregatirilor le vom face cam cu 2 luni inainte. Mie mi se pare cam din scurt, insa toti imi spun ca e timp destul. Tot trag de mireselu ca macar la nasi sa se gandeasca pt ca trebuie sa aibe si ei timp de gandire.

bianca_dln
30.04.2014, 14:21:00
Am mai taiat 2 lucruri de pe lista: verighetele si pantofii mei :D

557865557866557867557868557869

Buna... Felicitari in primul rand si vreoiam sa te rog sa imi spui de unde ti-ai luat pantofii ( si pretul ).. Ceva de genul asta imi doresc si eu ( dantela, textil si sa fie albi). Multumesc si casa de piatra!

claudiaa
30.04.2014, 15:25:33
Buna... Felicitari in primul rand si vreoiam sa te rog sa imi spui de unde ti-ai luat pantofii ( si pretul ).. Ceva de genul asta imi doresc si eu ( dantela, textil si sa fie albi). Multumesc si casa de piatra!
De la magazinul Pantoful Galben din Brasov. Am inteles ca au magazine si in alte orase, nu stiu exact unde. Au costat 320 ron, redusi de la 420 ron.
Spor la pregatiri ! :)

Druc
06.05.2014, 23:16:42
Buna fetelor,

Ce mai faceti, cum merge cu pregatirile? Eu am avut niste probleme si nu prea am mai facut nimic. va rog sa ma lamuriti si pe mine, marturiile se pun una la pereche sau una la fiecare persoana? Va pup si spor la munca!

claudiaa
07.05.2014, 18:22:22
Buna fetelor,

Ce mai faceti, cum merge cu pregatirile? Eu am avut niste probleme si nu prea am mai facut nimic. va rog sa ma lamuriti si pe mine, marturiile se pun una la pereche sau una la fiecare persoana? Va pup si spor la munca!
Eu voi pune cate o marturie pt fiecare persoana. Eu zic ca asa e cel mai ok, nu vin toti cu perechea neaparat...

Eu mai am 10 zile pana la cununia civila, astept sa treaca zapaceala si ma apuc de cautat rochie. Miresoiul isi va lua costumul cu maxim 2 luni inainte, deoarece oscileaza la greutate de la o luna la alta. E posibil sa trebuiasca sa ii facem pe comanda cel putin sacoul, deoarece are mainile foarte lungi :))

Andreea4u85
08.05.2014, 20:14:06
Buna,ma alatur si eu grupului.
La pregatiri cred ca stau destul de bine ,zic eu:am ales costumul mirelui, echipa foto-video,verighetele,buchetele si toate aranjamentele florale,biserica,locatia,nasii,rochia de mireasa,luna de miere,muzica,invitatiile si toata papetaria pentru nunta,muzica,make-up si coafat,gheata carbonica.
Mai am de comandat recipientele pentru marturii,paharele pentru cununia civila,tiara mea,pantofii si alte accesorii,transpotul si cazarea pentru invitatii din provincie si cursurile de dans.
Va astept cu sugestii sau poate va pot ajuta si eu cu un sfat.va pup

Catalina.1986
09.05.2014, 12:46:29
Bine v-am gasit!
Ma alatur si eu miresicilor de octombrie :D
Momentan avem nasii, restaurantul si cam atat! Nu stiu de unde sa incep...:-<

Andreea4u85
09.05.2014, 14:41:21
Bine v-am gasit!
Ma alatur si eu miresicilor de octombrie :D
Momentan avem nasii, restaurantul si cam atat! Nu stiu de unde sa incep...:-<

Buna,incepe cu muzica in primul rand,foto-video ,si programare make-up si coafat(eu abia am mai gasit la cineva cu recomandari bune si doar la ora 15.00).

Spor la pregatiri

Catalina.1986
09.05.2014, 22:20:21
Buna,incepe cu muzica in primul rand,foto-video ,si programare make-up si coafat(eu abia am mai gasit la cineva cu recomandari bune si doar la ora 15.00).

Spor la pregatiri
Multumesc :)
De maine ma apuc sa caut dj si probabil o cantareata pentru un moment de muzica populara! Poate gasesc si foto-video la pachet daca nu o sa caut separat. Dupa asta o sa ma ocup de make up.
Ceva recomandari?
Inca o data multumesc.

Andreea4u85
10.05.2014, 03:29:53
Multumesc :)
De maine ma apuc sa caut dj si probabil o cantareata pentru un moment de muzica populara! Poate gasesc si foto-video la pachet daca nu o sa caut separat. Dupa asta o sa ma ocup de make up.
Ceva recomandari?
Inca o data multumesc.

Foto-video la pachet si pret decent ii recomand pe cei de la Amstudio2,ii gasesti pe Facebook.
Eu am tot facut probe la make-up si am optar pentru Suzana Visan,insa trebuie programat din timp.Mai recomand Ioana Cristea sau Gabriela Cherestes.Pentru coafat aleg sea merg la tipa care ma face de ani due zile.
Verighetele le-am ales due La Rosa,invitatiile Kristina`s Boutique,aranjamentele de la O Zi de mai.
Cu ce te mai putem ajuta?

aristotici
13.05.2014, 23:10:06

Am mai citit ce ati facut, cred ca suntem destul de organizate :)
Eu astazi am schimbat de la restaurant la cort locatia :))) dar nu-i bai :))
Astept oferta de la masina de epoca....si astept sa treaca cununia civila (va fi pe 06.06) sa pot sa ma dedic total nuntii. Am gasit si un tort ok ca si model, am gasit in Buzau o cofetarie care face un tort foarte gustos (mousse de ciocolata neagra+alba) numai ca imi e foarte frica daca nu o sa iasa ca in poza.
Sunt foarte stresata de poze...avand in vedere ca nunta va fi pe data de 18 octombrie....ma tem de vreme..dar unde sa fac poze de interior?

Andreea4u85
14.05.2014, 08:52:51

Am mai citit ce ati facut, cred ca suntem destul de organizate :)
Eu astazi am schimbat de la restaurant la cort locatia :))) dar nu-i bai :))
Astept oferta de la masina de epoca....si astept sa treaca cununia civila (va fi pe 06.06) sa pot sa ma dedic total nuntii. Am gasit si un tort ok ca si model, am gasit in Buzau o cofetarie care face un tort foarte gustos (mousse de ciocolata neagra+alba) numai ca imi e foarte frica daca nu o sa iasa ca in poza.
Sunt foarte stresata de poze...avand in vedere ca nunta va fi pe data de 18 octombrie....ma tem de vreme..dar unde sa fac poze de interior?

Buna,

Eu am fost la prietena mea la nunta In buzau anul trecut,tot in octombrie.Pozele le-a facut la Junior si au iesit extraordinar de frumoasa.

Si tortul tot la o cofetarie din Buzau l-a facut si a fost foarte gustos.

Bafta la pregatiri !

Druc
16.05.2014, 11:36:46
Buna fetelor,
Ce mai faceti, cum stati cu pregatirile? Eu astept sa primesc invitatiile si mai am de facut pompoanele pentru masini si zmeurata de pus pe masa. Rochia si pantofii le las prin august sa mi le iau, poate ma mai ingras putin. Eu nu ma pot hotara la marturii, voi ce v-ati ales? ce lucruri interesante ati mai vazut pentru nunta?
Va poop si va doresc spor la treaba!

addellynnaa01
16.05.2014, 14:31:03
Buna fetele!!

Sunt noua aici si am observat ca sunt ffff multe miresici in 4 oct 2014!!Si eu am nunta tot atunci!Momentan am rezervat localul,muzica,foto-video,biserica,avem nasii si mosii,aranjamente platite in avans (desi inca nu m-am hotarat ce vreau),machiaj,coafura.Am fost la probat rochite si nu mi-a placut decat una ,dar m-am gandit ca s-ar putea sa nu-mi mai placa pana in oct :D .M-am gandit sa merg la Bucuresti dupa rochita si dupa alte cateva detalii.Nu stiu cum sa fac cu domnisoarele de onoare ,care nu vor acelasi model dar sunt deaccord cu aceiasi culoare...sa le platesc eu rochitele???Si pt invitatii din alt oras sa le ofer cazare?eu pe unde am fost la nunti in alte orase nu mi-a oferit nimeni cazare....
Va pup!!!!

Andreea4u85
16.06.2014, 16:42:35
Buna fetele!!

Sunt noua aici si am observat ca sunt ffff multe miresici in 4 oct 2014!!Si eu am nunta tot atunci!Momentan am rezervat localul,muzica,foto-video,biserica,avem nasii si mosii,aranjamente platite in avans (desi inca nu m-am hotarat ce vreau),machiaj,coafura.Am fost la probat rochite si nu mi-a placut decat una ,dar m-am gandit ca s-ar putea sa nu-mi mai placa pana in oct :D .M-am gandit sa merg la Bucuresti dupa rochita si dupa alte cateva detalii.Nu stiu cum sa fac cu domnisoarele de onoare ,care nu vor acelasi model dar sunt deaccord cu aceiasi culoare...sa le platesc eu rochitele???Si pt invitatii din alt oras sa le ofer cazare?eu pe unde am fost la nunti in alte orase nu mi-a oferit nimeni cazare....
Va pup!!!!

Buna,

Daca doresti sa se imbrace la fel,indicat ar fi sa le platesti tu rochiile.Nu pot plati ele ,ceea ce itne dorim noi..

Eu asa am procedat.Legat de invitatii din alt oras,depinde cat de departe sunt de casa.In primul rand gandeste-te daca doresti sa plece seara de la nunta la 2-3 noaptea ca au mult de condus,sau le poti oferi tu cazarea si asa vor sta pana dimineata.

Depinde ce nr de invitati ai din alte localitati,bugetulul pe care ai putea sa il aloci ,sau daca sunt din acelasi oras,te poti gandi doar la un transport comun

LuLuL
11.07.2014, 08:47:10
Buna miresici,pe 4 octombrie am si eu nunta!!! Am rezolvat cu restaurantul inca de anul trecut(Restaurant Piatra Alba),biserica e si ea arvunita( biserica Sf Treime ghencea,o biserica mare,frumoasa,luminoasa),pretul este 850 de lei si avansul a fost de 200 de lei,vor fi 3 preoti,cor si aranjamentul ei, noi am optat pentru taraf( tot ce include un repertoriu de taraf), si o sa avem si un dj. Rochia am cumparat-o sapt trecuta, este o rochie printesa,recomand dragonul rosu,europa daca cautati gasiti ce va place,calitate si un pret bun,recomand din nou sa probati tot ce va place(altfet iti imaginezi ca arata pe tine,si altfel arata cand o pui) eu nu sunt o femeie slaba am 1.68 si 75 kg,am spus ca nu o sa fie o rochie printesa pentru ca o sa arat si mai si,dar cand am probat nu mi-a venit sa cred ca vine foarte bine pe mine(bine rau:P). Ne-au mai ramas tinutele pentru cununia civila care va fi in aceiasi zi si maruntisurile. As dori si eu niste idei pentru marturii. Multumesc!!!

addellynnaa01
12.07.2014, 16:10:18
heyyy

Nu ne pui si noua poza cu rochita :D
Eu sunt in Timisoara si ma gandeam sa fac un drum pana la Bucuresti ptr rochie,costum ginere si maruntisuri dar nu stiu daca se merita si daca gasesc ceva sa imi placa.Cat despre marturii,noi nu facem ptr k mie personal mi se par fara rost :D:D:D.O sa facem poze cu fiecare familie in parte ,vom scoate pozele ``la minut `` si le vom da cate o poza la fiecare familie + o cutie cu prajituri la plecare :D.

QueenAndreea
11.08.2014, 10:30:45
Eu am nunta in noiembrie, pe 1 noiembrie.
M-am organizat de cu un an inainte deci sunt aproape gata. Rochia mi-am comandat-o, am preferat sa fie exceptional de simpla si cred ca va fi de efect asa. Am luat-o de la Alice Design. Am atasat poze.
Coafura si make-ul mi-l fac cu un tip de la vogue, cu care am lucrat si la cununia civila pe care am avut-o anul trecut. Ce am ales pentru nunta, am atasat.
Buchetul va fi cu orhidee alba si albastra, cred...
Rochiile domnisoarelor de onoare sunt pe albastru inchis, lungi, cu blanite albe si manusi albe.

Mirabela_Ioana
22.08.2014, 21:55:06
Foto-video la pachet si pret decent ii recomand pe cei de la Amstudio2,ii gasesti pe Facebook.
Eu am tot facut probe la make-up si am optar pentru Suzana Visan,insa trebuie programat din timp.Mai recomand Ioana Cristea sau Gabriela Cherestes.Pentru coafat aleg sea merg la tipa care ma face de ani due zile.
Verighetele le-am ales due La Rosa,invitatiile Kristina`s Boutique,aranjamentele de la O Zi de mai.
Cu ce te mai putem ajuta?

Andreea, cat costa serviciile la Amstudio? :-B

Mirabela_Ioana
22.08.2014, 22:10:21
La mine nunta e pe 31 octombrie. Restaurant rezervat. Rochie gasit. Invitatii expediat. Video nu facem. Nu vad necesitatea plus economie esentiala de bani. In schimb pentru fotografie am ales unul din cei mai cei mai (in opinia mea modesta) fotograf. Vreau sa fie totul simplu si natural. Fara tipare. Incordare. Sa se simta oaspetii liber. Nu am inca coafor si coafura. Ma tem enorm de rezultat. Apropos, nu am rezolvat inca cu un detaliu amuzant. Stie cineva este photobooth bun in Ro? Dupa une e un moment distractiv pentru oaspeti.
Doresc la toate miresicile pregatiri cat mai placute. asa cum sunt ale mele. :-B

Mirabela_Ioana
22.08.2014, 22:12:32
M-am organizat de cu un an inainte deci sunt aproape gata. Rochia mi-am comandat-o, am preferat sa fie exceptional de simpla si cred ca va fi de efect asa. Am luat-o de la Alice Design. Am atasat poze.
Coafura si make-ul mi-l fac cu un tip de la vogue, cu care am lucrat si la cununia civila pe care am avut-o anul trecut. Ce am ales pentru nunta, am atasat.
Rochiile domnisoarelor de onoare sunt pe albastru inchis, lungi, cu blanite albe si manusi albe.

Pentru asa coafura trebuie sa ai un par bogat credca. Ai convenit cu coaforul dinainte?

oana0810
22.08.2014, 22:34:57

Wouauu....rochia ta nu este doar simpla....este extrem de sexy si finuta!!!!

crissa20
23.08.2014, 02:07:00
La mine nunta e pe 31 octombrie. Restaurant rezervat. Rochie gasit. Invitatii expediat. Video nu facem. Nu vad necesitatea plus economie esentiala de bani. In schimb pentru fotografie am ales unul din cei mai cei mai (in opinia mea modesta) fotograf. Vreau sa fie totul simplu si natural. Fara tipare. Incordare. Sa se simta oaspetii liber. Nu am inca coafor si coafura. Ma tem enorm de rezultat. Apropos, nu am rezolvat inca cu un detaliu amuzant. Stie cineva este photobooth bun in Ro? Dupa une e un moment distractiv pentru oaspeti.
Doresc la toate miresicile pregatiri cat mai placute. asa cum sunt ale mele. :-B

Din cate am auzit cei de la momentos iti pot oferi un photobooth. Noi i-am avut dar am ales sa facem poze printate pe magneti pe loc. Tema noastra a fost "calatorie" si asta s-a potrivit cel mai bine.

Cat despre video, eu ti-as recomanda sa te gandesti sa-ti iei totusi pe cineva. Spun asta ptr ca acum dupa nunta, de abia astept sa vad si eu video-ul si sa ma uit la ziua nuntii. Atunci vei fi asa de entuziasmata, emotionata si in the moment, incat dupa aia parca nu iti mai aduci aminte mare lucru, decat ca a fost super tare. Am auzit asta de la mai multe miresici, cum dupa nunta au avut impresia ca totul s-a intamplat asa de repede incat nu-si mai aduc aminte mare lucru. Plus ca eu chiar vreau sa vad reactia oamenilor, vreau sa vad cum s-au distrat, vreau sa imi aduc aminte de momentele funny etc.

QueenAndreea
27.08.2014, 11:30:01
Pentru asa coafura trebuie sa ai un par bogat credca. Ai convenit cu coaforul dinainte?

Am un par foarte bogat intr-adevar. Dar am vorbit cu hairstilistul si cred ca imi baga si niscaiva bureti prin locuri intunecoase. :-$ Asa ca daca nu e bogatie de par suficienta, se face. ;;)

addellynnaa01
02.09.2014, 09:10:43
Fetele,cum stati cu pregatirile?Ceva emotii ?:):*

claudiaa
03.09.2014, 12:26:28
Emotii cu carul :)
Mai avem cateva lucruri de pus la punct: pantofi pt mire si balerini de schimb pt mine, accesoriul pt coafura mea (nu o sa am voal), aranjamentele floarele pt mese, casuta de dar, pahare pt noi si nasi, cadoul nasilor, butonii si ceasul mirelui, bijuteriile mele.
Sper ca nu am uitat nimic...

addellynnaa01
05.09.2014, 09:22:16
da...eu am uitat de cadoul nasilor...adica nici nu-l aveam in plan :)))))))

kokoua
17.09.2014, 17:25:29
Unde mergeti in luna de miere ? Noi am renuntat la luna de miere in noiembrie , o sa fie in iunie in Turcia . Totusi am vrea sa mergem cateva zile si dupa nunta undeva . Voi?

claudiaa
17.09.2014, 19:31:11
Noi mergem 8 zile in Londra. Am prins o oferta foarte buna pt biletele de avion si cum este in top 3 orase pe care ar vrea sa le viziteze sotul, am zis sa nu ratam ocazia. Mi-a promis o a doua luna de miere anul viitor, in Croatia. :)

moni_mon_5
18.09.2014, 17:32:13
Unde mergeti in luna de miere ? Noi am renuntat la luna de miere in noiembrie , o sa fie in iunie in Turcia . Totusi am vrea sa mergem cateva zile si dupa nunta undeva . Voi?

Noi am optat pentru un City Tour și ca destinație am ales PARIS :x
Sunt foarte entuziasmată și abia aștept să mergem:X

kokoua
19.09.2014, 09:10:52
Noi amandoi visam o luna de miere cu soare , plaja, cocktail-uri , liniste ...ah ce bine suna :)) . Am cautat sa gasim o oferta in noiembrie pe unde am putea gasi asa ceva numai ca este ff scump . Dupa un city break ne uitam si noi acum si guess what , Londra, Paris si Venetia sunt vizate :)
Ce bine suna suna si 8 zile in Londra :)
Felicitari fetelor ! Doamne ajuta sa ne distram si sa ne iasa totul asa cum ne dorim :)

DianaSirghe
03.10.2014, 21:35:50
Maine este ziua cea mare, stresul a fost la cote maxime, din cauza unor problem neprevazute. Asta noapte nu am putut sa dom decat 3 ore. Sper sa dorm in noaptea asta. Totul e dus la sala , mai avem de luat fructele si de dus maine dimineata. Emotiiile nu prea am momentan, nu stiu cum va fi maine. speram sa fie totul bine. Avem 60 de perechi confirmate dar si multi care au zis ca vin si cand I-am sunat pentru confirmari au zis ca nu pot veni sau nu au raspuns la tel. Ce ma streseaza e ca azi mi-au venit problemele si mie frica sa nu am vreo surpriza maine si sa ma patez cumva. Va uram petrecere frumoasa tuturor celor care aveti maine nunta si por la pregatiri celor care mai au ina pregatiri de facut

lorecita_29
03.10.2014, 21:59:53
Maine este ziua cea mare, stresul a fost la cote maxime, din cauza unor problem neprevazute. Asta noapte nu am putut sa dom decat 3 ore. Sper sa dorm in noaptea asta. Totul e dus la sala , mai avem de luat fructele si de dus maine dimineata. Emotiiile nu prea am momentan, nu stiu cum va fi maine. speram sa fie totul bine. Avem 60 de perechi confirmate dar si multi care au zis ca vin si cand I-am sunat pentru confirmari au zis ca nu pot veni sau nu au raspuns la tel. Ce ma streseaza e ca azi mi-au venit problemele si mie frica sa nu am vreo surpriza maine si sa ma patez cumva. Va uram petrecere frumoasa tuturor celor care aveti maine nunta si por la pregatiri celor care mai au ina pregatiri de facut

petrecere frumoasa ! si incearca sa te relaxezi altfel nu ti vei mai aduce aminte apoi de petrecere :*

mada_m90
03.10.2014, 22:32:29
Stai linistita ca totul va fi bine! Bucura-te cat poti de mult de aceasta zi! Si in legatura cu menstruatia, iti recomand sa folosesti o.b. si proteslip

QueenAndreea
17.10.2014, 11:35:49
Fetelor care ati avut nunta, cum a fost cu invitatii, cu banii? A fost totul ok?

moni_mon_5
29.10.2014, 18:39:17
Buna seara, viitoare miresici si doamne!
Nu am avut timp sa intru sa impartasesc cu voi impresii de la fericitul eveniment, iar acum mi-am luat un ragaz sa va povesesc si voua cum a fost...
Pe scurt, totul a fost absolut minunat, doar ca a trecut totul prea repede...insa a iesit mult, mult peste asteptari. Vremea a fost ok, nu a fost foarte frig, dar nici soarele nu a vrut deloc sa iasa din nori...pana pe 4 a fost frig si a si plouat asa ca pot spune ca vremea totusi a tinut cu noi:D Oricum, nici nu mai conta in acele momente...
Emotii au fost...mai ales cand am iesit imbracata in rochie de mireasa. La noi este un obicei, mireasa intampina alaiul de nuntasi care vin sa o ia de acasa. Atunci am avut un "soc" sa zic asa, cand am vazut ca in loc de fotograful cu care ne intelesesem a venit altcineva...aici, viitoare miresici (Iasi, sau care vor sa colaboreze cu fotograf din Iasi) va pot spune la cine sa NU apelati pentru foto! Un neserios, care mai mult decat fotografii in cluburi se pare ca nu poate, care zice una si face alta, in fine, cuvintele nu isi au rostul acum, o sa povestesc mai multe pe subiectul dedicat foto dupa ce o sa am materialele finale. Oricum, pe principiul ca toate se intampla cu un scop, eu zic ca tot raul spre bine si ca asa a fost mai bine.
Despre invitati pot spune ca am avut si surprize placute, si neplacute. Au fost persoane care chiar mi-au spus ca vor sa vina si care apoi nu mai raspundeau la telefon, persoane care nu au vrut/putut sa vina si nici macar o urare de bine nu s-au obosit sa o faca, diverse scuze penibile, dar si persoane care au vrut sa fie alaturi de noi, care au facut eforturi sa vina si sa impartaseasca cu noi bucuria acestor momente unice. Per total, toti cei care au confirmat, au si venit, ba am avut si 2 persoane in plus...in total 170 meniuri. Acum, dupa ce m-am detasat de stresul si emotia evenimentului, pot spune ca a fost foarte bine asa, am aflat cine ne sunt prieteni si cine nu, o lectie de viata si in fond, obligatii mai putine pe viitor. Decat persoane de complezenta, mai bine lipsa.
Rochita mea a fost una tip printesica, nu foarte ampla, pe care am cumparat-o de la Elite Mariaj si care chiar si-a meritat banii, nu s-a lasat absolut deloc (miresicile care au avut rochii tip printesa stiu despre ce vorbesc, ca rochitele se mai lasa pe parcursul evenimentului), nici macar un cm si care si acum, dupa ce am curatat-o, e ca si noua!
Muzica a fost super, recomand din toata inima Formatia Mugurelul din Botosani! Fiind si ziua tatalui meu, am avut o surpriza pentru invitati, Ansamblul Balada, care va pot spune ca au avut un program deosebit, care a prins la public!
Dansul mirilor ne-a iesit perfect, cel mai bine din toate repetitiile! Aici v-o pot recomanda pe coregrafa noastra, d-na Laura de la Dance Explosive care a facut o treaba extraordinara!
Per total, am primit numai comentarii de apreciere asupra evenimentului si asta ma bucura nespus!
Viitoare miresici, sa nu aveti emotii, sa va bucurati de frumusetea si insemnatatea acestui eveniment (ca doar o data ne casatorim) si sa nu uitati ca in aceasta zi, cele mai importante sunteti voi!
Doamnelor, va doresc sa aveti casnicii fericite, cu intelegere si respect si va doresc sa fiti cel putin la fel de ferciti ca noi!
:x