PDA

Versiunea completa : Targuri de nunti 2014

andracostache
29.11.2013, 15:03:48
Cum adica pentru nasi ?

Cred ca se refera la rochii de nasa, costumul nasului , accesorii ...:-\? Cred ?
Chiar ! Ca venii vorba cand incep targurile in Bucuresti in 2014 ?

tudoradrian21
07.12.2013, 15:40:15
Pt Braila Galati 2014?

Padelina
07.12.2013, 16:17:55
Cred ca se refera la rochii de nasa, costumul nasului , accesorii ...:-\? Cred ?

Am intelesc ca vor fi in ianuarie, doua in februarie la mijlocul si sfarsitul lunii,dar si in mai.

andracostache
13.12.2013, 21:07:26
Am intelesc ca vor fi in ianuarie, doua in februarie la mijlocul si sfarsitul lunii,dar si in mai.

Multumesc Padelina, nu stiam ca sunt atat de multe pana in vara , e bine de stiut !;-)

Padelina
13.12.2013, 21:47:14
Multumesc Padelina, nu stiam ca sunt atat de multe pana in vara , e bine de stiut !;-)

Am gasit un articol pe net, dar nu cred ca avem voie cu linkuri :-) am cautat pentru ca la cel din ianuarie nu pot sa ajung si chiar nu se mai auzea de altele:-?

Geanina.dumitrache
16.12.2013, 02:16:42

17-19 ianuarie la Marriott e primul.. Apoi la Romexpo e undeva la sfarsitul lui februarie

bicuadelina
14.01.2014, 13:23:00
[QUOTE=tudoradrian21;5014117]Pt Braila Galati 2014?[/Q

Dupa parerea mea cel mai important targ este cel de la Romexpo, 21, 22, 23 Februarie 2014 pentru ca este si cel mai mare.

alinaziper
16.01.2014, 13:28:46
Maine incepe targul de la Mariott ? Stie cineva programul de sambata ?

2_another_life
18.01.2014, 19:54:28
Maine incepe targul de la Mariott ? Stie cineva programul de sambata ?

Eu am fost azi,cred ca era program pana la 8.Pentru mine a fost dezamagitor,cei 20 de lei platiti la intrare ii consider pierdere.
Rochii dragute am vazut doar de la 3000 in sus si nu va inchipuiti cine stie ce...
Eu una nu va sfatuiesc...

bianca_83_
20.01.2014, 14:50:06
Eu am fost azi,cred ca era program pana la 8.Pentru mine a fost dezamagitor,cei 20 de lei platiti la intrare ii consider pierdere.
Rochii dragute am vazut doar de la 3000 in sus si nu va inchipuiti cine stie ce...
Eu una nu va sfatuiesc...

Nici eu n-am fost prea entuziasmata de targ desi nu cautam rochita pentru ca deja o am ,m-a dezamagit nu atat de cei 20 lei pe care i-am platit , ci faptul ca nu am gasit restaurant .:( Nu pot intelege de ce notiunea de all inclusive nu presupune ca afara, bautura nelimitat ci presupune ca iti ofera bautura ,dar cu masura !Cand incepi sa pui intrebari si sa le spui ca semnezi contractul daca se specifica -NELIMITAT -dau inapoi ...si-ti spun ca asa este facut contractul si ca nu se poate modifica dupa bunul plac ,sau dupa ideile unora si altora .:> Eu prin all inclusive inteleg daca nu sa si mananci pana nu mai poti, macar sa poti bea cat poti duce ..unii mai mult, altii deloc , altii cu masura , dar fara a se preciza o anumita cantitate.
Parerea mea este ca se folosesc de aceasta notiune doar spre a atrage prin preturi ieftine si cand colo te trezesti ca de fapt iti ofera 100 ml whiskey, o sticla de vin, atata suc ..etc cee ce continui sa sustin ca nu se numeste all inclusive. In privinta rochitelor, desi nu ma interesa ,recunosc ca am tras un ochi, am vazut cateva modele splendide, dar este adevarat ca si pretul era cu cel putin 200 daca nu chiar 300 de dolari mai ridicat decat acelasi model luat de afara. Oare unde sunt reducerile de care s-a facut atata tamtam ?

maria.burlacu07
20.01.2014, 22:48:00
La noi inca se merge pe ideea de a supraincarca pentru a scoate cat mai mult profit sau chiar de a fraieri cat de mult se poate. Comerciantii inca nu vor sa inteleaga ca un client ti-l poti castiga din recomandari si il poti face fidel oferindu-i servicii de calitate la un pret corect. Pentru ei este foarte greu de crezut ca avand o astfel de atitudine poti avea castiguri mult mai mari pe termen lung. Toti vor sa fie Channel inca din primul minut in care ies pe piata, in loc sa munceasca pentru a-si face un renume.

miromulus
21.01.2014, 07:43:10
Sunt curios daca legea le da voie sa treaca "nelimitat" intr-un contract, avand in vedere ca e tehnic imposibil de realizat.

teo_alinush
01.02.2014, 12:09:18
Buna fetelor,

Aveti mare grija de la ce companie va luati rochia. Una dintre prietenele mele a fost la un targ in Bucuresti, si-a ales rochia, a dat comanda, iar cand a venit (cu 3 saptamani inainte de nunta) rochia era alta. Ce-i drept, era asemanatoare, insa nu era rochia pe care o probase. Evident, cei de la firma incercau sa o convinga ca aceea este rochia, insa nu s-a lasat convinsa. Noroc ca a gasit o rochita la o alta companie disponibila pe stoc, pret ok si cu asjustari minime.

Va pupa o mireasa DeCosta.

aleenna
19.02.2014, 09:25:30
in weekend-ul acesta va fi targul de la romexpo, sper si eu sa gasesc ceva reduceri de rochite :)
biletul e cam 17 lei, dar e varianta de voucher pe groupon, costa 15 lei cu ultimul catalog Ghidul Miresei inclus sau, daca mergeti cu viitorul sot sau o prietena, 26 lei pt ambii + catalogul de care ziceam
daca vreti sa profitati de oferta, mai jos link:
http://www.groupon.ro/in/.fn42R8/,34381432?utm_campaign=UserReferral&utm_medium=raf
va pup & spor!

ioanamarinescu
20.02.2014, 12:25:00
Multumesc "Aleenna".

ingrid_dumitrescu
22.02.2014, 17:38:43
Eu stiam ca mai este unul in luna martie ? Sau ma insel eu ?!??

lelloo12345
23.02.2014, 08:59:29
Nici eu n-am fost prea entuziasmata de targ desi nu cautam rochita pentru ca deja o am ,m-a dezamagit nu atat de cei 20 lei pe care i-am platit , ci faptul ca nu am gasit restaurant .:( Nu pot intelege de ce notiunea de all inclusive nu presupune ca afara, bautura nelimitat ci presupune ca iti ofera bautura ,dar cu masura !Cand incepi sa pui intrebari si sa le spui ca semnezi contractul daca se specifica -NELIMITAT -dau inapoi ...si-ti spun ca asa este facut contractul si ca nu se poate modifica dupa bunul plac ,sau dupa ideile unora si altora .:> Eu prin all inclusive inteleg daca nu sa si mananci pana nu mai poti, macar sa poti bea cat poti duce ..unii mai mult, altii deloc , altii cu masura , dar fara a se preciza o anumita cantitate.
Parerea mea este ca se folosesc de aceasta notiune doar spre a atrage prin preturi ieftine si cand colo te trezesti ca de fapt iti ofera 100 ml whiskey, o sticla de vin, atata suc ..etc cee ce continui sa sustin ca nu se numeste all inclusive. In privinta rochitelor, desi nu ma interesa ,recunosc ca am tras un ochi, am vazut cateva modele splendide, dar este adevarat ca si pretul era cu cel putin 200 daca nu chiar 300 de dolari mai ridicat decat acelasi model luat de afara. Oare unde sunt reducerile de care s-a facut atata tamtam ?

Buna, am vazut mesajul tau si voiam sa iti spun ca exita restaurant care dau bautura nelimitat, trebuie doar sa cauti putin mai mult. Noi avem un contract de genul ... :) asa ca nu iti pierde speranta

aleenna
24.02.2014, 09:32:05
Eu stiam ca mai este unul in luna martie ? Sau ma insel eu ?!??

ba da, este de exemplu saptamana asta (28.02-02.03) expo ideam mariaj la palatul parlamentului
dar din ce am obs, sunt fff putini expozanti:
http://www.idealmariaj.ro/expo/category/expozanti

si uite aici centralizat unde & cand vor fi targuri anul asta: http://www.targuridenunti.info/ si aici: http://luxpentrutine.ro/targuri-de-nunti-bucuresti-2014/
in martie este mariage fest 21-23, constitutiei
ghidul miresei va mai fi in mai si sept
expomariage: 11-13 aprilie

sper ca te-au ajutat info de mai sus :)

andreeaparascan
24.02.2014, 13:19:59
[QUOTE=tudoradrian21;5014117]Pt Braila Galati 2014?[/Q

Dupa parerea mea cel mai important targ este cel de la Romexpo, 21, 22, 23 Februarie 2014 pentru ca este si cel mai mare.

Buna, am fost noi la targul de la Romexpo, mie personal mi s-au parut destul de prost pregatiti si era un haos foarte, foarte mare. Merita vizitat doar pentru a reusi sa va conturati ideile, avand ocazia sa mai vedeti cate ceva.

Succes si spor la pregatiri!

tina00
27.02.2014, 20:27:06
[QUOTE=bicuadelina;5019181]

Buna, am fost noi la targul de la Romexpo, mie personal mi s-au parut destul de prost pregatiti si era un haos foarte, foarte mare. Merita vizitat doar pentru a reusi sa va conturati ideile, avand ocazia sa mai vedeti cate ceva.

Succes si spor la pregatiri!
si mie mi s-a parut la fel.am plecat dezamagita de acolo.speram sa gasesc acolo rochia de mireasa dar nu am avut noroc, asa ca trebuie sa mai caut....

anutza87
28.02.2014, 20:35:19

Exista si restaurante care indeplinesc cerinta asta, al nostru, de exemplu. Noi avem all inclusive, open bar cat am stabilit la inceput, atat platim, indiferent de cata bautura se consuma. Si avem in pretul meniului si florile,place cardurile, tortul, meniurile, mai mergem la restaurant cu marturiile :) Dar nu te lasa inselata, adica am dat pest erestaurante considerate de "fite" unde mi se spunea all inclusive, dar imi impuneau un anumit aranjament, aveam de ales dintre 3 modele de torturi...ceea ce mi s-a parut de toata jena pt ca pt orice modificare voiam ma costa, de ex, pt tort doar pt ca voiam trandafiri boboci, nu infloriti pe tort imi cereau 3 milioane in plus...nu mai zic ca ma puneau sa platesc si parcarea...in fine, ai grija mare ce alegi si pune un milion de intrebari inainte, eu asa am facut. iar restaurantul nostru il recomand cu drag, cel putin la partea de negocieri mi-au parut foarte profi, dupa nunta o sa imi pot da cu parerea si despre organizarea din ziua cea mare :D
cat despre targ...am fost dezamagita de haosul de acolo, am fost cu intentia de a lua verighete, dar nici macar nu am reusit sa vad modelele, trebuia efectiv sa stai la coada la stand...adevarul este ca locul ales de organizatori a fost destul de bun, dar au fost foarte multi vizitatori...am plecat de acolo ingrozitor de obosita si frustrata, dar cu muulte oferte pt foto video dintre care suntem aproape siguri ca am si gasit unii potriviti pt noi :D pt noi a meritat efortul de a merge la targ :)

miromulus
01.03.2014, 13:14:30
!Cand incepi sa pui intrebari si sa le spui ca semnezi contractul daca se specifica -NELIMITAT -dau inapoi

Iertare dar unde pe lumea asta ti se spune ca ti se ofera "o infinitate" din ceva? Asta inseamna de fapt nelimitat. Cum ar putea sa-si asume raspunderea legala ca vor face ceva imposibil din start? Toate ofertele astea tin strict de marketing. Cand le trec si in contract, tin de tupeu feroce sau inteligenta subtire. Nu poti semna un contract pe care nu stii din start daca-l vei putea respecta, pentru ca incalci legile naturii.

anutza87
12.03.2014, 15:55:34
Iertare dar unde pe lumea asta ti se spune ca ti se ofera "o infinitate" din ceva? Asta inseamna de fapt nelimitat. Cum ar putea sa-si asume raspunderea legala ca vor face ceva imposibil din start? Toate ofertele astea tin strict de marketing. Cand le trec si in contract, tin de tupeu feroce sau inteligenta subtire. Nu poti semna un contract pe care nu stii din start daca-l vei putea respecta, pentru ca incalci legile naturii.

Buna, nu cred ca e vorba despre o infinitate, este vorba de faptul ca ei trebuie sa aiba un stoc suficient de mare incat sa nu li se spuna invitatilor la nunta "stiti, nu mai avem vin, dar va putem da niste apa"...pentru ei nu este o problema, pot face o estimare despre cat se poate bea la o nunta si isi faci stoc suficient, ce ramane se foloseste la un alt eveniment fara nicio problema, nu?

veve.rita
21.03.2014, 12:46:46
ba da, este de exemplu saptamana asta (28.02-02.03) expo ideam mariaj la palatul parlamentului
dar din ce am obs, sunt fff putini expozanti:
http://www.idealmariaj.ro/expo/category/expozanti

si uite aici centralizat unde & cand vor fi targuri anul asta: http://www.targuridenunti.info/ si aici: http://luxpentrutine.ro/targuri-de-nunti-bucuresti-2014/
in martie este mariage fest 21-23, constitutiei

sper ca te-au ajutat info de mai sus :)

Buna!

Pentru cine inca n-a aflat, la targul Mariage Fest 21-23.03, vineri (azi) sunt oferte Black Friday. PE facebook zicea ca peste 150 de modele de rochii din colectiile vechi vor fi reduse pana la 90%.

anca.nico
26.03.2014, 22:56:45
Si asa a fost? A fost cineva la targul aceasta? Eu l-am ratat..:(

Padelina
26.03.2014, 23:01:54
mai sunt anul asta alte targuri?

aleenna
27.03.2014, 08:42:45
mai sunt anul asta alte targuri?

si uite aici centralizat unde & cand vor fi targuri anul asta:
http://www.targuridenunti.info/ si aici http://luxpentrutine.ro/targuri-de-n...ucuresti-2014/ (http://luxpentrutine.ro/targuri-de-nunti-bucuresti-2014/)

Padelina
27.03.2014, 08:45:20
si uite aici centralizat unde & cand vor fi targuri anul asta:
http://www.targuridenunti.info/ si aici http://luxpentrutine.ro/targuri-de-n...ucuresti-2014/ (http://luxpentrutine.ro/targuri-de-nunti-bucuresti-2014/)

Multumesc :) nu am apucat sa ajung la niciun targ :)

anutza87
28.03.2014, 07:20:54
Si asa a fost? A fost cineva la targul aceasta? Eu l-am ratat..:(

Asa a fost, dar a fost dezastru de aglomerat, s-a stat la coada de la 8 dimineata in conditiile in care targul se deschidea la ora 12...eu nu am fost vineri cand erau ofertele black friday, am fost sambata dimineata si chiar mi s-a parut muuult mai ok organizat decat cel de la romexpo. Noi ne-am comandat invitatiile de la targul asta :) poti sa mai mergi la targul din mai, dar e tot la romexpo unde e un haos enorm.

dignity_2014
29.03.2014, 12:44:40
Buna ziua,
Am fost la targul de la Romexpo din februarie, am comandat invitatiile de la o firma si am prins o reducere destul de mare. stiti cumva cand este urmatorul targ? Am auzit ca mai sunt prin aprilie...

anutza87
31.03.2014, 19:52:12
Buna ziua,
Am fost la targul de la Romexpo din februarie, am comandat invitatiile de la o firma si am prins o reducere destul de mare. stiti cumva cand este urmatorul targ? Am auzit ca mai sunt prin aprilie...

Buna, stiu ca in mai este targ din nou la romexpo...vezi ca o pagina sau doua in urma pe acest topic gasesti un mesaj pus de o miresica in care este lista cu toate targurile ce mai sunt anul acesta. Spor la pregatiri!

masarotunda
06.04.2014, 19:23:07
Din cate stiu eu va mai fi un targ in mai la Romexpo. Link: http://www.targuridenunti.info/
Spor la pregatiri!

Padelina
06.04.2014, 19:25:07
Din cate stiu eu va mai fi un targ in mai la Romexpo. Link: http://www.targuridenunti.info/
Spor la pregatiri!

eu sincer mi-as fi dorit sa fie unul prin iunie la final sa vina si miresoiul din delegatii ca nu am nicio chemare sa ma duc singurica :). o sa incerc totusi s aajung la cel din mai poate gasesc oferte ok la candy bar

cristina97
28.07.2014, 13:29:04
eu sincer mi-as fi dorit sa fie unul prin iunie la final sa vina si miresoiul din delegatii ca nu am nicio chemare sa ma duc singurica :). o sa incerc totusi s aajung la cel din mai poate gasesc oferte ok la candy bar

... cand incepe urmatorul targ oare ?

Alinuzzza1986
28.07.2014, 13:32:22
... cand incepe urmatorul targ oare ?

Hey, din cate am vazut, va fi unul la inceputul lui otombrie.

Mirabela_Ioana
22.08.2014, 18:24:32
Fetelor, a avut cineva parte de servicii calitative de la expozantii de la targuri? eu am impresia ca acolo nu vin cei mai buni. :-?

mada_m90
08.09.2014, 11:04:53
Fetelor, ce parere aveti despre targul de nunti ghidul miresei? Sunt intr-adevar atat de multe reduceri (pana la 80%) si atat de multi expozanti? Merita acest targ sa fac un drum Iasi-Bucuresti?

georgy89
08.09.2014, 19:53:55
Am mai scris si pe alt topic, dar ma gandesc ca foloseste si miresicilor de aici.
Sfatul meu este ca nu se merita sa mergeti la targurile de nunti, cel putin nu la "ghidul miresei" de la romexpo. Noi am fost la editia din toamna de anul trecut si am fost ff dezamagiti. Am plecat de acolo calcati efectiv in picioare si cu o sacosa mare de pliante din care nu am folosit nici macar unul. Este ok sa mergi daca esti in cautare de restaurant, acolo sunt prezenti majoritatea reprezentantilor restaurantelor specializate pe nunti (dar nu toti!). In rest, la rochii erau decat vreo 2-3 standuri unde era mare agitatie, nu te puteai apropia sa cauti ceva iar rochiile pe care le-am vazut eu la intrare, ca mai mult nu m-am putut apropia, erau in ultimul hal, murdare si unele descusute.
La foto, video, etc. nu au fost prezenti decat cei care nu prea aveau clienti, cele mai proaste servicii.

amona86
08.09.2014, 21:48:22
Buna seara, viitoare Miresici. Stie careva cand vor incepe targurile de nunta in 2015? Multumesc! [-o<

umm
09.09.2014, 10:54:23
Buna seara, viitoare Miresici. Stie careva cand vor incepe targurile de nunta in 2015? Multumesc! [-o<
Eu stiu ca in februarie.

amona86
09.09.2014, 19:24:38
Eu stiu ca in februarie.

Multumesc mult pentru informatie :)

RamonaPoduncea
08.12.2014, 21:20:18
Buna Miresici. Imi spune cineva va rog cand sunt targuri de nunti in 2015? Am de facut nunta si din cate am citit la un targ de nunti gasesti tot

ade_serv
29.12.2014, 14:57:40
Buna Miresici. Imi spune cineva va rog cand sunt targuri de nunti in 2015? Am de facut nunta si din cate am citit la un targ de nunti gasesti tot

Buna,
Pey unul este Targul de Nunti Expomariage Bucuresti de la JW Marriott Bucharest Grand Hotel, desfasurat intre 16-18 ianuarie 2015; apoi Mariage Fest de la Palatul Parlamentului 23-25 ianuarie, Targul Ghidul Miresei din Cupola Romexpo intre 19-22 Februarie 2015 si Targul Ghidul Miresei de la Romexpo, din Cupola Romexpo, in perioada 22-24 Mai 2015. Cam astea le-am gasit eu.
Succes!!

RamonaPoduncea
06.01.2015, 20:52:23
Buna,
Pey unul este Targul de Nunti Expomariage Bucuresti de la JW Marriott Bucharest Grand Hotel, desfasurat intre 16-18 ianuarie 2015; apoi Mariage Fest de la Palatul Parlamentului 23-25 ianuarie, Targul Ghidul Miresei din Cupola Romexpo intre 19-22 Februarie 2015 si Targul Ghidul Miresei de la Romexpo, din Cupola Romexpo, in perioada 22-24 Mai 2015. Cam astea le-am gasit eu.
Succes!!

Multumesc! ai fost la vreunul din ele in 2014? ca nu stiu pe care sa aleg 8-|

MironaO
08.01.2015, 14:39:05
Cel mai bine ar fi sa mergi la toate, pentru ca este posibil sa fie firme si produse diferite. Eu una voi merge sigur la cele din ianuarie si februarie.

RamonaPoduncea
01.02.2015, 12:51:48
o sa merg doar la cele de la Romexpo ca la cat de mare e cupola aia sigur gasesc tot
la palat am vrut sa merg dar s-a enervat al meu cu parcarea si am renuntat ca oricum am auzit ca era mic targul