PDA

Versiunea completa : miresici noiembrie 2014

oana0810
29.05.2014, 21:23:02
Buna fetelor!sper sa nu fiu singura miresica care a existat sau exista de noiembrie...:)));))

QueenAndreea
11.08.2014, 10:57:51
Eu am nunta pe 1 noiembrie 2014!!! Chiar cautam acest post.
Deja ma pregatesc sa dau invitatiile!
Sunt extrem de stresata, visez noaptea ca nu imi vin invitatii, ca nu vine machiozul, ca e alta rochie.... 8-}

oana0810
21.08.2014, 17:38:42
Eu am nunta pe 1 noiembrie 2014!!! Chiar cautam acest post.
Deja ma pregatesc sa dau invitatiile!
Sunt extrem de stresata, visez noaptea ca nu imi vin invitatii, ca nu vine machiozul, ca e alta rochie.... 8-}

buna!!!!ce bine ca te am gasit!!!:* si noi ne apucam sa dam invitatiile de saptamana viitoare:)...pe mn ma sperie faptul ca nu vor venii invitatii...:(..si machiajul..mai ales ca nu m am machiat nicoadata profesional...:(

miresici.braila
21.08.2014, 23:44:35
salut fetelor.si eu sunt miresica in luna noiembrie.saptamana viitoare incepem sa dam invitatiile:D

QueenAndreea
22.08.2014, 08:52:56
buna!!!!ce bine ca te am gasit!!!:* si noi ne apucam sa dam invitatiile de saptamana viitoare:)...pe mn ma sperie faptul ca nu vor venii invitatii...:(..si machiajul..mai ales ca nu m am machiat nicoadata profesional...:(

Buuuunaaaa! Si eu am acelasi stres cu invitatii pentru ca avem si numar minim impus de restaurant. 120. Am pana acum vreo 155 pe lista. Important e sa iti iei o marja de eroare de calcul. eu mi-am luat 30% la suta. Adica din cate invitatii dau, scad 30% sa vad numarul final de cati vor veni. Ce sa zic... Cred ca de doua ori pe saptamana visez ca nu vin. Am inceput saptamana asta sa dam si noi invitatiile, oamenii reactioneaza destul de bine...dar pana la venit mai e drum lung!

Cat despre machiaj... o sa fii placut surprinsa. Oricum iti sugerez sa mergi sa faci o proba. Si la fel, un mic sfat... spune-i sa te faca in culori neutre, chiar daca e machiaj de seara sau de mireasa.

oana0810
22.08.2014, 22:03:20
Hey! Vor venii...sunt sigura...o sa fie bine!!! Noi inca mai avem de pregatit..costumul lui...mărturiile...cocardele...si mici mărunțișuri...de saptamana viitoare începem si noi sa impartim invitatiile...voi cum sunteti cu pregătirile? Mai avem 2 luni....yuhuuu:)ti ai luat rochita?

miresici.braila
23.08.2014, 02:07:26
uf,noi nu suntem in tara,abia pe 2 oct ajungem si noi acasa.o sa alergam ca nebunii pana la nunta:((.cand ajungem o s ne luam rochia,costumul,verighetele.sper sa fie bine.voi v ati cumparat rochita?verighetele?:* fetele

oana0810
23.08.2014, 12:58:23
uf,noi nu suntem in tara,abia pe 2 oct ajungem si noi acasa.o sa alergam ca nebunii pana la nunta:((.cand ajungem o s ne luam rochia,costumul,verighetele.sper sa fie bine.voi v ati cumparat rochita?verighetele?:* fetele

eu tocmai mi am luat rochita..ai timp crede ma...la verighete daca nu le cumperi pe loc..comanda dureaza maxim 2 sapt...:*in rest ce mai aveti de organizat?

miresici.braila
23.08.2014, 19:23:32
bravo.si nu ne arati si noua poze cu rochita ta?pai mai trebuie vinul,costumatia baietelului(avem un baiat de 5 anisori),buchetele,florile de pus in piept,aranjamentul la biserica,fum negru,porumbeiii,noi stim ce vrem,acasa o sa fim cu plata.am ales tortul,am cumparat jb,apa,sucurile,martini,.voi cum stati cu pregatirile

oana0810
23.08.2014, 22:59:29
bravo.si nu ne arati si noua poze cu rochita ta?pai mai trebuie vinul,costumatia baietelului(avem un baiat de 5 anisori),buchetele,florile de pus in piept,aranjamentul la biserica,fum negru,porumbeiii,noi stim ce vrem,acasa o sa fim cu plata.am ales tortul,am cumparat jb,apa,sucurile,martini,.voi cum stati cu pregatirile

sa va traiasca!!!!! noi mai avem de rezolvat cu: marturiile, vinul, cocardele, tortul, bautura:)))deci mai avem si noi suficiente..de aceea zic sa nu va panicati..cu rochita promit sa pun pozele zilele acestea..este la ai mei acasa sa nu o vada al meu...aaa si in plus la lucruri de rezolvat mai avem si costumul lui:)):-B cam cati invitati veti avea? te ai hotarat la make up?...eu ma gandeam la una din variante..

miresici.braila
24.08.2014, 00:44:04
multumim.nu va fi o nunta mare vom avea sper cam 80 de persoane asta daca doamne fereste nu o sa mai avem vreun deces printre rude(acum 2 sapt a decedat un unchi).e super machiajul ceva in genu as vrea si eu numai ca eu am ochii mici mici:(

oana0810
24.08.2014, 14:07:01
multumim.nu va fi o nunta mare vom avea sper cam 80 de persoane asta daca doamne fereste nu o sa mai avem vreun deces printre rude(acum 2 sapt a decedat un unchi).e super machiajul ceva in genu as vrea si eu numai ca eu am ochii mici mici:(

offff..imi pare rau...stiu ce spui..si noua ne a murit un bunic acum..si speram sa nu pateasca ceva si un unchi..:( te ai gandit cam cum ai vrea sa fie machiajul?...dar coafura? iti doresc spor in toate si daca te pot ajuta cu ceva sa imi spui :)

miresici.braila
24.08.2014, 19:34:51
http://www.**********/uploads/articole_cms/articole_imagini/florentina123_56/20.01.2014/bridal-hairstyles-2013_24.jpghttp://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/1401/16448/8507418/3/1-1-coc.jpg?width=200&height=300
sper ca am pus bine imaginile,este prima oara cand pun poze.of este greu cu parul meu,de ceva timp imi cade si asa il aveam rar,am firul subtire.imi trebuie o coafura care sa para parul mai bogat si in acelas timp sa fie si coafura mai lejera.machiajul as vrea ceva in genul cum ai pus tu pozele dar acum depinde si de persoana care ne machiaza ce va zice.noua ne plac multe=))dar nu ne avantajeaza mereu tot ce vrem noi.pupici

miresici.braila
24.08.2014, 19:39:16
http://www.**********/uploads/articole_cms/articole_imagini/florentina123_56/20.01.2014/bridal-hairstyles-2013_54.jpghttp://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/1401/16448/8507510/3/bridal-hairstyles-wedding-hairstyles-hairstyle-hairstyles-2011-h.jpg?width=648
offff..imi pare rau...stiu ce spui..si noua ne a murit un bunic acum..si speram sa nu pateasca ceva si un unchi..:( te ai gandit cam cum ai vrea sa fie machiajul?...dar coafura? iti doresc spor in toate si daca te pot ajuta cu ceva sa imi spui :)

oana0810
24.08.2014, 20:32:48
http://www.**********/uploads/articole_cms/articole_imagini/florentina123_56/20.01.2014/bridal-hairstyles-2013_24.jpghttp://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/2/1401/16448/8507418/3/1-1-coc.jpg?width=200&height=300
sper ca am pus bine imaginile,este prima oara cand pun poze.of este greu cu parul meu,de ceva timp imi cade si asa il aveam rar,am firul subtire.imi trebuie o coafura care sa para parul mai bogat si in acelas timp sa fie si coafura mai lejera.machiajul as vrea ceva in genul cum ai pus tu pozele dar acum depinde si de persoana care ne machiaza ce va zice.noua ne plac multe=))dar nu ne avantajeaza mereu tot ce vrem noi.pupici

daaaa:)))stiu ce zici referitor ca nu ne avantajeaza mereu..la prima coafura pe care ai pus o m am oprit si eu:D si sunt intre accea si aceasta atasata...ce i drept parca ma tenteaza si cea de a doua pusa de tine =)):)))...

QueenAndreea
25.08.2014, 09:10:22
Hey! Vor venii...sunt sigura...o sa fie bine!!! Noi inca mai avem de pregatit..costumul lui...mărturiile...cocardele...si mici mărunțișuri...de saptamana viitoare începem si noi sa impartim invitatiile...voi cum sunteti cu pregătirile? Mai avem 2 luni....yuhuuu:)ti ai luat rochita?

Apropo de rochita... da, antamasem ceva si vineri... la o prosteala cu fetele.... am gasit alta. :))))))))))) Asa ca reconfiguram traseul, desi probabil pierdem avansul de 500 de lei. Asta e.
Am inceput cu invitatiile si e chinuiala naibii... Weekendul asta doar asta am facut... Du-te la fiecare, hlizeste-te, etc...
Mai avem de luat costumul lui, cazarea si eventual transportul pentru familia mea. In rest sunt cu toate gata! Ma rog, sa speram ca nu mai mai razgandesc eu cu rochia!<:-P

oana0810
25.08.2014, 22:27:09
Apropo de rochita... da, antamasem ceva si vineri... la o prosteala cu fetele.... am gasit alta. :))))))))))) Asa ca reconfiguram traseul, desi probabil pierdem avansul de 500 de lei. Asta e.
Am inceput cu invitatiile si e chinuiala naibii... Weekendul asta doar asta am facut... Du-te la fiecare, hlizeste-te, etc...
Mai avem de luat costumul lui, cazarea si eventual transportul pentru familia mea. In rest sunt cu toate gata! Ma rog, sa speram ca nu mai mai razgandesc eu cu rochia!<:-P
:)))) andreea ma bine dispui mereu când îmi scrii:)) cum e acum rochita?
Si mie mi se pare o porcărie...sa merg pe la toti...sunt asa multi...nu putem sa le trimitem invitatia prin posta?:)))... Durează să stai sa te duci pe la fiecare, sa mai stai si de vorba...sa dai invitatia si sa pleci nu merge?:)))

miresici.braila
26.08.2014, 00:12:25
Si mie mi se pare o porcărie...sa merg pe la toti...sunt asa multi...nu putem sa le trimitem invitatia prin posta?:)))... Durează să stai sa te duci pe la fiecare, sa mai stai si de vorba...sa dai invitatia si sa pleci nu merge?:)))
noi am scapat de tot greul acesta;-)se vor duce parintii nostri,asteptam si noi dupa ce vor termina ce zic parintii sper sa avem vesti bune:-s

QueenAndreea
26.08.2014, 08:51:57

Asa mi-as fi dorit si eu, sa le dau factura si gata, dar cica nu merge asa! :((( Merge al naibii de greu, de azi mi-am propus sa fac grupuri, ne vedem la o bere si ii lovesc pe toti o data. Cel mai naspa e cu rude de gradul 1534 pe care nu le-ai mai vazut de cand erai mica, dar nah... sper sa fie totul in regula. Important e ca majoritatea au fost anuntati de mult ca ne nuntim asa ca se asteapta. Cred ca de cateva luni sunt pe aspacardin. Prin posta... nu stiu ce sa zic... Cred ca voi incerca si asa. Oricum sunt maximd e disperata cu numarul de invitati. daca nu vin? Deja visez noaptea nunti ratate. :))))

Cat despre rochie... am trecut de la o sirena mega simpla la maxim de pufosenie princess. Adica total diferit.
Ideea este ca eu anul trecut am probat niste rochii, sirena si princess. Eram cu 8 kile mai grasa si in aia princess aratam ca un caltabos. Asa ca pur si simplu mi-am scos din cap ca as putea purta asa ceva. Nici nu m-am mai uitat dupa astfel de rochii... Sambata la o prosteala cu fetele am zis sa probez niste pufosenii si surpriza... aratam genial... Asa ca am reconfigurat traseul si mi-am ales o rochie superba...

Voi cum stati cu pregatirile?

QueenAndreea
26.08.2014, 08:56:21
daaaa:)))stiu ce zici referitor ca nu ne avantajeaza mereu..la prima coafura pe care ai pus o m am oprit si eu:D si sunt intre accea si aceasta atasata...ce i drept parca ma tenteaza si cea de a doua pusa de tine =)):)))...

M-am gandit si eu la a doua varianta ca e foarte romantica... dar nu sunt convinsa ca va sta parul asa toata noaptea. Buclele alea lejere se vor desface. Am avut o prietena cu un rateu maxim la coafura, dupa sedinta foto deja se desfacuse cocul. nici nu ajunsese la biserica.

Eu am ales ce am pus mai jos si machiajul tot in genul acela. Vreau ochiiiii maaaaaaaaaaaaaari si buzele pe nude. Ma feresc de rujuri aprinse desi imi sta foarte bine. Nu de alta, dar mai mananci, mai bei... Stam cu stres sa ne punem ruj pe buze?

georgy89
26.08.2014, 17:55:41
Asa mi-as fi dorit si eu, sa le dau factura si gata, dar cica nu merge asa! :((( Merge al naibii de greu, de azi mi-am propus sa fac grupuri, ne vedem la o bere si ii lovesc pe toti o data. Cel mai naspa e cu rude de gradul 1534 pe care nu le-ai mai vazut de cand erai mica, dar nah... sper sa fie totul in regula. Important e ca majoritatea au fost anuntati de mult ca ne nuntim asa ca se asteapta. Cred ca de cateva luni sunt pe aspacardin. Prin posta... nu stiu ce sa zic... Cred ca voi incerca si asa. Oricum sunt maximd e disperata cu numarul de invitati. daca nu vin? Deja visez noaptea nunti ratate. :))))

La fel si eu, ajunsesem sa visez in fiecare noapte ca se intampla cate ceva nasol la nunta, in principiu ca nu vin invitatii :)). Legat de inmanarea invitatiilor, noi avem si acum vreo 2 cupluri cu care nu am reusit sa ne vedem sa le dam invitatiile, din cauza programului. Si mai e mai putin de o luna pana la nunta! Stiu de nunta si au spus ca vin. Sper sa nu avem surprize :p

QueenAndreea
27.08.2014, 08:43:59
La fel si eu, ajunsesem sa visez in fiecare noapte ca se intampla cate ceva nasol la nunta, in principiu ca nu vin invitatii :)). Legat de inmanarea invitatiilor, noi avem si acum vreo 2 cupluri cu care nu am reusit sa ne vedem sa le dam invitatiile, din cauza programului. Si mai e mai putin de o luna pana la nunta! Stiu de nunta si au spus ca vin. Sper sa nu avem surprize :p

Doamne ajuta sa fie totul bine!

oana0810
28.08.2014, 13:29:13
Doamne ajuta sa fie totul bine!

Fetelor trebuie sa avem incredere ca va fii bine!! Desi..mie deja 2 persoane mi au zis ca nu pot venii...parca mi s a rupt sufletul...asta e..trebuie sa trecem peste..hey! V ati gandit la tort?

QueenAndreea
28.08.2014, 13:33:31
Fetelor trebuie sa avem incredere ca va fii bine!! Desi..mie deja 2 persoane mi au zis ca nu pot venii...parca mi s a rupt sufletul...asta e..trebuie sa trecem peste..hey! V ati gandit la tort?

Daaaa, l-am si ales deja. Va fi o explozie de simturi. Nu este chiar gustul clasic de tort de nunta, fiind un pic mai acrisor. Va fi mega deosebit: ori il iubesti ori il urasti! Daca il urasc invitatii, MORE FOR US! Sa-ti explic: totul este mousse... si avem kiwi, maracuja, fructul pasiunii si tofiffee! Iar de aratat, va arata asa.
Bine, va costa si mult. 100 lei/kg. Faza e ca numai martipanul e de 5 kile. Eu cred ca ma va duce in 2000 de lei. La asta n-am facut rabat.

oana0810
28.08.2014, 16:45:29
Daaaa, l-am si ales deja. Va fi o explozie de simturi. Nu este chiar gustul clasic de tort de nunta, fiind un pic mai acrisor. Va fi mega deosebit: ori il iubesti ori il urasti! Daca il urasc invitatii, MORE FOR US! Sa-ti explic: totul este mousse... si avem kiwi, maracuja, fructul pasiunii si tofiffee! Iar de aratat, va arata asa.
Bine, va costa si mult. 100 lei/kg. Faza e ca numai martipanul e de 5 kile. Eu cred ca ma va duce in 2000 de lei. La asta n-am facut rabat.

Curcubeu pe cerul gurii!!!! Si eu tot ceva acrisor vreau..oare nu putem pune altceva in loc de martipan?..:(

QueenAndreea
29.08.2014, 08:51:42
Curcubeu pe cerul gurii!!!! Si eu tot ceva acrisor vreau..oare nu putem pune altceva in loc de martipan?..:(

Poti face varianta cu tort fals... Din cate stiu, straturile sunt de carton ceva si este un singur strat cu tortul pe care il si tai. Eu nu am discutat de asta. Teoretic eu la 120 de persoane am nevoie de 12 kile de tort, dar cu inca 5 la martipan ma duce la 17 kile...plus ce mai fura ei, ca deh, suntem in Romania... ma astept la 2000 de lei.
Daca vrei, iti recomand firma cu care lucrez eu pentru tort. Chiar sunt buni pe asa ceva. De exemplu, tot procesul pentru mousse dureaza undeva la 2 saptamani si au numai produse de super calite... ciocolata cu adevarat belgiana si restul...

miresici.braila
30.08.2014, 12:00:25
am ales si noi tortul este f frumos,nu am poze sa va arat,:(pe net au scos unele poze cu anumite torturi de nunta,aniversare ,copii nu stiu d c,dar va pun dupa nunta(asta daca o sa mai intre vreo miresica pe aici dupa nunta).voi cum stati cu valsul pt la nunta?ce v ati ales?noi vom dansa tiempo de vals .suntem tare mandri de noi ca am reusit sa invatam singurei acasa.voi pe ce melodie veti dansa?

QueenAndreea
01.09.2014, 11:01:57
am ales si noi tortul este f frumos,nu am poze sa va arat,:(pe net au scos unele poze cu anumite torturi de nunta,aniversare ,copii nu stiu d c,dar va pun dupa nunta(asta daca o sa mai intre vreo miresica pe aici dupa nunta).voi cum stati cu valsul pt la nunta?ce v ati ales?noi vom dansa tiempo de vals .suntem tare mandri de noi ca am reusit sa invatam singurei acasa.voi pe ce melodie veti dansa?

Noi am inceput sa luam cursuri de grup sa invatam mai multe dansuri.

Si ne-am luat si 5 sedinte particulare. Vom dansa pe Celine Dion - Beauty and the Beast. :))

oana0810
03.09.2014, 21:12:49
Noi am inceput sa luam cursuri de grup sa invatam mai multe dansuri.

Si ne-am luat si 5 sedinte particulare. Vom dansa pe Celine Dion - Beauty and the Beast. :))

uuu ce dragutz..noi ne-am apucat sa invatam vals vienez...oricum, e amuzant fiecare moment din dans...:D..voi..aveti pleca in luna de miere?..sau saptamana mai bine zis?:))

QueenAndreea
04.09.2014, 08:43:48
uuu ce dragutz..noi ne-am apucat sa invatam vals vienez...oricum, e amuzant fiecare moment din dans...:D..voi..aveti pleca in luna de miere?..sau saptamana mai bine zis?:))

Sincer, inca nu ne-am gandit. Vrem sa terminam mai intai cu nunta si nu stiu daca o sa-mi permit sa dau 2000-3000 de euro pe asa ceva. Mai intai sa ne luam o casuta ceva. Poate la anul prin mai-iunie sa plecam intr-o luna de miere..
Ne-am gandit totusi sa plecam cateva zile dupa nunta prin tara si am gasit doua variante care mi s-au parut foarte misto.
Prima ar fi conacul Polizu...pe la Iasi.
Si varianta preferata de mine este un conac al nu stiu carui conte, Zabola se numeste. Este deosebit de frumos.
Voi ce ati pregatit?

miresici.braila
04.09.2014, 23:49:36
nici noi nu ne am gandit la luna de miere.nici prin cap nu imi mai trece altceva decat nuntaaaaaaa:-scred ca o sa raman fara par in cap:-s de la stres.un unchi a murit acum o luna,un alt unchi a fost operat deja de doua ori in 3 luni(sper sa nu pateasca si el ceva pana la nunta:-s)sotul unei prietene a plecat in strainatate si a zis k nu vine singura,unii vin in oct acasa si pleca inainte de nunta ca nu pot sta mai mult.niste prieteni au motul copilului in aceiasi zi cu nunta noastra era sa scap tel din mana can mi au zis.restaurantul nostru este de 180 pers,cred ca pana pe 1 noiembrie o sa confirme vreo 70 cred eu.ce ma fac ?o s fie restaurantul gol:((:((:((:((

QueenAndreea
05.09.2014, 08:43:12
nici noi nu ne am gandit la luna de miere.nici prin cap nu imi mai trece altceva decat nuntaaaaaaa:-scred ca o sa raman fara par in cap:-s de la stres.un unchi a murit acum o luna,un alt unchi a fost operat deja de doua ori in 3 luni(sper sa nu pateasca si el ceva pana la nunta:-s)sotul unei prietene a plecat in strainatate si a zis k nu vine singura,unii vin in oct acasa si pleca inainte de nunta ca nu pot sta mai mult.niste prieteni au motul copilului in aceiasi zi cu nunta noastra era sa scap tel din mana can mi au zis.restaurantul nostru este de 180 pers,cred ca pana pe 1 noiembrie o sa confirme vreo 70 cred eu.ce ma fac ?o s fie restaurantul gol:((:((:((:((

Fii pozitiva! cine vrea sa fie alaturi de tine, va fi!

oana0810
05.09.2014, 20:41:26

Si pe mine m au anuntat deja doua persoane ca nu pot venii...dintre care..una este prietena mea cea mai buna..si nici sora mea care nu este in tara nu poate venii...si am plâns..tare mult..si al meu cand m a vazut.
.mi a explicat..nunta trebuie sa fie cea mai frumoasă zi din viata noastra...si nu trebuie sa ma amarasc asa ca nu vor venii oameni..si mie imi este o teama...îngrozitoare...dar...trebuie sa fim optimiste..nici noi nu ne am gandit...eu sincer...chiar nu as mai vrea..sper doar sa ne acoperim tot dupa nunta( restul de bani la lăutari + meniuri+ diferenta foto-video)...si gata.. trebuie sa avem incredere ca va fii bine!!!! Fiti puternice dragele mele!!!

miresici.braila
06.09.2014, 00:43:01
ai dreptate,oricum ar fi trebuie sa fim fericite in acea zi.daca vom sta suparate sau vom plange nu putem rezolva problemele toate.speram sa fie bine.cati vor fi vor fi dar cei care nu vor veni sa nu indrazneasca sa vina dupa poze,dvd uri ca e vai de ei:Dmireoiu ,sunteti pregatiti ,,sufleteste,, in caz ca trebuie sa platiti dupa nunta lautari,foto,meniuri?noi pana acum nu am luat in calcul si posibilitatea asta:Osperam sa nu fie nevoie:(

oana0810
06.09.2014, 16:15:47
ai dreptate,oricum ar fi trebuie sa fim fericite in acea zi.daca vom sta suparate sau vom plange nu putem rezolva problemele toate.speram sa fie bine.cati vor fi vor fi dar cei care nu vor veni sa nu indrazneasca sa vina dupa poze,dvd uri ca e vai de ei:Dmireoiu ,sunteti pregatiti ,,sufleteste,, in caz ca trebuie sa platiti dupa nunta lautari,foto,meniuri?noi pana acum nu am luat in calcul si posibilitatea asta:Osperam sa nu fie nevoie:(

Offf...sincer...nu suntem pregatiti nici sufleteste nici material:))))...imi e teroare de acest gand....tare....speram sa fie bine...trebuie...daca nu:) spălăm vasele:)))

QueenAndreea
08.09.2014, 11:14:57
Offf...sincer...nu suntem pregatiti nici sufleteste nici material:))))...imi e teroare de acest gand....tare....speram sa fie bine...trebuie...daca nu:) spălăm vasele:)))

Si noi ne gandim la treaba asta, dar vom fi cat de cat pregatiti inainte pentru vreo 30-40 de meniuri. Si eu sper sa imi scot cheltuielile, dar cel mai mult sper sa imi vina invitatii la nunta. Tot dau din invitatii si mi se pare ca nu se mai termina, nici macar jumate din ele n-am dat. Sper sa termin saptamana asta.
Incep sa ma ia fibrilatiile si deja am mari probleme cu rochia si nu stiu ce sa mai fac.

oana0810
10.09.2014, 19:54:28
Si noi ne gandim la treaba asta, dar vom fi cat de cat pregatiti inainte pentru vreo 30-40 de meniuri. Si eu sper sa imi scot cheltuielile, dar cel mai mult sper sa imi vina invitatii la nunta. Tot dau din invitatii si mi se pare ca nu se mai termina, nici macar jumate din ele n-am dat. Sper sa termin saptamana asta.
Incep sa ma ia fibrilatiile si deja am mari probleme cu rochia si nu stiu ce sa mai fac.

Off....eu am o sinuzita acută de m a pus la pat...ce probleme ai cu rochita?:(

miresici.braila
10.09.2014, 22:19:46
off fetelor si eu sunt suparata rau.soacra mea e dusa rau.noi ai spunem sa duca invitatiile ea nu vrea:(cik este prea devreme.si in seara asta am vorbit cu un var de al sotului si el nici nu stia ca are nunbta,mama lui doar ce a venit de la piatra neamt de acolo si nu a vorbit cu nimeni nimic.imi vine sa plang,sa tip,sotu meu nu are nici o vina ca mama lui este asa.abia astept sa ajung acasa,sa vezi nora si soacra in actiune ca deja gata asta a pus capac:(:(:(:(:(:(

oana0810
12.09.2014, 11:36:10
off fetelor si eu sunt suparata rau.soacra mea e dusa rau.noi ai spunem sa duca invitatiile ea nu vrea:(cik este prea devreme.si in seara asta am vorbit cu un var de al sotului si el nici nu stia ca are nunbta,mama lui doar ce a venit de la piatra neamt de acolo si nu a vorbit cu nimeni nimic.imi vine sa plang,sa tip,sotu meu nu are nici o vina ca mama lui este asa.abia astept sa ajung acasa,sa vezi nora si soacra in actiune ca deja gata asta a pus capac:(:(:(:(:(:(

Si eu sunt foarte supărata pe socrii mei...tata trebuia sa ia whiskey ul si băutură pt femei si socrul meu vinul. Atat!!! Si cand i am spus ca am prefera sa fie imbuteliat si nu la carafa..ne-a spus ca daca ne permitem să luăm ce vrem...urat!!!... Deci...te inteleg...mai anunta si tu pe facebook pe cine poti..si nu stiu...incearca sa ii mai explici odata ca ai prefera sa le împartă de acum...:( voi cum serviti vinul? La carafa sau imbuteliat?... Vai de soacrele noastre sa ne apuce pe noi nervii:))

miresici.braila
13.09.2014, 13:28:02
noi o sa servim vin la carafa,cunoastem pe cineva care are crama si am mai cumparat de acolo este f bun.am zis sa cumparam 70 l si costa 7 lei litrul.nu ne am gandit sa luam imbuteliat dar daca gasim ceva bun acasa si la pret ok este posibil.mai bine ca parintii mei si socrii nu cumpara nimic ca altfel vai de vinul care mi l cumpara soacra mea:))o sa am eu grija de soacra mea dupa nunta,poate o las fara rochie inainte de nunta:))ca asa de idioata sunt ca i am zis k ai cumparam noi tinuta de nunta cand ajungem acasa.eu inca mai caut pe net o firma de naranjamente pt buchete,aranjare biserica,balon jumbo,arcada la restaurant.mai am o groaza de facut.voi cum stati cu pregatirile.mie imi este cel mai frica din cauza rochitei ca am putin timp la dispozitie sa caut:((.spor la pregatiri

oana0810
14.09.2014, 22:08:48
noi o sa servim vin la carafa,cunoastem pe cineva care are crama si am mai cumparat de acolo este f bun.am zis sa cumparam 70 l si costa 7 lei litrul.nu ne am gandit sa luam imbuteliat dar daca gasim ceva bun acasa si la pret ok este posibil.mai bine ca parintii mei si socrii nu cumpara nimic ca altfel vai de vinul care mi l cumpara soacra mea:))o sa am eu grija de soacra mea dupa nunta,poate o las fara rochie inainte de nunta:))ca asa de idioata sunt ca i am zis k ai cumparam noi tinuta de nunta cand ajungem acasa.eu inca mai caut pe net o firma de naranjamente pt buchete,aranjare biserica,balon jumbo,arcada la restaurant.mai am o groaza de facut.voi cum stati cu pregatirile.mie imi este cel mai frica din cauza rochitei ca am putin timp la dispozitie sa caut:((.spor la pregatiri

eu rochia mi am cumparat o intr o singura zi..de fapt...a fost prima probata...si ea a ramas...am probat si sirena si printesa..asa iti recomand si tie..sa nu pleci pornita la un gen mai intai sa incerci...a fost..un sentiment..placut, unic..am simtit ca ea e a mea :D si pentru rochia soacrei...poti sa ii iei una care sa fie urata:)))urataaaaa si sa i o dai spunandui ca ai fii foarte fericita sa o poarte, ba chiar ca ai fii tare dezamagita sa nu o poarte:)))mai avem..marturii, costumul lui, sa punem la punct aranjamentele, cocarde, analize, pantofii, bijuteriile, tortul, bautura...off cate mai sunt:)))

miresici.braila
15.09.2014, 01:40:11
eu rochia mi am cumparat o intr o singura zi..de fapt...a fost prima probata...si ea a ramas...am probat si sirena si printesa..asa iti recomand si tie..sa nu pleci pornita la un gen mai intai sa incerci...a fost..un sentiment..placut, unic..am simtit ca ea e a mea :D si pentru rochia soacrei...poti sa ii iei una care sa fie urata:)))urataaaaa si sa i o dai spunandui ca ai fii foarte fericita sa o poarte, ba chiar ca ai fii tare dezamagita sa nu o poarte:)))mai avem..marturii, costumul lui, sa punem la punct aranjamentele, cocarde, analize, pantofii, bijuteriile, tortul, bautura...off cate mai sunt:)))
asa ar merita soacra mea=))cu tortul am aranjat nasii au fost dragutzi sa ne ajute cu el,marturiile le am cumparat de aici,bautura am terminat cu ea,noi am cumparat jb.tu ai open bar sau cumperi bautura?am gasit porumbei pentru la iesirea din biserica care ies dintr un aranjament special si la pret ok si poate negociem putin pt fum greu pentru vals.mai avemputin si in doua sapt ajungem si noi acasa,avem o gramada de lucruri de facut:-s

oana0810
20.09.2014, 22:03:39
asa ar merita soacra mea=))cu tortul am aranjat nasii au fost dragutzi sa ne ajute cu el,marturiile le am cumparat de aici,bautura am terminat cu ea,noi am cumparat jb.tu ai open bar sau cumperi bautura?am gasit porumbei pentru la iesirea din biserica care ies dintr un aranjament special si la pret ok si poate negociem putin pt fum greu pentru vals.mai avemputin si in doua sapt ajungem si noi acasa,avem o gramada de lucruri de facut:-s

off...si noi am vrea fum greu dar din cate am inteles e cam scump...pe la voi cat costa? noi vom cumpara bautura...este mai ok..si in plus ca noi vrem sticle mai mici de suc..nu de 2,5 :D avem si noi niste probleme 8-} yuhuu inca putin si veniti acasa :D

miresici.braila
21.09.2014, 13:14:08
off...si noi am vrea fum greu dar din cate am inteles e cam scump...pe la voi cat costa? noi vom cumpara bautura...este mai ok..si in plus ca noi vrem sticle mai mici de suc..nu de 2,5 :D avem si noi niste probleme 8-} yuhuu inca putin si veniti acasa :D
gagico si noi vrem fum negru:-<am cauatat pe net si am gasit in braila fum negru cu 4mil pentru vals si tort,cred ca acasa la agentii este posibil sa gasim mai ieftin(speram)nici noi nu am luat sticle de 2,5:Dam gasit la promotie cola la 1l in carrefour si fanta.nu stim ce suc fara acid sa luam,un suc cu pulpa cred ca o sa ajungem acsa si o s ne hotaram noi.eu ma rog s nu ploua pe 1 noiembrie,poate sa fie frig(nu se vede frigul in poze=))dar daca ploua e jaleeeee imi da toate planurile pt sedinta foto peste cap.sper sa imi gasesc pantofi repede eu port marimea 35=))=))

oana0810
23.09.2014, 11:21:40
gagico si noi vrem fum negru:-<am cauatat pe net si am gasit in braila fum negru cu 4mil pentru vals si tort,cred ca acasa la agentii este posibil sa gasim mai ieftin(speram)nici noi nu am luat sticle de 2,5:Dam gasit la promotie cola la 1l in carrefour si fanta.nu stim ce suc fara acid sa luam,un suc cu pulpa cred ca o sa ajungem acsa si o s ne hotaram noi.eu ma rog s nu ploua pe 1 noiembrie,poate sa fie frig(nu se vede frigul in poze=))dar daca ploua e jaleeeee imi da toate planurile pt sedinta foto peste cap.sper sa imi gasesc pantofi repede eu port marimea 35=))=))

Haha:))35!!! Ne potrivim...si eu la fel...ba chiar 34...mi am luat pantofiori de la veronesse...am dat 290 de lei...si sunt tare frumusei...daca vrei sa vorbim mai des da mi add pe facebook: oana iosca :*

QueenAndreea
23.09.2014, 12:00:19
Si eu tot 35 port!!!!

:)))
Hai sa va spun ce-am mai facut in ultima perioada. Suntem in continuare pe ultima suta de metri cu invitatiile! E lucrul pe care il urasc cel mai mult. Eu am fost anchlozata de spate vreo 10 zile, n-am mai fost nici la dansuri de 1000 de ani. Mai avem putin cu invitatiile si gata. Vom incepe cam in doua saptamani cu confirmarile si sa vezi nebunia naibii atunci.
Mi-am dat comanda la rochita, pe 15 octombrie merg la prima proba. Mai am de luat cazarea, dar asta dupa confirmari. Prietena mea cea mai buna care e si dra de onoare mi-a facut figura si s-ar putea sa nu vina. sunt neagra de suparare. Recunosc ca imi tataie curisorul rau cu numarul de invitati. Doamne ajuta sa fie bine.
Trebuie sa mai facem degustarea la meniu, sa luam cadoul nasilor si costumul lui domnul Print.
De asemenea, trebuie sa vedem ce facem cu dansul vietii.
Cat despre soacre... nu mai zic.... nu aveti idee ce am eu la usa.

QueenAndreea
23.09.2014, 12:01:50
Ah si tot din cauza vremii... am inteles ca or sa fie 13 grade pe 1 noiembrie, mi-am stabilit sedinta foto in interior. Va sugerez sa va luati in considerare si aspectul asta si sa aveti ceva pregatit, mai ales daca necesita programare, aprobare sau plata.

QueenAndreea
29.09.2014, 10:03:20
Fetelor, sunteti bine? Ma simt sedusa si abandonata... =((

QueenAndreea
10.10.2014, 11:17:41
Feteloooor, am intrat pe ultima suta de metri!!!!

QueenAndreea
17.10.2014, 10:14:01
Rochita mea e gataaaaaa!!!!! Dupa ce am vazut cum lucreaza, recomand cu mare drag White Lady!

oana0810
17.10.2014, 13:55:13
Rochita mea e gataaaaaa!!!!! Dupa ce am vazut cum lucreaza, recomand cu mare drag White Lady!

Ce frumoasa e!!!!! Te prinde super stilul prințesă!!!!cum stai cu emoțiile?

lorecita_29
17.10.2014, 14:45:36

este superba rochita ta :x ti se potriveste de minune
sa ti aduca mult noroc !

QueenAndreea
21.10.2014, 11:08:00
Fetelor, emotiile sunt infernal de mari, mai ales cu numarul de invitati pe care nu cred ca o sa-l facem. In acest moment ne rugam la Dumnezeu sa avem macar peste 100, daca nu avem 120. :(

QueenAndreea
22.10.2014, 09:23:32
Fetelor, voi cum stati cu numarul de invitati? Eu am plans ieri toata ziua ca nu ne facem numarul de invitati...

crissa20
22.10.2014, 20:36:11
Fetelor, voi cum stati cu numarul de invitati? Eu am plans ieri toata ziua ca nu ne facem numarul de invitati...

Nu are rost sa te superi acum inainte de nunta din cauza asta. Bucura-te de cei care vor veni si care vor cu adevarat sa fie alaturi de voi. Sunt sigura ca intr-un final veti iesi bine cu cheltuielile, ptr ca din cate am vazut la subiectul "cat ne costa o nunta" ai prins niste oferte foarte bune si nu ai aruncat cu banii. Atata timp cat nu te gandesti ca faci nunta pentru banii, eu zic ca o sa fie bine. Important este sa te simti tu bine, sa iasa totul asa cum ti-ai dorit si sa fie cea mai fericita zi. :)

QueenAndreea
23.10.2014, 09:46:12
Nu are rost sa te superi acum inainte de nunta din cauza asta. Bucura-te de cei care vor veni si care vor cu adevarat sa fie alaturi de voi. Sunt sigura ca intr-un final veti iesi bine cu cheltuielile, ptr ca din cate am vazut la subiectul "cat ne costa o nunta" ai prins niste oferte foarte bune si nu ai aruncat cu banii. Atata timp cat nu te gandesti ca faci nunta pentru banii, eu zic ca o sa fie bine. Important este sa te simti tu bine, sa iasa totul asa cum ti-ai dorit si sa fie cea mai fericita zi. :)

Multumesc mult de sfaturi! Am plans pentru ca majoritatea care ne-au refuzat sunt familie si prieteni apropiati si nu ma asteptam la asa ceva. Cat despre cheltuieli, ar trebui sa ne descurcam. Eu cred ca mi-am facut niste calcule foarte bune si am tras intr-adevar de oferte.
Doamne ajuta sa fie o zi minunata!

oana0810
23.10.2014, 21:43:17
Multumesc mult de sfaturi! Am plans pentru ca majoritatea care ne-au refuzat sunt familie si prieteni apropiati si nu ma asteptam la asa ceva. Cat despre cheltuieli, ar trebui sa ne descurcam. Eu cred ca mi-am facut niste calcule foarte bune si am tras intr-adevar de oferte.
Doamne ajuta sa fie o zi minunata!

...si pe mine ma doare sufletul pt fiecare nu auzit...dar...numai plâng in mine...accept răspunsul si merg mai departe...trebuie sa ne întărim..:* hai sa fim fericite ca se aproprie ziuaaaaaaa:*.

QueenAndreea
24.10.2014, 09:45:53
Onutz, mai e putin!!! cum te descurci?

ramurik24
24.10.2014, 13:04:14
frumoasa rochita, felicitari ! :*:* nu te mai necaji cu invitatii, oricum nu mai ai ce face...; sa fie o zi frumoasa cu soare afara, sa va simtiti bine si sa va bucurati de ziua aia, doar e una :D:gen_05::rocking: ; pe 2 merg si eu la un botez la niste prieteni, asa ca vom petrece in acelasi ton! te pup

oana0810
25.10.2014, 16:32:27
Onutz, mai e putin!!! cum te descurci?

Inca nu si a luat costum al meu:)) mai avem mărunțișuri...mai avem o repetitie la dansuri....sunt cam trista ca mie nu imi vor venii multe persoane..dar asta e...noi sa fim fericiti nu?:* ...nu imi vine sa cred...ninge!!!! Tu cum esti? Emotii?? Te pupic

QueenAndreea
26.10.2014, 09:47:09
Inca nu si a luat costum al meu:)) mai avem mărunțișuri...mai avem o repetitie la dansuri....sunt cam trista ca mie nu imi vor venii multe persoane..dar asta e...noi sa fim fericiti nu?:* ...nu imi vine sa cred...ninge!!!! Tu cum esti? Emotii?? Te pupic

Imense emotii! Noi suntem cun 20 de meniuri pe minus, al meu si-a luat costum, mai avem pantofii si cateva camere pt cazare. In rest e totul gata. Coregrafia pt dans am facut-o singuri.

bratu.nicoleta
04.11.2014, 18:05:43
Buna fetelor,
Am urmarit intens discutiile de pe acest forum..incat mi-am facut curaj sa va scriu si eu despre nunta mea.
A avut loc pe 1 noiembrie 2014 la Cercul Militar National din Bucuresti.
Biserica am avut-o la ora 18:00 si ora sosirii invitatilor la 20:00 .
Recunosc ca a fost o nunta de vis,care a trecut extraordinar de repede avand in vedere ca ne-am pregatit 1 an de zile inainte.
Incep prin a va spune ca rochia de mireasa mi-am luat-o din "Europa",iar cei/cele care spun ca acolo nu gasesti rochia de mireasa mult dorita se inseala amarnic....
Costumul de ginere l-am luat de la Moda Aliss din Unirea Shopping Center,unul clasic negru si foarte frumos.
Acesoriile,pantofi si alte cele le-am luat de la diferite magazine din Bucuresti....
Am lucrat cu o firma de decoratiuni nunti si evenimente care nu am ce sa le reprosez....mi-au decorat sala extrem de frumos...buchetele au fost superbe iar lumanarile la fel..am folosit cocarde naturale pentru mire ,nas,si familie..Cei cu decoratiunile se numesc ( ii gasiti pe facebook ) Nunti Ploiesti - decoratiuni si aranjamente sau site-ul http://www.e-aranjamentenunti.ro/
Fotograf-cameraman au fost sot si sotie si au facut o treaba nemaipomenita..nu stiu sa va zic cum se numesc ,ei au fost si la niste rude din partea sotului si asa i-am luat la noi la nunta
Ca muzica am avut un taraf excelent...Taraful George Ness ..nu regretati daca ii contactati...fac un show de exceptie !! Isi merita toti banii ...si anume 1800 de euro ( cu multe negocieri...pretul este mult mai mare).
Machiajul a fost realizat de Vivi Make-up Artist si ma coafat prietenul ei Louis Hairstylist...au facut o treaba f buna si m-au transformat intr-o printesa :D
Am avut un numar de 120 de persoane ...dintre care nu ne-au sosit 6 persoane... :) care deja confimasera ca vin...
Cu toata acestea...a fost o nunta superba ...mancare din cate am inteles de la lume a fost f buna,le-au placut ideea noastra de marturi (o poza cu fiecare in parte scoasa "la minut") :)) !
Am terimnat cu bine si nici nu am ramas datori..nu am facut mii de euro...s-au strans niste banuti pe care ii pastram pentru anumite chestii neprevazute...
Daca aveti intrebari va stau la dispozitie ...va pup miresici :*

bratu.nicoleta
04.11.2014, 18:09:30
Va pun si cateva poze :D

QueenAndreea
05.11.2014, 11:09:35
Cateva poze de pe telefoane si de la mine :P

lorelay_k
05.11.2014, 11:50:48
Sunteti foarte frumoase amandoua! Felicitari!

ramurik24
05.11.2014, 23:57:00
Felicitari..ai fost foarte frumoasa :) cum a decurs totul? pana la urma cati invitati ati avut? servirea si mancarea au fost ok? astept un feedback pt muzica :D
Casa de piatra si sa fiti sanatosi! pup

QueenAndreea
07.11.2014, 18:33:23
Felicitari..ai fost foarte frumoasa :) cum a decurs totul? pana la urma cati invitati ati avut? servirea si mancarea au fost ok? astept un feedback pt muzica :D
Casa de piatra si sa fiti sanatosi! pup

Pana la urma am avut doar 95 de invitati si am platit 105. Servirea mpecabila, toata lumea ne spune si acum de cat de bine a fost. Mancarea mai buna ca la degustare. Muzica se putea mai bine. I-a intrat lui in cap ca am tineret si m-a rupt pe muzica de club. Noroc ca am alternat cu cantareata. Deci atentie cu dj ul si discutat f clar.

QueenAndreea
14.11.2014, 09:16:31
Fetelor, cum a fost nunta?