PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor de AUGUST 2015

mada_m90
01.10.2014, 19:49:55
Pentru ca sunt o miresica de august 2015 si am vazut ca sunt multe miresici care au nunta in aceeasi luna, am zis sa deschid acest subiect pentru a ne mai sfatui, ajuta si mai ales pentru a incerca sa nu uitam nimic legat de pregatiri :)

cristina_mocanu
01.10.2014, 21:28:44
Pentru ca sunt o miresica de august 2015 si am vazut ca sunt multe miresici care au nunta in aceeasi luna, am zis sa deschid acest subiect pentru a ne mai sfatui, ajuta si mai ales pentru a incerca sa nu uitam nimic legat de pregatiri :)

Ma alatur si eu miresicilor de august 2015 :)...Timpul trece atat de repede si mai sunt atat de multe de facut. Am rezolvat cu restaurantul, cu muzica si fotograful. Urmeaza sa vedem cine va dori sa ne naseasca pt ca am avut parte si de primul refuz :(

mada_m90
01.10.2014, 21:54:49
Ma alatur si eu miresicilor de august 2015 :)...Timpul trece atat de repede si mai sunt atat de multe de facut. Am rezolvat cu restaurantul, cu muzica si fotograful. Urmeaza sa vedem cine va dori sa ne naseasca pt ca am avut parte si de primul refuz :(
Stai linistita, iti vei gasi si nasi! Nu te descuraja!

LuizaLR
05.10.2014, 11:57:40
si noiiiiii <:-P AUGUST 2015 <:-P
avem deja restaurantul , foto si video :D
Acuma is in cautarea salonului unde sa ma fac frumoasta pentru sotul meu :P :))

Miss_B
05.10.2014, 21:41:24
Pot sa ma alatur si eu? ;;) Chiar daca sunt la sfarsitul lunii iulie,nu ar avea rost un topic nou zic eu,ma incadrez si aici :))

Avansurile bifate pana acum:restaurant,foto/video,decoratiuni,biserica,muzica
Refuzuri nasi: pana acum 3 cupluri,deci stam bine :))

mada_m90
06.10.2014, 00:08:13
Pot sa ma alatur si eu? ;;) Chiar daca sunt la sfarsitul lunii iulie,nu ar avea rost un topic nou zic eu,ma incadrez si aici :))

Avansurile bifate pana acum:restaurant,foto/video,decoratiuni,biserica,muzica
Refuzuri nasi: pana acum 3 cupluri,deci stam bine :))
Te primim, cum sa nu??! :)) ai rabdare cu nasii ca iti vei gasi, sunt sigura

Miss_B
06.10.2014, 18:29:43
mada_m90 ,sper :)) ^:)^

roxxana_s
06.10.2014, 19:35:45
Am dat avans la restaurant si la biserica.N-avem nasi.SIi sper saptam. asta sa gasim foto-video.

iuliasept
07.10.2014, 15:54:24
Salut toate miresicile de august!
Noi am rezolvat cu restaurantul, foto, video si muzica. In ceea ce priveste nasii s-au oferit deja 2 cupluri sa ne fie nasi..suntem foarte norocosi!
Noi acum sunt in cautare de cvartet vioara/saxofonist/harpa.. aveti ceva contacte?
Spor la treaba!
Iulia

RamyOana
10.10.2014, 12:37:55
Buna feteleor si bine v-am gasit! Sunt si eu miresica de august! Pana acum nu avem nimic :-<
Saptamana viitoare mergem sa vorbim la restaurantul pe care ni-l dorim.Sper sa nu fie nevoie sa iau in calcul si alte variante de locatie! Dupa asta ne vom ocupa de muzica si foto-video....apoi pauza pana la anul!

RamyOana
10.10.2014, 15:07:39
Mda... bunica sotului mi-a zis ca nu se fac nunti pe 29 august intrucat este Taierea Capului Sfantului Ioan Botezatorul! Am cautat pe net si nu scrie ca nu s-ar face nunti....voi stiti ceva?
ufff... si cat am stat sa alegem data! Ba sora e plecata, ba verisoara are nunta...offffffff iar o luam de la capat! :-L

Miss_B
10.10.2014, 16:37:13
Eu cred ca are dreptate din pacate:

http://www.fresh-start.pro/informatii/91-zilele-cand-nu-se-fac-nunti-din-2015

Pentru ca nu se fac nunti cand e post,data ta fiind inclusa daca citesti link-ul.

RamyOana
10.10.2014, 16:54:07
Eu cred ca are dreptate din pacate:

http://www.fresh-start.pro/informatii/91-zilele-cand-nu-se-fac-nunti-din-2015

Pentru ca nu se fac nunti cand e post,data ta fiind inclusa daca citesti link-ul.
Da :( Acum trebuie sa o luam de la capat privind data. Sper ca pana luni sa gasim o data la care sa avem toate persoanele apropiate prezente!

RamyOana
11.10.2014, 11:08:03
Dupa ce am aflat ca nu se fac nunti pe 29 august, am stat numai pe telefoane! E tare complicat...cand e restaurantul liber nu sunt cei cu care probabil vom semna pt muzica. Cand sunt cei cu muzica nu este liber restaurantul! Cand sunt ambele libere, e plecata sora mea....ufffff :cry

Miss_B
11.10.2014, 11:18:42
Stai linistita ca vei gasi data potrivita! Si eu am avut putina bataie de cap,nu am gasit restaurantele pe care le voiam initial,dar pana la urma am pus totul pe hartie,cap la cap si am tras linie.Si sunt multumita de alegerile facute.Ai incredere ca si tu vei fi! :)>-

RamyOana
11.10.2014, 11:44:54
Stai linistita ca vei gasi data potrivita! Si eu am avut putina bataie de cap,nu am gasit restaurantele pe care le voiam initial,dar pana la urma am pus totul pe hartie,cap la cap si am tras linie.Si sunt multumita de alegerile facute.Ai incredere ca si tu vei fi! :)>-
Multumesc pentru incurajari! Sper sa rezolv cat mai repede problema asta, pentru ca saptamana viitoare vreau sa inchei contractul cu restaurantul si sa ma decid asupra muzicii si foto-video!

mada_m90
11.10.2014, 12:02:10
Mda... bunica sotului mi-a zis ca nu se fac nunti pe 29 august intrucat este Taierea Capului Sfantului Ioan Botezatorul! Am cautat pe net si nu scrie ca nu s-ar face nunti....voi stiti ceva?
ufff... si cat am stat sa alegem data! Ba sora e plecata, ba verisoara are nunta...offffffff iar o luam de la capat! :-L
Se pot face nunti chiar si in zilele in care este post sau sarbatoare. Insa trebuie sa vorbesti cu preotul, faci o cerere la Episcop, platesti o taxa si se rezolva.

mada_m90
11.10.2014, 16:55:46
Pentru miresicile care au o nunta tematica (si nu numai) am gasit modele de butoni pentru camasa foarte dragute pe ebay... Asa am putea sa ne integram mai bine miresoii in peisaj, ca tot tindem sa uitam de ei ;))

LuizaLR
31.10.2014, 19:50:06
Pentru miresicile care au o nunta tematica (si nu numai) am gasit modele de butoni pentru camasa foarte dragute pe ebay... Asa am putea sa ne integram mai bine miresoii in peisaj, ca tot tindem sa uitam de ei ;))

eu iam facut surpriza.. butoni personalizati cu numele nostru, cu data nuntii... acuma caut doar ocazia potrivita cand sai dau :D

OnlyB
02.11.2014, 22:24:36
Buna fetelor, eu sunt miresica de iunie, am rezolvat cu restarunatul insa am nevoie de un sfat legat de muzica, voi ce formatii/solisti ati rezervat? Imi puteti recomanda o formatie care canta mai mult muzica usoare, cover-uri ?

Multumesc frumos,

Lexis
13.11.2014, 22:22:53
Buna, miresici de august!:) Ma alatur si eu voua...cu mari emotii, caci nu am gasit nici restaurantul inca!:-<
Ma tot uit de ceva timp si parca nu dau de nimic care sa imi placa...

roxxana_s
14.11.2014, 14:03:00
Buna, miresici de august!:) Ma alatur si eu voua...cu mari emotii, caci nu am gasit nici restaurantul inca!:-<
Ma tot uit de ceva timp si parca nu dau de nimic care sa imi placa...
Trebuie sa te grabesti.22 august este singura zi din luna cand se fac nunti in 2015.Si majoritatea dintre noi care au nunta in acea zi,deja am arvunit restaurantul.

chivuluizageorgiana
20.11.2014, 18:27:10
Buna, fetelor! Si eu sunt miresica de august 2015, mai exact 22. :x Noi am dat avans la restaurant, formatie, foto-video si biserica. Acum ne mai raman "detaliile" si ne uitam si de un circuit pentru luna de miere; am vrea sa fie cu early-booking, poate mai economisim putin. Stiti vreo agentie mai ok? Voi in ce stadiu sunteti? Va pup! :*

roxxana_s
22.11.2014, 23:41:50
Buna, fetelor! Si eu sunt miresica de august 2015, mai exact 22. :x Noi am dat avans la restaurant, formatie, foto-video si biserica. Acum ne mai raman "detaliile" si ne uitam si de un circuit pentru luna de miere; am vrea sa fie cu early-booking, poate mai economisim putin. Stiti vreo agentie mai ok? Voi in ce stadiu sunteti? Va pup! :*

Exact atat am facut si noi.Pt early booking incearca la Booking com.

chivuluizageorgiana
23.11.2014, 14:57:27
Exact atat am facut si noi.Pt early booking incearca la Booking com.

Merci! Am intrat pe site-ul agentiei Trip & Tour, am gasit cateva circuite frumoase. Voi mergeti cu agentie sau va organizati singuri? :*

roxxana_s
24.11.2014, 15:41:09
Merci! Am intrat pe site-ul agentiei Trip & Tour, am gasit cateva circuite frumoase. Voi mergeti cu agentie sau va organizati singuri? :*
De obicei ne organizam singuri.Alegeam locatia,intram pe site booking si alegeam hotelul.Acum,ne gandim sa incercam printr-o agentie .Oricum,prin februarie trebuie sa ne hotaram,sa profitam de early booking.

Alina_Manda
24.11.2014, 22:47:35
Buna seara. Si eu sunt miresica pe 15.08.2015 !! Stiuuuu ve ti spune ca este Sf Marie si nu se fac nunti . Ba se fac ! Nasul nostru este preot si inainte de a stabili data am vorbit cu el si a spus ca nu este nicio problema. Deja am vorbit si la biserica. Local , fotograf , lautari si biserica bifat !! Urmeaza verighetele !!

roxxana_s
26.11.2014, 12:31:55
Buna seara. Si eu sunt miresica pe 15.08.2015 !! Stiuuuu ve ti spune ca este Sf Marie si nu se fac nunti . Ba se fac ! Nasul nostru este preot si inainte de a stabili data am vorbit cu el si a spus ca nu este nicio problema. Deja am vorbit si la biserica. Local , fotograf , lautari si biserica bifat !! Urmeaza verighetele !!
Felicitari!Urmeaza rochita.Eu sunt in cautari.Am fost la targul din noiembrie,dar cele care mi-au placut erau reduse f putin,ajungand pe la 3500.:(

Manda_Alina
27.11.2014, 10:19:10
Eu rochita o voi lua cu 2 3 saptamani inaintea nuntii.. Este foarte tarziu stiu.. Dar nu locuiesc in Romania iar aici nu am sanse sa gasesc nici rochita, nici verighete. Pt verighete am gasit site ul diamante.ro sunt multe modele superbe.. Dar nu as vrea sa le iau fara se le vad personal..

chivuluizageorgiana
30.11.2014, 14:48:03
Eu rochita o voi lua cu 2 3 saptamani inaintea nuntii.. Este foarte tarziu stiu.. Dar nu locuiesc in Romania iar aici nu am sanse sa gasesc nici rochita, nici verighete. Pt verighete am gasit site ul diamante.ro sunt multe modele superbe.. Dar nu as vrea sa le iau fara se le vad personal..

S-ar putea sa ai probleme cu rochita. Eu cred ca o sa o fac pe comanda, cu 2-3 luni inainte. Marimile standard nu-mi sunt bune... :( Am vazut cateva rochii frumoase la Natalia Vasiliev, Bien Savvy, Nanette, Agnes Toma... dar sunt cam scumpe pentru ce ofera. In afara am vazut rochii superbe, dar pe la 12 000 euro ;))=; Stiti vreun atelier bun?

roxxana_s
05.12.2014, 11:08:48
Si eu caut un atelier cu preturi cat de cat decente.Mi se par exagerate preturile la case de moda gen Bien Savvy...ETC.Poate daca as fi avut 200-250 invitati la nunta cum a avut o prietena anul trecut era altceva.Dar a dat o gramada de bani pt o seara,a curatat-o si nu poate sa o vanda.La pretul pe care il cere ea pe o rochie purtata,poti sa-ti iei una noua,dar bine nu la branduri ci de la ateliere care copiaza modelele.

LuizaLR
09.01.2015, 16:26:10
Buna fetelor! Cum stati cu pregatirile?
Eu si viitorul sot am primit invitatiile, is superbe!
Insa cautand, cautand, miam dat seama ca is cam scumpe.. asa ca ne am hotarat sa devinem si noi distributori, vanzand invitatiile la un pret foarte mic. Asta pentru ca vrem sa ajutam viitori miri ca noi.. am creat pagina facebook. Pentru orice intrebare nu ezitati sa ne contacti!
Dupa primirea comenzii iti trimitem poza cu aranjarea in pagina, pentru confirmare, deci poti vedea cum arata invitatia, daca iti place sau nu...

https://www.facebook.com/lulu.weeding

me_alexutza
18.01.2015, 21:35:44
Buna la toate miresicile de auguuust! :*:* Sunt atat de fericita ca ma incadrez si eu in categoria asta...hihi...scuzati-mi entuziasmul....voi cum stati cu pregatirile? eu am restaurant, nasici (doua perechi chiar :D ), muzica, foto si sper luna asta sa rezolv si cu video...inca nu am ales biserica...dar ma gandesc ca mai am timp....dar am un mare stres...nunta e duminica...si ma tot gandesc daca n-or veni oamenii, daca ma trezesc cu muulte mese goale....voi ce ziceti...cum e cu duminica? va puup

mada_m90
18.01.2015, 21:57:20
Buna la toate miresicile de auguuust! :*:* Sunt atat de fericita ca ma incadrez si eu in categoria asta...hihi...scuzati-mi entuziasmul....voi cum stati cu pregatirile? eu am restaurant, nasici (doua perechi chiar :D ), muzica, foto si sper luna asta sa rezolv si cu video...inca nu am ales biserica...dar ma gandesc ca mai am timp....dar am un mare stres...nunta e duminica...si ma tot gandesc daca n-or veni oamenii, daca ma trezesc cu muulte mese goale....voi ce ziceti...cum e cu duminica? va puup
Noi am fost vara trecuta la o nunta de duminica si cred ca am plecat printre primii..si era trecut de ora 2. Deci nu-ti face griji. Majoritatea nuntilor, fie de sambata, fie de duminica se termina intre 4-5 dimineata. Asta din ce am observat eu....

Iuliana_R
18.01.2015, 22:02:39

Invitatii tai o sa vina, dar te vei trezi ca pleaca pe la 1-2 noaptea fiindca luni merg la munca. La 3-4 s-ar putea sa nu mai ai multi invitati in sala.

mada_m90
11.02.2015, 23:24:07
Miresici de august, cum stati cu pregatirile? Eu trebuie sa primesc pantofii si sunt foarte entuziasmata. Abia astept sa-i vad! <3

Voi ati facut invitatiile? Cand ar trebui sa incepem sa le impartim?

cristina_mocanu
11.02.2015, 23:31:06
Miresici de august, cum stati cu pregatirile? Eu trebuie sa primesc pantofii si sunt foarte entuziasmata. Abia astept sa-i vad! <3

Voi ati facut invitatiile? Cand ar trebui sa incepem sa le impartim?

Eu nu le-am facut inca. Ma gandeam prin aprilie sa dau comanda si prin mai sa incep sa le impart.

cristina_mocanu
11.02.2015, 23:35:19

Vom avea nunta in aceeasi zi :)...Eu ma gandeam sa incep nunta mai devreme decat in mod traditional avand in vedere ca va fi duminica.

roxxana_s
12.02.2015, 11:48:29
Cam asa m-am gandit si eu.In aprile comand invitatiile si prin mai le impart.Desi....sunt multi care isi programeaza concediile prin EARLY BOOKING si s-ar putea unii deja sa fi achizionat bilete.Voi vedea .

bulgaru
13.02.2015, 12:19:52
Buna miresici...vad k sunteti in toiul pregatirilor..si eu la fel... Exista un dar la mine si sper sa ma ajutati

mada_m90
13.02.2015, 12:35:56
Buna miresici...vad k sunteti in toiul pregatirilor..si eu la fel... Exista un dar la mine si sper sa ma ajutati
Daca-l spui....

Monia_Zuzi
13.02.2015, 14:14:25
Sunt si eu alaturi de voi, dragele mele. La final de august marele eveniment! Stau bine pana acum: restaurant, biserica, nasi,rochita si costum, muzica, foto video pentru nunta, inca nu am pentru civila pe care o fac cu o saptamana inainte, nu erau disponibili cei de la nunta, si echipa pentru foto marturii.

Mai avem aranjamente florare, tinutele pentru cununia civila si verighetele, plus alte maruntisuri. inca mai este timp. O sa merg la targul de Romexpo sa mai vad una alta, plus ca o sa fie si cei cu foto marturiile expozanti si vad live cum functioneaza aparatul :D as adauga pe lista mea si tratamentele pe care le fac ca sa fiu frumi la nunta. am niste probleme cu tenul, dar am gasit un dermatolog bun.

Spor la pregatiri!

mada_m90
13.02.2015, 19:01:23
Sunt si eu alaturi de voi, dragele mele. La final de august marele eveniment! Stau bine pana acum: restaurant, biserica, nasi,rochita si costum, muzica, foto video pentru nunta, inca nu am pentru civila pe care o fac cu o saptamana inainte, nu erau disponibili cei de la nunta, si echipa pentru foto marturii.

Mai avem aranjamente florare, tinutele pentru cununia civila si verighetele, plus alte maruntisuri. inca mai este timp. O sa merg la targul de Romexpo sa mai vad una alta, plus ca o sa fie si cei cu foto marturiile expozanti si vad live cum functioneaza aparatul :D as adauga pe lista mea si tratamentele pe care le fac ca sa fiu frumi la nunta. am niste probleme cu tenul, dar am gasit un dermatolog bun.

Spor la pregatiri!
Ce multeee ai!! Stai mult mai bine decat mine. Eu am luat o pauza luuuunga ce cred ca va dura pana la inceputul lui iulie. Doar sa fac invitatiile intre timp si sa le dau...

Monia_Zuzi
16.02.2015, 11:23:56
Ce multeee ai!! Stai mult mai bine decat mine. Eu am luat o pauza luuuunga ce cred ca va dura pana la inceputul lui iulie. Doar sa fac invitatiile intre timp si sa le dau...

Ma ocup cat pot de mult pentru ca ma solicita si jobul foarte mult. Ai timp destul, stai linistita!

roxxana_s
23.02.2015, 12:31:22
Fetelor,eu cam bat pasul pe loc.Mi se pare devreme sa cumpar paharele pt noi si nasi,cadoul nasilor sau da dau comanda de invitatii.Astept sa se incalzeasca afara sa aduca noile modele de sandalute...Voi ce ati mai facut,ce ati mai cumparat?

mada_m90
23.02.2015, 15:51:38
Fetelor,eu cam bat pasul pe loc.Mi se pare devreme sa cumpar paharele pt noi si nasi,cadoul nasilor sau da dau comanda de invitatii.Astept sa se incalzeasca afara sa aduca noile modele de sandalute...Voi ce ati mai facut,ce ati mai cumparat?
Eu mi-am luat paharele, mi-am dat comanda si de pantofi, mi-au venit (sunt superbi!) dar dupa ce am facut proba cu tot cu crinolina mi-am dat seama ca mie imi trebuie de fapt balerini =)) Asa ca voi folosi noii mei pantofi cu toc de 9 cm alta data. De cadou pt nasi n-am vb si nici nu stiu ce le-as putea lua...oricum nici nu avem acum bani, probabil le vom da ceva in semn de multumire dupa nunta. Mi-as dori foarte mult sa-mi cumpar bijuteriile (adica cerceii) dar ce-mi place, mi se par cam scumpi, asa ca mai astept.

roxxana_s
23.02.2015, 22:14:45
Esti avansata in pregatiri.Eu am inrosit netu' tot cautand una alta...dar nu vreau sa dau comanda acum, sa nu vad ceva mai frumos si apoi sa-mi para rau.

mada_m90
23.02.2015, 23:18:23
Esti avansata in pregatiri.Eu am inrosit netu' tot cautand una alta...dar nu vreau sa dau comanda acum, sa nu vad ceva mai frumos si apoi sa-mi para rau.
Pentru ce nu vrei sa dai comanda acum?

roxxana_s
24.02.2015, 12:35:31
Am vazut un set frumos de pahare si paleta de tort.Si o rochita pt.fetita care duce cosuletul.Mai astept pt rochita sa vina caldura si sa aduca mai multe modele.Eu mi-am luat bijuterii dar am constatat ca eu cu argintul am o problema(mi se innegreste pielea),asa ca trebuie sa le rodinez.:(

madanico
26.02.2015, 15:46:55
Buna! Si eu sunt miresica pe 16 august. Noi avem biserica, restaurantul, formatia, foto-video, verighete, aranjamentele restaurantului, aranjamentele florale si tot ce tine de flori (buchete, lumanari, stalpisori, etc), meniurile, numerele de masa, place cardurile, marturii, masini de fum, gheata carbonica sampanie, vulcani dans si artificii tort, porumbei si covor rosu la biserica, candy bar si cam atat deocamdata.

Vrem sa facem si cununia civila in ziua nuntii, dar nu stim daca se oficiaza duminica...Am mari emotii si insomnii cu nunta...Voi cum sunteti?

Manda_Alina
26.02.2015, 17:26:47
Nasi, local, muzica, foto, flori, invitatii date deja o parte, 35 sticle whisky, gheata carbonica am gasit pe net si voi da comanda inainte nuntii cu 2 zile. Nu gasesc sa imi placa :rochita, marturii, costumul pt al meu, nu ma decid pt bar de fructe si fantana de ciocolata sau candy bar.. Aaa si bijuteriile pt ziua nuntii!! Nu gasesc nimic finut si nu foarte scump, pt ca am stabilit cu nasa sa mi le iau eu si ea sa imi dea banii pe ele care ce gasesc este prea scump...

roxxana_s
26.02.2015, 18:21:29
Noi avem:restautantul,biserica,verighete,bijuteriile mele si tiara,foto-video si dj.Am dat si avans la aranjamente sala,dar aici mai trebuie discutat material,culori...etc.Vom avea foto-marturii,deci am scapat de un stress.

mada_m90
26.02.2015, 22:44:18
Aaa si bijuteriile pt ziua nuntii!! Nu gasesc nimic finut si nu foarte scump, pt ca am stabilit cu nasa sa mi le iau eu si ea sa imi dea banii pe ele care ce gasesc este prea scump...
De ce sa iti dea banii pe ele? Asa este obiceiul la voi, ca nasa sa ia bijuteriile?

LuizaLR
27.02.2015, 00:59:13
[QUOTE=LuizaLR;5052287]Buna fetelor! Cum stati cu pregatirile?
Eu si viitorul sot am primit invitatiile, is superbe!
Insa cautand, cautand, miam dat seama ca is cam scumpe.. asa ca ne am hotarat sa devinem si noi distributori, vanzand invitatiile la un pret foarte mic. Asta pentru ca vrem sa ajutam viitori miri ca noi.. am creat pagina facebook. Pentru orice intrebare nu ezitati sa ne contacti!
Dupa primirea comenzii iti trimitem poza cu aranjarea in pagina, pentru confirmare, deci poti vedea cum arata invitatia, daca iti place sau nu...
https://www.facebook.com/lulu8wedding
https://www.facebook.com/lulu8wedding

Manda_Alina
01.03.2015, 22:45:58
:!
De ce sa iti dea banii pe ele? Asa este obiceiul la voi, ca nasa sa ia bijuteriile?

Daaa..Bijuteriile, voalul,coronita, buchetul si lumanariile le ia nasa.Oricum am zis ca daca gasesce ceva frumos dar scump ii spun ei un pret mai mic.Desi pe mine nu m ar deranja daca le am platii eu in intregime...!

ramona-elena
03.03.2015, 14:55:09
asa este obiceiul si la Galati voalul si bijuteriile,lumanarile le iau nasii.

Elenita18
17.03.2015, 23:34:27
Buna! Si eu sunt miresica pe 16 august. Noi avem biserica, restaurantul, formatia, foto-video, verighete, aranjamentele restaurantului, aranjamentele florale si tot ce tine de flori (buchete, lumanari, stalpisori, etc), meniurile, numerele de masa, place cardurile, marturii, masini de fum, gheata carbonica sampanie, vulcani dans si artificii tort, porumbei si covor rosu la biserica, candy bar si cam atat deocamdata.

Vrem sa facem si cununia civila in ziua nuntii, dar nu stim daca se oficiaza duminica...Am mari emotii si insomnii cu nunta...Voi cum sunteti?

Deci nu sunt singura cu nunta duminica...Mi-am dorit atat de mult august, dar din cauza postului nu am gasit nimic disponibilsambata. Eu voi avea nunta pe 30 august. La ce ora vrei sa pui cununia religioasa si apoi petrecerea?
Mi se pare ca esti foarte avansata cu pregatirile. Eu am salonul, muzica, fotograful, verighetele, aranjamentele, programari la coafor si make-up. Nasii ne-au lasat luna asta si suntem in cautari =((.
Noi vom face cununia civila in iunie, deci cu 3 luni inainte. Mi se pare prea obositor in aceeasi zi.

Blanche21
27.05.2015, 19:49:30
Buna si eu sunt miresica 2015.
Am nunta in august anul acesta si am si eu cateva intrebari:eu vreau sa-mi pastrez numele si am vazut ca se poate dar...miri si pe bulletin trebuie sa aiba aceeasi adresa nu?chiar daca au nume diferite?
Va rog daca puteti sa-mi raspundeti.Multumesc mult

Blanche21
27.05.2015, 19:52:01
LA nuntasi se mai poarta flori in piept, la socrii trebuie sa pun cocarde ,la domnisoarele de onoare (eu am 2 )
se poarta corsaj sau cau buchet?Am citit diferite pareri.Multumesc pt raspunsuri.

Blanche21
27.05.2015, 21:23:34
Buna si eu am nunta tot duminica,23 august.Eu am biserica la ora 16 si restaurantul la ora 20; mai am muzica , fotograful;programari la coafor si make-up;de aranjamentul salii se ocupa restaurantul,la fel si primirea invitatilor cu sampanie si piscoturi pentru ca asa este scris in contract ca aceste facilitate le acorda ei(pe langa meniuri).Este bine asa?
Starea civila o facem inainte,nu in ziua nuntii(el este din alta localitate) ca sa ne fie mai usor.

roxxana_s
28.05.2015, 01:27:56
Buna si eu sunt miresica 2015.
Am nunta in august anul acesta si am si eu cateva intrebari:eu vreau sa-mi pastrez numele si am vazut ca se poate dar...miri si pe bulletin trebuie sa aiba aceeasi adresa nu?chiar daca au nume diferite?
Va rog daca puteti sa-mi raspundeti.Multumesc mult
Nu trebuie sa aiba aceeasi adresa neaparat.

roxxana_s
28.05.2015, 01:30:50
LA nuntasi se mai poarta flori in piept, la socrii trebuie sa pun cocarde ,la domnisoarele de onoare (eu am 2 )
se poarta corsaj sau cau buchet?Am citit diferite pareri.Multumesc pt raspunsuri.
Eu le pun cocarde doar la tati,nas si cavalerul de onoare.si la domnisoare le fac un corsaj nu cu flori,ci o bratarica.

Blanche21
28.05.2015, 14:31:07
Multumesc Roxana.Corsajele pentru domnisoare le faci din bratari cu flori artificiale sau natural sau cu nici o floare?Am mai vazut pe site si corsaje din bratari dar nu cu flori.

roxxana_s
29.07.2015, 22:10:06
Miresici de august cum mai stati cu pregatirile? Mai aveti cv.de cumparat?Ati inceput sa faceti confirmarile?

iuliasept
30.07.2015, 13:32:11
Miresici de august cum mai stati cu pregatirile? Mai aveti cv.de cumparat?Ati inceput sa faceti confirmarile?

Buna Roxana,

da, am inceput sa sunam pentru confirmari. Mai avem cate ceva de cumparat, mai avem de pus la punct arajamentele, buchetele..etc:(
Tu? Ai terminat?

valeevelina
30.07.2015, 14:15:25
Ma alatur si eu chiar daca nu e in august. Am bifat deja avansurile la sala, muzica, si avem si nasi. Rochia am luat-o putin inainte dar am profitat de oferta unui salon nou deschis in Arad aproape de gara. Prajiturile sunt o problema la noi. nu ne putem decide.

roxxana_s
30.07.2015, 20:31:06
Pe 3 august incepem si noi sa facem confirmarile.Apoi sa dam comanda de tort,luat apa,vinul si tuica,sampania alune...etc.Sa spunem la decoratiuni cate invitati sunt si sa-mi scurtez rochita plus prins trena.Am senzatia ca parca acum pornesc cumparaturile:))