PDA

Versiunea completa : Miresici de IUNIE 2015

M00nlight
02.10.2014, 12:38:25
Sa discutam aici despre pregatirile miresicilor care au nunta in iunie 2015

Inia
24.10.2014, 13:47:46
Eu sunt prima? Asta sa fie primul meu post aici? Of...

Deci, noi ne-am cerut de la inceptutul anului, dar abia acum ne-am mobilizat sa facem ceva... ce sa zic, lenea e mare. Am cautat restaurante si am observat ca pentru 2015 cam totul este dat in Bucuresti si imprejurimi. Deocamdata am o oferta pentru 06.06.15.

O intrebare am: ce facem atunci cand una din familii este in priza, dar pe tema "nu avem destul timp sa ne pregatim, sa strangem bani"? Adica ei, ca sa dea la nunta si sa-si faca rochiile etc...

Voi cum va descurcati cu familiile, dragele mele?

M00nlight
31.10.2014, 01:59:54

Deci, noi ne-am cerut de la inceptutul anului, dar abia acum ne-am mobilizat sa facem ceva... ce sa zic, lenea e mare. Am cautat restaurante si am observat ca pentru 2015 cam totul este dat in Bucuresti si imprejurimi. Deocamdata am o oferta pentru 06.06.15.

O intrebare am: ce facem atunci cand una din familii este in priza, dar pe tema "nu avem destul timp sa ne pregatim, sa strangem bani"? Adica ei, ca sa dea la nunta si sa-si faca rochiile etc...

hehe, e bine ca singurul stres de la familie e ca nu au timp. la noi sunt impartiti: ba se gandesc ca nu mai e timp, ba ca nu mai vine o data.

Ai lui sunt mai linistiti si le e cam frica de mine ca sunt foarte stricta iar ai mei sunt bi-polari, depinde de dispozitie.

Vrei neaparat iunie? ca poti alege o alta data cand sunt preturile mai mici daca nu inseamna neaparat ceva pt voi iunie.

anca.m
01.02.2015, 21:05:29
Hei si eu tot in iunie am nunta. Sper sa fie vremea frumoasa :)

Inia
03.02.2015, 11:28:49
hehe, e bine ca singurul stres de la familie e ca nu au timp. la noi sunt impartiti: ba se gandesc ca nu mai e timp, ba ca nu mai vine o data.

Ai lui sunt mai linistiti si le e cam frica de mine ca sunt foarte stricta iar ai mei sunt bi-polari, depinde de dispozitie.

Vrei neaparat iunie? ca poti alege o alta data cand sunt preturile mai mici daca nu inseamna neaparat ceva pt voi iunie.

Intre timp am semnat pentru 6 iunie, am gasit o locatie foarte frumoasa si am trecut peste toate comentariile lor. Acum chiar sunt incantati si nu mai prididesc sa ne ajute, desi eu nu sunt chiar un team player. Din cauza asta am mai avut probleme, ai mei s-au suparat initial ca nu le-am cerut ajutorul, iar ai lui ca nu-i las sa ma ajute. E complicat, mult prea complicat...

Acum sunt in cautari de rochii si restul, dar ma stresez, pe rand, de fiece maruntis. Maine voi trece la invitatii si cred ca miercuri noatea ma v-a trece ca nu am inca verighete... Si nici nu am stabilit muzica.

jackiee
03.02.2015, 11:49:23
eu am avut nunta in iunie anul trecut, vremea a fost superba, a fost cald, iar cand am iesit de la biserica s-a innorat... perfect pentru sedinta foto, apoi noaptea a fost racoare- perfect sa stea toata lumea pe ringul de dans