PDA

Versiunea completa : Miresici de iulie 2015

Alinuzzza1986
24.10.2014, 17:07:35
Sa discutam aici despre pregatirile noastre:)

CatalinaCotic
25.10.2014, 00:32:38
Hop si eu :D

Vom avea nunta tot in iulie.Deocamdata avem nasi,restaurant,dj,foto-video si rochite<:-P

Voi cum stati cu pregatirile?

alx05
27.10.2014, 10:11:02
Buna, fetelor eu am pe 25 iulie 2015 si pana acum am: restaurant, formatie, foto-video si marturii.

Alinuzzza1986
27.10.2014, 10:31:57
Si noi avem restaurant, biserica, formatie, foto, video si decizia de a ne face singuri invitatiile, ne mai gandim inca la cum sa arate:)

lore_florina86
27.10.2014, 10:48:50
Buna tuturor,

Noi momentan avem restaurantul, nasii, foto-video, marturiile (care de fapt, vor fi foto-marturii), rochita....si emotiile :)

LolitaB
27.10.2014, 10:52:17
Buna tuturor,

Noi momentan avem restaurantul, nasii, foto-video, marturiile (care de fapt, vor fi foto-marturii), rochita....si emotiile :)
Buna, avem nunta in aceeasi zi in Ploiesti. Poti sa imi spui pe cine ai la foto-video? Eu am foto deja dar caut video in Ploiesti si nu mai gasesc pe nimeni disponibil care sa imi placa si sa se incadreze si in bugetul meu. Mersi si spor la pregatiri!

lore_florina86
27.10.2014, 12:16:28
Buna, avem nunta in aceeasi zi in Ploiesti. Poti sa imi spui pe cine ai la foto-video? Eu am foto deja dar caut video in Ploiesti si nu mai gasesc pe nimeni disponibil care sa imi placa si sa se incadreze si in bugetul meu. Mersi si spor la pregatiri!

In primul rand felicitari si sa avem o zi minunata amandoua! :*

Noi l-am ales pentru foto pe Daniel Gritu (FotoPro Design), iar pentru video pe Catalin Avram. Catalin ne-a fost recomandat si de Dan, intre ei existand o colaborare, dar oricum, noi il voiam pe el pentru ca "miresicul" meu il stie de mai mult timp si el a fost si cel care ne-a filmat cererea in casatorie :x

La biserica si restaurant te-ai decis? Ce ai ales?

LolitaB
27.10.2014, 12:47:35
Noi l-am ales pentru foto pe Daniel Gritu (FotoPro Design), iar pentru video pe Catalin Avram. Catalin ne-a fost recomandat si de Dan, intre ei existand o colaborare, dar oricum, noi il voiam pe el pentru ca "miresicul" meu il stie de mai mult timp si el a fost si cel care ne-a filmat cererea in casatorie :x

Am ales ca restaurant Plaisir, desi as fi vrut la Tiara dar nu am mai gasit liber in Iulie, iar ca biserica am vrea la Sf Gheorghe, dar nu am fost inca sa vorbim, sper sa mai gasesc ora pe care o vreau.

lore_florina86
27.10.2014, 13:30:29
Am ales ca restaurant Plaisir, desi as fi vrut la Tiara dar nu am mai gasit liber in Iulie, iar ca biserica am vrea la Sf Gheorghe, dar nu am fost inca sa vorbim, sper sa mai gasesc ora pe care o vreau.

Sunt foarte frumoase si salile de la Plaisir, asa ca sigur vei fi multumita.
Pentru biserica, noi am stabilit deja ora 18:00, ne-a trecut acolo in caietel, dar cand am vorbit cu fotograful ne-a spus ca ar fi mai bine sa incercam sa schimbam pentru ora 17:00, pentru a avea timp de sedinta foto. Acum, speram sa reusim sa schimbam ora, vom incerca sa ajungem duminica pentru a discuta cu preotul. Cand am fost noi pentru a stabili data la biserica, nu era nimic ocupat in iulie, am fost primii...poate ai noroc si tu sa fie libera ora pe care ti-o doresti. Oricum, noua ni s-a spus ca abia dupa Boboteaza sa mergem sa platim rezervarea datei si orei.

Succes si spor la pregatiri!

lore_florina86
30.10.2014, 10:10:31
Buna fetelor,

Ce ati mai facut? V-ati mai pregatit cu ceva? Nu pare sa fie prea multa activitate aici la noi in grupulet :(

Eu am fost sambata trecuta la o nunta unde au avut un candy-bar foarte dragut...si toate au fost atat de bune incat s-au terminat aproape instant. Noroc cu al meu "miresic", ce a trecut de cateva ori pe langa bunatati si a reusit sa-mi aduca si mie vreo 2 briose delicioase si foarte frumusele! :)

Ma gandeam sa aleg si eu un candy-bar si sa renunt complet sau macar partial la fructe...din ce am observat, fructele raman cam neatinse la finalul unei nunti...si dulciurile cred ca sunt pe placul tuturor.

Voi ce parere aveti?

Miss_B
30.10.2014, 12:35:54
Si eu voi avea Candy Bar,imi place mult ideea si din ce am observat e apreciat de invitati.
Cat despre fructe,nu stiu nici eu ce sa fac,ma gandeam sa optez doar pentru struguri albi si negri,banane si eventual un alt fruct.
Portocalele,merele si alte fructe ce necesita taierea am vazut ca raman neatinse si sunt inutile(parerea mea).
Ma gandeam si la o masa cu fructe pe langa Candy bar,cu paharele cu salata de fructe ceva de genul si pe mese sa fie doar chestiile sarate...inca nu stiu sincer.

alexa15
30.10.2014, 12:52:30
Buna fetelor, si eu sunt miresica de iulie 2015 :). Am gasit restaurantul, nasii, foto si video, biserica.
Stie cineva make-up&hairstyle la preturi decente in Bucuresti?

LolitaB
30.10.2014, 13:40:27
Buna fetelor,

Ce ati mai facut? V-ati mai pregatit cu ceva? Nu pare sa fie prea multa activitate aici la noi in grupulet :(

Eu am fost sambata trecuta la o nunta unde au avut un candy-bar foarte dragut...si toate au fost atat de bune incat s-au terminat aproape instant. Noroc cu al meu "miresic", ce a trecut de cateva ori pe langa bunatati si a reusit sa-mi aduca si mie vreo 2 briose delicioase si foarte frumusele! :)
Ma gandeam sa aleg si eu un candy-bar si sa renunt complet sau macar partial la fructe...din ce am observat, fructele raman cam neatinse la finalul unei nunti...si dulciurile cred ca sunt pe placul tuturor.
Voi ce parere aveti?

Eu voi renunta sigur la fructe si voi avea candy-bar, dar am fost putin uimita de preturile cerute (de la 14 lei in sus de persoana). Ai vreo recomandare pentru coafat si machiaj in Ploiesti? Eu nu mai locuiesc de 7 ani in oras si nu prea stiu ce salon sa aleg.

Alinuzzza1986
30.10.2014, 13:54:08
Eu voi renunta sigur la fructe si voi avea candy-bar, dar am fost putin uimita de preturile cerute (de la 14 lei in sus de persoana).

Hey, si eu vreau neaparat candy bar. Fructe pe masa sigur nu voi pune, am fost la o nunta in week-end si nimeni, dar absolut nimeni, nu s-a uitat macar la ele. In plus fata de candy bar, as pune si un ice cream bar. Mi se pare ca se potriveste cu luna iulie:). Ce ziceti?

CatalinaCotic
30.10.2014, 17:37:35
Si noi ne gandeam la candy bar...Am fost la o nunta recent si a fost ff apreciat:x

lore_florina86
31.10.2014, 09:22:42
Hey! Eu am avut nunta anul asta insa sunt inca prezenta pt ca ma ocup d nunta finutei mele !!!si eu am avut candy bar la nunta si chiar a fost super ideea.toata lumea a papat cate ceva de acolo.si ne am bucurat .... noi ca foto l am avut pe geeorge macovei daca nu aveti fotograf...face super poze la un pret super ok. La candy bar am lucrat cu doua tipe super ok, de pe facbook,luruhandmade le gasesti..tot ele ne au facut si invitatiile plicurile de bani si meniurile .au costat putin fata de ce gasisem anterior.

La foto am semnat deja contractul cu Daniel Gritu si sunt super incantata de el. Nasii nostri l-au avut tot pe el, anul acesta in august si mi-a placut foarte mult cum lucreaza si ce fotografii ies.
Pentru candy bar inca nu m-am interesat prea mult de preturi...fetele cu care ai lucrat tu cam ce preturi au? Si se ocupa si de candy-bar in Ploiesti?
La noi, restaurantul lucreaza cu cineva pentru aranjamente, meniuri, place-cards si le vom avea incluse...acum, va depinde si daca ne dorim noi alte flori, pentru ca daca vrem altceva, mai scump decat ceea ce ofera ei, vom plati o diferenta.

lore_florina86
31.10.2014, 09:28:13
Si eu voi avea Candy Bar,imi place mult ideea si din ce am observat e apreciat de invitati.
Cat despre fructe,nu stiu nici eu ce sa fac,ma gandeam sa optez doar pentru struguri albi si negri,banane si eventual un alt fruct.
Portocalele,merele si alte fructe ce necesita taierea am vazut ca raman neatinse si sunt inutile(parerea mea).
Ma gandeam si la o masa cu fructe pe langa Candy bar,cu paharele cu salata de fructe ceva de genul si pe mese sa fie doar chestiile sarate...inca nu stiu sincer.

Cred ca noi vom renunta de tot la fructe. Sunt de acord cu tine, majoritatea fructelor raman neatinse si in timpul verii ce am putea face noi apoi cu atatea fructe? Cata salata de fructe sa tot mancam? :)) Am fost la nunti la care, cel putin la masa la care am stat eu, nici macar nu au fost deranjate fructele de la locul lor :))

Chestiile sarate si noi le vom avea pe mese. Mi se pare ca pentru astea, pe masa este locul lor! :)

lore_florina86
31.10.2014, 09:38:25
Eu voi renunta sigur la fructe si voi avea candy-bar, dar am fost putin uimita de preturile cerute (de la 14 lei in sus de persoana). Ai vreo recomandare pentru coafat si machiaj in Ploiesti? Eu nu mai locuiesc de 7 ani in oras si nu prea stiu ce salon sa aleg.

La coafat, eu am mers mereu la o tipa de la Deea Body Center. Iulia se numeste si e super de treaba. Are idei foarte frumoase si mereu am fost multumita de ea...la ea merg mereu si pentru tuns si vopsit si mereu mi-a iesit ce am vrut. Acum depinde si ce vrei tu si presupun ca oricum vei vrea sa iti faci o proba inainte, pentru a nu avea surprize in ziua nuntii.
Pentru machiaj, eu voi merge la o tipa Irina, care foloseste airbrush-ul si imi place super mult. De fiecare data cand am fost la ea la machiaj pentru evenimente, am fost multumita si machiajul mi-a tinut foarte bine pana dimineata.
Mai este si salonul Bluette, care este foarte solicitat pentru coafat si machiaj pentru miresici si nu numai, dar eu prefer sa merg acolo unde am fost multumita mereu. Sper sa nu am surprize cu programarile la orele la care vreau eu.

lore_florina86
31.10.2014, 09:41:31
Hey, si eu vreau neaparat candy bar. Fructe pe masa sigur nu voi pune, am fost la o nunta in week-end si nimeni, dar absolut nimeni, nu s-a uitat macar la ele. In plus fata de candy bar, as pune si un ice cream bar. Mi se pare ca se potriveste cu luna iulie:). Ce ziceti?

Suna foarte bine ideea ta de ice-cream bar, dar cred ca nunta mea ar ramane fara mireasa daca voi avea asa ceva :))
Si cand voi primi pozele, ma voi vedea numai bagata toata acolo in inghetata :love::madlaugh:

Si cu toate astea...parca mi-ai dat o idee buna! :*

lore_florina86
31.10.2014, 09:44:15
Buna fetelor, si eu sunt miresica de iulie 2015 :). Am gasit restaurantul, nasii, foto si video, biserica.

Felicitari! Bine ai venit printre noi si sa avem toate o zi de poveste! :x

Din pacate, eu una nu pot sa-ti fac recomandari pentru Bucuresti, dar poate se gasesc pe-aici si alte miresici ce te pot ajuta.

lore_florina86
31.10.2014, 09:45:54
Deci, s-a votat! Candy bar pentru toata lumea! :grouphug:

alexa15
31.10.2014, 10:10:08
Si eu sunt in discutii pentru candy-bar, am o prietena aici in bucuresti care se ocupa de asa ceva, le face acasa impreuna cu o prietena si pentru numarul meu de persoane (150-180) ma duce undeva pe la 1200-1500 ron, in functie de ingrediente si de complexitate bineinteles. Mai are cineva preturi sa putem compara :D ?

M00nlight
31.10.2014, 15:01:40
Si eu sunt in discutii pentru candy-bar, am o prietena aici in bucuresti care se ocupa de asa ceva, le face acasa impreuna cu o prietena si pentru numarul meu de persoane (150-180) ma duce undeva pe la 1200-1500 ron, in functie de ingrediente si de complexitate bineinteles. Mai are cineva preturi sa putem compara :D ?

mie restaurantul imi ia 2 euro/persoana. are sens sa te chinui pentru aceeasi suma? gandeste-te ca cele facute de o cofetarie nu sunt la fel ca cele facute in casa. Macarons, cake pops...eu zic saceri oferte la cofetarii

M00nlight
31.10.2014, 15:05:59

Noi vom avea un bar de fructe. restaurantul are niste foto de prezentare foarte dragute, cu felii de fructe, unele trase in ciocolata, altele in cupe, ca si salata. eu nu renunt la ele, dar nici nu le pun pe masa. am renuntat insa la chestiile sarate, mi se par ieftine..o sa fie migdale si fistic pe mesele de fructe pt cine vrea. dar covrigei si saratele nu, ca nu suntem la meci.. nu stiu asta e parerea mea :)

miha24
06.11.2014, 15:36:48
mie restaurantul imi ia 2 euro/persoana. are sens sa te chinui pentru aceeasi suma? gandeste-te ca cele facute de o cofetarie nu sunt la fel ca cele facute in casa. Macarons, cake pops...eu zic saceri oferte la cofetarii
Sper sa-mi dati voie sa ma bag si eu in discutie :) Eu am vrut sa-mi fac candy barul singura :) Si mi-a placut ce a iesit. Am cumparat boluri (pe care acum le folosim cu mare drag) am cumparat bombonele roz(obsesie) si mama mi-a facut niste tavi de prajitura, toate trase in glazura alba si roz. A fost tare apreciat.

CatalinaCotic
06.11.2014, 15:49:49
Sper sa-mi dati voie sa ma bag si eu in discutie :) Eu am vrut sa-mi fac candy barul singura :) Si mi-a placut ce a iesit. Am cumparat boluri (pe care acum le folosim cu mare drag) am cumparat bombonele roz(obsesie) si mama mi-a facut niste tavi de prajitura, toate trase in glazura alba si roz. A fost tare apreciat.
A aratat minunat! Felicitari!

popadeniss
14.11.2014, 21:38:50
Buna tuturor miresicilor de iulie 2015 ! :)

Ei bine, ma numar si eu printre voi , de cateva zile... caci am semnat contractul cu locatia!

Ma speriati voi pe mine, ce repede v-ati miscat , aveti foto, video , marturii , unele chiar si biserica.

Noi avem doar locatia...pe care am ales-o cu usurinta, prima si singura vazuta - optata. :)))

Ceva recomandari de formatii imi puteti face?

Va pup cu drag,
Deniss

CatalinaCotic
14.11.2014, 22:55:26

Ei bine, ma numar si eu printre voi , de cateva zile... caci am semnat contractul cu locatia!

Ma speriati voi pe mine, ce repede v-ati miscat , aveti foto, video , marturii , unele chiar si biserica.

Noi avem doar locatia...pe care am ales-o cu usurinta, prima si singura vazuta - optata. :)))

Va pup cu drag,
Deniss
Bine ai venit si spor la pregatiri!

lore_florina86
18.11.2014, 09:49:01

Va pup cu drag,
Deniss

Buna, Deniss!

Bine ai venit printre noi!

Pentru formatie, daca ai invitati care sunt fani muzica populara, ti-as recomanda formatia Royal din Mizil...da, stiu, au un nume cam ciudatel, dar am fost la o nunta la care au facut o super atmosfera si noi ne-am simtit foarte bine. Canta foarte frumos si muzica usoara, dar la aceasta nunta despre care iti spun, au cantat mai mult populara, pentru ca asta a prins la invitati. Noua ne-au placut si ne-am gandit foarte serios sa ii luam si noi, dar pana la urma cred ca vom alege un dj si, eventual, solist/a.

Daca te intereseaza, cred ca ii gasesti pe facebook sau imi poti spune si iti dau fac eu rost de datele de contact de la prietenii la a caror nunta au cantat.

Spor la pregatiri!

lore_florina86
18.11.2014, 09:55:23
Apropo de muzica...aveti vreo recomandare pentru un dj bun? Cei de la restaurant ne-au recomandat un baiat, dar am o teama destul de mare in ceea ce priveste muzica...nici nu stiu ce ar trebui sa discutam la o intalnire cu un dj...ma gandeam sa il intrebam de un playlist de care dispune, sa vedem si noi cam ce muzica are, dar cred ca mai mult conteaza sa stie cum sa foloseasca muzica respectiva...offff, mi se pare asa complicat. La foto-video a fost mai simplu :)

popadeniss
19.11.2014, 15:05:17
Multumesc mult pentru recomandare ^:)^

De indata ce voi termina postarea acestui mesaj, dau fuga pe youtube sa ii ascult...

Cel mai probabil , or sa fie doua prgrame live de muzica populara si doua de muzica usoara...cu melodii foarte cunoscute si dansabile, in rest , dj cu melodii cunoscute de pe radio. Invitatii nostri sunt , preponderent, tineri , cu varste intre 25-35 ani. Cred ca va fi ok. Probabil , va veni o vreme cand vom face si o selectie de melodii. ;;)

Din nefericire, nu iti pot recomanda nici un dj.... Nu am luat in calcul aceasta optiune, asa ca am 0 cunostinte in "domeniu".

Nu stiu cum de spui tu ca a fost mai usor cu foto-video....pentru ca , jur, e fucking hard! :(( >:P

Atat de multe alegeri, intr`un timp asa scurt, cu o multitudine de variante!

popadeniss
19.11.2014, 15:43:48
Ca si idee , noua ne-ar placea BellaBand...am fost la o nunta in octombrie , unde au cantat si incantat , toata noaptea! Singura problema e , ca pachetul care noua ne-ar placea si ar insuma exact ceea ce ne dorim, costa 4700euro. Poate poate , am beneficia de o reducere, avand in vedere ca nunta va fi duminica... nu am indraznit inca sa ii contactez.

Caut ceva similar, la un pret mai pamantean... maxim 3000euro.

Am eu impresia, sau artistii astia profita de faptul ca " o data in viata faci nunta" , nu te zgarci de la nimic?!?!:))

Alinuzzza1986
19.11.2014, 16:02:18
Ca si idee , noua ne-ar placea BellaBand...am fost la o nunta in octombrie , unde au cantat si incantat , toata noaptea! Singura problema e , ca pachetul care noua ne-ar placea si ar insuma exact ceea ce ne dorim, costa 4700euro. Poate poate , am beneficia de o reducere, avand in vedere ca nunta va fi duminica... nu am indraznit inca sa ii contactez.

Caut ceva similar, la un pret mai pamantean... maxim 3000euro.

Am eu impresia, sau artistii astia profita de faptul ca " o data in viata faci nunta" , nu te zgarci de la nimic?!?!:))

Wow... 4700 EUR... si eu am impresia ca se profita foarte mult de "o data in viata faci nunta"... noi am semnat cu Atelier, ne costa 3000 EUR. I-am spionat inainte sa semnam la o nunta, dar nah, am stat o ora pe acolo, deci nu o nunta intreaga, dar ne-au placut mult, au tinut lumea pe ring ora aia. Iti recomand sa ii intrebi daca sunt liberi.
In alta oridne de idei, foarte misto locatia aleasa de tine, si noua ne-a placut muuuultttt de tot, doar ca era prea departe de Bucuresti. I-am regasit la targ si ne-au zis ca acum au si microbuz pe care il ofera, ceea ce mi se pare super. Felicitari pt alegere:)
Spor la pregatiri!

roxxana_s
20.11.2014, 12:41:56
Apropo de muzica...aveti vreo recomandare pentru un dj bun? Cei de la restaurant ne-au recomandat un baiat, dar am o teama destul de mare in ceea ce priveste muzica...nici nu stiu ce ar trebui sa discutam la o intalnire cu un dj...ma gandeam sa il intrebam de un playlist de care dispune, sa vedem si noi cam ce muzica are, dar cred ca mai mult conteaza sa stie cum sa foloseasca muzica respectiva...offff, mi se pare asa complicat. La foto-video a fost mai simplu :)
Buna.Eu am nunta in august,si am DJ.Daca vrei,poti sa-ti dau nr de telefon.

lore_florina86
20.11.2014, 13:41:53
Multumesc mult pentru recomandare ^:)^

De indata ce voi termina postarea acestui mesaj, dau fuga pe youtube sa ii ascult...

Cel mai probabil , or sa fie doua prgrame live de muzica populara si doua de muzica usoara...cu melodii foarte cunoscute si dansabile, in rest , dj cu melodii cunoscute de pe radio. Invitatii nostri sunt , preponderent, tineri , cu varste intre 25-35 ani. Cred ca va fi ok. Probabil , va veni o vreme cand vom face si o selectie de melodii. ;;)

Din nefericire, nu iti pot recomanda nici un dj.... Nu am luat in calcul aceasta optiune, asa ca am 0 cunostinte in "domeniu".

Nu stiu cum de spui tu ca a fost mai usor cu foto-video....pentru ca , jur, e fucking hard! :(( >:P

Atat de multe alegeri, intr`un timp asa scurt, cu o multitudine de variante!

Pentru noi a fost mult mai usor la foto-video pentru ca nasii nostri au avut nunta anul acesta in august, iar noi am ales acelasi fotograf pe care l-au avut ei, fara prea multe batai de cap...nici portofoliul nu am vrut sa-l mai vedem...l-am vazut cu nasa, cand s-a intalnit prima data cu el si apoi am vazut cum a lucrat cu ei si ne-a fost suficient. Iar la video, vom avea tipul cu care colaboreaza fotograful si pe care sotul meu il stie de ceva timp. El a fost si complicele care a filmat cererea in casatorie :x

Daca te intereseaza foto-video, cauta FotoPro Design (Daniel Gritu) si poate iti va placea. Vad ca nu ne suprapunem cu data nuntii, asa ca exista o sansa sa fie liber. El e din Ploiesti, dar lucreaza si in alte orase, mai ales Bucuresti.

popadeniss
20.11.2014, 17:41:12
Wow... 4700 EUR... si eu am impresia ca se profita foarte mult de "o data in viata faci nunta"... noi am semnat cu Atelier, ne costa 3000 EUR. I-am spionat inainte sa semnam la o nunta, dar nah, am stat o ora pe acolo, deci nu o nunta intreaga, dar ne-au placut mult, au tinut lumea pe ring ora aia. Iti recomand sa ii intrebi daca sunt liberi.
In alta oridne de idei, foarte misto locatia aleasa de tine, si noua ne-a placut muuuultttt de tot, doar ca era prea departe de Bucuresti. I-am regasit la targ si ne-au zis ca acum au si microbuz pe care il ofera, ceea ce mi se pare super. Felicitari pt alegere:)
Spor la pregatiri!

Buna si multumesc pentru raspuns,

Si mie imi plac cei de la Atelier , doar ca pe partea de muzica populara, cam scartaie, e o muzica populara mai rockerita :D nu suna rau, doar neobisnuit \:D/ Cred ca o sa ii iau in considerare! Multumesc :)

Revenind la locatie, pentru ca noi vom avea nunta duminica, cei de la Tree House, nu ne asigura transport, in schimb ne-au dat contactele lor , si pentru un autocar cu capacitate 50 persoane si un minibus cu capacitate 20persoane , vom plati 400 euro, in limita a 200km / masina. Asta inseamna 3 drumuri dus-intors, " de caciula" :D Eu zic ca e super ok.

si locatia voastra e super ok , am ochit-o de cand era inca in constructie si mergeam la suc , la Phoenix , insa nu am fost sa o vizitam... mi se pare totusi ca au meniuri cu preturi nerezonabile... puteau sa aiba pachete de start incepand cu 60-65euro... Parerea mea! :[email protected]

Si ca sa vezi ce mica e lumea, si noi tot la Biserica Sfantul Spiridon cel Nou vrem sa avem slujba religioasa... Tu ai vorbit deja cu preotul? Cat a costat slujba+cor si cam cat ati platit avans? Intentionam si noi sa mergem saptamana vitoare, si vreau sa stiu la ce sa ma astept! :D

Pupici si spor la pregatiri!

popadeniss
20.11.2014, 17:46:56
Pentru noi a fost mult mai usor la foto-video pentru ca nasii nostri au avut nunta anul acesta in august, iar noi am ales acelasi fotograf pe care l-au avut ei, fara prea multe batai de cap...nici portofoliul nu am vrut sa-l mai vedem...l-am vazut cu nasa, cand s-a intalnit prima data cu el si apoi am vazut cum a lucrat cu ei si ne-a fost suficient. Iar la video, vom avea tipul cu care colaboreaza fotograful si pe care sotul meu il stie de ceva timp. El a fost si complicele care a filmat cererea in casatorie :x

Daca te intereseaza foto-video, cauta FotoPro Design (Daniel Gritu) si poate iti va placea. Vad ca nu ne suprapunem cu data nuntii, asa ca exista o sansa sa fie liber. El e din Ploiesti, dar lucreaza si in alte orase, mai ales Bucuresti.

Buna din nou si multumesc pentru raspuns,

Iti multumesc, de asemenea, si pentru recomandare. Ma voi uita cu atentie la pozele lui de la nunti... si pentru mine e incurajator sa stiu ca nasa voastra a fost multumita si voi optati pentru acelasi fotograf, pentu ca v-a placut si aveti incredere!

Anul asta am fost la 4 nunti, ale prietenilor nostri apropiati... si nici unul din ei , acum ca au primit pozele... nu ne recomanda vreun fotograf... Ba au facut economie , si au achizitionat de pe la targurile de nunti "pachete" cu 4000lei - foto,cameraman, invitatii, buchet cununie, buchet mireasa+nasa + lumanari... Ba nu s-au interesat din timp...si s-au trezit cu o luna doua inainte de nunta ca nu au fotograf si au luat pe cine au gasit liber...

Asa ca, mai bine ne ocupam mai din timp si nu ne zgarcim, pentru ca toate vrem poze deosebite,la care sa ne uitam ore in sir, la primirea lor! :x

Alinuzzza1986
21.11.2014, 09:29:45
Buna si multumesc pentru raspuns,

Si mie imi plac cei de la Atelier , doar ca pe partea de muzica populara, cam scartaie, e o muzica populara mai rockerita :D nu suna rau, doar neobisnuit \:D/ Cred ca o sa ii iau in considerare! Multumesc :)

Revenind la locatie, pentru ca noi vom avea nunta duminica, cei de la Tree House, nu ne asigura transport, in schimb ne-au dat contactele lor , si pentru un autocar cu capacitate 50 persoane si un minibus cu capacitate 20persoane , vom plati 400 euro, in limita a 200km / masina. Asta inseamna 3 drumuri dus-intors, " de caciula" :D Eu zic ca e super ok.

si locatia voastra e super ok , am ochit-o de cand era inca in constructie si mergeam la suc , la Phoenix , insa nu am fost sa o vizitam... mi se pare totusi ca au meniuri cu preturi nerezonabile... puteau sa aiba pachete de start incepand cu 60-65euro... Parerea mea! :[email protected]

Si ca sa vezi ce mica e lumea, si noi tot la Biserica Sfantul Spiridon cel Nou vrem sa avem slujba religioasa... Tu ai vorbit deja cu preotul? Cat a costat slujba+cor si cam cat ati platit avans? Intentionam si noi sa mergem saptamana vitoare, si vreau sa stiu la ce sa ma astept! :D

Pupici si spor la pregatiri!

Stiu cu populara de la Atelier, doar ca eu oricum nu-s fana populara. Recunosc ca daca era numai dupa mine, faceam nunta fara genul asta de muzica. Dar cica nu se poate:))))

In legatura cu biserica, noi am fost in septembrie sa vorbim cu preotul si ora pe care ne-o doream noi nu mai era deja disponibila, asa ca a trebuit sa facem o concesie. 1500 RON costa slujba cu 3 preoti si cor. 500 am dat noi la rezervare si diferenta dupa slujba... Iti recomand sa te duci cat mai curand sa discuti cu el. Este foarte cautata biserica si risti sa nu mai gasesti data deloc disponibila.

Cu restul pregatirilor cum stai?
Puuup:)

popadeniss
22.11.2014, 20:47:02
Stiu cu populara de la Atelier, doar ca eu oricum nu-s fana populara. Recunosc ca daca era numai dupa mine, faceam nunta fara genul asta de muzica. Dar cica nu se poate:))))

In legatura cu biserica, noi am fost in septembrie sa vorbim cu preotul si ora pe care ne-o doream noi nu mai era deja disponibila, asa ca a trebuit sa facem o concesie. 1500 RON costa slujba cu 3 preoti si cor. 500 am dat noi la rezervare si diferenta dupa slujba... Iti recomand sa te duci cat mai curand sa discuti cu el. Este foarte cautata biserica si risti sa nu mai gasesti data deloc disponibila.

Cu restul pregatirilor cum stai?
Puuup:)

Buunaaa,

Da, stiu , nici eu nu ma omor cu muzica populara...dar ,de! Se danseaza si tare se mai invioreaza lumea, cand se incinge cate`o hora! :)) Si , de altfel , cred ca cel mai bine suna melodiile originale, nicidecum cele cantate de band :)) Dar, din nou, e misto cu instrumente live...si banduri care fac pe mc`ii si anima lumea :D

De ce ma intrebi cum stau cu pregatirile? :D Vrei sa auzi ca avem doar locatia, momentan ? :))

Am elan si spor la pregatiri, sa nu iti mai zic ca am fost ieri si la targul de nunti , de unde am venit incarcata cu 1000000 pliante,oferte,reduceri,black fridayuri...

Am cateva oferte simpatice de studiat, am vazut live albumele a doi fotografi...care mi s-au parut ok...am mai gasit doua tipe care se ocupa de amenajari si de nunti tematice, le-am spus in mare ce mi-ar placea si astept sa imi trimita o oferta detaliata pe mail...

Mi-am gasit cele doua rochii de mireasa online, ma gandesc sa risc, si sa cumpar una...si daca ma conving de calitatea materialului si rochiei , in sine, probabil - o voi cumpara si pe cealalta.
Incearca sa dai search la Zahavit Tshuba .... mie imi place la nebunie designerul asta! E din Israel ! :))

Cred ca, in cele din urma, vom semna cu Bella Band... am gasit un pachet mai putin atragator decat cel la 4700euro, contine 2 solisti si instrumentele pe care le vrem noi - 3000 euro , vor avans 20%.

Pentru ca maine e duminica si e slujba, sigur gasim preotul si vrem sa mergem la biserica sa rezervam ora si data.

In rest... nu stiu... ceata... panica...haos...

Tu cum stai cu pregatirile?
Pupici, :">
Deniss

popadeniss
22.11.2014, 21:06:12
aaaaa, uitasem!

Am reusit , cu greu , sa alegem nasii !
Ne-a propus foarte multa lume sa ne naseasca, la inceput - noi credeam ca ei zic in gluma.... insa,pe masura ce au aflat ca am fost ceruta in casatorie in luna septembrie, in loc sa bata in retragere, ei au insistat, unii chiar ne-au rugat sa ne lase sa ne fie nasi.. prieteni, cunostinte, colegi de serviciu.
Am ales sa avem doua perechi de nasi ! :D Si , culmea, nu se cunosc! Vom vedea ce o iesi! :)))))

oana0211
23.11.2014, 14:52:56
Buna fetelor,

Felicitari tuturor pentru eveniment :) ; si eu voi avea nunta in iulie asa ca ma alatur discutiilor :).

Sincera sa fiu eu m-am impotmolit la biserica si rochia de mireasa; restul (restaurant, foto video , muzica, flori) avem.

Legat de biserica ne-am dorit initial la Domnita Balasa insa nu mai au disponibile decat orele 13.00 si 20.00 ceea ce nu ne avantajeaza. Am incercat apoi la Spiridon cel Nou si tot asa are libera doar ora 12.00. Am mai fost la cateva biserici insa nu prea ne-au placut. Ori sunt direct in strada, ori sunt foarte intunecoase si pline de schele. Am incercat si la Elefterie insa acolo am asistat la o slujba care nu ne-a placut deloc pentru ca in jum de h ne-a dat afara din bierica iar slujba nu a fost profunda deloc.

Voi ce biserci mai recomandati in Bucuresti?

Spor la pregatiri

Aimee87
24.11.2014, 09:52:21

Buna fetelor si eu am nunta tot pe 18.07.2015....spor la pregatiri

lore_florina86
25.11.2014, 12:20:00
Buna fetelor si eu am nunta tot pe 18NR. TELEFON STERSspor la pregatiri

Buna si bine ai venit printre noi! Am vazut ca avem nunta in aceeasi zi, in Ploiesti! :x<:-P

Cum stai cu pregatirile?

Alinuzzza1986
26.11.2014, 16:15:07
Buunaaa,

Da, stiu , nici eu nu ma omor cu muzica populara...dar ,de! Se danseaza si tare se mai invioreaza lumea, cand se incinge cate`o hora! :)) Si , de altfel , cred ca cel mai bine suna melodiile originale, nicidecum cele cantate de band :)) Dar, din nou, e misto cu instrumente live...si banduri care fac pe mc`ii si anima lumea :D

De ce ma intrebi cum stau cu pregatirile? :D Vrei sa auzi ca avem doar locatia, momentan ? :))

Am elan si spor la pregatiri, sa nu iti mai zic ca am fost ieri si la targul de nunti , de unde am venit incarcata cu 1000000 pliante,oferte,reduceri,black fridayuri...

Am cateva oferte simpatice de studiat, am vazut live albumele a doi fotografi...care mi s-au parut ok...am mai gasit doua tipe care se ocupa de amenajari si de nunti tematice, le-am spus in mare ce mi-ar placea si astept sa imi trimita o oferta detaliata pe mail...

Mi-am gasit cele doua rochii de mireasa online, ma gandesc sa risc, si sa cumpar una...si daca ma conving de calitatea materialului si rochiei , in sine, probabil - o voi cumpara si pe cealalta.
Incearca sa dai search la Zahavit Tshuba .... mie imi place la nebunie designerul asta! E din Israel ! :))

Cred ca, in cele din urma, vom semna cu Bella Band... am gasit un pachet mai putin atragator decat cel la 4700euro, contine 2 solisti si instrumentele pe care le vrem noi - 3000 euro , vor avans 20%.

Pentru ca maine e duminica si e slujba, sigur gasim preotul si vrem sa mergem la biserica sa rezervam ora si data.

In rest... nu stiu... ceata... panica...haos...

Tu cum stai cu pregatirile?
Pupici, :">
Deniss

Si noi am fost la targ, mi s-a parut muuult prea aglomerat, nu am avut rabdarea necesara sa probez rochite din cauza asta. Dar am gasit si noi o doamna care face invitatii si partea de papetarie foarte interesante:)
In rest cu pregatirile nu am prea avansat. Vrem sa ne luam verighetele anul asta si eu rochita de mireasa in februarie. Neaparat vreau sa ajung la Craiova la Maya si la Brasov la Divine:)

Cam atat, pupici,
A:)

alinatoma2011
27.11.2014, 14:06:44
Si noi am fost la targ, mi s-a parut muuult prea aglomerat, nu am avut rabdarea necesara sa probez rochite din cauza asta. Dar am gasit si noi o doamna care face invitatii si partea de papetarie foarte interesante:)
In rest cu pregatirile nu am prea avansat. Vrem sa ne luam verighetele anul asta si eu rochita de mireasa in februarie. Neaparat vreau sa ajung la Craiova la Maya si la Brasov la Divine:)

Cam atat, pupici,
A:)
Buna Alina, ai gandit foarte bine. In general, in februarie preturile sunt mai mici. Cum ai vrea verighetele? Din aur alb, galben, roz sau o combinatie intre ele? Vezi ca restaurantul trebuie sa il iei din timp si neaparat sa primesti ceva la mana cand dai avans. Sa tii cont si de ringul de dans, daca o sa fie hore (si nu stiu nunta fara hore) vei avea nevoie de ceva spatiu, altfel o sa se loveasca dansatorii de cei care raman la masa si devine foarte enervant. Vorbind de dans, ar trebui sa exersati putin inainte de nunta, sa va alegeti melodia macar. Eu am avut mari emotii, nu ne intelegeam la melodie deloc, la pasi ce sa mai zic. Atunci am hotarat sa apelam la o scoala de dans si asa am ajuns la Stop and Dance, instructorul ne-a ascultat si a reusit sa ne multumeasca pe amandoi, melodia ni s-a potrivit amandoura. Daca nu te-ai hotarat inca la dansul mirilor, chiar iti recomand Stop and Dance, uite sectiunea cu dansul mirilor: http://stop-and-dance.ro/cursuri-dansul-mirilor.html La biserica poti sa vorbesti cu preotul si mai tarziu, dar nu cu mai putin de 6 luni inainte, mai ales daca este o biserica populara. Astea frumoase/mari cu cor, etc mereu sunt f solicitate. Civila si biserica le vrei in aceeasi zi?

Alinuzzza1986
27.11.2014, 16:35:13
Buna Alina, ai gandit foarte bine. In general, in februarie preturile sunt mai mici. Cum ai vrea verighetele? Din aur alb, galben, roz sau o combinatie intre ele? Vezi ca restaurantul trebuie sa il iei din timp si neaparat sa primesti ceva la mana cand dai avans. Sa tii cont si de ringul de dans, daca o sa fie hore (si nu stiu nunta fara hore) vei avea nevoie de ceva spatiu, altfel o sa se loveasca dansatorii de cei care raman la masa si devine foarte enervant. Vorbind de dans, ar trebui sa exersati putin inainte de nunta, sa va alegeti melodia macar. Eu am avut mari emotii, nu ne intelegeam la melodie deloc, la pasi ce sa mai zic. Atunci am hotarat sa apelam la o scoala de dans si asa am ajuns la Stop and Dance, instructorul ne-a ascultat si a reusit sa ne multumeasca pe amandoi, melodia ni s-a potrivit amandoura. Daca nu te-ai hotarat inca la dansul mirilor, chiar iti recomand Stop and Dance, uite sectiunea cu dansul mirilor: http://stop-and-dance.ro/cursuri-dansul-mirilor.html La biserica poti sa vorbesti cu preotul si mai tarziu, dar nu cu mai putin de 6 luni inainte, mai ales daca este o biserica populara. Astea frumoase/mari cu cor, etc mereu sunt f solicitate. Civila si biserica le vrei in aceeasi zi?

Hey, merci de sfaturi. Pe o parte din ele le-am urmat deja:)
Avem avans platit la restaurant, biserica, formatie, foto si video:) O sa mergem sa invatam dansul la o scoala de dans, merci pt recomandarea stop and dance, am sa ii caut.
Cu verighetele, as vrea o combinatie de aur alb si galben, dar cat mai simple ca sa nu se demodeze in timp.
Civila o sa o facem vineri cel mai probabil, insa nu stim cum sa facem cu masa de dupa civila. Ca noi ne gandeam sa rezervam la un restaurant cu terasa si sa fie ceva lejer, cu bufet rece/cald. Practic nu vrem sa facem o alta nunta vineri. Dar nici sa cheltui o avere si vineri nu-mi prea vine... Mai e timp, nu ne grabim:)

ioana08
29.11.2014, 19:49:59
Deci, s-a votat! Candy bar pentru toata lumea! :grouphug:

Buna miresici! Eu am fost miresica de iulie anul acestea:D. Am avut si noi candy bar si chiar a fost foarte apreciat. Noi am avut 160 de persoane si pe la 12.30 noaptea nu prea mai are nimic la candy bar... Chiar va recomand sa aveti candy bar si sa pune-ti si fructele in acelasi loc (sa nu fie pe mese). Spor la miresit si sa aveti toate nunta pe care o visati. pupici

Cris_ti_ana
03.12.2014, 16:53:14
Bună,
Mă alătur și eu discutiilor. Mai are cineva nunta pe 11 iulie în Buzău cumva? ;))

Iuliana_R
03.12.2014, 18:29:57
Buna miresici! Eu am fost miresica de iulie anul acestea:D. Am avut si noi candy bar si chiar a fost foarte apreciat. Noi am avut 160 de persoane si pe la 12.30 noaptea nu prea mai are nimic la candy bar... Chiar va recomand sa aveti candy bar si sa pune-ti si fructele in acelasi loc (sa nu fie pe mese). Spor la miresit si sa aveti toate nunta pe care o visati. pupici

Pentru unele nunti nu se preteaza candy-bar-ul.
Uni invitati sunt mai rusinosi si nu merg sa se serveasca cu prajiturele, pe cand alti fac deplasari de mai multe ori. Daca te afli printre persoanele care vor sa serveasca ceva dulce mai tarziu vei considera ca miri nu au fost destul de bine aprovizionati ca sa aiba si pt mai tarziu dulciuri, sau ca au cumparat prea putine pentru cati invitati au fost.

MsAnia
04.01.2015, 16:12:46
Am vazut ca ati gasit foto video. Puteti sa imi spuneti niste tarife estimative? (Ploiesti si bucuresti) nu merge sa trimit mesaj privat din pacate. Multumesc.

LolitaB
19.01.2015, 10:42:12
Fetelor, voi cum stati cu alegerea rochiei? Eu incep sa ma panichez putin, pentru ca am probat deja peste 20 de rochii si pana acum decat vreo 2 mi-au placut, dar ori nu imi vin foarte bine, ori nu se potrivesc cu stilul nuntii... Am fost si la 2 targuri, am fost si prin magazine, dar de cele mai multe ori modelele care ma interesau nu existau in magazine. Pana acum am probat la Natalia Vasiliev, Blossom Dress, Astyle, Aire Barcelona, Bella Sposa, si inca vreo 2 pe care nu mi le amintesc acum. O sa merg si la Maria Lucia Hohan si Rhea Costa. Aveti vreo sugestie de alte magazine in care as putea sa gasesc ceva lejer dar totusi deosebit, sirena sau A line?

Sabina2015
20.01.2015, 11:23:56
Buna fetelor,
Desi citesc de ceva vreme, pe acest forum, pana acum nu am scris. :)
Sunt si eu mireasa de 2015 si deja incep sa am emotii, dar cand citesc ca voi sunteti la punct cu aproape toate, ma panichez de-a dreptul. Eu abia in noiembrie am primit inelul, tot in noiembrie am avut si noroc sa gasim restaurant, culmea in miezul verii, nici nu speram, dar a anulat un alt cuplu si era singura sambata libera, deci n-a fost prea mare dilema in legatura cu data :))
Dar apoi au venit sarbatorile, am fost plecati in vacanta, si acum ne-am trezit ca in afara de restaurant nu avem nimic, in afara de unul pe celalalt :))
Noi stam in Bucuresti, dar nunta o facem in Slatina, de unde sunt eu, asa ca e mai greu. In week-end mergem la Slatina, si sper sa ma laud ca avem mai multe. :) Mergem sa stabilim ora la Catedrala, sa aranjam muzica, sper, foto video avem deja o idee.
Eu inca nu am probat nici o rochie de mireasa, sunt la dieta :) , am de dat vreo 9 kg jos, si am zis ca apoi merg la probat. Am fost in noiembrie la un targ de nunti la Parlament, dar nu pot sa zic ca m-a impresionat. Mai merg la sfarsitul lui februarie la Romexpo.
Spor la pregatiri si sa avem toate o nunta de vis! :*

Alinuzzza1986
22.01.2015, 13:19:50
Fetelor, voi cum stati cu alegerea rochiei? Eu incep sa ma panichez putin, pentru ca am probat deja peste 20 de rochii si pana acum decat vreo 2 mi-au placut, dar ori nu imi vin foarte bine, ori nu se potrivesc cu stilul nuntii... Am fost si la 2 targuri, am fost si prin magazine, dar de cele mai multe ori modelele care ma interesau nu existau in magazine. Pana acum am probat la Natalia Vasiliev, Blossom Dress, Astyle, Aire Barcelona, Bella Sposa, si inca vreo 2 pe care nu mi le amintesc acum. O sa merg si la Maria Lucia Hohan si Rhea Costa. Aveti vreo sugestie de alte magazine in care as putea sa gasesc ceva lejer dar totusi deosebit, sirena sau A line?

Hey, eu mi-am comandat rochita in decembrie de la Sposa Toscana. Poti incerca si acolo:) Bafta!:*

Miss_B
22.01.2015, 20:21:48
Bine ai venit printre noi,Sabina!Si spor la pregatiri!

Noi stam bine cu pregatirile,mai putin cu nasii,lovindu-ne doar de refuzuri si prieteni necasatoriti...Speram sa fie ok totusi...In rest,avansuri date peste tot,program facut , rochie comandata,pantofi la fel.Mai ramane mirele,dar la el e mai usor ;;)
In rest,mi-am notat cam tot ce mai trebuie facut atunci inainte de nunta,ca sa ne fie mai usor sa le tinem in frau pe toate si nu mai avem decat sa continuam sa strangem bani si sa ne mentinem in forma :))

ade_serv
26.01.2015, 11:44:53

Buna,
Eu nu prea am avut rabdare sa probez atat de multe. Poti incerca sa te programezi la Arryanna Karen. Eu i-am gasit pe FB si am fost tare incantata de ei.
Mult succes la pregatiri!

ade_serv
26.01.2015, 11:50:15
Buna fetelor,
Desi citesc de ceva vreme, pe acest forum, pana acum nu am scris. :)
Sunt si eu mireasa de 2015 si deja incep sa am emotii, dar cand citesc ca voi sunteti la punct cu aproape toate, ma panichez de-a dreptul. Eu abia in noiembrie am primit inelul, tot in noiembrie am avut si noroc sa gasim restaurant, culmea in miezul verii, nici nu speram, dar a anulat un alt cuplu si era singura sambata libera, deci n-a fost prea mare dilema in legatura cu data :))
Dar apoi au venit sarbatorile, am fost plecati in vacanta, si acum ne-am trezit ca in afara de restaurant nu avem nimic, in afara de unul pe celalalt :))
Noi stam in Bucuresti, dar nunta o facem in Slatina, de unde sunt eu, asa ca e mai greu. In week-end mergem la Slatina, si sper sa ma laud ca avem mai multe. :) Mergem sa stabilim ora la Catedrala, sa aranjam muzica, sper, foto video avem deja o idee.
Eu inca nu am probat nici o rochie de mireasa, sunt la dieta :) , am de dat vreo 9 kg jos, si am zis ca apoi merg la probat. Am fost in noiembrie la un targ de nunti la Parlament, dar nu pot sa zic ca m-a impresionat. Mai merg la sfarsitul lui februarie la Romexpo.
Spor la pregatiri si sa avem toate o nunta de vis! :*

Buna,
Eu zic ca ar trebui sa probezi rochite pentru ca in cele mai multe cazuri dureaza 3-4 luni pana e gata. Nu e problema daca slabesti, sau mie cel putin asa mi-au spus. Eu mi-am ales o rochita tip A ,care la spate se prinde gen corset si pot slabi linistita :))

LolitaB
26.01.2015, 14:05:01
Buna,
Eu nu prea am avut rabdare sa probez atat de multe. Poti incerca sa te programezi la Arryanna Karen. Eu i-am gasit pe FB si am fost tare incantata de ei.
Multumesc pentru sugestii, Ade si Alinuzzzza, insa eu caut o rochie nu foarte clasica de mireasa, m-am uitat pe net si la Arryana si la Sposa Toscana. Cred ca o sa ma decid la una de la Maria Lucia Hohan. Cred ca am probat prea multe si m-am zapacit. :(

MsAnia
26.01.2015, 17:54:52
Eu mi-am comandat de la Maya Fashion mi s-au parut deosebite materialele, nu am probat decat 3 rochitze pentru ca nu probez nimic daca nu imi place, nu sunt genul care sa zic ca poate pe mine arata altfel daca mie nu imi place din start. Toate rochitzele mi s-au parut la fel, insa am gasit si una finutza si care imi venea foarte bine. Usoara, materialul fin, foarte frumoasa :)

ramona-elena
26.01.2015, 20:32:13

si eu am probat peste 30 de rochite degeaba,nu am simtit nimic special...
tu te panichezi care ai nunta in iulie??
eu cu mai ce sa mai zic...
nu o gasesc si nu o gasesc...nu imi place nimic
saptamana asta mai am o sansa la un magazin unde urmeaza sa aduca colectia 2015...in rest cu Dumnezeu inainte!!!

LolitaB
27.01.2015, 11:11:00
si eu am probat peste 30 de rochite degeaba,nu am simtit nimic special...
tu te panichezi care ai nunta in iulie??
eu cu mai ce sa mai zic...
nu o gasesc si nu o gasesc...nu imi place nimic
saptamana asta mai am o sansa la un magazin unde urmeaza sa aduca colectia 2015...in rest cu Dumnezeu inainte!!!
Eu m-am panicat pentru ca in mai multe magazine mi-au dat termen maxim de comanda jumatatea lui Februarie, ca sa ajunga in iunie si sa apuce sa mi-o modifice pana in iulie. Acum nu stiu daca au zis ele asa, ca sa ma grabesc cu comanda, dar oricum, avand in vedere ca probez rochii din Septembrie, credeam ca pana acum voi fi luat o decizie. Eu te sfatuiesc sa probezi orice iti place macar putin si sa te gandesti cum te vedeai tu mireasa inainte sa vezi atatea rochii. Eu am probat rochii care mi se parea superbe in poze si cand le-am pus pe mine aratau ingrozitor. Acum sunt 90% decisa asupra rochiei, dar parca am o retinere sa o comand. Ma tot tem ca o sa imi para rau si o sa imi doresc alta dupa ce o cumpar.

alx05
27.01.2015, 13:08:43
Si eu am probat in multe magazine si intr-un final m-am decis pentru bien savvy unde comanda dureaza 4 luni :x:x

Monica_11
29.01.2015, 13:39:42

Si eu tot la make-up si hairstyle sunt cu pregatirile :) am cautat pe FB si google cateva persoane, dar inca nu m-a convins nimeni. Tu ai gasit?

sym91
30.01.2015, 17:04:11
Buna, fetele!!

Si eu sunt miresica de iulie. Momentan avem restaurantul, formatia, foto-video, verighete, marturii si multe altele de pus la punct :)) va salut pe toate si sa aveti o nunta de vis! :*

sym91
30.01.2015, 17:06:21
Si eu tot la make-up si hairstyle sunt cu pregatirile :) am cautat pe FB si google cateva persoane, dar inca nu m-a convins nimeni. Tu ai gasit?

mie mi-a recomandat cineva pe ,,Irina Croitoru Make-up Artist''.. asa o gasiti pe facebook... dar inca nu sunt hotarata. am inteles ca ia in jur de 200 ron pe machiaj si dak vrei vine si la tine acasa.. :)

pitic26
09.02.2015, 21:20:21
fetelor, vad ca sunteti destul de avansate cu pregatirile, eu nu am reusit nici biserica sa o stabilesc :(
cand ma gandeam ca e in iulie, credeam ca mai e mult pana atunci, acum deja intru in panica si nu stiu cu ce sa incep
sfaturi?

Miss_B
10.02.2015, 19:58:43
Poti merge la bisericile care te intereseaza sa vezi ce e disponibil si sa prenotezi.Noi am facut deja asta,majoritate deschid agenda in ianuarie.Dar cu cat mergi mai repede,cu atat ai sansa sa alegi ora pe care o vrei.
Noi stam binisor cu pregatirile,mai trebuie sa decidem marturiile si invitatiile/meniurile ,dar avem timp.
In rest am prenotat tot,rochia o voi avea in martie,pantofii la fel.Strangem bani :))
Spor la miresit :D

pitic26
27.02.2015, 00:46:33
Am rezolvat si cu biserica, spre surprinderea noastra eram primii pe 4 iulie, ne-am ales ora dorita.

popadeniss
02.03.2015, 16:45:25
Am rezolvat si cu biserica, spre surprinderea noastra eram primii pe 4 iulie, ne-am ales ora dorita.
Super! Ati avut mare noroc :)

popadeniss
02.03.2015, 16:47:21
Multumesc pentru sugestii, Ade si Alinuzzzza, insa eu caut o rochie nu foarte clasica de mireasa, m-am uitat pe net si la Arryana si la Sposa Toscana. Cred ca o sa ma decid la una de la Maria Lucia Hohan. Cred ca am probat prea multe si m-am zapacit. :(

Maria Lucia Hohan este preferata mea, in materie de rochite din Romania!
Singurul lucru , care nu imi place , este pretul :(
Ai fost la magazinul lor din Afi Cotroceni , sa le vezi live?
Eu nu am reusit inca sa ajung, si vroiam o parere!

popadeniss
02.03.2015, 16:52:26
Fetelor, am o intrebare pentru voi!

V-ati gandit la programul zilei?

Eu nu stiu la ce ora sa imi programez coafura si make-upul, avand in vedere ca biserica este la 17:00....
Nu as vrea nici cu noaptea in cap, dar nici sa nu fiu gata la timp, si sa nu mai avem timp de poze.
Ceva sugestii???

Va pup

LolitaB
02.03.2015, 20:57:38
Maria Lucia Hohan este preferata mea, in materie de rochite din Romania!
Singurul lucru , care nu imi place , este pretul :(
Ai fost la magazinul lor din Afi Cotroceni , sa le vezi live?
Eu nu am reusit inca sa ajung, si vroiam o parere!

Da, am fost si am ales rochia Cat din colectia bridal, o sa fie gata in Iunie. Ma gandisem si la varianta sa comand o rochie de seara de la ea pe alb, pentru ca era semnificativ mai ieftina, dar nu avea nici un detaliu specific unei rochii de mireasa. Asa ca am ales-o pe asta, are si niste dantela, si niste nasturasi imbracati in satin foarte frumosi, si este foarte usoara. Pentru mine, este perfecta. E drept, serviciile nu sunt extraordinare in magazin, nu m-a ajutat nimeni sa probez rochiile, bine ca am fost cu niste prietene. Dar rochiile sunt absolut superbe, si pentru prima data intr-un magazin rochia de la proba imi venea perfect, in afara de lungime, nu cu 3-4 marimi mai mari cum mi s-a intamplat pana atunci.

lore_florina86
03.03.2015, 12:06:29
mie mi-a recomandat cineva pe ,,Irina Croitoru Make-up Artist''.. asa o gasiti pe facebook... dar inca nu sunt hotarata. am inteles ca ia in jur de 200 ron pe machiaj si dak vrei vine si la tine acasa.. :)

Hei, amandoua avem nunta in iulie si mai avem si restaurantul in comun! :) Ai vorbit cumva cu Iulia, cea care se ocupa de aranjamente la Heaven? Te-ai gandit ce aranjamente vrei in sala?

Spor!

lore_florina86
03.03.2015, 12:22:09

Eu nu stiu la ce ora sa imi programez coafura si make-upul, avand in vedere ca biserica este la 17:00....
Nu as vrea nici cu noaptea in cap, dar nici sa nu fiu gata la timp, si sa nu mai avem timp de poze.
Ceva sugestii???

Va pup

Noi facem cununia civila in aceeasi zi cu cea religioasa, iar eu m-am gandit la urmatorul program:

- ora 10:00 -> programare coafor
- ora 11:30 -> programare machiaj (nu fac si coafura si machiajul la acelasi salon, dar sunt destul de apropiate)
- ora 13:00 -> imbracat, pregatit diverse pentru primirea mirelui, nasilor si celorlalti invitati care vin cu "alaiul" (noi vom respecta traditia ca mirele sa mearga dupa nasi si-apoi sa vina impreuna dupa mine, asa ca el va ramane vineri seara la parintii lui acasa si ne vom vedea abia sambata, sa adunam emotii ;)) )
- ora 14:00 -> mirele ar trebui sa ajunga la mine, sa servim invitatilor cate un paharel de ceva si o maslina :D , mai facem si niste poze
- ora 15:00 -> cununia civila
- ora 16:00 -> cununia religioasa
- ora 17:00 -> incepem cu pozele clasice cu parintii, nasii si invitatii, la biserica, apoi continuam cu sedinta foto "Wedding day" (pentru care inca nu stim locatia)
- ora 20:00 -> sa inceapa petrecereaaaaaa!!! <:-P<:-P<:-P

Daca nu intervin alte situatii, cam acesta am zis ca ar fi programul meu pentru ziua cea mare. La programul lui inca ne gandim, pentru ca el (sau cavalerul lui de onoare) va trebui sa mearga dupa buchete, lumanari, eu voi avea nevoie sa imi aduca cineva corsajele domnisoarelor si cocardele parintilor si nasilor. Partea asta inca nu ne este foarte clara in minte, dar mai avem un pic sa ne gandim.

Daca mai aveti sugestii, le primesc cu drag!
Spor la pregatiri!

cry_rose53
03.03.2015, 13:42:30
Buna! Si eu sunt miresica lunii iulie..pe 11 iulie avem nunta la Saftica.Formatia deja gasita,foto/video la fel...la rochia de mireasa sunt inca in tratative :)) .Imi puteti recomanda niste invitatii frumoase si un make-up artist bun?Spor la pregatiri!

Miss_B
03.03.2015, 15:25:00

Ceva sugestii???

Va pup

Buna! La noi slujba la biserica va fi la ora 16 si eu la 12 am programare la salonul unde ma pregatesc.
Cununia civila nu e in aceeasi zi.
Si eu mi-am facut o mica schita cu programul,sigur intre timp mai schimb ceva,dar ca idee.

Ora 9 : trezirea, mic dejun relaxat
Ora 12 – 14:00 machiaj si coafor
Ora 14:30 – 15:30 imbracat mire+mireasa ,fara traditii,intre timp foto si filmat pt. clip etc.
Ora 16-17:30 Cununie Biserica,cateva foto afara cu cei prezenti , etc.
Ora 17:45-19 Sedinta foto-video cu locatiile deja prestabilite,astfel nu stam sa cautam
Ora 19-20 Mers la restaurant,relaxat picioarele, stabilit ultimele detalii pe acolo
Ora 20- 20:45 Primire invitati

cry_rose53
10.03.2015, 23:14:53
Buna miresici!Am si eu nevoie de ajutorul vostru.Puteti sa imi recomandati un make-up artist bun si un hair stylist?Va multumesc.