PDA

Versiunea completa : Manichiura si pedichiura in Cluj

PUFF
10.03.2007, 23:13:44
stiti un salon de manichiura pedichiura bun?
m-ar interesa in special de pedichiura, mai nou imi creste in viu o unghie la picior...:( , si mi-ar place sa am unghiile impecabile la nunta [-o< [-o<

gabitza_86
10.03.2007, 23:16:15
dar cred ca chestia cu unghia nu tine de vr-un salon,ci mai de graba de un chirurg:-\

PUFF
11.03.2007, 13:15:29
dar cred ca chestia cu unghia nu tine de vr-un salon,ci mai de graba de un chirurg:-\

problema e ca eu o scot cu greu, dar iar o sa imi creasca in viu...de aceea cred ca tra sa ma duc la pedichiura

Kalini
11.03.2007, 17:34:29
stiti un salon de manichiura pedichiura bun?
m-ar interesa in special de pedichiura, mai nou imi creste in viu o unghie la picior...:( , si mi-ar place sa am unghiile impecabile la nunta [-o< [-o<

Trebuie scoasa de un chirurg......se reface frumos in timp relativ scurt.

PUFF
11.03.2007, 21:15:39
Trebuie scoasa de un chirurg......se reface frumos in timp relativ scurt.

:-SS ...nu doare? :(( :(( mi-e frica

miraaaaj
11.03.2007, 22:28:49
:-SS ...nu doare? :(( :(( mi-e frica

Cum adica iti creste unghia in viu?
Si eu ma gandesc ca poate mai bine sa mergi la o pedichiura prima data, sa vada ce ai acolo si dupa aia la doctor...........am si eu frica de orice care e dureros, si mai bine evit daca se poate#-o .........pana acum m-am descurcat bine\:D/ , in afara de frecventatul dentistului :-& (cu durerile si groaza de rigoare), n-am mai avut alte interventii dureroase ..............<:-P
Pe strada Baritiu (fosta statie de tramvai) este un coafor, unde se face si manichiura, pedichiura, cosmetica..............este o tipa tanara Adriana de care eu sunt foarte multumita in ceea ce priveste manichiura-pedichiura........daca vrei incearca..........:*

PUFF
12.03.2007, 08:42:24
Cum adica iti creste unghia in viu?
Si eu ma gandesc ca poate mai bine sa mergi la o pedichiura prima data, sa vada ce ai acolo si dupa aia la doctor...........am si eu frica de orice care e dureros, si mai bine evit daca se poate#-o .........pana acum m-am descurcat bine\:D/ , in afara de frecventatul dentistului :-& (cu durerile si groaza de rigoare), n-am mai avut alte interventii dureroase ..............<:-P
Pe strada Baritiu (fosta statie de tramvai) este un coafor, unde se face si manichiura, pedichiura, cosmetica..............este o tipa tanara Adriana de care eu sunt foarte multumita in ceea ce priveste manichiura-pedichiura........daca vrei incearca..........:*

ms chiar am sa ma duc la ea.
cat costa o pedichiura acolo?
eu cred ca daca imi taie o profesionista unghia asa cum trebuie scap de problema....sper :)

PUFF
12.03.2007, 08:46:40
cum va faceti manichiura pt nunta?
culori...picturi...forma...tot

eu inca nu m-am hotarat asupra unui model, pt ca le vreau pictate

orhidutza
12.03.2007, 12:08:10
cum va faceti manichiura pt nunta?
culori...picturi...forma...tot

eu inca nu m-am hotarat asupra unui model, pt ca le vreau pictate
Eu cred ca voi merge pe o manichiura frantuzeasca... poate si pictate putin cu alb si cu o margica lipita :) ... oricum vor fi vopsite in alb si nu in alte culori

diannaa
12.03.2007, 20:43:40
Eu desi am unghii lungi naturale,cred ca inainte le voi taia scurt si imi voi pune unghii lungi articiale(sa nu am surpriza si sa se rupa in timpul noptii),manichiura frantuzeasca cu alb si ceva pietricele.

PUFF
12.03.2007, 22:26:20
Eu desi am unghii lungi naturale,cred ca inainte le voi taia scurt si imi voi pune unghii lungi articiale(sa nu am surpriza si sa se rupa in timpul noptii),manichiura frantuzeasca cu alb si ceva pietricele.

si eu am unghii lungi naturale si pictate tot timpul, iar din multitudinea de picturi pe care le-am avut pe unghii imi este f greu sa aleg...:zz:
eu nu m-am gandit sa le tai si sa imi pun false, dar m-am gandit ca s-ar putea rupe inainte de nunta si atunci ma duc la manichiura sa imi refaca unghia.

Taja
13.03.2007, 08:47:48
mi-am facut aseara niste floricele albe pe unghiile date cu lac transparent....si pt prima data eu zic ca mi-au iesit f bine. voi pune diseara poze, acuma nu am aparat la mine:)m-a invata o prietena un truc, eu tot incercam sa-mi fac modele cu pensula si nu-mi ieseau nicicum, mai mult ma manjeam...si mi-a zis sa incerc sa-mi fac modelele cu scobitoarea....si surpriza! mi-au iesit mai bine. pana la nunta mai fac probe si daca imi place ce iese nu mai merg la manichiura, pt ca nu-i asa de greu sa ti le faci singura.
Ioana

Taja
13.03.2007, 18:57:21
asta mi-a iesit la prima proba, azi o sa-mi mai fac una dar cred ca o sa incerc sa fac poze ziua pt ca nu se prea vede mare lucru la lumina artificiala.
pupici
Ioana

orhidutza
14.03.2007, 08:39:06
mi-am facut aseara niste floricele albe pe unghiile date cu lac transparent....si pt prima data eu zic ca mi-au iesit f bine. voi pune diseara poze, acuma nu am aparat la mine:)m-a invata o prietena un truc, eu tot incercam sa-mi fac modele cu pensula si nu-mi ieseau nicicum, mai mult ma manjeam...si mi-a zis sa incerc sa-mi fac modelele cu scobitoarea....si surpriza! mi-au iesit mai bine. pana la nunta mai fac probe si daca imi place ce iese nu mai merg la manichiura, pt ca nu-i asa de greu sa ti le faci singura.
Ioana
Nu stiu ce sa zic ... adica acuma ti-au iesit foarte bine sa nu ma intelegi gresit, dar nu cred ca inainte de nunta cu tot stresul si agitatia o sa mai ai cheful si taria sa le faci la fel de bine :) ... cel putin la mine se lasa cu nervi si frustrari de fiecare data inainte de o nunta sau ceva cand ma apuc eu sa imi fac manichiura frantuzeasca :) Eu as merge pe mana unei manichiuriste ce nu o sa aiba emotiile nostre in ziua cu pricina :)

Taja
14.03.2007, 09:25:05
sa stii ca la asta m-am gandit si eu...acuma nu mi-au iesit chiar asa de bine pt ca a fost prima data cand am facut pictura pe unghii, sint convinsa ca le voi face mai bine, dar si eu ma gandesc ca poate nu o sa am timp de asa ceva....pina prin ianuarie/februarie am fost destul de stresata, de la o vreme sint f relaxata, n-am nici o treaba....poate totusi voi apela la manichiurista, ca daca se intoarce roata:-s :-s :-s

lavi_GSM
19.03.2007, 15:57:26
sorry sunt un pic off-topic,dar tot are legatura cu mainile::-B va puneti manusi?mie parca nu prea imi plac alea care se leaga dupa degetul din mijloc;)) ,si parca nici din alea "cu degete"nu mi-as pune.

si totusi mi se pare mai elegant cu manusi.complicat....
Mai draga mea !!! la ce preturi astronomice platim pt manichiura ,mai ales daca alegem portelan french cu picturi ...la ce sa le ascundem dupa manusi....???iar cele dupa degetul mijlociu.............mi se par groaznice mai bine manusi simple din dantela dar pana la incheietura ???nu cred....si alea pana la cot sunt ........urate.Eu zic NU NU nu manusi.o manichiura frumoasa si gata.Si ce imi pun verigheta si inelul peste manusa????oooo=)) ca manelistii

Kalini
19.03.2007, 18:13:42
Ioana

Sau se pot face cu varful unui ac de cusut...........;-)

Taja
20.03.2007, 09:00:57
Sau se pot face cu varful unui ac de cusut...........;-)

am incercat cu acul de cusut da parca mai bine ies cu scobitoarea....inca sint in dilema sa-mi fac eu manichiura sau sa merg la o profesionista? acuma astept setul de manichiura pe care l-am comandat de la o firma de cosmetice si daca nu-mi iese bine, merg sigur la manichiurista.;;)

Kalini
20.03.2007, 11:54:50
am incercat cu acul de cusut da parca mai bine ies cu scobitoarea....inca sint in dilema sa-mi fac eu manichiura sau sa merg la o profesionista? acuma astept setul de manichiura pe care l-am comandat de la o firma de cosmetice si daca nu-mi iese bine, merg sigur la manichiurista.;;)

Ma gandesc ca vei avea suficiente griji in ajunul nuntii, nu vei mai avea nervi si sa-ti faci manichiura............:>

Taja
20.03.2007, 12:21:19
Ma gandesc ca vei avea suficiente griji in ajunul nuntii, nu vei mai avea nervi si sa-ti faci manichiura............:>

ai dreptate.....deja de pe acuma imi fac griji:-SS ca nu mai avem mult....dar oricum merita sa invat sa-mi fac singura manichiura, pt ca atatea nunti avem anul asta#:-S

PUFF
22.03.2007, 12:27:13

asa am inceput si eu sa imi pictez unghiile cu scobitoarea (apriximativ acum 5 ani), dar au aparut tot felul de optiuni
sunt lacuri cu pensula subtire speciala pt pictat sau mai este lac cu ac iar sticluta este din plastic special facuta ca sa iti dozezi cantitatea de lac care sa iasa pe ac
cand o sa pot o sa imi pozez manichiura care o am acum

Taja
22.03.2007, 12:45:33
asa am inceput si eu sa imi pictez unghiile cu scobitoarea (apriximativ acum 5 ani), dar au aparut tot felul de optiuni
sunt lacuri cu pensula subtire speciala pt pictat sau mai este lac cu ac iar sticluta este din plastic special facuta ca sa iti dozezi cantitatea de lac care sa iasa pe ac
cand o sa pot o sa imi pozez manichiura care o am acum

poate faci poze si la lacurile respective si la pensula daca poti is curioasa cum arata. sa inteleg ca esti manichiurista?
ce misto sa-ti poti doza cantitatea care iese din ac.....super!

PUFF
22.03.2007, 13:34:28
poate faci poze si la lacurile respective si la pensula daca poti is curioasa cum arata. sa inteleg ca esti manichiurista?
ce misto sa-ti poti doza cantitatea care iese din ac.....super!

nu sunt manichiurista, am pasiune pt pictura, si atunci combin culorile pe pleoape iar desenele pe inghii :D
o poza mai veche dar o sa imi fac imediat si cu modelul de acum
25188 25189

PUFF
22.03.2007, 14:10:41
modelul de pe unghiile mele, tot cu flori am nimerit...

25203 25204 25205 25206 25207

Taja
22.03.2007, 14:52:57

waw ce super arata:-B si modelul asta cu ce "ustensile" l-ai facut?

orhidutza
22.03.2007, 15:26:20

Absolut superbe!!! Oare la fel de bine iti ies si daca faci la alte maini? :)

PUFF
23.03.2007, 12:27:10
Absolut superbe!!! Oare la fel de bine iti ies si daca faci la alte maini? :)

la toate prietenele mele care s-au casatorit le-am facut unghiile in ziua nuntii, iar pe inelarul mainii stangi, pt ce este degetul mai special din cauza verighetei imi place sa il fac altfel, de obicei fac un fluturas.

orhidutza
23.03.2007, 12:34:17
la toate prietenele mele care s-au casatorit le-am facut unghiile in ziua nuntii, iar pe inelarul mainii stangi, pt ce este degetul mai special din cauza verighetei imi place sa il fac altfel, de obicei fac un fluturas.
Se poate lipi si o pietricica ceva?

PUFF
23.03.2007, 13:51:03
Se poate lipi si o pietricica ceva?

da se poate, dar eu folosec lac cu sclipici in loc de pietre, arata aproape la fel si este mai rezistent ca si pietricelele :D

orhidutza
23.03.2007, 14:49:39
da se poate, dar eu folosec lac cu sclipici in loc de pietre, arata aproape la fel si este mai rezistent ca si pietricelele :D
Hmm...sa imi fac oare o programare pe 14 iulie? :) ... cu proba inainte normal :)

PUFF
26.03.2007, 14:08:16
Hmm...sa imi fac oare o programare pe 14 iulie? :) ... cu proba inainte normal :)

nu stiu ce sa zic...
eu nu stiu decat sa iti pictez unghiile, nu le si aranjez...

PUFF
26.03.2007, 18:53:15
mi-am schimbat culoarea unghiilor si mi-am facut dupa cum se vede

26885 26886 26887

probabil ca asa o sa imi fac unghiile in ziua nuntii :D...mai am variante si imi este destul de greu sa aleg

prapadeala
06.07.2007, 16:14:54
Cam cat costa o pedichiura in Cluj?

Eu o sa imi fac manichiura frantuzeasca si la pedichiura, doar cu lac transparent. Nu imi plac unghiile de la picioare prea incarcate.

maridra
12.07.2007, 13:11:34
Vaaaaaaaai! Eu am fobie de pedichiuriste! Pentru ca de fiecare data cand m-am dus la pedichiura am venit acasa plangand. Intotdeauna imi taie in carne vie - daca nu unghiile, atunci calcaiele. Si ma si atentioneaza : "nu-ti trage piciorul cand te doare, ca te crestez si mai rau!". Maaaaaai! Sigur ca-mi trag piciorul!!! Din instiiiiinct! Of! :-s Nu stiu ce ma fac, dar eu una n-am chef sa ma ocup de manichiura si pedichiura in ziua nuntii, ca m-am ocupat in ziua cununiei civile si desi a iesit frumos... am fost eu destul de stresata. De parca n-ar fi fost destul ca am avut sute de alte chestii pe cap. Intrebarea incuietoare e: unde ma duc?

andreea_m
12.07.2007, 13:25:30
Salutare.
Fetelor eu am o prietena profesionista, adica asta lucreaza, are salon.
E foarte buna si la manichiura si la pedichiura. Daca va interesesaza scrieti un PM.
Eu clar la ea o sa merg, ca atunci o sa am mari emotii si nu o sa pot sa le fac singura, si oricum m-am gandit sa imi pun unghii false.:">
Va pup. Pa pa

ALI
19.07.2007, 12:23:49
fetelor si eu va sfatuiesc sa mergeti la pedichiurista si manichiurista de care zicea andreea_m e si prietena noastra.
noi suntem multumite de ea si nu lucreaza scump deloc.
plus ca e disponibila oricand chiar si duminica.

apelati la ea cu incredere:-p

ALI
19.07.2007, 12:28:22
o am uitat
i-am recomandat-o pe manichiurista si la moni_42 (sorry daca am gresit) si sper ca a fost multumita.

laura2007
01.08.2007, 19:49:57

sunt foarte frumoase....dar negre????niciodata nu mi-au placute unghiile negre....

carmen_ana
16.08.2007, 09:19:42
Salutare.
Fetelor eu am o prietena profesionista, adica asta lucreaza, are salon.
E foarte buna si la manichiura si la pedichiura. Daca va interesesaza scrieti un PM.
Eu clar la ea o sa merg, ca atunci o sa am mari emotii si nu o sa pot sa le fac singura, si oricum m-am gandit sa imi pun unghii false.:">
Va pup. Pa pa
se poate sa imi dai si mie adresa salonului unde lucreaza prietena ta ca eu nu stiu unde sa merg. M-as descurca sa imi fac singura dar daca nu merg atunci la o profesionista cand sa ma duc e momentul maxim de rasfat si de atentie speciala:))
Iti multumesc

andreea_m
16.08.2007, 10:53:54
se poate sa imi dai si mie adresa salonului unde lucreaza prietena ta ca eu nu stiu unde sa merg. M-as descurca sa imi fac singura dar daca nu merg atunci la o profesionista cand sa ma duc e momentul maxim de rasfat si de atentie speciala:))
Iti multumesc

Ti-am trimis PM.
Pa pa

ciuci19
16.08.2007, 20:06:08
salut fetelor

eu am mainile asa mai mici un pic si unghiutele la fel crede-ti ca ar treebui sa imi pun unghii tehnice?
astept pareri!
va pup
pa pa:*

carmen_ana
16.08.2007, 21:11:29
Ti-am trimis PM.
Pa pa

Multumesc tare mult
pa pa

daniela_psy
17.08.2007, 04:39:47
salut fetelor

eu am mainile asa mai mici un pic si unghiutele la fel crede-ti ca ar treebui sa imi pun unghii tehnice?
astept pareri!
va pup
pa pa:*
O data in viata nu face rau nimanui...decat sa fi complexata in ziua nuntii ca nu ai manichiura pe care ti-o doresti mai bine incearca.Ti-ai mai pus?Daca nu esti obisnuita cu unghii lungi iti va fi greu cu apucatul lucrurilor asa ca pune-le cu doua-trei zile inainte ca o perioada de acomodare.pa,pa!

andreea_m
17.08.2007, 10:04:52
Si eu am zis ca ar fi interesant sa imi pun unghii.....niciodata nu am avut unghii perfecte, macar odata in viata...totusi cred ca merita....

carmen_ana
18.08.2007, 11:23:10
Si eu zic la fel.
Nunta e ocazia sa stralucim si daca o manichiura facuta la un salon are solutia go 4 it.
Eu asa voi face.
Si asa in rest ne facem singure manichiura:">

diannaa
21.08.2007, 21:31:04
merita din plin ,eu desi am unghii fff lungi si rezistente de la natura tot am ales cele tehnice pt nunta,au aratat m.m.d.p.si am stiut ca nu am surprize cu ele(sa se rupa) chiar in ziua resp.Lungimea ti-o alegi tu,doar nu trebuie sa fie imense,si cu cateva zile inainte te si obisnuiesti cu ele.Bafta

Karon
28.08.2007, 15:51:55
cat timp tin unghiile tehnice?

daniela_psy
09.09.2007, 03:36:09
cat timp tin unghiile tehnice?
Daca sunt puse cum trebuie ar trebui sa tina pana in doua trei luni cu retusuri cam la doua saptamani(umplerea cu gel la baza unghiei,in spatiul de crestere a acesteia)O convingere care ar trebui demitizata este aceea ca unghiile tehnice distrug unghia naturala.Ea poate fi distrusa in momentul inlaturarii neprofesionale a unghiilor tehnice doar.Mie de ex mi-a distrus o manichiurista unghia in urma unei slefuiri pana in carne aproape si am avut de suferit pana a crescut la loc.Unghiile se subtiaza in urma slefuirii inainte de aplicarea celor false(cu scopul de a uniformiza suprafata si a prinde mai bine adezivul si a evita goluri de aer sub unghie)si in mom indepartarii lor.Dar unghia externa fiind un tesut mort chiar daca e deteriorata creste normal de la baza ei fara a-i fi afectata structura.Acum exista si o metoda de prelungire a unghiei naturale cu tot felul de geluri si substante rasinoase care nu afecteaza suprafata unghiei si tine si mai mult decat metoda deja clasica.Cred ca e echivalentul celor din acryl,fiindca tehnica e aceeasi.Rezistenta lor ar trebui sa atinga 3 luni cu retusurile de rigoare.Bafta!

daniela_psy
09.09.2007, 05:53:28
cateva modele dragute de manichiura si pictura pe unghie pana iese iuby de la dus,apoi ne punem sa dormim:-p

daniela_psy
09.09.2007, 05:55:39
..........................

daniela_psy
09.09.2007, 05:57:49
dragute,fanteziste,"glamouroase"

daniela_psy
09.09.2007, 06:01:31
strasuri,,sclipici,creativitate

...................

sper sa nu fiu off topic daca nu sunt strict pt mirese;))

daniela_psy
09.09.2007, 06:12:11
un fel de french colorat,fructe chiar,si animal print(?)

daniela_psy
09.09.2007, 06:15:31
Culoare si fluturi,indrazneala,nonconformism dar si cumintel-inedit(ultimul model)

daniela_psy
09.09.2007, 06:21:33
........................

......................

si cand te gandesti ca mai sunt si rufe care nu se spala la masina automata....;))

va mai pun cateva si apoi ma pun la somnik(:|

Am o rugaminte miresicilor mai pricepute.Puneti va rog link-ul si pe general la fete ca eu nu prea stiu cum se face?ms^:)^

..........................

Si gata!Daca nu v-am plictisit mai "cereti si vi se va da";-)

deea2007
23.09.2007, 22:38:57
fetelor stiu ca suna ciudat dar unde gasesc eu lac ca cel din poza? pt ca nu e nici alb nici incolor? si daca stiti va rog spuneti-mi si de la ce firma^:)^

stafida
24.09.2007, 17:38:11
Daniela, sunt foarte interesante modelele, si unele chiar traznite.. mi-ar fi frica de mine insami sa le am asa. si o intrebare cam ... : Daca ai unghii in genul din poze, si lungi chiar de un cm, ce faci cand te trece? :O Eu nu am avut niciodata puse asa lungi...

PUFF
26.09.2007, 10:37:44
asa am avut unghiile cand am fost miresica

dia_na
27.09.2007, 17:53:02
Este undeva vreo discutie despre unghiile tehnice cu gel?

Indicatii pro contra?

Stiti pe cineva care face asa ceva?

Merci.

daniela_psy
30.09.2007, 08:43:42
Este undeva vreo discutie despre unghiile tehnice cu gel?

Indicatii pro contra?

Stiti pe cineva care face asa ceva?

Merci.
Parca era pe general una.Unghii tehnice cu gel se pun aproape la orice salon de manichiura care e cat de cat mai rasarit.Acuma depinde de mana si rabdarea manichiuristei.Eu iti recomand una nu din experienta mea ci din a unei colege de facultate f sinchisite si dificile.Dar pe PM...

Froggy
13.02.2008, 14:42:54
Eu niciodata nu am fost adepta unghiilor tehnice, dar pt nunta mi-am calcat pe prejudecati si am zis ca what the hell...si bine am facut! Am gasit si un salon perfect, nu scump si foarte de calitate. Unghii din gel, facute fff frumos si rezistente.

medutza
13.02.2008, 15:28:06
Eu niciodata nu am fost adepta unghiilor tehnice, dar pt nunta mi-am calcat pe prejudecati si am zis ca what the hell...si bine am facut! Am gasit si un salon perfect, nu scump si foarte de calitate. Unghii din gel, facute fff frumos si rezistente. :)
nici eu nu sunt prea adepta la unghi tehnice dar pentru ziua nunti m-am gandit si eu la asta.imi trimiti te rog pe PM,unde,cat costa si daca exista mai multe marimi,adica lungimi ca eu nu le-as vrea tare lungi,sa nu imi zgarii iubitelul:))

diannaa
13.02.2008, 18:07:25
nici eu nu sunt prea adepta la unghi tehnice dar pentru ziua nunti m-am gandit si eu la asta.imi trimiti te rog pe PM,unde,cat costa si daca exista mai multe marimi,adica lungimi ca eu nu le-as vrea tare lungi,sa nu imi zgarii iubitelul:))
merita 100% unghii tehnice pt nunta!!!! eu le am ale mele f lungi dar la nunta le-am taiat si am pus tehnice sa nu am surprize chiar atunci...

clau44
15.04.2008, 19:17:04
Eu niciodata nu am fost adepta unghiilor tehnice, dar pt nunta mi-am calcat pe prejudecati si am zis ca what the hell...si bine am facut! Am gasit si un salon perfect, nu scump si foarte de calitate. Unghii din gel, facute fff frumos si rezistente.

Imi trimiti te rog si mie pe PM unde e salonul si cat costa. mersi:*

angel28april
08.05.2008, 09:05:34
Parca era pe general una.Unghii tehnice cu gel se pun aproape la orice salon de manichiura care e cat de cat mai rasarit.Acuma depinde de mana si rabdarea manichiuristei.Eu iti recomand una nu din experienta mea ci din a unei colege de facultate f sinchisite si dificile.Dar pe PM...
Nu imi spui si mie daca te rog frumos unde e salonul respectiv si daca sti cumva cam cat costa
Mersi

cami777
02.06.2008, 10:22:37
fetelor, spuneti-mi si mie un salon, sau o persoana de incredere la care pot sa merg pentru manichiura/pedichiura.
eu nu cred ca o sa-mi pun unghii false, vreau ceva simplu, gen french, dar sa fie impecabil lucrate. va rog mult sa ma ajutati

laura2007
02.06.2008, 11:17:57
fetelor, spuneti-mi si mie un salon, sau o persoana de incredere la care pot sa merg pentru manichiura/pedichiura.
eu nu cred ca o sa-mi pun unghii false, vreau ceva simplu, gen french, dar sa fie impecabil lucrate. va rog mult sa ma ajutati

incearca la new look ...la nela.lucreaza foarte bine si are produse de calitate

cami777
03.06.2008, 08:46:51
incearca la new look ...la nela.lucreaza foarte bine si are produse de calitate
Poti sa-mi dai te rog numarul de telefon? multumesc mult

Mulan
03.06.2008, 09:23:01

cat costa sa iti pui niste unghii din gel?

andra_mihael
03.06.2008, 09:47:04
cat costa sa iti pui niste unghii din gel?

In jur de 170 lei

Mulan
03.06.2008, 09:49:45
In jur de 170 lei

oki. merci :*

cami777
03.06.2008, 20:38:34
ma poate ajuta cineva cu un nr de telefon de la New Look?

anca1230_pop
05.06.2008, 08:37:04
Oare unde in manastur sa ma duc la manichiura???
Tot eu imi fac manichiura, si nu am fost niciodata la manichiura, dar acu..........m-as duce!

Mulan
05.06.2008, 10:23:54
Tot eu imi fac manichiura, si nu am fost niciodata la manichiura, dar acu..........m-as duce!

daca gasesti vre-un salon fain sa-mi spui.. ca eu pe unde am fost mi-a facut foarte nashpa. am fost odata la una si mi-a taiat pielitele tare tare si mi-a curs sange, iar imediat dupaia m-a dat cu lac si sa facut lacul rosu acolo pe la pielite si arata groaznic =((

andra_mihael
05.06.2008, 11:56:04

Am auzit k lucreaza bine fetele de la Rody's si chiar doina de la salon doina.
Ambele sunt pe acela manastur undeva in statie

mee
05.06.2008, 12:02:56
daca gasesti vre-un salon fain sa-mi spui.. ca eu pe unde am fost mi-a facut foarte nashpa. am fost odata la una si mi-a taiat pielitele tare tare si mi-a curs sange, iar imediat dupaia m-a dat cu lac si sa facut lacul rosu acolo pe la pielite si arata groaznic =((
Si eu am aceeasi problema :( . Am fost in 2 locuri si a fost super nasol.
Sper sa gasesc si eu ceva ok.

cami777
05.06.2008, 21:49:46
si cum ai mai acceptat sa-si continuie tortura dupa ce te-a taiat o data? sa nu mai permiti nimanui sa-ti faca asa ceva. si in plus e si foarte periculos. poti sa te infectezi cu cine stie ce, Doamne fereste! mare atentie cu "saloanele" astea de manichiura/pedichiura. of, ce ma revolta cand se intampla lucruri de genul asta.

Mulan
06.06.2008, 09:41:39
api am crezut ca se opreste si ma sterge..dar nu sa oprit. la sfarsit imi mai si zice, sa mai vi pe aici... la care eu in gandul meu veci nu mai calc pe acolo.. nu am stiut..inainte era o fata care lucra foarte bine si imi placea de ea, dar cand am vazut-o ca e alta am crezut ca lucreaza mai bine, dar... bine ca stiu acum cum lucreaza

PUFF
06.06.2008, 10:04:41
eu am fost ma manichiura o singura data ...binenteles cand am fost miresica
am fost foarte nemultumita...aveam unghjiile mele lungi nu a trebuit sa imi faca din gel, dar dupa ce am ajuns acasa am vrut sa ma sterg dar imi parea rau de banii dati...asa ca am retusat cat am putut

eu am facut la toate prietenele mele manichiura cand au fost miresici
acum imi pare rau ca m-am dus la manichiura in loc sa imi fac eu...pt ca pot picta pe unghii si cele de la manichiura mi-au pus stamplie care abia se vad

cami777
06.06.2008, 14:05:38
api am crezut ca se opreste si ma sterge..dar nu sa oprit. la sfarsit imi mai si zice, sa mai vi pe aici... la care eu in gandul meu veci nu mai calc pe acolo.. nu am stiut..inainte era o fata care lucra foarte bine si imi placea de ea, dar cand am vazut-o ca e alta am crezut ca lucreaza mai bine, dar... bine ca stiu acum cum lucreaza
vai, saracuta de tine. daca se mai intampla vreodata sa te nemultumeasca ceva, sa spui! si eu am facut greseala sa plec de undeva fara sa spun ca de fapt nu-mi place, ca nu sunt multumita de servicii si acum imi pare rau. trebuie sa ne educam sa pretindem profesionalism din partea celor carora ne adresam. si mai ales ca e vorba si de banii nostri. de ce sa faca altii experiente pe noi?!

Mulan
06.06.2008, 14:36:44
vai, saracuta de tine. daca se mai intampla vreodata sa te nemultumeasca ceva, sa spui! si eu am facut greseala sa plec de undeva fara sa spun ca de fapt nu-mi place, ca nu sunt multumita de servicii si acum imi pare rau. trebuie sa ne educam sa pretindem profesionalism din partea celor carora ne adresam. si mai ales ca e vorba si de banii nostri. de ce sa faca altii experiente pe noi?!

api eu sunt mai rusinoasa :"> noroc cu iubi ca el se cearta si i-ar bate pe toti pt mine :))
dar sa stii ca ai dreptate, trebuie sa am gura mai mare ca altfel oamenii profita si isi bat joc >:/

cami777
08.06.2008, 15:06:10
ma poate ajuta cineva cu un nr de telefon de la New Look?
nu stie nici una dintre voi numarul de acolo? Laura?

cami777
19.06.2008, 21:45:22
a fost careva dintre voi la salonul acela de cosmetica din Iulius? acela cu "unghii perfecte", traducerea in lb romana...daca ma intelegeti. nu vreau sa le fac reclama

Mulan
02.07.2008, 12:33:18
fetelor, recomandati pe careva pt un french simplu? mi-ar placea sa ma duc la o proba, da nu vreau sa arunc banii pe saloane care nu merita

cami777
02.07.2008, 17:00:52
fetelor, recomandati pe careva pt un french simplu? mi-ar placea sa ma duc la o proba, da nu vreau sa arunc banii pe saloane care nu merita
hm, si eu tot asa ceva vreau. Mi-am facut programarea "pe neve" la salonul acela din Iulius. Nu am mai fost la ei, nu stiu nimic despre ei...sper sa fie ok. :-SS

Babutza
09.08.2008, 18:32:53
Imi trimiti te rog si mie pe PM unde e salonul si cat costa. mersi:*

buna.. ma ajuti si pe mine pls cu numele salonului :D multumesc :D=((

alexandra2009
11.08.2008, 09:07:25

Eu v-o recomand pe Laura.. lucreaza la salonul de pe fabrici.. fostul salon de stat... o manichiura simpla este 13 lei.. probabil french este putin mai scump... eu sunt tare multumita de cum lucreaza...
PUPICI
Alexandra R.

KAT
11.08.2008, 09:27:53
salutare,

si eu am tot incercat la saloane prin cluj si inca sunt tot nemultumita .... pt ca nu am gasit un salon unde sa ma duc pentru tot (coafor, manichiura, pedichiura, cosmetica...)... dar in privinta manichiurei si pedichiurei am gasit pe cineva care lucreaza bine. Imi permit sa va recomand, fiindca am fost deja de vreo 4 ori si am fost multumita. Pe tipa o cheama Ioana si lucreaza la salonul Graffiti.
apropo de cele care nu merg la manichiura si pedichiura, eu una merg de vreo 7 ani (pana acum cateva luni la aceasi manichiurista) si sincer sunt dependenta, singura nu imi tai nici macar o unghie, doar le pilesc, asta pentru ca mi-am dat seama ca doar o manichiurita iti taie corect unghiile si pielitele. Asa ca sfatul meu ii sa mergeti lunar, nu-i o avere si apoi sincer nu conteaza ce floricele iti pun pe unghii sau pietricele ci sa fi curate si corect taiate si meritam toate un pic de rasfat, ca nooo....;-)

Froggy
11.08.2008, 10:06:06
salutare,

si eu am tot incercat la saloane prin cluj si inca sunt tot nemultumita .... pt ca nu am gasit un salon unde sa ma duc pentru tot (coafor, manichiura, pedichiura, cosmetica...)... dar in privinta manichiurei si pedichiurei am gasit pe cineva care lucreaza bine. Imi permit sa va recomand, fiindca am fost deja de vreo 4 ori si am fost multumita. Pe tipa o cheama Ioana si lucreaza la salonul Graffiti.
apropo de cele care nu merg la manichiura si pedichiura, eu una merg de vreo 7 ani (pana acum cateva luni la aceasi manichiurista) si sincer sunt dependenta, singura nu imi tai nici macar o unghie, doar le pilesc, asta pentru ca mi-am dat seama ca doar o manichiurita iti taie corect unghiile si pielitele. Asa ca sfatul meu ii sa mergeti lunar, nu-i o avere si apoi sincer nu conteaza ce floricele iti pun pe unghii sau pietricele ci sa fi curate si corect taiate si meritam toate un pic de rasfat, ca nooo....;-)

Si eu merg la Ioana de multa vreme, ea mi-a facut si unghiile la nunta, acolo ma si tund, la Alinutza si acolo merg si la cosmetica si masaj.

Babutza
24.08.2008, 20:30:56
fetelor...e careva din cluj care poate sa imi spuna un salon nu f scump... pentru unghii cu gel...as vrea sa ma duc maine si nu stiu de unde sa incep :);))

Piersicuta24
16.09.2008, 13:30:16
eu am fost ma manichiura o singura data ...binenteles cand am fost miresica
am fost foarte nemultumita...aveam unghjiile mele lungi nu a trebuit sa imi faca din gel, dar dupa ce am ajuns acasa am vrut sa ma sterg dar imi parea rau de banii dati...asa ca am retusat cat am putut

eu am facut la toate prietenele mele manichiura cand au fost miresici
acum imi pare rau ca m-am dus la manichiura in loc sa imi fac eu...pt ca pot picta pe unghii si cele de la manichiura mi-au pus stamplie care abia se vadciao! Mi-ai putea face te rog si mie manichiura daca te pricepi asa de bine?

alexandra2009
17.09.2008, 14:51:44
Fetelor vreau sa va cer ajutorul.. recomandati-mi un salon unde sa ma duc sa-mi faca manichiura ( unghii naturale)... da sa fie buna tipa... sa se priceapa.. Cea la care ma duceam eu nu mai lucreaza in domeniu si deci am ramas fara manichiurista... eu imi fac manichiura in oras ca nu prea ma pricep si nici nu prea am rabdrea sa-mi tai eu pielitele.. deci ajutor..
Va pup

frumusica_andrea
19.09.2008, 20:36:30
Fetelor vreau sa va cer ajutorul.. recomandati-mi un salon unde sa ma duc sa-mi faca manichiura ( unghii naturale)... da sa fie buna tipa... sa se priceapa.. Cea la care ma duceam eu nu mai lucreaza in domeniu si deci am ramas fara manichiurista... eu imi fac manichiura in oras ca nu prea ma pricep si nici nu prea am rabdrea sa-mi tai eu pielitele.. deci ajutor..
Va pup

eu am auzit de un salon in marasthi in spate la BRD .tipa e super buna lucreaza cu prod profesionale OPI ....
manichiura pedichiura 63 cu masaj si tratamente spa

in sfarsit am vazut si eu o manichiura si o pedichiura care rezista cel putin 3 sapt

alexandra2009
20.09.2008, 09:01:22
eu am auzit de un salon in marasthi in spate la BRD .tipa e super buna lucreaza cu prod profesionale OPI ....
manichiura pedichiura 63 cu masaj si tratamente spa

in sfarsit am vazut si eu o manichiura si o pedichiura care rezista cel putin 3 sapt
Cum se numeste salonul? Dar tipa? trimite-mi un nr de telefon daca il sti..
Mersi
PUPICI

ira_dio
11.10.2008, 22:48:12
Vaaaaaaaai! Eu am fobie de pedichiuriste! Pentru ca de fiecare data cand m-am dus la pedichiura am venit acasa plangand. Intotdeauna imi taie in carne vie - daca nu unghiile, atunci calcaiele. Si ma si atentioneaza : "nu-ti trage piciorul cand te doare, ca te crestez si mai rau!". Maaaaaai! Sigur ca-mi trag piciorul!!! Din instiiiiinct! Of! :-s Nu stiu ce ma fac, dar eu una n-am chef sa ma ocup de manichiura si pedichiura in ziua nuntii, ca m-am ocupat in ziua cununiei civile si desi a iesit frumos... am fost eu destul de stresata. De parca n-ar fi fost destul ca am avut sute de alte chestii pe cap. Intrebarea incuietoare e: unde ma duc?

Ar trebui sa gasesti un profesionist, ca nu sunt toate pedichiuriste macelari. In orce meseria exista persoane care nu pricep si totusi fac meseria asta.

cami777
01.11.2008, 13:35:29
Ma ustura ochii cand vad ce tarife se vehiculeaza pe aici... si cand ma gandesc ca eu am unghii de 3 ani de zile si de abia acum, de un an si jumatate de cand am facut un hobby din ele si totodata de cand m-am atasat tare de ele si au devenit ca un hobby imi dau seama ce imi facea "manichiurista" mea... Dezastru...

Nu ca ma laud... dar la altii constructia DOAR din Gel costa mult prea mult... pun unele/unii niste tarife de cazi pe spate.. si eu am dat ca o ... "aburita"... 310 ron atunci cand mi le-am pus si 120 - 160 la un schimbat de model/sau la un completat (umplut sau intretinere-cum i se mai spune)...

Acum... si eu, dintr-o simpla pasiune pentru arta si tot ceea ce tine de ea, am ajuns sa fac, nu unul, ci cateva cursuri referitoare la unghiile tehnice (...sau ma rog, "false")... si nu as mai da mai mult de 130 maxim pentru un pus... ca sa nu mai vorbesc de intretinere... care si daca vrei model diferit cu cristale swarowsky nu are cum sa depaseasca milionul... dar... indiferenta sau lipsa cunostintelor se plateste...

O zi buna tuturor!
Dirra

reclama ascunsa...

dydo
17.11.2008, 17:26:05
Si eu merg cu groaza la manichiura ... si la pedichiura n-am incercat niciodata :"> . Stiu ca la nunta totul trebuie sa fie perfect ... deci o sa-mi fac curaj sa merg la un salon :) . O prietena mi-a spus ca ea isi duce forfecuta ei cand merge la manichiura, si cu asta, chiar daca ii taie pielitele de-i curge sange riscul sa se infecteze e mai mic. Voi ce ziceti de ideea asta? :)

judie
17.11.2008, 17:37:28
Ca e stupida.....respectiva manichiurista ii face harcea parcea pielitele cu alta forfecuta nefiind obisnuita cu altele decat cele din setul de la salon....nu neg faptul k se iau multe ciupercute de la saloane insa nu si in cele unde sculele sunt sterilizate dupa fiecare utilizare si unde manichiurista are 1 chiar 2 seturi de rezerva in caz ca se suprapun programarile sa aibe timp sa fie sterilizate...<:-P

Si eu merg cu groaza la manichiura ... si la pedichiura n-am incercat niciodata :"> . Stiu ca la nunta totul trebuie sa fie perfect ... deci o sa-mi fac curaj sa merg la un salon :) . O prietena mi-a spus ca ea isi duce forfecuta ei cand merge la manichiura, si cu asta, chiar daca ii taie pielitele de-i curge sange riscul sa se infecteze e mai mic. Voi ce ziceti de ideea asta? :)

ira_dio
08.12.2008, 21:00:41
Eu as recomanda sa mergeti la salon inainte de a face programarea si se vedeti cum sa lucreaza, cum se sterealizeaza instrumentele. La mine la salon toate instrumentele se sterializeaza la temperatura 270 C, si cu solutia, si se sterge masa cu dezinfectant dupa fiecare client. Si la pedichiura fiecare clienta are pachet personal de papuci, pile etc. Si nicio data nu se taie pielite pana in sange. Sant niste hundicapati nu sunt manichiuriste daca curge sange la pielite. Eu as pleca in prima secunda , daca ma taia. Sunt sigura ca sunte saloane unde se lucreaza curat si cu atentia, succes sa gasiti.

alexalia
29.01.2009, 14:43:23
Fetelor,

Daca n-au aparatura de sterilizat ca la spitale/cabinete stoma pot sa dea cu spirit pana nu mai pot, ca tot degeaba.

Hepatita se poate lua foarte bine de pe o forfecuta nesterilizata, asa ca fiti atente unde mergeti si pe mana cui va lasati. Si am inteles ca nici aparatele cu ultraviolete nu omoara virusul hepatitei.

Sincer si eu ma gandesc ca atunci cand o sa ma mai duc la mani-pedi sa ma duc cu instrumentele mele.

Asa riscul sa patesc ceva practic nu exista, chiar de n-o fi manichiurista obisnuita cu forfecuta mea.

Kalini
29.01.2009, 14:56:38
Eu as recomanda sa mergeti la salon inainte de a face programarea si se vedeti cum sa lucreaza, cum se sterealizeaza instrumentele. La mine la salon toate instrumentele se sterializeaza la temperatura 270 C, si cu solutia, si se sterge masa cu dezinfectant dupa fiecare client. Si la pedichiura fiecare clienta are pachet personal de papuci, pile etc. Si nicio data nu se taie pielite pana in sange. Sant niste hundicapati nu sunt manichiuriste daca curge sange la pielite. Eu as pleca in prima secunda , daca ma taia. Sunt sigura ca sunte saloane unde se lucreaza curat si cu atentia, succes sa gasiti.

Sterilizarea instrumentarului de metal se face in conditii optime in autoclav sau pupinel, dupa ce, in prealabil, au fost curatate mecanic cu o periuta si apa curenta, iar apoi tinute 10-15 minute in solutie dezinfectanta...Se considera steril instrumentarul daca martorul (banda introdusa in pupinel / autoclav) se coloreaza corespunzator...
Edit: la ce salon mergi?

alexalia
30.01.2009, 09:00:27
Fetelor, daca stiti careva un salon unde se sterilizeaza instrumentele ca lumea in Cluj ziceti-ne si noua... ca eu chiar habar n-am unde sa ma duc si sa fie de incredere.

Pupici:*

Biencutza_22
13.03.2009, 21:19:04
Eu am fost de 3 saptamani la cineva care lucreaza acasa si mi-a pus unghii cu gel .Si sunt chiar multumita. Saptamana viitoare merg dinou sa mi le umple. Tipa e studenta si o face din pasiune. M-a costat 60 ron , iar umplutul ma va costa 50 de roni.

daniela_psy
13.03.2009, 22:33:57
Eu am fost de 3 saptamani la cineva care lucreaza acasa si mi-a pus unghii cu gel .Si sunt chiar multumita. Saptamana viitoare merg dinou sa mi le umple. Tipa e studenta si o face din pasiune. M-a costat 60 ron , iar umplutul ma va costa 50 de roni.
Nu ne faci o poza cu unghiutele sa vedem cum arata?Si sa ne spui te rog daca te-au tinut si nu au prins goluri de aer la varfuri

Biencutza_22
14.03.2009, 16:51:09
Nu ne faci o poza cu unghiutele sa vedem cum arata?Si sa ne spui te rog daca te-au tinut si nu au prins goluri de aer la varfuri

Nu or iesit foarte bine pozele. Si unghiile sunt puse de 3 saptamani . sapt viitoare merg iar.Prietena fratelui meu nu si-a facut french si la fel de frumoase i-au iesit.

Piersicuta24
16.03.2009, 07:27:23
Nu or iesit foarte bine pozele. Si unghiile sunt puse de 3 saptamani . sapt viitoare merg iar.Prietena fratelui meu nu si-a facut french si la fel de frumoase i-au iesit.Ai putea te rog sa imi spui si mie unde ai fost si eventuasl sa imi dai numarul de telefon al manichiuristei? Multumesc

daniela_psy
16.03.2009, 14:53:54
Nu or iesit foarte bine pozele. Si unghiile sunt puse de 3 saptamani . sapt viitoare merg iar.Prietena fratelui meu nu si-a facut french si la fel de frumoase i-au iesit.
Multu' de poze.Da-mi si mie un pm cu datele tipei,mersi

Biencutza_22
27.03.2009, 19:45:17
Alte poze:

daniela_psy
28.03.2009, 01:10:19
Alte poze:
f bine arata.cred ca o sa apelez si eu la tipa cand mi-or trebui unghii false(cel mai probabil prin mai)

tati_sew
28.03.2009, 07:48:46
f bine arata.cred ca o sa apelez si eu la tipa cand mi-or trebui unghii false(cel mai probabil prin mai)
si mie imi plac tare mult!dar la munca care o prestez nu cred ca ma tin mai mult de 2 sapt si sare gelul oricat de bine ar fi pus.sa am unghii frumoase ar trebui sa imi schimb serviciul:))

Ballet
28.03.2009, 08:01:42
Eu cred ca si la n:Dta o sa am un frenc ''banal''...Nu sunt fanul picturilor pe unghii, mie mi se pare ca-s prea mult pt mine...

alexandra2009
31.03.2009, 20:58:00
Cine imi poate spune unde este salonul Graffiti in Cluj...?
Mersi mult

Cristina_85
09.04.2009, 11:11:45
Graffiti este pe Str. Nicolae Pascaly, Nr. 7, langa interservisan (Gheorgeni)

adeline1
20.05.2009, 09:52:06
poate careva dintre voi sa-mi recomande o manichiurista buna:-SS...si accesibila ca pret[-o< .....vreau sa-mi pun si eu unghii false din gel pentru nunta....si as vrea sa gasesc pe "cineva accesibil ca pret"
astept ofertele voastre#:-S
multumesc

aria_cluj
20.05.2009, 10:17:09
poate careva dintre voi sa-mi recomande o manichiurista buna:-SS...si accesibila ca pret[-o< .....vreau sa-mi pun si eu unghii false din gel pentru nunta....si as vrea sa gasesc pe "cineva accesibil ca pret"
astept ofertele voastre#:-S
multumesc

eu o sa imi fac manichiura in dej,costa in jur de 40 lei
iar pedichiura simpla,ca intotdeauna,french binenteles/ma scoate la vreo 70 lei manichiura si pedichiura cred...
:*

marcy_elena
20.05.2009, 15:16:59
fetelor...ma intereseaza sa fac un curs de mani-pedi -cosmetica...stiti voi unde as putea sa fac un asemenea curs....astept cu nerabdare rasp!

Balaurika
29.10.2009, 14:27:05
Salutare tuturor,

Vad ca nu s-a mai scris de ceva timp pe aici, am rasfoit topicul cat am putut de bine si am vazut ca majoritatea discutiilor au fost de manichiura cu unghii false, recomandarile la fel.
Eu nu sunt clujeanca si nu prea stiu ce si cum pe aici, asa ca vreau sa va intreb daca stiti o manichiurista buna (nu unghii false) dar care sa lucreze intr-adevar bine. Imi trebuie bineinteles pt. nunta dar mai ales imi trebuie manichiurista in mod frecvent. Momentan imi face eu ceva gen manichiura acasa dar nu e ceea ce trebuie.
Am fost pe la vreo 3-4 saloane pe aici prin CJ dar nu mi-a placut deloc forma unghiei. Cred ca din pozitia in care stau ele, unghiile par drepte dar daca te uiti la ele din alte unghiuri sunt foarte aiurea, strambe etc.

Va rog mult sa ma ajutati daca puteti, aici sau pe PM (mai bine, ca sa nu se considere reclama si sa nu avem probleme)

Multumesc anticipat.

ancaaa
07.01.2010, 11:17:41
Eu merg la o tipa acasa sa-mi fac manichiura...face foarte fain si ieftin...pune unghii false cu gel sau doar gel pe unghii si face si manichiura simpla sau franch cu model.....daca va intereseaza va dau pe pm telefonul ei si preturi....

Tabitus
09.02.2010, 14:50:51
Eu merg la o tipa acasa sa-mi fac manichiura...face foarte fain si ieftin...pune unghii false cu gel sau doar gel pe unghii si face si manichiura simpla sau franch cu model.....daca va intereseaza va dau pe pm telefonul ei si preturi....
da-mi te rog si mie detalii

lauramireille
01.03.2010, 08:45:29
Si eu vreau detalii. Multumesc anticipat!

lauramireille
01.03.2010, 08:46:49
Salutare tuturor,

Vad ca nu s-a mai scris de ceva timp pe aici, am rasfoit topicul cat am putut de bine si am vazut ca majoritatea discutiilor au fost de manichiura cu unghii false, recomandarile la fel.
Eu nu sunt clujeanca si nu prea stiu ce si cum pe aici, asa ca vreau sa va intreb daca stiti o manichiurista buna (nu unghii false) dar care sa lucreze intr-adevar bine. Imi trebuie bineinteles pt. nunta dar mai ales imi trebuie manichiurista in mod frecvent. Momentan imi face eu ceva gen manichiura acasa dar nu e ceea ce trebuie.
Am fost pe la vreo 3-4 saloane pe aici prin CJ dar nu mi-a placut deloc forma unghiei. Cred ca din pozitia in care stau ele, unghiile par drepte dar daca te uiti la ele din alte unghiuri sunt foarte aiurea, strambe etc.

Va rog mult sa ma ajutati daca puteti, aici sau pe PM (mai bine, ca sa nu se considere reclama si sa nu avem probleme)

Multumesc anticipat.
Stiu o tipa Ioana o cheama care lucreaza la salon Fucsia. Lucreaza f frumos, ingrijit.

rocsy_2004
03.03.2010, 18:37:17
Stiu o tipa Ioana o cheama care lucreaza la salon Fucsia. Lucreaza f frumos, ingrijit.

ne spui si niste preturi :))?

lauramireille
06.03.2010, 07:06:44
ne spui si niste preturi :))?
Nu am mai fost demult dar nu e scump deloc cam 30 de lei manichiura si pana ti-o face dureaza cam o ora deci nu le face de mantuiala. E foarte minutioasa.

alinaoltean
12.11.2010, 13:52:37
as dori si eu nr-ul ei de telefon!multumesc:*

rallro
26.04.2011, 10:15:06

Poti sa imi dai si mie detalii?Eu nu am fost niciodata la asa ceva, asa ca am nevoie de cineva mai cu duhul blandetii.Mersi mult!

floriv
25.08.2011, 09:29:14

Imi trimiti te rog si mie detalii?

MS

Blecky
01.06.2012, 15:45:36
Vad ca nu s-a mai scris de multa vreme la acest subiect... :)

Unde mergeti pentru manichiura / pedichiura?
Pentru ce ati optat cand ati fost miresici: ungii false, gel, oja permanenta, oja simpla?
Mergeti cu instrumentele voastre sau le folositi pe ale lor?
Cine poate recomanda un salon unde sterilizarea se face asa cum ar trebui?

Multumesc.

giulio
22.06.2012, 23:26:01
gasiti pe net o multime de oferte chiar si la reduceri de 80%

seluna
03.07.2012, 14:33:49
bun, vineri ajung si eu acasa in ro si sambata am programare la o tipa care face si acasa si merge la ceva salon sincer am uitat la care:D mie o sa mi le construiasca si o sa ma coste cam 700 de mii lei vechi:D pe luni sau marti o sa incerc sa pun poze si detalii dar am mai vazut ungii puse de ea si sincer arata super si face si manichiura simpla asa ca daca nu sunteti pe graba tare o sa revin cu detalii saptamana viitoare spor la pregatiri:\