PDA

Versiunea completa : Restaurant Hotel Unirea

Pagini : [1] 2 3 4

Ruby
11.03.2007, 12:29:54
mai e cineva pe site?

Ruby
11.03.2007, 19:56:32
hei! miresici de la Unirea, UNITI-VA!!!!!!!!!!

AnaM
11.03.2007, 23:07:05
Mai era o miresica care are la Panoramic, la et. 13... Dar nu mai stiu cine :-?

madalinabul
11.03.2007, 23:23:44
cred ca era sora mea:)) :)) :)) :)) laola

mitzura
12.03.2007, 09:04:03
cred ca era sora mea:)) :)) :)) :)) laola
Am vazut ca laola are nunta in noiembrie...Ce zic parintii vostri ca li se marita amandoua fetele in acelasi an?

madalinabul
12.03.2007, 13:31:32
mai pot sa zica ceva? :)) :)) :)) :)) sunt bucurosi si ei ca scapa de amandoua intr-un an=)) =)) =)) =)) .lasand gluma la o parte, ei sunt fericiti pentru noi, si noi speram sa avem nuntile asa cum am visat.

Misulica
12.03.2007, 14:35:47
Eu mai am la Unirea

ioana_taranu
13.03.2007, 02:02:11
Buna, miresici de la Unirea!

Si eu am nunta la Unirea, in sala de conferinte, care sper sa fie gata ... :)
Cine va decoreaza sala? Cei de la Unirea sau ati apelat la o alta firma?
Eu am o problema super mare cu muzica, ca as vrea orchestra si nu gasesc. Are cineva sugestii?

oana_maria
13.03.2007, 19:07:09
Si eu am nunta la Unirea.In sala de conferinte.Acum ma ingrijorez ca o sa fie prea mica.Am cam 60 de perechi si ma tem ca nu o sa fie loc suficient pt dans. Voi cele care mai aveti nunta in sala de conferinte ce parere aveti?
Astept raspunsurile voastre ..

ioana_taranu
13.03.2007, 21:41:57
Eu stiu ca sala de conferinte este estimata pentru 130 - 150 de persoane, fara sa le inghesuim...asa incat 60 de perechi eu cred ca incap f f bine. Eu am cam 140 de pers si nu imi fac probleme....totul depinde de cum sunt aranjate mesele.
Stai fara griji...:)

diana27
14.03.2007, 14:39:36
Buna

Si eu nunta la Unirea etajul 13.

madalinabul
14.03.2007, 22:51:44
Buna

Si eu nunta la Unirea etajul 13.

bune, pe ce data ai nunta?

Ruby
15.03.2007, 09:34:05

Eu am o problema super mare cu muzica, ca as vrea orchestra si nu gasesc. Are cineva sugestii?

si eu am in sala de conferinta. incerc sa aflu de la ei cum v-a arata, ce culoare, ce fel de mese etc...

tu ai aflat ceva ?

ioana_taranu
16.03.2007, 12:39:56
Nu stiu nimic despre cum va arata sala.Oricum eu vin in Iasi in iunie si atunci probabil sala va fi gata si abia pe urma imi fac planuri legate de amenajare. Cel mai probabil o sa iau husele cu alb si auriu, fiindca am decis culoarea nuntii ca fiind auriu.

Mai are cineva nunta la Unirea (in celelalte restaurante) pe 30 sept?

Ruby
16.03.2007, 21:14:32
Nu stiu nimic despre cum va arata sala.Oricum eu vin in Iasi in iunie si atunci probabil sala va fi gata si abia pe urma imi fac planuri legate de amenajare. Cel mai probabil o sa iau husele cu alb si auriu, fiindca am decis culoarea nuntii ca fiind auriu.

am inteles ca s-ar putea sa fie crem culoarea salii...

ioana_taranu
19.03.2007, 12:18:14
S-a facut liniste, miresici de la Unirea? :) As avea o intrebare la voi? Ce muzica aveti? Ca mie mi-a recomandat d-na de la Unirea o lista pt muzica si as vrea sa apelez la Kamarad, dar nu-mi raspunde nimeni la nr ala de telefon. Dati-mi si mie un sfat cu formatiile.

oana_maria
19.03.2007, 19:27:38
Ioana merci pt raspuns.M-am mai linistit putin. In legatura cu formatiile pe noi ne-a contactat cineva, care avea nr nostru de la doamna de la hotel.Era reprezentantul unei formatii.Daca esti interesata iti pot da nr de telefon.Din cate am inteles iti pot pune la dispozitie si un material cu muzica lor.

ioana_taranu
19.03.2007, 19:48:30
DA, te rog eu mult sa-mi scrii pe pm cateva detalii legate de formatie, cum ar fi pretul si daca canta de toate (scuze cacofonia), si bineinteles, nr lor de tel.

Este vreo miresica care face nunta duminica? La ce ora puneti restaurantul?

diana27
22.03.2007, 11:11:15
bune, pe ce data ai nunta?
Scuze ca raspund asa tarziu dar nu am mai intrat pe forum .
Eu am nunta pe 27 Octombrie.TU?

Ruby
22.03.2007, 22:06:58
DA, te rog eu mult sa-mi scrii pe pm cateva detalii legate de formatie, cum ar fi pretul si daca canta de toate (scuze cacofonia), si bineinteles, nr lor de tel.

Este vreo miresica care face nunta duminica? La ce ora puneti restaurantul?

eu am duminica. pt ca am luat deja starea civila, am pus biserica la 5 ci restaurantul la 7 ca pana la 8 sa se adune lumea. si pe la 2-3 sa se termine tot. e duminica si lumea nu sta mai mult. si vreau sa pape toti tortul. si sa participe la dezgatit...etc

ioana_taranu
28.03.2007, 15:13:41
Am inteles ca mai are cineva nunta pe 29 sept la Unirea. Miresica e cumva pe forumul nostru?

As vrea sa va intreb ceva: banuiesc ca si voi aveti tortul in meniu, dar ideea e ca am socotit si dam cam 10 mil pe tort... mi s-a parut putin cam mult...ma gandesc sa il iau din alta parte...voi ce parere aveti?

matzuici
30.03.2007, 15:18:04
Cu ocazia asta vreau sa salut miresicile de pe forum pt ca m-am inscris de curand si nu am apucat sa va salut.Am si eu nunta in iulie la Hotel Unirea Iasi.Mai am ceva nelamuriri referitor la culorile ce vor fi in sala si referitor la aranjamentul salii oferit din partea restaurantului.Daca e de ajuns sau trebuie sa mai apelam la o firma.Daca stiti,va rog sa ma ajutati

matzuici
30.03.2007, 15:22:17
Am inteles ca mai are cineva nunta pe 29 sept la Unirea. Miresica e cumva pe forumul nostru?

As vrea sa va intreb ceva: banuiesc ca si voi aveti tortul in meniu, dar ideea e ca am socotit si dam cam 10 mil pe tort... mi s-a parut putin cam mult...ma gandesc sa il iau din alta parte...voi ce parere aveti?
Acea idee cu tortul am avut-o si eu dar se pare ca tortul nu se poate aduce din alta parte.Trebuie luat obligatoriu de acolo,scrie si in contract ce luam de la ei si ce nu.Am vb cu reprezentantul de acolo si a spus ca va treb sa-l luam de la ei

matzuici
30.03.2007, 15:25:12
Daca se poate sa-mi dea cineva sfaturi referitor la ce va trebui sa ma astept din partea restaurantului (ma refer la lucrurile negative).

ioana_taranu
30.03.2007, 16:12:00
Eu una nu pot da nici un sfat, pentru ca am vorbit cu doamna de la Unirea o singura data si apoi nu am mai tinut legatura, si eu si sotul fiind in strainatate. O sa mergem sa stabilim detalii in iunie, cand o sa fin si noi in Iasi.

Din cate am inteles eu de la doamna respectiva, nu trebuie sa platim amenajarea salii, asta intra in ceilalti bani, inclusiv aranjamentele florale.

matzuici
01.04.2007, 16:22:53
Multumesc oricum pt sfat.Aceleasi lucruri mi le-au spus si mie dar am intrat pe google,am dat "nunti facute la hotel Unirea Iasi" si am gasit niste poze cu asa ceva.Unele erau prea incarcate,aratau ca si cum au avut ajutor din partea altor firme iar altele aveau doar huse pe scaune si cate un trandafir minuscul cu cateva frunzulite,la masa.Si cred ca pozele mai saracaciose erau de la nunti care au mers doar pe mana restaurantului.Totusi daca mai e cineva care stie mai multe detalii referitor la aceasta nelamurire a mea ,va rog sa ma ajutati.Va pup pe toate

matzuici
01.04.2007, 16:29:00
Va rog, daca stiti cum as putea sa fac sa fiu ultima la starea civila (pt ca nu sunt din iasi si intre st civila si nunta religioasa habar nu am unde sa-i duc pe nuntasi).Sau cum as putea sa-mi planific data si ora de la starea civila mai devreme de cele 14 zile indicate de ei ca sa pot trece si aceste date pe invitatie.

ioana_taranu
01.04.2007, 19:46:44
Va rog, daca stiti cum as putea sa fac sa fiu ultima la starea civila (pt ca nu sunt din iasi si intre st civila si nunta religioasa habar nu am unde sa-i duc pe nuntasi).Sau cum as putea sa-mi planific data si ora de la starea civila mai devreme de cele 14 zile indicate de ei ca sa pot trece si aceste date pe invitatie.

Buna! Nu stiu cum poti face tu, dar iti pot zice ce fac eu: eu am cununia religioasa la ora 17:00 (e duminica) si vreau sa pun cununia civila pe la 15:30 - 16:00. Stiu ca e in afara programului lor, dar o sa fac uz de toate pilele pe care le am ca sa obtin ora asta. Eu ma duc mireasa si la starea civila si apoi vreau sa plec direct la biserica. Sunt convinsa 100% ca merge cu o "atentie" sau cu o interventie.

In legatura cu invitatiile, eu nu trec cununia civila pe invitatii. O sa ii anunt pe toti telefonic cu o sapt inainte, ca oricum ii sun pe toti invitatii separat pt confirmarea participarii la nunta.

Stiu ca nu poti face programarea la starea civila mai devreme de 14 zile. Adica poti incerca, dar vor fi dubii cu privire la legalizarea casatoriei pe urma....banuiesc ca nu vrei sa risti, nu? :)

Mult succes!

matzuici
02.04.2007, 08:31:42
Multumesc mult pt sfaturi,mi-au fost de mare ajutor.Pupici

ioana_taranu
02.04.2007, 11:13:22
Multumesc mult pt sfaturi,mi-au fost de mare ajutor.Pupici

Ma bucur si iti tin pumnii! Tinem legatura...:)

Inca ceva...cei de la Unirea ne dau in ziua nuntii un apartament sau o camera?

matzuici
02.04.2007, 18:26:53
Ma bucur si iti tin pumnii! Tinem legatura...:)

Inca ceva...cei de la Unirea ne dau in ziua nuntii un apartament sau o camera?

Da,stii tu ceva....Ideea e ca vom avea din partea hotelului , apartamentul nuptial ,din ziua nuntii ora 12 pana a doua zi ora 12.Chestia cu apartamentul nuptial e introdusa de anul asta.

Ruby
02.04.2007, 23:33:56
Eu una nu pot da nici un sfat, pentru ca am vorbit cu doamna de la Unirea o singura data si apoi nu am mai tinut legatura, si eu si sotul fiind in strainatate. O sa mergem sa stabilim detalii in iunie, cand o sa fin si noi in Iasi.

Din cate am inteles eu de la doamna respectiva, nu trebuie sa platim amenajarea salii, asta intra in ceilalti bani, inclusiv aranjamentele florale.

nu te baza pe ei!!!!! cauta-ti o firma de amenajari!!!

ioana_taranu
03.04.2007, 01:07:58
nu te baza pe ei!!!!! cauta-ti o firma de amenajari!!!

Eu ma tem ca daca vin cu o firma de amenajari o sa iasa un kitsch....aia de la Unirea imi dau husele si cateva aranjamente florale pe care le fac ei la Decora, la dna Filipescu, pe care o cunosc si eu. Asa incat o sa mai fac si eu comanda la Decora de cate aranjamente voi considera ca e nevoie in plus....eu baloane detest (ca doar nu suntem la Kids Land)...mi se pare aiurea orice aranjament din baloane ...vreau ceva simplu si elegant...culoarea nuntii mele va fi auriul, care e si asa ceva tare....nu merge incarcat decat cu flori albe...cu multe flori albe...

Deci ce sa faca firma de decoratiuni?

Lumanari nu vreau pentru ca am vazut prea multe faze cu fete care isi trec buclele din greseala prin lumanarea de pe masa, sau fumul de rigoare deranjand invitatii si ei le sting...chelnerii le aprind si tot asa....am vazut si eu chestiile care nu mi-au placut la alte nunti si nu vreau ca tocmai eu sa le repet numai pt ca asa e trend-ul...

Deci chiar nu stiu daca sa apelez la o firma sau nu....

Ruby
03.04.2007, 22:09:15
Eu ma tem ca daca vin cu o firma de amenajari o sa iasa un kitsch....aia de la Unirea imi dau husele si cateva aranjamente florale pe care le fac ei la Decora, la dna Filipescu, pe care o cunosc si eu.

draguta mea, eu doar ti-am dat un sfat. am fost la unirea si am vazut ce fel de "aranjamente" pregatesc ei: o scrumiera mica si trei flori iti spune ceva???

uite o poza cu vestitele aranjamente. de la o nunta facuta acolo. asa arata mesele aranjate de cei de la unirea!!!! vezi ceva select aici???

Ruby
03.04.2007, 22:15:39
....eu baloane detest (ca doar nu suntem la Kids Land)...mi se pare aiurea orice aranjament din baloane ...vreau ceva simplu si elegant...culoarea nuntii mele va fi auriul, care e si asa ceva tare....nu merge incarcat decat cu flori albe...cu multe flori albe...

- nici eu nu concep baloanele la nunta mea.
- culoarea nuntii nu mi-am ales-o pt ca depinde de culoarea salii de conferinta care este inca in proiect.
- simplu si elegant imi suna cunoscut ( insa in poza de mai sus nu gasesc decat pe "simplu", "elegantul" nu-l vad oricat m-as chinui...)
- si eu vreau flori albe!!!! ( initial ma gandisem la cale dar dupa ce am aflat ca poarta ghinion etc, am renuntat. ma gandesc la crini)

"ce sa faca firma de decoratiuni?". acum ti-ai facut o idee????

Simona06
03.04.2007, 22:16:32
draguta mea, eu doar ti-am dat un sfat. am fost la unirea si am vazut ce fel de "aranjamente" pregatesc ei: o scrumiera mica si trei flori iti spune ceva???

uite o poza cu vestitele aranjamente. de la o nunta facuta acolo. asa arata mesele aranjate de cei de la unirea!!!! vezi ceva select aici???
Mama..da ce naspa arata!!:O

Ruby
03.04.2007, 22:21:25
Eu ma tem ca daca vin cu o firma de amenajari o sa iasa un kitsch....aia de la Unirea imi dau husele si cateva aranjamente florale

...vreau ceva simplu si elegant...culoarea nuntii mele va fi auriul, care e si asa ceva tare....nu merge incarcat decat cu flori albe...cu multe flori albe...

- in primul rand cei de la unirea nu au decat huse albe si tie ti-ar trebui cam asa ceva (poza), tinand cont ca ai spus ceva de auriu...ei, parca arata alfet, nu???
- in al doilea rand, daca vrei o nunta eleganta si aurie, firma de decoratiuni ar putea sa-ti aduca husele aurii...

Ruby
03.04.2007, 22:35:15
Lumanari nu vreau pentru ca am vazut prea multe faze cu fete care isi trec buclele din greseala prin lumanarea de pe masa, sau fumul de rigoare deranjand invitatii si ei le sting...chelnerii le aprind si tot asa....am vazut si eu chestiile care nu mi-au placut la alte nunti si nu vreau ca tocmai eu sa le repet numai pt ca asa e trend-ul...

nu stiu ce fel de aranjamente aveau cei la nuntile la care ai fost, de au ajuns buclele fetelor in lumanarile de pe masa....
eu am sa pun lumanari. MULTE LUMANARI! la o masa rotunda, de zece persoane numai daca te cocoti sus pe masa ai sanse sa ajungi cu ceva la lumanarile din mijlocul mesei.

miresici, ia uitati cum vreau eu sa fie mesele la nunta...nu-i asa ca lumanarile dau un aer de basm, feeric...si nu-i asa ca asezate la mijlocul mesei nu ai cum sa ajungi cu buclele la ele????

Ruby
03.04.2007, 22:37:02

sau da? :*

Ruby
03.04.2007, 22:39:18
alte ornamente cu lumanari...

Ruby
03.04.2007, 22:47:59
...ce sa faca firma de decoratiuni?

si daca nu te-ai hotarat inca: fa o DIFERENTA intre cele doua poze facute la unirea.

in a doua, ai ocazia sa vezi ce poate si ce stie sa faca o firma de decoratiuni...( nu e mare lucru dar e diferit!)

ioana_taranu
04.04.2007, 13:34:33
Husele aurii mi le dau cei de la Unirea. Le-am vazut, sunt cu satin alb si funda mare aurie....la fel vor fi si fetele de masa...

In ceea ce priveste florile chiar am unde sa le fac, adica la Decora...si sunt sigura ca vor iesi elegante...evident ca de asta ma voi ocupa chiar eu, ca sa nu am surprize.

Eu nu stiu ce fac cei de la Unirea la celelalte nunti, dar stiu cam ce vor face la a mea, ca mai conteaza si ce cunostinte mai ai ... :)

Oricum o sa decid in iunie, cand o sa fie si sala gata si o sa am idee cat de cat si de mese si de cum as vrea sa aranjam totul... acum e prea devreme sa incep sa imi inchipui eu cum va fi sala aia.

Voua cine va canta la nunta?

Ruby
04.04.2007, 15:54:39
Husele aurii mi le dau cei de la Unirea. Le-am vazut, sunt cu satin alb si funda mare aurie....la fel vor fi si fetele de masa...

In ceea ce priveste florile chiar am unde sa le fac, adica la Decora...si sunt sigura ca vor iesi elegante...evident ca de asta ma voi ocupa chiar eu, ca sa nu am surprize.

Eu nu stiu ce fac cei de la Unirea la celelalte nunti, dar stiu cam ce vor face la a mea, ca mai conteaza si ce cunostinte mai ai ... :)

pai atunci altfel sta treaba :). fa-mi si mie legatura cu pilele tale. please!!!! am inteles ca ne ofera si arcada de la intrarea in restaurant. tot cei de la decora?

Ruby
04.04.2007, 15:58:21
Voua cine va canta la nunta?

am formatie. nu stiu cum se numeste. canta acum la "casa boiereasca". sunt incantata de ei. solistul e o cunostinta de-a mea. ti-i recomand daca nu ai :rocking: .

Ruby
04.04.2007, 16:00:00
nunta

imi place fff mult rochia din avatarul tau. imi trimiti si mie poza?

jeghens
04.04.2007, 17:20:23
voi ce stiti de personalul de la unirea? cineva mi-a spus ca servesc bine.....as vrea sa stiu voi ce ati auzit, daca "ciupesc" din meniu sau vin, daca isi fac treba cum trebuie (am fost la unele nunti, in alte parti, unde, pana aduceau un fel la unii, cei din cealalta parte a salii deja terminau felul respectiv).
in legatura cu decoratul... eu am fost sa vad cum arata la o nunta, in februarie. nu terminasera de aranjat, ca m-am dus inainte sa soseasca cei care aveau nunta, dar parea sa fie ok. destul de simplut ce-i drept. si doamna de la restaurant zicea ca pt anul asta vor sa faca si capete de scaun(sau cum le zice) cu organza.

Ruby
04.04.2007, 22:52:58
[quote=jeghens;172236]voi ce stiti de personalul de la unirea? cineva mi-a spus ca servesc bine.....as vrea sa stiu voi ce ati auzit, daca "ciupesc" din meniu sau vin, daca isi fac treba cum trebuie quote]

de servit cica servesc bine. dar, AI AUZIT TU CHELNER CARE SA NU "CIUPEASCA"?????

ioana_taranu
05.04.2007, 12:31:40
am formatie. nu stiu cum se numeste. canta acum la "casa boiereasca". sunt incantata de ei. solistul e o cunostinta de-a mea. ti-i recomand daca nu ai :rocking: .

Am formatie (cel putin asa stiu eu :) ), doar voiam sa stiu de voi, celelalte mirese de la Unirea, pt ca cei care imi canta mie, adica Select Band, au spus ca mai canta in septembrie la Unirea si voiam detalii.

Iti multumesc oricum mult.

ioana_taranu
05.04.2007, 12:33:26
[quote=jeghens;172236]voi ce stiti de personalul de la unirea? cineva mi-a spus ca servesc bine.....as vrea sa stiu voi ce ati auzit, daca "ciupesc" din meniu sau vin, daca isi fac treba cum trebuie quote]

de servit cica servesc bine. dar, AI AUZIT TU CHELNER CARE SA NU "CIUPEASCA"?????

Subscriu ... :) Sunt sigura ca or sa ciupeasca, se intampla peste tot, nu cred sa-i apuce pocainta tocmai la nunta mea. Pana la urma important este sa serveasca bine, dar pentru asta mai pot fi sensibilizati cu cate ceva...

jeghens
05.04.2007, 13:19:33
da, stiu ca toti "ciupesc" , ideea e sa nu fure ca in codru, sa raman fara vin la nunta din cauza lor sau chestii din astea. o cunostinta mi-a zis ca a patit-o la un restaurant si cam un sfert din ce adusesera a disparut....m-a sfatuit sa pun pe cineva sa pazeasca la bucatarie si sa numere meniurile si carafele....dar parca e prea de tot, plus ca unde gasesc pe cineva sa faca treba asta in loc sa se distreze ca toti ceilalti la nunta?...

alibd
05.04.2007, 17:52:30

Asta am vrut sa intreb si eu!! ;))

Ruby
05.04.2007, 19:57:29
da, stiu ca toti "ciupesc" , ideea e sa nu fure ca in codru, sa raman fara vin la nunta din cauza lor sau chestii din astea. o cunostinta mi-a zis ca a patit-o la un restaurant si cam un sfert din ce adusesera a disparut....m-a sfatuit sa pun pe cineva sa pazeasca la bucatarie si sa numere meniurile si carafele....dar parca e prea de tot, plus ca unde gasesc pe cineva sa faca treba asta in loc sa se distreze ca toti ceilalti la nunta?...

tot de pe la miresicile de pe forum am auzit ca e mai bine sa tii bautura si in portbagajul masinii. cand se termina mai aduci, fara ca "ciupitorii" sa stie ca tu ai mai multa decat ai adus initial.

Daphnne
05.04.2007, 20:05:43
nu vor fura cat sa ramaneti fara, fiti linistite in privinta aceasta, doar ca va vor spune ceva de genul..au mai ramas vreo 3-4-5- maxim 10 litri de vin..in timpul petrecerii nu se apuca de luat si de dus cine stie pe unde, la sfarsit se face toata operatiunea...sper sa nu va suparati ca am intrat si eu in topicul vostru..eram curioasa ce discutati ;))

Ruby
06.04.2007, 13:08:49
nu vor fura cat sa ramaneti fara, fiti linistite in privinta aceasta, doar ca va vor spune ceva de genul..au mai ramas vreo 3-4-5- maxim 10 litri de vin..in timpul petrecerii nu se apuca de luat si de dus cine stie pe unde, la sfarsit se face toata operatiunea...sper sa nu va suparati ca am intrat si eu in topicul vostru..eram curioasa ce discutati ;))

heei! cum sa ne suparam??? esti binevenita. si oricum, ai dreptate! la sfarsit impart prada. si atunci cum sa facem??? cred ca mai bine ii lasam sa-si faca treaba. daca nu sunt urmariti si batuti la cap in timpul nuntii si ei sunt mai draguti si servesc mai bine. acolo, 1-2 kg de vin, o friptura, o maslina, nu m-ar deranja daca ar lua. dar sa ma incarce cu cateva meniuri, nu mi-ar conveni.

Daphnne
07.04.2007, 08:22:07
heei! cum sa ne suparam??? esti binevenita. si oricum, ai dreptate! la sfarsit impart prada. si atunci cum sa facem??? cred ca mai bine ii lasam sa-si faca treaba. daca nu sunt urmariti si batuti la cap in timpul nuntii si ei sunt mai draguti si servesc mai bine. acolo, 1-2 kg de vin, o friptura, o maslina, nu m-ar deranja daca ar lua. dar sa ma incarce cu cateva meniuri, nu mi-ar conveni.
nu se complica la incarcat cu meniuri, ei iau din ce ramane... tu stii exact cate persoane au venit la nunta si cate meniuri s-au consumat si nu se preteza chiar la asa ceva :)

Ruby
10.04.2007, 21:34:07
nu se complica la incarcat cu meniuri, ei iau din ce ramane... tu stii exact cate persoane au venit la nunta si cate meniuri s-au consumat si nu se preteza chiar la asa ceva :)

sper sa fie asa. dar cum sa stiu exact cate au venit??? pun pe cineva sa-i numere??:-\

jeghens
12.04.2007, 20:37:24
pai ai cardurile de masa cu numele invitatilor pe ele. doar stii cam care sunt invitatii, si scazi din numarul initial de carduri de masa numarul de carduri ramase (adica invitatii care credeai ca vor veni si nu au venit)... e mai usor decat sa numeri toti invitatii de la nunta. sper ca am explicat cat de cat bine....

Ruby
26.04.2007, 14:09:24
pai ai cardurile de masa cu numele invitatilor pe ele. doar stii cam care sunt invitatii, si scazi din numarul initial de carduri de masa numarul de carduri ramase (adica invitatii care credeai ca vor veni si nu au venit)... e mai usor decat sa numeri toti invitatii de la nunta. sper ca am explicat cat de cat bine....

nu, nu ai explicat. :) ca doar nu strang cardurile de la persoanele care nu au venit. nu cred ca am timp de asta. si nu poci! N-AM SA AM CE CARD SA STRANG!!! TOATA LUMEA INVITATA V-A VENI! SI LA VOI LA FEL!!!

ASA E, MIRESICI?????? :)

ioana_taranu
27.04.2007, 00:30:51
N-AM SA AM CE CARD SA STRANG!!! TOATA LUMEA INVITATA V-A VENI! SI LA VOI LA FEL!!!

ASA E, MIRESICI?????? :)

Asa e, Ruby! Ai fost f draguta, evident ca nu o sa strangi nici un card. Si e f simplu ca stii clar cati vin. Eu zic sa nu te mai stresezi cu asta...

De sala de conferinte mai stie cineva ceva?

matzuici
30.04.2007, 09:41:35
Am trecut pe acolo si stergeau geamurile.Parerea mea e ca operatiunea cu geamurile se face la final,iar problema e ca in interior eu nu am vazut nici o modificare.Spuneau ca va fi o schimbare ,dar e la fel.

ioana_taranu
01.05.2007, 00:25:33
Aoleu....pai ar cam trebui sa se grabeasca...doamna de la Unirea spunea ca prima nunta in sala de conferinte este prin iunie...eu vin pe 15 iunie in Iasi si pe 16 ma infiintez la Unirea sa vad aranjamentele :)

Nu mai stiu daca arcada de flori de la intrare ne-o dau ei sau trebuie sa o platim noi separat...

Pentru miresele care fac in sala de conferinte am si eu o intrebare: s-a gandit cineva unde pune prezidiul, adica in ce parte a salii...(stiu ca e cam devreme sa ne gandim la asa ceva, dar totusi, ma roade chestia cu prezidiul...)

___ALEXANDRA___
01.05.2007, 11:22:18
Eu am fost la o nunta acolo acum 2 ani si pusesera prezidiul lipit de peretele opus intrarii, cumva pe diagonala cu usa... atasez o poza, poate iti dai seama...

ioana_taranu
01.05.2007, 12:08:30
Multumesc mult, Alexandra! Dna de la Unirea imi sugera ca prezidiul ar trebui pus la geam, adica cum intri pe dreapta, insa sincer nu mi se pare cea mai fericita alegere....oricum, pana nu vad sala gata si macar aranjata cat de cat pt o nunta nu pot sa imi imaginez concret.

___ALEXANDRA___
01.05.2007, 14:09:46
la nunta sata nu era la geam, era cumva langa.. imi pare rau k nu am o poza cu toata sala sa iti dai mai bine seama...

Ruby
05.05.2007, 20:28:11
De sala de conferinte mai stie cineva ceva?

am fost ieri la Unirea!!! VESTE PROASTA!!! sala de conferinte v-a fi gata prin august!!! ma tem sa nu minta!!! AM INTELES DE LA CINEVA CA SUNT CAM NESERIOSI!!!

NSA
05.05.2007, 21:23:27
Si eu am fost acum o saptamana sa vad sala de conferinte. Nu era nimic facut. De abia prin august este gata. Stie cineva cum o sa arate?

Ruby
05.05.2007, 22:29:30
Si eu am fost acum o saptamana sa vad sala de conferinte. Nu era nimic facut. De abia prin august este gata. Stie cineva cum o sa arate?

tare cred eu ca e o teapa pe fata!!! SA-I FEREASCA DUMNEZEU SA UMBLE CU PROSTII DIN ASTEA!!!!

Ruby
05.05.2007, 23:05:46
stiu de la o miresica care a avut nunta in octombrie ca anul trecut au umblat cu aceeasi minciuna in legatura cu renovatul.

am fost ieri la unirea si mi-au spus ca abia in august e gata sala.
EU CRED CA E O MARE MINCIUNA!!!!

ioana_taranu
06.05.2007, 12:54:54
Stati putin, hai sa nu exageram...ei au un contract in care scrie clar sala, deci sala va fi gata, macar va fi functionabila, la data din contract...totusi e vb de Unirea, eu nu cred ca ar face chiar asa ceva...

Stiu ca sala nu e gata...socrul meu e inginer constructor si daca sala nu e gata pana in august, sunt in stare sa aduc eu o echipa care sa o termine...:))

Pe bune, chiar de asa ceva eu nu am auzit pana acum...si cred ca e in interesul lor sa termine sala, nu?????

In iunie ma infiintez la Unirea...si totusi cineva are nunta pe 16 iunie in sala de conferinte....eu asa stiu....voua cine v-a zis de luna august?

oana_maria
06.05.2007, 15:01:18
Fetelor in cazul asta trebuie sa puna o alta sala la dispozitie. Asta este parerea mea. Avem un contract semnat pe care trebuie sa-l respecte asa ca nu va mai faceti griji.

Ruby
07.05.2007, 01:35:07
Stati putin, hai sa nu exageram...ei au un contract in care scrie clar sala, deci sala va fi gata, macar va fi functionabila, la data din contract...totusi e vb de Unirea, eu nu cred ca ar face chiar asa ceva...

Stiu ca sala nu e gata...socrul meu e inginer constructor si daca sala nu e gata pana in august, sunt in stare sa aduc eu o echipa care sa o termine...:))

Pe bune, chiar de asa ceva eu nu am auzit pana acum...si cred ca e in interesul lor sa termine sala, nu?????

In iunie ma infiintez la Unirea...si totusi cineva are nunta pe 16 iunie in sala de conferinte....eu asa stiu....voua cine v-a zis de luna august?

ba e chiar asa!!! tocmai am vb cu o miresica care a avut nunta in octombrie. in februarie 2006 cand au incheiat contractul le-au spus aceeasi minciuna!!!. bine, acum am vazut ca au jupit vechitura aia de mocheta de pe jos. eu am fost de acord sa inchiriez sala asta doar pt ca mi-au spus ca o renoveaza. culoarea aia albastra e urata rau. nu vreau nunta intr-o sala albastra!!! cat de urate sunt perdelele!!! si scaunele din ala de conferinta arata atat de urat imbracate...cu spatarul ala jos...MOR DE CIUDA!!!

eu am aflat ca nuntile pana in august vor fi mutate la etajul I unde se serveste micul dejun. dar acolo e atat de micut spatiul. e compus din 2 sali micute. parca e o cofetarie.

NU CRED SA FIE GATA NICI PANA IN SEPTEMBRIE!!! i-am intrebat la ce culoare s-au hotarat ( de 2 luni intreb asta) si inca nu stiu nici ei... NU E POSIBIL ASA CEVA!!!

CE FACEM? vreau sa fac un act aditional la contract prin care-mi garanteaza ca pana la nunta mea sala v-a fi renovata. ce parere aveti?

Ruby
07.05.2007, 01:38:45
Fetelor in cazul asta trebuie sa puna o alta sala la dispozitie. Asta este parerea mea. Avem un contract semnat pe care trebuie sa-l respecte asa ca nu va mai faceti griji.

nu stiu cati invitati ai tu dar in "cofetaria" aia de la etajul I, unde vor ei sa mute nuntile din sala de conferinte, daca incap 50 persoane. ei spun ca e loc de 100. DA, sunt de acord: ca sardelele!

AnaM
07.05.2007, 16:19:59
nu stiu cati invitati ai tu dar in "cofetaria" aia de la etajul I, unde vor ei sa mute nuntile din sala de conferinte, daca incap 50 persoane. ei spun ca e loc de 100. DA, sunt de acord: ca sardelele!

Pai poate le muta la etajul 13 ;)) Acolo am inteles ca sala e de max 120 persoane :)

Ruby
07.05.2007, 22:41:51
Pai poate le muta la etajul 13 ;)) Acolo am inteles ca sala e de max 120 persoane :)

DAAA, si poate se fac doua nunti odata!!! :D

nu am fost destul de clara? etajul I

ioana_taranu
08.05.2007, 01:29:06
ok, repet intrebarea: toate aceste informatii le stiti de la cineva de la Unirea sau de la alte persoane?

As vrea sa stiu pozitia oficiala si eventual, mai important, pe cea neoficiala, a celor de la Unirea...a fost cineva sa ii intrebe direct?

Eu nu sunt de acord sa imi mute nunta nicaieri. Eu am 140 oameni, nu intra nici la 1 nici la 13, deci daca e nevoie ma apuc de dat cu bidineaua...:))

In ceea ce priveste culoarea albastra, nu este nici o culoare acum in sala aia... dar cele care au nunta pana in august cum reactioneaza? accepta sa le fie schimbata sala?

ingeras007
08.05.2007, 13:38:56

Eu am nunta la Unirea tot pe 30 sept, in restaurantul mare de la parter. Abia am inchiriat sala. Sunt si eu in cautarea unei firme care sa imi decoreze sala. Spor la pregatiri si...sigur ne vom vedea pe 30 septembrie.<:-P<:-P<:-P

ioana_taranu
10.05.2007, 01:41:02
Dragele mele miresici de la Unirea, sala de conferinte, am trimis mama soacra sa vorbeasca cu cei de acolo despre sala. Le-a zis clar ca reziliem contractul si ca ii mai dam si in judecata ... :) Dna de la Unirea a recunoscut ca sunt f intarziati cu lucrarile, dar a zis ca in mod cert la sf lui iulie sala e gata, asa incat nuntile din august au loc in sala...chiar ne-a invitat la prima nunta, sa vedem cum e aranjata, si alte detalii...

Asa incat cu Dumnezeu inainte, oricum nu mai am ce face de acum...:)

Poate totusi se mai duc si alte miresici sa se intereseze, sa vedem daca serveste aceeasi poveste...:)

Ruby
12.05.2007, 16:57:51
am fost ieri la Unirea!!! VESTE PROASTA!!! sala de conferinte v-a fi gata prin august!!! ma tem sa nu minta!!! AM INTELES DE LA CINEVA CA SUNT CAM NESERIOSI!!!

Eu am spus destul de clar ca am fost personal la Unirea si am vb cu directoarea de restaurant, Lili. E o tipa blonduta cu ochelari.

Am asteptat o saptamana sa ma sune si sa-mi spuna la ce culoare s-au hotarat asupra salii ( SI NU MA REFER LA PERETI CI PERDELE, MOCHETA...). Exact cum ma asteptam nu m-a sunat. Asa ca vineri am sunat-o eu si i-am spus ca vreau sa incheiem un act aditional la contractul de inchiriere prin care ei se obliga sa termine sala pana in septembrie. Mi-a spus ca trebuie sa vorbeasca cu jurista. Luni ma prezint la hotel. Daca ei nu sunt de acord cu asa ceva inseamna ca banuielile mele sunt intemeiate.

N-AM DELOC INCREDERE IN EI!

Ruby
12.05.2007, 17:07:18
:) Dna de la Unirea a recunoscut ca sunt f intarziati cu lucrarile, dar a zis ca in mod cert la sf lui iulie sala e gata, asa incat nuntile din august au loc in sala...chiar ne-a invitat la prima nunta, sa vedem cum e aranjata, si alte detalii...

Poate totusi se mai duc si alte miresici sa se intereseze, sa vedem daca serveste aceeasi poveste...:)

DA, draga Ioana, povesti din astea am mai auzit eu! Si multe alte miresici care au avut nunta acoloanul trecut. In fine! Fierb de nervi si nu stiu ce sa fac...

E buna ideea ta! Miresici din SALA DE CONFERINTE mergeti la Unirea si presatii si voi!!!

ioana_taranu
12.05.2007, 18:14:52
Ruby, scumpa, nu te mai enerva, trebuie sa existe o solutie!!!!
As merge si eu personal, dar sunt mult prea departe de Iasi...locuiesc in Germania...iti tin pumnii luni, astept sa imi spui ce ai rezolvat.

Si inca o data, ar trebui si celelalte miresici sa ii preseze!!!

Stii ce nu pricep eu? Daca mai exista nunti in iulie de exemplu acolo si i-a mutat la et 1, mirii chiar sunt intr-o ureche sa accepte????? Adica eu as face panarama de pe lume sa ma anunte astia cu 2 luni inainte ca imi muta nunta...

Te inteleg perfect, Ruby, si eu sunt f f stresata din cauza asta, insa fac tot posibilul sa fiu calma ca sa nu iau primul avion sa vin la Iasi si sa o iau pe dna de la Unirea in suturi...:)

Si inca ceva...cei de la Unirea ce au spus cand i-ai intrebat? Au dat cele mai mici semne cum ca exista posibilitatea sa nu termine sala?

ioana_taranu
19.05.2007, 19:07:38
Mai are cineva noutati despre sala de conferinte?

Stie cineva cat costa un apartament la Unirea de inchiriat pt o noapte?

Ruby
19.05.2007, 21:15:18
Ruby, scumpa, nu te mai enerva, trebuie sa existe o solutie!!!!
Si inca o data, ar trebui si celelalte miresici sa ii preseze!!!

Si inca ceva...cei de la Unirea ce au spus cand i-ai intrebat? Au dat cele mai mici semne cum ca exista posibilitatea sa nu termine sala?

am vb luni cu dir. de restaurant, Lili, in legatura cu actul aditional. mi-a spus ca a vb cu directorul hotelului si ca nu stie daca poate sa modifice contractul!!! iti vine sa crezi? o dau cotita. i-am spus clar ca nu trebuie MODIFICAT nimic ci doar ADAUGATA o pagina. mi-a spus ca va vorbi din nou si ma suna imediat. nici pana in ziua de azi nu m-a sunat.

maine ma prezint la hotel. mama lor de nesimtiti si mincinosi! deja mi-am gasit alta sala care arata suuuuper. si acum nu stiu ce sa fac...de fapt stiu: daca nu semneaza , am plecat de la ei.

nuuu, cum sa dea un semn ca nu termina sala. ei nu vor sa-si piarda clientii.

Ruby
19.05.2007, 21:17:22
Mai are cineva noutati despre sala de conferinte?

Stie cineva cat costa un apartament la Unirea de inchiriat pt o noapte?

in afara de cel care ti-l ofera ei gratis? ma interesez maine si-ti spun. pup!

ioana_taranu
19.05.2007, 21:36:29
Ruby, tu chiar ai gasit alta sala? Unde, ce conditii...cat e meniul...ai poze cu sala?

Mersi mult...Pup.

Marycristi_77
21.05.2007, 16:29:35
Buna, fetelor..... Am si eu nunta vara aceasta pe 26 aug la Hotel Unirea sala Conferinte. Din tot ce s a discutatin acest topic este foarte adevarat cu renovarea, cu schimbarea salii de nunta la etajul 1 ,si cu cazurile neplacute petrecute acolo.
am ajuns aici din cauza ocuparii a mai toate salilor din Iasi in perioada august,si de aceea am fost nevoita sa aleg aceasta sala( nunta nu o puteam face decit in luna lui august, situatie creata de perioada concediului ,si pentru ca nu ma aflu in tara). A sunat sotul la Unirea astazi pe receptionerul de acolo (sunt prieteni buni si fosti colegi de munca de la un alt hotel cu prb.) si e adevarat ce se zice.
Cica acum sala de Conferinte e in renovare, iar ceea ce se poate face in momentul de fata, e doar pressing ul. Din cite stiu, in caz ca renuntam pierdem cei 1000 lei, ceruti avans de d lor.
Eu sper acum ca pina pe data de 26 august sa termine de renovat sala, in caz ca nu , voi avea aceeasi soarta ca a miresucilor care s au mai confruntat cu aceeasi prb.
Prea mult scandal nu putem face ca nu duce la nimic constructiv, si ne va crea noua si mai mare stres decit avem, sa deschidem proces sau mai nustiu eu ce...., pe termen scurt constiente sa fim nu rezolvam nimic, si mai ales ca vrem sa avem amintiri frumoase nu?
deci ce putem face....? Numerele e telefon la care poate fi contactata acea doamna(sefa de restaurant(e) sau ce o mai fi sunt: 205.000 sau 205.013 iar numele Vali Gradinariu. ce mai stiu ca o domnisoara angajata acolo a intimpinat aceleasi probleme, care zic eu ar fi trebuit sa stie mai multe, si uite ce a patit...noi de altfel nu putem spera decit ca o sa fie bine. La fel de bine din 2-3 fotografii care le am vazut postate pe forum arata sala mai mult decit simpla, asta asa in spirit de haz de necaz, si uite cum sunt nevoita sa apelez la o firma de, decoratiuni. Alti bani alta distractie( distractia costa:D )
Oricum mireselu va afla intr un timp cit se poate de scurt( cam o luna si un pic), care va fi soarta cu renovarea doamnei sali de conferinte, pentru ca acum nici cei de acolo nu stiu nimic de acest lucru.
Daca are cineva o alta fotografie cu aceasta sala decorata de ei sau decorata de vreo firma de gen este rugata sa posteze fotografia(ile), pentru ca cei drept nici nu are ea conditiile minunate pt organiza si desfasura o nunta.... Revin zilele acestea cu ochii pe topic...pina atunci mai tragem un pic de aer in piept[-o<

ioana_taranu
21.05.2007, 22:24:11
Sincer nici nu se poate pune problema de decoratiuni pana sala nu e gata ... ce sa decoram??? Oricum sala nu va mai arata ca inainte, asa incat nici comparatii nu putem face ...

Singura solutie este sa-i presam. Eu ma duc pe 15 iunie acasa (nici eu nu locuiesc in tara...) si ma infiintez la ei ... si o sa ii preseze si sotul zi de zi pana cand or sa faca naibii ceva in sala aia sau imi dau alta sala de nunta, la aceleasi dimensiuni ... eu am vrut sala aia din niste motive clare ... e suficient de spatioasa pt 120 oameni, nu are stalpi si este intr-o zona centrala. Eu asta am vrut la o sala, ca restul se mai pot aranja...deci ori termina sala ori imi ofera alta ...

NSA
21.05.2007, 22:33:33
A trecut cineva pe acolo in timpul saptamanii sa vada daca se lucreaza la renovarea salii? :-?

ioana_taranu
21.05.2007, 22:39:33
Nu cred ca se lucreaza ca am inteles ca nu au evoluat deloc...

Ma gandesc eu ca au o motivatie serioasa de nu termina sala aia ... cel mai probabil nu au bani.

Ruby
24.05.2007, 09:48:54
are sens sa va spun ca am vb cu d-na Gradinariu si mi-a spus ca sala v-a fi gata pana pe 15 august???? au mutat iar data cu inca 2 saptamani. e clar ca pana pe 2 sept nu v-a fi gata. si nu vor sa incheie acel act aditional prin care-si asuma raspunderea ca pana la nunta mea termina sala. :(( cred ca merg sa anulez contractul.OF DOAMNE!!! DE CE ATATEA GHINIOANE?????? :(( :(( :((

oana_maria
24.05.2007, 22:45:23
Fetelor eu nu ma agit deloc. Am recitit contrcatul si am vazut ca este clauza prin care ei se angajeaza sa-mi puna la dispozitie sala de conferinte cu minim 2 ore inanite de inceperea evenimentului.Asa ca daca ei nu isi respecta cuvantul ii actionez in judecata.Eu nu ma joc de-a nunta se de-a schimbatul salilor.:-w Nu accept o alta sala.Eu mi-am respectat datoria de a achita taxa prevazuta in contract pentru inchiriere, acum e randul lor.Cand au semnat contractele trebuiau sa ia in calcul eventualele intarzieri.Si in plus doamna de acolo ne-a asigurat ca va fi gata pana pe 22 septembrie, in momentul in care am semnat contractul. Sper sa fie OK si sa nu ajungem la neplaceri.

Ruby
26.05.2007, 11:31:50
si ce te faci daca te tezesti ca nu e gata sala???? ii dai in judecata? si ce folos? nunta ta e oricum ruinata... ce spui de asta?
mi-e nu mi-au garantat ca pana pe 2 sept. termina. CE SA FAC??????

oana_maria
26.05.2007, 13:51:39
Ruby eu nici nu ma gandesc ca nu o sa fie gata.In situatia in care chiar nu e gata fac razboi, ii dau in judecata chiar daca nunta mea o sa fie ruinata. O sa trebuiasca du pa aia sa-mi organizeze ei nunta si gandeste-te cate daune o sa trebuiasca sa plateasca. Pentru ca eu nu o sa stau cu mainile in san. Sa invete sa-si respecte contractele. Eu stau si ma intreb miresicile care au semnat contract pentru sala de conferinta cum pot sa accepte alta sala??? ( cele care au nunti in iunie, iulie) Mi se pare absurd ceea ce fac domnii de la Unirea si trebuie sa-i traga cineva la raspundere.Sper sa o faca cineva pana in septembrie.

Ruby
01.06.2007, 13:39:07
Ruby eu nici nu ma gandesc ca nu o sa fie gata.In situatia in care chiar nu e gata fac razboi, ii dau in judecata chiar daca nunta mea o sa fie ruinata. O sa trebuiasca du pa aia sa-mi organizeze ei nunta si gandeste-te cate daune o sa trebuiasca sa plateasca. Pentru ca eu nu o sa stau cu mainile in san. Sa invete sa-si respecte contractele. Eu stau si ma intreb miresicile care au semnat contract pentru sala de conferinta cum pot sa accepte alta sala??? ( cele care au nunti in iunie, iulie) Mi se pare absurd ceea ce fac domnii de la Unirea si trebuie sa-i traga cineva la raspundere.Sper sa o faca cineva pana in septembrie.

:(( eu imi caut alta sala. nu risc cum faci tu. sper sa termine pana la nunta ta.

mitzura
01.06.2007, 15:02:36
:(( eu imi caut alta sala. nu risc cum faci tu. sper sa termine pana la nunta ta.
Am vorbit alaltaieri la recital si mai aveau doua duminici libere in septembrie.Daca te intereseaza locatia,da-mi pm pt nr de telefon sau detalii (la care sper sa stiu sa raspund!)

ioana_taranu
02.06.2007, 02:52:44

Situatia e chiar atat de tragica? Ce au spus cei de la Unirea cand i-ai amenintat ca nu mai faci la ei?

Eu am vb serios cand am spus ca platesc varul sa imi faca cineva sala in luna sept ... dar si scandalul care iese cu cei de la Unirea va fi pe masura.

CataAna
02.06.2007, 13:35:16
Nu-mi vine sa cred ce citesc aici:O , prin ce trebuie sa treceti...
Eu zic sa aveti si o solutie de back up in cazul in care cei de la Unirea nu termina.
Adevarata bataie de joc! Foarte urat din partea lor ca nu va spun exact cum sta situatia, macar sa stiti ce sa faceti.
Vedeti la Select, ei sigur termina pana in septembrie si va fi super.
Multa bafta!

Milagros
02.06.2007, 18:38:03
Buna, miresici de la Unirea, ma scuzati ca ma bag si eu ca musca in lapte, dar voiam sa va impartasesc din experienta mea cu cei de la Unirea. Acum o saptamana am participat la un bal de absolvire la restaurantul mare de la parter si zic eu ca poate echivala cu o nunta ca au fost cam 150 de persoane si s-a platit meniu si a si fost meniu de nunta, doar ca in loc de tort a fost inghetata.

Asaaaaaaaaa.....In primul rand sala era decorata pe albastru cu alb, asa cum am vazut intr-o poza postat de o miresica la acest topic, cu un aranjament minuscul de floricele albe pe fiecare masa - masa de 16 sau 18 persoane cred... Mai erau si baloane bleu si albe, cate 3 pe fiecare mijloc de masa si pe pereti ca au ei chestiile alea la baza peretelui cu pietricele albe si lumanarele. Per total sala nu arata prea rau dar nici nu stralucea cum s-ar spune.

Mancarea mi s-a parut un picut reincalzita sa nu zic veche. Aperitivul frumos aranjat in farfurie dar cu surprize in sensul ca te trezeai ca o rulada apetisanta e umpluta cu muuulta margarina. Serios! [-(
Friptura cam in sange, cu trei cartofi prajiti alaturi, iar aperitivul cald format din 4 felii de rulada de pui umpluta cu ceva ciudat - tocanitza????- si cica piept pane, adica 2 bucatele de te uitai cu lupa. Rosiile din salata cu codita si castravetii si ceapa imbibate cu ulei de parca statusera in frigider doua zile>:P

Cu servirea stau groaznic. La desert mai servea un singur chelner, restul aveau meeting in bucatarie. Pana sa aduca inghetata la mesele de pe centru ceilalti terminasera de mult.
per total, multumesc lui Dumnezeu ca nu am facut nunta acolo, ca era prima mea optiune!

ioana_taranu
02.06.2007, 19:02:50
Multumesc ca ai detaliat Shery. M-am linistit. Balul de absolvire nu are nici o legatura cu organizarea unei nunti. La balul de absolvire, in 99% din cazuri se alege cel mai ieftin meniu posibil, e clar ca nu i-a interesat decorarea salii. Am avut si eu banchetul la Onyx si a fost ... :( , desi baiatul patronului era coleg cu noi...deci stiu de la el ca pe un sef de restaurant nu il intereseaza banchetele, ca nu de acolo ii ies banii...cat despre chelneri...ce bacsis le iese la o nunta si cat la un banchet? La banchet stiu ca nu e iese nimik, deci nu se implica...

Singura mea problema legata de Unirea e sa imi termine sala, ca de restul ma ocup eu si am certitudinea ca va iesi asa cum vreau eu...elegant si select. Eu nu pot sa caut alta sala, ca vreau musai in buricul targului (motivele sunt mai multe, de ex verisoara mea are nunta azi la un rest pe Bucium si toate neamurile bombanesc ca e departe...mie una mi-a displacut mereu stresul cu distanta fata de centru...nu vreau sa imi pun invitatii sa cheltuie bani pe taxiuri pana stiu eu unde), asta a fost primul meu criteriu si raman la parerea mea. Toti invitatii au spus ca am avut o idee extraordinara sa fac in centru, deci cred ca initiativa mea a fost bine primita...

Acuma sper sa nu ma apuc de varuit sala in septembrie....:((

Limona
03.06.2007, 18:35:36
Am trecut vineri seara pe langa sala mare a hotelului Unirea, si am tras si eu cu ochiul la cum e aranjata sala, cunoscand problemele voastre. Chiar era f draguta...huse albe cu fundite rosii, poate nu ar trebui sa fiti chiar atat de speriate.Pacat ca nu am avut un aparat foto sa va fac cateva poze. ;;)

ioana_taranu
03.06.2007, 18:56:12
Noi nu ne facem griji din cauza salii aleia. Noi ne referim la sala din fata hotelului, sala de conferinte, care e toata plina de moloz si nu are var pe pereti....:((

Limona
03.06.2007, 20:16:15
Scuze, le-am confundat. In sala care acum este in reconstructie, am avut banchetul de la sfarsitului liceului, sala a fost f frumoasa.Sper sa se termine sala, si sa ai o nunta minunata.<:-P

Ruby
03.06.2007, 20:41:36
Am vorbit alaltaieri la recital si mai aveau doua duminici libere in septembrie.Daca te intereseaza locatia,da-mi pm pt nr de telefon sau detalii (la care sper sa stiu sa raspund!)

buna! nu stiu unde e Recital. n-am auzit de el. poti sa-mi dai mai multe detalii?

oricum, eu nu pot face nunta in alta zi decat 2 sept. pt ca am incheiat contractele cu formatia si operatorul care filmeaza. si sub nici o forma nu fac nunta fara ei. mi-am ales data in functie de cum era libera formatia. tipul care filmeaza e cel mai tare operator din televiziune de la iasi (Realitatea). iar, Ciprian Surugiu, solistul formatiei, e un prieten de-al nostru care are o voce extraordinara. el canta dupa ora 21 la Casa Boiereasca din Bucium.

ioana_taranu
03.06.2007, 20:45:44
Nici eu nu pot schimba data, din aceleasi motive si in plus in ultima sapt din sept al meu viitor sot va avea licenta, deci chiar sunt legata de maini sa fac pe 30 sept.

Deci, eu nu sunt sigura asupra restaurantului, incerc sa il schimb, si mai nou imi mai schimb si nasii....slava domnului ca mirele e acelasi....

ioana_taranu
03.06.2007, 20:48:07
Ruby, eu pe 17 iuniea dimineata sunt la Unirea (ca atunci vin acasa), daca vrei poti veni si tu si celelalte miresici care mai au in sept in sala de conferinte sa facem o discutie serioasa si clara si sa dam cartile pe fata sa stie toata lumea ce are de facut....mie asa mi se pare civilizat, daca ei chiar au niste motive atat de serioase sa nu termine sala sa imi spuna clar sa stiu daca incep sa imi amplasez un cort in Piata Unirii....=))

Ruby
03.06.2007, 20:51:50
Situatia e chiar atat de tragica? Ce au spus cei de la Unirea cand i-ai amenintat ca nu mai faci la ei?

Eu am vb serios cand am spus ca platesc varul sa imi faca cineva sala in luna sept ... dar si scandalul care iese cu cei de la Unirea va fi pe masura.

si la cele foloseste scandalul daca nunta ta e ruinata???

au incercat sa ma calmeze spunandu-mi ca, daca prin absurd ( :[email protected]) nu v-a fi gata sala, ei imi ofera sala de la et. I, acolo unde se ia micul dejun. sau daca vreau, au alta noapte libera in septembrie la rest. de la et. XIII. :-s

doar MINCIUNI si ABUREALA!!!

Ruby
03.06.2007, 20:57:41
Nici eu nu pot schimba data, din aceleasi motive si in plus in ultima sapt din sept al meu viitor sot va avea licenta, deci chiar sunt legata de maini sa fac pe 30 sept.

Deci, eu nu sunt sigura asupra restaurantului, incerc sa il schimb, si mai nou imi mai schimb si nasii....slava domnului ca mirele e acelasi....

:) "slava domnului ca mirele e acelasi" ce dulce ai fost! acelasi lucru pot spune si eu. si eu pana acum am schimbat si restaurantul si nasii si data nuntii. prima data trebuia sa am nunta in octombrie la ciric in restaurantul nou. ne-au lasat nasii si....:((. apoi am luat starea civila si dupa ce ne-a trecut supararea, dezamagirea si disperarea am incepaut sa reluam pregatirile de nunta. am gasit la unirea si am fost tare incantata de zona si de sala. mare, fara stalpi si proaspar renovata. si acum...

dar ce s-a intamplat cu nasii tai?

Ruby
03.06.2007, 21:01:54
Ruby, eu pe 17 iuniea dimineata sunt la Unirea (ca atunci vin acasa), daca vrei poti veni si tu si celelalte miresici care mai au in sept in sala de conferinte sa facem o discutie serioasa si clara si sa dam cartile pe fata sa stie toata lumea ce are de facut....mie asa mi se pare civilizat, daca ei chiar au niste motive atat de serioase sa nu termine sala sa imi spuna clar sa stiu daca incep sa imi amplasez un cort in Piata Unirii....=))

pai pana atunci s-ar putea sa inchei contractul cu celalalt restaurant. care spre deosebire de salile pe care le are unirea....NU EXISTA COMPARATIE!!! iar tipa care organizeaza nuntile acolo e cea mai vestita de prin zona. i-a organizat nunta si printului "nu stiu cum" care a facut nunta acum cativa ani aici in iasi, la palat. dar vb cand vii acasa.

Ruby
03.06.2007, 21:03:11

si ti-ai gasit nasi???

mitzura
03.06.2007, 21:04:42
buna! nu stiu unde e Recital. n-am auzit de el. poti sa-mi dai mai multe detalii?

oricum, eu nu pot face nunta in alta zi decat 2 sept. pt ca am incheiat contractele cu formatia si operatorul care filmeaza. si sub nici o forma nu fac nunta fara ei. mi-am ales data in functie de cum era libera formatia. tipul care filmeaza e cel mai tare operator din televiziune de la iasi (Realitatea). iar, Ciprian Surugiu, solistul formatiei, e un prieten de-al nostru care are o voce extraordinara. el canta dupa ora 21 la Casa Boiereasca din Bucium.
E pe Bucium,pe partea stanga cum iesi din oras, langa petrom,adica vizavi de onyx si putin mai in vale.Nu stiu sigur daca 2 sept e liber,daca vrei iti pot da nr sa intrebi.Eu fac in sala de jos,am intre 90 si 100 de invitati.Mai exista o sala sus,putin mai mare, sau terasa (acoperita) unde la inceputul lui septembrie cred ca se mai pot face nunti.Poti vedea poze si detalii despre meniu pe inoras.ro

CataAna
03.06.2007, 23:05:05
i-a organizat nunta si printului "nu stiu cum" care a facut nunta acum cativa ani aici in iasi, la palat
Printul Stefan Dimitrie Ferdinand Sturdza o:-)

ioana_taranu
03.06.2007, 23:15:10

Daca imi varuieste cineva sala nunta mea nu va fi ruinata... o sa cheltui dublu pe decoratiuni, iar scandalul se referea la mediatizarea negativa pe care o voi face (am multi prieteni in presa scrisa ieseana si o sa se potoleasca Unirea de dat tepe dupa cateva articole cu ei in balon) si la faptul ca imi voi cere drepturile pe cale legala ... nasa mea (cea noua) e judecator, deci nu ma tem de instanta....Nu se joaca nimeni cu nunta mea...

au incercat sa ma calmeze spunandu-mi ca, daca prin absurd ( :[email protected]) nu v-a fi gata sala, ei imi ofera sala de la et. I, acolo unde se ia micul dejun.

Din cate am auzit sala de la et I nu are capacitate de atatea pers ca sala de jos si in plus e impartita in doua. Asa e?

sau daca vreau, au alta noapte libera in septembrie la rest. de la et. XIII. :-s
Stii cumva care era data cand era liber sus? Teapa mea cea mare este ca sala mare care e gata era libera pe 30 sept cand am eu nunta acum 2 sapt...daca ma orientam rapid puteam salva ceva, de acum asta e....

Cam asa e....

ioana_taranu
03.06.2007, 23:22:36
dar ce s-a intamplat cu nasii tai?

Cu nasii mei nu s-a intamplat nimic. A fost o incurcatura generala de la inceput, am scris despre asta si la topicul adecvat...in familia sotului meu e traditia sa il cunune nasii de botez, nasi care in acest caz au fost si nasii de cununie ai socrilor mei (deci va imaginati ce varsta au) si sunt tocmai din Constanta. In paralel cu asta prietena cea mai buna a mamei mele a spus mereu, de cand eram mica ca ea o sa ma cunune...cand am stabilit nunta socrii au spus clar ca ne cununa nasii lor, eu eram prea aeriana si nu am comentat nimik, iar ei au si sunat nasii....totul era stabilit. Prietena mamei s-a suparat, i-a trecut, se implica in organizare exact ca si cum ar fi nasa...intre timp m-am gandit ca nasii de la Constanta nu sunt potriviti si ca noi nu avem nici in clin nici in maneca cu ei...socrii au sarit in sus, m-am certat 2 sapt cu sotul, numai Paste nu am avut din cauza asta...

Intre timp s-a intors sotul meu ieri in tara si si-a dat el seama ca am dreptate (a 1000-a oara) si a revolutionat sistemul...nasii de la Constanta au sarit in sus de bucurie ca erau intr-un impas financiar f mare si nu le ardea de nunta, ar fi facut-o din obligatie...asa ca acum e toate lumea fericita ... si abia astept sa ajung acasa (ca nu stie nimeni) si sa mergem la prietena mamei (care culmea mai e si vecina de scara cu socrii mei) sa ii impacam de nasi...

Povestea e lunga si stufoasa, imp e ca s-a terminat cu bine...cel putin eu sper sa accepte, nu sa puna la suflet ca nu am mers la ei din prima...

Ruby
03.06.2007, 23:27:21
Daca imi varuieste cineva sala nunta mea nu va fi ruinata... o sa cheltui dublu pe decoratiuni,....

tot insisti ca ai sa varuiesti tu sala...nu-ti imaginezi ca nu o sa-ti permita asa ceva???

ioana_taranu
03.06.2007, 23:36:29
tot insisti ca ai sa varuiesti tu sala...nu-ti imaginezi ca nu o sa-ti permita asa ceva???

Pai stai putin, de ce sa nu imi permita daca o fac pe planul lor de constructie si culoarea decisa de ei, dar pe banii mei????

Ruby
13.06.2007, 18:08:50
Pai stai putin, de ce sa nu imi permita daca o fac pe planul lor de constructie si culoarea decisa de ei, dar pe banii mei????

nu ai nici o sansa!

MAI STIE CINEVA CEVA DE UNIREA????

Ruby
13.06.2007, 18:11:53

nu ai nici o sansa!

MAI ARE CINEVA NOUTATI DE LA UNIREA????

ioana_taranu
14.06.2007, 01:26:08
Vin vineri acasa (in sfarsiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit) si o sa merg in week-end la Unirea.

Neoficial stiu ca nu au bani sa termine sala si ca nu sunt presati sa o faca (in afara de tine, nimeni nu s-a agitat sa mearga la ei). Poate daca era coada de miresici la ei la birou, intrau si ei in priza.

Dar, Ruby, tu parca ziceai ca ai gasit alta sala...ce faci pana la urma?

tucafamily
16.06.2007, 13:14:34
Am mai scris odata dar mi s-a sters mesajul. Spuneam ca o prietena de-a mea are nunta in sala de conferinte pe data de 15 iulie. Tinand cont ca sunt 160 invitati (adika fortat pt. aceasta sala) in nici un caz nu au cum sa-i dea sala de la 1 sau de la 13. Plus ca e mai putin de o luna pana la nunta....presupun ca ar fi trebuit sa o anunte ca nu va fi gata, dar ea mi-a spus ca e gata sala.

NSA
16.06.2007, 14:19:29
Sala nu va fi gata decat in august. Am fost saptamana aceasta la Unirea pentru a semna contractul pt vara lui 2008. Meniul va fi 150 ron. Cu aceasta ocazie am intrebat si de sala de conferinte, daca este gata. Mi s-a raspuns ca de abia in august pot sa vin sa vad cum arata sala pt ca atunci va fi gata. O intrebare am : stie cineva cum este mancarea :-\.

oana_maria
16.06.2007, 15:28:01
Ar fi minunat sa fei asa cum spui si sa fie gata sala in august. Ne-ar scuti de eventuale neplaceri.

Milagros
16.06.2007, 19:00:27
, dar
Sala nu va fi gata decat in august. Am fost saptamana aceasta la Unirea pentru a semna contractul pt vara lui 2008. Meniul va fi 150 ron. Cu aceasta ocazie am intrebat si de sala de conferinte, daca este gata. Mi s-a raspuns ca de abia in august pot sa vin sa vad cum arata sala pt ca atunci va fi gata. O intrebare am : stie cineva cum este mancarea :-\.

Farfuriile arata fain aranjate, dar gustul mancarii nu mi s-a parut pe masura reputatiei...

NSA
16.06.2007, 20:44:29
Macar este acceptabila :-\ Nu vreau sa-mi dezamagesc invitatii.

Milagros
17.06.2007, 14:08:44
Macar este acceptabila :-\ Nu vreau sa-mi dezamagesc invitatii.

N-am spus ca ar fi rea la gust, doar ca unele chestii arata prea fain in comparatie cu gustul. De ex la aperitiv sunt niste mini tartinute etajate care arata :madlaugh: dar cand colo te trezesti ca sunt lipite intre ele cu margarina. in rest au chestii interesante, cum ar fi cocoloase de branza date prin nuca.

ioana_taranu
20.06.2007, 23:18:34
Situatia la Unirea e urmatoarea: am mers ieri la dna stim noi cine si dupa texte de texte, asa cum a servit la toata lumea am luat-o la sigur si a recunoscut ca sala nu va fi gata pana la mijlocul lunii septembrie. Mi-a spus ca a mutat toate nuntile pana pe 29 sept la mezanin. Mie mi-a zis ca prima nunta e cea de pe 29. Bineinteles ca nu am incredere, desi au fost de acord, ea si jurista sa imi faca un act aditional. Nu stiu ce sa cred si nu stiu ce sa fac. Alte pareri? Alte noutati? Sugestii?

eva
21.06.2007, 01:56:35
Eu am facut nunta la Unirea, a fost foarte bine, mancarea a fost bunasi multa, nimeni dintre invitati nu s-a plans, din contra numai laude au fost.
La capitolul cu reparatia stau cam prost, pt ca atunci cand am facut contractul (februarie)au zis ca pana la nunta noastra (octombrie) sala va fi renovata, dar nu au reusit sa faca toate modificarile promise. Asa ca la partea asta nu se tin de promisiuni. in rest a fost foarte bine.

eva
21.06.2007, 02:06:02

au incercat sa ma calmeze spunandu-mi ca, daca prin absurd ( :[email protected]) nu v-a fi gata sala, ei imi ofera sala de la et. I, acolo unde se ia micul dejun. sau daca vreau, au alta noapte libera in septembrie la rest. de la et. XIII. :-s

Cum sa iti ofere sala de la et 1 lol, este foarte, foarte mica, si unde dansezi, in hall?
Sant cam nebuni...

Pe 9 septembrie voi fi nasa, iar finii mei fac tot la Unirea la sala de conferinte, sper totusi ca vor termina reparatiile.

ioana_cata2001
21.06.2007, 07:45:53
citesc si nu-mi vine sa cred , oare e posibil ca cineva in lumea asta sa-si bata joc in felul asta de nunta cuiva? sa umble cu minciuni de genul si la urma sati propuna o solutie de compromis ? Cu ce curaj accepta ei sa incheie contracte , sa incasesze avansuri daca nu au certitudinea ca sala va fi gata .Mi se pare absurd ca cineva sa mai puna o asemenea presiune pe capul nostru cand atattea alte lucruri pe care trebuie sa le facem .Sa traiesti in asa incertitudine. Incredibil

tucafamily
22.06.2007, 11:44:13
Da fetelor, aveti dreptate! nunta la care merg eu pe 15 iulie au mutat-o la mezanin.....nus cum va fi tinand cont ca sunt aproximativ 150 -160 persoane. Am sa va povestesc dupa.

oana_maria
22.06.2007, 15:08:05
Fetelor situatia la Unirea este foarte complicata.Am fost azi la ei si am reziliat contractul deoarece sala nu va fi gata pana pe 30septembrie.Aceasta este data la care constructorul trebuie sa predea lucrarea finalizata, dar voi bine stiti ca la noi in Romania nu se respecta aceste detalii.A incercat doamna de acolo sa ne asigure ca ii vor presa sa termine sala mei repede astfel incat sa putem beneficia de sala, dar sotul meu ( viitorul ),fiind inginer in domeniu stie cum stau lucrurile si i-a dat exemple concrete cu lucrari mult mai mari nefinalizate in timp util.Asa ca am renuntat la sala. Am avut noroc deoarece aveam un as in maneca, restaurantul Inessa,care are data noastra libera, si am semnat contract cu ei.Am uitat sa specific ca dupa ce sala este predata de constructor ei trebuie sa se mai ocupe de mobilier si alte detalii, asa ca cine stie cand va fi gata cu adevarat sala.

Ruby
22.06.2007, 21:19:43
Dar, Ruby, tu parca ziceai ca ai gasit alta sala...ce faci pana la urma?

scuze ca nu am mai scris. chair am avut niste zile enorm de pline.

saptamana trecuta am reziliat si eu contractul cu unirea. am sa fac nunta la "LA PALIA". sunt fff dezamagita, descurajata, nici nu-mi vine sa mai fac ceva :(( numai piedici am avut de cand am inceput planurile de nunta (la 2 sapt de cand ne-am cunoscut-iulie 2006).

prima oara, ne-au lasat nasii cu o luna inainte de nunta. acum, cu 2 luni inainte imi schimb sala. :(( imi vine sa renunt de tot. am obosit #:-S. simt ca nu mai am putere (:| . nu mai simt nici un pic de bucurie....

cum e viata asta..... intotdeauna cand mi-am dorit ceva pana sa obtin am trecut peste atatea piedici incat, atunci cand am ajuns sa obtin acel ceva, eram atat de obosita si dezamagita incat nu m-am mai putut bucura de el. DE CE DOAMNE??? .....:((......

Ruby
22.06.2007, 21:21:53
Pe 9 septembrie voi fi nasa, iar finii mei fac tot la Unirea la sala de conferinte, sper totusi ca vor termina reparatiile.

cu siguranta nu vei fi nasa anul acesta in sala de conferinte. doar la mezanin....vor pune mese si pe hol, langa lift.... :(

asteptam vesti dupa eveniment. si poze!

p.s. tu ai fost prima care mi-a spus acum cateva luni cum sta treaba cu cei de la unirea. nu am crezut ca e chiar atata neseriozitate acolo....

Ruby
22.06.2007, 21:25:06
Vin vineri acasa

ma bucur. ce spui? ne intalnim intr-o seara? wk asta plec la un curs la bacau. poate saptamana viitoare?

eva
23.06.2007, 00:37:32
cu siguranta nu vei fi nasa anul acesta in sala de conferinte. doar la mezanin....vor pune mese si pe hol, langa lift.... :(

asteptam vesti dupa eveniment. si poze!

p.s. tu ai fost prima care mi-a spus acum cateva luni cum sta treaba cu cei de la unirea. nu am crezut ca e chiar atata neseriozitate acolo....

Mie nu mi-au facut probleme, am avut o nunta frumoasa acolo, imi pare rau ca ai avut atatea neplaceri. Faptul ca ai multe piedici, o sa te faca sa te simti si mai fericita in ziua nuntii, cand o sa iti vezi visul cu ochii :).
bafta la pregatiri in continuare.

Ruby
24.06.2007, 21:38:44
Mie nu mi-au facut probleme, am avut o nunta frumoasa acolo, imi pare rau ca ai avut atatea neplaceri. Faptul ca ai multe piedici, o sa te faca sa te simti si mai fericita in ziua nuntii, cand o sa iti vezi visul cu ochii :).
bafta la pregatiri in continuare.

noi am luat starea civila in noiembrie. visul de a fi mireasa .....s-a cam naruit...

multumesc pt incurajari si urari!

gabriela_rgh
24.06.2007, 23:13:41
noi am luat starea civila in noiembrie. visul de a fi mireasa .....s-a cam naruit...

multumesc pt incurajari si urari!
imi pare rau pentru ce ti se intampla! eu eram foarte suparata ca nu am gasit sala libera sambata!acum sunt multumita macar ca nu renoveaza sau nu se fac sapaturi (vezi Club M)!
eu zic sa incerci sa te mobilizezi!e foarte greu si eu asi fi daramata in situatia ta dar e bine ca ai gasit o alta sala! si mai cred ca cei care vor sa va fie alaturi in acea zi speciala se vor simti foarte bine si la alt local!
importanta e sala sa o ai! cu putin bun gust si un pic de cheltuiala e drept aproape orice sala poate deveni de vis!
capul sus! sunt sigura ca vei avea nunta cea mult visata!
si sa stii ca si eu am avut foarte multe neplaceri de cand am demarat planurile de nunta si de multe ori am zis ca renunt!dar asta e viata! si ma gandesc ca ,cu cat avem mai multe obstacole pe masura ce le depasim suntem mai puternici! si atunci te vei bucura de macar 2 ori mai mult ca iti vezi visul cu ochii!
>:D< >:D< numai bine si multa putere si rabdare iti doresc!

gabriela_rgh
24.06.2007, 23:16:07
Sincer? Nu am crezut ca poate fi posibil asa ceva........:O
Foarte neseriosi!

Ruby
01.07.2007, 23:02:45
>:D< >:D< numai bine si multa putere si rabdare iti doresc!

MULTUMESC pt cuvintele tale! >:D<

ingeras007
02.07.2007, 14:12:37
Ma bucur tare mult ca a iesit totul bine la nunta ta. Ma gandeam sa imi aleg meniul si nu stiu la ce sa ma opresc. La aperitiv ma refer.Un picusor de ajutor din partea ta mi-ar prinde tare bine. Nunta e pe 9 septembrie, deci mai este timp dar vreau sa iasa totul bine.
In plus fata de ce ti-au oferit ei la decorare ai mai luat si altceva?
Multumesc anticipat!

CANINA
04.07.2007, 12:37:43
Buna ziua dragi miresici! Si eu am nunta tot la restaurant Unirea! Eu cred ca o sa fie foarte frumos! Nu imi fac griji in privinta asta! Va pupicesc si va urez spor la pregatiri!

pissycuta
04.07.2007, 12:51:06
Buna miresicilor!!! Si eu am nunta la Unirea, in restaurantul mare! Am fost sambata si am vazut sala decorata pt. o nunta si e super frumoasa . Ei ofera destul de multe, iar daca mai completezi si tu cu ceva e ok. Imi pare sincer rau pt. cele care au inchiriat sala de conferinte; sambata am auzit si eu de "caz" si am aflat ca vor trebui sa faca nunta in hol. Multa bafta la toate!!!

tinys
04.07.2007, 15:49:28
Buna miresicilor!!! Si eu am nunta la Unirea, in restaurantul mare! Am fost sambata si am vazut sala decorata pt. o nunta si e super frumoasa . Ei ofera destul de multe, iar daca mai completezi si tu cu ceva e ok. Imi pare sincer rau pt. cele care au inchiriat sala de conferinte; sambata am auzit si eu de "caz" si am aflat ca vor trebui sa faca nunta in hol. Multa bafta la toate!!!

salut! si eu sunt in cautare de sali...o sa am o nunta destul de mare, vor fi sigur (cel putin) 250 persoane. Intrebarea mea ar fi...restaurantul mare de la unirea...ce capacitate are? la ce etaj e? ... nu are treaba cu sala de conferinte si cu molozul de pe acolo, nu? :D eu ajung abia in oct acasa si atunci ma perind pe la sali sa vad pe viu nunti...pana atunci ai mei vor umbla ei in cautare de sala.
mersi mult :*

AnaM
04.07.2007, 16:17:44
salut! si eu sunt in cautare de sali...o sa am o nunta destul de mare, vor fi sigur (cel putin) 250 persoane. Intrebarea mea ar fi...restaurantul mare de la unirea...ce capacitate are? la ce etaj e? ... nu are treaba cu sala de conferinte si cu molozul de pe acolo, nu? :D eu ajung abia in oct acasa si atunci ma perind pe la sali sa vad pe viu nunti...pana atunci ai mei vor umbla ei in cautare de sala.
mersi mult :*

E la parter, n-are treaba cu sala de conferinte (e in celalalt colt al parterului hotelului) si sigur poate "duce" 250 de persoane :)

Milagros
15.07.2007, 13:53:59
Aseara - 14 iulie- socrii mei au fost la nunta la Unirea, in restaurant, nunta de aprox 200 persoane.
Sala decorata pe rosu, de ei, mancarea bunicica, dar, asa cum v-am zis ca a fost si la petrecerea la care am participat eu in mai, putina de tot, in sensul ca lumea nu lasa nimic in farfurii. La antreu au avut icre de Manciuria - cateva bobite, va inchipuiti.
In rest, dupa cum se stie, nu au aer conditionat.
Cam atat, daca mai aflu ceva , revin.

CANINA
15.07.2007, 19:39:36
Aseara - 14 iulie- socrii mei au fost la nunta la Unirea, in restaurant, nunta de aprox 200 persoane.
Sala decorata pe rosu, de ei, mancarea bunicica, dar, asa cum v-am zis ca a fost si la petrecerea la care am participat eu in mai, putina de tot, in sensul ca lumea nu lasa nimic in farfurii. La antreu au avut icre de Manciuria - cateva bobite, va inchipuiti.
In rest, dupa cum se stie, nu au aer conditionat.
Cam atat, daca mai aflu ceva , revin.
Menu-ul si-l face fiecare...nu ti se impune nimic! Daca aia si-au dorit un menu sofisticat si f scump...evident ca nu va fi in cantitate mare...tot ce e bun e si putin;):*

Green_Eyes
16.07.2007, 09:17:26
Voi merge si eu la Unirea duminica la o nunta ;-)Am sa va impartasesc impresii:D

Anila_nsa
26.07.2007, 20:57:55
Menu-ul si-l face fiecare...nu ti se impune nimic! Daca aia si-au dorit un menu sofisticat si f scump...evident ca nu va fi in cantitate mare...tot ce e bun e si putin;):*

Asa este, eu cand am semnat contractul mi sa prezentat vreo 7 feluri de meniuri (model) si poti sa vii si tu cu meniul tau. Vorba ta fiecare alege pt nunta sa ce ii place;-) .
Dar ce stiti in legatura cu tortul ... au mai multe modele si iti alegi tu unul sau il fac ei dupa bunul lor plac:|

Ruby
31.07.2007, 07:53:08
Asa este, eu cand am semnat contractul mi sa prezentat vreo 7 feluri de meniuri (model) si poti sa vii si tu cu meniul tau. Vorba ta fiecare alege pt nunta sa ce ii place;-) .
Dar ce stiti in legatura cu tortul ... au mai multe modele si iti alegi tu unul sau il fac ei dupa bunul lor plac:|

daca citesti acest subiect de la inceput ai sa gasesti raspunsul la intrebarea ta. sau poate chiar mai multe...

cristiana
31.07.2007, 11:01:37
Ruby, tu pana la urma ai renuntat la Unirea din cauza ca nu terminasera finisarea salii?

Anila_nsa
01.08.2007, 18:49:25
daca citesti acest subiect de la inceput ai sa gasesti raspunsul la intrebarea ta. sau poate chiar mai multe...

Sal. am vazut mesajul tau si ... asta am gasit eu referitor la tort...Acea idee cu tortul am avut-o si eu dar se pare ca tortul nu se poate aduce din alta parte.Trebuie luat obligatoriu de acolo,scrie si in contract ce luam de la ei si ce nu.Am vb cu reprezentantul de acolo si a spus ca va treb sa-l luam de la ei. ... Daca tu gasesti altceva despre intrebarea mea te rog sa imi arati. Si eu ma refeream la forma si gustul. Deci mai multe nu am aflat.../:)

Anila_nsa
17.08.2007, 17:59:17
:-\ :gen_13: :-SS :-SS :-SS Fetelor a-ti mai trecut pe la restaurant??? Vb despre sala mare de la rest Unirea? Eu am trecut pe acolo si ce am vazut ma ingrozit... sper sa nu fie adevarat... trebuie sa ma duc sa vad sala aranjata duminica 19/08 sa vad ce gasesc acolo

Ruby
20.08.2007, 19:19:08
Ruby, tu pana la urma ai renuntat la Unirea din cauza ca nu terminasera finisarea salii?

DAAAAAAAAAA!!!

ioana_taranu
21.08.2007, 00:28:11
"Finisarea" salii? ;)) ;)) ;)) ;)) Acum 3 saptamani abia au inceput incet incet sa miste... :))

Dar, lasa, Ruby, ca facem cumatriile acolo....=))

Ruby
27.08.2007, 23:26:09
"Finisarea" salii? ;)) ;)) ;)) ;)) Acum 3 saptamani abia au inceput incet incet sa miste... :))

Dar, lasa, Ruby, ca facem cumatriile acolo....=))

cu siguranta NUUU!!! :)

vad ca ai gasit si tu alta sala. ce ti-am spus eu??? dar vrei sa-ti spun ceva? duminica am nunta si in seara asta am fost la restaurant (la palia) si inca nu e gata. n-au pus tavanul, nici becuri, nici calorifer... :((

offfffffff

cum stai cu pregatirile?

alibd
27.08.2007, 23:29:32

vad ca ai gasit si tu alta sala. ce ti-am spus eu??? dar vrei sa-ti spun ceva? duminica am nunta si in seara asta am fost la restaurant (la palia) si inca nu e gata. n-au pus tavanul, nici becuri, nici calorifer... :((

offfffffff

cum stai cu pregatirile?

wow, se poate sa ai asa mare ghinion? :-s Multa bafta! >:D<

Ruby
27.08.2007, 23:37:09
wow, se poate sa ai asa mare ghinion? :-s Multa bafta! >:D<

UFFF....si asta nu e tot. inainte de unirea a fost ciricul dar ne-au lasat nasii inainte de nunta ...
azi am avut accident cu masina, saptamana trecuta mi s-a facut rau si m-a luat salvarea de la servici...:((

Chrisu
28.08.2007, 02:24:01
UFFF....si asta nu e tot. inainte de unirea a fost ciricul dar ne-au lasat nasii inainte de nunta ...
azi am avut accident cu masina, saptamana trecuta mi s-a facut rau si m-a luat salvarea de la servici...:((
Fii tare ca se rezolva toate pina la urma.Ai sa vezi ca trebuie sa apara soarele si pe strada ta.Noi iti tinem pumnii!!!:)>-:)>-:)>-

Milagros
28.08.2007, 09:22:07

Stai linistita, sigur va fi gata si vei avea o nunta asa cum ai visat. Cu toate necazurile si piedicile astea vei sti sa te bucuri mai bine de ziua cea mare. Abia asteptam pozici! >:D< >:D< >:D<

biutzaxx
28.08.2007, 10:47:53

offfffffff

cum stai cu pregatirile?

stai linistita ca e firesc sa se rezolve toate , ai sa vezi ce senzatie o sa ai cand nunta a trecut si toate piedicile au ramas in urma... bucura-te de moment si bucura-te ca ai ce povesti .. :*

alibd
28.08.2007, 11:28:26

Eiiiiii, imi pare tare rau, dar sunt convinsa ca esti puternica si vei trece cu bine peste toate astea. Multa, multa bafta! >:D< Hai ca va iesi si soarele pe straduta ta.:)

AnaM
28.08.2007, 16:57:19
Eu stiu cel mai bine cum stau cu lucrarile cei de la Unirea, pentru ca IN FIECARE DIMINEATA la ora 7 ma trezeste duduitul picamarului si tonele de moloz pe care le incarca in camioane :-L
Geamurile noastre-s chiar in gura de sarpe, la coltul blocului, eu vad perfect ce fac ei in sala aia (care acum e efectiv la stadiul de stalpi & beton...)

NSA
29.08.2007, 16:14:36
Am trecut azi pe la Unirea. Tone de moloz. Se lucreaza insa. Nu stiu daca sala va fi gata intr-o luna asa cum mi s-a spus. Eu cand am semnat contractul mi s-au aratat niste imagini cu amenajarea salii. O sa arate bine. Va fi o combinatie de verde cu crem.

ioana_taranu
29.08.2007, 20:43:11
Sala de conferinte nu are cum sa fie gata, mi s-a confirmat oficial ca e in renovare si asa va fi si de acum incolo. Eu acum am o rugaminte....era o miresica care avea nunta in sala mare pe 30 sept. As vrea sa stiu daca mai e valabil sau nu?

krisstinutsa
29.08.2007, 21:23:45
Sigur iti spun ca toate nuntile ce trebuiau sa aiba loc in sala de conferinte le vor muta la etajul 1. Am pe cineva care trebuia sa aiba pe 6 octombrie si au focut scandal si li s-a dat sala de la Hotel Europa, urmand ca unirea sa se ocupe de detalii.

ioana_taranu
29.08.2007, 21:56:03
Sincer, chiar sunt foarte in tema cu tot ceea ce se intampla la Unirea. Stiu si planul de renovare a salii, pt cine doreste. E adevarat cu etajul 1. Mie mi-au oferit un alt restaurant central, la schimb, insa ceea ce mi-au oferit nu corespunde numarului meu de invitati.

Eu mai am si varianta cu Selectul, insa ma cam streseaza ca nu imi vor incapea oamenii.

Repet totusi intrebarea:mai are cineva nunta la Unirea in sala mare, pe 30 sept 2007?

AnaM
29.08.2007, 22:46:51
Sincer, chiar sunt foarte in tema cu tot ceea ce se intampla la Unirea. Stiu si planul de renovare a salii, pt cine doreste. E adevarat cu etajul 1. Mie mi-au oferit un alt restaurant central, la schimb, insa ceea ce mi-au oferit nu corespunde numarului meu de invitati.

Eu mai am si varianta cu Selectul, insa ma cam streseaza ca nu imi vor incapea oamenii.

Repet totusi intrebarea:mai are cineva nunta la Unirea in sala mare, pe 30 sept 2007?

Cati invitati ai, Ioana? Daca ti-ar fi incaput in sala de conferinte, sigur ti-ar incapea si la Select :)

ioana_taranu
29.08.2007, 23:08:48
Da, si eu cred ca incap, insa trebuie aranjati f bine ca sa am si loc suficient pt dans. Am in jur de 130 - 140.

AnaM
30.08.2007, 00:55:48
Da, si eu cred ca incap, insa trebuie aranjati f bine ca sa am si loc suficient pt dans. Am in jur de 130 - 140.

Eu am cam 130, cu tot cu muzica si cameraman/fotograf... Cred ca pe astia din urma ii pun in vreun separeu =)) Sa fie loc si de dans

Anila_nsa
30.08.2007, 10:26:06
Buna fetelor... Eu am nunta pe 20 oct la Unirea - rest mare (la partier), sper sa nu imi faca astia vreo surpriza:|

CANINA
30.08.2007, 12:01:53
Buna fetelor... Eu am nunta pe 20 oct la Unirea - rest mare (la partier), sper sa nu imi faca astia vreo surpriza:|
Nu fac nici o surpriza...au amanat renovarea restaurantului pentru anul viitor!

Ruby
30.08.2007, 20:39:08
Chrisu, Sherydan, biutzaxx, alibd va multumesc tare mult pentru incurajari!!!

va :* si >:D<

Milagros
30.08.2007, 20:43:44

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

alibd
30.08.2007, 22:54:05

Cu mare drag, oricand! :* :* :*

biutzaxx
31.08.2007, 10:12:23
pentru asta suntem aici :*

Anila_nsa
01.09.2007, 17:29:16
Nu fac nici o surpriza...au amanat renovarea restaurantului pentru anul viitor!

#:-S #:-S #:-S Mersi pt informatie ... deja imi faceam griji, dar acum m-am linistit;;) ;;) ;;)

ioana_taranu
03.09.2007, 23:02:24
Este vreo miresica care a facut nunta vara asta in restaurantul mare de la Unirea, sa auzim si noi cum a iesit?

ungrasmic
04.09.2007, 19:43:07
Este vreo miresica care a facut nunta vara asta in restaurantul mare de la Unirea, sa auzim si noi cum a iesit?
La Unirea am fost la o nunta in vara asta in restaurantul de jos. Daca ala te interesa, sa stii ca nunta a fost f frumoasa, dar a fost f f f cald, aerul conditionat nu a facut fata. Toata lumea era uda, nu puteai dansa prea mult . Si un pic de atentie la ospatari, care noua cel putin nu ne-au adus apa si bautura la masa pana nu le-am cerut cand i-am vazut, dupa ceva timp, dar au fost atentionati de o doamna mai in varsta, cred ca era sefa si cei care au venit putin mai tarziu, pe la 10 adica nu au primit tarie. A si sucul era inclus in meniu cred, ca dupa ce am terminat o sticla de jum de pers nu am mai primit, desi am cerut insistent si nu numai eu din cauza ca a fost f cald. In rest totul a fost f bine, iti doresc o nunta minunata .

AnaM
04.09.2007, 22:01:39

Oricum, deja de pe acum incepe sa fie racoare seara, nu cred ca o sa fie probleme prea mari cu caldura pe 30 >:D<

ioana_taranu
04.09.2007, 23:23:40
Multumesc mult de raspuns si de pont. Pe mine, de fapt ma intereseaza mult discutatul meniu, ca spunea cineva pe aici ca ar fi f sarac. E adevarat? Si inca ceva: tortul cum a fost?

ungrasmic
05.09.2007, 22:10:06
Multumesc mult de raspuns si de pont. Pe mine, de fapt ma intereseaza mult discutatul meniu, ca spunea cineva pe aici ca ar fi f sarac. E adevarat? Si inca ceva: tortul cum a fost?
Meniul nu a fost sarac, mie una mi s-a parut suficient, antreul destul de bogat, peste, la friptura a fost pulpa de pui in pesmet si cu garnitura, a fost bun...am plecat insa inainte de servirea tortului, nu stiu cum a fost.Da, nunta a fost in iulie si era f cald, tu nu o sa ai probleme cu caldura;-) Spor la pregatiri

Hopes
06.09.2007, 10:59:51
Ungrasmic cu cine iti faci sala frumoasa?

ungrasmic
06.09.2007, 16:49:22
Ungrasmic cu cine iti faci sala frumoasa?
Inca nu stiu. nu am decis nimic cu privire la decorarea salii. De huse se ocupa cei de la Providenta, aranjamentele florale probabil o sa mi le faca sora mea, la fel si buchetul de mireasa. Nu stiu arcada de la intrare, dar mai vad, mai am timp sa ma gandesc.

diana27
06.09.2007, 18:35:03
salut miresicilor

Eu am nunta la Panoramic pe 27 oct.

kykufukyka
06.09.2007, 21:51:21
salut miresicilor

salut,cate pers. ai ???ca si eu tot acolo fac :P spor la pregatiri

ela_g
21.09.2007, 23:45:33
salut miresicilor

Am vazut si eu sala Panoramic si mi se pare superba. Doar ca nu inteleg de ce au facut atata risipa de spatiu pentru ca sala e destul de mica. Oricum orasul se vede foarte frumos de la etajul 13, eu am fost la o aniversare demult tare acolo, inainte de renovare.

aduta
25.09.2007, 17:50:57
buna miresici, si eu am nunta la unirea la panoramic.Din ce am vazut eu pana acum toate nuntile si petrecerile ies super ok mai ales cu directoarea de acolo care e foarte draguta.:*

finica
02.10.2007, 13:53:24
Fetelor, cine a avut nunta sus la 13, la Panoramic pe 29 septembrie?

dioana82
04.10.2007, 14:50:15
Va implor sa-mi raspundeti....a avut cineva nunta in septembrie la hotel unirea in sala de conferinte? Mai stiti ceva de sala? Eu mai am putin si incep sa plang, dupa ce am vazut ce ati scris.
Am nunta pe 3 octombrie in sala de conferinte si am fost si eu la sfarsitul lui iulie, la jumatatea lui august sa vad sala, pentru ca mi se promitea ca va fi gata. Nu era, normal, si mi s-auaratat niste proiecte pe calculator. Trebuia sa merg pe 30 septembrie sa o vad, dar am fost plecata din localitate. Am vazut ca se mai lucra, dar speram ca sala pe interior e gata. Astia sunt nebuni? Cum pot sa faca un contract daca stiu ca nu au sala....
Astazi ma duc la ei sa vad care este intr-adevar situatia....nu pot sa cred.
Va rog, spuneti-mi ce ati facut cand v-ati trezit ca nu mai e sala? Ce a facut hotelul?
Simt ca innebunesc..

tinys
04.10.2007, 16:43:34
Va implor sa-mi raspundeti....a avut cineva nunta in septembrie la hotel unirea in sala de conferinte? Mai stiti ceva de sala? Eu mai am putin si incep sa plang, dupa ce am vazut ce ati scris.
Am nunta pe 3 octombrie in sala de conferinte si am fost si eu la sfarsitul lui iulie, la jumatatea lui august sa vad sala, pentru ca mi se promitea ca va fi gata. Nu era, normal, si mi s-auaratat niste proiecte pe calculator. Trebuia sa merg pe 30 septembrie sa o vad, dar am fost plecata din localitate. Am vazut ca se mai lucra, dar speram ca sala pe interior e gata. Astia sunt nebuni? Cum pot sa faca un contract daca stiu ca nu au sala....
Astazi ma duc la ei sa vad care este intr-adevar situatia....nu pot sa cred.
Va rog, spuneti-mi ce ati facut cand v-ati trezit ca nu mai e sala? Ce a facut hotelul?
Simt ca innebunesc..

Din pacate eu nu te pot ajuta...eu am nunta abia la anul si sigur nu la Unirea mai ales dupa ce am citit pe topic ca in cazul restaurantului Unirea exista mari probleme. Poate te ajuta celelalte miresici. >:D< Stiu ca Ruby trebuia sa aiba nunta acolo dar a facut La Palia...parca si AnaM tot la Unirea trebuia sa-si faca nunta, dar in cele din urma a avut petrecerea la Select. Nu stiu sa-ti spun cum de au reusit sa se reorienteze si daca mutatul asta "le-a costat ceva" si mai ales "cat" :zz: ...probabil fetele sunt in luna de miere, dar ai putea sa le scrii pe privat! Tine-ne la curent oricum cu ce reusesti sa faci! Te pup si bafta multa! :bye_04:

framona
04.10.2007, 20:30:16
buna fetelor!
eu am avut nunta la Unirea - Panoramic, pe 21 aprilie anul asta. diana - si tu o sa faci nunta acolo, si chiar de ziua mea, pe 27 oct \:D/
pot sa va spun ca am fost foarte incantata de cum a iesit, a iesit foarte bine, mai aveau putin pana la perfectiune.
noi am inceput sa cautam sala in ianuarie, deci destul de tarziu pentru data de 21 aprilie. cand am fost la unirea prima oara ne-au intrebat cati invitati o sa avem si am zis cam 70-80 persoane (pana la urma au fost 76 cu totii) si ne-au recomandat panoramic pt numarul asta de persoane. nimeni nu ne-a zis nimic de sala de conferinte.
am avut mare noroc ca am prins si sambata, eu voiam neaparat sambata, nu duminica.
noi ne-am ales meniul, care mi s-a parut ok, nici prea incarcat, dar nici prea saracacios, oricum avand in vedere ca sunt 4 feluri de mancare, nu poti pune intr-o portie asa multa mancare sa se sature lumea si apoi sa nu mai manance nimic.
sala a fost amenajata de ei, cu huse visinii pe scaune si fetele de masa albe cu niste fasii visinii pe mijloc. la fel marginea farfuriilor si servetelele se asorteaza, la fel gresia de pe jos s-a asortat cu sala si lampile de pe pereti, foarte de efect. au fost si lumanari pe mijlocul mesei si un mic aranjament floral. nici nu-mi trebuia cine stie ce aranjament pe masa, de obicei pe mese la nunti nu-ti mai incape un ac de atatea cate se pun pe masa.
noi am ramas cu aceste decoratiuni, nu am mai cheltuit pe firma de decoratiuni, ca nu prea ne permiteam.
doua lucruri nu m-au incantat: au promis arcada la usa de la intrare si nu au mai pus-o, ci au pus doua suporturi cu flori si in al doilea rand au zis ca tortul va fi etajat si nu a fost etajat, ci mai simplut, dar la gust a fost bun.
oricum nu au fost asa mari aceste doua neplaceri, incat sa imi strice ziua. depinde si de cum ti-e firea, daca pui la suflet sau nu.
personalul a fost ok, ne-au tratat frumos, nu ni se pare ca ne-au furat, fata de ce am auzit pe la alte nunti. chiar au fost corecti. sefa, vali gradinaru, a stat toata noaptea la hotel si mai trecea pe acolo din cand in cand sa vada ce mai lipseste etc.
chelnerii au fost de treaba, cred ca erau vreo 4 fatuci si un baietzash plus cativa la bucatarie. fetele fashnetze, amabile, fara figuri in cap.
ne-am mai ramas mancare de am dus si acasa, friptura si o bucata mare de tort, sucuri si altele de nu le mai puteam cara de acuma... ;;)

dar in primul si in primul rand, ceea ce este cel mai important si poate trebuia sa scriu la inceputul mesajului, a fost panorama deosebita. nunta a fost una deosebita, tocmai din cauza panoramei superbe. nu mai gasesti asa ceva in tot orasul, nicaieri, doar daca iti faci nunta la releu la bucium... :>
toata lumea a fost multumita, nu am auzit sa fie cineva nemultumit. recomand cu toata caldura rest panoramic de la unirea. meniul a fost 130 lei.

framona
04.10.2007, 20:35:49
am uitat sa mentionez ca, drept bonus ca am ales restaurantul lor, am avut un apartmanet nuptial de sambata la pranza pana duminica la pranz. era foarte frumos amenajat si ne-au pus inauntru o sticla de sampanie cu un buchet de flori si in baie lumanari pe marginea la jacuzzi si petale de trandafiri ;-)
initial am folosit apart drept camera de depozitare si loc unde s-au schimbat invitatii care au venit din alte localitati, iar dimineata dupa nunta am petrecut 2 ore romantice in jacuzzi ;-)

Milagros
05.10.2007, 09:48:44
am uitat sa mentionez ca, drept bonus ca am ales restaurantul lor, am avut un apartmanet nuptial de sambata la pranza pana duminica la pranz. era foarte frumos amenajat si ne-au pus inauntru o sticla de sampanie cu un buchet de flori si in baie lumanari pe marginea la jacuzzi si petale de trandafiri ;-)
initial am folosit apart drept camera de depozitare si loc unde s-au schimbat invitatii care au venit din alte localitati, iar dimineata dupa nunta am petrecut 2 ore romantice in jacuzzi ;-)

Deci tu mi-ai furat locul la Panoramic! ;))
Glumesc. Si noi am vrut la Panoramic la inceput, pana am mers la fata locului si am dat cu nasul de acritura de sefa de sala... Cel putin cu noi a fost acritura. Nah, poate aratam mai copii si nu inspiram incredere....:[email protected]

dioana82
05.10.2007, 10:36:36
Din pacate eu nu te pot ajuta...eu am nunta abia la anul si sigur nu la Unirea mai ales dupa ce am citit pe topic ca in cazul restaurantului Unirea exista mari probleme. Poate te ajuta celelalte miresici. >:D< Stiu ca Ruby trebuia sa aiba nunta acolo dar a facut La Palia...parca si AnaM tot la Unirea trebuia sa-si faca nunta, dar in cele din urma a avut petrecerea la Select. Nu stiu sa-ti spun cum de au reusit sa se reorienteze si daca mutatul asta "le-a costat ceva" si mai ales "cat" :zz: ...probabil fetele sunt in luna de miere, dar ai putea sa le scrii pe privat! Tine-ne la curent oricum cu ce reusesti sa faci! Te pup si bafta multa! :bye_04:

Mersi mult de incurajari Tinys! :gen_17:

Am fost la Unirea...normal, sala de conferinte nu e gata. Alternative oferite de ei: sala mezanin, sau sala la Europa. Simt ca si cum as lua toata nunta asta de la inceput....sa ma hotarasc la sala.:gen_07: La mezanin la ei incap maxim 120 de persoane si eu e posibil sa am mai multe....acum ce sa fac, sa nu mai chem oamenii? Deja avem "reprosuri" de la prieteni pentru ca nu am reusit sa le dam inca invitatiile...Plus ca ringul de dans e atat de mic...nu vreau ca invitatii mei sa fie nevoiti sa stea pe scaune cand vor sa danseze pentru ca nu au loc pe ring sau pentru ca nu se pot misca din scaune...
Va rog, daca a avut cineva nunta la ei la mezenin, sa-mi spuneti care a fost numarul vostru de invitati si cum v-ati impacat cu ringul de dans.
Le-am spus ca vrem sa vedem o asezare a salii pentru 120 de persoane, sa ma conving cat e de inghesuit (mi-au arata ei niste poze, dar sincer nu cred ca era pentru 120 de persoane) si sambata viitoare mergem sa vedem schema salii.
Oricum, dupa durerea de cap ingrozitoare pe care am avut-o ieri si eu si iubitul meu (el era ferm convins ca cel mai dramatic lucru din intreaga nunta va fi alegerea rochiei de mireasa :oops: ) si nervii socrilor ("ce v-a trebuit unirea? sau soacra-mea "asta imi mai trebuia acum, de parca nu aveam suficiente ingrijorari cu nunta asta!--nu stiam ca ea se marita :hm:) asteptam sa primim confirmari, si in functie de persone, sa alegem sala...fie la ei, fie la europa, iar ei sa plateasca diferenta.
Totusi, sunt destul de nervoasa, pentru ca nu voi sti exact sala decat cu o sapt si jumatate inainte de nunta, si de faptul ca va trebui sa anunt lumea daca va fi Europa...
Cu siguranta a doua oara nu ma mai marit, si daca voi fi soacra, vreau sa fiu invitata si atat.:no_05:

mitzura
05.10.2007, 10:45:52
Totusi, sunt destul de nervoasa, pentru ca nu voi sti exact sala decat cu o sapt si jumatate inainte de nunta, si de faptul ca va trebui sa anunt lumea daca va fi Europa...
Cu siguranta a doua oara nu ma mai marit, si daca voi fi soacra, vreau sa fiu invitata si atat.:no_05:[/quote]
De ce ai ezitari cu Europa?...E foarte luxos,iar daca platesc ei diferenta,go for it!

dioana82
05.10.2007, 11:03:01
De ce ai ezitari cu Europa?...E foarte luxos,iar daca platesc ei diferenta,go for it![/quote]

Inca nu am vazut sala, desi banuiesc ca nu poate arata rau. Totusi, schimbarea locatiei inseamna sa anuntam iar toata lumea, si deja avem probleme cu unele rude, care auzind de Unirea, au zis ca e prea mult, prea costisitor pentru ei. Deci, cand trecem la Europa, ramanem fara invitati ;))
E ideea aia invechita...cu cat mai multe etaje, cu atat mai multe zerouri...
Si sala de la unirea imi place...daca ar fi fost mai mare, nu mai stateam pe ganduri, si eram si fericita ca nu au terminat sala de conferinte...
Ma rog, poate tot raul e spre bine..

mitzura
05.10.2007, 11:46:57
De ce ai ezitari cu Europa?...E foarte luxos,iar daca platesc ei diferenta,go for it!

Inca nu am vazut sala, desi banuiesc ca nu poate arata rau. Totusi, schimbarea locatiei inseamna sa anuntam iar toata lumea, si deja avem probleme cu unele rude, care auzind de Unirea, au zis ca e prea mult, prea costisitor pentru ei. Deci, cand trecem la Europa, ramanem fara invitati ;))
E ideea aia invechita...cu cat mai multe etaje, cu atat mai multe zerouri...
Si sala de la unirea imi place...daca ar fi fost mai mare, nu mai stateam pe ganduri, si eram si fericita ca nu au terminat sala de conferinte...
Ma rog, poate tot raul e spre bine..[/quo
Meniul la Europa nu e chiar asa scump,parca asa am vazut pe topicul despre aceasta locatie,intra si citeste!cat priveste invitatii,le zici din start care e treaba,deci nu au de ce sa te refuze.Si daca ai avea mai putin de 120,ce ar fi?...

Yonika
05.10.2007, 13:31:50
Cu siguranta a doua oara nu ma mai marit, si daca voi fi soacra, vreau sa fiu invitata si atat.:no_05:
De ce ai ezitari cu Europa?...E foarte luxos,iar daca platesc ei diferenta,go for it![/quote]

Mitzura, cand am citi ce scria la tine, fara sa imi dau seama (la prima vedere - citire) ca era un raspuns pentru altcineva si era doar o copie,m-am speriat destul de rau.Ma gandeam ca ti-ai schimbat locatia din cauza celor de la Recital. Dar apoi m-am mai linistit cand am citit si a doua oara si apoi si mai jos.
eu cred ca totusi sunt destul de corecti cei de la Recital.

Yonika
05.10.2007, 13:33:02
Mitzura, vreau sa te mai intreb ceva:ati mai semnat si altceva in afara de contractul pe care vi l-au dat cei de la restaurant? Sau ati mai pus voi alte adaugari la contractul lor standard?

mitzura
05.10.2007, 13:41:22
Mitzura, vreau sa te mai intreb ceva:ati mai semnat si altceva in afara de contractul pe care vi l-au dat cei de la restaurant? Sau ati mai pus voi alte adaugari la contractul lor standard?
nu,ala l-am semnat!am fi vrut sa facem mici modificari,dar nu am avut cu cine discuta,ne-am gandit ca nu merita sa pierdem data pt "pitici pe creier"!

tinys
05.10.2007, 13:41:58
Mersi mult de incurajari Tinys! :gen_17:
Am fost la Unirea...normal, sala de conferinte nu e gata...Cu siguranta a doua oara nu ma mai marit, si daca voi fi soacra, vreau sa fiu invitata si atat.:no_05:

Vai imi pare tare rau de situatia in care esti. :O Dar sincer, cum a spus si Mitzura, cred ca Europa e o alternativa buna...ptr mai multe detalii contacteaz-o pe MIHA74 pe privat! e a avut nunta acolo si stie toate detaliile...cel mai bine e sa le obtii de la un cunoscator! Iti tin pumnii si sa auzim de bine! te asteptam cu detalii, te pup :*

dioana82
08.10.2007, 10:15:31
Vai imi pare tare rau de situatia in care esti. :O Dar sincer, cum a spus si Mitzura, cred ca Europa e o alternativa buna...ptr mai multe detalii contacteaz-o pe MIHA74 pe privat! e a avut nunta acolo si stie toate detaliile...cel mai bine e sa le obtii de la un cunoscator! Iti tin pumnii si sa auzim de bine! te asteptam cu detalii, te pup :*

Da, intr-adevar Europa este o solutie buna. Sau sala oferita de ei, daca am persoane mai putine. Acum m-am calmat, si multi dintre prieteni sunt deja incantati de posibilitatea cu Europa (o prietena deja vrea sa-si schimbe tinuta, pentru ca e EUROPA ;))). Urmeaza sa vedem sala de la Europa zilele astea si schema salii facuta la Unirea si vom alege sala definitiv (prin semnarea cu Unirea) cam cu o saptamana si jumatate inainte de nunta. Va tin la curent....
Mersi pentru sfaturi Tinys si Mitzura :gen_19: (in momentul respectiv, nu mai gandeam prea logic....:gen_07: ).
MIHA74 a avut nuta la Europa?

Milagros
08.10.2007, 12:46:38
Da, intr-adevar Europa este o solutie buna. Sau sala oferita de ei, daca am persoane mai putine. Acum m-am calmat, si multi dintre prieteni sunt deja incantati de posibilitatea cu Europa (o prietena deja vrea sa-si schimbe tinuta, pentru ca e EUROPA ;))). Urmeaza sa vedem sala de la Europa zilele astea si schema salii facuta la Unirea si vom alege sala definitiv (prin semnarea cu Unirea) cam cu o saptamana si jumatate inainte de nunta. Va tin la curent....
Mersi pentru sfaturi Tinys si Mitzura :gen_19: (in momentul respectiv, nu mai gandeam prea logic....:gen_07: ).
MIHA74 a avut nuta la Europa?

Da, MIHA a avut la Europa si a fost multumita. Eu am remarcat tortul, foarte original. <:-P

framona
08.10.2007, 14:50:10
mai, cand cautam noi sala, am fost si pe la europa, unde e fainutz, dar ce am auzit contra este ca sunt doar feluri de mancare (ceea ce nu e neaparat ceva rau) si ca mancarea nu prea a fost buna. e ceea ce am auzit, nu am fost la nici o nunta acolo.mergeti si voi si testati mancarea.
oricum la preturi e cam ca celelalte, nu e mai scump si ai si sanse sa gasesti locuri mai multe, ca lumea nu prea se inghesuie acolo, zice ca e scump...

dioana82
16.10.2007, 10:22:58
Am fost la Europa si am vazut sala. Iubitului meu nu i-a placut prea mult...:-" Oricum, am hotarat sa asteptam numarul final de invitati si apoi sa alegem..am inteles de la nasi ca si ei asteptau persoane multe si s-au trezit ca au primit o groaza de raspunsuri negative...si chiar si care au zis ca vin, nu au aparut...
Noi am alege Unirea pentru ca sala e putin mai joasa, cu lumini grena..este mult mai calduroasa si intima, fara sa trebuiasca sa adaugi alte decoratiuni decat cele de la ei (ei imbraca scaunele, aranjamentele florale pe masa, o perdea de lumini si arcada la intrare).
Whatever will be will be...

alibd
16.10.2007, 17:20:58
Am fost la Europa si am vazut sala. Iubitului meu nu i-a placut prea mult...:-" Oricum, am hotarat sa asteptam numarul final de invitati si apoi sa alegem..am inteles de la nasi ca si ei asteptau persoane multe si s-au trezit ca au primit o groaza de raspunsuri negative...si chiar si care au zis ca vin, nu au aparut...
Noi am alege Unirea pentru ca sala e putin mai joasa, cu lumini grena..este mult mai calduroasa si intima, fara sa trebuiasca sa adaugi alte decoratiuni decat cele de la ei (ei imbraca scaunele, aranjamentele florale pe masa, o perdea de lumini si arcada la intrare).

Scuze ca intreb...inca mai oscilati asupra salii? Mai e putin timp din ceea ce am vazut setat la datele tale si sa nu aveti surpriza neplacuta sa se ocupe sala pe care o doriti. Bafta!>:D<

Milagros
16.10.2007, 18:40:41
Scuze ca intreb...inca mai oscilati asupra salii? Mai e putin timp din ceea ce am vazut setat la datele tale si sa nu aveti surpriza neplacuta sa se ocupe sala pe care o doriti. Bafta!>:D<

Pai oricum cei de la Unirea sunt obligati sa le gaseasca sala, deci de ce sa nu faca mofturi, mai ales ca tot Unirea plateste si diferenta de meniu. Asa le trebuie daca nu is seriosi. >:P

alibd
16.10.2007, 19:44:12
Pai oricum cei de la Unirea sunt obligati sa le gaseasca sala, deci de ce sa nu faca mofturi, mai ales ca tot Unirea plateste si diferenta de meniu. Asa le trebuie daca nu is seriosi. >:P

aaaaaaa, ca bine zici, uitasem de faza cu... neseriozitatea celor de la Unirea. So.... go for it, la mai mare!;))

madalinabul
17.10.2007, 14:02:30
pana la urma ce sala ai ales? sora mea face nunta tot pe 3 noiembrie 2007, la unirea la etajul 13

dioana82
23.10.2007, 13:45:31
Maine semnam contractul pentru sala cu Unirea. Acum avem 124 de persoane care au confirmat, si mai asteptam de la 2 persoane...E adevarat ca trebuie sa mai avem acolo un plus de 1,2 familii. Daca cei de la Unirea garanteaza ca incap 130 persoane la mezanin, alegem Unirea...:-< Am vazut sala pentru 120 de persoane, si e ok...adica invitatii se pot ridica de la masa, chelnerii ii pot servi fara sa le toarne meniurile in cap... La Europa sala este cam divizata din cauza unor stalpi din sala, ringul de dans este tot pe hol...insa fata de Unirea sala ne pare mai rece, mai impersonala. Stiu ca e tarziu :-s dar a trebuit sa astept confirmari ca sa aleg sala, iar unii au fost cam neseriosi, ca ne-au tot amanat. Sper pana la urma sa dea Dumnezeu sa iasa bine; asa de mult ne dorim o nunta frumoasa, nu pentru bani...speram sa nu fie o ingramadeala ca la nuntile alea unde chemi oamenii doar sa faci bani...

alibd
23.10.2007, 15:54:47
Maine semnam contractul pentru sala cu Unirea. Acum avem 124 de persoane care au confirmat, si mai asteptam de la 2 persoane...E adevarat ca trebuie sa mai avem acolo un plus de 1,2 familii. Daca cei de la Unirea garanteaza ca incap 130 persoane la mezanin, alegem Unirea...:-< Am vazut sala pentru 120 de persoane, si e ok...adica invitatii se pot ridica de la masa, chelnerii ii pot servi fara sa le toarne meniurile in cap... La Europa sala este cam divizata din cauza unor stalpi din sala, ringul de dans este tot pe hol...insa fata de Unirea sala ne pare mai rece, mai impersonala. Stiu ca e tarziu :-s dar a trebuit sa astept confirmari ca sa aleg sala, iar unii au fost cam neseriosi, ca ne-au tot amanat. Sper pana la urma sa dea Dumnezeu sa iasa bine; asa de mult ne dorim o nunta frumoasa, nu pentru bani...speram sa nu fie o ingramadeala ca la nuntile alea unde chemi oamenii doar sa faci bani...

Sa fie intr-un ceas bun! Va iesi totul bine, ai sa vezi! :*

dioana82
24.10.2007, 12:59:49
Sa fie intr-un ceas bun! Va iesi totul bine, ai sa vezi! :*

Mersi mult pentru incurajari. >:D<

Milagros
24.10.2007, 16:16:29
pana la urma ce sala ai ales? sora mea face nunta tot pe 3 noiembrie 2007, la unirea la etajul 13

Pai poate ne pui si noua niste pozici sa ne bucuram ochisorii... \:D/

Yonika
25.10.2007, 11:16:54
Da, da , da!!!! vrem, vrem!

madalinabul
01.11.2007, 09:46:01
am sa atasez poze dupa nunta stati fara griji. de abia astept nunta sigur o sa fie foarte frumos dar sa nu ploua ca ar fi tare urat

diana27
01.11.2007, 15:17:34
Salut miresici,

eu tocmai am avut nuta la unirea la etajul 13 si a fost absolut superb. Totul de la locatie pana la servire.

Panorama e minunata si aranjarea salii a fost pefecta pentru ce vroiam noi, ceva mai modern.
Personalul restaurantul s-a purtat ireprosabil, nu am avut nici un fel de pb cu ei, iar dimineata ne-au dat inapoi tot ce nu se consumase, bautura, fructe, prajituri si din antreuri.
Deci pot spune ca am avut o nunta perfecta, exact ce imi doream.

Sper sa va distrati la fel de mult cum ne-am distrat noi.

Success in continuare miresicilor.

Milagros
01.11.2007, 15:52:29
am sa atasez poze dupa nunta stati fara griji. de abia astept nunta sigur o sa fie foarte frumos dar sa nu ploua ca ar fi tare urat

Ii tinem pumnii surorii tale, sa iasa nunta ca la carte. Distractie la maxim!!!!>:D<

madalinabul
05.11.2007, 09:46:01
Ii tinem pumnii surorii tale, sa iasa nunta ca la carte. Distractie la maxim!!!!>:D<
a fost foarte frumos la nunta, au avut o zi superba chiar daca a fost un pic frig.

madalinabul
05.11.2007, 09:51:04
cateva poze facute de mine :">:">:">:">:">:">

madalinabul
05.11.2007, 09:52:20
scuzati am uitat sa dau upload la poze ;));));));))

madalinabul
05.11.2007, 09:56:50
greu cu atasatul asta

mitzura
05.11.2007, 12:24:32
a fost foarte frumos la nunta, au avut o zi superba chiar daca a fost un pic frig.
da, sambata a fost soare si frumos!sora ta sa se considere norocoasa avnd in vedere ce vreme urata a fost inainte si dupa.multa bafta cu vremea si miresicilor din acest weekend,dar sa stiti ca nu vremea e cea mai importanta la acest eveniment!

Milagros
05.11.2007, 12:55:58
cateva poze facute de mine :">:">:">:">:">:">

Ce frumusica a fost! Am vazut ca la civila a fost tantea care ne-a cununat pe noi :D

alibd
05.11.2007, 16:35:14
:)
greu cu atasatul asta

Foarte frumos! Casa de piatra surorii tale si multa fericire!:)

madalinabul
06.11.2007, 13:17:31
multumesc pt urari:*:*:*:*:*:*:*:*

olly
06.11.2007, 16:25:54
Buna fetelor? Mai stiti ceva de sala de conferinta de la Unirea? Eu am mai gasit o sambata libera prin octombrie 2008 la ei si, dupa tot ce am citi aici, nu stiu ce sa fac. Oare pana la anul va fi gata?

dioana82
12.11.2007, 13:57:53
Buna fetelor? Mai stiti ceva de sala de conferinta de la Unirea? Eu am mai gasit o sambata libera prin octombrie 2008 la ei si, dupa tot ce am citi aici, nu stiu ce sa fac. Oare pana la anul va fi gata?

Eu trebuia sa am nunta in sala de conferinte, dar nu a fost gata...insa am inteles ca va fi gata pana la revelion (vor sa organizeze si acolo revelion). Asa ca, fii cu ochii pe ei si daca sala e gata pana la revelion, go for it...daca nu, think twice. :azn:

Green_Eyes
12.11.2007, 14:02:31
Eu trebuia sa am nunta in sala de conferinte, dar nu a fost gata...insa am inteles ca va fi gata pana la revelion (vor sa organizeze si acolo revelion). Asa ca, fii cu ochii pe ei si daca sala e gata pana la revelion, go for it...daca nu, think twice. :azn:

Casa de Piatra!<:-PSa fiti fericiti!!! Cand ne incanti cu pozici de la nunta?;;)

olly
12.11.2007, 18:46:36

Multumesc pt raspuns! Am fost astazi pe la ei si mi-au spus ca in ianuarie vor termina. Am vazut ca munceau omuletii pe acolo. Acu, eu sper ca pana in octombrie sa fie gata :) !

dioana82
16.11.2007, 16:39:15
Casa de Piatra!<:-PSa fiti fericiti!!! Cand ne incanti cu pozici de la nunta?;;)

Multumim pentru urari!! @};-
Normal ca va arat poze (ce fata rezista sa nu-si arate pozele de mireasa :"> ??). Numai ca abia aseara le-am luat si noi, si nici nu am apucat sa le vad pe toate...Abia astept :grin:

alibd
16.11.2007, 17:21:03
Multumim pentru urari!! @};-
Normal ca va arat poze (ce fata rezista sa nu-si arate pozele de mireasa :"> ??). Numai ca abia aseara le-am luat si noi, si nici nu am apucat sa le vad pe toate...Abia astept :grin:

Casa de piatra, dioana, si multa fericire! <:-P Asteptam pozicile...;-)

dioana82
23.11.2007, 11:51:15
Casa de piatra, dioana, si multa fericire! <:-P Asteptam pozicile...;-)

Multumesc pentru urari alibd!! Si in sfarsit am reusit sa postez si eu cateva poze. :-B Daca am gresit topicul, va rog sa ma atentionati.:">

alibd
23.11.2007, 20:20:02
Multumesc pentru urari alibd!! Si in sfarsit am reusit sa postez si eu cateva poze. :-B Daca am gresit topicul, va rog sa ma atentionati.:">

Am vazut pozicile, foarte frumoase. Casa de piatra inca o data! :*

dioana82
26.11.2007, 09:22:46
Mersi alibd. Esti foarte draguta. Si pozele tale sunt frumoase, mi-a placut mai ales sedinta foto. Esti o frumusica. :smile:

cristinahuzum
26.11.2007, 19:53:16
Eu as fi vrut sa inchiriez sala mare de jos pentru nunta, dar cand am iesit mi se parea ca sunt incepute niste lucrari acolo...si acum cand ajung acasa si citesc asta..m-ati pus pe ganduri.

dioana82
27.11.2007, 09:28:23
Eu as fi vrut sa inchiriez sala mare de jos pentru nunta, dar cand am iesit mi se parea ca sunt incepute niste lucrari acolo...si acum cand ajung acasa si citesc asta..m-ati pus pe ganduri.

Jos sunt 2 sali. Restaurantul mare (pentru care trebuie sa ai minim 150 de persoane) si sala de conferinte, care e in constructii. Ei au spus ca vor sa termine pana de sarbatori, ca sa organizeze revelionul acolo. Deci daca esti cu ochii pe ei si ai vazut ca au terminat...

alibd
27.11.2007, 15:44:24
Mersi alibd. Esti foarte draguta. Si pozele tale sunt frumoase, mi-a placut mai ales sedinta foto. Esti o frumusica. :smile:

Mersi si eu. Te pup!>:D<

madalinabul
28.11.2007, 07:55:00
dioana ati fost doi frumosi, imi palce ca ai ras tot timpul. sala a fost superba, am fost si eu la o nunta acolo si chiar mi/a placut cum au aranjat sala, si perdeaua de lumini a fost superba

dioana82
29.11.2007, 09:47:46
dioana ati fost doi frumosi, imi palce ca ai ras tot timpul. sala a fost superba, am fost si eu la o nunta acolo si chiar mi/a placut cum au aranjat sala, si perdeaua de lumini a fost superba

Mersi mult madalinabul :*. Eu sunt de obicei zambareata, dar in ziua nuntii am promis sa zambesc orice s-ar fi intamplat. Oricum noi ne-am simtit super bine, asa ca nu a trebuit sa zambesc fals:)>-. Si mie mi-au placut foarte mult cum au aranjat sala. Din punctul asta de vedere, cei de la hotel au fost super. A, si sa nu uit..apartamentul pe care ni l-au oferit..:"> au fost foarte draguti, cu sampanie, fructe, totul aranjat...chiar ne-am simtit rasfatati.

ginutza
03.01.2008, 12:13:47
La multi ani bogati si fericiti miresici!!!!

alibd
03.01.2008, 12:14:51
La multi ani bogati si fericiti miresici!!!!

Multumim la fel! :*

ginutza
07.01.2008, 15:05:19
Cine dintre noi are oare prima nunta?:-?
Ati aflat ceva de noile meniuri?
Spor la pregatiri>:D<

olly
07.01.2008, 17:55:00
Cine dintre noi are oare prima nunta?:-?
Ati aflat ceva de noile meniuri?
Spor la pregatiri>:D<
Buna! Eu voi avea nunta in Sala de conferinta, dar abia pe 4 octombrie. Cand am semnat conctractul doamna de acolo zicea ca prin februarie definitiveaza lista cu meniuri. Acu cine stie;-) . Eu sper sa fie bine!
Tu ai ornarea salii inclusa in meniu? Sau vei lucra cu vreo firma de decoartiuni?

___ALEXANDRA___
07.01.2008, 20:24:04
Buna! Eu voi avea nunta in Sala de conferinta, dar abia pe 4 octombrie. Cand am semnat conctractul doamna de acolo zicea ca prin februarie definitiveaza lista cu meniuri. Acu cine stie;-) . Eu sper sa fie bine!
Tu ai ornarea salii inclusa in meniu? Sau vei lucra cu vreo firma de decoartiuni?

au reusit sa termine sala de conferinte pana la urma? cum arata acum? ceva poze?:D

olly
08.01.2008, 10:11:10
au reusit sa termine sala de conferinte pana la urma? cum arata acum? ceva poze?:D
Nu e gata inca! Dar am vazut ca munceau. Cand am facut noi contract sala era o mare gaura, daca pot sa ii spun asa. Intr-o parte nu avea geamuri deloc. Zilele astea am trecut pe acolo si erau geamuri, pusesera si tavanul... tot e ceva. Ei au spus ca o termina pe la sfarsitul lui ianuarie. Eu cred ca va fi gata pana de Paste! Am vazut doar o macheta cand am incheiat contractul... mocheta grena, scaune si perdele ceva cu verde... dar cine stie cum va iesi de fapt [-o<

ginutza
08.01.2008, 16:00:51

Ornarea salii e inclusa dar dinc ate am inteles nu consta decat intr-o arcada la intrarea si niste aranjamente florale pe mese. O sa merg intr-o sambata sa vad cam cum arata ornata de ei si apoi o sa hotaram daca mai e nevoie de o firma de decoratiuni.
Deci prin februarie o sa stim exact de meniuri. Cine afla prima sa dea de veste<:-P

olly
08.01.2008, 22:18:24
Daaa! Abia astept!;))

___ALEXANDRA___
09.01.2008, 09:32:15
Nu e gata inca! Dar am vazut ca munceau. Cand am facut noi contract sala era o mare gaura, daca pot sa ii spun asa. Intr-o parte nu avea geamuri deloc. Zilele astea am trecut pe acolo si erau geamuri, pusesera si tavanul... tot e ceva. Ei au spus ca o termina pe la sfarsitul lui ianuarie. Eu cred ca va fi gata pana de Paste! Am vazut doar o macheta cand am incheiat contractul... mocheta grena, scaune si perdele ceva cu verde... dar cine stie cum va iesi de fapt [-o<

va urez succes... miresicile de anul trecut nu au avut noroc sa vada sala terminata chiar daca aveau contract din cate am inteles... dar acum au totusi cateva luni bune la dispozitie

gabitaa
14.01.2008, 12:14:45
Eu am sa fac nunta la Unirea et13 in iunie:-p

olly
14.01.2008, 13:19:38
Buna! Casa de piatra si spor in organizarea nuntii!:D
E bine ca suntem mai multe care vom face la Unirea... mai schimbam informatii si pareri. Dar tare as vrea sa mai gasesc o miresici care face in sala de conferinta ! :D

___ALEXANDRA___
14.01.2008, 17:39:17

si mie mi-a placut tare mult locatia asta dar din pacate nu este dreptunghiulara asa cum ne-am dorit noi... in rest e super

olly
21.01.2008, 14:30:34
Buna miresici de la Unirea! Vreo noutate, ceva?
;))