PDA

Versiunea completa : Recomandari agentii de voiaj

Sylvester
09.10.2006, 12:10:07
Buna,
Citesc de mai de mult timp pe forum si am vazut ca sunt aici persoane foarte informate....imi pare rau ca nu v-am gasit pe cand imi planificam nunta ....
Totusi as vrea sa deschid si eu un subiect despre calatorii...cu ce firme ati fost prin lunile de miere si ce firme de turism mi-ati recomanda pentru voiaje cat mai reusite si mai romantice.
Eu am fost in luna de miere in Creta si anul acesta in Turcia cu Omnia Turism si am fost multumita dar poate mi-ati recomanda si alte firme.

ryanaro
09.10.2006, 14:28:53
Pt miresicile din strainatate: Thomson (TUI) a fost ok, dar sunt cam pungasi cand e vb de serviciile adiacente. In sens ca ghizii fura cat pot. Exemplu: excursie in venetia, am dat pe o gondola cat nu facea si am fost 6 intr o gondola!!!! apoi am fost cu water taxi care si ala costa cat nu face si eram 10 !!! apoi mesele pe care le ofera in excursii sunt infernale (o pizza tare ca un bocanc si cu niste chestii negre pe ea, care semanau cu gandacii, dar erau doar ciuperci arse!!!)-aaa, si excursia la piata din lido plus mersul la o podgorie care tine vinul 8 zile in niste cazane metalice LOL. In rest, hotel cu demipensiune super.

In Romania pot recomanda Kara Travel- cu care am facut un circuit prin europa in 2003 (cand mi am cunoscut viitorul sot la paris :x ) si Giulia Tour cu care am fost in elvetia in 2004 circuit avion plus autocar si mondial voyages- de acolo imi iau eu mereu bilete de avion. Bine, imi luam cand stateam in tara.\:D/

ancaneacsu
09.10.2006, 15:30:23
eu am fost in grecia cu sun holiday...dar aceleasi excursii sunt realizate si de alte agentii...in croatia am fost cu millenium tour...suuuper incantata as minti sa spun ca am fsot de vre-una din agentii....motiv pt care, pentru a nu mai da vina pe un ghid sau pe altul am hotarat sa plec pe cont propriu....si asa am vazut cam toata europa...adica nu am fsot in nordul europei o:-) ...
ce fac inainte sa plec???? imi cumpar ghiduri de la fodor - au si site pe net....sunt f.f.f bine facute si utile...pt mine devin un fel de biblie in calatoriile in strainate...in romana stiu ca au aparut doar italia 2005 si grecia 2005, dar si o serie de orase europeene....
eu una prefer calatoriile pe cont propriu- chiar daca sunt mai scumpe- celor organizate....asa ma simt eu mai libera<:-P

krisstina2004
11.03.2007, 15:10:03
Dorim ca luna aceasta sa rezervam hotelul pentru luna de miere. Ne-am hotarat sa mergem in Bulgaria si as dori de la voi cateva recomandari (eventual pe privat) de agentii de voiaj serioase. Noi vrem sa optam pentru o luna de miere all-inclusive. Plecam la o luna dupa nunta, la sfarsitul lui august. Stiti cumva daca putem plati doar un avans acum in martie sua trebuie sa achitam integral? Multumesc >:D<

rocsi6666
11.03.2007, 21:08:16
Daca va duceti in Bulgaria sa va duceti la Nisipurile de Aur, daca va luati all inclusive veti fi legati de hotel, dar este foarte bine, ai incluse in pret si sucurile de pa plaja. Agentia o poti alege f. usor, in functie de pret, de cate stele are hotelul, daca se sigura transport sau nu...eu zic sa va alegeti locatia intai, sunt o gramada de informatii pe net despre hoteluri, etc. Si da, puteti plati un avans acum si restul la vara...Spor la pregatiri!

calina
12.03.2007, 09:44:18
Desi nu stiu daca are oferte in Bulgaria, fiind tour operator pe Grecia, va recomand sa va feriti de Romantic Travel. Sunt extrem de neseriosi![-(

mihu
12.03.2007, 16:39:32
Desi nu stiu daca are oferte in Bulgaria, fiind tour operator pe Grecia, va recomand sa va feriti de Romantic Travel. Sunt extrem de neseriosi![-(
Ma analizat...si intr-adeva am gasit pe unele forumuri numai lucruri aiurea...Am mai gasit si altele...Oricum sfatul meu...cel mai bine...inainte de o excursie/sau mai ales luna de miere sa va interesati pe forumuri...ajuta f mult>:D<

CataAna
13.03.2007, 11:22:22
Ti-am dat pe pm cu cine lucrez eu - de ani de zile - si sunt super profi si n-am avut niciodata probleme - indiferent ca a fost vorba de hotel, bilete de avion, inchirieri de masina etc.

Buna CamvB!
Trimite-mi si mie te rog un pm cu numele agentiei.
Am vrea si noi sa rezolvam cu rezervarea pentru luna de miere zilele astea, dar suntem intr-o mare dilema: Barbados (fara mese) sau Turcia (ori Grecia, ori Cipru - all inclusive). Eu deja ma imaginez pe plaja in Barbados, dar din pacate iulie e sezonul ploios si n-as vrea sa dau o avere ca sa stau numai in casa.

O nunta de vis si o luna de miere de neuitat,
Cata:*

lyanna
27.03.2007, 17:13:12
Noi am fost cu Kartago in Egipt si a fost ok.. si-au facut treaba super pentru ce excursii dificile au facut (destinatii la 8h distanta de unde stateam).Ne-au zis ce pastile trb sa luam preventiv pt a nu reactiona naspa la apa din produse..chestie care ne-a cam salvat vacanta si inca ceva sfaturi utile. Ghidul era egiptean vorbitor de romana si era de treaba,stai tot pe acolo, vb aia..localnic.. Avem niste prieteni care au fost tot cu ei in Tunisia si au fost multumiti si cred ca vom contracta la ei si luna de miere in Tunisia. Au si o reducere misto daca faci 3 vacante cu ei.. parca 10% reducere la a 3-a..

In Grecia am fost cu Christian Tour si nu si-au facut treaba grozav la mai nimic.. Am ratat o groaza de obiective pt ca ghidul nu se informase de program, masa de Rev a fost jalnica, drumul dublu decat normal ca timp. Poate ca am avut noi ghinion cu ei pentru ca in acelasi autocar cu noi erau altii care mai fusesera cu Christian Tour in alte parti si ii laudau ca fusese OK.

juliejolie
27.03.2007, 23:08:51
Ti-am dat pe pm cu cine lucrez eu - de ani de zile - si sunt super profi si n-am avut niciodata probleme - indiferent ca a fost vorba de hotel, bilete de avion, inchirieri de masina etc.

Camy, poti sa zici numele agentiei, ca doar despre asta e subiectul!!!

Eu m-am inteles intotdeauna excelent cu Eximtur, mi se par super-proffi, in sensul de corecti, am toata increderea! ;)
Pt luna de miere o sa ii rog sa imi trimita chiar ei propuneri- oferte speciale... As vrea ceva deosebit, original, nu banal - genul de destinatie "standard" de luna de miere... Mai vad si mai studiez! :">
Bon voyage!

laura_daniela
06.05.2007, 15:02:14
Buna miresici,
As avea mare nevoie de cateva recomandari referitoare cateva agentii de turism pentru luna de miere!Am auzit multe lucruri neplacute privind calitatea serviciilor...

novus
03.06.2007, 13:45:41
Buna,
- in primul rand depinde unde vrei sa mergeti pt ca sunt agentii tour operatoare pe fiecare destinatie si normal ca celelalte agentii sunt revanzatoare deci creste pretul un pic
- in al doilea rand e probabilitatea mare dar si un pic de risc sa prinzi oferte last minute care normal ca sunt mai ieftine

Unde ati vrea sa mergeti ?

melinda
06.07.2007, 17:37:14
:(( Din luna mai am început să mă interesez pentru luna de miere.
Mai întâi am hotărât care sunt locațiile unde vom căuta oferte pentru luna de miere: Grecia și Spania.Al meu vrea neapărat să stăm la plajă și să ne bucurăm de soare, pentru că de 2 ani de zile nu am avut concediu, și vrem să ne relaxăm, în primul rând. Apoi data la care plecăm: 16 - 19 septembrie, pentru că pe 29 septembrie trebuie să fim la nunta unei foarte bune prietene. Și din cauza datei posibilitățile noastre s-au restrâns foarte mult. Deși am căutat să-l conving, chiar am cerut informații și la fetele de pe forum, nu vrea să audă de țări cu iz arabic, îi este frică de atentate.
După vizite la numeroase agenții, am optat pentru insula Corfu. Și de aici au început durerile de cap. Hotelurile pentru care am optat, sunt sales out - au fost drăguți cei de la Christian Tour că mi-au dat avansul înapoi. Ne-au explicat că Grecia este foarte căutată în septembrie, și ar fi trebui să ne hotărâm mai devreme. Nu ne puteau ajuta decât cu Spania, dar la ce au sigur loc, prețurile ne depășesc puterea financiară.
Am început din această săptămână, să încerc la alte agenții. Am revenit la cunoștința de la Romantic Travel, și mi-au oferit următoarele opțiuni:
Hotel Les Palmeres / CALELLA- Costa Brava
Hotel Regina Gran / Salou - Costa Dorada
și încearcă să vadă, dacă mai au liber
Corfu Insula de Smarald-Hotel Nissaki Beach
Corfu Insula de Smarald-Hotel Molfetta Beach
Dar, pe Grecia este puțin probabil.Cel puțin pe Grecia, aceste 2 hoteluri îmi fuseseră recomandate, de cele din Spania nu știu nimic.
Mă puteți ajuta cu informații despre ele, pentru că săptămâna viitoare trebuie neapărat să iau o hotărâre.:-SS

Illeana
06.07.2007, 22:02:14
Iti recomand agentia Europa Travel....azi am fost si am achitat integral biletele,in insula Corfu,la hotel Potamaki Beach,si inca mai erau locuri.E hotel de 3 stele ,daca dai pe google la Potamaki Beach il vei gasi.Eu ,cel putin din ce prezinta site-ul sunt foarte incantata.Nu dispera si incearca aici,daca vrei.Poti sa ma contactezi pe privat si-ti voi da mai multe detalii si te voi ajuta.Bafta multa!!>:D<

joaninha
07.07.2007, 02:30:13
Mai întâi am hotărât care sunt locațiile unde vom căuta oferte pentru luna de miere: Grecia și Spania.Al meu vrea neapărat să stăm la plajă și să ne bucurăm de soare, pentru că de 2 ani de zile nu am avut concediu, și vrem să ne relaxăm, în primul rând. Apoi data la care plecăm: 16 - 19 septembrie, pentru că pe 29 septembrie trebuie să fim la nunta unei foarte bune prietene. Și din cauza datei posibilitățile noastre s-au restrâns foarte mult. Deși am căutat să-l conving, chiar am cerut informații și la fetele de pe forum, nu vrea să audă de țări cu iz arabic, îi este frică de atentate.
După vizite la numeroase agenții, am optat pentru insula Corfu. Și de aici au început durerile de cap. Hotelurile pentru care am optat, sunt sales out - au fost drăguți cei de la Christian Tour că mi-au dat avansul înapoi. Ne-au explicat că Grecia este foarte căutată în septembrie, și ar fi trebui să ne hotărâm mai devreme. Nu ne puteau ajuta decât cu Spania, dar la ce au sigur loc, prețurile ne depășesc puterea financiară.
Am început din această săptămână, să încerc la alte agenții. Am revenit la cunoștința de la Romantic Travel, și mi-au oferit următoarele opțiuni:
Dar, pe Grecia este puțin probabil.Cel puțin pe Grecia, aceste 2 hoteluri îmi fuseseră recomandate, de cele din Spania nu știu nimic.
Mă puteți ajuta cu informații despre ele, pentru că săptămâna viitoare trebuie neapărat să iau o hotărâre.:-SS
Eventual puteti incerca si alte destinatii... cum ar fi Croatia. Eu cred ca vei gasi totusi sa mergi acolo unde va doriti... Eu voiam sa iti spun ca eventual sa cauti si agentii de turism din strainatate... cine stie...

calina
08.07.2007, 19:24:29

Sper sa nu/ti scriu prea tarziu, dar fereste/te de romantic travel. Sunt extrem de neseriosi, si/au batut joc de noi anul trecut, am nimerit in niste conditii sub orice critica, camera mucegaita si multe altele.(am fost in halkidiki, un pachet de 400 euro de pers, hotel de 3 stele)..Poti cauta pe google despre ei, pe multe forumuri sunt blamati
Sa aveti grija cu ei!

Illeana
08.07.2007, 19:27:20
Sper sa nu/ti scriu prea tarziu, dar fereste/te de romantic travel. Sunt extrem de neseriosi, si/au batut joc de noi anul trecut, am nimerit in niste conditii sub orice critica, camera mucegaita si multe altele.(am fost in halkidiki, un pachet de 400 euro de pers, hotel de 3 stele)..Poti cauta pe google despre ei, pe multe forumuri sunt blamati
Sa aveti grija cu ei!

despre europa travel ati auzit plangeri ? :(..am citit la tine si stau cu grija sa nu cumva sa avem so noi parte de asa surprize...

mihu
08.07.2007, 20:03:11
Sa aveti grija cu ei!
si eu am auzit lucruri nu prea bune de ei....si apoi am citit si pe alte forumuri...

simonika
09.07.2007, 01:03:29
Mă puteți ajuta cu informații despre ele, pentru că săptămâna viitoare trebuie neapărat să iau o hotărâre.:-SSpoti incerca si la omnia-turism.ro ....am fost eu anu trecut si sunt seriosi...succes

melinda
09.07.2007, 12:32:55
Vă mulțumesc mult de tot, dar m-am cam speriat cu Romantic Travel.
Azi am încercat din nou la Chiristian Tour și mi-au spus că pentru Spania mai au locuri libere.
Mi-au trimis oferta lor și am ales Hotel Salou Park- Costa Dorada.M-am uitat pe tripadvisor și nu am văzut nici un comentariu negativ.
Trebuie să aștept confirmarea, dar, mi-au spus să nu-mi fac griji.
Sper să fie totul ok.
Pup you.

motanu
09.07.2007, 13:00:58
In principiu recomand Spania in fata Greciei. Noi am fost in Spania doar pe Costa del Sol in Andaluzia si a fost superb, dar nasii nostri au fost in luna de miere pe Costa Brava la sud de Barcelona si au plecat extaziati. Pe de alta parte in Grecia din cate stiu poti sa ai tot felul de surprize, cum au avut de exemplu parintii mei, care au fost in Rodos si hotelul nu prea se potrivea cu descrierea de la agentie, costa in plus aerul conditionat etc. Mai recomand sa alegeti o agentie mare si cu experienta [sper sa nu fiu atentionat pentru reclama], dar paralela 45 sau j'infotours sunt agentii cu care nu am avut probleme si datorita numarului foarte mare de clienti nu isi permit sa o dea in bara. Si inca ceva: nu intra in panica :) in definitiv e un concediu, nu un motiv de stres.

melinda
09.07.2007, 15:36:33
Vă mulțumesc mult de tot.
După tot ceea ce am citit despre Romantic Travel, am fost cei de la Christian Tour, am stat vreo oră, și în sfârșit, am primit o confirmare, deși nu era pe lista mea de priorități, la Hotel Elounda Ilion, Creta. Noi ne doream Corfu, foarte mult, dar la ce hotel ne-a plăcut - Akrotiri Beach - nu aveau locuri libere la oferta cu charter-ul.
Sper să fie bine, am dat avansul, 7 milioane, restul de 23, trebuie să îi achit până pe 9 septembrie.:)

syyylviuta
12.07.2007, 09:36:57
Cat despre Romantic Travel eu nu am nimic de reprosat. M-am intors duminica din Grecia si am fost cu ei. Totul a fost super bine organizat, ghizii sunt exceptionali, te ajuta cum pot. Cat despre hoteluri, depinde unde nimeresti. Unele sunt intr-o pozitie nu foarte buna, mai departe de plaja, altele nu au mesele satisfacatoare, la altele se plateste aerul conditionat. Nu ai ce sa faci. Ei ofera preturi foarte bune, dar si hotelurile sunt in consecinta. Daca vrei altceva, recomand hoteluri de la 4 stele in sus.
Hotelul la care am stat este foarte frumos, dar nu-l recomand pentru luna de miere. Insa pentru o vacanta obisnuita de relaxare este foarte bun si ieftin.

Sylvester
18.07.2007, 11:53:50
Fetelor mi-am luat-o rau de tot cu excursia in egipt.
Firma este KARTAGO. daca auziti urmatoarele nume in oferta voastra turistica fugiti ca de raie: Kartago, Calibra, Best Risen.
Trebuia sa plec pe 9 iulie si am plecat pana la urma pe 10. Am ajuns la Sharm el Sheik pe 10 iulie la 5 seara :((.
Am pierdut o zi si aia de la agentie nici banii pe ziua aia nu vor sa-i mai inapoieze. Nu mai vorbesc de despagubiri.
Ghizii varza, nicio informatie, jupuiala maxima (mai ales pentru cei care au plecat cu Calibra dar nici cu Kartago nu mi-e rusine), hotie cat se poate!
Feriti-va!!!!

DDna
18.07.2007, 17:52:06
Si noi plecam in Egipt prntr-un colaborator Best Reisen si mi-au explicat ca sunt probeme cu compania aeriana. Noua ni s-a promis ca nu vom zbura cu Air Memphis....
Imi pare rau ca yti s-a intamplat asta, erai cumva prntre cei din reportajul TV ?

Sylvester
19.07.2007, 09:55:41
Si noi plecam in Egipt prntr-un colaborator Best Reisen si mi-au explicat ca sunt probeme cu compania aeriana. Noua ni s-a promis ca nu vom zbura cu Air Memphis....
Imi pare rau ca yti s-a intamplat asta, erai cumva prntre cei din reportajul TV ?

Printre aia eram!!!!
Best Reisen a fost problema si cu Air Memphis o sa zburati si sa zici merci daca e Air Memphis pentru ca cei cu care am plecat noi erau niste ucraienieni si a fost si mai rau.
Iti doresc sa nu ai probleme. De la Kartago ai luat excursia?

DDna
19.07.2007, 19:22:05
Printre aia eram!!!!
Best Reisen a fost problema si cu Air Memphis o sa zburati si sa zici merci daca e Air Memphis pentru ca cei cu care am plecat noi erau niste ucraienieni si a fost si mai rau.
Iti doresc sa nu ai probleme. De la Kartago ai luat excursia?
Nu. Am luat-o de la Nova Touring, dar mi s-a rezolvat problema. Vom zbura cu Air Cairo, ne-am schimbat pe Hurghada.

dani19_10dani
08.01.2008, 20:15:33
buna!vreau si eu cat mai multe nume de agentii va rog mult!caut ceva pt spania-barcelona.sunt unele agentii care nu au niciun sejur pt barcelona de aceea caut cat mai multe agentii si sper sa gasesc aici cat mai multe info.ms:*

prapadeala
08.01.2008, 20:17:47
Ar fi foarte util daca stiti agentii de voiaj in orasele mare (pt mine CLUJ m-ar interesa :D)! Nu trebuie sa aiba neaparat website, dar eventual numele si telefonul :)

dani19_10dani
08.01.2008, 20:21:37
pe mine ma intereseaza in principiu cele din constanta si bucuresti!ms

DDna
17.06.2008, 16:27:53
Spuneti-mi daca ati calatorit vreuna cu ProLife Tourism, pe site la ei scrie ca sunt tour-operatori, sunt pe piata din 2005, am gasit super oferta de Turcia la ei, dar fac putin research despre agentie si nu gasesc mare lucru.

Gabika
30.06.2008, 12:56:53
Recomand agentia Marshal.Sunt super profi!Eu cu ei am ales sa plec in luna de miere in Tenerife.Va pupik si o saptaluna de miere frumoasa!=D>

bab2007
28.09.2008, 21:17:34
NU RECOMAND JINFO TOURS

Salutari la toata lumea.
Ne-am intors din luna de miere din Tenerife foarte placut impresionati de ceea ce pot face unii din piatra seaca (Loro park, jungle park...). Din pacate ne-am numarat printre cei care au cumparat bilet de la JINFO TOURS - cursa charter, intrucat compania aeriana FUTURA, care asigura transportul a dat faliment. Noi am cumparat biletele de la agentia JINFOTOURS in ideea ca daca se intampla ceva cu zborul sau cazarea, JINFOTOURS va asigura ceea ce este necesar ca vacanta sa se desfasoare fara probleme. NU ESTE ASA, JINFO TOURS A CERUT BANI IN PLUS INTRUCAT PRETUL BILETULUI DE AVION NU MAI ERA ACELASI (600EURO DE PERS IN LOC DE 300EURO CAT ERA LA FUTURA). Am platit 1650euro de cuplu, ceea ce insemna transport+cazare demipensiune. Nu ni s-a spus care este pretul biletului de avion si cat este cazarea, decat in momentul cand Futura a dat faliment, adica in momentul in care profitul nu mai era asa de mare pentru ei. In final am mai dat 100euro in plus pentru un drum de 14ore cu escala si cazare la hotel sol tenerife. CONCLUZIE: JINFOTOURS ESTE O AGENTIE DE 2BANI, ESCROCI, CARE NU RENUNTA NICIODATA LA PROFIT, NU VA LUATI DE LA EI BILETE!!!! DACA AM FI MERS PE CONT PROPRIU NE-AR FI COSTAT: 540EURO TRASPORT CU AVIONUL (WIZZAIR BUC-BARCELONA, AIR EUROPA BARCELONA-TENERIFE) + 270EURO CAZARE CU DEMIPENSIUNE = 810EURO DE CUPLU FATA DE 1.750 DE EURO. DACA LUATI BILETE DE LA AGENTIA DE MAI SUS NU AVETI NICI O SIGURANTA CA AJUNGETI LA DESTINATIE!

PS: AM INCERCAT SA VORBIM CU AUREL PAVEL - MANAGER DE CAC_T LA JINFO, CARE NICI MACAR NU A VRUT SA NE PRIMEASCA LA EL IN AUDIENTA.
ASA CA AM AVUT O LUNA DE MIERE CU MULTE EMOTII PANA IN MOMENTUL PLECARII DIN BUCURESTI.

viola
17.02.2009, 13:29:48
Fetelor ce stiti de Mr. Peter. Noi vrem sa plecam cu ei in Antalya. Eu am tot scris la mai multe agentii si ei mi s-au parut cei mai seriosi.Voi ce stiti?

careuro2
23.04.2009, 17:22:16
noi ne-am cumparat in ultimii doi ani cred de la agentia Ika Turism; e adevarat, o agentie micutza fara prea mare publicitate in spate, dar cu noi au fost super ok. si avem mare incredere in ei. Am fost anul trecut in Thailanda, Phi Phi Island, si totul a mers absolut ca pe roti; proaspetii nostri fini au fost in luna de miere in Maldive, tot cu agentia aceasta au plecat. Noi am mai fost tot prin ei in Turcia (Marmaris), Barcelona si Valencia. Pentru vacanta de vara tot cu ei suntem in discutii; sunt placuti, prompti, profi :)

Fetelor ce stiti de Mr. Peter. Noi vrem sa plecam cu ei in Antalya. Eu am tot scris la mai multe agentii si ei mi s-au parut cei mai seriosi.Voi ce stiti?

alessiaclau
01.09.2010, 15:36:34
A calatorit cineva cu aceasta agentie?
Am gasit pe net ca are sediul in Bucuresti si ca e de 10 ani infiintata... dar a avut cineva contact direct cu agentia? Sunt OK???
Pupici!

alessiaclau
06.09.2010, 19:59:54
despre "komsi travel" din bucuresti stie cineva ceva? tepe ceva???

bubulina24
07.09.2010, 09:41:09
buna!vreau si eu cat mai multe nume de agentii va rog mult!caut ceva pt spania-barcelona.sunt unele agentii care nu au niciun sejur pt barcelona de aceea caut cat mai multe agentii si sper sa gasesc aici cat mai multe info.ms:*

buna, in Bucuresti gasesti destule agentii: Ali Baba, Paralela 45...

madalinapol
10.07.2011, 18:40:03
eu am mers cu tez tour in turcia

madalinapt
14.07.2011, 10:35:58
eu am mers cu tez tour in turcia
Am observat ca in Turcia sunt o agentie de turism foarte mare!
Eu am fost prin agentia Patriot anul acesta,destul de nemultumita de ei,cu toate ca i-am spus cam ce am vrea, am spus sa mergem pe recomandarile lui si ne-am cam luat teapa,cred ca a vandut unde avea comosion mai mare.Nu o recomand!

doomkikidex
28.09.2011, 23:31:57
Ati auzit ceva de Couture Travel? Pls....e urgent, va rog spuneti-mi daca a mers cineva prin ei, sunt seriosi, etc. Ms mult.

doomkikidex
30.09.2011, 11:27:26
Noi vrem sa mergem in Franta 1 saptamana si cautam oferte cat mai bune pe la agentii, dar nu stim exact unde sa cautam si cat de serioase sunt.
Multumesc mult.

Jacynthe
11.01.2012, 13:56:02
nu mai cauta pe la agentii... de ca sa le platesti aiurea comision si sa te trimita unde vor ei?
cauta hotel pe booking in orasul/orasele in care vrei sa mergi apoi cauti la o companie locala (din franta) bilete de avion si gata, ai aranjat vacanta.
eu asa mi-am aranjat luna de miere si am iesit cel mai bine si nu a trebuit sa merg nicaieri, le-am facut pe toate din varful patului ;))

Buna,

Si eu prefer in general sa caut singura cazare si bilete de avion,asa mi-am organizat excursia in Paris, Roma etc si sunt de acord ca este mai ieftin si esti sigur ca alegi ce vrei.
Dar pentru o destinatie mai exotica...ma gandesc ca ar fi bine totusi sa apelez la o agentie...de exemplu o cunostinta a gasit o oferta super anul trecut si a fost in Mexic cu vreo 800 de euro...printr-o agentie. Daca cumperi bilete de avion si cazare separat ajungi la mult mai mult.
Pt Europa sunt de acord ca e mai bine sa rezervi singur, dar pt alte locatii nu sunt sigura...
Voi ce ziceti? A mai colaborat cineva cu vreo agentie serioasa in 2011?

Merci!

alina_popa
27.02.2012, 16:56:14

Noi mergem tot in Turcia, dar la Bodrum. Vom cumpara vacanta pentru luna de miere de la acceasi agentie de la care mi-am cumparat vacanta de vara anul trecut - C&AE Business Travel. Cred ca partea asiatica a Turciei este perfecta pentru luna de miere. Mi-ar fi placut sa merg in Republica Dominicana, dar din pacate, preturile sunt mai mari. Poate la anul...

sorina.iasi
05.03.2012, 14:17:29
Va rog sa -mi spuneti , daca stiti, o agentie de voiaj serioasa.

Adelina59
05.03.2012, 14:46:38

Icar tours.

_eva_
05.03.2012, 16:22:25

Iti recomand sa te uiti si la agentia Eturia. Noi am fost extrem de multumiti de colaborarea cu ei pentru sejurul din Egipt, mai ales ca totul a fost prin telefon si mail.

amarilda
06.03.2012, 21:54:38
Ar mai fi si Paralela 45, are multi ani in spate, eu am ales-o pentru luna de miere, nimic de reprosat. ;;)

me_dna
07.03.2012, 21:15:49
Noi de cativa ani mergem numai cu Atlantic Turism si am fost intotdeauna multumiti. Acum pentru luna de miere tot la ei vom apela, deja am solicitat oferte.