PDA

Versiunea completa : Produse de cofetarie si patiserie in Bihor

Pagini : [1] 2 3 4

L_Ami
12.03.2007, 20:08:19
Voi ce ati ales? Pe mine ma tenteaza toruletele, am primit la o nunta si au fost si aspectuoase si foarte bune. Stiu doar ca sunt ceva mai scumpe, dar inca nu am fost sa caut. Stie cineva preturi?

brichetzika
13.03.2007, 00:04:51
Caserole cu prajituri, pentru ca sunt mai multe bucati si diferite

vivi
13.03.2007, 06:31:49
Voi ce ati ales? Pe mine ma tenteaza toruletele, am primit la o nunta si au fost si aspectuoase si foarte bune. Stiu doar ca sunt ceva mai scumpe, dar inca nu am fost sa caut. Stie cineva preturi?
Noi facem minitortuleze, replica la cel mare. Dar invitatii vor primi doar unul si in rest prajituri.

L_Ami
13.03.2007, 19:43:35
Caserole cu prajituri, pentru ca sunt mai multe bucati si diferite

Ai putea sa-mi spui si mie cateva locuri. Am fost azi la Pigalle, dar mie mi se par foarte scumpe. Iese pe la 100.000 caserola...Stii ceva despre Patiseria "Fulg de Nea"?

L_Ami
13.03.2007, 19:45:53
Noi facem minitortuleze, replica la cel mare. Dar invitatii vor primi doar unul si in rest prajituri.

Pai asa as vrea sa le dau si eu. Un tortulet in caserola la plecare, in loc de prajituri. Inca nu am hotarat, si incep sa fiu in criza de timp, cred :)

brichetzika
14.03.2007, 23:19:18
Scuze dar nu te pot ajuta :(, eu le-am comandat deja de la o cofetarie din Marghita

teodora_buciu
15.03.2007, 11:29:31
Scuze dar nu te pot ajuta :(, eu le-am comandat deja de la o cofetarie din Marghita

Poti sa imi spui si mie te rog unde anume in Marghita ai facut prajituricile si cat te costa o caserola?Cate praji intra in caserola ta? :* Nu de alta dar al meu e din Marghita si daca ne convine pretul...le facem acolo...Astept raspuns:*

vivi
15.03.2007, 11:46:26
Pai asa as vrea sa le dau si eu. Un tortulet in caserola la plecare, in loc de prajituri. Inca nu am hotarat, si incep sa fiu in criza de timp, cred :)
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=129261#post129261
Uite am postat aici ideea noastra, dar minitortulezul va fi servit pe farfurie si voi avea pregatite cutiutze pentru cei care vor sa-l duca acasa.

mihu
15.03.2007, 11:51:19
Si eu la nunta tot pt mini tortuletz as fi votat...numai ca s-a ocupat soacra mea de prajituri si cand i-am zis ideea...nu cred ca i-a prea placut...eu n-am insitat...asa ca s-au dat caserole cu prajituri la iesire....

brichetzika
23.04.2007, 23:26:14
scz dora ca nu am raspuns mai repede dar nu prea am avut timp sa intru pe net. E o cofetarie noua, fac prajituri foarte bune si ei le pun si in caserole, dar voi avea si pe masa :) (de acolo am comandat si pentru pasti era in jur de 13 -15 lei kg.)

Pisu
16.09.2007, 03:29:56
Mai fetelor, eu sint din Bucuresti, dar cautind pe net am vazut ca voi aveti cofetarii la care se fac niste torturi superbe. Nu am gasit un topic separat aici la "Oradea" despre tort asa ca am facut eu unul. Daca exista totusi, rog frumos sa fie mutat acest topic la cel existent.
Nu am sa dau adresa exacta ca sa nu fac reclama, dar daca dati o cautare pe google si scrieti "cofetarii in Oradea" veti da de o pagina care are trimitere catre alte 3 pagini cu 3 cofetarii diferite. Pe mine, una, m-au lasat masca pozele lor. Daca fac asa ceva intr-adevar, atunci va invidiez!!!:-p Ma gindesc, ca poate e de folos cuiva aceasta informatie...

cornelicab
04.11.2007, 16:07:50
brichetzika ai putea sa-mi trimiti si mie adresa acestei cofetarii ...ma intereseaza mult....multumesc! (http://www.miresici.ro/member.php?u=7241)

Cornelica

Cristina_M
14.11.2007, 00:27:07
In Oradea cele mai faine si bune torturi se fac la Danessa. Cu riscul de a se considera ca fac reclama, cofetaria asta chiar merita. Tortul lor cu vanilie si ciocolata este demential. Personalul este foarte dragut si prietenos, eu dau nota 10 pentru tot si-i recomand cu caldura. Va arat poze cu tortul meu.

Pupici!

andymatei
14.11.2007, 10:08:59
Cristina,

Iti dau perfecta dreptate. si tortul nostru tot de la ei a fost si a fost la fel de gustos pe cat de frumos.
Dar niste poze cu tine nu vedem :)

Cristina_M
14.11.2007, 17:59:51
Uita-te in semnatura ca am acolo link-ul cu poze, dar inca nu e complet... Mai avem o multime de poze de pus, dar asa, cat de cat, se vede ceva. :)

Ma bucur ca esti de acord cu mine cu privire la cofetarie. Intr-adevar, cine merita laudat trebuie laudat. Te pup!

cornelicab
12.12.2007, 13:59:25
buna miresicilor..

Alte optiuni nu mai sunt legate de tortul miresii???:-\ ..

Pupici!

nicky_s
04.01.2008, 21:08:33
buna miresicilor..

Pupici!
incearca Scala sau Pigalle, desi trebuie sa recunosc si eu ca Danessa face cele mai multe torturi si prajituri.

biromoni10
04.01.2008, 22:18:44
Si noi la Danessa am facut tortul. Erau draguti, tortul avea un gust fooooarte bun. Dar... am atasat poza dupa care am vrut sa facem si poze despre cum a iesit. Era ok, dar nu e foarte faina... Varful tortului noi am vrut sa fie diferita de poza originala... dar oricum, vedeti voi...

nicky_s
05.01.2008, 20:56:48
Si noi la Danessa am facut tortul. Erau draguti, tortul avea un gust fooooarte bun. Dar... am atasat poza dupa care am vrut sa facem si poze despre cum a iesit. Era ok, dar nu e foarte faina... Varful tortului noi am vrut sa fie diferita de poza originala... dar oricum, vedeti voi...
cu ce era inauntru? exteriorul e din martipan?

biromoni10
05.01.2008, 21:45:09
cu ce era inauntru? exteriorul e din martipan?

Da, exteriorul e din martipan, interiorul cu ciocolata si vanilie, cu blaturi de ciocolata.

ionu
08.01.2008, 14:16:27
asta e tortul meu, betisoare de ciocolata si crema de vanilie cu stafide+crema de ciocolata, ornamente din flori naturale pe suport grecesc cu fantana. a fost foarte delicios. l-am facut la o patiserie Mocca.

cornelicab
08.01.2008, 21:24:55
buna miresicilor...

Imi puteti spune si mie unde este aceasta cofetarie Mocca? Am mai auzit ca acolo se fac prajituri bune si m-ar interesa unde este ca sa merg sa vad oferta...Multumesc <:-P

ionu
09.01.2008, 08:45:40
in cantemir, in spatele blocurilor la parterul carora e banca transilvania, anatole france nr.68.putin cam recalcitranta tipa...daca vrei ceva nou tb sa duci munca de lamurire cu ea sa-ti faca:) dar pana la irma iese bine si foarte bun.

cornelicab
09.01.2008, 09:01:06
multumesc ionu pt adresa o sa trec pe acolo sa vad care ii oferta...

Casa de piatra!

taia
14.01.2008, 15:14:12
Am si eu o intrebare: cu cat timp inainte se da comanda pentru tort, eu n-am avut timp inca sa merg sa vad ce anume as dori. Sper sa nu fie pre tarziu...

Cristina_M
14.01.2008, 19:59:55
Am si eu o intrebare: cu cat timp inainte se da comanda pentru tort, eu n-am avut timp inca sa merg sa vad ce anume as dori. Sper sa nu fie pre tarziu...

Eu una l-am comandat cu o luna si ceva inainte de nunta. Am tot mers pe la cofetarie si mai devreme, si i-am zis sefei ca vreau sa ma treaca in caiet, dar tot zicea ca este timp si sa vin cu o luna inainte. Si asta a fost la D a n e s s a, nu ceva cofetarie cu 3 clienti pe luna. Du-te din timp sa vorbesti si sa vezi cum procedeaza fiecare.

taia
14.01.2008, 20:05:01
Eu una l-am comandat cu o luna si ceva inainte de nunta. Am tot mers pe la cofetarie si mai devreme, si i-am zis sefei ca vreau sa ma treaca in caiet, dar tot zicea ca este timp si sa vin cu o luna inainte. Si asta a fost la D a n e s s a, nu ceva cofetarie cu 3 clienti pe luna. Du-te din timp sa vorbesti si sa vezi cum procedeaza fiecare.
Multumesc pentru raspunsul prompt si rapid, chiar eram stresata in legatura cu chestia asta dar inca n-am avut timp sa ma apuc de plimbari prin cofetarii...

andymatei
14.01.2008, 20:34:05
Taia, asa ca un sfat...sa nu te panichezi cand vezi stilul patroanei de la cofetaria de care iti spunea Cristina. Si noi tot la ea ne-am facut tortul si prima oara cand am mers a uitat sa ne treaca in caiet, apoi a uitat ce a trecut...eu am tot stresat-o dar tortul a iesit super si am fost foarte multumiti :)

ionu
14.01.2008, 21:11:13
daca doresti sa mergi la mocca ar tb sa stabilesti tortul si/sau prajiturelele inainte cu 1 luna cel putin, au foarte multe comenzi si mai ales daca doresti un anume suport de tort(cel grecesc cu fantana am inteles ca il au doar ei si inca o patiserie in oradea-iar efectul e spledid...)poti sa ceri-daca iti place- sa iti faca marturii din prajitura sub forma de inimioara cu initialele voastre pe ele si colorate in ton cu sala, eu asa am avut si au fost foarteeee bune=P~ si au avut un succes...

Pisu
14.01.2008, 21:27:56
Mai fetelor, eu le-am vazut pe site pe, Perla, Scala si Minerva. Par sa aiba torturi superbe! A facut cineva la ei sa ma delectez si eu cu poze sau se lauda doar cu pozele si alea luate din alta parte? Eu sint din Buc, dar eram curioasa, caci eu am dat pe net intimplator peste poze cu torturi de la aceste cofetarii si mi-au placut la nebunie!!!! Pacat ca nu sint si in Buc.....

andymatei
14.01.2008, 21:55:00
Sa stii ca atunci cand e vorba de torturi chiar avem noroc aici in Oradea! Multe cofetarii fac torturi superbe!

Pisu
14.01.2008, 22:34:43
Sa stii ca atunci cand e vorba de torturi chiar avem noroc aici in Oradea! Multe cofetarii fac torturi superbe!
Am vazut si chiar va invidiez!!!!! :-p

nicky_s
15.01.2008, 20:28:31
Mai fetelor, eu le-am vazut pe site pe, Perla, Scala si Minerva. Par sa aiba torturi superbe! A facut cineva la ei sa ma delectez si eu cu poze sau se lauda doar cu pozele si alea luate din alta parte? Eu sint din Buc, dar eram curioasa, caci eu am dat pe net intimplator peste poze cu torturi de la aceste cofetarii si mi-au placut la nebunie!!!! Pacat ca nu sint si in Buc.....
sora-mea a facut prajiturile la Perla si au fost f. bune, de Scala pot sa iti spun ca sunt profesionisti, fac torturi mai deosebite. Din pacate nu am poze:)

taia
16.01.2008, 11:26:15
sora-mea a facut prajiturile la Perla si au fost f. bune, de Scala pot sa iti spun ca sunt profesionisti, fac torturi mai deosebite. Din pacate nu am poze:)
Cei de la Scala au postate pe net niste imagini cu torturi...nu stiu cat sunt de bune dar arata SUPER

tina19
16.01.2008, 11:58:15
Cei de la Scala au postate pe net niste imagini cu torturi...nu stiu cat sunt de bune dar arata SUPER
de regula au torturi f bune la Scala si sunt proaspete. eu cumpar frecvent de acolo si sunt multumita. iar cand dau comanda pt vre-un eveniment le fac bine. merita sa mergi sa vezi. si preturile sunt bune. ai mai putea incerca la Pigalle dar au preturi mai mari.
multa bafta!

Carla_M
17.01.2008, 11:31:52
buna miresicilor..

Pupici!

Poti sa incerci torturile de la Danesa, au multe modele sau poti sa duci tu o poza

Carla_M
17.01.2008, 11:34:17

Prietena mea si-a facut tortul la Scala , ca si aspect a fost deosebit dar gustul din pacate nu a fost pra bun.

andymatei
17.01.2008, 12:26:55
Hmm...si noi am vrut sa facem tortul la Scala, si chiar le fac frumoase rau dar mie personal nu imi plac asa mult la gust. Folosesc, cred crema cu margarina.

taia
18.01.2008, 21:56:16
Hmm...si noi am vrut sa facem tortul la Scala, si chiar le fac frumoase rau dar mie personal nu imi plac asa mult la gust. Folosesc, cred crema cu margarina.
Si nu le poti cere special sa puna unt?
Ca de aratat arata super

andymatei
18.01.2008, 22:51:34
Pai cred ca poti...dar noi personal am preferat crema fiarta in loc si cei de la Danessa asa ne-au facut. Poate si Scala face asa daca ceri anume...

taia
19.01.2008, 11:43:55
Pai cred ca poti...dar noi personal am preferat crema fiarta in loc si cei de la Danessa asa ne-au facut. Poate si Scala face asa daca ceri anume...
Se poate, sincer nu m-am dus inca pe nicaieri sa vad, poate saptamana viitoare

nicky_s
04.02.2008, 20:21:47
am fost la Danessa azi. au fost foarte amabili, ne-au arata un catalog, ne-au spus ca putem face compozitia asa cum vrem noi si chiar ne-au dat niste sugestii. au si pagina de web unde am gasit niste poze super.

Pisu
04.02.2008, 21:05:06
am fost la Danessa azi. au fost foarte amabili, ne-au arata un catalog, ne-au spus ca putem face compozitia asa cum vrem noi si chiar ne-au dat niste sugestii. au si pagina de web unde am gasit niste poze super.
WWWWWOOOOWWW!!!!! Vreeeeaaauuuu si eeeuuuu asa tort frumos la nunta!!!! :((

nicky_s
04.02.2008, 22:26:19
sigur tre' sa fie in Bucuresti intre atatea cofetarii cateva care sa faca torturi frumoase si bune!

tina19
05.02.2008, 08:23:20
nici nu stiu care este mai frumos. toate imi plac.

nicky_s
05.02.2008, 11:33:21
mie imi place al patrulea, cel cu trandafirii portocalii, desi nu il vom face asa. noi vrem sa fie cu glazura de ciocolata si cred ca vom folosi flori naturale ca decor.

tina19
05.02.2008, 11:48:49
mie imi place al patrulea, cel cu trandafirii portocalii, desi nu il vom face asa. noi vrem sa fie cu glazura de ciocolata si cred ca vom folosi flori naturale ca decor.
o sa arate f bine.

taia
05.02.2008, 19:48:23
Ce torturi frumoase!!! Care e adresa de net de la cofetarie?

nicky_s
05.02.2008, 20:12:15
ti-am trimis PM ca altfel cred ca admin. sterg mesajul

taia
05.02.2008, 20:23:44
ti-am trimis PM ca altfel cred ca admin. sterg mesajul
da l-am primit, multumesc...asa m-am si gandit!

nicky_s
05.02.2008, 20:36:47
da l-am primit, multumesc...asa m-am si gandit!
eu am ramas impresionata de ce pot face cofetarii aia!

taia
05.02.2008, 21:16:52
eu am ramas impresionata de ce pot face cofetarii aia!
e fain situl...oare si in realitate sunt la fel?

nicky_s
05.02.2008, 21:40:28
e fain situl...oare si in realitate sunt la fel?
daca te uiti pe pozele cristinei - cristina_m vezi ca unul din torturile de acolo e al ei. cel cu trandafiri rosii si cristale, deci e pe bune

taia
05.02.2008, 21:48:03
daca te uiti pe pozele cristinei - cristina_m vezi ca unul din torturile de acolo e al ei. cel cu trandafiri rosii si cristale, deci e pe bune
da numa ca am vorbit cu niste cunostinte care nu tare mi-au recomandat! si sunt persoane care cam stiu ce vorbesc! Chiar sunt prieteni cu doamna de acolo!

nicky_s
05.02.2008, 21:57:05
sefa mea e prietena de familie cu ei, tot de acolo comanda torturile pentru tot soiul de ocazii si mi i-a recomandat. sunt si miresici care si-au facut tortul la ei si au fost f. multumite. au si torturi expuse acolo, noi am incercat prajiturile de la ei, sunt bune. tu unde il faci?

taia
05.02.2008, 21:59:13
sefa mea e prietena de familie cu ei, tot de acolo comanda torturile pentru tot soiul de ocazii si mi i-a recomandat. sunt si miresici care si-au facut tortul la ei si au fost f. multumite. au si torturi expuse acolo, noi am incercat prajiturile de la ei, sunt bune. tu unde il faci?
sincer nu m-am hotarat inca...dar, soacra mea e prietena cu sefa de la Scala...poate acolo insa nu stiu sigur. Eu am mancat de cateva ori praji de la Danessa, au acea "Floare de colt" care e super...dar...:-SS

nicky_s
05.02.2008, 22:00:41
sincer nu m-am hotarat inca...dar, soacra mea e prietena cu sefa de la Scala...poate acolo insa nu stiu sigur. Eu am mancat de cateva ori praji de la Danessa, au acea "Floare de colt" care e super...dar...:-SS
aia e si preferata mea. andymatei si-a facut tortul acolo, poate ne mai da o parere....

taia
05.02.2008, 22:01:53
aia e si preferata mea. andymatei si-a facut tortul acolo, poate ne mai da o parere....
Pai Andy era multumita cand ne povestea de tort! Asa e Andy?

andymatei
05.02.2008, 22:28:10
Da sa traiti! Am venit!

Hai sa le luam pe rand:
1. tortul a fost foarte bun
2. tortul a fost foarte frumos
3. eu si praji le-am facut acolo si au fost foarte bune (zice lumea)

Pe de alta parte
1. tortul semana doar tangential cu ce am cerut noi, Greta e usor creativa
2. am tremurat ca uita sa ni-l aduca sau ne aduce alt tort ca e cam aiurita
3. nu a fost ieftin deloc

Si cumnata-mea acolo si-a facut tortul si si al ei a iesit frumusel!

taia
05.02.2008, 22:31:37
Da sa traiti! Am venit!

Hai sa le luam pe rand:

Pe de alta parte

DECI IN PRINCIPUI AR PUTEA FI OK DAR...DACA AI CUNOSTINTE ALTUNDEVA FOLOSESTE-LE!

nicky_s
05.02.2008, 22:33:29
Da sa traiti! Am venit!

Hai sa le luam pe rand:

Pe de alta parte

ieftin nu e nici unde, Greta doar iti ia comanda (ce e drept tre' sa intelega ce vrei) dar am povestit pe ceva topic de tortul surorii mele care a cerut ceva si a primit cu totul altceva, nici macar tangential, ceva din cu totul alt film.........../:)

taia
05.02.2008, 22:34:25
ieftin nu e nici unde, Greta doar iti ia comanda (ce e drept tre' sa intelega ce vrei) dar am povestit pe ceva topic de tortul surorii mele care a cerut ceva si a primit cu totul altceva, nici macar tangential, ceva din cu totul alt film.........../:)
asta e chiar nasol! Da tot nu ne-ai spus unde a fost facut!!!^:)^^:)^^:)^

nicky_s
05.02.2008, 22:39:13
asta e chiar nasol! Da tot nu ne-ai spus unde a fost facut!!!^:)^^:)^^:)^
nu stiu, trebuie sa o sun, si la ora asta nu pot ca doarme ala micu. nu era o cofetarie cunoscuta era o doamna care are acasa laborator si i-a fost recomandata. ca sa vezi cum e si cu recomandarile astea!;-)

taia
05.02.2008, 22:41:09
nu stiu, trebuie sa o sun, si la ora asta nu pot ca doarme ala micu. nu era o cofetarie cunoscuta era o doamna care are acasa laborator si i-a fost recomandata. ca sa vezi cum e si cu recomandarile astea!;-)
e bine ca nu e ceva cunoscut, in orice caz noi asteptam numele cofetariei, firmei, doamnei respective!

nicky_s
05.02.2008, 22:55:41
e bine ca nu e ceva cunoscut, in orice caz noi asteptam numele cofetariei, firmei, doamnei respective!
trebuie sa ii facem reclama , normal!:))

taia
05.02.2008, 23:01:55
trebuie sa ii facem reclama , normal!:))
sau nu>:P ca nu prea merita

Pisu
06.02.2008, 00:51:59
sigur tre' sa fie in Bucuresti intre atatea cofetarii cateva care sa faca torturi frumoase si bune!
Ai sa rizi, dar sint atit de putini... f putini care isi dau silinta... N-ai intrat pe topic general sa vezi ce catastrofe de torturi au primit unele fete fata de ce comandasera??? Off... Doamne.... Cele mai frumoase torturi care le-am vazut acolo sint din afara Bucurestiului... sau si mai rau.. a tarii :-p

cornelicab
07.02.2008, 16:40:53
eu am fost marti pe la cofetaria Perla de pe Dacia si a zis ca ar trebui de acum sa ne rezervam supartul pt tort....asa ca ar fi bine sa treceti si voi sa va rezervati....in rest aveau poze cu torturi frumoase...mie una mi-au placut..

tina19
07.02.2008, 19:02:25
eu am fost marti pe la cofetaria Perla de pe Dacia si a zis ca ar trebui de acum sa ne rezervam supartul pt tort....asa ca ar fi bine sa treceti si voi sa va rezervati....in rest aveau poze cu torturi frumoase...mie una mi-au placut..
Calina in primul rand iti urez un calduros "bine ai venit printre noi" (eu abia acum vad postarile tale) si in al doilea rand sa te tii tare de capul celor de la perla ca au cam decazut in ultimii ani. fii pretentioasa cu ei ca sa-ti faca un lucru bun.

taia
07.02.2008, 19:59:15
Calina in primul rand iti urez un calduros "bine ai venit printre noi" (eu abia acum vad postarile tale) si in al doilea rand sa te tii tare de capul celor de la perla ca au cam decazut in ultimii ani. fii pretentioasa cu ei ca sa-ti faca un lucru bun.
si eu am auzit ca-s destul de aiurea cei de acolo

nicky_s
07.02.2008, 22:13:48
tot ce am vazut e ca au renovat cofetaria, ceea ce e o minune.

vezi daca intr-adevar au facut torturile alea, sau sunt poze de pe net, ca in ziua de azi ti-ar vinde orice.....;-)

andymatei
07.02.2008, 22:33:54
Cei de la Perla erau foarte buni intr-un timp, dar acum am auzit lucruri mai putin magulitoare despre ei.

taia
07.02.2008, 22:56:29
Cei de la Perla erau foarte buni intr-un timp, dar acum am auzit lucruri mai putin magulitoare despre ei.
nu esti singura care a auzit asa ceva despre ei...

brichetzika
09.02.2008, 11:43:01
Pentru Cornelica si nu numai :)

Cofetaria se afla in Marghita pe strada Bihorului
Chiar inainte de nunta s-au scumpit prajuturile la 16 lei/kg, dar nici asa nu mi se par scumpe, noi le-am facut inca la pretul vechi ca au fost deja platite si nu mai stiu cat au cerut pentru caserole, dar oricum era rentabil, ei au taiat prajiturile, le-au pus in caserole si am cerut sa avem si pe masa ;-).

cornelicab
09.02.2008, 17:15:23
Pentru Cornelica si nu numai :)

Cofetaria se afla in Marghita pe strada Bihorului
Chiar inainte de nunta s-au scumpit prajuturile la 16 lei/kg, dar nici asa nu mi se par scumpe, noi le-am facut inca la pretul vechi ca au fost deja platite si nu mai stiu cat au cerut pentru caserole, dar oricum era rentabil, ei au taiat prajiturile, le-au pus in caserole si am cerut sa avem si pe masa ;-).

Am primit PM -ul .
Mersi mult!!

YOYOB
12.02.2008, 17:02:27
Ca si idee desi nu pot manca dulciuri ........am vazut ca tortul de la Danessa arata ffff bine si cine a putut manca zicea ca e bun ........asta in cazul care ai vazut ceva model in afara tarii (internet) si doresti sa ti-l faca asa, adica cel din martipan e mai usor de modelat e ceva mai deosebit.
D-na de la Mocca care sta pe Anatole France face niste prajituri delicioaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......am mancat de nevoie si pana la urma ne-am "batut" pe prajituri.Ea face torturi doar din frisca.
Totul depinde sa stii ce doresti.
Si bugetul conteaza!

taia
12.02.2008, 19:02:19
Ideea este ca parerile sunt destul de impartite...unii spun ca e ok la Danessa si-s destul de multi in timp ce altii nu recomanda, altii spun acelasi lucru despre Mocca doar ca doamna e putin zapacita, unii spun ca la Scala torturile sunt ok dar poate gustul nu e la fel de bun.
Cred ca fiecare alegem dupa nu stiu ce...probabil o chestie ce vine din interior si apoi vedem noi: fie vom fi multumite fie nu.:-SS Sper sa fim toate multumite!!!

ionu
13.02.2008, 11:21:30
"Ca si idee desi nu pot manca dulciuri ........am vazut ca tortul de la Danessa arata ffff bine si cine a putut manca zicea ca e bun ........asta in cazul care ai vazut ceva model in afara tarii (internet) si doresti sa ti-l faca asa, adica cel din martipan e mai usor de modelat e ceva mai deosebit.
D-na de la Mocca care sta pe Anatole France face niste prajituri delicioaseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......am mancat de nevoie si pana la urma ne-am "batut" pe prajituri.Ea face torturi doar din frisca.
Totul depinde sa stii ce doresti.
Si bugetul conteaza"

pai cum sa faca doar din frisca?
eu anul trecut am facut la ea tort din ciocolata, ornat cu betisoare din ciocolata, a fost foarte bun intradevar doar ca a trebuit sa duc munca de lamurire cu ea sa-mi faca combinatiile de creme si suportul.
si caserolele au fost foarte bune ca si gust si aspect si pretul ok.plus am mai facut niste inimioare(prajiturele-au avut mare succes la invitati ;)) ) pe post de marturii.

kamelia
14.02.2008, 02:21:06
in cantemir, in spatele blocurilor la parterul carora e banca transilvania, anatole france nr.68.putin cam recalcitranta tipa...daca vrei ceva nou tb sa duci munca de lamurire cu ea sa-ti faca:) dar pana la irma iese bine si foarte bun.

E recalcitranta, foarte zapacita si dezorganizata. Eu am avut nunta anul trecut si a facut-o lata. Nu mi-a adus prajiturile si tortul pana dimineata iar eu stabilisem cu ea cu o zi inainte ca prajiturile sa fie la restaurant la ora 12 sambata. Am sunat-o cred ca de 10 ori sa vina. Parerea mea e ca uitase de prajituri complet pt ca le-a adus in 2 ture si nu erau multe de toate (90 caserole).Am crezut ca o omoara sotul in noaptea nuntii cand am observat ca lumea incepuse sa plece fara prajituri.:-s De calitate nu zic nimic, prajiturile au fost bune iar tortul f frumos. Dar cred ca gaseam in alta parte fara incidente si la fel de bune. asa ca aveti grija. pupici si o nunta de vis va doresc

cornelicab
19.02.2008, 18:51:02
am gasit un nou loc pt prajituri si torturi....pe centura in capatul spre Selgros este acolo un laborator de cofetarie....au preturi bune si arata si bine prajiturile ....merita sa vedeti!

Marius
26.02.2008, 23:01:31
ma ajuta cineva si pe mine cu adresa ,nr de telefon al cofetariei Danesa?va rog!ms mult!

taia
27.02.2008, 16:41:30
E pe strada Corneliu Coposu Nr.31, nu stiu nr de telefon
E chiar langa Piata Rogerius

jadis
27.02.2008, 21:21:28
eu inca nu am planificat in detaliu prajiturile,dar am o idee-- am fost in vara la o nunta unde am mancat cele mai bune prajituri ever!! de obicei,toate au acelasi gust,aceeasi crema si sunt seci,dar astea erau pline de fructe,n-am gasit nici macar una care sa semene cu cealalta,fiecare alt gust,alta aroma,alt aspect.au fost grozave,fresh,fara creme din acelea scarboase.Iar tortul a fost divin---blat din ciocolata cu crema de capsuni si banane,cu bucati de fructe.mi s-a parut chiar super,mi-a placut.Am aflat de la mama miresei ca erau aduse din arad,de la ineu de catre o firma si aveau transportul gratuit.mi s-a parut de basm faza,dar oricum ar fi,eu prajituri din alea vreau la nunta mea!! :)

Marius
28.02.2008, 00:06:03
ms mult!as avea nevoie si de nr de telefon,dar poate reusesc sa_l aflu din adresa!of langa piata dar nu sunt din oradea si imi vine mai greu:) ms!

nicky_s
28.02.2008, 20:18:40
ms mult!as avea nevoie si de nr de telefon,dar poate reusesc sa_l aflu din adresa!of langa piata dar nu sunt din oradea si imi vine mai greu:) ms!
da cautare pe google dupa nume si oradea si gasesti site-ul.

Marius
29.02.2008, 16:39:19
ms mult!acum pot sa_mi gasesc si eu mireasa!:)

taia
29.02.2008, 20:53:01
O cauti in Oradea?:)) Noi suntem cam ocupate!

nicky_s
29.02.2008, 21:05:26
multa bafta! hai la targul de nunti, poate vand si mirese!=)) =))

Beatrice_S
13.03.2008, 10:29:07
Noi am ales sa ne facem tortul si tortuletele la Scala. De ani de zile orice eveniment aveam in familie (zi de nastere, botez...) am apelat mereu la ei si nici odata nu ne-a parut rau.
Noi ne lasam pe mana lor, au destula experienta sa stie ce da bine la nunti. :)>-

nicky_s
13.03.2008, 22:37:16
Noi am ales sa ne facem tortul si tortuletele la Scala. De ani de zile orice eveniment aveam in familie (zi de nastere, botez...) am apelat mereu la ei si nici odata nu ne-a parut rau.
Noi ne lasam pe mana lor, au destula experienta sa stie ce da bine la nunti. :)>-
Scala fac praji f. bune unde mai pui ca si torturile arata fenomenal.

taia
13.03.2008, 22:40:20
Scala fac praji f. bune unde mai pui ca si torturile arata fenomenal.
Vai fetele! Inca n-am fost sa vad de tort!
Stiti va ziceam ca merg cu socrela
Oare nu vrea sa ma duca?
Oare iar am idei?
Oare?????????????????????????????????????????????? ??????????

nicky_s
13.03.2008, 22:42:15
Oare nu vrea sa ma duca?
Oare iar am idei?
ziceai de mult ca mergi. daca nu merge ea mergem noi cu tine. ma ofer voluntar!

nicky_s
13.03.2008, 22:43:14
Oare nu vrea sa ma duca?
Oare iar am idei?
nu fi paranoica. soacra ta sa faca asa ceva??????????????????:O

taia
13.03.2008, 22:43:18
ziceai de mult ca mergi. daca nu merge ea mergem noi cu tine. ma ofer voluntar!
nu ar strica
mai ales ca am imp[resia ca gaseste motive...stiti voi cine
da m-am hotarat...daca pana miercurea viitoare nu vine merg singura

nicky_s
14.03.2008, 16:32:10
nu ar strica
mai ales ca am imp[resia ca gaseste motive...stiti voi cine
da m-am hotarat...daca pana miercurea viitoare nu vine merg singura
poate e chiar mai indicat sa mergi singura! adica fara soacra.:D

taia
06.05.2008, 15:40:30
Vai dragelor
a fost azi sa finalizez problema tortului. Va fi super, crema Foret Noire, acoperit cu martipan, totul cu auriu si albastru!
Super!!!

tina19
06.05.2008, 16:13:05
Vai dragelor
a fost azi sa finalizez problema tortului. Va fi super, crema Foret Noire, acoperit cu martipan, totul cu auriu si albastru!
Super!!!
asteptam sa vina nunta si sa vedem poze.

Beatrice_S
07.05.2008, 09:57:35
Acum ca incep sa-mi revin dupa nunta noastra va pot spune ca tortul si tortuletele de la Scala au fost fenomenale si au iesit exact asa cum ni l-am dorit. Puteti sa comandati de la ei cu mare incredere, sunt profesionisti.^:)^

taia
08.05.2008, 22:15:43
Acum ca incep sa-mi revin dupa nunta noastra va pot spune ca tortul si tortuletele de la Scala au fost fenomenale si au iesit exact asa cum ni l-am dorit. Puteti sa comandati de la ei cu mare incredere, sunt profesionisti.^:)^
Apoi sper sa fie ok ca eu acolo am comandat!

bejange
13.05.2008, 14:11:26
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

Beatrice_S
13.05.2008, 14:22:59
Buna sunt o miresica din bucuresti, dar am o MARE MARE rugaminte la voi, caut de ceva timp o figurina de tort si nu o gasesc si m-am gandit poate vreuna din voi prin perindarile voastre ati vazut-o pe undeva la vreo cofetarie sau o agentie ceva.
Cine ma poate ajuta, ma scoate din mare belea. Multu mult de tot si scuze de infiltrare.:*:*:*:*:*:*:*
ATASEZ SI O POZA SA VA FACETI IDEE DE CEA CE VREAU

Imi pare rau dar n-am vazut nimic asemanator, poate alte mirese te pot ajuta.

bejange
13.05.2008, 14:34:18
Imi pare rau dar n-am vazut nimic asemanator, poate alte mirese te pot ajuta.
Mersi frumos, mai astept si alte miresici, poate au vazut-o pe undeva.
Pupici>:D<>:D<>:D<

Beatrice_S
13.05.2008, 14:53:10
Mersi frumos, mai astept si alte miresici, poate au vazut-o pe undeva.
Pupici>:D<>:D<>:D<
Bafta vad ca mai ai timp sa pregatesti totul meticulos!
Spor la pregatiri%%-

bejange
13.05.2008, 15:00:15
Bafta vad ca mai ai timp sa pregatesti totul meticulos!
Spor la pregatiri%%-
O vroiam pentru o prietena de-a mea care are nunta anul asta, eu am la anul, si am timp sa fac rost de ea pana atunci (ca si eu vreau aceeasi statuie)

adrianavalentina
17.09.2008, 14:38:18
va place tortul acesta?
ceva asemanator va fi si al meu
si a fost ffffffffffffff gustos

tina19
17.09.2008, 14:40:24
va place tortul acesta?
f frumos. unde a fost facut?

Beatrice_S
17.09.2008, 14:40:54
va place tortul acesta?
desi nu e genul meu, as manca si eu o feliuta din ea!

taia
17.09.2008, 14:50:29
va place tortul acesta?
dragut tortul?
cu ce e cu martipan sau frisca?
si umplutura?
hai fa-ne sa salivam...

adrianavalentina
17.09.2008, 15:00:21
a fost facut la danesa
e din frisca si inauntru avea crema de ciocolata si vanilie:D

tina19
17.09.2008, 15:08:07
a fost facut la danesa
fac la danesa asemenea torturi? si sunt si bune?

Beatrice_S
17.09.2008, 15:11:42
Ce pofta mi-ati facut...

Beatrice_S
17.09.2008, 15:13:23
Fini nostri au fost la Danessa, initial ei de acolo vroiau, dar pana la urma tot la Scala au ajuns, pretul era mai bun mi se pare

taia
17.09.2008, 15:33:13
a fost facut la danesa
da chiar? face danessa asa ceva?

Beatrice_S
17.09.2008, 15:34:36
da chiar? face danessa asa ceva?
Face torturi foarte frumoase, au fost si la expo mariaj cu un tort superb

adrianavalentina
18.09.2008, 19:46:11
fac torturi ffff frumoase si f bune
viitorul meu sot e cam mofuros cand vine vorba de torturi dar din acesta a mancat multe feli
si pretul e cam acelasi ca si la scala, parerea mea

taia
18.09.2008, 20:38:49
fac torturi ffff frumoase si f bune
viitorul meu sot e cam mofuros cand vine vorba de torturi dar din acesta a mancat multe feli
si pretul e cam acelasi ca si la scala, parerea mea
sincer? de frumoase le-am vazut de multa vreme ca-s frumoase...eu ce am mancat nu tare mi-a placut! mi se pareau de plastic...amu poate ca am eu nazuri si poate s-a schimbat ceva...

adrianavalentina
18.09.2008, 22:25:40
nush dar iti spun ca tortul a fost super bun si eu tot acolo o sa mi-l fac

adrianavalentina
23.09.2008, 15:07:27
voi unde va comandati tortul sau la-ti comandat?

tina19
23.09.2008, 15:13:28
noi cam toate suntem maritate deja.:">

adrianavalentina
23.09.2008, 21:08:57
:(( :(( :(( :(( sunt singura viitoare miresica din Oradea?:(( :(( :(( :((

tina19
23.09.2008, 21:14:19
precis mai sunt si altele numai ca nu dau semne de viata. pe forum am mai vazut dar vad ca nu intra la regional.
oricum pt noi esti importanta. imediat iti incepem galeria pt nunta.

taia
23.09.2008, 21:15:25
exact...noi te iubim
tortul meu a fost facut la scala

Beatrice_S
24.09.2008, 08:48:28
Tortul si tortuletele l-am facut la Scala si la fel si fini mei care vor avea nunta acum in weekend au comandat atat tortul cat si tortuletele tot de la Scala. De abia astept sa gust!:)

Beatrice_S
24.09.2008, 08:54:22
Nu mai plange ca vei avea ochii umflati la nunta:*
Nu esti singura doar ca fetele care sunt mirese ca tine nu prea au timp sa intre pe forum ca sunt ocupate cu pregatiri<:-P
Totusi daca ai nevoie de ceva, o indrumare, o idee, un sfat si fostele miresici iti dau la dispozitie. Pune doar o intrebare si vei vedea cat de repede vei primi o gramada de raspunsuri.>:D<

andymatei
24.09.2008, 20:38:19
Noi am facut tortul la Danessa! :D

adrianavalentina
29.09.2008, 21:15:03
va multumesc ca sunteti alaturi de mine.
va pup duce de tot pe toate:*:*:*:*:*:*:*

nicky_s
29.09.2008, 22:08:32
si noi am facut tort si praji la danessa. f bun ;-) ;-)

Anna28
12.10.2008, 22:30:35
Ciau! :)
Ma poate cineva ajuta? Acuma mi-a zis cineva de acest site, si m-am inscris. Anul viitor o sa am nunta si caut niste patiserii in oradea care sa faca prajiturile la caserole si la preturi bune. Poate cineva sa ma ajute?Pe internet am cautat dar multe patiserii nu sunt puse pe internet.

Beatrice_S
13.10.2008, 11:19:50
Ma poate cineva ajuta? Acuma mi-a zis cineva de acest site, si m-am inscris. Anul viitor o sa am nunta si caut niste patiserii in oradea care sa faca prajiturile la caserole si la preturi bune. Poate cineva sa ma ajute?Pe internet am cautat dar multe patiserii nu sunt puse pe internet.
Noi la nunta noastra am comandat de la Scala atat tortul cat si tortuletele dar stiu ca fac si caserola de prajituri. La fel au facut si alte mirese. Poti sa incerci si la Danessa sau la Pigale.>:D<

taia
13.10.2008, 19:47:18
eu mi-am comandat tortul la scala, prajiturile le-a facut mami...au fost super chiar aveau gust de prajitura!!!

blg2656
17.10.2008, 16:09:19
Ai putea sa-mi spui si mie cateva locuri. Am fost azi la Pigalle, dar mie mi se par foarte scumpe. Iese pe la 100.000 caserola...Stii ceva despre Patiseria "Fulg de Nea"?

La danessa am intrebat acum 2 saptamani.. caserola de praji la 7.5 RON. La patiseria franceza de langa Ciresica e la 7 ron caserola.

Laura

nicky_s
17.10.2008, 18:42:11
La danessa am intrebat acum 2 saptamani.. caserola de praji la 7.5 RON. La patiseria franceza de langa Ciresica e la 7 ron caserola.

Laura
noi le-am facut la Danessa si au fost super bune.

nicky_s
17.10.2008, 18:47:04
Pigalle - cam scump, nu mai stiu exact pretul. peste 10 lei caserola parca 12-14 lei, ceva de genul, cand am auzit pretul am facut stanga imprejur
Perla (pe bd. Dacia) 7 lei dar nu sunt fantastice, un pic cam artificiale mi s-au parut mie (gelatina, coloranti etc)
cofetaria Mocca (pe D Cantemir in spatele blocurilor turn) - 7.5 ron si f.f. bune, numai ca tanti nu prea e cooperanta, asa ca daca ai nervi incearca, eu nu am avut;))
Danessa - 7.5 lei si f bune

nicky_s
17.10.2008, 18:49:32
preturile de mai sus sunt din mai anul asta, deci intre timp se poate sa se fi modificat
si Scala e ok, nu mai stiu cred ca era 7.5 lei pe caserola, poate stiu fetele
deci dupa gust, Mocca si Danessa
de patiseria Fulg de nea am auzit lucruri bune, mi-a fost recomandata, dar nu am fost niciodata

taia
19.10.2008, 20:54:48
Cumnatul meu le-a facut la Dor-Bob
5 lei caserola, de aratat aratau f bine dar...aceeasi Marie cu alta palarie...

lauradriana
09.11.2008, 22:28:38
legat de prajituri si tortulete, am fost la o "tanti" acasa pe str. Morii, prajiturile au intr-adevar gust de prajituri, dupa parerea mea sunt foarte bune , dar mai are si tortulete printre care unul cu crema de nuca si migdale care e super bun.Inca nu ne-am hotarat dar mai mult ca sigur vom merge pe varianta cu tortulete.

blg2656
10.11.2008, 12:12:46
legat de prajituri si tortulete, am fost la o "tanti" acasa pe str. Morii, prajiturile au intr-adevar gust de prajituri, dupa parerea mea sunt foarte bune , dar mai are si tortulete printre care unul cu crema de nuca si migdale care e super bun.Inca nu ne-am hotarat dar mai mult ca sigur vom merge pe varianta cu tortulete.

poti sa imi trimiti te rog PM telefonul doamnei de pe Morii? Cu cat face caserola de praji? dar de torutulet?

mersi
L.

lauradriana
14.11.2008, 00:45:42
Numar de telefon nu am inca..dar incerc sa fac rost...Caserola e undeva la 75-80de mii, nu mai retin exact, iar tortuletul de care vorbeam e pe la 300 de mii kg..dar il poate face exact cat intra intr-o caserola sau in diverse forme.Eventual poti sa mergi pana pe Morii la casa sta dupa ce treci de blocuri pe partea stanga sa te convingi.Mie sincer mi-ai placut foarte mult, sunt bune la gust, nu sunt "vopsite".

rami_cinderella
17.11.2008, 08:21:04
preturile de mai sus sunt din mai anul asta, deci intre timp se poate sa se fi modificat
si Scala e ok, nu mai stiu cred ca era 7.5 lei pe caserola, poate stiu fetele
deci dupa gust, Mocca si Danessa
de patiseria Fulg de nea am auzit lucruri bune, mi-a fost recomandata, dar nu am fost niciodata

unde vine patiseria aceasta? eu nu am auzit decat pe acets site de ea, dar as merge in mai multe locuri sa ma interesez.

rami_cinderella
17.11.2008, 08:24:17
eu mi-am comandat tortul la scala, prajiturile le-a facut mami...au fost super chiar aveau gust de prajitura!!!

ai avut un tort superb. felicitari pt alegere! =D>

nicky_s
18.11.2008, 21:53:31
unde vine patiseria aceasta? eu nu am auzit decat pe acets site de ea, dar as merge in mai multe locuri sa ma interesez.
cica e undeva pe strada spitalului, nu stiu exact dar incerc sa aflu

taia
19.11.2008, 20:55:21
ai avut un tort superb. felicitari pt alegere! =D>
Multumesc!
su mie mi-a placut mult!

rami_cinderella
20.11.2008, 08:36:05
cica e undeva pe strada spitalului, nu stiu exact dar incerc sa aflu

multumesc! ^:)^

cu cat timp inainte v-ati dus sa "cercetati piata de prajituri si torturi" ?

avand in vedere ca, mai am 9 luni pana la nunta mi se pare ca e devreme sa ma interesez de pe acum.

nutzy_73
31.01.2009, 23:09:07
buna seara tuturor.
Sunt din Arad si caut o cofetarie sau un laborator unde se fac poze comestibile pentru aplicat pe torturi.
As prefera doar poza, tortul il fac eu. Nu stiu se comercializeaza asa ceva in Arad :-\ .La o adica, chiar cu tortul facut la ei.#:-S

tina19
01.02.2009, 09:46:43
buna seara tuturor.
Sunt din Arad si caut o cofetarie sau un laborator unde se fac poze comestibile pentru aplicat pe torturi.
As prefera doar poza, tortul il fac eu. Nu stiu se comercializeaza asa ceva in Arad :-\ .La o adica, chiar cu tortul facut la ei.#:-S
cofetaria scala stiu ca facea torturi cu poze pe ele. ar trebui sa mergi si sa vorbesti cu ei.

taia
01.02.2009, 20:13:22
buna seara tuturor.
Am vazut si la Pigalle asa ceva!!!

jadis
02.02.2009, 18:02:07
hello.ai gasit ce cautai?

adrianavalentina
10.02.2009, 18:45:10
tortul nostru l-am facut la Danessa
fffffffffffff bun

prapadeala
10.02.2009, 19:24:47
fffffffffffff bun

Foarte frumos tortul!

tina19
10.02.2009, 20:10:01
fffffffffffff bun
f frumos si f f finut.

miresica11
11.02.2009, 00:48:53
cofetaria scala stiu ca facea torturi cu poze pe ele. ar trebui sa mergi si sa vorbesti cu ei.
la scala sunt ok torturile? adica ma refer la gust si la aspect? unde sunt cele mai bune torturi in oras?

ancamiresica
28.02.2009, 10:41:06
la scala sunt ok torturile? adica ma refer la gust si la aspect? unde sunt cele mai bune torturi in oras?

Am fost invitati la multe nunti, cele de la Danessa primeaza pentru noi. De curiozitate, poti cumpara unul mic, au mereu de vanzare, ca sa-ti faci o idee asupra torturilor lor. Si aspectuos, jos palaria!

Dana_f
28.02.2009, 10:51:32
Nu stiti preturi la prajituri si torturi?

taia
01.03.2009, 19:27:05
tortul meu a fost comandat la scala
a fost super ok

blg2656
01.03.2009, 19:30:07
de unde pot cumpara figurine pt tort.. dar ceva mai frumoase...
sau are cineva de vanzare?

mersi

Laura

tina19
01.03.2009, 19:37:12
de unde pot cumpara figurine pt tort.. dar ceva mai frumoase...
sau are cineva de vanzare?

mersi

Laura
cam ce ti-ai dori?
eu mi-am luat de la microlit din iosia. am atasat o imagine. s-ar putea s anu mai fie in moda ce-am avut eu dar asta am avut si mi s-a parut dragut. sunt 2 miri pe un balcon sub o arcada.

blg2656
01.03.2009, 20:20:57
cam ce ti-ai dori?
eu mi-am luat de la microlit din iosia. am atasat o imagine. s-ar putea s anu mai fie in moda ce-am avut eu dar asta am avut si mi s-a parut dragut. sunt 2 miri pe un balcon sub o arcada.

eu mi-as dori un mire si o mireasa facand ceva funny :)) am vazut cateva figurine in care mirele o calaca pe mireasa pe rochie ca sa nu fuga... ceva asemanator mi-ar place si mie..dar nu neaparat..
daca stie cineva ceva... i-as fi recunoscatore

L.

tina19
01.03.2009, 20:35:36
eu mi-as dori un mire si o mireasa facand ceva funny :)) am vazut cateva figurine in care mirele o calaca pe mireasa pe rochie ca sa nu fuga... ceva asemanator mi-ar place si mie..dar nu neaparat..
daca stie cineva ceva... i-as fi recunoscatore

L.
in plimbarile mele daca vad te anunt.

blg2656
02.03.2009, 09:16:29
in plimbarile mele daca vad te anunt.

mersi mult :*

Ionutza21
06.03.2009, 23:20:49
Figurine drăguțe se găsesc la Danesa ori la patiseria franceză, lângă Cireșica.

blg2656
08.03.2009, 23:09:31
Figurine drăguțe se găsesc la Danesa ori la patiseria franceză, lângă Cireșica.

:D mersiiiiii de sfat

:*

miresica11
15.03.2009, 20:49:46
E recalcitranta, foarte zapacita si dezorganizata. Eu am avut nunta anul trecut si a facut-o lata. Nu mi-a adus prajiturile si tortul pana dimineata iar eu stabilisem cu ea cu o zi inainte ca prajiturile sa fie la restaurant la ora 12 sambata. Am sunat-o cred ca de 10 ori sa vina. Parerea mea e ca uitase de prajituri complet pt ca le-a adus in 2 ture si nu erau multe de toate (90 caserole).Am crezut ca o omoara sotul in noaptea nuntii cand am observat ca lumea incepuse sa plece fara prajituri.:-s De calitate nu zic nimic, prajiturile au fost bune iar tortul f frumos. Dar cred ca gaseam in alta parte fara incidente si la fel de bune. asa ca aveti grija. pupici si o nunta de vis va doresc
vai de mine :O bine ca ne-ai zis, sa ocolim aceasta cofetarie! :gen_02: >:P

blg2656
17.03.2009, 19:24:23
vai de mine :O bine ca ne-ai zis, sa ocolim aceasta cofetarie! :gen_02: >:P

despre care cofetarie e vorba? ca nu mai gasesc subiectul..

miresica11
17.03.2009, 19:51:34
... de Moca era vb

andrada84
21.03.2009, 08:58:34
Buna miresicilor, ma alatur si eu voua la mirese de 2009 si as vrea sa va intreb daca stiti careva cine face torturi bune dar de casa?[-o< Nu vreau sa merg la cofetarie pt ca am in familie pe cineva care lucreaza la cofetarie si stiu ca nimik din ingrediente nu e natural, totul e praf (premixuri) si eu as vrea ca tortul meu sa nu fie doar aspectuos ci si bun si cat mai sanatos.
Astept rasunsuri si sugestii si mai caut si eu intre timp.

andrada84
25.03.2009, 14:21:07
haideti fetelor, chiar nici una nu ma poate ajuta???? Va roooog, eu am nunta pe 4 iulie si as vrea sa vorbesc din timp. Multumesc celor ce vor raspunde.

liona
26.03.2009, 09:47:30
haideti fetelor, chiar nici una nu ma poate ajuta???? Va roooog, eu am nunta pe 4 iulie si as vrea sa vorbesc din timp. Multumesc celor ce vor raspunde.
salut uite nasii nostrii si-au facut tortul m la o tipa in particular si sincer nu am mancat in viata mea ceva mai bun, nu stiu sigur exact unde,dar dupa cate mi au explicat tipa statea undeva pe morii,din bumbacului se intra pe morii.Poate treci pe acolo sau este firma sau ceva.Oricum iti spun ca merita sa incerci

Ionutza21
26.03.2009, 19:37:44
Tipa de pe strada morii are laborator acum in Sanmartin, are prajituri si torturi foarte bune. Mi am comandat si eu prajituri si torturi la ea, nu pt nunta, dar au fost gustoase. Cred k Lacrimioara se numeste laboratorul.

rami_cinderella
30.03.2009, 23:16:19
azi ne-am comandat si noi tortul la Danesa. va fi cu martipan, ramane sa mai stabilim crema. eu as vrea ciocolata si vanilie (nu am gustat, dar a fost mult laudata combinatia chiar si aici pe site), el ciocolata si caramel. mai avem timp sa ajungem la un consens.

sa aveti o nunta de vis!!!

taia
31.03.2009, 18:31:48
azi ne-am comandat si noi tortul la Danesa. va fi cu martipan, ramane sa mai stabilim crema. eu as vrea ciocolata si vanilie (nu am gustat, dar a fost mult laudata combinatia chiar si aici pe site), el ciocolata si caramel. mai avem timp sa ajungem la un consens.

de ce nu-l faceti jumi juma?
o parte cioco si caramel, cealalta parte cioco si vanilie!!!

blg2656
02.04.2009, 21:48:23

vei avea nunta in septembrie...deja ti-ai comandat tortul?? :O :O
eu am in 4 iulie si inca nu am tort comandat. E cumva deja prea tarziu??? sper ca NU :((

miresica11
03.04.2009, 10:10:03
eu am in 4 iulie si inca nu am tort comandat. E cumva deja prea tarziu??? sper ca NU :((
dadeunde e tarziu, si eu am in iunie si inca n-am comandat asa ca stai linistita. Eu am vb la expo cu cei de la Danesa si mi-au spus ca e suficient daca inainte cu o luna facem comanda.

luiza33
03.04.2009, 10:14:59
Si eu am nunta tot in 4 iulie si am comandat tortul in martie,deoarece trebuie la anumite cofetarii inchiriat suportul.Dar nu trebuie neaparat acum sa spui din ce sa fie compozitia,numai sa faci programarea(rezervarea).Dar sunt sigura ca nu e tarziu nici de acum inainte.Nu intra in panica :)

blg2656
05.04.2009, 00:45:28
ok ;)) m-am mai linistit!
a-propos de compozitie... care credeti ca e cea mai buna compozitie pt o nunta de vara. eu m-am gandit la ceva usor.. tort de ciocolata cu spuma de lapte si caramel, si visine in cognac sau nuci caramelizate :-??
voi?

taia
05.04.2009, 21:28:34
ok ;)) m-am mai linistit!
a-propos de compozitie... care credeti ca e cea mai buna compozitie pt o nunta de vara. eu m-am gandit la ceva usor.. tort de ciocolata cu spuma de lapte si caramel, si visine in cognac sau nuci caramelizate :-??
voi?
nu-i cam mult totusi? fiind vara?

luiza33
06.04.2009, 10:06:29
Cred ca va fi destul de greu,poate din cauza ca va fi mai acrisor te gandesti ca ar fi usor .Bine, de bun nu se poate pune problema ,cred ca e delicios :)>-

blg2656
06.04.2009, 23:03:55

nu toate!! una din variante...

miresica11
07.04.2009, 20:15:05
2 straturi ajunge, eu m-am gandit la ciocolata si afine :)>- iar pe dinafara martipan

taia
07.04.2009, 22:09:20
2 straturi ajunge, eu m-am gandit la ciocolata si afine :)>- iar pe dinafara martipan
mi se pare o alegere buna...
nu foarte complicat si totusi foarte foarte bun!!!

taia
07.04.2009, 22:09:54
nu toate!! una din variante...
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
din ceea ce ai scris mi s-a parut ca le vrei pe toate la un loc

blg2656
08.04.2009, 19:12:56
intrebarea e - cofetariile fac oare o compozitie cum vrei tu? Sau au ei stas... (sau ciocolata, sau vanilie, sau ce stiu eu ce..)?
Daca de ex. eu vreau blat de ciocolata cu caramel si nuci. Ei o vor face..sau iti zic ciocolata si crema gretoasa - daca vrei bine, daca nu-nu?!

taia
08.04.2009, 20:47:03
intrebarea e - cofetariile fac oare o compozitie cum vrei tu? Sau au ei stas... (sau ciocolata, sau vanilie, sau ce stiu eu ce..)?
Daca de ex. eu vreau blat de ciocolata cu caramel si nuci. Ei o vor face..sau iti zic ciocolata si crema gretoasa - daca vrei bine, daca nu-nu?!
cred ca depinde de fiecare cofetarie in parte

nicky_s
08.04.2009, 22:17:43
cred ca depinde de fiecare cofetarie in parte
da, sunt foarte flexibil#-o atata timp cat alegi din ce au ei, iti fac ce vrei...;)) ;)) ;))

blg2656
08.04.2009, 22:28:43
da, sunt foarte flexibil#-o atata timp cat alegi din ce au ei, iti fac ce vrei...;)) ;)) ;))

:)))))) oooook....

tina19
09.04.2009, 09:07:58
:)):)):)):)):)):)):)):)) din pacate chiar ai dreptate

luiza33
09.04.2009, 10:01:15
Cam asa sta treaba cu torturile si cofetariile.Noi cand am intrebat a spus ca ne poate face orice, nu e indeajuns cate feluri de prajituri au ei?fiecare prajitura se poate face si tort.Apoi partea a 2 :,,numai vreo 2 se pot face cu imbracaminte de martipan ca se lasa,, :-<Asa ca am ales sa fie cu frisca....pt ca ceea ce ne placea nu se putea cu martipan...#:-S

miresica11
09.04.2009, 11:17:58
Cam asa sta treaba cu torturile si cofetariile.Noi cand am intrebat a spus ca ne poate face orice, nu e indeajuns cate feluri de prajituri au ei?fiecare prajitura se poate face si tort.Apoi partea a 2 :,,numai vreo 2 se pot face cu imbracaminte de martipan ca se lasa,, :-<Asa ca am ales sa fie cu frisca....pt ca ceea ce ne placea nu se putea cu martipan...#:-S
despre care cofetarie e vorba? ca sa ma orientez si eu

blg2656
09.04.2009, 23:11:34

vai s-amar! asa ceva! adica pot alege banuiesc intre ciocolata si frisca :(

luiza33
10.04.2009, 09:26:33
vai s-amar! asa ceva! adica pot alege banuiesc intre ciocolata si frisca :(
Da ,cu siguranta poti,numai ca la inceput ei iti lasa impresia ca nu se poate modifica compozitia dupa propriul gust.Dar cred ca din cremele si blaturile ce au ,daca insisti le poti combina si in alt fel.;-)

miresica11
10.04.2009, 11:35:19
Da ,cu siguranta poti,numai ca la inceput ei iti lasa impresia ca nu se poate modifica compozitia dupa propriul gust.Dar cred ca din cremele si blaturile ce au ,daca insisti le poti combina si in alt fel.;-)
luiza, nu-mi spui te rog despre care cofetarie e vorba pe pm daca nu poti aici, mercic:*

taia
10.04.2009, 22:04:02
orice se poate in lumea asta
conteaza sa vrei si sa ai argumentul potrivit!!!:*

jennyB
19.04.2009, 23:34:49
eu mi-am comandat tortul de la bunexim au prajituri si torturi excelente.fiind vara am ales un jogo fresh.am gustat rece ...asa racoritor,placut a fost.....si e mai ieftin ca ceilalti cofetarii

luiza33
20.04.2009, 08:58:23
eu mi-am comandat tortul de la bunexim au prajituri si torturi excelente.fiind vara am ales un jogo fresh.am gustat rece ...asa racoritor,placut a fost.....si e mai ieftin ca ceilalti cofetarii
Buna ,
ai putea sa-mi spui si mie te rog cat e o caserola cu prajituri la ce la care ti-ai comandat tu si cam ce fel de prajituri sunt.Eu sunt o viitoare miresica tot la coloseum si inca nu am gasit pe cineva pt prajituri.Iti multumesc anticipat si spor la pregatiri :)>-.

blg2656
20.04.2009, 23:39:16
orice se poate in lumea asta
conteaza sa vrei si sa ai argumentul potrivit!!!:*

din pacate nu e chiar asa. Am fost la scala si doamna cea grabita mi-a zis clar "poti alege intre forret noire sau tiramisu" :O:O:O:O M-a socat! Am zis Multumesc, exista si alte cofetarii in oras..si am ales danesa unde poti alege din tot sortimentul lor.

taia
21.04.2009, 13:00:54
din pacate nu e chiar asa. Am fost la scala si doamna cea grabita mi-a zis clar "poti alege intre forret noire sau tiramisu" :O:O:O:O M-a socat! Am zis Multumesc, exista si alte cofetarii in oras..si am ales danesa unde poti alege din tot sortimentul lor.
ma mira reactia doamnei de la Scala! cu noi a fost super ok, e adevarat anul recut:>

miresica11
21.04.2009, 23:24:45
Ma mir si eu....Noi am fost saptamana trecuta pe-acolo si am vb cu sefa dar era foarte amabila, si mi-a dat toate amanuntele pe care le-am cerut. Poate n-ai vb cu cine trebuia? nu stiu ce sa zic :-\

luiza33
22.04.2009, 09:29:07
Si cu noi au fost foarte amabile,cu toate ca aveau multi clienti :)>-.O fii fost stresata cu sarbatorile....#-o

blg2656
22.04.2009, 20:16:50
Si cu noi au fost foarte amabile,cu toate ca aveau multi clienti :)>-.O fii fost stresata cu sarbatorile....#-o

se poate... oricum asta a costat-o un client in minus si 1000 ron.

taia
22.04.2009, 21:14:00
asta e pretul torturilor acum?
de fapt anul trecut am platit vreo 650 deci da, ar putea fi!

miresica11
22.04.2009, 22:36:20
De Moca nu stii nimic?

luiza33
23.04.2009, 10:01:54
Nu cred ca-i problema,ca nu duc lipsa de clienti sau comenzi :).

coritz
28.04.2009, 23:44:44
va arat si eu niste torturi facute de o prietena, care va face si tortul meu.

dmdanila
28.04.2009, 23:46:39
Sunt f frumoase!!!

taia
29.04.2009, 09:31:46
sincer?
mi se par destul de "brut" lucrate!

luiza33
29.04.2009, 10:04:48
Fara suparere dar nu arata a fi facute de profesionisti.Cele de martipan sunt ca niste oale .Si numai nu ma prind care-i treaba cu spray-ul acela colorat cu care da pe treandafiri?n-ar fi mai usor sa fie trandafirii dinainte colorati apoi aplicati?Sa nu te superi,bine?:)>-

tina19
29.04.2009, 10:34:39
ce ochi bun aveti :))

of topic: cine mai vine la intalnirea din 8 Mai? noi va asteptam >:D<

coritz
29.04.2009, 14:08:59
:D nu ma supar,fiecare cu parerea lui.cred ca te referi la tortul ala cu portocaliu, care e dat cu spray comestibil :-" .

jennyB
08.05.2009, 01:25:09
Buna ,
ai putea sa-mi spui si mie te rog cat e o caserola cu prajituri la ce la care ti-ai comandat tu si cam ce fel de prajituri sunt.Eu sunt o viitoare miresica tot la coloseum si inca nu am gasit pe cineva pt prajituri.Iti multumesc anticipat si spor la pregatiri :)>-.
Prajiturile maica-mea mi le-a comandat din Biharia.O familie se ocupa de ani de zile cu prajituri de casa ptr nunti.sunt foarte gustoase si o caserola iese la 5ron.Stiu ca sta undeva langa peco Usa pe strada principala.

luiza33
08.05.2009, 09:02:32
Prajiturile maica-mea mi le-a comandat din Biharia.O familie se ocupa de ani de zile cu prajituri de casa ptr nunti.sunt foarte gustoase si o caserola iese la 5ron.Stiu ca sta undeva langa peco Usa pe strada principala.
Ok ,merci , ma voi interesa si acolo.Spor la ultimele pregatiri!#:-S:)>-

ancamiresica
08.05.2009, 19:12:47
De Moca nu stii nimic?
Eu una stiu ca torturile de la Moca ... sunt exceptionale. Poate nu arata estetic cel mai bine, insa gustul nu il intrece niciun alt tort. Apropo, unde ii gasim?

CRYSS_YNNA
08.05.2009, 19:26:36
Eu una stiu ca torturile de la Moca ... sunt exceptionale. Poate nu arata estetic cel mai bine, insa gustul nu il intrece niciun alt tort. Apropo, unde ii gasim?

Am cautat la disperare pliantul primit la expomariage, in sfarsit l-am gasit- str.Anatole France nr,68; []#-o

ancamiresica
08.05.2009, 19:46:00
Am cautat la disperare pliantul primit la expomariage, in sfarsit l-am gasit- str.Anatole France nr,68; []#-o

Ms mult :*

ioanaolteanu
11.05.2009, 19:56:14
eu mi-am comandat tortul la danessa si tipa de acolo mi-a spus ca orice tip de prajitura poate fi imbracata in martipan. ideea e ca eu mi-am ales momentan doar forma tortului nu culoare compozitie sau altceva si urmeaza sa decid asta cu o saptamana inainte de nunta. dar stiam ca doar doua tipuri de compozitie pot fi imbracate in martipan deoarece acesta e greu. cine a trecut prin asa ceva sa ma indrume si pe mine va rog frumos. si inca ceva nu stiu ce sa fac, intre ce sa aleg mini tortulete sau caserole de prajituri si pe acestea de unde sa le cumpar.unde sunt cele mai bune?

tina19
11.05.2009, 21:19:53
eu mi-am comandat tortul la danessa si tipa de acolo mi-a spus ca orice tip de prajitura poate fi imbracata in martipan. ideea e ca eu mi-am ales momentan doar forma tortului nu culoare compozitie sau altceva si urmeaza sa decid asta cu o saptamana inainte de nunta. dar stiam ca doar doua tipuri de compozitie pot fi imbracate in martipan deoarece acesta e greu. cine a trecut prin asa ceva sa ma indrume si pe mine va rog frumos. si inca ceva nu stiu ce sa fac, intre ce sa aleg mini tortulete sau caserole de prajituri si pe acestea de unde sa le cumpar.unde sunt cele mai bune?
am vazut ca se poarta minitortuletele. am primit la o nunta si am fost pe spate :madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh::madlaugh: atat de bun a fost. din pacate nu stiu de unde l-au comandat. daca te orientezi spre tortulete ar fi bine sa iei sa-l incerci. de obicei torturile casei sunt cele mai bune (adica cele care poarta numele cofetariei).
cu prajiturile important e sa fie bune, proaspete si fara crema multa daca e vara si cald tare.:*

Dana_f
11.05.2009, 23:48:45
Stie cineva ceva despe Perla?

tina19
12.05.2009, 07:52:02
stiu ca acum cativa ani erau buni dar in ultima vreme n-am auzit nimic de bine de ei. cel mai bine ar fi s amergi sa vezi ce si cum.

taia
12.05.2009, 09:58:52
o cunostinta de-a mea a fost acolo sa vada de tort, au gustat si au plecat
nu de acolo au comandat insa amanunte nu stiu

Dana_f
12.05.2009, 12:54:13
ms de informatii....
o sa merg a gust, nici preturile nu sunt cele mai bune:d
O zi frumoasa va doresc

luiza33
12.05.2009, 13:29:13
ms de informatii....
o sa merg a gust, nici preturile nu sunt cele mai bune:d
O zi frumoasa va doresc
Dar ai vazut undeva mai bune?ca eu mai am putin si nu m-am hotarat de unde sa iau prajiturile.La perla am vazut ca sunt cele mai ieftine.Acum nu stiu de calitate si gust ce sa zic , nu am probat.

Dana_f
12.05.2009, 23:05:32
[quote=luiza33;1886857]Dar ai vazut undeva mai bune?ca eu mai am putin si nu m-am hotarat de unde sa iau prajiturile.La perla am vazut ca sunt cele mai ieftine.Acum nu stiu de calitate si gust ce sa zic , nu am prob

mie nu mi s-au parut cele mai ieftine la perla, una de 12 bucati e 10 ron, iar de exemplu la moca e 8.4 deci e mai ieftin dincolo. De gustat am gustat anul trecut la o nunta si a fost bune. Sinceeer mie mi se pare k la toate au acelasi gust....
Daca vrei mai multe informatii despre preturi trimite-mi un pm, k am cam fost la majoritatea..
Spor la pregatiri:D

miresica11
17.05.2009, 13:27:40
eu am semnat contractul cu Cofetaria Mocca, si am fost si la o degustare si sunt foarte bune, puteti sa mergeti linistite sa vedeti si voi. Eu am ales un suport grecesc (atasez poza cu suportul) cu tort din martipan inca nu stiu daca alb sau mov, asta o sa vad inainte cu o saptamana. Martipanul e 39 ron/kg iar caerolele mari (cu 14 buc de praji) sunt 8,4 ron/caserola.

tina19
17.05.2009, 14:00:09
eu am semnat contractul cu Cofetaria Mocca, si am fost si la o degustare si sunt foarte bune, puteti sa mergeti linistite sa vedeti si voi. Eu am ales un suport grecesc (atasez poza cu suportul) cu tort din martipan inca nu stiu daca alb sau mov, asta o sa vad inainte cu o saptamana. Martipanul e 39 ron/kg iar caerolele mari (cu 14 buc de praji) sunt 8,4 ron/caserola.
e frumos tortul. sper sa fie si bun.

miresica11
17.05.2009, 20:57:17
e frumos tortul. sper sa fie si bun.
nu asa o sa arate, dar oricum o sa pun poza cu torta mea dupa eveniment

adriana2
26.05.2009, 23:51:50
Buna miresicilor, ma alatur si eu voua la mirese de 2009 si as vrea sa va intreb daca stiti careva cine face torturi bune dar de casa?[-o< Nu vreau sa merg la cofetarie pt ca am in familie pe cineva care lucreaza la cofetarie si stiu ca nimik din ingrediente nu e natural, totul e praf (premixuri) si eu as vrea ca tortul meu sa nu fie doar aspectuos ci si bun si cat mai sanatos.
Astept rasunsuri si sugestii si mai caut si eu intre timp.

Buna. Tocmai m-am inscris si eu si citesc ce probleme au celelalte fete. Apropo de problema ta (sper ca nu scriu prea tarziu) referitoare la prajituri din ingrediente naturale, eu am cumparat din Real inainte de Craciun si de Pasti de la o firma American Deserts iispune prajiturele si cookies fara conservanti ziceau, oricum foarte bune.Aveau si prajitura Cheesecake dar numai la comanda, este super buna si usoara. Inca nu am apucat sa-i sun sa vad daca fac si pentru nunti, dar daca te intereseaza iti dau si tie nr. de tel.

l_nicoleta
27.05.2009, 00:26:33
Incercati prajiturile de la cofetaria din Sanmartin...sunt exceptionale . La nunta noastra nu stiam de existenta ei.

pirtea
03.06.2009, 22:08:35
buna,
eu am nunta in Oradea,la ARDEALU,in15 august.....<:-P ma intereseaza unde as putea comanda tortul si restul prajiturilor....ma poate ajuta cineva^:)^ va rrrrrooooogggg!

taia
03.06.2009, 22:19:03
buna,
eu am nunta in Oradea,la ARDEALU,in15 august.....<:-P ma intereseaza unde as putea comanda tortul si restul prajiturilor....ma poate ajuta cineva^:)^ va rrrrrooooogggg!
exista un topic cu torturi, prajituri, tortulete
eu zic ca acolo ai sanse sa gasesti informatii

Anne13
03.06.2009, 22:35:54
buna,
stiu pe cineva in sanmartin care face cu 8 lei caserola si au si torturi faine si iti da si sa gusti

lav1
11.07.2009, 14:32:45
eu inca nu am planificat in detaliu prajiturile,dar am o idee-- am fost in vara la o nunta unde am mancat cele mai bune prajituri ever!! de obicei,toate au acelasi gust,aceeasi crema si sunt seci,dar astea erau pline de fructe,n-am gasit nici macar una care sa semene cu cealalta,fiecare alt gust,alta aroma,alt aspect.au fost grozave,fresh,fara creme din acelea scarboase.Iar tortul a fost divin---blat din ciocolata cu crema de capsuni si banane,cu bucati de fructe.mi s-a parut chiar super,mi-a placut.Am aflat de la mama miresei ca erau aduse din arad,de la ineu de catre o firma si aveau transportul gratuit.mi s-a parut de basm faza,dar oricum ar fi,eu prajituri din alea vreau la nunta mea!! :)
Poti sa-mi dai te rog mai multe date despre ei?

Anne13
12.07.2009, 23:05:16
Poti sa-mi dai te rog mai multe date despre ei?
da sigur ca da iti trimit un msg sau iti dau un nr de tel si vb si va intalniti si vedetiii...iti dau nr?

Dana_f
26.07.2009, 20:26:04
imi poti da si mie pls? ms

ancamiresica
27.07.2009, 20:27:59
Si mie te rog!

ByaDolo
30.07.2009, 21:38:43
da sigur ca da iti trimit un msg sau iti dau un nr de tel si vb si va intalniti si vedetiii...iti dau nr?

Buna nu poti sa imi trimiti si mie nr de tel si alte informatii despre cofetaria din sanmartin? Te rog mult de tot..m-am am o saptamana pana la nunta si inca nu am gasit de unde sa imi iau prajiturile. Multumesc!

Eu nu pot sa iti tr mesaj privat, astept urgent informatiile.

j_oana86
04.08.2009, 20:06:46
fetelor, zilele trecute am avut drum prin beius si am gasit o cofetarie super tare, Daliana se numeste, undeva langa spitalul vechi, pentru cine e interesat....
de curiozitate am intrebat ce preturi practica la prajiturile de nunti si am descoperit ca au tarife destul de ieftine in comparatie cu ce se practica pe la noi...minitortuletul e la 5,5, insa daca aduci tu caserola e 4,5 buc caserola cu 5 feluri de praji si 10 buc e la 7,5 iar daca vii tu cu caserola e 6,5 iar torurile au urmatoarele preturi: 200 kg frisca, 190 kg cioco tort dar banuiesc ca puteti face si alte combinatii... si un plus ar fi ca asigura si transportul oriunde.
sper sa nu se considere ca fac reclama, mie chiar mi-au placut prajiturile lor si poate ca avem si miresici din zona beiusului carora le-ar prinde bine informatia.
Va pupic, sa aveti spor la pregatiri.

catavencu2009
05.08.2009, 00:27:16
la capitolul torturi si prajituri : DANESA.langa piata din rogerius.

stiu de ei de la cineva care ia recomandat si pot sa zic doar ca nota este 12 nu 10.au fost super si impecabili.adica ce au zis au si facut.au lucrat profesionist si nu am avut nici un stress cu ei.atenti la detalii ,preturi zic eu super ok raportate la calitate.

din toate serviciile ce le-am avut la nunta pe primul loc ca si profesionalism si tot au fost cei de la danesa.
si am mai fost la nunti si am mai mancat tort de la danesa si mereu de nota 10.

catavencu2009
05.08.2009, 00:37:04
sincer? de frumoase le-am vazut de multa vreme ca-s frumoase...eu ce am mancat nu tare mi-a placut! mi se pareau de plastic...amu poate ca am eu nazuri si poate s-a schimbat ceva...

""plastic"" ul ala o fi fost martipan.
scuze dar nu m-am putut abtine.sa nu te superi.

taia
05.08.2009, 12:14:09
""plastic"" ul ala o fi fost martipan.
scuze dar nu m-am putut abtine.sa nu te superi.
iubita si eu am avut tort cu martipan la nunta!
si n-a avut gust de plastic!
sa nu te superi!

nicky_s
05.08.2009, 14:19:54

stiu de ei de la cineva care ia recomandat si pot sa zic doar ca nota este 12 nu 10.au fost super si impecabili.adica ce au zis au si facut.au lucrat profesionist si nu am avut nici un stress cu ei.atenti la detalii ,preturi zic eu super ok raportate la calitate.

din toate serviciile ce le-am avut la nunta pe primul loc ca si profesionalism si tot au fost cei de la danesa.
acolo mi-am comandat si eu prajiturile si tortul, intr-adevar au fost excelente. si de fiecare data cand luam prajituri sau comandan un tort pt vreun eveniment la ei mergem. dar tare as fi vrut sa nu trebuiasca sa dau 5 telefoane in seara nuntii sa imi aduca tortul si praji:( (prajiturile mi le-au adus tarziu si in mai multe transe si tortul mult mai tarziu de ora stabilita). sa zicem ca a fost o scapare si ca de obicei nu fac figuri de genul asta.:)>-

ioanaolteanu
06.08.2009, 16:53:05
buna!cine are date de contact de la cofetaria din beius ar putea sa mi le dea si mie! multumesc frumos

j_oana86
07.08.2009, 00:00:26
buna!cine are date de contact de la cofetaria din beius ar putea sa mi le dea si mie! multumesc frumos

Ti-am trimis PM, daca nu l-ai primit scrie-mi pe mailul meu care contine id de mai sus a rondul si yahoo.com

l_nicoleta
20.08.2009, 17:38:25

eu am fost la un botez unde tortul a fost de la danessa. ceea ce a fost de apreciat a fost design-ul exterior si atat. la capitolul comunicare - nota 1. nu au spus inainte nici macar un pret aproximativ si au dus direct tortul la locatia botezului, au cerut 500 ron !!!!!!! pt. un tort de 15 per4soane

ancamiresica
21.08.2009, 10:08:21
eu am fost la un botez unde tortul a fost de la danessa. ceea ce a fost de apreciat a fost design-ul exterior si atat. la capitolul comunicare - nota 1. nu au spus inainte nici macar un pret aproximativ si au dus direct tortul la locatia botezului, au cerut 500 ron !!!!!!! pt. un tort de 15 per4soane

Dar parca au expuse preturile per kilogram. Trebuia ca familia sa intrebe cam cate kg sunt necesare pentru 15 persoane. Probabil o fi fost foarte bun daca a fost atat de scump!:D

tina19
21.08.2009, 16:08:30
enorm pretul :O

j_oana86
24.08.2009, 23:28:24
Buna fetelor! Va rog tare mult sa imi dati detalii referitoare la cofetaria din sanmartin- adresa, telefon, mail, orice.
mersi mult , va pup.

Anne13
25.08.2009, 09:48:30
Buna fetelor! Va rog tare mult sa imi dati detalii referitoare la cofetaria din sanmartin- adresa, telefon, mail, orice.
mersi mult , va pup.
In sanmartin daca mergi treci pe langa brutarie si ceva farmacie si mai mergi 50 m tot in fata este o cofetarie-laborator dar daca intrebi totala lumea iti zice iti trimit si un nr daca doresti.....s cam scumpit in ultima vreme sa fi atenta...:D

blg2656
25.08.2009, 16:03:57

tortul nostru a fost de la Danessa, exceptional si exterior si interior, asta pt ca NOI AM ALES CONTINUTUL. NOI le-am spus sa ne faca blat de ciocolata si crema din mousse de caramel, si NOI le-am spus exact cum il dorim.
Pt 200 pers a costat 1000 lei.

L.

j_oana86
28.08.2009, 13:04:09
In sanmartin daca mergi treci pe langa brutarie si ceva farmacie si mai mergi 50 m tot in fata este o cofetarie-laborator dar daca intrebi totala lumea iti zice iti trimit si un nr daca doresti.....s cam scumpit in ultima vreme sa fi atenta...:D
Mersi de informatii, nu stiu cand reusesc sa ajung pe acolo dar tare te-as ruga sa imi trimiti pe PM un nr de tel daca poti

v3ronicas
06.09.2009, 00:24:16
si in santandrei e o doamna care are laborator acasa si face niste praji ffff buuune! ultima casa cu etaj p colt inainte de terenul de fotbal!

dramatzica
06.09.2009, 23:29:02
Fetelor stiti ceva de torturile de la Marco Polo?
Ati fost la vre-o nunta care au facut tortul cu ei?
Am auzit de la cineva care a fost la expo ca cica fac torturi f bune si nu se compara cu torturile pe care le au ei la cofetarie, care pe mine sincer nu prea ma dau pe spate...

caramelushca
12.09.2009, 10:20:52
Am luat si eu un tortulet de la Danessa sa-l incerc, din acela cu crema de vanilie si ciocolata. Mie sincer nu mi-a placut, cremele erau cam gretoase . La inceput mi s-a parut ca e bun, dar dupa ce-am mancat jumatate de felie n-am mai putut (si asta nu de plina ce eram, pentru ca daca dau de ceva dulce si bun nu ma mai opresc :))). Intrebarea mea e daca torturile pe care le fac la nunti sunt diferite fata de cele expuse de obicei la ei in vitrina. Daca le ceri sa-ti faca din crema fiarta sau din orice altceva vrei tu iti fac? Merci si spor la treaba fetelor!

tortul nostru a fost de la Danessa, exceptional si exterior si interior, asta pt ca NOI AM ALES CONTINUTUL. NOI le-am spus sa ne faca blat de ciocolata si crema din mousse de caramel, si NOI le-am spus exact cum il dorim.
Pt 200 pers a costat 1000 lei.

L.