PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

otilik
29.01.2009, 17:34:26
Ti-ai ales vreo tema a nuntii? E fain de tine..Ai toate florile la dispozitie.
cu toate ca pare simplu,eu tot nu sunt decisa cum as vrea sa arate buchetul si lumanarile...hai ca la buchet mai am vre-o 2 idei,dar la lumanari sunt in plop.am zis ca ma mai uit pe net si apoi o sa discut cu tipa care mi le face sa vad si ea ce parere are...si poate are si niste poze cu ce a mai facut pana acum:-\

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:35:44
pai culorile vor fi maro inchis si auriu......iar unele funde vor fi somon pentru ca asa sunt peretii restaurantului si m-am gandit sa le combin.
tu te-ai gandit ce culori ai vrea sa ai?

As prefera sa fie chiar asa...Verde..si sa nu fie flori..ci ferigi sau cum s-or numi...

otilik
29.01.2009, 17:39:55
e interesant...penele nu-ti plac?am vazut ca se poarta anul acesta

otilik
29.01.2009, 17:42:03
am uitat sa te intreb...merge culoarea verde cu restaurantul??de exemplu eu as fi vrut sa ornez cu mov si galben...dar nu merge combinatia asta cu peretii restaurantului

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:42:49
cu toate ca pare simplu,eu tot nu sunt decisa cum as vrea sa arate buchetul si lumanarile...hai ca la buchet mai am vre-o 2 idei,dar la lumanari sunt in plop.am zis ca ma mai uit pe net si apoi o sa discut cu tipa care mi le face sa vad si ea ce parere are...si poate are si niste poze cu ce a mai facut pana acum:-\

in piata centrala, dedesubt, era o florarie care ne-a facut anul trecut de 8 martie niste aranjamente florale deosebite. Nu stiu cum ii spune insa am impresia ca e unica florarie. Si au preturi acceptabile. La botezul finutei mele, din bacau am carat lumanarile aranjate desi botezul era in botosani. Mi-au aratat si poze..

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:44:36
e interesant...penele nu-ti plac?am vazut ca se poarta anul acesta

Ba imi plac la nebunie!!! Dar ..mi-aud vorbe la proces:))

Uite ce zici, nu ma apropii?:))

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:47:52
am uitat sa te intreb...merge culoarea verde cu restaurantul??de exemplu eu as fi vrut sa ornez cu mov si galben...dar nu merge combinatia asta cu peretii restaurantului

Cred ca merge. Am un galben parca pe acolo...Voi vedea cand ma apropii de eveniment. Vom face o proba la o masa..

otilik
29.01.2009, 17:48:09
mie sincer imi plac mai mult ferigile pentru ca sunt naturale...acum depinde si ce ferigi iti aduc cei care orneaza si cum ti le aseaza;;)

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:50:55
Initial mi-as fi dorit tema nuntii florea soarelui (merge fain pe alb)....Dar nu-mi permite perioada anului:(

otilik
29.01.2009, 17:52:18
vorbeste cu cei de la florarie poate iti pot face ei rost...;-)

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 17:58:03
mie sincer imi plac mai mult ferigile pentru ca sunt naturale...acum depinde si ce ferigi iti aduc cei care orneaza si cum ti le aseaza;;)

ei aduc ferigi care se comercializeaza in comert. Is prietenii nostri, de curand am aflat ca sunt si ruda cu unul din asociati, asa ca suntem si mai apropiati. Ne vom pune la masa rotunda si vom vedea cum putem face cat mai frumos.
Nu e batut in cuie nimik.
Plus ca voi participa si eu la decorarea salii cu sfaturi asa ca va trebui sa arate impecabil.

otilik
29.01.2009, 18:00:31
apropo...faceti prezidiu?eu personal nu vreau o masa intinsa la care sa-i asez pe toti ca la muzeu:-"

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 18:01:51
vorbeste cu cei de la florarie poate iti pot face ei rost...;-)

Da facut rost cred ca vor putea..Insa sigur vor fi scumpe. Si daca n-ar fi vorba doar de 2-3fire sau de un buchet ar fi simplu:)

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 18:05:35
apropo...faceti prezidiu?eu personal nu vreau o masa intinsa la care sa-i asez pe toti ca la muzeu:-"

Daca masa la care vor sta doar mirii si nasii inseamna prezidiu..atunci prezidiu e...Nu-s familiarizata cu termenii astia:D

otilik
29.01.2009, 18:07:14
Daca masa la care vor sta doar mirii si nasii inseamna prezidiu..atunci prezidiu e...Nu-s familiarizata cu termenii astia:D
eu asa stiu.....numai ca de multe ori mai stau si parintii.

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 18:08:54
eu asa stiu.....numai ca de multe ori mai stau si parintii.

parintii...la fel ca ceilalti invitati..;;)

otilik
29.01.2009, 18:10:28
asa voi face si eu...o masa mai deosebita la care vom sta noi cu nasii si atat...

CONT-INCHIS-23057
29.01.2009, 18:13:38
asa voi face si eu...o masa mai deosebita la care vom sta noi cu nasii si atat...

Eu zic ca asa mi-as dori..Dar cine stie, poate mi se supara socrii:)) no..vad eu:)

otilik
29.01.2009, 18:22:54
si asta e o problema;;) la mine nu au nimic impotriva...vor sta cu prietenii lor...si asa masa mirilor e mai mult goala,nu cred ca o sa avem timp sa stam prea mult pe scaun:>

Yonika
29.01.2009, 20:48:14
a-ti incercat ,,la ravoire"???e de 50-80 pers si accepta petreceri mici.
noi am facut cununia civila acolo si am avut 28 pers cu tot cu noi ;))
da, mi-a mai recomandat cineva acest restaurant. <Vom merge si acolo sa vedem ce si cum. Merci oricum!>:D<

ionela807
30.01.2009, 09:41:43
ai cautat pe internet?eu as vrea un buchet de cale....atasez cateva poze cu buchetele pe care le-am gasit pe net si care mi-au placut...din pacate nu prea am cu crini

da,am cautat! gasesc tot felul de buchete,dar nu cu crini cum vreau eu!:(

ionela807
30.01.2009, 09:44:03
Ba imi plac la nebunie!!! Dar ..mi-aud vorbe la proces:))

Uite ce zici, nu ma apropii?:))
nu stiu voua,dar mie chiar imi place aranjamentul asta!e super interesant!:)

ionela807
30.01.2009, 09:46:21
da,eu fac prezidiu! si chiar daca as face o masa normala,tot ca un prezidiu ar arata pt ca am 2 perechi de nasi:))

otilik
30.01.2009, 11:18:02
aici ai dreptate...:-p

Crescent
30.01.2009, 17:31:12
Dragelor, cele care mai sunteti in cautare de formatii, daca va ajuta, eu am unii din Tg Ocna, sincer nu stiu cum le zice, canta la cazino si sunt 5. I-am vazut pe dvd-ul unei nunti si au fost ok. Nici ca pret nu sunt foarte piperati. Pe langa mai am si o solista de muzica populara.
Cat despre aranjamente si eu foarte probabil o sa colaborez cu Geta.

sim77
03.02.2009, 11:51:05
eu pe 1 august o sa am si eu nunta.. promit ca o sa pun si eu de la nunta mea poze.. tot la hotel o s-o fac.. e singurul loc acolo unde poti face nunta mare.. am auzit ca mai maresc salonul.. e adevarat?

Tocmai am aflat ca intr-adevar se zvonea ca se mareste salonul alb de la hotel...insa, din cate am inteles s-a renuntat la idee...In schimb se va mai face unul...alaturi de cele doua existente...

merlynn
03.02.2009, 14:08:39
Merlynn,
de formatia lui George Stirbat eu am fost foarte multumita la nunta mea, si-au facut treaba foarte bine. Pretul nu e mic, dar am considerat ca muzica si vinul vor face invitatii sa se simta bine.
Noi am luat la rand formatiile din zona, am intrebat preturi si s-au dus ai mei sau cunoscuti sa-i asculte la petreceri sau restaurant. In final l-am ales pe george pentru ca avea repertoriu cel mai variat (canta de la populara la salsa si rock), i-am ascultat inregistrarile si mi-au confirmat mai multi ca face treaba buna.
Noi am urmarit sa iasa o nunta frumoasa, cu bun simt, sa treaca prin toate stilurile intr-o repriza de cantat a.i. fiecare invitat sa poata dansa pe ce-i place sau chiar si cei care au stat la mese, sa asculte o muzica buna. Fara dans pe mese, chiuituri, gaini jucate, marsuri nuptiale si altele; asta i-am cerut si exact asta am primit de la formatia lui.
O faza funny a fost cu valsul...noi repetasem pe o melodie si voiam sa venim cu cd-ul, insa cand a auzit asa grozavie a spus ca nu concepe sa inceapa nunta c-un cd. Si ne-a cantat un vals foarte frumos...Dean Martin, That's amore. L-a cantat chiar mai lent, ca sa ne iasa noua pasii;))

Asta a fost feelingul cu care am ramas dupa nunta, vizavi de formatie, dar te poti uita pe net dupa inregistrarile lui, are un site cu toate informatiile, ti-l dau pe pm daca nu-l gasesti. Formatia lui se cheama Old time boys.
Sper ca iti sunt de folos informatiile mele in alegerea formatiei care sa-ti faca nunta frumoasa!

Spor la pregatiri!
ms mult! am intrat pe site-ul lor si imi place, i-am sunat si mergem la restaurant sa-i auzim cum canta si sa vedem cat cer:-SS

ionela807
03.02.2009, 15:00:00
fetelor!!!! mai sunteti pe aici??:-" :-?

otilik
03.02.2009, 15:28:42
fetelor!!!! mai sunteti pe aici??:-" :-?
:-" eu sunt

otilik
03.02.2009, 15:30:24
weekend-ul asta este targ de nunti la iasi(pentru fetele care au chef de plimbare);))

ionela807
03.02.2009, 17:15:15
weekend-ul asta este targ de nunti la iasi(pentru fetele care au chef de plimbare);))
dar in bacau cand e? prin martie ,nu?

ionela807
03.02.2009, 17:16:47
daca mergi la targ,sa ne spui si noua cum a fost.poate chiar ne arati si niste poze daca ai.:)

otilik
03.02.2009, 17:31:57
ma voi duce cu siguranta..daca voi face poze o sa vi le arat.sincer eu nu ma astept la prea multe pentru ca am fost si anul trecut si a cam lasat de dorit

Corina83
03.02.2009, 17:45:50

Stii cumva si unde se va face?

otilik
03.02.2009, 17:48:20
Stii cumva si unde se va face?
sincer nu stiu...dar ne putem uita pe net.anul trecut s-a facut la palatul culturii

otilik
03.02.2009, 17:50:56
am gasit pe net;)) ...6,7,8 la sala polivalenta

Corina83
03.02.2009, 17:54:55
am gasit pe net;)) ...6,7,8 la sala polivalenta

Super! Multumesc mult! Poate chiar am sa ma duc daca reusesc sa-mi conving iubitul sa mearga!

otilik
03.02.2009, 17:56:40
acum sa speram ca avem ce vedea;;)

Corina83
03.02.2009, 17:59:21
si eu sper asta!

ramona_iuliana
04.02.2009, 10:46:27
multumesc tuturor pt ajutor!
in ceea ce priveste partea de foto-video l-am luat pe Claudiu Stefanescu!
il cunoasteti? Ce parere aveti de serviciile lui? Sunt inca in cautare pt aranjamentul salii si al meselor! Spuneti-mi ,tortul unde vi-l faceti? eu as vrea din martipan! oare se face undeva in onesti sau tre sa ajunga la bacau?
Va pup pe toate!

ionela807
04.02.2009, 11:07:50
sa aduceti poze frumoase ,fetele!:);;)

sim77
04.02.2009, 13:54:17
multumesc tuturor pt ajutor!
in ceea ce priveste partea de foto-video l-am luat pe Claudiu Stefanescu!
il cunoasteti? Ce parere aveti de serviciile lui? Sunt inca in cautare pt aranjamentul salii si al meselor! Spuneti-mi ,tortul unde vi-l faceti? eu as vrea din martipan! oare se face undeva in onesti sau tre sa ajunga la bacau?
Va pup pe toate!

Din cate stiu eu...Claudiu Stefanescu este profesionist...a lucrat(sau lucreaza) si la televiziunea locala...Cred ca e o alegere buna!Si eu m-am gandit initial la el...insa credeam ca face doar poze...nu si video...In legatura cu tortul...inca nu sunt sigura dar...s-ar putea sa-l comandam la Scala..Mai am timp sa ma mai gandesc...>:D<

ramona_iuliana
05.02.2009, 14:28:55
Din cate stiu eu...Claudiu Stefanescu este profesionist...a lucrat(sau lucreaza) si la televiziunea locala...Cred ca e o alegere buna!Si eu m-am gandit initial la el...insa credeam ca face doar poze...nu si video...In legatura cu tortul...inca nu sunt sigura dar...s-ar putea sa-l comandam la Scala..Mai am timp sa ma mai gandesc...>:D<

Claudiu Stefanescu e specializat pe video,pt foto lucreaza in colaborare cu un alt domn Gavrila Mihai parca! Scala fiind cea mai buna cofetarie din Onesti? Mai ajutati-ma cu decoratiunile,inca nu am gasit pe nimeni!!:( Cei de la gardenia oare au absolut tot ce inseamna decoratiuni sau fac numai aranjamentele florale?

ramona_iuliana
05.02.2009, 14:32:45
Din cate am mai citi pe site poti apela cu incredere la ei. Mai e din Tg-Ocna dna Geta care se ocupa atat de aranjamente cat si de decorarea salii.
Spor la pregatiri!
PS: Am vazut ca faci cununia la Borzesti......ai vorbit deja? Cum se rezerva biserica? Si pe mine ma tenteaza sa fac acolo desi voi avea nunta in Tg-Ocna.

Buna! Nu stiu sa-ti dau mai multe amanunte despre biserica! Soacra mea s-a ocupat de partea asta cu biserica! Cunoaste un preot de acolo atata stiu....;-) Cu Dna Geta cum se poate lua legatura?

sim77
05.02.2009, 15:03:14
Claudiu Stefanescu e specializat pe video,pt foto lucreaza in colaborare cu un alt domn Gavrila Mihai parca! Scala fiind cea mai buna cofetarie din Onesti? Mai ajutati-ma cu decoratiunile,inca nu am gasit pe nimeni!!:( Cei de la gardenia oare au absolut tot ce inseamna decoratiuni sau fac numai aranjamentele florale?

Nu stiu daca Scala e cea mai buna cofetarie din oras...dar mie imi plac cel mai mult prajiturile de la ei...Folosesc si frisca naturala...spre deosebire de altii...Iti dau PM cu nr d-nei Geta...l-am luat si eu de la alta miresica...;))

ramona_iuliana
05.02.2009, 18:19:45
Nu stiu daca Scala e cea mai buna cofetarie din oras...dar mie imi plac cel mai mult prajiturile de la ei...Folosesc si frisca naturala...spre deosebire de altii...Iti dau PM cu nr d-nei Geta...l-am luat si eu de la alta miresica...;))
multumesc pt nr de tel! o sa iau legatura cu dna sa vad cu ce ne poate ajuta! cat despre biserica noi am rezervat deja pt data de 30.05. pana in luna a 9 a ai timp suficient,nu tre sa-ti faci griji,insa daca tot ajungi in onesti treci si pe la biserica sa te mai scapi de o grija!:)
mai vb! numai bine!:) >:D<

merlynn
06.02.2009, 11:44:03
multumesc pt nr de tel! o sa iau legatura cu dna sa vad cu ce ne poate ajuta! cat despre biserica noi am rezervat deja pt data de 30.05. pana in luna a 9 a ai timp suficient,nu tre sa-ti faci griji,insa daca tot ajungi in onesti treci si pe la biserica sa te mai scapi de o grija!:)
mai vb! numai bine!:) >:D<
Eu aseara m-am intalnit cu d-na Geta si e super de treaba, a spus k ne face ce vrem si la pret daca o sa facem totul la ea mai negociem #:-S, noi i-am dat acont, ne-a placut!!!

annik
06.02.2009, 20:25:02
Bine v-am gasit miresici din Bacau ! bine ca nu va mai certati, ca sa ma strecor si eu cu o intrebare - Ce parere aveti despre tortul miresei si prajituri, cu cat timp inainte ar trebui comandate, si daca e cu putinta, recomandati pe cineva care prajitureste delicios?

otilik
06.02.2009, 22:51:59
buna!!!eu sincer habar nu am cu cat timp inainte trebuie vorbit pentru tort si prajituri.#-o eu stiu pe cineva de la o cofetarie si cred ca intai voi da comanda de un tortulet sa vad daca imi place...daca nu,voi incerca la dulce acrisor.

anamary
07.02.2009, 01:01:10
Bine v-am gasit miresici din Bacau ! bine ca nu va mai certati, ca sa ma strecor si eu cu o intrebare - Ce parere aveti despre tortul miresei si prajituri, cu cat timp inainte ar trebui comandate, si daca e cu putinta, recomandati pe cineva care prajitureste delicios?

buna annik, eu personal am dat comanda de tort cu 2 luni jumate inainte de nunta...din cauza nr mic de suporturi se da comanda din timp...iar prajiturile le poti comanda (la aceeasi firma) si cu 1 sapt. inainte...cat despre recomandari intra pe subtopicul " cofetarii in bacau" si vei gasi o multime de pareri;-)

Loxanna
07.02.2009, 11:31:32
Si noi am vorbit cu dna Geta, este super draguta, am vorbit o gramada, are o multime de idei frumoase pe care nu incearca sa ti le impuna, iti respecta opinia si da sfaturi practice! Mie mi-a placut mult de tot!

Claudiu Stefanescu face filmari profesioniste, iar forograful cu care lucreaza, Mihai Gavrila, face niste poze foarte frumoase, noi l-am cunoscut la o nunta si ne-au placut mult pozele facute de el, motiv pentru care am si vorbit pentru nunta noastra. Il gasiti la Foto Dadu, pentru cei interesati.

Mie nu-mi plac prajiturile de la Scala, mai degraba cele de la cofetaria de langa Agricola, spre spital. De tort incercati sa vorbiti la Oituz, au laborator si fac niste chestii gustoase si aratoase!

otilik
07.02.2009, 18:41:07
buna fetelor,am fost la targ si sunt foarte dezamagita..nu am gasit nimic,a fost slab tare.putine standuri cu rochii iar decoratiunile cred ca erau cele de anul trecut:-L ...nimic nou.va pun cateva poze

monica_bc
08.02.2009, 17:21:56
Slabut targul de la Iasi.:-wCel de la Bucuresti cred ca e cel mai important. Vin si eu cu o intrebare:spaga la chelneri cat se da tinand cont ca bauturile nu le cumparam de la restaurant si ar trebui renumerati si ei pt servire?

otilik
08.02.2009, 17:23:08
pai in general platesti si chelnerii la restaurant...din cate stiu platesti cate un meniu pentru fiecare chelner.

monica_bc
08.02.2009, 17:34:20
Deci e o chestie impusa sa platesti un meniu pt fiecare chelner. Dai cam 200ron pt fiecare chelner,nu? Eu ma gandeam sa dam banii la fiecare chelner in mana.

otilik
08.02.2009, 17:35:49
Deci e o chestie impusa sa platesti un meniu pt fiecare chelner. Dai cam 200ron pt fiecare chelner,nu? Eu ma gandeam sa dam banii la fiecare chelner in mana.
eu asa stiu ca se face...nu am auzit pe nimeni sa dea banii chelnerilor.se presupune ca acestia isi iau banii de la patron...

otilik
08.02.2009, 17:36:25
tu unde faci nunta?la ce restaurant?

monica_bc
08.02.2009, 17:42:28
La Decebal;de fapt meniul era cam 160-170ron anul trecut.Anul asta e posibil sa fie un pic mai mult.Deci cam asa e peste tot cu banii pt chelneri?

otilik
08.02.2009, 17:46:18
La Decebal;de fapt meniul era cam 160-170ron anul trecut.Anul asta e posibil sa fie un pic mai mult.Deci cam asa e peste tot cu banii pt chelneri?
eu asa stiu...asa am auzit la toata lumea...de exemplu restaurantul meu cere o chirie,care de fapt e plata chelnerilor.fac asa ca sa nu mai stai dimineata sa imparti banii fiecarui chelner...cred ca e tot aia

iza_ioana
09.02.2009, 10:18:00
Cedez rezervare nunta restaurant Decebal 13 iunie 2009.

iza_ioana
09.02.2009, 10:18:38

Buna!
Cum ai rezolvat cu muzica la Decebal?

CONT-INCHIS-23057
09.02.2009, 11:10:41
Am fost sambata la targul de nunti din Iasi, slabut:(..Inafara ca m-am intalnit cu unul din formatia de care m-am indragostit acum ceva timp cand cantau la mall, de-am pus nunta la cale:)...nimik interesant acolo..

monica_bc
09.02.2009, 11:58:17
In ce sens cum am rezolvat cu muzica la Decebal?Eu "l-am luat":) pe Nelu Cazimir.

CONT-INCHIS-23057
09.02.2009, 12:50:05
In ce sens cum am rezolvat cu muzica la Decebal?Eu "l-am luat":) pe Nelu Cazimir.

Ce tarif practica NC?

blusmile
09.02.2009, 13:25:27
fetelor, sunt tare fericita, am semnat contractul cu cosmin dascalu sambata asta si sunt de-a dreptul incantata! sa vedem de-acuma cu cameramanul si cu formatia...inca studiez piata...sincera sa fiu, formatia ma ingrijoreaza cel mai mult, cand o sa o gasesc o sa dau petrecere. tare e greu ca noi locuim in bucuresti si facem nunta la onesti, nu am timp sa caut si sa vizionez formatiile pe la alte nunti:-s ...daca ma puteti ajuta cu ceva site-uri cu filmulete de pe la nunti (chiar si de la nuntile voastre) unde sa imi pot face idee de formatii v-as fi recunoscatoare. Sincer, tare ar fi bine daca formatiile si-ar face site-uri cu demo-uri, ar fi mult mai usor si pentru clienti.

Crescent
09.02.2009, 13:41:38
fetelor, sunt tare fericita, am semnat contractul cu cosmin dascalu sambata asta si sunt de-a dreptul incantata! sa vedem de-acuma cu cameramanul si cu formatia...inca studiez piata...sincera sa fiu, formatia ma ingrijoreaza cel mai mult, cand o sa o gasesc o sa dau petrecere. tare e greu ca noi locuim in bucuresti si facem nunta la onesti, nu am timp sa caut si sa vizionez formatiile pe la alte nunti:-s ...daca ma puteti ajuta cu ceva site-uri cu filmulete de pe la nunti (chiar si de la nuntile voastre) unde sa imi pot face idee de formatii v-as fi recunoscatoare. Sincer, tare ar fi bine daca formatiile si-ar face site-uri cu demo-uri, ar fi mult mai usor si pentru clienti.

Felicitari pentru alegerea facuta in privinta fotografului. Dupa mine din toate pozele vazute pe forum, cele facute de Cosmin sunt cele mai reusite.
Cat despre formatie am scris mai sus un mesaj, referitor la o formatie din Tg Ocana.

Corina83
09.02.2009, 15:43:44
Nelu Cazimir vroia 1300 euro fara sa vina la gatitul miresei si 1500 euro cu tot!
Acesta este tarif aflat acum 2 saptamani pentru nunta noastra!

monica_bc
09.02.2009, 17:51:34
Plus inca vreo 200euro pt tipa de muzica populara;cel putin asa mi-a zis mie.

Corina83
09.02.2009, 17:58:49
Nu stiu nimic de tipa de muzica populara! Iubitul meu a vorbit cu el si ne gandeam sa il luam pe el! Noua o sa ne cante pana la urma Valy Stoleru, si cred ca am facut alegerea cea mai potrivita;)) !

CONT-INCHIS-23057
09.02.2009, 18:25:37
Nu stiu nimic de tipa de muzica populara! Iubitul meu a vorbit cu el si ne gandeam sa il luam pe el! Noua o sa ne cante pana la urma Valy Stoleru, si cred ca am facut alegerea cea mai potrivita;)) !

Felicitari pt alegere!!..
Eu nu m-am decis inca dar sper ca voi alege pe cineva din iasi si cred ca vor fi prezenti la targul de nunti din bacau. Mie imi sunt foarte dragi dar sa vedem ce spune si iubi(el nu-i stie).Canta toate genurile de muzica,de la cafe-concert la folclor,pop,disco,latino,dance,etc.

Corina83
09.02.2009, 18:33:50
Multumesc frumos! Sper sa gasesti formatia care sa va placa! Eu am vorbit cu doua formatii din Iasi una care a cantat la nunta nasului meu, dar din pacate pt 23 mai erau ocupati, si Maesstro Band care noi spunem ca au exagerat cu tariful!
Succes in alegerea formatiei!

varzamurata
09.02.2009, 18:51:21
Mii de multumiri pentru numarul de telefon al doamnei Geta. >:D<
buna ,sunt cristina din bucuresti si voi face nunta la onesti in iulie.
va rog sa ma ajutati si pe mine cu nr de tel al doamnei Geta.
multumesc frumos!>:P

CONT-INCHIS-23057
09.02.2009, 19:05:30
Multumesc frumos! Sper sa gasesti formatia care sa va placa! Eu am vorbit cu doua formatii din Iasi una care a cantat la nunta nasului meu, dar din pacate pt 23 mai erau ocupati, si Maesstro Band care noi spunem ca au exagerat cu tariful!
Succes in alegerea formatiei!

la mine is festivo band. Tot din iasi. Una din voci e super buna, o moldoveanca, canta si ruseste, numai bine ca voi avea si invitati de peste Prut.

Mai ai putin pana pe 23 mai. Emotii mari?:)

Corina83
09.02.2009, 19:11:38
Nu sunt cei pe care ii stiu eu! Nu am emotii deloc cu privire la eveniment, abia astept sa vina aceea zi minunata! Noi suntem de 8 ani jumatate impreuna si de 5 locuim impreuna, deci pentru noi este ceva care trebuia sa se intample!

CONT-INCHIS-23057
09.02.2009, 20:23:21
Nu sunt cei pe care ii stiu eu! Nu am emotii deloc cu privire la eveniment, abia astept sa vina aceea zi minunata! Noi suntem de 8 ani jumatate impreuna si de 5 locuim impreuna, deci pentru noi este ceva care trebuia sa se intample!

Sa fiti fericiti! Si noi suntem de aproapte 9 ani impreuna, cam de 2-3 ani locuim impreuna..Si la fel fara emotii. Cumnatica mea, ma intreba ieri cand o sa le organizez pe toate, ca mai am f.putin timp la dispozitie. (ea a fost harnicuta foc, le-a organizat foarte bine, singurica si cu mult timp inainte) Si faceam haz de necaz spunand ca le fac pe toate dupa nunta:))

gabryela63
09.02.2009, 20:25:53
Andreea,
husele verzi cred ca au fost 2,5 - 3 lei, nu mai stiu exact pentru ca noi am facut o lista mare cu ce vrem de la doamna Geta si ea ne-a facut un calcul final in care a pus si bonusurile. cum mie mi-a convenit ca nu depaseam 4000 lei nu am tinut o evidenta stricta cat costau fiecare....dar pot face rost de lista. In banii astia am avut: toate aranjamentele florale (cocarde, flori masina, buchete, lumanari, flori ornament scara, flori restaurant, arcada), aranjamente restaurant (huse scaun+funda, narpoane, masa prezidiu, vaza+oglinda pt mese, masa intrare, covor intrare cu lumanari, decoratiuni, luminite), marturii, pahare, pernuta verighete, cufar bani...sper sa le fi enumerat pe toate. S-a ocupat de multe lucruri...ea mi-a adus florile, ea a aranjat restaurantul....noi doar am venit cu invitatii. Am comunicat pe mail si i-am trimis zeci de poze cu buchete, flori si toate nebuniile. I-am spus ca inteleg ca n-are cum sa iasa ca in poze, ca bugetul e limitat, dar sa iasa cat de cat frumos. Si a iesit peste asteptarile mele.

Restaurantul are aer conditionat, face fata cu brio la o nunta de 200 de persoane.
Poze gasesti in semnatura.
Am avut formatie de care am fost super incantata, pe vocalist il cheama George, iti dau mai multe info pe pm, am chiar si un link unde poti sa-l asculti. Eu am mai zis....formatia si doamna cu aranjamentele mi-au facut o nunta foarte frumoasa. Pentru ca, daca locul in care petreci cateva ore bune e frumos aranjat si-ti face placere ce vezi, muzica e buna si te face sa te ridici de la masa, vinul bun cat sa te incalzeasca putin....restul nici nu conteaza. Noi n-am stiut sa dansam populara si nici nu ne-am obosit sa invatam....dar nici nu era nevoie, era ringul plin si fara mireasa in mijloc. N-a trebuit sa intretin eu atmosfera si cu ocazia asta am reusit sa mananc si eu ceva sau sa mai vorbesc cu un invitat sau altul.
Spor la pregatiri si e bine sa-ti rezervi din timp formatie/foto/video si apoi decoratiunile. Aia buni se iau repede.

Te rog frumos ajuta-ma si pe mine cu niste informatii. Un numar de telefon al doamnei Geta pentru aranjamentele florale si numele, cateva detalii si un nr.telefon pentru formatia care ti-a cantat la nunta. Rog toate miresicile din Onesti sau Tg.ocna sa ma ajute cu informatii despre o formatie buna. Nunta este la Tg.ocna la Hotel Magura in septembrie, dar nu am gasit inca o formatie, trebuie sa ma interesez de un fotograf (cameraman) si aranjamentele florale. CASA DE PIATRA , tuturor!

gabryela63
09.02.2009, 21:30:14
Din cate am mai citi pe site poti apela cu incredere la ei. Mai e din Tg-Ocna dna Geta care se ocupa atat de aranjamente cat si de decorarea salii.
Spor la pregatiri!
PS: Am vazut ca faci cununia la Borzesti......ai vorbit deja? Cum se rezerva biserica? Si pe mine ma tenteaza sa fac acolo desi voi avea nunta in Tg-Ocna.

Am primit mesajul tau privat, dar nu pot sa raspund pe privat caci nu am destule mesaje puse aici. Te rog, un numar de telefon al doamnei, daca poti. Si iti doresc sa ai parte de cat mai multa fericire in viatza! Multumesc pentru informatie.

blusmile
10.02.2009, 08:54:33
va rog sa imi trimiteti si mie nr. de tel. al doamnei Geta din tg. ocna. multumesc frumos!

blusmile
10.02.2009, 08:59:37
Felicitari pentru alegerea facuta in privinta fotografului. Dupa mine din toate pozele vazute pe forum, cele facute de Cosmin sunt cele mai reusite.
Cat despre formatie am scris mai sus un mesaj, referitor la o formatie din Tg Ocana.
mercic frumos, tocmai de aia m-am bucurat si eu atat de mult, mi-au placut pozele lui si l-am prins liber cand am eu nunta, pe 24 octombrie. in plus de asta este un baiat foarte placut, ne-am inteles din prima clipa;-)

Corina83
10.02.2009, 09:47:36
Va doresc multa fericire si felicitari cumnatei tale ca a reusit sa se ocupe de toate din timp! Noi mai avem o gramada de chestii de facut si inca nu disper cu toate ca mai sunt doar 3 luni, asa ca tu stai bine cu timpul si inca pot fi organizate toate! Nasii nostri cu 2 luni inainte de nunta s-au logodit si au organizat totul si a fost ok (asta acum un an jumate)!;))

Corina83
10.02.2009, 09:49:05
Stiti cumva unde gasesc invitatii de nunta in Bacau? M-ar interesa cateva modele care le-am vazut pe un site! Multumesc!

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 10:06:40
Stiti cumva unde gasesc invitatii de nunta in Bacau? M-ar interesa cateva modele care le-am vazut pe un site! Multumesc!

asteapta targul de nunti. Anul trecut au fost foarte frumoase invitatiile prezente acolo. Cumnatica mea si-a luat o firma prezenta de acolo. Erau superbe modelele..si chiar accesibile.. Si eu imi voi face tot la aceeasi firma, dupa ce hotaram cine vor fi nasii:)

Corina83
10.02.2009, 10:20:00
Am vazut ca targul este pe 12-15 martie si ma gandesc sa nu trebuiasca sa astept foarte mult pana le primesc ca sa le pot impartii in aprilie. Am vazut pe un site cateva modele dragute dar vreau sa le vad si cum sunt ca material! Cred ca o sa imi abandonez masina si am sa ies la plimbare sa vad ce gasesc si sa ma interesez si de preturi si cat dureaza sa le primesc, si in functie de asta sa ma decid daca astept targul sau nu!
Tu inca nu ai nasi? Noi primul lucru care l-am facut a fost sa gasim sala, apoi nasi, fotograf, muzica si biserica .... acum ne-au ramas chestiile cele mai urate :(( care necesita muuulta plimbare!!!!

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 11:30:23
Am vazut ca targul este pe 12-15 martie si ma gandesc sa nu trebuiasca sa astept foarte mult pana le primesc ca sa le pot impartii in aprilie. Am vazut pe un site cateva modele dragute dar vreau sa le vad si cum sunt ca material! Cred ca o sa imi abandonez masina si am sa ies la plimbare sa vad ce gasesc si sa ma interesez si de preturi si cat dureaza sa le primesc, si in functie de asta sa ma decid daca astept targul sau nu!
Tu inca nu ai nasi? Noi primul lucru care l-am facut a fost sa gasim sala, apoi nasi, fotograf, muzica si biserica .... acum ne-au ramas chestiile cele mai urate :(( care necesita muuulta plimbare!!!!

Inca nu avem. Nu ne-am hotarat pe cine. Ne-am dori pe cineva de varsta noastra ca sa putem iesi cu ei in plimbarile noastre..dar se ofera altii:)). Eu imi doresc pe cineva, iubi pe altcineva si uite asa a ramas pe ultimul plan.
Ne-am zis ca din martie ne ocupam serios:)

Corina83
10.02.2009, 11:38:12
Inca nu avem. Nu ne-am hotarat pe cine. Ne-am dori pe cineva de varsta noastra ca sa putem iesi cu ei in plimbarile noastre..dar se ofera altii:)). Eu imi doresc pe cineva, iubi pe altcineva si uite asa a ramas pe ultimul plan.
Ne-am zis ca din martie ne ocupam serios:)

O sa va gasiti cu siguranta, oricum mai aveti timp destul ;-) ! La noi a fost ciudat ca aveam un var care vroia sa ne cunune si noi nu vroiam pt ca la mine in familie toti sunt cununati de neamuri, si mai era si seful iubitului meu care astepta propunerea si i-am ales pe ei, si sunt si apropiati de varsta cu noi, nasa este mai mare cu o luna decat finul ;))!

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 11:46:26
O sa va gasiti cu siguranta, oricum mai aveti timp destul ;-) ! La noi a fost ciudat ca aveam un var care vroia sa ne cunune si noi nu vroiam pt ca la mine in familie toti sunt cununati de neamuri, si mai era si seful iubitului meu care astepta propunerea si i-am ales pe ei, si sunt si apropiati de varsta cu noi, nasa este mai mare cu o luna decat finul ;))!

Asa e frumos..
Eu am zis intotdeauna ca nu raman copii nebotezati sau miri necununati doar pt ca nu-si gasesc nasi.Unul tot va fi sa ne multumeasca pe amandoi.

Iti faci pahare personalizate?

Corina83
10.02.2009, 11:54:03
Nu stiu ...... decorate si atat!

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 11:59:44
mie nu-mi plac paharele alea imbracate. ..Si ma gandesc ca numai eu-s de aceasta parere :D ..

Corina83
10.02.2009, 12:08:18
mie nu-mi plac paharele alea imbracate. ..Si ma gandesc ca numai eu-s de aceasta parere :D ..

Sunt dragute...mie imi plac...acum depinde si cum sunt imbracate!
Vroiam sa te intreb: ce fotograf ai?

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 12:20:20
Sunt dragute...mie imi plac...acum depinde si cum sunt imbracate!
Vroiam sa te intreb: ce fotograf ai?

Pe lucian Muset.

Crescent
10.02.2009, 13:46:53
Te rog frumos ajuta-ma si pe mine cu niste informatii. Un numar de telefon al doamnei Geta pentru aranjamentele florale si numele, cateva detalii si un nr.telefon pentru formatia care ti-a cantat la nunta. Rog toate miresicile din Onesti sau Tg.ocna sa ma ajute cu informatii despre o formatie buna. Nunta este la Tg.ocna la Hotel Magura in septembrie, dar nu am gasit inca o formatie, trebuie sa ma interesez de un fotograf (cameraman) si aranjamentele florale. CASA DE PIATRA , tuturor!

Bine ai venit in club Gabriela :). Suntem 3 acum dinspre Tg Ocna. Scuze fetelor de Onesti, dar ne bucuram si noi ca nah, ne inmultim :).

Sper ca ti-a raspuns Anca deja la intrebari.

Bluesmile si eu l-am vrut pe Cosmin insa cand mi-a zis pretul am tresarit putin, pentru ca nu aveam nici o idee de tarife, dupa care dupa multe alte searchuri am inteles ca preturile cam pe acolo se invart si ne-am hotarat, dar era luat deja :(.

blusmile
10.02.2009, 16:14:27
Bluesmile si eu l-am vrut pe Cosmin insa cand mi-a zis pretul am tresarit putin, pentru ca nu aveam nici o idee de tarife, dupa care dupa multe alte searchuri am inteles ca preturile cam pe acolo se invart si ne-am hotarat, dar era luat deja :(.
da, si eu am zis prima oara ca cere cam mult, dar vazand la targul de nunti de la palatul parlamentului cam ce preturi au fotografii mi-am dat seama ca nu cere mai mult decat altii. si macar pe el nu trebuie sa il aduc din bucuresti si sa ii asigur transport si cazare. M-am gandit sa reduc bugetul pentru cameraman, ca ma intereseaza mai putin filmarea, nu ma uit mereu la o inregistrare de 6 ore, insa la poze imi face mereu placere sa ma uit. la fel si invitatii, mai degraba se uita la un CD cu poze sau la un album cu 50 de fotografii artistice decat la o filmare atat de lunga. asadar am taiat dintr-o parte si am pus in alta.
pentru persoanele interesate de poze superbe o varianta asemanatoare in privinta calitatii ca si Cosmin Dascalu si ceva mai ieftina este Lucian Muset.

iza_ioana
10.02.2009, 17:31:03
Slabut targul de la Iasi.:-wCel de la Bucuresti cred ca e cel mai important. Vin si eu cu o intrebare:spaga la chelneri cat se da tinand cont ca bauturile nu le cumparam de la restaurant si ar trebui renumerati si ei pt servire?

Mie la Decebal mi-au zis ca la chelneri se vor da cam 20 de mil, daca sunt 140 de pers la nunta.

prapadeala
10.02.2009, 17:32:02
Mesajele de foto video sunt aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=2227) si cele despre muzica (formatii) sunt aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=616) :)

CONT-INCHIS-23057
10.02.2009, 17:38:38
Mie la Decebal mi-au zis ca la chelneri se vor da cam 20 de mil, daca sunt 140 de pers la nunta.

si cati chelneri vor fi?

tadela2012
10.02.2009, 19:22:49
buna!
mai face (sau a facut) careva nunta la first class??!?
ce impresie aveti despre?!

Crescent
10.02.2009, 19:28:11
da, si eu am zis prima oara ca cere cam mult, dar vazand la targul de nunti de la palatul parlamentului cam ce preturi au fotografii mi-am dat seama ca nu cere mai mult decat altii. si macar pe el nu trebuie sa il aduc din bucuresti si sa ii asigur transport si cazare. M-am gandit sa reduc bugetul pentru cameraman, ca ma intereseaza mai putin filmarea, nu ma uit mereu la o inregistrare de 6 ore, insa la poze imi face mereu placere sa ma uit. la fel si invitatii, mai degraba se uita la un CD cu poze sau la un album cu 50 de fotografii artistice decat la o filmare atat de lunga. asadar am taiat dintr-o parte si am pus in alta.
pentru persoanele interesate de poze superbe o varianta asemanatoare in privinta calitatii ca si Cosmin Dascalu si ceva mai ieftina este Lucian Muset.

Eu il aduc din Bucuresti acum pe fotograf, tot la acelasi pret :(. Si am facut acelasi compromis, am redus la video, de fapt chiar nu am vrut deloc, dar pana la urma am gasit pe cineva, care sincer nici nu stiu cine e sau ce face, dar l-am luat, pentru ca la fel ca tine, nu pun mare pret pe video.
Stiam si de Lucian, doar ca nu era disponibil in data respectiva.

blusmile
11.02.2009, 09:08:00
Eu il aduc din Bucuresti acum pe fotograf, tot la acelasi pret :(. Si am facut acelasi compromis, am redus la video, de fapt chiar nu am vrut deloc, dar pana la urma am gasit pe cineva, care sincer nici nu stiu cine e sau ce face, dar l-am luat, pentru ca la fel ca tine, nu pun mare pret pe video.
Stiam si de Lucian, doar ca nu era disponibil in data respectiva.
imi pare rau, dar e bine ca ai gasit la acelasi pret si nu mai scump...macar vei avea pozele pe care ti le doresti. uneori trebuie sa facem ceva sacrificii ca sa obtinem ce ne dorim, si din pacate in ultima vreme sacrificiile astea se contorizeaza in bani.

iza_ioana
11.02.2009, 10:22:45
si cati chelneri vor fi?

4-5, insa probabil cele 20 de mil sunt si pt bucatarie

monica_bc
11.02.2009, 10:27:04
Eu cred ca sunt mai multi chelneri;cred ca undeva pe la 10.5 mi se par putini la 140-150 persoane.

mellon_galad
11.02.2009, 10:34:39

Salut,

vezi ca am scris in posturile anterioare despre cum a fost la nunta mea cu aranjamentele si formatia. Daca nu reusesti sa gasesti site-ul formatiei sau numarul doamnei Geta, da-mi un pm si ti le trimit cu placere.
Sa ai o nunta frumoasa!

iza_ioana
11.02.2009, 10:42:19
Eu cred ca sunt mai multi chelneri;cred ca undeva pe la 10.5 mi se par putini la 140-150 persoane.

un chlener bun trebuie sa se descurce cu 30 de oameni. oricum ar fi, plata unui om n-ar trebui sa depaseasca pretul unui meniu.

CONT-INCHIS-23057
11.02.2009, 11:07:16
eu nu inteleg. Pretul tau la chelneri (de 2000)este fix?Chiar nu se poate discuta,negocia? Si mie mi se pare foarte mult. Adik ii faci consumatie, ii platesti si chelnerii si ce mai vrea si spaga pt asta? Daca meniul e 200lei atunci chelnerii is 200lei/caciula. Mai mult n-ar trebui sa platesti. Faceti gat, nu acceptati orice.

alina_alina
11.02.2009, 11:13:21
Buna fetelor. Am si eu nunta anul asta, pe 6 iunie si l am sunat pe Lucian Muset pentru poze. Am stabilit o intalnire cu el pentru mai multe detalii, pret, oferte, etc. Acum ma gandesc si la filmarea video. Voi ce imi recomandati?
Va multeumesc mult!
Casa de piatra!
Pupici

anamaria_e1986
11.02.2009, 11:47:16
Salut,
vad ca sunteti in cautare de formatii. Daca v-ajuta cu ceva, pot sa va spun cum a fost cu formatia de la nunta mea - vocalist George Stirbat. Am fost foarte multumita de prestatia lor si invitatii s-au simtit bine si au dansat. Daca vreti mai multe detalii, va dau cu placere, ca si eu am cautat atunci foarte mult pana sa gasesc ceva sa-mi placa. Si constat ca preturile au mai crescut fata de anul trecut si n-ar fi trebuit, la ce curs euro-lei e acum $-)!

cat cere george pe o nunta? si cati sunt in formatie.. de curiozitate//

multumesc!!

anamaria_e1986
11.02.2009, 12:03:42
Eu una sper sa nu patim asa ceva, adica... nu stiu, au semnat foarte multi cu ei, deci sper sa nu se intample ceva neplacut.

scuze pentru cele spuse de mine, am auzit ca nu e vorba de ei, am fost i-am ascultat, canta foarte bine, ei canta live, nu fac playback!!!

otilik
11.02.2009, 12:14:41
4-5, insa probabil cele 20 de mil sunt si pt bucatarie
in general se plateste si personalul de la bucatarie ca si chelnerii

otilik
11.02.2009, 12:18:49
un chlener bun trebuie sa se descurce cu 30 de oameni. oricum ar fi, plata unui om n-ar trebui sa depaseasca pretul unui meniu.
mi se par foarte multi oameni pentru un chelner....eu zic ca ar trebui sa fie un chelner la 2 mese,ca sa poata servi lumea fara probleme...asa daca e una la 30 tre sa strigi prin sala dupa el daca doresti ceva..
acum depinde si cum ai organizata nunta...daca le ai puse pe toate pe masa si omul se poate servi..atunci chelneru iti aduce numai mancarea si strange farfuriile.
daca ai o nunta foarte eleganta si doresti ca omul sa fie servit(sa i se toarne vin in pahar),sau daca nu ai bauturile toate pe masa si trebuiesc aduse atunci crede-ma ca un chelner la 30 de oameni e ca si cum nu ar exista.

merlynn
11.02.2009, 13:03:21
Buna! daca te ajuta cu ceva noi i-am luat pe cei de la Rapsodia formatia care canta la hotel, mie imi plac mult si cred k multe alte persoane au aceeasi parere. Daca vrei numar de telefon te pot ajuta!;))

merlynn
11.02.2009, 13:05:11
ce era mai important am rezolvat muzica, poze, filmat, decoratiuni, acum tot caut pe net niste modele de rochii ajutati-ma si pe mine cu niste magazine, site-uri dar nu cu preturi exagerata8-}

blusmile
11.02.2009, 13:14:46
Buna! daca te ajuta cu ceva noi i-am luat pe cei de la Rapsodia formatia care canta la hotel, mie imi plac mult si cred k multe alte persoane au aceeasi parere. Daca vrei numar de telefon te pot ajuta!;))
ma gandesc sa incerc sa vorbesc si eu cu ei, din pacate insa nu i-am ascultat niciodata pentru ca nu mai locuiesc de vreo 5 ani in onesti si nu am avut ocazia, si teama mea cea mai mare e sa nu fie axati mai mult pe populara pentru ca am auzit ca solistul a facut parte dintr-un ansamblu de muzica populara...eu am destul de multi tineri la nunta care s-ar plictisi daca ar fi prea multa astfel de muzica...daca stii mai multe informatii poate imi poti spune daca presupunerile mele sunt corecte sau nu si daca stii ce alte genuri pot canta. mercic mult

merlynn
11.02.2009, 14:08:21
ma gandesc sa incerc sa vorbesc si eu cu ei, din pacate insa nu i-am ascultat niciodata pentru ca nu mai locuiesc de vreo 5 ani in onesti si nu am avut ocazia, si teama mea cea mai mare e sa nu fie axati mai mult pe populara pentru ca am auzit ca solistul a facut parte dintr-un ansamblu de muzica populara...eu am destul de multi tineri la nunta care s-ar plictisi daca ar fi prea multa astfel de muzica...daca stii mai multe informatii poate imi poti spune daca presupunerile mele sunt corecte sau nu si daca stii ce alte genuri pot canta. mercic mult
Eu chiar aseara am fost la ei si au cantat vreo cateva melodii dintre care vreo 4 usoare si 1 populara si chiar mi-a placut cum au cantat usoara, iar tu poti sa-i intrebi daca vrei mai multa usoara se poate si sa-ti mai zic ceva dar acum fiecare cu gusturi e nunta si noi avem fff multi tineri dar populara e la baza altfel e atmosfera parerea mea>:D<

Gina25
11.02.2009, 14:19:01
decat atata chin cu muzica.. mai bine un DJ. ceva bun costa foarte mult.. iar cu euro asta care o tot ia razna... :-s#-o

merlynn
11.02.2009, 14:31:04
decat atata chin cu muzica.. mai bine un DJ. ceva bun costa foarte mult.. iar cu euro asta care o tot ia razna... :-s#-o
nu se compara un dj cu o formatie, parerea mea:-?

tadela2012
11.02.2009, 14:39:09
ce era mai important am rezolvat muzica, poze, filmat, decoratiuni, acum tot caut pe net niste modele de rochii ajutati-ma si pe mine cu niste magazine, site-uri dar nu cu preturi exagerata8-}

buna!
eu am cateva site-uri cu rochii absolut superbe!!
din pacate, preturile sunt bine piperate. oricum, daca ai nevoie de ceva idei sau doar vrei sa-ti clatesti ochii, nu ezita sa le vizitezi:
www.pronovias.com (http://www.pronovias.com)
www.sanpatrick.com (http://www.sanpatrick.com)

www.atelierdiagonal.es (http://www.atelierdiagonal.es)
www.whiteone.es (http://www.whiteone.es)

P.S.: toate 4 fac parte din aceeasi marca, pronovias! difera doar preturile ;)!

P.S.2: rochii foarte, foarte dragute si la preturi acceptabile am vazut la o firma din piatra: white lady (www.whitelady.ro (http://www.whitelady.ro))

vizionare placuta!!!

Gina25
11.02.2009, 14:51:36
depinde cum isi stabileste fiecare prioritatile.. sunt unele mirese care vor o rochitza mai frumoasa de la pronovias ;;) si aleg un DJ foarte bun. sunt altele care isi aduc muzica foarte scumpa (70-90mil) si taie din alta parte (rochitza, flori, etc.).

merlynn
11.02.2009, 14:53:28
buna!
eu am cateva site-uri cu rochii absolut superbe!!
din pacate, preturile sunt bine piperate. oricum, daca ai nevoie de ceva idei sau doar vrei sa-ti clatesti ochii, nu ezita sa le vizitezi:
www.pronovias.com (http://www.pronovias.com)
www.sanpatrick.com (http://www.sanpatrick.com)

www.atelierdiagonal.es (http://www.atelierdiagonal.es)
www.whiteone.es (http://www.whiteone.es)

P.S.: toate 4 fac parte din aceeasi marca, pronovias! difera doar preturile ;)!

P.S.2: rochii foarte, foarte dragute si la preturi acceptabile am vazut la o firma din piatra: white lady (www.whitelady.ro (http://www.whitelady.ro))

vizionare placuta!!!
ms mult!!! superbe
P.S.: Stie cineva cand e targul de nunti la bacau, stiu k in martie, o data daca stiti va rog!!!:madlaugh:

Gina25
11.02.2009, 15:04:30
BACAU
Targ de nunti Beauty Expo - editia a IV-a
13-15 martie, ExpoBacau International

este topic special pt targ.

la iasi la sf lunii, expomariage la providenta (27febr-1 martie)

>:D<

tadela2012
11.02.2009, 18:55:46
nu se compara un dj cu o formatie, parerea mea:-?
apropo, stiti ceva dj reputati de prin zona? ce tip de muzica mixeaza? ce pret, etc.? unde ii putem asculta ?
:-\

iza_ioana
11.02.2009, 19:05:34
eu nu inteleg. Pretul tau la chelneri (de 2000)este fix?Chiar nu se poate discuta,negocia? Si mie mi se pare foarte mult. Adik ii faci consumatie, ii platesti si chelnerii si ce mai vrea si spaga pt asta? Daca meniul e 200lei atunci chelnerii is 200lei/caciula. Mai mult n-ar trebui sa platesti. Faceti gat, nu acceptati orice.

nu este fix, atata mi-au spus ca ma va costa personalul pentru 140 de persoane, insa nu-mi amintesc exact despre cati oameni este vorba

Gina25
11.02.2009, 19:46:52
DJ.. cei de la radio alfa bc de exemplu. au muzica buna, pe toate gusturile si chiar melodii frumoase de florin blaj. pentru nunti ceva mai restranse (pana la 150 invitati) cred ca sunt o alegere potrivita. formatii bune sunt doar peste 1700 euro si la cat este cursul... :|

de gasit.. pe la targul de nunti cred ca vor fi prezenti. >:D<

tadela2012
11.02.2009, 20:44:05
DJ.. cei de la radio alfa bc de exemplu. au muzica buna, pe toate gusturile si chiar melodii frumoase de florin blaj. pentru nunti ceva mai restranse (pana la 150 invitati) cred ca sunt o alegere potrivita. formatii bune sunt doar peste 1700 euro si la cat este cursul... :|

de gasit.. pe la targul de nunti cred ca vor fi prezenti. >:D<

Mersi pt informatie, dar, din pacate, nefiind in tara, nu ma pot duce pe la targurile de nunti. de asta as avea nevoie de contacte, numere de telefon si, eventual, site-uri pe net ca sa pot sa-mi fac o parere.:D

gabryela63
11.02.2009, 21:44:40
Bine ai venit in club Gabriela :). Suntem 3 acum dinspre Tg Ocna. Scuze fetelor de Onesti, dar ne bucuram si noi ca nah, ne inmultim :).

Sper ca ti-a raspuns Anca deja la intrebari.

Am primit informatii de la Ancapsy, careia ii multumesc foarte mult.

gabryela63
11.02.2009, 21:50:34

Cu cei de la Rapsodia am vorbit si eu aseara si i-am contractat. Eu nu i-am auzit cantand, dar am auzit ca sunt destul de buni. Asa ca sper sa iasa bine. Ce pret ti-au cerut tie pentru nunta? Bineinteles, daca vrei sa spui. Acum urmeaza sa vorbim cu doamna Geta si apoi cu fotograf si cameraman. Offff....ca multe mai sunt. Tot inainte, cu speranta ca iese nunta visata. Multumesc mult fetelor. Sa fiti iubite!

Gina25
11.02.2009, 22:34:29
Mersi pt informatie, dar, din pacate, nefiind in tara, nu ma pot duce pe la targurile de nunti. de asta as avea nevoie de contacte, numere de telefon si, eventual, site-uri pe net ca sa pot sa-mi fac o parere.:D
hmm.. site-uri nu prea cred ca au. am sa intreb prietenele sa-ti gasesc cateva numere de tel.
:*

anamaria_e1986
12.02.2009, 07:29:12
ms mult!!! superbe
P.S.: Stie cineva cand e targul de nunti la bacau, stiu k in martie, o data daca stiti va rog!!!:madlaugh:

12-15 martie stiam.. ca etargul de nunti in bacau

mona_1980
12.02.2009, 10:32:48
Cu cei de la Rapsodia am vorbit si eu aseara si i-am contractat. Eu nu i-am auzit cantand, dar am auzit ca sunt destul de buni. Asa ca sper sa iasa bine. Ce pret ti-au cerut tie pentru nunta? Bineinteles, daca vrei sa spui. Acum urmeaza sa vorbim cu doamna Geta si apoi cu fotograf si cameraman. Offff....ca multe mai sunt. Tot inainte, cu speranta ca iese nunta visata. Multumesc mult fetelor. Sa fiti iubite!

FOTOGRAF SI CAMERAMAN AM VB CU UN BAIAT DIN ONESTI MARIUS AGACHE SI ARE OFERTE BUNE,CALITATEA ESTE K . va poate trimite oferta pe mail cu fotografii

alina_alina
12.02.2009, 13:10:04
Mona, poti sa mi dai si mie vre un nr de tel sau vre o adresa de mail a domnului Marius Agache? Eu am stabilit o intalnire cu un domn fotofraf, dar m ar interesa mai multe oferte. PLus, ca am inteles ca Marius Agache se ocupa si cu decorarea salii.
Eu am gasit o firma din Iasi care se ocupa cu aranjamentele salii, insa daca gasesc ceva mai aproape, cu atat mai bine.
Cu formatia deja am semnat contractul, Trio Royal din Galati.
Multumesc frumos si spor la pregatiri!

merlynn
12.02.2009, 14:19:36
1200 EUR ne-au aratat contractele de anul asta si toate erau cu 1200, unele erau mai mult dar nu erau in omesti si aveau si transportul;))

merlynn
12.02.2009, 14:42:51
apropo, stiti ceva dj reputati de prin zona? ce tip de muzica mixeaza? ce pret, etc.? unde ii putem asculta ?
:-\
dj Lili gasesti pe net numar de telefon:D

mona_1980
12.02.2009, 15:24:51
Mona, poti sa mi dai si mie vre un nr de tel sau vre o adresa de mail a domnului Marius Agache? Eu am stabilit o intalnire cu un domn fotofraf, dar m ar interesa mai multe oferte. PLus, ca am inteles ca Marius Agache se ocupa si cu decorarea salii.
Eu am gasit o firma din Iasi care se ocupa cu aranjamentele salii, insa daca gasesc ceva mai aproape, cu atat mai bine.
marius agache il gasesti la umsoft onesti

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 15:52:22
Am rezolvat si cu muzica. #:-S Daca mai rezolv cu nasii si cu biserica, pot spune c-am rezolvat tot. Restul is detalii..
Poop you.

sim77
12.02.2009, 16:03:55

Daca vrei...poti incerca la Magic Bride si la Exclusive Bride ..unde au rochitze superbe...sunt mai frumoase in realitate decat in poze...:*

ralucagoci
12.02.2009, 16:49:00
la Decebal .. in Octombrie aceste cheltuieli s-au ridicat la vreo 2.600 lei, si au fost vreo 23 de pers parca in banii acestia (chelneri, barman, bucatari, ajutor bucatar, garderobier, sef sala, 2 femei serviciu) pentru aprox. 230 pers.

Crescent
12.02.2009, 17:31:05
Si eu sunt nevoita sa platesc 10 persoane si am ramas uimita. Dar vad ca asta practica mai toate restaurantele. Banuiesc ca nu e un lucru convenient nimaniu, preferam sa-mi zica ca e mai mult meniul decat sa vina cu o astefel de practica. Am inteles, e munca oamenilor plus ca stau peste program, dar D-ne iarta-ma la cat costa meniul se pot acoperi din el.

otilik
12.02.2009, 17:55:50
Si eu sunt nevoita sa platesc 10 persoane si am ramas uimita. Dar vad ca asta practica mai toate restaurantele. Banuiesc ca nu e un lucru convenient nimaniu, preferam sa-mi zica ca e mai mult meniul decat sa vina cu o astefel de practica. Am inteles, e munca oamenilor plus ca stau peste program, dar D-ne iarta-ma la cat costa meniul se pot acoperi din el.
asta este...se considera ca personalul vine special pentru tine,ca daca nu ai avea tu nunta ei ar fi stat acasa,asa ca trebuiesc platiti in plus....

simonicka
12.02.2009, 18:00:53
Macar daca ai sti cu siguranta ca toti banii aia ajung la personal. Si noi tot cate un meniu am platit.

Crescent
12.02.2009, 18:11:25
asta este...se considera ca personalul vine special pentru tine,ca daca nu ai avea tu nunta ei ar fi stat acasa,asa ca trebuiesc platiti in plus....
Pai asta am puctat, corect, dar vina este a conducerii ca daca nu aveam eu nunta cine le facea atata consumatie ??
Si da, ma indoiesc ca ajung toti banii la personal. Eu daca tot e pe asa o sa insist sa le dau chiar lor in mana.

otilik
12.02.2009, 18:19:25
nici eu nu-i inteleg pe acei patroni care nu au limite si iau si pielea de pe om...din cate stiu eu ei castiga ffff mult de pe urma unei nunti.
dar na.......daca asa se face

gabryela63
12.02.2009, 21:57:57
1200 EUR ne-au aratat contractele de anul asta si toate erau cu 1200, unele erau mai mult dar nu erau in omesti si aveau si transportul;))

Da, atat ne-a cerut si noua. E bine ca i-ai auzit cantand macar ti-ai facut o impresie. Noi stim din auzite ca ei sunt ok.

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 22:07:34
la Decebal .. in Octombrie aceste cheltuieli s-au ridicat la vreo 2.600 lei, si au fost vreo 23 de pers parca in banii acestia (chelneri, barman, bucatari, ajutor bucatar, garderobier, sef sala, 2 femei serviciu) pentru aprox. 230 pers.

au incaput 230 pers la decebal? /:)

Gina25
12.02.2009, 22:46:31
a fost acum doi ani o nunta la decebal de aproape 400.. dar erau mese si pe hol si terasa(acum cred ca e ceva banca pe locul respectiv) :))

CONT-INCHIS-23057
12.02.2009, 22:55:42
hahahaha..inca putin si ajungeau cu mesele in strada, primeau amenda pt trecere prin locuri nepermise ;)) ..sau mai rau, pana in usa de la toaleta, daca nu cumva si inauntru:))

Si unde dansau toti nuntasii?..pe mese?:)

anamaria_e1986
13.02.2009, 07:43:49

trimite-mi si mie o melodie daca ai a celor de la Trio Royal, sunt curioasa, inca mai caut o formatie.. si cat cer? ca vad ca-s super..

anamaria_e1986
13.02.2009, 07:47:27

sa stii ca popa canta foarte bine, toate genurile de muzica, n-o sa-ti para rau sa stii! daca o sa-l asculti la vreo nunta sau ceva.. e super-ok!!

sim77
13.02.2009, 09:16:17
Da, atat ne-a cerut si noua. E bine ca i-ai auzit cantand macar ti-ai facut o impresie. Noi stim din auzite ca ei sunt ok.

Eu i-am vazut la o nunta a unui prieten anul trecut...sunt ok...canta orice fel de muzica...in functie de ce i se cere...Ideea e ca simt ce vor invitatii...Mie mi-au placut...de aceea i-am si luat la nunta! :)

alina_alina
13.02.2009, 11:01:49
Anamaria, n am nici o melodie de a lor, dar daca dai un search pe google, ai sa gasesti site ul lor. E o formatie instrumental vocala si sunt doua doamne care canta. Una canta muzica usoara si cealalta, muzica populara. Costa in jur de 5000 ron, dar zic eu ca se merita. Sunt buni.
Daca te mai pot ajuta cu alte informatii, iti stau la dispozitie!
Lucian Muset, fotograful , nu stiii e din Onesti?
Spor la pregatiri!

Crescent
13.02.2009, 11:21:47
Anamaria, n am nici o melodie de a lor, dar daca dai un search pe google, ai sa gasesti site ul lor. E o formatie instrumental vocala si sunt doua doamne care canta. Una canta muzica usoara si cealalta, muzica populara. Costa in jur de 5000 ron, dar zic eu ca se merita. Sunt buni.
Daca te mai pot ajuta cu alte informatii, iti stau la dispozitie!
Lucian Muset, fotograful , nu stiii e din Onesti?
Spor la pregatiri!

Lucian Muset e din Bacau din cate stiu eu

alina_alina
13.02.2009, 11:38:15
Vai de mine, eu mi am dat intalnire cu el si eu habar n am de unde e. CE ametita sunt...
Nu mi e chiar usor sa ajung azi la Bacau..
Merci frumos:*

merlynn
13.02.2009, 12:43:41
Daca vrei...poti incerca la Magic Bride si la Exclusive Bride ..unde au rochitze superbe...sunt mai frumoase in realitate decat in poze...:*
ms mult am sa ma uit, dar mai multe am sa vad la targ :*

tadela2012
13.02.2009, 19:36:37

buna!
m-am uitat si eu pe net si rochitele sunt intr-adevar superbe! am vazut ca, cateva modele se aseamana foarte tare cu unele de la pronovias. ai cumva idee cam in ce categorie de preturi se incadreaza cele de la exclusive bride?! nu au si alt magazin mai aproape de onesti?!
mersi!

Gina25
13.02.2009, 22:24:15
hmmm... daca ai posibilitatea mai bine ai cumpara direct din strainatate decat din romania. ai sanse sa gasesti rochitza foarte frumoasa la un pret decent. in general in romania ajung cu adaos foarte mare.

tadela2012
14.02.2009, 14:33:58
hmmm... daca ai posibilitatea mai bine ai cumpara direct din strainatate decat din romania. ai sanse sa gasesti rochitza foarte frumoasa la un pret decent. in general in romania ajung cu adaos foarte mare.

cred ca pana la urma asa voi face. in plus, cred ca va fi mai practic asa, o sa pot proba rochia de cate ori va fi nevoie pt modificari, etc. vroiam doar sa stiu cam ce se gaseste prin romania, ca sa fiu cu inima impacata :)
oricum, mai este o gramada de timp pana la nunta, nu ma grabesc ;))

sim77
15.02.2009, 18:20:35
buna!
m-am uitat si eu pe net si rochitele sunt intr-adevar superbe! am vazut ca, cateva modele se aseamana foarte tare cu unele de la pronovias. ai cumva idee cam in ce categorie de preturi se incadreaza cele de la exclusive bride?! nu au si alt magazin mai aproape de onesti?!
mersi!

Din cate stiu eu...nu au decat in Bucuresti...dar cel mai bine poti suna la ei sa fii sigura..Preturile la modelele care mi-au placut mie sunt cam intre 1200 - 1500 E. Depinde ft mult si de model...Cel mai bine suni si intrebi :)

tadela2012
15.02.2009, 22:42:27
Din cate stiu eu...nu au decat in Bucuresti...dar cel mai bine poti suna la ei sa fii sigura..Preturile la modelele care mi-au placut mie sunt cam intre 1200 - 1500 E. Depinde ft mult si de model...Cel mai bine suni si intrebi :)

mersi mult!

ralukada
18.02.2009, 11:35:00
Buna, astazi am vorbit cu cei de la Trio Royal, ma costa 1500 euro cu transport inclus..eu fiind din Calarasi..am auzit ca sunt foarte buni..fac un adevarat spectacol si au voci frumoase...cat de curand o sa merg la Galati sa le achit un avans si sa semnam un contract..va pup

tadela2012
19.02.2009, 15:35:04
salutare!
stiu ca mai am o gramada de timp pana la nunta, dar as vrea sa stiu daca e cineva care a mai facut / vazut vreo nunta la first class? cum e mancarea, servirea, etc? sunt ok patronii, se tin de cuvant s.a.m.d.?
multam'

Loxanna
22.02.2009, 15:10:15
Eu am fost la o nunta la First Class in toamna, anul trecut. Sincer, servirea nu mi s-a parut stralucita(ma refer la ospatari si la modul de a se comporta), insa mancarea a fost ok. Tine si de cat anume vrei sa investesti, pentru ca meniul tu ti-l alegi. O luna mai tarziu am fost la un botez, si lucrurile au stat total altfel, promptitudine in servire, mancare de nota 14... pana nu incerci nu ai de unde sa stii!
Pana una alta, cei care canta acolo si-au facut site, dansy.ro, ca sa iti faci o idee. Noi am fost in weekend si au cantat melodia pe care vom deschide noi nunta, absolut superb!

tadela2012
22.02.2009, 21:49:56
Eu am fost la o nunta la First Class in toamna, anul trecut. Sincer, servirea nu mi s-a parut stralucita(ma refer la ospatari si la modul de a se comporta), insa mancarea a fost ok. Tine si de cat anume vrei sa investesti, pentru ca meniul tu ti-l alegi. O luna mai tarziu am fost la un botez, si lucrurile au stat total altfel, promptitudine in servire, mancare de nota 14... pana nu incerci nu ai de unde sa stii!
Pana una alta, cei care canta acolo si-au facut site, dansy.ro, ca sa iti faci o idee. Noi am fost in weekend si au cantat melodia pe care vom deschide noi nunta, absolut superb!

multumesc mult pt impresiile tale. nu pot sa inteleg faza cu ospatarii care isi fac treaba super la un eveniment si la altul nu. care e faza?! ce trebuie facut ca sa se comporte ok?!:-?
cat despre grupul care canta acolo, inca nu gasisem nimic pe net cu ei. acum o sa incerc si la adresa data de tine.sper sa ii pot asculta si vedea:-p
ps: ma bucur ca ti-ai gasit Melodia:D

tadela2012
23.02.2009, 12:54:53
apropo, ai idee de cat cer cei de la dansy?!
multumesc

Loxanna
23.02.2009, 15:37:30
Pretul din Onesti, 1200.

tadela2012
23.02.2009, 18:39:02
Pretul din Onesti, 1200.

Multam' mult pt informatie!

tot pt realizarea unui buget aproximativ as vrea sa stiu si cam cat costa un fotograf bun. de exemplu, mihaela nazarie?! are cineva idee?!o:-)

ionela807
24.02.2009, 09:18:50
fetelor,am fost sambata la nunta varului meu si am fost f dezamagita de ce am vazut.servirea a fost ingrozitoare: la primire nu a fost nici un chelner,sampania a desfacut-o si servit-o mirele,vinul pe mese a fost pus mai mult de soacra mare,o chelnerita era in blugi si mergea prin sala fluturand tava, macarea a ajuns toata rece!:( sper sa nu mi se intample si mie! oricum daca va fi asa nu voi putea sa stau cu mainile in san!! s-ar putea sa intru putin in ei!!:D

CONT-INCHIS-23057
24.02.2009, 09:21:56
fetelor,am fost sambata la nunta varului meu si am fost f dezamagita de ce am vazut.servirea a fost ingrozitoare: la primire nu a fost nici un chelner,sampania a desfacut-o si servit-o mirele,vinul pe mese a fost pus mai mult de soacra mare,o chelnerita era in blugi si mergea prin sala fluturand tava, macarea a ajuns toata rece!:( sper sa nu mi se intample si mie! oricum daca va fi asa nu voi putea sa stau cu mainile in san!! s-ar putea sa intru putin in ei!!:D

unde asta?

ionela807
24.02.2009, 10:00:22
langa subex,la cantina TCH

otilik
24.02.2009, 10:06:29
pai nu poti compara o cantina cu un restaurant,tu faci la restaurant si nu cred ca vei avea parte de asa ceva....;-)

ionela807
24.02.2009, 19:26:13
pai nu poti compara o cantina cu un restaurant,tu faci la restaurant si nu cred ca vei avea parte de asa ceva....;-)

stiu ca nu se compara,dar cand vezi asa ceva nu ai cum sa nu iti faci griji.mai ales ca de acum stresul isi spune cuvantul pt ca am realizat ca mai am 4 luni pana la nunta, si mai am f multe de rezolvat!!

otilik
24.02.2009, 19:40:00
stai linistita ca mai este timp....eu am nunta cu o saptamana inaintea ta;;) ...eu sincer nu sunt stresata...fac ce e de facut acum si asta este....ai zis ca mai ai multe de rezolvat...ce lucruri mai ai de rezolvat si trebuiesc rezolvate acum?
eu am rezolvat tot ce era de rezolvat acum...am vorbit cu preotul,am vb la cofetarie,am vb de filmat si fotografiat,am ales invitatiile(dar nu am dat comanda inca),joi ma duc in bucuresti sa vad de rochie....in mare le am rezolvate pe toate...verighete,pantofi,meniu se rezolva mai incolo

otilik
24.02.2009, 19:42:10
hmm de fapt am o probelam..MARTURIILE..nu stiu ce sa ofer invitatilor:(

ionela807
24.02.2009, 20:02:20
stai linistita ca mai este timp....eu am nunta cu o saptamana inaintea ta;;) ...eu sincer nu sunt stresata...fac ce e de facut acum si asta este....ai zis ca mai ai multe de rezolvat...ce lucruri mai ai de rezolvat si trebuiesc rezolvate acum?
eu am rezolvat tot ce era de rezolvat acum...am vorbit cu preotul,am vb la cofetarie,am vb de filmat si fotografiat,am ales invitatiile(dar nu am dat comanda inca),joi ma duc in bucuresti sa vad de rochie....in mare le am rezolvate pe toate...verighete,pantofi,meniu se rezolva mai incolo

esti cu mult inaite mea!:(( eu am restaurantul,muzica,fotograful,decoratiunile,nasii ,... si cam atat!!offf! vreu sambata sa ies sa vad invitatii,verighete,poate rochii!! nu stiu ce o sa gasesc deschis,in timpul sapt nu am cand sa umblu pt ca lucr toata sapt!!! de asta ma streses eu mai tare!!!

ionela807
24.02.2009, 20:03:07
hmm de fapt am o probelam..MARTURIILE..nu stiu ce sa ofer invitatilor:(

si pt mine sunt o probl! eu nu vreau sa dau flori,eu pun doar marturii! dar nu stiu exact ce!

otilik
24.02.2009, 20:04:27
si pt mine sunt o probl! eu nu vreau sa dau flori,eu pun doar marturii! dar nu stiu exact ce!
nici eu nu voi da flori....marturiile astea sunt o problema...:-w

ionela807
24.02.2009, 20:25:57
nu stii? prin oras se gaseste ceva interesant?

ionela807
24.02.2009, 20:27:57
nu stii?prin oras am sanse sa gasesc ceva interesant?

otilik
24.02.2009, 20:29:37
eu in bacau nu am gasit nimic..acum depinde si ce doresti.mai multe am gasit pe internet dar sunt destul de scumpe.

CONT-INCHIS-23057
24.02.2009, 22:38:27
nu stii?prin oras am sanse sa gasesc ceva interesant?

Ionela, 4 luni e inca foarte mult timp la dispozitie. Si 2 saptamani e timp suficient pt pregatiri. Eu nici nu simt ca ma marit, n-am nici cea mai mika emotie, lucrurile decurg normal ca pana acum.
Succes la pregatiri!!

ionela807
25.02.2009, 09:05:41
Ionela, 4 luni e inca foarte mult timp la dispozitie. Si 2 saptamani e timp suficient pt pregatiri. Eu nici nu simt ca ma marit, n-am nici cea mai mika emotie, lucrurile decurg normal ca pana acum.
Succes la pregatiri!!
multumesc pt incurajari! conteaza f mult cand acestea vin tot de la o viitoare miresica!>:D<

ionela807
25.02.2009, 09:07:33
eu in bacau nu am gasit nimic..acum depinde si ce doresti.mai multe am gasit pe internet dar sunt destul de scumpe.
eu as vrea altceva decat ce se dadea pana acum,de exemplu, vesnicele bombonici! si eu am vzt pe net o groaza de marturii,dar asa cum ai zis si tu,sunt prea scumpe! mai ales cand stai sa faci totalul...

Gina25
25.02.2009, 13:45:25
marturii si invitatii cred ca gasiti si la firmele cu care va faceti decoratiunile

ionela807
25.02.2009, 17:28:09
marturii si invitatii cred ca gasiti si la firmele cu care va faceti decoratiunile
cei de la firma au,dar nu prea ma incanta! daca nu gasesc altceva,voi apela tot la ei!

ionela807
26.02.2009, 10:18:55
In ultimul timp au fost multe cereri de "marturii" sub forma de poza. Asta inseamna sa faceti poze cu fiecare invitati in parte, iar la sfarsit cand vor pleca vor primi de la voi fotografia cu voi si cu ei. Problema este ca nu sunt foarte multe firme care fac treaba asta si costa si putin in plus...Oricum e o "marturie" pe care invitatii nu o vor arunca.
da, este o idee super!! dar din pacate cei cu care m eu contract nu fac as ceva! deci trebuie sa gasesc altceva la fel de frumos!

annik
26.02.2009, 12:21:35
Vorbind ca de la om la om cu un decorator, si nu ca de la client la cumparator, acesta ne spunea ca in general marturiile, oricat de sofisticate ar fi( de la cutiute de bijuterii, la bete de scortisoara) sunt considerate de multi invitati niste porcarii, pe care fie le lasa pe masa, fie le arunca cand ajung acasa. Ganditi-va bine inainte de a arunca banii pe lucruri inutile.

Crescent
26.02.2009, 13:01:45
Fetelor, stiti vreo trupa de dansatori din Onesti sau imprejurimi care ar presta la o nunta ?
Stiu ca in Onesti sunt scoli de dans care ne-au reprezentat la concursuri internationale, a avut cineva asa ceva, sau ati vazut pe la alte nunti eventual ?

ionela807
26.02.2009, 13:55:28
Vorbind ca de la om la om cu un decorator, si nu ca de la client la cumparator, acesta ne spunea ca in general marturiile, oricat de sofisticate ar fi( de la cutiute de bijuterii, la bete de scortisoara) sunt considerate de multi invitati niste porcarii, pe care fie le lasa pe masa, fie le arunca cand ajung acasa. Ganditi-va bine inainte de a arunca banii pe lucruri inutile.
ai dreptate,sunt si oameni care gandesc asa. dar oare cu florile de pus in piept nu se intampla la fel? in ambele cazuri sunt niste "bani aruncati". eu prefer sa ii "arunc" pe marturii. invitatii pastreaza mai multe marturii decat flori.parerea mea!:)

annik
26.02.2009, 14:19:08
Ideea cu poza este buna, nu ma refeream la ea cand vorbeam de lucruri inutile. Ce spuneti de flori naturale date doamnelor cate un fir, iar domnilor...? nu stiu o floricica mica pusa in piept? ce parere aveti?

Crescent
26.02.2009, 14:41:15
Eu tocmai mi-am luat un Polaroid instant camera zilele astea, de pe Ebay si la fel o sa-l folosesc pentru poze la intrare si le dau invitatilor cand pleaca.

anamary
26.02.2009, 14:48:44
mie sincer nu mi se pare ca marturiile sunt un lucru inutil...ba chiar mai mult...eu am ales ca marturie un ingeras ( care era pus deasupra unui saculet cu cele 5 bomboane glazurate)...si am fost placut surprinsa ( mergand ulterior in vizita la fostii invitati) sa vad marturiile mele expuse gen bibelou pe mobilele oamenilor... deci se poate...;-)

ionela807
26.02.2009, 15:22:31
mie sincer nu mi se pare ca marturiile sunt un lucru inutil...ba chiar mai mult...eu am ales ca marturie un ingeras ( care era pus deasupra unui saculet cu cele 5 bomboane glazurate)...si am fost placut surprinsa ( mergand ulterior in vizita la fostii invitati) sa vad marturiile mele expuse gen bibelou pe mobilele oamenilor... deci se poate...;-)

si eu sunt de aceeasi parere! de unde ai luat ingerasii si cat te-au costat?

anamary
26.02.2009, 15:45:51
si eu sunt de aceeasi parere! de unde ai luat ingerasii si cat te-au costat?
ingerasii ii gasesti in standurile de artizanat in bacau...preturile sunt intre 1,5-3 ron/buc.

Crescent
26.02.2009, 15:56:53
Si cat te-a ajuns aparatul si cat te vor ajunge consumabilele? Intreb doar pentru un calcul economic...sa vad rentabilitatea investitiei.

Aparatul a fost 1.5 mil in bani romanesti (second hand) si aici a intrat si filmul de 20 de pozitii, care de fapt e hartie gen poze, blank. Ramane sa mai iau alte 5 filme care sunt in jur de 80 lei fiecare.

O alta idee care mi s-a parut draguta si pe care am gasit-o se poate tot pe acest topic, e trandafirul, sau orice alta floricica.

Crescent
26.02.2009, 16:39:21
Eu cred ca e ok avand in vedere ca o sa fie data per cuplu si nu pe persoana.

ionela807
27.02.2009, 09:31:02
ingerasii ii gasesti in standurile de artizanat in bacau...preturile sunt intre 1,5-3 ron/buc.
daca as mai gasi la pretul asta ar fi super!! ma duc maine iprin oras si daca o sa gasesc ceva interesant va anunt!

CONT-INCHIS-23057
27.02.2009, 10:13:58
eu as vrea altceva decat ce se dadea pana acum,de exemplu, vesnicele bombonici! si eu am vzt pe net o groaza de marturii,dar asa cum ai zis si tu,sunt prea scumpe! mai ales cand stai sa faci totalul...

eu cred ca raman la bombonici:)

mellon_galad
27.02.2009, 11:22:41
O gasesti daca ii scrii numele pe google. Insa pe mine nu prea m-a convins portofoliul ei de nunta in alb-negru...Si pe youtube tot nunti in alb-negru am gasit facute de ea...Imi plac incadrarile si viziunea ei, dar totusi...as dori sa vad ce poate si "in culori". Cat despre pret ii poti trimite un mesaj de la ea de pe site si poti afla. Daca afli ceva anunta-ne si pe noi.

Poti sa te uiti in pozele de la nunta mea, ca Mihaela mi le-a facut, anul trecut si iti pot da mai multe detalii, daca vrei.

mellon_galad
27.02.2009, 11:29:24
Fetelor, stiti vreo trupa de dansatori din Onesti sau imprejurimi care ar presta la o nunta ?
Stiu ca in Onesti sunt scoli de dans care ne-au reprezentat la concursuri internationale, a avut cineva asa ceva, sau ati vazut pe la alte nunti eventual ?

Salut, daca te pot ajuta cu numarul lui Marius Crudu, cel care se ocupa de o trupa de dans din Onesti, da-mi un pm. Eu i-am contractat pentru un dans de vreo 25 min la nunta si a fost haios, lumea s-a distrat. Eu nu i-am vazut, ca momentul a fost programat cat timp m-au furat, dar invitatilor le-a placut. Ei pot face mai multe programe, dar am ales o combinatie de mai multe stiluri, si-au schimbat si tinutele. In fine, n-a fost nici pe departe ca la dansez pentru tine, dar a fost apreciat momentul.

CONT-INCHIS-23057
27.02.2009, 15:53:48
hm...mi-a venit o idee super. Vedeti pozele din attachment? Langa casa socrilor mei exista o fabricuta care face chestii dragute din sticla. Astea le-am gasit pe net cu 7lei, poate le iau de la ei cu juma de pret...:D. Le personalizez si gata, poate scap.

ionela807
28.02.2009, 09:45:18
hm...mi-a venit o idee super. Vedeti pozele din attachment? Langa casa socrilor mei exista o fabricuta care face chestii dragute din sticla. Astea le-am gasit pe net cu 7lei, poate le iau de la ei cu juma de pret...:D. Le personalizez si gata, poate scap.
sunt f frum! dar mi se par cam scumpe la 7 lei? nu? daca poti sa le scoti la jum pret eu zic ca se merita!bafta la negociat!:):*

CONT-INCHIS-23057
28.02.2009, 10:38:33
sunt f frum! dar mi se par cam scumpe la 7 lei? nu? daca poti sa le scoti la jum pret eu zic ca se merita!bafta la negociat!:):*

da, 7 lei e ff. sump. Asa iau o sticla de vin de 0.25ml. Vedem, i-am pus pe socri la munca, doar is vecini de cartier.
Am auzit ca din april se scumpesc accizele la bauturi cu 30-40%?!:(

greieras
02.03.2009, 00:35:47
buna fetelor.si eu sunt viitoare miresica si as dori sa stiu mai multe de restaurantele din bacau....am nunta in 2010 si nu stau in bacau,de aceea nu prea stiu ce restaurant sa aleg:-?

CONT-INCHIS-23057
02.03.2009, 11:05:56
buna fetelor.si eu sunt viitoare miresica si as dori sa stiu mai multe de restaurantele din bacau....am nunta in 2010 si nu stau in bacau,de aceea nu prea stiu ce restaurant sa aleg:-?

depinde de cate persoane ai la nunta.

Loxanna
02.03.2009, 22:08:35
O intrebare catre cele care ati facut / faceti nunta la Hotel... cum v-ati inteles cu dna Bujor in ceea ce priveste alcoolul? Accepta sa aducem cate ceva, sau...? Si ce parere aveti de 10% pt sala? E singurul loc unde percep asa ceva...

merlynn
03.03.2009, 16:18:38
O intrebare catre cele care ati facut / faceti nunta la Hotel... cum v-ati inteles cu dna Bujor in ceea ce priveste alcoolul? Accepta sa aducem cate ceva, sau...? Si ce parere aveti de 10% pt sala? E singurul loc unde percep asa ceva...
Cred k trebuie sa te duci sa vorbesti cu ea, dar iti dai seama k daca te duci acum la cate nunti are uita sigur ce ti-a spus k poti aduce:-\. Eu deja mi-am luat whisky si chiar vorbeam cu cineva k l-am luat si daca nu o sa ma lase cu el, acum eu sper sa fie bine! Aici ar trebui sa-si dea cu parerea cineva care a avut deja nunta la hotel sa ne spuna cum au procedat: au fost inainte si au vorbit cu d-na Bujor sau in saptamana dinaintea nunti:-\

ionela807
04.03.2009, 17:55:24
fetelor, week-end-ul viitor este targul de nunti in bacau!:D
am fost sambata prin oras,dar in afara de voal si tiara (modelele pe care l-as vrea eu) nu am vazut nimic special. in schimb am intrat la alb si negru,unde, spre surprinderea mea, vanzatoarele s-au purtat f frum,doar ca aveau niste modele nu tocmai pe gustul meu.:(
o sera placuta va doresc!>:D<

otilik
05.03.2009, 00:08:02
si eu am fost la alb si negru si nu mi-au placut modelele,plus ca erau destul de scumpe si din cate am auzit aici platesti si foarte mult pentru orice modificare care se face la rochie

otilik
05.03.2009, 00:09:52
azi am fost sa-mi aleg tortul si prajiturile:> ...iar de la targ sper sa iau invitatiile

ionela807
05.03.2009, 09:27:04
si eu am fost la alb si negru si nu mi-au placut modelele,plus ca erau destul de scumpe si din cate am auzit aici platesti si foarte mult pentru orice modificare care se face la rochie
asa am auzit si eu. de esxemplu, eu am probat o rochie, care era 18 mil la reducere,pretul ei intreg fiind de 28 mil.iar in ceea ce priveste modelul... semana f bine cu rochiile de cum 5 ani. deci nimic frum! toate sunt f incarcate!!

ionela807
05.03.2009, 09:27:59
azi am fost sa-mi aleg tortul si prajiturile:> ...iar de la targ sper sa iau invitatiile
de unde ai luat tortul si cat costa?

CONT-INCHIS-23057
05.03.2009, 18:20:06
ce harnicuta e Otilik:)..Bravo ei. Ea zicea ca-si ia tortul de la cof. de pe banca nationala, dulce-acrisor. Corect?:)

oana_bucur
05.03.2009, 18:39:23
Si eu ma gandeam sa dau altceva ca marturii, nu eternele bombonele.Gasisem ceva pe net acum 2 luni care mi-a placut f mult. Erau niste lumanarele intr-un suport cu 2 inimioare argintii desenate pe el si ambalate intr-o cutiuta cu fundita argintie, la 3,5 ron. Am intrat ieri pe site si se scumpisera la 9,9.Mi se pare enorm. Sincer nu as fi dispusa sa dau mai mult de 3-3,5 ron pe fiecare. Am mai citit despre cineva care daduse cate un trabuc domnilor si un evantai doamnelor dar mi se pare cam scump.

oana_bucur
05.03.2009, 18:40:44
Cine mai are nunta la Casa Grande? Ce-mi puteti spune despre restaurant?

otilik
05.03.2009, 20:40:40
Si eu ma gandeam sa dau altceva ca marturii, nu eternele bombonele.Gasisem ceva pe net acum 2 luni care mi-a placut f mult. Erau niste lumanarele intr-un suport cu 2 inimioare argintii desenate pe el si ambalate intr-o cutiuta cu fundita argintie, la 3,5 ron. Am intrat ieri pe site si se scumpisera la 9,9.Mi se pare enorm. Sincer nu as fi dispusa sa dau mai mult de 3-3,5 ron pe fiecare. Am mai citit despre cineva care daduse cate un trabuc domnilor si un evantai doamnelor dar mi se pare cam scump.
mda si eu as vrea sa dau altceva dar nu stiu ce...ceea ce doresc eu sunt prea scumpe:(..si cred ca si eu voi ramane la bomboane....acu sa vad in ce le pun
cat despre tort....e de la dulce-acrisor,de ciocolata si vanilie si kg costa 45 lei

otilik
05.03.2009, 20:42:01
Cine mai are nunta la Casa Grande? Ce-mi puteti spune despre restaurant?
eu am fost la nunta acolo si mi-a placut...depinde de cati invitati ai

oana_bucur
05.03.2009, 21:04:26
E destul de mult 45 lei pe kg, nu? Spun asta in sensul ca la alte cofetarii am auzit ca e mai ieftin. Desi trebuie sa recunosc si faptul ca si eu tot la ei ma gandeam dar nu stiam cat e kg. Nu stiu cum fac torturile. Sunt bune? Tu ai mai luat de acolo?

oana_bucur
05.03.2009, 21:05:21
eu am fost la nunta acolo si mi-a placut...depinde de cati invitati ai

Pai a trebuit sa garantam 120 de meniuri.Altfel nu ne dadeau sala

otilik
05.03.2009, 21:12:04
nu stiu ce sa-ti zic de pret...cred ca este putin mai mare ca in alta parte dar si produsele lor sunt bune.eu am mai mancat prajituri si torturi de la dulce-acrisor si mi s-au parut cele mai deosebite...45 lei este pretul la torturile cu martipan,cele cu frisca sau creme cred ca sunt mai ieftine.daca vrei sa gusti torturile te poti duce la cofetaria lor si sa-ti cumperi o felie din ceea ce doresti...eu am fost si le-am gustat pe toate:D

otilik
05.03.2009, 21:14:08
Pai a trebuit sa garantam 120 de meniuri.Altfel nu ne dadeau sala
aha..nu stiu exact cate persoane incap acolo,dar daca sunt prea multe nu prea este loc de dans

Crescent
06.03.2009, 11:18:40
nu stiu ce sa-ti zic de pret...cred ca este putin mai mare ca in alta parte dar si produsele lor sunt bune.eu am mai mancat prajituri si torturi de la dulce-acrisor si mi s-au parut cele mai deosebite...45 lei este pretul la torturile cu martipan,cele cu frisca sau creme cred ca sunt mai ieftine.daca vrei sa gusti torturile te poti duce la cofetaria lor si sa-ti cumperi o felie din ceea ce doresti...eu am fost si le-am gustat pe toate:D

Am inteles ca o cofetarie foarte buna e si Ania, am vazut tortul ZareiGirl, care a aratat bestial. Insa cand am intrebat de pret initial mi s-a spus 75 lei pe kg, dupa care alta persona tot de acolo a afirmat ca ar fi 45 lei si ca s-a interpreat gresit primna data. Ce stiti de aceasta cofetarie ?

sim77
06.03.2009, 12:04:36
Inca nu sunt decisa la ce biserica sa facem cununia religioasa...Voi ce ziceti Sf Nicolae sau Biseria din Borzesti? Eu personal nu am fost la biserica din Borzesti dar am auzit ca este mai frumos acolo...Oricum vreau sa mergem sa o vedem inainte de a ne hotari...dar voi ce ziceti? :*

alina_alina
06.03.2009, 13:23:14
Eu imi fac cununia religioasa la Biserica din Borezesti, mi s-a parut mai frumos acolo. Acum tu decizi unde doresti sa o faci. Ar trebui sa tragi o fuga pana acolo sa vezi cum e biserica si daca ti place cum e in jurul ei.
Eu am o alta problema, rochia de mireasa. Voi de unde o luati?

ancapsy
06.03.2009, 14:31:44
Inca nu sunt decisa la ce biserica sa facem cununia religioasa...Voi ce ziceti Sf Nicolae sau Biseria din Borzesti? Eu personal nu am fost la biserica din Borzesti dar am auzit ca este mai frumos acolo...Oricum vreau sa mergem sa o vedem inainte de a ne hotari...dar voi ce ziceti? :*

Biserica e superba dar e cam micuta. Eu am fost asta vara acolo si era superb...mai ales de facut poze.......

merlynn
06.03.2009, 15:01:17
Eu imi fac cununia religioasa la Biserica din Borezesti, mi s-a parut mai frumos acolo. Acum tu decizi unde doresti sa o faci. Ar trebui sa tragi o fuga pana acolo sa vezi cum e biserica si daca ti place cum e in jurul ei.
Eu am o alta problema, rochia de mireasa. Voi de unde o luati?
Si eu am aceiasi problema si cred k mai sunt destule persoane care au problema cu rochia, eu astept targul de la Bacau, poate acolo rezolv problema:*

ionela807
06.03.2009, 16:49:46
daca e cu martipan, nu cred ca e scump.eu am auzit si de 5 lei si ceva pe kg,doar ca nu imi amintesc unde.
in legatura cu marturiile,a spus cineva de lumanari.si eu as vrea asa ceva.am auzit de karefour ca ar avea lumanari parfumate micute la oferta! merita vazut! eu nu a avut timp sa ajung! daca nu mai sunt, trebuie urmarite ofertele si poate gasim pana la urma!

sim77
06.03.2009, 16:59:14
Multumesc pentru raspunsuri... cred ca pana la urma trebuie sa merg acolo sa ma conving...si apoi ma hotarasc... Va pup si "La multi ani!" pentru 8 Martie... :*

diananico
06.03.2009, 17:23:16
la cofetarie sau la laborator se poate gusta?
eu am fost la cofetarie acum 2 saptamani si am intrebat daca se pot gusta torturile si mi-a zis tanti de acolo nu :-\

diananico
06.03.2009, 17:26:13
Am inteles ca o cofetarie foarte buna e si Ania, am vazut tortul ZareiGirl, care a aratat bestial. Insa cand am intrebat de pret initial mi s-a spus 75 lei pe kg, dupa care alta persona tot de acolo a afirmat ca ar fi 45 lei si ca s-a interpreat gresit primna data. Ce stiti de aceasta cofetarie ?
Am fost eu la Ania si am gustat 2 prajituri... sunt bune si toate umpluturile care le au pt prajituri se pot folosi si la torturi. Pretul era de 40 lei/kg pt torturile cu frisca, ciocolata si fondant si 45 pentru martipan parca. Mi-a zis tipa de acolo sa evit martipanul pentru ca se crapa, cica fondantul arata la fel si rezista mai bine ;-)

CONT-INCHIS-23057
06.03.2009, 17:42:28
Am fost eu la Ania si am gustat 2 prajituri... sunt bune si toate umpluturile care le au pt prajituri se pot folosi si la torturi. Pretul era de 40 lei/kg pt torturile cu frisca, ciocolata si fondant si 45 pentru martipan parca. Mi-a zis tipa de acolo sa evit martipanul pentru ca se crapa, cica fondantul arata la fel si rezista mai bine ;-)

cred ca te-au pacalit;)

Crescent
06.03.2009, 18:09:37
Cum faceti cu bauturile pana la urma ?
La mine dupa sute de targuieli m-au lasat sa aduc vinul, stiti ceva depozite pe care le-ati recomanda ?
La voi cum este, luati toata bautura de la restaurant sau o puteti aduce ?

CONT-INCHIS-23057
06.03.2009, 19:51:42
eu trebuie sa-mi aduc bautura. Voi vorbi cu o firma de distributie sa vina cu camionul sa aduca vinul si sucurile. Cat consumam atat platim, restul iau inapoi.

ancapsy
06.03.2009, 20:04:50
Care dintre miresicile din Onesti au nunta pe 22 august si fac cununia religioasa la Borzesti? Am fost sa rezerv si era deja luata ora 18 :-< ......eu voi fi la ora 19 ......m-as bucura daca ne-am intalni.....sau au superstitii? Sunt curioasa ;))

oana_bucur
06.03.2009, 22:19:45
Cum faceti cu bauturile pana la urma ?
La mine dupa sute de targuieli m-au lasat sa aduc vinul, stiti ceva depozite pe care le-ati recomanda ?
La voi cum este, luati toata bautura de la restaurant sau o puteti aduce ?
Si la mine pot veni eu cu toata bautura.E mult mai convenabil asa.Inca nu m-am interesat de un depozit dar e cel mai bine asa pentru ca poti da inapoi tot ce nu se consuma, ceea ce inseamna ca poti aduce la restaurant mai mult, in caz ca se consuma

mimonel
06.03.2009, 22:34:53
eu trebuie sa-mi aduc bautura. Voi vorbi cu o firma de distributie sa vina cu camionul sa aduca vinul si sucurile. Cat consumam atat platim, restul iau inapoi.

Si cam care va fi pretul de la firma de distributie, cam la fel ca in metro sau mai mic? Bautura o vei cumpara atunci inainte de nunta? Asta ar insemna sa ai in vedere eventualele scumpiri prognozate pentru anul acesta la bauturi.

CONT-INCHIS-23057
06.03.2009, 23:21:17
Si cam care va fi pretul de la firma de distributie, cam la fel ca in metro sau mai mic? Bautura o vei cumpara atunci inainte de nunta? Asta ar insemna sa ai in vedere eventualele scumpiri prognozate pentru anul acesta la bauturi.

Cei de la depozit iti pot aduce si vin imbuteliat si cel de masa. Eu tzin contabilitatea la un bar si vad cu ce pret se aprovizioneaza:)) 9lei ftva cel imbuteliat si 6lei ftva cel de masa;), pret orientativ. Plus ca tot ei iti pot aduce si taria pt domni si doamne.

Deci mult mai mic pretul.

otilik
07.03.2009, 02:01:49
asa voi face si eu:)

otilik
07.03.2009, 02:05:01
la cofetarie sau la laborator se poate gusta?
eu am fost la cofetarie acum 2 saptamani si am intrebat daca se pot gusta torturile si mi-a zis tanti de acolo nu :-\
hmmm.....eu prima data am fost la laborator si am discutat cu patronul care m-a trimis la cofetarie sa gust ce au acolo.....din ce mi-au dat mie aveau la vanzare.daca mai treci pe la cofetarie zi-i sa-ti dea o felie din tortul cu ciocolata si una din tortul cu vanilie si ciocolata.....din cate am vazut asa vand...iti cantareste cat doresti tu

Loxanna
07.03.2009, 12:07:19
Eu voi face cununia la Sf Nicolae, din doua motive: vreau sa fac si cununia civila tot acolo, iar foisorul din curtea bisericii e superb, si doi, acolo merg la slijba, de obicei, si imi place mult... banuiesc ca tine de starea pe care o ai cand esti la o biserica... asa e frumos si la Magura, si la Bogdana... fiecare dupa cum simte!

Gina25
08.03.2009, 20:15:29
La Multi Ani, Fetelor!
:*

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 09:03:32
La multi ani!!:)

ionela807
09.03.2009, 10:06:32
la multi ani si o primavara frumoasa!!

otilik
09.03.2009, 10:10:16
LA multi ani!!!!!!!!\:D/

ionela807
09.03.2009, 11:35:07
fetelor,ce stiti de pretul aurului?eu am vzt in oras de la 90 lei pana la 1100 pt verighetele lucrate manual.dar am auzit ca asta va fi pretul/gr pt orice tip de verigheta.e adevarat ca se scumpeste?diseara ma duc sa vad 2 cataloage cu verighete si in cazul in care imi place vreun model sa stiu daca dau comanda sau imi iau teapa!

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 12:44:58
fetelor,ce stiti de pretul aurului?eu am vzt in oras de la 90 lei pana la 1100 pt verighetele lucrate manual.dar am auzit ca asta va fi pretul/gr pt orice tip de verigheta.e adevarat ca se scumpeste?diseara ma duc sa vad 2 cataloage cu verighete si in cazul in care imi place vreun model sa stiu daca dau comanda sau imi iau teapa!

nu intreaba nimeni, e adevarat ca se ieftineste ceva? Si pe criza scumpiri? (:| (:| (:|
M-am distrat aseara si-am dormit numai 4 ore:D. Numai de scumpiri n-am chef sa aud. Numai eu puteam sa-mi fac nunta dupa 2 ani de la logodna si ala intr-un an de criza:)))

Crescent
09.03.2009, 15:41:16
Cum facem cu alcoolul fetelor, de unde il luam, stiti ceva depozite bune prin Onesti sau imprejurimi ?

ionela807
09.03.2009, 16:06:14
nu intreaba nimeni, e adevarat ca se ieftineste ceva? Si pe criza scumpiri? (:| (:| (:|
M-am distrat aseara si-am dormit numai 4 ore:D. Numai de scumpiri n-am chef sa aud. Numai eu puteam sa-mi fac nunta dupa 2 ani de la logodna si ala intr-un an de criza:)))
mai bine mai tarziu decat niciodata!!:))

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 16:28:03
mai bine mai tarziu decat niciodata!!:))

ce catalog, de la ce firma?

ionela807
09.03.2009, 16:44:51
nu stiu sa iti zic firma. e cineva la sormeala servici care aduce aur si are 2 cataloage doar cu verighete. ma uit in seara asta si maine (daca nu uit:D) oto zic cum se numeste!

ionela807
09.03.2009, 16:48:16
scuze pt greseli! sunt la servici si am o tastatura de 2 lei! si ma grabesc sa nu ma vada sefu!:D

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 16:51:13
nu stiu sa iti zic firma. e cineva la sormeala servici care aduce aur si are 2 cataloage doar cu verighete. ma uit in seara asta si maine (daca nu uit:D) oto zic cum se numeste!

Le stiu, au circulat si pe la mine..Is f. vechi. nu gasesti nimik placut la verighete.

ionela807
09.03.2009, 17:30:29
Le stiu, au circulat si pe la mine..Is f. vechi. nu gasesti nimik placut la verighete.
:( si de ce a mintit ca is noi?!:-w eu chiar speram sa gasesc ceva frum !! ca in oras am vzt doar 2 modele mai dragutele!!

otilik
09.03.2009, 17:32:58
:( si de ce a mintit ca is noi?!:-w eu chiar speram sa gasesc ceva frum !! ca in oras am vzt doar 2 modele mai dragutele!!
poate nu este acelasi catalog:-p plus ca gusturile nu se discuta.nu conteaza din ce an e catalogul daca gaseti ceva care sa-ti placa.
si la magazine am vazut ca au cataloage.nu ai gasit nimic?

CONT-INCHIS-23057
09.03.2009, 17:39:32

Daca is 2 cataloage A4 din care unul e cu coperta neagra(celalalt nu tin minte) si aurul ti-l aduce din turcia pe baza de comanda e destul de vechi, de vreo 2 ani il stiu eu.. Oricum e destul de rau sa-ti dai comanda din catalog pt ca nu stii cum e lucrata marimea. Eu am probat 3 verighete diferite si toate 3 aveau alte marimi respectiv, 10,11 si 11.5