PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

ionela807
27.04.2009, 08:52:40
Bravo, ai vazut ca s-a rezolvat? <:-PAi vb direct cu preotul Plescau, sau cu unul din dascali?
neata!eu nu am putut sa merg, dar au fost nasii si sotul si au vb direct cu preotul

ancapsy
27.04.2009, 09:36:56
poti sta la solar 51 de minute odata? :-> sau vii cu o sapt inainte si cateva minute in fiecare zi..

=)) Pachetul e de 51 de minute......vii cu o saptamana, doua inainte....si stai cate putin in fiecare zi!

sim77
27.04.2009, 11:39:27
Am fost eu vineri la Free Style si am intrebat. Are toate dotarile..machiaj profesionist, tratamente faciale si corporale, epilat,manichiura, unghii de portelan, solar, coafor.etc. ... mi-au spus ca la mirese fac reducere de 20% din pretul a tot ceea ce faci acolo!!
Eu merg pe mana lor......voi ati fost acolo? Ce impresie v-ati facut?

Spune-mi si mie te rog unde e salonul Free Style? Nu prea mai stiu saloanele de prin Onesti...stiu doar pentru coafat...M-ar interesa pentru tratamente...machiaj inainte de nunta...Merci :*

delmo
27.04.2009, 14:15:04
Nico de la Free Style? Sau de unde? E putin mai in varsta? Eu am auzit de Carmen cea de la cosmetica.....
nico beauty center!

Alynutza_1123
27.04.2009, 14:56:14
neata!eu nu am putut sa merg, dar au fost nasii si sotul si au vb direct cu preotul
Si a spus cand trebuie sa mai veniti? Noi cred ca o sa mergem cu 2 sapt inainte , impreuna cu nasii sa vedem ce mai zice... Cum mai stai cu pregatirile, ai reusit sa mai faci ceva? O zi buna iti doresc!

adinacabral
27.04.2009, 16:00:18
fetelor,care imi da si mie un site unde pot vedea amenajari facute de doamna geta?va rog frumos.Inainte sa vb cu ea as vrea sa vad cateva poze cu aranjamente florare facute de ea.M-ar mai interesa si un pret estimativ daca se poate,eu habar nu am la ce ptreturi sa ma astept pentru ca nici pe net nu prea am timp sa stau sa ma documentez....va rog ajutati-ma,sunt in criza de timp:)

adinacabral
27.04.2009, 16:02:00
scuze,aranjamente florale:)))

Crescent
27.04.2009, 17:25:07
scuze,aranjamente florale:)))

Geta nu are site, trebuie sa o contactezi direct, dar gasesti si aici poze cu aranjamente facute de ea mai in primele pagini. Ancapsy cred ca te poate ajuta mai mult, ea a contractat-o.

miaunici
27.04.2009, 20:01:16
buna fetelor....
cam cu cat timp inainte de nunta faceti comanda pt tort...
noi ne gandeam sa facem tortul la ania, iar de acum ar cam trebui s-o luam din loc...
in ce priveste firma de decoratiuni...noi facem nunta la cascada, stiu ca colaboreaza cu cei de la decorativ.
cu acesti adin urma cam cu cat timp inainte de nunta ar trebui sa ne intalnim pt a stabili nuanta, ornamentele...etc
astept raspunsuriel voastre...
pupici

CONT_INCHIS_32457
27.04.2009, 20:07:52
buna fetelor....
noi ne gandeam sa facem tortul la ania, iar de acum ar cam trebui s-o luam din loc...
in ce priveste firma de decoratiuni...noi facem nunta la cascada, stiu ca colaboreaza cu cei de la decorativ.
cu acesti adin urma cam cu cat timp inainte de nunta ar trebui sa ne intalnim pt a stabili nuanta, ornamentele...etc
pupici
buna miaunici >:D< ,eu cred ca deja ar tr sa mergi sa dai comanda la tort.eu am dat in martie ,insa il facem la Barati,asa am ales noi.iar pt decoratiuni e bn sa mergi tot asa cat mai devreme.e mult mai urgent decat comanda la tort.mult succes si daca mai ai alte intrebari st aici,daca pot te ajut.o nunta superba!

Loxanna
27.04.2009, 20:34:49
Eu am vb deja cu dna Geta pt 17 octombrie. Daca te duci la dumneaei la florarie, la Tirgu Ocna, iti poate arata cataloage cu aranjamente facute de ea, dar sa stii, e deschisa la orice sugestie, te duci cu imagini de pe net si ti le face cum vrei tu. Te hotarasti cam ce vrei, ce decoratiuni, aranjamente, etc, si ce flori, vb cu ea si iti face estimare de pret.

adinacabral
27.04.2009, 20:44:10
Eu am vb deja cu dna Geta pt 17 octombrie. Daca te duci la dumneaei la florarie, la Tirgu Ocna, iti poate arata cataloage cu aranjamente facute de ea, dar sa stii, e deschisa la orice sugestie, te duci cu imagini de pe net si ti le face cum vrei tu. Te hotarasti cam ce vrei, ce decoratiuni, aranjamente, etc, si ce flori, vb cu ea si iti face estimare de pret.

la mine e cam nasol...nu sunt in tara,vin cu o luna inainte de nunta,asa ca nu am cum sa i-au legatura cu ea decat prin tel.Pe tine te-a ajuns mai mult de 30 mil?

Loxanna
27.04.2009, 21:17:17
Nu, cam acolo ma invart, cu tot cu lumanari, buchete, aranjamente, huse, invitatii, pahare personalizate si multe altele... Vei gasi multa intelegere si deschidere din partea ei!

ancapsy
27.04.2009, 23:05:29
nico beauty center!

Si asta pe unde e?:-?

ancapsy
27.04.2009, 23:10:35
fetelor,care imi da si mie un site unde pot vedea amenajari facute de doamna geta?va rog frumos.Inainte sa vb cu ea as vrea sa vad cateva poze cu aranjamente florare facute de ea.M-ar mai interesa si un pret estimativ daca se poate,eu habar nu am la ce ptreturi sa ma astept pentru ca nici pe net nu prea am timp sa stau sa ma documentez....va rog ajutati-ma,sunt in criza de timp:)

Pai e exact cum au spus fetele.....e foarte deschisa la orice lucru, orice idee....are poze acolo, dar nu foarte multe....dar iti face orice aranjament iti doresti.....Mie mi s-a parut destul de accesibile preturile si lucrate super.....
Citeste tot topicul si veo vedea o nunta facuta de ea la hotel trotus...Si detalii despre preturi...totul depinde de ce flori folosesti si cate....

ancapsy
27.04.2009, 23:14:00
Spune-mi si mie te rog unde e salonul Free Style? Nu prea mai stiu saloanele de prin Onesti...stiu doar pentru coafat...M-ar interesa pentru tratamente...machiaj inainte de nunta...Merci :*

Vis-a vis de mall acolo sus pe langa restaurantul Michelle...sper sa il gasesti >:D<

ionela807
28.04.2009, 09:15:12
Si a spus cand trebuie sa mai veniti? Noi cred ca o sa mergem cu 2 sapt inainte , impreuna cu nasii sa vedem ce mai zice... Cum mai stai cu pregatirile, ai reusit sa mai faci ceva? O zi buna iti doresc!
a zis sa mergem vineri,inainte de nunta ca sa ne faca o slujba pt noi doi. se numeste intr-un fel, dar am un lapsus acum:D si i-a zis sotului:"dar ne mai vedem pana la nunta,nu? si cand veniti sa imi aduceti aminte ca vreti ca eu sa slujesc". asa ca o sa mai trec duminica pe acolo sa mai vb din cand in cand cu el.

ionela807
28.04.2009, 09:18:23
si m-ai intrebat de pregatiri.maine vreau sa dau comanda de invitatii.am fost la casa de piatra si logotip. ce modele am vazut si mi-au placut am vazut si pe net si sunt mai ieftine, si cred ca o sa dau comanda de acolo.sambata ma duc sa imi iau rochia. sper sa gasesc si costum pt mire[-o< si vreau sa ma uit si dupa verighete. mi-a zis cineva din piatra ca a vazut au si la 85 de lei.

delmo
28.04.2009, 09:37:53
Si asta pe unde e?:-?
undeva pe belvedere http://www.nicobeauty.ro/
edit: vad ca pe site scrie pachet mireasa 50% reducere! insa nu stiu la ce se rezara! solar oricum iese din discutie pt ca nu au!

Crescent
28.04.2009, 11:29:53
buna fetelor....
pupici

Miaunici si eu tot la Ania as vrea sa fac tortul, incerc sa ajung saptamana viitoare la ei, daca ajungi inaintea mea, te rog lasa un feedback :).

Crescent
28.04.2009, 11:33:23
undeva pe belvedere http://www.nicobeauty.ro/
edit: vad ca pe site scrie pachet mireasa 50% reducere! insa nu stiu la ce se rezara! solar oricum iese din discutie pt ca nu au!

Si eu la un search pe net tot peste salonul asta am dat, de fapt a fost singurul din Onesti. Delmo tu zici ca aici te-ai facut, nu ne pui si noua niste poze te rugam ?

Alynutza_1123
28.04.2009, 12:30:34
si m-ai intrebat de pregatiri.maine vreau sa dau comanda de invitatii.am fost la casa de piatra si logotip. ce modele am vazut si mi-au placut am vazut si pe net si sunt mai ieftine, si cred ca o sa dau comanda de acolo.sambata ma duc sa imi iau rochia. sper sa gasesc si costum pt mire[-o< si vreau sa ma uit si dupa verighete. mi-a zis cineva din piatra ca a vazut au si la 85 de lei.
Ms pentru raspuns! Bafta la cumparaturi, sper sa gasesti tot ceea ce iti doresti!

delmo
28.04.2009, 14:44:32
Si eu la un search pe net tot peste salonul asta am dat, de fapt a fost singurul din Onesti. Delmo tu zici ca aici te-ai facut, nu ne pui si noua niste poze te rugam ?
din pacate nu am asa cu detaliile! nu stiu cat se vede in poze! oricum de machiat si unghii ea (patroana)face bestial dar nu stiu daca vine in vara la salon pt ca a nascut luna trecuta! trebuie intrebat.....o sa pun si nise poze dar aucm sunt la laptop si nu am nici una!

adinacabral
28.04.2009, 15:38:39
multumesc mult pentru informatii.Ieri s-a intalnit sora mea cu doamna de la gardenia si i-a facut o intrebare de preturi(i-a spus ce si cum vreau,o cunoaste bine pe sora mea)si sincer nu cere prea mult.A spus ca ma ajunge in jur de 15 mil maxim,fara marturii si carduri de masa.Mai multe o sa vb eu cu ea,am sa o sun zilele astea sa ii dau raspunsul.Ce ziceti,nu e scump,nu?

Mimi111983
28.04.2009, 17:46:57
1500 lei este pretul doar pentru aranjamentele florale???

kmpi_oana
28.04.2009, 17:56:29
Miresicilor, spuneti-mi si mie daca se gasesc in Bacau bratari pentru domnisoarele de onoare. Am gasit modele doar pe net si cred ca sunt cam greu de facut acasa.

ancapsy
28.04.2009, 18:30:08
multumesc mult pentru informatii.Ieri s-a intalnit sora mea cu doamna de la gardenia si i-a facut o intrebare de preturi(i-a spus ce si cum vreau,o cunoaste bine pe sora mea)si sincer nu cere prea mult.A spus ca ma ajunge in jur de 15 mil maxim,fara marturii si carduri de masa.Mai multe o sa vb eu cu ea,am sa o sun zilele astea sa ii dau raspunsul.Ce ziceti,nu e scump,nu?

Pai si mie mi-a facut un calcul in mare si cam tot atat ma ajunge la Geta...si sunt incluse si buchete, lumanari, aranjamentele...huse....arcada....tot tacamanul...insa e doar un pret in mare....cand te hotarasti ce flori folosesti si cate mai poate creste sau scade pretul.....si asta e mai greu..sa te hotarasti tipul de buchet, lumanari, aranjament, culoare la huse..la esarfe.....#-o si mai am asa putin timp.....:O

Crescent
28.04.2009, 18:33:03
Pai si mie mi-a facut un calcul in mare si cam tot atat ma ajunge la Geta...si sunt incluse si buchete, lumanari, aranjamentele...huse....arcada....tot tacamanul...insa e doar un pret in mare....cand te hotarasti ce flori folosesti si cate mai poate creste sau scade pretul.....si asta e mai greu..sa te hotarasti tipul de buchet, lumanari, aranjament, culoare la huse..la esarfe.....#-o si mai am asa putin timp.....:O

Bravo fetelor, super pret, la mine costa mai mult decat dublu si intra cam jumate din ce ati enumerat voi :((

kmpi_oana
28.04.2009, 21:06:49
poate imi ziceti ca am greit postul dar asa di curiozitate cat v-a costat avansul la restaurant ,filmatul,decoratorul,muzica.nu vreau nume vreau doar sa compar preturile sa vad daca am iesit bine sau m-am pacalit.ma iertatti ca nu sunt la subiect.
Buna Mihaela, noi am dat acont la muzica 200de euro, filmat 300lei, decorat 200lei, sala 1000lei....si tot a mai ramas de dat o gramada:((

mimonel
28.04.2009, 21:53:46
Miresicilor, spuneti-mi si mie daca se gasesc in Bacau bratari pentru domnisoarele de onoare. Am gasit modele doar pe net si cred ca sunt cam greu de facut acasa.

Daca vrei din flori naturale poti sa dai comanda la o florarie din Bacau

adinacabral
28.04.2009, 22:54:37
1500 lei este pretul doar pentru aranjamentele florale???

aranjamente florale,arcada,huse,culoar la intrare in rest custalpi impodobiti cu flori si voal,plasa de lumini....vb mai multe zilele astea si va tin la curent.

adinacabral
28.04.2009, 22:57:13
Bravo fetelor, super pret, la mine costa mai mult decat dublu si intra cam jumate din ce ati enumerat voi :((

dar tu la cine ai facut de te-a ajuns atat de mult?

sim77
29.04.2009, 09:50:06
Vis-a vis de mall acolo sus pe langa restaurantul Michelle...sper sa il gasesti >:D<

Merci :* O sa incerc sa ajung pe acolo cand vin in Onesti...

ionela807
29.04.2009, 10:10:22
si eu zic sa megi la florarii sa intrebi. eu stiu ca pot face,dar nu stiu cat costa.
avem nunta in aceeasi zi si la aceeasi biserica:) poate ne intalnim pe acolo.eu am la 5.:*

kmpi_oana
29.04.2009, 10:13:33
Buna iONELA.
Am observat ca avem nunta in aceeasi zi la aceeasi biserica. Spune-mi si mie te rog tu la ce ora esti programata la biserica, pentru ca noi nu am fixat inca ora.

ionela807
29.04.2009, 10:16:03
Buna iONELA.
Am observat ca avem nunta in aceeasi zi la aceeasi biserica. Spune-mi si mie te rog tu la ce ora esti programata la biserica, pentru ca noi nu am fixat inca ora.
la ora 5.din cate a zis preotul mai are o nunta la ora 6.eu am fost vineri si am vb cu parintele.

kmpi_oana
29.04.2009, 10:26:38
la ora 5.din cate a zis preotul mai are o nunta la ora 6.eu am fost vineri si am vb cu parintele.
Am inteles. Se pare ca noi ne-am trezit cam tarziu:| . Ai idee cam cat dureaza la biserica slujba? Ma gandeam daca mai poate programa si dupa cea de la ora 6, dar sa fim la restaurant pe la 8:30.

Mimi111983
29.04.2009, 10:32:19
Buna! Cine ma poate ajuta cu numarul dnei Geta?
P.S. Sunt noua pe forum si inca nu pot primi PM-uri (poate ma ajutati cu o adresa de mess) .

ionela807
29.04.2009, 10:35:37
Am inteles. Se pare ca noi ne-am trezit cam tarziu:| . Ai idee cam cat dureaza la biserica slujba? Ma gandeam daca mai poate programa si dupa cea de la ora 6, dar sa fim la restaurant pe la 8:30.
din cate stiu eu dureaza in ju de 30-40 min. nu stiu la ce restaurant ai nunta,dar eu cred ca ai timp sa ajungi

ancapsy
29.04.2009, 10:39:34
Buna! Cine ma poate ajuta cu numarul dnei Geta?
P.S. Sunt noua pe forum si inca nu pot primi PM-uri (poate ma ajutati cu o adresa de mess) .

doltugeta yahoo

ancapsy
29.04.2009, 10:40:11
Merci :* O sa incerc sa ajung pe acolo cand vin in Onesti...

Cu placere..asteptam impresiile tale de acolo..sau ce ai mai aflat!!!:*

kmpi_oana
29.04.2009, 10:49:19
din cate stiu eu dureaza in ju de 30-40 min. nu stiu la ce restaurant ai nunta,dar eu cred ca ai timp sa ajungi
Cred ca o sa ajungem la timp...nunta e aproape ...la restaurant Aviatori. Merci pentru raspuns!

ionela807
29.04.2009, 10:51:00
Cred ca o sa ajungem la timp...nunta e aproape ...la restaurant Aviatori. Merci pentru raspuns!
pt putin!>:D<

Crescent
29.04.2009, 11:48:47
dar tu la cine ai facut de te-a ajuns atat de mult?

Am contractat o firma din Bacau, in mare mi-a zis 35 mil, fara lumanari, cocarde naturale, buchet si multe altele :(.
Am vorbit si cu Geta, e o draguta, insa am vrut altceva.
Acum vorbeam cu Ancapsy si zicea de tort, eu nu stiu cum le combin ca gasesc doar preturi astronomice :((

ancutza2007
29.04.2009, 13:25:56
Salut miresici! Eu sunt miesica de 2010 dar as vrea sa va intreb si eu cu cat timp inainte v-ati rezervat sala, ati cautat muzica, fotograf..............eu nu am rezervat nici sala si ma gandesc ca e cam tarziu, nu? Eu in iulie as vrea 2010. stau si ma gandesc ca mai e destul, dar la cum trece timpul.............
Astept raspuns miresici mai "experimentate" Va pup si spor la pregatiri=;

chisa
29.04.2009, 13:39:06
Salut miresici! Eu sunt miesica de 2010 dar as vrea sa va intreb si eu cu cat timp inainte v-ati rezervat sala, ati cautat muzica, fotograf..............eu nu am rezervat nici sala si ma gandesc ca e cam tarziu, nu? Eu in iulie as vrea 2010. stau si ma gandesc ca mai e destul, dar la cum trece timpul.............
Cred ca ai destule sanse sa gasesti daca te duci de pe acum. Eu am rezervat in oct 2008 pt anul asta in iunie, dar iulie si august 2009 erau deja luate la momentul ala. Asa ca ar fi bine sa incepi cautarile. Dupa ce rezervi sala poti sa incepi sa cauti si muzica, fotograf, firma pt decorarea salii si... nasii! :D
Succes!

kmpi_oana
29.04.2009, 14:32:24
Cel mai bine este sa incepi din timp toate pregatirile. Locatia este cea mai importanta si cea mai greu de gasit pe placul si bugetul fiecaruia....asa ca fa-ti timp si ia toate restaurantele la bani marunti. Succes!

sim77
29.04.2009, 15:34:40
Cu placere..asteptam impresiile tale de acolo..sau ce ai mai aflat!!!:*

Da...abia astept sa ajung in Onesti dar...o sa mai dureze cateva sapt...Oricum cand aflu ceva va anunt :*

Alynutza_1123
30.04.2009, 15:51:22
Buna! Ce fac fetele? Nu sunteti prea vorbarete, ce faceti, sunteti ocupate? O zi buna!:*

merlynn
01.05.2009, 13:29:51
am revenit si eu, am cam ramas in urma cu stirile dar o sa citesc cu mare atentie ce s-a scris pana acum :*

merlynn
01.05.2009, 13:33:27
abia astept sa=mi povestesti! am si eu o mare rugaminte! sa imispui cat e gr de aur acolo sa vad daca se merita sa imi iau mai multi bani la mine pt aur sau e ca la noi......:*
hotelu e super numai k este mai izolat si anume mai sunt vreo 2 hoteluri pe acolo, dar e bine k ai adalnd-ul si aqua fantasy(parcurile de distractie) aproape, la aur sincer nu am avut timp sa ma uit ;;) vb mai multe pe mess

Crescent
01.05.2009, 14:10:12
hotelu e super numai k este mai izolat si anume mai sunt vreo 2 hoteluri pe acolo, dar e bine k ai adalnd-ul si aqua fantasy(parcurile de distractie) aproape, la aur sincer nu am avut timp sa ma uit ;;) vb mai multe pe mess

Aaa, ai fost in vacanta, sa ne povestesti cum a fost. :)
Eu azi plec in Spania pentru cateva zile dupa care vin in Romania, yuppie !

michella09
01.05.2009, 14:11:19
Buna fetelor de astazi ma pot lauda si eu ca am mai bifat ceva pe lista mea.Am vorbit la biserica ma programat in ziua si la ora care am dorit-o cu asta mi-am luat o piatra de pe inima mai ales ca au existat persoane septice care m-au speriat ca ar fi prea tarziu si nu-mi voi gasi loc. de acum mai am cateva maruntisuri de rezolvat si gata voi fi pregatita pentru cea mai importanta zi din viata mea. Sper ca pentru toate sa decurga pregatirile fara piedici.

ancapsy
01.05.2009, 17:17:46

Vacanta placuta!!

serban
01.05.2009, 19:56:18
Sar'na..ma scuzati ca ma bag...sedinta foto o faceti nocturna?Nu va lasati ceva timp pt ea?Sau nu o luati in calcul?

chisa
01.05.2009, 21:59:06
Sar'na..ma scuzati ca ma bag...sedinta foto o faceti nocturna?Nu va lasati ceva timp pt ea?Sau nu o luati in calcul?
In iulie e lumina pana tarziu, nu se intuneca la 6...

delmo
02.05.2009, 09:07:26
ms mult! chiar ma gandeam la tine zille trecute! te astept pe mess! pupici

delmo
02.05.2009, 09:08:05
vacanta placuta crescent!:*

anamaria_e1986
02.05.2009, 16:12:34
help!!!! unde va coafati si machiati in bacau????

care-i cel mai tare din parcare de pe aici?

:D

roxienea
02.05.2009, 18:38:44

eu ma duc la "floare de colt" :D

Alynutza_1123
02.05.2009, 21:58:51

Eu pt machiat merg la salon la o cunostinta, iar pentru coafat vine cineva din partea nasei mele si ma face acasa...

kmpi_oana
03.05.2009, 15:15:25
Buna Serban, noi ne gandeam ca sedinta foto poate fii facuta dupa starea civila sau inainte, nu cred ca este o ora fixa pentru asa ceva.

alex22
03.05.2009, 15:18:13
Buna fetelor! In primul rand va urez spor la pregatiri si sa aveti parte de cea mai frumoasa zi din viata voastra!
Asa si acum, imi cer scuze ca dau buzna, dar as avea nevoie de ajutorul lui Merlynn am inteles ca ea a fost de curand la Surmeli. Avem bilete acolo si in ultimul timp au circulat niste zvonuri, cum ca s-a schimbat managerul, ca o sa fie mai rau, sincer mi-e putin teama, mai ales ca avem si 2bb-i si nu prea stiu la ce sa ma astept. Orice informatie e binevenita Merlynn, cand ai tu timp, daca vrei[-o< Iti multumesc frumos!

kmpi_oana
03.05.2009, 15:22:54

Referitor la coafura eu ma duc acasa la cineva care lucreaza la floare de colt;-) si imi ia mai putintei bani...stiind ce preturi sunt la floare de colt. Referitor la machiaj nu m-am gandit inca. Eu as vrea un machiaj mai simplu...adica fara culori tipatoare.
Nu cunosc in Bacau nici un make up artist, poate imi recomandati pe cineva.

delmo
04.05.2009, 09:11:10
Buna fetelor! In primul rand va urez spor la pregatiri si sa aveti parte de cea mai frumoasa zi din viata voastra!
Asa si acum, imi cer scuze ca dau buzna, dar as avea nevoie de ajutorul lui Merlynn am inteles ca ea a fost de curand la Surmeli. Avem bilete acolo si in ultimul timp au circulat niste zvonuri, cum ca s-a schimbat managerul, ca o sa fie mai rau, sincer mi-e putin teama, mai ales ca avem si 2bb-i si nu prea stiu la ce sa ma astept. Orice informatie e binevenita Merlynn, cand ai tu timp, daca vrei[-o< Iti multumesc frumos!
pe ce data ai biletele? si eu am auzit faza cu managerul#-o si noi suntem 2 fam cu cate un bb>:D<

ionela807
04.05.2009, 09:59:55
neata, fetele!tin sa va anunt ca in week-end-ul ce a trecut am rezolvat cateva probleme importante! am dat comanda pt tort si pt invitatii, mi-am luat rochia, am luat costumul si mi-am gasit in sfarsit sandalute!!
vorbeati de coafat si machiat.sapt trecuta m-am intalnit intamplator cu cea care urma sa ma coafeze. si tot discutand despre nunta si cum sa ma faa la par, descopera ea ca e plecata in concediu aunci,ca are bilet sa plece de pe 9.:( mi-a stat inima cand am auzit! dar asta e ! si pana la urma ma voi duce la o fosta colega de-a surorii mele, are salon si ma fac acolo. iar de machiat... chiar nu stiu inca!

Alynutza_1123
04.05.2009, 10:41:31
neata, fetele!tin sa va anunt ca in week-end-ul ce a trecut am rezolvat cateva probleme importante! am dat comanda pt tort si pt invitatii, mi-am luat rochia, am luat costumul si mi-am gasit in sfarsit sandalute!!
vorbeati de coafat si machiat.sapt trecuta m-am intalnit intamplator cu cea care urma sa ma coafeze. si tot discutand despre nunta si cum sa ma faa la par, descopera ea ca e plecata in concediu aunci,ca are bilet sa plece de pe 9.:( mi-a stat inima cand am auzit! dar asta e ! si pana la urma ma voi duce la o fosta colega de-a surorii mele, are salon si ma fac acolo. iar de machiat... chiar nu stiu inca!
Felicitari! Vezi cum incet-incet se rezolva toate? Ma bucur ca ti-ai gasit rochita, nu ne arati si noua ceva pozici? Sau ne tii in suspans pana dupa nunta?;;)

ionela807
04.05.2009, 10:56:50
ai dreptate!! cu rabdare se rezolva toate! o sa va arat rochia inainte de nunta,dar ast sa imi trimita sormea pozele!!
tu cum stai cu pregatirile? se apropie momentul cel mare!!

CONT-INCHIS-23057
04.05.2009, 11:46:31
mihaela, uneori trebuie sa mai fii si Toma necredinciosul:), Bine ca ti-ai mai rezolvat ceva:)
Ionela, daca ai facut atatea intr-o sapt, te iau organizatorul meu preferat:)) Felicitari pt achizitii si sa fiti cel mai frumos cuplu!!

Si eu am o problema cu make-up. Am o coafeza undeva pe str. stefan cel mare, dar acolo n-au make-up artist. Acum trebuie sa ma mut cu totul ori la floarea de colt ori la estetique, ca vreau sa fie totul intr-un singur loc nu sa ma tot plimb prin oras. La estetique e cam scump:( dar lucreaza super...si la floarea de colt nu-s prea multumita, nu mi-am gasit omul perfect. Mi-ar conveni floarea de colt, e peste drum de mine..:(( Voi ce-ati mai rezolvat in sensul asta?

alex22
04.05.2009, 15:27:06
Delmo noi avem in septembrie, stiu mai e pana atunci, dar ma streseaza faza cu managerul. Am primit asigurari ca o sa fie totul in regula, ca sta bine si la capitolul mancare si serviciile sunt bune. Aflam sigur acolo, sper sa fie bine[-o<

ionela807
04.05.2009, 16:20:32
mihaela, uneori trebuie sa mai fii si Toma necredinciosul:), Bine ca ti-ai mai rezolvat ceva:)
Ionela, daca ai facut atatea intr-o sapt, te iau organizatorul meu preferat:)) Felicitari pt achizitii si sa fiti cel mai frumos cuplu!!

Si eu am o problema cu make-up. Am o coafeza undeva pe str. stefan cel mare, dar acolo n-au make-up artist. Acum trebuie sa ma mut cu totul ori la floarea de colt ori la estetique, ca vreau sa fie totul intr-un singur loc nu sa ma tot plimb prin oras. La estetique e cam scump:( dar lucreaza super...si la floarea de colt nu-s prea multumita, nu mi-am gasit omul perfect. Mi-ar conveni floarea de colt, e peste drum de mine..:(( Voi ce-ati mai rezolvat in sensul asta?
multumesc pt urari! uite ca mi-ai dat o idee buna!! ma fac organizator de nunti! :D si am scapat de un chin, nu mai tre sa mai caut loc de munca!:)pacat ca la noi nu prea se cauta asa ceva! din cate stiu eu ,fetele de la estetique fac treaba buna!

delmo
04.05.2009, 16:27:50
Delmo noi avem in septembrie, stiu mai e pana atunci, dar ma streseaza faza cu managerul. Am primit asigurari ca o sa fie totul in regula, ca sta bine si la capitolul mancare si serviciile sunt bune. Aflam sigur acolo, sper sa fie bine[-o<
lasa ca iti mai povestesc si eu ca noi avem de pe 17 iunie! acum mi-e tare frica cu gripa asta mai ales la bb!#-o

merlynn
04.05.2009, 18:50:12
lumea spune multe, ce daca s-a schimbat managerul...?nu trebuie sa va sperie asta, nimeni nu vrea sa-si faca un rau va dati seama k daca nu face treaba buna zboara si isi pierde si el serviciul oricum hotelul e OK la mancare nu stiu cum e k nu am mancat acolo eu am stat la alt hotel(nu a fost vacanta a fost un study tour) dar o sa aveti si mancare, daca la 3* este, adevarat nu asa variata ca la 5 dar o sa aveti:*

CONT-INCHIS-23057
05.05.2009, 10:19:11
multumesc pt urari! uite ca mi-ai dat o idee buna!! ma fac organizator de nunti! :D si am scapat de un chin, nu mai tre sa mai caut loc de munca!:)pacat ca la noi nu prea se cauta asa ceva! din cate stiu eu ,fetele de la estetique fac treaba buna!

lasa, ca-ti gasesti tu loc de munca.Trece si criza asta.:)

ionela807
05.05.2009, 10:33:48
lasa, ca-ti gasesti tu loc de munca.Trece si criza asta.:)
loc de munca am acum,doar ca as vrea ceva mai bun si mai sigur.dar vorba ta,trece si criza asta!:)

Alynutza_1123
05.05.2009, 11:20:34
ai dreptate!! cu rabdare se rezolva toate! o sa va arat rochia inainte de nunta,dar ast sa imi trimita sormea pozele!!
tu cum stai cu pregatirile? se apropie momentul cel mare!!
Abia asteptam sa te vedem! Eu am intrat tare in focuri de saptamana asta, ieri am fost cu mirele dupa costum, dar si-a luat doar pantofi, costumul sapt viitoare ca nu aveau nr lui...am mai luat florile(cocardele) si coronita mea pt voal si am vb cu unchiu cu muzica, sa vdm ce si cum facem.
Sapt viitoare tb sa vorbim cu cei ce se ocupa de ornat, sa-si ia el costumatia, sa-mi fac programarile la coafor si machiaj si sa mergem la restaurant sa stabilim meniurile...si apoi incepem cu lumanarile, buchetul, depunere dosar primarie, tre sa cumparam cadoul ppt nasi, fructele, sucurile si apa, etc ...deci mai avem destule de facut, dar le luam pe rand...
Va pup si o zi buna tuturor!:*

sim77
05.05.2009, 11:28:49
Din "cercetarile mele" am inteles ca in Onesti exista doar o firma care se ocupa de artificii...si are magazin in Mall...Mai stiti voi alta firma?Voi...ati vorbit ...stiti cam care sunt preturile...?>:D<

ancapsy
05.05.2009, 12:01:19
Merlynn..ce mai faci? Ti-ai gasit nasi?

michella09
05.05.2009, 12:10:38

buna miresici? estetique este cumva salonul de coafura de langa plus (pe energiei)? mi l-au recomandat multi dar nu am reusit sa ajung si eu pe acolo

CONT-INCHIS-23057
05.05.2009, 12:21:20
buna miresici? estetique este cumva salonul de coafura de langa plus (pe energiei)? mi l-au recomandat multi dar nu am reusit sa ajung si eu pe acolo

nu, e langa subway..in capatul strazii.

CONT-INCHIS-23057
05.05.2009, 12:42:11
Abia asteptam sa te vedem! Eu am intrat tare in focuri de saptamana asta, ieri am fost cu mirele dupa costum, dar si-a luat doar pantofi, costumul sapt viitoare ca nu aveau nr lui...am mai luat florile(cocardele) si coronita mea pt voal si am vb cu unchiu cu muzica, sa vdm ce si cum facem.
Sapt viitoare tb sa vorbim cu cei ce se ocupa de ornat, sa-si ia el costumatia, sa-mi fac programarile la coafor si machiaj si sa mergem la restaurant sa stabilim meniurile...si apoi incepem cu lumanarile, buchetul, depunere dosar primarie, tre sa cumparam cadoul ppt nasi, fructele, sucurile si apa, etc ...deci mai avem destule de facut, dar le luam pe rand...

sa ne tzii la curent si..spor la pregatiri!!

Alynutza_1123
05.05.2009, 13:10:13
sa ne tzii la curent si..spor la pregatiri!!
Mersi frumos, la fel si voua!>:D<

merlynn
05.05.2009, 13:41:57
din pacate nu mi-am gasit, urmeaza sa se duca mama saptamana asta sa mai incerce la cineva :(, pana la urma ne gasim noi:>

kmpi_oana
05.05.2009, 16:38:55
nu, e langa subway..in capatul strazii.
Buna Floricica_f. Am vazut ca ai mentionat despre salonul esthetique. Cunostii pe cineva de acolo care machiaza frumos. Eu nu cunosc pe nimeni de acolo si nici nu am vazut cum lucreaza.

ionela807
05.05.2009, 17:18:37
mai ai cateva lucruri de facut, dar lasa ca le rezolvi pe toate! de unde cumperi apa si sucul?le iei de la depozit?
spor la pregatiri!

Alynutza_1123
05.05.2009, 21:15:08
mai ai cateva lucruri de facut, dar lasa ca le rezolvi pe toate! de unde cumperi apa si sucul?le iei de la depozit?
spor la pregatiri!
Da, probabil ca de la un depozit le vom lua...oricum te tin la curent, se pare ca eu deschid sezonul nuntilor, daca mai sunt fete n-au mai intrat de mult...asa ca va ajut cu tot ce pot. Sper sa avem toate niste nunti superbe<:-PVa pup si va urez o seara cat mai placuta!

CONT-INCHIS-23057
05.05.2009, 21:59:56
Buna Floricica_f. Am vazut ca ai mentionat despre salonul esthetique. Cunostii pe cineva de acolo care machiaza frumos. Eu nu cunosc pe nimeni de acolo si nici nu am vazut cum lucreaza.

aveam pe cineva acolo dar a plecat in grecia de curand. Oricine i-ar lua locul e priceputa ca le duce la cursuri, nu le lasa sa profeseze oricum...Dar e cam scump..

alex22
06.05.2009, 09:24:46
Merlynn multumesc frumos pt raspuns, eu sunt o fire optimista, sper sa fie totul in regula si sa ne simtim bine.

Delmo o sa urmaresc ce vei scrie, impresiile tale, cand o sa te intorci de acolo.

Incaodata scuze ca am fost off topic, dar m-am mai linistit un pic.

ionela807
06.05.2009, 11:14:33
Da, probabil ca de la un depozit le vom lua...oricum te tin la curent, se pare ca eu deschid sezonul nuntilor, daca mai sunt fete n-au mai intrat de mult...asa ca va ajut cu tot ce pot. Sper sa avem toate niste nunti superbe<:-PVa pup si va urez o seara cat mai placuta!
multumim frumos!! si tu sa ai o nunta ca-n povesti!>:D<

CONT-INCHIS-23057
06.05.2009, 11:32:40
Fetelor!!..Sunt de cateva zile in Bucuresti si am profitat de ocazie sa-mi caut rochia mult visata. Si-am gasit-o !!..Maine imi aduce marimea mea. Abia astept!!<:-P

Alynutza_1123
06.05.2009, 11:42:09
Fetelor!!..Sunt de cateva zile in Bucuresti si am profitat de ocazie sa-mi caut rochia mult visata. Si-am gasit-o !!..Maine imi aduce marimea mea. Abia astept!!<:-P
Felicitari!!!!!!!<:-PAsteptam pozici...:);;)

Crescent
06.05.2009, 12:35:22
vacanta placuta crescent!:*

M-am intors, a fost frumos cu mici exceptii, parte buna e ca sunt neagra ca tuciul :).
Cum mai stam cu pregatirile ? Eu am reusit intre timp sa vand una din multele mele rochii iar acum parese ca am dat de o tipa (multumesc ancapsy!!) care a avut nunta la acelasi local si abia astept sa o sun.

kmpi_oana
06.05.2009, 14:28:49
aveam pe cineva acolo dar a plecat in grecia de curand. Oricine i-ar lua locul e priceputa ca le duce la cursuri, nu le lasa sa profeseze oricum...Dar e cam scump..
Msi pentru raspuns. Nu stiu ce sa zic de pret pentru ca eu nu m-am mai machiat niciodata la salon. Am o lista de preturi si machiajul de seara este 55 lei. Cum ti se pare?

CONT-INCHIS-23057
06.05.2009, 14:31:13
Msi pentru raspuns. Nu stiu ce sa zic de pret pentru ca eu nu m-am mai machiat niciodata la salon. Am o lista de preturi si machiajul de seara este 55 lei. Cum ti se pare?

Preturile sunt ok daca vrei ceva clasic, oriunde. Daca mai vrei nu stiu ce sprancene tatuate sau gene false atunci iti trebuie ceva sponsor:)

ionela807
06.05.2009, 15:22:16
felicitari!!! asteptam sa te vedem!!

delmo
06.05.2009, 17:08:22
M-am intors, a fost frumos cu mici exceptii, parte buna e ca sunt neagra ca tuciul :).
Cum mai stam cu pregatirile ? Eu am reusit intre timp sa vand una din multele mele rochii iar acum parese ca am dat de o tipa (multumesc ancapsy!!) care a avut nunta la acelasi local si abia astept sa o sun.
bine ai reveni!>:D< ce misto ca esti bronzata! nu mai ai grija solarului!:D dar undeai fost in vacanta? si ce rochii de mireasa sau ce ai mai multe?:*

Crescent
06.05.2009, 17:14:16
bine ai reveni!>:D< ce misto ca esti bronzata! nu mai ai grija solarului!:D dar undeai fost in vacanta? si ce rochii de mireasa sau ce ai mai multe?:*

Nicaieri foarte exotic, Valencia si Ibiza doar :). Vad ca in tara o sa fie un val de caldura saptamana viitoare, iar acum ma gandesc sa prelungesc sejurul pe cand vin #:-S
De rochii zic da, am avut o pandalie si mi-am luat 3 :D, plus pe cea de la cununia civila care tot cam de mireasa a fost, deci 4, incet incet insa am inceput sa-mi pun serioase semne de intrebare daca sunt in toate facultatile mentale :)). M-am decis sa port doar doua in cele din urma. ;;)

d_e_e_a2006
06.05.2009, 17:45:53
Buna Nicole! Si eu sunt din Bacau. Cum stai cu pregatirile? Daca ai nevoie de sfaturi sunt aici mai ales ca se pare ca eu sunt prima bacauanca de pe forum care va face pasul cel mare!http://www.miresimireasa.ro/fcIcons/icon22.gif
Spor!
buna.ce formatie ai ales pt nunta?

d_e_e_a2006
06.05.2009, 17:47:05
buna miresici din bacau!!
sunt si eu o bacauanca ca si voi
pana acum am rezolvat cu restaurantul, muzica, decoratiunile, foto si video
trebuie sa ma mai ocup de invitatii, verighete, rochita mea si costumul iubirii mele si apoi mai tarziu de tort, bauturi, fructe, prajituri si binenteles menilu de la restaurant
daca aveti nevoie de ajutor sunt aici pentru voi

:*:*:*:*
buna.ce formatie ai ales pt nunta?

d_e_e_a2006
06.05.2009, 17:48:01
;;) Se apropie ziua cea mare si incep sa am emotii.Am cumparat vinul ( secretul lui Bachus), vodka Perfect lemon,sampanie, rochie de mireasa, voalul ,verighete, mi-am facut pernuta pentru ele,am inchiriat formatia care va canta:rocking: ( de care sunt mandra ca nu-s de culoare si-s stilati ), de decoratiuni sala se ocupa o firma.., filmarea este asigurata...si mai sunt multe alte de facut....:-SS !
Sigur ca va ajut cu, cursurile de dans , noi am facut 10 ore de vals, tango, populara , brasoveanca! Va dau numarul lor pe privat sau daca vreti sa discutam online id-ul meu este : aniella2000 ! Mi-ar face placere sa vorbim....!:grouphug:
Am o "problema", nu stiti un salon de coafura si cosmetica care ar avea personal disponibil duminica, v-as fi recunoscatoare....!
buna.ce formatie ai ales?

d_e_e_a2006
06.05.2009, 17:51:32
remus canta bine...si banii pe care ii vrea sunt pe masura(hotarastete repede cu muzica)!
stiti daca sunt pantofi frumos la Piatra Neamt..?( vreau aurii si nu la 3 mil perechea:( )
buna.ai cumva nr lui remus munteanu?

ancapsy
07.05.2009, 07:53:24

Nu ai pentru ce! Sper doar sa iti fie de folos!>:D<
Cat despre tuci...eu nu stiu cum sa stau pe la umbra sa nu ma bronzez cu urme, precum tractoristii. Nu am mai fost pana acum la solar dar cred ca solarul e singura solutie sa nu ma bronzez naspa. Cam cat tine bronzul de solar?

delmo
07.05.2009, 09:51:29
Nicaieri foarte exotic, Valencia si Ibiza doar :). Vad ca in tara o sa fie un val de caldura saptamana viitoare, iar acum ma gandesc sa prelungesc sejurul pe cand vin #:-S
De rochii zic da, am avut o pandalie si mi-am luat 3 :D, plus pe cea de la cununia civila care tot cam de mireasa a fost, deci 4, incet incet insa am inceput sa-mi pun serioase semne de intrebare daca sunt in toate facultatile mentale :)). M-am decis sa port doar doua in cele din urma. ;;)
hahaha nu pot sa cred ca ti-ai luat atatea! pune-le si tu la bazar!>:D< >:D<

delmo
07.05.2009, 09:53:26
Cat despre tuci...eu nu stiu cum sa stau pe la umbra sa nu ma bronzez cu urme, precum tractoristii. Nu am mai fost pana acum la solar dar cred ca solarul e singura solutie sa nu ma bronzez naspa. Cam cat tine bronzul de solar?
eu zic ca tine destul mai ales daca te duci sa te pronzezi si pe urma sa te duci o data pe sapt sa il pastrezi sau poate mai rar.....eu am fos acum cativa ani dar mi-a interzis dermatologul ca am niste alunite mai suspecte si cica nu prea e indicat in cazul asta!

ancapsy
07.05.2009, 10:20:34
Pai daca ma bronzez acum in mai.....ma tine pana in august? Eu nu vreau sa fiu tuci pt k nu cred ca as arata bine eu neagra si cu rochie alba....dar as merge sa nu ma bronzez cu urme...:-s

ionela807
07.05.2009, 11:35:21
fetelor ,asta e rochia mea! sa stiti ca sunt alte bretele(din acelasi material ca si pe fusta) decat cele din poza!

Crescent
07.05.2009, 11:47:01
Eh lasa ca si eu sunt ca un dalmatian :)). N-am fost niciodata la solar, dar am o repulsie, nu stiu daca as merge vreodata.

Crescent
07.05.2009, 11:51:46
hahaha nu pot sa cred ca ti-ai luat atatea! pune-le si tu la bazar!>:D< >:D<

Nu a fost nevoie, ieri am pus un anunt pt alta rochie si a si venit o tipa sa o dau dupa nunta. Una din ele o sa o pastrez totusi, dar ocupa asa mult spatiu...Azi le am cu mine in doua gentoaie ca maine vin la Romanica ;;)

Crescent
07.05.2009, 11:52:50
eu zic ca tine destul mai ales daca te duci sa te pronzezi si pe urma sa te duci o data pe sapt sa il pastrezi sau poate mai rar.....eu am fos acum cativa ani dar mi-a interzis dermatologul ca am niste alunite mai suspecte si cica nu prea e indicat in cazul asta!

Stii cumva un dermatolog bun in zona, eu am niste discoloratii ale pielii pe fata cred ca de la soare :(

Alynutza_1123
07.05.2009, 12:23:23
fetelor ,asta e rochia mea! sa stiti ca sunt alte bretele(din acelasi material ca si pe fusta) decat cele din poza!
Foarte frumoasa rochita Ionela! Corsetul seamana cu al meu\:D/ Sa o porti sanatoasa, fericita si iubita si sa te simti cea mai frumoasa in ziua nuntii tale! Pup!:* O zi buna!>:D<

CONT-INCHIS-23057
07.05.2009, 14:10:10

Da, foarte frumoasa.
Arati ca o printesa:) Sa o porti fericita!!

iulyafun
07.05.2009, 16:25:16

E frumoasa si iti sta foarte bine!

anamary
07.05.2009, 16:42:41

iti sta ff bine... sa o porti sanatoasa<:-P

ionela807
07.05.2009, 17:23:11
va multumesc,fetelor!:* sa dea domnul sa fim toate fericite, iubite si sa avem cele mai frumoase nunti!>:D<

miaunici
07.05.2009, 21:20:39
buna fetelor,
astazi am ajuns si eu pe la ania sa ma uit la torturi...kg de tort e 40 lei , de la tort invelit in martipan la cel cu cioc alba sau neagra, fondant si nu mai stiu ce...
in interior poate fi cum vrei tu...au mai multe variante, iar exteriorul...cum vrei
eu una vreau in interior sa fie o combinatie intr cioc si crema de vanilie..sau caramel...ca sa impac toate gusturile
in ce priveste prajiturile....nu mai retin pretul...oricum au platouri de 500 g cu parjituri asortate, destul de aratoase.

noi inca nu am dat comanda...dar pt 15 aug ne-a spus ca putem veni prin iulie...bineinteles ca ne vom duce mai devreme
v-am pupat
o seara buna,

serban
07.05.2009, 22:01:06
Frumoasa rochitza!

ionela807
08.05.2009, 08:59:47
Frumoasa rochitza!
neata! multumesc frumos!!:*

ionela807
08.05.2009, 09:08:40
buna fetelor,
astazi am ajuns si eu pe la ania sa ma uit la torturi...kg de tort e 40 lei , de la tort invelit in martipan la cel cu cioc alba sau neagra, fondant si nu mai stiu ce...
in interior poate fi cum vrei tu...au mai multe variante, iar exteriorul...cum vrei
eu una vreau in interior sa fie o combinatie intr cioc si crema de vanilie..sau caramel...ca sa impac toate gusturile
in ce priveste prajiturile....nu mai retin pretul...oricum au platouri de 500 g cu parjituri asortate, destul de aratoase.

noi inca nu am dat comanda...dar pt 15 aug ne-a spus ca putem veni prin iulie...bineinteles ca ne vom duce mai devreme
v-am pupat
o seara buna,
eu am dat comanda de tort la barati. aveau tort de la 35-45 lei/kg. eu am ales ciocolata cu diplomat( vorba ta,sa impac mai multe gusturi) si este imbracat in martipan. nu prea imi place gustul martipanului, dar cei de acolo au zis ca nu fac si cu ciocolata alba.:( as fi vrut sa fac cu o crema din fructe,fiind vara am zis ca ar prinde mai bine. dar pt ca am vrut sa fie martipan, au zis ca nu se poate. acea crema era prea moale si martipanul prea greu si se lasa.:( dar sper sa fie bun si acesta pe care l-am ales. am dat 35 lei /kg. la prajituri nici eu nu mai stiu pretul.dar avea 3 tipuri de platouri de marimi diferite. si am mai vazut acolo ceva f ingenios. un cosulet facut din susan in care erau puse prajiturile! e f frumos, dar cantarea mult si nu cred era avantajos pt o nunta. pupicei!

CONT-INCHIS-23057
08.05.2009, 09:38:45
eu am dat comanda de tort la barati. aveau tort de la 35-45 lei/kg. eu am ales ciocolata cu diplomat( vorba ta,sa impac mai multe gusturi) si este imbracat in martipan. nu prea imi place gustul martipanului, dar cei de acolo au zis ca nu fac si cu ciocolata alba.:( as fi vrut sa fac cu o crema din fructe,fiind vara am zis ca ar prinde mai bine. dar pt ca am vrut sa fie martipan, au zis ca nu se poate. acea crema era prea moale si martipanul prea greu si se lasa.:( dar sper sa fie bun si acesta pe care l-am ales. am dat 35 lei /kg. la prajituri nici eu nu mai stiu pretul.dar avea 3 tipuri de platouri de marimi diferite. si am mai vazut acolo ceva f ingenios. un cosulet facut din susan in care erau puse prajiturile! e f frumos, dar cantarea mult si nu cred era avantajos pt o nunta. pupicei!

Ai facut o alegere excelenta. E grozav cel ales de tine, am mancat unul asemanator facut de cei de la barati si imi amintesc ca de mult timp n-am mai savurat cu atata placere un tort. Si pretul lor e de bun simt. Nu stiu cum e cu transportul si suportul pt tort, ti-l aduc ei?

ionela807
08.05.2009, 09:43:29
Ai facut o alegere excelenta. E grozav cel ales de tine, am mancat unul asemanator facut de cei de la barati si imi amintesc ca de mult timp n-am mai savurat cu atata placere un tort. Si pretul lor e de bun simt. Nu stiu cum e cu transportul si suportul pt tort, ti-l aduc ei?
suportul mi-l dau ei, si tortul va fi adus la restaurant in noaptea nuntii de catre ei intre orele 21-02. sper sa nu ma insel. dupa prajituri trebuie sa trimit pe cineva in ziua nuntii si trebuie sa dau comana cu cel putin 1 sapt inainte. ms ca m-ai linistit in privinta tortului!>:D<

chisa
08.05.2009, 10:36:45
Ionela, fff dragutza rochitza, sa o porti cu cea mai mare placere!

Floricica tu esti?

delmo
08.05.2009, 10:46:21
Stii cumva un dermatolog bun in zona, eu am niste discoloratii ale pielii pe fata cred ca de la soare :(
chiar nu stiu! eu am fost la cluj unde mi-am si scos 2 alunite!vezi la ghriflo fata in fata cu liceul energetic auzisem ca ar fi o dr bunicica dermatolog!:*

Alynutza_1123
08.05.2009, 11:50:30
Buna fetele! Harnicute mai sunteti azi...;))Cum mai stati cu pregatirile, cu emotiile....? Pupici si o zi buna va doresc!>:D<:*

ionela807
08.05.2009, 14:28:09
Buna fetele! Harnicute mai sunteti azi...;))Cum mai stati cu pregatirile, cu emotiile....? Pupici si o zi buna va doresc!>:D<:*
buna! eu astept invitatiile ca sa ma pot apucat de impartit! in rest nu am mai facut nimic. de emotii tu ar trebuie sa ne vorbesti!:)
o zi buna iti doresc si tie si spor la pregatiri!

ionela807
08.05.2009, 15:37:04
fetelor, de saptamana viitoare s-ar putea sa va parasesc!:(( opreste sefu netul!! iar acasa nu am net pt ca nu gasesc nico firma care sa ne conecteze (stau in letea-veche)!:( offf!! ce ma fac eu fara voi?:-s

serban
08.05.2009, 15:40:07
fetelor, de saptamana viitoare s-ar putea sa va parasesc!:(( opreste sefu netul!! iar acasa nu am net pt ca nu gasesc nico firma care sa ne conecteze (stau in letea-veche)!:( offf!! ce ma fac eu fara voi?:-s
Internet pe mobil! simplu!

CONT-INCHIS-23057
08.05.2009, 16:20:05
Internet pe mobil! simplu!

sau iti iei un card pt internet de la retelele mobile de telefonie si intri de oriunde.

ionela807
08.05.2009, 16:46:57
sau iti iei un card pt internet de la retelele mobile de telefonie si intri de oriunde.
asta e cea mai buna varianta. dar sa vad care e cea mai convenabila. din ce am vazut, vodafonul e bunut. dar o rezolvam noi intr-un fel!:)

chisa
08.05.2009, 17:06:54
Ioi ce bucuroasa sunt... mi-a venit stralucita idee sa sun la restaurant sa vad care mai e treaba pe acolo si am primit o veste f buna: la nuntile de anul asta se pare ca au bagat in pretul meniului si tortul si fursecurile <:-P ... In conditiile in care oricum mi-au zis de la inceput ca astea trebuie sa le iau de la ei la pretul de cofetarie, ma bucur f mult de ce am aflat :). Sper doar sa fie bune, nu am citit nicaieri pe aici pareri despre cofetaria Corso, de la prieteni am inteles ca ar fi ok, nu-s cei mai buni, dar nici rai nu-s... Voi stiti ceva?
Eu cand am arvunit sala nu m-am gandit (doooooooh) sa cumpar prajituri sa vad cum sunt. Cand am mai ajuns apoi in Bacau ori nu am avut timp ori era inchis (de ex de Paste).

aura_b
09.05.2009, 18:57:40
Pt Dytzu
Poti sa mi lasi detalii despre Dj la privat si eventual o adresa de email...ms

aura_b
09.05.2009, 19:37:57
nu, n-am vazut niciuna. Nu te supara pe mine, dar din atatea locatii frumoase tocmai pe aia ai ales-o?

Eu nu stau in Bacau a facut o cunostinta de a mea nunta acolo au fost ai mei si le a placut tare mult...mai pus pe ganduri....

ancapsy
09.05.2009, 21:03:34
Fetelor....stiti unde se inscriptioneaza paharele pt miri si nasi in Bacau?

Alynutza_1123
09.05.2009, 21:34:37
Ioi ce bucuroasa sunt... mi-a venit stralucita idee sa sun la restaurant sa vad care mai e treaba pe acolo si am primit o veste f buna: la nuntile de anul asta se pare ca au bagat in pretul meniului si tortul si fursecurile <:-P ... In conditiile in care oricum mi-au zis de la inceput ca astea trebuie sa le iau de la ei la pretul de cofetarie, ma bucur f mult de ce am aflat :). Sper doar sa fie bune, nu am citit nicaieri pe aici pareri despre cofetaria Corso, de la prieteni am inteles ca ar fi ok, nu-s cei mai buni, dar nici rai nu-s... Voi stiti ceva?
Eu cand am arvunit sala nu m-am gandit (doooooooh) sa cumpar prajituri sa vad cum sunt. Cand am mai ajuns apoi in Bacau ori nu am avut timp ori era inchis (de ex de Paste).
Buna! Din cate stiu eu au prajituri bune cei de la corso, eu am mancat un tort de ciocolata de la ei si a fost super...

miaunici
10.05.2009, 09:01:31
Fetelor....stiti unde se inscriptioneaza paharele pt miri si nasi in Bacau?

buba
vb cu cei care iti orneaza sala ...ei trebuie sa aiba niste pahare speciale pt nasi si pt miri...
in legatura cu inscriptionatul lor...crred ca tot pe ei ar trebui sa-i intrebi sau la tipografia la care iti scrii invitatiile.
spor!

kmpi_oana
10.05.2009, 09:23:42
buna fetelor,

v-am pupat
o seara buna,
Buna miaunici, spune-mi te rog si mie pe unde au sediul cei de la Ania,=P~ ca sa pot vedea si eu ce prajituri si torturi au.

miaunici
10.05.2009, 09:26:49
Buna miaunici, spune-mi te rog si mie pe unde au sediul cei de la Ania,=P~ ca sa pot vedea si eu ce prajituri si torturi au.

buna,
cei de la naia au sediul si cofetaria langa subway, au si o terasa afara cu umbrele albe...

ancapsy
10.05.2009, 12:15:19
buba
vb cu cei care iti orneaza sala ...ei trebuie sa aiba niste pahare speciale pt nasi si pt miri...
in legatura cu inscriptionatul lor...crred ca tot pe ei ar trebui sa-i intrebi sau la tipografia la care iti scrii invitatiile.
spor!

Pai eu mi-am cumparat deja paharele pentru k vreau sa le ornez eu......si acum m-am gandit la inscriptionat...si am auzit k la bacau e o firma.si ma gandeam k poate stiti voi.... :D

ancapsy
10.05.2009, 12:17:45
A avut cineva nunta pana acum? >:D<

miaunici
10.05.2009, 15:21:00
Pai eu mi-am cumparat deja paharele pentru k vreau sa le ornez eu......si acum m-am gandit la inscriptionat...si am auzit k la bacau e o firma.si ma gandeam k poate stiti voi.... :D
da, cred ca firma la care te referi este romtexim
candva avea un punct de lucru in centru , acum pe miorita pe undeva.
eu mi-am imprimat pe cani poze...presupun c anu o fi mare lucru pt pahare.

ancapsy
10.05.2009, 17:22:10
da, cred ca firma la care te referi este romtexim
candva avea un punct de lucru in centru , acum pe miorita pe undeva.
eu mi-am imprimat pe cani poze...presupun c anu o fi mare lucru pt pahare.

Multumesc frumos!!!Astept acum raspuns de la ei!!:* :* :*

ionela807
11.05.2009, 09:03:50
neta,fetele! o saptamana buna va doresc!:*

ionela807
11.05.2009, 09:10:25
fetelor, jenine090 si corina83 au avut deja nuntile! nu le-am mai vazut de cava timp pe aici, dar poate vor intra de acum sa ne spuna cum a fost. urmatoarele sunt alynutza1123 si dinanico! spor la pregatiri!>:D<

Alynutza_1123
11.05.2009, 13:29:04
fetelor, jenine090 si corina83 au avut deja nuntile! nu le-am mai vazut de cava timp pe aici, dar poate vor intra de acum sa ne spuna cum a fost. urmatoarele sunt alynutza1123 si dinanico! spor la pregatiri!>:D<
Buna Ionela! Multumim frumos, la fel si voua! O saptamana minunata si insorita va doresc! Pupici >:D<:*>:D<

merlynn
11.05.2009, 23:02:26
A avut cineva nunta pana acum? >:D<
nu cred, de acum 8-}

merlynn
11.05.2009, 23:06:49
gata mi-am gasit si eu nasi<:-P

delmo
12.05.2009, 07:42:12
super! felicitari!:*

delmo
12.05.2009, 07:42:55
stie cineva vreun salon in onesti unde se face electrostimulare?

sim77
12.05.2009, 09:00:53

Felicitari!!!Ai scapat! De-acum poti continua pregatirile fara emotii...:-p :*

sim77
12.05.2009, 09:06:16
Fetelor...voi cum rezolvati cu cazarea oaspetilor din afara Onestiului???Aveti idee cam cat sunt camerele la Hotel Trotus?Daca avem vreo reducere....ceva?Noi o sa am nevoie cred de vreo 20-25 de camere...

delmo
12.05.2009, 15:04:02
Fetelor...voi cum rezolvati cu cazarea oaspetilor din afara Onestiului???Aveti idee cam cat sunt camerele la Hotel Trotus?Daca avem vreo reducere....ceva?Noi o sa am nevoie cred de vreo 20-25 de camere...
uite aici: http://www.hoteltrotus.ro/hotel_tarife.htm si mai scrie undeva ca daca inchiriezi minim 5 camere ai 5% reducere! camere dragute au si la "vasilache" nu stiu daca chiar asa se numeste si sunt mult mai ieftine (pana intr-un milion) si conditii la fel de bune din cate stiu....trebuie vazut....:*

maryia
12.05.2009, 18:55:56
incearca si la Hanul Marisano ca acolo si-a cazat o prietena colegii...e la iesirea din Onesti spre Oituz

maryia
12.05.2009, 19:00:57
felicitari!sa de-a Dumnezeu sa fie alaturi de voi oricand aveti nevoie

ancapsy
13.05.2009, 08:15:55

Felicitari!!!:rocking:

sim77
13.05.2009, 09:06:36
Multumesc pentru raspunsuri...o sa incercam si la Vasilache si la Marisano...sper sa ajungem weekendul asta in Onesti...sa mai rezolvam din "treburi"...:*

maryia
13.05.2009, 10:36:59
Multumesc pentru raspunsuri...o sa incercam si la Vasilache si la Marisano...sper sa ajungem weekendul asta in Onesti...sa mai rezolvam din "treburi"...:*
multa bafta!si noi stam in Bv si mi-e groaza sa ma gandesc cand vom incepe pregatirile...

merlynn
13.05.2009, 10:42:41
mai poti incerca si la Hotel Parc, nu stiu cum este dar poti sa te duci sa vezi!

merlynn
13.05.2009, 10:43:16
Felicitari!!!:rocking:
multumesc:*

ionela807
13.05.2009, 11:01:37
fetelor, ce e cu linistea asta? sunteti prinse cu pregatirile,nu?;-)

sim77
13.05.2009, 11:10:00
mai poti incerca si la Hotel Parc, nu stiu cum este dar poti sa te duci sa vezi!

Bine de stiut...multumesc:*

Alynutza_1123
13.05.2009, 12:06:16
fetelor, ce e cu linistea asta? sunteti prinse cu pregatirile,nu?;-)
Asta ma intrebam si eu...;)) Sunt harnicute foc fetele

chisa
13.05.2009, 12:33:07
Sincer eu nu prea mai am ce pregatiri sa fac, au ramas chestiile de ultim moment: bauturi, fructe, chestii de astea; restul cam e aranjat. Ar mai fi rochia de civila de cumparat si costumul lui - dar deja le-am ales si am dat comanda pt ca nu aveau marimea mea/lui, asa ca as putea spune ca si astea sunt rezolvate. Azi am sunat la starea civila, mi-au zis ca pt 13 iunie actele se pot depune intre 1 si 4 iunie iar "prenuptialele" cum le-a numit doamna respectiva trebuie datate cu 1 iunie - informatia asta e mai mult pt mimonel :), prietenii stiu de ce :). Cu cazarile am rezolvat la Levisticum, mi-a placut tare mult de patron (la tel :)) ). Mai am de stresat una bucata domnisoara de onoare sa mearga la depozit la Gheraesti sa dea comanda de buchet - daca printr-o minune stiti un nr de tel de acolo v-as fi mai mult decat recunoscatoare <:-P, pe google nu am gasit nimic...

CONT_INCHIS_32457
13.05.2009, 13:10:21
Referitor la coafura eu ma duc acasa la cineva care lucreaza la floare de colt;-) si imi ia mai putintei bani...stiind ce preturi sunt la floare de colt. Referitor la machiaj nu m-am gandit inca. Eu as vrea un machiaj mai simplu...adica fara culori tipatoare.
Nu cunosc in Bacau nici un make up artist, poate imi recomandati pe cineva.
buna nu stiu daca ti-a recomandat cineva vreun make-up artist din Bacau dar eu stiu pe cineva.lucreaza f bn,a lucrat cu modele de pe podium,a lucrat cu Botezatu,in fine e f ff priceputa.se numeste Iulia Horodnic,la ea m-am machiat si coafat pt cununia civila,plus ca vine acasa si mai face si alte chestii:gene false manunchi f naturale,unghii false(intretinere,french,gel,acril)si coafat,e f experta in realizarea cocurilor.face si aranjamente pt masina,o gramada de lucruri.daca vrei sa-ti dau id-ul ei sa mi zici ca ti-l dau pe pm.o nunta de vis:*

ionela807
13.05.2009, 15:27:25
buna nu stiu daca ti-a recomandat cineva vreun make-up artist din Bacau dar eu stiu pe cineva.lucreaza f bn,a lucrat cu modele de pe podium,a lucrat cu Botezatu,in fine e f ff priceputa.se numeste Iulia Horodnic,la ea m-am machiat si coafat pt cununia civila,plus ca vine acasa si mai face si alte chestii:gene false manunchi f naturale,unghii false(intretinere,french,gel,acril)si coafat,e f experta in realizarea cocurilor.face si aranjamente pt masina,o gramada de lucruri.daca vrei sa-ti dau id-ul ei sa mi zici ca ti-l dau pe pm.o nunta de vis:*
daca e asa de priceputa si a lucrat in astfel de locuri cred ca e si ff scumpa,nu?

mimonel
13.05.2009, 16:16:22
Sincer eu nu prea mai am ce pregatiri sa fac, au ramas chestiile de ultim moment: bauturi, fructe, chestii de astea; restul cam e aranjat. Ar mai fi rochia de civila de cumparat si costumul lui - dar deja le-am ales si am dat comanda pt ca nu aveau marimea mea/lui, asa ca as putea spune ca si astea sunt rezolvate. Azi am sunat la starea civila, mi-au zis ca pt 13 iunie actele se pot depune intre 1 si 4 iunie iar "prenuptialele" cum le-a numit doamna respectiva trebuie datate cu 1 iunie - informatia asta e mai mult pt mimonel :), prietenii stiu de ce :). Cu cazarile am rezolvat la Levisticum, mi-a placut tare mult de patron (la tel :)) ). Mai am de stresat una bucata domnisoara de onoare sa mearga la depozit la Gheraesti sa dea comanda de buchet - daca printr-o minune stiti un nr de tel de acolo v-as fi mai mult decat recunoscatoare <:-P, pe google nu am gasit nimic...

"Prenuptialele" = adeverinta de la medicul de familie? Eu vreau sa depun actele pe 29 mai, caci am cununia civila pe 12 iunie.

CONT_INCHIS_32457
13.05.2009, 16:24:16
daca e asa de priceputa si a lucrat in astfel de locuri cred ca e si ff scumpa,nu?
sincer nu mi se pare,avand in vedere ca nu are un salon al ei are preturi putin mai mici.e mult mai scump la esthetique.are f multe cliente,face si bijuterii.isi face treba bn si asta imi place.pt cununia civila am fost la ea acasa,insa pt nunta va veni acasa.

ionela807
13.05.2009, 16:33:50
sincer nu mi se pare,avand in vedere ca nu are un salon al ei are preturi putin mai mici.e mult mai scump la esthetique.are f multe cliente,face si bijuterii.isi face treba bn si asta imi place.pt cununia civila am fost la ea acasa,insa pt nunta va veni acasa.
ai putea sa imi spui cat ti-a luat pt machiat? sincer nu stiu care sunt preturile pt asa ceva si as vrea sa imi fac o parere. unghiile mi le face o cunostinte,asa ca ma intereseaza doar machiajul. ms frum!>:D<

soulmates
13.05.2009, 16:40:50
Gaby uite si eu am nunta tot la Pasaj la 3 saptamani dupa a ta...vroiam sa te intreb daca ai reusit sa stabilesti meniul deja...sa mi zici si mie te rog ce include si cat costa de persoana...eu una nu ajung in tara pana in august...si deci trebuie sa ma las pe mana alor mei...imi raspunzi te rog...merci mult si poate mai tinem legatura...te pop

soulmates
13.05.2009, 17:46:57

Mara imi trimitzi si mie pe MP id-ul ei te rog frumoooooossss...ca si eu sunt in aceashi situatzie,nu cunosc pe nimeni s-apoi eu spre ghinionul meu n-am coafeza sau manichiurista mea...:-<...In alta ordine de idei...mai fetelor unde sa merg eu cand ajung in tara sa mi cumpar rochia...mai ales ca am la dispozitie exact o luna din momentul in care aterizez pe aeroport.Ca sa nu mai zic de sandalutze...intru in sevraj numai cand ma gandesc...hai va pooop..si mai tzinem legatura...

chisa
13.05.2009, 18:50:33
"Prenuptialele" = adeverinta de la medicul de familie? Eu vreau sa depun actele pe 29 mai, caci am cununia civila pe 12 iunie.
analizele si adeverinta de la medicul de familie. sau cel putin eu asa cred :))

Alynutza_1123
13.05.2009, 21:40:16
Prenuptialul este adeverinta de la medicul de familie precum esti apt sa intemeiezi o familie si nu suferi de vreo boala psihica sau venerica.
Te corectez putin...e vb de boli venerice sau pulmonare, si este vb de adeverinta pe care o elibereaza medicul pe baza analizelor medicale (VDRL si raza la plamani). Eu am fost astazi si am luat certificatul

Alynutza_1123
13.05.2009, 21:41:22
Gaby uite si eu am nunta tot la Pasaj la 3 saptamani dupa a ta...vroiam sa te intreb daca ai reusit sa stabilesti meniul deja...sa mi zici si mie te rog ce include si cat costa de persoana...eu una nu ajung in tara pana in august...si deci trebuie sa ma las pe mana alor mei...imi raspunzi te rog...merci mult si poate mai tinem legatura...te pop
Buna! La restaurant nu poti stabili meniul mai devreme de 3 sapt, deci ai timp suficient sa mergi chiar tu...noi am fost ieri si avem nunta pe 30 mai. Pupici

Alynutza_1123
13.05.2009, 21:44:49
La starea civila tb sa mergi cu 12 zile inainte de cununie, deci tu ar tb sa mergi pe 1 mai...Eu am sunat la primarie si mi-a zis ca pt data de 30 mai sa venim pe 18 cu dosarul care include: certificate de nastere-copie & original, buletine- copie si original, certificatele prenuptiale datate cu ziua in care depui actele(de ex, la mn, 18 mai) si se plateste o taxa de 100 roni. Daca faci in timpul saptamanii, nu cred ca se plateste nimic...

ionela807
14.05.2009, 08:45:44
Mara imi trimitzi si mie pe MP id-ul ei te rog frumoooooossss...ca si eu sunt in aceashi situatzie,nu cunosc pe nimeni s-apoi eu spre ghinionul meu n-am coafeza sau manichiurista mea...:-<...In alta ordine de idei...mai fetelor unde sa merg eu cand ajung in tara sa mi cumpar rochia...mai ales ca am la dispozitie exact o luna din momentul in care aterizez pe aeroport.Ca sa nu mai zic de sandalutze...intru in sevraj numai cand ma gandesc...hai va pooop..si mai tzinem legatura...
neata! in legatura cu rochia de mireasa. eu mi-am luat-o din piatra neamt. daca poti, merita sa incerci acolo pt ca sunt mai multe magazine cu rochii pe toate gusturile si la preturi mai acceptabile decat cele din bacau. plus ca vanzatoarele se poarta f frumos si au rabdare! si la mine a fost problema cu sandalutele pt ca port 35-36 si avem nevoie de unele crem. si mi-am gasit tot la piatra. iar daca vei avea rochia alba, le vei gasi si mai usor. pupici!:*

kmpi_oana
14.05.2009, 09:40:21
Buna Mara. Da-mi te rog numarul ei de telefon sau id-ul (PM). Multumesc mult!!!

chisa
14.05.2009, 18:10:38
La starea civila tb sa mergi cu 12 zile inainte de cununie, deci tu ar tb sa mergi pe 1 mai...Eu am sunat la primarie si mi-a zis ca pt data de 30 mai sa venim pe 18 cu dosarul care include: certificate de nastere-copie & original, buletine- copie si original, certificatele prenuptiale datate cu ziua in care depui actele(de ex, la mn, 18 mai) si se plateste o taxa de 100 roni. Daca faci in timpul saptamanii, nu cred ca se plateste nimic...
ce hoti sunt, fac afaceri din orice... eu am sunat si nu mi-au zis nimic de bani, probabil ca nefiind f legal nu spun la telefon... si nici pe site-urile starii civile pe unde am intrat eu nu scrie de vreo taxa...

CONT_INCHIS_32457
14.05.2009, 19:34:01
ce hoti sunt, fac afaceri din orice... eu am sunat si nu mi-au zis nimic de bani, probabil ca nefiind f legal nu spun la telefon... si nici pe site-urile starii civile pe unde am intrat eu nu scrie de vreo taxa...
hmm,nici nu stiti cate mai cer cei de la starea civila.eu am facut cununia civila in aprilie.si ghici ce ni s-a spus la sfarsit?'daca faceti nunta,adica petrecere trebuie sa platit taxa pt uninunea compozitorilor,care e in valoare de 50 de lei".am intrebat daca este neaparat nevoie sa o platim,a spus ca da,insa exista si pers care nu o platesc,ca demult nu i-a mai controlat daca au mai platit.si nu am platit nimic.plus alte chestii care ni se mai baga pe gat,ca deh noi cei care facem nunti avem bani de aruncat pe fereastra...

CONT_INCHIS_32457
14.05.2009, 19:39:43
buna seara miresici!imi cer iertare pt ca nu am raspuns la timp celor care mi-au cerut nr de tel al iuliei,:*

CONT_INCHIS_32457
14.05.2009, 19:42:24
daca faci cununia civila in cursul saptamanii nu platesti nimic,insa sambata si duminica platesti 100 sau 150 ron.

ancapsy
14.05.2009, 20:42:01
buna seara miresici!imi cer iertare pt ca nu am raspuns la timp celor care mi-au cerut nr de tel al iuliei,:*

Niste poze de la cununia civila sa vedem ce face Iulia? plsss[-o<

CONT_INCHIS_32457
14.05.2009, 21:00:39
Niste poze de la cununia civila sa vedem ce face Iulia? plsss[-o<
uf,eu am vrut ceva fffff simplu,mie mi a placut ce mi-a facut,unde mai pui ca ea m-a facut la 8 dimineata si la 1 am avut programarea la civila,si am si calatorit pana la Comanesti unde am facut civila,va atasez imediat cateva poze.sa nu va asteptati la o frumusete,st doar un omulet simplu atat,ups am trimis una din greseala

ancapsy
14.05.2009, 21:04:50
uf,eu am vrut ceva fffff simplu,mie mi a placut ce mi-a facut,unde mai pui ca ea m-a facut la 8 dimineata si la 1 am avut programarea la civila,si am si calatorit pana la Comanesti unde am facut civila,va atasez imediat cateva poze.sa nu va asteptati la o frumusete,st doar un omulet simplu atat,ups am trimis una din greseala

Sunteti niste scumpi!!!:x In poze nu se vede exact..niste poze mai de aproape??[-o<

CONT_INCHIS_32457
14.05.2009, 21:05:47
si inca una,eu am vrut ceva mai simplu,

CONT_INCHIS_32457
14.05.2009, 21:07:10
Sunteti niste scumpi!!!:x In poze nu se vede exact..niste poze mai de aproape??[-o<
imi pare rau din pacate nu mai am de mai aproape,tr sa mi aduca si alte poze fotografu peste cateva saptamani.pana at doar pe astea le am.ms mult:*

Alynutza_1123
14.05.2009, 21:38:05
Nici mie nu mi-au spus cand am sunat, insa mi-a zis cineva ca a intrat sapt asta la starea civila sa se intereseze ce anume trebuie, si cica era afisat...

miaunici
15.05.2009, 21:29:39
cam cate nunti se oficiaza intr-o zi la starea civila?
eu am pe 15 aug si nu stiu exact cand sa ma duc sa ma programez...

Alynutza_1123
15.05.2009, 21:53:56
cam cate nunti se oficiaza intr-o zi la starea civila?
eu am pe 15 aug si nu stiu exact cand sa ma duc sa ma programez...
Indiferent cate nunti sunt si indiferent de perioada, nu te primesc decat cu max 12 zile inaintea cununiei

michella09
15.05.2009, 23:19:51
ma intereseaza si pe mine daca nu te super make-up.cam cat costa si cum pot lua legatura cu ea. trimite-mi pe privat daca altfel nu se poate.multumesc

miaunici
16.05.2009, 10:17:16
Indiferent cate nunti sunt si indiferent de perioada, nu te primesc decat cu max 12 zile inaintea cununiei

exista si riscul sa nu poti face cununia pe 15 aug?
sa te puna mai devreme pt ca e prea ocupat?

kmpi_oana
16.05.2009, 10:49:25
[quote=miaunici;1910457]exista si riscul sa nu poti face cununia pe 15 aug?
sa te puna mai devreme pt ca e prea ocupat?[/
Este super stresant sa nu stii ora cununiei civile decat cu 12 zile inainte. Oare de ce nu se pot face programari inainte cu ceva timp(o luna sa zicem) ca sa stie tot omul cum isi face programari ( coafor, machiaj) Ma intreb :acele invitatii care au trecuta si ora cununiei civile au fost date cu 12 zile inainte de nunta?=))

Alynutza_1123
16.05.2009, 10:54:11
Nu cred ca exista acest risc, oricum cununiile merg ca pe banda rulanta,in max 10 min esti casatorit. Asa ca daca facem un calcul, cred ca se poate casatori jumate din Bacau intr-o zi...;))

ionela807
16.05.2009, 11:25:57
[quote=miaunici;1910457]exista si riscul sa nu poti face cununia pe 15 aug?
sa te puna mai devreme pt ca e prea ocupat?[/
Este super stresant sa nu stii ora cununiei civile decat cu 12 zile inainte. Oare de ce nu se pot face programari inainte cu ceva timp(o luna sa zicem) ca sa stie tot omul cum isi face programari ( coafor, machiaj) Ma intreb :acele invitatii care au trecuta si ora cununiei civile au fost date cu 12 zile inainte de nunta?=))
ai mare dreptatate!

ionela807
16.05.2009, 11:42:16
cea mai buna prietena a mea a patit ceva asemanator. s-a cununat anul trecut pe 25 august(a picat intr-o luni). s-a dus la starea civila cu tot ce era necesar sa se programeze. au facut aia nazuri ca e prea aglomerat,ca nu stiu daca au cand... pana la urma i-a programat pe la 12:30. in ziua respectiva am ajuns mai devreme in fata starii civile, dar mai trebuiau sa ajunga niste invitati, mirii dorind sa ii astepte( normal). asta se intampla cu 10-15 min inainte de ora programata. si a iesit cineva din starea civila si a inceput sa faca figuri, ca ar trebui sa ne grabim, sa nu mai asteptam. si au intrat saracii miri cam fortati. si tin sa precizez ca era pustiu si in fata starii civile si in interior. si nici nu a venit nimeni dupa noi pt cam am stat cca 20 min in fata (pt poze, sampanie...). dar trebuiau sa si ei sa isi bea cafeaua (a treia pe ziua respectiva) si noi,ca nesimtitii, i-am deranjat!!:-L

CONT_INCHIS_32457
16.05.2009, 11:44:20
Nu cred ca exista acest risc, oricum cununiile merg ca pe banda rulanta,in max 10 min esti casatorit. Asa ca daca facem un calcul, cred ca se poate casatori jumate din Bacau intr-o zi...;))
asa e,eu ma asteptam sa dureze mai mult cununia civila,insa a durat f putin,in 10 min max e gata.la noi a durat vreo15 min,dar eram singurii in acea zi si ne-a mai tinut de vb.conteaza f mult ca cei dinaintea ta sa fie la timp caci daca ei intarzie se amana si ora la care tr sa intri.noi cand am iesit din primarie eram uimiti credeam ca dureaza mai mult,am avut o gramada de emotii

miaunici
16.05.2009, 22:20:45
fetelor,
de curand mi s-a pus pata pe sedinta foto, mai exact locatia....si...tot gandindu-ma unde, am zis sa fie parcul dendrologic de la hemeiusi.
voi ce a-ti auzit de acest parc?
are acces oricine? iti trebuie pile?
a-ti maia uzit pe cineva care a facut sedinta foto acolo?

michella09
16.05.2009, 22:50:20
asa e,eu ma asteptam sa dureze mai mult cununia civila,insa a durat f putin,in 10 min max e gata.la noi a durat vreo15 min,dar eram singurii in acea zi si ne-a mai tinut de vb.conteaza f mult ca cei dinaintea ta sa fie la timp caci daca ei intarzie se amana si ora la care tr sa intri.noi cand am iesit din primarie eram uimiti credeam ca dureaza mai mult,am avut o gramada de emotii
multumesc mult pentru informatie

CONT_INCHIS_32457
17.05.2009, 15:45:04
multumesc mult pentru informatie
Buna nu ai pt ce sa-mi multumesti.daca te mi pot ajuta ceva cu mare drag:*

sim77
18.05.2009, 09:08:06
Gata fetelor...am ajuns in sfarsit si in Onesti in weekend-ul trecut...am reusit sa vorbesc de cazare...si sincer...din ce am vazut si discutat...tot la hotel e cea mai buna alegere, pt ca au reduceri la cazare pentru nunti (20-25 cam) pana la 40%...deci e suuuper bine :) Deocamdata nu am vorbit decat la receptie...o sa mergem sa facem si un contract peste cateva saptamani cred...dar deocamdata vestile sunt incurajatoare...>:D<

ionela807
18.05.2009, 09:08:51
fetelor,
de curand mi s-a pus pata pe sedinta foto, mai exact locatia....si...tot gandindu-ma unde, am zis sa fie parcul dendrologic de la hemeiusi.
voi ce a-ti auzit de acest parc?
are acces oricine? iti trebuie pile?
a-ti maia uzit pe cineva care a facut sedinta foto acolo?
si eu vreau tot acolo!:D din cate stiu,nu ai nevoie de pile. fotograful nostru ne-a dat ideea asta si tot el ne-a zis ca s-au mai facut acolo.

mimonel
18.05.2009, 11:36:49
si eu vreau tot acolo!:D din cate stiu,nu ai nevoie de pile. fotograful nostru ne-a dat ideea asta si tot el ne-a zis ca s-au mai facut acolo.

Esti sigura? Caci eu am auzit ca parcul apartine acu de ceva Institut de cercetare si la intrare scrie mare "Intrarea interzisa". Daca a fost cineva acolo si s-a interesat sa ne zica si noua :)

Crescent
18.05.2009, 12:57:57
Gata fetelor...am ajuns in sfarsit si in Onesti in weekend-ul trecut...am reusit sa vorbesc de cazare...si sincer...din ce am vazut si discutat...tot la hotel e cea mai buna alegere, pt ca au reduceri la cazare pentru nunti (20-25 cam) pana la 40%...deci e suuuper bine :) Deocamdata nu am vorbit decat la receptie...o sa mergem sa facem si un contract peste cateva saptamani cred...dar deocamdata vestile sunt incurajatoare...>:D<
Wow, super discount ! Si eu am reusit sa ajung la locatie zilele astea si cam tot de atatea camere am nevoie, insa nu fac reducere si nici macar o camera gratis sa ne dea nu vor :((, cred ca o sa ma orientez pentru o vila ceva.

Merlyn felicitari pentru nasi !

Ancapsy ma bucur ca am reusit sa ne vedem :)

Alynutza_1123
18.05.2009, 13:52:45
Buna fetele! Ce faceti? Noi astazi am depus actele la starea civila, erau o multime de cununii in ziua aia... Cum mai stati cu pregatirile? Va pup si va urez o zi buna!>:D<

ionela807
18.05.2009, 16:05:18
Esti sigura? Caci eu am auzit ca parcul apartine acu de ceva Institut de cercetare si la intrare scrie mare "Intrarea interzisa". Daca a fost cineva acolo si s-a interesat sa ne zica si noua :)
vai,sper sa nu fie asa!!!am mai citit si pe forum aici si au mai fost miresici care au spus de parc.ne interesam si ne tinem la curent!

ancapsy
18.05.2009, 18:13:58
Wow, super discount ! Si eu am reusit sa ajung la locatie zilele astea si cam tot de atatea camere am nevoie, insa nu fac reducere si nici macar o camera gratis sa ne dea nu vor :((, cred ca o sa ma orientez pentru o vila ceva.

Merlyn felicitari pentru nasi !

Ancapsy ma bucur ca am reusit sa ne vedem :)

Pai asa mai degraba pui un autocar si rezolvi mai ieftin..zic eu!!
Si mie imi pare bine k am reusit sa ne vedem!!
Welcome back pe miresici!!!:x

Crescent
18.05.2009, 18:18:55
Pai asa mai degraba pui un autocar si rezolvi mai ieftin..zic eu!!
Si mie imi pare bine k am reusit sa ne vedem!!
Welcome back pe miresici!!!:x

Multumesc de idee, sa-i ia si sa-i duca inapoi in Londra zici ? =)) =))

Vad ca ati avut ceva activitate pe aici :)

Am ajuns intre timp la Free Style si am ramas oripilata cand mi-au zis ca la lungimea parului meu mi-ar sta bine cu niste tepi !!! :-B :-B asa ca am plecat plangand urmand sa mai caut ceva prin Bacau :))

miaunici
18.05.2009, 19:48:50
buna fetelor,
in legatura cu parcul din hemeiusi...am fost eu ieri pe acolo...nu stiam exact unde e..m-am dus la ghici...vreau sa va zic ca nu e semnalizat deloc...
iar si cand am ajuns (dupa cxe am intrebat vreo 3 pers) era inchis, poarta incuiata...nii o cascarabeta pt paznic...ma batea un gand sa sar gardul...dar am stat cuminte...
m-oi mai duce in cursul saptamanii sidaca e la fel...creca imi iau adio de la poze in parcul hemeiusi
:d
o sapt buna,

ionela807
19.05.2009, 08:47:13
buna fetelor,
in legatura cu parcul din hemeiusi...am fost eu ieri pe acolo...nu stiam exact unde e..m-am dus la ghici...vreau sa va zic ca nu e semnalizat deloc...
iar si cand am ajuns (dupa cxe am intrebat vreo 3 pers) era inchis, poarta incuiata...nii o cascarabeta pt paznic...ma batea un gand sa sar gardul...dar am stat cuminte...
m-oi mai duce in cursul saptamanii sidaca e la fel...creca imi iau adio de la poze in parcul hemeiusi
:d
o sapt buna,
off!! eu acolo vreau sa fac poze!!:-s sper sa nu avem surprize pt ca nu mai avem ideii pt alta locatie si eu in parc nu fac poze!![-X

ionela807
19.05.2009, 09:03:51
Daca nu se poate in Parcul Dendrologic, poti face sedinta foto in Parcul Gheraiesti, pe Insula de Agremenent, de asemenea se pot face poze superbe in cadrul curtii de la Biserica Precista.
Succes.
da,si la gheraiesti cred ca ar fi frumos. stiu ca la precista ies poze frumoase, dar se pot face desi nu fac cununia religioasa acolo?ma gandesc ca vor fi multe perechi care fac cununia acolo si raman si pt poze. ms frum pt idee!:*

ancapsy
19.05.2009, 11:25:49

Am ajuns intre timp la Free Style si am ramas oripilata cand mi-au zis ca la lungimea parului meu mi-ar sta bine cu niste tepi !!! :-B :-B asa ca am plecat plangand urmand sa mai caut ceva prin Bacau :))

Asta e tare cu tepii!!!

Eu ziceam de autocar pt cei de la parintii tai!!

miaunici
19.05.2009, 20:54:33
Eu cred ca se pot face poze la Biserica Precista, desi nu faci cununia religioasa acolo. Ramane intradevar problema cu alte mirese care vor face acolo sedinta foto, dar loc este destul.
aceeasi parere o am si eu ac si ionela...daca nu fac cununia acolo putem face sedinta foto?
plus ca mai e si vorba aceea sa nu se int miresele...
in ce priveste parcul gheraiesti...nu mai stiu cum arata...dar pe insula...sa apara omuletii in slipi sau in maieu in spatele meu?....se cam exclude

ancapsy
19.05.2009, 21:11:42
daa,asa este! si mie mi-a fost recomandat de mai multe persoane!
ser sa fie ok! o sa merg pe mana lor!:) :*

Imediat ai nunta....ai emotii?

miaunici
19.05.2009, 21:14:08
Eu personal am o parere diferita de obiceiul de a nu vedea o alta mireasa.
Ganditi-va ca in Biserica Catolica se oficiaza mai multe cununii odata.
Obiceiul ca o mireasa sa nu o vada pe cealalta e valabil doar daca nu e cununata in biserica, asa ca daca faceti sedinta foto dupa cununia religioasa din punctul tau de vedere nu e nici o problema daca vezi alta mireasa.
din punctul meu de vedere...nu ma afecteaza in nici un fel...pt ca oricum cununia va fi la catedrala catolica, si oricum nu cred in asta...dar poate sunt altele care cred si daca ma vad pe mine ca sunt in curtea bisericii si ma pozez , poate ac nu intra...

prapadeala
19.05.2009, 21:17:07
Buna miresici! Aveti un subiect cu coafura si machiaj aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=20764) doar pentru voi :)

ancapsy
19.05.2009, 21:19:08
Buna miresici! Aveti un subiect cu coafura si machiaj aici (http://www.miresici.ro/showthread.php?t=20764) doar pentru voi :)

Multumim..noi daca suntem mai putine din Onesti..sau imprejurime..discutam si noi aici la miresici din Onesti....:*

O..am devenit si printesa ..acolo la status... :) ca si tine adina :*

mimonel
19.05.2009, 22:19:09
Daca te vad pe tine, si vor sa se casatoreasca ... intorc capul .... si gata :))

Alte locatii, care sa nu fie atat de populate intr-o zi calda de iunie, mai sunt? locuri mai izolate dar cu verdeata si flori? pentru ca atunci cand e multa lume care tipa si urla in jur unii nu se mai simt in largul lor...

Alynutza_1123
19.05.2009, 22:29:04
Buna fetele! Cum stati cu pregatirile? Noi mai avem putin...ieri am depus actele la primarie, azi am dat comanda de lumanari si buchete, iar maine dam comanda de tort si prajituri. Mai avem de luat fructele si apa minerala, si suntem cam gata. Va pup si va urez o seara buna!>:D<

MeMioara
19.05.2009, 22:30:23
Buna,
De obicei vara nu prea gasesti locuri linistite pe nicaieri :) Toata lumea le cauta si de aceea s-au si imputinat.

Poate cineva sa-mi dea si mie cateva informatii despre restaurantul Aviatori. Asta e offf-ul meu cel mare de cateva zile si nimeni nu imi raspunde:(

MeMioara
19.05.2009, 22:33:10
Buna fetele! Cum stati cu pregatirile? Noi mai avem putin...ieri am depus actele la primarie, azi am dat comanda de lumanari si buchete, iar maine dam comanda de tort si prajituri. Mai avem de luat fructele si apa minerala, si suntem cam gata. Va pup si va urez o seara buna!>:D<

Buna,
De unde iti iei tortul si prajiturile? Cu ce preot ati vb la Sf. Dumitru si cu cat timp inainte?... Eu pe cine prind pe aici iau la interogatoriu :))

MeMioara
19.05.2009, 22:36:01
Ce frumos e tortul tau=P~

De abia astept sa postezi poze de la nunta;;)

MeMioara
19.05.2009, 22:36:33
Noapte buna fetelor!

Alynutza_1123
19.05.2009, 22:52:10
Buna,
De unde iti iei tortul si prajiturile? Cu ce preot ati vb la Sf. Dumitru si cu cat timp inainte?... Eu pe cine prind pe aici iau la interogatoriu :))
Buna! Le iau de la o cofetarie din cartierul CFR...La biserica am vb cu preotul Plescau cu 3 luni inainte. Referitor la restaurantul Aviatori, am doar cuvinte de lauda...prietena mea cea mai buna a facut nunta acolo acum 3 ani, si a fost superb, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji, totul va fi bine...Noapte buna si o seara frumoasa!:*

ionela807
20.05.2009, 10:55:23
buna! eu sunt prinsa cu impartitul invitatiilor! dupa servici incep sa umblu din usa in usa sa dau amenzi!:D tu mai ai putin pana la marele eveniment!<:-P spor la pregatiri!pupici

delmo
20.05.2009, 10:55:27

ce???:O alea sunt idioate rau! de atsa nu merg eu acolo :))

Crescent
20.05.2009, 12:52:16
ce???:O alea sunt idioate rau! de atsa nu merg eu acolo :))

Initial am mers cu cateva poze de-ale mele sa le arat genul pe care-l vreau, iar ele mi-au dat un catalog de pe timpul bunicii (nu ca mi-ar displace stilul) si au zis ca alea cu tepi m-ar prinde, avand in vedere ca am parul pana la umeri aproape. Ah si nu mai zic ca a trebuit sa merg doua zile la rand sa-mi arate catalogul lor faimos :))

PS wow da, am devenit printese :)

alina_alina
20.05.2009, 13:53:52
Pai incearca si jos la complexul Mera, eu acolo ma duc la coafat. De machiaj nush ce sa spun, nu am gasit nimic. Daca aveti informatii in legatura cu un machiaj profesionist, va rog anuntati ma.
Va multumesc mult! Si spor la pregatiri
Mai am doua saptamani pana la nunta, am emotii....
va pup:*

kmpi_oana
20.05.2009, 14:00:44
Buna,
De obicei vara nu prea gasesti locuri linistite pe nicaieri :) Toata lumea le cauta si de aceea s-au si imputinat.

Poate cineva sa-mi dea si mie cateva informatii despre restaurantul Aviatori. Asta e offf-ul meu cel mare de cateva zile si nimeni nu imi raspunde:(

Buna. Referitor la restaurantul Aviatori,noi facem acolo nunta si suntem foarte multumiti. Meniul e la un pret bun, nu ne-a impus un nr de persoane si sala merge aranjata dupa gustul nostru. Restaurantul nu este unul de lux, dar ne va salva firma de decorat si ma implic si eu in decorarea salii cu unele accesorii.<:-P <:-P <:-P Cunosc cupluri care au mai facut acolo nunta si a iesit super<:-P <:-P <:-P

Crescent
20.05.2009, 14:00:58
Pai incearca si jos la complexul Mera, eu acolo ma duc la coafat. De machiaj nush ce sa spun, nu am gasit nimic. Daca aveti informatii in legatura cu un machiaj profesionist, va rog anuntati ma.

Ah draga de tine, cred ca esti prima de pe aici. Iti tinem pumnii si tine-ne informate de cum merge traba :)

MeMioara
20.05.2009, 14:33:22
Buna. Referitor la restaurantul Aviatori,noi facem acolo nunta si suntem foarte multumiti. Meniul e la un pret bun, nu ne-a impus un nr de persoane si sala merge aranjata dupa gustul nostru. Restaurantul nu este unul de lux, dar ne va salva firma de decorat si ma implic si eu in decorarea salii cu unele accesorii.<:-P <:-P <:-P Cunosc cupluri care au mai facut acolo nunta si a iesit super<:-P <:-P <:-P

Parca deodata s-a facut lumina si pe strada mea :-p Numai cuvinte de lauda aud acum despre restaurant. Ce ma bucur<:-P . Oricum, nu sala ma nelinistea cat mancarea. Nu stiu cat de buna este si cam cat se fura la nunta :) Ca tot aud ca pe la toate restaurantele se fura destul de mult... Ei, noi sa fim sanatosi si fericit ca restul nu mai conteaza:)

gabryela63
20.05.2009, 14:39:06

Ai emotii...e normal. Lasa ca o sa iasa super bine, ai sa vezi! BAFTA!! si CASA DE PIATRA!
Tortul miresei unde l-ati comandat?

ramona_iuliana
20.05.2009, 14:54:14
cand ai nunta?:) eu am pe 30.05
mai sunt 10 zile!!!!!!![-o<

Alynutza_1123
20.05.2009, 15:46:32
buna! eu sunt prinsa cu impartitul invitatiilor! dupa servici incep sa umblu din usa in usa sa dau amenzi!:D tu mai ai putin pana la marele eveniment!<:-P spor la pregatiri!pupici
Ms frumos, si tie la fel! Noi mai avem putin si suntem cam gata cu pregatirile...Spor la impartit invitatii! Pooooop :*

Crescent
20.05.2009, 16:44:52
cand ai nunta?:) eu am pe 30.05
mai sunt 10 zile!!!!!!![-o<

Sunteti primele fetelor, nunta de vis va dorim !!
Eu am fost sambata la o prietena de pe miresici :) la nunta in Iasi si era saraca jumatate din cat plecase atat slabise, faza e ca pe mine nu mai ma cuprind rochiile la cat m-am ingrasat, tare ma rog sa fie la fel :))

miaunici
20.05.2009, 18:44:05
daca tot s-a inceput cu pareri despre restaurant aviatori, as continui si eu: ce stiti de cascada?
sala stiu ca e superba, dar mancarea? cat te fura chelnerii?
si inca ceva..ce nr de pers trebuie sa acopere un chelner?

ancapsy
20.05.2009, 19:20:51
Sunteti primele fetelor, nunta de vis va dorim !!
Eu am fost sambata la o prietena de pe miresici :) la nunta in Iasi si era saraca jumatate din cat plecase atat slabise, faza e ca pe mine nu mai ma cuprind rochiile la cat m-am ingrasat, tare ma rog sa fie la fel :))

Cum a fost la nunta? Le-a placut supriza? :D

kmpi_oana
20.05.2009, 22:09:15
:))
Parca deodata s-a facut lumina si pe strada mea :-p Numai cuvinte de lauda aud acum despre restaurant. Ce ma bucur<:-P . Oricum, nu sala ma nelinistea cat mancarea. Nu stiu cat de buna este si cam cat se fura la nunta :) Ca tot aud ca pe la toate restaurantele se fura destul de mult... Ei, noi sa fim sanatosi si fericit ca restul nu mai conteaza:)
Eu am fost acolo la o cumetrie si o petrecere si mancarea a fost super(calitativ si cantitativ).....mult mai buna decat la restaurante cu pretentii.Noi trebuia sa facem nunta la Class, un super restaurant cu o sala superba care nici nu mai trebuia decorata. Am avut norocu lsa mergem inainte la o nunta acolo si am ramas uimiti de proasta serveala si de oribila mancare.>:P a doua zi ne-am dis lapatron si i-am cerut accontul inapoi.:))

MeMioara
20.05.2009, 23:26:37
:))
Eu am fost acolo la o cumetrie si o petrecere si mancarea a fost super(calitativ si cantitativ).....mult mai buna decat la restaurante cu pretentii.Noi trebuia sa facem nunta la Class, un super restaurant cu o sala superba care nici nu mai trebuia decorata. Am avut norocu lsa mergem inainte la o nunta acolo si am ramas uimiti de proasta serveala si de oribila mancare.>:P a doua zi ne-am dis lapatron si i-am cerut accontul inapoi.:))

:)) Si v-au dat banii inapoi? Pai cred ca de acum am sa ma tin de tine cu o gramada de intrebari. Pregateste-te sa te plictisesc :)) Cine va decoreaza sala? Noi am vrea sa vb cu cei de la Decorativ ca numai lucruri bune am auzit despre ei.

MeMioara
20.05.2009, 23:28:06
Noapte buna tuturor! Va astept si maine pe aici mai vorbarete si mai vesele :)

ionela807
21.05.2009, 09:31:42
daca tot s-a inceput cu pareri despre restaurant aviatori, as continui si eu: ce stiti de cascada?
sala stiu ca e superba, dar mancarea? cat te fura chelnerii?
si inca ceva..ce nr de pers trebuie sa acopere un chelner?
buna dimineata si la multi ani celor care isi aniverseaza ziua numelui!<:-P din cate mi s-a zis mie la restaurant, un chelner se ocupa de 8 oameni.

kmpi_oana
21.05.2009, 10:39:26
:)) Si v-au dat banii inapoi? Pai cred ca de acum am sa ma tin de tine cu o gramada de intrebari. Pregateste-te sa te plictisesc :)) Cine va decoreaza sala? Noi am vrea sa vb cu cei de la Decorativ ca numai lucruri bune am auzit despre ei.
Da ne-a dat banii inapoi fara sa comenteze nimic, si a doua zi ne-amdus sa arvonim sala de la aviatori. Patronul de acolo a vazut ca ne agitam cu firma de decorat si ne-a zis de Ale Decor. E mai noua pe piata dar au accesorii de calitate si noi. Am ales huse de tafta cu funda din organza si iar arcada, stalpisorii si suportii de flori din fier forjat.Mai sunt unele accesorii pe care le inchiriem de la ei,, iar de multe altele ma ocup eu ( sfesnice, marturii, plicuri de bani, cufar, aranjament floral, fluturasi suspendati). Am fost si la Decorativ sa vedem cum lucreaza dar am zis ca e mai bine sa incercam cu firma asta.

ionela807
21.05.2009, 10:59:51
Da ne-a dat banii inapoi fara sa comenteze nimic, si a doua zi ne-amdus sa arvonim sala de la aviatori. Patronul de acolo a vazut ca ne agitam cu firma de decorat si ne-a zis de Ale Decor. E mai noua pe piata dar au accesorii de calitate si noi. Am ales huse de tafta cu funda din organza si iar arcada, stalpisorii si suportii de flori din fier forjat.Mai sunt unele accesorii pe care le inchiriem de la ei,, iar de multe altele ma ocup eu ( sfesnice, marturii, plicuri de bani, cufar, aranjament floral, fluturasi suspendati). Am fost si la Decorativ sa vedem cum lucreaza dar am zis ca e mai bine sa incercam cu firma asta.
uneori e bine sa lucrezi cu firme noi. isi dau interesul sa faca treaba cat mai buna pt ca prin asta isi fac reclama si devin cunoscuti.si cum ai zis si tu, au si accesoriile noi.in timp ce firmele cu renume, din cauza ca au multe contracte, e posibil sa se grabeasca si sa lase lucrurile neterminate.

danutza05
21.05.2009, 11:01:46
buna oana.....as vrea sa imi spui si mie te rog unde ii pot gasi pe cei care iti decoreaza sala...:*

CONT-INCHIS-23057
21.05.2009, 11:06:25
buna dimineata si la multi ani celor care isi aniverseaza ziua numelui!<:-P din cate mi s-a zis mie la restaurant, un chelner se ocupa de 8 oameni.

un chelner la 8 oameni??...eu stiam ca undeva in jur la 15pers-20 pers. Mi se pare exagerat 8. Eu cum am in jur de 250 pers mi-ar trebui o armata de chelneri:))) S-apoi mesele sunt cam de 10 pers. Eu zic ca e ok, ca doi chelneri sa se ocupe de 3 -4 mese.

Crescent
21.05.2009, 11:07:45
Cum a fost la nunta? Le-a placut supriza? :D

A fost foarte dragut, nu prea ne-am dezmetecit ce-i drept, am stat doar 2 ore ca aveam avion si eram si super obositi, cu o seara inainte fuseseram la un botez :D. Au avut o locatie foarte frumoasa, iar mireasa era superba. Au fost fdoarte incantati, nu se asteptau sa venim :)

danutza05
21.05.2009, 11:08:59
si mie mi se pare cam absurd
eu am 10 oameni tot cu bucatari ,ospatar si barman la 140 de pers.....

CONT-INCHIS-23057
21.05.2009, 11:23:07
si mie mi se pare cam absurd
eu am 10 oameni tot cu bucatari ,ospatar si barman la 140 de pers.....

pai normal, trebe sa se miste repede nu sa doarma. Cred ca e o alta forma de a mai "fura" niste bani in plus, nu-i suficient ce le iese din meniuri:))

ionela807
21.05.2009, 11:31:44
pai normal, trebe sa se miste repede nu sa doarma. Cred ca e o alta forma de a mai "fura" niste bani in plus, nu-i suficient ce le iese din meniuri:))
inseamna ca trebuie sa discut serios cu patroana!!:-w voi cu cat platiti chelnerii? noua ne-au zis ca tre sa dam pretul unui meniu

danutza05
21.05.2009, 11:41:38
da cam asa se plateste de om.....pe mine ma ajunge 200lei de om....mai mult decat e un meniu

pe tine cat te ajunge meniul de nunta

danutza05
21.05.2009, 11:42:55
fetele care ati facut nunta la ARKADIA sau care ati fost pe la nunti acolo ce imi puteti spune si mie de cei de acolo?

ionela807
21.05.2009, 11:44:39
da cam asa se plateste de om.....pe mine ma ajunge 200lei de om....mai mult decat e un meniu

pe tine cat te ajunge meniul de nunta
ma ajunge in jur de 130-140 lei. anul trecut un meniu era 120 lei si au zis ca nu scumpesc cu f mult meniul si ca va fi in jur de 130 lei.

danutza05
21.05.2009, 11:47:04
dar nu e mult deloc.....cu bautura ta sa a lor?

ionela807
21.05.2009, 11:49:13
dar nu e mult deloc.....cu bautura ta sa a lor?
cu bautura mea. daca imi dadeau ei bautura ,imi puneau pret de restaurant si dadeam faliment. ei imi dau mancarea si cafeaua.