PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

CONT-INCHIS-23057
16.06.2009, 14:21:57
Buna. Incearca la magazinul Total de langa Piata Nord. S-ar putea sa gasesti ceva de genul asta pe acolo

Nu sunt, am cautat eu. Eu vreau tot din satin, ce-i drept ivoire..si-am cautat in tot bacaul si is-ul. Ce e la mall, nu-mi plac.

CONT-INCHIS-23057
16.06.2009, 14:24:37
Cica maine dupa amiaza ar trebui, ca vineri n-a mai avut timp sa le termine...sper ca acum se tine de cuvant. Am pozele neprelucrate, dar astept sa le primesc pe acelea ca sa va arat

Felicitari pt nunta si petrecere!! Ce fotograf ai avut?

vmg_gabi
16.06.2009, 14:53:53
Buna fetele!
Cum stati cu pregatirile?...Gasesc ceva asemanator in bacau?? Plsssss dati-va cu parerea....ca nu ma supar...

Eu....poate m-am exprimat gresit...de fapt vroiam sa aud pareri despre papucei...si daca gasesc ceva mai dragut in bacau...ca eu pe astia deja i-am cumparat... ;))

ancutza2007
16.06.2009, 15:46:21
Salut miresicilor!
Am si eu o intrebare, toate care v-ati rezervat sala, ati incheiat un contract inainte? Si ce este stipulat in el?

CONT-INCHIS-23057
16.06.2009, 16:06:44
Salut miresicilor!
Am si eu o intrebare, toate care v-ati rezervat sala, ati incheiat un contract inainte? Si ce este stipulat in el?

eu n-am incheiat contract. E bine sa fie stipulat toate costurile: pret meniu, ce include meniul(inclusiv painea, cafelele), data rezervarii si mai putin nr de persoane;), asta nu e in avantajul nostru.

sim77
17.06.2009, 12:01:39
Fetelor...HELLPPP!!!...spuneti-mi si mie unde pot gasi tinuta de seara pentru mama prin Onesti sau...Bacau? Problema mea e ca nu prea mai stiu magazinele de profil din zona...si cand o sa mergem sa cautam o sa fie intr-o sambata cand ajung in Onesti...si n-am timp sa ma plimb prea mult timp...trebuie sa merg la "tinta"...Please...help me...[-o<

Crescent
17.06.2009, 12:04:03
Fetelor...HELLPPP!!!...spuneti-mi si mie unde pot gasi tinuta de seara pentru mama prin Onesti sau...Bacau? Problema mea e ca nu prea mai stiu magazinele de profil din zona...si cand o sa mergem sa cautam o sa fie intr-o sambata cand ajung in Onesti...si n-am timp sa ma plimb prea mult timp...trebuie sa merg la "tinta"...Please...help me...[-o<

Cred ca in Mall gasesti, e un magazin la etaj chiar in dreptul scarilor cu rochii si costume de ocazie foarte dragute. Eu i-am luat mamei ceva de aici, dar mi-au placut mult cele din Onesti si o sa-i mai iau o rochie de acolo.

sim77
17.06.2009, 12:29:11
Cred ca in Mall gasesti, e un magazin la etaj chiar in dreptul scarilor cu rochii si costume de ocazie foarte dragute. Eu i-am luat mamei ceva de aici, dar mi-au placut mult cele din Onesti si o sa-i mai iau o rochie de acolo.

Bine de stiut...trec pe lista :) ...Multumesc mult!!

sim77
17.06.2009, 12:34:46
Aaaaa...am uitat sa va spun...mi-a venit si mie rochitza...dupa 4 luni de asteptare... :d ..Oricum mai dureaza cred vreo luna sa-mi faca sistemul de prindere al trenei si sa-mi puna cupele...dar sunt fericita ca a venit in sfarsit... :)

mimonel
17.06.2009, 13:31:01
Buna fetele! Nici o veste de la miresicile de weekend-ul trecut? Sper ca a fost totul ok... Pupici!:*

Buna tuturor, din weekendul trecut doar eu si chisa am fost cred.
Am sa incerc sa fac pe scurt cate un review la fiecare colaborator sa stiti si voi pe viitor ;-)
1. Buchetul meu, lumanarile si buchetul nasei le-am facut la floraria Amore, toate au aratat bine, doar buchetul meu nu era exact ce am vrut eu, eu vroiam ceva curgator pe un burete cu suport tanti de acolo a facut cum s-a priceput si ea mai bine,a iesit bine dar nu era asa cum ii dadusem eu poze - pentru cineva care vrea un buchet anume nu recomand floraria, nu au stiut sa foloseasca produsele noi aparute in materie de flori.
2. Decoratiunile cu cei de la Decorativ au fost minunate, exact ce am cerut
3. Florile pentru restaurant, mese, arcada, piloni fier forjat, iar au fost exact ce am cerut, ff frumoase ... am colaborat cu o tanti din Piata Sud din Bacau recomandata de cei de la Decorativ;(mai bine faceam cu ea si buchetul ;-) )
4. La restaurantul Eclipsa doamna a fost foarte de treaba, daca am vrut la 9 aperitivul, la 9 a venit...daca nu am vrut sa ia farfuria de pe masa pana nu vine celalalt fel de mancare, nu s-a luat. Evident ca unii chelneri au mai furat cate o sticla de ceva, dar chelenerii nu sunt angajati ai restaurantului ci doar "inchiriati". Nu mi-a cerut sa platesc meniuri in plus cum s-a mai discutat pe aici,nu era nimic ascuns.
5. Fotograf si video o sa va zic peste o luna cand o sa le primesc :)
6. Coafor Esthetique - nu mi-a placut ca nu au respectat programarea pt ca au fost alte miresici inainte care au mai vrut ceva in plus, au facut treaba pe fuga... prea mult fixativ pus in par ...makeup-ul facut in graba, a uitat sa imi intinda fondul de ten de pe gat, noroc ca am vazut eu in oglinda din masina asta.
6. si cel mai important lucru nu a plouat :).. noi aveam program de la ora 16.00 si a avut timp sa se si usuce pe jos, am avut soare si cer senin pe tot parcursul ceremoniilor, sedintelor foto si alte chestii :) .

Cam atat, chiar daca unele chestii nu erau cum trebuie, cred ca din cauza euforiei zilei, nu le-am bagat in seama, eram fericiti ca suntem impreuna si ca e soare ;-) .
Casa de piatra tuturor si distractie placuta!

CONT-INCHIS-23057
17.06.2009, 13:54:02
Felicitari!! si Casa de Piatra!!>:D< >:D< :* :* Asteptam pozele:)

vmg_gabi
17.06.2009, 14:51:54
Buna !!! Poate cineva sa ma ajute cu ceva informati... un nr de telefon , o adresa ceva..de la Laboratorul Barati...?? Ca eu una nu gasesc nimic pe google...Daca se considera reclama...astept un pm....[-o< ^:)^ ^:)^

vmg_gabi
17.06.2009, 16:00:48
Multumesc fetelor...pt informatii....mult succes si voua la pregatiri...>:D<

kmpi_oana
17.06.2009, 17:15:16
Felicitari si CASA DE PAITRA!!!! Multumim de informatii si asteptam pozeeeee. Pregateste-te de multe intrebari :[email protected] de la noi viitoare doamne8-} . Sa va fie de bine!!!

ionela807
17.06.2009, 19:59:20
Buna !!! Poate cineva sa ma ajute cu ceva informati... un nr de telefon , o adresa ceva..de la Laboratorul Barati...?? Ca eu una nu gasesc nimic pe google...Daca se considera reclama...astept un pm....[-o< ^:)^ ^:)^
buna!! nr de acolo este 0234/562.125 0747/836.770. str intre-vii, sat barati, com. margineni. este aproape de rest karo.pupici

ionela807
17.06.2009, 20:02:21
Am sa incerc sa fac pe scurt cate un review la fiecare colaborator sa stiti si voi pe viitor ;-)
1. Buchetul meu, lumanarile si buchetul nasei le-am facut la floraria Amore, toate au aratat bine, doar buchetul meu nu era exact ce am vrut eu, eu vroiam ceva curgator pe un burete cu suport tanti de acolo a facut cum s-a priceput si ea mai bine,a iesit bine dar nu era asa cum ii dadusem eu poze - pentru cineva care vrea un buchet anume nu recomand floraria, nu au stiut sa foloseasca produsele noi aparute in materie de flori.
3. Florile pentru restaurant, mese, arcada, piloni fier forjat, iar au fost exact ce am cerut, ff frumoase ... am colaborat cu o tanti din Piata Sud din Bacau recomandata de cei de la Decorativ;(mai bine faceam cu ea si buchetul ;-) )
4. La restaurantul Eclipsa doamna a fost foarte de treaba, daca am vrut la 9 aperitivul, la 9 a venit...daca nu am vrut sa ia farfuria de pe masa pana nu vine celalalt fel de mancare, nu s-a luat. Evident ca unii chelneri au mai furat cate o sticla de ceva, dar chelenerii nu sunt angajati ai restaurantului ci doar "inchiriati". Nu mi-a cerut sa platesc meniuri in plus cum s-a mai discutat pe aici,nu era nimic ascuns.
6. Coafor Esthetique - nu mi-a placut ca nu au respectat programarea pt ca au fost alte miresici inainte care au mai vrut ceva in plus, au facut treaba pe fuga... prea mult fixativ pus in par ...makeup-ul facut in graba, a uitat sa imi intinda fondul de ten de pe gat, noroc ca am vazut eu in oglinda din masina asta.
6. si cel mai important lucru nu a plouat :).. noi aveam program de la ora 16.00 si a avut timp sa se si usuce pe jos, am avut soare si cer senin pe tot parcursul ceremoniilor, sedintelor foto si alte chestii :) .

Cam atat, chiar daca unele chestii nu erau cum trebuie, cred ca din cauza euforiei zilei, nu le-am bagat in seama, eram fericiti ca suntem impreuna si ca e soare ;-) .
casa de piatra!!sa fiti fericiti si sa va iubiti mereu ca si acum!! unde ati facut sedinta foto?

CONT-INCHIS-23057
17.06.2009, 21:14:31
Eu....poate m-am exprimat gresit...de fapt vroiam sa aud pareri despre papucei...si daca gasesc ceva mai dragut in bacau...ca eu pe astia deja i-am cumparat... ;))

foarte frumosi!!! sa-i dantuiesti cu placere!!

Alynutza_1123
17.06.2009, 21:29:02

CASA DE PIATRA! Ma bucur ca totul a iesit bine, ca ati avut vreme buna si ca v-ati simtit bine, chiar daca au mai fost si mici neplaceri, cred ca fericirea din acele momente nu poate fi umbrita de nimic...;;)

chisa
18.06.2009, 02:18:01
Buna seara fetelor! Va las si eu cateva impresii :)
Mi-e cam lene la ora asta sa scriu asa de organizat cum a scris mimonel, dar am sa incerc
1. Buchetul, corsajele de mana si florile de pus in piept le-am facut la floraria Prima Donna, are 2 sedii, unul in pasajul Revolutiei (parca asa ii zice, undeva vis-a-vis de Decebal) si unul pe Miron Costin (la Zimbru' imi sopteste sotzul :">). Buchetul nu a iesit identic cu poza, a iesit si mai frumos :">, am stat de vorba cu patroana (Mirela o cheama) si din discutii a inteles exact ce vreau. Preturi mai mult decat decente. Nota 10+. In plus, a complotat cu sotzul pt buchetul de la cununia civila si mi-a facut un buchet supeeeeeer.
2. Decoratul salii a fost facut de cei de la Decorativ, au facut exact ce le-am cerut, sala a aratat superb. Tot 10+ :).
3. La restaurant totul a mers ceas, au respectat tot ce le-am cerut noi, nu cred ca ne-au furat (ne-am intors acasa cu masina plina de tot ce a ramas dupa nunta, daca au luat ceva, au fost f discreti, nu ne-am putut da seama). Un grup de prieteni ne-a facut o surpriza - un filmulet - cei de la restaurant le-au pus imediat la dispozitie retroproiector, au scos niste tablouri de pe perete etc, in fine au colaborat cu prietenii nostri fara sa comenteze nimic, au fost f draguti.
4. De poze nu stiu inca, in 2 saptamani le primim, dar pe fotografi ii stim de la alta nunta unde pozele au fost super, daca ne ies si noua la fel vom fi f bucurosi.
5. La coafor, machiaj si manichiura am fost la un salon deschis recent (din cate am inteles), se numeste Karisma (nu stiu daca am scris corect :) ) - este undeva la Tic-Tac, langa Leonardo. Sunt toti niste profesionisti, nu am ce sa le reprosez, am fost f multumita de ei, in special de stilist, care mi-a facut un coc pe care nu il mai facuse inainte, e genul de stilist care lucreaza in functie de fizionomia clientului, se vede ca ii place ceea ce face si o face bine<:-P. Iar nota 10+ :)
6. Cu vremea nu am fost asa de baftoasa (sau poate am fost, ploaia la nunta inseamna prosperitate\:D/), noi cununia civila am avut-o la 10 dimineata. Cand am intrat la starea civila afara era soare, cand am iesit turna cu galeata, am facut cateva poze sub un copac si am fugit repede acasa. Apoi am dat fuga la coafor, a mai plouat cat am stat acolo, dar cand am ajuns acasa si m-am imbracat in rochitza a iesit soarele si apoi vremea a fost superba <:-P asa ca am facut si poze muuulte in parcul Cancicov, pentru mine a fost o locatie inedita, nefiind bacauanca.

Una peste alta a fost o zi superba, care parca a trecut prea repede. Abia astept pozele si filmul de la fotograf... Am vazut totusi azi 2 filmulete facute de un invitat, unul la starea civila si unul cand au venit mirele cu nasii, zambeam non-stop si am zis amandoi un DA atat de hotarat ca m-am amuzat. Vineri urmeaza sa plecam in saptaluna de miere, apoi o sa va arat si pozele :*
Casa de piatra celor casatorite si o nunta frumoasa celorlalte va urez, sa zambiti mult, e molipsitor >:D<

PS: sotul meu sta acum langa mine si rade ca "vorbesc" cu voi =)), e prima data cand e curios ce fac eu pe situl asta

ionela807
18.06.2009, 11:31:02
Mi-e cam lene la ora asta sa scriu asa de organizat cum a scris mimonel, dar am sa incerc
1. Buchetul, corsajele de mana si florile de pus in piept le-am facut la floraria Prima Donna, are 2 sedii, unul in pasajul Revolutiei (parca asa ii zice, undeva vis-a-vis de Decebal) si unul pe Miron Costin (la Zimbru' imi sopteste sotzul :">). Buchetul nu a iesit identic cu poza, a iesit si mai frumos :">, am stat de vorba cu patroana (Mirela o cheama) si din discutii a inteles exact ce vreau. Preturi mai mult decat decente. Nota 10+. In plus, a complotat cu sotzul pt buchetul de la cununia civila si mi-a facut un buchet supeeeeeer.
2. Decoratul salii a fost facut de cei de la Decorativ, au facut exact ce le-am cerut, sala a aratat superb. Tot 10+ :).
3. La restaurant totul a mers ceas, au respectat tot ce le-am cerut noi, nu cred ca ne-au furat (ne-am intors acasa cu masina plina de tot ce a ramas dupa nunta, daca au luat ceva, au fost f discreti, nu ne-am putut da seama). Un grup de prieteni ne-a facut o surpriza - un filmulet - cei de la restaurant le-au pus imediat la dispozitie retroproiector, au scos niste tablouri de pe perete etc, in fine au colaborat cu prietenii nostri fara sa comenteze nimic, au fost f draguti.
4. De poze nu stiu inca, in 2 saptamani le primim, dar pe fotografi ii stim de la alta nunta unde pozele au fost super, daca ne ies si noua la fel vom fi f bucurosi.
5. La coafor, machiaj si manichiura am fost la un salon deschis recent (din cate am inteles), se numeste Karisma (nu stiu daca am scris corect :) ) - este undeva la Tic-Tac, langa Leonardo. Sunt toti niste profesionisti, nu am ce sa le reprosez, am fost f multumita de ei, in special de stilist, care mi-a facut un coc pe care nu il mai facuse inainte, e genul de stilist care lucreaza in functie de fizionomia clientului, se vede ca ii place ceea ce face si o face bine<:-P. Iar nota 10+ :)
6. Cu vremea nu am fost asa de baftoasa (sau poate am fost, ploaia la nunta inseamna prosperitate\:D/), noi cununia civila am avut-o la 10 dimineata. Cand am intrat la starea civila afara era soare, cand am iesit turna cu galeata, am facut cateva poze sub un copac si am fugit repede acasa. Apoi am dat fuga la coafor, a mai plouat cat am stat acolo, dar cand am ajuns acasa si m-am imbracat in rochitza a iesit soarele si apoi vremea a fost superba <:-P asa ca am facut si poze muuulte in parcul Cancicov, pentru mine a fost o locatie inedita, nefiind bacauanca.

Una peste alta a fost o zi superba, care parca a trecut prea repede. Abia astept pozele si filmul de la fotograf... Am vazut totusi azi 2 filmulete facute de un invitat, unul la starea civila si unul cand au venit mirele cu nasii, zambeam non-stop si am zis amandoi un DA atat de hotarat ca m-am amuzat. Vineri urmeaza sa plecam in saptaluna de miere, apoi o sa va arat si pozele :*
Casa de piatra celor casatorite si o nunta frumoasa celorlalte va urez, sa zambiti mult, e molipsitor >:D<

PS: sotul meu sta acum langa mine si rade ca "vorbesc" cu voi =)), e prima data cand e curios ce fac eu pe situl asta
casa de piatra si sa fiti fericiti! ma bucur pt voi ca a iesit totul asa cum va doreati! si f frum si din partea prietenilor ca s-au gandit sa va faca o surpriza!! distractie placuta in saptaluna de miere!!

kmpi_oana
18.06.2009, 12:17:43

Felicitari!!!Casa de piatra !!! De abia astept sa trec si eu prin momentele astea mirifice^:)^ . Sa va bucurati de saptaluna de miere!!!

Alynutza_1123
18.06.2009, 13:53:33

CASA DE PIATRA! Ma bucur ca totul a fost bine, ca v-ati simtit bine si ca ati avut vreme buna\:D/ Eu nu am fost asa de norocoasa in privinta vremii, ca a turnat cu galeata 2 zile, dar nu conteaza, important e ca a fost si va ramane cea mai frumoasa zi din viata mea:x
Distractie placuta in "luna de miere"!>:D<

CONT-INCHIS-23057
18.06.2009, 15:43:25
Casa de Piatra si copii frumosi proaspetelor sotii!! Astept sa vad poze ;).

Daca la voi a plouat, la mine sigur va ninge:)

vmg_gabi
18.06.2009, 15:58:05
foarte frumosi!!! sa-i dantuiesti cu placere!!

Ms mult !!! Si sper sa ma tina...la cat m-i s-a transmis ca o sa fiu de , dantuita....\:D/ ...

vmg_gabi
18.06.2009, 16:00:22

Totul e bine cand se termina cu bine!!! CASA DE PIATRA ! si saptaluna de miere cat mai fericita;)) !!!

merlynn
19.06.2009, 10:45:04
gata, ne-am gasit niste nasi super tinerei ca si noi :d!!! am terminat cu grija asta<:-P

merlynn
19.06.2009, 10:45:51
Aha, multumesc frumos >:D<
sau zenon:rocking::rockon:

Crescent
19.06.2009, 11:02:24
Aaaaa...am uitat sa va spun...mi-a venit si mie rochitza...dupa 4 luni de asteptare... :d ..Oricum mai dureaza cred vreo luna sa-mi faca sistemul de prindere al trenei si sa-mi puna cupele...dar sunt fericita ca a venit in sfarsit... :)

Bravo, poate ne-o arati si noua :).

Crescent
19.06.2009, 11:03:08
gata, ne-am gasit niste nasi super tinerei ca si noi :d!!! am terminat cu grija asta<:-P

Felicitari Merlynn iti dorim sa fie cu mana buna la nasit de data asta :)

fmichelle
19.06.2009, 11:28:23
bunaaa!
cum stati cu pregatirile?

la mine a trecut nunta...hihi...am scapat...pt mine chiar a fost un stres #-o...dar a trecut cu "f bine" ;))

ati gasit formatii...?
eu as recomanda formatia care a fost la mine...super...
si noi... f. greu ne-am hotarat cu formatia...dar pana la urma am ales formatia Chorus din Suceava....excelent...f. bine au cantat...invitatii au tot intrebat cine si de unde sunt...
profesionisti...
au catat de toate...absolut orice...ringul de dans nu a fost niciodata gol...
le-am dat o piesa sa o invete...si a iesit super.
o singura chestie...nu canta manele...noi nici nu am vrut asa ceva...

doar ca la noi solista a fost Oana Sarbu...sora d-lul Catalin Sarbu, seful (daca pot sa-i zic asa) formatiei.
pana la nunta...noi nici nu ne-am intalnit...doar ca i-am vazut/auzit pe net, am vb. la tel...si a ajuns un CD la noi, contractul l-a semnat cumnata mea...noi am organizat nunta de la distanta, locuim in Buc...dar a fost bine

va pup....si spor la pregatiri >:D<>:D<....o sa fie bine...o sa vedeti...

ancapsy
19.06.2009, 12:32:25

Felicitari dragutza!!! Sa iti poarte noroc!!:gen_05: :rocking:

merlynn
19.06.2009, 13:37:37
multumesc fetelor, sa fie<:-P

sim77
19.06.2009, 14:35:05

Felicitari!!! si sa fie cu noroc!!!;-) :*

hriso85
21.06.2009, 20:03:14
buna miresici,
va rog ajutati-ma cu informatii despre un fotograf bun, chiar vreau sa faca treaba buna.
Multumesc mult

kmpi_oana
22.06.2009, 15:56:03
Salutare miresici. Cam liniste pe aici ...toate suntem ocupate.
Eu sunt cam dezamagita de cateva zile ,dar incerc sa ma imbarbatez si sa imi revin. Nu stiu cum se face dar o mare parte din prieteni (cu toate ca am dat invitatiile din timp) si-au facut alte planuri pentru 11 iulie...mare, cursuri de specializare, plecari din tara etc, si in vreo 3-4 zile la rand am primit numai vesti ca "nu putem veni":D .
Nu vreau sa fiu rea si sa nu inteleg dar de abia astept sa plec si eu in vacanta pe luna cand se vor casatorii si ei la randul lor.
Pupici!!!

CONT-INCHIS-23057
22.06.2009, 16:37:22
Eu sunt cam dezamagita de cateva zile ,dar incerc sa ma imbarbatez si sa imi revin. Nu stiu cum se face dar o mare parte din prieteni (cu toate ca am dat invitatiile din timp) si-au facut alte planuri pentru 11 iulie...mare, cursuri de specializare, plecari din tara etc, si in vreo 3-4 zile la rand am primit numai vesti ca "nu putem veni":D .
Nu vreau sa fiu rea si sa nu inteleg dar de abia astept sa plec si eu in vacanta pe luna cand se vor casatorii si ei la randul lor.
Pupici!!!

poate se razgandesc. Ca e destul de nasol...Ia partea buna a lucrurilor, ca macar ti-au spus ca nu pot veni.

soulmates
22.06.2009, 20:59:49
Si eu caut acelashi lucru miresici...un fotograf bun...da' BUN dom'le...dintre voi care deja a tzi avut nunta...ce ne sfatuitzi in materie de fotografie si filmare la eveniment?...sar'na si bodaproste pentru cine ne raspunde...:*

chisa
23.06.2009, 16:23:03
Pupici!!!
Stai linistita, cei cu adevarat importanti vor fi acolo. Si eu am avut parte de diverse, precum sesiunea mutata fix in weekendul ala, unii si-au cumparat casa si receptia ei era chiar in ziua nuntii, altcineva mi-a zis ca nu are cum sa ajunga in Bacau etc.; in fine, oamenii carora le-a facut cu adevarat placere sa fie alaturi de noi au facut tot ce s-a putut si au venit. Bucura-te de cei care vin, lasa-i deoparte pe ceilalti... (ca idee, am invitat aproape 150 de persoane, daca veneau toti nici nu stiu cum ii inghesuiam, noroc ca restaurantul mai avea o sala; in total am fost vreo 80 de persoane...).

sarapup
23.06.2009, 16:50:03
fetele macar la voi e cu invitatii dar ia sa va povestesc io ceva "dragutz":am nunta pe 18 iulie si acu cateva zile "prietena mea" si "viitoarea" dra de onoare(care e in italia la studii si de care m-am milogit sa fie dra mea de onoare) s-a gandit ca ar fi frumos dinn partea ei sa impace si capra si varza si sa se duca si la nunta colegei ei de camera ...ati ghicit ...tot pe 18iulie (dar in pascani)conform spuselor ei :stau pana la 11 juma noaptea la tine si apoi plec la pascaniiar discutia s-a incheiat cu urmatoarea afirmatie din partea ei:"ironia sortii"io inca imi revin din soc!acu tre sa ma rog de viitoarea mea cumnata sa imi fie dra de onoare si sa vad cum o fac fara se simta jignita!asa ca parte de prieteni nu vreau sa mai am!fetele va urez nunta frumoasa si revin cu vesti

CONT-INCHIS-23057
23.06.2009, 16:54:33
si eu era sa fac ceva asemanator dar m-am razgandit. Fratele meu avea nunta in iasi si un bun prieten al lui iubi la Piatra Neamt. Era prea mult efort sa ma impart intre bacau-iasi-piatra neamt asa ca am renuntat la cea de la Piatra Neamt dar asta numai cu o luna de zile inainte. Poate se razgandeste si ea;). Si noi suntem genul care ne onoram invitatiile.

kmpi_oana
23.06.2009, 23:21:32
Va multumesc fetelor pentru incurajare. Intr-adevar asa este, cei care te apreciaza vor venii.
Eu m-am suparat ca ma stresez sa iasa totul ca la carte si sa multumesc pe toata lumea ...dar la mine nu m-am gandit , ca pana la urma noi doi trebuie sa ne simtim cel mai bine.
Sa speram ca totul va fii cum ne dorim!!!

anamaria_e1986
24.06.2009, 06:53:41
fetele macar la voi e cu invitatii dar ia sa va povestesc io ceva "dragutz":am nunta pe 18 iulie si acu cateva zile "prietena mea" si "viitoarea" dra de onoare(care e in italia la studii si de care m-am milogit sa fie dra mea de onoare) s-a gandit ca ar fi frumos dinn partea ei sa impace si capra si varza si sa se duca si la nunta colegei ei de camera ...ati ghicit ...tot pe 18iulie (dar in pascani)conform spuselor ei :stau pana la 11 juma noaptea la tine si apoi plec la pascaniiar discutia s-a incheiat cu urmatoarea afirmatie din partea ei:"ironia sortii"io inca imi revin din soc!acu tre sa ma rog de viitoarea mea cumnata sa imi fie dra de onoare si sa vad cum o fac fara se simta jignita!asa ca parte de prieteni nu vreau sa mai am!fetele va urez nunta frumoasa si revin cu vesti

draga de tine.. eu am 4 prietene.. si din cauza uneia din ele, cu care m-am certat.. nici una nu vine la nunta.. :D asa ca be happy! se poate mai rau.. dar nu-mi pasa sincer prietenia de 7 ani.. totul e de invidie.. si este singura zi din viata in care trebuie sa stralucim! asa ca.. nu mai fi supi!!

anamaria_e1986
24.06.2009, 06:55:41
Totul e bine cand se termina cu bine!!! CASA DE PIATRA ! si saptaluna de miere cat mai fericita;)) !!!

lasa ca al meu cand vede roz pe ecran.. ma intreaba.. "ce mai zic miresicile tale?" =)))

anamaria_e1986
24.06.2009, 06:57:55
Pupici!!!

vezi ce-am mai scris eu unei miresici despre prietene.. nu mai fi fata suparata!!! nu stiai ca oamenii se aleg la nunta ta? si vin aceia care pun pret si tin cu adevarat la tine. nu mai fi supi! bine ca ti-au spus ca nu vin, si nu platesti meniuri dupa curu lor!

anamaria_e1986
24.06.2009, 07:01:26

lasa ca al meu cand vede roz pe ecran.. ma intreaba.. "ce mai zic miresicile tale?"

chisa
24.06.2009, 08:51:53
lasa ca al meu cand vede roz pe ecran.. ma intreaba.. "ce mai zic miresicile tale?"
Al meu deja nu mai zice nimic, doar zambeste ;;)

chisa
24.06.2009, 08:53:12
Va multumesc fetelor pentru incurajare. Intr-adevar asa este, cei care te apreciaza vor venii.
Eu m-am suparat ca ma stresez sa iasa totul ca la carte si sa multumesc pe toata lumea ...dar la mine nu m-am gandit , ca pana la urma noi doi trebuie sa ne simtim cel mai bine.
Sa speram ca totul va fii cum ne dorim!!!
Stai linistita, o sa iasa bine >:D<

CONT-INCHIS-23057
24.06.2009, 09:43:37
Al meu deja nu mai zice nimic, doar zambeste ;;)

al meu mi-a zis, ce de timp o sa am dupa nunta cand n-o sa mai stau pe miresici =)) si i-am dat vestea nasoala ca site-ul miresici are forum si pt gravidute, sarcini, mamici, etc=))..I-a picat cam greu vestea =))

ionela807
24.06.2009, 10:49:29
Pupici!!!
buna dimineata!! din cate vad nu sunt singura mireasa descurajata!
draga mea, priveste partea buna.asa cum au mai zis si alte fete,macar ti-au zis ca nu pot veni! la mine nici macar nu au avut bunul simt sa sune si sa ne spuna. a trebuit sa ne apucam sa dam noi tel si sa intrebam, doar ca aveam senzatia ca parca as cersi. asa ca am renuntat.i-am intrebat doar pe cei mai apropiati. si in cazul asta am avut surprize:buni prieteni care nu vin. asta este viata! eram asa de bucuroasa de nunta,abia asteptam momentul asta,iar acum ,uneori as vrea sa vina mai repede doar ca sa scap! mai sunt soar 2 sapt si ceva,dar acum s-au adunat parca toate problemele!:(

chisa
24.06.2009, 13:22:05
draga mea, priveste partea buna.asa cum au mai zis si alte fete,macar ti-au zis ca nu pot veni! la mine nici macar nu au avut bunul simt sa sune si sa ne spuna. a trebuit sa ne apucam sa dam noi tel si sa intrebam, doar ca aveam senzatia ca parca as cersi. asa ca am renuntat.i-am intrebat doar pe cei mai apropiati. si in cazul asta am avut surprize:buni prieteni care nu vin. asta este viata! eram asa de bucuroasa de nunta,abia asteptam momentul asta,iar acum ,uneori as vrea sa vina mai repede doar ca sa scap! mai sunt soar 2 sapt si ceva,dar acum s-au adunat parca toate problemele!:(
Nu te stresa inutil, nimeni nu te suna sa iti confirme. Ar fi in avantajul tau totusi sa continui sa ii suni sa afli ce si cum, ca sa nu o patesti la restaurant. Si noi ne-am lovit de cateva persoane care au fost cam deranjate ca ii intrebam, ne-au zis ceva de genul "am primit invitatia, vad eu atunci daca vin", dar le-am explicat tuturor ca avem nevoie sa stim pt restaurant (pt unii era si vba de cazare), asa ca majoritatea a inteles si ne-a anuntat pana la urma. Am avut vreo 4 persoane care au zis ca vin si nu au aparut, dar si cateva surprize f placute, oameni care erau intamplator in tara (noi nu stiam ca vin in tara) si au auzit de nunta noastra si au venit. Acum e normal sa ti se para ca se aduna toate, dar ai sa vezi in ziua nuntii si dupa ce o sa iti lipseasca agitatia si listele si toate problemutzele astea :). Linisteste-te si bucura-te de toate momentele, sunt ultimele saptamani de domnisorie :), dup-aia o sa fii o doamna ;;)

ionela807
24.06.2009, 16:00:29
Nu te stresa inutil, nimeni nu te suna sa iti confirme. Ar fi in avantajul tau totusi sa continui sa ii suni sa afli ce si cum, ca sa nu o patesti la restaurant. Si noi ne-am lovit de cateva persoane care au fost cam deranjate ca ii intrebam, ne-au zis ceva de genul "am primit invitatia, vad eu atunci daca vin", dar le-am explicat tuturor ca avem nevoie sa stim pt restaurant (pt unii era si vba de cazare), asa ca majoritatea a inteles si ne-a anuntat pana la urma. Am avut vreo 4 persoane care au zis ca vin si nu au aparut, dar si cateva surprize f placute, oameni care erau intamplator in tara (noi nu stiam ca vin in tara) si au auzit de nunta noastra si au venit. Acum e normal sa ti se para ca se aduna toate, dar ai sa vezi in ziua nuntii si dupa ce o sa iti lipseasca agitatia si listele si toate problemutzele astea :). Linisteste-te si bucura-te de toate momentele, sunt ultimele saptamani de domnisorie :), dup-aia o sa fii o doamna ;;)
ai mare dreptate! din pacate,la rest cand am incheiat contractul ne-au pus sa dam un nr minim de meniuri. am pus 100. din pacatemulte pers pe carene bazam nu vor veni pt ca fie cununa fratele,fie sa insoara fratele, fie pleca in concediu... daca vom fi norocosi,vom fi 100 cu tot cu muzica,fotografi si masa mare. mergem vineri sa stabilim meniul si poate vor fi intelegatori cei de acolo si vom modifica d ela 100 la 80.
mai am o problema si poate ma ajuti. luni trebuie sa merg sa depun actele la starea civila. taxa aceea unde o platesc? si adeverinta de la medicul de fam trebuie sa fie cu 14 zile inainte de data casatoriei inclusiv acea zi? daca e asa,a 14-a zi ar fi duminica.din cate stiu, eu tre sa merg luni pe 29( a 13-a zi). poate par putin exagerata cu intrebarile astea, dar am inteles ca cei de acolo is cam pretentiosi.

kmpi_oana
24.06.2009, 19:31:54
vezi ce-am mai scris eu unei miresici despre prietene.. nu mai fi fata suparata!!! nu stiai ca oamenii se aleg la nunta ta? si vin aceia care pun pret si tin cu adevarat la tine. nu mai fi supi! bine ca ti-au spus ca nu vin, si nu platesti meniuri dupa curu lor!
Asa este...ai mare dreptate in privinta ca oamenii se aleg la nunta mea. Vor fi prezenti doar cei care ma respecta si ma iubesc.
Tzoc dulce!!!

kmpi_oana
24.06.2009, 19:35:38
<:-P
al meu mi-a zis, ce de timp o sa am dupa nunta cand n-o sa mai stau pe miresici =)) si i-am dat vestea nasoala ca site-ul miresici are forum si pt gravidute, sarcini, mamici, etc=))..I-a picat cam greu vestea =))
Super tare faza....de abia astept sa ne dam pareri cum e sa fii gravida si sa asteptam in loc de nunta=:) ....sa nastem<:-P

chisa
24.06.2009, 19:56:18
ai mare dreptate! din pacate,la rest cand am incheiat contractul ne-au pus sa dam un nr minim de meniuri. am pus 100. din pacatemulte pers pe carene bazam nu vor veni pt ca fie cununa fratele,fie sa insoara fratele, fie pleca in concediu... daca vom fi norocosi,vom fi 100 cu tot cu muzica,fotografi si masa mare. mergem vineri sa stabilim meniul si poate vor fi intelegatori cei de acolo si vom modifica d ela 100 la 80.
mai am o problema si poate ma ajuti. luni trebuie sa merg sa depun actele la starea civila. taxa aceea unde o platesc? si adeverinta de la medicul de fam trebuie sa fie cu 14 zile inainte de data casatoriei inclusiv acea zi? daca e asa,a 14-a zi ar fi duminica.din cate stiu, eu tre sa merg luni pe 29( a 13-a zi). poate par putin exagerata cu intrebarile astea, dar am inteles ca cei de acolo is cam pretentiosi.
Noi am depus actele pe 1 si cununia a fost pe 13 (certificatul prenuptial a fost datat tot cu 1). Deci si in cazul nostru a 14-a zi era duminica. Eu zic ca e ok daca mergi luni. Taxa se plateste direct la ei, este de 100 RON pt zilele de sambata si in momentul in care depui actele iti taie chitanta. Cel mai sigur poti da un tel la ei sa intrebi, eu asa am facut (am gasit pe google nr de la primaria Bacau si de acolo mi-au facut legatura la starea civila, doamna care mi-a raspuns a fost f amabila).
In ceea ce priveste restaurantul, in oct cand am depus avansul si noi am zis ca o sa avem 100 de persoane, dar luni (pe 8 iunie) in saptamana cu nunta cand ne-am dus sa stabilim meniul i-am explicat patroanei care e situatia si fara nici un fel de comentarii sau strambari din nas a modificat din 100 in 80. Daca si patronii de la rest tau sunt ca aceasta doamna nu o sa ai nici o problema. Iti tin pumnii sa nu ai probleme la restaurant si sa ai grija la starea civila cand completezi cererea aia sa nu iti tremure mainile de emotii cum mi-au tremurat mie :).

kmpi_oana
24.06.2009, 19:56:32
Te inteleg perfect. Asa m-am simtit si eu descurajata , dar e bine totusi sa suni in continuare pentru binele vostru pana la urma, ca sa aflati cate meniuri trebuie sa pregatiti.
Eu mi-am facut singura marturiile pentru nunta, si de fiecare data cand aflam ca cineva pe care ne bazam nu mai vine , ma lasam pagubasa si nu mai faceam nimic. Ma bosumflam si nu mai aveam chef de nici o nunta.
Multumita voua, mi-am mai revenit si am realizat ca nu asta conteaza. Nunta merge inainte si sa nu punem la suflet micile impedimente care apar.
Sunt sigura ca vom avea niste nunti superbe!!! (cu sau fara cei care nu vor venii)

chisa
24.06.2009, 19:57:57
Si sotiorul meu a crezut ca dupa nunta nu mai am ce face aici, dar l-am bosumflat cand i-am explicat ca urmeaza capitolul mamici-miresici :))

chisa
24.06.2009, 20:00:14
Te inteleg perfect. Asa m-am simtit si eu descurajata , dar e bine totusi sa suni in continuare pentru binele vostru pana la urma, ca sa aflati cate meniuri trebuie sa pregatiti.
Eu mi-am facut singura marturiile pentru nunta, si de fiecare data cand aflam ca cineva pe care ne bazam nu mai vine , ma lasam pagubasa si nu mai faceam nimic. Ma bosumflam si nu mai aveam chef de nici o nunta.
Multumita voua, mi-am mai revenit si am realizat ca nu asta conteaza. Nunta merge inainte si sa nu punem la suflet micile impedimente care apar.
Sunt sigura ca vom avea niste nunti superbe!!! (cu sau fara cei care nu vor venii)
Iti spun eu, e numai si numai pierderea lor. Nu pune la suflet pe cei care nu vin, mai bine pune-i pe cei care vin :suuuper:

kmpi_oana
24.06.2009, 20:00:52
Am fost eu chiar azi acolo si am intrebat. Pentru noi care avem nunta pe 11 iulie, certificatul trebuie sa fie datatat cu 29 iunie.

kmpi_oana
24.06.2009, 20:03:06
Iti spun eu, e numai si numai pierderea lor. Nu pune la suflet pe cei care nu vin, mai bine pune-i pe cei care vin :suuuper:
Corect zis!!!

ionela807
24.06.2009, 20:13:42
Noi am depus actele pe 1 si cununia a fost pe 13 (certificatul prenuptial a fost datat tot cu 1). Deci si in cazul nostru a 14-a zi era duminica. Eu zic ca e ok daca mergi luni. Taxa se plateste direct la ei, este de 100 RON pt zilele de sambata si in momentul in care depui actele iti taie chitanta. Cel mai sigur poti da un tel la ei sa intrebi, eu asa am facut (am gasit pe google nr de la primaria Bacau si de acolo mi-au facut legatura la starea civila, doamna care mi-a raspuns a fost f amabila).
In ceea ce priveste restaurantul, in oct cand am depus avansul si noi am zis ca o sa avem 100 de persoane, dar luni (pe 8 iunie) in saptamana cu nunta cand ne-am dus sa stabilim meniul i-am explicat patroanei care e situatia si fara nici un fel de comentarii sau strambari din nas a modificat din 100 in 80. Daca si patronii de la rest tau sunt ca aceasta doamna nu o sa ai nici o problema. Iti tin pumnii sa nu ai probleme la restaurant si sa ai grija la starea civila cand completezi cererea aia sa nu iti tremure mainile de emotii cum mi-au tremurat mie :).
ms frum!! sa dea d-zeu sa fie si patroana noastra asa de intelegatoare,pana la urma si 90 daca trece in contract e bine! sper sa inceapa sa mearga spre bine de acum!!>:D<

ionela807
24.06.2009, 20:17:36
ai mare dreptate! vom avea cele mai frumoase nunti si totul va iesi excelent!!
deja ma simt mai bine acum ca am vb cu voi!!:*

24alina24
24.06.2009, 22:05:28
buna seara miresici..........nu am mai intrat de mult ..mai am putin ..chiar am stat sa citesc impresii despre nunti ...adevarul ca acum cateva zile eram si eu foarte dezamagita de invitati dar sper sa fie asa cum spunea alina cea mai fericita zi ...mai ales ca o stiu personal pe alina si persoana ca ea nu mai e asa stresata..deci poate am si eu sanse sa fiu fericita in acea zi ....ma gandesc la tot felul de rautati , mofturi si tot asa din partea altora dar cineva imi spunea lasa de altii ca oricum n-ai sa-i multumesti pe toti mai vezi si de tine ca la urma urmei e nunta ta !!!! va pup si felicit pe noile doamne si le doresc viitoarelor miresici nunta visata. (apropo am un stil de a da sfaturi dar pt mine ...doar voi ce ma mai ridicati!!!:* :* :*

24alina24
24.06.2009, 22:06:47
apropo oana acum aflu si eu cand ai nunta de pe miresici ..te pup si iti doresc o nunta sa cum a-ti visat-o (si u si iubi tau)

vmg_gabi
24.06.2009, 22:22:50
Buna seara miresici....da... se pare ca mai toate trecem prin acelasi stres cu invitatii....la mine e si mai si...soacra mea....ne-a anuntat printr-o scrisoare ca nu vine la nunta deoarece...noi l-am invitat si pe socrul ( tatal biologic al sotului)....soacra mea fiind recasatorita de vreo 14 ani ...si implicit nici invitati din partea ei......noroc ca sotul a luat legatura personal cu ceva neamuri, si speram ca totusi sa vina si cineva din partea lui....Deci ...capul sus si nu va mai suparati!!!!!!!! NIMENI SI NIMIC NU ARE DREPTUL SA NE STRICE ACEA ZI..>:D<

MeMioara
25.06.2009, 09:47:00

Ti-ai facut singura marturiile? Ce frumos! Nu postezi niste poze sa ne bucuram si noi ochii si sa ne inspiram putin?:-p Eu de abia astept poze de la nunta ta pt ca si noi facem petrecerea tot in aceeasi locatie. S-ar putea sa trec pe acolo cu o zi inainte de nunta ta, pt ca am vb cu cei de la rest si am vrut sa vedem un meniu si ne-au spus sa venim in iulie, ca atunci au nunti si cu o sapt inainte nu putem ajunge ca are al meu sotior un exam. Sper sa nu te superi daca trag cu ochiul:)

Sa ai o nunta ca in povesti si sa nu te intereseze de cei ce nu vin, pentru ca in primul rand este ziua ta cea mare si nu conteza decat sa ii ai pe cei apropiati langa tine ;)

MeMioara
25.06.2009, 09:48:53
Of, of, of!!!! Site-ul asta nu numai ca iti creaza dependenta, dar ma face sa si pierd notiunea timpului si deja am intaziat unde trebuia sa ajung!!!!

Sa aveti o zi frumoasa, miresici! And be happy! :)

ionela807
25.06.2009, 10:52:34
apropo oana acum aflu si eu cand ai nunta de pe miresici ..te pup si iti doresc o nunta sa cum a-ti visat-o (si u si iubi tau)
buna! spaote suna ciudat,dar pe iubi tau il cheama marius? mi se pare cunoscut!:)

ionela807
25.06.2009, 10:55:53
Buna seara miresici....da... se pare ca mai toate trecem prin acelasi stres cu invitatii....la mine e si mai si...soacra mea....ne-a anuntat printr-o scrisoare ca nu vine la nunta deoarece...noi l-am invitat si pe socrul ( tatal biologic al sotului)....soacra mea fiind recasatorita de vreo 14 ani ...si implicit nici invitati din partea ei......noroc ca sotul a luat legatura personal cu ceva neamuri, si speram ca totusi sa vina si cineva din partea lui....Deci ...capul sus si nu va mai suparati!!!!!!!! NIMENI SI NIMIC NU ARE DREPTUL SA NE STRICE ACEA ZI..>:D<
offf!saracuta de tine! si parintii astia...in asemenea cazuri ar tre sa inteleaga ce e ziua copiilor si ca nimeni nu ii obliga sa stea unul langa altul sau sa isi vb! tre doar sa va fie alaturi! lasa ca va fi totul bine pana la urma!!

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 12:38:06

asta e tare cu scrisoarea:)))..Nici macar n-a avut taria sa va comunice verbal:) Se mai intampla, eu-s genul optimist daca as pati ceva asemantor as spera ca se razgandeste iar daca chiar nu vine i-as gasi si atunci motive numai ca sa nu ma enervez:))

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 12:43:25
pe mine ma ameninta tatal ca nu vine la nunta pt ca doream sa dau la ortodoxi. DIn cauza lui incerc sa fac mixt dar nici asta nu-i convine..Dar sa fie ei sanatosi, eu am viata mea inainte, mi-o traiesc cum cred de cuviinta:D. Daca are placearea sa vina bine, daca nu nu..Acum mi-e totuna:)

kmpi_oana
25.06.2009, 12:53:25
Mersi mult draguto!!!
Iti doresc si tie multa bafta si sa ai nunta superba!!!

kmpi_oana
25.06.2009, 12:56:27
Nu-i frumos din partea ei[-X . Totusi vine la nunta baiatului si nu ar trebui sa o mai intereseze cu cine se intalneste sau mai stiu eu ce...
Capul sus si mergem mai departe!!! Ce nu ne omoara ne face mai puternici...punct

kmpi_oana
25.06.2009, 12:59:15
Ti-ai facut singura marturiile? Ce frumos! Nu postezi niste poze sa ne bucuram si noi ochii si sa ne inspiram putin?:-p Eu de abia astept poze de la nunta ta pt ca si noi facem petrecerea tot in aceeasi locatie. S-ar putea sa trec pe acolo cu o zi inainte de nunta ta, pt ca am vb cu cei de la rest si am vrut sa vedem un meniu si ne-au spus sa venim in iulie, ca atunci au nunti si cu o sapt inainte nu putem ajunge ca are al meu sotior un exam. Sper sa nu te superi daca trag cu ochiul:)

Sa ai o nunta ca in povesti si sa nu te intereseze de cei ce nu vin, pentru ca in primul rand este ziua ta cea mare si nu conteza decat sa ii ai pe cei apropiati langa tine ;)
Multumesc pentru incurajare. Poze voi face diseara si va arat minunatele mele marturii. Bineinteles ca poti veni sa vezi cum decoram sala,sau ce te intereseaza, nu ma deranjeaza deloc>:D<

24alina24
25.06.2009, 15:12:48
buna! spaote suna ciudat,dar pe iubi tau il cheama marius? mi se pare cunoscut!:)
da marius il cheama, ne cunoastem? sau doar pe el.

24alina24
25.06.2009, 15:17:20
uite am fost al o nunta la care a fost si tatal miresei cu toate ca acesta nu mai era cu mama lui si a venit insotit de noua lui iubita ..deci se paote depinde doar de parinti nu mi se pare corect ceea ce face dar sunt sigura ca o sa aiba regrete mari daca nu vine ...pup

chisa
25.06.2009, 16:42:28
uite am fost al o nunta la care a fost si tatal miresei cu toate ca acesta nu mai era cu mama lui si a venit insotit de noua lui iubita ..deci se paote depinde doar de parinti nu mi se pare corect ceea ce face dar sunt sigura ca o sa aiba regrete mari daca nu vine ...pup
Depinde de om... si ai mei sunt despartiti si tatal meu a venit cu sotia lui la nunta. Si nu s-a suparat nimeni...

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 17:07:39
fetelor,<:-P imi trag la nunta un negru din caraibe care canta si danseaza de rupe. Sa vad daca ne intelegem la pret, tot negociez cu el de vreo 3 zile..Sper sa cedeze la pretul meu:D
L-am mai vazut la 2 petreceri e bestial omuletul..

kmpi_oana
25.06.2009, 18:06:29
fetelor,<:-P imi trag la nunta un negru din caraibe care canta si danseaza de rupe. Sa vad daca ne intelegem la pret, tot negociez cu el de vreo 3 zile..Sper sa cedeze la pretul meu:D
L-am mai vazut la 2 petreceri e bestial omuletul..
wow dar unde l-ai gasit draga mea, si cat cere pe ora ca l-as vrea si eu...sa-mi danseze sub rochitza

kmpi_oana
25.06.2009, 18:07:49
Ce prostie mare am scris:-SS ...nu ma luati in serios, azi sunt euforica $-)

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 18:10:08
Ce prostie mare am scris:-SS ...nu ma luati in serios, azi sunt euforica $-)

hahahaha...Lasa ca la mine iubi nici nu stie ca-l chem. =)) Il pun in fata faptului implinit:)) N-ar cere f. mult 500 eur/ ora plus transport.

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 18:11:01
daca l-ai vedea cum da din buci..=P~

ionela807
25.06.2009, 18:58:09
da marius il cheama, ne cunoastem? sau doar pe el.
da,ne stim.sau mai bine zis,eu il stiu.nu cred ca isi mai aminteste el de mine.ne-am cunoscut pe vremea cand eram tanara:-p . am avut niste prieteni comuni in zona in care locuiam.

ionela807
25.06.2009, 19:02:55
fatelor,mi-au ajuns verighetele! sunt atat de bucuroasa! aveam emotii ca nu vor iesi bine.noi am ales un model dar era din aur alb si noi le-am vrut din aur galben mat.nu stiam cum vor arata,dar sunt ff frum.cand am pus-o pe deget eram cu zambetul pana la urechi!! in sfarsit un lucru bun s-a intamplat!! maine ma duc la restaurant sa stabilesc meniurile!! sper sa fie deacord d-na de acolo sa scad nr de meniuri obligatorii![-o<

kmpi_oana
25.06.2009, 20:31:12
>-) ma deghizez si vin si eu la tine la nunta:-$ trebuie sa-i vad onduleurile :"> . Bani n-am clar sa-l chem la nunta dar un bacsis tot ii faco:-)

24alina24
25.06.2009, 21:28:10
buna asta cu dansatorul :) poate iti face vreo surpriza si sotiorul tau iti sau isi aduce o dansatoare orientale(ta) :))) pup asteptam pareri cat de bine s-a miscat ...

24alina24
25.06.2009, 21:34:43
fatelor,mi-au ajuns verighetele! sunt atat de bucuroasa! aveam emotii ca nu vor iesi bine.noi am ales un model dar era din aur alb si noi le-am vrut din aur galben mat.nu stiam cum vor arata,dar sunt ff frum.cand am pus-o pe deget eram cu zambetul pana la urechi!! in sfarsit un lucru bun s-a intamplat!! maine ma duc la restaurant sa stabilesc meniurile!! sper sa fie deacord d-na de acolo sa scad nr de meniuri obligatorii![-o<
felicitari pentru verighete....ma bucur ca sunt asa cum ti-ai dorit mai ales ca le vei purta toata viata ....cat despre meniu poti vorbi si u ca doar e criza :) nu?? poate poate.....

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 21:37:44
>-) ma deghizez si vin si eu la tine la nunta:-$ trebuie sa-i vad onduleurile :"> . Bani n-am clar sa-l chem la nunta dar un bacsis tot ii faco:-)

aaaaa...tai bilete la intrare=)).. E bestial tipul, se misca mai ceva ca unul de 21 ani si are in jur de 52 dar arata ca la 35 cu toti muschii la el acasa=P~. Ia sa-mi verific emaiul sa vad daca mi-a scris si-mi da vestea beton ca imi accepta reducerea..;)

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 21:39:44

poze ceva?

Eu merg la o nunta pe 11 iul la dumbrava, e pe aici acea miresica?

CONT-INCHIS-23057
25.06.2009, 21:41:41
buna asta cu dansatorul :) poate iti face vreo surpriza si sotiorul tau iti sau isi aduce o dansatoare orientale(ta) :))) pup asteptam pareri cat de bine s-a miscat ...

hahahahahaha...buna asta, mi-a placut !!

ancapsy
26.06.2009, 09:11:50
Miresici, cine are nunta? sau cine a avut? Ne impartasiti experienta voastra? :x

CONT-INCHIS-23057
26.06.2009, 10:21:02
negrul daniel mi-a semnat contractul \:D/ . Abia astept nunta sa ma distrez la maxim:))

ionela807
26.06.2009, 10:40:01
poze ceva?

Eu merg la o nunta pe 11 iul la dumbrava, e pe aici acea miresica?
felicitari pt negru!! sunt curioasa cum va reactiona sotul tau!:)
acestea sunt verighetele!

CONT-INCHIS-23057
26.06.2009, 10:42:10

ooo foarte frumoase!! Din a cui colectie e?

24alina24
26.06.2009, 11:04:24
foarte faine verighetele ...felicitari inca odata! =D>

ionela807
26.06.2009, 21:15:08
ooo foarte frumoase!! Din a cui colectie e?
le-am luat de la bijuteria rubinu,daca o stii.e la orizont si la tic tac.dar le-am vzt si fata in fata cu luceafarul.doar ca acolo e mai scump gramul:96 lei fata de 90 cat am dat noi.

ionela807
26.06.2009, 21:15:49
foarte faine verighetele ...felicitari inca odata! =D>
ms frum!>:D<

amoricica2000
26.06.2009, 21:52:33
buna miresica de bacau. imi este f greu sa aleg la cate ne ofera piata in ziua de azi, tocmai din acest motiv ma alatur voua sa mai facem un schimb de idei. tot ce imi doresc e sa fie totul organizat bine, insa ma tot gandesc la un amanunt: in 2010 se mai pun sau nu flori in piept la invitati?

sarapup
26.06.2009, 21:58:52

esti de coma!sooper tare!!!!!!!!!!!!>:D< =D> =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

fetele important e ca noi sa fim fercite alaturi de iubi ai nostri ca restu'...vb voastra:cei care ne apreciaza vor veni si se vor simti bine alaturi de noi indiferent de cate "masline" sunt sau nu in farfurie

va pooopic...sunteti fenomenale!!!
va multum ca existati!
nunti frumoase si pozeeeeeeeeeee multeeeeeeeeeee sa aduceti!>:D<

serban
26.06.2009, 22:10:04
Si eu caut acelashi lucru miresici...un fotograf bun...da' BUN dom'le...dintre voi care deja a tzi avut nunta...ce ne sfatuitzi in materie de fotografie si filmare la eveniment?...sar'na si bodaproste pentru cine ne raspunde...:*

BOGDAN DUMITRESCU ESTE OK????!!!

ionela807
27.06.2009, 09:44:20
buna miresica de bacau. imi este f greu sa aleg la cate ne ofera piata in ziua de azi, tocmai din acest motiv ma alatur voua sa mai facem un schimb de idei. tot ce imi doresc e sa fie totul organizat bine, insa ma tot gandesc la un amanunt: in 2010 se mai pun sau nu flori in piept la invitati?
bine ai venit! e alegerea ta daca pui sau nu flori! eu, de exemplu, am ales sa pun flori doar mirelui,nasilor si socrilor! in rest voi da marturii. acestea vor fi amintiri care raman invotatilor,pe cand floarea ori se pierde,ori de usuca,ori o arunca! alegerea e a ta si a mirelui!! aveti timp sa va ganditi!!>:D<

ionela807
27.06.2009, 09:49:17
fetelor,am rezolvat cu restaurantul!! sunt atat de fericita!! mi-am luat un bolovan de pe inima!!#:-S sunt foarte de treaba patronii de la restaurant. le-am explicat probl si au fost de acord sa modificam nr de meniuri. ne-au sfatuit cum si ce e mai bine, am stabilit meniul si l-am scos si la un pret fff bun, ne-au zis cam cata bautura ne trebuie si erau f mirati ca noi am luat o cantitate mult mai mare. ce sa facem,e prima nunta pe care o organizam:D . in sfarsit rasare soarele si pe strada noastra!! de azi in 2 sapt voi fi mireasa!!!!\:D/

CONT-INCHIS-23057
27.06.2009, 10:24:58
fetelor,am rezolvat cu restaurantul!! sunt atat de fericita!! mi-am luat un bolovan de pe inima!!#:-S sunt foarte de treaba patronii de la restaurant. le-am explicat probl si au fost de acord sa modificam nr de meniuri. ne-au sfatuit cum si ce e mai bine, am stabilit meniul si l-am scos si la un pret fff bun, ne-au zis cam cata bautura ne trebuie si erau f mirati ca noi am luat o cantitate mult mai mare. ce sa facem,e prima nunta pe care o organizam:D . in sfarsit rasare soarele si pe strada noastra!! de azi in 2 sapt voi fi mireasa!!!!\:D/

mai exact cata bautura v-au recomandat? 1L/pers?

CONT-INCHIS-23057
27.06.2009, 10:26:53

eu nu pun deloc.

ionela807
27.06.2009, 11:25:05
mai exact cata bautura v-au recomandat? 1L/pers?
mi-au zis ca ar trebuie 2 sticle de fam. e bine pt ca se mai bea cu apa, d-nele nu consuma f mult, si mai sunt si soferi. 10 bacs de apa minerala,cam 1-2 bacs de apa plata, 1 bacs de tarie pt femei si... nu mai stiu cantitatea pt celelalte8-}

MeMioara
28.06.2009, 14:52:07
Am si eu o intrebare: unde va faceti buchetul de mireasa si celelalte aranjamente florale? Nu stiu daca exista un topic pe Bacau pe tema asta...

carmen_anton21
28.06.2009, 15:46:12
buna fetelor, cum merg pregatirile.....fetele din 2010 aveti muzica...?
multumesc

MeMioara
28.06.2009, 16:04:57
Am si eu o intrebare: unde va faceti buchetul de mireasa si celelalte aranjamente florale? Nu stiu daca exista un topic pe Bacau pe tema asta...

Se pare ca nu cautasem destul de bine:))

anamaria_e1986
28.06.2009, 22:25:36
mi-au zis ca ar trebuie 2 sticle de fam. e bine pt ca se mai bea cu apa, d-nele nu consuma f mult, si mai sunt si soferi. 10 bacs de apa minerala,cam 1-2 bacs de apa plata, 1 bacs de tarie pt femei si... nu mai stiu cantitatea pt celelalte8-}

si cum vrei sa pui apa minerala si apa plata pe masa? daca iei doar 1 bax de apa plata? pui la unul da, unul nu? ca si eu am o mare dilema cu apa plata si apa minerala.. unul zice asa.. altul altfel.. :D

Mimi111983
29.06.2009, 10:33:31
Buna dragi miresici,

Va rog sa ma ajutati cu un nr de tel al unor muzicanti. Am nunta sambata si nu am gasit pe nimeni care sa cante acasa.:((

sim77
29.06.2009, 12:25:25
Buna dragi miresici,

Va rog sa ma ajutati cu un nr de tel al unor muzicanti. Am nunta sambata si nu am gasit pe nimeni care sa cante acasa.:((

Ti-am scris PM...bafta!

Alynutza_1123
29.06.2009, 12:33:29
si cum vrei sa pui apa minerala si apa plata pe masa? daca iei doar 1 bax de apa plata? pui la unul da, unul nu? ca si eu am o mare dilema cu apa plata si apa minerala.. unul zice asa.. altul altfel.. :D
Buna fetele! Nu e indicat sa puneti mai multe feluri, pt ca automat daca pui pt unul, vor vrea si ceilalti, si daca nu ai ce faci? E mai bn sa pui doar apa minerala si gata, nu te mai complici...si eu am vrut sa pun la nunta si apa plata,voiam si suc fara acid pt k eu nu beau bauturi carbogazoase, dar mi-am dat seama ca nu e bn asa ca am lasat doar bauturi cu acid( si asa n-am putut sa mananc si sa beau nimic, asa ca:)) ... Eu v-am spus parerea mea, acum voi faceti cum credeti ca e mai bn...Spor la pregatiri! V-am pupat!:*

kmpi_oana
29.06.2009, 13:26:35
esti de coma!sooper tare!!!!!!!!!!!!>:D< =D> =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))

fetele important e ca noi sa fim fercite alaturi de iubi ai nostri ca restu'...vb voastra:cei care ne apreciaza vor veni si se vor simti bine alaturi de noi indiferent de cate "masline" sunt sau nu in farfurie

va pooopic...sunteti fenomenale!!!
va multum ca existati!
nunti frumoase si pozeeeeeeeeeee multeeeeeeeeeee sa aduceti!>:D<
Asa este. Ne stresam degeaba. Totul va fii bine!!!

CONT-INCHIS-23057
29.06.2009, 13:32:00
Asa este. Ne stresam degeaba. Totul va fii bine!!!

la ce restaurant ai nunta?

ionela807
29.06.2009, 19:18:49
si mie mi s-a parut putin. dar eu am mai multe bacsuri de apa si pun pe fiecare masa.am gasit la un pret mai mic si atunci am cumparat mai multa. si mie mi s-a sugerat sa iau si suc fara acid,dar mi s-a parut ca ma complic prea mult.asa ca m-am rezumat doar la apa plata (pt cai care nu consuma bauturi carbogazoase). sper sa fie bine.
azi am fost si am depus actele la starea civila si contrar celor auzite,doamna de acolo a fost chiar draguta.am uitat acasa contractele prenuptiale :gen_01: .mi-a luat dosarul si a zis sa ma intorc in cursul zilei de azi si sa le aduc.cand m-am intors, desi se certa la cutite cu cineva, mi-a luat foitele si mi-a si vb frumos,urandu-mi chiar si o zi buna(lucru mai rar printre functinarii din romania. sa ma scuze fetele care sunt pe aici si au asemenea functii).deci se poate si la noi!

CONT-INCHIS-23057
29.06.2009, 20:12:20
contracte prenuptiale??

maricarmen
29.06.2009, 20:38:19
Buna fetelor si eu sunt tot din bacau.Am nunta pe 12 septembrie 2009.Am rezolvat cu formatia,cameramanul si cu decoratiunile si cu restaurantul bineinteles.De celelalte lucruri o sa ma ocup cu o luna inainte pt ca atunci vin in tara.Daca ati putea sa-mi spuneti niste magazine cu rochii de mireasa si un salon bun de coafura.Va multumesc si doresc multa bafta la toate miresicile si sa fiti fericite.Va pup.

CONT-INCHIS-23057
29.06.2009, 21:21:39
Buna fetelor si eu sunt tot din bacau.Am nunta pe 12 septembrie 2009.Am rezolvat cu formatia,cameramanul si cu decoratiunile si cu restaurantul bineinteles.De celelalte lucruri o sa ma ocup cu o luna inainte pt ca atunci vin in tara.Daca ati putea sa-mi spuneti niste magazine cu rochii de mireasa si un salon bun de coafura.Va multumesc si doresc multa bafta la toate miresicile si sa fiti fericite.Va pup.

bine ai venit si spor la pregatiri!! Eu mi-am luat rochia din roman, e un magazin care aduce rochii f. faine din Spania, "La sposa". Cu salonul nu pot spune nimik, inca nu mi-am gasit nici eu coafeza minune. La intretinere zi de zi is bune toate dar cand vrei ceva mai deosebit..nu prea ai de unde alege:(. As opta intre fl. de colt si estetique..Mai vad..

kmpi_oana
30.06.2009, 09:02:29
la ce restaurant ai nunta?
La restaurantul aviatori din zona narcisa

gabryela63
30.06.2009, 10:01:50
M-ar interesa si pe mine unde v-ati comandat sau unde va comandati tortul miresei. Am auzit de o cofetarie la Bacau care are preturi bune si asigura si transportul...dar nu stiu despre ce cofetarie este vorba. Si m-ar mai interesa niste preturi si cu cine va faceti aranjamentele florale si ornarea salii?

ionela807
30.06.2009, 10:50:55
contracte prenuptiale??
da,cu analizele(vdrl si plamani) te duci la medicul de familie si pe baza lor ti se elibereaza,tie si sotului,contractele prenuptiale. si cu alea mergi la starea civila. nu mai e ca inainte sa mergi direct cu analizele de la spital. pe contracte nu scrie altceva decat ca esti sanatoasa si ca te poti casatori.
a intrebat cineva de lumanari si buchete. mie mi le face fata care imi decoreaza sala.din fericire se pricepe si la asa ceva!

Mimi111983
30.06.2009, 10:54:15
Buna! Eu mi-am comandat tortul de la Cofetaria Maria din Bacau. Nu stiu daca aceasta este cea la care te referi, dar are niste torturi care nu se compara nici pe departe cu cele din Onesti, in plus poti degusta din fiecare tip de tort, arata f bine si iti asigura si transportul. Daca vrei iti pot trimite un PM cu nr de tel.
De aranjamentele din sala se ocupa dna Geta Doltu, care este o draguta iar preturile sunt OK.

Crescent
30.06.2009, 11:06:31
M-ar interesa si pe mine unde v-ati comandat sau unde va comandati tortul miresei. Am auzit de o cofetarie la Bacau care are preturi bune si asigura si transportul...dar nu stiu despre ce cofetarie este vorba. Si m-ar mai interesa niste preturi si cu cine va faceti aranjamentele florale si ornarea salii?

Si eu am comandat tortul tot in Bacau la Ania, ei asigura si transportul da.
Decoratiunile tot cu o firma din Bacau, iar florile posibil cu o firma importatoar direct de flori din Olanda.
Ca preturi pentru ornare, cum zicea si Mimi111983, Geta cred ca e cea mai ieftina.

ionela807
30.06.2009, 14:03:21
da,cu analizele(vdrl si plamani) te duci la medicul de familie si pe baza lor ti se elibereaza,tie si sotului,contractele prenuptiale. si cu alea mergi la starea civila. nu mai e ca inainte sa mergi direct cu analizele de la spital. pe contracte nu scrie altceva decat ca esti sanatoasa si ca te poti casatori.
a intrebat cineva de lumanari si buchete. mie mi le face fata care imi decoreaza sala.din fericire se pricepe si la asa ceva!
sunt cu capul in nori zilele astea!:wacko: acum am vazut ce am scris!! se numesc certificate medicale prenuptiale. nu stiu la ce ma gandeam!! scuze!:D

gabryela63
30.06.2009, 14:15:10
Buna! Eu mi-am comandat tortul de la Cofetaria Maria din Bacau. Nu stiu daca aceasta este cea la care te referi, dar are niste torturi care nu se compara nici pe departe cu cele din Onesti, in plus poti degusta din fiecare tip de tort, arata f bine si iti asigura si transportul. Daca vrei iti pot trimite un PM cu nr de tel.
De aranjamentele din sala se ocupa dna Geta Doltu, care este o draguta iar preturile sunt OK.

Am sa te rog sa-mi dai un PM cu numarul de telefon de la cofetaria Maria. Pana pe 26 septembrie mai este, dar as vrea sa vorbim din timp pentru tort. Multumesc mult pentru raspunsul prompt.

CONT-INCHIS-23057
30.06.2009, 15:06:49
sunt cu capul in nori zilele astea!:wacko: acum am vazut ce am scris!! se numesc certificate medicale prenuptiale. nu stiu la ce ma gandeam!! scuze!:D

certificate medicale prenuptiale da....Ok..Ma gandeam amu ce contract mai trebuie, stiam ca alelalte se fac la notar:))

anamaria_e1986
01.07.2009, 09:04:50
mie imi face mihaela, ea se ocupa de sala mea, vreau sa zic de la A-Z, absolut tot ce am nevoie, asa se practica si in bucuresti. nici pentru tort nu-mi fac probleme, ea se ocupa de totul. si nu are preturi exorbitante! ea o sa-mi faca mie nunta. parerea mea este ca e cea mai buna din zona.

sarapup
01.07.2009, 16:54:48
doamnele mele contractele prenuptiale sunt egale cu zero barat in Ro si va spun pt ca am facut cercetare pe acest subiect(sunt jurist de profesie)

acu trecand la altele mai importante:
am gasit promotie la wiskey crema bailey's pt doamne: 1 cumparata si una gratis- 44 lei la 0,500l......la un depozit din bacau
nu vreau sa se ia ca reclama dar de o luna caut preturi bune si alerg dupa promotii si am vrut sa va zic si voua!e pe terminate promo
io azi am luat 4 sticle cu 175 ron si alte 4 moka...deci 4 litri de bailey's:)>-

CONT-INCHIS-23057
01.07.2009, 17:14:32
da-mi si mie PM, unde?

Da, asa stiu si eu ca nu-s valabile in RO, desi, totusi e un contract intre parti, nu vad de ce n-ar fi OK/:) .

CONT-INCHIS-23057
01.07.2009, 17:26:07
eu am gasit asa ceva :

1.Baileys Irish Cream 1.00l 78.95lei
2.Baileys Irish Cream 0.70l 59.02lei
3.Baileys Irish Cream Gift / Carton0.70l 59.02lei
4.Baileys Irish Cream Gift / Tin 0.70l 60.73lei
5.Baileys Irish Cream Gift / Glasses 0.70l 64.67lei
6.Baileys Irish Cooler Pack 0.70l 71.01lei
7.Baileys Irish Cream 0.50l 43.80lei
8.Baileys Irish Cream-round btl 0.20l 18.88 lei
9.Baileys Irish Cream0.05l 5.65lei

la oferta ta ce gramaj e?

sarapup
01.07.2009, 17:44:05
0,500
am deschis un topic la restaurante bacau(DIN GRESEALA) ca sa scrie toata lumea ce afla http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2120813#post2120813

rog a se muta in servicii si furnizori si imi cer scuze

ancapsy
01.07.2009, 19:50:36

>:D< >:D< >:D< Mai ai 3 zile pana la nunta si ai nevoie de incurajari!!
Si eu tot cu Geta lucrez!!

Mimi111983
01.07.2009, 22:30:52
>:D< >:D< >:D< Mai ai 3 zile pana la nunta si ai nevoie de incurajari!!
Si eu tot cu Geta lucrez!!

Multumesc pentru incurajari, chiar am nevoie!:((

sim77
02.07.2009, 10:29:07

O sa fie bine...ai sa vezi!!! >:D< Te asteptam sa ne spui cat de bine a iesit totul...dupa...Casa de piatra!!!Si muuuuulta fericire!!!! :*

merlynn
02.07.2009, 11:33:12
Casa de piatra! si multa fericire:rockon::rocking:

vmg_gabi
02.07.2009, 17:38:56
Mersi sarapup de informatii...sunt bine venite...mai ales pt cele care nu suntem momentan pe acasa, prin bacau....va multumesc fetelor pentru incurajarile de saptamana trecuta...o sa fie bine..cu siguranta...ce nu ne doboara, na face mai puternici...spor in pregatiri....>:D<

miaunici
02.07.2009, 20:19:23
salutare,
voi unde vreti sa plecati in luna de miere si cu ce agentie va ganditi sa plecati?
pe mine ma bate un gand sa plec in turcia...

sarapup
02.07.2009, 21:41:20
in egipt cu inter-tour
acu mai au o oferta pt maroc
sapt viitoare,adica luni ne hotaram...oricum noi plecam in septembrie:D

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 09:39:25
noi pe cont propriu in Nisa.

ionela807
03.07.2009, 10:13:25
salutare,
voi unde vreti sa plecati in luna de miere si cu ce agentie va ganditi sa plecati?
noi trebuia sa plecam intr-un tur al romaniei sau macar prin locurile prin care nu am reusit sa ajungem pana acum.dar totul s-a anulat pt ca am avut miercuri accident si acum trebuie reparata masina. deci,deocamdata, nu o sa mai avem saptaluna de miere!:(

sarapup
03.07.2009, 10:28:24
noi trebuia sa plecam intr-un tur al romaniei sau macar prin locurile prin care nu am reusit sa ajungem pana acum.dar totul s-a anulat pt ca am avut miercuri accident si acum trebuie reparata masina. deci,deocamdata, nu o sa mai avem saptaluna de miere!:(

imi pare rau sa aud treaba asta....dar cum sa nu o mai aveti???tre sa o aveti...poate mai tz un pic dar tot o sa faceti ceva pt sufletelul vostru!!!>:D< ;-)

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 10:31:49

Imi pare rau sa aud asta :( Poate reusiti sa imprumutati o masina si daca nu, mergeti cu trenul..Eu n-as lasa ca acest detaliu sa ne strice planurile..

sim77
03.07.2009, 11:46:55
Imi pare rau sa aud asta :( Poate reusiti sa imprumutati o masina si daca nu, mergeti cu trenul..Eu n-as lasa ca acest detaliu sa ne strice planurile..

De aceeasi parere sunt si eu...sau...mai puteti sa amanati acest tur al Romaniei...pe anul viitor de exemplu...si in sapta-luna de miere sa mergeti intr-un sejur la mare sau munte...oricum trebuie sa mergeti undeva...Nu lasati acest incident sa va strice acest moment unic!!! >:D< Bafta multa!!! :*

sim77
03.07.2009, 11:49:39
salutare,

Noi o sa plecam in Cipru...am luat deja biletele pe cont propriu...plecam la doua zile dupa nunta...11 nopti...Abia asteptam!!! >:D<
In Turcia - Kusadasi am fost anul trecut...e super...noua ne-a placut...Merita!!!

Crescent
03.07.2009, 11:52:58
Foarte frumoase destinatiile voastre fetelor, sa aveti parte de vreme buna !

ionela807
03.07.2009, 13:29:24
multumesc pt incurajari!!>:D< nu e vb de masina.e deja la service,se lucreaza la ea si sunt sanse mari sa o termine pana la nunta pt ca am facut rost de piese.chiar daca nu era gata,noi planuiam sa plecam inmpreuna cu nasii,adica cu alte 2 masini. problema mare sunt banutii. ne costa cam mult toata treaba asta. dar asa cum ati spus si voi, o mai amanam putin!
sau poate cine stie, la nunta va iesi totul extraordinar si vom putea sa si plecam!!
voua va urez distractie placuta si sa veniti bronzate, relaxate si cu poze!!:*

ionela807
03.07.2009, 13:47:24
celor care au week-end-ul asta nunta : va doresc sa aveti o zi superba, sa va iasa totul asa cum va doriti si va asteptam cu detalii!>:D<

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 13:56:13
cine se marita in acest wk-end?

ionela807
03.07.2009, 14:03:22
cine se marita in acest wk-end?
stiu ca erau cateva fete dar nu au mai intrat de ceva vreme.nu mai stiu exact!

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 14:04:48
era o lista pe undeva..nu mai stiu pe unde e..

ionela807
03.07.2009, 14:08:39
era o lista pe undeva..nu mai stiu pe unde e..
pe la 270,prin zona aia!:) trag si eu un ochi sa vad ce gasesc

ionela807
03.07.2009, 14:27:50
am gasit: ralucsa, otilik, remica, 24alina24. acestea sunt miresicile de sapt asta!! pupici!!

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 14:30:30
da, nu le-am mai vazut degetelele pe net de mult timp la aceste domnisoare:(

ionela807
03.07.2009, 15:18:05
da, nu le-am mai vazut degetelele pe net de mult timp la aceste domnisoare:(
probabil sunt ocupate cu pregatirile!! nici pe floricica nu am mai vzt-o pe aici! am mai ramas o manutza de miresici!:)

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 16:43:31
probabil sunt ocupate cu pregatirile!! nici pe floricica nu am mai vzt-o pe aici! am mai ramas o manutza de miresici!:)

dar bune..:))

ionela807
03.07.2009, 16:47:31
dar bune..:))
:)) cele mai bune!

CONT-INCHIS-23057
03.07.2009, 16:51:02
eu am plecat fetelor in wk-end!! Ma duc sa-mi iau viitorul sot, ne trantim 2-3 lucruri in masina si dam cu banul spre ce directie o stergem <:-P

Wk-end placut si cu mult soare!!

ionela807
03.07.2009, 16:53:26
eu am plecat fetelor in wk-end!! Ma duc sa-mi iau viitorul sot, ne trantim 2-3 lucruri in masina si dam cu banul spre ce directie o stergem <:-P

Wk-end placut si cu mult soare!!
multumim!! la fel si tie si distractie placuta!! la mine sigur va fi un wk-end placut: vine mami meu acasa maine dupa 1 an de zile!>:D<

vmg_gabi
03.07.2009, 16:58:30
Week-end placut fetelor...si mai ales miresicilor din acest week-end...sa aveti parte de vreme frumoasa...si bucurie in suflet...distractie placuta !!!!!>:D<

Loxanna
03.07.2009, 21:53:54
Tocmai mi-am luat rochita! Cred ca e cam devreme, mai am 3 luni jumate pana la nunta, dar am vazut-o in vitrina si nu am putut rezista!:-p

merlynn
04.07.2009, 00:17:19
Tocmai mi-am luat rochita! Cred ca e cam devreme, mai am 3 luni jumate pana la nunta, dar am vazut-o in vitrina si nu am putut rezista!:-p
stai linistita, eu mi-am luat-o din martie =))

anamaria_e1986
04.07.2009, 09:02:13

si eu tot la trotus am nunta.. :P

anamaria_e1986
04.07.2009, 09:03:43
am gasit: ralucsa, otilik, remica, 24alina24. acestea sunt miresicile de sapt asta!! pupici!!

petrecere frumoasa pentru fetele enuntate mai sus.. fara emotii fetele!!!!!!!

sarapup
04.07.2009, 10:35:52
fetele nunta frumoasa va dorim
la restul week-end placut si spor la pregatiri!

MeMioara
04.07.2009, 16:47:32
Am iesit azi putin in oras si este plin de nunti! Sa va distrati si sa nu fiti stresate>:D< ... Zic eu care mai am 2 luni si nu mai pot de stres:))

ancapsy
04.07.2009, 18:06:44

Nu ne arati poze cu rochita ta?>:D<
Nu e devereme deloc!!

anamary
04.07.2009, 18:40:41

CASA DE PIATRA MIRESICI!!!<:-P <:-P <:-P

ionela807
04.07.2009, 19:29:12
Am iesit azi putin in oras si este plin de nunti! Sa va distrati si sa nu fiti stresate>:D< ... Zic eu care mai am 2 luni si nu mai pot de stres:))
eu mai am o sapt si de fiecare data cand suna tel ma astept la o veste rea! deja sunt paranoia!:))

Loxanna
04.07.2009, 20:22:26
Rochita mea trebuie sa mai sufere cateva modificari, vreau sa-i pun bretelute, pentru ca e cam grea, e dintr-o singura bucata si nu vreau sa stau toata noaptea sa tin de ea, si va mai trebui scurtata, dar numai dupa ce imi iau pantofii si ma hotarasc daca imi iau crinolina sau ii adaug cateva jupoane. In rest...imi pare rau ca nu am poze..., e foarte simpla, nu e de printesa, mie mi se pare de papusa. In fine, ideea e ca eu mi-am dorit sa fie simpla si usurica, sa ma pot misca si sa pot dansa. E prima rochie pe care am probat-o si am si luat-o!

maricarmen
04.07.2009, 20:23:31
Buna.Eu am nunta in bacau si cred ca o sa fie cam 100 persoane.Stie cineva care a avut nr. de persoane aproximativ ca mine cam cat a costat nunta.Nu e o nunta cu pretentii dar cu tot ce trebuie.Va pup

maricarmen
04.07.2009, 20:31:29
Buna miresici,si eu sunt din bacau si am nunta pe 12 septembrie.M-ar interesa cat ajunge un tort cam 100 persoane.Aproximativ ca eu nu prea stiu preturile,cum nu sunt in tara nu am cum sa ma ocup,asa ca daca sunteti amabile sa-mi raspundeti.Va pup

ionela807
04.07.2009, 20:45:10
Buna miresici,si eu sunt din bacau si am nunta pe 12 septembrie.M-ar interesa cat ajunge un tort cam 100 persoane.Aproximativ ca eu nu prea stiu preturile,cum nu sunt in tara nu am cum sa ma ocup,asa ca daca sunteti amabile sa-mi raspundeti.Va pup
pe mine ma ajunge 460 ron. acum depinde cum il vrei, pt ca variaza preturile pe kg. al meu e cu diplomat si ciocolata si invelit in martipan. kg e 35 lei.(sper sa nu ma insel). preturile sunt si in functie de cofetaria de la care il iei.pupici

Alynutza_1123
04.07.2009, 22:02:16
multumim!! la fel si tie si distractie placuta!! la mine sigur va fi un wk-end placut: vine mami meu acasa maine dupa 1 an de zile!>:D<
Buna Ionela! Ce faci, cum mai stai cu pregatirile, emotiile...? Mai ai un piculet si devii doamna...;;) Spor la pregatiri, va fi o saptamana f aglomerata...!

ionela807
05.07.2009, 09:19:39
Buna Ionela! Ce faci, cum mai stai cu pregatirile, emotiile...? Mai ai un piculet si devii doamna...;;) Spor la pregatiri, va fi o saptamana f aglomerata...!
buna,Alina! deocamdata stau bine cu emotiile, in afara de faptul ca am pitici pe creier si am impresia ca de fiecare data cand suna tel ast vesti rele!incerc sa ma pregatesc pt sapt asta aglomerata,prin urmare voi pleca astazi la tara cu familia sa pot incepe cu sapt cu forte noi!! pupic!!

anamaria_e1986
05.07.2009, 14:55:18

pai pune 100 grame de fiecare persoana.. te ajunge un tort de 10kg, si in bacau este cam 20-30 ron kg de tort, acuma depinde unde il faci..

poop

ancapsy
05.07.2009, 20:57:20
Rochita mea trebuie sa mai sufere cateva modificari, vreau sa-i pun bretelute, pentru ca e cam grea, e dintr-o singura bucata si nu vreau sa stau toata noaptea sa tin de ea, si va mai trebui scurtata, dar numai dupa ce imi iau pantofii si ma hotarasc daca imi iau crinolina sau ii adaug cateva jupoane. In rest...imi pare rau ca nu am poze..., e foarte simpla, nu e de printesa, mie mi se pare de papusa. In fine, ideea e ca eu mi-am dorit sa fie simpla si usurica, sa ma pot misca si sa pot dansa. E prima rochie pe care am probat-o si am si luat-o!

Si a mea e tot dintr-o singura bucata si e cam grea..dar se strange bine si nu cade......eu zic ca trebuie sa iti iei crinolina pentru ca te ajuta la "aerisit", cu jupa transpiri si se lipeste si de picioare...mai ales daca prinzi o caldura infernala......

CONT-INCHIS-23057
06.07.2009, 09:40:25
Buna.Eu am nunta in bacau si cred ca o sa fie cam 100 persoane.Stie cineva care a avut nr. de persoane aproximativ ca mine cam cat a costat nunta.Nu e o nunta cu pretentii dar cu tot ce trebuie.Va pup

meniul la curcanul de aur ar trebui sa fie in jur de 110 lei/pers fara bauturi. Iti adaugi decoratiunile, bauturile, prajiturile si tortul, costul barmanilor si a bucatarilor, muzica, fotograful, filmarea..si cam atat...zic eu.

MeMioara
06.07.2009, 09:52:59
pai pune 100 grame de fiecare persoana.. te ajunge un tort de 10kg, si in bacau este cam 20-30 ron kg de tort, acuma depinde unde il faci..

poop

Cred ca putin mai mult, daca vrei cu martipan. Cam 35-40 in functie de cofetarie. Eu inca nu m-am hotarat daca vreau de la Barati sau de la Ania si ar cam trebui sa inchiriem suportul :(( Ce sugestii aveti pt mine? Pe care sa o aleg?!!

CONT-INCHIS-23057
06.07.2009, 09:54:47
Cred ca putin mai mult, daca vrei cu martipan. Cam 35-40 in functie de cofetarie. Eu inca nu m-am hotarat daca vreau de la Barati sau de la Ania si ar cam trebui sa inchiriem suportul :(( Ce sugestii aveti pt mine? Pe care sa o aleg?!!

vezi care au suporturi mai faine;))

alina_alina
06.07.2009, 10:37:31
fetelor, eu am avut nunta si a iesit dragut. Am avut niste aranjamente foarte frumoase facute de o tipa cu sotul ei, Dana Ursache, super au iesit si vi o recoman cu caldura. De flori s au ocupat cei de la Gardenia.
Am invatat valsul cu Marius Crudu, e coregraf la noi in oras, la Casa de CUltura.
A iesit foarte dragut, noi am avut si un tenor la nunta si valsul nostru, l a cantat chiar el. A iesit foarte bine.
Spor la pregatiri si casa de piatra!
va pup:*

Crescent
06.07.2009, 11:24:58
fetelor, eu am avut nunta si a iesit dragut. Am avut niste aranjamente foarte frumoase facute de o tipa cu sotul ei, Dana Ursache, super au iesit si vi o recoman cu caldura. De flori s au ocupat cei de la Gardenia.
Am invatat valsul cu Marius Crudu, e coregraf la noi in oras, la Casa de CUltura.
A iesit foarte dragut, noi am avut si un tenor la nunta si valsul nostru, l a cantat chiar el. A iesit foarte bine.

Casa de piatra !!
Poate ne arati si niste pozici sa ne convingi mai bine :).
Asta cu tenorul si valsul suna super, mi-ar place mult.
Pe Marius Crudu m-am gandit sa-l aduc pentru un moment de dans dar fetele din echipa nu mi s-au parut tocmai gratioase ca si dansatoare, a ramas sa-l vad saptamana viitoare.

kmpi_oana
06.07.2009, 12:12:23
Buna ziua miresici si proaspete doamne. Casa de piatra celor care au avut nunta in acest weekend. Noi tocmai ne-am revenit dupa petrecerea burlacilor....doamne ce distractie si nebunie a fost...ca in filme. Urmatorul weekend :nunta:-" ...ce sa zic sunt pisalita toata de emotii. De abia asteptam. Pregatiri mai avem o gramada deci saptamana asta e de umblatura, dar ma bucur ca imi place sa ma ocup de toate, si nu sa le las in voia sortii.
Spor la pregatiri fetele!!!

Loxanna
06.07.2009, 12:37:30
Si a mea e tot dintr-o singura bucata si e cam grea..dar se strange bine si nu cade......eu zic ca trebuie sa iti iei crinolina pentru ca te ajuta la "aerisit", cu jupa transpiri si se lipeste si de picioare...mai ales daca prinzi o caldura infernala......
Mersi de sfat, o sa ma gandesc...sincera sa fiu, crinolina nu ma incanta, nu vreau sa risc sa ma trezesc cu rochia ridicata... caldura nu prea cred sa fie in octombrie, dar cel mai bine va fi cand ma voi consulta cu doamna de la care am luat rochia. Si mie mi-a prins-o foarte bine si nu dadea semne sa cada, dar prefer sa nu risc nimic.

sim77
06.07.2009, 15:29:33

Felicitari!!! Casa de piatra!!! si tot ce va doriti!!!!>:D< :*

ancapsy
06.07.2009, 17:18:04

Felicitari si casa de piatra!!!

chisa
06.07.2009, 20:23:49
Gata am pozele <:-P au iesit super faine, mai ales albumul... e de vis... :madlaugh:
Cateva poze am pus aici: http://picasaweb.google.ro/chisutza/Selectii?authkey=Gv1sRgCJe1i6rNzKCXcw#
Sper sa va placa si voua :)
Casa de piatra celor de sapt trecuta! Petrecere frumoasa celor care urmeaza si nu uitati sa zambiti mult :D

Alynutza_1123
06.07.2009, 20:33:50
Gata am pozele <:-P au iesit super faine, mai ales albumul... e de vis... :madlaugh:
Cateva poze am pus aici: http://picasaweb.google.ro/chisutza/Selectii?authkey=Gv1sRgCJe1i6rNzKCXcw#
Casa de piatra celor de sapt trecuta! Petrecere frumoasa celor care urmeaza si nu uitati sa zambiti mult :D
Foarte frumoase pozele, felicitari! Mi-a placut la nebunie buchetul tau... a fost din trandafiri? Te asteptam cu mai multe poze... CASA DE PIATRA inca o data!>:D<

chisa
06.07.2009, 20:35:53
Foarte frumoase pozele, felicitari! Mi-a placut la nebunie buchetul tau... a fost din trandafiri? Te asteptam cu mai multe poze... CASA DE PIATRA inca o data!>:D<
Trandafiri si orhidee cymbidium...
Multumesc la fel >:D<

Alynutza_1123
06.07.2009, 20:38:20
Trandafiri si orhidee cymbidium...
Multumesc la fel >:D<
Cat a durat slujba la voi? Ca pe noi ne-a tinut ffff putin, a fost un pic ciudata...cred ca se grabea parintele;;)

24alina24
06.07.2009, 22:47:09
buna doamnelor....si buna viitorelor miresici ..a trecut si nunta , multumesc pentru urarile pe care nu le-am vazut decat azi pt ac innainte de nunta nu am reusit sa intru .....nunta mea a iesit asa cum imi doream, a fost superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr a meritat stresul din ultima saptamana ...vreau sa spun ca am avut o saptamana ......offfffffff dar a meritat, nu am avut emotii deloc nici innainte in ultima saptamana nici in ziua nuntii ca( nu am avut timp de emotii), nu stiu ce sa va mai zic ..acum astept filmarile care mi le da peste 2 saptamani dar pana atunci o sa primesc poze de la prieteni. o sa va spun cateva detalii care m-au surprins :
1. la biserica preotul ne-a pregatir o surpriza ( covor rosu, muzica de primire si 2 copilasi urcati undeva in podul bisericii care ne-au imbaracat in patale de trandafiri can am intrat supar m-am simtit
2. apoi can am iesit tatal meu ne-a pregatit 2 potumbei albi si le-am dat drumul
3. la restaurant am uitata sa spun ce forma vreau la tort si vreau sa spun ca a fost super ...o sa-l vedeti si doamna de acolo ne- urcat pe scaune cica sa ne vada lumea....
4. sedinta foto superba
nu stiu sunt mai multe dar cu timpul o sa imi treaca prin cap si o sa le spun
oricum au fost lucruri simple care ne-au bucurat
va pup si raman binenteles aici cu voi :* :* :*

24alina24
06.07.2009, 22:52:29
:* a si inca ceva pt ca ma dureau exagerat de tare picioarele ( am avut niste incaltari foarte incomode) :( ma rugam in gand sa ma fure odata sa scap de pantofiori si ....normal m-au furat m-au plimbat in 2 cluburi m-am intalnit cu inca 3 miresici in opium si cand am ajuns la restaurant nu m-am mai incaltat si am dansat in piciorele goale (bine aveam ciorapi) pana am reusit sa-mi iau niste incaltari comode mi le-a dat cineva le avea ea la scmb pentru ca eu mare miresoica am uitata sa-mi iau si de schimb (au ramas aks) deci mare grija luati-va incalatri comode ......apoiu dupa ce m-am descalatat atunci a inceput si nunta pentru mine eram in al noualea cer <:-P <:-P am dansat de mi-am facut pernute la picioare.:)))si eu si SOTUL va pup :* :*

24alina24
06.07.2009, 23:00:25
:)))) sotul meu ma intreaba azi dar nu ai intrat deloc pe miresici???? :))))) vai cum de nu pana acum la ora asta..........:* :* si acum sta si imi spune ce mai zic miresicile tale??? :)))

chisa
07.07.2009, 00:13:37
Cat a durat slujba la voi? Ca pe noi ne-a tinut ffff putin, a fost un pic ciudata...cred ca se grabea parintele;;)
Noua ne-a facut logodna alt preot in holul de la intrare (imi scapa denumirea, scuze) si aia a durat vreo 15 min apoi am intrat in biserica si ne-a cununat preotul Plescau, cred ca au fost cam 25-30 min. Pe moment mi s-a parut scurt dar pe filmare am realizat ca nu a fost chiar asa :)
Si acum suspin dupa ziua aia, mai vreaaaaaaaaau :)

ionela807
07.07.2009, 07:43:18
ff frum pozele! sa firi fericiti si casa de piatra!

ionela807
07.07.2009, 07:44:41
Buna ziua miresici si proaspete doamne. Casa de piatra celor care au avut nunta in acest weekend. Noi tocmai ne-am revenit dupa petrecerea burlacilor....doamne ce distractie si nebunie a fost...ca in filme. Urmatorul weekend :nunta:-" ...ce sa zic sunt pisalita toata de emotii. De abia asteptam. Pregatiri mai avem o gramada deci saptamana asta e de umblatura, dar ma bucur ca imi place sa ma ocup de toate, si nu sa le las in voia sortii.
Spor la pregatiri fetele!!!
spor la pregatiri si tie!!! sa dea domnul sa avem timp sa le facem pe toate!! si eu sunt in focuri!! ieri am inceput cu un mic stimulent:o perfuzie!!:D ca sa am forte pt toata sapt! pupici!

ionela807
07.07.2009, 07:45:14
buna doamnelor....si buna viitorelor miresici ..a trecut si nunta , multumesc pentru urarile pe care nu le-am vazut decat azi pt ac innainte de nunta nu am reusit sa intru .....nunta mea a iesit asa cum imi doream, a fost superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr a meritat stresul din ultima saptamana ...vreau sa spun ca am avut o saptamana ......offfffffff dar a meritat, nu am avut emotii deloc nici innainte in ultima saptamana nici in ziua nuntii ca( nu am avut timp de emotii), nu stiu ce sa va mai zic ..acum astept filmarile care mi le da peste 2 saptamani dar pana atunci o sa primesc poze de la prieteni. o sa va spun cateva detalii care m-au surprins :
1. la biserica preotul ne-a pregatir o surpriza ( covor rosu, muzica de primire si 2 copilasi urcati undeva in podul bisericii care ne-au imbaracat in patale de trandafiri can am intrat supar m-am simtit
2. apoi can am iesit tatal meu ne-a pregatit 2 potumbei albi si le-am dat drumul
3. la restaurant am uitata sa spun ce forma vreau la tort si vreau sa spun ca a fost super ...o sa-l vedeti si doamna de acolo ne- urcat pe scaune cica sa ne vada lumea....
4. sedinta foto superba
nu stiu sunt mai multe dar cu timpul o sa imi treaca prin cap si o sa le spun
oricum au fost lucruri simple care ne-au bucurat
va pup si raman binenteles aici cu voi :* :* :*
un gest f frum din partea preotului! casa de piatra si tot ce va doriti!

ionela807
07.07.2009, 07:47:10
mergi la ambele si vezi ce anume iti ofera fiecare si te hotarasti dupa.eu am dat comanda la barati.sunt multumita.la ania ,daca nu vrei martipan si vrei ciocolata alba, e posibil sa il faca.cei de aici nu lucrau cu asa ceva!! pupici

Alynutza_1123
07.07.2009, 10:36:37
Noua ne-a facut logodna alt preot in holul de la intrare (imi scapa denumirea, scuze) si aia a durat vreo 15 min apoi am intrat in biserica si ne-a cununat preotul Plescau, cred ca au fost cam 25-30 min. Pe moment mi s-a parut scurt dar pe filmare am realizat ca nu a fost chiar asa :)
Si acum suspin dupa ziua aia, mai vreaaaaaaaaau :)
Offfffffffff.....la noi a fost grabit rau de tot:-sa venit exact cand trebuia sa inceapa (i-am zis ca nu vreau alt preot:">) si in 20 de min eram gata...si slujba facuta si poze:-<dar ma gandesc ca tot raul spre bine, nu m-au durut picioarele si nu m-am plictisit ( desi la cum pluteam atunci era imposibil sa ma plicti...am trait fiecare moment, iar vorbele lui le-am pastrat in suflet, ne-a tinut o predica f frumoasa). Si eu mai vreau sa mai fiu mireasa, de cate ori ma uit la poze si filmari ma emotionez, dar cum stiu ca nu se mai poate, pastrez amintirile vii in suflet, pt ca pentru mn nu va mai fi o zi la fel de frumoasa si speciala...:)

georgiana_matei
07.07.2009, 11:16:19
Casa de piatra chisa ! foarte frumoase pozele...sa fiti fericiti pana la adanci batraneti !

georgiana_matei
07.07.2009, 11:24:42
Offfffffffff.....la noi a fost grabit rau de tot:-sa venit exact cand trebuia sa inceapa (i-am zis ca nu vreau alt preot:">) si in 20 de min eram gata...si slujba facuta si poze:-<dar ma gandesc ca tot raul spre bine, nu m-au durut picioarele si nu m-am plictisit ( desi la cum pluteam atunci era imposibil sa ma plicti...am trait fiecare moment, iar vorbele lui le-am pastrat in suflet, ne-a tinut o predica f frumoasa). Si eu mai vreau sa mai fiu mireasa, de cate ori ma uit la poze si filmari ma emotionez, dar cum stiu ca nu se mai poate, pastrez amintirile vii in suflet, pt ca pentru mn nu va mai fi o zi la fel de frumoasa si speciala...:)
Casa de piatra tuturor miresicilor care s-au casatorit lunile acestea !!! m-am regasit in randurile tale...si eu as mai vrea sa traiesc ink o data ziua nuntii...dar deja a trecut un an si ceva...timpul trece....se duce....ca gandul si ca vantul....pentru viitoarele miresici...nu va mai faceti atatea griji, si deasemenea sa nu avetii emotii in ziua cea mare....ce-i drept eu am avut emotii doar la cununia religioasa, parintele Plescau te face sa traiesti cununia religioasa la maxim...va pup pe toate

MeMioara
07.07.2009, 13:03:58
mergi la ambele si vezi ce anume iti ofera fiecare si te hotarasti dupa.eu am dat comanda la barati.sunt multumita.la ania ,daca nu vrei martipan si vrei ciocolata alba, e posibil sa il faca.cei de aici nu lucrau cu asa ceva!! pupici

Sambata ma duc si eu la o nunta cu tort de la Barati... Ce ciudat suna=)) La Ania am fost, fac cu martipan cum vreau eu, dar la Barati e putin mai ieftin. Dpa ce gust tortul sambata am sa ma hotarasc :)

MeMioara
07.07.2009, 13:07:56

Am si eu o intrebare... Defapt mai multe :) DE unde ai luat florile si cam cat te-au ajuns? Si tortul si prajiturile de unde le-ai comandat? Ati avut o nunta foarte frumoasa din cate se poate vedea din poze:)

vmg_gabi
07.07.2009, 14:11:16
:)))) sotul meu ma intreaba azi dar nu ai intrat deloc pe miresici???? :))))) vai cum de nu pana acum la ora asta..........:* :* si acum sta si imi spune ce mai zic miresicile tale??? :)))

CASA DE PIATRA !!!<:-P ....ma bucur sa aud ca totul a iesit conform dorintelor tale...si ca ai fost multumita !!! Dar te rog si eu ceva, avand in vedre ca am nunta tot la Pasaj, cum t-i s-a parut prestatia celor de acolo (mancare, servire, organizare, amabilitate etc.) ?....Astept rapuns !^:)^ ...Luna (saptamana) de miere, pe cand si unde ??? Asteptam poze......<:-P

vmg_gabi
07.07.2009, 14:12:59

Frumoase pozele...CASA DE PIATRA !!! ...si felicitari....<:-P ....

chisa
07.07.2009, 14:39:01
Am si eu o intrebare... Defapt mai multe :) DE unde ai luat florile si cam cat te-au ajuns? Si tortul si prajiturile de unde le-ai comandat? Ati avut o nunta foarte frumoasa din cate se poate vedea din poze:)
Florile (adik buchetul de mireasa, buchetul de la cununia civila, cocardele si bratarile domnisoarelor, aranjamentul de masa/masina) le-am luat de la floraria Prima Donna si au costat cu totul cam 500 de lei. Tortul si prajiturile au fost de la cofetaria Corso si au fost obligatorii si incluse in meniu ;)) , habar nu am cat costa separat. Poti merge sa intrebi...
Si da, am avut o nunta asa de frumoasa, tanjesc dupa ziua aia =P~ , dar vorba Alinei, ramane doar in amintire si in suflet, ca nu se mai repeta. L-am convins pe sotz sa mai facem o nunta, dar nu vrea decat la aniversarea de 25 de ani =))

CONT-INCHIS-23057
07.07.2009, 15:22:56
Chisa, felicitari si Casa de piatra!! Foarte frumoase pozele!!:* :* :*

ionela807
07.07.2009, 17:01:15
fetelor,eu am o dilema mare! daca ploua,unde as putea sa fac pozele? nu am cum sa sar peste ele pt ca am 2 ore rezervate doar pt asta.mergem in parcul dendrologic. iar daca ploua,ce fac eu 2 ore?:-s ar trebui sa am o solutie de rezerva doar ca neuronul meu nu vrea sa munceasca!!=P~

chisa
07.07.2009, 17:25:02
fetelor,eu am o dilema mare! daca ploua,unde as putea sa fac pozele? nu am cum sa sar peste ele pt ca am 2 ore rezervate doar pt asta.mergem in parcul dendrologic. iar daca ploua,ce fac eu 2 ore?:-s ar trebui sa am o solutie de rezerva doar ca neuronul meu nu vrea sa munceasca!!=P~
In dimineata nuntii noastre a plouat f tare si atunci fotograful nostru ne-a spus ca daca nu se opreste ploaia pana la sedinta foto ne duce in studioul lui si o sa facem pozele acolo. Din fericire nu a fost cazul si am facut pozele in aer liber. Fotograful vostru nu are studio?
Am mai vazut pe aici ca o miresica a facut pozele in Mall; mi-a placut ideea f mult. Poate fi si asta o solutie.

chisa
07.07.2009, 17:26:22
Chisa, felicitari si Casa de piatra!! Foarte frumoase pozele!!:* :* :*
Multumesc frumos! :*

Alynutza_1123
07.07.2009, 17:31:32
Asa a fost si la noi, tii minte ce potop a fost pe 29 si 30 mai? Ei, exact cand am ajuns noi in parc s-a oprit si ploaia si a stat pana am terminat de facut pozele, asa ca nu te ingrijora...nu ramai fara poze>:D<

CONT-INCHIS-23057
07.07.2009, 18:25:08

ce poza ai? Sa intelegem ca sunteti 2 miresici in una?;;) ;;)

ionela807
07.07.2009, 18:58:15
In dimineata nuntii noastre a plouat f tare si atunci fotograful nostru ne-a spus ca daca nu se opreste ploaia pana la sedinta foto ne duce in studioul lui si o sa facem pozele acolo. Din fericire nu a fost cazul si am facut pozele in aer liber. Fotograful vostru nu are studio?
Am mai vazut pe aici ca o miresica a facut pozele in Mall; mi-a placut ideea f mult. Poate fi si asta o solutie.
nu are studio,iar ia mall cred ca s-ar uita lumea ca la circ.dar este o solutie in caz de urgenta

ionela807
07.07.2009, 18:59:19
Asa a fost si la noi, tii minte ce potop a fost pe 29 si 30 mai? Ei, exact cand am ajuns noi in parc s-a oprit si ploaia si a stat pana am terminat de facut pozele, asa ca nu te ingrijora...nu ramai fara poze>:D<
da,tin minte.chiar ma gandeam la tine.fara poze nu raman.pana la urma si la restaurant si la starea civila se fac poze.probl e ca o sa facem in alea 2 ore.ca nu ma pot intoarce acasa

ionela807
07.07.2009, 19:00:50
ce poza ai? Sa intelegem ca sunteti 2 miresici in una?;;) ;;)
nuuuu! e viitoarea nepotica!(sper ca se vedea doar pe jumatate,facea fite!:))) eu mai ast cel putin 1 an! :)

CONT-INCHIS-23057
07.07.2009, 19:11:59
nuuuu! e viitoarea nepotica!(sper ca se vedea doar pe jumatate,facea fite!:))) eu mai ast cel putin 1 an! :)

sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea!!..Cand apare la lumina? Eu am deja 4 nepoti( 2 nepoate si 2 nepoti). Cea mai mika face maine o luna de zile. <:-P E o scumpete. Chiar, sa nu uit sa o vizitez.

diananico
07.07.2009, 20:41:55
nu are studio,iar ia mall cred ca s-ar uita lumea ca la circ.dar este o solutie in caz de urgenta
eu am facut poze in mall, se mai uita lumea dar nu e ca la circ... cel mult te admira ;;)

soulmates
07.07.2009, 21:28:41
Casa de piatra va doresc si eu...si bineinteles incep si cu intrebari...:-"...vreau si eu sa aflu acelashi lucru...cum a decurs petrecerea la restaurant...si eu tot acolo am nunta...deci...sa mi iau shootgun-ul cu mine...:)))...sau sa stau linistita si sa ma simt bine all night long?pooop

Alynutza_1123
07.07.2009, 21:40:50
Casa de piatra va doresc si eu...si bineinteles incep si cu intrebari...:-"...vreau si eu sa aflu acelashi lucru...cum a decurs petrecerea la restaurant...si eu tot acolo am nunta...deci...sa mi iau shootgun-ul cu mine...:)))...sau sa stau linistita si sa ma simt bine all night long?pooop
Buna! Poti sa stai chiar f linistita, va fi totul bine in aceasta privinta, sunt niste oameni extraordinari cei de la restaurant...si mi-a placut ca au fost corecti, ceea ce nu intalnesti prea des in ziua de azi...>:D<

24alina24
07.07.2009, 22:33:50
CASA DE PIATRA !!!<:-P ....ma bucur sa aud ca totul a iesit conform dorintelor tale...si ca ai fost multumita !!! Dar te rog si eu ceva, avand in vedre ca am nunta tot la Pasaj, cum t-i s-a parut prestatia celor de acolo (mancare, servire, organizare, amabilitate etc.) ?....Astept rapuns !^:)^ ...Luna (saptamana) de miere, pe cand si unde ??? Asteptam poze......<:-P
am fost foarte multumiti de cei de la pasaj ..chiar foarte multumiti ....saptamana de miere ...la munte maine plecam ..pup si poze can venim ca nu avem deocamdata :* :*

chisa
07.07.2009, 22:35:00
am fost foarte multumiti de cei de la pasaj ..chiar foarte multumiti ....saptamana de miere ...la munte maine plecam ..pup si poze can venim ca nu avem deocamdata :* :*
Dixtractzie placuta! Asteptam pozele :D

chisa
07.07.2009, 22:39:47
Mersi de sfat, o sa ma gandesc...sincera sa fiu, crinolina nu ma incanta, nu vreau sa risc sa ma trezesc cu rochia ridicata... caldura nu prea cred sa fie in octombrie, dar cel mai bine va fi cand ma voi consulta cu doamna de la care am luat rochia. Si mie mi-a prins-o foarte bine si nu dadea semne sa cada, dar prefer sa nu risc nimic.
Nu se ridica rochia absolut deloc de la crinolina, poti sa nu iti faci griji in privinta asta. Plasticul de la cercuri nu este rigid, cand te asezi se indoaie si cade f frumos rochia. Si eu eram impotriva dar dupa ce mi-a povestit o miresica cat de libera esti cu crinolina vs jupoane lipite de picioare si transpiratie multa, m-am razgandit si eu...

24alina24
07.07.2009, 22:40:16
[quote=vmg_gabi;2138447]CASA DE PIATRA !!!<:-P ....ma bucur sa aud ca totul a iesit conform dorintelor tale...si ca ai fost multumita !!! Dar te rog si eu ceva, avand in vedre ca am nunta tot la Pasaj, cum t-i s-a parut prestatia celor de acolo (mancare, servire, organizare, amabilitate etc.) ?....Astept rapuns !^:)^ ...Luna (saptamana) de miere, pe cand si unde ??? Asteptam poze......<:-P[/quote
sa nu-ti faci nici un fel de probleme din partea celor de la pasaj ..uite noi de exemplu am uitat sa spunem ce forma de tort vrem si cand l-am vazut oauuuu super cu 7 etaje ( am avut 93 persoane) din care unul l-au pastrat si ni l-au dat dimineata innapoi, ne-au urcat pe scaune sa ne vada toata lumea la tort, servirea buna calda mancarea si foarte buna meniul grozav de bun, tot timpul am tinut legatura cu ei si a fost super tot ce am vrut s-a facut deci FARA GRIJI !!! plus ca a fost si doamna si domnul pe rand sa vada cum merge treaba si daca e ok bine nu s-au lasat prea multi vazuti sa nu ''incurce'' deci ....totul ok.

maricarmen
07.07.2009, 22:57:52
Buna Chisa.Foarte frumoase pozele,buchetul a fost super si rochia la fel.Sala foarte frumos decorata.Casa de piatra si fff multa fericire.Te pup

chisa
07.07.2009, 23:04:12
Buna Chisa.Foarte frumoase pozele,buchetul a fost super si rochia la fel.Sala foarte frumos decorata.Casa de piatra si fff multa fericire.Te pup
Multumesc frumos! Multa fericire si tie!

ionela807
08.07.2009, 09:28:14
sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea!!..Cand apare la lumina? Eu am deja 4 nepoti( 2 nepoate si 2 nepoti). Cea mai mika face maine o luna de zile. <:-P E o scumpete. Chiar, sa nu uit sa o vizitez.
multumesc!! ar tre sa apara, dupa unele calcule, pe 19 dec, exect in aceeasi zi cu celalalt nepotel care are 7 luni. iar dupa calculele mamei,ar tre sa apara in aceeasi zi cu mos craciun pe 24. si mai am un nepotel de 7 ani! sa iti traiasca si tie si sa te bucuri de ei!!

ionela807
08.07.2009, 09:30:06
azi e ziua meaaaaa!!!! <:-P gata! a disparut stresul! m-am trezit f bine dispusa in dimineata asta! sper sa nu imi strice nimeni ziua!! va pupic si o sa beau si pt voi un pahara de... apa rece!!:)) atat imi permit azi! restul sambata!:D

ionela807
08.07.2009, 10:17:23
LA MULTI ANI!<:-P Sa fii fericita si iubita.
Casa de piatra si petrecere frumoasa sambata si fara stress.
ms frum!>:D< sper sa fie asa!!

CONT-INCHIS-23057
08.07.2009, 10:49:29
azi e ziua meaaaaa!!!! <:-P gata! a disparut stresul! m-am trezit f bine dispusa in dimineata asta! sper sa nu imi strice nimeni ziua!! va pupic si o sa beau si pt voi un pahara de... apa rece!!:)) atat imi permit azi! restul sambata!:D

La multi ani!! petrecere frumoasa!!! Sa fii sanatoasa si iubita >:D< >:D<

bluzme
08.07.2009, 11:23:06

LA MULTI ANI! Sa fiti sanatosi si fericiti toata viata si sa aveti o nunta minunata...

....si la fel pt toate fetele de sambata.

p.s. si eu o sa am ziua de nastere cu 2 zile inainte de nunta. :))

Alynutza_1123
08.07.2009, 11:36:34
LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!!!!!! IONELA<:-P SA FII SANATOASA, FERICITA SI IUBITA SI SA AI PARTE DE O NUNTA SUPERBA, SA FIE ASA CUM VA DORITI!>:D<:*

Loxanna
08.07.2009, 12:46:53
Mersi mult de sfat, pana acum vad ca mai toata lumea imi recomanda acelasi lucru. In septembrie o sa vad exact ce si cum, cand voi face probele pentru modificari.:-SS

Loxanna
08.07.2009, 14:28:47
Fetelor, de unde va luati diadema, daca va luati? Mie imi face voalul pe pieptene, dar nu au si diademe...:((si parca nu m-as multumi sa las voalul asa...

vmg_gabi
08.07.2009, 17:04:24

LA MULTI ANI !....Sa fii fericita si iubita...iar sambata sa petreci si sa te simti bine cat pt 2 sarbatori (si de ziua ta..si pt nunta). Sa aveti parte de o zi frumoasa...si sa traiti fiecare clipa din plin...CASA DE PIATRA !!!

chisa
08.07.2009, 18:37:33
La multi ani! De la anul o sa sarbatoriti 2 in 1, daca va chinuiti putin poate chiar 3 in 1 =)) (sa nu mi-o iau pentru reclama :)) )

soulmates
08.07.2009, 20:39:13
Alina imi zici te rog daca tortul a intrat in pretul salii(cu alte cuvinte daca s au oferit sa vi l faca cei de la Pasaj)sau ti l ai facut tu la un laborator...ca a mea soacra cand a fost sa negocieze cu doamna de acolo(sau... ma rog...sa discute)mi a transmis cum ca tortul ar fi intrat in pretul salii...acuma nu mai stiu care i treaba...o fi inteles socra mea aiurea...o fi adevarat...eu tocmai luna viitoare vin acasa...pana atunci ma potzi lumina tu?...sar'na:*

soulmates
08.07.2009, 20:44:18
La multzi ani cu sanatate Ionela...fericire si bani cat cuprinde itzi doresc ca restul vine de la sine...;)...si sa dea Dumnezeu ca ziua de sambata sa fie cu adevarat cea mai frumoasa zi din viatza ta....:*

Alynutza_1123
08.07.2009, 21:14:03
Alina imi zici te rog daca tortul a intrat in pretul salii(cu alte cuvinte daca s au oferit sa vi l faca cei de la Pasaj)sau ti l ai facut tu la un laborator...ca a mea soacra cand a fost sa negocieze cu doamna de acolo(sau... ma rog...sa discute)mi a transmis cum ca tortul ar fi intrat in pretul salii...acuma nu mai stiu care i treaba...o fi inteles socra mea aiurea...o fi adevarat...eu tocmai luna viitoare vin acasa...pana atunci ma potzi lumina tu?...sar'na:*
Initial, tortul cica era inclus in meniu, dar cand am fost sa stabilim meniul, cu 2 sapt inainte, uitase, asa ca l-am facut in alta parte...mai ales cand ne-a zis si pretul...60 lei/kg>:Pnu ne-a mai tb[-(>:D<

maricarmen
08.07.2009, 22:48:03
La multi ani,sa fii fericita si sa ai o nunta ca-n povesti.Sa dea Dumnezeu sa iasa nunta asa cum iti doresti si sa fii pe deplin fericita.Casa de piatra,te pup

ionela807
09.07.2009, 07:51:08
neata! va multumesc pt urari!! sunteti niste dragute!!>:D< :*

kmpi_oana
09.07.2009, 22:39:15
La multi ani si o nunta superba. weekendul asta e scris pentru noi<:-P Sa avem nunti frumoase. Va pup pe toate si mai intru dupa nunta de acum pentru ca nu mai am timp. De abia astept sa vorbim despre : CUM A FOST

CONT-INCHIS-23057
09.07.2009, 22:43:31
ionela sa ai o nunta si o vreme superba!! Te asteptam cu parerile de dupa nunta!!

<:-P <:-P <:-P <:-P Petrecere frumoasa!!!

CONT-INCHIS-23057
09.07.2009, 22:45:05
La multi ani si o nunta superba. weekendul asta e scris pentru noi<:-P Sa avem nunti frumoase. Va pup pe toate si mai intru dupa nunta de acum pentru ca nu mai am timp. De abia astept sa vorbim despre : CUM A FOST

Petrecere frumoasa si voua si sa va distrati de minune. Nu uitati cu seara asta nu va mai intalniti, sa o traiti pe deplin !!<:-P <:-P <:-P

ionela807
09.07.2009, 22:57:23
ms frum! sper sa avem o zi superba si sa ne distram de minune!
de acum vb luni, cand voi fi o doamna!:D va pup si nunti frumase va doresc celor din wk-end acesta!

anamary
10.07.2009, 01:26:57
pentru oana si ionela: sa aveti parte de nuntii de vis...iar d-zeu sa va ocroteasca casnicia si sa fiti mereu fericite<:-P <:-P <:-P
CASA DE PIATRA doamnelor<:-P <:-P <:-P

ancapsy
10.07.2009, 09:41:28
Fetelor, de unde va luati diadema, daca va luati? Mie imi face voalul pe pieptene, dar nu au si diademe...:((si parca nu m-as multumi sa las voalul asa...

Cauta si tu la magazinele cu rochii de mireasa..sunt convinsa ca vei gasi!!!
Eu nu voi avea diadema..insa mi-am cumparat cerceii!!! Sunt foarte incantata de ei!!:x :x :x Si aceasta este rochita!!

sim77
10.07.2009, 10:18:56
Cauta si tu la magazinele cu rochii de mireasa..sunt convinsa ca vei gasi!!!
Eu nu voi avea diadema..insa mi-am cumparat cerceii!!! Sunt foarte incantata de ei!!:x :x :x Si aceasta este rochita!!

Suuuper rochitza si cercelusii...se asorteaza perfect...Sa-i porti iubita!!!! :* Ai rezolvat cu machiajul pana la urma? Te-ai hotarat?

ancapsy
10.07.2009, 10:30:31
Suuuper rochitza si cercelusii...se asorteaza perfect...Sa-i porti iubita!!!! :* Ai rezolvat cu machiajul pana la urma? Te-ai hotarat?

Sar`mana!!
Da....m-am hotarat!! Mi-am facut programare la Nico!!

vmg_gabi
10.07.2009, 15:03:38
Buna feteleor!

Pt Oana si Ionela...CASA DE PIATRA! ....petrecere frumoasa..si tot ceea ce va doriti...va asteptam sapt viitoare cu pareri si impresii....

Acum am nevoie si eu de parerile voastre....cum noi avem DJ la nunta, cu greu am gasit, un acordeonist (care canta si din gura) pentru acasa, la imbracatul miresei....ne costa 250 ron pt 2-3 ore.....acum eu cum nu sunt momentan prin tara...voi ce credeti...este ok ca tarif???...ori este cam multisor ???...astept opiniile voastre....
Pupici si week-end placut tuturor !!!...mai ales celor care fac pasul de la domnisorica...la DOAMNA !!!<:-P =D> ;))

CONT-INCHIS-23057
10.07.2009, 15:06:04
e ok, nu e mult.

vmg_gabi
10.07.2009, 15:19:22
e ok, nu e mult.

ms mult....week-end placut...<:-P

Loxanna
10.07.2009, 17:34:04
ancapsy, foarte frumoasa rochita, e facuta dupa model, banuiesc! Si cerceii sunt super finuti, sa-i porti sanatoasa si sa ai o seara minunata!
Eu nu gasesc nimic sa-mi placa in Onesti... tot vorbesc cu foste miresici, dar nici ca vor sa se dezlipeasca de diademe... mai caut, am gasit un site cu chestii dragalasa, poate asa...#-o .