PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25

ancapsy
10.07.2009, 18:04:12
ancapsy, foarte frumoasa rochita, e facuta dupa model, banuiesc! Si cerceii sunt super finuti, sa-i porti sanatoasa si sa ai o seara minunata!
Eu nu gasesc nimic sa-mi placa in Onesti... tot vorbesc cu foste miresici, dar nici ca vor sa se dezlipeasca de diademe... mai caut, am gasit un site cu chestii dragalasa, poate asa...#-o .

incearca sa mergi in orasele mai mari daca vrei sa gasesti ceva mai special....sau cauta pe net!!:*

delmo
11.07.2009, 07:21:39
ancapsy, foarte frumoasa rochita, e facuta dupa model, banuiesc! Si cerceii sunt super finuti, sa-i porti sanatoasa si sa ai o seara minunata!
Eu nu gasesc nimic sa-mi placa in Onesti... tot vorbesc cu foste miresici, dar nici ca vor sa se dezlipeasca de diademe... mai caut, am gasit un site cu chestii dragalasa, poate asa...#-o .
la gala ai incercat pt diademe? eu acum 2 ani de acolo mi0am luat am dat aproape 2 mil fara putin dar a meritat! >:D<

merlynn
11.07.2009, 11:43:04
delmo cum a fost in vacanta, k am uitat sa te intreb?:-SS

Loxanna
11.07.2009, 12:10:26
Nu, la Gala nu am intrebat. Am intrat acolo odata pentru o rochie, si dra de acolo era cam ciufulita... dar o sa incerc pentru diadema, multumesc de sfat!>:D<

crinamihaela
12.07.2009, 17:09:25
Buna fetelor.
Eu am avut nunta acum un an, nunta pe care in mare parte ma organizat- eu si sotul meu, dar spre nororcul nostrul ne-am folosit si de sfaturile nasilor.
Va anunt ca imi vand rochita de mireasa. Este o rochita superba de la White Lady. Eu port marimea 44 si am o inaltime de 1,67. Este cu corset si fusta.
Daca sunteti interesate va astept intrebarile pe smichelle28yahoo.com.

delmo
12.07.2009, 20:18:21
delmo cum a fost in vacanta, k am uitat sa te intreb?:-SS
foarte frumos.....a trecut repede.....pupici>:D<

JustAndreea
13.07.2009, 09:23:21
Dragi miresici, din cauza unor evenimente neprevazute, ma vad nevoita sa imi anulez deocamdata nunta :( :(:(:( programata pe data de 22 august anul acesta in Onesti. Incercand sa mai recuperez din banii investiti, cedez asadar restaurant (Frist Class), formatie, cameraman si fotograf. Daca auzi de vreo miresica disperata ca ii lipseste pentru data de 22 august unul din itemurile enumerate mai sus, va rog mult mult de tot sa imi dati de stire :(:(:(:(.
Imi vine incredibil de greu sa renunt la toate...:(:(:(
Va pup si casa de piatra!

chisa
13.07.2009, 09:33:16
Buna feteleor!

Pt Oana si Ionela...CASA DE PIATRA! ....petrecere frumoasa..si tot ceea ce va doriti...va asteptam sapt viitoare cu pareri si impresii....

Acum am nevoie si eu de parerile voastre....cum noi avem DJ la nunta, cu greu am gasit, un acordeonist (care canta si din gura) pentru acasa, la imbracatul miresei....ne costa 250 ron pt 2-3 ore.....acum eu cum nu sunt momentan prin tara...voi ce credeti...este ok ca tarif???...ori este cam multisor ???...astept opiniile voastre....
Pupici si week-end placut tuturor !!!...mai ales celor care fac pasul de la domnisorica...la DOAMNA !!!<:-P =D> ;))
Noi am dat 500 ron, asa ca 250 e f bine

merlynn
13.07.2009, 12:07:56
Dragi miresici, din cauza unor evenimente neprevazute, ma vad nevoita sa imi anulez deocamdata nunta :( :(:(:( programata pe data de 22 august anul acesta in Onesti. Incercand sa mai recuperez din banii investiti, cedez asadar restaurant (Frist Class), formatie, cameraman si fotograf. Daca auzi de vreo miresica disperata ca ii lipseste pentru data de 22 august unul din itemurile enumerate mai sus, va rog mult mult de tot sa imi dati de stire :(:(:(:(.
imi pare rau pentru ce s-a intamplat, bafta sa gasesti pe altcineva!:*

MeMioara
13.07.2009, 12:49:48
La multi ani si o nunta superba. weekendul asta e scris pentru noi<:-P Sa avem nunti frumoase. Va pup pe toate si mai intru dupa nunta de acum pentru ca nu mai am timp. De abia astept sa vorbim despre : CUM A FOST

Deci... Cum a fost? :D Asteptam impresii de la toate miresicile din weekend. Eu am fost la nunta la parc si m-am simtit excelent. Am dansat pana la ora 5 si chiar am fost ultimiii care au parasit ringul de dans. Super ba nunta>:D<

CONT-INCHIS-23057
13.07.2009, 12:56:17
Deci... Cum a fost? :D Asteptam impresii de la toate miresicile din weekend. Eu am fost la nunta la parc si m-am simtit excelent. Am dansat pana la ora 5 si chiar am fost ultimiii care au parasit ringul de dans. Super ba nunta>:D<

cat a fost meniul? si in ce a constat?

ancapsy
13.07.2009, 13:24:54

Imi pare rau dar sunt convinsa ca va fi bine!!>:D< >:D< >:D<

sim77
13.07.2009, 13:27:44

Imi pare rau pentru voi...Trebuie sa fii optimista si ai sa vezi ca totul va fi bine!!!! :) Daca aflu ceva te anunt....>:D<

JustAndreea
13.07.2009, 14:24:27
>:D< Va multumesc mult fetelor. Va pup.

ionela807
13.07.2009, 15:54:36
a fost superb! doar ca s-a terminta prea repede! sunt fffff fericita!:D
am dansat toata noaptea,nu am stat jos deloc! nu a fost totul asa cum am stabilit dar acele lucruri au fost minore si nu m-au deranjat! din fericire a fost si vremea frumoasa si am putut face pozele.2 ore si ceva am stat in parcul dendrologic si am facut o multime de poze frum! abia astept sa le vad. sunt f buni baietii! iar de muzica, ce pot sa spun? sunt extraordinari! nu aveai cum sa stai jos! mancarea a fost asa cum am vrut,un aperitiv bogat si gustos! ospatarii minunati: nu ne-au furat,ba mai mult, dimineata cand am vrut sa lelast noi ceva au refuzat, cu greu au luat cate o sticla de vin de fiecare! ce mai, a fost SUPERB! mai vreau!:D

CONT-INCHIS-23057
13.07.2009, 16:07:38
am dansat toata noaptea,nu am stat jos deloc! nu a fost totul asa cum am stabilit dar acele lucruri au fost minore si nu m-au deranjat! din fericire a fost si vremea frumoasa si am putut face pozele.2 ore si ceva am stat in parcul dendrologic si am facut o multime de poze frum! abia astept sa le vad. sunt f buni baietii! iar de muzica, ce pot sa spun? sunt extraordinari! nu aveai cum sa stai jos! mancarea a fost asa cum am vrut,un aperitiv bogat si gustos! ospatarii minunati: nu ne-au furat,ba mai mult, dimineata cand am vrut sa lelast noi ceva au refuzat, cu greu au luat cate o sticla de vin de fiecare! ce mai, a fost SUPERB! mai vreau!:D

<:-P <:-P Casa de piatra !!!! si multa fericire si copii sanatosi si destepti!!>:D<
Asteptam poze. Si poate ne spui detaliile neplacute sa invatam din ele.

Alynutza_1123
13.07.2009, 16:39:16
CASA DE PIATRA, Ionela! Ma bucur mult ca totul a iesit asa cum ati vrut, mai ales ca stiu cat te-ai stresat sa te ocupi de toate, iar timpul nu prea iti permitea...Abia asteptam pozicile...! In luna de miere cand plecati...si unde? Pupici...doamna!:*>:D<
P.S.: O poza micuta nu ne pui si noua acolo, pana vin celelalte?:)

ionela807
13.07.2009, 16:42:24
<:-P <:-P Casa de piatra !!!! si multa fericire si copii sanatosi si destepti!!>:D<
Asteptam poze. Si poate ne spui detaliile neplacute sa invatam din ele.
ms frum! detaliile neplacute nu au fost f multe sau cel putin nu am vrut eu sa le ba in seama!;))
1. sa aveti grija cu nenea acordeonistul sa cante asa cum trebuie,la mine a cam tras matza de coada!
2. cand am fost sa stabilesc meniul am spus ca vreau artificii la vals ,dar patronul nu mi-a dat voie din cauza fumului, in schimb a zis ca imi pune lumanari. la momentul valsului era poatroana acolo si m-am dus sa ii zic de lumanari. la care ea: " cine ti-a zis de lumanari? nu ai voie ca e mocheta pe jos si se face de ceara!"
3. daca mergeti mai departe sa faceti poze si puteti sa stai mai mult timp sa ii avertizati pe oameni ca ei se plictisesc. eu le-am spus dar tot au vrut sa vina, nu au putut sa tine pasul cu noi( ne opream in diferite locuri si am mers destul de mult) si au plecat.
3. sa aveti in acea noapte un ac cu ata la voi sau niste agrafe. mie mi s-a rupt breteaua de la rochie.
4. sa va luati papuci de schimb, dar sa aveti grija si la aia. dimineata am avut sandalute cu toc, apoi m-am schibat in opinute pe care abia le cumparasem si mi-au facut rana. a trebuit sa vb cu o prietena sa imi aduca alta pereche de papuci!
au mai fost si altele ,dar care tineau de invitati sau mai bine zis de rude, dar, desi am observat ca e ceva in neregula, nu am vrut sa stiu despre ce este vb! si va sfatuiesc si pe voi sa faceti la fel! este ziua voastra si trebuie sa va distrati, nu bagati in seama problemele si puneti oameni de baza sa se ocupe de detalii! :)

bluzme
13.07.2009, 18:44:18
Felicitari si Casa de piatra! Sa fiti fericiti toata viata asa cum ati fost in noaptea nuntii. :)
O mica intrebare am, care este parcul dendrologic si unde?

MeMioara
13.07.2009, 19:59:11
Tot de parcul dendrologic vroiam si eu sa intreb. Si ce formatie ai avut Ionela?

ionela807
13.07.2009, 20:15:37
Tot de parcul dendrologic vroiam si eu sa intreb. Si ce formatie ai avut Ionela?
parcul dendrologic este la hemeius si este ff frum. poti sa faci o groaza de poze frumoase si in plus mai este si un castel. e bine daca puteti merge acolo sa nu intrati cu masina si sa aveti putin mai mult timp , asa va puteti opri in mai multe locuri si pozele ies superb. formatia se numeste siminica,iar daca vrei sa ii asculti, ei canta in fiecare seara la curcanul de aur. noi am fost f multumiti!

maricarmen
13.07.2009, 20:56:26
Felicitari si casa de piatra.Sa fiti fericiti toata viata asa cum ati fost in noaptea nuntii si va doresc tot binele din lume.Astept pozele.Pupici

vmg_gabi
13.07.2009, 23:41:18
ms frum! detaliile neplacute nu au fost f multe sau cel putin nu am vrut eu sa le ba in seama!;))
1. sa aveti grija cu nenea acordeonistul sa cante asa cum trebuie,la mine a cam tras matza de coada!
2. cand am fost sa stabilesc meniul am spus ca vreau artificii la vals ,dar patronul nu mi-a dat voie din cauza fumului, in schimb a zis ca imi pune lumanari. la momentul valsului era poatroana acolo si m-am dus sa ii zic de lumanari. la care ea: " cine ti-a zis de lumanari? nu ai voie ca e mocheta pe jos si se face de ceara!"
3. daca mergeti mai departe sa faceti poze si puteti sa stai mai mult timp sa ii avertizati pe oameni ca ei se plictisesc. eu le-am spus dar tot au vrut sa vina, nu au putut sa tine pasul cu noi( ne opream in diferite locuri si am mers destul de mult) si au plecat.
3. sa aveti in acea noapte un ac cu ata la voi sau niste agrafe. mie mi s-a rupt breteaua de la rochie.
4. sa va luati papuci de schimb, dar sa aveti grija si la aia. dimineata am avut sandalute cu toc, apoi m-am schibat in opinute pe care abia le cumparasem si mi-au facut rana. a trebuit sa vb cu o prietena sa imi aduca alta pereche de papuci!
au mai fost si altele ,dar care tineau de invitati sau mai bine zis de rude, dar, desi am observat ca e ceva in neregula, nu am vrut sa stiu despre ce este vb! si va sfatuiesc si pe voi sa faceti la fel! este ziua voastra si trebuie sa va distrati, nu bagati in seama problemele si puneti oameni de baza sa se ocupe de detalii! :)

CASA DE PIATRA !!!....Si multumim pt detaliile neplacute...e bine de stiut....si bine zici...in acea zi,in acea seara, eu cred ca este mai important ca noi sa ne simtim bine, sa ne distram din plin...si nu sa urmarim orice miscare, orice detaliu...e bine ca de acestea sa se ocupe alte persoane de incredere.... ....Saptaluna de miere fericita !!!!

adnana86
14.07.2009, 13:12:42
Buna fetelor,

Vreau si eu sa va cer parerea despre verighetele noastre. Sunt de aur galben cu marginea de aur alb. Iubi al meu se plange ca sunt foarte groase si ca-l jeneaza la deget. Eu cred ca e mai mult chestie de obisnuita. Ce credeti?

CONT-INCHIS-23057
14.07.2009, 13:40:03
Buna fetelor,

Vreau si eu sa va cer parerea despre verighetele noastre. Sunt de aur galben cu marginea de aur alb. Iubi al meu se plange ca sunt foarte groase si ca-l jeneaza la deget. Eu cred ca e mai mult chestie de obisnuita. Ce credeti?

Incep cu inceputul. Sunt foarte frumoase insa ai grija ca marginea aia de aur alb este suflata si in timp va fi aur galben. Nu se poate pune aur alb langa aur galben si de aceea ei il sufla cu aur alb.

Apoi exista de la coriolan(eu acolo am gasit si daca vad eu bine gravarea lor, cred ca de acolo sunt) o forma de inel, bombata pe interior, model F3 in catalogul lor(pag 3 jos) care ei il denumesc confort. Eu am ales tot aceasta forma pt ca am degetele subtiri si m-ar fi deranjat acea forma lata. Poate in timp te acomodezi dar stiu si cazuri in care unii s-au accidentat puternic.

kmpi_oana
14.07.2009, 15:23:10
buna ziua feteleeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Mi-am mai revenit si eu din starea de oboseala si m-am gandit sa va scriu.
Am avut o nunta superba, toate au fost perfect realizate. Nu am avut nici un incident neplacut pe toata perioada nuntii. Vremea frumoas., innvitatii plini de chef, muzica exceptionala, firma de decorat ne-a facut sala superba. S-a dansat toata noaptea, s-a ras, ce sa mai....a iesit o super nunta!!!! Toata lumea si-a facut datoria cum nu se putea mai bine.
O singura obiectie am...la cine credeti?...la mine:( Am slabit prea tare in ultima saptamana, caci uitasem ca omul trebuie sa manace ca sa traiasca, si am iesit in poze ca un scheletzel. Nu mi-am dat seama ce mult slabisem decat in ziua nuntii cand toate rudele m-au certat ca sunt prea slaba, si m-am convins si eu vazand pozele a doua zi. Dar asta e ...sunt fericita ca m-am casatorit cu barbatul vietii mele.
Hai sa vedeti si niste poze.
P.S. Multumsc tuturor care au scris mai sus numai cuvinte incurajatoare . Va pupacesc pe toate!!!

CONT-INCHIS-23057
14.07.2009, 15:39:37
unde-s pozele??

CONT-INCHIS-23057
14.07.2009, 15:40:17
parcul dendrologic este la hemeius si este ff frum. poti sa faci o groaza de poze frumoase si in plus mai este si un castel. e bine daca puteti merge acolo sa nu intrati cu masina si sa aveti putin mai mult timp , asa va puteti opri in mai multe locuri si pozele ies superb. formatia se numeste siminica,iar daca vrei sa ii asculti, ei canta in fiecare seara la curcanul de aur. noi am fost f multumiti!

ionela!! poze???

Alynutza_1123
14.07.2009, 15:44:59
ionela!! poze???
Ionela vad ca a disparut...:O

Alynutza_1123
14.07.2009, 15:48:21
buna ziua feteleeeeeeeeeeeeeeeeee!!! Mi-am mai revenit si eu din starea de oboseala si m-am gandit sa va scriu.
Am avut o nunta superba, toate au fost perfect realizate. Nu am avut nici un incident neplacut pe toata perioada nuntii. Vremea frumoas., innvitatii plini de chef, muzica exceptionala, firma de decorat ne-a facut sala superba. S-a dansat toata noaptea, s-a ras, ce sa mai....a iesit o super nunta!!!! Toata lumea si-a facut datoria cum nu se putea mai bine.
O singura obiectie am...la cine credeti?...la mine:( Am slabit prea tare in ultima saptamana, caci uitasem ca omul trebuie sa manace ca sa traiasca, si am iesit in poze ca un scheletzel. Nu mi-am dat seama ce mult slabisem decat in ziua nuntii cand toate rudele m-au certat ca sunt prea slaba, si m-am convins si eu vazand pozele a doua zi. Dar asta e ...sunt fericita ca m-am casatorit cu barbatul vietii mele.
P.S. Multumsc tuturor care au scris mai sus numai cuvinte incurajatoare . Va pupacesc pe toate!!!

CASA DE PIATRA, doamna! Ma bucur ca totul a iesit bine, asa cum va doreati... Ai vazut ca am avut dreptate, si totul se aranjeaza de la sine fara stres si agitatie? ;;) Unde plecati in luna de miere? Pupici si te astept pe mess sa-mi pov mai multe...:*

CONT-INCHIS-23057
14.07.2009, 17:03:25
fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Unde credeti c-as putea gasi funde mari pt masini?

ionela807
14.07.2009, 17:43:09
fetelor, am nevoie de ajutorul vostru. Unde credeti c-as putea gasi funde mari pt masini?
la firma de decoratiuni. trebuie sa vb cu ei. se fac f usor! poze o sa incerc sa va pun din celel pe care le-a facut nepotelul meu!

ionela807
14.07.2009, 17:49:42
se vede ca am umblat azi cu capul in soare! nu reusesc sa fac album ca sa pot posta poze!;)) imi cer scuze.daca voi avea timp maine,promit ca le voi pune.daca nu,va voi arata si mai multe poze cand ne intoarcem din saptaluna de miere.plecam joi dim!:D va puuuuuup!>:D<

MeMioara
14.07.2009, 20:10:14

Casa de piatra si multa fericire! De acum poti sa te relaxezi si sa iti revii :) Noi asteptam pozele si alte impresii de la nunta ;)

MeMioara
14.07.2009, 20:12:29
se vede ca am umblat azi cu capul in soare! nu reusesc sa fac album ca sa pot posta poze!;)) imi cer scuze.daca voi avea timp maine,promit ca le voi pune.daca nu,va voi arata si mai multe poze cand ne intoarcem din saptaluna de miere.plecam joi dim!:D va puuuuuup!>:D<

Unde va relaxati in saptaluna de miere? Sa puneti poze si de acolo sa ne bucuram si noi ochii :)

adnana86
14.07.2009, 20:35:52
Sunt aeriana complet! Nici macar nu mi-am dat seama ca verighetele noastre sunt numai din aur galben. Chestia e ca din cauza luminii lasa impresia ca ar fi cu aur alb pe margine.
Alina, nu stiu de ce zici tu ca aurul alb si cel galben nu pot fi impreuna intr-o bijuterie. Prietena mea cea mai buna mi-a trimis din State un inel din aur galben si alb, iar pe cel alb sunt si diamante. De asemenea am si un lantisor in 3 tonuri (galben, alb si roz) si culmea e ca nu sunt suflate...

bluzme
14.07.2009, 21:37:41
Cred ca se referea la faptul ca aurul alb e de fapt platina.
Si noi ne-am luat verigete aur roz cu alb si ne-a explicat tipa care vindea ca de fapt partea alba din verighete este obtinuta printr-un proces chimic cu rodiu, cred ca e electroliza,sper ca nu gresesc prea tare. Cu timpul daca nu avem grija de ele se poate duce stratul alb, dar ca poate fi refacut. Si ce daca pana la urma e obtinut altfel, important e ca sunt frumoase. :)

anamaria_e1986
15.07.2009, 09:10:14
Buna fetelor,

ale mele sunt mult mai late.. vezi in galerie.. si al meu desi are degetele f groase nu zice nimic.. :D

anamaria_e1986
15.07.2009, 09:17:38

pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee...

CONT-INCHIS-23057
15.07.2009, 09:35:34

fa-ti cont pe picasa.

CONT-INCHIS-23057
15.07.2009, 10:22:27
Cred ca se referea la faptul ca aurul alb e de fapt platina.
Si noi ne-am luat verigete aur roz cu alb si ne-a explicat tipa care vindea ca de fapt partea alba din verighete este obtinuta printr-un proces chimic cu rodiu, cred ca e electroliza,sper ca nu gresesc prea tare. Cu timpul daca nu avem grija de ele se poate duce stratul alb, dar ca poate fi refacut. Si ce daca pana la urma e obtinut altfel, important e ca sunt frumoase. :)

n-as putea confunda vreodata aur cu platina. Da, partea alba din verighete e obtinut prin rodinare. Aurul is stare pura este galben, folosit cu diverse aliaje cum ar fi argintul da o nunta de alb-galbui. Ca sa fie alb, alb se utilizeaza procediul de rodinare.

CONT-INCHIS-23057
15.07.2009, 10:29:37
Sunt aeriana complet! Nici macar nu mi-am dat seama ca verighetele noastre sunt numai din aur galben. Chestia e ca din cauza luminii lasa impresia ca ar fi cu aur alb pe margine.
Alina, nu stiu de ce zici tu ca aurul alb si cel galben nu pot fi impreuna intr-o bijuterie. Prietena mea cea mai buna mi-a trimis din State un inel din aur galben si alb, iar pe cel alb sunt si diamante. De asemenea am si un lantisor in 3 tonuri (galben, alb si roz) si culmea e ca nu sunt suflate...

aur alb langa aur galben nu se recomanda a se folosi datorita aliajelor diferite care le contine fiecare. Cum de altfel aur alb pur nu exista.Ori este suflat ori este aur galben placat cu rodiu sau este aur-galbui(fiind cu aliaje:nichel, paladiu ši argint) rodinat. Ai sa vezi in timp asta:) Probabil ca partea alba este partea dinpre piatra ea nefiind supusa uzurii iti va rezista. Consulta un bijutier si vei vedea ca am dreptate.

anaidsand
15.07.2009, 14:07:02
Noi am dat 500 ron, asa ca 250 e f bine

Buna.
Felicitari tinerelor doamne! =D>

Noi suntem in negocieri cu diferite firme care se ocupa de decorarea salilor pentru nunti si, sincer, de la grafie pana la modul de tratare al clientului care ii contacteaza online, cele din Bacau lasa foarte mult de dorit, insa speram sa o scoatem la capat, doar mai avem 10 luni8-|

Puteti sa ne recomandati niste instrumentisti, care sa "incante" invitatii la imbracatul miresei? Din moment ce nu scap de aceasta etapa/traditie, incerc macar sa multumesc parintii pe deplin.

Referitor la verighete, ce alte "secrete" mai trebuie avute in vedere la alegerea lor, in afara de forma, combinatia si compozitia metalelor folosite? Iertata-mi fie paralela, le simti din prima ca sunt cele potrivite ca forma si marime, asemeni unei perechi de pantofi, sau e vorba mai mult de obisnuinta? Am probat cateva modele, insa nu am avut senzatia "asta e verigheta mea".....#-o

Multumesc frumos.

CONT-INCHIS-23057
15.07.2009, 14:10:36
Buna.
Felicitari tinerelor doamne! =D>

Noi suntem in negocieri cu diferite firme care se ocupa de decorarea salilor pentru nunti si, sincer, de la grafie pana la modul de tratare al clientului care ii contacteaza online, cele din Bacau lasa foarte mult de dorit, insa speram sa o scoatem la capat, doar mai avem 10 luni8-|

Puteti sa ne recomandati niste instrumentisti, care sa "incante" invitatii la imbracatul miresei? Din moment ce nu scap de aceasta etapa/traditie, incerc macar sa multumesc parintii pe deplin.

Referitor la verighete, ce alte "secrete" mai trebuie avute in vedere la alegerea lor, in afara de forma, combinatia si compozitia metalelor folosite? Iertata-mi fie paralela, le simti din prima ca sunt cele potrivite ca forma si marime, asemeni unei perechi de pantofi, sau e vorba mai mult de obisnuinta? Am probat cateva modele, insa nu am avut senzatia "asta e verigheta mea".....#-o

Multumesc frumos.

cunosc sentimentul:)) Cand ai sa ajungi pe ultima suta de metri si vei avea 2 luni pana la nunta ce repede te decizi si-ti gasesti aleasa..mama mama =))

Alynutza_1123
15.07.2009, 14:18:16
cunosc sentimentul:)) Cand ai sa ajungi pe ultima suta de metri si vei avea 2 luni pana la nunta ce repede te decizi si-ti gasesti aleasa..mama mama =))
La noi a fost altfel...le-am cumparat cu jumatate de an inainte, si am stiut care sunt ale noastre de cum le-am vazut...am cautat si probat multe modele, dar nu simteam ca ni se potrivesc. Si cand am ajuns la ale noastre si le-am probat am simtit ceva...ca si la rochia de mireasa;;)culmea e ca au fost singurul model la care aveau numerele noastre. Asa ca eu cred ca simti care sunt pt voi...

anaidsand
15.07.2009, 14:18:16

Nu as vrea sa ma trezesc pe ultima suta de metri ca mai am nevoie de diverse lucruri. De asta incerc sa fac o lista completa cu ce o sa am nevoie si sa fac macar achizitiile de produse cu o durata "lunga de viata" inca de anul asta. Pur si simplu nu vreau surprize, caci la nunta surorii mele furnizorul de apa&sucuri a ajuns la restaurant la 12, iar evenimentul incepea la 15 (intarzierea a fost motivata, insa....) iar furnizorul de flori&aranjamente a "uitat":talk_04: ca trebuie sa ne si livreze produsele nu numai sa le realizeze. pana la urma totul s-a rezolvat, insa acea zi a fost cea mai lunga zi din viata mea si sincer, la nunta mea, vreau sa ma simt bine alaturi de domnul meu;))

Multumiri pentru sfaturile cu ata si acul. Ce altceva ne-ar mai putea lua prin surprindere?

In alta ordine de idei, aveti sugestii in ceea ce priveste taria? Noi ne gandeam la o combinatie de whisky si crema de whisky, dar parca lipseste ceva...

anaidsand
15.07.2009, 14:22:18
Alynutza, nunta voastra a avut loc la Sfantul Dumitru. Si noi dorim aceeasi locatie, insa as vrea sa oficieze slujba doar parintele Plescau. In plus, as vrea ca ofiterul Starii Civile sa vina la biserica. Ati mai auzit de astfel de situatii in Bacau? Se poate or ba?

CONT-INCHIS-23057
15.07.2009, 14:26:40
Ionela, nunta voastra a avut loc la Sfantul Dumitru. Si noi dorim aceeasi locatie, insa as vrea sa oficieze slujba doar parintele Plescau. In plus, as vrea ca ofiterul Starii Civile sa vina la biserica. Ati mai auzit de astfel de situatii in Bacau? Se poate or ba?

se poate contra unei taxe platite la starea civila de 500 lei.

chisa
15.07.2009, 14:27:06
Buna.

Multumesc frumos.

Ti-am dat PM. In legatura cu cununia civila, din ce imi amintesc eu era afisat ceva la starea civila cu privire la oficierea cununiei in alta locatie. Din ce imi aduc eu aminte, era de platit o taxa (500 lei parca). Cel mai bine dai o fuga cand esti in zona si afli tot ce ai nevoie.

Alynutza_1123
15.07.2009, 15:43:08
Alynutza, nunta voastra a avut loc la Sfantul Dumitru. Si noi dorim aceeasi locatie, insa as vrea sa oficieze slujba doar parintele Plescau. In plus, as vrea ca ofiterul Starii Civile sa vina la biserica. Ati mai auzit de astfel de situatii in Bacau? Se poate or ba?
Si noi l-am vrut pe parintele Plescau,si a venit special pt noi, insa nu se poate sa vina doar el...intotdeauna a oficiat cununiile si cu alt/alti preot/i...

diananico
15.07.2009, 16:12:44
cum s-a mai spus se poate contra unei taxe de 500 lei dar atentie trebuie sa mergeti cu o zi inainte sa semnati in registru impreuna cu 2 martori iar inainte de cununie trebuie sa mergeti sa-l luati pe ofiterul starii civile cu masina si apoi sa-l duceti inapoi #-o
la cati bani le dai nu pot macar sa vina singuri pana acolo :[email protected]

CONT-INCHIS-23057
15.07.2009, 16:42:39
Ti-am dat PM. In legatura cu cununia civila, din ce imi amintesc eu era afisat ceva la starea civila cu privire la oficierea cununiei in alta locatie. Din ce imi aduc eu aminte, era de platit o taxa (500 lei parca). Cel mai bine dai o fuga cand esti in zona si afli tot ce ai nevoie.

ai primit pozele??

chisa
16.07.2009, 00:25:45
ai primit pozele??
Pai am pus linkul acum o saptamana... mi-ai zis ca sunt frumoase pozele :)

chisa
16.07.2009, 08:03:04
Chisa, felicitari si Casa de piatra!! Foarte frumoase pozele!!:* :* :*
Uite mesajul :D

CONT-INCHIS-23057
16.07.2009, 09:39:00
Uite mesajul :D

corect :D ai dreptate. Am uitat. Esti cu rochitica mov la cununie :)
>:D<

chisa
16.07.2009, 11:22:10
Esti iertata :) dam vina pe emotii >:D<

CONT-INCHIS-23057
16.07.2009, 11:59:00
Esti iertata :) dam vina pe emotii >:D<

De obicei cine are poze isi pune linkul in semnatura..Eu-s mai uituca:)

chisa
16.07.2009, 12:12:25
De obicei cine are poze isi pune linkul in semnatura..Eu-s mai uituca:)
M-am conformat ^:)^ 8-}

sim77
16.07.2009, 13:17:00
Ce mai faceti fetelor? Cum mai stati cu pregatirile? Simt ca ma iau emotiile...putin...cate...putin.... :d...trece timpul atat de repede...

ancapsy
16.07.2009, 13:19:30
Ce mai faceti fetelor? Cum mai stati cu pregatirile? Simt ca ma iau emotiile...putin...cate...putin.... :d...trece timpul atat de repede...

hehhe..mie imi spui....mai am o luna s 5 zile pana la nunta......:-SS

ingerasdeea
16.07.2009, 17:40:57
Miresici de 2010 din Bacau, cum stati cu pregatirile???:) Noi am rezervat restaurantul, formatia si avem si nasi...voi ce ati mai rezervat?? va pup si va astept sa discutam;;)

soulmates
16.07.2009, 21:09:55
Diananico imi zici si mie te rog cine v a facut fotografiat la nunta...caci tareeeeeeee frumoase mai sunt pozele...imi plac la nebunie cum sunt realizate...aaa si bineinteles unde a tzi fost in saptaluna de miere...:)...sar'na...

bluzme
16.07.2009, 21:47:52
Da da foarte frumoasa ai fost chisa si restaurantul a arat foarte frumos aranjat. Casa de piatra si Felicitari inca odata.

Cum v-ati descurcat cu emotiile? De pe-acuma ma doare stomacul :(.

chisa
16.07.2009, 22:24:32
Da da foarte frumoasa ai fost chisa si restaurantul a arat foarte frumos aranjat. Casa de piatra si Felicitari inca odata.

Cum v-ati descurcat cu emotiile? De pe-acuma ma doare stomacul :(.
Sincer, nu prea ai timp de emotii in ziua aia. Am avut emotii inainte de nunta ca ne erau toate pe cap si ne chinuiam sa facem sa iasa totul bine. In ziua nuntii ne-am eliberat si ne-am bucurat de toate momentele. O sa fie bine, ai sa vezi ;)
Multumesc pt felicitari!

Mihaela_Dana
17.07.2009, 00:27:47
Ce fac fetele?
Am din nou nevoie de ajutorul vostru.Eu nu sunt din Onesti,mireselul meu este si fac nunta acolo.Am inteles ca la voi se pun dimineata dupa ce se da darul la rudele apropiate prosoape.Am si eu o intrebare:nu as putea inlocui prosoapele plusate cu mileuri din alea finute,nu stiu exact din ce material sunt facute?Mi se par mai elegante decat prosoapele si mai usor de manuit nu trebuie sa mai stau cu ditai teancul.Voi ce ziceti.Help me please!!!!![-o<
Pup la voi!

ancapsy
17.07.2009, 08:36:31
Ce fac fetele?
Am din nou nevoie de ajutorul vostru.Eu nu sunt din Onesti,mireselul meu este si fac nunta acolo.Am inteles ca la voi se pun dimineata dupa ce se da darul la rudele apropiate prosoape.Am si eu o intrebare:nu as putea inlocui prosoapele plusate cu mileuri din alea finute,nu stiu exact din ce material sunt facute?Mi se par mai elegante decat prosoapele si mai usor de manuit nu trebuie sa mai stau cu ditai teancul.Voi ce ziceti.Help me please!!!!![-o<
Pup la voi!

E obiceiul sa se puna proasoape insa eu nu voi pune!! Cik se pun prosoape inaintea darului ca sa cinsteasca mai bine......asa era cand se facea cu strigare.:[email protected]
Personal nu le voi pune nimic..daca vor prosoape sa-si cumpere!!
Spor la pregatiri!!>:D<

sim77
17.07.2009, 08:54:44
E obiceiul sa se puna proasoape insa eu nu voi pune!! Cik se pun prosoape inaintea darului ca sa cinsteasca mai bine......asa era cand se facea cu strigare.:[email protected]

Da...am auzit si eu de traditia asta...insa nici eu nu o voi respecta...Chiar...voi ce traditii o sa respectati? :-?

Mihaela_Dana
17.07.2009, 10:55:15
Multam fain de raspuns fetelor.:*
Daca ar fi dupa mine nici eu nu as pune nimic dar nu vreau sa iasa discutii.Pe noi ne-a informat de traditiile locale mama nasilor(are vreo 6nunti la activ ca soacra mare,mica si ca nasa),eu si viitorul meu sot fiind cam pe langa la capitolul traditii.Daca nu as vrea sa pun prosoape s-ar interpreta ca rea vointa din partea mea si posibil sa iasa discutii cu nasii,asa ca prefer sa le pun decat sa mai am dureri de cap dupa.Dar sincer varianta cu prosoape plusate nu ma incanta deloc,nu e vorba de bani,dar sincer mi se par demodate,de aceea ma gandeam la niste mileuri finute,parca au alt aspect.Voi ce ziceti?
Mama ce mult am scris!!!!#-o
Pup la voi pentru ajutor!

sim77
17.07.2009, 11:10:29
Multam fain de raspuns fetelor.:*
Daca ar fi dupa mine nici eu nu as pune nimic dar nu vreau sa iasa discutii.Pe noi ne-a informat de traditiile locale mama nasilor(are vreo 6nunti la activ ca soacra mare,mica si ca nasa),eu si viitorul meu sot fiind cam pe langa la capitolul traditii.Daca nu as vrea sa pun prosoape s-ar interpreta ca rea vointa din partea mea si posibil sa iasa discutii cu nasii,asa ca prefer sa le pun decat sa mai am dureri de cap dupa.Dar sincer varianta cu prosoape plusate nu ma incanta deloc,nu e vorba de bani,dar sincer mi se par demodate,de aceea ma gandeam la niste mileuri finute,parca au alt aspect.Voi ce ziceti?
Mama ce mult am scris!!!!#-o
Pup la voi pentru ajutor!

Daca tot vrei sa respecti aceasta traditie...eu zic ca e ok sa inlocuiesti prosoapele...si mie mi se par demodate ...Din cate am auzit se dadeau si la nasi niste prosoape din acelea brodate, taranesti ...defapt am inteles ca se puneau dupa gat...insa eu personal am sa le inlocuiesc cu doua fete de masa finutze...macar sa le foloseasca la ceva...si sa incerc sa pastrez cat-de-cat traditia...>:D<

Mihaela_Dana
17.07.2009, 11:16:10
Eu sincer nu cred ca cineva iti da in plus la dar doar pentru ca i-ai pus un prosop la gat.Sincer pe mine nu m-ar influenta cu nimic fie ca-mi pui fie ca nu.De obicei stabilesc darul in functie de relatia pe care o am cu mirii si de implicarea acestora in propria nunta.Daca sunt rude sau prieteni buni dau mai mult,daca sunt simple cunostinte dau cat merge in mod normal darul in perioada respectiva.Dar...fiecare cu parerea lui.
Si mai am o rugaminte:voi ce stiti despre restaurantul Privighetoarea,ati fost la nunti acolo,mancarea e buna?La noi a fost ales de nasi restaurantul pentru ca eu oricum nu stiam nimic de el iar sotiorul meu e plecat afara si nu mai stie mare lucru.Help again!!!![-o<

Mihaela_Dana
17.07.2009, 11:20:06
Daca tot vrei sa respecti aceasta traditie...eu zic ca e ok sa inlocuiesti prosoapele...si mie mi se par demodate ...Din cate am auzit se dadeau si la nasi niste prosoape din acelea brodate, taranesti ...defapt am inteles ca se puneau dupa gat...insa eu personal am sa le inlocuiesc cu doua fete de masa finutze...macar sa le foloseasca la ceva...si sa incerc sa pastrez cat-de-cat traditia...>:D<
Pentru nasi si eu tot fete de masa iau ca prosoape de baie au peste 100buc acasa.Tocmai de la asta mi-a venit si ideea cu mileurile,de la fetele de masa.Eu zic ca ar fi mai ok asa daca tot iau ceva.
Pup you pentru raspuns.:*

ingerasdeea
17.07.2009, 11:36:42
Chiar nici o miresica de 2010 din Bacau?:-s

diananico
17.07.2009, 11:45:57
Diananico imi zici si mie te rog cine v a facut fotografiat la nunta...caci tareeeeeeee frumoase mai sunt pozele...imi plac la nebunie cum sunt realizate...aaa si bineinteles unde a tzi fost in saptaluna de miere...:)...sar'na...
Lucian Muset ne-a facut pozele iar "saptaluna" de miere a fost in Zakynthos, Grecia :)

vmg_gabi
17.07.2009, 12:35:25
Buna fetele!
Daca sunteti careva, care in acest week-ed faceti pasul..eu va urez CASA DE PIATRA ! si petrecere frumoasa...cat despre mine...noi (eu si sotul) , maine plecam spre tara (venim cu masina)...si cum venim de departe (Suedia), voi cam lipsi de pe net cateva zile...si cand voi ajunge acasa voi fi super ocupata in saptamanile care le mai avem pana la nunta, dar voi incerca sa intru pe seara ...sa vad ce ati mai vorbit..si sa va povestesc din ceea ce voi mai face eu...si eventual primele mele impresii la contactul cu Romania ;-) (nu am mai fost de 2 ani acasa) ...Aveti grija de voi...si spor in pregatiri..pupici...;))

ancapsy
17.07.2009, 12:44:39
Pentru nasi si eu tot fete de masa iau ca prosoape de baie au peste 100buc acasa.Tocmai de la asta mi-a venit si ideea cu mileurile,de la fetele de masa.Eu zic ca ar fi mai ok asa daca tot iau ceva.
Pup you pentru raspuns.:*

Noi chiar nu vrem sa dam nimic1 Sa stii k e buna ideea cu fatza de masa!! Respecti si traditia si e si modern!!
I like it!!>:D<

CONT-INCHIS-23057
17.07.2009, 12:47:46
Buna fetele!
Daca sunteti careva, care in acest week-ed faceti pasul..eu va urez CASA DE PIATRA ! si petrecere frumoasa...cat despre mine...noi (eu si sotul) , maine plecam spre tara (venim cu masina)...si cum venim de departe (Suedia), voi cam lipsi de pe net cateva zile...si cand voi ajunge acasa voi fi super ocupata in saptamanile care le mai avem pana la nunta, dar voi incerca sa intru pe seara ...sa vad ce ati mai vorbit..si sa va povestesc din ceea ce voi mai face eu...si eventual primele mele impresii la contactul cu Romania ;-) (nu am mai fost de 2 ani acasa) ...Aveti grija de voi...si spor in pregatiri..pupici...;))

te asteptam. Aveti grija cu drumul ca e cale lunga. Drum bun>:D< >:D<

sim77
17.07.2009, 13:28:09
Eu sincer nu cred ca cineva iti da in plus la dar doar pentru ca i-ai pus un prosop la gat.Sincer pe mine nu m-ar influenta cu nimic fie ca-mi pui fie ca nu.De obicei stabilesc darul in functie de relatia pe care o am cu mirii si de implicarea acestora in propria nunta.Daca sunt rude sau prieteni buni dau mai mult,daca sunt simple cunostinte dau cat merge in mod normal darul in perioada respectiva.Dar...fiecare cu parerea lui.
Si mai am o rugaminte:voi ce stiti despre restaurantul Privighetoarea,ati fost la nunti acolo,mancarea e buna?La noi a fost ales de nasi restaurantul pentru ca eu oricum nu stiam nimic de el iar sotiorul meu e plecat afara si nu mai stie mare lucru.Help again!!!![-o<

Imi pare rau...dar chiar nu am fost niciodata la restaurant Privighetoarea...nu stiu cum e...dar eu cred ca va fi bine...doar voi stabiliti meniul...decorati sala...s.a.

ancutza2007
17.07.2009, 13:31:09
Chiar nici o miresica de 2010 din Bacau?:-s
Hello. Iata o miresica de 2010:))
Si niu suntem exact in acelasi stadiu, chiar astazi am semnat contractul cu formatia si de acum incepem sa cautam fotograf/cameraman. Chiar ai vreo sugestie dsepre fotografi si cameramani profesionisti? Sau ai vreo idee cam ce preturi se practica?
Ce formatie v-ati ales, din Bacau?
Puup>:D<

pisicut_mic
17.07.2009, 14:01:30
hello miresici, am si eu mare problema, unde gasesc pe cineva in Onesti care sa ma coafeze duminica? help please

Alynutza_1123
17.07.2009, 14:17:02
Buna fetele! am pus si eu linkul cu pozele in semnatura... Sper sa va placa. Pooooooop:*

kmpi_oana
17.07.2009, 14:49:30
Buna ziua fetelor. Imi cer scuze ca nu am mai pis pozele. nu m-am priceput cum sa imi fac cont pe picasa dar intr-un sfarsit am reusit. Totusi le astept si pe cele oficiale, deoarece multe din cele realizate cu diferite aparate sunt neclare.
Multa bafta la pregatiri viitoarelor mirese!!!
De luni ne incepem luna de miere....offfff de abia astept sa ne relaxam numai noi doi;)) la mare pe plaja, si sa vedem rasaritul=P~ .....si cine stie poate venim trei acasa=)) .
Va pup pe toate!

CONT-INCHIS-23057
17.07.2009, 15:17:11
Buna fetele! am pus si eu linkul cu pozele in semnatura... Sper sa va placa. Pooooooop:*

Sa va fie intr-un ceas bun.>:D< Ce fotograf ai avut? Ala care l-a avut si amalia dogaru?

CONT-INCHIS-23057
17.07.2009, 15:18:14
Buna ziua fetelor. Imi cer scuze ca nu am mai pis pozele. nu m-am priceput cum sa imi fac cont pe picasa dar intr-un sfarsit am reusit. Totusi le astept si pe cele oficiale, deoarece multe din cele realizate cu diferite aparate sunt neclare.
Multa bafta la pregatiri viitoarelor mirese!!!
De luni ne incepem luna de miere....offfff de abia astept sa ne relaxam numai noi doi;)) la mare pe plaja, si sa vedem rasaritul=P~ .....si cine stie poate venim trei acasa=)) .
Va pup pe toate!

Sa dea D-zeu!! multa bafta!!>:D< Spor la munca;))

vmg_gabi
17.07.2009, 15:30:22

Frumoase pozele....pup....>:D<

ingerasdeea
17.07.2009, 15:31:25
Noi am ales pe Sebi din buhusi..ca si formatie...cameraman si fotograf inca nu am cautat, ne apucam luna asta..cautam oferte...la ce restaurant faceti?

ingerasdeea
17.07.2009, 15:33:11
Am vazut restaurantul;)) ...cam cat e meniul acum la restaurant la voi???

Loxanna
17.07.2009, 18:37:42
Eu una vreau sa evit traditiile gen hora in strada, prospape dupa gat, etc, si din fericire nici mama nici soacra nu le au pe astea cu traditiile. Pana acum nu m-am intalnit cu nasa... dar nu cred ca va fi o problema. Eu vreau sa ma simt bine la nunta, vreau sa se simta bine si oamenii, asa ca prefer sa evit niste chestii a caror folosinta nici macar nu o vad!:|

merlynn
17.07.2009, 20:03:43
ultima oara am fost acu 3 ani la o nunta acolo, acum sincer nu stiu daca am mai renovat ceva sau cum este, dar aranjata sala cu gust, mancarea sincer nu mai stiu cum era dar sigur a fost buna k am mancat=))

merlynn
17.07.2009, 20:10:08
hello miresici, am si eu mare problema, unde gasesc pe cineva in Onesti care sa ma coafeze duminica? help please
am eu o prietena care ma face pe mine la nunti si machiaza si bineinteles si la nunta mea, daca vrei dai un pm si iti dau numar de telefon si stabiliti voi mai multe!
ti-am pus 2 pozici sa iti faci o idee, bine u iti faci ce vrei:*:*

Mihaela_Dana
17.07.2009, 20:30:00
ultima oara am fost acu 3 ani la o nunta acolo, acum sincer nu stiu daca am mai renovat ceva sau cum este, dar aranjata sala cu gust, mancarea sincer nu mai stiu cum era dar sigur a fost buna k am mancat=))
=))E bine daca ai mancat.Inseamna ca fac ceva comestibil.Eu sper sa iasa bine,oricum e prea tarziu sa mai schimb ceva.Ma informez de toate cand ne ducem sa stabilim meniul.I-mi fac lista cu intrebari de acasa ca sa fiu sigura ca nu uit ceva;-).

Alynutza_1123
17.07.2009, 22:58:36
Sa va fie intr-un ceas bun.>:D< Ce fotograf ai avut? Ala care l-a avut si amalia dogaru?
Ms frumos! Fotografi au fost 2 prieteni de ai nostri, care se ocupa cu asa ceva. Nu stiu cat de cunoscuti sunt, insa la ce vreme am avut, suntem multumiti de rezultate...>:D<

Alynutza_1123
17.07.2009, 23:00:15
Frumoase pozele....pup....>:D<
Multumim! Pup:* Abia astept sa le vizionez si pe ale voastre...>:D<;;)

ancutza2007
18.07.2009, 17:43:27
[quote=ingerasdeea;2172893]Am vazut restaurantul;)) ...cam cat e meniul acum la restaurant la voi???[/
Excelent canta Sebi! I-am asculat si eu aseara ....si am rams f. impresionata. Super. Daca ii auzeam inainte de a incheia contract ii luam si eu.Cat va ia pt. la anul?
La Moldova facem, s-a renovat restaurantul f fain. Meniul anul acesta este de 150 lei fara vin si tarie, in rest primim tot in meniu, inclusiv fructele, tortul si sucurile si apa. La anul a zis ca nu poate sa creasca cu mai mult de 10% fata de anul asta.

anamaria_e1986
19.07.2009, 07:52:21

avem aceeasi biserica, si acelasi restaurant.. :))))

anamaria_e1986
19.07.2009, 07:52:55

mai am doua saptamani de ieri.. waiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

sarapup
19.07.2009, 13:17:15
M-AM MARITAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:

Alynutza_1123
19.07.2009, 14:19:04
M-AM MARITAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh:
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!!!!! Cum a fost?

MeMioara
19.07.2009, 18:18:46

Arata-ne dovada! Pozeeeeeeeeeeee! :) Casa de piatra si multa fericire! Impresiile cand ni le impartasesti?

maricarmen
19.07.2009, 19:43:18
Casa de piatra si va doresc sa fiti fericiti si tot binele din lume

anamaria_e1986
20.07.2009, 07:23:55

felicitari CASA DE PIATRA!!! ma bucur ca nu-s singura socata de pe aici.. eu sunt.. SOC>> VARA ASTA MA MARIT>> =))))

incantata de cunostinta..

da` poze cand ne dai>?

pupiciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

CONT-INCHIS-23057
20.07.2009, 09:04:55
casa de piatra sarapup!!!! Te asteptam cu poze!!

diananico
20.07.2009, 09:46:23

Felicitari si casa de piatra!
Vrem poze :-w

MeMioara
20.07.2009, 10:00:41
Cine spunea ca a facut poze in parcul dendrologic de la Hemeiusi? Intrarea este libera sau trebuie sa cunosti pe cineva ca sa poti face poze acolo?

MeMioara
20.07.2009, 10:10:38
diananico , tu ziceai ca ai facut tortul la cofetaria Ania? Cu ce a fost umplutura? Si unde ai fost in luna de miere? Sunt superbe pozele!!!

diananico
20.07.2009, 10:21:10
diananico , tu ziceai ca ai facut tortul la cofetaria Ania? Cu ce a fost umplutura? Si unde ai fost in luna de miere? Sunt superbe pozele!!!
Multumesc :)
Cred ca am mai scris si in paginile trecute... tortul a fost cu blat de cacao si crema de vanilie, am vrut sa fie mai usor (eu in general sunt fan ciocolata dar la o nunta m-am gandit ca e cam greoaie)
Saptamana de miere a fost in Grecia, Zakynthos... a fost super

sim77
20.07.2009, 11:11:31
am eu o prietena care ma face pe mine la nunti si machiaza si bineinteles si la nunta mea, daca vrei dai un pm si iti dau numar de telefon si stabiliti voi mai multe!
ti-am pus 2 pozici sa iti faci o idee, bine u iti faci ce vrei:*:*

Frumoasa coafura...ai si o poza cu un machiaj realizat de ea? M-ar interesa si pe mine...pentru machiajul din ziua nuntii...:-?

CONT-INCHIS-23057
20.07.2009, 12:27:46
Am vazut restaurantul;)) ...cam cat e meniul acum la restaurant la voi???

depinde de restaurant. porneste de la 120 lei. Am observat ca rest. parc are cel mai scump meniu pe anul asta, porneste de la 180 lei

pascarucamelia
20.07.2009, 13:09:00
buna tuturor miresicelor.am ajuns si eu aici pe la voi:x abia astept sa vina nunta,si sa treaca ca deja am un mare stres.tare mi-ar place sa fie totul bine.v-am pupat

CONT-INCHIS-23057
20.07.2009, 13:18:16
buna tuturor miresicelor.am ajuns si eu aici pe la voi:x abia astept sa vina nunta,si sa treaca ca deja am un mare stres.tare mi-ar place sa fie totul bine.v-am pupat

Bine ai venit!! Cum stai cu pregatirile? ce mult timp mai ai pana la nunta..Mi-as dori si eu macar 6 luni sa mai am:))

danutza05
20.07.2009, 14:24:53
buna ziua miresici
sara asteptam sa ne povestesti cum a fost

pe mine ma ajunge 170 lei
mancarea....sucu...apa...cafelele

restul desertul...bautura...si ce mai este nu mai enumerz ca stiti noi trebuie sa le cumparam

danutza05
20.07.2009, 14:25:43
depinde de restaurant. porneste de la 120 lei. Am observat ca rest. parc are cel mai scump meniu pe anul asta, porneste de la 180 lei

ce este inclus in acest pret.....

merlynn
20.07.2009, 17:44:58
Frumoasa coafura...ai si o poza cu un machiaj realizat de ea? M-ar interesa si pe mine...pentru machiajul din ziua nuntii...:-?
cand ajung acasa iti pun mai multe :*

merlynn
20.07.2009, 22:18:37
poze cu unele dintre machiaje pentru sim :*

sim77
21.07.2009, 08:55:23
poze cu unele dintre machiaje pentru sim :*

Multumesc mult pentru poze...foarte frumos machiajul...eu as vrea ceva mai "pronuntat"...nuante de gri-negru...insa banuiesc ca nu e o problema... imi poti da pe PM, te rog...nr ei de tel? sa vorbesc cu ea si eventual sa ma programez la o proba...:*

merlynn
21.07.2009, 09:49:26
Multumesc mult pentru poze...foarte frumos machiajul...eu as vrea ceva mai "pronuntat"...nuante de gri-negru...insa banuiesc ca nu e o problema... imi poti da pe PM, te rog...nr ei de tel? sa vorbesc cu ea si eventual sa ma programez la o proba...:*
ea iti face cum vrei tu si cum ii spui nu e problem, iti dau nr pe pm

sim77
21.07.2009, 10:13:09

Merci pt PM :*

sarapup
21.07.2009, 12:09:45
eu m-am intors la munca de asta mi-e un pic greu cu pozele.....le astept si io de la prieteni

momentan atat am primit:*

a fost asa cum mi-am dorit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :love: :A :grin: :madlaugh: :madlaugh:

as avea cateva comentarii la adresa servirii dar in rest a fost superbbbbbbbbbb!!!!!!!!!!!!!

ps:cand vin de la foto-v dvd-urile va arat ceva deosebit!eu sper sa va placa!!!

va pooopicesc si va doresc nunti ca-n povesti si fericitre nemarginita!
promit^:)^ ca intru cu pozeeeee imediat ce primesc...pooopici:*

CONT-INCHIS-23057
21.07.2009, 12:12:45
ce este inclus in acest pret.....

felurile de mancare si 2 cafele. Bauturile, fructele, tortul si prajiturile nu.

CONT-INCHIS-23057
21.07.2009, 12:18:25
eu m-am intors la munca de asta mi-e un pic greu cu pozele.....le astept si io de la prieteni

momentan atat am primit:*

a fost asa cum mi-am dorit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :madlaugh: :A :love: :A :grin: :madlaugh: :madlaugh:

as avea cateva comentarii la adresa servirii dar in rest a fost superbbbbbbbbbb!!!!!!!!!!!!!

ps:cand vin de la foto-v dvd-urile va arat ceva deosebit!eu sper sa va placa!!!

va pooopicesc si va doresc nunti ca-n povesti si fericitre nemarginita!
promit^:)^ ca intru cu pozeeeee imediat ce primesc...pooopici:*

ohohoaaa ce miresica sexy ai fost:madlaugh: :A :madlaugh: Asteptam grosul pozelor.

danutza05
21.07.2009, 12:23:11
buna ziua fetele
sarai asteptam mai multe detalii
cel putin pe mine ma cam intereseaza mai multe
pupici la toate

cori_iasi
21.07.2009, 14:07:51
Miresici, stiti cumva unde as putea gasi un eventai cu puf in Bacau?

CONT-INCHIS-23057
21.07.2009, 15:25:17
Miresici, stiti cumva unde as putea gasi un eventai cu puf in Bacau?

eu n-am vazut pe nicaieri. Cumnata mea si-a luat din iasi, anul trecut,de pe la bazaruri..

cori_iasi
21.07.2009, 15:48:51
eu n-am vazut pe nicaieri. Cumnata mea si-a luat din iasi, anul trecut,de pe la bazaruri..

eu am tot cautat pe la magazine si n-am gasit, plus ca vanzatoarele s-au uitat cam ciudat la mine ;)) ...

CONT-INCHIS-23057
21.07.2009, 15:50:42
eu am tot cautat pe la magazine si n-am gasit, plus ca vanzatoarele s-au uitat cam ciudat la mine ;)) ...

pe la magaz. de articole de nunti trebuie sa cauti.

Alynutza_1123
21.07.2009, 17:00:41
pe la magaz. de articole de nunti trebuie sa cauti.
Nu sunt, am cautat eu, inainte de nunta si au zis ca nu au si nici n-au avut...(:|

andra2ro
21.07.2009, 17:14:01
Buna fetelor ! Mai e loc de inca o viitoare miresica in clubul vostru ? Va pup ! :*

Loxanna
21.07.2009, 18:28:00

Salut, imi poti da si mie date de contact pentru tipa asta? Imi place mult ce a facut, poate reusesc si eu sa obtin ce imi doresc, macar in ziua nuntii!^:)^

cori_iasi
21.07.2009, 21:00:53
Nu sunt, am cautat eu, inainte de nunta si au zis ca nu au si nici n-au avut...(:|
:-<:-<:-<:-<

miaunici
21.07.2009, 22:01:53
buna fetelor,
stiti cumva in piatra neamt gasesc si costum pt mire?
am cautat tot bacaul si in afara de alb&negru nu am gasit ceva potrivit pt mirele meu.4
voi aveti idee in piatra asa gasi ceva?

miaunici
21.07.2009, 22:11:26
fetele, inca ceva...voi unde va faceti buchetul de mireasa si lumanarile?

Loxanna
21.07.2009, 23:10:25
Multumesc mult pentru PM! Chiar imi place mult ce am vazut in pozele postate de tine, eu am deja o gramada de poze cu posibile coafuri, etc.<:-P

sim77
22.07.2009, 08:57:54
Buna fetelor ! Mai e loc de inca o viitoare miresica in clubul vostru ? Va pup ! :*

Buna! Binenteles... Bine ai venit printre noi!!! :*

pascarucamelia
22.07.2009, 11:07:02
chiar este in Piatra un magazin cu costume si rochii,la care noi suntem clienti fideli.Cred a se numeste SILVANA,sau ceva de genul,noi am luat multe costume de acolo,daca e nevoie til si scurteaza in aceiasi bani.si sa stii ca nu au preturi prea mari.si sigur gasesti si pt mire,pe un cumnat de-al meu l-am dus acolo si a fost multumit.Ia magazinul este mare are si partier si etaj.iar in geam are rochii de ocazie.spor la cautari si sa gasesti ce ai nevoie.

pascarucamelia
22.07.2009, 11:24:34
La Moldova facem, s-a renovat restaurantul f fain. Meniul anul acesta este de 150 lei fara vin si tarie, in rest primim tot in meniu, inclusiv fructele, tortul si sucurile si apa. La anul a zis ca nu poate sa creasca cu mai mult de 10% fata de anul asta.
HAI NU MAI SPUNE ATAT E MENIU LA MOLDOVA,INSEAMNA CA LA PARC E CEL MAI SCUMP.TORTUL,SUCURILE,SI APA SUNT INCLUSE IN CEI 150lei,sau le platesti separat?

ancutza2007
22.07.2009, 13:05:02
HAI NU MAI SPUNE ATAT E MENIU LA MOLDOVA,INSEAMNA CA LA PARC E CEL MAI SCUMP.TORTUL,SUCURILE,SI APA SUNT INCLUSE IN CEI 150lei,sau le platesti separat?
Da,si tortul,fructele, sucurile si apa sunt incluse in meniu, pe langa mancare si 2 cafele, asta anul acesta, e super OK. Sper ca si la anul sa fie rentabil, sa nu creasca prea mult.
dar la voi la parc cat e meniul? pt la anu?

andra2ro
22.07.2009, 17:01:29
Spre deosebire de voi, eu mai am destul timp pana la nunta, dar asta nu inseamna ca ma pot abtine de la cautari.:gen_16:

Pe la inceputul anului se zvonea ca restaurantul hotelului Trotus va intra in renovari. Ati mai auzit ceva legat de asta ? Imi place restaurantul asa in mare...dar am o problema cu stalpii aia negri din marmura...Am eu pitici prea multi sau mai e macar cineva la fel ? :-B

sarapup
23.07.2009, 01:07:39
fetele momentan aici gasiti poze....sunt cele de la prieteni.....sper sa primesc sapta asta pozele si fac si pe picasa cont..... pooopici:*

http://ancamarcu.hi5.com

ancapsy
23.07.2009, 07:59:27
Spre deosebire de voi, eu mai am destul timp pana la nunta, dar asta nu inseamna ca ma pot abtine de la cautari.:gen_16:

Pe la inceputul anului se zvonea ca restaurantul hotelului Trotus va intra in renovari. Ati mai auzit ceva legat de asta ? Imi place restaurantul asa in mare...dar am o problema cu stalpii aia negri din marmura...Am eu pitici prea multi sau mai e macar cineva la fel ? :-B

Sa stii ca asa ziceam si eu anul trecut..iar acum mai am o luna pana la nunta!!
Problema cu stalpii o poti rezolva..ii imbraci cu voal sau cu tull!
Eu zic sa fii foarte atenta intai sa faci o alegere..sa studiezi oferta..sa faci comparatie si sa stabilesti de la bun inceput ce iti doresti sa nu te trezesti cu surprize cum m-am trezit eu.....bine ca am rezolvat pana la urma!!
Spor la pregatiri!!:*

sim77
23.07.2009, 09:16:34

Intr-adevar...mai ai timp pana la nunta...insa o sa treaca atat de repede...nici n-o sa simti...:O

Eu zic ca restaurantul este ok...sincer nu mi-a "sarit in ochi" culoarea stalpilor cum spui tu insa...am vazut poze de la nunti...si arata foarte bine sala aranjata...Plus de asta ...cum spunea si ancapisy...pana la urma ii imbraci cum vrei tu... Spor la pregatiri!!!:*

Alynutza_1123
23.07.2009, 13:17:38
fetele momentan aici gasiti poze....sunt cele de la prieteni.....sper sa primesc sapta asta pozele si fac si pe picasa cont..... pooopici:*

http://ancamarcu.hi5.com

Nu le putem vedea, ai profil privat...:-s

ingerasdeea
23.07.2009, 14:07:50
Ma uitam la pozele proaspetelor miresici(casa de piatra, multa iubire si tot ce va doriti<:-P )cat de frumoase;;) au fost si cat de mult te pregatesti si astepti cel mai important moment care trece asa de repede, si noi pana in 2010 ...avem timp sa invatam de la voi toti pasii care trebuie urmati pentru a avea o nunta de vis...:*

duracita
23.07.2009, 15:17:54
super super super pozele proaspetelor miresici....<:-P <:-P <:-P

sarapup
23.07.2009, 21:47:14
Nu le putem vedea, ai profil privat...:-s

am dat acces pt all users

sarapup
23.07.2009, 22:41:19
am poze de la prieteni

http://picasaweb.google.ro/ancamarcu1984/PozeDeLaPrieteni?feat=directlink

soulmates
23.07.2009, 23:41:53
Diananico te mai deranjez cu o intrebare...imi spui te rog cum pot lua legatura cu fotograful?...un numar de telefon...ceva....si informativ tzie cat tzi a luat per total...fotografiile si filmatul...in cazul in care a si filmat...merci mult

pascarucamelia
23.07.2009, 23:47:09
spre exemplu anul acesta la parc meniul a fost 175lei doar mancare si cafele,restu ti le aduci tu.asta-i treaba

vmg_gabi
24.07.2009, 09:02:43
Buna fetelor....am revenit pe ecrane....si cu o intrebare;;) .... noi am vrea un aranjament floral pe masina....dar avem de parcurs vreo 60 km ...oare rezista floricelele??? a mai avut cineva dintre voi asa mult drum de parcurs ????.....maica-mea zice ca nu au nici o sansa sa reziste...din cauza calduri si a vantului....dar eu tot vreau[-( ....pup si astept pareri

pascarucamelia
24.07.2009, 09:31:34
hello,rezista florile sau nu tot tre sa pui ceva,nu se poate fara,care mai e farmecul.Le legi bine de masina si le mai uzi din cand in cand.;)) <:-P #:-S :* :"> o:-) :-&

CONT-INCHIS-23057
24.07.2009, 10:21:56
eu nu pun flori pe masina ;) Doar o funda mare. Nu-mi place ideea ghiveciului pe masina, plus de asta ca obtureaza vederea la condus:D

ingerasdeea
24.07.2009, 10:41:52
eu nu pun flori pe masina ;) Doar o funda mare. Nu-mi place ideea ghiveciului pe masina, plus de asta ca obtureaza vederea la condus:D
Si eu sunt de acord cu tine...in multe cazuri florile de pe masina am auzit ca sunt cele care vin pe masa mirilor..daca florile patesc ceva ce mai pun pe masa?...eu as vrea voal care se prinde de la oglinzi si se face o funda unde e numarul masinii...hai ca pui flori pe masina, prin oras te mai descurci la vazut...dar 60 km e cam greu..:-s

CONT-INCHIS-23057
24.07.2009, 10:46:53
Si eu sunt de acord cu tine...in multe cazuri florile de pe masina am auzit ca sunt cele care vin pe masa mirilor..daca florile patesc ceva ce mai pun pe masa?...eu as vrea voal care se prinde de la oglinzi si se face o funda unde e numarul masinii...hai ca pui flori pe masina, prin oras te mai descurci la vazut...dar 60 km e cam greu..:-s

da, asa va fi si la mine, tull de la oglinzi pana la nr. si o funda acolo.
60km cu flori pe masina, trebuie sa conduci incet, ii deranjezi si pe altii in trafic, cam dificil.

CONT-INCHIS-23057
24.07.2009, 10:48:56
am poze de la prieteni

http://picasaweb.google.ro/ancamarcu1984/PozeDeLaPrieteni?feat=directlink

ai fost o miresica foarte frumoasa si mirele parca-i tras dintr-un film vechi din anii 30,40 :) Casa de piatra si copii frumosi!:* :* :*

CONT-INCHIS-23057
24.07.2009, 13:26:03
hello,rezista florile sau nu tot tre sa pui ceva,nu se poate fara,care mai e farmecul.Le legi bine de masina si le mai uzi din cand in cand.;)) <:-P #:-S :* :"> o:-) :-&

asta cu udatul din cand in cand e tare haioasa =)) =))
au buretele ala..rezista umiditatea si 2 zile, depinde cata apa pui:)

diananico
24.07.2009, 14:37:09
Diananico te mai deranjez cu o intrebare...imi spui te rog cum pot lua legatura cu fotograful?...un numar de telefon...ceva....si informativ tzie cat tzi a luat per total...fotografiile si filmatul...in cazul in care a si filmat...merci mult
ti-am raspuns pe privat

soulmates
24.07.2009, 20:38:38
Sarut mana de raspuns...:*

sarapup
24.07.2009, 22:27:14
fetele va multumesc si va doresc o nunta deosebita!!!!!!!!
diananico a fo principala sustinere si iti multumesc!!!!

legat de pusul pe masina:ca sa legi de la retrovizoare si sa faci si funda iti trebuie 7-8 m de tull
e 3lei/m .....io am luat de la piata nord...am luat mai putin:5m si nu mi-a ajuns...imi trebuiau cam 7-8 m
treaba asta va duce la 21-24 de lei....,mai ieftin decat daca cumparati gata facut:io gasisem la 70-80 ron un astfel de aranjam.....dar mi-am cumparat si am facut singurica;-) si s-a vazut bine........io am avut si florile de pe masa mirilor dar noi am circulat fff putin cu masina
cum primesc poze cu masina ...postez
ppoooooopiiiccciiiiiiiiiiiiii!
>:D< :*

anaidsand
24.07.2009, 22:51:59
Multumesc frumos pentru mesajele din privat!

diananico
24.07.2009, 23:01:49
fetele va multumesc si va doresc o nunta deosebita!!!!!!!!
diananico a fo principala sustinere si iti multumesc!!!!

legat de pusul pe masina:ca sa legi de la retrovizoare si sa faci si funda iti trebuie 7-8 m de tull
e 3lei/m .....io am luat de la piata nord...am luat mai putin:5m si nu mi-a ajuns...imi trebuiau cam 7-8 m
treaba asta va duce la 21-24 de lei....,mai ieftin decat daca cumparati gata facut:io gasisem la 70-80 ron un astfel de aranjam.....dar mi-am cumparat si am facut singurica;-) si s-a vazut bine........io am avut si florile de pe masa mirilor dar noi am circulat fff putin cu masina
cum primesc poze cu masina ...postez
ppoooooopiiiccciiiiiiiiiiiiii!
>:D< :*

cu placere >:D<
noua ne-au ornat niste prieteni masinile, am avut o rola de 10 m de organza cumparata de noi care a ajuns pentru 3 masini (mire, mireasa si nasi), plus aranjamentul de pe masa mirilor care a rezistat f bine chiar daca a plouat si continea bujori care sunt sensibili... au zburat doar cateva petale ;))
asa a aratat
http://i513.photobucket.com/albums/t333/dianadesign2008/IMG_4196.jpg

pascarucamelia
26.07.2009, 22:49:53
a aratat super masina.nu ti-a fost frica sa fol bujori cas mai sensibili?
:>

pascarucamelia
26.07.2009, 23:03:33
dinamico sunt super tari pozele.cine lea facut.daca vreo firma,care?=D>

pascarucamelia
26.07.2009, 23:05:04
unde-i restaurantul arcadia,eu nu am auzit de el.

ingerasdeea
26.07.2009, 23:43:19
unde-i restaurantul arcadia,eu nu am auzit de el.
Este la etajul 2 in mall:>

pascarucamelia
27.07.2009, 10:03:54
merci,de aceea erau poze cu mirii in mall,si eu care credeam ca sau dus doar pt poze in mall;)) tu ce mai faci?o sa ai firma de decopratiuni sau o sa lasi si tu sa aranjeze cei de la parc cu ce au ei?Eu parca nu as mai cheltui atatia bani si cu decoratul,oricum florile nu vor fi de la ei vom lucra cu floraria Anca cai mai ieftin si se pricepe f bine.

pascarucamelia
27.07.2009, 10:05:50
tuturor celor care s-au casatorit le transmit casa de piatra si sa fie fericiti!:A

pascarucamelia
27.07.2009, 10:06:35
cam cate persoane incap la Arcadia,ni e mic ca spatiu?

diananico
27.07.2009, 10:12:16
a aratat super masina.nu ti-a fost frica sa fol bujori cas mai sensibili?
:>

pai am mers incet ca sa nu zboare si nici nu a fost cald in ziua nuntii. ne-a prins ploaia un pic cu el dar n-a patit nimic.
am folosit bujori si pe mese si la arcada de la intrare si au rezistat chiar bine

diananico
27.07.2009, 10:15:46
cam cate persoane incap la Arcadia,ni e mic ca spatiu?
eu am avut cam 120 invitati si cu tot cu noi, formatie etc am fost 135 persoane. am incaput f bine si am avut tot ringul liber. daca mai ocupi si din ringul de dans spatiu (care e f mare) iti intra si mai multe persoane

CONT-INCHIS-23057
27.07.2009, 10:28:52
merci,de aceea erau poze cu mirii in mall,si eu care credeam ca sau dus doar pt poze in mall;)) tu ce mai faci?o sa ai firma de decopratiuni sau o sa lasi si tu sa aranjeze cei de la parc cu ce au ei?Eu parca nu as mai cheltui atatia bani si cu decoratul,oricum florile nu vor fi de la ei vom lucra cu floraria Anca cai mai ieftin si se pricepe f bine.

eu tot la green parc am si folosesc firma de decoratiuni. N-am incredere in husele lor, mai ales ca uita sa le mai curete de pete si sa le calce.

bluzme
27.07.2009, 10:42:06
Buna dimineata.

gata s-a terminat si cu nunta mea, daca mai trece si durerea de picioare pot spune ca sunt fericita.
Ce pot spune... multe emotii, oboseala dar per ansamblu a iesit bine, chiar mai bine decat credeam.
A fost foarte cald ca pana la cununia religioasa am fost mereu transpirati, apoi cat asteptam in fata bisericii a venit o ploaie torentiala de eram si mai uzi :)). Toata lumea era bucuroasa ca ne-a plouat la nunta, desi le spuneam la toti ca norocosi sunt cei care sunt in biserica la ora respectiva nu noi care asteptam afara. mi-au dat peste nas cu faptul ca ploaia a inceput exact cand eram noi programati :)). La biserica...am intrat cu vreo jumate de ora mai tarziu si mai si era o miresica programata dupa mine, Cununia a tinut doar vreo jumatate de ora, bine ca nu am avut timp sa ne plictisim si sa ne doara spatele sau picioarele.
La restaurant totul foarte frumos, mancarea gustoasa, toata lumea a laudat-o. Nu stiu ce sa mai zic acuma. Felicitari si celorlalte miresici din weekend-ul acesta si celor care urmeaza, sigur le va esi la toate foarte bine. :)

diananico
27.07.2009, 10:51:01
Felicitari bluzme! Casa de piatra!
Sa ne arati poze :)

bluzme
27.07.2009, 11:15:36
Multumesc,

pozele cred ca ajung peste o luna jumatate :(.
apropos, a prins foarte bine ideea cu evantaiele si cu tortuletele.
Nimeni nu a plecat fara sa manance sau sa-si ia bucatica de tort. Noi am fost cam 70 de persoane, iar caserole pt tort am avut vreo 50. Tortul a fost foarte bun, dar lumea nu mai prea putea sa manance asa ca l-au luat la pachet, am mai dat si pentru copii, ca au fost vreo 90 de tortulete cumparate.
Ce sa mai spun, sala a fost decorata de Daisy Sara, de fapt si aranjamentele florale tot de ei, au aratat foarte bine. Sala a aratat tare bine, era degajata. Am fost f f incantata de ea, mesele foarte mari, nu era inghesuita mancarea pe ele. Coloanele de pe mijloc nu au deranjat cu absolut nimic.

Ce mai, sunt mandra ca de la un capat la altul numai eu cu sotul am organizat toata nunta si am mai organizat-o si de la distanta. :D

ingerasdeea
27.07.2009, 11:21:24

Am sa imi iau si o firma de decoratiuni...pt ca imi plac f mult aranjamentele de flori pe suport de fier;)) , si mai mult de aia...acum nu stiu exact ce huse are la parc(ce culori)dar eu am vazut o poza cu niste huse mai inchise(daca te uiti la Decorativ pe site ai sa vezi si model de supor si culoarea huselor exact cum vreau)

Fetelor eu am nunta in august, daca astept targul din martie sa vad firme de decoratiuni...e tarziu???^:)^

CONT-INCHIS-23057
27.07.2009, 11:42:49
Am sa imi iau si o firma de decoratiuni...pt ca imi plac f mult aranjamentele de flori pe suport de fier;)) , si mai mult de aia...acum nu stiu exact ce huse are la parc(ce culori)dar eu am vazut o poza cu niste huse mai inchise(daca te uiti la Decorativ pe site ai sa vezi si model de supor si culoarea huselor exact cum vreau)

Fetelor eu am nunta in august, daca astept targul din martie sa vad firme de decoratiuni...e tarziu???^:)^

nu e tarziu nici cu 2 luni inainte la firme de deco.

CONT-INCHIS-23057
27.07.2009, 11:48:12
Multumesc,

Nimeni nu a plecat fara sa manance sau sa-si ia bucatica de tort. Noi am fost cam 70 de persoane, iar caserole pt tort am avut vreo 50. Tortul a fost foarte bun, dar lumea nu mai prea putea sa manance asa ca l-au luat la pachet, am mai dat si pentru copii, ca au fost vreo 90 de tortulete cumparate.
Ce sa mai spun, sala a fost decorata de Daisy Sara, de fapt si aranjamentele florale tot de ei, au aratat foarte bine. Sala a aratat tare bine, era degajata. Am fost f f incantata de ea, mesele foarte mari, nu era inghesuita mancarea pe ele. Coloanele de pe mijloc nu au deranjat cu absolut nimic.

Ce mai, sunt mandra ca de la un capat la altul numai eu cu sotul am organizat toata nunta si am mai organizat-o si de la distanta. :D

felicitari pt nunta si Casa de piatra!!!:* Ma bucur ca a iesit asa cum v-ati dorit=D>

Alynutza_1123
27.07.2009, 16:07:42
Buna dimineata.

gata s-a terminat si cu nunta mea, daca mai trece si durerea de picioare pot spune ca sunt fericita.
Ce pot spune... multe emotii, oboseala dar per ansamblu a iesit bine, chiar mai bine decat credeam.
A fost foarte cald ca pana la cununia religioasa am fost mereu transpirati, apoi cat asteptam in fata bisericii a venit o ploaie torentiala de eram si mai uzi :)). Toata lumea era bucuroasa ca ne-a plouat la nunta, desi le spuneam la toti ca norocosi sunt cei care sunt in biserica la ora respectiva nu noi care asteptam afara. mi-au dat peste nas cu faptul ca ploaia a inceput exact cand eram noi programati :)). La biserica...am intrat cu vreo jumate de ora mai tarziu si mai si era o miresica programata dupa mine, Cununia a tinut doar vreo jumatate de ora, bine ca nu am avut timp sa ne plictisim si sa ne doara spatele sau picioarele.
La restaurant totul foarte frumos, mancarea gustoasa, toata lumea a laudat-o. Nu stiu ce sa mai zic acuma. Felicitari si celorlalte miresici din weekend-ul acesta si celor care urmeaza, sigur le va esi la toate foarte bine. :)

CASA DE PIATRA si multa fericire! Asteptam pozici...

chisa
27.07.2009, 19:38:59
Multumesc,

Casa de piatra si tot ce va doriti! M-ai facut f curioasa cu tortuletzele :D abia astept poze

MeMioara
27.07.2009, 21:31:53

Noi avem acum, in septembrie nunta si azi ne-am dus sa inchiem contractul cu cei de la firma de decoratiuni si nu a fost nici o problema. Si daca tot sunt pe aici sa va cer si voua o parere. Eu m-am hotarat sa-mi fac singura marturiile -adevarul e ca am cam mult timp liber:)) - si inca nu stiu daca sa pun fundita roz sau aurie la scortisoara. Sala va fi ornata roz cu auriu:) Deci care din cele doua batoane de scortisoara e mai frumos? Sau mai bine cutiuta?!!

andra2ro
27.07.2009, 21:36:32
Apropos de imbracat stalpii si ornat restaurantul, va organizati singurele sau ati apelat la o firma specializata care sa va ajute cu decoratiunile ?

pascarucamelia
27.07.2009, 22:01:30
se pot inchiria suportii pt flori si fara sa iei alceva de la ei.iar cu husele nu mam gandit nu fac pretentii doar daca tre sa asortez cu ceva.mai vad eu

pascarucamelia
28.07.2009, 09:13:45
m-am uitat pe pozele tuturor miresicelor de la nunta.Ati fost splendide abia astept sa am nunta.Eu pun mare pret pe poze ca cu ele mai ramai.casa de piatra si sa fiti fericite!:x

ingerasdeea
28.07.2009, 10:56:50
Noi avem acum, in septembrie nunta si azi ne-am dus sa inchiem contractul cu cei de la firma de decoratiuni si nu a fost nici o problema. Si daca tot sunt pe aici sa va cer si voua o parere. Eu m-am hotarat sa-mi fac singura marturiile -adevarul e ca am cam mult timp liber:)) - si inca nu stiu daca sa pun fundita roz sau aurie la scortisoara. Sala va fi ornata roz cu auriu:) Deci care din cele doua batoane de scortisoara e mai frumos? Sau mai bine cutiuta?!!
Eu sunt o fana a culorii roz...dar parca se vad mai bine cu funda aurie..;;)

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 11:10:41

optez pt cutiuta ;)

MeMioara
28.07.2009, 12:58:22
optez pt cutiuta ;)

Si eu am optat pt cutiuta la inceput :)) Dar costa 2lei o foaie de hartie din aceea ivory si as fi vrut sa ies mai ieftin cu marturiile, asa ca am sa raman la scortisoara daca nu gasesc hartie mai ieftina:)>-

ingerasdeea
28.07.2009, 13:01:17
Si eu am optat pt cutiuta la inceput :)) Dar costa 2lei o foaie de hartie din aceea ivory si as fi vrut sa ies mai ieftin cu marturiile, asa ca am sa raman la scortisoara daca nu gasesc hartie mai ieftina:)>-
Foaie de aceea de unde se gaseste de cumparat? e grosuta sau subtire?

ancapsy
28.07.2009, 14:54:20
Apropos de imbracat stalpii si ornat restaurantul, va organizati singurele sau ati apelat la o firma specializata care sa va ajute cu decoratiunile ?

sa stii k majoritatea fetelor lucreaza cu firme specializate.....cel putin asa cred eu...tu iti poti face lucruri mai minore...gen..plicuri..marturii..care sunt mai usor de facut..;)

ancapsy
28.07.2009, 14:56:42
crescent a avut nunta sambata.......asa rau imi pare k nu am putut ajunge sa o vad...abia astept sa vad niste poze!!!

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 15:00:48

in cutiute ce aveai?

pisicut_mic
28.07.2009, 15:01:54
Hello, sa vin sa zic ce-am facut, deci m-am coafat la Free Style, care au deschis duminica pt noi, foarte dragut coc, i-am zis sa nu imi chinuie paru, coc simplu, si a iesit foarte bine, pe urma, nunta (sau cum i-am spus eu, nunta nr 2, pt ca prima a fost la Bucuresti) la First Class, foarte bun restaurant, super buna mancarea, servirea, decorul si gradina desigur, numai laude, si noi care am fost super relaxati si ne-am distrat de minune

sim77
28.07.2009, 16:21:04
Hello, sa vin sa zic ce-am facut, deci m-am coafat la Free Style, care au deschis duminica pt noi, foarte dragut coc, i-am zis sa nu imi chinuie paru, coc simplu, si a iesit foarte bine, pe urma, nunta (sau cum i-am spus eu, nunta nr 2, pt ca prima a fost la Bucuresti) la First Class, foarte bun restaurant, super buna mancarea, servirea, decorul si gradina desigur, numai laude, si noi care am fost super relaxati si ne-am distrat de minune

Felicitari si casa de piatra!!! Nu ne arati si noua niste poze?...please...>:D<

MeMioara
28.07.2009, 17:25:55
in cutiute ce aveai?

Ma gandeam sa pun 5 bombonele, dar inca nu era stabilit de care, sau alune glazurate.

ionela807
28.07.2009, 17:43:12
salutare! am revenit si eu !:)
am tras cu ochiul la ceea ce ati vb si as avea si eu de zis cate ceva pt viitoarele miresici:
- eu am facut cununia religioasa la sf dumitru, la parintele plascau si a fost singur.si eu stiam ca in general mai e cu un preot. eu am avut norocul sa fie sg!
- daca vreti sa faceti poze in parc dendrologic de la hemeius nu platiti intrare. noi am mers pur si simplu. la sfrasit a venit un nene si ne-a zis ca ar fi trebuit sa venim de vineri sa anuntam ca vrem sa facem poze acolo. daca nu vreti sa riscati,puteti trage o fuga sa vb cu portarul! e f frumos acolo! cand primesc poze va arat!
- aranjamentul floral de pe masina sa stiti ca rezista! si il puteti pune apoi si pe masa mare. el are o ventuza care il fixeaza de masina, iar florile sin fixate in burete, deci nu vor fi probleme.
acum o sa incerc sa imi fac un cont pe picasa ca sa va arat o parte din poze!! pupicei!

chisa
28.07.2009, 19:56:19
salutare! am revenit si eu !:)
am tras cu ochiul la ceea ce ati vb si as avea si eu de zis cate ceva pt viitoarele miresici:
- eu am facut cununia religioasa la sf dumitru, la parintele plascau si a fost singur.si eu stiam ca in general mai e cu un preot. eu am avut norocul sa fie sg!
- daca vreti sa faceti poze in parc dendrologic de la hemeius nu platiti intrare. noi am mers pur si simplu. la sfrasit a venit un nene si ne-a zis ca ar fi trebuit sa venim de vineri sa anuntam ca vrem sa facem poze acolo. daca nu vreti sa riscati,puteti trage o fuga sa vb cu portarul! e f frumos acolo! cand primesc poze va arat!
- aranjamentul floral de pe masina sa stiti ca rezista! si il puteti pune apoi si pe masa mare. el are o ventuza care il fixeaza de masina, iar florile sin fixate in burete, deci nu vor fi probleme.
acum o sa incerc sa imi fac un cont pe picasa ca sa va arat o parte din poze!! pupicei!
Welcome back! Cum v-ati distrat? Unde ati fost? Si hai cu pozele :x!

24alina24
28.07.2009, 20:31:05
fetele am reusit dar nu stiu cat de ok e sa pun ceva poze de la nunta aici
http://picasaweb.google.com/alinacleopatrascarlat/NuntaAlinaSiMarius
acum nu stiu daca mai si merge va pup si scuze ca am intarziat cu ele dar ....nu am nici o scuza ......:">

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 20:38:03
fetele am reusit dar nu stiu cat de ok e sa pun ceva poze de la nunta aici
http://picasaweb.google.com/alinacleopatrascarlat/NuntaAlinaSiMarius
acum nu stiu daca mai si merge va pup si scuze ca am intarziat cu ele dar ....nu am nici o scuza ......:">
vezi ca ti-ai setat ca albumul sa nu fie public. Astfel incat acum nimeni nu-l poate vedea:(

24alina24
28.07.2009, 20:52:06
offffffffffff ca nici nu gasesc sa-l fac public:(((( ma ajuti ??

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 20:53:33
Ma gandeam sa pun 5 bombonele, dar inca nu era stabilit de care, sau alune glazurate.

am vazut pe undeva la o miresica sabloane pt cutiute. si-am gasit foi catonate in librarie si la hypermarketuri, diverse culori, ce-i drept nu-s lucioase...si la cel din librarie era (sper sa nu gresesc) 0.8 lei coala A4. In hypermarket era la top, nu stiu ce pret.

24alina24
28.07.2009, 21:05:15
am gasit acum ar trebui sa mearga ..........

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 21:13:15

foarte frumosi ati fost! Casa de piatra si copii frumosi!!!

Cine v-au facut florile pt masina si buchetele?

CONT-INCHIS-23057
28.07.2009, 21:16:28

cine ti-a facut pozele? geanina?

MeMioara
28.07.2009, 22:00:59
am vazut pe undeva la o miresica sabloane pt cutiute. si-am gasit foi catonate in librarie si la hypermarketuri, diverse culori, ce-i drept nu-s lucioase...si la cel din librarie era (sper sa nu gresesc) 0.8 lei coala A4. In hypermarket era la top, nu stiu ce pret.

Si eu am gasit foi cartonate cu 0,2 lei la librarie, numai ca mie imi trebuie aurii sau ivory, asa ca nu gasesc ce imi trebuie la un pret destul de avantajos.

georgyanaa
29.07.2009, 02:05:22
Rochitza e de la Maggie Sottero....Bianca...e mai deosebita...si eu cred ca merg...Mai ales ca am probat-o initial cu niste pantofiori asemanatori care se dadeau la proba..si chiar fetele de acolo mi-au spus sa-mi iau ceva de genul asta...Ideea e ca.....eu am cautat ceva comod...sa nu am probleme toata noaptea...si chiar sunt...au si platforma ascunsa...si probabil de asta...

Multumesc fetelor pentru aprecieri!!! >:D< si ma bucur ca va plac...:">
buna draga simo.
cu o scurta intrebare te deranjez,rochita ai cumparat rochita de la noi din bucuresti?sau din afara?si eu mi-am comandat de la maggie sottero din buc si am mari emotii pana o sa soseasca sper sa nu am surprize deoarece tipa de acolo m-i s-a parut putin debusolata.:-SS

24alina24
29.07.2009, 08:59:11
foarte frumosi ati fost! Casa de piatra si copii frumosi!!!

Cine v-au facut florile pt masina si buchetele?
florile le-a facut o tipa livia ...a fost cu mine si am dat comanda de flori la depozit si tipa le-a facut apoi ....foarte draguta.

24alina24
29.07.2009, 08:59:43
cine ti-a facut pozele? geanina?
pozele le-au facut cei de la ciobu film....pup

sim77
29.07.2009, 09:24:40
buna draga simo.
cu o scurta intrebare te deranjez,rochita ai cumparat rochita de la noi din bucuresti?sau din afara?si eu mi-am comandat de la maggie sottero din buc si am mari emotii pana o sa soseasca sper sa nu am surprize deoarece tipa de acolo m-i s-a parut putin debusolata.:-SS

Buna! Rochitza am luat-o de la Magic Bride din Bucuresti...comanda a durat cam 4 luni...mi-am luat si voalul de la ei...si astept si bijuteriile(am facut comanda tot la ei)...Au fost seriosi...eu nu am avut probleme...am mai dat din cand in cand tel sa ma interesez de comanda...dar...au fost parolisti...Ce rochitza ti-ai comandat?Ai probat-o sau...ai vazut-o decat pe net...?
PS: Nu ma deranjezi cu intrebarile...;-)

MeMioara
29.07.2009, 09:34:49
florile le-a facut o tipa livia ...a fost cu mine si am dat comanda de flori la depozit si tipa le-a facut apoi ....foarte draguta.

Si cat v-au ajuns florile si buchetul tau? Am inteles ca pozele ti le-au facut cei de la Ciobu Film. Cum sunt? Ai fost multumita de ei? Cam ce pret ti-au luat pe poze si filmare?

georgyanaa
29.07.2009, 10:29:00
buna ziua dragi miresici din onesti,
ma bucur foarte mult ca s-au strans mai multe fete din onesti deoarece acum cateva luni nu gaseam prea multe detalii despre organizarea acestui eveniment(pentru onesti bineinteles).Mi-am lamurit multe citind mesajele voastre si sper sa va pot ajuta si eu de acum in colo cu informatii ce le-am cules bineinteles daca ma pot alatura:-p
Va pup!

georgyanaa
29.07.2009, 10:42:48
Buna! Rochitza am luat-o de la Magic Bride din Bucuresti...comanda a durat cam 4 luni...mi-am luat si voalul de la ei...si astept si bijuteriile(am facut comanda tot la ei)...Au fost seriosi...eu nu am avut probleme...am mai dat din cand in cand tel sa ma interesez de comanda...dar...au fost parolisti...Ce rochitza ti-ai comandat?Ai probat-o sau...ai vazut-o decat pe net...?

buna,
Si eu tot din bucuresti am dat deja avansul pentru Nevaya,am fost la probe astept sa vina undeva la mijlocul lui august,am avut noroc deoarece aveau trecut acest model pe comanda inainte sa ajung eu la ei,dar sper sa nu am surprize fiind la cea de-a2-a rochita:Dpe care o cumpar dupa o lunga poveste cu prima pe care am facut greseala sa o iau cu 8 luni inainte si pe care nu pot sa o mai vad in fata ochilor :)) si am mari emotii,bijuteriile intentionez sa le iau tot de la ei tu cam cat ai dat pe set?
PS:superb modelul ales de tine am probat si eu Bianca dar m.am dus cu pata pusa pe Nevaya si nici ca am vrut altceva tu cand ai primit rochita?...
Multumesc pt amabilitate si poate ma mai pot sfatuii si eu cu voi pe aici nu mai am foarte mult si nu am facut mare lucru:-SS

georgyanaa
29.07.2009, 10:43:54

buna,
Si eu tot din bucuresti am dat deja avansul pentru Nevaya,am fost la probe astept sa vina undeva la mijlocul lui august,am avut noroc deoarece aveau trecut acest model pe comanda inainte sa ajung eu la ei,dar sper sa nu am surprize fiind la cea de-a2-a rochita:Dpe care o cumpar dupa o lunga poveste cu prima pe care am facut greseala sa o iau cu 8 luni inainte si pe care nu pot sa o mai vad in fata ochilor :)) si am mari emotii,bijuteriile intentionez sa le iau tot de la ei tu cam cat ai dat pe set?
PS:superb modelul ales de tine am probat si eu Bianca dar m.am dus cu pata pusa pe Nevaya si nici ca am vrut altceva tu cand ai primit rochita?...
Multumesc pt amabilitate si poate ma mai pot sfatuii si eu cu voi pe aici nu mai am foarte mult si nu am facut mare lucru:-SS

sim77
29.07.2009, 10:50:13
buna,

Rochitza a venit prin iunie (dupa 4 luni)...a mai stat la ei pentru retusuri (sistem prindere trena + cupe ) pana in iulie cand am luat-o acasa...Pentru bijuterii am dat comanda prin iunie...trebuie sa ajunga...ma costa cam 550 lei (colier+cercei)...Spor la pregatiri!!! ;-)

sim77
29.07.2009, 10:52:59
Aaaaa.....am uitat!Suuper....si rochitzica ta!!!...seamana destul de bine cu a mea... ;-)

24alina24
29.07.2009, 11:21:24
Si cat v-au ajuns florile si buchetul tau? Am inteles ca pozele ti le-au facut cei de la Ciobu Film. Cum sunt? Ai fost multumita de ei? Cam ce pret ti-au luat pe poze si filmare?
cei de la ciobui film aveau doua pachete in functie de ce camere vroiai, si de montaj noi l-am ales pe cel cu 1800 lei, intr-adevar ni s-a parut mult la inceput dar ...am vazut rezultatul si a fost ok .....4 H si 30 min filmare pe 4 dividiuri in dublu exemplar (unul pt noi si celalalt pt nasi) si 1200 poze din care 50 prelucrate.sa spunem ca sunt ok acuma na ......cum priveste fiecare situatia .....iar florile m-au ajuns cred 400 lei pt lumanari, buchet, aranjament masina, aranjamente masa(acestea le-am facut noi) si plus mana de lucru inca ceva iti cere in functie de ce are de facut.

ionela807
29.07.2009, 13:14:36
Welcome back! Cum v-ati distrat? Unde ati fost? Si hai cu pozele :x!
a fost fff frum! am facut un mini tue al romaniei! e bestial! imi pare rau ca nu am putut sa stam mai mult! cu poze sper sa revin cat mai repede! e bataie mare d ecap cu picasa!;))

georgyanaa
29.07.2009, 13:47:49
Aaaaa.....am uitat!Suuper....si rochitzica ta!!!...seamana destul de bine cu a mea... ;-)
Multumesc,gata m-am linistit tocmai ce am vb cu stefania de la magic bride si rochita soseste in 10 zile,eram putin cu emotii de fiecre data cand sunam nu stia cine sunt dar astazi si-a adus aminte de mine si m-a linistit,este super amabila tipa.am vazut ca au niste bijuterii superbe cred ca ai sa fii o miresica tare frumusica :D

georgyanaa
29.07.2009, 13:50:36
a comandat cineva pantofi de pe pantofisenzationali.ro?sau stie cineva unde pot gasii pantofi cu platforma si cu toc foarte inalt???nu mai stiu unde sa caut in bucuresti nu am gasit nicaieri

xtinna
29.07.2009, 14:27:49
as vrea sa va intreb ce parere aveti despre first class?:)

Loxanna
29.07.2009, 15:00:35
Eu am fost la First Class la doua evenimente, o nunta si un botez restrans, si de nenumarate ori ca si client, imi place mult locatia, mancarea e foarte buna si sala arata foarte frumos, desi nu extrem de incapatoare. Acum au deschis gradina, care arata incredibil cu atata verdeata! La nunta ne va canta formatia de la First Class, Dansy, sunt deosebiti! Una peste alta, o nunta cu familia si prietenii apropiati poate iesi excelent acolo, zic eu.

ionela807
29.07.2009, 15:03:58
am reusit sa pun si eu o parte din poze!:D
http://picasaweb.google.com/ionela807/11Iulie#

ionela807
29.07.2009, 15:05:34
nu va luati dupa data de pe poze . a uitat sormea sa seteze aparatul!:))

CONT-INCHIS-23057
29.07.2009, 15:19:24
foarte frumosi ati fost.>:D< si cea mai frumoasa poza e aia care ai pus-o la avatar. Cam putine poze din parc:( Ma asteptam sa vad ceva mai spectaculos :D

diananico
29.07.2009, 15:28:45
frumoase pozele. pe cele de la fotograf cand le primesti?
cred ca noi am avut voal la fel dar eu l-am lasat lung pana in pamant, nu l-am pus in doua

ionela807
29.07.2009, 15:51:30
foarte frumosi ati fost.>:D< si cea mai frumoasa poza e aia care ai pus-o la avatar. Cam putine poze din parc:( Ma asteptam sa vad ceva mai spectaculos :D
ms frum! voi pune mai multe poze din parc atunci cand le voi primi pe cele de la fotograf. doar noi si ei am fost la poze,lumea nu a reusit sa se tina dupa noi sa mai faca si ei poze. am mers destul de mult pe jos tocmai in ideea de a face cat mai multe poze.

ionela807
29.07.2009, 15:53:11
frumoase pozele. pe cele de la fotograf cand le primesti?
cred ca noi am avut voal la fel dar eu l-am lasat lung pana in pamant, nu l-am pus in doua
ms frum! pe cele de la fotograf sper sa le primesc sapt viitoare! voalul l-am pus in doua pt ca eu nu sunt f inalta si nici nu gaseam o modalitate de a-l prinde de coc.:)

sim77
29.07.2009, 15:56:48
as vrea sa va intreb ce parere aveti despre first class?:)

First Class...sora mea a avut nunta acolo acum doi ani...A fost foarte frumos...mancarea buna...Din pacate, nu au foarte mult spatiu...chiar si acum cu extinderea...insa poti face o nunta mai restransa acolo...depinde cati invitati aveti...

sim77
29.07.2009, 16:03:22
a comandat cineva pantofi de pe pantofisenzationali.ro?sau stie cineva unde pot gasii pantofi cu platforma si cu toc foarte inalt???nu mai stiu unde sa caut in bucuresti nu am gasit nicaieri

Am vazut niste pantofiori foarte finutzi si dragutzi...cu toc inalt si platforma ...la Vicina...Ai fost acolo? Eu i-am probat, ma simteam foarte bine in ei insa am vrut pantofi cu toc de max 8 cm...si nu se incadrau...Oricum vezi ca este un topic special destinat pantofilor...ai sa vezi acolo niste modele foarte dragutze ...;-)

georgyanaa
29.07.2009, 19:28:18
multumesc nu am ajuns la vicina dar am intrat pe site-ul lor am vazut modele dragute si am vazut si la IL PASSO , am dat totusi comanda de pe acel site o sa merg si o sa-i ridic personal din bucuresti si daca nu coincide cu poza....nu-i mai iau:D

georgyanaa
29.07.2009, 19:35:57
La first class e super dragut au o intrare pe care o poti aranja demential,singurul inconvenient este spatiu nu este foarte mare!oricum pe toti care i-am auzit ca au fost la nunti acolo au fost foarte incantati manare buna si servire ok Mai nou pentru miresicile care fac nunta vara la CASA ROSU sus pe varianta organizeaza nunti la cort si este super frumos si acolo:grin:

chisa
29.07.2009, 21:33:26
F frumosi ati fost! Sa fiti fericiti :x

vmg_gabi
29.07.2009, 22:31:38
Buna fetelor!
Multumesc pentru raspunsurile voastre primite saptamana trecuta, in legatura cu florile de pe masina! CASA DE PIATRA ! atat celor care au avut nunta in week-end-ul trecut...cat si celor care urmeaza in acest week-end! Noi intre timp am mai rezolvat cu rochita, costumul mirelui, decoratul salii, tort, prajituri...etc....nu mai retin exact tot la ora asta. Ce ma streseaza este faza cu confirmatul invitatilor....care ori uita sa te sune...ori daca ii suni tu pe ei....unii, inca nu stiu exact cati , daca si cum vin....dar asta este....incercam sa nu ne enervam prea tare pe seama asta....noi mai avem de alergat...asa ca incerc sa intru doar pe seara, sa citesc ce ati mai vb voi....pupici...si spor in toate...!!!!!>:D<

CONT-INCHIS-23057
29.07.2009, 22:53:13
Buna fetelor!
Multumesc pentru raspunsurile voastre primite saptamana trecuta, in legatura cu florile de pe masina! CASA DE PIATRA ! atat celor care au avut nunta in week-end-ul trecut...cat si celor care urmeaza in acest week-end! Noi intre timp am mai rezolvat cu rochita, costumul mirelui, decoratul salii, tort, prajituri...etc....nu mai retin exact tot la ora asta. Ce ma streseaza este faza cu confirmatul invitatilor....care ori uita sa te sune...ori daca ii suni tu pe ei....unii, inca nu stiu exact cati , daca si cum vin....dar asta este....incercam sa nu ne enervam prea tare pe seama asta....noi mai avem de alergat...asa ca incerc sa intru doar pe seara, sa citesc ce ati mai vb voi....pupici...si spor in toate...!!!!!>:D<

era inevitabila partea asta nasoala cu invitatiile. Nu o mai luati personal, ganditi-va ca organizati ceva pt altcineva ca sa va vina mai usor. Le va veni si lor randul la acelasi chin:)

Calm, lent si sa aveti grija de voi, nu te obosi prea tare c-ai sa slabesti si nu-ti mai vine rochita;-) >:D< >:D<

ionela807
30.07.2009, 08:36:44
Daca voi ati iesit din biserica in jur de 17.30 si pe fotograful vostru il cheama Razvan, atunci cu siguranta ne-am intalnit :D.
da,pe fotograf il cheama razvan si am iesit in jur de 17:30.tu pe unde erai? la cat eram de fericita nu vedeam nimic in jurul meu:D

ionela807
30.07.2009, 08:37:26
F frumosi ati fost! Sa fiti fericiti :x
ms frum! si voi sa va iubiti mult!

ionela807
30.07.2009, 08:39:58
Buna fetelor!
incearaca sa nu te enervezi prea mult cu aceste confirmari! si noi am patit la fel. nu stiu daca jumatate din nr de invitati au confirmat cand trebuia. am inceput noi sa dam telefoane si, exact cum ai spus si tu, ori nu stiau daca pot veni ori nu veneau si ne cereau scuze timp de 5 min. faza e ca e normal sa nu poata veni toti, dar macar sa anunte! lasa ca va iesi totul bine! vei vedea!>:D<

ionela807
30.07.2009, 09:16:16
Eram in fata bisericii si te admiram. Ai fost mult mai frumoasa in realitate decat se vede in poze.
ms frum! ma faci sa rosesc!:"> stiu ca mai era o nunta,ast sa intre.erai cu ei?

ionela807
30.07.2009, 09:27:58
Da, eram la nunta care se pregatea se intre si cand ti-am vazut pozele te-am recunoscut.
Casa de piatra si multa, multa fericire.
ms frum!!!>:D< m-ai faut sa incep ziua cu zmbetul pe buze!:D

CONT-INCHIS-23057
30.07.2009, 14:38:03
Eram in fata bisericii si te admiram. Ai fost mult mai frumoasa in realitate decat se vede in poze.

mai nu strica casa omului =))

ionela807
30.07.2009, 14:47:54
mai nu strica casa omului =))
nu strica nicio casa,dar prinde atat de bine un compliment la prima ora a zilei...:D

CONT-INCHIS-23057
30.07.2009, 14:51:36
nu strica nicio casa,dar prinde atat de bine un compliment la prima ora a zilei...:D

glumeam si eu:) Ma bucur ca te simti bine

ionela807
30.07.2009, 14:54:12
glumeam si eu:) Ma bucur ca te simti bine
:D incerc sa ma simt bine. a trecut nunta si din pacate a revenit totul la normal:( dar eu incerc sa pastrez spiritul acelei zile pt ca tare bine a mai fost!!

Alynutza_1123
30.07.2009, 14:56:55
da,pe fotograf il cheama razvan si am iesit in jur de 17:30.tu pe unde erai? la cat eram de fericita nu vedeam nimic in jurul meu:D
Ionela, corsetul de la rochita ta e asemanator cu cel de la a mea...doar ca eu am avut o singura breteluta, in rest e la fel...:) Foarte frumoase pozele, frumosi si voi...>:D< Sa va dea Doamne-Doamne toata fericirea din lume, sa va iubiti mult si sa fiti mereu ca in ziua nuntii! Pup:*

ionela807
30.07.2009, 15:01:21
Ionela, corsetul de la rochita ta e asemanator cu cel de la a mea...doar ca eu am avut o singura breteluta, in rest e la fel...:) Foarte frumoase pozele, frumosi si voi...>:D< Sa va dea Doamne-Doamne toata fericirea din lume, sa va iubiti mult si sa fiti mereu ca in ziua nuntii! Pup:*
ms frum!!!>:D< si corsetul meu avea initial o sg breteluta,dar l-am modificat si am pus 2 pt ca nu puteam sa il port asa (am bustul marisor...). acum as vrea sa vand rohia,sa se mai simta si alta miresica la fel de fericita si frumoasa asa cum m-am simtit si eu in acea zi!:

Alynutza_1123
30.07.2009, 15:22:58
ms frum!!!>:D< si corsetul meu avea initial o sg breteluta,dar l-am modificat si am pus 2 pt ca nu puteam sa il port asa (am bustul marisor...). acum as vrea sa vand rohia,sa se mai simta si alta miresica la fel de fericita si frumoasa asa cum m-am simtit si eu in acea zi!:
Ma gandeam eu k erau la fel, ca il vazusem intr-o poza de la proba sau ceva de genul, si am obs ca sunt la fel...:) mie mi-a placut din prima, mi s-a parut ceva mai deosebit cu o singura breteluta:x Poti incerca la bazar sa o vinzi. Bafta!>:D<

Alynutza_1123
30.07.2009, 15:24:54
Ma gandeam eu k erau la fel, ca il vazusem intr-o poza de la proba sau ceva de genul, si am obs ca sunt la fel...:) mie mi-a placut din prima, mi s-a parut ceva mai deosebit cu o singura breteluta:x Poti incerca la bazar (aici,pe miresici) sa o vinzi. Bafta!>:D<

ionela807
30.07.2009, 15:26:34
Ma gandeam eu k erau la fel, ca il vazusem intr-o poza de la proba sau ceva de genul, si am obs ca sunt la fel...:) mie mi-a placut din prima, mi s-a parut ceva mai deosebit cu o singura breteluta:x Poti incerca la bazar sa o vinzi. Bafta!>:D<
am postat si acolo! dar la cate anunturi sunt...cred ca tot a mea va ramane!;)) era intr-adevar mai interesanta doar cu o breteluta, dar daca la mine nu a vrut sa stea...riscam sa raman cam dezbracata!:)

Alynutza_1123
30.07.2009, 15:36:18
am postat si acolo! dar la cate anunturi sunt...cred ca tot a mea va ramane!;)) era intr-adevar mai interesanta doar cu o breteluta, dar daca la mine nu a vrut sa stea...riscam sa raman cam dezbracata!:)
Eu nu vreau s-o dau, o tin ca amintire...mi-a fost prea draga, si inca imi este:x in ea m-am simtit cea mai fericita femeie, si nu ma despart de ea, o tin sa-mi aminteasca in fiecare zi cat de frumoasa si unica a fost ziua nuntii noastre:x:)

anamaria_e1986
30.07.2009, 16:07:39
mai am putinnnnn... :(( si ma marittt

ionela807
30.07.2009, 16:47:31
Eu nu vreau s-o dau, o tin ca amintire...mi-a fost prea draga, si inca imi este:x in ea m-am simtit cea mai fericita femeie, si nu ma despart de ea, o tin sa-mi aminteasca in fiecare zi cat de frumoasa si unica a fost ziua nuntii noastre:x:)
ai dreptate! si mie mi-e ff draga, dar totodata ma doare inima da o tin inchisa in dulap. daca o vand se mai poate bucura cineva de ea:)

24alina24
30.07.2009, 17:42:08
buna fetele ajutati-ma si pe mine vreau sa pun ceva la vanzare la bazar si nu-mi accepta pozele (sunt prea mari) cum asp putea sa le micsorez sa le pot posta ??[-o<

kmpi_oana
30.07.2009, 18:53:21
Buna seara viitoare miresici si viitoare doamne. Ne-am adunat si noi acasa din superba luna de miere. Tareeeeeeeeeeee frumos a mai fost<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P asteptam si partea a doua in luna septembrie. Pe aici cine s-a mai casatorit, cine urmeaza??? Casa de piatra sau spor la pregatiri. Am promis poze.....sa vad daca reusesc sa le postez.

ionela807
30.07.2009, 19:13:46
buna fetele ajutati-ma si pe mine vreau sa pun ceva la vanzare la bazar si nu-mi accepta pozele (sunt prea mari) cum asp putea sa le micsorez sa le pot posta ??[-o<
eu le micsorez in paint. deschizi pozele cu el si apoi dai la image si acolo ai stretch/skew. o sa iti apara o fereastra si acolo unde ai 100 modifici cu cat vrei tu sa o faci mai mica. sper sa reusesti

ionela807
30.07.2009, 19:17:06
Buna seara viitoare miresici si viitoare doamne. Ne-am adunat si noi acasa din superba luna de miere. Tareeeeeeeeeeee frumos a mai fost<:-P <:-P <:-P <:-P <:-P <:-P asteptam si partea a doua in luna septembrie. Pe aici cine s-a mai casatorit, cine urmeaza??? Casa de piatra sau spor la pregatiri. Am promis poze.....sa vad daca reusesc sa le postez.
bine ai revenit,doamna!:) dar sa stii ca nu am reusit sa vad pozele!!galeria e goala!:(