PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25

Alynutza_1123
30.07.2009, 21:42:36
acuma sper ca da:-SS
Foarte frumoase pozele, si voi la fel!>:D< Da din luna de miere nu ne arati nimic?;;);)) Unde ati fost pana la urma?

kmpi_oana
30.07.2009, 21:47:07
Am fost la noi la mare si la bulgari, dar urmeaza cea din spetembrie in italia Frante si Germania. Pe alea sigur le voi arata >:D<

chisa
30.07.2009, 21:55:29
sarumana. Am tinut mortis sa zambesc chiar daca ma strageau pantofii, ma strangea si corsetul, mai aveam si alte probleme:D , dat am trecut peste toate si m-am distrat. Si tu ai aratat superb:-p
Nu s-au observat "strangerile", ai fost o miresica f sexy. Mi-a placut tortuletzul f mult. Pupici

24alina24
31.07.2009, 08:30:29
noi n-am avutbuget pentru locatii exotice:( am fost la bicaz si am stata 8 zile ....dar vreau sa spun ca m-am simtit extraordinar de bine!!! cand m-am intors am stat suparata toata ziua ca m-am intors si n-am mai ramas dar uite aca aveam de mers la un botez(datoria si placerea) si a trebuit sa ne intoarcem. pt mine n-a contata locatia cat a contat cum ne-am simtit, nu ca nu as fi preferat ceva mai frumos. va pup >:D<

ionela807
31.07.2009, 09:17:01
noi n-am avutbuget pentru locatii exotice:( am fost la bicaz si am stata 8 zile ....dar vreau sa spun ca m-am simtit extraordinar de bine!!! cand m-am intors am stat suparata toata ziua ca m-am intors si n-am mai ramas dar uite aca aveam de mers la un botez(datoria si placerea) si a trebuit sa ne intoarcem. pt mine n-a contata locatia cat a contat cum ne-am simtit, nu ca nu as fi preferat ceva mai frumos. va pup >:D<
ma bucur ca ai reusit sa micsorezi! aceea si probl cu bugetul a fost si la noi. dar,sincer, avem o tara minunata si cine nu reuseste sa plece in locuri exotice si viziteaza ceea ce avem noi,sigur nu regreta! important e sa ne simtim bine oriunde am fi!>:D<

ancapsy
31.07.2009, 10:10:41
mai am putinnnnn... :(( si ma marittt

>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<
Lasa emotiile si distreaza-te la maxim!!!

Alynutza_1123
31.07.2009, 11:58:46
ma bucur ca ai reusit sa micsorezi! aceea si probl cu bugetul a fost si la noi. dar,sincer, avem o tara minunata si cine nu reuseste sa plece in locuri exotice si viziteaza ceea ce avem noi,sigur nu regreta! important e sa ne simtim bine oriunde am fi!>:D<

Noi n-am avut probleme cu bugetul, insa, din cauza serviciului sotul nu prea poate parasi tara...dar ai mare dreptate, avem o tara frumoasa si sincera sa fiu, mi-a placut tare mult la munte...aer curat, odihna cat cuprinde, plimbari in aer liber...a fost exact ceea ce am avut nevoie dupa stresul provocat de nunta:) Acum vrem sa plecam iarasi cateva zile la slanic, impreuna cu nasii<:-Pabia asteeeeeeeept!\:D/

sim77
31.07.2009, 12:16:52

Incearca sa-ti spanesti emotiile...si ai sa vezi ca totul va iesi cum vrei tu! Iti tinem pumnii...si te asteptam dupa cu pozici si...sa ne spui cat de bine a fost!!!Distratie placuta!Casa de piatra!!!!>:D<

maryia
31.07.2009, 13:04:17
CASA DE PIATRA!!!!si o nunta cat mai frumoasa, sa iasa totul asa cum iti doresti.asteptam pozici...:*

ionela807
31.07.2009, 13:44:08
Noi n-am avut probleme cu bugetul, insa, din cauza serviciului sotul nu prea poate parasi tara...dar ai mare dreptate, avem o tara frumoasa si sincera sa fiu, mi-a placut tare mult la munte...aer curat, odihna cat cuprinde, plimbari in aer liber...a fost exact ceea ce am avut nevoie dupa stresul provocat de nunta:) Acum vrem sa plecam iarasi cateva zile la slanic, impreuna cu nasii<:-Pabia asteeeeeeeept!\:D/
si noi preferam muntele! poti face mult mai multe decat la mare, iar in saptaluna d emiere tot cu nasii am fost, 2 perechi!:D

georgyanaa
31.07.2009, 13:45:52
CASA DE PIATRA cu siguranta vei avea o zi superba se anunta vreme buna in acest weekend, iar emotiile vor disparea pe parcursul zilei

kmpi_oana
31.07.2009, 14:37:39
Lucian Muset ne-a facut pozele iar "saptaluna" de miere a fost in Zakynthos, Grecia :)
Frumoasa locatie pentru luna de miere....cred ca m-ai inspirat pentru anul viitor ca si asa stateam in dubii. O intrebare:D ....ai idee cam cat ajunge un sejur in iulie sau sfarsitul lunii august.
pupici!!!

andra2ro
31.07.2009, 18:14:11

Petrecere frumoasa, Casa de Piatra si sa dea Domnul sa fiti fericiti ! :)

CONT-INCHIS-23057
31.07.2009, 19:25:55
Frumoasa locatie pentru luna de miere....cred ca m-ai inspirat pentru anul viitor ca si asa stateam in dubii. O intrebare:D ....ai idee cam cat ajunge un sejur in iulie sau sfarsitul lunii august.
pupici!!!

buna oana!! Ai fost o mireasa ff. sexy ;) Sunteti o pereche tanara si frumoasa. Imi place cum arata tortul tau, unde l-ai facut?

CONT-INCHIS-23057
31.07.2009, 19:35:01
pupici!!!

iulie sau august e sezon de varf. Preturile difera in functie de locatie. Daca mergi in nordul greciei e mai ieftin, in sud e mai scump dar si mai spectaculos.
O alta locatie ff. faina e myconos(viata de noapte f. faina, petreceri nocturne, cluburi multe) sau paros mai romantic, linistit si salbatic. Noi am zis ca mai facem un pic de cheag cat pt o casuta acolo la malul marii si ne mutam cu totul in grecia. Viata noastra e la mare in grecia nu la munte. Eu una sunt satula de locuitorii acestei tari, pacat de ea ca-i locuita insa e ff. frumoasa.

ionela807
31.07.2009, 20:26:01
iulie sau august e sezon de varf. Preturile difera in functie de locatie. Daca mergi in nordul greciei e mai ieftin, in sud e mai scump dar si mai spectaculos.
O alta locatie ff. faina e myconos(viata de noapte f. faina, petreceri nocturne, cluburi multe) sau paros mai romantic, linistit si salbatic. Noi am zis ca mai facem un pic de cheag cat pt o casuta acolo la malul marii si ne mutam cu totul in grecia. Viata noastra e la mare in grecia nu la munte. Eu una sunt satula de locuitorii acestei tari, pacat de ea ca-i locuita insa e ff. frumoasa.
in ceea ce priveste oamenii ai mare dreptate.din ce am observat eu, cei din transilvania sunt putin mai atfel. mie mi s-au parut mai civilizati, mai primitori, mai cu bun simt...

merlynn
31.07.2009, 20:47:19
maine chiar =P~, casa de piatra si multa fericire!

Loxanna
31.07.2009, 23:09:05
Fetelor, cautand pe la miresici, am gasit un model superb de pahare pictate, super haioase. Noua ne face tot dna Geta, de la Tg. Ocna, inclusiv paharele, dar prin serigrafie, nu pictate, cum sunt astea. Aveti idee unde s-ar putea face pahare pictate?
Miresicilor de week-end-ul asta, vreme frumoasa, petrecere minunata si casa de piatra, numai fericire si impliniri!\:D/ Celorlalte viitoare/foste miresici, pe mine deja m-au luat emotiile... am vorbit deja de prima planificare pentru scurtat si modificat rochita...
Miresica Delmo, cred ca tocmai am intrat in posesia diademei pe care ai purtat-o la nunta!>:D<

ancapsy
01.08.2009, 00:25:08
Fetelor, cautand pe la miresici, am gasit un model superb de pahare pictate, super haioase. Noua ne face tot dna Geta, de la Tg. Ocna, inclusiv paharele, dar prin serigrafie, nu pictate, cum sunt astea. Aveti idee unde s-ar putea face pahare pictate?
Miresicilor de week-end-ul asta, vreme frumoasa, petrecere minunata si casa de piatra, numai fericire si impliniri!\:D/ Celorlalte viitoare/foste miresici, pe mine deja m-au luat emotiile... am vorbit deja de prima planificare pentru scurtat si modificat rochita...
Miresica Delmo, cred ca tocmai am intrat in posesia diademei pe care ai purtat-o la nunta!>:D<

Poti face pahare la un pictor si apoi sa le dea cu un las special...ma gandesc eu......
Si eu incep de pe acum cu emotiile..mai am doar 3 saptamani..:-SS

ancapsy
01.08.2009, 00:28:15
Astea sunt paharele noastre si ale nasilor!!

sarapup
01.08.2009, 10:56:06
Eu nu vreau s-o dau, o tin ca amintire...mi-a fost prea draga, si inca imi este:x in ea m-am simtit cea mai fericita femeie, si nu ma despart de ea, o tin sa-mi aminteasca in fiecare zi cat de frumoasa si unica a fost ziua nuntii noastre:x:)

si io am ramas cu rochitza din mai multe motive:mi-e draga,dar pot sa afirm ca AM DANSAT PANA MI-AM RUPT....ROCHITZA....pe la 3 dim am obs ca aveam trena :))...si am aflat ca fusta nr 3 s-a desprinsdar sincer va spun...la ora 7 cand a venit mama cu blugii am aruncat-o ca abia mai respiram....i-am pus-o lu mama in brate si am facut o cruce mare si i-am multumit lui Doamne Doamne pt o zi reusita si de neuitat dar al naibii de grea!!!!!!!!!!!!am intrebat de rochitza abia dupa 10 zile....nu am vrut decat sa ma odihnesc ...ca io imediat dupa nunta, adica luni, am intrat la munca :((

ionela807
01.08.2009, 10:58:13
si io am ramas cu rochitza din mai multe motive:mi-e draga,dar pot sa afirm ca AM DANSAT PANA MI-AM RUPT....ROCHITZA....pe la 3 dim am obs ca aveam trena :))...si am aflat ca fusta nr 3 s-a desprinsdar sincer va spun...la ora 7 cand a venit mama cu blugii am aruncat-o ca abia mai respiram....i-am pus-o lu mama in brate si am facut o cruce mare si i-am multumit lui Doamne Doamne pt o zi reusita si de neuitat dar al naibii de grea!!!!!!!!!!!!am intrebat de rochitza abia dupa 10 zile....nu am vrut decat sa ma odihnesc ...ca io imediat dupa nunta, adica luni, am intrat la munca :((
:)) f tare!! si saptaluna de miere pe cand??

georgyanaa
01.08.2009, 17:36:35
vrea cineva 240 marturii saculeti organza aurii plus trandafirasi ivory?eu m-iam schimbat aranjamentul la sala il fac pe lila si nu prea mai merge culoarea...dau tot setul cu 100 ron

anamaria_e1986
02.08.2009, 07:14:24
gata feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. ma culc, cand ma trezesc va anunt cum afost.. pupici!!!

kmpi_oana
02.08.2009, 18:59:31
buna oana!! Ai fost o mireasa ff. sexy ;) Sunteti o pereche tanara si frumoasa. Imi place cum arata tortul tau, unde l-ai facut?
Buna , multumesc de complimente>:D< . tortul l-am facut la ania dar sa stii ca pe langa faptul ca arata extraordinar a fost foarte laudat si pentru gust....ceva mai special fara creme gretoase si dulci.

andalyna
02.08.2009, 22:11:50
casa de piatra, multa fericire si multe bucurii.

ancapsy
02.08.2009, 22:37:57
gata feteleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. ma culc, cand ma trezesc va anunt cum afost.. pupici!!!

Cam mult ai dormit!! Asteptam vesti!!
Casa de piatra!!!

Crescent
03.08.2009, 16:58:45
Ciao fetelor, multa lume noua pe aici :).
Am terminat si eu cu miresitul si vin sa va las cateva impresii generale.
Ziua nuntii a inceput hectic, la 8 fotograful m-a anuntat ca are lombosciatica si ca-i este practic imposibil sa conduca 300 km, invitati care anuntau ca nu pot veni, alti invitati care nu gaseau camere la hotel, intr-un final petrecerea a fost super si a tinut 3 zile si 3 nopti, ca la tigani am zis eu insa prietenii zic ca-n povesti :)
Nu stiu daca am voie sa spun neintrebata dar sunt cateva firme pe care le-as recomanda cu mare drag si altele cu care n-as mai colabora.

Spor in pregatiri viitoarelor miresici :)
xx

diananico
03.08.2009, 17:36:37
pupici!!!
depinde de hotel, daca mergi cu masina sau cu avionul... noi am dat 720 de euro de persoana pe un sejur de 1 o saptamana la 4* all inclusive, transport cu avionul, taxe de aeroport incluse

sim77
04.08.2009, 09:43:28

Felicitari si Casa de piatra!!!Asteptam poze...>:D<

sim77
04.08.2009, 09:51:06
Ziua nuntii a inceput hectic, la 8 fotograful m-a anuntat ca are lombosciatica si ca-i este practic imposibil sa conduca 300 km, invitati care anuntau ca nu pot veni, alti invitati care nu gaseau camere la hotel, intr-un final petrecerea a fost super si a tinut 3 zile si 3 nopti, ca la tigani am zis eu insa prietenii zic ca-n povesti :)
Nu stiu daca am voie sa spun neintrebata dar sunt cateva firme pe care le-as recomanda cu mare drag si altele cu care n-as mai colabora.

xx

Felicitari!!!Multa fericire si casa de piatra!!! Ati facut sedinta foto in parcul din centrul statiunii...mai pe seara pe la 18.00-19.00? Cred ca v-am vazut...;-) Nu ne arati si noua niste poze...?>:D<

kmpi_oana
04.08.2009, 10:32:19
depinde de hotel, daca mergi cu masina sau cu avionul... noi am dat 720 de euro de persoana pe un sejur de 1 o saptamana la 4* all inclusive, transport cu avionul, taxe de aeroport incluse
Multumesc. Chiar mi-ar placea sa merg intr-un astfel de loc . Ce-i drept am fost acum doi ani in Grecia (Halkidiky), dar nu am vazut astfel de peisaje pe acolo:-?

ancapsy
04.08.2009, 10:48:07

xx

Casa de piatra si toata fericirea din lume!!
Cum a fost cu machiajul? A rezistat? Ai fost multumita de Nico?

Crescent
04.08.2009, 10:50:43
Felicitari!!!Multa fericire si casa de piatra!!! Ati facut sedinta foto in parcul din centrul statiunii...mai pe seara pe la 18.00-19.00? Cred ca v-am vazut...;-) Nu ne arati si noua niste poze...?>:D<

Ba da ! Eram mireasa care urlam si tipam de zor la toata lumea :)). Poze n-am inca, pun unele de la prieteni, trebuie doar sa le micsorez.

Crescent
04.08.2009, 10:52:18
Casa de piatra si toata fericirea din lume!!
Cum a fost cu machiajul? A rezistat? Ai fost multumita de Nico?

Anca, Nico a fost the best !!! Vreau sa spun ca aratam ca un mort ambulant cand am ajuns la ea, a facut minune femeia asta. In plus imi cumparasem produse de sute de lire de aici pt ca am zis ca nu am incredere in produsele lor, dar pana la urma m-am lasat pe mana ei si a fost super. O recomand cu mare drag !!

ancapsy
04.08.2009, 11:00:44
Anca, Nico a fost the best !!! Vreau sa spun ca aratam ca un mort ambulant cand am ajuns la ea, a facut minune femeia asta. In plus imi cumparasem produse de sute de lire de aici pt ca am zis ca nu am incredere in produsele lor, dar pana la urma m-am lasat pe mana ei si a fost super. O recomand cu mare drag !!

#:-S #:-S #:-S
Ce ma bucur......aveam ceva emotii.......dar acum nu mai am...sper sa iasa cum imi doresc eu....ceva in genul asta......

Crescent
04.08.2009, 11:07:36
Cateva poze aici

http://picasaweb.google.com/adinaponcis/WeddingRo#

sim77
04.08.2009, 16:20:11
Cateva poze aici

Mi-au confirmat pozele... tu erai acea miresica frumusica pe care am vazut-o...!!!! ;-)

ancapsy
04.08.2009, 17:41:58
Cateva poze aici

Ai fost superba!!! Asteptam mai mute poze!!!

scumpilici_19
04.08.2009, 22:27:01
[quote=andra2ro;2200220]Apropos de imbracat stalpii si ornat restaurantul, va organizati singurele sau ati apelat la o firma specializata care sa va ajute cu decoratiunile ?

eu voi face nunta la first class si mi-au impus de la ei decorarea salii, insa daca mi-ar fi dat posibilitatea as fi colaborat cu cineva din onesti pe care am cunoscut, mai noi in domeniul decoratiunilor care au si preturi mai accesibile fata de restul. Chiar am discutat cu ei inainte sa vorbesc la restaurant si m-au fascinat cu ideile pe care le aveau, insa acum nu stiu ce voi mai putea realiza din tot ce mi-am propus...:(

ma consolez cu gandul ca imi vor orna biserica cum numai in filme vezi, cu covor rosu si tot ce trebuie, asa ca...daca e cineva interesat va pot spune mai multe pe pm.

sarapup
04.08.2009, 22:34:50
:)) f tare!! si saptaluna de miere pe cand??

o sa avem 2 transe de cate 2 saptaluni, respectiv o saptaluna de miere:)>-
prima in tenerife(initial egipt dar m-a pacalit consortul:"> :( ) la sf sept-inceput oct si una la roma in oct de ziua mea
noi ne plimbam mult ca sotul lucre in domeniu:-$

ionela807
05.08.2009, 09:31:13
prima in tenerife(initial egipt dar m-a pacalit consortul:"> :( ) la sf sept-inceput oct si una la roma in oct de ziua mea
ff tare!! ma bucur pt voi!!:) sa va distrati si sa ne arati poze!!>:D<

kmpi_oana
05.08.2009, 10:02:22

=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~

ancapsy
05.08.2009, 10:32:12
[quote=andra2ro;2200220]Apropos de imbracat stalpii si ornat restaurantul, va organizati singurele sau ati apelat la o firma specializata care sa va ajute cu decoratiunile ?

eu voi face nunta la first class si mi-au impus de la ei decorarea salii, insa daca mi-ar fi dat posibilitatea as fi colaborat cu cineva din onesti pe care am cunoscut, mai noi in domeniul decoratiunilor care au si preturi mai accesibile fata de restul. Chiar am discutat cu ei inainte sa vorbesc la restaurant si m-au fascinat cu ideile pe care le aveau, insa acum nu stiu ce voi mai putea realiza din tot ce mi-am propus...:(

ma consolez cu gandul ca imi vor orna biserica cum numai in filme vezi, cu covor rosu si tot ce trebuie, asa ca...daca e cineva interesat va pot spune mai multe pe pm.

Vezi k o miresica care a facut acolo cand a ajuns la restaurant erau ofilite toate florile de pe mese.......ai grija de aspectul asta..;)

diananico
05.08.2009, 11:11:21

distractie placuta!
si noi vroiam sa mergem la roma de ziua mea (si a ta :D ) dar eu nu mai am prea multe zile de concediu, poate ne reorientam spre venetia ca e mai mic si se poate vizita intr-un weekend

anamaria_e1986
05.08.2009, 14:07:59
am doar cateva poze facute de cineva cu telefonul..

:D

andra2ro
05.08.2009, 15:46:21

Ha...in sfarsit vad pe cineva pe aici care are nunta dupa mine :D, bine ai venit !
Draga scumpilici_19, n-as fi crezut ca cei d la First Class nu sunt flexibili, mai ales in chestiuni legate de decorarea salii care tin de cum isi doreste fiecare miresica sa arate sala in care-si va primi invitatii. Avand in vedere ca sunt cateva firme cu care s-ar putea colabora in vederea decorarii salii, si deci ai avea de unde sa alegi incearca macar sa obtii ce ai fi facut si cu altii, asa vei lucra practic cu mana lor insa vei obtine ce-ti doresti.
Mult succes !

sim77
05.08.2009, 15:51:21

In sfarsit!!! te asteptam...:-p Ai fost o miresica foarte frumusica...Felicitari!!!:*

andra2ro
05.08.2009, 15:51:33

Frumoase pozele, si mai ales miresica din ele.
Asteptam impresii si mai multe pozeee :-p

andra2ro
05.08.2009, 16:00:40
[quote=scumpilici_19;2228263]

Vezi k o miresica care a facut acolo cand a ajuns la restaurant erau ofilite toate florile de pe mese.......ai grija de aspectul asta..;)

Asta DA "surpriza placuta" din partea lor... Daca tot impun sa faca ei decoratiunile macar sa le faca asa cum trebuie...trebuie sa fie foarte neplacut sa te trezesti cu flori ofilite tocmai la nunta. Scumpilici_19, ai ce discuta cu ei :)

andra2ro
05.08.2009, 16:05:20
A colaborat cineva cu cei de la decorativ bacau ? As vrea niste impresii daca are cineva.

ancapsy
05.08.2009, 16:18:00
A colaborat cineva cu cei de la decorativ bacau ? As vrea niste impresii daca are cineva.

Crescent a colaborat cu ei.....poate iti spune ea ceva!!

ancapsy
05.08.2009, 16:19:05

Ai fost foarte frumoasa!! Dar si mirele tau.....dar stiti cum se spune.....k mireasa face totul la o nunta!! Si mirele meu va avea papion rosu...am vazut k al tau a avut grena, nu? ;;)

merlynn
05.08.2009, 17:13:31

foarte frumoase pozele! si apropo pe mirele tau il stiu;)) si pe tine din vedere:-p:-p

scumpilici_19
05.08.2009, 17:14:11
zilele acestea intentionez sa merg la onesti pentru a vorbi clar pe contract ce imi ofera si ce nu, desi a fost destul de clar patronul cand a spus ca putem aduce bautura, prajiturile, fructele si tortul, insa decorarea e de la ei (8 lei scaunul, adik husa+funda, 100 de lei prezidiul, 100 de lei intrarea si 200 parca daca vrem covorul rosu la intrare, ultimele 3 fiind optionale). in cazul formatiei, care pe mine sincer nu ma incanta deloc (mi-as fi dorit sa cante la instrumente nu sa puna negativul, una e sa auzi o orga si alta....), ne-a zis ca incepand cu anul viitor nu mai accepta pe nimeni strain acolo motivand ca au fost cateva nunti "stricate" din cauza formatiei alcatuita din de etnie roma. cert e ca ar fi prea frumos sa le ai pe toate la un loc exact asa cum ti le doresti...

va rog sa-mi spuneti voi ce parere aveti despre formatie. eu nu i-am auzit cantand populara si la mine cel putin asta va fi piatra de temelie...

ancapsy
05.08.2009, 17:50:01
zilele acestea intentionez sa merg la onesti pentru a vorbi clar pe contract ce imi ofera si ce nu, desi a fost destul de clar patronul cand a spus ca putem aduce bautura, prajiturile, fructele si tortul, insa decorarea e de la ei (8 lei scaunul, adik husa+funda, 100 de lei prezidiul, 100 de lei intrarea si 200 parca daca vrem covorul rosu la intrare, ultimele 3 fiind optionale). in cazul formatiei, care pe mine sincer nu ma incanta deloc (mi-as fi dorit sa cante la instrumente nu sa puna negativul, una e sa auzi o orga si alta....), ne-a zis ca incepand cu anul viitor nu mai accepta pe nimeni strain acolo motivand ca au fost cateva nunti "stricate" din cauza formatiei alcatuita din de etnie roma. cert e ca ar fi prea frumos sa le ai pe toate la un loc exact asa cum ti le doresti...

va rog sa-mi spuneti voi ce parere aveti despre formatie. eu nu i-am auzit cantand populara si la mine cel putin asta va fi piatra de temelie...

Cat 8 lei scaunul? [-X Pai de obicei pretul e intre 3 lei si 4 lei per scaun adik husa si funda...eu dau 3,5 lei...husa din satin si funda din organza...
eu zic sa te gandesti pentru ca preturile sunt foarte mari fatza de ce tot exista pe piata!!!! Pai eu dau 100 lei pe ardaca si covor rosu la intrare iar ei iti cer 200 doar pt covor rosu?:O

scumpilici_19
05.08.2009, 18:23:05
da, asa am zis si eu dar imi place locatia foarte mult...tocmai de aceea le-as ruga pe miresicile care au avut anul acesta sau vor avea anul viitor nunta aici si au incheiat deja contract, sa-mi spuna cam care au fost costurile pentru a sti la ce mai pot trage speranta la negocieri :(.

cat priveste formatie au cerut 1200 de euro. am auzit de la cineva ca asta ar fi pretul cam pe tot onestiul. voi ce stiti de preturi in zona?

gabryela63
05.08.2009, 19:13:41

O mireasa super frumoasa....CASA DE PIATRA!

Am si eu o intrebare la miresicile de aici: unde ati facut tortul de nunta? si la ce pret pe kg?
Mi s-a recomandat o cofetarie "MARIA" in Bacau (am cautat pe net si nu am gasit aceasta cofetarie). Daca stie cineva de cofetaria asta, sau o cofetarie din Bacau care face torturi bune, de preferinta cu frisca naturala si care sa asigure si transportul tortului pana la Tg.Ocna unde este nunta.

andra2ro
05.08.2009, 19:50:00
Cine va canta sau v-a cantat la nunta ? Am citit cateva pareri legate de cei de la First Class (Dansy). De Rapsodia stiti ceva ... sau poate de altii ?! As vrea sa inchei un precontract zilele astea si sunt in cautari, any suggestions ? :D

Loxanna
05.08.2009, 20:12:41
Formatia de la First Class (Dansy) e excelenta! Intra pe site-ul lor sa te convingi, si sa auzi si populara cantata de ei. Eu nu as lua Rapsodia in locul lor nici sa mi se dea 1200 euro, care e, intr-adevar, pretul pe Onesti.

ancapsy
05.08.2009, 21:19:03

Am si eu o intrebare la miresicile de aici: unde ati facut tortul de nunta? si la ce pret pe kg?
Mi s-a recomandat o cofetarie "MARIA" in Bacau (am cautat pe net si nu am gasit aceasta cofetarie). Daca stie cineva de cofetaria asta, sau o cofetarie din Bacau care face torturi bune, de preferinta cu frisca naturala si care sa asigure si transportul tortului pana la Tg.Ocna unde este nunta.

Eu il fac la Onesti....dar nu asigura transportul....il voi duce de dimineatza la restaurant sa imi iau de o grija!!

scumpilici_19
05.08.2009, 21:33:46

Casa de piatra si o luna cu adevarat de miere!!!

P. S. Ma bucur sa revad dupa atata timp chipuri dragi, si mai ales in astfel de ipostaze! (nu stiu daca iti amintesti ca faceam religia impreuna, tu erai la A, iar eu la D :D)

scumpilici_19
05.08.2009, 21:37:51

sambata aceasta merg la o nunta in apropiere de adjud. doua dintre surorile miresei s-au ocupat de tort, au facut comanda tot la bacau (30 lei/kg transportul fiind inclus), insa nu stiu la ce laborator. voi reveni cu informatii saptamana viitoare, dupa ce ma intorc de acolo.

andra2ro
05.08.2009, 21:53:50
Cine va canta sau v-a cantat la nunta ? Am citit cateva pareri legate de cei de la First Class (Dansy). De Rapsodia stiti ceva ... sau poate de altii ?! As vrea sa inchei un precontract zilele astea si sunt in cautari, any suggestions ? :D

Multumesc mult pentru pont, chiar voi tine cont de el. ;-)

georgyanaa
06.08.2009, 00:58:44

incearca la lady vi am fost eu saptamana aceasta la ei am inteles ca totul este natural,au niste poze cu torturi facute de ei sunt chiar faine si eu intentionez sa colaorez cu ei.pretul este de 35/kg cu frisca si 40 din martipan
ps:am vazut ca avem nunta in aceasi zi:D foarte dragut in ce stadiu esti cu pregatirile?
pup

georgyanaa
06.08.2009, 01:01:13
incearca la lady vi am fost eu saptamana aceasta la ei am inteles ca totul este natural,au niste poze cu torturi facute de ei sunt chiar faine si eu intentionez sa colaorez cu ei.pretul este de 35/kg cu frisca si 40 din martipan
ps:am vazut ca avem nunta in aceasi zi:D foarte dragut in ce stadiu esti cu pregatirile?
pup
aaaa... si asigura si transport

georgyanaa
06.08.2009, 01:04:34

pe tine te stiu din vedere iar pe sotul tau chiar bine,era prieten cu ginerica al meu super draguta foc rochtia.CASA DE PIATRA!

gabryela63
06.08.2009, 07:26:07
sambata aceasta merg la o nunta in apropiere de adjud. doua dintre surorile miresei s-au ocupat de tort, au facut comanda tot la bacau (30 lei/kg transportul fiind inclus), insa nu stiu la ce laborator. voi reveni cu informatii saptamana viitoare, dupa ce ma intorc de acolo.

Multumesc mult...astept vesti de la tine.

gabryela63
06.08.2009, 07:38:49
pup

Cu pregatirile nu stau intr-un stadiu foarte avansat. Am rezolvat cu muzica, cu restaurantul, cu cameramanul si cu ornatul salii....Nu am cazut inca de acord la un meniu pentru nunta (deci nu stiu nici meniul si nici pretul), inca nu am vorbit la restaurant ce pot sa aduc eu si ce imi impun ei (ca sa pot face o evaluare a cheltuielilor). Si cea mai mare problema, inca nu stiu lista de invitati exacta, pentru a sti de cate locuri de cazare o sa am nevoie (tinand cont de faptul ca ginerele e din Constanta - vor fi invitati din Constanta care vor avea nevoie de cazari, nasii sunt din Bucuresti si sunt prieteni si colegi din Bucuresti invitati la nunta si care vor avea nevoie de cazare). Cu tortul inca nu am rezolvat.....Deci abia acum incep durerile de cap.
Ceea ce vreau sa spun este ca nu sunt eu mireasa....eu sunt mama miresei si eu ma ocup de pregatirile de nunta, deoarece fiica mea locuieste si lucreaza in Bucuresti si nu are timp nici macar sa vina acasa saptamanal pentru a pune la punct toate detaliile. Corespondam telefonic si pe messenger pentru a putea cadea de acord cu pregatirile.

delmo
06.08.2009, 07:58:40

casa de piatra ana!!!! ai fost superba:* :* :*

anamaria_e1986
06.08.2009, 08:03:51
Ai fost foarte frumoasa!! Dar si mirele tau.....dar stiti cum se spune.....k mireasa face totul la o nunta!! Si mirele meu va avea papion rosu...am vazut k al tau a avut grena, nu? ;;)

da.. i-am luat papion grena, rosu si negru.. =)) atat de mult mi-au placut papioanele.. Doamne.. si ma mir ca a vrut sa le poarte.. :)))

anamaria_e1986
06.08.2009, 08:06:00
foarte frumoase pozele! si apropo pe mirele tau il stiu;)) si pe tine din vedere:-p:-p

la cat e orasul de mare.. :P nici nu ma mir.. :D

anamaria_e1986
06.08.2009, 08:07:08

eu l-am facut la d-l Porumb din Bacau, este patronul la cofetaria Crizantema.. asa tort bun a facut, incat toata lumea a fost incantata.. si am dat si la pachet.. =)) insa transportul nu-l asigura, si pretul e de 28lei pe kg.. cand in onesti e 57lei.. :D

anamaria_e1986
06.08.2009, 08:07:50

eu am avut ambele formatii la nunta, si vreau sa-ti spun ca sunt superbe amadoua!!! Si Dansy si Rapsodia canta extradordinar de bine!!!

anamaria_e1986
06.08.2009, 08:11:00
va multumesc pentru urari fetele!!!

eu sunt in luna de miere acum..

in costinesti intr-o camera speciala pentru indragostiti.. ;)))

si ne-au facut si reducere..

sunt foarte multumitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si asa de mandra ca ne-am casatorit, si suntem amandoi pe viata.. :-x

sim77
06.08.2009, 09:14:57
da, asa am zis si eu dar imi place locatia foarte mult...tocmai de aceea le-as ruga pe miresicile care au avut anul acesta sau vor avea anul viitor nunta aici si au incheiat deja contract, sa-mi spuna cam care au fost costurile pentru a sti la ce mai pot trage speranta la negocieri :(.

cat priveste formatie au cerut 1200 de euro. am auzit de la cineva ca asta ar fi pretul cam pe tot onestiul. voi ce stiti de preturi in zona?

Formatia de la Fist Class..eu super ok....Eu i-am auzit cantand...si mi-au placut foarte mult...
In legatura cu pretul formatiilor...da...cam asta e pretul...plus - minus 100 E...noi la nunta vom avea formatia de la Hotel Trotus...Abia asteptam...:* Spor la pregatiri!

ancapsy
06.08.2009, 09:23:19
eu l-am facut la d-l Porumb din Bacau, este patronul la cofetaria Crizantema.. asa tort bun a facut, incat toata lumea a fost incantata.. si am dat si la pachet.. =)) insa transportul nu-l asigura, si pretul e de 28lei pe kg.. cand in onesti e 57lei.. :D

Unde ai gasit cu 57lei? Eu il fac la Panimon cu 29 de lei cu martipan....foarte dragute doamnele de acolo si deschise la orice idee!!

merlynn
06.08.2009, 12:57:11
te invidiez :>, vreau si eu!!! nu mai am rabdare=P~

va multumesc pentru urari fetele!!!

eu sunt in luna de miere acum..

in costinesti intr-o camera speciala pentru indragostiti.. ;)))

si ne-au facut si reducere..

sunt foarte multumitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si asa de mandra ca ne-am casatorit, si suntem amandoi pe viata.. :-x

Crescent
06.08.2009, 18:21:26
Eu am avut tortul facut la Ania in Bacau. A fost nemaipomenit din spusele invitatilor, eu doar ce l-am gustat, dar nu-mi mai amintesc sincer. Tot acolo am facut si prajiturile si s-a cam luptat lumea pe ele. Cert e ca doua cupluri care urmeaza sa aibe nunta au decis sa comande tortul si prajiturile tot acolo.

Crescent
06.08.2009, 18:22:43
Ca formatie am avut una locala din Tg Ocna, pe care nu stiu daca i-as mai recomanda, in schimb am avut-o si pe Mioara Velicu care a facut toata nunta.

maryia
06.08.2009, 19:33:32

ce mireasa frumoasa ai fost!!!!CASA DE PIATRA!:*

maryia
06.08.2009, 19:35:17

o prietena de a mea a avut nunta pe 4 iulie si a facut tortul la o patiserie din oituz...fff bun

georgyanaa
06.08.2009, 23:41:42
Cu pregatirile nu stau intr-un stadiu foarte avansat. Am rezolvat cu muzica, cu restaurantul, cu cameramanul si cu ornatul salii....Nu am cazut inca de acord la un meniu pentru nunta (deci nu stiu nici meniul si nici pretul), inca nu am vorbit la restaurant ce pot sa aduc eu si ce imi impun ei (ca sa pot face o evaluare a cheltuielilor). Si cea mai mare problema, inca nu stiu lista de invitati exacta, pentru a sti de cate locuri de cazare o sa am nevoie (tinand cont de faptul ca ginerele e din Constanta - vor fi invitati din Constanta care vor avea nevoie de cazari, nasii sunt din Bucuresti si sunt prieteni si colegi din Bucuresti invitati la nunta si care vor avea nevoie de cazare). Cu tortul inca nu am rezolvat.....Deci abia acum incep durerile de cap.
Ceea ce vreau sa spun este ca nu sunt eu mireasa....eu sunt mama miresei si eu ma ocup de pregatirile de nunta, deoarece fiica mea locuieste si lucreaza in Bucuresti si nu are timp nici macar sa vina acasa saptamanal pentru a pune la punct toate detaliile. Corespondam telefonic si pe messenger pentru a putea cadea de acord cu pregatirile.
si eu cam in acelasi stadiu ma aflu,din cate stiu meniul se stabileste cu o saptamana inainte de nunta, cand vor confirma marea majoritate a invitatilor prezenta.In rest nu ai motiv sa te stresezi deoarece mai este timp,tortul cu 3-4 sapt inainte,pt cazare cred ca poti face 2 3 zile inainte...nici eu in momentul de fata nu stiu exact la cate persoane sa ma astept si am aproximat cam peste tot cu mentiunea ca vor fii plus sau minus,dar este ok le rezolvam cu calm si cu listutza in fata,:D
Oricum este un dar minunat si va apreciez pentru sprijinul acordat fiicei si cu siguranta o sa iasa super ,daca va pot ajuta cu orice alte sugestii sau pareri despre firme .. etc cu cea mai mare placere;;)
o seara buna!

gabryela63
07.08.2009, 08:05:43
si eu cam in acelasi stadiu ma aflu,din cate stiu meniul se stabileste cu o saptamana inainte de nunta, cand vor confirma marea majoritate a invitatilor prezenta.In rest nu ai motiv sa te stresezi deoarece mai este timp,tortul cu 3-4 sapt inainte,pt cazare cred ca poti face 2 3 zile inainte...nici eu in momentul de fata nu stiu exact la cate persoane sa ma astept si am aproximat cam peste tot cu mentiunea ca vor fii plus sau minus,dar este ok le rezolvam cu calm si cu listutza in fata,:D
Oricum este un dar minunat si va apreciez pentru sprijinul acordat fiicei si cu siguranta o sa iasa super ,daca va pot ajuta cu orice alte sugestii sau pareri despre firme .. etc cu cea mai mare placere;;)
o seara buna!

Multumesc pentru incurajari si pentru sprijin. In primul rand ma poti ajuta (toate m-ati putea ajuta) daca mi-ati spune pe nume (Gabriela ma numesc). Urmaresc de cateva luni acest forum pentru ca mi se pare foarte util si cu multe informatii, in ceea ce priveste organizarea unei nunti.
In privinta tortului pe mine ma intereseaza sa fie bun, dar sa asigure si transportul pana la local, ca sa-mi iau de-o grija.
O alta intrebare: florile de pus in piept la nuntasi.....se mai poarta? De unde le-ati comandat?

sim77
07.08.2009, 08:54:23
Multumesc pentru incurajari si pentru sprijin. In primul rand ma poti ajuta (toate m-ati putea ajuta) daca mi-ati spune pe nume (Gabriela ma numesc). Urmaresc de cateva luni acest forum pentru ca mi se pare foarte util si cu multe informatii, in ceea ce priveste organizarea unei nunti.
In privinta tortului pe mine ma intereseaza sa fie bun, dar sa asigure si transportul pana la local, ca sa-mi iau de-o grija.
O alta intrebare: florile de pus in piept la nuntasi.....se mai poarta? De unde le-ati comandat?

Am vazut ca nu prea se mai pune accent pe flori in piept la nuntasi...mai mult am vazut ca se pun doar la parinti, nasi, d-re de onoare...cavaleri...Insa eu vreau flori naturale si pentru nuntasi si le-am comandat tot la firma care o sa se ocupe de toate aranjamentele florare... :) Spor la pregatiri!!!

Loxanna
07.08.2009, 10:12:08
Cofetaria din Oituz face niste torturi si prajituri foarte bune, au o gama variata de compozitii pentru diplomat (cel mai cautat tort de nunta) si lucreaza frumos, plus ca asigura si transportul!
Eu vreau un tort ceva mai neconventional pentru o nunta, vreau sa ma duc saptamana viitoare cu pozele sa vad daca se poate realiza!
Spor tuturor cu pregatirile... ce mai fuge timpul...#-o !

gabryela63
07.08.2009, 11:11:35
Am vazut ca nu prea se mai pune accent pe flori in piept la nuntasi...mai mult am vazut ca se pun doar la parinti, nasi, d-re de onoare...cavaleri...Insa eu vreau flori naturale si pentru nuntasi si le-am comandat tot la firma care o sa se ocupe de toate aranjamentele florare... :) Spor la pregatiri!!!
Cine se ocupa de aranjamentele florale de la nunta ta? Si ce flori naturale pui in pieptul nuntasilor si la ce pret?

anamary
07.08.2009, 11:16:06
Buna , multumesc de complimente>:D< . tortul l-am facut la ania dar sa stii ca pe langa faptul ca arata extraordinar a fost foarte laudat si pentru gust....ceva mai special fara creme gretoase si dulci.

OAU!!! ce mireasa frumoasa, defapt ce cuplu frumos!!
CASA DE PIATRA OANA<:-P <:-P <:-P

anamary
07.08.2009, 11:19:38

CASA DE PIATRA anca si distractie placuta in luna/lunile de miere<:-P

Crescent
07.08.2009, 11:30:36
Cine se ocupa de aranjamentele florale de la nunta ta? Si ce flori naturale pui in pieptul nuntasilor si la ce pret?

Mai intru si eu din cand in cand si mai raspund si neintrebata :). Dar pentru ca si pentru mine au fost de un mare ajutor raspunsul fetelor de pe aici imi permit sa mai raspund si eu unde cred ca pot da un sfat.
Si eu am tinut sa pun flori in piept nuntasilor si la fel le-am pus naturale. Eu am cumparat absolut toate florile separat de la un distribuitor din Bacau dupa care mi le-a facut o d-na draguta din Comanesti. Cred ca am salvat in jur de 10 mil in felul asta.

Crescent
07.08.2009, 11:33:48
Mai intru si eu din cand in cand si mai raspund si neintrebata :). Dar pentru ca si pentru mine au fost de un mare ajutor raspunsul fetelor de pe aici imi permit sa mai raspund si eu unde cred ca pot da un sfat.
Si eu am tinut sa pun flori in piept nuntasilor si la fel le-am pus naturale. Eu am cumparat absolut toate florile separat de la un distribuitor din Bacau dupa care mi le-a facut o d-na draguta din Comanesti. Cred ca am salvat in jur de 10 mil in felul asta.

Ah nu m-am referit strict la cocarde, ci la aranjamente, buchete, lumanari.

ionela807
07.08.2009, 11:42:20
buna fetelor! iata si o parte din pozele pe care le-am facut in saptaluna noastra de miere!
http://picasaweb.google.com/ionela807/SaptalunaDeMiere#5367133938567033506

gabryela63
07.08.2009, 11:53:13
Cofetaria din Oituz face niste torturi si prajituri foarte bune, au o gama variata de compozitii pentru diplomat (cel mai cautat tort de nunta) si lucreaza frumos, plus ca asigura si transportul!
Eu vreau un tort ceva mai neconventional pentru o nunta, vreau sa ma duc saptamana viitoare cu pozele sa vad daca se poate realiza!
Spor tuturor cu pregatirile... ce mai fuge timpul...#-o !

Cofetaria din comuna Oituz? sau cofetaria de pe strada Oituz? Daca e vorba de comuna Oituz, atunci eu acum aflu ca si acolo exista o cofetarie care face torturi pentru nunta si mai asigura si transport. Daca ai mai multe detalii , mi-ar fi de folos.

sim77
07.08.2009, 13:35:07

Toate aranjamentele florare o sa mi le faca d-na Geta...s-a tot vorbit de dansa pe aici...Cred ca o sa avem niste crizantemutze in piept pentru nuntasi...inca nu stiu exact de care...si nu stiu inca nici pretul...

sarapup
07.08.2009, 15:31:34
distractie placuta!
si noi vroiam sa mergem la roma de ziua mea (si a ta :D ) dar eu nu mai am prea multe zile de concediu, poate ne reorientam spre venetia ca e mai mic si se poate vizita intr-un weekend

daca mergeti in venetia in week-end-ul de dupa ziau noastra<:-P :d poate ne intalnim pe acolo...ca in sambata aia vrem sa vedem si venetia.dar ne auzim ta un trrrr;-) :D

georgyanaa
07.08.2009, 15:33:56
o seara buna!
si eu am mancat la o nunta tort facut la cofeteria din com oituz a fost foarte bun,acum depinde din ce vrei sa fie facut,din cate stiu in onesti nu fac torturi din martipan,eu am ales sa-l fac in bacau deoarece am gasit ceva modele dragute si am fost asigurata ca vor iesii ca in poza,deasemenea asigura si transportul pana in onesti.La lady vi este 40ron/kg,+tansport,iar la dulce acrisor este 45ron/kg iar transportul 100 ron la care mi-au mai adaugat o reducere de 5%,acum nu stiu exact la care sa ma hotarasc deoarece sunt 2 cofetarii super.Cat despre flori eu am dat comanda doar pentru mire,parinti,frati,domnisoare si cavaleri,pentru invitati am ales celebrele marturii.Stie cineva unde pot gasii ceva mai deosebit si sa nu fie totusi saculeti?(si care sa nu exagereze cu pretul?):-\ :D

merlynn
07.08.2009, 15:44:08
Cofetaria din comuna Oituz? sau cofetaria de pe strada Oituz? Daca e vorba de comuna Oituz, atunci eu acum aflu ca si acolo exista o cofetarie care face torturi pentru nunta si mai asigura si transport. Daca ai mai multe detalii , mi-ar fi de folos.

cred k se refera la com oituz, trecand pe acolo am vazut k in centru langa discoteca scrie mare cofetarie:>

merlynn
07.08.2009, 15:44:57
fetele de azi in 3 luni ma marit<:-P<:-P<:-Ppoate trece mai repede k nu mai am rabdare!!!

merlynn
07.08.2009, 15:47:49
si eu am mancat la o nunta tort facut la cofeteria din com oituz a fost foarte bun,acum depinde din ce vrei sa fie facut,din cate stiu in onesti nu fac torturi din martipan,eu am ales sa-l fac in bacau deoarece am gasit ceva modele dragute si am fost asigurata ca vor iesii ca in poza,deasemenea asigura si transportul pana in onesti.La lady vi este 40ron/kg,+tansport,iar la dulce acrisor este 45ron/kg iar transportul 100 ron la care mi-au mai adaugat o reducere de 5%,acum nu stiu exact la care sa ma hotarasc deoarece sunt 2 cofetarii super.Cat despre flori eu am dat comanda doar pentru mire,parinti,frati,domnisoare si cavaleri,pentru invitati am ales celebrele marturii.Stie cineva unde pot gasii ceva mai deosebit si sa nu fie totusi saculeti?(si care sa nu exagereze cu pretul?):-\ :D
iti dau pe pm 2 site-uri unde gasesti kituri pt marturii(tb sa le ansamblezi u) si au tot felu de forme din carton

georgyanaa
07.08.2009, 15:48:45
fetele de azi in 3 luni ma marit<:-P<:-P<:-Ppoate trece mai repede k nu mai am rabdare!!!
nici nu o sa-ti dai seama cat de repede o sa treaca
;-)

georgyanaa
07.08.2009, 15:52:38
iti dau pe pm 2 site-uri unde gasesti kituri pt marturii(tb sa le ansamblezi u) si au tot felu de forme din carton
^:)^ mersi chiar acum vizitez site-ul lor poate am noroc

anamaria_e1986
07.08.2009, 16:00:07
pe tine te stiu din vedere iar pe sotul tau chiar bine,era prieten cu ginerica al meu super draguta foc rochtia.CASA DE PIATRA!

da, pai imi imaginez.. acuma suntem cam aceeasi generatie care se marita/insoara..

anamaria_e1986
07.08.2009, 16:01:32
Unde ai gasit cu 57lei? Eu il fac la Panimon cu 29 de lei cu martipan....foarte dragute doamnele de acolo si deschise la orice idee!!

la ilie era pretul asta!! si crede-ma in bacau am facut un tort dupa poza!!! cum am vrut interiorul asa mi l-a facut.

anamaria_e1986
07.08.2009, 16:02:03
te invidiez :>, vreau si eu!!! nu mai am rabdare=P~

apoi te cred.. :P si eu ma bucur de moment, ca cine stie la anul daca mai avem timp de lafait.. :))

anamaria_e1986
07.08.2009, 16:02:54
ce mireasa frumoasa ai fost!!!!CASA DE PIATRA!:*

multumesc frumos!!

pupici

georgyanaa
07.08.2009, 17:52:41
la ilie era pretul asta!! si crede-ma in bacau am facut un tort dupa poza!!! cum am vrut interiorul asa mi l-a facut.
la ce cofetarie ti-ai facut tortul?

kmpi_oana
07.08.2009, 19:00:46
OAU!!! ce mireasa frumoasa, defapt ce cuplu frumos!!
CASA DE PIATRA OANA<:-P <:-P <:-P
Multumim foarte mult!!! :x :x :x

troppotzika
07.08.2009, 19:41:52
fetele imi explicati si mie unde e depozitul de flori din bogdan voda.,..e o localitate separata sau o strada din bacau?

ionela807
07.08.2009, 19:55:10
fetele imi explicati si mie unde e depozitul de flori din bogdan voda.,..e o localitate separata sau o strada din bacau?
bogdan voda este o localitate separata.mergi spre serbanesti,treci de turnul de televiziune si mergi tot inainte.undeva trebuie sa faci la dreapta,dar nu iti pot spune cam pe unde si nici cam la cati km de la intrare. eventual mai intrebi. sper ca te-am lamurit cat de cat!:*

troppotzika
07.08.2009, 20:00:17
bogdan voda este o localitate separata.mergi spre serbanesti,treci de turnul de televiziune si mergi tot inainte.undeva trebuie sa faci la dreapta,dar nu iti pot spune cam pe unde si nici cam la cati km de la intrare. eventual mai intrebi. sper ca te-am lamurit cat de cat!:*

da..e de ajuns..ca mai intreb si acolo..multumesc mult..

ionela807
07.08.2009, 20:04:54
da..e de ajuns..ca mai intreb si acolo..multumesc mult..
pt putin! mergi cu cineva acolo? eu am fost cu fata care mi-a decorat si din cate stiu eu,camionul cu flori vine doar miercurea.oricum,eu am fost ff incantata de ce am gasit acolo si cat de ieftin am iesit asa!!!

scumpilici_19
07.08.2009, 21:44:04

ma alatur si eu...peste fix un anisor :D

ancapsy
07.08.2009, 21:49:12
ma alatur si eu...peste fix un anisor :D

sa vezi ce repede trece....eu cand ma gandesc ca asa eram si eu.....iar acum mai am doar 2 saptamani;))

24alina24
07.08.2009, 22:19:44
buna fetelor! iata si o parte din pozele pe care le-am facut in saptaluna noastra de miere!
http://picasaweb.google.com/ionela807/SaptalunaDeMiere#5367133938567033506
foarte faine pozele ..bravo ....!!! cred ca a fost superb.

24alina24
07.08.2009, 22:21:38
depozitul se numeste avalance ...cam asa ceva si e pe dreapta e cu acoperis parca rosu...

andra2ro
07.08.2009, 23:01:46
sa vezi ce repede trece....eu cand ma gandesc ca asa eram si eu.....iar acum mai am doar 2 saptamani;))

Inseamna ca e totul gata, rochita e probata (si ajustata dupa caz), pantofii purtati un pic prin casa astfel incat sa-si dea un pic drumul si sa nu jeneze in ziua nuntii, decoratiuni stabilite, invitatiile trimise si confirmate, mai e de stabilit meniul si mai e cam o saptamana pana se comanda si florile la furnizor. :D Cum stai cu pregatirile ?

Ce mult mai e pana la anul...:-?

scumpilici_19
07.08.2009, 23:21:04
draga maryia, am incercat sa-ti raspund pe pm dar imi tot da o eroare de server. voi reveni zilele urmatoare, dupa ce ma intorc de la nunta si daca nu reusesc nici atunci te rog sa-mi adresa ta de mail sa-ti spun mai multe acolo.

v-am pupat fetele, eu o sa incerc sa dorm acum (sunt coafata si la 6 am tren :(() night night all!

anamaria_e1986
08.08.2009, 06:24:33
la ce cofetarie ti-ai facut tortul?

la Crizantema din Bacau, e rau faptul ca trebuie sa vorbesti tu de transport, dar crede-ma ca face toti banii!!! invitati care au nunta in curand, au vrut si ei tort tot din bacau.

m-a amuzat ca a doua zi, am fost sa ne recreem, si ne-am intalnit cu un tip in oras, si ne-a intrebat de tort, si nici macar nu a fost la nunta.. asta e de bine nu?

anamaria_e1986
08.08.2009, 06:25:24

sa vezi ce repede trec!!!
ultima saptamana n-am simtit-o!!

am avut nevoie de pix si foaie sa notez ce vrea fiecare de la noi.. =))) erau prea multe, si nu tineam minte

ancapsy
08.08.2009, 08:30:49
Inseamna ca e totul gata, rochita e probata (si ajustata dupa caz), pantofii purtati un pic prin casa astfel incat sa-si dea un pic drumul si sa nu jeneze in ziua nuntii, decoratiuni stabilite, invitatiile trimise si confirmate, mai e de stabilit meniul si mai e cam o saptamana pana se comanda si florile la furnizor. :D Cum stai cu pregatirile ?

Ce mult mai e pana la anul...:-?

Mai am cate ceva de facut......sa iau rochita de la calcat, sa incep confirmarile...sa fac schema de mese si sa asez invitatii..sa mai cumpar din bautura..fructe...crontaneli...sa depunem dosarul pt civila...sa exersam valsul......offf...cate mai sunt de facut.....:-SS

ancapsy
08.08.2009, 08:32:32
sa vezi ce repede trec!!!
ultima saptamana n-am simtit-o!!

am avut nevoie de pix si foaie sa notez ce vrea fiecare de la noi.. =))) erau prea multe, si nu tineam minte

eU cred ca voi avea atatea lucruri de facut incat nici eu nu voi simti cand vor trece....abia astept ziua nuntii!!!8-|

troppotzika
08.08.2009, 09:09:19
pt putin! mergi cu cineva acolo? eu am fost cu fata care mi-a decorat si din cate stiu eu,camionul cu flori vine doar miercurea.oricum,eu am fost ff incantata de ce am gasit acolo si cat de ieftin am iesit asa!!!

adica daca m-as duce miercurea as gasi mai multe sortimente..nu?...eu ma duc singura pt ca imi decorez singura..pt ca vreau ceva f simplu..de ex pe mesele invitatilor o sa pun cate un ghivechi cu orhidee

ionela807
08.08.2009, 09:45:38
adica daca m-as duce miercurea as gasi mai multe sortimente..nu?...eu ma duc singura pt ca imi decorez singura..pt ca vreau ceva f simplu..de ex pe mesele invitatilor o sa pun cate un ghivechi cu orhidee
asa se numeste cum a zis si 24alina24. da, miercurea vi comenzile.atunci ajung florile proaspete.dar difera ora in fiecare miercuri.din cate stiu de la fata cu care am lucrat, cei de acolo anunta, miercurea dimineata, fiecare firma la ce ora sa vina. dar vezi ca majoritatea florilor vin pe comanda. nu te poti duce acolo si sa iei ce vrei si in ce cantitati vrei. se intampla ca si cei care au comnda data sa nu primeasca tote florile. eventual mai poti lua de la cinava care a dat comnada mai mare decat are nevoie. sfatul meu e sa mergi din timp acolo si sa iti spuna cei de acolo cand trebuie sa dai comanda si cu cine sa iei legatura. daca vrei iti pot da datele fetei care mi-a facut mie si ea face tot ce vrei si cum vrei. iei florile la pretul depozitului si ei ii platesti doar manopera.oricum nu te ajunge mult.

kmpi_oana
08.08.2009, 11:07:55
Pentru cine cauta flori la pret de depozit poate incerca si la depozitul din cartierul CFR. Eu de acolo le-am cumparat si am iesit tare bine....frumoase si ieftine.

irys28
08.08.2009, 20:32:42
Buna,
Cine imi da si mie de nr. de telefon al doamnei de la tg ocna? si de asemenea daca stiti un fotograf bun in Targu Ocna? Va rog mult de tot.
A! daca stie cineva ceva de Casa Creanga din Tg.Ocna cum sunt aranjametele pe mese , daca a facut cineva nunta acolo sau face si stie, as vrea mai multe detalii, eventual poze.
Mii de multumiri.

ancapsy
08.08.2009, 20:37:24
Buna,
Cine imi da si mie de nr. de telefon al doamnei de la tg ocna? si de asemenea daca stiti un fotograf bun in Targu Ocna? Va rog mult de tot.
A! daca stie cineva ceva de Casa Creanga din Tg.Ocna cum sunt aranjametele pe mese , daca a facut cineva nunta acolo sau face si stie, as vrea mai multe detalii, eventual poze.
Mii de multumiri.

Eu am nunta peste 2 saptamani la Casa Creanga!!!
Iti trimit PM cu nr dnei Geta. Cat despre fotograf..eu zic sa cauti in bacau.....nu inteleg la ce detalii te referi..si poze cu ce?

irys28
08.08.2009, 20:57:10
Eu sunt din Bucuresti si m-am decis sa fac nunta la Casa Creanga, insa cea cu care am vorbit nu prea mi-a dat multe detalii despre aranjamentele de pe mese , mi-a zis ceva ca blocheaza doua saloane si nu stiu ce flori de fapt ce culori, sa pun pe mese, sa se asorteze.
Daca faci si tu acolo poate imi dai cateva idei, sugestii.

ancapsy
08.08.2009, 21:45:42
Eu sunt din Bucuresti si m-am decis sa fac nunta la Casa Creanga, insa cea cu care am vorbit nu prea mi-a dat multe detalii despre aranjamentele de pe mese , mi-a zis ceva ca blocheaza doua saloane si nu stiu ce flori de fapt ce culori, sa pun pe mese, sa se asorteze.
Daca faci si tu acolo poate imi dai cateva idei, sugestii.

Pai tu ce culoare stii k e la restaurant? Cand ai fost ultima oara acolo? Eu voi avea poze peste 2 saptamani....tu cand ai nunta? Stii ca mesele vor fi sus iar ringul de dans jos? Culori poti merge pe orice culori vrei...si in functie de ce culori vrei la funde, huse.....

anamaria_e1986
09.08.2009, 08:38:50
eU cred ca voi avea atatea lucruri de facut incat nici eu nu voi simti cand vor trece....abia astept ziua nuntii!!!8-|

te cred, de asta e bine sa te apuci de ele din timp.. ca o sa intri in panica de timp.. :D CREDE-MA!!!

ancapsy
09.08.2009, 11:00:59
te cred, de asta e bine sa te apuci de ele din timp.. ca o sa intri in panica de timp.. :D CREDE-MA!!!

Te cred.....dar mai am urmatoarele lucruri pe lista:
luat rochia si pantaloni de la scurtat
cumparat apa minerala, suc, bere, sampanie, piscoturi, fructe, crontaneli
depus dosar pt civila
comandat tort
si cam atat mai am pe "to do list"

xtinna
09.08.2009, 15:06:03
Eu am fost la First Class la doua evenimente, o nunta si un botez restrans, si de nenumarate ori ca si client, imi place mult locatia, mancarea e foarte buna si sala arata foarte frumos, desi nu extrem de incapatoare. Acum au deschis gradina, care arata incredibil cu atata verdeata! La nunta ne va canta formatia de la First Class, Dansy, sunt deosebiti! Una peste alta, o nunta cu familia si prietenii apropiati poate iesi excelent acolo, zic eu.
sa inteleg ca si tu ai nunta tot acolo? iti accepta sa aduci macar prajiturile?au meniul variat?

Loxanna
09.08.2009, 20:33:38
Nu, eu fac la Hotel, dar imi place mult la First Class.

troppotzika
09.08.2009, 21:20:51
fetele acum ca m-ati directionat catre depozitul de flori din bacau..am aflat ca exista si o fabrica de portelan acolo...ca eu inchiriez pt nunta doar sala si de restul ma ocup eu..deci trebuie sa imi procur si vesela....am ajuns la concluzia ca prefer sa le cumpar decat sa le inchiriez..stie cineva unde e aceasta fabrica de portelan?

ionela807
10.08.2009, 09:05:04
fetele acum ca m-ati directionat catre depozitul de flori din bacau..am aflat ca exista si o fabrica de portelan acolo...ca eu inchiriez pt nunta doar sala si de restul ma ocup eu..deci trebuie sa imi procur si vesela....am ajuns la concluzia ca prefer sa le cumpar decat sa le inchiriez..stie cineva unde e aceasta fabrica de portelan?
eu nu stiu nimic despre acea fabirca de portelan.:-? dar mi se pare ciuda treaba cu vesela. ce conteaza cine iti orneaza sau cine se ocupa de celelate lucruri,vesela trebuie sa ti-a asigure.sau nuu???/:)

troppotzika
10.08.2009, 10:36:56
eu nu stiu nimic despre acea fabirca de portelan.:-? dar mi se pare ciuda treaba cu vesela. ce conteaza cine iti orneaza sau cine se ocupa de celelate lucruri,vesela trebuie sa ti-a asigure.sau nuu???/:)

nu..eu am inchiriat doar sala...si nu am apelat la niici o firma de decoratiuni...mi le fac singura...

CONT-INCHIS-23057
10.08.2009, 11:02:06
nu..eu am inchiriat doar sala...si nu am apelat la niici o firma de decoratiuni...mi le fac singura...

Sala nu se inchiriaza cu tot cu vesela?? Daca nu, stiu ca exista firme de catering care pun la indemana vesela si tacamuri, poate e mai ieftin decat sa le cumperi. Ce faci cu atata vesela si tacamuri?

Fabrica de portelan in bacau din cate stiu nu exista.

troppotzika
10.08.2009, 11:15:30
Sala nu se inchiriaza cu tot cu vesela?? Daca nu, stiu ca exista firme de catering care pun la indemana vesela si tacamuri, poate e mai ieftin decat sa le cumperi. Ce faci cu atata vesela si tacamuri?
Fabrica de portelan in bacau din cate stiu nu exista.

pai nu..sala asta e goala..doar cu mese si scaune....ca aia e o sala a armatei...nu e restaurant sau ceva... si apoi vad eu ce fac cu ea..ori o inchiriez si eu la randul meu...oricum stiu ca e firma pt ca un magazin de la mine din barlad a zis ca aduce de acolo

pascarucamelia
10.08.2009, 11:16:04
vai ce spuneti voi acolo sa va dea sala goala,nici macar vesela.e ceva gen cantina?o sa aveti cam mult de munca.spor la treaba!

troppotzika
10.08.2009, 11:18:49
vai ce spuneti voi acolo sa va dea sala goala,nici macar vesela.e ceva gen cantina?o sa aveti cam mult de munca.spor la treaba!

da stiu la ce m-am inhamat..nu asta e problema... problema mea e unde o fi fabrica aia de portelan ....aflu eu pan la urma cum am dat si de depozitul de flori

pascarucamelia
10.08.2009, 11:18:53
noi la flori nu cred ca ne vom complica foarte tare ca vom apela la floraria ANCA unde le face fain.o sa coste mai mult dar ce sa facem nu are rost sa ne complicam noi pe la depozite,sa gasim cine sa le aranjeze,prea greu

ingerasdeea
10.08.2009, 12:50:06
da stiu la ce m-am inhamat..nu asta e problema... problema mea e unde o fi fabrica aia de portelan ....aflu eu pan la urma cum am dat si de depozitul de flori
Am scris pe google si mi-au aparut numai prin Bucuresti, Curtea de Arges, Cluj...oricum in Bacau nu stiu de fabrica de portelan...exista o fabrica in drum spre Piatra-Neamt dar face borcane, vaze, in general produse din sticla ;-)

chisa
10.08.2009, 12:50:10
pai nu..sala asta e goala..doar cu mese si scaune....ca aia e o sala a armatei...nu e restaurant sau ceva... si apoi vad eu ce fac cu ea..ori o inchiriez si eu la randul meu...oricum stiu ca e firma pt ca un magazin de la mine din barlad a zis ca aduce de acolo
Cred ca cel mai usor e sa ceri la magazin adresa acestei fabrici, daca zici ca ei ti-au zis ca e acolo. Sau macar numele exact al firmei, sa o cauti pe google.

troppotzika
10.08.2009, 13:16:50
Cred ca cel mai usor e sa ceri la magazin adresa acestei fabrici, daca zici ca ei ti-au zis ca e acolo. Sau macar numele exact al firmei, sa o cauti pe google.

nu vor patronii sa imi zica de frica sa nu le fur pontul..sau mai stiu eu de ce...vanzatoarele mi-au zis ca la bacau

andra2ro
10.08.2009, 13:31:55
Buna fetelor !

Cam care e pretul in zona pentru muzica de la nunta ? Nu as vrea DJ, ci formatie care sa cante mai multe genuri muzicale.
Eu sunt din Onesti si nu e foarte variata oferta, asa ca m-am gandit sa extind aria cautarilor si in Bacau.
Daca aveti vreo sugestie pentru muzicanti ar fi binevenita.

Va pup

ingerasdeea
10.08.2009, 13:57:10
Buna fetelor !

Cam care e pretul in zona pentru muzica de la nunta ? Nu as vrea DJ, ci formatie care sa cante mai multe genuri muzicale.
Eu sunt din Onesti si nu e foarte variata oferta, asa ca m-am gandit sa extind aria cautarilor si in Bacau.

Va pup
Spre exemplu nhoi am luat pt la anul formatie super cu 1800 E...include si muzica din timpul zilei la mireasa,mire,nasi..plus 45 min o solista care a participat la megastar..eu spun ca e destul de bine;-)
Acum depinde cat esti dispusa sa dai..

andra2ro
10.08.2009, 14:11:51
Spre exemplu nhoi am luat pt la anul formatie super cu 1800 E...include si muzica din timpul zilei la mireasa,mire,nasi..plus 45 min o solista care a participat la megastar..eu spun ca e destul de bine;-)

Buna,

As fi dispusa sa dau cam cat e pretul care se practica in zona pentru o prestatie de calitate, live, cu bun gust si fara manele. In Onesti imi spunea cineva ca pretul s-ar invarti in jurul sumei de 1200 E. Eu i-as fi vrut pe unii anume care erau mai scumpi cu 2-3 sute de euro decat media locala, insa mi-au spus ca deocamdata nu au stabilit pretul pt la anul pt ca vor sa se lanseze in showbizz, sa-si faca videoclip si mi-au sugerat ca vor mari pretul considerabil (adik cateva sute peste 2000E) si m-au cam dezamagit. Ma astept sa dau destul de mult pe muzica dar parca si 2300-2500E mi se pare prea mult avand in vedere evolutia economiei in Romania. De asta m-am apucat de cautari ceva mai ample.

Multumesc pentru raspuns. Imi poti spune cum se numeste formatia, eventual si unde canta ? As vrea sa caut ceva demo-uri pe net ca sa-mi fac o idee...poate gasesc.

ingerasdeea
10.08.2009, 14:28:45
Buna,

As fi dispusa sa dau cam cat e pretul care se practica in zona pentru o prestatie de calitate, live, cu bun gust si fara manele. In Onesti imi spunea cineva ca pretul s-ar invarti in jurul sumei de 1200 E. Eu i-as fi vrut pe unii anume care erau mai scumpi cu 2-3 sute de euro decat media locala, insa mi-au spus ca deocamdata nu au stabilit pretul pt la anul pt ca vor sa se lanseze in showbizz, sa-si faca videoclip si mi-au sugerat ca vor mari pretul considerabil (adik cateva sute peste 2000E) si m-au cam dezamagit. Ma astept sa dau destul de mult pe muzica dar parca si 2300-2500E mi se pare prea mult avand in vedere evolutia economiei in Romania. De asta m-am apucat de cautari ceva mai ample.

Multumesc pentru raspuns. Imi poti spune cum se numeste formatia, eventual si unde canta ? As vrea sa caut ceva demo-uri pe net ca sa-mi fac o idee...poate gasesc.
Sebi din Buhusi...nu ai sa-i gasesti nici pe net nici pe youtube...nu au site..nu isi fac deloc reclama, canta doar prin cunostiinte cum ar veni...noi i-am vazut la o nunta la niste prieteni...

ingerasdeea
10.08.2009, 14:29:44
pt mai multe formatii...scrie pe you tube si vezi ca sunt multe din bacau care canta bine..bafta in cautari;-)

diananico
10.08.2009, 14:32:01
Eu i-as fi vrut pe unii anume care erau mai scumpi cu 2-3 sute de euro decat media locala, insa mi-au spus ca deocamdata nu au stabilit pretul pt la anul pt ca vor sa se lanseze in showbizz, sa-si faca videoclip si mi-au sugerat ca vor mari pretul considerabil (adik cateva sute peste 2000E) si m-au cam dezamagit.
cred ca stiu la cine te referi, pe ei i-am avut si eu si au fost destul de scumpi si anul asta inainte de lansarea in showbizz dar au cantat super

andra2ro
10.08.2009, 14:35:25
Formatia de la Fist Class..eu super ok....Eu i-am auzit cantand...si mi-au placut foarte mult...
In legatura cu pretul formatiilor...da...cam asta e pretul...plus - minus 100 E...noi la nunta vom avea formatia de la Hotel Trotus...Abia asteptam...:* Spor la pregatiri!

Pretul de 1200E mi se pare ok pentru Onesti.
Imi placeau cei de la Rapsodia, dupa i-am gasit si pe cei de la First Class care si ei canta bine, si dupa "mi-au picat cu tronc" cei care canta la Casa Romaneasca. Am gasit demo-uri pe net si se pricep, canta foarte bine, am fost f incantata sa-i gasesc. Toate bune si frumoase, pana am discutat cu ei...din momentul ala nu mai sunt deloc asa entuziasta in privinta lor.
Am discutat cu niste cunoscuti care au avut nunta acum un an si jumatate si au platit 1000E si cica cerintele financiare ale celor din formatie sareau peste pretul local cu 200E. Din cate am mai discutat pretul pe zona ar fi in jur de 1200E, deci la ei ma asteptam cam la 1400-1500E.

Recent am discutat cu ei si mi-au trantit niste super preturi:
- 1500-1600 anul asta DOAR pt prieteni
- cam 1800 cer pe Onesti, 2000 pe bacau si cica au avut oferte si mai mari pt Bucuresti
- de la anul vor sa extinda numarul celor din formatie, plus ca vor sa intre cica in showbizz si in consecinta o sa mareasca pretul si mai mult

Cresterea mi se pare foarte mare (1200 -> 1800 -> probabil in jur de 2300-2500) pt Onesti, avand in vedere ca au scazut preturile bine de tot pana si la case si ca euro a tot crescut. Toti vor sa castige de pe urma noastra, e pacat pt ca e un eveniment care se vrea a fi unic in viata si toti vor sa profite de bucuria si generozitatea ta in astefel de clipe.

Cred ca o sa mai caut, chiar daca imi placeau, dar nu imi place sa vad ca vor sa-si faca jocurile pe "spinarea" noastra.

andra2ro
10.08.2009, 14:52:31
cred ca stiu la cine te referi, pe ei i-am avut si eu si au fost destul de scumpi si anul asta inainte de lansarea in showbizz dar au cantat super

Ati fost foarte frumosi la nunta, mi-au placut mult pozele.
Da, ai intuit bine, despre ei spuneam. Sunt buni, nu le contest calitatile, dar inca ma gandesc daca merita pe cantare chiar cat cer ei. :)

andra2ro
10.08.2009, 14:53:52
pt mai multe formatii...scrie pe you tube si vezi ca sunt multe din bacau care canta bine..bafta in cautari;-)

Multumesc, bafta multa si tie ! :)

sim77
10.08.2009, 14:58:41
Pretul de 1200E mi se pare ok pentru Onesti.
Imi placeau cei de la Rapsodia, dupa i-am gasit si pe cei de la First Class care si ei canta bine, si dupa "mi-au picat cu tronc" cei care canta la Casa Romaneasca. Am gasit demo-uri pe net si se pricep, canta foarte bine, am fost f incantata sa-i gasesc. Toate bune si frumoase, pana am discutat cu ei...din momentul ala nu mai sunt deloc asa entuziasta in privinta lor.
Am discutat cu niste cunoscuti care au avut nunta acum un an si jumatate si au platit 1000E si cica cerintele financiare ale celor din formatie sareau peste pretul local cu 200E. Din cate am mai discutat pretul pe zona ar fi in jur de 1200E, deci la ei ma asteptam cam la 1400-1500E.

Recent am discutat cu ei si mi-au trantit niste super preturi:
- 1500-1600 anul asta DOAR pt prieteni
- cam 1800 cer pe Onesti, 2000 pe bacau si cica au avut oferte si mai mari pt Bucuresti
- de la anul vor sa extinda numarul celor din formatie, plus ca vor sa intre cica in showbizz si in consecinta o sa mareasca pretul si mai mult

Cresterea mi se pare foarte mare (1200 -> 1800 -> probabil in jur de 2300-2500) pt Onesti, avand in vedere ca au scazut preturile bine de tot pana si la case si ca euro a tot crescut. Toti vor sa castige de pe urma noastra, e pacat pt ca e un eveniment care se vrea a fi unic in viata si toti vor sa profite de bucuria si generozitatea ta in astefel de clipe.

Cred ca o sa mai caut, chiar daca imi placeau, dar nu imi place sa vad ca vor sa-si faca jocurile pe "spinarea" noastra.

Personal...nu-i stiu pe cei de la Casa Romaneasca ...ca sa-mi dau cu parerea ca cer prea mult sau prea putin...Poate sunt mai numerosi si din acest motiv vor mai mult...si lucrul asta se ia in calcul de obicei...Dar pe cei de la Hotel Trotus i-ai auzit cum canta?Am vazut ca au si pe site-ul hotelului un fel de prezentare...Noua ne-au placut... de aceea i-am si ales anul trecut dupa ce i-am vazut la nunta unui prieten... :)

andra2ro
10.08.2009, 15:37:40
Personal...nu-i stiu pe cei de la Casa Romaneasca ...ca sa-mi dau cu parerea ca cer prea mult sau prea putin...Poate sunt mai numerosi si din acest motiv vor mai mult...si lucrul asta se ia in calcul de obicei...Dar pe cei de la Hotel Trotus i-ai auzit cum canta?Am vazut ca au si pe site-ul hotelului un fel de prezentare...Noua ne-au placut... de aceea i-am si ales anul trecut dupa ce i-am vazut la nunta unui prieten... :)

Cei de la Casa Romaneasca sunt buni, dar au devenit prea infumurati si din cauza asta si-au schimbat atitudinea si sunt concentrati doar pe castig.
Pe Rapsodia i-am vazut de Revelion la Hotel Trotus si mi-au placut, doar ca au mai fost mici pauze in care au lasat sa cante CD-ul, plus ca au mai fost si niste momente vesele (cadane + un moment umoristic), ce vreau sa subliniez este ca nu i-am vazut la o nunta de la inceput la sfarsit ca sa vad acolo cum sunt. Totusi, cred ca se poate discuta cu ei astfel incat pauzele pe care le fac sa nu fie prea mari.

Ai un numar de telefon al lor pentru contact, am inteles ca Florin Popa ar fi "seful" ?

Merci :)

sim77
10.08.2009, 15:50:47
Cei de la Casa Romaneasca sunt buni, dar au devenit prea infumurati si din cauza asta si-au schimbat atitudinea si sunt concentrati doar pe castig.
Pe Rapsodia i-am vazut de Revelion la Hotel Trotus si mi-au placut, doar ca au mai fost mici pauze in care au lasat sa cante CD-ul, plus ca au mai fost si niste momente vesele (cadane + un moment umoristic), ce vreau sa subliniez este ca nu i-am vazut la o nunta de la inceput la sfarsit ca sa vad acolo cum sunt. Totusi, cred ca se poate discuta cu ei astfel incat pauzele pe care le fac sa nu fie prea mari.

Ai un numar de telefon al lor pentru contact, am inteles ca Florin Popa ar fi "seful" ?

Merci :)

Ti-am trimis mai multe detalii pe PM... :)

Loxanna
10.08.2009, 20:19:26
Dragi miresici, in sfarsit am si pantofii de mireasa... mai am de rezolvat cu jupoanele si boleroul/capa si voalul, si gata! E mai greu cu tinuta mirelui, dar... 8-} rezolvam noi cumva!
Abia astept sa vina ziua cea mare... sper sa nu ma apuce vreo criza gen Bridezilla pana atunci!:-?
Spor tuturor! Si asteptam marturii si sfaturi practice de la miresicile care au scapat deja de emotii!>:D<

andra2ro
10.08.2009, 22:32:53
Dragi miresici, in sfarsit am si pantofii de mireasa... mai am de rezolvat cu jupoanele si boleroul/capa si voalul, si gata! E mai greu cu tinuta mirelui, dar... 8-} rezolvam noi cumva!
Abia astept sa vina ziua cea mare... sper sa nu ma apuce vreo criza gen Bridezilla pana atunci!:-?
Spor tuturor! Si asteptam marturii si sfaturi practice de la miresicile care au scapat deja de emotii!>:D<

Sunt frumusei pantofii, par si comozi. Sa-i porti cu placere si sa te ajute la dantzuiala. \:D/

sim77
11.08.2009, 08:36:47

Foarte frumusei pantofii!!! Sa-i porti fericita!!!si sa-i dantuiesti toata noaptea! :*

kmpi_oana
11.08.2009, 09:53:49
Buna fetelor !

Va pup
Buna
La noi la nunta a cantat Barjoveanu cu formatia lui. Canta foarte bine si a facut o atmosfera <:-P <:-P <:-P ...s-a dansat non stop. Domnul este chiar profesor de muzica de profesie deci nu canta dupa ureche=D> . A venit si la luatul miresei cu un acordeonist, iar el a cantat la vioara. Toate astea pentru 1200 de euro, dar l-am arvonit acum un an. A mai crescut si la el tariful cred cu vreo 200-300 euro

gabryela63
11.08.2009, 13:30:51
Foarte frumusei pantofii!!! Sa-i porti fericita!!!si sa-i dantuiesti toata noaptea! :*

Frumosi pantofi! Sa-i porti sanatoasa si sa-i dantuiesti toata noaptea. De unde i-ai cumparat? Imi place modelul, dar cum eu nu sunt mireasa, m-ar interesa alta culoare.

andra2ro
11.08.2009, 14:24:33
Draga fetelor,

A colaborat cineva cu Iustin Dumitrache si Iulian Ciuperca pentru filmare ? Am vazut un material facut pentru o nunta, mi-a placut foarte mult si as vrea sa dau de ei. Poate sa ma ajute cineva cu niste date de contact ?

Va pup

merlynn
11.08.2009, 14:59:58
si astia sunt pantofiori mei, in sfarsit i-am gasit:-"

georgyanaa
11.08.2009, 15:11:00
suuuuppeer de unde i-ai luat?

merlynn
11.08.2009, 15:58:20
suuuuppeer de unde i-ai luat?
din Bacau de la Leonardo

merlynn
11.08.2009, 16:18:23
georgyannna ai gasit ceva pe site-urile care ti le-am dat?:*

maryia
11.08.2009, 18:31:10
frumosi foc pantofiorii si par destul de comozi...sa-i dantzuiesti pana dimineata:*

maryia
11.08.2009, 18:59:41
super pantofii!sa-i dansezi toata nopatea!;))

andra2ro
11.08.2009, 19:14:47

Si ai tai sunt frumosi, sa-i porti cu placere ! :)

xtinna
12.08.2009, 11:49:00
La first class e super dragut au o intrare pe care o poti aranja demential,singurul inconvenient este spatiu nu este foarte mare!oricum pe toti care i-am auzit ca au fost la nunti acolo au fost foarte incantati manare buna si servire ok Mai nou pentru miresicile care fac nunta vara la CASA ROSU sus pe varianta organizeaza nunti la cort si este super frumos si acolo:grin:

Iti multumesc frumos de informatie.Ma incanta ideea de nunta in aer liber.Au si o locatie frumoasa?ms mult mult mult

Alynutza_1123
12.08.2009, 12:22:12
Ce liniste pe aici...unde ati disparut fetelor? >:D<

sim77
12.08.2009, 13:11:16

Super pantofiorii!!! sa-i porti fericita!!!si bineinteles...iubita ...;-) >:D<

georgyanaa
12.08.2009, 18:59:17
georgyannna ai gasit ceva pe site-urile care ti le-am dat?:*
da am gasit ceva modele dragute,dar uimitor am gasit la un magazin de pe oituz niste magneti in forma de fluturas si sunt foarte simpatici,mi-a zis tanti de acolo ca saptamana aceasta or sa primeasca mai multe modele de marturii si la preturi accesibile!asa ca mai stau pana vineri daca nu dau comanda de ceva cutiute oricum iti multumesc mult pentru ajutor de acest site chiar uitasem
pupici;-)

georgyanaa
12.08.2009, 19:06:26
Iti multumesc frumos de informatie.Ma incanta ideea de nunta in aer liber.Au si o locatie frumoasa?ms mult mult mult
locatia este super nu am intrebat exact unde amplaseaza cortul deoarece abia anul acesta s-a deschis dar poti sa tragi o fuga pana acolo si sa vezi ce-ti spun si ei ,mie una mi-a placut mult acolo
;-)

xtinna
12.08.2009, 22:10:29
locatia este super nu am intrebat exact unde amplaseaza cortul deoarece abia anul acesta s-a deschis dar poti sa tragi o fuga pana acolo si sa vezi ce-ti spun si ei ,mie una mi-a placut mult acolo
;-)
week endul asta ajung in onesti si abia astept sa merg acolo sa vad despre ce este vorba.Revin cu amanunte pentru miresicile interesate :D
Ms mult georgiana...spor la pregatit:*:*:*

kmpi_oana
13.08.2009, 09:16:36
Ce liniste pe aici...unde ati disparut fetelor? >:D<
Nu stiu ce se intampla....trebuie sa descoperim un subiect de atractie

MeMioara
13.08.2009, 09:25:30

Hello!
Eu nu am mai intrat de mult pe aici, dar ti-am admirat pozale de la nunta si tortul. Vroiam sa te intreb cu ce a fost tortul tau, ca si pe mine ma bate gandul sa il fac la Ania dar inca nu stiu cu ce sa il fac inauntru. Si prajiturile, daca ai avut, de unde le-ai comandat? Eu am nunta in cealalta sala, dar vad ca si cea in care ai avut tu nunta a fost foarte frumoasa:)

MeMioara
13.08.2009, 09:31:28
Si lumanarile arata superb! Cam cat te-au ajuns florile cu totul? Ce multe intrebari am! :)

MeMioara
13.08.2009, 09:33:49
Inca o intrebare si plec, promit!:) Cate kilograme a avut tortul tau? Si mancarea cum a fost? Poti sa-mi spui cam ce s-a servit?...Se pare ca au fost mai multe intrebari :))

danutza05
13.08.2009, 12:04:06
buna.....ne poti spune cum se cheama formatia sau unde canta?
multumesc si pupici

kmpi_oana
13.08.2009, 12:04:20
Inca o intrebare si plec, promit!:) Cate kilograme a avut tortul tau? Si mancarea cum a fost? Poti sa-mi spui cam ce s-a servit?...Se pare ca au fost mai multe intrebari :))
Buna Mioara!
Compozitita tortului a fost facuta din prajitura Brio, daca te duci la Ania sigur iti iese in evidenta..e cu o frunzulita alba deasupra. Cu tot cu martipanul de deasupra, tortul a cantarit 12 kg ( eu dadusem comanda de 9 kg, dar a iesit mai greu)....s-au meritat banii pt a a fost minunat.
Prajiturile au fost facute la corso. Mancarea a fost foarte buna...toata lumea a mancat aproape tot din farfurie....=D> =D> =D> . S-a servit un aperitiv cu rulada, crochete, salam de sibiu, ardei umplut, muschi file, gordon bleu, cascaval, rosii si branza. felul 1 pulpa de pui la tava cu sote de ciuperci-salata de varza, felul 2 cartofi gratinati cu gratar de porc-salata de castraveti murati.
Florile m-au ajuns parca in jur de 4 milioane asta insemnand: 7 aranjamente pt mese invitati, unul mare si doua mici pentru masa noastra, 8 aranjamente pentru stalpii de la intrare si din sala si buchetul meu cu al nasei. A fost o combinatie de crini imperiali asiatici(roz) , crini imperiali albi, trandafiri, iarba miresei, niste plante verzi curgatoare si ceva ca frunzele de palmier#-o
Lumanarile au fost facute de nasi in piata mare cred, dar nu stiu unde exact si nici pretul.
Spor la treaba ca mai e putin!!!

danutza05
13.08.2009, 12:09:18
nici eu nu am mai intrat de multicel...am fost plecata in vacanta
va pup pe toate fetele

imi puteti spune unde e depozitul de flori din cartierul CFR?

kmpi_oana
13.08.2009, 12:22:59
nici eu nu am mai intrat de multicel...am fost plecata in vacanta
va pup pe toate fetele

imi puteti spune unde e depozitul de flori din cartierul CFR?
Cand ajungi pe Bulevardul din cartierul CFR vei vedea undeva pe stanga un cuptor de paine, mai mergi cam 2oo de metrii si tot pe stanga sunt niste magazine...pe acolo se afla si depozitul( are usi metalice argintii). Este deschis joia si duminica din cate stiu eu.

danutza05
13.08.2009, 12:33:27
multumesc pt informatie......
:* :* :*

andra2ro
13.08.2009, 14:14:04
Draga miresicilor,

Ce-mi puteti spune de formatia care canta la Hotel Magura in Tg. Ocna ?
Sunt 6 in formatie si au mai multe instrumente muzicale: tobe, chitara bas, chitara solo(cred), saxofon, orga si solist (cam asa ceva). I-am auzit cantand cateva piese si mi s-au parut interesanti si ei.
Stie cineva de ei, daca or fi buni ?

Mercic

gabryela63
13.08.2009, 14:23:55
Draga miresicilor,

Sunt 6 in formatie si au mai multe instrumente muzicale: tobe, chitara bas, chitara solo(cred), saxofon, orga si solist (cam asa ceva). I-am auzit cantand cateva piese si mi s-au parut interesanti si ei.

Mercic

Iti spun eu ca sunt buni, canta foarte bine. Dar am inteles ca si pretul este pe masura. Intereseaza-te exact ce pret cer si daca iti convine pretul, atunci e ok.

georgyanaa
13.08.2009, 14:37:56
Draga miresicilor,

Mercic
si mie mi-a spus mami ca sunt super talentati acum depinde si de pret daca se merita noi i-am luat pe cei de la condor i-am mai auzit la diverse evenimente canta destul de bine...a mai auzit careva de ei ceva pareri???

georgyanaa
13.08.2009, 14:39:51
[quote=xtinna;2256156]week endul asta ajung in onesti si abia astept sa merg acolo sa vad despre ce este vorba.Revin cu amanunte pentru miresicile interesate :D
Ms mult georgiana...spor la pregatit:*:*:*[/quote
Sper sa-ti fie de folos :*

andra2ro
13.08.2009, 14:40:12
Iti spun eu ca sunt buni, canta foarte bine. Dar am inteles ca si pretul este pe masura. Intereseaza-te exact ce pret cer si daca iti convine pretul, atunci e ok.

Am discutat cu ei, pretul pt. 2009 e 1500E si pt. 2010 e 1800E, e cam mare dar ma gandesc asa:

- Rapsodia care sunt 3, pe 2009 fiecare si-ar lua 1200/3 = 400,
- Nu stiu cei de la DanSy cati sunt ? Stiu ca sunt 2 solisti (Dan si Silvia), mai au si in spate ajutoare ? Aici nu am suficiente date ca sa fac un calcul.
- cei de a Tg Ocna sunt 6 la nunta, deci isi iau: 1500/6 = 250
Oarecum diferenta de bani ar fi justificata prin numarul lor (am vazut ca toti participa si cu vocea pe langa solist) dar si prin numarul de instrumente muzicala care scot parca un alt fel de muzica decat cea care iese doar din orga, e un pic mai "adevarata".

Nu stiu insa cum stau la capitolul repertoriu international sau muzica usoara romanesca si nici nu i-am vazut la nicio nunta ca sa pot hotari daca merita investitia :D.

Daca mai aveti si alte opinii, va rog sa le impartasiti cu noi. :)

andra2ro
13.08.2009, 15:05:49
si mie mi-a spus mami ca sunt super talentati acum depinde si de pret daca se merita noi i-am luat pe cei de la condor i-am mai auzit la diverse evenimente canta destul de bine...a mai auzit careva de ei ceva pareri???

Am auzit c-ar fi buni si ei. I-am vazut pe youtube si ce nu mi-a placut e ca solistul statea pe scaun in timp ce canta, nush daca e cea mai buna pozitie pt cantat, explicatia cred ca era ca avea textul la nivelul ochilor. Eu l-as pune sa cante din picioare :D

Cat te costa cei de la Condor ?

gabryela63
13.08.2009, 16:03:00
Am discutat cu ei, pretul pt. 2009 e 1500E si pt. 2010 e 1800E, e cam mare dar ma gandesc asa:

- Rapsodia care sunt 3, pe 2009 fiecare si-ar lua 1200/3 = 400,
- Nu stiu cei de la DanSy cati sunt ? Stiu ca sunt 2 solisti (Dan si Silvia), mai au si in spate ajutoare ? Aici nu am suficiente date ca sa fac un calcul.
- cei de a Tg Ocna sunt 6 la nunta, deci isi iau: 1500/6 = 250
Oarecum diferenta de bani ar fi justificata prin numarul lor (am vazut ca toti participa si cu vocea pe langa solist) dar si prin numarul de instrumente muzicala care scot parca un alt fel de muzica decat cea care iese doar din orga, e un pic mai "adevarata".

Nu stiu insa cum stau la capitolul repertoriu international sau muzica usoara romanesca si nici nu i-am vazut la nicio nunta ca sa pot hotari daca merita investitia :D.

Daca mai aveti si alte opinii, va rog sa le impartasiti cu noi. :)

Eu locuind in Tg Ocna de cativa ani buni, ii cunosc pe toti din formatie si am avut ocazia sa-i aud cantand la diferite evenimente, inclusiv nunti. Sunt buni, canta foarte bine. Solistul canta stand in picioare nu pe scaun (probabil ca unde au fost filmati nu au avut alternativa). Au repertoriu bogat si diversificat. Si eu i-am vrut la nunta fetei mele, dar erau ocupati . Fac pauze cam lungi, dar asta se poate ajusta discutand cu ei.
Ai dreptate, altfel se aude muzica la instrumente fata de cea de la orga. Pretul nu mi se pare foarte mare, doar ca eu auzisem ca sunt mai scumpi, decat spui tu ca ai discutat cu ei.

oana_alexandra
13.08.2009, 17:05:56
Buna Mioara!
Compozitita tortului a fost facuta din prajitura Brio, daca te duci la Ania sigur iti iese in evidenta..e cu o frunzulita alba deasupra. Cu tot cu martipanul de deasupra, tortul a cantarit 12 kg ( eu dadusem comanda de 9 kg, dar a iesit mai greu)....s-au meritat banii pt a a fost minunat.
Prajiturile au fost facute la corso. Mancarea a fost foarte buna...toata lumea a mancat aproape tot din farfurie....=D> =D> =D> . S-a servit un aperitiv cu rulada, crochete, salam de sibiu, ardei umplut, muschi file, gordon bleu, cascaval, rosii si branza. felul 1 pulpa de pui la tava cu sote de ciuperci-salata de varza, felul 2 cartofi gratinati cu gratar de porc-salata de castraveti murati.
Florile m-au ajuns parca in jur de 4 milioane asta insemnand: 7 aranjamente pt mese invitati, unul mare si doua mici pentru masa noastra, 8 aranjamente pentru stalpii de la intrare si din sala si buchetul meu cu al nasei. A fost o combinatie de crini imperiali asiatici(roz) , crini imperiali albi, trandafiri, iarba miresei, niste plante verzi curgatoare si ceva ca frunzele de palmier#-o
Lumanarile au fost facute de nasi in piata mare cred, dar nu stiu unde exact si nici pretul.
Spor la treaba ca mai e putin!!!
Ce putin te-au ajuns florile!!!! Unde le-ai facut???

andra2ro
13.08.2009, 18:40:25
Eu locuind in Tg Ocna de cativa ani buni, ii cunosc pe toti din formatie si am avut ocazia sa-i aud cantand la diferite evenimente, inclusiv nunti. Sunt buni, canta foarte bine. Solistul canta stand in picioare nu pe scaun (probabil ca unde au fost filmati nu au avut alternativa). Au repertoriu bogat si diversificat. Si eu i-am vrut la nunta fetei mele, dar erau ocupati . Fac pauze cam lungi, dar asta se poate ajusta discutand cu ei.
Ai dreptate, altfel se aude muzica la instrumente fata de cea de la orga. Pretul nu mi se pare foarte mare, doar ca eu auzisem ca sunt mai scumpi, decat spui tu ca ai discutat cu ei.

Spuneam de solistul de la Condor ca l-am vazut cantand de pe scaun, in pozitia "sezut". Solistul de la Magura, da, canta stand in picioare.
Pretul asta e, am vorbit de curand cu ei. :)

kmpi_oana
13.08.2009, 18:58:59
Ce putin te-au ajuns florile!!!! Unde le-ai facut???
Am cumparat florile de la depozit si am facut eu toate aranjamentele florale inclusiv buchetele;)) . A iesit superb totul, chiar nu ma asteptam sa ma pricep, dar e foarte simplu de facut. iti trebuie putina rabdare si imaginatie.

danutza05
13.08.2009, 19:02:07
buna oana
te rog sa imi spui si mie cum a fost la rest. Arkadia........ca servire...ospatari etc

danutza05
13.08.2009, 19:17:46
cu cate zile inainte ai cumparat florile?
si cand ai avut cand sa le aranjezi?
ai facut doar pe cele de pe mese ?sau si lumanari si buchet?

Am cumparat florile de la depozit si am facut eu toate aranjamentele florale inclusiv buchetele;)) . A iesit superb totul, chiar nu ma asteptam sa ma pricep, dar e foarte simplu de facut. iti trebuie putina rabdare si imaginatie.

kmpi_oana
13.08.2009, 19:48:29
cu cate zile inainte ai cumparat florile?
si cand ai avut cand sa le aranjezi?
ai facut doar pe cele de pe mese ?sau si lumanari si buchet?
Am dat comanda duminica de flori, joia le-am primit, vineri dupa amiaza am facut toate aranjamenele. Lumarile le-au preagatit nasii la o florarie

mimonel
13.08.2009, 22:25:13
Am dat comanda duminica de flori, joia le-am primit, vineri dupa amiaza am facut toate aranjamenele. Lumarile le-au preagatit nasii la o florarie

O sa-mi dau si eu cu parerea referitor la flori si aranjamente :-" .
Am facut si eu pentru nunta mea cateva aranjamente cu flori comandate de la depozit si pot sa-ti zic unele dezavantaje. Primul e ca nunta e sambata si florile vin joi ... si pana sambata trebuie sa ai grija sa se pastreze cat mai bine. In cazul Oanei crinul e fff rezistent si e un avantaj. Florile trebuie tinute la rece si intuneric, eventual sa pui ceva solutie speciala pt flori in apa si sa le stropesti cu apa in fiecare zi. eu nu am facut decat bratarile pt domnisoarele de onoare, florile naturale de pus in piept si 6 aranjamente pentru stalpii din fier forjat de la intrarea in restaurant. Toate facute cu trandafiri albi avalanche si pitici, gipsofila, aspidistra si inca o frunza.

CONT-INCHIS-23057
14.08.2009, 09:31:24
florile daca sunt proaspete rezista aproape 2 sapt. La depozite sunt abia aduse, nu raman cu stoc ca la florarii.

danutza05
14.08.2009, 10:44:54
neata miresici
aha...deci tre sa merg sa dau comanda cu ce flori vreau....
comanda vine doar joia si duminica din cate am inteles
dar oare vin dimineata?

kmpi_oana
14.08.2009, 11:21:41
Comanda de flori ajunge miercurea seara tarziu si de aceea joia se iau comezile. Florile vin imbobocite si nu se pune problema ca nu rezista pana sambata seara. La mine tot ce a insemnat flori m-a tinut si o saptamana dupa nunta. Conditia generala este sa fie foarte bine imbibati cu apa buretii vegetali.

danutza05
14.08.2009, 11:36:19
eu ma gandesc sa dau comanda si sa vina duminica florile sa le iau
tinad con ca duminica am nunta
numai bine le iau dim. le dau celei care imi decoreaza sala

kmpi_oana
14.08.2009, 12:32:03
Cel mai bine te duci si vorbesti cu doamnele de acolo si te vor indruma ele cum sa faci.

mimonel
14.08.2009, 13:27:18

La depozitul la care am dat eu comanda nu primea decat o data pe saptamana flori direct din olanda miercurea sau joia. Acu depinde ce flori vrei, trebuie sa vorbesti cu un florar, nu orice floare te tine 2 saptamani. Acu eu nu zic decat sa te informezi bine inainte sa nu te trezesti in ziua nuntii ca florile nu arata cum trebuie. (aici depinde si cat de pretentioasa esti :">, eu una sunt foarte atenta la detalii )

danutza05
14.08.2009, 14:51:40
inca nu m-am decis
eu as vrea cale dar nu albe de cele putin maronii
frezie, ceea ce nu stiu daca voi gasi
oricum flori de toamna sa fie in ton si cu restaurantul si cu anotimpul
si daca vin florile la depozit duminica...numai bine ca vor fi foarte proaspete

tu la ce depozit ai fost?

duracita
14.08.2009, 14:56:41
Buna Oana casa de piatra ti-am admirat pozele sant superbe.... mult noroc in continuare...si te rog zi si mie unde e cofetaria unde ai facut tortul si cum au iesit prajiturile la corso???[-o< >:D<

CONT-INCHIS-23057
14.08.2009, 15:43:27
O sa-mi dau si eu cu parerea referitor la flori si aranjamente :-" .
Am facut si eu pentru nunta mea cateva aranjamente cu flori comandate de la depozit si pot sa-ti zic unele dezavantaje. Primul e ca nunta e sambata si florile vin joi ... si pana sambata trebuie sa ai grija sa se pastreze cat mai bine. In cazul Oanei crinul e fff rezistent si e un avantaj. Florile trebuie tinute la rece si intuneric, eventual sa pui ceva solutie speciala pt flori in apa si sa le stropesti cu apa in fiecare zi. eu nu am facut decat bratarile pt domnisoarele de onoare, florile naturale de pus in piept si 6 aranjamente pentru stalpii din fier forjat de la intrarea in restaurant. Toate facute cu trandafiri albi avalanche si pitici, gipsofila, aspidistra si inca o frunza.

ai pus poze?

claudie80
14.08.2009, 16:58:16
cedez loc la restaurant PARC pe 19 sept. (plus formatie, fotograf si decoratiuni, astea nu-s obligatorii ) contra avansul acordat.

Detalii PM

kmpi_oana
14.08.2009, 19:53:11
Buna Oana casa de piatra ti-am admirat pozele sant superbe.... mult noroc in continuare...si te rog zi si mie unde e cofetaria unde ai facut tortul si cum au iesit prajiturile la corso???[-o< >:D<
Multumesc mult!!! Tortul este facut la cof. ania....langa subway, iar prajiturile de la corso au iesit fff bune. Am ales capsunica, lamaita, minitarte cu fructe, cosulete cu jeleu, dobos, si ceva o prajitura cu ness.

chisa
14.08.2009, 20:20:14
Multumesc mult!!! Tortul este facut la cof. ania....langa subway, iar prajiturile de la corso au iesit fff bune. Am ales capsunica, lamaita, minitarte cu fructe, cosulete cu jeleu, dobos, si ceva o prajitura cu ness.
Si noi am avut prajiturile de la Corso. Invitatii au fost f incantati, le-au laudat, unii au cerut si la pachet (cei de la restaurant au fost f draguti si le-au impachetat, punandu-le pe farfuriile lor, pe care nu le-au cerut inapoi si nici nu le-au pus pe nota noastra de plata - repet, f dragut din partea lor). Si tortul a fost delicios - crema de trufe cu martipan - tot de la Corso.

MeMioara
15.08.2009, 10:38:36

Cam cat v=au ajuns platourile cu prajituri de la corso? Adica cat costa un platou?

ancapsy
15.08.2009, 12:59:02
Ce mai faceti fetelor? Eu mai am un stres....cum va fi vremea.....daca va ploua oare unde voi face sedinta foto....offf...sper din toata inima sa fie cald peste o saptamana!!![-o<

georgyanaa
15.08.2009, 17:14:27
Ce mai faceti fetelor? Eu mai am un stres....cum va fi vremea.....daca va ploua oare unde voi face sedinta foto....offf...sper din toata inima sa fie cald peste o saptamana!!![-o<
nu te mai stresa chiar daca o sa ploua nu/i nimic asta inseamna bogatie:D
in cazul in care vremea nu tine cu voi poti sa/ti iei linistita miresoiul dupa nunta,mergeti la bacau si contactati o firma pt o sedinta foto :D nu este foarte scump, dar suntem totusi in luna august si sa speram ca vremea o sa fie de partea voastra .Va doresc CASA DE PIATRA:D

chisa
15.08.2009, 19:39:03
Si eu eram un pic stresata de subiect asa ca am intrat pe mai multe situri meteorologice, fiecare avand, evident, o alta prognoza. Unul singur a nimerit-o, asa ca iti dau prognoza lor pt sambata viitoare, in Onesti: "A passing morning shower; otherwise, mostly cloudy and very warm. Winds from the NNW at 8 km/h." Deci daca nu ai programat sedinta fotot dimineata, nu o sa ploua <:-P. In orice caz, nu trebuie sa iti faci probleme, e o zi asa de frumoasa incat nici nu bagi in seama ploaia. Pe noi la civila ne-a plouat cu galeata, dar in poze nici nu se observa, eram asa happy happy flu flu amandoi incat nu am bagat de seama :)

kmpi_oana
15.08.2009, 22:28:16
Cam cat v=au ajuns platourile cu prajituri de la corso? Adica cat costa un platou?
Platoul cantarea cam jumatate de kilogram, iar kg de prajituri era intre 22 si 24 lei.

bluzme
15.08.2009, 22:37:24
Buna seara,

Am mai intrati si eu un pic sa vad ce mai faceti si am scris si despre restaurantul unde am facut eu, cred ca isi merita publicitatea :D.

E mai ieftin deci kg de prajituri decat la Ania, acolo e 29.

ancapsy
16.08.2009, 13:16:39
Si eu eram un pic stresata de subiect asa ca am intrat pe mai multe situri meteorologice, fiecare avand, evident, o alta prognoza. Unul singur a nimerit-o, asa ca iti dau prognoza lor pt sambata viitoare, in Onesti: "A passing morning shower; otherwise, mostly cloudy and very warm. Winds from the NNW at 8 km/h." Deci daca nu ai programat sedinta fotot dimineata, nu o sa ploua <:-P. In orice caz, nu trebuie sa iti faci probleme, e o zi asa de frumoasa incat nici nu bagi in seama ploaia. Pe noi la civila ne-a plouat cu galeata, dar in poze nici nu se observa, eram asa happy happy flu flu amandoi incat nu am bagat de seama :)

La noi totul o sa inceapta in jude de ora 4.....avem cununia civila la 18 iar religioasa la 19.30 si restaurantul la 21. Sedinta va avea loc intre civila si religioasa.....sper sa fie bine........:D

oana_alexandra
16.08.2009, 14:30:42
buna oana
te rog sa imi spui si mie cum a fost la rest. Arkadia........ca servire...ospatari etc
Buna. Eu am fost foarte multumita....macarea a fost buna si multa, invitatii au spus ca s-au saturat numai din aperitiv si ca a fost prea multa mancare;
Despre servire...a fost bine , cel putin eu nu am primit nici o reclamatie de la invitati si nici nu am vazut ceva in neregula. :)
Spor la pregatiri.

Loxanna
16.08.2009, 19:38:28
Offf... mai am de facut atatea chestii, incat numai l avreme nu ma gandesc... nu de alta, dar avand nunta in octombrie, m-as mira sa nu ploua! Eu cred ca imi fixez civila la 4, religioasa la 6, iar intre timp poze, cat o sa avem lumina... si restaurantul dela 8.30, ca sa am putin timp sa imi trag sufletul si sa ma pregatesc de stat in picioare la usa restaurantului asteptand lumea!:-<
Saptama viitoare ma duc sa vorbesc de invitatii...

kmpi_oana
16.08.2009, 21:21:31
Buna seara!
Fetelor spuneti-mi va rog daca cineva dintre voi s-a confruntat cu problema sa nu ii mearga adresa de messenger sau e-mail in ultimile zile. Eu de doua zile nu ma pot loga..imi zice ca am uitat parola...:O :O :O ceea ce nu are cum, o folosesc de 5 ani de cateva ori pe zi.
Imi cer scuze ca sunt off topic dar nu mai stiu pe cine sa intreb ce s-a intamplat...toata lumea da din umeri:(

duracita
17.08.2009, 09:36:38
Buna Oana Alexandra te rog zi si mie cum a fost cununia religioasa la precista ca toata lumea nu prea are o parere buna despre aceasta biserica sau mai bine zis despre preotii de acolo....:(( :(( :(( eu acolo mi-am facut programare pt cununia religioasa acolo deoarece imi place fff mult biserik ....stii cumva cat au dat nasii la preoti??? [-o< [-o< (am inteles ca e cam scumpa cununia la ei):( :( .multumesc din suflet... pupici:"> :"> :">

sim77
17.08.2009, 09:45:50

Din ce am vazut eu pe net...o sa ai vreme frumoasa...nu o sa ploua!Asa ca...nu te mai stresa ...o sa fie bine>:D< Bafta multa la ultimele pregatiri inainte de...<:-P :-p !!!

Alynutza_1123
17.08.2009, 10:56:07
Buna ziua doamnelor si viitoarelor doamne! Spor la pregatiri celor ce urmeaza sa faca pasul cel mare, iar celorlalte va doresc o sapt usoara si racoroasa!>:D<

24alina24
17.08.2009, 11:43:10
Buna seara!
Fetelor spuneti-mi va rog daca cineva dintre voi s-a confruntat cu problema sa nu ii mearga adresa de messenger sau e-mail in ultimile zile. Eu de doua zile nu ma pot loga..imi zice ca am uitat parola...:O :O :O ceea ce nu are cum, o folosesc de 5 ani de cateva ori pe zi.
Imi cer scuze ca sunt off topic dar nu mai stiu pe cine sa intreb ce s-a intamplat...toata lumea da din umeri:(
off topic.....primisem un offline si imi spunea ca pe data de 17.08 se inchide messengerul pentru s-au ''terminat'' locurile sunt prea multi utilizatori si trrebuia sa fac nu stiu ce sa pot ramane si eu si cei din lista mea in mess .....ceva de genu dar uite ca n-am dat importanta...si ....dar acum eu ma pot loga ...te pup

duracita
17.08.2009, 12:16:43
[quote=Alynutza_1123;2269001]Buna Alynutza cum e viata de sotie?? cum o duci? pe cand ne dai vestea cea mare cu un bebe? eu abia ast sa scap de stresul asta ca nu mai rezist sincer .... mai ales ca eu am o mare pb ca ink nu am nasi am mai putin de 2 luni pana la nunta si nu am gasit pe nimeni toata lumea sufera de criza cu banuti....
:(( :(( :(( :(( sper sa rezolv ceva int-un final... te pupacesc si numai bine in continuare....

kmpi_oana
17.08.2009, 12:22:47
off topic.....primisem un offline si imi spunea ca pe data de 17.08 se inchide messengerul pentru s-au ''terminat'' locurile sunt prea multi utilizatori si trrebuia sa fac nu stiu ce sa pot ramane si eu si cei din lista mea in mess .....ceva de genu dar uite ca n-am dat importanta...si ....dar acum eu ma pot loga ...te pup
oupssssssss:( inseamna ca asta s-a intamplat, alta expilcatie nu am

Alynutza_1123
17.08.2009, 15:06:53
[quote=Alynutza_1123;2269001]Buna Alynutza cum e viata de sotie?? cum o duci? pe cand ne dai vestea cea mare cu un bebe? eu abia ast sa scap de stresul asta ca nu mai rezist sincer .... mai ales ca eu am o mare pb ca ink nu am nasi am mai putin de 2 luni pana la nunta si nu am gasit pe nimeni toata lumea sufera de criza cu banuti....
:(( :(( :(( :(( sper sa rezolv ceva int-un final... te pupacesc si numai bine in continuare....

Buna! E foarte frumoasa viata de sotie, cu multe responsabilitati, dar e bine...cu bebelusul inca nu stim, s-ar putea cat de curand, ca au aparut niste mici problemute, dar inca nu e nimic sigur...vom vedea in curand#:-S
in legatura cu problema ta nu stiu ce sa-ti zic:(...e f nasol, stiu ce inseamna, dar tb sa fie cineva si pt voi, cum au fost si pt noi...poti vb cu cineva apropiat si sa le spuneti ca nu aveti pretentii, macar sa va cunune daca chiar nu gasiti pe nimeni...si noi eram intr-o sit asemanatoare, si asa aveam de gand sa facem, dar din fericire ne-am ales cu niste nasi super, nici ca puteam cere mai mult:x asa ca nu te descuraja, trebuie sa existe o cale de a rezolva problema, capul sus!>:D<
Mult succes va doresc, sa va iasa totul asa cum va doriti!:*

duracita
17.08.2009, 15:11:35
iti multumesc din suflet pt incurajari sper sa gasim ca deja toti ne preseaza cu tot felul de intrebari si sincer iti spun ca ma saturat e stresul ff mare...da speram sa iesim cu bine din situatia asta... mult noroc in continuare si sper sa auzit de bine....:"> :"> >:D< >:D<

Alynutza_1123
17.08.2009, 15:20:40
iti multumesc din suflet pt incurajari sper sa gasim ca deja toti ne preseaza cu tot felul de intrebari si sincer iti spun ca ma saturat e stresul ff mare...da speram sa iesim cu bine din situatia asta... mult noroc in continuare si sper sa auzit de bine....:"> :"> >:D< >:D<
Stai linistita, te inteleg foarte bine, stiu prin ce treci, si eu eram la fel de stresata, dar in ultima saptamana. Incearca sa le iei pe toate cu calm, pt ca altfel te poti imbolnavi...acum ai impresia k totul merge prost, k nimic nu iese cum trebuie, dar sincer iti spun, in ziua aceea totul va fi superb, pt ca asa trebuie sa fie, si vei uita toate necazurile si supararile, si va veti aduce aminte cu bucurie in suflet de cea mai fericita zi din viata voastra. Incercati sa rezolvati problema cu nasii, tb sa fie cineva, si apoi vei vedea ca restul va veni de la sine, si nu baga in seama toate nimicurile...astea vin si trec, importanta e dragostea voastra si amintirea cu care veti ramane dupa acest frumos eveniment. Curaj, si astept vesti bune!>:D<:*
Daca te mai pot ajuta cu ceva, o fac cu multa placere...>:D<

duracita
17.08.2009, 15:38:56
iti multumesc din suflet ca ma intelegi >:D< >:D< >:D< e fff naspa situatia...:( dar sper sa trec repede peste cosmarul asta... sincer si noaptea visez..... imi doresc din tot sufletul sa gasesc pe cineva [-o< [-o< [-o< ...tiam mai admirat o data pozele esti superba.... nasik e fosta ta colega de facultate nu?? va pupacesc pe amandoua eu is mihaela balan de la IPA...

Alynutza_1123
17.08.2009, 17:38:50
iti multumesc din suflet ca ma intelegi >:D< >:D< >:D< e fff naspa situatia...:( dar sper sa trec repede peste cosmarul asta... sincer si noaptea visez..... imi doresc din tot sufletul sa gasesc pe cineva [-o< [-o< [-o< ...tiam mai admirat o data pozele esti superba.... nasik e fosta ta colega de facultate nu?? va pupacesc pe amandoua eu is mihaela balan de la IPA...

Ms frumos! Da, nasica mea e fosta colega de facultate, si nici prin vis nu ne-am gandit ca ne vor cununa, desi ne lega o prietenie frumoasa inca din facultate...de asta iti spun ca niciodata nu tb sa disperi, e undeva cineva si pt voi>:D<Pupici si de la noi...:*:*

kmpi_oana
17.08.2009, 19:21:23
[quote=duracita;2270494]iti multumesc din suflet ca ma intelegi >:D< >:D< >:D< e fff naspa situatia...:( dar sper sa trec repede peste cosmarul asta... sincer si noaptea visez..... imi doresc din tot sufletul sa gasesc pe cineva [-o< [-o< [-o< ...tiam mai admirat o data pozele esti superba.... nasik e fosta ta colega de facultate nu?? va pupacesc pe amandoua eu is mihaela balan de la IPA...[/quo
Hopa ce mica e lumea....sa nu zici ca pe mine nu ma stii:((

kmpi_oana
17.08.2009, 19:25:07

Eu sunt Oana de la IB:-p

duracita
17.08.2009, 20:13:21
OOOOO acum da ca mam uitat mai atenta la poze... esti tare frumusik....casa de piatra.... de unde tiai luat rochia e superba... eu ink nu miam gasit ceva sami placa in mod deosebit...dar ink mai am timp....:) cf cum o duci acum cu viata de nevasta???te pupacesc si abia ast sa mai vb...

duracita
17.08.2009, 20:22:18
sper sa apara soarele si pe strada noastra...:) :) :) da pana atunci ink mai avem de luptat cu stresul si gandurile....:( :( ..ma bucur nespus pt voi ca ati pastrat legatura si ca te-a putut si cununa .....:"> acum veti fi prietene pe viata..:x de unde tiai luat rochitica??te pupacesc...>:D<

xtinna
17.08.2009, 20:35:27
Am fost,Georgiana acolo la Casa Rosu.E Dragut dar sunt putine locuri...spatiul cam stramt dar cred o nunta mai restransa este super acolo.
M-am decis in sfarsit si m-am lnistit ,pot sa trec la urmatoarea etapa.
Imi place foarte mult Trotus si am gasit si liber :-D

kmpi_oana
17.08.2009, 21:13:12
OOOOO acum da ca mam uitat mai atenta la poze... esti tare frumusik....casa de piatra.... de unde tiai luat rochia e superba... eu ink nu miam gasit ceva sami placa in mod deosebit...dar ink mai am timp....:) cf cum o duci acum cu viata de nevasta???te pupacesc si abia ast sa mai vb...
Multumesc! Rochia am cumparat-o de la Happy Bride din Bucuresti.
Sa stii ca viata de nevasta e tare frumoasa....mai ales cand esti langa persoana potrivita. Nu ma asteptam sa fie asa de bine.
In privinta emotiilor si a stresului de inainte, cred ca nimeni nu e scutit de asa ceva. Si eu am trecut prin cateva momente urate inainte nunta....nu mai aveam bani, unii invitati ne ziceau ca nu mai pot ajunge, plus alte chestii pe care deja le-am uitat. O sa fie bine totul pana la urma ...ai sa vezi.
Spor la pregatiri si la gasit nasii potriviti. Pupici!!

ancapsy
18.08.2009, 00:08:23
Am fost,Georgiana acolo la Casa Rosu.E Dragut dar sunt putine locuri...spatiul cam stramt dar cred o nunta mai restransa este super acolo.

E foarte frumos acolo la Casa Rosu......si mie imi place..dar e cam aiurea cu locul...dar cred ca daca ai idei....poti face si pe teresa....:-p

georgyanaa
18.08.2009, 00:33:14
Ma bucur ca ai gasit loc la Trotus este foarte elegant,si mai ales ca ai gasit pentru luna august si eu mi-as fi dorit tot in august dar.....am ajuns un pic mai tarziu,asta este sunt multumita si asa si sper sa iasa asa cum am visat .De acum bafta la pregatiri chiar daca mai ai un anisor ai timp sa cauti fel si fel de idei.Pupici!!

bluzme
18.08.2009, 07:35:13
oupssssssss:( inseamna ca asta s-a intamplat, alta expilcatie nu am

Buna, nu are legatura faptul ca nu-ti merge messul cu mass-ul acela. Poate ti-ai lasat adresa deschisa intr-un loc unde au acces mai multe persoane. Au fost destule cazuri in care s-a furat adresa de mail/mess.

Duracita, o sa-ti raspund eu in legatura cu Biserica Precista. Preotii nu le-au cerut pret fix la nasi, ci le-au spus ca pot da de la 400 la 1000 de lei si mai mult daca ei vor si pot, nasul a dat 500 si cate 50 la dascali deci in total 700 cu tot cu avans. Slujba a fost destul de scurta, nu stiu daca a durat 30 de minute, dar nu am avut senzatia ca se grabesc. Pentru noi a fost mai bine asa ca a fost mai scurta.
Nu am intrat la timp in biserica ca a fost nu stiu ce nunta de fiu de preot si s-au intins cu aia asa ca in loc de 7.30 am intrat pe la 8 si a si venit o ploaie torentiala exact in perioada asta :)). In schimb cand am iesit era numai bine afara.
Na, cum s-a mai spus e destul de greu ca in ziua aia sa-ti strice moralul.
Cu nasii , ia in calcul si rudele. Noi ne-am ocupat de absolut tot, nasii au dat bani doar la biserica si noua la nunta cat au putut, nu ne-am cramponat de asta. Pana la urma ideea este sa aveti un cuplu de prieteni care sa va fie alaturi toata viata.
Multa bafta la pregatiri, capul sus pentru ca totul va fi bine.

duracita
18.08.2009, 08:54:08
Multumesc din suflet pentru sfaturi... ink mai cautam am intrebat la toti prieteni apropiati si aproape la toate rudele da toata lumea da din umeri si imi zic ac pb BANI :-< .... oricum la toti le-am zis si le zic in continuare ca nu am nev de nimik imi cumpar eu tot ce imi trebuie pana si la preoti o sa dam noi banuti daca nu o sa aiba posibilitate numai sa ne fie alaturi in ziua aceeia si sa fim aproape tot restul vietii.... dar deocamdata nimic...:-< :-< :-< .... sper sa revin cat de curand cu o veste buna ca asta astept si eu de 2 luni [-o< [-o< [-o< ....:(... va pup

duracita
18.08.2009, 11:00:46
:* :* :* e pe aici vreo miresica din tg ocna??ca as vrea niste detalii despre prajituri si torturi la dna aceea de langa parc de la etajul 4.... va multumesc pupici si spor la pregatiri la cele ce mai iau sau casa de piatra la cele care a trecut peste stresul acesta

Alynutza_1123
18.08.2009, 11:34:36
sper sa apara soarele si pe strada noastra...:) :) :) da pana atunci ink mai avem de luptat cu stresul si gandurile....:( :( ..ma bucur nespus pt voi ca ati pastrat legatura si ca te-a putut si cununa .....:"> acum veti fi prietene pe viata..:x de unde tiai luat rochitica??te pupacesc...>:D<
Rochita mi-am luat-o de la MagicBride, e un magazin langa VIVA...

duracita
18.08.2009, 11:38:44
Acolo nu am incercat:( am si uitat de magazinul ala am zis ca poate sambata sa merg si pana la suceava sa ma uit sa vad ce e pe acolo poate gasesc ceva sa-mi cada la suflet...#:-S ...pupici o zi buna:* :*

kmpi_oana
18.08.2009, 12:02:57
Esti pe noua versiune de yahoo.mail?
Da, am noua versiune de la yahoo.mail. O am de putin timp.

Alynutza_1123
18.08.2009, 12:06:15
Acolo nu am incercat:( am si uitat de magazinul ala am zis ca poate sambata sa merg si pana la suceava sa ma uit sa vad ce e pe acolo poate gasesc ceva sa-mi cada la suflet...#:-S ...pupici o zi buna:* :*

Mie acolo mi-a placut cel mai mult...au modele f dragute si la preturi foarte bune, comparativ cu ce e in oras...mai poti incerca la Piatra Neamt, la suceava nu stiu daca sunt asa multe magazine, din ce am mai auzit si eu majoritatea merg la Piatra... Succes la cautari! Pup si tie!:*

duracita
18.08.2009, 12:10:17
Ms frumos am sa incerc si la piatra eu tot astept sa se termine sezonul (august) ca acum sincer e full in magazinele cu rochii de mireasa nici nu prea poti sa probezi de atatea miresici...:"> :"> pupici o zi buna!!!

gabryela63
18.08.2009, 14:58:54
:* :* :* e pe aici vreo miresica din tg ocna??ca as vrea niste detalii despre prajituri si torturi la dna aceea de langa parc de la etajul 4.... va multumesc pupici si spor la pregatiri la cele ce mai iau sau casa de piatra la cele care a trecut peste stresul acesta

Eu sunt mama unei miresici din Tg.Ocna...si probabil vorbesti de d-na Rotila. Intreaba-ma si daca pot si stiu, iti raspund cu placere.

duracita
18.08.2009, 15:02:57
>:D< Da d-na Rotila ..vroiam sa stiu cat e kg de tort si de prajituri la ea? face si pt nunti?platourile le aseaza direct ea?? eu sant o miresik din tg ocna da nunta o fac la bacau... si as prefera macar prajiturile sa mi le iau de acolo ca am mai mancat si is fff bune (sincer am mancat numai minieclere) de acolo dar cred ca pt nunta face platouri cu diverse tipuri de prajituri nu?? va multumesc din suflet pt ajutor

gabryela63
18.08.2009, 15:37:36
>:D< Da d-na Rotila ..vroiam sa stiu cat e kg de tort si de prajituri la ea? face si pt nunti?platourile le aseaza direct ea?? eu sant o miresik din tg ocna da nunta o fac la bacau... si as prefera macar prajiturile sa mi le iau de acolo ca am mai mancat si is fff bune (sincer am mancat numai minieclere) de acolo dar cred ca pt nunta face platouri cu diverse tipuri de prajituri nu?? va multumesc din suflet pt ajutor

Poti sa mi te adresezi la per tu, cred ca m-as simti mai bine. Eu abia am cunoscut-o personal pe d-na Rotila (locuiesc de 19 ani in Tg.Ocna, dar de loc sunt din Onesti si nu cunsoc eu prea multa lume). De d-na Rotila am auzit de mai demult, dar nu am reusit sa o cunosc personal decat saptamana trecuta, cand am fost la ea si am comandat tortul de nunta pentru fiica mea. Pretul este de 25 ron/kg.
Despre torturi: nu pot sa-ti spun daca face si din martipan, eu am comandat tort diplomat si am auzit multe aprecieri la adresa produselor ei. Are 2 suporturi (unul clasic si unul tip nou achizitionat de curand). Nu asigura transport.
Despre prajituri: stiu doar ca face tot felul de prajituri si care sunt foarte bune si are comenzi in tot judetul. Nu stiu ce pret practica la prajituri.
Mai intreaba-ma si iti raspund cu placere.

duracita
18.08.2009, 15:43:10
super ieftin tortul eu aici in bc cel mai ieftin am gasit cu 35 ron/kg da nu stiu cat o fi de bun de la d-na rotila am mancat diplomat si e fff bun da nu stiu cum sa mil duc pana la bacau de la ea e greu cu transportul sa nu mil stric...:( si cand ''ai '' nunta cu fata ?? oare o cunosc?? eu sant plecata din tg ocna de cand am inceput liceul si nu prea cunosc mult tineret in tg ocna .. si acolo mama sta pe str salinei.....mult noroc in continuare la pregatiri tre sa merg la d-na rotila cel mai bine sa vb despre tort si sa-mi dea ea ceva sfaturi cum sa fac..oricum va multumesc din suflet...:"> :">