PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25

andra2ro
18.08.2009, 16:57:18
Am fost,Georgiana acolo la Casa Rosu.E Dragut dar sunt putine locuri...spatiul cam stramt dar cred o nunta mai restransa este super acolo.
M-am decis in sfarsit si m-am lnistit ,pot sa trec la urmatoarea etapa.
Imi place foarte mult Trotus si am gasit si liber :-D

Ai avut noroc sa gasesti liber in august la Trotus. Spor la pregatiri !

andra2ro
18.08.2009, 17:00:23
Am uitat sa va anunt, dar o fac acum.
Am reusit sa bifez si eu muzica pe lista cu pregatiri dupa indelungi cautari. La mine va canta formatia de la restaurant Magura Tg Ocna. Am fost special si la zilele orasului Tg Ocna sa-i ascult si am fost incantata de ce am auzit, par profesionisti...sper sa fie ok. :)

gratieladaniela
18.08.2009, 17:11:47
Eu aseara m-am intalnit cu d-na Geta si e super de treaba, a spus k ne face ce vrem si la pret daca o sa facem totul la ea mai negociem #:-S, noi i-am dat acont, ne-a placut!!!
Buna , ma numesc Gratiela si sunt din Braila dar viitorul meu sot este din Onesti
Ma puteti ajuta pe mail-ul [email protected] cu nr de tel al D-nei Geta ?
Multumesc !

gratieladaniela
18.08.2009, 17:22:54
vad ca tb sa dam cel putin 10 mesaje ca sa trimitem un msj privat ;
va rog sa nu va suparati daca insist pe acest forum ca vreau nr de tel al d-ei Geta de la Tg Ocna care se ocupa de decoratiiunile nuntilor pentru ca in 2 saptamani ajung in Onesti si as vrea sa vb personal cu dansa ; v-am spus ca eu sunt din Braila
Multumesc

gabryela63
18.08.2009, 18:07:15
vad ca tb sa dam cel putin 10 mesaje ca sa trimitem un msj privat ;
va rog sa nu va suparati daca insist pe acest forum ca vreau nr de tel al d-ei Geta de la Tg Ocna care se ocupa de decoratiiunile nuntilor pentru ca in 2 saptamani ajung in Onesti si as vrea sa vb personal cu dansa ; v-am spus ca eu sunt din Braila
Multumesc

Iti trimit numarul pe PM

gratieladaniela
18.08.2009, 21:03:45
Iti trimit numarul pe PM

Multumesc mult de tot ! o sa iau legatura cu dansa sa stabilesc o intalnire !

vmg_gabi
18.08.2009, 21:52:06
Buna fetelor!!!!! Am revenit si eu un pic pe ecrane... Am avut o zi si o seara minunata...am dansat toata noaptea...am avut un dj bomba ..care a tinut invitatii pe ringul de dans toata noaptea....nici nu puteam sa visez la mai bine..
Momentul culminant a fost rascumpararea mea....si mai exact o declaratie de dragoste...la care mai toate damele au chisat ochi...a fost frumos...
Acum ma refac dupa nunta...cica suntem in saptaluna de miere...dar din pacate nu ne putem bucura din plin de ea...pt ca eu sunt varza...racita..cu febra...dar o sa treaca.
Asteptam pozele si filmul..sa vedem ce a iesit..
Revin cu poze ...cand le voi primi ...
Succes in pregatiri..celor ce isi asteapta randul<:-P<:-P<:-P

monica_bc
18.08.2009, 22:46:08
A trecut asa repede nunta de parca ar fi tinut o ora. Lumea s-a simtit f bine, le-au placut si dansatoarele pe care le-am avut. Cat despre muzica,Nelu Cazimir nota 11. Pt viitoarele miresici:nu va stresati ca trece totul asa de repede ca nu aveti timp sa realizati ca s-a terminat nunta.

kmpi_oana
18.08.2009, 22:50:09
CASA DE PIATRA!!!! sa va fie de bine si sa va bucurati de noua viata care a inceput. Va urez luna de miere super super....excitanta!<:-P

xtinna
18.08.2009, 23:19:07
dar voi nu ati gasit???eu am fost duminica asta-adica pe 16 august-si am gasit chiar am avut de ales!!am rezervat pe 8 si 15 si in functie de biserica am ales apoi pe 8-duminica.voi ati dat acont?multumesc frumos.si voua mult succes la pregatiri:*:*:*

xtinna
18.08.2009, 23:23:57
Ai avut noroc sa gasesti liber in august la Trotus. Spor la pregatiri !
scz,nu am dat citat andra.sunt curioasa cum de nu ai gasit in august....

merlynn
18.08.2009, 23:34:02
Buna , ma numesc Gratiela si sunt din Braila dar viitorul meu sot este din Onesti
Ma puteti ajuta pe mail-ul [email protected] cu nr de tel al D-nei Geta ?
Multumesc !
Iti dau PM cu nr. de telefon:*

merlynn
18.08.2009, 23:38:13
dar voi nu ati gasit???eu am fost duminica asta-adica pe 16 august-si am gasit chiar am avut de ales!!am rezervat pe 8 si 15 si in functie de biserica am ales apoi pe 8-duminica.voi ati dat acont?multumesc frumos.si voua mult succes la pregatiri:*:*:*
eu am fost anul trecut pe 12 noiembrie si abia am gasit pe 7 noiembrie, noi am dat 1000 ron acont:*

georgyanaa
18.08.2009, 23:49:02
si noi am fost anul trecut in octombrie si am gasit loc pt septembrie dar asta doar pentru ca au renuntat un cuplu restul era tot rezervat si chiar si pentru 2010 aveau

ancapsy
19.08.2009, 00:33:55
Poti sa mi te adresezi la per tu, cred ca m-as simti mai bine. Eu abia am cunoscut-o personal pe d-na Rotila (locuiesc de 19 ani in Tg.Ocna, dar de loc sunt din Onesti si nu cunsoc eu prea multa lume). De d-na Rotila am auzit de mai demult, dar nu am reusit sa o cunosc personal decat saptamana trecuta, cand am fost la ea si am comandat tortul de nunta pentru fiica mea. Pretul este de 25 ron/kg.
Despre torturi: nu pot sa-ti spun daca face si din martipan, eu am comandat tort diplomat si am auzit multe aprecieri la adresa produselor ei. Are 2 suporturi (unul clasic si unul tip nou achizitionat de curand). Nu asigura transport.
Despre prajituri: stiu doar ca face tot felul de prajituri si care sunt foarte bune si are comenzi in tot judetul. Nu stiu ce pret practica la prajituri.
Mai intreaba-ma si iti raspund cu placere.

Nu vreau sa ma bag dar eu am comandat un tort la d-na Rotila...cu blaturi pentru ca la toata nuntile unde am mancat doar diplomat si sincer sa fiu nu mi-a placut.....avea crema diferita la culoare dar ca gust acelasi gust...parca o papaleasca.....cum ii zic eu....
Parerea mea e sa comanzi unul dinainte sa vezi daca e pe gustul tau......stii vorba acea "gusturile nu se discuta"

gabryela63
19.08.2009, 08:32:41
Nu vreau sa ma bag dar eu am comandat un tort la d-na Rotila...cu blaturi pentru ca la toata nuntile unde am mancat doar diplomat si sincer sa fiu nu mi-a placut.....avea crema diferita la culoare dar ca gust acelasi gust...parca o papaleasca.....cum ii zic eu....
Parerea mea e sa comanzi unul dinainte sa vezi daca e pe gustul tau......stii vorba acea "gusturile nu se discuta"

Multumesc pentru idee......Da, cred ca asa este cel mai corect, sa comanzi inainte ca sa vezi ce mananci. Multumesc...:)

duracita
19.08.2009, 09:19:36
Casa de piatra si mult noroc in continuare ....:* :* :* ...

ionela807
19.08.2009, 09:59:39
neata,fetelor!! casa de piatra si multa fericire miresicilor care au avut fericitul eveniment de curand!!:*

andra2ro
19.08.2009, 10:52:15

Buna,

Eu am fost anul trecut in decembrie ca sa fac rezervare pentru 2009, vroiam nunta anul asta si erau date toate zilele, mai ramasesera 2-3 duminici prin lunile de iarna.
Si pentru ca suntem de cativa ani impreuna si nu ne-am grabit la maritis :D, am zis sa ne rezervam sala pentru 2010 intr-o luna de vara in care sa fie floricele si verdeata si sa fie si sambata pentru ca ma gandesc ca lumea vine mai relaxata si poate sta pana dimineata. Ma gandesc ca duminica sunt un pic mai stresati de gandul ca luni de dimineata incep serviciul. Vremea nu poti sa stii cum va fi, sigur ca mi-ar placea sa fie soare si frumos afara, dar fie cum o fi, nu putem influenta starea vremii. :)

Am dat acont la incheierea contractului 1000 RON si din cate imi amintesc parca doamna Bujor spunea ca va mari putin valoarea avansului pt 2010 pentru contractele ce urmau a fi incheiate, nu stiu acum care e valoarea.

Spor la pregatiri !

duracita
19.08.2009, 11:18:03
si luna de miere a fost super... sper sa am si eu parte macar de cateva zile e relax:x :x :x

ionela807
19.08.2009, 11:21:05
si luna de miere a fost super... sper sa am si eu parte macar de cateva zile e relax:x :x :x
trebuie sa va faceti timp si pt asta, ca mai tarziu nu mai apucati si nici nu mai are acelasi farmec,va fi un concediu oarecare!

duracita
19.08.2009, 11:29:48
Da pai vrem sa facem tot posibilul sa mergem pe undeva macar cateva zile ca la ce stres tragem acum meritam si noi ...cateva zile de relax acum sa terminam si sa iesim bine cu nunta ca dupa aia hotaram cam ce si cum :"> ...casa de piatra si sa auzim de bine ...un bebe ceva ink nu?

andra2ro
19.08.2009, 11:36:57

Tu unde ai dat comanda de tort si de care ? Din cate am citit pe aici ar fi cateva cofetarii bune in Bacau care fac si torturi cu mai multe etaje chiar si fara suport. Eu visez la unul de ciocolata la interior si martipan la exterior, dar in atata timp ma pot razgandi :)

ionela807
19.08.2009, 11:41:31
Da pai vrem sa facem tot posibilul sa mergem pe undeva macar cateva zile ca la ce stres tragem acum meritam si noi ...cateva zile de relax acum sa terminam si sa iesim bine cu nunta ca dupa aia hotaram cam ce si cum :"> ...casa de piatra si sa auzim de bine ...un bebe ceva ink nu?
nu pt ca din pacate nu am loc de munca!sa gasesc ceva si cine stie,poate peste 1an sau 2!

gratieladaniela
19.08.2009, 11:50:46
Iti dau PM cu nr. de telefon:*
Multumesc pt telefon si adresa de mail ; o s-o contactez negresit la cat a fost laudata pe acest forum !

gratieladaniela
19.08.2009, 11:56:59
Buna,

Eu am fost anul trecut in decembrie ca sa fac rezervare pentru 2009, vroiam nunta anul asta si erau date toate zilele, mai ramasesera 2-3 duminici prin lunile de iarna.
Si pentru ca suntem de cativa ani impreuna si nu ne-am grabit la maritis :D, am zis sa ne rezervam sala pentru 2010 intr-o luna de vara in care sa fie floricele si verdeata si sa fie si sambata pentru ca ma gandesc ca lumea vine mai relaxata si poate sta pana dimineata. Ma gandesc ca duminica sunt un pic mai stresati de gandul ca luni de dimineata incep serviciul. Vremea nu poti sa stii cum va fi, sigur ca mi-ar placea sa fie soare si frumos afara, dar fie cum o fi, nu putem influenta starea vremii. :)

Am dat acont la incheierea contractului 1000 RON si din cate imi amintesc parca doamna Bujor spunea ca va mari putin valoarea avansului pt 2010 pentru contractele ce urmau a fi incheiate, nu stiu acum care e valoarea.

Spor la pregatiri !

Va rog mult sa-mi spuneti si mie pt ce servicii tb sa platesti la Trotus ? Adica din cei 1000 ron cat se da acont , ce se va plati si cat peste cei 1000 ron tb sa mai dati ca sa achitati serviciile celor de la hotel Trotus ?
Sunt constienta ca in banii pe care ii dam intra meniurile oamenilor ; ma interesa ce mai platim pe langa .......sala , huse de scaune si fete de mese , sau daca poti sa vii tu cu aceste huse de la o firma de aranjamente ? cat costa un meniu / pers la Trotus ? Bautura va lasa s-o aduceti voi ?
Multumesc !

duracita
19.08.2009, 12:02:20
nici noi nu ne grabim tot cam asa peste 2-3 ani da cine stie mai e ca si cand vrea d-zeu... :x cu toate ca mias dori da mai intai sant alte prioritati ...#:-S

gratieladaniela
19.08.2009, 12:02:58
Ca formatie am avut una locala din Tg Ocna, pe care nu stiu daca i-as mai recomanda, in schimb am avut-o si pe Mioara Velicu care a facut toata nunta.
Am auzit ca iti ridica toti mesenii in picioare d-na Mioara Velicu dar cum ati adus-o ? Am inteles ca dansa circula numai cu avionul ........cat costa s-o ai la nunta pe dansa ? Transport , cazare , si cantat ? cate ore a cantat pt cat ati platit-o ?
Multumesc !

ionela807
19.08.2009, 12:05:28
nici noi nu ne grabim tot cam asa peste 2-3 ani da cine stie mai e ca si cand vrea d-zeu... :x cu toate ca mias dori da mai intai sant alte prioritati ...#:-S
asa este.e cam greu cu un copil!

duracita
19.08.2009, 12:13:52
e fff multa cheltuiala ... cu el.. si toate is scumpe chiar daca sant mici lucrusoarele lor is cat la cei mari:">

gratieladaniela
19.08.2009, 12:17:16
Ti-am trimis mai multe detalii pe PM... :)
As vrea si eu nr de tel al celor de la Rapsodia ca si mie tot ei imi plac - desi nu i-am ascultat decat pe net - ei cati bani cer tinand cont ca sunt doar 3 insi ?!
Multumesc !

ionela807
19.08.2009, 12:34:34
e fff multa cheltuiala ... cu el.. si toate is scumpe chiar daca sant mici lucrusoarele lor is cat la cei mari:">
asa este! dar e asa de frumos sa ai un bebe...!:)

andra2ro
19.08.2009, 13:06:23
Va rog mult sa-mi spuneti si mie pt ce servicii tb sa platesti la Trotus ? Adica din cei 1000 ron cat se da acont , ce se va plati si cat peste cei 1000 ron tb sa mai dati ca sa achitati serviciile celor de la hotel Trotus ?
Sunt constienta ca in banii pe care ii dam intra meniurile oamenilor ; ma interesa ce mai platim pe langa .......sala , huse de scaune si fete de mese , sau daca poti sa vii tu cu aceste huse de la o firma de aranjamente ? cat costa un meniu / pers la Trotus ? Bautura va lasa s-o aduceti voi ?
Multumesc !

Acontul le certifica lor faptul ca nu inchei un contract doar de dragul de a-l incheia, ci esti hotarat sa te tii de el, adica sa beneficiezi de serviciile lor la data stabilita. E un fel de garantie pentru ei, dar si pentru tine, dar care se va lua in calcul in momentul in care vor trebui achitate serviciile prestate de ei la nunta (meniu+servire). Nu reprezinta un fel de taxa de rezervare, ci doar un avans din suma totala ce se va plati la final.
Serviciile parca sunt prevazute in contract ca si procent din valoarea totala a meniului, pentru detalii exacte iti pot raspunde diseara cand ajung acasa ...parca tin minte de 10% din valoarea totala dar s-ar putea sa ma insel.
Sala o primesti goala, fara niciun fel de aranjamente la mese sau scaune. In contract se specifica faptul ca poti lucra cu o firma specializata sau, la cerere, poti sa lucrezi cu ei dar pentru asta trebuie sa li te adresezi pentru a afla ce pot sa-ti ofere la nivel de ornamente.

Meniurile sunt la alegerea fiecarei miresici, in contract scrie sa se stabilesc cel mai devreme inainte cu o saptamana pana la nunta si deci tot atunci se afla si preturile. :)

In ceea ce priveste bautura, stiu ca trebuie vorbit si negociat cu ei, in principiu te pot lasa sa aduci fie vinul si prajiturile+tortul si sa ramana taria de la ei, fie alte combinatii. Trebuie vorbit, nu e nimic batut in cuie prin contract.

duracita
19.08.2009, 13:11:27
Normal :x :x :x cred ca fff frumos sa fii mamik...

andra2ro
19.08.2009, 13:12:19
As vrea si eu nr de tel al celor de la Rapsodia ca si mie tot ei imi plac - desi nu i-am ascultat decat pe net - ei cati bani cer tinand cont ca sunt doar 3 insi ?!
Multumesc !

Ti-am trimis PM cu numarul lor. Am o cunostinta care are nunta anul acesta si tariful pe care il plateste celor de la Rapsodia e 1500E. Mie sincer mi se pare cam scump avand in vedere ca sunt doar 3. Cine stie, poate reusesti sa negociezi mai bine cu ei.

sim77
19.08.2009, 13:32:17
Multumesc !

Am vazut ca ti-a trimis PM "andra2ro" cu datele lor de contact...deci nu mai are sens sa ti le trimit si eu.. Formatia este alcatuita din 4 membrii din cate stiu eu...trei barbati si o femeie...Mie imi plac foarte mult...i-am auzit la nunta unui prieten...deci n-am emotii in privinta asta...Bafta multa si spor la pregatiri!!!:*

andra2ro
19.08.2009, 13:45:33
Am vazut ca ti-a trimis PM "andra2ro" cu datele lor de contact...deci nu mai are sens sa ti le trimit si eu.. Formatia este alcatuita din 4 membrii din cate stiu eu...trei barbati si o femeie...Mie imi plac foarte mult...i-am auzit la nunta unui prieten...deci n-am emotii in privinta asta...Bafta multa si spor la pregatiri!!!:*

Nu are prea mare relevanta observatia mea, dar la nivel informativ eu stiu ca Rapsodia are 3 membrii, iar fata de care spui doar colaboreaza cu ei, nu face parte din trupa. Acuma nush cum se inteleg ei la bani, daca in tarif e inclusa si ea sau nu, cel mai bine e sa se discute cu ei si acest aspect. Eu stiu ca doar colaboreaza, deci s-ar putea sa coste in plus.

Crescent
19.08.2009, 14:13:43
Am auzit ca iti ridica toti mesenii in picioare d-na Mioara Velicu dar cum ati adus-o ? Am inteles ca dansa circula numai cu avionul ........cat costa s-o ai la nunta pe dansa ? Transport , cazare , si cantat ? cate ore a cantat pt cat ati platit-o ?
Multumesc !

Madam asta e foarte modesta si populara, stai de drag cu ea la taclale, n-am auzit de povesti cu avioane...Vine singura, cu transportul ei, pe care nu l-a decontat :), i-am luat camera la hotel ca a venit cu cateva zile inainte, dar a insistat sa si-o plateasca. Tariful ei e de 700 de euro la 40 de min, noi am avut-o toata noaptea, dar n-a costat o avere, adica mai lasa de la ea.
Cat despre atmosfera e de nota 10. Nu doar canta ci si face show, mai zice un banc in pauza, mai o gluma de prin turnee, merge la fiecare masa si canta cu lumea. Eu una am facut nunta mai mult in jurul ei, adica mi-am dorit-o foarte mult :)

sim77
19.08.2009, 14:31:29
Nu are prea mare relevanta observatia mea, dar la nivel informativ eu stiu ca Rapsodia are 3 membrii, iar fata de care spui doar colaboreaza cu ei, nu face parte din trupa. Acuma nush cum se inteleg ei la bani, daca in tarif e inclusa si ea sau nu, cel mai bine e sa se discute cu ei si acest aspect. Eu stiu ca doar colaboreaza, deci s-ar putea sa coste in plus.

Noi cand am semnat contractul cu ei...am vorbit de toti 4...nu stiu daca lucreaza in colaborare sau nu....ideea este ca pentru siguranta cel mai bine discuta acest aspect cu ei...

gratieladaniela
19.08.2009, 15:14:51
Madam asta e foarte modesta si populara, stai de drag cu ea la taclale, n-am auzit de povesti cu avioane...Vine singura, cu transportul ei, pe care nu l-a decontat :), i-am luat camera la hotel ca a venit cu cateva zile inainte, dar a insistat sa si-o plateasca. Tariful ei e de 700 de euro la 40 de min, noi am avut-o toata noaptea, dar n-a costat o avere, adica mai lasa de la ea.
Cat despre atmosfera e de nota 10. Nu doar canta ci si face show, mai zice un banc in pauza, mai o gluma de prin turnee, merge la fiecare masa si canta cu lumea. Eu una am facut nunta mai mult in jurul ei, adica mi-am dorit-o foarte mult :)
Eu am vazut-o la o nunta la Sibiu si mi-a placut f mult ; acolo venise cu avionul platit de socru mic , i se luase camera de socrii mari si a si cantat vreo 2-3 ore ; numai pe cantat alasem ca a cerut la nunta aia 2500 E .......
ai vre-un nr de telefon de-al dansei ? Ma gandesc ca tb vorbit din timp si cu ea ca si cu oricare formatie .........si mai stiu ca acolo venise singura si a cantat cu formatia pe care o avea deja localul respectiv ..........deci trebuie contractata neaparat si o formatie pt toata noaptea .
Multumesc tuturor pt informatii !:*

andra2ro
19.08.2009, 15:20:37
Noi cand am semnat contractul cu ei...am vorbit de toti 4...nu stiu daca lucreaza in colaborare sau nu....ideea este ca pentru siguranta cel mai bine discuta acest aspect cu ei...

Corect, cea mai sigura cale este discutia directa cu ei si atunci nu va mai exista niciun dubiu. :)

Crescent
19.08.2009, 15:48:11
Eu am vazut-o la o nunta la Sibiu si mi-a placut f mult ; acolo venise cu avionul platit de socru mic , i se luase camera de socrii mari si a si cantat vreo 2-3 ore ; numai pe cantat alasem ca a cerut la nunta aia 2500 E .......
ai vre-un nr de telefon de-al dansei ? Ma gandesc ca tb vorbit din timp si cu ea ca si cu oricare formatie .........si mai stiu ca acolo venise singura si a cantat cu formatia pe care o avea deja localul respectiv ..........deci trebuie contractata neaparat si o formatie pt toata noaptea .
Multumesc tuturor pt informatii !:*

O sa ti-l trimit PM (maine, azi am uitat telul acasa). Are nevoie de o formatie care sa o acompanieze da, eu am cam dat gres cu ei.
Nu stiu daca sunt ce-i despre care vorbiti, sunt toat din Tg dar m-am inteles cu un pret si la urma mi-au zis ca la banii astia vor veni mai putine persoane, asa ca a trebuit sa mai dau, deci neseriosi.

gratieladaniela
19.08.2009, 15:57:17
O sa ti-l trimit PM (maine, azi am uitat telul acasa). Are nevoie de o formatie care sa o acompanieze da, eu am cam dat gres cu ei.
Nu stiu daca sunt ce-i despre care vorbiti, sunt toat din Tg dar m-am inteles cu un pret si la urma mi-au zis ca la banii astia vor veni mai putine persoane, asa ca a trebuit sa mai dau, deci neseriosi.
OK daca poti sa-mi dai nr ei maine ; ma gandesc ca tb sa vorbesc intai cu ea sa vad ce repertoriu are si apoi cand fac contract cu vreo formatie sa-i intreb daca stiu melodiile ei ca sa o poata acompania ..........
Multumesc mult de tot !

Crescent
19.08.2009, 16:03:05
OK daca poti sa-mi dai nr ei maine ; ma gandesc ca tb sa vorbesc intai cu ea sa vad ce repertoriu are si apoi cand fac contract cu vreo formatie sa-i intreb daca stiu melodiile ei ca sa o poata acompania ..........
Multumesc mult de tot !

Nu cred ca e neaparat, astia pe care i-am avut au fost cam de mana a doua asa dar s-au descurcat foarte bine. Si mie tot de asta mi-a fost teama la inceput, dar ea zis ca in toata carierea n-a intampinat nici o dificultate cu nici o formatie.

sarapup
19.08.2009, 22:03:33
tuturor miresicilor care au facut marele pas: casa de piatra,intelegere si multi ani sanatosi si fericiti sa va dea Doamne Doamne!

eee............ce frumos ar fi un bebe dar finantele astea.......:(

ancapsy
19.08.2009, 22:46:22
Tu unde ai dat comanda de tort si de care ? Din cate am citit pe aici ar fi cateva cofetarii bune in Bacau care fac si torturi cu mai multe etaje chiar si fara suport. Eu visez la unul de ciocolata la interior si martipan la exterior, dar in atata timp ma pot razgandi :)

Eu am comandat la Panimmon ..e 29 lei kg...si etajat..fara spatii intre etaje..fiecare etaj contine tort ciocolata cu visine+diplomat cu fructe_ciocolata cu visine....si imbracat cu martipan.....si fiecate felie va arata super...martipan alb la exterior...apoi maro de la ciocolata..alb de la diplomat si apoi iarasi ciocolata....abia astept sa il mananc!!

ancapsy
19.08.2009, 22:48:22

Ce neseriosi!!! Ce treaba are numarul de invitati cu cat costa serviciile lor? Tot atat iti canta si daca sunt multi si daca sunt putini...ce nesimtiti!!!

georgyanaa
19.08.2009, 23:50:45
Eu am comandat la Panimmon ..e 29 lei kg...si etajat..fara spatii intre etaje..fiecare etaj contine tort ciocolata cu visine+diplomat cu fructe_ciocolata cu visine....si imbracat cu martipan.....si fiecate felie va arata super...martipan alb la exterior...apoi maro de la ciocolata..alb de la diplomat si apoi iarasi ciocolata....abia astept sa il mananc!!
sunt tare curiasa sa ne spui cum a fost tortul tau :D pretul este foarte bun in comparatie cu ce am gasit eu in bacau multa bafta pe ultima suta de metrii

duracita
20.08.2009, 10:00:24
Buna viitoare miresici cum mai stati cu pregatirile??mai aveti?? eu deja am intrat putin in febra emotiilor dar sper sa trec cu bine peste tot si sa iasa o nunta de vis asa cum am visat...<:-P <:-P <:-P

duracita
20.08.2009, 10:33:57
Buna miresici stie cineva cum e tortul si prajiturile la cofetaria simina din bacau??multumesc frumos ..va pupacesc si spor la pregatiri la cele ce ink nu au avut nunta si casa de piatra si sa fiti fericite la cele care deja sant relaxate si scapate de stres;)) <:-P <:-P .va pup

andra2ro
20.08.2009, 10:42:01

Vai ce bine suna, imi ploua in gura !! Au retete din care sa alegi sau tu ai fost cu ideea ? Cred ca e super combinatia, yummy :)

andra2ro
20.08.2009, 10:45:50
Ce neseriosi!!! Ce treaba are numarul de invitati cu cat costa serviciile lor? Tot atat iti canta si daca sunt multi si daca sunt putini...ce nesimtiti!!!

Cred ca se referea la mai putine persoane care sa cante, nu la numarul de invitati. Adica daca vrei formatie completa, mai dai bani...daca nu mai dai, te multumesti cu mai putini.

Oricum ar fi, e neplacut sa dai peste neseriosi.

Crescent
20.08.2009, 11:27:29
Cred ca se referea la mai putine persoane care sa cante, nu la numarul de invitati. Adica daca vrei formatie completa, mai dai bani...daca nu mai dai, te multumesti cu mai putini.

Oricum ar fi, e neplacut sa dai peste neseriosi.

Da, asa am vrut sa zic, tu stiai povestea :)).

Va pun o poza cu tortul meu, pe care l-am facut la Ania in Bacau.
Am micsorat poza, sper sa se distinga.

georgyanaa
20.08.2009, 12:03:39

oauuuuu arata foarte bine si cat este kg/ul acolo?banuiesc ca a fost si foarte delicios

andra2ro
20.08.2009, 12:09:42

Arata extraordinar, a fost si bun ? Iti ridic mingea la fileu ca sa ne faci un pic in ciuda, cu siguranta a fost bun, abia astept sa ajung diseara la o cofetarie :)) =P~

Crescent
20.08.2009, 12:11:52
oauuuuu arata foarte bine si cat este kg/ul acolo?banuiesc ca a fost si foarte delicios

Nu pot sa-mi dau cu parerea, pt ca doar ce l-am gustat si am uitat pe loc :)), insa toti invitatii l-au apreciat. Drept dovada intre invitati erau doua cupluri care au nunta la Vaslui respectiv Bran si l-au comandat tot de la Ania.
Kg a fost 40 plus trensportul 1 leu la Km.
Pun o poza si cu prajiturile care la fel dupa spuse au fost delicioase.

georgyanaa
20.08.2009, 12:17:22
Nu pot sa-mi dau cu parerea, pt ca doar ce l-am gustat si am uitat pe loc :)), insa toti invitatii l-au apreciat. Drept dovada intre invitati erau doua cupluri care au nunta la Vaslui respectiv Bran si l-au comandat tot de la Ania.
Kg a fost 40 plus trensportul 1 leu la Km.
Pun o poza si cu prajiturile care la fel dupa spuse au fost delicioase.
si fac tot felul de modele,eu ma setasem pe dulce acrisor dar la ei este 45 ron+100 ron transport cred ca o sa ma reorientez imi poti da te rog adresa sau un nr de tel pe pm?<:-P

Crescent
20.08.2009, 12:19:09
Arata extraordinar, a fost si bun ? Iti ridic mingea la fileu ca sa ne faci un pic in ciuda, cu siguranta a fost bun, abia astept sa ajung diseara la o cofetarie :)) =P~

He he, tu ce crezi, te fac sa salivezi ? :))

Crescent
20.08.2009, 12:21:44
si fac tot felul de modele,eu ma setasem pe dulce acrisor dar la ei este 45 ron+100 ron transport cred ca o sa ma reorientez imi poti da te rog adresa sau un nr de tel pe pm?<:-P

Sa stii ca al meu a fost un model mai usurel asa, am vazut la niste tipe din Bacau niste modelele foarte desucheate. Plus ca mie mi-a placut foarte mult tipa de acolo, a fost atat de draguta, de n-am frecat-o cu o suta de modele, in cele din urma am ales chiar unul de-al cofetariei. Si culmea nu a vrut sa platesc nimic in avans ci am platit cand am dus suportul inapoi, asta a fost culmea increderii pentru mine intr-o tara ca Romania :))

andra2ro
20.08.2009, 12:26:20
He he, tu ce crezi, te fac sa salivezi ? :))

DAaaaaa !! :)

georgyanaa
20.08.2009, 12:30:22
Sa stii ca al meu a fost un model mai usurel asa, am vazut la niste tipe din Bacau niste modelele foarte desucheate. Plus ca mie mi-a placut foarte mult tipa de acolo, a fost atat de draguta, de n-am frecat-o cu o suta de modele, in cele din urma am ales chiar unul de-al cofetariei. Si culmea nu a vrut sa platesc nimic in avans ci am platit cand am dus suportul inapoi, asta a fost culmea increderii pentru mine intr-o tara ca Romania :))\
asta asa este o mare parte sunt foarte neseriosi astept maine mesaj de la tine;-) pupici

Alynutza_1123
20.08.2009, 12:44:41
Buna fetelor!!!!! Am revenit si eu un pic pe ecrane... Am avut o zi si o seara minunata...am dansat toata noaptea...am avut un dj bomba ..care a tinut invitatii pe ringul de dans toata noaptea....nici nu puteam sa visez la mai bine..
Momentul culminant a fost rascumpararea mea....si mai exact o declaratie de dragoste...la care mai toate damele au chisat ochi...a fost frumos...
Acum ma refac dupa nunta...cica suntem in saptaluna de miere...dar din pacate nu ne putem bucura din plin de ea...pt ca eu sunt varza...racita..cu febra...dar o sa treaca.
Asteptam pozele si filmul..sa vedem ce a iesit..
Revin cu poze ...cand le voi primi ...
Succes in pregatiri..celor ce isi asteapta randul<:-P<:-P<:-P

Buna! CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!>:D< ai vazut ca a fost totul ok? Ma bucur tare mult ca a iesit totul bine, ca v-ati distrat si lumea s-a simtit bine... Asteptam pozicile;;) Pupici multi, doamna!:*

gratieladaniela
20.08.2009, 13:09:31
Nu cred ca e neaparat, astia pe care i-am avut au fost cam de mana a doua asa dar s-au descurcat foarte bine. Si mie tot de asta mi-a fost teama la inceput, dar ea zis ca in toata carierea n-a intampinat nici o dificultate cu nici o formatie.
Multumesc mult pt tel d-nei Velicu dar ultimul nr pe care mi l-ai dat are o cifra in plus , ori un 7 ori un 0 ; daca poti sa-mi specifici a cata cifra s-o tai din cel de-al doilea numar ..........mi-ai scris a patra cifra 7 a cincea tot 7 si a sasea si a saptea ambele 0 si e nr in total cu 11 cifre si tb 10 ;
Merci !

Crescent
20.08.2009, 13:27:08
Multumesc mult pt tel d-nei Velicu dar ultimul nr pe care mi l-ai dat are o cifra in plus , ori un 7 ori un 0 ; daca poti sa-mi specifici a cata cifra s-o tai din cel de-al doilea numar ..........mi-ai scris a patra cifra 7 a cincea tot 7 si a sasea si a saptea ambele 0 si e nr in total cu 11 cifre si tb 10 ;
Merci !

Am verificat acum, scuze se pare ca asa l-am notat aseara dintr-un alt telefon, o sa trebuiasca sa astepti iar pana maine sa ti-l dau corect, sau incearca la primul. Ultima data era la tara ca isi rupsese piciorul si nu avea semnal la unul din ele.

delmo
20.08.2009, 14:32:58

ce bine arata! si apropo casa de piatra!!!!!!!! ca eu nu prea am mai intrat pe aici....dar poze de la nunta unde pot vedea si eu:* :*

Crescent
20.08.2009, 15:03:55
ce bine arata! si apropo casa de piatra!!!!!!!! ca eu nu prea am mai intrat pe aici....dar poze de la nunta unde pot vedea si eu:* :*

Multumesc frumos, pozele abia le-am primit de la fotograf, dar cica trebuie sa le aleg pe cele care-mi plac sa le cosmetizeze.
Sa stii ca am folosit salonul Nico la sugestia ta si am facut ce-a mai buna alegere posibila. :* ^:)^

georgyanaa
20.08.2009, 15:50:04
Multumesc frumos, pozele abia le-am primit de la fotograf, dar cica trebuie sa le aleg pe cele care-mi plac sa le cosmetizeze.
Sa stii ca am folosit salonul Nico la sugestia ta si am facut ce-a mai buna alegere posibila. :* ^:)^
si eu tot la nico intentionez sa merg vreau sa/mi pun extensii pe cine imi sugerezi sa contactez sau cine s/a ocupat de tine nico sau baiatul care este acolo ionut parca...

Crescent
20.08.2009, 15:56:47
<:-P
si eu tot la nico intentionez sa merg vreau sa/mi pun extensii pe cine imi sugerezi sa contactez sau cine s/a ocupat de tine nico sau baiatul care este acolo ionut parca...

Nico s-a ocupat in totalitate. Tipul a facut o prietena, dar i s-a lasat parul numaidecat ce-am iesit din salon. A fost atat de rapida de nici nu mi-am dat seama. Si chiar ziceam anterior, cand am ajuns la ea eram ca un mort ambulant, nu ma asteptam sa mai iasa ceva din mine :)).
Cat priveste extensiile cred Nico e singurul salon din Onesti care pune. Iti spun asta deoarece am fost la mai multe saloane si am intrebat de un coc, iar pentru ca aveam parul destul de scurt mi-au recomandat Bacaul sa-mi pun extensii, iar la Nico am vazut chiar si pe site.

Anca_psy se face saptamana asta tot la Nico, sa o incurajam <:-P <:-P <:-P

georgyanaa
20.08.2009, 18:27:42
<:-P

Nico s-a ocupat in totalitate. Tipul a facut o prietena, dar i s-a lasat parul numaidecat ce-am iesit din salon. A fost atat de rapida de nici nu mi-am dat seama. Si chiar ziceam anterior, cand am ajuns la ea eram ca un mort ambulant, nu ma asteptam sa mai iasa ceva din mine :)).
Cat priveste extensiile cred Nico e singurul salon din Onesti care pune. Iti spun asta deoarece am fost la mai multe saloane si am intrebat de un coc, iar pentru ca aveam parul destul de scurt mi-au recomandat Bacaul sa-mi pun extensii, iar la Nico am vazut chiar si pe site.

Anca_psy se face saptamana asta tot la Nico, sa o incurajam <:-P <:-P <:-P
abia asteptam poze..<:-P

Loxanna
20.08.2009, 21:19:04
Azi mi-am facut invitatiile. Am stat o gramada in magazin, pentru ca mi-am personalizat si plicurile cu numele invitatilor, si a durat o vesnicie, dar sunt mandra de ele. Sa vedem daca efortul de 7 ore a meritat...:-<

vmg_gabi
20.08.2009, 23:02:25
Buna! CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!>:D< ai vazut ca a fost totul ok? Ma bucur tare mult ca a iesit totul bine, ca v-ati distrat si lumea s-a simtit bine... Asteptam pozicile;;) Pupici multi, doamna!:*

Mersi frumos !!!!!!!!!!!<:-P...si eu abia astept pozele si filmuletul.....<:-P

MeMioara
21.08.2009, 09:47:18
tuturor miresicilor care au facut marele pas: casa de piatra,intelegere si multi ani sanatosi si fericiti sa va dea Doamne Doamne!

Unde ti-ai facut tortul si cu e e umplut?:) Arata foarte bine!!!

MeMioara
21.08.2009, 09:49:27
Si esarfa de unde ai luat-o? Stie cineva unde gasesc esarfe care sa nu fie albe sau crem? Am tot cautat dar nu gasesc decat culorile clasice, sau esarfe destul de urate:(

MeMioara
21.08.2009, 09:52:29
Si ma mai intereseaza unde as putea gasi figurine de pus pe tort care sa fie amuzante :)

gratieladaniela
21.08.2009, 10:27:30
Am verificat acum, scuze se pare ca asa l-am notat aseara dintr-un alt telefon, o sa trebuiasca sa astepti iar pana maine sa ti-l dau corect, sau incearca la primul. Ultima data era la tara ca isi rupsese piciorul si nu avea semnal la unul din ele.
Sa nu ma uiti te rog azi sa-mi dai si celalalt nr de tel .
Merci !

andra2ro
21.08.2009, 11:45:26
Azi mi-am facut invitatiile. Am stat o gramada in magazin, pentru ca mi-am personalizat si plicurile cu numele invitatilor, si a durat o vesnicie, dar sunt mandra de ele. Sa vedem daca efortul de 7 ore a meritat...:-<

Vrem poze !! :)

CONT-INCHIS-23057
21.08.2009, 13:42:35
Si ma mai intereseaza unde as putea gasi figurine de pus pe tort care sa fie amuzante :)

incearca la cofetarii. Parca la D-A am vazut ceva.

CONT-INCHIS-23057
21.08.2009, 13:49:34

au fost comozi papuceii??

CONT-INCHIS-23057
21.08.2009, 13:52:27
eu mi-am stabilit deja ora la biserica si la starea civila. Avem aprobare din partea primarului sa ne aducem ofiterul starii civile unde dorim.\:D/\:D/ Pregatirile is aproape gata. Mai avem de impartit invitatiile, de vb cu depozitul de bauturi, floraria si cofetaria.

duracita
21.08.2009, 14:26:37
Oau ii superb tortul unde lai facut?? cu ce a fost?? da-mi un mp daca vrei.. mersic pupici...

duracita
21.08.2009, 16:07:50
Ma poate ajuta si pe mine [-o< [-o< [-o< cineva care a fost in cazul meu sau stie ceva mai exact.... nasii mei sant catolici ma pot cununa daca noi santem ortodoxi???va multumesc

Loxanna
21.08.2009, 18:21:47
>:D< Inca nu am scanat invitatia mea, dar voi atasa o imagine cu modelul. Astazi am fost in Oituz (comuna) si am vorbit de tort. Doamna de acolo are cele mai bune prajituri pe care le-am mancat vreodata, preturile la tort sunt intre 28 si 30 lei/kg, iar la fursecuri, tarte, etc 20 lei. M-am dus cu poza si mi-a spus ca nu e nicio problema! Abia astept sa vad produsul final!

Alynutza_1123
23.08.2009, 12:17:13
Ma poate ajuta si pe mine [-o< [-o< [-o< cineva care a fost in cazul meu sau stie ceva mai exact.... nasii mei sant catolici ma pot cununa daca noi santem ortodoxi???va multumesc
Din cate stiu eu, se poate...dar cel mai bine este sa mergeti la preot sa intrebati, ca sunt unii care fac ce vor, indiferent de legile Bisericii...Apropo, ati mers sa stabiliti ora cununiei?

duracita
23.08.2009, 16:27:51
Da noi aveam la precista stabilit si platit ch da cum ei nu au vrut ca sa ne cunune din cauza ca nasii nostri is catolici am mers si am vb cu parintele Plescau si el a fost de acord si neam schimbat biserik...oare e pacat? eu sper sa nu si sant ffff bucuroasa ca eu a vrut din prima la sf dumitru ca imi place acolo ..si mai ales parintele plescau e de nota 10.... cat lea luat nasilor la cununie stii cumva?? te pup...:* :* :*

chisa
23.08.2009, 22:36:29
Da noi aveam la precista stabilit si platit ch da cum ei nu au vrut ca sa ne cunune din cauza ca nasii nostri is catolici am mers si am vb cu parintele Plescau si el a fost de acord si neam schimbat biserik...oare e pacat? eu sper sa nu si sant ffff bucuroasa ca eu a vrut din prima la sf dumitru ca imi place acolo ..si mai ales parintele plescau e de nota 10.... cat lea luat nasilor la cununie stii cumva?? te pup...:* :* :*
Si noi am facut nunta la Sf Dumitru si din cate stiu eu, parintele Plescau nu a cerut nimic, a dat nasul cat a vrut. Noua nu au vrut nasii sa ne zica cat au dat, dar nu cred ca mai mult de 200-300 ron. Nu cred ca trebuie sa iti faci probleme pentru asta. Felicitari pt nasi si o nunta cum iti doresti!<:-P

duracita
24.08.2009, 08:59:34
Multumesc din suflet pt incurajari .... sant fff bucuroasa si fericita ca am niste nasi minunati...is niste persoane minunate si ne intelegem super.... si eu am auzit numai vb bune in legatura cu parintele Plescau ...oricum ar fi eu sper sa iasa bine...pupici>:D<

duracita
24.08.2009, 10:18:49
Buna miresici...ce mai faceti cum stati cu pregatirile..?? spor la pregatiri si mult noroc la nunta...va pup>:D<

sim77
24.08.2009, 11:25:31
Buna miresici...ce mai faceti cum stati cu pregatirile..?? spor la pregatiri si mult noroc la nunta...va pup>:D<

Mai avem puuutinnn :D ...Incep emotiile...erau si pana acum dar...acum sunt mai intense...Incep si confirmarile...:-SS Asteptam sa ajungem in Onesti sambata sa punem la punct ultimele detaliile...Si mai asteptam sa vedem poze si detalii de la "ancapsy"...:-p Pupici si spor la pregatiri in continuare!!!>:D<

gabryela63
24.08.2009, 13:05:18
Miresici, care ati facut comanda de pahare personalizate. Unde si cat v-a costat perechea de pahare? Poate si niste poze puteti atasa.....v-as fi recunoscatoare. Multumesc mult si spor la pregatiri!

andra2ro
24.08.2009, 13:23:08
Miresici, care ati facut comanda de pahare personalizate. Unde si cat v-a costat perechea de pahare? Poate si niste poze puteti atasa.....v-as fi recunoscatoare. Multumesc mult si spor la pregatiri!

Am vazut pahare pt miri si pt nasi la floraria Gardenia in Onesti. Setul de 2 e 60 de lei. Paharele sunt ornate cu fundite de diferite culori si au gravate numele mirilor si al nasilor, mie mi-au placut.

sim77
24.08.2009, 13:51:56

Astea sunt paharele noastre...si au costat 175 lei...Le-am luat de la ei insa nu am facut comanda pe net...le-am luat direct de la un stand de-al lor...Le pot grava si ei daca faci comanda insa noi le-am luat asa si ne-a ajutat d-na Geta cu gravarea lor...Nu mai stiu exact dar parca gravarea ne-a costat 25 lei...Bafta!
http://www.accesoriievenimente.ro/product.php?id_product=398

georgyanaa
24.08.2009, 14:21:18
shttp://www.accesoriievenimente.ro/category.php?id_category=18i noi le-am luat de pe acelasi site si vom apela tot la doamna geta cred....si am vazut si la floraria de despe strada de mall

danutza05
24.08.2009, 20:20:52
buna seara miresici
voi ce va luati pe dedesupt ca desuuri....hmmmm sunt in dilema

atasez niste imagini cu coafuri....va rog sa imi dati o parere....nu stiu inca pe care sa o aleg

kmpi_oana
24.08.2009, 21:37:16
buna seara miresici
voi ce va luati pe dedesupt ca desuuri....hmmmm sunt in dilema

atasez niste imagini cu coafuri....va rog sa imi dati o parere....nu stiu inca pe care sa o aleg
frumoase toate...chiar superbe dar prima e magnifica....acuma depinde ce se potriveste si fetei tale.:-?

MeMioara
25.08.2009, 10:31:51

Si noi tot la Sf. Dumitru avem nunta, la parintele Plescau si a vorbit miresoiul meu cu parintele de bani si parintele i-a spus ca nu costa nimic, probabil ca o sa dea nasii cat cred ei de cuviinta. E un om minunat dupa parerea mea parintele Plescau, si nu doar din cauza ca nu ia taxa pt oficierea cununiei :)) Am fost la o nunta oficiata de el acum 2 luni si nu ma mai saturam sa il ascult!!!

MeMioara
25.08.2009, 10:34:39
incearca la cofetarii. Parca la D-A am vazut ceva.

Am renuntat pana la urma la figurine pt ca am dat deja comanda de tort la Barati si modelul pe care l-am ales are flori, deci ar fi fost prea incarcat si cu figurine. Am mancat si niste prajituri de unde am dat comanda la tort si ne-au placut enorm, inclusiv socrului meu care a fost cu noi:)

duracita
25.08.2009, 10:51:58
[-o< [-o< [-o< Ma poate ajuta si pe mine cineva???Dupa oficierea starii civile se perforeaza buletinul miresei(in cazul in care schimbam numele)...ca eu as vrea sa plec din tara in luna de miere (daca o sa fie bine) si am inteles ca daca la starea civila ti-l perforeaza nu te lasa sa treci la granita cu el asa.:-(( stie cineva ceva... va multumumesc:* :* :*

xtinna
25.08.2009, 14:08:00
Buna,

Spor la pregatiri !

noi am dat 2000 de ron acont...si mai erau duminici libere chiar si in august...hmmm,si noua prima data ne-a zs ca nu mai e nimic liber ca e totul ocupat pana in octombrie si cand a adus caietul cu rezervari....erau multe duminici libere in august.mi-au mai zis ca percep un comision de 10% per meniu.ma intreb cume cu chelnerii.separat?

xtinna
25.08.2009, 14:11:41
Multumesc !
deci: sunt proaspat informata :D.Poti sa aduci bautura ,fructele, prajiturile si tortul.au zis ca un suc o sa ti-l ofere ei.
de asemenea poti vorbi tu cu o firma de huse daca nu le vrei pe cele de la ei care costa 4 lei/buc.poti sa ai mese rotunde sau patrate.pentr cele rotunde -pe care le inchiriaza de la alta firma platesti 10 eur/per masa,acontul este de 2000 de ron,florile ti le aduci tu

georgyanaa
25.08.2009, 14:27:27
deci: sunt proaspat informata :D.Poti sa aduci bautura ,fructele, prajiturile si tortul.au zis ca un suc o sa ti-l ofere ei.
de asemenea poti vorbi tu cu o firma de huse daca nu le vrei pe cele de la ei care costa 4 lei/buc.poti sa ai mese rotunde sau patrate.pentr cele rotunde -pe care le inchiriaza de la alta firma platesti 10 eur/per masa,acontul este de 2000 de ron,florile ti le aduci tu
ai vorbit tu personal cu ea?:D ar fi superrrr eu inca n=am ajuns sa stabilim meniul

sim77
25.08.2009, 15:24:41
[-o< [-o< [-o< Ma poate ajuta si pe mine cineva???Dupa oficierea starii civile se perforeaza buletinul miresei(in cazul in care schimbam numele)...ca eu as vrea sa plec din tara in luna de miere (daca o sa fie bine) si am inteles ca daca la starea civila ti-l perforeaza nu te lasa sa treci la granita cu el asa.:-(( stie cineva ceva... va multumumesc:* :* :*

Din cate stiu eu nu se perforeaza buletinul in toate cazurile...si mai ales daca incerci sa vorbesti inainte sa te faci inteleasa ca vrei sa pleci din tara si ai nevoie de el...Oricum, pentru siguranta , mai bine iti faci pasaport si ai scapat de problema...Eu asa am facut!!!Bafta multa si Casa de piatra!:*

xtinna
25.08.2009, 15:32:26
ai vorbit tu personal cu ea?:D ar fi superrrr eu inca n=am ajuns sa stabilim meniul
da,am vorbit acum 2 saptamani mai exact,si mi s-a parut super de treaba.Am ramas incantata,am vazut asa orentativ si cateva meniuri , sunt foarte flexibili in ceea ce priveste meniul:poti face tu combinatii.Nici eu nu am stabilit meniul,mi-a zis ca cu o saptamana inainte.de fapt scrie in contract exact cand.Eu sper sa nu ne dezamageasca [-o<.tu ce culoare vrei husele?eu vreau cu mov si...inca nu au .au zis ca poate or sa faca ei huse mov ca sa le ramana ca e cautat in ultimul timp.Vrei huse de la ei?

sim77
25.08.2009, 16:06:33
Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc esarfe pentru "dezgatit" in Onesti? Pana acum nu am gasit nimic sa-mi placa si nu mai am prea mult timp de cautat...Please...>:D<

andra2ro
25.08.2009, 16:26:08
noi am dat 2000 de ron acont...si mai erau duminici libere chiar si in august...hmmm,si noua prima data ne-a zs ca nu mai e nimic liber ca e totul ocupat pana in octombrie si cand a adus caietul cu rezervari....erau multe duminici libere in august.mi-au mai zis ca percep un comision de 10% per meniu.ma intreb cume cu chelnerii.separat?

eu vorbeam de rezervare pe 2009, ca atunci cand m-am dus anul trecut la ei era full, cu exceptia catorva duminici...doar ca eu vroiam sambata.
Comisionul de 10% e trecut si la mine in contract, chelnerii cred ca sunt alti bani, alta distractie...nu stiu cati insa.

andra2ro
25.08.2009, 16:29:52

Din auzite (si veti vedea de ce nu as vrea sa mi se confirme auzitele)....cica la inceput sunt de treaba, iti promit marea cu sarea ca te lasa sa aduci si bautura si fructe si prajituri, iar in ultima saptamana cand ti-e lumea mai draga se razgandesc si spun ca nu se poate...si incepe din nou negocierea.

andra2ro
25.08.2009, 16:30:35
da,am vorbit acum 2 saptamani mai exact,si mi s-a parut super de treaba.Am ramas incantata,am vazut asa orentativ si cateva meniuri , sunt foarte flexibili in ceea ce priveste meniul:poti face tu combinatii.Nici eu nu am stabilit meniul,mi-a zis ca cu o saptamana inainte.de fapt scrie in contract exact cand.Eu sper sa nu ne dezamageasca [-o<.tu ce culoare vrei husele?eu vreau cu mov si...inca nu au .au zis ca poate or sa faca ei huse mov ca sa le ramana ca e cautat in ultimul timp.Vrei huse de la ei?

Husele daca sunt 4 lei la ei, vezi ca la gardenia sunt 3 lei (am vorbit eu) si au si mov. :)

anamaria_e1986
25.08.2009, 16:56:58
si mihaela de la fantasy are un mov-lila superrrrrrrrrrrr... parerea mea e ca merita sa cautati, ca eu cand am cautat pentru sala mea, mi-am dat seama ca bordeaux care vroiam eu, toti aveau, dar in nuante diferite, si cred eu ca e la fel si cu lila..

pupici si sporrrrrrrrrrrrrrr

merlynn
25.08.2009, 17:19:06
si noua la fel ni s-a spus si cand am mai fost iar la ea a spus k nu stie nimik si asa a facut la mai multe nunti, iar pentru chelneri trebuie sa le dai separat fata de cei 10% pt fiecare meniu

Loxanna
25.08.2009, 20:22:44
Fetele care ati facut nunta la Trotus anul asta, ati avut probleme fata de ce ati negociat cu dna. Bujor? V-a lasat cu bautura, pe mine asta ma intereseaza foarte mult, tortul e normal sa ma lase sa mi-l aduc, zic eu...:-SS

georgyanaa
25.08.2009, 23:16:12
eu mi/am ales aranjamentele pe lila/cu alb nu le/am luat de la ei dar din cate am auzit nu aveau nuanta pe care o doream eu, nu am fost personal sa intreb,asta trebuie sa discuti tu cu ea,Chiar am nimerit intr/o seara cand amenajau ei sala pt o nunta pe ivory cu alb si arata foarte bine.Oricum dupa nunta voi posta poze cu decorul asa poti sa/ti faci o idee plus de asta mai ai timp pana la anu sa alegi si sa schimbiiiiii
pupici!

georgyanaa
25.08.2009, 23:18:36
Spuneti-mi si mie va rog unde gasesc esarfe pentru "dezgatit" in Onesti? Pana acum nu am gasit nimic sa-mi placa si nu mai am prea mult timp de cautat...Please...>:D<
la pod la moldova am vazut eu pe cineva care cumpara dar nu am fost atenta sa vad cum arata sau mai poti incerca in bacau acolo sigur gasesti si am vazut chiar unele foarte dragute

duracita
26.08.2009, 09:19:39
Multumesc frumos..am pasaport da mi se expira acum luna asta si nu vroiam sa il mai fac ca si asa imi schimb numele si trebuie sa il schimb iar... da poate totusi ma rog de cele de la starea civila sa nu mil perforeze sau daca da il fac la urgenta cat poate dura vreo 2 zile nu???Cas de piatra si numai bine.. MULT NOROC:* :*

merlynn
26.08.2009, 10:34:38
fetele plicurile de bani le faceti voi sau le cumparati, daca le cumparati spuneti-mi si mie de unde si cat costa unul:*:*:*

duracita
26.08.2009, 11:29:36
Sia luat cineva flori de la depozitul de flori din bogdan voda?? cam ce preturi sant?? [-o< [-o< [-o< multumesc... se pot face si lumanarile acolo?si buchetul de mireasa (adik ti le aranjeaza ei sau iti dau numai florile si atat???

andra2ro
26.08.2009, 12:05:34
fetele plicurile de bani le faceti voi sau le cumparati, daca le cumparati spuneti-mi si mie de unde si cat costa unul:*:*:*

Gasesti pe net diverite modele pentru plicurile de bani. Spre exemplu, te poti uita la http://www.invitatiidenunta.ro/html/accesorii/PB.
Exista variante multiple pt plicurile de bani:
- pot fi fie plicuri clasice albe dreptunghiulare sau
- poti personaliza plicuri clasice cu numele invitatilor, sau
- poti folosi plicurile cu rol dublu: pot fi plasate pe masa cu scopul exprimarii unor multumiri invitatilor pentru prezenta la nunta, cat si pt a pune la final darul inauntru.

Totul depinde de buget, dar si de preferinte. :)

anamary
26.08.2009, 13:26:58

duracita, am fost acum sambata la o nunta in bacau...iar la starea civila, mireasa a fost sfatuita sa isi schimbe buletinul...in niciun caz nu a fost perforat ;-)

duracita
26.08.2009, 13:37:28
Mulumesc frumos chiar imi fac pb in privinta asta :"> ... oricum o sa il schimb da macar sa il lase neperforat.[-o< [-o< [-o< ...pupici:* :* :*

sim77
26.08.2009, 15:14:03
Multumesc frumos..am pasaport da mi se expira acum luna asta si nu vroiam sa il mai fac ca si asa imi schimb numele si trebuie sa il schimb iar... da poate totusi ma rog de cele de la starea civila sa nu mil perforeze sau daca da il fac la urgenta cat poate dura vreo 2 zile nu???Cas de piatra si numai bine.. MULT NOROC:* :*

Si mie trebuia sa-mi expire pasaportul tot inaintea nuntii...dar mi l-am schimbat chiar daca pentru cateva saptamani....pentru siguranta...Cand mi l-am facut eu a durat o saptamana insa daca ti-l faci la urgenta cred ca dureaza 2 zile...Multumesc pentru urari!!!Si tie iti doresc la fel!:*

tadela2012
26.08.2009, 16:22:40

Asteptam cu nerabdare pozici !

chisa
26.08.2009, 18:28:51
duracita, am fost acum sambata la o nunta in bacau...iar la starea civila, mireasa a fost sfatuita sa isi schimbe buletinul...in niciun caz nu a fost perforat ;-)
Mie mi l-a perforat. Pana sa apuc sa deschid gura era deja gata...probabil ca daca nu eram asa de emotionata si aiurita si imi aminteam din timp nu mi-l capsau...

Crescent
26.08.2009, 18:59:50

Nu le-am primit nici acum pe cele doctoricite de fotograf dar am mai pus unele pe picasa
http://picasaweb.google.co.uk/adinaponcis/WeddingRo2#

O asteptam pe Ancapsy cu poze !!

chisa
26.08.2009, 19:04:52
Nu le-am primit nici acum pe cele doctoricite de fotograf dar am mai pus unele pe picasa

Superbe pozele! Casa de piatra!

maryia
26.08.2009, 23:04:42

m-au lasat fara cuvinte pozele...sunt de viss...de unde e fotograful si cat ti-a cerut?CASA DE PIATRA!

sim77
27.08.2009, 08:47:52

Foarte frumoase pozele...Casa de piatra si multa fericire!!! >:D<

Crescent
27.08.2009, 11:01:47
Multumesc frumos fetelor de complimente ! Sunt convinsa ca si ale voastre sunt sau vor fi (dupa caz) superbe !

Crescent
27.08.2009, 11:05:52
m-au lasat fara cuvinte pozele...sunt de viss...de unde e fotograful si cat ti-a cerut?CASA DE PIATRA!

Cu fotograful a fost o mare problema. Initial contractasem un tip din Bucuresti care-mi ceruse 1000 de euro. In dimineata nuntii ma suna sa-mi zica ca are lombosciatica si ca nu poate veni nicicum. In fine am dat de tipul asta, care e din Brasov cu care a negociat o prietena. La urma cand sa-i fac plata, eu intelesesm de la ea ca e 350 de euro, el imi zice 7 mil. Am facut niste ochi cat cepele in acelasi timp gandidu-ma la ce poze o sa am de banii astia. Oricum eu zic ca tipul s-a straduit cat de cat.

Alynutza_1123
27.08.2009, 11:22:13
Mie mi l-a perforat. Pana sa apuc sa deschid gura era deja gata...probabil ca daca nu eram asa de emotionata si aiurita si imi aminteam din timp nu mi-l capsau...
Mie nu mi-au perforat buletinul, doar mi-a spus ca in termen de 30 de zile sa il schimb...

gabryela63
27.08.2009, 12:53:59
[quote=Crescent;2304992]Nu le-am primit nici acum pe cele doctoricite de fotograf dar am mai pus unele pe picasa

Frumoase poze si frumoasa tare mireasa. Casa de Piatra! Sa fii iubita si fericita mereu.

merlynn
27.08.2009, 13:20:29
gabriela spune-mi te rog cu ce culoare decorezi sala(hotel magura) pentru ca am inteles k acolo nu merg fff multe culori si am o prietena care are nunta tot acolo si e tare ne hotarata in privinta asta:[email protected]:D

duracita
27.08.2009, 13:45:44
Va multumesc frumos de informatii eu totusi sper sa nu mi-l perforeze da.... cmf alinutza cum o mai duci?? te pupacesc numai bine .... la mine treburile cu pregatirile incep sa mearga ca avand nasi am inceput sa dau inainte mai cu tragere de inima...o zi buna si multumesc din suflet de incurajare....>:D<

kmpi_oana
27.08.2009, 14:04:05
aveti idee ce se poate intampla daca nu am schimbat inca buletinul?
eu intentinez sa mi-l schimb in sept cu toate ca au trecut mai bine de 30 de zile de la nunta:D

delmo
27.08.2009, 14:33:07

CASA DE PIATRA!!!!superbe pozele!!!>:D<

diananico
27.08.2009, 14:35:34
eu intentinez sa mi-l schimb in sept cu toate ca au trecut mai bine de 30 de zile de la nunta:D
nu se intampla nimic, eu m-am dus dupa vreo 2 luni si ceva si nu mi-a zis nimeni nimic

Loxanna
27.08.2009, 20:11:56
Fetelor, deci ce ati negociat cu hotelul, cu ce va lasa, cu ce nu va lasa?! Va rog, raspundeti-mi si mie, chiar vreau sa stiu la ce sa ma astept si vreau sa ma apuc de acum sa caut optiuni, etc. din timp. [-o<

ancapsy
27.08.2009, 20:46:33
Am avut parte de o nunta de vis!!!! Nu prea am timp acum sa va povestesc.....va las sa va uitati la poze!!!

http://picasaweb.google.com/AncaIulian2009

gabryela63
28.08.2009, 09:33:42
gabriela spune-mi te rog cu ce culoare decorezi sala(hotel magura) pentru ca am inteles k acolo nu merg fff multe culori si am o prietena care are nunta tot acolo si e tare ne hotarata in privinta asta:[email protected]:D
Noi am mers pe mana doamnei Geta, care zice ca cea mai potrivita culoare ar fi auriu. In concluzie, vom avea huse de scaune si fete de masa aurii. La ornamentele de flori inca nu ne-am hotarat, pentru ca timp este, dar cred ca tot pe Geta o vom lasa sa hotarasca cum e mai bine, avand in vedere ca are imaginatie si avem incredere in imaginatia ei.

duracita
28.08.2009, 10:29:26
CASA DE PIATRA SI MULT NOROC IN CONTINUARE .....ti-am admirat pozele intradevar ai avut o nunta de vis ... ai fost exact ca o printesa si sa vazut ca totul a fost perfect superrrrrr.... FELICITARI!!!!>:D< >:D< >:D<

duracita
28.08.2009, 10:32:10
Scuze am uitat sa te intreb de unde ti-ai comandat rochita e superba... poti sa-mi dai un MP ??[-o< [-o< [-o< ai dat mult pe ea....te pop ... mersic!!!

andra2ro
28.08.2009, 11:38:44
Am avut parte de o nunta de vis!!!! Nu prea am timp acum sa va povestesc.....va las sa va uitati la poze!!!

Multumim pentru poze, sunt foarte reusite, se observa ca a fost distractie pe cinste acolo :)
Casa de piatra, vila cu piscina :D , multe bucurii, multi copii frumosi si multi ani fericiti :x !

sim77
28.08.2009, 13:26:10

Felicitari pentru nunta de vis!!! si pentru poze!!! Foarte frumoase!!!Casa de piatra si sa fiti la fel de fericiti tot restul vietii!!!>:D< :*

Crescent
28.08.2009, 13:37:39

Casa de piatra draguta, ai fost foarte frumoasa !!

Crescent
28.08.2009, 13:38:27

Tadela ce ai facut cu restaurantul, te-ai decis la ceva in cele din urma ?

maryia
28.08.2009, 14:45:40
Cu fotograful a fost o mare problema. Initial contractasem un tip din Bucuresti care-mi ceruse 1000 de euro. In dimineata nuntii ma suna sa-mi zica ca are lombosciatica si ca nu poate veni nicicum. In fine am dat de tipul asta, care e din Brasov cu care a negociat o prietena. La urma cand sa-i fac plata, eu intelesesm de la ea ca e 350 de euro, el imi zice 7 mil. Am facut niste ochi cat cepele in acelasi timp gandidu-ma la ce poze o sa am de banii astia. Oricum eu zic ca tipul s-a straduit cat de cat.
sunt super si pretul e ok in comparatie cu ce a gasit o prietena in Onesti...eu stau in Bv, poate imi dai mai multe detalii despre fotograf, cine stie, pe viitor poate il contactez ;)

maryia
28.08.2009, 16:55:06

superbe pozele...ai fost o mireasa de viss...CASA DE PIATRA, si fie ca fericirea sa va lumineze toata viata

delmo
28.08.2009, 21:36:04
casa de piatra anca!! ai fost f frumoasa!>:D<

georgyanaa
29.08.2009, 00:08:21
uite eu tocmai ce am cumparat astazi de la o papetarie din bucuresti carton special pt plicuri am dat pe 125 coli 58 ron si de maine ma apuc sa le confectionez.Nu stiu daca se merita sa investesti prea mult in acele plicuri....gasesti pe net tot felul de aplicatii si iti poti confectiona singurica...acum depinde daca vrei un model anume...daca vrei luni iti pot trimite un model sa vezi cum au iesit ale noastre

georgyanaa
29.08.2009, 00:14:56

deci ai avut niste poze superbe de curiozitate cine ti-a facut pozele_? ai fost o miresica super ,felicitarii=D>

georgyanaa
29.08.2009, 00:39:09

Casa de piatra!ai fost tare draguta:D

xtinna
29.08.2009, 14:03:43
georgiana cum te simti ?mai ai umpic pana sa fii miresuca.iti tin pumnii si sper sa iti iasa totul cum iti doresti.mult succes
:x

georgyanaa
29.08.2009, 14:34:56
georgiana cum te simti ?mai ai umpic pana sa fii miresuca.iti tin pumnii si sper sa iti iasa totul cum iti doresti.mult succes
:-SS pe zi ce trece apar lucruri noi de facut si am impresia ca timpul este mult prea scurt si mi=e frica sa nu uit anumite amanunte.Maruntisurile am fost sapt asta in buc si mi=am cumparat cam tot ce aveam nevoie am ramas incantata de ce am vazut in doraly sunt tot felul de magazine cu accesorii nu stii pe care sa le alegi si mult mai ieftine fata de ce am gasit eu pe net.In rest mai am doar tortul si de ridicat rochia in sapt nuntii :D
Cam atat sper sa iasa asa cum mi/am dorit ,mi-am ales decorul pe lila si a fost destul de dificil sa gasesc tot felul de amanunte <imi mai trebuiesc servetele lila dar nu am gasit pe nicaieri stie cineva pe unde??????:((
ai inceput cautarile pt rochita?sau inca mai analizezi?pupici

georgyanaa
29.08.2009, 14:36:34
:-SS pe zi ce trece apar lucruri noi de facut si am impresia ca timpul este mult prea scurt si mi=e frica sa nu uit anumite amanunte.Maruntisurile am fost sapt asta in buc si mi=am cumparat cam tot ce aveam nevoie am ramas incantata de ce am vazut intr/un mare complex comercial sunt tot felul de magazine cu accesorii nu stii pe care sa le alegi si mult mai ieftine fata de ce am gasit eu pe net.In rest mai am doar tortul si de ridicat rochia in sapt nuntii :D
Cam atat sper sa iasa asa cum mi/am dorit ,mi-am ales decorul pe lila si a fost destul de dificil sa gasesc tot felul de amanunte <imi mai trebuiesc servetele lila dar nu am gasit pe nicaieri stie cineva pe unde??????:((
ai inceput cautarile pt rochita?sau inca mai analizezi?pupici

merlynn
29.08.2009, 23:19:24
uite eu tocmai ce am cumparat astazi de la o papetarie din bucuresti carton special pt plicuri am dat pe 125 coli 58 ron si de maine ma apuc sa le confectionez.Nu stiu daca se merita sa investesti prea mult in acele plicuri....gasesti pe net tot felul de aplicatii si iti poti confectiona singurica...acum depinde daca vrei un model anume...daca vrei luni iti pot trimite un model sa vezi cum au iesit ale noastre
chiar te rog sa-mi trimiti un model sa vad cum au iesit:*:*:*

georgyanaa
30.08.2009, 01:28:57
chiar te rog sa-mi trimiti un model sa vad cum au iesit:*:*:*
luni o sa postez un model sa-ti faci o idee,:D azi n=am reusit nimic am muncit toata ziua la 250 marturii si inca nu am terminat #:-S
:*

anamaria_e1986
30.08.2009, 07:23:44
luni o sa postez un model sa-ti faci o idee,:D azi n=am reusit nimic am muncit toata ziua la 250 marturii si inca nu am terminat #:-S
:*

abia astept sa vad pozeeee.. ;))

MeMioara
30.08.2009, 09:28:49
Stie cineva de unde pot cumpara taria pt nunta mai ieftin? Ma refer la wisky si garone sau ceva pt femei. Multumesc anticipat :)

CONT-INCHIS-23057
31.08.2009, 09:23:04
Stie cineva de unde pot cumpara taria pt nunta mai ieftin? Ma refer la wisky si garone sau ceva pt femei. Multumesc anticipat :)

la real aveau o oferta ff. buna

iulyafun
31.08.2009, 10:52:14

S-ar putea sa platesti amenda. O prietena de-a mea l-a schimbat dupa 45 zile de la cununie si a platit o amenda. Depinde si peste ce oameni dai.
Succes

xtinna
31.08.2009, 10:54:04
ce sa zic...am gasit una....care imi place...acum sa ma mai gandesc inlegatura cu pretul dar asa in mare sunt relaxata cu privire la asta.mama mea lucreaza in domeniu si ar putea sa mi-o faca chiar ea.si am gasit un magazin de materiale din astea in bucuresti.acum sa vedem cu ne decidem.hmmm avem in comun cateva chestii:trotus lila-mov :D abia astept sa vad pozici si poate mai vb si apoi sa ii mai zici si mie ce si cum.pana atunci,miresuca,iti tin pumnii si ai grija:este o zi in care doar tu si el contezi asa ca lasa stresul,in ziua aia sa nu te mai intereseze de nimic altceva:oricum sper sa iti iasa super.

cu privire la restaurant:nu ai avut pb sa iti zica sa nu mai aduci tu ceea ce deja ai hotarat sa aduci:prajituri alea alea?

scumpilici_19
31.08.2009, 12:31:14
Am si eu o intrebare la miresicile de aici: unde ati facut tortul de nunta? si la ce pret pe kg?
Mi s-a recomandat o cofetarie "MARIA" in Bacau (am cautat pe net si nu am gasit aceasta cofetarie). Daca stie cineva de cofetaria asta, sau o cofetarie din Bacau care face torturi bune, de preferinta cu frisca naturala si care sa asigure si transportul tortului pana la Tg.Ocna unde este nunta.[/quote]

Dupa cum am promis revin cu informatii cu privire la tortul de nunta. imi cer scuze pentru intarziere, dar imediat dupa nunta am fost plecata la mare si acum m-au retinut niste probleme de sanatate.

tortul a fost in exterior cu martipan si in interior cu ciocolata, 42 lei/kg, comandat la cofetaria dulcineea din com. barati, la noi in judet. am atasat si cateva poze...transportul este gratuit pentru orasul bacau si imprejurimi, iar pentru distante mai mari, daca vorbesti din timp iti asigura transportul cu masina lor, dar trebuie sa platesti benzina. tortul diplomat costa 29 de lei kg insa nu stiu daca e vorba de frisca naturala. exista mai multe tipuri de suporturi pe care ti le inchiriaza fara probleme, adica platesti o garantie care iti este inapoiata in momentul in care duci suportul inapoi. si prajiturile au fost comandate tot de-aici, foarte gustoase si variate, 25 lei/kg.

la aceasta cofetarie se ajunge in felul urmator: in sensul de mers de la onesti la bacau, la sensul giratoriu de la intrarea in bacau faci stanga si o tii tot inainte pana ajungi la o bifurcatie: comuna magura in stanga si hotel caro in dreapta. se merge spre hotel caro pe un drum mai de tara pana dai pe partea dreapta de o casa "Dulcineea".

sper ca va sunt de folos informatiile mele...spor la pregatiri miresici!!!

scumpilici_19
31.08.2009, 12:33:08
citatul era pentru gabriela, imi cer scuze dar nu prea ma pricep...8-|

scumpilici_19
31.08.2009, 12:53:56
dupa cum spuneam mai sus...chiar nush cum functioneaza lucrurile pe-aici...drept dovada m-am chinuit sa scriu un PM de nu stiu cate ori si nu merge :((. asadar urmatorul mesaj e pentru maryia dar nu numai...

scz ca nu ti-am raspuns pana acum dar am incercat o data imediat dupa ce mi-ai trimis mesaj si nu am reusit, iar apoi am fost plecata la mare.

de firma despre care vorbeam pe forum se ocupa nasa mea de cununie cu sora acesteia. nu stiu cum e treaba cu reclama pe aici si de aceea nu am postat. nu au foarte mult de cand au intrat in bransa si de aceea preturile pe care le parctica sunt putin mai mici decat in rest. Calitativ e acelasi lucru, aceleasi materiale, dar nu vreau sa crezi ca le fac reclama doar pentru ca sunt cine sunt.

le-am cerut cateva detalii din oferta lor si uite ce mi-au spus: husa scaun 3 lei, fata masa 10 lei (lunga), prezidiu+fundal 80-100 lei, bolta intrare+covor rosu 100 lei, stalpisori 30 lei buc. pe langa acestea ofera bonus balon jumbo sau artificii, pahare miri+nasi, casuta de bani (care ramane mirilor).

pe langa astea se ocupa si de lumanari, cocarde, aranjamente florale, buchetul miresei etc. iti las numerele de telefon ale uneia dintre ele si cel mai bine discuti chiar tu cu ea sa vezi ce ai tu nevoie si ce-ti ofera, la ce pret etc. 0771 431 528 sau 0749 422 647 sunt nr de tel, doamna se numeste Mihaela Beres, e o draguta si sunt sigura ca nu ai nimic de pierdut daca schimbi doua-trei vorbe sau idei cu ea.

in speranta ca nu am ajuns prea tarziu cu informatiile iti urez spor la pregatiri!!!

anca_vidrasc
31.08.2009, 13:06:06
Buna draguta, ma bucur mult ca te-am gasit pentru ca esti una din putinele persoane care imi poate da anumite sfaturi. Eu sunt din Comanesti , viitorul meu sot din Bacau si vom face nunta la Dobru( la fel ca si tine ) :)Prin urmare cred ca esti singura in masura sa ne sfatuiesti. Am vazut pozele tale, va doresc casa de piatra si sa fiti fericiti , ati fost fff frumosi . Sper sa vb. O zi buna

xtinna
31.08.2009, 15:06:20
unde in onesti as gasi huse de scaune cu esarfa mov?am cautat pe site la gerdenia dar nu am gasit cateva culori..georgiana ai putea sa ma ajuti?plss?

georgyanaa
31.08.2009, 17:57:47
unde in onesti as gasi huse de scaune cu esarfa mov?am cautat pe site la gerdenia dar nu am gasit cateva culori..georgiana ai putea sa ma ajuti?plss?
hmm eu am gasit la doamna geta niste huse tare dragute nu e mov turbat este un lila deschis este o nuanta tare placuta ,eu cu ea colaborez la absolut tot si flori si tot:D .i-am facut pe toti apropiatii mei cu capul la orice eu caut numai lila:D Asa ca draguta viitoare miresica cu orice doresti sa te ajut nu ezita sa ma contactezi:*

scumpilici_19
01.09.2009, 10:24:04

doamnele de care v-am scris mai sus au aceasta combinatie de culori. la nunta la care am fost eu la inceputul lunii august au folosit exact aceasta combinatie. si ca sa fie mai deosebit pentru masa mirilor au inversat culorile: huse mov si esarfe albe. acum depinde cum ii place fiecaruia :)

bruneta_25
01.09.2009, 11:27:21
Buna miresicilor! Eu sunt noua pe aici... dar vreau sa stiu cine mai are nunta pe 12 septembrie?

Loxanna
01.09.2009, 11:33:25
Si eu am vrut totul pe mov/lila, dar cu portocaliul ala din sala mie nu-mi place cum se vede...
Chiar asa, cine imi spune si mie ce a mai negociat la hotel (bautura, etc)... sau tineti secret...?!:(

merlynn
01.09.2009, 12:12:28
georgyanaaa asteptam plicurile!!!:):):)

xtinna
01.09.2009, 12:40:37
nu cred ca o sa se vada urat.adica am vazut si aranjamente cu combinatia asta si da super bine asta in conditiile in care sunt ambele culori soft.si chiar daca portocaliul ala este mai tare....este sus.mie mi se pare ok.cat despre ce am negociat...cand am incheiat contractul am hotarat sa aducem noi bautura prajiturile tortul fructele si gustarile dinainte(alune,covrigei,etc etc)eu cred ca e convenabil si nici nu e asa oboseala pentru miri si parinti.

kmpi_oana
01.09.2009, 13:00:25
=P~ Inseamna ca trebuie sa ma grabesc sa imi schimb buletinul

ancapsy
01.09.2009, 13:29:35
Multumesc mult fetelor!! Va doresc si voua o nunta de vis la care visati!!!:x:x:x

ancapsy
01.09.2009, 13:30:36
deci ai avut niste poze superbe de curiozitate cine ti-a facut pozele_? ai fost o miresica super ,felicitarii=D>

Pozele au fost facute de la o firma din bacau. Iti dau PM daca vrei! :D Sunt foarte multumita de ei!!!

georgyanaa
01.09.2009, 16:30:02
Pozele au fost facute de la o firma din bacau. Iti dau PM daca vrei! :D Sunt foarte multumita de ei!!!
Daca se poate :D te rog!

georgyanaa
01.09.2009, 16:33:30
nu cred ca o sa se vada urat.adica am vazut si aranjamente cu combinatia asta si da super bine asta in conditiile in care sunt ambele culori soft.si chiar daca portocaliul ala este mai tare....este sus.mie mi se pare ok.cat despre ce am negociat...cand am incheiat contractul am hotarat sa aducem noi bautura prajiturile tortul fructele si gustarile dinainte(alune,covrigei,etc etc)eu cred ca e convenabil si nici nu e asa oboseala pentru miri si parinti.
E super daca va lasa asa sper din suflet sa am noroc si eu saptamana viitoare merg sa vb cu ei!cat despre tavan eu chiar o sa ignor culoarea aia:D si sper lumea sa se uite mai mult la noi si nu la tavan.:)
pupici

georgyanaa
01.09.2009, 16:37:29
deci eu nu prea stiu cum sa atasez pozele ma straduiesc aici de zor,am o poza dar nu sunt chiar gata ca vreau sa le mai atasez niste strasuri:)) socrela a zis ca sunt o idee cam dusa ,am probleme la mansarda.Asa ca mai butonez putin pe aici si revin
pupici:D

georgyanaa
01.09.2009, 16:48:02
gata cred ca am reusit ceva nu stiu daca se vede bine si caliatea hartiei zici ca este material,si cand o sa mai lipesc si strasurile o sa mai postez una :*

Crescent
01.09.2009, 16:51:06
Buna draguta, ma bucur mult ca te-am gasit pentru ca esti una din putinele persoane care imi poate da anumite sfaturi. Eu sunt din Comanesti , viitorul meu sot din Bacau si vom face nunta la Dobru( la fel ca si tine ) :)Prin urmare cred ca esti singura in masura sa ne sfatuiesti. Am vazut pozele tale, va doresc casa de piatra si sa fiti fericiti , ati fost fff frumosi . Sper sa vb. O zi buna

Banuiesc ca mie mi-a fost adresat mesajul, fiind singura de pe aici care a avut nunta la Dobru. Ce sa-ti spun locatia a impresionat pe toata lumea, insa restaurantul nu a fost tocmai unul pe gustul meu avand lighioanele acelea pe pereti :). La inceput conducerea nu a fost prea maleabila in negocieri, dar in cele din urma am avut o colaborare buna. Mai dau cate un ochi pe aici cand si cand daca mai ai intrebari :)

irys28
01.09.2009, 20:10:52
Superbe pozele!Casa de piatra!
Am si eu o rugaminte imi poti spune unde ai facut tortul?eventual un numar de telefon.
Mersi mult

anca_vidrasc
02.09.2009, 09:06:29
Da iubita cu tine vroiam sa vorbesc doar ca nu prea ma pricep la utilizarea site-ului si nu ma lasa sa-ti trimit mesaje pe privat.Asa ca m-ar ajuta mai mult daca am vb pe mess ( sigur daca timpul iti permite acest lucru). Lighioanele ne incurca si pe noi si din acest motiv am un pic sufletul indoit. In plus am si cativa colegi care m-au cam descurajat spunandu-mi ca nu e lumina , ca sunt stalpii care cam incurca ...:(Asa ca mi-as dori f. mult sa pot vorbi cu tine . Id -ul meu este : anca_vidrasc. Te pup si o zi frumoasa

merlynn
02.09.2009, 10:00:32
gata cred ca am reusit ceva nu stiu daca se vede bine si caliatea hartiei zici ca este material,si cand o sa mai lipesc si strasurile o sa mai postez una :*
felicitari ai facut treaba buna, incep si eu sa mi le confectionez singurica!
am fost azi dimineatza la Magic Print sa vad daca imi decupeaza ei cartoanele dupa o anumita forma si avea ceva facut de ei si am intrebat cat costa plicu si raspunsul a fost 3.5 lei deci nici nu am mai stat sa intreb cat i-au sa decupeze=))=))=))

georgyanaa
02.09.2009, 11:36:33
am fost azi dimineatza la Magic Print sa vad daca imi decupeaza ei cartoanele dupa o anumita forma si avea ceva facut de ei si am intrebat cat costa plicu si raspunsul a fost 3.5 lei deci nici nu am mai stat sa intreb cat i-au sa decupeze=))=))=))
:O 3.5 este foarte multtttt?Unde este magic print?si eu ma gandeam sa le duc sa-mi taie cu model putin la margini si etichetele care se aplica la marturii.Mi/am luat foarfeca care taie in zig=zag si nu sunt tare multumita de ea,dar daca imi cer astia vreo 2 lei de plic cred ca ma las repede pagubasa renunt imediat la zig zag:)) .Este si un subiect anume pe aici de unde poti lua un sablon sa-ti faci singurica nu se merita sa le umplii buzunarele astora cu bani hmmmm....auzi ...3.5 ?Dca te pot ajuta cu ceva... ;;) sa iti trimit ceva modele cu imprimeuri sa ma anunti si este...GRATIS=)) pupici

georgyanaa
02.09.2009, 11:45:42
Faci cununia religiasa la catolici?Cine este catolic tu sau sotul tau?Si eu mi/as fi dorit sa fac acolo,este biserica unde merg aproape in fiecare duminica de cand ma stiu... cred ca o sa ai o cununie deosebita....
pup:*

merlynn
02.09.2009, 12:13:47
Faci cununia religiasa la catolici?Cine este catolic tu sau sotul tau?Si eu mi/as fi dorit sa fac acolo,este biserica unde merg aproape in fiecare duminica de cand ma stiu... cred ca o sa ai o cununie deosebita....
pup:*
eu sunt catolica si facem cununie mixta(asa au facut si parinti mei) ne pastram religia daca asa m-a lasat Doamne Doamne:">, pai vreau sa pun pe fiecare banca din biserica la capat niste fundite de acum vreau sa ma gandesc si la asta:*

merlynn
02.09.2009, 12:14:57
:O 3.5 este foarte multtttt?Unde este magic print?si eu ma gandeam sa le duc sa-mi taie cu model putin la margini si etichetele care se aplica la marturii.Mi/am luat foarfeca care taie in zig=zag si nu sunt tare multumita de ea,dar daca imi cer astia vreo 2 lei de plic cred ca ma las repede pagubasa renunt imediat la zig zag:)) .Este si un subiect anume pe aici de unde poti lua un sablon sa-ti faci singurica nu se merita sa le umplii buzunarele astora cu bani hmmmm....auzi ...3.5 ?Dca te pot ajuta cu ceva... ;;) sa iti trimit ceva modele cu imprimeuri sa ma anunti si este...GRATIS=)) pupici
aia nu gandesc cand un plic in oras e 2.5 lei si frumos si ala era o uratenie k si ale mele ies mai frumos:>

CONT-INCHIS-23057
02.09.2009, 17:36:37
Buna miresicilor! Eu sunt noua pe aici... dar vreau sa stiu cine mai are nunta pe 12 septembrie?

buna, bine ai venit. Eu am la o sapt dupa tine.

Loxanna
02.09.2009, 20:46:17
Fetele, eu am 2 variante pentru plicuri.
1. Mi le fac singura in publisher... ce am incercat pana acum a iesit super;
2. Mi le fac la STEFRACON, fostul Tin Club de pe Oituz, am vazut plicuri facute acolo chiar foarte frumoase.

delmo
02.09.2009, 21:50:31
ma bag si eu ca musca-n lapte! apropo de carduri de ce nu le comandati de pe net! eu de exemplu la botez am gasit pe net aceeasi invitatie care era in magazin 4,5 cu 2,9lei daca nu ma insel! http://www.publiserv.ro/index.php?catalog=10&camp_ord=pret&mod_sort=cresc&show=99&start=0 , http://www.invitatii.ro/cardplicbani.shtml , http://www.digitalex.ro/carduri_masa.htm (vad ca astia au si monstra gratuita), >:D<

danutza05
03.09.2009, 09:03:21
buna dimineata miresici

allynutza tu la ce biserica te cununi?

MeMioara
03.09.2009, 09:19:04
Intrebare: stiti cumva unde pot gasi cazare ieftina pentru niste prieteni care vin din Bucuresti la nunta mea?

CONT-INCHIS-23057
03.09.2009, 09:23:51
buna dimineata miresici

allynutza tu la ce biserica te cununi?

La sf. petru si pavel, din parc. Tu?

CONT-INCHIS-23057
03.09.2009, 09:25:09
Intrebare: stiti cumva unde pot gasi cazare ieftina pentru niste prieteni care vin din Bucuresti la nunta mea?

pens. moldavia din gheraiesti 100 lei. Sau mai ieftin la pista de karting..Acolo is cu mai multi in camere.

danutza05
03.09.2009, 09:30:10
la sf. Dumitru.....
si eu sunt in cautare de cazare....mai multe camere...imi vin si din iasi si din bucuresti
voi incerca sa vad la VILA TOSCA...de langa tribunal

La sf. petru si pavel, din parc. Tu?

xtinna
03.09.2009, 13:06:11
E super daca va lasa asa sper din suflet sa am noroc si eu saptamana viitoare merg sa vb cu ei!cat despre tavan eu chiar o sa ignor culoarea aia:D si sper lumea sa se uite mai mult la noi si nu la tavan.:)
pupici
geo dar tu nu ai vorbit asta cand ai facut contractul?eu am vorbit de acum despre ce aduc eu si ce pun ei.nu cred ca are vreo importanta insa ca am vorbit eu de acum,oricum tot atunci stabilesc meniul si alea alea.sper sa nu ai probleme,sunt chiar curioasa daca fac renegocieri cum zic unii mai pesimisti.:):)o sa fie bine :D:D:D

duracita
03.09.2009, 14:31:26
Buna miresici ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?^:)^ ^:)^ ^:)^ stiti cumva cum e tortul la cofetaria crizantema??eu acolo as vrea sa il fac..va pupacesc si spor la pregatiri...

CONT-INCHIS-23057
03.09.2009, 14:44:31
Buna miresici ma puteti ajuta si pe mine cu un sfat?^:)^ ^:)^ ^:)^ stiti cumva cum e tortul la cofetaria crizantema??eu acolo as vrea sa il fac..va pupacesc si spor la pregatiri...

de ce vrei sa-l faci acolo daca nu stii cum e?:) Mergi si gusta, vezi cum e.

duracita
03.09.2009, 15:10:30
Am auzit ca e sg cofetarie din bacau care mai folosete ca de cat produse naturale... da am sa merg sa gust...sa vad ce imi ofera si la ce pret important e sa fie bun si sa asigure transportul la restaurant...

CONT-INCHIS-23057
03.09.2009, 16:42:18
Am auzit ca e sg cofetarie din bacau care mai folosete ca de cat produse naturale... da am sa merg sa gust...sa vad ce imi ofera si la ce pret important e sa fie bun si sa asigure transportul la restaurant...

toate cofetariile folosesc aditivi. Nu te mai imbata cu apa rece.:)

duracita
03.09.2009, 16:56:09
Stiu si eu ca folosesc ....da am intrebat o miresica care e in cunostinta de cauza nu sa dea cu presupusul ca asta stiu si eu sa fac...(nu ma imbat cu apa rece)... :[email protected]

andra2ro
03.09.2009, 20:27:51
geo dar tu nu ai vorbit asta cand ai facut contractul?eu am vorbit de acum despre ce aduc eu si ce pun ei.nu cred ca are vreo importanta insa ca am vorbit eu de acum,oricum tot atunci stabilesc meniul si alea alea.sper sa nu ai probleme,sunt chiar curioasa daca fac renegocieri cum zic unii mai pesimisti.:):)o sa fie bine :D:D:D

Georgiana, itit doresc mult succes la negocieri, sper sa reusesti sa obtii tot ce-ti propui.
In ceea ce priveste ce zic "unii pesimisti" nu e vorba neaparat de pesimism, dar cam asta e spiritul romanului afacerist: daca nu ai contract incheiat clar in care sa se stipuleze ce si cat aduci, atunci "patronul" e liber sa puna ce conditii vrea el si sa le specifice cand ti-e lumea mai draga.

Nu vi se pare ciudat faptul ca desi inchei un contract, de regula inainte cu un an, nu poti sa stabilesti si meniul tot atunci ? De ce exista aceasta clauza contractuala in care se stipuleaza ca meniul se stabileste cel mai devreme cu o saptamana inainte de eveniment ? Unul dintre motive ar fi acela ca fortata fiind de apropierea evenimentului, vei accepta orice tarif iti cer pt meniu pentru ca nu va mai fi loc de dat inapoi.

Eu am prietene care la momentul semnarii contractului au stabilit frumos si meniul...insa nu in Onesti. Nu stiu cum e la alte restaurante din Onesti, dar la Trotus e stipulat in contract (cu o saptamana inainte de eveniment).

V-am pupat :)

Loxanna
03.09.2009, 21:54:12
Trotulsul asteapta sa vada pretul la alimente... noua asa ni s-a spus, ca valoarea meniului variaza in functie de fluctuatiile pietei si de pretul la alimente, de aceea stabilesc cu o saptamana inainte. Poti vorbi ce feluri de mancare vei servi, dar pretul nu ti-l pot spune.
Eu sunt curioasa cum e cu bautura... asta e adevarata problema spinoasa la hotel; in rest, asteptam confirmari... abia am terminat cu invitatiile si tensiunea e maxima.:-SS

andra2ro
04.09.2009, 09:14:45
Trotulsul asteapta sa vada pretul la alimente... noua asa ni s-a spus, ca valoarea meniului variaza in functie de fluctuatiile pietei si de pretul la alimente, de aceea stabilesc cu o saptamana inainte. Poti vorbi ce feluri de mancare vei servi, dar pretul nu ti-l pot spune.
Eu sunt curioasa cum e cu bautura... asta e adevarata problema spinoasa la hotel; in rest, asteptam confirmari... abia am terminat cu invitatiile si tensiunea e maxima.:-SS

Cu bautura cred ca depinde cum negociezi, din cate am vazut nu e o regula. Am o prietena care a facut nunta acum cateva luni la Trotus si li s-a permis sa aduca vinul, insa taria a trebuit sa fie luata de la ei.
O alta prietena care a facut recent a putut sa aduca atat vinul, cat si taria.
Cred ca depinde si de cati invitati sunt (adik de cate meniuri comanzi de la ei...).
Bafta la strangerea cator mai multe confirmari. :)

CONT-INCHIS-23057
04.09.2009, 09:26:16
Stiu si eu ca folosesc ....da am intrebat o miresica care e in cunostinta de cauza nu sa dea cu presupusul ca asta stiu si eu sa fac...(nu ma imbat cu apa rece)... :[email protected]

de vreo doi ani de cand urmaresc forumul asta n-am intalnit pe nimeni care sa faca acolo tortul.

ancapsy
04.09.2009, 13:18:50
Fetele, eu am 2 variante pentru plicuri.
1. Mi le fac singura in publisher... ce am incercat pana acum a iesit super;
2. Mi le fac la STEFRACON, fostul Tin Club de pe Oituz, am vazut plicuri facute acolo chiar foarte frumoase.

Eu am ales varianta a doua a ta....si am fost foarte multumita de ce a iesit si pretul foarte bun!!!

duracita
04.09.2009, 13:59:33
Buna miresici (sau mai bine zis foste miresici ) ca la voi ma refer daca ma puteti ajuta ^:)^ ^:)^ ^:)^ ... ce fel de vin ati avut la nunta?de unde l-ati luat? stiti ceva de feteasca regala de la Traian e ok?eu ma gandeam sa iau premiat murfatlar(din ala cu eticheta neagra demisec)da nus tiuc e sa fac ink ma mai gandesc si mai ascult sfaturi... va pup multumesc de ajutor...pupici..

CONT-INCHIS-23057
04.09.2009, 14:52:35
Buna miresici (sau mai bine zis foste miresici ) ca la voi ma refer daca ma puteti ajuta ^:)^ ^:)^ ^:)^ ... ce fel de vin ati avut la nunta?de unde l-ati luat? stiti ceva de feteasca regala de la Traian e ok?eu ma gandeam sa iau premiat murfatlar(din ala cu eticheta neagra demisec)da nus tiuc e sa fac ink ma mai gandesc si mai ascult sfaturi... va pup multumesc de ajutor...pupici..

am auzit si eu de el. Adik prietenii nostri ni l-au recomandat ca fiind ff. ok. Daca zic ei, inseamna ca-i Ok. Si noi tot de acolo vom lua. Asta nu e sarcina mea asa ca spun ce aud:)

LauraD86
04.09.2009, 16:18:29
buna miresici!am si eu o intrebare.ce parere aveti despre maesstro band din iasi?i-ati avut careva la nunta?au fost ok?

LauraD86
04.09.2009, 16:23:43
buna miresici!am si eu o intrebare.:-s ce parere aveti despre maesstro band din iasi?i-ati avut careva la nunta?au fost ok?

Loxanna
04.09.2009, 16:59:14
Eu am ales varianta a doua a ta....si am fost foarte multumita de ce a iesit si pretul foarte bun!!!
:-" Stiu! Ti-am vazut si meniurile si numerele pentru mese chiar in timp ce erau confectionate, suntem prieteni cu patronii de acolo, acolo ne-am facut si invitatiile... Pana la urma tot acolo cred ca mi le fac si eu, e mai simplu.;))

xtinna
04.09.2009, 22:12:52
mie mi se pare absolut normal sa fie asa...sa astepte pretul alimentelor de atunci...si atunci stabilesti ce si cum sa te incadrezi in bugetul pe care ti-l permiti

ancapsy
05.09.2009, 12:19:06
La mine tot la fel a fost....cu o saptamana inainte am fost sa stabilim meniul.....noi am ales ce am gustat..pacat ca la nunta nu a avut acelasi gust....am fost putin furati si la gramaj...dar cred ca peste tot se intampla asa....important k a fost bine...si toata lumea s-a simtit bine!!

Ancut
05.09.2009, 14:28:49
Hello dragele mele , ma alatur si eu voua , daca vreti sa ma primiti bineinteles :D! Sunt o viitoare miresica de 2010:D !
Mirele e din Barlad , eu din Onesti , locuim in Bacau si ne-am hotarat sa facem nunta acasa la mine. Vroiam sa intreb daca a facut cineva nunta la salonul Rustic de la Trotus, eu am fost week-end-ul trecut sa aflu mai multe, dar doamna care se ocupa de rezervari era in concediu .
M-ar ajuta tare mult daca as vedea niste poze cu acest salon decorat , ca sa-mi fac o idee [-o< ! Multumesc anticipat :x !

MeMioara
05.09.2009, 16:27:11
Se apropie destul de repede ziua cea mare si am din ce in ce mai multe emotii:-SS Dati-mi si mie niste idei de coafuri pls pt par pana la umar. Azi fac o proba cu o coafura dar nu stiu cum o sa iasa. Am sa pun poze sa va dati cu parerea daca vreti:)

MeMioara
05.09.2009, 16:32:20

Mai bine incearca la o cofetarie la care si-au mai facut si altii tort, sunt destule si pe alese si macar stii ca nu dai gres, pt ca la Crizantema nu stiu daca ami comanda cineva torturi de nunta si una e sa cumpei un kg de tort pt acasa sa-l gusti si altfel arata un tort de 10-50 kg pe care il primesti la nunta... Sa nu ai surprize. Si aditivi au toate, doar ca in diferite cantitati:D

CONT-INCHIS-23057
05.09.2009, 19:35:47
Se apropie destul de repede ziua cea mare si am din ce in ce mai multe emotii:-SS Dati-mi si mie niste idei de coafuri pls pt par pana la umar. Azi fac o proba cu o coafura dar nu stiu cum o sa iasa. Am sa pun poze sa va dati cu parerea daca vreti:)

unde-s pozele?...De ce sa ai emotii? E ca si cum te duci la o petrecere organizata de tine la care participa cei dragi si la care te imbraci mai altfel decat la celalte petreceri organizate de tine.

delmo
05.09.2009, 21:28:15
Hello dragele mele , ma alatur si eu voua , daca vreti sa ma primiti bineinteles :D! Sunt o viitoare miresica de 2010:D !
Mirele e din Barlad , eu din Onesti , locuim in Bacau si ne-am hotarat sa facem nunta acasa la mine. Vroiam sa intreb daca a facut cineva nunta la salonul Rustic de la Trotus, eu am fost week-end-ul trecut sa aflu mai multe, dar doamna care se ocupa de rezervari era in concediu .
M-ar ajuta tare mult daca as vedea niste poze cu acest salon decorat , ca sa-mi fac o idee [-o< ! Multumesc anticipat :x !
bine ai venit printre noi!:* din pacate poze nu am dar vine f frumos decorat salonul mai ales ca e si renovat acum! numai sa iti incapa nuntasii ca e mai micut.....dar daca spui ca l=ai vazut probabil te-ai gandit la asta si e ok!

Ancut
05.09.2009, 21:42:54
bine ai venit printre noi!:* din pacate poze nu am dar vine f frumos decorat salonul mai ales ca e si renovat acum! numai sa iti incapa nuntasii ca e mai micut.....dar daca spui ca l=ai vazut probabil te-ai gandit la asta si e ok!

Mersi pentru mesaj :x ! Intr-adevar nu am decat vreo 40 de perechi, ne-am limitat la cei pe care ne bazam 100% si salonul Rustic mi s-a parut potrivit ca si dimensiune !
Nu stiam ca a fost renovat de curand, ma incanta faptul ca e inalt , nu ai senzatia de sufocare care mi-au dat-o alte restaurante din Onesti.

delmo
06.09.2009, 10:01:50
Mersi pentru mesaj :x ! Intr-adevar nu am decat vreo 40 de perechi, ne-am limitat la cei pe care ne bazam 100% si salonul Rustic mi s-a parut potrivit ca si dimensiune !
Nu stiam ca a fost renovat de curand, ma incanta faptul ca e inalt , nu ai senzatia de sufocare care mi-au dat-o alte restaurante din Onesti.
eu zic ca e o alegere f buna! mai este first class care e tot potrivit pt nunti nu f mari si e tare dragut! daca nu il stii trage o fuga pana acolo!

MeMioara
06.09.2009, 12:45:43
Am fost ieri la o nunta si as fi vrut ca coafeza sa imi faca coafura pt nunta, dar la tinuta pe care am avut-o nu s-a potrivit ce vroiam eu, asa c a ramas sa o chem in timpul saptamanii sa ma coafeze ca pt nunta. Oricum, pana acum am fost multumita de cum a lucrat cu mine.

Alynutza_1123
06.09.2009, 17:57:55

Buna! Ce mai faci, cum stai cu pregatirile cu emotiile...? Se apropie ziua cea mare cu pasi repezi...abia astept sa ne arati poze si sa ne spui cum a fost!<:-PMie mi-e atat de dor de ziua aceea...sa va bucurati din plin de ea, k trece extrem de repede:-s...Pupici si spor la pregatiri!:*

Ancut
06.09.2009, 18:30:01
eu zic ca e o alegere f buna! mai este first class care e tot potrivit pt nunti nu f mari si e tare dragut! daca nu il stii trage o fuga pana acolo!

Am fost si la First Class sambata trecuta, chiar se pregatea o nunta , am vorbit cu patronul , dar cand i-am spus ca avem doar 40 de perechi a devenit mai rezervat si ne-a zis ca doar intr-o zi de duminica ar putea sa ne primeasca.

Oricum era super frumos aranjat locul , cele care au facut nunta acolo cred ca au fost f multumite, mi-a placut ca aveau mese aranjate si afara si dadea f bine cu toata verdeata de acolo.

Este cineva care a avut recent nunta aici ? M-ar interesa daca s-a inteles cu patronul, parea mai dificil.

delmo
06.09.2009, 19:52:42
Am fost si la First Class sambata trecuta, chiar se pregatea o nunta , am vorbit cu patronul , dar cand i-am spus ca avem doar 40 de perechi a devenit mai rezervat si ne-a zis ca doar intr-o zi de duminica ar putea sa ne primeasca.

Oricum era super frumos aranjat locul , cele care au facut nunta acolo cred ca au fost f multumite, mi-a placut ca aveau mese aranjate si afara si dadea f bine cu toata verdeata de acolo.

Este cineva care a avut recent nunta aici ? M-ar interesa daca s-a inteles cu patronul, parea mai dificil.
banuiesc ca si la trotus poate sa iti faca si afara daca vrei pt ca restaurantul da in terasa!

duracita
06.09.2009, 20:13:25
Multumesc frumos ...cu pregatirile stau binisor mai sant multe maruntisuri de pus la punct... dar timpul intradevar trece fff repede si mi frik ca nu am timp sa pun totul la pct... e bine emotiile cresc pe zi ce trece deja noaptea ma trecesc si ma gandesc... dar abia astept sa vina aceea zi.....tu cf?:* :* :*

scumpilici_19
06.09.2009, 21:26:31

Buna Ancut si bine-ai venit printre noi!

Eu voi face nunta la First Class pe 7 august si din start mi-a zis si mie acelasi lucru in legatura cu numarul invitatilor: minim 120 pentru sambata si 80 pentru duminica. cand am semnat contractul a fost stipulat fiecare detaliu, cine, ce si cum vom face. Adica....ei iti impun ornarea salii de la ei (8 lei husa de scaun, in acesti bani intrand si costul fetei de masa, 20 lei prezidiu, 150 lei arcada 100 covor rosu) si formatia (Dansy-1300 euro am semnat noi cam acum o luna), iar noi putem aduce vin, sampanie, tort, prajituri, fructe, alune etc. continutul meniurilor se va stabili cu minim 10 zile inainte de data evenimentului. pentru a sti continutul lor, respectiv pentru aprovizionarea cu alimentele necesare, iar pentru a sti exact valoarea meniului a fost fixatao data exact cu cu 10 zile ininte de nunta. partea buna e ca aici nu se percepe acel comision de organizare de 10% ca la trotus (pt. salonul alb, nu stiu pentru rustic)din contravaloarea totala a meniului, comision ce reprezinta cheltuieli cu utilitati, eventuale deteriorari de obiecte de inventar sau mijloace fixe.

Cam asta e tot...ar mai fi de zis ca am dat acont 1000 de lei pentru restaurant si 200 de euro pentru formatie in momentul semnarii contractului. Succes si alegere usoara! mie mi-a dat dat ceva batai de cap....(:|

CONT-INCHIS-23057
07.09.2009, 13:35:35
Am fost ieri la o nunta si as fi vrut ca coafeza sa imi faca coafura pt nunta, dar la tinuta pe care am avut-o nu s-a potrivit ce vroiam eu, asa c a ramas sa o chem in timpul saptamanii sa ma coafeze ca pt nunta. Oricum, pana acum am fost multumita de cum a lucrat cu mine.

eu am depus azi dosarul la starea civila. Tu?

duracita
07.09.2009, 14:18:15
felicitari deci mai ai putin cum stai cu preg ai terminat?prenuptialele erau cu ziua de azi????te pup si spor la pregatiri....

duracita
07.09.2009, 14:20:55
unde iti faci parul la ce salon??? ai fost multumita de proba??? te pup si spor la pregatiri mai ai putin....:"> :"> pupici...

CONT-INCHIS-23057
07.09.2009, 15:05:57
unde iti faci parul la ce salon??? ai fost multumita de proba??? te pup si spor la pregatiri mai ai putin....:"> :"> pupici...

un salon florina. de pe l. patrascanu. Joi ma duc la proba.

Prenuptialele erau cu data de azi. La ora 13 am fost la med. de fam, mi le-a dat si la 13:30 depus dosarul.

Ancut
07.09.2009, 17:22:07
Buna Ancut si bine-ai venit printre noi!

Eu voi face nunta la First Class pe 7 august si din start mi-a zis si mie acelasi lucru in legatura cu numarul invitatilor: minim 120 pentru sambata si 80 pentru duminica. cand am semnat contractul a fost stipulat fiecare detaliu, cine, ce si cum vom face. Adica....ei iti impun ornarea salii de la ei (8 lei husa de scaun, in acesti bani intrand si costul fetei de masa, 20 lei prezidiu, 150 lei arcada 100 covor rosu) si formatia (Dansy-1300 euro am semnat noi cam acum o luna), iar noi putem aduce vin, sampanie, tort, prajituri, fructe, alune etc. continutul meniurilor se va stabili cu minim 10 zile inainte de data evenimentului. pentru a sti continutul lor, respectiv pentru aprovizionarea cu alimentele necesare, iar pentru a sti exact valoarea meniului a fost fixatao data exact cu cu 10 zile ininte de nunta. partea buna e ca aici nu se percepe acel comision de organizare de 10% ca la trotus (pt. salonul alb, nu stiu pentru rustic)din contravaloarea totala a meniului, comision ce reprezinta cheltuieli cu utilitati, eventuale deteriorari de obiecte de inventar sau mijloace fixe.

Cam asta e tot...ar mai fi de zis ca am dat acont 1000 de lei pentru restaurant si 200 de euro pentru formatie in momentul semnarii contractului. Succes si alegere usoara! mie mi-a dat dat ceva batai de cap....(:|

Mersi din suflet pentru lamuriri , chiar imi sunt de mare folos, vreau sa mai fac o incercare la First Class, la sfarsitul saptamanii cand o sa vin acasa , sa vedem ce-mi mai spune .

Ce mi se pare mie cam fortat este ca te obliga sa iei formatia lor, si mie la fel mi-a zis , ca au fost mai multe nunti care i-au stricat "firma" din cauza ca au venit cu alte formatii care nu cantau la fel de bine ca a lor.

As mai avea o intrebare :D : care e faza cu comisionul de organizare ?? Sunt bani care practic raman la ei , nu?

Mersi mult inca o data :"> !

Ancut
07.09.2009, 17:28:22
banuiesc ca si la trotus poate sa iti faca si afara daca vrei pt ca restaurantul da in terasa!

La Trotus , terasa va ramane deschisa seara pentru clienti ,cu cine am vorbit acolo mi-a zis ca de obicei sunt clienti pana pe la 12 noaptea, deci as petrece cu toti chefliii\:D/ !

scumpilici_19
07.09.2009, 19:14:33
As mai avea o intrebare :D : care e faza cu comisionul de organizare ?? Sunt bani care practic raman la ei , nu?!

despre comisionul asta cred ca iti pot spune mai multe fetele care au avut la trotus sau au semnat deja contractul acolo.

MeMioara
07.09.2009, 19:37:18
eu am depus azi dosarul la starea civila. Tu?

Pai la noi e poveste lunga, dar rezumatul e ca suntem casatoriti civil de un an jumate aproape si acum urmeaza cununia religioasa si petrecerea de dupa<:-P Dar am mult mai multe emotii decat la cea civila.

Fetelor, voi unde faceti sau ati facut luna de miere? Eu as fi vrut la Paris, dar ne ajunge drumul cam mult daca facem rezervarile pe ultima suta de metri cum vrem noi :(

duracita
08.09.2009, 09:45:58
Am si eu o rugaminte la voi(miresici din bacau) am vazut mai multe mesaje pe aici dar vreau sa stiu de la cineva care face nunta in Bacau... ce acte cuprinde dosarul care il depunem la starea civila?(prenuptialele trebuie eliberate cu data depunderii dosarului adik 14 zile inainte de nunta)k nu mai inteleg ori 14 ori 10 zile... va rog daca puteti sa ma ajutati??.... plsssssssss... pupici ... si spor la pregatiri daca mai aveti...:"> :* :*

merlynn
08.09.2009, 10:06:51
Mersi din suflet pentru lamuriri , chiar imi sunt de mare folos, vreau sa mai fac o incercare la First Class, la sfarsitul saptamanii cand o sa vin acasa , sa vedem ce-mi mai spune .

Ce mi se pare mie cam fortat este ca te obliga sa iei formatia lor, si mie la fel mi-a zis , ca au fost mai multe nunti care i-au stricat "firma" din cauza ca au venit cu alte formatii care nu cantau la fel de bine ca a lor.

As mai avea o intrebare :D : care e faza cu comisionul de organizare ?? Sunt bani care practic raman la ei , nu?

Mersi mult inca o data :"> !

iti ia 10% din valoarea meniurilor, da bani raman la ei :*

merlynn
08.09.2009, 10:08:43

poti incerca si la Marisano la han, prietena mea a avut acolo si la fel a avut in jur de 40 perechi si au iesit chiar bine ;;)

CONT-INCHIS-23057
08.09.2009, 10:32:33
Casatoria se Óncheie de catre ofiterul de stare civila, la sediul autoritatii
administratiei publice locale Ón a carei raze administrativ-teritoriala Ón are
domiciliul (resedinta) unul dintre viitori soti. Pentru Óncheierea casatoriei,
viitorii soti trebuie sa prezinte fiecare urmatoarele acte: - Declaratia de
casatorie, completata personal de catre viitorii soti, Ón scris, la oficiul de
stare civila al locului de domiciliu al unuia dintre ei;
- Actul de identitate;
- Certificatul de nastere, Ón original si copie;
- Certificatul medical pentru starea sanatatii, care este valabil 14 zile de la
data emiterii;
- Acte, Ón original si copii, din care sa rezulte desfacerea casatoriei
anterioare sau decesului sotului/sotiei, daca este cazul.

duracita
08.09.2009, 11:35:28
Multumesc din suflet de ajutor... :* :* :* ,.. tu cum stai cu preg mai ai??eu mai am ... sper sami ajunga timpul sa termin ;;) ;;) .. pupici

CONT-INCHIS-23057
08.09.2009, 12:00:05
Multumesc din suflet de ajutor... :* :* :* ,.. tu cum stai cu preg mai ai??eu mai am ... sper sami ajunga timpul sa termin ;;) ;;) .. pupici

mai am cateva de rezolvat. Am facut la km cu masina in ultimele 2 sapt cat n-am facut in ultimele 3 luni:)) Si culmea ca dupa program, lucrez pana la ora 18. Trebuie sa cerem confirmari de acum, sa vb la un depozit de bauturi, sa merg la restaurant sa stabilesc meniul. Si detaliile de pus la punct cu amenajarea, culori, tipuri de flori..chestii din astea...care-ti iau timp.

duracita
08.09.2009, 14:16:42
miresici ati dat comanda de flori si de buchet? la ce florarie ati fost prin bacau ?? cam ce preturi sant... va pup o zi buna!!!

CONT-INCHIS-23057
08.09.2009, 14:20:35
miresici ati dat comanda de flori si de buchet? la ce florarie ati fost prin bacau ?? cam ce preturi sant... va pup o zi buna!!!

eu am o prietena care are cursuri in domeniu, imi cumpar florile dintr-un depozit de flori de dupa bariera de la politie si imi face ea aranjamentele, ii platesc doar manopera. In loc sa dau 7-8 lei cat e in magazin un fir de trandafir, platesc 2-3 lei ;)

duracita
08.09.2009, 15:13:23
super super super..... si tortul de unde ti lai comandat? ca eu ink nu stiuc e sa fac... nul vreau cu martipan ca numi place...pupici

CONT-INCHIS-23057
08.09.2009, 16:13:53
super super super..... si tortul de unde ti lai comandat? ca eu ink nu stiuc e sa fac... nul vreau cu martipan ca numi place...pupici

Eu-l fac cu martipan la D.A.

danutza05
08.09.2009, 16:29:48
buna ziua miresici......am terminat si eu marturiile in sfarsit<:-P

allynutza de unde mai exact iti cumperi florile?
buchetul, lumanarile,si aranjamnentele ti le face colega ta?

CONT-INCHIS-23057
08.09.2009, 21:29:43
buna ziua miresici......am terminat si eu marturiile in sfarsit<:-P

allynutza de unde mai exact iti cumperi florile?
buchetul, lumanarile,si aranjamnentele ti le face colega ta?

un depozit de flori nou infiintat este dupa bariera de la politie, faci dreapta pe langa peco helios, mergi tot inainte si mergi paralel cu calea ferata pana ajungi la o macara. (iti explic cu mi s-a explicat si mie:)) ) Cand ai ajuns la o macara, peste drum de ea sunt niste cladiri sub forma de garaje. Acolo e depozitul de flori. Aranjamentele mi le face o amica, cunostinta unor prieteni care are florarie pe la piata sud.

Alynutza_1123
08.09.2009, 21:31:53
Buna miresici! am intrat sa va salut si sa va urez spor la pregatiri! Va pupacesc! O seara buna!:*

vmg_gabi
08.09.2009, 22:48:44
Buna seara miresici sau viitoare miresici! Ma chinui sa pun niste poze de la nunta...am facut albumul pe Picasa, dar acum incerc sa adaug aici. Sa vedem ce o iesi. :-p

vmg_gabi
08.09.2009, 22:50:04
Ajutati-ma si pe mine pls..cum trebuie sa fac sa adaug aici adresa cu albumul de pe Picasa ?????

vmg_gabi
08.09.2009, 22:59:34
Nu mai este nimeni prin zona ????:(

vmg_gabi
08.09.2009, 23:01:11
Nu mai este nimeni prin zona ????:(

Gataaaaaaa...am reusit singurica....sper sa va placa....:-p

Alynutza_1123
09.09.2009, 09:29:03
Gataaaaaaa...am reusit singurica....sper sa va placa....:-p
Foarte frumoase pozele, frumosi si voi...! CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI COPILASI FRUMOSI SI SANATOSI! Asteptam mai multe poze...;;) Pupici!:*>:D<

CONT-INCHIS-23057
09.09.2009, 09:29:23
ai fost o miresica tare frumusica!! Felicitari si casa de piatra!!