PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25

duracita
09.09.2009, 09:59:29
Alinutza tu unde ti-ai facut tortul pt nunta? a fost bun??te pup si mult noroc in continuare...:* :* :* :* :* :* :* :*

danutza05
09.09.2009, 10:05:14
neata miresici....va pupacesc pe toate

merci Allynutza pt informatie....tu ai fost pe acolo?
cum se procedeaza? ....trebuie data comanda inainte sau pur si simplu mergi si le cumperi pe loc?

andra2ro
09.09.2009, 11:54:44
Gataaaaaaa...am reusit singurica....sper sa va placa....:-p

Foarte dragute pozele, m-au facut sa zambesc, sunteti frumosi impreuna. Casa de piatra si numai bine ! :)

andra2ro
09.09.2009, 11:56:42
Ce mai faceti fetelor, cum mai stati cu pregatirile ? Si cine e urmatoarea pe lista ? :)

scumpilici_19
09.09.2009, 13:38:33
buna fetelor!

nu mai stiu exact care dintre voi avea nevoie de servetele lila...parca georgyanaa, imi cer scuze daca gresesc....tocmai m-a sunat nasa mea si mi-a zis ca a vazut la bacau, la complexul bistrita, pachet de 250 de bucati, parca 20 de lei. a zis ca sunt bunute, cu 3 straturi...daca mai sunteti interesate acolo gasiti :D

v-am pupat :*:*:*

CONT-INCHIS-23057
09.09.2009, 14:03:08
neata miresici....va pupacesc pe toate

merci Allynutza pt informatie....tu ai fost pe acolo?
cum se procedeaza? ....trebuie data comanda inainte sau pur si simplu mergi si le cumperi pe loc?

comanda cu o sapt inainte.

CONT-INCHIS-23057
09.09.2009, 17:09:51
Friday (http://www.miresici.ro/intelliTrak)
Sep 18
http://image.weather.com/web/common/wxicons/52/30.gif?12122006 Partly Cloudy
High 23C
Low 10C
Precip 0 %

georgyanaa
09.09.2009, 18:11:42
buna fetelor!

nu mai stiu exact care dintre voi avea nevoie de servetele lila...parca georgyanaa, imi cer scuze daca gresesc....tocmai m-a sunat nasa mea si mi-a zis ca a vazut la bacau, la complexul bistrita, pachet de 250 de bucati, parca 20 de lei. a zis ca sunt bunute, cu 3 straturi...daca mai sunteti interesate acolo gasiti :D

oauuuuuu sar,mana mult o sa merg saptamana asta ,chiar am nevoie si nu mai stiu pe unde sa caut am gasit ceva la nevila astazi dar aveau si ceva floricele si......[-X apropo ce parere aveti despre aceste lumanari?orice dimensiune ornate sau nu,mirositoare sau nu...hmmmm ma gandesc sa-mi comand????:-?

MeMioara
09.09.2009, 19:27:38
Vineri ca vineri, dar sambata pe 19 cum va fi vremea?[-o<

MeMioara
09.09.2009, 19:30:24
Cum stai cu pregatirile? Noi astazi am dat comanda de place card-uri si tot azi avem penultima lectie de dans pt dansul de la inceput care va fi slow fox. Sper sa ne iasa bine;;). Vrem sa punem la intrarea in sala un album in care lumea sa ne scrie cateva randuri si apoi sa punem niste poze printre randuri. Ce credeti, e o idee buna?

MeMioara
09.09.2009, 19:35:03
un depozit de flori nou infiintat este dupa bariera de la politie, faci dreapta pe langa peco helios, mergi tot inainte si mergi paralel cu calea ferata pana ajungi la o macara. (iti explic cu mi s-a explicat si mie:)) ) Cand ai ajuns la o macara, peste drum de ea sunt niste cladiri sub forma de garaje. Acolo e depozitul de flori. Aranjamentele mi le face o amica, cunostinta unor prieteni care are florarie pe la piata sud.

Unde mai exact la piata sud? Tot la cineva de acolo imi fac si eu aranjamentele florale. Poate e aceeasi persoana;))

scumpilici_19
09.09.2009, 20:08:54
apropo ce parere aveti despre aceste lumanari?orice dimensiune ornate sau nu,mirositoare sau nu...hmmmm ma gandesc sa-mi comand????:-?

foooaarteee inedit modelul, chair interesante, nu am mai vazut asa ceva. sigur va fi unicat ;-)

andra2ro
09.09.2009, 20:52:50
oauuuuuu sar,mana mult o sa merg saptamana asta ,chiar am nevoie si nu mai stiu pe unde sa caut am gasit ceva la nevila astazi dar aveau si ceva floricele si......[-X apropo ce parere aveti despre aceste lumanari?orice dimensiune ornate sau nu,mirositoare sau nu...hmmmm ma gandesc sa-mi comand????:-?

Si mie imi plac, sunt foarte frumoase. Sunt si alte culori ?

Ancut
09.09.2009, 20:58:41

FOARTE FRUMOASE LUMANARILE , UNDE LE-AI GASIT?????????

Ancut
09.09.2009, 21:11:50
Fetelor , face cineva nunta la Roata ?

Azi a fost viitorul meu husband in Onesti si a ajuns in mai multe locuri, cel mai mult ne interesa la Trotus , a vorbit cu doamna de acolo si meniul ajunge la 140 ron, a mentionat si de cei 10 % , care sincer nu inteleg pentru ce sunt , ea a zis ca pentru lumina(:| , fetele din sala(:| etc, in fine, e comisionul conducerii.

A fost si la Roata si acolo e 120 ron meniul , cu bautura e negociabil. Eu nu stiu cum e acolo , n-am fost niciodata inauntru , de aceea va rog dati-mi o parere ;;) ! Mersi !

ancapsy
09.09.2009, 21:52:34
Fetelor , face cineva nunta la Roata ?

Azi a fost viitorul meu husband in Onesti si a ajuns in mai multe locuri, cel mai mult ne interesa la Trotus , a vorbit cu doamna de acolo si meniul ajunge la 140 ron, a mentionat si de cei 10 % , care sincer nu inteleg pentru ce sunt , ea a zis ca pentru lumina(:| , fetele din sala(:| etc, in fine, e comisionul conducerii.

A fost si la Roata si acolo e 120 ron meniul , cu bautura e negociabil. Eu nu stiu cum e acolo , n-am fost niciodata inauntru , de aceea va rog dati-mi o parere ;;) ! Mersi !

O prietena de-a mea a avut la Roata....a fost putin dezamagita pentru ca atunci cand s-a dus sa-i decoreze sala nu a lasat-o sa decoreze mai multe scaune decat a comandat meniuri....si atrebuit sa mai comande meniuri...pe care le-a platit integral la sfarsit, nu doar aperitivul asa cum a vorbit inainte.....asa ca fetelor.....sa faceti contract in care sa specificati absolut tot sa nu va treziti ca va baga sa platiti in plus...
Spor la pregatiri!!!

ancapsy
09.09.2009, 21:54:49

Si pe mine m-a incantat ideea dar am renuntat.....sunt originale si frumoase....dar dupa lungi dezbateri am renuntat...si nu-mi pare rau ca am avut niste lumanari cu flori superbe.....
Bafta la luat decizii ca astea sunt mai grele....de trecut prin minte iti trec multe...mai greu e cu decizia!!!

Ancut
09.09.2009, 22:58:07
O prietena de-a mea a avut la Roata....a fost putin dezamagita pentru ca atunci cand s-a dus sa-i decoreze sala nu a lasat-o sa decoreze mai multe scaune decat a comandat meniuri....si atrebuit sa mai comande meniuri...pe care le-a platit integral la sfarsit, nu doar aperitivul asa cum a vorbit inainte.....asa ca fetelor.....sa faceti contract in care sa specificati absolut tot sa nu va treziti ca va baga sa platiti in plus...
Spor la pregatiri!!!

Mersi mult , orice informatie e binevenita atunci cand incerci sa organizezi ceva de la distanta ( chiar daca e vorba de doar 48 km:-p ), e bine sa fii pus in garda .

georgyanaa
09.09.2009, 23:00:24
FOARTE FRUMOASE LUMANARILE , UNDE LE-AI GASIT?????????
si mie imi plac tare mullltttt le=am gasit pe www.lumanaridragstar.ro (http://www.lumanaridragstar.ro) am vorbit astazi cu ei iar pretul pt o lumanare de 1 m ajunge 70 ron si este si parfumata cu diverse arome desigur gasesti si pe alte nuante eu cred ca o sa comand de la ei e ceva mai deosebit:-p zic eu si nu mai necesita prea multe decoratiuni ...si desi si unele simple ornate cu flori cred ca mi=ar placea mult.....offff mai am totusi timp;)) zic eu

vmg_gabi
09.09.2009, 23:00:26
Multumesc fetelor pt mesaje!!!
A fost o zi minunata...si o seara fenomenala....Am avut numai cuvinte de lauda din partea invitatilor...a fost o nunta pe cinste...si nu vreau sa ma laud....am avut un dj extraordinar...a tinut invitatii pe ringul de dans toata seara....mai putin cand au mancat...;;) ....ce mai...mai vreau o data....sincer....dar doar nunta...nu si stresul de dinainte...sper ca toate sa aveti parte de o zi si de o seara extraordinare....pt ca sunt unice...si trec fffff repede.....
Cu noi poze...cat de curand...cand gasim ceva timp liber...pana atunci va pup...si va doresc numai bine....<:-P

CONT-INCHIS-23057
10.09.2009, 09:16:33
Unde mai exact la piata sud? Tot la cineva de acolo imi fac si eu aranjamentele florale. Poate e aceeasi persoana;))

una veronica??!!

Eu..is Ok, azi am avut ultima proba la rochie.Mirele n-are inca costum, poate-mi face surpriza sa se prezinte in pijamale:))
Va fi o nunta simpla, cu muzica buna, mancare si bautura ff buna,decoratiuni frumoase si atat. N-am pus accent pe carte de oaspeti, detalii din astea pt ca n-am mai avut cand, desi mi-ar fi placut. As fi pus numele pe mese la fiecare si cineva care sa-i conduca la locul lor dar noi inca mai dam invitatii asa ca nu stim inca cine vine si cine nu:) Nu avem spectacol la deschidere, vom dansa un vals lent asa cum ne pricepem noi. Vom fi naturali. Fain slow fox.
Am stabilit meniul aseara. Am mai scapat de-o grija.

pupici.

duracita
10.09.2009, 09:39:14
Stai linistita ca totul se rezolva pana la nunta.... important e ca voi sa va simtiti bine ca e sg zi din viata voastra in care trebuie sa fiti pe deplin fericiti .... orice ai face vb tot o sa iasa si dupa ... nu ai cum sa multumesti pe toata lumea fie ce o fi......te pup si sa iti iasa nunta exact asa cum ai visat....:* :* :* spor la bani...o:-) o:-) o:-)

duracita
10.09.2009, 09:40:27
[quote=duracita;2354444]Stai linistita ca totul se rezolva pana la nunta.... important e ca voi sa va simtiti bine ca e sg zi din viata voastra in care trebuie sa fiti pe deplin fericiti .... orice ai face vb tot o sa iasa si dupa ... nu ai cum sa multumesti pe toata lumea fie ce o fi......te pup si sa iti iasa nunta exact asa cum ai visat....:* :* :* spor la pregatiri...o:-) o:-) o:-)

duracita
10.09.2009, 09:42:58
Miresici de cofetaria Lady vi putet sa-mi spuneti ceva in legatura cu tortul de la nunta??? stiti pe cineva care la facut acolo a fost multumita eu ink nu stiu ce sa fac la ce cofetarie sa dau comanda de tort?stie cineva cat e kg la dulce acrisor???va pup

CONT-INCHIS-23057
10.09.2009, 10:10:52
Miresici de cofetaria Lady vi putet sa-mi spuneti ceva in legatura cu tortul de la nunta??? stiti pe cineva care la facut acolo a fost multumita eu ink nu stiu ce sa fac la ce cofetarie sa dau comanda de tort?stie cineva cat e kg la dulce acrisor???va pup

45 lei/kg din martipan. si 30 lei la prajituri. Daca nu vrei martipan e mai ieftin.
Uita-te pe site-ul lor si suna-i.

monica_bc
10.09.2009, 12:07:34
Eu am facut tortul la Lady Vy si a iesit f bun;am ales cu afine,au ei si o prajitura in acelasi gen. A fost f apreciat de invitati fiind si f racoritor.

CONT-INCHIS-23057
10.09.2009, 12:23:00
Sambata, Septembrie 19 - Max:24˚C - Min:11˚C
partial innorat
Sanse de precipitatii:10%
Umiditate: 67%
Vant (http://vremea.ido.ro/vantul.php): 11 km/h din directia NNE http://vremea.ido.ro/img-meteo/30.pngpartial innorat
Sanse de precipitatii:20%
Umiditate: 79%
Vant: 6 km/h din directia N http://vremea.ido.ro/img-meteo/29.png

CONT-INCHIS-23057
10.09.2009, 12:26:35
Vineri, Septembrie 18 - Max:23˚C - Min:10˚C
ploaie
Sanse de precipitatii:60%
Umiditate: 63%
Vant (http://vremea.ido.ro/vantul.php): 14 km/h din directia N http://vremea.ido.ro/img-meteo/12.pngceata
Umiditate: 83%
Vant: 8 km/h din directia N http://vremea.ido.ro/img-meteo/20.png

si asta arata pe vineri..Vreo cateva zile arata soare si acum ca ploua...Nu stii ce sa mai crezi.

duracita
10.09.2009, 13:27:58
CASA DE PIATRA mult noroc in continuare... ai fost o miresik superba.... si buchetul tau lam admirat a fost super unde ai dat comanda de el??? pupici :* :* :* :* :* :* :* :* :*

ancapsy
10.09.2009, 13:46:59
offff mai am totusi timp;)) zic eu[/COLOR]

Crezi ca 2 saptamani inseamna timp? Eu zic ca nu prea mai ai timp..:*

vmg_gabi
10.09.2009, 14:25:49
CASA DE PIATRA mult noroc in continuare... ai fost o miresik superba.... si buchetul tau lam admirat a fost super unde ai dat comanda de el??? pupici :* :* :* :* :* :* :* :* :*

Buna...scuze..dar pt cine este adresat mesajul???

duracita
10.09.2009, 15:26:24
Pt tine dragutza Vmg_gabi.....:* :* :*

georgyanaa
10.09.2009, 16:33:33
Crezi ca 2 saptamani inseamna timp? Eu zic ca nu prea mai ai timp..:*
:)) asa imi place mie sa ma amagesc,zic ca mai este timp si cand ma uit pe calendar ma apuca cu frisoane:)) dar trecem noi si peste astea gasim solutii pana la urma,cred ca eu sunt urmatoarea???:-SS

danutza05
10.09.2009, 18:36:27
buna seara miresici....

pe 20 cum va fi vremea?/?????

azi am facut proba la coafura..si la machiaj
am fost si am vb de flori; pana sambata tre sa dam comanda pt lumanari si buchet.....deocamndata cam atat

voi ce mai faceti?

danutza05
10.09.2009, 19:33:33
deja am inceput cu stangul la confirmari.....si exact de la cei care nu ma asteptam......asta e nu avem ce face...sunt putin suparata

xtinna
10.09.2009, 20:07:47
geo cand iti stabilesti meniul la restaurant?sunt tare curioasa.daca mai ai timp draga miresuca sa mai intri pe mess sa imi lasi mie nr doamnei geta te rog frumos.in rest,calmeaza-te,mai ai o saptamana,mai ai cateva zile sa te decizi cu lumanarile te tzuk

ancapsy
10.09.2009, 20:56:30
deja am inceput cu stangul la confirmari.....si exact de la cei care nu ma asteptam......asta e nu avem ce face...sunt putin suparata

Exact asa am patit si eu..cred ca e o regula generala.....si nasa mi-a zis ca asa va fi dar eu tot credula si optimista.......bafta cu confirmarile!!!

danutza05
10.09.2009, 21:18:18
sper ca va fi bine
la tine pana la urma cum a fost?
ai avut oameni la nunta?
au fost multi care nu au venit?

CONT-INCHIS-23057
10.09.2009, 22:30:36
Exact asa am patit si eu..cred ca e o regula generala.....si nasa mi-a zis ca asa va fi dar eu tot credula si optimista.......bafta cu confirmarile!!!

superba rochita ta, imi place ff mult.

oana_alexandra
10.09.2009, 22:34:14
una veronica??!!

Eu..is Ok, azi am avut ultima proba la rochie.Mirele n-are inca costum, poate-mi face surpriza sa se prezinte in pijamale:))
Va fi o nunta simpla, cu muzica buna, mancare si bautura ff buna,decoratiuni frumoase si atat. N-am pus accent pe carte de oaspeti, detalii din astea pt ca n-am mai avut cand, desi mi-ar fi placut. As fi pus numele pe mese la fiecare si cineva care sa-i conduca la locul lor dar noi inca mai dam invitatii asa ca nu stim inca cine vine si cine nu:) Nu avem spectacol la deschidere, vom dansa un vals lent asa cum ne pricepem noi. Vom fi naturali. Fain slow fox.
Am stabilit meniul aseara. Am mai scapat de-o grija.

pupici.
Si eu tot la veronica mi-am facut buchetul si aranjamenteke florale...Au iesit super. Atasez o poza cu buchetul sa va faceti o idee....

CONT-INCHIS-23057
11.09.2009, 09:25:55
Si eu tot la veronica mi-am facut buchetul si aranjamenteke florale...Au iesit super. Atasez o poza cu buchetul sa va faceti o idee....

oauu ce frumos e. Unde ai mai multe poze?
Si cat te-a ajuns buchetul si cate fire de flori au intrat in buchetul tau?

duracita
11.09.2009, 10:08:23
Unde la veronik ?? poti sami dai si mie un mp cu mai multe datalii si despre pret si unde e??

merlynn
11.09.2009, 10:29:19
geo cand iti stabilesti meniul la restaurant?sunt tare curioasa.daca mai ai timp draga miresuca sa mai intri pe mess sa imi lasi mie nr doamnei geta te rog frumos.in rest,calmeaza-te,mai ai o saptamana,mai ai cateva zile sa te decizi cu lumanarile te tzuk
ti-am dat eu pe pm nr. de telefon ;-)

kmpi_oana
11.09.2009, 13:16:15
Gataaaaaaa...am reusit singurica....sper sa va placa....:-p
Foarte frumosi amandoi. Casa de Piatra si multa bucurie sa va aduca aceasta casnicie !

oana_alexandra
11.09.2009, 13:31:17
oauu ce frumos e. Unde ai mai multe poze?
Si cat te-a ajuns buchetul si cate fire de flori au intrat in buchetul tau?
Buchetul m-a ajuns 180 ron, dar nu stiu exact cati trandafiri au intrat.

duracita
11.09.2009, 14:57:26
oana tu unde tiai facut tortul??ai fost multumita??? pupici...>:D<

oana_alexandra
11.09.2009, 15:05:02
oana tu unde tiai facut tortul??ai fost multumita??? pupici...>:D<
Eu tortul l-am facut la Barati. Eu nu pot sa-mi dau cu parerea pentru ca nu l-am gustat, dar majoritatea a spus ca a fost foarte bun( nu cred ca aveau de ce sa ma minta).
In general eu sunt multumita de prajiturile de la Barati.

georgyanaa
11.09.2009, 17:14:03
buna fetelor!

iti multumesc mult azi am fost la bacau si am gasit in bistrita servetele lila exact nunta care mi-am dorit eu
\:D/asa ca pot spune ca aproape am terminat cu pregatirile.:*

andra2ro
11.09.2009, 18:20:03
iti multumesc mult azi am fost la bacau si am gasit in bistrita servetele lila exact nunta care mi-am dorit eu
\:D/asa ca pot spune ca aproape am terminat cu pregatirile.:*

Super, scumpilici merita o bombonica pentru ca a fost pe faza. :)

scumpilici_19
11.09.2009, 20:14:43
Super, scumpilici merita o bombonica pentru ca a fost pe faza. :)

:-p ms ms. cred ca mai degraba norocul...le-am povestit nasei si surorii ei ca una dintre miresici are nevoie de servetele si soarta face sa aiba si ele de organizat o nunta tot pe lila, asa ca m-au anuntat :D, ma bucur ca a fost in timp util! sper sa te bucuri si mai mult de eveniment!

Alynutza_1123
13.09.2009, 12:36:49
Vineri, Septembrie 18 - Max:23˚C - Min:10˚C
ploaie
Sanse de precipitatii:60%
Umiditate: 63%
Vant (http://vremea.ido.ro/vantul.php): 14 km/h din directia N http://vremea.ido.ro/img-meteo/12.pngceata
Umiditate: 83%
Vant: 8 km/h din directia N http://vremea.ido.ro/img-meteo/20.png

si asta arata pe vineri..Vreo cateva zile arata soare si acum ca ploua...Nu stii ce sa mai crezi.

Vremea se shimba de la o zi la alta, ei pun cu aproximatie pe 10 zile, dar nu au cum sa ghiceasca dat fiind ca vremea e schimbatoare...de aceea iti apre in fiecare zi altceva. Oricum, la mn au avut dreptate, adica a turnat cu galeata si vineri si sambata...dar nu vremea e importanta si ceea ce semnifica acea zi pt voi, trebuie sa va bucurati de ea pt ca e unica, indiferent de vreme sau de alte mici neplaceri. Spor la pregatiri si sa aveti parte de o zi de neuitat! >:D<

ice21
13.09.2009, 21:39:43
dragi miresici stiti cumva daca poate sa oficieze casatoria si primarul orasului Bacau?...ma bate un gand....:)

CONT-INCHIS-23057
14.09.2009, 09:07:51
dragi miresici stiti cumva daca poate sa oficieze casatoria si primarul orasului Bacau?...ma bate un gand....:)

bineinteles ca se poate. Dar trebuie sa ai pe cineva care-l cunoaste si sa poata el in acea zi.

duracita
14.09.2009, 10:21:37
buna miresici ce faceti cum mai stati cu pregatirile???care e urmatoarea pe lista??? va pup si spor la pregatiri?v-ati ales melodia si ceva repetitii pt primul dans eu ink nu si nici nu prea vrea viitorul meu sa facem ceva special ca el nu prea e cu dansul da sper k ne vom descurca pana la urma...va pup:* :* :*

CONT-INCHIS-23057
14.09.2009, 10:29:55
i'm the fucking next!! :gen_12: :rockon: :gen_08: :gen_04: :gen_19:

jessica_maria
14.09.2009, 15:14:23
buna miresicilor...numele meu este jessica si sunt di onesti,dar momentan locuiesc in italia,pasul cel mare o sa il fac la anu pe 17 iulie,petrecerea va avea loc l restaurantul miorita,ce parere aveti despre acest restaurant?ast raspuns

Ancut
14.09.2009, 17:34:27
buna miresicilor...numele meu este jessica si sunt di onesti,dar momentan locuiesc in italia,pasul cel mare o sa il fac la anu pe 17 iulie,petrecerea va avea loc l restaurantul miorita,ce parere aveti despre acest restaurant?ast raspuns

Buna Jessica, si eu am nunta la anul la sfarsitul lui august- inceputul lui septembrie, din pacate nu stiu unde anume este restaurantul tau, chiar te rog sa-mi amintesti, deoarece nu mai stau de ceva timp in Onesti.
Eram curioasa daca ai semnat contractul cu ei si care au fost in mare "conditiile" lor .

Ancut
14.09.2009, 17:50:33
Ce faceti fetelor ? A mai avut cineva nunta week-end-ul asta????
Eu iar m-am plimbat sambata intre restaurante, cand am ajuns la Trotus se decora sala mare , arata super bine si inca nu era totul gata si chiar m-am gandit poate o fi vreuna din fetele de pe aici ;-) !

jessica_maria
14.09.2009, 18:56:28
restaurantul este l intrarea in satul catolic...au si pensiune acolo,pensiunea alexandra se numeste de fapt este fostul restaurant miorita.conditii nu prea au fost,trebuie sa platim noi personalul dimineata dupa nunta,si sa comandam tortul l ei dak vrem...in skimb nicio conditie,ne ofera vinul,coniacul si sampania l intrare in pretul meniului,iar dak vrem noi sa aducem de acasa o sa ni le scada din meniu

gabryela63
15.09.2009, 07:40:40
Buna miresici! Cum stati cu pregatirile? Noi mai avem o saptamana si 4 zile, suntem pe ultima suta de metri si tot ni se pare ca nu se mai termina pregatirile.
O intrebare pentru miresele care au avut deja nunta: ce meniu ati servit la nunta si cat v-a ajuns meniul de persoana? Intreb, pentru ca noi inca nu am stabilit meniul si vrem sa ne facem o idee cam ce se mai serveste la nunta.

duracita
15.09.2009, 08:15:16
Buna dimineata eu ink nu am fost sa dam comanda de meniuri da am fost sambata la o nunta in ac loc si e fff ok meniu .... la mine va fi 150 ron de persoana..(aici intra numai aperitivul, felul II, felul III si 2 cafele)...mai aveti un picut mult noroc si spor la ultimele pregatiri ... sper sa iasa nunta asa cum ati dorit si sa aveti parte de o zi minunata.... va pup si numai bine!!!(la mine aperitivul e compus din 12 piese, fel II.pulpa de pui umpluta garnitura si salata, fel III. cotlet de port la gratar garnitura si salata)...

danutza05
15.09.2009, 12:01:07
buna miresici.....
gata am rezolvat si cu florile

voi ce vin luati si de unde?
este depozit de vinuri in bacau?; daca stiti ceva de unde se poate lua mai ieftinut...taria si vinul...astept sa imi raspundeti
va pupacesc

CONT-INCHIS-23057
15.09.2009, 12:37:36
buna miresici.....
gata am rezolvat si cu florile

voi ce vin luati si de unde?
este depozit de vinuri in bacau?; daca stiti ceva de unde se poate lua mai ieftinut...taria si vinul...astept sa imi raspundeti
va pupacesc

eu iau de la simba invest.

danutza05
15.09.2009, 12:40:42
unde e locatia?

CONT-INCHIS-23057
15.09.2009, 12:42:11
unde e locatia?

Undeva la iesirea din bacau spre metro. Da cautare pe google.

blackblondy
15.09.2009, 13:58:14
Bune fetelor!

Imi puteti recomand va rog unde as putea face cursuri de dans? dar sa fie seriosi si daca stiti cam ce preturi practica..........

Astept vesti de la voi ms mult

MeMioara
16.09.2009, 09:51:55
Bune fetelor!

Imi puteti recomand va rog unde as putea face cursuri de dans? dar sa fie seriosi si daca stiti cam ce preturi practica..........

Astept vesti de la voi ms mult

Noi am facut niste cursuri de dans la scoala 27 la cineva care participa la concursuri internationale si surprinzator e ieftin:) Bine, nu foarte ieftin dar merita toti banii. Noi am facut o coregrafie de slow fox pe care am invatat-o in 2 sedinte si in a 3-a ne-a mai dat niste indicatii:)>- Important e sa si repeti acasa, dar sincer, merita. Daca vrei iti dau un private message sa vezi si site-ul si eventual daca vrei poti sa suni sa vezi despre ce e vorba.

Noi chiar il recomandam la toata lumea cu caldura:D

MeMioara
16.09.2009, 09:55:42
buna miresici ce faceti cum mai stati cu pregatirile???care e urmatoarea pe lista??? va pup si spor la pregatiri?v-ati ales melodia si ceva repetitii pt primul dans eu ink nu si nici nu prea vrea viitorul meu sa facem ceva special ca el nu prea e cu dansul da sper k ne vom descurca pana la urma...va pup:* :* :*

Mai am doua zile fara ziua de azi si incep sa am emotii:-SS Sper sa fie frumos, cu toate ca mai avem cateva detalii de pus la punct si ma simt cam obosita ca ma trezesc dimineata la 5.30 sa plec la munca, dar ser sa iasa totul cum dorim :) Am sa revin cu poze dupa eveniment... defapt peste 2 sapt ca sapt viitoare plecam la Viena cateva zile<:-P

danutza05
16.09.2009, 10:23:29
neata miresici.....eu inca nu am emotii.....si sper sa nu am foarte multe

inca mai astept confirmari de la invitati.....
la voi ati primit deja confirmari?
sunteti multumite?

CONT-INCHIS-23057
16.09.2009, 10:29:41
neata miresici.....eu inca nu am emotii.....si sper sa nu am foarte multe

inca mai astept confirmari de la invitati.....
la voi ati primit deja confirmari?
sunteti multumite?

da, noi ne declaram multumiti. Am dat si invitatii la unii care nu-i doream prezenti doar ca sa nu auzim comentarii ca n-au primit invitatii..Si culmea e ca nu vin. Ne vin doar cei pe care ii iubim. Mai asteptam si noi vreo 4-5 confirmari dar am stabilit meniurile fara ei, daca aveau intentia ca vin o anuntau pana acum.

CONT-INCHIS-23057
16.09.2009, 10:32:29
m-am uitat la vreme..E cam nasol pe sambata, ceata si nori fara soare:(
Danutza05 va avea noroc de o vreme superba.

duracita
16.09.2009, 12:01:16
buna miresici am si eu o rugaminte la voi pt stara civila numai actele sau trebuie si un dosar plic autoadresat??? va pup si spor la pregatiri

danutza05
16.09.2009, 12:02:49
la noi vad ca asteapta sa-i sunam
cred ca nu sunt obisnuiti cu confirmarile
oricum o pana acum pe care i-am contactat nu vin sau sunt cu semnul ???????...deci ii mai astept pana joi cel tarziu vineri sii ii sun iar
asta e
ce o fi o fi
pupici

CONT-INCHIS-23057
16.09.2009, 12:35:18
buna miresici am si eu o rugaminte la voi pt stara civila numai actele sau trebuie si un dosar plic autoadresat??? va pup si spor la pregatiri

eu m-am dus cu actele in brate, fara nici un dosar.

CONT-INCHIS-23057
16.09.2009, 12:41:36
la noi vad ca asteapta sa-i sunam
cred ca nu sunt obisnuiti cu confirmarile
oricum o pana acum pe care i-am contactat nu vin sau sunt cu semnul ???????...deci ii mai astept pana joi cel tarziu vineri sii ii sun iar
asta e
ce o fi o fi
pupici

nu mai astepta, suna-i tu. Poate pe unii nu-i gasesti vineri dar ii gasesti la telefon azi.

Si noi i-am sunat pe toti cap-coada. Am avut un caz de m-am cracanat de ras. A zis ca nu poate sa confirme inca (pana aici am inteles) daca ca daca vin sa nu-mi fac griji ca ei nu mananca mult si nu fac pretentii la mancare. =))...Asta n-am inteles-o in conditiile in care a avut nunta anul trecut si stie despre ce e vb, dupa ce i-am explicat ca la copii ca nu conteaza cat mananci, meniul tot atat costa =))

duracita
16.09.2009, 15:58:57
Buna miresici unde gasim fundite pt masini in bacau??(de prins la oglinzi)?? cam ce pret au??:* :*

MeMioara
16.09.2009, 17:28:20
Buna miresici unde gasim fundite pt masini in bacau??(de prins la oglinzi)?? cam ce pret au??:* :*

Gasesti si la piata mare la florariile de la etaj, dar in general cred ca sunt pe la toate florariile.

MeMioara
16.09.2009, 17:28:59
m-am uitat la vreme..E cam nasol pe sambata, ceata si nori fara soare:(
Danutza05 va avea noroc de o vreme superba.

Macar sa nu ploua si tot e bine:)

miaunici
16.09.2009, 22:14:40
buna...
eu mi le-am facut singura...
mi-am luat tull....mi0am facut o funda mare pt a fi in fata(am prins-o la nr masinii) mi-am luat si niste fluturasi sclipiciosi si am prins pe tull si au aratat f bine

kmpi_oana
17.09.2009, 09:18:52
nu mai astepta, suna-i tu. Poate pe unii nu-i gasesti vineri dar ii gasesti la telefon azi.

Si noi i-am sunat pe toti cap-coada. Am avut un caz de m-am cracanat de ras. A zis ca nu poate sa confirme inca (pana aici am inteles) daca ca daca vin sa nu-mi fac griji ca ei nu mananca mult si nu fac pretentii la mancare. =))...Asta n-am inteles-o in conditiile in care a avut nunta anul trecut si stie despre ce e vb, dupa ce i-am explicat ca la copii ca nu conteaza cat mananci, meniul tot atat costa =))

:O Asta chiar ca nu am mai auzit-o pana acum=))

kmpi_oana
17.09.2009, 09:21:53
Pentru toate miresicile care urmeaza sa faca marele pas: bafta la pregatiri, fara stres prea mare, bucurati-va de moment si va zic de pe acum Casa de Piatra!!!

xtinna
17.09.2009, 10:47:40
ti-am dat eu pe pm nr. de telefon ;-)
ms frumos.nu am mai intrat de cateva zile pe forum.ms mult pt nr.am mai sunat la ea si nu mi-a raspuns.mai incerc:):)

xtinna
17.09.2009, 10:48:40
ms mult de nr si tie ancapsy:*:*

merlynn
17.09.2009, 12:28:44
eu o sa fac cu Geta doar florile, sala o ornez cu altcineva din cate am auzit Geta nu le face prea stralucite;;)

georgyanaa
17.09.2009, 12:40:53
eu o sa fac cu Geta doar florile, sala o ornez cu altcineva din cate am auzit Geta nu le face prea stralucite;;)
Eu am vazut sambata trecuta sala ornata de geta si arata foarte bine.Eu fac cu ea si aranjamente si flori o sa fotografiez in detaliu si o sa va pun poze dar pana atunci mai am putin putin ;)) :*

merlynn
17.09.2009, 13:05:07
Eu am vazut sambata trecuta sala ornata de geta si arata foarte bine.Eu fac cu ea si aranjamente si flori o sa fotografiez in detaliu si o sa va pun poze dar pana atunci mai am putin putin ;)) :*
bafta sa iasa cat mai bine!!!

andreea_mitic
17.09.2009, 15:54:00
Buna , fetelor ! este prima oara cind scriu pe un forum , asa ca sa ma scuzati ca sunt atat de nepriceputa.

andreea_mitic
17.09.2009, 15:58:11
Buna jessica ! eu nu am o parere prea stralucita despre Miorita . este destul de mica si un pic cam murdara . Daca mai ai cum suceste-te pe alt restaurant.Doamna de acolo este numai lapte si miere la negociere , dar dimineata .....lucrurile se schimba .Eu am avut nunta acum doua saptamini si am mai vorbit si cu alte miresici si iti pot da diferite sfaturi.

scumpilici_19
17.09.2009, 17:29:22
apel pentru fetele care au imagini in semnatura.....loxanna, ancapsy....ajutati-ma si pe mine cu un pm: cum pot pune si eu imaginea. am creat-o dar nu stiu unde sa atasez link-ul....astept mesaj!

v-am pupat pe toate!

scumpilici_19
17.09.2009, 17:33:52
cred ca am reusit...de asta scriu acum aceste randuri, sa ma conving. sper sa fie ok :D

scumpilici_19
17.09.2009, 17:35:13
vad ca am facut si mai rau...ca s-a sters si cel cu floricele....asa ca ramane valabil...daca ma poate cineva ajuta, va rog!

ancapsy
17.09.2009, 22:19:40
Buna , fetelor ! este prima oara cind scriu pe un forum , asa ca sa ma scuzati ca sunt atat de nepriceputa.

Bine ai venit printre noi!!!>:D<

ancapsy
17.09.2009, 22:22:37
apel pentru fetele care au imagini in semnatura.....loxanna, ancapsy....ajutati-ma si pe mine cu un pm: cum pot pune si eu imaginea. am creat-o dar nu stiu unde sa atasez link-ul....astept mesaj!

v-am pupat pe toate!

Pai dai acolo la pahina ta, la contul tau...iar in partea stanga ai mai multe optiuni: modifica semnatura, modifica imaginea avatar...etc... iti alegi modifica semnatura si vei avea acolo un cadran..exact ca atunci cand raspunzi la forum...si dai acolo paste adresa de unde sunt pozele..sau adresa de la tiker...depinde de caz...
iti tin pumnii!!!
:*

Alynutza_1123
18.09.2009, 12:01:18
Pentru fetele care weekendul asta fac pasul cel mare, va urez de pe acum "CASA DE PIATRA, FERICIRE SI MULTA IUBIRE!" Petrecere frumoasa, sa va iasa totul asa cum va doriti! >:D<

CONT-INCHIS-23057
18.09.2009, 23:16:50
is varza:))..Am alergat ca un hot:))....Dar va iesi o nunta ca in povesti.

Pupici!! Multumesc pt urari.

anamary
19.09.2009, 01:56:37
is varza:))..Am alergat ca un hot:))....Dar va iesi o nunta ca in povesti.

Pupici!! Multumesc pt urari.

mi-am adus aminte ca parca tu urmai sa ai nunta:-p
asa ca scumpa, iti urez CASA DE PIATRA, o nunta ca-n povesti...si un bebe cat mai curand:D sa dea D-zeu sa fiti fericiti si sa va presare drumul vietii numai cu realizari<:-P <:-P <:-P

gabryela63
19.09.2009, 09:34:22
:*[/quote]
Buna miresici. Timpul trece...de azi intr-o saptamana suntem pe baricade, iar emotiile sunt din ce in ce mai intense.
Voiam sa modific si eu la profil (dar nu ma pricep), locul unde se face cununia ....Cununia civila si religioasa a fiicei mele va avea loc in Biserica Sf.Varvara, din Mina Salina Tg.Ocna. Este o premiera si avem multe emotii pentru ca nu stim cum o sa iasa. Dar.... " speranta moare ultima", nu?
Voi cum stati cu pregatirile? Cine a mai avut nunta saptamanile astea, ca sa ne zica si noua cum a fost?
Bafta tuturor!

Loxanna
19.09.2009, 18:41:03
Mai am o luna pana la nunta si o caruta de emotii...:-<

ana_web2000
19.09.2009, 21:28:19
casa de piatra la toate miresicile proaspat casatorite<:-P<:-P<:-P<:-P<:-P

ana_web2000
19.09.2009, 21:29:38
o sa fie totul bine, si eu am avut emotii si a trecut ziua aia asa repede ca nici acum nu imi vine sa cred<:-P:D

xtinna
19.09.2009, 22:23:21
:*
Buna miresici. Timpul trece...de azi intr-o saptamana suntem pe baricade, iar emotiile sunt din ce in ce mai intense.
Voiam sa modific si eu la profil (dar nu ma pricep), locul unde se face cununia ....Cununia civila si religioasa a fiicei mele va avea loc in Biserica Sf.Varvara, din Mina Salina Tg.Ocna. Este o premiera si avem multe emotii pentru ca nu stim cum o sa iasa. Dar.... " speranta moare ultima", nu?
Voi cum stati cu pregatirile? Cine a mai avut nunta saptamanile astea, ca sa ne zica si noua cum a fost?
Bafta tuturor![/quote]
hi-hi cred ca esti urmatoarea miresuca de aici :):) mult succes >:D< you go girl!!!
seara asta este seara georgianei !sa ii tinem pumnii

duracita
21.09.2009, 10:31:25
Buna miresici am si eu o rugaminte la voi de unde sa imi iau prajiturelel pt nunta?? tortul il fac la lady vi?oare sa-mi iau tot de acolo prajiturelele acolo e 28.5 kg de prajituri??? va pup

jessica_maria
21.09.2009, 11:12:22
pt andreea.ms pt rsp.cred k este km tarziu sa mergem la un alt restaurant tinand cont k am platit si acont,oricum mie mi sa parut f curatenie acolo,noi am fost sa vedem restsaurantu intro luni dimineata dupa o nunta si era curatenie.iar acum au marit restaurantul are o capacitate de 350 de persoane,iar nu noi nu avem dekt 200 deci este spatiu.dak ai putea sa ma ajuti cu niste siteuri utile cu decoratii pt nunta din onesti sau bacau tias fi foarte recunoscatoare.si sa speram k o sa iasa bn nunta.:-SS

jessica_maria
21.09.2009, 13:42:24
pt.scumpilici_19 multumesc mult de tot carmen.pe mine ma costa 800 lei sa ornez sala dar nu imi place foarte mult ce au ei,vreau ceva mai deosebit.si mie mi-a placut foarte mult la first class dar era prea mic pentru nr de persoane pe care il avem noi.lasa-mi id tau daca vrei poate mai vorbim.

scumpilici_19
21.09.2009, 13:50:50
pt.scumpilici_19 multumesc mult de tot carmen.pe mine ma costa 800 lei sa ornez sala dar nu imi place foarte mult ce au ei,vreau ceva mai deosebit.si mie mi-a placut foarte mult la first class dar era prea mic pentru nr de persoane pe care il avem noi.lasa-mi id tau daca vrei poate mai vorbim.

id-ul meu de mess e chiar scumpilici_19 :-p

vmg_gabi
21.09.2009, 19:50:25
[quote=duracita;2390180]
Buna miresici am si eu o rugaminte la voi de unde sa imi iau prajiturelel pt nunta?? tortul il fac la lady vi?oare sa-mi iau tot de acolo prajiturelele acolo e 28.5 kg de prajituri??? va pup[/quot

Noi am luat prajiturile de la Barati...si eu una am fost foarte multumita..au costa 25 lei /kg.

vmg_gabi
21.09.2009, 19:57:10
Tuturor miresicilor care au avut in acest week-end nunta...va urez CASA DE PIATRA !, fericire si o SAPTALUNA DE MIERE placuta ! Toate bune !...si asteptam poze...Pupici !

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 01:14:10
Tuturor miresicilor care au avut in acest week-end nunta...va urez CASA DE PIATRA !, fericire si o SAPTALUNA DE MIERE placuta ! Toate bune !...si asteptam poze...Pupici !

multumim!!..s-a terminat si la mine, m-am simtit exceptional de bine. Mi-am organizat nunta asa cum mi-am dorit si a iesit la fel.

Va pup.

Am pozele de la prieteni in semnatura.

duracita
22.09.2009, 08:46:47
FELICITARI SI CASA DE PIATRA>:D< >:D< >:D< .... mult noroc in continuare ....pupici

duracita
22.09.2009, 08:48:58
Buna miresici am si eu o rugaminte la voi ^:)^ ^:)^ ^:)^ la depnerea dosarului la starea civila avem nevoie si de timbre fiscale?si ce taxa trebuie platita o platim acolo sau la trezorerie???va multumesc din suflet ....pupici....>:D< >:D< >:D<

oana_alexandra
22.09.2009, 10:39:10
Nu ai nevoie de nici o taxa de timbru. O sa platesti acolo taxa de 150 pentru oficierea casatoriei in afara programului de lucru. Stai linistita si nu te mai stresa ca nu ai de ce. Oricum o sa fie cea mai frumoasa nunta.

Alynutza_1123
22.09.2009, 10:58:38
multumim!!..s-a terminat si la mine, m-am simtit exceptional de bine. Mi-am organizat nunta asa cum mi-am dorit si a iesit la fel.

Va pup.

Foarte frumoase pozele! Casa de piatra si o viata lunga si fericita impreuna, plina de iubire si bucurii!>:D<

duracita
22.09.2009, 11:27:33
Multumesc ffrumos deci numai actele si acolo platim taxa si atat??? ca mie mia mai zis o fosta miresica ca ne trebuiesc si timbre fiscale si un dosar plic autoadresat da cred ca difera in functie de starea civila la care faci deci la noi in bacau nu trebuie asa ceva nu??? te pup si multumesc de ajutor....>:D< >:D< >:D<

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 12:02:17
Foarte frumoase pozele! Casa de piatra si o viata lunga si fericita impreuna, plina de iubire si bucurii!>:D<

multumim!! Pupici!!

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 12:03:22
Multumesc ffrumos deci numai actele si acolo platim taxa si atat??? ca mie mia mai zis o fosta miresica ca ne trebuiesc si timbre fiscale si un dosar plic autoadresat da cred ca difera in functie de starea civila la care faci deci la noi in bacau nu trebuie asa ceva nu??? te pup si multumesc de ajutor....>:D< >:D< >:D<

eu n-am platit decat taxa. Nu mi-a trebuit nici un timbru sau dosar plic sau vreo declaratie notariala cum am mai auzit.

Loxanna
22.09.2009, 12:12:23
Fetele, maine ma duc cu rochia la modificat... am niste emotii groaznice, nici nu-mi vine sa cred cum trece timpul... parca mai ieri ziceam ca mai am 4 luni... acum mai am doar 4 saptamani...:-s Am numai fluturi in stomac, nici de serviciu nu-mi mai arde!#-o

duracita
22.09.2009, 14:44:54
Multumesc frumuos pt informatie asa am sa ma duc si eu daca e de ceva am sa cumpar dupa aia daca trebuie... da cam pe la ce ora ai fost acolo dimineata alina ca sa depui actele? tiai gasit ora care tio doreai???>:D< >:D< >:D<

sim77
22.09.2009, 15:11:33
Buna fetelor!!!
Nu am mai intrat de ceva timp pe forum...insa am avut motive "intemeiate"..;-) Vad ca au mai aparut pe aici si alte miresici...e bine ca suntem mai multe... :) In ultima saptamana inainte de nunta au fost foarte multe lucruri de rezolvat...nici n-am mai avut timp sa deschid calculatorul...apoi dupa nunta am plecat in "luna" de miere...si abia ne-am intors..Poze oficiale inca nu am de la nunta...sper sa le obtin la sfarsitul saptamanii asteia...si promit sa le postez cat de repede o sa pot...O sa va spun "in mare" cum a fost...La nunta a fost suuuper frumos insa a trecut foooarte repede din pacate...m-am simtit ca o printesa...chiar n-am cuvinte sa descriu exact ce am simtit atunci...sunt sentimente unice...pe care nu le-am mai simtit niciodata!!!Ne-am distrat si noi si invitatii...tot timpul ringul a fost plin...Apropos de acest lucru....formatia hotelului (Rapsodia) a fost de exceptie...a simtit exact ce tip de muzica se cere...si am zis si mai inainte ringul a fost plin tot timpul...Mi-a placut foarte mult ca au invatat melodia noastra si au cantat-o in deschidere...Le-a iesit suuuuper!!! Referitor la anumite zvonuri ca la anul se modifica pretul formatiei, i-am intrebat si au spus ca ramane acelasi pret ca anul asta, inclusiv fata care canta cu ei...deci daca va intereseaza cel mai bine vb cu ei...Cei de la hotel ne-au lasat sa aducem noi vinul, taria, prajiturile, tortul, fructele, alunele, saratelele si am suplimentat si sucurile si apa fata de ce ofereau ei in meniu...Alte aspecte referitoare la hotel...nu stiu ce sa va mai spun...decat ca servirea nu a fost pe masura asteptarilor...Asta ar fi cam singurul aspect mai putin placut cu care ne-am confruntat...Am discutat aspectele astea exact luni in ultima sapt inainte de nunta...In legatura cu florile...vreau sa va spun ca toata lumea a fost uimita de ce aranjamente am avut...Au fost suuuuper!!! D-na Geta nu ne-a dezamagit! O sa incerc sa atasez macar o poza cu un aranjament...de pe masa...sa va faceti o idee...Si in luna de miere...a fost exceptional...deci...suntem foarte fericiti amandoi!!! Va pup!!! >:D<

sim77
22.09.2009, 15:13:15
Nu pot sa atasez poze... :( pt ca sunt mari si nu stiu sa le micsorez...ma mai chinui poate reusesc pana la urma...

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 15:28:22
Multumesc frumuos pt informatie asa am sa ma duc si eu daca e de ceva am sa cumpar dupa aia daca trebuie... da cam pe la ce ora ai fost acolo dimineata alina ca sa depui actele? tiai gasit ora care tio doreai???>:D< >:D< >:D<

Am depus dosarul pe la ora 13, dar in cazul meu, stiam deja ora pt ca eram programata la starea civila cu o luna inainte intrucat eu am chemat ofiterul starii civile la biserica ca sa faca ceremonia acolo. Am avut nevoie doar de aprobarea primarului si a preotului pt aceasta deplasare a ofiterului de stare civila.

duracita
22.09.2009, 15:39:12
Superrrrrr sper sa gasesc si eu ora potrivita... am sa ma duc dimineata,,,, cu 14 zile ininte nu? ca atat is valabile prenuptialele am zis sa merg lunea viitoare sper sa fie ok...da in luna de miere alinuta nu pleci? sau ai fost deja si nu am citit eu in urma cu atentie?? si eu stau sa ma gand si nu stiu unde sa merg ca sa cam racit vremea..:-s :-s .. te pupic...>:D< >:D< >:D<

merlynn
22.09.2009, 15:44:52
sim77 CASA DE PIATRA !!!
Spune-mi si mie cat a ajuns meniul si ce a cuprins el???

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 15:56:32
Superrrrrr sper sa gasesc si eu ora potrivita... am sa ma duc dimineata,,,, cu 14 zile ininte nu? ca atat is valabile prenuptialele am zis sa merg lunea viitoare sper sa fie ok...da in luna de miere alinuta nu pleci? sau ai fost deja si nu am citit eu in urma cu atentie?? si eu stau sa ma gand si nu stiu unde sa merg ca sa cam racit vremea..:-s :-s .. te pupic...>:D< >:D< >:D<

Plecam de joi in Creta.

In oct e vreme buna pt mexic, partile alea, ca au terminat cu sezonul ploios.

duracita
22.09.2009, 16:07:55
Super si poti sa imi dai si mie mai multe delalii un mp? cu ce agentie si cam cat te ajunge? noi nu stim unde sa plecam ne-am fi dorit mult in grecia da toata lumea zice ca e frig si nu se merita si nu stim ce sa facem#-o ..te pup si mii de multumiri....>:D< >:D< >:D<

sim77
22.09.2009, 16:08:05
sim77 CASA DE PIATRA !!!
Spune-mi si mie cat a ajuns meniul si ce a cuprins el???

Ti-am raspuns pe PM...;-)

sim77
22.09.2009, 16:13:15
Gata ...mi-am facut cont pe picassa...am pus acolo niste poze facute de prieteni...pana vin cele "oficiale"...;-) Sper sa va placa!

merlynn
22.09.2009, 16:26:07
ffff frumoase pozele si bineinteles si voi :*:*:*

Gata ...mi-am facut cont pe picassa...am pus acolo niste poze facute de prieteni...pana vin cele "oficiale"...;-) Sper sa va placa!

duracita
22.09.2009, 16:27:54
SUPERRRRRRRRRRRR casa de piatra si mult noroc in continuare... sa auzim de bine si maine poimane de un bebe:-))) >:D< >:D< >:D< .pupiciiiii

roxana_83
22.09.2009, 17:02:24
buna ziua miresici din bacau, sunt noua pe site si vreau sa va dau niste sfaturi legate de muzica si de altele si am sa incep cu muzica , am avut nunta recent si mi-au cantat foromatia poliphon de la rest decebal. Este formata din 4 persoane , 2 solisti :1 solista de muzica poulara care o cheama silvia si canta superb si claudiu care canta muzica usoara la fel de bun , un saxofonist care canta si cu vocea si un clapar. Din toata inima vo recomand pt ca sunt foarte buni si au un repertoriu vast

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 17:15:00
buna ziua miresici din bacau, sunt noua pe site si vreau sa va dau niste sfaturi legate de muzica si de altele si am sa incep cu muzica , am avut nunta recent si mi-au cantat foromatia poliphon de la rest decebal. Este formata din 4 persoane , 2 solisti :1 solista de muzica poulara care o cheama silvia si canta superb si claudiu care canta muzica usoara la fel de bun , un saxofonist care canta si cu vocea si un clapar. Din toata inima vo recomand pt ca sunt foarte buni si au un repertoriu vast

esti sotia lui dragos??

CONT-INCHIS-23057
22.09.2009, 17:16:58
Super si poti sa imi dai si mie mai multe delalii un mp? cu ce agentie si cam cat te ajunge? noi nu stim unde sa plecam ne-am fi dorit mult in grecia da toata lumea zice ca e frig si nu se merita si nu stim ce sa facem#-o ..te pup si mii de multumiri....>:D< >:D< >:D<

ne ajunge cam 2000 euro. Eu nu stiu unde stam, mergem la recomandarea nasilor. Ne asteapta cineva in aeroport si ne conduce.

ancapsy
22.09.2009, 18:17:11

Ai fost foarte frumoasa!!!

Loxanna
22.09.2009, 21:21:24
Wow, intr-adevar super pozele si aranjamentele chiar m-au impresionat... sambata am fost la o nunta si nu m-au incantat atat de tare florile, desi erau facute de dna. Geta... maine ma duc si eu cu pozele sa-i arat ce vreau...
Imi poti da si mie PM cu detalii despre meniul de la hotel? Cate persoane ai avut? Si eu vreau mesele rotunde si vroiam sa-mi fac o idee cati oameni au intrat in sala.

MeMioara
22.09.2009, 22:35:17

Fetelor, si eu am avut o nunta minunata si am primit numai laude de la invitati. Am organizat totul doar cu miresoiul meu iubit si de aceea a fost cam obositor, dar a iesit mai bine decat am fi sperat... cu exceptia catorva peripetii de la inceput, pe care sper sa vi le povestesc sapt viitoare cand am sa atasez si poze. Nu am vazut decat vreo 5 poze de la nunta ca pana sa ma dezmeticesc am "aterizat" in saptaluna de miere. Si ca sa ma laud putin va scriu de la Viena unde am ajuns azi dimineata. Dar asta e alta poveste pe care v-o spun cand revin pe pozitii acasa. Sper ca toate miresicile au avut parte de nunti de vis weekendul asta si ca o sa se bucure de putina relaxare binemeritata in luna de miere.>:D<

MeMioara
22.09.2009, 22:38:47
Buna miresici am si eu o rugaminte la voi de unde sa imi iau prajiturelel pt nunta?? tortul il fac la lady vi?oare sa-mi iau tot de acolo prajiturelele acolo e 28.5 kg de prajituri??? va pup

Prajiturile de la Barati sunt bestiale, de tort nu mai zic nimic, dar atasez o poza cand am sa le primesc de la prieteni si de la fotograf :)

sim77
23.09.2009, 09:06:35
Multumesc mult fetelor pentru urari!!! Ma bucur ca v-au placut pozele...si noua ne-au placut...insa abia le asteptam pe cele "oficiale"!!! va pup!!!:*

oana_alexandra
23.09.2009, 09:14:00
Multumesc mult fetelor pentru urari!!! Ma bucur ca v-au placut pozele...si noua ne-au placut...insa abia le asteptam pe cele "oficiale"!!! va pup!!!:*
Buna. Ai fost superba . Rochia e cea mai frumosa...pentru ca am avut-o si eu.....;)) Casa de piatra si numai bine!!!

duracita
23.09.2009, 09:28:04
Superrrrr si cati banuti tia luat formatia pholiphom??? pupici si casa de piatra...

sim77
23.09.2009, 09:59:13
Buna. Ai fost superba . Rochia e cea mai frumosa...pentru ca am avut-o si eu.....;)) Casa de piatra si numai bine!!!

Multumesc mult!!! si tie iti doresc la fel!! Intr-adevar rochia este foarte frumoasa...a meritat toata investitia...m-am simtit ca o adevarata printzesa...:">

andra2ro
23.09.2009, 10:14:24

Foarte frumoase pozele, si aranjamentele finute si cu bun gust. Felicitari pentru reusita si "Casa de piatra !", ma bucur pentru voi ca sunteti fericiti si ca a decurs totul asa cum v-ati dorit. :)

sim77
23.09.2009, 10:56:37
Wow, intr-adevar super pozele si aranjamentele chiar m-au impresionat... sambata am fost la o nunta si nu m-au incantat atat de tare florile, desi erau facute de dna. Geta... maine ma duc si eu cu pozele sa-i arat ce vreau...
Imi poti da si mie PM cu detalii despre meniul de la hotel? Cate persoane ai avut? Si eu vreau mesele rotunde si vroiam sa-mi fac o idee cati oameni au intrat in sala.

Ti-am raspuns pe PM...;-)

sim77
23.09.2009, 11:06:20
Foarte frumoase pozele, si aranjamentele finute si cu bun gust. Felicitari pentru reusita si "Casa de piatra !", ma bucur pentru voi ca sunteti fericiti si ca a decurs totul asa cum v-ati dorit. :)

Multumim mult!!! >:D<

maryia
23.09.2009, 12:41:22
Buna fetelor!!!
Nu am mai intrat de ceva timp pe forum...insa am avut motive "intemeiate"..;-) Vad ca au mai aparut pe aici si alte miresici...e bine ca suntem mai multe... :) In ultima saptamana inainte de nunta au fost foarte multe lucruri de rezolvat...nici n-am mai avut timp sa deschid calculatorul...apoi dupa nunta am plecat in "luna" de miere...si abia ne-am intors..Poze oficiale inca nu am de la nunta...sper sa le obtin la sfarsitul saptamanii asteia...si promit sa le postez cat de repede o sa pot...O sa va spun "in mare" cum a fost...La nunta a fost suuuper frumos insa a trecut foooarte repede din pacate...m-am simtit ca o printesa...chiar n-am cuvinte sa descriu exact ce am simtit atunci...sunt sentimente unice...pe care nu le-am mai simtit niciodata!!!Ne-am distrat si noi si invitatii...tot timpul ringul a fost plin...Apropos de acest lucru....formatia hotelului (Rapsodia) a fost de exceptie...a simtit exact ce tip de muzica se cere...si am zis si mai inainte ringul a fost plin tot timpul...Mi-a placut foarte mult ca au invatat melodia noastra si au cantat-o in deschidere...Le-a iesit suuuuper!!! Referitor la anumite zvonuri ca la anul se modifica pretul formatiei, i-am intrebat si au spus ca ramane acelasi pret ca anul asta, inclusiv fata care canta cu ei...deci daca va intereseaza cel mai bine vb cu ei...Cei de la hotel ne-au lasat sa aducem noi vinul, taria, prajiturile, tortul, fructele, alunele, saratelele si am suplimentat si sucurile si apa fata de ce ofereau ei in meniu...Alte aspecte referitoare la hotel...nu stiu ce sa va mai spun...decat ca servirea nu a fost pe masura asteptarilor...Asta ar fi cam singurul aspect mai putin placut cu care ne-am confruntat...Am discutat aspectele astea exact luni in ultima sapt inainte de nunta...In legatura cu florile...vreau sa va spun ca toata lumea a fost uimita de ce aranjamente am avut...Au fost suuuuper!!! D-na Geta nu ne-a dezamagit! O sa incerc sa atasez macar o poza cu un aranjament...de pe masa...sa va faceti o idee...Si in luna de miere...a fost exceptional...deci...suntem foarte fericiti amandoi!!! Va pup!!! >:D<

CASA DE PIATRA!!!Multa fericire si multa intelegere sa aveti! :-*
asteptam pozele

diananico
23.09.2009, 13:09:48

Va pup.

Casa de piatra!
Rochia si buchetul au fost bestiale <:-P

CONT-INCHIS-23057
23.09.2009, 13:15:48
Casa de piatra!
Rochia si buchetul au fost bestiale <:-P

Multumesc diana.

Astept cu emotii pozele facute de lucian muset. Stiu ca vor fi superbe. are un ochi de milioane.

CONT-INCHIS-23057
23.09.2009, 13:21:51
Superrrrr si cati banuti tia luat formatia pholiphom??? pupici si casa de piatra...

si formatia mea din iasi "festivo band "tot atat mi-au luat. Au cantat foarte elegant si au o voce ff buna. Noi ne-am cautat o formatie care sa stie sa foloseasca intrumentele, au avut: clape, vioara, chitara si acordeon. Si sa cante foarte bine piese renumite din repertortoriul international. N-am vrut foarte mult populara, cel mult hore dar daca vrei musai iti baga populara toata noaptea, noi n-am dorit sa ne zdrangane la ureche.
Toata lumea i-a apreciat. Au avenit de la o petrecere de alaturi crezand ca a venit banica =))..si apoi cand nu l-au vazut au zis ca e DJ..atat de bune voci aveau.

roxana_83
23.09.2009, 13:29:59
formatia poliphon mi-au luat 1500 euro si mi-au facut o nunta de vis , solista de muzica populara s-a imbracat in costum popular si a invitat lumea la dans si a iesit si ea la dans, a fost super... urez si eu tuturor miresicilor multa sanatate si toate visele sa vi se indeplineasca. casa de piatra!

anamaria_e1986
23.09.2009, 15:44:30
gata, mi-am adaugat si eu pozele in album pe picasa... :D

apropo de asta, ati gasit unde sa scoateti voi pozele de la nunta?

eu inca n-am apucat..

merlynn
23.09.2009, 16:23:39

eu inca n-am apucat..
frumoase poze! tipu care era in rochie de mireasa a fost prieten cu voi sau ati platit pe cineva , am vazut k mai erau vreo doi pe acolo care au distrat lumea;))

CONT-INCHIS-23057
23.09.2009, 16:40:26
formatia poliphon mi-au luat 1500 euro si mi-au facut o nunta de vis , solista de muzica populara s-a imbracat in costum popular si a invitat lumea la dans si a iesit si ea la dans, a fost super... urez si eu tuturor miresicilor multa sanatate si toate visele sa vi se indeplineasca. casa de piatra!

ti-a luat tie sau ai primit?:)) Si s-a imbracat in costum popular sau te-ai imbracat ca e o mare diferenta:))..Formatia asta de care nu a auzit nimeni..asa rau o duce cu contactele? Poate e bine sa faca o scoala de muzica?!!

ancapsy
23.09.2009, 16:57:23

eu inca n-am apucat..

Nici eu nu am scos pe hartie nici o poza..dar sincer nici nu m-a interesat.....:P
Ati fost foarte frumosi!!! Casa de piatra!!!

sim77
23.09.2009, 17:05:06

eu inca n-am apucat..

Foarte frumoase pozele!!! Casa de piatra si multa fericire!!! :*

roxana_83
23.09.2009, 17:19:50
allynuta nu inteleg, ce vrei sa spui?

roxana_83
23.09.2009, 21:47:01
si mai intereseaza-te legat de cei din formatie pt ca ,2 dintre ei chiar au terminat conservatorul.......si in al doilea rand cum sa imi fac reclama singura hai ca ma faci sa rad , mie nu-mi fac, dar formatie da pt ca merita, apropo uita-te pe sit-ul formatiei poliphon

roxana_83
23.09.2009, 21:53:27
oricum nu trebuie sa dau explicatii la nimeni si cu asta am incheiat

CONT-INCHIS-23057
23.09.2009, 22:26:59
si mai intereseaza-te legat de cei din formatie pt ca ,2 dintre ei chiar au terminat conservatorul.......si in al doilea rand cum sa imi fac reclama singura hai ca ma faci sa rad , mie nu-mi fac, dar formatie da pt ca merita, apropo uita-te pe sit-ul formatiei poliphon

da,m-am uitat pe site-ul lor. Is buni doar la populara si acolo pt ca instrumentele acopera vocea ;). Pacat de tipa ca sta cu ei, strica uniformitatea culorii. La muzica straina sa se lase, ma dor urechile!! Unde au facut conservatorul??..in fata la cinema muncitorul??

roxana_83
23.09.2009, 22:52:45
tipa a facut sau este la conservator si saxofonistul, nu suna asa in realitate, suna bine, dar fiecare cu gusturile ei, mie mi-au placut.cand am sa primesc pozele de la nunta am sa le pun pe site, inca nu sunt gata ...dar tot nu trebuia sa fii asa rautacioasa

anamaria_e1986
24.09.2009, 07:18:33
frumoase poze! tipu care era in rochie de mireasa a fost prieten cu voi sau ati platit pe cineva , am vazut k mai erau vreo doi pe acolo care au distrat lumea;))

e prieten cu noi, ne-au facut 2 surprize la nunta, si am ramas si noi masca deoarece nu stiam ce pregatesc.. :))) chiar se pricepe la asta, si m-a bucurat enorm ca a facut atmosfera.. lumea a fost placut impresionata..

anamaria_e1986
24.09.2009, 07:19:40
Nici eu nu am scos pe hartie nici o poza..dar sincer nici nu m-a interesat.....:P
Ati fost foarte frumosi!!! Casa de piatra!!!

multumesc.. eu mi-am luat album d nunta.. si din 1700 de poze.. am vreo 500 pe picasa.. si acelea sunt care as vrea sa le scot.. ca as vrea sa le pun in album frumos..

anamaria_e1986
24.09.2009, 07:21:52
mie imi pare rau de tot ca nu am poze afara.. din cauza trenei, care nu o am surprinsa in nicio poza.. afara a picurat cand am iesit din casa putin, cand am iesit de la starea civila si din biserica.. si n-am putut face poze afara.. a doua zi eram prea obositi s-o luam de la capat.. :( intre timp am vandut si rochia.. si n-am mai apucat.. :((

anamaria_e1986
24.09.2009, 07:22:49
Foarte frumoase pozele!!! Casa de piatra si multa fericire!!! :*

multumesc frumos! si voua casa de piatra!!!

danutza05
24.09.2009, 08:08:28
neata miresici si celor proaspete casatorite.......

nu am simtit prea mult nunta din punctul meu de vedere......invitatii au spus ca a fost super totul

in primul rand fotograful nu a venit .....nu va spun cum a fost cand am vazut

muzica nu prea si-a dat interesul.....nu prea a stiut sa ridice lumea la dans.....a trebiut sa merg eu sa-i spun ce sa bage
la furatul miresei nu s-a reactionat cu nimic....cica muzica nu a facut nimic doar a cantat in continuare......s-a negociat cu mirele direct dar nu cum se face la nunti

cei de la restaurant au fost un esec totalllllllll......nu recomand sa se faca acolo petreceri ceva......

in schimb tortul a fost bestiallllll........

si oamenii( invitatii ) cam neseriosi.....au confirmat ca vin cu o zi inainte si nu au venit
au fost multi care nu au venit,....dar am platit toate meniurile......asta e

bine ca s-au simtit bine cei care au fost

eu am si plans....deci pt mine a fost un fiasco......
nu doresc la nimeni
dar sa stiti ca toatat noaptea am ras fortat...

diananico
24.09.2009, 09:56:30

nu am simtit prea mult nunta din punctul meu de vedere......invitatii au spus ca a fost super totul

muzica nu prea si-a dat interesul.....nu prea a stiut sa ridice lumea la dans.....a trebiut sa merg eu sa-i spun ce sa bage
la furatul miresei nu s-a reactionat cu nimic....cica muzica nu a facut nimic doar a cantat in continuare......s-a negociat cu mirele direct dar nu cum se face la nunti

cei de la restaurant au fost un esec totalllllllll......nu recomand sa se faca acolo petreceri ceva......

si oamenii( invitatii ) cam neseriosi.....au confirmat ca vin cu o zi inainte si nu au venit

nu doresc la nimeni

Casa de piatra in primul rand! imi pare rau ca nu a iesit asa cum ti-ai dorit =((
de restaurant de ce nu ai fost multumita? eu n-am avut probleme cu ei

danutza05
24.09.2009, 10:15:45
ospatarii nu si-au facut treaba deloc.....si ne-au si incasat extra si au mai si furat
sunt constienta ca furi dar nici chiar asa
poate am fost eu un caz nefericit.....si sper sa se opreasca la mine

monica_bc
24.09.2009, 11:30:07
Pana la urma important este sa fiti voi fericiti;se mai intampla si de astea, ce sa-i faci. Poti sa dai numele celor de care nu ai fost multumita sa stie si viitoarele miresici. Casa de piatra!

Alynutza_1123
24.09.2009, 12:21:50

nu doresc la nimeni

Buna! Imi pare tare rau ca nu a iesit asa cum voiai si ati avut asa un ghinion in cea mai frumoasa zi din viata voastra...Dar capul sus, te-ai maritat cu barbatul iubit, si cred ca la urma urmei conteaza mai mult semnificatia zilei si a actului in sine decat petrecerea... CASA DE PIATRA, MULTA FERICIRE SI O VIATA PLINA DE IUBIRE SI IMPLINIRI!>:D<

dyana_83
24.09.2009, 14:22:44
buna fetelor eu am nunta la anul si nu ma pot hotara ce sa fac am fffff multe poze cu aranjamente dar nu sunt decisa ma poate cineva ajuta

vmg_gabi
24.09.2009, 15:42:18

nu doresc la nimeni

Offfffff Doamne!!! CASA de PIATRA in primul rand...si capul sus...Si cum au spus fetele mai sus...voi sa fiti fericiti si sanatosi , ca se trece peste toate rautatile si problemele, voi sa fiti uniti si sa va iubiti mult. Pup

monica_bc
24.09.2009, 16:21:31
Sa stii ca sunt si lucruri pe care cu siguranta invitatii nu le-au observat, de ele v-ati dat seama voi. Pt viitoarele miresici e mai importanta parerea unei persoane care a facut nunta decat una care a fost doar invitat; in calitate de invitat nu ai cum sa realizezi toate impedimentele.

andreea_mitic
24.09.2009, 17:59:39
pt andreea.ms pt rsp.cred k este km tarziu sa mergem la un alt restaurant tinand cont k am platit si acont,oricum mie mi sa parut f curatenie acolo,noi am fost sa vedem restsaurantu intro luni dimineata dupa o nunta si era curatenie.iar acum au marit restaurantul are o capacitate de 350 de persoane,iar nu noi nu avem dekt 200 deci este spatiu.dak ai putea sa ma ajuti cu niste siteuri utile cu decoratii pt nunta din onesti sau bacau tias fi foarte recunoscatoare.si sa speram k o sa iasa bn nunta.:-SS

iti atasez citeva pozici cu decoruri(momentan)

andreea_mitic
24.09.2009, 18:09:11
iti atasez citeva pozici cu decoruri(momentan)
oups!!! nu m-am priceput

andreea_mitic
24.09.2009, 18:32:54
Mie mi-a facut decorul o cunostinta de-a mea . Iti mai atasez citeva poze (ca tot am invatat sa fac asta;)) ) si iti stau la dispozitie cu orice alta informatie . A fost o nunta tematica , tema fiind Floarea Soarelui.

Loxanna
24.09.2009, 20:19:53
Si eu am zeci de buchete, aranjamente, etc... cel mai simplu e sa te axezi pe o anumita paleta de culori, sa te gandesti ce s-ar potrivi lai bine in sala unde faci tu nunta si sa le selectezi. Apoi gaseste-ti firma de decoratiuni si sfatuieste-te cu specialistii... o sa vezi ce merge si ce nu. Eu asa am facut cu dna Geta, i-am aratat, i-am spus ce vreau, ea mi-a spus ce ar merge si ce nu si mi-a dat variante,astfel incat toata lumea sa fie fericita! Spor si rabdare!:-"

Loxanna
24.09.2009, 21:09:33
Fetele, problema mare...#-o nu stiu ce sa le iau nasilor, care au de toate, initial au zis ca nu vor cadou, dar am insistat si a ramas "ceva simbolic". Aveti sugestii... ?!...nu neaparat simbolice, eu vreau sa le iau ceva cu drag, sa le fie de folos... ^:)^

xtinna
24.09.2009, 21:11:31
miresici din onesti,ce salon alegeti pentru a va aranja parul?#-o

duracita
25.09.2009, 09:12:32
Buna miresici am si eu o rugaminte la voi...^:)^ ^:)^ ^:)^ actele pt starea civila se depun cu 14 zile inainte??? eu am toate actele pregatite si luni vreau sa merg sa mi le depun??? oare e prea devreme???nu stiti pe la ce ora tre sa merg daca ar fi ok sa merg luni dimineata?? va pup si spor la pregatiri la viitoarele miresici...

diananico
25.09.2009, 11:39:55
Buna miresici am si eu o rugaminte la voi...^:)^ ^:)^ ^:)^ actele pt starea civila se depun cu 14 zile inainte??? eu am toate actele pregatite si luni vreau sa merg sa mi le depun??? oare e prea devreme???nu stiti pe la ce ora tre sa merg daca ar fi ok sa merg luni dimineata?? va pup si spor la pregatiri la viitoarele miresici...
e ok luni, noi tot asa am depus. nu mai tin minte la ce ora incepe programul, cred ca 8 sau 9

CONT-INCHIS-23057
25.09.2009, 11:46:25

Eu m-am simtit foarte bine la nunta. Mi-am propus sa ma distrez si asta am facut. Tot auzeam ca dupa ce primesti invitatii nici nu stii cand trece timpul dar la mine nu a fost asa si ma bucur. Stiu ca m-am uitat la ceas si era abia ora 1 si ceva si ma gandeam ce bine, mai am multe ore de distractie..si abia dupa asta n-am mai simtit cand s-a facut ora 8 dim.:( si nu intelegeam de ce unii pleaca atat de devreme, credeam ca nu se simt bine dar era ora 6-7 dim =))

Vai eu eram distrusa daca nu-mi venea lucian...N-am pus accent pe video ci pe fotografie. Tzin minte ca toata ziua n-am apucat sa mananc nimik si cand imi arata el cate o poza facuta si care ii era pe plac parca ma incarcam energetic..pt ca erau superbe.

Is si copii, n-au foarte multa experienta in a organiza un eveniment muzical. Voce au dar nu e chiar suficient la o nunta.

Am avut si noi problema asta, am primit chiar sms la 10 noaptea cand noi primeam invitatii ca ei nu mai vin =))...A fost chiar amuzant. Cu altii m-am intalnit in oras si-au spus ca vin negresit. Calitatea umana lasa mult de dorit. Doar nu era nici cea mai mika problema sa spuna ca nu pot.

Noi am avut noroc, am platit doar pt cei care au venit. Oricum au furat la gramaj:)

nu doresc la nimeni

Eu cred ca a fost f.frumos, ai fost tu perfectionista. Mie imi pare rau ca ne-am stresat si chiar certat inaintea evenimentului pt multe care credeam ca nu erau puse la punct. Si eram si incordati dar multe din motive erau nejustificate si fara temei. La urma urmei e o petrecere si parca am acordat prea multa atentie acestui eveniment. E drept, multa lume a spus ca s-au simtit foarte liberi, ca a fost o nunta eleganta si de bun gust, ca muzica a fost impecabila. Nasii care aveau o oroare de nunti si de obiceiuri au plans in final ca s-au simtit neasteptat de bine:). Eu cred in final ca daca invitatii isi simt mirii relaxati si plini de voie buna, se simt si ei bine. Am lasat ospatarii sa decida ei cand e momentul sa aduca meniurile si cum sa serveasca, formatia sa simta pulsul invitatiilor si fotograful si video sa filmeze si sa pozeze atunci cand simt ei momentul ca trebuie sa o faca. Nu i-am constrans pe nimeni si toata lumea a fost relaxata si fericita .

jessica_maria
25.09.2009, 12:05:42
ms andreea.foarte frumoase pozele.imi poti da id tau te rog.

danutza05
25.09.2009, 13:25:06
neata miresici
va multumesc de incurajari....
acum mi-au mai trecut nervii....
daca mai vreti sa stiti ceva sa ma intrebati....

dyana_83
25.09.2009, 14:03:58
buna miresici eu am inteles ca trebuie facut programare cu cateva luni inainte la coafor si eu as opta pt nico senter am inteles ca este super are cineva alta idee?

dyana_83
25.09.2009, 14:11:01
buna miresica dak nu te incanta asa mult doamna geta ca am cam inteles si de alte prietene ca are cam multe si nu face fata iti dau eu alt pont unde am vb si eu

dyana_83
25.09.2009, 14:14:15
buna miresica am vazut ca te intereseaza cateva idei de aranjamente dak vrei sa vb mai multe da-mi id tau poate ma ajuti si u pe mine cu niste sfaturi ca nu ma pot hotara

MeMioara
25.09.2009, 16:34:32
Cititnd toate postarile imi dau seama cat de norocosi am fost si cat de bine au mers toate! Cei de la restaurant au fost peste asteptarile noastre, de fotograf inca nu pot zice numic ca nu am vazut poze, dar in rest totul a mers ca pe roate. Ospatarii au fost foarte binevoitori, formatia a tinut toata noaptea lumea pe ringul de dans si tortul a fost superb si foarte gustos!

De abia astept sa vad pozele... ca nu am prea avut cand sa le vad si sa postez cateva si aici ;;)

MeMioara
25.09.2009, 16:38:07
neata miresici

...si dupa cum ziceau si celelalte miresici, conteaza ca legatura ta cu sotul tau sa fie puternica, sa va iubiti si din "patania" asta sa invatati cum sa treceti impreuna si peste cele rele si asta sa va ajute sa va legati si mai mult sufletele unul de altul.
Puici si ai sa vezi ca peste putin timp nu ai sa-ti mai amintesti decat lucrurile frumoase ;)

CONT-INCHIS-23057
25.09.2009, 21:12:06
...si dupa cum ziceau si celelalte miresici, conteaza ca legatura ta cu sotul tau sa fie puternica, sa va iubiti si din "patania" asta sa invatati cum sa treceti impreuna si peste cele rele si asta sa va ajute sa va legati si mai mult sufletele unul de altul.
Puici si ai sa vezi ca peste putin timp nu ai sa-ti mai amintesti decat lucrurile frumoase ;)

de acord!!

CONT-INCHIS-23057
25.09.2009, 21:14:04
neata miresici

asa si trebuie!! O casnicie fericita!!

CONT-INCHIS-23057
25.09.2009, 21:15:10
Cititnd toate postarile imi dau seama cat de norocosi am fost si cat de bine au mers toate! Cei de la restaurant au fost peste asteptarile noastre, de fotograf inca nu pot zice numic ca nu am vazut poze, dar in rest totul a mers ca pe roate. Ospatarii au fost foarte binevoitori, formatia a tinut toata noaptea lumea pe ringul de dans si tortul a fost superb si foarte gustos!

De abia astept sa vad pozele... ca nu am prea avut cand sa le vad si sa postez cateva si aici ;;)

Felicitari pt seara minunata!!
cand pui pozele?:)

ancapsy
25.09.2009, 22:41:37

Eu am fost la NicoBeaty si am fost foarte incantata..am avut si machiaj si a rezistat super bine!!! O recomand cu cea mai mare placere!!!

anamaria_e1986
26.09.2009, 08:08:05
si eu am auzit numai de bine de nico beauty center.. e un tip acolo, ionut care aranjeaza parul foarte fain!!! eu am fost in alta parte, si de nervi am fost suparata in ziua aceea.. si nici n-am avut timp sa ma spal pe cap, nu m-am lasat pe mana verisoarei mele care este make-up, sa-mi faca si parul,.. si am avut o gramada de nervi in ziua aceea.. :(( ca nu mi-a iesit ce trebuia.. si m-am dus si cu poza la salon, ca-mi facuse ea proba de machiaj si mi-a facut si parul atunci..

asta este.. sper sa invatati din experienta mea, :D

ice21
26.09.2009, 09:52:51
duracita...se pare ca avem nunta in aceeasi zi la aceeasi biserica......petrecere frumoasa si casa de piatra!

ancapsy
26.09.2009, 10:46:13
si eu am auzit numai de bine de nico beauty center.. e un tip acolo, ionut care aranjeaza parul foarte fain!!! eu am fost in alta parte, si de nervi am fost suparata in ziua aceea.. si nici n-am avut timp sa ma spal pe cap, nu m-am lasat pe mana verisoarei mele care este make-up, sa-mi faca si parul,.. si am avut o gramada de nervi in ziua aceea.. :(( ca nu mi-a iesit ce trebuia.. si m-am dus si cu poza la salon, ca-mi facuse ea proba de machiaj si mi-a facut si parul atunci..

asta este.. sper sa invatati din experienta mea, :D

Da....era si ionut pe acolo..a aranjat-o pe nasica mea.....pe mine m-a facut Nico si la par si machiaj si nu am avut nimic de obiectat....chiar a fost mult mai bine decat ma asteptam....k nu facusem nici o proba....

jessica_maria
26.09.2009, 14:57:36
buna miresica am vazut ca te intereseaza cateva idei de aranjamente dak vrei sa vb mai multe da-mi id tau poate ma ajuti si u pe mine cu niste sfaturi ca nu ma pot hotara
id meu [email protected]

jessica_maria
26.09.2009, 15:51:42
id:gabisiank,dar vezi k am gasit id tau u trebuie doar sa imi dai accept

xtinna
26.09.2009, 23:58:11
fetelor..va multumesc :*:*:*:*:*:*:*:*:*m-ati lamurit :trebuie numaidecat sa merg la nico sa vad:) eu is foarte curioasa sa imi dea si niste sfaturi pentru ca nu as vrea neaparat asa un coc clasic,cred ca m-ar imbatrani...si as face si proba.fain ca e si make up artist...de asta nu a mai intrebat dar multumesc din suflet pentru informatii.dupa cu toate ati raspuns "n cor "trebuie sa fie buna tipa asta:)

dyana_83
27.09.2009, 13:26:15
buna miresici, ce mai face-ti cum merg pregatirile poate cineva va rog sa imi dea cateva sfaturi cum trebuie sa procedez cu tortul cine imi da o idee as fi foarte recunoscatoare va multumesc

duracita
27.09.2009, 20:12:30
Super poate ne vedem da numai ca nu ne cunoastem<:-P <:-P <:-P facem chef in ac noapte...<:-P <:-P <:-P tu la cat ai fixat ora la biserik????ai terminat pregatirile?? eu maine dim merg sa imi depun actele sper sa nu fie pb.....te pop si spor la pregatiri eu mai am cateva maruntisuri de facut:-:)(park nu se mai termina),,,pupici

Loxanna
27.09.2009, 21:59:45
Preturi foarte bune la torturi si prajituri gasesti la cofetaria din comuna Oituz, e super convenabil la pret, iti face dupa poza daca vrei si asigura transportul, plus ca sunt delicioase si facute cu produse naturale, oua de tara, nu prafuri si alte tampenii.

Loxanna
27.09.2009, 22:02:02
Eu sunt foarte incantata de ce am vorbit cu dna Geta, i-am pus in fata un folder cu 100 de imagini, mi-a zis ca poate face totul asa cum vreau eu, mi-a explicat ce e ok, ce trebuie modificat...super, astept acum sa imi faca si estimarea de pret!;-)

andreea_mitic
27.09.2009, 22:09:06
Eu sunt foarte incantata de ce am vorbit cu dna Geta, i-am pus in fata un folder cu 100 de imagini, mi-a zis ca poate face totul asa cum vreau eu, mi-a explicat ce e ok, ce trebuie modificat...super, astept acum sa imi faca si estimarea de pret!;-)

Buna!
Sper sa-ti iasa cum ti le doresti!
La mine la nunta mi-au cam zburat pe parcursul nuntii florile de la luminari si de la buchetul meu. Floarea mirelui (din orhidee) s-a ofilit pina la biserica , a trebuit sa improvizez o alta floare(trandafir) culeasa dintr-un buchet primit la cununie. Mi-a fost recomandata d-na Geta ...m-am dus la ea...si......asta e!! Sper ca tu sa nu patesti acelasi lucru.
Bafta!!

MeMioara
27.09.2009, 22:18:32
Felicitari pt seara minunata!!
cand pui pozele?:)

Aseara am ajuns si noi acasa din luna de miere si de maine cred ca ma apuc sa imi fac cont pe picassa sa pun poze de la nunta...cateva, ca nu am multe si cateva din luna de miere. Tot ce pot spune e ca merita sa vizitati Viena! Nu stia prea multe cand am plecat in Austria, dar de la aeroport te asteapta materiale informative si puncte de informatii care te ajuta sa alegi ce e mai potrivit pt tine ca si locatii de vizitat si mijloace de transport... Chiar a fost o saptamana de miere!(Bine, 4 zile :)) )

dyana_83
28.09.2009, 12:35:21
Preturi foarte bune la torturi si prajituri gasesti la cofetaria din comuna Oituz, e super convenabil la pret, iti face dupa poza daca vrei si asigura transportul, plus ca sunt delicioase si facute cu produse naturale, oua de tara, nu prafuri si alte tampenii.
buna miresica, nu sti cumva cam cat este pretul pe kg la tort?

ancapsy
28.09.2009, 13:06:23
Buna!
La mine la nunta mi-au cam zburat pe parcursul nuntii florile de la luminari si de la buchetul meu. Floarea mirelui (din orhidee) s-a ofilit pina la biserica , a trebuit sa improvizez o alta floare(trandafir) culeasa dintr-un buchet primit la cununie. Mi-a fost recomandata d-na Geta ...m-am dus la ea...si......asta e!! Sper ca tu sa nu patesti acelasi lucru.
Bafta!!

Depinde mult si daca tii cont de parerile ei...eu vroiam lalele albe si mi-au spus k se ofilesc si am renuntat.....la mine totul a fost bine.......depinde si de cum ai norocul!!!

chisa
28.09.2009, 14:47:21
Depinde mult si daca tii cont de parerile ei...eu vroiam lalele albe si mi-au spus k se ofilesc si am renuntat.....la mine totul a fost bine.......depinde si de cum ai norocul!!!
Ma scuzati ca ma bag, nu cunosc persoana si nu vreau sa imi dau cu parerea dar, ca idee, orhideele sunt flori foarte rezistente, daca sunt proaspete tin cateva zile lejer intr-un buretel umed...

gabryela63
28.09.2009, 15:18:43
Buna miresici! Cum stati cu pregatirile? Noi am terminat cu nunta ...a iesit totul foarte ok. Aranjamentele le-a facut Geta Doltu si au iesit ca la carte si peste asteptari. Muzica a fost mai mult decat perfecta...Formatia Rapsodia de la Hotel Trotus ne-a tinut nuntasii toata noaptea pe ring, ceea ce a facut ca nunta sa iasa perfecta. Nunta asta a meritat toate emotiile si toata oboseala si stresul acumulat in ultimele saptamani.
Tuturor miresicilor de pe acest forum le doresc din inima CASA DE PIATRA, FERICIRE, INTELEGERE SI MULTA IUBIRE!

gabryela63
28.09.2009, 15:20:04
Ma scuzati ca ma bag, nu cunosc persoana si nu vreau sa imi dau cu parerea dar, ca idee, orhideele sunt flori foarte rezistente, daca sunt proaspete tin cateva zile lejer intr-un buretel umed...

Buchetul fetei mele a fost un buchet curgator numai din orhidee, a fost minunat lucrat si desi astazi este luni, inca arata foarte bine.

andreea_mitic
28.09.2009, 15:39:49
Bine , bine..dar orhideele se comercializeaza pe tot parcursul anului...deci rezista, cu conditia sa fie in apa. Trebuia sa o puna in eprubeta dintr-aia de flori ........ceea ce nu a facut. Dupa cum am spus mai sus eu am avut nunta tematica , tema fiind floarea soarelui . Cum ti-a spus tie despre lalele ca nu rezista , acelasi lucru mi-a spus si mie de floarea soarelui , dar eu am riscat si mi-am pus ce mi-am dorit . si culmea...au rezistat ca si flori , singura nemultumire a mea a fost ca mi-au cam zburat florile din buretele de la luminari .

andreea_mitic
28.09.2009, 15:41:44

Si la mine de ce nu a rezistat floarea mirelui?? ptr ca nu a fost pusa floarea in buretel ...si nu trebuia sa-i spun eu ..ptr ca face aranjamente de atata timp. Are o bulina neagra mare cat casa din partea mea

andreea_mitic
28.09.2009, 15:50:15
buna miresica, nu sti cumva cam cat este pretul pe kg la tort?
Buna! Eu am facut tortul la Ania in Bacau. A fost fff frumos. De fapt au fost bucatele mici de tort , ca niste prajiturele rotunde , care aveau desenate floarea soarelui.

andra2ro
28.09.2009, 15:58:18
Buchetul fetei mele a fost un buchet curgator numai din orhidee, a fost minunat lucrat si desi astazi este luni, inca arata foarte bine.

Felicitari si Casa de Piatra, sa va traiasca mirii !
Vrem poze, se stie, nu ? :)

duracita
28.09.2009, 16:10:23
Felicitari Casa De Piatra Si Mult Noroc In Continuare.... Sa Auzim De Bine Mereu Si Poate Maine.... Poimaine De Vreun Nepotel:-))))pupici.....

dyana_83
28.09.2009, 16:23:36
buna miresici, am vazut poza cu floarea soarelui asa ai facut u nunta si tema ai avut-o floarea soarelui, dak eu vreau sa imi fac nunta cu maro cam care ar putea fi tema, imi poti zice te rog frumos cu cine ai facut sau cu cine pot lua legatura pentru mai multe detalii, multumesc

andreea_mitic
28.09.2009, 16:36:43
buna miresici, am vazut poza cu floarea soarelui asa ai facut u nunta si tema ai avut-o floarea soarelui, dak eu vreau sa imi fac nunta cu maro cam care ar putea fi tema, imi poti zice te rog frumos cu cine ai facut sau cu cine pot lua legatura pentru mai multe detalii, multumesc
Cu mare placere iti stau la dispozitie si cu alte detalii. Sunt trecuta printr-o nunta ptr care am adunat info cam un an de zile :)). Eu am facut decorul cu o ...cunostinta nu f apropiata si am fost foarte multumita de tot ce a facut in sala. A fost bestiala!!! combinatie de sfoara , iuta , floarea soarelui ,......... pina si fructele la masa au fost ....romanesti (mere , pere , struguri , nuci). O sa-ti trimit un PM cu numarul de telefon sau id-ul. In principiu cind iti alegi o tema a ta e bine sa te legi de ceva ce iti place tie (floarea soarelui, fluturi , o culoare ..orice ) dupa care sa verifici daca restaurantul se "leaga" cu tema ta.

andreea_mitic
28.09.2009, 16:39:53
ms andreea.foarte frumoase pozele.imi poti da id tau te rog.
Jessica?? Ai intrebat la restaurant daca te lasa cu decor din alta parte??Din cite am auzit eu , doamna de acolo iti impune decorul ei(si stiu de la mai multe persoane) exact cum fac si cei de la first class (mai nou iti impun si formatia lor).

dyana_83
28.09.2009, 16:45:54
Cu mare placere iti stau la dispozitie si cu alte detalii. Sunt trecuta printr-o nunta ptr care am adunat info cam un an de zile :)). Eu am facut decorul cu o ...cunostinta nu f apropiata si am fost foarte multumita de tot ce a facut in sala. A fost bestiala!!! combinatie de sfoara , iuta , floarea soarelui ,......... pina si fructele la masa au fost ....romanesti (mere , pere , struguri , nuci). O sa-ti trimit un PM cu numarul de telefon sau id-ul. In principiu cind iti alegi o tema a ta e bine sa te legi de ceva ce iti place tie (floarea soarelui, fluturi , o culoare ..orice ) dupa care sa verifici daca restaurantul se "leaga" cu tema ta.
superrrrrrrr, se vede ca ai trrecut printr-0 nunta imi plac ideiile tale sunt fffff incantata si multumita ca "am dat de tine" si chiar as vrea sa iau legatura sa vb mai multe si daca nu te deranjeaza as dori sa imi mai dai si mie mai multe sfaturi pana la nunta cu diferite chestii. multumesc mult iti raman datoare.

CONT-INCHIS-23057
28.09.2009, 19:45:58
Aseara am ajuns si noi acasa din luna de miere si de maine cred ca ma apuc sa imi fac cont pe picassa sa pun poze de la nunta...cateva, ca nu am multe si cateva din luna de miere. Tot ce pot spune e ca merita sa vizitati Viena! Nu stia prea multe cand am plecat in Austria, dar de la aeroport te asteapta materiale informative si puncte de informatii care te ajuta sa alegi ce e mai potrivit pt tine ca si locatii de vizitat si mijloace de transport... Chiar a fost o saptamana de miere!(Bine, 4 zile :)) )

ai vizitat si domul sf. stefan sau cum se scrie pe la ei Wiener Stephansdom? Pe mine m-a infricosat catedrala aia pe interior. Nu stiu tu cum te-ai simtit:)

angel_ro
28.09.2009, 19:46:16
Buna miresici.Eu sunt din onesti si ne-am hotarat sa facem pasul cel mare abia in 2011 deoarece noi o sa plecam din tara si in 2010 nu suntem acasa.daca ma puteti ajuta sa gasesc un restaurant si tot ce tine de nunta v-as fi ffffff recunoscatoare.Va pupacesc si astept mesaje si sugestii de la voi .Va multumesc:*:*:*:*:*:*:*:*:*

diananico
28.09.2009, 21:22:03
ai vizitat si domul sf. stefan sau cum se scrie pe la ei Wiener Stephansdom? Pe mine m-a infricosat catedrala aia pe interior. Nu stiu tu cum te-ai simtit:)
am vizitat-o eu anul trecut, mie mi-a placut f mult interiorul, urcatul in turn m-a infricosat:-SS

ancapsy
28.09.2009, 22:37:49
Si la mine de ce nu a rezistat floarea mirelui?? ptr ca nu a fost pusa floarea in buretel ...si nu trebuia sa-i spun eu ..ptr ca face aranjamente de atata timp. Are o bulina neagra mare cat casa din partea mea

Sa stii ca nu se foloseste burete la cocarde!!!

ancapsy
28.09.2009, 22:39:24
Buna miresici! Cum stati cu pregatirile? Noi am terminat cu nunta ...a iesit totul foarte ok. Aranjamentele le-a facut Geta Doltu si au iesit ca la carte si peste asteptari. Muzica a fost mai mult decat perfecta...Formatia Rapsodia de la Hotel Trotus ne-a tinut nuntasii toata noaptea pe ring, ceea ce a facut ca nunta sa iasa perfecta. Nunta asta a meritat toate emotiile si toata oboseala si stresul acumulat in ultimele saptamani.
Tuturor miresicilor de pe acest forum le doresc din inima CASA DE PIATRA, FERICIRE, INTELEGERE SI MULTA IUBIRE!

Felicitari si multa fericire si bucurie!!!!Casa de piatra!!!

duracita
29.09.2009, 09:57:52
;;) ;;) buna miresici cum stati cu pregatirile mai aveti??eu va doresc tot binele din lume ..si spor la bani...pupici...

gabryela63
29.09.2009, 10:19:29

Noi am apelat la Free Style si am fost foarte dezamagite din toate punctele de vedere. In rest...NO COMMENT

gabryela63
29.09.2009, 10:23:34
Felicitari si Casa de Piatra, sa va traiasca mirii !
Vrem poze, se stie, nu ? :)

Cu siguranta se stie ca se pun poze...dar deocamdata nu le avem. Cand intram in posesia lor....PE SITE cu ele;-)

merlynn
29.09.2009, 11:04:38
Cu siguranta se stie ca se pun poze...dar deocamdata nu le avem. Cand intram in posesia lor....PE SITE cu ele;-)
casa de piatra si multa fericire!<:-P

andreea_mitic
29.09.2009, 11:38:36
hmmmmm...dar poate se foloseste eprubeta dintr-aia mica de plastic pe care sa o fi invelit in material ceva....dar asta trebuia sa stie ea , nu eu ! Probabil nici tie si niciunei mirese nu i-ar fi picat bine ca mirele ei sa stea cu o floare blegita in piept . Ma bucur ca la tine florile au fost ok . La mine totul a fost superb , mica problema cu floarea mirelui ....hmmm...dupa am cum am scris si in alte randuri am rezolvat-o improvizind o alta floare , iar din luminari au mai cazut citeva flori din burete . Este inacceptabil ca cineva care face aranjamente florale si este atat de laudata pe aici sa faca o asemenea gafa!

xtinna
29.09.2009, 12:29:39
la cocarde se pun recipiente fff mici ca o eprubeta,cu cativa stropi de apa care mentin florile fresh.insa nu multi le folosesc pentru ca astea costa umpic mai mult.si asa prefera sa iti faca treaba mai ieftina dar mai de slaba calitate.

dyana_83
29.09.2009, 12:50:51
Buna miresici.Eu sunt din onesti si ne-am hotarat sa facem pasul cel mare abia in 2011 deoarece noi o sa plecam din tara si in 2010 nu suntem acasa.daca ma puteti ajuta sa gasesc un restaurant si tot ce tine de nunta v-as fi ffffff recunoscatoare.Va pupacesc si astept mesaje si sugestii de la voi .Va multumesc:*:*:*:*:*:*:*:*:*
buna miresica eu daca am sa fac la anul nunta am sa am un pic mai multa experienta daca vrei sa te ajut cu cea mai mare placere colaboram, as fi incantata

dyana_83
29.09.2009, 12:55:16
la cocarde se pun recipiente fff mici ca o eprubeta,cu cativa stropi de apa care mentin florile fresh.insa nu multi le folosesc pentru ca astea costa umpic mai mult.si asa prefera sa iti faca treaba mai ieftina dar mai de slaba calitate.
ideea este ca dak tot te ocupi de lucrul asta si vb aia esti asa de renumita si laudata eu cred ca faci treburile cu cap si nu buleala, dar cum am mai si zis deja are prea multe comenzi si nu mai da imp cum ies imp sa fie comanda si sa iasa banu dak prefera lucrurile ieftine si automat rezulta treaba de mantuiala si calitate proasta

angel_ro
29.09.2009, 13:38:00
buna miresica eu daca am sa fac la anul nunta am sa am un pic mai multa experienta daca vrei sa te ajut cu cea mai mare placere colaboram, as fi incantata

Buna,sigur k as vrea sa tinem legatura.Dupa cum am mai spus nu cunosc firme de specializare pe decor sali sau flori.de preferat sa fie la un loc dar ma pot si schimba. Pupici

angel_ro
29.09.2009, 13:58:50
Fetelor am fost sambata la o nunta vreau sa va spun k florile da si sala(special florile)au fost oribile.Am intrebat pe cineva dak stie cu cine a facut sala si florile si mi sa spus k sala cu un baiat si florile cu o doamna de la Tg Ocna.nu stiu cine sunt dar mie nu mi-a placut

ice21
29.09.2009, 15:30:16
La biserica am fixat ora 18 , actele le voi depune joi....iar pregatirile....mai am destule, cred ca si seara ma voi gandi sa mai fac ceva;-) . Petrecere frumoasa si casa de piatra!

CONT-INCHIS-23057
29.09.2009, 15:35:04
La biserica am fixat ora 18 , actele le voi depune joi....iar pregatirile....mai am destule, cred ca si seara ma voi gandi sa mai fac ceva;-) . Petrecere frumoasa si casa de piatra!

spor la pregatiri!!..si o nunta frumoasa!! ..La ce biserica ai ales?

duracita
29.09.2009, 15:37:37
[quote=ice21;2425217]buna eu am la sf dumitru la ora 17:15 si deja am depus actele de ieri dc nu mergi si tu sa le depui ca sa iti gasesti ora care o vrei pt starea civila eu am ales la 16:00 la starea civila .... si eu mai am cate ceva maruntisuri de facut da in rest am cam terminat zic eu8-} 8-} adik asa cred ..... te pup si spor la pregatiri.... sa iasa nunta de vis la care ai visat....te pup

ancapsy
29.09.2009, 15:52:11
ideea este ca dak tot te ocupi de lucrul asta si vb aia esti asa de renumita si laudata eu cred ca faci treburile cu cap si nu buleala, dar cum am mai si zis deja are prea multe comenzi si nu mai da imp cum ies imp sa fie comanda si sa iasa banu dak prefera lucrurile ieftine si automat rezulta treaba de mantuiala si calitate proasta

Sa stii ca chestia asta am observat si eu...are prea multe comenzi si e mult prea ocupata...dar problema e ca nici nu isi ia pe cineva sa o ajute mai mult..........asta zic eu k e problema la ea......eu nu vreau sa o critic..nici la mine nu a fost totul exact cum am planuit.....dar la sfarsit am negociat pretul pe care mi l-a spus si am fost multumita.......
Sa stii k marea ei problema e faptul k se aglomereaza prea mult......si uita din detalii..plus ca le face pe ultima suta de metri.......

ancapsy
29.09.2009, 15:53:49
Ma bucur ca sunt tot mai multe viitoare sau foste miresici care intra pe site-ul acesta...cand am intrat eu activitatea era cam redusa la topicul asta....mergeam la alea generale pt inspiratii sau sfaturi....acum se pare ca aici se primesc cele mai multe replici!! Bravo fetelor!!!
:*:*:*

angel_ro
29.09.2009, 16:00:53

Buna Andreea,interesanta nunta cred k ai avut si cred k a si iesit frumos.Mi-a placut ideea cu tema,si am vazut kteva poze mai sus,mie imi plac fff mult fluturasii si cred k as putea sa ma axez pe tema asta sau......pana la anu apare alceva.Sper sa tinem legatura poate ma informezi cu kte ceva.pupici

ice21
29.09.2009, 18:34:05
spor la pregatiri!!..si o nunta frumoasa!! ..La ce biserica ai ales?
la Sf Dumitru

andreea_mitic
29.09.2009, 19:24:44
Buna Andreea,interesanta nunta cred k ai avut si cred k a si iesit frumos.Mi-a placut ideea cu tema,si am vazut kteva poze mai sus,mie imi plac fff mult fluturasii si cred k as putea sa ma axez pe tema asta sau......pana la anu apare alceva.Sper sa tinem legatura poate ma informezi cu kte ceva.pupici
Cu cea mai mare placere!! poti pune futurasii agatati de tavan ; poti face invitatiile , cardurile de masa , plicurile , meniurile cu un fluture inscriptionat; florile le poti accesoriza cu niste fluturi ; inele de servetele ....cu fluturi si poate ...cine stie ..o lansare de fluturi in sala (vorbesc de fluturi adevarati) .Se mai pot accesoriza husele cu niste fluturi imensi ; renunti la vesnica esarfa colorata si lasi husele albe sau ce culoare vrei tu iar pe spatele scaunului , in dreptul nodului pui un fluture intr-o dimensiune potrivita . Ramine la aprecierea ta daca fluturii ii faci colorati sau te axezi pe o singura culoare . Depinde de ce nota vrei sa-i dai nuntii . Idei .....am multe ...depinde de ceea ce-ti place si fff important de interiorul restaurantului . te pup , miresica

gabryela63
29.09.2009, 19:37:53
Fetelor am fost sambata la o nunta vreau sa va spun k florile da si sala(special florile)au fost oribile.Am intrebat pe cineva dak stie cu cine a facut sala si florile si mi sa spus k sala cu un baiat si florile cu o doamna de la Tg Ocna.nu stiu cine sunt dar mie nu mi-a placut
Unde s-a tinut nunta? La Onesti?

dyana_83
29.09.2009, 19:53:43
[quote=ancapsy;2425411]Sa stii ca chestia asta am observat si eu...are prea multe comenzi si e mult prea ocupata...dar problema e ca nici nu isi ia pe cineva sa o ajute mai mult..........asta zic eu k e problema la ea......eu nu vreau sa o critic..nici la mine nu a fost totul exact cum am planuit.....dar la sfarsit am negociat pretul pe care mi l-a spus si am fost multumita.......
Sa stii k marea ei problema e faptul k se aglomereaza prea mult......si uita din detalii..plus ca le face pe ultima suta de metri.......[
asa este ai dreptate de asta si zic pentru ca nu vreau ca la mine la nunta nici sa dea gres si nici sa nu imi zboare florile sa nu mai pot face nik bafta a avut miresica aia ca a improvizat rpd ceva, asa ca sincer poate am sa incerc sa caut si in alta parte, imi poate oferi altineva alte variante?

angel_ro
29.09.2009, 20:03:23
Unde s-a tinut nunta? La Onesti?
Buna, da la Onesti sa tinut nunta mai exact la restaurantu Intim.Asta e parerea mea nu mi-a placut deloc .nu vreau sa supar pe nimeni.Dar as vrea sa stiu cine e acel barbat si doamna din Tg Ocna.din cate citesc pe aici se scrie despre o doamna din Tg Ocna si de bine si de rau dar n stiu daca e eceeasi persoana.

ancapsy
29.09.2009, 20:40:19
Buna, da la Onesti sa tinut nunta mai exact la restaurantu Intim.Asta e parerea mea nu mi-a placut deloc .nu vreau sa supar pe nimeni.Dar as vrea sa stiu cine e acel barbat si doamna din Tg Ocna.din cate citesc pe aici se scrie despre o doamna din Tg Ocna si de bine si de rau dar n stiu daca e eceeasi persoana.

Pe doamna de la tg o cheama dna Geta si are floraria Rapsodia florala.......nu are nici un barbat in echipa...:P Stiu eu pe cineva din tg....un barbat si o femeie....si se cheama ceva de genul all4u..si au un logan breck.....poate sunt ei.....
Acolo la intim mie nu-mi place nici locatia......

ancapsy
29.09.2009, 20:42:07
asa este ai dreptate de asta si zic pentru ca nu vreau ca la mine la nunta nici sa dea gres si nici sa nu imi zboare florile sa nu mai pot face nik bafta a avut miresica aia ca a improvizat rpd ceva, asa ca sincer poate am sa incerc sa caut si in alta parte, imi poate oferi altineva alte variante?

Mai sunt in Onesti....eu zic sa mergi sa te interesezi.....mai stiam de gardenia......dar mai sunt florarii care ofera servicii pt nunti.......tre sa alegi varianta cea mai buna!!!

andreea_mitic
29.09.2009, 21:51:59
de decoratiuni si flori se tot vorbeste..dar de filmare si poze....??? foste miresici , voua cine v-a filmat?? viitoare miresici ...v-ati gindit la cineva???

dyana_83
29.09.2009, 22:11:34
Mai sunt in Onesti....eu zic sa mergi sa te interesezi.....mai stiam de gardenia......dar mai sunt florarii care ofera servicii pt nunti.......tre sa alegi varianta cea mai buna!!!

ms pt sfat imi place tare mult videoclipul cine ti-a filmat la nunta si imi poti zice si un pret?

gabryela63
30.09.2009, 09:41:51
Felicitari Casa De Piatra Si Mult Noroc In Continuare.... Sa Auzim De Bine Mereu Si Poate Maine.... Poimaine De Vreun Nepotel:-))))pupici.....
Multumesc mult pentru urari.... Despre nepotel, noi ni-l dorim cat mai repede, dar nu cred ca se va intampla asa cum dorim noi, pentru ca deviza lor este "Cariera pe primul plan"

duracita
30.09.2009, 09:50:38
Cam pe principiul asta mergem si noi ........;;) ;;) .... Si mirii sant plecati in luna de miere?? unde??? Va pup si o zi minunata!!!!

duracita
30.09.2009, 10:02:45
Iubita da tu la ce restaurant faci?? ce mai ai de facut??eu in mare as zice ca ma apropii de sf. da mai raman alea de ultima ora care tre sa le fac in vinerea nuntii..;;) ;;) iti urez de pe acum CASA DE PIATRA SI MULT NOROC...
P.S. PETRECERE FRUMUOASA!!!!!!!1<:-P <:-P <:-P

gabryela63
30.09.2009, 10:12:45
Buna!
Bafta!!
Nu inteleg cum sa se ofileasca floarea mirelui? Noi avem si acum orhideea (si e miercuri) care a fost in parul miresei la dezgatit si inca arata foarte bine si orhideea nu a fost pusa in eprubeta. O orhidee rezista o saptamana si fara apa. Poti incerca sa te convingi.

gabryela63
30.09.2009, 10:15:36
Cam pe principiul asta mergem si noi ........;;) ;;) .... Si mirii sant plecati in luna de miere?? unde??? Va pup si o zi minunata!!!!

Mirii inca nu au plecat in luna de miere. Au plecat duminica seara la Bucuresti, pentru ca luni mireasa trebuia sa ajunga la serviciu (cam asa e la patron). Pleaca duminica asta intr-o croaziera.
Pup toate miresicile, va multumesc pentru urari si va doresc sa fiti iubite si fericite.