PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

alinutza20
13.07.2007, 15:07:47
Daca poti as prefera sa scrii dincolo despre meniu, ca poate in felul asta se vor mai simti incurajate si alte miresici sa scrie.

Daca nu ar fi fost acolo,la Zemes, mi-ar fi placut sa fac la magura (ar fi fost si mai aproape de Bacau). Tu ai fost vreodata acolo? E la 15 km de Bacau, e tot asa, o pozitie foarte faina, insa, ca si la parc, sunt doua sali - sus si jos - ambele de marime medie, iar la mine nu ar incapea toti intr-o singura parte, iar ca sa-i distribui si sus si jos ar fi fost mai dificil.

Da, o sa am nevoie de experienta ta, ca voi avea nevoie si eu de recomandari de salon coafura/machiaj, cofetarie etc etc. Da' parca vad ca dupa nunta ta ai sa pui si tu coada pe spinare si o sa raman singura pe aici :(( :(( :((

Pana atunci, week-end mirobolant! (celor care nu lucreaza in week-end, ca mine:(( :(( :(( )

nu... nu prea am vizitat eu restaurantele de pe langa bacau... da am timp :D

iti PROMIT k nu-si pune nimeni coada pe spinare... o sa-ti spun tot ce stiu si stai calma k nu sunt eu de aia... si o sa atasez si poze... na...:D ... mai ales pentru faptul k mie mi-e greu k nu gasesc aici o miresica care sa aiba nunta inaintea mea... sau care sa cunoasca restaurantul... sau... orice...:(

cat despre prajituri si tort noi le facem la barati... dak stii... e un laborator unde fac super prajituri...

cat despre meniu... am sa scriu dincolo dar dak aici nu apar.... crezi k o sa apara dincolo?????... la miresici ma refer

ps. si eu lucrez maine :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

ellen
13.07.2007, 16:33:43
Eu am fost la o nunta la Parc - sala de jos si a fost foarte fain. E si spatiu, chelnerii au avut o prestatie buna, meniul super ok.
Eu am ales acelasi restaurant, dar sala de sus.
Si am si eu o intrebare: cu cat timp inainte ati platit avansul? Am rezervat sala de la inceputul anului, dar atunci era prea devreme, mi-am zis. Iar acum vreau sa merg in concediu si tre sa sacrific banii de avns:) . Voi cat ati platit avansul si cand?
E cazul sa intru in panica?:-? :gen_01: Am uitat sa va spun ca nunta va fi in mai 2008.

alinutza20
13.07.2007, 16:46:53
Eu am fost la o nunta la Parc - sala de jos si a fost foarte fain. E si spatiu, chelnerii au avut o prestatie buna, meniul super ok.
Si am si eu o intrebare: cu cat timp inainte ati platit avansul? Am rezervat sala de la inceputul anului, dar atunci era prea devreme, mi-am zis. Iar acum vreau sa merg in concediu si tre sa sacrific banii de avns:) . Voi cat ati platit avansul si cand?
E cazul sa intru in panica?:-? :gen_01: Am uitat sa va spun ca nunta va fi in mai 2008.

heyy ce misto... o miresica nou pe bacau...>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

pai noi am vb de sala in sept anul trecut si am dat avansul cam intr-o luna sa zic asa.... noi am dat 20 de mil... acum nu stiu... cred k se poate si mai putin..

parerea mea e k ar fi timpul sa platiti avansul de-acum... ptr k n-as vrea sa patiti alte treburi... sper k ati mai vorbit de la inceputul anului!!!

nu vreau sa te sperii da stii cat de cautate sunt salile alea doua !!! si dak cineva vine cu interventii si voi nu ati dat avansul... nu e fff bine...pentru k ar putea spune dospinescu k nu sunteti f hotarati...

noi cand am fost in aug anu trecut sa vb de sala prima sambata disponibila era in ianuarie 2008 si nu am vrut sub nici o forma... prin interventii socrul meu a gasit 20 oct si asta din cauza k au spus cei de la rest k cuplul care rezervase sambata aceea nu erau fff hotarati... noi am dat avansul si a ramas a noastra deci....

intrebare ptr tine... sala de sus e mai mica sau are aceeasi capacitate??
pupici :*:*:*:*:*

Petro79
14.07.2007, 12:25:47
Sa indraznesc sa sper ca nu sunt singura pe baricade azi? Zici ca si tu lucrezi?
De cand vreau sa te intreb: imaginea din avatarul tau - buchetul acela - e cel pe care ti-l doresti tu pentru cand ai sa fii mireasa? Eu de vreo doua saptamani tot alerg pe la diverse florarii pentru buchetelul de la civila. Pana la urma, am dat comanda, dar eu am ales doar florile, realziarea o las la fantezia florarilor, care oricum, am vazut ca facusera niste chestii absolut dementiale. Tu din ce ti-l faci? La voi se respecta traditii din alea gen cine plateste ce (nasii platesc lumanarile si buchetul etc etc). Ca eu una as vrea sa-mi aleg ce-mi place, dar nici sa nu pun nasii la cheltuieli prea mari.

Auguri!

nu... nu prea am vizitat eu restaurantele de pe langa bacau... da am timp :D

iti PROMIT k nu-si pune nimeni coada pe spinare... o sa-ti spun tot ce stiu si stai calma k nu sunt eu de aia... si o sa atasez si poze... na...:D ... mai ales pentru faptul k mie mi-e greu k nu gasesc aici o miresica care sa aiba nunta inaintea mea... sau care sa cunoasca restaurantul... sau... orice...:(

cat despre prajituri si tort noi le facem la barati... dak stii... e un laborator unde fac super prajituri...

cat despre meniu... am sa scriu dincolo dar dak aici nu apar.... crezi k o sa apara dincolo?????... la miresici ma refer

ps. si eu lucrez maine :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

alinutza20
14.07.2007, 19:35:21
Sa indraznesc sa sper ca nu sunt singura pe baricade azi? Zici ca si tu lucrezi?
De cand vreau sa te intreb: imaginea din avatarul tau - buchetul acela - e cel pe care ti-l doresti tu pentru cand ai sa fii mireasa? Eu de vreo doua saptamani tot alerg pe la diverse florarii pentru buchetelul de la civila. Pana la urma, am dat comanda, dar eu am ales doar florile, realziarea o las la fantezia florarilor, care oricum, am vazut ca facusera niste chestii absolut dementiale. Tu din ce ti-l faci? La voi se respecta traditii din alea gen cine plateste ce (nasii platesc lumanarile si buchetul etc etc). Ca eu una as vrea sa-mi aleg ce-mi place, dar nici sa nu pun nasii la cheltuieli prea mari.

Auguri!

avatarul mei e doar o poza de pe net insa mi-a placut foarte mult... acum unca nu m-am gandit la buchet... cred k o sa fie in acest gen...- eu as vrea sa-l fac din trandafiri dar nu neaparat albi... imi plac mai mult cei ci contur... in fine... vad eu...

in legatura cu tradutiile... da se respecta... insa eu nu o sa le spun nimic nasilor din acelasi motiv... dak o sa se ofere bine dak nu... tot bine... cred insa k lumanarile or sa le faca ei insa in rest... nu stiu

delmo
15.07.2007, 15:24:47
ar fi cazul sa dai avansul!!! pai avansul il stabileste restaurantul cand semnati contractul......cel putin asa a fost la mine/:)

delmo
15.07.2007, 15:29:40
s-a scris undeva pe aici, cu cateva pag in urma ca nu mai e voie sa faci civila in alta parte ( de ex intr-un spatiu deschis sau biserica)!! vroiam sa va zic ca nu este adevarat ce s-a scris [-X

alinutza20
17.07.2007, 10:28:39
iar ati disparut ? :((
:(:(:(:(

alinutza20
18.07.2007, 13:05:22
unde sunteti mai miresici???:-\ :-\ :-\
concediu cumva???

iar am ajuns in stadiul in care eu intreb si eu raspund....:(

simona_ramona
18.07.2007, 13:08:53
unde sunteti mai miresici???:-\ :-\ :-\
concediu cumva???

iar am ajuns in stadiul in care eu intreb si eu raspund....:(

Buna la toata lumea!Mi-am facut si eu timp sa va salut pe toate.Spor la pregatiri si bafta multa.>:D<

lakra_c
18.07.2007, 17:27:43
s-a scris undeva pe aici, cu cateva pag in urma ca nu mai e voie sa faci civila in alta parte ( de ex intr-un spatiu deschis sau biserica)!! vroiam sa va zic ca nu este adevarat ce s-a scris [-X
azi am fost la starea civila si am intrebat eu personal!
erau afise peste tot in care scria asa: "incepand cu data de 01 mai 2007 nu se mai oficiaza casatorii in biserica conform legii x articolul y".

alinutza20
19.07.2007, 08:00:33
eu am sa merg la primarie ca un cetatean model ce sunt :))
:*:*:*:*:*:*:*

Petro79
19.07.2007, 16:52:03
Iar eu, la Starea Civila. Peste o saptamana si un pic ...brrr....
Mai are cineva - macar dintre cele care mai sufla pe aici - decalata civila de nunta? Imi puteti spune cum procedati voi?
Dat fiind ca eu am civila in Bucuresti si nunta in bacau si ca multi dintre colegii de aici nu vor veni la nunta, ii invit dupa civila la un restaurant, evident, fara traditionalul ”dar” (desi semnalele primite pana acum arata ca vor fi oarece cadouase;)) ).

alinutza20
19.07.2007, 17:08:29
Iar eu, la Starea Civila. Peste o saptamana si un pic ...brrr....
Mai are cineva - macar dintre cele care mai sufla pe aici - decalata civila de nunta? Imi puteti spune cum procedati voi?
Dat fiind ca eu am civila in Bucuresti si nunta in bacau si ca multi dintre colegii de aici nu vor veni la nunta, ii invit dupa civila la un restaurant, evident, fara traditionalul ”dar” (desi semnalele primite pana acum arata ca vor fi oarece cadouase;)) ).

eu inca mai suflu pe aici :))
ue le am in aceeasi zi deci nu te pot ajuta... dar e normal sa fie cadouase k nu vine nimeni cu mana goala (sau mai stii ) nici la o aniversare dapoi la o cununie...
nu sunt materialista dar asa stiu k se face...
pupici :*:*:*:*
mai ai putintel :D

Petro79
19.07.2007, 17:20:46
Yep, imi sufla in ceafa. Si daca ma mai gandesc si ca de maine pana miercurea viitoare (seara) sunt plecata si din tara, plantatia mea de morcovi se face si mai mare, cu toata seceta de afara :D
Chiar acum am primit cadourile de la colegii mei - un monitor LCD (stiau ca sunt in cautarea unuia) si un tratament de cuplu la un salon de infrumusetare (masaj + tratament facial). Eu am fost foarte incantata de ambele, dar cand a auzit my hubbie de masaj, sa lesine, pentru ca el nu suporta masajele. Asa ca isi va ”incasa” cadoul mai degraba ca pe o pedeapsa =))=))=))

eu inca mai suflu pe aici :))
ue le am in aceeasi zi deci nu te pot ajuta... dar e normal sa fie cadouase k nu vine nimeni cu mana goala (sau mai stii ) nici la o aniversare dapoi la o cununie...
nu sunt materialista dar asa stiu k se face...
mai ai putintel :D

alinutza20
20.07.2007, 08:07:41
Yep, imi sufla in ceafa. Si daca ma mai gandesc si ca de maine pana miercurea viitoare (seara) sunt plecata si din tara, plantatia mea de morcovi se face si mai mare, cu toata seceta de afara :D
Chiar acum am primit cadourile de la colegii mei - un monitor LCD (stiau ca sunt in cautarea unuia) si un tratament de cuplu la un salon de infrumusetare (masaj + tratament facial). Eu am fost foarte incantata de ambele, dar cand a auzit my hubbie de masaj, sa lesine, pentru ca el nu suporta masajele. Asa ca isi va ”incasa” cadoul mai degraba ca pe o pedeapsa =))=))=))

=)) =)) =)) =)) las k ii bun k cresc morcoveii pe seceta... nu tre sa mananace si iepurasii din spatele tau ceva?:))

da... super cadouri...vreau si eu masaj :((.. eu as sta cu orele :)) (nu stie iubi a tau ce e fromos :)))

pupici si distractie placuta unde pleci ::*:*::*:*:*:*

Petro79
20.07.2007, 09:04:10
Pai crezi ca plec pentru distractie? Ma duc cu munca :((:((:(( Noroc ca e inca perioada reducerilor de vara la Bruxelles si poate gasesc ceva frumos.
Chiar tu - si celelalte miresici de pe aici - cu ce va imbracati la civila? Va duceti in rochia de mireasa sau aveti un alt outfit? Eu sunt disperata, ca am civila peste o saptamana si inca nu mi-am gasit tot ce imi trebuie. Eu am un costumas din satin foarte frumos, zic eu, format din fusta rosie cu alb si un corset alb cu putin rosu. Ei, vreau sa-mi gasesc ceva ca un fel de bolero sau o chestie foarte vaporoasa din matase, orice, numai sa nu fiu chiar cu umerii goi. Hubbie insista ca n-are nimic, ca vine foarte bine si fara, dar eu parca ma simt prea..expusa, prea...la plaja. Daca chiar nu gasesc si nu gasesc nimic, am varianta de backup o esarfa din matase. Poate ca sunt eu prea pudica. De aia as vrea sa stiu ce parere aveti si voi si ce aveti de gand sa purtati voi.

=)) =)) =)) =)) las k ii bun k cresc morcoveii pe seceta... nu tre sa mananace si iepurasii din spatele tau ceva?:))

da... super cadouri...vreau si eu masaj :((.. eu as sta cu orele :)) (nu stie iubi a tau ce e fromos :)))

pupici si distractie placuta unde pleci ::*:*::*:*:*:*

alinutza20
20.07.2007, 10:25:05
Pai crezi ca plec pentru distractie? Ma duc cu munca :((:((:(( Noroc ca e inca perioada reducerilor de vara la Bruxelles si poate gasesc ceva frumos.
Chiar tu - si celelalte miresici de pe aici - cu ce va imbracati la civila? Va duceti in rochia de mireasa sau aveti un alt outfit? Eu sunt disperata, ca am civila peste o saptamana si inca nu mi-am gasit tot ce imi trebuie. Eu am un costumas din satin foarte frumos, zic eu, format din fusta rosie cu alb si un corset alb cu putin rosu. Ei, vreau sa-mi gasesc ceva ca un fel de bolero sau o chestie foarte vaporoasa din matase, orice, numai sa nu fiu chiar cu umerii goi. Hubbie insista ca n-are nimic, ca vine foarte bine si fara, dar eu parca ma simt prea..expusa, prea...la plaja. Daca chiar nu gasesc si nu gasesc nimic, am varianta de backup o esarfa din matase. Poate ca sunt eu prea pudica. De aia as vrea sa stiu ce parere aveti si voi si ce aveti de gand sa purtati voi.

imi pare rau k nu te duci la distractie..:( eu am crezut k pleci in vacanta :( da... te consolez k si shopingul e foarte... stii tu :D
pai de ce sa te acoperi mai mama k e super extra ultra cald... ai innebunit :)) pai ce la rochia de mireasa ce ai sa mai faci k doar nu ti-o iei cu maneci lungi si pe gat :)) lasa inhibitiile... sunt cinvinsa k sta super si fara nimic... ascultal pe huby tau...
dar dak totusi vrei si vrei eu nu merg pe ideea unui bolero... mai elegant e cu o esarfa finuta din punctul meu de vedere... :) si aia nici nu tine cald :))... eu zic totusi sa te mai gandesti si sa lasi pidismul la o parte :)

aaa si k sa-ti raspund... nu eu nu merg in rochie de mireasa la starea civila... o sa-mi iau altceva dar nu stiu exact ce k sunt si eu o mofturoasa... offf#-o ...

pink_lady
24.07.2007, 08:50:50
Dragele mele,

Am tot citit mesaje de pe forum relaxata, ma bucuram cu voi, ma amuzam...acum insa mi-a ajuns cutitul la os.
Am vrut sa rezervam restaurant pt 2008 in iulie sau august la bacau si tot ce am gasit a fost MAGURA pt august, CASCADA pt prima saptamana din iulie...iar la PARC nici nu se pune problema, nu mai sunt nici sambete nici duminici libere pt la vara.
Uf....ce greu este sa rezervi ceva...
Am mai gasit ceva la SV (de acolo sunt eu) pt 30 august insa parintii lui baby al meu sunt niste incapatanati care nu accepta nici in ruptul capului pentru simplul motiv ca el e barbat si nuntile se organizeaza la barbat....

help....ce ma fac?

Petro79
24.07.2007, 10:13:37
Draga mea, perseverenta este cuvantul cheie! De ce nu incercati si la cele din preajma Bacaului, sunt o multime de localuri dragute, ba chiar, prin amplasarea lor sunt de preferat celor din oras. Eu sunt plecata de foarte multa vreme din Bacau si nu stiu cum le cheama, insa am fost de cateva ori in astfel de locuri (stiu ca e unul pe drumul spre Piatra - sa fie oare Hemeius?! - undeva la vreo 2 km de sosea, pe deal, privelistea este superba, au facut acolo nunta nasii mei). Si daca tot sunt asa de incapatanati viitorii tai socri, atunci de ce nu se dau ei peste cap sa gaseasca restaurant?

Mult succes si tine-ne la curent!

Dragele mele,

Am tot citit mesaje de pe forum relaxata, ma bucuram cu voi, ma amuzam...acum insa mi-a ajuns cutitul la os.
Am vrut sa rezervam restaurant pt 2008 in iulie sau august la bacau si tot ce am gasit a fost MAGURA pt august, CASCADA pt prima saptamana din iulie...iar la PARC nici nu se pune problema, nu mai sunt nici sambete nici duminici libere pt la vara.
Uf....ce greu este sa rezervi ceva...
Am mai gasit ceva la SV (de acolo sunt eu) pt 30 august insa parintii lui baby al meu sunt niste incapatanati care nu accepta nici in ruptul capului pentru simplul motiv ca el e barbat si nuntile se organizeaza la barbat....

help....ce ma fac?

alinutza20
24.07.2007, 10:54:00
bine spus petro...
dak isi doresc asa mult sa se mandreasca de baiatsa se dea peste capsi sa gaseasca nu numai sa vrea... k de vrut e usor...
nici eu nu sunt din bc iubi meu e da parintii lui s-au dat peste cap ptr restaurant si muzica ptr k dak eu nu stau acolo automat nu stiu cum merg treburile....

pupici :*:*:*

ps iar despre parc stiu cum stau treburile :D

pink_lady
24.07.2007, 11:02:01
Pedro, noi nici macar nu locuim in BC, locuim in Bucuresti. Socri sunt plecati din tara si le este usor sa dea ordine prin telefon.
Am vzt si o sala la Masini Unelte sau asa cumva..dar era meniul undeva la 150 ron + sala + decoratul (parca).
Mi se pare putin cam scump..si mi-e frica sa nu alerg 1 an sa organizez o nunta frumoasa si apoi la sfarsit sa aduc bani de acasa sa acopar datoria...

pink_lady
24.07.2007, 11:03:50
alinutza, tu cand ai inchiriat sala de la parc si cat ti-au zis cat e meniul?
Mie mi s-a spus ca e intre 120-150 ron dar asa cum a scris..oricum nu e libera la vara...

alinutza20
24.07.2007, 11:58:34
alinutza, tu cand ai inchiriat sala de la parc si cat ti-au zis cat e meniul?
Mie mi s-a spus ca e intre 120-150 ron dar asa cum a scris..oricum nu e libera la vara...

sa stii k meniu de 150 ron cu ce ai spus tu inclus nu e deloc mult pentru bacau... nici noi nu stam acolo si n-em crucit de preturile care sunt...offff

noi am luat sala anu trecut in august pentru anul asta in octombrie (dar cu intervbentii vreau sa zic k dak nu... prima sambata libera era in ianuarie 2008)... asa k inteleg de ce nu mai sunt...

noi avem sala de jos care e mult mai mare decat cea de sus... cand am facut contract ptr sala ne-au spus k meniul e tot in jur de 150 ron insa acum vre-o luna a fost socrul meu sa mai vada ce e pe acolo si i-a fost comunicat faptul k cel mai ieftin meniu este de 200 ron :O :O :O ... pentru k restaurantul a fost clasat k avand 4 stele...

asa ... nu stiu ce sa mai zic...

:*:*:*:*

pink_lady
24.07.2007, 12:04:18
Mi-e rau..este foarte scump...
Eu nu stiu cat merge masa la bacau, dar am fost sambata la o nunta in aer liber la sv si lumea dadea cam 400 ron pe masa.
Avantajul la sv este k menuirile nu depasesc 1 mil...
Oare cu interventii mai gasesc ceva liber? Cred ca am niste cunostinte destul de influente in BC...

alinutza20
24.07.2007, 13:00:34
Mi-e rau..este foarte scump...
Eu nu stiu cat merge masa la bacau, dar am fost sambata la o nunta in aer liber la sv si lumea dadea cam 400 ron pe masa.
Avantajul la sv este k menuirile nu depasesc 1 mil...
Oare cu interventii mai gasesc ceva liber? Cred ca am niste cunostinte destul de influente in BC...

poti sa incerci k nu ai nimic de pierdut... cand s-a dus socrul meucu interventia :)) cica era un cuplu care nu erau fff hotarati... dar eu cred k nu dadusera avansul si ne-au dat noua sambata respectiva...asa k poti sa incerci :)

da e foarte sump intr-adevar...dar asta este ... si serviciile sunt calitative ...sa nu mai zic de mancare....

cat merge masa depinde de ce oameni ai... eu am bunici si tineret la care nu ma astept la cine stie ce dar am si oameni... stii tu... oricum iti pot spune k in bc nimeni nu-ti da 4 mil pe masa !!!! eu nici la cei mentionati nu ma astept la 4 mil... (nu sunt deloc materialista da e normal sa ma gandesc :) )

noi am fost duminica la o nunta in roman si am pus 600 ron... si vreau sa zic k nu a fost un super meniu asa k...

pink_lady
24.07.2007, 13:40:27
offf...nunta asta a devenit un chin, serios!
In loc sa ma bucur de perioada asta de pregatire a nuntii mie imi vine sa plang incontinuu.
cik a sunat acum baby al meu la Magura Verde si ar fi liber in august la anul...a fost cineva acolo??
alinutza, stii ceva?

alinutza20
24.07.2007, 15:17:16
In loc sa ma bucur de perioada asta de pregatire a nuntii mie imi vine sa plang incontinuu.
cik a sunat acum baby al meu la Magura Verde si ar fi liber in august la anul...a fost cineva acolo??
alinutza, stii ceva?

te cred... si stai sa vezi k asta e doar inceputul... nu vreau sa te sperii dar usor nu e... eu mai am un pic si simt k... offff

de magura nu stiu nimic k nu eu sunt din bc ci iubitu dar il intreb diseara cand ajung si dak stie ceva iti spun sigur...
nu fi dezamagita k o sa gasesti... asa e la inceput... ti se pare k nimic nu iti iese asa cum vrei dar cu timpul se aseaza toate cate un pic...

ellen
24.07.2007, 15:36:12
heyy ce misto... o miresica nou pe bacau...>:D< >:D< >:D< >:D< >:D<

pai noi am vb de sala in sept anul trecut si am dat avansul cam intr-o luna sa zic asa.... noi am dat 20 de mil... acum nu stiu... cred k se poate si mai putin..

parerea mea e k ar fi timpul sa platiti avansul de-acum... ptr k n-as vrea sa patiti alte treburi... sper k ati mai vorbit de la inceputul anului!!!

nu vreau sa te sperii da stii cat de cautate sunt salile alea doua !!! si dak cineva vine cu interventii si voi nu ati dat avansul... nu e fff bine...pentru k ar putea spune dospinescu k nu sunteti f hotarati...

noi cand am fost in aug anu trecut sa vb de sala prima sambata disponibila era in ianuarie 2008 si nu am vrut sub nici o forma... prin interventii socrul meu a gasit 20 oct si asta din cauza k au spus cei de la rest k cuplul care rezervase sambata aceea nu erau fff hotarati... noi am dat avansul si a ramas a noastra deci....

intrebare ptr tine... sala de sus e mai mica sau are aceeasi capacitate??

Multumesc mult pentru raspuns! Eu intru foarte rar pe forum - nu prea am timp. E clar ca tre sa platim avansul cat mai repede. Noua ni s-a spus ca e 1500 lei.
Referitor la intrebarea ta, sala de sus de la Parc e mai mica si are capacitatea de 150 - maxim 180 de locuri. Eu am preferat-o pe cea mica, fiindca nu-mi doresc o nunta mare. Cu cat e mai intima si invitatii imi sunt mai apropiati, cu atat mai bine. Am rezervat sala in luna februarie.

pink_lady
24.07.2007, 16:28:01
Super alinutza! Ar fi super sa poti sa-mi oferi o parere despre Magura.
In seara asta se duce fratele prietenului meu si o sa faca niste poze cu localul, dar nu am incredere in parerea si gusturile lui.
:D

Voi ati auzit vreodata de 2 petreceri de nunta?
Ma gandeam daca nu ar fi bine sa facem 2 petreceri, una la BC si una la SV...

Petro79
24.07.2007, 16:43:39
Eu as fi vrut sa o fac la Magura - pozitia e super, are si camere unde sa-i cazezi pe cei care-ti vin din afara Bacaului, plus ca nu e dearte de Bacau (10 km). Insa ai mei au spus ca nu e adecvata, pentru ca are doua sali - una sus si una jos, fiecare cu o capacitate cam de 100 persoane, or la mine vin in jur de 200, si nu vreau sa ii impart pe unii la etaj si pe altii jos, asa ca am optat pentru altul. Dar daca la tine nu vine lume foarte multa sau nu te deranjeaza sa ii imparti, poti sa il alegi. Din cate am inteles eu, meniul e destul de bun (adica mult si bun), insa de preturi nu as putea sa-ti spun nimic.

alinutza, stii ceva?

alinutza20
24.07.2007, 16:51:14
Super alinutza! Ar fi super sa poti sa-mi oferi o parere despre Magura.
In seara asta se duce fratele prietenului meu si o sa faca niste poze cu localul, dar nu am incredere in parerea si gusturile lui.
:D

Voi ati auzit vreodata de 2 petreceri de nunta?
Ma gandeam daca nu ar fi bine sa facem 2 petreceri, una la BC si una la SV...

pai cum sa nu auzim de doua petreceri... eu sunt din vs si cu o sapt inainte de nunta ai mei fac o masa doua unde vin cei care nu vor putea sa vina la bacau ... bine fara orchestra si alte pretenti...

iubi o sa se imbrace frumos in costum iar eu o sa-mi iau o rochie lunfga eleganta culoare deschisa...
mie nu mi se pare nimic deplasat :)

lady_i
24.07.2007, 23:57:12
Pedro, noi nici macar nu locuim in BC, locuim in Bucuresti. Socri sunt plecati din tara si le este usor sa dea ordine prin telefon.
Am vzt si o sala la Masini Unelte sau asa cumva..dar era meniul undeva la 150 ron + sala + decoratul (parca).
Mi se pare putin cam scump..si mi-e frica sa nu alerg 1 an sa organizez o nunta frumoasa si apoi la sfarsit sa aduc bani de acasa sa acopar datoria...

draga mea si eu sunt din suceava si fac nunta in bacau. intra pe http://www.agendabacau.ro/info/unde-iesim-in-bacau/restaurante-bacau/ si vei gasi restaurante cate doresti si adresa. iar pe urmatorul link vei gasi si capacitatea restaurantelor http://www.fiestaps.ro/restaurante.html . acum depinde cati invitati vei avea.

nu se poate sa nu gasesti. noi am gasit restaurantul intr-o singura zi si nu a fost iubi meu nevoit sa bata tot orasul . a vizitat cateva restaurante si inca mai gasise locuri libere pt duminicile din septembrie dar nu am vrut eu sa fac nunta duminica. avantajul nostru a fost ca facem nunta mica (max 40 pers), i-am gasit, ne-a placut localul si am aranjat deja cu ei . cine cauta gaseste... Dar trebuie sa mergi personal daca vrei sa rezolvi ceva.

si daca nu ati hotarat nimic inca de ce nu treci pe la "nistru" in suceava . am auzit ca au meniu bogat si ieftin 130 ron / pereche. a fost prietena mea in mai la o nunta acolo. convinge-i pe socri ca e mai ieftin si e in avantajul vostru.
pupici si succes la pregatiri

P.S. ai cui e nunta? a ta sau a socrilor? ei si-au facut nunta candva, acum e randul vostru sa faceti cum va place. sfatul meu e sa nu te lasi dusa de altii ca doar o data faci nunta.

am citit undeva ca "botezul ni-l fac parintii, nunta ne-o facem noi, iar inmormantarea ne-o fac copii" .

TOTUL DEPINDE DE TINE

alinutza20
25.07.2007, 08:13:09
foarte bine spus lady_i :)>- :)>-

:*:*:*:*:*

pink_lady
25.07.2007, 08:35:51
Multumesc Lady_I, dar crede-ma ca am niste socri cum nu doresc la nimeni!!!
Au o mentalitate de anii '60!
Noi avem undeva la 130 de persoane (daca ar fi sa facem la BC si vreo 200-220 daca facem la SV).
Iuby al meu ma iubeste mult si incearca sa-mi faca pe plac, insa parintii lui pur si simplu se impotrivesc unei nunti mai convenabile la SV.
Noi am fost personal in BC pe la restaurante, si putem lua in considerare Lady pt o duminica in august sau Magura verde pt toata luna august.
Sincera sa fiu sunt depasita de situatia asta de cosmar...cred ca vom amana nunta pt 2009 si o vom face la rest Parc asa cum ne dorim amandoi...
Aseara au avut ai mei o discutie telefonica cu parintii lui Iuby si, ca sa vedeti ce fel de socri voi avea, printre altele i-au spus ca sa fie fericiti ca ne casatorim si ca nu raman fata batrana.
a...acum intelegeti cu ce ma lupt?

Sper ca voi sa fiti mai norocoase ca mine...
Alinutza, vad ca esti la fel de matinala k mine ;)

lady_i
25.07.2007, 08:46:04
fetelor, haideti sa va spun ce am patit.
eu voi face nunta la VOGUE dar pentru ca nu am platit avansul inca ne-am gandit sa ne mai testam putin piata. problema e ca nu prea e loc de dans la VOGUE.
mie mi-a placut la nebunie restaurantul "soprano" mai ales ca e si aproape de locuinta lui (15 min mers pe jos). elegant, micut asa cum mi-l doream. inainte de a merge la VOGUE, a mers iubi meu la SOPRANO sa vada cum e pe acolo preturi, conditii. a vorbit cu o duduie acra... ii raspundea monosilabic, fara detalii, plictisita ca si cum ar fi deranjat-o. ieri l-am trimis iar pe iubi meu la SOPRANO poate e liber pe 6 oct. am crezut ca atunci cand a fost prima data o fi avut doamna respectiva o zi nashpa. dar ieri a fost oribila. l-au tratat cu dispret de cum a intrat (l-au recunoscut ca mai fusese o data). l-au acuzat ca e trimis de cineva cu scop ascuns, iar cand a intrebat daca e libera data de 6 oct i-a raspuns "nu" FARA SA SE UITE IN AGENDA. si ca dovada de lisa bun simt nici nu se uitau la el cand vorbeau se uitau pe pereti, la mese...
va dati seama :-\ ??? te trateaza cu dispret cand ei sunt cei care ar trebui sa fie amabili
nu-mi vine sa cred... :O :O :O :O
nu stiu ce as fi facut daca eram si eu in bacau. cred ca le-as fi zis vreo doua... :talk_04:

pink_lady
25.07.2007, 08:52:59
acelasi lucru l-am patit si eu in SV la un restaurant Sagra.
Imi raspundea patroana ca si cum o deranjam, nici pomeneala de zile libere sau pret la meniu si i-am spus sa se duca naibi si daca asta e stilul ei de a face afaceri...e vai de capul ei!!
Genul asta de patroni sunt niste parveniti care au impresia ca ne fac nu stiu ce serviciu, k ne ofera ceva pe gratis!

lady_i
25.07.2007, 08:59:55
Noi avem undeva la 130 de persoane (daca ar fi sa facem la BC si vreo 200-220 daca facem la SV).

IUBITA, TE BAGI IN GURA LUPULUI
DACA TE LASI CONDUSA DE EI ACUM VEI FI CONDUSA TOATA VIATA. DAR ROLUL PRINCIPAL IL ARE IUBI TAU. EL TREBUIE SA PUNA PICORUL IN PRAG. DACA TE IUBESTE VA FACE ASTA PT TINE. CREDE-MA CA STIU CE SPUN. EU AM FOST CASATORITA SI LA FEL ERAU SI SOCRII MEI. NU AVEAU CU CE SA FACA NUNTA (NOI LE-AM DAT BANI DE DAT PE MASA), AI MEI AU DAT APROAPE TOT, DAR AU DAT ORDINE DE ZICEAI CA AU FACUT TOTUL SINGURI. STII CE AU DAT? O COSARCA DE CEAPA SI CEVA PATRUNJEL DE PUS LA MANCARE CA NUNTA A FOST LA TARA. CE ZICI? ITI PLACE CE TE ASTEAPTA? PARINTII TAI SUNT FERICITI? DE CE-TI PASA DE SOCRI DAR DE PARINTI NU?
SCUZE CA SUNT DRASTICA DAR AI NEVOIE DE CINEVA CARE SA TE TREZEASCA. TE CRED CA IL IUBESTI DAR NU ASA SE FACE. NU VETI AJUNGE NICAIERI. DACA SOCRII VA VOR CONDUCE DUPA PLACUL LOR, VA VETI CERTA VOI DOI DIN CAUZA PARINTILOR. ASTA E INCEPUTUL SFARSITULUI. CREDE-MA.
SFAT: INCEARCA SA-I FORTEZI MANA LUI IUBI TAU. TREBUIE SA IA ATITUDINE IN TATA PARINTILOR.
SUCCES

pink_lady
25.07.2007, 09:20:01
ufff Lady_i, multumesc de "trezire" dar sincera sa fiu nu stiu ce sa fac sunt depasita de situatie.
Al meu iubit este dispus sa facem in ambele parti numai sa nu mai auda scandaluri si reprosuri.
Aseara la telefon tatal lui i-a spus mamei mele ca noi l-am influentat si ca iubi al meu face ce-i zic eu si k nu se poate asa ceva.
Probabil la ei in familie nu se accepta ca femeia sa ia atitudine si nici macar sa deschida gura in fata barbatului.
Ne acuza ca umblam dupa profit si se bate cu pumnul in piept ca daca iesim in pierdere la nunta plateste el 10 000 -20 000 eur numai sa fim noi linistiti.
Aaa.. mentionez ca sunt vai de capul lor si calici si fuduli.

Iubi al meu vrea sa impace si capra si varza de aceea vrea sa facem 2 petreceri de nunta numai sa nu ii mai auda.
Oricum cel mai rau lucru ce pot sa le fac este sa le zambesc pe fata si sa-l indepartez din ce in ce mai mult pe iubi de ei.

alinutza20
25.07.2007, 09:39:04
Iuby al meu ma iubeste mult si incearca sa-mi faca pe plac, insa parintii lui pur si simplu se impotrivesc unei nunti mai convenabile la SV.
Noi am fost personal in BC pe la restaurante, si putem lua in considerare Lady pt o duminica in august sau Magura verde pt toata luna august.
Sincera sa fiu sunt depasita de situatia asta de cosmar...cred ca vom amana nunta pt 2009 si o vom face la rest Parc asa cum ne dorim amandoi...
Aseara au avut ai mei o discutie telefonica cu parintii lui Iuby si, ca sa vedeti ce fel de socri voi avea, printre altele i-au spus ca sa fie fericiti ca ne casatorim si ca nu raman fata batrana.
a...acum intelegeti cu ce ma lupt?

Alinutza, vad ca esti la fel de matinala k mine ;)

sunt matinala k sunt la munca nu de altceva :))

in ceea ce priveste marea ta problema cu socrii vreau sa te consolez... dak pot sa spun asa sunandu-ti k si ai mei sunt exact la fel... cel putin ea... k el e de treaba dar e foarte influentat de dansa... ai mei cu ai lui s-au intalnit doar o data cand au vanit sa ma "ceara" cum se spune... si atunci am patit exact aceeasi faza k si tine :"mare noroc a avut alina k l-a intalnit pe...".. la care eu am ramas masca stiind k scumpul meu si-a facut "ordine" sa zic asa de cand e cu mine... si ma deranjeaza ff tare ramarcile astea... dar na asta e... sa mai pun si faptul k ei au o pozitie mult mai bune decat ai mei...
norocul meu e k al meu nu e mamos si stie cum stau treburile...
sa mai spun si k ai lui ne fac nunta in proportie de 80 la suta si k nu neglijeaza sa-mi aminteasca?... asta este... eu deja m-am invatat... nu stau cu ei asa k dak eu cu el ne intelegem e tot ce conteaza....

nu inteleg de ce sa nu faci nunta in sv dak ai mai multa lume... la mine la vs nu aveam nici 50 de perechi de aia nu am facut dar in momentul in care e mai convenabil...

a... si inca ceva... sfatul meu este sa nu amani nunta pentru k ori acum ori la anu te confrunti cu aceleasi probleme si cu aceeasi socri ptr k ei n-or sa se schimbe niciodata... eu zic sa va mai ganditi... si ganditi-va la ce vreti voi nu la ce vrea oricine altcineva...

lady_i
25.07.2007, 09:40:41
Iubi al meu vrea sa impace si capra si varza de aceea vrea sa facem 2 petreceri de nunta numai sa nu ii mai auda.
Oricum cel mai rau lucru ce pot sa le fac este sa le zambesc pe fata si sa-l indepartez din ce in ce mai mult pe iubi de ei.

dupa ce am recitit mesajul mi-a parut rau ca am fost asa de drastica, dar nu mai vreau sa treaca nimeni prin ce am trecut eu.
faza cu "dam noi banii" o stiu prea bine. n-ai sa vezi nici o moneda de 5 ron de la ei... fostii mei socri dadeau comanda de una sau alta si-l strigau pe fiul lor sa plateasca. dupa nunta ne-au cerut bani ca au ramas datori. le-am dat mai mult decat au cheltuit. noi am platit pana si hainele lor si tencuiala de pe casa (ca era doar chirpic gol). ba le-a dat bani si fara stirea mea...
si sa nu incercati sa impacati si capra si varza. nu veti reusi.
tu te gandesti la parinti, la socri, la iubi tau... DAR LA TINE CINE SE GANDESTE? CUI II PASA DE CEEA CE-TI DORESTI TU?

hai sa-ti mai zic ceva. la prima nunta am avut vre-o 300 de invitati. am avut o nunta super dupa spusele invitatilor, cea mai frumoasa din acea vreme. muzica de la ciprian porumbescu, iti dai seama. au dansat nuntasii de-au rupt podelele. eu NU. mirii, parintii si nasii au alergat toata noaptea printre mese sa fie de toate, masa plina, dar de dansat NU. toti s-au distrat la nunta noastra mai putin NOI MIRII, cei care trebuiam sa ne bucuram de eveniment. eram superobositi si abia asteptam sa se termine #-o
acum , nunta mea va avea max 40 persoane. vreau sa ma bucur de eveniment. sa fie CEA MAI MINUNATA ZI DIN VIATA MEA. si asta va fi , sunt sigura

ma repet : DAR LA TINE CINE SE GANDESTE? CUI II PASA DE CEEA CE-TI DORESTI TU?
TOTUL DEPINDE DE TINE. NUNTA TREBUIE SA FIE PRILEJ DE BUCURIE NU SA-TI DEA DURERI DE CAP.

alinutza20
25.07.2007, 09:47:09
aaa pink... si cu faza k dak iesi nu stiu cum platesc ei... stai tu calma... k si ai mei au vrut lux sa se faleasca si la inceput au spus k platesc ei meniurile numai sa ne ramana noua banii ptr k noi vrem sa ne luam casuta...
acum cand mai e foarte putin... si cand au auzit cat e meniul de persoana... s-au retras subtil si dragut si au spus k meniurile vor fi platite din banii ce se strang... (si crede-ma k ar avea bani sa le plateasca ei fara nici o problema)... asa k ai grija :)

pink_lady
25.07.2007, 10:14:17
Fetelor...nu stiu ce sa mai fac..ce sa mai zic...nu mai vreau nici nunta nici nimic...
Am licenta intr-o saptamana, nici nu ma pot concentra nici nimic.
Mai bine povestiti-mi ce frumos o sa fie la voi, ce rochite v-ati luat!
Mi se pare ciudat faptul ca la bc sunt 2 fripturi si 1 apritiv iar la SV sunt 4 si meniul e mai ieftin, se dau sarmalute cu mamaliguta, mancare traditionala nene!

alinutza20
25.07.2007, 11:04:46
Fetelor...nu stiu ce sa mai fac..ce sa mai zic...nu mai vreau nici nunta nici nimic...
Mi se pare ciudat faptul ca la bc sunt 2 fripturi si 1 apritiv iar la SV sunt 4 si meniul e mai ieftin, se dau sarmalute cu mamaliguta, mancare traditionala nene!

eu o sa am 4 feluri de mancare deci o sa fie destula mancare dar tot nu se justifica pretul... eu platesc stelele restaurantului nu altceva...

rochia nu mi-am luat-o si nici nu am de gand prea curand...

pink_lady
25.07.2007, 11:16:25
eu o sa am 4 feluri de mancare deci o sa fie destula mancare dar tot nu se justifica pretul... eu platesc stelele restaurantului nu altceva...

rochia nu mi-am luat-o si nici nu am de gand prea curand...

Pai cum nu ai de gand prea curand? Nu mai ai mult pana la nunta ;)

lady_i
25.07.2007, 11:18:19

in locul tau, m-as axa pe examenul de licenta. cred ca e mult mai important. de el depinde viitorul tau.
cat despre nunta "cine rade la urma rade mai bine". lasa-i pe socri sa faca tarantele pana obosesc si apoi faci cum vrei tu... ;-) ;))
succes la examen

lady_i
25.07.2007, 11:27:37

nici eu nu mi-am facut inca rochita dar stiu cum vreau sa fie, exact ca imaginea de la avatar: simpla , bleu. chiar si buchetul va fi identic iar cocaredele trandafirasi bleu. doar sunt la a doua nunta...;-)
am de gand sa merg la bazar ca am vazut niste rochii facute acolo de-ti pica plombele. am crezut ca sunt de firma... si pe deasupra, pretul e foarte mic (anul trecut cea mai scumpa era 6 mil). merg vineri sa vad ce e pe acolo si te anunt, daca te intereseaza.

alinutza20
25.07.2007, 11:32:44

pai mai am aproape 3 luni... am zis k la inceputul lui august voi incepe cautarile... nu vreau sa fie prea din timp sa nu ma plictisesc de ea :D... sau stiu eu... probleme cu silueta :D

alinutza20
25.07.2007, 11:33:48
nici eu nu mi-am facut inca rochita dar stiu cum vreau sa fie, exact ca imaginea de la avatar: simpla , bleu. chiar si buchetul va fi identic iar cocaredele trandafirasi bleu. doar sunt la a doua nunta...;-)
am de gand sa merg la bazar ca am vazut niste rochii facute acolo de-ti pica plombele. am crezut ca sunt de firma... si pe deasupra, pretul e foarte mic (anul trecut cea mai scumpa era 6 mil). merg vineri sa vad ce e pe acolo si te anunt, daca te intereseaza.

e super rochita... am vazut-o si pe topicul de octombrie :D

pink_lady
25.07.2007, 11:35:04
Mi s-a mai pus o pasarica pe creier (cred ca m-a zapacit caldura din Buc).
Cum sa-l conving eu p al meu sa fac casatoria civila anul acesta (el nu vrea pt k ai lui nu sunt in tara anul acesta)?

lady_i
25.07.2007, 11:43:46
Mi s-a mai pus o pasarica pe creier (cred ca m-a zapacit caldura din Buc).
Cum sa-l conving eu p al meu sa fac casatoria civila anul acesta (el nu vrea pt k ai lui nu sunt in tara anul acesta)?

nu te-as sfatui sa faci cununia civila cu mult timp inainte de nunta. stiu f multe perechi care dupa ce au facut cununia civila n-au mai facut nunta. au amanat si iar amanat si.... nu stiu care e motivul dar cred ca cei doi, fiind deja o familie, incep sa se gandeasca mai mult la nunta ca fiind o cheltuiala in plus. sau se sperie de alte perechi care, dupa nunta, raman datori si renunta la nunta.

dar , faci cum vrei, hotararea iti apartine...

si, daca insisti sa faci cununia civila, poate imi fata mintea vre-un pui... si te ajut.

alinutza20
25.07.2007, 12:23:53
eu raman la parerea mea sa nu renunti la nunta... ai un hop acum da amandoi treceti voi de el... mai cauta... mai intereseaza-te... nu trebuie sa te dai batuta asa usor...
dak vreti sa faceti nunta... pai faceti nunta... nu lasati pe nimeni sa va strice bucuria de a fi o familei... sincer...

pink_lady
25.07.2007, 12:27:57
eu raman la parerea mea sa nu renunti la nunta... ai un hop acum da amandoi treceti voi de el... mai cauta... mai intereseaza-te... nu trebuie sa te dai batuta asa usor...
dak vreti sa faceti nunta... pai faceti nunta... nu lasati pe nimeni sa va strice bucuria de a fi o familei... sincer...

Tocmai m-a sunat mama soacra si si-a cerut scuze pt discutia de aseara si ca sa-l inteleg pe barbatu-su k e stresat cu munca si nu stiu ce.
am vrut sa-i spun sa ma lase...dar am fost politicoasa, am zis da da si ma inchis.

Eu o sa fac tot posibilul sa fac nunta asta alinutza..cred ca e cel mai bine..da-i naibi de parinti

alinutza20
25.07.2007, 13:51:07
Tocmai m-a sunat mama soacra si si-a cerut scuze pt discutia de aseara si ca sa-l inteleg pe barbatu-su k e stresat cu munca si nu stiu ce.
am vrut sa-i spun sa ma lase...dar am fost politicoasa, am zis da da si ma inchis.

Eu o sa fac tot posibilul sa fac nunta asta alinutza..cred ca e cel mai bine..da-i naibi de parinti

pai pe cuvant k da-i naibii... nu in sensul k nu ne-ar pasa de ei doar k suntem destul de mari cat sa stim ce vrem... si dak voi vreti nunta... mai ales k sunteti uniti... faceti NUNTA !!! voi sa fiti impliniti si fericiti k restul... ce crezi... socrii vin in tara la nunta si dupa aia isi iau talpasita si pleaca ... si tot voi doi ramaneti...

e bine k vb politicos k asa fac si eu... zic k ea si fac k maine... si k sa nu mi-o ia mie in nume de rau cand am ceva de zis il fac pe iubi sa inteleaga k el tre sa le spun k sunt parintii lui... si k asa vreau eu si punct...
si el vb altfel cu ei... k crek dak as spune eu ceva mi-ar sari in cap de vai vai....

dupa ce termini cu licenta k inteleg k acu e stresant rau din toate partile... mai intereseaza-te de sala k sigur gasesti... si care e sa fie a voastra e a voastra... ma indoiesc k tot anul 2008 e ocupat peste tot...

aaa si inca ceva.. presupun si sper k nu gresesc si imi cer suze dak o fac k voi vreti sa faceti nunta in august k vin ai lui acasa... nu draga... tu fa nunta cand gasesti sala si gata... sa faca ei un efort nu tu... k e copilul lor... si dak el vrea sa se insoare in decembrie ei sa vina... tre sa intelegeti k nu tre sa depindeti voi de ei ci invers...
in august e si peerioada concediilor si o sa te lovesti de multe refuzuri sau mai stiu eu ce... cauta ceva in toamna 2008 si sigur gasesti...

si nu mai plangeti voi dupa sala de la parc k nu e vai doamne singura sala de pe pamant... k orice sala amenajata frumos iese super... si atmosfera e ceea ce conteaza nu sala... k eu sincer dak mai aveam timp o schimbam pe una cu un meniu mai ieftin... k 200ron/pers e exagerat de mult...

vai ce mult am scris :D

pupici si capul sus :*:*:*:*:*

pink_lady
25.07.2007, 14:38:00
Te pup.
Multumesc mult de incurajari.
Va tin la curent!
>:D<

lady_i
26.07.2007, 08:52:13
Buna dimineata fetelor...
Am si eu mai multe intrebari legate de traditii si obiceiuri. Eu sunt din Suceava iar la noi sunt alte obiceiuri asa ca va rog sa-mi spuneti cum decurge nunta la Bacau.
- cine gateste mireasa?
-ce e galeata miresei? la ce foloseste? ce face mireasa cu ea?
-cine duce lumanarile spre biserica? dar in biserica cine le tine?
si daca mai stiti alte traditii va rog sa mi le spuneti... please

Cand imi mai amintesc cate ceva va voi intreba. Scuze ca sunt insistenta dar ... sunt in plop. HELP ME
pupici..

pink_lady
26.07.2007, 09:28:20
Am si eu mai multe intrebari legate de traditii si obiceiuri. Eu sunt din Suceava iar la noi sunt alte obiceiuri asa ca va rog sa-mi spuneti cum decurge nunta la Bacau.
- cine gateste mireasa?

Cand imi mai amintesc cate ceva va voi intreba. Scuze ca sunt insistenta dar ... sunt in plop. HELP ME
pupici..

Foarte bine,Lady_i, abia astept raspunsurile k si eu sunt direct interesata.Am terminat cu bataia de cap cu nunta. Am hotarat sa inchiriem o sala de la ECLIPSA si sa o facem pe 30 august. Nu are nici un rost sa ne tot batem capul ca asa putem ajunge sa nu mai facem nici o nunta...Mergem in w/e la Bc sa dam avansul.

alinutza20
26.07.2007, 09:38:01
Foarte bine,Lady_i, abia astept raspunsurile k si eu sunt direct interesata.Am terminat cu bataia de cap cu nunta. Am hotarat sa inchiriem o sala de la ECLIPSA si sa o facem pe 30 august. Nu are nici un rost sa ne tot batem capul ca asa putem ajunge sa nu mai facem nici o nunta...Mergem in w/e la Bc sa dam avansul.

foarte bine>:D< >:D< felicitari :*
si pe 30 august e ziua mea;)) deci e o zi cu noroc;))
pup :*:*

alinutza20
26.07.2007, 09:40:22
- cine gateste mireasa?

pupici..

deci... mireasa o gateste nasa, de galeata stiu k se pune la iesirea din biserica plina cu apa, mirele pune bani in ea si amandoi o varsa cu piciorul... la biserica lumanarile le duce cavalerul si donsoara de onoare ,in biserica le tin nasii iar din biserica ies cu ele mirii...
dak mai aveti intrebari nu ezitati sa le puneti... k asa nu ma pot gandi la toate obiceiurile :)

pink_lady
26.07.2007, 09:41:34
foarte bine>:D< >:D< felicitari :*
si pe 30 august e ziua mea;)) deci e o zi cu noroc;))
pup :*:*

ehhh pai daca zici tu, inseamna k stii tu ce stii si e zi cu noroc!
Deci in curand inca o petrecere \:D/

lady_i
26.07.2007, 09:42:24

ASA TE VREAU DRAGUTO!
Fii rea de la inceput. Inchipuieti ca intre tine si socri e un razboi. Daca ii lasi sa castige prima lupta, pe viitor, vor porni la atac cu mentalitate de invingator (adica ei au dreptate). Daca "pui piciorul in prag" de la inceput le tai avantul si cu alta ocazie nu se mai baga.
Referitor la telefonul pe care l-ai primit ieri, nu trebuia sa spui 'da, da' si sa inchizi. Trebuia sa arati ca te doare, ca te-ai simtit jignita, sa 'versi cateva lacrimi' (puteai sa joci si putin teatru daca era cazul). In felul acesta o faceai pe soacra sa se simta oribil, sa-i para rau pentru cum s-a comportat anterior. Asta era adevaratul succes.

( iti dau un ex. cineva mi-a trimis un mesaj care m-a infuriat. i-am raspuns asa: " stii ce gust au lacrimile? sunt sarate. merci mult pt ele". in 2 minute m-a sunat sa-si ceara scuze. asa ca tine minte replica de mai sus ca are efect.)

pupici

pink_lady
26.07.2007, 09:48:47
ASA TE VREAU DRAGUTO!
Fii rea de la inceput. Inchipuieti ca intre tine si socri e un razboi. Daca ii lasi sa castige prima lupta, pe viitor, vor porni la atac cu mentalitate de invingator (adica ei au dreptate). Daca "pui piciorul in prag" de la inceput le tai avantul si cu alta ocazie nu se mai baga.
Referitor la telefonul pe care l-ai primit ieri, nu trebuia sa spui 'da, da' si sa inchizi. Trebuia sa arati ca te doare, ca te-ai simtit jignita, sa 'versi cateva lacrimi' (puteai sa joci si putin teatru daca era cazul). In felul acesta o faceai pe soacra sa se simta oribil, sa-i para rau pentru cum s-a comportat anterior. Asta era adevaratul succes.

( iti dau un ex. cineva mi-a trimis un mesaj care m-a infuriat. i-am raspuns asa: " stii ce gust au lacrimile? sunt sarate. merci mult pt ele". in 2 minute m-a sunat sa-si ceara scuze. asa ca tine minte replica de mai sus ca are efect.)

pupici

Esti nebuna!!!
Asa ar fi trebuit sa fac, dar in 2 sapt plec in Italia la ei sa ma cunoasca si o sa am timp acolo sa joc teatru. In ultima vreme m-am sensibilizat destul de mult, si imediat ma apuca plansul :-p .
Sa stii k nu ii las sa ma conduca ei, si acum mi-au demonstrat ca exista si parinti care se gandesc intai la ei si apoi la copii si poate chiar sunt gelosi pe succesul sau fericirea propriilor copii...L-)

lady_i
26.07.2007, 09:59:09
deci... mireasa o gateste nasa, de galeata stiu k se pune la iesirea din biserica plina cu apa, mirele pune bani in ea si amandoi o varsa cu piciorul... la biserica lumanarile le duce cavalerul si donsoara de onoare ,in biserica le tin nasii iar din biserica ies cu ele mirii...
dak mai aveti intrebari nu ezitati sa le puneti... k asa nu ma pot gandi la toate obiceiurile :)

MERCI. M-am calmat putin. #:-SCineva imi spusese alte variante. Si la noi e la fel cu exceptia galetii, despre care nu stiu nimic. De fapt, la noi ies copii, in drumul mirilor, cu galeti pline cu apa si le varsa in cale , iar mirele le pune bani in galeata.
Nasii nostri sunt tot de la Suceava si nu stiu nici ei ce au de facut, de aia intreb. Iar mirele meu, desi e din Bacau, nu stie nimic... Singura mea sursa de informare sunt miresicile de pe site.

- Cine, cand, unde rupe turta miresei?
- Ce se face la intrarea in local? Ceva specific.... La noi (la tara) sunt intampinati mirii cu un pahar de lapte, paine si sare si sunt stropiti cu agiasma. La o nunta am vazut ca mirii si nasii au baut sampania si apoi au aruncat paharele peste cap. :-\
astept....
pupici la miresici...

alinutza20
26.07.2007, 10:11:27
Esti nebuna!!!
Asa ar fi trebuit sa fac, dar in 2 sapt plec in Italia la ei sa ma cunoasca si o sa am timp acolo sa joc teatru. In ultima vreme m-am sensibilizat destul de mult, si imediat ma apuca plansul :-p .
Sa stii k nu ii las sa ma conduca ei, si acum mi-au demonstrat ca exista si parinti care se gandesc intai la ei si apoi la copii si poate chiar sunt gelosi pe succesul sau fericirea propriilor copii...L-)

de ce ti-ai setat data nuntii 30.05??? nu era 30 .08??

lady_i
26.07.2007, 10:13:05
Esti nebuna!!!

Draga mea, si eu am fost naiva si sensibila si plangeam ca proasta pana faceam ochi de broasca... Cineva mi-a spus odata ca ar fi cazul sa nu mai fiu asa de sincera ci sa fiu putin "parsiva" sa-mi urmaresc scopul propriu. Inca mai invat... Dar, spre deosebire de mucoasa care eram la prima nunta, acum sunt tare, iar iubi meu ma adora. Barbatilor le plac femeile puternice nu cele care plang imediat, asa ca lasa lacrimile, "loveste cu vorbe". Iar pe iubi tau, du-l cu vorba si pune-l pe el sa vorbeasca cu familia lui, nu tu, caci altfel vor prinde ciuda pe tine. "saracul meu baiat... cum i-a pus asta fusta in cap" si multe altele.

Iar in Italia, DISTRACTIE PLACUTA. Si fii tare, iubi tau te va adora.

alinutza20
26.07.2007, 10:14:54
MERCI. M-am calmat putin. #:-SCineva imi spusese alte variante. Si la noi e la fel cu exceptia galetii, despre care nu stiu nimic. De fapt, la noi ies copii, in drumul mirilor, cu galeti pline cu apa si le varsa in cale , iar mirele le pune bani in galeata.
Nasii nostri sunt tot de la Suceava si nu stiu nici ei ce au de facut, de aia intreb. Iar mirele meu, desi e din Bacau, nu stie nimic... Singura mea sursa de informare sunt miresicile de pe site.

- Cine, cand, unde rupe turta miresei?
- Ce se face la intrarea in local? Ceva specific.... La noi (la tara) sunt intampinati mirii cu un pahar de lapte, paine si sare si sunt stropiti cu agiasma. La o nunta am vazut ca mirii si nasii au baut sampania si apoi au aruncat paharele peste cap. :-\
astept....
pupici la miresici...

turta miresei o rupe nasa exact inainte de a pleca la biserica... cand iesi de pe usa in drum spre biserica se rupe... acuma se poate rupe afara sau in casa... depinde cum vreti voi!

la intrarea in local se primesc mirii cu paine si sare dar nu stiu nimic de lapte si aghiazma... nu cred... iar de pahare sparte :)) la noi nu am auzit :)) cel putin eu sigur nu am de gand sa-mi omor chelnerii =))

alinutza20
26.07.2007, 10:16:06
Draga mea, si eu am fost naiva si sensibila si plangeam ca proasta pana faceam ochi de broasca... Cineva mi-a spus odata ca ar fi cazul sa nu mai fiu asa de sincera ci sa fiu putin "parsiva" sa-mi urmaresc scopul propriu. Inca mai invat... Dar, spre deosebire de mucoasa care eram la prima nunta, acum sunt tare, iar iubi meu ma adora. Barbatilor le plac femeile puternice nu cele care plang imediat, asa ca lasa lacrimile, "loveste cu vorbe". Iar pe iubi tau, du-l cu vorba si pune-l pe el sa vorbeasca cu familia lui, nu tu, caci altfel vor prinde ciuda pe tine. "saracul meu baiat... cum i-a pus asta fusta in cap" si multe altele.

Iar in Italia, DISTRACTIE PLACUTA. Si fii tare, iubi tau te va adora.

=D> =D> =D> =D>

pink_lady
26.07.2007, 10:32:23
gata, am facut modificarea cu data :x
Lady_I imi place de tine, o sa fiu mai bitchy! :)>-

lady_i
26.07.2007, 10:39:28
turta miresei o rupe nasa exact inainte de a pleca la biserica... cand iesi de pe usa in drum spre biserica se rupe... acuma se poate rupe afara sau in casa... depinde cum vreti voi!

la intrarea in local se primesc mirii cu paine si sare dar nu stiu nimic de lapte si aghiazma... nu cred... iar de pahare sparte :)) la noi nu am auzit :)) cel putin eu sigur nu am de gand sa-mi omor chelnerii =))

MERCI MULT ALINUTZA. Azi esti singura care stie raspunsuri. Unde or fi celelalte miresici? :( :( :(

Si o noua intrebare:
- Cine conduce mirii la biserica? La noi doua domnisoare duc mirele si doi cavaleri duc mireasa. In biserica mirii intra impreuna.
Am vazut undeva ca o mireasa voia sa fe condusa de tatal ei iar mirele sa o astepte la altar (ca-n filme :-p ). Cica acolo e obiceiul ca nasul sa duca mireasa iar nasa pe mire. :-\ Asa e si la Bacau?
Iarta-ma ca sunt asa de insistenta dar m-am lovit de tot felul de traditii imprumutate din filme care nu fac altceva decat sa altereze traditiile noastre romanesti.

pupici...

alinutza20
26.07.2007, 10:53:43
MERCI MULT ALINUTZA. Azi esti singura care stie raspunsuri. Unde or fi celelalte miresici? :( :( :(

Si o noua intrebare:
- Cine conduce mirii la biserica? La noi doua domnisoare duc mirele si doi cavaleri duc mireasa. In biserica mirii intra impreuna.
Am vazut undeva ca o mireasa voia sa fe condusa de tatal ei iar mirele sa o astepte la altar (ca-n filme :-p ). Cica acolo e obiceiul ca nasul sa duca mireasa iar nasa pe mire. :-\ Asa e si la Bacau?
Iarta-ma ca sunt asa de insistenta dar m-am lovit de tot felul de traditii imprumutate din filme care nu fac altceva decat sa altereze traditiile noastre romanesti.

pupici...

da nu esti insistent ak mie imi place sa am cu cine vb :D apropo de celelalte miresici kare nu-s... dak te uiti cateva pagini in urma ai sa vezi k eu ma intrebam si eu imi raspundeam k nu era nimeni :)) asa k acu e bine :)

sa revenim la traditii... deci eu nu vreau traditii imprumutate la nunta mea... fara vechi, albastru sau imprumutat:-<

deci faza cu asteptatul la altar si condusul de tata eu stiu k se face la catolici... noi suntem ortodoxsi deci vom fi condusi cum stii tu de 2 fete mirele si de 2 baieti mireasa:)... nasul cu nasa... iar in biserica intra mirii impreuna...

mai stiu k mireasa merge in fata si mirele in spate si k nu e bine k in drumul spre biserica mireasa sa se uite in spate... asta stiu eu...

auma... eu cred k voi merge intr-o masina cu domnisoare le si poate nasa dar nus syiu sigur... iar iubi va merge in alta masina in spate... k nu mergem pe jos din cate stiu eu.. acuma vedem noi...

in principiu ideea e ca mirii merg despartiti pana la biserica fie k merg pe jos fie k merg cu masina... acuma... k vrei cu nsa k nu vrei... depide de tine si de imprejurarile de atunci :)

alinutza20
26.07.2007, 10:54:31
astept intrebari :D

lady_i
26.07.2007, 10:59:30
gata, am facut modificarea cu data :x
Lady_I imi place de tine, o sa fiu mai bitchy! :)>-

Dragele mele eu am 32 de ani. Timp suficient sa invat multe, dar am invatat din greselile mele :( .
Stiti cum se spune? " Sa inveti intotdeuna din greselile altora". Asa e cel mai bine. Iar voi puteti sa invatati din greselile mele, ca am facut muuulte... Acum stiu ce ar fi trebuit sa fac asa ca sunt buna la dat sfaturi.
Daca as fi avut pe cineva sa ma invete, atunci cand luptam de una singura impotriva tuturor, pt a le demonstra ce ipocrit e ex-sotul meu, poate mi-ar fi fost mult mai usor... Nu intru in amanunte , va spun doar ca atunci cand eram singuri ma jignea, ma lovea (fara vanatai), imi spunea ca sunt nebuna, ca-mi ia copilul, ca ma va distruge, iar cand eram cu alte persoane ma strangea in brate si le spunea ce mult ma iubeste si nu intelege el de ce vreau eu sa divortez.... :gen_01: Cum sa le demonstrez ca minte? Nu puteam...

Acum am alaturi un om minunat care ma iubeste si care mi-a redat speranta. :love: Merita toata dragostea mea. Il voi iubi si ii voi oferi tot ceea ce merita. Dar cand ceva nu-mi place ii spun imediat, imi cer scuze pt sinceritate si cautam rezolvare impreuna. Si pe el l-am invatat multe, caci nu a mai fost casatorit. Dar se lasa invatat... ;-)

va pup ... si aveti grija de voi

alinutza20
26.07.2007, 11:05:27
Dragele mele eu am 32 de ani. Timp suficient sa invat multe, dar am invatat din greselile mele :( .
Stiti cum se spune? " Sa inveti intotdeuna din greselile altora". Asa e cel mai bine. Iar voi puteti sa invatati din greselile mele, ca am facut muuulte... Acum stiu ce ar fi trebuit sa fac asa ca sunt buna la dat sfaturi.
Daca as fi avut pe cineva sa ma invete, atunci cand luptam de una singura impotriva tuturor, pt a le demonstra ce ipocrit e ex-sotul meu, poate mi-ar fi fost mult mai usor... Nu intru in amanunte , va spun doar ca atunci cand eram singuri ma jignea, ma lovea (fara vanatai), imi spunea ca sunt nebuna, ca-mi ia copilul, ca ma va distruge, iar cand eram cu alte persoane ma strangea in brate si le spunea ce mult ma iubeste si nu intelege el de ce vreau eu sa divortez.... :gen_01: Cum sa le demonstrez ca minte? Nu puteam...

Acum am alaturi un om minunat care ma iubeste si care mi-a redat speranta. :love: Merita toata dragostea mea. Il voi iubi si ii voi oferi tot ceea ce merita. Dar cand ceva nu-mi place ii spun imediat, imi cer scuze pt sinceritate si cautam rezolvare impreuna. Si pe el l-am invatat multe, caci nu a mai fost casatorit. Dar se lasa invatat... ;-)

va pup ... si aveti grija de voi

asa e... e pacat k tre sa invatam din greseli... si chiar dak se spune k sa invatam din greselile altora pana nu dam noi cu capul...
eu am o varsta frageda dar am trait multe ex care m-au maturizat fara sa vreau... am avut o rel lunga sau f lunga in care s-au petrecut lucruri similare cu ale tale... loviri,jigniri... e foarte greu sa treci peste...

singurul lucru care il regret este k viitorului meu sot nu-i mai pot oferi atata incredere si atata dragoste cat am oferit odata...\

tu cred k stii cel mai bine k dupa ce te frigi odata e cam greu sa mai pui tot pe tava...

:*:*:*

lady_i
26.07.2007, 11:19:24
MERCI ALINUTZA.
Raspunsurile tale sunt apropiate de ceea ce stiam eu. Deci nu am de ce sa-mi fac multe griji. Si eu care ma stresam ca nu stiu obiceiurile din Bacau...
Da, si la noi, nu se uita mireasa inapoi, cica ii va parea rau ca se casatoreste. Pe mine m-a strigat cineva insistent chiar in usa bisericii. M-am infuriat si-mi venea sa ma uit, sa vad cine vrea sa-mi fac rau. Norocul meu ca nu m-a lasat verisorul care era cavaler de onoare. Cand a vazut ca intorc capul mi-a tras o palma... De fapt el a pus palma sa nu pot privi, nu voia sa ma loveasca dar trebuia sa ma opreasca si nu m-am suparat pe el. Dar ce-a fost la gura lui... A uitat ca e la biserica si i-a zis vre-o doua la aia...
Mai stiu ca in biserica trebuie sa-l calc pe picior dar nu o voi face si-i voi interzice si lui sa faca asta. Cel care calca duce tot greul casei. Asta am vazut la toate familiile in care stiu cine pe cine a calcat pe picior . Dar mai stiu o mireasa care era sa ia bataie chiar in biserica. Nu mai spun ce a urmat acasa.... Parintii mei erau nasii. Erau pe post de arbitri . Mama pazea mireasa si tata calma mirele. Acum e haios dar atunci...
Asa ca, ganditi-va inainte de a-l calca pe picior... El nu trebuie sa simta nimic. Si e cam riscant...

pupici

lady_i
26.07.2007, 11:26:41
AI PERFECTA DREPTATE ALINUTZA
Si mie mi-a fost greu sa-mi deschid inima si sa-l las sa intre, dar pana la urma am facut-o. Desi , uneori, ma apuca frica si-mi vine sa fug departe de el doar sa nu sufar iar. Dar imi revin, si-mi spun ca nu voi putea sa fiu fericita decat atunci cand voi fi dispusa sa risc totul. Si acum chiar ca risc totul. Ofer multa dragoste, incredere, dar ceea ce primesc e incomparabil mai mare. Sper sa merite... Sper sa dureze...

alinutza20
26.07.2007, 11:28:03
MERCI ALINUTZA.
Raspunsurile tale sunt apropiate de ceea ce stiam eu. Deci nu am de ce sa-mi fac multe griji. Si eu care ma stresam ca nu stiu obiceiurile din Bacau...
Da, si la noi, nu se uita mireasa inapoi, cica ii va parea rau ca se casatoreste. Pe mine m-a strigat cineva insistent chiar in usa bisericii. M-am infuriat si-mi venea sa ma uit, sa vad cine vrea sa-mi fac rau. Norocul meu ca nu m-a lasat verisorul care era cavaler de onoare. Cand a vazut ca intorc capul mi-a tras o palma... De fapt el a pus palma sa nu pot privi, nu voia sa ma loveasca dar trebuia sa ma opreasca si nu m-am suparat pe el. Dar ce-a fost la gura lui... A uitat ca e la biserica si i-a zis vre-o doua la aia...
Mai stiu ca in biserica trebuie sa-l calc pe picior dar nu o voi face si-i voi interzice si lui sa faca asta. Cel care calca duce tot greul casei. Asta am vazut la toate familiile in care stiu cine pe cine a calcat pe picior . Dar mai stiu o mireasa care era sa ia bataie chiar in biserica. Nu mai spun ce a urmat acasa.... Parintii mei erau nasii. Erau pe post de arbitri . Mama pazea mireasa si tata calma mirele. Acum e haios dar atunci...
Asa ca, ganditi-va inainte de a-l calca pe picior... El nu trebuie sa simta nimic. Si e cam riscant...

pupici

tare faza cu bataia =)) da nu e de ras k dak face o faza de asta dintr-o chestie stupida nu se stie ce urmeaza... eu nu suport batalia asta de orgolii... nu nu...

alinutza20
26.07.2007, 11:29:02
lady am inteles k esti mai in varsta si ai si un copil... pot sa te intreb ceva pe pm k sa nu fiu foarte off topic? :D

lady_i
26.07.2007, 11:29:56
lady am inteles k esti mai in varsta si ai si un copil... pot sa te intreb ceva pe pm k sa nu fiu foarte off topic? :D
DA. de ce nu?

pink_lady
26.07.2007, 11:30:38
Eu una sunt ortodocsa dar ma casatoresc in bis catolica....mi-ar placea sa ma duca tati la altar, cred ca e dragut..eu chiar nu am nici o idee de traditii.
am vzt la un restaurant din bacau care era amenajat pt o nunta ca erau niste pachetele cu niste bombonele cred, pt fiecare invitat.
La sv nu am vzt asa ceva..ce sunt alea?

alinutza20
26.07.2007, 11:42:02
Eu una sunt ortodocsa dar ma casatoresc in bis catolica....mi-ar placea sa ma duca tati la altar, cred ca e dragut..eu chiar nu am nici o idee de traditii.
am vzt la un restaurant din bacau care era amenajat pt o nunta ca erau niste pachetele cu niste bombonele cred, pt fiecare invitat.

se numesc marturii... e o nou moda... bombonele in sculeti de saten sau altceva care au un biletel sau ceva de genu cu nemele mirilor si data nuntii :)

pink_lady
26.07.2007, 11:49:20
se numesc marturii... e o nou moda... bombonele in sculeti de saten sau altceva care au un biletel sau ceva de genu cu nemele mirilor si data nuntii :)
Mi se pare o idee foarte buna, e un fel de multumire pt invitati, nu?

lady_i
26.07.2007, 11:50:02

si eu m-am interesat de marturiile alea. costa cam 3,5 lei, se dau la toti nuntasii, dar am mai aflat ca nu sunt obligatorii. se dau de obicei la nuntile mai simandicoase.
eu nu vreau sa trec peste traditiile vechi , de aceea nu voi da marturii.

alinutza20
26.07.2007, 12:13:07
nici eu nu vreau sa dau marturii... mi se pare un efor inutil si scump pe de-asupra... nu vad sensu... dak mananca bomboanele le mananca... dak nu nu... nush ce consecinte asa deosebite ar putea sa aiba...
bine gusturile sunt impartite :)

lady_i
26.07.2007, 12:20:31
un nou subiect de dezbatere:
mi-a facut cineva o poza in care eu sunt mireasa. e poza de la avatar combinata cu una de a mea. in poza de la avatar mireasa are parul strans. eu as vrea sa mi-l las pe umeri, doar ceva mai ondulat. am sa atasez si o poza care arata cum as vrea sa-mi aranjez parul.
acum vreau sfatul vostru. cum sa-mi aranjez parul?

pink_lady
26.07.2007, 12:44:19
un nou subiect de dezbatere:
mi-a facut cineva o poza in care eu sunt mireasa. e poza de la avatar combinata cu una de a mea. in poza de la avatar mireasa are parul strans. eu as vrea sa mi-l las pe umeri, doar ceva mai ondulat. am sa atasez si o poza care arata cum as vrea sa-mi aranjez parul.
acum vreau sfatul vostru. cum sa-mi aranjez parul?
Mie mi se pare super coafura asta cu diadema pe parul desprins..insa ai grija sa te coafezi undeva k lumea sa nu ti se lase parul in toiul noptii de la caldura si transpiratie.
Din Bc am auzit cuvinte frumoase despre salonul Floare de Colt ( sau asa ceva).

alinutza20
26.07.2007, 12:47:45
Mie mi se pare super coafura asta cu diadema pe parul desprins..insa ai grija sa te coafezi undeva k lumea sa nu ti se lase parul in toiul noptii de la caldura si transpiratie.
Din Bc am auzit cuvinte frumoase despre salonul Floare de Colt ( sau asa ceva).

subscriu :)

lady_i
26.07.2007, 13:00:48
merci fetelor.
pana acum asa voiam si eu dar facand comparatia intre cele doua poze a inceput sa-mi placa mai mult aia cu parul strans. de aici au aparut dubiile.
probabil tot parul desfacut e varianta mai buna caci rochia e cu umerii goi.

maine vine iubi meu si mergem sa vedem rochii, cocarede, costume de mire, pantofi.... vreau sa vad preturi. va fi o zi plina... asa ca maine lipsesc de pe site..
pupici....

alinutza20
26.07.2007, 13:04:55
merci fetelor.
pana acum asa voiam si eu dar facand comparatia intre cele doua poze a inceput sa-mi placa mai mult aia cu parul strans. de aici au aparut dubiile.
probabil tot parul desfacut e varianta mai buna caci rochia e cu umerii goi.

maine vine iubi meu si mergem sa vedem rochii, cocarede, costume de mire, pantofi.... vreau sa vad preturi. va fi o zi plina... asa ca maine lipsesc de pe site..
pupici....

o zi de shoping... fain dar obositor...
abia asteptam sa vedem pozici :D
:*:*

pink_lady
26.07.2007, 13:12:51
sa stii k o sa gasesti chestii mishto la Bazar si daca vrei iti fac rost de nr unei croitorese, rusoaice care face rochii de mireasa la sv si aduce si flori si invitatii de la rusi

lady_i
26.07.2007, 13:18:01
o zi de shoping... fain dar obositor...
abia asteptam sa vedem pozici :D
:*:*

nu cred ca voi face cumparaturi inca... doar daca ne pica ceva cu tronc. mai mult vizionam, probam (daca ne lasa)... dar poze veti vedea cu siguranta. cumpar hartia si sprei argintiu pt invitatii. abia astept sa vad cum vor iesi invitatiile.
stiu ca va fi o zi obositoare, dar ce ocazie buna sa ma tina iubi meu in brate ... :D
pupici...

lady_i
26.07.2007, 13:21:10
sa stii k o sa gasesti chestii mishto la Bazar si daca vrei iti fac rost de nr unei croitorese, rusoaice care face rochii de mireasa la sv si aduce si flori si invitatii de la rusi

chiar la bazar merg. stiu ca sunt preturi si rochii de invidiat. am vazut rochii facute in bazar si sunt super...
da-mi un PM cu nr de tel sa nu fie reclama pe site. cine stie, poate imi prinde bine.

pupici

lady_i
26.07.2007, 13:31:22
Mi se pare o idee foarte buna, e un fel de multumire pt invitati, nu?

in loc de marturii, eu vreau sa fac poze cu toti invitatii si sa le dau dupa nunta. ce zici? e mai ieftin si ramane amintirea. bomboanele se mananca si se uita gestul , dar foto ramane.
pupici
P.S.
fac foto la inceputul nuntii cand toti sunt fresh.
aceiasi pupici

pink_lady
26.07.2007, 14:21:03
in loc de marturii, eu vreau sa fac poze cu toti invitatii si sa le dau dupa nunta. ce zici? e mai ieftin si ramane amintirea. bomboanele se mananca si se uita gestul , dar foto ramane.
pupici
P.S.
fac foto la inceputul nuntii cand toti sunt fresh.
aceiasi pupici
E ok pt k tu ai nunta cu putine persoane si poti face poze cand ii intampini la intrarea in sala de petrecere. eu la 150 de pers...e cam greu de trimis atatea poze...
Dar este super ideea!

lady_i
26.07.2007, 14:38:36
E ok pt k tu ai nunta cu putine persoane si poti face poze cand ii intampini la intrarea in sala de petrecere. eu la 150 de pers...e cam greu de trimis atatea poze...
Dar este super ideea!

dar marturii dai la fiecare persoana , pe cand foto dai la fiecare familie (deci cam 75-85 foto). eu tot cred ca e mai avantajos....

micky
27.07.2007, 09:32:19
dar marturii dai la fiecare persoana , pe cand foto dai la fiecare familie (deci cam 75-85 foto). eu tot cred ca e mai avantajos....

e super ideea...si eu am fost la o nunta la bv unde catre dimineata mirii au venit pe la fiecare pe la masa si ne-au dat cate un plic de familie....in plic era poza pe care o pastrai si in loc puneai banii;-)....o super idee...si nu cred ca te ajunge chiar atat de mult sincer;-)

alinutza20
27.07.2007, 10:45:01
suna chiar interesant :)

pink_lady
27.07.2007, 11:58:16
e super ideea...si eu am fost la o nunta la bv unde catre dimineata mirii au venit pe la fiecare pe la masa si ne-au dat cate un plic de familie....in plic era poza pe care o pastrai si in loc puneai banii;-)....o super idee...si nu cred ca te ajunge chiar atat de mult sincer;-)

Poza doar cu mirii?
Mmm...e o idee buna, dar nu stiu cati ar aprecia efortul....Poate prietenii da....dar totusi cred ca e mai buna ideea cu o poza facuta cu mirii si fiecare familie in parte.
Nu?

micky
27.07.2007, 12:05:24
Poza doar cu mirii?
Mmm...e o idee buna, dar nu stiu cati ar aprecia efortul....Poate prietenii da....dar totusi cred ca e mai buna ideea cu o poza facuta cu mirii si fiecare familie in parte.
Nu?

noi asa am primit ...o poza cu cei doi miri si in josul fotografiei scria numele lor si data......nu ar fi rau sa ai poze cu fiecare familie in parte doar ca nush cand ai timp sa faci pozele si sa le listezi....ei de exemplu au facut pozele pe la pranz si pana seara fotograful a venit cu pozele....daca tu reusesti sa gasesti pe cineva care iti face pozele seara si le poate aduce pana la sf nuntii atunci e oki, merge si asa;-)

alinutza20
27.07.2007, 12:20:55
Poza doar cu mirii?
Nu?

si asta e o idee buna da la putini invitati da la mine e imposibil... am 350 de persoane minim...:)

pink_lady
29.07.2007, 11:24:08

Ai pm cu numarul croitoresei din sv

lady_i
30.07.2007, 00:17:37
Salutare miresici.
Vad ca nu ati prea facut activitate in ultimele zile.... Eu am pb cu netul:(. Am net doar noaptea :gen_07: :gen_01:.
Intru sa vad ce ati mai discutat voi dar... nimic. Ei , dar de luni mergeti la lucru... si in timpul liber ... cate putin pe net...:D .
Mai dezbateti voi probleme sa mai aflu si eu ce mai am de facut, ca la discutii nu pot lua parte... Asta e...
Hai ca va pup si spor la pregatiri...

alinutza20
30.07.2007, 08:55:24
intradevar in weekend cam slabut pe net... dar de azi.. o noua saptamana de munca :(
mare lucru nu am mai facut....

miresici unde sunteti ???

Lydya
30.07.2007, 09:46:58
Va rog foarte mult sa imi spuneti daca a fost cineva la vreo nunta la care a fost DJ Cristi Istoc? Ce pareri aveti? Am avut ceva recomandari bune pentru el dar tot am ceva emotii.... Ce imi reomandati?

alinutza20
30.07.2007, 11:11:13
Va rog foarte mult sa imi spuneti daca a fost cineva la vreo nunta la care a fost DJ Cristi Istoc? Ce pareri aveti? Am avut ceva recomandari bune pentru el dar tot am ceva emotii.... Ce imi reomandati?

chiar nu stiu ce sa-ti spun imi pare rau...

unde ai nunta si cand ?:)

micky
30.07.2007, 13:05:46
am reusit sa mai planific si eu una alta....yupiiii...am dat comanda de buchet, de lumanari, de flori....am reusit sa fac o rezervare la coafor, la machiaj, la manichiura, pedichiura si tot tacamu.....mai un pic si gata termin cu toata vanzoleala asta:D

alinutza20
30.07.2007, 13:55:12
am reusit sa mai planific si eu una alta....yupiiii...am dat comanda de buchet, de lumanari, de flori....am reusit sa fac o rezervare la coafor, la machiaj, la manichiura, pedichiura si tot tacamu.....mai un pic si gata termin cu toata vanzoleala asta:D

mai ai un pic :)
cum stai cu emotiile?

ce repede trece timpul nu?(:|

lady_i
31.07.2007, 13:48:43
Fetelor, am fost in bazar. Preturi de invidiat... Am vorbit cu o tipa si imi face rochia la comanda. Ce voiam eu nu era...:( adica pe bleu... Erau doar albe cu ceva bleu (floricele, voal, broderie pe bleu), dar rochie bleu nu am gasit... Mi-e cam frica sa o fac la comanda.. Daca nu iese cum vreau eu?:-SS
Si sa va spun cam ce preturi sunt:
- rochite max 4,5 mil
- costum de ginere 2,5 mil
- tiare 250 /300 mii (modele de pe net)
- buchetul miresei (flori artificiale) 250/350 mii
- cocarde max 7 mii
Am vazut multe chestii frumoase. Daca aveti cum sa ajungeti pe acolo merita sa vedeti.
pupici...

alinutza20
31.07.2007, 14:22:36
Fetelor, am fost in bazar. Preturi de invidiat... Am vorbit cu o tipa si imi face rochia la comanda. Ce voiam eu nu era...:( adica pe bleu... Erau doar albe cu ceva bleu (floricele, voal, broderie pe bleu), dar rochie bleu nu am gasit... Mi-e cam frica sa o fac la comanda.. Daca nu iese cum vreau eu?:-SS
Si sa va spun cam ce preturi sunt:
- rochite max 4,5 mil
- costum de ginere 2,5 mil
- tiare 250 /300 mii (modele de pe net)
- buchetul miresei (flori artificiale) 250/350 mii
- cocarde max 7 mii
Am vazut multe chestii frumoase. Daca aveti cum sa ajungeti pe acolo merita sa vedeti.
pupici...

stai linistita si nu te mai gandi k o sa-ti iasa rochita bine... sunt foarte multe miresici care-si fac rochia la comanda :)

preturile sunt super doar k pentru mine e cam greu sa ajung:)

micky
31.07.2007, 14:36:36
mai ai un pic :)
cum stai cu emotiile?

ce repede trece timpul nu?(:|

trece foarte repede timpul asta....abia ieri parca ma ceruse nu acu 2 ani:-<

emotii nu prea am......dar in schimb repet intr-una in cap pasii de dans ( pe mine asta ma intereseaza sa iasa valsul bine:))))....nush dc nu am emotii...poate ca faptul ca inca sunt la serv ma face sa uit de nunta...dar de maine am liber si intru in focuri:)>-

lady_i
31.07.2007, 14:46:47
trece foarte repede timpul asta....abia ieri parca ma ceruse nu acu 2 ani:-<

emotii nu prea am......dar in schimb repet intr-una in cap pasii de dans ( pe mine asta ma intereseaza sa iasa valsul bine:))))....nush dc nu am emotii...poate ca faptul ca inca sunt la serv ma face sa uit de nunta...dar de maine am liber si intru in focuri:)>-

Ca sa nu te simti singura in lupta cu dansul , am sa-ti spun ca am incercat si eu un vals cu iubi meu. Stii reclama de la Tchibo? Eram exact ca aia doi :)).
Mie imi place sa dansez, dar iubi meu nu a dansat de mult si... e dezastru. Iti dai seama cat am de muncit???:-SS
succes si pupici...
Asteptam detalii de la nunta <:-P

micky
31.07.2007, 15:24:08
Ca sa nu te simti singura in lupta cu dansul , am sa-ti spun ca am incercat si eu un vals cu iubi meu. Stii reclama de la Tchibo? Eram exact ca aia doi :)).
Mie imi place sa dansez, dar iubi meu nu a dansat de mult si... e dezastru. Iti dai seama cat am de muncit???:-SS
succes si pupici...
Asteptam detalii de la nunta <:-P

noi am luat niste lectii de dans.....iar aseara am facut 2 ore si acum sunt cu pasii in cap:)))....si tot in rasuna in cap melodia....mai mai ca imi vine sa dansez de una singura prin birou:)):D

pink_lady
31.07.2007, 15:43:03
noi am luat niste lectii de dans.....iar aseara am facut 2 ore si acum sunt cu pasii in cap:)))....si tot in rasuna in cap melodia....mai mai ca imi vine sa dansez de una singura prin birou:)):D
Eu am incercat anul trecut sa merg cu iubi la dansuri si am mers putin, vom merge si anul acesta..dar m-a calcat de atat de multe ori incat mi-a cazut unghia de la picior!!!=))

alinutza20
31.07.2007, 17:12:47
sunteti belea fetele =)) =)) =))

si noi vrem sa facem cursuri ptr vals... si al meu vrea dar cred k o sa-i treaca repede :))

inca nu stiu unde o sa mergem... poate imi dati voi niste idei si niste preturi mai ales...:D

lady_i
31.07.2007, 17:25:15

si noi vrem sa facem cursuri ptr vals... si al meu vrea dar cred k o sa-i treaca repede :))

inca nu stiu unde o sa mergem... poate imi dati voi niste idei si niste preturi mai ales...:D

Buna ideea. Poate incercam si noi. Eu bag de seama ca nu sunt buna ca profesoara de dans, dar la dans nu ma fac de rusine... As face-o doar de dragul lui. O alta idee era sa alegem o melodie si sa realizam singuri coregrafia. Aici am rezolvat ceva dar f putin din cauza rigiditatii lui...
:*

micky
01.08.2007, 08:28:47

alinutza....observ ca si tu stai in iasi ca si mine:)...noi am facut cursuri de dans in iasi....este o sala in tudor si domnul de acolo in perioada asta nu face decat cursuri cu viitori miri.....de exemplu noi am vrut "nunta de flori" de stefan hrusca si el ne-a ajutat sa facem o coregrafie......eu zic ca o sa iasa bine:D....el va poate invata si tango si populara si dansuri de societate.....ce vreti voi....si plus de asta nu e nici chiar asa de scump;-)

alinutza20
01.08.2007, 12:17:14
alinutza....observ ca si tu stai in iasi ca si mine:)...noi am facut cursuri de dans in iasi....este o sala in tudor si domnul de acolo in perioada asta nu face decat cursuri cu viitori miri.....de exemplu noi am vrut "nunta de flori" de stefan hrusca si el ne-a ajutat sa facem o coregrafie......eu zic ca o sa iasa bine:D....el va poate invata si tango si populara si dansuri de societate.....ce vreti voi....si plus de asta nu e nici chiar asa de scump;-)

wow... chiar in tudor???? noi stam in chirie in tudor (in Q-uri dak stii)...
crek lu barbate-meu i-ar tre trebui lectii si de mers nu numai de altele k nu are nici o treaba cu dansul#:-S :))
poate imi dai niste detalii pe pm dak vrei :D...
plssssss
multam fain :*:*:*:*

adriana_f
01.08.2007, 14:25:43
va salut miresici! sunt noua pe forum si as vrea sa vorbesc cu mirese din mai 2008

pink_lady
02.08.2007, 09:21:54
Fetelor, toate ca toate, dar eu dupa amiaza am licenta si am un morcov...uff..ce mi-e frica de prezentarile orare...

alinutza20
02.08.2007, 09:47:18
Fetelor, toate ca toate, dar eu dupa amiaza am licenta si am un morcov...uff..ce mi-e frica de prezentarile orare...

foarte foarte multa bafta :)
iti tinem pumnii!!!!!!!!!!
stai linistita si lasa emotiile deoparte :);-)

LucianaMatei
02.08.2007, 13:10:13
Buna Adriana!Chiar daca nu sunt miresica de mai, totusi in iulie 2008 mi se va implini prima parte din vis:> .Cum stai cu pregatirile?Ti-ai inchiriat localul?Am vazut ca sunt deja pe forum miresici de 2009 care au inchiriat restaurantul :) si eu care credeam ca e prea devreme sa ma stresez:D Bafta in continuare la pregatiri si tinem legatura!

adriana_f
02.08.2007, 13:12:39
Buna. Da , noi am reusit sa inchiriem localul. Pentru data aleasa de noi erau locuri libere. Voi?
V-ati gandit la ceva?

LucianaMatei
02.08.2007, 13:54:28
Am mers inca din martie :-p si am inchiriat Casa Grande, singurul impediment fiind faptul ca treb sa avem 160 de invitati la nunta:((asta nu inseamna ca nu pot veni mai multi:D)si dupa cum am vazut pana acum la nuntile la care am mai fost, niciodata nu poti sigura ca o sa iti vina toata lumea pe care ai invitat-o...sper sa iasa bine pana la urma:)!Voi la ce v-ati hotarat?Te-ai gandit la modelul de rochie pe care il vrei si ce banuti esti dispusa sa dai pe ea?Inca o mare dilema...te-am pupat

adriana_f
02.08.2007, 17:06:05
Noi ne-am hotarat la RMB pentru 31 mai. Iar in ceea ce priveste rochia, nu am o suma anume de cheltuit. daca am rezolvat cu restaurantul am zis ca de restul ne vom ocupa mai tarziu.

adriana_f
02.08.2007, 17:09:23
M-am uitat pe un site super de rochii www.maggiesottero.com (http://www.maggiesottero.com). au niste modele extraordinare, dar nu stiu in ce masura ne-am putea permite sa ne comandam de acolo. Dar tu, Luciana, te-ai gandit la ceva? Te rezumi sa cauti in Bacau sau mergi si in alta parte?
Te pup

pink_lady
03.08.2007, 15:26:19
foarte foarte multa bafta :)
iti tinem pumnii!!!!!!!!!!
stai linistita si lasa emotiile deoparte :);-)

Gata cu licenta, am luat 9,75 (am avut un pic emotii). De acum pot sa ma ocup de nunta. yupiii

alinutza20
03.08.2007, 15:49:43
Gata cu licenta, am luat 9,75 (am avut un pic emotii). De acum pot sa ma ocup de nunta. yupiii

bv bv bv bv bv bv bv bv bv
foarte multe felicitari :)>- :)>- :)>-

simona_ramona
03.08.2007, 16:12:09
Felicitari. <:-P
Stii vreun lautar pt luatul miresei?Ca pe asta chiar ca am uitat sa o rezolv[-o<

pink_lady
06.08.2007, 09:01:27
Felicitari. <:-P
Stii vreun lautar pt luatul miresei?Ca pe asta chiar ca am uitat sa o rezolv[-o<
pffff...trebuie sa gasesc si eu formatie...si pt restaurant si pt luatul miresei,deci sunt in plop din pctul asta de vedere...

LucianaMatei
06.08.2007, 10:47:41
Daca ar fi dupa mine mi-as lua o rochie pronovias sau demetrios numai ca sunt prea scumpe...si la maggie sotero am vazut cateva modele fff frumoase numai ca magazinul e in State si nu mi se pare o idee prea buna sa dau comanda de pe un site...deocamdata visez la o rochie tip sirena,numai ca mai astept putin...prin ianuarie cred ca ma apuc de cumparaturi.E clar ca nu o sa ma limitez la Bacau pentru rochie,vreau sa ajung si in Bucuresti si in Piatra si sa merg si pe la traguriel de nunti de anul viitor.Mi-a mai trecut prin cap sa imi fac rochia la o casa de moda din Bucuresti dupa un model care imi place de la pronovias pt ca ar costa destul de putin, insa nu sunt prea sigura cat de bine ar iesi...dileme.dileme:) te-am pupat!

adriana_f
07.08.2007, 10:19:04
Uffff, uneori am impresia ca mai este timp, alteori intru in panica si mi se pare ca mai sunt atatea de facut si ca nu voi termina niciodata la momentul potrivit. am inceput sa umblu prin magazine de rochii de mireasa si nimic nu ma multumeste, inca. In schimb, sunt foarte intrigata ca nu gasesc pantofi albi potriviti pentru nunta. Oare nu am cautat unde trebuia? Numai bine. Pupici

alinutza20
07.08.2007, 10:37:35
ma scuzati k hop si eu din 2007 in 2008...
tu umbli dupa rochie si dupa pantofi sa te orientezi sau sa cumperi???:-\
ma gandesc k e cam devreme si sa nu va para rau mai apoi... k or sa fie targuri de nunti... or sa mai apara chestii...
nush... zic si eu...
(eu am nunta in 2 luni dar nu mi-am cumparat nici pantofii nici rochia...)

adriana_f
07.08.2007, 12:37:37
Wow, nu stiu cum rezisti. Eu numai asta am in cap: rochie, pantofi, flori etc. Oare or sa mai fie curand targuri de nunti in bacau?

alinutza20
07.08.2007, 12:51:48
Wow, nu stiu cum rezisti. Eu numai asta am in cap: rochie, pantofi, flori etc. Oare or sa mai fie curand targuri de nunti in bacau?

de targuri nu stiu ce sa zic... in toamna asta nu prea cred...
cum rezist?.. pai rezist pentru k dak le-as fi cumparat cu atata timp inainte as fi riscat ori sa ma plictisesc de ce am cumparat ori sa vad altceva si sa stau cu sufletul asa :(... eu m-am mai gandit si la problema cu greutatea... eu nu am in general probleme... adik nu oscilez dar niciodata nu se stie... si nu as fi vrut sa modific sau alte treburi din astea... parerea mea si numai a mea este k ar trebui sa astepti colectiile 2008... :)
saptamana viitoare plec si eu in cautari... k la mine se cam apropie:)
si ma mai gandesc si la alt aspect... dak le luam pe toate acu n luni... acu ce mai faceam? :))

pupici :))

ps. dak e nevoie de sfaturi sau sugestii eu sunt aici mereu :) :*

adriana_f
07.08.2007, 12:55:16
Cu siguranta e nevoie de sfaturi si sugestii. Cred ca ai dreptate, dar stii tu cum e cu nerabdarea. Ai zis ca ai nunta la Parc? cat ati dat pentru formatie?

alinutza20
07.08.2007, 13:03:38
Cu siguranta e nevoie de sfaturi si sugestii. Cred ca ai dreptate, dar stii tu cum e cu nerabdarea. Ai zis ca ai nunta la Parc? cat ati dat pentru formatie?

stiu cum e cu nerabdarea da tre sa rezisti :D... din experienta iti spun k n-ai sa-ti dai seama cand trece timpul...
noi am luat rest anu trecut pe vremea asta si uita-ne...
formatia ne costa 1000 E dar am dat avans foarte putin...(nu e formatia de la parc... nici nu stiu dak exista formatie acolo)...
da sa stii k si cu muzica tre sa rezolvi la fel de devreme k si cu restaurantul k e bataie mare...
la noi sunt 2 baieti... s-a mai vb pe aici de ei... eu personal nu-i cunosc dar sper sa faca treaba buna...aaa si mai am si un dj care v-a pune muzica cand stau baietii...da asta chiar nu stiu cat o sa fie... putin oricum..

LucianaMatei
07.08.2007, 13:46:38
Nu cred ca or sa mai fie prea curand targuri de nunti in Bacau sau Iasi...ideea e ca or sa fie anul viitor intre martie-aprilie ca sa anunte ce nouatati au pentru sezonul de nunti din 2008...e bine de mers la targul de nunti din Bucuresti ca acolo gasesti o mare varietate...numai ca si asta e parca tot la inceputul anului viitor...si chiar daca esti cu mintea doar la rochie,pantofi(cum sunt si eu de altfel;;) )sa stii ca mai e timp:) eu una vreau sa ma apuc de cautat cum trebuie rochii prin ianuarie-februarie...desi o sa am pe cap si licenta:-< dar nu conteaza...o sa reusim si toate vom fi cele mai frumoase in ziua cea mare!te-am pupat!

oanapopescu
10.08.2007, 00:35:54
Buna tuturor.... Sa o iau pe puncte:
- dansul de inceput... si eu stau in Iasi, nunta in Bacau, dar am vb. azi la tel la o agentie care organizeaza nunti si costa 600mii 3 sedinte, numai noi cu instructorul.... Ai detalii despre instructorul din Tudor??? (si noi stam in Q-uri... :) )
- sala Parc jos, arata super, sambata trecuta am facut schitza cu mesele si numarul de locuri... Alinutza, ziceai ca in meniu intra si husele, florile de pe mesele invitatilor si luminitzele de la masa mirilor?
-flori/piept corsaje.... astept un pont cu florariile din Bacau (eventual preturi) care ar putea sa faca minunea pe care o vedeti la mana domnisoarei din imagine
Astept vesti
Pupaceli.

Gina25
10.08.2007, 16:42:00
- dansul de inceput... si eu stau in Iasi, nunta in Bacau, dar am vb. azi la tel la o agentie care organizeaza nunti si costa 600mii 3 sedinte, numai noi cu instructorul.... Ai detalii despre instructorul din Tudor??? (si noi stam in Q-uri... :) )
- sala Parc jos, arata super, sambata trecuta am facut schitza cu mesele si numarul de locuri... Alinutza, ziceai ca in meniu intra si husele, florile de pe mesele invitatilor si luminitzele de la masa mirilor?
-flori/piept corsaje.... astept un pont cu florariile din Bacau (eventual preturi) care ar putea sa faca minunea pe care o vedeti la mana domnisoarei din imagine
Astept vesti
Pupaceli.

la lady blue poti sa-ti faci florile.

lady_i
10.08.2007, 16:47:45
Unde ati disparut fetelor? Cam slaba activitate aici... [-X Probabil ati fugit pe la alte topic-uri.
Eu cred ca ar trebui sa discutam mai multe pe aici ca doar suntem mirese de bacau si putem sa schimbam impresii.
Asa ca hai sa vad poze cu ce ati mai luat, sau macar laudati-va cu ce ati mai facut.
ASTEPT
:* :* :*

P.S. Eu nu prea am cu ce sa ma laud. Acum stagnam... :-SS

oanapopescu
10.08.2007, 17:55:41
Gina, multumesc pentru "pont"... acum am sunat, saptamana viitoare ma duc sa vad catalogul...

alinutza20
11.08.2007, 08:48:52
Astept vesti
Pupaceli.

buna... am revenit si eu...:)
oana... suntem vecine???????
nu am detalii despre instructorul din tudor din pacate... o miresica de aici mi-a zis de el dar din pacate nu mi-a mai dat detalii:(... sper sa revina si sa ne zica mai multe :)

sa inteleg k si tu ai nunta tot la parc jos??? cate coincidente..:) sau inteleg eu gresit??:-? :-?

eu asa stiam k intra si astea dar cum noi nu stam in bacau socrii se ocupa de sala si de altele ce tin de bc asa k nu pot sa-ti spun ceva sigur... cel mai bine ar fi sa intrebi la sala...

despre flori nu pot sa-ti spun nimic ptr k eu le cumpar din iasi... oricum... k pont... florile in bacau sunt ffff scumpe :)

nai zi-mi si mie ceva de restaurant k eu nu am fost de foarte multe ori...
cat te costa meniul??? asa de curiozitate:)

pupici multi:)

alinutza20
11.08.2007, 08:51:22
Unde ati disparut fetelor? Cam slaba activitate aici... [-X Probabil ati fugit pe la alte topic-uri.
Eu cred ca ar trebui sa discutam mai multe pe aici ca doar suntem mirese de bacau si putem sa schimbam impresii.
Asa ca hai sa vad poze cu ce ati mai luat, sau macar laudati-va cu ce ati mai facut.
ASTEPT

P.S. Eu nu prea am cu ce sa ma laud. Acum stagnam... :-SS

si eu cred k ar trebui sa vb mai mult aici... dar eu intru in fiecare zi si nu e nimeni :(... si m-am saturat eu sa intreb eu sa raspund :))

de achizitii... mi-am luat rochia in sfarsit:D... am si poze pe mine dar nu sunt descarcate inca... va pot arata doar modelul dak vreti :)

lady_i
11.08.2007, 10:52:10
Pai...pentru miresicile din Bacau, ar trebui sa fie obligatorie intrarea si pe topicul asta :D.
Pune si aici poza cu rochita ta sa o vada fetele. E foarte frumoasa...

lady_i
11.08.2007, 10:57:11
Eu ma pot lauda doar cu invitatia. Am sa atasez modelul. Este creatie proprie si nu e greu deloc. Am reusit sa fac hartie cerata parfumata.\:D/
Ce ziceti?

alinutza20
11.08.2007, 11:20:40
sunt super invitatiile tale (le-am vazut si pe octombrie :-p ) si ai facut o alegere foarte buna... (in schimbul celor pe bleo :) )

asa e ... e obligatoriu de intrat aici:D

si... rochita mea :-p

lady_i
11.08.2007, 11:30:45
Fiind din Bacau, probabil ne facem cumparaturile in aceeasi zona si cred ca e util sa oferim informatii care pot fi utile altor miresici. De ex la "miresici de octombrie" se ofera multe informatii dar la ce ne ajuta pe noi inf din Bucuresti? De aceea rog toate miresicile din Bacau sa posteze informatii si pe acest topic.
Si ce-ati zice de o intalnire "de bacau" ? Poate ne vedem cumva... Eu cred ca ne putem si ajuta. Cine stie?

alinutza20
11.08.2007, 17:57:55
tare as vrea si eu o intalnire dar din pacate nici in bacau nu ajung prea des :(... eu stau in iasi...
intaresc si eu rugamintea ta spre miresicile din bacau... sa intre pe acest topic... cu poze informatii sau macar pareri despre una despre alta:)

LucianaMatei
11.08.2007, 18:08:09
tare as vrea si eu o intalnire dar din pacate nici in bacau nu ajung prea des :(... eu stau in iasi...
intaresc si eu rugamintea ta spre miresicile din bacau... sa intre pe acest topic... cu poze informatii sau macar pareri despre una despre alta:)

Buna tuturor,nu sunt chiar noua pe aici...am mai scris pe la pag.17 parca :P.Deocamdata ma concentrez doar asupra rochiei:sa imi gasesc modelul dorit la un pret cat mai convenabil,in rest cred ca mai am timp destul sa imi permit sa ma culc pe o ureche:D V-am pupat pe toate si mult spor la pregatiri!:*

oanapopescu
11.08.2007, 19:08:24
Alinutza> asta e cu coincidentele, nu poti sa te joci :))

Restaurantul Green Parc, cum se chema acuma.... mmmm, ce ai vrea sa stii? cum arata sala? Eu am facut o schita grosiera chiar cand tocmai era pregatita pt o nunta... Asa ca deja am o idee despre cum asez mesele...

Azi mi-am luat rochia de la Piatra Neamt si restul accesoriilor, jumatatea mea mai buna si-a luat si el lavaliera tot din P.Nt...invitatiile sunt impartite.... urmeaza sa incep cu confirmarile.

Vreti sa stiti cum arata invitatiile? Modelul l-am gasit prima data aici....
http://www.mariage-faire-part.fr/detail-1-1-699.html

alinutza20
11.08.2007, 19:26:54

Restaurantul Green Parc, cum se chema acuma.... mmmm, ce ai vrea sa stii? cum arata sala? Eu am facut o schita grosiera chiar cand tocmai era pregatita pt o nunta... Asa ca deja am o idee despre cum asez mesele...

Azi mi-am luat rochia de la Piatra Neamt si restul accesoriilor, jumatatea mea mai buna si-a luat si el lavaliera tot din P.Nt...invitatiile sunt impartite.... urmeaza sa incep cu confirmarile.

wauuu astea de coincidente... Q1 sau 2 :D... k poate ne intalnim pe scara si nu stim :))
vroiam sa stiu cat e meniul la tine k de cand au stele si-au luat-o in cap :))... si bine-nteles cum e inauntru k eu nu am apucat sa intru...
chestii generale asa:)

oanapopescu
11.08.2007, 23:44:29
- Q2
- Sala e in forma de L, pe o latura e masa mirilor si 8 mese de 10 pers., iar pe cealalta latura sunt vreo 19 mese si de 8 si de 10 pers, iar printre ele 4 stalpi de sustinere... Masa mirilor e chiar la intrare in sala... cam asa era asezata saptamana trecuta! ringul de dans e in fata intrarii, intre cele doua laturi....
- meniul nu stiu cat e... la nunta asta de care zic, doamnele de acolo spuneau ca 1.400.000 ROL ;)

delmo
11.08.2007, 23:47:16

e super modelul de invitatie!!!<:-P :*

oanapopescu
11.08.2007, 23:50:37
delia> merci....
Unde ai nunta? Sa stiu sa ma ascund de tine.... ca e aceeasi zi... la cat e civila la tine?

delmo
11.08.2007, 23:52:34
delia> merci....
Unde ai nunta? Sa stiu sa ma ascund de tine.... ca e aceeasi zi... la cat e civila la tine?
hahahaha la inceput nu intelegeam faza "sa ma ascund de tine" ma-am prins mai greu! nunta nu e in bc;-) >:D<

delmo
11.08.2007, 23:54:49
chiar nu aob ca e in aceeasi zi!mai avem putin si emotiile cresc:-SS daca mai are ost sa raspund in leg cu civila: este la ora 5jum:D pupici si bafta multa!!!:*

oanapopescu
11.08.2007, 23:55:40
delia> nu-i in Bc? Inseamna ca m-au dus in eroare datele completate de tine la profil.... in orice caz... sa fie cu noroc...

oanapopescu
11.08.2007, 23:56:43
5.30? dar nu in Bacau, nu? ca tot la 5.30 am si eu.... te rog sa ma linistesti....

delmo
12.08.2007, 00:01:04
5.30? dar nu in Bacau, nu? ca tot la 5.30 am si eu.... te rog sa ma linistesti....
hahaha ce coincidenta! ti-am spus ca nu am nunta in bc dar ora este la 5:30!!! o sa trecem prin aceleasi emotii in acelasi timp:D :*de la primarie plec direct la biserica eu mi-am pus la 6jum religioasa! tu la cat o ai???vreau sa vad daca e bine, daca o sa am timp.......

oanapopescu
12.08.2007, 00:06:04
la 6.30 si eu... si la 8.00 sampania Ideea e ca intre civila si religioasa avem si timp de poze in parc... la fantana.. ;) plus un check scurt la restaurant

delmo
12.08.2007, 00:10:13
la 6.30 si eu... si la 8.00 sampania Ideea e ca intre civila si religioasa avem si timp de poze in parc... la fantana.. ;) plus un check scurt la restaurant
aaa e bine atunci! eu imi faceam probleme ca intr-o ora nu am timp! de fapt nu e chiar o ora ca mai tine putin si la primarie si plus ca eu pana la biserica am de mers cam 6 km cu masina!!! dar e ok insemna! eu nu merg in parc toate pozele le fac in curtea bisericii ca e o curte mai deosebita si biserica e undeva sus si se ajunge pe niste scari!! de asta am si ales locul asta pt ca e deosebit si renunt sa merg in parc de ex pt poze!:* :* :* mai vb pe aici! si eu am cumparat tot pt nunta astept evenimentul si sincer macar de ar trece ca e stresant :-$

oanapopescu
12.08.2007, 00:13:35
si noi am avut initial alte ganduri... religioasa la manastire, unde este parintele duhovnic... super priveliste, super poze, dar acum cateva luni ne-au dat peste cap planurile cu regula ca nu mai e voie cununii religioase la manastiri....Ufffffffffffffff....

delmo
12.08.2007, 00:17:40
si noi am avut initial alte ganduri... religioasa la manastire, unde este parintele duhovnic... super priveliste, super poze, dar acum cateva luni ne-au dat peste cap planurile cu regula ca nu mai e voie cununii religioase la manastiri....Ufffffffffffffff....
daaa! ei lasa ca o sa fie frumos oricum! si noi vroiam civila in curtea bisercii sau in biserica dar cica nu mai e voie! asta e/:) >:D<

oanapopescu
12.08.2007, 00:18:40
|-) am fugit la somn!
Noapte buna

delmo
12.08.2007, 00:32:26
|-) am fugit la somn!
Noapte buna
asta vroiam sa zic si eu ca am mai vazut mesajul=)) ! ma striga barbatu'!!! n buna si vise placute:-"

niculina1983
12.08.2007, 10:28:34
salut, miresico. :)

si noi vom avea nunta in mai 2008 , pe 24, la Moinesti.
am reusit sa rezervam o pensiune frumoasa acolo, insa mai avem de gasit formatie.

Voi ati gasit deja ?

cu fotograful si filmarea video cred ca rezolvam aici in Iasi. avem deja citeva recomandari.

in ceea ce priveste rochia de mireasa, deocamdata doar am studiat modelele de prin IASI.
nimic deosebit. poate mai apar modele noi. ;-)

astept sugestii de la tine.
te pup.

alinutza20
12.08.2007, 11:51:28
multumesc ptr informatii oana... in mare parte aveam idee :*
te-am intrebat de meniu ptr k la mine meniul e de 2 mil... si am inteles k e cel mai ieftin de la ei de cand au "stele" :)

oanapopescu
12.08.2007, 14:04:47
te-am intrebat de meniu ptr k la mine meniul e de 2 mil... si am inteles k e cel mai ieftin de la ei de cand au "stele" :)

pupici

Alinutza> saltul e imens... ma gandesc ca ai un meniu mai elaborat... "noblesse oblige".../:) Imi poti da detalii pe prv (eventual) cam ce contine meniul tau?.... daca vrei....:*:*:*:*

LucianaMatei
12.08.2007, 21:42:01
Bine ai venit printre noi:* !Noi nu vrem sa mergem pe varianta cu formatia si am hotarat sa contractam un DJ-e mai ieftin si ascultam si ce muzica ne dorim:). In privinta rochiei,deocamdata m-am oprit la Pronovias si Demetrios...nu ca nu ar fi destul de scumpe dar aici am gasit modelele care imi plac cel mai mult!Ramane sa vad ce modele vor fi in 2008,pt ca prin ianuarie as vrea sa imi cumpar rochia.
Nu am inteles f bine,nunta o faceti in Moinesti sau in Iasi,pt ca am vazut ca e vorba de o pensiune din Iasi?
Pupici!

delmo
12.08.2007, 21:49:18

2 mil pe pesoana?
si eu sunt curioasa poate scrii aici ce contine:)>-

alinutza20
13.08.2007, 08:22:06
da intr-adevar 2 mil de persoana :(... sincer nici eu nu stiu chiar exact ce contine...ptr k eu nefiind in bacau se ocupa socrii :(
anul trecut cand am luat sala era vorba de 1.5 mil... insa acum cu modernizarile lui...
sincer nici eu nu mai stiu ce sa cred...

delmo
13.08.2007, 09:13:07
da intr-adevar 2 mil de persoana :(... sincer nici eu nu stiu chiar exact ce contine...ptr k eu nefiind in bacau se ocupa socrii :(
anul trecut cand am luat sala era vorba de 1.5 mil... insa acum cu modernizarile lui...
sincer nici eu nu mai stiu ce sa cred...
este multisor 2 mil de persoana cu aranjamenete, formatie si alte cheltuieli de nunta se duce sa zic la un mil de persoana in plus,,,deci ai 6 mil de pereche cheltuiala iar daca omu iti da 6 mil nu iti iese nimic#-o! noi zicem ca daca ne iese luna de miere e mai mult ca perfect=)) :*

oanapopescu
13.08.2007, 19:19:10
sincer la 2 milioane, trebuie sa ai ceva emotii... eu una nu accept asa o suma....
Cand am rezervat, spuneau 1,4 mil.... sorry, dar acum maxim 1,5 sunt dispusa sa accept cu stelele lor cu tot...
Dar de ce nu ii suni pe socrii tai sa iti zica ce contine meniul... nu esti curioasa?

oanapopescu
13.08.2007, 19:27:48
Flori de nunat> In afara de lady blue imi mai dati vreo idee? Ca sa am Planul B daca e nevoie....
Multumesc

oanapopescu
13.08.2007, 19:31:36
IDEE PT VERIGHETE:

http://www.celtic-weddingrings.com/Product.asp?ID=377

Tare mult ne-am fi dorit-o, dar in Romania inca nu se fac.... Uffff

delmo
13.08.2007, 20:55:22
IDEE PT VERIGHETE:

http://www.celtic-weddingrings.com/Product.asp?ID=377

Tare mult ne-am fi dorit-o, dar in Romania inca nu se fac.... Uffff
mda! foarte frumoasa! eu mi-am luat-o din luceafaru si sunt tare incantata de ea! au modele misto acolo:)>- :D

niculina1983
13.08.2007, 22:07:34
Bine ai venit printre noi:* !Noi nu vrem sa mergem pe varianta cu formatia si am hotarat sa contractam un DJ-e mai ieftin si ascultam si ce muzica ne dorim:). In privinta rochiei,deocamdata m-am oprit la Pronovias si Demetrios...nu ca nu ar fi destul de scumpe dar aici am gasit modelele care imi plac cel mai mult!Ramane sa vad ce modele vor fi in 2008,pt ca prin ianuarie as vrea sa imi cumpar rochia.
Nu am inteles f bine,nunta o faceti in Moinesti sau in Iasi,pt ca am vazut ca e vorba de o pensiune din Iasi?
Pupici!

salut.

Nunta va fi la Moinesti, de-acolo sunt eu,
DAN al meu, adica mirele :), e din ONESTI,
dar noi locuim in IASI :)
va trebui sa alergam un pic...#-o

chiar azi am vorbit cu persoana care se va ocupa de filmare si fotografii. e din iasi, am vazut de ce este in stare, si mi-au placut lucrarile lui.
ne-a invitat le el sa stabilim detaliile :)

mai avem de gasit formatia si nasii. doar atit...[-o<

oanapopescu
13.08.2007, 22:35:04
Las ca tot mi-am gasit un model super, jumatate aur alb si jumatate aur galben.... Asa ca, atunci cand vrem sa purtam aur alb intoarcem verigheta pe partea alba, iar cand vrem sa purtam aur galben, o intoarcem pe partea galbena...;-)

alinutza20
14.08.2007, 08:16:12
foarte foarte frumoase verighetele ...sa le purtati cu placere si fericiti :)

e intr-adevar mult 2 mil si iti dai seama k nici eu nu am fost de acord dar deja e tarziu si nu ma pot orienta acum... olus k nu gasesc in bacau o alta sala care sa aiba capacitate asa mare :( ptr k noi avem in jur de 300 persoane poate chiar mai mult :(
nu pot sa zic k am emotii... ma indoiesc un pic k o sa plec cu datorii...
cand o sa stiu meniul o sa vi-l spun (cred k nici socrii nu stiu exact in ce consta)... ma mai gandesc k poate mi-au zis din auzite si poate se rezolva treaba...

lady_i
14.08.2007, 08:50:35
'Neata fetelor. Eu, care faceam mare scandal ca nu se discuta mai mult aici, pe topicul asta, am disparut... [-X :"> Dar am revenit azi si am de gand sa particip la discutii...:D

Mai, da ce verighete frumoase am vazut... Sa le purtati sanatosi si fericiti.=D> <:-P

Meniu 2 mil? Muuuult. [-X Vai Doamne...:O Vezi poate 2 mil de familie.... Iubi meu a fost la mai multe restaurante si peste tot i s-au spus preturi intre 800 si 1 mil de pers. Iar meniul acelasi : un aperitiv, doua fripturi, doua salate si doua cafele. Restul aduc mirii. Dar mai stii??? Poate la voi e meniul complet cu tot cu aranjarea salii, bauturi, sucuri, rontaieli, prajituri, tort... Cine stie??? Mai bine te-ai interesa sa vezi cu exactitate. Vezi sa nu afle nuntasii de asemenea preturi, ca nu-ti mai vine nimeni...

alinutza20
14.08.2007, 09:23:06
'Neata fetelor. Eu, care faceam mare scandal ca nu se discuta mai mult aici, pe topicul asta, am disparut... [-X :"> Dar am revenit azi si am de gand sa particip la discutii...:D

Mai, da ce verighete frumoase am vazut... Sa le purtati sanatosi si fericiti.=D> <:-P

Meniu 2 mil? Muuuult. [-X Vai Doamne...:O Vezi poate 2 mil de familie.... Iubi meu a fost la mai multe restaurante si peste tot i s-au spus preturi intre 800 si 1 mil de pers. Iar meniul acelasi : un aperitiv, doua fripturi, doua salate si doua cafele. Restul aduc mirii. Dar mai stii??? Poate la voi e meniul complet cu tot cu aranjarea salii, bauturi, sucuri, rontaieli, prajituri, tort... Cine stie??? Mai bine te-ai interesa sa vezi cu exactitate. Vezi sa nu afle nuntasii de asemenea preturi, ca nu-ti mai vine nimeni...

stiu sigur k nu contine bauturile tortul si rontzaielile... i schimb am inteles k asigura ei un minim in aranjarea salii...
in mod sigur nu 2 mil/familie...
asta e... nuntasii vin sigur stai linistita :))

nu mi-e teama k voi iesi cu datorii ptr k bautura tortul si ce mai e le platesc socrii deci mie imi ramene de platit doar meniurile si muzica... (care au si avans dat)... deci cu un minim de 5 mil/pereche e foarte ok...

delmo
14.08.2007, 09:36:13
Las ca tot mi-am gasit un model super, jumatate aur alb si jumatate aur galben.... Asa ca, atunci cand vrem sa purtam aur alb intoarcem verigheta pe partea alba, iar cand vrem sa purtam aur galben, o intoarcem pe partea galbena...;-)
sunt misto! si eu am probat modelul asta!>:D<

lady_i
14.08.2007, 09:37:52
stiu sigur k nu contine bauturile tortul si rontzaielile... i schimb am inteles k asigura ei un minim in aranjarea salii...
in mod sigur nu 2 mil/familie...
asta e... nuntasii vin sigur stai linistita :))

nu mi-e teama k voi iesi cu datorii ptr k bautura tortul si ce mai e le platesc socrii deci mie imi ramene de platit doar meniurile si muzica... (care au si avans dat)... deci cu un minim de 5 mil/pereche e foarte ok...

Daca tu esti multumita.... atunci e OK.
Eu am vazut ca la Suceava meniul e mult mai ieftin si mult mai incarcat ca la Bacau. Asta e... Fiecare cat isi permite...
Noi ne facem singuri nunta. Nu ne ajuta nimeni cu nimc, asa ca iti dai seama ca vrem sa iesim cat mai ieftin...

P.S. Prietena mea (care e foarte pretentioasa) a fost la o nunta la rest Nistru, in Suceava, in luna mai. Meniul a costat 1mil si 300 / familie iar mancare fff multa si buna, muzica de calitate etc. A fost o nunta pe cinste si la pret redus.
De asta ma mir de preturi asa mari in Bacau.
Daca ar fi dupa mine, as face nunta la Sv.

LucianaMatei
14.08.2007, 09:43:32
Doar atat?;)) Nasii i-am gasit destul de repede(e vorba de sora mea), am cunoscut un Dj,insa nu ne-am gandit sa vorbim cu el de pe acum...si ce cred eu ca mai avem de facut pt acum e sa mergem la biserica si sa ne programam.In rest nu stiu ce am mai avea de facut, daca mai afli ceva te rog sa imi spui si mie>:D< te-am pupat!
Apropo, am observat ca foarte multe miresici de pe forumul Bacau stau in Iasi...o fi facultatea de vina?;-) Oricum ,eu abia astept sa termin facultatea, sa stau mai mult acasa decat in Iasi(de multe ori prefer sa fac naveta,numai sa nu raman peste noapte).;;)

alinutza20
14.08.2007, 10:40:10
Daca tu esti multumita.... atunci e OK.
Eu am vazut ca la Suceava meniul e mult mai ieftin si mult mai incarcat ca la Bacau. Asta e... Fiecare cat isi permite...
Noi ne facem singuri nunta. Nu ne ajuta nimeni cu nimc, asa ca iti dai seama ca vrem sa iesim cat mai ieftin...

P.S. Prietena mea (care e foarte pretentioasa) a fost la o nunta la rest Nistru, in Suceava, in luna mai. Meniul a costat 1mil si 300 / familie iar mancare fff multa si buna, muzica de calitate etc. A fost o nunta pe cinste si la pret redus.
De asta ma mir de preturi asa mari in Bacau.
Daca ar fi dupa mine, as face nunta la Sv.

sincer nu sunt multumita... dar m-am resemnat k nu mai am ce sa fac :(

lady_i
14.08.2007, 11:02:46
Buna fetelor. Eu sunt =(( :-s:-SS :-< :( :((
Nu mai stiu ce vreau... Atat mi-am dorit sa aman nunta iar acum, cand sunt la un pas de a o amana pana la anul, parca nu mai vreau sa aman :-? ... Nu stiu ce-i cu mine...:-SSA mai ramas asa de putin timp pana la nunta si atatea de facut... Daca ar fi numai nunta ar fi simplu, dar mai e si mutarea mea la Bacau (cauta chirie, muta lucruri) asta in cazul in care prind detasare pe Bacau...
Acum ca am gasit nasi avem dubii, ca sunt casatoriti la catolici... Se pare ca biserica ortodoxa nu accepta nasi de alta confesiune... Si mi-e frica. Nasii sunt de la Timisoara , daca nu ajung la timp?
OF, OF, OF...

adriana_f
14.08.2007, 11:13:23
Va salut, miresici. Ma bucur sa vad ca sunteti in mijlocul pregatirilor pentru nunta. Noi nu am mai facut nimic. Avand restaurantul si muzica, am zis ca de celelalte ne vom ocupa la anul ( desi mor de nerabdare sa-mi iau rochia). acum problema majora e cea legata de nashi. Voi i-ati gasit repede?
Pupici!
Niculina, bine ai venit printre noi. am vazut ca ai nunta exact cu o saptamana inaintea noastra. Sa fie cu noroc!

delmo
14.08.2007, 12:56:16
Nu mai stiu ce vreau... Atat mi-am dorit sa aman nunta iar acum, cand sunt la un pas de a o amana pana la anul, parca nu mai vreau sa aman :-? ... Nu stiu ce-i cu mine...:-SSA mai ramas asa de putin timp pana la nunta si atatea de facut... Daca ar fi numai nunta ar fi simplu, dar mai e si mutarea mea la Bacau (cauta chirie, muta lucruri) asta in cazul in care prind detasare pe Bacau...
Acum ca am gasit nasi avem dubii, ca sunt casatoriti la catolici... Se pare ca biserica ortodoxa nu accepta nasi de alta confesiune... Si mi-e frica. Nasii sunt de la Timisoara , daca nu ajung la timp?
OF, OF, OF...
pana in oct ai timp, crede-ma! nu mai amana nunta ca nu are rost!ai timp sa gasesti si alti nasi daca nu pot ei!relax nu te mai stresa!:-p

alinutza20
14.08.2007, 14:34:38
OF, OF, OF...

stii k eu ti-am mai zis de parerea mea de multe ori... nu amana nunta!!!!!!! n-ai de ce... k toate se rezolva intr-un fel sau altul... ai sa ajungi in ziua aia si ai sa spui... azi trebuia sa fie nunta mea... si e nasol... sincer... toate se rezolva dak va iubiti... k se gaseste cineva sa va tina lumanarile... nu e asa de drastic...
trebuie sa te gandesti k toate or sa se rezolve... sa nu mai fii pesimista si ai sa vezi cum o sa fie bine :)

oanapopescu
14.08.2007, 19:18:23
Salutare!
Alinutza>Tu ai semnat vreun contract privind suma pentru meniu? Eu personal nu! Am primit doar chitanta pentru avans la sala (pe care l-am dat in iulie 2006, o suma f. mare de ne-a uscat... :-s ). Iar atunci, mi-au zis ca minimul e 1 milion de meniu...
Asa ca pana nu vad ce contine meniul nu pot sti cat costa... si oricum in saptamana nuntii stabilim meniul... care te asigur, daca stai bine cu tehnicile de negociere il tii in frau ca pretz, ma refer!...
Gandeste-te alinutza, ca daca platesti meniurile cap-coada, 2 mil, pentru 300 persoane, iar vreo 50 de oameni pleaca inainte de friptura... cate fripturi mananci zilele urmatoare la pret de restaurant... ca oricum le platesti.... E enorm si nu se justifica nici macar cu stelele lor de pe firma....
Asa ca, pana in ultima clipa, nu ai cum sa fii sigura ca e 2 mil.... asa zic...nu?

lakra_c
15.08.2007, 07:43:18
Salutare!
Alinutza>Tu ai semnat vreun contract privind suma pentru meniu? Eu personal nu! Am primit doar chitanta pentru avans la sala (pe care l-am dat in iulie 2006, o suma f. mare de ne-a uscat... :-s ). Iar atunci, mi-au zis ca minimul e 1 milion de meniu...
Asa ca pana nu vad ce contine meniul nu pot sti cat costa... si oricum in saptamana nuntii stabilim meniul... care te asigur, daca stai bine cu tehnicile de negociere il tii in frau ca pretz, ma refer!...
Gandeste-te alinutza, ca daca platesti meniurile cap-coada, 2 mil, pentru 300 persoane, iar vreo 50 de oameni pleaca inainte de friptura... cate fripturi mananci zilele urmatoare la pret de restaurant... ca oricum le platesti.... E enorm si nu se justifica nici macar cu stelele lor de pe firma....
Asa ca, pana in ultima clipa, nu ai cum sa fii sigura ca e 2 mil.... asa zic...nu?
mie de exemplu mi-au impus meniu de minim 150 Ron , si crede-ma ca la pretul asta se mai adauga inca 30 Ron macar , dupa calculele noastre , pentru ca vrem sa renuntam la sucurile lor si sa introducem un al 4 lea fel...

si o alta ciudatenie ! painea/persoana e calculata la 30mii , pai eu ced ca nu se mananca nici de 10 mii de persoana ; iar 2 cafele 140 mii , mi se pare exagerat.

alinutza20
15.08.2007, 08:03:46
asa e oana... nu am semnat decat pe avans... 20 de mil anul trecut in august... si intr-adevar nu sunt foarte sigura de pret... eu am specificat de la inceput k asa mi-au zis socrii k au auzit... si intr-adevar in ultima saptamana stabilim meniul de aia imi e greu sa va spun ce contine :)

socrul meu e un om cu cap pe umeri si sunt sigura k la meniu o sa faca cumva sa ne fie noua bine ptr k toti parintii fac asta nu?

lady_i
15.08.2007, 11:13:29
mie de exemplu mi-au impus meniu de minim 150 Ron , si crede-ma ca la pretul asta se mai adauga inca 30 Ron macar , dupa calculele noastre , pentru ca vrem sa renuntam la sucurile lor si sa introducem un al 4 lea fel...

si o alta ciudatenie ! painea/persoana e calculata la 30mii , pai eu ced ca nu se mananca nici de 10 mii de persoana ; iar 2 cafele 140 mii , mi se pare exagerat.

Vai, vai....
Astea sunt absurditati. Cum pot fi atat de nesimtiti? Nu poti sa mergi la restaurant sa vezi ce preturi au de obicei? Sau macar fa putin scandal ca preturile sunt exorbitante si nu esti multumita. Spune-le ca nu esti de acord. Poate mai lasa ei, mai lasi si tu si se mai reduce din pret.

adriana_f
15.08.2007, 14:27:38
De unde va luati verighetele? Cat mai e gramul de aur?

LucianaMatei
15.08.2007, 14:46:50
Noi o sa primim cadou verighetele din partea nasului de botez a logodnicului meu, insa daca nu era asa ne-am fi luat de la Coriolan verighetele.Am vazut modele fff frumoase si la preturi accesibile.Firma se gaseste in Iasi si poti vedea ce modele au pe net,dar nu stiu exact ce adresa au.Cel mai simplu -intri pe google:) pupici!

oanapopescu
15.08.2007, 23:19:39
Alinutza> situatia incepe se devina roz, atunci... oricum eu voi avea grija sa nu aglomerez felurile, in sensul ca un om mananca sa zicem 3 felii de salam, asadar eu nu o sa pun 5, si 2 de cascaval, nu o sa pun 3 si tot asa cu fiecare sortiment de pe farfurie, ca de aici creste incet-incet pretul meniului, iar noi vrem sa-l tinem in frau, zic eu... Si decat sa ramana la greu in farfurie... risipa nu ajuta.. 8-} (incep sa ma aberez)

oanapopescu
15.08.2007, 23:22:29
Vesti bune: am dat azi comanda de corsaje, flori de piept, buchet, lumanari, aranjament... sper din tot sufletul sa iasa ok... Domnisoara de la Lady Blue e oki... si complianta... :-? Pretul e bun, zic eu... Inca nu stiu ce trebuie sa platim noi si ce trebuie sa plateasca nasii....

Pana pe 1 septembrie... [-o< sa iasa bine...

oanapopescu
15.08.2007, 23:25:11
alinutza> apropo de meniu... daca vrei, dupa nunta iti trimit meniul stabilit de mine si pretul.... ca sa ai o orientare, cat de cat... ce zici? Eventual iti fac si poze de la fata locului.... ca am experienta... am facut de-a poze la ultimele nunti... mama-mama...deja mi-i pofta!:))

lakra_c
16.08.2007, 07:11:57

iti dai seama ca acum lucram la asta...dar nici nu pot face scandal pentru ca daca li se pune pata fac tampenii la nunta , nu sunt atenti la servire , etc..stii tu magarii din astea care se fac la toate restaurantele:(

alinutza20
16.08.2007, 10:36:31
alinutza> apropo de meniu... daca vrei, dupa nunta iti trimit meniul stabilit de mine si pretul.... ca sa ai o orientare, cat de cat... ce zici? Eventual iti fac si poze de la fata locului.... ca am experienta... am facut de-a poze la ultimele nunti... mama-mama...deja mi-i pofta!:))

normal k vreau cat mai multe poze si detalii de la nunta ta avand in vedere k e mai devreme si multumesc mult ptr asta...:)
:*:*:*:*:*:*

alinutza20
16.08.2007, 10:37:44
sapt viitoare o sa merg si eu la bacau si o sa discut mai mult pe tema meniului cu ai mei socri si cred k o sa se lamureasca treaba :)
:*:*:*:*:*

niculina1983
17.08.2007, 21:43:45
Va salut, miresici. Ma bucur sa vad ca sunteti in mijlocul pregatirilor pentru nunta. Noi nu am mai facut nimic. Avand restaurantul si muzica, am zis ca de celelalte ne vom ocupa la anul ( desi mor de nerabdare sa-mi iau rochia). acum problema majora e cea legata de nashi. Voi i-ati gasit repede?
Pupici!
Niculina, bine ai venit printre noi. am vazut ca ai nunta exact cu o saptamana inaintea noastra. Sa fie cu noroc!

multumim pt urare. :*
si noi iti dorim "casa de piatra !!!" ...si sa prindeti vreme frumoasa.
luna mai este superba si ar fi pacat ca soarele sa se ascunda printre nori tocmai in ziua nuntii...

in ceea ce priveste pregatirile, nik nou...deocamdata.
ne-am mai interesat de formatie, preturile au crescut f mult. in iasi, de exp, toti cer cam 1000 EUR !!!:rocking:

pe 1 septembrie vom participa la o nunta la Onesti, si dak ne place cum cinta formatia, vb si noi cu ei. daca nu, mai cautam...:-<

alinutza20
20.08.2007, 17:48:50
mai fetelor da iar nimic ??????:((

nu mai zice nimeni nimic?????????? ma simt de parca as fi singura care se marita in bacau :(

adriana_f
22.08.2007, 12:41:44
Buna fetelor! Nu mai aveti noutati? Noi nu ne-am mai ocupat deloc de nunta. Mergem pe principiul ca mai este timp ( deocamdata). Mai avem nevoie de nasi si restul cred ca lasam pe anul viitor. Pupici!

adriana_f
23.08.2007, 11:36:34
Nu aveti poze cu rochii de mireasa? mi-ar placea sa vedem mai multe modele si sa discutam pe marginea lor.

LucianaMatei
23.08.2007, 12:29:05
Calculatorul meu e plin de poze cu rochii de mireasa :D!Deocamdata o sa atasez o poza cu rochia pe care mi-o doresc,numai ca e destul de scumpa:( aprox. 1300 de euro...poate ma mai razgandesc pana la anul:-<

pink_lady
23.08.2007, 13:01:55
mai fetelor da iar nimic ??????:((

nu mai zice nimeni nimic?????????? ma simt de parca as fi singura care se marita in bacau :(
ehh..eu sunt mereu aici, citesc in liniste :-p
Am gasit rochia viselor mele, dar la cat de scumpa e.....ohoho nu prea am sanse sa o iau. Costa 57 mil.
Trebuie sa gasesc formatie de nunta, am un mp3 de la Florin Blaj...dar e o romanta sau asa ceva..trebuie sa aflu daca stie sa cante si muzica populara, si cat costa...
Apoi ar trebui sa gasesc nasi....fotograf

O gramada de treaba!!!!
Fetele, voi cum stati?

pink_lady
23.08.2007, 13:14:18
Calculatorul meu e plin de poze cu rochii de mireasa :D!Deocamdata o sa atasez o poza cu rochia pe care mi-o doresc,numai ca e destul de scumpa:( aprox. 1300 de euro...poate ma mai razgandesc pana la anul:-<
Hello fetelor.
Si eu tot la bacau fac nunta.
Hai sa va arat ce rochite mi-ar placea mie...destul de scumputze...offf :((

adriana_f
23.08.2007, 13:30:09
wow!!!! sunt absolut superbe. se gasesc la noi in tara?

pink_lady
23.08.2007, 13:39:38
wow!!!! sunt absolut superbe. se gasesc la noi in tara?

Sunt modele demetrios si am auzit ca s-ar gasi si la noi.
Asa spun miresicile pe forum...dar preturile....mi-e rau cand ma gandesc

adriana_f
23.08.2007, 13:45:16
la o asemenea rochie nu ma mai intereseaza pretul. ai idee cam unde ar avea cei de la Demetrios reprezentanta la noi? eu sunt in Bucuresti acum si m-as duce sa ma interesez, dar nu stiu unde.

pink_lady
23.08.2007, 13:57:30
la o asemenea rochie nu ma mai intereseaza pretul. ai idee cam unde ar avea cei de la Demetrios reprezentanta la noi? eu sunt in Bucuresti acum si m-as duce sa ma interesez, dar nu stiu unde.
Si eu sunt din Bucuresti si tot Adriana ma cheama :">
Nu stiu unde exact. Una dinrochitele alea 2 a cumparat-o o fata de pe forum si a dat 57 mil.
E super mishto daca ai buget sa cumperi o asa rochie, este dementiala.
Aflam noi unde e demetrios in Buc, trebuie sa rasfoim un pic forumul!

pink_lady
23.08.2007, 14:04:32

Am gasit pe net k cei de la mariajlux au rochite Demetrios. Intra pe site-ul lor, stii tu cu . ro , ;;) si te programezi pentru o vizita.
;-)

adriana_f
23.08.2007, 14:09:13
Multumesc frumos, Adriana. Eu sunt din Bacau, dar stau in Bucuresti cu viitorul sot. Tot aici vom sta si dupa nunta, dar nunta va fi in Bacau.

pink_lady
23.08.2007, 14:22:13
Multumesc frumos, Adriana. Eu sunt din Bacau, dar stau in Bucuresti cu viitorul sot. Tot aici vom sta si dupa nunta, dar nunta va fi in Bacau.
La mine e la fel, doar k iubi e din BC!
Daca mergi la mariajlux sa-mi povestesti si mie neaparat!

pink_lady
23.08.2007, 14:23:46
Vad ca nu ai setat in profil, la ce restaurant faceti in Bc?
Noi facem la unul eclipsa...

adriana_f
23.08.2007, 14:36:55
noi facem la RMB. Nu am auzit de Eclipsa.

adriana_f
23.08.2007, 14:37:55
Rochia asta imi place la nebunie. Ce parerea aveti?

pink_lady
23.08.2007, 14:47:10
Nici eu nu am auzit de Eclipsa iti dai seama...nu sunt din bacau. Cik e o sala la masini unelte sau asa ceva. Eu am fost si am vzt si e mare si frumoasa. De fapt sun chiar 2 sali acolo.
Imi place rochita...insa parca mai frumoase sunt modelele celelalte...
Inainte sa gasesc alea 2 modele si mie imi placea asta...ma uitasem eu inainte sa stiu ca ma voi casatori la anul, prospectam piata!:D

adriana_f
23.08.2007, 14:57:16
Da, pentru modelele acelea doua e nevoie de un bust super frumos, or eu sunt cam slabutza;)) si de aceea cred ca m-ar avantaja aceea cu dantela.

LucianaMatei
23.08.2007, 15:02:02
La Mariaj Lux se pot gasi modele Demetrios adresa fiind www.mariajlux.ro (http://www.mariajlux.ro)
Revin si cu alte cateva poze :>

adriana_f
23.08.2007, 15:05:06
Hmmm! Prima e de vis.

pink_lady
23.08.2007, 15:07:22
Eh, eu sunt mai durdulie :D si pt mine e mai ok modelul ala.
Cat despre pieptul frumos sa stii k sunt sutiene care te ajuta sa-l faci sa arate de mare fel. Eu recomand cu caldura cele de la Victoria's Secret.

LucianaMatei
23.08.2007, 16:28:32
Stiu=P~ ,asta a fost si prima mea alegere,dar fiin de la Daniel Degli Onofri probabil si pretul e de vis...peste 2000 de euro 8-| Sa revenim cu picioarele pe pamant:-p

oanapopescu
23.08.2007, 16:29:20
pink_lady> ce-ti pasa.... noi nu vedem capul de treaba, iar tu citesti "in liniste" :">

Suntem pe ultima suta de metri, programari la cosmetica/coafura/manichiura, sampanii, fructe etc....#:-S

Luni ma duc sa fac meniul....:-B

Alinutza, tu cum mai stai?

pink_lady
23.08.2007, 17:01:21
Stiu=P~ ,asta a fost si prima mea alegere,dar fiin de la Daniel Degli Onofri probabil si pretul e de vis...peste 2000 de euro 8-| Sa revenim cu picioarele pe pamant:-p

Am vzt ca faci la Casa Grande. Si noi am vrut sa facem acolo in august 2008, insa ne-a refuzat elegant patronul, spunand ca are zile libere in august insa le pastreaza pentru o nunta mai mare, peste 250 pe persoane. Mai era varianta cu Narcisa insa mi s-a parut prea mic.

LucianaMatei
23.08.2007, 17:07:26
Super aiurea...si noua ne-a spus ca vreo o nunta cu aprox. 150 de pers., ne-am intors acasa,am calculat si am zis ca e ok.Cand am mers sa incheiem contractul ni s-a spus ca treb sa avem 160 de pers...a ramas asa...sper sa avem acum,daca nu ramane sa platim pana la 160.

adriana_f
23.08.2007, 17:29:34
Daca tot trebuie sa revenim cu picioarele pe pamant:((, v-ati uitat dupa rochii de mireasa prin Bacau? ati vazut ceva dragut? Eu pana acum am consultat doar site-urile si m-am uitat la cateva magazine prin Bucuresti. dar in magazine nu am gasit nimic atragator.

LucianaMatei
23.08.2007, 19:38:52
Daca e sa plecam cu premisa ca am putea gasi ceva asemanator cu Demetrios si Pronovias ne inselam pentru ca in Bacau nu o sa gasim ... rochii dragute sunt la magazinul de langa starea civila si la preturi chiar accesibile,mai sunt rochii in Luceafarul la etajul al 2-lea-White Lady, si la Alb si Negru...cam astea-s locurile unde am putea gasi rochii dragute.Totusi gandul imi va ramane tot la Pronovias si Demetrios:x

Gina25
24.08.2007, 02:27:54
pt rochitze, cel mai bine este sa mergeti la targurile din februarie din bucuresti. vor fi destule modele de probat si cumparat, dar mai ales reduceri!
anul acesta alb negru au avut la expomariage 30% reducere.

alinutza20
24.08.2007, 08:04:04
uite eu nu sunt chiar pe ultima suta... sunt cam in ultimele 200 de metri :))
ieri am fost la rochita si pe luni marti e gata, bautura e cumparata, azi dam comanda la invitatii... cam asa...
mai imi trebuie pantofi care nu-i gasesc si umblu de nebuna :(( si costumatie de civila care... am gasit eu ceva ceva da mai caut... aaa si costum de mire care o sa si-l ia sapt asta care vine cred...
n-am cocarde dar alea le cumpar repede...cam asa stau...crek mai e dar nu imi mai trec acu prin minte...

oana abia astept poze de la tine:D

pupici:*:*:*:* si mai scrieti si pe aici ;))

pink_lady
24.08.2007, 09:08:23
pt rochitze, cel mai bine este sa mergeti la targurile din februarie din bucuresti. vor fi destule modele de probat si cumparat, dar mai ales reduceri!
anul acesta alb negru au avut la expomariage 30% reducere.
Da...cred ca targurile de nunti sunt o idee buna. Eu ma apuc sa strang bani deja...poate reusesc sa strang suficienti pana la anul sa-mi iau rochia...
Am niste amici in statele unite si stiu ca acolo sunt mult mai ieftine, dar trebuie sa merg undeva aici sa le probez sa vad exact ce marime mi-ar trebui. Eu mai am timp..ohoho...un an pana la nunta...nu ma grabesc, poate scap odata de kg in plus!
pup

pink_lady
24.08.2007, 09:55:11
uite eu nu sunt chiar pe ultima suta... sunt cam in ultimele 200 de metri :))
ieri am fost la rochita si pe luni marti e gata, bautura e cumparata, azi dam comanda la invitatii... cam asa...
mai imi trebuie pantofi care nu-i gasesc si umblu de nebuna :(( si costumatie de civila care... am gasit eu ceva ceva da mai caut... aaa si costum de mire care o sa si-l ia sapt asta care vine cred...
n-am cocarde dar alea le cumpar repede...cam asa stau...crek mai e dar nu imi mai trec acu prin minte...

oana abia astept poze de la tine:D

pupici:*:*:*:* si mai scrieti si pe aici ;))

Ce sunt alea cocarde? Eu am vzt niste pantofiori albi draguri la leonardo, du-te sa vezi. In bucuresti am vzt la Fiorangello unii, ma bate gandul sa-i cumpar de pe acum...erau si la reducere..dar totusi cu un an inainte...
Abia astept poze cu rochita.Cand ne pui poze?

LucianaMatei
24.08.2007, 10:20:05
Intr-adevar si eu astept cu nerabdare targurile de nunti, numai ca mai e pana la anuul...dar cine stie, poate o sa avem noroc si vor fi niste oferte f bune;-) Chiar fetelor, cati bani ati fi dispuse sa cheltuiti pe rochia de mireasa?Eu ma gandeam undeva la maxim 3000 de ron, desi sper sa fie mai putin...

LucianaMatei
24.08.2007, 10:26:02
Apropo de State, si eu am vazut acolo niste modele f frumoase de rochii si la preturi f accesibile.Acum ma gandesc ca e cam riscant sa fac comanda,chiar daca ar avea cine sa mi-o trimita de acolo si sa evit taxele.Problema e ca ,desi rochiile arata f bine, nu stiu cum se aseaza pe mine, si de probat nu am cum pt ca nu exista la noi in tara colectia Mori Lee sau Maggie Sottero...complicat.Sincera sa fiu tare sunt curioasa ce rochie o sa imi iau, e un mister pt mine:-" chiar nu ma inchipui imbracata in mireasa, cu rochia mult visata.

oanapopescu
24.08.2007, 10:30:01
cocarde> flori de pus in piept.
Eu nu mai pun la invitati, doar la nasu', la socri si la cavaler... nasa cu mamele si don'soara o sa aiba corsaj... cam ca cel din imagine, daca o sa le iasa fetelor de la florarie

pink_lady
24.08.2007, 10:58:05
Apropo de State, si eu am vazut acolo niste modele f frumoase de rochii si la preturi f accesibile.Acum ma gandesc ca e cam riscant sa fac comanda,chiar daca ar avea cine sa mi-o trimita de acolo si sa evit taxele.Problema e ca ,desi rochiile arata f bine, nu stiu cum se aseaza pe mine, si de probat nu am cum pt ca nu exista la noi in tara colectia Mori Lee sau Maggie Sottero...complicat.Sincera sa fiu tare sunt curioasa ce rochie o sa imi iau, e un mister pt mine:-" chiar nu ma inchipui imbracata in mireasa, cu rochia mult visata.
Pai eu una sper sa gasesc demetrios pe aici sa probez ...mie imi place rochia pe care o am la avatar....ufff...si eu as vrea as dau max 30de mil si eventual mai putin (asa sunt eu mai zgarcita din fire)...dar vreau sa stralucesc in noaptea nuntii si de aceea ma apuc sa strang bani de pe acum sa-mi iau rochia dorita. A
Eu spun ca-mi place rochia asta de la Demetrios insa pana la anu'......cine stie ce modele mai apar, nu?
Ce parere aveti de Tiara, cred ca e singura data in viata cand poti sa o porti si sa nu arati penibil,nu?

pink_lady
24.08.2007, 11:04:40
cocarde> flori de pus in piept.
Eu nu mai pun la invitati, doar la nasu', la socri si la cavaler... nasa cu mamele si don'soara o sa aiba corsaj... cam ca cel din imagine, daca o sa le iasa fetelor de la florarie

Am inteles. Super ideea cu corsaj. Eu nu am inca d-soare de onoare dar mi-ar placea ca ele sa aiba rochite de aceesi culoare...ca in filme! La voi cum e?

alinutza20
24.08.2007, 11:11:17
eu nu caut pantofi albi ptr k rochia nu e alba :D si de aia nu gasesc...

pozele au mai fost pe aici da le mai pu odata... sunt de la proba iar ultima e cea de pe site da o pu doar ptr culoare k ale mele au iesit mai sterse..

pupici ::*:*:*:*:

alinutza20
24.08.2007, 11:15:24
aaa si pozele :D a treia e cea de pe site :D

adriana_f
24.08.2007, 11:17:22
Fetelor, sunt atat de incantata! aseara am probat o rochie de la White Lady in Bucuresti. MI-a placut la nebunie si daca ar fi fost dupa mine as fi luat-o pe loc8-}. Noroc de viitorul meu sot care m-a mai moderat, expunandu-mi tot felul de motive rationale.
Nu stiu de ce am impresia ca o sa ma indragostesc de fiecare rochie pe care o voi proba:-". Si mai sunt 9 luni pana la nunta

pink_lady
24.08.2007, 11:23:21
eu nu caut pantofi albi ptr k rochia nu e alba :D si de aia nu gasesc...

pozele au mai fost pe aici da le mai pu odata... sunt de la proba iar ultima e cea de pe site da o pu doar ptr culoare k ale mele au iesit mai sterse..

pupici ::*:*:*:*:

Sunt dementiale pozele, pentru ca rochia este dementiala. Iti sta super bine cu modelul asta! Ca sa nu te mai intreb unde ai facut-o , cat a costat si alte alea..ma apuc de rasfoit forumul!!!!!

LucianaMatei
24.08.2007, 11:36:53
Sunt rochii dragute si la White Lady si la preturi f rezonabile...si cred ca si eu m-as indragosti de rochiile pe care le probez, ce-i drept cred ca ar fi ideal sa ne luam rochii prin ian-feb sa apara si noua colectie, poate e si rochia visurilor noastre acolo!

pink_lady
24.08.2007, 11:37:51
Fetelor, sunt atat de incantata! aseara am probat o rochie de la White Lady in Bucuresti. MI-a placut la nebunie si daca ar fi fost dupa mine as fi luat-o pe loc8-}. Noroc de viitorul meu sot care m-a mai moderat, expunandu-mi tot felul de motive rationale.
Nu stiu de ce am impresia ca o sa ma indragostesc de fiecare rochie pe care o voi proba:-". Si mai sunt 9 luni pana la nunta
Adriana, tu ai mers cu sotul la probat?
Eu as vrea sa nu ma vada in rochie de mireasa pana la biserica.I-am mai aratat modele care imi plac..insa parca prefer sa ma vada atunci.
Parerea mea este ca nunta e destul de departe si sa nu te grabesti sa iei rochia..o sa te plictisesti de ea pana la nunta si risti sa nu iti mai placa!

alinutza20
24.08.2007, 11:47:28
Sunt dementiale pozele, pentru ca rochia este dementiala. Iti sta super bine cu modelul asta! Ca sa nu te mai intreb unde ai facut-o , cat a costat si alte alea..ma apuc de rasfoit forumul!!!!!

iti raspund eu cu mare drag:))

e de la white lady model 2006... a ramas doar la modificat k imi era larguta:)
a costat 18 mil

pupici si multumesc frumos :*:*:*:*:*

adriana_f
24.08.2007, 11:47:30
Noi nu avem superstitia asta cu rochia pe care nu trebuie sa o vada pana la nunta. Am hotarat sa mergem impreuna si sa alegem rochia. Chiar nu vad de ce ar fi ceva rau. Tot asa erau superstitii cum ca nu ar trebui sa facem nunta in luna mai. daca tinem cont de toate astea...................

alinutza20
24.08.2007, 11:56:06
la white lady sunt rochii fff fain si la preturi mai pamantesti... da nu va grabiti sa va luati rochii...eu mai am o luna jumate pana la nunta si inca nu o am acasa:))

eu mi-am luat de la WL e postata azi pe miresici de bacau:D

pink_lady
24.08.2007, 12:04:09
iti raspund eu cu mare drag:))

e de la white lady model 2006... a ramas doar la modificat k imi era larguta:)
a costat 18 mil

pupici si multumesc frumos :*:*:*:*:*
Super rochie la super pret!

adriana_f
24.08.2007, 12:07:47
Ti-am vazut rochia, Alinutza. E superba si se aseaza f bine pe tine=D>. Ai luat-o de la WL din Bacau ( Luceafarul)?

pink_lady
24.08.2007, 12:09:30
Noi nu avem superstitia asta cu rochia pe care nu trebuie sa o vada pana la nunta. Am hotarat sa mergem impreuna si sa alegem rochia. Chiar nu vad de ce ar fi ceva rau. Tot asa erau superstitii cum ca nu ar trebui sa facem nunta in luna mai. daca tinem cont de toate astea...................
A, nu, nu e vorba de superstitie la mine. Eu nu am superstitii!
Eu vreau sa ma vada prima data la biserica in rochie de mireasa asa ca sa fie momentul acela unul special si emotionant.
Luna mai e o luna superba..nu stiu ce are lumea cu superstitiile astea..

oanapopescu
24.08.2007, 12:55:29
alinutza>Se pare ca white lady e la putere! Si rochia mea e tot acolo facuta, doar ca eu nu am ales un model de-al lor ci mi-a facut-o doamna dupa ideile mele... conservatoare a mea... dar stiu modelul tau alinutza, e cea mai frumoasa pe care am vazut-o.... S-o porti sanatoasa si voioasa!!!