PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25

sim77
30.09.2009, 10:37:57
Buna miresici! Cum stati cu pregatirile? Noi am terminat cu nunta ...a iesit totul foarte ok. Aranjamentele le-a facut Geta Doltu si au iesit ca la carte si peste asteptari. Muzica a fost mai mult decat perfecta...Formatia Rapsodia de la Hotel Trotus ne-a tinut nuntasii toata noaptea pe ring, ceea ce a facut ca nunta sa iasa perfecta. Nunta asta a meritat toate emotiile si toata oboseala si stresul acumulat in ultimele saptamani.
Tuturor miresicilor de pe acest forum le doresc din inima CASA DE PIATRA, FERICIRE, INTELEGERE SI MULTA IUBIRE!

Felicitari!!! Casa de piatra, multa intelegere si muuulta fericire "copiilor"!!! si nu in ultimul rand...Felicitari pentru organizare!!!:* ;-)

andreea_mitic
30.09.2009, 10:38:01
Nu inteleg cum sa se ofileasca floarea mirelui? Noi avem si acum orhideea (si e miercuri) care a fost in parul miresei la dezgatit si inca arata foarte bine si orhideea nu a fost pusa in eprubeta. O orhidee rezista o saptamana si fara apa. Poti incerca sa te convingi.
Ce mai pot spune ...eu v-am spus ce am patit si ati sarit multe pe mine ca nu are cum sa se ofileasca, de parca imi lucrasem eu floarea mirelui . Asta mi s-a intamplat , ca alta treaba nu aveam in timpul nuntii decit sa schimb floarea mirelui! Nu sunt florareasa sa stiu cum trebuiesc tinute florile sau cum trebuiesc lucrate . Era treaba ei sa-mi dea florile ok!!. ce sa ma mai conving??? deja mi s-a intamplat la propria nunta !!! Vad ca este ff laudata aceasta doamna Geta si nu am interesul sa fiu Gica contra , dar asta mi s-a intamplat si v-am spus-o si voua!

sim77
30.09.2009, 10:42:48
Fetelor...in sfarsit am pozele "oficiale" de la fotograf...am pus o parte din ele pe "picasa"...sper sa va placa...Pupici si spor la pregatiri viitoarelor miresici!!!:*

sim77
30.09.2009, 10:46:07
Mai incerc o data sa reactualizez link-ul picasa...nu stiu de ce nu merge... :(

sim77
30.09.2009, 10:47:47
Si inca o data... :d

sim77
30.09.2009, 10:48:21
Gata!!!Acum a mers...Pupici!!!:*

duracita
30.09.2009, 11:25:55
CASA DE PIATRA SI MULT NOROC IN CONTINUARE.... ai fost superba....si se vede ca ai avut o nunta de vis..... :* :* :*

andreea_mitic
30.09.2009, 12:09:21
Fetelor...in sfarsit am pozele "oficiale" de la fotograf...am pus o parte din ele pe "picasa"...sper sa va placa...Pupici si spor la pregatiri viitoarelor miresici!!!:*
Ai avut o rochie foarte frumoasa!! Felicitari! Casa de piatra!!

sim77
30.09.2009, 12:16:20
CASA DE PIATRA SI MULT NOROC IN CONTINUARE.... ai fost superba....si se vede ca ai avut o nunta de vis..... :* :* :*

Multumesc mult! Chiar a fost de vis...:*

sim77
30.09.2009, 12:20:49
Ai avut o rochie foarte frumoasa!! Felicitari! Casa de piatra!!

Multumesc pentru urari!!!Intr-adevar...rochitzica mea a fost de vis...m-am simtit ca o adevarata printesa...si toata lumea a laudat-o...Imi pare rau pe de-o parte ca trebuie sa o vand...pentru ca e pacat de ea sa ingalbeneasca intr-o cutie...si ocupa si mult spatiu...insa imi pare bine pe de alta parte ca o sa se mai bucure o miresica de ea...:*

dyana_83
30.09.2009, 12:35:05
Ce mai pot spune ...eu v-am spus ce am patit si ati sarit multe pe mine ca nu are cum sa se ofileasca, de parca imi lucrasem eu floarea mirelui . Asta mi s-a intamplat , ca alta treaba nu aveam in timpul nuntii decit sa schimb floarea mirelui! Nu sunt florareasa sa stiu cum trebuiesc tinute florile sau cum trebuiesc lucrate . Era treaba ei sa-mi dea florile ok!!. ce sa ma mai conving??? deja mi s-a intamplat la propria nunta !!! Vad ca este ff laudata aceasta doamna Geta si nu am interesul sa fiu Gica contra , dar asta mi s-a intamplat si v-am spus-o si voua!
sincer nu trebuie sa gandim asa fiecare are nunta la randul ei si ea cum se vede ca vrea sa ne ajute ne-a dat un sfat ce s-a intamplat la nunta la ea noi ar trebui sa o apreciem ca ne spune si de bn si de rau fiecare are alegerea lui unde face dar ar trebuie sa tinem cont si de patanii

andreea_mitic
30.09.2009, 13:16:20
Multumesc pentru urari!!!Intr-adevar...rochitzica mea a fost de vis...m-am simtit ca o adevarata printesa...si toata lumea a laudat-o...Imi pare rau pe de-o parte ca trebuie sa o vand...pentru ca e pacat de ea sa ingalbeneasca intr-o cutie...si ocupa si mult spatiu...insa imi pare bine pe de alta parte ca o sa se mai bucure o miresica de ea...:*
Dupa ce ti-am vazut pozele mi-am dat seama ca ai avut cununia la biserica inaintea mea .;;) Te-am invidiat putin ptr ca tu ai avut vremea cat de cat mai frumoasa . la mine a inceput sa ploua si sa bata vantul si nu am avut parte de covor rosu si sfesnicele cu flori :( , desi ele erau pregatite ) Iti urez bafta , fericire si intelegere !:*

sim77
30.09.2009, 13:22:30
Dupa ce ti-am vazut pozele mi-am dat seama ca ai avut cununia la biserica inaintea mea .;;) Te-am invidiat putin ptr ca tu ai avut vremea cat de cat mai frumoasa . la mine a inceput sa ploua si sa bata vantul si nu am avut parte de covor rosu si sfesnicele cu flori :( , desi ele erau pregatite ) Iti urez bafta , fericire si intelegere !:*

Multumesc mult!!! si tie iti doresc la fel...fericire, intelegere...si multa iubire :* Intr-adevar s-a cam stricat vremea imediat ce am urcat in masina...dar tot a fost frumos si dupa...Oricum ploaia inseamna bogatie<:-P ..asa ca...:*

andreea_mitic
30.09.2009, 13:37:56
Multumesc mult!!! si tie iti doresc la fel...fericire, intelegere...si multa iubire :* Intr-adevar s-a cam stricat vremea imediat ce am urcat in masina...dar tot a fost frumos si dupa...Oricum ploaia inseamna bogatie<:-P ..asa ca...:*
Sa dea Domnul!! Vreau si eu sa-mi vand rochita . Stii cumva cum o pot posta pe aici?? este Mirandi. :*

sim77
30.09.2009, 13:43:58
Sa dea Domnul!! Vreau si eu sa-mi vand rochita . Stii cumva cum o pot posta pe aici?? este Mirandi. :*

Iti trimit PM...

gabryela63
30.09.2009, 14:59:28

Ai fost o mireasa foarte frumoasa...si esti o femeie frumoasa! Ma bucur pentru tine! Casa de piatra si un munte de fericire iti doresc!

sim77
30.09.2009, 15:09:54
Ai fost o mireasa foarte frumoasa...si esti o femeie frumoasa! Ma bucur pentru tine! Casa de piatra si un munte de fericire iti doresc!

Multumesc mult!!! :"> Abia asteptam poze sa vedem ce minunat a fost si la nunta "copiilor" dvs... :*

maryia
30.09.2009, 16:03:23
sim,ai fost de vis,inca odata CASA DE PIATRA va doresc,multa fericire alaturi de sotiorul tau...apropo,pe cumnatica ta o cunosc, Andreea, am copilarit cu ea, era in scoala generala cu o buna prietena de a mea :*

ancapsy
30.09.2009, 16:11:49
ms pt sfat imi place tare mult videoclipul cine ti-a filmat la nunta si imi poti zice si un pret?

Mi-a filmat un tip din Bacau care filmeaza in Italia....iar in Romania numai in luna august....si a fost 10 milioane :D

ancapsy
30.09.2009, 16:15:47

Ai fost foarte frumoasa!! Casa de piatra si tot ce va doriti!!!

sim77
30.09.2009, 16:17:03
sim,ai fost de vis,inca odata CASA DE PIATRA va doresc,multa fericire alaturi de sotiorul tau...apropo,pe cumnatica ta o cunosc, Andreea, am copilarit cu ea, era in scoala generala cu o buna prietena de a mea :*

Multumim pentru urari! si voua va doresc la fel...In legatura cu Andreea...banuiesc ca sunteti cam din aceeasi generatie...si cum orasul e mic...:*

sim77
30.09.2009, 16:18:06
Ai fost foarte frumoasa!! Casa de piatra si tot ce va doriti!!!

Multumesc si tu ai fost o miresica foarte frumoasa!!!Felicitari si voua si Casa de piatra!!!:*

jessica_maria
30.09.2009, 17:26:24
Jessica?? Ai intrebat la restaurant daca te lasa cu decor din alta parte??Din cite am auzit eu , doamna de acolo iti impune decorul ei(si stiu de la mai multe persoane) exact cum fac si cei de la first class (mai nou iti impun si formatia lor).
pot aduce si o alta firma sa imi decoreze dak nu imi place nimic din ce au ei in catalog...dar ink nu am vazut catalogul...knd o sa venim acasa de craciun urmeaza sa il vedem...da-mi si mie id tau...poate ma mai ajuti cu niste sfaturi;))

ancapsy
30.09.2009, 19:53:02
pot aduce si o alta firma sa imi decoreze dak nu imi place nimic din ce au ei in catalog...dar ink nu am vazut catalogul...knd o sa venim acasa de craciun urmeaza sa il vedem...da-mi si mie id tau...poate ma mai ajuti cu niste sfaturi;))

Cred ca poti veni tu cu ideeile tale si sa vezi daca au materiale pt ce idei ai tu...si mai ales daca iti convine pretul lor.....multa bafta la pregatiri!!!:*

dyana_83
30.09.2009, 22:49:30
Mi-a filmat un tip din Bacau care filmeaza in Italia....iar in Romania numai in luna august....si a fost 10 milioane :D
si pozele cine ti le-a facut tot tipul asta?

duracita
01.10.2009, 12:26:28
:* :* :* Buna miresici care e urmatoarea pe lista???? va doresc tuturor miresicilor CASA DE PIATRA si spor la bani..$-) $-) $-) .....

ancapsy
01.10.2009, 14:27:43
si pozele cine ti le-a facut tot tipul asta?

Nu..un fotograf de la marafilm din bacau........am fost foarte multumiti de el...adik de ei :P

oanagafita
01.10.2009, 15:06:54
Nu..un fotograf de la marafilm din bacau........am fost foarte multumiti de el...adik de ei :P

Buna miresici si viitoare miresici....eu sunt o viitoare miresica din Bucuresti si Onesti..da..voi avea doua nunti...din pacate stau in Bucuresti si nu ajung decat foarte rar in Onesti...nunta am planificat-o pentru la anul pe 24 iulie 2010 in Bucuresti si la saptamana in Onesti....a fost dificil sa alegem un restaurant...pentru ca nu avem asa de multe persoane..adik vor fi maxim 90 persoane...iar restaurantele din Onesti(pe care le-am vazut eu) sunt mult mai mari si nu vor sa ne inchirieze sala pentru o nunta asa de mica....iar la Trotus cand am fost era deja ocupat...am gasit ca varianta un restaurant (nu stiu exact cum se numeste) care se afla vis a vis de hotel Trotus....langa BCR...cred ca se numeste ceva cu Tratoria..si stiu ca vara asta a avut si terasa in fata...nu e mare..dar ca local e frumos...meniul pare ok...dar stiu ca noi eram primii care l-am solicitat pentru o nunta....acum am rugamintea la voi daca ma puteti cu ajuta mai multe informatii referitoare la:
- restaurant (daca stiti sau a-ti auzit pe cineva vorbind de el), sau in cazul in care stiti un alt restaurant mai mic unde sa nu ni se spuna ca avem prea putine persoane;
- muzica: ce formatie ne-ati recomanda;
- fotograf si cameraman;
- persoane cu care putem vorbi pentr aranjat sala.

Eu voi ajunge cel mai devreme la Onesti de Craciun..abia din ianuarie la anul am zis ca ne vom ocupa mai intens de pregatiri...Va multumesc...:*

merlynn
01.10.2009, 15:52:45
Buna miresici si viitoare miresici....eu sunt o viitoare miresica din Bucuresti si Onesti..da..voi avea doua nunti...din pacate stau in Bucuresti si nu ajung decat foarte rar in Onesti...nunta am planificat-o pentru la anul pe 24 iulie 2010 in Bucuresti si la saptamana in Onesti....a fost dificil sa alegem un restaurant...pentru ca nu avem asa de multe persoane..adik vor fi maxim 90 persoane...iar restaurantele din Onesti(pe care le-am vazut eu) sunt mult mai mari si nu vor sa ne inchirieze sala pentru o nunta asa de mica....iar la Trotus cand am fost era deja ocupat...am gasit ca varianta un restaurant (nu stiu exact cum se numeste) care se afla vis a vis de hotel Trotus....langa BCR...cred ca se numeste ceva cu Tratoria..si stiu ca vara asta a avut si terasa in fata...nu e mare..dar ca local e frumos...meniul pare ok...dar stiu ca noi eram primii care l-am solicitat pentru o nunta....acum am rugamintea la voi daca ma puteti cu ajuta mai multe informatii referitoare la:
- restaurant (daca stiti sau a-ti auzit pe cineva vorbind de el), sau in cazul in care stiti un alt restaurant mai mic unde sa nu ni se spuna ca avem prea putine persoane;
- fotograf si cameraman;

Eu voi ajunge cel mai devreme la Onesti de Craciun..abia din ianuarie la anul am zis ca ne vom ocupa mai intens de pregatiri...Va multumesc...:*
pt restaurant poti incerca si la Han Marisano, Roata si nu stiu daca mai e ceva mai mic :-s, pt. celelalte iti pot da nr. de tel pe pm:*

andreea_mitic
01.10.2009, 15:55:41
- fotograf si cameraman;

Buna! Restaurantul este frumos , iar mancarea foarte buna. ai facut o alegere buna!

angel_ro
01.10.2009, 16:28:45
Buna! Si eu sunt o viitoare mireasa, si eu ma interesez de restaurant, fotograf,cameraman,flori si ornat sali.dak vrei o sa tinem legatura k sa mai schimbam kteva idei.

ancapsy
01.10.2009, 18:42:42
- fotograf si cameraman;

E foarte frumos restaurantul si sincera sa fiu nu am mai auzit pe nimeni care sa aiba nunta acolo....cel putin la fetele de pe miresici.
Mai este un restaurant frumos First Class sau s-a mai deschis ceva frumos Casa Rosu se cheama....sunt undeva pe varianta daca stii....sunt micute si cochete.....
Despre formatie nu stiu pentru ca eu am avut dj....foto si video iti pot da pe privat nr de contact...la fel si de decoratiuni.........trebuie doar sa ceri..si ti se va da!!!
Spor la pregatiri!!!
:*

dyana_83
01.10.2009, 19:32:42
- fotograf si cameraman;

imi pare bine ca te-ai alaturat noua eu am fost acolo la restaurantul ala dar la o cumetrie si a bine mancarea foarte buna si multa dar in schimb ce nu mi-a placut dupa 1 noaptea a trebuit sa de-a muzica mai incet deoarece faceau vecinii scandal , venise si politia at sa vb cu patronul

oanagafita
02.10.2009, 08:48:05
Buna! Si eu sunt o viitoare mireasa, si eu ma interesez de restaurant, fotograf,cameraman,flori si ornat sali.dak vrei o sa tinem legatura k sa mai schimbam kteva idei.

Da..chiar as vrea sa pastram legatura....o sa am nevoie de atatea informatii...e atat de greu sa organizezi o nunta de la distanta..dar sper sa iasa totul bine....

oanagafita
02.10.2009, 08:50:27
Va multumesc pentru raspuns si pentru incurajari...da o sa am nevoie de date de contact referitoare la foto..cameraman..dj..aranjat sala...cofetarie unde pot face un tort asa cum imi doresc....si de asemenea mai am nevoie sa stiu cam ce meniu este de preferat pentru o nunta...ce bauturi....si ce alte lucruri importante trebuie facute...nu as vrea sa uit ceva..nu de alta..dar eu nu am mai fost la nici o nunta in aceasta zona si nu stiu cum e...Va poop..:*

sim77
02.10.2009, 09:11:44
Da..chiar as vrea sa pastram legatura....o sa am nevoie de atatea informatii...e atat de greu sa organizezi o nunta de la distanta..dar sper sa iasa totul bine....

Buna...si bine ai venit printre noi! :) Intr-adevar e destul de greu sa organizezi o nunta de la distanta (exact in situatia ta am fost si eu) insa...cu timp, rabdare, perseverenta si sfaturi de la miresici...sigur ai sa reusesti!!! Daca vrei iti pot trimite si eu datele de contact pe PM...pentru formatie...d-na Geta...fotograf&cameraman (daca ti-au placut pozele)...sau...daca vrei sa ma intrebi ceva...sunt pe aici...Spor la treaba!!!:*

angel_ro
02.10.2009, 10:37:08
Buna,eu am fost de m-am interesat de cameraman,fotograf,ornat sali,si flori.Am auzit k sunt cei mai buni ši am fost de m-am intanlit cu ei.Mi-au aratat poze cu sali ornate fff frumoas,si au zis k se ocupa si cu flori si au si cameranan si fotograf.supperr nu trebuie sa mai umblu dupa toti dak ei se ocupa cu toate

oanagafita
02.10.2009, 12:01:43
Astept de la voi date de contact .....ca sa pot lua si eu legatura cu ei sa vad ce ofera....

oanagafita
02.10.2009, 12:02:35
Buna...si bine ai venit printre noi! :) Intr-adevar e destul de greu sa organizezi o nunta de la distanta (exact in situatia ta am fost si eu) insa...cu timp, rabdare, perseverenta si sfaturi de la miresici...sigur ai sa reusesti!!! Daca vrei iti pot trimite si eu datele de contact pe PM...pentru formatie...d-na Geta...fotograf&cameraman (daca ti-au placut pozele)...sau...daca vrei sa ma intrebi ceva...sunt pe aici...Spor la treaba!!!:*

Am vazut pozele...sunt foarte frumoase....trimite-mi te rog echipele cu care ai lucrat..pentru foto, video, aranjat sala, cofetarie, si ce mai e..sper ca nu am uitat nimik...

sim77
02.10.2009, 13:21:37
Am vazut pozele...sunt foarte frumoase....trimite-mi te rog echipele cu care ai lucrat..pentru foto, video, aranjat sala, cofetarie, si ce mai e..sper ca nu am uitat nimik...

Ti-am trimis PM...;-)

Loxanna
02.10.2009, 14:02:55
Dragi viitoare miresici, va atasez o lista de preturi de la cofetaria din comuna Oituz. Domana de acolo face mult mai multe tipuri de torturi, vi le poate face ca in poza, ornate cum vreti! Eu am mancat tort de acolo la 2 nunti si am fost si la degustare! Merita! Pentru cele interesate, nr de telefon pe pm.

andra2ro
02.10.2009, 20:43:45

Foarte frumoase pozele, fotograful a stiut sa va scoata in evidenta si imaginile sunt clare. Felicitari pentru alegere ! Imi poti da si mie datele lui de contact ? :D

andra2ro
02.10.2009, 20:48:27
Dragute foste si viitoare miresici, sunt uimita de cat de mult s-a discutat aici in ultimele zile si ma bucur ca am ce invata de la voi. :)
Succes la pregatiri viitoarelor miresici !

ancapsy
03.10.2009, 14:12:04
Dragute foste si viitoare miresici, sunt uimita de cat de mult s-a discutat aici in ultimele zile si ma bucur ca am ce invata de la voi. :)
Succes la pregatiri viitoarelor miresici !

Si eu sunt uimita si ma bucur totodata!!!
Spor la pregatiri!!! :*:*:*

xtinna
04.10.2009, 15:48:03
ce cofetarii bune gasim noi in onesti sau macar in jurul onestiului?sa mi faca un tort de martipan adevarat si nu din ala cu gust fondant:P:P:P

sim77
04.10.2009, 17:35:09
Foarte frumoase pozele, fotograful a stiut sa va scoata in evidenta si imaginile sunt clare. Felicitari pentru alegere ! Imi poti da si mie datele lui de contact ? :D

Ti-am trimis PM..>:D<

Alynutza_1123
04.10.2009, 19:28:06
:* :* :* Buna miresici care e urmatoarea pe lista???? va doresc tuturor miresicilor CASA DE PIATRA si spor la bani..$-) $-) $-) .....
Buna! Ce faci, cum stai cu pregatirile, cu emotiile? Mai ai asa putin...ce dor imi e de vremea cand faceam si noi pregatiri, e o perioada stresanta dar si extrem de frumoasa si incarcata de emotii...:) Abia astept sa ne povestesti cum a fost si sa ne arati pozici;-). Deocamdata iti urez bafta la ultimele pregatiri, ati intrat pe ultima suta de metri...Pup>:D<

Loxanna
04.10.2009, 21:19:49
Fetele, mi-am rezolvat si cu florile! Maine ma duc la croitorie sa imi iau rochia modificata... si ma cam apropii de ziua de miercuri, cand imi depun actele la Primarie...:-"

CONT-INCHIS-23057
05.10.2009, 23:48:28
am primit pozele oficiale!! Le gasiti in semnatura.

Sper sa va placa.>:D<

gabryela63
06.10.2009, 07:47:34
Am 3 poze de la nunta fiicei mele,am sa incerc sa le atasez, urmand ca atunci cand intru in posesia mai multor poze sa vi le arat. Spor la pregatiri, miresici!

Sper sa fi reusit sa pun pozele.....daca nu, astept sa ma invete cineva cum se face. Multumesc mult!

sim77
06.10.2009, 08:43:53
Am 3 poze de la nunta fiicei mele,am sa incerc sa le atasez, urmand ca atunci cand intru in posesia mai multor poze sa vi le arat. Spor la pregatiri, miresici!

Sper sa fi reusit sa pun pozele.....daca nu, astept sa ma invete cineva cum se face. Multumesc mult!

Foarte frumoase pozele...si mirii!!!Felicitari inca o data si...mai asteptam poze...>:D<

oana_alexandra
06.10.2009, 10:02:23

Foarte frumoase pozele si mireasa!!!!=D> L-ai avut cumva pe Lucian??? Casa de piatra !

CONT-INCHIS-23057
06.10.2009, 11:48:40
Foarte frumoase pozele si mireasa!!!!=D> L-ai avut cumva pe Lucian??? Casa de piatra !

Multumesc, da, e numai meritul lui lucian muset pt poze:)..Isi merita toti banutii!! Eu una, ii admir creatia de cand l-am cunoscut. E bun omul, ce-i al lui e al lui...

ancapsy
06.10.2009, 11:58:22

Ati fost foarte frumosi!!! Si pozele sunt superbe!!! Casa de piatra si ot ce va doriti!!!!

ancapsy
06.10.2009, 11:59:34

Nu cumva tu esti urmatoarea? Lasa emotiile si traieste fiecare clipa!!!>:D<

kmpi_oana
06.10.2009, 13:17:47

Superbe pozele, foarte originale.. se vede ca ati avut un fotograf care si-a meritat banii. Frumoasa rochia, chiar deosebita....ce sa mai comentam ati aratat magnific>:D< . Casa De Piatra si multa multa fericire!

CONT-INCHIS-23057
06.10.2009, 13:31:16
Superbe pozele, foarte originale.. Casa De Piatra si multa multa fericire!

Multumim, Casa de Piatra si voua!!

CONT-INCHIS-23057
06.10.2009, 13:32:28
Ati fost foarte frumosi!!! Si pozele sunt superbe!!! Casa de piatra si tot ce va doriti!!!!

Si voi ati fost superbi, ti-am mai spus parca ..Multumim.>:D<

merlynn
06.10.2009, 14:22:43
ca formatie pt. viitoarele miresici va recomand TOMIS JUNIOR Din Galati, am fost sambata la nunta si au cantat ei, au fost superbi toata lumea i-a laudat:rocking::rocking::rockon:

merlynn
06.10.2009, 14:24:02

frumoase poze, asteptam si restul pozelor:-w

merlynn
06.10.2009, 14:26:26
ce cofetarii bune gasim noi in onesti sau macar in jurul onestiului?sa mi faca un tort de martipan adevarat si nu din ala cu gust fondant:P:P:P
poti incerca la Bacau la cofetaria Ania

duracita
06.10.2009, 14:39:16
Buna miresici nu prea am mai avut timp sa intru sa vb cu voi..... da va rog sami tineti pumnii ca vine si ziua mea si am mari mari emotii.....va pupacesc si sa auzim de bine....

ancapsy
06.10.2009, 16:56:01
Buna miresici nu prea am mai avut timp sa intru sa vb cu voi..... da va rog sami tineti pumnii ca vine si ziua mea si am mari mari emotii.....va pupacesc si sa auzim de bine....

Iti tinem pumnii!!! Va fi o zi minunata de care iti vei aduce aminte cu nostalgie dupa ce trece!!!
Eu mai vreau o data sa fiu mireasa!!!!;))

ancapsy
06.10.2009, 16:59:57

Foarte frumosi copii tai!! Acum ai si o fiica si un fiu!! Sa-ti traiasca si sa se iubeasca pana la adanci batraneti!!!
Astept poze mai multe!!!
>:D<

CONT-INCHIS-23057
06.10.2009, 17:01:50

Incearca sa nu te stresezi foarte mult, odihneste-te si mananca normal..ca in ultima zi n-apuci nici sa bei apa si nici sa te duci la wc:D..

Bafta..si sa nu uiti sa zambesti si sa te distrezi ca altfel o sa-ti para rau!!>:D<>:D<

ancapsy
06.10.2009, 17:01:53

Nu stiu in Onesti daca vei gasi......al meu a fost cu martipan...dar a fost prima oara cand am gustat martipanul.....eu l-am ales pentru aspect, a dat bine in poze :P

CONT-INCHIS-23057
06.10.2009, 17:04:11
Iti tinem pumnii!!! Va fi o zi minunata de care iti vei aduce aminte cu nostalgie dupa ce trece!!!
Eu mai vreau o data sa fiu mireasa!!!!;))

eu nu pot spune ca mai vreau. M-am distrat ca si cum ar fi ultima zi din viata mea cu gandul ca ma marit prima si ultima data..Asa ca nu-mi pare rau dupa nimik, nici dupa banii cheltuiti. A fost asa cum ne-am dorit.:)

ancapsy
06.10.2009, 17:23:49
eu nu pot spune ca mai vreau. M-am distrat ca si cum ar fi ultima zi din viata mea cu gandul ca ma marit prima si ultima data..Asa ca nu-mi pare rau dupa nimik, nici dupa banii cheltuiti. A fost asa cum ne-am dorit.:)

Si la mine la fel...dar a fost prea frumos!! Nu am avut emotii aproape deloc..am zambit toata ziua......si m-am distrat la maxim.....dimineata cand mi-am dat seama ca se termina si lumea pleaca am inceput sa plang...mai vroiam sa mai dureze......de asta mai vreau .....nu ca mi-ar parea rau dupa ceva...dar sunt constienta ca a fost prima si ultima oara...astept nunta de aur pentru o distractie la maxim!>:D<

CONT-INCHIS-23057
06.10.2009, 17:27:26
Si la mine la fel...dar a fost prea frumos!! Nu am avut emotii aproape deloc..am zambit toata ziua......si m-am distrat la maxim.....dimineata cand mi-am dat seama ca se termina si lumea pleaca am inceput sa plang...mai vroiam sa mai dureze......de asta mai vreau .....nu ca mi-ar parea rau dupa ceva...dar sunt constienta ca a fost prima si ultima oara...astept nunta de aur pentru o distractie la maxim!>:D<

apropo de nunti, stiati ca se zice:
1 an - nunta de hartie
2 ani - nunta de bumbac
3 ani - nunta de piele
4 ani - nunta de fructe / nunta de flori
5 ani - nunta de lemn
6 ani - nunta de zahar / nunta de fier
7 ani - nunta de lana / nunta de cupru
8 ani - nunta de bronz / nunta de lut
9 ani - nunta de salcie
10 ani - nunta de tinichea
11 ani - nunta de otel
12 ani - nunta de matase
13 ani - nunta de dantela
14 ani - nunta de fildes
15 ani - nunta de cristal
20 ani - nunta de portelan
25 ani - nunta de argint
30 ani - nunta de perla
35 ani - nunta de coral
40 ani - nunta de rubin
45 ani - nunta de safir
50 ani - nunta de aur
55 ani - nunta de smarald
60 ani - nunta de ametist
65 ani - nunta de alabastru
70 ani - nunta de platina
75 ani - nunta de diamant

jessica_maria
06.10.2009, 17:53:55
vad ca tb sa dam cel putin 10 mesaje ca sa trimitem un msj privat ;
va rog sa nu va suparati daca insist pe acest forum ca vreau nr de tel al d-ei Geta de la Tg Ocna care se ocupa de decoratiiunile nuntilor pentru ca in 2 saptamani ajung in Onesti si as vrea sa vb personal cu dansa ; v-am spus ca eu sunt din Braila
Multumesc
buna...am vazut k esti din braila si de aceea vreau sa iti cer o parere .la nunta noastra va canta formatia magnetic din braila u ce parere ai despre ei?i-ai auzit vreodata cantand la nunti?formatia se numeste magnetic band

gabryela63
06.10.2009, 18:27:27
Foarte frumosi copii tai!! Acum ai si o fiica si un fiu!! Sa-ti traiasca si sa se iubeasca pana la adanci batraneti!!!
Astept poze mai multe!!!
>:D<
Multumesc mult Ancapsy! Si multumesc tuturor fetelor. Acum am o fiica si 2 fiii, pentru ca in afar de ginere , mai am un baiat de 19 ani, care si el a plecat de-acasa saptamana asta, fiind student la Automatica la Bucuresti. Asa ca am ramas singuri, fara copii.

ancapsy
06.10.2009, 20:24:01
Multumesc mult Ancapsy! Si multumesc tuturor fetelor. Acum am o fiica si 2 fiii, pentru ca in afar de ginere , mai am un baiat de 19 ani, care si el a plecat de-acasa saptamana asta, fiind student la Automatica la Bucuresti. Asa ca am ramas singuri, fara copii.

Lasa ca suntem noi aici pentru tine si iti tinem de urat!!!>:D< >:D< >:D<

alystar
06.10.2009, 22:16:21
Buna seara miresici din Onesti! Ma numesc Alina si sunt noua pe aici. Inca nu am stabilit data nuntii, sper ca voi mai gasi un restaurant liber pentru 2010... ce va rog e sa ma ajutati in alegerea unui local, a unei formatii, etc etc..^:)^

andreea_mitic
06.10.2009, 22:47:05
buna!!! am lipsit citeva zile.......dar am revenit cu 2 poze , ptr viitoarele miresici.

dyana_83
06.10.2009, 23:59:17
buna!!! am lipsit citeva zile.......dar am revenit cu 2 poze , ptr viitoarele miresici.
buna, imi pare bine ca revii si ca de fiecare data cu ceva nou, vreau sa iti spun ca si eu colaborez cu aceeasi persoana cu care ai colaborat si u si vreau sa iti arat cateva modele sa imi zici ce parere ai

anamary
07.10.2009, 00:52:10
Multumesc, da, e numai meritul lui lucian muset pt poze:)..Isi merita toti banutii!! Eu una, ii admir creatia de cand l-am cunoscut. E bun omul, ce-i al lui e al lui...

wow!!! intru destul de rar pe subforumul de bacau, dar acum am nimerit la fix...
ff reusite pozele, iar voi ati fost ff frumosi!!! tot binele din lume va doresc si sa dea d-zeu ca si peste 50 de ani sa revedem pozele si dvd-urile de la nunta cu acelasi entuziasm si cu acelasi zambet pe buze ca acum;-) >:D<

anamary
07.10.2009, 01:01:41
spor la ultimele pregatiri si CASA DE PIATRA duracita<:-P <:-P <:-P
...lasa emotiile deoparte si incearca sa profiti la maxim de ziua voastra...caci trece asa de repede;-)

gratieladaniela
07.10.2009, 09:24:46
buna...am vazut k esti din braila si de aceea vreau sa iti cer o parere .la nunta noastra va canta formatia magnetic din braila u ce parere ai despre ei?i-ai auzit vreodata cantand la nunti?formatia se numeste magnetic band
Nu am auzit de ei ; desi sunt eu din Braila , de 7-8 ani locuiesc cu viitorul meu sot la Bucuresti , am terminat cu scolile si ne-am gasit de munca tot aici deci in Braila sau Onesti ajungem cate odata la 2-3 luni si atunci in week-end ; eu fac nunta anul asta la Braila - cununia civila doar - si am formatia de la restaurantul Continental din centru - nu stiu cum le zice - dar sunt foarte multumita ca le-am ascultat un demo si canta bine toate genurile de muzica !

oanagafita
07.10.2009, 10:27:13
buna, imi pare bine ca revii si ca de fiecare data cu ceva nou, vreau sa iti spun ca si eu colaborez cu aceeasi persoana cu care ai colaborat si u si vreau sa iti arat cateva modele sa imi zici ce parere ai

Cine sunt cei care au facut aceste aranjamente? Imi poti da mai multe detalii te rog..Merci..

alystar
07.10.2009, 12:06:14
Dragute poze Diana! Vad ca este foarte laudata d-na Geta din tg ocna! Ar trebui ca si miresicile care au colaborat cu d-na geta sa ataseze poze cu decoratiunile facute de dansa. Nu stiu, am putea face o comparatie intre firmele de decoratiuni existente, de altfel cum ai facut si tu. Spun asta pentru ca eu am vazut sala decorata de d-na geta si sincer lasa de dorit!Pt. inspiratie atasez si eu cateva poze. Inca nu ma pot decide pe ce culoare sa fac sala :-s

andreea_mitic
07.10.2009, 12:55:21
Dragute poze Diana! Vad ca este foarte laudata d-na Geta din tg ocna! Ar trebui ca si miresicile care au colaborat cu d-na geta sa ataseze poze cu decoratiunile facute de dansa. Nu stiu, am putea face o comparatie intre firmele de decoratiuni existente, de altfel cum ai facut si tu. Spun asta pentru ca eu am vazut sala decorata de d-na geta si sincer lasa de dorit!Pt. inspiratie atasez si eu cateva poze. Inca nu ma pot decide pe ce culoare sa fac sala :-s
Foarte frumoase decoruri !!! Au inceput sa apara pe topicul asta si poze cu decoruri adevarate!! Chiar as vrea sa vad citeva decoruri facute de cea mai laudata persoana de pe acest topic sa vedem diferenta . Daca are cineva foto , rog sa le posteze . Eu am facut nunta , dar pentru viitoarele miresici ......:*

sim77
07.10.2009, 12:58:22

O sa-ti urmez sfatul si o sa atasez niste poze cu decoratiunile facute de d-na Geta...buchet...masa preziduu...masa invitati...si mai gasiti multe poze in linkul din semnatura...pe picasa...Mie personal mi-au placut foarte mult aranjamentele pe care le-am avut la nunta...le-am avut exact cum le-am cerut...vesele si colorate...

alystar
07.10.2009, 13:44:09
O sa-ti urmez sfatul si o sa atasez niste poze cu decoratiunile facute de d-na Geta...buchet...masa preziduu...masa invitati...si mai gasiti multe poze in linkul din semnatura...pe picasa...Mie personal mi-au placut foarte mult aranjamentele pe care le-am avut la nunta...le-am avut exact cum le-am cerut...vesele si colorate...

Foarte bine! Ma bucura faptul ca miresele de pe site-ul asta sunt active!Florile sunt dragute, cel putin ce ti-a facut tie imi place, probabil mai are si nunti la care nu da rateuri dar eu nu ma refeream la flori....Faceam referire la decorarea salilor, asta nu am vazut eu aici. Ce decoratiuni face d-na Geta de e asa laudata! Crede-ma am ceva timp de cand ma interesez pentru decoratiuni si ea e cea mai slaba din toate firmele... Ultima nunta pe care am vazut-o facuta de ea era alb cu bordo (de diferite nuante), arata patetic, sincer, mi-a fost mie mila de mireasa. Spune-mi te rog , ai vazut pozele de mai sus atasate de mine si de celelalte fete? Lucreaza si ea la fel? Aranjametele tale florale au fost dragute dar decorul ti-a placut?

sim77
07.10.2009, 14:05:25
Foarte bine! Ma bucura faptul ca miresele de pe site-ul asta sunt active!Florile sunt dragute, cel putin ce ti-a facut tie imi place, probabil mai are si nunti la care nu da rateuri dar eu nu ma refeream la flori....Faceam referire la decorarea salilor, asta nu am vazut eu aici. Ce decoratiuni face d-na Geta de e asa laudata! Crede-ma am ceva timp de cand ma interesez pentru decoratiuni si ea e cea mai slaba din toate firmele... Ultima nunta pe care am vazut-o facuta de ea era alb cu bordo (de diferite nuante), arata patetic, sincer, mi-a fost mie mila de mireasa. Spune-mi te rog , ai vazut pozele de mai sus atasate de mine si de celelalte fete? Lucreaza si ea la fel? Aranjametele tale florale au fost dragute dar decorul ti-a placut?

Mie personal mi-a placut si decorul...am vrut ceva mai simplut...i-am spus decat culorile si ea s-a ocupat de restul...Intr-adevar mi-a spus daca vreau un anumit decor...sa-i aduc poze...insa noi am pus accentul foarte mult pe flori...si aici am intrat in detalii...de restul s-a ocupat ea...si chiar a fost pe gustul meu...ceva finutz...Adevarul este ca in pozele postate nu se vad detaliile...si chiar lipsesc unele...insa nu am poze speciale cu asa ceva...dar crede-ma ca a fost mult mai frumos in realitate...si toata lumea a laudat aranjatul salii...De exemplu au mai fost niste globuletze de flori deasupra ringului si pe colturile mesei de preziduu...care nu se vad in poze...am avut si niste pietricele colorate sub aranjamentul de pe mese care se vedeau foarte frumos...la intrarea in restaurant, paharele de sampanie au fost aranjate foarte frumos...s.a...Parerea mea este ca daca stii ce sa ceri...duci poze...poate sa faca orice aranjament de sala...e foarte deschisa...si comunicativa...Asta e parerea mea...Bafta viitoarelor miresici!!!Si spor la treaba!!;-)

merlynn
07.10.2009, 14:21:58
daca tot se posteaza din ce in ce mai mult despre decoratiuni cred ca cel mai bine ar fi sa deschidem un topic numai despre asta;;)

alystar
07.10.2009, 14:22:50
Mie personal mi-a placut si decorul...am vrut ceva mai simplut...i-am spus decat culorile si ea s-a ocupat de restul...Intr-adevar mi-a spus daca vreau un anumit decor...sa-i aduc poze...insa noi am pus accentul foarte mult pe flori...si aici am intrat in detalii...de restul s-a ocupat ea...si chiar a fost pe gustul meu...ceva finutz...Adevarul este ca in pozele postate nu se vad detaliile...si chiar lipsesc unele...insa nu am poze speciale cu asa ceva...dar crede-ma ca a fost mult mai frumos in realitate...si toata lumea a laudat aranjatul salii...De exemplu au mai fost niste globuletze de flori deasupra ringului si pe colturile mesei de preziduu...care nu se vad in poze...am avut si niste pietricele colorate sub aranjamentul de pe mese care se vedeau foarte frumos...la intrarea in restaurant, paharele de sampanie au fost aranjate foarte frumos...s.a...Parerea mea este ca daca stii ce sa ceri...duci poze...poate sa faca orice aranjament de sala...e foarte deschisa...si comunicativa...Asta e parerea mea...Bafta viitoarelor miresici!!!Si spor la treaba!!;-)

Intrebarea mea este de ce trebuie sa ii duci poze? Nu are imaginatie? Eu cand ma duc la un decorator vreau sa imi dea si el/ea ideii de cum ar putea fi amenajata sala sa nu caut eu poze sa ii duc si intr-un final sa iasa o cacialma. Pentru a decora o sala nu iti trebuiesc doar poze , iti trebuie imaginatie, ceea ce ei ii lipseste.. sau probabil imaginatia ei se rezuma doar la a arunca efectiv niste huse pe scaune de toate marimile si culorile murdare si a lua banul. La nunta la care am asistat si de care vorbesc exact asa s-a intamplat! Ba mai mult daca ii reprosezi ceva vorbeste si urat.

alystar
07.10.2009, 14:24:04
daca tot se posteaza din ce in ce mai mult despre decoratiuni cred ca cel mai bine ar fi sa deschidem un topic numai despre asta;;)

da , cred ca ar fi ideal!

angel_ro
07.10.2009, 14:26:17

Buna miresica,dar chiar imi plac pozele sunt ceva nou si ff interesante.vreau si eu nr de tel.da pana una alta spunemi cu cine ai facut.

alystar
07.10.2009, 14:37:41
Buna miresica,dar chiar imi plac pozele sunt ceva nou si ff interesante.vreau si eu nr de tel.da pana una alta spunemi cu cine ai facut.

Inca nu am facut nunta, urmeaza sa ne hotaram cand va avea loc evenimentul si sa vedem ce locuri libere mai gasim la restaurante. Pana acum ne-am interesat de toate, mai putin de restaurant =)) . Decorul il voi face cu Mihaela de la Fantasy, de filmat si poze am vorbit cu Lucian si Ionut, sunt baieti seriosi si fac treaba buna, ca formatie baietii de la Rapsodia.. etc. Dilema mare e restaurantul :-s ...

andreea_mitic
07.10.2009, 14:39:39
Iti trimit un PM ;-) .

merlynn
07.10.2009, 14:39:49
gata fetelor v-am deschis un topic nou unde puteti vb. numai despre decorari :*:*:*
http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2459254#post2459254 sper sa functioneze

sim77
07.10.2009, 14:47:44
Intrebarea mea este de ce trebuie sa ii duci poze? Nu are imaginatie? Eu cand ma duc la un decorator vreau sa imi dea si el/ea ideii de cum ar putea fi amenajata sala sa nu caut eu poze sa ii duc si intr-un final sa iasa o cacialma. Pentru a decora o sala nu iti trebuiesc doar poze , iti trebuie imaginatie, ceea ce ei ii lipseste.. sau probabil imaginatia ei se rezuma doar la a arunca efectiv niste huse pe scaune de toate marimile si culorile murdare si a lua banul. La nunta la care am asistat si de care vorbesc exact asa s-a intamplat! Ba mai mult daca ii reprosezi ceva vorbeste si urat.

Sincer...din ce-mi spui tu...parca vorbim de alta persoana...Pe forum au mai fost si alte miresici care au fost multumite de colaborarea cu ea...ca si mine...si probabil de asta a devenit "cunoscuta"...Oricum sfatul meu pentru viitoarele miresici...este sa se intereseze foarte bine inainte de a lua o hotarare...nu neaparat in ceea ce priveste sala...ci in tot ce tine de organizarea nuntii...sa mearga sa vada ele personal despre ce este vorba...nu doar sa citeasca forumul si atat...pentru ca parerile sunt impartite...gusturile sunt diferite...etc...Bafta multa!!!;-)

angel_ro
07.10.2009, 14:52:04

Bine zis merlynn.chiar azi ma intanlesc cu o tipa sa vb de decor si o sa o rog sa imi dea un cd de prezentare si o sa postez si eu poze.k sa se fak diferenta intre ce minunatii fac ei si ce face dna Geta.

merlynn
07.10.2009, 14:57:16
Sincer...din ce-mi spui tu...parca vorbim de alta persoana...Pe forum au mai fost si alte miresici care au fost multumite de colaborarea cu ea...ca si mine...si probabil de asta a devenit "cunoscuta"...Oricum sfatul meu pentru viitoarele miresici...este sa se intereseze foarte bine inainte de a lua o hotarare...nu neaparat in ceea ce priveste sala...ci in tot ce tine de organizarea nuntii...sa mearga sa vada ele personal despre ce este vorba...nu doar sa citeasca forumul si atat...pentru ca parerile sunt impartite...gusturile sunt diferite...etc...Bafta multa!!!;-)
eu am facut un topic special pentru decoratiuni, de unde viitoarele miresici sa aiba de unde alege si sa mearga sa vada ele exact decoratiunile nu sa se ia dupa ce spunem noi pe aici pt. ca gusturile nu se discuta;))

alystar
07.10.2009, 14:59:32

Nu inteleg de ce esti asa de revoltata! Eu povestesc ce am vazut! Si eu sunt de aceiasi parere, miresele trebuie sa se convinga singure dar nu vazand niste poze poate care nu sunt ale ei ci sa mearga sambata la restaurante si sa vada exact cine si cum decoreaza. Abia atunci poate sa faca o comparatie si sa isi faca o parere. Daca prietena mea ar fi vazut sala din timp, crede-ma ar fi lasat-o balta... si din ce am mai auzit nu e singurul caz.. si ai dreptate ... gusturile sunt diferite

angel_ro
07.10.2009, 15:06:54
Inca nu am facut nunta, urmeaza sa ne hotaram cand va avea loc evenimentul si sa vedem ce locuri libere mai gasim la restaurante. Pana acum ne-am interesat de toate, mai putin de restaurant =)) . Decorul il voi face cu Mihaela de la Fantasy, de filmat si poze am vorbit cu Lucian si Ionut, sunt baieti seriosi si fac treaba buna, ca formatie baietii de la Rapsodia.. etc. Dilema mare e restaurantul :-s ...

Multumesc pt raspuns.si eu sunt o viitoare mireasa si o sa tinem legatura

angel_ro
07.10.2009, 15:20:24

Oauuu.ce misto ce aranjamente superbe.cum adik ce parere sa mai ai dekt una fff buna.vreau si eu nr de tel si detalii.k si eu sunt o vii toare mireasa.pop

sim77
07.10.2009, 15:45:32
Nu inteleg de ce esti asa de revoltata! Eu povestesc ce am vazut! Si eu sunt de aceiasi parere, miresele trebuie sa se convinga singure dar nu vazand niste poze poate care nu sunt ale ei ci sa mearga sambata la restaurante si sa vada exact cine si cum decoreaza. Abia atunci poate sa faca o comparatie si sa isi faca o parere. Daca prietena mea ar fi vazut sala din timp, crede-ma ar fi lasat-o balta... si din ce am mai auzit nu e singurul caz.. si ai dreptate ... gusturile sunt diferite

Nu stiu care dintre noi e revoltata...;)) Eu una sigur nu...chiar nu am nici un motiv...;-)

angel_ro
07.10.2009, 15:57:18
Nu stiu fetelor, dar multe dintre voi aveti dreptate dna Geta nu are imaginatie si am vazut asta cu ochii mei si mai mult dekt atat avea si husele murdare si rupte.f urat din partea ei.

merlynn
07.10.2009, 16:15:16
fetelor eu zic sa o lasam pe geta in pace k o sa sughite toata ziua=)), fiecare face cu cine vrea si cum am mai spus gusturile nu se discuta:-"

andreea_mitic
07.10.2009, 16:19:42
Incearca la hotel trotus . E unde restaurant care iti permite ca si design sa faci orice culoare iti trece prin minte si orice fel de decor , mai extravagant sau mai simplu. problema acolo e ca sunt destul de ocupati , tre sa mergi cu un an inainte sa vorbesti de inchirierea lui

gabryela63
07.10.2009, 16:51:50
fetelor eu zic sa o lasam pe geta in pace k o sa sughite toata ziua=)), fiecare face cu cine vrea si cum am mai spus gusturile nu se discuta:-"

Si eu zic sa o lasam pe doamna Geta in pace. Probabil ca sunt si alte interese aici, de s-a pornit razboiul asta impotriva unei persoane, careia eu una nu am ce-i reprosa in privinta ornarii salii si aranjamentelor florale. Am sa vin zilele urmatoare cu poze de la nunta, pentru a fi mai convingatoare. Si nici nu am cerut un anumit fel de aranjament, ci am lasat la mana doamnei sa orneze si sa faca cum crede ea mai bine si nu-mi pare rau, pentru ca a iesit de vis.
Si mai sunt de parere ca fiecare miresica poate sa-si faca aranjamentul salii cu cine doreste, fara a incerca sa influentam negativ sau pozitiv.
Bafta la pregatiri, miresicilor!

merlynn
07.10.2009, 17:03:25
ha, ha, ha=)) de azi intr-o luna voi fi doamna:-SS:-SS:-SS deja ma doare capu cand ma gandesc ce repede a trecut timpul si mai am o gramada de facut, iar de la serviciu liber cine stie cand:-"

angel_ro
07.10.2009, 17:16:59
Aaaa!Da spuneti-mi cine e Mihaela de la Fantasy din Onesti k eu nu cunosc nici una.

alystar
07.10.2009, 18:39:51
Si eu zic sa o lasam pe doamna Geta in pace. Probabil ca sunt si alte interese aici, de s-a pornit razboiul asta impotriva unei persoane, careia eu una nu am ce-i reprosa in privinta ornarii salii si aranjamentelor florale. Am sa vin zilele urmatoare cu poze de la nunta, pentru a fi mai convingatoare. Si nici nu am cerut un anumit fel de aranjament, ci am lasat la mana doamnei sa orneze si sa faca cum crede ea mai bine si nu-mi pare rau, pentru ca a iesit de vis.
Si mai sunt de parere ca fiecare miresica poate sa-si faca aranjamentul salii cu cine doreste, fara a incerca sa influentam negativ sau pozitiv.
Bafta la pregatiri, miresicilor!

Razboi? Cine a inceput razboi? De ce? Ce interese? Mie mi se pare foarte ciudata prezenta dvs. aici daca e sa vorbim de interese. Eu una mi-am spus pererea cum de altfel au facut-o toate miresicile! Si repet : lucreaza urat!!!!! Nu am dreptul la opinie? Cum dvs o laudati si aveti o parere despre ea , eu am alta parere. Si cum am mai spus gusturile nu se discuta...

gabryela63
07.10.2009, 18:53:25
Razboi? Cine a inceput razboi? De ce? Ce interese? Mie mi se pare foarte ciudata prezenta dvs. aici daca e sa vorbim de interese. Eu una mi-am spus pererea cum de altfel au facut-o toate miresicile! Si repet : lucreaza urat!!!!! Nu am dreptul la opinie? Cum dvs o laudati si aveti o parere despre ea , eu am alta parere. Si cum am mai spus gusturile nu se discuta...

Iubita, pentru ce te ofensezi asa? Ce caut eu aici? E un site liber, nu cred ca trebuia sa-ti cer tie voie sa ma inscriu aici....asa ca te rog sa nu jignesti, ca eu nu am jignit. Iti respect opinia, dar nu mai improsca cu atata noroi si rautate. Ai spus si chiar ai repetat de cateva ori ca nu-ti place ce face doamna Geta si cred ca a inteles toata lumea. Este opinia ta si nu cred ca trebuie sa fii atat de artagoasa cu cei care nu sunt de acord cu tine. Iar eu nu sunt de acord cu tine si am incheiat discutia. Fiecare miresica de aici cred ca stie mai bine ce are de facut si nu sunt obligate sa asiste la atatea scene. Ele vor un sfat, vor sa fie ajutate sa-si oragnizeze nunta de vis si nu cred ca sunt dispuse sa se incarce negativ .

alystar
07.10.2009, 19:23:33
Iubita, pentru ce te ofensezi asa? Ce caut eu aici? E un site liber, nu cred ca trebuia sa-ti cer tie voie sa ma inscriu aici....asa ca te rog sa nu jignesti, ca eu nu am jignit. Iti respect opinia, dar nu mai improsca cu atata noroi si rautate. Ai spus si chiar ai repetat de cateva ori ca nu-ti place ce face doamna Geta si cred ca a inteles toata lumea. Este opinia ta si nu cred ca trebuie sa fii atat de artagoasa cu cei care nu sunt de acord cu tine. Iar eu nu sunt de acord cu tine si am incheiat discutia. Fiecare miresica de aici cred ca stie mai bine ce are de facut si nu sunt obligate sa asiste la atatea scene. Ele vor un sfat, vor sa fie ajutate sa-si oragnizeze nunta de vis si nu cred ca sunt dispuse sa se incarce negativ .

In primul rand cea mai ofensata sunteti dvs., nu stiu cum si in ce moment v-am improscat cu noroi, chiar sunt nedumerita. Incep sa intru la banuieli in legatura cu identitatea dvs. Chiar nu vad cu ce am gresit ! Pe forumul asta au voie sa discute doar miresele care au fost multumite de prestatia doamnei Geta si angajatii acesteia? /:)

gabryela63
07.10.2009, 20:56:23
In primul rand cea mai ofensata sunteti dvs., nu stiu cum si in ce moment v-am improscat cu noroi, chiar sunt nedumerita. Incep sa intru la banuieli in legatura cu identitatea dvs. Chiar nu vad cu ce am gresit ! Pe forumul asta au voie sa discute doar miresele care au fost multumite de prestatia doamnei Geta si angajatii acesteia? /:)

Ok...nu am chef de polemici cu tine. Iar in privinta identitatii mele nu-ti face griji, ca nu sunt angajata doamnei Geta, ci doar o mama care timp de aproape 7 luni a intrat pe site-ul asta pentru a putea organiza nunta fiicei ei.
Si datorita acestui site si ajutorului dat de fetele acestea dragute de aici (carora le multumesc si le doresc tot binele din lume), nunta a iesit de vis. Si lasa-ma sa-ti spun ca la aceasta nunta a contribuit si doamna Geta care a fost de un real sprijin.
Iti doresc si tie tot binele din lume si multa fericire. Mie nu-mi place cearta, sunt o pacifista din fire si nu vreau sa mai continui discutia contradictorie la care ne-am angajat. O seara buna iti doresc!

Loxanna
07.10.2009, 21:36:06
Eu am vorbit sambata de flori cu dna Geta. Mi-am luat laptop-ul si i-am aratat ce si cum, ce mi-ar placea, cum as vrea... si mi-a zis ca imi poate face totul asa cum vreau, DAR... mi-a explicat frumos, nu doar intr-un caz, de ce anumite lucruri nu ar merge si cum ar fi mai bine sa facem. Iar eu, ca o neofita ce sunt intr-ale aranjamentelor, dar dornica de ceva frumos, am luat sugestiile dumeaei.
Totodata, i-am impartasit si din ideile citite pe forum, cum ca unele persoane, nemultumite de anumite aspecte, s-au plans ba de una, ba de alta. Si dumeaei, tot cu rabdare, mi-a povestit din ce se mai intampla pe la nunti. Iar eu, ca un om cu mintea limpede, am zis asa... daca zeci de mirese m-au indemnat sa apelez la dumneaei, daca am vazut zeci de aranjamente, decoruri, evenimente, etc organizate de dumneaei si mi-a placut ce am vazut, nu mi-oi schimba acum parerea, doar pentru ca au aparut si nemultumiri. E inevitabil, cred, ca unii sa aiba si nemultumiri, pentru ca suntem toate mirese, dar nu suntem la fel.
Ma uit la pozele Oanei, una din primele miresici care a scris despre dna Geta, si acum la cele puse de Simona sau dna Gabriela, si vad zambetul de pe fetele miresicilor, si imi dau seama ca sunt fericite, si ca dna Geta a contribuit la fericirea lor. Si atat...
Merlynn, eu azi mi-am depus actele la primarie... trece timpul...10 zile si voi fi o "doamna" cu acte in regula!
Miresici, va pup pe toate si va urez sa aveti parte de liniste...oricat de greu ar parea, cu 10 zile inainte de nunta, eu mi-am gasit linistea. Si e bine, atat de bine!

anamaria_e1986
07.10.2009, 21:51:21
fetelor, vreau sa va spun ca alystar ce spune are dreptate, si eu m-am convins de acest lucru datorita faptului ca inainte de nunta mea m-am dus sa ma uit dupa decoratiuni cu mult timp inainte, si singura persoana care lucreaza ca la carte si la care mi-a placut modul de abordare este d-na Mihaela de la Fantasy, cu ea am si colaborat, si pe care o recomand calduros!!!
apoi am vazut niste lucruri foarte urate la d-na geta, despre cum lucreaza si ce face ea la o sala, despre faptul ca pune huse murdare la nunti, si mai grav faptul ca husele nici nu sunt ale ei, ea ocupandu-se in mod special de flori, asta fiind specialitatea ei.. si documentandu-ma pentru nunta, pe care una singura o ai in viata.. eu spun ca merita sa se stie acest lucru.. si nimeni nu trebuie sa se simta ofensat aici..

e bine sa se stie, atata tot!

maryia
07.10.2009, 22:05:28
a 2-a si ultima poza :x

Loxanna
07.10.2009, 23:03:37
Eu am nunta in Onesti, dar nasii sunt din Bc. O sugestie pentru cadoul nasilor, va rog...?! Chiar nu avem idei si cum mai sunt doar 10 zile...#-o

andra2ro
07.10.2009, 23:24:04
Mai fetelor, iar ati reusit iar sa ma uimiti...zilele trecute in sens pozitiv pentru ca erau foarte multe discutii in doar cateva zile si parea ca va intelegeti de minune, acum am facut ochii mari cand am vazut cate farfurii sparte sunt pe aici.

Stiu ca nu ar trebui sa ma bag, dar o fac pentru ca mi-e drag sa intru aici si sa vorbesc cu voi. :D Parerea mea...este ca unele poate sunt tensionate din varii motive si vin aici si se descarca pe niste fete care vor doar sa ajute. Mie mi se pare foarte util acest forum si ma bucur ca am dat de el...si de voi si ar fi pacat sa se strice atmosfera placuta de pana acum catva timp doar pentru ca unele persoane nu stiu sa-si controleze nervii.

Suntem libere sa colaboram cu cine vrem, sa ne alegem ce decoratiuni vrem...clasice sau nonconformiste...important este ca mirii si oamenii dragi care merg la nunta sa se simta minunat. Sper ca fostele miresici sa intre in continuare si sa ajute cu sfaturi utile si la fel imi doresc sa fie aici si viitoare miresici optimiste, incarcate pozitiv, cu idei despre tot ce tine de organizarea nuntii. Ne sfatuim, suntem aici impreuna pentru un acelasi ideal: sa ne facem nunta de vis, asa cum fiecare viseaza de mic copil.

Va pup cu drag ! :)

dyana_83
07.10.2009, 23:44:15
Cine sunt cei care au facut aceste aranjamente? Imi poti da mai multe detalii te rog..Merci..
aranjamentele le fac cu o tipa dana superrrrrrrr si deschisa pentru orice vrem noi si cu ffffff multe idei, daca vrei nr de tel am sa ti-l dau, sincer merita

merlynn
08.10.2009, 00:19:30
Eu am vorbit sambata de flori cu dna Geta. Mi-am luat laptop-ul si i-am aratat ce si cum, ce mi-ar placea, cum as vrea... si mi-a zis ca imi poate face totul asa cum vreau, DAR... mi-a explicat frumos, nu doar intr-un caz, de ce anumite lucruri nu ar merge si cum ar fi mai bine sa facem. Iar eu, ca o neofita ce sunt intr-ale aranjamentelor, dar dornica de ceva frumos, am luat sugestiile dumeaei.
Totodata, i-am impartasit si din ideile citite pe forum, cum ca unele persoane, nemultumite de anumite aspecte, s-au plans ba de una, ba de alta. Si dumeaei, tot cu rabdare, mi-a povestit din ce se mai intampla pe la nunti. Iar eu, ca un om cu mintea limpede, am zis asa... daca zeci de mirese m-au indemnat sa apelez la dumneaei, daca am vazut zeci de aranjamente, decoruri, evenimente, etc organizate de dumneaei si mi-a placut ce am vazut, nu mi-oi schimba acum parerea, doar pentru ca au aparut si nemultumiri. E inevitabil, cred, ca unii sa aiba si nemultumiri, pentru ca suntem toate mirese, dar nu suntem la fel.
Ma uit la pozele Oanei, una din primele miresici care a scris despre dna Geta, si acum la cele puse de Simona sau dna Gabriela, si vad zambetul de pe fetele miresicilor, si imi dau seama ca sunt fericite, si ca dna Geta a contribuit la fericirea lor. Si atat...
Merlynn, eu azi mi-am depus actele la primarie... trece timpul...10 zile si voi fi o "doamna" cu acte in regula!
Miresici, va pup pe toate si va urez sa aveti parte de liniste...oricat de greu ar parea, cu 10 zile inainte de nunta, eu mi-am gasit linistea. Si e bine, atat de bine!
Bafta cu pregatirile ca totul sa-ti iasa cum doresti si te urmez si eu in 30 de zile;))

gabryela63
08.10.2009, 08:04:17

Iti doresc ca peste cele 10 zile sa fii O DOAMNA FOARTE FERICITA! Sa ai nuna de vis si o casnicie perfecta! BAFTA!

angel_ro
08.10.2009, 10:24:23
Fetelor nu va mai certati k cearta nu duce la nimic bun.Cum au spus si celelalte miresici fiecare este liber sa aleaga. Eu am fost aseara de m-am intanlit cu o tipa Dana kre se ocupa cu aranjamente(tot ce vreau), am stat de vorba si mi-a si aratat poze multe cu aranjamente facute de ea.Stand de vorba ea a venit cu propunerea sa ne gandim la o tema k apoi de acolo sa plece aranjamentu salii,marturiile,plicurile,meniurile.voi fetelor imi puteti da kteva idei cu teme.:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

angel_ro
08.10.2009, 10:55:21
Merlynn tu cum stai cu pregatirile?Mai ai foarte putin timp si emotiile cred k si-au facut si ele prezenta.Mult spor la pregatirile de pe suta de metri,si sunt sigura k o sa fii o mireasa frumoasa

merlynn
08.10.2009, 11:06:34
Merlynn tu cum stai cu pregatirile?Mai ai foarte putin timp si emotiile cred k si-au facut si ele prezenta.Mult spor la pregatirile de pe suta de metri,si sunt sigura k o sa fii o mireasa frumoasa
eu pana acum stau bine cu pregatirile , incep sa ma agit de acum cu confirmarile dar trec si astea;))

andreea_mitic
08.10.2009, 11:41:59
Sa ma bag si eu putin in seama!!! in momentul in care treci numele persoanei (firmei) cu care vei face sau ai facut decorul se cam numeste reclama si din cite stiu eu pe forum nu e prea normal sa faci reclama !!!Asa ca ...cel mai bine ar fi sa nu se mai posteze numele firmei (persoanei)

anamaria_e1986
08.10.2009, 11:44:33
ei.. reclama se face peste tot.. nu doar in ultimele 5 pagini de forum.. :)))

merlynn
08.10.2009, 11:56:08
fetelor astept poze pe noul topic deschis despre decoratiuni http://www.miresici.ro/showthread.ph...54#post2459254 (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2459254#post2459254)

andreea_mitic
08.10.2009, 12:07:58
ei.. reclama se face peste tot.. nu doar in ultimele 5 pagini de forum.. :)))
Nu m-am referit la ultimile 5 pagini , ci la toate . de la inceputul acestui topic i s-a tot facut reclama unei anumite persoane .

anamaria_e1986
08.10.2009, 12:27:29
Nu m-am referit la ultimile 5 pagini , ci la toate . de la inceputul acestui topic i s-a tot facut reclama unei anumite persoane .

pai stiu, si eu am obs asta.. dar suntem fete destepte si stim sa ne dam seama si singure ce e bun si ce e rau pe piata.. noi alegem!!!

;) :*

andreea_mitic
08.10.2009, 12:27:48
Stie vreo mireasa (fosta sau viitoare) vreun furnizor de fotocarti???

Fluturash08
08.10.2009, 12:38:39
buna miresici, voi ce formatie aveti la nunta( ati avut) am o prietena are nunta pe 3 iulie si nu gaseste formatie

oanagafita
08.10.2009, 12:39:10
aranjamentele le fac cu o tipa dana superrrrrrrr si deschisa pentru orice vrem noi si cu ffffff multe idei, daca vrei nr de tel am sa ti-l dau, sincer merita

Vreau si eu datele de contact...te rog..merci...

gabryela63
08.10.2009, 13:51:54
buna miresici, voi ce formatie aveti la nunta( ati avut) am o prietena are nunta pe 3 iulie si nu gaseste formatie

La noi a cantat Fromatia "Rapsodia" de la Hotel Trotus. Au cantat super bine .

andreea_mitic
08.10.2009, 14:21:36
Cei de la hotel trotus sunt buni , mai sunt cei de la hotel magura si am mai auzit de la o miresica de Tomis (a scris 2 pagini mai inainte)

ancapsy
08.10.2009, 14:22:16
Am fost atat de ocupata ca am ratat o discutie aprinsa ;))
Nu mi se pare normal k alistar de bine ce a intrat pe forum sa arunce cu noroi in dna geta..se vede clar ca asta a fost scopul ei de la bun inceput si sa faca reclama la altcineva.
La mine tot dansa a amenajat si am fost multumita........cred ca ar fi existat nunti la care nu a iesit totul asa cum a trebuit sau bugetul pt decoratiuni al mirilor ar fi fost mai mic si automat decoratiunile mai saracaciose...depinde si de gusturile mirilor si modul in care se colaboreaza cu ei.....
Vrem nu vrem aici ne impartasim experienetele, ce ne-a placut si ce nu ne-a placut, fiecare face dupa cum il duce mintea si fiecare stie ce e mai bine pentru el!!

andreea_mitic
08.10.2009, 14:31:17
Am fost atat de ocupata ca am ratat o discutie aprinsa ;))
Nu mi se pare normal k alistar de bine ce a intrat pe forum sa arunce cu noroi in dna geta..se vede clar ca asta a fost scopul ei de la bun inceput si sa faca reclama la altcineva.
La mine tot dansa a amenajat si am fost multumita........cred ca ar fi existat nunti la care nu a iesit totul asa cum a trebuit sau bugetul pt decoratiuni al mirilor ar fi fost mai mic si automat decoratiunile mai saracaciose...depinde si de gusturile mirilor si modul in care se colaboreaza cu ei.....
Vrem nu vrem aici ne impartasim experienetele, ce ne-a placut si ce nu ne-a placut, fiecare face dupa cum il duce mintea si fiecare stie ce e mai bine pentru el!!
Abia incetase discutia aprinsa!!! Incepem iar??? Fiecare si-a spus punctul de vedere !!! Ca de asta e forum!!! Multe sunt multumite de ceea ce face ea , altele nu !!!Asta e!! Dar deja insistenta unora asupra decoratorului deja e ....reclama...si nu e corect!!!!

ancapsy
08.10.2009, 14:32:44
Abia incetase discutia aprinsa!!! Incepem iar??? Fiecare si-a spus punctul de vedere !!! Ca de asta e forum!!! Multe sunt multumite de ceea ce face ea , altele nu !!!Asta e!! Dar deja insistenta unora asupra decoratorului deja e ....reclama...si nu e corect!!!!

Ok...ai dreptate......acum mi-am spus si eu punctul de vedere...nu m-am putut abtine:-"

gabryela63
08.10.2009, 14:47:46
Ok...ai dreptate......acum mi-am spus si eu punctul de vedere...nu m-am putut abtine:-"

Ti-am urmarit videocplipul...este impresionant! Ma bucur pentru tine si-ti doresc sa fii vesnic fericita!

sim77
08.10.2009, 14:52:42

Noi am avut la nunta formatia hotelului Trotus...Rapsodia...si ne-a placut mult...tot timpul a fost ringul plin...Au si un videoclip demonstrativ pe site-ul hotelului...unde ii poti vedea...Bafta!

ancapsy
08.10.2009, 15:00:55
Ti-am urmarit videocplipul...este impresionant! Ma bucur pentru tine si-ti doresc sa fii vesnic fericita!

Saru`mana!! Ma bucur ca place si alcuiva nu doar noua!! Si tie si copiilor tai va doresc acelasi lucru!!! >:D<

sim77
08.10.2009, 15:37:04
Saru`mana!! Ma bucur ca place si alcuiva nu doar noua!! Si tie si copiilor tai va doresc acelasi lucru!!! >:D<

Si mie imi place!!! :P >:D<

ancapsy
08.10.2009, 15:43:46
Si mie imi place!!! :P >:D<

>:D< Asteptam videoclipul tau!!!

sim77
08.10.2009, 15:57:54
>:D< Asteptam videoclipul tau!!!

Nu reusesc sa "tai" capitolul cu videoclipul de pe dvd...Dar o sa ma mai chinui...si cum reusesc va anunt... ;-)
Spor la pregatiri viitoare miresici..."merlyn" si "loxanna" mai aveti putzintel si va veni ziua muuult asteptata....cred ca abia asteptati...;-) >:D<

merlynn
08.10.2009, 16:01:43
Nu reusesc sa "tai" capitolul cu videoclipul de pe dvd...Dar o sa ma mai chinui...si cum reusesc va anunt... ;-)
Spor la pregatiri viitoare miresici..."merlyn" si "loxanna" mai aveti putzintel si va veni ziua muuult asteptata....cred ca abia asteptati...;-) >:D<
sa vina ziua aia k nu mai am rabdare :rockon::rocking::rockon:

anamaria_e1986
08.10.2009, 16:02:04
casa de piatra!!!! pentru viitoarele miresici, fara emotii fetelor!!!

merlynn
08.10.2009, 16:10:46
casa de piatra!!!! pentru viitoarele miresici, fara emotii fetelor!!!
multumim!<:-P emotii moment nu multe mai vedem pe parcurs ce va fi

merlynn
08.10.2009, 16:23:46
eu inca nu ma pot hotari ce marturii voi da la nunta, daca as da magneti de frigider personalizati cu numele nostru, data nunti si o imagine nu poza noastra k mi se pare aiurea ar merge?^:)^

ancapsy
08.10.2009, 17:24:42
eu inca nu ma pot hotari ce marturii voi da la nunta, daca as da magneti de frigider personalizati cu numele nostru, data nunti si o imagine nu poza noastra k mi se pare aiurea ar merge?^:)^

E o idee foarte buna si originala!! Stii cam cat ar ajunge o astfel de marturie?

Fluturash08
08.10.2009, 18:57:57
Cei de la hotel trotus sunt buni , mai sunt cei de la hotel magura si am mai auzit de la o miresica de Tomis (a scris 2 pagini mai inainte)
Tomis sunt ocupati[-(

Loxanna
08.10.2009, 19:12:44
Mi se pare super ideea... si eu m-am chinuit mult pana sa aleg ceva. Eu am mers pe fluturasi origami, inediti de felul lor, dar super dragalasi. Sper sa fie OK... mie mi s-a acrit de saculete cu bomboane...

Multumesc tuturor pentru incurajari...am niste emotii cat casa. Ma gandesc la rezultatul intregii povesti...ma voi marita cu iubirea vietii mele, si asta e tot ce conteaza! Va pup, cu drag!>:D<

ancapsy
08.10.2009, 20:55:28
Multumesc tuturor pentru incurajari...am niste emotii cat casa. Ma gandesc la rezultatul intregii povesti...ma voi marita cu iubirea vietii mele, si asta e tot ce conteaza! Va pup, cu drag!>:D<

Vei vedea ca va fi super si nu iti va veni sa crezi k va fi dimineatza si se va termina!! Totul se va petrece foarte repede...vei zambi tot timpul si vei fi fericita! Vei trai fiecare clipa la maxim si te vei bucura alaturi de cel care va fi langa tine tot restul vietii!! Va fi superb!!!>:D<

CONT-INCHIS-23057
08.10.2009, 22:02:32
Eu am nunta in Onesti, dar nasii sunt din Bc. O sugestie pentru cadoul nasilor, va rog...?! Chiar nu avem idei si cum mai sunt doar 10 zile...#-o

un bilet la concertul lui tudor gheorghe:)) de sambata, doar nu va naseste ca sa-i cumparati cadouri :D ..Cadourile cred ca mai putin conteaza, important e sa fiti oameni.

CONT-INCHIS-23057
08.10.2009, 22:03:23
wow!!! intru destul de rar pe subforumul de bacau, dar acum am nimerit la fix...
ff reusite pozele, iar voi ati fost ff frumosi!!! tot binele din lume va doresc si sa dea d-zeu ca si peste 50 de ani sa revedem pozele si dvd-urile de la nunta cu acelasi entuziasm si cu acelasi zambet pe buze ca acum;-) >:D<

multumim frumos!! Meritul e al fotografului, el ne-a facut sa parem si mai frumosi ;):)
Tot binele si voua...>:D< >:D<

CONT-INCHIS-23057
08.10.2009, 23:38:20

am uitat sa-ti spun ca noi nu le-am luat nimik inca:)..Si suntem la fel de buni prieteni.

merlynn
09.10.2009, 00:03:30
E o idee foarte buna si originala!! Stii cam cat ar ajunge o astfel de marturie?
2.5 lei, nu e mult

blusmile
09.10.2009, 10:20:35
Buna fetelor, n-am mai scris de multisor dar am citit tot ce s-a scris aici...sunt foarte fericita ca la subiectul acesta este atat de multa activitate, doar ca eu il citesc dimineata la serviciu si nu am avut timp sa va mai scriu.
Referitor la subiectul "d-na Geta" am si eu ceva de spus: am vrut sa fac aranjamentele cu dumneaei dupa ce am citit tot aici ca este foarte buna. Am fost la ea, am vorbit, am stabilit una-alta. Apoi, mama a fost mai multe weekend-uri la rand la hotel sa vada diverse aranjamente (am vazut si eu unele, cand veneam din Bucuresti, ca aici locuiesc acum). Mi-a spus parerea ei sincera de mama: aranjamentele slabute calitativ comparativ cu alte firme care au mai ornat, intr-un weekend a vazut niste huse murdare si niste flori cam trecute. Pe langa asta, fetele de masa aveau o culoare diferita de husele de scaun (unele erau ivoire, si celelalte albe, nu am retinut daca fete de masa albe si huse ivoire sau invers, ca mi-a povestit mama si nu am retinut). Intrebata fiind doamna de la florarie (care ii tine locul cand dna Geta nu e acolo) de acest aspect, a spus ca fetele de masa se iau de la restaurant/:). In fine, d-na Geta ne spunea mereu ca ea face cum vor mirii, dar ma indoiesc ca cineva ar prefera fetele de masa ivoire cand are huse de scaune albe sau invers.
Trecand peste toate acestea, am hotarat sa stabilesc in amanunt absolut toate detaliile ca sa nu zica ca nu a stiut ce vreau. Asa ca am delegat-o pe mama sa mearga la florarie in Tg Ocna sa vada exact ce vase are, ce huse etc. Si a incercat mama sa sune la d-na Geta incepand de luni ca sa stabileasca o intalnire. Luni a avut tel inchise (amandoua), marti a avut telefoanele inchise, miercuri la fel, joi la fel...Joi s-a urcat mama in masina si a plecat la florarie sa afle ce se intampla. La florarie era doamna care ii tine locul d-nei Geta si care i-a spus ca d-na Geta e bolnava, si a intrebat-o daca ea are nunta sambata, ca nu e problema, ca o sa vina d-na Geta maine (vineri) si o sa rezolve tot si ii orneaza sambata. Mama a facut ochii mari, nu ii venea sa creada ca avea nunta stabilita pentru sambata si a avut tel inchise toata saptamana. Pai daca mirii vroiau ceva sa mai stabileasca ce faceau?
In fine, am decis sa renunt la colaborarea cu dumneaei, mai ales ca ne spusese ca stabilim toate detaliile in ultima saptamana inainte de nunta. Si daca se imbolnaveste iar si isi inchide telefoanele? Eu ce fac? M-a sunat d-na Geta vineri, ca ii spusese dna de la florarie ca a cautat-o o doamna pentru nunta din 24 octombrie...si mi-a spus ca a fost in spital, dar ca n-a avut tel inchise, probabil ca n-a avut semnal/:) Pai 4 zile de sunat continuu la diferite ore?:-w Oricum, i-am spus ca nu pot continua asa, ca eu am nevoie de siguranta mai ales ca imi organizez nunta de la distanta si nu pot risca sa las totul pe ultima suta de metri si sa se intample ceva de genul celor intamplate mai sus...putea lasa un telefon la cineva pentru situatii de urgenta.
Am contactat o firma din Bacau care a ornat intr-un weekend la hotel si vazusem ce si cum fac, mi s-au parut ok. Au liber pe 24 octombrie si ma vor ajuta cu tot ce am nevoie. Sunt mai scumpi, intr-adevar, dar cu ei inchei un contract ferm si acum pot sa dorm si eu noaptea linistita, nu ca in saptamana mai sus amintita cand m-am trezit in fiecare noapte la ora 3 inchipuindu-mi toate prostiile de genul ca a avut d-na Geta accident si de aia are tel inchise[-(. Atat am avut de spus ca sa va impartasesc din experienta mea.
Daca va mai pot ajuta cu ceva, sa imi spuneti. Eu voi avea dj la nunta, asa ca cine are nevoie de un sfat in privinta asta sa imi spuna. Nu cred ca formatiile chiar merita banii pe care ii cer si poate pentru unii care nu isi permit asemenea sume Dj-ul este o solutie salvatoare. Eu voi avea un baiat din Bacau, Dj de radio de meserie.
Casa de piatra tuturor celor care au avut nunta si o zi superba celor care o vor avea de acum incolo>:D<

ancapsy
09.10.2009, 13:40:54
Si eu am avut dj dar nu am fost foarte multumita de el.....discutasem ceva si a facut altceva..oricum.....m-am distrat si totul a fost bine.....nu a mai contat ce piese a bagat .....bine e sa se distreze lumea!!

ancapsy
09.10.2009, 13:53:54
am uitat sa-ti spun ca noi nu le-am luat nimik inca:)..Si suntem la fel de buni prieteni.

nici noi..ei nu si-au dorit....dar pana la urma am aflat ce isi doresc...suntem inca in cautari....;))

angel_ro
09.10.2009, 14:30:12
Si eu am avut dj dar nu am fost foarte multumita de el.....discutasem ceva si a facut altceva..oricum.....m-am distrat si totul a fost bine.....nu a mai contat ce piese a bagat .....bine e sa se distreze lumea!!

Eu am fost la o nunta cu dj si a fost super.A stiut sa simta ce place la lume si sincer pana dimineata s-a stat pe ring.Conteaza si de dj in primul rand conteaza sa aiba muzik buna.Dak le are pe astea lumea e multumita si nu se dezlipeste de pe ring.(si a doua zi nu se aud carcoteli despre muzica)

merlynn
09.10.2009, 14:35:20
fetelor ce spuneti daca la dansul pinguinului care nu v-a lipsi de la nunta mea apare unul in pinguin imbracat???ar merge?=))=))=))

angel_ro
09.10.2009, 14:45:30
fetelor ce spuneti daca la dansul pinguinului care nu v-a lipsi de la nunta mea apare unul in pinguin imbracat???ar merge?=))=))=))

Supeer.Cred k ai face un show kre lumea nu il va uita curand.Buna ideea dak poti fa-o

merlynn
09.10.2009, 14:53:10
Supeer.Cred k ai face un show kre lumea nu il va uita curand.Buna ideea dak poti fa-o

am gasit costum de inchiriat si costa intre 60- 100 lei acu sa vb. cu ei sa vad in ce conditii si cum mi-l trimit si sa gasesc si persoana care-l va purta ce funny ar fi=))=))=))

anamaria_e1986
09.10.2009, 15:01:27
am gasit costum de inchiriat si costa intre 60- 100 lei acu sa vb. cu ei sa vad in ce conditii si cum mi-l trimit si sa gasesc si persoana care-l va purta ce funny ar fi=))=))=))

sincer iti spun ca acum nunta fara dansul pinguinului nu stiu de mai este... cam toata lumea sare de la masa cand aude melodia.. :))) eu zic ca este o idee superrrrr, merita s-o pui in aplicare..

alystar
09.10.2009, 15:02:46
HELLOOOO! Nu am mai intrat 2 zile dar voi fetelor nu ati stat degeaba! Ce mai faceti!

alystar
09.10.2009, 15:06:24
Blusmile trebuie sa fii fericita ca ai renuntat la timp... Prietena mea a patit la fel dar in schimb nu a mai putut renunta! Sambata la ora 20.00 nu ii mai facea nimeni sala. Cu cine vei lucra din Bacau?

merlynn
09.10.2009, 15:07:28
sincer iti spun ca acum nunta fara dansul pinguinului nu stiu de mai este... cam toata lumea sare de la masa cand aude melodia.. :))) eu zic ca este o idee superrrrr, merita s-o pui in aplicare..

eu cel putin cand aud pinguinul la nunti sunt prima "mut si muntii din loc" sa fiu pe ringul de dans=))=))=))

merlynn
09.10.2009, 15:34:21
cine stie unde gasesc in bacau de inchiriat costume de carnal sau... eu am nevoie de pinguin =))

sim77
09.10.2009, 15:45:18

Suuuper ideea!!!! daca poti eu zic ca merita sa o faci...Si mie imi place dansul pinguinului!!!Bafta!>:D<

anka_je
09.10.2009, 15:59:55
de la teatrul George Bacovia auzisem ca se inchiriaza costumatii de carnaval...

merlynn
09.10.2009, 16:03:42
Suuuper ideea!!!! daca poti eu zic ca merita sa o faci...Si mie imi place dansul pinguinului!!!Bafta!>:D<
ms, fac tot posibilul sa gasesc ce-mi trebuie;))

claudia_kiss
09.10.2009, 17:09:54
eu dupa cum am calculat cu al meu ma ajunge intre 8000-10000 de euro nunta ptr 100 de persoane

ancapsy
09.10.2009, 19:47:04

Super ideea!!! Va fi super si va incanta pe toata lumea!!

ancapsy
09.10.2009, 19:59:11
Mi-a venit o idee...ce ziceti sa ne intalnim intr-o dupa-amiaza sa stam la povesti?
Eu am participat la o intanire cu miresicile din Bucuresti impreuna cu nasa mea si a fost super!!
Ce ziceti? >:D<

merlynn
09.10.2009, 20:44:30
Mi-a venit o idee...ce ziceti sa ne intalnim intr-o dupa-amiaza sa stam la povesti?
Eu am participat la o intanire cu miresicile din Bucuresti impreuna cu nasa mea si a fost super!!
eu sunt deacord, cu mare placere=D>

andra2ro
09.10.2009, 22:00:10
cine stie unde gasesc in bacau de inchiriat costume de carnal sau... eu am nevoie de pinguin =))

De inchiriat nu stiu, dar poti gasi si de cumparat, ar fi 2 variante, costumatie pt un adult:
http://jokeshop.ro/produse/198-mascote/2905-costum-pinguin.html#
sau, mi se pare dragutz si sa imbraci un pustiulica:
http://cadourihaioase.ro/costum-pinguin-pentru-copii-p-6640.html

Succes ! :)

ancapsy
10.10.2009, 12:10:55
eu sunt deacord, cu mare placere=D>

Lista cu intalnirea:
1. Ancapsy
2. Merlynn
3.....

Completati lista fetelor!!! Si unde mergem si cand? :*

scumpilici_19
10.10.2009, 13:03:17
Lista cu intalnirea:
1. Ancapsy
2. Merlynn
3.....

Completati lista fetelor!!! Si unde mergem si cand? :*

Hello everybody!

ma bucur ca in sfarsit am reusit sa mai intru si eu pe forum. din pacate niste probleme de sanatate m-au tinut departe de voi incat nici macar nu am mai avut puterea sa ma mai gandesc la organizarea nuntii :(. sper sa fac ceva mai mult in privinta asta de-acum incolo...si pentru asta ma inscriu si eu pe lista:

3. Scumpilici (in Onesti, de preferinta intr-o sambata, ca sa pot ajunge din Bucuresti, iar in ceea ce priveste data...cred ca merlynn are un cuvant de spus pentru ca ea are nunta in mai putin de o luna)

va pupacesc si astept cu nerabdare intalnirea! :*:love:

merlynn
10.10.2009, 13:06:50
Hello everybody!

ma bucur ca in sfarsit am reusit sa mai intru si eu pe forum. din pacate niste probleme de sanatate m-au tinut departe de voi incat nici macar nu am mai avut puterea sa ma mai gandesc la organizarea nuntii :(. sper sa fac ceva mai mult in privinta asta de-acum incolo...si pentru asta ma inscriu si eu pe lista:

3. Scumpilici (in Onesti, de preferinta intr-o sambata, ca sa pot ajunge din Bucuresti, iar in ceea ce priveste data...cred ca merlynn are un cuvant de spus pentru ca ea are nunta in mai putin de o luna)

va pupacesc si astept cu nerabdare intalnirea! :*:love:
La data nu-i problema, chiar daca ati fixa intalnire pe 7 noiembrie nu voi lipsi va invit la nunta mea si gata sunt si eu la intalnire=))

scumpilici_19
10.10.2009, 13:12:33
La data nu-i problema, chiar daca ati fixa intalnire pe 7 noiembrie nu voi lipsi va invit la nunta mea si gata sunt si eu la intalnire=))

;;) s-a facut, pentru mine e indiferent, doar sa stiu cu o saptamana inainte ca sa-mi fac rezervare la autocar si sa-mi planific timpul.

in ceea ce priveste nunta ta....eu oricum aveam de gand sa vin la cununia religioasa pentru ca e la aceeasi biserica ca si mine si voiam sa vad cum se desfasoara....am mai asistat la cununii religioase la catolici, dar nu la noi la Sf. Tereza :grin:. eu va stau la dispozitie, sper doar sa ne strangem mai multe....poate in zilele ce urmeaza se vor alatura si alte miresici!!!

Loxanna
10.10.2009, 15:09:09
Si eu vreau..... dar am nunta fix peste o saptamana! ! ! Ma primiti cu verigheta pe mana?!:D

ancapsy
10.10.2009, 15:14:50
Deci suntem :
1. ancapsy
2. merlynn
3 scumpilici
3. loxana

Stai linsitita loxana...eu sunt deja maritata!!:* Apropo..la ce ora ai cununia religioasa?

anamary
10.10.2009, 23:01:05
spor la pregatiri!!..si o nunta frumoasa!! ..La ce biserica ai ales?

off-topic: imi place la nebunie citatul din semnatura ta!!;-)

anamary
10.10.2009, 23:07:12
de la teatrul George Bacovia auzisem ca se inchiriaza costumatii de carnaval...

buna anka!!! tare bucuroasa sunt atunci cand vad pe subforumul de bacau si miresici din " vechea" generatie:* >:D<

merlynn
11.10.2009, 11:15:02
;;) s-a facut, pentru mine e indiferent, doar sa stiu cu o saptamana inainte ca sa-mi fac rezervare la autocar si sa-mi planific timpul.

in ceea ce priveste nunta ta....eu oricum aveam de gand sa vin la cununia religioasa pentru ca e la aceeasi biserica ca si mine si voiam sa vad cum se desfasoara....am mai asistat la cununii religioase la catolici, dar nu la noi la Sf. Tereza :grin:. eu va stau la dispozitie, sper doar sa ne strangem mai multe....poate in zilele ce urmeaza se vor alatura si alte miresici!!!
eu nu prea am asistat la catolici la cununii nu prea am habar ce se intampla dar ne descurcam noi:>

anamaria_e1986
11.10.2009, 11:49:49
eu am avut cununia la catolici, si a fost special pentru noi in primul rand ca n-am mai vazut cununie in afara liturghiei, si a fost special si pentru invitati, care au fost placut impresionati.. bine.. ca era altceva.. :P

Alynutza_1123
11.10.2009, 18:38:58
CASA DE PIATRA pt miresicile de weekendul asta! Asteptam pozici si impresii...Pup:*

ancapsy
11.10.2009, 19:30:19
CASA DE PIATRA pt miresicile de weekendul asta! Asteptam pozici si impresii...Pup:*

O asteptam pe duracita cu poze si impresii!!! Casa de piatra tuturor miresicilor!!!

Loxanna
11.10.2009, 20:23:46
Cununia religioasa trebuia sa fie la 18, dar am avut o incurcatura cu agendele preotilor, etc...plus ca m-am certat cu vacile de la primarie miercuri, la depusul actelor...ma rog... :-&
Religioasa e la 16, civila cu 15 min mai devreme, la starea civila.:-s

ancapsy
12.10.2009, 09:10:23
Cununia religioasa trebuia sa fie la 18, dar am avut o incurcatura cu agendele preotilor, etc...plus ca m-am certat cu vacile de la primarie miercuri, la depusul actelor...ma rog... :-&
Religioasa e la 16, civila cu 15 min mai devreme, la starea civila.:-s

Lasa ca va fi bine...vei vedea!!! Cred ca iti voi face o vizita sa te sustin!!! ;)) :*

Cand ziceti fetelor sa ne intalnim?

sim77
12.10.2009, 09:14:20

Foarte buna idea! As vrea sa vin si eu...dar o sa fie o problemutza pt ca tre'sa vin din Bucuresti...si de obicei vin in weekend...Cel mai bine stabiliti voi o data...si va spun daca pot sa vin sau nu...Pupici!:*

ancapsy
12.10.2009, 09:25:41
Eu propun 24 octombrie ora 15 la Trattoria della Citta de langa bcr peste drum de hotel trotus!! Ce spuneti? :>

merlynn
12.10.2009, 09:42:49
Eu propun 24 octombrie ora 15 la Trattoria della Citta de langa bcr peste drum de hotel trotus!! Ce spuneti? :>
pt. mine e ok si data si ora:>

ancapsy
12.10.2009, 10:21:44
pt. mine e ok si data si ora:>

Dei suntem doua. Cine se mai vine la intalnirea viitoarelor sau fostelor miresici din Onesti? ;;) :> :*

sim77
12.10.2009, 11:37:30

S-ar putea sa vin chiar in weekend-ul acela in Onesti..deci...sper sa ajung si eu...;-)

Alynutza_1123
12.10.2009, 12:37:43
O asteptam pe duracita cu poze si impresii!!! Casa de piatra tuturor miresicilor!!!
Vad ca se lasa asteptate fetele! Or fi obosite dupa atata dans...;))

oanagafita
12.10.2009, 13:11:58

As vrea sa vin si eu...dar din pacate nu voi ajunge...si mai ales ca va intalniti la restaurantul unde voi avea eu nunta....nu e corect..distanta asta ma omoara...dar sper sa ne spuneti si noua ce a-ti discutat...have fun!....

anka_je
12.10.2009, 13:24:35
buna anka!!! tare bucuroasa sunt atunci cand vad pe subforumul de bacau si miresici din " vechea" generatie:* >:D<

Buna Anamary! da, mai intru sa vad ce fac miresicile, le citesc mesajele sa mai aflu si eu noutatile. La anul vom cununa si incerc sa-mi ajut fina cu informatii. te pup si iti urez numai bine >:D<

anamary
12.10.2009, 14:07:23
Buna Anamary! da, mai intru sa vad ce fac miresicile, le citesc mesajele sa mai aflu si eu noutatile. La anul vom cununa si incerc sa-mi ajut fina cu informatii. te pup si iti urez numai bine >:D<

merci la fel:* :* si spor la miresit>:D<

duracita
12.10.2009, 16:21:39
Buna dragutele mele am intrat si eu in cercul "doamnelor"...... pot sa va zic ca mia iesit nunta exact asa cum miam visato si cum mias fi dorit sa o am.... muzik superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrr merita toti banuti........ o recomand cu cea mai mare placere....... iar casa grande e un restaurant superb... mancarea super buna totul a fost perfect... inca nu am poze de cat cateva de la prieteni.... da le ast pe alea de la foto si am sa le pun pe site.... va pup si revin cu poze... maine o tai in "saptaluna" de miere.....<:-P <:-P <:-P

Alynutza_1123
12.10.2009, 16:42:25
Buna dragutele mele am intrat si eu in cercul "doamnelor"...... pot sa va zic ca mia iesit nunta exact asa cum miam visato si cum mias fi dorit sa o am.... muzik superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrrrrrr merita toti banuti........ o recomand cu cea mai mare placere....... iar casa grande e un restaurant superb... mancarea super buna totul a fost perfect... inca nu am poze de cat cateva de la prieteni.... da le ast pe alea de la foto si am sa le pun pe site.... va pup si revin cu poze... maine o tai in "saptaluna" de miere.....<:-P <:-P <:-P
CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE, DOAMNA! Ma bucur ca totul a iesit asa cum va doreati, ti-am spus ca nu tb sa te stresezi asa tare...unde mergeti pana la urma in saptaluna de miere?

andra2ro
12.10.2009, 18:44:46

Felicitari, "Casa se Piatra" si distractie placuta in saptamana de miere ! :)

scumpilici_19
12.10.2009, 20:37:03

S-a strigat odata, s-a strigat de....2 ori...adjudecat! Contati si pe mine, voi fi acolo negresit ;-)

andra2ro
12.10.2009, 20:59:15
Dei suntem doua. Cine se mai vine la intalnirea viitoarelor sau fostelor miresici din Onesti? ;;) :> :*

Eu sunt in Onesti zilele astea cam pana la finalul saptamanii cand ma intorc in Bucuresti, mi-e greu sa cred ca voi veni si pe 24 :(, poate ne vedem alta data, distractie placuta fetelor ! >:D<

blusmile
12.10.2009, 21:02:29
Blusmile trebuie sa fii fericita ca ai renuntat la timp... Prietena mea a patit la fel dar in schimb nu a mai putut renunta! Sambata la ora 20.00 nu ii mai facea nimeni sala. Cu cine vei lucra din Bacau?

Voi colabora cu Mon Mariaj din Bacau. Este franciza Mon Mariaj-ului din Bucuresti. Sunt mai scumpi dar dupa ce am vazut ca pot face chiar merita.

blusmile
12.10.2009, 21:07:37

pe 24 octombrie am eu nunta;)) M a indoiesc ca la ora 15 o sa pot fugi de sub ochii invitatilor si nasilor care se aduna la mine acasa sa ma gateasca si sa ma ia la biserica. Cununia religioasa o am la ora 17;;) Oricum distractie placuta voua si sa ciocniti un pahar si pentru mine<:-P

ancapsy
12.10.2009, 21:11:03
As vrea sa vin si eu...dar din pacate nu voi ajunge...si mai ales ca va intalniti la restaurantul unde voi avea eu nunta....nu e corect..distanta asta ma omoara...dar sper sa ne spuneti si noua ce a-ti discutat...have fun!....

Lasa ca vor mai fi intalniri si la care poate vei putea sa vii!! :x

ancapsy
12.10.2009, 21:13:10
pe 24 octombrie am eu nunta;)) M a indoiesc ca la ora 15 o sa pot fugi de sub ochii invitatilor si nasilor care se aduna la mine acasa sa ma gateasca si sa ma ia la biserica. Cununia religioasa o am la ora 17;;) Oricum distractie placuta voua si sa ciocniti un pahar si pentru mine<:-P

Hmmmm.....sunt convinsa ca vor mai fi intalniri!!! Vom capata experienta si le vom organiza sa fim cat mai multe!! :* :* :*

Loxanna
12.10.2009, 21:22:30
Daca ne intoarcem din saptamana de miere, acolo voi fi!
Ancapsy, te-am vazut azi, erai cu sotiorul in zona Billa... eu eram cu viitorul sotior, cautam farfurie pentru tortul nasei;;) !

ancapsy
12.10.2009, 23:14:50
Daca ne intoarcem din saptamana de miere, acolo voi fi!
Ancapsy, te-am vazut azi, erai cu sotiorul in zona Billa... eu eram cu viitorul sotior, cautam farfurie pentru tortul nasei;;) !

;;) Ce dragut!! Data viitoare sa ma opresti!! ;-) :*

kmpi_oana
13.10.2009, 09:57:22
CASA DE PIATRA Duracita!!! Cum e sa fi doamna? ....eu nici acum nu realizez ca sunt maritata.
Dupa nunta merge o bine meritata relaxare in luna de miere!!!
Asteptam mai multe poze.
Pupiciii

angel_ro
13.10.2009, 15:58:48

Si mie mi-ar fi placut sa vin sa va cunosc,sa mai schimbam idei, dar tocmai pe 24 sunt de servici toata ziua :(:(:(:(

ancapsy
13.10.2009, 16:36:29
Si mie mi-ar fi placut sa vin sa va cunosc,sa mai schimbam idei, dar tocmai pe 24 sunt de servici toata ziua :(:(:(:(

off...asa de rau imi pare......:(

CONT-INCHIS-23057
13.10.2009, 19:19:49
faceti intalnire?? Ce frumos;;) ;;) ..(mai trag cu ochiul pe la voi din cand in cand ;)) )

amoricica2000
13.10.2009, 21:44:59
Buna fetelor, la fel ca si voi sunt miresica de 2010 pe 21 august.
Consider ca am fost putin mai gospodina si mai precauta, am inchiriat restaurantul, muzica, fotograf- cameraman, decorul salii si suportul de tort din timp.
Inca nu am rezervat ora la biserica iar lucrurile marunte vreau sa le fac incet, incet pana la nunta.
Imi este teama sa nu ma trezesc in luna august si sa alerg ca o nebuna dupa toate pregatirile.
In decembrie o sa imi cumpar invitatiile de nunta si le voi scrie la anu cand ne vom hotara care ne sunt nasii, cica se scumpesc din februarie.
Pot spune ca am putina experienta despre ce ma asteapta datorita faptului ca anul trecut am pregatit toata nunta surorii mele fiind plecata in strainatate.

SUCCES SI SA VA MEARGA BINE IN FIECARE ZI!

amoricica2000
13.10.2009, 21:50:30
cunoasteti un profesor bun de dans in bacau? ma ajutati si pe mine sa imi invat mirele sa danseze cat de cat populara si un vals .
multumesc .

Loxanna
13.10.2009, 21:52:05
Mda... cum ma si asteptam, s-a stricat vremea! La norocul meu, puteam sa jur ca asa va fi... numai bine, or sa mi se vada minunatiile de pantofi in mai toate pozele, ca se anunta ploaie, ninsoare, grindina,, viscol, mama ei de vreme, ce-o mai cadea de sus numai Dumnezeu stie. Una peste alta, eu sunt teribil de demoralizata, hotarata sa ma cert (sau bat, daca e cazul) cu individa care imi va oficia casatoria, pe motiv de incompetenta si atitudine de 2 bani.:-& O sa o fac celebra pe individa!
Macar bine ca negocierile cu hotelul au fost super... un motiv sa fim multumiti.

CONT-INCHIS-23057
13.10.2009, 22:00:33
Mda... cum ma si asteptam, s-a stricat vremea! La norocul meu, puteam sa jur ca asa va fi... numai bine, or sa mi se vada minunatiile de pantofi in mai toate pozele, ca se anunta ploaie, ninsoare, grindina,, viscol, mama ei de vreme, ce-o mai cadea de sus numai Dumnezeu stie. Una peste alta, eu sunt teribil de demoralizata, hotarata sa ma cert (sau bat, daca e cazul) cu individa care imi va oficia casatoria, pe motiv de incompetenta si atitudine de 2 bani.:-& O sa o fac celebra pe individa!
Macar bine ca negocierile cu hotelul au fost super... un motiv sa fim multumiti.

ei doar nu vroiai sa faci plaja in oct:)..Vremea spune ca se indrepta de joi asa ca..sus fruntea!!..
Eu urmaream vremea cu 14 zile inainte si se anunta soare si frumos, apoi in saptamana nuntii anuntau precipipatii sanse 65% pt sambata..dar am avut o vreme excelenta. Imi facusem un bolerou pt orice eventualitate pe care nu l-am imbracat deloc si starea civila a fost in aer liber..Chiar am murit de cald. Asa ca nu te lua deloc dupa prognoza meteo.
Spor la pregatiri si o nunta frumoasa!!

merlynn
14.10.2009, 10:00:22
sa-mi trimiti si mie un pm te rog si sa-mi spui ce cuprinde meniul vostru si cat va ajunge :*

andra2ro
14.10.2009, 12:13:03

Pentru sambata se anunta soare, temperaturile sunt specifice lunii octombrie si probabil iti va fi util un bolero care sa-ti tina de cald. Nu trebuie sa te stresezi asa tare, ca oricum nu ai cum sa schimbi vremea, important e sa va simtiti bine la nunta voastra si sa va iubiti. :)

Ce ti-a facut tipa care va oficia casatoria de eti asa suparata pe ea ? Nu cred ca merita sa dai foarte mare atentie ca oricum va fi scurta ceremonia : cetatene, vrei ? cetateana..vrei ? :)) va declar casatoriti si gata. Mai importanta si cre mult mai emotionanta si patrunzatoare va fi cununia religioasa.

Ce ati negociat cu hotelul..? sunt curioasa :)

Fruntea sus, lasa emotiile si nervii la o parte si relaxeaza-te.

jessica_maria
14.10.2009, 12:16:31
ei doar nu vroiai sa faci plaja in oct:)..Vremea spune ca se indrepta de joi asa ca..sus fruntea!!..
Eu urmaream vremea cu 14 zile inainte si se anunta soare si frumos, apoi in saptamana nuntii anuntau precipipatii sanse 65% pt sambata..dar am avut o vreme excelenta. Imi facusem un bolerou pt orice eventualitate pe care nu l-am imbracat deloc si starea civila a fost in aer liber..Chiar am murit de cald. Asa ca nu te lua deloc dupa prognoza meteo.
Spor la pregatiri si o nunta frumoasa!!
foarte frumoase pozele de la nunta...tortul a fost superb,unde l-ai facut?

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 15:48:28
Buna fetelor, la fel ca si voi sunt miresica de 2010 pe 21 august.
Consider ca am fost putin mai gospodina si mai precauta, am inchiriat restaurantul, muzica, fotograf- cameraman, decorul salii si suportul de tort din timp.
Inca nu am rezervat ora la biserica iar lucrurile marunte vreau sa le fac incet, incet pana la nunta.
Imi este teama sa nu ma trezesc in luna august si sa alerg ca o nebuna dupa toate pregatirile.
In decembrie o sa imi cumpar invitatiile de nunta si le voi scrie la anu cand ne vom hotara care ne sunt nasii, cica se scumpesc din februarie.
Pot spune ca am putina experienta despre ce ma asteapta datorita faptului ca anul trecut am pregatit toata nunta surorii mele fiind plecata in strainatate.

SUCCES SI SA VA MEARGA BINE IN FIECARE ZI!

stai chiar f. bine la pregatiri:)

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 15:58:58
Duracita!! Casa de piatra si o viata frumoasa alaturi de sotul tau!!

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 15:59:56
cunoasteti un profesor bun de dans in bacau? ma ajutati si pe mine sa imi invat mirele sa danseze cat de cat populara si un vals .
multumesc .

la casa armatei e unul, langa scoala 19.(Alex.I. Cuza)

georgyanaa
14.10.2009, 16:44:35
buna fetelor ,
a trecut ceva vreme de cand nu am mai scris.A trecut si nunta noastra cu bune si rele dar a fost totul ok in final.prea multe nu va pot povestii astazi insa promit sa revin cu detalii maine.Va rog daca ma poate ajuta cineva sa=mi spuna cum se numeste exact firma doamnei geta de la targ.Maine o sa va povestesc ceva chiar interesant dar pana atunci va atasez 2=3 poze de la nunta noastra!Spor la miresit:*

andra2ro
14.10.2009, 19:58:19
buna fetelor ,
a trecut ceva vreme de cand nu am mai scris.A trecut si nunta noastra cu bune si rele dar a fost totul ok in final.prea multe nu va pot povestii astazi insa promit sa revin cu detalii maine.Va rog daca ma poate ajuta cineva sa=mi spuna cum se numeste exact firma doamnei geta de la targ.Maine o sa va povestesc ceva chiar interesant dar pana atunci va atasez 2=3 poze de la nunta noastra!Spor la miresit:*

Frumoase pozele, bine ai revenit !Te asteptam cu mai multe detalii si poze :)

Loxanna
14.10.2009, 21:39:21
Fetelor, multumesc de incurajari! Acum chiar inteleg de ce e asa valoros site-ul asta, ca ai sustinere de la oameni care nu te cunosc, dar care isi dau silinta sa te sprijine!>:D< Mi s-a mai schimbat starea de spirit putin, dar sunt nemultumita din alte pricini acum, pe care, insa, nu vreau sa le enumar.
Merlynn, promit sa-ti dau PM maine seara, acum sunt intr-o trecere rapida.
Doamna Gabriela, superbe poze, superba mireasa, sa le dea Domnul tot ce e mai bun si o viata lunga si fericita impreuna!

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 21:58:42
foarte frumoase pozele de la nunta...tortul a fost superb,unde l-ai facut?

Multumesc, e doar meritul fotografului :> . tortul a fost facut la dulce acrisor.=P~

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 22:00:02
buna fetelor ,

Casa de Piatra!! Foarte frumosi ati fost!! Multa fericire impreuna!!

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 22:02:16
Fetelor, multumesc de incurajari! Acum chiar inteleg de ce e asa valoros site-ul asta, ca ai sustinere de la oameni care nu te cunosc, dar care isi dau silinta sa te sprijine!>:D< Mi s-a mai schimbat starea de spirit putin, dar sunt nemultumita din alte pricini acum, pe care, insa, nu vreau sa le enumar.
Doamna Gabriela, superbe poze, superba mireasa, sa le dea Domnul tot ce e mai bun si o viata lunga si fericita impreuna!

O nunta si petrecere frumoasa!! Cred ca esti printre ultimele fete care au nunta in 2009, de acum predam stafeta pt cele din 2010 ;);;)

CONT-INCHIS-23057
14.10.2009, 22:10:08
eu dupa cum am calculat cu al meu ma ajunge intre 8000-10000 de euro nunta ptr 100 de persoane

100 persoane sau 100 de familii pt ca daca e asa ar trebui ca fiecare sa-ti dea 100 eur ca sa-ti acoperi cheltuielile:)

andra2ro
14.10.2009, 23:40:00
O nunta si petrecere frumoasa!! Cred ca esti printre ultimele fete care au nunta in 2009, de acum predam stafeta pt cele din 2010 ;);;)

Cred ca mai urmeaza si alte miresici in 2009 ;)) ...nu de alta dar cand spuneti de predat stafeta deja ma iau emotiile :)))

merlynn
15.10.2009, 00:43:15
buna fetelor ,
casa de piatra si multa fericire si abia asteptam sa ne povestesti mai in detaliu:*

merlynn
15.10.2009, 00:45:20
Cred ca mai urmeaza si alte miresici in 2009 ;)) ...nu de alta dar cand spuneti de predat stafeta deja ma iau emotiile :)))
mai sunt printre care si eu cred k dupa mine cam gata anul asta<:-P

anamaria_e1986
15.10.2009, 08:31:22
Casa de Piatra la toate miresicile de dupa nunta mea.. si viitoarelor miresuci din 2010.. :D

sim77
15.10.2009, 09:09:43
buna fetelor ,

Foarte frumoase pozele!!! si voi bineinteles...Casa de piatra si tot ce va doriti!!!:*

ancapsy
15.10.2009, 09:49:35
buna fetelor ,

Foarte frumoase pozele!Casa de piatra!!!:*

CONT-INCHIS-23057
15.10.2009, 09:53:01
mai sunt printre care si eu cred k dupa mine cam gata anul asta<:-P

asa tu mai erai...Ultima dar cea dintai :>

andreea_mitic
15.10.2009, 12:27:37
buna fetelor ,
Frumos!! Cine ti-a facut pozele??

gabryela63
16.10.2009, 08:36:26

Multumesc mult pentru aprecieri si urari! Casa de Piatra si multa fericire si tie!
Si spune-mi Gabriela...mi se pare prea protocolar apelativul "doamna"...Multumesc!

georgyanaa
16.10.2009, 16:38:44
Frumos!! Cine ti-a facut pozele??
nicu il cheama pe baiatul care mi=a facut pozele si a filmat si chiar am fost foarteee multumiti.El lucreaza la penny jos in timpul saptamanii

ancapsy
18.10.2009, 14:37:30
O asteptam pe Loxana cu poze!!! Acum cred ca se odihneste!!
Sambata viitoare avem intalnire.....sper k nu ati uitat fetelor, nu? :*

merlynn
18.10.2009, 15:01:23
O asteptam pe Loxana cu poze!!! Acum cred ca se odihneste!!
Sambata viitoare avem intalnire.....sper k nu ati uitat fetelor, nu? :*
nu am uitat, eu voi fi prezenta:*:*:*

oanagafita
19.10.2009, 08:48:20
buna fetelor ,

Casa de piatra....si te asteptam cu detalii....

bubica
19.10.2009, 14:34:50
Si eu tot la veronica mi-am facut buchetul si aranjamenteke florale...Au iesit super. Atasez o poza cu buchetul sa va faceti o idee....

pentr oana_alexandra, buna! am si eu o intrebare unde te-ai facut la par, e splendid,ceva de genu asta asi vrea sa ma fac la nunta
ps si buchetul unde ai zis ca l-ai facut , ai fost o miresica de necomentat, felicitari si casa de piatra ;;), iti multumesc anticipat,

bubica
19.10.2009, 20:50:41
buna fetelor! casa de piatra celor care au facut pasul cel mare, si succes celor care se pregatesc, am o rugaminte mare la voi , stie careva daca s-au facut cununii civile in parcul dendrologic sau in alta locatie in aer liber eventual intr-un foisor sau ceva asemanator?v-ai fi recunosacatoare daca mi-ati spune,astept cu nerabdare , ma multumesc anticipat,asi mai avea o intrebare de fapt:[email protected] vreo perioada anume cand se scumpesc invitatiile pt nunta sau doar se scumpesc pur si simplu,gata am terminat cu intrebarile, va las ,, pa pa va poop;;)

bubica
19.10.2009, 20:53:47
e cam pustiu pe aici, fetelor ati plecat deja in saptaluna de miere, va pup
8-}:-"

Alynutza_1123
19.10.2009, 21:21:37
e cam pustiu pe aici, fetelor ati plecat deja in saptaluna de miere, va pup
8-}:-"
Buna! Din cate stiu eu invitatiile nu se scumpesc intr-o perioada anume...

monica_bc
19.10.2009, 22:18:30
@bubica: Noi am facut cununia civila in foisorul de la biserica, ce a fost ornat de cei de la decoratiuni. Noua ne-a placut f mult si de aceeasi parere au fost si invitatii.<:-P

CONT-INCHIS-23057
20.10.2009, 09:30:26
buna fetelor! casa de piatra celor care au facut pasul cel mare, si succes celor care se pregatesc, am o rugaminte mare la voi , stie careva daca s-au facut cununii civile in parcul dendrologic sau in alta locatie in aer liber eventual intr-un foisor sau ceva asemanator?v-ai fi recunosacatoare daca mi-ati spune,astept cu nerabdare , ma multumesc anticipat,asi mai avea o intrebare de fapt:[email protected] vreo perioada anume cand se scumpesc invitatiile pt nunta sau doar se scumpesc pur si simplu,gata am terminat cu intrebarile, va las ,, pa pa va poop;;)

eu am facut in foisorul din curtea bisericii Precista si taxa la primarie ca sa-ti vina ofiterul starii civile acolo e 500 lei.

oana_alexandra
20.10.2009, 10:19:50
pentr oana_alexandra, buna! am si eu o intrebare unde te-ai facut la par, e splendid,ceva de genu asta asi vrea sa ma fac la nunta
ps si buchetul unde ai zis ca l-ai facut , ai fost o miresica de necomentat, felicitari si casa de piatra ;;), iti multumesc anticipat,
Ti-am dat p.m

bubica
20.10.2009, 15:26:12
Ti-am dat p.m

vai ! oana m-ai lasat cu gura cascata ,ai fost superba si la par si rochia si
buchetul, ce sa mai zic , perfecta pana la cel mai mic detaliu , felicitari !
iti doresc sa fii fericita langa sotiorul tau iubit, si sa aveti copii sanatosi!
m-ar interesa numerele fetelor daca vrei sa mi le trimiti,pentru ca au facut treaba buna .iti multumesc mult.
;;)

bubica
20.10.2009, 15:30:52
fetelor va multumesc din suflet pt raspunsuri,

bubica
20.10.2009, 16:07:00
Oana m-ai am cateva intrebari, sper sa nu ma certi, de unde ti-ai luat rochia , si unde ai facut tortul, iti multumesc din suflet pupik;;):madlaugh:

bubica
20.10.2009, 16:34:49
Buna! Din cate stiu eu invitatiile nu se scumpesc intr-o perioada anume...

iubita eu am citit tot p-aici, zicea o fata ca ''eu am sa-mi cumpar invitatiile prin ianuarie ca din feb se scumpesc , dar probleba e ca nu mai stiu pe unde am vazut ca a scris si de asta v-am intrebat ma gandeam ca e o oerioada anume cand se scumpesc, eu iti multumesc mult pt rasp, te pup :bye_03:

bubica
20.10.2009, 16:44:43
Fetele cochetele, cum sa fac sa imi pun si eu o imgine animata la semnatura^:)^ ca nu prea ma pricep sunt noua printre voi va pupik dulce,o zi frumoasa