PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25

oana_alexandra
20.10.2009, 17:42:19
Oana m-ai am cateva intrebari, sper sa nu ma certi, de unde ti-ai luat rochia , si unde ai facut tortul, iti multumesc din suflet pupik;;):madlaugh:
Doamne fereste, cum sa te cert????;-) Multumesc foarte mult pentru urari si sa dea Dumnezeu sa fie si la tine exact asa cum iti doresti.
Rochia mi-am luat-o de la Bucuresti, de la Maggie Sottero, model Bianca, iar tortul l-am facut la Barati. Eu nu l-am gustat dar , dupa nunta mea, au mai avut nunta inca 3 prietene care si-au comandat acelasi tort...cica a fost foarte bun.
Iti raspund cu placere la orice alte intrebari.
Spor la pregatiri.

ancapsy
20.10.2009, 19:01:10
E cam liniste pe aici.....ce faceti fetelor? :*

bubica
20.10.2009, 20:52:27
Doamne fereste, cum sa te cert????;-) Multumesc foarte mult pentru urari si sa dea Dumnezeu sa fie si la tine exact asa cum iti doresti.
Rochia mi-am luat-o de la Bucuresti, de la Maggie Sottero, model Bianca, iar tortul l-am facut la Barati. Eu nu l-am gustat dar , dupa nunta mea, au mai avut nunta inca 3 prietene care si-au comandat acelasi tort...cica a fost foarte bun.
Iti raspund cu placere la orice alte intrebari.
Spor la pregatiri.

multumesc si eu pt urari si raspunsuri, am vazut ca ati avut si porumbei de unde i-ai luat, ca eu nu mai stau in romania de cand aveam 14 ani si acum am 22 si nu prea mai stiu multe locuri din bacau daca ai putea sa imi zici si sa imi dai cateva repere asi fi foarte fericita . merci mult te pupik:madlaugh::bye_03:

Alynutza_1123
20.10.2009, 21:15:30
iubita eu am citit tot p-aici, zicea o fata ca ''eu am sa-mi cumpar invitatiile prin ianuarie ca din feb se scumpesc , dar probleba e ca nu mai stiu pe unde am vazut ca a scris si de asta v-am intrebat ma gandeam ca e o oerioada anume cand se scumpesc, eu iti multumesc mult pt rasp, te pup :bye_03:
Pai se scumpesc, pt ca asa se scumpesc toate la un moment dat, dar nu au o perioada anume...si noi am luat invitatiile tot prin februarie, si nu se scumpisera...Pup si tie:*

Alynutza_1123
20.10.2009, 21:17:40
Fetele cochetele, cum sa fac sa imi pun si eu o imgine animata la semnatura^:)^ ca nu prea ma pricep sunt noua printre voi va pupik dulce,o zi frumoasa
Iei codul imaginii, mergi la Control Panel/ modifica semnatura si dai paste, iar apoi Salveaza semnatura

bubica
21.10.2009, 00:24:47
pentru oana in legatura cu trena de la rochie , cum e se da jos? daca nu , atunci cum a fost te-a incurcat cand ai dansat,ca si eu asi vrea ceva cu trena dar mi-e frica ca nu voi putea dansa cum trebuie. te poop :bye_03:

oana_alexandra
21.10.2009, 10:08:56
pentru oana in legatura cu trena de la rochie , cum e se da jos? daca nu , atunci cum a fost te-a incurcat cand ai dansat,ca si eu asi vrea ceva cu trena dar mi-e frica ca nu voi putea dansa cum trebuie. te poop :bye_03:
Trena de la rochia mea nu a fost detasabila....a avut un sistem de prindere in 3 nasturei ...nu m-a incomodat deloc si am putut dansa foarte bine....Cred ca trena nu-i o problema daca e detasabila sau are un sistem de prindere facut asa cum trebuie.

merlynn
21.10.2009, 11:26:49
la intalnirea de sambata cine se mai anunta???

ancapsy
21.10.2009, 16:06:47
la intalnirea de sambata cine se mai anunta???

mai era scumpilici si cu loxana.....care a avut nunta sambata...o fi in saptaluna de miere de nu mai da nici un semn!!

scumpilici_19
21.10.2009, 20:53:57
mai era scumpilici si cu loxana.....care a avut nunta sambata...o fi in saptaluna de miere de nu mai da nici un semn!!

buna fetelor! scuze ca nu am avut timp sa mai intru pe aici sa mai vorbim. imi pare rau ca acum am intrat sa va dau o veste....mai putin buna :((. acum cateva ore am aflat ca mi-a murit o bunica din neamt...asa ca imi va fi imposibil sa ajung sambata la onesti, cand cel mai probabil o vom inmormanta :(. imi pare rau...nici nu stiu ce sa va mai scriu momentan...sper sa organizam o alta intalnire cat mai curand la care sa pot ajunge si eu. si va rog din suflet, chiar daca sunteti doar voi...sa nu anulati de tot intalnirea!

va salut si multa sanatate la toata lumea!

merlynn
22.10.2009, 10:05:52
buna fetelor! scuze ca nu am avut timp sa mai intru pe aici sa mai vorbim. imi pare rau ca acum am intrat sa va dau o veste....mai putin buna :((. acum cateva ore am aflat ca mi-a murit o bunica din neamt...asa ca imi va fi imposibil sa ajung sambata la onesti, cand cel mai probabil o vom inmormanta :(. imi pare rau...nici nu stiu ce sa va mai scriu momentan...sper sa organizam o alta intalnire cat mai curand la care sa pot ajunge si eu. si va rog din suflet, chiar daca sunteti doar voi...sa nu anulati de tot intalnirea!

condoleante! lasa data viitoare o sa fii si tu prezenta, deci pana la urma o sa fiu eu si ancapsy!
se mai anunta cineva???

maryia
22.10.2009, 10:29:54
condoleante scumpilici....mi-as fi dorit enorm sa va cunosc, dar din pacate nu pot ajunge in Onesti...eu stau in Bv si duminica am musafiri...vine mama soacra la noi ;)) poate la urmatoarea intalnire voi putea ajunge si eu.va poop si distractie placuta

ancapsy
22.10.2009, 14:45:18
condoleante! lasa data viitoare o sa fii si tu prezenta, deci pana la urma o sa fiu eu si ancapsy!
se mai anunta cineva???

Condoleanta scumpilici!! Sunt convinsa ca vei fi prezenta la urmatoare intalnire!! Numai noi doua suntem? :*

bubica
22.10.2009, 15:32:47
buna fettele! am si eu o intrebare pt voi, asi vrea sa imi fac verighetele la comanda pt ca am vazut un model dar costa destul de mult si asi vrea ceva asemanator dar sa nu coste asa mult, si-a facut cineva? si daca da ati fost multumite de ce a iesit , va multumesc , va pupik dulce

Loxanna
22.10.2009, 15:34:38
Salutare, tuturor!
Gata si nunta mea... aproape nu-mi vine sa cred, cata agitatie si cata munca, pentru cateva ore!
Anca mi-a facut una dintre cele mai mari surprize, cand a aparut la biserica! Multumesc din suflet, chiar a fost o surpriza enorma, care m-a bucurat nespus de mult!
In rest... suntem la casa noastra, inca nu avem net, asa ca profit de momentul pe care l-am prins sa va spun cate ceva.
Am avut nunta de vis! Sambata nu a plouat, si mi-am facut pozele mult visate, pe care le astept peste 2 saptamani. Fotograful nostru a fost super dragut, a avut o viziune deosebita, si abia astept sa vad produsul final.
Negocierile cu hotelul au decurs excelent, am avut un sprijin real in doamna Bujor, care ne-a sfatuit si a fost intelegatoare, asa incat toata lumea a fost mai mult decat multumita.
Restaurantul a aratat incredibil, doamna Geta a facut o treaba nemaipomenita, a fost mai mult si mai bine decat puteam spera, florile si aranjamentele i-au impresionat pe toti cei prezenti. In plus, am avut si un bonus neasteptat la biserica, unde mi-a impodobit totul, intr-un decor de vis. Sincer, pozele pe care le-am dus eu pentru inspiratie au fost de prisos! Cand mi-am vazut sala impodobita, cu florile pe mese, am stiut ca am, intr-adevar, nunta de vis.
In ceea ce priveste muzica, totul a fost ireprosabil, toti musafirii din Iasi, Galati, Bacau si Bucuresti nu au mai prididit cu laudele. Eu una am dansat toata noaptea, nu mi-am schimbat pantofii (cumparati de la o miresica din Bucuresti) si m-am simtit cu adevarat incredibil. Dan si Silvia i-au tinut pe toti pe ring, intreaga noapte!
Tortul, facut la Oituz, i-a lasat pe toti cu gura cascata, a aratat incredibil si la gust a fost excelent.
Marturiile noastre au fost fluturasi origami, din hartie colorata si parfumata, care au impresionat, fiind inediti.
Una peste alta, am avut o nunta de vis, pe care am organizat-o doar eu cu mireselul, cu sprijinul financiar al parintilor, insa cu extrem de mult ajutor din partea "armatei" de oameni cu care am lucrat, carora vrem sa le multumim din suflet pentru daruirea cu care au participat la aceasta nunta, pentru ca au contribuit din plin la fericirea noastra. Una peste alta, toti invitatii au zis ca a fost o nunta la superlativ, iar noi, la randul nostru, spunem acelasi lucru udespre toti cei care au contribuit la realizarea nuntii si despre invitatii nostri, care au dansat si au fost alaturi de noi.
Va pup cu drag, pe toate, si ne vedem sambata, la 17.30!
Revin cu poze, de indata ce le primesc!

bubica
22.10.2009, 15:34:46
Oana iubita m-ai am o intrebare pt tine porumbeii de unde i-ai cumparat sau inchiriat? te pup dulcic ,o zi buna:bye_03:

bubica
22.10.2009, 15:37:12
Iei codul imaginii, mergi la Control Panel/ modifica semnatura si dai paste, iar apoi Salveaza semnatura

merci mult iubita pt ajutor, amreusit eu ceva peaicia , te pupik dulche:*

merlynn
22.10.2009, 15:52:14
Salutare, tuturor!
Gata si nunta mea... aproape nu-mi vine sa cred, cata agitatie si cata munca, pentru cateva ore!
Anca mi-a facut una dintre cele mai mari surprize, cand a aparut la biserica! Multumesc din suflet, chiar a fost o surpriza enorma, care m-a bucurat nespus de mult!
In rest... suntem la casa noastra, inca nu avem net, asa ca profit de momentul pe care l-am prins sa va spun cate ceva.
Am avut nunta de vis! Sambata nu a plouat, si mi-am facut pozele mult visate, pe care le astept peste 2 saptamani. Fotograful nostru a fost super dragut, a avut o viziune deosebita, si abia astept sa vad produsul final.
Negocierile cu hotelul au decurs excelent, am avut un sprijin real in doamna Bujor, care ne-a sfatuit si a fost intelegatoare, asa incat toata lumea a fost mai mult decat multumita.
Restaurantul a aratat incredibil, doamna Geta a facut o treaba nemaipomenita, a fost mai mult si mai bine decat puteam spera, florile si aranjamentele i-au impresionat pe toti cei prezenti. In plus, am avut si un bonus neasteptat la biserica, unde mi-a impodobit totul, intr-un decor de vis. Sincer, pozele pe care le-am dus eu pentru inspiratie au fost de prisos! Cand mi-am vazut sala impodobita, cu florile pe mese, am stiut ca am, intr-adevar, nunta de vis.
In ceea ce priveste muzica, totul a fost ireprosabil, toti musafirii din Iasi, Galati, Bacau si Bucuresti nu au mai prididit cu laudele. Eu una am dansat toata noaptea, nu mi-am schimbat pantofii (cumparati de la o miresica din Bucuresti) si m-am simtit cu adevarat incredibil. Dan si Silvia i-au tinut pe toti pe ring, intreaga noapte!
Tortul, facut la Oituz, i-a lasat pe toti cu gura cascata, a aratat incredibil si la gust a fost excelent.
Marturiile noastre au fost fluturasi origami, din hartie colorata si parfumata, care au impresionat, fiind inediti.
Una peste alta, am avut o nunta de vis, pe care am organizat-o doar eu cu mireselul, cu sprijinul financiar al parintilor, insa cu extrem de mult ajutor din partea "armatei" de oameni cu care am lucrat, carora vrem sa le multumim din suflet pentru daruirea cu care au participat la aceasta nunta, pentru ca au contribuit din plin la fericirea noastra. Una peste alta, toti invitatii au zis ca a fost o nunta la superlativ, iar noi, la randul nostru, spunem acelasi lucru udespre toti cei care au contribuit la realizarea nuntii si despre invitatii nostri, care au dansat si au fost alaturi de noi.
casa de piatra si multa fericire!!! si sa nu uit intalnirea este la 15:00 sambata, am citit posturile in urma si asta e ora, eu la 17:30 nu pot veni k sunt la coafeza, ma duc la o nunta!

andra2ro
22.10.2009, 16:15:31

condoleante, iti doresc sa treci cat mai usor peste aceste clipe grele

andra2ro
22.10.2009, 16:18:02
Salutare, tuturor!

Felicitari pentru reusita si pentru organizare, casa de piatra si multa fericire tie si sotului tau ! Distractie placuta in saptaluna de miere, unde mergeti ?
M-ai facut tare curioasa, abia astept sa ne aduci poze :)

ancapsy
22.10.2009, 16:58:56
Salutare, tuturor!

Ma bucur ca am reusit sa iti fac surpriza!! Imi pare rau k nu am facut o poza....mai tarziu mi-a venit ideea dar nu te-am mai gasit....:P
Ma bucur ca ai fost multumita si ai avut parte de o nunta de vis!! Casa de piatra si tot ce va doriti!!!
Intalnirea e la 15!!
:* :* :*

sim77
22.10.2009, 17:03:30
Salutare, tuturor!

Felicitari pentru "nunta de vis" pe care ati organizat-o! Ma bucur ca toate v-au iesit asa cum v-ati dorit!!! Casa de piatra si sa va iubiti mult!!!
In legatura cu intalnirea...inca nu stiu sigur daca voi ajunge...insa imi voi da toata silinta...Daca e, ne intalnim acolo!! :*
"scumpilici"...condoleante!

Alynutza_1123
22.10.2009, 20:02:41
merci mult iubita pt ajutor, amreusit eu ceva peaicia , te pupik dulche:*
N-ai pt ce...Pup si tie!:*

oana_alexandra
22.10.2009, 21:21:45
Oana iubita m-ai am o intrebare pt tine porumbeii de unde i-ai cumparat sau inchiriat? te pup dulcic ,o zi buna:bye_03:
Imi pare rau dar aici nu te pot ajuta cu detalii....Porumbeii au fost o surpriza pentru noi din partea familiei. Stiu ca i-au cumparat ( au fost doar 2).
Vezi ca sunt si de inchiriat dar eu nu am nici o idee despre cine inchiriaza.Pupici.

maryia
23.10.2009, 12:19:21
Casa de piatra Roxi!!!Multa fericire si sa aveti o viata frumoasa impreuna si multa intelegere!ast pozele

angel_ro
23.10.2009, 14:06:33
Condoleante scumpilici

ancapsy
26.10.2009, 10:29:22
Ce mai faceti miresici? Am avut intalnirea sambata dar a fost numai eu cu merlyn...a fost frumos dar ar fi fost si mai frumos sa fim mai multe!! Sa speram ca la urmatoare intalnire vom fi mai multe!! :*

sim77
26.10.2009, 12:30:22
Ce mai faceti miresici? Am avut intalnirea sambata dar a fost numai eu cu merlyn...a fost frumos dar ar fi fost si mai frumos sa fim mai multe!! Sa speram ca la urmatoare intalnire vom fi mai multe!! :*

Imi pare rau...ca nu am putut ajunge si eu...Am fost in Onesti, recunosc...dar nu am putut sa ajung...din mai multe motive... :( Sper ca data viitoare sa nu mai intervina nimic...Pupici!:*

maryia
26.10.2009, 12:46:04
si poze nu ati facut?;;)

maryia
26.10.2009, 12:50:36
aaa, acum am citit mai bine, ati fost numai voi 2 singurele...:( poate data viitoare ajung si sa fim mai multe:*

merlynn
26.10.2009, 13:59:09
chiar mi-a parut bine ca ne-am intalnit, poate la urmatoarele intalniri o sa fim mai multe;;)

duracita
26.10.2009, 14:48:15
Buna miresici ce faceti??? eu am inceput azi munk dupa 3 saptamani de concediu (:| (:| (:| ...e fff frumuoasa viata de "doamna"" nu sa schimbat nik in mare parte tare... decat ca ne iubim din ce in ce mai mult...;;) ;;) ;;) .. voi ce faceti cum o duceti?? nu prea mai sant mirese noi pe aici?? va puacesc pe toate...:* :* :*

ancapsy
26.10.2009, 17:04:25
chiar mi-a parut bine ca ne-am intalnit, poate la urmatoarele intalniri o sa fim mai multe;;)

Si mie imi pare bine.......cum a fost la nunta? cum au ofst aranjamentele alb-negru? poze ceva? :*

Alynutza_1123
26.10.2009, 20:39:16
Buna miresici ce faceti??? eu am inceput azi munk dupa 3 saptamani de concediu (:| (:| (:| ...e fff frumuoasa viata de "doamna"" nu sa schimbat nik in mare parte tare... decat ca ne iubim din ce in ce mai mult...;;) ;;) ;;) .. voi ce faceti cum o duceti?? nu prea mai sant mirese noi pe aici?? va puacesc pe toate...:* :* :*
Buna Mihaela! CASA DE PIATRA SI MULTA FERICIRE!!!!!!!!!:* Ti-am admirat pozele (cele 2), ai fost o frumoasa...;;) Cum a fost in luna de miere, pe unde ati petrecut-o? Pup:*

merlynn
26.10.2009, 22:18:15
Si mie imi pare bine.......cum a fost la nunta? cum au ofst aranjamentele alb-negru? poze ceva? :*
a fost muzica naspa tare, aranjamentele erau super numai k erau fff multi de la tara iar alea dadea bine intr-un loc mult mai elegant:*

duracita
27.10.2009, 09:08:13
:*:* :* :* Buna Alinutza nu am mai multe poze deoarece nu am primit de la fotograf abia vineri mi le da ;;) ;;) ;;) in luna de miere am facut un sejur prin tara cu masina... brasov-predeal-bran - Sinaia- sighisoara- sovata- cheille Bicazului- lacu rosu- si am luato dupa aia spre durau-a fost fff frumuos ..... as mai vrea ink o data ai ce vedea si la noi in tara.....noi am vrut in afara da nu mai sant plecari in perioada asta pe unde am vrut noi si la agentii ne-au spus ca ne asigura cazarea da de transport sa mergem cu masina noastra si nu am mai vrut.... poate la anu la vara plecam un pic prin Grecia ca imi doresc sa ajung acolo.... tu cf? unde tiai petrecut luna de miere??? te pup :* :* O zi minunata!!!

Alynutza_1123
27.10.2009, 11:45:50
:*:* :* :* Buna Alinutza nu am mai multe poze deoarece nu am primit de la fotograf abia vineri mi le da ;;) ;;) ;;) in luna de miere am facut un sejur prin tara cu masina... brasov-predeal-bran - Sinaia- sighisoara- sovata- cheille Bicazului- lacu rosu- si am luato dupa aia spre durau-a fost fff frumuos ..... as mai vrea ink o data ai ce vedea si la noi in tara.....noi am vrut in afara da nu mai sant plecari in perioada asta pe unde am vrut noi si la agentii ne-au spus ca ne asigura cazarea da de transport sa mergem cu masina noastra si nu am mai vrut.... poate la anu la vara plecam un pic prin Grecia ca imi doresc sa ajung acolo.... tu cf? unde tiai petrecut luna de miere??? te pup :* :* O zi minunata!!!

Foarte frumos, nu conteaza unde mergeti, imp e ca sunteti impreuna...si noi am fost tot in tara, ca sotul n-are voie sa iasa in afara, dar a fost cea mai frumoasa saptamana din viata mea:x Eu sunt bine, astept sa treaca barza pe la mine^:)^ te pup si eu:*:*

duracita
27.10.2009, 12:05:00
Superrrrrrrrrrrrrr at mullllllllllllllllllllllt noroc ;;) ;;) ;;) .... si sper ca maine poimaine sa ne dai vestea cea mare.... noi ink nu avem in plan "barza"nu ca nu am vrea da... acum mai ast un picut sa vedem ce va mai fi si sa vedem si noi poate pe viitor avem sanse sa ne facem credit pt o casuta si dupa aia... da sa vedem ca daca la anu nu vom putea face credit .....da eu stiu ....:-s :-s oricum e binevenit oricand sanatos sa fie :* :* :*

merlynn
28.10.2009, 09:47:13
gata am fost dimineata la primarie si am depus si actele;))

anamaria_e1986
28.10.2009, 10:49:52

sa fie intr-un ceas bun merlynn!

merlynn
28.10.2009, 12:08:33
sa fie intr-un ceas bun merlynn!
ms, am inceput de acum sa am emotii ;))

maryia
28.10.2009, 13:02:09
mai ai putin merlynn...;))

ancapsy
28.10.2009, 19:13:27

Bravo!! Iti tin pumnii..mai ai putin!!! >:D<

dreea_ad
29.10.2009, 09:41:33
Servus, dragi miresici din Onesti!
Ma bucur sa va cunosc si indraznesc sa ma alatur si eu voua.
Vreau sa le multumesc miresicilor din 2009 pt toate sfaturile utile pe care le-au impartasit si sa le felicit pt modul in care au animat acest forum.
In acelasi timp, sper ca si noi, miresicile din 2010 sa ne ridicam cel putin la inaltimea lor si sa continuam ceea ce au inceput ele.

Acum, sa imi fac si o mica introducere. Nunta noastra va fi in luna august a anului viitor si daca pana acum nici nu mi-am pus vreodata problema ca mai este putin timp, citind pe aici mi-am dat seama ca sunt atatea si atatea de facut. Si nu mi-as face atatea griji daca in 2 saptamani nu ar\trebui sa ma intorc in strainezia. Voi reveni cu o luna inainte de nunta, sper, de aceea incerc sa nu ma descurajez.
Locatia va fi restaurantul Intim, desi mi-ar fi placut muult la Hotel Trotus, dar logodnicul meu nici nu a vrut sa auda.
si...cam atat

imi pare bine de cunostinta :)

sim77
29.10.2009, 09:55:50
ms, am inceput de acum sa am emotii ;))

Mai ai putzintel :) ...oricum o sa fie bine...asa ca savureaza din plin aceste clipe minunate...chiar daca "usor" stresante... Bafta multa in continuare la pregatiri!!! :*

sim77
29.10.2009, 09:57:10
Vreau sa le multumesc miresicilor din 2009 pt toate sfaturile utile pe care le-au impartasit si sa le felicit pt modul in care au animat acest forum.
In acelasi timp, sper ca si noi, miresicile din 2010 sa ne ridicam cel putin la inaltimea lor si sa continuam ceea ce au inceput ele.

Acum, sa imi fac si o mica introducere. Nunta noastra va fi in luna august a anului viitor si daca pana acum nici nu mi-am pus vreodata problema ca mai este putin timp, citind pe aici mi-am dat seama ca sunt atatea si atatea de facut. Si nu mi-as face atatea griji daca in 2 saptamani nu ar\trebui sa ma intorc in strainezia. Voi reveni cu o luna inainte de nunta, sper, de aceea incerc sa nu ma descurajez.
Locatia va fi restaurantul Intim, desi mi-ar fi placut muult la Hotel Trotus, dar logodnicul meu nici nu a vrut sa auda.
si...cam atat

Bine ai venit printre noi!!! Daca ai nevoie de ajutor...suntem pe aici... :*

maryia
29.10.2009, 10:22:54

si...cam atat

Bine ai venit printre noi>:D<, iar in legatura cu rest Intim, sa stii ca e ok, a avut prietena mea nunta acolo si a iesit f frumos

merlynn
29.10.2009, 14:23:14

si...cam atat

bine ai venit printre noi:*, deci vor fi destule miresici si in 2010:>

ancapsy
29.10.2009, 14:54:58

si...cam atat

Bine ai venit printre noi!! Daca ai nevoie de sfaturi sau informatii suntem aici...noi miresicile de 2009, 2008,2007.....si tot asa!!
Spor la pregatiri!! :*

ancapsy
29.10.2009, 14:56:05
bine ai venit printre noi:*, deci vor fi destule miresici si in 2010:>

Ce bine ca sunt multe......asa si trebuie!!! Ma bucur ca activiatea miresicilor din Onesti e din ce in ce mai bogata!! Speram sa ajutam cat de mult putem!!!:*

cosanc
29.10.2009, 16:24:23
bogdan voda este o localitate separata.mergi spre serbanesti,treci de turnul de televiziune si mergi tot inainte.undeva trebuie sa faci la dreapta,dar nu iti pot spune cam pe unde si nici cam la cati km de la intrare. eventual mai intrebi. sper ca te-am lamurit cat de cat!:*

Buna,

Sunt noua pe site si am vrea sa facem nunta la anu inca nu am stabilit data. te rog daca vrei sa-mi dai si mie detalii despre Restaurantul "Lady", ma interesa cat ajunge un meniu.

multumesc mult.

CONT-INCHIS-23057
29.10.2009, 16:54:19
Buna,

Sunt noua pe site si am vrea sa facem nunta la anu inca nu am stabilit data. te rog daca vrei sa-mi dai si mie detalii despre Restaurantul "Lady", ma interesa cat ajunge un meniu.

multumesc mult.

cum vii dinspre bucuresti, inainte de podul de la narcisa (primul pod) faci stanga in intersectie si mergi 20m si pe partea dreapta e rest. Lady care are la parter un magazin alimentar. Pentru pret, cauti pe internet telefonul lor si suni. Eu nu stiu pretul la meniul lor.

andra2ro
29.10.2009, 16:58:44

si...cam atat

Bun venit printre noi, te asteptam aici sa facem schimb de idei si emotii :))

angel_ro
30.10.2009, 12:32:47

Acum, sa imi fac si o mica introducere. :)

Bine ai venit printre noi!!!!!!!Si eu sunt o viitoare miresik si speram sa ne iasa nunta la care am visat.:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

ancapsy
30.10.2009, 16:04:08
Bine ai venit printre noi!!!!!!!Si eu sunt o viitoare miresik si speram sa ne iasa nunta la care am visat.:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Va iesi exact acum va doriti!! Important e sa le faceti pe toate din timp si sa studiati bine ofertele de pe piata!! :*

ancapsy
30.10.2009, 18:32:00
Si eu sunt de acceasi parere:-p.si daca vrei sa mai postezi poze sau chiar filmari vezi ca e un folder cu decoratiuni si aranjamente florale:*:*:*

De exemplu cum am eu puse pozele si videoclipul.....iar cine va fi interesat te va intreba de cei care le-au facut! :)>-

marinush, nu vreau sa crezi k sunt rea sau ca ma iau de tine......am spus ce am spus pentru ca mi s-a parut suspect....ai fost o miresica frumoasa si rochia a fost indrazneatza, se pare ca avem aceleasi gusturi!!

EllenaRadu
31.10.2009, 13:34:09
buna sunt din Ploiesti si o sa fac nunta in Onesti la anul!
parintii nostri au facut programare la restaurant Intim, dar din pacate nu am gasit nicio poza cu el, nu stiu cum arata, nu stiu nimic...
va rog din suflet daca puteti sa ma contactati ... sa imi dati cateva detalii de restaurantul asta [-o<...
va pup!

ancapsy
31.10.2009, 13:50:41
buna sunt din Ploiesti si o sa fac nunta in Onesti la anul!
parintii nostri au facut programare la restaurant Intim, dar din pacate nu am gasit nicio poza cu el, nu stiu cum arata, nu stiu nimic...
va rog din suflet daca puteti sa ma contactati ... sa imi dati cateva detalii de restaurantul asta [-o<...
va pup!

Bine ai venit printre noi!! Cum ai putut sa faci rezervare la un restaurant fara sa stii cum arata? Eu nu as fi putut face asta :D . Nu stiu sa-ti zic cum e......poate fetele care au avut nunta te vor ajuta!!

EllenaRadu
31.10.2009, 14:02:43
pai m-am bazat pe ei... treaba e ca sapt viitoare ajung in Onesti ...dar pana atunci tot incerc sa gasesc si eu o poza ceva...dar nu gasesc nimic...de-asta am apelat la voi.

multumesc!

scumpilici_19
31.10.2009, 14:20:22
Buna dragele mele!

Multumesc frumos tuturor pentru mesajele de incurajare ce mi-au fost adresate! imi pare rau dar nu am avut timp sa mai intru sa mai vorbim...si tare mult as fi vrut sa vin la intalnire :(. data viitoare sper sa nu mai intervina probleme de genul celor care au fost.

miresici de 2010 cum stati cu pregatirile, ca eu nu am prea am mai avut timp sa mai fac ceva in privinta aceasta?

Va imbratisez pe toate! :x

dreea_ad
31.10.2009, 16:02:52
pai m-am bazat pe ei... treaba e ca sapt viitoare ajung in Onesti ...dar pana atunci tot incerc sa gasesc si eu o poza ceva...dar nu gasesc nimic...de-asta am apelat la voi.

multumesc!

buna ellena
eu voi avea nunta la acelasi restaurant amintit de tine la anul in august, tu pe ce data o vei avea ca nu ai specificat?
ce sa iti zic, din moment ce eu am facut alegerea asta, inseamna ca am considerat a fi una potrivita, ca mi-as fi dorit mai mult in alta parte. din pacate nu mi-a trecut prin minte sa fac o poza iar pe net nu o sa gasesti nimic, nu inteleg de ce nu se ocupa de aspectul asta. deci,ca sa iti faci o mica idee iti pot spune ca intim-ul e localizat central, ca sa ajungi la sala unde vor fi mesele si formatia trebuie sa urci pe niste scari (un fel de teatru foarte mic). la baza scarilor se va amplasa arcada (cred ca asa ii zice), iar pe balustrada, din cate am mai vazut la alte nunti iti pot(i) pune bradulet si alte ornamente pana sus. sala este dreptunghiulara, nu foarte lata, pe jos este un covor albastru-inchis parca, este inalta, are ferestre largi iar formatia va sta in capatul salii. nu este genul de sala foooarte spatioasa (cate persoane vei avea aprox.?) dar mi se pare cat de cat eleganta. a! mesele sunt patrate, de o parte si de alta, iar ringul este chiar in fata formatiei, in capat. sunt si doua separeuri, ca niste intranduri pe partea dreapta.
cam asta imi trece acum prin minte, dara daca tu mai ai nelamuriri, poti sa ma intrebi, cel putin pana ai sa te convingi singura daca te-am informat corect sau nu

dreea_ad
31.10.2009, 16:11:06
Bine ai venit printre noi!! Cum ai putut sa faci rezervare la un restaurant fara sa stii cum arata? Eu nu as fi putut face asta :D . Nu stiu sa-ti zic cum e......poate fetele care au avut nunta te vor ajuta!!

ancapsy, ma nelinistesc cand vad cat esti de pasionata si ce atentie acorzi fiecarui detaliu. oare e ceva in neregula cu mine? eu cred ca daca cine ar veni si mi-ar zice iti fac eu sala asa, vrei? as zice, da, nicio problema, foarte frumos, ce ar putea face aiurea, fara sa caut, sa imi aleg modele, culori etc. si cu toate astea, imi doresc si eu o nunta la fel de frumoasa ca a voastra, dar...nu stiu...oare ar trebui sa ma implic mai mult?

chiar, pe atunci viitorii vostri sotiori au avut o contributie sau erau pusi in fata faptului implinit? :)

ancapsy
31.10.2009, 16:47:04
ancapsy, ma nelinistesc cand vad cat esti de pasionata si ce atentie acorzi fiecarui detaliu. oare e ceva in neregula cu mine? eu cred ca daca cine ar veni si mi-ar zice iti fac eu sala asa, vrei? as zice, da, nicio problema, foarte frumos, ce ar putea face aiurea, fara sa caut, sa imi aleg modele, culori etc. si cu toate astea, imi doresc si eu o nunta la fel de frumoasa ca a voastra, dar...nu stiu...oare ar trebui sa ma implic mai mult?

chiar, pe atunci viitorii vostri sotiori au avut o contributie sau erau pusi in fata faptului implinit? :)

Inainte sa aflu de site-ul acesta eram si eu ca tine...iar apoi am descoperit ca sunt atatea detalii si cat de greu este sa alegi ceea ce este mai potrivit pt voi, pentru ceea ce va reprezinta dar si in functie de bugetul pe care il aveti pentru nunta. Mie inttodeauna mi-a placut sa-mi fac eu cu mana mea si sa ma asigur ca ceea ce aleg mi se potriveste iar parerea celor din jur a contat destul de putin. Sotul meu la inceput nu s-a implicat dar apoi cand i-am aratat poze de la diferite nunti si cat de mult fac fiecare detaliu in parte a avut si el un cuvant de spus. La inceput nu a fost foarte incantat de rochita mea dar cand m-a vazut in ziua nuntii total "echipata" si cat am fost de admirata si laudata.......(sutn si modesta pe deasupra 8-| )...nu a regretat nici un moment......cat despre costumul lui am umblat tot bucurestiul si am probat n costume pana cand l-a ales pe acesta..nu mai zic de restul accesoriilor......
Conteaza mult ce va doriti de la nunta pe care o organizati...daca vreti sa va bucurati de ea, sa fie cum ati visat, trebuie sa va organizati din timp ca sa nu fiti stresati atunci, sa fiti atenti la fiecare detaliu si totul va fi perfect.....sau aproape perfect.....daca faceti nunta "ca sa fie facuta", cum am auzit la alte cupluri atunci lasati-va pe mana celorlalti care vor profita de voi si nici nu va fi pe gustul vostru........nu stiu cum sunt altii care spun ca abia asteapta sa treaca nunta....caci eu asa de rau imi pare ca atrecut si as vrea sa o mai traiesc de multe ori pentru ca sunt momente din viata voastra pe care nu le veti mai intalni niciodata!!
Asa ca in functie de ceea ce va doriti asa vei trai acele momente!!
Spor la pregatiri miresici!!>:D<

EllenaRadu
31.10.2009, 18:02:16
buna ellena
eu voi avea nunta la acelasi restaurant amintit de tine la anul in august, tu pe ce data o vei avea ca nu ai specificat?
ce sa iti zic, din moment ce eu am facut alegerea asta, inseamna ca am considerat a fi una potrivita, ca mi-as fi dorit mai mult in alta parte. din pacate nu mi-a trecut prin minte sa fac o poza iar pe net nu o sa gasesti nimic, nu inteleg de ce nu se ocupa de aspectul asta. deci,ca sa iti faci o mica idee iti pot spune ca intim-ul e localizat central, ca sa ajungi la sala unde vor fi mesele si formatia trebuie sa urci pe niste scari (un fel de teatru foarte mic). la baza scarilor se va amplasa arcada (cred ca asa ii zice), iar pe balustrada, din cate am mai vazut la alte nunti iti pot(i) pune bradulet si alte ornamente pana sus. sala este dreptunghiulara, nu foarte lata, pe jos este un covor albastru-inchis parca, este inalta, are ferestre largi iar formatia va sta in capatul salii. nu este genul de sala foooarte spatioasa (cate persoane vei avea aprox.?) dar mi se pare cat de cat eleganta. a! mesele sunt patrate, de o parte si de alta, iar ringul este chiar in fata formatiei, in capat. sunt si doua separeuri, ca niste intranduri pe partea dreapta.
cam asta imi trece acum prin minte, dara daca tu mai ai nelamuriri, poti sa ma intrebi, cel putin pana ai sa te convingi singura daca te-am informat corect sau nu

buna! nunta va fii pe 31 iulie si as avea in jur de 200 de invitati! iti multumesc pentru detalii, chiar saptamana viitoare am sa fca un drum pana la Onesti sa vad cu proprii-mi ochi.

ancapsy
31.10.2009, 19:33:11
Merlynn peste o saptamana la ora asta dansezi primul dans sau primesti invitati!! ;;) ;;) ;;)

angel_ro
31.10.2009, 22:50:14
buna! nunta va fii pe 31 iulie si as avea in jur de 200 de invitati! iti multumesc pentru detalii, chiar saptamana viitoare am sa fca un drum pana la Onesti sa vad cu proprii-mi ochi.
Nu cred ca iti vor intra 200 persoane in restaurantul Intim. Restaurantul are culori destul de inchise si nu-ti da posibilitatea de a avea un decor stralucit.(Parerea mea) Nu cred ca e foarte important ca restaurantul sa fie in centru ....oricum centrul nu e acolo cum spunea o miresica mai sus. Nu vreau sa te dezamagesc , dar vei vedea cu ochii tai. Eu inca nu m-am hotarat pe ce restaurant sa merg . Oscilez intre hotel Trotus si Casa Romanesca. bafta

delmo
01.11.2009, 08:29:26
fetelor dar stiti ca voi nu aveti voie sa faceti publiciate asa scrie in regulamentu saitului.daca continuati asa s-ar putea ca saitu sa va scoata afara :D:D:Do:-)o:-)o:-).se trimite PM
site nu sait :)>-

ancapsy
01.11.2009, 11:15:21
Nu cred ca iti vor intra 200 persoane in restaurantul Intim. Restaurantul are culori destul de inchise si nu-ti da posibilitatea de a avea un decor stralucit.(Parerea mea) Nu cred ca e foarte important ca restaurantul sa fie in centru ....oricum centrul nu e acolo cum spunea o miresica mai sus. Nu vreau sa te dezamagesc , dar vei vedea cu ochii tai. Eu inca nu m-am hotarat pe ce restaurant sa merg . Oscilez intre hotel Trotus si Casa Romanesca. bafta

Daca e intunecat localul poate merge pe alb la huse prinse doar cu o floricica si il va lumina......solutii sunt pentru orice local..imaginatie sa ai!!!

merlynn
01.11.2009, 12:07:16
Merlynn peste o saptamana la ora asta dansezi primul dans sau primesti invitati!! ;;) ;;) ;;)
primesc invitatii:-SS

dreea_ad
01.11.2009, 16:23:25

dar unde e centrul? de curiozitate, ca eu cand am plecat acum 5 ani din onesti acolo era. sau ma rog, asa stiam eu. bine, daca ne legam de planul urbanistic si privim prin ochii unui specialist, asa este, onesti-ul a fost ridicat in asa fel incat sa nu exista un centru si periferii, dar cu timpul s-a mai reorganizat. si oricum, nu am zis ca este important, ii raspundeam la intrebare. uof, uof
imi spui te rog unde este casa romaneasca?

pt ellenaradu:
nici eu nu cred ca iti vor incapea 200 de persoane decat foarte inghesuite si neaparat folosind si cele doua separeuri, care sunt practic langa sala propriu-zisa. posibil sa existe cumva o legatura intre ele, dar nu stiu sigur. cand vei vedea restaurantul, imi spui te rog si mie ce impresie ti-a lasat? multumesc

dreea_ad
01.11.2009, 16:30:02
Daca e intunecat localul poate merge pe alb la huse prinse doar cu o floricica si il va lumina......solutii sunt pentru orice local..imaginatie sa ai!!!

multumesc de idee, o sa o notez ca deocamdata nu am avut timp sa ma ocup de asta >:D<
si daca poti, imi trimiti te rog si mie nr de tel a lui lucian muset, asa imi amintesc ca si tu ti l-ai dorit. am rugat pe altcineva pe topicul cu decoratiuni, dar a disparut :|
iti multumesc @};-

ice21
01.11.2009, 17:46:06
casa de piatra si multa fericire duracita...scuze..doamna;-)

Ancut
01.11.2009, 20:11:57
EllenaRadu http://www.miresici.ro/images/julia/buttons/viewpost.gif (http://www.miresici.ro/showthread.php?p=2565021#post2565021) buna! nunta va fii pe 31 iulie si as avea in jur de 200 de invitati! iti multumesc pentru detalii, chiar saptamana viitoare am sa fca un drum pana la Onesti sa vad cu proprii-mi ochi.

Buna seara fetelor !
In cautarea salii ideale am ajuns si eu pe la restaurantul Intim, intamplator am facut cateva poze, nu sunt foarte reusite , dar macar poti sa-ti faci o idee .
Noi am optat pana la urma pentru Roata, sper sa iasa tot asa cum ne dorim si sa respecte cei de acolo tot ce ne-au promis. Era frumos si la Intim, dar mi s-a parut prea mare spatiul pentru numarul nostru de invitati.
Sper ca pozele atasate sa-ti fie de folos ! Va pup pe toate !

delmo
01.11.2009, 21:45:04
primesc invitatii:-SS
chiar ca esti pe ultima suta de metrii! oricum o sa fie superb totul asa ca nu te stresa prea mult.....abia astept sa te vad mireasa!>:D<

ancapsy
01.11.2009, 22:56:00
multumesc de idee, o sa o notez ca deocamdata nu am avut timp sa ma ocup de asta >:D<
si daca poti, imi trimiti te rog si mie nr de tel a lui lucian muset, asa imi amintesc ca si tu ti l-ai dorit. am rugat pe altcineva pe topicul cu decoratiuni, dar a disparut :|
iti multumesc @};-

Cau ta [e google k eu nu il mai am...vei gasi sigur datele lui de contact!! Spor la spregatiri!!!

duracita
02.11.2009, 10:53:45
Multumesc frumos si tie la fel CASA DE PIATRA SI copii frumosi si sanatosi....pupici

ancapsy
02.11.2009, 18:41:30
Fetelor, ce faceti? Dormiti? Sau sunteti ovupate cu pregatirile? :))

merlynn
02.11.2009, 23:08:34
Fetelor, ce faceti? Dormiti? Sau sunteti ovupate cu pregatirile? :))
nu dormim, eu cel putin nu:D. Gata am fost azi la hotel si am stabilit si meniu, mai trebuie sa vedem schema meselor maine si cam gata cu restaurantu :-p

scumpilici_19
02.11.2009, 23:40:01
nu dormim, eu cel putin nu:D. Gata am fost azi la hotel si am stabilit si meniu, mai trebuie sa vedem schema meselor maine si cam gata cu restaurantu :-p

Cununia religioasa parca spuneai ca e la ora 5, nu? din pacate eu nu voi putea ajunge la onesti dar imi voi trimite miresoiul :azn:. vreau tare mult sa vad cum arata biserica impodobita pentru nunta :D! pana acum nu am participat decat la botezuri acolo...eu iti urez de pe acum Casa de Piatra si petrecere frumoasa!!!

smara28
03.11.2009, 09:15:35
hello!
Am citit ce ai scris tu mai sus cu privire la restaurant, si al celelate alegeri pe care treb sa le faci pt nunta.
Eu am avut nunta pe 10.10.2009.Ce sa-ti zic a iesit o nunta superba, am facut-o al Restaurantul First Class.Locatia e ideala dar, sa stii ca si noi ne-am lovit din cauza faptului ca am avut mai multe pers decat prevedea nr de locuri, si astfel am fost nevoiti sa renuntam al a mai d ainvitatii.Asadar, eu te sfatuiesc sa faci nunta la Casa Romaneasca pt ac e perfect.Pana mai ieri aceasta locatei mi se parea de toata jena, dar...vreau sa-ti spun ca s-au facut renovari si arata splendid "pt o locatie de nunta".Am un amic care s-a casatorit acolo si el mi-a zis ca incap 300 de pers!Alte informatii pt nunta!TORTUL, mare apb totrul, care cum bien stim acum este la moda cel cu martipan!eu mi l-am facut la panimon, super pret, super calitate.Ce sfat pot sa-ti mai dau este cu privire al aranjamentele florale!Practic, ieftin, si de calitate ...gasesti la Floraria Gardenia Din Piata Mare.cu o sapt inaintea mea, o prietena a avut nunta tot in onesti, si binenteles ca am facut cu ea comparatie la preturi.Recomand GARDENIA, pt ca sunt super profi.Amica de care-ti vb si-a facut aranjamentele pt flori 12 la nr cu 2 buchete(de mireasa si nasa), si a dat 20 milioane, asta la o florarie din tg ocna)Eu am dat pe 17 aranjamente, flori pt mire, buchete, ventuze pt masina miresei, 5 bratari pt mana si lumanari 12 milioane!daca te intereseaza o sa-ti dau ceva poze cu ce a insemnat aranjamentul floral.
o zi buna si succes!grija mare la cheltuieli

merlynn
03.11.2009, 10:10:50
Cununia religioasa parca spuneai ca e la ora 5, nu? din pacate eu nu voi putea ajunge la onesti dar imi voi trimite miresoiul :azn:. vreau tare mult sa vad cum arata biserica impodobita pentru nunta :D! pana acum nu am participat decat la botezuri acolo...eu iti urez de pe acum Casa de Piatra si petrecere frumoasa!!!
da cununia religioasa este la 17:00, ms pentru urari>:D<

angel_ro
03.11.2009, 10:19:15
Sincer nici nu vreau sa aud de d-na de care precizai doar printr-un simplu fapt k ma pacalit la un buchet de flori mi-a cerut mai multi bani dekt facea.Dak face asa la un buchet iti dai seama la o nunta.!!!!!!! Asa k nu recomand. A........si apropo s-ar putea sa primesti penalizare pt publicitate.

ancapsy
03.11.2009, 10:26:20
Eu cred ca trebuie sa precizezi ce fel de flori sunt folosite in aranjamente...pentru ca daca vrei un aranjament cu 3 gerbera , verdeata si puse in burete e cam 30 lei spre deosebire de un aranjament cu trandafiri, orhidee curgatoare sau alte flori care sunt mai scumpe.....nu poti face comparatie intre preturi daca nu sunt acelasi tip de aranjamente........Conteaza mult ce fe de flori foloseste, cate vrei si ce rvei pe langa.....
Cred ca fiecare are preturile lui si ele difera in functie de florile pe care le doresti!!

ancapsy
03.11.2009, 10:44:11
da cununia religioasa este la 17:00, ms pentru urari>:D<

merlynn, unde e biserica asta? :>

merlynn
03.11.2009, 10:55:21
e in spate la kaufland, mai exact inainte de luxartim cum vii disnpre energetic prima la stanga si inainte :D

andra2ro
03.11.2009, 11:16:20
e in spate la kaufland, mai exact inainte de luxartim cum vii disnpre energetic prima la stanga si inainte :D

Draga merlynn, iti doresc si eu Casa de Piatra, petrecere frumoasa, sa va iasa totul asa cum va doriti, sa aveti vreme frumoasa si multa voie buna...ce mai, sa fie o nunta de vis ! :)

dreea_ad
03.11.2009, 11:17:31

buna anca,

preferam sa-ti trimit MP dar nu pot inca :((
te deranjez din nou cu o intrebare. vroiam sa iti cer sfatul in legatura cu cei care au filmat la nunta ta. mi-a placut mult filmuletul, i-am contactat si ma gandesc sa ii iau. nu stiu insa daca sunt aceeasi care ti-au facut si pozele. mi se par frumoase, dar tin minte ca ai scris tu mai demult ca se putea si mai bine, asa ca vroiam sa te intreb ce parere ai avut despre ei?
te rog, daca ai timp sa ma ajuti sa fac alegerea cea buna.
iti multumesc mult

PS ai avut o rochie foarte frumoasa

dreea_ad
03.11.2009, 11:22:39

pentru ca tot au inceput sa curga urarile, vreau sa ma alatur si eu celor care iti doresc o nunta ca in basme, in care tu sa fii printesa, iar mireselul tau, printul, iar povestea voastra de dragoste sa dureze "pana la adanci batraneti". petrecere frumoasa!

maryia
03.11.2009, 12:42:44
CASA DE PIATRA MERLYNN!!!Sa aveti o viata frumoasa si plina de impliniri si multa intelegere si iubire.Poate ajung in week-end pe acasa ca tare as vrea sa te vad miresica!:*

angel_ro
03.11.2009, 13:30:49
Merlynn mai ai putin putin si o sa fii miresica.:) Fara emotii si ai sa vezi k o sa fie o seara perfecta.
CASA DE PIATRA!!!!! Si asteptam poze

ancapsy
03.11.2009, 14:39:45
buna anca,

preferam sa-ti trimit MP dar nu pot inca :((
te deranjez din nou cu o intrebare. vroiam sa iti cer sfatul in legatura cu cei care au filmat la nunta ta. mi-a placut mult filmuletul, i-am contactat si ma gandesc sa ii iau. nu stiu insa daca sunt aceeasi care ti-au facut si pozele. mi se par frumoase, dar tin minte ca ai scris tu mai demult ca se putea si mai bine, asa ca vroiam sa te intreb ce parere ai avut despre ei?
te rog, daca ai timp sa ma ajuti sa fac alegerea cea buna.
iti multumesc mult

PS ai avut o rochie foarte frumoasa

Daca ai luat informatiile de la filmulet inseamna ca ei sunt.......pe el in cheama cristi? Eu am fsot foarte multumita ei si eu am fost mai pretentioasa....m-a interesat fiecare detaliu si el a fost foarte ascultator si a factu cum am vrut eu....chair ne-a spus ca am fost niste clienti deosebiti! Suntem prieteni in continuare, nu au fost doar cei care ne-a filmat la nunta!!
Spor la pregatiri!!

Multumesc de compliment!!! A fost rochia la care am visat!!

dreea_ad
03.11.2009, 15:22:25
Daca ai luat informatiile de la filmulet inseamna ca ei sunt.......pe el in cheama cristi? Eu am fsot foarte multumita ei si eu am fost mai pretentioasa....m-a interesat fiecare detaliu si el a fost foarte ascultator si a factu cum am vrut eu....chair ne-a spus ca am fost niste clienti deosebiti! Suntem prieteni in continuare, nu au fost doar cei care ne-a filmat la nunta!!
Spor la pregatiri!!

Multumesc de compliment!!! A fost rochia la care am visat!!

da, da, asa il cheama \:D/
dar de poze? nu mi-ai zis nimic, tot ei ti le-au facut?
scuza-ma, sper ca nu te stresez ^:)^

merlynn
03.11.2009, 15:40:04
multumesc pentru urari!!! cu emotiile sper sa stau bine, nu stiu ce o sa ma fac cu vremea ca tare-i frig cred ca o sa imprumut de la bunicu niste izmene=))=))=))

ancapsy
03.11.2009, 16:45:40
da, da, asa il cheama \:D/
dar de poze? nu mi-ai zis nimic, tot ei ti le-au facut?
scuza-ma, sper ca nu te stresez ^:)^

Nu tot ei...adica fratele lui Cristi ca era ocupat atunci.....de la firma din Bacau..am scris intr-un post anterior despre cine era vorba, itit trimit pe privat cine ;)
Nu ma stresezi....stai linistita, ma bucur ca pot ajuta!!:*

Nik0IIe
03.11.2009, 16:54:52
Buna!
Spuneti-mi si mie va rog daca cunoasteti un salon unde se poate face machiaj/ coafura profesionista.
Merci!

ancapsy
03.11.2009, 17:24:32
Buna!
Spuneti-mi si mie va rog daca cunoasteti un salon unde se poate face machiaj/ coafura profesionista.
Merci!

Ti-am trimis un mesaj privat! Eu am fost extrem de multumita de coafura si machiaj........si dimineata machaijul arata impecabil!!o:-)

gratieladaniela
03.11.2009, 19:06:54

si...cam atat

Sa stii ca si mie mi-ar fi placut la Hotel dar m-am multumit cu Intim pentru ca doar astea 2 locatii mi-au placut intr-adevar si Intimul se potriveste foarte bine cu nunta pe care o vom avea - doar 100invitati - la Hotel se vedea urat sa am atata spatiu liber - la Intim e numai bine - au loc si de dans daca sunt asa putini ! N-am fost la nici o nunta acolo dar daca stii sa-ti faci atmosfera la nunta , nici nu mai conteaza asa mult locatia ci lumea sa se simta bine - cam asta e cu localul - daca oamenii se simt bine in el , ai nunta reusita , iar pentru sufletul tau aranjeaza tot pana la ultimul detaliu si n-are cum sa nu ramai cu un sentiment placut la sfarsitul nuntii ! O sa iasa bine ! Eu fac nunta acolo pe 24 aprilie 2010 ! Abia dupa pot sa-ti zic daca am facut alegerea buna cu aceasta locatie !
Bafta cu pregatirile !

Loxanna
03.11.2009, 21:19:08
Fetele.... in sfarsit am net!!! De doua saptamani stam ca batman in caverna, numai cu TVR 1 si 2, cu o antena de camera...
Iacata poze de la mine de la nunta!
http://picasaweb.google.ro/rodumitrascu/KitzyWedding?authkey=Gv1sRgCJ2M8ofB4MbQ4AE#
Eu am vrut sa vin la intalnire acum doua saptamani... dar nu mai stiam daca e la 17.00 sau 17.30... si cand colo... era la 15. Si am renuntat! Si m-am simtit ca o mare proasta... si apoi am fost la o nunta... si pe la 4 dimineata mi-am dat seama ca stateam spate in spate cu merlynn... si nu stiam daca sa-i zic ceva sau nu... si nu i-am zis... dar era tare dragalasa! Si iti tin pumnii cu pregatirile pentru nunta... asa, pe ultima suta de metri.
Va pup pe toate, cu drag!

Ancut
03.11.2009, 21:51:53
Fetele.... in sfarsit am net!!! De doua saptamani stam ca batman in caverna, numai cu TVR 1 si 2, cu o antena de camera...
http://picasaweb.google.ro/rodumitrascu/KitzyWedding?authkey=Gv1sRgCJ2M8ofB4MbQ4AE#
Eu am vrut sa vin la intalnire acum doua saptamani... dar nu mai stiam daca e la 17.00 sau 17.30... si cand colo... era la 15. Si am renuntat! Si m-am simtit ca o mare proasta... si apoi am fost la o nunta... si pe la 4 dimineata mi-am dat seama ca stateam spate in spate cu merlynn... si nu stiam daca sa-i zic ceva sau nu... si nu i-am zis... dar era tare dragalasa! Si iti tin pumnii cu pregatirile pentru nunta... asa, pe ultima suta de metri.

Felicitari si Casa de Piatra ! Ati fost tare frumosi amandoi, mi-a placut mult buchetul tau !
Ce bine de tine ca ai scapat de tot stresul nuntii !
Sa ne spui si noua daca au mai fost ceva probleme , stiu ca spuneai la un moment dat ceva legat de starea civila ( daca imi amintesc eu bine ).
Felicitari inca o data !

ancapsy
03.11.2009, 22:01:05

Ati fost foarte frumosi.......casa de piatra si tot ce va doriti! Vei avea timp sa vii la intalnirea de luna asta, nu fetelor? Las acum sa se ocupa altcineva cu stabilirea orei si locatiei....poate avem nororc si vom fi mai multe!! Eu daca eram in locul tau mergeam la ea si ii spuneam....doar ma stii dintr-o bucata!! :P
Spor la pregatiri miresici!!

ancapsy
03.11.2009, 22:02:44
Ce bine de tine ca ai scapat de tot stresul nuntii !

Offf.......eu imi mai doresc "stresul" asta!! Sa mai pun la care cele mai frumoase momente din viata noastra!!! o:-)

Loxanna
03.11.2009, 22:28:27
Hmmm..eu sunt mai gasca de felul meu...mi-a parut rau, dar ce sa-i fac?! Sper sa apuc sa-i zic personal, intr-o buna zi, ca imi pare rau ca n-am vorbit cu ea! Sotiorul meu m-a certat o gramada cand i-am spus...:-B

merlynn
04.11.2009, 00:42:02
acum cand ma uit la poze mi-am dat seama k pe 24 am fost la aceeasi nunta, l-am recunoscut pe sotul tau ca a prins buchetul;))

ancapsy
04.11.2009, 08:43:42
Merlynn ti-ai luat cojocel? Ce frumos a nins!!! La sedinta foto va puteti bate cu zapada!!! :*

kmpi_oana
04.11.2009, 10:17:22
Ce liniste s-a lasat pe aici....ne mutam pe forumul pentru mamici?=))

duracita
04.11.2009, 10:26:20
Buna Oana cmf? cum o mai duci??? adik ne dai de inteles ca va veni barza si pe la tine???? sau te muti pe mamici ca sa vezi ce te asteapta...:"> :"> :"> ... te pup o zi minunata:* :* :*

andra2ro
04.11.2009, 10:50:59

Felicitari pentru nunta, ati fost foarte frumosi ! A iesit nunta mult visata ? :)

andra2ro
04.11.2009, 10:57:29
multumesc pentru urari!!! cu emotiile sper sa stau bine, nu stiu ce o sa ma fac cu vremea ca tare-i frig cred ca o sa imprumut de la bunicu niste izmene=))=))=))

Hmm...interesanta idee, oricum printre traditii se spune ca trebuie sa ai si ceva imprumutat pe tine...deci izmene imprumutate in loc de jartiera..nu ? :P
Pe net scrie ca temperaturile mai cresc sambata pana pe la 16 grade, poate va fi mai caldutz decat zilele astea. Oricum important e sa va bucurati de marele eveniment, nu trebuie sa va supere vremea prea tare...daca va fi frumoasa bucurati-va de ea, daca nu..ignorati-o si gata :) Pup

Ti-am trimis un mesaj privat! Eu am fost extrem de multumita de coafura si machiaj........si dimineata machaijul arata impecabil!!o:-)

Spune-ne si noua, nu fii secretoasa...^:)^

ancapsy
04.11.2009, 12:56:37
Spune-ne si noua, nu fii secretoasa...^:)^

E un salon in zona de sus..ni....co beauty daca stiti......machiajul a fost impecabil pana dimineatza...la coafura au iesit cateva fire ca aveam parul filat si trebuia sa-l am putin mai lung pentru ce am avut eu..... :D :*
Nu sunt secretoasa dar nici nu vroiam sa fac reclama :D

andra2ro
04.11.2009, 13:22:37
E un salon in zona de sus..ni....co beauty daca stiti......machiajul a fost impecabil pana dimineatza...la coafura au iesit cateva fire ca aveam parul filat si trebuia sa-l am putin mai lung pentru ce am avut eu..... :D :*
Nu sunt secretoasa dar nici nu vroiam sa fac reclama :D

Reclama cred ca e atunci cand iti propui sa inebunesti lumea cu ideile tale si devii agasanta (gen "LUMEEE....LUMEEE...NEMAIVAZUT, NEMAINTALNIT, SUPER OFERTA...DOAR AICI LA NOI DACA VENITI...") ;)) , mie mi se pare chiar foarte util sa se pronunte cate un nume de salon, fotograf, cantaret, chiar si firma de decoratiuni atata vreme cat nu se sare calul.
Parerea mea :) si oricum cred ca deja incepem sa ne stim pe aici si putem identifica relativ usor pe cineva care e chitit pe a face reclama cuiva (si doar pentru asta intra pe forum).
Mercic pentru raspuns, ai fost frumos aranjata ! :)

maryia
04.11.2009, 13:39:46
CASA DE PIATRA, ROXI, ai fost f frumoasa, mi-a placut mult rochia si buchetul, felicitari si sa aveti o viata frumoasa impreuna plina de iubire si intelegere:*

andra2ro
04.11.2009, 13:40:17
Offf.......eu imi mai doresc "stresul" asta!! Sa mai pun la care cele mai frumoase momente din viata noastra!!! o:-)

Desi s-ar putea sa consideri interventia mea nepotrivita...daca vei crede asta te rog de pe acum sa ma ierti.
Ma gandeam ca daca tot te vad atat de nostalgica, pentru ca ti-a placut atat de mult sa pui la punct toate detaliile pentru a organiza o nunta de vis...si acum vine propunerea...atunci cand te apuci sa-i scrii lui Mos Craciun :o) (nu e chiar mosul..dar poate seamana la nas), roaga-l sa vorbeasca si cu barza ~:> (scuze, nu am gasit chiar o barza :))....sa-si adune ei asa puterile si pe la anul sa va faca tie si sotiorului un cadou cat un botz de aur <:-P care sa va umple viata...si dupa cateva luni va trebui sa organizezi un alt eveniment important, poate al doilea ca importanta...petrecerea pentru botez.
Eh...ce zici ? am idei ? Spor la scris ! :*

ancapsy
04.11.2009, 14:37:12
Desi s-ar putea sa consideri interventia mea nepotrivita...daca vei crede asta te rog de pe acum sa ma ierti.
Ma gandeam ca daca tot te vad atat de nostalgica, pentru ca ti-a placut atat de mult sa pui la punct toate detaliile pentru a organiza o nunta de vis...si acum vine propunerea...atunci cand te apuci sa-i scrii lui Mos Craciun :o) (nu e chiar mosul..dar poate seamana la nas), roaga-l sa vorbeasca si cu barza ~:> (scuze, nu am gasit chiar o barza :))....sa-si adune ei asa puterile si pe la anul sa va faca tie si sotiorului un cadou cat un botz de aur <:-P care sa va umple viata...si dupa cateva luni va trebui sa organizezi un alt eveniment important, poate al doilea ca importanta...petrecerea pentru botez.

Sunt nostalgica si tanjesc dupa acele clipe minunate...vei vedea si tu dupa nunta cum vei fi.....o:-) o:-) o:-)
Deocamdata nu vrem sa-i scriem lui mosu..............vrem sa mai stam asa..sa ne bucuram unul de celalalt....nu suntem pregatiti pentru o astfel de responsabilitate...consideram ca un copil atunci cand vine devine prioritatea numarul unul si nu am mai avea timp pentru noi.....eu sunt inca tinerica ;;) mai asteptam vreo 2-3 ani :-" sa ne bucuram de casnicie :> :>
Pana voi organiza alt eveniment ma multumesc sa stau aici cu voi si sa va ajut......sau macar sa incerc :-$ .

ancapsy
04.11.2009, 14:48:23
Am scris gresit mai sus.....salonul se cheama NicoBeauty Center :P

dreea_ad
04.11.2009, 14:51:46
Nu tot ei...adica fratele lui Cristi ca era ocupat atunci.....de la firma din Bacau..am scris intr-un post anterior despre cine era vorba, itit trimit pe privat cine ;)
Nu ma stresezi....stai linistita, ma bucur ca pot ajuta!!:*

iti multumesc anca, ai fost tare draguta si rabdatoare :*
eu inca nu pot trimite MP, de aceea ti-am raspuns aici.

angel_ro
04.11.2009, 14:57:00

Frumoase poze si de voi nu mai vb.Felicitari si Casa de piatra!!!(cine v-a facut pozele):$

ancapsy
04.11.2009, 15:00:46
iti multumesc anca, ai fost tare draguta si rabdatoare :*
eu inca nu pot trimite MP, de aceea ti-am raspuns aici.

Mai ai putin pana vei putea trimite PM. :*

andra2ro
04.11.2009, 15:00:53
Sunt nostalgica si tanjesc dupa acele clipe minunate...vei vedea si tu dupa nunta cum vei fi.....o:-) o:-) o:-)
Deocamdata nu vrem sa-i scriem lui mosu..............vrem sa mai stam asa..sa ne bucuram unul de celalalt....nu suntem pregatiti pentru o astfel de responsabilitate...consideram ca un copil atunci cand vine devine prioritatea numarul unul si nu am mai avea timp pentru noi.....eu sunt inca tinerica ;;) mai asteptam vreo 2-3 ani :-" sa ne bucuram de casnicie :> :>
Pana voi organiza alt eveniment ma multumesc sa stau aici cu voi si sa va ajut......sau macar sa incerc :-$ .

Te inteleg in privinta lu' bebe, e foarte bine ca va bucurati de casnicie, bebele trebuie sa vina daca se poate atunci cand sunteti hotarati si vi-l doriti. Cred insa ca lui mosu tot trebuie sa-i scrieti, chiar daca nu ii spuneti de pe acum treaba cu barza :D.
Am impresia ca e vineri, desi suntem in mijlocul saptamanii...si nu stiu de ce ma gandesc la zapada, sanie, vacanta, mos craciun...;))
Pupici :)

andra2ro
04.11.2009, 15:02:07
Am scris gresit mai sus.....salonul se cheama NicoBeauty Center :P

Mi-a placut miscarea asta :)) 10 puncte
Multumiiiim

dreea_ad
04.11.2009, 15:06:25
Sa stii ca si mie mi-ar fi placut la Hotel dar m-am multumit cu Intim pentru ca doar astea 2 locatii mi-au placut intr-adevar si Intimul se potriveste foarte bine cu nunta pe care o vom avea - doar 100invitati - la Hotel se vedea urat sa am atata spatiu liber - la Intim e numai bine - au loc si de dans daca sunt asa putini ! N-am fost la nici o nunta acolo dar daca stii sa-ti faci atmosfera la nunta , nici nu mai conteaza asa mult locatia ci lumea sa se simta bine - cam asta e cu localul - daca oamenii se simt bine in el , ai nunta reusita , iar pentru sufletul tau aranjeaza tot pana la ultimul detaliu si n-are cum sa nu ramai cu un sentiment placut la sfarsitul nuntii ! O sa iasa bine ! Eu fac nunta acolo pe 24 aprilie 2010 ! Abia dupa pot sa-ti zic daca am facut alegerea buna cu aceasta locatie !
Bafta cu pregatirile !

Iti multumesc pentru vorbele frumoase si incurajatoare. Eu la inceput am fost foarte entuziasmata de alegerea facuta, dar treptat...m-am mai dezumflat, dupa ce am mai citit cateva pareri negative. Dar ai dreptate, oriunde poate sa iasa o nunta frumoasa. eu cunosc pe cineva care a avut nunta in vara asta acolo, au fost foarte multumiti, am vizionat si filmul si mi-a placut. cred ca impresiile tale imi vor fi de mare ajutor, mai ales legat de spatiu, pt ca eu voi avea in jur de 150 de persoane, inca nu am facut un calcul amanuntit. tu ai luat formatia restaurantului? eu, da.
spor la pregatiri!:*

dreea_ad
04.11.2009, 15:18:35

foarte bine va sta impreuna. felicitari si casa de piatra!
mi-a placut mult tortul.
PS ai un stil de a scrie tare sugubat :))

Alynutza_1123
04.11.2009, 15:29:54
Buna Oana cmf? cum o mai duci??? adik ne dai de inteles ca va veni barza si pe la tine???? sau te muti pe mamici ca sa vezi ce te asteapta...:"> :"> :"> ... te pup o zi minunata:* :* :*
Buna Mihaela! Eu n-am mai intrat cam de mult, ne mutam si am treaba o gramada, dar abia astept sa stam singurei...<:-P tu ce mai faci, cum e viata de femeie maritata? Eu nici nu stiu cand au trecut 5 luni;;) Pup dulce!:*

dreea_ad
04.11.2009, 15:34:14
Reclama cred ca e atunci cand iti propui sa inebunesti lumea cu ideile tale si devii agasanta (gen "LUMEEE....LUMEEE...NEMAIVAZUT, NEMAINTALNIT, SUPER OFERTA...DOAR AICI LA NOI DACA VENITI...") ;)) , mie mi se pare chiar foarte util sa se pronunte cate un nume de salon, fotograf, cantaret, chiar si firma de decoratiuni atata vreme cat nu se sare calul.
Parerea mea :) si oricum cred ca deja incepem sa ne stim pe aici si putem identifica relativ usor pe cineva care e chitit pe a face reclama cuiva (si doar pentru asta intra pe forum).
Mercic pentru raspuns, ai fost frumos aranjata ! :)

sunt intrutotul de acord cu tine ;-)

andra2ro
04.11.2009, 15:45:37
sunt intrutotul de acord cu tine ;-)

:) multumesc, esti draguta

duracita
04.11.2009, 16:00:40
Buna Alinutza nici eu nu prea intru fff des pt ca nu prea mai am cu cine vb toata lumea e cam ocupata acum cu altele ... viata de "doamna e ffffff frumuoasa si sant o nevasta fff fericita " trece fff repede timpul chiar stateam si ne gandeam ca acum sambata viitoare facem o luna cam asa ... si nu stiu cand a trecut asa de repede..... v-ati luat casuta??? Super ca va mutati FELICITARI e mult mai bine sg... Si noi acum santem in cautari poate o sa ne luam si noi vreodata casuta noastra ca mam saturat de chirie (:| .... Iti doresc numai bine multa sanatate si tot ceti doresti sa ti se indeplineasca sper sa mai vb ....:* :* :* :* :* :*

dreea_ad
04.11.2009, 16:17:41

eu as avea alta idee, o firma de catering;;)

ancapsy
04.11.2009, 16:32:34
De scris ii scriem lui mosu...mai asteptam sa vedem ce...:P

ancapsy
04.11.2009, 16:34:03
Iti multumesc pentru vorbele frumoase si incurajatoare. Eu la inceput am fost foarte entuziasmata de alegerea facuta, dar treptat...m-am mai dezumflat, dupa ce am mai citit cateva pareri negative. Dar ai dreptate, oriunde poate sa iasa o nunta frumoasa. eu cunosc pe cineva care a avut nunta in vara asta acolo, au fost foarte multumiti, am vizionat si filmul si mi-a placut. cred ca impresiile tale imi vor fi de mare ajutor, mai ales legat de spatiu, pt ca eu voi avea in jur de 150 de persoane, inca nu am facut un calcul amanuntit. tu ai luat formatia restaurantului? eu, da.
spor la pregatiri!:*

O nunta poate fi frumoasa oriunde vrei tu.....conteaza atmosfera si cum va simtiti voi, pentru ca asta se va trasmite si la ceilati!!:*

ancapsy
04.11.2009, 16:35:17
eu as avea alta idee, o firma de catering;;)

Legat de mine?...cateringul nu se ocupa de mancare? ca m-ati nimerit aici......eu gurmanda no.1....:-$ o:-)

kmpi_oana
04.11.2009, 16:48:13
Buna Mihaela. Nu vine inca barza la noi chiar daca ne dorim foarte mult, dar mai citesc de pe pe forumurile de viitoare mamici sa ma documentez:> Pupici !!!

Loxanna
04.11.2009, 16:52:23
Si eu m-as ocupa de organizarea unui nou eveniment... o nunta... la care sa fiu nasa! Abia asteptam sa nasim... probabil la anul, in vara!<:-P

andra2ro
04.11.2009, 17:06:25
Si eu m-as ocupa de organizarea unui nou eveniment... o nunta... la care sa fiu nasa! Abia asteptam sa nasim... probabil la anul, in vara!<:-P

Bine ca sunteti voi doamne si puteti deja sa si nasiti ! (sper ca stii ca glumesc cu tonul asta).
Eu asa as fi vrut sa fac cu prietena mea cea mai buna...sa fiu ori eu nasa, ori ea...numai bine ca era cat pe-aci sa facem amandoua in aceeasi zi...si in orase diferite si nu am fi putut sa fim la nunta celeilate...soarta, pana la urma a amanat ea cu 2 saptamani si astfel vom fi impreuna la ambele nunti...insa nu va fi niciuna nasa celeilalte...asa a fost sa fie, mi se pare totusi amuzant cum s-au intamplat lucrurile. :)

Alynutza_1123
04.11.2009, 17:15:31
Buna Alinutza nici eu nu prea intru fff des pt ca nu prea mai am cu cine vb toata lumea e cam ocupata acum cu altele ... viata de "doamna e ffffff frumuoasa si sant o nevasta fff fericita " trece fff repede timpul chiar stateam si ne gandeam ca acum sambata viitoare facem o luna cam asa ... si nu stiu cand a trecut asa de repede..... v-ati luat casuta??? Super ca va mutati FELICITARI e mult mai bine sg... Si noi acum santem in cautari poate o sa ne luam si noi vreodata casuta noastra ca mam saturat de chirie (:| .... Iti doresc numai bine multa sanatate si tot ceti doresti sa ti se indeplineasca sper sa mai vb ....:* :* :* :* :* :*
Din pacate n-avem bani de casuta, ne mutam cu chirie, ca alta posibilitate n-avem...Multumesc pt urari, la fel iti doresc si tie si astept cu nerabdare mai multe poze de la nunta!:*:*:*

ancapsy
04.11.2009, 17:15:39
Cand esti nasa nunta nu e a ta....e a mirilor...ei trebuie sa faca alegerile...tu doar ai putea sa-ti spui parerea....:D

andra2ro
04.11.2009, 17:32:30
Cand esti nasa nunta nu e a ta....e a mirilor...ei trebuie sa faca alegerile...tu doar ai putea sa-ti spui parerea....:D

Corect ! Si cand toate miresicile au deja niste idei formate, care sa fie cromatica, cam cum sa arate decoratiunile, aranjamentele florale...depinde daca va accepta prea multe idei de-ale nasei. Probabil ca oricat de mult ar respecta-o sau ar iubi-o...tot ar avea rezerve in a tine cont de parerile nasei in detrimentul ideilor ei. Nasa trebuie doar sa fie un sprijin moral si sa ajute atunci cand i se cere ajutorul...parca nu e bine nici sa fie prea bagareata ca totusi e nunta ta...nu a ei :) cred ca suna cam egoist, dar imi asum riscul. :D

EllenaRadu
04.11.2009, 18:29:01

noi nu avem nasi :D faceti o fapta buna...?? si am si nunta in vara :-p
deci totul asa cum iti doresti...:)

ancapsy
04.11.2009, 20:21:36
noi nu avem nasi :D faceti o fapta buna...?? si am si nunta in vara :-p
deci totul asa cum iti doresti...:)

Hopa....ia uite ce se intampla aici!! Noi tot pe acest site ne-am gasit nasii si suntem extrem de multumiti de ce ei, ne-am inteles foarte bine si ne intelegem in continuare. Am vrea si noi sa cununam tot un cuplu de pe miresici dar acum nu suntem stabili din punct de veder financiar si ar fi foarte greu sa facem fatza....mai asteptam!! ;;)

dreea_ad
04.11.2009, 20:52:36
Legat de mine?...cateringul nu se ocupa de mancare? ca m-ati nimerit aici......eu gurmanda no.1....:-$ o:-)

da?:"> mea culpa, atunci. eu am crezut ca se ocupa de tot :-p . bine, rectific atunci: firma de organizare evenimente...sau ceva de genu' ;;)

EllenaRadu
04.11.2009, 20:53:14
stiu ca mai e pana la nunta .... dar sunt asa emotionata si viitorul rade de mine... ca intr-o seara ma uitam pe un site si am vazut o dedicatie foarte faina data de mire pt mireasa...si m-a bufnit plansu...si el radea asa tare de mine ;))

ancapsy
04.11.2009, 21:00:26
stiu ca mai e pana la nunta .... dar sunt asa emotionata si viitorul rade de mine... ca intr-o seara ma uitam pe un site si am vazut o dedicatie foarte faina data de mire pt mireasa...si m-a bufnit plansu...si el radea asa tare de mine ;))

Asa sunt toti....nu e numai al tau mirsoi!! Eu si dupa nunta ma emotionez........asa suntem noi femeile mai emotivi!!! :"> :*

duracita
05.11.2009, 09:36:55
Buna Alinutza .... mai atasez niste poze acum....

duracita
05.11.2009, 09:40:26
NU pot sa le atasez nu mi se salveaza ..offfff...incerc mai tarziu....

oanagafita
05.11.2009, 15:09:11

Casa de Piatra si tot ce va doriti!!!!!!!!!

oanagafita
05.11.2009, 15:10:49
Trimite-mi si mie un PM cu aceste detalii..Merci!

ancapsy
05.11.2009, 17:57:16
Trimite-mi si mie un PM cu aceste detalii..Merci!

Am scris cu o pagina in urma despre ce salon este vorba!:-p

CONT-INCHIS-23057
05.11.2009, 19:48:32

stai sa vezi cum e inainte cu o luna inainte de nunta ;;) ;))

CONT-INCHIS-23057
05.11.2009, 19:49:46

poate faceti un copil si atunci sa vezi iar organizare :))o:-) ;;)

CONT-INCHIS-23057
05.11.2009, 19:50:54
NU pot sa le atasez nu mi se salveaza ..offfff...incerc mai tarziu....

pune-le pe picasa.

CONT-INCHIS-23057
05.11.2009, 19:52:59
Buna Mihaela. Nu vine inca barza la noi chiar daca ne dorim foarte mult, dar mai citesc de pe pe forumurile de viitoare mamici sa ma documentez:> Pupici !!!

sper ca nu faci copii ca martienii, stand nas in nas =)) ..glumesc..:)>-

Succes pt o sarcina!!..Ia niste vitamine, tu pari micuta, poate de asta nu reusesti.

CONT-INCHIS-23057
05.11.2009, 19:54:07
Din pacate n-avem bani de casuta, ne mutam cu chirie, ca alta posibilitate n-avem...Multumesc pt urari, la fel iti doresc si tie si astept cu nerabdare mai multe poze de la nunta!:*:*:*

spor la mutat!! Cred ca e tare obositor.:*

Loxanna
05.11.2009, 20:46:28
Noi avem deja finutii...ei nu au insa o data:-\ . Financiar, nici noi nu dam pe afara de cati bani avem la saltea, insape ei doi ne-am oferit sa-i cununam de mult, ei au vrut, asa ca ne-am "inrudit". In plus, am multe de invatat de la nasii nostri, care au un an de casnicie si au cununat deja de 4 sau 5 ori. Noi am fost ajutati, ma rog sa avem cu ce sa ajutam si noi in viitor![-o<
Bebeii nu se pun... inca nu e cazul la noi!

Alynutza_1123
05.11.2009, 21:21:50
spor la mutat!! Cred ca e tare obositor.:*
Ms frumos! Acum am ajuns acasa si is rupta de oboseala...(:|:-<:*

kmpi_oana
06.11.2009, 13:24:53
sper ca nu faci copii ca martienii, stand nas in nas =)) ..glumesc..:)>-

Succes pt o sarcina!!..Ia niste vitamine, tu pari micuta, poate de asta nu reusesti.

=)) nu nu[-X stam ceva mai complicat decat nas in nas=)) dar iti dai seama ca nu pot zice aici:| . De vitamine nu stiu ce sa zic am mai luat eu ceva ceva si de la nunta s-au mai asezat binisor vreo 3 kilutze:)) . Muncim in continuare totusi sa sporim acest popor.;-)

EllenaRadu
06.11.2009, 19:55:27
buna fetelor! tocmai ce am vazut restaurantul Intim...organizatorii mi-au aratat pozele de la nunti si nu mi s-a parut intunecat deloc...singurul gust amar pe care mi l-a lasat a fost lipsa de spatiu...din cate am observat mesele se pot aranja si altfel, astfel incat ringul de dans sa fie putin mai mare... cu siguranta voi rezolva si problema asta...in rest a fost cat de cat ok.
va pup!!!

dreea_ad
07.11.2009, 11:04:59
buna fetelor! tocmai ce am vazut restaurantul Intim...organizatorii mi-au aratat pozele de la nunti si nu mi s-a parut intunecat deloc...singurul gust amar pe care mi l-a lasat a fost lipsa de spatiu...din cate am observat mesele se pot aranja si altfel, astfel incat ringul de dans sa fie putin mai mare... cu siguranta voi rezolva si problema asta...in rest a fost cat de cat ok.
va pup!!!

si pe mine ma ingrijoreaza acelasi lucru, lipsa de spatiiu :(. plus ca nu cred ca imi vor da voie sa am foc de artificii :(( lasa ca veti gasi o modalitate de a aranja mesele incat sa fie mai spatios si toata lumea sa aiba loc de dantuiala :)

jessica_maria
08.11.2009, 16:32:26
buna dragi miresici...in primul rand vreau sa imi cer scuze k nu am mai scris de mult pe forum...va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva...cum pot sa sterg un subiect inceput de mn pe miresici?va multumesc

EllenaRadu
09.11.2009, 14:54:14
si pe mine ma ingrijoreaza acelasi lucru, lipsa de spatiiu :(. plus ca nu cred ca imi vor da voie sa am foc de artificii :(( lasa ca veti gasi o modalitate de a aranja mesele incat sa fie mai spatios si toata lumea sa aiba loc de dantuiala :)

am vazut ca ai nunta cu o saptamana dupa mine.ai obtinut vreo derogare la biserica?pt ca 7 august pica in post.

dreea_ad
09.11.2009, 15:15:22
am vazut ca ai nunta cu o saptamana dupa mine.ai obtinut vreo derogare la biserica?pt ca 7 august pica in post.

sunt catolica ;-)

ancapsy
09.11.2009, 18:02:48
Merlynn, casa de piatra si tot ce va doriti voi!!! Asteptam poze!!;)) >:D<

CONT-INCHIS-23057
09.11.2009, 18:34:43
a avut o vreme ff frumoasa merlyn, norocoasa:)

andra2ro
09.11.2009, 18:50:34
Merlynn, casa de piatra si tot ce va doriti voi!!! Asteptam poze!!;)) >:D<

Am fost si am vazut restaurantul pregatit pentru nunta lui Merlynn...mi-a placut foarte mult era foarte frumos decorat, si-a ales ca tema toamna si erau bostanei ornati, frunze puse in decor ca de teatru, castane in vaze....frumos tare :)
O astept si eu sa ne spuna impresii de la nunta.

CONT-INCHIS-23057
09.11.2009, 18:55:18
ahaaaaaa...shpioancooo:))

andra2ro
10.11.2009, 11:03:10
ahaaaaaa...shpioancooo:))

eeeeu shpioanca ? :D
Am fost in Onesti pentru ca am avut 3 sarbatoriti in familie (iubi,tata si viitorul socru) si am tras si o fuga pana la hotel sa vad cine decoreaza si cum...ca sa stiu si eu cu cine sa colaborez la anul...sunt inca in prospectiuni ;)

Loxanna
11.11.2009, 14:10:10
Fetele, o prietena de-a mea a fost la o nunta in Bucuresti si mi-a povestit ca, la o luna dupa nunta, s-au strans 20 de mirese intr-un parc din Bucuresti, imbracate in rochiile lor, si au chemat un fotograf. S-a chemat ceva de genul "Trash the dress". Erau poze si pe miresici, dar nu mai stiu link-ul respectiv. Oricum, pozele aratau incredibil... o multime de mirese, care au ocazia sa se mai imbrace cu rochia si sa faca niste poze super:-? . Oare noi am putea...?!

Am gasit
http://picasaweb.google.com/cristinamar8/SedintaTrashTheDressCu26MireseLaculCernica27Sept20 09#

andra2ro
11.11.2009, 14:58:56
Fetele, o prietena de-a mea a fost la o nunta in Bucuresti si mi-a povestit ca, la o luna dupa nunta, s-au strans 20 de mirese intr-un parc din Bucuresti, imbracate in rochiile lor, si au chemat un fotograf. S-a chemat ceva de genul "Trash the dress". Erau poze si pe miresici, dar nu mai stiu link-ul respectiv. Oricum, pozele aratau incredibil... o multime de mirese, care au ocazia sa se mai imbrace cu rochia si sa faca niste poze super:-? . Oare noi am putea...?!

Am gasit
http://picasaweb.google.com/cristinamar8/SedintaTrashTheDressCu26MireseLaculCernica27Sept20 09#

Dragutza ideea, si mie mi-ar placea...doar ca am nunta abia la anul :D

CONT-INCHIS-23057
11.11.2009, 16:51:10
http://www.miresici.ro/albums/trash-the-dress/

aici is pozele complete. Si mie mi-au placut fff mult. mai ales cele din apa.

Fluturash08
11.11.2009, 18:03:11
Am fost si am vazut restaurantul pregatit pentru nunta lui Merlynn...mi-a placut foarte mult era foarte frumos decorat, si-a ales ca tema toamna si erau bostanei ornati, frunze puse in decor ca de teatru, castane in vaze....frumos tare :)
O astept si eu sa ne spuna impresii de la nunta.

Am fost eu la nunta lui Merlynn, a fost super, de la decoratiuni , muzica...tot. Si formatia a spus ca a fost cea mai tare atmosfera de anul asta, la care au fost ei prezenti.De miresica nu mai zic, frumoasa foc, o sa vedeti poze...

EllenaRadu
11.11.2009, 19:37:18
Am fost eu la nunta lui Merlynn, a fost super, de la decoratiuni , muzica...tot. Si formatia a spus ca a fost cea mai tare atmosfera de anul asta, la care au fost ei prezenti.De miresica nu mai zic, frumoasa foc, o sa vedeti poze...

imi spui si mie te rog cum s-a numit formatia???:*

Loxanna
11.11.2009, 19:46:32
Eu mi-am setat toate prietenele pe ideea de a face niste pozici cu toatele, in rochiile de mireasa, mai pe la primavara. Asa ca dam sfoara in tara, ne inscriem, schimbam opinii in legatura cu fotograful... si o ora in parc, sau undeva, la Bogdana, la Magura, in Slanic... eu sunt foarte hotarata sa fac chestia asta, nu neaparat sa "trash the dress", ca m-ar durea sufletul, dar eu zic ca ar fi inedit, si nu e asa greu sa stam o ora, doua sa facem 50 de pozici... Deci, ce ziceti, incercam?:">

anamaria_e1986
12.11.2009, 10:37:46
Eu mi-am setat toate prietenele pe ideea de a face niste pozici cu toatele, in rochiile de mireasa, mai pe la primavara. Asa ca dam sfoara in tara, ne inscriem, schimbam opinii in legatura cu fotograful... si o ora in parc, sau undeva, la Bogdana, la Magura, in Slanic... eu sunt foarte hotarata sa fac chestia asta, nu neaparat sa "trash the dress", ca m-ar durea sufletul, dar eu zic ca ar fi inedit, si nu e asa greu sa stam o ora, doua sa facem 50 de pozici... Deci, ce ziceti, incercam?:">

foarte fain!!!!!! as fi venit si eu, dar eu nu mai am rochitica.. :((

si mi-as fi dorit sa fiu si eu acoloooooooooooooooooooo:((

Loxanna
12.11.2009, 11:43:54
Hmmm... pai poate reusim sa improvizam ceva... stiu eu, o rochita alba lunga si subtirica, sau imprumutam o rochie de undeva... Ideea e sa se adune doritoare! [-o<

merlynn
12.11.2009, 13:01:25
gata fetelor si nunta mea, a fost totul ca in povesti nici nu am cuvinte sa exprim cum a fost! am avut formatia Rapsodia au catat ei dar nu recomand nimanui sa-i ia fac pauze multe, noi am avut-o si pe ANGELA SERBAN cantareata de muzica populara care ne-a facut toata nunta a facut o atmosfera incredibila si cei de la Rapsodia au ramas uimiti si au spus k a fost cea mai reusita nunta, la fel si dna Bujor cand am platit dimineata ne-a felicitat! decorul nici nu mai spun, ne-au facut niste surprize super: in spatele mesei noastre erau frunze atarnate si curgea apa pe ele, am avut si baloane de sapun...si multe altele si le multumesc din tot sufletul pentru ceea ce au facut! eu nu mai spun am dansat toata noaptea si m-am simtit extraordinar nici nu am avut timp sa pap, doar cat ma uit sa vad cum arata mancarea nu am avut nici un comentariu negativ din partea nimanui toata lumea a fost fff multumita.Noi acum suntem in honey moon (cateva zile) la Baile Felix unde e super si aici! poze o sa postez cand ajung acasa ca am cateva de la prieteni pana le obtin pe celelalte

EllenaRadu
12.11.2009, 20:02:00
gata fetelor si nunta mea, a fost totul ca in povesti nici nu am cuvinte sa exprim cum a fost! am avut formatia Rapsodia au catat ei dar nu recomand nimanui sa-i ia fac pauze multe, noi am avut-o si pe ANGELA SERBAN cantareata de muzica populara care ne-a facut toata nunta a facut o atmosfera incredibila si cei de la Rapsodia au ramas uimiti si au spus k a fost cea mai reusita nunta, la fel si dna Bujor cand am platit dimineata ne-a felicitat! decorul nici nu mai spun, ne-au facut niste surprize super: in spatele mesei noastre erau frunze atarnate si curgea apa pe ele, am avut si baloane de sapun...si multe altele si le multumesc din tot sufletul pentru ceea ce au facut! eu nu mai spun am dansat toata noaptea si m-am simtit extraordinar nici nu am avut timp sa pap, doar cat ma uit sa vad cum arata mancarea nu am avut nici un comentariu negativ din partea nimanui toata lumea a fost fff multumita.Noi acum suntem in honey moon (cateva zile) la Baile Felix unde e super si aici! poze o sa postez cand ajung acasa ca am cateva de la prieteni pana le obtin pe celelalte

felicitari si casa de piatra!!! :* asteptam si pozele cand te intorci!

anamaria_e1986
13.11.2009, 09:29:57
Hmmm... pai poate reusim sa improvizam ceva... stiu eu, o rochita alba lunga si subtirica, sau imprumutam o rochie de undeva... Ideea e sa se adune doritoare! [-o<

sa vad, poate gasesc eu vreuna.. dar as fi interesata!!! abia astept!!!

claudia_kiss
14.11.2009, 17:17:55
100 persoane sau 100 de familii pt ca daca e asa ar trebui ca fiecare sa-ti dea 100 eur ca sa-ti acoperi cheltuielile:)
100 de persoane

merlynn
16.11.2009, 10:04:16
gata si saptamana de miere ;)), de azi la munca

ancapsy
16.11.2009, 10:20:15

Casa de piatra si tto ce va doriti!! Asteptam poze!!:*

merlynn
16.11.2009, 10:30:06
Casa de piatra si tto ce va doriti!! Asteptam poze!!:*
multumim, am cateva poze de la prieteni dar le astept pe alea oficiale si atunci postez:*

sim77
16.11.2009, 11:15:47

Felicitari!!!Casa de piatra!!!si tot ce va doriti!!! :*

duracita
16.11.2009, 11:17:55
Casa de piatra!!! si o viata fericita alaturi de sotul tau!!!! :* :* :* :*

maryia
16.11.2009, 13:56:52
felicitari, merlynn si CASA DE PIATRA, multa fericire si intelegere si sa aveti copii frumosi si sanatosi!asteptam pozele cu nerabdare ca din descrierea evenimentului reiese ca a iesit senzationala nunta voastra!felicitari inca odata pt organizare:*

ancapsy
16.11.2009, 16:18:04
S-a cam sfarsit sezonul de nunti...(:| o sa fie cam liniste pe aici pana incepe iar sezonul si se agita lumea!!

Loxanna
16.11.2009, 17:33:22
Ei, daca e liniste, nu e neaparat rau, avem timp sa punem la punct evenimentul de la primavara!\:D/ Cineva mi-a zis ca e rau daca imbraci a doua oara rochia de mireasa, dar eu una nu prea cred... asa ca, declar deschisa lista pentru poze in rochitele de mireasa, candva mai in primavara, intr-o locatie si cu un fotograf asupra carora ne punem cumva de acord.<:-P

maryia
16.11.2009, 22:48:34
mai vrem, mai vrem, ca ne place ce vedem;;)

maryia
16.11.2009, 22:55:57
au disparut pozele lui merlynn...:-<

merlynn
16.11.2009, 23:06:29
scuze din greseala le-am sters:">

merlynn
16.11.2009, 23:07:43
si cam atat moment, restu cand mi le da:*

georgyanaa
17.11.2009, 00:08:54
Casa de piatra Merlyn!Ati fost foarte frumosi!!!!

maryia
17.11.2009, 11:46:43
si tu Georgiana ai fost de vis, mi-a placut enorm rochia si machiajul...tot.FELICITARI SI CASA DE PIATRA!!!:*

ancapsy
17.11.2009, 19:04:54
Sunt foarte frumoase pozele!! Inca o data casa e piatra si tot ce va doriti!!! :* :* :*

angel_ro
17.11.2009, 21:18:08
Ce poze frumoase!!!!!!Sigur a fost o nunta de vis.=D>=D>=D>Si de voi nu mai am cuvinte niste frumosi :*:*:*:*:*

dreea_ad
18.11.2009, 12:52:57

totul e frumos in pozele astea, natura, mirii, tot... =D>

scumpilici_19
18.11.2009, 14:25:02
si cam atat moment, restu cand mi le da:*

Casa de piatra si tot ce va doriti! Ai fost superba, imi pare rau ca nu am ajuns nici eu si nici miresoiul meu la biserica. dar...am trimis-o pe mama :D. a spus ca ati fost foarte frumosi si ca sa vezi ce mica e lumea...pe mama sau soacra ta o cunoaste pentru ca lucreaza amandoua la modeon. ma bucur ca v-au fost intrecute asteptarile si totul a iesit dupa cum v-ati propus!

scumpilici_19
18.11.2009, 14:28:23
sunt catolica ;-)

Ma bucur ca mai are cineva nunta in aceeasi zi ca si mine! sper doar sa nu ni se suprapuna invitatii, sa trebuiasca sa aleaga....la cat de mic e oraselul nostru, in care toata lumea se cunoaste cu toata lumea :D

angel_ro
18.11.2009, 19:29:08
Georgiana felicitari pt nunta ati fost foarte frumosi.rochia a fost superba.am indraznit si m-am uitata putin prin pozele tale sunt superbe- superbe =D>=D>=D>=D>.Daca te rog sa imi trimiti un PM cu cine ti-a facut pozele???:*:*:*:*:*:*

Loxanna
18.11.2009, 20:06:09
Superbe pozele tuturor miresicilor...cu asta ramanem, dupa atata chin, zbucium, alergatura...asta e!

dreea_ad
19.11.2009, 00:10:46
Ma bucur ca mai are cineva nunta in aceeasi zi ca si mine! sper doar sa nu ni se suprapuna invitatii, sa trebuiasca sa aleaga....la cat de mic e oraselul nostru, in care toata lumea se cunoaste cu toata lumea :D

hi, hi ;)) si eu sper. si eu si mireselul meu te cunoastem din vedere, de la biserica din santa catolica, de cand eram mai mici. daca cineva imi va spune ca nu ma poate onora cu prezenta pt ca trebuie sa fie in alta parte, te voi anunta :))

andra2ro
19.11.2009, 09:29:06

Felicitari Georgiana, din poze se vede ca ati avut o nunta frumoasa, ati fost foarte frumosi. Imi place cum ai avut parul aranjat, mi-au placut si aranjamentele, si buchetele, totul. Casa de piatra ! :)

andra2ro
19.11.2009, 09:31:22

Felicitari pentru nunta ! Foarte frumoase pozele, asteptam mai multeee. Voi le-ati prelucrat asa frumos ? :)

merlynn
19.11.2009, 10:03:04
Felicitari pentru nunta ! Foarte frumoase pozele, asteptam mai multeee. Voi le-ati prelucrat asa frumos ? :)
nu le-am prelucrat noi le-am primit:">

merlynn
19.11.2009, 10:04:37
Casa de piatra si tot ce va doriti! Ai fost superba, imi pare rau ca nu am ajuns nici eu si nici miresoiul meu la biserica. dar...am trimis-o pe mama :D. a spus ca ati fost foarte frumosi si ca sa vezi ce mica e lumea...pe mama sau soacra ta o cunoaste pentru ca lucreaza amandoua la modeon. ma bucur ca v-au fost intrecute asteptarile si totul a iesit dupa cum v-ati propus!
la cat e de mare orasul nostru orice este posibil ;;)

Alyna2010
19.11.2009, 14:26:00
Sunt foarte frumoase pozele!! Inca o data casa e piatra si tot ce va doriti!!! :* :* :*

Anca am si eu eu o rugaminte Fac si eu nunta in 17 iulie 2010 la Tg Ocna. Ma poti ajuta si pe mine cu salonul unde ai fost tu. Sunt foarte interesata pt ca sunt plecata de foarte mult timp din Tg Ocna si nu stiu la cine sa apelez sa ma ajute. Mi-ar fi de mare ajutor
Raman datoare
PS: ai fost foarte frumoasa

sweet_butterfly84
19.11.2009, 14:31:53
Buna dragelor mele miresici! In sfarsit va scriu si eu dupa ce mi-a luat ceva timp sa studiez paginile acestui topic. Sunt si eu o viitoare miresica de 2010 si din pacate pentru mine, imi organizez nunta la distanta, pt k sunt plecata din tara si voi veni doar cu 2 sapt inainte de nunta. Asadar am mare nevoie de sfaturile voastre! Va pup:*

ancapsy
19.11.2009, 14:33:17
Anca am si eu eu o rugaminte Fac si eu nunta in 17 iulie 2010 la Tg Ocna. Ma poti ajuta si pe mine cu salonul unde ai fost tu. Sunt foarte interesata pt ca sunt plecata de foarte mult timp din Tg Ocna si nu stiu la cine sa apelez sa ma ajute. Mi-ar fi de mare ajutor
Raman datoare
PS: ai fost foarte frumoasa

Ti-am trimis un mesaj privat...nu stiu insa daca il poti primi.....in orice caz....localul se cheama Casa Creanga si e pensiune-restaurant....gasesti site-ul lor cu datele de contact....sper sa ai noroc pentru ca eu am inteles k nu mai fac nunti pentru ca deranjeaza oaspetii de la pensiune si nu isi permit sa piarda clientela.....iti tin pumnii....te asteptam cu vesti!!:*

ancapsy
19.11.2009, 14:34:38
Buna dragelor mele miresici! In sfarsit va scriu si eu dupa ce mi-a luat ceva timp sa studiez paginile acestui topic. Sunt si eu o viitoare miresica de 2010 si din pacate pentru mine, imi organizez nunta la distanta, pt k sunt plecata din tara si voi veni doar cu 2 sapt inainte de nunta. Asadar am mare nevoie de sfaturile voastre! Va pup:*

Bine ai venit printre noi!!:*
Nu e nimic daca e de la distanta..multe miresici asa au facut si au avut parte de o nunta de vis!! Te vom ajuta cu cea mai mare placere dar sa ne spui si de ce ai nevoie!!

Alyna2010
19.11.2009, 14:36:48
Ti-am trimis un mesaj privat...nu stiu insa daca il poti primi.....in orice caz....localul se cheama Casa Creanga si e pensiune-restaurant....gasesti site-ul lor cu datele de contact....sper sa ai noroc pentru ca eu am inteles k nu mai fac nunti pentru ca deranjeaza oaspetii de la pensiune si nu isi permit sa piarda clientela.....iti tin pumnii....te asteptam cu vesti!!:*

L-am primit
Problema e ca am localul Vreau sa stiu daca ma poti ajuta cu salonul unde ti-ai facut coafura si machiajul ca ti-ai iesit perfecte
Multumesc

ancapsy
19.11.2009, 14:39:52
L-am primit
Problema e ca am localul Vreau sa stiu daca ma poti ajuta cu salonul unde ti-ai facut coafura si machiajul ca ti-ai iesit perfecte
Multumesc

aaaaa..nu stiam ce salon zici.....vezi k am scis cu cateva pagini in urma exact salonul.......iti trimit pm

Alyna2010
19.11.2009, 14:54:37

Cu ce putem te ajutam
Si eu sunt din Brasov adica locuiesc de aproape 10 ani si mie imi este foarte greu sa imi organizez nunta in Tg Ocna dar ma descurc. Si apoi avem net si cu ajutorul "miresici.ro" ne descurcam nu? :):D:P

Alyna2010
19.11.2009, 16:32:31
[quote=ancapsy;2653207]

Draguta Florile unde le-ai facut?
Eu am primit informatii de Floraria Gardenia din Onesti dar nu stiu nimic de ea. Imi poti da un sfat?
Multumesc

Dar cu arnjamentul sali?
Eu la sala de la Slanic am vb si au ei aranjamentul
Dar vreau sa ma mai uit si pe la alti
Ma poti ajuta?

Alyna2010
19.11.2009, 16:33:19
aaaaa..nu stiam ce salon zici.....vezi k am scis cu cateva pagini in urma exact salonul.......iti trimit pm

Draguta Florile unde le-ai facut?
Eu am primit informatii de Floraria Gardenia din Onesti dar nu stiu nimic de ea. Imi poti da un sfat?
Multumesc

Dar cu arnjamentul sali?
Eu la sala de la Slanic am vb si au ei aranjamentul
Dar vreau sa ma mai uit si pe la alti
Ma poti ajuta?

Alyna2010
19.11.2009, 16:47:06
Eu am nunta in 17 iulie 2010
Nu mai locuiesc de 9 ani in tg ocna, care ma poate ajuta cu detalii va rog sa nu ezitati sa ma ajutati

Multumesc

sweet_butterfly84
19.11.2009, 17:56:32
Pai pana in momentul de fata am rezervat restaurantul, salonul Alb de la hotel Trotus si formatia (de asta s-a ocupat tatal meu, Formatia Azur - oricine a fost la vreo nunta la care au cantat as fi incantata sa aflu cum sunt). Acum ma intereseaza sa-mi dati cateva idei cu cine sa fac aranjamentele florale si sa-mi recomandati un cameraman bun si ceva tarife :))
Aaa si sa nu uit daca stie cineva ce culori au pt decor cei de la hotel.ms mult de tot!

sweet_butterfly84
19.11.2009, 17:58:06
Cu ce putem te ajutam
Si eu sunt din Brasov adica locuiesc de aproape 10 ani si mie imi este foarte greu sa imi organizez nunta in Tg Ocna dar ma descurc. Si apoi avem net si cu ajutorul "miresici.ro" ne descurcam nu? :):D:P

Si eu sper din tot sufletul sa ma descurc, chiar si-asa de la distanta si cu ajutorul parintilor care sunt acolo. o:-)

CONT-INCHIS-23057
19.11.2009, 19:33:29
ati dat startul pregatirilor fetelor?:);;):>. Eu am scapat<:-P.

georgyanaa
19.11.2009, 21:29:28
Felicitari Georgiana, din poze se vede ca ati avut o nunta frumoasa, ati fost foarte frumosi. Imi place cum ai avut parul aranjat, mi-au placut si aranjamentele, si buchetele, totul. Casa de piatra ! :)
Multumim:D ,stiu ca am postat putin cam tarziu pozele si nu prea am mai scris asta datorita anumitor probleme si schimbari ce au aparut intre timp.Asa ca sunt iar pe aici pentru viitoare miresici!:D

arutza
19.11.2009, 22:14:10
buna miresici,si viitoare miresici imi pare bine ca exista acest forum pentru a ne ajuta si a ne incuraza pe noi ,viitoarele miresici si le multumesc celor care au fost miresici si acum sunt adevarate doamne pentru ajutoarul pe care ni-l va da pentru ca stiu prin ce trecem si noi viitoarele miresici si o sa avem incredere in ele, vreau sa va spun ca va sosi si la mine ziua cea mare, ziua cea care voi fi imbracata in alb si am sa fiu in fata altarului si am sa-i jur iubire vesnica sotului meu, dar pana atunci am foarte multe probleme de rezolvat si cred ca trebuie sa incep usor si incet cu pasi siguri si precisi,asa ca va rog daca aveti sa imi dati sfaturi pentru inceput va multumesc din suflet !!!:*

CONT-INCHIS-23057
20.11.2009, 09:21:18
buna miresici,si viitoare miresici imi pare bine ca exista acest forum pentru a ne ajuta si a ne incuraza pe noi ,viitoarele miresici si le multumesc celor care au fost miresici si acum sunt adevarate doamne pentru ajutoarul pe care ni-l va da pentru ca stiu prin ce trecem si noi viitoarele miresici si o sa avem incredere in ele, vreau sa va spun ca va sosi si la mine ziua cea mare, ziua cea care voi fi imbracata in alb si am sa fiu in fata altarului si am sa-i jur iubire vesnica sotului meu, dar pana atunci am foarte multe probleme de rezolvat si cred ca trebuie sa incep usor si incet cu pasi siguri si precisi,asa ca va rog daca aveti sa imi dati sfaturi pentru inceput va multumesc din suflet !!!:*
Spor la pregatiri!! iar sfaturi vei primi doar daca le vei cere:)

Alyna2010
20.11.2009, 13:57:18
Miresicilor care sunteti din Tg Ocna, Onesti si din imprejurimi ma puteti ajuta sa imi recomandati pe cineva care face prajituri si torturi bune pentru nunta?

Si daca se poate sa ma mai ajutati si cu decoratiunile
Un nr de tel sau un site ca apoi ma descurc

Multumesc

Alyna2010
20.11.2009, 14:34:56
Multumim:D ,stiu ca am postat putin cam tarziu pozele si nu prea am mai scris asta datorita anumitor probleme si schimbari ce au aparut intre timp.Asa ca sunt iar pe aici pentru viitoare miresici!:D

Giorgiana draga ajuta-ma si pe mine cu mai multe detalii despre coafat machiaj, tortul si prajiturile, dar nu in ultimul rand cu florile. Felicitari v-a iesit foarte bine nunta

dreea_ad
20.11.2009, 17:31:43

buna sweet_butterfly si bine ai venit! nu te nelinisti din cauza ca esti organizator de la distanta. nu este chiar la fel de usor ca in cazul in care stai in acelasi oras in care vei avea nunta, dar nici imposibil. suntem multe in aceeasi sitautie se pare, unele plecate prin strainatate, altele prin diferite zone din tara. dar este si firesc. cu indrumarea miresicilor experimentate o sa ne ajutam si sprijinim reciproc si va fi bine.;-)

dreea_ad
20.11.2009, 17:37:03

bine ai venit, arutza!
cred ca daca vrei sa stii ceva anume, ar trebui sa specifici, iar daca vrei doar sfaturi generale, primul din partea mea e sa parcurgi topicul de la inceput cand ai ceva timp la dispozitie. eu asa am facut si chiar l-am gasit folositor. spor si tinem legatura!;-)

Loxanna
20.11.2009, 22:37:11
Cel mai util sfat, cred, legat de nunta, e sa faceti totul asa cum va doriti. Din lipsa de ocupatie (sunt bugetara, ma asteapta 4 zile neplatite, dar in care voi merge la munca, asa ca nici nu ma agit sa ma pregatesc pentru munca), am parcurs topicul legat de ce se intampla dupa eveniment... poze, impresii, etc. Rasfoind printre sutele de pagini, am deschis un album care m-a facut sa vad cat de multe am gresit...
Nunta respectiva a avut 4 oameni prezenti, mirii si nasii, intr-o bisericuta din Grecia undeva, fara fast, fara traditii, a fost, simplu, o nunta in adevaratul sens al cuvantului, nu chiuituri, prosoape, colaci, etc.
Pana la un punct, noi ne-am facut nunta dupa capul nostru, gandindu-ne, insa, la traditii... mentalitate proasta ce-am mai avut!
Asadar, nunta e momentul vostru, nici nasii, nici parintii nu trebuie sa dicteze! Spuneti simplu ce vreti, ce va doriti, si faceti-i sa inteleaga ca nunta e o singura data in viata!
Spor la pregatiri. Pot raspunde oricand la intrebarile noilor sosite!<:-P
P.S., catre fostele miresici... Trash the dress in aprilie-mai, careva?!:-"

arutza
21.11.2009, 11:48:40
Are cineva o idee, cumva cam care mai sunt formatiile cat de cat mai bune in orasul asta, si ce preturi mai sunt, totusi nu as avea mari pretentii dar as dori ca in seara aceea sa isi faca datoria si nu vreau nici prea multe pauze ca sincer chestia asta ma omoara rau si plus risc sa imi strice si nunta.[-(

Loxanna
21.11.2009, 15:42:35
Iti recomand cu toata caldura formatia pe care am avut-o eu la nunta, cu mentiunea ca s-a modificat componenta, insa in noua formula ii poti asculta live la pensiunea "First Class". Mie nu mi-au stat invitatii jos toata noaptea, aproape ca imi doream sa faca pauza sa mai stau jos din cand in cand. Pe noi toti invitatii ne-au felicitat pentru alegerea formatiei. Pretul pentru 2010 am inteles ca e de 1300 euro, dar poti vorbi mai multe cu Dan, solistul, la fata locului.

arutza
21.11.2009, 21:43:08
Iti recomand cu toata caldura formatia pe care am avut-o eu la nunta, cu mentiunea ca s-a modificat componenta, insa in noua formula ii poti asculta live la pensiunea "First Class". Mie nu mi-au stat invitatii jos toata noaptea, aproape ca imi doream sa faca pauza sa mai stau jos din cand in cand. Pe noi toti invitatii ne-au felicitat pentru alegerea formatiei. Pretul pentru 2010 am inteles ca e de 1300 euro, dar poti vorbi mai multe cu Dan, solistul, la fata locului.
Cam cati componenti sunt acum in formua actuala?Anul acesta am fost la o nunta unde au cantat ei in vechea formula, au cantat bine dar pretul de 1200 mi s-a parut destul de mult pentru 2 insi care canta dupa negativ.Poti gasi la acelasi pret o formatie care canta cu instrumente si care canta bine.:|

anamaria_e1986
22.11.2009, 07:07:26
Cam cati componenti sunt acum in formua actuala?Anul acesta am fost la o nunta unde au cantat ei in vechea formula, au cantat bine dar pretul de 1200 mi s-a parut destul de mult pentru 2 insi care canta dupa negativ.Poti gasi la acelasi pret o formatie care canta cu instrumente si care canta bine.:|

exact ca tine am gandit si eu, insa crede-ma ca m-am inselat, am avut doua formatii la nunta insa toata atmosfera, ma refer la ce melodii m-am zbenguit impreuna cu invitatii mai tare au fost ei. la botez nici nu ma gandesc la alta formatie, pe cei de la first class ii iau, chiar daca s-a schimbat compnenta. poti sa te uiti la video meu de la nunta.

pupici!

Loxanna
22.11.2009, 18:15:22
In actuala formula sunt 3, Dan si doua soliste, absolvente de Conservator, sectie folclor. Noi am avut o relatie foarte buna cu Dan, am pastrat legatura cu el si inainte, si dupa nunta, am fost la First Class si i-am auzit si in noua formula. Dupa mine, pretul e super OK, avand in vedere ca nu fac pauze dese, au voce si fac atmosfera. Sfatul meu - du-te personal acolo si vorbeste cu omul si asculta-i cantand.

georgyanaa
22.11.2009, 19:58:14
Giorgiana draga ajuta-ma si pe mine cu mai multe detalii despre coafat machiaj, tortul si prajiturile, dar nu in ultimul rand cu florile. Felicitari v-a iesit foarte bine nunta
ti-am raspuns pe PM
:*

sim77
23.11.2009, 09:12:17
Cel mai util sfat, cred, legat de nunta, e sa faceti totul asa cum va doriti. Din lipsa de ocupatie (sunt bugetara, ma asteapta 4 zile neplatite, dar in care voi merge la munca, asa ca nici nu ma agit sa ma pregatesc pentru munca), am parcurs topicul legat de ce se intampla dupa eveniment... poze, impresii, etc. Rasfoind printre sutele de pagini, am deschis un album care m-a facut sa vad cat de multe am gresit...
Nunta respectiva a avut 4 oameni prezenti, mirii si nasii, intr-o bisericuta din Grecia undeva, fara fast, fara traditii, a fost, simplu, o nunta in adevaratul sens al cuvantului, nu chiuituri, prosoape, colaci, etc.
Pana la un punct, noi ne-am facut nunta dupa capul nostru, gandindu-ne, insa, la traditii... mentalitate proasta ce-am mai avut!
Asadar, nunta e momentul vostru, nici nasii, nici parintii nu trebuie sa dicteze! Spuneti simplu ce vreti, ce va doriti, si faceti-i sa inteleaga ca nunta e o singura data in viata!
Spor la pregatiri. Pot raspunde oricand la intrebarile noilor sosite!<:-P
P.S., catre fostele miresici... Trash the dress in aprilie-mai, careva?!:-"

Subscriu! Intr-adevar cel mai bine e sa nu lasati pe nimeni sa ia deciziile in locul vostru...si aici ma refer la parinti...nasi...Noi am ascultat toate sfaturile dar deciziile le-am luat doar noi doi...si a fost foarte bine...La sfarsit nu am auzit decat cuvinte de lauda privind organizarea!
Bafta multa la pregatiri viitoarelor miresici si daca aveti nevoie de sfaturi...idei...sunt si eu pe aici...:-p

kmpi_oana
23.11.2009, 18:50:44
ce liniste aici[-( nu mai pregateste nimeni nimic?

Loxanna
23.11.2009, 21:31:08
Fetelor, tot nu am primit raspuns la intrebarea mea... e vreo fosta miresica doritoare sa imbrace din nou rochita in primavara, pentru o sedinta foto?! Cu cat mai multe cu atat mai superb cred ca ar fi...

andreea_mitic
23.11.2009, 21:46:44
Fetelor, tot nu am primit raspuns la intrebarea mea... e vreo fosta miresica doritoare sa imbrace din nou rochita in primavara, pentru o sedinta foto?! Cu cat mai multe cu atat mai superb cred ca ar fi...
DA.......EU! Dar tocmai am facut-o duminica trecuta . Ne-am adunat citeva miresici si am incercat un TTD. a fost pe fuga (ne-a adunat fotograful si cameramanul ) din aceasta cauza nu am dat zvon pe miresici. As mai repata-o oricind si cu alte doritoare. Desi a fost super frig , atmosfera a fost bestiala. tinem legatura

andreea_mitic
23.11.2009, 22:08:52
Pina imi fac cont pe picasa o sa postez aici. mai incerc citeva poze . Sper sa va placa.

Astea sunt ultimile care le postez ...momentan . Trebuie sa le cer acceptul celorlalte miresici . A fost o experienta super. Cum ti-am spus .....a fost fff frig si apa era super rece , dar am rezistat ptr ca imi doream de ceva vreme acest TTD.:*

Astea sunt ultimile care le postez ...momentan . Trebuie sa le cer acceptul celorlalte miresici . A fost o experienta super. Cum ti-am spus .....a fost fff frig si apa era super rece , dar am rezistat ptr ca imi doream de ceva vreme acest TTD.:*
Oups !! Am uitat sa atasez pozele...scuze ...acum vin....

dreea_ad
24.11.2009, 00:53:08

mie imi plac foarte mult.mi se par interesante. dar ce ma mira, este cat de diferit arata o rochie mireasa cand e purtata...altfel:smile:

andreea_mitic
24.11.2009, 09:15:52
mie imi plac foarte mult.mi se par interesante. dar ce ma mira, este cat de diferit arata o rochie mireasa cand e purtata...altfel:smile:
In ce sens ??

merlynn
24.11.2009, 09:46:17
Pina imi fac cont pe picasa o sa postez aici. mai incerc citeva poze . Sper sa va placa.

super!!! felicitari pentru pozele facute:*

andreea_mitic
24.11.2009, 10:16:09
super!!! felicitari pentru pozele facute:*
Multumim !! La urmatoarea sedinta vei participa si tu , nu? :*

sim77
24.11.2009, 10:18:42

Foarte interesante pozele... :)

merlynn
24.11.2009, 10:40:34
Multumim !! La urmatoarea sedinta vei participa si tu , nu? :*
DA, imi pare rau k nu am fost dar data viitoare nu voi lipsi :">

andra2ro
24.11.2009, 11:52:31

Multumim pentru poze, sunt interesante...dar...poate ca sunt eu prea conservatoare, dar nu va e mila sa "terfeliti" tocmai rochia in care ati trait poate cele mai fericite momente din viata ?

Mie mi-ar placea sa pastrez rochia ca amintire (nu pentru a fi imbracata de fetita mea la nunta ei :P ) inchisa undeva intr-un dulap pe care daca-l voi deschide peste ani voi avea parte de un fior din ceea ce a fost la nunta mea. :)

Insa, o intalnire cu mai multe miresici in care sa fie facute poze artistice, in care sa fie scoase in evidenta feminitatea, gingasia, frumusetea mai multor femei mi se pare intr-adevar un eveniment la care mi-ar placea sa particip.

Sper sa nu va supere post-ul meu, am vrut sa-mi exprim si eu parerea referitor la aceasta "moda" starnita pentru a distruge rochia de mireasa.

Va pup :*

andreea_mitic
24.11.2009, 12:12:20
Multumim pentru poze, sunt interesante...dar...poate ca sunt eu prea conservatoare, dar nu va e mila sa "terfeliti" tocmai rochia in care ati trait poate cele mai fericite momente din viata ?

Mie mi-ar placea sa pastrez rochia ca amintire (nu pentru a fi imbracata de fetita mea la nunta ei :P ) inchisa undeva intr-un dulap pe care daca-l voi deschide peste ani voi avea parte de un fior din ceea ce a fost la nunta mea. :)

Insa, o intalnire cu mai multe miresici in care sa fie facute poze artistice, in care sa fie scoase in evidenta feminitatea, gingasia, frumusetea mai multor femei mi se pare intr-adevar un eveniment la care mi-ar placea sa particip.

Sper sa nu va supere post-ul meu, am vrut sa-mi exprim si eu parerea referitor la aceasta "moda" starnita pentru a distruge rochia de mireasa.

Va pup :*

Pe mine una nu ma supara port-ul tau . Fiecare are o opinie. Rochita deja am spalat-o si este ca si noua . Nu cred ca asta este scopul sedintei foto de dupa nunta , de a distruge rochia . In ziua nuntii sunt atatea de facut incat oricat de mult te-ai organiza tot nu iti ramane timp ptr o sedinta foto reusita si atunci poti profita de acest TTD .

andra2ro
24.11.2009, 13:04:29
Pe mine una nu ma supara port-ul tau . Fiecare are o opinie. Rochita deja am spalat-o si este ca si noua . Nu cred ca asta este scopul sedintei foto de dupa nunta , de a distruge rochia . In ziua nuntii sunt atatea de facut incat oricat de mult te-ai organiza tot nu iti ramane timp ptr o sedinta foto reusita si atunci poti profita de acest TTD .

Cu ideea de sedinta foto dupa nunta sunt foarte de acord, spuneam doar ca nu sunt de acord cu ideea de a o tarai prin noroaie si balti :) si din cate stiu TTD inseamna "trash the dress". In orice caz, fiecare e liber sa faca ce vrea, eu doar mi-am exprimat o opinie.

andreea_mitic
24.11.2009, 13:29:22
Cu ideea de sedinta foto dupa nunta sunt foarte de acord, spuneam doar ca nu sunt de acord cu ideea de a o tarai prin noroaie si balti :) si din cate stiu TTD inseamna "trash the dress". In orice caz, fiecare e liber sa faca ce vrea, eu doar mi-am exprimat o opinie.
Am inteles opinia ta si dupa cum ti-am spus mai sus nu ma deranjeaza . Mi-am tarat rochia prin noroi , dar apoi am spalat-o si arata ca noua ; nu e distrusa , nu e patata , deci o pot pastra in dulap . ....desi....ocupa prea mult spatiu.....

ancutza2007
24.11.2009, 13:41:54
ce liniste aici[-( nu mai pregateste nimeni nimic?
Da intradevar, miresicile de 2010 sunt foarte "cuminti". Cele din 2009 parca au fost mult mai active pe acest forum. Eee, cred ca e perioada asta mai linistita pana dupa sarbatori. Pupp la toate miresicile (foste si viitoare)!

Loxanna
24.11.2009, 17:06:55
Eu de cum am vazut pozele de la Bucuresti, cu 26 de mirese, m-am gandit la asa ceva si am scris sa facem si noi...dar nu am avut raspunsuri de la miresicile onestene!
Ma bucur sa vad ca sunteti dispuse sa luati parte... eu una nu as opta chiar pentru "Trash the dress", mie mi se parea interesant sa ne adunam toate, undeva (parc, Slanic, Magura, Bogdana, Poiana Sarata), si sa facem niste pozici cu toatele. Eu mi-am convins doua prietene...
Tocmai din pricina vremii ma gandeam sa facem totul prin primavara, avem timp sa ne hotaram si asupra locatie, si asupra fotografului...:D
Eu, una, abia astept!\:D/

andreea_mitic
24.11.2009, 17:23:34
Eu de cum am vazut pozele de la Bucuresti, cu 26 de mirese, m-am gandit la asa ceva si am scris sa facem si noi...dar nu am avut raspunsuri de la miresicile onestene!
Ma bucur sa vad ca sunteti dispuse sa luati parte... eu una nu as opta chiar pentru "Trash the dress", mie mi se parea interesant sa ne adunam toate, undeva (parc, Slanic, Magura, Bogdana, Poiana Sarata), si sa facem niste pozici cu toatele. Eu mi-am convins doua prietene...
Tocmai din pricina vremii ma gandeam sa facem totul prin primavara, avem timp sa ne hotaram si asupra locatie, si asupra fotografului...:D
Eu, una, abia astept!\:D/
Dupa cum spunea cineva pe un blog:"
Este vorba de creare nu de distrugere . In cel mai rau caz rochia poate fi doar murdarita, udata … dar nu este obligatoriu. Se pot face si sedinte TTD “curate”. Eu vad acest ritual ca pe o ocazie de a te mai bucura odata rochia de mireasa si mai ales ca pe o materializare a emotiilor si sentientelor din spatele rochiei."
Vremea nu a fost un impediment , din contra a facut ca totul sa fie mai vesel , mai animat . Noi am vrea sa mai facem o sedinta cind va ninge . Cine stie!!! Chiar si pentru 4 miresele , 1 fotograf a fost fff putin , deci cind ne vom strange mult mai multe ....vor trebui mai multi fotografi.... , dar vom vedea ;;)

dreea_ad
24.11.2009, 23:21:14

in sensul ca in noaptea nuntii, rochia apartine unei printese, totul este impecabil pana la ultima geana rimelata. intr-o zi gen TTD, rochia (aceeasi) e mai rebela, mai indrazneata. sau ceva de genul asta.

gratieladaniela
25.11.2009, 13:58:31
ati dat startul pregatirilor fetelor?:);;):>. Eu am scapat<:-P.
Buna , mi-a placut foarte mult tortul tau si sunt curioasa de unde l-ai luat si din ce era facut ?! Poti sa-mi dai detalii despre asta ? - cate kg avea , cat a costat , daca postamentul pe care l-am vazut in poze ti l-au oferit cu tot cu tort sau era cumparat de voi separat ........daca poti scrie-mi te rog pe PM ! Multumesc !

Alynutza_1123
25.11.2009, 14:11:47
Da intradevar, miresicile de 2010 sunt foarte "cuminti". Cele din 2009 parca au fost mult mai active pe acest forum. Eee, cred ca e perioada asta mai linistita pana dupa sarbatori. Pupp la toate miresicile (foste si viitoare)!
Buna! V-ati apucat de pregatiri? Daca da, spor!

Alynutza_1123
25.11.2009, 14:13:21
=)) nu nu[-X stam ceva mai complicat decat nas in nas=)) dar iti dai seama ca nu pot zice aici:| . De vitamine nu stiu ce sa zic am mai luat eu ceva ceva si de la nunta s-au mai asezat binisor vreo 3 kilutze:)) . Muncim in continuare totusi sa sporim acest popor.;-)
Ce faci Oana? A dat rod munca, vine Mosul cu un dar frumos? Pup:*