PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25

ramari
17.02.2010, 16:34:37
Da, si cununia civila si cea religioasa au fost tinute in Mina Salina Tg.Ocna si toate aranjamentele (din mina, de acasa , de pe masini si de la resturant) au fost efectuate de d-na Geta. Noua ne-au placut aranjamentele si pot sa spun ca toate florile s-au prezentat foarte bine si nu s-au ofilit nici macar la o saptamana de la nunta.
si eu am facut tot la dansa si au rezistat f bine: buchetul de pe masina si cel de la prezidiu o saptamana su rezistat. nu ma asteptam ca am mai avut flori in vaza care nu rezistau nici 3 zile. e o profesionista:)>-

geocry
17.02.2010, 20:01:37
Buna fetelor! Voi ce vin veti avea la nunta? De unde il cumparati?
Noi nu suntem in tara si voi veni doar eu peste o luna si am vrea sa luam vinul si habar nu am de care si de unde.Merci frumos^:)^

Incearca la Real unde au preturile cele mai bune la bauturi. Exista in BC si o firma de unde poti cumpara bauturile si pe cele care nu se consuma le poti returna si iti primesti banii inapoi. Poti cumpara vin de la Panciu, vin foarte bun.

ramona_gabriela
18.02.2010, 11:50:09
Incearca la Real unde au preturile cele mai bune la bauturi. Exista in BC si o firma de unde poti cumpara bauturile si pe cele care nu se consuma le poti returna si iti primesti banii inapoi. Poti cumpara vin de la Panciu, vin foarte bun.
Buna imi poti spune si mie firma respectiva la care pot returan bautura dupa nunta,te rog.:-\ Multumesc

ramona_gabriela
18.02.2010, 17:30:42
multumesc ptr pm

ice21
18.02.2010, 18:37:52
Exista distribuitori care iti aduc vinul la restaurant si il poti returna pe cel ramas. Noi am avut "Casa de piatra"...bun si ieftin. Incearca , il gasesti in toate hipermarketurile.

Loxanna
25.02.2010, 11:38:12
Fetele, ne adunam, cu prietene, cu nase, cu ce-o fi la un Trash the Dress mai soft prin Slanic/Magura/Bogdana/Poiana Sarata/pe Perchiu/in parc, sau unde-o fi sa fie?! :-p
Eu nu vreau sa-mi bag rochia in namol, deci nu despre asta e vb, dar macar niste poze, asa, cu noi, mai multe... ce ziceti? Gasim un fotograf care sa stea 2 ore dupa noi... imediat cum da caldura, ca mai incolo or sa fie nunti, botezuri si e mai greu...!8-}
Vreti, vreti, vreti?[-o<

CONT-INCHIS-23057
25.02.2010, 11:42:18
Fetele, ne adunam, cu prietene, cu nase, cu ce-o fi la un Trash the Dress mai soft prin Slanic/Magura/Bogdana/Poiana Sarata/pe Perchiu/in parc, sau unde-o fi sa fie?! :-p
Eu nu vreau sa-mi bag rochia in namol, deci nu despre asta e vb, dar macar niste poze, asa, cu noi, mai multe... ce ziceti? Gasim un fotograf care sa stea 2 ore dupa noi... imediat cum da caldura, ca mai incolo or sa fie nunti si e mai greu...?!8-}
Vreti, vreti, vreti?[-o<

Daca e in Bacau ma bag:)

loridana
25.02.2010, 17:47:35
Eu nu vreau sa-mi bag rochia in namol, deci nu despre asta e vb, dar macar niste poze, asa, cu noi, mai multe... ce ziceti? Gasim un fotograf care sa stea 2 ore dupa noi... imediat cum da caldura, ca mai incolo or sa fie nunti, botezuri si e mai greu...!8-}
Vreti, vreti, vreti?[-o<

Super ideeeeeeeeeeeeeeeee, dar in bacau >:D<

ramari
25.02.2010, 20:00:55
Vreti, vreti, vreti?[-o<
si eu vreau daca e in zona Bogdana Perchiu, mAGURA

misucata20
25.02.2010, 22:18:33
Vreti, vreti, vreti?[-o<

Si eu m-as baga dar inca n-am rochia:)):)):-p;;);))

duracita
01.03.2010, 10:38:31
1 Martie in zbor va aduce-un martisor, si un cer cu zari senine de la mine pentru tine...(pt toate miresicile sau viitoarele miresici.... o primavara frumoasa cu multe realizari).....va pup :* :* :* :*

misucata20
01.03.2010, 12:42:37
Fetelor viitoare miresici, a fost cineva la hotel trotus sa se intereseze pt. la anu'?As fi curioasa sa stiu daca vi s-a spus ca nu mai e voie sa venim cu nimic de acasa[-(

Da, am fost si ne-am rezervat noi....insa nu ni s-a spus ca nu se mai poate aduce de acasa nimic....ci doar ca nu se stie inca nimic....ca ei isi schimba conditiile de la an la an....si ca nu se stie ce va fi la anul....Ar fi culmea nesimtiriiL-) L-) L-) sa se intample asa cum spui tu...Sa speram ca nu va fi asa[-o< :| :-w /:)

mirele09
04.03.2010, 11:41:32
Am deschis acest topic deoarece sunt curios si interesat in acelasi timp sa vad ce idei de cadouri pt nasi aveti.

Voi incepe eu. Noi ne gandeam la o rama foto digitala.

P.S. Imi cer scuze dinainte daca nu m-am uitat unde trebuie si topicul deja este.

Guritza_aly
04.03.2010, 19:22:05
LA Casa Romaneasca s-a renovat si este f frumos si mai nou nu se mai impun 150 de persoane ci accepta si 100 de persoane incluzand doar cafeaua atat. Chiar se merita!:suuuper:

Guritza_aly
04.03.2010, 19:32:17
Vad ca ai nunta tot la anu, la fel ca mine.Ti-ai rezervat ceva, restaurant, muzica?Eu acum sunt la alegerea restaurantului si nu pot sa ma decit.Eram hotarati sa facem la hotel Trotus, dar am inteles ca nu ne mai lasa sa venim cu nimic de acasa...A facut cineva din voi nunta la Casa Romaneasca sau ati fost la nunta acolo, cum e?

Buna Fluturas vad k ink nu te-ai decis in privinta restaurantului. Pt k ai intrebat de Casa Romaneasca tin sa-ti zic k acilo a facut sora mea nunta acu 2 ani si a fost f multumita si m-am decis sa fac si eu acolo. restaurantul este renovat , e f frumos si spatios fara separeu si in plus mie mi-a acceptat min 100 de persoane incluzandu-mi doar cafea. Asa k in rest eu pot veni si cu bautura, si cu fructe...La hotel Trotus iti este inclusa si bautura ... asa k e decizia ta

Loxanna
04.03.2010, 20:24:50
La Hotel lucrurile se schimba. De exemplu, noi ne-am dus toata taria si sampania si am avut meniu de 140 RON in care era inclusa o apa de 750ml, o sticla de vin de 700 ml si un suc la litru, 2 cafele si mancarea. Ne-am adus prajiturile, fructele, alunele si tortul. Noi am fost super multumiti de ce a iesit. Eu mi-am dorit mult la Trotus, pentru ca e deosebit si elegant, si atmosfera conteaza enorm.

myss
04.03.2010, 22:55:00
buna fetelor cine ma poate ajuta cu detalii in ceea ce priveste restaurantul aviatorii ..... orice (poze, pret, spatiu etc.) ^:)^ ^:)^ ^:)^

Fluturash08
06.03.2010, 12:34:32
Buna Fluturas vad k ink nu te-ai decis in privinta restaurantului. Pt k ai intrebat de Casa Romaneasca tin sa-ti zic k acilo a facut sora mea nunta acu 2 ani si a fost f multumita si m-am decis sa fac si eu acolo. restaurantul este renovat , e f frumos si spatios fara separeu si in plus mie mi-a acceptat min 100 de persoane incluzandu-mi doar cafea. Asa k in rest eu pot veni si cu bautura, si cu fructe...La hotel Trotus iti este inclusa si bautura ... asa k e decizia ta

Am fost la casa romaneasca, chiar mi-a placut sala mai mult decat la hotel( am avut ocazia sa le vad pe ambele nearanjate).Ne-am decis la Casa Romaneasca chiar daca tot timpul mi-am dorit la Trotus;)).Urmeaza sa ducem avansul si gata cu restaurantu#-o, urmeaza formatia (alt stres):|

Fluturash08
06.03.2010, 12:38:34
La Hotel lucrurile se schimba. De exemplu, noi ne-am dus toata taria si sampania si am avut meniu de 140 RON in care era inclusa o apa de 750ml, o sticla de vin de 700 ml si un suc la litru, 2 cafele si mancarea. Ne-am adus prajiturile, fructele, alunele si tortul. Noi am fost super multumiti de ce a iesit. Eu mi-am dorit mult la Trotus, pentru ca e deosebit si elegant, si atmosfera conteaza enorm.

Ai fost norocoasa in privinta meniului, acum meniul incepe de la 140 lei si e fara vin.Asta e de acum, sper sa iasa bine si la casa romaneasca.

misucata20
07.03.2010, 21:54:25
Am fost la casa romaneasca, chiar mi-a placut sala mai mult decat la hotel( am avut ocazia sa le vad pe ambele nearanjate).Ne-am decis la Casa Romaneasca chiar daca tot timpul mi-am dorit la Trotus;)).Urmeaza sa ducem avansul si gata cu restaurantu#-o, urmeaza formatia (alt stres):|

La ce formatii v-ati gandit? si noi tot la capitolul formatie suntem.....:)

cosanc
08.03.2010, 12:33:34
Miresici din Onesti ce parere aveti despre firma care se ocupa de artificii, decorari , aranjamente florale, de pe strada Oituz?( nu pot sa dau numele).

LA MULTI ANI PENTRU TOATE!

MirceaNic
08.03.2010, 13:59:57
Au fost la targul de nunti din Bacau?

cosanc
08.03.2010, 15:46:20
Au fost la targul de nunti din Bacau?

Da au fost.

cleopatra1
09.03.2010, 13:33:00
Buna,

Stie cineva cum putem lua legatura cu d-na Geta Doltu?

Multumesc.

ramari
09.03.2010, 18:20:40
Buna,

Stie cineva cum putem lua legatura cu d-na Geta Doltu?

Multumesc.
d na GETA o poti gasi la floraria de langa Vasion, vizavi de parc. incerc sa ti caut nr de tel, il aveam pe undeva

simonabebe
10.03.2010, 14:59:11
buna fetelor
imi puteti spune daca exista in bacau un depozit de flori?daca da unde
m-am gandit sa imi cumpar eu florile si sa angajez pe cineva sa faca aranjamentele pe masa
poate ies m-ai ieftin
sau poate stiti voi pe cineva care face aranjamente florale si aranjamente de sala mai ieftin
multumesc
o zi buna

AdelinaB
12.03.2010, 10:25:15
Buna fetelor!eu cred ca sunt cea mai stresata miresica..am dat deja avans la sala,am luat si muzica,si video,poze...dara cum parca nu imi mai convine nimic...Cel putin restaurantul,mi se pare ca e inchis la culoare,am fost obligati sa alegem firma lor de ornat si nu stiam...Va rog miresici daca stie cineva ceva despre mancarea de la iris,sau ceva legat de restaurantul asta sa imi spuneti.
[email protected]
ms!:-SS:*

AdelinaB
12.03.2010, 10:28:23
Din cate am auzit eu mancarea este destul de buna,si sala arata bine,este destul de mare,oricum stiu ca sunt mai multe sali..acum depinde cum o ornezi si muzica..pupici.
a...sa stii ca iti recomand si cantina TCH din izvoare ,mancare buna,meniu ieftin,sala nou renovata..spatiu ..

AdelinaB
12.03.2010, 10:31:12
Nu stiu sa iti zic un depozit de flori dar am fost la orizont la o florarie si a cerut pe aranjamente florale pe masa cu gerbera si crizantema 20 ron/buc,si pentru masa de prezidiu 40 ron.pana acum asta a fost cea mai ieftina oferta.eu oricum nu mai iau de la florarii pentru ca daca iau flori din alta parte tb sa platesc si vaza de la firma de ornat 15 ron si nu fac nici o afacere..pup

AdelinaB
12.03.2010, 10:32:49
fetelor va rog daca stie cineva vreo persoana care doreste loc la iris pe 17 iulie 2010 sa ma anuntati!Am dat avansul...100 ron.

myss
12.03.2010, 16:18:54
am fost la iris la vreo 3 nunti .... in ceea ce priveste mancarea si servirea a fost ok .... verisoara mea a cerut in loc de a doua cafea sa i se serveasca cate un frappe, desi nu aveau asa ceva in meniu cei de la irs au reusit sa serveasca un frappe foarte bun .... eu nu cunosc decat sala de jos dar arata bine de cand a fost renovata :*

myss
12.03.2010, 16:23:19
Din cate am auzit eu mancarea este destul de buna,si sala arata bine,este destul de mare,oricum stiu ca sunt mai multe sali..acum depinde cum o ornezi si muzica..pupici.
a...sa stii ca iti recomand si cantina TCH din izvoare ,mancare buna,meniu ieftin,sala nou renovata..spatiu ..
nu ma intereseaza pentru mine restaurantul aviatori pentru ca eu caut o sala mai mare .... am o verisoara care se marita in acelasi an cu mine si ma rugat sa o ajut cu niste poze ale sali dar vad ca nu gasesc nimic :( ... merci mult:*

simonabebe
14.03.2010, 18:30:30
multumesc frumos pentru raspuns
dar imi puteti spune si mie cateva firme care orneaza sali

andra2ro
15.03.2010, 12:33:36
Ce mai faceti fetelor, cum mai stati cu pregatirile ? S-a facut asa de liniste pe aici... :)

Loxanna
16.03.2010, 18:15:02
De cand cu mutarea asta a subforumului... chiar prea multa liniste pe aici!:((

geocry
16.03.2010, 20:18:33
nu ma intereseaza pentru mine restaurantul aviatori pentru ca eu caut o sala mai mare .... am o verisoara care se marita in acelasi an cu mine si ma rugat sa o ajut cu niste poze ale sali dar vad ca nu gasesc nimic :( ... merci mult:*

Royal Garden are o sala mare.

Miresica1_2010
16.03.2010, 20:51:56
buna fetelor, ma numesc Cristina, locuiesc in Bacau si anul acesta ma voi casatori(in sfarsit:)) ), pe data de 8 martie am fost ceruta in casatorie...vreau sa fac nunta pe 8 august anul acesta...am nevoie de sfaturile voastre legate de rochie, restaurant, lautari si tot ce trebuie...habar nu am...va rog ajutati-ma, astept sfaturile voastre...va multumesc

anamaria_e1986
17.03.2010, 07:32:38
De cand cu mutarea asta a subforumului... chiar prea multa liniste pe aici!:((

pai e si normal, nu te intelegi om cu om pe forum de JUDET.. asta este, vorbesc altii, si daca e ceva de completat intervin si eu.. imi pare rau ca s-a mutat forumul, presupun ca e criza peste tot.. si volum mare de munca.. asta este. Miresici de Onesti... la revedere.. :((

:talk_04::no_04::gen_16::gen_06::talk_01::gen_11:

loridana
17.03.2010, 08:40:33
buna fetelor, ma numesc Cristina, locuiesc in Bacau si anul acesta ma voi casatori(in sfarsit:)) ), pe data de 8 martie am fost ceruta in casatorie...vreau sa fac nunta pe 8 august anul acesta...am nevoie de sfaturile voastre legate de rochie, restaurant, lautari si tot ce trebuie...habar nu am...va rog ajutati-ma, astept sfaturile voastre...va multumesc
Neata, si bine ai venit priontre noi. daca putem sa te ajutam cu ceva spune si vom face toate incercarile.
Spor la pregatiri

myss
17.03.2010, 12:12:22
Royal Garden are o sala mare.
merci mult ...... despre royal garden am auzit mai multe parerei de rau decat de bine:( si din aceste motive am retineri .... dar speranta moare ultima , iar eu caut sala in continoare trebuie sa fie ceva si pentru mine sau pe placul meu:)

loridana
17.03.2010, 14:06:50
Cu sala mare mai este si Casa Grande, Aerostar si Eclipsa chiar. Acum nu stiu ce cauti exact 8-|

andra2ro
17.03.2010, 20:48:37

Bine ai venit printre noi !
Incearca sa faci rezervarile pentru restaurant si dupa mai discutam, asta ar fi prioritatea. :)

myss
17.03.2010, 21:52:35
Cu sala mare mai este si Casa Grande, Aerostar si Eclipsa chiar. Acum nu stiu ce cauti exact 8-|
merci mult .... caut o sala cu stalpi putini, spatiu de dans marisor, seriozitate din partea restaurantului si preturi bune :(( vreau c-am multe =P~ si sunt foarte nehotarata ... am inceput cu doar 2 optiuni de restaurante, iar acum am descoperit mai multe ca si capacitate pentru nunta mea....
La eclipsa am de gand sa merg maine sa aflu detalii ....:) :*

loridana
18.03.2010, 07:19:26
merci mult .... caut o sala cu stalpi putini, spatiu de dans marisor, seriozitate din partea restaurantului si preturi bune :(( vreau c-am multe =P~ si sunt foarte nehotarata ... am inceput cu doar 2 optiuni de restaurante, iar acum am descoperit mai multe ca si capacitate pentru nunta mea....
La eclipsa am de gand sa merg maine sa aflu detalii ....:) :*
Cu placere si spor la gasit sala ideala <:-P

Loxanna
18.03.2010, 08:16:21
Neata, si bine ai venit priontre noi. daca putem sa te ajutam cu ceva spune si vom face toate incercarile.
Spor la pregatiri
Ce tare... iti urmaresc mesajele ca sa stiu cat mai e pana la ziua mea:d pentru ca te casatoresti chiar de ziua mea! ;))

Alyna2010
18.03.2010, 09:22:48
Draguta explica-mi si mie un pic. Din cate stiu eu sunt trei florarii mari in tg ocna. 1 vizavi de primaie 2 in centru la castroane vizavi de fosta tutungerie 3 in parculetul de langa agricola. Te rog ajuta-ma si pe mine sa inteleg Mai este o alta florarie? daca da unde? si as vrea si eu nr detel a doameni Geta daca se poate. Multumesc mult

myss
18.03.2010, 18:03:36
Azi am fost la Eclipsa .... am gasit liber si data care o vreau .... am inchiriat salonul rosu ;)) ... doamna a fost destul de ok, mi-a facut o impresie buna .... un singur lucru nu ma prea incanta, de la anul ei iti vor orna sala contra cost desigur neintrand in pretul meniului si nu mai primesc firme de decorat decat contra cost#-o :( ...

ramari
18.03.2010, 19:19:31
Draguta explica-mi si mie un pic. Din cate stiu eu sunt trei florarii mari in tg ocna. 1 vizavi de primaie 2 in centru la castroane vizavi de fosta tutungerie 3 in parculetul de langa agricola. Te rog ajuta-ma si pe mine sa inteleg Mai este o alta florarie? daca da unde? si as vrea si eu nr detel a doameni Geta daca se poate. Multumesc mult
1. vizavi de primarie nu e niciuna, poate vb de cea care este langa Vasion,langa agentia de somaj, pe unde are dl Draganuta fotograful ( cred ca daca mergi la dinsul si intrebi iti arata.
2 cea vizavi de tutungerie are nu prea face cine stie ce lumanari de nunta
3. cea de la statie cum mergi la agricola este floraria Gardenia
pe dna Geta o gasesti la prima langa Vasion, exact la trecerea de pietoni cum vii de la parculet la castroane.ea este cea mai cunoscuta in zona-are si huse, aranjeaza si sali cam tot ce trebuie

loridana
19.03.2010, 07:31:59
Ce tare... iti urmaresc mesajele ca sa stiu cat mai e pana la ziua mea:d pentru ca te casatoresti chiar de ziua mea! ;))
Iti zic de pe acum LA MULTI ANI >:D<<:-P<:-P<:-PNu mai ai mult de asteptat :-SS

Loxanna
19.03.2010, 09:01:36
Nici tu nu mai ai mult... dar nu trebuie sa-ti rozi unghiile! Eu, de felul meu, sunt foarte vulcanica si agitata, dar in ziua nuntii parca am fost alta, am vrut sa ma bucur de fiecare moment, si asta am facut. Pana la urma, am fost mai mult decat fericita si totul a decurs cu bine!
Casa de piatra, multa fericire si intelegere! >:D<

loridana
19.03.2010, 10:04:35
Nici tu nu mai ai mult... dar nu trebuie sa-ti rozi unghiile! Eu, de felul meu, sunt foarte vulcanica si agitata, dar in ziua nuntii parca am fost alta, am vrut sa ma bucur de fiecare moment, si asta am facut. Pana la urma, am fost mai mult decat fericita si totul a decurs cu bine!
Casa de piatra, multa fericire si intelegere! >:D<
Ai fost o miresica superba si foarte zambitoare :)
Eu mai am putin dar inca nu am ajuns la rosul unghiilor desi noi facem tot. Trebuie sa recunosc ca imi place mult sa caut si sa fiu mai "chitzibushara" si le-am luat din timp. SIncera sa fiu abia astept momentul dar ma si sperie. Imi doresc sa fie toata lumea multumita [-o<

onixx
20.03.2010, 01:12:58
salutare gagici!!
care stie sa ma ajute si pe mine caut 2 lautari pt timp de zi.....cana vine sa ma ia de acasa, cununia civila, etc......ca pt party as vrea dj
a si apropo stiti ceva dj buni in bacau...

Olgutzica
22.03.2010, 11:18:10
Ai fost o miresica superba si foarte zambitoare :)
Eu mai am putin dar inca nu am ajuns la rosul unghiilor desi noi facem tot. Trebuie sa recunosc ca imi place mult sa caut si sa fiu mai "chitzibushara" si le-am luat din timp. SIncera sa fiu abia astept momentul dar ma si sperie. Imi doresc sa fie toata lumea multumita [-o<

Buna miresicilor!!!Anul acesta am si eu nunta<:-P ....Sa stii ca nu o sa poti multumi chiar pe toata lumea,o sa se gaseasca barfitoare rautacioase care sa carcoteasca.....Important e sa fii tu multumita,gusturile difera....Relax B-),daca le-ai luat din timp e foarte bine...Spor la treaba!!!

loridana
23.03.2010, 07:52:03
Buna miresicilor!!!Anul acesta am si eu nunta<:-P ....Sa stii ca nu o sa poti multumi chiar pe toata lumea,o sa se gaseasca barfitoare rautacioase care sa carcoteasca.....Important e sa fii tu multumita,gusturile difera....Relax B-),daca le-ai luat din timp e foarte bine...Spor la treaba!!!
Mersic mult de incurajari >:D<si bine ai venit printre noi. Spor la miresit si multaaaaa rabdare 8-}

Fluturash08
24.03.2010, 10:03:04
Gata am terminat si cu formatia<:-P <:-P <:-P :rocking: :rockon: ,am dat avansul.Acum trebuie sa caut fotograf si cameraman( imi puteti recomanda pe cineva?)

oana_alexandra
24.03.2010, 12:10:41
Gata am terminat si cu formatia<:-P <:-P <:-P :rocking: :rockon: ,am dat avansul.Acum trebuie sa caut fotograf si cameraman( imi puteti recomanda pe cineva?)
Salut!!! Eu l-am avut la nunta pe Const. Aciobanitei din Piatra si am fost tare multumita de fotografiile facute de el. E un baiat priceput.

alinaf2009
24.03.2010, 14:02:07
Depinde mult de buget si de gusturi... eu strict din Onesti ti-l pot recomanda pentru foto pe cel care ne-a facut nou poze , Alex Griga ... dupa mine ofera calitate la preturi mai rezonabile decat am gasit noi prin alte parti... si noi ne-am gandit sa aducem pt. poze pe cineva din Buc. sau Brasov dar erau mult prea scumpi... Te-as sfatui sa te feresti de Nicu Rusu, e bun de gura si are obiceiul sa sune el clientii , dar noua ne-a facut video varza la nunta ... si din cate am inteles nu sunt singura patita... au mai fost niste discutii mai vechi, le gasesti daca cauti in urma...

Pupici :*:*:* si spor la pregatiri !! >:D<>:D<>:D<

myss
24.03.2010, 21:47:03
LORIDANA ... sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti<:-P :gen_17: ...

andra2ro
25.03.2010, 11:03:27
Daaaaa8-}, si sincera sa fiu am emotii enorme dar incerc sa mi le stapanesc ^:)^. Mersic mult de urari >:D<

Sunt gata pregatirile ? Ce mai ai de facut ? :)

Anna26
25.03.2010, 20:02:34
un sfat iti dau: e nunta ta asa ca distreaza-te la maxim si profita de orice ocazie.......lasa lumea sa vorbeasca......voi doi sunteti cei mai importanti.......:>

Fluturash08
26.03.2010, 10:37:35
Depinde mult de buget si de gusturi... eu strict din Onesti ti-l pot recomanda pentru foto pe cel care ne-a facut nou poze , Alex Griga ... dupa mine ofera calitate la preturi mai rezonabile decat am gasit noi prin alte parti... si noi ne-am gandit sa aducem pt. poze pe cineva din Buc. sau Brasov dar erau mult prea scumpi... Te-as sfatui sa te feresti de Nicu Rusu, e bun de gura si are obiceiul sa sune el clientii , dar noua ne-a facut video varza la nunta ... si din cate am inteles nu sunt singura patita... au mai fost niste discutii mai vechi, le gasesti daca cauti in urma...

Pupici :*:*:* si spor la pregatiri !! >:D<>:D<>:D<

ms mult :*

ice21
26.03.2010, 15:18:21
Daaaaa8-}, si sincera sa fiu am emotii enorme dar incerc sa mi le stapanesc ^:)^. Mersic mult de urari >:D<
Pana in ziua mare te ocupi de pregatiri, dar in acea zi trebuie sa te gandesti doar la tine, sa te bucuri de acea zi....emotiile sunt binevenite si iti vor da amintiri foarte frumoase.

Loxanna
27.03.2010, 10:12:23
:-< Nu cred ca sunt atat de putine miresici anul asta in Onesti... cred ca inca nu au dat de noi pentru schimbarea asta a subforumului, desi, sincer, chiar nu inteleg de ce s-a produs si nici de ce nu se sinchiseste nimeni sa ne lamureasca si pe noi. E atata liniste, nu tu poze, nu tu idei, nu tu sfaturi... Of!

AdelinaB
29.03.2010, 10:25:58
multumesc frumos pentru raspuns
dar imi puteti spune si mie cateva firme care orneaza sali
Eu iti recomand sa mergi la targuri de nunti..dar cum a fost unul in Bacau poate ai gasit ceva..daca ai banuti..cei mai buni sunt cei de la decorativ!pup

AdelinaB
29.03.2010, 10:29:05
Miresici de 2010,daca stiti cum pot contacta un grup de dansatori de muzica populara pt nunta,va rog sa ma anuntati!vreau sa fac o surpriza invitatilor si cred ca e o idee buna.va pup.si astept rasp.Eu am nunta pe 17 iulie 2010 la iris etaj.

AdelinaB
29.03.2010, 10:35:52
Ce faceti miresicilor?eu am nunta pe 17 iulie 2010 in Bacau la rest Iris.Sper sa iasa bine tot...insa am niste emotii imense!in mare parte am rezolvat unele treburi,tb sa luam verighete si rochia costume...si e tare greu!va pup.

Fluturash08
29.03.2010, 18:43:18
Ce melodie v-ati ales pt. primul dans?

loridana
29.03.2010, 20:46:43
Noi avem pe cei de la Provincialii cu Chitara Maiata :-p. Am vrut ceva altceva......

misucata20
30.03.2010, 10:55:20

Am citit ca ai incheiat contract cu formatia...Poti sa-mi spui si mie pe cine ai ales?? ca noi avem o mare dilema....:-< avem 3 posibilitati si nu stim pe cine sa alegem:|

Fluturash08
30.03.2010, 12:27:51
Am citit ca ai incheiat contract cu formatia...Poti sa-mi spui si mie pe cine ai ales?? ca noi avem o mare dilema....:-< avem 3 posibilitati si nu stim pe cine sa alegem:|

noi i-am ales pe tomis jr din galati.bafta!

myss
30.03.2010, 22:02:34
Mie mi-ar placea melodia lui Florin Chilian "zece" ...... oare e prea trista:) :* :*

andra2ro
31.03.2010, 18:09:22
Unde va lasati furate, draga miresici in Onesti ? :D

ice21
31.03.2010, 20:35:05
Noi am ales Stefan Hrusca "Balada celei fara asemanare". Am dorit o melodie romaneasca dar altceva, nu cele comune pe care le auzim de obicei la nunti. Eu si acum cand o asculta ma emotionez, iar eu de felul meu nu sunt asa ....slaba de inger;)) . http://www.youtube.com/watch?v=gClOkX8GlnM

misucata20
01.04.2010, 12:02:18
noi i-am ales pe tomis jr din galati.bafta!

Poti sa-mi spui si cat ti-au cerut?$-):-<

Loxanna
08.04.2010, 18:27:45
Chiar asa mult spatiu ocupa subforumul miresicilor de Onesti... ca acum trebuie sa citesc 550 de pagini pana sa ma dumiresc ce s-a intamplat... Va rugam, dati-ne un raspuns!

peblidia
09.04.2010, 12:49:56
Buna miresici!

daca tot sunteti in toiul pregatirilor vreau sa va intreb unde va aranjati pentru nunta? sau unde v-ati aranjat si ati fost multumite si la ce pret? Astept raspunsurile voastre..pupici

cosanc
13.04.2010, 12:45:29
Buna, fetelor
cine ma ajuta si pe mine cu informatii despre fantani de ciocolata de inchiriat in BACAU, ONESTI?
Am cautat pe net si am vazut cum arata, cat costa in general?

strumphy
13.04.2010, 14:37:21
Buna, fetelor
cine ma ajuta si pe mine cu informatii despre fantani de ciocolata de inchiriat in BACAU, ONESTI?
Am cautat pe net si am vazut cum arata, cat costa in general?
La firmele de deco gasesti in general:) preturi nu stiu:-?

dreea_ad
22.04.2010, 17:59:09
Buna Miresici de Onesti si nu numai. Am mai scris ceva mesaje care nu stiu pe unde au disparut de cand cu mutarile aste ale discutiilor care nu se mai opresc. Va indemnam sa reinviem conversatiile noastre si sa nu lasam sa ne impiedice ameteala asta in a ne impartasi sfaturi, ganduri, impresii si idei. Deci, cum mai stati cu pregatirile? Care, ce a mai achizitionat? Timpul trece asa repede...:)

Ancut
22.04.2010, 18:58:52
Bravo Andreiuta, imi place ca ai luat initiativa :x! Si mie mi-e dor de zilele cand ne vedeam de ale noastre, pe micul nostru forum.

Cu pregatirile stam binisor, singurul lucru pe care inca nu l-am facut inca este ca nu am contractat nicio firma de decoratiuni, dar peste 2 saptamani vom rezolva si aspectul acesta. Din pacate am vazut ca majoritatea au un stil foarte incarcat si colorat, noi vrem ceva simplu , dar elegant.

O sa razi ,dar ma stresez cu costumatia soacrei mici :)) ! Nu stiu unde voi gasi ceva sa-i placa mamei mele.

CONT-INCHIS-23057
23.04.2010, 12:43:41
Bravo Andreiuta, imi place ca ai luat initiativa :x! Si mie mi-e dor de zilele cand ne vedeam de ale noastre, pe micul nostru forum.

Cu pregatirile stam binisor, singurul lucru pe care inca nu l-am facut inca este ca nu am contractat nicio firma de decoratiuni, dar peste 2 saptamani vom rezolva si aspectul acesta. Din pacate am vazut ca majoritatea au un stil foarte incarcat si colorat, noi vrem ceva simplu , dar elegant.

O sa razi ,dar ma stresez cu costumatia soacrei mici :)) ! Nu stiu unde voi gasi ceva sa-i placa mamei mele.

inca ai timp pt solutia "la comanda" :)

loridana
23.04.2010, 13:00:25

Eu am gasit ceva in trei piese - bleumarin cu lila - in oras la magazin ....Am luat-o cu mine si ne-am plimbat pana a gasit ceva cu care s-a simtit foarte bine si care o avantaja. Acum mai vreau sa ii iau ceva la gat pe mov si niste cercelushi

onixx
23.04.2010, 23:31:32
seara gagici si eu imi pun batic in cap:)) pe 14 aug la pensiunea loredana ....mai am multe de facut...adik tortu, bautura ultimile ramashite asa....plus costum mire ...deci daca aveti sugestii sunt bine venite..si daca stiti cate ceva depre pensiune sau na alte detalii ar fi bine....sa stiu la ce sa ma astept:P...

Fluturash08
24.04.2010, 15:55:52
Buna Miresici de Onesti si nu numai. Am mai scris ceva mesaje care nu stiu pe unde au disparut de cand cu mutarile aste ale discutiilor care nu se mai opresc. Va indemnam sa reinviem conversatiile noastre si sa nu lasam sa ne impiedice ameteala asta in a ne impartasi sfaturi, ganduri, impresii si idei. Deci, cum mai stati cu pregatirile? Care, ce a mai achizitionat? Timpul trece asa repede...:)
ce activitate era pe acest forum inainte, acum e liniste mare, mai apare cate un mesaj pe zi.ne era de folos tare, noua miresicilor din onesti, mai aflam pareri despre restaurante, saloane.....:((

Fluturash08
24.04.2010, 15:56:56
pardon, pe forumul nostru miresici din onesti:D

dreea_ad
24.04.2010, 17:01:51

ha ha ha :) nici nu ma asteptam la altceva :):) imi incpui ca are fooooarte mari emotii, de cand asteapta momentul asta

dreea_ad
24.04.2010, 17:06:41
cine si-a dat comanda de invitatii? nu ni le aratati si noua?

onixx
24.04.2010, 21:19:06
nu am poze cu invitatiile da pt miresicile din bacau langa trezoreria bacau este o tipografe si e un domn ffff de treaba si ajutator:d si are si preturi bune...

Fluturash08
25.04.2010, 08:26:23
pe publiserv.ro gasesti invitatii frumoase si convenabile la pret.bafta!

andra2ro
26.04.2010, 10:49:38

Eu mi-am facut invitatiile la firma de decoratiuni care se va ocupa si de sala. Au foarte multe modele si o gama variata de preturi. Daca esti interesata, iti spun unde ii gasesti in bacau.

loridana
26.04.2010, 10:59:04
Saluti fetele,
Azi ne-am stabilit si noi data la Starea Civila si is atat de multumitaaaaa...
Cu invitatiile, noi le-am luat de pe Publiserv si o sa atasez diseara o poza. Simple si colorate si super finutze :>

andra2ro
26.04.2010, 11:10:36
Mi-am luat pantofiori, sunt foarte incantat ca mi i-am gasit. Voi cum mai stati cu pregatirile ? :)

misucata20
26.04.2010, 12:55:21
hehehe ce ma bucur ca usor usor se mai scrie cate ceva pe aici:) super:x..insa nu-mi vine sa cred ca sunt numai 2 miresici in 2011 din Onesti :(...Pana or sa apara si celelalteo sa va urmresc pe voi miresicilor de 2010 din umbra:):*

loridana
26.04.2010, 14:05:21
Eu nu sunt din Onesti , dar nu cred ca mai conteaza , ci asa ne punem la punct cu pregatirile, nu ? :-B

misucata20
26.04.2010, 14:35:26
Eu nu sunt din Onesti , dar nu cred ca mai conteaza , ci asa ne punem la punct cu pregatirile, nu ? :-B

:) sunt total deacord cu tine.

misucata20
26.04.2010, 14:36:26
acum sa va intreb si eu ceva....ce culoare v-ati luat rochia de mireasa? alb sau....?

andra2ro
26.04.2010, 14:40:20
acum sa va intreb si eu ceva....ce culoare v-ati luat rochia de mireasa? alb sau....?

Ivoire :) Voi ?

loridana
26.04.2010, 14:47:14
Albaaaaaa........<:-P

andra2ro
26.04.2010, 17:40:51
Saluti fetele,
Cu invitatiile, noi le-am luat de pe Publiserv si o sa atasez diseara o poza. Simple si colorate si super finutze :>

Ce acte ati depus la Starea Civila ?

loridana
26.04.2010, 19:35:42
Ce acte ati depus la Starea Civila ?
Copii dupa certificatul de nastere
Copie dupa actul de identitate
Certificate prenuptiale
O declaratie scrisa acolo si semnata de amandoi
Taxa de 100 RON

loridana
26.04.2010, 19:46:00
Asa cum am promis revin cu pozele noastre de invitatii

anca_serenity
26.04.2010, 21:24:58
fetelor salut. nu am mai intrat de ceva vreme( dehh serviciul, probleme)!!
vreau sa va intreb, daca aveti bunavointa sa-mi spuneti, cunoasteti cumva formatia care canta la zahana? este o fata catalina si un baiat tanar cu okelari.mi-au placut mult insa nu am avut inspiratia sa le cer carte de vizita ceva.si nici nu mai stau in onesti?aveti idee ceai de la old time boys ca mai cer?sau alta formatie? tot ceva mai interesant asa? poate dansy?
multumesc.
anca

misucata20
26.04.2010, 21:38:33
Si ceva pozici cu rochitele voastre si informatii privin achizitionarea?:Do:-):-";))

Fluturash08
26.04.2010, 21:42:20
Si ceva pozici cu rochitele voastre si informatii privin achizitionarea?:Do:-):-";))
da da poze cu rochite;))

Fluturash08
26.04.2010, 21:48:28
vreau sa va intreb, daca aveti bunavointa sa-mi spuneti, cunoasteti cumva formatia care canta la zahana? este o fata catalina si un baiat tanar cu okelari.mi-au placut mult insa nu am avut inspiratia sa le cer carte de vizita ceva.si nici nu mai stau in onesti?aveti idee ceai de la old time boys ca mai cer?sau alta formatie? tot ceva mai interesant asa? poate dansy?
multumesc.
anca
Am fost vineri la zahana si am inteles ca baiatul are o problema medicala(acum nu stiu sigur, auzite)despre old time boys poti sa intri pe site-ul lor sa-i contactezi.Incearca si la formatia de la hotel Rapsodia.La intim, am inteles ca iau 1000euro anul asta.Bafta!!!!Greu moment si cu alegerea formatiei....

misucata20
26.04.2010, 22:12:28
Am fost vineri la zahana si am inteles ca baiatul are o problema medicala(acum nu stiu sigur, auzite)despre old time boys poti sa intri pe site-ul lor sa-i contactezi.Incearca si la formatia de la hotel Rapsodia.La intim, am inteles ca iau 1000euro anul asta.Bafta!!!!Greu moment si cu alegerea formatiei....

:-<:-s mie imi spui....noi nici acum nu ne-am hotarat cu privire la formatie:(:|

loridana
27.04.2010, 07:42:28
Noi ii avem pe Sebi de la Buhusi si abia astept sa ne cante ;))

andra2ro
27.04.2010, 15:38:09
multumesc.
anca

Rapsodia care cantau la trotus au luat anul trecut in toamna 1600 de euro.
Old time boys nu stiu cat vor acum, eu am incercat sa mi-i iau la nunta insa mi-au facut o impresie f proasta ca si oameni.
Dansy stiu ca erau laudati de mai multe miresici, dar nu stiu sa-ti spun preturi.
Noi am incheiat contract cu formatia de la Magura Tg Ocna, canta bine dar sunt cam scumpisori. Depinde cati bani sunteti dispusi sa alocati. :)

Succes !

andra2ro
27.04.2010, 15:39:36
:-<:-s mie imi spui....noi nici acum nu ne-am hotarat cu privire la formatie:(:|

Pana in 2011 mai aveti tot timpul. :)

andra2ro
27.04.2010, 15:43:21
Copii dupa certificatul de nastere
Copie dupa actul de identitate
Certificate prenuptiale
O declaratie scrisa acolo si semnata de amandoi
Taxa de 100 RON

Multumesc de informatii :)

andra2ro
27.04.2010, 15:45:45
Apropos de acte, aveti idee ce se intampla cu actele noastre dupa nunta ? Eu plec in luna de miere la cateva zile dupa, o sa pot iesi cu actele vechi sau tb sa-mi fac altele in regim de urgenta ? :D

CONT-INCHIS-23057
27.04.2010, 15:52:05
Apropos de acte, aveti idee ce se intampla cu actele noastre dupa nunta ? Eu plec in luna de miere la cateva zile dupa, o sa pot iesi cu actele vechi sau tb sa-mi fac altele in regim de urgenta ? :D

Da, poti iesi oriunde timp de 30 zile. Suficient?:)

andra2ro
27.04.2010, 16:04:43

Daaaa, e suficient :) Multumesc pentru informatii

andra2ro
27.04.2010, 16:05:48

Cum au fost pantofiorii tai la nunta ? Comozi ? Mi-am luat si eu tot de la aceeasi firma, modelul prins de glezna si aerisit in laterale :)

misucata20
28.04.2010, 15:33:51
Cum au fost pantofiorii tai la nunta ? Comozi ? Mi-am luat si eu tot de la aceeasi firma, modelul prins de glezna si aerisit in laterale :)

Mai am o intrebare :D:D deh...ce sa-i fac daca nu-s cu inima impacata...:-<,,,tu ce culori vei folosi pentru sala...si cine se va ocupa de asta?:-\:-<

Anna26
28.04.2010, 20:33:21
eu mi-am schimbat buletinul tocmai la cateva luni dupa nunta si in luna de miere am plecat cu cel vechi.
si la politie nu m-a intrebat nimeni nimic.....permisul nici acum nu l-am schimbat si nici actele masinii mele nu sunt pe numele nou(inca):">
asa ca stai linistita ca nu te ia nimeni la intrebari>:D<

AndreeaLuiza
28.04.2010, 22:44:20
Pana in 2011 mai aveti tot timpul. :)
nu e asa mult timp cum pare..restaurantele sunt deja ocupate, cei mai buni solisti sunt ocupati..cred k se va ajunge sa i-i contactam cu 2 ani inainte.. :)
Eu sunt asa de agitata de parca ma marit maine!! :))

CONT-INCHIS-23057
29.04.2010, 14:12:26

da, destul de comozi. Am fost multumita. oricum pe la 12-1 noaptea m-am schimbat in balerini ..tot din acelasi material si de la acelasi magazin.

misucata20
29.04.2010, 14:32:35
Miresicilor din Onesti care ati mers sau veti merge la biserica la Borzesti...cu cat timp inainte ati fost sa vb cu preotii?:-\

loridana
29.04.2010, 14:37:09
Miresicilor din Onesti care ati mers sau veti merge la biserica la Borzesti...cu cat timp inainte ati fost sa vb cu preotii?:-\
Nu sunt o miresica din Onesti, dar iti pot spune ca cel mai bine sa vorbesti cu preotul pe care il vrei sa va cunune. Pe noi ne-a chemat cu o saptamana inainte pentru spovedit si tot atunci am intrebat de ce avem nevoie pentru ziua cea mare.o:-)

dreea_ad
29.04.2010, 16:56:36
Vreau sa va intreb si eu ceva: am mai fost la nunti la care s-au cununat doua perechi in acelasi timp, nu pentru ca ar fi vrut, ci pentru ca in special vara sunt foarte multe cununii. M-ar interesa daca cineva ar fi trebuit sa treaca prin asta si nu a vrut, ce a facut?

AndreeaLuiza
29.04.2010, 23:55:17
LORIDANA ... sa ai parte de o nunta asa cum iti doresti<:-P :gen_17: ...
ai aceiasi data de nunta cu mine!! ai decis ceva deja? eu inca nimic..dar am vointa! :D

andra2ro
30.04.2010, 10:36:13
Mai am o intrebare :D:D deh...ce sa-i fac daca nu-s cu inima impacata...:-<,,,tu ce culori vei folosi pentru sala...si cine se va ocupa de asta?:-\:-<

Ca si culori merg pe o combinatie crem cu grena(visina putreda). De ocupat se va ocupa o firma de decoratiuni din bacau, se numeste DECORATIV. Din discutiile pe care le-am avut cu diverse firme de decoratiuni ei mi s-au parut cei mai potriviti, au preturi de bun simt, experienta pe piata si mi s-au parut de incredere.
Daca vrei nr de tel sau ai alte intrebari, imi spui. :)

andra2ro
30.04.2010, 10:58:28
eu mi-am schimbat buletinul tocmai la cateva luni dupa nunta si in luna de miere am plecat cu cel vechi.
si la politie nu m-a intrebat nimeni nimic.....permisul nici acum nu l-am schimbat si nici actele masinii mele nu sunt pe numele nou(inca):">
asa ca stai linistita ca nu te ia nimeni la intrebari>:D<

Foarte tare :))

andra2ro
30.04.2010, 10:59:49
nu e asa mult timp cum pare..restaurantele sunt deja ocupate, cei mai buni solisti sunt ocupati..cred k se va ajunge sa i-i contactam cu 2 ani inainte.. :)
Eu sunt asa de agitata de parca ma marit maine!! :))

Eh asa e la inceput, esti foarte entuziasta si vrei sa rezolvi cat mai multe. Vei vedea pe parcurs ca aveti tot timpul sa va organizati nunta asa cum vreti voi si ca nu are rost sa va stresati. :)

andra2ro
30.04.2010, 11:02:48
Nu sunt o miresica din Onesti, dar iti pot spune ca cel mai bine sa vorbesti cu preotul pe care il vrei sa va cunune. Pe noi ne-a chemat cu o saptamana inainte pentru spovedit si tot atunci am intrebat de ce avem nevoie pentru ziua cea mare.o:-)

Am si eu o nelamurire legata de spovedanie. Acum e ceva diferit de cum se desfasoara in mod normal ? E un ritual ceva mai deosebit ?

loridana
30.04.2010, 11:07:22
Am si eu o nelamurire legata de spovedanie. Acum e ceva diferit de cum se desfasoara in mod normal ? E un ritual ceva mai deosebit ?
Deloc, este la fel. Va ia pe rand. Noi ne-am nimerit 3 perechi ;;) si au mers pe rand , unul cate unul. Apoi am intrebat ce trebuie sa aducem sambata artunci

myss
01.05.2010, 11:32:43
ai aceiasi data de nunta cu mine!! ai decis ceva deja? eu inca nimic..dar am vointa! :D
am inchiriat restaurantul care cu greu l-am gasit pentru data respectiva ..... cu muzik trebui doar sa mergem sa ii anuntam k sunt niste persoane cunoscute pt noi si nasii (au fost prezenti la multe evenimente din viata noastra, a nasiilor, a cumetrilor, a fratilor etc) ...... m-am gandit si la firma de decorat dar nu am facut nici un pas .... dar lucrul care il caut acum si ma ingrijoreaza ... intreb in stanga si in dreapata este legat de cameraman si fotograf k nu am nici o idee :-\ .... si c-am atata :*

AndreeaLuiza
01.05.2010, 12:50:50
am inchiriat restaurantul care cu greu l-am gasit pentru data respectiva ..... cu muzik trebui doar sa mergem sa ii anuntam k sunt niste persoane cunoscute pt noi si nasii (au fost prezenti la multe evenimente din viata noastra, a nasiilor, a cumetrilor, a fratilor etc) ...... m-am gandit si la firma de decorat dar nu am facut nici un pas .... dar lucrul care il caut acum si ma ingrijoreaza ... intreb in stanga si in dreapata este legat de cameraman si fotograf k nu am nici o idee :-\ .... si c-am atata :*

cand eu spun k mi-e frica k nu-mi gasesc restaurant.. :D
stiu k luna august e luna casatoriilor..dar e singura luna in care eu pot sa o fac, pt k am concediu.
acum voi vedea. Pentru fotograf, din cate tin eu minte sunt multi in Bacau, incearca sa intrebi miresicile printre noi care au avut nunta, cred k ele iti pot da vre-un contact.. Eu cunosc pe cineva, dar nu stiu daca e pe gustul tau..

anca_serenity
03.05.2010, 01:22:38
salut
waww nasol cu baiatul ala.sper s anu fie asa.o sa merg si eu sa ma interesez.mersi.aia de la intim nu-mi plac.o sa incerc cu cei de la zahana iar daca nu, mai astept un rasouns si daca nici as anu merge, merg pe rapsodia.
puppp

CONT-INCHIS-23057
03.05.2010, 09:35:04
Stati linistite, sunt foarte multe locatii in bacau, va gasiti voi:)

myss
03.05.2010, 19:48:45
cand eu spun k mi-e frica k nu-mi gasesc restaurant.. :D
stiu k luna august e luna casatoriilor..dar e singura luna in care eu pot sa o fac, pt k am concediu.
acum voi vedea. Pentru fotograf, din cate tin eu minte sunt multi in Bacau, incearca sa intrebi miresicile printre noi care au avut nunta, cred k ele iti pot da vre-un contact.. Eu cunosc pe cineva, dar nu stiu daca e pe gustul tau..
eu spun in ceea ce ma priveste pe mine ..... eu am tinut mortis k nunta sa o am pe data de 20 august si din acest motiv am avut de furk un pic:-?... k am mai gasit restaurante libere si pe 27 august ..... si sincer mie personal mi-a km ramas gandul la cascada si la pensiunea loredana dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ;;) .... asa k stai linistita si nu te mai "agita":-SS k pana la anu mult mai e si nu se stie niciodata ce se poate intampla:*

AndreeaLuiza
03.05.2010, 22:31:02
eu spun in ceea ce ma priveste pe mine ..... eu am tinut mortis k nunta sa o am pe data de 20 august si din acest motiv am avut de furk un pic:-?... k am mai gasit restaurante libere si pe 27 august ..... si sincer mie personal mi-a km ramas gandul la cascada si la pensiunea loredana dar socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ;;) .... asa k stai linistita si nu te mai "agita":-SS k pana la anu mult mai e si nu se stie niciodata ce se poate intampla:*

:) ms myss..dar spune-mi tu cum fac sa nu ma "agit" :)) sunt k o cutie de coca-cola :))
eu nu tin neaparat la data de 20, dar mi-ar placea sa fie posibil. Din pacate nu am mult timp sa aleg.. mi-ar placea si data de 13 (eu sunt nascuta pe 13 ;))) de abia astept sa vin acasa si sa vad ce rezolv..ufff

anca_serenity
04.05.2010, 12:45:49

SALUT
si eu tot la borzesti vreau.peisajul e mai frumos, cica au si un muzeu, poti vizita, e verdeata.mai facem ceva poza, plus ca locul e incarcat de istorie, fiind ctitoria lui stefan cel mare si mai tragem si de timp , fie vorba intre noi:"> .eu am nunta in 2011, in iunie.in vara asta o sa-mi fac programare la preot pt borzesti.asa trebuie am inteles.daca nu reusesc, fac la sf nicolae.
pupix.

anca_serenity
04.05.2010, 12:53:56

hei

uite ca si eu sunt o miresica de 2011, am vazut ca necautai....;;).
eu m-am gandit sa-mi fc rokia la comanda.nu pt ca n-ar fi suficiente rokii pe piata, dar vreau un model de ;a pronovias, care e scum si altfel nu mi-l permit.
cred k o sa aleg ceva culoarea sampaniei, sa vad ce gasesc, alb nu.
pup

AndreeaLuiza
04.05.2010, 20:38:37
Daca am retinut bine, cununia religioasa o faci in biserica catolica. Daca e asa, atunci poti face lejer nunta pe 13 august si sigur vei gasi restaurante libere, caci in perioada aceea nu se fac cununii in biserica ortodoxa, fiind in postul Sf. Maria.
da geany, o voi face la biserica catolica..dar imi place mai mult data de 20..stii cum e..cand iti pui ceva in cap, greu i-l dai afara :D (cel putin in cazul meu!! )

off-topic: CE FRUMOS S-A FACUT SITE-UL!! BV! BV! :>

misucata20
04.05.2010, 22:50:06
SALUT
si eu tot la borzesti vreau.peisajul e mai frumos, cica au si un muzeu, poti vizita, e verdeata.mai facem ceva poza, plus ca locul e incarcat de istorie, fiind ctitoria lui stefan cel mare si mai tragem si de timp , fie vorba intre noi:"> .eu am nunta in 2011, in iunie.in vara asta o sa-mi fac programare la preot pt borzesti.asa trebuie am inteles.daca nu reusesc, fac la sf nicolae.
pupix.

Aha deci tot in vara o sa mergem si noi atunci:) sa fim siguri ca prindem ora zi data la care vrem:)

florioll
05.05.2010, 10:49:30
Buna fetelor! Ce recomandare faceti in materie de saloane de infrumusetare (in Bacau)? Caut unul care sa lucreze cu produse foarte bune, sa presteze servicii de calitate (make-up si hairstyling).

peblidia
06.05.2010, 22:10:50
Miresici din Bacau imi puteti spune ce compozitie de tort ati avut la nunta si de unde? puteti sa mi trimiteti si pozici daca vreti...

Ancut
07.05.2010, 18:25:34
Loridana,
Iti tinem pumnii pentru maine, sper sa iasa totul asa cum iti doresti ;-) !

CASA DE PIATRA !!!!!!:x

lil_missy107
08.05.2010, 08:09:53
Buna, miresici din Bacau! Ma bucur ca am gasit acest topic, caci si eu tot in Bacau voi fi miresica, desi noi stam acum in Bucuresti :D
Sper ca o sa ne fim de folos una alteia in ceea ce priveste pregatirile pt. marele eveniment si sunt convinsa ca o sa aflu de la voi informatii care o sa ma ajute, mai ales ca la noi...e mai greu cu organizarea ;))
Va pup pe toate si...keep in touch! >:D<

AndreeaLuiza
08.05.2010, 10:45:16
Buna, miresici din Bacau! Ma bucur ca am gasit acest topic, caci si eu tot in Bacau voi fi miresica, desi noi stam acum in Bucuresti :D
Sper ca o sa ne fim de folos una alteia in ceea ce priveste pregatirile pt. marele eveniment si sunt convinsa ca o sa aflu de la voi informatii care o sa ma ajute, mai ales ca la noi...e mai greu cu organizarea ;))

buna lil, si bine ai venit printre noi!
Nu esti sinura care isi organizeaza nunta la distanta, :D , eu sunt inafara tarii..imagine!! :)
este mai greu, dar nu imposibil..te vom ajuta cu drag cu informatii si tot ce ai nevoie!

lil_missy107
08.05.2010, 14:34:04
buna lil, si bine ai venit printre noi!
Nu esti sinura care isi organizeaza nunta la distanta, :D , eu sunt inafara tarii..imagine!! :)
este mai greu, dar nu imposibil..te vom ajuta cu drag cu informatii si tot ce ai nevoie!
bine v-am gasit!
Nu stiu cum reusesti, dar...felicitarile mele! intradevar, nu e imposibil, insa e mai greu sa te ocupi de toate detaliile, precum cred ca stii mai bn decat mine ;)) oricum, noroc cu parintii si cu netul, ca altfel...era jale :))
Noi am reusit sa facem destul de multe pana acum, insa cele mai mari griji mi le fac pentru organizarea propriu-zisa....aranjamente, meniu, tort...orar...etc, etc. Astea mi se par mai greu de controlat, pt ca nu o sa fim acolo sa putem sta pe capul lor ca sa zic asa...in fine, sa speram ca o sa iasa totul bine!

AndreeaLuiza
08.05.2010, 14:52:22
bine v-am gasit!
Nu stiu cum reusesti, dar...felicitarile mele! intradevar, nu e imposibil, insa e mai greu sa te ocupi de toate detaliile, precum cred ca stii mai bn decat mine ;)) oricum, noroc cu parintii si cu netul, ca altfel...era jale :))
Noi am reusit sa facem destul de multe pana acum, insa cele mai mari griji mi le fac pentru organizarea propriu-zisa....aranjamente, meniu, tort...orar...etc, etc. Astea mi se par mai greu de controlat, pt ca nu o sa fim acolo sa putem sta pe capul lor ca sa zic asa...in fine, sa speram ca o sa iasa totul bine!

Ce anume ai reusit sa faci pana acum? :)
eu vin acasa in week-end-ul urmator, k sa rezolv cu restaurantul..dupa, daca am timp trec pe la o agentie de decorari pt evenimente, sa vad ce imi propun, si pe la biserica..

andra2ro
08.05.2010, 20:23:30

Bine ai venit printre noi, daca te putem ajuta cu ceva, o vom face cu drag :) Mult succes cu pregatirile !

01012001
09.05.2010, 22:19:29
Buna fetelor! Ce recomandare faceti in materie de saloane de infrumusetare (in Bacau)? Caut unul care sa lucreze cu produse foarte bune, sa presteze servicii de calitate (make-up si hairstyling).
Undeva pe Banca Nationala este o tipa care machiaza super misto. O cheama Simona, dar nu mai stiu cum se cheama salonul. Am sa revin

01012001
09.05.2010, 22:23:49
Miresici din Bacau imi puteti spune ce compozitie de tort ati avut la nunta si de unde? puteti sa mi trimiteti si pozici daca vreti...
Incearca la Barati, la laborator Dulcineea, noi acolo am dat comanda si de prajituri si de tort si suntem ffff multumiti.

myss
10.05.2010, 13:26:48
La multe din nuntile la care am fost torturile au fost de la Dulce Acrisor .... acum depinde de gustul fiecaruia .... cel mai mult mi-a placut unul de ciocolata imbracat in martipan alb super bunnnn ;-)...... :*

CONT-INCHIS-23057
10.05.2010, 13:39:40
Saluti fetele,

CAsa de Piatra Lori!! Sa fiti fericiti, frumosi si sanatosi !! Copii frumosi si belsug in casa!!..
Cum a fost? Un rezumat ceva?

lil_missy107
10.05.2010, 23:01:52
Ce anume ai reusit sa faci pana acum? :)
eu vin acasa in week-end-ul urmator, k sa rezolv cu restaurantul..dupa, daca am timp trec pe la o agentie de decorari pt evenimente, sa vad ce imi propun, si pe la biserica..
pai, pe 1 mai am fost acasa si luat toate restaurantele la rand (ma rog, miresoiul si socrul mic, eu eram la coafor ;))). eu am fost doar la decebal si la casa grande, pt ca astea intruneau cam ce vroiam noi. in final, decebal...no comment, asa ca am ales casa grande. tot atunci am ascultat formatia de la decebal si am batut palma cu ei. duminica am semnat contractele cu restaurantul si formatia si am discutat cu preotul, pt ca vrem sa facem si cununia civila tot la biserica si am zis sa vorbim din timp. aaa, si nasii ii aveam deja de vreo luna.
deci...nasi, restaurant, formatie, biserica avem pana acum.
nu am discutat inca cu nicio agentie si la capitolul asta mi-e cel mai teama sa nu ne trezim cu surprize, dar...vom vedea.
spre ce restaurant te indrepti?

lil_missy107
10.05.2010, 23:07:55
Bine ai venit printre noi, daca te putem ajuta cu ceva, o vom face cu drag :) Mult succes cu pregatirile !
zise cineva cu experienta in pregatiri! :)) vad ca se apropie marele eveniment, asa ca iti urez CASA DE PIATRA de pe acum, sa fiti fericiti si sa va iasa toate de la exceptional in sus! aaa...si asteptam poze!! ;-)

AndreeaLuiza
11.05.2010, 18:25:09
pai, pe 1 mai am fost acasa si luat toate restaurantele la rand (ma rog, miresoiul si socrul mic, eu eram la coafor ;))). eu am fost doar la decebal si la casa grande, pt ca astea intruneau cam ce vroiam noi. in final, decebal...no comment, asa ca am ales casa grande. tot atunci am ascultat formatia de la decebal si am batut palma cu ei. duminica am semnat contractele cu restaurantul si formatia si am discutat cu preotul, pt ca vrem sa facem si cununia civila tot la biserica si am zis sa vorbim din timp. aaa, si nasii ii aveam deja de vreo luna.
nu am discutat inca cu nicio agentie si la capitolul asta mi-e cel mai teama sa nu ne trezim cu surprize, dar...vom vedea.

ce fata harnica!! :)
Esti pusa foarte bine !! eu ajung acasa joi.. sunt nerebdatoare sa vad restaurantele.. Cele care le voi vedea primele sunt Moldova, Casa Grande, Decebal, poate trec si pe la Magura..si daca am timp, celelalte de pe lista. Cu formatia nu am idee ce voi face, nu cunosc pe nimeni, vom vedea. As vrea sa merg si pe la Daisy Sara, si pe la Biserica.. :) pacat k stau asa de putin..

andra2ro
11.05.2010, 18:49:46
zise cineva cu experienta in pregatiri! :)) vad ca se apropie marele eveniment, asa ca iti urez CASA DE PIATRA de pe acum, sa fiti fericiti si sa va iasa toate de la exceptional in sus! aaa...si asteptam poze!! ;-)

Hehe, cam asa e...se apropie cu pasi repezi. Multumesc frumos pentru urari, si noi speram sa ne descurcam bine cu organizarea nuntii si sa reusim sa facem lumea sa se simta bine alaturi de noi. :)
Mult succes si voua, vad ca stati foarte bine cu pregatirile :)

lil_missy107
11.05.2010, 19:46:27
ce fata harnica!! :)
Esti pusa foarte bine !! eu ajung acasa joi.. sunt nerebdatoare sa vad restaurantele.. Cele care le voi vedea primele sunt Moldova, Casa Grande, Decebal, poate trec si pe la Magura..si daca am timp, celelalte de pe lista. Cu formatia nu am idee ce voi face, nu cunosc pe nimeni, vom vedea. As vrea sa merg si pe la Daisy Sara, si pe la Biserica.. :) pacat k stau asa de putin..
ce iti recomand eu, pana sa mergi la restaurante, sa ai listele de invitati (a voastra, a parintilor si a nasilor) deja facute, la modul de x persoane sigur vin, din care sa mai tai eventual un 10 %. probabil vor veni ceva mai multi, dar e bine sa faci chestia asta ca sa stii ce restaurante sa vizitezi (de exemplu, moldova e mai mic decat casa grande si decebal). in al doilea rand, aproape orice restaurant iti impune un numar minim de meniuri si nu cred ca o sa-ti convina sa platesti mai multe meniuri decat s-au consumat. de exemplu la casa grande, iti cer 130. noi am avea cam 150-160 de invitati, dar pe 130 suntem siguri ca vin.
pe de alta parte, trebuia sa ai grija si la nr. maxim - daca cei de la restaurant iti spun ca incap max. 150 de persoane, e clar ca mai mult de 120 nu vor incapea, in asa fel incat sa-ti ramana si loc de dans.
poti sa mergi si la eclipsa, am inteles ca e foarte fain si acolo. incearca sa cauti pe youtube formatie , pt ca am inteles ca multi au deja contracte pe anul viitor - nu stiu cat e autolauda sau fortare de mana si cat e adevar, dar noua multi ne-au spus asta.
sa-mi spui si mie pls cum ti s-au parut cei de la daisy sara. >:D<

geosim
11.05.2010, 21:44:40
Buna gagici!!!|

Am fost azi, mai mult impinsa de la spate, la Restaurantul AEROSTAR(fosta cantina/:)). Am ramas socata.:O:O:O Au renovat ambele sali...arata super....spatioase...fara stalpi pe mijloc. Salonul mov are o capacitate de 170 pers iar salonul crem 300 DAR avantaj.....nu-ti impune un nr minim de persoane. E un lucru extrem de bun , cel putin pt cuplurile care isi apreciaza nr de invitati la 120-130 adica exact la granita intre sala mare sau mica. Se poate fuma inauntru (am citit pe alt topic ca nu s-ar putea)..

ASTEPT PARERI DE LA FOSTE SAU VIITOARE MIRESICI. Poate exagerez eu...de bucurie ca mi-am gasit loc pt 2011 8-}

monica_bc
11.05.2010, 23:59:39
Eu nu stiu ce vrea sa insemne acel no comment despre Decebal; eu am avut nunta acolo si totul a fost foarte bine: mancare excelenta si servire f ok. Nu vreau sa intru in polemici unde e mai frumos, fiecare cu parerile lui. Eu consider ca Decebal si Green Park(ordinea nu conteaza) sunt cele mai ok din toate punctele de vedere; repet e parerea mea nu e litera de lege. De formatia de la Decebal nu mai zic nimic ca am dat nastere la flameuri pe topicul destinat subiectului. Important inainte de a lua o formatie este sa le ascultati live.

andrada21
12.05.2010, 18:10:56
ai grija ca nu se mai fac cununii civile la biserica,sa dat lege pt asta,precum nici cununii civile duminica.
in alta ordine de ideei as vrea sa va intreb daca e distanta mare de la gara -aeroport??

CONT-INCHIS-23057
12.05.2010, 18:41:12
ai grija ca nu se mai fac cununii civile la biserica,sa dat lege pt asta,precum nici cununii civile duminica.
in alta ordine de ideei as vrea sa va intreb daca e distanta mare de la gara -aeroport??

ai un 40 min de mers cu masina prin trafic greu+ semafoare.

andrada21
13.05.2010, 15:15:12
Daca vrei sa faci cununia civila in biserica, pentru suma de 500 lei platita la starea civila, ofiterul starii civile se deplaseasa la biserica. De asemenea, daca vrei sa facu cununia civila in zilele de sambata sau duminica se plateste suma de 100 de lei.
nu se mai fac .sa dat lege.prietena mea are nunta dumin.singura solutie a fost sa faca cununia civila in alta zi.
eu am facut sambata,(anul trecut) si am platit 200 de lei.acum sa scos taxa asta ,nu mai platesti nimik dar ultima cununie civila se oficiaza samata la ora 16.Dumin nu mai vine nimeni de acasa indiferent de motiv.Te poti interesa si ai sa vezi.

Ancut
13.05.2010, 19:15:26
Buna fetelor,
ne-am facut si noi rezervarea pentru cununia religioasa, o vom face la Borzesti, mie una imi place mult locul chiar daca e a doua oara cand il vad.
Ora la care am vrut noi nu mai era disponibila:(, asa ca am ales 17:00 in loc de 18:00, sincera sa fiu , stiam ca e batalia mare pt programari, dar nu ma asteptam sa fie deja ocupata data mea. Bine ca am gasit si asa !

andrada21
13.05.2010, 20:11:20
Esti din Bacau? Caci ceea ce am scris este valabil pentru Bacau.
Pe 18 aprilie, intr-o duminica, am fost la nunta unei bune prietene, inclusiv la starea civila, iar sambata, pe 15 mai merg la alta prietena care are si cununia civila si cea religioasa la Biserica Precista din Bacau.
Nu din Suceava,nu stiu ce sa zic,dar eu am fost cu prietena mea sa intrebe mai exact,a primit raspunsul asta si a precizat ca e lege pt toata Romania.Acu cine mai intelege....

lil_missy107
14.05.2010, 12:25:16
sper din tot sufletul sa te inseli. noi am vb cu preotul si nu ne-a zis nimic, dar presupun ca nu sta toata ziua cu legea in brate...cred ca pana nu vb la starea civila nu stim nimic 100%...
daca o iei pe stradute (politie-bariera-bucegi) nu cred ca ar trebui sa faci mai mult de 20 de minute, dar depinde de zi si de ora, pt ca in timpul saptamanii e fff aglomerat. deci cel mai bine ia-ti o marja de 40 de min, ca nu se stie ;)

lil_missy107
14.05.2010, 12:33:53
Eu nu stiu ce vrea sa insemne acel no comment despre Decebal; eu am avut nunta acolo si totul a fost foarte bine: mancare excelenta si servire f ok. Nu vreau sa intru in polemici unde e mai frumos, fiecare cu parerile lui. Eu consider ca Decebal si Green Park(ordinea nu conteaza) sunt cele mai ok din toate punctele de vedere; repet e parerea mea nu e litera de lege. De formatia de la Decebal nu mai zic nimic ca am dat nastere la flameuri pe topicul destinat subiectului. Important inainte de a lua o formatie este sa le ascultati live.
nu se pune problema ca la decebal nu ar fi frumos, asta a fost prima noastra optiune...pana am discutat cu cineva de acolo, iar conditiile impuse si "plaja" foarte larga in care poate varia pretul meniului ni s-au parut aberante. cat despre formatie, normal ca trebuie sa-i asculti live, dar oricum, e o chestiune subiectiva si mi se pare normal ca fiecare sa aleaga dupa propriile criterii. in alta ordine de idei, nu trebuie sa fii in defensiva, ca doar de aia suntem pe un forum, sa ne spunem fiecare parerile, fara sa sarim una la gatul alteia ;-)

monica_bc
14.05.2010, 12:48:55
Nu vreau sa sar la gatul nimanui. Eu am dat doar un sfat fiindca am trecut si eu prin aceste momente si orice parere a fost binevenita; e la alegerea fiecaruia daca tine sau nu cont de un anumit(a) sfat/idee. Cu cat mai multe pareri,cu atat mai bine. Spor la pregatiri!<:-P

CONT-INCHIS-23057
14.05.2010, 16:25:04
Esti din Bacau? Caci ceea ce am scris este valabil pentru Bacau.
Pe 18 aprilie, intr-o duminica, am fost la nunta unei bune prietene, inclusiv la starea civila, iar sambata, pe 15 mai merg la alta prietena care are si cununia civila si cea religioasa la Biserica Precista din Bacau.

eu locuiesc langa starea civila, daca vreti trec pe acolo si intreb daca e valabil ce a zis miresica de mai sus.Azi nu, ca e deja inchis.

emi82
14.05.2010, 16:30:48
eu locuiesc langa starea civila, daca vreti trec pe acolo si intreb daca e valabil ce a zis miresica de mai sus.Azi nu, ca e deja inchis.
Ne-ar fi de ajutor un raspuns "oficial". Eu una, iti multumesc anticipat! :*

andrada21
14.05.2010, 17:38:23
Nu stiu pt Bacau dar in Suceava e pe bune asta.Chiar nu se fac.Pe prietena mea a incurcat o rau da ce sa faca....asta e

geosim
14.05.2010, 19:00:44
miresici din Bacau alinierea!!!!!!

Nu ne intalnim si noi?:8-}

lil_missy107
14.05.2010, 21:09:30
Nu vreau sa sar la gatul nimanui. Eu am dat doar un sfat fiindca am trecut si eu prin aceste momente si orice parere a fost binevenita; e la alegerea fiecaruia daca tine sau nu cont de un anumit(a) sfat/idee. Cu cat mai multe pareri,cu atat mai bine. Spor la pregatiri!<:-P
Exact asta spuneam si eu. ;-) Ms mult si no hard feellings

lil_missy107
14.05.2010, 21:12:00
Ar fi super daca ai putea la un moment dat. Multumim mult!>:D<

geosim
14.05.2010, 21:38:04
Am o idee*:-)

hai sa facem o lista cu toate miresele cu zilele in care facem nunta si, in seara nuntii, sa ne furam intre noi8-}
=))

Ancut
15.05.2010, 00:41:58
am o idee*:-)

hai sa facem o lista cu toate miresele cu zilele in care facem nunta si, in seara nuntii, sa ne furam intre noi8-}
=))

daaaaaaaa, are cineva in onesti pe 2 octombrie ?????:))

lil_missy107
15.05.2010, 10:17:52
Am o idee*:-)

=))
daaaa!!! miresici de 3 septembrie, unde ne vedem??? dansam in jurul statuii lui stefan cel mare? =))

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 15:21:17

Scuze pt intarziere dar am uitat.
Am fost acum 5 min. Inca se mai oficiaza casatorii si sambata si duminica si ofiterul se deplaseaza la biserica dupa ce se plateste taxa de 500 lei.

Deci inca mai e valabil. Au zis ca daca le taie din salar 25% atunci e posibil sa se mai schimbe din treburi in sensul ca lor nu le mai convine sa vina la munca si sambata si duminica. Ceea ce mi se pare normal. Dar pana atunci mai e.

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 15:22:15
Din cate imi amintesc eu, tu anul trecut ai facut starea civila in foisorul de la Biserica Precista, nu-i asa?

da, asa e.

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 15:24:41
nu se mai fac .sa dat lege.prietena mea are nunta dumin.singura solutie a fost sa faca cununia civila in alta zi.
eu am facut sambata,(anul trecut) si am platit 200 de lei.acum sa scos taxa asta ,nu mai platesti nimik dar ultima cununie civila se oficiaza samata la ora 16.Dumin nu mai vine nimeni de acasa indiferent de motiv.Te poti interesa si ai sa vezi.

deci nu e nici o lege..:)

emi82
19.05.2010, 15:39:01
Am fost acum 5 min. Inca se mai oficiaza casatorii si sambata si duminica si ofiterul se deplaseaza la biserica dupa ce se plateste taxa de 500 lei.

Deci inca mai e valabil. Au zis ca daca le taie din salar 25% atunci e posibil sa se mai schimbe din treburi in sensul ca lor nu le mai convine sa vina la munca si sambata si duminica. Ceea ce mi se pare normal. Dar pana atunci mai e.
Multumim frumos! :* Sa speram ca lucrurile vor ramane asa si nu ne vor fi date peste cap planurile, in privinta cununiei.

lil_missy107
19.05.2010, 16:25:48
[QUOTE=allynutza1989;3301023]Scuze pt intarziere dar am uitat.

Deci inca mai e valabil. Au zis ca daca le taie din salar 25% atunci e posibil sa se mai schimbe din treburi in sensul ca lor nu le mai convine sa vina la munca si sambata si duminica. Ceea ce mi se pare normal. Dar pana atunci mai e.[/QU

multumim mult! mi-a mai venit inima la loc....deocamdata, cel putin >:D<

geosim
19.05.2010, 20:00:11
[QUOTE=allynutza1989;3301023]Scuze pt intarziere dar am uitat.

Deci inca mai e valabil. Au zis ca daca le taie din salar 25% atunci e posibil sa se mai schimbe din treburi in sensul ca lor nu le mai convine sa vina la munca si sambata si duminica. Ceea ce mi se pare normal. Dar pana atunci mai e.[/QU

chiar ca mi-a venit si mie inima la loc#:-S

Cine si-a facut deja contract cu muzicantii? As vrea si eu niste sugestii legat de lautari din Bacau$-)

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 22:03:04
[QUOTE=lil_missy107;3301250]

chiar ca mi-a venit si mie inima la loc#:-S

Cine si-a facut deja contract cu muzicantii? As vrea si eu niste sugestii legat de lautari din Bacau$-)

eu iti pot recomanda ce am avut. Sunt din iasi. Ii gasesti pe youtube. Am observat de curand ca au postat ceva inregistrari. Ce-ti pot spune despre ei e ca sunt tineri, frumosi, talentati si au o nota de fresh in tot ceea ce canta. Mi-au dat nuntii un ton elegant. Muzica si fotograful fac toti banii. Muzica pt ca iti da tonul nuntii tale iar fotograful pt ca e singura amintire care iti ramane peste ani si ani. Eu ma uit mult mai des la poze decat la inreg. video. Va sfatuiesc sa nu va zgarciti sau le alegeti cu mare atentie pe aceste doua.

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 22:05:34

ma bucur ca v-am putut ajuta, ....si ca" v-ati montat" inima acolo unde ii era locul:))

geosim
19.05.2010, 23:10:35
[QUOTE=geosim;3301742]

eu iti pot recomanda ce am avut. Sunt din iasi. Ii gasesti pe youtube. Am observat de curand ca au postat ceva inregistrari. Ce-ti pot spune despre ei e ca sunt tineri, frumosi, talentati si au o nota de fresh in tot ceea ce canta. Mi-au dat nuntii un ton elegant. Muzica si fotograful fac toti banii. Muzica pt ca iti da tonul nuntii tale iar fotograful pt ca e singura amintire care iti ramane peste ani si ani. Eu ma uit mult mai des la poze decat la inreg. video. Va sfatuiesc sa nu va zgarciti sau le alegeti cu mare atentie pe aceste doua.

intr-adevar au un look aparte. cat te-au costat :>;;)

CONT-INCHIS-23057
19.05.2010, 23:20:08
[QUOTE=allynutza1989;3302178]

intr-adevar au un look aparte. cat te-au costat :>;;)

foarte putin in comparatie cu ce preturi nesimtite practica cei din Bacau. Eu mi-am jurat de la inceput ca nu calca nici o formatie din Bacau pragul nuntii mele pt ca nu-si merita banii pe care ii cer. Iti las mesaj cu pretul lor pe anul trecut.

AndreeaLuiza
20.05.2010, 12:28:56
[QUOTE=geosim;3302497]

foarte putin in comparatie cu ce preturi nesimtite practica cei din Bacau. Eu mi-am jurat de la inceput ca nu calca nici o formatie din Bacau pragul nuntii mele pt ca nu-si merita banii pe care ii cer. Iti las mesaj cu pretul lor pe anul trecut.

preturile din Bacau sunt mai mari decat cele din Bucuresti!! Si pe mine m-a uimit mult acest lucru, de la restaurante, la muzica si foto.. de ce oare? Cine stie..

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 12:44:55
[QUOTE=AndreeaLuiza;3303771]

La capitolul foto te contrazic. In Bucureslti, majoritatea fotografilor au pretul in euro si e cu mult mai mare decat ceea ce se practica in Bacau.

da, dar si calitatea e net superioara fata de ce fac cei din BC cu 2 mici exceptii.

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 12:57:42
[QUOTE=allynutza1989;3302520]

preturile din Bacau sunt mai mari decat cele din Bucuresti!! Si pe mine m-a uimit mult acest lucru, de la restaurante, la muzica si foto.. de ce oare? Cine stie..

Cauza: Nuntile din august cu italienii veniti in concediu, dadeau oricat numai sa scape si sa plece cat mai degraba inapoi in it.

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 14:04:45
[QUOTE=allynutza1989;3303856]

Asta este din punctul tau de vedere. Sunt mai mult de 2 mici exceptii...eu cred ca as putea enumera cel putin 6 care ar putea concura oricand cu cei din Bucuresti. Cativa dintre ei chiar au facut-o anul acesta la targul de nunti organizat acolo. Deci dragi miresici cautati si in Bacau pt ca la fel cum spunea si geany_bacau (care e in domeniu dealtfel si stie despre ce vorbeste :) ) preturile la foto sunt mai mici fata de Bucuresti si calitatea este destul de competitiva cu a celor deacolo. Si nu mai cumparati neaparat brand-uri, consultati portofolii, studiati piata si alegeti ce va place. Oricand pot aparea talente care sa ajunga "mici exceptii".

te rog..spune-ne urmatorii 4 (inafara de cosmin si de lucian.) Dar sa fie din Bacau si cu cel putin aceleasi calitati profesionale fata de cei 2 amintiti .

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 15:04:10
Am zis Bacau. Vad pe acolo Iasi.:-\

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 15:16:29
Omul nu e incepator sau stangace, se vede de la o posta. E un profesionist. Si este si cunoscut, uite cate informatii apar despre el.
Asa de ma simt cand privesc poze frumoase si nu trucate in corel cu maimutici, fluturi si alte lighioaie ..doamne... :-&..

Iti dau PM un site cu poze superbe.

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 15:32:11
Deja am ziua mult mai frumoasa prinvid aceste fotografii superbe. Am si uitat de penalizarea primita ;;)
Superbe..Oare cand voi vedea la vreo miresica asa poze. Cred ca niciodata decat daca tipa detine vreun offshore :)

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 15:36:21
Nu se trucheaza in Corel, ci in Photoshop.

Asa..si Photoshop.:) Programul asta tu nu-l poti face pierdut pe undeva?:) Am observat ca-l utilizezi frecvent.

monica_bc
20.05.2010, 15:46:17
da, dar si calitatea e net superioara fata de ce fac cei din BC cu 2 mici exceptii.

Nu cunosc cele 2 exceptii dar pot sa zic de cei de la Mara Film ca sunt foarte ok,atat la poze cat si la filmat; cartea de nunta a iesit ff frumos. Eu zic sa terminam cu discutiile de genul ca ala face reclama la firma X; fiecare inainte de a lua o decizie trebuie sa studieze piata,sa intrebe si la cunsocuti si sa nu se bazeze doar pe ce se scrie pe acest forum ca nu putem angaja pe cei de la SRI sa monitorizeze fiecare user.:up

geosim
20.05.2010, 16:45:37
[QUOTE=allynutza1989;3302520]

pt ca cererea e mai mare ca oferta ;)

CONT-INCHIS-23057
20.05.2010, 18:26:28
Wawww. Daca imi urmaresti activitatea si stii cat de des folosesc photoshopul, inseamna ca imi esti un mare fan.\:D/

Poate as fi daca mi-ai lua in considerare sugestia.:>

geosim
20.05.2010, 21:08:43
de formatia STYLE din Iasi a auzit cineva? I0am vazut pe youtube si mi-ar place;;)

monica_bc
20.05.2010, 23:30:08
M-am uitat si eu acum pe youtube la formatia Style. Parerea mea este sa mai cauti.:"> Cu siguranta vei gasi formatie mai buna; tipul nu are nici dictie; eu mi-am spus opinia,fiecare cu gusturile lui.

ancutza2007
21.05.2010, 12:22:38
de formatia STYLE din Iasi a auzit cineva? I0am vazut pe youtube si mi-ar place;;)
Noi am contractat formatia Style din Iasi pentru anul acesta. Suntem destul de multumiti. I-am auzit si life, da intr-adevar poate putin dictia lasa de dorit, asta se observa mai mult la melodiile usoara romanesti, in rest sa stii ca sunt OK chiar fac atmosfera si populara canta f bine. Au terminat toti Conservatorul.
Daca nu te decizi pana atunci la alta formatie, poti sa vii sa ii asculti la nunta noastra pe 03 iulie la Moldova.

CONT-INCHIS-23057
21.05.2010, 13:33:24
Parerea mea este ca la populara se pricep majoritatea. Muzica tare cat sa acopere vocea si zdranga, zdranga...Si asa de bine mai stiu unii:))..La conservator nu se invata dictia, cum iti tzii respiratia..etc?..Nu stiu, n-am terminat conservatorul, dar ma mai uit pe la tv si eu din cand in cand:)..

AndreeaLuiza
21.05.2010, 23:44:41
[QUOTE=AndreeaLuiza;3303771]

pt ca cererea e mai mare ca oferta ;)

sa va zic ce stiu eu..
un restaurant bun: Bucuresti 150, Bacau 200
Foto "normale" : Bucuresti 300EURO Bacau 500 Euro
Formatie buna: Bucuresti 1000-1500 Bacau 2000-3000
La decor am vazut mai scump la Bucuresti..
Deci castiga BACAU cu 3 la 1!! :D :D :D

lil_missy107
25.05.2010, 14:39:36
[QUOTE=AndreeaLuiza;3308511]

Nu e "draq" chiar asa negru in Bacau. Depinde ce cauti, unde cauti si cat de bine esti informat.
De exemplu:
Restaurante "bune" gasesti si in Bacau la 150 RON - Casa Grande, Arkadia (Mall), etc...
Foto in Bacau: normale - media este de 150 Euro
bune - media este de 300 Euro
top - cam intre 500-1000 Euro
Formatie: aici depinde foarte mult de gustul muzical al fiecaruia. Eu ce pot spune este ca o formatie buna, nu excelenta, este in jur de 2000-2500 de Euro (ma refer ca atat ar merita) indiferent ca e din Bacau, Bucuresti sau alte localitati. Doar ca atunci cand ma refer la o formatie buna nu ma refer la 2 oameni unul la clape si unul la voce care iau pt 6 ore de cantat - 2000 de Euro (e exagerat), ci ma refer la cel putin 4 oameni cu instrumente diversificate si daca se poate si cu o voce feminina pentru a indulci atmosfera.
Intradevar, din ceea ce am discutat cu fete care s-au casatorit in Bucuresti, am ajuns la concluzia ca ne cam luam teapa la capitolul restaurante & formatii. Daca in Bucuresti meniul e in jur de 250-280 de lei si include absolut tot (bautura, prajituri, fructe, tort, ornat), la noi e 150-200 de lei si include...cam nimic, in afara de mancare. :)) De prisos sa mai spun ca toate astea, luate separat, ne vor costa mai mult...Dar asta e, trebuie sa ne facem si noi nuntile, nu? ;)
In ceea ce priveste formatia, si mie mi se pare aberant sa dai 2000-2500 de euro pe doi indivizi cu o zdrighi-zdringhi, dar, la urma urmei, ei sunt liberi sa ceara cat vor...Oricum, si noi am ales o formatie cu mai multi membri, cu instrumente si, asa cum ziceai si tu, cu o voce feminina, ca parca tare bine mai suna sarbele cantate de o moldoveanca <:-P:))

CONT-INCHIS-23057
25.05.2010, 17:34:21
Da, dar la noi in Bc inca nu sunt posibilati financiare ca in bucuresti. Adika daca meniul este de 300-400 familie,ceea ce mi se pare enorm...fara nimic suplimentar, mesenii cu greu au de unde sa-ti dea 700-800 lei. Eu am avut foarte multi care au fost cu mult sub aceasta suma.Si atunci nu mai reusesti sa acoperi formatia, decoratiuni, flori, tort si prajituri,ospatari, bauturi si altele pe care le mai ai de platit dupa nunta..plus alte cheltuieli...si nu mai poti spune ca-ti raman bani pt o vancanta:).

Daca te duci la un restaurant ce naiba trebuie sa comazi pt 2 persoane ca sa ajungi la 300-400 lei nota de plata.??!!

geosim
25.05.2010, 18:59:01
Din experienta mea de pe la nunti in medie se inchina cam 700 RON (medie am spus). Luand exemplul de mai sus la care am facut un simplu calcul mie imi rezulta cam asa: 80 de perechi x 700 RON = 56000 RON. Deci bugetul total asta este 56000 RON.
De aici scadem:
-"bautura, prajituri, fructe, tort, ornat" - 10000 RON
- foto-video - 2000 RON
- formatie - 8000 RON
- meniuri - 160de pers x 150 = 24000 RON
- personal restaurant - 1000 RON
- "echipament" vestimentar mire+mireasa: sa zicem 6000 RON
Si-ti mai raman, scazand, 5000 RON pt a merge si intr-o excursie.
Dar am intalnit cazuri in care media de inchinat a fost mai ridicata si atunci raman mai multi bani mirilor, sau daca vreti sa va ramana mai multi bani cautati o formatie de prin nordul moldovei mai ieftina...cam cu 2000 de RON...mai periati de pe ici pe colo si faceti economii...ce sa zic ...iti trebuie curaj in ziua de azi sa te casatoresti, din toate punctele de vedere.

Voi ma faceti sa ma gandesc serios daca merita sau nu petrecerea de la restaurant:D
Daca stau bine si ma gandesc, cred ca singurul lucru care ma ingrozeste este plata datoriilor la sfarsit....ca n-or sa ajunga banii:O

Sa vezi atunci circ....:D

AndreeaLuiza
25.05.2010, 23:43:21
[QUOTE=AndreeaLuiza;3308511]

Nu e "draq" chiar asa negru in Bacau. Depinde ce cauti, unde cauti si cat de bine esti informat.
De exemplu:
Restaurante "bune" gasesti si in Bacau la 150 RON - Casa Grande, Arkadia (Mall), etc...
Foto in Bacau: normale - media este de 150 Euro
bune - media este de 300 Euro
top - cam intre 500-1000 Euro
Formatie: aici depinde foarte mult de gustul muzical al fiecaruia. Eu ce pot spune este ca o formatie buna, nu excelenta, este in jur de 2000-2500 de Euro (ma refer ca atat ar merita) indiferent ca e din Bacau, Bucuresti sau alte localitati. Doar ca atunci cand ma refer la o formatie buna nu ma refer la 2 oameni unul la clape si unul la voce care iau pt 6 ore de cantat - 2000 de Euro (e exagerat), ci ma refer la cel putin 4 oameni cu instrumente diversificate si daca se poate si cu o voce feminina pentru a indulci atmosfera.

Crede-ma k m-am informat foarte bine inainte de a alege restaurantul, platim noi tot, nu mami si tati, si stim care ne e bugetul..
Din pacate nu e asa cum spui tu, un restaurant "mediu" la Bacau, pentru la anul este peste 180 RON doar meniul (exclusa orice bautura, chelneri, tort, prafituri, fructe..) Nici la Arkadia nici la Casa Grande nu era 150RON.. La video din fericire am pe cineva mai apropiat si mi-a zis k ma costa 500 euro, si doar materialele de la foto le platesc, e singurul lucru la care pot economisi :) k sa pot sa imi iau o formatie care sa-mi cante "normal" nu "conservatori" si nici ultimul lautar iesit ma va costa in jur de 2000, minim imi spun unii..am contactat cativa cantareti si nici unul sub 8000RON..:-"
Sa-mi ramana bani de vacanta? nici nu visez.. prefer sa raman uimita la sfarsit daca se va intampla, decat dezamagita! :D

geosim
26.05.2010, 12:19:35
B-)
[QUOTE=weddingvodoo;3313259]

Crede-ma k m-am informat foarte bine inainte de a alege restaurantul, platim noi tot, nu mami si tati, si stim care ne e bugetul..
Din pacate nu e asa cum spui tu, un restaurant "mediu" la Bacau, pentru la anul este peste 180 RON doar meniul (exclusa orice bautura, chelneri, tort, prafituri, fructe..) Nici la Arkadia nici la Casa Grande nu era 150RON.. La video din fericire am pe cineva mai apropiat si mi-a zis k ma costa 500 euro, si doar materialele de la foto le platesc, e singurul lucru la care pot economisi :) k sa pot sa imi iau o formatie care sa-mi cante "normal" nu "conservatori" si nici ultimul lautar iesit ma va costa in jur de 2000, minim imi spun unii..am contactat cativa cantareti si nici unul sub 8000RON..:-"
Sa-mi ramana bani de vacanta? nici nu visez.. prefer sa raman uimita la sfarsit daca se va intampla, decat dezamagita! :D

te contrazic....un restaurant scump din Bacau are meniu de peste 180RON, un restaurant mediu are pana in 150-160RON. COnteaza si ce vrei in meniu....."crochetele invelite si dezveliteB-), parfuite sau morcovii in jeleu"...;)) costa
eu am semnat contractul pe anul viitor si valoarea maxima stipulata in contract este 160lei

in ceea ce priveste "sperantele de imbogatire" dupa nunta ai perfecta dreptate...si eu prefer sa raman placut impresionata dupa decat sa-mi fac planuri cu banii inainte;;)

AndreeaLuiza
26.05.2010, 20:36:46
hmm..inseamna k m-au vazut pe mine mai mica asa, si au zis: "hai sa-i spunem fetei asteia k avem preturi mari, sigur va veni la noi asa.." Nu k vreau crochete sau stiu eu ce in meniu, nici nu stiu ce se mananca sincera sa fiu la o nunta :)
Am fost la 90% din restaurantele din Bacau, cel mai ieftin era la Eclipsa, care nu e un restaurant mediu dupa parerea mea (150 RON), si cel mai scump la Dumbrava (200-220RON pt l anul). La majoritatea se adauga si fraza "pana la anul e posibil sa mai creasca putin" Nici nu aveai ce sa negociezi pentru k liber in august mai era la parcul trandafirilor, cu tot cu criza care este.. Am decis pt un meniu intre 160-180RON, nu este restaurantul la care visam, dar sunt multumita si sper sa fiu multumita.
Este scump. Daca nu era problema k unii invitati nu au masina si posibilitatea de a veni in alt oras, alegeam cu siguranta alt oras, cum ar fii Pitesti (din Pitesti e el.. :> )

AndreeaLuiza
26.05.2010, 20:39:39
B-)[QUOTE=AndreeaLuiza;3315290]

te contrazic....un restaurant scump din Bacau are meniu de peste 180RON, un restaurant mediu are pana in 150-160RON. COnteaza si ce vrei in meniu....."crochetele invelite si dezveliteB-), parfuite sau morcovii in jeleu"...;)) costa
eu am semnat contractul pe anul viitor si valoarea maxima stipulata in contract este 160lei

in ceea ce priveste "sperantele de imbogatire" dupa nunta ai perfecta dreptate...si eu prefer sa raman placut impresionata dupa decat sa-mi fac planuri cu banii inainte;;)

E foarte frumoasa sala de la Aerostar, mi-a placut si mie, incap multe persoane, iar daca nu sunt multe e spatiu pt distractie :))...nu era liber pe data pe care o vroiam, imi propusesera sa o fac duminca dar nu am vrut.. ce ai in meniu pt 160 RON? si bautura? :D

geosim
26.05.2010, 20:55:34
[QUOTE=geosim;3316269]B-)

E foarte frumoasa sala de la Aerostar, mi-a placut si mie, incap multe persoane, iar daca nu sunt multe e spatiu pt distractie :))...nu era liber pe data pe care o vroiam, imi propusesera sa o fac duminca dar nu am vrut.. ce ai in meniu pt 160 RON? si bautura? :D

Nu e rupta din soare dar mi-a convenit ca e incapatoare, inalta (se ridica fumul de tigara si caldura:))) si nu mi-au impus minim de persoane. Cu un an si ceva inainte e greu de aproximat.

Sincera sa fiu nu stiu ce voi avea in meniu, din ce mi-au spus ei se va stabili cu 2 sapt inainte, dar ce stiu sigur este ca meniul va fi intre 120lei si MAXIM 160lei *aperitiv+2 fripturi cu ce-o fi+2 cafele. Au tinut sa-mi spuna ca nu fac specialitati "impaiate" si ca la aperitiv se axeaza pe produse traditionale8-|
Saptamana trecuta a fost cineva la o nunta acolo si a laudat mancarea (fara sa stie ca voi face nunta acolo:D). Fac si sarmalute :x lucru care ma bucura pt ca imi doresc o nunta traditionala ..macar in ceea ce priveste mancarea.....pt ca de multe obiceiuri obositoare sper sa scap:D:-p

AndreeaLuiza
26.05.2010, 22:19:02
[QUOTE=AndreeaLuiza;3317745]

Nu e rupta din soare dar mi-a convenit ca e incapatoare, inalta (se ridica fumul de tigara si caldura:))) si nu mi-au impus minim de persoane. Cu un an si ceva inainte e greu de aproximat.

Sincera sa fiu nu stiu ce voi avea in meniu, din ce mi-au spus ei se va stabili cu 2 sapt inainte, dar ce stiu sigur este ca meniul va fi intre 120lei si MAXIM 160lei *aperitiv+2 fripturi cu ce-o fi+2 cafele. Au tinut sa-mi spuna ca nu fac specialitati "impaiate" si ca la aperitiv se axeaza pe produse traditionale8-|
Saptamana trecuta a fost cineva la o nunta acolo si a laudat mancarea (fara sa stie ca voi face nunta acolo:D). Fac si sarmalute :x lucru care ma bucura pt ca imi doresc o nunta traditionala ..macar in ceea ce priveste mancarea.....pt ca de multe obiceiuri obositoare sper sa scap:D:-p

Asa mi-au zis si mie de meniu, cu doua saptamani inainte, numai ca la meniul meu sunt si chiflele, fructele, tortul miresei si apa si suc. trebuie sa adaug eu prajiturelele si bautura acoolica. Nu voi avea sarmalute, chiar daca imi plac si mie mult.. ;) De obiceiuri nu stiu cat reusesti sa scapi :D iar nunta traditionala iese mereu bine..cred..sper pt noi! <:-P

lil_missy107
26.05.2010, 23:52:20
[QUOTE=lil_missy107;3313835]
Eu totusi zic ca teapa nu este...la fel ...daca are cine sa te indrume (cum ar fi un wedding planner priceput). Hai sa facem un calcul: diferenta la meniu dintre Bucuresti si Bacau 250-150=100 RON de persoana. Vad ca ai nunta la Casa Grande deci in jur de 150-160 de persoane (depinde in care sala faci)..asa ca rezulta o diferenta de 160 pers. x 100 RON = 16000 RON. Din bugetul asta trebuie sa iei dupa cum ai scris mai sus "bautura, prajituri, fructe, tort, ornat". Deci sa incepem...
- bauturi aperitiv: wisky+bautura pt femei (ceva mai soft) = 1500 RON
- vin: cam 3 sticle de familie punem un Cotnari Casa de Piatra: 3sticle x 80familii x 6 RON/sticla = 1440 RON
- suc + apa: in jur de 1000 RON
- prajituri + tort: pui in mare un total de 30 de Kg tort + prajituri si rezulta 30kg x 40RON = 1200 RON
- fructe: maxim 500 RON ( depinde si ce fructe vrei)
- ornat: pt casa grande cam in medie asa 3500 RON
TOTAL: 9140 RON , mai cumperi pana la 10000 RON diverse alune, fistic, energizante, etc. si tot faci o economie de 6000 RON .
Deci cum e???

Presupunand ca ai facut un calcul corect, ceea ce nu iei in seama este ca, atunci cand restaurantul iti asigura tot, platesti dupa petrecere - in afara de avans. Ori noi platim "bautura, prajiturile, fructele, tortul, ornatul" (ca tot ti-a placut maxim sintagma asta) inainte, asa ca nu prea mai pare valabil algoritmul asta. Pe langa astea, mai pui tinutele, verighetele, luna de miere, care trebuie de asemenea platite inainte...ce zici, mai iese calculul? Sa nu mai spun de cazarea invitatilor din alte orase - daca pui aprox 20 de cupluri...parca s-a subtiat bugetul. In plus, nunta ne-o facem noi, nu altcineva, asa ca totul e foarte strans, fara a vrea sa fie facuta cu zgarcenie. Plus ca, in general, in Bucuresti se inchina mai mult.
Iar ca sa revenim la subiectul initial si sa explic mai detaliat, nu ai cum sa nu te oftici cand vezi ca se poate si altfel si ca toti vor sa te jecmaneasca, mai ales atunci cand vrei sa te bazezi strict pe puterile tale. Si nu mi se pare fair sa pui problema ca si cum invitatii, de fapt, ar plati nunta, cand nu e tocmai asa. A, ca pot sa sper ca-mi vor ramane bani dupa nunta? - e cu totul altceva, dar nu poti sa spui ca nunta asta se plateste, de fapt, prin ea insasi.

CONT-INCHIS-23057
27.05.2010, 09:38:58
Voi ma faceti sa ma gandesc serios daca merita sau nu petrecerea de la restaurant:D
Daca stau bine si ma gandesc, cred ca singurul lucru care ma ingrozeste este plata datoriilor la sfarsit....ca n-or sa ajunga banii:O

Sa vezi atunci circ....:D

Eu am fost pe zero:))..si-am fost o norocoasa:)). Daca e sa mai pun si cheltuielile facute inaintea nuntii sunt pe minus, clar:)

geosim
27.05.2010, 11:36:31
Eu am fost pe zero:))..si-am fost o norocoasa:)). Daca e sa mai pun si cheltuielile facute inaintea nuntii sunt pe minus, clar:)

:gen_07: mda....eu anunt oficial ca-mi cumpar un vitel si-un porc si mut nunta la tara, in curte la mamaia
Invit pe toata lumea la mancare si bautura gratis, in limita stocului disponibilB-)
DISTRACTIE MAXIMA.... fara griji:rockon:

geosim
27.05.2010, 11:55:18
Ma tot uit de-o bucata de vreme dar nu vad nicio miresica de duminica=((
La momentul cand am incheiat contractul nu mi s-a parut o problema....am mers pe ideea ca nu poate refuza nimeni sa vina la nunta pe motiv ca e duminica. Chiar ne gandeam ca o sa inceapa nunta mai devreme cu 2-3 ore
Acum am devenit complexata rau...mai cu seama ca vom face nunta mixta in biserica catolica unde liturghia in cepe la 6 si se termina la 7, deci primirea va fi la 8:-s

Voi ati mai fost la nunti duminica? Chiar pleaca lumea devreme tare?

RoxaLee
27.05.2010, 12:01:52
[QUOTE=AndreeaLuiza;3317745]

AndreeaLuiza, daca se poate, e o idee buna sa ai sarmalute la nunta. Eu am tinut mortis sa am acest fel la nunta, si intr-adevar tuturor le-a placut... am avut noroc ca au fost fff delicioase. Oricum stiam dinainte cum vor fi... pt ca mereu cand faceam petreceri mai mari, apelam intotdeauna la aceeasi firma de catering. ;)

mihaela102
27.05.2010, 12:03:25
La momentul cand am incheiat contractul nu mi s-a parut o problema....am mers pe ideea ca nu poate refuza nimeni sa vina la nunta pe motiv ca e duminica. Chiar ne gandeam ca o sa inceapa nunta mai devreme cu 2-3 ore
Acum am devenit complexata rau...mai cu seama ca vom face nunta mixta in biserica catolica unde liturghia in cepe la 6 si se termina la 7, deci primirea va fi la 8:-s

eu am fost acum vreo 3 ani (cred) la o nunta, duminica; venisem de la mare in acea zi, am ajuns acasa pe la 6 seara si la 8 eram la restaurant; am stat pana la 5 dimineata si la 8 eram deja la servici 8-}; am considerat ca sunt tanara si rezistenta si "nunta duminica" nu ar trebui sa fie o pb[-X
anul acesta, pe 4 iulie (tot duminica) am iar nunta si am de gand sa procedez la fel, sa stau pana se termina;))....daca e s-o gandim logic, cei mai de-o varsta oricum pleaca mai devreme (in mare parte), iar cei tineri nu au nici o scuza....in club se poate sta joi noapte, toata noaptea chiar daca au servici a doua zi, deci pot si la o nunta daca le face placere:-"

emi82
27.05.2010, 12:29:13
:))

:)):))...Eu sunt "exact" ceea ce-ti doreai sa intalnesti... glumesc, evident! ;)) Adica: miresica de duminica, 15 august 2010, cununie mixta in biserica catolica, cu exceptia ca noi o sa facem cununia la ora 17.00, adica inainte de liturghia de la ora 18.00. Sper ca te-ai mai linistit, daca pot spune asa, nu esti tu singura careia i se intampla lucruri mai "neobisnuite"!;-)Acum sincer vorbind si eu cam am emotii in privinta nuntilor de duminica, in sensul ca unii spun ca se termina mai devreme, dar cei apropiati ne-au promis ca o sa faca tot posibilul ca sa mentina distractia dimineata\:D/, asa ca noi contam pe chestia asta.

CONT-INCHIS-23057
27.05.2010, 12:39:33
[QUOTE=geosim;3317825]

AndreeaLuiza, daca se poate, e o idee buna sa ai sarmalute la nunta. Eu am tinut mortis sa am acest fel la nunta, si intr-adevar tuturor le-a placut... am avut noroc ca au fost fff delicioase. Oricum stiam dinainte cum vor fi... pt ca mereu cand faceam petreceri mai mari, apelam intotdeauna la aceeasi firma de catering. ;)

Subscriu la sarmalute:))
Desi pe la noi, in Bacau, sarmalutele le intalnesti mai mult pe la praznicuri ;-)..am tinut sa am asa ceva pt niste invitati care sunt din zona bucovinei iar acolo nu exista nunta fara sarmalute. Nu m-a costat foarte mult sa adaug al -4lea fel in meniu, doar 6lei/portia si au fost foarte apreciate.

CONT-INCHIS-23057
27.05.2010, 12:44:22
:))
:)):))...Eu sunt "exact" ceea ce-ti doreai sa intalnesti... glumesc, evident! ;)) Adica: miresica de duminica, 15 august 2010, cununie mixta in biserica catolica, cu exceptia ca noi o sa facem cununia la ora 17.00, adica inainte de liturghia de la ora 18.00. Sper ca te-ai mai linistit, daca pot spune asa, nu esti tu singura careia i se intampla lucruri mai "neobisnuite"!;-)Acum sincer vorbind si eu cam am emotii in privinta nuntilor de duminica, in sensul ca unii spun ca se termina mai devreme, dar cei apropiati ne-au promis ca o sa faca tot posibilul ca sa mentina distractia dimineata\:D/, asa ca noi contam pe chestia asta.

Am fost o singura data la nunta duminica, la green parc. Am stat la nunta pana la 6 dimineata, apoi am mai ascultat muzica de la masina si-am dansat in parcarea din spatele restaurantului:))...si la 8 m-am dus sa fac dush si sa ma schimb pt ora 9 la servici. Cei fara prezenta obligatorie la servici au ramas la o cafea in tinute de gala:)). Si noi eram invitati din partea nasilor, nu eram prietenii ff buni cu mirii.

RoxaLee
27.05.2010, 12:46:54

Eu merg pe 25 iulie la o nunta ce cade duminica (in aceasta zi aniversam 1 an de la nunta noastra) ... mirii ne sunt prieteni buni, si e normal sa stam pana la sfarsit. :)

Nu cred ca e o problema faptul ca e pusa duminica nunta, daca vei face o super atmosfera, si totul e bine si frumos... oamenii nu-ti pleaca mai devreme daca se simt bine. Sunt unii care nu rezista nici sambata, asa ca e normal sa plece si duminica mai devreme... in general cei de varsta a treia... :))

Nu-ti mai fa grji! Sa nu uiti sa zambesti tot timpul, sa fii o mireasa activa...si sa atragi lumea la dans! ;)

geosim
27.05.2010, 12:56:11
[QUOTE=RoxaLee;3319265]

Subscriu la sarmalute:))
Desi pe la noi, in Bacau, sarmalutele le intalnesti mai mult pe la praznicuri ;-)..am tinut sa am asa ceva pt niste invitati care sunt din zona bucovinei iar acolo nu exista nunta fara sarmalute. Nu m-a costat foarte mult sa adaug al -4lea fel in meniu, doar 6lei/portia si au fost foarte apreciate.

Eu sper ca sarmalutele sa fie al 3-lea fel. Aperitiv+2 fripturi+ sarmalute mi se pare prea mult si stiu sigur ca nu se mananca...deci e risipa si e pacat- zic eu...acum...nu garantez ca o sa am aceeasi parere si la anul

Tare-s sucita....habar n-am ce vreau8-}

CONT-INCHIS-23057
27.05.2010, 13:15:58
[QUOTE=allynutza1989;3319410]

Eu sper ca sarmalutele sa fie al 3-lea fel. Aperitiv+2 fripturi+ sarmalute mi se pare prea mult si stiu sigur ca nu se mananca...deci e risipa si e pacat- zic eu...acum...nu garantez ca o sa am aceeasi parere si la anul

macar stii pretul la sarmalute si mai negociezi pretul la meniu, ca nu se compara la pret sarmalutele cu peste sau cu o friptura. La mine la restaurant am incercat sa negociez pretul insa ei erau fixati ca nu se poate mai jos de 180 si nici nu doreau sa si-l faca mai ieftin cica pt prestanta:). Oricum gramajele la aperitiv nu s-au respectat, au furat si acolo. Dar mancarea a fost foarte buna si calda.

geosim
27.05.2010, 13:42:13
PROPUN O INTALNIRE DE URGENTA SAMBATA DUPA ORA 13.B-)
Vine cineva? Eu oricum vin:madlaugh:

AndreeaLuiza
27.05.2010, 13:44:47

Daca ne'am putea teleporta as veni si eu! :D

RoxaLee
27.05.2010, 13:52:14
[QUOTE=allynutza1989;3319410]

Uite ce meniu am avut noi:

1. Starter : Terrine de foie gras
2. Platou asortat (aperitive): Bitterballon, Roast beef, Crispy cu fulgi de migdale, ciupercute cu oua de prepelita, rulada de cascaval cu struguri, rulada de curcan, frigaruie din mozzarella cu rosii si masline, ementhal cu fructe confiate.
3. Sarmalute cu mamaliguta
4. Pui invelit in jambon cu salvie si garnitura de legume marmorate
5. Tortul miresei + fructe de sezon + prajituri asortate.
6. Pe langa toate astea, am avut afara (noi am facut nunta in "semi aer liber") urmatoarele: o cherhana plina de peste afumat, vitel la protap, pastrama de berbecut, carnati de miel, bere la dozator, fantana de ciocolata, un dozator de inghetata. Nu stiu daca vi se pare mult sau putin, dar pentru ca am avut apx 500 de invitati, trebuia sa fie putin mai diferit... si sa surprindem lumea cu un anumit stil...

geosim
27.05.2010, 14:05:39
[QUOTE=geosim;3319460]

Uite ce meniu am avut noi:

1. Starter : Terrine de foie gras
2. Platou asortat (aperitive): Bitterballon, Roast beef, Crispy cu fulgi de migdale, ciupercute cu oua de prepelita, rulada de cascaval cu struguri, rulada de curcan, frigaruie din mozzarella cu rosii si masline, ementhal cu fructe confiate.
3. Sarmalute cu mamaliguta
4. Pui invelit in jambon cu salvie si garnitura de legume marmorate
5. Tortul miresei + fructe de sezon + prajituri asortate.
6. Pe langa toate astea, am avut afara (noi am facut nunta in "semi aer liber") urmatoarele: o cherhana plina de peste afumat, vitel la protap, pastrama de berbecut, carnati de miel, bere la dozator, fantana de ciocolata, un dozator de inghetata. Nu stiu daca vi se pare mult sau putin, dar pentru ca am avut apx 500 de invitati, trebuia sa fie putin mai diferit... si sa surprindem lumea cu un anumit stil...

500 de invitati??????????:gen_19:
Ii cunosteai pe toti?;))
Tu esti mireasa care a intrat in Top300 dupa nunta?=))

Glumeam....unde ai facut nunta in aer liber? :D

RoxaLee
27.05.2010, 14:21:27
[QUOTE=RoxaLee;3319637]

500 de invitati??????????:gen_19:
Ii cunosteai pe toti?;))
Tu esti mireasa care a intrat in Top300 dupa nunta?=))

Glumeam....unde ai facut nunta in aer liber? :D

;)) Daca era sa ii chem chiar pe toti pe care ii cunoasteam noi, cred ca trebuia sa chemam dublu. :)) Tocmai de aceea am renuntat la multe persoane, chiar si la unele rude... nu am invitat decat gradul I si cateva din gradul II..atat! Adica vreau sa se inteleaga ca nu am invitat persoane sa fie de umplutura si sa iasa bani.

Am facut nunta pe o mosie de a noastra... noi am organizat tot ce vezi in poze... a fost mult de munca, dar si rasplata a fost "frumoasa". Simt ca am avut o nunta de vis, a fost una dintre cele mai minunate zile din viata mea... si nici nu am iesit in pierdere. <:-P

geosim
27.05.2010, 14:38:49
[QUOTE=geosim;3319692]

;)) Daca era sa ii chem chiar pe toti pe care ii cunoasteam noi, cred ca trebuia sa chemam dublu. :)) Tocmai de aceea am renuntat la multe persoane, chiar si la unele rude... nu am invitat decat gradul I si cateva din gradul II..atat! Adica vreau sa se inteleaga ca nu am invitat persoane sa fie de umplutura si sa iasa bani.

Am facut nunta pe o mosie de a noastra... noi am organizat tot ce vezi in poze... a fost mult de munca, dar si rasplata a fost "frumoasa". Simt ca am avut o nunta de vis, a fost una dintre cele mai minunate zile din viata mea... si nici nu am iesit in pierdere. <:-P

Mamaaaaa!!!! Ai vreo 2 neamuri=))
Sunt la serviciu si nu pot vedea pozele.....mananc pamantul pana acasa...is curioasa de lesin8-}

RoxaLee
27.05.2010, 14:54:05
[QUOTE=RoxaLee;3319753]

Mamaaaaa!!!! Ai vreo 2 neamuri=))
Sunt la serviciu si nu pot vedea pozele.....mananc pamantul pana acasa...is curioasa de lesin8-}

:D Mentionez ca au fost ft putine rude, adica sa nu se inteleaga ca am multe rude de gr I si II... si de aia s-au strans 250 de perechi :))))

p.s. cand am scris mai sus "atat"... ma refeream ca atat am invitat din rude...nu ca doar rudele au fost la nunta :p

CONT-INCHIS-23057
27.05.2010, 16:56:26
[QUOTE=geosim;3319692]

pai la 500 de persoane altfel iti distribui cheltuielile si-ti permiti mai multe. Si cum ai procedat? Ai avut nevoie de autorizatie?..ai avut bude ecologice, suflante de aer cald, chiar m-ai facut curioasa..Am mai auzit de nunta de 400 persoane..facuta intr-un restaurant parter+et 1..dar in aer liber 500 persoane..nu. Cred ca n-a fost prea confortabil sa organizezi un eveniment pt 500 persoane.

RoxaLee
27.05.2010, 17:19:05
[QUOTE=RoxaLee;3319753]

pai la 500 de persoane altfel iti distribui cheltuielile si-ti permiti mai multe. Si cum ai procedat? Ai avut nevoie de autorizatie?..ai avut bude ecologice, suflante de aer cald, chiar m-ai facut curioasa..Am mai auzit de nunta de 400 persoane..facuta intr-un restaurant parter+et 1..dar in aer liber 500 persoane..nu. Cred ca n-a fost prea confortabil sa organizezi un eveniment pt 500 persoane.

;;) Nu a fost atat de complicat referitor la autorizatii & co, pt ca noi pe acea mosie avem o fabrica de vopsele si o sala de protocol (un fel de restaurant cu circuit inchis)... deci WC-uri aveam, si bucatarie la fel. Langa acest restaurant (unde incap doar 80 de pers) am mai facut 2 "corturi"... nu stiu cum sa iti explic, daca te uiti pe fotografii o sa iti dai seama mai bine. Am pus in ghilimele corturi pt ca nu sunt ca acele corturi subtiri de la firme specializate, erau mai degraba niste hale care au fost "aranjate" in asa fel incat sa para a fi corturi. Nu am avut nevoie de suflante de aer cald, ba din contra ne-am pregatit cu mai multe aparate de aer conditionat... pentru ca inauntru a fost cald.

p.s. cand pleci de la serviciu ?

CONT-INCHIS-23057
27.05.2010, 17:45:37
Eu pot vineri seara...daca ma primiti in club:). Sambata, e posibil sa plec din localitate.

geosim
27.05.2010, 18:36:07
[QUOTE=allynutza1989;3320462]

;;) Nu a fost atat de complicat referitor la autorizatii & co, pt ca noi pe acea mosie avem o fabrica de vopsele si o sala de protocol (un fel de restaurant cu circuit inchis)... deci WC-uri aveam, si bucatarie la fel. Langa acest restaurant (unde incap doar 80 de pers) am mai facut 2 "corturi"... nu stiu cum sa iti explic, daca te uiti pe fotografii o sa iti dai seama mai bine. Am pus in ghilimele corturi pt ca nu sunt ca acele corturi subtiri de la firme specializate, erau mai degraba niste hale care au fost "aranjate" in asa fel incat sa para a fi corturi. Nu am avut nevoie de suflante de aer cald, ba din contra ne-am pregatit cu mai multe aparate de aer conditionat... pentru ca inauntru a fost cald.

Am ajuns acasa!!!
Ce nunta....extraordinar...nemaipomenit......ca-n basme....felicitari:A
Zona parca mi-e cunoscuta...e in Serbanesti?8-}

geosim
27.05.2010, 18:37:10
Eu pot vineri seara...daca ma primiti in club:). Sambata, e posibil sa plec din localitate.
de ce nu te-am primi?:|
Se mai anunta cineva?

geosim
27.05.2010, 18:38:39
[QUOTE=allynutza1989;3320462]

Auzi? Is chioara eu sau ai avut 2 rochii de mireasa8-}

RoxaLee
27.05.2010, 18:45:48
[QUOTE=RoxaLee;3320577]

Auzi? Is chioara eu sau ai avut 2 rochii de mireasa8-}

Toata lumea ma intreaba :)) Mi-am cumparat-o pe cea de-a doua rochie cu o saptamana inainte de nunta. Am explicat aici (http://roxalia.wordpress.com/2010/05/12/interviu/) mai pe larg din ce cauza. :)

RoxaLee
27.05.2010, 18:47:21
[QUOTE=RoxaLee;3320577]

Am ajuns acasa!!!
Ce nunta....extraordinar...nemaipomenit......ca-n basme....felicitari:A
Zona parca mi-e cunoscuta...e in Serbanesti?8-}

Merci :*

Nu, in Filipesti (inspre Iasi) :) ... e cam la 15 sau 20 de km de Bacau.

geosim
27.05.2010, 19:14:43
[QUOTE=geosim;3320795]

Merci :*

Nu, in Filipesti (inspre Iasi) :) ... e cam la 15 sau 20 de km de Bacau.

Ma roade o curiozitate si nu ma pot abtine. Ne poti spune si noua cati bani ai numarat la sf nuntii$-)
imi cer scuze daca sunt indiscreta dar is curioasa de lesin:gen_16:

RoxaLee
27.05.2010, 20:33:16
[QUOTE=RoxaLee;3320826]

Ma roade o curiozitate si nu ma pot abtine. Ne poti spune si noua cati bani ai numarat la sf nuntii$-)
imi cer scuze daca sunt indiscreta dar is curioasa de lesin:gen_16:

;;) Inteleg ca esti curioasa, dar asa ceva nu se spune...:-" :D Dar ca sa iti faci o parere iti pot spune ca a iesit surprinzator de bine. :))

geosim
27.05.2010, 21:59:29
Da' ce liniste s-a asternut;))

Nu mai zice nimeni nic;))

RoxaLee cu cat inchiriezi cortul?:D:D

RoxaLee
28.05.2010, 10:27:25
Da' ce liniste s-a asternut;))

Nu mai zice nimeni nic;))

RoxaLee cu cat inchiriezi cortul?:D:D

:))) Dar nu se poate muta... e o hala... ;)) Ti-am spus, am incercat sa o decoram in asa fel incat sa para a fi un cort pe interior ;)

vrabiutza84bc
28.05.2010, 11:34:49
:))) Dar nu se poate muta... e o hala... ;)) Ti-am spus, am incercat sa o decoram in asa fel incat sa para a fi un cort pe interior ;)
buna RoxaLee...eu voi fi mireasa in anul 2011...am vazut poze de la nunta ta si erai superba!dak nu te deranjez..cine te-a coafat si unde ti-ai facut buchetul?:">

RoxaLee
28.05.2010, 14:20:26
buna RoxaLee...eu voi fi mireasa in anul 2011...am vazut poze de la nunta ta si erai superba!dak nu te deranjez..cine te-a coafat si unde ti-ai facut buchetul?:">

Multumesc! Buchetele le-am facut la DecoFloral de langa Casa Modei. Iar coafura mi-a facut-o Manuela de la un salon de langa Mc Donalds. Nu are niciun nume salonul, scrie doar "Coafura, Frizerie, Cosmetica, etc". Eu o cunosc pe Manuela de cand lucra la Casa Modei, dar s-a desfiintat si au mutat-o la acest salon :) E foarte priceputa, ti-o recomand cu mare drag :) .

geosim
28.05.2010, 15:16:16
Multumesc! Buchetele le-am facut la DecoFloral de langa Casa Modei. Iar coafura mi-a facut-o Manuela de la un salon de langa Mc Donalds. Nu are niciun nume salonul, scrie doar "Coafura, Frizerie, Cosmetica, etc". Eu o cunosc pe Manuela de cand lucra la Casa Modei, dar s-a desfiintat si au mutat-o la acest salon :) E foarte priceputa, ti-o recomand cu mare drag :) .

Si machiajul?:D

CONT-INCHIS-23057
28.05.2010, 15:22:46
Bratarile tot acolo sunt facute?..si-s flori naturale?
Foarte frumos buchetul, felicitari firmei respective. O stiu, trec des pe langa ea dar nu stiam ce poate.

RoxaLee
28.05.2010, 15:50:59
Si machiajul?:D

Tot acolo, de dna Mihaela de la cosmetica.

RoxaLee
28.05.2010, 15:55:42
Bratarile tot acolo sunt facute?..si-s flori naturale?
Foarte frumos buchetul, felicitari firmei respective. O stiu, trec des pe langa ea dar nu stiam ce poate.

Bratarile tot acolo au fost facute, dar nu sunt din flori naturale.. desi par. Au un material ft bun :)

Sa intri la ei...se ocupa cu mai multe lucruri ce tin de nunta ( de ex, marturii).

geosim
28.05.2010, 16:09:22
Bratarile tot acolo au fost facute, dar nu sunt din flori naturale.. desi par. Au un material ft bun :)

Sa intri la ei...se ocupa cu mai multe lucruri ce tin de nunta ( de ex, marturii).

Iar sunt la serviciu si nu ma pot uita din nou pe poze.
Ce bratari? Nu mai stiu...tu ai pus flori in chept:-p invitatilor?

RoxaLee
28.05.2010, 16:59:33
Iar sunt la serviciu si nu ma pot uita din nou pe poze.
Ce bratari? Nu mai stiu...tu ai pus flori in chept:-p invitatilor?

Ma refeream la bratarile din flori pe care le-am pus nasei, mamei, soacrei, domnisoarei de onoare, fetitelor care au carat trena si bunicutelor mele, la mana. :D

Nu am pus flori in piept la invitati, ci au avut marturii pe masa plus agendute mici (in afara de mire, naš, bunici, cavalerul de onoare, tatal meu si socrul meu - ei au avut si floricele) ;))

p.s. la sfarsitul albumului am o poza cu o marturie. :)

geosim
28.05.2010, 20:16:34
Ma refeream la bratarile din flori pe care le-am pus nasei, mamei, soacrei, domnisoarei de onoare, fetitelor care au carat trena si bunicutelor mele, la mana. :D

Nu am pus flori in piept la invitati, ci au avut marturii pe masa plus agendute mici (in afara de mire, naš, bunici, cavalerul de onoare, tatal meu si socrul meu - ei au avut si floricele) ;))

p.s. la sfarsitul albumului am o poza cu o marturie. :)

mamaaaa...cate idei mi-ai dat ...mamei si nasei le voi pune cate un trandafiras iar pt soacramea..o sa ma interesez de un cactus ...veninos>:) :gen_15:

"masinaria aia de invartit ciocolata" ;)) ti-a pus-o la dispozitie firma care s-a ocupat de aranjamente?:-\
e tare interesanta...am mai vazut la o nunta...alaturi de o multime de fructe....si astfel nu mai tb puse fructe pe masa:)>-

RoxaLee
28.05.2010, 22:45:21
mamaaaa...cate idei mi-ai dat ...mamei si nasei le voi pune cate un trandafiras iar pt soacramea..o sa ma interesez de un cactus ...veninos>:) :gen_15:

"masinaria aia de invartit ciocolata" ;)) ti-a pus-o la dispozitie firma care s-a ocupat de aranjamente?:-\
e tare interesanta...am mai vazut la o nunta...alaturi de o multime de fructe....si astfel nu mai tb puse fructe pe masa:)>-

Pentru soacra mea am ales cea mai gingasa floare, ma inteleg super cu ea... si se simte cat de mult ma iubeste... deci nu a trebuit sa fac rost de vreun cactus ;))

Fantana de ciocolata am luat-o de la cofetaria GIO (la fel si tortul). Ei se ocupa si de fructe si de o tipa sau doua care sa stea permanent acolo sa serveasca oamenii.

myss
29.05.2010, 19:50:36
Pentru soacra mea am ales cea mai gingasa floare, ma inteleg super cu ea... si se simte cat de mult ma iubeste... deci nu a trebuit sa fac rost de vreun cactus ;))

Fantana de ciocolata am luat-o de la cofetaria GIO (la fel si tortul). Ei se ocupa si de fructe si de o tipa sau doua care sa stea permanent acolo sa serveasca oamenii.
Unde se afla aceasta cofetraie :-?..... tortul tau arata minunat :)