PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25

geosim
29.05.2010, 19:57:54
Unde se afla aceasta cofetraie :-?..... tortul tau arata minunat :)

La piata mare...parca...gresesc Roxxa?

RoxaLee
29.05.2010, 22:28:09
La piata mare...parca...gresesc Roxxa?

Nu gresesti, e chiar in spatele statiei de autobuze de la piata centrala. :) Au si produse de patiserie fff bune. :x

myss
29.05.2010, 22:40:14
Nu gresesti, e chiar in spatele statiei de autobuze de la piata centrala. :) Au si produse de patiserie fff bune. :x
aaaa gata mi-am amintit .... daaaa sunt bune:)

Costinus
31.05.2010, 01:56:40
buna miresicilor!eu mai am 2 ani pana la nunta:( vad ca sunteti foarte incantate si asteptati cu nerabdare ziua nuntii dar eu am o intrebare pentru voi.Daca tot faceti nunta aveti casa/apartamentul/garsonia/locuinta voastra proprie?Sau locuiti cu chirie sau la parinti sau la socri?Multumesc si astept sa imi raspundeti.Nu stiu cat de sincere o sa fiti.Si vroiam sa mai intreb ceva.Ce pret are meniu pentru ca stiu pe cineva care cere 100euro si mi se pare extrem de mult pentru situatia in care se afla romania dar mai ales pentru invitati care trebuie sa scoata din buzunare foarte multi bani.Sincer din punctul meu de vedere mi se pare nesimtire mi se pare ca incearca sa faca o afacere din nunta lucru care nu mi se pare normal.Poate gresesc eu dar eu nu vreau sa fac din nunta o afacere sa cer cat mai multi bani ca sa saracesc invitatii.Daca o luam logic cat putem comanda de 100 euro.E o suna enorma de nesimtiti chiar.Parerea mea.Scuze daca jignesc cu ceva nu asta e intentia mea.

mihaela102
31.05.2010, 09:12:26
buna miresicilor!eu mai am 2 ani pana la nunta:( vad ca sunteti foarte incantate si asteptati cu nerabdare ziua nuntii dar eu am o intrebare pentru voi.Daca tot faceti nunta aveti casa/apartamentul/garsonia/locuinta voastra proprie?Sau locuiti cu chirie sau la parinti sau la socri?Multumesc si astept sa imi raspundeti.Nu stiu cat de sincere o sa fiti.Si vroiam sa mai intreb ceva.Ce pret are meniu pentru ca stiu pe cineva care cere 100euro si mi se pare extrem de mult pentru situatia in care se afla romania dar mai ales pentru invitati care trebuie sa scoata din buzunare foarte multi bani.Sincer din punctul meu de vedere mi se pare nesimtire mi se pare ca incearca sa faca o afacere din nunta lucru care nu mi se pare normal.Poate gresesc eu dar eu nu vreau sa fac din nunta o afacere sa cer cat mai multi bani ca sa saracesc invitatii.Daca o luam logic cat putem comanda de 100 euro.E o suna enorma de nesimtiti chiar.Parerea mea.Scuze daca jignesc cu ceva nu asta e intentia mea.
se pare ca voi fi prima care raspunde la mesajul tau si voi fi foarte sincera :)
noi nu avem casa/apartamentul/garsonia/locuinta noastra proprie si nici nu cred ca are vreo legatura nunta cu locuinta proprie...cel putin in situatia noastra nu se intrezareste nimic in viitorul foarte apropiat asa ca daca as astepta locuinta proprie ar insemna sa astept nemurirea sufletului....ne vom muta cu chirie, suntem impacati cu gandul asta....dupa ce vom deveni o familie atat social cat si legal vom lua in calcul toate demersurile pt a avea locuinta noastra, dar aceste lucruri nu se intampla peste noapte; poate dura un an, doi, cinci, sapte...nu trebuie sa oprim totul in loc pana vom avea o locuinta...daca ne gandim ca generatii la rand nu au avut locuinta de la varste foarte fragede, ci si-au construit caminul in timp, atunci n-am mai cere nici noi totul pe loc, azi, ieri daca se poate...:)
cat despre meniu....cine ti-a spus tie 100 de euro pt un meniu si-a cam batut joc de tine (scuze)....citeste topicurile de pe bacau si ai sa vezi preturile practicate anul acesta si iti poti face o idee cam cum e; nu mai inghiti orice gogoasa ca uite asa te demoralizezi si nu mai faci nimic in viata.

geosim
31.05.2010, 14:16:46
se pare ca voi fi prima care raspunde la mesajul tau si voi fi foarte sincera :)
noi nu avem casa/apartamentul/garsonia/locuinta noastra proprie si nici nu cred ca are vreo legatura nunta cu locuinta proprie...cel putin in situatia noastra nu se intrezareste nimic in viitorul foarte apropiat asa ca daca as astepta locuinta proprie ar insemna sa astept nemurirea sufletului....ne vom muta cu chirie, suntem impacati cu gandul asta....dupa ce vom deveni o familie atat social cat si legal vom lua in calcul toate demersurile pt a avea locuinta noastra, dar aceste lucruri nu se intampla peste noapte; poate dura un an, doi, cinci, sapte...nu trebuie sa oprim totul in loc pana vom avea o locuinta...daca ne gandim ca generatii la rand nu au avut locuinta de la varste foarte fragede, ci si-au construit caminul in timp, atunci n-am mai cere nici noi totul pe loc, azi, ieri daca se poate...:)
cat despre meniu....cine ti-a spus tie 100 de euro pt un meniu si-a cam batut joc de tine (scuze)....citeste topicurile de pe bacau si ai sa vezi preturile practicate anul acesta si iti poti face o idee cam cum e; nu mai inghiti orice gogoasa ca uite asa te demoralizezi si nu mai faci nimic in viata.

100EUR e bataie de joc!!! Si eu fac nunta anul viitor dar in contract se stipuleaza clar valoarea minima si valoarea axima(160RON). Si totusi meniul de care vorbesc eu contine aperitiv+2fripturi+2cafele si ATAT. Poate meniul tau contine si tortul, dlciurile si ceva bautura...asa nu prea stiu sa calculez sa vad daca e ok pt ca nu prea stiu preturile la dulciuri si bautura.

In ceea ce priveste casa ... nici noi nu avem dar intentionam sa luam masuri(nu ne putem hotari la ce banca sa facem rata:madlaugh:). Totusi mi se pare absurd sa astept sa le am pe toate si apoi sa fac nunta. Timpul trece, copiii se fac la tinerete. Se poate trai f bine si in chirie, iubire si intelegere sa fie:)>-

mihaela102
31.05.2010, 15:38:32
100EUR e bataie de joc!!! Si eu fac nunta anul viitor dar in contract se stipuleaza clar valoarea minima si valoarea axima(160RON). Si totusi meniul de care vorbesc eu contine aperitiv+2fripturi+2cafele si ATAT. Poate meniul tau contine si tortul, dlciurile si ceva bautura...asa nu prea stiu sa calculez sa vad daca e ok pt ca nu prea stiu preturile la dulciuri si bautura.

In ceea ce priveste casa ... nici noi nu avem dar intentionam sa luam masuri(nu ne putem hotari la ce banca sa facem rata:madlaugh:). Totusi mi se pare absurd sa astept sa le am pe toate si apoi sa fac nunta. Timpul trece, copiii se fac la tinerete. Se poate trai f bine si in chirie, iubire si intelegere sa fie:)>-
treaba cu apartamentul mie mi se pare ceva de genul "lungeste doamne toamna sa se coaca poama"....e foarte importanta si siguranta zilei de maine, dar lucrurile astea se fac mai bine in doi, casatoriti fiind, decat fiecare la casa lui si hai sa punem cate 5 lei la pusculita in fiecare luna ca sa strangem bani de-o casa.....pt mine, scuzele de genul: "nu ma casatoresc ca nu am casa" sau "nu fac copii ca n-am cu ce sa-i cresc" sunt egale cu multimea vida

RoxaLee
31.05.2010, 19:21:31

1.Cred ca suntem toate curioase, la ce restaurant e meniul 100 de euro. Nu ti-a specificat ce intra in cei 100 de euro?
2. Restaurantul e din Bacau sau din Bucuresti?

geosim
31.05.2010, 21:08:01
Ma tot uit pe alte topicuri dar nu gasesc. Stie cineva prin Bacau sau imprejurimi pe cineva care face rocchii de mireasa la comanda?

Costinus
31.05.2010, 22:12:03
Pai nunta se face la hotel Trotus si a zis ca atat e meniu 100 euro.Vi se pare scump meniu??Dupa parerea mea e ff scump pentru un meniu mai ales ca sunt si oameni in varsta si nu au posibilitate ca noi cei tineri.Iar referitor la casa eu fac nunta abia peste 2 ani pentru ca pana atunci vreau sa ne luam casa.Deja am strans o suma mica pentru un avans ca sa ne luam un apartament.Mie casa mi se pare ca trebuie pusa pe primul loc inaintea nuntii.Adica eu vreau sa ma pun la punct cu tot si apoi nunta sa fie gen cireasa dupa tort.Eu incerc sa pun casa pe primul loc pentru ca stau cu chirie la cumnata mea care are un baiat de 21 de ani.Stau cu frica pentru ca ma gandesc ca baiatu e destul de mare si maine-poimaine isi doreste sa se mute cu prietena/iubita/logodnica lui.Adica eu ma gandesc logic pentru ca nu vreau sa incurc pe nimeni si nici nu vreau sa ma injure cineva sau sa incurc planurile altui om.Pana la urma e casa lor si pot sa imi zica sa plec oricand isi doresc ei dasta pun eu casa pe primul loc.Iar referitor la meniu de 100 de euro spuneti-mi va rog cele care ati avut nunta la Trotus sau care o sa aveti chiar atat e un meniu chiar 100 de euro sau e magarie pe fata?Spuneti-mi va rog cam ce meniuri ati ales sau ati avut voi si cam ce preturi au fost.Asa mi-a spus mireasa ca meniul costa 100 euro si va fi mancare normala ca orice meniu de la nunta.Multumesc mult.Va pup!

misucata20
31.05.2010, 22:47:03
Pai nunta se face la hotel Trotus si a zis ca atat e meniu 100 euro.Vi se pare scump meniu??Dupa parerea mea e ff scump pentru un meniu mai ales ca sunt si oameni in varsta si nu au posibilitate ca noi cei tineri.Iar referitor la casa eu fac nunta abia peste 2 ani pentru ca pana atunci vreau sa ne luam casa.Deja am strans o suma mica pentru un avans ca sa ne luam un apartament.Mie casa mi se pare ca trebuie pusa pe primul loc inaintea nuntii.Adica eu vreau sa ma pun la punct cu tot si apoi nunta sa fie gen cireasa dupa tort.Eu incerc sa pun casa pe primul loc pentru ca stau cu chirie la cumnata mea care are un baiat de 21 de ani.Stau cu frica pentru ca ma gandesc ca baiatu e destul de mare si maine-poimaine isi doreste sa se mute cu prietena/iubita/logodnica lui.Adica eu ma gandesc logic pentru ca nu vreau sa incurc pe nimeni si nici nu vreau sa ma injure cineva sau sa incurc planurile altui om.Pana la urma e casa lor si pot sa imi zica sa plec oricand isi doresc ei dasta pun eu casa pe primul loc.Iar referitor la meniu de 100 de euro spuneti-mi va rog cele care ati avut nunta la Trotus sau care o sa aveti chiar atat e un meniu chiar 100 de euro sau e magarie pe fata?Spuneti-mi va rog cam ce meniuri ati ales sau ati avut voi si cam ce preturi au fost.Asa mi-a spus mireasa ca meniul costa 100 euro si va fi mancare normala ca orice meniu de la nunta.Multumesc mult.Va pup!

POt sa te intreb de unde stii ca e meniul 100 de euro si ce include (ma refer la bautura)...pentru ce eu tot ce am auzit pana acum despre hotel Trotus(persoane care au avut deja nunta) cel mai mult a fost 140 ron cu tot cu o parte din bautura. Noi o sa avem in 2011 nunta si ni s-a spus ca meniul va fi intre 120 si 160 ron...nicidecum 100 de euro si trebuie sa precizez ca am discutat cu doamna care se ocupa de restaurant> Dar chiar sunt curioasa cine a putut spune o asemenea grozavie. Nici macar in Bucuresti nu sunt meniuri la 100 de euro...Eu tind sa cred ca cineva si-a batut josc de tine:)>-

geosim
31.05.2010, 23:13:20

Cati ani ani Costinus?

Costinus
31.05.2010, 23:15:03
Deci sunt ruda cu cei ce urmeaza sa faca nunta si atat a anuntat pe toti invitatii 100 euro!!!!Include meniu normal de nunta cu bauturi sucuri doar nu cumpara caviar si sampanie de 1000 euro sticla.Dasta si zic ca ceea ce vor ei sa faca e o afacere si o mare nesimtire sa ceri atat de mult.Nunta e peste 2 luni si jumatate.Poate mai sunt si alte miresici aici pe forum care atat vor sa ceara pe meniu.Am 27 de ani.

geosim
31.05.2010, 23:24:04
Deci sunt ruda cu cei ce urmeaza sa faca nunta si atat a anuntat pe toti invitatii 100 euro!!!!Include meniu normal de nunta cu bauturi sucuri doar nu cumpara caviar si sampanie de 1000 euro sticla.Dasta si zic ca ceea ce vor ei sa faca e o afacere si o mare nesimtire sa ceri atat de mult.Nunta e peste 2 luni si jumatate.Poate mai sunt si alte miresici aici pe forum care atat vor sa ceara pe meniu.Am 27 de ani.

Cum adica "miresici care vor sa ceara 100|EUR"8-|..Cred ca-mi scapa ceva8-}

In ceea ce priveste diversitatea meniului de 100EUR cred ca ar trebui sa-si dea cu parerea foste miresici sau miresici care vor avea nunta curand si sunt la curent cu preturile pt bautura. Eu n-am ajuns la capitolul asta si nu sunt la curent cu preturile...oricum mi se pare exagerat

Lasa-ma sa-ti zic si o zicala pe care te rog sa n-o iei mot-a-mot:"Prost e ala care da nu ala care cere"

Costinus
31.05.2010, 23:31:52
Aici ai dreptate cu zicala dar trebuie sa dai din cauza faptului ca esti ruda si nu poti lipsi de la nunta din cauza ca sunt mirii nesimtiti.Am zis ca poate mai sunt si alte miresici care cer preturi enorme pentru ca nu vreau sa ajung sa cred ca exagerez eu sau ca mi se pare mie mult.

geosim
31.05.2010, 23:35:58
Aici ai dreptate cu zicala dar trebuie sa dai din cauza faptului ca esti ruda si nu poti lipsi de la nunta din cauza ca sunt mirii nesimtiti.Am zis ca poate mai sunt si alte miresici care cer preturi enorme pentru ca nu vreau sa ajung sa cred ca exagerez eu sau ca mi se pare mie mult.

Stai asa ca incep sa pricep! Mirii au zis ca meniul complet(mancare+restul cheltuielilor) este de 100EUR. Asta asa...ca sa stie nuntasii ca trebuie sa inchine peste 100EUR ca sa le iasa si lor ceva...jenantL-)

Am inteles bine?

Costinus
31.05.2010, 23:46:09
Au zis doar mancare+bautura 100 euro.Dar cum ai zis si tu probabil vor sa le iasa f mult lor.Sincer eu nu inteleg ce vor.

loridana
01.06.2010, 10:19:43
Au zis doar mancare+bautura 100 euro.Dar cum ai zis si tu probabil vor sa le iasa f mult lor.Sincer eu nu inteleg ce vor.
E posibil sa fi bagat toate cheltuielile facute pentru nunta: meniul, bautura, muzica, hainele si alte accesorii.

mihaela102
01.06.2010, 10:33:50
este un topic pe aici pe undeva (nu mai stiu exact care) in care fetele povestesc situatii in care mirii "te informeaza" intr-un fel sau altul cam cat e meniul, ca sa stii sa te pregatesti /:)...si se povesteste pe acolo cum ca sunt miri (si mai ales mirese) care in pret baga ciorapelul, jartica, buchetelul, lavariera etc etc etc/:) sperand ei intr-un fel sau altul ca isi vor scoate cheltuiala integral si le raman si cateva mii de euro....eu nu cred ca e foarte greu sa te interesezi cam cat e meniul la restaurantul unde urmeaza sa mergi si sa decizi singura cat dar vrei sa le oferi.....iti zic sincer ca 100 de euro nu este nici in bucuresti, decat poate pe la cele mai mari si renumite restaurante

RoxaLee
01.06.2010, 10:58:48

In primul rand, ei ca viitori miri, nu trebuiau sa zica nimic de pretul meniului (..si asa inflorit!). Invitatii stiu sa aprecieze cat ar costa un meniu, tocmai de aceea mi se pare penibil ca mirii sa inceapa sa bata un apropo cat ar trebui sa se puna in plic.

Pentru ei nunta asta e o afacere, si pentru ca sunt avari $-), ar trebui sa le spui in fata, desi iti sunt rude, ca stii sigur de la alte mirese cat costa acolo un meniu. Sunt curioasa ce fete vor face. Fa-i sa se simta prost... :)))

lil_missy107
01.06.2010, 11:43:23
Buna! Ca sa iti raspund la prima intrebare, noi stam cu chirie in Bucuresti (dar amandoi suntem bacauani si vom face nunta in Bacau). Apartamentul il vom lua tot in Bucuresti, dar dupa ce ne casatorim, pt ar fi imposibil sa avem acum o rata la banca si sa mai strangem bani si pt nunta.
Cat priveste a doua intrebare, esti sigura ca au spus 100 euro de persoana si nu de cuplu? Tot ar fi multisor, dar e altceva. Daca au specificat ca de persoana...mi se pare nesimtire curata. Adica, exact cum a mai spus cineva, ei v-au anuntat cat ii costa meniul ca sa stiti ca trebuie sa plusati peste aceasta suma. Desi oricum e aberant, niciun meniu normal nu costa atat si fara suparare, au nunta la Trotus, nu la Hilton (am dat un exemplu, desi cred ca nici acolo nu se practica asemenea preturi). Apropo, ei nu au auzit ca e criza? Sau poate tocmai de asta au apelat la aceasta strategie. Daca asa e, s-ar putea sa isi ia o mare teapa, pt ca multi or sa considere ca, decat sa inchine prea putin si sa se faca de ras, mai bine nu vin deloc.

Oricum, daca vrei sa fii dracusor, poti sa inchini fix 100 euro. Acopera meniul, nu? >:)

geosim
01.06.2010, 14:29:03
Buna! Ca sa iti raspund la prima intrebare, noi stam cu chirie in Bucuresti (dar amandoi suntem bacauani si vom face nunta in Bacau). Apartamentul il vom lua tot in Bucuresti, dar dupa ce ne casatorim, pt ar fi imposibil sa avem acum o rata la banca si sa mai strangem bani si pt nunta.
Cat priveste a doua intrebare, esti sigura ca au spus 100 euro de persoana si nu de cuplu? Tot ar fi multisor, dar e altceva. Daca au specificat ca de persoana...mi se pare nesimtire curata. Adica, exact cum a mai spus cineva, ei v-au anuntat cat ii costa meniul ca sa stiti ca trebuie sa plusati peste aceasta suma. Desi oricum e aberant, niciun meniu normal nu costa atat si fara suparare, au nunta la Trotus, nu la Hilton (am dat un exemplu, desi cred ca nici acolo nu se practica asemenea preturi). Apropo, ei nu au auzit ca e criza? Sau poate tocmai de asta au apelat la aceasta strategie. Daca asa e, s-ar putea sa isi ia o mare teapa, pt ca multi or sa considere ca, decat sa inchine prea putin si sa se faca de ras, mai bine nu vin deloc.

Oricum, daca vrei sa fii dracusor, poti sa inchini fix 100 euro. Acopera meniul, nu? >:)

Tare ciudata mai este discutia asta.
Sincer si eu imi fac griji sa nu ma trezesc la sf nuntii ca nu-mi ajung banii sa platesc meniurile dar sub nicio forma nu voi bate apropouri invitatilor asupra costurilor. Voi incerca pe cat posibil sa reduc cheltuielile inutile sau optionale (fara a exagera insa) a.i. sa aduc nunta la nivelul invitatilor.
Restul...Doamne ajuta :D

AndreeaLuiza
01.06.2010, 21:58:49
Stai asa ca incep sa pricep! Mirii au zis ca meniul complet(mancare+restul cheltuielilor) este de 100EUR. Asta asa...ca sa stie nuntasii ca trebuie sa inchine peste 100EUR ca sa le iasa si lor ceva...jenantL-)

Am inteles bine?

asa am inteles si eu, si sunt de acord cu tine..ce placere mai ai sa mergi la o nunta la care ti s-a "cerut" darul..e ca si cum ai manca la restaurant si stii cat te costa..nu resusesc sa le raspund nici la rudele mele care ma intreaba ele cat ma costa meniul, decat daca e mama.. :D

Costinus
01.06.2010, 22:49:39
Aveti mare dreptate.La toate nuntile la care am fost nu am stiut cat costa un meniu am aproximat cam cat sa dau.Probabil o sa le zic in fata ca sunt nesimtiti:D pentra ca sincer nu mai am tragere de inima ca sa ma dau mai ales acum dupa tot ce mi-ati zis voi.Nesimtire curata.Pai am facut un calcul daca are 100 de invitati mirii scot 10.000 euro:) Ce sunt ei vedete?:-s Sunt sigura ca nu o sa aibe parte de acesti bani.

RoxaLee
02.06.2010, 12:04:33
Neata fetelor! \:D/Cum ati petrecut 1 iunie? <:-P

CONT-INCHIS-23057
02.06.2010, 12:26:14
Tare ciudata mai este discutia asta.
Sincer si eu imi fac griji sa nu ma trezesc la sf nuntii ca nu-mi ajung banii sa platesc meniurile dar sub nicio forma nu voi bate apropouri invitatilor asupra costurilor. Voi incerca pe cat posibil sa reduc cheltuielile inutile sau optionale (fara a exagera insa) a.i. sa aduc nunta la nivelul invitatilor.
Restul...Doamne ajuta :D

De asta e bine sa te distrezi cat poti de mult si sa nu-ti para rau de nimik.

mihaela102
02.06.2010, 12:30:37
am iesit la o bere:">

myss
02.06.2010, 21:22:53
dimineata am fost cu finuta mea la plimbariiiii si cumparaturiiiii :) .... apoi viitorul meu sot ma scos la o inghetata mareeee =P~ ... si apoi la munca:-<:(

misucata20
02.06.2010, 21:26:43
Aveti mare dreptate.La toate nuntile la care am fost nu am stiut cat costa un meniu am aproximat cam cat sa dau.Probabil o sa le zic in fata ca sunt nesimtiti:D pentra ca sincer nu mai am tragere de inima ca sa ma dau mai ales acum dupa tot ce mi-ati zis voi.Nesimtire curata.Pai am facut un calcul daca are 100 de invitati mirii scot 10.000 euro:) Ce sunt ei vedete?:-s Sunt sigura ca nu o sa aibe parte de acesti bani.

In legatura cu verdictul dat de toata lumea adik ca e nesimtire L-):-L[-X sunt TOTAL deacord. Insa da-mi voie sa-ti spun ca 10.000 de euro= 42000ron (adik 420 mil lei vechi)...ceeea ce mie nu mi se pare ca ar fi o suma de "vedete".....poate ca intradevar cam astea sunt cheltuielile ce includ tot tot tot cum zicea cineva mai sus ...pana si jarteaua,lenjeria intima ...etc8-}....noi de exemplu ne-am facut un calcul aproximativ si an ajuns la concluzia ca toata "afacerea" ne-ar ajunge in jur de 48000 ron-50000ron(adik 500 mil lei vechi)...la o nunta de aproximativ 140-150 persoane...dupa cum am mai precizat avand totul totul inclus! Insa noi nu am fi niciodata capabili sa spunem invitatilor cat "costa" meniul...noi nu ne dorim sa facem o afacere din nunta si de asta speram doar sa nu ramanem cu datorii la sala si formatie dupa nunta atata tot! Banii ce ii dam inainte de nunta nu ii vom simti char asa de tare cum se duc pt ca ii vom da in decursul anului:):) asa ca ...daca o sa scoatem ceve din ei ...e F bine ..daca nu ...nu;). Este nunta noastra si toate cheltuielile le facem pt ca asa vrem si le facem cu drag:x nu ca "trebuie"L-)

Fluturash08
03.06.2010, 00:03:23
Multumesc! Buchetele le-am facut la DecoFloral de langa Casa Modei. Iar coafura mi-a facut-o Manuela de la un salon de langa Mc Donalds. Nu are niciun nume salonul, scrie doar "Coafura, Frizerie, Cosmetica, etc". Eu o cunosc pe Manuela de cand lucra la Casa Modei, dar s-a desfiintat si au mutat-o la acest salon :) E foarte priceputa, ti-o recomand cu mare drag :) .
ai avut o nunta superba, felicitari.imi poti spune te rog de unde ti-ai luat prima rochie?

RoxaLee
03.06.2010, 10:21:24
Ai avut o nunta superba, felicitari! imi poti spune te rog de unde ti-ai luat prima rochie?

Multumesc!

E din Bucuresti. Am vazut-o pe acest (http://www.rochiedemireasa.com/index.htm) site (rochia A1), dupa care m-am dus la ei sa imi ia masuri. Rochita se va croi in Spania, si ajunge cam intr-o luna. Eu am optat pt un alt material, si m-a ajuns mai scumpa cu 150 de euro fata de pretul aratat pe site. Oricum poti sa ii spui tu cum vrei sa iti faca rochia. ;)

Fluturash08
03.06.2010, 18:24:25
Multumesc!

E din Bucuresti. Am vazut-o pe acest (http://www.rochiedemireasa.com/index.htm) site (rochia A1), dupa care m-am dus la ei sa imi ia masuri. Rochita se va croi in Spania, si ajunge cam intr-o luna. Eu am optat pt un alt material, si m-a ajuns mai scumpa cu 150 de euro fata de pretul aratat pe site. Oricum poti sa ii spui tu cum vrei sa iti faca rochia. ;)

Multumesc mult.Preturile sunt pe bune ca pe site?Sunt tare frumoase rochitele:x

RoxaLee
03.06.2010, 20:12:57
Multumesc mult.Preturile sunt pe bune ca pe site?Sunt tare frumoase rochitele:x

Da, alea sunt preturile. Eu cautam neaparat modelul Carolinne, si am dat peste siteul ala... imi pare rau ca nu am cautat mai bine, probabil dadeam de alte firme care croiau rochitele mai ieftin. De ex, astazi am dat de un site cu rochii superbe, si preturi ft mici. Poti sa intri aici (http://casatorit.ro/rochie_de_mireasa_queen.php) sa iti faci o parere. ;)

myss
04.06.2010, 09:46:51
Da, alea sunt preturile. Eu cautam neaparat modelul Carolinne, si am dat peste siteul ala... imi pare rau ca nu am cautat mai bine, probabil dadeam de alte firme care croiau rochitele mai ieftin. De ex, astazi am dat de un site cu rochii superbe, si preturi ft mici. Poti sa intri aici (http://casatorit.ro/rochie_de_mireasa_queen.php) sa iti faci o parere. ;)
Preturile sunt foarte bune si modele dragute multumim :)... mie mi-a placut mult una din rochiile tale (rochia lunga gen printesa de fapt e rochia care o ai in poza la avatar ;;)) daca am inteles bine ai cumparat-o de la casa modei si nici pe ea nu ai dat mult ....
p.s. sarcina usoara in continoare:*

RoxaLee
04.06.2010, 19:56:44
Preturile sunt foarte bune si modele dragute multumim :)... mie mi-a placut mult una din rochiile tale (rochia lunga gen printesa de fapt e rochia care o ai in poza la avatar ;;)) daca am inteles bine ai cumparat-o de la casa modei si nici pe ea nu ai dat mult ....
p.s. sarcina usoara in continoare:*

In poza de la avatar e cea cu trena (adica cea de pe primul site de mai sus). A doua rochie pe care am luat-o de la Casa Modei a costat doar 22 de mil. ;) Si mi-a venit perfect din prima...nu a trebuit sa o modific.

geosim
04.06.2010, 23:22:20

Super site-ul..dar am observat ceva. ...Rochita SYBILA are
http://casatorit.ro/rochie_de_mireasa_red_princess.php un pret si alt pret
http://special-bride.com/epages/eshop297367.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/eshop297367/Products/0083

Sper ca m-am descurcat cu linkurile:">

geosim
04.06.2010, 23:23:55
Super site-ul..dar am observat ceva. ...Rochita SYBILA are
http://casatorit.ro/rochie_de_mireasa_red_princess.php un pret si alt pret
http://special-bride.com/epages/eshop297367.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/eshop297367/Products/0083

Sper ca m-am descurcat cu linkurile:">

oooops...ROXA...poate-mi zici si mie cum facu cu linkul "mascat " de alt cuvant...ca aici nu-mi iese:">
:gen_07:

geosim
04.06.2010, 23:26:40
Cand ne dai vestea cea mare ROXA?? Eu zic ca-i fetita:Y

geosim
04.06.2010, 23:32:39
In poza de la avatar e cea cu trena (adica cea de pe primul site de mai sus). A doua rochie pe care am luat-o de la Casa Modei a costat doar 22 de mil. ;) Si mi-a venit perfect din prima...nu a trebuit sa o modific.
....pe tine oricum sta bine orice.....:>

ca tot veni vorba de rochite....stie cineva o casa de moda, pe aici prin imprejurimi, care face rochii de mireasa la comanda?[-o<

jessica_maria
07.06.2010, 16:35:27
buna dragi miresici din onesti!!imi primul rand vrea sa imi cer scuze k nu am mai scris de mult timp...dar serviciul nu imi permite sa intru prea des pe net....la restaurantul miorita(pensiunea alexandra) chiar nu mai face nimeni nunta,dekt eu?:(...a fost cnv pe acolo de curand k am inteles ca au facut multe modificari....va poop...spor la pregatiri

Fluturash08
08.06.2010, 00:28:55
buna dragi miresici din onesti!!imi primul rand vrea sa imi cer scuze k nu am mai scris de mult timp...dar serviciul nu imi permite sa intru prea des pe net....la restaurantul miorita(pensiunea alexandra) chiar nu mai face nimeni nunta,dekt eu?:(...a fost cnv pe acolo de curand k am inteles ca au facut multe modificari....va poop...spor la pregatiri

Buna, am fost eu anul trecut la o nunta acolo, in iulie, e frumos,arata bine si afara.Singurul dezavantaj este ca e micut locul, depinde cate pers. ai si ai grija cu ospatarii, nu prea aveau tinuta corespunzatoare.Bafta la pregatiri!!!!

CONT-INCHIS-23057
09.06.2010, 13:48:36
....pe tine oricum sta bine orice.....:>

ca tot veni vorba de rochite....stie cineva o casa de moda, pe aici prin imprejurimi, care face rochii de mireasa la comanda?[-o<

eu stiu de una din roman...si cred ca magazinul de la casa modei face si el la comanda.

machiajbc
12.06.2010, 13:39:53
execut machiaj la domiciliu: de zi 20 ron,de seara ocazii speciale 35 de ron,mireasa 50 ron,pensat 10 ron.Pentru mai multe detalii vizitati site urile http://machiajbacau.webs.com sau http://machiajbacau.hi5.com id yahoo : machiajbacau pe curand !

Ancut
13.06.2010, 13:27:40
Ce mai faceti fetelor? Cum suportati caldura asta infernala ? Ceva metode de racorire:)) ?
Ma bucur nespus ca nu am nunta in perioada asta, cred ca as fi simtit un foarte mare disconfort, ce bine ca am ales luna octombrie!
Le urez multa bafta miresicilor de iunie care trec prin asemenea temperaturi !;-)
Apropo, care dintre noi e urmatoarea ??

AndreeaLuiza
13.06.2010, 14:25:55
Ce mai faceti fetelor? Cum suportati caldura asta infernala ? Ceva metode de racorire:)) ?
Ma bucur nespus ca nu am nunta in perioada asta, cred ca as fi simtit un foarte mare disconfort, ce bine ca am ales luna octombrie!
Le urez multa bafta miresicilor de iunie care trec prin asemenea temperaturi !;-)
Apropo, care dintre noi e urmatoarea ??

:) unde sunt eu ploua :D
in legatura cu nunta vara, eu care o am in mijlocul lui august, nu cred k va fii o problema..la biserca trebuie sa fiu la ora 6, seara e mai suportabila vara :)

Loxanna
13.06.2010, 22:21:22
La Hotel Trotus Onesti meniul este intre 120-175 RON! De unde 100 euro?!

irongirl
13.06.2010, 22:57:09
Buna seara fetelor,

Recomandati-mi si mie un fotograf bun si o coafeza si cineva care machiaza bine[-o<. Eu am nunta pe 4 sept in Adjud si nu am reusit nici acum sa gasesc un fotograf si un make-up artist, eventual si care sa vina in Adjud, contra-cost. Help plsss[-o<

Multumesc!

irongirl
13.06.2010, 23:34:53
Mai am o dilema,poate ma puteti ajuta....Am hotarat sa cumpar prajiturile si tortul de la cofetaria Dulcineea (Barati) pentru ca mi se par foarte bune prajiturile si la gust si la pret. Problema e ca atunci cand am fost la restaurant in Adjud (acolo am nunta), am mentionat ca o sa iau prajiturile si tortul de acolo si patroana mi-a spus ca acum un an a avut o miresica care a avut tortul stricat de la Barati.Am fost la Dulcineea si am intrebat-o pe doamna de acolo daca isi aminteste de acest incident si a spus ca mirii au luat tortil sambata dimineata la 7 si probabil l-au tinut in conditii neprielnice si s-a stricat, pana in momentul servirii:(
Mi-a mai spus de asemenea ca nu imi poate asigura transportul pana in Adjud si trebuie sa vina cineva sa il ia seara (pe la 22-23) in ziua nuntii,ca sa nu se strice.
Mie mi se pare cam multa bataie de cap sa stau cu stres in legatura cu tortul. Oare ce sa fac?:-SS

AndreeaLuiza
13.06.2010, 23:49:44
Mai am o dilema,poate ma puteti ajuta....Am hotarat sa cumpar prajiturile si tortul de la cofetaria Dulcineea (Barati) pentru ca mi se par foarte bune prajiturile si la gust si la pret. Problema e ca atunci cand am fost la restaurant in Adjud (acolo am nunta), am mentionat ca o sa iau prajiturile si tortul de acolo si patroana mi-a spus ca acum un an a avut o miresica care a avut tortul stricat de la Barati.Am fost la Dulcineea si am intrebat-o pe doamna de acolo daca isi aminteste de acest incident si a spus ca mirii au luat tortil sambata dimineata la 7 si probabil l-au tinut in conditii neprielnice si s-a stricat, pana in momentul servirii:(
Mi-a mai spus de asemenea ca nu imi poate asigura transportul pana in Adjud si trebuie sa vina cineva sa il ia seara (pe la 22-23) in ziua nuntii,ca sa nu se strice.
Mie mi se pare cam multa bataie de cap sa stau cu stres in legatura cu tortul. Oare ce sa fac?:-SS

ai incercat sa te interesezi la cofetariile di Adjud? incearca sa vorbesti nu cofetaresele di orasul tau, eventual sa iti ofere o "proba" de tort, poate gasesti ceva pe placul tau si iti iei gandul de la transport.. :-?

Ancut
14.06.2010, 08:47:03

Buna, sa stii ca nu esti singura care are dilema asta, si eu stau si ma gandesc cum ar fi mai bine , sa iau totul din Onesti( ma refer la tort, coafat , machiat ) sau sa imi aduc din Bacau/:).
Daca as lua din Bc stiu ca asa merge la sigur, dar as sta stresata din cauza distantei, si apoi pe cine sa mai trimit la 10 noaptea dupa tort, ca deja toti invitatii , prietenii etc vor fi la mine????????
Deci, cu cat ma gandesc mai mult cu atat cred ca ar trebui sa caut o cofetarie in Onesti !
Poate gasesti si tu in Adjud, sunt convinsa ca sunt si acolo cofetarii bune ! Trebuie testata piata :)) !

irongirl
14.06.2010, 20:06:25
Buna, sa stii ca nu esti singura care are dilema asta, si eu stau si ma gandesc cum ar fi mai bine , sa iau totul din Onesti( ma refer la tort, coafat , machiat ) sau sa imi aduc din Bacau/:).
Daca as lua din Bc stiu ca asa merge la sigur, dar as sta stresata din cauza distantei, si apoi pe cine sa mai trimit la 10 noaptea dupa tort, ca deja toti invitatii , prietenii etc vor fi la mine????????
Deci, cu cat ma gandesc mai mult cu atat cred ca ar trebui sa caut o cofetarie in Onesti !
Poate gasesti si tu in Adjud, sunt convinsa ca sunt si acolo cofetarii bune ! Trebuie testata piata :)) !

Din Adjud nu iau sigur tortul:) pentru ca sunt doar 2 cofetarii si stau cam slabut la capitolul prajituri din pacate. Am mai intrebat si la alte cofetarii si au spus ca ofera transport dar contra cost. La Dulcineea sunt bune prajiturile pentru ca le-am testat de mai multe ori, la alte cofetarii nu mi s-au parut asa bune:(

anka_je
15.06.2010, 11:29:42
Din Adjud nu iau sigur tortul:) pentru ca sunt doar 2 cofetarii si stau cam slabut la capitolul prajituri din pacate. Am mai intrebat si la alte cofetarii si au spus ca ofera transport dar contra cost. La Dulcineea sunt bune prajiturile pentru ca le-am testat de mai multe ori, la alte cofetarii nu mi s-au parut asa bune:(

Solutii pot fi gasite, nu te intrista!
Intereseaza-te daca restaurantul in care iti faci tu nunta are disponibil un frigider in care sa pui tortul la o ora rezonabila (sa zicem, 13-14, depinde la ce ora incepi tu desfasurarea de forte), astfel incat o persoana invitata la nunta sa aiba timp sa ti-l transporte din Bacau la Adjud iar apoi sa ajunga si la toate evenimentele. Cu siguranta, timpul necesar transportului (e vorba de cel mult o ora) nu va afecta tortul, dar trebuie sa fii sigura ca restaurantul are unde sa-l tina apoi la rece.

mihaela102
15.06.2010, 11:45:42
Solutii pot fi gasite, nu te intrista!
Intereseaza-te daca restaurantul in care iti faci tu nunta are disponibil un frigider in care sa pui tortul la o ora rezonabila (sa zicem, 13-14, depinde la ce ora incepi tu desfasurarea de forte), astfel incat o persoana invitata la nunta sa aiba timp sa ti-l transporte din Bacau la Adjud iar apoi sa ajunga si la toate evenimentele. Cu siguranta, timpul necesar transportului (e vorba de cel mult o ora) nu va afecta tortul, dar trebuie sa fii sigura ca restaurantul are unde sa-l tina apoi la rece.
cam asa ar trebui procedat si as mai adauga ca in acel frigider sa nu fi fost mancarurile inainte ca ramane miros

irinna_i
15.06.2010, 21:48:14
stiu ca e pe langa discutia voastra, dar vreau sa va intreb daca stiti vreo firma de specialitate in bacau sau imprejurimi, care se ocupa cu decoratiuni din pene?
multumesc din suflet!

anka_je
16.06.2010, 16:02:18
Am vazut aranjamente de masa din pene in standul de prezentare pe care il are Decorativul in Mall. Pe site-ul lor insa nu au nici o fotografie de acest gen. E posibil sa aiba si altii, dar daca nu isi actualizeaza site-urile...
Cel mai bine e sa intrebi aspectul acesta pe toti reprezentantii firmelor deco pe care ii vei aborda.

Ancut
18.06.2010, 20:39:07
Buna fetelor,
Are cineva nunta in Onesti, la Trotus, pe 04.10.2010 ??? Cei care decoreaza la mine sambata, au apoi o nunta duminica si eram curioasa daca e vreuna din noi :D !
V-am pupat !

Ancut
18.06.2010, 20:43:06
Am vazut aranjamente de masa din pene in standul de prezentare pe care il are Decorativul in Mall. Pe site-ul lor insa nu au nici o fotografie de acest gen. E posibil sa aiba si altii, dar daca nu isi actualizeaza site-urile...
Cel mai bine e sa intrebi aspectul acesta pe toti reprezentantii firmelor deco pe care ii vei aborda.

Firma de care spunea Anka, are intr-adevar decoratiuni cu pene , am fost azi la ei si mi-au aratat cateva mai noi, dar la mine la restaurant nu se potrivesc .
Pe site nu-si mai actualizeaza pozele pentru ca le 'fura' altii si se lauda cu ele. Oricum vor reconstrui site-ul in aceasta vara.

AndreeaLuiza
19.06.2010, 18:23:03
stiu ca e pe langa discutia voastra, dar vreau sa va intreb daca stiti vreo firma de specialitate in bacau sau imprejurimi, care se ocupa cu decoratiuni din pene?
multumesc din suflet!

la Arena Mall era o masa cu argintiu si mov, cu pene pe masa, de la decorativ.. E foarte "fashion" :D

simy20
19.06.2010, 20:07:00
pe mine mar interesa restaurantul iris...imi poate spune si mie cate ceva de acest restaurant...meniuri,aranjament,mancarea...etc..ms mult

delmo
20.06.2010, 17:27:34
eu sunt cam off-t. dar am si eu o mare rugaminte! daca poate sa imi zica cineva ce program au duminica la promenada mall de la real!?! si nu ma intereseaza neaparat magazinul real ci pana la cat gasesc deschise takko, fox, leonardo, etc.[-o<:*

Ancut
20.06.2010, 18:21:23
eu sunt cam off-t. dar am si eu o mare rugaminte! daca poate sa imi zica cineva ce program au duminica la promenada mall de la real!?! si nu ma intereseaza neaparat magazinul real ci pana la cat gasesc deschise takko, fox, leonardo, etc.[-o<:*

Buna , din cate stiu pana la ora 21 sunt deschise magazinele.

delmo
20.06.2010, 22:10:34
Buna , din cate stiu pana la ora 21 sunt deschise magazinele.
am crezut ca duminica se inchid mai devreme magazinele de pe langa real! e super daca se inchid la 21! ms mult de tot:* bafta cu pregatirile!

Fluturash08
21.06.2010, 22:18:34
imi poti spune te rog despre ce firma de decoratiuni este vorba, am o prietena care cauta decoratiuni cu pene.

Firma de care spunea Anka, are intr-adevar decoratiuni cu pene , am fost azi la ei si mi-au aratat cateva mai noi, dar la mine la restaurant nu se potrivesc .
Pe site nu-si mai actualizeaza pozele pentru ca le 'fura' altii si se lauda cu ele. Oricum vor reconstrui site-ul in aceasta vara.

Fluturash08
22.06.2010, 16:19:49
imi poti spune te rog despre ce firma de decoratiuni este vorba, am o prietena care cauta decoratiuni cu pene.

ms pt raspuns. firma este din bacau din cate am vazut pe site,nu?

Ancut
22.06.2010, 17:19:47
[QUOTE=Fluturash08;3386330]imi poti spune te rog despre ce firma de decoratiuni este vorba, am o prietena care cauta decoratiuni cu pene.[/QU

Buna, ti-am lasat raspuns pe privat.

irongirl
23.06.2010, 13:12:21
Fetelor recomandati-mi si mie un fotograf bun in bacau pentru ca nu am gasit nimic disponibil pe 4 septembrie.Si daca stiti la cine pot apela pt coafura si machiaj in ziua nuntii.Multumesc:*

ice21
26.06.2010, 08:40:39
Noi am ales fotograf din neamt si am fost foarte multumiti, asa ca poti sa-ti largesti optiunile.

geocry
26.06.2010, 19:50:08
pe mine mar interesa restaurantul iris...imi poate spune si mie cate ceva de acest restaurant...meniuri,aranjament,mancarea...etc..ms mult

Iris este un restaurant cam ... "nemodernizat", ca sa ma exprim mai politicos. Daca cauti ceva mai ieftin si iti recomand Pasaj, restaurantul de sus, sub nici o forma cel de jos sau RMB sala mica, sala care a fost renovata in aceasta primavara si arata mult mai bine ca inainte.

cacaia
06.07.2010, 15:34:54
Fetelor recomandati-mi si mie un fotograf bun in bacau pentru ca nu am gasit nimic disponibil pe 4 septembrie.Si daca stiti la cine pot apela pt coafura si machiaj in ziua nuntii.Multumesc:*
Noi am avut un fotograf din Iasi si am fost mai mult decat multumiti de el. Poti sa intri pe site-ul lor zoom-ideea.

AndreeaLuiza
14.07.2010, 23:19:58
Unde sunt miresicile din Bacau? au plecat la mare? :)
Eu sunt inca in cautarea formatiei..am facut o lista cu toate formatiile, cantaretii si Dj-ii pe care i-am gasit, si le dau "note" :D
Cativa de afla in top, au numai de 8 si noua, cum ar fii: Maesstro Band, Fromatia Romantic, Vali Stoleru, Formatia Style, Vasilica Tataru.. acum trebuie sa i-i sun sa vad ce preturi aplica pt august 2011, sa ma pregatesc spiritual.. :)
Voi ce ati mai facut?

CONT-INCHIS-23057
15.07.2010, 09:57:49
Daca tu compari maestro sau romantic cu vasilica tataru....:)>-/:):-B:gen_07:

AndreeaLuiza
15.07.2010, 13:46:35
Daca tu compari maestro sau romantic cu vasilica tataru....:)>-/:):-B:gen_07:

nu i-i compar..sunt doar in "topul" meu de formatii pe care i-as putea avea la nunta..
Vasilica e o interpreta, iar celelate sunt formatii. Vreau sa am o formatie care sa imi cante toata seara si vreau si o interpreta care sa faca un "spectacol" de o ora..si cea care imi place e ea :)
M-am mai gandit si la Veronica Jusca, care cred k m-ar costa mai putin si canta si ea destul de bine.
De asta i-am pus pe toti impreuna :) :)>-

alinaely
15.07.2010, 15:58:41
Avand in vedere ca s-a schimbat componenta, banuiesc ca isi schimba si site-ul. Aici ai un demo cu Dan, insa cred ca e ceva mai vechi http://www.youtube.com/watch?v=caA_5GhxiDM.

buna,eu sunt alina cojoc ,o fosta colega de a sotului tau, liviu ,te rog sa-l saluti din partea mea si va doresc casa de piatra si multa fericire!!!sunteti f frumosi amandoi!!!poate asa reusim sa mai aflam ceva de vietile colegilor,am dat din intamplare deoarece citesc acest forum si eu voi avea nunta in slobozia ,ialomita in octombrie 2011,l-am vazut in poze si l-am recunoscut,am fost colegi in clasele 1-8 si am avut-o pe dna Zaharia diriginta.
Va pup!!!:x

myss
19.07.2010, 10:06:17
Eu sunt inca in cautarea formatiei..am facut o lista cu toate formatiile, cantaretii si Dj-ii pe care i-am gasit, si le dau "note" :D
Cativa de afla in top, au numai de 8 si noua, cum ar fii: Maesstro Band, Fromatia Romantic, Vali Stoleru, Formatia Style, Vasilica Tataru.. acum trebuie sa i-i sun sa vad ce preturi aplica pt august 2011, sa ma pregatesc spiritual.. :)
Voi ce ati mai facut?
si eu credeam ca am rezolvat cu muzica dar separe ca nu si sunt in continoare in cautare ... si mie imi place vasilica tataru :)

AndreeaLuiza
19.07.2010, 23:17:40
si eu credeam ca am rezolvat cu muzica dar separe ca nu si sunt in continoare in cautare ... si mie imi place vasilica tataru :)

:) eram mai preocupata cu catva timp in urma. Imi este greu sa aleg o formatie pentru k nu cunosc pe nimeni. I-am contactat pe toti care mi-au placut. Cred k faptul k am nunta pe 13 imi poarta cat de cat noroc (chiar daca eu vroiam pe 20..) Mi se fac oferte :). Acum trebuie sa ma decid. Si nu ma grabesc.
Intr-adevar Vasilica si formatia ei sunt foarte buni, dar din pacate nu cred k imi pot permite.
Si..ca si tine..inca sunt in cautare! :D

CONT-INCHIS-23057
20.07.2010, 09:22:42
:) eram mai preocupata cu catva timp in urma. Imi este greu sa aleg o formatie pentru k nu cunosc pe nimeni. I-am contactat pe toti care mi-au placut. Cred k faptul k am nunta pe 13 imi poarta cat de cat noroc (chiar daca eu vroiam pe 20..) Mi se fac oferte :). Acum trebuie sa ma decid. Si nu ma grabesc.
Intr-adevar Vasilica si formatia ei sunt foarte buni, dar din pacate nu cred k imi pot permite.

Mult succes si va tin pumnii!! ..Si eu cautat de-am innebunit...dar tot la prima mea dragoste am ramas..Credeam ca voi gasi ceva mai bun..dar nu s-a intamplat...iar formatia decisa nu m-au dezamagit spre norocul meu si al lor:)). E foarte importanta formatia pt ea da tonul si ritmul nuntii tale.

andra2ro
20.07.2010, 18:33:17

Buna,

Eu am avut nunta in Onesti pe 3 iulie, iar prajiturile si tortul le-am comandat de la Bacau de la Cofetaria Dulce-Acrisor. De transport se ocupa ei, fie contra cost (pana in Onesti luau 150 RON), fie il ofera gratuit in cazul in care comanda de la ei este consistenta. Noua ne-au transportat gratuit si tortul si prajiturile si nu am avut absolut nicio durere de cap, totul a ajuns foarte bine la restaurant (si pe ruta Onesti-Bacau sunt si serpentine:)). Totul a fost foarte proaspat si bun, ii recomand din suflet.
Tortul l-au facut exact dupa poza si l-au ornat foarte frumos cu orhidee (noi le-am dus cu o zi inainte, dar se pot ocupa chiar ei daca nu mai vrei sa te ocupi tu).

Daca ai nevoie de numar de telefon, spune-mi. :)

Succes !

andra2ro
20.07.2010, 18:35:02

O formatie pe care ti-as recomanda-o este formatia "Euro" care canta la Restaurantul Magura din Tg Ocna. Eu i-am avut la nunta si au cantat foarte bine, fac toti banii. :)

AndreeaLuiza
20.07.2010, 22:43:11
O formatie pe care ti-as recomanda-o este formatia "Euro" care canta la Restaurantul Magura din Tg Ocna. Eu i-am avut la nunta si au cantat foarte bine, fac toti banii. :)

Nu am auzit de ei..si am cautat si pe net, dar nu am gasit nimic..imi poti da mai multe detalii?
Tu in schimb ai devenit o miresica de curand? Ce ne povestesti? Cum a fost? :)

CONT-INCHIS-23057
21.07.2010, 09:52:50
Buna,

Eu am avut nunta in Onesti pe 3 iulie, iar prajiturile si tortul le-am comandat de la Bacau de la Cofetaria Dulce-Acrisor. De transport se ocupa ei, fie contra cost (pana in Onesti luau 150 RON), fie il ofera gratuit in cazul in care comanda de la ei este consistenta. Noua ne-au transportat gratuit si tortul si prajiturile si nu am avut absolut nicio durere de cap, totul a ajuns foarte bine la restaurant (si pe ruta Onesti-Bacau sunt si serpentine:)). Totul a fost foarte proaspat si bun, ii recomand din suflet.
Tortul l-au facut exact dupa poza si l-au ornat foarte frumos cu orhidee (noi le-am dus cu o zi inainte, dar se pot ocupa chiar ei daca nu mai vrei sa te ocupi tu).

Daca ai nevoie de numar de telefon, spune-mi. :)

Succes !

Subscriu!! Sunt profi!..

Daca nu ai tu timp poti delega pe maestrul de ceremonii sa se ocupe de acest detaliu, sa-ti aduca tortul..

andra2ro
21.07.2010, 16:16:35
Nu am auzit de ei..si am cautat si pe net, dar nu am gasit nimic..imi poti da mai multe detalii?
Tu in schimb ai devenit o miresica de curand? Ce ne povestesti? Cum a fost? :)

Nu prea gasesti foarte multe informatii despre ei pe internet. Iti pun mai jos 2 link-uri:
http://vimeo.com/6522893
http://vimeo.com/6520353

Cel mai bine este sa mergi sa-i asculti la Tg. Ocna si sa-ti faci o idee daca sunt ceea ce cauti. Canta de mai mult de 20 de ani, au un repertoriu vast, sunt cu bun simt si la mine au cantat foarte bine. Nu au facut nici pauze prea mari. In total sunt 6 persoane, 2 la chitara (bas si solo), unul la tobe, altul la clape, un solist si unul cu saxofon. Cel cu saxofonul a facut toti banii la nunta, a cantat foarte bine, a venit in mijlocul invitatilor de ring si a scos untul din ei la dans...jos palaria. :))

A fost foarte frumos la nunta, trece foarte repede, nu prea ai timp sa simti daca te strang pantofii sau te jeneaza ceva...trebuie sa fii pregatita pentru ca miresica este in centrul atentiei si totii ochii sunt atintiti asupra ei. Imi pare rau ca a trecut, atata nebunie a fost pana la nunta si cand a venit....offff...a durat prea putin. :)

misucata20
26.07.2010, 20:14:03
Nu prea gasesti foarte multe informatii despre ei pe internet. Iti pun mai jos 2 link-uri:

Cel mai bine este sa mergi sa-i asculti la Tg. Ocna si sa-ti faci o idee daca sunt ceea ce cauti. Canta de mai mult de 20 de ani, au un repertoriu vast, sunt cu bun simt si la mine au cantat foarte bine. Nu au facut nici pauze prea mari. In total sunt 6 persoane, 2 la chitara (bas si solo), unul la tobe, altul la clape, un solist si unul cu saxofon. Cel cu saxofonul a facut toti banii la nunta, a cantat foarte bine, a venit in mijlocul invitatilor de ring si a scos untul din ei la dans...jos palaria. :))

A fost foarte frumos la nunta, trece foarte repede, nu prea ai timp sa simti daca te strang pantofii sau te jeneaza ceva...trebuie sa fii pregatita pentru ca miresica este in centrul atentiei si totii ochii sunt atintiti asupra ei. Imi pare rau ca a trecut, atata nebunie a fost pana la nunta si cand a venit....offff...a durat prea putin. :)

Casa de piatra!!!:*:*Ceva pozici??:>:>

AndreeaLuiza
26.07.2010, 23:32:59

Din pacate nu am ocazia sa trec pe la tg ocna..m-am uita la clipuri..canta frumo baietii.
Asta e ciudat cu nuntile..ne pregatim un an intreg si trece totul in 6 ore.. :( Iar daca esti agitata pierzi toata frumusetea evenimentului. Si poze cand ne pui? :P

Ancut
29.07.2010, 17:23:55
Buna fetelor !
Cumva a mai intrebat cineva la Starea Civila daca se mai oficiaza cununii sambata ? Ca eu traiesc cu stresul asta :))!
Daca ajunge al meu viitor sot in Onesti o sa intrebe el , dar pana atunci ........ poate stie vreuna din voi ceva!
V-am pupat !

mihaela102
29.07.2010, 22:35:30
Buna fetelor !
Cumva a mai intrebat cineva la Starea Civila daca se mai oficiaza cununii sambata ? Ca eu traiesc cu stresul asta :))!
Daca ajunge al meu viitor sot in Onesti o sa intrebe el , dar pana atunci ........ poate stie vreuna din voi ceva!
V-am pupat !
eu am intrebat si au spus ca nu vor fi pb de genul asta...fac cununii sambata si duminica la orice ora...oricum mai trec pe acolo sa intreb ca sa fiu sigura :)

Ancut
29.07.2010, 22:45:45
Multumesc mult, m-am mai linistit :"> !

mihaela102
29.07.2010, 22:50:42
Multumesc mult, m-am mai linistit :"> !
cu placere si poti sa-mi mai amintesti din cand in cand sa-ti mai spun daca s-a schimbat ceva...eu voi uita sa va anunt :">

Ancut
30.07.2010, 20:57:14
Buna fetelor,
a fost azi viitorul meu sot;-) la Starea Civila in Onesti ai a intrebat ce ma durea pe mine: daca se mai oficiaza cununii sambata.
Raspunsul a fost ca DA, PENTRU MOMENT, nu se stie pana in octombrie daca se mai modifica sau nu ceva :(.

Pana una alta, ma multumesc cu raspunsul asta, sper sa ramana asa !

myss
02.08.2010, 11:38:38
cu placere si poti sa-mi mai amintesti din cand in cand sa-ti mai spun daca s-a schimbat ceva...eu voi uita sa va anunt :">
mihaela cum te simtii k nu mai ai mult pana la marele eveniment, esti la punct cu toate ... mult succes in continoare:)

mihaela102
02.08.2010, 12:22:22
mihaela cum te simtii k nu mai ai mult pana la marele eveniment, esti la punct cu toate ... mult succes in continoare:)
au mai ramas chestiile minore de cumparat si ce mai e de rezolvat pe ultima suta de metri :)

emi82
02.08.2010, 14:06:40
eu am intrebat si au spus ca nu vor fi pb de genul asta...fac cununii sambata si duminica la orice ora...oricum mai trec pe acolo sa intreb ca sa fiu sigura :)
Fetelor stati linistite! Nu s-a schimbat nimic, se fac cununii sambata si duminica si tarifele sunt aceleasi: 100 lei taxa cununie si 500 lei pt. deplasarea ofiterului de stare civila la biserica. Eu chiar azi m-am programat si zicea d-na de acolo sa nu ne mai panicam, ca e loc pt. toti cei care vor sa se casatoreasca:))!

mihaela102
02.08.2010, 14:52:24
Fetelor stati linistite! Nu s-a schimbat nimic, se fac cununii sambata si duminica si tarifele sunt aceleasi: 100 lei taxa cununie si 500 lei pt. deplasarea ofiterului de stare civila la biserica. Eu chiar azi m-am programat si zicea d-na de acolo sa nu ne mai panicam, ca e loc pt. toti cei care vor sa se casatoreasca:))!
la ce ora ai mers la starea civila dimineata? era aglomerat? ai solicitat o ora anume de cununie? eu ma gandesc sa ma duc pe la 7 dimineata 8-| (sau poate chiar mai devreme)

emi82
02.08.2010, 15:06:34
la ce ora ai mers la starea civila dimineata? era aglomerat? ai solicitat o ora anume de cununie? eu ma gandesc sa ma duc pe la 7 dimineata 8-| (sau poate chiar mai devreme)
Eu am fost azi, pe la 10.30-11 si nu era f. aglomerat, in fata mea mai erau 2 cupluri si dupa mine unul singur. Nu cred ca are rost sa mergi asa dimineata. Eu am vrut programare in jur de ora 16 si am gasit la 15.50 liber, ceea ce e super ok pt. mine. Trebuie sa precizez totusi ca eram vreo 5-6 cupluri programate cam jurul aceleasi ore... si inca un lucru esential, e ca eu o sa am duminica nunta si ma gandesc ca sambata vor fi ceva mai multe cununii...dar asa cum spunea si d-na de acolo, fiti optimiste, sunt solutii pt toata lumea! Si daca mai luam in calcul faptul ca o oficiere nu dureaza mai mult de 10 minute, atunci chiar nu ar trebui sa ne ingrijoram prea mult! Multa bafta tuturor aspirantelor la titlul de sotii!!!!:D:-p :*

simonabebe
02.08.2010, 16:54:51
buna
eu am uitat efectiv de o chestiune foarte importanta ..........este vorba de aceia care canta la imbracatul miresei
aveti idee cum pot lua legatura si eu cu un astfel de lautar?[-o<va rog , ar trebui sa sun sa vedem daca mai este disponibil vreo unul
multumesc frumos

AndreeaLuiza
02.08.2010, 21:57:56

la 7 dim sa programezi sau sa o faci ? :D glumesc..

geocry
03.08.2010, 08:23:51
buna
eu am uitat efectiv de o chestiune foarte importanta ..........este vorba de aceia care canta la imbracatul miresei
aveti idee cum pot lua legatura si eu cu un astfel de lautar?[-o<va rog , ar trebui sa sun sa vedem daca mai este disponibil vreo unul
multumesc frumos

Cam orice formatie care este prin BC poate veni la la "gatitul miresei". Te costa cam 100 euro (acesta este un pret pe care toti il cer). Daca te intereseaza cu adevarat ti'as putea face rost de cateva nr. de telefon. Da'mi un mesaj pe private.

geocry
03.08.2010, 08:26:23

Nu trebuie sa mergi nici chiar atat de devreme. In general nu este deloc aglomerat. Daca doresti sa ai o zi frumoasa pe la 9 te poti duce, te apuci de completat formularele si ... te'ai casatorit ;) Nu uita sa ai dosarul complet.

geocry
03.08.2010, 08:27:27
Ce ma sfatuiti sa achizitionez dintre Santal si Granini?

mihaela102
03.08.2010, 08:42:28
la 7 dimineata intentionez sa ma duc cu dosarul pt a face programare :)

geocry
03.08.2010, 08:45:31
la 7 dimineata intentionez sa ma duc cu dosarul pt a face programare :)

Programul de primire a dosarelor incepe la 07:30...

loryca
05.08.2010, 01:20:53
multe salutari la toate miresicile de pe aici...:D:* sunt si eu o viitoare miresica si mam gandit sa va cer niste informatii special voua,miresicilor din bacau.....pt rochia de mireasa intentionez sa ajung la piatra neamt,dar auzind ca si la bacau se gasesc modele faine,mar interesa ceva case de mode de acolo....va rog mult recomandati-mi cateva....as vrea sa ajung si pe la bc,dat fiind faptul cai aproape de piatra...va multumesc anticipat...:*:* si spor la pregatiri!!!!

loridana
05.08.2010, 14:18:55
multe salutari la toate miresicile de pe aici...:D:* sunt si eu o viitoare miresica si mam gandit sa va cer niste informatii special voua,miresicilor din bacau.....pt rochia de mireasa intentionez sa ajung la piatra neamt,dar auzind ca si la bacau se gasesc modele faine,mar interesa ceva case de mode de acolo....va rog mult recomandati-mi cateva....as vrea sa ajung si pe la bc,dat fiind faptul cai aproape de piatra...va multumesc anticipat...:*:* si spor la pregatiri!!!!
Hmmm, case de moda cu rochii de mireasa nu stiu daca sunt ceva , dar una - care si-a pastrat numele de Casa de Moda - este langa Hotel Decebal. Mai sunt cateva magazine(4-5 la numar) si pe strada Mihai Viteazu. Eu una am comandat de la un magazin de pe strada mai sus amintita si am fost foarte multumita. Am avut parte exact de modelul dorit

loryca
05.08.2010, 22:38:31
Hmmm, case de moda cu rochii de mireasa nu stiu daca sunt ceva , dar una - care si-a pastrat numele de Casa de Moda - este langa Hotel Decebal. Mai sunt cateva magazine(4-5 la numar) si pe strada Mihai Viteazu. Eu una am comandat de la un magazin de pe strada mai sus amintita si am fost foarte multumita. Am avut parte exact de modelul dorit da,frumoasa rochita ta,si chiar ti se potrivea bine...sa va fie de bine si casa de piatra....dar spune-mi BRUMIHAR,nu are reprezentanta si in bacau??? si merci pt sugestii..

AndreeaLuiza
08.08.2010, 11:11:33

salutari si tie lory! pentru rochia de mireasa ai putea sa mergi la targul de nunti, avand in vedere k esti aproape de bacau-iasi-neamt. Sunt multe oferte si o gama larga de unde sa alegi..asta daca nu te grabesti sa o iei imediat. Nu stiu exact cand va fii urmatoarul..de ex, la mine aici, urmatorul targ va fii tocmai in februarie..

irongirl
08.08.2010, 12:15:36
Fetelor, recomandati-mi va rog pe cineva care sa ma machieze si sa ma coafeze! Eu fac nunta in Adjud si acolo nu am la cine sa ma duc! [-o<

irongirl
08.08.2010, 12:18:43
A, si de unde ati cumparat lumanarile, plicurile pt bani, buchetul miresei si pantofii? :D Mersi!

loryca
09.08.2010, 00:26:38
salutari si tie lory! pentru rochia de mireasa ai putea sa mergi la targul de nunti, avand in vedere k esti aproape de bacau-iasi-neamt. Sunt multe oferte si o gama larga de unde sa alegi..asta daca nu te grabesti sa o iei imediat. Nu stiu exact cand va fii urmatoarul..de ex, la mine aici, urmatorul targ va fii tocmai in februarie.. problema e ca eu am nunta pe 26 sept....deci intentionez sa merg sa iau rochita pe 3-4 sept......oricum merci pt sugestie cu targul,stiu ca sunt oferte bune dar una la mana ca acu nici nu sunt in romania......mar fi interesat ceva magazine,case de mode de prin bc....merci oricum....bafta!!1

AndreeaLuiza
09.08.2010, 10:53:44
problema e ca eu am nunta pe 26 sept....deci intentionez sa merg sa iau rochita pe 3-4 sept......oricum merci pt sugestie cu targul,stiu ca sunt oferte bune dar una la mana ca acu nici nu sunt in romania......mar fi interesat ceva magazine,case de mode de prin bc....merci oricum....bafta!!1

dai ai dreptate..nu prea ai timp pt rochita..dar de ce ai lasat totul asa pe ultima suta de metri? :) si te inteleg si cu magazinele, nici eu nu sunt in romania..cand am fost la bacau nu am intrat decat la casa modei si la magazinul alb si negru. Nu m-au impresionat nici una nici alta. poate te ajuta fetele care locuiesc in bacau cu idei de magazine. Bafta! :*

mihaela102
09.08.2010, 11:40:21
problema e ca eu am nunta pe 26 sept....deci intentionez sa merg sa iau rochita pe 3-4 sept......oricum merci pt sugestie cu targul,stiu ca sunt oferte bune dar una la mana ca acu nici nu sunt in romania......mar fi interesat ceva magazine,case de mode de prin bc....merci oricum....bafta!!1
la magazinul "casa de piatra" (str razboieni) am vazut rochii foarte frumoase; ar mai fi la mag Luoana (vis-a-vis de lic economic) dar din cate stiu acolo sunt un pic mai scumpe; si am mai vazut niste rochii fffff dragute la un mag nou deschis pe mioritei (langa banca transilvania); magazinele astea se remarca prin rochii simple dar de efect, adik aici nu gasesti rochii prea incarcate si cu toate florile din lume atasate de ele :)

myss
09.08.2010, 12:37:21
buna
multumesc frumos

dar formatia cre iti va canta la nunta nu poate veni, pentru k multe dintre formatii vin si la imbracatul miresei si pretul este inclus :*

loryca
09.08.2010, 23:00:33
dai ai dreptate..nu prea ai timp pt rochita..dar de ce ai lasat totul asa pe ultima suta de metri? :) si te inteleg si cu magazinele, nici eu nu sunt in romania..cand am fost la bacau nu am intrat decat la casa modei si la magazinul alb si negru. Nu m-au impresionat nici una nici alta. poate te ajuta fetele care locuiesc in bacau cu idei de magazine. Bafta! :* da asa e ....cam pe ultima suta de metri....dar,serviciul asta,mancalar mama:>:>....eu oricum sper ca voi gasi in piatra sau bacau ceva....pt piatra stiu cam ce magazine si case de moda sunt,mar fi interesat cai in zone ce as putea gasi si la bacau....oricum mersic pt sugestii....bafta si tie

simonabebe
10.08.2010, 13:42:57
dar formatia cre iti va canta la nunta nu poate veni, pentru k multe dintre formatii vin si la imbracatul miresei si pretul este inclus :*
eu la nunta am dj si de asta am nevoi de lautari separat

andra2ro
12.08.2010, 21:51:32
Casa de piatra!!!:*:*Ceva pozici??:>:>

Multumesc ! :)
Am pus cateva poze de la prieteni, inca le astept pe cele de la fotograf.
http://picasaweb.google.com/andreeas.stefanescu/

andra2ro
12.08.2010, 21:55:29
Din pacate nu am ocazia sa trec pe la tg ocna..m-am uita la clipuri..canta frumo baietii.
Asta e ciudat cu nuntile..ne pregatim un an intreg si trece totul in 6 ore.. :( Iar daca esti agitata pierzi toata frumusetea evenimentului. Si poze cand ne pui? :P

Mie mi se pare ca totul a fost doar un vis frumos care s-a terminat extrem de repede.....as fi vrut ca timpul sa se miste mult mai incet dar s-a intamplat exact invers.
Daca vrei sa-i contactezi pe baietii cu muzica, spune-mi si-ti dau un nr de telefon sa vorbesti.

Pup :)

Ancut
12.08.2010, 23:55:32
Mie mi se pare ca totul a fost doar un vis frumos care s-a terminat extrem de repede.....as fi vrut ca timpul sa se miste mult mai incet dar s-a intamplat exact invers.
Daca vrei sa-i contactezi pe baietii cu muzica, spune-mi si-ti dau un nr de telefon sa vorbesti.

Felicitari Andra si CASA DE PIATRA !
Ai fost f frumoasa la nunta si din cate vad in poze lumea s-a distrat de minune ;-).
M-am bucurat sa mai vad in sfarsit si pe cineva din Onesti pe aici, am ramas din ce in ce mai putine si daca nu te superi te-as intreba mai multe !
In primul rand cum te-ai inteles cu cei de la Trotus, sora mea are nunta acolo la anul, cine ti-a decorat,
unde ai facut tortul si daca ai fost multumita de el ( ca si aspect arata f bine ) si de asemenea ma roaga mama mea sa te intreb de unde e luata rochita visinie a mamei sau soacrei tale.
Sper ca nu te-am zapacit cu intrebarile !:">

AndreeaLuiza
13.08.2010, 11:24:14
Urmatorul targ de nunti din Bacau va fi in perioada 19 - 21 noiembrie 2010.
mersi mult pt info.. chiar nu stiam! :*

AndreeaLuiza
13.08.2010, 11:27:05
da asa e ....cam pe ultima suta de metri....dar,serviciul asta,mancalar mama:>:>....eu oricum sper ca voi gasi in piatra sau bacau ceva....pt piatra stiu cam ce magazine si case de moda sunt,mar fi interesat cai in zone ce as putea gasi si la bacau....oricum mersic pt sugestii....bafta si tie

dupa ce ai gasit rochia sa ne spui si noua unde ai gasit, si eventual o pozica :)

AndreeaLuiza
13.08.2010, 11:31:56

ai fost o miresica foarte eleganta! :) trece repede repede ziua nuntii, zii pe gare o pregatim un an de zile! :)
raman amintirile..cele mai frumoase momente din viata noastra :) asta pana cand vine pe lume un bebe. :)
Trebuie sa ne spui mai mult de atat.. cum a fost, care au fost plusurile si minusurile.. tot tot tot :)

AndreeaLuiza
13.08.2010, 11:39:45
de azi incepe numaratoarea inversa.. :) mai am exact un an pana la marele eveniment :D

andra2ro
13.08.2010, 21:57:28
Felicitari Andra si CASA DE PIATRA !
Ai fost f frumoasa la nunta si din cate vad in poze lumea s-a distrat de minune ;-).
M-am bucurat sa mai vad in sfarsit si pe cineva din Onesti pe aici, am ramas din ce in ce mai putine si daca nu te superi te-as intreba mai multe !
In primul rand cum te-ai inteles cu cei de la Trotus, sora mea are nunta acolo la anul, cine ti-a decorat,
unde ai facut tortul si daca ai fost multumita de el ( ca si aspect arata f bine ) si de asemenea ma roaga mama mea sa te intreb de unde e luata rochita visinie a mamei sau soacrei tale.
Sper ca nu te-am zapacit cu intrebarile !:">

Buna, nu ma supara intrebarile tale. :)
1. Cu cei de la Trotus m-am inteles bine, ce-i drept ai mei se cunosteau cu cei de acolo dar sa stii ca sunt destul de flexibili. Am adus taria, vinul, sampania, fructele, prajiturile si tortul si de la ei am luat mancare, cafea, sucuri si apa. Noi am reusit sa primim si o reducere la pretul pe camere pentru ca am avut nevoie de mai multe pentru invitatii din afara orasului.
2. Decoratiunile le-au facut cei de la Decorativ Bacau pe care ii recomand din tot sufletul.
3. Florile le-am facut cu Gardenia din Onesti care se pricep la aranjat florile dar care ne-au cam uscat la bani plus ca acum si-au pus pe site poze de la nunta noastra ca si cum ei ne-au decorat restaurantul. Si nu e asa !!! M-au suparat foarte rau cu asta pentru ca nu e corect.
4. Tortul l-am facut la cofetaria Dulce-Acrisor din Bacau pe care iarasi ii recomand din tot sufletul pentru ca sunt niste oameni deosebiti si sufletisti. Prajiturile si tortul au aratat f bine, au fost f proaspete si foarte gustoase. Iti recomand sa incerci, si in plus produsele lor au gust calumea nu sunt falsuri, au gust ca la mama acasa. :D
5. Rochita visinie a mamei mele a fost luata de la Onesti, undeva in zona pietei e un magazin cu rochii si va gasi acolo o doamna foarte draguta si saritoare care o va ajuta sa-si gaseasca ce cauta. Noi am umblat f mult dupa rochii prin mai multe orase si am gasit o groaza de scumpeturi care nu erau sobre ca pt soacre ci numai prostii cu n-spe pietre si spatele gol. Am incredere ca acolo va gasi rochii frumoase.

Daca mai ai intrebari sau ai nevoie de numere de telefon, spune-mi si se rezolva. :)

andra2ro
13.08.2010, 22:00:17
de azi incepe numaratoarea inversa.. :) mai am exact un an pana la marele eveniment :D

Mult succes cu pregatirile ! :)

andra2ro
13.08.2010, 22:08:44
ai fost o miresica foarte eleganta! :) trece repede repede ziua nuntii, zii pe gare o pregatim un an de zile! :)
raman amintirile..cele mai frumoase momente din viata noastra :) asta pana cand vine pe lume un bebe. :)
Trebuie sa ne spui mai mult de atat.. cum a fost, care au fost plusurile si minusurile.. tot tot tot :)

Multumesc !
Bebele mai trebuie sa astepte pana vine :D
Important e sa reusesti sa te simti bine si sa reusesti sa-i faci si pe cei din jur sa se distreze.
Parerea mea este ca o nunta nu e completa daca mirii nu sunt toata noaptea in centrul atentiei, ei trebuie sa mobilizeze lumea sa danseze si sa se simta bine. Nu e suficient sa ai vin bun si muzica buna, mai trebuie sa vezi si ca mirii se distreaza la nunta lor si automat vor dori si invitatii sa fie in preajma lor pe ring.
Ca minus la mine....am fost f obosita, acumulasem oboseala de cateva saptamani pt ca am fost plecata din tara cu serviciul si nu am reusit nici in noaptea de dinaintea nuntii sa ma odihnesc f bine pt ca am dormit doar 3 ore. :))) La nunta mai mult am baut (apa) ca de mancat am frunzarit doar din aperitiv si in rest am auzit numai vorbe de lauda pt celelalte manacaruri dar nu le-am gustat. :)) Am zis ca o sa mergem intr-o zi la restaurant si o sa le cer sa-mi dea sa mananc ce am avut la nunta sa vad si eu cum a fost. Dar cu toate acestea m-am simtit foarte bine.
Si un minus f important: Totul a durat muuuuult prea putin ! :))

Si inca ceva...nuntile cu multe persoane (noi am avut 190) sunt destul de greu de gestionat, unii vin, altii vor sa plece, altii vor sa te ia la dans, altii sa te fure...trebuie sa fii in 5 directii si sa nu cumva sa uiti sa ai grija si de tine ca totusi trebuie sa te si distrezi impreuna cu miresoiul. :D

Si nu in ultimul rand, formatia a facut toti banii, in special nenea cu saxofonul...a scos untul din cei care erau la dans !

Ancut
14.08.2010, 21:09:02
Buna, nu ma supara intrebarile tale. :)
1. Cu cei de la Trotus m-am inteles bine, ce-i drept ai mei se cunosteau cu cei de acolo dar sa stii ca sunt destul de flexibili. Am adus taria, vinul, sampania, fructele, prajiturile si tortul si de la ei am luat mancare, cafea, sucuri si apa. Noi am reusit sa primim si o reducere la pretul pe camere pentru ca am avut nevoie de mai multe pentru invitatii din afara orasului.
2. Decoratiunile le-au facut cei de la Decorativ Bacau pe care ii recomand din tot sufletul.
3. Florile le-am facut cu Gardenia din Onesti care se pricep la aranjat florile dar care ne-au cam uscat la bani plus ca acum si-au pus pe site poze de la nunta noastra ca si cum ei ne-au decorat restaurantul. Si nu e asa !!! M-au suparat foarte rau cu asta pentru ca nu e corect.
4. Tortul l-am facut la cofetaria Dulce-Acrisor din Bacau pe care iarasi ii recomand din tot sufletul pentru ca sunt niste oameni deosebiti si sufletisti. Prajiturile si tortul au aratat f bine, au fost f proaspete si foarte gustoase. Iti recomand sa incerci, si in plus produsele lor au gust calumea nu sunt falsuri, au gust ca la mama acasa. :D
5. Rochita visinie a mamei mele a fost luata de la Onesti, undeva in zona pietei e un magazin cu rochii si va gasi acolo o doamna foarte draguta si saritoare care o va ajuta sa-si gaseasca ce cauta. Noi am umblat f mult dupa rochii prin mai multe orase si am gasit o groaza de scumpeturi care nu erau sobre ca pt soacre ci numai prostii cu n-spe pietre si spatele gol. Am incredere ca acolo va gasi rochii frumoase.

Daca mai ai intrebari sau ai nevoie de numere de telefon, spune-mi si se rezolva. :)

Multumesc frumos pentru raspuns !
Am vazut si eu pozele pe site-ul Garde... si m-am mirat cum de le-au postat ei, mai ales ca aranjamentele au fost facute de Decorativ.
Am fost si noi la cei de la Dulce-A..., au intr-adevar produse bune, problema e cu trasnportul ,n-as vrea sa stau si cu stresul tortului, daca ajunge sau nu intreg:)) ! Voi cu ce l-ati transportat ? Ati inchiriat ceva de la ei ?

Ancut
14.08.2010, 21:11:16
Si nu in ultimul rand, formatia a facut toti banii, in special nenea cu saxofonul...a scos untul din cei care erau la dans ![/QUOTE]

Poti sa-mi reamintesti cine a cantat la voi, sigur ai scris dar nu mai gasesc, poate e aceeasi formatie ca la sora mea !

andra2ro
15.08.2010, 20:17:02
Multumesc frumos pentru raspuns !
Am vazut si eu pozele pe site-ul Garde... si m-am mirat cum de le-au postat ei, mai ales ca aranjamentele au fost facute de Decorativ.
Am fost si noi la cei de la Dulce-A..., au intr-adevar produse bune, problema e cu trasnportul ,n-as vrea sa stau si cu stresul tortului, daca ajunge sau nu intreg:)) ! Voi cu ce l-ati transportat ? Ati inchiriat ceva de la ei ?

Cu placere ! :)
Noi am luat de la Dulce-Acrisor si prajiturile si tortul si s-au ocupat ei de transport cu masina frigorifica (gratuit). Toate au ajuns foarte bine, chiar nu am avut nicio grija, am avut incredere in ei si nu m-au dezamagit. Iti recomand.

andra2ro
15.08.2010, 20:17:55
Si nu in ultimul rand, formatia a facut toti banii, in special nenea cu saxofonul...a scos untul din cei care erau la dans !

Poti sa-mi reamintesti cine a cantat la voi, sigur ai scris dar nu mai gasesc, poate e aceeasi formatie ca la sora mea ![/QUOTE]

La noi a cantat formatia Euro care canta la Restaurantul Magura de la Targu Ocna.

mihaela102
16.08.2010, 09:52:57
buna fetelor,
azi am depus si noi dosarul la sratea civila :D...am ajuns pe la 06.45 si erau deja vreo 5 cupluri ajunse/:)....m-am speriat un pic, dar am reusit sa-mi programez ora dorita:)...am iesit dansand de acolo :))

CONT-INCHIS-23057
16.08.2010, 16:33:03
buna fetelor,
azi am depus si noi dosarul la sratea civila :D...am ajuns pe la 06.45 si erau deja vreo 5 cupluri ajunse/:)....m-am speriat un pic, dar am reusit sa-mi programez ora dorita:)...am iesit dansand de acolo :))

:)) felicitari!!.. Ce ora ti-ai dorit?

mihaela102
16.08.2010, 17:07:54
:)) felicitari!!.. Ce ora ti-ai dorit?
la 15.30, avand biserica la 16.30 :)
dar stii ce a fost dragut? azi a fost prima zi de programari pt data de 28 aug, am intrat prima, maxim a doua pereche, dar erau deja taiate vreo 5 ore posibile (adik erau deja programari) /:)
ciudata treaba asta cu programarile: nu am intrat in birou in ordinea la care eram ajunsi dimineata, ci dupa cum terminat mai repede de completat declaratia :-p

CONT-INCHIS-23057
16.08.2010, 17:10:41
dar stii ce a fost dragut? azi a fost prima zi de programari pt data de 28 aug, am intrat prima, maxim a doua pereche, dar erau deja taiate vreo 5 ore posibile (adik erau deja programari) /:)

pt spagi le tineau ca-i luna cu nunti multe:) . Stii tu, cu bani, apare ora dorita disponibila:)

mihaela102
16.08.2010, 17:12:14
pt spagi le tineau ca-i luna cu nunti multe:) . Stii tu, cu bani, apare ora dorita disponibila:)
noi am castigat-o cu un trezit la 6 dimineata...cred ca am iesit mai ieftin :))

CONT-INCHIS-23057
16.08.2010, 17:14:42

:) Eu m-am dus pe la ora 12-13 parca si-am depus dosarul. Am semnat si in numele sotului:)), el era plecat din localitate..Tin minte ca la iasi cumnatica mea tot pe 5-6 dimineata s-au dus:)

mis_ms
17.08.2010, 16:39:56
[QUOTE=allynutza1989;3455596]Mult succes si va tin pumnii!! ..Si eu cautat de-am innebunit...dar tot la prima mea dragoste am ramas..Credeam ca voi gasi ceva mai bun..dar nu s-a intamplat...iar formatia decisa nu m-au dezamagit spre norocul meu si al lor:)). E foarte importanta formatia pt ea da tonul si ritmul nuntii tale.[/QUOT
Imi poti spune te rog ce formatie ai avut? Din cate am citit sunt din Iasi.

CONT-INCHIS-23057
17.08.2010, 17:05:56
[QUOTE=allynutza1989;3455596]Mult succes si va tin pumnii!! ..Si eu cautat de-am innebunit...dar tot la prima mea dragoste am ramas..Credeam ca voi gasi ceva mai bun..dar nu s-a intamplat...iar formatia decisa nu m-au dezamagit spre norocul meu si al lor:)). E foarte importanta formatia pt ea da tonul si ritmul nuntii tale.[/QUOT
Imi poti spune te rog ce formatie ai avut? Din cate am citit sunt din Iasi.

Am avut formatia Festivo Band din Iasi. Am observat anul acesta ca miresicile din Bacau s-au mai desteptat, nu mai accepta formatiile cu scorurile exagerate din Bacau si aduc formatii din iasi care au preturi foarte bune. Cel putin 4 nunti le stiu cu formatii din Iasi.

mis_ms
17.08.2010, 17:16:13
[QUOTE=mis_ms;3523559]

Am avut formatia Festivo Band din Iasi. Am observat anul acesta ca miresicile din Bacau s-au mai desteptat, nu mai accepta formatiile cu scorurile exagerate din Bacau si aduc formatii din iasi care au preturi foarte bune. Cel putin 4 nunti le stiu cu formatii din Iasi.
Multumesc pentru raspunsul prompt. Sper ca nu ai sa te superi dar o sa te mai deranjez cu intrebari.

CONT-INCHIS-23057
17.08.2010, 17:17:59
[QUOTE=allynutza1989;3523624]
Multumesc pentru raspunsul prompt. Sper ca nu ai sa te superi dar o sa te mai deranjez cu intrebari.

clar ca nu!!

georgyanaa
22.08.2010, 02:34:53
Fetelor va rog cine imi poate spune cam cat ajunge cu aproximatie un meniu la hotel Trotus in Onesti anul acesta! am mai intrebat si alte persoane dar dupa ce s-au vazut cu sacii in caruta au inceput cu figuri cu icre de manciuria si cu alte nebunii si nu a fost in stare sa-mi spuna un pret exact.Va multumesc mult!

AndreeaLuiza
23.08.2010, 12:18:15
Fetelor va rog cine imi poate spune cam cat ajunge cu aproximatie un meniu la hotel Trotus in Onesti anul acesta! am mai intrebat si alte persoane dar dupa ce s-au vazut cu sacii in caruta au inceput cu figuri cu icre de manciuria si cu alte nebunii si nu a fost in stare sa-mi spuna un pret exact.Va multumesc mult!

de ce nu incerci sa suni direct la hotel? :) sau daca ai posibilitatea, sa mergi sa vorbesti cu ei sau sa trimiti pe cineva acolo :)

myss
23.08.2010, 17:52:42

cu se numeste formatia care va cantat la nunta .... casade piatra:)

andra2ro
25.08.2010, 14:36:39

Foarte urata interventia ta, draga viitoare miresica...imi poti spune cu ce saci in caruta m-am vazut eu de la tine de simti neaparata nevoie sa ataci ?

Ti-am raspuns foarte frumos la mesajul privat si ti-am recomandat sa vorbesti cel mai bine direct la restaurant deoarece pretul meniului se stabileste in functie de continut...nu vad care e problema cu icrele de manciuria...fiecare e liber sa faca meniul asa cum doreste si in bugetul pe care si-l permite. Este evident ca nu exista un etalon fix batut in cuie pe care restaurantul sa ti-l bage pe gat, exista diferite combinatii de mancaruri pe care le poti oferi invitatilor. Din ele alegi si obtii un pret, ce e atat de greu de priceput ?

Fraier vad ca este cel care incearca sa te ajute si eventual sa te directioneze astfel incat sa primesti un raspuns pertinent...dar de...se pare ca asa sunt unii...simt nevoia sa-si etaleze frustrarile cu orice pret...si sa dea cu bata-n balta. Macar orienteaza-ti frustrarile pe un alt forum, nu aici.

Salutari mamei prietenei tale care a stiut sa se ocupe de nunta fetei utilizand informatiile de pe acest forum, cred ca a gresit cand ti-a dat tie contul...

andra2ro
25.08.2010, 14:44:04
cu se numeste formatia care va cantat la nunta .... casade piatra:)

Buna, am mai scris si in alt post numele formatiei, nu spun ca sunt cei mai buni dar la noi au cantat bine si lumea s-a distrat. Formatia se numeste Euro si canta de obicei la Rastaurant Magura din Tg. Ocna.
Multumesc pentru urari ! :)

myss
27.08.2010, 12:30:12
Buna, am mai scris si in alt post numele formatiei, nu spun ca sunt cei mai buni dar la noi au cantat bine si lumea s-a distrat. Formatia se numeste Euro si canta de obicei la Rastaurant Magura din Tg. Ocna.
Multumesc pentru urari ! :)
merci frumos de raspuns .. nu am citit toate postarile:)

myss
27.08.2010, 12:41:55
mai ai doar cateva ore pana la marele eveniment .... eu iti doresc din suflet sa ai o nunta de vis asa cum ti-o doresti cu evenimentele ce le mai placute si cu cei mai distractivi invitati, sa zambesti si sa stralucesti .... :)

andra2ro
27.08.2010, 14:51:20
merci frumos de raspuns .. nu am citit toate postarile:)

Pentru putin. :)

AndreeaLuiza
27.08.2010, 15:09:38
ciudata treaba asta cu programarile: nu am intrat in birou in ordinea la care eram ajunsi dimineata, ci dupa cum terminat mai repede de completat declaratia :-p

se stie cum merg treburile, nu e noutate..suntem in dezavantaj noi care incercam sa procedam corect 8-|
Mai important e k pt tine azi este ziua de inaintea zilei :) si incetul cu incetul ai pregatit tot si cred k esti plina de emotii..sau nu? :-p

RoxaLee
30.08.2010, 21:09:15

CASA DE PIATRA! De abia astept sa ne povestesti cum a fost la nunta... si vrem pozeee!!! :D<:-P

FANUCA
03.09.2010, 23:22:56
Buna dragele mele, sunt si eu o viitoare mireasa in 2011 ce va avea nunta la resturantul Roata din Onesti.Am fost de am semnat contractul si le-am spus ca sutn in cautarea si a unei formatii.mI S-a recomandat formatia Noroc de la Roata este o doamna care canta si anume liliana petcu si inca 2.vroiam sa va intreb ce parere aveti de dansii si cam ce preturi si formatiii se practica pe la nunti la noi, si care considerati voi ca merita.astept pareri;;)

dreya_Elle
04.09.2010, 08:05:35
salutari!

e cineva pe aici care are nunta azi la hotel decebal? sunt cazata aici si vad ca restaurantul e pregatit de nunta :x:x:x

Loxanna
04.09.2010, 10:10:42
Buna dragele mele, sunt si eu o viitoare mireasa in 2011 ce va avea nunta la resturantul Roata din Onesti.Am fost de am semnat contractul si le-am spus ca sutn in cautarea si a unei formatii.mI S-a recomandat formatia Noroc de la Roata este o doamna care canta si anume liliana petcu si inca 2.vroiam sa va intreb ce parere aveti de dansii si cam ce preturi si formatiii se practica pe la nunti la noi, si care considerati voi ca merita.astept pareri;;)
NUUUU!!!! Deci... la o saptamana dupa nunta noastra am fost la o nunta la Roata. Dimineata cand am plecat, mirele si-a cerut scuze pentru muzica!!! Au fost jalnici, falsat, melodii aiurea, engleza parca era chineza. Nu stiu ce preturi se practica in oras, dar cam toti au tarifele apropiate. Recomandarea mea ar fi sa mergi sa-i asculti odata, poate tie iti lasa alta impresie, si la fel sa faci cu orice formatie, du-te sa vezi cum canta, chiar daca nu e nunta. Iti recomand calduros un drum pana la First Class, sa-i asculti pe cei care canta acolo. Aici poti sa-ti faci o idee, dar cel mai bine e la fata locului.
http://www.youtube.com/watch?v=_q8wiHGxsnI

FANUCA
07.09.2010, 17:36:41
eu am fost si i-am ascultat si mie mi-au placut.,m-ai astept pareri

vivi09
09.09.2010, 14:44:49
Voi ce ati mai facut?

Buna!

Si eu sunt in cautarea formatiei.Ai aflat ceva de la cei mentionati de tine?Ti-au dat tarife?Ai incheiat contract cu cineva pana la urma?Am mai auzit in Bacau de Orchestra Royal si Irina Sabau insa pe ea nu am auzit-o cantand muzica usoara,numai populara.De asemenea mai este formatia Klausyul despre care nu prea am vazut discutii pe forumuri.Poti sa cauti pe youtube sa vezi cum canta si datele lor de contact.

O zi buna!
Vivi

myss
09.09.2010, 23:08:51
Buna!

Si eu sunt in cautarea formatiei.Ai aflat ceva de la cei mentionati de tine?Ti-au dat tarife?Ai incheiat contract cu cineva pana la urma?Am mai auzit in Bacau de Orchestra Royal si Irina Sabau insa pe ea nu am auzit-o cantand muzica usoara,numai populara.De asemenea mai este formatia Klausyul despre care nu prea am vazut discutii pe forumuri.Poti sa cauti pe youtube sa vezi cum canta si datele lor de contact.

O zi buna!
Vivi
Si am aceeasi problema ,caut inebunita muzica, prin Bacau majoritatea (cei buni) sunt ocupati ... iar in celelalte orase (Iasi, Botosani) aceeasi problema, oare vom avea noroc sa gasim ceva:-SS.
Irina Sabau este cunoscuta cantand muzica populara, dar de cand are formatia (pentru ca inainte facea doar programe din cate stiu eu) canta orice gen:)

AndreeaLuiza
11.09.2010, 18:37:05
Buna!

O zi buna!
Vivi

:) Buna vivi! Am vorbit cu toate formatiile pe care le-am mentionat, si nu numai :) In momentul de fata toate sunt disponibile pt data mea :D deci inca pot sa ma mai gandesc..imi surade ideea mult a unui dj, care a facut o super atmosfera la o nunta, k nici nu spuneai k nu ai formatie..si vreau sa vb si cu el. Cei mai scumpi sunt formatia Vasilicai, din pacate, desi imi place, le-am spus k este in-afara bugetului nostru, si am renuntat sa ma mai gandesc la ei :). Cred k pana la urma, daca ar fii sa ma hotarasc pt o formatie, voi alege Romantic, di Suceava.. te tin la curent! :D
Tu ai vorbit cu cei de la Royal.. voi cauta si eu pe net, pt k nu stiu nimic despre ei..

kty_ciobanu
16.09.2010, 20:22:23
buna! asa cum am promis am zis ca vin cu detalii despre green club dupa ce am nunta acolo. in primul rand locatia este superba nu am ce sa reprosez in privinta asta...insa am avut cateva probleme cu cei de acolo...
i
-in primul rand cu o saptamana inainte de nunta ne-am trezit ca ne obliga sa cumparam de la ei sucurile si apa minerala, asta nu ar fi fost o problema daca nu ne bagau un pret mai mult decat dublu fata de magazine ( o apa minerala la 0.750 ml ne-a costat 5 ron, asta pt ca am negociat ca ne cereau mai mult, apoi nectarul de la timbark la 1 litru 10 ron, cola si fanta la 1 litru 9 ron). si fiind si zi de vara, caludura, s-a consumat mult. daca refuzam sa luam de la ei racoritoarele aveam surpriza sa ne mareasca pretul meniului care era deja stabilit din martie
-in al doilea rand, chelnerii total neprofesionisti, daca omul se ducea sa danseze, se trezea ca atunci cand se intorcea la masa sa nu mai gaseasca paharul de bautura, a fost nevoit mirele ca in timpul nuntii sa se duca sa stea de vorba cu ei
- apoi, am avut ca a doua friptura ,ceafa la gratar, am avut supriza, ca la cativa invitati sa ajunga facuta din bucatele ramase probail dupa cum taiase portiile si in afara de asta am avut un caz in care era pur si simplu arsa
In fine, bine ca s-a terminat totul cu bine, la urma ne-a spus unul dintre chelneri ca au mai avut nunti acolo, dacr ca asa frecus ca la noi nu au avut. Asta pentru ca noi ne saturasem sa stam cu ochii pe ei si am pus din apropiati sa fie atenti daca isi fac treaba sau nu.
Noi am platit pentru serviciile care le-am avut sau cel putin care ne-au promis ca o sa le avem si mi se parea normal sa isi faca treaba asa cum trebuie.
Sfatul meu pentru cei care o sa aiba nunta acolo, este, sa puna la punct inca de la inceput, inainte de a semna contractul, exact ce vor, ce li se permite sa aduca ei, sa ceara de la inceput ca cei angajati sa isi faca treba, ca in final pentru fiecare chelner, bucatar si femeie de serviciu, platesc contravaloarea unui meniu, asa cum este peste tot, dar odata ce platesti ,sa isi faca treaba asa cum trebuie.
daca mai aveti intrebari va raspund cu mare drag

bita_me
16.09.2010, 21:21:16
Eu voi face nunta in judetul Bacau, mai exact la Onesti.
Ma intrebam daca printe voi a apelat cineva la serviciile Mara Film pentru filmare si fotografii, ma interesau parerea si un pret actual.
De asemenea, rochii de mireasa in zona unde se gasesc?
Multumesc!

AndreeaLuiza
18.09.2010, 00:18:38

miha..ia zii :D ne mai tii mult in suspans cu poze si detalii de la nunta ta!?! :-?
noi asteptam :D :D

AndreeaLuiza
18.09.2010, 00:23:56
aaa..si am uitat sa va spun k mi-am gasit nasi :D :D :D sunt cei pe care mi-i doream!! Sper k totul sa fie bine pana la anul.. :)

monica_bc
18.09.2010, 14:45:31
Eu voi face nunta in judetul Bacau, mai exact la Onesti.
Ma intrebam daca printe voi a apelat cineva la serviciile Mara Film pentru filmare si fotografii, ma interesau parerea si un pret actual.
Multumesc!
Noi i-am avut pe cei de la Mara Film si sunt f profesionisti. Au iesit f bine si pozele si filmarea. Pretul parca a fost undeva pe la 700 euro cu carte de nunta,pe care ti-o recomand chiar daca e ceva mai scumpa. Oricum ei au scris in contractul pe care il semnezi toate preturile si nu variaza in functie de locatie sau din ce masina cobori.;))

CONT-INCHIS-23057
29.09.2010, 16:59:49
aaa..si am uitat sa va spun k mi-am gasit nasi :D :D :D sunt cei pe care mi-i doream!! Sper k totul sa fie bine pana la anul.. :)

Sa fie intr-un ceas bun.

Si noi vom cununa la anu' prin august o pereche foarte frumoase care ni-s foarte dragi.

myss
30.09.2010, 22:00:08
Noi i-am avut pe cei de la Mara Film si sunt f profesionisti. Au iesit f bine si pozele si filmarea. Pretul parca a fost undeva pe la 700 euro cu carte de nunta,pe care ti-o recomand chiar daca e ceva mai scumpa. Oricum ei au scris in contractul pe care il semnezi toate preturile si nu variaza in functie de locatie sau din ce masina cobori.;))
am vazut la cineva o carte de nunta (sper sa fie vorba de acelasi lucru) e super interesanta si o amintire frumoasa pentru viitor .....ceea ce am vazut eu nu era realizata de cei de la Mara Film .... pretul nu era prea mititel:-$ .... :*

AndreeaLuiza
01.10.2010, 21:55:58
Sa fie intr-un ceas bun.

Si noi vom cununa la anu' prin august o pereche foarte frumoase care ni-s foarte dragi.

ms ms!! :) dupa ce ma voi casatori mi-ar placea si mie sa cunun pe cineva..am de unde sa aleg oricum..sunt cea mai mare dintre toti verisorii mei.. :) si cam printre prima care se casatoreste dintre prietene :)

dayana_rose7
13.10.2010, 21:08:54
:) Buna vivi! Am vorbit cu toate formatiile pe care le-am mentionat, si nu numai :) In momentul de fata toate sunt disponibile pt data mea :D deci inca pot sa ma mai gandesc..imi surade ideea mult a unui dj, care a facut o super atmosfera la o nunta, k nici nu spuneai k nu ai formatie..si vreau sa vb si cu el. Cei mai scumpi sunt formatia Vasilicai, din pacate, desi imi place, le-am spus k este in-afara bugetului nostru, si am renuntat sa ma mai gandesc la ei :). Cred k pana la urma, daca ar fii sa ma hotarasc pt o formatie, voi alege Romantic, di Suceava.. te tin la curent! :D
Tu ai vorbit cu cei de la Royal.. voi cauta si eu pe net, pt k nu stiu nimic despre ei..

buna, ai putea sa imi spui despre acest Dj ?

simobc
14.10.2010, 14:22:03
nu i-i compar..sunt doar in "topul" meu de formatii pe care i-as putea avea la nunta..
Vasilica e o interpreta, iar celelate sunt formatii. Vreau sa am o formatie care sa imi cante toata seara si vreau si o interpreta care sa faca un "spectacol" de o ora..si cea care imi place e ea :)
M-am mai gandit si la Veronica Jusca, care cred k m-ar costa mai putin si canta si ea destul de bine.
De asta i-am pus pe toti impreuna :) :)>-

contacteaza-l pe vali stoleru, e ffffffffffffffff. bun. la pret 2000-2500 euro, si eu l-am vrut la nunta dar pe 23 iulie e ocupat, spor la pregatiri

AndreeaLuiza
24.10.2010, 00:45:05
contacteaza-l pe vali stoleru, e ffffffffffffffff. bun. la pret 2000-2500 euro, si eu l-am vrut la nunta dar pe 23 iulie e ocupat, spor la pregatiri

stiu k e foarte bun dar..asta e :) nu a fost sa fie pt mine. :) sunt oricum multumita de alegerea mea, si sper sa nu fiu dezamagita. Valy a cantat in august la nunta unei prietene si au dansat pana la 5 dimineata cu el :) .. a avut o nunta foarte mare si toata lumea a fost multumita.

ramari
24.10.2010, 21:49:26
eu voi face nunta in judetul bacau, mai exact la onesti.
Ma intrebam daca printe voi a apelat cineva la serviciile mara film pentru filmare si fotografii, ma interesau parerea si un pret actual.
Multumesc!
rochii de mireasa daca vrei sa o cumperi din onesti gasesti pe bulevardul oituz intersectia cu strada care duce spre sala de gimnastica si mai e un magazin la sensul giratoriu de la gara langa coafor

delmo
26.10.2010, 10:13:01
recomandati-mi si mie un magazin cu rochii de seara mai deosebite :*

mihaela102
26.10.2010, 12:39:32
recomandati-mi si mie un magazin cu rochii de seara mai deosebite :*
Luoana Style, vis-a-vis de lic. economic....sunt modele sherry hill :)

FANUCA
30.10.2010, 15:01:02
[buna dragele mele miresici din onesti si imprejurimi,am si eu o rugaminte la voi.mi-a fost recomandata formatia noroc de la restaurantul roata din onesti:-? de catre o prietena care a fost super multmumita de prestatia lor de la nunta ei.aveti idee cam cum canta sau daca sunt seriosi in ceea ce priveste onorarea contractelor?va pup.

delmo
31.10.2010, 13:58:30
[buna dragele mele miresici din onesti si imprejurimi,am si eu o rugaminte la voi.mi-a fost recomandata formatia noroc de la restaurantul roata din onesti:-? de catre o prietena care a fost super multmumita de prestatia lor de la nunta ei.aveti idee cam cum canta sau daca sunt seriosi in ceea ce priveste onorarea contractelor?va pup.
uite aici un video cu ei http://www.youtube.com/watch?v=Ctl0Dv1uGXg

Fluturash08
07.12.2010, 21:54:38
fetelor,cum stati cu pregatirile,v-ati cumparat ceva?la ce marturii v-ati gandit?rochia de unde o cumparati.Eu mai am 5 luni,incept sa intru in panica:-s:-s:-s:-s:-s:-s

AndreeaLuiza
08.12.2010, 11:38:39
fetelor,cum stati cu pregatirile,v-ati cumparat ceva?la ce marturii v-ati gandit?rochia de unde o cumparati.Eu mai am 5 luni,incept sa intru in panica:-s:-s:-s:-s:-s:-s

mi-ar fii placut si mie sa fac nunta in mai..dar nu s-a putut :) deocamdata sunt in "pauza" de nunta, k sa zic asa ;) adica nu m-am mai uitat dupa nimic, nici dupa rochie, nici invitatii..astept sa merg la targul din Bucuresti in ianuarie, sa vad ce mi se ofera :).
Tu, la ce punct esti?

Fluturash08
12.12.2010, 20:26:35
mi-ar fii placut si mie sa fac nunta in mai..dar nu s-a putut :) deocamdata sunt in "pauza" de nunta, k sa zic asa ;) adica nu m-am mai uitat dupa nimic, nici dupa rochie, nici invitatii..astept sa merg la targul din Bucuresti in ianuarie, sa vad ce mi se ofera :).
Tu, la ce punct esti?

eu acum ma uit dupa marturi,invitatii si bineinteles rochia,care imi da mari batai de cap(nu mai stiu ce vreau,modelele care imi plac f ff mult sunt scumpeeeee)

AndreeaLuiza
28.12.2010, 22:51:35
eu acum ma uit dupa marturi,invitatii si bineinteles rochia,care imi da mari batai de cap(nu mai stiu ce vreau,modelele care imi plac f ff mult sunt scumpeeeee)

mergi la targul din Bucuresti din ianuarie? sper sa rezolv cateva probleme acolo..k nu stiu altfel cum voi face! :)

bita_me
02.01.2011, 08:52:49

Multumesc pentru raspuns, intre timp am discutat cu tipul de la Mara Film si ne-a comunicat preturile, le mentionez (sperand ca nu incalc nicio regula) ca poate ii e util cuiva: 50 euro ora de filmare (in general, se fac cam 4, 5 ore la gata) si 150 euro pozele (plus vreo 50 de lei benzina pana la Onesti). De carte nu am intrebat pentru ca o sa ne orientam dupa eveniment.
In final noi am optat pentru cineva din Onesti, diferenta de pret nu e foarte mare, insa ne cunoastem ceva mai bine si imi permit sa fac mai multe fite. :)) Baietii astia se ocupa de mai multe chestii pentru nunti si vreau sa apelez si pentru alte servicii la ei, asa ca ei au ramas alegerea finala.

bita_me
02.01.2011, 08:58:26
rochii de mireasa daca vrei sa o cumperi din onesti gasesti pe bulevardul oituz intersectia cu strada care duce spre sala de gimnastica si mai e un magazin la sensul giratoriu de la gara langa coafor

Multumesc de sugestie! Am fost la unul din magazinele de pe Oituz, cel dinspre Republicii, aveau rochii dragute si am probat doua frumusele care mi s-au parut chiar ieftine: 1200 lei fiecare. Din pacate, fiecare avea ceva ce nu-mi placea. Oricum, le recomand mireselor din Onesti sa mearga la acel magazin pentru ca doamna de acolo e foarte draguta, te ajuta si iti da sa probezi ce vrei. Mie mi-a pus si bijuterii, si tiara, chiar a fost foarte amabila si m-a ajutat sa-mi fac o idee mai clara despre ceea ce vreau.
Celalalt magazin de pe Oituz, cel de la parterul blocului turn, era inchis atunci, dar as vrea sa ajung si acolo, sa ma uit si dupa pantofi.
Magazinul de la giratoriu nu era nici el deschis, insa nu mi-a placut ce am vazut din vitrina, rochiile sunt foarte incarcate, iar materialele urate rau.

bita_me
02.01.2011, 09:04:10

Buna si la multi ani!

Noi am luat marturiile si batura deja, cautam tinute si planificam o vizita la Piatra Neamt, ca au aparut si colectiile pe 2011 (oricum pusesem ochii pe modele dragute din 2010, acum sunt mai multe din care sa aleg). Restaurantul, formatia, foto+videi, verighetele si nasii sunt probleme taiate de pe lista, asa ca deja incepem sa ne gandim la vals si invitatii.

FANUCA
02.01.2011, 16:01:36
buna fetelor.imi recomadati si mie pe cineva pentru poze si ornat sala din onesti?sau sa-mi spuneti si mie cam ce preturi se mai pratica?la multi ani si un an nou cat mai bun:">

bita_me
02.01.2011, 17:03:21
buna fetelor.imi recomadati si mie pe cineva pentru poze si ornat sala din onesti?sau sa-mi spuneti si mie cam ce preturi se mai pratica?la multi ani si un an nou cat mai bun:">

Din cunostintele mele, orneaza frumos Marius Agache (Magic Party something...) si doamna Veronica Boros (http://onuntaperfecta.blogspot.com/). Nu stiu sa-ti dau preturi pentru niciunul pentru ca eu am optat pentru aranjarea salrii de catre personalul restaurantului.
Cat despre filmat, eu m-am oprit tot la Marius Agache. Cel mai mult mi-a placut cum lucreaza el.

myss
03.01.2011, 11:56:35
Buna fetelor si La multi ani! ..... a trecut ceva timp de cand nu am mai intrat pe aici si am multe de recuperat;;) .... si de acum nu mai trebuie sa pierd nimica ca doar acesta este anul in care se va realiza marele eveniment si am multe de facut ca sunt in urma cu pregatirile :( .....:*

FANUCA
03.01.2011, 18:24:05
imi poti trimite te rog pe privat numarul lui de tel?si cam cat te-a costat pe tine?

Fluturash08
04.01.2011, 17:22:03
Buna si la multi ani!

Noi am luat marturiile si batura deja, cautam tinute si planificam o vizita la Piatra Neamt, ca au aparut si colectiile pe 2011 (oricum pusesem ochii pe modele dragute din 2010, acum sunt mai multe din care sa aleg). Restaurantul, formatia, foto+videi, verighetele si nasii sunt probleme taiate de pe lista, asa ca deja incepem sa ne gandim la vals si invitatii.

eu vreau sa dau comanda de invitatii luna asta.Ce marturii ti-ai luat?Pt rochie am sa merg in februarie la Brasov este targ de nunti pe 11-12-13 feb,sper sa gasesc ceva sa imi placa:( greu tare cu rochia asta.Verighetele tb sa imi vina si ele luna asta,abia astept:>Pupici!

Fluturash08
04.01.2011, 17:27:13

eu pt ornat am ales sa fac cu o tipa Dana,a lucrat la Vodafone pe oituz,este super ok,chiar are talent tipa,face niste ornamente minunate.Iar filmat si poze o echipa din Bacau,pret super bun 1200 lei ,iar la final ne da si 100 poze maricele matuite f faine,pe langa cele de pe cd.

AndreeaLuiza
04.01.2011, 20:59:15
eu vreau sa dau comanda de invitatii luna asta.Ce marturii ti-ai luat?Pt rochie am sa merg in februarie la Brasov este targ de nunti pe 11-12-13 feb,sper sa gasesc ceva sa imi placa:( greu tare cu rochia asta.Verighetele tb sa imi vina si ele luna asta,abia astept:>Pupici!

ce aproape e nunta ta..nu ai ink rochita? cum dormi noaptea? :-SS

bita_me
04.01.2011, 21:21:45

Noi am gasit asta vara intr-un spermarket in Bulgaria niste rame foto micute, foarte faine. Intrucat socrii se aflau acolo cand ne-am hotarat ca ar fi o idee buna, i-am rugat pe ei sa ni le achizitioneze.

Eu degeaba merg la targuri, pentru ca nu ma incadrez in standarde, rochiile imi vin cam scurte asa ca e mai bine sa ma duc direct la atelier. Daca vrei sa mai vezi rochii, poti sa te uiti la producatorii din Piatra, White Lady si Mirandi, au afisat colectiile pe 2011. Cei de la White Lady raspund chiar prompt la mail-uri, daca vrei informatii.

bita_me
04.01.2011, 21:23:22
eu pt ornat am ales sa fac cu o tipa Dana,a lucrat la Vodafone pe oituz,este super ok,chiar are talent tipa,face niste ornamente minunate.Iar filmat si poze o echipa din Bacau,pret super bun 1200 lei ,iar la final ne da si 100 poze maricele matuite f faine,pe langa cele de pe cd.

Daca nu ma insel, Dana aceasta a inceput sa lucreze in domeniu cu Marius de care ziceam eu si am inteles ca s-au despartit de curand si au continuat fiecare pe cont propriu. Cat te va costa decorarea salii?

Fluturash08
07.01.2011, 18:14:38
Daca nu ma insel, Dana aceasta a inceput sa lucreze in domeniu cu Marius de care ziceam eu si am inteles ca s-au despartit de curand si au continuat fiecare pe cont propriu. Cat te va costa decorarea salii?

Nu le stiu povestea,stiu doar ca are talent si imi place ce face.Ca pret nu stiu deoarece eu nu sunt inca hotarata ce vreau,daca pun flori pe mese sau altceva...Am vazut niste poze pe net faine cu pene in loc de flori,mi-au placut mult,dar nu stiu daca are Dana,si cat costa,urmeaza sa discutam.Pupici,spor la pregatiri\:D/\:D/\:D/

Fluturash08
07.01.2011, 18:17:43
ce aproape e nunta ta..nu ai ink rochita? cum dormi noaptea? :-SS

Mai am 4 luni jumate pana la nunta,am timp.Nu ma grabesc cu rochia,apoi o sa ma plictisesc de ea pana la nunta,ma cunosc:>.Tu ti-ai cumparat deja rochita?Pupici!!!

bita_me
07.01.2011, 18:32:24
Nu le stiu povestea,stiu doar ca are talent si imi place ce face.Ca pret nu stiu deoarece eu nu sunt inca hotarata ce vreau,daca pun flori pe mese sau altceva...Am vazut niste poze pe net faine cu pene in loc de flori,mi-au placut mult,dar nu stiu daca are Dana,si cat costa,urmeaza sa discutam.Pupici,spor la pregatiri\:D/\:D/\:D/

Eu nu cred ca ma complic cu chestii prea sofisticate. Locatia aleasa are in dotare niste vaze inalte in care se pot pune niste pietricele colorate sau aranjamente florale, cred ca e suficient. Mi-am propus sa fiu o mireasca cat mai relaxata si sa ma stresez pentru chestiile mari, pentru ca am tendinta de a ma supra-ingrijora nu vreau sa ma gandesc si la detaliile cu impact mai mic.

andrasentes
08.01.2011, 19:10:14
Buna fetelor! am nunta in august si inca nu am gasit muzica. As opta pt dj. Vreo sugestie...?:-\

AndreeaLuiza
09.01.2011, 01:13:36
Buna fetelor! am nunta in august si inca nu am gasit muzica. As opta pt dj. Vreo sugestie...?:-\

:) iubita..in august? e ianuarie .. dj sunt in Bacau, dar depinde de nunta ta..iar formatii cred k trebui esa te super grabesti, pt k sunt sigura k cele mai ok sunt sigur ocupate in august..

myss
11.01.2011, 13:58:21
Am vazut ca ai nunta la Eclipsa, in ce sala?
in salonul rosu ..... de ce?

myss
11.01.2011, 14:02:06
daca optezi doar pentru dj cred ca mai ai sanse sa mai gasesti ceva pentru august ... daca vrei si formatie cred ca e prea tarziu eu am avut de furca atunci cand am cautat muzica si asta a fost prin septembrie 2010 .. spor si bafta

Ada00
11.01.2011, 15:04:26
Buna miresicilor,sunt noua pe aici si v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri,sfaturi. Nu stiu ce salon sa aleg pt coafat,imi dati un sfat va rog. Popici

Ada00
11.01.2011, 15:18:25

Buna,am vazut ca suntem amandoua la aceasi biserica. Ai fost sa programezi ora? Sau e prea devreme? Knd trebuie mers ,cu cat timp inainte?

FANUCA
11.01.2011, 19:31:25
ai vreun numar de telefon de al danei sa-mi dai si mie te rog?si inca ceva?de filmat cu cine filmezi?am vazut ca ai cununia religioasa la borzesti?cu cat timp inainte trebuie mers la biserica si la primarie?rochia cum procedezi cu ea?eu sunt foarte derutata

AndreeaLuiza
11.01.2011, 22:11:43
Buna miresicilor,sunt noua pe aici si v-as ruga sa ma ajutati si pe mine cu niste raspunsuri,sfaturi. Nu stiu ce salon sa aleg pt coafat,imi dati un sfat va rog. Popici

saloane sunt muulte in Bacau..eu am vorbit cu o doaman de la Floarea de colt, careia nu-i mai retin numele.., si va veni acasa, impreuna cu o colega de-a ei sa ne coafeze, pe mine si pe sora, mama, prietena, verisoara, soacra..etc.
Mai era unul pe Energiei, si acolo, o fata pe nume Alexandra am vazut k se pricepe foarte bine la coafuri de mirese. Intra in saloane si vorbeste direct cu fetele, din pacate mai multe nu cunosc pt k nu locuiesc in Bacau acum. :suuuper:

Ada00
12.01.2011, 10:19:57
saloane sunt muulte in Bacau..eu am vorbit cu o doaman de la Floareade colt, careia nu-i mai retin numele.., si va veni acasa, impreuna cu o colega de-a ei sa ne coafeze, pe mine si pe sora, mama, prietena, verisoara, soacra..etc.
Mai era unul pe Energiei, si acolo, o fata pe nume Alexandra am vazut k se pricepe foarte bine la coafuri de mirese. Intra in saloane si vorbeste direct cu fetele, din pacate mai multe nu cunosc pt k nu locuiesc in Bacau acum. :suuuper:

Multumesc foarte mult:* dar la Onesti o sa am evenimentu si m-ar ajuta mai mult daca mi-ar raspunde cineva din onesti

FANUCA
13.01.2011, 17:04:35
eu iti pot recomanda salonul nico, sau free style.la free style este sefa maria care face niste coafuri superbe iar la nico saln te poti uita pe site-ul lor.

Ada00
13.01.2011, 20:04:19
eu iti pot recomanda salonul nico, sau free style.la free style este sefa maria care face niste coafuri superbe iar la nico saln te poti uita pe site-ul lor.
Da multumesc.dar la nico beaty center nu mai e tipa aia nico a plecat din tara si a luat salonu in chirie tipa care facea manichiura sau o ajuta la tuns nu mai stiu exact.,mai ramane free style .Dar pe cineva care vine acasa nu stii?ca e si mama,cumnata si prietenele care vor sa isi faca parul.

geosim
14.01.2011, 09:51:45
Buna! In noiembrie cand inca mai cautam, formatiile bune din bacau erau deja contractate pt august2011. Eu am semnat contract cu Dj+2 soliste...am ceva emotii, dar sper sa iasa bine :>

geosim
14.01.2011, 09:57:35
aaa....si inca ceva...am rezolvat si cu foto video. Sunt tare incantata de ei:x
Mai tb sa rezolv si cu decoratiunile, sa ma hotarasc pe culori, pt ca apoi sa vad cu marturiile si restul...
Rochia de mireasa o las la urma.....o sa-mi consume toata energia[-o<

myss
14.01.2011, 10:16:12
O prietena de-a mea are nunta in salonul galben :D, deci o sa te cunosc.
aaa super .... sa vii la mine ca tu ai sa ma gasesti mai usor:):*

Ada00
14.01.2011, 11:49:00
E din onesti?sau vine si pana la onesti???sau daca stiti pe cineva care vine la domiciliu pls un anunt.

DIN CATE STIU DACA AI TRANSPORT VINE SI LA ONESTI...Tipa cu machiajul..doar ca proba ar trebui sa vii la bc sa o faci:)
Imi zici si mie cum o cheama si nr de telefon ca sa vb personal cu ea daca nu gasesc nimic aici in oras.multumesc

geosim
14.01.2011, 14:12:01
Merge cineva la vreo sala de fitness/aerobic in bacau? vreau sa merg neaparat (nu ca as avea nevoie:">) si as vrea ceva pareri;;)

CONT-INCHIS-23057
15.01.2011, 13:46:38
Merge cineva la vreo sala de fitness/aerobic in bacau? vreau sa merg neaparat (nu ca as avea nevoie:">) si as vrea ceva pareri;;)

daca afli ceva interesant sa-mi spui ca ma intereseaza si pe mine:))

FANUCA
15.01.2011, 15:00:47
eu am optat pentru floricele in piept la nunta.imi puteti recomanda in bacau sau in onesti vreun magazin unde gasesc floricele mai deosebite si nu foarte scumpe.stiu ca la bacau va fi tragul de nunti dar de abia in martie pe 18

geosim
15.01.2011, 15:09:32
eu am optat pentru floricele in piept la nunta.imi puteti recomanda in bacau sau in onesti vreun magazin unde gasesc floricele mai deosebite si nu foarte scumpe.stiu ca la bacau va fi tragul de nunti dar de abia in martie pe 18
In Bacau, de la hotel Moldova pana la sediul BancPost sunt vreo 10 magazine cu rochii de mireasa si accesorii. Sigur trebuie gasesti ceva care sa-ti placa ;;)

AndreeaLuiza
17.01.2011, 00:25:20
Miresici..am fost la targul din Bucuresti si am ramas foarte placut impresionata!! Am probat vreo 50 de rochii de la ora 12 pana la 8 seara, si am cumparat-o pana la urma dupa lungi si lungi meditari asupra lor..imi placeau foarte mult cel putin 5 dintre ele, le vroiam pe toate :D..inca un lucru taiat de pe lista, pentru mine unul foarte important..

soffia
17.01.2011, 17:58:13
Miresici..am fost la targul din Bucuresti si am ramas foarte placut impresionata!! Am probat vreo 50 de rochii de la ora 12 pana la 8 seara, si am cumparat-o pana la urma dupa lungi si lungi meditari asupra lor..imi placeau foarte mult cel putin 5 dintre ele, le vroiam pe toate :D..inca un lucru taiat de pe lista, pentru mine unul foarte important..

Si eu am fost la targ dar nu mi-au placut prea multe rochii. Deh.. sunt mai pretentioasa. Am probat vreo 5 rochii si mi-am ales una.
Tu ce rochie ti-ai ales? Ai gasit si voal, pantofiori etc?

AndreeaLuiza
17.01.2011, 20:02:50
Si eu am fost la targ dar nu mi-au placut prea multe rochii. Deh.. sunt mai pretentioasa. Am probat vreo 5 rochii si mi-am ales una.
Tu ce rochie ti-ai ales? Ai gasit si voal, pantofiori etc?

pana la urma am gasit una tip printesa, de la Rosa Clar&#224;, destul de simpla..are cateva pietricele pe corset, si o fusta foarte ampla :). Mi-a placut cum imi statea. Voal nu am gasit, pt k nu se potriveau cu rochia nicunul..eu il vreau luuung :P si simplu, il voi cumpara mai tarziu, iar despre pantofi astept sa vina vara cu oferte noi. Si eu sunt pretentioasa, am tinut mult k rochia pe care o voi cumpara sa fie exact asa cum ovisam, si sa nu aiba nimic ce nu-mi place. Celelalte pe care le-am probat erau si ele frumoase, dar ba una era prea decoltata, una era prea trasparenta, alta era prea simpla, alta prea incarcata, alta imi placea partea de sus, la alta parte de jos, ori era prea scumpa ;). Ma bucur k m-am decis, asa pot dormi linistita. Nu am facut poze, pt k aparatul foto nu mai avea baterie, si imi pare rau, dar e ok..voi face destule la nunta :D

soffia
17.01.2011, 22:01:44
Eu am ales una de la Sposa dell amore din colectia San Patrick. E tip sirena ampla jos si cu trena. Vine pe comanda si o sa aiba nevoie de ceva modificari. Voal n-am gasit nici eu , nu mi-a placut niciunul. Nici pantofi nu prea am vazut si am intrat in panica. Prin Bacau nici nu stiu unde sa caut. As vrea un pantof inalt, poate chiar de tip platforma sa fie comod.

AndreeaLuiza
17.01.2011, 22:45:30
Eu am ales una de la Sposa dell amore din colectia San Patrick. E tip sirena ampla jos si cu trena. Vine pe comanda si o sa aiba nevoie de ceva modificari. Voal n-am gasit nici eu , nu mi-a placut niciunul. Nici pantofi nu prea am vazut si am intrat in panica. Prin Bacau nici nu stiu unde sa caut. As vrea un pantof inalt, poate chiar de tip platforma sa fie comod.

:) am probat si eu tip sirena, si-mi veneau bine, dar nu era ceea ce-mi doream. Ai facut poze? Stai linistita pt pantofi, apar colectiile noi acum, de primavara vara si sunt sigura k vei gasi ceva. Dar tip platforma, crezi k sunt destul de eleganti pentru o rochie de mireasa? Ce culoare e rochia ta?

soffia
18.01.2011, 18:27:44
Nu am facut poze la rochii, eram prea ocupata cu probatul. Rochia este alba, dar nu albul acela foarte alb (nu stiu cum sa zic). Este un alb mai natural.
Nu stiu daca neaparat pantofii platforma vor fi alesii. Ma gandesc oricum la ceva cu toc mare, pentru ca sunt micuta de statura (1.63m).

cacaia
19.01.2011, 08:46:51
Eu mi-am gasit pantofiorii perfecti la IL PASSO in Iasi la mall, in Bacau nu am gasit mai nimic...:(

geosim
19.01.2011, 13:39:12
Fetelor, voi v-ati facut rezervarea la biserica si starea civila??? Se poate cu 7 luni inainte?

soffia
19.01.2011, 14:14:26
Am fost la starea civila si mi-au zis sa revin cu 14 zile inainte. Altfel nu fac rezervari :(

geosim
19.01.2011, 14:16:11
Am fost la starea civila si mi-au zis sa revin cu 14 zile inainte. Altfel nu fac rezervari :(

Ce bine!! E prea devreme...e greu sa stabilesti toate detaliile asa devreme....inca mai sunt multe necunoscute:>

soffia
20.01.2011, 09:48:47
Eu chiar as vrea sa ma programeze de pe acum, pentru ca vreau sa-mi vina direct la biserica. In plus, trebuie sa trec ora pe invitatii si n-as prea vrea sa am surprize ca nu sunt liberi cand vreau eu. In functie de acest program , discut cu fotograful, cameramanul si nasii

Ada00
20.01.2011, 10:37:45
Fetelor un site cu invitatii si marturii frumoase imi puteti spune si mie ca eu am fost prin oras si nu am vazut nimic care sa imi atraga privirea. Pe cei cu ornarea.cameramanu si fotografu cand sa ii contactez? credeti ca acum e prea devreme?

geosim
20.01.2011, 11:17:55
Fetelor un site cu invitatii si marturii frumoase imi puteti spune si mie ca eu am fost prin oras si nu am vazut nimic care sa imi atraga privirea. Pe cei cu ornarea.cameramanu si fotografu cand sa ii contactez? credeti ca acum e prea devreme?

Nu e devreme deloc. Acum ai de unde alege. Mai tarziu alegi ce-a ramas.

ingeras000
21.01.2011, 15:03:14
Salut fetelor!

ma poat ajuta si pe mine cineva... poate:)

aveti ceva informatii despre nunta la Hotel Parc in Onesti... ceva poze de la hotelul asta, pe net nu gasesc... ma intereseaza impresii... orice si negative si pozitive...

daca aveti poze de la ceva nunta acolo ar fi binevenite..

va pup

Fluturash08
21.01.2011, 21:28:22

foarte frumoase rochii de la La Sposa,dar scumpicele,pe tine cat te_a ajuns rochita daca vrei sa ne spui?

Salut fetelor!

ma poat ajuta si pe mine cineva... poate:)

aveti ceva informatii despre nunta la Hotel Parc in Onesti... ceva poze de la hotelul asta, pe net nu gasesc... ma intereseaza impresii... orice si negative si pozitive...

daca aveti poze de la ceva nunta acolo ar fi binevenite..

va pup

sala e draguta,dar enervant este patronul care vrea sa detina controlul nuntii,se baga prea tare in seama

soffia
21.01.2011, 22:24:07
foarte frumoase rochii de la La Sposa,dar scumpicele,pe tine cat te_a ajuns rochita daca vrei sa ne spui?

Aproape 1300 euro.

AndreeaLuiza
21.01.2011, 23:32:56

sunt multe site-uri, da un "search" pe google, scrie invitatii nunta, si iti ies cel putin 20 :) ..la cat m-am uitat la ele am inceput sa le cunosc pe toate, dar ink nu m-am decis :) La decor mie mi-au zis k e bine sa-i contactez cu 5-6 luni inainte daca vreau ceva specific, si nu comun, dar daca nu am pretentii prea multe si cu o luna sau doua. Pentru foto si video nici eu nu stiu exact cand e momentul potrivit, dar cred k e ca la muzica si restaurant, cu cat alegi mai devreme, cu atat alegi mai bine, daca lasi pe ultima suta de metri va trebui sa iei ceea ce a ramas :). Iar tu esti in iunie, acus e februarie.. La celelalte capitole esti ok? muzica, rochie, costume, biserica..

geosim
22.01.2011, 21:43:41
Gagici...am o prietena care va face nunta pe 23 iulie anul asat. Va rog dati-mi PM-uri cu formatiile voastre si nr de tel ca sa-i pot contacta....poate gasim ceva liber pe 23 iulie

Merci!!!!:*:*:*:*

Ada00
25.01.2011, 11:25:37
Buna fetelor am auzit ca in oras e o tipa Dana care se acupa cu aranjamente si cica lucreaza foarte frumos si curat si mai noi cica face si invitatii,plicuri de bani.............voi ce parere aveti despre ea,ce a-ti auzit?? Imi dati un nr de telefon al ei sa ma interesez mai amanuntit? Si ca formatie am vorbit cu mai multi acum trebuie sa ma hotarasc.popici

Ada00
25.01.2011, 12:09:28
sunt multe site-uri, da un "search" pe google, scrie invitatii nunta, si iti ies cel putin 20 :) ..la cat m-am uitat la ele am inceput sa le cunosc pe toate, dar ink nu m-am decis :) La decor mie mi-au zis k e bine sa-i contactez cu 5-6 luni inainte daca vreau ceva specific, si nu comun, dar daca nu am pretentii prea multe si cu o luna sau doua. Pentru foto si video nici eu nu stiu exact cand e momentul potrivit, dar cred k e ca la muzica si restaurant, cu cat alegi mai devreme, cu atat alegi mai bine, daca lasi pe ultima suta de metri va trebui sa iei ceea ce a ramas :). Iar tu esti in iunie, acus e februarie.. La celelalte capitole esti ok? muzica, rochie, costume, biserica..

Buna ,eu am nunta in septembrie si cu biserica o las pe luna august ,cu rochita astept targu de nunti din Bacau,si cu invitatiile auzisem ca face cineva din Onesti care se ocupa si cu aranjemente, trebuie sa ma gandesc daca vreau o nunta tematica ca sa pot face si invitatiile in ton cu tematica.Acum trebuie doar sa ma intanlesc cu ea.popici

AndreeaLuiza
25.01.2011, 22:24:25
Buna ,eu am nunta in septembrie si cu biserica o las pe luna august ,cu rochita astept targu de nunti din Bacau,si cu invitatiile auzisem ca face cineva din Onesti care se ocupa si cu aranjemente, trebuie sa ma gandesc daca vreau o nunta tematica ca sa pot face si invitatiile in ton cu tematica.Acum trebuie doar sa ma intanlesc cu ea.popici

e bine sa te axezi pe o tema anume..asa nu amesteci prea multe stiluri, si le faci pe toate cu un anumit ton. La invitatii am hotarat sa incerc sa le fac eu, mi-am cumparat tot ce-mi trebuie :) acum trebuie sa ma apuc de ele. Nici eu nu m-am hotarat ce tema va avea nunta mea, dar cred k va predomina culoarea rosie si alba :).

Ada00
26.01.2011, 12:20:55
e bine sa te axezi pe o tema anume..asa nu amesteci prea multe stiluri, si le faci pe toate cu un anumit ton. La invitatii am hotarat sa incerc sa le fac eu, mi-am cumparat tot ce-mi trebuie :) acum trebuie sa ma apuc de ele. Nici eu nu m-am hotarat ce tema va avea nunta mea, dar cred k va predomina culoarea rosie si alba :).

O sa iasa frumos ai sa vezi.Eu o sa optez la ceva de toamna .Cu invitatiile mie nu prea imi permite serviciul sa le fac. In rest ce ai mai taiat de pe lista?

AndreeaLuiza
26.01.2011, 22:38:39
O sa iasa frumos ai sa vezi.Eu o sa optez la ceva de toamna .Cu invitatiile mie nu prea imi permite serviciul sa le fac. In rest ce ai mai taiat de pe lista?

in perioada asta amn vorbit cu foarte multi fotografi..din ei am redus la 2-3 care-mi plac cel mai mult, si ramane sa ne decidem..desi cam stiu cine e castigatorul! :) In rest nu prea am facut mare lucru. Pot sa spun k cele mai importante sunt rezolvate..si mai bine asa, pt k m-am mai linistit :)

myss
27.01.2011, 12:41:41
nici eu nu am reusit sa ma decid in alegerea unei teme, iar in privinta culorile cu care voi decora imi schimb preferintele de la zi la zi .... nu ma asteptam sa fie asa de greu dar asta e cand vrei ca totul sa fie perfect ;;).... bravo celor care isi fac singure invitatile (mi-r fi placut si mie dar timpul nu imi permite:)) ... spor la pregatiri :*

mihaela102
27.01.2011, 14:27:00
buna fetelor...vad ca va surade ideea nuntilor tematice; pot spune ferm ca nu exista nimic mai frumos ca atunci cand inspiri ceva prin aranjamentul salii; eu am avut tema marina si a fost minunat; uitativa la aceste topicuri (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109) si poate va vin idei :)...dar nu uitati un lucru: culoarea huselor nu reprezinta o tematica; ele sunt doar un aspect din intreaga tema; alegerea unui decor anume nu este foarte costisitor si nici foarte greu de imaginat; eu am lasat totul pe mana decoratorului si nu m-a costat nimic in plus ca am avut scoici pe pereti si valuri pe tavan;-)
si ar mai fi un aspect in aceasta privinta: puteti tine totul secret, ba chiar sa va starniti invitatii la curiozitate;)); eu nu am facut invitatiile in ton cu sala considerand ca nu au nici o legatura una cu cealalta si astfel nu mi-am etalat surpriza; in schimb i-am inebunit pe toti ( ma rog, cei mai apropiati) ca decorul meu va fi cu tematica fara a le spune despre ce e vorba :D...va pot spune cu mana pe inima ca emotia lor a amplificat emotia mea la maxim :)
bafta la pregatiri si mult curaj ;-)

myss
28.01.2011, 11:25:16
buna fetelor...vad ca va surade ideea nuntilor tematice; pot spune ferm ca nu exista nimic mai frumos ca atunci cand inspiri ceva prin aranjamentul salii; eu am avut tema marina si a fost minunat; uitativa la aceste topicuri (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109) si poate va vin idei :)...dar nu uitati un lucru: culoarea huselor nu reprezinta o tematica; ele sunt doar un aspect din intreaga tema; alegerea unui decor anume nu este foarte costisitor si nici foarte greu de imaginat; eu am lasat totul pe mana decoratorului si nu m-a costat nimic in plus ca am avut scoici pe pereti si valuri pe tavan;-)
si ar mai fi un aspect in aceasta privinta: puteti tine totul secret, ba chiar sa va starniti invitatii la curiozitate;)); eu nu am facut invitatiile in ton cu sala considerand ca nu au nici o legatura una cu cealalta si astfel nu mi-am etalat surpriza; in schimb i-am inebunit pe toti ( ma rog, cei mai apropiati) ca decorul meu va fi cu tematica fara a le spune despre ce e vorba :D...va pot spune cu mana pe inima ca emotia lor a amplificat emotia mea la maxim :)
sincer ma uit la aceste topicuri dar nu am reusit inca sa trec prin toate, si nici sa gasesc ceva la care sa fac oauu ...... am gasit multe teme care mi-au placut dar simteam ca ceva lipseste (:| .... si in ceea ce priveste invitatia daca gasesc ceva sa imi placa in functie de tema pe care o voi alege e in regula daca nu alt model nu strica;;) .... si cu ajutorul unui decorator cred ca va iesi treaba buna ..... si vorba ta faptul ca poti sa iti surprinzi invitatii iti da un strop de fericire:*

geosim
28.01.2011, 12:11:53
sincer ma uit la aceste topicuri dar nu am reusit inca sa trec prin toate, si nici sa gasesc ceva la care sa fac oauu ...... am gasit multe teme care mi-au placut dar simteam ca ceva lipseste (:| .... si in ceea ce priveste invitatia daca gasesc ceva sa imi placa in functie de tema pe care o voi alege e in regula daca nu alt model nu strica;;) .... si cu ajutorul unui decorator cred ca va iesi treaba buna ..... si vorba ta faptul ca poti sa iti surprinzi invitatii iti da un strop de fericire:*

Eu mi-am ales fluturasii ca tema;;) :x

mihaela102
28.01.2011, 15:06:57
e bine sa gasiti ceva ce va reprezinta pe amandoi, ce va leaga, ce va place la nebunie, ceva ce aveti in comun; noi am facut cu tema marina pt ca iubim foarte mult marea si astfel ne-am implicat amandoi; sunt convinsa ca veti gasi ceva pana la urma :)

soffia
28.01.2011, 18:57:55
Eu m-am hotarat sa am ca tema primavara:flori si fluturi. Nunta mea este in mai. Ca si culori : verde deschis, alb si maro.

AndreeaLuiza
30.01.2011, 01:51:53
buna fetelor...vad ca va surade ideea nuntilor tematice; pot spune ferm ca nu exista nimic mai frumos ca atunci cand inspiri ceva prin aranjamentul salii; eu am avut tema marina si a fost minunat; uitativa la aceste topicuri (http://www.miresici.ro/forumdisplay.php?f=109) si poate va vin idei :)......va pot spune cu mana pe inima ca emotia lor a amplificat emotia mea la maxim :)

:) am cautat in topicurile de pe miresici si am avut o surpriza :) tema nuntii mele nu se afla acolo.. ;))
Dar oricum este o foarte buna sursa de inspiratie pentru miresicile nehotarate :)

AndreeaLuiza
30.01.2011, 01:55:27
Eu m-am hotarat sa am ca tema primavara:flori si fluturi. Nunta mea este in mai. Ca si culori : verde deschis, alb si maro.

intotdeauna am visat sa fac nunta in luna mai..e luna mea preferata! Eu nu as pune maro k nu este o culoare care ma reprezinta, si fluturii si florile sunt foarte colorati, si veseli.. Dar am mai vazut aranjamente cu aceste culori si daca sunt combinate bine iese foarte frumos si cu aceste culori

mihaela102
31.01.2011, 13:58:39
:) am cautat in topicurile de pe miresici si am avut o surpriza :) tema nuntii mele nu se afla acolo.. ;))
Dar oricum este o foarte buna sursa de inspiratie pentru miresicile nehotarate :)
ai putea deschide chiar tu un topic acolo (daca nu ai facut-o inca) si astfel vei primi multe idei; ce tema ai, daca nu te superi? :)

myss
02.02.2011, 11:26:35
pai ce tema ai? nu vrei sa ne impartasesti din micile tale secrete ale temei alese .... ;;):*

mihaela102
02.02.2011, 12:08:59
pai ce tema ai? nu vrei sa ne impartasesti din micile tale secrete ale temei alese .... ;;):*
buna miss...am o curiozitate: am inteles ca rest Eclipsa nu mai incheie contracte pt 2011 si va onora doar ce a incheiat pana acum; stii cumva despre ce e vorba? (sau e vb de 2012?)

mihaela102
02.02.2011, 12:26:22
Felicitari pt bebe! Mai ai o saptamana?? :) Nu prea ne-ai dat multe detalii despre nunta, si nic poze nu ne-ai pus multe..asa k sa ne saturam! :P Tin minte k ai avut o mica neplacere cu muzica, dar k in rest totul a fost ok..vre-un sfat pt cele ca noi care se pregatesc de acesv maaare eveniment? Si de la Mihaela..binenteles :)
in primul rand tb sa aveti mare grija la crize;puteti fi la un pas de a face mare scandal pt nimicuri (din cauza stresului) dar nu tb sa uitati ca crize infinite nu inseamna o mai buna organizare; eu personal nu am trecut prin asa ceva dar am auzit fffff multe fete care se descarca pe cine apuca din cauza stresului; bine, si noi ne-am mai ciondanit, dar nu dura mai mult de 10 secunde :))
tb sa tineti totul sub control, tb sa tineti cont de placerile si preferintele celor dragi in masura posibilitatii (ma refer la parinti si nasi);

cuvinte de baza: calm, impreuna, atentie maxima, conform bugetului, puneti la suflet doar ce merita cu adevarat si cel mai important: sa NU va doriti nunta perfecta pt ca abia atunci ea va iesi peste asteptarile voastre;

informati-va asupra a tot ce va doriti, sa nu ramana dorinte agatate in cui; chiar daca veti ajunge la concluzia ca nu le puteti indeplini, macar ati incercat.....ma credeti ca eu nu am absolut nici un regret in ceea ce priveste nunta mea? ma simt cel mai binecuvantat om de pe pamant desi nu am avut nunta perfecta sau de elita :)

Fluturash08
02.02.2011, 18:04:00
Fetelor merge cineva la targul de nunti de la brasov?
Noi ne-am gandit sa facem sala alb si negru.Husele albe si fiecare husa sa aiba la spate un papion negru.Am vazut poze,e super elegant.:x:x:x.

Fluturash08
02.02.2011, 18:05:37
Verighete de unde va luati?

AndreeaLuiza
02.02.2011, 20:07:35
Noi ne-am gandit sa facem sala alb si negru.Husele albe si fiecare husa sa aiba la spate un papion negru.Am vazut poze,e super elegant.:x:x:x.

am vazut si eu undeva asta, dar nu erau toate scaunele cu papion, unul da si unul nu..pe celalalt era o funda alba. Dar e o idee frumoasa..verighetele, nu stiu ink, la targ am vazut cateva frumoase, dar sareau de 1000€ perechea :) si am zis sa mai asteptam..tu ai vre-o idee?

AndreeaLuiza
02.02.2011, 20:12:49

nu..nu am nimic de ascuns.. :) mai ales pt k nu este o idee care mi-a venit mie..m-am insiprat din unul din serialele mele preferate "Sex and the city-The movie 2" In film tema este "gheata/cristale de gheata" seamana cu albul/puritate ca tema, dar o voi personaliza cu petele de rosu, dar foarte putin..acum sper sa gasesc si un decor bun care sa-mi poate realiza "tema" :P Si ..va dati seama..mi-am imaginat orice colt al salei, dar nu mereu se potrivesc lucrurile pana la capat.

geosim
02.02.2011, 20:31:14

poti face un scaun cu papion si unul cu o pereche de buze. Am pus o poza....mi-ar place sa-mi fac masinile asa la nunta
438112

Fluturash08
02.02.2011, 21:52:06
am vazut si eu undeva asta, dar nu erau toate scaunele cu papion, unul da si unul nu..pe celalalt era o funda alba. Dar e o idee frumoasa..verighetele, nu stiu ink, la targ am vazut cateva frumoase, dar sareau de 1000€ perechea :) si am zis sa mai asteptam..tu ai vre-o idee?

noi am dat comanda la o firma,nu ii spun numele sa nu se zica ca ii fac reclama negativa,dar asa ne-au sucit incat am crezut ca nu au nevoie de clienti ,pana am abandonat comanda si ne-am luat avansul inapoi.am sa merg sapt viitoare prin bc sa vad ce gasesc si la tg din brasov.sper sa gasesc.pupici

Fluturash08
02.02.2011, 21:57:33
poti face un scaun cu papion si unul cu o pereche de buze. Am pus o poza....mi-ar place sa-mi fac masinile asa la nunta
438112

buna idee,mersi^:)^ si mie imi plac f mult masinutele astea,am vazut anul trecut in iasi 2 masinute smart decorate asa,erau suuuuper.problema e smart-urile se gasesc mai gre.nu stiu cum ar da pe 2 masini obisnuite.

Fluturash08
02.02.2011, 22:11:30
fetelor puneti flori in piept la invitati?