PDA

Versiunea completa : Pregatirile miresicilor din Bacau

Pagini : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25]

misucata20
03.02.2011, 15:52:33
fetelor puneti flori in piept la invitati?

Eu o sa pun flori in piept..insa oscilez intre flori naturale si cele din spuma(artificiale)....nu sunt convinsa ca cele naturale vor rezista caldurilor din iulie:(.:-<

geosim
03.02.2011, 15:54:47

Eu nu voi pune!!!!!
Nasa, mama, soacra si domnisoarele de onoare vor avea o bratara din flori naturale..si atat

Fluturash08
03.02.2011, 18:44:49
Eu o sa pun flori in piept..insa oscilez intre flori naturale si cele din spuma(artificiale)....nu sunt convinsa ca cele naturale vor rezista caldurilor din iulie:(.:-<

mi se pare destul de costisitor sa pun flori naturale la toti invitatii.Eu pun flori naturale doar la nasi,parinti si lui ginerica.La restul invitatilor ma gandesc intre marturie sau floare,sau nimic
:D:D:D.Unde dai comanda de flori,ai gasit ceva mai convenabil?

geosim
03.02.2011, 18:53:36
mi se pare destul de costisitor sa pun flori naturale la toti invitatii.Eu pun flori naturale doar la nasi,parinti si lui ginerica.La restul invitatilor ma gandesc intre marturie sau floare,sau nimic

O sa colaborez tot cu firma pe care am contractat-o pt decoratiuni. Vreau ca florile sau ce-oi avea pe mese, buchetul si bratarile sa fie in acelasi ton si atunci am preferat sa lucrez tot cu decoratoarea mea...plus ca am vazut ce buchetele face...si imi plac

Eu zic sa renunti la florile din piept pt nuntasi. Alea naturale normal ca-s scumpe, alea de plastic..is oribile din punctul meu de vedere...asa ca mai bine dai marturii si gata

AndreeaLuiza
03.02.2011, 21:49:39
noi am dat comanda la o firma,nu ii spun numele sa nu se zica ca ii fac reclama negativa,dar asa ne-au sucit incat am crezut ca nu au nevoie de clienti ,pana am abandonat comanda si ne-am luat avansul inapoi.am sa merg sapt viitoare prin bc sa vad ce gasesc si la tg din brasov.sper sa gasesc.pupici

poti sa ne spui despre cine este vorba..nu neaparat pt reclama negativa..doar ca sa ne povestesti ce s-a intamplat, si noi sa nu mai repetam :)

AndreeaLuiza
03.02.2011, 21:52:32

eu personal nu voi pune flori la invitati..marturiile au devenit in ziua de azi amintirea invitatilor, inainte se foloseau florile de plastic pt k se pastrau ca amintire..bunica mea are o vitrina plina :) Flori naturale pt barbati si bratari "a la americana" pt domnisoare si doamne. La mine vor fii toate rosii :)

bita_me
04.02.2011, 18:21:35
eu personal nu voi pune flori la invitati..marturiile au devenit in ziua de azi amintirea invitatilor, inainte se foloseau florile de plastic pt k se pastrau ca amintire..bunica mea are o vitrina plina :) Flori naturale pt barbati si bratari "a la americana" pt domnisoare si doamne. La mine vor fii toate rosii :)

Si eu sunt adepta marturiilor, iar doamnele si domnisoarele vor fi "chestionate" pentru a vedea daca optam pentru bratari sau flori.
In ce stadiu sunteti cu invitatiile? Ati gasit ceva interesant in Bacau? Ati comandat cumva de pe internet?

AndreeaLuiza
04.02.2011, 20:53:00
Si eu sunt adepta marturiilor, iar doamnele si domnisoarele vor fi "chestionate" pentru a vedea daca optam pentru bratari sau flori.
In ce stadiu sunteti cu invitatiile? Ati gasit ceva interesant in Bacau? Ati comandat cumva de pe internet?

invitatiile am decis sa le fac eu singurica :P Imi fac invitatiile, plicurile, place-cardurile, plicurile pt dar si casuta pt plicuri :) si multe altele.. Modelul l'am gasit pe net, si mi s-a parut simplu de facut. Culorile sunt cele care predomina in tot evenimentul. Daca mai gasesc pe undeva modelul original, il voi atasa si pe el..trebuie sa-l caut k nu mai tin minte p care site l-am vazut. Imi place sa-mi fac lucruri singura..daca era dupa mine si rochia o faceam tot eu, dar au sarit toate pe mine, k cica ar aduce ghinion :)) Iti atasez inceputul invitatiilor..sunt doar de proba, cand vor fii gata voi pune mai multe poze..

bita_me
04.02.2011, 22:03:08
invitatiile am decis sa le fac eu singurica :P Imi fac invitatiile, plicurile, place-cardurile, plicurile pt dar si casuta pt plicuri :) si multe altele.. Modelul l'am gasit pe net, si mi s-a parut simplu de facut. Culorile sunt cele care predomina in tot evenimentul. Daca mai gasesc pe undeva modelul original, il voi atasa si pe el..trebuie sa-l caut k nu mai tin minte p care site l-am vazut. Imi place sa-mi fac lucruri singura..daca era dupa mine si rochia o faceam tot eu, dar au sarit toate pe mine, k cica ar aduce ghinion :)) Iti atasez inceputul invitatiilor..sunt doar de proba, cand vor fii gata voi pune mai multe poze..

Interesanta ideea, iar invitatiile mi se par simple si de efect! O sa ma mai gandesc la asta.

misucata20
05.02.2011, 14:14:05

Pentru buchetele miresei si al nasei si lumanarile probabil ca voi colabora cu d-na de la Tg Ocna....am trecut odata pe acolo si mi s-a parut dragutza si deschisa....cat despre aranjamentele de pe mese si florile de pus in piept(in cazul in care vor fi naturale) le voi lua de la en gros si mi le vor face o verisoara de-a mea ce lucreaza la florarie si cu o prietena ce a lucrat cu asa ceva....Practic voi plati doar florile.:)

Fluturash08
06.02.2011, 23:07:20

eu voi merge week-endul viitor la brasov,e targ de nunti, sper sa gasesc invitatii,poate si marturii mai interesante.

Ada00
07.02.2011, 21:30:07
Foarte frumoase invitatiile. Eu acum sunt in cautare de modele de invitatii;)). Stie careva cand e targu de nunti la Bacau???

geosim
07.02.2011, 21:33:19
Foarte frumoase invitatiile. Eu acum sunt in cautare de modele de invitatii;)). Stie careva cand e targu de nunti la Bacau???

18-20 martie la Central Plaza

Ada00
07.02.2011, 21:34:17
Verighete de unde va luati?
Eu am vazut ceva frumos intr-un catalog Jasmin il poti gasi si pe net .

Ada00
07.02.2011, 21:34:49
18-20 martie la Central Plaza
Ms ms poopici

myss
08.02.2011, 11:13:33
Eu am vazut ceva frumos intr-un catalog Jasmin il poti gasi si pe net .
sunt frmoase ... am vazut ca au sediu numai in timisoara ... tu ai dat comanda sau ti-a placut doar un model anume??:)

Ada00
08.02.2011, 14:09:25
sunt frmoase ... am vazut ca au sediu numai in timisoara ... tu ai dat comanda sau ti-a placut doar un model anume??:)

Nu am dat comanda, dar din cate am vazut ,de aici mi-au placut mai multe modele.Mi s-au parut mai interesante ,si imi plac cele cu aur alb. :*

Aly_myra
12.02.2011, 21:44:55
Buna seara miresici Bacauane :)
Eu sunt o miresica vranceanca, insa aproape de Bacau, si am observat ca ati discutat foarte multe despre firme de ornat sala. Am vazut ca sunt si multe miresici din Onesti :)
Intrebarea pt voi e daca ati auzit de firma de decorat Daisy Sara din Bacau sau daca vreuna dintre ele s-a gandit sa apeleze la ei? As vrea sa aud pareri despre firma asta..lucreaza bine? Sunt "expensive"?

Si mai am o intrebare: de formatia Style din Iasi ati auzit? Am inteles ca au avut multe nunti in Bacau :-?
Va rog, daca a trecut vreo "pasarica" pe la urechea voastra si v-a soptit vreo parere, sa mi-o impartasiti si mie caci am mari emotii :-s
Vreau sa iasa totul bine... [-o<

Va multumesc. O seara faina in continuare :*

AndreeaLuiza
12.02.2011, 23:18:09
Eu sunt o miresica vranceanca, insa aproape de Bacau, si am observat ca ati discutat foarte multe despre firme de ornat sala. Am vazut ca sunt si multe miresici din Onesti :)
Intrebarea pt voi e daca ati auzit de firma de decorat Daisy Sara din Bacau sau daca vreuna dintre ele s-a gandit sa apeleze la ei? As vrea sa aud pareri despre firma asta..lucreaza bine? Sunt "expensive"?

Si mai am o intrebare: de formatia Style din Iasi ati auzit? Am inteles ca au avut multe nunti in Bacau :-?
Va rog, daca a trecut vreo "pasarica" pe la urechea voastra si v-a soptit vreo parere, sa mi-o impartasiti si mie caci am mari emotii :-s

bine ai venit printre noi!
Eu te pot ajuta cu prima intrebare..am fost personal sa vb la Daisy Sara, am si id-ul ei de mess, daca vrei iti trimit un pm cu el..mie mi s-a parut foarte ok, disponibila la orice tema nou, chiar daca nu a mai facut inainte. Iti da sfaturi si iti arata foarte multe posibilitati, daca nu ai ideile clare. Ca preturi nu sunt nici scumpi si nici ieftini, sunt in medie. Pt nunta mea ei vor fii decoratorii, dar printre noi au mai fost miresici care i-au mai contactat si au fost foarte multumite. Deci, o parere buna! :>

roxy862006
13.02.2011, 15:13:51
Salu fetelor.. a avut cineva nunta la Iris Bacau, recent,,, as vrea sa facem un schimb de idei... plz,, help

geosim
13.02.2011, 22:26:43

Eu am semnat cu ei si sunt f multumita. Comunic f bine cu tipa de acolo..imi plac ideile ei
Stiu si de formatia din IASI...si mie mi-au placut la nebunie dar din pacate nu erau disponibili pt data mea

mihaela102
14.02.2011, 11:05:10

buna Aly...eu am lucrat cu Daisy si am fost foarte multumita din toate punctele de vedere; au imaginatie, sunt foarte deschisi la nou si au preturi medii; poti vedea cateva poze cu detaliile salii in semnatura :)

vivi09
20.02.2011, 13:34:03
:) Buna vivi! Am vorbit cu toate formatiile pe care le-am mentionat, si nu numai :) In momentul de fata toate sunt disponibile pt data mea :D deci inca pot sa ma mai gandesc..imi surade ideea mult a unui dj, care a facut o super atmosfera la o nunta, k nici nu spuneai k nu ai formatie..si vreau sa vb si cu el. Cei mai scumpi sunt formatia Vasilicai, din pacate, desi imi place, le-am spus k este in-afara bugetului nostru, si am renuntat sa ma mai gandesc la ei :). Cred k pana la urma, daca ar fii sa ma hotarasc pt o formatie, voi alege Romantic, di Suceava.. te tin la curent! :D
Tu ai vorbit cu cei de la Royal.. voi cauta si eu pe net, pt k nu stiu nimic despre ei..

Buna!
Nu am mai intrat de mult pe site.Am contractat pana la urma formatia Univers din Moinesti.Sper sa faca treaba buna.Tu?

AndreeaLuiza
20.02.2011, 13:49:44
Buna!
Nu am mai intrat de mult pe site.Am contractat pana la urma formatia Univers din Moinesti.Sper sa faca treaba buna.Tu?

E bine k ai rezolvat si cu formatia! :) si eu am rezolvat problema asta..am ales formatia din Suceava, si .. ca si tine, sper sa faca treaba buna! :>

vivi09
21.02.2011, 18:57:26
E bine k ai rezolvat si cu formatia! :) si eu am rezolvat problema asta..am ales formatia din Suceava, si .. ca si tine, sper sa faca treaba buna! :>

Cu rochia de mireasa mi-am cam luat teapa.Am gasit o rochie pe net care mi-a atras atentia intratat incat am spus "asta este" insa cand am sunat sa vb cu cei care postasera rochia pe site mi-au spus ca ei nici nu au deschis inca magazinul , rochia e la comanda ,nu o au pe stoc insa pot sa probez o rochie din stoc care seamana cu aceea si daca imi place mi-o croiesc pe aceea.Unde o probam Dumnezeu stie daca ei nu aveau nici magazin.Au deschis luna aceasta magazin in Brasov :)) Am decis sa nu mai caut rochii pe net.Merg in magazine si ce gasesc si imi place cum sta cumpar,fara prea multa agitatie.A venit insa o doamna de la un magazin cu rochii de mireasa cu propunerea urmatoare: sa merg cu poza la ei,verifica daca au ceva asemanator si daca au fac modificarile necesare pe rochia lor.S-ar putea sa fie buna varianta insa nu am mai auzit miresici care sa procedeze asa.
sunt?

AndreeaLuiza
21.02.2011, 22:40:27
Cu rochia de mireasa mi-am cam luat teapa.Am gasit o rochie pe net care mi-a atras atentia intratat incat am spus "asta este" insa cand am sunat sa vb cu cei care postasera rochia pe site mi-au spus ca ei nici nu au deschis inca magazinul , rochia e la comanda ,nu o au pe stoc insa pot sa probez o rochie din stoc care seamana cu aceea si daca imi place mi-o croiesc pe aceea.Unde o probam Dumnezeu stie daca ei nu aveau nici magazin.Au deschis luna aceasta magazin in Brasov :)) Am decis sa nu mai caut rochii pe net.Merg in magazine si ce gasesc si imi place cum sta cumpar,fara prea multa agitatie.A venit insa o doamna de la un magazin cu rochii de mireasa cu propunerea urmatoare: sa merg cu poza la ei,verifica daca au ceva asemanator si daca au fac modificarile necesare pe rochia lor.S-ar putea sa fie buna varianta insa nu am mai auzit miresici care sa procedeze asa.
sunt?

e important k atunci cand iei ceva de pe net, sa aiba un fel de feedback..adica sa vezi lucruri facute de ei, sa vezi parerea altora..normal k daca mergi intr-un magazin poti vedea si atinge rochia, dar pe net pozele pot fii diverse de realitate, in bine sau in rau. Eu am luat lucruri de pe net pana acum, dar numai de pe site-uri sigure, si nu am nici un regret.. E o lume noua si toti incearca sa profite de cei care nu au experienta. La fel si cu magazinele..domana respectiva iti poate spune ca are de toate si k poate face de toate, dar nu trebuie sa iei de bun tot ce iti spun ei k sa vanda, cere informatii, cere poze, cere sa vezi despre ce e vorba. Daca ai timp, umbla in mai multe locuri. Iti doresc sa gasesti ceea ce cauti! :>

mihaela102
22.02.2011, 12:28:44
sunt?

buna vivi...nu te lega la cap fara sa te doara....eu mi-am facut rochia la comanda doar dupa ce am probat acelasi model ca sa vad exact cum imi sta...in magazin era cu brau smarald si eu mi-am facut turqoise, a fost singura diferenta....rochiile sunt foarte diferite in realitate fata de ce vezi pe net; eu personal am fost foarte dezamagita cand am vazut in realitate niste modele care pe net pareau de vis;
eu te sfatuiesc sa probezi mai multe modele si eventual sa faci cateva modificari pe un model deja probat, iar modificarile sa fie minore; chiar daca un magazin/croitorie iti poate face ce ai tu in poza, nu poti sti daca ce e in poza iti vine bine tie, sau daca in realitate mai arata atat de fermecator.

Loxanna
25.02.2011, 17:56:10
MIRESICILE DIN ONESTI: are cineva idee ce s-a intamplat cu doamna Geta...?! Eu voi fi nasa in august si am avut un soc vazand ca floraria din Tg. Ocna nu mai este....:O

Pentru buchetele miresei si al nasei si lumanarile probabil ca voi colabora cu d-na de la Tg Ocna....am trecut odata pe acolo si mi s-a parut dragutza si deschisa....cat despre aranjamentele de pe mese si florile de pus in piept(in cazul in care vor fi naturale) le voi lua de la en gros si mi le vor face o verisoara de-a mea ce lucreaza la florarie si cu o prietena ce a lucrat cu asa ceva....Practic voi plati doar florile.:)
Buna, cand ai fost la Tg. Ocna? Este vb de doamna Geta cumva? Unde o pot gasi?

Fetelor un site cu invitatii si marturii frumoase imi puteti spune si mie ca eu am fost prin oras si nu am vazut nimic care sa imi atraga privirea. Pe cei cu ornarea.cameramanu si fotografu cand sa ii contactez? credeti ca acum e prea devreme?
Cred ca trebuie sa te grabesti putin... cu foto si video. Eu marturiile mi le-am comandat de pe net (fluturasi origami, cauta de google "decorigami" si gasesti). Invitatiile le-am facut la niste prieteni, m-au ajuns foarte convenabil. Bafta!

nunta_de_vis
26.02.2011, 18:22:53
Salutare miresici de 2011!

din pacate nu am mai intrat de ce ceva timp pe site si abia acum am vazut ce avans aveti in ceea ce priveste pregatirile de nunta :O deja am intrat in panica...:(( o sa ma inspir si eu din ce ati scris voi pe site, referitor la decoratiuni, la cameramani si restul :P sper sa va ajung din urma :P
Eu inca nu am stabilit unde vom face cununia religioasa si nu am gasit nici fotograf si cameraman...aveti vreo sugestie?
ms! :">:*

nunta_de_vis
26.02.2011, 18:28:16
Cred ca trebuie sa te grabesti putin... cu foto si video. Eu marturiile mi le-am comandat de pe net (fluturasi origami, cauta de google "decorigami" si gasesti). Invitatiile le-am facut la niste prieteni, m-au ajuns foarte convenabil. Bafta!

buna!
am intrat si eu pe site-ul celor de la decorigami si mi-au placut foarte mult fluturasii. Vad ca au mai aparut si flori de lotus in care poti pune si cate o bombonica...sunt chiar interesante! ms de pont :)

geosim
26.02.2011, 18:41:39
Salutare miresici de 2011!

din pacate nu am mai intrat de ce ceva timp pe site si abia acum am vazut ce avans aveti in ceea ce priveste pregatirile de nunta :O deja am intrat in panica...:(( o sa ma inspir si eu din ce ati scris voi pe site, referitor la decoratiuni, la cameramani si restul :P sper sa va ajung din urma :P
Eu inca nu am stabilit unde vom face cununia religioasa si nu am gasit nici fotograf si cameraman...aveti vreo sugestie?
ms! :">:*

ti-am dat PM. Pt mai multe detalii legate de nunta aboneaza-te si pe topicul Miresici de 2011...e mai multa activitate acolo

misucata20
27.02.2011, 22:31:37
Buna, cand ai fost la Tg. Ocna? Este vb de doamna Geta cumva? Unde o pot gasi?

Da... cu doamna Geta vorbisem..insa...asta vara:(...eu nu stiam ca nu mai e...:-SS..Poate si-a schimbat locatia....[-o<[-o<

Loxanna
01.03.2011, 17:47:55
Da... cu doamna Geta vorbisem..insa...asta vara:(...eu nu stiam ca nu mai e...:-SS..Poate si-a schimbat locatia....[-o<[-o<
Te rog mult, daca iei legatura cu dumneaei, da-mi de stire...

misucata20
01.03.2011, 21:42:30
Te rog mult, daca iei legatura cu dumneaei, da-mi de stire...

Asa voi face;-)..insa te rog sa faci si tu la fel:D ok?:*

dyana23
22.03.2011, 11:14:58
salutare miresici bacauane...cine are nunta la pensiunea loredana? am nevoie de niste detalii cine ma poate ajuta....ast mesaj privat! pupici si bafta cu pregatirile.
PS ce magazine de rochii ma sfatuiti sa colind pt gasirea unei rochii frumoase?

deea22
23.03.2011, 03:19:05
Buna miresicilor de 2011! Ma alatur si eu voua pt a invata din experienta voastra :d si pt a afla cat mai multe informatii despre acest eveniment important din viata fiecarei.Ca sa facem cunostinta in acest domeniu ma prezint astfel.....am nunta la Casa Romaneasca in sala mare, mi'am inchiriat muzica pe niste baietii de la tecuci care sincer nici nu'i cunosc, ornament pe unul ilie, iar cameraman pe savin...cam asta pot sa zic deocamdata despre mine :P. As dori daca cineva stie mai multe informatii care m'ar putea ajuta despre aceste persoane.
Spor la pregatiri!:*

deea22
30.03.2011, 01:06:46
Buna Mary! Nu am nici un link care ar putea sa te ajute.Eu am mers pe recomandarea altora.:*:*

AndreeaLuiza
03.04.2011, 23:04:25
Buna miresicilor de 2011! Ma alatur si eu voua pt a invata din experienta voastra :d si pt a afla cat mai multe informatii despre acest eveniment important din viata fiecarei.Ca sa facem cunostinta in acest domeniu ma prezint astfel.....am nunta la Casa Romaneasca in sala mare, mi'am inchiriat muzica pe niste baietii de la tecuci care sincer nici nu'i cunosc, ornament pe unul ilie, iar cameraman pe savin...cam asta pot sa zic deocamdata despre mine :P. As dori daca cineva stie mai multe informatii care m'ar putea ajuta despre aceste persoane.

bine ai venit printre noi! :) din pacate nu sunt din Onesti, si nu prea cunosc persoanele pe care le-ai scris :) sper sa gasesti raspuns la celelalte miresici! esti oarecum bine pusa cu pregatirile :) rochia ai luat-o?

Fluturash08
04.04.2011, 18:34:02

bine ai venit,tot la Casa Romaneasca fac si eu nunta de restul nu stiu.Bafta la pregatiri!!!!!!

AndreeaLuiza
05.04.2011, 21:51:12
off topic: era mult mai ok cand eram impartie,miresicile de Onesti si cele de Bacau...bine...acum vad ca din Onesti suntem foarte putine :(

Onesti face parte din Judetul Bacau :) nu stiu eu atat de multe despre Onesti, dar putem vorbi despre orice.. ne unim toate cunostintele si discutam :)

deea22
08.04.2011, 18:58:02
Nu ai pt. ce.Sigur iti voi oferi ce informatii doresti,sper sa nu avem nici un fel de probleme.:*

Asa sper si eu, dar din ce am mai auzit pe la unul pe la altul cica se cam da mancarea rece:( dar la noi sa speram k totul va fi bn

FANUCA
08.04.2011, 19:58:58
buna mary, am vazut ca ai nunta si tu la roata.si eu tot acolo o voi avea pe 1 octombrie.ce formatie ai ales?

mary_85
09.04.2011, 13:23:52
buna mary, am vazut ca ai nunta si tu la roata.si eu tot acolo o voi avea pe 1 octombrie.ce formatie ai ales?

buna fanuca, eu l-am ales pe un tip din Piatra Neamt, a cantat si la nunta verisoarei mele acum 3 ani si mi-a placut mult, mai canta cu o tipa, initial noi am vrut dj dar nu am vrut sa ma risc, macar tipul asta stiu ca face atmosfera faina la nunta :) eu acum sunt in cautare de foto-video...tu cum stai cu pregatirile?

FANUCA
10.04.2011, 13:04:41
pai, cum am zis avem restaurantul, adica la roata, formatia pentru care am oarecum ceva emotii, fotograful un domn din targu-ocna, iar acuma imi aleg marturiil, pe care le voi comanda de pe net.am gasit un site cu marturii foarte dragute si ieftine.in ceea ce priveste rochia cred ca o voi face la comanda la pod(la moldova)ma vazut modele cghiar frumusele.in ce stadiu esti tu cu pregatirile>?

mary_85
11.04.2011, 16:19:10
acum am vazut ca tu ai nunta anul acesta :) sunt curioasa cum sunt cei de la restaurant cu mancarea, am inteles ca sunt ok, dar e altceva cand iti impartaseste cineva care a avut nunta acolo. eu acum imi caut fotograf...vroiam sa te intreb aranjamentul salii il faci de la ei sau ai ales pe altcineva? si de aranjamentul floral (buchete,prezidiu,sala) cine se ocupa? sa-mi dai si mie te rog mesaj privat cu site-ul de marturii, eu inca sunt la capitolul de cautare, sa ma decis ce flori vreau, daca aleg o tema a nunti...rochia cred ca din Bv o sa mi-o cumpar, eu aici stau, si chiar ai de unde alege

Ancut
11.04.2011, 17:32:03
Buna fetelor, as avea si eu o intrebare pt fetele din Onesti.
Peste cateva luni are sora mea nunta la Trotus si mi-as dori mult sa-i fac o surpriza, sa chem pe cineva sa danseze, eventul dansuri populare, sa faca un moment surpriza , ceva de genul asta.
Aveti vreo idee, stiti cumva pe cine as putea chema ???:-?

Ancut
11.04.2011, 17:33:13
acum am vazut ca tu ai nunta anul acesta :) sunt curioasa cum sunt cei de la restaurant cu mancarea, am inteles ca sunt ok, dar e altceva cand iti impartaseste cineva care a avut nunta acolo. eu acum imi caut fotograf...vroiam sa te intreb aranjamentul salii il faci de la ei sau ai ales pe altcineva? si de aranjamentul floral (buchete,prezidiu,sala) cine se ocupa? sa-mi dai si mie te rog mesaj privat cu site-ul de marturii, eu inca sunt la capitolul de cautare, sa ma decis ce flori vreau, daca aleg o tema a nunti...rochia cred ca din Bv o sa mi-o cumpar, eu aici stau, si chiar ai de unde alege

La Roata sa stii ca e chiar ok, noi am avut acolo nunta si am f foarte multumiti.

FANUCA
11.04.2011, 18:47:29
in ceea ce priveste ornatul salii cred ca voi colabora cu ei.pentru ca ce am mai gasit eu era 15 mil si mie se pare destul de mult.ca flori as vrea ceva legat de toamna.ai vazut ca acuma modifica restaurantul?
eu am emotii in ceea ce priveste formatia , pentru ca inca nu sunt in tara si am emotii

mary_85
11.04.2011, 22:12:06
sunt mai linistita acum, Ancut :) legat de trupa de dans, nu stiu daca mai exista Clubul elevilor, acolo erau mici trupe, sau poti incerca pe la scoli...prin Onesti chiar nu am auzit :(
@Fanuca: spuneai ca se fac modificari la restaurant...eu merg acasa foarte rar, in febr cand am platit avansul era la fel...ar fi ok dc l-ar mai mari un pic :)

AndreeaLuiza
12.04.2011, 22:59:13
k a venit vorba de cursuri de dans...si eu ma gandeam sa fac cateva in Bacau..a mai facut cineva cursuri pt dansul mirilor? am gasit pe net cateva sali de dans, dar nu stiu pe care sa aleg :D

deea22
13.04.2011, 00:08:59
bine ai venit printre noi! :) din pacate nu sunt din Onesti, si nu prea cunosc persoanele pe care le-ai scris :) sper sa gasesti raspuns la celelalte miresici! esti oarecum bine pusa cu pregatirile :) rochia ai luat-o?

Scz AndreeaLuiza, abia acum am vaz msg tau:( ......da intr'adevar m'am cam ocupat de toate pentru ca am fost presata de timp nefiind in tara si'n ceea ce priveste rochia inca nu mi'am cumparat'o,urmeaza in aug :) tu cum stai cu pregatirile? :*:*

anca_serenity
20.04.2011, 00:41:30

buna,
eu fac nunta in onesti, in iunie.am semnat cu formatia style din iasi.am vazut ceva nunti unde au cantat ei si sunt ff faini.sper sa fie ok si la noi...
pupo:-)

geosim
20.04.2011, 10:45:13
buna,
eu fac nunta in onesti, in iunie.am semnat cu formatia style din iasi.am vazut ceva nunti unde au cantat ei si sunt ff faini.sper sa fie ok si la noi...

super formatie! felicitari. Si eu i-am vrut, dar nu erau disponibili la data mea:(

mis_ms
20.04.2011, 16:12:37
Buna! In noiembrie cand inca mai cautam, formatiile bune din bacau erau deja contractate pt august2011. Eu am semnat contract cu Dj+2 soliste...am ceva emotii, dar sper sa iasa bine :>

Cat te ajunge dj-ul impreuna cu cele 2 soliste?

Fluturash08
20.04.2011, 20:10:56
Asa sper si eu, dar din ce am mai auzit pe la unul pe la altul cica se cam da mancarea rece:( dar la noi sa speram k totul va fi bn

Mancarea e buna,eu am fost la nunti acolo si mi-a placut.nu iti face griji.

myss
20.04.2011, 22:47:56
buna,
sunt buni ... si mi-e mi-au placut dar nu erau disponibili atunci cand am eu nunta ....

deea22
21.04.2011, 00:59:26
Fluturash08 ti'am trim msg pe privat dar nu stiu daca mi'a mers :( Anunta'ma te rog dak nu ai primit :*

Fluturash08
22.04.2011, 16:21:06
Fluturash08 ti'am trim msg pe privat dar nu stiu daca mi'a mers :( Anunta'ma te rog dak nu ai primit :*

nu am primit nimic:sad:

deea22
28.04.2011, 20:16:42
poi cred k nu ai primit k'mi zicea mie ceva k dak nu am un anumit nr de postari nu pot trimit msg pe privat:( si eu cum sunt noua bineinteles k nu am:(
iti scrisesem k nu stiu nimic k nu ma aflu in tara si te rog pe u sa ma tii la curent cu toate:* deja satu cu "frik in san" de cand mi'ai zis......dar mai am o speranta k toul va fi bn pt noi
te pup si spor la pregatiri k un pic mai ai:d

AAndreea13
19.05.2011, 20:32:16
Mai am un an..... am deja restaurantul si muzica.... si o gramada de idei mai mult sau mai putin realizabile :) . Azi am fost la probat rochite, Pronovias, pentru ca doar de la ei aveau la magazinul cel mai apropiat :-p . Nu sunt foarte incantata, dar nici dezamagita de tot. Nu am gasit " the one " dar mai am timp.... Am pozici aici https://picasaweb.google.com/aandreea13/LaProbatRochite?authkey=Gv1sRgCOn_gar4nsi1pAE , poate imi spuneti si parerile voastre.
Azi am mai luat si o pereche de sandalute superbe.... daca nu se vor asorta cu rochita pe care o voi alege, le pot purta si la alte ocazii. Mi-au placut asa de mult ca nu m-am putut abtine si le-am cumparat :">. Le puteti vedea aici https://picasaweb.google.com/aandreea13/PantofiNunta?authkey=Gv1sRgCIrCp9aGoc2syAE. Cam asta e tot ce am realizat pana acum :-p. Spor la toata lumea!:*

AndreeaLuiza
19.05.2011, 22:15:14
Mai am un an..... am deja restaurantul si muzica.... si o gramada de idei mai mult sau mai putin realizabile :) . Azi am fost la probat rochite, Pronovias, pentru ca doar de la ei aveau la magazinul cel mai apropiat :-p . Nu sunt foarte incantata, dar nici dezamagita de tot. Nu am gasit " the one " dar mai am timp.... Am pozici aici https://picasaweb.google.com/aandreea13/LaProbatRochite?authkey=Gv1sRgCOn_gar4nsi1pAE , poate imi spuneti si parerile voastre.
Azi am mai luat si o pereche de sandalute superbe.... daca nu se vor asorta cu rochita pe care o voi alege, le pot purta si la alte ocazii. Mi-au placut asa de mult ca nu m-am putut abtine si le-am cumparat :">. Le puteti vedea aici https://picasaweb.google.com/aandreea13/PantofiNunta?authkey=Gv1sRgCIrCp9aGoc2syAE. Cam asta e tot ce am realizat pana acum :-p. Spor la toata lumea!:*

rochiile sunt foarte frumoase, imi place foarte mult cum iti sta cu cea din a 5-a poza, chiar foarte mult! unde este magazinul asta? si cam ce preturi au.. din curiozitate :-"
nu am reusit sa vad sandalutele, ataseaza-le aici daca poti.. :)

myss
20.05.2011, 09:13:41
sandalutele sunt foarte frumoase , rochita nr 7 mi-a placut mie si cred ca si 9 este acelasi model .... unde este magazinul?;-)

AAndreea13
20.05.2011, 23:42:46
rochiile sunt foarte frumoase, imi place foarte mult cum iti sta cu cea din a 5-a poza, chiar foarte mult! unde este magazinul asta? si cam ce preturi au.. din curiozitate :-"
nu am reusit sa vad sandalutele, ataseaza-le aici daca poti.. :)

Sunt frumusele, dar sumpe evident. Preferata mea era si este de fapt numarul doi, mai apoi cinci si sapte/noua. Dar nu este nici una pe care sa stiu sigur ca o vreau, mai ales ca preturile sunt pe masura... A doua este undeva la 1900 &#163; si a saptea/noua este 1500&#163; . Celelalte nu stiu. Magazinul nu este in tara , eu sunt in Scotia acum, ceea ce face totul mai greoi si mai costisitor.....
Sandalutele nu le pot atasa pt ca e poza prea mare, nu stiu de ce nu le poti vedea... E drept ca nu am avut rabdare si am facut albumul cam aiurea dar tot ar trebui sa mearga....

AAndreea13
20.05.2011, 23:48:50
sandalutele sunt foarte frumoase , rochita nr 7 mi-a placut mie si cred ca si 9 este acelasi model .... unde este magazinul?;-)

Sapte si noua sunt intr-adevar una si aceeasi. Daca ajuta, in realitate rochita e muuuult mai superba si foarte finuta, e in jur la 1500 &#163;, e Pronovias. Mi- a placut mult, m-a dezamagit poza, care nu ii face dreptate, dar nu e chiar genul meu. As vrea sa vad un magazin cu rochite La sposa care sunt pana acum preferatele mele.... Mai caut. Nici nu stiu exact ce.... dar am inteles ca ar trebui sa imi dau sama da a e " the one " ;-). Magazinul nu e in tara din pacate.

AAndreea13
21.05.2011, 00:01:41
Uff, am sa imi refac albumul, ca am incarcat pozele aiurea....acum am vaz ce am facut. Sorry. #-o

AndreeaLuiza
21.05.2011, 10:26:20
Sunt frumusele, dar sumpe evident. Preferata mea era si este de fapt numarul doi, mai apoi cinci si sapte/noua. Dar nu este nici una pe care sa stiu sigur ca o vreau, mai ales ca preturile sunt pe masura... A doua este undeva la 1900 &#163; si a saptea/noua este 1500&#163; . Celelalte nu stiu. Magazinul nu este in tara , eu sunt in Scotia acum, ceea ce face totul mai greoi si mai costisitor.....
Sandalutele nu le pot atasa pt ca e poza prea mare, nu stiu de ce nu le poti vedea... E drept ca nu am avut rabdare si am facut albumul cam aiurea dar tot ar trebui sa mearga....

pana la anul ai timp sa cauti o rochie care sa iti placa si sa nu dai o avere pe ea..nici eu nu sunt in tara, dar rochia mi-am luat-o de la Bucuresti :) este greu sa organizezi o nunta de departe, dar dupa experienta mea, nu este imposibil. Va trebui sa iti dedici mai mult timp cautarilor pe internet, iar noi suntem norocoase ca facem parte din generatia internetului, ca altfel nu stiu cum faceam :) Pana la urma am vazut sandalutele si sunt foarte foarte frumoase!

AAndreea13
21.05.2011, 15:20:10
pana la anul ai timp sa cauti o rochie care sa iti placa si sa nu dai o avere pe ea..nici eu nu sunt in tara, dar rochia mi-am luat-o de la Bucuresti :) este greu sa organizezi o nunta de departe, dar dupa experienta mea, nu este imposibil. Va trebui sa iti dedici mai mult timp cautarilor pe internet, iar noi suntem norocoase ca facem parte din generatia internetului, ca altfel nu stiu cum faceam :) Pana la urma am vazut sandalutele si sunt foarte foarte frumoase!

Multzumesc, multzumesc. Cum spuneam, nu plecasem la cumparat de papucei dar cand le-am vazut, nu m-am putut abtine. Sper sa mearga la rochita... daca nu, le iau la purtare :-p . Cu rochita nush ce sa fac ca pana la nunta mai ajung odata in tara in septembrie si atat. Si daca nu gasesc atunci..... va trebui sa imi iau de aici. Si e scuuump. Inainte de nunta am doar doua trei saptamani in tara... :( . Nu pot risca sa nu gasesc sau sa nu fie gata atunci.

AndreeaLuiza
21.05.2011, 18:18:22
Multzumesc, multzumesc. Cum spuneam, nu plecasem la cumparat de papucei dar cand le-am vazut, nu m-am putut abtine. Sper sa mearga la rochita... daca nu, le iau la purtare :-p . Cu rochita nush ce sa fac ca pana la nunta mai ajung odata in tara in septembrie si atat. Si daca nu gasesc atunci..... va trebui sa imi iau de aici. Si e scuuump. Inainte de nunta am doar doua trei saptamani in tara... :( . Nu pot risca sa nu gasesc sau sa nu fie gata atunci.

daca nu poti merge acasa pana la nunta, atunci cred k trebuie sa te organizezi altfel cu rochia, nu iti recomand deloc sa lasei pe ultimele trei saptamani! Sunt sigura ca daca vei cauta mai bine vei gasi si ateliere, saloane cu rochii mai pe bugetul tau, o poti comanda de pe net daca ai incredere, sau mai bine sa apelezei la o croitoreasa. Timp ai destul sa te decizi! :)

FANUCA
22.05.2011, 20:16:28
buna fetelor, am si eu o rugaminte la miresicile din bacau dar si din onesti.am stabilit pentru nunta ca marturii sa dam cate un trabuc pt domni si cate o ciocolatica sau un evantai pentru doamne.am fost la bacau sambata sa ma uit si pentru verighete si singurul loc unde am gasit ceva cat de cat a fost in in luceafarul.trabucurile erau 3 lei iar tigarile in foita de la 1.5 lei.vreau sa va intreb daca stiti cumva pe unde gasesc in bacau trabucuri mai ieftine si verighete ma refer la gramul de aur.multumesc

AndreeaLuiza
22.05.2011, 23:27:44
buna fetelor, am si eu o rugaminte la miresicile din bacau dar si din onesti.am stabilit pentru nunta ca marturii sa dam cate un trabuc pt domni si cate o ciocolatica sau un evantai pentru doamne.am fost la bacau sambata sa ma uit si pentru verighete si singurul loc unde am gasit ceva cat de cat a fost in in luceafarul.trabucurile erau 3 lei iar tigarile in foita de la 1.5 lei.vreau sa va intreb daca stiti cumva pe unde gasesc in bacau trabucuri mai ieftine si verighete ma refer la gramul de aur.multumesc

Pentru trabucuri si evantaie nu stiu cum si ce sunt prin Bacau, ai incercat pe net? Sunt sigura ca vei gasi mai ieftien, le poti lua direct de la sursa si asa nu mai platesti adaosul magazinelor.. La verighete, acum 2 sapt am umblat si eu in tot Bacaul dupa ele, de la Mall la Piata :D Am gasit un mahazin de aur, sub pasajul din centru, erau 133 ron la cele fabricate si 160 ron/g la cele facute manual, aveau muuulte modele si un timp foarte mic de lucrare (1-2 sapt) cu gravura interioara gratuita. Eu sunt o persoana care nu se hotarastepe moment, imi place sa ma gandesc, dar recunosc ca mi-a ramas gandul la 2 modele si cred k pana la urma le voi lua de acolo. Nu stiu daca e scump sau nu, mi s-a parut ca preturile erau cam la fel peste tot la aur..

deea22
26.05.2011, 01:01:38
Fluturash 08 ce mai faci? cum te simti acum k esti o doamna :P ,cum a fost petrecerea? te pup si casa de piatra, sa fiti fericiti si sa aveti parte de multa intelegere :*:*

FANUCA
29.05.2011, 11:14:56
casa de piatra ! fetelor ma adresez voua celor din bacau.stiti cumva unde gasec prin bacau evantaie , pentru marturii la preturi accesibile?multumesc

Fluturash08
02.07.2011, 13:08:22
Casa de piatra, Fluturash!!!

multumesc! :*

Fluturash08
02.07.2011, 13:22:09
Fluturash 08 ce mai faci? cum te simti acum k esti o doamna :P ,cum a fost petrecerea? te pup si casa de piatra, sa fiti fericiti si sa aveti parte de multa intelegere :*:*

Sunt bine,multumesc,incerc sa ma obisnuesc cu statutul de doamna:">.Petrecerea a fost foarte frumoasa,ziua minunata,pacat ca a trecut totul asa de repede.Era bine sa tina nunta 3 zile si 3 nopti ca in povestio:-)Bafta la celelalte miresici:*:*:*:*:*

AndreeaLuiza
09.07.2011, 03:34:50
Sunt bine,multumesc,incerc sa ma obisnuesc cu statutul de doamna:">.Petrecerea a fost foarte frumoasa,ziua minunata,pacat ca a trecut totul asa de repede.Era bine sa tina nunta 3 zile si 3 nopti ca in povestio:-)Bafta la celelalte miresici:*:*:*:*:*

nu am apucat sa te felicit pentru casatoria ta, nu stiu cum sa-mi mai impart timpul in ultima luna..nici somn nu prea mai am..o sa ajung la nunta cu niste ochi de elefant!! :))..ai fost cam scumpa in detalii ;)

deea22
21.07.2011, 02:45:11
Fluturash 08 ai renuntat cumva sa faci nunta la Casa Romaneasca k am vaz k ai modificat restaurantul.......

geosim
21.07.2011, 13:03:07
Ce fac miresicile de Bacau? :x:x
Cum merg pregatirile? Ati fost la starea civila ca eu n-am apucat! Am auzit una tare: cica duminica costa 500lei cununia:-w:((:((

karlita
03.08.2011, 17:27:41
Ce fac miresicile de Bacau? :x:x
Cum merg pregatirile? Ati fost la starea civila ca eu n-am apucat! Am auzit una tare: cica duminica costa 500lei cununia:-w:((:((

da, asa e dar iti poti aduce ofiterul starii civile unde doresti, la biserica sau restaurant..

anda7410
04.08.2011, 20:30:04
Sunt in cautarea unei formatii si m-am orientat spre Formatia Euro din Tg. Ocna si formatia Condor din Onesti. Problema este ca in formatia Condor (noua formula) ma incanta saxofonistul dar nu imi plac solistele, in cazul celor din Tg. Ocna, solistul pare ok dar nu imi place saxofonistul si, de asemenea, nu pot sa imi dau seama de pe site-ul lor cum se descurca pe muzica populara, la muzica usoara par ok. Orice sfat este bine venit si imi cer scuze daca subiectul a mai fost tratat dar sunt un pic in criza de timp. Multumesc anticipat.

Va pup.

anda7410
05.08.2011, 21:31:10
As fi foarte recunoscatoare daca cineva m-ar ajuta cu o informatie sau un sfat. Multumesc

Ancut
05.08.2011, 21:35:14
As fi foarte recunoscatoare daca cineva m-ar ajuta cu o informatie sau un sfat. Multumesc

Buna Andra, despre formatiile amintite de tine nu stiu prea multe,insa sora mea are nunta peste 3 saptamani si vor canta cei din formatia Rapsodia, sper sa faca treaba buna. O sa-ti spun cum a fost, bafta !

anda7410
05.08.2011, 21:49:24
Buna,

Multumesc pentru amabilitate. Rapsodia mi-a placut foarte mult. Din punctul meu de vedere sunt cei mai buni din Onesti, dar sunt ocupati in ziua nuntii.

O seara frumoasa!

pascarucamelia
08.08.2011, 13:09:47
buna, viitoarelor miresici si CASA DE PIATRA!. sunt si eu un membru mai vechi al acestui site, si imi vand rochia de mireasa, ca e pacat de ea sa stea in dulap. Este model Agnes Toma 2008, purtata o singura data, se afla in stare impecabila, formata din 2 piese, corsetul este reglabil si vine la o persoana ce poarta marimea 40, 42, 44. Am dat pe ea in jur de 5000 si o vand cu 2000, si ofer si voalul in acelasi pret.

glambride
09.08.2011, 17:01:53
ce parere aveti de firma de deocratiuni ArtParty? Sunt profesionisti? preturi bune?

FANUCA
10.08.2011, 18:05:16
ce parere aveti de cei de la decorativ din bacau?

katinutza
11.08.2011, 14:36:43
Buna miresici,
Vreau sa va intreb de unde as putea cumpara din Bacau,apa si sucul mai ieftine?
Multumesc

mihaela102
11.08.2011, 16:50:34
Buna miresici,
Multumesc

noi am cumparat sucurile din kaufland (le-am gasit la promotie in diverse perioade), apa, vin, martini si energizant le-am luat de la depozit Simba :)

Ancut
11.08.2011, 20:41:36
Buna miresici,
Multumesc

Buna, inca nu sunt 100%sigura, dar am inteles ca la Real se va face pe 15 o reducere de 10%, au mai avut ei asa ceva de-a lungul timpului.

FANUCA
13.08.2011, 19:07:04
miresici am si eu niste nelamuriri in legatura cu desfasurarea nuntii.soacra mea sustine sus si tare niste lucruri si vreau sa va intreb si pe voi care ati avut nunta sau care urmeaza sa aveti cum procedati.
1. cine pune floarea mirelui in piept(soacra mea zice ca nasa, eu stiam ca mireasa)

2.la resturant cand se primesc invitatii eu stiu de la nuntile la care am fost ca sta mirele cu mireasa,nasa, nasul si socrii la intrare.soacra mea nu , si nu ca fiecare vine cu oamenii lui de acasa atunci la restaurant.
3.

Ancut
13.08.2011, 19:46:31
Buna miresici,
Multumesc

Buna, daca ai nevoie de sampanie, eu am luat chiar azi pt sora mea cu reducere de tva de la Metr... si luni intr-adevar au reducere la Rea.. de 10%.

Ancut
13.08.2011, 19:51:18
miresici am si eu niste nelamuriri in legatura cu desfasurarea nuntii.soacra mea sustine sus si tare niste lucruri si vreau sa va intreb si pe voi care ati avut nunta sau care urmeaza sa aveti cum procedati.
1. cine pune floarea mirelui in piept(soacra mea zice ca nasa, eu stiam ca mireasa)

2.la resturant cand se primesc invitatii eu stiu de la nuntile la care am fost ca sta mirele cu mireasa,nasa, nasul si socrii la intrare.soacra mea nu , si nu ca fiecare vine cu oamenii lui de acasa atunci la restaurant.
3.

Sincera sa fiu nu-mi amintesc cine pune floarea mirelui, trebuie sa ma uit pe dvd:)), noi ne-a spus acordeonistul cum sa facem.
La intrare am stat noi cu nasii si parintii, asa i-am intampinat pe toti !
Cum adica vine fiecare cu oamenii lui, ca invitatii vin pe rand cand pot, nu ?

mihaela102
14.08.2011, 09:56:46

3.

1. eu i-am pus floarea in piept miresoiului; asa am vazut si eu la altii; am avut si noi dubii in privinta cine pune floarea mirelui, dar am luat usor o decizie fara sa se supere nimeni;

2. treaba cu primitul invitatilor acasa se practica in alt secol, stie ea ceva, dar cred ca ar trebui sa vada cum e in ziua de azi; toata lumea vine la restaurant si sunt intampinati de miri, nasi si parinti; la ultima nunta unde au venit socri mari cu invitatii de acasa, au ajuns la restaurant la ora 23....si toata nunta a stat pe loc pana a venit socru mare....NASPA

3. ????

Ancut
17.08.2011, 23:20:09
fETELOR, PUTETI SA-MI RECOMANDATI UN LOC DE UNDE SA IAU FANTANA DE CIOCOLATA ???????

AndreeaLuiza
20.08.2011, 14:24:25
fETELOR, PUTETI SA-MI RECOMANDATI UN LOC DE UNDE SA IAU FANTANA DE CIOCOLATA ???????

de la Dulce Acrisor, numai k costa putin.. si eu am vrut-o dar pana la urma am renunta, am facut doar un mix de fructe proaspete sculptate pe fiecare masa

AndreeaLuiza
20.08.2011, 14:29:17

3.

floarea in pieptul mireului a pus-o nasa si cu nasul la imbracatul mirelui, dupa noi impreuna am pus florile nasilor, a parintilor si a surorii si fratelui lui. Domnisoarele de onoare au primit de la noi (mirii) cocardele, iar cavalerii flori in ppiept. La restaurant pe absolut toti invitatii i-am primit noi mirii si cu nasii, mai veneau si parintii cateodata, in functie de cine venea, daca-i cunosteau, etc..dupa ce-i primeam aveam o domnisoara care se ocupa cu conducerea invitatilor la locurile lor la mese. Si muuulte altele.. :)

AndreeaLuiza
20.08.2011, 14:32:57
Buna miresici,
Multumesc

mirele si parintii lui au cumparat sucurile si apa din Rea.. :) era o oferta chiar foarte buna saptamana trecuta, si mai avem si acum sucuri ramase. Initial vroiam sa le luam din Metro, dar nu gaseam pe nimeni cu cartela..

AndreeaLuiza
20.08.2011, 14:34:09
ce parere aveti de cei de la decorativ din bacau?

au un site foarte bine pus la punct, incearca sa dai un ochi pe acolo, sa vezi cum lucreaza. Eu am lucrat cu Daisy, super multumita, a iesit sala mai frumos decat imi imaginam.

Ancut
22.08.2011, 11:17:33
de la Dulce Acrisor, numai k costa putin.. si eu am vrut-o dar pana la urma am renunta, am facut doar un mix de fructe proaspete sculptate pe fiecare masa

Ms pt raspuns, am sunat in tot Bacaul, inclusiv la Dulce-A..., dar au renuntat la fantana ca nu era rentabila, li se ardea mereu motorasul.
Singurul loc unde era disponibila era la Gio, dar aveau un pret:-":-":-",o inchiriau doar cu masa de fructe si hostesse, ciocolata era belgiana, tip banuti, nu finetti cu ulei , cum am mai auzit, si ajungea 12 milioane:-s.

AndreeaLuiza
22.08.2011, 11:19:17
Ms pt raspuns, am sunat in tot Bacaul, inclusiv la Dulce-A..., dar au renuntat la fantana ca nu era rentabila, li se ardea mereu motorasul.
Singurul loc unde era disponibila era la Gio, dar aveau un pret:-":-":-",o inchiriau doar cu masa de fructe si hostesse, ciocolata era belgiana, tip banuti, nu finetti cu ulei , cum am mai auzit, si ajungea 12 milioane:-s.

wow..e chiar foarte mult..dar sigur ar face o impresie. :)

deea22
30.09.2011, 01:54:59
Am stat f mult pe ganduri dak sa scriu acest msg. si pana la urma m'am decis a scrie in scopul k viitoarele miresici din Onesti sa deschida bn ochii at cand isi aleg pers sa le filmeze. Nu'mi sta in caracter sa descreditez pers., dar park nici nu as vrea sa las viitoarele miresici sa fie filmate de o anumita pers care cand stai de vb cu ea, de fapt un el iti promite atat de multe si vb atat de frumos de iti capteaza toata increderea, iar la sf nuntii cand sa'ti vezi filmarea te lasa cu un gust fffff amar. Eu am avut noroc k fara sa vreau mi'am dat la timp seama de ce fel de pers e si am renuntat la serviciile sale. Acum sa va dezvalui acest nume R---(nici nu stiu dak am voie sa scriu numele intreg si de aceea il voi bara, oricum cine aude de aceasta pers isi va da seama cu siguranta despre cine este vb , e de ajuns sa citeasca acest msg.) Sper k va va fi de folos si dak aveti ceva nedumeriri trim msg pe privat si va voi da toate detaliile. Spor la pregatiri!

geosim
30.09.2011, 10:57:59
au un site foarte bine pus la punct, incearca sa dai un ochi pe acolo, sa vezi cum lucreaza. Eu am lucrat cu daisy, super multumita, a iesit sala mai frumos decat imi imaginam.

subscriu!!!!

geosim
30.09.2011, 11:00:11
Am stat f mult pe ganduri dak sa scriu acest msg. si pana la urma m'am decis a scrie in scopul k viitoarele miresici din Onesti sa deschida bn ochii at cand isi aleg pers sa le filmeze. Nu'mi sta in caracter sa descreditez pers., dar park nici nu as vrea sa las viitoarele miresici sa fie filmate de o anumita pers care cand stai de vb cu ea, de fapt un el iti promite atat de multe si vb atat de frumos de iti capteaza toata increderea, iar la sf nuntii cand sa'ti vezi filmarea te lasa cu un gust fffff amar. Eu am avut noroc k fara sa vreau mi'am dat la timp seama de ce fel de pers e si am renuntat la serviciile sale. Acum sa va dezvalui acest nume R---(nici nu stiu dak am voie sa scriu numele intreg si de aceea il voi bara, oricum cine aude de aceasta pers isi va da seama cu siguranta despre cine este vb , e de ajuns sa citeasca acest msg.) Sper k va va fi de folos si dak aveti ceva nedumeriri trim msg pe privat si va voi da toate detaliile. Spor la pregatiri!

eu zic sa dai si numele respectivului si argumentele pe topicul special (http://www.miresici.ro/forum/showthread.php?t=2227)

imi pare rau de dezamagire, dar bine ca ai reparat-o in timp util :)

cireshik
07.11.2011, 13:15:16
Buna fetelor...

e primul meu post aici...
nu mai intreb de restaurant ca e deja ales...

in schimb, am sa va rog sa-mi dati cateva de DJ pt nunta... eu as fi vrut solist, dar cum banuiesc ca e de la 1000E in sus, raman pe varianta DJ. Deci va rog...cateva ponturi?
mersi

geosim
07.11.2011, 13:26:22
Buna fetelor...

in schimb, am sa va rog sa-mi dati cateva de DJ pt nunta... eu as fi vrut solist, dar cum banuiesc ca e de la 1000E in sus, raman pe varianta DJ. Deci va rog...cateva ponturi?
mersi

cauta pe net date de contact pt Dj Costy;Cristi Istoc; Dj Johnny; ....de astia am auzit eu iar pe primii doi i-am vazut live si sunt super ok. Toti 3 colaboreaza si cu soliste (Sonya, Mihaela Iordache) asa ca poti impaca si varza si capra;))

Gasesti pe youtube suficiente filmulete cu toti ;;)
Ce restaurant ai ales?:D

BAFTA!

Ancut
07.11.2011, 17:48:50
Buna fetelor...

mersi

Buna Cireshika,
noi l-am avut la nunta pe Cristi Istoc si sincer iti spun ca ne-a placut mult de el, s-a comportat f profesionalist si a avut o atitudine f vesela pe tot parcursul serii, chiar ne-a facut o atmosfera f faina, stia cand sa intervina in functie de momentele nuntii.
L-am ales pe el pt ca a combinat munca de dj cu una de solist, adica a fost calea de mijloc si din punct de vedere financiar.
Pe langa melodiile din play-list a cantat si el, am avut si o solista dar nu-mi mai amintesc numele ei, a venit undeva pe la miezul noptii si a stat cam o ora.
Intamplarea face ca l-am vazut char acum sambata la un eveniment Metro, la o prezentare de moda, si mi-a parut la fel de vesel ca la nunta noastra, adica se vede ca-i place munca asta.
Multa bafta in alegerea omului potrivit !

cireshik
08.11.2011, 16:14:03
Mersi fetelor...

Eu fac la Casa Grande jos..

Pe costy si pe istoc i-am gasit si eu pe youtube, dar mereu e buna o parere directa.
am vazut intr-adevar ca sunt insotiti de o solista.
Imi spuneti va rog aproximativ cat v-a ajuns, pentru Istoc?
mersi

Ancut
08.11.2011, 17:14:38
Mersi fetelor...

Eu fac la Casa Grande jos..

Pe costy si pe istoc i-am gasit si eu pe youtube, dar mereu e buna o parere directa.
am vazut intr-adevar ca sunt insotiti de o solista.
Imi spuneti va rog aproximativ cat v-a ajuns, pentru Istoc?
mersi

Buna, ti-am trimis pm.

deea22
08.11.2011, 18:25:02
Buna Loxanna!
Iti scriu aici pt k deocamdata nu pot sa trim msg. pe privat :(. In leg cu ceea ce mi'ai trimis u, da ai dreptate cu cel de'al 2 msg. Te pup :*

mary_85
04.03.2012, 20:25:41
Miresici care ati avut nunta in Onesti sau urmeaza sa o aveti :) unde v-ati facut tortul? Chiar nu am nici cea mai mica idee unde l-as putea face...sunt plecata de cativa ani din Onesti si nu mai stiu ce cofetarii sunt mai ok

Ancut
05.03.2012, 22:39:36
Miresici care ati avut nunta in Onesti sau urmeaza sa o aveti :) unde v-ati facut tortul? Chiar nu am nici cea mai mica idee unde l-as putea face...sunt plecata de cativa ani din Onesti si nu mai stiu ce cofetarii sunt mai ok

Buna Mary,
In primul rand depinde de ce fel de tort vrei ca si forma, pentru ca suporturile de tort nu sunt f multe in oras si daca de ex vrei un tort cu mai multe etaje, trebuie sa te asiguri ca ai de unde inchiria suportul.

Cand am avut eu nunta, in 2010, am facut tortul la cofetaria Ilie, sigur o stii, e cea din capatul Oituzului, spre spital, am avut un tort cu ciocolata si fulgi de migdale, a fost fff bun, prajiturile tot acolo le-am facut.
In 2011 a avut nunta sora mea, ea si-a comandat la Cofetaria Corso, cea din incinta Kaufland-ului, ar fi vrut sa fie pe mai multe etaje , dar nu mai aveau suport, exact ce-ti spuneam mai sus. Si tortul ei a fost bun.

mary_85
06.03.2012, 12:07:33
Buna Mary,
In primul rand depinde de ce fel de tort vrei ca si forma, pentru ca suporturile de tort nu sunt f multe in oras si daca de ex vrei un tort cu mai multe etaje, trebuie sa te asiguri ca ai de unde inchiria suportul.

Cand am avut eu nunta, in 2010, am facut tortul la cofetaria Ilie, sigur o stii, e cea din capatul Oituzului, spre spital, am avut un tort cu ciocolata si fulgi de migdale, a fost fff bun, prajiturile tot acolo le-am facut.
In 2011 a avut nunta sora mea, ea si-a comandat la Cofetaria Corso, cea din incinta Kaufland-ului, ar fi vrut sa fie pe mai multe etaje , dar nu mai aveau suport, exact ce-ti spuneam mai sus. Si tortul ei a fost bun.

Nu vreau tortul pe etaje, as vrea sa fie cu totul, din pacate nu pot atasa acum poza, dar cred ca sti la ce ma refer :)
Stiu ca nu sunt prea multe optiuni prin Onesti, din pacate :-<

geosim
06.03.2012, 12:10:33
Nu vreau tortul pe etaje, as vrea sa fie cu totul, din pacate nu pot atasa acum poza, dar cred ca sti la ce ma refer :)
Stiu ca nu sunt prea multe optiuni prin Onesti, din pacate :-<
514858 presupun ca te referi la asa ceva :D
Intreaba pe la ceva cofetarii din Bacau! Poate gasesti una care sa-ti asigure transportul pana la onesti! :)

mary_85
06.03.2012, 14:51:37
514858 presupun ca te referi la asa ceva :D
Intreaba pe la ceva cofetarii din Bacau! Poate gasesti una care sa-ti asigure transportul pana la onesti! :)

Da, asa ceva vreau :) am tot citit pe forum, in Bc stiu ca ai de unde alege, ma gandeam dc s-a mai modernizat ceva prin Onesti :P

Ancut
06.03.2012, 17:53:44
Da, asa ceva vreau :) am tot citit pe forum, in Bc stiu ca ai de unde alege, ma gandeam dc s-a mai modernizat ceva prin Onesti :P

Buna,
sora mea a facut comanda la Corso in Kaufland, dar tortul a fost adus tot de la Bacau.
Nu au fost probleme cu transportul, l-au dus ei la hotel, atat tin minte ca era un sofer foarte recalcitrant ca nu vroia nimeni sa-l descarce si ameninta ca pleaca:)), noroc ca a fost sotul meu sa duca ceva acolo si a rezolvat.
Asa ca sigur gasesti si cu transport din Bc.
Atasez si o poza cu tortul ei.

mary_85
07.03.2012, 14:46:27
Buna,
sora mea a facut comanda la Corso in Kaufland, dar tortul a fost adus tot de la Bacau.
Nu au fost probleme cu transportul, l-au dus ei la hotel, atat tin minte ca era un sofer foarte recalcitrant ca nu vroia nimeni sa-l descarce si ameninta ca pleaca:)), noroc ca a fost sotul meu sa duca ceva acolo si a rezolvat.
Asa ca sigur gasesti si cu transport din Bc.
Atasez si o poza cu tortul ei.

Foarte frumos tortul...pai cu siguranta voi apela la ei, am auzit de Corso, am o verisoara in Bc si se mai poate interesa si ea, multumesc mult, fetelor, de info :*

007kyky
21.03.2012, 07:14:39
Ma bucur sa va gasesc aici, ...... si eu sunt din Bacau si am nunta pe 23 iulie. Am intrat in criza de timp si nu prea m-am ocupat de mai nimic. Cert este ca am cautat rochie de mireasa 2 saptamani si nu am gasit nimic sa-mi placa, port cam 40 si o vreau simpla fara prea multe zorzoane. Sambata trecuta am fost la primele 2 ore, la un curs de dans , este o decizie buna, stiindu-ma pe mine (nu prea stiu sa dansez:D)......si acum dupa cativa pasi de vals sunt chiar incantata.
Mi-ar facea placere sa discutam ......!!!
buna. am vazut ca ai facut nunta la rmb bacau, poti sa imi spui si mie ceva despre cei de acolo ... ca sa stiu la ce sa ma astept:)

SofiaFair
07.06.2012, 11:58:05
Buna! Sunt si eu o miresica de anul asta, si am o mica problema..Nunta o am in august si inca nu am rochia de mireasa..e grav?!? :O
Eu m-am tot uitat prin magazine dar niciuna nu mi-a placut, si as vrea sa o fac la comanda. Cunoasteti pe cineva care se pricepe? Un atelier sau o croitoreasa buna.. Multumesc mult!

misouka
18.06.2012, 17:07:46
Buna tuturor,

Este printre miresicile de anul asta sau de anul viitor cineva care face sau a facut nunta la Decebal ? As vrea detalii si impresii. Eu sunt intre Pensiunea Loredana si Decebal, inca nu am hotarat. Probabil dupa ce le voi face o vizita va fi mai usor :)

Doar ca vin in Bacau abia in iulie (viitorul meu sot este din Bacau, eu sunt din Iasi) si nu am rabdare pana atunci :P

Multumesc anticipat :* :* :*

roxi3cat
28.08.2012, 18:43:25
buna la toata lumea! am si eu o mare rugaminte la voi.... sunt in cautarea unui restaurant de nunta in bacau pentru anul 2013...mie mi a placut hotelul helen, dar n am vazut nicio parere despre el pe aici... ma poate ajuta cineva cu impresii, pareri? multumesc anticipat

alya2016
22.12.2012, 20:56:01
buna la toata lumea! am si eu o mare rugaminte la voi.... sunt in cautarea unui restaurant de nunta in bacau pentru anul 2013...mie mi a placut hotelul helen, dar n am vazut nicio parere despre el pe aici... ma poate ajuta cineva cu impresii, pareri? multumesc anticipat

interesanta idee...retras...si frumos in acelasi timp...buna alegere

Andreea_Seby
17.04.2013, 21:45:45
buna miresici din bacau,se pare ca sunt prima pe anul asta care posteaza aici si sper sa ma ajutati...caut un croitor sau croitoreasa buna din bacau...Helppppppppppppppppppppp

alya2016
17.04.2013, 22:32:50
buna miresici din bacau,se pare ca sunt prima pe anul asta care posteaza aici si sper sa ma ajutati...caut un croitor sau croitoreasa buna din bacau...Helppppppppppppppppppppp

Vrei sa faci rochia sau doar sa o modifici pe ici colo? Personal nu am mai mers la o croitoreasa de mult...dar stiu k este o croitorie langa catedrala catolica, sub pasaj sau la orizontul....Sper ca te-am ajutat.

jojob
18.04.2013, 09:56:21
Eu nu te pot ajuta cu croitori, dar m-am gandit ca daca tot s-a trezit subiectul la viata, sa va zic si eu cum stau cu pregatirile :D
Avem asa:
-restaurant rezervat (Levisticum) -
-formatie rezervata (Nostalgy) -
-fotograf + cameraman (Liviu Rabac + ... am uitat acum cum se numeste domnul)
-nasii 'rezolvati'
-rochia cumparata (White Lady Piatra Neamt)
-biserica si ora la biserica stabilite
-firma de decoratiuni stabilita (Decorativ) si stabilite culorile principale folosite
-lista de invitati stabilita in mare
-luna de miere rezervata, platita (Acapulco, Mexic :D :D )
-slabit 10 kg <:-P

Mai trebuie invitatiile, verighetele, tortul, cursuri de dans, costumul de mire, stabilit florile folosite, programata starea civila, programare si probe coafor si machiaj... oare oi fi uitat ceva?? :-?

Voi cum stati?

alya2016
18.04.2013, 13:48:28
Eu nu te pot ajuta cu croitori, dar m-am gandit ca daca tot s-a trezit subiectul la viata, sa va zic si eu cum stau cu pregatirile :D
Avem asa:
-restaurant rezervat (Levisticum) -
-formatie rezervata (Nostalgy) -
-fotograf + cameraman (Liviu Rabac + ... am uitat acum cum se numeste domnul)
-nasii 'rezolvati'
-rochia cumparata (White Lady Piatra Neamt)
-biserica si ora la biserica stabilite
-firma de decoratiuni stabilita (Decorativ) si stabilite culorile principale folosite
-lista de invitati stabilita in mare
-luna de miere rezervata, platita (Acapulco, Mexic :D :D )
-slabit 10 kg <:-P

Mai trebuie invitatiile, verighetele, tortul, cursuri de dans, costumul de mire, stabilit florile folosite, programata starea civila, programare si probe coafor si machiaj... oare oi fi uitat ceva?? :-?

Voi cum stati?

Stai foarte bine cu pregatirile. Tot cam asa as putea spune si eu ca stau.
Avem asa:
-restaurant rezervat (Casa Grande) -
-formatie rezervata (Fiesta) -
-fotograf + cameraman (Catalin Palosanu si Irinel Palcau)
-nasii 'rezolvati'
-biserica
-firma de decoratiuni stabilita (Dasie Sara) si stabilite culorile principale folosite
-Marturiile,
-Wisky-ul mai am 29 sticle...

Mai am de rezolvat : sa gasesc un model sio sa dau comada de verghete marimile le stiu, tortul, invitatiile, coafat si machiat...o sa merg sa fac o proba in iunie sa vad ce si cum aleg..., rochie de mireasa si aceesoriile, costum mire si accesoreiile, programare cununie civila...dar aici va fi o problema...viitorul sot pleaca din tara si nu vine decat cu maxim o sapt inainte de nunta sau poate mai putin...nu stiu ce o sa fac cu analizele si cu prezenta ambilor la depunerea doasarului la starea civila...

Andreea_Seby
18.04.2013, 17:10:36
[QUOTE=alya2016;4939541]Vrei sa faci rochia sau doar sa o modifici pe ici colo? Personal nu am mai mers la o croitoreasa de mult...dar stiu k este o croitorie langa catedrala catolica, sub pasaj sau la orizontul....Sper ca te-am ajutat.

Eu am rochita tip princess si trebuie modificata...acum o intrebare la cele care cunosc...cand imbrac rochita cu tot cu cercuri care sunt imense...nu mai sta dreapta adica e mai lunga in fata si mai scurta in spate....#-o...ceva idei?

jojob
19.04.2013, 08:09:47
-Wisky-ul mai am 29 sticle...

sa intelegem ca una ai baut-o :-w :))

viitorul sot pleaca din tara si nu vine decat cu maxim o sapt inainte de nunta sau poate mai putin...nu stiu ce o sa fac cu analizele si cu prezenta ambilor la depunerea doasarului la starea civila...

cred ca ar putea sa iti faca o procura inainte sa plece, alta idee nu am...

jojob
19.04.2013, 08:16:35
[QUOTE=alya2016;4939541]Vrei sa faci rochia sau doar sa o modifici pe ici colo? Personal nu am mai mers la o croitoreasa de mult...dar stiu k este o croitorie langa catedrala catolica, sub pasaj sau la orizontul....Sper ca te-am ajutat.

Eu am rochita tip princess si trebuie modificata...acum o intrebare la cele care cunosc...cand imbrac rochita cu tot cu cercuri care sunt imense...nu mai sta dreapta adica e mai lunga in fata si mai scurta in spate....#-o...ceva idei?

Nu poti sa incerci sa o "lucrezi" doar din cercuri? adica ma gandesc ca daca ai prinde crinolina aia in partea din fata in asa fel incat sa urce putin cercurile doar in fata si sa nu mai fie chiar paralele cu podeaua, ai putea echilibra situatia... nu stiu daca m-am exprimat destul de clar, daca nu s-a inteles ce vroiam sa zic fac un desen :D

Andreea_Seby
19.04.2013, 09:41:38
[QUOTE=Andreea_Seby;4940059]

Nu poti sa incerci sa o "lucrezi" doar din cercuri? adica ma gandesc ca daca ai prinde crinolina aia in partea din fata in asa fel incat sa urce putin cercurile doar in fata si sa nu mai fie chiar paralele cu podeaua, ai putea echilibra situatia... nu stiu daca m-am exprimat destul de clar, daca nu s-a inteles ce vroiam sa zic fac un desen :D

o sa incerc sa fac asa...mersi mult jojob...

carmen3105
28.08.2013, 12:33:02
[QUOTE=jojob;4940296]

o sa incerc sa fac asa...mersi mult jojob...

Buna fetelor...stie cineva o firma de sculptat fructe in Bacau sau pt un candy bar? Multumesc

miresica2014
28.08.2013, 16:30:53

si eu caut

tzwtzw1
09.09.2013, 01:11:59
caut o dansatoare din buric daca ati auzit sau cunoasteti fetelor :( tot intreb dar chiar nu gasesc nici in zona romanului,piatra neamt nici bacau . multumesc

hellen_sof
12.09.2013, 10:03:12
Salut miresici de 2014!
Sper sa ne intalnim toate miresicile din Bacau pe aceasta pagina!
Spor la miresit!

Alexa20
24.02.2015, 21:21:38
Miresici din Bacau sunt singura pe aici?
Mi se alatura cineva?Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste machiajul si coafura nu stiu la cine sa apelez, astept recomandari;;)

Andreea2090
09.03.2015, 22:00:21
Miresici din Bacau sunt singura pe aici?
Mi se alatura cineva?Am nevoie de ajutor in ceea ce priveste machiajul si coafura nu stiu la cine sa apelez, astept recomandari;;)

Si eu sunt in cautare ... daca gasesti ceva, sa-mi spui si mie, nu e prea multa lume aici din bacau

Alexa20
11.03.2015, 18:11:06
Si eu sunt in cautare ... daca gasesti ceva, sa-mi spui si mie, nu e prea multa lume aici din bacau

Buna,
M-am inscris pe fb intr-un grup al miresicilor din Moinesti coincidenta tipa machiaza:), acum sa vad ce si cum.Tu esti chiar din Bacau?

Andreea2090
18.03.2015, 16:14:28
Buna,
M-am inscris pe fb intr-un grup al miresicilor din Moinesti coincidenta tipa machiaza:), acum sa vad ce si cum.Tu esti chiar din Bacau?

Da, sunt din Bacau

roxanastarparu
20.03.2015, 17:52:02

Miresici din Bacau, spor la pregatiri. Stiu cum e sa cauti si sa nu ai foarte multe recomandari. Eu am fost miresica in 2013 si m-am coafat la Salonul Rosu la Simona, pe care o recomand cu toata caldura, sunt clienta ei fidela de atunci. Machiajul l-am facut la Elena Bostan si am fost multumita, insa mai este o tipa, lucreaza la un salon pe Bancii care a lucrat la Protv. Daca va intereseaza fac rost de numarul ei. A machiat-o pe prietena mea si a fost WOOW.

In final vin si eu cu o rugaminte pentru cunoscatoare. Imi recomandati un restaurant pentru botez in bacau? Micut si cochet?Noi am facut nunta la Levisticum dar pentru botez nu vom avea foarte multi invitati. Multumesc si spor la miresit.

Codrys
30.06.2015, 07:36:10
Si cata liniste e pe aici....sa inteleg ca toata lumea e maritata si la casa ei ? ;))

Am si eu o mica intrebare de la fostele/actualele/ viitoarele miresico...vreuna din voi stie cum se prezinta RMB ul la un asemenea eveniment? Am cercetat in lung si n lat dar e secreta treaba !